PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46

After4Ever
28-02-2013, 00:21
دوستان من سال پیش کل ریاضی بجز مبحث انتگرال و مقاطع مخروطی هندسه رو خوندم...به نظرتون سراغ این مباحث برم؟؟؟

پارسال هر چی وقت گذاشتم نفهمیدم آخه مثل مباحث دیگه سر کلاس نبودم اصلا انتگرال میشه خوند آسونه یا سخته؟

maziyarkhani
28-02-2013, 00:43
خودت استفاده کردی ؟
چطوره ؟

خودم استفاده نکردم ولی مولف این کتاب گفته که اول مبتکرانو بخونین و برای جمع بندی اگه وقت داشتین از این کتاب استفاده کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m-asadabadi
28-02-2013, 00:48
درست میگید ولی وقتی بعضی موقع تستاشش سخت میشه:n15:

اگه خودتون املا رو دسته بندی کنین بهتر تو ذهنتون میمونه
عین تاریخ ادبیات و لغت!
تو این 3تا کتاب هم من البته دسته بندی خیلی سبز رو بیشتر میپسندم

*M!L4D*
28-02-2013, 00:51
دوستان من سال پیش کل ریاضی بجز مبحث انتگرال و مقاطع مخروطی هندسه رو خوندم...به نظرتون سراغ این مباحث برم؟؟؟

پارسال هر چی وقت گذاشتم نفهمیدم آخه مثل مباحث دیگه سر کلاس نبودم اصلا انتگرال میشه خوند آسونه یا سخته؟

به نظر من اینا رو هم بخون .
در مورد انتگرال بیشتر به حد و مشتقت بستگی داره . اگه رو اونا تسلط داشته باشی راحته ( واسه کنکور ) مخصوصا" برای رشته ی تجربی که اکثرا یا نمودار قدر مطلقی میدن یا تابع رادیکالی که راحت حل میشه .

m-asadabadi
28-02-2013, 00:53

مقاطع مخروطی اولین گزینه حذف اظطراری برای ریاضی کنکوره به نظر من ؛ حجم زیاد ! مطالب خشک و در نتیجه فرار ! سوالات وقت گیر !
البته از لحاظ فهم مشکلی نداره .

انتگرال رو حتما حتما حتما بخون !
به جز یه تیکه ریمان که باید با درنگ و عمیق خونده بشه ، خیلی آسونه.

mohammad varaste
01-03-2013, 22:12
من هرچی میگردم واسه ریاضی پایه تو اهواز
نه 10 استاد هست
نه کوله پشتی
نه منتظری
هیچی نیست
به جز چندتا کتاب تست از حسابان
به نظرتون یکی از همینا بگیرم ؟

البته میکروبانک گاج هست اما من میخوام فقط پایه باشه......

mohammad varaste
01-03-2013, 22:25
پیش 2 هم دیفرانسیل میخوام گاج بگیرم.
به نظرتون خوبه ؟درسنامش خیلی برام مهمه.
تغییرات جدید توش اعمال شده ؟
البته من شنیدم کتاب آموزش فار هم تو این هفته احتمالا بیادش اما خیلی از دیف 1 فار راضی نبودم......

Alireza SM
01-03-2013, 22:30
من هرچی میگردم واسه ریاضی پایه تو اهواز
نه 10 استاد هست
نه کوله پشتی
نه منتظری
هیچی نیست
به جز چندتا کتاب تست از حسابان
به نظرتون یکی از همینا بگیرم ؟

البته میکروبانک گاج هست اما من میخوام فقط پایه باشه......

اینترنتی بخر خب

moein maleki
01-03-2013, 23:25
به نظر من تستاي ستاره دار آبي قلم چيو حداقل 2 بار بزني و رو مطالب درسي تسلط داشته باشي ميتوني به درصد بالاي 50 هم فكر كني... منظورم 30 سال پايه و پيشه... البته شايد به نظرتون اين كتابا ضعيف ترين كتابا باشن. ولي به نظر من بهترين كتاب واسه فيزيك و ديفرانسيل همين كتاباي آبيهوهركي خواست ميتونم براش ثابت كنم

moein maleki
01-03-2013, 23:30
مهر و ماه بدك نيست - كتاب جمع بنديه نشر دريافت هم خوبه اين كتابا واسه جمع بنديه شيميه

mohammad varaste
01-03-2013, 23:52
من واسه جمع بندی شیمی به پیشنهاد معلم مدرسه کلک معلم میخوام بگیرم
به نظرتون چجوریه ؟

amir 777
02-03-2013, 14:41
دوستان من تا حالا شیمی نخوندم از حالا میخوام شروع کنم یه منبع کم حجم و به نسبت کامل معرفی کنید
خودم نظرم تخته سیاه به نظرتون چطوره

mohammad varaste
02-03-2013, 14:50
خیلی سبز بگیر و فقط تستایی که علامت + داره رو بزن.

فقط سمت مبتکران نرو که حجمش زیاده
واسه پیش و سوم خیلی سبز بگیر.

sibesorkh2008
02-03-2013, 16:46
به نظر من تستاي ستاره دار آبي قلم چيو حداقل 2 بار بزني و رو مطالب درسي تسلط داشته باشي ميتوني به درصد بالاي 50 هم فكر كني... منظورم 30 سال پايه و پيشه... البته شايد به نظرتون اين كتابا ضعيف ترين كتابا باشن. ولي به نظر من بهترين كتاب واسه فيزيك و ديفرانسيل همين كتاباي آبيهوهركي خواست ميتونم براش ثابت كنم

میشه ثابت کنی؟؟؟:n13:

pascal65
02-03-2013, 16:58
سلام به همه دوستان
خواهر من امسال کنکوریه ولی فیزیکش اصلا خوب نبیست متاسفانه دبیر خوبی هم تو مدرسه نداره. می خوام یه کتاب خوب تهیه کنم و خودم باهاش کار کنم. دوستانی که تجربه دارن چی پیشنهاد میدن؟ اون زمانی که من کنکور می دادم کتابای اندیشه سازان رو بورس بود و واقعا هم خوب بودن. الان چی؟ میخام مفهوم را به درستی و خوبی توضیح بدن. ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن خواهرم ریاضی فیزیکیه.

After4Ever
02-03-2013, 18:17
سلام به همه دوستان
خواهر من امسال کنکوریه ولی فیزیکش اصلا خوب نبیست متاسفانه دبیر خوبی هم تو مدرسه نداره. می خوام یه کتاب خوب تهیه کنم و خودم باهاش کار کنم. دوستانی که تجربه دارن چی پیشنهاد میدن؟ اون زمانی که من کنکور می دادم کتابای اندیشه سازان رو بورس بود و واقعا هم خوب بودن. الان چی؟ میخام مفهوم را به درستی و خوبی توضیح بدن. ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن خواهرم ریاضی فیزیکیه.

فیزیک پیش بیشترین تست های ازش میاد بهترین کتاب نشرالگو میشه که 4 جلده
برای سوم خیلی سبز خوبه

m-asadabadi
02-03-2013, 19:37
سلام به همه دوستان

کتاب فیزیک پیش اندیشه سازان رو "کمانگر-زاهدی-مصلایی-سبزمیدانی-جوانمرد" نوشته بودن
دکتر کمانگر و زاهدی که آمریکا هستن
مصلایی فیزیک خیلی سبز رو نوشته
سبزمیدانی و جوانمرد هم فیزیک فار رو نوشتن

فیزیک فار :درس خیلی پایه ای و مفصل داره تست هم در هر ریز مبحث حدود 30 تا تست تالیفی معتدل + تستای کنکور رو داره ؛ حجمش هم نسبتا زیاده
فیزیک خیلی سبز : فقط تست داره ؛ همه جور تست توش پیدا میشه ؛ حجم تست های مشکل و غیر معمولش نسبت به کتابای دیگه بالاتره !

mohammad varaste
02-03-2013, 21:56
فیزیک فار برای تدریس عالیه اما الان نمی ارزه بخونه.
من خودم حسرت اینو میخورم که چرا از تابستون با فار آشنا نشدم.

ولی برا تست فک کنم در حال حاضر گاج از همه بهتره.

انرژی اتمی هم هست اما سطحش الکی الکی بالاست و برا کسی خوبه که از تابستون شروع کرده باشه.

mohammad varaste
03-03-2013, 22:36
صفحه قبل پرسیدم کسی جواب نداد.........:n27:

واسه دیف 2 گاج چجوره ؟
سطحش نمیخوام بالا باشه.:n01:
درسنامه خوبی هم داشته باشه:n26:

mohammad varaste
04-03-2013, 16:52
کجایین شماها ؟
گاج خوبتره یا مبتکران ؟

A/|\IR
04-03-2013, 17:41
کجایین شماها ؟
گاج خوبتره یا مبتکران ؟

تازه میخوای شروع کنی؟
مبتکران بنظرم زیاده - گاج بگیری بهتره

mohammad varaste
04-03-2013, 20:00
پیش2 رو آره تازه میخوام شروع کنم .سطح گاج که زیاد بالا نیست ؟درسنامش چجوره ؟

Alireza SM
04-03-2013, 21:35
دوستان من تا حالا شیمی نخوندم از حالا میخوام شروع کنم یه منبع کم حجم و به نسبت کامل معرفی کنید
خودم نظرم تخته سیاه به نظرتون چطوره

پیشنهاد من DVD های سیروس رضایی ( ورژن جدیدش ) هست سپس سوالات خیلی سبز. از همین الان اگه شروع کنی میتونی به درصدهای بالا هم فکر کنی حتی

mohammad varaste
04-03-2013, 22:52
علیرضا به نظرت واسه قانون هس فصل دوم شیمی3 چاپ دوجلدی مبتکران زیادی سوال بی ربط و فراتر از حد کنکور نداده ؟

mohammad varaste
04-03-2013, 23:21
خبر خوش برای اونایی که مثل من هنوز برای ریاضی پایه کتابی نخریدن.
کتاب ریاضیات پایه و حسابان محمد مهربان از انتشارات تخته سیاه تا قبل از عید و احتمالا توی هفته اینده بیادش

Alireza SM
04-03-2013, 23:26
یادم نیست دقیقا ولی اگه منظورت از این چیزا توی شیمی سوالاتی هستن که محسابات سنگین دارن باید بگم که نه؛ یه نمونه سوالای شیمی بعد از 84 رو نگاه کرده باشی همه ساله محسابات شنگین داشتیم

mohammad varaste
05-03-2013, 00:12
راهی هست برای انجام این محاسبه ها ؟
کلا برای انجام محاسبه های بزرگ عددی فیزیک و شیمی و ریاضی چیکار باید کرد ؟

Alireza SM
05-03-2013, 09:46
باید اونقدر تمرین کنی تا بتونی. البته یه تکنیک هایی برای ضرب کردن هست مثلا وقتی عدد دو رقمی رو به 11 ضرب میکنی رقم یکان و دهگانش رو بنویس و مجموعشون رو هم در بینش بنویس. یا مثلا یه عدد سه رقمی رو در عدد دو رقمی ضرب میکنی اول یکان ها رو به هم سپس دهگان ها و الی آخر رو در هم ضرب کن و باهم جمع کن.
در مورد تقسیم هم در بسیاری موارد باید به شیوه دبستانی عمل کرد تا تست های شیمی رو زد. معمولا هم در همون اولین رقم اعشار به جواب میرسی.

alavi71
05-03-2013, 10:55
راهی هست برای انجام این محاسبه ها ؟
کلا برای انجام محاسبه های بزرگ عددی فیزیک و شیمی و ریاضی چیکار باید کرد ؟

سلام
بریخ از سوالات هستند که ساده اند.ولی زمان بر.
داوطلبان چون فکر میکنند سوال رو بلد هستند.با وجود زمانبر بودن شروع به حل میکنند.که ممکنه در انهتا وقت کم بیارند.
وبه خاطر یک سوال درست رو که زدند.زمان 5 تست دیگر رو که میتونستد بزنند رو از دست میدهند.
پس لزوما نباید تستهای زماندار رو زد .
در مقابل برخی تستهای زمانبر هم ممکنه بعلت اشنا نبودن با تست زنی باشه که با تکرار و تستزنی سرعت بیشتر میشود ...

mohammad varaste
06-03-2013, 17:40
ممنون. یکی از بچه ها یه کتابی خریده بود برای افزایش مهارت در سرعت محاسبات.
کسی یه همچین کتابایی رو میشناسه ؟

mohammad varaste
06-03-2013, 17:42
کتاب دیفرانسیل 2 انتشارات فار منتشر شد و از فردا توی کتابفروشی ها هست.:n01:

کتاب ریاضیات پایه مهندس مهربان از انتشارات تخته سیاه هم منتشر شد.:n19:

Alireza SM
06-03-2013, 18:52
کتاب دیفرانسیل 2 انتشارات فار منتشر شد و از فردا توی کتابفروشی ها هست.:n01:

کتاب ریاضیات پایه مهندس مهربان از انتشارات تخته سیاه هم منتشر شد.:n19:

مهندس مهربان - انتشارات تخته سیاه ؟؟؟؟

armin660
06-03-2013, 19:49
سلام.من زیست بخش ژنتیک(زیست سال سوم )خیلی مشکل دارم اصلا نمی فهمم.
بهترین کتاب برای فهم چیه؟ کتاب تست نمی خوام.در ضمن کتاب ژنتیک مندل انتشارات خیلی سبز رو دارم اصلا کمکم نکرد.
تو رو خدا یه کتاب خوب و کامل معرفی کنید که به زبان ساده ژنتیک رو کامل بگه.

mohammad varaste
06-03-2013, 20:27
مهندس مهربان - انتشارات تخته سیاه ؟؟؟؟

m-asadabadi
07-03-2013, 01:20
ممنون. یکی از بچه ها یه کتابی خریده بود برای افزایش مهارت در سرعت محاسبات.
کسی یه همچین کتابایی رو میشناسه ؟

گاج یه کتاب داره به اسم تو همین مایه ها که گفتی

یه کتاب مال زمان ما ! هم بود به اسم "روش های سریع تراختنبرگ در حساب" که توش فقط ازین روش های ذهنی در محاسبات جبری بود
زمان کنکور من یه چیزاییشو بلد بودم ولی خیلی بدردم نمی خورد
رو کاغذ بنویسی سرعتت بیشتره و خطاتم کمتر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %DB%8C%D8%B9_%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86% D8%A8%D8%B1%DA%AF_%D8%AF%D8%B1_%D8%AD%D8%B3%D8%A7% D8%A8.pdf.html

armin660
07-03-2013, 11:15
سلام.من زیست بخش ژنتیک(زیست سال سوم )خیلی مشکل دارم اصلا نمی فهمم.
بهترین کتاب برای فهم چیه؟ کتاب تست نمی خوام.در ضمن کتاب ژنتیک مندل انتشارات خیلی سبز رو دارم اصلا کمکم نکرد.
تو رو خدا یه کتاب خوب و کامل معرفی کنید که به زبان ساده ژنتیک رو کامل بگه.

بچه ها میشه منم راهنمایی کنید لطفا.به خدا دارم دیوونه میشم.:n30::n28::n30:

Alireza SM
07-03-2013, 11:47

اول DVD های زیست سوم دکتر دادگستری و سپس DVD های ژنتیک سه یعدی دکتر دادگستری رو نگاه کنی کامل مسلط میشی به ژنتیک. بعدش میتونی بری سراغ کتاب هایی مثل تخته سیاه و خیلی سبز.

armin660
07-03-2013, 14:17
اول DVD های زیست سوم دکتر دادگستری و سپس DVD های ژنتیک سه یعدی دکتر دادگستری رو نگاه کنی کامل مسلط میشی به ژنتیک. بعدش میتونی بری سراغ کتاب هایی مثل تخته سیاه و خیلی سبز.

ممنون لطفا فقط کتاب معرفی کنید با اسم مولفش و انتشاراتیش.

Alireza SM
07-03-2013, 14:30
ممنون لطفا فقط کتاب معرفی کنید با اسم مولفش و انتشاراتیش.

دوست عزیز شما وقتی از کتاب خیلی سبز نتونستی استفاده کنی یعنی با فهم اولیه مطالب از طریق کتاب آموزشی مشکل داری . اگه بخوای بهت معرفی میکنم کتاب ژنتیک دکتر آرامفر انتشارات تخته سیاه ولی اون هم شاید به دردت نخوره. اگه نری سراغ DVD وقتت تلف میشه.

pmmcdvd
07-03-2013, 18:11
سلام دوستان
درمورد آموزش های سایت ونوس کسی اطلاعاتی داره؟

داد گستری ژنتیک رو کسی داره یه کلیپ بذاره ببینم چطوریه؟

amir 777
07-03-2013, 20:45
بدون شک با ژنتیک ارامفر ژنتیک را قورت میدی مطمئن باش من هم کلاس های دکتر ارامفر را میرم هم کتاباش را میخونم به جرئت بهت میگم کتاباش از کلاسش بهتره در ضمن یه جوری برنامه ریزی کن که تو عید کامل بخونیش
از دوستان هم خواهش دارم از اون گروه مافیایی و دزد احمدی محصولی معرفی نکنند چون یه بدبختی نمیدونه اینا چکارن میره چند صد هزار تومن پول میده بعد هم سرش کلاه میره

A/|\IR
07-03-2013, 20:55
ونوسسو بیخیال:دی
اگه میخوای با فیلم آموزشی یاد بگیری با دادگستری پیش برو
ولی اگه بدون فیلم میخوای اول کتاب رو بخون بعد چیزایی که متوجه نشدی همینجا بیا بپرس بچه ها جواب میدن بعدش برو سراغ همون خیلی سبز یا تخته
روش دیگه ای فایده نداره

A/|\IR
07-03-2013, 20:58
بدون شک با ژنتیک ارامفر ژنتیک را قورت میدی مطمئن باش من هم کلاس های دکتر ارامفر را میرم هم کتاباش را میخونم به جرئت بهت میگم کتاباش از کلاسش بهتره در ضمن یه جوری برنامه ریزی کن که تو عید کامل بخونیش
از دوستان هم خواهش دارم از اون گروه مافیایی و دزد احمدی محصولی معرفی نکنند چون یه بدبختی نمیدونه اینا چکارن میره چند صد هزار تومن پول میده بعد هم سرش کلاه میره
بچه ها خودشون کپی تهیه میکنن:دی

wooooow
07-03-2013, 21:57
سلام خدمت دوستان عزیز
به شدت دنبال یه کتاب ریاضی میگردم ولی تو اینترنت اون چیزی که میخام رو پیدا نمیکنم

کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال
مولف : جورج توماس
مترجم : دکتر عالم زاده

همونطور که میدونید این کتاب دارای 2 جلد هست -- جلد اول و جلد دوم
ولی جلد اولش 2 قسمت هست --- جلد اول قسمت اول و جلد اول قسمت دوم

من دنبال جلد اول قسمت اول هستم

اگه فایل pdf رو واسه دانلود معرفی کنید واقعا لطف بزرگی کردید -- به شدت نیازمندم

wooooow
09-03-2013, 00:00
سلام خدمت دوستان عزیز
به شدت دنبال یه کتاب ریاضی میگردم ولی تو اینترنت اون چیزی که میخام رو پیدا نمیکنم

کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال
مولف : جورج توماس
مترجم : دکتر عالم زاده

همونطور که میدونید این کتاب دارای 2 جلد هست -- جلد اول و جلد دوم
ولی جلد اولش 2 قسمت هست --- جلد اول قسمت اول و جلد اول قسمت دوم

من دنبال جلد اول قسمت اول هستم

اگه فایل pdf رو واسه دانلود معرفی کنید واقعا لطف بزرگی کردید -- به شدت نیازمندم

دوستان خواهشا یکی جواب بده
به شدت نیازمندم

اگه پیدا نشه این ترم مشروطم :n27::n28::n28:

bida
09-03-2013, 14:00
دوستان خواهشا یکی جواب بده
به شدت نیازمندم

اگه پیدا نشه این ترم مشروطم :n27::n28::n28:

خیلی بعیده شما بتونی PDF ترجمه فارسی این کتابو پیدا کنی. اگه واقعا نیازت این قدر شدید هست خوب راحت برو کتابشو پیدا کن و بخر یا از دوستی یا کتابخونه ای قرض بگیر ....

مرکز نشر دانشگاهی هم این کتاب رو ترجمه و چاپ کرده و کلا چیز نایابی هم که نیست .... اونم قسمت 1-1 که بیشتر مبانی هست و تقریبا تو تمام کتاب های دیف استاندارد مثل لیتهلد و توماس و استیوارت و آدامز یکسانه

wooooow
09-03-2013, 14:17
خیلی بعیده شما بتونی PDF ترجمه فارسی این کتابو پیدا کنی. اگه واقعا نیازت این قدر شدید هست خوب راحت برو کتابشو پیدا کن و بخر یا از دوستی یا کتابخونه ای قرض بگیر ....

مرکز نشر دانشگاهی هم این کتاب رو ترجمه و چاپ کرده و کلا چیز نایابی هم که نیست .... اونم قسمت 1-1 که بیشتر مبانی هست و تقریبا تو تمام کتاب های دیف استاندارد مثل لیتهلد و توماس و استیوارت و آدامز یکسانه

متاسفانه از مهر ماه این کتاب دیگه چاپ نشده (( البته جلد اول قسمت اول ))
کتاب نمونه مثل همین یه چنتا میشه نام ببرید ؟؟

بیشتر به فرمول های مشتق انتگرال و توابع جبری و غیر جبری نیازمند هستم !!

koroshfe
09-03-2013, 19:55
سلام دوستان
خسته نباشيد و اميدوارم همه سلامت باشيد و سربلند
دوستان عزيز ، من سوم دبيرستان هستم ، الان هم نزديكه عيد ـه
من طي سال تحصيلي اونجوري كه باب ميلمه نخوندم ، يعني زياد نميخوندم اصن
اول از همه يه سوأل ، براي تك رقمي شدن دير شده به نظر شما ؟ به نظر شما الان و تو اين بازه ي زماني چيكار بهترين كاره براي رسيدن به اين هدف ؟
و اينكه ، مي خوام همين سوم رو تو عيد يه دوره اي كنم و حرفه اي بسته شه تا اينجا
شيمي ٣ كه درود و صلوات خداوند بر بهمن بازرگاني :دي
ديني هم كه كتاب درسي ، ادبيات گاج سبز
اينا رو تقريباً باهاشون حال مي كنم و اوكي هستن
اما يه سري درسايي هستن فكر مي كنم براي من بد جا افتادن ، مثلاً جبر و هندسه ، اينارو چيكار كنم ؟ جزوه ي معلم ؟ ( بگم كه چون يخورده نافرم هستند اصلاً نمي خونم اينارو ، آخه جامع نيست درسشون ، يجوريه ، متوجه منظورمي شيد ؟ )
عربي هم نشر الگو دارم ، در اينكه فوق العادس شكي توش نيست ، اما گاهي اوقات لازمه كتاباي كمك درسي از ساده شروع شه تا با تمرين آدم ورزيده شه مخصوصاً اين درس عربي ، ماشالله نشر الگو آدم اولين تستش رو مي بينه بيخيال مي شه ، همونطور هم كه مي دونيد با بلد بودن صرفاً قواعد نمي شه كامل بود
حسابان و فيزيك هم نشر الگو دارم ، خوبن ، اما مي ترسم ، يعني آخه چون شيمي مبتكران فوق العادس ، فقط به اين ايمان دارم و شيوه ي اينو قبول دارم ، واسه همين احساس مي كنم از بقيه هيچي بلد نيستم ، فيزيك ٤ ـه فار مي گن يه چيزيه مثل شيمي مبتكران، درسته ؟ فيزيك ٣ نداره اينجوري ؟
١ كلوم ، آيا بهمن بازرگاني هايي وجود دارند كه در رشته ي عربي و حسابان و هندسه و جبر و فيزيك كتاب داشته باشند ؟
با تشكر

پ.ن : يه كتاب فوق العاده ( اگه داريم چنين چيزي ) هم براي فيزيك ٢ معرفي كنيد

*M!L4D*
09-03-2013, 20:35
سلام دوستان
خسته نباشيد و اميدوارم همه سلامت باشيد و سربلند
دوستان عزيز ، من سوم دبيرستان هستم ، الان هم نزديكه عيد ـه
من طي سال تحصيلي اونجوري كه باب ميلمه نخوندم ، يعني زياد نميخوندم اصن
اول از همه يه سوأل ، براي تك رقمي شدن دير شده به نظر شما ؟ به نظر شما الان و تو اين بازه ي زماني چيكار بهترين كاره براي رسيدن به اين هدف ؟
و اينكه ، مي خوام همين سوم رو تو عيد يه دوره اي كنم و حرفه اي بسته شه تا اينجا
شيمي ٣ كه درود و صلوات خداوند بر بهمن بازرگاني :دي
ديني هم كه كتاب درسي ، ادبيات گاج سبز
اينا رو تقريباً باهاشون حال مي كنم و اوكي هستن
اما يه سري درسايي هستن فكر مي كنم براي من بد جا افتادن ، مثلاً جبر و هندسه ، اينارو چيكار كنم ؟ جزوه ي معلم ؟ ( بگم كه چون يخورده نافرم هستند اصلاً نمي خونم اينارو ، آخه جامع نيست درسشون ، يجوريه ، متوجه منظورمي شيد ؟ )
عربي هم نشر الگو دارم ، در اينكه فوق العادس شكي توش نيست ، اما گاهي اوقات لازمه كتاباي كمك درسي از ساده شروع شه تا با تمرين آدم ورزيده شه مخصوصاً اين درس عربي ، ماشالله نشر الگو آدم اولين تستش رو مي بينه بيخيال مي شه ، همونطور هم كه مي دونيد با بلد بودن صرفاً قواعد نمي شه كامل بود
حسابان و فيزيك هم نشر الگو دارم ، خوبن ، اما مي ترسم ، يعني آخه چون شيمي مبتكران فوق العادس ، فقط به اين ايمان دارم و شيوه ي اينو قبول دارم ، واسه همين احساس مي كنم از بقيه هيچي بلد نيستم ، فيزيك ٤ ـه فار مي گن يه چيزيه مثل شيمي مبتكران، درسته ؟ فيزيك ٣ نداره اينجوري ؟
١ كلوم ، آيا بهمن بازرگاني هايي وجود دارند كه در رشته ي عربي و حسابان و هندسه و جبر و فيزيك كتاب داشته باشند ؟
با تشكر

پ.ن : يه كتاب فوق العاده ( اگه داريم چنين چيزي ) هم براي فيزيك ٢ معرفي كنيد

سلام
مرسی و همچنین شما هم خسته نباشید .
به نظر من اصلا دیر نیست . شما سال سوم هستی و عید رو در پیش داری که میتونی به نحو احسنت ازش استفاده کنی . ( به نظر من بیشتر هدفت رو ترم اول باشه چون ترم دوم خواه نا خواه بعد از عید یه مرور میشه ولی اونم بخون )
اون کتابایی که باهاشون حال می کنی که هیچ ولی برای بقیه ی درسا :
برای هندسه 2 مبتکران فرهاد ابولقاسمی رو پیشنهاد می کنم . کتاب خوبی هست ( عالی نیست چون اصولا واسه هندسه 2 کتاب عالی نداریم یعنی من تا الان ندیدم ) . هم به درد نهاییت میخوره و هم کنکور چون بهت اصولی یاد میده هندسه رو . برای نهایی هم فک کنم بدونی که کتاب درسی خیلی مهمه .
برای جبر و احتمال هم مبتکران ابوالفاسمی و عطا صادفی . این کتاب واقعا عالیه . از دستش نده
عربی رو زیاد سر رشته ندارم ولی میدونم باید پایه ی عربیت قوی باشه ( یعنی سال اول ) ولی باید مشخص کنی اصولا تو چه سبک سوالی مشکل داری ؟!
واسه حسابان من خودم وقتی سوم بود خیلی سبز و گاج رو زدم اما امسال الگو گرفتم خیلی خوبه به نظرم . هر سبک سوالی بخوای توش داره از آسون تا خیلی سخت اگه ازش درست استفاده کنی ( یعنی همون اول نری ستاره داراش رو حل کنی : دی ) میتونه خیلی بهت کمک کنه . بین گاج و خیلی سبز و هم خیلی سبز واقعا بهتره .
واسه فیزیک من الگو رو ندیدم ولی فیزیک 3 خیلی سبز احمد مصلایی بهترینه . یه چیز تو مایه های همون بازرگانی تو شیمی

فیزیک 2 هم اصلا کتاب خاصی براش وجود نداره ( چون مطالبش اکثرا تکرار می شه ) که بخواد فوق العاده باشه معمولا بچه ها واسه پایه کتاب جامع میگیرن که توش هست ...

A/|\IR
10-03-2013, 13:02
دوستان برای آمار بهترین کتاب چیه؟
درسنامش عالی باشه تست هم نداشت عیب نداره.
کتاب نیست که فقط برای احتمال باشه؟
فقط احتمال رو میخوام اگه نیست چه کتابی احتمال رو خوب توضیح داده؟ اینم اگه تست نداشت مهم نیست

ممنون

Alireza SM
10-03-2013, 13:11
دوستان برای آمار بهترین کتاب چیه؟
درسنامش عالی باشه تست هم نداشت عیب نداره.
کتاب نیست که فقط برای احتمال باشه؟
فقط احتمال رو میخوام اگه نیست چه کتابی احتمال رو خوب توضیح داده؟ اینم اگه تست نداشت مهم نیست

ممنون

گاج و کلک معلم برای آمار کتاب کم حجم دارن ولی درسنامه هاشون کامل و مفصل هست. البته DVD آمار مبتکران رو فکر میکنم داشته باشی که در این صورت نیازی به درسنامه نداری

A/|\IR
10-03-2013, 13:35
گاج و کلک معلم برای آمار کتاب کم حجم دارن ولی درسنامه هاشون کامل و مفصل هست. البته DVD آمار مبتکران رو فکر میکنم داشته باشی که در این صورت نیازی به درسنامه نداری

اهمم یادم نبود:n13:
احتمال چطور؟ چیزی نیست؟

koroshfe
10-03-2013, 14:57
سلام
مرسی و همچنین شما هم خسته نباشید .
به نظر من اصلا دیر نیست . شما سال سوم هستی و عید رو در پیش داری که میتونی به نحو احسنت ازش استفاده کنی . ( به نظر من بیشتر هدفت رو ترم اول باشه چون ترم دوم خواه نا خواه بعد از عید یه مرور میشه ولی اونم بخون )
اون کتابایی که باهاشون حال می کنی که هیچ ولی برای بقیه ی درسا :
برای هندسه 2 مبتکران فرهاد ابولقاسمی رو پیشنهاد می کنم . کتاب خوبی هست ( عالی نیست چون اصولا واسه هندسه 2 کتاب عالی نداریم یعنی من تا الان ندیدم ) . هم به درد نهاییت میخوره و هم کنکور چون بهت اصولی یاد میده هندسه رو . برای نهایی هم فک کنم بدونی که کتاب درسی خیلی مهمه .
برای جبر و احتمال هم مبتکران ابوالفاسمی و عطا صادفی . این کتاب واقعا عالیه . از دستش نده
عربی رو زیاد سر رشته ندارم ولی میدونم باید پایه ی عربیت قوی باشه ( یعنی سال اول ) ولی باید مشخص کنی اصولا تو چه سبک سوالی مشکل داری ؟!
واسه حسابان من خودم وقتی سوم بود خیلی سبز و گاج رو زدم اما امسال الگو گرفتم خیلی خوبه به نظرم . هر سبک سوالی بخوای توش داره از آسون تا خیلی سخت اگه ازش درست استفاده کنی ( یعنی همون اول نری ستاره داراش رو حل کنی : دی ) میتونه خیلی بهت کمک کنه . بین گاج و خیلی سبز و هم خیلی سبز واقعا بهتره .
واسه فیزیک من الگو رو ندیدم ولی فیزیک 3 خیلی سبز احمد مصلایی بهترینه . یه چیز تو مایه های همون بازرگانی تو شیمی

فیزیک 2 هم اصلا کتاب خاصی براش وجود نداره ( چون مطالبش اکثرا تکرار می شه ) که بخواد فوق العاده باشه معمولا بچه ها واسه پایه کتاب جامع میگیرن که توش هست ...

با تشکر فراوان :n12:
خیلی خیلی خیلی ممنونم از پاسخ گویی :n16:
من فیزیک 2 داینامیک و استاتیک مشکلی ندارم ، اصلاً ، فصل 6 ام که اصلاً حرفش نیست ، مشکلم فصل 5 ـه ، فشار ، سوألاتش خیلی جالب و خوب می تونه باشه ، انقدر قبل از شروع ـه سال بهم گفتن فصل 2 و 3 فلان ـه و از این حرفا ، بعد از اینکه فصل 2 و 3 گذشت اصلاً تقریباً دغدغه ی ذهنیش رو هم نداشتم ، معلممون هم امتحان نمی گرفت اون یه مدت ، کارم شده بود فقط جزوه نوشتن ، واسه همین فشار رو اونجوری که باید بلد نیستم و اینکه یه سوأل : آیا فشار هم دوباره تکرار می شه ؟ آخه فکر نکنم بشه
اگه که تکرار نمی شه چیکار کنم این یه بخش رو ؟ :n03:
با تشکر فراوان

Alireza SM
10-03-2013, 15:02
احتمال چطور؟ چیزی نیست؟

احتمال فقط تمرین هست باید تمرین کنی . تست های مختلف حل کنی و راه حلشون رو به ذهن بسپاری و به هم ربط بدی :n01:

sibesorkh2008
10-03-2013, 18:48
احتمال چطور؟ چیزی نیست؟

فک کنم این کاب براتون مناسب باشه؟؟:
:n01:

*M!L4D*
11-03-2013, 00:57
خیلی خیلی خیلی ممنونم از پاسخ گویی :n16:
من فیزیک 2 داینامیک و استاتیک مشکلی ندارم ، اصلاً ، فصل 6 ام که اصلاً حرفش نیست ، مشکلم فصل 5 ـه ، فشار ، سوألاتش خیلی جالب و خوب می تونه باشه ، انقدر قبل از شروع ـه سال بهم گفتن فصل 2 و 3 فلان ـه و از این حرفا ، بعد از اینکه فصل 2 و 3 گذشت اصلاً تقریباً دغدغه ی ذهنیش رو هم نداشتم ، معلممون هم امتحان نمی گرفت اون یه مدت ، کارم شده بود فقط جزوه نوشتن ، واسه همین فشار رو اونجوری که باید بلد نیستم و اینکه یه سوأل : آیا فشار هم دوباره تکرار می شه ؟ آخه فکر نکنم بشه
اگه که تکرار نمی شه چیکار کنم این یه بخش رو ؟ :n03:
با تشکر فراوان

خواهش
نه فشار دیگه تکرار نمیشه . قبول دارم واقعا فصل جالبی هست و جالب ترین نوع سوالاتش میتونه ترکیبش با معادله حالت گاز های کامل باشه که شایع شده این چند سال اخیر در کنکور .
اون زمان که من دوم بودم کتاب تست انرژی اتمی داشتم کتاب خوبی بود .. اما به نظرم شما تست های فصل فشار کتاب فیزیک جامع خیلی سبز تالیف محسن توانا ( که زیادم نیست حدودا" 100 تا تست یا کمتر ) هست رو بزن به نظر من هیچ مشکلی نخواهی داشت ...

kamivh1
11-03-2013, 02:07
سلام میخواستم ببینم برای خرید کتب دانشگاهی بصورت اینترنتی سایت معتبری رو میشناسید؟ نمیخوام برم انقلاب تهران نیستم.

Alireza.M1731
12-03-2013, 11:31
دوستان بهترین کتاب کمک درسی برای کاردانی به کارشناسی معماری چیه؟

maziyarkhani
15-03-2013, 23:57
سلام . نظرتون راجع به کتاب تست فیزیک پایه و پیش گاج چیه ؟ :n13:

*M!L4D*
16-03-2013, 07:23

کتاب پایشو ندیدم اما پیشش خوبه . یه کتاب متعادل در راستای کنکور البته سوال های تا حدودی سخت هم داره آخر هر فصل ... درسنامه های پاسخنامش هم خیلی خوبه

prodoctornuke
16-03-2013, 15:08
دوستان توی فیزیک وشیمی تجربی کدوم فصل ها با هم مرتبط هستن که بهتره موضوعی و همراه هم خونده بشن؟
کدوم فصل ها پیش نیاز فصل های دیگه هستن
در هر 3 سال البته

After4Ever
16-03-2013, 16:14
دوستان توی فیزیک وشیمی تجربی کدوم فصل ها با هم مرتبط هستن که بهتره موضوعی و همراه هم خونده بشن؟
کدوم فصل ها پیش نیاز فصل های دیگه هستن
در هر 3 سال البته

شیمی 2 نیازه کله شیمی حساب میشه+ برای 2 فصل اول شیمی پیش باید استوکیومتری واکنش نویسی بلد باشیید

برای فیزیک به نظرم با مباحث نشرالگو پیش بیاید خوبه

توی زیست شناسی همه به هم مربوط میشن!!!!!

m-asadabadi
16-03-2013, 21:30
کتاب پایشو ندیدم اما پیشش خوبه . یه کتاب متعادل در راستای کنکور البته سوال های تا حدودی سخت هم داره آخر هر فصل ... درسنامه های پاسخنامش هم خیلی خوبه

پایه ی الگو با اینکه چند سالی هست بدون تغییر و چند تا غلط داره همچنان تجدید چاپ میشه اما در مجموع بنظر من از گاج بهتره !

omid_3tar
19-03-2013, 10:49
دوستان کسی دی وی دی های 100 رو داره؟ خوبن؟ میشه تنها عربیش رو خرید؟

wilzo
19-03-2013, 15:36
دوستان کسی دی وی دی های 100 رو داره؟ خوبن؟ میشه تنها عربیش رو خرید؟

مث اینکه پروژه 100 کلن زمین خورده و نفروخته
مگه از کسی بگیری یا دست دوم فروشا یا جایی از پارسال داشته باشه
تو مدرساش که من دیدم فقط همین عربیش خوب بود

omid_3tar
19-03-2013, 19:06
از دوستان کسی هست که عربیش رو واسه فروش داشته باشه؟

sibesorkh2008
22-03-2013, 19:25
سلام
به نظر شما برای تسلط بر مثلثات کتابی نیاز هست؟؟
نظرتون راجع به این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چیه؟؟؟
در ضمن کتاب نوروز قلم چی برای عید خوبه بخریم و کار کنیم؟؟؟

smahdis
22-03-2013, 19:56
دوستان کتاب ریاضی که هر دو مباحث ریاضی 3 و پیش رو یاد بده داریم؟ یعنی تو یه کتاب باشه؟ انگلیسی یا فارسی مهم نیست. فقط میخوام دوباره یاد بگیرم. از صفر.

pouyacapitan
23-03-2013, 14:48
رفقا نظرتتون در مورد کتابای حمع بندی مهر و ماه چیه؟
من امار و شیمیش و خوندم به نظرم خیلی خوب بودن.

After4Ever
23-03-2013, 17:02
رفقا نظرتتون در مورد کتابای حمع بندی مهر و ماه چیه؟
من امار و شیمیش و خوندم به نظرم خیلی خوب بودن.

زیستش هم خوب بود...
هر چند که من به جمع بندی اعتقاد ندارم ولی از کتابای که قطر کمی دارند و نکات ریز رو گفتن خیلی خوشم میاد

omid_3tar
23-03-2013, 18:13
سلام دوستان من دانش آموز سوم ریاضی هستم یه کتاب واسه آموزش جبر میخوام (واسه نهایی) توی تاپیک خوندم انگار انتشارات مبتکران نوشته
آقای صادقی کتاب خوبیه اما سایت مبتکران رو نگاه کردم پر از کتاب جبره اما هیچ کدوم نوشته ایشون نیستن (کدوم یکی از کتابایه زیره؟)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B4_%D8%A8%D9%87_%D8%B1%D9%88%D8%B4_%D8%AD%D9%84 _%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86_%D8%AC%D8%A8%D8%B1 _%D9%88_%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84.html

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84_%D8%B3%D9%88 %D9%85_%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7% D9%86.html

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84_%D8%B3%D9%88 %D9%85_%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7% D9%86%D8%8C_%D8%AA%D8%A3%D9%84%DB%8C%D9%81_%D8%B3% D8%B1%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B2_%D9%82%D9%86%D 8%A8%D8%B1%DB%8C.html

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84.html

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86_%D8%AC%D8%A8%D8%B1_%D9%88 _%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84_%D8%B3%D8%A7 %D9%84_%D8%B3%D9%88%D9%85__%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%8 7%E2%80%8F_%DB%8C_%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C_. html

m-asadabadi
23-03-2013, 23:49
سلام دوستان من دانش آموز سوم ریاضی هستم یه کتاب واسه آموزش جبر میخوام (واسه نهایی) توی تاپیک خوندم انگار انتشارات مبتکران نوشته
آقای صادقی کتاب خوبیه اما سایت مبتکران رو نگاه کردم پر از کتاب جبره اما هیچ کدوم نوشته ایشون نیستن (کدوم یکی از کتابایه زیره؟)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B4_%D8%A8%D9%87_%D8%B1%D9%88%D8%B4_%D8%AD%D9%84 _%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86_%D8%AC%D8%A8%D8%B1 _%D9%88_%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84.html

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84_%D8%B3%D9%88 %D9%85_%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7% D9%86.html

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84_%D8%B3%D9%88 %D9%85_%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7% D9%86%D8%8C_%D8%AA%D8%A3%D9%84%DB%8C%D9%81_%D8%B3% D8%B1%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B2_%D9%82%D9%86%D 8%A8%D8%B1%DB%8C.html

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84.html

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86_%D8%AC%D8%A8%D8%B1_%D9%88 _%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84_%D8%B3%D8%A7 %D9%84_%D8%B3%D9%88%D9%85__%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%8 7%E2%80%8F_%DB%8C_%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C_. html

هیچ کدوم !
اینه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کتاب خیلی خوبیه و جز معدود کتاب های اندیشه سازان که هنوز مبتکران داره تجدید چاپ میکنه

m-asadabadi
23-03-2013, 23:54
سلام
به نظر شما برای تسلط بر مثلثات کتابی نیاز هست؟؟
نظرتون راجع به این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) چیه؟؟؟
در ضمن کتاب نوروز قلم چی برای عید خوبه بخریم و کار کنیم؟؟؟

معمولا همون کتابای دیف و ریاضی پایه برای مثلثات کافی اند .
این کتاب علاوه بر اینکه غلط های ویرایشی و تایپی داره ؛ بنظرم خیلی تو فضای کنکور نیست .

m-asadabadi
23-03-2013, 23:56
دوستان کتاب ریاضی که هر دو مباحث ریاضی 3 و پیش رو یاد بده داریم؟ یعنی تو یه کتاب باشه؟ انگلیسی یا فارسی مهم نیست. فقط میخوام دوباره یاد بگیرم. از صفر.

دانشجویید یا کنکوری ؟

omid_3tar
24-03-2013, 10:59
هیچ کدوم !
اینه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کتاب خیلی خوبیه و جز معدود کتاب های اندیشه سازان که هنوز مبتکران داره تجدید چاپ میکنه

سپاس

حالا این کتاب تسته یا آموزش؟ من یه کتاب آموزش میخوام (بیشتر واسه نهایی)

و یک سوال مهمتر من رفتم توی بخش سوم دبیرستان>ریاضی اصن همچین کتابی نبود شما از کجا پیداش کردید؟

koroshfe
24-03-2013, 15:21
سلام دوستان
سال نوتون مبارك
ببخشيد كه دوباره دارم اين سوأل رو مي پرسم :
بنده سوم هستم و فيزيك٢ رو ١٠٠٪ بلد نيستم ، مي خواستم بپرسم كه فقط فصل فشار ـه كه تكرار نمي شه ؟؟؟
براي بدون مشكل بودن در اين فصل چكار بايد بكنم ؟ ( جزوه ي درست و حسابي هم ندارم متأسفانه )
ببخشيد كه سوألم تكراريه
با تشكر

After4Ever
24-03-2013, 15:28
سلام دوستان
سال نوتون مبارك
ببخشيد كه دوباره دارم اين سوأل رو مي پرسم :
بنده سوم هستم و فيزيك٢ رو ١٠٠٪ بلد نيستم ، مي خواستم بپرسم كه فقط فصل فشار ـه كه تكرار نمي شه ؟؟؟
براي بدون مشكل بودن در اين فصل چكار بايد بكنم ؟ ( جزوه ي درست و حسابي هم ندارم متأسفانه )
ببخشيد كه سوألم تكراريه
با تشكر

سلام ...
اگر منبع درست حسابی برای فیزیک پیش خوندی به نظرم اصلا دیگه چیزی نمونده مثلا نشرالگو که من خوندم در کتاب سال چهارمش هر چی مربوط به دینامیک و حرکت و کارانرژی بوده ، گفته....

کلا یک مبحث فشار یکی هم چگالی که سال دوم اختصاصیه...
من پارسال کانون آبی خوندم 3 تستاش رو زدم:n02:

koroshfe
24-03-2013, 15:39
خواهش
نه فشار دیگه تکرار نمیشه . قبول دارم واقعا فصل جالبی هست و جالب ترین نوع سوالاتش میتونه ترکیبش با معادله حالت گاز های کامل باشه که شایع شده این چند سال اخیر در کنکور .
اون زمان که من دوم بودم کتاب تست انرژی اتمی داشتم کتاب خوبی بود .. اما به نظرم شما تست های فصل فشار کتاب فیزیک جامع خیلی سبز تالیف محسن توانا ( که زیادم نیست حدودا" 100 تا تست یا کمتر ) هست رو بزن به نظر من هیچ مشکلی نخواهی داشت ...

چه جالب :n02:
اين بخش از كتاب كه گفتين دقيقاً اين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نيست ؟ :n02:
همينو گذاشته واسه ارزيابي قسمتي از كتاب :n02:
تمام و كمال همينه ؟ همينو بخونم ١٠٠٪ اوكي ـه ؟
خيلي خيلي خيلي ممنونم از راهنمايي

omid_3tar
24-03-2013, 17:55
دوستان ببخشید یک سوال دیگه هم داشتم

توی سایت مبتکران برای تست شیمی دو، دو کتاب هست که هر دو تا هم واسه بازرگانی هستن (یکیش یه تک جلدیه تقریبا قهوه ای، یکی یه دوجلدیه با جلد نقره ای) حالا اون اصلیه که همه میخونن کدومه؟

After4Ever
24-03-2013, 19:55
^ یکیش آموزش + تست های خیلی کم....اون یکیش آموزش + تست های زیاد

*M!L4D*
24-03-2013, 20:21
چه جالب :n02:
اين بخش از كتاب كه گفتين دقيقاً اين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نيست ؟ :n02:
همينو گذاشته واسه ارزيابي قسمتي از كتاب :n02:
تمام و كمال همينه ؟ همينو بخونم ١٠٠٪ اوكي ـه ؟
خيلي خيلي خيلي ممنونم از راهنمايي

oh oh .
پسر شانـــستو .... :دی
آره خودشه کل فصلــه . این تست هارو کامل بزن درسنامه هاشم بخون .
اوکی که هست ولی 100% ــش دیگه به خودت بستگی داره

m-asadabadi
24-03-2013, 21:45
سپاس

حالا این کتاب تسته یا آموزش؟ من یه کتاب آموزش میخوام (بیشتر واسه نهایی)

و یک سوال مهمتر من رفتم توی بخش سوم دبیرستان>ریاضی اصن همچین کتابی نبود شما از کجا پیداش کردید؟

کتاب تسته اما تو پاسخ تست هاش درس نامه داره که اگه همون درس نامه ها رو بخونین از بقیه کتابای جبر و احتمال مبتکران بلحاظ آموزشی
بهتره ؛ اما اگه خواستین حتما آموزش مستقل داشته باشه بین اون 5تا کتاب جواد ترکمن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84.html) از بقیه بهتره .
من تو سرچ گوگل زدم.

m-asadabadi
24-03-2013, 21:51
^ یکیش آموزش + تست های خیلی کم....اون یکیش آموزش + تست های زیاد

دوستان ببخشید یک سوال دیگه هم داشتم

توی سایت مبتکران برای تست شیمی دو، دو کتاب هست که هر دو تا هم واسه بازرگانی هستن (یکیش یه تک جلدیه تقریبا قهوه ای، یکی یه دوجلدیه با جلد نقره ای) حالا اون اصلیه که همه میخونن کدومه؟

نه ؛ یه کتاب آموزش داره که با آموزش شروع میشه و تست کم داره و سوال امتحان نهایی! داره و ...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%B4_%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C_2_%D8%A8%D8%A7%D8%B 2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C.html

اما کتاب تست اش که درسنامه تو پاسخ ها داره و این باشه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] E2%80%8F_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%DA%86%D9%87%D8%A7%D8% B1%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87_%E2%80%8F%D8%A7%D B%8C_%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C__2__%D8%A8%D8%A7%D8% B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C.html

امسال تو تجدید چاپ باز کلی حاشیه و تست عجق وجق و المپیاد کشور سوئد و ... بهش اضافه کرده و این کتاب 2جلدی شده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%87%D8%A7%DB%8C_%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%DA%AF% D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%A7%DB%8C_%D8%B4%DB%8C% D9%85%DB%8C_2_%D8%AC%D9%84%D8%AF_1.html

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%87%D8%A7%DB%8C_%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1%DA%AF% D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%A7%DB%8C_%D8%B4%DB%8C% D9%85%DB%8C_2_%D8%AC%D9%84%D8%AF_2.html

که بنظر من همون کتاب قهوه ای تک جلدیشم زیاده ، چه برسه به این 2جلدی!

koroshfe
24-03-2013, 23:45
oh oh .
پسر شانـــستو .... :دی
آره خودشه کل فصلــه . این تست هارو کامل بزن درسنامه هاشم بخون .
اوکی که هست ولی 100% ــش دیگه به خودت بستگی داره

:n02: هنوز دارم می خندم :n02: :n08:
خیلی ممنون , این جمله که ۱۰۰٪ اش به خودم بستگی داره , خودم حالا هر چی سوأل غیر از اینا گیرم اومد حل می کنم تا رضایت بخش بشه , کافیه همینا دیگه به نظر شما ؟

*M!L4D*
24-03-2013, 23:57
:n02: هنوز دارم می خندم :n02: :n08:
خیلی ممنون , این جمله که ۱۰۰٪ اش به خودم بستگی داره , خودم حالا هر چی سوأل غیر از اینا گیرم اومد حل می کنم تا رضایت بخش بشه , کافیه همینا دیگه به نظر شما ؟

بله کافی هست ...

فیروزه777
01-04-2013, 15:05
سوال در مورد اینکه چه کتابهایی برای قبولی زبان ترکی استانبولی دانشگاه علامه باید بخونم؟ممنون میشم لطف کنین و جواب بدین.

فیروزه777
05-04-2013, 13:29
کسی اطلاعی در این زمینه نداره؟؟؟

After4Ever
05-04-2013, 14:50
کسی اطلاعی در این زمینه نداره؟؟؟

تا حالا ندیدم اینجا کسی درباره ی زبان غیره انگلیسی صحبت کنه...فک کنم باید از یک مشاور خوب بپرسی

میگم برای تستای شمارشی زبان فارسی :n21: (تکواژ مرکب و ساده...) نشرالگو خوبه؟ خب یا بعدشم هر چی باشه از همون اون خوندم .

البته 2 تست دیگش تسلط خوب دارم منظورم مبحث جمله و گذرا یا ناگذرا

فیروزه777
05-04-2013, 15:39
[QUOTE=After4Ever;7567647]تا حالا ندیدم اینجا کسی درباره ی زبان غیره انگلیسی صحبت کنه...فک کنم باید از یک مشاور خوب بپرسی

راستش از خیلی ها پرسیدم اما اطلاع نداشتن.فکر کردم اینجا که اکثرا حوالی کنکورن ممکنه جواب بگیرم . . .

Gita
05-04-2013, 19:02
راستش از خیلی ها پرسیدم اما اطلاع نداشتن.فکر کردم اینجا که اکثرا حوالی کنکورن ممکنه جواب بگیرم . . .

برای قبولی ترکی استانبولی هم باید کنکور زبان رو بدی دیگه؟
عمومی ها:
ادبیات: ادبیات جامع خیلی سبز یا ادبیات موضوعی گاج
زبان فارسی: 5بحث الگو یا زبان فارسی دکتر سبطی
دین و زندگی: گاج طوسی
عربی: فوت و فن خیلی سبز (سطحش نسبتا بالاس) یا عربی تخته سیاه (برای پایه متوسط)
انگلیسی: کتاب های دکتر اناری انتشارات مبتکران
از متن نترسیم شبقره

خرید کتاب زرد عمومی کانون که سوالات عمومی کنکور همه رشته ها رو داره هم توصیه میشه
تخصصی زبان رو اطلاعی ندارم

فیروزه777
05-04-2013, 21:01
از راهنماییت مچکرم دوست عزیز.
از زمان فارغ التحصیلی من تا حالا کنکور و کلی از درسها تغییر کرده و من هم اطلاعات کامل و درستی که بتونم درس رو دوباره شروع کنم نداشتم.بازم ممنون.

One Minute
09-04-2013, 21:03
سلام و خسته نباشید

من امسال پیش دانشگاهی رو تموم میکنم و به امید خدا سال بعد دانشجو میشم :n01:
به دلیل علاقه ام به دروس ریاضی و فیزیک میخواستم اگر میشه چند نمونه کتاب معرفی کنید که ازشون استفاده کنم
لطفا کتاب ها جوری باشن که برای خوندنشون نیاز به اطلاعات دانشگاهی نباشه ، یعنی کلا به زبان ساده باشه و ترجیحا موضوعاتش در دانشگاه هم به دردم بخوره ! ( رشتم IT خواهد بود ! )

پ ن : مثلا اوندفعه یه کتاب مصور در رابطه با فیزیک خریدم به اسم " نیرو را بشناسید " که بسیاری از مفاهیم فیزیک رو در طبیعت توجیه کرده بود و باعث علاقه ی بیشتر من به این دروس شد ، در این سبک ها باشه بهتره !

پیشاپیش ممنونم از لطف شما :n16:

Alireza SM
09-04-2013, 21:47
سلام
کتاب های زیادی وجود دارن ولی چون رویه آموزشی اونها روتین نیست نمیشه با اطمینان گفت که اطلاعات پیش نیاز اونها چی هست. مصلا ممکنه در حد گرفتن از هم ارزی هایی استفاده کنه که توی دبیرتسان ایران آموزش داده نمیشه ولی خب نمیشه گفت که هم ارزی های پیش پا افتاده و ساده اطلاعات دانشگاهی هستن.
یه سری کتاب ها من قبلا داشتم حجمشون هم کم بود رویه آموزشی اونها هم شبیه کتاب های دبیرستان بود و تمرین و مثال داشتن. کتاب های موضوعی انتشارات مدرسه منطورم هست. با عناوین کتاب های کوچک ریاضیات چاپ میشدن قبلا من همه اونها رو خریده بودم ولی نخوندمشون. همه چی هم داشتن ( از معادلات و مثلثات گرفته تا گراف ها و .... ) پیش نیازهای کمی هم دارن. پیش نهاد میکنم از گوگل در موردش سرچ کنی.

One Minute
09-04-2013, 22:58
اولین کتاب رو خودم معرفی میکنم !

فیزیک برای سرگرمی

یکی از بهترین کتاب های برای علاقه مندان به علم فیزیک هست که به توجیه خیلی از پدیده های در اطراف ما میپردازه
میتونید کتاب رو از این سایت دانلود کنید تا بخشی از اون رو مطالعه کنید ، اما پیشنهاد میکنم کتاب رو بخرید !

فیزیک برای سرگرمی (جلد اول) - دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فیزیک برای سرگرمی (جلد دوم) - دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

منتظر پست سایر دوستان نیز هستم ...

shabe.saket
10-04-2013, 19:30
نویسنده:استیون هاوکینگ
مترجم:مهندس محمدرضا مطلوب
ناشر:انتشارات حریر با همکاری شرکت سهامی انتشار
چاپ سوم:1384

m-asadabadi
12-04-2013, 21:37
سلام و خسته نباشید

من امسال پیش دانشگاهی رو تموم میکنم و به امید خدا سال بعد دانشجو میشم :n01:
به دلیل علاقه ام به دروس ریاضی و فیزیک میخواستم اگر میشه چند نمونه کتاب معرفی کنید که ازشون استفاده کنم
لطفا کتاب ها جوری باشن که برای خوندنشون نیاز به اطلاعات دانشگاهی نباشه ، یعنی کلا به زبان ساده باشه و ترجیحا موضوعاتش در دانشگاه هم به دردم بخوره ! ( رشتم IT خواهد بود ! )

پ ن : مثلا اوندفعه یه کتاب مصور در رابطه با فیزیک خریدم به اسم " نیرو را بشناسید " که بسیاری از مفاهیم فیزیک رو در طبیعت توجیه کرده بود و باعث علاقه ی بیشتر من به این دروس شد ، در این سبک ها باشه بهتره !

پیشاپیش ممنونم از لطف شما :n16:

حالا بذار پیش دانشگاهی رو تموم کنی ، بعد از کجا معلوم که به دانشگاه میری و رشته هم IT خواهد بود !؟

ازین که بگذریم تا جایی که من میدونم ربط مشهودی بین این رشته و فیزیک نیست ؛
اما برعکس ریاضی تو IT زیاد استفاده میشه
که اولین پیشنهاد بی چون و چرا "ریاضیات چیست?" از ریچارد کورانت هست

و بعد سری کتاب های "ریاضیات پیش دانشگاهی" هست که مرکز نشر دانشگاهی چاپ کرده که در واقع دروس قبل از ورود به دانشگاه برای دانشجوهای MIT بوده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%AA%20%D9%BE%DB%8C%D8%B4%20%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8% B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C

از این سبک کتاب ها که بگذریم خود کتابای درسی ترم اول داشنگاه هم هستن
با موضوع دیفرانسیل که همون ریاضی عمومی دانشگاه میشه بگیرید تا کتابای ریاضیات گسسته که همون ساختمان گسسته دانشگاه میشه
و اکثرا هم پیش نیازشون همین ریاضیات دبیرستانیه و مثلا همین کتبای دیفرانسیل استیوارت یا کتاب سیلورمن
ریاضیات گسسته گریمالدی یا کتاب بالاکریشنان یا جانسون باو همشون از ریاضیات دبیرستانی شروع کردن

راستی تو فیزیک هم بی نهایت کتاب تو این سبک وجود داره
مثل سری کتاب های فیزیک مفهومی از paul hewitt :
که کتاب فیزیک مفهومی رو انتشارات فاطمی
و کتاب علوم فیزیکی رو قلم چی ترجمه کرده
یا سری کتاب های "فرآیند فیزیک" از برایان آرنولد که یکی شون یعنی
Physical Processes: A Visual Approach رو انتشارات مدرسه به اسم "فیزیک زنده" ترجمه کرده

koroshfe
14-04-2013, 09:11
سلام دوستان
همونطور که 300 بار گفتم ( :n02: ) من سال سوم هستم ، می خوام کتاب های کمک درسی چهارم رو در نمایشگاه کتاب تهیه کنم
خب ، دست و پا شکسته می دونم چیا خوبه اما ممنون می شم راهنمایی کنید که چه کتابایی بگیرم ( کلیه دروس )
نکاتی هم اگه در رابطه با نحوه ی مطالعه ی درسی هست که برای کنکور مهم باشه ممنون می شم متذکر شین :n12:

pouyacapitan
14-04-2013, 11:54
سلام دوستان
همونطور که 300 بار گفتم ( :n02: ) من سال سوم هستم ، می خوام کتاب های کمک درسی چهارم رو در نمایشگاه کتاب تهیه کنم
خب ، دست و پا شکسته می دونم چیا خوبه اما ممنون می شم راهنمایی کنید که چه کتابایی بگیرم ( کلیه دروس )
نکاتی هم اگه در رابطه با نحوه ی مطالعه ی درسی هست که برای کنکور مهم باشه ممنون می شم متذکر شین :n12:

از الان نخر.
چون الان اکثر انتشارات فروش انلاین دارن،تخفیفم می دن.
از الانم معلوم نیست دیدی کتابا عوض شد!
من ۳۰ تومن پول ادبیات موضوعی گاج دادم اونم تیر بود،یعدش کتاب عوض شد.
امتحانات که تموم شد،۵-۶ تا کتاب که می خوای بخونی بخر بعدش از اوایل مرداد کتابای جدید میان با سوالای کنکور های جدید و سنجش اینا.
البته اگه خواستی من این کتابارو که می نویسم واسم عالی بودن.
ادبیات:قرابت الگو-لغت املا الگو-تاریخ ادبیات رمزینه-گاج کتاب محوریم فقط برا فهمیدن نکات اصلی
زبان:زبان عمومی کنکور(کتاب ماله امسال-یعنی از بقیه کلا خیلی بهتره)
عربی:من عربی عمومی گاج زدم ولی اگه حرفه ای هستی الگو و هیلی سبزم خوبن.
دین و زندگی:گاج(بهترینه شک نکن)
شیمی:شیمی ۳ خیلی سبز-بقیه گاج(البته گاج طوسی که امسال منتشر شدن همش)
امار:مهر و ماه
هندسه تحلیل:خیلی سبز
گسسته:فار
فیزیک:هم پایه هم پیش گاج طوسی-الته واسه پیش ۱ خیلی سبزم زدم(وقت زیاد می گیره سختم هست ولی یاد بگیری مشکلی نداری
دیفرانسیل و ریاضیات پایه:گاج+خوشخوان
البته الان واسه شیمی و فیزیک جمع بندی مهر و ماهم گرفتم خوبن

<<DaRk kNiGhT>>
18-04-2013, 12:53
دوستان کسی کتاب خوب و کم حجم برای تجزیه و تحلیل صرفی+متن برا عربی سراغ داره؟
چون دیگه تو ترجمه و قواعد راه افتادم.فقط تو این بخش مشکل دارم.
از چند نفر پرسیدم گفتن اندیشه فایق کسی تا حالا دیده این کتابو؟

omid_3tar
20-04-2013, 19:52
دوستان بین کتاب شیمی 3 خیلی سبز و مبتکران کدوم؟ اینو هم بگم که از کتابای بازرگانی زیاد خوشم نمیاد و حجمشم یه خورده بالاست اما اگر واقعا بهتر باشه نسبت به خیلی سبز یه جوری تحملش میکنم

آیا با مطالعه ی خیلی سبز چیزی رو از دست میدم؟ مطلبی توی مبتکران هست که توی این نباشه؟

omid_3tar
20-04-2013, 19:53
دوستان کسی کتاب خوب و کم حجم برای تجزیه و تحلیل صرفی+متن برا عربی سراغ داره؟
چون دیگه تو ترجمه و قواعد راه افتادم.فقط تو این بخش مشکل دارم.
از چند نفر پرسیدم گفتن اندیشه فایق کسی تا حالا دیده این کتابو؟

من چند ماهه پیش دنیا رو زیر و رو کردم این کتابو گیر نیاوردم

اما یه کتاب تخته سیاه داره به اسمه تجزیه و ترکیب البته آموزش نیست فقط تجزیه و ترکیبه کله متن عربی 2 و عربی 3 هست

*M!L4D*
20-04-2013, 22:31
دوستان بین کتاب شیمی 3 خیلی سبز و مبتکران کدوم؟ اینو هم بگم که از کتابای بازرگانی زیاد خوشم نمیاد و حجمشم یه خورده بالاست اما اگر واقعا بهتر باشه نسبت به خیلی سبز یه جوری تحملش میکنم

آیا با مطالعه ی خیلی سبز چیزی رو از دست میدم؟ مطلبی توی مبتکران هست که توی این نباشه؟

شیمی 3 خیلی سبز چیزی کم نداره که هیچ , بهتر هم هست .. فقط تستاش نسبت به مبتکران کمتره ....

omid_3tar
21-04-2013, 19:35
شیمی 3 خیلی سبز چیزی کم نداره که هیچ , بهتر هم هست .. فقط تستاش نسبت به مبتکران کمتره ....

خیلی ممنونم دوست عزیز

دوستان من کتاب ریاضیات پایه کوله پشتی رو دارم خیلی عالیه اما بعضی مطالب مثلا ماتریس ها (از ریاضی دو) توش نیست یا یه فصلش از ریاضی یک هست (دستگاه مختصات) میخواستم بدونم این کتاب ناقصه یا نه از این مطالب توی کنکور سوال نمیشه؟

و یک سواله دیگه برای فیزیک دو (تست و آموزش) چی بگیرم؟ یه کتابی میخوام رویکردش کنکوری باشه مثه فیزیک 1 خیلی سبز که فقط فصلایی هست که توی کنکور میاد (آخه شنیدم چند فصل از فیزیک 2 توی کنکور نیست)

ehsanbomb
23-04-2013, 15:43
دوستان من دنبال تستهای سراسری عمومی سالهای پیش هستم
ایا به صورت کتاب منتشر شده، اگه پاسخ تشریحی داشته باشه که چه بهتر

A/|\IR
23-04-2013, 16:59
دوستان من دنبال تستهای سراسری عمومی سالهای پیش هستم
ایا به صورت کتاب منتشر شده، اگه پاسخ تشریحی داشته باشه که چه بهتر

کتاب های زرد کانون و گاج تست های شش سال اخیر سراسری داخل و خارج رو دارن با پاسخ تشریحی ولی تخصصی ها هم همراهشونه

-------/

دوستان کتاب خوب و مفصل برای ریاضیات پایه چیه؟
من تجربیم امسالو بیخیال شدم برای سال دیگه میخوام ریاضی حداقل ۷۰ بزنم ولی پایم مخصوصا مثلثاتم خیلی ضعیفه. س خواهشا بهترینشو بگین
راستی چرا اصلا کتاب خوب برای ریاضی پیش نیست؟ اگه اونم چیز خوب بود معرفی کنین

Alireza SM
23-04-2013, 17:23
کتاب های زرد کانون و گاج تست های شش سال اخیر سراسری داخل و خارج رو دارن با پاسخ تشریحی ولی تخصصی ها هم همراهشونه

-------/

من تجربیم امسالو بیخیال شدم برای سال دیگه میخوام ریاضی حداقل ۷۰ بزنم ولی پایم مخصوصا مثلثاتم خیلی ضعیفه. س خواهشا بهترینشو بگین

مبتکران کتاب آموزشی خوبی برای پیش تجربی داره

After4Ever
23-04-2013, 17:43

بهترین کتاب برای ریاضی پیش گاج طوسی...

A/|\IR
23-04-2013, 18:25
برای ریاضی پایه چی از همه بهتره؟
کتاب منتظری میتونه خوب نیازها رو بر طرف کنه؟
مبتکران نداره پایه؟
فار چطور؟

After4Ever
23-04-2013, 18:46
اگه شما پیش 1 و 2 گاج رو بخونید با احتساب هندسه و آمار فقط 5 یا 6 تست از پایه می مونه...
کتاب گاج پیش تقریبا همه ی مباحث مربوط به پایه رو گفته

A/|\IR
23-04-2013, 19:18
خب من از پایه میخوام مثلثات باد بگیرم که هیچی بلد نیستم
مثلثات هم ندونم نصف مباحث فیزیک و ریاض رو نمیفهمم
مثلثات هم داره؟

After4Ever
23-04-2013, 19:23
مثلثات هم داره؟

مثلثات داره...
مباحثی که نداره:
حد و پیوستگی و مجانب
ماتریس
تابع
هندسه و آمار

حالا این رو هم نخواستی نخون فقط بدون نکات ترکیبی بین پایه پیش خیلیه مثلا یکسری از فرمولای مشتق 4 ام می خونیم یکسریش رو سال سوم بیشتر مباحث ریاضی همینه

Alireza SM
23-04-2013, 21:02
مثلثات هم داره؟

مثلثات چه ربطی به فیزیک داشت الان ؟ فقط کافیه بتونی بردارها و نیرو و وزن و .... رو تجذیه کنی.
مثلثات اصلش روابط مثلثاتی هست و فرمول ها که ازشون تست میاد

omid_3tar
24-04-2013, 18:01
خیلی ممنونم دوست عزیز

دوستان من کتاب ریاضیات پایه کوله پشتی رو دارم خیلی عالیه اما بعضی مطالب مثلا ماتریس ها (از ریاضی دو) توش نیست یا یه فصلش از ریاضی یک هست (دستگاه مختصات) میخواستم بدونم این کتاب ناقصه یا نه از این مطالب توی کنکور سوال نمیشه؟

و یک سواله دیگه برای فیزیک دو (تست و آموزش) چی بگیرم؟ یه کتابی میخوام رویکردش کنکوری باشه مثه فیزیک 1 خیلی سبز که فقط فصلایی هست که توی کنکور میاد (آخه شنیدم چند فصل از فیزیک 2 توی کنکور نیست)

up...........

A/|\IR
24-04-2013, 19:51
از ماتریس و دستگاه مختصات معمولا تستی نمیاد حیالت راحت

فیزیک دو هم بیشترش تو سال های بعد تکرار میشه اگه خواستین کتابی بگیرین نشر الگو فیزیک دو کتاب خوب و مفصلیه

omid_3tar
25-04-2013, 09:56
از ماتریس و دستگاه مختصات معمولا تستی نمیاد حیالت راحت

فیزیک دو هم بیشترش تو سال های بعد تکرار میشه اگه خواستین کتابی بگیرین نشر الگو فیزیک دو کتاب خوب و مفصلیه

خیلی ممنون

دوستان حالا برای هندسه1 و 2 چی؟ گاج طوسی (سفید هم هست؟ تو سایتش ندیدم) یا فار؟ (وقته کافی هم دارم میخوام از تابستون بخونم)

فار هم آموزشه هم تست گاج چی؟ فقط تسته یا با آموزشه؟

After4Ever
25-04-2013, 10:10
خیلی ممنون

دوستان حالا برای هندسه1 و 2 چی؟ گاج طوسی (سفید هم هست؟ تو سایتش ندیدم) یا فار؟ (وقته کافی هم دارم میخوام از تابستون بخونم)

فار هم آموزشه هم تست گاج چی؟ فقط تسته یا با آموزشه؟
شما که رشتت ریاضی 10 استاد رو بهت پیشنهاد می کنم هندسه هم نشر الگو

omid_3tar
25-04-2013, 16:55
شما که رشتت ریاضی 10 استاد رو بهت پیشنهاد می کنم هندسه هم نشر الگو

دوست عزیز من آخرش متوجه نشدم هندسه نشر الگو رو پیشنهاد میکنید یا ده استاد؟

ده استاد آموزشه یا تست؟

mohammad varaste
25-04-2013, 20:42
یه کتاب ریاضی پایه همین عید اومد از تخته سیاه نوشته محمد مهربان
من اونو دارم خیلیم راضیم.
هم درسنامه داره هم جوابهای خیلی خیلی مفصل

peidayepenhan
27-04-2013, 15:47

ده استاد آموزشه یا تست؟

برا هندسه نشر الگو، برا ریاضی پایه و دیفرانسیل تخته سیاه، البته دیفرانسیل جلد دومش تابستون میاد

After4Ever
28-04-2013, 13:17

ده استاد آموزشه یا تست؟
10 استاد دیفرانسیل

sibesorkh2008
06-05-2013, 19:59
سلام
دوستان به نظرتون از نمایشگاه برای پیش کابی لازمه بخریم؟مثلا برای دینی،ادبیات...یا احتصاصی ها
چون ممکنه کتابها عوض شه،میپرسم...
ممنون

alavi71
07-05-2013, 13:07
سلام
دوستان به نظرتون از نمایشگاه برای پیش کابی لازمه بخریم؟مثلا برای دینی،ادبیات...یا احتصاصی ها
چون ممکنه کتابها عوض شه،میپرسم...
ممنون

سلام کتاب دینی -فارسی امسال ویرایش شده اند
شما ابتدای کتاب ها رو ببینید نوشته تا چه سالی تغییر نخواهند داشت ...

sibesorkh2008
07-05-2013, 13:36
سلام کتاب دینی -فارسی امسال ویرایش شده اند
شما ابتدای کتاب ها رو ببینید نوشته تا چه سالی تغییر نخواهند داشت ...

ممنون
ولی من به کتاب درسی پیش دسترسی ندارم.

alavi71
08-05-2013, 10:58
ممنون
ولی من به کتاب درسی پیش دسترسی ندارم.

به سایت تالیف کتب مربوطه مراجعه کنید فایل pdf کتاب جدید موجود هست ....

illidan28
21-05-2013, 12:29
سلام
من پیش دانشگاهی هستم ولی چون دی ماه دیپلم گرفتم اصلا نتونستم سر کلاس برم برای همین هیچ جزوه ای ندارم و اصلا چیزی بلد نیستم!‌:n03:
لطفا بهم کتابی یا جزوه ای برای دیفرانسیل و فیزیک معرفی کنید که کامل درس داده باشه و کمک آموزشی نباشه
ممنون

mohammad varaste
22-05-2013, 00:04
یعنی میخوای کنکور بدی بعدش شهریور ماه پیش دانشگاهی رو پاس کنی ؟

illidan28
22-05-2013, 12:43
بله
من باید همین امسال صد درصد قبول بشم و برم دانشگاه اما نمی دونم از کجا می تونم درس هارو یاد بگیرم
اصلا همچین کاری امکان پذیره که تو ۱ ماه بشه رفت یه دانشگاه سراسری؟؟؟؟ البته من خیلی سخت کوش ام و تا روزی ۱۳ ساعت رو می تونم بخونم...

alavi71
22-05-2013, 16:34
بله
من باید همین امسال صد درصد قبول بشم و برم دانشگاه اما نمی دونم از کجا می تونم درس هارو یاد بگیرم
اصلا همچین کاری امکان پذیره که تو ۱ ماه بشه رفت یه دانشگاه سراسری؟؟؟؟ البته من خیلی سخت کوش ام و تا روزی ۱۳ ساعت رو می تونم بخونم...

سلام
همین امید داشتن میتونه انگیزه شما رو زیاد بکنه.
شما دروس تخصصی رو سعی کنید خوب و مفهومی بخونید .چون با بالا زدن درس اخ میشه رتبه خوبی اورد ...
سبک سوالت کنکور رو هم ببینید و طبق سبک اونها دروس رو بخونید
حتما موفق خواهید شد ..

illidan28
23-05-2013, 15:10
کلا همه درس ها رو که می خونم یاد می گیرم ولی فیزیک پیش خیلی برام نا مفهومه نمی دونم کتاب مبتکران بد درس می ده یا من متوجه نمی شم؟؟!!!!!

Gita
23-05-2013, 15:26
بله

باتوجه به وقت کمی که داری، کتاب های آخر مهروماه (مخصوص دوران جمع بندی) رو بگیر
نه خیلی خلاصه ان که هیچی نفهمی نه خیلی مفصل.

mohammad varaste
23-05-2013, 22:00
ببین بشین مشتق رو بخون با تابع با حد و پیوستگی
ریاضی 20 درصد بزنی
دینی گاج رو هم بشین روزی یه درس بخون
بعد اگه وقت اضافه آوردی بشین چیزای دیگه رو بخون
اول از همه باید درصد های درس ریاضی رو ببری بالا

omid_3tar
29-05-2013, 18:07
سلام

دوستان کسی یه کتاب خوب برای فیزیک 2 سراغ نداره؟ میخوام هم آموزش باشه هم تست (کتابه تست الگو رو گرفتم اصن خوب نیست:n03:)

After4Ever
29-05-2013, 18:24
سلام

دوستان کسی یه کتاب خوب برای فیزیک 2 سراغ نداره؟ میخوام هم آموزش باشه هم تست (کتابه تست الگو رو گرفتم اصن خوب نیست:n03:)

نشر الگو چشه؟؟؟

نوبل هم بد نیست

البنه باید بگی چه مباحثی رو می خوای دوم فقط فشار و چگالی و گرما داره ...بقیش در پیش تکرار میشه

maziyarkhani
01-06-2013, 23:51
خودم رمزینه دارم . آموزش خیلی خوبی داره .
فقط تستاش یه خورده کمه

Alireza SM
02-06-2013, 18:41
برای فیزیک پیش 2 کتاب تخته سیاه رو هم نگاه کنین خیلی عالیه

After4Ever
02-06-2013, 18:51
برای فیزیک پیش 2 کتاب تخته سیاه رو هم نگاه کنین خیلی عالیه

مختصر گفته یعنی من که نشر الگو خوندم ارزش داره نگاه کنم؟

Alireza SM
03-06-2013, 08:08
مختصر گفته یعنی من که نشر الگو خوندم ارزش داره نگاه کنم؟

نشر الگو رو ندیدم والا ولی تخته سیاه آموزشش تا حدودی مختصر هست ولی تست هاش رو کامل حل کنی کاملا مسلط میشی به فیزیک پیش 2

moradib
07-06-2013, 09:36
من امسال وارد سوم ریاضی میشم به نظرتون بهترین کتاب اموزشی برای حسابان و فیریک چیه

After4Ever
07-06-2013, 12:36
من امسال وارد سوم ریاضی میشم به نظرتون بهترین کتاب اموزشی برای حسابان و فیریک چیه

شما همین دوسالانه ها رو بخون با توجه به امتحان نهایی ...

moradib
07-06-2013, 13:20
شما همین دوسالانه ها رو بخون با توجه به امتحان نهایی ...
من کتاب اموزشی برای تابستون میخوام حالا به نظرتون برای حسابان و فیزیک بین خیلی سبز و الگو از نظر اموزش مفهومی کدوم بهتره؟:n13:

After4Ever
07-06-2013, 13:37
دوست عزیز من هر دوشون رو خوندم فیزیک کلا پیش بهتره ولی فیزیک 3 خیلی سبز مفهوم دیگه ای رو می رسونه...

*M!L4D*
07-06-2013, 13:48
من کتاب اموزشی برای تابستون میخوام حالا به نظرتون برای حسابان و فیزیک بین خیلی سبز و الگو از نظر اموزش مفهومی کدوم بهتره؟:n13:

سلام
بحث آموزش از تست جداست . مثلا کتاب آموزش حسابان الگو بهترینه به نظرم ولی تست حسابان خیلی سبز معقول تر از بقیه هستش .. ( نگفتم بهتر , گفتم معقول تـــر ) .
بعدش اگه دیدی بازم تست میخوای و هنوز سیر نشدی :دی میتونی کتاب تست الگو رو هم بگیری .
برای فیزیک 3 هم بهترین کتابی که تا الان تالیف شده به نظر خیلی ها یکیشون هم خودم ( : دی ) فیزیک 3 خیلی سبز مصلایی هست . آموزش هم به نظرم نمیخواد درسنامه های این کتاب کفایت میکنه .
خوبی این کتاب هم اینه شما در هر سطحی باشی به دردت میخوره و به کارت میاد .

Lt.Ali
14-06-2013, 00:41
سلام عزیزان،رشته ریاضی هستم و البته سال دیگه کنکوری.فیزیک ۳ رو بخاطر دبیر مجهول الحال {!} بخوبی یاد نگرفتم راستش ... برای فهم و تسلط و تست و کلاً موارد مربوطه میخواستم کتاب معرفی کنید.متشکرم از لطفتون پیشاپیش.

maziyarkhani
15-06-2013, 18:43
سلام عزیزان،رشته ریاضی هستم و البته سال دیگه کنکوری.فیزیک ۳ رو بخاطر دبیر مجهول الحال {!} بخوبی یاد نگرفتم راستش ... برای فهم و تسلط و تست و کلاً موارد مربوطه میخواستم کتاب معرفی کنید.متشکرم از لطفتون پیشاپیش.

سلام . کتاب تست فیزیک 3 خیلی سبز

maziyarkhani
15-06-2013, 18:46
سلام دوستان . بهترین و کاملترین کتاب کنکوری زبان انگلیسی رو برای 100 زدن میشه معرفی کنید ؟ نظر خودم گاج هست :n13:
سطح زبانم هم بالاست (بین 80 تا 90 %)

*M!L4D*
15-06-2013, 19:38
سلام دوستان . بهترین و کاملترین کتاب کنکوری زبان انگلیسی رو برای 100 زدن میشه معرفی کنید ؟ نظر خودم گاج هست :n13:
سطح زبانم هم بالاست (بین 80 تا 90 %)

مبتکران آقای شهاب اناری

sibesorkh2008
19-06-2013, 15:31
سلام
برای تست ادبیات پایه به نظرتون کتاب تست لازمه؟؟اگه اینطوره چه کتابی رو پیشنهاد میدید؟؟
همین طور برای عربی و زبان هم اگه میشه کتاب معرفی کنید خیلی ممنون میشم:n01:
البته عربی تست 4کتاب قلم چی با تستای گاج سبز رو دارم.کافی هست؟؟

Amir homayun
19-06-2013, 16:29
سلام
برای تست ادبیات پایه به نظرتون کتاب تست لازمه؟؟اگه اینطوره چه کتابی رو پیشنهاد میدید؟؟
همین طور برای عربی و زبان هم اگه میشه کتاب معرفی کنید خیلی ممنون میشم:n01:
البته عربی تست 4کتاب قلم چی با تستای گاج سبز رو دارم.کافی هست؟؟

بهتره ادبیات رو موضوعی خوند نه سال به سال ...
من خودم تابستون اصلا ادبیات نخوندم ، ولی بهت پیشنهاد میکنم که اگر تابستون میخوای بخونی با دو مبحث آرایه ها و قرابت معنایی ( اگر مشکل داری ) شروع کنی
واسه آرایه های ادبی کتاب آرایه های ادبی انشارات رمزینه کتاب خیلی خوبی هست خوب متن رو بخون و بیشتر تست کنکور بزن مخصوصا کنکور های جدید که سبک سوال های آرایه ترکیبی شده .
برای قرابت معنایی من چون توش مشکلی نداشتم کتابی نخوندم ولی دوستان کتاب قرابت معنایی هامون سبطی از انتشارات دریافت رو خوندن که البته یکم کتاب حجیمه ولی تاثیرش فوق العادست
واسه املا و لغت کتاب هامون سبطی انتشارات دریافت عالیه + لغت های آخر کتاب
برای زبان فارسی هم باز هم انتشارات دریافت شک نکن بهترینه ...
برای عربی به نظر من کتاب خیلی خوبی توی یازار نیست اگر توی این درس مشکل داری بهتره کلاس خصوصی بری و جزوه ی معلم + تست کنکور ( خیلی مهمه)
زبان هم من کتاب انتشارات خیلی سبز داشتم راضی بودم ولی کتاب گاج و دکتر اناری انتشارات مبتکران هم خوبن

omid_3tar
27-06-2013, 16:06
دوستان برای فیزیک سال دوم یه کتابی میخوام مثله فیزیک3 خیلی سبز آموزش خوب همراه تست خوب

کتابی هست؟؟ (تا الان به دلیل نداشتن کتاب هیچی نخوندم از فیزیک 2)

mamadafjar
28-06-2013, 19:27
سلام بچه ها میگم برا آموزش هندسه 1 چه کتابی بگیرم

moradib
30-06-2013, 12:33
با سلام از بین شیمی مبتکران اموزش و تست کدوم برای سال سوم و امتحانات نهایی مناسب تره؟

timsar jackson
30-06-2013, 12:41
با سلام از بین شیمی مبتکران اموزش و تست کدوم برای سال سوم و امتحانات نهایی مناسب تره؟

به نظر من هیچ کدوم..حجماشون خیلی زیاده.. ولی اگه کتاب آموزشش رو توی طول سال همزمان با درس دادن معلم بخونید خیلی عالیه.

ali_12
30-06-2013, 13:26
سلام و درود
دوستان من بخوام زیست 100 % بزنم باید چه کتابهایی رو تهیه کنم؟؟فرض هم کنید پایه ام صفر صفر هست.(از رشته ریاضی)...
لطفا کلیه ی کتابهای تست و توضیح و ... رو کامل بفرمایید که تهیه کنم
After4Ever
30-06-2013, 14:16
سلام و درود
دوستان من بخوام زیست 100 % بزنم باید چه کتابهایی رو تهیه کنم؟؟فرض هم کنید پایه ام صفر صفر هست.(از رشته ریاضی)...
اگر یک هفته صبر کنید یک مطلب جامع درباره ی زیست می نویسم ولی خب شما در این یک هفته زیست دوم فقط متن کتاب رو بخونید:n01:

sibesorkh2008
30-06-2013, 14:51
سلام
برای هندسه پایه فار بهتره یا نشر الگو؟؟؟
یه سوال دیگه:اگه برای جبر و احتمال و گسسته فار بخونیم لازمه کتاب آنالیز ترکیبی نشر الگو رو هم بخونیم؟؟

ali_12
30-06-2013, 20:16
اگر یک هفته صبر کنید یک مطلب جامع درباره ی زیست می نویسم ولی خب شما در این یک هفته زیست دوم فقط متن کتاب رو بخونید:n01:

سلام دوست عزیزم
ممنونم از شما
راستش دوست عزیزم به نظرتون خوبه که توی تابستون فیزیک+شیمی+ریاضی +یکمم زبان دوره کنم؟از مهر هم بقیه ی دروس
من هدفم دارو دانشگاه تهران هست...به نظرتون قلم چی برم؟از کی؟از تابستون یا مهر؟
دوباره مزاحمتون میشم
باز هم ممنونم

mamadafjar
30-06-2013, 22:38
سلام بچه ها میگم برای آموزش هندسه 1 چه کتابی بگیرم

alavi71
01-07-2013, 12:41
سلام و درود
سلام
ابتدا باید بدونید که سبک سوالات زیست چه نوعی هست ...
سوالات کنکورهای اخر رو در حین مطالعه هر فصل بخونید تا بدونید که چه جوری باید بخونید ....
نکته مهم این هست که پیش از هر کتاب تست باید خود کتاب رو مسلط باشید . چون وقتی که بدونید چه طور باید بخونید خودتون میتونید سوالات رو پیش بیینی کنید.
مطالعه مفهومی و دقیق رو انجام بدهید.نکته بعد برای بالا زدن تستها تست زنی زیاد در این درس هست که عامل موفق هست ...
موفق باشید

emad91
01-07-2013, 13:23
سلام و درود
این خیلی خوبه که هدفت رو گذاشتی برای 100 درصد اما چند تا نکته می خواستم بگم
برای خوندن 100 درصد بخون اما سر ازمون اصرار به 100 درصد زدن نداشته باش چون ممکنه که بخاطر این که تو ناخودآگاهت می خوای 100 درصد بزنی حتی سوالایی که دو به شک هستی رو هم بزنی و غلط دربیاد این خیلی مهمه که فقط اونایی رو که بلدی بزنی(من خودم زیست حدود 40 زدم امسال اگه سوالایی رو که شک نداشتم نمی زدم میشد درصدم 48)
برای خوندن زیست پیشنهاد می کنم تابستون شروع کن مسلط شی روی کتاب دوم و سوم از دوم شروع کن فصل به فصل برو جلو تست هم میزنی تست ازمونی نباشه بیشتر تست اموزشی بزن که هم مرور شه مطالب برات هم این که بتونی مطلبایی که خودت تو خوندن جا انداختی یا درست نفهمیدی رو بفهمی با این سطح سوالات زیست واقعا کسی که درصد بالای 60 می خواد چاره ای نداره جز این که روی تمامی جمله های کتاب مسلط بشه
اگه تابستون بتونی یه تسلط نسبی نه 100 درصد روی زیست دوم و سوم پیدا کنی کارت برای مهرماه به بعد اسون تر میشه هم مطالب زیست پیش رو خیلی بهتر می فهمی هم یبار بزرگی از رو دوشت برداشته شده
از مهر ماه هم باید شروع کنی برای مسلط شدن روی زیست پیش + هر چی می تونی بازم زیست پایه رو مرور کنی و بخونی

One Minute
01-07-2013, 14:17
سلام
برای هندسه پایه فار بهتره یا نشر الگو؟؟؟
یه سوال دیگه:اگه برای جبر و احتمال و گسسته فار بخونیم لازمه کتاب آنالیز ترکیبی نشر الگو رو هم بخونیم؟؟

جبر و احتمال و گسسته فار کتاب خیلی کاملیه
دو تا کتاب داره ، یکی درس یکی تست
بهش تسلط پیدا کنی کنکور میتونی به تمام سوالاش جواب بدی ...

sibesorkh2008
01-07-2013, 18:09
جبر و احتمال و گسسته فار کتاب خیلی کاملیه
دو تا کتاب داره ، یکی درس یکی تست
بهش تسلط پیدا کنی کنکور میتونی به تمام سوالاش جواب بدی ...

خیلی ممنون
هندسه چطور؟؟؟

*M!L4D*
01-07-2013, 20:07
خیلی ممنون
هندسه چطور؟؟؟

سلام
هندسه پایه یا تحلیلی ؟!
برای هندسه ی 1 کتاب مبتکران فرهاد ابولقاسمی . برای هندسه 2 کتاب نشر الگو ( فقط دقت کنید چاپ جدید باشه . چون کتاب جدیدشون با قدیمیه فرق داره )
اما خب شما این 2تا کتاب رو هم حل کنید باز هم به نظرم کافی نیست . شما در کنار زدن تست باید تمرین های کتاب درسی رو بررسی کنید و تمرین های خیلی مهم رو جایی یادداشت کنید و هرچند وقت مرورشون کنید .
برای هندسه تحلیلی کتاب گاج خوبه . اما اگه خواستید بیشتر تمرین کنید و تست های سخت تری بزنید نشر الگو رو پیشنهاد می کنم . ( اگه هردو کتاب ــو میخواین حل کنید اول گاج رو بزنید بعدش نشر الگو )
تو هندسه تحلیلی بررسی تمرین های کتاب مثل هندسه پایه حیاتی نیست اما مهمه . مخصوصا تو بخش دترمینان ها که سوالات بکری تو تمرینات موجود هست که هنوز به صورت جدی تو کنکور مطرح نشده .

barghghodrat.ir
03-07-2013, 12:01
جدیدترین مطالب
::. جزوه کامل معادلات دیفرانسیل مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 04 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش چهارم جزوه کامل کنترل خطی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 04 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش سوم جزوه کامل کنترل خطی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 04 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش دوم جزوه کامل کنترل خطی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 04 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش اول جزوه کامل کنترل خطی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 04 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. جزوه کامل کنترل خطی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه سنجش و دانش سال 91 ) -- 04 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش دهم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه سنجش و دانش سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش نهم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه سنجش و دانش سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش هشتم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه سنجش و دانش سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش هفتم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه سنجش و دانش سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش ششم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه سنجش و دانش سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش پنجم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه سنجش و دانش سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش چهارم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه سنجش و دانش سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش سوم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه سنجش و دانش سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش دوم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه سنجش و دانش سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش اول جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه سنجش و دانش سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش پنجم جزوه کامل ریاضی مهندسی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش چهارم جزوه کامل ریاضی مهندسی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش سوم جزوه کامل ریاضی مهندسی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش دوم جزوه کامل ریاضی مهندسی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش اول جزوه کامل ریاضی مهندسی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش هشتم جزوه کامل الکترونیک قدرت مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش هفتم جزوه کامل الکترونیک قدرت مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش ششم جزوه کامل الکترونیک قدرت مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش پنجم جزوه کامل الکترونیک قدرت مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش چهارم جزوه کامل الکترونیک قدرت مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش سوم جزوه کامل الکترونیک قدرت مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش دوم جزوه کامل الکترونیک قدرت مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش اول جزوه کامل الکترونیک قدرت مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 03 تیر 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش هفتم جزوه کامل دینامیک سیستم مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش ششم جزوه کامل دینامیک سیستم مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش پنجم جزوه کامل دینامیک سیستم مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش چهارم جزوه کامل دینامیک سیستم مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش سوم جزوه کامل دینامیک سیستم مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش دوم جزوه کامل دینامیک سیستم مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. بخش اول جزوه کامل دینامیک سیستم مهندس کریمان ( کلاس کنکور دکترای موسسه برق قدرت سال 91 ) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش دهم جزوه کامل ماشینهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش نهم جزوه کامل ماشینهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش هشتم جزوه کامل ماشینهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش هفتم جزوه کامل ماشینهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش ششم جزوه کامل ماشینهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش پنجم جزوه کامل ماشینهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش چهارم جزوه کامل ماشینهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش سوم جزوه کامل ماشینهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش دوم جزوه کامل ماشینهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش اول جزوه کامل ماشینهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش دهم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش نهم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش هشتم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش هفتم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش ششم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش پنجم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش چهارم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش سوم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش دوم جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. دانلود بخش اول جزوه کامل مدارهای الکتریکی مهندس کریمان ( کلاس کنکور ارشد موسسه مدرسان شریف سال90) -- 30 خرداد 1392 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. آموزش شبیه سازی مقالات در مهندسی برق به کمک نرم افزار SIMULINK -- 08 آبان 1391 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. آموزش شبیه سازی مقالات در مهندسی برق به کمک نرم افزار matlab -- 08 آبان 1391 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. جزوه دینامیک سیستم قدرت برای کنکور دکترای برق -- 08 آبان 1391 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. جزوه الکترونیک قدرت برای کنکور دکترای برق -- 08 آبان 1391 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. روشهای حل تستی در درس معادلات دیفرانسیل ( فایل صوتی) -- 18 مهر 1391 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. روش ابتکاری به دست آوردن تابع تبدیل درسیستمهای کنترل خطی (فایل صوتی) -- 18 مهر 1391 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. شرط عدم یکتایی جواب در مدارهای مقاومتی (فایل صوتی) -- 15 مهر 1391 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. تقویت کننده عملیاتی درتستهای مدارهای الکتریکی (فایل صوتی) -- 14 مهر 1391 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. فایل صوتی آموزش نکات تستی مدارهای الکتریکی ( مهندس کریمان) -- 12 مهر 1391 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. فایل صوتی بررسی تستهای مدارهای الکتریکی سال 91 (مدرس : مهندس کریمان) -- 11 مهر 1391 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

::. نکات تستی مدارهای الکتریکی (فایل صوتی ) مدرس : مهندس کریمان -- 08 مهر 1391 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::.

koroshfe
03-07-2013, 13:35
دوستان من سال چهارمم ( يعني خرداد ترم سوم رو دادم ) ، و واقعاً دارم گيج مي شم
ممكنه يه راهنمايي ـه جامع واسه كتاباي كمك درسي كنين ؟
كتابايي كه خودم خوندم و كاملاً قبول دارم ، شيمي ٢ و ٣ و ٤ ( مبتكران ) ، فيزيك ٣ ( خيلي سبز ، مصلايي ) ، تقريباً همين !!! ( اما نه كامل ، مثلاً عربي ٢ و ٣ الگو رو خيلـــــي قبول دارم )
اما براي درساي ديگه خيلي دارن گيجم مي كنن ! گسسته يكي مي گه الگو ، يكي مي گه فار ، يكي مي گه گاج !!! همه ي درسا همينجوريه !
دانش آموزي هستم كه هيچوقت ادبيات و عربي رو نخوندم و ياد نگرفتم ، براي اولين بار ، براي امتحان نهايي ، عربي رو خوندم ، اول قواعد ، بعد لغات ، بعد تجزيه و تحليل كل كتاب درسي ! بعدشم ترجمه ، خيلي حال كردم !!!!! براي اولين بار عربي رو خوندم و كامل فهميدم ، نمرم ١٩ شد ، اما راضي بودم ، فقط ترجمه ننوشتم ( نرسيدم بخونم ) ، مي خوام كتابايي باشه مثل شيمي مبتكران ، يه چيزي كه ادبيات رو بفهمم !
چه كتابايي رو بدون شك معرفي مي كنين كه همه قبولش دارن ؟ ( مثلاً همه زبان رو از مبتكران مي گن ، يه سوألم دارم ، اين زبان مبتكران كامله ؟ اينو بخونيم بشينيم سر جلسه ؟ )
مي شه شما هم نظرتونو براي همه ي درسا بگيد ( حتي اگه اون كتابايي كه بهشون اطمينان دارم هم از نظر شما خوب نيست ، بهم بگيد ) ، شرمنده :n03: خيلي ممنون
با تشكر

sibesorkh2008
04-07-2013, 01:02
سلام
هندسه پایه یا تحلیلی ؟!
برای هندسه ی 1 کتاب مبتکران فرهاد ابولقاسمی . برای هندسه 2 کتاب نشر الگو ( فقط دقت کنید چاپ جدید باشه . چون کتاب جدیدشون با قدیمیه فرق داره )
اما خب شما این 2تا کتاب رو هم حل کنید باز هم به نظرم کافی نیست . شما در کنار زدن تست باید تمرین های کتاب درسی رو بررسی کنید و تمرین های خیلی مهم رو جایی یادداشت کنید و هرچند وقت مرورشون کنید .
برای هندسه تحلیلی کتاب گاج خوبه . اما اگه خواستید بیشتر تمرین کنید و تست های سخت تری بزنید نشر الگو رو پیشنهاد می کنم . ( اگه هردو کتاب ــو میخواین حل کنید اول گاج رو بزنید بعدش نشر الگو )
تو هندسه تحلیلی بررسی تمرین های کتاب مثل هندسه پایه حیاتی نیست اما مهمه . مخصوصا تو بخش دترمینان ها که سوالات بکری تو تمرینات موجود هست که هنوز به صورت جدی تو کنکور مطرح نشده .

اگه هندسه پایه الگو رو بزنم برای هردو کافیه؟؟

*M!L4D*
04-07-2013, 10:25
اگه هندسه پایه الگو رو بزنم برای هردو کافیه؟؟

اونم کتاب خوبیه . البته چاپ جدیدش
ولی خوب اون ترکیبی که گفتم به نظرم بهتره حالا خود دانی ... !
البته اینم بگم مهم اینه به کتابی که میخری اطمینان داشته باشی . در اون صورت میتونه بهت کمک کنه

ممكنه يه راهنمايي ـه جامع واسه كتاباي كمك درسي كنين ؟

اندکی صبر ... یک پست جامع در مورد کتاب های رشته ی ریاضی خواهم داد .

saeed_cpu_full
04-07-2013, 10:27
كتابايي كه خودم خوندم و كاملاً قبول دارم ، شيمي ٢ و ٣ و ٤ ( مبتكران ) ، فيزيك ٣ ( خيلي سبز ، مصلايي ) ، تقريباً همين !!! ( اما نه كامل ، مثلاً عربي ٢ و ٣ الگو رو خيلـــــي قبول دارم )
با تشكر
شیمی 4 مبتکران توی دو فصل آخر ( اسید و باز -- الکتروشیمی ) خیلی جاده خاکی رفته .. برای سال چهارم خیلی سبز رو پیشنهاد میکنم
عربی 2 و 3 الگو بدک نیست ولی اگه از اون بهتر بخوای یه کتاب عربی جامع اومده بود تألیف کاظم قادری ( اگه اشتباه نکنم ) از انتشارات جامع ... کتاب فوق العاده قوی هست و قوی ترین بانک تست عربی رو داره ( کنکور ها + سنجش + گزینه دو + آزمون های نشانه + سؤالات تألیفی + ... )

اما براي درساي ديگه خيلي دارن گيجم مي كنن ! گسسته يكي مي گه الگو ، يكي مي گه فار ، يكي مي گه گاج !!! همه ي درسا همينجوريه !
من برای گسسته از همون الگو استفاده کردم و به نظرم خیلی خوب بود .. سبک های مختلف رو پوشش داده و درسنامه ی خیلی خوبی هم داره

دانش آموزي هستم كه هيچوقت ادبيات و عربي رو نخوندم و ياد نگرفتم ، براي اولين بار ، براي امتحان نهايي ، عربي رو خوندم ، اول قواعد ، بعد لغات ، بعد تجزيه و تحليل كل كتاب درسي ! بعدشم ترجمه ، خيلي حال كردم !!!!! براي اولين بار عربي رو خوندم و كامل فهميدم ، نمرم ١٩ شد ، اما راضي بودم ، فقط ترجمه ننوشتم ( نرسيدم بخونم ) ، مي خوام كتابايي باشه مثل شيمي مبتكران ، يه چيزي كه ادبيات رو بفهمم !
نشر الگو یه سری کتاب داره برای ادبیات که موضوعیه ... مثلا لغت و املا یا مثلا آرایه ، قرابت معنایی و ... میتونی از اونها استفاده کنی ( ادبیات جامعش رو نگیر که واقعا مزخرفه ! ) .. کتاب هایی مثل گاج یا کتاب های آموزشی الگو که یه خط کتاب درسی رو نوشتن بعدش 10 خط در موردش توضیح دادن رو اصلا نخون . حجمشون الکی زیاده و خوندنشون وقت تلف کردنه. به جاش همون کتاب درسی رو با کمک معلم خوب یاد بگیر و برو جلو

چه كتابايي رو بدون شك معرفي مي كنين كه همه قبولش دارن ؟ ( مثلاً همه زبان رو از مبتكران مي گن ، يه سوألم دارم ، اين زبان مبتكران كامله ؟ اينو بخونيم بشينيم سر جلسه ؟ )
زبان جامع مبتکران عالیه. من در کنارش شبقره هم میزدم هر چند سطح سؤالاش پایین تر از مبتکران بود ولی برای دستگرمی بد نبود !

من از بقیه خبر ندارم ولی نظر خودم در مورد کتاب ها اینه:

ادبیات : کتاب های موضوعی نشر الگو + ادبیات جامع خیلی سبز + برای زبان فارسی من پنج بحث نشر الگو رو استفاده کردم + خیلی سبز ... به نظر خیلی سبز بهتره ولی چون حجمش خیلی زیاده اگه وقت نکردی 5 بحث رو بگیر ( چون زبان فارسی ارزش اون همه وقت گذاشتن رو نداره ! )
عربی : کتاب جامع قادری ( انتشارات جامع )
دینی : از روی کتاب و جزوه ی معلم خوندم ... چیز پیچیده ای نیست فقط باید خط به خط کتاب رو حفظ کنی !
زبان : جامع مبتکران + شبقره

دیفرانسیل : الگو از بقیه بهتره ( دو جلد داره یکی مباحث قبل مشتق و یکی هم مشتق و کاربرد و انتگرال )
هندسه پایه : الگو و مبتکران ... بعد از عید میتونی از هندسه پایه ی خیلی سبز ( سری کم حجم و مقوی ) استفاده کنی ( الان وقت کتاب کم حجم نیست )
تحلیلی : نشر الگو تألیف بیگی .. الگو یه تحلیلی دیگه هم داره جلدش آبیه برای علیپور . اون سطح سؤالاش خیلی بالا و المپیادیه. به درد کنکور نمیخوره
گسسته : الگو عالی بود

فیزیک : سال سوم فیزیک خیلی سبز رو استفاده کردم. توی پیش فیزیک پایه ی الگو ( فوق العاده عالی ) + فیزیک پیش الگو رو استفاده کردم. از نظر من همین ها رو اگه خوب بخونی فیزیک کنکورت در حد 100 % بیمه هست ( این رو جدی میگم )

شیمی : سال دوم و سوم مبتکران و سال چهارم خیلی سبز

یه کتاب هایی هست از مهر و ماه که خیلی کم حجمه و مطالب زیادی رو پوشش داده . خیلی ها شاید بگن برو سمت اونا و خوندن نشر الگو و گاج و کتاب های خیلی پر حجم فقط وقت تلف کردنه و ... اصلا به حرفشون توجه نکن. الان باید مفهوم برات جا بیفته. بعد عید میتونی از مهر و ماه استفاده کنی و با اونها مطالب رو مرور کنی ( نه اینکه یاد بگیری! )
از کتاب های آبی قلمچی من شیمی رو گرفتم و دست نخورده موند! ولی از چند نفر پرسیدم راضی بودن ( برای جمع بندی میگن خوبه )
کتاب اشتباهات متداول و کنکور های تألیفی ( مثل شبیه ساز کنکور یا سوت پایان ) برای بعد از عید خوبه نه الان ... مخصوصا اون اشتباهات متداول رو اگه بتونی 3 هفته مونده به کنکور تست هاش رو بزنی و یه هفته ای جمعش کنی عالیه
اغلب کتاب ها تهشون سؤالات کنکور های 90 به بعد رو آوردن ... حتی از روی کنجکاوی به اون سؤال ها نگاه نکن. معمولا مدرسه ها هفته های آخر کنکور های سال های قبل رو ازتون امتحان میگیرن . حتی اگر امتحان نگرفتن خودت اون موقع باید کنکور ها رو از خودت امتحان بگیری ... اگه سؤالاتش رو قبلا دیده باشی درصد ها کاذب میشه و اونوقت توی رفع اشکال به مشکل میخوری

omid_3tar
04-07-2013, 18:50
دوستان کسی از این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کتاب استفاده کرده؟ به نظرتون خوبه که از روی ایاد فیلی بخونم از روی این تست بزنم؟ اصن روند آموزشیشون بر هم منطبق هست؟ چون به نظرم ایادفیلی به اندازه ی کافی تست نداره

alone one
05-07-2013, 11:28
رفقا من یسری کتاب کنکوری دارم،هرکی خواست بگه با تخفیف ویژه تقدیم کنم
لیست کتابام تو خصوصی میدم خدمتتون

ali_12
05-07-2013, 13:07
رفقا من یسری کتاب کنکوری دارم،هرکی خواست بگه با تخفیف ویژه تقدیم کنم
لیست کتابام تو خصوصی میدم خدمتتون

سلام
چی دارید کلا؟
اینها رو دارید؟
زیست: جامع خانه زیست شناسی(گربه) - زیست خیلی سبز جامع - خود آموز ژنتیک کانون - آموزش مفهومی کانون (9 جلد) - زیست گیاهی آرام فر
ریاضی: ریاضیات ده سال کنکور کانون - ریاضی عمومی پیش کانون - - آبی مثلثات کانون
فیزیک: فیزیک پیش مهر و ماه - فیزیک ده سال کنکور پایه کانون - فیزیک ده سال کنکور پیش کانون
شیمی: شیمی پیش مبتکران(مهندس بازرگانی) - حفظیات شیمی مهروماه - تصاویر و مفاهیم شیمی مهر و ماه - آبی شیمی پایه کانون - آبی شیمی پیش کانون
عمومی چطور؟؟؟

koroshfe
05-07-2013, 16:25
شیمی 4 مبتکران توی دو فصل آخر ( اسید و باز -- الکتروشیمی ) خیلی جاده خاکی رفته .. برای سال چهارم خیلی سبز رو پیشنهاد میکنم
.
.
.
اگه سؤالاتش رو قبلا دیده باشی درصد ها کاذب میشه و اونوقت توی رفع اشکال به مشکل میخوری

با تشكر از راهنمايي فوق العاده ارزشمندتون
من با خيلي از رتبه هاي برتر صحبت كردم ، خيلي راهنماييم كردن ، نكات غير قابل انكار رو بهم گفتن ، مثلاً همين كه تست هاي كنكور ٨٩ ٩٠ به اينور رو نزنم ، يا يه نمونه ي ديگش مثلاً بلافاصله بعد از خوندن درس عمومي تستاش رو نزنم ، يه ٢ روز صبر كنم و خيلي از نكته هاي ديگه
تنها مشكلم الان كتاب ـه كمك آموزشي ـه ! اونم به خاطر اينكه هر كسي كه چيزيو بهم معرفي مي كنه مي گه خيلي عاليه !
مثلاً همين گسسته ، يكي ١٠ دقيقه فقط داشت مي گفت الگو فوق العادست ، يكي ديگه هم مي گفت فار فوق العادست ، هر ٢ تا هم دانش آموزاي برتري بودن !
واسه همين واقعاً گيج شدم !
من ٥ بحث و آرايه هاي ادبي و قرابت معنايي الگو رو دارم ، فيزيك پيش الگو ( آموزش + تست ) دارم ، فيزيك پايه گاج دارم ، هندسه پايه خيلي سبز و ...
طبق راهنمايي ارزشمندي كه كرديد ، خيلي از شبهاتم برطرف شد ، خيلي ممنونم
چيزيكه مشكل منو دو چندان مي كنه اينه كه ، همونطور كه گفتم ، درسي مثل ادبيات رو نخوندم ، قاعدتاً ١ بار كه بايد متن درس و آرايه ها و ... رو بخونم ، كه مشكلي جديد ظاهر مي شه به نام ٣ تا كتاب قطور گاج ! كه شما ردش كرديد ، مشكل ديگه ي بنده اينه كه كتاب و جزوه ي درست و حسابي اي ندارم ! نمي دونم بايد چكار كنم
اما يهسوأل ، تو مشاوره ها شنيدم ، درسايي مثل رياضيات و ... كه تنوع سوألات بالايي مي تونن داشته باشن ، بايد چند كتابي بخونيم ، يعني حداقل تست هاي ٢ ٣ تا كتابو كار كنيم ، مثلاً گفته شد گسسته ي الگو كتاب فوق العاده اي ـه ، براي مثال مشكلي ايجاد مي شه كه من مفاهيم رو از خيلي سبز بخونم و بعد تست هاي ٢ ٣ تا كتابو كار كنم؟ ( كه يكيس الگو باشه ) ، در اين صورت از كسي كه فقط الگو رو كار كرده پايين ترم ؟
با تشكر

alone one
05-07-2013, 18:21
سلام
چی دارید کلا؟
اینها رو دارید؟
زیست: جامع خانه زیست شناسی(گربه) - زیست خیلی سبز جامع - خود آموز ژنتیک کانون - آموزش مفهومی کانون (9 جلد) - زیست گیاهی آرام فر
ریاضی: ریاضیات ده سال کنکور کانون - ریاضی عمومی پیش کانون - - آبی مثلثات کانون
فیزیک: فیزیک پیش مهر و ماه - فیزیک ده سال کنکور پایه کانون - فیزیک ده سال کنکور پیش کانون
شیمی: شیمی پیش مبتکران(مهندس بازرگانی) - حفظیات شیمی مهروماه - تصاویر و مفاهیم شیمی مهر و ماه - آبی شیمی پایه کانون - آبی شیمی پیش کانون
عمومی چطور؟؟؟

رفیق بهتره واسه اینکه توهینی به بقیه دوستان نشه این بحثو تو خصوصی دنبال کنید
البته دوسته من این کتابارو واسه فروش گذاشته که الان خودشم نیست اما من الان لیست کتاباشو براتون میفرستم
یاعلی

Haj_Amoo
05-07-2013, 18:34
دوست عزیز! انتظار دیگه‎ای نداشته باش. این‎طور نیست که یه کتاب معجزه کنه یا با فاصله‎ی زیادی از بقیه جلو باشه. تو هر درس چند تا کتاب هست که کتابای تقریبا هم سطحی هستن. اون چیزی که تفاوت ایجاد می‎کنه، نه این کتاب و اون کتاب، که خود شما هستی که چجوری از اون استفاده کنی. زیاد هم وسواس نداشته باش. فقط سعی کن تا جای ممکن کتابا رو قبل از خرید، شده در حد یه نگاه ببینی.

درسي مثل ادبيات رو نخوندم ، قاعدتاً ١ بار كه بايد متن درس و آرايه ها و ... رو بخونم ، كه مشكلي جديد ظاهر مي شه به نام ٣ تا كتاب قطور گاج !
هیچ نیازی به این سه تا کتاب قطور نیست. ادبیات رو موضوعی بخونین، کافیه. کتاب‎های درسی رو هم بخونید که یه آشنایی با درس‎ها داشته باشید.

دوستان کسی از این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کتاب استفاده کرده؟ به نظرتون خوبه که از روی ایاد فیلی بخونم از روی این تست بزنم؟ اصن روند آموزشیشون بر هم منطبق هست؟ چون به نظرم ایادفیلی به اندازه ی کافی تست نداره

به نظر من ایاد فیلی کافی است و میشه توی تابستون هم تمومش کرد و طول سال آزمون گرفت و دوره کرد و کتاب‎های درسی عربی رو خوند و عربی رو هم بالای 80 زد. ولی ندیده نخرید.

*M!L4D*
05-07-2013, 20:06
اما يهسوأل ، تو مشاوره ها شنيدم ، درسايي مثل رياضيات و ... كه تنوع سوألات بالايي مي تونن داشته باشن ، بايد چند كتابي بخونيم ، يعني حداقل تست هاي ٢ ٣ تا كتابو كار كنيم ، مثلاً گفته شد گسسته ي الگو كتاب فوق العاده اي ـه ، براي مثال مشكلي ايجاد مي شه كه من مفاهيم رو از خيلي سبز بخونم و بعد تست هاي ٢ ٣ تا كتابو كار كنم؟ ( كه يكيس الگو باشه ) ، در اين صورت از كسي كه فقط الگو رو كار كرده پايين ترم ؟

سلام
بله اگه به درصد های بالا فکر میکنید باید این کار رو انجام بدید .
خیر اصلا از کسی که فقط الگو کار میکنه عقب تر نیستید بلکه چند پله هم جلوترید .
مثلا همین گسسته ... شما اول میرید کلاس یا از روی جزوه یا کتاب آموزش مطالعه می کنید . بعدش کتاب درسی رو یه نگاه میندازید ببینید شاید یه نکته یا قرارداد خاصی رو جا انداخته باشید . ( البته کتاب درسی گسسته جوری هست باید یه قضیه رو چند باری بخونید چون خیلی خشکه : دی )
و اما کتاب برای گسسته : من خودم کتاب خیلی سبز تالیف نوید یکتا ( که اصلا توصیش نمی کنم . زده جاده خاکی و دیگه هم کتابش چاپ نمی شه . اما اگه عاشق ریاضیات هستی از دستش نده ) + گاج سفید + فار رو زدم .
الگو رو هم از بچه ها گرفتم و نظریه اعداد و گرافشو زدم و از روی کتاب کم حجم و مقوی خیلی سبز هم مرور کردم ( اوه , چقدر زیاد شد : دی ) . که کار اشتباهی بود زدن این همه کتاب اما خب بخاطر علاقه بودش .
پیشنهاد من برای گسسته این ترکیب هستش : مطالعه و تست های اولیه از روی فار + تست های تکمیلی و ... از روی الگو .
( هفت چیز خیلی سبز رو هم نگیر کتاب ضعیفی هست انگار )
برای بقیه ی دروس ریاضی هم :
دیف : 1 . آموزش و تست های اولیه از روی الگو. 2. مرور با تست های سطح 2 و 3 ــه میکرو بانک گاج ( سطح یکش رو میتونی همراه الگو بزنی یا اصلا نزنی )
تحلیلی : گاج سفید + الگو ( این الگو رو بگیر چون امسال سبک تحلیلی یکم عوض شده بود و به نظرم بیشتر شبیه این کتاب بودش )
هندسه پایه : هندسه 1: مبتکران . هندسه 2 : الگو
جبر : همراه اکثر کتاب های گسسته مثل فار هستش .
آمار : من که کتاب نگرفتم اما انگار گاج سفید خوبه .

اینا پیشنهاد های من بودن امیدوارم مفید بود ــه باشه ... !

ali_12
05-07-2013, 20:58
سلام دوستان
خوبید
وقت خوش و ایام به کام
دوستان بریم حالا سر اصل مطلب::
من دیپلم ریاضی امو سال 81 گرفتم و برای 93 میخوام تجربی شرکت کنم..حالا به علت فاصله ای که افتاده خیلی تو فاز کتابهای مرجع و خوب برای کنکور تجربی نیستم.البته چند ماه پیش رفتم انقلاب و به گفته ی فروشنده یک سری از کتابهارو خریدم که براتون اینجا همشونو لیست میکنم.حالا احساس میکنم کتابها کم هستند و میگم نکنه عقب بیفتم.اینقدر هم ماشالله کتاب تست و کنکور و سی دی اومده که واقعا گیج شدم و موندم کدومشو بخرم....زمان ما یک اندیشه سازان بود که خیلی خوب بود.در هر صورت کتابها به شرح زیر هستند:
1-زیست:
زیست 1 /زیست 2/زیست پیش 1/زیست پیش 2/ همشون انتشارات خیلی سبز
2- شیمی:
شیمی 2/شیمی 3 ج 1/شیمی 3 ج 2/شیمی پیش 1/شیمی پیش 2 مبتکران
3-فیزیک:
فیزیک 1/فیزیک 2/فیسزیک 3/فیزیک پیش 1/فیزیک پیش 2/.....نشر الگو برآیند
4-ریاضی:
ریاضیات تجربی جامع.تخته سیاه
5-زمین:
زمین شناسی کنکور.خیلی سبز
6-ادبیات:
ادبیات جامع کلک معلم آبی رنگ/زبان فارسی 3 کتاب محوری گاج سبز رنگ/ادبیات فارسی پیش 1و 2 کلک معلم سبز رنگ/زبان و ادبیات پیش 1و 2 کتاب محوری گاج سبز رنگ/ادبیات فارسی 3 کتاب محوری گاج سبز رنگ/ادبیات فارسی 2 کلک معلم سبز رنگ/ادبیات فارسی 3 کلک معلم سبز رنگ/زبان فارسی نشر دریافت/آموزش ادبیات پیش دانشگاهی نشر الگو برایند
7- دین و زندگی:
جامع دین و زندگی نشر الگو/روش برداشت از ایات و روایات به همراه قرابت معنایی شبقره
8-انگلیسی:
زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران/زبان سال سوم مبتکران/انگلیسی کنکور پیش و سوم گاج میکرو سفید رنگ
9-عربی:
عربی به زبان ساده ایاد فیلی مبتکران/عربی 2 نشر الگو برایند/عربی 3 نشر الگو برایند/عربی 3 کتاب محوری گاج سبز رنگ/عربی عمومی کنکور میکرو گاج سفید رنگ

خوب حالا سوالم از دوستان عزیزم اینه که من دیگه چه کتابهای دیگه ای باید تهیه کنم که پکیج بسیار کامل و قوی و محکمی داشته باشم.؟؟؟.با توجه به اینکه هدفم رتبه های بالای کنکور هست...
پیشاپیش از لطف دوستان ممنون و سپاسگزارم.:n16::n12::n16:

Haj_Amoo
05-07-2013, 21:36
...
ادبیات جامع کلک معلم آبی رنگ/زبان فارسی 3 کتاب محوری گاج سبز رنگ/ادبیات فارسی پیش 1و 2 کلک معلم سبز رنگ/زبان و ادبیات پیش 1و 2 کتاب محوری گاج سبز رنگ/ادبیات فارسی 3 کتاب محوری گاج سبز رنگ/ادبیات فارسی 2 کلک معلم سبز رنگ/ادبیات فارسی 3 کلک معلم سبز رنگ/زبان فارسی نشر دریافت/آموزش ادبیات پیش دانشگاهی نشر الگو برایند
...
عربی به زبان ساده ایاد فیلی مبتکران/عربی 2 نشر الگو برایند/عربی 3 نشر الگو برایند/عربی 3 کتاب محوری گاج سبز رنگ/عربی عمومی کنکور میکرو گاج سفید رنگ
...
شما این همه کتاب رو خریدین و باز هم می‎خواین بخرین؟!

ali_12
05-07-2013, 22:37
احساس میکنم کم هستند:n13::n28:.خیلی از دوستان کتابهای مختلفی معرفی میکنند که من نگاه میکنم میبینم فقط حدود 10 20 درصد شونو دارم:n03:.یک پکیج کامل و قوی میخوام برای رتبه برتر:n26::n20:

koroshfe
05-07-2013, 23:57
( اوه , چقدر زیاد شد : دی ) . که کار اشتباهی بود زدن این همه کتاب اما خب بخاطر علاقه بودش .

كاملاً از آواتارتون مشخصه :n02:
واقعاً ممنونم با اين راهنمايي ، خيلي خيلي ممنون
تو رو خدا دعا كنيد :n16:
بالاي ٢ رقمي = :n30:

Haj_Amoo
06-07-2013, 08:23
احساس میکنم کم هستند:n13::n28:.خیلی از دوستان کتابهای مختلفی معرفی میکنند که من نگاه میکنم میبینم فقط حدود 10 20 درصد شونو دارم:n03:.یک پکیج کامل و قوی میخوام برای رتبه برتر:n26::n20:
نظر شخصی من درباره‎ی این کتاب‎ها، البته به جز زیست که اطلاعی ندارم، اینه که همینا کافیه. فقط یه نکته‎ی کوچیک درباره‎ی ادبیات عرض کنم که حالا که این همه کتاب گرفتین جای یه کتاب آرایه و املا خالیه.

bida
06-07-2013, 08:26

به نظر من بهترين كار براي شما الان اينه كه شروع كنيد به خوندن كتاب درسي . بخصوص زيست . بعدش هم در كنارش هر جا كه اشكال داشتيد به كتاب هاي كمك آموزشي كه داريد مراجعه كنيد. و ببينيد كه آيا كتابي رو خريديد براتون مناسب هست يا نه . ميشه گفت اكثر كتاب هاي كمك درسي كه اينروزها معرفي ميشه تقريبا تو يه سطح هستن. هيچ كدومشون قرار نيست براي شما معجزه كنن و از همه مهمتر شما داريد به كلكسيونر كتاب تبديل ميشيد كه اين اصلا جالب نيست . اگه فرصت نكنيد كتاب خريداري شده را كامل و جامع بخونيد اونوقت خريدش چه فايده اي داره.

براي رتبه عالي هم شما بايد اول روي كتاب هاي درسي به طور كامل مسلط بشيد و تو يه درسي مثل زيست حداقل كتاب هاي درسي رو 4-5 بار كامل بخونيد و مسلط بشيد تا بتونيد به سوالات تركيبي زيست جواب بديد. تو اين مرحله وسواس كتاب كمك درسي نداشته باشد. خوندن درس رو شروع كنيد

ali_12
06-07-2013, 14:47

نظر شخصی من درباره‎ی این کتاب‎ها، البته به جز زیست که اطلاعی ندارم، اینه که همینا کافیه. فقط یه نکته‎ی کوچیک درباره‎ی ادبیات عرض کنم که حالا که این همه کتاب گرفتین جای یه کتاب آرایه و املا خالیه.

به نظر من بهترين كار براي شما الان اينه كه شروع كنيد به خوندن كتاب درسي . بخصوص زيست . بعدش هم در كنارش هر جا كه اشكال داشتيد به كتاب هاي كمك آموزشي كه داريد مراجعه كنيد. و ببينيد كه آيا كتابي رو خريديد براتون مناسب هست يا نه . ميشه گفت اكثر كتاب هاي كمك درسي كه اينروزها معرفي ميشه تقريبا تو يه سطح هستن. هيچ كدومشون قرار نيست براي شما معجزه كنن و از همه مهمتر شما داريد به كلكسيونر كتاب تبديل ميشيد كه اين اصلا جالب نيست . اگه فرصت نكنيد كتاب خريداري شده را كامل و جامع بخونيد اونوقت خريدش چه فايده اي داره.

براي رتبه عالي هم شما بايد اول روي كتاب هاي درسي به طور كامل مسلط بشيد و تو يه درسي مثل زيست حداقل كتاب هاي درسي رو 4-5 بار كامل بخونيد و مسلط بشيد تا بتونيد به سوالات تركيبي زيست جواب بديد. تو اين مرحله وسواس كتاب كمك درسي نداشته باشد. خوندن درس رو شروع كنيد

ممنونم از دوستان:n16:
پس کتابهای درسی رو اول شروع کنم بهتره...مفهومی و عمقی بخونم

moradib
07-07-2013, 09:36
با سلام دوستان به نظرتون کتاب تابستان کانون سوم ریاضی خوب هست؟

sibesorkh2008
11-07-2013, 12:02
سلام
یه سوال فوری:
برای شیمی پیش چه کتابی رو پیشنهاد میدید؟مبتکران یا خیلی سبز؟؟؟

Alireza SM
11-07-2013, 12:33
سلام
یه سوال فوری:
برای شیمی پیش چه کتابی رو پیشنهاد میدید؟مبتکران یا خیلی سبز؟؟؟

پيش 1 خيلي سبز و پيش 2 هم مبتكران
براي پيش 1 ميتوني تخته سياه هم بگيري
البته الان نه سعي كن ويرايش جديد رو كه شهريور به بعد مياد بگيري

After4Ever
11-07-2013, 13:37
با سلام دوستان به نظرتون کتاب تابستان کانون سوم ریاضی خوب هست؟

کتاب های کانون هیچ کدوم خوب نیستن

Alireza SM
11-07-2013, 13:48
کتاب های کانون هیچ کدوم خوب نیستن

كتابهاي آبيش بد نيستن كه البته اونا رو هم وقتي كتاب ميكروطبقه بندي گاج هست كسي بهشون پول نميده

golparya
11-07-2013, 15:34
برای ریاضیات جامع تجربی کتاب تست , آبی قلنچی سی سال ریاضیات خوبه یا میکروبانک گاح????

Alireza SM
11-07-2013, 18:25
برای ریاضیات جامع تجربی کتاب تست , آبی قلنچی سی سال ریاضیات خوبه یا میکروبانک گاح????

هيچكدوم تخته سياه

golparya
11-07-2013, 18:28
مرسی بعد کتاب کمک درسی زیست , من شنیدم نیگن خیلی سبز غلط,زیاد دلره یعتی نخرمش???

Aryan007
13-07-2013, 09:46
هيچكدوم تخته سياه

به نظر من هیچکدوم.مهر و ماه.دلیل کاملش هم توی صفحه ی 8 تاپیک کنکور 93 نوشتم.

مرسی بعد کتاب کمک درسی زیست , من شنیدم نیگن خیلی سبز غلط,زیاد دلره یعتی نخرمش???

ببین دوست عزیز.زیست خیلی سبز اصلا شبیه کنکور نیست.یعنی اگر توجه کنی تستاشون هر گزینه کم تر از نیم خطه و با سبک کنکور حال حاضر اصلا مطابق نیست.به نظر من بیشتر دنبال خود نمایی این هستن که سراغ ایده های به قول خودشون بکری میرن که تو کنکور احتمال آمدنشون خیلی کمه و پر است از تست های گمراه کننده و اتلاف وقت کننده.

اگر قراره زیستی از انتشارات خیلی سبز بگیری.فقط زیست دومشون ارزش خریدن داره.

بعدش هم شما کلا زیاد وقت نمی کنی تست زیست بزنی.باید تست هایی بزنی که هر کدوم شانس مشابه اومدن داشته باشن.مثل تانک تست تخته سیاه و تا حدودی 8000 تست گاج.

ممنون.

Gita
14-07-2013, 12:05
واقعا تانک تست تخته سیاه هم از خ سبز بهتره هم گاج؟
من قبلا نمونه فصل 1 تانک تست رو از سایت انتشارات گرفتم و خوندم سوالاش خیلی سطحی هست. یعنی در حد کنکورهای 20سال پیش.اتفاقا اکثرا گزینه های خیلی کوتاه داشت
شایدم چون فصل 1 دوم آسونه این قسمتش اینجوری بود و بقیه فصول بهترن؟

نظرمن اینه که احتمالا کتابهای مهروماه خوب باشن. من فقط جمعبندی زیستشو داشتم که سطح تستاش یک سروگردن از تخته سیاه بالاتر بود.
ولی کتاب های کمک درسی شو ندیدم. اگه اونا هم مثل کتاب جمعبندی باشن ارزش خرید داره

Alireza SM
14-07-2013, 16:26
من قبلا نمونه فصل 1 تانک تست رو از سایت انتشارات گرفتم و خوندم سوالاش خیلی سطحی هست. یعنی در حد کنکورهای 20سال پیش.اتفاقا اکثرا گزینه های خیلی کوتاه داشت

نظرمن اینه که احتمالا کتابهای مهروماه خوب باشن. من فقط جمعبندی زیستشو داشتم که سطح تستاش یک سروگردن از تخته سیاه بالاتر بود.
ولی کتاب های کمک درسی شو ندیدم. اگه اونا هم مثل کتاب جمعبندی باشن ارزش خرید داره

زيست درسيه كه بايد سعي كني همه كتابها رو بخوني. من توصيم براي زست اينه :‌ خيلي سبز +‌ مهروماه ( حتما سي دي هاشو هم تماشا كن )‌ + گربه . تخته سياه براي پيش 1 خوبه كتابش همينطور ژنتيكش خوبه.
مهر و ماه فقط كتاب هاي نموداري سال به سالش كيفيت خوبي داره و اون هم براي جمع بندي خوبه. اگه هدفت جمع بندي هست ميتوني از زيست چكيده تخته سياه هم استفاده كني كمي خلاصه تره ولي واسه جمع بندي كارتو راه ميندازه (‌كل سه سال رو تو يه كتاب صد و سي صفحه اي جمع بندي كرده )

Aryan007
14-07-2013, 16:49

خوب بحث داره کامل میشه.

اولا بگم ما در زیست نوع تست داریم:

1.تست آموزشی:هدف فقط آموزش است.پس گزینه های کوتاه و تستی که فقط قصد آموزش یک یا دو نکته را داره (در صورتی که تست های کنکور حال حاضر اکثرا حداقل در هر تست 3 نکته مد نظر است).

2.تست آزمونی یا ترکیبی:این تست ها اغلب دارای گزینه های طولانی تر و مد نظر داشتن چند نکته هستند و گاهی ترکیبی هستند.

خیلی سبز کلا هدفش رو نوع اول است.یعنی اصلا تست آزمونی کار نمی کنه.در صورتی که شما اگر روی خیلی سبز وقت بذارید اصلا با نحوه ی تستی که توی کنکور طرح میشه آشنا نشدید!در مقدمه ی کتاب هم خود مولفان این نکته رو گفتند.اما این هم باید مد نظر داشته باشند:وقتی که دانش آموز می زاره.

و از لحاظ همان کیفیت تست های آموزشی و درس نامه هم فقط کتاب دومشون خوبه.کافیه بد ترین کتاب زیستشون یعنی پیش 1 رو یه نگاه بندازید تا ببینید چقدرررررررررر از بحث اصلی دور شده.

اون موردی که من گفتم این بود که تقریبا تمامی تست های این کتاب صرفا آموزشی هستند.اما با کتاب های دیگه شما می تونید از تست های آزمونی هم بهره ای ببرید.هر چند تست های آزمونی رو اونایی که ترکیبین زیاد تو طول سال نمیشه زد و اکثرا نزدیکای آخر سال می زنند.

اما واقعا زیست دوم خوبی دارن.

8000 تست گاج شما هر نوع تستی توش می بینی.آموزشی,آزمونی و مشابه کنکور و... .و کلا از خیلی سبز بهتره.اما نظر بیشتر دانش آموزان خوب روی تانک تست تخته سیاه است.چون با تعداد تست کم تر و کافی کل مباحث رو پوشش داده.

کلا بهترین کتاب ها زیست بازار اینان(لازم هم نیست همشونو با هم بخرید.خودتون از بین اینا تو کتاب فروشی انتخاب کنید):

ژنتیک تخته سیاه (فوق اجباری بر هر دانش آموز تجربی است که این کتابو بخره.تست های ژنتیک 92 کاملا با توجه با این کتاب میشد جواب داد.و من همه رو پاسخ صحیح دادم به جز یک سوال که وقت گیر بود.شما (Gita) هم مثل اینکه تو این مبحث قوی نیستید.چون سوال هایی که تو تاپیک زیست می پرسیدید از مقدمات ژنتیک بود و البته حق هم دارید اگر ژنتیک رو از تخته سیاه نمی خوندید).

زیست دوم خیلی سبز (باز هم تاکید میشه.فقط زیست دوم).

تانک تست تخته سیاه (پوشش کلی مطالب در قالب تست های کمتر نسبت به کتاب های دیگه).

8000 تست گاج (پوشش تمامی مطالب از هر نوعی + درس نامه های عالی با توضیح کامل.تنها ایرادی که میشه ازش گرفت حجمش هست.یعنی ایراد بعضی از دانش آموزان از این کتاب اینه که دیگه برای هر مطلبی تست گذاشته.اما خوب شما تمامی نکات رو با این کتاب دوره می کنید.

مهر و ماه (که نمودار های آموزشی و کلا درس نامه هاش خیلیا خوششون اومده).

گیاهی تخته سیاه (فوکوس روی مبحث گیاهی کرده.هر چند قسمت تناوب نسلش به نظر من می تونست بهتر از این باشه).

جمع بندی مهر و ماه

جمع بندی تخته سیاه

جمع بندی نشر دریافت (نویسندش عمارلو هستش).

دیگه اینا کتابایی هستن که با سبک کنکور 92 می تونن هماهنگ باشن!

هدفتون از خرید کتاب زیست بیشتر تست باشه نه درس نامه.به جز مبحث ژنتیک که درس نامش مهم تره.درس نامه ی اصلی زیست کتاب درسی هست.

در جواب دوست عزیزمون Alireza SM هم بگم که خیلی وقته زیست گربه هماهنگ با سبک کنکور الانی نیست.در این زمینه ی حجم کتاب 8000 تست گاج واقعا سر تره.من این مطلب رو از خیلیا شنیدم.زیست خیلی سبز هم که توضیح داده شد.شاید چون شما داوطلب کنکور 90 بودید هنوز این طور فکر می کنید.چون سبک زیست تو همین دو سال زیر و رو شد.
البته جناب Alireza SM خودشون توی کنکور موفق بودن و الان هم فکر کنم دارن یکی از رشته های دکترا رو می خونن.اما خوب اون گربه و خیلی سبز ی که اشاره کردند,اکثر دانش آموز های موفق دیگه تایید نمی کنن.

یک نکته هم بگم که خودتون دور قید های کتاب کادر بکشید.این طوری لازم نیست برای قید هم کتاب جداگانه بگیرید و می تونید هم زمان با خوندن کتاب قید ها رو هم به خوبی در نظر بگیرید.یادتون باشه خط کشیدن زیرش کافی نیست.کادر بکشید.

جناب After4Ever هم تجربیات خوبی در زمینه ی زیست دارن.

مطالبی که بالا گفتم بر اساس تجربیات خودم و دوستام که یه نفرشون احتمالا تک رقمیه و دو تای دیگه 2 رقمی هستن بود.خودم هم زیستم توی تمامی آزمون های آزمایش +80% بود.اما کنکور کلا در حد انتظارم نبود.دلیلش هم انتخاب اشتباه منابع کمک آموزشی نبود.مشکلات برنامه ریزی کلی بود.

ممنون.

Gita
15-07-2013, 13:16
مهر و ماه فقط كتاب هاي نموداري سال به سالش كيفيت خوبي داره و اون هم براي جمع بندي خوبه.
من درنظرم بود از مهرو ماه به جای کتاب های سال به سال زیست جامع رو بخرم. یعنی خوب نیست؟
اینجا نمونه صفحاتش هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته فعلا قصد خرید کتاب ندارم همون ها که قبلا خریدم هنوز اکثرشون رو نخوندم از جمله ژنتیک تخته سیاه! :n02:

درکل بین تانک تست و کتاب جامع مهروماه کدوم کیفیت تستاش بالاتره؟
من خودم که بررسی کردم بنظرم مهروماه بهتر بود ولی همینطور که گفتم نمونه ای که از تانک تست گذاشتن، از آسون ترین فصلاست نمیشه خوب قضاوت کرد
درحالیکه مهروماه از فصل هورمون هاست

الگو هم تازگی کتاب زیست منتشر کرده. از یه نفر شنیدم زیست پیشش مثل خیلی سبز بیشتر حاشیه پردازی است ولی سالای دیگشو نمیدونم. کسی ازش استفاده کرده؟

Alireza SM
15-07-2013, 18:41
من درنظرم بود از مهرو ماه به جای کتاب های سال به سال زیست جامع رو بخرم. یعنی خوب نیست؟
اینجا نمونه صفحاتش هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته فعلا قصد خرید کتاب ندارم همون ها که قبلا خریدم هنوز اکثرشون رو نخوندم از جمله ژنتیک تخته سیاه! :n02:

درکل بین تانک تست و کتاب جامع مهروماه کدوم کیفیت تستاش بالاتره؟
من خودم که بررسی کردم بنظرم مهروماه بهتر بود ولی همینطور که گفتم نمونه ای که از تانک تست گذاشتن، از آسون ترین فصلاست نمیشه خوب قضاوت کرد
درحالیکه مهروماه از فصل هورمون هاست

الگو هم تازگی کتاب زیست منتشر کرده. از یه نفر شنیدم زیست پیشش مثل خیلی سبز بیشتر حاشیه پردازی است ولی سالای دیگشو نمیدونم. کسی ازش استفاده کرده؟

والا الانم سرعتم خوب نيست كه بتونم ببينمش ولي اگه نمودارهاش همون مودارهاي كتاب هاي سال به سالش باشن خوبه ميتوني بخري.
زيست الگو رو ديدم مالي نيست اگه كتابهاي ديگه داري نيازي بهش نيست.
----------

در جواب دوست عزیزمون Alireza SM هم بگم که خیلی وقته زیست گربه هماهنگ با سبک کنکور الانی نیست.در این زمینه ی حجم کتاب 8000 تست گاج واقعا سر تره.من این مطلب رو از خیلیا شنیدم.زیست خیلی سبز هم که توضیح داده شد.شاید چون شما داوطلب کنکور 90 بودید هنوز این طور فکر می کنید.چون سبک زیست تو همین دو سال زیر و رو شد.
البته جناب Alireza SM خودشون توی کنکور موفق بودن و الان هم فکر کنم دارن یکی از رشته های دکترا رو می خونن.اما خوب اون گربه و خیلی سبز ی که اشاره کردند,اکثر دانش آموز های موفق دیگه تایید نمی کنن.

یک نکته هم بگم که خودتون دور قید های کتاب کادر بکشید.این طوری لازم نیست برای قید هم کتاب جداگانه بگیرید و می تونید هم زمان با خوندن کتاب قید ها رو هم به خوبی در نظر بگیرید.یادتون باشه خط کشیدن زیرش کافی نیست.کادر بکشید.

اتفاقا اكثر دانش آموزان موفق (‌اگه نگيم همشون ) حداقل يكي از كتابهاي خيلي سبز يا گربه (‌خانه زيست شناسي ) رو تاييد ميكنن. خيلي سبز بعضي جاها حاشيه زيادي داره ولي بعضي كتابهاش مثل كتاب سال دومش رقيب نداره اصلا. اتفاقا توي ورودي پزشكي و دندانپزشكي دانشگاه ما به جز خودم فقط يه نفر رو ديدم كه كتابهاي 8000 تست رو خريده باشه اونم پكيج كامل نخرده بود.
گاج تنها مزيتش نسبت به خيلي سبز و گربه داشتن درسنامه هاي گسترده تر و با كيفيت تر هست كه تازه در سال دوم اين مزيت رو نداره چون درسنامه هاي خيلي سبز سال دوم بهتره.
من يكي از اصلي ترين دلايل موفقيتم در ارتباط ددن مطالب به همديگه همين كتاب خانه زيست شناسي ( گربه ) بود.

mamadafjar
15-07-2013, 19:29
سلام بچه ها میگم برا دین و زندگی چه کتابی بگیرم

Aryan007
15-07-2013, 20:08
والا الانم سرعتم خوب نيست كه بتونم ببينمش ولي اگه نمودارهاش همون مودارهاي كتاب هاي سال به سالش باشن خوبه ميتوني بخري.
زيست الگو رو ديدم مالي نيست اگه كتابهاي ديگه داري نيازي بهش نيست.
----------

اتفاقا اكثر دانش آموزان موفق (‌اگه نگيم همشون ) حداقل يكي از كتابهاي خيلي سبز يا گربه (‌خانه زيست شناسي ) رو تاييد ميكنن. خيلي سبز بعضي جاها حاشيه زيادي داره ولي بعضي كتابهاش مثل كتاب سال دومش رقيب نداره اصلا. اتفاقا توي ورودي پزشكي و دندانپزشكي دانشگاه ما به جز خودم فقط يه نفر رو ديدم كه كتابهاي 8000 تست رو خريده باشه اونم پكيج كامل نخرده بود.
گاج تنها مزيتش نسبت به خيلي سبز و گربه داشتن درسنامه هاي گسترده تر و با كيفيت تر هست كه تازه در سال دوم اين مزيت رو نداره چون درسنامه هاي خيلي سبز سال دوم بهتره.
من يكي از اصلي ترين دلايل موفقيتم در ارتباط ددن مطالب به همديگه همين كتاب خانه زيست شناسي ( گربه ) بود.

ما هم همینو گفتیم دیگه.فقط زیست دوم.

زیست سوم که درس نامه نداره و تست ها سطحی هستش.

زیست پیش...آخه خدا رو خوش میاد آدم با اون تست های حاشیه ای وقت صرف کنه؟

در مورد 8000 تست گاج هم گفتم چون دیگه واسه هر مطلب کوچکی تست اورده به همین دلیل اقبالی از طرف دانش آموزان قوی زیاد نداره.

ممنون.

Alireza SM
15-07-2013, 22:32
سلام بچه ها میگم برا دین و زندگی چه کتابی بگیرم

گاج همينطور ايات نكات گاج

maziyarkhani
15-07-2013, 23:25
بچه ها معلممون برای دیف اندیشه فائق رو پیشنهاد داده . نظر شما چیه؟

*M!L4D*
16-07-2013, 00:46
بچه ها معلممون برای دیف اندیشه فائق رو پیشنهاد داده . نظر شما چیه؟

برای کتاب درسی جدید دیف الگو بهترین کتاب تست ( درس نامه های خوبی هم داره ) هست و کتاب های دیگه حتی نزدیکش هم نیستند ...

Aryan007
16-07-2013, 04:27
دوستان برای هندسه 1 و مخصوصا عربی که من تو توش ضعیفم چی خوبه؟

(هندسه رو که اصلا نخوندم.عربی هم هفته ای نیم ساعت:دی.جدی میگم.ولی از پس تست های ترجمه بر اومدم).

برای عربی از طرفی بعضیا میگن مبتکران کامل هست بعضیا میگن خیلیاش اضافست.تخته سیاه هم مد نظرم هستش (بازم بگم عربیم در حد راهنمایی بید.اما پارسال امتحان نهایی 17 شدم :دی.).

همچنین فیزیک 2 که من فقط برای دو فصل آخرش می خوام (از رو جوکار خوندم اما احساس می کنم یاد نگرفتم.هر چند ممارست هم به خرج ندادم).

ممنون.

golparya
16-07-2013, 10:49
اگه زیست دوم خیلی سبز خوبه , پس من براب زیست سوم و پیش چیکار کنم چرا سبز خوب نیست سوال بعدی ابی قلمچی برای عربی خوبه? تست هندسه من دریافت دارم خوبه و عربی هم مبتکران دارم کامله

Aryan007
16-07-2013, 13:48
اگه زیست دوم خیلی سبز خوبه , پس من براب زیست سوم و پیش چیکار کنم چرا سبز خوب نیست سوال بعدی ابی قلمچی برای عربی خوبه? تست هندسه من دریافت دارم خوبه و عربی هم مبتکران دارم کامله

کل پست های این تاپیک فقط نقش هدایت کننده دارند و انتخاب نهایی رو شما با در دست داشتن کتاب تو کتاب فروشی انجام می دید.همین طور که می بینید اختلاف نظر هم وجود داره این وسط.مثلا من می گم خیلی سبز فقط دومش خوبه.خودتون برید کتاب پیش 1 رو باز کنید و قضاوت کنید.زیست سومش هم درس نامه نداره بزرگ ترین ایرادش همینه.

ممنون.

maziyarkhani
17-07-2013, 11:07
سلام . نظرتون راجع به کتاب ادبیات موضوعی ؟ کسی استفاده کرده ؟

golparya
18-07-2013, 11:48
کتابی هست که مثل زیست گیاهی
مباحث مربوط به جانواران زیست رو طبقه بندی کرده باشه

emad91
18-07-2013, 13:13

(هندسه رو که اصلا نخوندم.عربی هم هفته ای نیم ساعت:دی.جدی میگم.ولی از پس تست های ترجمه بر اومدم).

برای عربی از طرفی بعضیا میگن مبتکران کامل هست بعضیا میگن خیلیاش اضافست.تخته سیاه هم مد نظرم هستش (بازم بگم عربیم در حد راهنمایی بید.اما پارسال امتحان نهایی 17 شدم :دی.).

همچنین فیزیک 2 که من فقط برای دو فصل آخرش می خوام (از رو جوکار خوندم اما احساس می کنم یاد نگرفتم.هر چند ممارست هم به خرج ندادم).

ممنون.

عربی من خودم مبتکران خوندم خوبه انصافا از لحاظ توضیح اما خب باید زیاد وقت بزاری روش و این که تست زیاد نداره یه کتاب تست حتما نیاز داره
چون من خودم این کتاب رو زیاد کار کردم ولی چون تست نزدم عربی رو تو کنکور خراب کردم :(
فیزیک 2 هم من ندیدم کتابی که جدا فقط اون دو فصل رو داشته باشه
خودم کتاب کلاس رمزینه رو دارم و از اون که خوندم تونستم همه ی تست های مربوط به فشار و گاز های کنکور امسال درست بزنم
فصل 1 همین کتاب رمزینه هم خیلی خوبه در مورد تبدیل واحدها و بردار ها داره
بقیه ی فصل هاش با این که کامل تر تو فیزیک پیش گفته میشه اما اگر کسی وقت داشته باشه یه دور این کتاب رو بخونه پایه اش برا پیش هم قوی میشه
:n16:

Alireza SM
18-07-2013, 17:39
کتابی هست که مثل زیست گیاهی
مباحث مربوط به جانواران زیست رو طبقه بندی کرده باشه

زيست جمع بندي مهر و ماه از صفحه 190 الي 215 كل جانداران ( اغلب شامل جانوران ) رو جمع بندي كرده

-----
Gita عزيز كه ميخواستم به جاي كتاب هاي نموداري سه سال مهروماه كتاب جمع بندي رو بخرن خدمتشون عرض كنم كه زيست جمع بندي هيچ شباهتي با كتابهاي نموداري نداره مطالبش هم اصلا براي جمع بندي كامل نيست و ويرايش هم نشده. اگر نميخواين سه تا كتاب سه سال رو بخونينغ به جاش ميتونين زيست چكيده تخته سياه بگيرين

Aryan007
18-07-2013, 20:04
عربی من خودم مبتکران خوندم خوبه انصافا از لحاظ توضیح اما خب باید زیاد وقت بزاری روش و این که تست زیاد نداره یه کتاب تست حتما نیاز داره
چون من خودم این کتاب رو زیاد کار کردم ولی چون تست نزدم عربی رو تو کنکور خراب کردم :(
فیزیک 2 هم من ندیدم کتابی که جدا فقط اون دو فصل رو داشته باشه
خودم کتاب کلاس رمزینه رو دارم و از اون که خوندم تونستم همه ی تست های مربوط به فشار و گاز های کنکور امسال درست بزنم
فصل 1 همین کتاب رمزینه هم خیلی خوبه در مورد تبدیل واحدها و بردار ها داره
بقیه ی فصل هاش با این که کامل تر تو فیزیک پیش گفته میشه اما اگر کسی وقت داشته باشه یه دور این کتاب رو بخونه پایه اش برا پیش هم قوی میشه
:n16:

کلا این قوی بودن تو چند مبحث خاص تو هر درس کار دست آدم میده.

مثلا من تمامی تست های ژنتیک کنکور و تمامی تست های فیزیک پیش از فصل 3 به بعد رو پاسخ صحیح دادم.ولی چی باعث میشه احتمالا رشته های دکترا سراسری رو نیارم بقیه ی مباحث اند که سرسری رد شدند... .

البته واقعا وقت زیادی هم نداشتم.در حال تحصیل بودم و کلاس های مضخرفی چه تو مدرسه چه خارجش می رفتم.

برای هندسه 1 کسی چیز خوبی معرفی می کنه؟ همچنین بیشتر در مورد عربی نظر بدید.

ممنون.

ramin5749
18-07-2013, 22:03
همچنین بیشتر در مورد عربی نظر بدید.

ممنون.[/QUOTE]
دوست عزیز من چند سال پیش که کنکور دادم یه کتاب خوندم به نام عربی از صفر تا صد، اسم مولفش گودرز سروی بود؛ کتابش پیش نیازهای لازم رو حتی از دوره راهنمایی هم داشت ولی کتابش خیلی کم تست داشت و آموزش یود من بدون تست زدن 50 زدم کنکور، حتما به این کتاب یه نگاه بنداز
موفق باشید

m-asadabadi
20-07-2013, 01:00

ممنون.

برای عربی مخصوصا شما که عربیت خیلی ضعیف هست هیچ گزینه ای جز مبتکران وجود نداره!
حالا ممکنه بعضا اضافاتی هم بندرت داشته باشه (خصوصا اوایل کتاب) اما مطمئننا خیلیاش نیست

هندسه 1 اگه میری سوم هندسه 1 انتشارات فار رو بگیر
اما اگه کنکوری هستی هندسه پایه انتشارات الگو یا انتشارات دریافت رو بگیر

برای فیزیک 2 هم اگه پایه ات خیلی ضعیفه فیزیک2 محمود زاده - مبتکران رو بگیر در غیر اینصورت فیزیک پایه 2جلدی الگو !

Naadi
21-07-2013, 11:56
لطفاً یکی به من کمک کنه برای آزمون سراسری ارشد MBA چیا بخونم ؟؟؟

مخصوصاً ریاضی

ramin5749
21-07-2013, 20:18
سلام دوستان
دنبال یه سری کتاب واسه زیست( دوم تا پیش) می گردم که پر از عکس باشه (جز عکسای کتاب درسی) و هم اینکه نکات مخفی کتاب رو هم توش شرح داده باشه، اضافه تر هم گفته باشه که چه بهتر، بعضی چیزا رو وقتی اطلاعاتت ازشون بیشتر میشه بهتر می فهمیشون
بعد آرایه ها، کتاب آرایه نشر الگو خوبه یا تخته سیاه؟
پیشاپیش سپاسگزارم

After4Ever
21-07-2013, 20:38
سلام دوستان
دنبال یه سری کتاب واسه زیست( دوم تا پیش) می گردم که پر از عکس باشه (جز عکسای کتاب درسی) و هم اینکه نکات مخفی کتاب رو هم توش شرح داده باشه، اضافه تر هم گفته باشه که چه بهتر، بعضی چیزا رو وقتی اطلاعاتت ازشون بیشتر میشه بهتر می فهمیشون
بعد آرایه ها، کتاب آرایه نشر الگو خوبه یا تخته سیاه؟
پیشاپیش سپاسگزارم

سلام
از سوالتون خوشم اومد معلومه با سبک خوندن این درس آشنا هستید...
درباره ی عکس باید کتاب های مختلف از قبیل مهر ماه رو بگیرید + تخته سیاه و کتاب خیلی سبز،
اما نکات مخفی رو باید به منابع مختلف رجوع کنید مثل dvd های آموزشی و کتاب جمع بندی مهر و ماه که خیلی خوبه،

جزوه ی استاد عمارلو هم هست خیلی خوبه

sibesorkh2008
22-07-2013, 21:00
برای شیمی پیش 1 من واقعا گیج شدم.یه سری میگن مبتکران و یه سری خیلی سبز
کدوم بهتره؟؟؟

farid0485
22-07-2013, 21:56
کدوم بهتره؟؟؟

یه سری ها بر اساس نظر خودشون میگن...

برو تو یه کتاب فروشی یه ساعتی هم وقت بذار...

دو تا کتاب رو خوب بررسی کن ...

توهم اونوقت میتونی بفهمس کدومش برای تو بهتره....:n16:

Alireza SM
23-07-2013, 01:00
کدوم بهتره؟؟؟

راستش زياد فرقي نميكنن شما در هر صورت آماده ميشين از هر نظر. ولي خب مبتكران يه سري تست هاي تخيلي داره كلا حجمش هم زياده. من هم مبتكران رو خوندم هم خيلي سبز و هم تخته سياه خودم شخصا خيلي سبز رو توصيه ميكنم.

Aryan007
23-07-2013, 02:49
میگم من یادمه توی پاسخ تشریحی کنکور ۹۱ گاج برای سوال قانون سرعت یه فرمولی برای محاسبه ی یکای k داد که نه توی مبتکران بود که خودم خوندم نه توی خیلی سبز که دوستام خوندن.

می خواستم از کسایی که به جز این دو کتاب رو هم خوندن بپرسم آیا راه حل های دیگه ای هم برای شیمی هست که مبتکران اشاره نکرده باشه؟

ممنون.

mohammad varaste
23-07-2013, 07:52
برا فیزیک چهارم برین آموزش 3 جلدی فار رو یه دور بخونین بعدش تستای گاج نقره ای رو بزنین شک نکنین بهترین نتیجه رو میگیرین.

Aryan007
23-07-2013, 09:16
برا فیزیک چهارم برین آموزش 3 جلدی فار رو یه دور بخونین بعدش تستای گاج نقره ای رو بزنین شک نکنین بهترین نتیجه رو میگیرین.

دقیقا منم همین نظر رو دارم.اما به نظرم برای پیش ۲ همون درس نامه های گاج یا جوکار هم کفایت می کنه.

کسی جواب پست بالای منو میده؟

ممنون.

Alireza SM
23-07-2013, 10:12
میگم من یادمه توی پاسخ تشریحی کنکور ۹۱ گاج برای سوال قانون سرعت یه فرمولی برای محاسبه ی یکای k داد که نه توی مبتکران بود که خودم خوندم نه توی خیلی سبز که دوستام خوندن.

می خواستم از کسایی که به جز این دو کتاب رو هم خوندن بپرسم آیا راه حل های دیگه ای هم برای شیمی هست که مبتکران اشاره نکرده باشه؟

ممنون.

اگه راه حلي نه توي خيلي سبز باشه نه توي مبتكران پس اضافه هست. در ضمن اين راه حل كه ميگين چيه دقيقا ؟‌ اينجا بنويسين تا چك كنم.
من تهته سياه و قلمچي و مهروماه رو هم خوندم ولي چيزي فراتر از مبتكران و خيلي سبز توش نبود.
آموزش سه جلدي فار فوق العاده وقت آدم رو هدر ميده اگه كسي اصلا نميتونه روي مطالب كتاب درسي تسلط پيدا كنه و توي درك مفاهيم مكل داره بايد بره سراغ DVD هاي بهمن بازرگاني يا رضا سيروس رضايي. البته به عقيده من درسنامه هاي مبتكران و خيلي سبز براي تسلط به شيمي پيش 1 كافي هست

After4Ever
24-07-2013, 09:26

ممنون.

آره دبیرمون هم گفته بود ولی نیازی به فرموش نیست ...خیلی راحتر می تونی حساب کنی...یعنی اصلا الان که دارم فکر می کنم خودت هم می تونی فرمولش رو بسازی

راستی تو تاپیک درس خودش بپرسی بهتره

Alireza SM
24-07-2013, 09:32
البته بچه ها اين فرمول محاسبه K تا جايي كه من يادمه د خيلي سبز بود . فرمولش هم اين بود كه تعداد مول هاي گازي راست منهاي مول هاي گازي چپ ميكردي بعدشم عبارت مول بر ليتر رو به توان اون عدد به دست آمده ميكردي. تا جايي كه يادمه در شيمي پيش 1 خيلي سبز بود اين فرمول.

در ضمن خيلي سبز و مبتكران امتحانشون رو پس دادن هركي كامل و با دقت خونده ازشون نتيجه خوبي گرفته. من خودم علاوه بر اينها تخته سياه رو هم خوندم همينطور براي پايه گاج رو هم خوندم ولي هيچ لزومي نبود اگه همون خيلي سبز رو مرور كافي ميكردم هم همون نتيجه رو ميگرفتم.

Aryan007
24-07-2013, 14:36
منظورم Kی سرعت بود نه تعادل.اون چیزایی که شما ها گفتین برای Kی تعادل بود که فرمولش همه جا هست.

اینه فرمولش:

یکای K سرعت=عکس ثانیه•عکس مولار به توان مرتبه ی کلی منهای یک

که منظور از مرتبه ی کلی مجموع توان های غلظت واکنش دهنده ها در معادله ی قانون سرعت است.

این فرمول کارو خیلی راحت تر می کنه که توی مبتکران و خیلی سبز و تخته سیاه و ... نیست.

ممنون.

After4Ever
24-07-2013, 15:24
منظورم Kی سرعت بود نه تعادل.اون چیزایی که شما ها گفتین برای Kی تعادل بود که فرمولش همه جا هست.

اینه فرمولش:

یکای K سرعت=عکس ثانیه•عکس مولار به توان مرتبه ی کلی منهای یک

که منظور از مرتبه ی کلی مجموع توان های غلظت واکنش دهنده ها در معادله ی قانون سرعت است.

این فرمول کارو خیلی راحت تر می کنه که توی مبتکران و خیلی سبز و تخته سیاه و ... نیست.

ممنون.
بازم نیازی به فرمول نیست باید فرمولش طوری باشه که K ی سرعت ضربدر واکنش دهنده Mol/s بدست بیاد

Aryan007
24-07-2013, 15:42
درسته.کلا هر چیزیو معمولا میشه با روش های خود کتاب هم جواب داد.اما وقتی هر سال داره از Kی سرعت سوال میاد با فرمول بالا خیلی سریع تر میشه جواب داد.

ممنون.

Alireza SM
24-07-2013, 16:08
درسته.کلا هر چیزیو معمولا میشه با روش های خود کتاب هم جواب داد.اما وقتی هر سال داره از Kی سرعت سوال میاد با فرمول بالا خیلی سریع تر میشه جواب داد.

ممنون.

اگه مفهوم رو به صورت عميق درك كرده باشين نيازي به همچين فرمولي نداري. درست مثل اين ميمونه كه ازت بپرسن يك چهارم صرب در چه عددي ميشه 4 و اونوقت تو دنبال فرمول و راه حل باشي.
به هر حال اگه مبتكران يا خيلي سبز داري من توصيه ميكنم به جاي اينكه وقتت رو صرف گشتن دنبال كتابهاي ديگه بكني؛ بزاري روي خوندن خيلي سبز و مبتكران. اين دوتا كتاب امتحانشونو خوب پس دادن اگه روشون وسواس نداشته باشي موفقت ميكنن.
==

كلا در انتخاب كتاب نبايد وسواس داشت، كتابهايي كه بقيه رو موفق كردن شما رو هم موفق ميكنن

sibesorkh2008
25-07-2013, 13:18
برای کتاب درسی جدید دیف الگو بهترین کتاب تست ( درس نامه های خوبی هم داره ) هست و کتاب های دیگه حتی نزدیکش هم نیستند ...

کتاب میکروبانک دیفرانسیل گاج چطوره؟؟؟

sibesorkh2008
25-07-2013, 13:19
راستش زياد فرقي نميكنن شما در هر صورت آماده ميشين از هر نظر. ولي خب مبتكران يه سري تست هاي تخيلي داره كلا حجمش هم زياده. من هم مبتكران رو خوندم هم خيلي سبز و هم تخته سياه خودم شخصا خيلي سبز رو توصيه ميكنم.

ممنون پس خیلی سبزو تهیه میکنم.فقط درسنامه هاش مثل مبتکران هست؟؟

sibesorkh2008
25-07-2013, 13:29
راستی الان رفتم سایت مبتکران...
این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %DB%8C%D9%85%DB%8C_%D9%BE%DB%8C%D8%B4_%D8%AF%D8%A7 %D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C_1_%D9%88_2.ht ml)چطوره؟؟

Alireza SM
25-07-2013, 15:15
ممنون پس خیلی سبزو تهیه میکنم.فقط درسنامه هاش مثل مبتکران هست؟؟

بله

كتاب خوبي هست

راستی الان رفتم سایت مبتکران...
این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %DB%8C%D9%85%DB%8C_%D9%BE%DB%8C%D8%B4_%D8%AF%D8%A7 %D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C_1_%D9%88_2.ht ml)چطوره؟؟

كتاب خوبي نيست

sibesorkh2008
25-07-2013, 18:32
كتاب خوبي نيست

چرا خوب نیست؟؟

*M!L4D*
25-07-2013, 18:39
همونطور که دوستمون گفت کتاب خوبی هست ...
ولی به نظرم اول الگو رو بزنید بعد سراغ میکروبانک برید و تست های سطح 2 و 3 ــش رو حل کنید .

sibesorkh2008
26-07-2013, 11:56
یه سوال:
کتابای زیپ شیمی فقط تست کنکورن یا تالیفی هم دارن؟؟

Alireza SM
26-07-2013, 12:58
براي شيمي كتاب تست و آموزش خوب ميخواي كه تست هاي كنكور رو هم داشته باشه خيلي سبز يا مبتكران يا تخته سياه بگير. اگه فقط تست كنور ميخواي آبي قلمچي رو بگير.

sibesorkh2008
26-07-2013, 14:58
براي شيمي كتاب تست و آموزش خوب ميخواي كه تست هاي كنكور رو هم داشته باشه خيلي سبز يا مبتكران يا تخته سياه بگير. اگه فقط تست كنور ميخواي آبي قلمچي رو بگير.

کتابهای زیپ هم مال مبتکرانن-بازرگان

Alireza SM
26-07-2013, 20:44
خب مال بازرگان باشه دليل نميشه كه شما پولتو هدر كني باهاش.
كتاب هاي " پرسش هاي چهار گزينه اي " رو بايد بخري نه كتاب هاي آموزشي و زيپ و دكمه و يقه و ...

مثلا مال پيش دانشگاهي اينا هستن

کتاب پرسش ‏های چهارگزینه‏ ای شیمی پیش‏ دانشگاهی (1) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%87%D8%A7%DB%8C_%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1_%DA%AF %D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87_%D8%A7%DB%8C_%D8%B4%DB%8C %D9%85%DB%8C_%D9%BE%DB%8C%D8%B4_%D8%AF%D8%A7%D9%86 %D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C_1_%D8%A8%D8%A7%D8%B 2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C.html)
کتاب پرسش‏ های چهارگزینه ‏ای شیمی پیش‏ دانشگاهی (2) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] E2%80%8F_%D9%87%D8%A7%DB%8C_%DA%86%D9%87%D8%A7%D8% B1%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87_%E2%80%8F%D8%A7%D B%8C_%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C_%D9%BE%DB%8C%D8%B4%E 2%80%8F_%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87 %DB%8C_2_%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%8 6%DB%8C.html)

koroshfe
28-07-2013, 13:27
دوستان كتابا كي چاپ جديدشون شروع مي شه ؟ همين اولين دوره ي چاپ رو بگيريم خوبه ؟ يا اينكه باز مهر تغيير مي كنه ؟
با تشكر

Alireza SM
28-07-2013, 14:20
براي پايه كه همينا رو بگير براي پيش صبر كن ببين جديدا هروقت اومدن ميگيرشون.

moradib
28-07-2013, 17:00
دوستان من امسال سوم ریاضی ام.کسی میتونه لطف کنه پست جامع درباره ی کتاب کارهای سوم ریاضی بزنه؟ خیلی ممنون میشم.

sibesorkh2008
28-07-2013, 18:44
دوستان برای زبان فارسی کدوم رو پیشنهاد میدید؟؟؟
5 مبحث زبان فارسی الگو یا زبان فارسی هامون سبطی؟؟؟؟

mamadafjar
28-07-2013, 22:23
سلام بچه ها میگم برا جبر چه کتابی خوبه

koroshfe
28-07-2013, 22:48

دوست عزيز من هيچكدومو كامل مطالعه نكردم ، اما به نظرم ٥ بحث الگو :n16:

<<DaRk kNiGhT>>
29-07-2013, 09:53

بدون شک هامون سبطی.
اصلا انقدر این کتاب خوبه که علاقه مندت میکنه نسبت به زبان فارسی.
ولی جلد اولش خیلی مهم نیست اصلش جلد دومشه که 4 تست میاد ازش.

One Minute
29-07-2013, 10:59
من هم هامون سبطی رو داشتم و هم خیلی سبز ، به نظرم خیلی سبز بهتر هستش !

omid_3tar
29-07-2013, 11:04

من 5 مبحث ندارم ولی هامون سبطی دارم خیلی خیلی خوبه

واقعا تازه دارم میفهمم زبان فارسی چیه

ولی خوب خیلی حجمش بالاست

koroshfe
29-07-2013, 14:36
سلام بچه ها میگم برا جبر چه کتابی خوبه

تقريباً همه مي گن الگو !
اما من الگور رو كه مي خوندم بهم نمي چسبيد ! اصلاً حال نمي كردم
واسه همين وسطاي سال كمي بيشتر تحقيق كردم و رفتم كتاب كبتكران رو تهئه كردم
اين دو تا مطمئنن بهترينند ، تشريف ببريد كتاب فروشي ، چند ورق عنايت بفرماييد ، هر كدوم كه به نظر خودتون بهتر بود رو گزينش كنيد
چيزي كه تنها چند روز پيش درك كردم : حساسيت داشتن روي كتاب كمك آموزشي به كل اشتباست !!! خودتون يه كتاب رو گزينش كنين و كامل بخونيدش ! خودم كه خيلي اين احساس اشتباه رو به دوش كشيدم ...
با تشكر

koroshfe
29-07-2013, 14:55
دوستان من امسال سوم ریاضی ام.کسی میتونه لطف کنه پست جامع درباره ی کتاب کارهای سوم ریاضی بزنه؟ خیلی ممنون میشم.

خودم به شخصه كسي بودم كه يه چندتايي كتاب كمك آموزشي داشتم ، اما به جز يكي دو تا هيچكدومشونو بيشتر از ٤٠-٥٠٪ نخوندم !
كتابايي كه معرفي مي كنم همشون نظرات خودم هستند ( بعضي هاشونم مورد تأييد همگان ـه ! حرفي توش نيست ) و ممكنه با نظرات ديگر دوستان مغاير باشه !
البته اين كتابا در حدي مورد تأييد خودم هستند كه خودم كه الان پيش دانشگاهي ام مي گم اگه اينارو كامل بخونم همه ي تستاي سوم رو تو كنكور مي زنم !
ادبيات : گاز سبز ! ( حتي اگه مثل مني و چه كتاب درسي و چه كتاب كمك آموزشي ( حجيم هم هست آخه:n02: ) رو نمي خوني ، حتماً اين كتاب رو تهئه كن و ببرش سر كلاس ، وقتي كه معلم درس مي ده ، آرايه ها و معاني رو همينجوري الكي بخون ! ( خودم هنوز يكي دو درس هست كه اصلاً نمي دونم موضوعش چيه ! يكي از اونا خيليم مهمه ! مثل من نباش لطفاً )
زبان فارسي : معلم ما سوم با ما زبان فارسي رو كنكوري كار مي كرد و گفت كه كتاب ٥ بحث ـه نشر الگو رو تهئه كنيم ، به نظر من همين خوبه ! البته اگه نخونديم زياد حساسيت نشون نده ! بيشتر كتاب درسي رو بخون كه خيلي مهمه ! سال بعد ٥ بحث رو بخون ( واسه اين گفتم تهئه كن چون اگه كتابا سال بعد تغيير كرد حالگيري نشه ) !
عربي : به نظر من ، بدون شك الگو !!! حرفيم نمي مونه !!! ( يكي از دانش آموزان جانور:n02: كه از نزديكان بنده هستند ( از اينايي كه عربي رو ١٠٠ مي زنن:n02: ) مي گفت من اول قواعد رو مي خوندم ، بعد لغات ، بعدش تجزيه تحليل ـه خط به خط و مو به مو ـه كتاب درسي !!! بعد از يه مدتي فهميدم كه اي دل غافل !!! ساختمان بندي ـه كتاب عربي الگو دقيقاً به همين منوال ـه ! با همين كتاب پيش بريد كارتون حله ، فقط يه چيزي ، بعد از تجزيه تحليل ـه كتاب درسي ، تمريناي كتاب رو حل كنيد ! خيلي جواب مي ده ، بعدشم اگه خواستيد تست )
ديني : كتاب نگير ( ١.زيادي ديگه شلوغ مي شه ! ٢.نيازي نيست ) واسه سال بعدتون هم گاج ميكروطبقه بندي نقره اي ( جامع )
زبان انگليسي : بدون شك خط سفيد !
حسابان : پست ١٠٤٩٦# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( قبلي ) رو دقت بفرماييد ، دقيقاً همين مسئله رو با حسابان داشتم ، ولي بين الگو و گاج سفيد ! بين اين دو تا خودتون انتخاب كنين ! اما خب الگو بهتره !
هندسه ٢ : تعريف الگو همه جا پيچيده !
جبر : پست ١٠٤٩٦# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( قبلي ) !
فيزيك : فيزيك (٣) خيلي سبز ، تست ، تأليف دكتر احمد مصلايي
شيمي : كتاب پرسش هاي چهار گزينه اي شيمي (٣) مبتكران ، تأليف دكتر بهمن بازرگان
( دوتاي آخري رو شك نكنيد اصلاً !!! )
با تشكر

moradib
29-07-2013, 19:15
خودم به شخصه كسي بودم كه يه چندتايي كتاب كمك آموزشي داشتم ، اما به جز يكي دو تا هيچكدومشونو بيشتر از ٤٠-٥٠٪ نخوندم !
كتابايي كه معرفي مي كنم همشون نظرات خودم هستند ( بعضي هاشونم مورد تأييد همگان ـه ! حرفي توش نيست ) و ممكنه با نظرات ديگر دوستان مغاير باشه !
البته اين كتابا در حدي مورد تأييد خودم هستند كه خودم كه الان پيش دانشگاهي ام مي گم اگه اينارو كامل بخونم همه ي تستاي سوم رو تو كنكور مي زنم !
ادبيات : گاز سبز ! ( حتي اگه مثل مني و چه كتاب درسي و چه كتاب كمك آموزشي ( حجيم هم هست آخه:n02: ) رو نمي خوني ، حتماً اين كتاب رو تهئه كن و ببرش سر كلاس ، وقتي كه معلم درس مي ده ، آرايه ها و معاني رو همينجوري الكي بخون ! ( خودم هنوز يكي دو درس هست كه اصلاً نمي دونم موضوعش چيه ! يكي از اونا خيليم مهمه ! مثل من نباش لطفاً )
زبان فارسي : معلم ما سوم با ما زبان فارسي رو كنكوري كار مي كرد و گفت كه كتاب ٥ بحث ـه نشر الگو رو تهئه كنيم ، به نظر من همين خوبه ! البته اگه نخونديم زياد حساسيت نشون نده ! بيشتر كتاب درسي رو بخون كه خيلي مهمه ! سال بعد ٥ بحث رو بخون ( واسه اين گفتم تهئه كن چون اگه كتابا سال بعد تغيير كرد حالگيري نشه ) !
عربي : به نظر من ، بدون شك الگو !!! حرفيم نمي مونه !!! ( يكي از دانش آموزان جانور:n02: كه از نزديكان بنده هستند ( از اينايي كه عربي رو ١٠٠ مي زنن:n02: ) مي گفت من اول قواعد رو مي خوندم ، بعد لغات ، بعدش تجزيه تحليل ـه خط به خط و مو به مو ـه كتاب درسي !!! بعد از يه مدتي فهميدم كه اي دل غافل !!! ساختمان بندي ـه كتاب عربي الگو دقيقاً به همين منوال ـه ! با همين كتاب پيش بريد كارتون حله ، فقط يه چيزي ، بعد از تجزيه تحليل ـه كتاب درسي ، تمريناي كتاب رو حل كنيد ! خيلي جواب مي ده ، بعدشم اگه خواستيد تست )
ديني : كتاب نگير ( ١.زيادي ديگه شلوغ مي شه ! ٢.نيازي نيست ) واسه سال بعدتون هم گاج ميكروطبقه بندي نقره اي ( جامع )
زبان انگليسي : بدون شك خط سفيد !
حسابان : پست ١٠٤٩٦# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( قبلي ) رو دقت بفرماييد ، دقيقاً همين مسئله رو با حسابان داشتم ، ولي بين الگو و گاج سفيد ! بين اين دو تا خودتون انتخاب كنين ! اما خب الگو بهتره !
هندسه ٢ : تعريف الگو همه جا پيچيده !
جبر : پست ١٠٤٩٦# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( قبلي ) !
فيزيك : فيزيك (٣) خيلي سبز ، تست ، تأليف دكتر احمد مصلايي
شيمي : كتاب پرسش هاي چهار گزينه اي شيمي (٣) مبتكران ، تأليف دكتر بهمن بازرگان
( دوتاي آخري رو شك نكنيد اصلاً !!! )
با تشكراقا دمت گرم:n12::n16: فقط یه چیزی برا شیمی که امسال سوم میرم بهتر نیست شیمی (3) اموزشی بازرگان بگیرم؟

koroshfe
29-07-2013, 20:19
اقا دمت گرم:n12::n16: فقط یه چیزی برا شیمی که امسال سوم میرم بهتر نیست شیمی (3) اموزشی بازرگان بگیرم؟

يه چيز جالب ، آموزش ـه كتاب پرسش هاي چهار گزينه اي بهتر از آموزش ـه كتاب آموزش ـه !!! :n01:
البته فوق العاده شبيه هستند ، ولي مطمئن باشيد بين آموزش و پرسش هاي چهار گزينه اي ، قطعاً پرسش هاي چهار گزينه اي !!!
:n12:
با تشكر

Alireza SM
30-07-2013, 09:27
كوروش خان درست ميفرمايند. كتاب آموزش فقط براي پول درآوردن بيشتر چاپ شده. در ضمن همه مطالب آموزشي و مثال ها و تمرين هاي مهم كتاب آموزش عينا در كتاب تست هم قرار گرفته. فقط يادت باشه اگه سال سوم هستي براي شيمي3 مبتكران بگير اگه كنكوري هستي و حجم زيادش اذيتت ميكنه خيلي سبز بگير.