PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46

lil0
08-08-2012, 16:46
هي گفتم كاغذ گرون شده اگه كتابا تجديد چاپ بشن قيمت عجيبي مياد روش ....هس دوستان گفتن قيمت ورق چاپخونه ها ثابته ...بيا ..همه كتاباي خيلي سبز 30% افزايش قيمت داشتن ...

شيمي 3 چاپ 90 : 12000 شيمي 3 چاپ 91 :17400
رياضيات تجربي 90 : 14900 رياضيات تجربي 91 : 19900

ميخواستم شيمي 3 خيلي سبزو بگيرما .قيمت جديدشو ديدم پشيمون شدم:31:
دارما اگه خواستي خط خوردگي هم نداره فقط لايت كردم بعضي سوالارو سيمي هم هست
مبتكرانمم نوئه

Alireza SM
10-08-2012, 12:12
رمزینه ریاضیات جامع تجربی نداد ؟

lmohsen
12-08-2012, 17:36
کتاب بسیار خوبیه ولی هنوز با رمزینه مقایسه نکردم......
این کتاب کنکوری نیست
بیشتر برای امتحانات نهایی و سال سوم هستش
تو هر زیر بخش سوالات امتحانات نهایی اورده شده و...
بازم میگم هدف اصلی این کتاب سال سوم و امتحانات نهایی هستش
سوالات تشریحی و نهایی...
موفق باشید

mehdi1089
12-08-2012, 21:23
این کتاب کنکوری نیست
سوالات تشریحی و نهایی...
موفق باشید

این کتاب کنکوری نیست
سوالات تشریحی و نهایی...
موفق باشید
ببین دوست من این کتاب هم سوال تستی داره هم جواب کوتاه هم جدول و درست یا نادرست و هم سوالات امتحانات نهایی یکی از مشکلات دانش آموزان در سال سوم و خصوصا الکتریسته عدم آشنایی با شیوه حل مسایل مختلف است که این شیوه فقط با حل تمرین های مختلف آموخته می شود نه فقط با سوال چهار جوابی زیرا سوالات تستی امکان مطرح کردن انواع مختلف سوالات لازم برای آموزش مفاهیم را ندارد عنوان کتاب سوال + آموزش است پس برای کسی است که واقعا خواهان یادگیری فیزیک 3 است نه برای کسی که فقط دنبال چهار تا سوال تستی است که فقط به طور سطحی فیزیک را آموزش می دهد من که خیلی نکته تستی و محاسباتی تو این کتاب دیدم که تو کتاب های دیگه ندیدم به چند تا اشاره می کنم قضاوت با شما
1- دل و روده عدد 273 در ترمودینامیک که خیلی جالبه
2- چرخه ساعتگرد در مختصات V-T یخچاله یا ماشین گرمایی؟ جالبه
3- از کجا بفهمیم اجسامی که به هم مالیده می شوند کدام الکترون داده و مثبت می شود و کدام الکترون می گیرد و منفی می شود چیزی شبیه جدول الکترونگاتیوی در شیمی
4- نکته های ریاضی در فیریک (مثل اعداد فیثاغورثی، درصدها در فیزیک،رابطه دو کمیت مستقیم رابطه عکس و ..)
5- سهراب سپهری در زوایه 37 درجه جالبه
6- مسجد (مقاومت سری جمع می شه) برای اینکه روابط خازن و مقاومت قاطی نشه
7- استدلال چرایی بیشتر بودن چگالی سطحی در نقاط نوک تیز در اجسام رسانا که به صورت مفهومی و خیلی جالب بیان شده
8- جمله های کمکی فرمول ها که در کتاب زیاد است مثلا q=cv یعنی کریم سون اپ خورد
9- چرا آب دارای بالاترین ثابت دی الکتریک در جدول کتاب درسی است
10- بی دقتی های رایج دانش آموزان در حل مسایل فیزیک چیست مثلا در رابطه u=q^2/2c که رابطه انرژی خازنه خیلی ها و قتی ازشون می پرسی اگه ظرفیت دو برابر شه انرژی چه تغییر می کنه می گن یک چهارم می شه در حالیکه نصف میشه
11- روش جالب که در مورد به هم بستن خازن ها و مقاومت ها توضیح داده که مثال خیابونی زده
12- روش جالب که برای تقسیم جریان بین دو مقاومت موازی گفته که از فرمول I1=IR2/R1+R2 خیلی راحتتره
13- مرجع یکی از سوالات کنکور 89 رشته تجربی رو آورده که برای خودم خیلی جالب بود که طراحان کنکور هنوز از این کتاب سوال طرح می کنند
14- یکی از مباحث پیچیده در الکتریسته بحث توان الکتریکی در لامپ هاست است که تو این کتاب کاملا حلاجی شده کسی نیست که بخونه بعدش بگه من سوال توان مشکل دارم
15- طریق حل ساده مسایل کیرشهف و حالت های خاص مطرح شده در کتاب به نوع خود جالیه
16- مدارهای RC خازن و مقاومت که هرسال یک سوال رو شاخشه خیلی ساده و جالب گفته شده
17- سوالات مفهومس و خیلی خوبی از قوانین کیرشهف داره که لنگه نداره
18- قوانین دست راست تو کتاب با کلی شکل توضیح داده شده یعنی برای هر سوال شکل دست مربوطه سه بعدی رسم شده که خیلی به یادگیری کمک می کنه
19- ایده جالب در مورد مفهوم شار گفته که فهم آن را برای بچه ها خیلی راحت می کنه
20- جریان متانوب رو که مشکل عمده بچه هاست خیلی ساده و راحت گفته و کلی ازش تمرین حل کرده
از همه مهمتر کلی سوال و ایده جدید سوال داره که خیلی بکره و بیان کتاب هم مثل بقیه کارهای خیلی سبز خودمونی خودمون است به قول مولف فرض کرده شما دختر خاله یا پسرخاله اشید

lmohsen
13-08-2012, 06:48
ببین دوست من این کتاب هم سوال تستی داره هم جواب کوتاه هم جدول و درست یا نادرست و هم سوالات امتحانات نهایی یکی از مشکلات دانش آموزان در سال سوم و خصوصا الکتریسته عدم آشنایی با شیوه حل مسایل مختلف است که این شیوه فقط با حل تمرین های مختلف آموخته می شود نه فقط با سوال چهار جوابی زیرا سوالات تستی امکان مطرح کردن انواع مختلف سوالات لازم برای آموزش مفاهیم را ندارد عنوان کتاب سوال + آموزش است پس برای کسی است که واقعا خواهان یادگیری فیزیک 3 است نه برای کسی که فقط دنبال چهار تا سوال تستی است که فقط به طور سطحی فیزیک را آموزش می دهد من که خیلی نکته تستی و محاسباتی تو این کتاب دیدم که تو کتاب های دیگه ندیدم به چند تا اشاره می کنم قضاوت با شما
1- دل و روده عدد 273 در ترمودینامیک که خیلی جالبه
2- چرخه ساعتگرد در مختصات V-T یخچاله یا ماشین گرمایی؟ جالبه
3- از کجا بفهمیم اجسامی که به هم مالیده می شوند کدام الکترون داده و مثبت می شود و کدام الکترون می گیرد و منفی می شود چیزی شبیه جدول الکترونگاتیوی در شیمی
4- نکته های ریاضی در فیریک (مثل اعداد فیثاغورثی، درصدها در فیزیک،رابطه دو کمیت مستقیم رابطه عکس و ..)
5- سهراب سپهری در زوایه 37 درجه جالبه
6- مسجد (مقاومت سری جمع می شه) برای اینکه روابط خازن و مقاومت قاطی نشه
7- استدلال چرایی بیشتر بودن چگالی سطحی در نقاط نوک تیز در اجسام رسانا که به صورت مفهومی و خیلی جالب بیان شده
8- جمله های کمکی فرمول ها که در کتاب زیاد است مثلا q=cv یعنی کریم سون اپ خورد
9- چرا آب دارای بالاترین ثابت دی الکتریک در جدول کتاب درسی است
10- بی دقتی های رایج دانش آموزان در حل مسایل فیزیک چیست مثلا در رابطه u=q^2/2c که رابطه انرژی خازنه خیلی ها و قتی ازشون می پرسی اگه ظرفیت دو برابر شه انرژی چه تغییر می کنه می گن یک چهارم می شه در حالیکه نصف میشه
11- روش جالب که در مورد به هم بستن خازن ها و مقاومت ها توضیح داده که مثال خیابونی زده
12- روش جالب که برای تقسیم جریان بین دو مقاومت موازی گفته که از فرمول I1=IR2/R1+R2 خیلی راحتتره
13- مرجع یکی از سوالات کنکور 89 رشته تجربی رو آورده که برای خودم خیلی جالب بود که طراحان کنکور هنوز از این کتاب سوال طرح می کنند
14- یکی از مباحث پیچیده در الکتریسته بحث توان الکتریکی در لامپ هاست است که تو این کتاب کاملا حلاجی شده کسی نیست که بخونه بعدش بگه من سوال توان مشکل دارم
15- طریق حل ساده مسایل کیرشهف و حالت های خاص مطرح شده در کتاب به نوع خود جالیه
16- مدارهای RC خازن و مقاومت که هرسال یک سوال رو شاخشه خیلی ساده و جالب گفته شده
17- سوالات مفهومس و خیلی خوبی از قوانین کیرشهف داره که لنگه نداره
18- قوانین دست راست تو کتاب با کلی شکل توضیح داده شده یعنی برای هر سوال شکل دست مربوطه سه بعدی رسم شده که خیلی به یادگیری کمک می کنه
19- ایده جالب در مورد مفهوم شار گفته که فهم آن را برای بچه ها خیلی راحت می کنه
20- جریان متانوب رو که مشکل عمده بچه هاست خیلی ساده و راحت گفته و کلی ازش تمرین حل کرده
از همه مهمتر کلی سوال و ایده جدید سوال داره که خیلی بکره و بیان کتاب هم مثل بقیه کارهای خیلی سبز خودمونی خودمون است به قول مولف فرض کرده شما دختر خاله یا پسرخاله اشید
این کتاب رو الان دستم دارم!
این کتاب هدف اصلیش امتحانات نهایی و درک مفهومی فیزیک هستش
ببینید مثلا کجای کنکور گفته میشه با وسایل زیر ازمایشی طرح کنید....
یا همون کامل کردن جملات به نظر شما این ها به کار بچه های کنکوری میاد؟
اموزش این کتاب در قالب سوال و اموزش هستش یعنی اگه میخواین فیزیک 3 رو کامل بفهمین باید حتما حتما سوال هاش رو هم پاسخ بدین
چون بعضی نکته های اموزشی رو تو سوال مطرح کرده
خیلی از قسمت های اموزشیش از فیزیک 3 خیلی سبز(مصلایی) هم کامل تر و بهتر توضیح داده
نه اینکه به کار بچه های کنکوری نیاد خیر
اما بیشتر به کار بچه های سومی میاد و یا اینکه کنکوری هایی که تو تابستون بخوان فیزیک 3 رو تشریحی کار کنن(تست هم داره اما هدف اصلی کتاب تشریحیه)
اما بچه ها کنکوری هم میتونن برای اموزش استفاده کنن
موفق باشید

mohamadrezakaka
14-08-2012, 22:16
سلام دوستان این دی وی دی های آموزشی که تبلیغ میکنن(مجموعه 100 یا کنکور اسان است) خوبه یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

lil0
15-08-2012, 06:43
سلام دوستان این دی وی دی های آموزشی که تبلیغ میکنن(مجموعه 100 یا کنکور اسان است) خوبه یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام ببين راستش من نديدم و نميتونمنم نظر بدم ....
ولي به نظرم وقتتو با اين چيزا تلف نكن خضوضا اگه مدرسه ميري...
الان داغي نميفهمي فكر ميكني خيلي مونده تا كنكور باور كن اصن نميفهمي چه جوري ميگذره لا مصب

iw8u
15-08-2012, 15:13
سلام
من داشتم،بيشتر تبليغاته و سودجويي.توي 10 تا دي وي دي شايد دوتا نكته جديد بشه پيدا كرد.
چيز خاصي ندارن.به نظر من همين كتابهاي كنكوري خيلي بهترن.تازه خيلي وقتگير هم هست.هزينش الكي خيلي بالاست.واسه افزايش قيمت دو تا دي وي دي رو ميزنن روي 5 تا دي وي دي.تازه توي هر يه ساعت نيم ساعت تبليغ ميكنن،مثلا تو فيزيك رو گرفتي،توش تبليغ دينيه تا تو رو راغب كنه اونا رو هم بگيري.واسه هر درس بيست جور دي وي دي داره،الزاما براي سودجويي
قيمت ثابت واسه محصولاتش نداره،تا اگه تونستن هرچي بيشتر بهتر.به هركدوم از فروشنده هاش زنگ ميزني يه قيمت ديگه ميده.
اينو بگم من خودم راغب نبودم با اصرار دوستان گرفتم،ولي چون هزينش بالا بود تقسيم كرديم بين چند نفر.:27:
خلاصه هرچي كه بايد بگمو گفتم.به هركدوم از اينا كه برسي،هدفشون واست مشخص ميشه.من موندم چطور بعضيا راحت فريب اينارو ميخورن،حتي بعد خريدن هم متوجه نميشن با خودشون چيكار كردن و چقدر از وقت باارزششون رو گرفتن.

mohamadrezakaka
17-08-2012, 02:59
سلام
من داشتم،بيشتر تبليغاته و سودجويي.توي 10 تا دي وي دي شايد دوتا نكته جديد بشه پيدا كرد.
چيز خاصي ندارن.به نظر من همين كتابهاي كنكوري خيلي بهترن.تازه خيلي وقتگير هم هست.هزينش الكي خيلي بالاست.واسه افزايش قيمت دو تا دي وي دي رو ميزنن روي 5 تا دي وي دي.تازه توي هر يه ساعت نيم ساعت تبليغ ميكنن،مثلا تو فيزيك رو گرفتي،توش تبليغ دينيه تا تو رو راغب كنه اونا رو هم بگيري.واسه هر درس بيست جور دي وي دي داره،الزاما براي سودجويي
قيمت ثابت واسه محصولاتش نداره،تا اگه تونستن هرچي بيشتر بهتر.به هركدوم از فروشنده هاش زنگ ميزني يه قيمت ديگه ميده.
اينو بگم من خودم راغب نبودم با اصرار دوستان گرفتم،ولي چون هزينش بالا بود تقسيم كرديم بين چند نفر.:27:
خلاصه هرچي كه بايد بگمو گفتم.به هركدوم از اينا كه برسي،هدفشون واست مشخص ميشه.من موندم چطور بعضيا راحت فريب اينارو ميخورن،حتي بعد خريدن هم متوجه نميشن با خودشون چيكار كردن و چقدر از وقت باارزششون رو گرفتن.

ممنون از راهنماییت
راستی شما مجموعه 100 رو گرفته بودی یا کنکور اسان است(استاد احمدی) ؟؟؟؟

Alireza SM
17-08-2012, 11:42
بچه ها DVD ها همه سودجویی و پول مفتخوردن هستن. مثلا بعضیشرکت ها مثل ثمین تراشه و لوح قلم و لوح دانش و ... هستن که مطالب رو عینا از کتاب درسی و کتاب های کمک درسی کپی کردن توی DVD و به قیمت بالا میفروشن. پول دادن به ای چیزها اشتباه هست. از کل DVD ها و CD های توی بازار؛ فقط CD های کتاب های مهر و ماه به درد درک بهتر مطالب میخورن و همینطور DVD های شیمی مبتکران ( چون این DVD ها همون تدریس ضبظ شده آقای مهندس بازرگان هستن ) . اون شیمی مبتکران هم به درد کسی میخوره که با درک کردن مطالب موجود در کتاب مشکل داره و به همین خاطر بهتره اول یه دور ویدئوی تدریس مطالب رو ببینه و سپس بره سراغ کتاب. پولتون رو به این تبلیغات ها هدر نکنین به جاش کتاب بخرین؛ امسال کتاب و جزوه به اندازه کافی گرون شده و شماها به اندازه کافی توی خرج افتادین؛ دیگه بهتره که پول مفت برای این تبلیغات ها دور نریزین.

mohamadrezakaka
17-08-2012, 16:56
دوستان از اینکه اینقدر خوب به سوالات جواب میدین ممنون:12:
یه سوال داشتم من حسابان امتحان نهایی شدم18 ولی تست هارو نمی تونم جواب بدم میخاستم یه کتاب به من معرفی کنید که هم درسنامه کاملی داشته باشه که برا من با توجه به سطحم خوب باشه و هم تستهای خوبی داشته باشه؟؟؟؟

iw8u
17-08-2012, 19:23
یه سوال داشتم من حسابان امتحان نهایی شدم18 ولی تست هارو نمی تونم جواب بدم میخاستم یه کتاب به من معرفی کنید که هم درسنامه کاملی داشته باشه که برا من با توجه به سطحم خوب باشه و هم تستهای خوبی داشته باشه؟؟؟؟
شما بعد هرمبحث كه ميخوني،روش هايي كه از اون مبحث تست مياد رو هم دسته بندي كن و واسه خودت خلاصه نويسي كه هرچندوقت يكبار مرور كني.

iw8u
17-08-2012, 19:30
ممنون از راهنماییت
راستی شما مجموعه 100 رو گرفته بودی یا کنکور اسان است(استاد احمدی) ؟؟؟؟
استاد(!!!!!!) احمدي
ضمنا هر درسيشو كه بگي من داشتم.مثلا فيزيك مسعودي،فيزيك داودي،شيمي يزداني و ....
پول يامفتم واسه اين چيزا ندادم.همون مقدار كه مي ارزيد واسش پول دادم.

maziyarkhani
17-08-2012, 23:39
گاج سفید. هم درسنامه تستی خیلی خوبی داره و هم پاسخ تستاش عالین

dark.sj
18-08-2012, 15:15
واسه شیمی میگن شیمی مبتکران که نویسندش بازرگانه خوبه
نظر شما چیه؟
منظورشون همون کتابای چهارگزینه ایشه؟
چون رتبه های برتر کنکور هم تو یه سایتی دور هم جمع شدن و اینو پیشنهاد دادن

mehrdad123
18-08-2012, 18:40
من سال سوم ریاضیم شیمی 3 خیلی سبز گرفتم و حسابان گاج سفید + عربی فوت و فن چطورن؟
راستی قرابت معنایی و املای کلک معلم چطوره؟

lil0
18-08-2012, 19:16
من سال سوم ریاضیم شیمی 3 خیلی سبز گرفتم و حسابان گاج سفید + عربی فوت و فن چطورن؟

اولا كه بايد قبله اينكه ميخريدي ميپرسيدي ....
مثلا من فرضا بگم بد هستن ميري اونايي كه من گفتم ميخري؟؟؟!!!!خصوصا الان كه كتابا خيلي گرون شدن
سعي كن بهترين كتابو انتخا كني كه بعدا دوباره نري هزينه كني..
دوما شيمي 3 سبز رو داشتم من...فكر كنم اسمم اولش باشه 7 تا غلطشو گفتم(برديا فخرآوري)كتاب خوبيه ولي تو مبتكرانو ديدي؟؟؟همونو بخون نميخواد بري دوباره هزينه كني...
حسابان گاج من نداشتم....
عربي فوت و فن بد ني فقط بايد نكته هاي مزخرفشو خودت حذف كني راه تشخيص نكته هاي بدرد نخورش هم آشنايي با سبك سوالات سراسريه اين توصيه رو جدي بگير چون ممكنه واقعا اين نكته ها وقتتو تلف كنن...
در مورده قرابت و املاي كلك....:
ببين من هيچ كدومو نداشتم ولي يه چيزو مطمئنم كه املاش به پاي املاي هامون سبطي نميرسه واقعا حرف نداره اين كتاب
قرابتشو واقعا نميدونم....

نظر شما چیه؟

شيمي ها مبتكران حرف ندارن من واقعا راضي بودم....
به جز يه موارده كوچيكي در شيمي پيش كلا عالي هستن
ضمنا نري اموزشش رو بگيري ها كتاب اموزشش برداشته همون درسنامه هاي كتاب تستشو كپي كرده...

maziyarkhani
18-08-2012, 19:36
کتابات خوبن.
فقط واسه املا و قرابت فقط سبطی بخر

mohamadrezakaka
18-08-2012, 20:47
دوستان این طور که من فهمیدم شیمی 3 خیلی سبز از مبتکران بهتره. درسته؟؟؟

lil0
18-08-2012, 20:56

تا قبله اينكه مبتكران ويرايش كنه شيمي 3 اش رو سبز سرتر بود
ولي الان نميشه اين حرفو زد....
من مبتكران جديدرو كامل نديدم ولي مطمئن باش جاي بررسي داره....
اگه از سبز بهتر نباشه امكان نداره بدتر باشه....

شما خودتون بررسي كنيد...

dark.sj
18-08-2012, 22:29
فقط یه چیزیو بگم
من امسال میرم پیش انشاالله:20:
دوتا کتاب گرفتم برا زبان محشره
tick 8گاج و زبان جامع کنکور خیلی سبز!

lil0
18-08-2012, 23:33
فقط یه چیزیو بگم
من امسال میرم پیش انشاالله:20:
دوتا کتاب گرفتم برا زبان محشره
tick 8گاج و زبان جامع کنکور خیلی سبز!

الان جمله خبري بود ؟!!

dark.sj
19-08-2012, 09:07
الان جمله خبري بود ؟!!

آره،یه جور مشاوره برا خرید کتاب زبان
چطور؟

12p
19-08-2012, 10:48

سلام.اینطور نیس که بگی این از اون بهتره!
نگاه کن از هر کی بپرسی کتاب برا شیمی اکثرا میگن یا مبتکران یا خیلی سبز!من خودم طرفدار و مشتری مبتکرانم و برای خوندن 2جلدی شیمی3 که ویرایش جدید بود(چون قبلش1جلدبود اما تو ویرایش جدید 2جلد شد)صبر کردم تا بعد عید و اونو خوندم راضیم هستم.
چون من دلایل خودم رو دارم که مبتکران رو ترجیح میدم شاید یه دوست دیگه سبزو ترجیح بده به دلایل خودش اینو بگه.پس خودت نگاه کن ببین کدوم رو می پسندی بعد با خیال راحت یکی از این دو رو انتخاب کن!
امیدوارم کمکت کرده باشم:46:

12p
19-08-2012, 10:53
نظر شما چیه؟
100%تایید میشه..!
به نظر من از سال2 تا پیش رو مبتکران بگیر البته تستش.
بازم تاکید میکنم این نظر منه...:21:

نادر1368
19-08-2012, 14:08
در مورد فيزيك سوالي دارم كدوم كتاب بهتره به نظرتون گاج اصلا كتابهاي صرفا اموزشي به در ميخوره!؟يا مثل گاج هم اموزش هم تست!؟

alone one
19-08-2012, 15:04
سلام رفقای کنکوری خودم،چه اونایی که دادن و چه اونایی که قراره بدن(سال آینده)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رفقای کنکوری 92،من کتابامو میخوام با 50 60 % قیمت روی جلد رد کنم بره،هرکی هرکتابی خواست پ.خ بده،درخدمتم،اونجا لیست کتابایی که دارمو بش میدم
همگی موفق باشین

Alireza SM
19-08-2012, 15:48
فقط یه چیزیو بگم من امسال میرم پیش انشاالله:20: دوتا کتاب گرفتم برا زبان محشره tick 8گاج و زبان جامع کنکور خیلی سبز! بهتر بود مبتکران میگرفتی

Alireza SM
19-08-2012, 15:48
رمزینه ریاضیات جامع تجربی چاپ کرده ؟

<<DaRk kNiGhT>>
19-08-2012, 17:00
در مورد فيزيك سوالي دارم كدوم كتاب بهتره به نظرتون گاج اصلا كتابهاي صرفا اموزشي به در ميخوره!؟يا مثل گاج هم اموزش هم تست!؟

سلام
گاج تست هست بیشتر.
اگه صرفا آموزش میخوای کتاب فیزیک نشر دریافت آموزشش عالی هست نویسندش هم محمود ذهبیه.
البته فار هم آموزش خوبی داره اما آمورزشش بیشتر حالت تستی داره.
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

lil0
19-08-2012, 18:25

به نظرم يه بستگي به معلمت هم داره....
تو وقتي همه ي مطالبو فهميدي (نه اينكه فكر كني فهميدي يعني راحت درصد قابل قبولي كسب كني) و مشكلي تويه درس نداري بهتره همون گاج رو بخري

دوما كتاباي صرفا آموزشي بيشتر برايه كسي مفيده كه معلمه درست و حسابي نداره يا كلا تو درس مشكل داره...

سلام
گاج تست هست بیشتر.
اگه صرفا آموزش میخوای کتاب فیزیک نشر دریافت آموزشش عالی هست نویسندش هم محمود ذهبیه.
البته فار هم آموزش خوبی داره اما آمورزشش بیشتر حالت تستی داره.

فــــــــــــــار رو با هيچي نبايد مقايسه كرد...
منظورت چيه آموزشش حالت تستي داره؟؟؟

<<DaRk kNiGhT>>
19-08-2012, 21:55
به نظرم يه بستگي به معلمت هم داره....
تو وقتي همه ي مطالبو فهميدي (نه اينكه فكر كني فهميدي يعني راحت درصد قابل قبولي كسب كني) و مشكلي تويه درس نداري بهتره همون گاج رو بخري

دوما كتاباي صرفا آموزشي بيشتر برايه كسي مفيده كه معلمه درست و حسابي نداره يا كلا تو درس مشكل داره...

فــــــــــــــار رو با هيچي نبايد مقايسه كرد...
منظورت چيه آموزشش حالت تستي داره؟؟؟

یعنی درس رو بیشتر در قالب مثال های تستی توضیح داده.

lil0
19-08-2012, 23:00
یعنی درس رو بیشتر در قالب مثال های تستی توضیح داده.

ببين اصلا اينطوري نيست فــــــــار ....
كامل درسو توضيح داده آخر هر بخشي اومده 4تا تست آورده ببيني فهميدي چي به چيه يا نه.....اين شيوه اي كه تو ميگي واسه الگوئه بيشتر نه فار...
من چون معلم فيزيكمون افتضاح بود تقريبا از فصل 3 پيش به بعد(به جز 2 فصل آخره پيش 2)رو خودم از رو فار خوندم واسه همين اينقدر روش تعصب دارم....
خيلي مفهومي توضيح داده....

كتاب ذهبي رو هم يه بار تو گيتا مهر فقط اجمالا ورقش زدم....خيلي نميدونم چيجوريهئ

constant_boy23
19-08-2012, 23:09
رمزینه ریاضیات جامع تجربی چاپ کرده ؟

مهر ماه مياد ...
بهشون گفتم بد قول شدينا ...خانومه با كرشمه خاصي گفت ايشاالله مهر ديگه حتما مياد :31:

pro2
20-08-2012, 18:40
سلام

من از دوستانی که سال سوم هستند چند تا سوال دارم

برای کتاب های زیر بهترین کتاب کمک درسی تشریحی و تستی رو جدا بگید چی هست ؟؟

1. فیزیک
2. ریاضی
3. حسابان
4. هندسه

بیشتر تشریحی رو برای نمونه سوال امتحانی میخوام

ممنون

ببخشید بازم این پستو دادم

adch1415
21-08-2012, 02:55
سلام عزيزان

بچه ها براي رياضيات پايه چه كتابي پيشنهاد مي ديد ؟ مي خوام آموزش كامل باشه.

چند نفر كتاب ماشاالله رضوي رياضي پايه از انتشارات راه علم پيشنهاد دادن و گفتن سخت گير مياد ، اينو مي تونم پيدا كنم از نظرتون ؟

بعد كتاب رياضي پايه استاد منتظري چطوره ؟

مرسي

alavi71
21-08-2012, 10:19
سلام عزيزان

چند نفر كتاب ماشاالله رضوي رياضي پايه از انتشارات راه علم پيشنهاد دادن و گفتن سخت گير مياد ، اينو مي تونم پيدا كنم از نظرتون ؟

مرسي

رشتتون ریاضی هست یا تجربی؟

<<DaRk kNiGhT>>
21-08-2012, 18:44
سلام

1. فیزیک
2. ریاضی
3. حسابان
4. هندسه

ممنون

شما رشته ت ریاضی یا تجربی؟ آخه رشته ریاضی درسی به نام ریاضی نداره!به هر حال
برا تست به نظر من کتابای زیر عالین:
1.فیزیک:اگه خیلی سطح بالا میخوای خیلی سبز اگه نه کتاب مبتکران(اندیشه سازان سابق) فرین کمانگر واقعا کتاب خوبیه.
2.حسابان:نشر الگو کتاب خوبیه.
3.هندسه۲: مبتکران(اندیشه سازان سابق) که نویسندش فرهاد ابولقاسمی واقعا حرف نداره(با این که یکم قدیمیه)
برا هندسه نشر دریافت هم خوبه اما هندسه ۱و۲ با هم هستن و بیشتر به درد تابستان میخوره(به نظر من)که هندسه ۱و۲ رو باهم برا کنکور بخونی.
موفق باشید.

alone one
21-08-2012, 19:43
ببين اصلا اينطوري نيست فــــــــار ....
كامل درسو توضيح داده آخر هر بخشي اومده 4تا تست آورده ببيني فهميدي چي به چيه يا نه.....اين شيوه اي كه تو ميگي واسه الگوئه بيشتر نه فار...
من چون معلم فيزيكمون افتضاح بود تقريبا از فصل 3 پيش به بعد(به جز 2 فصل آخره پيش 2)رو خودم از رو فار خوندم واسه همين اينقدر روش تعصب دارم....
خيلي مفهومي توضيح داده....
دقیقا منم همینطورم نسبت به فار،واقعا خیلی قشنگ بحثو باز کرده،حداقل واس منکه قبلا متنفر بودم از فیزیک اما با خوندن این کتاب اصلا از این رو به اون رو شدم
حالا یه سوال
یکی از اقوام فیزیک 3 میخواد،خودم الگو داشتم،یکم خشکه،کتاب فیزیکی میخوام که تو سبک فار باشه،یادمه پشت کنکور بودم دوستان میگفتن رمزینه خوبه،حالا میخوام ببینم اساتید موافقن؟
کتاب خوبیه؟

alicpu
21-08-2012, 19:48
سلام دوستان چند تا سوال دارم
كلا براي درس هاي رياضي چه كتاب هاي بايد بخونم يعني كتابي باشه كه اموزش و تست داشته باشه
رشته ايم نيز رياضي هست . و سال 92 بايد كنكور بدم
كلا در مورد جبر و امار و هندسه و هندسه و رياضيات و حسابان و ديفرانسيل كتاب معرفي بكنيد
كلا سه الي چهار تا كتاب بشه

alone one
21-08-2012, 20:11
سلام

1. فیزیک
2. ریاضی
3. حسابان
4. هندسه

ممنون

دوست عزیز من خیلی وقته این تاپیکو پیگیری میکنمو قبلنام پستی میدادم،تقریبا از اول تا قبل عید،بعدم دیگه تمام وقت رفتم رو کنکور
اول بهت چنتا راهنمایی کنم
این نوع سوالا بارها و بارها تکرار شده طوریکه پستا تکراریه،باور کن اگه پستای تکراری از این تاپیک حذف بشه شاید از این 900 صفحه،100 صفحه ام مفید نمونه،پس یه سرچ تو تاپیک بزنی بد نیس
دوم اگه کتابی میخوای آموزشی و تستیشو مشخص کن که خوشبختانه اینکارو کردی و از همه مهمتر سطحتم بگو،برای مثال میگم تو همین فیزیک تستی اگه سطحت ضعیف و متوسط باشه،گاج،اگه متوسط رو به بالا باشه الگو و اگه سطحت خوب و عالی باشه خیلی سبز بدردت میخوره
حالا پیشنهادای من
فیزیک:مبتکران(تستی:گاج پایه یا خیلی سبز)
ریاضی:نمیدونم(تستی:رمزینه 3جلدش که 1کی واسه پایه و دوتام واسه دیف 1 و 2 هس)
حسابان:مبتکران(همون رمزینه مشکلتو حل میکنه،ضمن اینکه گاجم بد نیس)
هندسه:مبتکران(تستی:همین کتاب هم تست داره هم آموزش)
درمورد کتابای آموزشی بالا اینم بگم اگه الان پیش بودی قطعا کتابایی که بهت پیشنهاد میدادم کاملا فرق میکرد،اما چون وقت داری و کتابای بالا کاملا مفهومین واسه این سال واست بهتره،چون فقط کنکورو نداری،از اون مهمتر واست امتحان نهاییاس که این کتابا بهش توجه کردن(البته هندسه مبتکران زیاد مناسب امتحان نهایی نیس،و کنکور محوره،متاسفانه منکه کتاب مناسبی تو هندسه پایه ندیدم،بازم واسه پیش،فار بد نبود،ضمن اینکه واسه هندسه پایه نشر دریافتم یه کتاب داد اما من دیگه فرصت بررسیشو نداشتم،میتونی خودتم یه نگا بندازی بهش)
درکل بازم خواستی میتونم کتابایی که بیشتر به سبک کنکوری بودنو از اونا استفاده میکردم(چون من یسال پشت کنکور موندم و وقت بیشتری داشتمو از همه مهمتر امتحان نهاییم در کار نبود)بهت معرفی کنم

constant_boy23
21-08-2012, 23:18
اغا انقدر فار فار كردين ما دلمون اب شد:31:
رفتم سايتشون با حدود 7 8 تا كتاب فيزيك پيش مواجه شد ....
اينا دقيقا كدومان ؟ يعني بايد برا فيزيك پيش 1500 صفحه كتاب بخونيم ؟ بقيه درسا رو كي بخونه ؟:9:

نادر1368
21-08-2012, 23:41
يعني گاج فيزيكش سطح پايينه!؟:45:دوستان راستي يك كتاب فوق عالي براي تست حسابان معرفي كنيد!گاج هم پيش

هم پايه رو داره!؟يه سوال هم در مورد قرابت هامون سبطي دارم با توجه به تغييرات زياد ادبيات پيش اين كتاب هم بايد چاپ

جديد باشه؟چون از محتواش خبر ندارم ميگم!يعني از چاپهاي ديگش نمي شه استفاده كرد؟

alicpu
22-08-2012, 09:18
كلا براي درس هاي رياضي چه كتاب هاي بايد بخونم يعني كتابي باشه كه اموزش و تست داشته باشه
كلا در مورد جبر و امار و هندسه و هندسه و رياضيات و حسابان و ديفرانسيل كتاب معرفي بكنيد

رفقا جواب اين ها را بدهيد

adch1415
22-08-2012, 11:59
سلام عزيزان

من رشتمم تجربيه.

مرسي

golebeh
22-08-2012, 15:31
سلام خسته نباشید
من کاردانی گرافیک سراسری دارم و می خوام دانشگاه جامع علمی کاربردی کاردانی به کارشناسی ترمی... فرهنگ و هنر (تصوی سازی) شرکت کنم چون پودمانی زمانش گذشت ولی ترمی فکر کنم دفترچش پاییز بیاد
دروسی که به عنوان مواد آزمون آزمون معرفی شده شامل
زبان و ادبیات فارسی
زبان انگلیسی
مبانی کامپیوتر
** آمار و روش تحقیق
** تاریخ هنر ایران و جهان
** هنرهاي سنتی و تجسمی
** نظریه هاي جامعه شناسی فرهنگی

می باشد و در انتهای آن نوشته

** در گروه فرهنگ و هنر داوطلبان لازم است به سؤالات 2 درس از 4 درسی که با علامت ** مشخص شده است پاسخ دهند.

1 حالا سوالم اینه که این نوشته بالا یعنی چی؟یعنی من به انتخاب خودم از اون چهار درس تخصصی می تونم دو تا شو بخونم و جواب بدم یا نه هر چهار تاشو باید بخونم و جواب بدم دروس تخصصی همشون ضریب 2/5 هستن

2 آیا آزمون علمی کاربردی نمره منفی داره؟

3 آیا کتاب کنکور و یا تست و یا کتابی که به درد من و این امتحانات بخوره می شناسید که بهم معرفی کنید چون اصلا نمی دونم باید برم چه کتابهایی تالیف کی و انتشارات چی بخرم:((

من هشت ساله از کاردانی ام می گذره والان واقعا نمی دونم چه کنم

alicpu
23-08-2012, 10:56
مي گم خودتان بگوييد چه كتاب هاي
نه اينكه من را پاس بدهيد الان خيلي چيز ها عوض شده است
لطفا براي اين هفت تا كتاب رياضي به غير از امار و جبر و احتمال
كتاب خوب رياضي معرفي بكنيد يعني زا صفر تا صد را اموزش داده باشد با تست
و بعد منتظر هستم
فقط اسم كتاب و انتشاراتي را بگيد اگر قيمت را نيز بگوييد عالي مي شود

<<DaRk kNiGhT>>
23-08-2012, 21:35

برا جبر به نظر من جبر و گسسته انتشارات فار رو بگیر عالیه...
اگه فقط جبر میخوای مبتکران.
برا هندسه،هندسه پایه نشر دریافت واقعا خوبی مبتکران فرهاد ابولقاسمی هم عالیه.
دیفرانسیل که تازه چاپ جدید اومده معلمون گفت الگو خوب کتابیه
هندسه تحلیلی هم یا دریافت یا فار.

alicpu
23-08-2012, 23:03
برا جبر به نظر من جبر و گسسته انتشارات فار رو بگیر عالیه...
اگه فقط جبر میخوای مبتکران.
برا هندسه،هندسه پایه نشر دریافت واقعا خوبی مبتکران فرهاد ابولقاسمی هم عالیه.
دیفرانسیل که تازه چاپ جدید اومده معلمون گفت الگو خوب کتابیه
هندسه تحلیلی هم یا دریافت یا فار.

دوست عزيز اين هاي را كه گفتي چه قدري در مي ايد و بعد درست همه را هر 8 تا كتاب را بنويس به غير از امار يعني اسم كتاب كامل بعد اسم نويسنده و نام انتشاراتي و قيمت و بعد يك چيز ديگر ايا اين هاي كه گفتي از صفر تا صد و بعد هم تست و اموزش دارند و به روز هستند لطفا اين سوال من را جواب بده ديگه از نت بريم بيرون . خوب منتظر جوابت هستم اين را جواب بدهيد تشكر داري

lil0
24-08-2012, 22:21
دقیقا منم همینطورم نسبت به فار،واقعا خیلی قشنگ بحثو باز کرده،حداقل واس منکه قبلا متنفر بودم از فیزیک اما با خوندن این کتاب اصلا از این رو به اون رو شدم
حالا یه سوال
یکی از اقوام فیزیک 3 میخواد،خودم الگو داشتم،یکم خشکه،کتاب فیزیکی میخوام که تو سبک فار باشه،یادمه پشت کنکور بودم دوستان میگفتن رمزینه خوبه،حالا میخوام ببینم اساتید موافقن؟
کتاب خوبیه؟

سلام فار عشقه....
فيزيك 3 تو سبك فار تقريبا چيزي نيست...
من خيلي سبز تستشو داشتم بدك نبود....ولي الان مثه اينكه يه كتاب زده فقط براي آموزش...فكر كنم بد نباشه...راستي كنكوريه؟

سلام
يه سوال شما معلم دارين ؟يعني مدرسه ميري؟
اگه معلم داري اينقدر دنبال آموزش نباش....بشين تست زياد بزن چون اگه معلم داريو و بخواي يه بارم آموزشه يه كتاب ديگرو بخوني واقعا وقت تلفيه...

ضمنا نميشه 3 الي 4 كتاب بشه.....

جبر و احتمال.:من هم فار داشتم هم خوشخوان ...خيليا ميكن خوشخوان سخته ولي به نظرم تستاي كنكور بيشتر تو سبكه اين كتابه ....فار هم بدك نيست ولي من نظرم رو خوشخوانه(بستگي به سطحه خودتم داره)...آموزشش خيلي مختصر مفيده .(البته يه چيزي بگم.گسسته از نظرم درسيه كه يه معلم خوب داشته باشي واقعا بهتر از اينه كه از رويه يه كتاب آموزشي بخواي ياد بگيري
خيلي از كتاباي گسسته پره از فرمول هاي واقعا بدرد نخور .....)

هندسه تحليلي:گاج خوبه ولي فرمولاي چرتو پرت زياد داره خودت بايد تشخيص بدي كودومش بدرد بخوره اين توانايي هم وقتي پيدا ميكني كه با سوالاي كنكور آشنا باشي وقتي هم با سوالاي كنكور آشنا ميشي كه تستاي كنكور رو زده باشي.....
براي آموزشش من كتابي نداشتم
هندسه پايه:هندسه 1 گاج خوبه ولي بازم قضيه فرمول توش صادقه البته كمتر از تحليلي...هندسه ي پايه دريافتم واقعا خوبه به نظرم من همون دريافت كافيه ....سطحش هم مقه كنكوره)
حسابان من كتاب نداشتم..
ديف همهمينطور(براي آموزشش منظورمه ها) ولي براي تست اين 2تا بانك تست انديشه فائق خيلي خوبه... 30سال قلم چي هم بد نيست ولي تست قديمي خيلي داره همون 10 سالش بهتره....

اغا انقدر فار فار كردين ما دلمون اب شد:31:
رفتم سايتشون با حدود 7 8 تا كتاب فيزيك پيش مواجه شد ....
اينا دقيقا كدومان ؟ يعني بايد برا فيزيك پيش 1500 صفحه كتاب بخونيم ؟ بقيه درسا رو كي بخونه ؟:9:

سلام...
اولا:اگه معلم نداري بايد بخوني....اگرم معلم داري و خوب هم هست فار نيازي نيست(كه بعيد ميدونم معلمي بتونه مطالب فيزيكو مقه اين مفهومي توضيح بده لااقل من كه نداشتم)
ثانبا:به خاطر اين كتاباش اينقدر حجيم شده كه خوب مطالبو حلاجي كرده....
ثالثا:اگه بخواي از الان فكر اين باشي كه 1500 صفحه چه جوري بخوني كه هيچي ديگه....كنكور شركت نكن
:31:

يعني گاج فيزيكش سطح پايينه!؟:45:دوستان راستي يك كتاب فوق عالي براي تست حسابان معرفي كنيد!گاج هم پيش

هم پايه رو داره!؟يه سوال هم در مورد قرابت هامون سبطي دارم با توجه به تغييرات زياد ادبيات پيش اين كتاب هم بايد چاپ

جديد باشه؟چون از محتواش خبر ندارم ميگم!يعني از چاپهاي ديگش نمي شه استفاده كرد؟

يه نظرم اينكه ميگن سطحش فلانه درست نيست...
شما داري واسه كنكور ميخوني ديگه .....سطحه كتابم بايد در همون حد باشه...كه گاج سطحش در همون حده....كتابايي كه سوال تاليفي دارن به درد كسي ميخوره كه ديگه واقعا سوال كنكورا رو فوله...و ديگه تو دو سوت حل ميكنه..(بعيد ميدونم كسي الان همچين توانايي داشته باشه )و گرنه اگه الان بشيني سوال تاليفيه خيلي سبز بزني دوهزار نميارزه

براي قرابت هم ميتوني از چاپ هاي ديگه استافاده كني چون تغيير كتاب درسي ربطي به قرابت نداره...

مي گم خودتان بگوييد چه كتاب هاي
نه اينكه من را پاس بدهيد الان خيلي چيز ها عوض شده است
لطفا براي اين هفت تا كتاب رياضي به غير از امار و جبر و احتمال
كتاب خوب رياضي معرفي بكنيد يعني زا صفر تا صد را اموزش داده باشد با تست
و بعد منتظر هستم
فقط اسم كتاب و انتشاراتي را بگيد اگر قيمت را نيز بگوييد عالي مي شود
.
راستي يه چيزي اضافه كنم:ياد گرفتن از روي كتاب آموزش خيلي سخته و وقت زيادي ميگيره اگه بخواي همه ي اين درسا رو از رو كتاب آموزشي بخوني به هيچ كاري نميرسي مگه اينكه يه كتاب آموزشي باشه در حد فيزيكه فار....كه نداريم...خود داني ديگه

pouyacapitan
25-08-2012, 16:22
دوستان کسی خبر داره واسه دین و زندگی جدید کتاب تست اومده یا کی میاد؟

<<DaRk kNiGhT>>
25-08-2012, 18:57
سلام فار عشقه....
من خيلي سبز تستشو داشتم بدك نبود....ولي الان مثه اينكه يه كتاب زده فقط براي آموزش...فكر كنم بد نباشه...راستي كنكوريه؟

سلام
اگه معلم داري اينقدر دنبال آموزش نباش....بشين تست زياد بزن چون اگه معلم داريو و بخواي يه بارم آموزشه يه كتاب ديگرو بخوني واقعا وقت تلفيه...

.
راستي يه چيزي اضافه كنم:ياد گرفتن از روي كتاب آموزش خيلي سخته و وقت زيادي ميگيره اگه بخواي همه ي اين درسا رو از رو كتاب آموزشي بخوني به هيچ كاري نميرسي مگه اينكه يه كتاب آموزشي باشه در حد فيزيكه فار....كه نداريم...خود داني ديگه

دوست عزیز شما که کنکور دادی از رو فار هم خوندی و اینقدر تعریفش میکنی چند درصد فیزیک زدی تو کنکور؟
از سؤالات مربوط به پیش چند تا درست جواب دادی؟

<<DaRk kNiGhT>>
25-08-2012, 19:00
دوستان از بین کتاب های زیر برای عربی کدوم رو پیشنهاد میدید؟
1.مبتکران ایاد فیلی
2.خیلی سبز فوت و فن
3.عربی کامل گاج
یا اگه هر کتاب دیگه ای میشناسید که بهتر باشه؟ در مورد ادبیات چی پیشنهاد میدید؟

pouyacapitan
25-08-2012, 21:07
1.مبتکران ایاد فیلی
2.خیلی سبز فوت و فن
3.عربی کامل گاج
یا اگه هر کتاب دیگه ای میشناسید که بهتر باشه؟

عربی عمومی کنکور گاج.
ببین من عربیم گلابی بود،گلابیه گلابی!
ولی رفتم کلاس هر جلسه بعدش جزورو خوندم و تست زدم از این واقعا راه افتادم و علاقه مند شدم.
کتاب خوبیه.
همه ی تستای سنجش و سراسری تا ۹۱ و داره

<<DaRk kNiGhT>>
25-08-2012, 22:37

دین و زندگی کتاب پیش دانشگاهیش خیلی تغییر داشته و هنوز هم منتشر نشده،اینه که کتاب های چاپ جدید هنوز نیومدن که مطابق کتاب 91-92 باشه.

m.prodigy
25-08-2012, 22:50
1.مبتکران ایاد فیلی
2.خیلی سبز فوت و فن
3.عربی کامل گاج
یا اگه هر کتاب دیگه ای میشناسید که بهتر باشه؟

برای تست زدن یا اموزش؟
برای آموزش من سبز گاج رو معرفی میکنم=>اکیدا از فوت و فن پرهیز کنید چون حجیمه و نکته ها اضافی زیادی داره
برای تست عربی 4 درس در 4 کتاب کانون=>تستهای آزاد ؛سراسری،سنجش رو داره+رنگی هست و موقع خوندن حس خوبی بهت دست میده

در مورد ادبیات چی پیشنهاد میدید؟
کتاب خیلی سبز خوبه/گاج هم خوبه

lil0
25-08-2012, 23:25
دوست عزیز شما که کنکور دادی از رو فار هم خوندی و اینقدر تعریفش میکنی چند درصد فیزیک زدی تو کنکور؟
از سؤالات مربوط به پیش چند تا درست جواب دادی؟
سلام
ميترسي از قضيه ي كوزه گر؟؟؟؟:46:

ببين من فيزيك 53 زدم...
راستش چون بعده كنكور نيومدم صحيح كنم نميدونم از فيزيك پيش چندتا درس زدم..ولي فك كنم بيشتر همون فيزيك پيش رو زدم چون 2 فصله آخره پيش 2 كه گلابيه(اكثرا همه ميذارن واسه آ؛خر چون تست آسونا از اونه) از نظره من هم فصله 3 (نوسان )و 4(موج ها كلا) هم تستاش خيلي خوبه يعني روتينه....(الكتروهم چيز خاصي نداره يه كم حفظيه بعدم يانگه فك كنم)

حالا چطور مگه....
من رتبم بيشتر به خاطر عمومي داغون شد.....فك كن عربي 20%زدم...

1.مبتکران ایاد فیلی
2.خیلی سبز فوت و فن
3.عربی کامل گاج
یا اگه هر کتاب دیگه ای میشناسید که بهتر باشه؟ در مورد ادبیات چی پیشنهاد میدید؟

كتاب مبتكرانو من اول دبيرستان كه بودم گرفتم...خوشم نميومد اصلا ..ميدوني يه جاهايي كم گفته بعضي جاها گنگه ولي فك كنم ويرايشش كردن...
خيلي سبز همونطور كه يكي از بچه گفت نكته ي اضافي زياد داره...اگه بخواي بخوني بايد خودت تشخبص بدي كدام بدرد ميخوره. ولي خيلي سبز جواب تستاش رو خيلي خوب گفته...

براي ادبيات:املا:هامون سبطي(اگه اينو تموم كردي يه وقتي براي تمرين ميتوني سراغ خيلي سبز هم بري)
قرابت :سبطي
آرايه الگو هست كه بيشتر تست داره ولي اگه كتاب همايش ادبيات هامون سبطي اون جلديش كه توش ارايه داره رو بگيري خيلي خوب توضيح داده ولي ديگه از تست خبري ني.
كتاب جامع هم خواستي الگو خوبه

راستي يه چيزي از الان همه ميشينن هي قرابت ميزنن هي قرابت ........باور نزديكاي كنكور ميفهمي آسونترين تستا قرابته از املا و آرايه اصلا و ابدا غافل نشو هر دو تا نياز دارن به زمان زياد براي كسب مهارت مخصوصا آرايه.....اگه توجه نكني به اين مورد درصد ادبيات به زور به 50 ميرسه...

من براي لغت هم جعبه لايتر استفاده ميكردم از اوايل تير تا اخراي اسفند به جز 1 هفته هر روز منظم انجام ميدادم به نظرم واقعا جواب داد(البته اينجوري كه كانون ميگه هيچي فراموشت نميشه نيست)ولي مطمئنا اگر هم يادت بره با يه مرور كوتاه خيلي زود به ذهنت بر ميگرده(زمان مرور رو كم ميكنه)

Mohammad Yek110
26-08-2012, 12:52
سلام
عذر میخوام سوالم زیاد به دانشگاه مربوط نیست
برای اول دبیرستان چه کتابای کمکی لازمه؟چه درسایی؟
برای ریاضی اینجا و چندجا دیگه تحقیق کردم می گفتن خیلی سبز و مبتکران خوبه
برای همین ریاضی و درسایی که کتاب کمک درسی و کار لازم دارن چی پیشنهاد می کنین ؟
درسمم ضعیف نیست.معدل بالای 19.90
ممنون:11:

12p
26-08-2012, 15:57

یه نصیحت بهت میکنم جدی بگیر!
برای دین و زندگی فقط یه ایات روایات الگو بگیر گاج نگیریا..دیگه نیازی به کتاب تست نیست چون بعد عید که دور دنیا میگیری همه تستای سراسری می زنی و برات تکراری نمی شن.
من خودم هم جامع الگو و هم ایاتش رو داشتم الکی جامعش کتابو کپی کرده وقتت رو تلف میکنه البته شاید بگی همگامان اینجوری نیست ولی نیازی نیست تو کتاب درسی رو چند بار بخون بعد از روی ایات الگو پیامها و قرابت و اینکه چه سالی از چه مفهومی تو کنکور استفاده شده رو از روش بخون بعد خود این کتاب تست تالیفی سنجش و ازاد و سراسری رو داره بعد عید هم دور دنیا در4ساعت رو که گرفتی هرچی تست سراسری داخل و خارج رو حداقل 2 بار میزنی.
به خدا همش از دلسوزی اینا رو گفتم تو الان داغی مثل پارسال خودم این اشتباه رو نکن دور خودت رو شلوغ نکن!

constant_boy23
26-08-2012, 21:27
سلام فار عشقه....

سلام

ضمنا نميشه 3 الي 4 كتاب بشه.....

جبر و احتمال.:من هم فار داشتم هم خوشخوان ...خيليا ميكن خوشخوان سخته ولي به نظرم تستاي كنكور بيشتر تو سبكه اين كتابه ....فار هم بدك نيست ولي من نظرم رو خوشخوانه(بستگي به سطحه خودتم داره)...آموزشش خيلي مختصر مفيده .(البته يه چيزي بگم.گسسته از نظرم درسيه كه يه معلم خوب داشته باشي واقعا بهتر از اينه كه از رويه يه كتاب آموزشي بخواي ياد بگيري
خيلي از كتاباي گسسته پره از فرمول هاي واقعا بدرد نخور .....)

هندسه تحليلي:گاج خوبه ولي فرمولاي چرتو پرت زياد داره خودت بايد تشخيص بدي كودومش بدرد بخوره اين توانايي هم وقتي پيدا ميكني كه با سوالاي كنكور آشنا باشي وقتي هم با سوالاي كنكور آشنا ميشي كه تستاي كنكور رو زده باشي.....
براي آموزشش من كتابي نداشتم
هندسه پايه:هندسه 1 گاج خوبه ولي بازم قضيه فرمول توش صادقه البته كمتر از تحليلي...هندسه ي پايه دريافتم واقعا خوبه به نظرم من همون دريافت كافيه ....سطحش هم مقه كنكوره)
حسابان من كتاب نداشتم..
ديف همهمينطور(براي آموزشش منظورمه ها) ولي براي تست اين 2تا بانك تست انديشه فائق خيلي خوبه... 30سال قلم چي هم بد نيست ولي تست قديمي خيلي داره همون 10 سالش بهتره....

سلام...
اولا:اگه معلم نداري بايد بخوني....اگرم معلم داري و خوب هم هست فار نيازي نيست(كه بعيد ميدونم معلمي بتونه مطالب فيزيكو مقه اين مفهومي توضيح بده لااقل من كه نداشتم)
ثانبا:به خاطر اين كتاباش اينقدر حجيم شده كه خوب مطالبو حلاجي كرده....
ثالثا:اگه بخواي از الان فكر اين باشي كه 1500 صفحه چه جوري بخوني كه هيچي ديگه....كنكور شركت نكن
:31:

يه نظرم اينكه ميگن سطحش فلانه درست نيست...
شما داري واسه كنكور ميخوني ديگه .....سطحه كتابم بايد در همون حد باشه...كه گاج سطحش در همون حده....كتابايي كه سوال تاليفي دارن به درد كسي ميخوره كه ديگه واقعا سوال كنكورا رو فوله...و ديگه تو دو سوت حل ميكنه..(بعيد ميدونم كسي الان همچين توانايي داشته باشه )و گرنه اگه الان بشيني سوال تاليفيه خيلي سبز بزني دوهزار نميارزه

براي قرابت هم ميتوني از چاپ هاي ديگه استافاده كني چون تغيير كتاب درسي ربطي به قرابت نداره...

.

فقط ميتوني بهم بگي كدوم جلدا رو بايد تهيه كنم ...؟ اخه واقعا ميرم تو سايتشون همش فيزيكه ...كتاب ازمون پيش يك رو لازمه بگيرم يا همون تستاي كنكور و ميشه از روي ور دنيا گاج زد ؟
اتفاقا منم مدرسه دولتي درس ميخونم معلم يه كم گاگول(با عرض معذرت ) ...:31:

alavi71
26-08-2012, 23:10
سلام

سلام دوست
کتابها بستگی به سطح شما داره یعنی ممکن 1 کتاب برای دو دانش اموز اصلا مناسب نباشد.
پس شما با توجه به نوع نیاز (وجود درسنامه قوی-آموزش-تست-پاسخ تشریحی و ...) کتاب رو خرسید کنید
کتاب های خوب ریاضی 1-گاج-2-مبتکران و خیلی شبز
البته خیلی سبز پر حجم و فراتر از مدرسه و کتاب وکنکور هست.....
موقع خرید نگاهی به کتاب بیندازید در صورت نمایل ان را خرید کنید تا پشیمان نوشید
موفق باشید

lil0
27-08-2012, 08:41
فقط ميتوني بهم بگي كدوم جلدا رو بايد تهيه كنم ...؟ اخه واقعا ميرم تو سايتشون همش فيزيكه ...كتاب ازمون پيش يك رو لازمه بگيرم يا همون تستاي كنكور و ميشه از روي ور دنيا گاج زد ؟
اتفاقا منم مدرسه دولتي درس ميخونم معلم يه كم گاگول(با عرض معذرت ) ...:31:

كجا همش فيزيكه؟؟؟؟
4 تا بيشتر فيزيك نداره...

تو پيش دانشگاهياشو بگير ديگه....(اگر هم ميخواي يجا نگيري فعلا پيش 2 رو نگير)

كتاب آزمونشو نميخواد چون زياد جالب نيست خيلي غلط داره نميدونم اصلاح كردن يا نه....

ببين فقط يه چيزي من خودم جلد 1 رو زياد نخوندم ....من فيزيك پيش رو ديگه از حركت دايره اي به بعد فقط از رو فار ميخوندم (حركت شناسي و كمي از ديناميك رو از همون معلم ياد گرفتم)
اينو واس اين گفتم كه جلد 1 خيلي مفصله يه موقعه زده نشي بگي بابا اين چيه خيلي زياده.............زياد كه هست ولي ديگه اگه خود بخواي بخوني چاره اي نيست....

12p
27-08-2012, 13:58
سلام
درود
باتوجه به اینکه میگی معدلت خوبه برای سال اول چیزی نیاز نداری البته اینو بگم که معدل راهنمایی با دبیرستان فرق داره چون تو راهنمایی نمره ریاضی و ورزش از لحاظ تاثیر تو معدل یکیه اما تو دبیرستان اینطوری نیست و شاید فک کنی چون من راهنمایی 19.90 شدم پس دبیرستان هم همینم در صورتی که دروس نسبت به راهنمایی سنگین تر میشن به هر حال با توجه به اینکه بچه زرنگی هستی کتاب درسی کفایت میکنه اما اگه اصرار داری خیلی سبز! مورد تایید بنده است.
بیشتر پولاتو جمع کن برا دو سه سال دیگه که کنکور داری کتاب بخری..!:21:

constant_boy23
27-08-2012, 15:24
كجا همش فيزيكه؟؟؟؟
4 تا بيشتر فيزيك نداره...

تو پيش دانشگاهياشو بگير ديگه....(اگر هم ميخواي يجا نگيري فعلا پيش 2 رو نگير)

كتاب آزمونشو نميخواد چون زياد جالب نيست خيلي غلط داره نميدونم اصلاح كردن يا نه....

ببين فقط يه چيزي من خودم جلد 1 رو زياد نخوندم ....من فيزيك پيش رو ديگه از حركت دايره اي به بعد فقط از رو فار ميخوندم (حركت شناسي و كمي از ديناميك رو از همون معلم ياد گرفتم)
اينو واس اين گفتم كه جلد 1 خيلي مفصله يه موقعه زده نشي بگي بابا اين چيه خيلي زياده.............زياد كه هست ولي ديگه اگه خود بخواي بخوني چاره اي نيست....

فقط يه چيز ديگه ..من تجربي ام ....سايت فار تفكيك تجربي رياضي نكرده .فق نوشته فيزيك فار ...يعني سر فصل هاي رياضي و تجربي كاملا شبيه هم هست ؟‌

Mohammad Yek110
27-08-2012, 16:25
درود
باتوجه به اینکه میگی معدلت خوبه برای سال اول چیزی نیاز نداری البته اینو بگم که معدل راهنمایی با دبیرستان فرق داره چون تو راهنمایی نمره ریاضی و ورزش از لحاظ تاثیر تو معدل یکیه اما تو دبیرستان اینطوری نیست و شاید فک کنی چون من راهنمایی 19.90 شدم پس دبیرستان هم همینم در صورتی که دروس نسبت به راهنمایی سنگین تر میشن به هر حال با توجه به اینکه بچه زرنگی هستی کتاب درسی کفایت میکنه اما اگه اصرار داری خیلی سبز! مورد تایید بنده است.
بیشتر پولاتو جمع کن برا دو سه سال دیگه که کنکور داری کتاب بخری..!:21:

خیلی سبز رو گرفتم.خیلی عالیه.مبتکرانم گرفتم:دی فکر کنم همون خیلی سبز کافی باشه
یه سوال :
همه کتابای خیلی سبز انقد خودمونی و پسر خاله ای هستن؟:دی

<<DaRk kNiGhT>>
27-08-2012, 17:21
فقط يه چيز ديگه ..من تجربي ام ....سايت فار تفكيك تجربي رياضي نكرده .فق نوشته فيزيك فار ...يعني سر فصل هاي رياضي و تجربي كاملا شبيه هم هست ؟‌

فقط یه سری تفاوت جزیی دارن.مثلا حرکت پرتابی و نسبی فقط برا رشته ریاضی اند.
(تو فصل اول)

<<DaRk kNiGhT>>
27-08-2012, 18:17
دوستان کسی کتاب ریاضیات پایه عالی ای سراغ داره؟

alavi71
27-08-2012, 18:37

سلام دوست کتابها بسته به نوعی که میخواهید سطح -و اموزشی یا تستی برای همه افراد یکسان نیست
کتابهای خوب ریاضی بازار
گاج-خیلی سبز-مبتکران به نظر من هستند.
کتاب رو برسی کنید در صورتی که برای شما مفید بود خریداری کنید

12p
28-08-2012, 10:32
خیلی سبز رو گرفتم.خیلی عالیه.مبتکرانم گرفتم:دی فکر کنم همون خیلی سبز کافی باشه
یه سوال :
همه کتابای خیلی سبز انقد خودمونی و پسر خاله ای هستن؟:دی
برای چه درسایی چه کتابایی و از چه انتشاراتی گرفتی؟؟؟؟
بله تقریبا همشون همینطورین!البته یه وقت نری چشم بسته بخاطر این موضوع کتاباشو درو کنی بیا...:27:

Mohammad Yek110
28-08-2012, 13:15
برای چه درسایی چه کتابایی و از چه انتشاراتی گرفتی؟؟؟؟
بله تقریبا همشون همینطورین!البته یه وقت نری چشم بسته بخاطر این موضوع کتاباشو درو کنی بیا...:27:

ریاضی یک - خیلی سبز - علی بیطرفان
ریاضیات 1 - مبتکران - حسین انصاری ، سیامک قادر

نه بابا:دی
برای شیمی و فیزیک چی خوبه؟البته اونا رو صبر می کنم ببینم دبیرا چی میخوان:دی

pouyacapitan
28-08-2012, 16:42

فقط اینو بگم اون ریاضی ۱،۱ تومن نمیرزه!
تمرینات مزخرفش خیلی خیلی زیادن!این کتاب و اصلا نخون.
من خیلی سبز ریاضی ۱ نخوندم ولی می دونم که خیلی سبز اگه زرنگ باشی امکان نداری بگی کتابش بده.
من گاج داشتم که خوب بود.
سعی کن اون اتحاد و تجزیه و عبارات جبری خوب یاد بگیری.
فیزیکتم خوب یاد بگیر.یعنی سعی کن هدفت این باشه که فیزیک خوندن یاد بگیری.

<<DaRk kNiGhT>>
28-08-2012, 17:27
سلام دوست کتابها بسته به نوعی که میخواهید سطح -و اموزشی یا تستی برای همه افراد یکسان نیست
کتابهای خوب ریاضی بازار
گاج-خیلی سبز-مبتکران به نظر من هستند.
کتاب رو برسی کنید در صورتی که برای شما مفید بود خریداری کنید

سطح ریاضی پایه متناسب با کنکوره دیگه.
در ضمن گاج و خیلی سبز که اصلا ریاضی پایه ندارن مبتکرانم که اگه داشته باشه من که تا حالا ندیدم.فک کنم باید منتظر فار بمونیم تا اول مهر اگه بدقولی نکنن.

Mohammad Yek110
29-08-2012, 09:44
فقط اینو بگم اون ریاضی ۱،۱ تومن نمیرزه!
تمرینات مزخرفش خیلی خیلی زیادن!این کتاب و اصلا نخون.
من خیلی سبز ریاضی ۱ نخوندم ولی می دونم که خیلی سبز اگه زرنگ باشی امکان نداری بگی کتابش بده.
من گاج داشتم که خوب بود.
سعی کن اون اتحاد و تجزیه و عبارات جبری خوب یاد بگیری.
فیزیکتم خوب یاد بگیر.یعنی سعی کن هدفت این باشه که فیزیک خوندن یاد بگیری.

افتضاحه مبتکران:2:
این چه تمریناییه؟
باید نابغه باشی تا حل بشه
اه
گاج خوبه؟اینو بدم به دوستم(دنبال مبتکران بود) گاج بگیرم؟

pouyacapitan
29-08-2012, 21:23
افتضاحه مبتکران:2:
این چه تمریناییه؟
باید نابغه باشی تا حل بشه
اه
گاج خوبه؟اینو بدم به دوستم(دنبال مبتکران بود) گاج بگیرم؟

من الان پیشم.۳ سال پیش خوندم اون کتابارو.
مبتکران بنداز بره اگه نشد اتیش بزن.
گاج خوب بود ولی شما که با خیلی سبز راحتی حتما گاج واست راحت میاد.

12p
30-08-2012, 10:58

سلام!
برای ریاضی چه خبره 2تا کتاب گرفتی؟؟؟؟؟؟؟مگه می خوایی المپیاد شرکت کنی؟:31:یه دونه کافی بود.
و اینکه اصلا اصلا به هیچ وجه یرای شیمی سال اول کتاب نگیــــــــــــر! همون کتاب درسی هم زیاده چه برسه به کمک درسی.کلا شیمی اول تو کنکور نمیاد و همش حفظیه که فواید نفت چیه؟محیط زیست چرا الوده است؟برای یه کیلو انبه(!) چند لیتر اب مصرف میشه؟و...اینو از یه خبره شیمی بپذیر:21:
ودر اخر برای فیزیک تنها چیزی که میشه روش بیشتر کار کرد 2 فصل اخر فیزیکه که تو کنکور هم میاد به علاوه اینکه از بقیه فصول یا یه سوال مستقیم تو کنکوره یا بعدا مفصل تر مخونین مثل انرژی مکانیکی و جنبشی و.. پس توصیه من اینه که صبر کن مدرسه بری ببینی فیزیک چه طوریه شاید همون کتاب و تمرینات دبیر کافی باشه.برای تشریحی که حتما کافیه اما برای کنکور صبر کن چون شما بعدا اگه کنکوری در کار باشه باید این فصول رو یه بار خوب بخونی!

موفق باشی:5:

maziyarkhani
02-09-2012, 23:22
سلام بچه ها . عربی کنکور چی پیشنهاد میدید ؟ یه کتابی معرفی کنین که کامل باشه یعنی ترجمه و تعریب و درک مطلب هم توش باشه........ تخته سیاه خوبه ؟

12p
04-09-2012, 10:58
سلام بچه ها . عربی کنکور چی پیشنهاد میدید ؟ یه کتابی معرفی کنین که کامل باشه یعنی ترجمه و تعریب و درک مطلب هم توش باشه........ تخته سیاه خوبه ؟
سلام
تخته سیاه رو ندیدم اما شنیدم که خوبه و پرفروشه!
فوت وفن عربی از نشر خیلی سبز هم خوبه ولی سطحش بالاس..و عربی به زبان ساده تالیف ایاد فیلی که از پایه تدریس می کنه.
همینطور کتاب های گاج سبز هم پرطرفدار هستن اما خودت همه رو از نزدیک بررسی کن!

پیروز باشید:46:

mohamadrezakaka
04-09-2012, 17:14
سلام برا هندسه 2 آموزش کامل چی خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

<<DaRk kNiGhT>>
04-09-2012, 19:50
سلام برا هندسه 2 آموزش کامل چی خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز اگه سال سوم هستید کتاب درسی +هندسه ۲ مبتکران تالیف فرهاد ابولقاسمی رو به دقت بخون.
اگه برا کنکور میخوای نشر دریافت که هندسه ۱و۲ با هم هست خیلی خوبه.

Kingarr
05-09-2012, 10:53
برای شیمی پایه من شیمی 2 و شیمی 3 مبتکران را دارم . برای پیش شیمی مبتکران خوبه ؟
سلام میشه چند تا کتاب خوب برای موارد زیر معرفی کنید ؟ (رشتم تجربیه)
1. معنی لغت ادبیات فارسی
2. قرابت معنی ادبیات فارسی
3. املا ادبیات فارسی
4. آرایه های ادبیات فارسی
5. کتاب فیزیک خوب برای پایه و پیش (به غیر از گاج و گتاب های خیلی سبز)
6. کتاب ریاضیات تجربی
7. کتاب عربی تست !!! (به غیر از گاج) نمی دونم اون کتاب خیلی سبز (که عکس صفحه کلید روشه ) خوبه یا نه !؟

ممنون که راهنمایی کنید >> سطح کتاب هارو بالا در نظر بگیرید <<

m.prodigy
05-09-2012, 11:37
1. معنی لغت ادبیات فارسی
3. املا ادبیات فارسی
کتابهای درسی

خیلی سبز

سطح بالا: گتابهای پیش و پایه بنفش کانون فرهنگی اموزش
سطح متوسط به بالا :نشر الگو

6. کتاب ریاضیات تجربی

خیلی سبز/

نادر1368
06-09-2012, 20:15
براي هندسه 1و2 گاج خوبه يا كانون!چون همه ميگن فوق العاده افتضاحه!براي هندسه تحليلي گاج چطوره!؟براي حسابان نشر الگو فوق العاده پيچونده!نمي دونم همين رو ادامه بدم!با گاج سفيد يا كتاب محوري گاج رو هم بگيرم!؟:11:

lil0
06-09-2012, 23:15
براي هندسه 1و2 گاج خوبه يا كانون!چون همه ميگن فوق العاده افتضاحه!براي هندسه تحليلي گاج چطوره!؟براي حسابان نشر الگو فوق العاده پيچونده!نمي دونم همين رو ادامه بدم!با گاج سفيد يا كتاب محوري گاج رو هم بگيرم!؟:11:

تحليليه گاج : تستاش بد نيست ...ولي تويه پاسخ هاش و درسنامه هاش خيلي نكته هاي اضافي آورده. يه چيزايي كه واقعا به درد كنكور نميخوره...يه فرمولايه چرتو پرتي...ولي اگه بتوني اينا رو سوا كني كتاب خوبيه.
حسابان من نداشتم كتاب.

در مورده هندسه....هندسه ي كانون رو نديدم
هندسه 1 گاج خوبه مخصوصا چاپ قديمش.

يه كتاب ديگه هم براي هندسه ي كنكور هست به نام دريافت...خيلي خوب و جمع و جوره ولي تست كم داره (خيلي كم) حتما ببينش.

*M!L4D*
07-09-2012, 12:04

هندسه پایت اگه قوی هست خوشخوان یا خیلی سبز بگیر .. !
اما اگه متوسط هستی گاج خوبه
تحلیلی هم فک کنم گاج بهترین باشه ... ! ( به نظر من در کنارش کتاب آزمون هندسه تحلیلی فار رو هم بگیر . خیلی کتاب خوبیه )
واسه حسابان هم به نظر گاج سفید واسه کنکور لازم و کافی هست

lil0
07-09-2012, 17:53
تحلیلی هم فک کنم گاج بهترین باشه ... ! ( به نظر من در کنارش کتاب آزمون هندسه تحلیلی فار رو هم بگیر . خیلی کتاب خوبیه )
واسه حسابان هم به نظر گاج سفید واسه کنکور لازم و کافی هست.

درمورده كتاب خيلي سبز///
يكي از مزخرف ترين كتاب هاي جهان

يعني شما رو يه ربات فرض كرده ....فقط فرموليه از اول تا آخر براي هر حالتي يه فرمولي درآورده...

*M!L4D*
07-09-2012, 22:09
.

درمورده كتاب خيلي سبز///
يكي از مزخرف ترين كتاب هاي جهان

يعني شما رو يه ربات فرض كرده ....فقط فرموليه از اول تا آخر براي هر حالتي يه فرمولي درآورده...
تقریبا حق با شماس . اما میشه از این کتاب استفاده ی بهینه هم کرد . مثلا شما اگه بیاین وقت بزارین تمام فرمولا رو اثبات کنید مطمئنا دیگه مشکلی تو هندسه ندارید
در ضمن فراموش نکنیم ک تست های این کتاب کم نظیرن
... اما در کل واسه یه کنکوری زیاد مناسب نیست بیشتر بدرد بچه های علاقمند هندسه در مقطع دوم و سوم میخوره

lmohsen
08-09-2012, 02:20
ریاضیات تجربی خیلی سبز (خیلی خیلی مهم دوستان توجه کنند)

این کتاب تو سال 91 تجدید چاپ شد و روش زده + کنکور 91 خیلی ها بدون اینکه دقت کنند میگیرند چون میگن حتما ویرایش جدیده اما اینطور نیست! بعضی از چاپ های 91 تنها تجدید چاپ اند! و زیاد به کار کنکور 92 نمی ایند
راستی فکر کنم رو چاپ هایی که ویرایش جدیدند دوباره زده بر اساس کتاب درسی جدید و + 91 حذف شده
مطمئنم که چاپ 24 و فکر کنم 23 این کتاب ویرایش جدیده و به درد کنکور 92 میخوره این 2 چاپ رو مطمئنم شاید بعضی از چاپ های قبلی هم ویرایش جدید باشن خودنون بررسی کنید حتما حتما وگرنه...
اکثر هنوز بخش نشده ویرایش جدیدش اما میتونید تماس بگیرین انتشارات تلفنی بخرین اما تاکید کنید ویرایش جدید رو می خواین.

دوستان این کتاب های هم چاپ شده و یا داره چاپ میشه گفتم اطلاع رسانی کنم شاید به کار دوستان بیاد!

کتاب های فیزیک :
فیزیک جامع خیلی سبز تجربی و ریاضی
فیزیک پایه (1 و 2) فار تو اذر و یا دی چاپ میشه
فیزیک 1 خیلی سبز داره چاپ میشه
فیزیک جمعبندی خیلی سبز چاپ شده شیمیش هم تو مهر میاد
فیزیک میکروطبقه بندی گاج جلد 2 که شامل پاسخ تشریحیشه تو شهریور قرار چاپ بشه
راستی فیزیک پیش جلد 1 خیلی سبز طرح جلدش عوض شده اما کتاب همونه

کتاب های ریاضی:

کتاب ریاضایت پایه فار درس و تست داره چاپ میشه به کار بچه های تجربی هم میادفکر کنم چون شامل این فصل هاست:
محاسبات جبری و معادالت
تابع
مثلثات
تابع نمایی و لگاریتم
دنباله و تصاعد
آمار و مدلسازی

قسمتی از فصل تصاعد و لگاریتم کتاب:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کتاب هندسه 1 اموزش و تست انتشارات فار(فکر می کنم کتاب خوبی باشه سبکش مثل فیزیک فار)
قسمتی از کتاب:

کتاب هندسه 2 فار فکر کنم اواخر مهر چاپ میشه
کتاب دیفرانسیل فار به زودی چاپ میشه

کتاب های عمومی:

دینی جامع خیلی سبز و الگو و گاج بر اساس کتاب درسی جدید(تو سایتشون زده)
کتاب زبان فارسی خیلی سبز خوان سوم چاپ شده
چاپ جدید(نمیدونم از کدوم چاپ به بعد) یعنی چاپ 91 زبان جامع خیلی سبز ویرایش شده(به قول خودشون خیلی بهترش کردند)

زیست و بچه های تجربی:

کتاب زیست پیش1 فار تست و درس چاپ شده

قسمتی از کتاب:

کتاب همایش زیست نشر دریافتخیلی میتونه کمک کنه به جمعبندی و مرور تو طول سال:
جلد 1 = زیست دوم و سوم
جلد 2= زست سال چهارم و زنتیک مندلی
تمام نکات زیست رو طبق فصل های کنتاب + نکات ترکیبی و تعیین برخی همه اغلب و...
در خلال نکته های هر فصل تست هم اورده.
قسمتی از کتاب رو از اینجا میتونید ببینید:

کتاب زمین شناسی نشر دریافت هم کتاب خیلی خوبیه از خیلی سبز خیلی بهتره ببینید قسمتی رو:

مولف زمین خیلی سبز و نشر دریافت هر دو از مولف های انتشارات اندیشه سازانند اما زمین دریافت خیلی هدفمند تره

راستی تغییرات کتاب زیست پیش و شیمی خیلی سبز رو میتونید از سایت خیلی سبز دانلود کنید(کتاب زیستشون اکثز حذفیات داشته چیزی اضافه نشده,گفته چه تست هایی رو از کتاب زیستشون خط بزننین اما نگفته کدوم چاپ)

دعامون کنید , لطفا!
موفق باشید

lmohsen
08-09-2012, 06:30
برای پیش شیمی مبتکران خوبه ؟

خوبه اما خیلی سبز بهتره
اگه داری همون رو استفاده کن هردو کتاب های خیلی خوبین اما خیلی سبز بهتره
شیمی پیش خیلی سبز به چند دلیل:
تازه تالیفه و سطحش به کنکور های اخیر نزدیکتره
ایده های نو و سوالهای خوب زیاد داره(ادر سطح کنکور و در اخر هر بخش تست های سخت تر و شاید ترکیبی)
....
1. معنی لغت ادبیات فارسی

با توجه به اینکه تو کنکور امسال معنی لغت تو متن و یا شعر سوال شده بود
حتما خیلی سبز بگیر چون تقریبا برای هر لغت یه بیت شعری چیزی اورده و معنا های مختلف وازه رو داده و تست های خوبی دار
درس به درس همه ی لغات رو اورده

اگر تو قرابت مشکل خاصی نداری نشر الگو بگیر
اما اگه مشکل داره و میخوای خوب یادبگیری شعر رو معنی کنی
کتاب قرابت معنایی نشر دریافت تالیف دکتر سبطی رو بگیر عالیه
قسمتی از کتاب رو میتونی اینجا ببینی:

3. املا ادبیات فارسی

اگه سطح املات خوبه املای نشر دریافت رو بگیر کتاب خوبیه
اما اگه املات ضعیفی املا خیلی سبز بگیر تمرین های بیشتری داره و درس به درس لغات رو بررسی کرده

برای منبع تست کتاب ارایه نشر الگو بگیر
برای اموزش کتاب همایش ادبیات نشر دریافت جلد اولش رو بگیر ارایه ها رو خیلی خوب اموزش داده و اینکه چطور جواب بدی سوال های ارایه رو!
قسمتی از کتاب:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] aban%20Farsi.pdf

فیزیک خیلی سبز سطخش متوسط به بالاست مگه سطح بالا نمی خوای؟

6. کتاب ریاضیات تجربی

خیلی سبز بگیر اما حتما حتما ویرایش جدیدش چون بعضی از چاپ های 91 این کتاب که روش زده + کنکور های 91 تجدید چاپ اند و تغییرات کتاب درسی جدید روش اعمال نشده
میگیری ختما بررسی کن
می دونم ویرایش جدیدش که بر اسا کتب درسی جدیده چاپ 24و 23 مطمئنم ویرایش جدیده
دقت کن ویرایش حدید باشه چون کتاب فروشی ها جهت فروش کتابشون میگن همینه چاپ 91 جدید ترینه درسته زده روش +91 اما دلیلی بر ویرایش جدید بودنش نیست!

7. کتاب عربی تست !!! (به غیر از گاج) نمی دونم اون کتاب خیلی سبز (که عکس صفحه کلید روشه ) خوبه یا نه !؟

اره کتاب خیلی خوبیه (اموزش هم داره اما نه به اندازه ی فوت و فنش)

در هر صورت خودت بررسی کن بببین کدوم کتاب برات مفید تره
خواهش میکنیم!

شما هم ما را دعا کنید ,لطفا!
امیدوارم موفق باشی

داداش من رشتم ریاضی نبوده و اطلاع زیادی ندارم اما :
هندسه 1 فار کتاب خوبیه اموزش و تسته
قسمتی از کتاب:
هندسه 2 فار هم قراره تو مهر چاپ شه فکر کنم.
هندسه پایه(1و2)نشر دریافت هم کتاب خوبیه اموزش جمع جور و تست(اما خیلی تست نداره)
هندسه تحلیلی نشر دریافت هم چاپ شده یه نگاهی بنداز:
اینجا میتونی قسمتی از کتاب رو ببینی:
مولف هندسه تحلیلی و پایه نشر دریافت مولف کتاب هندسه سیاه گاج و قلمچی قرمز گسسته و اندیشه فائق و... هستش
مولف هندسه فار هم از مولف های دیفرانسیل و ریاضی تجربی ....اندیشه سازان بوده
در هر صورت خودتون تحقیق کنید و کتاب ها رو ورق بزنید
موفق باشید

...........:دی
سلام
سال اول میری؟
یا دوم؟
شیمی میتونی از کتاب کار شیمی 1 خیلی سبز استفاده کنی (میتونه برای امتحانات مفید باشه مخصوصااگه امتحان شیمیت هماهنگ بشه)
قسمتی از کتاب:

برای فیزیک هم میتونی از کتاب فیزیک 1 خیلی سبز استفاده کنی (اما این کتاب کنکوریه , تالیف مصلاییi احتمال 99%) اخر شهریور میاد یا مهر
فیزیک 1 و 2 فار هم تو اذر ماه میاد اموزش و تست هستش
اما برای فیزیک توصیه می کنم تشریحی کار کنید چون نیازی نیست از الان خودتون رو با تست گلاویز کنید!!!
الان تست به کارت نمی اد به هیچ عنوان!
موفق باشید

این کتاب در حال چاپ هستش یه نگاهی بنداز شاید به کارت بیاد
کتاب ریاضایت پایه فار
شامل این فصل هاست:
محاسبات جبری و معادالت
تابع
مثلثات
تابع نمایی و لگاریتم
دنباله و تصاعد
آمار و مدلسازی
اموزش + تست اموزشی + ازمون

قسمتی از فصل تصاعد و لگاریتم کتاب:

موفق باشی

s@har
08-09-2012, 21:13
سلام
کدوم کتابهای پیش دانشگاهی از سال تحصیلی 89-90 تا حالا عوض شدن کسی میدونه؟ یه سری کتاب کمک درسی دارم که مال سال 89-90 هستش دین و زندگی ، ادبیات... شیمی ...و زبان... میخوام ببینم به دردم میخورن؟

alavi71
09-09-2012, 09:44
سلام
کدوم کتابهای پیش دانشگاهی از سال تحصیلی 89-90 تا حالا عوض شدن کسی میدونه؟ یه سری کتاب کمک درسی دارم که مال سال 89-90 هستش دین و زندگی ، ادبیات... شیمی ...و زبان... میخوام ببینم به دردم میخورن؟

با سلام
چه رشته ای هستید ؟
برخی کتابها مثل زیست پارسال تغیرات جزیی داشته که میتونید این تغیرات را از سایت مربوطش ببینید.

در درس شیمی

برای سال تحصیلی ۹۲-۹۱ کتاب‌های شیمی متوسطه دچار تغییراتی به شرح زیر شده اند:

تغییرات جزیی در سه صفحه از کتاب شیمی ۱: دانلود تغییرات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تغییرات جزیی در سه صفحه از کتاب شیمی ۳: دانلود تغییرات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تغییرات فراوان در کتاب شیمی ۲: مشاهده تغییرات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تغییرات کتاب شیمی ۴ (بررسی شده توسط آقای علی رضا تمدنی):

در چاپ شیمی پیش دانشگاهی ۹۱ در بخش اول سازوکار هیدروژن دار شدن اتیلن حذف شده و یک جابه جایی در نوشتار مربوط به اثر غلظت در سرعت واکنش ص ۹ و ۱۰ چاپ ۹۰ صورت گرفته است و قسمتی از حاشیه ص ۱۰ حذف شده است.
در بخش دوم تغییراتی را ندیدم.
در بخش سوم در جدول ص ۵۸ تغییراتی صورت گرفته و فکر کنید ص ۶۱ در چاپ قبلی حذف شده و تمرین ۴ و ۵ ص ۶۷ چاپ قبلی حذف شده و مبحث سنجش حجمی اسید – باز به طور کلی حذف شده و چند حاشیه نیز حذف شده است .
در بخش چهارم ص ۹۵ و ۹۶ چاپ قبلی حذف شده اند.

دانلود کتاب‌های درسی شیمی چاپ ۹۱ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کتاب دین و زندگی نیز برای امسال ویرایش شده

در مجموع تغیرات در برخی دروس خیلی زیاد نیستند.ولی همین تغیرات هم میتوانند مهم باشند.
جهت مشاهده تغیرات به وبسات گروه اموزی ان مراجعه نمایدد.
موفق باشید

نادر1368
09-09-2012, 09:52
واسه حسابان هم به نظر گاج سفید واسه کنکور لازم و کافی هست
يعني چطور!من كلا گاج هندسه 1و2 رو يه دور خوندم كم و بيش ميشه گفت ابتكار عملم تو هندسه خوبه!خوب سختي هندسه به ابتكاري بودنشه خوشخوان و سبز سوالات ابتكاري توشون زياده چطورياست!؟هندسه 1و2 مثل گاج جداگانه دارن يا جمع و جور هست؟

*M!L4D*
09-09-2012, 10:43
خوب سختي هندسه به ابتكاري بودنشه خوشخوان و سبز سوالات ابتكاري توشون زياده چطورياست!؟هندسه 1و2 مثل گاج جداگانه دارن يا جمع و جور هست؟

خوش خوان تعریفشو زیاد شنیدم اما زیاد باهاش آشنا نیستم .
اما سبز سوال هاش فوق العاده هستند البته به شرطی ک نخوای فرمول هایی ک واسه هر سبک سوال نوشته اونجارو حفظ کنی . در کل اگه از 20 تا سوال سبز به 10 تاش جواب درست بدی ( تاکید میکنم بدون فرمولاش ) یعنی کارت درسته !!

s@har
09-09-2012, 11:58
در مجموع تغیرات در برخی دروس خیلی زیاد نیستند.ولی همین تغیرات هم میتوانند مهم باشند.
جهت مشاهده تغیرات به وبسات گروه اموزی ان مراجعه نمایدد.
موفق باشید
خیلی ممنون جوابتون خیلی کامل و جامع بود. فقط یه سوال کتاب شیمی و ادبیات پیش دانشگاهی یک و دو خیلی سبز رو دارم(89-90) اینطور که گفتین تغییرات اینا زیاد نیستن .کتاب درسی جدید میگیرم اما خواستم ببینم اگه کمک درسی نگیرم و از همونا استفاده کنم یه وقت تو بعضی جا ها لنگ نمی مونم؟؟
رشتم هم ریاضیه.

lil0
09-09-2012, 13:05
يعني چطور!من كلا گاج هندسه 1و2 رو يه دور خوندم كم و بيش ميشه گفت ابتكار عملم تو هندسه خوبه!خوب سختي هندسه به ابتكاري بودنشه خوشخوان و سبز سوالات ابتكاري توشون زياده چطورياست!؟هندسه 1و2 مثل گاج جداگانه دارن يا جمع و جور هست؟

سوالاي سبز خيلي سخته
اگه هدفت كنكوره نميتونه زياد كمكت كنه
يني اصن تو سبك سياقه كنكور نيست....

حالا چه گيري دادي به سوالاي سخت....همين گاج كافيه كه .
هندسه ي الگو (كتاب ابي )باز يه كم نزديك تره به كنكور سوالات تاليفيش...

نادر1368
09-09-2012, 17:13
من گفتم در حد كنكور باشه كه!:20:وگرنه كشته مرده سوالاي سخت و پيچيده نيستم!يه جوري باشه كه تمام مباحث كتاب رو در بر بگيره اصلا هم اهل فرمول نيستم كه حفظ كنم!البته در هندسه البته بعضي موارد هستن كه بايد فرمول هم بدونيم مثل بخش دايره مگر نه!؟من لب كلام اين رو پرسيدم گاج براي كنكور كافيه فكر كنم "آره"!پس من در كنارش كانون هم ميزنم ميره پي كارش!:11:

POUYOL
09-09-2012, 17:44
سلام

من حدودا دو ساله که در این تاپیک این سایت فعالیت میکنم ولی چند ماه است که به خاطر کنکور ریاضی 91 نتونستم بیام تو سایت و بعد کنکور هم زیاد وقت نکردم.خوشحالم که دوباره در خدمت دوستان هستم.نتایج دولتی هم که پس فردا میاد ولی خدارو شکر دیروز نتایج دانشگاه ازاد اومد و من هم خوشبختانه قبول شدم با تراز 7081.کارنامه ام رو در پست زیر گذاشتم:(به درد داوطلبان سال بعد میخوره)

ولی دوست دارم دولتی قبول شم .اگه اصفهان هم قبول نشم مهم نیست ،به هرحال دانشگاه دولتی یه چیز دیگه است و به ازاد باید ترجیح داد.در کنکور زبان هم رتبه ام شد 1400 منطقه 1 شد و به احتمال زیاد میشد دانشگاه اصفهان مترجمی قبول می شدم ولی هرکی رسید گفت مهندسی خیلی بهتره.امیدوارم پشیمون نشم.

میدونم بعد از کنکور 91 یه سری کتاب کمک اموزشی جدید اومده وبعضی کتابها ویرایش شده اند ولی میتونم باز هم مثل پارسال درمورد کتب کمک اموزشی موجود در بازار به شما کمک کنم.پارسال به کمک بعضی دوستان، دائم جوابای سوالات این تاپیکو میدادیم و بچه ها رو از کیفیت کتب کمک اموزشی کنکور با خبر می کردیم ولی تو این چند ماه فقط به این فکر بودم که دولتی مهندسی عمران قبول شم و برای این ،دیگه سایت نیومدم.

امیدوارم از تجربه یک سال خرید در کتاب فروشی های شهر استفاده کنم و کمکتون کنم.

POUYOL
09-09-2012, 18:10

ببین نادر جون درس هندسه پایه همون طور که میدونی برای حل تستاش نیاز به خلاقیت و ابتکار داری .البته خوشبختانه کنکور 91 بعضی سوالات هندسه مثل دیگر بخش های ریاضی سوالات روتینی پرسیده شد و کافی بود یکی سوالات رایج و فرمول های اصلی هندسه رو بلد باشه تا اکثر سوالات هندسه پایه رو حل کنه.

اقا نادر حتی اگر شما به فکر رتبه زیر 100 هم باشی نیازی نیست که تمام سوالات هندسه پایه رو بزنی. هندسه پایه سخت ترین بخش سوالات ریاضیه و رتبه های برتر کنکور به خاطر همین بخشه که 100 نمیزنند(البته رتبه 2 ریاضی امسال 100 زد ولی نفر اول 97%)شما اگر سوالات رایج و فرمول های اصلی هندسه پایه رو بلد باشی میتونی از حداقل حدودا 4 سوال هندسه بربیایی (طبق کنکور 91 ).هندسه رو بچه های تجربی و ریاضی کنار میزارن ولی بعضی ها هم مثل من یه کتاب خوب می گیرن و در کنکور امسال 4 - 5 تا از سوالات هندسه پایه رو میزنن.(البته ناگفته نمونه که امسال شانسم زد و سوالات روتینی برای هندسه دادند .دوستام هم که هندسه رو کنار گذاشته بودند کلی حسرت خوردند.)پس هر چند هندسه به کابوس بچه های تجربی و ریاضی معروفه ولی این بخش رو کنار نزارید.

هندسه خیلی سبز خوب نیست.حداقل تا پارسال در این تاپیک این کتاب به این معروف بود که ابروی انتشارات معتبر خیلی سبز رو برده.نمیدونم امسال شاید خبری شده .ولی اگه مثل پارسالش باشه که اصلا به درد نمی خوره.

هندسه گاج خوبه ولی اگه میخواهی خوب وقت بزاری و اگه هم میخواهی استفاده کنی ازش حتما باید مهر شروع کنی نه برای نیمسال دوم.سوالاش خلاقیت و ابتکار ادمو قوی میکنه ولی وقت میخواد اساسی.کتاباش هم جدان.

هندسه مبتکران خوبه ولی جدیدا دیگه چاپ نمیشه و رویکرد جدیدی نداره .

به نظر من اگه یه کتاب خوب میخواهی که هم جمع و جور باشه و هم در کم ترین حجم ،بهترین نتیجه رو بده ،کتاب هندسه پایه نشر دریافت رو بگیر.خودمن هم از همین کتاب استفاده کردم.هرچند با این کتاب نمیتونی از اون اندک سوال های ابتکاری هندسه کنکور بربیایی ولی همون سوالات معمولی هندسه کنکور هم که بزنی باید بدونی کلی رقیبو کنار گذاشته ای.البته برای تست کافی نیست کنارش تستای کنکور های سال قبلم هم بزن یا از کانون استفاده کن.روی سوالات دانشگاه ازاد هم زیاد تمرکز نکن چون خیلی هاشون روانی میکنن ادمو.
برای توضیحات بیشتر :

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درمورد تحلیلی گاج هم باید بگم ،کتاب واقعا قویه و نفر اول 89 هم از این کتاب استفاده کرده بود ولی باید بگم بیش از حد نیاز کنکوره. نمیدونم چه قدر اطلاع داری ،ولی باید بدونی که سوالات تحلیلی کنکور معمولا در این کنکور های سال های قبل ،سوالات روتین ،کلاسیک و تکراری هستندو برخلاف بعضی سوالات هندسه پایه شما چندان نیازی نداری خلاقیت قوی ای داشته باشی.به نظر من برای اموزش از فار یا گاج سبز استفاده کن ولی برای تست حتما از ابی قلم چی استفاده کن.این ابی قلم چی رو حتما برای تحلیلی تهیه کنید تا بفهمید چقدر سوالات تحلیلی کنکور شبیه سال های قبل هستند و این هم بدونین یک سوال هندسه تحلیلی سال 73 ارزش سوال 88 رو داره!چون سوالات کنکورهای قبل رو که بررسی کردم دیدم سوالی که دهه هفتاد اومده ،با تغییر عدد در کنکور یکی دو سال پیش اومده.این نمونه ها کم نیستند.به هرحال سریع یه نگاه به مفاهیم و فرمول های اصلی مثلا گاج سبز نگاه کنید و بعد سریع برید سراغ تستها.

POUYOL
09-09-2012, 18:30
خیلی ممنون جوابتون خیلی کامل و جامع بود. فقط یه سوال کتاب شیمی و ادبیات پیش دانشگاهی یک و دو خیلی سبز رو دارم(89-90) اینطور که گفتین تغییرات اینا زیاد نیستن .کتاب درسی جدید میگیرم اما خواستم ببینم اگه کمک درسی نگیرم و از همونا استفاده کنم یه وقت تو بعضی جا ها لنگ نمی مونم؟؟
رشتم هم ریاضیه.

سلام سحر خانوم. روی اینکه کتاب درسی ادبیات رو داشته باشی اصلا حساس نباش.ادبیات کنکور رو رو باید مبحثی اون هم با کتب کمک اموزشی مناسب بخونی. این اشتباهه که درس به درس برای ادبیات بخونی.البته اگه برای تشریحی و امتحانات مدرسه میخواهی خیلی سبز و یا گاج سبز کفایت میکنه.

برای شیمی ،کتاب درسی مهمه البته اون برای بعضی اشکال و مطالب حفظی . کتاب شیمی خیلی سبز کتاب پرطرفداریه ولی نظر من شیمی های مبتکرانه.چون هرچی شما برای شیمی کنکور بخواهید این کتاب داره.

صفحه به صفحه کتاب درسی رو شخم زده. درسنامه های جامع ،به اندازه و خیلی خوبی داره.به درد هر سطحی میخوره، سوالات کنکور های داخل و خارج چه تجربی چه ریاضی رو حلاجی کرده ، سوالای ازاد رو همه رو اورده، با شیوه طنز و کاریکاتور مطالبو به خوبی جا میندازه،ایرادها و ریزه کاری ها و ترفند های طراح و حاشیه های سوالات شیمی کنکور رو دراورده،و خیلی ویژگی های دیگه .

البته باز هم به خودت ربط داره.

mohamadrezakaka
09-09-2012, 18:41
دوستان حالا در کل واسه من که هندسه پایم زیاد خوب نیس چه کتابی خوبه که هم از پایه درس داده باشه هم در حد کنکور باشه؟؟؟؟؟

POUYOL
09-09-2012, 19:06

نمیدونم سطح عربی شما چطوره ولی اگه میخواهی ساده و روون و از پایه توضیح بده عربی ایاد فیلی گزینه مناسبیه.

اگه کتابی میخواهی که کنکورهای خارج از کشور هم پوشش بده کتاب جدید گاج رو بگیر:عربی کامل گاج.

اگه به دنبال بانک تست خوب هستی و به دنبال درصد بالایی و پایه ات هم خوب باشه ،پرسش های چهارگزینه ای عربی خیلی سبز.

عربی فوت و فن خیلی سبز پرطرفداره ولی ایاد فیلی بهتره به نظر من.

درضمن روی درک متن عربی بیشتر وقت بذار . این بخش سخت ترین بخش عربی کنکوره و اینجاست که رتبه ها جا به جا میشن.اگه به طور خاص خواستی برای این بخش کتاب بخری ،یا گاج رو بگیر با عنوان"به همین سادگی" یا درک متن عربی نشر الگو.

POUYOL
09-09-2012, 19:09
دوستان حالا در کل واسه من که هندسه پایم زیاد خوب نیس چه کتابی خوبه که هم از پایه درس داده باشه هم در حد کنکور باشه؟؟؟؟؟

نظر من رو میخواهی : نشر دریافت. با این کتاب هم برای کنکور خونده ای و هم دروقتت صرفه جویی کرده ای . ولی تست های کنکورهای اخیر رو بررسی کن.

امیدوارم جواب بده.برای من که داد.

POUYOL
09-09-2012, 19:30
برای شیمی پایه من شیمی 2 و شیمی 3 مبتکران را دارم . برای پیش شیمی مبتکران خوبه ؟
سلام میشه چند تا کتاب خوب برای موارد زیر معرفی کنید ؟ (رشتم تجربیه)
1. معنی لغت ادبیات فارسی
3. املا ادبیات فارسی
6. کتاب ریاضیات تجربی

1-خیلی سبز خیلی خوبه (از سری کتابهای هفت خوان) ولی فقط تستای کنکور رو نداره (که البته برای این مبحث زیاد حساس نیست از اول تست بزنی وبعد هم تستای کنکور رو میشه زد ) ولی از لحاظ اموزش خیلی خوبه چون لغات شبیه به هم رو در کنار هم اورده و درس به درس رفته جلو.

2-نشر دریافت -دکتر هامون سبطی ،بهترین کتاب دکتر سبطی همینه به نظر من.این کتاب عالیه.

3-خیلی سبز (هفت خوان) - نشر الگو.از هامون سبطی هم خوبه ولی 100 درصد نه.

4 - برای اموزش روون و ساده رمزینه ،برای اموزش مختصر و بانک تست نشر الگو ،و برای یه سری ریزه کاری ها و اموزش جلد اول همایش نشردریافت از دکتر سبطی. نظر من : نشرالگو.

5-غیر از گاج و خیلی سبز فکر کنم نشر الگو گزینه بدی نباشه.البته برای اموزش فار خوبه . اندیشه سازان هم اگه گیر بیاری ،کتابای قوی ای هستند.ولی به نظر من گاج بگیر.

6-گاج خوبه ولی ریاضی خیلی سبز برای سطح و درصد بالاتر خوبه.ریاضی خیلی سبز عالیه.رتبه 3 تجربی میگفت بهترین کتاب کنکوری که خوندم ریاضی خیلی سبز بود.

7-همون عربی خیلی سبز که صفحه کلید روشه.

POUYOL
09-09-2012, 19:43
سلام عزيزان

من رشتمم تجربيه.

مرسي

به نظر من کتاب اقای عباس مرادی با طعم گیلاس انتشارات کوله پشتی کتاب با کیفیت و معروفیه برای این بخش.

اگه سریع بخواهی روی تستای کنکور مسلط بشی ،ریاضیات پایه ابی قلم چی رو بگیر برای ریاضی پایه.چون سوالات ریاضی پایه حتی مثلثات نیاز به فرمول های فرعی نداری و اکثر سوالات کنکور این بخش سوالات نسبتا ساده و کلیشه ای هستند.

تو کتابفروشی باز یه نگاهی بنداز. نظر من رو بخواهی : ابی قلم چی بگیرکه به دردت جمع بندیت هم بخوره.البته باید رو بخشهایی کار کنی که سوالات کنکور ازش میاد مثل مثلثات ،لگاریتم ،دنباله و ....مثلا اون بخش های اولش زیاد به درد سراسری نمیخورن.

POUYOL
09-09-2012, 20:21

به نظر من بهترین کتاب برای دین وزندگی کتاب جامع گاجه. کامل و عالیه این کتاب کاملا منطبق با سوالات کنکوره.

مثلا اگر ایه ای در کنکور یک سال مطرح شد و مفهومش روزی طلبی عنوان شده بود ،گاج هم در بخش اموزشش این ایه رو با همین مفهوم عنوان کرده.(بدون هیچ معادلی)

خط به خط کتاب درسی رو اورده و اندیشه و تحیقیق ،و بخش های کتب درسی کاملا بررسی شده اند و روی یه سری لغات هم تمرکز میکنه و هایلایتشون کرده.مثلا در بخش اموزش دین وزندگی 2 این جور متنی اورده :"هر موجودی خود را وابسته به خالقی می یابد که ...".وقتی یکی اینو میبینه میگه چرا "می یابد" هایلایت شده! ولی وقتی شما سوال دینی هنر 87 رو میبینی که بخشی از تست این جوریه : هر موجودی خود را وابسته به خالقی ... 1)می داند 2)می یابد " میفهمی که چرا مولفان گاج این کلمه رو bold کرده اند! کلا برای کنکورهای ازمایشی و کنکور به نظر من این کتاب چیزی کم نگذاشته.

یه ایه داریم در پیش دانشگاهی که بعضی میگن این بیانگر توحید ذاتیه و بعضی معلم ها هم میگن این توحید افعالیه. ولی در این کتاب با ذکر همین موضوع میگه با توجه به تستای سنجش این ایه بیانگر توحید افعالیه.منظورم اینه که این کتاب کاملا با تستای کنکور هماهنگه. .پیام های هر ایه رو هم اورده.پیام هایی که در کنکور از اون ایه رو اورده و بعد هم گاج در صورت لزوم بهشون اضافه کرده .

انتشارات گاج برای این کتاب دی وی دی هم تهیه کرده که به صورت رایگان میتونید تهیه کنید . نیاز نیست که با کتابش بگیرید.

کتاب جدید گاج متناسب با کتاب درسی جدیده:

Haj_Amoo
14-09-2012, 22:02
شیمی پیش گاج سفید چطور کتابیه؟
همین‎طور آبی کانون برای فیزیک پایه؟
همچنین جزوه‎های گزینه دو برا هندسه پایه و امار؟

با تشکر!

dark.sj
15-09-2012, 10:20
من رشته ریاضیم
واسه کتابای ریاضی پایه چه کتابی رو پیشنهاد میدین که کنکور رو بالای 60 بزنم؟؟
مرسی

reza0382
15-09-2012, 15:24
من رشته ریاضیم
مرسی
به نظر من رمزینه دیفرانسیل عالیه
راستی هر کی که بچه تهران بگه 5شنبه ها کلاس کنکوری هدف فیزیک برگزار میشه .کسی میتونه یگه مهندس عرب شاهی کجاها تدریس میکنن زمان هم یه تحقیق بکنید ممنون میشم اخه من بچه اهوازم میخوام بیام تهران برا فیزیک

نادر1368
15-09-2012, 16:25
رمزينه حساب ديفرانسيل و انتگرالش مطالب اضافي زياد داره و براي من مفيد نبود!نشر الگو فوق العادس انديشه فائق همچنين ولي در كل نشر الگو البته الان كتاب تستي داره مهر اموزشيش هم مياد خيلي كتاباي به درد بخورتر از رمزينه هم هست خواسته تقليدي از بهمن بازرگاني كرده باشه!منتهي اون شخصيتها تنها ابهاماي مولف رو بر طرف ميكنه اصلا مناسب دانش اموز بي علاقه و علاقمند نيست!:11:

Kingarr
15-09-2012, 16:58
سلام به همه ، می خوام چندتا کتاب خوب معرفی کنم که واقعا امتحانشونا پس دادن (تایید شده توسط خیلی از داوطلب های کنکور سال 91 که رتبشون خوب شده + معلم های مطرح کنکور !)
شیمی : سال دوم : شیمی مبتکران / سال سوم : مبتکران یا خیلی سبز / پیش : مبتکران یا خیلی سبز/
ریاضی تجربی : خیلی سبز / مهروماه
زیست : خیلی سبز / همگامان / بانک تست تخته سیاه <<<به نظر خودم 8000 گاج هم خوبه>>>
1. ژنتیک : تخته سیاه
فیزیک : الگو / خیلی سبز / گاج
دین و زندگی : گاج
عربی : مبتکران + گاج + درک مطلب گاج + لغات مهروماه
زبان عمومی: درک مطلب به زبان ساده از شهاب اناری / جامع کنکور خیلی سبز یا زبان جامع کنکور مبتکران

lil0
15-09-2012, 17:32
به نظر من رمزینه دیفرانسیل عالیه
راستی هر کی که بچه تهران بگه 5شنبه ها کلاس کنکوری هدف فیزیک برگزار میشه .کسی میتونه یگه مهندس عرب شاهی کجاها تدریس میکنن زمان هم یه تحقیق بکنید ممنون میشم اخه من بچه اهوازم میخوام بیام تهران برا فیزیک

من خونمون ستارخانه فك كنم تويه جلال آل احمد (نرسيده به پل گيشا )اسمه اين آقا رو يكي از تابلو ها بود....

12p
16-09-2012, 11:26
با سلام خدمت تمام کنکوریهای92 و کسانی که پشت کنکور مانده اند!
میخواستم چیزی بگم که شاید زیاد بهش توجه نشده:خـــــــرید کتاب
شاید فکر کنید که من برای فروش کتب خودم اینو میگم اما اگر خواستین کتاب بخرین نه اینکه از من بلکه از بچه های سال پیش اگر کتب سالم و قابل استفاده دارن تهیه کنید.
چـــــــــــــــــــــرا؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به ذکر چند مثال بسنده میکنم!!
1.کتاب درک متن به زبان ساده نوشته دکتر اناری ناشر مبتکران کتاب خودم چاپ پنجم1390 قیمت:4500تومان اما چاپ هفتم قیمت:11000تومان!!!؟؟؟(تفاوت را احساس کنید!بانک.. ولش کن)mobtakeran.com

2.کتاب اموزش و تست ریاضیات گسسته و جبر و احتمال انتشارات فار نوشته عطاصادقی و احسان موسوی کتاب خودم ویراست دوم 1390قیمت:10500تومان اما حالا قیمت:17500تومان
pharepub.com

3.کتاب زبان فارسی نوشته دکترسبطی نشردریافت کتاب خودم جلد1 نوبت چاپ ششم1390 قیمت:4500تومان و جلد2 نوبت چاپ چهارم1390 قیمت:6000تومان درکل:10500تومان اما حالا جلد1 قیمت:8000تومان و جلد2 قیمت:9000تومان درکل:17000تومانdaryaft-pub.com
- حالا خود دانید اگر کتابی مد نظرتان بود به من بگید اگر داشتم و کتاب قابل استفاده بود باهم به توافق می رسیم و شما صاحب کتاب می شوید!مثلا همین زبان فارسی رو از جلد1 فقط درس اول را خواندم و دیگر لایش را باز نکردم جلد2 که دیگر هیچ!

ببخشید اگه سرتون رو درد اوردم فقط میخواستم روشنتون کنم. بـــــه امیـــــــد پیروزی شما در کنکــــــور

mili47
16-09-2012, 22:07
سلام دوستان . من 28 سالمه . مهندسی مکانیک خوندم . 5 ساله که ( از دانشگاه آزاد ) فارغ التحصیل شدم و الان کارمند هستم . اما میخوام تو رشته تجربی کنکور سراسری ( پزشکی - دندانپزشکی ) شرکت کنم !!!
سال 82 کنکور دادم و مسلما الان شرایط و منابع درسی کنکور با سال 82 فرق کرده و کتابهای کمک آموزشی خیلی بهتر و جدیدتری اومدن .
میخواستم از دوستان خواهش کنم که منو راهنمایی کنن که واسه کتب درسی مختلف ، در حال حاضر چه کتب کمک آموزشی ای بهتر هستش که بخونم ؟
با توجه به اینکه مهندسی مکانیک خوندم پایه ریاضی و فیزیک و زبانم خوبه تقریبا . عربی و شیمی متوسط . ادبیات و زبان فارسی هم که مشکلی نداشتم باهاشون ! میمونه زیست و ژنتیک و زمین شناسی که اصلا نگاشون هم نکردم تا حالا !
فقط دوستان با توجه به اینکه میخوام کنکور تجربی شرکت کنم راهنمایی کنن لطفا .
با تشکر

Muhammad110
17-09-2012, 06:22
سلام

بچه ها سی دی اموزشی توپ واسه هندسه ی تحلیلی و گسسته سراغ دارین!!!؟بدرد بخور واسه کنکور باشه!

یه جزوه ی تووپ واسه هندسه 1و2 میخوام که بدرد کنکور بخوره!

farnaz yari
17-09-2012, 11:51
man gosaste far mikham mitunam azat bekharam?

farnaz yari
17-09-2012, 11:52
با سلام خدمت تمام کنکوریهای92 و کسانی که پشت کنکور مانده اند!
میخواستم چیزی بگم که شاید زیاد بهش توجه نشده:خـــــــرید کتاب
شاید فکر کنید که من برای فروش کتب خودم اینو میگم اما اگر خواستین کتاب بخرین نه اینکه از من بلکه از بچه های سال پیش اگر کتب سالم و قابل استفاده دارن تهیه کنید.
چـــــــــــــــــــــرا؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به ذکر چند مثال بسنده میکنم!!
1.کتاب درک متن به زبان ساده نوشته دکتر اناری ناشر مبتکران کتاب خودم چاپ پنجم1390 قیمت:4500تومان اما چاپ هفتم قیمت:11000تومان!!!؟؟؟(تفاوت را احساس کنید!بانک.. ولش کن)mobtakeran.com

2.کتاب اموزش و تست ریاضیات گسسته و جبر و احتمال انتشارات فار نوشته عطاصادقی و احسان موسوی کتاب خودم ویراست دوم 1390قیمت:10500تومان اما حالا قیمت:17500تومان
pharepub.com

3.کتاب زبان فارسی نوشته دکترسبطی نشردریافت کتاب خودم جلد1 نوبت چاپ ششم1390 قیمت:4500تومان و جلد2 نوبت چاپ چهارم1390 قیمت:6000تومان درکل:10500تومان اما حالا جلد1 قیمت:8000تومان و جلد2 قیمت:9000تومان درکل:17000تومانdaryaft-pub.com
- حالا خود دانید اگر کتابی مد نظرتان بود به من بگید اگر داشتم و کتاب قابل استفاده بود باهم به توافق می رسیم و شما صاحب کتاب می شوید!مثلا همین زبان فارسی رو از جلد1 فقط درس اول را خواندم و دیگر لایش را باز نکردم جلد2 که دیگر هیچ!

ببخشید اگه سرتون رو درد اوردم فقط میخواستم روشنتون کنم. بـــــه امیـــــــد پیروزی شما در کنکــــــور

farnaz yari
17-09-2012, 11:57
vase tarikh adabiat kasi ketabe khub soragh dare?

12p
17-09-2012, 14:12

دوست عزیز!
دوست دیگری به نام نادر1368 هم خریدار هستن اگر میخوایین بگین شما کجا سکونت دارین؟؟؟

برای قیمت بعضی در حد نو است اما بعضی ازجلد جدا شده! برای شما مهم نیس که تستای کتاب زده شده اند(خیلی مهمه)؟؟؟؟برای قیمت اونایی که نو هستن رو کمی از قیمت جلد کم کنیم و اونایی که خرابترن رو بیشتر کم کنیم. شما هم نظرتون رو بگید.موافقید؟
لیســــت
ادبیات:تاریخ ادبیات رمزینه نوه نوه 1هفته قبل کنکور خریدمش اخرین ویرایش--قرابت سبطی--زبان فارسی سبطی در حد نو--املا و لغت سبطی--ارایه رمزینه--
عربی:عربی به زبان ساده ایاد فیلی مبتکران
دینی:جامع الگو--ایات الگو اخرین ویرایش که رنگی شده در حد نو
زبان:کیاسالار اما تستاش رو زدم(برای شما مهمه؟)--واژه نامه کیاسالار در حد نو--درک متن به زبان ساده شهاب اناری
هندسه 1و2 و تحلیلی و امار:گاج سفید
گسسته و جبر:اموزش و تست فار
دیف و ریاضی:کلاس رفتم---جزوه..--ابی قلمچی در حد پوکیده
فیزیک:کلاس رفتم---جزوه..خوشخوان--بنفش قلمچی--ابی قلمچی در حد پوکیده
شیمی:ازدوم تا پیش2 تست مبتکران همه جدید مثلا سوم 2جلدیه!

***کتب دیگری هم هس که من یادم رفت بنویسم شاید! یا مثلا برای قرابت دوست نزدیکم که باهم کتب رو می خریدیم اون الگو داره و از این کتاب های مبحثی و کوچولو زیاد داره!!!
حالا شما کتبی که تو این لیست نیست رو بگو شاید براتون تونستم تهیه کنم.
موفق باشی!

farnaz yari
17-09-2012, 15:21
دوست عزیز!
دوست دیگری به نام نادر1368 هم خریدار هستن اگر میخوایین بگین شما کجا سکونت دارین؟؟؟

برای قیمت بعضی در حد نو است اما بعضی ازجلد جدا شده! برای شما مهم نیس که تستای کتاب زده شده اند(خیلی مهمه)؟؟؟؟برای قیمت اونایی که نو هستن رو کمی از قیمت جلد کم کنیم و اونایی که خرابترن رو بیشتر کم کنیم. شما هم نظرتون رو بگید.موافقید؟
لیســــت
ادبیات:تاریخ ادبیات رمزینه نوه نوه 1هفته قبل کنکور خریدمش اخرین ویرایش--قرابت سبطی--زبان فارسی سبطی در حد نو--املا و لغت سبطی--ارایه رمزینه--
عربی:عربی به زبان ساده ایاد فیلی مبتکران
دینی:جامع الگو--ایات الگو اخرین ویرایش که رنگی شده در حد نو
زبان:کیاسالار اما تستاش رو زدم(برای شما مهمه؟)--واژه نامه کیاسالار در حد نو--درک متن به زبان ساده شهاب اناری
هندسه 1و2 و تحلیلی و امار:گاج سفید
گسسته و جبر:اموزش و تست فار
دیف و ریاضی:کلاس رفتم---جزوه..--ابی قلمچی در حد پوکیده
فیزیک:کلاس رفتم---جزوه..خوشخوان--بنفش قلمچی--ابی قلمچی در حد پوکیده
شیمی:ازدوم تا پیش2 تست مبتکران همه جدید مثلا سوم 2جلدیه!

***کتب دیگری هم هس که من یادم رفت بنویسم شاید! یا مثلا برای قرابت دوست نزدیکم که باهم کتب رو می خریدیم اون الگو داره و از این کتاب های مبحثی و کوچولو زیاد داره!!!
حالا شما کتبی که تو این لیست نیست رو بگو شاید براتون تونستم تهیه کنم.
موفق باشی!

man gosastaro mikham ba dif kheili sabz bad jozvat vase kodum dabire? khunamunam ekbatane:)

farnaz yari
17-09-2012, 15:22
man gosastaro mikham ba dif kheili sabz bad jozvat vase kodum dabire? khunamunam ekbatane:)

manzuram jozveye fizikete

12p
17-09-2012, 19:24
شما چون تهرانی هستین من فقط به همشهریام(اهواز)می فروشم!!!

معذرت میخوام..ببخشید..!:40:

lil0
17-09-2012, 21:19
سلام دوستان . من 28 سالمه . مهندسی مکانیک خوندم . 5 ساله که ( از دانشگاه آزاد ) فارغ التحصیل شدم و الان کارمند هستم . اما میخوام تو رشته تجربی کنکور سراسری ( پزشکی - دندانپزشکی ) شرکت کنم !!!
سال 82 کنکور دادم و مسلما الان شرایط و منابع درسی کنکور با سال 82 فرق کرده و کتابهای کمک آموزشی خیلی بهتر و جدیدتری اومدن .
میخواستم از دوستان خواهش کنم که منو راهنمایی کنن که واسه کتب درسی مختلف ، در حال حاضر چه کتب کمک آموزشی ای بهتر هستش که بخونم ؟
با توجه به اینکه مهندسی مکانیک خوندم پایه ریاضی و فیزیک و زبانم خوبه تقریبا . عربی و شیمی متوسط . ادبیات و زبان فارسی هم که مشکلی نداشتم باهاشون ! میمونه زیست و ژنتیک و زمین شناسی که اصلا نگاشون هم نکردم تا حالا !
فقط دوستان با توجه به اینکه میخوام کنکور تجربی شرکت کنم راهنمایی کنن لطفا .
با تشکر

سلام دوست عزيز....واقعا تصميم جالبيه....

الان كتاباي كمك آموزشي 10000000 برابر شده اينجا ممكنه با انتخاباي زيادي روبرو باشيد...
من خودم رشتم رياضي بود و تازه امسال كنكور دادم....
ادبيات رو بعيد ميدونم باهاش مشكلي نداشته باشين چون در مقايسه با سال 82 واقعا خــــــــــــــــــــــــ ـــــيلي تفاوت كرده شما بايد مبحثي بخونيد اين درس رو....
ادبيات شامل لغت.املا.قرابت.آرايه. از قرابت معمولا 8 تا سوال مياد از لغت و املا هر كدام 2 تا از آرايه معمولا 2تا

كتابايي كه من پيشنهاد ميكنم: لغت و املا : كتاب لغت و املاي هامون سبطي نشر دريافت+كتاب الگو
قرابت:هامون سبطي
آرايه:راستش رو بخوايد از نظر من يكي از سخترين بخش ها اين مورده كه كتابه مناسبي براي آموزشش من نديدم ولي كتاب همايشه ادبيات هامون سبطي بد توضيح نداده....

براي عربي من نميتونم خيلي كمك كنم چون عربيه خودم تعريفه چنداني نداره
براي زبان حتما يه كتابه تست بگيريد كه آشنا باشين با سبك سوالا كتاب مبتكران خوبه تستاي كنكور رو آورده+كلي تسته تاليقيه اضافه كه لازم نيست بزنيد

من فكر نميكنم فيزيكي كه شما تو مكانيك ميخونيد اشتراك چنداني با فيزيكه دبيرستان داشته باشه..ولي براي تست كتاب الگو خوبه
شيمي هم فقط مبتكران رو توصيه ميكنم

farnaz yari
17-09-2012, 22:46
lilo man nemtunam bet peygham bedam khunamun gharbe tehrane shahrak ekbatan:31:

mili47
17-09-2012, 23:49
سلام دوست عزيز....واقعا تصميم جالبيه....

الان كتاباي كمك آموزشي 10000000 برابر شده اينجا ممكنه با انتخاباي زيادي روبرو باشيد...
من خودم رشتم رياضي بود و تازه امسال كنكور دادم....
ادبيات رو بعيد ميدونم باهاش مشكلي نداشته باشين چون در مقايسه با سال 82 واقعا خــــــــــــــــــــــــ ـــــيلي تفاوت كرده شما بايد مبحثي بخونيد اين درس رو....
ادبيات شامل لغت.املا.قرابت.آرايه. از قرابت معمولا 8 تا سوال مياد از لغت و املا هر كدام 2 تا از آرايه معمولا 2تا

كتابايي كه من پيشنهاد ميكنم: لغت و املا : كتاب لغت و املاي هامون سبطي نشر دريافت+كتاب الگو
قرابت:هامون سبطي
آرايه:راستش رو بخوايد از نظر من يكي از سخترين بخش ها اين مورده كه كتابه مناسبي براي آموزشش من نديدم ولي كتاب همايشه ادبيات هامون سبطي بد توضيح نداده....

براي عربي من نميتونم خيلي كمك كنم چون عربيه خودم تعريفه چنداني نداره
براي زبان حتما يه كتابه تست بگيريد كه آشنا باشين با سبك سوالا كتاب مبتكران خوبه تستاي كنكور رو آورده+كلي تسته تاليقيه اضافه كه لازم نيست بزنيد

من فكر نميكنم فيزيكي كه شما تو مكانيك ميخونيد اشتراك چنداني با فيزيكه دبيرستان داشته باشه..ولي براي تست كتاب الگو خوبه
شيمي هم فقط مبتكران رو توصيه ميكنم

دوست عزیز واقعا دمت گرم از جواب کاملت . لطف کردی دادا . به عنوان یه برادر بزرگتر و یه هم رشته ای بهت یه نصیحت میکنم :
اگر امسال سراسری قبول نشدی ؛ تا وقت داری برو کنکور تجربی بده !!!
مهندسی هیچی توش نیست . نه پولی ، نه کاری ، نه آینده ای
مهندسی فنی فقط حمالیه . خصوصا برق و مکانیک که رشته های خشن و خشکی هستن .
سقف حقوقی هم که بعدا تو کار بهت میدن حول و حوش 1 تومن هستش که تو این دوره زمونه هیچی نیستش .
به نظر من اشتباه میکنی میری رشته فنی مهندسی . بعدا پشیمون میشی . بعد که رفتی تو کار ، تو ظل آفتاب و کارهای کارگاهی با شرایط کاری کثیف و تفاوت حقوق یه مهندس با یه پزشک ، دندون پزشک و یا حتی یه رادیولوژیست رو دیدی میفهمی که عمرت رو واسه رشته ریاضی هدر دادی . من هم مثل تو اولش خیلی علاقمند بودم به رشته فنی مهندسی ولی بعدا که وارد دانشگاه و بعد بازار کار شدم نه تنها علاقم رو از دست دادم بلکه فهمیدم مسیر رو اشتباه اومدم . جالب اینجاست که اکثر ورودی های این رشته ها همچین احساسی رو پیدا میکنن نهایتا . حالا یکی زودتر یکی دیرتر . تو این مملکت که تمام مهندسی ما کپی پیست از طرحهای خارجیه و هیچ نوآوری و ایده و خلاقیتی نیستش کار مهندسی هیچ ارزشی نداره . کارت میشه نظارت فقط ! مهندس طراح نیستی . مهندس ناظری که این نوع مهندسی به مرور باعث سرخوردگی و عدم رضایت شغلیت خواهد شد . تو تمام سازمان ها و شرکت های دولتی و 80% شرکتهای خصوصی همین وضع رو خواهی دید بعدا . بازم توصیه میکنم تو تصمیمت تجدید نظر کنی و با چند تا مهندس و پزشک مشورت کنی که آیا از وضع کاریشون راضی هستن یا نه . که مسلما مهندسین جوابهای جالبی خواهند داد !
یه دندونپزشک تو یه روز 3 - 4 برابر حقوق یه مهندس رو درمیاره . نه رئیس داره نه آقا بالاسری .
تو الان سنت کمه و رو دور کنکور هستی . تا داغ هستی کنکور تجربی رو بده و آیندت رو تامین کن . بعدا به حرف من خواهی رسید برادر . متاسفانه اون موقع کسی نبودش ما رو راهنمایی کنه !
بازم ممنون از راهنمائیت
یاحق

نادر1368
18-09-2012, 13:47
به نظر من دين و زندگي گاج فوق العاده گرون هست!يه جورايي ميشه گفت كه انچنان تغيير بنيان كتاباي درسي نداشتن!من كه اينطور فكر ميكنم!خوندن كتاب قديمي و زدن تست هاي از روي كتاباي قديمي و البته كتاباي درسي جديد رو هم بايد خوند فقط پيش دانشگاهي تغييرش كمي زياد بوده البته هنوز كالبد شكافيش نكردم تا با كتاب قديمي مقايسه كنم اميدوارم تغييرات زيادي نداشته باشه!

lil0
18-09-2012, 14:39
دوست عزیز واقعا دمت گرم از جواب کاملت . لطف کردی دادا . به عنوان یه برادر بزرگتر و یه هم رشته ای بهت یه نصیحت میکنم :
اگر امسال سراسری قبول نشدی ؛ تا وقت داری برو کنکور تجربی بده !!!
مهندسی هیچی توش نیست . نه پولی ، نه کاری ، نه آینده ای
مهندسی فنی فقط حمالیه . خصوصا برق و مکانیک که رشته های خشن و خشکی هستن .
سقف حقوقی هم که بعدا تو کار بهت میدن حول و حوش 1 تومن هستش که تو این دوره زمونه هیچی نیستش .
به نظر من اشتباه میکنی میری رشته فنی مهندسی . بعدا پشیمون میشی . بعد که رفتی تو کار ، تو ظل آفتاب و کارهای کارگاهی با شرایط کاری کثیف و تفاوت حقوق یه مهندس با یه پزشک ، دندون پزشک و یا حتی یه رادیولوژیست رو دیدی میفهمی که عمرت رو واسه رشته ریاضی هدر دادی . من هم مثل تو اولش خیلی علاقمند بودم به رشته فنی مهندسی ولی بعدا که وارد دانشگاه و بعد بازار کار شدم نه تنها علاقم رو از دست دادم بلکه فهمیدم مسیر رو اشتباه اومدم . جالب اینجاست که اکثر ورودی های این رشته ها همچین احساسی رو پیدا میکنن نهایتا . حالا یکی زودتر یکی دیرتر . تو این مملکت که تمام مهندسی ما کپی پیست از طرحهای خارجیه و هیچ نوآوری و ایده و خلاقیتی نیستش کار مهندسی هیچ ارزشی نداره . کارت میشه نظارت فقط ! مهندس طراح نیستی . مهندس ناظری که این نوع مهندسی به مرور باعث سرخوردگی و عدم رضایت شغلیت خواهد شد . تو تمام سازمان ها و شرکت های دولتی و 80% شرکتهای خصوصی همین وضع رو خواهی دید بعدا . بازم توصیه میکنم تو تصمیمت تجدید نظر کنی و با چند تا مهندس و پزشک مشورت کنی که آیا از وضع کاریشون راضی هستن یا نه . که مسلما مهندسین جوابهای جالبی خواهند داد !
یه دندونپزشک تو یه روز 3 - 4 برابر حقوق یه مهندس رو درمیاره . نه رئیس داره نه آقا بالاسری .
تو الان سنت کمه و رو دور کنکور هستی . تا داغ هستی کنکور تجربی رو بده و آیندت رو تامین کن . بعدا به حرف من خواهی رسید برادر . متاسفانه اون موقع کسی نبودش ما رو راهنمایی کنه !
بازم ممنون از راهنمائیت
یاحق

سلام آقا
مرسي از نصيحتات....

من واقعا بدم مياد از تجربي يني از راهنمايي هميشه از فصله آخرش بدم ميومد تو اول دبيرستان هم همينطور...
ولي تويه مدت زماني كه ميشه دكتر شد يه مهندس ميتونه دكترا بگيره..نميدونم والا

راستي يه نكته اي

حتما پيشه يه مشاوري چيزي بريد
اونا بهتر ميتونن راهناييتون كنن.

اگه تهران هستين من ميتونم شماره ي پوردستمالچي رو بهتون بدم (نميدونم ميشناسينش يا نه ولي كارش درسته..الان هركي ليسانس ميگيره شروع ميكنه به مشاوره دادن.....)

mohamadrezakaka
18-09-2012, 17:36
بالاخره ما نفهمیدیم دین و زندگی گاج خوبه یا خیلی سبز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

<<DaRk kNiGhT>>
19-09-2012, 00:21
بالاخره ما نفهمیدیم دین و زندگی گاج خوبه یا خیلی سبز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هیچکدوم.
به نظر من نشر الگو از همشون بهتره.

*M!L4D*
19-09-2012, 08:34
هیچکدوم.
به نظر من نشر الگو از همشون بهتره.

میشه دلایلتون رو بگید ؟!
چون من باید یه کتاب بگیرم مونم کدومو بگیرم :-؟

Alireza SM
19-09-2012, 13:30
دین و زندگی گاج بهتره.
از کتاب های قدیمی هم استفاده نکنین که خیلی تغیرات داشته هم پیش هم سوم و هم دوم.

12p
19-09-2012, 14:28
برای دین و زندگی فقط یه ایات روایات الگو بگیرید گاج نگیرید...دیگه نیازی به کتاب تست نیست چون بعد عید که دور دنیا میگیرید همه تستای سراسری می زنید و براتون تکراری نمی شن.
من خودم هم جامع الگو و هم ایاتش رو داشتم الکی جامعش کتابو کپی کرده وقتتون رو تلف میکنه البته شاید بگید همگامان اینجوری نیست ولی نیازی نیست.شما کتاب درسی رو چند بار بخونید بعد از روی ایات الگو پیامها و قرابت و اینکه چه سالی از چه مفهومی تو کنکور استفاده شده رو از روش بخونید بعد خود این کتاب تست تالیفی سنجش و ازاد و سراسری رو داره بعد عید هم دور دنیا در4ساعت رو که گرفتید هرچی تست سراسری داخل و خارج رو حداقل 2 بار میزنید!!

:40:از ته ته دلم آرزومند پیروزییتون تو کنکورم:40:

<<DaRk kNiGhT>>
19-09-2012, 22:51
میشه دلایلتون رو بگید ؟!
چون من باید یه کتاب بگیرم مونم کدومو بگیرم :-؟
البته اینو بگم که تقریبا مثل هم هستن اما مثلا گاج حجمش خییییلی زیاده فک کنم حدود ۶۰۰ صفحه باشه و قیمتش هم ۲۵ تومنه و خیلی سبز هم به نظرم یه چیزی سر هم کرده چون هم اول تابستون ویرایش جدیدش اومد و هم اینکه من نگاش کردم خیلی جالب نبود به نظرم.

amiras_13
20-09-2012, 00:02
اقا معذرت می خوام که سوالمو اینجا می پرسم جایه دیگه ای نبود. کتاب دینی سوم تغییرات داشته؟اونقدری هست که برم یه گاج جدید برای سوم بگیرم؟

POUYOL
20-09-2012, 01:10
شیمی پیش گاج سفید چطور کتابیه؟
همین‎طور آبی کانون برای فیزیک پایه؟
همچنین جزوه‎های گزینه دو برا هندسه پایه و امار؟

با تشکر!
سلام

شیمی گاج کتاب خوبیه ولی تا مبتکران هست برای چی گاج برای شیمی؟!!خیلی سبز هم که پرطرفداره شیمیش.

ابی کانون فیزیک پایه به عنوان تستای کنکور بخواهی ازش استفاده کنی کتاب بدی نیست ولی من نظرم میکروطبقه بندی گاجه.

جزوه های گزینه 2 بعید میدونم جوابگو باشن به نظر من هندسه پایه نشردریافت و برای امار هم گاج سفید +تستای کنکورهای سنوات اخیر.(به نظر من ریسکه فقط از روی گزینه 2 بخونی حتما از یه کتاب محبوب و معروف استفاده کن) مهروماه هم فکر کنم کتاب خوبی برای امار زده باشه.

POUYOL
20-09-2012, 01:38
من رشته ریاضیم
مرسی

والا کتابای حسابان و دیفرانسیل عوض شده اند و نمیتونم نظری بدم ،ما هم این کتاب جدیدارو نخوندیم ولی پیشنهاد میکنم برای ریاضی پایه این دو کتابو نگاه بنداز :ریاضی پایه عباس مرادی یا ابی قلم چی

برای جبر و گسسته انتشارات فار خیلی میتونه بهت کمک کنه.عالیه (اگه تونستی اخر سال کتاب همایش نشر دریافت رو برای جمع بندی بگیر -مهندس عطا صادقی عزیز نویسنده اون کتابه)

برای هندسه تحلیلی برای اموزش از فار یا گاج سبز و برای تست ابی قلم چی . برای هندسه پایه نشر دریافت .برای توضیح بیشتردر صفحه ی زیر درمورد هندسه توضیح دادم

برای امار هم گاج سفید +تستای کنکورهای سنوات اخیر. مهروماه هم فکر کنم کتاب خوبی برای امار زده باشه. باز هم تحقیق کن.

راستی به نظر من کتاب رمزینه با این که کتابی هست که مفصل درس داده ولی مطالب اضافی به قول اقا نادر زیاد داره ،(یه جایی از کتابش مهندس مهربان گفته بود بیشتر برای تستای دانشگاه ازاده این مطالب اضافی:13:)مخصوصا دیف پیش 1 رمزینه. یه عالمه روی دنباله و سری مانور داده وکلی درس داده ولی وقتی نگاه به تستای کنکورش میندازی میبینی که با مطالعه ی خیلی کمتر میتونستی این فصل رو مسلط بشی . برای کنکور، این فصل از اون فصلاس که باید تستشو بزنی.حالا اگه باز اصرار داری که از رمزینه استفاده کنی به نظر من برای دیف 2 بگیر . چون اونجا مباحث عمیق میشن و واقعا برای تستاش باید تسلط داشته باشی. کتاب دیفرانسیل گاج رو بگیری شاید کارتو راه بندازه برای کنکور.کتاب خوبی بود من دیدمش.

خوب تحقیق کن .

POUYOL
20-09-2012, 01:54
vase tarikh adabiat kasi ketabe khub soragh dare?

به نظر من کتاب کلک معلم رو برای تاریخ ادبیات بگیرید.

کتاب تاریخ ادبیات مصور تخته سیاه هم خوب طرفدار داره .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(نظر شخصی من) کلک معلم به صرفه تره.(البته کلک معلم برای هر شاعر جملات کلیدی اورده که به درد خودش میخوره!! :13:ولی مطالبو خوب طبقه بندی کرده)

اخر سال هم که جلد دوم همایش نشر دریافت از هامون سبطی رو که گرفتی باز اونجا نکات خوبی برای تاریخ ادبیات هست ولی در طول سال از کلک استفاده کن و هی مرتب مرور کن.

کتاب هامون سبطی:

POUYOL
20-09-2012, 02:10

دین وزندگی گاج

البته میدونم قیمتش خیلی گرونتر شده ولی من از نظر کیفیت علمیش میگم.خیلی کامله.فقط کم مونده پاسخنامه تشریحی بزنه.کاملا برای تستای کنکور جوابگو هست.

صفحه ی 936 درمورد دینی گاج یه پست دادم بخونش.

mohamadrezakaka
20-09-2012, 10:21
به نظر من بهترین کتاب برای دین وزندگی کتاب جامع گاجه. کامل و عالیه این کتاب کاملا منطبق با سوالات کنکوره.

مثلا اگر ایه ای در کنکور یک سال مطرح شد و مفهومش روزی طلبی عنوان شده بود ،گاج هم در بخش اموزشش این ایه رو با همین مفهوم عنوان کرده.(بدون هیچ معادلی)

خط به خط کتاب درسی رو اورده و اندیشه و تحیقیق ،و بخش های کتب درسی کاملا بررسی شده اند و روی یه سری لغات هم تمرکز میکنه و هایلایتشون کرده.مثلا در بخش اموزش دین وزندگی 2 این جور متنی اورده :"هر موجودی خود را وابسته به خالقی می یابد که ...".وقتی یکی اینو میبینه میگه چرا "می یابد" هایلایت شده! ولی وقتی شما سوال دینی هنر 87 رو میبینی که بخشی از تست این جوریه : هر موجودی خود را وابسته به خالقی ... 1)می داند 2)می یابد " میفهمی که چرا مولفان گاج این کلمه رو bold کرده اند! کلا برای کنکورهای ازمایشی و کنکور به نظر من این کتاب چیزی کم نگذاشته.

یه ایه داریم در پیش دانشگاهی که بعضی میگن این بیانگر توحید ذاتیه و بعضی معلم ها هم میگن این توحید افعالیه. ولی در این کتاب با ذکر همین موضوع میگه با توجه به تستای سنجش این ایه بیانگر توحید افعالیه.منظورم اینه که این کتاب کاملا با تستای کنکور هماهنگه. .پیام های هر ایه رو هم اورده.پیام هایی که در کنکور از اون ایه رو اورده و بعد هم گاج در صورت لزوم بهشون اضافه کرده .

انتشارات گاج برای این کتاب دی وی دی هم تهیه کرده که به صورت رایگان میتونید تهیه کنید . نیاز نیست که با کتابش بگیرید.

کتاب جدید گاج متناسب با کتاب درسی جدیده:

دی وی دی شو از کجا گیر میاریم؟؟؟

نادر1368
21-09-2012, 15:29
كسي از كتاب آيات و نكات گاج اطلاعي نداره كه آيا چاپ جديدش اومده يا نه؟

pouyacapitan
21-09-2012, 17:34

خیر
اون عزیزی که می گفت دین و زندگی گاج دی وی دی داره جریانش چیه؟!
ماله من که نداره.
:(
خودشم از سایتش سفارش دادم.

mohamadrezakaka
21-09-2012, 19:01
خیر
اون عزیزی که می گفت دین و زندگی گاج دی وی دی داره جریانش چیه؟!
ماله من که نداره.
:(
خودشم از سایتش سفارش دادم.
شما کتاب گاج رو گرفتی ازش راضی هستی؟؟

12p
21-09-2012, 20:09
من خودم چاپ88-89 این کتاب رو دارم و چند ماه پیش که تو کتابفروشی دیدمش محتواش همونه و تستاش مال سال87 و فقط تجدید چاپ شده بود.
البته به من ربطی نداره ولی اگه میخوایی برای ایات کتاب بگیری الگو رو بهت پیشنهاد میکنم! نمیگم که گاج بده اما الگو(ویرایش جدید شده و خودم داشتم)کاملتر و بهتره..!!

موفق باشی:12:

mineworld
21-09-2012, 21:01
دوستان عزیز سلام ...

حالتون چطوره ؟ خوبید ؟ باور کنید دلم واسه تک‌تک تون تنگ شده . می‌بخشید که همینطور سرزده اومدم بهتون سربزنم . میدونید ؛ همین لحظه که دارم اینو تایپ میکنم لحظه هاش جز تابستونه . باور میکنید ؟! باورتون میشه ؟ از فردا دیگه مهر شروع شده . واسه همین خواستم چند تا نکته رو به شدت فشرده خدمتتون عرض کنم تا چند روز بعد کامل کنم ان‌شاالله. البته دوستان باسوادم حتما مطلع هستند و شاید در پیج های گذشته اشاره هم کرده باشن . اگه بعضیاش تکراریه ببخشید .

1 - با عوض شدن دیف ، سعی کنید مقدمه کتاب دیف نشر الگو رو بخونید . از این بابت که تغییرات رو نوشته . میتونید از سایت نشر الگو مقدمه رو دان کنید . بعد برای اموزش پیشنهاد میکنم برای کتاب جدید ، اموزش فار رو در نظر داشته باشید . کتاب دوم هم میکرو متحول شده گاج تالیف اقای ابوالقاسم شعبانیه . اینا به شدت بالای خط استاندارد اموزش هستند . کتاب تستی خیلی سبز تالیف اقایان سیروس نصیری ، علی بیطرفان (که همه میشناسید) سروش موئینی و تابش (مولف ریاضی 3 خیلی سبز) رو از نشر خیلی سبز حتما ببینیید . گمانم اینه که برای تست متوسط به بالا کتاب خیلی سبز خوب دربیاد . این 4 تا مولف شاخ از این بابته که کل دیف 1 و 2 جدید + ریاضی پایه تو یه جلده . ظاهرا هر کی یه فصل نوتشه . البته امیدوارم اینطوری نباشه . سفارش کتاب رمزینه هم بدیهیه . ده ها خط در مورد دیف حرف زدیم قبلا ...

----------------------------------------------------

2 - اساسا 3 کتاب دین و زندگی جدید داریم . خیلی سبز ، الگو ، گاج . پیشنهاد میکنم گاج یا الگو بگیرید . باور کنید فرق عمده ای ندارن . ولی یه چندتا توفیر کوچیک دارن که توضیحش نزدیک 15 خط میشه . ببخشید نمتونم بنویسم . اما مثل گذشته تکرار میکنم 90 درصد دین و زندگی کتاب درصی و 10 درصد باقی کتاب کمک اموزشی . پس وسواس بی وسواس . هوشمند باشی . حتی کمی ...

3 - واسه هر نشری که بخواید ببنید کتاب جدید چی زده و قیمتش و صفحاتش چقده یه ترفند سایتی بهتون معرفی میکنم . به نظرم به جز بعضیا کم کسی از این خبر داره .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] H&classType=0&pageStatus=2

مثلا برای نشر خیلی سبز در سال 91 به قبل :

4 - ادبیات موضوعی گاج رو رقیب خوبی برای کتاب های مبحثی هامون سبطی می بینم . اگه تست بیشتر خواستید خوبه . شخصا استفاده میکنم ...

5 - فیزیک 1 خیلی سبز رو الزما باید بگیرید . چون تنها رقیبش همون کتاب فیزیک 1و2 خود احمدممصلاییه که بالطبع کتاب حاظر کامل تر شده .

6 - به هیچ وجه خودتون رو شلوغ نکنید . همین الان خیلی سبز نزدیک 10 تا کتاب فیزیک داره . پس کمی هوشمند باشید اصلا بد نیست .

7 - بهترین پیشنهاد ممکن واسه اونایی که سردرگمن بابت خرید کتاب : تو همین تاپیک سرچ پیشرفته رو استفاده کنید . نمیدونم چرا انقد دنبال حرف تکراری هستید . حدود دو سال پیش این فروم به این نتیجه رسید بهترین کتاب گسسته کنکور کاب فار صادقیه (با استدلال ؛ طی چند پست ما و دوستان دیگر) . ولی باز الان دیدم یکی پرسیده گسسته و دوباره توضیح محدودی داده شده . خب اخه چرا از گنجینه اسفاده نمیکنید ؟ ها ؟ مطمئن باشید 95 درصد سوالاتون قبلا جواب داده شده .

8 - کتاب هوش ازمایی IQ از نشر مبتکران به قیمت 2500 رو فراموش نکنید . کاملا جدی گفتم . کم و مختصر اما تاثیر گذار و مهیج ! واسه تنوع بین خوندن گسسته و دیفرانسیل کتاب خوبیه . خوب ...

9 - خواهش میکنم تو رو خدا اگه خیلی خیلی خوشحال میشید شیمی رو 40 درصد بزنید و از این بیشتر نمیخواید ، تو رو خدا نرید 70000 تومن کتاب رنگارنگ بخرید و 100 درصد مطالب همه مقاطع رو بخونید . شدیدا مستدل میگم با شیمی 2 سهل الوصول و پیش 1 که به ازعان عالم و ادم اسونه میتونید کم کم 50 درصد بیارید . ( 12 + 6 ---> به عبارتی 18 . 18 تقسیم بر 35 ضربدر 100 میشه با تقریب خوبی 50 درصد !!)

10 - اگرم میخواید واسه 100 بخونید مردونه محکم اصولی و بالطبع هوشمندانه بخونید (حالا منظورم چیه دقیقا بماند . فقط به خاطر ذیق وقت بماند)

11 - حقیقتا میشه تا مورد 60 درمورد کتابا و درسا حرف زد . به پستای گذشتم مراجعه کنید .

■ نکته مهم :

به هیچ وجه این پست معرفی کتاب نبود . به هیچ جوه . دوستان میدونن من اصلا به این شکل کتاب معرفی نمیکنم . این جمع ناقص نکاتی بود که چون 30 دیقه وقت خالی گیر اوردم واستون نوشتم . (خواهشا خرده نگیرید که پراکند بود) .

■ نکته خیلی مهمتر :

این نکته ها تعدادیش بود . خیلی هاش مونده . پس کامل نیست .

پیشنهاد میکنم اینم بخونید :

+ اینم نظری از من در مورد همین پست دکتر افشار که شدیدا مهم کارا و مورد توجه شون بود . شمام بخونید تایید میکنید حتما :

سلام و عرض ادب

تلگرافی و کد مانند :

1 - به نظرم اگه دقت کنین گسسته خیلی سبز تالیف یکتا نامناسبترین کتاب گسسته جهانه . به گواهی 100 هزار نفر . و البته برای کنکور . در ضم اقای نصری گفتن دو تا کتاب گسسته در دست تالیف دارن . جالبتر گفتن یه دونه گسسته تو انبار نیست . البته گسسته استاد امیریان که واقعا جالبه در نوع خودش ...

2 - اون فیزیکی که از گاج نظرتون رو جلب کرده کدومه ؟ کتاب جلد سفید تالیف اقای جوکار یا این جدیده که اینشتین روشه و جلدش خاکستریه تالیف اقای اهنگر ؟ این کتاب که جلد دومش هنوز نیموده !

3 - در مورد عربی حتما و یقیقنا به جای فوت و فن تالیف دیگه‌ی استاد برغمدی رو جایگزین کنید . یعنی بانک تست ایشون . چرا که فوت و فن نیاز شدید به ویرایش علمی مولف داره ...

4 - غوغای مولف 20 ساله نشرالگو در زمینه هندسه 1 رو ببینید . و ببینید که چطور میشه هندسه رو یاد گرفت ! اونم با تست ملایم و درست مثل ریاضی 2 !! تالفیی از مقام دار المپیادی جناب اقای شروین سیاح نیا . البته به همراهی اقای بیگی | کتاب مکمل این کتاب در زمینه اموزش کتاب اقای هاشمی تو نشر فاره . اگه اینو واسه اموزش بخونی با کتاب تست نشر الگو دیگه باید .. بگذریم آقا . برید بعدی ...

5 - در مورد دیف تجدید نظر کنید . کتاب مهندس موئینی یا اقای عسلی در خیلی سبز تو راهه . بقیه نشرا هم دارن تکونی میدن خودشون رو . به نظرم در مورد دیف تا مهر و اینا صبر کنید . در ضم کتاب دیف استاد عباس پور نظر دریافت رو هم ببینید . جالبه ...

6 - ادبیات های هفت خوان خیلی سبز یادتون نره . رقیب جالبیه واسه دکتر سبطی ...

7 - گسسته بی رقیب و مفهومی تالیف استاد عطا صادقی ، تحلیلی تالیف دکتر حسین هاشمی و استاد منوری ، فیزیک پیش اقای سبز میدانی همگی در اولویت های اخر شما هستن . واقعا تعجب کردم . به نظرم بی مهریه ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](10).gif:

8 - و ...

مرسی ...

پاسخ : سلام . به به خیلی خوشحالم . پای حرفه ای ها باز شده اینجا ... حرف های جدید و آگاهانه .
کتاب هایی که شما گفتین در حال حاضر و قبل از آنکه بیان بازار فروش در قفسه کتابخانه ام بهم چشمک میزنن . سعی می کنم کتاب آزمون و خطاش رو پی بده و بعد معرفیش کنم . در این راه خودم و همکاران زیادی کتاب رو از جنبه های مختلف بررسی می کنیم و می تونم به جرات بگم جز معدود کسانی هستم که منابع بازار رو دقیق می شناسم و اطلاع رسانی بروز تر از هر فرد دیگه ای برای دانش آموزانم دارم .
1. گسسته سلیقه ای هست ( در آموزش و تدریس و یادگیری ) و بحث بد بودن کتاب منتفی هست .
امیریان با اون هندسه پایه غیراستانداردش مایه تاسف شد . البته بازم روش فر می کنم .
2. برای شهرستانی ها همون گاج احمد جوکار
3. بانک تست به سبک فوت و فن هست .
4.قبول دارم
5. منتظری و مهربان . این دو باهم بسه . سروش هم اصل کارشس گسسته هست . MBA شریف و ....
6. سبطی و مبحثی های نشرالگو هنوز تو دل خیلی ها جا داره .
خیلی سز عملکرد ضعیفی رو ادبیات های قبلی داشت .
7. به نظرم نوع تدریس مهم هست تا اسم و کتاب فرد مولف یا مدرس . هر کسی با یک نوع تدریس ارتباط برقرار میکنه و فرمولی مرسوم ... احتمالی....شکلی و مفهومی ....فرمول ابتکاری
8 . ممنون . لذت بردم از نظراتت

+ و نظر دوم هم به همین صورت

سلام

---------------------------

برداشت اول : خواستم عذر خواهي کنم که بنده به هيچ وجه قصد جسارت و جدل نداشتم . و ظاهرا جالب هم ننوشته بودم و لحنم بد بوده . چون شما فک کرديد من دارم به نظر شما توهين ميکنم . در حالي که اصلا اين طور نبود . اگر اينطورم برداشت کرديد معذرت ميخوام .

------------------------------------

برداشت دوم : خوشحالم .. خوشحالم که تو شرايطي که اصل اين شده که مشاور ، کتاب رو بررسي نکرده و نخونده به بچه بده ، شما اين کتابا رو به شخصه داريد . باید ارج نهاد ...

--------------------------------------

برداشت سوم : باید بگم منم مثل شما نه تنها کتابا رو دارم که اونارم خوندم . و درست مثل شما شخصا بررسی میکنم . به هر حال نظرا متفاوته . اما به طور عجیبی ما با هم هم سیلقه ایم . فقط چنتا نظر متفاوت اینکه :

1 - گسسته خیلی سبز از نظر مقدمه مولف‌ هم یه باشگاه پرورش فکری تا کتاب کنکور . چندین بار تو وبلاگ نشر هم در موردش حرف زده شده . در مورد تحول بنیادیش . این کتاب از کتاب های «کتاب سبز» بود که از سال 86 و 87 به اینور همچین دست خوش ویرایش نشده . حرف شما متین . یکی مثل حاجی زاده تست و نکته میره جلو . یکی مثل رمزینه با تیپ بحث کردن کار میکنه و یکی مثل عطا «فرمول‌دشمن» کار میکنه . ولی باید عرض کنم که کتاب اقای یکتا متاسفانه از سلامت برخوردار نیست . و این اصلا بحث سلیقه نیست .

2 - در مورد فیزیک چند سوپر note ..

One : دوستمون که پرسیدن در مورد کتاب گاج . ببینید آقا مهدی ، کتاب جدید مثل کتاب جناب جوکار دو جلده . جلد اول سوالات و جلد دوم پاسخات . گاج فقط جلد اول کتاب رو منتشر کرده و قول داده ان‌شاالله تا نمیه دوم شهریور جلد دو رو هم برسونه . مولفاش اقای اهنگر و اقای نادری‌نژادن . والله من اسمشون رو هم نشنیدم . ولی تو مقدمه میگن تستای نرمال‌مون تا 60 درصد شما رو اماده میکنن و تستای «یک قدم تا صد» ، برای زدن 100 کافیه . میگن ما قول میدیم نیازی به کتاب دیگه نداشته باشید . و اینکه منم نظر شخصیم مثل ایشونه . یعنی اینکه کتاب احتمال زیاد از کیفیت تالیف بهتری برخورداره ...

Two: دوم اینه که لطف کنید برید سایت نشر الگو . دو تا اتفاق افتاده . یکی اینکه جلد 1 فیزیک پیش 1 ، ویرایش شده . و دوم اینکه دو جلد کتاب تست برای هر دو فیزیک پیش 1و2 نوشته شده . یعنی در کل سه کتاب جدید داریم . هر سه‌شم اقای خالو نوشتن . درضم در مورد کتاب تستشون دلم خیلی روشنه ! چون سیستمش مثل سیستم ریاضی 2 و هندسه 1 و تست حسابانه همین نشره .

Three : راستی فیزیک 3 اقای مصلایی رو هم یادتون نره . جمع بندی فیزیک مهندس نوکنده هم دیدینه هم تو خیلی سبز و هم تو تخته سیاه .

Four : قراره تا اخر ماه رمضون فیزیک جامع خیلی سبز بیاد بیرون . نمیگه مولفش کیه . احتمالا همین دکتر تنکابنی جدیده . یا نوکنده و یا مصلایی و شاهین اقبال ...

ّFive : برای فیزیک 1و2 غیر مکانیک هم هنوزم که هنوزه کتاب اندیشه سازان رو ترجیح میدم . و هنوزم که هنوزه به کتابای اقای محمودزاده اعتقادی ندارم .

Six : نکته اخر اینکه من به شخصه فار رو از همه بهتر میبنیم . دیگه در مورد فیزیک همینا به نظرم میومد ...

3 - شاید هم سبک باشن ولی فوت و فن تالیف بشدت قدیمیه . یعنی من که الان کتاب 90 رو دارم . تستای تو درس (چه تالیفی و چه کنکور) از سال 83 به این ور نیست . در عوض رفته اخر کتاب اورده . این کار جالب نیست . نشونه بدیه . بعد هم تست سنجش به ندرت داره . تستای تالیفیش هم خیلی سادس . اما بانک تست هیچ کدوم این مسائل رو نداره و همه رو برطرف کرده . بانک تست عکس همه ایناییه که گفتم . آهان ! راستی ، فوت و فن اشکال علمی‌م داره !

4 - کتابای معرفی شده دیف شما اصلا بد نیستن . اتفاقا کاملا موافقم . فقط گفتم شاید با کتاب جدیدالتالیف نظر خود ما هم عوض شه . پس بهتره زود کتاب نخریم و صبر کنیم یه کم . همین ... . راستی یه نکته ، منی که این چند ساله خیلی سنگ کتابای اقای مهربان رو به سینه میزدم ، وقتی کتاب دیف 1و 2 نشر گاج تالیف استاد ابوالقاسم شعبانی (که تو خیلی سبزم کتاب حسابان کارو نوشته ) رو دیدم حقیقتا نظرم عوض شد . چرا ؟ چون وقتی کسی سوال شماره 108 کنکور 91 ریاضی رو ببینه دوزاریش میفته که تنها کتاب واقعا بروز کتاب «دیف گاجه» . تو این کتاب چندین نوع از این سوال 108 مطرح کرده . پیشنهاد میکنم حتما مقایسه کنید . واقعا واقعا با دیدنش و خوندن درسنامه هاش بهت زده شدم . فقط فصل حد رو ببینید . وای ...

5 - خب بعد سالها دیگه می‌بینیم نشرا عاقل شدن و همه با هم رو اوردن به مبحثی کار کردن . باهاتون خیلی موافقم که کتابای اقای براری واقعا آموزنده نبودن و خیلی کمک آن‌چنانی به تحول ادبیاتی‌ ادم نمی‌کردن و انتظار اموزش رو نمی‌تونستی داشته باشی . ولی با این سبک هفت خوان دارن همچین کار اصولی میکنن . البته نظر شما رو به کتاب دو جلدی 29000 تومنی ادبیات موضوعی گاج هم جلب میکنم . تازه گرفتم ولی تو نمای اول ادم کپ میکنه . اقای مهدی نظری رو اگه یادتون باشه تو قسمت طراحان دفترچه ازمون های گاج میشه دید . یعنی ایشون از طراحای ازمون ادبیات گاجه . به نظرم این کتاب واقعا نمره قبولی رو میگیره . متاسفانه درسنامه نداره . 4000 تست با پاسخ خیلی جالب و تشریحی . ادعا های زیادی داره . وقتی من بهتون میگم زیاد ، یعنی زیاد و افراطی ! پس لطفا نگاش کنید . تستای تالیفی و کنکور و ارشد و فنی و داخل و خارج و مهمتر نبودن تست ازاد (!) از ویژگی هاشه . درضم بخش «ویترین و همینه که هست» دل ادم رو میبره . به نظرم به قول شما کتاب بروزیه . اگه شد ببینیدش ...

6- خیلی آقایی . راستش من چند ماهی میشد طومار ننوشته بودم . به خاطر گرفتاری دیگه پستم نمیدادم . الان دیدم یه جا واسه کنکور 92 دارن کتاب خوب و حرفه ای معرفی میکنن ، گفتم یه نظر بدم . امروز خالی شدم . بگذر ازم ...

------------------------------

برداشت ∞ :

یعنی واقعا این همه رو خوندی ؟ در کل مچکرم که امکان اظهار نظر رو بهم دادی ؛ خیلی خوشحال شدم . واقعا ازت ممنونم مرد ...

------------------------------

کات ...

پاسخ : سلام . ممنون هستم از شما . موضوع خوب و بحث قشنگی بود . همه حرفاتون رو خوندم . اطلاعات کنکوری خوبی دارین . حداقل در مورد کتاب ها این معلوم هست . از کامنت اول میشد حرفه ای بودن مخاطب رو حدس زد . شما از اون دسته کنکوری های نقاد هستی . امیدوارم که اطلاعات خوب خودت در درجه اول به درد خودت بخوره و موفق بشی . دوس داری در انجمن سایت مطلب بذار و حرف بزن و در زمیه های مختلف مرتبط به کنکور .... خوشحالم . در مورد برخی اختلافات مون به اساتید مرجع دوباره مراجعه می کنم . قبول دارم که بعضی وقت ها من مشاور رو فلان مولف تاکید دارم ، چون کلاسش رو قبول دارم و همه میونیم که قلم خوب داشتن لزوما" تدریس حضوری خوب نداره و بالعکس . ولی در هر حال شما هم خودت خوب میدونی که کنکور چیز دیگه ای هست و ابزار موفق شدن مثل مروارید در درون صدف خود فرد هست

←←←←←←←←←←←←←←←← ←←←←

√ : میدونم این پست شباهتی به گذشته نداشت ؛ حتی ظاهرش چه برسه به محتواش . عب نداره . با این وجود امیدوارم حداقل یه نکته‌ش هم که شده بدردتون خورده باشه . خداحافظ ...

pouyacapitan
21-09-2012, 22:18
شما کتاب گاج رو گرفتی ازش راضی هستی؟؟

اره عزیز،کامل کامل
خودم ۷ درس از دوم خوندم واقعا خوب بود.
ایات و کاملا توضیح داده،معنی و پیام و توضیح یعنی کامل کامل.
بعدش همه تستای کنکور تا ۹۱،سوالات تالیفیشم خوب بود.
تو اولشم نوشته که بعدا قراره پاسخنامه با خلاصه درسا بیاد که این خیلی خوبه.
کلا به نظرم ارزش خرید داره.
در ضمن خواستی بخری از سایتش بخر که با تخفیف حدود ۲۰ تومن میفته،اون ۵ هزارم تخفیفشه.
پول پستم هزار تومن می گیره.البته بیشتر سفارش بدیم بهتره.

*M!L4D*
21-09-2012, 23:51
اره عزیز،کامل کامل
خودم ۷ درس از دوم خوندم واقعا خوب بود.
ایات و کاملا توضیح داده،معنی و پیام و توضیح یعنی کامل کامل.
بعدش همه تستای کنکور تا ۹۱،سوالات تالیفیشم خوب بود.
تو اولشم نوشته که بعدا قراره پاسخنامه با خلاصه درسا بیاد که این خیلی خوبه.
کلا به نظرم ارزش خرید داره.
در ضمن خواستی بخری از سایتش بخر که با تخفیف حدود ۲۰ تومن میفته،اون ۵ هزارم تخفیفشه.
پول پستم هزار تومن می گیره.البته بیشتر سفارش بدیم بهتره.

یعنی الان خلاصه درس نداره ؟! پس چرا انقدر حجمش زیاده !!!

lil0
22-09-2012, 06:04
دوستان عزیز سلام ...

حالتون چطوره ؟ خوبید ؟ باور کنید دلم واسه تک‌تک تون تنگ شده . می‌بخشید که همینطور سرزده اومدم بهتون سربزنم . میدونید ؛ همین لحظه که دارم اینو تایپ میکنم لحظه هاش جز تابستونه . باور میکنید ؟! باورتون میشه ؟ از فردا دیگه مهر شروع شده . واسه همین خواستم چند تا نکته رو به شدت فشرده خدمتتون عرض کنم تا چند روز بعد کامل کنم ان‌شاالله. البته دوستان باسوادم حتما مطلع هستند و شاید در پیج های گذشته اشاره هم کرده باشن . اگه بعضیاش تکراریه ببخشید .

1 - با عوض شدن دیف ، سعی کنید مقدمه کتاب دیف نشر الگو رو بخونید . از این بابت که تغییرات رو نوشته . میتونید از سایت نشر الگو مقدمه رو دان کنید . بعد برای اموزش پیشنهاد میکنم برای کتاب جدید ، اموزش فار رو در نظر داشته باشید . کتاب دوم هم میکرو متحول شده گاج تالیف اقای ابوالقاسم شعبانیه . اینا به شدت بالای خط استاندارد اموزش هستند . کتاب تستی خیلی سبز تالیف اقایان سیروس نصیری ، علی بیطرفان (که همه میشناسید) سروش موئینی و تابش (مولف ریاضی 3 خیلی سبز) رو از نشر خیلی سبز حتما ببینیید . گمانم اینه که برای تست متوسط به بالا کتاب خیلی سبز خوب دربیاد . این 4 تا مولف شاخ از این بابته که کل دیف 1 و 2 جدید + ریاضی پایه تو یه جلده . ظاهرا هر کی یه فصل نوتشه . البته امیدوارم اینطوری نباشه . سفارش کتاب رمزینه هم بدیهیه . ده ها خط در مورد دیف حرف زدیم قبلا ...

2 - اساسا 3 کتاب دین و زندگی جدید داریم . خیلی سبز ، الگو ، گاج . پیشنهاد میکنم گاج یا الگو بگیرید . باور کنید فرق عمده ای ندارن . ولی یه چندتا توفیر کوچیک دارن که توضیحش نزدیک 15 خط میشه . ببخشید نمتونم بنویسم . اما مثل گذشته تکرار میکنم 90 درصد دین و زندگی کتاب درصی و 10 درصد باقی کتاب کمک اموزشی . پس وسواس بی وسواس . هوشمند باشی . حتی کمی ...

4 - ادبیات موضوعی گاج رو رقیب خوبی برای کتاب های مبحثی هامون سبطی می بینم . اگه تست بیشتر خواستید خوبه . شخصا استفاده میکنم ...

5 - فیزیک 1 خیلی سبز رو الزما باید بگیرید . چون تنها رقیبش همون کتاب فیزیک 1و2 خود احمدممصلاییه که بالطبع کتاب حاظر کامل تر شده .

6 - به هیچ وجه خودتون رو شلوغ نکنید . همین الان خیلی سبز نزدیک 10 تا کتاب فیزیک داره . پس کمی هوشمند باشید اصلا بد نیست .

لام دوست عزيز
مزسي از زحمتي كه كشيدي ...
كارشناس كتاب شدي ديگه...نظرت تويه سايت آقاي افشار هم جالب بود.
فقط يه انتقادي داشتم....
هيچ الزامي براي خريد كتابه بخصوصي نيست....اين جمله باعث سردرگميه خيلي ها ميشه....
واقعا وقتي الگو و. فار هست ديگه خيلي سبز واسه چيه؟ كتابي كه از نظرم سطحشم از كنكور يكم بيشتره.......

من خودم چون پارسال يكي از عوامله ناكاميم تويه كمكور بحثه كتاب بود دارم اينو ميگم(5000 رياضي)
من يه جورايي وسواسه كتاب گرفته بودم....دوس داشتم هي بخرم...ميومدم اينجا رو ميديدم...به شك مي افتادم....

اميدوارم كسي اشتباه منو نكنه دوباره

به اميد موفقيت همتون

mineworld
22-09-2012, 13:17
لام دوست عزيز
مزسي از زحمتي كه كشيدي ...
كارشناس كتاب شدي ديگه...نظرت تويه سايت آقاي افشار هم جالب بود.
فقط يه انتقادي داشتم....
هيچ الزامي براي خريد كتابه بخصوصي نيست.... اين جمله باعث سردرگميه خيلي ها ميشه....
واقعا وقتي الگو و. فار هست ديگه خيلي سبز واسه چيه؟ كتابي كه از نظرم سطحشم از كنكور يكم بيشتره.......

من خودم چون پارسال يكي از عوامله ناكاميم تويه كمكور بحثه كتاب بود دارم اينو ميگم(5000 رياضي)
من يه جورايي وسواسه كتاب گرفته بودم....دوس داشتم هي بخرم...ميومدم اينجا رو ميديدم...به شك مي افتادم....

اميدوارم كسي اشتباه منو نكنه دوباره

به اميد موفقيت همتون

سلام دوست گرامی

1 - به نظرم خیلی خیلی طبیعیه که شما بگی : "سفارش میکنم کتاب رمزینه رو بگیرید" . فارغ از به درد خوردن یا نخوردن این کتاب ، این یک سفارشه . و اساسا یکی از هدف های اصلی این تاپیک سفارش کردن کتابه . البته دلایل این صفارش رو خیلی وقت پیش نوشتیم . در کل نفهمیدم چرا این جمله رو بلد کردید و خرده گرفتید . به نظرم نرمال بود ...

-----------------------------------------------------------

2 - عزیزم واسه فیزیک 1 چندتا کتاب داریم . فیزیک 1 غلامعلی محمودزاده ، فیزیک 1و2 اندیشه سازان ، فیزیک 1 الگو ، فیزیک 1 (جدید) خیلی سبز و چندتا فیزیک پایه جامع مثل جامع نشر جوکار و جامع نشر الگو و جامع نشر گاج .

خب غلامعلی محمودزاده که راستای این کتابش هم درست مثل کتاب های فیزیک 3 و پیششه . الگو هم فیزیک 1 ش اصلا به خوبی فیزیک های دیگش نیست . هر چند کنکور رو می‌بینه متاسفانه دید تحلیلی (ضدفرمول) و شدیدا کنکوری نداره . و تنها کتابی که بتونه هم فرمولی و هم تحلیلی نور هندسی رو بهت یاد بده فیزیک 1و2 اندیشه سازانه . نمیدونم تا حالا خوندیش یا نه . مولف این کتاب (مولف اولش) همین احمد مصلایی هستش . و الانم که سال 91 شده (!) همین مصلایی نشسته فقط تمرکزش رو روی دو فصل اخر کتاب فیزیک 1 صرف کرده و یقینا کتابی کیفی تر از فیزیک 1و2 قبلا های خودش تالیف کرده . به همین سادگی گفتم الزاما بگیرید . چون ««« رقیب خیلی خیلی بزرگی واسش نمیبینم »»» . واسه همین لفظ الزام رو به کار بردم .

+ پس الان که این توضیحات رو دادم دیگه گمون میکنم که "دیگه باعث سردرگمی خیلی ها نشدم" . چون دلیل الزام رو توضیح دادم ...

----------------------------------------------------------

3 - جمله ای که قرمز رنگ کردم اساسا غیر علمیه . اینو نباید بگید ! میشه بهم بگید واسه فیزیک 3 کدوم یک از نشر های فار و الگو کتاب معرکه ای دارن . فار که اصلا نداره . الگو خوبه ولی حقیقتا قابل قیاس با فیزیک 3 خیلی سبز نیست . اصلا ما قبلنا یه جمله معروف داشتیم . فیزیک 3 یعنی خیلی سبز . اصولا معروف ترین و با محتوا ترین کتاب خانواده فیزیک خیلی سبز (و شاید کل خیلی سبز) همین کتاب فیزیک 3 هست . گویا از این ماجرا مطلع نبودید . چون هیچ وقت این کتاب رو نباید نادیده میگرفتید . پس واسه تحقیق بیشتر لطفا جستجوی پیشرفته رو بزنید و ببینید چند نفر در طورل این چند سال پشت سر هم گفتن فیزیک 3 خیلی سبز فوق العاده است . تجربه‌م بهم میگه کمتر کتابی با این استقبال روبرو شده . هر چند شخصا معتقدم فیزییک پیش 1 خیلی سبز هیچ وقت نتونست موفقیت فیزیک 3 رو به دست بیاره .

یا فیزیک 1 فار کجاست الان ؟ یا فیزیک 1 الگو واقعا در چه سطحیه ؟ به پای کتاب فیزیک 1و2 چند سال پیش اندیشه سازات میرسه ؟ خنده داره ...

4 - منم به شدت شلوغ شدن با کتاب رو رد میکنم. اتفاقا توی پست هم نوشتم که اصلا وسواس بی دلیلی به خرج ندید .

▬•▬•▬•▬•▬•▬•▬•▬• •▬•▬•▬•▬•▬•▬•▬•▬ ▬•▬•▬•▬

در هر حال ممنونم از انتفادتون ...

1919ss
22-09-2012, 16:33
سلام دوستان چندتا سوال داشتم که شک بین انتخاب کتاباس:
1.برای فیزیک بین دوتا ناشر شک دارم یکی جامع خیلی سبز برا جمع بندیشم هفت چیز خیلی سبز ویا مهروماه کتاب فیزیک پایش باپیش 1و2(میشه 2جلد)براجمع بندیشم گنجیه مهروماه
2.زیست تمام خیلی سبزا یا جامع تخته سیاه
3.ودین و زندگی با توجه به تغییرات کدوم بهتره جامع گاج یا خیلی سبز یا انرژی اتمی وآیا لازمه برم کتاب درسی جدید دین و زندگی رو هم بگیرم چون کتابای دینیم برا کنکور پارساله
4.برا ریدینگ که پارسال لطمه زد بهم با توجه به این که زبانم خوبه 50درصد زدم فقط(توآزاد90درصد) از متن نترسیم شبقره یا ریدینگ خیلی سبز
باتشکر

houman_you
22-09-2012, 18:18
سلام به همه دوستان.لطفا یک کتاب برای زیست و زمین شناسی سوم معرفی کنیدالبته برای تست نمی خوام.برای مدرسه باشه که در امتحان نهایی کمک کنه.

alavi71
22-09-2012, 18:35
اقا معذرت می خوام که سوالمو اینجا می پرسم جایه دیگه ای نبود. کتاب دینی سوم تغییرات داشته؟اونقدری هست که برم یه گاج جدید برای سوم بگیرم؟

سلام دوست من
کتاب دین و زندگی تغییرات کلی داشته
میتونید مقایسه کنید کتابتون را با چاپ جدید
موفق باشید

Jimbelexo
22-09-2012, 18:39
من میخوام کنکور منحصرا زبان بدم برای کنکور 92. لطفا اونایی که اطلاع دارن یه لیست از کل کتابایی که مفیده و برای کنکور باید حتما خونده بشه رو بنویسن. منظورم اینه که از چه انتشاراتی باشه و از کدوم نویسنده باشه. ممنون میشم

1919ss
22-09-2012, 20:33
سلام دوستان چندتا سوال داشتم که شک بین انتخاب کتاباس:
1.برای فیزیک بین دوتا ناشر شک دارم یکی جامع خیلی سبز برا جمع بندیشم هفت چیز خیلی سبز ویا مهروماه کتاب فیزیک پایش باپیش 1و2(میشه 2جلد)براجمع بندیشم گنجیه مهروماه
2.زیست تمام خیلی سبزا یا جامع تخته سیاه
3.ودین و زندگی با توجه به تغییرات کدوم بهتره جامع گاج یا خیلی سبز یا انرژی اتمی وآیا لازمه برم کتاب درسی جدید دین و زندگی رو هم بگیرم چون کتابای دینیم برا کنکور پارساله
4.برا ریدینگ که پارسال لطمه زد بهم با توجه به این که زبانم خوبه 50درصد زدم فقط(توآزاد90درصد) از متن نترسیم شبقره یا ریدینگ خیلی سبز
باتشکر

پس چیییییییییییی شد؟؟!

lil0
22-09-2012, 21:06
سلام دوست گرامی

1 - به نظرم خیلی خیلی طبیعیه که شما بگی : "سفارش میکنم کتاب رمزینه رو بگیرید" . فارغ از به درد خوردن یا نخوردن این کتاب ، این یک سفارشه . و اساسا یکی از هدف های اصلی این تاپیک سفارش کردن کتابه . البته دلایل این صفارش رو خیلی وقت پیش نوشتیم . در کل نفهمیدم چرا این جمله رو بلد کردید و خرده گرفتید . به نظرم نرمال بود ...

-----------------------------------------------------------

2 - عزیزم واسه فیزیک 1 چندتا کتاب داریم . فیزیک 1 غلامعلی محمودزاده ، فیزیک 1و2 اندیشه سازان ، فیزیک 1 الگو ، فیزیک 1 (جدید) خیلی سبز و چندتا فیزیک پایه جامع مثل جامع نشر جوکار و جامع نشر الگو و جامع نشر گاج .

خب غلامعلی محمودزاده که راستای این کتابش هم درست مثل کتاب های فیزیک 3 و پیششه . الگو هم فیزیک 1 ش اصلا به خوبی فیزیک های دیگش نیست . هر چند کنکور رو می‌بینه متاسفانه دید تحلیلی (ضدفرمول) و شدیدا کنکوری نداره . و تنها کتابی که بتونه هم فرمولی و هم تحلیلی نور هندسی رو بهت یاد بده فیزیک 1و2 اندیشه سازانه . نمیدونم تا حالا خوندیش یا نه . مولف این کتاب (مولف اولش) همین احمد مصلایی هستش . و الانم که سال 91 شده (!) همین مصلایی نشسته فقط تمرکزش رو روی دو فصل اخر کتاب فیزیک 1 صرف کرده و یقینا کتابی کیفی تر از فیزیک 1و2 قبلا های خودش تالیف کرده . به همین سادگی گفتم الزاما بگیرید . چون ««« رقیب خیلی خیلی بزرگی واسش نمیبینم »»» . واسه همین لفظ الزام رو به کار بردم .

+ پس الان که این توضیحات رو دادم دیگه گمون میکنم که "دیگه باعث سردرگمی خیلی ها نشدم" . چون دلیل الزام رو توضیح دادم ...

3 - جمله ای که قرمز رنگ کردم اساسا غیر علمیه . اینو نباید بگید ! میشه بهم بگید واسه فیزیک 3 کدوم یک از نشر های فار و الگو کتاب معرکه ای دارن . فار که اصلا نداره . الگو خوبه ولی حقیقتا قابل قیاس با فیزیک 3 خیلی سبز نیست . اصلا ما قبلنا یه جمله معروف داشتیم . فیزیک 3 یعنی خیلی سبز . اصولا معروف ترین و با محتوا ترین کتاب خانواده فیزیک خیلی سبز (و شاید کل خیلی سبز) همین کتاب فیزیک 3 هست . گویا از این ماجرا مطلع نبودید . چون هیچ وقت این کتاب رو نباید نادیده میگرفتید . پس واسه تحقیق بیشتر لطفا جستجوی پیشرفته رو بزنید و ببینید چند نفر در طورل این چند سال پشت سر هم گفتن فیزیک 3 خیلی سبز فوق العاده است . تجربه‌م بهم میگه کمتر کتابی با این استقبال روبرو شده . هر چند شخصا معتقدم فیزییک پیش 1 خیلی سبز هیچ وقت نتونست موفقیت فیزیک 3 رو به دست بیاره .

یا فیزیک 1 فار کجاست الان ؟ یا فیزیک 1 الگو واقعا در چه سطحیه ؟ به پای کتاب فیزیک 1و2 چند سال پیش اندیشه سازات میرسه ؟ خنده داره ...

4 - منم به شدت شلوغ شدن با کتاب رو رد میکنم. اتفاقا توی پست هم نوشتم که اصلا وسواس بی دلیلی به خرج ندید .

▬•▬•▬•▬•▬•▬•▬•▬• •▬•▬•▬•▬•▬•▬•▬•▬ ▬•▬•▬•▬

در هر حال ممنونم از انتفادتون ...
آقا شرمنده برايه فيزيك من فك كردم فيزيك پيش رو ميگيد....(چون نميدونستم سبز فيزيك اول دبيرستان زده )فكر كردم اين فيزيك 1 كه نوشتي منظورت فيزيكه پيشه 1....
ببخشيد
هه

POUYOL
22-09-2012, 22:53
دی وی دی شو از کجا گیر میاریم؟؟؟

ببینید ،پارسال هم روی کتاب به خریدار نمی دادند ولی میتونستیم از طریق سایتش سفارش بدیم و به صورت رایگان برامون پست می کردند.بعضی ها هم میتونستند از نمایندگی های گاج

تهیه کنند. دی وی دی های خوبی بود مخصوصا موقعی که حال نداشتی کتابو بخونی با این دی وی دی کارت راه میفتاد.امسال نمیدونم برای کتاب جدیدشون دارند یا نه. البته الزامی هم

نداره بگیریدش اما اگه گیرتون بیاد میتونید برای سوم و دوم ازش استفاده کنید. به هرحال منابع کنکور سراسری شما همون کتابای دوم و سومی که پاس کردید.:20:

POUYOL
22-09-2012, 22:56
پس چیییییییییییی شد؟؟!

به نظر من فیزیک و زیست خیلی سبز ،

برای دینی هم گاج ،کتاب جدید اموزش و پرورش هم نگرفتی طوری نیست چون گاج متن کتاب درسی رو هم اورده.

برای ریدینگ هم کتاب درک متن به زبان ساده دکتر شهاب اناری-انتشارات مبتکران

POUYOL
22-09-2012, 23:06
من میخوام کنکور منحصرا زبان بدم برای کنکور 92. لطفا اونایی که اطلاع دارن یه لیست از کل کتابایی که مفیده و برای کنکور باید حتما خونده بشه رو بنویسن. منظورم اینه که از چه انتشاراتی باشه و از کدوم نویسنده باشه. ممنون میشم

کتاب واژگان و اصطلاحات زبان تخصصی ، گرامر کاربردی زبان انگلیسی ،درک متن به زبان ساده همگی از دکتر شهاب اناری (انتشارات مبتکران)

کتاب ابی قلم چی مخصوص داوطلبان کنکور منحصرا زبان تستای خوبی برای تمرین داره.

انتشارات خیلی سبز برای گرامر تخصصی هم کتاب زده. اونو من نخوندم.

و کلا هر کتاب مفید دیگری مثل کتاب 504 و کتاب واژگان ضروری تافل (مترجم رضا دانشوری) که لغات پرکاربرد خوبی داشته باشه.

به غیر از کتاب انتشارات خیلی سبز که اقای جابری تالیف کرده اند ،کتابای دیگه رو من خوندمشون واقعا ازشون راضی بودم.

و از همه مهمتر کنکورهای سالهای قبل هم گیر بیار.

1919ss
23-09-2012, 00:44
به نظر من فیزیک و زیست خیلی سبز ،

برای دینی هم گاج ،کتاب جدید اموزش و پرورش هم نگرفتی طوری نیست چون گاج متن کتاب درسی رو هم اورده.

برای ریدینگ هم کتاب درک متن به زبان ساده دکتر شهاب اناری-انتشارات مبتکران
جالبه کلید تشکر رو پیدا نکردم ولی واقعا ممنون. فقط 1سوال از اون 2تا کتاب ریدینگ که گفتم هیچ کدوم خوب نبود؟

POUYOL
23-09-2012, 11:22
جالبه کلید تشکر رو پیدا نکردم ولی واقعا ممنون. فقط 1سوال از اون 2تا کتاب ریدینگ که گفتم هیچ کدوم خوب نبود؟

خواهش میکنم. در ضمن برای فیزیک کتاب میکروطبقه بندی گاج هم کتاب خیلی خوبیه. خیلی سبز سطحش بالاتره و بیشتر به درد اونایی میخوره که خیالشون از گاج راحته و میخوان یه درصد بالا برای فیزیک بزنن.

از اون دو تا کتاب هم کتاب دکتر جابری END READINGبهتره چون امتحانشو پس داده ولی کتاب شهاب اناری به نظر من از اون دوتا بهتره.اگه کتاب دکتر اناری رو بخونی واخر سال هم ریدینگهای کنکور های همه رشته ها رو با وقت از دور دنیای گاج بزنی ،برای ریدینگ چیزی کم نگذاشته ای. البته اقای اناری امسال یه کتاب زبان زده نوشته جامع زبان کنکور که کتاب درک متن به زبان ساده رو هم فکر کنم پوشش بده ولی جداش هم گیر میاد.

موفق باشید.

Alireza SM
23-09-2012, 12:34
البته اقای اناری امسال یه کتاب زبان زده نوشته جامع زبان کنکور که کتاب درک متن به زبان ساده رو هم فکر کنم پوشش بده ولی جداش هم گیر میاد.

دو سال هست که کتاب پیش دانشگاهی دکتر انار شهای به همون صورت هستش و درک مطلب رو هم داره به اضافه یه DVD آموزش نکته های درک مطلب
درک مطلبی که توی کتاب پیش دانشگاهی گذاشته خلاصه و کم هست ولی کتاب درک مطلب به زبان ساده خیلی جامع تر هستش

POUYOL
23-09-2012, 13:24
دو سال هست که کتاب پیش دانشگاهی دکتر انار شهای به همون صورت هستش و درک مطلب رو هم داره به اضافه یه DVD آموزش نکته های درک مطلب
درک مطلبی که توی کتاب پیش دانشگاهی گذاشته خلاصه و کم هست ولی کتاب درک مطلب به زبان ساده خیلی جامع تر هستش

خب پارسال کتاب پیش دانشگاهی یا زبان چهارم دبیرستان اسمش بود و اخر کتابم یه عالمه ریدینگ از کنکورهای قبل گذاشته بود ولی امسال اصلا رو کتابش نوشته جامع انگلیسی کنکور ،4 کتاب در یک کتاب یعنی زبان 3 و کتاب ریدینگش هم در این کتاب گنجونده ،ولی به نظر من اگه ریدینگشو جدا بگیرن کارامدتره.

راستی به نکته خوبی اشاره کردی ،پارسال برای کتاب پیش دانشگاهیش یه DVDهم میداد که اموزش درک متن بود ولی امسال خبری نیست. ولی دوستان اگه تونستید گیرش بیارید از پارساله ولی به درد کنکور امسال و سالهای دیگه هم میخوره.تکنیک های متن خوانی همیشه به دردتون میخوره.

houman_you
23-09-2012, 15:40
سلام به همه دوستان.لطفا یک کتاب برای زیست و زمین شناسی سوم معرفی کنیدالبته برای تست نمی خوام.برای مدرسه باشه که در امتحان نهایی کمک کنه.

کسی اینجا کتاب کمک درسی نمی شناخت؟

Alireza SM
23-09-2012, 16:38

برای امتحان نهایی زیست بهتره گل واژه بخری.
البته الان دیگه سوالات امتحان نهایی زیست شناسی هم حتی مفهومی شدن و کلا لازمه که کتاب هایی که مفهومی توضیح دادن ( مثل خیلی سبز و گاج ) رو برای زیست بخونی

ugi1
23-09-2012, 17:15
کسى ميدونه جزوات کنکور ارشد براى رشته حقوق مال کدوم موسسه خوبه?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

1919ss
23-09-2012, 17:33
خواهش میکنم. در ضمن برای فیزیک کتاب میکروطبقه بندی گاج هم کتاب خیلی خوبیه. خیلی سبز سطحش بالاتره و بیشتر به درد اونایی میخوره که خیالشون از گاج راحته و میخوان یه درصد بالا برای فیزیک بزنن.

از اون دو تا کتاب هم کتاب دکتر جابری END READINGبهتره چون امتحانشو پس داده ولی کتاب شهاب اناری به نظر من از اون دوتا بهتره.اگه کتاب دکتر اناری رو بخونی واخر سال هم ریدینگهای کنکور های همه رشته ها رو با وقت از دور دنیای گاج بزنی ،برای ریدینگ چیزی کم نگذاشته ای. البته اقای اناری امسال یه کتاب زبان زده نوشته جامع زبان کنکور که کتاب درک متن به زبان ساده رو هم فکر کنم پوشش بده ولی جداش هم گیر میاد.

موفق باشید.

بازم ممنون .من فیزیک سراسری 30زدم(آزاد50) گاج داشتم (البته زیاد نخوندم ولی خوب بود) تستاش تمام برا دهه شصت بود!نهایت 86.آخرش سوالات کنکورای آخرو گذاشته 1جا-مشکلم با گاج سبک قدیمی تستاشه بخاطر همون خیلی سبزجامع و میگیرم برا جدید تالیف بودنش.
ممنون.

1919ss
23-09-2012, 17:46
تواین دورسی که گفتی (وکلا نهایی) هیچ چیز به جز کتاب درسی برا منبع خوندن (اونم خط به خط) به درد نمی خوره چون قطعا توپاسخ نامه عین کتابه.برا تمرین تشریحی هم سوالات سال قبل از منابعی که عین چی تو بازار هست مثل نهایی کانون یا رزمندگان (که خودم از این استفاده کردم ولی در زمان غیر مناسب(شب امتحان)) یا بنی هاشم
شما هم سعی کن از اول سال استفاده کنی تماما هم فصل بندی شدست.
موفق باشی

neda67
23-09-2012, 20:06
دوستان فیزیک تجربی بخام 60 به بالا بزنم چی بگیرم ؟
فیزکم زیاد تعریف نداره

alone one
24-09-2012, 00:33
سلام
یکی از اقوام تو درس زیست و ریاضی تجربی کتاب کمک درسی آموزشی میخواد که من زیاد نمیشناسم
لطفا اساتید کتاب شاخ معرفی کنن

alone one
24-09-2012, 15:33
راسی زبان مبتکران امسال شده جامع
من که قبلا داشتم سال سومو چهارم جدا بود،درک مطلبم جدا،فک کنم رو هم نزدیک 800 900 صفحه میشد!
حالا این کتاب جامع جدید واقعا میتونه همه این بخشارو پوشش بده؟
اونایی که جفتشو دارن یا دیدن نظرشون چیه؟

12p
24-09-2012, 16:39
دوستان فیزیک تجربی بخام 60 به بالا بزنم چی بگیرم ؟
فیزکم زیاد تعریف نداره
ندا جان سلام!

من بهت کتابهای فیزیک انتشارات علمی فار رو پیشنهاد میکنم.خودم نداشتم اما هرکی داشته چه ضعیف چه قوی راضی بوده و اطلاعات زیادی درباره کتاباش میدونم..

کتابای دیگری مثل خیلی سبز! هم هست اما چون گفتی قوی نیستی من فار رو پیشنهاد کردم هم درسو عمقی و پایه ای اموزش میده هم روشهای کوتاه رو یاد میده.

یه سر به سایتش بزن ضرر نمی کنی!!!
pharepub.com

خوشحال باشی!

12p
24-09-2012, 16:56
سلام
یکی از اقوام تو درس زیست و ریاضی تجربی کتاب کمک درسی آموزشی میخواد که من زیاد نمیشناسم
لطفا اساتید کتاب شاخ معرفی کنن
سلام!

یکی از شخوخ{جمع مکسر شاخ!!}توی دروس ریاضی تجربی و زیست شناسی برای داوطلبین تجربی انتشارات خیلی سبز! هست که واقعا کارش درسته!

پیروزی نصیبتان:21:

alone one
24-09-2012, 17:57
سلام!

یکی از شخوخ{جمع مکسر شاخ!!}توی دروس ریاضی تجربی و زیست شناسی برای داوطلبین تجربی انتشارات خیلی سبز! هست که واقعا کارش درسته!

پیروزی نصیبتان:21:

دیده مثه اینکه خوشش نیومده
کاملا آموزشی میخواد مثه همون فیزیک فار که منم داشتم

12p
24-09-2012, 21:37
دیده مثه اینکه خوشش نیومده
کاملا آموزشی میخواد مثه همون فیزیک فار که منم داشتم

ریاضی تجربی انتشارات مهر و ماه

این کتاب تمام مباحثی که یک داوطلب تجربی برای کنکور باید بخونه شامل ریاضی دوم و سوم و پیش و آمار و هندسه ۱ رو آموزش داده و شامل تست های آموزشی در حین درس هست. همینطور بعد از هر فصل تست های کنکور و تالیفی داره. آموزش کتاب خیلی ساده و در عین حال کامله.

ریاضی تجربی انتشارات خیلی سبز!

اگر دنبال کتاب تست با پاسخ تشریحی هستید این کتاب عالیه!

بهترین کتابهای زیست بدون شک!
همایش زیست نشر دریافت
تست دوم و سوم و پیش خیلی سبز!

بانک تست تخته سیاه ، همگامان و 8000 تست زیست گاج هم منابع تستی خوبی هستن که البته بانک تست تخته سیاه طرفدارای بیشتری هم داره و تا حدودی هم به خاطر حجم کمترش بیشتر میتونه به کار بیاد.

ودر آخر اینکه نباید از خود کتاب درسی غافل شد زیست شناسی از دروسی است که اولویت با کتاب درسیه یعنی اینکه هر چی بیشتر کتاب درسی رو مطالعه کنی بهتره تا تستهای کتب کمک اموزشی مختلف رو بزنی!

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم:5:

Mohammad Yek110
25-09-2012, 17:14
سلام
برای فیزیک یک خیلی سبز خوبه؟اگه نه چه کتابی رو پیشنهاد میدید؟
فقط حرف مبتکران نزنید :دی
ممنون

Mohammad Yek110
26-09-2012, 16:35
سلام
ممنون
کسی نیست؟:41:

alone one
26-09-2012, 16:52
راسی زبان مبتکران امسال شده جامع
من که قبلا داشتم سال سومو چهارم جدا بود،درک مطلبم جدا،فک کنم رو هم نزدیک 800 900 صفحه میشد!
حالا این کتاب جامع جدید واقعا میتونه همه این بخشارو پوشش بده؟
اونایی که جفتشو دارن یا دیدن نظرشون چیه؟
کسی نبود؟

این کتاب تمام مباحثی که یک داوطلب تجربی برای کنکور باید بخونه شامل ریاضی دوم و سوم و پیش و آمار و هندسه ۱ رو آموزش داده و شامل تست های آموزشی در حین درس هست. همینطور بعد از هر فصل تست های کنکور و تالیفی داره. آموزش کتاب خیلی ساده و در عین حال کامله.

همایش زیست نشر دریافت

بانک تست تخته سیاه ، همگامان و 8000 تست زیست گاج هم منابع تستی خوبی هستن که البته بانک تست تخته سیاه طرفدارای بیشتری هم داره و تا حدودی هم به خاطر حجم کمترش بیشتر میتونه به کار بیاد.

ودر آخر اینکه نباید از خود کتاب درسی غافل شد زیست شناسی از دروسی است که اولویت با کتاب درسیه یعنی اینکه هر چی بیشتر کتاب درسی رو مطالعه کنی بهتره تا تستهای کتب کمک اموزشی مختلف رو بزنی!

امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم:5:

ممنون رفیق
کتاب مهرو ماه گرفتم
من خودم بچه ریاضیم،فک میکنم کتاب مناسببی برای تجربیا باشه،حداقل من که خوشم اومد

راسی
کتاب درسیای شیمی زیاد تغییر کردن؟
لازمه کتاب آموزشیای مبتکرانو عوض کرد؟
اصلا کلا بجز شیمی و معارف و ریاضیات گروه ریاضی ،کدوم درسا دیگه تغییر داشتن؟

12p
26-09-2012, 17:11
خواهش میکنم alone one عزیز!
اتفاقا من خودم هم ریاضیم البته درباره کتب سایر رشته ها یه نیمچه اطلاعی دارم:21:

باعرض پوزش درباره تغییرات اخیر کتابها اطلاع دقیقی ندارم که بتونم کمکتون کنم اما اگر کمکی خواستید درخدمتیم!!

12p
26-09-2012, 17:20
سلام
ممنون
خوبه سلام میرسونه:27:
...دور از شوخی کتاب خوبیه و برای کنکور جوابگو است!
توصیه میکنم خودت هم از نزدیک زیارتش کن(!)بعد ببین باهاش ارتباط برقرار میکنی یا نه.از فروشنده هم بخواه یکی دو تا فیزیک1 از دیگر انتشارات بهت بده بعد از بینشون یکی رو یا همین خلیی سبز! رو که مد نظرته بگیر.

موفق باشی..

نادر1368
26-09-2012, 17:53
کسی نبود؟

ممنون رفیق
کتاب مهرو ماه گرفتم
من خودم بچه ریاضیم،فک میکنم کتاب مناسببی برای تجربیا باشه،حداقل من که خوشم اومد

راسی
کتاب درسیای شیمی زیاد تغییر کردن؟
لازمه کتاب آموزشیای مبتکرانو عوض کرد؟
اصلا کلا بجز شیمی و معارف و ریاضیات گروه ریاضی ،کدوم درسا دیگه تغییر داشتن؟
نه تغييراتش حذف قسمتي از كتاب هست مثل معارف و ادبيات و حساب ديفرانسيل تغييرات عمده نداشته همين سه تا درس تغيير كلي داشتن البته يه قسمتي به فصل فيزيك پيش 2 فصل اخر هم اضافه شده كه تنها از روي كتاب هم ميشه خوند به نظر من!

POUYOL
27-09-2012, 00:36
بازم ممنون .من فیزیک سراسری 30زدم(آزاد50) گاج داشتم (البته زیاد نخوندم ولی خوب بود) تستاش تمام برا دهه شصت بود!نهایت 86.آخرش سوالات کنکورای آخرو گذاشته 1جا-مشکلم با گاج سبک قدیمی تستاشه بخاطر همون خیلی سبزجامع و میگیرم برا جدید تالیف بودنش.
ممنون.

سلام بازم خواهش می کنم!

کتابای جدید میکروطبقه بندی گاج کاملا اپدیت شده اند و تستهای خارج از کشور رو هم پوشش میدند و کلا ویرایش شده اند. بد نیست یه نگاهی بشون بندازی چون کتابای فیزیک میکروطبقه بندی گاج خیلی ها استفاده می کنند. این جدیدش هم خیلی خوب شده.

POUYOL
27-09-2012, 00:41
سلام
ممنون

کلا کتب کمک اموزشی فیزیک موجود در بازار سطحشون با هم فرق میکنه.مثلا اگه میخواهی از اول و پایه توضیح داده باشه کتاب انتشارات فار خیلی خوبه.

اگه یه چیز نرمال و برای داوطلب معمولی و یه کم سطح بالاتر میخواهی میکروطبقه بندی گاج.

اگه سطح بالاتر گاج میخواهی کتاب خیلی سبز گزینه مناسبیه.

من نظرم گاجه حالا اگه فکر میکنی کمته برو خیلی سبز رو بگیر .

alone one
27-09-2012, 17:53
نه تغييراتش حذف قسمتي از كتاب هست مثل معارف و ادبيات و حساب ديفرانسيل تغييرات عمده نداشته همين سه تا درس تغيير كلي داشتن البته يه قسمتي به فصل فيزيك پيش 2 فصل اخر هم اضافه شده كه تنها از روي كتاب هم ميشه خوند به نظر من!

ادبیاتم تغییر کرده؟
البته بعید میدونم زیاد مهم باشه،چون این درسو باید مبحثی خوند مثل قرابتو آرایه زبان فارسیو ... که اونام با تغییر درسا تغییر نمیکنه،درسته؟
کلا میشه بگی کدوم کتابا تغییرات جزیی و کدومام کلی داشتن؟

نادر1368
27-09-2012, 19:57
ادبیاتم تغییر کرده؟
البته بعید میدونم زیاد مهم باشه،چون این درسو باید مبحثی خوند مثل قرابتو آرایه زبان فارسیو ... که اونام با تغییر درسا تغییر نمیکنه،درسته؟
کلا میشه بگی کدوم کتابا تغییرات جزیی و کدومام کلی داشتن؟
تغييراتش تنها دو شعر حافظ و حضرت امام!تغيير كرده حذفياتش زياد است اره درسته ولي من بلد نيستم و اول تسلط به كتاب بعد هم مبحثي! تغييرات اساسي رو حساب ديفرانسيل داشته معارف هم يه كم تغيير داره مقطع پيش دانشگاهي يك درسش حذف شده يك درس تبديل شده به دو درس!بعضي ايه ها هم تغيير كردن فيزيك پيش دانشگاهي هم به اخرين فصل كتاب يه تغييراتي كرده شيمي پيش هم حذفيات داره و يه چند بند زير شكل حذف و اضافه شده!به راحتي ميشه تغييرات رو تو كتابا اعمال كرد.

RezaPhoenix
27-09-2012, 22:33
سلام

میشه بگید از کدوم کتابفروشی تو تهران می تونم کتابای درسی دوم دبیرستان(89) و سوم دبیرستان(90) رو بگیرم

خواهشا راهنمایی کنید

ممنون

lil0
28-09-2012, 09:47
سلام

میشه بگید از کدوم کتابفروشی تو تهران می تونم کتابای درسی دوم دبیرستان(89) و سوم دبیرستان(90) رو بگیرم

خواهشا راهنمایی کنید

ممنون

عزيز برو انقلاب همه چي گيرت مياد ديگه...
تويه انقلاب يه فروشگاه خيلي بزگ هست به اسم گيتا مهر..بانكه كتابه..تويه خيابان فخرازي هستش اونجا رو يه سر بزن حتما

RezaPhoenix
28-09-2012, 12:55
عزيز برو انقلاب همه چي گيرت مياد ديگه...
تويه انقلاب يه فروشگاه خيلي بزگ هست به اسم گيتا مهر..بانكه كتابه..تويه خيابان فخرازي هستش اونجا رو يه سر بزن حتما

مرسی از راهنماییت

اخه تو انقلاب اکثرا کتابای کمک اموزشی می فروشن کتابای درسی سخت گیر میاد برا همین پرسیدم ولی اینجا که گفتی حتما میرم

در هر صورت تشکر

farnaz yari
28-09-2012, 20:50
Bebakhshid vase loghato emla ketabe khub soragh nadarid???

neda67
29-09-2012, 01:49
از دوستان اگه کسی کتاب های درسی یا کمک اموزشی تجربی داره و دیگه نیازی بهشون نداره به من pm بده
راستی دوستان واسه ارایه بهترین کتاب چیه ؟

12p
29-09-2012, 11:20
Bebakhshid vase loghato emla ketabe khub soragh nadarid???
من یه کتاب سراغ دارم خوب نیست،عالیــــــــــــــــ ـــه!!!

املا و لغت در آزمون سراسری به قلم شیوای دکتر هامون سبطی نشر دریافت.خیلی خیلی کتاب خوبیه شک نکن فرناز جان!!

12p
29-09-2012, 11:41
از دوستان اگه کسی کتاب های درسی یا کمک اموزشی تجربی داره و دیگه نیازی بهشون نداره به من pm بده
ندا سلام!
بهترین رو نمیشه گفت اما بهترین ها رو میشه!

1.آرایه رمزینه به روش کتاب کلاس تالیف شهریار قبادی2.نشرالگو به قلم علیرضا عبدالمحمدی3.کلک معلم ساجدی و..

خودت ببین کدوم به دردت میخوره...تمام!

<<DaRk kNiGhT>>
29-09-2012, 14:59
به نظر من اول این درسنامه
که تالیف دکتر هامون سبطی هست دانلود کن پرینت بگیر بخون بعدش هم جلد یک همایش دریافت رو بگیر که با روش های حل تستش آشنا شی و تسلطت کامل شه.
من آرایم ضعیف بود با این کار واقعا راه افتادم.
موفق باشید.

نادر1368
29-09-2012, 18:17
بچه هاي تبريز همانطور كه ميدونين نمايشگاه برپاست و 40 درصد تخفيف داره كتاب گاج رو كه اين همه مانور ميداد شاخش شكسته ميشه 15 تومن پول ميديم بابتش:3:البته همه فكر كنم بدونن من فقط كتاباي نشر دريافت رو نديدم اونجا:44:

lil0
29-09-2012, 19:34

هيچ كتابه ايده آلي برايه آرايه وجود نداره....آرايه يه جوريه جتما يه معلم عالي بايد درس بده با كتاب سخت ميشه نتيجه گرفت.....براي آموزش كتاب همايش ادبيات هامون سبطي خوبه براي تست هم الگو..

mohammad varaste
29-09-2012, 19:53
سلام دوباره
من شیمی رو تا الان هیچی نخوندم.
نمیدونم چیکار کنم
به نظرتون سری کتابها هفت چیز از خیلی سبز چطوره ؟
تا الان فیزیکش اومده من خودم راضیم
گسسته و شیمی هم هفته آینده میادش.
اگه چیز کم حجم سراغ دارین بگین.
راستی یه سری کتابهایی هم همین خیلی سبز داره به اسم کم حجم و مقوی.
نظرتون دربارشون چیه ؟
کلا کتابای خیلی سبز رو کدوموشونو شما تایید میکنین ؟

Alireza SM
29-09-2012, 20:49
سلام دوباره
نمیدونم چیکار کنم
نظرتون دربارشون چیه ؟

برای شیمی سراغ چیزای کم حجم نرو اونا برای مرور مباحث مهم هستن
شیمی کنکور رو باید کتابهای شیمی2و3 و پیش رو کامل و سطر به سطر نکته هاشونو بررسی کنی

mohammad varaste
29-09-2012, 20:54
علیرضا جان ممنون
برای فیزیک به نظرت خیلی سبز جامع بخرم که قیمتش 17 تومنه یا انرژی اتمی که قیمتش 45 تومن و چهار جلد هست ؟
در ضمن من آبی قلمچی پارسال رو از یکی از بچه ها گرفتم. به نظرات به درد میخوره ؟

mohammad varaste
29-09-2012, 21:05
برا دینی علیرضا صفحه های قبل گفتی که گاج خوبه
منظورت اینه که کلا گاج خوبه یا اول باید کتاب درسی رو خوندش

12p
29-09-2012, 22:57
سلام دوباره
نمیدونم چیکار کنم
نظرتون دربارشون چیه ؟
برای شیمی تو الان خیلی وقت داری و اینکه به جز خیلی سبز به مبتکران هم فکر کن.

نادر1368
30-09-2012, 16:40
يك سوال در مورد كتاب دين و زندگي جديد گاج دارم با توجه به اين كه منابع كنكور 92 كتابهاي درسي چاپ 89و90و91 مي باشد اما كتاب گاج تغييرات كتاب دين و زندگي

چاپ 90 به بعد رو اعمال كرده اينطور نشون ميده كه بعضي درسهاي مطابق با چاپ 89 حذف شده!و يك درس اضافه شده واقعا تعجب

اوره!چاپ 88 كتاب ديني 2 نوشته محتواي اين كتاب تا

پايان سال تحصيلي 90-89 تغييري نخواهد كرد!فكر نكنم الكي نوشته باشه تغييرات جديد كتابا هم تو ايه زياد تر بوده يعني عنوان درس

همونه ولي يك سري ايات تغيير داده شده و بعضا اضافه شده اميدوارم كه ديني 2 اينطور نباشه!

Alireza SM
30-09-2012, 19:33
يك سوال در مورد كتاب دين و زندگي جديد گاج دارم با توجه به اين كه منابع كنكور 92 كتابهاي درسي چاپ 89و90و91 مي باشد اما كتاب گاج تغييرات كتاب دين و زندگي

چاپ 90 به بعد رو اعمال كرده اينطور نشون ميده كه بعضي درسهاي مطابق با چاپ 89 حذف شده!و يك درس اضافه شده واقعا تعجب

اوره!چاپ 88 كتاب ديني 2 نوشته محتواي اين كتاب تا

پايان سال تحصيلي 90-89 تغييري نخواهد كرد!فكر نكنم الكي نوشته باشه تغييرات جديد كتابا هم تو ايه زياد تر بوده يعني عنوان درس

همونه ولي يك سري ايات تغيير داده شده و بعضا اضافه شده اميدوارم كه ديني 2 اينطور نباشه!

دینی 2 رو حتما باید 89 یا 89 به بعد بخونی دینی 2 چاپ 88 با چاپ 89 خیلی فرق داره. توی کتاب سوم هم تغیرات زیادی هست یه درس اضافه شده بهش حتی. کتاب پیش هم زیاد تغیر کرده امسال هم آیاتش هم محتوای درس هاش
کلا اگه کنکوری امسال هستی و کتاب گاج جدید رو گرفتی نگران هیچ چیزی نباش.

نادر1368
30-09-2012, 20:15
دینی 2 رو حتما باید 89 یا 89 به بعد بخونی دینی 2 چاپ 88 با چاپ 89 خیلی فرق داره. توی کتاب سوم هم تغیرات زیادی هست یه درس اضافه شده بهش حتی. کتاب پیش هم زیاد تغیر کرده امسال هم آیاتش هم محتوای درس هاش
کلا اگه کنکوری امسال هستی و کتاب گاج جدید رو گرفتی نگران هیچ چیزی نباش.
اهان!يعني كتاب درسي چاپ 88 كه نوشته محتواي اين كتاب تا پايان سال تحصيلي 90-89 تغيير نخواهد كرد كشكه!من رو حساب همين موضوع بود ابهامم در هر حال متشكرم.:11:

Alireza SM
30-09-2012, 20:35
مطمعن هستین شما که نوشته کتاب تا پایان 89 عوض نمیشه ؟ اگه اینطور نوشته باشه دقیقا کشک هست بله.

راستی این فایل ویدئویی یا صوتی برنامه چند روز پیش گزینه جوان رو دانلود کنین به دردتون میخوره کارشناس دین و زندگی گزینه دو در مورد دین و زندگی کنکور صحبت کرده و اتفاقا به همین تغیر کتابها و مخصوصا کتاب دوم هم اشاره کرده و دقیق توضیح داده که چیکار باید کنن بچه ها.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

maziyarkhani
30-09-2012, 21:17
دوستان کسی از عربی به زبان ساده ایاد فیلی استفاده کرده ؟ تاثیر داره ؟ همه نکاتو کامل گفته...؟؟

12p
30-09-2012, 22:00
دوستان کسی از عربی به زبان ساده ایاد فیلی استفاده کرده ؟ تاثیر داره ؟ همه نکاتو کامل گفته...؟؟
من داشتم اگه بخوای پایه ای کار کنی عالیه!!!!!!
خودم با اینکه تو عربی خیلی ضعیف نبودم اما تو مطالب سال اول یه خلا های آموزشی داشتم که به خوبی این پرش کرد.
باید ببینی عربیت تو چه سطحیه؟؟؟؟؟که روت تاثیر بذاره یا نه!

كنكوري بازنشسته
30-09-2012, 22:05
دوست عزيز
كتاب جامع خيلي سبز متاسفانه از پوشش كامل برخوردار نيست
شما كافيست ٢ جلد فيزيك تست پيش و يك جلد پايه نشر الگو را بخريد

AMIRHJ
01-10-2012, 01:48
جدا یکی از بهترین کتابایی که واسه کنکور خوندم و ازش خیلی راضیم وهنوزم به عنوان گنجینه دارمش همین کتاب البته من نسخه 3سال پیشو دارم الن باید ی جورایی کامل تر هم شده باشی من با این کتاب و استفاده از یک سری تکنیک ها در ازمون های ارشد 70 راحنت میزدم توصیه میکنم حتما بخر عالیس

AMIRHJ
01-10-2012, 01:49
[
جدا یکی از بهترین کتابایی که واسه کنکور خوندم و ازش خیلی راضیم وهنوزم به عنوان گنجینه دارمش همین کتاب البته من نسخه 3سال پیشو دارم الن باید ی جورایی کامل تر هم شده باشی من با این کتاب و استفاده از یک سری تکنیک ها در ازمون های ارشد 70 راحنت میزدم توصیه میکنم حتما بخر عالیس

mohammad varaste
01-10-2012, 19:25
الان من دسترسی به کتابهای دینی و ادبیات دوم و سوم ندارم
باید بگردم دنبالشون (کلا هیچ کتابفروشی ندارشون) یا کتاب کمک اموزشی هست که جایگزین باشه ؟

mohammad varaste
01-10-2012, 19:28
این آبی قلمچی چرا تستای آزادش اینقدر سختر از سراسریشه ؟
بعدشم اکثر تستهاش مال بین سالای 60 تا 80 هست. این مساله عیب محسوب نمیشه ؟

lil0
01-10-2012, 20:01
این آبی قلمچی چرا تستای آزادش اینقدر سختر از سراسریشه ؟
بعدشم اکثر تستهاش مال بین سالای 60 تا 80 هست. این مساله عیب محسوب نمیشه ؟

فك كنم كتابه 30 سال رو ميگي؟ آره؟

اگه آره ...
1.كلا تستاي آزاد تويه درس رياضي از سراسري خيلي سختره(به خركاري نياز داره)
2. عيب محسوب ميشه....سوال نداره كه

mohammad varaste
02-10-2012, 00:45
برا دینی نگفتین که باید چکار کنم
کتابی هست که به جای کتابای اصلی بخونم ؟
نشر الگو خوبه یا گاج ؟
کلا من الان از عمومی ها فقط ادبیات و دینی رو میخوام بخونم.
اگه کسی چیز خوب سراغ داره بگه.
(این سوالو چند باره میپرسم اما کسی جواب نمیده خواشا اگه اطلاعاتی دارین بگین.)

mohammad varaste
02-10-2012, 00:47
من اینقدر که سوال پرسیدم دیگه روم نمیشه بپرسم:31:

یه چند تا کتاب هستن میخوام فردا بگیرمشون خواهشا دربارشون اگه چیز منفی یا مثبتی میدونین بگین.
هندسه 1 و 2 کم حجم و مقوی از انتشارات خیلی سبز
ریاضیات گسسته (اموزش و تست) از خیلی سبز
مجموعه پرسشهای چهارگزینه ای حسابان برای کنکور از انتشارات خیلی سبز

lil0
02-10-2012, 13:16
برا دینی نگفتین که باید چکار کنم
کتابی هست که به جای کتابای اصلی بخونم ؟
نشر الگو خوبه یا گاج ؟
کلا من الان از عمومی ها فقط ادبیات و دینی رو میخوام بخونم.
اگه کسی چیز خوب سراغ داره بگه.
(این سوالو چند باره میپرسم اما کسی جواب نمیده خواشا اگه اطلاعاتی دارین بگین.)

كتاب همگامان رو ميشه به جايه كتاب استفاده كرد
براي ديني من گاج داشتم كه به نظرم خوب بود الگو رو نديدم
ادبيات هم كه 500 بار تو همين تايپيك يا راهنماي جزوات بحثش شده

من اینقدر که سوال پرسیدم دیگه روم نمیشه بپرسم:31:

یه چند تا کتاب هستن میخوام فردا بگیرمشون خواهشا دربارشون اگه چیز منفی یا مثبتی میدونین بگین.
هندسه 1 و 2 کم حجم و مقوی از انتشارات خیلی سبز
ریاضیات گسسته (اموزش و تست) از خیلی سبز
مجموعه پرسشهای چهارگزینه ای حسابان برای کنکور از انتشارات خیلی سبز

هندسه سبز يكي از بدترين و مزخرف ترين و فرمول محورترين .و................ديگه چي بگم بدترين كتابي بود كه تو ساله كنكور ديدم....

گسسته ي سبز هم واقعا افتضاحه يه چيزي تو مايه هاي هندسه اش.خيلي بده. گسسته كه همه يا فار ميگيرن يا خوشخوان چه گيري دادي به سبز حالا؟

كلا مثه اينكه دوس داري خيلي سبز رو هان؟؟؟؟ ببين گـــــوله اين تبليغاش رو نخور خواشا اكثرشون چرت هستن...كتابي هم كه گفتي من ساله سوم دبيرستان بودم گرفتم اون موقع كه خيلي بيخود بود الان شايد تغيير داده باشن

mohammad varaste
02-10-2012, 16:25

هندسه سبز يكي از بدترين و مزخرف ترين و فرمول محورترين .و................ديگه چي بگم بدترين كتابي بود كه تو ساله كنكور ديدم....

گسسته ي سبز هم واقعا افتضاحه يه چيزي تو مايه هاي هندسه اش.خيلي بده. گسسته كه همه يا فار ميگيرن يا خوشخوان چه گيري دادي به سبز حالا؟

كلا مثه اينكه دوس داري خيلي سبز رو هان؟؟؟؟ ببين گـــــوله اين تبليغاش رو نخور خواشا اكثرشون چرت هستن...كتابي هم كه گفتي من ساله سوم دبيرستان بودم گرفتم اون موقع كه خيلي بيخود بود الان شايد تغيير داده باشن
ممنون
اما متاسفانه توی شهری که ما زندگی میکنیم فقط انتشارات گاج و قلمچی و خیلی سبز و مبتکران و به طور خیلی کم هم انتشارات الگو پیدا میشه.

فقط یه چیط دیگه تو الان برای دینی گاج سفید گرفتی دیگه درسته ؟
برا ادبیات هم همینو بگیرم ؟
البته گاج قیمتاش زیادی بالاس :31:
ولی اگه می ارزه میگیرم

lil0
02-10-2012, 16:54
ممنون
اما متاسفانه توی شهری که ما زندگی میکنیم فقط انتشارات گاج و قلمچی و خیلی سبز و مبتکران و به طور خیلی کم هم انتشارات الگو پیدا میشه.

فقط یه چیط دیگه تو الان برای دینی گاج سفید گرفتی دیگه درسته ؟
برا ادبیات هم همینو بگیرم ؟
البته گاج قیمتاش زیادی بالاس :31:
ولی اگه می ارزه میگیرم

اولا كه من كنكور دادم امسال تموم شد رفتوووو
ادبيات گاج خوب نيست....

اگه زحمتي نيست پست هايه خوم رو يا بچه هايه يگه رو يه سرچ بكن....ابيات خيلي توضيح اره.....يه كتاب نيست كه....زبان فارسي املا لغت ارايه قرابت ...

mohammad varaste
02-10-2012, 17:35
خودت بگو واسه ادبیات و دینی یه چیزی تا شب برم بگیرم.
برا گسسته هم گاج سفید گرفتم.(فاز هرچی گشتم نبود)

lil0
02-10-2012, 19:41
خودت بگو واسه ادبیات و دینی یه چیزی تا شب برم بگیرم.
برا گسسته هم گاج سفید گرفتم.(فاز هرچی گشتم نبود)

]چقدر عجله داري داداش...مگه نگفتم گسسته همه يا خوشخوان ميگيرن يا فـــــــار؟ خوب از سايتش سفارش ميدادي يا از اين سايتايه اينترنتي...؟

ادبيات پيشنهاداي من ايناست:چ
لغت و املا:هامون سبطي (الگو هم خوبه) اگه بعدا هامون سبطي رو كامل خوندي املا ي خيلي سبز برايه تمرين بد نيست(اين كتاب ها رو همشو با هم نخر)
قرابت
:هامون خوبه الگو هم بد نيست
آرايه:همايش ادبيات نشر دريافت(مولف:هامون سبطي) .........»2 جلده اون جلديش كه توش آرايه داره+الگو
زبان فارسي:پنج بحث الگو

ديني پيشنها خاصي ندارم گاج و همگامان جفتشون خوبن

mohammad varaste
02-10-2012, 20:24
البته گاج سفید مال پارساله همسایمونه .ببینم اگه خوب نبود دیگه میگم یکی از بچه ها از تهران همون فار رو واسم پیدا کنه. راستی من آبی قلمچی گسسته رو هم دیدم بدک نبود.قرابت معنایی و لغت و املا رو از نشر الگو گرفتم. آرایه و زبان هم میگردم پیدا میکنم .اون کتابای خیلی سبز هم هیچ کدومو نگرفتم.به جز هندسه 1و2(پایه) . بازم تشکر میکنم ازت کمک کردی بهم.خدا نگهدارت باشه

lil0
03-10-2012, 07:31
البته گاج سفید مال پارساله همسایمونه .ببینم اگه خوب نبود دیگه میگم یکی از بچه ها از تهران همون فار رو واسم پیدا کنه. راستی من آبی قلمچی گسسته رو هم دیدم بدک نبود.قرابت معنایی و لغت و املا رو از نشر الگو گرفتم. آرایه و زبان هم میگردم پیدا میکنم .اون کتابای خیلی سبز هم هیچ کدومو نگرفتم.به جز هندسه 1و2(پایه) . بازم تشکر میکنم ازت کمک کردی بهم.خدا نگهدارت باشه

سلام
مطمئن باش از خريد كتاب هندسه ي سبز پشيمون ميشي
به نظرم اصن لاشو هم باز نكن .....برو يه كتاب هندسه ي ديگه بخر مثه نشر دريافت يا الگو......

ديگه خود داني

farnaz yari
03-10-2012, 09:04

Vali be nazare man khoshkhan ziad sathesh bala nist.
Nazare man ine albate.Kolan tala vase gosaste ketabe khub.man nadidam tala:41::41:

dark.sj
03-10-2012, 12:01
سلام بچه هافردا باید برم کتاب
بگیرم
واسه گسسته چه کتابی خوبه؟؟(گسسته جدید)

نادر1368
03-10-2012, 12:28
بگیرم
گسسته قديم و جديد مگه داريم!تغييرات داشته مگه!؟من كه نشنيدم و فكر نكنم تغييري كرده باشد!در هر حال خوشخوان به نظر من كه كفايت ميكنه جبر و گسسته رو كامل ميخوني.

mohammad varaste
03-10-2012, 13:36
من الان برا گسسته آبی قلمچی گرفتم به نظرم خوبه
گاج سفید پارسال رو هم دارم اما به نظرم قلمچی بهتره.خوشخوان هم یکی از بچه ها گرفته بود میگفت خوبه.
باید بری کتاب فروشی ببینی کدومش به دردت میخوره.
................................................
من هنوز نفهمیدم برا دینی باید چیکار کنم
واسه ادبیات هم از نشر الگو همه چیزشو گرفتم .
خواهشا برا دینی یه نفر خوب توضیح بده.
+
شیمی امسال معلممون ناجوره اصلا بیخیال جزوشم.
شیمی پایه هم چیزی زیاد بارم نیست.
اگه کتاب خوب میشناسین بگین که هم آموزش باشه و تست.

optis2005
03-10-2012, 16:28
دوتسان واسه زیست چه کتابی خوبه؟تست و آموزشی
ریاضی تجربی چی؟

farnaz yari
03-10-2012, 19:19
بچه ها واسه ترکیبیات سال دوم مبتکران خوبه به نظرتون؟؟
کلا کتابی سراغ دارین که آموزش ریاضی دوم باشه؟؟

lil0
03-10-2012, 21:19
Vali be nazare man khoshkhan ziad sathesh bala nist.
Nazare man ine albate.Kolan tala vase gosaste ketabe khub.man nadidam tala:41::41:

من اصن صحبتي از سطح كتاب كردم؟ ضمنا سطح خوشخوان برايه كنكور خوبه در بعضي جاها بالاتر هم رفته...

بگیرم

فـــــــــار كتابه خوبيه (بارهعا بحثش شده و نتيجه همين كتاب بوده در درجه ي بعدي خوشخوان)

من الان برا گسسته آبی قلمچی گرفتم به نظرم خوبه
گاج سفید پارسال رو هم دارم اما به نظرم قلمچی بهتره.خوشخوان هم یکی از بچه ها گرفته بود میگفت خوبه.
باید بری کتاب فروشی ببینی کدومش به دردت میخوره.
................................................
من هنوز نفهمیدم برا دینی باید چیکار کنم
واسه ادبیات هم از نشر الگو همه چیزشو گرفتم .
خواهشا برا دینی یه نفر خوب توضیح بده.
+
شیمی امسال معلممون ناجوره اصلا بیخیال جزوشم.
شیمی پایه هم چیزی زیاد بارم نیست.
اگه کتاب خوب میشناسین بگین که هم آموزش باشه و تست.

ببين يه نصيحت بشنو از من كان در آن نبود غرض....(يكي از شعراي راهنمايي بود فك كنم) انقدر دنباله اين كتاب اون كتاب نباش...به خدا يه روزي به حرف من ميرسي كه ديگه دير شده
هي هر روز نيا اينجا بگو هنوز نميدونم كدومو بگيرم.....من گفتم ديني هم گاج خوبه هم همگامان همگامان كتاب رو جزوه كرده برايه كسي خوبه كه نميخواد از رو كتاب بخونه....

برايه شيمي هم مبتكران من واقعا راضي بودم بچه ها ميگفتن شيمي هاي فار هم خيلي خوبه. خودت بررسي كن ببين با كدوم راحتي

مبحثه تركيبيات كلش تو گسسته هست ديگه...اگهع كنكوري هستي يه كتاب گسسته درست حسابي بگير( فار يا خوشخوان)

M A M M U T
03-10-2012, 21:56
ریاضی تجربی چی؟
زیست به سه بخش تقسیم میشه.
1-جانوری: اول همه ی کتاب سبز ها رو میخونی بعد اگه وقت داشتی 8000 تست ها و بعدش اگه حوصله داشتی بانک تست آرام فر
2-گیاهی:گیاهی تخته سیاه (همون آرام فر)
3-ژنتیک:اگه میخوای مفهومی بخونی کتاب سبز...اما اگه کلیت رو بلدی ژنتیک تخته سیاه
ریاضی تجربی تا پارسال که چیز دندون گیری نبود.امسال رو نمی دونم.ولی ریاضی گاج نقره کتاب خوبیه/....

تجربی هستی؟

dark.sj
03-10-2012, 22:18
واسه دیفرانسیل چی بگیرم؟؟
منظورم دیفرانسیل جدیده!؟
هم درسنامه هاش خوب باشه هم تست

farnaz yari
03-10-2012, 22:43
زیست به سه بخش تقسیم میشه.
1-جانوری: اول همه ی کتاب سبز ها رو میخونی بعد اگه وقت داشتی 8000 تست ها و بعدش اگه حوصله داشتی بانک تست آرام فر
2-گیاهی:گیاهی تخته سیاه (همون آرام فر)
3-ژنتیک:اگه میخوای مفهومی بخونی کتاب سبز...اما اگه کلیت رو بلدی ژنتیک تخته سیاه
ریاضی تجربی تا پارسال که چیز دندون گیری نبود.امسال رو نمی دونم.ولی ریاضی گاج نقره کتاب خوبیه/....

تجربی هستی؟

نه ریاضی ام

kamivh1
03-10-2012, 22:56
سلام من چند هفته دیگه واسه دانشگاه و برای درس کارآفرینی و پروزه در مقطع کاردانی ارایه دارم. موضوع من نوآوری و انواع آن هست. که نویسنده و نظریه پرداز اصلی آن شومپیتر هست. میشه منابع فارسی در این رابطه بهم معرفی کنید؟ خود استاد به من گفته تو گوگل سرچ کنی راحت پیدا میشه ولی هر چی تلاش کردم چیزه قابل توجهی ندیدم!

mohammad varaste
03-10-2012, 23:27
من اصن صحبتي از سطح كتاب كردم؟ ضمنا سطح خوشخوان برايه كنكور خوبه در بعضي جاها بالاتر هم رفته...

فـــــــــار كتابه خوبيه (بارهعا بحثش شده و نتيجه همين كتاب بوده در درجه ي بعدي خوشخوان)

ببين يه نصيحت بشنو از من كان در آن نبود غرض....(يكي از شعراي راهنمايي بود فك كنم) انقدر دنباله اين كتاب اون كتاب نباش...به خدا يه روزي به حرف من ميرسي كه ديگه دير شده
هي هر روز نيا اينجا بگو هنوز نميدونم كدومو بگيرم.....من گفتم ديني هم گاج خوبه هم همگامان همگامان كتاب رو جزوه كرده برايه كسي خوبه كه نميخواد از رو كتاب بخونه....

برايه شيمي هم مبتكران من واقعا راضي بودم بچه ها ميگفتن شيمي هاي فار هم خيلي خوبه. خودت بررسي كن ببين با كدوم راحتي

مبحثه تركيبيات كلش تو گسسته هست ديگه...اگهع كنكوري هستي يه كتاب گسسته درست حسابي بگير( فار يا خوشخوان)
همین مبتکران شیمی که میگی خودش چند مدل داره یا گاچ لطفا بگو چه رنگی یا اینکه لینک ازشون بده.
دلیل عجله من هم اینه که تابستون هیچی نخوندم.
الان هم که هر روز میخونم باز خیلی عقبم.
هنوز حتی نمیدونم چیکار کنم.
اما اگه شما اذیت میشی دیگه سوال نمیکنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

lil0
04-10-2012, 09:42
همین مبتکران شیمی که میگی خودش چند مدل داره یا گاچ لطفا بگو چه رنگی یا اینکه لینک ازشون بده.
دلیل عجله من هم اینه که تابستون هیچی نخوندم.
الان هم که هر روز میخونم باز خیلی عقبم.
هنوز حتی نمیدونم چیکار کنم.
اما اگه شما اذیت میشی دیگه سوال نمیکنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

مبتكران كتاب تستاش....كتابايه آموزشش به درد نميخوره
خيلي ها مثله تو هستن اينقدر نگران نباش...اگه هم نميدوني چيكار كني به اين سايت يه سري بزن مشاوره ي رايگان فك كنم به دردت بخوره

12p
04-10-2012, 13:36
بگیرم
عزیزم نتیجه تمام بحث ها درباره گسسته تو این چند سال اخیر اینه:
1.فار
2.گاج سفید
3.خوشخوان

والسلام...

12p
04-10-2012, 13:40
ریاضی تجربی چی؟

همایش زیست نشر دریافت

12p
04-10-2012, 13:44
واسه دیفرانسیل چی بگیرم؟؟
منظورم دیفرانسیل جدیده!؟
هم درسنامه هاش خوب باشه هم تست
بهت انتشارات علمی فار رو پیشنهاد میکنم!
یه سر به سایتش بزن:pharepub.com
دیفش جدیده:3:

كنكوري بازنشسته
04-10-2012, 22:50
من سال قبل از گسسته الگو استفاده كردم كه بن نظرم عاليىبود

a.sahami
05-10-2012, 00:56
درود !
بچه ها من یه سوال داشتم *
میخواستم بدونم کتاب های درسی پیش دانشگاهی امسال( 91-92 ) نسبت به سال قبل تغیراتی داشته یا نه؟

نادر1368
05-10-2012, 11:44
درود !

بچه ها من یه سوال داشتم *
میخواستم بدونم کتاب های درسی پیش دانشگاهی امسال( 91-92 ) نسبت به سال قبل تغیراتی داشته یا نه؟
من خودم يه سه چهار ده بيست بار اينجا ديدم و گفتم!در مورد تغييرات!دين و زندگي ديفرانسيل فيزيك و شيمي جزئي تر از دو كتاب قبلي و حذف قسمت قابل توجهي از ادبيات و زبان فارسي و اضافه شدن دو شعر جديد!تغييرات كتابهاي پيش رياضي بوده از بقيه رشته هاي اطلاعي ندارم.

Alireza SM
05-10-2012, 13:07
امروز کتاب های فار رو دیدم؛ به جز کتاب های فیزیک بقیه کتاب هاش تعریفی ندارن زیست شناسیش هم کتاب خطرناکیه میتونه دانش آموز رو به بیراهه بکشه. شیمی هاش هم بد نبود ولی به مبتکران و خیلی سبز نمیرسه. فیزیک پیش دانشگاهی فار خیلی قشنگ توضیح داده اولین کتابیه که میبینم محتوای آموزشیش و نحوه آموزش مفهومیش قابل مقایسه با مبتکران ( محمودزاده ) هست.

mdpdl
05-10-2012, 13:49
سلام دوستان یه راهنمایی ازتون میخواستم:
من میخواستم دیفرانسیل بگیرم اما نمیدونم فار بهتره یا رمزینه؟!ممنون میشم راهنمایی کنید.
راستی واسه فیزیک پیش چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟(هم تست و هم اموزش)

Alireza SM
05-10-2012, 14:43
سلام دوستان یه راهنمایی ازتون میخواستم:
من میخواستم دیفرانسیل بگیرم اما نمیدونم فار بهتره یا رمزینه؟!ممنون میشم راهنمایی کنید.
راستی واسه فیزیک پیش چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟(هم تست و هم اموزش)

برای دیفرانسیل رمزینه.
برای فیزیک هم آموزش عمیق و دقیق بخوای و همینطور اگه به جمله های ریاضی و اثبات و ... مسلط هستی کتاب مبتکران-محمودزاده رو بگیر. در غیر اینصورت فار رو برای فیزیک پیش دانشگاهی توصیه میکنم

mohammad varaste
05-10-2012, 18:52
امروز کتاب های فار رو دیدم؛ به جز کتاب های فیزیک بقیه کتاب هاش تعریفی ندارن زیست شناسیش هم کتاب خطرناکیه میتونه دانش آموز رو به بیراهه بکشه. شیمی هاش هم بد نبود ولی به مبتکران و خیلی سبز نمیرسه. فیزیک پیش دانشگاهی فار خیلی قشنگ توضیح داده اولین کتابیه که میبینم محتوای آموزشیش و نحوه آموزش مفهومیش قابل مقایسه با مبتکران ( محمودزاده ) هست.
کتاب های شیمی خیلی سبز که خود خیلی سبز بهترین کتابش میدونه رو تو تایید میکنی برا پیش 1 و پیش 2 ؟

Alireza SM
05-10-2012, 21:00
کتاب های شیمی خیلی سبز که خود خیلی سبز بهترین کتابش میدونه رو تو تایید میکنی برا پیش 1 و پیش 2 ؟ بله کتابهای خوبی هستن

lil0
05-10-2012, 22:17
کتاب های شیمی خیلی سبز که خود خیلی سبز بهترین کتابش میدونه رو تو تایید میکنی برا پیش 1 و پیش 2 ؟

والا خيلي سبز همه ي كتاباش رو بهترين ميدونه.....مشك آن است كه خود ببويد....

mohammad varaste
05-10-2012, 22:46
والا خيلي سبز همه ي كتاباش رو بهترين ميدونه.....مشك آن است كه خود ببويد....
این کتابای خیلی سبز نمیدونم چرا اینجورین
نظرات در موردشون متفاوته مثل همین شیمیش.
تا حالا چندین نفر گفتن افتضاحه ولی چند نفر هم اونو عالی میدونن.
من با توجه به اینکه شیمی رو میخوام 30 درصد بزنم
بمیخوام وقت زیادی روش بذارم و بیشتر به ریاضی و فیزیک که توشون بهترم بپردازم
به همین دلیل کتابای مبتکران خیلی بزرگن و نیاز به وقت زیادی برای خوندن هر جلدش هست
کتابای خیلی سبز حجمشون کمتره .
به خاطر همین هست که هنوز دو دل هستم.
وگرنه اینو همه میدونن مبتکران نوشته بازرگان از همه بهتره.
...............................................
راستی اون کتاب هندسه پایه خیلی سبز رو یه مطالعه کردم دیدم به درد نمیخوره انداختمش به یکی از بچه ها:دی

اما فیزیک (هفت چیز) رو نگه داشتم به نظرم کتاب بسیار خوبی بود.

کتابای نشر الگو هم که گفتی واسه ادبیات هم عالین. ممنون.

Alireza SM
05-10-2012, 23:02
کتاب های مبتکران-بهمن بازرگانی برای شیمی بهترین هستن. ولی اگه کسی وقتش کمه میتونه از خیلی سبز استفاده کنه.
شیمی های خیلی سیز کامل و عالی هستن و هر نکته ای برای کنکور لازم باشه توش آورده شدن. البته شیمی پیش 2 به نظر من مبتکران تفاوتش با خیلی سبز زیاد هست و یه سر و گردن بالاتره (پارسال هردوتاشونو در یه حد میدونستم ولی الان به نظر من مبتکران برای شیمی پیش2 خیلی بهتره ) و ضمن اینکه خیلی سبز شیمی 2 سال دوم رو نداره اصلا نمیخواد هم چاپ کنه.

lil0
06-10-2012, 06:33
این کتابای خیلی سبز نمیدونم چرا اینجورین
نظرات در موردشون متفاوته مثل همین شیمیش.
تا حالا چندین نفر گفتن افتضاحه ولی چند نفر هم اونو عالی میدونن.
من با توجه به اینکه شیمی رو میخوام 30 درصد بزنم
بمیخوام وقت زیادی روش بذارم و بیشتر به ریاضی و فیزیک که توشون بهترم بپردازم
به همین دلیل کتابای مبتکران خیلی بزرگن و نیاز به وقت زیادی برای خوندن هر جلدش هست
کتابای خیلی سبز حجمشون کمتره .
به خاطر همین هست که هنوز دو دل هستم.
وگرنه اینو همه میدونن مبتکران نوشته بازرگان از همه بهتره.
...............................................
راستی اون کتاب هندسه پایه خیلی سبز رو یه مطالعه کردم دیدم به درد نمیخوره انداختمش به یکی از بچه ها:دی

اما فیزیک (هفت چیز) رو نگه داشتم به نظرم کتاب بسیار خوبی بود.

کتابای نشر الگو هم که گفتی واسه ادبیات هم عالین. ممنون.

اي خــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـدا من دست تو چيكار كنم پسر.....
چرااااااااااااا....آخه چرا از الان درصد تعيين ميكني واسه خودت؟؟؟ معمولا همه از چيزي كه فك ميكنن ميزنن كمتر ميزنن...
درصد تعيين كردن برايه يه درس يا حذف يه فصل و اين كارا برايه ارديبهشت و خرداده(ديگه حداقل بعده عيد) شما بايد هر درسو اندازه ضريبش بخوني..(+بعد از اينكه برنامه ي هر هفته رو بر اساس ضريبه دروس تنظيم كردي چندين ساعت رو به درسايي كه ضعيف تري اختصاص ميدي) الان كاره تو دقيقا بر عكسه...داري ميگي كه چون ضعيف تر هستم ميخوام كمتر وقت بذارم...مطمئن باش اگر با همين روش جلو بري ضعيفتر هم خواهي شد....شيمي نسبت به 2 درسه رياضي و فيزيك خيلي آسون تره يني كسبه درصد بالاي 50 تويه شيمي خيلي راحت تر از فيزيكه

از مــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــا گفتن بــــــــــــــــــود

در مورد كتاب ها : خواهش ميكنم...هندسه رو گفتم به دردت نميخوره گوش نكردي...هندسه پايه نشر دريافت خوبه....

ادبيات سبطي نخريدي؟

<<DaRk kNiGhT>>
06-10-2012, 15:59

دوست عزیز یا کتاب هاش رو دقیق مطالعه نکردی یا داری کم لطفی میکنی.
در مورد کتاب های گسسته و هندسه تحلیلی و فیزیک و ریاضی پایش که تازه اومده و من دارمشون فقط کافیه که بگم حرف ندارن و من تمام کتابا رو بررسی کردم وهیچکدومشون به فار نمیرسن.تازه چند از بچه های موفق کنکور 91 هم کاملا تایید کردن که کتاباش عالی و مفهومین.

راستی کسی خبر نداره پاسخنامه فیزیک پایه گاج کی میاد؟
همه ی ملت رو علاف کردن گفته بودن شهریور میاد.

mohammad varaste
06-10-2012, 17:23
اي خــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـدا من دست تو چيكار كنم پسر.....
چرااااااااااااا....آخه چرا از الان درصد تعيين ميكني واسه خودت؟؟؟ معمولا همه از چيزي كه فك ميكنن ميزنن كمتر ميزنن...
درصد تعيين كردن برايه يه درس يا حذف يه فصل و اين كارا برايه ارديبهشت و خرداده(ديگه حداقل بعده عيد) شما بايد هر درسو اندازه ضريبش بخوني..(+بعد از اينكه برنامه ي هر هفته رو بر اساس ضريبه دروس تنظيم كردي چندين ساعت رو به درسايي كه ضعيف تري اختصاص ميدي) الان كاره تو دقيقا بر عكسه...داري ميگي كه چون ضعيف تر هستم ميخوام كمتر وقت بذارم...مطمئن باش اگر با همين روش جلو بري ضعيفتر هم خواهي شد....شيمي نسبت به 2 درسه رياضي و فيزيك خيلي آسون تره يني كسبه درصد بالاي 50 تويه شيمي خيلي راحت تر از فيزيكه

از مــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــا گفتن بــــــــــــــــــود

در مورد كتاب ها : خواهش ميكنم...هندسه رو گفتم به دردت نميخوره گوش نكردي...هندسه پايه نشر دريافت خوبه....

ادبيات سبطي نخريدي؟
نه گیرم نیومدنشر الگو گرفتم

نادر1368
06-10-2012, 20:19
حالا كه بحث شيمي داغ شده!كتاب تست شمي 3 نشر الگو دارم چطوره به نظرتون!

mohammad varaste
06-10-2012, 21:55
نادر کتابت فقط تست داره یا توش آموزش هم هست ؟

farnaz yari
07-10-2012, 12:55
دوستان واسه اموزش هندسه تحلیلی فار چطوره به نظرتون؟؟؟