PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46

mandegary
29-01-2014, 15:11
آبی قلم چی تالیفی نداره ، کنکور ها رو داره ، منتهی کلی تست آزاد پرت و پلا هم داره ، سنجش رو هم نداره
اگه اینو گرفتی کلا آزاد هاشو بذار کنار

برا تست های سنجش
تخته سیاه ، سنجش + گزینه2 رو داره
گــاج ، سنجش + آزمونهای گاج رو داره
هر دو تالیفی هم دارن

ببخشید شما قبلا گفتید برای دیف و پایه خیلی سبز ارهمه بهتره ومن هم اونو خریدم اما الان؟؟!!!
خیلی سبز کافیه یا برم یه کتاب دیگه بخرم مثل گاج یا تخته سیاه؟؟

m-asadabadi
30-01-2014, 14:24
ببخشید شما قبلا گفتید برای دیف و پایه خیلی سبز ارهمه بهتره ومن هم اونو خریدم اما الان؟؟!!!
خیلی سبز کافیه یا برم یه کتاب دیگه بخرم مثل گاج یا تخته سیاه؟؟

این دوستمون پرسیده بود کدوم کتاب همه تستای آزمایشی تعاونی سنجش رو داره ، نه کدوم کتاب بهتره !
خیلی سبز کافیه و از گاج هم بهتره
تخته سیاه چند روزه پیش2 اش اومده ، من دقیق ندیدمش هنوز

aali361
05-02-2014, 21:54
دوستان کتابی که توی دانشگاه ها برای درس ریاضی تدریس میشه و معروفه به توماس اسم دقیقش چیه و اخرین ویرایش چنده ? سایتی رو میشنسید که به صورت اینترنتی بفروشه ?

Sent from my HTC One using Tapatalk

m-asadabadi
06-02-2014, 01:59
دوستان کتابی که توی دانشگاه ها برای درس ریاضی تدریس میشه و معروفه به توماس اسم دقیقش چیه و اخرین ویرایش چنده ? سایتی رو میشنسید که به صورت اینترنتی بفروشه ?

نویسنده اصلی کتاب جورج بی توماس بوده که سال 2006 فوت کرده و ویرایش های 9 به بعد رو کسان دیگری نوشتند اما کتاب به همون اسم " حسابان توماس" (Thomas Calculus) منتشر میشه
آخرین ویرایش 12 است
الان دو تا ترجمه خوب هست

یکی از انتشارات نص - محمود دیانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یکی هم مشترک صنعتی شریف و فاطمی - سیامک کاظمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

koroshfe
06-02-2014, 22:10
من میگم برا پیش 1 خیلی سبز بهتره
چون با کمتر از نصف حجم مبتکران ، همون کارآیی یا حتی بهتر رو داره

ولي نظر من اينه كه همون " سليقه ! "
من خودم به شخصه با شيوه ي بيان مبتكران بيشتر جورم ! واسه شيمي ٢ و ٣ مبتكران داشتم ، پيش ١ رو هم مبتكران گرفتم ، كه ديدم واقعاً نظر دوستان درسته و حجمش زياده ، به همين دليل شيمي پيش ٢ رو خيلي سبز گرفتم ! جاتون خالي :n02: همين پريروز دوباره رفتم پيش ٢ مبتكران رو خريدم :n02:
درسته حجمش زياده ! اما منو طوري جذب مي كنه كه تو يه روز مي شينم ١ فصلشو مي خونم ! نصف تستاشم مي زنم !

ببخشيد زياد شد ، اما خواستم با قاطعيت بگم كه همون " سليقه " معيار بهتريه ! كه حتي حجيم بودن كتاب هم توان مقابله با اون رو نداره ...

پي نوشت : به به آقا ميلاد برق كش :n02: خدايي خيلي مخلصيم :n02: :n16:

koroshfe
06-02-2014, 22:23
دوستان عزيزم ، بنده بعد از ٤ ٥ ماه تازه متوجه شدم كتاب " فيزيك ٢ " خيلي سبز چاپ شده ! خيلي هم خوشحال شدم ! فقط همين ٢ جا مونده بود بين تأليف ها ، خيلي وقت بود منبع خوبي براي فصل فشار و گرما نبوده ! اونم تأليف كي ؟! جناب دكتر !!!
كسي تهيه كرده ؟ مثل بقيه ي تأليف هاي جناب دكتر مصلايي ، با كيفيت هستش ؟!
با تشكر فراوان

m-asadabadi
07-02-2014, 01:40
دوستان عزيزم ، بنده بعد از ٤ ٥ ماه تازه متوجه شدم كتاب " فيزيك ٢ " خيلي سبز چاپ شده ! خيلي هم خوشحال شدم ! فقط همين ٢ جا مونده بود بين تأليف ها ، خيلي وقت بود منبع خوبي براي فصل فشار و گرما نبوده ! اونم تأليف كي ؟! جناب دكتر !!!
كسي تهيه كرده ؟ مثل بقيه ي تأليف هاي جناب دكتر مصلايي ، با كيفيت هستش ؟!
با تشكر فراوان

فشار و گرما آخه چیزی نداره اصلا که بخواد فرق خاصی بین کتابا باشه

مصلایی دکتر نیست که !؟

koroshfe
07-02-2014, 11:17
فشار و گرما آخه چیزی نداره اصلا که بخواد فرق خاصی بین کتابا باشه

مصلای دکتر نیست که !؟

قبول كنيد مسائل تركيبي فصل فشار مي تونن خيلي مشكل ساز باشن ! ( يا دست كم مي تونم بگم خودم به شخصه با چنين مشكلي مواجه هستم ! اتفاقاً من اين رو بار ها شنيدم ، حتي راجع به فصل كار و انرژي ! اين مدل بحث ها گستردگي بيشتري دارند و طراح هــــــر كاري مي تونه با سوأل انجام بده و دستش كاملاً بازه ! كلاً من سر اين موضوع كه چه فصلي مي تونه مشكل ساز باشه هميشه بحث داشتم ، اتفاقاً فصل هاي آسون هموناست كه همه مي گن سخته :n02: )

همين چند وقت پيش دكتر شد :n07: :n02:

با تشكر فراوان :n16:

aali361
10-02-2014, 18:06
دوستان میگم برای فیزیک هالیدی حل امسال چیری گیر میاد تو نت ?

m-asadabadi
10-02-2014, 22:56
دوستان میگم برای فیزیک هالیدی حل امسال چیری گیر میاد تو نت ?

خود کتاب جلد چنده؟ ویرایش چند ؟
انگلیسی هاش که همه اش هست
فارسی فقط ویرایش 8 هست

aali361
11-02-2014, 00:08
جلد یک ویرایش نهم . قربون دستت اگه داری لینکشو بزار

m-asadabadi
12-02-2014, 01:43
جلد یک ویرایش نهم . قربون دستت اگه داری لینکشو بزار

حل المسائل فیزیک هالیدی ویرایش نهم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tion(BookFi.org).pdf)

aali361
12-02-2014, 16:05
حل المسائل فیزیک هالیدی ویرایش نهم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tion(BookFi.org).pdf)

اقا دستت درد نکنه خیلی کارمو راه انداخت . برای کتاب توماس هم چیزی پیدا میشه ؟

Mohammad Yek110
12-02-2014, 17:59
سلام
دو سه روز پیش فیزیک 2 نشر الگو ( انرژی اتمی ) رو خریدم ، خیلی خوشم اومد حتی بنظرم از مبتکرانم بهتره
ریاضی 2 ( آموزش ) این انتشارات هم همینطوره؟بیشتر نظرم روی جزوه های آموزشی خوب هست

m-asadabadi
13-02-2014, 00:19
سلام
دو سه روز پیش فیزیک 2 نشر الگو ( انرژی اتمی ) رو خریدم ، خیلی خوشم اومد حتی بنظرم از مبتکرانم بهتره
ریاضی 2 ( آموزش ) این انتشارات هم همینطوره؟بیشتر نظرم روی جزوه های آموزشی خوب هست

از لحاظ آموزشی خیلی خوبه ، اما پاسخ تشریحی سوالای آخر فصلش خیلی خلاصه است

m-asadabadi
13-02-2014, 00:32
اقا دستت درد نکنه خیلی کارمو راه انداخت . برای کتاب توماس هم چیزی پیدا میشه ؟

حل المسائل حسابان توماس

ویرایش 11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ویرایش 12 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aali361
13-02-2014, 00:43
حل المسائل حسابان توماس

ویرایش 11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ویرایش 12 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

داداش جلد یک ویرایش هفتش گیر نمیاد ?

m-asadabadi
13-02-2014, 16:23
داداش جلد یک ویرایش هفتش گیر نمیاد ?

شما این کتاب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو داری ؟
بهترین ترجمه توماسه واقعا ! اما نه خودش نه حلش رو اینترنت نیست .
این حل المسائل ویرایش ده بالای 90% مساله هاش با ویرایش هفتم مطابقت داره

-حل المسائل حسابان توماس ویرایش دهم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s+Manual+Part+1+to+accompany+Thomas+Calculus,+Earl y+Transcendentals,+10th+Edition+Part+1+2001.djvu) - 10 با فرمت djvu

-نرم افزار مشاهده فایلهای djvu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aali361
13-02-2014, 19:06
شما این کتاب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو داری ؟
بهترین ترجمه توماسه واقعا ! اما نه خودش نه حلش رو اینترنت نیست .
این حل المسائل ویرایش ده بالای 90% مساله هاش با ویرایش هفتم مطابقت داره

-حل المسائل حسابان توماس ویرایش دهم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] s+Manual+Part+1+to+accompany+Thomas+Calculus,+Earl y+Transcendentals,+10th+Edition+Part+1+2001.djvu) - 10 با فرمت djvu

-نرم افزار مشاهده فایلهای djvu ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خود ناکسشه . دمت گرم

hamid-p71
20-02-2014, 19:33
سلام دوستان یک کتاب آموزشی خوب برای ریاضی 1 عمومی { رشته نرم افزار } معرفی میکنید . باتشکر

aali361
20-02-2014, 21:49
سلام دوستان یک کتاب آموزشی خوب برای ریاضی 1 عمومی { رشته نرم افزار } معرفی میکنید . باتشکر

باید ببینی نظر استادت چیه . ولی معمولا توماس خوبه .

m-asadabadi
20-02-2014, 23:35

اول باید ببینید چه سرفصلهایی رو استادتون گفته
دوم هم اینکه سلیقه است دیگه ، من خودم از کتاب مارون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خیلی خوشم میومد هم مساله زیاد حل کرده بود ، درسش هم با مثال بود کلا !

4GAG
21-02-2014, 15:27
سلام
بهترین کتاب زبان انگلیسی برا کنکور کارشناسی چیه؟

m-asadabadi
22-02-2014, 02:18
سلام
بهترین کتاب زبان انگلیسی برا کنکور کارشناسی چیه؟

1.علیرضا جابری - انتشارات خیلی سبز
2.رضا کیاسالار - انتشارات شبقره
3.شهاب اناری - انتشارات مبتکران

اینا همه کتاب های خوبی اند و شاید تو انگلیسی چند تا کتاب خوب دیگه هم بشه اضافه کرد
هر کدوم یه نقطه مثبت و خاصیت خاصی دارند مثلا کتاب 3 بار آموزشی و تمرینی بیشتری داره اما سوالای 1و2 استاندارد ترند و به کنکور شبیه تر

amir_270
22-02-2014, 14:32
دوستان برای قرابت معنایی کتاب سبطی خوبه ؟
خیلی ها میگن نگاه نو و خیلی ها هم میگن سبطی ! حالا من این وسط موندم ...
زبان درک متن از شهاب اناری ارزش داره ؟ اینم خیلی تعریفشو شنیدم .

m-asadabadi
22-02-2014, 23:18
دوستان برای قرابت معنایی کتاب سبطی خوبه ؟
خیلی ها میگن نگاه نو و خیلی ها هم میگن سبطی ! حالا من این وسط موندم ...
زبان درک متن از شهاب اناری ارزش داره ؟ اینم خیلی تعریفشو شنیدم .

اصلا قرابت معنایی کنکور از روی سبطی ساخته شده
یعنی سالهای 78-79 که اساسا در کنکور چیزی به اسم قرابت معنایی وجود نداشت تو کتاب های ادبیات اندیشه سازان سوال های قرابت معنایی بود
بعد از کنکور 81 بود که این سبک سوال به کنکور اضافه شد

amir_270
23-02-2014, 13:08
یعنی سالهای 78-79 که اساسا در کنکور چیزی به اسم قرابت معنایی وجود نداشت تو کتاب های ادبیات اندیشه سازان سوال های قرابت معنایی بود

خوب یعنی بهترین منبع واسه قرابت معنایی همین سبطی هست ؟

acetaminophen
24-02-2014, 10:25
سلام
میشه کامل بگید برای کنکور سراسری رشته ریاضی باید چه کتابای کمک آموزشی و تست رو خوند؟ خود کتابای درسی هم لازمه که بخونیم؟

Arashdn
28-02-2014, 16:03
سلام
دوستان ، این پک پارسه رو واسه رشته نرم افزار - نرم افزار تایید می کنید؟
صرفا واسه کنکور نمیخوام و علاوه بر کنکور میخوام واسه خوندن درسا واسه دانشگاه هم مناسب باشه
ممنون

mandegary
01-03-2014, 18:46
سلام
برای جمع بندی شیمی نمیخوام فیل شیمی ها رو بگیرم.نظرتون درباره این دوتاچیه؟سیب مهروماه یا چکیده تخته سیاه؟
اگه به جای مبتکران اینا رو بگیرم نکته ای ازدست میدم؟(آخه حجم کتابای بازرگان برای جمع بندی زیاده...هرسال یه کتاب!!)

mandegary
04-03-2014, 18:15
سلام
برای جمع بندی شیمی نمیخوام فیل شیمی ها رو بگیرم.نظرتون درباره این دوتاچیه؟سیب مهروماه یا چکیده تخته سیاه؟
اگه به جای مبتکران اینا رو بگیرم نکته ای ازدست میدم؟(آخه حجم کتابای بازرگان برای جمع بندی زیاده...هرسال یه کتاب!!)
میشه زودتر راهنمایی کنید؟عجله دارم!

*M!L4D*
04-03-2014, 18:49
میشه زودتر راهنمایی کنید؟عجله دارم!

مهر و ماه بهتره .

مُعین
06-03-2014, 16:38

با سلام...
برادر بخش قرابت فقط و فقط متن خود کتاب هست مثلا باید بدونی ادبیات غنایی چی هست , عرفانی چی هست و ... مثلا بدونی توی ادبیات عرفانی کدوم بیت داره به توحید اشاره میکنه , کدوم بیت به استغنا و ... البته به مطالعات خارج از کتاب هم بر میگرده اما نه قدری که فکر کنید با خوندن دیوان شاعران و ... میتونید 100 درصد به قرابت پاسخ بدید چون ریزه کاری های خودشو داره...
بنده به عنوان کسی که الان بار سوممه میخوام کنکور بدم .. . اگر میخواید قرابت رو خوب بزنید (بنده همیشه رو 8 یا 9 تا سوال قرابت حساب باز میکنم... هیچ وقت هم ادبیاتم زیر 60 تا 70 درصد نبوده باید متن کتاب رو درست متوجه شده باشید... گاج سبز برای ادبیات خیلی خوبه.
دکتر سبطی هم بهتره بره پزشکیشو بکنه ... مسلط ترین فردی که توی بحث ادبیات و زبان فارسی دیدم محمد رضا ملک محمدی هست انتشارات گاج.

m-asadabadi
07-03-2014, 01:50
با سلام...
برادر بخش قرابت فقط و فقط متن خود کتاب هست مثلا باید بدونی ادبیات غنایی چی هست , عرفانی چی هست و ... مثلا بدونی توی ادبیات عرفانی کدوم بیت داره به توحید اشاره میکنه , کدوم بیت به استغنا و ... البته به مطالعات خارج از کتاب هم بر میگرده اما نه قدری که فکر کنید با خوندن دیوان شاعران و ... میتونید 100 درصد به قرابت پاسخ بدید چون ریزه کاری های خودشو داره...
بنده به عنوان کسی که الان بار سوممه میخوام کنکور بدم .. . اگر میخواید قرابت رو خوب بزنید (بنده همیشه رو 8 یا 9 تا سوال قرابت حساب باز میکنم... هیچ وقت هم ادبیاتم زیر 60 تا 70 درصد نبوده باید متن کتاب رو درست متوجه شده باشید... گاج سبز برای ادبیات خیلی خوبه.
دکتر سبطی هم بهتره بره پزشکیشو بکنه ... مسلط ترین فردی که توی بحث ادبیات و زبان فارسی دیدم محمد رضا ملک محمدی هست انتشارات گاج.

من هیچ وقت بحث خاصی روی اشخاص ندارم
ولی چون فرمودید میگم که اتفاقا دکتر سبطی غیر از پزشکی ، تالیفات و تحقیقات زیادی در مورد زبان شناسی و گویش شناسی در سطح دانشگاهی دارن و اصلا کتاب زبان فارسی 1و2 ایشون که با آقای عمرانی نوشتن مرجع درسی در دوره لیسانس ادبیات هست
البته تسلط و تخصص آقای ملک محمدی هم جای خود داره .

mamadafjar
07-03-2014, 11:45
سلام دوستان میگم dvd های موسسه ونوس چطوره

Alireza SM
07-03-2014, 12:57
DVD هاي موسسه ونوس در مقايسه با بقيه موسسه ها سطحش پايين تره چون تست هاي مفهومي كافي توشون حل نميشه فقط مسايل راحت و آسون رو حل ميكنن. توصيه ميكنم اين تاپيك رو حتما بخونين راهنماي جامع DVD ها ، نرم افزار ها و ساير محصولات چندرسانه اي آموزشي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مُعین
08-03-2014, 17:12
من هیچ وقت بحث خاصی روی اشخاص ندارم
ولی چون فرمودید میگم که اتفاقا دکتر سبطی غیر از پزشکی ، تالیفات و تحقیقات زیادی در مورد زبان شناسی و گویش شناسی در سطح دانشگاهی دارن و اصلا کتاب زبان فارسی 1و2 ایشون که با آقای عمرانی نوشتن مرجع درسی در دوره لیسانس ادبیات هست
البته تسلط و تخصص آقای ملک محمدی هم جای خود داره .

ممنون دوست عزیز
من هم فقط من باب اطلاع رسانی گفتم که بحث قرابت اونم در سطح دبیرستان فقط از کتب درسی هست و لا غیر ... من خودم از لحاظ سنی شاید از خیلی از بچه های کنکوری بزرگ تر باشم و فقط وفقط برای رشته ادبیات و زبان فارسی دارم درس میخونم ... دلم میخواد با رتبه خوب برم رشته ادبیات نگن فلانی چون رتبه نیورد رفت ادبیات ... چون ادبیات زندگیم هست ... وبه همین خاطر خیلی روی کتاب های انتخابی خصوصا ادبیات دقت میکنم... اما صراحتا میگم بخش املا و واژگان و قرابت فقط و فقط از کتاب هست. واژه که فقط واژه نامه کتاب های ادبیات هست + واژه هایی رو که خود کتاب توضیحش رو داده و دیگه خارج از اون هیچی نمیاد ... چون ممکنه یه معلم برای یه واژه یه معنی در نظر داشته باشه و معلم دیگه معنی دیگه ... اما ملاک کتابه به همین خاطر تا الان هیچ سوالی خارج از واژه نامه و واژه های توضیح داده شده در کتاب سوال نیومده ...
بحث املا هم مثلا درس کلیله و دمنه و تاریخ بیهقی خیلی اهمیت داره ...
خدای نکرده برداشت بد نکنید از حرف من ... بنده خودم آقای سبطی رو به عنوان یه پزشک با رتبه بسیار عالی کنکور قبول دارم ولی در ادبیات ... ترجیح میدم شخصی که لیسانس ادبیات داشته باشه کتاب بده بیرون تا دکتر پزشکی ... مثل آقای عبدالرضا ی محمدی! که ظاهرا میخوان کتاب ادبیات اختصاصی انسانی هم بدن بیرون ... من اینو فقط توهینی به آقای وحیدیان کامیار ... استاد سلطانی گرد فرامرزی ... اقای حق شناس رحمه الله علیه و ... میدونم.
البته میگم نظر شخصی هست ... و شاید برای بعضی ها خنده آور باشه حتی ... هیچ وقت تحقیقات یه شخص در زمینه ادبیات یا .. نمیشه مدرک یه دانشگاه معتبر... طرف 5 ساله همه واحد های دکتری ادبیات رو پاس کرده اما دانشگاه شیراز رساله دکتری اون رو تاید نمیکنه ! در اصل فوق لیسانس به حساب میاد هنوز!...
منظورم اینه که یه شخص باید حداقل از یه جایی یه تاییدیه داشته باشه تا بهش به اون در اون زمینه اطمینان کرد ! هیچ وقت وقتی مریض میشیم نمیریم سراغ وکیل پایه یک دادگستری یا ..دکتر ریاضیات محض ..بلکه حداقل سراغ شخصی میریم که یه دوره کوتاه پزشکی رو گذرونده باشه .. (اینم یه تمثیل نا به جا... :دی )
با تشکر .

<<DaRk kNiGhT>>
08-03-2014, 22:59
سلام.
دوستان حل المسائل فیزیک 2 هالیدی فارسیش pdf ش هست رو اینترنت؟ ویرایش 8 یا 9؟

koroshfe
12-03-2014, 07:48
سلام دوستان میگم dvd های موسسه ونوس چطوره

نظر من بر خلاف نظر دوستان اینه که مؤسسه ی ونوس تقریباً از همه ی مؤسسه ها بهتره ، استاد مربوطه ( که خیلی هاشون مؤلف های همین کتابای معروف هستن ) خیلی راحت می آن درسشونو می دن ، یعنی همین مطالب رو " تدریس " می کنن ! نه مثل بقیه ی مؤسسه ها که اصلاً بحث علمی وجود نداره تو DVD ها ـشون ! 4 تا دونه مشتق و انتگرال نکته دار رو حل می کنن و تمام !
در هر حال با این شرایط محیطی آموزشی ما اینگونه DVD ها هیچ کمکی نمی کنن ! ختم کلام ، توصیه نمی شه ...

پ.ن : کنکور ما حدوداً می شه گفت 5% علم و دانایی و سواد دانش آموز رو می سنجه ! هر کسی که بهتر بلد باشه " سوأل حل کنه " موفق تره ! شاید خیلی ها باشند که اصلاً مفهوم درسی رو ندونند اما بلد باشند سوألی با این پوسته چجوری حل می شه ، در طرف مقابل ممکنه شخصی کاملاً بر مفاهیم مسلط باشه ، اما چون بلد نیست فلان سوأل خاص رو حل کنه ، پس از نظر علمی رتبش 2000 ام کشور ـه !
بالأخرة برای حل سوألی باید درک و فهمی از مطلب داشت ، حتی 5% !
کنکور ما انگار خودش خیلی کم اینجوری بود ، حالا با وجود این DVD ها آینده ی علمی مملکت فاتحه ـش خوندس !

با تشکر

youngold
14-03-2014, 22:41
بهترین منابع آموزشی برای آموزش و تست زیست (کنکوری) چیا هست؟
من برای آموزش زیست انشارات خیلی سبز رو انتخاب کردم (سال دوم و سوم و چهارمش رو) و برای تست هشت هزار تست گاج رو. برای جمع بندی طبقه بندی شده هم کتوب آبی قلم چی.
حالا نظر شما در رابطه با زیست گربه و زیست انتشارات نوبل چی هست؟
در رابطه با ژنتیک میگفتن تخته سیاه ، ولی الان ظاهرا ماله خیلی سبزش بهتر از ماله تخته سیاه شده. نظر شما چیه؟

عذر میخوام اگر سوال شاید تکراری باشه. ولی ترجیح دادم نظرات جدید رو بشنوم چون انتشارات مذکور تغییرات زیادی کردن

After4Ever
14-03-2014, 23:09
من برای آموزش زیست انشارات خیلی سبز رو انتخاب کردم (سال دوم و سوم و چهارمش رو) و برای تست هشت هزار تست گاج رو. برای جمع بندی طبقه بندی شده هم کتوب آبی قلم چی.
در رابطه با ژنتیک میگفتن تخته سیاه ، ولی الان ظاهرا ماله خیلی سبزش بهتر از ماله تخته سیاه شده. نظر شما چیه؟

عذر میخوام اگر سوال شاید تکراری باشه. ولی ترجیح دادم نظرات جدید رو بشنوم چون انتشارات مذکور تغییرات زیادی کردن

بیشتر به روش استفاده ی شما از این کتاب ها بستگی داره...
تقریبا همه ی این کتاب ها خوب هستن (کتاب خیلی سبز سبک جالبی نداره)
ولی مرحله ی اول به خود شما بستگی داره که چطور از این کتاب ها استفاده کنید خیلی ها رو می شناسم تمام تستای این کتاب ها رو زدن آخر هم کنکور زیست 10 یا 20 زدن!!

youngold
15-03-2014, 01:29
بیشتر به روش استفاده ی شما از این کتاب ها بستگی داره...
تقریبا همه ی این کتاب ها خوب هستن (کتاب خیلی سبز سبک جالبی نداره)
ولی مرحله ی اول به خود شما بستگی داره که چطور از این کتاب ها استفاده کنید خیلی ها رو می شناسم تمام تستای این کتاب ها رو زدن آخر هم کنکور زیست 10 یا 20 زدن!!

فرمایش شما متین. اما به هر حال وفتی ماکسیمم ها رو باهم مقایسه کنیم در میابیم که برخی منابع ارجعیت دارند به بقیه. بله منابع زیاد شده و هر کدوم سبک خاص خودش رو داره... اما برخی واقعا اصولی تر (برای ماندگاری در ذهن و دسته بندی و ...) و همچنین محوری تر (یعنی مو شکافانه تر) هستن ، البته گاهی برای داشتن همه این ویژگی ها ناچار به ترکیب چند کتاب هستیم به عنوان مثال خودم گفتم برای تست گاج و برای آموزش خیلی سبز ، اما به هر حال باید منابع مکمل هم بررسی و تشخیص داده بشه... به همین خاطر از دوستان دارم میپرسم

ازین رو برخی دوستان هم بر این باور بودن که خیلی سبز سال های بالاتر به کیفیت سال دومش نیست ، حالا ما ترجیح دادیم برای جلوگیری از چندگانگی بیشتر در سال های بالاتر هم روی همون خیلی سبز بمونیم مگر اینکه پیشنهاد حساب شده تری داشته باشیم.

حالا ممکنه بگین خیلی سبز اگر سبک جالبی نداره پیشنهاد شما چی میتونه باشه؟ برای تست؟ برای آموزش محوری؟

mandegary
19-03-2014, 20:42
من ادبیات جامع خیلی سبزو دارم.
لازمه موضوعی گاجوهم بگیرم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m-asadabadi
21-03-2014, 22:14
من ادبیات جامع خیلی سبزو دارم.
لازمه موضوعی گاجوهم بگیرم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خیلی سبز هم تستاش بهتره هم جوابش !
خیلی سبز تو هر درس موضوعی طبقه بندی کرده ، موضوعی گاج اومده کل ادبیات رو موضوعی طبقه بندی کرده ،
بنظرم من که ابدا احتیاجی نیست

s@har
22-03-2014, 22:33
سلام. برای هندسه تحیلی چه کتابایی خوبه ؟ گاج سفید چطوره ؟

m-asadabadi
23-03-2014, 00:01
سلام. برای هندسه تحیلی چه کتابایی خوبه ؟ گاج سفید چطوره ؟

هندسه تحلیلی هم درس نسبتا راحتیه و هم کتابای خوب براش زیاده
پس بهتره بگید چه سبک کتابی رو میخواید و سلیقه تونه ؟

گاج سفید که دیگه الان شده گاج نقره ای هم کتاب خیلی خوبیه

s@har
23-03-2014, 09:51
برا هندسه تحلیلی درصد بالایی رو میخوام ، یه کتابی که آموزشش روان باشه و همه نکته ها رو گفته باشه. همین گاج نقره ای رو بگیرم کافیه ؟ یا لازمه برا درصد بالا یه کتاب سطح بالاترم بعدش بگیرم ؟ مرسی.

s@har
26-03-2014, 12:12
سلام . برای زبان فارسی پنج بحث نشر الگو کافیه؟ خیلیا زبان فارسی دکتر سبطی رو پیشنهاد می کنن اما وقت ندارم اونو بخونم. همین پنج بحث و بخونم میتونم همه تستاشو بزنم؟

m-asadabadi
26-03-2014, 20:10
برا هندسه تحلیلی درصد بالایی رو میخوام ، یه کتابی که آموزشش روان باشه و همه نکته ها رو گفته باشه. همین گاج نقره ای رو بگیرم کافیه ؟ یا لازمه برا درصد بالا یه کتاب سطح بالاترم بعدش بگیرم ؟ مرسی.

اگه گاج نقره ای رو دارید که همون خوبه !
ولی اگه هنوز نگرفتید هندسه تحلیلی . سیروس نصیری . خیلی سبز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم کتاب خوبیه در حد همون گاج هم هست
هندسه تحلیلی . علی پور . الگو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم کتاب خوبیه سوالاش از گاج و خیلی سبز سطحش بالاتره
البته با توجه به وقتی که باقی مونده یه کتاب خلاصه بهتر بنظر میآد که هندسه تحلیلی تخته گاز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مناسب ترین گزینه ی الان هست

METACORTEX
31-03-2014, 13:30

سلام
به نظر من می بایست

s@har
05-04-2014, 17:16
بعضی مبحثای هندسه پایه رو از رو ژرف اندیشان و گاج سفید خوندم ولی بعضی تستا رو نمیتونم بزنم به جواباشونم نگاه میکنم میبینم یه نکته هایی هست که تو این کتابا گفته نشده. کتابی هست که در سطح بالایی باشه درسنامش؟

Alireza SM
05-04-2014, 22:26
هندسه كتابي ينست كه با درسنامه خوندن توش قوي بشي. بايد كتابي بگيري كه پاسخ تشريحي تست هاش خوب و مفصل باشن و تست ها رو با روش هاي مختلف حل كرده باشن. براي رشته تجربي كه خيلي سبز و تخته سياه خوب هستن ولي براي رشته رياضي رو نميدونم. قديما كتاب هندسه پايه انتشارات كلك معلم رو ديده بودم بد نبود خوبيش اين بود كه تست ها رو به ترتيب از سخت به آسون مرتب كرده بود بهتره يه سري به سايت كلك معلم بزني ببيني لينك دانلود براش گذاشتن يا نه

s@har
08-04-2014, 13:31
برای فیزیک یک گاج سفید کافیه ؟ میخواستم خیلی سبز هم بگیرم..به نظرتون با گاج سفید میشه همه ی تستای این بخشو زد ؟

Alireza SM
13-04-2014, 21:13
الان ديگه كتاباي جديد و حجيم تهيه نكنين چون وقت كافي براي مطالعش رو ندارين و ممكنه ناقص موندنش نااميدتون كنه.
بچه هاي رياضي و تجربي سعي كنين در هنگام مرور فيزيك و شيمي به جاي حل مجدد تست ها راه حل مساله ها رو مرور كنين و به خاطر بسپارين.
بچه هاي تچربي گاج هم يه كتاب زيست خوب داده بيرون ولي به هيچ وجه تهيه نكنينش چون حجمش بالاست و پاسخنامه تشريحيش تا يه ماه آينده قرار نيست بياد و اگه تهيه كنين بهتون آسيب ميزنه ولي سعي كنين كتاب زيست گياهي انتشارات تخته سياه رو حتما تهيه كنين و چون حجمش كمه تا كنكور يه بار تمومش كنين و يه بار هم كامل مرورش كنين.

geojo
15-04-2014, 10:03
دوستان کسی یه جزوه خوب از درس معماری کامپیوتر داره؟

Ghaioom
15-04-2014, 10:09
سلام.

موضوع رو تو گوگل جستجو کنید گذاشتن! خودم نزاشتم چون گفتم هر چی دیدین برید بگیرید ببینید!

geojo
15-04-2014, 10:44
گشتم ولی جزوه کاملی که سر و تهش معلوم باشه ندیدم، برای همین اینجا گفتم اگه کسی میتونه کمک کنه

Ghaioom
15-04-2014, 10:48
یعنی چی؟! برای دانلود که گذاشته بودن که!

geojo
15-04-2014, 10:53
بله منم دانلود کردم که به این نتیجه رسیدم:n01:

@R3Z
16-04-2014, 17:25
کتاب معماری پوران پژوهشو‌ بخر‌.من واسه‌کنکور خوندم خوب بود

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Mohammad Yek110
25-04-2014, 18:51
سلام
بهترین کتاب تست فیزیک چیه؟برای کنکور و نه بالاتر
هم برای همه ی سالها معرفی کنید هم برای فیزیک 2

ممنون

mohammad.asghari
25-04-2014, 19:00
چی کتابی معرفی میکنید برا امتحانات نهایی سوم دبیرستان:n02:

alone one
25-04-2014, 22:01
دوستان مشخص شده کدوم کتابا واسه سال بعد ویرایش میشن؟
کم کم واسه نمایشگاه کتاب بریم کتابامونو تهیه کنیم

Alireza SM
25-04-2014, 23:24
دوستان مشخص شده کدوم کتابا واسه سال بعد ویرایش میشن؟
کم کم واسه نمایشگاه کتاب بریم کتابامونو تهیه کنیم

كتابهاي پايه رو كه همين الان ميتوني تهيه كني.
براي پيش هم اصلا نميشه از الان گفت ولي صبر كني بهتره . كلا كتاباي پيش رو باايد شهريور به بعد تهيه كرد پارسال گفته بودن دين و زندگي تغير نميكنه و بچه ها رفته بودن كتاب خريده بودن ولي فقط خيلي سبز و گاج بودن كه كتاباشون متناسب با كتاب جديد ويرايش شده بود

سلام
بهترین کتاب تست فیزیک چیه؟برای کنکور و نه بالاتر
هم برای همه ی سالها معرفی کنید هم برای فیزیک 2

ممنون

براي كنكور بهترين كتاب تست الان فيزيك هاي نقره اي رنگ گاج هستن. خيلي سبز تست هاي سخت تري داره ولي به درد كنكور نميخورن خيلي از تست هاش.

mohammad.asghari
چی کتابی معرفی میکنید برا امتحانات نهایی سوم دبیرستان:n02:

بهترين راه براي بالاي 18 گرفتن در امتحانات نهايي حل تمرينات كتاب درسي و بررسي پاسخ هاش از روي كتاب گام به گام دروس طلايي هست.

koroshfe
04-05-2014, 12:03
من دینی گاج پارسال رو دارم
یعنی قسمت پیش مخصوص سال 91-92 ، سال سوم 90-91 و سال دوم 89-90 هستش
گفته شده و می دونیم که پیش کمی تغییر کرده ، اما سال دوم و سوم این کتاب هم 1 سال از سال های دوم و سوم من کمتره
آیا دوم و سوم ـش هم فرقی می کنه ؟ اگه آره ، چقدر ؟
برای پیش به نظرتون چکار کنم ؟ ( البته به نظر خودم زیاد فرق نمی کنه ، یه ذره فقط درس 2 فرق می کنه که اونم زیاد مسئله ی مهمی نیست )
با تشکر :n16:

Alireza SM
05-05-2014, 08:49
من دینی گاج پارسال رو دارم
یعنی قسمت پیش مخصوص سال 91-92 ، سال سوم 90-91 و سال دوم 89-90 هستش
گفته شده و می دونیم که پیش کمی تغییر کرده ، اما سال دوم و سوم این کتاب هم 1 سال از سال های دوم و سوم من کمتره
آیا دوم و سوم ـش هم فرقی می کنه ؟ اگه آره ، چقدر ؟
برای پیش به نظرتون چکار کنم ؟ ( البته به نظر خودم زیاد فرق نمی کنه ، یه ذره فقط درس 2 فرق می کنه که اونم زیاد مسئله ی مهمی نیست )

همون رو بخونين مشكل خاصي پيش نمياد.

koroshfe
09-05-2014, 21:57
كتابهاي پايه رو كه همين الان ميتوني تهيه كني.
براي پيش هم اصلا نميشه از الان گفت ولي صبر كني بهتره . كلا كتاباي پيش رو باايد شهريور به بعد تهيه كرد پارسال گفته بودن دين و زندگي تغير نميكنه و بچه ها رفته بودن كتاب خريده بودن ولي فقط خيلي سبز و گاج بودن كه كتاباشون متناسب با كتاب جديد ويرايش شده بود

براي كنكور بهترين كتاب تست الان فيزيك هاي نقره اي رنگ گاج هستن. خيلي سبز تست هاي سخت تري داره ولي به درد كنكور نميخورن خيلي از تست هاش.

بهترين راه براي بالاي 18 گرفتن در امتحانات نهايي حل تمرينات كتاب درسي و بررسي پاسخ هاش از روي كتاب گام به گام دروس طلايي هست.

دوست عزیز من با شما کمی تا قسمتی مخالفم
برای مثال دانش آموز اگه برای امتحان نهایی جزوه های بنی هاشمی رو تهئه کنه و بخونه می تونه تا 16 17 به راحتی خودش رو برسونه ، کتاب های نقره ای گاج هم به همین صورته ، حداکثر تا 70 درصد داوطلب رو یاری می کنه ( البته من نمی گم این بده ، با یه هدفگذاری درست ، با این درصد فیزیک ، می شه زیر 300 شد ! )
اما راجع به خیلی سبز ( که خودم هم با پیشنهاد دوست عزیزی باهاش آشنا شدم ! ) :
از این جهت که کنکور صرفاً " جواب دادن به یه سری سوأل " هستش کاملاً با شما موافقم ، اما اون چیزی که از خیلی سبز ساطع می شه ، خود " فیزیک " ـه !
بهترین منبع موجود در سطح دبیرستان ، برای درس فیزیک ، بدون شک ، کار آقای مصلایی هست و بس ! مخصوصاً اگه دانش آموز قسمت های " بیشتر بدانید " و " بحث بیشتر " رو مطالعه کنه !
از این جهت که فرمودید تست هاش سخت هست ، می شه گفت بله ، برای کنکور ( شاید ! ) مناسب نباشه و سخت ! ولی این تست ها کاملاً مطابق با درس نامه ها تطبیق داده شده و کاملاً مفهوم فیزیکی دارند !
حرف آخر من اینه که اگه کسی سری کتاب های فیزیک خیلی سبز رو مطالعه کنه ، 100 درصد زدن کار دشواری نیست ، حتی می شه گفت لذت بخشه !
اگه سال دومی هستید ، اگه سومی هستید و یا حتی اگه کنکوری هستید ( البته لازمش علاقه به فیزیک ـه ! ) بهترین کتاب پیشنهادی از نظر من خیلی سبز ـه ! ( البته نه اگه 1 ماه مونده به کنکورتون :n02: )
با تشکر

mandegary
11-05-2014, 12:31
سلام
برای جمع بندی تحلیلی تخته گاز بهتره یا 7 چیز؟؟؟(البته گاج هم جدیدا خط ویژه چاپیده! اون چطوره؟)
برای ریدینگ و کلوز کتابی میخوام که تالیفی داشته باشه.خیلی سبز بهتره یا شبقره؟
ممنون میشم هرچه زودتر و بادلیل راهنماییم کنید.
:n16:

mandegary
11-05-2014, 20:07
سلامی دوباره!
بچه ها برای قرابت و آرایه اگه ادبیات موضوعی رو کامل زده باشیم،لازمه تو این مدت برم هامون سبطی و آرایه الگو رو کارکنم؟؟

Alireza SM
11-05-2014, 21:43
سلامی دوباره!
بچه ها برای قرابت و آرایه اگه ادبیات موضوعی رو کامل زده باشیم،لازمه تو این مدت برم هامون سبطی و آرایه الگو رو کارکنم؟؟

قرابت معنايي هامون كه خيلي خوبه مخصوصا اونجاش كه كلي ابيات موضوعي آورده باعث ميشه تسلط بالايي به مفاهيم ابيات در شعر فارسي داشته باشين و اگه ابيات مشابه در كنكور داده بشه به زاحتي معنيش رو متوجه بشين. ولي آرايه هاي الگو براي الان مناسب نيست چون تست هاي كنكوريش رو كه از روي گاج زدين و تست هاي تاليفيش هم خيلي وقت گير هستن به درد نميخورن مخصوصا در اين فرصت كم. به نظر من اگه مجدد ميخواين براي آرايه ها وقت بزارين كتاب كلك معلم رو بخونين هم كم حجم تره و هم تست هاش و آموزشش خيلي استانداردتر هستن.

Alireza SM
11-05-2014, 22:45
سلام
برای جمع بندی تحلیلی تخته گاز بهتره یا 7 چیز؟؟؟(البته گاج هم جدیدا خط ویژه چاپیده! اون چطوره؟)
برای ریدینگ و کلوز کتابی میخوام که تالیفی داشته باشه.خیلی سبز بهتره یا شبقره؟
ممنون میشم هرچه زودتر و بادلیل راهنماییم کنید.
:n16:

به نظر من دارين بهترين كار رو ميكنين در مورد ريدينگ. به عنوان كسي كه زبان رو 96 زده معتقدم كه بهترين راه براي قوي شدن در ريدينگ همين تمرين زياد از روي متن هاي تاليفي متعدد هست. كتاب كياسالار ( نشر شبقره ) متن هاي تاليفي كاملا استانداري داره همه چيز رو رعايت كرده از تعداد لغت هاي جديد و پراكنش اونها در پاراگراف ها و تشابه خواسته هاي سوال به خواسته هاي سوالات كنكور و ... همه چيش براي تمرين جهت كنكور استاندارد هست.

mandegary
12-05-2014, 11:38
به نظر من دارين بهترين كار رو ميكنين در مورد ريدينگ. به عنوان كسي كه زبان رو 96 زده معتقدم كه بهترين راه براي قوي شدن در ريدينگ همين تمرين زياد از روي متن هاي تاليفي متعدد هست. كتاب كياسالار ( نشر شبقره ) متن هاي تاليفي كاملا استانداري داره همه چيز رو رعايت كرده از تعداد لغت هاي جديد و پراكنش اونها در پاراگراف ها و تشابه خواسته هاي سوال به خواسته هاي سوالات كنكور و ... همه چيش براي تمرين جهت كنكور استاندارد هست.

خیلی ممنون
درمورد جمع بندی تحلیلی هم میشه راهنمایی کنید که از این سه تا کدوم بهتره؟

mohammad.asghari
13-05-2014, 13:16
دوستان یه کتاب خوب برای نمونه سوالات امتحان نهایی معرفی کنید بهم

mandegary
14-05-2014, 05:34

ما پارسال از بنی هاشم استفاده کردیم و خوب بود.

After4Ever
14-05-2014, 11:19

گل واژه و دوسالانه ی کانون

sibesorkh2008
17-05-2014, 18:14
کتاب درک مطلب اناری تالیفیه یا کنکوری؟اگه اونو کار کرده باشم لازمه کتاب کیاسالار رو هم کار کنم؟
نظرتون درمورد کتابای خط ویژه گاج چیه؟(برای تحلیلی و گسسته)
برای دینی لازمه کتاب جمع بندی مثلا همین خط ویژه رو کار کرد؟

Alireza SM
18-05-2014, 20:30
کتاب درک مطلب اناری تالیفیه یا کنکوری؟اگه اونو کار کرده باشم لازمه کتاب کیاسالار رو هم کار کنم؟
نظرتون درمورد کتابای خط ویژه گاج چیه؟(برای تحلیلی و گسسته)
برای دینی لازمه کتاب جمع بندی مثلا همین خط ویژه رو کار کرد؟

براي ديني الان بهترين كار اينه كه روزي بالاي نيم ساعت آيه ها رو مرور كني و علاوه بر پيام آيات، ارتباطشون رو با تيتر هاي درس و آيه هاي ديگه مشخص كني. لازم نيست كتاب جمع بندي بخري.
درك مطلب انار شهابي هم تاليفي هست. كلا من هميشه توصيه كردم كه هرچي كتاب درك مطلب زبان ديدي مخصوصا تاليفي بگير و بخون و تسلطت رو افزايش بده.
درك مطلب فقط و فقط تمرين و دايره لغت ميخواد. اينهمه تكنيك متن خواني و ... همشون بي فايده هستن فقط تمرين ميخواد. من يه دونه هم تكنيك زبان بلد نبودم ولي 96 زدم.

Mohammad Yek110
19-05-2014, 17:17
سلام
من امسال سال دومم ، تابستون میخوام یکم تست دروس دوم رو بزنم
میشه چندتا کتاب خوب معرفی کنید؟
برا ریاضی انرژی اتمی تست دارم.خوبه؟
برا فیزیک ( فقط دو فصل آخر ) و شیمی چی پیشنهاد میکنین؟

sibesorkh2008
23-05-2014, 20:18
لطفا برای جمع بندی گسسته و تحلیلی کتاب معرفی کنید
برای عربی 60 آزمون گاج رو بگیرم ؟؟
برای ادبیات کتاب لازمه؟؟
لطفا سریع راهنمایی کنید.

Mitgoota
26-05-2014, 11:09
دوستان برای خوندن فشرده ی زبان فارسی چه منبعی توصیه میکنید؟
این کتابهای 5مبجث زبان فارسی کارایی دارن؟

koroshfe
05-06-2014, 14:39
کتاب فقط جمع بندی مهر و ماه :n02:

koroshfe
05-06-2014, 15:03
سلام

یه دانش آموزی که کنکور رو گذرونده ، اگه به سال دوم برگرده ، خوب می دونه باید چکار کنه و چطوری از وقتش استفاده کنه
یه چنین شخصی بیشتر سعی می کنه کتاب هایی رو بخونه که مفهوم رو در بر دارند ، نه تستی باشند ! دلیلش هم اینه که کنکور امتحان تسلط و ورزیدگی دانش ـه دانش آموز محسوب می شه !
اما چون اکثر سوأل های کنکور ( مفهوم و راه حلشون ) تکراری سال های گذشته هستند ، دانش آموزی که تست های مختلف رو تمرین کرده و تسلط کافی بر اون ها داره هم می تونه به اندازه ی دانش آموزی که فقط و فقط دنبال مفاهیم بوده موفق باشه ! حتی می تونه کنکور بهتری بده ! ( به این دلیل که کنکور چند تا سوأله و هر کی بیشتر سوأل حل کنه برندست ! برای کسی مهم نیست کی چی می دونه !!! )
اگه کتاب هایی برای آمادگی در زمینه ی تست کنکوری می خواید :
کتاب ریاضی انرژی اتمی خیلی خوبه ، تست هاش تمامی پیچ و خم هایی که ممکنه روی یه سوأل مانور بدن رو در بر گرفته ، اگه صفحه آرایی و خوب کتاب حوصلتون رو سر نمی بره ( و برعکس ترغیبتون به درس خوندن می کنه ) بله ، کتاب بسیار خوبیه !
فیزیک 2 مطالبی مشترک با فیزیک پیش دانشگاهی داره ، برای همین از فیزیک 2 همون 2 فصل آخری که خودتون گفتید بیشتر مد نظر مؤلف های عزیز واقع شده ! ( البته فصل 1 و فصل 4 ، بردار و کار و انرژی ، در فیزیک پیش دانشگاهی نیستند اما اکثر دبیر ها قبل از شروع درس پیش دانشگاهی یه یادآوری از بردار می کنند ( همچین فصل دشواری هم نیست ! ) و راجع به کار و انرژی هم اینکه ، اکثر کتاب های کمک آموزشی فیزیک پیش دانشگاهی این فصل رو شامل می شن ! ) خیلی سبز با تألیف آقای مصلایی کتابی داره به نام " فشار و گرما " ! که 2 فصل آخر فیزیک 2 رو آموزش می ده ! به نظر من بهترین کتاب برای این 2 فصلی که گفتید همینه !
شیمی 2 :n02: به نام خدا ، مبتکران :n02: خب ، از سال ها پیش که کتاب های آقای بازرگانی اصلاً واسه مبتکران نبود ( :n02: ) این کتاب شایستگی خودش رو نشون داد ! درس نامه های عالی ، تست های جامع و خوب ( البته خودم دوست دارم تست هاش رو یکم نقد کنم ! مثلاً سال سوم می خونید " تکرار پیاپی این دو واکنش سبب می شود که یک اتم کلر به تنهایی بتواند هزارها مولکول اوزون را از بین ببرد " سوأل داده صحیح غلط ، به جای اتم کلر ، نوشته مولکول کلر :n02: خب شاید قبلاً چنین سوألاتی تو کنکور می اومد ولی بسیار بعیده که چنین سوألاتی رو از کنکور 88 به بعد ببینیم ! البته این تست ها به بهتر شدن ـه دید و دقت و بینش دانش آمورز خیلی کمک می کنه ! ) اما خب ، کتابی ـست با نقص های بسیار اندک ! چند وقتیه کتاب های شیمی خیلی سبز هم مورد قبول خیلی از دانش آموزا قرار گرفته و خیلی ها می رن سمتش ( اکثر دبیرای شهر تهران خیلی سبز رو پیشنهاد می کنن ، البته نه دوم ، برای سوم و پیش دانشگاهی ) اما نظر بنده همون شیمی مبتکران هست !
کتاب هایی هم که مفهوم رو بیشتر از تست مد نظر داشته باشن کم نیستن ، مجموعه کتاب های مبتکران آقای نصیری ( ریاضیات ) و همینطور مجموعه کتاب های مبتکران آقای محمودزاده ( فیزیک ) کتاب هایی هستن که مطلب رو می چلونن ! ( البته آقای احمد مصلایی مؤلف کتاب های فیزیک خیلی سبز ، واقعاً حرفه ای کار می کنن ! می شه گفت کتاب هاشون با اینکه کنکوری ـه ، چیزی از مبتکران کم نداره ! )

koroshfe
05-06-2014, 15:16
لطفا برای جمع بندی گسسته و تحلیلی کتاب معرفی کنید
برای عربی 60 آزمون گاج رو بگیرم ؟؟
برای ادبیات کتاب لازمه؟؟
لطفا سریع راهنمایی کنید.

کتاب های جمع بندی مهر و ماه عالی هستند ! می شه گفت بدون نقص و کاملاً حرفه ای !
گسسته و تحلیلی : جمع بندی مهر و ماه
عربی : نظری برای جمع بندی ندارم ! حتی خوندنش هم زیاد دردی رو دوا نمی کنه ! بهترین کار حل تست های کنکوره ! حتی بدون دانستن مطلبی از عربی ، اگه با تست های کنکور اون رو یاد بگیرین + کمی دقت = می تونین به 100 درصد در کنکور برسین ! ( چون همه ی سوأل های عربی هر ساله تکراری هستند ! )
ادبیات : کتاب جمع بندی مهر و ماه برای ادبیات می شه گفت " خوب " ـه ولی اگه خلاصه نویسی ای ، چیزی از خودتون دارید ، بهترین گزینه هستش ! واقعاً برای ادبیات نمی شه نظر قطعی داد ! نیاز به تمرین فراوان + منش و خوی ادبیاتی ( !!! ) + تسلط کافی داره ! برای لغت و املا و تاریخ ادبیات که به این گزینه ها نیاز ندارند و فقط باید بخونیدشون : " لغت و املا + تاریخ ادبیات الگو " یا " مهر و ماه ( جمع بندی ) " !
آرزوی موفقیت

koroshfe
05-06-2014, 15:23

( الگو ؟ )
کتاب خوبیه ، فقط باید از قالب کتاب خوشتون بیاد
یادگیری مطالب این کتاب با حل تست هاش میسر می شه و درس نامه هاش مفصل نیستند
اگه تست هاش رو حل کنید ، ادعاشون مبنی بر پاسخ گویی به 5 6 سوأل زبان فارسی در کنکور کاملاً منطقی خواهد بود :n01: ( البه تکواژ که همیشه یه پاش می لنگیده :n02: )
( دانش آموزای سومی عزیز : ) این نتیجه گیری هم شخصاً به دست اومده و هم همه ی دوستان بر اون تأکید دارن : تو این سال ها بیهوده ترین بحث و نگرانی ، نگرانی انتخاب کتاب ـه ! اصولاً به دلایل کاملاً منطقی انتشارات مختلف سعی می کنند کتاباشون کامل و بی نقص باشه ( هر چند شاید نیتشون زیاد درست و پاک نباشه ! اما در هر صورت کتاب ها کامل هستند ! ) و تقریباً هر ساله دانش آموز های کنکوری ، استرس تهئه ی کتابشون ، از استرس ـه کنکورشون بیشتره ! ( یکیش خودمون )
تو بحث کتاب ، بهتر و کامل تر معنی نداره ! فقط باید از ادبیات و شکل و شمایل کتاب خوشتون بیاد !
اما بعضی کتاب ها هستند که کمی پرت تشریف دارن و 5 بحث زبان فارسی اگو از این دسته نیست و کتاب کامل و خوبیه :n01:

با تشکر فراوان :n16:

botia
26-06-2014, 16:32
یه توصیه جامع برای بچه های متوسط البته شاید بدرد بچه های قوی هم بخوره,چون خودم پارسال در به در دنبال این اطلاعات بودم
فقط اگه بدردتون خورد یه دعاییم مارو بکنید که رتبمون خوب بشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ادبیات :
ببینید ادبیات رو باید مبحثی خوند کلا شیش تا مبحث ادبیات کنکور سوال داره : قرابت(9تا تست) آرایه(3تا) تاریخ ادبیات(3تا) املا:یعنی همین کلمه های زبان فارسی شکل صحیحشون رو تشخیص بدید که ه هست یا ح و ...(2تا) و معنای واژه ها : اصلش کلمات ته کتاب های دوم و سوم و پیش هست و کلمات زبان فارسی و داخل متن درسها(3تا) و باقیشم زبان فارسی

کتاب های پیشنهادی من : قرابت: همین امروز برو یک کتاب تناسب مفهومی و قرابت هامون سبطی(انتشارات دریافت) بخر روزی حداقل پنج صفحه بخون باور کن یه قدم بزرگ رو برای کنکورت برمیداری.نکته: این کتاب رو باید تا ته بخونی و تمام تستاشم بزنی,تازه وقتی تمومش کردی مبینی استاد قرابت شدی,بعضی دوستام خریدن تا نصفه خوندن گفتن اینچیه بابا بعدشم ول کردن ولی من تا ته خوندم و از نه تا تست هشتا رو راحت زدم. کتاب کمکی تست هم فقط کتاب قرابت تست نشر الگو که من خودم اسفند خریدم یعنی وقتی که کتاب سبطی رو جویده بودم.
توضیح :منظورم از جویدن اینه که روش مسلط بشی
ببین من خودم از مرداد شروع کردم روزی 5 تا 10 صفحه ازش میخوندم و سعی میکردم بفهمم چی میگه بعد تمرینای داخل متنشم حل میکردم
آخر هر فصل هم مینشستم کل تستاش رو میزدم میرفتم فصل بعد.(دیگه مثلا داشتم فصل بعد رو میخوندم برای فصل قبل تست نمیزدم) تا اینکه کلش رو توی مهر تموم کردم بعد تا اسفند یه مدت همینطوری از رو الگو هفته ای سی چهلتا تست میزدم نزدیک عیدم دوباره سرفصلاش و اون نوشته های کادرهاشون مرور کردم دوباره تست زدم
در ضمن فصل اولش یکم وقتگیره,فصل های بعدی سریع پیش میرن

آرایه : نشر الگو هم تست کافی هم درسنامه کافی - روزی یه آرایه بخون بسه کل آرایه های مهم کنکوراینا هستن:تشبیه- استعاره- تشخیص ایهام و ایهام تناسب -جناس -مجاز-حس آمیزی- کنایه-تضاد-تناقض-تلمیح- حسن تعلیل-مراعات النظیر-واج آرایی بقیه رو که تو کتاب هست حذف کن چون مال رشته انسانی هست. کتاب کمکی هم کتاب همایش ادبیات نشر دریافت جلد اول که من خودم فروردین خریدم اونم واسه رفع ابهام بین آرایه ها

تاریخ ادبیات : آفاردئون تاریخ ادبیات فار(همون دوماه آخرم میشه خوند الکی الان وقت روش نذار) ---------- - معنای واژه ها : کلمات ته کتاب های درسی ادبیات دو و سه و پیش رو باید بخونی برای کلمات زبان فارسی و داخل متن درس ها هم کتاب املا و لغت نشر دریافت که همه رو یه جا نوشه راحت حفظشون میکنی (اینم باز هنوز زوده,کلا حفظی رو هرچی بخونه دوباره یادت میره بذار اول مهما رو بخون برا اینا وقت هست)-------- - املا هم همون کتاب املا و لغت نشر دریافت داره
زبان فارسی هم کتاب نشر دریافت(همین تابستون کلکش رو بکن)

عربی : بنظر من عربی بهتره بری کلاس - ولی با اینحال اگه واقعا نمیتونی کتاب تخته سیاه عالیه
اول قسمت آخر کتابو بخون که ترجمه هست - ترجمه هشتا سوال داره که میشه 30 درصد و خیالت از عربی کمی راحت میشه و در ضمن خوندنشم خیلی آسونه و راحت میفهمیش

دینی : گاج (اینم باز بنظرم زوده) --- زبان : کتاب از متن نترسیم انتشارات شبقره برای دوتا متن و یک کلوزی که تو کنکور میدن,و کتاب زبان جامع مبتکران شهاب اناری برای گرامر و کلمات.اولی خیلی مهمه حتما بخرش,نصف سوالای زبان از متن و کلوز هست

-------------------
اختصاصی ها ماجراشون فرق میکنه,من خودم ریاضی بودم

اول فیزیک:ببین من خودم کلی کتاب آموزش فیزیک خریدم,کتابای خیلی سبز و ... کلاس نرفتم ها,و کل فیزیک رو از روی پاسخنامه تشریحی گاج نقره ای (هم پایه هم پیش) خوندم و همشم فهمیدم وتستاشم همه رو زدم ,ولی آخر بار رفتم همایش فیزیک یه استاد فیزیک خوب,باورم نمیشد خیلی فرق میکرد,مثلا تو گاج برای حل یه نوع مسئله فیزیک سه تا فرمول میگفت به کار ببر تا به جواب برسی ولی تو همایش استاده یه فرمول گفت با همون جواب بدست میود البته نه اینکه همش اینجوری باشه ولی خوب چندجا فرق میگرد.
اگه میخوایی فیزیکت بهتر بشه به نظر من برو پیش یه استاد خوب(نری پیش یه نفر که از رو همون گاج درس میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ),من خودم خیلی اهل کلاس نیستم ولی اینو واقعا به چشم دیدم - برای تست گاج نقره ای هم پایه هم پیش که پاسخنامه تشریحشون هم درسنامه های خوبی هست برای کسایی که کلاس نمیتونن برن

نکته خیلی مهم : برای کلاس های کنکور مثلا اگه دوتا استاد خوب هست,جلسه اول و دوم همه کلاسا رایگانه برای معرفی,اول برو سر کلاس هر دوتاشون بشین,هر کدوم بنظرت بهتر بود برو سر همون,نری حول حولکی مث ما که قبل شروع کلاسا رفتیم پول دادیم آخرشم پشیمون شدیم از انتخابمون(سر کلاس ریاضی برام همین موضوع اتفاق افتاد)

ریاضیات : ببین من کتاب آموزش خوب برای دیفرانسیل و ریاضی پایه و گسسته و هندسه و دیفرانسیل نمیشناسم
برای دیفرانسیل و ریاضی پایه که باید بری کلاس(منظور من از کلاس اینه که استادش خوب باشه یعنی اگه معلم مدرستون هم عالیه برید پیش همون تو کلاسای مدرسه حتما که نباید بری کلاس بیرون,اینهمه ملت میرن چرا نصف بیشترشون هیچی نمیشن) کتاب تست هم هرچی استادتون گفت

برای هندسه کلش (تحلیلی و پایه) و گسسته و جبر بشین اول فکرات رو خوب بکن,اگه در خودت میبنی که میتونی و استعدادش رو داری بنظر من از رو کتاب به جایی نمیرسی.من خودم چنتا کتاب آموزشی خریدم هیچی بدردم نخورد پولمو ریختم دور,نیاز یه یه استاد خوب داری حالا مدرسه باشه یا بیرون

برای شیمی: ببین شیمی دو قسمته به نظر من,قسمت آسونش که میشه شامل شیمی دو و شیمی پیش یک(فصل یک و دو) و فصل چهار شیمی پیش که میشه 50 درصد شیمی. برای شیمی دو مبتکران ,برای شیمی پیش یک خیلی سبز عالیه(یه عده میگن مبتکران ولی باور کن حتی اگه میخوایی بترکونی خیلی سبز کافیه) برای پیش دو فصل چهار اما مبتکران بهتره (میدونید که شیمی پیش هم مبتکران هم خیلی سبز دوجلدن که یکی پیش یک(فصل یکو دو )و یکی پیش دو(سه و چهار) )
اما قسمت گیر دارش میشه شیمی سه و فصل سه شیمی پیش که نیاز به کار بیشتری دارن : برای هر دوشون مبتکران
در مورد کلاس شیمی ببین اگه واقعا پیش آدم کاردرستی بری که خیلی خوبه مخصوصا برای قسمت سخت شیمی که گفتم یه استاد خوب خیلی کارسازه
اصلا بذار یه چیزی بگم,فرق یه کلاس کنکور خوب با کتابای کمکدرسی اینه که تو کتابه هم چیز رو گفته ولی تو کلاس کنکور خوب اون اصل کاریا رو مفصل میگن و اون فرعی رو هم میگن ولی با تاکید کمتر,مثلا همین شیمی مبتکران,درسنامه هاش واقعا بعضی جاهاش اضافس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط تورو خدا جوگیر نشید یه مشت کتاب بخرید آخرش مث ...(من ) پشیمون میشید

Alireza SM
28-06-2014, 18:02
آيا زيست شناسي خيلي سبز هنوز مفيده ؟ تا سال 91 پرفروش ترين كتابهاي زيست شناسي مال انتشارات خيلي سبز بودن و علي الاطلاق بهترين كتابهاي زيست شناسي بودن دليلش هم اين بود كه براي كنكور هاي سال هاي قبلش خوب جواب ميدادن ولي از سال 91 سبك طرح سوالات كنكور سراسري عوض شد و ديگه خبري از تست هاي تركيبي سطر به سطر و مفهومي تك جمله اي با پاسخ هاي تك كلمه اي نشد و تست هاي تعميمي و شمارشي و مقايسه اي جايگزين تست هاي قديمي شدن. متاسفانه كتابهاي زيست شناسي خيلي سبز هنوز كه هنوزه ( تابستان سال 93 ) به سبك كنكور هاي ماقبل 91 تست طرح ميكنن و به همين خاطر ديگه از نظر صاحبنظران بهترين منبع براي زيست شناسي نيستن. در حال حاضر از نظر من فقط كتابهاي نشرالگو و گاج ( زيست جامع گاج نه زيست 8000 تست ) تنها منابع استاندارد و مناسب براي كنكور سراسري هستند. از اين رو توصيه ميكنم به جز زيست جامع گاج يا زيست هاي نشرالگو هيچ كتاب ديگه اي براي زيست نداشته باشين. البته اگه در حل مسايل ژنتيك ضعيف هستين ميتونين كتاب ژنتيك تخته سياه رو هم استفاده كنين. خيلي سبز جزء نخستين انتشارات هايي بود كه تست هاي مفهومي و تركيبي خيلي خوب رو طراحي ميكرد اميدوارم هرچه زودتر كتابهاي زيست شناسيش رو ويرايش كنه و به سبك كنكور هاي جديد تست طراحي كنه و كتابهاي زيست شناسيش دوباره منبع خوبي براي دانش آموزان بشه. مثل كتاب رياضي تجربيش كه بهترين منبع براي درس رياضي رشته تجربي هست

gignn
28-06-2014, 22:12
چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
1.کتاب زیست جامع گاج درسنامه هاش چطوره
2.برای شیمی به جز مبتکران چه کتابی پیشنهاد میکنید وفیزیک

A/|\IR
28-06-2014, 22:32
چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
1.کتاب زیست جامع گاج درسنامه هاش چطوره
2.برای شیمی به جز مبتکران چه کتابی پیشنهاد میکنید وفیزیک

سلام

1. درسنامه نداره پاسخ سوالات فقط که خودش از هر درسنامه ای بهتره.
2. بعد از مبتکران خیلی سبز خوبه
برای فیزیک هم پیش یک و سوم خیلی سبز - پیش دو نشر یا فار - فیزیک نور هم خیلی سبز

B-Prot
29-06-2014, 13:35
...................................... .

A/|\IR
29-06-2014, 16:35
یه کتاب زیست خوب معرفی کنید.

اول از همه زیست جامع گاج! دیگه به چیزی نیازی نیست

بعد از اون دوم خیلی سبز
سوم هیچی:دی همشون در پیتن :دی
پیش نشر الگو:)

برای خوندن زیست درسنامه ها و نمودار های مهر ماه لازمه! مهر ماه رو داشته باشین همیشه
ژنتیک هم تخته سیاه
ولی کتاب های دیگه تخته سیاه آشغالِ مخصوصا کتاب جامع!

Hosseinspell
29-06-2014, 21:30
سلام
رشته ام تجربیه سال دیگه کنکور دارم
بهترین منابع برای همه کتوب می خواستم.....

ALI . R
29-06-2014, 23:19
سلام
رشته ام تجربیه سال دیگه کنکور دارم
بهترین منابع برای همه کتوب می خواستم.....
سلام. همچنین برای رشته ریاضی فیزیک هم ممنون میشم معرفی کنید .

A/|\IR
30-06-2014, 10:01
سلام

اصولا بهترین کتاب نداریم و هر کس با یک کتابی راحتِ ولی بعضی کتابا خیلی خوبن و بعضی کتابا از مرحله پَرتَن!
من سعی میکنم بهترین کتابارو که خوندم و دیدم رو بگم قبل از خرید یه چند برگی ورق بزنین ببین اگه خوشتون اومد بگیرین.

عمومی ها

ادبیات

تو این در اکثر دوستان میگن باید مبحث خوند و درسته ولی من میگم قبل از خوندن حتما به کتاب مسلط شین بعد برین سراغ مبحصی خوندن
برای خوندن کتاب و نکته هاش علاوه بر خود کتاب از کتاب های کلک معلم و گاج محوری میتونین استفاده کنین هر دو در یک سطن و انتخاب با خودتونه
اما مبحثی
برای لغت و اما و تاریخ ادبیات از کتاب های هفت خوان خیلی سبز استفاده کنین این کتابا واقعا عالین و بعد از خوندنشون همه تستا آب خوردن میشه (تو تاریخ ادبیات هم رمزگردانی داره - سعی کنید خودتون هم رمز گردانی کنین برای همه نویسنده ها و شاعرا رمز گردانی میشه کرد و معجزه میکنه باور کنید)
برای قرابت معنایی دو کتاب نشر دریافت و نشر الگو خوب هستن دومیه واجبه ولی اولیه هم خوبه اگه از الان بخونید بهتون میگه چطور شعر بخونید چظور معنی شو دریابید:دی اگه میخواین نتیجه خوب بگیرین هر روز ده تا تست قرابت از نشر الگو بزنین البته از چار پنج ماه دیگه تو این چند ماه نشر دریافت رو بخونین خیلی خوب میشه)
برای آرایه ها کتاب نشر الگو عالیه
برای زبان فارسی با کتاب نشر دریافت(هامون سبطی) میتونین خوب یاد بگیرین و 5 تا تست رو راحت بزنین ولی اگه قوی هستین درسنامه خفن نمیخواین میتونین کتاب پنج مبحث نشر الگو رو بگیرین با اونم نتیجه میگیرین

عربی

برای عربی چند تا راه دارین
1- خوندن پایه به پایه گاج محوری از اول دبیرستان تا بالا
2- خوندن اییادفیلی مبتکران و گاج سفید
3- خوندن جزوه معلم و تست

راه اول راحته ولی اگه برنامه منسجم دارین دومین راه خیلی خوبه

معارف

تو این درس دو تا کتاب حرف اولو میزنن گاج جامع و کتاب نشر الگو جامع که من دومی رو توصیه میکنم (بیشتر سلیقه ایه)

زبان

کتاب مبتکران جامع
خیلی سبز جامع

من خودم مبتکران رو توصیه میکنم

اختصاصی ها

زمین شناسی

کتاب همایش نشر دریافت خیلی خوب و عالیه
ولی اگه اینو نخواستین از کتاب هفت چیز خیلی سبز هم میتونین استفاده کنین

ریاضی تجربی

کتاب جامع خیلی سبز و مبتکران حرف اول رو میزنه (مبتکران دوجلده و خیلی عالیه حتما یه نگاهی بندازین)
مهر و ماه و گاج نقره ای هم کتابای خوبی دارن
برای هندسه هم فار رو پیشنهاد میدم واقعا خوبه (نسر الگو هم یه کتاب داره که اونم خوبِ و تستای جون دار داره)

زیست شناسی

خب واسه این غول تجربی کتابای زیادی هست
که نباید وسواس به خرج بدین و چند تا کتاب درست بخونین و نتیجه مطلوبو بگیرین
اول از همه گاج جامع و پاسخنامش (حواستون باشه نرین 8000 تست رو بخرین که آشغاله!!) این از نون شب واجب تر بود بعد از این

برای دوم : خیلی سبز و نشر دریافت
برای سوم : خیلی سبز و در کنارش گیاهی مهر و ماه و و ژنتیک تخته سیاه (خیلی سبز تنها فقط به درد 4 فصل اول میخوره) و نشر دریافت
برای پیش: نشر الگو و خیلی سبز و نشر دریافت
دقت کنین درسنامه ها و نمودار های مهر و ماه رو لازمه بخونین
کتاب جمع بندی زیست در 24 ساعت زیست رو همین الان بگیرین لازمه برای ترکیبی خوندن (جلدش زردِ)

اگه جزوه عمارلو رو گیر بیارین خیلی عالیه و بعترین منبع میتونه باشه (اگه خریدین دیگه کتابای نشر دریافت رو نخرین چون تستاش تو جزوش هست)

و دیگه اینکه حداقال رو دو ساعت زیستو بخونین:دی

فیزیک

برای فیزیک یک و نور کتاب خیلی سبز (نور هندسی
باری فیزیک دو کتاب نشر الگو
برای فیزیک سه خیلی سبز
برای فیزیک پیش یک خیلی سبز ولی برای پیش دو سبز خوب نیست نشر الگو و فار بخونین خیلی بهتره

شیمی

داوطلب های حرفه ای فقط مبتکارن بخونن
اگه درصد انچنانی نمیخواین کتابای خیلی سبز هم خوبه و لی با این شمیه امسال من مبتکران رو توصیه میکنم
دی وی دی های بازرگانی هم خوبه هم کیفیتشون عالیه هم قیمت شون عالیه.

برای ریاضی رشته ریاضی هم چیزی نمیدونم متاسفانه

موفق باشـــین

Hosseinspell
30-06-2014, 12:13
کتاب مفهومی قرابت معنایی و لغت و املا و آرایه های ادبی نشر الگو رو دارم
حالا سوال اینکه
تو این کتابا من اول با تفکیک درس ها رو بخونم و بعد از تموم کردن کل یک مبحث برگردم و آزمون ها و تست های کلی رو بزنم .... روش خوبیه؟
کتاب درسی رو هم مطالعه کنم یا فقط این کتابا رو بخونم بسه؟
و نظرتون نسبت به دو کتاب فوت و فن عربی و مبتکران عربی به زبان ساده چیه؟

Open-minded
30-06-2014, 18:15
درود بر شما!
من به شما پیشنهاد می کنم حتما تاریخ ادبیات کتاب های ادبیات فارسیتون رو بدقت مطالعه کنید حتما کتاباتون رو بخونید مخصوصا توضیحات رو بخونید.لغات پشت متاب رو هم کم کم از اواسط سال شروع کنید به خوندن.ولی توی طول سال درس به درس (البته متن درس رو خیلی با دقت نخونین ).چون برای آزمون های مقطعی گزینه 2 و قلم چی وقت میشه متن کتاب رو بخونید.مثلا دور کلمات مهم املایی و با معنی سخت خط بکشید و مفاهیم شعر ها رو هم بدونید چیه.
کتاب های بسیار عالی ای رو در نظر گرفتید ولی با مداد کنار کلماتی که براتون سخته رو علامت بزنید.البه بعضی موقع ها توی املا لغت نشر فامیلی افراد رو هم معنی کرده! که نباید اونا رو حفظ کنید.
درباره ی آرایه ها هم اگه روشون مسلطید برید تست بزنید.
درباره ی قرابت هم این که اول کار کیلویی تست نزنید.بیشتر تست های یک درس کنار هم اند پس مشکلی از این جهت ندارید.
اگه هر مشکلی داشتید مطرح کنید خوشحال میشم تجربم رو در اختیارتون بزارم.
حواستون باشه که باید روی متن همه ی تارخ ادبیات ها و اعلام مسلط باشید. برای تاریخ ادبیات کتاب لقمه ی مهر و ماه را پیشنهاد می کنم. البته ادبیات پیش دانشگاهی رو از روش نخونید. ولی تاریخ ادبیات را خیلی باید به دقت بخونین.همراه با کتاب تاریخ ادبیات لقمه ی مهر و ماه کتاب ادبیات مصور تخته سیاه رو هم بگیرید برای راحت تر حفظ کردن اثار.

amirsaesh
01-07-2014, 15:40
دوستان واسه جبر فار بهتره ىا خوشخوان ىا چىز دىگه؟
واسه هندسه و فىزىک سوم و حسابان چى؟

peidayepenhan
01-07-2014, 19:19
واسه جبر تنها مبتكران خوبه ولي اگه برا جبر و گسسته ميخواي هر دوي فار و خوشخوان خوبه بستگي به سطح درسيتون داره
هندسه نشر الگو كتاب خوبي داره
براي فيزيك اگه براي كنكور ميخواي كتاب پايه گاج عاليه
برا حسابان هم كتاب رياضي پايه تخته سياه نوشته مهندس مهربان خوبه

Sent from my iPhone using Tapatalk

lionf3
01-07-2014, 19:50
دوستان واسه جبر فار بهتره ىا خوشخوان ىا چىز دىگه؟
واسه هندسه و فىزىک سوم و حسابان چى؟

مبتکران به نظرم بهتر باشه
البته خوشخوان هم خوبه

Mohammad Yek110
02-07-2014, 14:59
سالم
بهترین کتاب فیزیک3 چیه؟(آموزش)
برای فیزیک2 انرژی اتمی رو داشتم خیلی خوب بود ، از مبتکرانم زیاد خوشم نمیاد
ترجیحا جواب تمرینای کتاب رو داشته باشه

peidayepenhan
02-07-2014, 15:00
fizik 3 olgo khoObe

lionf3
02-07-2014, 15:05
سالم
Otm خوبه اما به نظرم علکی توضیحاتش زیاده
خوشخوان هم خوبه.

ali_12
02-07-2014, 22:46
سلام
بهترین کتاب برای فیزیک تجربی کنکوری چیه؟(درس خوب بده).....نشر الگو خوبه ؟
برای زیست چطور؟
ریاضی جامع خیلی سبز خوبه؟
ممنون

peidayepenhan
02-07-2014, 22:50
فيزيك اگه جامع بخواي گاج
زيست خيلي سبز
رياضي مهر و ماه

peidayepenhan
02-07-2014, 22:54
البته فيزيك الگو هم خوبه ولي درسنامه پايش خيلي مختصره
برا رياضي هم خيلي سبز كه گفتين هم خوبه و زياد تفاوت نميكنه
مهم اينه كه وقت بذارين و بخونين
موفق باشيد

anis79
03-07-2014, 01:22
سلام.من امسال میرم اول دبیرستان(مدرسه ی تیزهوشان)به نظر شما لازمه چه کتب کمک درسی ای بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.:n13:

Alireza SM
03-07-2014, 01:43
دوستان عزيز وقتي براي همديگه پاسخ ميدين سعي كنين پست طرف مقابل رو نقل قول بزنين و سپس پاسخ بدين يا اگه سرعتتون پاينه و نقل قول مشكل داره حداقل اسم شخص مورد نظر رو بنويسين و سپس بهش پاسخ بدين. ممكنه بعد از آخرين پستي كه شما ميبينين چندتا پست تاييد نشده هم باشه كه شما دسترسي ديدنش رو نداشته باشين و بعد از تاييد شدن باعث به هم ريخته شدن تاپيك بشه.
با تشكر.

====

سلام.من امسال میرم اول دبیرستان(مدرسه ی تیزهوشان)به نظر شما لازمه چه کتب کمک درسی ای بگیرم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.:n13:

براي رياضي فقط و فقط رياضي مبتكران براي فيزيك هم فقط فيزيك 1 مبتكران نوشته محمودزاده تنها منبع مفهومي فيزيك هست تست كافي هم داره. براي عربي هم عربي محوري گاج. براي بقيه درسها هرچي دلت خواست ميتوني بگيري. فقط روي درس هاي شيمي و علوم زيست زياد وقت نزار كه ازشون تو كنكور نمياد به درس هاي سال بعديت هم مربوط نميشن.

anis79
03-07-2014, 17:33
دوتا سوال!
کتابهایی که معرفی کردید فقط تست هستند؟
اگه بخوام واسه المپیاد درس بخونم,باید چه کتابهابی باید کارکنم؟

Alireza SM
03-07-2014, 18:07
دوتا سوال!
کتابهایی که معرفی کردید فقط تست هستند؟
اگه بخوام واسه المپیاد درس بخونم,باید چه کتابهابی باید کارکنم؟

نخير همگي آموزش مفهومي هستند و در كنارش تست كافي هم دارند. توصيه ميكنم از همين الان تهيشون كنين و دروس رو پيش خواني كنين تا از همكلاسي هاتون جلو بيافتين.
در اين انجمن در خصوص المپياد بحث نميشه همه وقتشون رو روي كنكور و امتحان نهايي ميزارن براي بحث در خصوص المپياد بهتره از فروم هايي مثل سمپاديا استفاده كنين ( ميتونين اسمش رو توي گوگل سرچ كنين )
تجربه نشون داده به جز المپياد زبان و المپياد ادبي ، بقيه المپياد ها همشون به كنكور دانش آموزان آسيب زدن. مخصوصا رشته تجربي

anis79
03-07-2014, 21:26
ممنونم بابت جواب های گویاتون.لطف کردید.:n02:

Mohammad Yek110
10-07-2014, 18:46
سلام
دوستان برای فیزیک3 بین الگو و خیلی سبز موندم
کس دیگه ای نیست بتونه کمک کنه؟

peidayepenhan
10-07-2014, 19:51
فيزيك ٣ الگو يادمه بيشتر جنبه آموزشي داشت و اگه سال سوم باشين بيشتر به كارتون مياد
ولي خيلي سبز علاوه بر آموزش تستهاي زيادي هم داره و اگه ميخواين برا كنكور بخونين به نظرم خيلي سبز بهتره
واينكه اگه برا كنكور بخوايد پيشنهاد ميكنم كتاب پايه فيزيك گاج رو تهيه كنيد كه حرف نداره و شامل فيزيك اول دوم و سوم هست
موفق باشيد

After4Ever
10-07-2014, 20:29
سلام
دوستان برای فیزیک3 بین الگو و خیلی سبز موندم
کس دیگه ای نیست بتونه کمک کنه؟

من خودم هر دو تاش رو زدم
خیلی سبز آموزشش بهتر بود سوال هاش هم سخت تر بود ولی نشرالگو بیشتر تیپ های کنکور رو داشت و یک کمی سختش کرده بود.

Alireza SM
10-07-2014, 20:35
سلام
بهترین کتاب برای فیزیک تجربی کنکوری چیه؟(درس خوب بده).....نشر الگو خوبه ؟
برای زیست چطور؟
ریاضی جامع خیلی سبز خوبه؟
ممنون

فيزيك كه زياده. گاج خوبه خيلي سبز هم خوبه ولي خيلي سبز سطحش بالاست كمي فراتر از كنكوره مخصوصا سال سومش.
رياضي هم خيلي سبز عاليه از همه كتاباي ديگه يه سر و گردن بالاتره بر خلاف ورژن قبليش تست هاي خيلي سخت و بسيار فراتر از كنكور نداره ديگه.
زيست هم در حال حاضر فقط كتابهاي نشر الو (‌ويرايش 93 فقط ) و زيست جامع گاج هستن كه مطابق با سبك جديد تست هاي كنكور نوشته شدن به هيچ وجه سراغ كتابهاي ديگه زيست ( خيلي سبز و مهروماه و تخته سياه و ... ) نرو. اونها يه زماني بهترين بودن ولي از سال 92 عملا از رده خارج شدن.

mohsensoft1
11-07-2014, 15:30
من واسه زیست کنکور کتاب آموزشی میخوام چون رشته م هم تجربی نبوده
کتاب تست (انتشارات الگو) رو میخوام تهیه کنم اما یه کتابی میخوام که درسنامه داشته باشه بعد برم سراغ تست

A/|\IR
11-07-2014, 23:26
من واسه زیست کنکور کتاب آموزشی میخوام چون رشته م هم تجربی نبوده
کتاب تست (انتشارات الگو) رو میخوام تهیه کنم اما یه کتابی میخوام که درسنامه داشته باشه بعد برم سراغ تست

سلام
بهترین درسنامه رو خیلی سبز و مهر و ماه دارن (فقط به درد درسنامه میخورن) گاج 8000 تست هم درسنامه داره ولی قبلیا بهترن
این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم یه نگاه بندازین برای منابع

gignn
13-07-2014, 19:33
بهترین منبع واسه فیزیک تجربی وشیمی کدومه

A/|\IR
14-07-2014, 09:32
بهترین منبع واسه فیزیک تجربی وشیمی کدومه

فیزیک پایه گاج و خیلی سبز (خیلی سبز سطحش بالاتره و درسنامه خوبی داره)
فیزیک نور خیلی سبز
فیزیک پیش هم خیلی سبز و الگو و فار خوبه (الگو سطحش بالاتره)

شیمی هم مبتکران و خیلی سبز هست که مبتکران کاملتر و مفصل تره.

alidl
14-07-2014, 10:23
سالم

اگر سال سومی هستی فیزیک "کتاب-کلاس"
رمزینه هم خوبه یه نگاهی بنداز ببین به دردت می خوره یا نه

alidl
14-07-2014, 10:30

پنج بحث کلک معلم(سری کتاب های تب کنکور) خیلی عالیه
در ضمن برای درآمد ها و تاریخ ادبیات هم لقمه ی مهرو ماه عالیه حتی تاریخ ادبیات زبان فارسی رو هم داره حتی جمع آوری کننده های دایره‌المعارف ها رو هم مرتب داره که بشه حفظ کرد

راستی به همه توصیه اکید می کنم حتما کتاب زیپ عربی اندیشه فایق که ایاد فیلی نوشته بخرید
خلاصه ی کتاب گنده ی مبتکرانشه
البته خیلی خلاصه است اما عالیه اینو با تست و بعضی وقت ها جاهایی که کم توضیح داده رو با جزوه معلم بخونی عالی میشه
کتابشم برعکس عربی به زبان ساده آنقدر ظربف و نازکه که نگو:-)

ali_12
14-07-2014, 11:41
سلام
برای شیمی تجربی چه کتاب کاملی رو توصیه میکنید؟توضیح و تست کامل
مبتکران یا خیلی سبز؟....
ممنون

peidayepenhan
14-07-2014, 11:56
سلام
هر دو خوبن و از خريد هيچكدوم پشيمون نميشي. توضيحات و تستهاي مبتكران بيشتره كه اگه تو كتاب فروشي هر دورو در كنار هم مقايسه كني متوجه ميشي

A/|\IR
14-07-2014, 12:08
سلام
برای شیمی تجربی چه کتاب کاملی رو توصیه میکنید؟توضیح و تست کامل
مبتکران یا خیلی سبز؟....
ممنون

سلام
هم مبتکران و هم خیلی سبز هر دو خوب هستن ولی با توجه به کنکورای امسال من مبتکران رو پیشنهاد میدم چون تستای خیلی سخت زیاد داره و امادگی تونو بیشتر میکنه - از نظر درسنامه هم هر دو خوب هستن میشه گفت مبتکران کمی مفصل تر توضیح داده.

S M Λ S Ħ
21-07-2014, 18:40
درود
دوستان جزوه برای کنکور کاردانی کامپیوتر میخوام
ممنون میشم :-)

samir.1234
22-07-2014, 00:06
سلام دوستان

ميگه رشته ارشد و دكتري همش زبان خارجه هست و بايد زبانت خوب باشه

واسه رشته مديريت
ممنون ميشم كتابي ، سي دي ، پكيجي چيزي معرفي كنيد واقعا خوب باشه !

من از قديم زبان نصرت و اون سي دي ها تصويري و ... اينا رو گرفتم
ولي خب ادامه ندادم
كلاس و اينا هم اصلا وقتش نيست
يه مجموعه باشه روزي يك ساعت كار ميكنم تو خونه

فقط مث اين كارت ها و كاغذا نباشه كه كلمه بنويسيم و باز حفظ كنيم و ..
يه مقدار جذابيت داشته باشه واسه آدم !

استعدادم خوبه
زبان پيش 20 شدم زبان عمومي 20 شدم ، زبان تخصصي 1و2و3و4 هم 20 شدم ! تو كارشناسي ...

تشكر

MƐΛИĪИƓĿƐSS
04-08-2014, 17:39
سلام.در مورد این کتاب های کمک کار ریاضی وفیزیک که میگید خیلی سبز خیلی خوبه میخواستم بپرسم درسنامش چجوریه؟سوالاش طوری هست که افرادی که یکم سطحشون بالاتره بتونن حل کنن؟
من پارسال ریاضی کتاب خوشخوان داشتم ولی نه درسنامش به دردم خورد و نه سوالاش،اصلا خوب نبود.
خیلی سبز هم اینجوریه؟

Shaw
04-08-2014, 23:47
سلام. من داوطلب ۹۴ هستم، می خواستم بدونم برای کسی که تو ریاضی تجربی تقریبا صفره چه کتابی برای آموزش توصیه می کنید؟

A/|\IR
05-08-2014, 08:38
سلام. من داوطلب ۹۴ هستم، می خواستم بدونم برای کسی که تو ریاضی تجربی تقریبا صفره چه کتابی برای آموزش توصیه می کنید؟

مبتکران دوجلدی
خوش خوان برای آموزش
خیلی سبز هم خوبه ولی سطحش بالاترِ

مُعین
06-08-2014, 17:08
دوستانی که سال دیگه میخوان انسانی کنکور بدن...
منبع برای فلسفه و منطق تنها این ها رو مطالعه کنید
فلسفه : خود کتاب.
منطق : اول خودکتاب و فهم مطلب... دوم حل تمرینات خود کتاب و سوم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مقدمه - 127.48 کیلو بایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخش اول - 266.18 کیلو بایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخش دوم - 310.23 کیلو بایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخش سوم - 220.49 کیلو بایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخش چهارم - 328.65 کیلو بایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخش پنجم - 412.56 کیلو بایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

+تست های کنکور 91 تا 93 رو بزنید بقیش هم دیگه اصلا شباهتی نداره .. .
منبع دیگه ای نخونید ... نتیجه ای نمیگیرید ... من با خوندن گاج و خود کتاب و ... اونم چندین بار و حفظ تمامی مطالب تنها 40 درصد زدم.:n16:

After4Ever
12-08-2014, 07:52

اگر صفری از سوال تشریحی شروع کن مرحله به مرحله حل کردن رو یاد بگیری

sinners_silent
13-08-2014, 12:11
سلام.دوستان ی راهنمایی میخواستم
من واسه پروژه ام مطالب اصلیم رو تقریبن جمع کردم با موضوع شتابدهنده ی ذرات.حالا نمیدونم چجور سر هم بندیشون کنم.کسی پروژه ای نمونه داره بهم بده ببینم چجوریه؟در هر موضوعی باشه مهم نیست میخوام روش کار و بدونم.و یا اینکه مطلبی مقاله ای چیزی در مورد شتاب دهنده ها داره ممنونتون میشم کمکم کنید:n16:

Mohammad Yek110
20-08-2014, 09:48
سلام
دوستان برای شیمی 3 بهمن بازرگانی کتاب تستو بگیرم یا آموزش؟
کنکوری نیستم خرداد نهایی دارم ، از نظر آموزشی چقد فرق دارن؟

@مممججج
حسابان فقط نشر الگو ( انرژی اتمی )

Alireza SM
20-08-2014, 11:24
سلام
دوستان برای شیمی 3 بهمن بازرگانی کتاب تستو بگیرم یا آموزش؟
کنکوری نیستم خرداد نهایی دارم ، از نظر آموزشی چقد فرق دارن؟

@مممججج
حسابان فقط نشر الگو ( انرژی اتمی )

بهمن بازرگاني فقط و فقط تست و DVD آموزشيش خوبه.
كتاب آموزشيش همون درسنامه هاي كتاب تست هستن و يه خورده تمرين براي امتحان نهايي كه هيچ شباهتي به سوالات امتحان نهايي ندارن.

Mohammad Yek110
21-08-2014, 07:31
بهمن بازرگاني فقط و فقط تست و DVD آموزشيش خوبه.
كتاب آموزشيش همون درسنامه هاي كتاب تست هستن و يه خورده تمرين براي امتحان نهايي كه هيچ شباهتي به سوالات امتحان نهايي ندارن.
بقیه DVD های مبتکران که تو سایتش داره 3 تومن (!!) میفروشه خوبن؟

Alireza SM
21-08-2014, 09:58
بقیه DVD های مبتکران که تو سایتش داره 3 تومن (!!) میفروشه خوبن؟

به هيچ وجه خوب نيستن !‌

sparda3000
26-08-2014, 01:57
من امسال لیسانسم را گرفتم.
سربازی هم معاف هستم
فکر اینکه بشینم واسه کنکور 94 بخونم حسابی ذهنم را مشغول کرده. چون هیچ علاقه ای به این رشته فعلی ندارم
جدی تصمیم را گرفتم شروع کنم به خوندن. برای رشته دندون پزشکی

اما یکمی گیج و سر در گم هستم.واسه این هفته نوبت مشاوره تحصیلی گرفتم.
فقط کمکی که از شما می خوام اینه که چه کتابهایی را بخونم. چه آزمونهایی را شرکت کنم؟
این درصد من توی کنکور 89 بود:
زیست: 35%
ریاضی و فیزیک: 8%
شیمی: 45%
عربی: 0 %
انگلیسی: 86%
ادبیات و دین و زندگی هم یادم نیست ولی نسبتا خوب و حول و حوش 40 تا 50 درصد
حالا شما واسه هر کدوم از دروس چه کتاب تست و آموزشی را پیشنهاد میکنید؟؟؟؟ :-)
آموزشی چه کتاب یا dvd را تهیه کنم؟

دوستان اصفهانی چه مشاور تحصیلی را پیشنهاد میکنن؟

Alireza SM
26-08-2014, 10:16
من امسال لیسانسم را گرفتم.
سربازی هم معاف هستم
فکر اینکه بشینم واسه کنکور 94 بخونم حسابی ذهنم را مشغول کرده. چون هیچ علاقه ای به این رشته فعلی ندارم
جدی تصمیم را گرفتم شروع کنم به خوندن. برای رشته دندون پزشکی

اما یکمی گیج و سر در گم هستم.واسه این هفته نوبت مشاوره تحصیلی گرفتم.
فقط کمکی که از شما می خوام اینه که چه کتابهایی را بخونم. چه آزمونهایی را شرکت کنم؟
این درصد من توی کنکور 89 بود:
زیست: 35%
ریاضی و فیزیک: 8%
شیمی: 45%
عربی: 0 %
انگلیسی: 86%
ادبیات و دین و زندگی هم یادم نیست ولی نسبتا خوب و حول و حوش 40 تا 50 درصد
حالا شما واسه هر کدوم از دروس چه کتاب تست و آموزشی را پیشنهاد میکنید؟؟؟؟ :-)
آموزشی چه کتاب یا dvd را تهیه کنم؟

دوستان اصفهانی چه مشاور تحصیلی را پیشنهاد میکنن؟

مشاور رو بيخيال. من مشاور هستم خودم و به شاگردام هم گفتم قرار نيست كاري كنم واستون كارم فقط راهنمايي در دروس اختصاصي و زبان و ايجاد انگيزش و مشاوره تغذيه و ... هست. همه اين ها رو شما ميتونين از همين تاپيك از بچه هاي با تجربه پارسال و امسال به دست بيارين.
براي عربي بايد كتاب عربي به زبان ساده تاليف اياد فيلي انتشارات مبتكران رو تهيه كني و تا عيد تمومش كني بعد عيد هم يه سري كتاب مبحثي ديگه معرفي ميكنم براي حرفه اي تر شدن در عربي.
ادبيات هم كتاب قرابت معنايي انتشارات دريافت و كتاب آرايه هاي ادبي انتشارات كلك معلم رو بايد تا آخر تابستون تموم كني ( نهايتا تا آخر آبان ) تاريخ ادبيات و لغت و املا رو هم به مرور درس به درس با برنامه آزموني كه ميدي.
زيست كتاب دوجلدي گاج رو تهيه كن بعد از اينكه كتاب درسي رو خوندي شروع كن به تست زدن ببين اگه نميتوني تست بزني بايد DVD آموزشي تهيه كني يا كلاس يه معلم خيلي خوب بري. رياضي و فيزيك و شيمي هم همينطور.
شيمي رو كه قطعا بايد DVD هاي تدريس مهندس بازرگاني رو از سايت انتشارات مبتكران بگيري چون هم ارزون هستند و هم عالي تدريس شدن. بعد اينكه اونا رو ديدي تستاي كتاباي مبتكران يا خيلي سبز رو ميتوني بزني براي شيمي.

راستي اگه شما ليسانستون رو روزانه سراسري گرفت باشين بايد براي ادامه تحصيل در پزشكي و دندون و دارو شهريه سنگيني پرداخت كنين.

sparda3000
26-08-2014, 10:45
مشاور رو بيخيال. من مشاور هستم خودم و به شاگردام هم گفتم قرار نيست كاري كنم واستون كارم فقط راهنمايي در دروس اختصاصي و زبان و ايجاد انگيزش و مشاوره تغذيه و ... هست. همه اين ها رو شما ميتونين از همين تاپيك از بچه هاي با تجربه پارسال و امسال به دست بيارين.
براي عربي بايد كتاب عربي به زبان ساده تاليف اياد فيلي انتشارات مبتكران رو تهيه كني و تا عيد تمومش كني بعد عيد هم يه سري كتاب مبحثي ديگه معرفي ميكنم براي حرفه اي تر شدن در عربي.
ادبيات هم كتاب قرابت معنايي انتشارات دريافت و كتاب آرايه هاي ادبي انتشارات كلك معلم رو بايد تا آخر تابستون تموم كني ( نهايتا تا آخر آبان ) تاريخ ادبيات و لغت و املا رو هم به مرور درس به درس با برنامه آزموني كه ميدي.
زيست كتاب دوجلدي گاج رو تهيه كن بعد از اينكه كتاب درسي رو خوندي شروع كن به تست زدن ببين اگه نميتوني تست بزني بايد DVD آموزشي تهيه كني يا كلاس يه معلم خيلي خوب بري. رياضي و فيزيك و شيمي هم همينطور.
شيمي رو كه قطعا بايد DVD هاي تدريس مهندس بازرگاني رو از سايت انتشارات مبتكران بگيري چون هم ارزون هستند و هم عالي تدريس شدن. بعد اينكه اونا رو ديدي تستاي كتاباي مبتكران يا خيلي سبز رو ميتوني بزني براي شيمي.

راستي اگه شما ليسانستون رو روزانه سراسري گرفت باشين بايد براي ادامه تحصيل در پزشكي و دندون و دارو شهريه سنگيني پرداخت كنين.

ممنون علیرضا جان
خیلی لطف کردی.
کلا عربی خیلی ضعیف هستم. از امروز شروع میکنم از عربی به زبان ساده می خونم :-)
زیست را مشکلی ندارم واسه خوندن. اما ریاضی و فیزیک را یکم مشکل دارم. برای این دو درس چه آموزش هایی را تهیه کنم؟ آموزشهایی که تو تلویزیون تو برنامه پرواز کنکوری ها تبلیغ میکنه چه طوره؟
بله من دوره روزانه بودم. طبق اون چیزی که پرسیدم باید شهریه شبانه را برای دوره لیسانس پرداخت کنم.

مُعین
26-08-2014, 21:12
ممنون علیرضا جان
خیلی لطف کردی.
زیست را مشکلی ندارم واسه خوندن. اما ریاضی و فیزیک را یکم مشکل دارم. برای این دو درس چه آموزش هایی را تهیه کنم؟ آموزشهایی که تو تلویزیون تو برنامه پرواز کنکوری ها تبلیغ میکنه چه طوره؟
بله من دوره روزانه بودم. طبق اون چیزی که پرسیدم باید شهریه شبانه را برای دوره لیسانس پرداخت کنم.

سلام...
اگر میخوای عربی رو بالای 80 درصد بزنی همین امروز عربی جامع خیلی سبز خانم غزال موسوی رو تهیه کن ... و شروع کن به خوندن ... مطمئن باش بعدش خندت میگیره که چرا نمیتونستی عربی بزنی ... من عربی انسانی رو یه 61 و یه 62 درصد زدم اختصاصی هم محمد برغمدی خیلی سبز میخوندم البته برای عربی خیلی هزینه کردم گل سر سبدش اینا بودن ... :n16:

Mohammad Yek110
27-08-2014, 14:17
سلام
چندتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین ، رشتم ریاضیه
1. برای عربی 3 یه کتاب میخوام که تمرینای کتاب درسی رو حل کرده باشه + کلیه جملات کتاب رو ترکیب کرده باشه ( اعراب ) + تستای تالیفی + کنکور خوبی داشته باشه ، آموزشش مهم نیست احتمالا دبیر خوبی خواهم داشت.چه کتابی رو معرفی میکنید ؟ خیلی سبز خوبه ؟
2. فیزیک 3 ! یه کتاب با آموزش خوب و سوال تشریحی خوب ( در سطح نهایی نه بالاتر ) و تست خوب برای کنکور میخوام.
3. هندسه 2 و جبر و احتمال کتاب لازم دارن ؟ لطفا معرفی کنید
4. کتابای "گام به گام" که تمرینهای کتابو حل کردن رو توصیه میکنید؟من امسال به خاطر امتحانات نهایی میخوام یکی از اینا بخرم و تا حالا از این کتابا نداشتم و جزوه دبیر رو میخوندم ، حالا که برای امتحانات نهایی باید تمرینای کتاب رو کاملا بلد باشم از کدوم انتشارات بخرم؟
5.برای شیمی 3 کتاب تست بهمن بازرگانی رو خریدم ، برای امتحانات نهایی یه کتاب کوچیک خوب میخوام که فقط سوال داشته باشه ... بنی هاشمی خوبه؟
6. برای حسابان هم الگو رو خریدم ، سوالای تشریحیش در سطح نهایی هستن یا بالاترن؟بنی هاشمی برا حسابان بگیرم؟

ممنون

sparda3000
28-08-2014, 00:02
دوستانی که میگن برای زیست نشر الگو خوبه. امروز رفتم بگیرم. دو نمونه داشت. یکی سفید یکی آبی.
سفیدها آموزشی و آبی تستی. من کدوم را تهیه کنم؟
آموزش و تست فیزیک چی بخرم؟
آموزش و تست ریاضی چی بخرم؟

azsxdcfvgb
28-08-2014, 11:07
دوستان برای کنکور تجربی ، ریاضی جامع مبتکران بگیرم یا مهر و ماه یا نشر الگو ،هدفم بیشتر آموزش خوب مفاهیم درسیه ؟ ممنون

A/|\IR
28-08-2014, 13:27
دوستان برای کنکور تجربی ، ریاضی جامع مبتکران بگیرم یا مهر و ماه یا نشر الگو ،هدفم بیشتر آموزش خوب مفاهیم درسیه ؟ ممنون

درود
ریاضی جامع مبتکران درسنامه بهتری داره نسبت به مهر و ماه - ولی مهر وماه هم درسنامش خوبه ولی در تست ها یکم از تیپ تجربی جدا شده و تست های رشته ریاضی توش زیاده
نسر الگو هم برای ریاضی تجربی چیز خوبی نداره.

After4Ever
28-08-2014, 14:10
دوستانی که میگن برای زیست نشر الگو خوبه. امروز رفتم بگیرم. دو نمونه داشت. یکی سفید یکی آبی.

ریاضی بستگی به خودت داره
ولی فیزیک نشر الگو
زیست خیلی کتابا به کارت نمیاد

A/|\IR
28-08-2014, 14:56
سلام
1. برای عربی 3 یه کتاب میخوام که تمرینای کتاب درسی رو حل کرده باشه + کلیه جملات کتاب رو ترکیب کرده باشه ( اعراب ) + تستای تالیفی + کنکور خوبی داشته باشه ، آموزشش مهم نیست احتمالا دبیر خوبی خواهم داشت.چه کتابی رو معرفی میکنید ؟ خیلی سبز خوبه ؟
2. فیزیک 3 ! یه کتاب با آموزش خوب و سوال تشریحی خوب ( در سطح نهایی نه بالاتر ) و تست خوب برای کنکور میخوام.
4. کتابای "گام به گام" که تمرینهای کتابو حل کردن رو توصیه میکنید؟من امسال به خاطر امتحانات نهایی میخوام یکی از اینا بخرم و تا حالا از این کتابا نداشتم و جزوه دبیر رو میخوندم ، حالا که برای امتحانات نهایی باید تمرینای کتاب رو کاملا بلد باشم از کدوم انتشارات بخرم؟
5.برای شیمی 3 کتاب تست بهمن بازرگانی رو خریدم ، برای امتحانات نهایی یه کتاب کوچیک خوب میخوام که فقط سوال داشته باشه ... بنی هاشمی خوبه؟
6. برای حسابان هم الگو رو خریدم ، سوالای تشریحیش در سطح نهایی هستن یا بالاترن؟بنی هاشمی برا حسابان بگیرم؟

ممنون

درود
1. محوری گاج تا حدودی این خصوصیات رو دارند خیلی سبز هم خوبه
2.من گاج رو پیشنهاد میدم ولی تستِ خیلی سبز هم تست های سطح بالاتری داره - فیزیک 3 الگو هم خیلی خوبه هم تشریحی داره هم سطحش خیلی خوبه
3.اطلاعی ندارم
4.من دروس طلایی رو پیشنهاد میدم از بقیه بهتره (اگه برای سوم باشه)
5.برای امتحانات نهایی سوالات گلواژه مناسبِ ولی اگه به کتاب مسلط باشین و یه بنی هاشمی کنارش حل کنید کافیه
6.اطلاعی ندارم

چاپ جدید نبودن حتمن

زیست دوم الگو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
زیست سوم الگو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فیزیک گاج پایه خیلی خوبه اگه سطح بالاتر میخواین خیلی سبز
ریاضی هم سلیقه ایه ولی برای تست خیلی سبز جدید خیلی خوبه

پ.ن: خیلی سبز زیست سوم رو ویرایش کرده بر اساس سوالای جدید خیلی عالی شده.

azsxdcfvgb
28-08-2014, 19:13
درود
ریاضی جامع مبتکران درسنامه بهتری داره نسبت به مهر و ماه - ولی مهر وماه هم درسنامش خوبه ولی در تست ها یکم از تیپ تجربی جدا شده و تست های رشته ریاضی توش زیاده
نشر الگو هم برای ریاضی تجربی چیز خوبی نداره.

خیلی ممنون دوست گلم

Mohammad Yek110
29-08-2014, 12:01
سلام

ممنون
با تشکر از دوست عزیز AMIR BEKAM
دیگه کسی نیست؟

ممنون

PLAΨMID
29-08-2014, 20:23
با تشکر از دوست عزیز AMIR BEKAM
دیگه کسی نیست؟

ممنون
من واسه هندسه گام به گام نشر گسترش رو داشتم که خیلی عالی بود . آموزش + تمرینات کتاب درسی و نمونه سوالات امتحانی . توجه کنید که کتابهای گام به گام بیشتر آموزشی هستند و زیاد تست ندارند .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان واسه تست های تالیفی فیزیک چی پیشنهاد میدین ؟

omid kan
29-08-2014, 20:59
سلام برای فیزیک و ریاضی برای کنکور 94 یک کتاب برای اموزش و یک کتاب برای تست برای رشته تجربی به من معرفی کنید که از سردرگمی سرم داره می ترکد:n14:
لطفا هر چه زودتر به من پاسخ دهی:n16:
کتاب های نشز الگو برای اموزش خوبه یا نه؟

A/|\IR
29-08-2014, 22:55
من واسه هندسه گام به گام نشر گسترش رو داشتم که خیلی عالی بود . آموزش + تمرینات کتاب درسی و نمونه سوالات امتحانی . توجه کنید که کتابهای گام به گام بیشتر آموزشی هستند و زیاد تست ندارند .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان واسه تست های تالیفی فیزیک چی پیشنهاد میدین ؟

خیلی سبز مصلایی

سلام برای فیزیک و ریاضی برای کنکور 94 یک کتاب برای اموزش و یک کتاب برای تست برای رشته تجربی به من معرفی کنید که از سردرگمی سرم داره می ترکد:n14:

یک سوال رو چند جا میپرسین دوست گرامی!؟

ریاضی مبتکران

آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C_%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9_%D8%AA%D8%AC%D8%B1% D8%A8%DB%8C.html)
بانک تست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%B7%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D9%BE%D8%B1%D8%B3% D8%B4_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1% DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%A7%DB%8C_%D8%AC% D8%A7%D9%85%D8%B9_%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C_% D8%AA%D8%AC%D8%B1%D8%A8%DB%8C.html)

ریاضی پایه کوله پشتی هم اموزشش خیلی عالیه
اگه اینها رو تموم کردین یا از تستاشون خوشتون نیومد جامع خیلی سبز چاپ جدید

برای فیزیک خیلی سبز آموزش خوب و جامع و تستای عالی داره
نشر الگو فیزیک یکم سطحش بالاس

7reza
30-08-2014, 19:29

طبق شنيده هاي من دو جلدي مبتكران كه يه جلد آموزشه يه جلد تسته خوبه كتاب تستش پاسخ تشريحيش ميگن عاليه
كوله پشتيم يه 2 جلدي خوب داره يه جلد پيش يه جلد پايه ظاهرا براي اينكه كتاب پيششو خوب بفهمي بايد يه مقداري اطلاعات پايه هاي داشته باشي
براي تست شنيدم ميگن خيلي سبز جامع ويرايش جديد و همچنين گاج نقره اي رياضي پيش خيلي خوبه درسته براي پيش هست ولي با خوندنش قسمت زيادي از پايه رو هم ياد ميگيري تقريبا كلش به جز حد و پيوستگي
اينا صرفا نتايج تحقيقات من بودن
يادت باشه كه دچار تعدد منابع نشي چون اگه نرسي بخونيشون ممكنه استرس الكي بگيري

7reza
30-08-2014, 21:48

سلام اميد جان وقتت بخير
ببين داداش اول بايد ببيني چقدر وقت داري و در چه سطحي هستي
حالا من واسه هر كدوم چنتا ميگم ديگه انتخاب كردنشو بالا پايين كردنش با خودت
رياضي
طبق شنيده هاي من دو جلدي مبتكران كه يه جلد آموزشه يه جلد تسته خوبه كتاب تستش پاسخ تشريحيش ميگن عاليه
كوله پشتيم يه 2 جلدي خوب داره يه جلد پيش يه جلد پايه ظاهرا براي اينكه كتاب پيششو خوب بفهمي بايد يه مقداري اطلاعات پايه هاي داشته باشي
براي تست شنيدم ميگن خيلي سبز جامع ويرايش جديد و همچنين گاج نقره اي رياضي پيش خيلي خوبه درسته براي پيش هست ولي با خوندنش قسمت زيادي از پايه رو هم ياد ميگيري تقريبا كلش به جز حد و پيوستگي
فيزيك
كتاب خوب زياده
گاج واسه پيش و پايه
الگو پيش و پايه
جوكار پيش و شايه
فار واسه آموزش پيش ميگن خيلي خوبه
خيلي سبزم واسه اول دوم و سوم و پيش 1 ميگن خوبه كلا ميگن كتاباي احمد مصلايي عاااليه
الگو واسه آموزش سال به سالم داره
مهر و ماه هم شنيدم ميگن بد نيس مخصوصا پايش
اينا صرفا نتايج تحقيقات من بودن
يادت باشه كه دچار تعدد منابع نشي چون اگه نرسي بخونيشون ممكنه استرس الكي بگيري

7reza
30-08-2014, 21:55
من چنتا منبع كه شنيدم خوبنو واسه آموزش ميگم انتخاب با خودت اينا صرفا شنيده هاي من هستن
مبتكران جامع آقاي بياتي
پيش وپايه كوله پشتي ظاهرا براي كار كردن با پيش كوله پشتي ميگن بايد يه مقداري اطلاعات پايه اي هم داشته باشي
آقاي بياتي يه كتاب تستم دارن كه ظاهرا پاسخاي تشريحي عالي داره كتاب رياضي پيش گاج نقره اي هم ميگن خيلي خوبه
كلا نظر من اينه كه بد نيس آدم واسه درساي اختصاصي مخصوصا رياضي فيزيك شروعش با سوالاي تشريحي باشه مثل كتاباي پرسمان

7reza
30-08-2014, 22:00
سلام
سلام واسه فيزيك 2 خيلي سبز يه كتاب مخصوص 2 فصل آخر زده ميگن خيلي خوبه

Alireza SM
05-09-2014, 01:42
بچه هایی که ریاضیتون نسبتا خوب هست سعی کنین برای ریاضی تجربی به جز کتاب خیلی سبز کتاب دیگه ای نخونین. حتی اگه تمومش کرده باشین بازم برگردین و تست هاش رو مرور کنین. هر تستش به اندازه چندتا تست کتاب گاج و نشرالگو و مهروماه نکته داره. هیچوقت هم با کتابای خیلی سبز ( فیزیک،شیمی،ریاضی) به صورت زماندار تست نزنین تست هاش سنجشی نیستن آموزشی هستن برای بعضی تست هاش به اندازه چندتا تست زمان لازمه.

یه سری هم به وبلاگ من بزنین و ÷ستی که مربوط به انتخاب کتابهای تست هست رو بخونین.

alirezasm.blogfa.com

gelare1367
05-09-2014, 09:07
سلام هیچ کدوم از لینکها کار نمیکنن.

Alireza SM
05-09-2014, 11:51
سلام هیچ کدوم از لینکها کار نمیکنن.

چه لينكي منظورتون هست؟

Alireza SM
05-09-2014, 20:59
ممنون علیرضا جان
خیلی لطف کردی.

خواهش میکنم.
از اون آموزش هایی که در تلوزیون تبلیغ میشه فقط 10% محصولاتشون خوب هستن مثل ریاضی و فیزیک امیر مسعودی. فیزیکش که واقعا میتونه درصد صفر به به کسب درصد 100 امیدوار کنه. یه تاپیک توی همین بخش در مورد DVD های آموزشی زدم حتما بخونش قبل اینکه تصمیم بگیری چیزی ازشون بخری.

در مورد شهریه هم اینجا جاش نیست بحث کنیم باید در تاپیک کنکور 94 بپرسین ولی شهریه برای شما خیلی سنگین تر از شبانه خواهد بود شهریه های شبانه برای رشته های کارشناسی نهایتا ترمی 700 تومن میشه ولی برای پزشکی ممکنه امسال بالای 2500 هم باشه

Alireza SM
05-09-2014, 21:04
سلام

ممنون

برای عربی 3 خیلی سبز خیلی خوبه ولی با این مشخصاتی که شما خواستین فقط گاج سبز میخونه که اونم خیلی خوبه.
برای آموزش فیزیک 3 هم بهترین منبع مبتکران تالیف محمودزاده هست.
اگه کتاب گام به گام هم خواستی تهیه کنی فقط دروس طلایی رو بگیر منتشران اصلا خوب نیست.
شیمی رو تستی بخون نه امتحان نهایی. همون کتابی که تهیه کردی رو بخون و برای کنکور آماده شو اونوقت امتحان نهایی رو خیلی راحت پشت سر میزاری. فقط نزدیکای خرداد که شد برو امتحان نهایی های سال های گذشته رو دانلود کن و پاسخنامه هاشون رو دقیق بخون و بارم بندی ها رو نگاه کن و ببین طریقه نمره دادن چجوری هست تا به شیوه کامل نمره گرفتن مسلط بشی.

Alireza SM
12-09-2014, 17:11
بچه ها سعی کنین حتما یه کتاب خلاصه قواعد عربی داشته باشین ( مثل همایش نشر دریافت یا چکیده عربی تخته سیاه یا جمع بندی عربی مهروماه ) یا یه جزوه ای چیزی که قواعد عربی توش خلاصه شده باشه. این کتاب رو هم از اول تا آخر سال ده ها بار مرور کنین.

sparda3000
16-09-2014, 23:04
ممنون از همه دوستان که وقت میزارن و جواب میدن
دوتا سوال دیگه دارم
واسه کنکور سال دیگه کتاب های سال دوم دبیرستان باید چاپ 91 باشه
من شیمی اون سال را نتونستم پیدا کنم. خیلی تغییر داره نسبت به کتاب شیمی سال 92 و 93؟

سوال دیگه اینکه واسه یه درس مثل زیست خلاصه نویسی مهمه؟ خلاصه چه جوری نوشته بشه؟

Alireza SM
16-09-2014, 23:32
ممنون از همه دوستان که وقت میزارن و جواب میدن
دوتا سوال دیگه دارم
واسه کنکور سال دیگه کتاب های سال دوم دبیرستان باید چاپ 91 باشه
من شیمی اون سال را نتونستم پیدا کنم. خیلی تغییر داره نسبت به کتاب شیمی سال 92 و 93؟

سوال دیگه اینکه واسه یه درس مثل زیست خلاصه نویسی مهمه؟ خلاصه چه جوری نوشته بشه؟

از سایت گزینه دو میتونین شیمی2 مخصوص کنکور 94 رو دانلود کنین. تغیراتی هم داشته حذفیات هم داشته.
خلاصه نویسی رو وقتی انجام بدین که به تسلط نسبی در یه فصل از زیست شناسی دست پیدا کردین. نباید چیزای پیش پا افتاده توی خلاصه نویسی ها وجود داشته باشه.
برای زیست شناسی حاشیه نویسی و نکته نویسی مهمتر از خلاصه نویسی هست. من توصیه میکنم کتابی مثل چکیده زیست شناسی تخته سیاه یا کتاب همایش زست نشر دریافت رو داشته باشین چون خلاصه نویسی هستن و خودتون هم میتونین بهش نکته هایی که به ذهنتون میرسه رو اضافه کنین.

1fahim
18-09-2014, 14:50
بهترین گرایش ارشد در زمینه مدیرت ها چی هست؟

معمولا رتبه ای برتر چه گرایشی رو انتخاب می کنن و چه دانشگاهی؟

منابع برای مدیریت چی هست؟
MƐΛИĪИƓĿƐSS
24-09-2014, 19:51
سلام.میخواستم بپرسم خیلی سبز آموزش برای ریاضی سال سوم مناسب هست یا نه؟(کار کردن در سطح بالا)

prodoctornuke
28-09-2014, 17:53
بهترین کتب برای رشته تجربی چی هست؟

new2012user
03-10-2014, 21:27
سلام دوستان الان کنکور زبان از کتابهای درسی چه سالهایی گرفته میشه؟ زمان ما یادمه از اول دبیرستان نمیومد چند سال پیش و اینکه بهترین کتابهای کنکور برای زبان انگلیسی چیا هستن؟

Alireza SM
04-10-2014, 07:27
زبان کنکور از سال های سوم و چهارم گرفته میشه. کتابهای مبتکران و شبقره بهترین هستن. بنده شخصا به عنوان کسی که زبان رو 96% زده کتاب مبتکران رو توصیه میکنم.

امیرحسین 76
13-10-2014, 23:46
سلام.میخواستم بدونم عربی جامع مهر و ماه بهتره یا عربی جامع خیلی سبز.لطفا راهنمایی کنید.عربی کامل گاج چجوره؟amir_rahimi7@yahoo.com

امیرحسین 76
13-10-2014, 23:49
سلام.عربی جامع مهروماه بهتره یا جامع خیلی سبز؟کامل گاج چجوره؟لطفا راهنمایی کنید.

امیرحسین 76
13-10-2014, 23:50
برای شیمی یه کتاب جامع میخوام بنظرتوت جامع گاج بهتره یا جامع مهر و ماه؟amir_rahimi7@yahoo.com

mortezaabbasi
30-10-2014, 22:53
سلام.میخواستم بپرسم خیلی سبز آموزش برای ریاضی سال سوم مناسب هست یا نه؟(کار کردن در سطح بالا)
با عرض پوزش از بابت تاخیر در پاسخگویی.تازه الان به این تاپیک سر زدم.
اما جواب سوالتون: بله مناسب هست از پرسمان گاج هم میتونید استفاده کنید. در ضمن روی سوالات کنکور تسلط داشته باشید کافی هست و باید روی درس های دیگه هم به همین نسبت مسلط بشید.

mortezaabbasi
30-10-2014, 23:15
بهترین کتب برای رشته تجربی چی هست؟
با سلام.
ریاضی: اگر در ریاضی ضعیف هستید کتاب های پرسمان گاج رو بگیرید و خیلی با حوصله کار کنید. در کنارش هم دو جلدی مبتکران(قرمز و طلایی) رو مسلط بشید درصد لازم برای پزشکی دانشگاه تهران رو بدست میارید. به این صورت که 1-مثلا" مبحث آنالیز ترکیبی و احتمال رو از روی دوم،سوم و پیش پرسمان خیلی با دقت و حوصله یاد بگیرید و تمرین کنید 2-درسنامه کتاب قرمز رنگ مبتکران رو بخونید 3-تست های کتاب طلایی مبتکران رو کار کنید 4-سوالات بخش آزمون رو که در بخش انتهایی فصل در کتاب قرمز وجود داره رو تمرین کنید.علامت دار کردن تست ها فراموش نشه.برای جمع بندی هم درسنامه های کتاب قرمز کفایت میکنه. شاید بگید اینطوری خیلی وقت و انرژی میگیره ولی ارزشش رو داره.مطمئن باشید.
زیست:
اگر ساعت مطالعه تون بالاست بعد از مطالعه دقیق کتاب درسی با کتاب های نشر الگو کار کنید که تست های خیلی خوبی داره و باعث میشه یاد بگیرید چه طور زیست رو بخونید که نکته ها، قیدها و چیزهای دیگه از چشمتون پنهون نمونه.هر چند ممکنه نتونید خیلی هاش رو جواب بدید ولی دستاورد خوبی داره و برای فصل های بعدی راه میوفتید.بعد از اون تست های گاج رو جواب بدید و پاسخ های تشریحی رو خیلی دقیق بخونید. اگر ساعت مطالعه تون خیلی بالا نیست دو جلدی گاج رو کار کنید.برای بعد از عید هم دو جلد همایش دریافت+ پله آخر زیست فار کولاک میکنه و تقریبا" چیزی از زیست باقی نمیمونه که شما بلد نباشید.البته کتاب درسی رو به هیچ عنوان کنار نذارید و کتاب هایی که اسم بردم رو باید دقیق بخونید و مسلط بشید.
فیزیک:
پایه و پیش گاج و دیگر هیچ! حتی اگر در فیزیک خیلی ضعیف هستید با فیزیک پایه گاج و به ترتیب مباحث اندازه گیری و بردار و کار و انرژی شروع کنید و خیلی با حوصله جلو برید نگران نباشید وقتی پیشرفت کنید اعتماد بنفستون بالا میره و از فیزیک لذت میبرید.علامت دار کردن سوال ها فراموش نشه.
شیمی:
مبتکران ، خیلی سبز یا فار اگر کار میکنید فیل های مبتکران فراموش نشه. آموزش مبتکران و سوالات فار عالی هستند. خیلی سبز هم خیلی خوبه هم آموزش هم تست. بنا به سلیقه یکیشون رو انتخاب کنید.
امیدورام مفید بوده باشه.موفق باشیم

mortezaabbasi
30-10-2014, 23:19
سلام.میخواستم بدونم عربی جامع مهر و ماه بهتره یا عربی جامع خیلی سبز.لطفا راهنمایی کنید.عربی کامل گاج چجوره؟amir_rahimi7@yahoo.com
با سلام.عربی جامع خیلی سبز عالی هست. هم از نظر آموزش هم روون بودن درسنامه.قلم مولف بسیاز جذاب هست و لذت خواهید برد.بهش اعتماد کنید.اگر بتونید در کنارش بانک تست الگو رو هم کار کنید دیگه وای وای وای

MƐΛИĪИƓĿƐSS
01-11-2014, 22:58
سلام میخواستم بدونم بهترین کتاب کار برای زبان فارسی سوم دبیرستان چیه.
ممنون.

Alireza SM
02-11-2014, 08:15
سلام میخواستم بدونم بهترین کتاب کار برای زبان فارسی سوم دبیرستان چیه.
ممنون.

زبان فارسی -- نشر دریافت

امیرحسین 76
02-11-2014, 13:32
سلام.من رشته ریاضی هستم یه به نظرتون برای شیمی جامع مهرو ماه خوبه؟

After4Ever
02-11-2014, 17:43

سوالای خوبی نداره

mortezaabbasi
02-11-2014, 19:18
سلام.سعی کنید مبتکران،خیلی سبز یا فار بگیرید. ترجیحا" مبتکران مخصوصا" فیل هاش رو حتما" بگیرید.

امیرحسین 76
02-11-2014, 23:39
اگه فیل شیمی بگیرم باید یه کتاب تست کنارش کار کنم چه کتابی پیشنهاد میکنید؟شیمی جامع گاچ چجوره؟

امیرحسین 76
02-11-2014, 23:44
شرمنده زیاد سوال میکنم...بین هندسه جامع مهرو ماه و هندسه جامع گاج که جدید اومده کودوم رو پیشنهاد میکنید؟ممنون

mortezaabbasi
03-11-2014, 15:59
شرمنده زیاد سوال میکنم...بین هندسه جامع مهرو ماه و هندسه جامع گاج که جدید اومده کودوم رو پیشنهاد میکنید؟ممنون
شما وقتی سوال میکنید هر کسی که جوابش رو میدونه وظیفه ی اخلاقی و شرعی داره که جواب شما رو بده.پس شرمنده نباشید! هر سوالی هم دارید به شخصه-اگر جوابشو بدونم و عمری باقی باشه-با کمال میل جوابگو خواهم بود.
برای شیمی تست های خیلی سبز و فار واقعا" خوب هستند. کتاب های گاج در کل برای قبولی در کنکور مناسب اند. یعنی استاندارد کنکور رو دارن و مثل بعضی از کتاب ها تست هاش فضایی نیست. ولی برای شیمی پیشنهاد بنده فار هست مخصوصا" سال سوم که بعضا" روش های ابتکاری خوبی داره به عنوان مثال روش موازنه رو به شکل عالی آموزش داده و البته انحصاری که با مبتکران و خیلی سبز تفاوت داره .کافیه یه نگاه به بخش موازنه شیمی سوم فار بندازید که با چند معادله ساده پیچیده ترین واکنش ها رو میتونید با کمترین ضریب اشتباه و خیلی سریع-این یکی خیلی مهمه-موازنه کنید.
برای هندسه اگر نیاز به آموزش دارید جامع گاج خوب نیست بیشتر به درد تست زنی میخوره. کتاب های هندسه جدا بگیرید بهتره مثلا برای آموزش هندسه پایه و تحلیلی نشر دریافت یا فار رو بگیرید برای تست زنی جامع گاج.فقط باید وقت و حوصله ی زیادی به خرج بدید و نا امید نشید. موفق باشید:n26:

امیرحسین 76
04-11-2014, 09:48
ممنون از پاسخگویی شما.برای هندسه پایه الگو رو پیشنهاد میکنید یا نشر دریافت؟

alavi71
04-11-2014, 14:07
اگه فیل شیمی بگیرم باید یه کتاب تست کنارش کار کنم چه کتابی پیشنهاد میکنید؟شیمی جامع گاچ چجوره؟

شیمی دوم مبتکران و سوم گاج و پیش کانون تقریبا خوب هستند ....

mortezaabbasi
04-11-2014, 14:32
ممنون از پاسخگویی شما.برای هندسه پایه الگو رو پیشنهاد میکنید یا نشر دریافت؟
الگو سنگینه. دریافت بهتره

mortezaabbasi
04-11-2014, 20:14
امیر حسین خان میشه بگی تا حالا چه کتاب هایی خریدی؟؟

MƐΛИĪИƓĿƐSS
08-11-2014, 15:16
سلام دوستان یه سوال فوری داشتم.
میشه بدون توجه به نام انتشارات بگید که واقعا برای شیمی3 خیلی سبز خوبه یا مبتکران؟
درسنامه قوی+سوال و تست استاندارد

PLAΨMID
08-11-2014, 15:23
سلام دوستان یه سوال فوری داشتم.
میشه بدون توجه به نام انتشارات بگید که واقعا برای شیمی3 خیلی سبز خوبه یا مبتکران؟
درسنامه قوی+سوال و تست استاندارد

مبتکران . شک هم نکن .

Alireza SM
08-11-2014, 15:45
شیمی 3 مبتکران مساله های سختی داره که نه مشابه آزمون سراسریه و نه مشابهش در کتاب وجود نداره. حجمش هم بیخودی بالاست.
خیلی سبز جمع و جورتره برای سال سوم.
مبتکران شیمی 2 و ÷یش 2 خیلی خوب کار کرده.

امیرحسین 76
10-11-2014, 21:06
امیر حسین خان میشه بگی تا حالا چه کتاب هایی خریدی؟؟
من سوم ریاضی هستم.دارم الان تحقیق میکنم دور ور عید بخرم.بعضی دوستام هم الان خریدن..راستی برا فیزیک جامع خیلی سبز چطوره؟

mortezaabbasi
13-11-2014, 20:50
من سوم ریاضی هستم.دارم الان تحقیق میکنم دور ور عید بخرم.بعضی دوستام هم الان خریدن..راستی برا فیزیک جامع خیلی سبز چطوره؟
من فکر میکردم پیش دانشگاهی هستی.اگر سومی کتاب هایی بگیر که آموزش مفهومی و عمیق با نمونه سوالات تشریحی زیاد داشته باشه.
من برای دروس ریاضیات کتاب های پرسمان گاج رو پیشنهاد میکنم.برای فیزیک سوم تخته سیاه تالیف آقای پژمان آرام فر خوب آموزش داده و حجم کمی هم داره.برای شیمی هم آموزش مبتکران خوبه.البته اگر نمیخوای خیلی هزینه کنی برای فیزیک پایه ی گاج و برای شیمی خیلی سبز بگیر.ولی برای ریاضیات پرسمان بگیری و با حوصله کار کنی و وقت زیادی براش بذاری سال کنکور نتیجه شو میبینی و متوجه میشی ارزشش رو داشته.برای امتحان نهایی باید نمونه سوال های سال های قبل رو زیاد کار کنی .برای کنکور هم نمونه سوال های کنکورهای سراسری و سنجش سال های قبل.
فیزیک جامع خیلی سبز حتی به درد جمع بندی کنکور هم نمیخوره چه برسه برای سال سوم.
موفق باشید

PLAΨMID
13-11-2014, 22:21
سلام دوستان . اگه بخواهیم هندسه 1 رو در سطحی بالاتر از معمول کار کنیم ، کتاب تست تالیفی خوب چی بنظرتون میرسه ؟
با تشکر . . . .

*M!L4D*
13-11-2014, 22:24
سلام دوستان . اگه بخواهیم هندسه 1 رو در سطحی بالاتر از معمول کار کنیم ، کتاب تست تالیفی خوب چی بنظرتون میرسه ؟
با تشکر . . . .
نشر الگو خوبه ... کتاب کم حجم و مقوی هندسه خیلی سبز هم هست که سخت ــه یه مقداری .

امیرحسین 76
13-11-2014, 23:46
Ok ممنون.برای فیزیک اگه چاپ جدیدگاج پرسمان بگیرم خوبه؟البته دبیرمون جزوه ی مفصل و کاملی میگه و البته کتاب سوالات پرتکرار قلمچی فیزیک3 رو هم دارم. همون دوسالانه

mortezaabbasi
14-11-2014, 18:54
Ok ممنون.برای فیزیک اگه چاپ جدیدگاج پرسمان بگیرم خوبه؟البته دبیرمون جزوه ی مفصل و کاملی میگه و البته کتاب سوالات پرتکرار قلمچی فیزیک3 رو هم دارم. همون دوسالانه
دوسالانه خوبه. اگر فیزیک پایه گاج داری که هیچ اگه نداری بگیر درسنامه هاشو بخون و سوال های دوسالانه رو تمرین کن.اینطوری مجبور نیستی برای سال پیش دانشگاهی کتاب تست فیزیک بخری. برای پیش دانشگاهی هم گاج بگیر و خلاص.

mohammad-king-7791
19-11-2014, 19:28
سلام.
من میخوام کتاب های پایه رو بگیرم.
بهترین کتاب های پایه برای رشته تجربی چی هست؟
ممنون.

mortezaabbasi
19-11-2014, 22:37
سلام.
من میخوام کتاب های پایه رو بگیرم.
بهترین کتاب های پایه برای رشته تجربی چی هست؟
ممنون.
سلام
ریاضی: پرسمان ریاضی2 و ریاضی3 گاج +جامع دوجلدی مبتکران
زیست: دوم و سوم نشر الگو یا جامع دو جلدی گاج
فیزیک: پایه گاج
شیمی:مبتکران،خیلی سبز یا فار(بنا بر سلیقه)
موفق باشید

*مممججج*
22-11-2014, 15:53
سلام.
مشه لطفا کتاب های جامع دروس عمومی که سطحشون از بقیه بالاتره رو بگید؟

*مممججج*
22-11-2014, 15:54
من تو عربی خیلی مشکل دارم.
لطفا برای عربی هم بهترین کتاب جامع رو بگید.

mortezaabbasi
22-11-2014, 19:00
من تو عربی خیلی مشکل دارم.
لطفا برای عربی هم بهترین کتاب جامع رو بگید.
سلام
ادبیات: اگر وقت زیاد و حوصله خوندن کتاب های حجیم رو دارید کتاب های دکتر سبطی رو بگیرید برای تست زنی هم جامع خیلی سبز یا میکرو گاج
عربی:جامع خیلی سبز عالیه.درسنامه روون و خودمونی با چاشنی طنز و تست های کافی.حتی اگر عربیتون ضعیف باشه.فقط کافیه حوصله به خرج بدید.
دین و زندگی: این هم مثل فیزیکه یعنی گاج و دیگر هیچ
زبان:جامع مبتکران تک جلدی
موفق باشید.

Fusi0n
22-11-2014, 19:11
سلام برای دانشگاه ریاضی پیش و ریاضی عمومی میشه کتابی معرفی کنید
تمرین ها و حل تمرینات با توضحات داشته باشه خیلی عالی
یه چیزی میخوام روان توضیح بده
ریاضی پیش این بخش : بازه ها - قدر مطلق - معادله - نامعادله - معادله خط - مثلثات - تابع و دامنه تابع
ریاضی عمومی : حد و پیوستگی و مشتق

mortezaabbasi
23-11-2014, 20:03
ریاضی پیش این بخش : بازه ها - قدر مطلق - معادله - نامعادله - معادله خط - مثلثات - تابع و دامنه تابع
کتاب های پارسه و مدرسان شریف برای دانشگاه خیلی خوبن.البته نگفتید دانشجوی چه رشته ای هستید و کدوم دانشگاه

Fusi0n
23-11-2014, 22:00
کتاب های پارسه و مدرسان شریف برای دانشگاه خیلی خوبن.البته نگفتید دانشجوی چه رشته ای هستید و کدوم دانشگاه
ممنون
دانشگاه فناوری اطلاعت شهرداری تهران - علمی کاربردی

baghozi
24-11-2014, 18:11
سلام دوستان
برای کتاب اصول حسابداری 1 نوشته هورن گرن حل المسائل هست یا نه
من اصفهان هرچی گشتم چیزی گیرم نیومد

Rossin
24-11-2014, 19:00

چون علمی کاربردی هستید کتاب های گسترش علوم پایه نوشته های دکتر نیکوکار بیشتر در علمی کاربردی مرجع هستند
من توی اکثر واحد ها دیدم که همین کنابا رو تدریس میکنند.
خودمم ریاضی پیش رو با نیکوکار خوندم.
خیلی مفهمومی و از پایه نوشته شده و روانه

mortezaabbasi
24-11-2014, 20:43
ممنون
دانشگاه فناوری اطلاعت شهرداری تهران - علمی کاربردی
متاسفانه در مورد علمی کاربردی اطلاعاتی ندارم.به نظرم از دانشجوهای سال های بالای دانشگاهتون بپرسید.اونها بهتر میدونند.

Mohammad Yek110
26-11-2014, 16:40
سلام
برا زبان کنکور کتابی هست که اموزش نداشته باشه ولی تستاش خوب باشه؟زبانم قویه مشکلی توی یادگیری و تست زدن ندارم خیلی ( تست گرامر برام مهم تره ) معمولا توی درک مطلب یا گرامر شاید کلا یکی دوتا تست غلط بزنم و اینکه امسال سومی هستم
و اینکه برای شیمی 3 کتاب مبتکران ( تست ) رو گرفتم ولی نو مونده ( حجمش واقعا زیاده ) ، بنظرتون اونو رد کنم و یدونه خیلی سبز + فیل مبتکران بگیرم بهتر نیست؟

ممنون

امیرحسین 76
28-11-2014, 01:49
برای فیزیک و حسابان چی به درد میخوره؟سوم ریاضی برای امتحان

Mohammad Yek110
28-11-2014, 07:42
برا هر دو پرسمان ، یا دوسالانه کانون ، یا گلواژه

MƐΛИĪИƓĿƐSS
05-12-2014, 13:55
سلام.
برای کتاب جامع انگلیسی،کدوم کتاب ها خوب هستن؟
نقره ای،مبتکران،خیلی سبز،شبقره و ......؟

mortezaabbasi
05-12-2014, 14:56
سلام.
مبتکران جامع تک جلدی

alavi71
21-12-2014, 22:22
سلام.

سلام
کتابهای زبان کلا خیلی جامع نیستند و هر یک ویزگی ای دارند ک دیگری ندارد ...
مبتکران و گاج توصیه میشود ...

1000yab
09-01-2015, 22:57
جزوه درس طراحی الگوریتم استاد عادلی نیا در نیمسال اول ۹۳-۹۴ که در دانشکده فنی شهید شمسی پور تهران برگزار شده است را دریافت کنید. این جزوه به صورت دست نویس و در ۷۲ صفحه است که در ۵ بخش آماده شده است. در صورت خراب بودن لینکها آن را اطلاع دهید تا جایگزین شوند
بخش اول (۲.۷MB):
لینک اصلی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لینک کمکی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بخش دوم (۲.۳MB):
لینک اصلی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لینک کمکی: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بخش سوم (۲.۶۸MB):
بخش چهارم (۳.۴۴MB):
بخش پنجم (۲.۸MB):

Mohammad Yek110
10-01-2015, 19:57
سلام
امسال سوم ریاضی هستم و دبیر فیزیکمون کلا تعطیله!بابت نهایی نگرانم به نظرتون dvd خوبی تو بازار هست؟

MƐΛИĪИƓĿƐSS
11-01-2015, 00:36
سلام.
برای عربی جامع خیلی سبز بهتره یا عربی به زبان ساده مبتکران؟
ممنون

Alireza SM
11-01-2015, 15:07
سلام.
برای عربی جامع خیلی سبز بهتره یا عربی به زبان ساده مبتکران؟
ممنون

اگر پایه عربی خوبی دارین خیلی سبز البته نه عربی جامع، بلکه فوت و فن عربی.
اگر خیلی ضعیف هستید و قواعد رو بلد نیستید، عربی به زبان ساده مبتکران.

Alireza SM
11-01-2015, 15:08
سلام
امسال سوم ریاضی هستم و دبیر فیزیکمون کلا تعطیله!بابت نهایی نگرانم به نظرتون dvd خوبی تو بازار هست؟

فعلا کتاب آموزش فیزیک 3 مبتکران ( غلامعلی محمودزاده ) رو تهیه کنین اگه نتونستین باهاش برین جلو، DVD های آموزشی مهندس مسعودی.
بازم تاکد میکنم که کتاب مبتکران رو در اولویت قرار بدین.

Alireza SM
11-01-2015, 15:10

فیزیک مبتکران - غلامعلی محمودزاده
حسابان هم پرسمان گاج
در ضمن سوالات دوره های قبل رو هم از سایت aee.medu.ir دانلود کرده و بررسی کنین و کلید جواب ها رو هم به دقت بررسی کنین و ببنین که به چه چیزهایی نمره تعلق میگیره.

Alireza SM
11-01-2015, 15:12
سلام.

اگر پایه زبان خوبی داشته باشید همشون خوبن.
اگر گرامر قوی ندارین و دلتون میخواد معنی همه کلمات سوال های واژگان رو + دلیل درستی و نادرستی گزینه ها در اغلب سوالات رو کتابتون داشته باشه، مبتکران رو بگیرید.

1000yab
14-01-2015, 20:01
در این بخش میتوانید جزوه درس معماری کامپیوتر استاد حاج رسولی ها در نیمسال اول ۹۳-۹۴ که در دانشکده فنی شهید شمسی پور تهران برگزار شده است را دریافت کنید.
این جزوه به صورت دست نویس و در ۵۴ صفحه است که در ۳ بخش آماده شده است. در صورت خراب بودن لینکها آن را اطلاع دهید تا جایگزین شوند
بخش اول (۲.۷MB):
بخش دوم (۳.۹MB):
بخش سوم (۴MB):

این جزوه به وسیله یکی از دانشجویان دانشکده شهید شمسی پور برای سایت هزاریاب اسال شده است. شما نیز میتوانید جزوه خود را برای این سایت (۱۰۰۰yab.ir [AT] gmail [DOT] com) ارسال نمایید تا در صورت درخواست با نام خود شما در سایت قرار گیرد
منبع: هزاریاب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

crown 22
15-01-2015, 22:55
سلام.می تونید برام مشخص کنید که از کنکور تجربی سراسری 92و93 درس ریاضی چه سوالاتی از 3 فصل اول پیش دانشگاهی اومده؟اگه میهشه شماره سوالات رو منطبق بر دفترچه کنکور بدید

crown 22
16-01-2015, 14:09
دوستان کمکم کنید خیلی نیاز دارم فردا امتحانه

sub▬zero
19-01-2015, 18:08
سلام دوستان خواهشا اگه میشه این سوالو برام حل کنید خیلی حیاتیه سریع لازمش دارم.
در شکل زیر اگر جرم نخ و قر قره نا چیز باشد کشش نخ را در t بدست آوردی.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1000yab
20-01-2015, 07:33
در این بخش میتوانید جزوه درس معماری کامپیوتر دانشگاه صنعتی شاهرود را که توسط دکتر حمید حسن پور ارائه شده است را دریافت کنید.
این جزوه ۱۴۹ صفحه است که در ۱بخش آماده شده است. در صورت خراب بودن لینکها آن را اطلاع دهید تا جایگزین شوند
بخش اول (۱.۵MB):

این جزوه به وسیله یکی از کاربران برای سایت هزاریاب اسال شده است. شما نیز میتوانید جزوه خود را برای این سایت (۱۰۰۰yab.ir [AT] gmail [DOT] com) ارسال نمایید تا در صورت درخواست با نام خود شما در سایت قرار گیرد
منبع: هزاریاب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sm72
28-01-2015, 16:48
درود
دوستان اگه کسی پاسخ تشریحی کنکور ارشد مدیریت رو داره بذاره.سال های 90 تا 92

banii
27-02-2015, 20:58
برای آموزش و یادگیری ریاضیات مقدماتی چه کتابی تهیه کنم ؟!

After4Ever
28-02-2015, 11:51

مسلما از سوال های آسون باید شروع کنید
پیشنهاد من گل واژه است

banii
28-02-2015, 13:05
مسلما از سوال های آسون باید شروع کنید
پیشنهاد من گل واژه است

گل واژه مگه مربوط به دوران متوسطه نیست ؟!

منظورم ریاضیات مهندسی بود ...

من ترم 4 شهرسازی ام ...

shaden26
04-03-2015, 11:06
سلام بچه ها :n33:
کتابهای کاگو دروس طلایی درسنامه هاش خوبه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :n16:

Mohammad Yek110
10-04-2015, 21:04
سلامدوستان برای فیزیک 3 ریاضی جزوه مناسبی هست؟دی وی دی های مسعودی هم بخاطر کنکوری بودن ب دردم نخورد.خدا دبیر بدو نصیب هیچکس نکنه...نمیخوام معدل نهاییمو بیاره پایین ...ممنون

After4Ever
10-04-2015, 22:18
سلامدوستان برای فیزیک 3 ریاضی جزوه مناسبی هست؟دی وی دی های مسعودی هم بخاطر کنکوری بودن ب دردم نخورد.خدا دبیر بدو نصیب هیچکس نکنه...نمیخوام معدل نهاییمو بیاره پایین ...ممنون
مبتکران اموزش
یش خوبه + دوسالانه ی کانون

A/|\IR
10-04-2015, 22:25

سلام

بهترین کتاب فیزیک کنکور برای همه ی سطح ها که درسنامه خوبی داشته باشه: گاج میکروطبقه بندی
اگه سطح بالاتر میخواین و درسنامه کامل تر فیزیک های خیلی سبز (البته سبک آموزش و درسنامه ـش تو مایه های شیمی مبتکرانه)
اگه سطح بالاتر نیاز داشتین آموزش های نشر الگو کاملا مناسبه

در کل پیشنهاد من همون گاجِ

Mohammad Yek110
11-04-2015, 16:36
غیر از کتابا جزوه خوبی برای فیزیک نیست؟مثل جزوه عمارلو که برای زیست تجربیا هست؟

A/|\IR
11-04-2015, 19:30
غیر از کتابا جزوه خوبی برای فیزیک نیست؟مثل جزوه عمارلو که برای زیست تجربیا هست؟

به اون صورت نه نیست
البته جزوه های معروف هستن ولی تا سر کلاسشون نرین همچین بازده خاصی نداره و توصیه نمیشه اگه یه چیز جمع و جور میخواین به کتاب جمعبندی مهر و ماه فیزیک (با جلد زرد رنگ نه معجزه فیزیکش) هم خوبه هم کم حجمه هم تمام مطالب رو پوشش داده.

meisam2020
19-04-2015, 21:00
سلام
آقا برای نهایی
فیزیک و حسابان و شیمی چه کتابایی خوبه ؟
حسابان گاج سبز یا مشکی ؟ فیزیک و شیمی چی ؟

A/|\IR
19-04-2015, 22:22
سلام
آقا برای نهایی
فیزیک و حسابان و شیمی چه کتابایی خوبه ؟
حسابان گاج سبز یا مشکی ؟ فیزیک و شیمی چی ؟

سلام
فیزیک و حسابان گاج مشکی _ اگه آسون تر خواستین گلواژه
شیمی هم گلواژه ، برای یاد گیری مفصل مبتکران مخصوص نهایی.

حسام عدالت
21-04-2015, 08:45

کتابهای گل واژه رو بگیر به زبان ساده و ثلیث هستش

MƐΛИĪИƓĿƐSS
27-04-2015, 19:35
سلام دوستان.

برای یادگیری گرامر انگلیسی از سطح متوسط کتاب گرامر و دستور زبان انگليسي از دبيرستان تا دانشگاه عباس فرزام به درد میخوره؟

یعنی به درد کنکور،امتحان نهایی و ...

ممنون:n16:

A/|\IR
28-04-2015, 09:17
سلام دوستان.

برای یادگیری گرامر انگلیسی از سطح متوسط کتاب گرامر و دستور زبان انگليسي از دبيرستان تا دانشگاه عباس فرزام به درد میخوره؟

یعنی به درد کنکور،امتحان نهایی و ...

ممنون:n16:

سلام
این کتاب برای کسانی که میخوان از پایه گرامر رو بفهمن بد نیست ولی برای کنکور و امتحان نهایی کتابای دیگه ای هست که بهترن و مختص همین آزمون ها میباشن مثل مبتکران و خیلی سبز و ...
اگه جدا از کنکور میخواین زبان خوندن رو شروع کنید و یا تو مقطع دانشگاه میخواین گرامرتون رو قوی کنید کتاب های بهتر از این هم هست.

MƐΛИĪИƓĿƐSS
28-04-2015, 13:50
سلام
این کتاب برای کسانی که میخوان از پایه گرامر رو بفهمن بد نیست ولی برای کنکور و امتحان نهایی کتابای دیگه ای هست که بهترن و مختص همین آزمون ها میباشن مثل مبتکران و خیلی سبز و ...
اگه جدا از کنکور میخواین زبان خوندن رو شروع کنید و یا تو مقطع دانشگاه میخواین گرامرتون رو قوی کنید کتاب های بهتر از این هم هست.

سلام.

ممنون.
میشه اسمشون رو بفرمایید؟:n16:

A/|\IR
28-04-2015, 15:30
سلام.

ممنون.
میشه اسمشون رو بفرمایید؟:n16:

براى چه مقطعى؟

MƐΛИĪИƓĿƐSS
28-04-2015, 18:55
براى چه مقطعى؟

خب تصمیم گرفتم برای امتحان نهایی و مدارس مبتکران یا ... بگیرم.

برای قوی تر کردن گرامر یه کتابی میخوام،شما گفتی کتاب های بهتر از کتاب عباس فرزام هم هست.
گفتم اسم اون کتاب های بهتر رو بفرمایید.:n16:

A/|\IR
29-04-2015, 08:14
خب تصمیم گرفتم برای امتحان نهایی و مدارس مبتکران یا ... بگیرم.

برای قوی تر کردن گرامر یه کتابی میخوام،شما گفتی کتاب های بهتر از کتاب عباس فرزام هم هست.
گفتم اسم اون کتاب های بهتر رو بفرمایید.:n16:

کتاب های English grammar in use واقعا عالیه برای اموزش گرامر
ولی اگه برای کنکور و دبیرستان میخواین همون مبتکران کفایت میکنه دی وی دی آموزشی موسسه اردو برای زبان هم خوبه برای کنکور.

shaden26
30-04-2015, 07:59
دوستان عزيز

براي جمع بندي كنكور بسته ي چيدمان كاگو خيلي خوبه.

8 تا دفترچه كنكور داره كه كاملا شبيه دفترچه هاي واقعي كنكورن. پاسخنامه تشريحي ام داره.
كارنامه آنلانيم ميده و مشاوره و ...
قيمتش فقط 35000 تومنه كه خيلي بنظرم خوبه!

Nashenase
05-05-2015, 16:15
سلام به دوستان.من امسال سوم تجربی ام و امتحان نهایی داریم.میخواستم ببینم کدوم انتشارات برای امتحان نهایی خوب کارکرده.(البته فیزیک و ژنتیک زیست خیلی ضعیفم و موندم چی بگیرم؟). ممنون میشم در این زمینه راهنمایم کنید.

راستی اگه میشد یک لیست از بهترین منابع کنکور برای رشته ی تجربی میذاشتین خیلی خوب بود.بازم ممنون همه.

A/|\IR
06-05-2015, 07:43
سلام به دوستان.من امسال سوم تجربی ام و امتحان نهایی داریم.میخواستم ببینم کدوم انتشارات برای امتحان نهایی خوب کارکرده.(البته فیزیک و ژنتیک زیست خیلی ضعیفم و موندم چی بگیرم؟). ممنون میشم در این زمینه راهنمایم کنید.

راستی اگه میشد یک لیست از بهترین منابع کنکور برای رشته ی تجربی میذاشتین خیلی خوب بود.بازم ممنون همه.

سلام
برای امتحان نهایی گلواژه خوبه اگه سطح بالاتر بخواین گاج مشکی

در مورد کتاب ها کنکور

این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو ببنیند
فط به کتاب های زیست نشر الگو رو اضافه کنین که بهترین ها هستن
همینطور به گاج طوسی رو برای فیزیک.

mohsen0000000000
06-05-2015, 07:54
سلام.
برای ریاضیات گسسته چه کتابی خوبه.طوری که بدون معلم هم بشه یاد گرفت
ممنون

Nashenase
06-05-2015, 15:00
سلام
برای امتحان نهایی گلواژه خوبه اگه سطح بالاتر بخواین گاج مشکی

در مورد کتاب ها کنکور

این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو ببنیند
فط به کتاب های زیست نشر الگو رو اضافه کنین که بهترین ها هستن
همینطور به گاج طوسی رو برای فیزیک.

واقعا ممنون دوست عزیز.
یه سوال دیگه. اگه میشه برای فیزیک 3 و عربی3 برای امتحان نهایی بگید چی خوبه؟(یه چیزی که بشه امتحان نهایی رو بالای 19 گرفت).راستی از ژنتیک سال سوم هیچی بلد نیستم . برای امتحان نهایی چی بگیرم که اموزش داده باشه؟
بازم ممنون.

A/|\IR
06-05-2015, 16:38
سلام.
برای ریاضیات گسسته چه کتابی خوبه.طوری که بدون معلم هم بشه یاد گرفت
ممنون
سلام
سلیقه ایه شما باید کتاب هارو ببینی بعدا با هر کدوم ارتباط برقرار کردی تهیه کنی
تو گسسته خیلی سبز چاپ جدید، خوشخوان ف فار و نشر الگو بهتر از بقیه هستن.

واقعا ممنون دوست عزیز.
یه سوال دیگه. اگه میشه برای فیزیک 3 و عربی3 برای امتحان نهایی بگید چی خوبه؟(یه چیزی که بشه امتحان نهایی رو بالای 19 گرفت).راستی از ژنتیک سال سوم هیچی بلد نیستم . برای امتحان نهایی چی بگیرم که اموزش داده باشه؟
بازم ممنون.

برای فیزیک سه اگه همچین نمره ای میخواین باید گاج مشکی کار کنید
عربی هم میتونین خیلی سبز بگیرین هم گاج سبز که اموزشش هاشون خیلی خوبه
برای زیست سوم شما یه کتاب گلواژه تهیه کن اگه بازم به مشکل خوردین کتاب تخته سیاه ژنتیک به زبان ساده ژنتیک رو توضیح داده که قابل فهمِ میتونین از اون استفاده کنین.

Nashenase
11-05-2015, 17:37
سلام
ببخشید برای امتحان نهایی سوم تجربی گلبرگ بگیرم یا مرجع نهایی مهروماه یا جزوات بنی هاشم یا...(کدامشون بهتره؟)
اگه میشه راهنماییم کنید.
ممنون.

samir.123
11-05-2015, 22:20
سلام دوستان

يكي از بچه ها ميخواد ارشد هنر بخونه ( كارگرداني )

منابع رو ميخواد ... كتاب ها منظورمه
و اينكه يه چيزي به چشم من خورد
عملي هم داره ؟!
عملي چي هست ؟ فيلمي كه ساخته ؟؟ يا امتحان عملي ميگيرن ازشون ؟!

mohsen0000000000
03-06-2015, 08:26
سلام.
برای اموزش ریاضی اول و دوم دبیرستان کدوم کتاب خوبه؟میخام که تست داشته باشه و علاوه بر اون هم فراتر از کتاب رفته باشه.
ممنون