PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

pourya.3232
22-12-2011, 16:48
در مورد عربی گاج هم برای دوم و سوم سبز داره که مطالبش رو گفتم علاوه بر این کتاب عربی اختصاصی کنکور هم داره که سفید رنگه و کتاب خیلی کاملیه , تست هم داره

از نظر تجربه برای اینکه کتاب رو فول بشید اول ترجمه ی متن درس و تمرینات رو بخونید بعد در مرحله ی بعد جمله به جمله اعراب و تحلیل صرفی کنید ما سوم چون وقت زیاد داشتیم و زود کتاب رو تموم کردیم رسیدیم یه بار دوره کنیم . از اونجایی که عربی قواعد خیلی مضخرفی داره مخصوصا صرف افعال اینا رو باید بلد باشین حتما از راهنمایی (تمام زمانهای افعال . نقلی و بعید و استمراری ...)

D_felfelak
24-12-2011, 08:23
من با اين معتل ها مشکل دارم هر کاری ميکنم بی فايده هست در مجموع سه ساعت معتل خوندم اما انگار نه انگار
منابع مطالعاتی: جزوه ی دبير+ درسنامه های بانک تست خيلی سبز
راهکاری هست؟ يا اصلا" اين مبحث رو کنار بذارم
با بقيه ی مباحث عربی مشکلی ندارم
دفعات قبل با اينکه اصلا" سر وقت عربی چه در تابستون چه در پيش (امسال) نرفته بودم 20-30 ميزدم

birang1357
24-12-2011, 14:00
منم با عربی خیلی مشکل پیدا کردم به نظرتون چیکار کنم.ایاد فیلی دارم می خونم ولی برخی مباحث رو خلاصه گفته و جواب تست ها رو اونجور که باید تشریح نکرده

hamid-p71
25-12-2011, 02:40
برای هندسه و گسسته از پایه تا پیش برای کنکور چه کتاب هایی را پیشنهاد می کنید ؟

یک کتاب برای آزمون های چند سال گذشته دانشگاه آزاد با پاسخ اگه میشه معرفی کنید. آیا مهنس بازرگانی برای شیمی دوم کتابی داره چون تو سایتشون ندیدم

mamadalmani
25-12-2011, 13:22

یک کتاب برای آزمون های چند سال گذشته دانشگاه آزاد با پاسخ اگه میشه معرفی کنید. آیا مهنس بازرگانی برای شیمی دوم کتابی داره چون تو سایتشون ندیدم
بازرگان داره هم تست هم آموزش
گسسته واس کنکور آموزش رمزینه خیلی خوبه یه کتاب تست هم کنارش اگه وقت داری خوبه اما همون کتاب کلاس رمزینه عالیه
هندسه 1 و 2 مبتکران فرهاد ابولقاسمی
تحلیلی فار خوبه آموزشش ولی اگه تست هم می خوای اون مبتکران جلد صورتیه تو پاسخنامش آموزشم داره
در ضمن اگه معلمات خوبن بهترین کار اینه که آموزشی نگیری فقط تست بزنی چون من نکردم این کارو الکی کتاب گرفته بودم

mamadalmani
25-12-2011, 13:30
منم با عربی خیلی مشکل پیدا کردم به نظرتون چیکار کنم.ایاد فیلی دارم می خونم ولی برخی مباحث رو خلاصه گفته و جواب تست ها رو اونجور که باید تشریح نکرده

عربی تخته سیاه
این قسمتی از کتابش چون گفتی تست تشریح نمیکنه این تشریح میکنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رمزینه هم همینطوریه

من با اين معتل ها مشکل دارم هر کاری ميکنم بی فايده هست در مجموع سه ساعت معتل خوندم اما انگار نه انگار
منابع مطالعاتی: جزوه ی دبير+ درسنامه های بانک تست خيلی سبز
راهکاری هست؟ يا اصلا" اين مبحث رو کنار بذارم
با بقيه ی مباحث عربی مشکلی ندارم
بهترین کار اینه که 3 تا فعل رو هر روز اومدی 5 دقیقه ای صرف کنی ماضی مضارع تا ملکه ذهنت شه چون معتل با خوندن اینکه مثلا اجوف این میشه تو این صیغه اینا زیاد جواب نمیده

alone one
26-12-2011, 02:37

گسسته واس کنکور آموزش رمزینه خیلی خوبه یه کتاب تست هم کنارش اگه وقت داری خوبه اما همون کتاب کلاس رمزینه عالیه
هندسه 1 و 2 مبتکران فرهاد ابولقاسمی
تحلیلی فار خوبه آموزشش ولی اگه تست هم می خوای اون مبتکران جلد صورتیه تو پاسخنامش آموزشم داره
در ضمن اگه معلمات خوبن بهترین کار اینه که آموزشی نگیری فقط تست بزنی چون من نکردم این کارو الکی کتاب گرفته بودم
کتابایی که دوستمون معرفی کردن کتابایه خوبین
اینم نظر من
اگه آموزشی بخوای:
هندسه 1 و 2 :کتاب مبتکران نوشته ابولقاسمی(1 و 2 جدان)،خوشت نیومد هندسه پایه دریافتم خوبه(1و2 تو یه کتابه)
تحلیلی:فار
گسسته:فار(جبرواحتمالم توش داره و یه کتاب واقعا کنکوریه)،رمزینه و خوشخوانم انتشارات دیگه ای هستن که طرفدار زیاد دارن
اگه تستی میخوای:
هندسه 1 و 2 و تحلیلی:گاج(1 و 2 و تحلیلی جدان)
گسسته:کتاب آزمون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فار

Alireza.Malek
26-12-2011, 12:36
من برای گسسته یه کتاب کمک درسی میخوام فوری!
یه چیزی که هم تست زیاد داشته باشه. هم پاسخ تشریحی تستو داشته باشه.هم درسنامه ش قوی و ساده باشه.(یه چیزهایی در مورد جبر و احتمال هم داشته باشه)
کسی همچین چیزی سراغ داره واسه ما؟؟امروز میخوام برم انقلاب.یه کمکی به ما بکنید. یه عمر دعا گوتون میشم.
از پستهای قبلی نگاه که کردم:فار بهتره یا رمزینه؟؟واسه من درسنامه ساده و جواب تشریحی در اولویته.
مرسی.

12p
26-12-2011, 14:45
سلام.
میخواستم بدونم تو شهر شما کتاب پیش2 شیمی مبتکران تست و شیمی3تست مبتکران علاوه بر اینکه چاپ 90 است به همراه سوالات کنکور 90هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مثل شیمی2 و شیمی پیش1 .
لطفا بگین.ممنون!

mamadalmani
26-12-2011, 15:38
من برای گسسته یه کتاب کمک درسی میخوام فوری!
یه چیزی که هم تست زیاد داشته باشه. هم پاسخ تشریحی تستو داشته باشه.هم درسنامه ش قوی و ساده باشه.(یه چیزهایی در مورد جبر و احتمال هم داشته باشه)
کسی همچین چیزی سراغ داره واسه ما؟؟امروز میخوام برم انقلاب.یه کمکی به ما بکنید. یه عمر دعا گوتون میشم.
از پستهای قبلی نگاه که کردم:فار بهتره یا رمزینه؟؟واسه من درسنامه ساده و جواب تشریحی در اولویته.
مرسی.
فار با این چیزایی می خوای
حالا هر دو خودت برو ببین

Mohammaduir
26-12-2011, 15:40
سلام به همه.
میخواستم در مورد 8000 تست گاج بپرسم.
اگه کسی داره بگه ببینیم چه جوریه

ممنون

Alireza SM
26-12-2011, 18:20
سلام به همه.
میخواستم در مورد 8000 تست گاج بپرسم.
اگه کسی داره بگه ببینیم چه جوریه

ممنون

درسنامه هاش خوبن

AgentSpn
27-12-2011, 19:49
سلام دوستان . من چهارم هستم و کنکوری هستم و ریاضی پایه و حسابان و دیفرانسیل ام متوسط رو به ضعیف هست . میخواستم ببینم چه کمک درسی بگیرم که توی مدت کم بتونم خوب جواب بگیرم با این سطح معلومات . یعنی زیاد حجیم نباشه که وقت نکنم بخونم چون زیاد وقت ندارم باید بقیه درسا رو هم بخونم . یه چیزی که در اصل اول آموزش خوب و مفید داشته باشه که یک چیزی یاد بگیرم و اگر تمرینی تستی هم در کنارش داشت بهتر . در کل خلاصش اینکه توی مدت کم بتونم سطحم رو از پایین ببرم بالا . سطحش جوری نباشه چیزی متوجه نشم یعنی ساده توضیح داده باشه . درصد ریاضیم توی آزمون ها همش بین 0 تا 7 درصد هست و پایینه . ممنون میشم یه راهنمایی کنید . ممنون .

alone one
28-12-2011, 00:04
سلام دوستان . من چهارم هستم و کنکوری هستم و ریاضی پایه و حسابان و دیفرانسیل ام متوسط رو به ضعیف هست . میخواستم ببینم چه کمک درسی بگیرم که توی مدت کم بتونم خوب جواب بگیرم با این سطح معلومات . یعنی زیاد حجیم نباشه که وقت نکنم بخونم چون زیاد وقت ندارم باید بقیه درسا رو هم بخونم . یه چیزی که در اصل اول آموزش خوب و مفید داشته باشه که یک چیزی یاد بگیرم و اگر تمرینی تستی هم در کنارش داشت بهتر . در کل خلاصش اینکه توی مدت کم بتونم سطحم رو از پایین ببرم بالا . سطحش جوری نباشه چیزی متوجه نشم یعنی ساده توضیح داده باشه . درصد ریاضیم توی آزمون ها همش بین 0 تا 7 درصد هست و پایینه . ممنون میشم یه راهنمایی کنید . ممنون .
داداش دیفرانسیل اونچیزی که میخوای و نیازتو برطرف میکنه،کتاب کلاس رمزینه هس(کتاب مخصوص تستم داره)
واقعا بحثو از ساده شروع میکنه میاد تا به سطح پیشرفته میرسونه،البته بعضی از دوستان کتابای دیگه ایم معرفی کردن اما قریب به اتفاق بچه های تاپیک از همین کتاب استفاده کردن یا تعریفشو دادن(البته باید حجمشو خودت ببینی که آیا خوشت میاد ولی خوب اگه بخوای پیشرفت کنی باید سرمایه گذاری بکنی رو اون درس)
درمورد ریاضی پایه و حسابانم کلی تحقیق کردم و از دوستان وارد پرسیدم و میدونم تقریبا چه منابعی خوب هست اما چون تجربه مستقیم روش مثه این کتاب دیف رمزینه ندارم پس اظهارنظر نمیکنم مگر اینکه جوابتو از بقیه دوستان نگرفتی
:11:

12p
28-12-2011, 11:43
سلام.
میخواستم بدونم تو شهر شما کتاب پیش2 شیمی مبتکران تست و شیمی3تست مبتکران علاوه بر اینکه چاپ 90 است به همراه سوالات کنکور 90هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مثل شیمی2 و شیمی پیش1 .
لطفا بگین.ممنون!

خواهشا پاســـــــــــــخ...!!!!!!!!!! :42: :41:

AgentSpn
28-12-2011, 11:50
خواهشا پاســـــــــــــخ...!!!!!!!!!! :42: :41:
من 4 تا کتاب تست شیمی 2 و 3 و پیش 1 و 2 مبتکران رو گرفتم .شیمی 1 و 2 پیش و شیمی 2ش داره 90 رو و مهر زده به انضمام کنکور 90 ولی 3ش رو اتفاقا خود من هم تعجب کردم روش مهر نزده به انضمام کنکور 90 و توش هم دیدم نداشت ولی همشون چاپ 90 و جدید هستند . نمیدونم چرا 3ش اینجوریه ؟

moh72
28-12-2011, 13:49
سلام من تو قسمت نظریه اعداد گسسته خیلی مشکل دارم لطفا یه کتاب خوب و ساده معرفی کنید
+
یه کتاب تست هم با درسنامه خوب واسه شیمی 2 میخوام

saman-youngwriter
28-12-2011, 19:35
سلام بچه ها چهارم ریاضی هستم
میخواستم بپرسم که شما قبلا تو همایش های جمع بندی مهندس مهربان شرکت کردید یا نه ؟
لطفا کمک کنید

alone one
28-12-2011, 22:11
یه کتاب تست هم با درسنامه خوب واسه شیمی 2 میخوام
مبتکران
کتاب تستش هم تستای خوبی داره و هم درسنامه هاش خوبه
از خیلی سبزم تعریف میشه اما من استفاده نکردم:11:

maziyarkhani
29-12-2011, 01:22
مبتکران

واسه شیمی 2 خیلی سبز کتاب نداره (فقط کتاب کار!)
ولی کتاب شیمی 3 خیلی سبز هم حرف هایی برای گفتن داره.

D_felfelak
29-12-2011, 10:00
برای هندسه تحليلی گاج بهتر هست يا الگو؟
الگو رو دارم و بعضی بخش هاشو خوندم گاج رو دست دوستم ديدم حس کردم الگو مفهوميتر کار کرده تا گاج ضمن اينکه حجمش نصف اون هست

birang1357
29-12-2011, 18:55
یک کتاب خوب و با کیفیت برای تست گرامر زبان انگلیسی فقط گرامر لطفا معرفی کنید

alone one
29-12-2011, 23:32
واسه شیمی 2 خیلی سبز کتاب نداره (فقط کتاب کار!)
ولی کتاب شیمی 3 خیلی سبز هم حرف هایی برای گفتن داره.
اوه حق با شماست دوست عزیز،گفتم که من مبتکران دارم و خیلیم ازش راضیم منتها از دوستان تعریف کتب شیمی سبزم شنیده بودم اما نمیدونستم ...:41:
اما حالاکه خیلی سبزم شیمی 2 نداره پس 100% مبتکران خوبه،واقعا باحال درسو توضیح داده،من که خیلی لذت میبرم از خوندنش:11:

alone one
29-12-2011, 23:42
برای هندسه تحليلی گاج بهتر هست يا الگو؟
الگو رو دارم و بعضی بخش هاشو خوندم گاج رو دست دوستم ديدم حس کردم الگو مفهوميتر کار کرده تا گاج ضمن اينکه حجمش نصف اون هست

داداش دیگه الگورو داری چرا میخوای خرج الکی کنی بازم کتاب بخری؟!(البته اگه هیچ رقمه نمیتونی با الگو کنار بیای اون یه حرف دیگستا)
من گاجو دیدم و دارمو ازش راضیم اما بهت توصیه میکنم الگورو تا آخر بخون،اگه خوب روش مسلط شدی،وقت داشتی،احساس نیازم کردی که بازم تو هندسه تحلیلی خودتو تقویت کنی گاجم بگیر.
مطمئن باش اسرار جادویی تو گاج ننوشته،پس بجای تمرکز رو خرید کتاب جدید،تمرکزتو رو کتابی که داری بزار،ضرر نمیکنی:11:

alone one
29-12-2011, 23:49
یک کتاب خوب و با کیفیت برای تست گرامر زبان انگلیسی فقط گرامر لطفا معرفی کنید
نشر شبقره یه کتاب زبان داره که نویسندش اگه اشتباه نکنم رضا کیانسالار هس! که بیشتر روی تست مانور میده اما فقط از گرامر نیس،از بخشهای دیگه زبانم تست داره بعلاوه یه درسنامه مختصر:11:

MASTERSELITE
30-12-2011, 16:47
دوستان یه کتاب خوب برای اموزش ریاضی 1 دانشگاه میگید ؟

moh72
30-12-2011, 19:04
واسه دین و زندگی کتاب تست چی بگیرم ؟کلا واسه 2 و 3 و پیش؟
+
اموزش زبان فارسی و تست برای ادبیات اینم واسه 2 و 3 و پیش (الزاما یک کتاب نباشه ها منظور همه مقاطع

واسه قرابت معنایی و ایات و روایات کتاب جداگونه بگیرم یا تو کتابای تست همش هست (تو این موارد اشکال خاصی ندارم)

maziyarkhani
31-12-2011, 15:28
+
اموزش زبان فارسی و تست برای ادبیات اینم واسه 2 و 3 و پیش (الزاما یک کتاب نباشه ها منظور همه مقاطع

واسه قرابت معنایی و ایات و روایات کتاب جداگونه بگیرم یا تو کتابای تست همش هست (تو این موارد اشکال خاصی ندارم)

1. به نظرم دین و زندگی جامع همگامان در حال حاضر بهترین کتابه و تمام نکات درسی رو برات دسته بندی کرده و خوب تو ذهنت جا میوفته.

2. واسه زبان فارسی هم انتشارات دریافت که مولفش دکتر هامون سبطی هست. واسه ادبیات مقطعی هم کتاب های خیلی سبز عالین.

3. بنظرم واسه قرابت کتاب قرابت دکتر هامون سبطی رو بگیر ولی برای آیات و روایات اگه همگامان میخونی ، احتیاجی نیست.

موفق باشی:10:

alone one
31-12-2011, 23:57
+

1. به نظرم دین و زندگی جامع همگامان در حال حاضر بهترین کتابه و تمام نکات درسی رو برات دسته بندی کرده و خوب تو ذهنت جا میوفته.

2. واسه زبان فارسی هم انتشارات دریافت که مولفش دکتر هامون سبطی هست. واسه ادبیات مقطعی هم کتاب های خیلی سبز عالین.

3. بنظرم واسه قرابت کتاب قرابت دکتر هامون سبطی رو بگیر ولی برای آیات و روایات اگه همگامان میخونی ، احتیاجی نیست.

موفق باشی:10:
کاملا تایید میسه:11:

kahkeshan6
01-01-2012, 11:33
سلام
میخواستم بپرسم نظرتون درباره ی شیمی سفید گاج چیه؟؟(نگید فقط مبکران و خیلی سبز):31:
پاسخ تشریحیش خوبه؟؟؟
تستای ستاره دار هم داره؟؟؟

alone_boy
01-01-2012, 15:48
سلام
میخواستم بپرسم نظرتون درباره ی شیمی سفید گاج چیه؟؟(نگید فقط مبکران و خیلی سبز):31:
پاسخ تشریحیش خوبه؟؟؟
من میکرو طبقه بندیش رو دارم
با اینکه تستهاش اکثرا قدیمی هستن ولی پاسخهای تشریحیش و درسنامه هاش نسبتا خوبن

moh72
01-01-2012, 16:12
مبتکران
اینی که میگید درسنامه هاش خوبن؟

Alireza SM
01-01-2012, 16:42
سلام
پاسخ تشریحیش خوبه؟؟؟
خداییش چطور انتظار داری حرف از شیمی بزنی و مردم نگن فقط مبتکران و خیلی سبز ؟؟
من شیمی گاج رو داشتم و تنها استفاده ای که ازش کردم این بود که اون بخش جدول نام یون های چند اتمی رو ازش کندم و به بالای میز چسبوندم :27:
وقتت رو به چیزی جز مبتکران نزار که وقت هدر کردنه . فقط در صورتی که خیلی سبز رو خریدی و شروع کردی به خوندن اونوقت نرو سراغ مبتکران ؛ وگرنه بهترین کتاب موجود برای شیمی مبتکرانه و تنها رقیبش هم خیلی سبز
( تازه خیلی سبز برای شیمی 2 کتاب نداره )

Atefe_72
01-01-2012, 17:23
کتاب ارایه رمزینه با کلک ساجدی جه فرقی داره؟؟کدوم بهتره؟
2-من ادبیاتو از رو گاج سفید تست میزنم لازمه که از کلک یا خیلی سبز هم بزنم؟
3- هندسه تحلیلی هم از گاج میزنم ولی سطحش واسم بالاست مثلا از هر 10نا تستی ک میخونم فقط 2تاشو میتونم حل کنم و کلی وقنمو میگیره.....همینو ادامه بدم یا یه کتاب دیگه بگیرم؟؟؟چه کتابی؟؟
ممنونم

alone one
01-01-2012, 22:36
اینی که میگید درسنامه هاش خوبن؟
خداییش توپه
اگه فقط تو کلاس نشسته باشی و چیزایی از شیمی به گوشت خورده باشه،این درسنامه کاملا خوبه(حالا اگه درستم خوب باشه که دیگه ...)
پیشنهاد میکنم قبل خرید خودتم حتما یه نگا به کتاب کنی
اگه بازم نیاز به آموزش بیشتری داشتی میتونی کتاب آموزشیاشو بگیری:11:

alone one
01-01-2012, 22:49
کتاب ارایه رمزینه با کلک ساجدی جه فرقی داره؟؟کدوم بهتره؟
2-من ادبیاتو از رو گاج سفید تست میزنم لازمه که از کلک یا خیلی سبز هم بزنم؟
3- هندسه تحلیلی هم از گاج میزنم ولی سطحش واسم بالاست مثلا از هر 10نا تستی ک میخونم فقط 2تاشو میتونم حل کنم و کلی وقنمو میگیره.....همینو ادامه بدم یا یه کتاب دیگه بگیرم؟؟؟چه کتابی؟؟
ممنونم
من آرایه رمزینه رو دارم و کاملا ازش راضیم
کلکم دیدم،احساس میکنم کلک خیلی خشک درس داده،من از آموزش آرایه رمزینه لذت میبرم اما خوب ضعفاییم داره!مثلا تعداد تستاش کمه!
اگه تست بیشترم خواستی نشر الگو هم آرایه خوبی داره:11:
درمورد هندسه تحلیلیم اگه واقعا فک میکنی با ادامه دادن این روند بازم همین نتیجرو میگیری،خوب منطقیش اینه که منبعتو عوض کنی،ماهیرو هروقت از آب بگیری تازست
البته واقع بینانه به قضیه نگاه کن،احساسی نگو بااین کتاب کنار نمیای
کتاب جایگیزین و مفید برای شما هم فار هست
میتونی تو سایتش قسمتی از کتابو دانلود کنی و ببینی:11:

Atefe_72
01-01-2012, 23:31
من آرایه رمزینه رو دارم و کاملا ازش راضیم
کلکم دیدم،احساس میکنم کلک خیلی خشک درس داده،من از آموزش آرایه رمزینه لذت میبرم اما خوب ضعفاییم داره!مثلا تعداد تستاش کمه!
اگه تست بیشترم خواستی نشر الگو هم آرایه خوبی داره:11:
درمورد هندسه تحلیلیم اگه واقعا فک میکنی با ادامه دادن این روند بازم همین نتیجرو میگیری،خوب منطقیش اینه که منبعتو عوض کنی،ماهیرو هروقت از آب بگیری تازست
البته واقع بینانه به قضیه نگاه کن،احساسی نگو بااین کتاب کنار نمیای
کتاب جایگیزین و مفید برای شما هم فار هست
میتونی تو سایتش قسمتی از کتابو دانلود کنی و ببینی:11:

اگه الان شروع کنم به خوندن رمزینه از پس حجمش بر میام؟؟؟

POUYOL
02-01-2012, 10:08

بله صد در صد!

کتابش حدودا 220 صفحه است ولی چون روون و اسون درس داده زود تمومش می کنی :46:

به نظر من برای ارایه بهترین کار اینه:اموزش ارایه از کتاب رمزینه و نشر دریافت (کتاب همایش ادبیات جلد اول) و برای تست کتاب نشر الگو(چون این کتاب برای کنکور اماده ات میکنه چرا که تستهای ترکیبی ارایه رمزینه کمه). به نظر من کتاب ارایه کلک اصلا جالب نیست:13:

---------- Post added at 10:07 AM ---------- Previous post was at 10:06 AM ----------

بچه ها این کتاب هم منتشر شد:

---------- Post added at 10:08 AM ---------- Previous post was at 10:07 AM ----------

توضیح بیشتر از این کتاب :(به نقل از سایت مبتکران)

محتوای این کتاب به گونه ای طراحی شده است که ابتدا نکات اصلی هر مبحث آموزش داده شده و بلافاصله سؤالاتی در قالب تست از مطالب درسی آورده شده است. در انتخاب سؤالات آموزشی سعی شده تا اولا سؤالات از آسان به دشوار مرتب شوند و ثانیا تمام مطالب آموزشی را پوشش دهند. در ترتیب سؤالات، این که سؤال مربوط به مؤلف است یا کنکورهای پیشین مورد توجه نبوده است. در قسمت بعدی تست هایی برای تمرین آورده شده اند که مطالب آموزش داده شده را با تفصیل بیشتر مورد بررسی قرار می دهند. در انتهای هر فصل نیز آزمونی قرار داده شده است تا بتوانید معلومات خود را در آن بسنجید. آزمون ها به تفکیک رشته ی تجربی و ریاضی تنظیم شده اند تا سطح آزمون استاندارد باشد(به غیر از فصل اول که تنوع سؤالات کم است). سعی شده است سطح سؤالات آزمون متناسب با کنکورهای سراسری و آزاد باشد. در انتهای کتاب نیز آزمون جامعی برای رشته های ریاضی و تجربی وجود دارد که از تست های کنکورهای سال های اخیر تشکیل شده است .

POUYOL
02-01-2012, 10:16
بچه ها یه چیزی به ذهنم اومد که بهتون باید بگم:

درسته دین و زندگی همگامان کتاب توپیه و من هم از همون خوندم ولی این کتاب دین و زندگی گاج سفید هم (ویرایش جدید) کتاب عالیه به نظر من.هم درسنامه هاش کامله و هم تستهای کنکور چه داخل و چه خارج رو پوشش میده و تازه یه ویژگی خوب دیگه هم داره و اون اینکه اول کتاب نوشته از هر درس چند تا تست تو کنکور های این چند سال اومده (به تفکیک سال مشخص کرده)و از هر مبحث چندتا تست اومده مثلا از معاد چندتا .(حالا این سوالات معاد میتونه مربوط به بعضی دروس دوم یا سوم یا پیش باشه)

در کل گفتم که این کتاب رو هم اصلا دست کم نگیرید.من که خیلی ازش خوشم اومد.همگامان هم توپه.

Atefe_72
02-01-2012, 14:59
بله صد در صد!

[RIGHT]کتابش حدودا 220 صفحه است ولی چون روون و اسون درس داده زود تمومش می کنی :46:

به نظر من برای ارایه بهترین کار اینه:اموزش ارایه از کتاب رمزینه و نشر دریافت (کتاب همایش ادبیات جلد اول) و برای تست کتاب نشر الگو(چون این کتاب برای کنکور اماده ات میکنه چرا که تستهای ترکیبی ارایه رمزینه کمه). به نظر من کتاب ارایه کلک اصلا جالب نیست:13:
[ .

ارایه دریافت با رمزینه چه فرقی داره؟؟

moh72
02-01-2012, 17:41
این انتشارات دریافت دوجلده؟اونجوری حجمش زیاد میشه
یه چیزی میخوام که کم حجم باشه

Alireza SM
02-01-2012, 18:09

دو جلد نازک هستن زیاد حجم ندارن و بخش عمده شون هم پاسخ های تشریحی هستن که شاید نیازی به خوندن همه شون نداشته باشین

cesc.cesar
02-01-2012, 19:11

آره واسه ادبیات همون خیلی سبز رو استفاده کن و واسه زبان فارسی اگه میخوای زیاد وقتتو نگیره،از کتاب های 5 مبحث انرژی اتمی استفاده کن،واسه من جواب داد و کافی هم بود

Atefe_72
02-01-2012, 22:08

هیشکی نمیدونه چه فزقی دارن؟؟؟؟
واسه فصل دینامیک فیزیک ازچی تست بزنم؟؟
ممنون

cesc.cesar
02-01-2012, 22:28
هیشکی نمیدونه چه فزقی دارن؟؟؟؟
واسه فصل دینامیک فیزیک ازچی تست بزنم؟؟
ممنون

اگه فیزیکت عادیه،با تست ها ی ستاره دار گاج شروع کن و تست های کنکور،اگه فیزیکت خوبه،نشر الگو (انرژی اتمی) بهترین منبع فیزیکه!تضمینی!

alone_boy
03-01-2012, 15:44
سلام دوستان
امروز 5 تا كتاب "آيات و نكات(گاج)،درك مطلب ادبيات(گاج)،ترجمه،تعريب و درك مطلب عمومي كنكور(گاج)،تناسب مفهومي و قرابت معنايي دكتر هامون سبطي و پنج بحث زبان فارسي" رو خريدم حدود 19 تومن
نظرتون در موردشون چيه؟

moh72
03-01-2012, 19:17
نرم افزار تخمین رتبه کانون رو کتاب زرد اختصاصی فروخته میشه؟

cesc.cesar
03-01-2012, 19:53
سلام دوستان
امروز 5 تا كتاب "آيات و نكات(گاج)،درك مطلب ادبيات(گاج)،ترجمه،تعريب و درك مطلب عمومي كنكور(گاج)،تناسب مفهومي و قرابت معنايي دكتر هامون سبطي و پنج بحث زبان فارسي" رو خريدم حدود 19 تومن
نظرتون در موردشون چيه؟

کتاب آیات و نکات انتشارات مختلف فرق زیادی ندارن،درک مطلب کتاب بدی نیست ولی میتونستی از محوری سبز هم استفاده کنی،تعریب رو نمیدونم،5 مبحث عالیه،اگه بخونی!و قرابت معنایی هم کمک زیادی میکنه خوبه

---------- Post added at 07:53 PM ---------- Previous post was at 07:51 PM ----------

نرم افزار تخمین رتبه کانون رو کتاب زرد اختصاصی فروخته میشه؟

آره با هم فروخته میشه

alone_boy
03-01-2012, 21:57
درک مطلب کتاب بدی نیست ولی میتونستی از محوری سبز هم استفاده کنی
محوری سبز هم دارم
امسال ادبیات رو فقط دارم از روی محوری سبز میخونم و بعضی وقتها هم نمیرم سر کلاس

cesc.cesar
03-01-2012, 22:27
محوری سبز هم دارم
امسال ادبیات رو فقط دارم از روی محوری سبز میخونم و بعضی وقتها هم نمیرم سر کلاس

محوری رو کار خوبی میکنی ولی کلاس رو هم بری و نری فرق نمیکنه،مگر دبیرت خیلی خوب باشه!!!!در این صورت تکنیک هایی که توی مباحث مختلف میگه خیلی مفیده!!100 درصد!!! :27: ولی اگه کنکوری سر کلاس کار نمیکنه،بری و نری فرقی نمیکنه :21:

alone one
03-01-2012, 23:03

درمورد تموم کردنش که،بله ،میشه تموم کرد،حجمش نترسونتت،روونه

بله صد در صد!

کتابش حدودا 220 صفحه است ولی چون روون و اسون درس داده زود تمومش می کنی :46:

اینهمه کتاب:18:به نظر من واس آرایه ارزش نداره اینهمه کتاب بخونی:41:
همش 3تا سوال ازش میاد،بعد 3تا کتاب کار کنیم:18:
به نظرم همون رمزینه کفایت میکنه،اگه این کتاب تموم شد و بازم احساس نیاز کردی و وقت داشتی باید بری سراغ الگو(به همون دلیلی که POUYOL جان گفتن)

چرا دروغ بگم من کتاب آرایه دریافتو خیلی باهاش آشنایی ندارم،فقط فک کنم یه PDF ازش دیدم اما به صورت کلی اینکه هامون سبطی میاد بهت ماهی گیریو یاد میده،بجای ماهی دادن دستت،پس قطعا کتاب مفهومی ای هس اما چون من خودم تجربه رمزینرو دارم بهت رمزینرو پیشنهاد میکنم اما خودتم یه نگا به جفتشون بنداز:11:

alone one
03-01-2012, 23:08
بچه ها این کتاب هم منتشر شد:

---------- Post added at 10:08 AM ---------- Previous post was at 10:07 AM ----------

توضیح بیشتر از این کتاب :(به نقل از سایت مبتکران)

محتوای این کتاب به گونه ای طراحی شده است که ابتدا نکات اصلی هر مبحث آموزش داده شده و بلافاصله سؤالاتی در قالب تست از مطالب درسی آورده شده است. در انتخاب سؤالات آموزشی سعی شده تا اولا سؤالات از آسان به دشوار مرتب شوند و ثانیا تمام مطالب آموزشی را پوشش دهند. در ترتیب سؤالات، این که سؤال مربوط به مؤلف است یا کنکورهای پیشین مورد توجه نبوده است. در قسمت بعدی تست هایی برای تمرین آورده شده اند که مطالب آموزش داده شده را با تفصیل بیشتر مورد بررسی قرار می دهند. در انتهای هر فصل نیز آزمونی قرار داده شده است تا بتوانید معلومات خود را در آن بسنجید. آزمون ها به تفکیک رشته ی تجربی و ریاضی تنظیم شده اند تا سطح آزمون استاندارد باشد(به غیر از فصل اول که تنوع سؤالات کم است). سعی شده است سطح سؤالات آزمون متناسب با کنکورهای سراسری و آزاد باشد. در انتهای کتاب نیز آزمون جامعی برای رشته های ریاضی و تجربی وجود دارد که از تست های کنکورهای سال های اخیر تشکیل شده است .

سبکش باتوجه به توضیحاتی که اومده مثه همون کتاب اندیشه سازان قدیمه که مبتکرانم چاپ کرد:41:
کسی این کتابو از تزدیک ندیده تا نظر بده؟

constant_boy23
04-01-2012, 13:31
اقا من يه چند تا سوال دارم ....

اولا اين كه من عربيم خيلي ضعيفه يعني فقط صرف فعل ها رو (اونم به سختي ) بلدم ..به نظر شما يه دبير خوب بگيرم ..يا كتاب ..يه كتاب معرفي كنيد كه عربي رو از پايه خيلي ساده اموزش بده ..

در مورد زبان ...مبتكران اناري ؟ خيلي سبز جابري ؟‌يا شبقره ..در مورد اين سه تا هر كي يه چي ميگه ..نظر شما چيه ..

زيست 8000 تست بهتره يا خيلي سبز ؟

و اينكه در مورد فيزيك من كه سال سومم و دو روز ديگه امتحان فيزيك دارم ...كتاب پرسمان فيزيك گاج ميتونه كمكم كنه ...
مرسي

alone one
04-01-2012, 15:18

اولا اين كه من عربيم خيلي ضعيفه يعني فقط صرف فعل ها رو (اونم به سختي ) بلدم ..به نظر شما يه دبير خوب بگيرم ..يا كتاب ..يه كتاب معرفي كنيد كه عربي رو از پايه خيلي ساده اموزش بده ..

در مورد زبان ...مبتكران اناري ؟ خيلي سبز جابري ؟‌يا شبقره ..در مورد اين سه تا هر كي يه چي ميگه ..نظر شما چيه ..

و اينكه در مورد فيزيك من كه سال سومم و دو روز ديگه امتحان فيزيك دارم ...كتاب پرسمان فيزيك گاج ميتونه كمكم كنه ...
مرسي
با این ویژگی ها به نظر عربی به زبان ساده مبتکران نوشته ایاد فیلی کتاب خیلی خوبیه،منم دقیقا شرایط شمارو داشتم،این کتاب خیلی کمکم کرد

زبانم باتوجه به سطحی که قرار داری باید انتخاب کنی
کتاب اناری هم سال سوم و هم چهارم کتاب مجزایی داره که کتاباش 4 بخش دارن:گرامر،لغت،متن خوانی و آزمون
گرامر: اومده گرامرو خیلی ساده و کامل توضیح داده،بعدش پرسشهای گرامرو آورده به صورت تستی البته که هم کنکوری هس توش و هم تالیفی
لغت: به صورت دسته بندی شده و موضوعی و کامل توضیح داده.بعدشم تست به همون صورتی که تو گرامر گفتم
متن خوانی یا درک مطلب: اومده تکنیک های متن خوانی و حل CLOZE با دانش آموز کار کرده بعدشم تست مثل دوبخش قبلی
آزمون: آخر هردرسم یه آزمون توپ ازت میگیره که خیالت دیگه راحت راحت شه
تازه سال چهارمشم سی دی درک مطلب هم داره
شبقره هم کتاب خوبیه،درسنامه خیلی مختصر اما تستای زیاد داره،بیشتر بدرد کسی میخوره که تو درس زبان قوین و میخوان یه نگا کوچولو به گرامر بندازنو برن سراغ تست،تست کوز و متن خوانیم آخرش به وفور یافت میشه
یه کتابچه لغتم داره که کل لغات سوم و چهارم یاهمون پیش خودمون توشه
این دوتا کتابو میشناختم و توضیح دادم،درمورد خیلی سبز اطلاعی ندارم اما شنیدم فقط خوبه،اما به نظر من آقای اناری یه چیز دیگس
بازم حتما خودت 3تا کتاب ازنزدیک ببین

زیست اطلاعی ندارم

والا اونموقع این کتاب مشکی گاج و پیک گلواژه و بنی هاشم استفاده میکردیم،و مخصوص امتحانا بود،اگه مثه همون موقع باشه 1005 بدردت میخوره:11:

alone_boy
04-01-2012, 17:05

مرسي

واسه عربی کتاب ترجمه،تعریب و درک مطلب عربی کنکور(گاج) هم پیشنهاد میشه
کتاب کم حجمیه(148 صفحه ست)و خوب هم توضیح داده

moh72
04-01-2012, 17:20
عربی به زبان ساده رو از الان شروع به خوندن کنم میرسم تموم کنم؟ خیلی حجیم به نظر میاد فرقش با فوت و فن چیه؟ کتاب خوب دیگه چی هست ؟(سطح عربیم هم ضعیف به بالاست:31: )

constant_boy23
04-01-2012, 18:01
با این ویژگی ها به نظر عربی به زبان ساده مبتکران نوشته ایاد فیلی کتاب خیلی خوبیه،منم دقیقا شرایط شمارو داشتم،این کتاب خیلی کمکم کرد

زبانم باتوجه به سطحی که قرار داری باید انتخاب کنی
کتاب اناری هم سال سوم و هم چهارم کتاب مجزایی داره که کتاباش 4 بخش دارن:گرامر،لغت،متن خوانی و آزمون
گرامر: اومده گرامرو خیلی ساده و کامل توضیح داده،بعدش پرسشهای گرامرو آورده به صورت تستی البته که هم کنکوری هس توش و هم تالیفی
لغت: به صورت دسته بندی شده و موضوعی و کامل توضیح داده.بعدشم تست به همون صورتی که تو گرامر گفتم
متن خوانی یا درک مطلب: اومده تکنیک های متن خوانی و حل CLOZE با دانش آموز کار کرده بعدشم تست مثل دوبخش قبلی
آزمون: آخر هردرسم یه آزمون توپ ازت میگیره که خیالت دیگه راحت راحت شه
تازه سال چهارمشم سی دی درک مطلب هم داره
شبقره هم کتاب خوبیه،درسنامه خیلی مختصر اما تستای زیاد داره،بیشتر بدرد کسی میخوره که تو درس زبان قوین و میخوان یه نگا کوچولو به گرامر بندازنو برن سراغ تست،تست کوز و متن خوانیم آخرش به وفور یافت میشه
یه کتابچه لغتم داره که کل لغات سوم و چهارم یاهمون پیش خودمون توشه
این دوتا کتابو میشناختم و توضیح دادم،درمورد خیلی سبز اطلاعی ندارم اما شنیدم فقط خوبه،اما به نظر من آقای اناری یه چیز دیگس
بازم حتما خودت 3تا کتاب ازنزدیک ببین

زیست اطلاعی ندارم

والا اونموقع این کتاب مشکی گاج و پیک گلواژه و بنی هاشم استفاده میکردیم،و مخصوص امتحانا بود،اگه مثه همون موقع باشه 1005 بدردت میخوره:11:

مرسي حاجي ...
فقط كتاب هاي اناري واس سوم چهارم .جداست و كتاب كنكور جدا ؟ يعني توي كتاب هاي سال سوم چهارمش بحث تست و اينا هس يا نه ؟
در مورد فيزيك هم امروز گلواژه رو دس يكي ديدم جالب به نظر ميومد ....با اين اوصاف گلوازه بهتره يا پرسمان گاج ؟

alone one
04-01-2012, 23:26
مرسي حاجي ...
فقط كتاب هاي اناري واس سوم چهارم .جداست و كتاب كنكور جدا ؟ يعني توي كتاب هاي سال سوم چهارمش بحث تست و اينا هس يا نه ؟
در مورد فيزيك هم امروز گلواژه رو دس يكي ديدم جالب به نظر ميومد ....با اين اوصاف گلوازه بهتره يا پرسمان گاج ؟
خواهش،امیدوارم مفید بوده باشه
بله جداس
کتاب کنکور جدا نیس
ببین کلا 4تا کتاب با انتشارات مبتکران داده بیرون اگه اشتباه نکنم
2تا کتاب زبان اونطوری که گفتم داره
یه کتابم داره مخصوص تست به اسم گنجینه آزمون های زبان انگلیسی کنکور
و درک مطلب به زبان ساده
اگه اون 2تا کتابو که گفتم بگیری به بقیه احتیاج پیدا نمیکنی مگر اینکه بخوای تست بیشتر بزنی که میتونی کتاب گنجینه آزمونشو بگیری
البته اینا واس زبان عمومیه و واس تخصیصم کتاب دارن ایشون:11:

alone one
04-01-2012, 23:37
عربی به زبان ساده رو از الان شروع به خوندن کنم میرسم تموم کنم؟ خیلی حجیم به نظر میاد فرقش با فوت و فن چیه؟ کتاب خوب دیگه چی هست ؟(سطح عربیم هم ضعیف به بالاست:31: )
نگا به حجمش نکن،یه پخ کنی میگرخه:31:
شوخی کردم...
اسمش روشه دیگه،عربی به زبان ساده،من که تونستم تو فرصت کمی جمش کنم اما بستگی به شما داره،قطعا میشه اما باید همت کنی
فوت و فن سطحش بالاس،بدرد کسایی میخوره که عربیشون خوبه.
گاج سبزم واس هر مقطع یه کتاب زده که اومده کل کتاب درسیو تحت پوشش قرار داده،از معنی و حل تمرین و .. گرفته تا تجزیه و ترکیب و ...
ولی اگه پشت کنکوری هستی مناسب نیس
کتابای دیگه ام الان خیلی خاطرم نیس،فقط الگو شنیدم خوبه اما باهاش کار نکردم
به نظر من اگه روهمون مبتکران ایاد فیلی وقت بذاری ضرر نمیکنی اما بازم میخوای تحقیق کن و خودتم ببین اما وقتو از دست نده،حواستم به روزایی که داره میره باشه

---------- Post added at 11:37 PM ---------- Previous post was at 11:34 PM ----------

واسه عربی کتاب ترجمه،تعریب و درک مطلب عربی کنکور(گاج) هم پیشنهاد میشه
کتاب کم حجمیه(148 صفحه ست)و خوب هم توضیح داده
میشه یکم بیشتر درموردش توضیح بدی؟
همون کتاب جلد سبزس یا ....؟

cesc.cesar
04-01-2012, 23:43
آقا من یه چیز میگم شما گوش کنید!یه توصیه از من بگیرید اونم اینکه انقدر خودتون رو درگیر انواع مختلف کتاب های کمک آموزشی نکنید!بخدا فایده ای نداره،شما باید اول خوب کتاب و جزوتون رو بخونید تا تسلط پیدا کنید بعد از حداکثر دو منبع تست بزنید و درسنامه بخونید.
انقدر پخش نشید دنبال کتاب های کمک درسی!بجاش اینترنت رو بزارید کنار!بخدا جواب میده!من خودمو از یه دانش آموز معمولی که هیچکس روش حساب نمیکرد توی دوسال خودمو رسوندم به بهترین وضعیت فقط با تلاش،درس خوندن و کنار گذاشتن خیلی چیز ها واسه یکی دوسال!باور کنید میتونید!اگه تلاش کنید!

Alireza SM
05-01-2012, 02:14
من که تازه شروع کردم و تا عید تمومش میکنم بعدش میرم سراغ گاج و خیلی سبز

12p
05-01-2012, 12:09
سلام بچه ها ببخشید سوال تکراری میپرسم.فقط میخوام مطمئن شم!

کتاب تست شیمی مبتکران:پیش1و سال دوم رو دارم با کنکور90 میخوام بدونم کسی شیمی3 و پیش2 با کنکور90 داره؟!؟!!؟!؟!؟

به پاسخ شما نیازمندیم.....:5:

One Minute
05-01-2012, 13:07
سلام بچه ها ببخشید سوال تکراری میپرسم.فقط میخوام مطمئن شم!

کتاب تست شیمی مبتکران:پیش1و سال دوم رو دارم با کنکور90 میخوام بدونم کسی شیمی3 و پیش2 با کنکور90 داره؟!؟!!؟!؟!؟

به پاسخ شما نیازمندیم.....:5:

سال سومش رو دارم ، چی شد مگه ؟

alone one
05-01-2012, 14:26
آقا من یه چیز میگم شما گوش کنید!یه توصیه از من بگیرید اونم اینکه انقدر خودتون رو درگیر انواع مختلف کتاب های کمک آموزشی نکنید!بخدا فایده ای نداره،شما باید اول خوب کتاب و جزوتون رو بخونید تا تسلط پیدا کنید بعد از حداکثر دو منبع تست بزنید و درسنامه بخونید.
انقدر پخش نشید دنبال کتاب های کمک درسی!بجاش اینترنت رو بزارید کنار!بخدا جواب میده!من خودمو از یه دانش آموز معمولی که هیچکس روش حساب نمیکرد توی دوسال خودمو رسوندم به بهترین وضعیت فقط با تلاش،درس خوندن و کنار گذاشتن خیلی چیز ها واسه یکی دوسال!باور کنید میتونید!اگه تلاش کنید!
دمت گرم داداش
دقیقا تایید میشه
کم به فکر کتاب باشید،کتابا وسیلس،درسته هرچقد وسیله هاتون خوب باشه بهتر و راحتر به موفقیت میرسین اما اگه استفاده ای ازش نکنین و یا به اندازه کافی ازش استفاده نکنین،فایده نداره،حتی اگر بهترین و مجهزترین وسایلو داشته باشین(یعنی همون کتاب):41:

12p
05-01-2012, 15:43
سال سومش رو دارم ، چی شد مگه ؟

هیچی فقط اگه کسی شیمی تست مبتکران سال سوم و پیش2 که بانضمام کنکور 90 باشه بگه که من دارم!!!همین.

حالا کتاب سوم شما بانضمام کنکور90 است؟؟؟؟!!؟

faded
05-01-2012, 20:39
من دنبال یه کتاب میگردم برای درس دینی(دین و زندگی) که هم نکات درسی داشته باشه هم تست های سال گذشته رو .

alone one
05-01-2012, 21:09
من دنبال یه کتاب میگردم برای درس دینی(دین و زندگی) که هم نکات درسی داشته باشه هم تست های سال گذشته رو .
انتشارات همگامان
هم تستای خیلی خوبی داره،هم پیام آیات و هم درسنامه خوب

Alireza SM
06-01-2012, 10:05
بچه ها این همگامان برای دین و زندگی حواستون باشه که نکات تخیلی زیاد داره و وقت رو هدر میکنه ( البته نه برای کسی که علاقه داره زیاد بدونه ) . همون گاج سفید هم کار آدم رو راه میندازه .
به نطر من برای دین و زندگی سفید گاج + آیات و نکات گاج کافیه

moh72
06-01-2012, 11:13
سلام یه کتاب واسه اموزش ریاضیات گسسته جزوه معلم هیچی نگفته!:19:(در حد متوسطه گسستم)

LΩRD
06-01-2012, 12:33
سلام یه کتاب واسه اموزش ریاضیات گسسته جزوه معلم هیچی نگفته!:19:(در حد متوسطه گسستم)

پیشنهاد من رمزینه هست ... :46:

faded
06-01-2012, 12:44
بچه ها این همگامان برای دین و زندگی حواستون باشه که نکات تخیلی زیاد داره و وقت رو هدر میکنه ( البته نه برای کسی که علاقه داره زیاد بدونه ) . همون گاج سفید هم کار آدم رو راه میندازه .
این گاج سفید و ایات و نکات دوتا کتاب هستند؟ نام مولفش ؟؟

alone one
06-01-2012, 13:06
اگه واس کنکور میخوای کتاب فارم کتاب خوبیه
رمزینرو خودمم دارم و اونم انصافا کتاب خوبیه
حتما خودت ببین کدوم کتاب به سلیقت نزدیکتره:11:

---------- Post added at 01:06 PM ---------- Previous post was at 01:03 PM ----------

بله،یه کتاب جامع هس و یه کتاب خیلی کوچیکتر از اون بنام آیات و روایات و نکات گاج(اسم دقیقش فک کنم این بود)
همونطور که گفتم اگه همون همگامان بگیرین جفتش تو یه کتاب هس،هم درسنامه،هم تست و هم پیام آیات

alone one
06-01-2012, 13:36
تو کدوم قسمتش
تستاش یا درسنامش؟

faded
06-01-2012, 13:42
اگه واس کنکور میخوای کتاب فارم کتاب خوبیه
رمزینرو خودمم دارم و اونم انصافا کتاب خوبیه
حتما خودت ببین کدوم کتاب به سلیقت نزدیکتره:11:

---------- Post added at 01:06 PM ---------- Previous post was at 01:03 PM ----------

بله،یه کتاب جامع هس و یه کتاب خیلی کوچیکتر از اون بنام آیات و روایات و نکات گاج(اسم دقیقش فک کنم این بود)
همونطور که گفتم اگه همون همگامان بگیرین جفتش تو یه کتاب هس،هم درسنامه،هم تست و هم پیام آیات
ممکنه برای ادبیات عمومی و عربی عمومی هم کتاب معرفی کنید که فقط به صورت موضوعی تست داشته باشه از کنکور سالهای گذشته نکات درسی رو نمیخوام فقط نمونه سوال تست به صورت موضوعی مثلا تست های بحث حال , افعال و.... این طوری ادبیات هم فقط تست باشه بر اساس کتاب؟؟

persian0
06-01-2012, 15:08
بهترین کتاب یا سیدی اموزش حسابان برای امتحان نهایی چی هست؟
نشر الگو و مبتکران که خیلی بد توضیح دادند ادم بیشتر گیج میشه

Alireza SM
06-01-2012, 16:04
برای امتحان نهایی هیچی مثل کتاب درسی + گام به گام انتشارات دروس طلایی نمیشه
بعد از اون هم آموزش خیلی سبز شنیدم که بد نیست

تو کدوم قسمتش
تستاش یا درسنامش؟
هم درسنامه هاش هم تست های همگامان بخش های اضافه زیاد دارن . مخصوصا تست های تالیفیش سبکی رو دنبال میکنن که تا حالا در هیچ کنکوری نیومدن

بله دو تا هستن
نویسنده آیات و نکات فکر کنم چاه علی اکبری باشه یا علی اکبر چاهی . دقیقا یادم نیست

persian0
06-01-2012, 18:09
برای امتحان نهایی هیچی مثل کتاب درسی + گام به گام انتشارات دروس طلایی نمیشه
بعد از اون هم آموزش خیلی سبز شنیدم که بد نیست

هم درسنامه هاش هم تست های همگامان بخش های اضافه زیاد دارن . مخصوصا تست های تالیفیش سبکی رو دنبال میکنن که تا حالا در هیچ کنکوری نیومدن

بله دو تا هستن
نویسنده آیات و نکات فکر کنم چاه علی اکبری باشه یا علی اکبر چاهی . دقیقا یادم نیست

پس اسم کتابها برای حسابان شد" گام به گام انتشارات دروس طلایی" و "خیلی سبز " درسته؟
به نظرتون کدومش بهتره؟

One Minute
06-01-2012, 18:49
پس اسم کتابها برای حسابان شد" گام به گام انتشارات دروس طلایی" و "خیلی سبز " درسته؟
به نظرتون کدومش بهتره؟

وقتی از انرژی اتمی خوشت نیومد، یقینا از خیلی سبز هم خوشت نمیاد !
منم خودم سال سومم ، چند تا کتاب تا حالا عوض کردم ، بهترین کتاب گاج سفید هست که یه درسنامه ی خیلی خلاصه و توووپ داره ، بعدشم تست های ردیف با پاسخ های تشریحی

همین گاج سفید رو بگیر و چند دور تستاش رو بزن ، نهایی و کنکورت تامینه

alone one
06-01-2012, 19:26
ممکنه برای ادبیات عمومی و عربی عمومی هم کتاب معرفی کنید که فقط به صورت موضوعی تست داشته باشه از کنکور سالهای گذشته نکات درسی رو نمیخوام فقط نمونه سوال تست به صورت موضوعی مثلا تست های بحث حال , افعال و.... این طوری ادبیات هم فقط تست باشه بر اساس کتاب؟؟
ادبیات میتونی از کتابای خیلی سبز استفاده کنی،واس هرمقطع یه کتاب داره و کلا کتاب خوبیه،همه نوع تستی توش هس،کلا یه چن سالیه اکثر انتشاراتیا کتاب تستیشونو (البته تو ادبیات)براساس همون تقسیم بندی کنکوری،چینش میکنن،مثلا یه قسمت تستای قرابت،یه قسمت تستای املا و ...
کلک هم هست،البته کتاب تستش،اینم خوبه.خودت جفتشو ببین کدومو بیشتر میپسندی

عربیم والا بجز گاج سفید کتابیو ندیدم،کتاب خوبیه اما دقیق اونجوری که میخوای بصورت موضوعی نیس
از عربی خیلی سبزم تعریف میشه(کتاب تستش،که با فوت و فن فرق میکنه)،ندیدم خودم از نزدیک ولی تعریفشو شنیدم

تو هر درس واس این حداقل دوتا کتاب معرفی میکنم که دوستان حتما قبل خرید خودشون کتابارو مجبور بشن نگا کنن،خدایی نکرده یه موقع براساس حرف من نرن خرید کننو بعد ببینن از سبک کتاب خوششون نمیاد
پس خواهشن دوستان فقط براساس نظر من و یا بقیه دوستان کتابیو نخرن،خودشونم حتما بررسی کنن که مبادا پولشون هدر بره

alone one
06-01-2012, 19:36
داداش مبتکران دوتا کتاب حسابان داره،یکیش محمود نصیری و اونیکیم یادم نمیاد نویسندش کی بود.الگوام که بود که از هیچکدومش خوشت نمیاد،متاسفانه این کتابا فقط کتابای مطرح واس دانش آموزان سال سوم بود،اگه از اینا خوشت نمیاد دیگه گزینه خیلی کم میشه
به خیلی سبزم نگا کن،اما این یکم سبکش مناسب کنکوره تا امتحانات نهایی،اما نگا کن شاید خوشت بیاد

وقتی از انرژی اتمی خوشت نیومد، یقینا از خیلی سبز هم خوشت نمیاد !
منم خودم سال سومم ، چند تا کتاب تا حالا عوض کردم ، بهترین کتاب گاج سفید هست که یه درسنامه ی خیلی خلاصه و توووپ داره ، بعدشم تست های ردیف با پاسخ های تشریحی

همین گاج سفید رو بگیر و چند دور تستاش رو بزن ، نهایی و کنکورت تامینه
نه داداش من
سبک جواب دادن به سوالای نهایی و تستی خیلی فرق میکنه
تو سوالای تستی از نکات خلاصه و راههای به اصطلاح تستی هم استفاده میشه که نمیشه تو جواب دادن به سوالات تشریحی استفاده کرد چون هر مرحله از جواب نمره داره دوست من:11:

alone one
06-01-2012, 19:52
تستشو قبول دارم که توش سوالای خلاقانه داره اما درسنامشو نه
یکم کم لطفی میکنید نسبت به این کتاب،اول کتابو اگه ببینید متوجه میشین که چن نفر از نفرات برتر کنکور پاشو امضاء انداختن
اکثر بچه هایی که سال پیش این کتابو خوندن و کنکور دادن میتونن درمورد تاثیر گذاری این کتاب شهادت بدن هرچند منم قبول دارم بعضی جاها بیراهه زده

One Minute
06-01-2012, 21:29
[/COLOR]
نه داداش من
سبک جواب دادن به سوالای نهایی و تستی خیلی فرق میکنه
تو سوالای تستی از نکات خلاصه و راههای به اصطلاح تستی هم استفاده میشه که نمیشه تو جواب دادن به سوالات تشریحی استفاده کرد چون هر مرحله از جواب نمره داره دوست من:11:[/QUOTE]

من که نگفتم با راه حل تستی حل کنه
سوالات تستی رو با راه حل های تشریحی هم میشه حل کرد

alone one
07-01-2012, 00:52
]من که نگفتم با راه حل تستی حل کنه
سوالات تستی رو با راه حل های تشریحی هم میشه حل کرد
صد البته شما درس میگی اما خوب طبیعتا جواب همه سوالاتو که ایشون بلد نیس،که اگه بود نیازی به کتب کمک آموزشی نیس پس باید حتما به پاسخنامه این کتابا مراجعه بشه،بعد اینکه اصلا خود ناشرین این کتاباهم تو مقدمشون ذکر میکنن که این کتاب مخصوص کنکور هس یا ...:10:

persian0
07-01-2012, 15:10
ممنون از دوستان ولی من اصلا قصد شرکت در کنکور را ندارم و همین حسابان را اگه نمره بیارم و دیپلم بگیرم ترک تحصیل میکنم :دی
حالا به نظرتون بین گاج سفید (درسنامش) و دروس طلایی و خیلی سبز کدومو بگیرم؟
میخوام ساده توضیح داده باشه این نشر الگو خوب درس داده ولی خوب توضیح نداده مثلا من باید نیم ساعته رویه یک مسئله فکر کنم که چجوری حل شده ولی مثلا اگه یک توضیح کوچیک داده بود راحت یاد میگرفتم

alone one
07-01-2012, 18:07
ممنون از دوستان ولی من اصلا قصد شرکت در کنکور را ندارم و همین حسابان را اگه نمره بیارم و دیپلم بگیرم ترک تحصیل میکنم :دی
حالا به نظرتون بین گاج سفید (درسنامش) و دروس طلایی و خیلی سبز کدومو بگیرم؟
میخوام ساده توضیح داده باشه این نشر الگو خوب درس داده ولی خوب توضیح نداده مثلا من باید نیم ساعته رویه یک مسئله فکر کنم که چجوری حل شده ولی مثلا اگه یک توضیح کوچیک داده بود راحت یاد میگرفتم
متاسفانه تو ریاضیات بااین مشکل روبه رو ایم دیگه
شما از نشر الگو که به نظر بعضیها زیادی توضیح داده راضی نیستی و میگی توضیش کافی نیس ،بقیه که دیگه جای خود دارد...
این کتابا همشون خوب بودن اما اونجوری که شما میخوای بعید میدونم به کارت بیاد
بازم اون کتابی که دوستمون معرفی کرده(دروس طلایی)یه نگا بندا شاید خوشت بیاد،من ندیدم:11:

faded
07-01-2012, 18:08
ادبیات میتونی از کتابای خیلی سبز استفاده کنی،واس هرمقطع یه کتاب داره و کلا کتاب خوبیه،همه نوع تستی توش هس،کلا یه چن سالیه اکثر انتشاراتیا کتاب تستیشونو (البته تو ادبیات)براساس همون تقسیم بندی کنکوری،چینش میکنن،مثلا یه قسمت تستای قرابت،یه قسمت تستای املا و ...
کلک هم هست،البته کتاب تستش،اینم خوبه.خودت جفتشو ببین کدومو بیشتر میپسندی

عربیم والا بجز گاج سفید کتابیو ندیدم،کتاب خوبیه اما دقیق اونجوری که میخوای بصورت موضوعی نیس
از عربی خیلی سبزم تعریف میشه(کتاب تستش،که با فوت و فن فرق میکنه)،ندیدم خودم از نزدیک ولی تعریفشو شنیدم

تو هر درس واس این حداقل دوتا کتاب معرفی میکنم که دوستان حتما قبل خرید خودشون کتابارو مجبور بشن نگا کنن،خدایی نکرده یه موقع براساس حرف من نرن خرید کننو بعد ببینن از سبک کتاب خوششون نمیاد
پس خواهشن دوستان فقط براساس نظر من و یا بقیه دوستان کتابیو نخرن،خودشونم حتما بررسی کنن که مبادا پولشون هدر بره
اینا همش مال گاج هست؟

persian0
07-01-2012, 19:47
متاسفانه تو ریاضیات بااین مشکل روبه رو ایم دیگه
شما از نشر الگو که به نظر بعضیها زیادی توضیح داده راضی نیستی و میگی توضیش کافی نیس ،بقیه که دیگه جای خود دارد...
این کتابا همشون خوب بودن اما اونجوری که شما میخوای بعید میدونم به کارت بیاد
بازم اون کتابی که دوستمون معرفی کرده(دروس طلایی)یه نگا بندا شاید خوشت بیاد،من ندیدم:11:
سیدی آموزش تصویری حسابان نیست؟

eshghe abi
07-01-2012, 23:15
بچه ها سلام.
یه سوال فوری
کتب درسی عمومی کدوما و چقد تغییر کردن (کنکور 91 نسبت به 90) ؟کدوماش لازمه کتاب جدید بخرم؟
دین و زندگی انتشارات همگامان ویرایش مرداد 90 اومده مثل اینکه؟چه تغییراتی کرده؟فقط تستای جدیدتر اضافه شده یا اینکه کتاب درسی تغییر کرده و اینم ویرایش شده؟
ممنون.:11:

alone one
08-01-2012, 01:01
اینا همش مال گاج هست؟
یعنی چی دوست من؟:18:
من هر کتابو گفتم اسم انتشاراتشم گفتم
کجا ناواضحه؟بگو تا بگم

سیدی آموزش تصویری حسابان نیست؟
والا من جسته گریخته چیزایی شنیدم اما هیچوقت ندیدم مثلا غالب بچه ها از این سی دی ها تعریف کنن
خو اگه کتاب بهت کمک نمیکنه و امکان و بودجشو داری برو کلاس ثبت نام کن

بچه ها سلام.
یه سوال فوری
کتب درسی عمومی کدوما و چقد تغییر کردن (کنکور 91 نسبت به 90) ؟کدوماش لازمه کتاب جدید بخرم؟
دین و زندگی انتشارات همگامان ویرایش مرداد 90 اومده مثل اینکه؟چه تغییراتی کرده؟فقط تستای جدیدتر اضافه شده یا اینکه کتاب درسی تغییر کرده و اینم ویرایش شده؟
ممنون.:11:
تا اونجایی که من اطلاع دارم کتابای عمومی تغییری نکردن،پس کتب کمک آموزشیم تغییری نمیکنه مگر اضافه کردن تستی و یا شاید رفع کردن اشکالات ویراستاری و ...

moh72
08-01-2012, 12:07
این ریاضی و حسابان من گیر نیاوردم ببینم چه تغییری کرده میخواستم بدونم که فقط قسمتی حذف شده یا قسمتی اضافه شده اگه فقط حذف شده باشه (:26:) میشه جزوه های قبلی رو خوند ؟

alone one
08-01-2012, 19:08
این ریاضی و حسابان من گیر نیاوردم ببینم چه تغییری کرده میخواستم بدونم که فقط قسمتی حذف شده یا قسمتی اضافه شده اگه فقط حذف شده باشه (:26:) میشه جزوه های قبلی رو خوند ؟
نخیر
فقط حذفیات نداشته،مطالبی به بعضی از فصلا اضافه شده،البته ریاضیاتو نمیشه تغییرات کلی ایجاد کرد ولی برای اینکه ضرر نکنی و از جزییاتم اطلاع پیدا بکنی توصیه میکنم کتای چاپ جدیدو نگا بندازی

One Minute
08-01-2012, 20:23
تا اونجایی که من اطلاع دارم کتابای عمومی تغییری نکردن،پس کتب کمک آموزشیم تغییری نمیکنه مگر اضافه کردن تستی و یا شاید رفع کردن اشکالات ویراستاری و ...

کتاب دین و زندگی 3 و زبان انگلیسی 3 امسال تغییر کردن
به زبان یه سری لغت اضافه شده و استرس ها یکم تغییر کردن ، توی معارف هم درس جایگاه تشیع اضافه شده و یه درس ( شاید درس 1 یا 2 ) حذف شده و حدودا 30% مطالب جا به جا شدن

prodoctornuke
08-01-2012, 21:01
برای سوالات سالهای قبل کنکور به نظرتون کتاب زرد کانون بهتره یا سوالات تشریحی که مثلا گاج برای کنکورای قبلی داده بهتره؟

A.N.A.P
08-01-2012, 21:08
دوستان بهترین کتاب آموزش ریاضی کنکور چیه ؟ یعنی هیچی مبهم نباشه !

alone one
09-01-2012, 00:58
کتاب دین و زندگی 3 و زبان انگلیسی 3 امسال تغییر کردن
به زبان یه سری لغت اضافه شده و استرس ها یکم تغییر کردن ، توی معارف هم درس جایگاه تشیع اضافه شده و یه درس ( شاید درس 1 یا 2 ) حذف شده و حدودا 30% مطالب جا به جا شدن
جدا؟
یعنی باید کتابارو عوض کرد؟مخصوصا تو معارف؟
دیگه چه درسایی چه عمومی و چه اختصاصی تغییر کردن بجز حسابان؟

One Minute
09-01-2012, 11:10
جدا؟
یعنی باید کتابارو عوض کرد؟مخصوصا تو معارف؟
دیگه چه درسایی چه عمومی و چه اختصاصی تغییر کردن بجز حسابان؟

من فقط سال سوم رو میدونستم که بهت گفتم
آره حتما معارف جدید رو بگیر ، خیلی تغییر کرده
بقیه کتابا تو سال سوم تغییر نکرده ، فقط همینا : حسابان - معارف - زبان

12p
09-01-2012, 13:45
سلام.
دو سه روز پیش یه کتاب پیش2 شیمی تست مبتکران خریدم کتاب چاپ90 هست اما تاکنکور89 رو داره به همراه 10برگ منگنه شده سوالات 90 وخارج از کشور! میخواستم بدونم مال شما هم همینطوره یا نه ؟؟؟؟؟؟مال شما سوالات 90 داخل خود کتابه؟؟؟؟

Alireza SM
09-01-2012, 15:25
سلام.
دو سه روز پیش یه کتاب پیش2 شیمی تست مبتکران خریدم کتاب چاپ90 هست اما تاکنکور89 رو داره به همراه 10برگ منگنه شده سوالات 90 وخارج از کشور! میخواستم بدونم مال شما هم همینطوره یا نه ؟؟؟؟؟؟مال شما سوالات 90 داخل خود کتابه؟؟؟؟
مال من اصلا سوالات سال 90 رو نداره اصلا

sanijoon92
09-01-2012, 17:09
دوستان راهنمائی میخوام واسه کتاب رشته ریاضی

برای ریاضی پایه و دیفرانسیل و حسابان

هرچی کتاب خوب برای کسی که پایه ضعیف داره بگین

و بعدشم کتاب تست

AgentSpn
09-01-2012, 17:55
سلام.
برای من داره منگنه شده هم نیست . روش زده به انضمام کنکور 90 و صفحات آخر کتابه .

alone one
09-01-2012, 20:30
من فقط سال سوم رو میدونستم که بهت گفتم
آره حتما معارف جدید رو بگیر ، خیلی تغییر کرده
بقیه کتابا تو سال سوم تغییر نکرده ، فقط همینا : حسابان - معارف - زبان
آها
داداش این کتابا امسال تغییر کردن دیگه؟نه؟
خوب این تغییرات سال دیگه تو کنکور اعمال میشه،اون دوستمونم فک کنم واس کنکور 91 پرسید؟

alone one
09-01-2012, 20:44
دوستان راهنمائی میخوام واسه کتاب رشته ریاضی

برای ریاضی پایه و دیفرانسیل و حسابان

هرچی کتاب خوب برای کسی که پایه ضعیف داره بگین

و بعدشم کتاب تست
الان درحال تحصیل تو چه مقطعی هستی دوست عزیز؟

One Minute
09-01-2012, 20:45
آها
خوب این تغییرات سال دیگه تو کنکور اعمال میشه،اون دوستمونم فک کنم واس کنکور 91 پرسید؟

خب گفتین کدوم کتابا تغییر کرده منم گفتم دیگه :دی
بله امسال تغییر کردن ، یعنی کنکوری های 92 باید کتاب های جدید رو تهیه کنن، اون دوستمون نرفت کتاب رو نخرید که ؟ :دی

A.N.A.P
09-01-2012, 20:54
ممنون ار پاسخ سریع و قاطع شما دوستان همیشه در صحنه !:2:

sanijoon92
09-01-2012, 21:45
پشت کنکوریم

prodoctornuke
09-01-2012, 23:06
برای سوالات سالهای قبل کنکور به نظرتون کتاب زرد کانون بهتره یا سوالات تشریحی که مثلا گاج برای کنکورای قبلی داده بهتره؟

POUYOL
09-01-2012, 23:12

cesc.cesar
09-01-2012, 23:36
کتاب های شیمی مبتکران مهندس بازرگان واقعا عالی هستند،اما اکیدا بهتون توصیه می کنم برای دو فصل آخر شیمی سال چهارم-پیش دانشگاهی- از کتاب خیلی سبز استفاده کنید،نه مبتکران! ولی در بقیه مقاطع مبتکران.
مثلا فصل آخر سال چهارم حداقل 3 سوال در موردش در کنکور مطرح میشه و خیلی راحت میشه به سوالات جواب داد،ولی نکته اینه که درست و مفهومی اون قسمتو یاد بگیرید،که کتاب مبتکران خوب اون قسمتو توضیح نداده!من سال گذشته که دانش آموز بودم دوتا شون رو خوندم که میگم!

POUYOL
09-01-2012, 23:47
کتاب های شیمی مبتکران مهندس بازرگان واقعا عالی هستند،اما اکیدا بهتون توصیه می کنم برای دو فصل آخر شیمی سال چهارم-پیش دانشگاهی- از کتاب خیلی سبز استفاده کنید،نه مبتکران! ولی در بقیه مقاطع مبتکران.
مثلا فصل آخر سال چهارم حداقل 3 سوال در موردش در کنکور مطرح میشه و خیلی راحت میشه به سوالات جواب داد،ولی نکته اینه که درست و مفهومی اون قسمتو یاد بگیرید،که کتاب مبتکران خوب اون قسمتو توضیح نداده!من سال گذشته که دانش آموز بودم دوتا شون رو خوندم که میگم!

چه تضمینی میدی؟:31:
اخه من میخواستم پس فردا شیمی پیش 2 مبتکرانو شروع کنم.:20:

alone one
10-01-2012, 02:58

ممنون ار پاسخ سریع و قاطع شما دوستان همیشه در صحنه !:2:
عزیزم شما کدوم رشته درحال تحصیل هستی؟
ریاضی؟
ریاضیات مخصوصا تو رشته ریاضی فیزیک چندین درس داره
اگه ریاضی هستی ببین به این دوستمون چی میگم اگه ام نه که شرمندتم،دانش راهنمایی شمارو ندارم

پشت کنکوریم

ببین دوست من اول باید بیای تکلیف خودتو مشخص کنی میتونی همه این کتابارو آموزششو تا قبل کنکور فرا بگیری و تستاشم بزنی؟!
اگه آره اینارو بگیر :
حسابان : آموزش خیلی سبز
دیفرانسیل : آموزش رمزینه ( دوجلدی )
تست :هم میتونی مجموعه کتابای رمزینه (3 جلدی) رو بگیری که به نظر من خوبن،تستای دیفرانسیل و ریاضیات پایه رو داره که عملا میشه،همه اون چیزایی که شما میخواین
اگه اینو نخواستی شنیدم (تاکید میکنم خودم ندیدم)گاج سفید واس دیفرانسیل خوبه.
اگه نمیتونی اینکارو بکن :
دیگه حسابان خیلی سبزو نگیر و فقط برو دیف رمزینرو بخون،چون هرچی باشه خیلی از مباحث دیف و حسابان یکیه

درضمن ریاضی پایه ام لازم نی کتاب بگیری و میتونی با درسنامه کتاب تست رمزینه این مسئله ام حل کنی:11:

alone one
10-01-2012, 03:14
کتاب آموزشش منظورته دیگه،نه؟
منم این احساسو میکنم مهندس بازرگان یکم تو کتاب پیشش مثه کتابهای 2 و 3 کار نکرده!
میشه یکم مستند تر توضیح بدی؟
مثلا تو مثایسه کجاهای کتاب به این نتیجه رسیدی؟

Alireza SM
10-01-2012, 07:42
بچه ها اگه کتاب تست مبتکران رو برای شیمی دارین به هی وجه عوضی نکنین و وقتتون رو فقط روی اون بزارین .

یه نکته دیگه هم عرض کنم که این فیزیک پیش دانشگاهی خیلی سبز وقت آدم رو خیلی هدر میده . توصیه میکنم از گاج سفید استفاده کنین

cesc.cesar
10-01-2012, 11:25
کتاب آموزشش منظورته دیگه،نه؟
منم این احساسو میکنم مهندس بازرگان یکم تو کتاب پیشش مثه کتابهای 2 و 3 کار نکرده!
میشه یکم مستند تر توضیح بدی؟
مثلا تو مثایسه کجاهای کتاب به این نتیجه رسیدی؟

من کتاب تستش رو منظورم بود و درسنامه هاش،ولی توی کتاب آموزشش هم همین نکات بود
به طور مثال ما یه مبحث داریم توی فصل آخر در مورد سلول های گالوانی و ترتیب های قدرت کاهندگی و اکسندگی و یا الکترولیز،کتاب مبتکران نحوه ی توضیح و بیان این قسمت از کتابش طوری هست که آدم گیج میشه و در مواجهه با تستهایی که کمی پیچوندنش قاطی میکنه و چون این قسمت چند تا ترتیب حفظی و مفهومی مثل ترتیب های جدول تناوب داره و اینکه دو مبحث سلول گالوانی و الکترو لیز برعکس همدیگه هستند،واقعا توضیحات مبتکران کار رو واسه آدم آسون نمیکنه ولی خیلی سبز اومده طوری این قسمت ها و روند ها رو توضیح داده که یاد گرفتنش و تشخصی دادنشون توی تست های واقعا آسون شده
من خودم قبل از عید سال گذشته با مبتکران این بحثو خوندم و توی ازمون های قلمچی و سنجش و گزینه 2 هم شرکت کردم ولی نتیجه خوبی توی این قسمت شیمی نمیگرفتم،بعد از عید خیلی سبز رو گرفتم و تقریبا تمامی مسائل این بحثو راحت تحلیل میکردم و میزدم!توی کنکور هم 3تا سوال این مبحثو درست و راحت زدم!
حالا این توصیه منه،هرطور خودتون دوست دارید . . .
اینم بگم که من تمامی تست های مبتکران پیش دانشگاهی رو دو بار تا کنکور کامل زدم ولی درسنامش رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم.اصلا!

---------- Post added at 11:25 AM ---------- Previous post was at 11:22 AM ----------

یه نکته دیگه هم عرض کنم که این فیزیک پیش دانشگاهی خیلی سبز وقت آدم رو خیلی هدر میده . توصیه میکنم از گاج سفید استفاده کنین

اینو موافقم فیزیک خیلی سبز خیلی بی فایده هست،برید سراغ گاج سفید!

alone one
10-01-2012, 13:45
من کتاب تستش رو منظورم بود و درسنامه هاش،ولی توی کتاب آموزشش هم همین نکات بود
به طور مثال ما یه مبحث داریم توی فصل آخر در مورد سلول های گالوانی و ترتیب های قدرت کاهندگی و اکسندگی و یا الکترولیز،کتاب مبتکران نحوه ی توضیح و بیان این قسمت از کتابش طوری هست که آدم گیج میشه و در مواجهه با تستهایی که کمی پیچوندنش قاطی میکنه و چون این قسمت چند تا ترتیب حفظی و مفهومی مثل ترتیب های جدول تناوب داره و اینکه دو مبحث سلول گالوانی و الکترو لیز برعکس همدیگه هستند،واقعا توضیحات مبتکران کار رو واسه آدم آسون نمیکنه ولی خیلی سبز اومده طوری این قسمت ها و روند ها رو توضیح داده که یاد گرفتنش و تشخصی دادنشون توی تست های واقعا آسون شده
من خودم قبل از عید سال گذشته با مبتکران این بحثو خوندم و توی ازمون های قلمچی و سنجش و گزینه 2 هم شرکت کردم ولی نتیجه خوبی توی این قسمت شیمی نمیگرفتم،بعد از عید خیلی سبز رو گرفتم و تقریبا تمامی مسائل این بحثو راحت تحلیل میکردم و میزدم!توی کنکور هم 3تا سوال این مبحثو درست و راحت زدم!
حالا این توصیه منه،هرطور خودتون دوست دارید . . .
اینم بگم که من تمامی تست های مبتکران پیش دانشگاهی رو دو بار تا کنکور کامل زدم ولی درسنامش رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم.اصلا!
خیلی سبزم مثه مبتکران دوتا کتاب داره ( آموزش و تست ) یانه ...؟

---------- Post added at 01:45 PM ---------- Previous post was at 01:42 PM ----------

فیزیک پیش دانشگاهی خیلی سبز وقت آدم رو خیلی هدر میده . توصیه میکنم از گاج سفید استفاده کنین

اینو موافقم فیزیک خیلی سبز خیلی بی فایده هست،برید سراغ گاج سفید!
گاج سفید ازنظر تستی تایید میشه
آموزشیم کتاب فار فوق العادس(مولفای اندیشه سازان قدیم)

sanijoon92
10-01-2012, 16:43
ممنونم

دوستان من واسه شیمی کتابای مبتکرانو دارم
یعنی خیلی سبز بهتره؟

Alireza SM
10-01-2012, 16:53
ممنونم

یعنی خیلی سبز بهتره؟

من هر دوتاش رو دارم و شیمی آزمون های گزینه دو رو هم بالای 80 میزنم ؛ به شما توصیه میکنم همون مبتکران رو بخونین .

alone one
10-01-2012, 22:11
ممنونم

یعنی خیلی سبز بهتره؟
داداش به فرض اینکه خیلی سبز بهتر باشه( فقط فرض )،آخه یعنی انقد اختلافشون زیاد هس که شما کتابتونو عوض کنین!!!
عالمو آدم میگن مبتکران،پس شمام هی رو منابعت به خودت شک راه نده و هر کتابی ،توهر درس داری همونو خیلی خوب بخون

eshghe abi
11-01-2012, 00:23
آها
:31:

خب گفتین کدوم کتابا تغییر کرده منم گفتم دیگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بله امسال تغییر کردن ، یعنی کنکوری های 92 باید کتاب های جدید رو تهیه کنن، اون دوستمون نرفت کتاب رو نخرید که ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نه هنوز نخریدم :31:پس تغییر محتوایی نکرده احتمالا فقط سوالای کنکور 90 اضافه شده :31:
من که گفتم:

داداش به فرض اینکه خیلی سبز بهتر باشه( فقط فرض )،آخه یعنی انقد اختلافشون زیاد هس که شما کتابتونو عوض کنین!!!

خب اونی که دو تا رو داره چکار کنه :31:

alone one
11-01-2012, 00:43

نه هنوز نخریدم :31:پس تغییر محتوایی نکرده احتمالا فقط سوالای کنکور 90 اضافه شده :31:
بله که اونم همچین مساله مهمی نیس
میشه سوالات کنکور 90 و جوابشو به صورت تشریحی از اینترنت دانلود کرد و نیازی به خرید کتاب چاپ جدید نیس

خب اونی که دو تا رو داره چکار کنه :31:
اونموقع باید ببینه کدوم کتاب تو کدوم مبحث بهتر درس دادنشو میفهمه و بره همونو بخونه،اگه وقت داشت و لازم شد حتی یه مبحثو واس اینکه همه جوانبشو تسلط پیدا کنه،دوتا کتابو میخونه ولی اکیدا توصیه میکنم از همون اول یه کتاب بگیرید و رو همون یه کتاب خیلی خوب کار کنین،هی پولتونم نریزید تو جیب این انتشاراتیا:11:

sanijoon92
11-01-2012, 12:31
ممنون پس همون مبتکرانو میخونم تست چی؟ همون؟

من دخترم

Alireza SM
11-01-2012, 13:21

من دخترم
مبتکران منظور بچه ها کتاب تست مبتکران هست نه آموزشش . وقتتون رو برای آموزشش هدر ندین همون کتاب تست مبتکران به اندازه کافی ( و حتی بیشتر از نیاز ) آموزشتون میده

sanijoon92
11-01-2012, 13:49
من تستشو ندارم

بعد هندسه چطور

هم پایه هم تحلیلی
من هندسه مبتکران دارم ولی تو هندسه خیلی ضعیفم

alone one
11-01-2012, 15:03

من دخترم
تو تستم مبتکران یه چیز دیگس
2 و 3 و پیششو که من دارم و تاییدش میکنم 100%
درسنامه های عالی + تستای عالی + جوابهای تشریحی خوب

من تستشو ندارم

بعد هندسه چطور

هم پایه هم تحلیلی
من هندسه مبتکران دارم ولی تو هندسه خیلی ضعیفم
هندسه پایه :مبتکرانو دارین دیگه آدم چی بگه؟
نشر دریافت هم هندسه پایه داره که 1و2 تو یه کتابن،سبکشون تقریبا تو مایه های هم هستش اما خو دریافت جدیدتره دیگه
حالاکه همون مبتکرانو دارین همونو روش خوب کار کنین،انشالله که جواب میده
اگه نداد دوباره بیاید اینجا و بگین اون کتابو داشتین و نتیجه واستون نداشته،اونموقع دوستان منبع دیگه ای رو معرفی میکنن
هندسه تحلیلی :فار،دوجلده-آموزش به همراه تست و جلد دومم آزمون.حجمش اونقد زیاد نیس،از دو جلدیش نترسین
اگه از اینا خوشتون نیومد میتونین هم هندسه پایه و هم هندسه تحلیلی از گاج سفیدم استفاده کنین،درسنامه هاش خوبن و تستای خیلی خوبی داره که میتونه درصد پاسخگویی به تستای هندستونو به صورت قابل توجه افزایش بده،البته به شرط اینکه خوب خونده و فهمیده بشه

(یه چیزم داخل پرانتز بگم،اکثر دانش آموزای ما عادت دارن واس درس خوندن یه جا دراز بکشنو کتابو بگیرن جلوشونو حفظش کنن،حالا متاسفانه یا خوشبختانه دروسی مثه هندسه اینطوری نیس،یعنی نمیشه کتابو جلوت گذاشت و سوالو نگا کرد،بعد دید جوابش چی نوشته و بعدم فک بکنی درسو یاد گرفتی،نه اینجوری جواب نمیده،واس همینم هس که تو این نوع درسا همه دنبال منبع خوب میگردن،منبع خوب هس اما باید تو خوندن این دروس قلمو دستت بگیری و پا په پای نویسنده بیای جلو و مثالاشو حل کنیو وقت واسش بذاری،یعنی همه کتب کمک آموزشیه هندسه مجبورن همچین سبکیو پیگیری کنن چون در غیر اینصورت دیگه این درس هندسه نمیشه،از اونجاییم که ماها به اینجور درس خوندن عادت نداریم،پس هیچ کتابی که به دلمون بشینه پیدا نمیکنیم.اگه هندسه رو اونجوری که باید خوند،بخونیم،حتما از کتب کمک آموزشی ای که دستمون هس،لذت میبریم)

sanijoon92
12-01-2012, 19:50
واسه این درسا کتابای خوبو میگین

عربی ایاد فیلی دارم میخوام بدونم کافیه؟ راستی من کتابای عربیمو ندارم

زبان ؟؟؟ یه کتابی که جامع باشه زبان باید بیشتر لغت بخونیم دیگه مگه نه؟ گرامر مشکل ندارم

دین و زندگی؟؟؟

gggmail
12-01-2012, 20:01

زبان ؟؟؟ یه کتابی که جامع باشه زبان باید بیشتر لغت بخونیم دیگه مگه نه؟ گرامر مشکل ندارم

دین و زندگی؟؟؟
بله برای توضیحات کافیه ولی تست عربی گاج سفید بگیر
زبان هم جامع خیلی سبز رو خوندم عالی بود و نترسیم از متن شبقره
دین و زندگی متنش فقط از روی کتاب بخون و تست عربی گاج عالیه البته متن درس رو هم کامل داره و پیام آیات

sanijoon92
12-01-2012, 21:53
یعنی همه تست عربی گاج سفید میگیرن؟

نترسیم از متن واسه ریدینگ هست فقط؟

دین و زندگی نمیدونم گاج خوبه یا نه چون همگامان هم دیدم میگن خوبه

راستی کسی کتاب ریاضی با طعم گیلاس عباس مرادی داره؟ مباحث چیه چطوریه تست داره

alone one
12-01-2012, 23:41

دین و زندگی؟؟؟

یعنی همه تست عربی گاج سفید میگیرن؟

نترسیم از متن واسه ریدینگ هست فقط؟

دین و زندگی نمیدونم گاج خوبه یا نه چون همگامان هم دیدم میگن خوبه

راستی کسی کتاب ریاضی با طعم گیلاس عباس مرادی داره؟ مباحث چیه چطوریه تست داره

عربی ایاد فیلی کافیه،اگه تموم کردی میتونی کتاب تست خیلی سبزم بگیری و یا گاج سفید
زبان بدون هیچ شکی بهت کتاب زبان سال سوم و چهارم مبتکران ،نوشته دکتر شهاب اناریو توصیه میکنم،همه چیز مورد نیاز کنکور توش هس،میتونی خودتم ببینی،تازه سال چهارم یه سی دی هم داره که واسه درک مطلب هس،هرچند که درک مطلب تو این کتابشم خوب توضیح داده
دین و زندگی جامع همگامان

constant_boy23
13-01-2012, 00:39
دين و زندگي جامع همگامان بهتره يا جامع گاج .؟
ادبيات كلك يا سبطي ؟ هيچكدوم از اين دو تا ادبيات جامع دارن ؟
رياضي تجربي چي ؟‌

mosili
13-01-2012, 00:44
رياضي تجربي چي ؟‌
گاج رو توصیه میکنم بهتون !

Alireza SM
13-01-2012, 04:57
رياضي تجربي چي ؟‌

من دین و زدگی رو با گاج سفید بالای 85 میزنم معمولا . ازش راضی هستم
همگامان هم خیلی طرفدار داره ولی تست های تالیفیش سبکی رو دنبال میکن که هیچ شباهتی به کنکور سراسری ندارن . خیلی وقت تلف میکنه همگامان
ادبیان جامع خوب نیست ادبیات رو موضوعی و سپس مقطعی بخونین

alone one
13-01-2012, 05:20
رياضي تجربي چي ؟‌
من معارف همگامان دارم و ازش کاملا راضیم،تو درسنامش مشکلی نداره و به نظر من خیلی خوب و با نظم گفته،علاوه بر اون پیام آیاتم که داره
ولی به قول دوستمون تو بعضی از تستای تالیفی یکم به دور از شیوه رایج این چن ساله سوال داره که اونم تو همه سوالا بد نیس که اینطوری بشه
ادبیاتم
آرایه : رمزینه
زبان فارسی : دریافت
قرابت معنایی : دریافت
املا و لغت : دریافت (اگر نیاز بود)
اگر به تست ادبیاتم احتیاج داشتی : خیلی سبز

A.N.A.P
13-01-2012, 16:57
ترجیح میدم دیگه ازتون سوال نکنم چون بار اول نیست که به سوال ساده من جواب نمیدین !

Atefe_72
13-01-2012, 17:22
واسه فصل 3و4 فیزیک پیش از چی تست بزنم؟؟(نشرالگو, مبتکران محمودزاده,خیلی سبز یا خوشخوان؟)تستاش متوسط رو ب سخت باشه ولی در حد کنکور باشه......
ممنونم

alone one
13-01-2012, 18:24
واسه فصل 3و4 فیزیک پیش از چی تست بزنم؟؟(نشرالگو, مبتکران محمودزاده,خیلی سبز یا خوشخوان؟)تستاش متوسط رو ب سخت باشه ولی در حد کنکور باشه......
ممنونم
اگه فزیک پیش خیلی سبز نوشته احمد مصلایی بود اونو بگیر(همونی که فیزیک 3 رو هم نوشته)
اگه نه گاج سفید
اگه بازم نه الگو
مبتکران هم فک نکنم کتاب مخصوص تست فیزیک داشته باشه،دقیق نمیدونم اگه ام داشته معروف نیس،همینا بهترن

Alireza SM
14-01-2012, 10:26
ممنونم

از روی گاج سفید بزن . خیلی سبز وقت رو هدر میکنه .
از روی مبتکران محمودزاده هم برای امتحان نهایی بخون نه تست ؛ البته اگه توی آموزش دقیق و عمیق مفاهیم زیاد کار نکردی باید مبتکران محمودزاده رو هم بخونی حتما

farhad1122
14-01-2012, 11:11
از روی گاج سفید بزن . خیلی سبز وقت رو هدر میکنه .
از روی مبتکران محمودزاده هم برای امتحان نهایی بخون نه تست ؛ البته اگه توی آموزش دقیق و عمیق مفاهیم زیاد کار نکردی باید مبتکران محمودزاده رو هم بخونی حتما
درسته....
به نظر منم بهترین کتاب تست برا فیزیک گاج سفید بود. فقط قبل از تست زدن اول خوب اون مبحثو یاد بگیرین و مثال ها و تمرین ها کتابو مسلط شین. بعدش اگه جزوه معلمتون خوبه از روش بخونید و مثالهاشو حل کنید. بعدش برید سراغ تست. تست رو برا تثبیت یادگیری و تمرین و سرعت عمل باید انجام داد. نه برا یادگیری. بیشتریا اینو رعایت نمیکنن!
موفق باشین.:11:

Alireza SM
14-01-2012, 13:19
بچه ها انتگرال و دیفرانسیل 1 ؛ تا کجای کتاب رو شامل میشه ؟

AgentSpn
14-01-2012, 14:02
بچه ها انتگرال و دیفرانسیل 1 ؛ تا کجای کتاب رو شامل میشه ؟
فکر کنم تا سر کاربرد مشتق.

cesc.cesar
14-01-2012, 14:31
اگه فزیک پیش خیلی سبز نوشته احمد مصلایی بود اونو بگیر(همونی که فیزیک 3 رو هم نوشته)
اگه نه گاج سفید
اگه بازم نه الگو
مبتکران هم فک نکنم کتاب مخصوص تست فیزیک داشته باشه،دقیق نمیدونم اگه ام داشته معروف نیس،همینا بهترن

سبز وقت گیره،الگو واسه بچه های تجربی خوب نیست واسه ریاضیا خوبه اونم در حد تسلط کامل!ولی همون گاج سفید رو بزن
من پارسال هر سه رو کار کردم

alone one
14-01-2012, 14:49
سبز وقت گیره،الگو واسه بچه های تجربی خوب نیست واسه ریاضیا خوبه اونم در حد تسلط کامل!ولی همون گاج سفید رو بزن
من پارسال هر سه رو کار کردم
بله،منم عرض کردم که گاج،اگه خوشش نیومد الگو
خیلی سبزم اونجور که دیدم همون نویسنده قبلی هس و بدرد نمیخوره،فقط فیزیک 3 خیلی سبز خوبه که احمد مصلایی نوشته
راستی خیلی سبز ،فیزیک پیش نویسندش عوض نشده هنوز؟

D_felfelak
14-01-2012, 19:54
درسته....
به نظر منم بهترین کتاب تست برا فیزیک گاج سفید بود. فقط قبل از تست زدن اول خوب اون مبحثو یاد بگیرین و مثال ها و تمرین ها کتابو مسلط شین. بعدش اگه جزوه معلمتون خوبه از روش بخونید و مثالهاشو حل کنید. بعدش برید سراغ تست. تست رو برا تثبیت یادگیری و تمرین و سرعت عمل باید انجام داد. نه برا یادگیری. بیشتریا اینو رعایت نمیکنن!

ببخشين چه اشکالی پيش ميآد اگه در يه درس که متن کتاب رو خوندم بعدش برم تست استاندارد حل کنم؟ مثلا" برای گسسته اول کتاب ميخونم بعد گاج سفيد ميزنم
:11::11::11::11:

kahkeshan6
14-01-2012, 20:30
سلام خدمت همه دوستان عزیز
میخواستم نظرتون رو در مورد دیف اندیشه فائق بدونم.کتاب خوبی هست؟؟؟
من خودم ده استاد دارم.از ده استاد بهتره یا نه؟؟؟
بعد ار ده استاد میخوام بخونمش.
شنیدم حجمشو کم کردن راسته؟؟؟چون پارسال یه جا دیدم خیلی کلفت بود:20:

Alireza SM
14-01-2012, 21:06
بله،منم عرض کردم که گاج،اگه خوشش نیومد الگو
خیلی سبزم اونجور که دیدم همون نویسنده قبلی هس و بدرد نمیخوره،فقط فیزیک 3 خیلی سبز خوبه که احمد مصلایی نوشته
راستی خیلی سبز ،فیزیک پیش نویسندش عوض نشده هنوز؟
من فیزیک پیش خیلی سبز رو خریدم نویسندش همین آقای مصلایی هست

constant_boy23
14-01-2012, 21:58
تجربي هاي عزيز ...
1. رياضي تجربي چي بگيرم ...؟ جامع خيلي سبز چطورياس ؟‌
2. فيزيك چي؟‌
3. براي زيست كتاب 8000 تست گاج رو دارم ..حس ميكنم مطالب رو خوب پوشش نداره ..تست ها بعضي ها واقعا ابكيه ....لازمه خيلي سبز يا كتاب ديگه اي واس زيست بگيرم يا همين كافيه ....
4 وكسي واس زمين ميتونه به من كتاب خوبي معرفي كنه كه بتونم بالاي 50 بزنمش تو كنكور ؟
از همين الان مرسي هر كي جواب داد :10:

alone one
14-01-2012, 22:22
من فیزیک پیش خیلی سبز رو خریدم نویسندش همین آقای مصلایی هست
فیزیک پیش یک دیگه؟درسته؟
من خودم از گاج تست میزنم و خیلی خوبه اما یکی از دوستانم از کتابای آقای مصلایی تعریف میکرد
این دوجلد پیش 1 خیلی سبز چطورن؟

cesc.cesar
14-01-2012, 23:53
تجربي هاي عزيز ...
1. رياضي تجربي چي بگيرم ...؟ جامع خيلي سبز چطورياس ؟‌
2. فيزيك چي؟‌
3. براي زيست كتاب 8000 تست گاج رو دارم ..حس ميكنم مطالب رو خوب پوشش نداره ..تست ها بعضي ها واقعا ابكيه ....لازمه خيلي سبز يا كتاب ديگه اي واس زيست بگيرم يا همين كافيه ....
4 وكسي واس زمين ميتونه به من كتاب خوبي معرفي كنه كه بتونم بالاي 50 بزنمش تو كنكور ؟
از همين الان مرسي هر كي جواب داد :10:

ریاضی اول کتاب گاج سفید خیلی کمک میکنه واسه پیش دانشگاهی!خیلی سبز هم خوبه،من پارسال دوتاشو خوندم و توی کنکور 60 درصد ریاضی زدم
فیزیک سال دوم و سوم کتاب نشر الگو،سعی هم کن تستای مهمشو چندبار بزنی،برای پیش دانشگاهی هم سفید گاج!نشر الگوی پیش دانشگاهی یکم سنگینه.این درسو هم توی کنکور 68 درصد با مطالعه کتاب های بالا زدم
زیست رو کتاب خانه زیست شناسی برای همه مقاطع،خیلی سبز برای دوم و سوم،و همگامان برای پیش دانشگاهی خوبه،اگه 8000 رو داری به نظرم خانه ی زیست شناسی رو هم کنارش بزن یا همگامان این درسو هم 71 درصد در کنکور با مطالعه منابع بالا زدم

cesc.cesar
15-01-2012, 00:07
واسه زمین هم بهترین کار اینه که فصول کتاب رو دقیقا از روی کتاب بخونی و حفظ کنی،واسه تست هم تستای سال قبل رو بزن،کتاب کانون قلمچی رو هم بگیر
50 درصد بزنی عالیه

constant_boy23
15-01-2012, 00:20
داداش من در زمينه رياضي و فيزيك گيجم يكم (پايه ام يه خورده ضعيفه )
فيزيك نشر الگو واس شروع سطحش يه خرده بالا نيست /؟

Alireza SM
15-01-2012, 09:19
فیزیک پیش یک دیگه؟درسته؟
من خودم از گاج تست میزنم و خیلی خوبه اما یکی از دوستانم از کتابای آقای مصلایی تعریف میکرد
این دوجلد پیش 1 خیلی سبز چطورن؟
بله فیزیک پیش دو مال یه آقای مهندسی هست که هنوز نخوندمش

همون گاج رو توصیه میکنم بزنین من هردوتاش رو دارم ولی ترجیح میدم وقتم رو روی گاج بزارم .
فیزیک پیش 1 تجربی که تعریف چندانی نداره و تست هاش مثل گاج متنوع نیستن و تست های تالیفی توش زیاد داره که سبکشون زیاد جالب نیست سبک برخی تست های تالیفیش مثل سوالات قلمچی هستن که محاسبات مفهومی دارن نه فیزیک مفهومی ( دقیقا برعکس کنکور سراسری ولی تا حدودی مشابه کنکور آزاد )

تست های دوره های ضمن خدمت دبیران شهر تهران رو هم ایشون گذاشته توی کتابش ؛ من که چند روز پیش تلفنی با آقای محمودزاده ( بهترین دبیر فیزیک ایران و نویسنده مبتکران و کتاب های درسی آموزش پرورش ) صحبت میکردم ایشون گفتن که اون تست ها در آزمون هایی استفاده میشن که دبیران توش حق استفاده از ماشین حساب دارن ؛ معمولا اون سوالات برای کنکور سراسری مناسب نیستن .
کلا من با تست هاش زیاد کاری نخواهم داشت فقط درسنامه های فیزیک خیلی سبز رو یه مرور کوتاه خواهم کرد که پولم هدر نرفته باشه :27: تازه درسنامه هاش هم در صورتی به درد میخوره که درس رو کامل و خوب متوجه نشده باشی ؛ که در این صورت کتاب مبتکران رو بخونی خیلی بهتره .

farhad1122
15-01-2012, 13:44
ببخشين چه اشکالی پيش ميآد اگه در يه درس که متن کتاب رو خوندم بعدش برم تست استاندارد حل کنم؟ مثلا" برای گسسته اول کتاب ميخونم بعد گاج سفيد ميزنم
خوب منبع اصلی کنکور کجاست؟ کتابهاتون هست درسته؟ خیلی وقتها سوالهای کنکور دقیقا شبیه تمرینهای کتاب هست. گسسته منم یادمه کتاب خیلی مختصر و کم توضیح داده بود. ولی به هر حال بد نیست یه نگاهی بهش بندازین. معمولا جزوه معلمها بهتر از کتابه. و مثالهای بیشتری داره. و وقتی اونها رو کار کنید مسلط تر میشید روی درس و وقتی خوب درسو یاد گرفتین. برید سراغ تست. این طوری تست زدن براتون جذابتر میشه و هم اینکه با تست زدن هم حال میکنید! :31: هم سعی میکنید سرعتتون رو بالا ببرید. و هم خودش یه جور تمرین هست و باعث ثثبیت یادگیری میشه. ولی وقتی مستقیم برید سراغ تست شاید تستها نکات ریز داشته باشه و نتونید حل کنید چون رو درس مسلط نیستید و زیاد جذاب نباشه براتون و خسته بشین. و دیگه سرعت عمل رو کار نمیکنید و فقط تمرین میکنید در حالی که تو کنکور سرعت عمل خیلی مهمه. مثلا هندسه سال 88 یه سوال داده بود دقیقا تمرین کتاب بود و تو یک ثانیه اگه تمرین رو دیده بودین حل میشد (فکر کنم جوابش 25 میشد اما سوالش دقیق یادم نیست!:31:) اما خیلی ها مطمئن باشین حلش نکردن چون کتابو درست نمیخونن.
ولی روش هر کس تو یادگیری فرق میکنه چون آدمها متفاوتن! ببینید خودتون چطور بهتر یاد میگیرن همون کار رو بکنین. اینا که گفتم نظر خودم بود و منم مشاور نیستم یا حرفام قطعا درست نیست چون تجربه ای ندارم فقط مثل شما کنکور دادم سال 89 و 90 و الان دانشجو هستم!:31: و شاید حرفام درست نباشه ولی سعی میکنم چیزی اگه بلدم رو بگم. ولی خودتون ببینید چطور بهتر یاد میگیرن همون کار رو انجام بدین.:46: البته این حرفی که زدم حرف خود معلم ریاضیمون بود که رتبه 72 کنکور هم شده بود. ولی به نظرم حرفش درست بود. خودم صد در صد عمل نکردم اما سعی کردم تا اونجایی که میشه عمل کنم. مثلا برا فیزیک یا شیمی یا حسابان و دیفرانسیل واقعا به حرفش عمل کردم و نسبتا موفق بودم تو این درسا. همین گاج سفید وقتی سوال حل میکنید مثلا نوشته این تست از فلان تمرین کتاب یا فلان اثبات کتاب هست. اون هم میخواسته بگه سعی کنید کتاب رو هم مطالعه کنید و روی اون تاکید داشت. گاج سفید رو من تمام تست های گراف و نظریه اعداد و ترکیبیات و مجموعه رو چند بار حل کردم. خیلی خوب بود کتابش. یادش بخیر. چه حالی میکردم با نظریه اعداد!:41: زود گذشت...
ببخشید زیاد حرف زدم.:41:

sanijoon92
15-01-2012, 13:59
انگار تستای خیلی سبز تو همه درسا بهتره

چرا؟؟؟

ادبیات جامع داره خیلی سبز؟؟؟

kahkeshan6
15-01-2012, 15:11
این کار شما موقعی جواب میده که رو کتاب درسی خیلی تسلط داشته باشین.ولی به نظرتون با کتاب درسی اونم تو درسی مثل گسسته میشه به چنین تسلطی رسید؟؟؟

---------- Post added at 05:09 PM ---------- Previous post was at 05:07 PM ----------

چرا؟؟؟

خیلی سبز فکر نکنم ادبیات جامع داشته باشه.
ولی فکر نکنم واسه ادبیات تست درس به درس فایده ای داشته باشه.

---------- Post added at 05:11 PM ---------- Previous post was at 05:09 PM ----------

سلام خدمت همه دوستان عزیز
میخواستم نظرتون رو در مورد دیف اندیشه فائق بدونم.کتاب خوبی هست؟؟؟
من خودم ده استاد دارم.از ده استاد بهتره یا نه؟؟؟
بعد ار ده استاد میخوام بخونمش.
شنیدم حجمشو کم کردن راسته؟؟؟چون پارسال یه جا دیدم خیلی کلفت بود:20:
کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟

sanijoon92
15-01-2012, 15:35
اصلا یکی بگه ادبیات خیلی سبز به جز ادبیات سال به سالش

کتاب تست دیگه ای داره یا نه

مثل عربی که کتاب تست کلی داره

اخه یکی گفت خوبه ولی من نفهمیدم کدوم کتابشه
نویسنده ش هم که اقی براری هست

گیج شدممممم

alone one
15-01-2012, 17:42

چرا؟؟؟

اصلا یکی بگه ادبیات خیلی سبز به جز ادبیات سال به سالش

کتاب تست دیگه ای داره یا نه

مثل عربی که کتاب تست کلی داره

اخه یکی گفت خوبه ولی من نفهمیدم کدوم کتابشه
نویسنده ش هم که اقی براری هست

گیج شدممممم

'گیج شدن نداره که دوست عزیز
انتشارات خیلی سبز واسه درس ادبیات واس هرمقطع یه کتاب تست داره که تستا تو مبحثای کنکورو بررسی کرده،که نویسندش عباس براری هس
ایشون نویسنده زبان فارسی خیلی سبزم هستن
کتاب جامع ام متاسفانه نداره خیلی سبز
تو خوب بودن حرفی نیس اما بهتره شما بیای مبحثی ادبیاتو بخونی و اگه وقت موند بیای از رو این کتابا تست بزنی بازم
میتونی همین چن صفحه رو نگاه کنی،منابعیو واس مبحثی خوندن ادبیات پیشنهاد دادم که به نظرم خوبه

alone one
15-01-2012, 17:49
کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟
من اندیشه فائق رو داشتم(البته چاپ 88 رو)
معلم دیفرانسیلمون بهمون پیشنهاد داده بود،کتاب جونداری بود و تستای خوبی داشت اما من یکم باهاش مشکل داشتم،البته اونموقع
کلا واس متوسط رو به بالاهاس
الان کتاب تست رمزینرو دارم و ازش راضیم،تستاش خوبه،مثه اندیشه فائق،اما من با جواب تستاش و درسنامش حال میکنم،روشنم میکنه
گاج سفیدم یکی از دوستان مورد اعتمادم توصیه کرد و ازش راضی بود

sanijoon92
15-01-2012, 19:08
مرسییییییی
میدونم مبحثی باید بخونم ولی میخوام متنای کتاب و شعرارو هم بخونم واسه همین خوبه واسه سال دوم و سوم ادبیات خیلی سبز بگیرم؟ کتاب درسی هم ندارم!!!!!
گاج سبز میخوندیم موقع دبیرستان ولی خیلی زیاد بود حجمششششش

Alireza.Malek
15-01-2012, 19:35
سلام.آقا برای هندسه تحلیلی چی پیشنهاد میدید؟نظرتون راجع به خوشخوان چیه؟
راستی یه کتاب میخوام که فیزیک پیش 1و 2 رو باهم تو یه جلد داشته باشه.از نظر درسنامه روان و قابل فهم و پاسخ تشریحی هم در اولویت باشه تست زیاد نداشت خیلی مهم نیس...فقط پاسخ تشریحی و درسنامه جامع!!!
ممنون.

alavi71
15-01-2012, 22:46
راستی یه کتاب میخوام که فیزیک پیش 1و 2 رو باهم تو یه جلد داشته باشه.از نظر درسنامه روان و قابل فهم و پاسخ تشریحی هم در اولویت باشه تست زیاد نداشت خیلی مهم نیس...فقط پاسخ تشریحی و درسنامه جامع!!!
ممنون.

سلام همون طور که قبلا گفتن کتابها برای افراد و سلایق و سطحشون فرق داره....
کتاب گاج کتاب خوبی هستش....
قبل از خرید هر کتاب ابتدا نگاهی به درسنامه و پاسخ تشریحی بیندازید بعد خرید کنید ...
موفق باشید .......

---------- Post added at 12:46 AM ---------- Previous post was at 12:45 AM ----------

مرسییییییی
میدونم مبحثی باید بخونم ولی میخوام متنای کتاب و شعرارو هم بخونم واسه همین خوبه واسه سال دوم و سوم ادبیات خیلی سبز بگیرم؟ کتاب درسی هم ندارم!!!!!

اولین اولویت کتاب درسی هست بعد کتاب تست

لازم نیست همه تست ها رو بزنید بلکه گزیده از تاون ها رو بزنید موفق باشید ....

alone one
15-01-2012, 23:27
مرسییییییی
مثه اینکه اشتباه متوجه شدیا
این کتاب مثه گاج نیس که اومده باشه اونجوری توضیح داده باشه ها
اگه تو سبک گاج سبز و با حجم بهتر و سطح قوی تر میخوای کلکو پیشنهاد میکنم
کتاب خیلی توپیه
منتها بازم تاکید میکنم مبحثی بخونی
این نوع خوندن فقط واس امتحان نهایی جواب میده
از ما گفتن بود

alone one
15-01-2012, 23:34
ممنون.
هندسه تحلیلی:اگه جزوت خوبه میتونی گاج سفید بگیری،البته تو هندسه تحلیلی جناب منصف شکری یکم زیاده روی کرده
اگه میخوای آموزشی بگیری،فار کتاب خیلی خوبی هس،تستم البته داره به حد کفایت + فار یه کتاب تستم داره که میتونی اونم بگیری.

والا واس فیزیک گاج سفید اینجوری که شما میخواین هس
به جز اون من فارم پیشنهاد میکنم،چون فوق العاده گیرا درس رو توضیح داده اما حجمش خیلی بالاتر از اونی که شما میخواین هس

constant_boy23
16-01-2012, 11:37
من ميخوام ادبيات رو مختصر و مفيد مطالعه و تست داشته باشم ...
واسه هر سال يدونه كتاب بهم پيشنهاد كنيد كه همه مطالب رو پوشش داده باشه ...

Alireza.Malek
16-01-2012, 13:26
هندسه تحلیلی:اگه جزوت خوبه میتونی گاج سفید بگیری،البته تو هندسه تحلیلی جناب منصف شکری یکم زیاده روی کرده
اگه میخوای آموزشی بگیری،فار کتاب خیلی خوبی هس،تستم البته داره به حد کفایت + فار یه کتاب تستم داره که میتونی اونم بگیری.

والا واس فیزیک گاج سفید اینجوری که شما میخواین هس
به جز اون من فارم پیشنهاد میکنم،چون فوق العاده گیرا درس رو توضیح داده اما حجمش خیلی بالاتر از اونی که شما میخواین هس

مرسی دوست عزیز.منظورتون از گاج سفید میکروطبقه بندی هست درسته؟
راستی این فار فیزیک که فرمودید دو جلدیه یا تک جلدی؟

alone one
16-01-2012, 17:59
مرسی دوست عزیز.منظورتون از گاج سفید میکروطبقه بندی هست درسته؟
راستی این فار فیزیک که فرمودید دو جلدیه یا تک جلدی؟
بله همون میکرو طبقه بندی هس

والا من چاپ قدیم تر فارو دارم که 4 جلد بود!پیش 1 دوجلد و پیش 2 هم دوجلد
منتها قسمت آزمونشم توش بود اما الان اینجوریه کتاباش:
فیزیک پیش‌دانشگاهی ۱ ـ جلد اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fnav%3Dbooks%26sub%3D2) : رضا سبزمیدانی، آرش زاهدی، بابک جوانمرد از مؤلفین کتاب‌های فیزیک اندیشه‌سازان
۸۸۰۰ تومان
فیزیک پیش‌دانشگاهی ۱ ـ جلد دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fnav%3Dbooks%26sub%3D3) : رضا سبزمیدانی (مدیر دپارتمان فیزیک اندیشه‌سازان)،بابک جوانمرد
۸۱۰۰ تومان
فیزیک پیش‌دانشگاهی ۱ (آزمون) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fnav%3Dbooks%26sub%3D20) : رضا سبزمیدانی، علیرضا ایدلخانی
۹۸۰۰ تومان
فیزیک پیش‌دانشگاهی ۲ ـ جلد اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fnav%3Dbooks%26sub%3D4) : رضا سبزمیدانی، بابک جوانمرد
از مؤلفین کتاب‌های فیزیک اندیشه‌سازان
۴۰۰۰ تومان
فیزیک پیش‌دانشگاهی ۲ ـ جلد دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fnav%3Dbooks%26sub%3D5): رضا سبزمیدانی، بابک جوانمرد از مؤلفین کتاب‌های فیزیک اندیشه‌سازان
۴۶۰۰ تومان
فرقی که الان با قبل کرده اینکه که یه قسمت تو کتاباش داشت بنام پله آزمون که تو چاپ جدیدش اونو حذف کرده و تو یه جلد جدید زده
باتوجه به اینکه گفتی حجمش کم باشه مسلما این بدردت نمیخوره اما بازم تاکید میکنم واقعا شیرین فیزیکو توضیح میده،منو که عاشق فیزیک کرده

alone one
16-01-2012, 18:08
من ميخوام ادبيات رو مختصر و مفيد مطالعه و تست داشته باشم ...
واسه هر سال يدونه كتاب بهم پيشنهاد كنيد كه همه مطالب رو پوشش داده باشه ...
دوست عزیز بارها و بارها واس ادبیات تو این تاپیک و تو این 867 صفحه بحث شده که باید مبحثی خوند اما حالا که اونجوری نمیخوای کتابای کلک خوبن
واس هر مقطع یه کتاب داره که "و" به "و" کتابو بررسی کرده
بعد اون گاج سبز(سبز،رنگ کتاب هس) هم همینطوره
تستم اگه خواستی خیلی سبز،اونم واس هر مقطع یه کتاب داره

sanijoon92
16-01-2012, 18:52
واسه اموزش فار زیاد نیست من پیش 1 ضعیفم:(
؟
پیش 2 فیزیک خیلی سبز اموزشش بهتره ؟

constant_boy23
16-01-2012, 19:11
دوست عزیز بارها و بارها واس ادبیات تو این تاپیک و تو این 867 صفحه بحث شده که باید مبحثی خوند اما حالا که اونجوری نمیخوای کتابای کلک خوبن
واس هر مقطع یه کتاب داره که "و" به "و" کتابو بررسی کرده
بعد اون گاج سبز(سبز،رنگ کتاب هس) هم همینطوره
تستم اگه خواستی خیلی سبز،اونم واس هر مقطع یه کتاب داره

مبحثي خوندن دقيقا يعني چي ؟‌يعني تاريخ ادبيات ها و املا و اينا رو جدا بخونيم ؟‌
كلك چطورياس ؟‌ اموزش و نكات و تست ؟‌

alone one
16-01-2012, 19:33
مبحثي خوندن دقيقا يعني چي ؟‌يعني تاريخ ادبيات ها و املا و اينا رو جدا بخونيم ؟‌
كلك چطورياس ؟‌ اموزش و نكات و تست ؟‌
بله دقیقا یعنی همین
تو همین چن صفحه رو ببینی من دوسه جا واس دوستان مختلف لیست کتاب خوبارو معرفی کردم

کلکم اومده همه چیو گفته دیگه،نثر یا نظمهارو معنی کرده،آرایه هارو گفته توشون،قرابت هارو گفته و تمرینهارم حل کرده و ...
تستم داره
درواقع یجورایی شسته رفته اومده همه چیو گفته اما اشکال کار اینجاس که نیومده یاد بده چیکار کنی،اومده ماهی واست گرفته،نه ماهی گیریو یادت بده
بیشتر بدرد بچه هایی میخوره که ادبیاتشون خوبه و به مباحث مسلطن و حالا میخوان خودشونو محک بزن،و یا بچه هایی که امتحان نهایی دارن هرچن که خودش ادعا کرده واس کنکوره
من چون دارمش هنوز میگم اما اونجوریم نیس که اینو بخونی تو کنکور نتیجه نمیگیری،میگیری اما با وقت بیشتر صرف کردن

alone one
16-01-2012, 19:41
واسه اموزش فار زیاد نیست من پیش 1 ضعیفم:(
؟
پیش 2 فیزیک خیلی سبز اموزشش بهتره ؟

حجمش بنظر زیاد میاد
منم اون اول که بچه های همین تاپیک اونو پیشنهاد دادن همین حسو داشتم و البته از فیزیکم بدم میومد اما خداییش برخلاف ظاهر غلط اندازش خیلی مباحثش قابل فهمه
حجم زیاد واسه کاریکاتورا و صفحه آرایی خاصشه
بنظر من کتاب خیلی خوبیه اما باید حتما خودت ببینیش بعد بخری،چون ممکنه حجمش بزنه تو ذوقت و از خوندش بیفتی

فیزیک 2 خیلی سبز اتفاقا به نظر من از کتاب فیزیکایی هس که ضعیف کار کرده
واس همینم هس که خیلی سبز داره مولفشو عوض میکنه و آقای مصلایی این کتابم احتمالا تالیف کنن(آقای نوکنده مولف فیزیک پیش 2 هستن)

sanijoon92
16-01-2012, 20:21
یعنی واسه اموزش فار بخرم؟ الگو چی؟
تستای فیزیک چی؟
از گاج سفید بهتر ؟
یا همون گاج خوبه
؟

alone one
16-01-2012, 22:22
یعنی واسه اموزش فار بخرم؟ الگو چی؟
تستای فیزیک چی؟
از گاج سفید بهتر ؟
یا همون گاج خوبه
؟
سانی جان بهتره اگه تو پیش کتاب فیزیکی داری همونو بخونی
توصیه من واسه کسایی هس که تازه میخوان کتاب بخرن
باورکن هیچکی مثه من با کتابا سروکله نمیزنه،اونم بخاطره اینه که من بیشتر از اینکه دوس داشته باشم سر کلاس بشینم دوس دارم اون مطلبو حالا به صورت کتاب یا جزو بخونم
اونقد انتشارات مختلف باهم فرقی نمیکنن بخدا
هیچ کتابی شمارو نفر اول کنکور نمیکنه،سعی کن به جای وقت کذاشتن واس پیدا کردن کتابی به جای کتابی که الان داری،رو همون کتاب وقت بذاری
باورکن من این فارو با هیچ کتاب فیزیکی عوض نمیکنم اما همین من بهت توصیه میکنم پولتو الکی خرج نکنی
درمورد گاج هم بله،فعلا بهترین کتاب فیزیک تو تست هس که طرفدارای بیشتری داره
البته خیلی سبز و الگو البته تستشم هس اما گاج طرفداراش بیشتره

در مورد الگو هم بگم که من فیزیک 2 و 3 رو دارم،کتاب خوبیه،منکه ازش راضیم اما به خوبیه فار مباحثو از ساده تا پیشرفته توضیح نداده

sanijoon92
17-01-2012, 20:35
یه چیزی من مثلثاتم بده یعنی میخونم ولی نیمتونم حل کنم
یکی گفت مثلثات عباس مرادی بخرم کسی داشته؟

بعد ریاضی عباس مرادی کوله پشتی کسی داره سر فصلاش چی ههستن

monaa
18-01-2012, 19:30
یه چیزی من مثلثاتم بده یعنی میخونم ولی نیمتونم حل کنم
یکی گفت مثلثات عباس مرادی بخرم کسی داشته؟

بعد ریاضی عباس مرادی کوله پشتی کسی داره سر فصلاش چی ههستن

یه شب مردانه بشین کل فرمول هاش رو حفظ کن و بعد از اون هر شب تکرار و هر روز نمونه سوال تشرحی حل کن

sanijoon92
19-01-2012, 13:29
اخه فرمولاش خیلی زیاده واقعا همش به درد میخوره

sanijoon92
19-01-2012, 16:28
راستی کسی تاریخ ادبیات مصورو داره
میگن ناقصه کامل نیست

حالا ویرایش جدیدش هم همینطوریه؟

eminem never dies
19-01-2012, 18:29
اخه فرمولاش خیلی زیاده واقعا همش به درد میخوره
تمرين يا تست خيلي مهمه تو مثلثات
سعي كن فرمولاي پايه اي رو ياد بگيري،بعد تست حل كن بقيه فرمولا هم راحت حفظ ميشي هم كاربردشونو ميفهمي

esfehanei
20-01-2012, 00:10
باسلام خدمت دوستان
کسی کتاب شیمی3 مبتکران جلد دوم رو دیده؟!!!!!!!!!
نویسندش همون بهمن بازرگانیه کتاب آموزشی هم نیست همش تسته میگه
من الان تو سایت فروشگاه مبتکران دیدم
اینم لینکش:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%B4%E2%80%8F%20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%DA%86%D9%87% D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87%20%E2%80 %8F%D8%A7%DB%8C%20%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%20(3)%2 0-%20%D8%AC%D9%84%D8%AF%20%D8%AF%D9%88%D9%85.html

همچنین این کتاب دیفرانسیل پایه مبتکران چه جوره؟سطح سوالاش جلد اول یا دوم؟کدوم بهتره؟
اینو میگم:

اگه کسی اطلاع داره بگه
خیلی ممنون

Alireza SM
20-01-2012, 07:08
شیمی 3 مبتکران دوجلد شده همون قدیمی هست فقط دو جلد شده و یخورده هم تمرین بهش اضافه شده
قدیمی رو اگه دارین جدید رو لازم نیست بخرین

esfehanei
20-01-2012, 12:13
شیمی 3 مبتکران دوجلد شده همون قدیمی هست فقط دو جلد شده و یخورده هم تمرین بهش اضافه شده
قدیمی رو اگه دارین جدید رو لازم نیست بخرین

منظورتون از قدیمی کدوم چاپه؟
من چاپ نود رو دارم لازم هست یا نه؟
(البته این چاپ نود همه فصل ها رو داره +شیمی 3 خیلی سبزم دارم)

Atefe_72
20-01-2012, 13:48
من مثلثانم زیاد خوب نیست میشه بگین ب ترتیب چه کتابایی بخونم و چیکار کنم؟

Alireza SM
21-01-2012, 08:13
منظورتون از قدیمی کدوم چاپه؟
من چاپ نود رو دارم لازم هست یا نه؟
(البته این چاپ نود همه فصل ها رو داره +شیمی 3 خیلی سبزم دارم)
منظورم چاپ پارسال و چاپ اول امسال هست که تک جلدی هستن
به خیلی سبز هم نیازی نیست همون مبتکران رو بخونی کافیه ؛ البته خیلی سبز کتاب بدی نیست ولی تصمیمت رو بگیر که وقت اصلیت رو روی کدومشون بزاری

lordfarid
22-01-2012, 16:03
سلام
من آخرین باز سال 84 کنکور دادم تجربی که سراسری قبول شدم داروسازی و الان درسم تموم شده.
الان میخوام آزاد پزشکی دوباره کنکور بدم برم رشته ی پزشکی.حالا نمیدونم تو این 6 7 سال کتابا چقدر تغییر کردن ؟
چه کتابایی برای هر درس بخرم ؟ من اون موقع خودم گاج و قلم چی میخوندم هنوز دارمشون . الان چی خوبه ؟
کنکور نسبت به قدیما آسون تر شده یا سخت ؟ اصلا امکانش هست ت واین 6 ماهه برسم به کنکور امسال آزاد ؟
اگه یکی لطف کنه برام توضیح بده ممنون میشم
مرسی

Alamate Soal
22-01-2012, 16:59
بستگی داره کجا بخواین قبول بشین . برای تهران که خیلی سخته ولی برای شهرستان میتونین تو این 6 ماه بخونین و قبول بشین
زیست 1 و 2 و پیش دانشگاهی رو از روی کتابای خیلی سبز تست بزنین ( فقط تست های خط به خط کتاب درسی ) و بعدش هم از فرورودین شروع کنین تست های ترکیبی رو تا هر جا که تونستین بزنین

شیمی هم از روی کتاب بهمن بازرگانی شروع کنین و دوم و سوم و پیش رو بخونین و زیاد روی تست های سخت و مفهومی وقت نزارین .

برای تست فیزیک هم 2 جلد فیزیک پایه گاج + 2 جلد فیزیک پیش گاج کافیه

برای دروس عمومی هم
دین و زندگی : همگامان
زبان : مبتکران
ادبیات : کلک معلم

راستی شما دکترای داروسازی دارین و درآمدتون هم میتونه چندین برابر یه پزشک باشه برای چی میخواین از الان دوباره 7-8 سال از بهترین سال های زندگیتون رو به جای صرف درآمد و کارهای مهم دیگه بزارین برای رشته ای که هیچ آینده ای تو ایران نداره ؟

الان توی همون کنکور آزاد که میخواین شرکت کنین رقایت اصلی بر سر رشته داروسازی هست نه پزشکی ؛ مدرکی که شما دارین برای خیلی ها آرزوئه .
البته علاقه رو نمیشه نادیده گرفت

lordfarid
22-01-2012, 17:15
علاقه . داروسازی خوبه ولی همه چی درامد نیست . داروسازی این همه درس میخونی اما هیچ وقت ازشون استفاده نمیکنی اخر میشی یه کاسب تو داروخانه سر 1000 تومن با مردم چونه بزنی . جای پیشرفا داروسازی هم محدود تر از پزشکیه .
توی ایران زیاد داروسازی ارزشی نداره تو سیستم بهداشت درمان یه نفر که داروساز باشه میفهمه منم وقتی 18 سالم بود عشق داروسازی داشتم اما هرچی رفتم جلو تر دیدم واقعا پزشکیو بیشتر دوست دارم .
جفتشم داشته باشی ایرادی نداره . کلی درسا اینور تو آزاد حساب میشه زودتر دکترای عمومی میگیرم . بعدا من آرزومه استاد تمام دانشگاه بشم . با دو تا دکترا خیلی راحتر میشه استاد تمام شد :-)
من سال 84 آزاد حتی شرکت هم نکردم
الان تو انتخاب رشته تهران پزشکی زدم . کدوم شهر قبول شدنش راحتتره ؟ بعد یکی دو ترم برای تک فرزندیو اینا میشه اومد تهران ؟
میتونم عوض کنم انتخابمو یا دیگه راهی نداره ؟؟ ممنون . اون شهری که راحتر میشه قبول شد حاضرم برم غیر اون قشم و جنوب و اونورا . مرسی

---------- Post added at 05:15 PM ---------- Previous post was at 05:14 PM ----------

یه سوال مگه آزاد به تراز نیست ؟
خوب اگه مثلا تراز 7000 تهران قبول میشه ادم من کارنامه هارو دیدم مثلا تنکابنم 7000 هست ؟ اینا که یکیه چه فرقی باهم دارن که تهران سختر از شهرستان باشه ؟

Alamate Soal
22-01-2012, 17:29
علاقه . داروسازی خوبه ولی همه چی درامد نیست . داروسازی این همه درس میخونی اما هیچ وقت ازشون استفاده نمیکنی اخر میشی یه کاسب تو داروخانه سر 1000 تومن با مردم چونه بزنی . جای پیشرفا داروسازی هم محدود تر از پزشکیه .
توی ایران زیاد داروسازی ارزشی نداره تو سیستم بهداشت درمان یه نفر که داروساز باشه میفهمه منم وقتی 18 سالم بود عشق داروسازی داشتم اما هرچی رفتم جلو تر دیدم واقعا پزشکیو بیشتر دوست دارم .
جفتشم داشته باشی ایرادی نداره . کلی درسا اینور تو آزاد حساب میشه زودتر دکترای عمومی میگیرم . بعدا من آرزومه استاد تمام دانشگاه بشم . با دو تا دکترا خیلی راحتر میشه استاد تمام شد :-)
من سال 84 آزاد حتی شرکت هم نکردم
الان تو انتخاب رشته تهران پزشکی زدم . کدوم شهر قبول شدنش راحتتره ؟ بعد یکی دو ترم برای تک فرزندیو اینا میشه اومد تهران ؟
میتونم عوض کنم انتخابمو یا دیگه راهی نداره ؟؟ ممنون . اون شهری که راحتر میشه قبول شد حاضرم برم غیر اون قشم و جنوب و اونورا . مرسی

---------- Post added at 05:15 PM ---------- Previous post was at 05:14 PM ----------

یه سوال مگه آزاد به تراز نیست ؟
خوب اگه مثلا تراز 7000 تهران قبول میشه ادم من کارنامه هارو دیدم مثلا تنکابنم 7000 هست ؟ اینا که یکیه چه فرقی باهم دارن که تهران سختر از شهرستان باشه ؟

البته پزشکی هم همچین پیشرفتی نداره . اگه بخواین در ایران متخصص بشین بعد از متخصص شدن باید حدود 8 الی 16 سال برین در بیمارستان های مناطق محروم . این قانون جدید هست در واقع . ضمنا اجازه برگشتن به شهر خودتون رو هم ندارین مگر طی شرایط خاص . اگه هم میخواین که به طور قطع بتونین استاد دانشگاه بشین باید حتما در یه دانشگاه معتبر خارجی و با کلی سابقه تحقیق باشین . البته هیئت علمی شدن خیلی سخت نیست

در مورد اون قسمتی که مشخص کردم هم عرض کنم که اینطور نیست و در حالت عادی نمیتونین زودتر فارغ التحصیل بشین ؛ اگه دانشگاهتون هم بخواد این کار رو بکنه وزارت بهداشت احتمالا نمیزاره

کلا برای پزشکی شما 2 سال اول رو که رد کردین باید امتحان علوم پایه بدین . حالا تو این 2 سال که به طور متوسط ترمی 20 واحد میدن شما مگه چندتاشونو تو داروسازی پاس کردین که بتونین یه سال زودتر امتحان علوم پایه بدین ؟ تازه اصلا ممکنه واحدها شما رو حتی اگه نمره مستمر داشته باشین هم رئیس گروهتون قبول نکنه چون ممکنه که بگن شما این واحدها رو خیلی وقت پیش پاس کردین !

بعد از این دو سال هم که دوره های بعدی شروع میشن که ترمی و واحدی نیستن که شما بخواین واحدهاتون رو تطبیق بدین و زودتر پزشکی عمومیتون رو بگیرین .

در مورد سیستم دانشگاه آزاد من زیاد اطلاع دقیق ندارم چون خودم توی دانشگاه سراسری تحصیل میکنم ولی مطمعنم اونطور که شما میخواین زودتر پزشکی عمومی رو تموم کنین ممکن نیست براتون .

lordfarid
22-01-2012, 17:38
من میخواستم برای تخصص داروسازی برم انگلیس ادامه تحصیل اما تصمیم گرفتم بزار برای رشته ای که خیلی بیشتر دوست دارم
اره قانون سال 90 رو میدونم 8 تا 18 سال . تا اون موقع ازدواج کردیم یه بیمارستان دولتی تو شهر خودمون میندازن :-))
قبول هم نکنن باز حداقل بلدم خیلی چیزارو میتونم حداکثر واحد انتخاب کنم و.. بالاخره کارم راحت تره .
صبح ها دانشگاه میرم عصرام کار میکنم . در کنار هم درس میخونم کارمم میکنمم چشم بهم زدن این چند سال تموم میشه
برای ادامه تحصیلم با داروسازیو پزشکی خیلی دانشگاه های خوب تو دنیا میتونم ادامه بدم راحتتر پذیرش میدن .
من شب تا صبح دارم خواب پزشکی میبینم . نمیدونی چه بد دردیه . اگه میتونستم خودمو کنترل کنم همچین کاری نمیکردم اما واقعا عین اعتیاده خوره افتاده جونم . تازه فکر کنم پزشکی بگیرم کارت داروسازیمو ازم میگیرن . چون نمیشه خودم نسخه بدم خودمم داروشو بدم :-))

---------- Post added at 05:38 PM ---------- Previous post was at 05:37 PM ----------

بچه ها لطفا یکی راجب این تراز دانشگاه آزادم یه توضیحی میده ؟ قبول شدن تنکابن مثلا از تهران راحتتره ؟ چرا ؟

Alamate Soal
22-01-2012, 17:53
من میخواستم برای تخصص داروسازی برم انگلیس ادامه تحصیل اما تصمیم گرفتم بزار برای رشته ای که خیلی بیشتر دوست دارم
اره قانون سال 90 رو میدونم 8 تا 18 سال . تا اون موقع ازدواج کردیم یه بیمارستان دولتی تو شهر خودمون میندازن :-))
قبول هم نکنن باز حداقل بلدم خیلی چیزارو میتونم حداکثر واحد انتخاب کنم و.. بالاخره کارم راحت تره .
صبح ها دانشگاه میرم عصرام کار میکنم . در کنار هم درس میخونم کارمم میکنمم چشم بهم زدن این چند سال تموم میشه
برای ادامه تحصیلم با داروسازیو پزشکی خیلی دانشگاه های خوب تو دنیا میتونم ادامه بدم راحتتر پذیرش میدن .
من شب تا صبح دارم خواب پزشکی میبینم . نمیدونی چه بد دردیه . اگه میتونستم خودمو کنترل کنم همچین کاری نمیکردم اما واقعا عین اعتیاده خوره افتاده جونم . تازه فکر کنم پزشکی بگیرم کارت داروسازیمو ازم میگیرن . چون نمیشه خودم نسخه بدم خودمم داروشو بدم :-))

---------- Post added at 05:38 PM ---------- Previous post was at 05:37 PM ----------

بچه ها لطفا یکی راجب این تراز دانشگاه آزادم یه توضیحی میده ؟ قبول شدن تنکابن مثلا از تهران راحتتره ؟ چرا ؟

البته علاقه شما از این بهانه هایی که میارین خیلی مهمتر هست و اگه چیزی شما رو در پزشکی موفق کنه همین علاقتون هست .
البته ما که همینجوریش هم از ساعت 6:30 تا ساعت 4 بعد از ظهر در دانشگاه هستیم ؛ بعدا هم که 1.5 سال ماقبل آخر شما هم دانشاه میرین و هم از دانشکاه میاین بالافاصله میرین بیمارستان و تا ساعت 1 شب اونجا میمونین . در 1.5 سال آخر هم که چهار روز در هفته به مدت 24 ساعت کامل در بیمارستان کار خواهید کرد .

پزشکی بخونین هم کسی کاری با رشته قبلیتون نداره . فقط بعدش نمیتونین همزمان برای داروخانه و مطب پروانه بگیرین .

در مورد شهرستان های دانشگاه آزاد هم عرض کنم که در اغلب شهرستان ها طرفیت پزشکیش پر نمیشه .

lordfarid
22-01-2012, 18:04
مرسی. دوست عزیز خیلی جواباتون کمک کننده بود . بالاخره خرجمو در میارم . میدونی به قول شما هی بهانه میارم یه جوری که برم پزشکی :-)) خانوادمم کچل کردم از صبح تا شب حرفم همینه . خانوادم میگن برو ادامه ی همینو بخون ولی دست و دلم نمیره . تو دارو سازیم درس مورد علاقم فارماکوتراپیه .
من خودم از داشنگاه آزاد هیچی نمیدونم زیاد غیر اینکه رییسش عوض شده جدیدا :-) ولی شندیم پزشکیش خوبه چیزی از سراسری کم نداره . یعنی ممکنه با ترازای پایین تر 7000 هم قبول شد ؟ عربی خوندن و ریاضیو اینا ستمه . باز خوب زیست و شیمی زبان و فیزیکو بلدم تقریبا . زبان میدونم 100 میزنم . زیست باید گیاهو سلولیو مرور کنم . شیمی که ای بابا . ولی خوب من شیمی آلی و تجزیه و شیمی دارویی خوب بلدم بعضی چیزای اون شیمی یادم نیست . فیزیک ما چند تا خوندیم . اما ادبیات و معارف عربی و ریاضی باید خیلی بخونم یادم بیاد .

Alamate Soal
22-01-2012, 18:27
مرسی. دوست عزیز خیلی جواباتون کمک کننده بود . بالاخره خرجمو در میارم . میدونی به قول شما هی بهانه میارم یه جوری که برم پزشکی :-)) خانوادمم کچل کردم از صبح تا شب حرفم همینه . خانوادم میگن برو ادامه ی همینو بخون ولی دست و دلم نمیره . تو دارو سازیم درس مورد علاقم فارماکوتراپیه .
من خودم از داشنگاه آزاد هیچی نمیدونم زیاد غیر اینکه رییسش عوض شده جدیدا :-) ولی شندیم پزشکیش خوبه چیزی از سراسری کم نداره . یعنی ممکنه با ترازای پایین تر 7000 هم قبول شد ؟ عربی خوندن و ریاضیو اینا ستمه . باز خوب زیست و شیمی زبان و فیزیکو بلدم تقریبا . زبان میدونم 100 میزنم . زیست باید گیاهو سلولیو مرور کنم . شیمی که ای بابا . ولی خوب من شیمی آلی و تجزیه و شیمی دارویی خوب بلدم بعضی چیزای اون شیمی یادم نیست . فیزیک ما چند تا خوندیم . اما ادبیات و معارف عربی و ریاضی باید خیلی بخونم یادم بیاد .

پزشکی دانشگاه آزاد کی گفته چیزی کم از سراسری نداره ؟ استاد های خوب که نداره اصلا ؛ دانشجوهای خوب هم که توی آزاد فقط به رشته داروسازی میرن نه پزشکی . امکانات دانشگاهیشون هم که خیلی کمه اصلا دانشکده مجزا برای پزشکی ندارن . اصلا خیلی از دانشجوهاشون نمیتونن از پس امتحانات علوم پایه بربیان :31:

زیست و شیمی رو هم از روی کتاب درسی مرور کن هم از روی کتاب تست تمرین کن
فیزیک هم اول درسنامه های گاج رو مرور کن بعدا تست هاش رو بزن .

راستی برای زیست قسمت ژنتیک کتاب مجزا بگیری خوبه . زمانی که من کنکور میدادم خیلی سبز و مهر و ماه برای ژنتیک کتاب نداشتن ولی الان دارن توصیه میکنم هر شب هر دوتاش رو بخونی

lordfarid
22-01-2012, 18:37
من استادم نداشته باشم کنار میام . تنهایی هم میتونم آناتومیو فیزیولوژی بیوشیمی بخونم :-) فقط وارد بشم دیگه غمی تو دنیا وجود نداره :-))
برای آزاد ژنتیک مگه مهمه ؟ فکر نکنم سوال ژنتیک سخت بدن در حد 1/2 1/2 =1/4 سوالاشون . نهایتش یه گروه خونیو با یه چیز دیگه کنار هم میدن وسلام .

---------- Post added at 06:37 PM ---------- Previous post was at 06:36 PM ----------

بیشتر سوالا از پیش داشنگاهی میاد ؟ یادمه 7 سال پیش میگفتن 70% سوالا برای پیش دانشگاهیه

constant_boy23
23-01-2012, 16:54
ميگم تو كتاباي قلمچي كتاب هاي خوب پيدا ميشن ؟ يعني كتابي كه بشه روش حساب كرد واس امتحان نهايي و كنكور ...
يه بن بهم خورده فقط كتاباي قلمچي رو ميتونم با 70 درصد تخفيف بگيرم ...
كسايي كه داشتن راضي بودن يا نه /؟‌اگه تجربه دارين كمك كنين پليز

maripez
24-01-2012, 14:44
سلام من یه مشکلی دارم رشتم تجربیه پارسال واسه ریاضی فیزیکم کلاس رفتم ولی استادش خیلی روشی کار میکرد و جز تستای جزوه اون و سوالای کنور چیز دیگه نزدم حالا امسال از الان میخوام شروع کنم واسه بقیه درسا زیاد مشکل ندارم اما مشکل فعلیم ریاضی فیزیکه که نمیدونم با توجه به وقت محدود و حجم زیاد و سختیش کدوم جزوه و کتاب خوندنش بهترینه اینم بگم هدفم پزشکیه

POUYOL
24-01-2012, 14:56
ميگم تو كتاباي قلمچي كتاب هاي خوب پيدا ميشن ؟ يعني كتابي كه بشه روش حساب كرد واس امتحان نهايي و كنكور ...

من برای دیفرانسیل و حسابان و ریاضیات پایه از کتاب سی سال قلم چی استفاده می کنم.هرچند از این موسسه خوشم نمیاد ولی از این کتابش خوشم اومد نسبتا.

سعی کن همون کتابای ابی قلم چی رو بگیری.

One Minute
24-01-2012, 14:59

کتابای قلمچی مفت نمیارزه !
من خودم کتابای آبی و دوسالانه اش رو دارم ، توش پر از اشتباهات تایپی و محاسباتی هست
خیلی توش اشتباه زیاده ...

maripez
24-01-2012, 19:39
سلام من یه مشکلی دارم رشتم تجربیه پارسال واسه ریاضی فیزیکم کلاس رفتم ولی استادش خیلی روشی کار میکرد و جز تستای جزوه اون و سوالای کنور چیز دیگه نزدم حالا امسال از الان میخوام شروع کنم واسه بقیه درسا زیاد مشکل ندارم اما مشکل فعلیم ریاضی فیزیکه که نمیدونم با توجه به وقت محدود و حجم زیاد و سختیش کدوم جزوه و کتاب خوندنش بهترینه اینم بگم هدفم پزشکیه.یکی جواب منو بدههههههههه لطفا

Tabasom.Sweet
24-01-2012, 21:33
سلام من یه مشکلی دارم رشتم تجربیه پارسال واسه ریاضی فیزیکم کلاس رفتم ولی استادش خیلی روشی کار میکرد و جز تستای جزوه اون و سوالای کنور چیز دیگه نزدم حالا امسال از الان میخوام شروع کنم واسه بقیه درسا زیاد مشکل ندارم اما مشکل فعلیم ریاضی فیزیکه که نمیدونم با توجه به وقت محدود و حجم زیاد و سختیش کدوم جزوه و کتاب خوندنش بهترینه اینم بگم هدفم پزشکیه.یکی جواب منو بدههههههههه لطفا

راستش من تجربی نیستم حالا بچه ها میان کمک میکنن

ولی من دیدم دوستای تجربیم برای ریاضی خیلی سبز کار میکنن

برای زیست هم کتاب تخنه سیاه همون که روش عکس گربست

موفق باشی

maripez
24-01-2012, 23:26
واسه زیست مشکل ندارم.مشکلم ریاضیه کادرای اموزشی کتاب سبز کافیه واسه اموزشش؟فیزیک گاج سفید کافیه واسه 60 70 زدن؟

cesc.cesar
25-01-2012, 20:01
واسه زیست مشکل ندارم.مشکلم ریاضیه کادرای اموزشی کتاب سبز کافیه واسه اموزشش؟فیزیک گاج سفید کافیه واسه 60 70 زدن؟

نه واسه ریاضی کافی نیست،سفید گاج رو واسه پیش دانشگاهی توصیه میکنم

من فیزیک پایه رو با نشر الگو زدم،پیش رو با گاج،کنکور 71 درصد زدم فیزیک

constant_boy23
26-01-2012, 00:38
يه كتاب برا فيزيك تجربي بگيد كه اموزش هاي جامعي داشته باشه ...سوم تجربي

Alireza SM
26-01-2012, 10:17

آموزش کامل و عمیق مفاهیم با مثال ها و تمرین های زیاد و تست های آموزشی کافی :

مبتکران - محمودزاده

آموزش با مثال های کم و تست های زیاد :

رمزینه

فقط تست :

خیلی سبز

اگه سال سوم هستی من مبتکران رو توصیه میکنم که روی امتحان نهاییت هم تاثیرش رو میبینی

A.N.A.P
26-01-2012, 19:17
من برای دیفرانسیل و حسابان و ریاضیات پایه از کتاب سی سال قلم چی استفاده می کنم.هرچند از این موسسه خوشم نمیاد ولی از این کتابش خوشم اومد نسبتا.

سعی کن همون کتابای ابی قلم چی رو بگیری.
کلا کتاب های آبی قلمچی واسه درسای تخصصی خیلی آشغاله . مخصوصا پاسخنامه هاش که عجیب خلاصه هست . یعنی کسی واسه یاد گیری اصلا نمیتونه روش حساب باز کنه ! نظر من واسه دیفرانسیل و ریاضی پایه ، 10 استاد هست که واقعا پاسخنامه خیلی خیلی عالی داره !

ولی اگه واسه دروس عمومی کتاب میخواین 4 درس در 4 کتاب قلمچی خوبن همه !

---------- Post added at 07:17 PM ---------- Previous post was at 07:16 PM ----------

گاج سفید هم واقعا خوبه ! هم آموزش هم تست هم پاسخ تشریحی خوب

S a r a 2 7 4
26-01-2012, 20:36
ســـلام همگی
برای آموزش و تست دیفرانسیل پیشنهادتون چیه ؟
-اگه قبلا جواب داده شده به این سئوال ببخشید چون من عجله دارم و نمیتونم این همه صفحه رو بگردم ، بازم ببخشید -

A.N.A.P
26-01-2012, 23:55
ســـلام همگی
-اگه قبلا جواب داده شده به این سئوال ببخشید چون من عجله دارم و نمیتونم این همه صفحه رو بگردم ، بازم ببخشید -
خب اگه پست قبل اینو میخوندی گفتم 100% « ده استاد »

Alireza SM
27-01-2012, 13:04
بچه ها برای ادبیات کلا چی ها گرفتین ؟ من اینا رو دارم :
زبان فارسی : دریافت + خیلی سبز + رمزینه + ژرف اندیشان
ادبیات پیش و دوم و سوم کلک معلم و خیلی سبز و ژرف اندیشان
املا: خیلی سبز
لغت و معنی : خیلی سبز

دیگه چیزی لازمه ؟

D_felfelak
27-01-2012, 14:09
برای آمار هيچی ندارم نه جزوه نه کتاب
برای آمار چی بگيرم؟

khastehhhh
27-01-2012, 15:40
سلام رشته تجربی هستم برای مبحث کاربرد مشتق و حدو پیوستگی یه کتاب خوب لازم دارم{ آموزش }

S a r a 2 7 4
27-01-2012, 22:15
خب اگه پست قبل اینو میخوندی گفتم 100% « ده استاد »

درسته . ممنون
بقیه دوستان نظــری ندارن ؟ برا تست و آموزش دیف چه کتابی پیشنهاد میدین ؟

alavi71
27-01-2012, 23:03
درسته . ممنون
بقیه دوستان نظــری ندارن ؟ برا تست و آموزش دیف چه کتابی پیشنهاد میدین ؟

سلام-ببین د مهمترین ملاک برای خرید خود فرد هست که با توجه به سطحش و نوع دید که داره کتاب بخرد.
قبل از خرید نگاهی به درسنامه و پاسخهای تشریحی بیندازید.
در کنار سایر کتابهای پیشنهادی دوستان کتب گاج و خیلی سبز رو هم ببینید نظر نهایی با توجه با شرایطتان به خود شما بستگیدارد

A.N.A.P
27-01-2012, 23:52

دیگه چیزی لازمه ؟
آووووو برار ! چه خبره :دی ؟
من فقط 4 درس در 4 کتاب قلمچی دارم . این متن رو بخون از سایت 4sharif هست :

درمورد دروس عمومی کنکور و درس فیزیک باید بگم که همون کتاب ۱ برای تمامی بچه ها چه رتبه ی ۱ چه رتبه ی ۱۰۰۰۰۰ کافیه !
کتاب 1 منظورش همون 4 درس در 4کتاب قلمچیه !

متن کامل هم بخونید بد نیست :

moh72
28-01-2012, 14:45
آووووو برار ! چه خبره :دی ؟
من فقط 4 درس در 4 کتاب قلمچی دارم . این متن رو بخون از سایت 4sharif هست :

کتاب 1 منظورش همون 4 درس در 4کتاب قلمچیه !

متن کامل هم بخونید بد نیست :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %3Fp%3D1530)
به نظر من چهار کتاب عربی خیلی بی سرو ته ـه ولی از معارف خوشم اومد زبانم نسبتا خوبه ادبیاتو ندیدم

A.N.A.P
28-01-2012, 20:14
به نظر من چهار کتاب عربی خیلی بی سرو ته ـه ولی از معارف خوشم اومد زبانم نسبتا خوبه ادبیاتو ندیدم
آره عربیش خیلی چرته ! واسه عربی چه کتابی سراغ دارین ؟

S a r a 2 7 4
29-01-2012, 19:28
آره عربیش خیلی چرته ! واسه عربی چه کتابی سراغ دارین ؟

ایــاد فیلی کتاب جامع و پرمحتواییه منتــها : 1- حجمش فوق العاده زیاده [ البته صفحه آرایی نامناسب و حجیمش هم مزید بر علت ـ درمورد حجم زیادش ] 2- مطالب اضافی هم داره که بدرد کنکور نمیخوره و بیخود ذهن آدم رو درگیر میکنه

ولی خب در نهایت بنظرم یه نگاه بهش بندازین اگه دنبال یک منبع کاملی هستین میتونه گزینه خوبی باشه .

A.N.A.P
29-01-2012, 19:54
ایــاد فیلی کتاب جامع و پرمحتواییه منتــها : 1- حجمش فوق العاده زیاده [ البته صفحه آرایی نامناسب و حجیمش هم مزید بر علت ـ درمورد حجم زیادش ] 2- مطالب اضافی هم داره که بدرد کنکور نمیخوره و بیخود ذهن آدم رو درگیر میکنه

ولی خب در نهایت بنظرم یه نگاه بهش بندازین اگه دنبال یک منبع کاملی هستین میتونه گزینه خوبی باشه .

من هنوز لایه عربی رو وا نکردم . پس وقت واسه یک کتاب پر حجم با مطالب اضافی ندارم . یه کتاب باشه که بشه حداقل 50 زد !

12p
30-01-2012, 15:01
درود برشما
بچه ها کسی شیمی3 جدید بهمن بازرگانی رو دیده؟؟؟؟که میگن 2جلد شده حقیقت داره؟؟کسی دیده یا خریده؟؟لطفان بگین!!

یه سوال برا دوران جمع بندی کسی کتب همایش نشر دریافت دیده یا داشته یا داره(!) کتب مفیدی هستن برا جمعبندی؟؟؟؟مثلا کتاب شیمی نوشته مصلایی یا .....؟؟؟؟؟؟؟

سپاس...

mineworld
30-01-2012, 16:15
ســـلام همگی

خواهرم سلام ... :40:

در مورد کتاب های دیفرانسیل پیشنهاد و تنوع بسیار زیاده . ولی من سعی می کنم یه خلاصه ای رو خدمتتون عرض کنم . هرچند شاید خیلی زود نباشه ...

اول کار یه سفارش عمومی بکنم . سعی کنید هر کتاب کنکوری رو که میخرید « چند پارامتر » رو توش خوب بررسی کنید . یعنی کتابی رو مبنای کارتون قرار بدید که بتونه این چندتا رو داشته باشه . البته شما که استاید ولی واسه بقیه دوستانم محض یاداوری لیست وار میگم :

(دقت کنید لزوما نباید کتابی همه اینا رو داشته باشه ولی خب هر چه تعداد بیشتری رو پوشش بده ، خب به استاندارد و راندمان بالا نزدیک تره قاعدتـا)

1 - آموزش مفهومی و پله پله در خلال پوشش کامل مطالب

2 - شاملیت کتاب از نقطه نظر سوالات و تمرینات و تستای گوناگون مشروط به حرکت در راستای سوالات کنکور

3 - وجود جواب های بسط داده شده که امروزه تحت عنوان هرز* " پاسخ تشریحی " میبینم ...

* : تو یه پست دلیل گفتم چرا این عبارت هرز شده ...

4 - سنخیت سطح کتاب با سطح علمی شما در زمان خرید و سطح نهایی شما در زمان کنکور

خواهر عزیز شما و بقیه دوستان تو هر کتابی سعی تون بر این باشه که این موارد رو بررسی کنید . همونطور که گفتم الزامی نیست که یک کتاب همه رو داشته باشه . به عنوان نمونه از کتابی که مشخصا اسم " آموزش" روش هست ، انتظار وجود طیف وسیعی از تست رو نباید داشت . به هر حال دیف هم مستثنا نیست . من کتابای رو که چندین ساله لیاقت و شایستگی اعتماد کردن رو گرفتن و هم چنین تونستن داوطلبان چند سال اخیر رو ارضا کنن ، بهتون پیشنهاد میدم . برای هر چه کاربردی کردنش هم ، هر 4 پارامتر بالا رو برای هر کتاب از دید خودم و سالها تجربه دوستانم خدمتتون عرض میکنم . خب شروع میکنیم :

کتاب اول :

کتابْ کلاس دیفرانسیل « نشر رمزینه »

1 - به معنای واقعی کلمه دارای آموزشی مبسوط و کامل و شامل و مانع . باور بفرمایید هر آنچه از حساب دیفرانسیل لازمه تو این کتاب هست . در ضم این کتاب رضایت دانش اموزان بسیار زیادی رو طی این چند سال اخیر گرفته . نمیدونم خبر دارید یا نه ولی تو پسرای این فروم این مشهور ترین کتاب حساب دیفرانسیل هست . توضیح زیادی وقت زیادی میخواد که متاسفانه نیست ! ولی خلاصه این که اموزش خوب مطالبش ، شهره ی خاص و عامه ...

2 - این کتاب وظیفش وجود مقادیر متنابهی از همه تیپ تست های مشهور دیف کنکور نیست ! و انسان عاقل هم همچین توقعی نداره ازش چون اصولا کتاب تست نیست ! یعنی کتاب در اصل به آموزش صحیح و اصولی مطالب پرداخته . البته تست هم داره ؛ نزدیک 600 تست (یه وقت نگید 800 تا که دلخور میشم ! گرفتید دیگه ؟!) اما حتی همون اندازه تستی که داره با ارزش و در راستای کنکور و در سطح کنکور (و کمی بالاتر) هست .

3 - پاسخ این کتاب تشریحی واقعی هست . شیره مالوندن و الکی هم چی ؟ نیست . در این مورد توضیح دادن یه پا توهینه به کتاب ...

4 - اما مورد چهارم و مخاطبان این کتاب :

الف - در حالت عام و از دید غیر تخصصی : همه اقشار دانش اموزی ( از زیر صد گرفته تا 5 درصدیا )

ب - در حالت خاص : دانش آموزان متوسط به بالا

حالا چرا این تقسیم بندی رو کردم ؟ دانش آموزان ضعیف و متوسط به پایین تو گرفتن مطالب این کتاب در برخی موارد به مشکل بر میخورن ولی بی نصیب نیستن و یه چیزایی رو کاسب میشن . واسه همین هر کی اندازه توانش ازش بهره میگیره . ولی کتاب بازده 100 درصد رو فقط برای کسایی که درس خونن ، باهوشن ، ریاضیاشون خوبه کلا و .. هستش .

----------------------------------------------------------------------------

کتاب دوم :

دیفرانسیل « نشر خیلی سبز »

1 - کتاب ذاتـا آموزشی نیست و بلکه صرفا تستی هست و در نتیجه انتظار آموزش رو هم نمیشه داشت .

2 - تست هایی از این کتاب که نسبت به بقیه تست ها آسون ترن یه کوچولو از کنکور سخت ترن ( دیگه خودت حدیث مفصل بخوان!). بعد اینکه گونه غالب ، به مقدار نسبتا زیادی سختتر از دیف کنکور هستن . و تعدادی (که کم هم نیست) شدیدا بالاتر از سطح کنکوره .دقت کنید که منظورم دقیقا سوالات فضایی ش نیست) . پس وجود تست گلابی جاگذاری یا معمولی رو بیخیال شید .

3 - واقعا ، از نهایت وجودم میگم ، قسم میخورم که تو عمرم از نظر پاسخ تشریحی ، کتاب به این داغونی ندیدم ! تو این مورد خاص حالتون از کتاب به هم میخوره . جدا خیلی بده . اصلا توضیحی مبنی بر تشریح وجود نداره . حدود پارسال چند هفته با دکتر نصری درگیر بودیم و قول تغییر این پاسخارم گرفتم با کلی نامه تخصصی . یه زحمت بکشید PDF رو دانلود کنید از سایت رسمی ...

4 - سطح کتاب در حالت جنرال بالاتر از کنکوره و کسایی که در تیررس این کتاب هستنن ، دانش اموزای مدارس برتر ، کسایی که قبلا چندین کتاب دیف رو خودندن و کاملا بر مباحث تسلط (اونم ضد کاذبش) دارن می باشن ! کلا سهامی خاصه ...

یه نکته مهم :

الان پیش خودتون میگید کتاب بدیه ، نه ؟! اما این از اون نتیجه گیریاس . الان وقتش نیست من بگم کجا مقایسه درسته کجا غلطه و اینا ولـی شما فقط به این 4 مورد دقت کنید و زیاد سعی نکنید هی برچسپ بزنید . ( البته اینو به همه دوستان میگم )

ببینید در این که چون پاسخاش تشریحی نیست یه نقطه ضعفه شکی نیست . این چیزیه که موئینی هم قبول داره . ولی باور کنید این کتاب تخصصی نوشته شده و مخاطب و مطالب خودشو داره ( تا جایی که من شخصا میگم این کتاب واسه به رخ کشیدن توانایی مولف نوشته شده ) خلاصه اینکه این کتابم مشتری خودش رو داره و سوالاش تو هر کتابی نیست ! ولی عمومیت کتاب اصلا برقرار نیست !

-----------------------------------------------------------------------------

کتاب سوم :

حساب دیفرانسیل « نشر الگو »

1 – اگه کسی این کتابو خونده (و یا حتی دیده) درک میکنه که این کتاب آموزش تفصیلی نداره . اشتباه برداشت نکنید ! نگفتم ناقصه یا کامل نیست . فقط گفتم همه مطالب مورد نیاز رو به صورت تقریبا خلاصه میگه و کارش رو تو حل تست ها پیاده میکنه . به عبارت دیگه مولف به آموزش مفصل و درس نامه ای اعتقادی نداره و اموزش کارا رو در تست ها می بینه ...

2 – این کتاب از دید من و بقیه دوستان وظیفش ( که همون فهم صحیح مفاهیم و القای قدرت حل سوالات حساب دیفرانسیل هست ) رو در تست ها به نمایش میذاره . یه جور دیگه : کتاب بر تست بنا شده . یه جور دیگه : مولف کار اعظمش رو طرح تستهای خوب و مفهومی و در طیف وسیعش دونسته ؛ نه در درس نامه های جامع و تفصیلی . بدیهیه که چون این قسمت ، قسمت اصلی و اصطلاحا مخ و بدنه کتابه ، خوب چکش خورده و میشه روش حساب کرد . پس نتیجه اینکه از لحاظ تست کتاب نمره بالایی میگیره .

3 – پاسخ تشریحی کتاب خوبه . توضیح زیادی نمیخواد دیگه ! ولی اگه خواستید بدونید منظورم از این "خوب" مبهم چیه ، باشه میگم الان ... ببینید این همه مقایسه های من ، همش روی نسبیت بنا شده . در همین مورد پاسخ تشریحی الگو هم همینطوره . این کتاب هر چند پاسخاش کمی پایینتر از کتابای مثل فار و رمزینه ست اما در مقایسه با اندیشه فائق و خیلی سبز معرکس . پس من بهش میگم خوب . چرا ؟ چون واقعا کار یه دانش اموز متوسط رو راه میندازه و اون حدی که وظیفش بوده گفته . در کل پاسخاش استانداره ...

4 – سطح این کتاب واقعا برای خیل عظیمی از دانش آموزاس . واقعا اکثریت رو راضی میکنه . اکثر کسایی که دیدم از کار مهرداد کیوان طراح سوالات دیف (و قبلا گسسته و تحلیلی و دیف) آزمون های 10 سال اخیر گزینه 2 ، راضی بودن .

نکات متفرقه :

نقاط ضعف این کتاب به نظر من یکی این هستش که تستا رو طبقه بندی نکرده . لازم به توضیح تاثیرات مثبت طبقه بندی تست ها هم که نیست . یکی دیگه این که این درس نامه های کوتاه شاید ، شاید همه رو راضی نکنه . هر چند تعداد این دسته کمه ولی خب ... بگذریم . چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه الان در موردش ...

-----------------------------------------------------------------------

حدود 7 کتاب دیگم هست که در اولین فرصت واستون خلاصه وار توضیح میدم . امیدوارم در پایان این مجموعه بتونم همه دوستامو ( از جمله S a r a 2 7 4 ) که تو انتخاب کتابای دیفرانسیل دچار شک هستند کمکی کرده باشم ...

.

A.N.A.P
31-01-2012, 13:06
درود برشما
بچه ها کسی شیمی3 جدید بهمن بازرگانی رو دیده؟؟؟؟که میگن 2جلد شده حقیقت داره؟؟کسی دیده یا خریده؟؟لطفان بگین!!

یه سوال برا دوران جمع بندی کسی کتب همایش نشر دریافت دیده یا داشته یا داره(!) کتب مفیدی هستن برا جمعبندی؟؟؟؟مثلا کتاب شیمی نوشته مصلایی یا .....؟؟؟؟؟؟؟

سپاس...
من دارم . اون شیمی پیش هست که دو جلده !

A.N.A.P
31-01-2012, 13:13
کتاب اول :

کتابْ کلاس دیفرانسیل « نشر رمزینه »
دوست عزیز من ده استاد دارم خیلی راضیم . رمزینه رو هم دیدم خوشم نیومده . الان کدوم بهتره به نظر خودت ؟

eminem never dies
31-01-2012, 14:25
دوست عزیز من ده استاد دارم خیلی راضیم . رمزینه رو هم دیدم خوشم نیومده . الان کدوم بهتره به نظر خودت ؟
مطمئنا" خوندن كتابي كه شما باهاش راحت تري بازده ي بيشتري داره از خوندن كتابي كه علاقه اي بهش نداري، درسته؟
ولي از يه طرفم بايد حواست به معايب كتابت باشه! يكي از دوستام پارسال دقيقا عين شما راضي از ده استادش درسشم خيلي خوب ولي درصد رياضي كنكورش 30! كه البته از ديف بيشترين ضربه رو خورد
نميگم كتابتو عوض كن، ده استادو بخون ولي خودتو محدود به ده استاد نكن

Alireza SM
31-01-2012, 14:35
درود برشما

سپاس...

تفاوتی با ورژن قبلیش نداره
فقط میشه گفت که تست های تالیفی بیشتری مخصوصا در مبحث استوکیومتری داره

khastehhhh
31-01-2012, 16:02
من رشته تجربیم
یه کتاب میخوام واسه آموزش که مبحث کاربرد مشتق و مشتق و حد و پیوستگی رو خوب آموزش بده
بچه های ریاضی بین کتاباتون کدوم رو پیشنهاد میکنید که اتین قسمت ها رو خوب توضیخ داده باشه ؟

constant_boy23
31-01-2012, 19:25
معارف نشر الگو بهتره يا خيلي سبز ...( بين اين دو تا )
_____
براي اينكه ادبيات رو مبحثي بخونم بايد چند تا كتاب بگيرم (از هر مبحث يكي بگيرم ) ....

alone one
31-01-2012, 19:37

دیگه چیزی لازمه ؟
دوست عزیز کتابات کاملن
نگرانی نداشته باش،فقط اگه خواستی میتونی تو تاریخ ادبیاتم کتاب تهیه کنی
کاملا این نوع خوندنت تایید میشه منتها شاید تو بعضی از کتابا با هم از نظر سلیقه اختلاف داشته باشیم،وگرنه این نوع خوندنت عالیه
اون کتاب جامع های ادبیاتتم سعی کنی آخر سر صرفا برای رفع اشکال ازش استفاده کنی

alone one
31-01-2012, 19:47
برای آمار هيچی ندارم نه جزوه نه کتاب
برای آمار چی بگيرم؟
با گاج سفید مشکلت حل میششه و نیازی به کتاب دیگه ای نیست

معارف نشر الگو بهتره يا خيلي سبز ...( بين اين دو تا )

من الگو دارم و ازش راضیم،فک کنم نسبت به خیلی سبز برتر باشه(نظر شخصی)

براي اينكه ادبيات رو مبحثي بخونم بايد چند تا كتاب بگيرم (از هر مبحث يكي بگيرم ) ..
املاء و لغت : دریافت
زبان فارسی : دریافت
آرایه : رمزینه
تاریخ ادبیات : تخته سیاه
برای تست بیشتر اونم بعد مطالعه کامل این کتابا میتونی ادبیات خیلی سبز بگیری،اگر نیاز احساس کردی،اگر

alone one
31-01-2012, 19:53
در مورد کتاب های دیفرانسیل پیشنهاد و تنوع بسیار زیاده . ولی من سعی می کنم یه خلاصه ای رو خدمتتون عرض کنم . هرچند شاید خیلی زود نباشه ...
به شخصه از جناب mineworld ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) واسه این پست زیباشون تشکر میکنم:40:
من که استفاده کردم
درمورد دیف رمزینه ام نظر ایشون رو تایید میکنم،ضمن اینکه کتاب تستای رمزینه هم با درسنامه های خوبش و ... بسیار کمک حال بچه های کنکوریه

S a r a 2 7 4
31-01-2012, 20:09
وااااو واقعا انتظار توجهی به بلندای پست mineworld ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نداشتم !! واقعـــا ممنونم ، پست دقیق و کاملی بود .

یه ســـئوال دیگه هم از دوستان داشتم : من دیف و حسابان ده استاد چاپ 88 و87 رو دارم . نمیخوام اگه تغییرات زیادی نداشته دوباره بگیرم . تغییرات این دو کتاب چقدره تقریبی ؟

moh72
01-02-2012, 10:16
کناب کلاس دیف 2 رمزینه موجود هست؟

نادر1368
01-02-2012, 14:06
کناب کلاس دیف 2 رمزینه موجود هست؟

بله موجود هست!به ضخامت جلد اول!به قیمت جلد اول:31:

moh72
01-02-2012, 18:13
بله موجود هست!به ضخامت جلد اول!به قیمت جلد اول:31:
پس دو کیلو بدید من ببرم:31:
+
زبان فارسی 3 انتشارات دریافت جلد دوم اون چطور؟

One Minute
01-02-2012, 18:55
پس دو کیلو بدید من ببرم:31:
+
زبان فارسی 3 انتشارات دریافت جلد دوم اون چطور؟

من دارمش :دى
به زخامت جلد اول :دى اما قيمتش 6 تومنه

moh72
01-02-2012, 20:08
ببخشید پستام پشت سرهم شد واسه فیزیک 1 (بخش نور)کسی جزوه ای چیزی سراغ نداره؟کتابی هست فقط راجع به مبحث نور باشه؟(اگه میشه سریع جواب بدید چون الان میخوام سفارش بدم:10:)

mineworld
01-02-2012, 20:43

والا من چنتا از دوستام هم مثل شما بودن . ظاهرا این کتاب همینجوریه واسه بعضی دوستان . با کسی همینطوری زیاد مچ نمیشه ولی اگه بشه دیگه دیف رو 100 میزنه اون شخص ! ولی توجه کنید این 10 کتاب معرفی شده به ترتیب با ارزش تر بودن کتاب نیست ! کتابای دیگه ای هست که مطمئنم بر خلاف رمزینه نظرتون رو جلب میکنه . فقط صبر کنید ...

اما در مورد سوالتون که بین این دوتا کدوم بهتره :

ببینید شما باید مشخص کنید واسه «چه کسی» بررسی میکنید. واقعا مهمه « نسبت به » چه کسی نسخه بپیچید . اما اگه به صورت کلی و فارغ از استفاده کننده و مقایسه پارامتری بین کتابا و مقایسه اونا نسبت به استاندارد وضع شده ، میخواید بدونید ، باید بگم :

از اونجایی که بر خلاف این 10 کتاب ، ده استاد رو فقط یه نگاه سطحی کردم اونم خیلی وقتا پیشا کتاب قدیمی رو . واسه همین نمیشه جواب کارشناسانه به این سوال بدم . ولی نظر الانم اینه که رمزینه خیلی بهتره ولی اگه دلیل میخواید باید صبر کنید که کتاب جدید رو خوب ببینم ...

---------------------------------------------------------------------

به شخصه از جناب mineworld ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) واسه این پست زیباشون تشکر میکنم:40:
من که استفاده کردم
درمورد دیف رمزینه ام نظر ایشون رو تایید میکنم،ضمن اینکه کتاب تستای رمزینه هم با درسنامه های خوبش و ... بسیار کمک حال بچه های کنکوریه

مرسی ... منم :40: ... در مورد رمزینه هم موافقم تقریبا ...

متاسفانه من تا حالا خدمت با ارزشی به شخص شما نکردم . در عوض لطفتون رو هیچ وقت فراموش نمیکنم ...

-------------------------------------------------------------

وااااو واقعا انتظار توجهی به بلندای پست mineworld ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نداشتم !! واقعـــا ممنونم ، پست دقیق و کاملی بود .

یه ســـئوال دیگه هم از دوستان داشتم : من دیف و حسابان ده استاد چاپ 88 و87 رو دارم . نمیخوام اگه تغییرات زیادی نداشته دوباره بگیرم . تغییرات این دو کتاب چقدره تقریبی ؟

عزیزمی ... :40::40::40:

البته سارا جان من خیلی وقتم کمه و مدت هاس دیگه خیلی کم میام فروم و اگه بیام واسه یه کار اساسی و اورژانسی میام . به همین دلیل وقت ندارم بعضی سوالا(ی کوتاه) رو جواب بدم .

اما یه هدف رویایی دارم . اونم این که مثل دیفرانسیل و تحلیلی (که حرفای پراکنده قبلیم رو به صورت "پست جامع" سر و سامان دادم) میخوام اکثر درسا رو به همین شکل توضیح بدم که یادگار خوبی رو در اخرین سال حضورم در این تاپیک بذارم . امیدوارم هر چه سریعتر برسم تموم کنم تا وظیفه ای که دارم نسبت به شما ادا کنم :11:

اما در مورد تغییرات ببینید من کلا ادم خیلی تفصیلی هستم و نمیخوام سرسری و کوتاه بگم تغییرات رو . این 175 پست به خوبی این حرف رو تایید میکنه . اگه دوستان گفتن و کامل بود که هیچی ؛ در غیر این صورت بهتون میگم دقیق . ولی سفارشم اینه که سعی کنید در قدم نخست کتابی مطابق کتاب جدید بگیرید و در قدم دوم حتما چیزی جز این دو کتاب بگیرید . به نظر خودتون شایسه است اصلی ترین درس رشته ریاضی رو اینطور ارج بدید ؟! دلایل اصلیم فراوانه . البته اگه میخواید واقعا درصد مناسبی رو بگیرید ... راستی اگه خواستید بدونید در اخر این مجموعه پیشنهاد شخص من برای شما چیه ، باید یه خلاصه ای از وضع درسیتون رو تو ریاضی بگید که بشه در موردش صحبت کرد . هر چند باید تا حالا کارو تموم کرده باشید ...
.
..
...

mineworld
02-02-2012, 01:52
من رشته تجربیم
یه کتاب میخوام واسه آموزش که مبحث کاربرد مشتق و مشتق و حد و پیوستگی رو خوب آموزش بده
بچه های ریاضی بین کتاباتون کدوم رو پیشنهاد میکنید که اتین قسمت ها رو خوب توضیخ داده باشه ؟

ترسیدم سر شما بی کلاه بمونه یه وقت ... :10:

سوال بسیار کلی هست . توضیحات زیادی باید شما بدید و منم حرف بزنم و در اخر یکی رو که با شرایط شما (وقت ، سطح درسی ، حجم منبع و حجم کاری و ...) میخونه پیشنهاد بدم . واسه جلوگیری از این همه کار ! مجبورم خودسرانه خیلی فشرده صحبت کنم .

اگه ریاضی پایه بلدید حتما کتاب کلاس رمزینه رو بگیرید . البته اگه واقعا میخواید بترکونید این کارو بکنید وگرنه واسه یه تجربی این کار خودکشیه ... اما منظورم از ریاضی پایه چیه ؟ ببین یه مقدماتی تو ریاضی هست که باید بدونیش تا تو هر بحثی لنگ نزنی . به قول اقای عسگری (مولف حسابان خیلی سبز) مثل کیف و کفش میمونن این مقدمات که اگه نداشته باشیش نمیتونی هیج جا بری . همین که من میگم رو اکثر مولفای ریاضی تجربی تو کتابشون یه بخش رو بهش اختصاص دادن به عنوان « مقدمات ریاضی » و بعد رفتن سراغ فصول واقعی مباحث تجربی .

واسه همین شما هر کتابی رو بگیری باید این فصل رو بلد باشی . اگه خوب بلدی برو سر یه کتاب مثل رمزینه اگه نه مثل اکثر بچه ها مشکل دارید ، که شک دارم بتونید با رمزینه کار کنید . ولی در هر حال کتاب آموزشی مناسب برای حد و مشتق در حالتی که یه تجربی بخواد خوب بزنه :

1 - کتاب کلاس رمزینه (سطح بالاتری از سواد ریاضی رو میخواد نسبت به بقیه )

2 - حسابان آموزش الگو ( که سطح پایین تری از سواد ریاضی رو میخواد . انقد توضیح میده که ... بگذریم اقا . پیشنهادم واسه کسی که هیچی حد و مشتق بلد نیست و میخواد ریشه ای بلد شه همین کتابه تا دلت بخواد تمرین و مثال داره و انتظاری از تو در مورد سطح قبلیت نداره )

3 - دیفرانسیل آموزش الگو ( که انتظار درسنامه مفصل نداشته باش ولی کلی تست داره که بتونی مطمئن شی کنکور تجربی رو زدی )

4 - و دیفرانسیل میکرو گاج ویرایش جدید که :

بین اکثر بچه ها ناشناختس ! کتاب تالیف استاد ابوالقاسم شعبانی (مولف حسابان کار خیلی سبز) در مورد این کتاب حرف هایی دارم که هیج جا گفته نشده . مطمئنم همه (دقت کنید : همه) دوستان که این کتابو ندیدن تعجب میکنن . خواهیم دید . به خاطر تشریح این کتاب منتظر طرح سوالات دیفرانسیل در همین تاپیک باشید ! ...

راستی اینو داشته باش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

PDF چند بحث کتاب آموزش حسابان الگو ....

One Minute
02-02-2012, 08:52
دوست عزيز mineworld ميشه در مورد كتب كمكى حسابان هم يه توضيح مفصل بديد؟

A.N.A.P
02-02-2012, 14:25
دوستان کتاب کلاس رمزینه دیفرانسیل دو جلده ؟ نمیدونید هر جلدش چنده ؟

pooya2012
02-02-2012, 14:31
سلام دوستان عزیزم
بالاخره بعد از یه مدت(فک کنم6ماه)نسبتا طولانی برگشتم!

ویه سوال اساسی دارم در مورد زبان,من زبانم در حد صفره میخوام ببینم چه کتاب واژه نامه ای به دردم میخوره؟گاج,خیلی سبز,مبتکران,شبقره و...؟
برای عربی بانک تست چه جوریه؟اونایی که استفاده میکنن یا حتی در موردش شنیدن ,ممنون میشم نظرتون رو بدونم

به امید موفقیت همگی شما عزیزان

mineworld
02-02-2012, 15:41
دوست عزيز mineworld ميشه در مورد كتب كمكى حسابان هم يه توضيح مفصل بديد؟

سلام دوست دیرینه من ...

باور کن همین الانش هم از برنامم خیلی عقبم و این وقتی که گذاشتم تو این دو سه روز ، از درس و خوابم زدم . من دیشب از فرط بی وقتی 2 نصف‌شب پست گذاشتم پسر خوب . حالا اگه وقت شد خیلی دوست دارم در مورد حسابان صحبت بشه ولی الان اصلا ممکن نیست واسم ( شاید بعد پایان قسمت های بعدی دیفرانسیل)

در مورد سوال pooya2012 , A.N.A.P مطمئنا دوستان دیگم هستند که جواب بدن ( که تازه خیلی هاشون شاید وقت نکن بیان سر بزنن من جمله eminem never dies پسر آتشین فروم و alone one ) . ولی امیدوارم یکی بهتون جواب بده . حس شدیدا بدیه که ببینی میتونی کمک کنی ولی شرایط اصلا مهیا نیست واست ... امیدوارم یکی پیدا شه ...

ای کاش میدونستید چقد دوست دارم جواب بدم ولی حیف که اصلا وقتی واسم نمونده و از طرفی جواب به این سوالا به این معنیه که سوالای بعدی هم باید جواب داده بشه . منظورم اینه که باید از یه جایی جلوش رو بگیرم و گرنه تا 9 تیر اینجام ! نتیجتا متاسفم ... پس تا ادامه پست های مربوط به دیف فعلا خداحافظ همگی ...

------------------------

mineworld همتون رو دوست داره ...

تولیدو
02-02-2012, 16:30
دوستان نظر شما درباره کتاب کلاس فیزیک تجربی رمزینه چیه ؟

alone one
03-02-2012, 00:48
دوستان کتاب کلاس رمزینه دیفرانسیل دو جلده ؟ نمیدونید هر جلدش چنده ؟
بله دوجلده
اینی که دست منه هر جلدش 10800 هس،جلد اول 87 و جلد دوم 89،ولی خوب قیمتا یکیه

alone one
03-02-2012, 00:57
سلام دوستان عزیزم
بالاخره بعد از یه مدت(فک کنم6ماه)نسبتا طولانی برگشتم!

ویه سوال اساسی دارم در مورد زبان,من زبانم در حد صفره میخوام ببینم چه کتاب واژه نامه ای به دردم میخوره؟گاج,خیلی سبز,مبتکران,شبقره و...؟
اگه فقط کتابی میخوای که توش لغات باشه هم گاج و هم قلم چی و هم شبقره با اسمهای متفاوت کتاب دارن اما به نظر من اینجوری خوندن بدرد نمیخوره
حتی آقای اناریم اینطوری خوندن لغاتو قبول نداره
خیلی خلاصه فقط بگم اگه میخوای لغاتت قوی شه متن کتاب درسیتو(همون متنی که اول هر درس هس)بخون،هر لغتی که بلد نبودی از رو اون کتابا که بالا گفتم استفاده کن و یا حتی دیکشنری
برای کل مباحث زبانم پیشنهاد کتاب آقای اناری هس،سال سوم و چهارم تو دوجلد جداگانه که همه چیز داره
سعی کردم خلاصه بگم،بازم جایی از حرفام نامفهوم بود درخدمتم

برای عربی بانک تست چه جوریه؟اونایی که استفاده میکنن یا حتی در موردش شنیدن ,ممنون میشم نظرتون رو بدونم
به امید موفقیت همگی شما عزیزانبانک تست اشتباه نکنم واسه خیلی سبزه،درسته؟
اگه اونه که بدک نیس،واسه تست خوبه(سر سری نگاه کردم،البته تعریفشو از بچه های همینجام شنیدم)
گاج سفیدم خوبه

faded
03-02-2012, 11:48
ممکنه به من کتابی معرفی کنید در مورد عربی عمومی و ادبیات عمومی که فقط شامل تست های سال های گذشته باشه و نکته درسی نداشته باشه؟
از دین و زندگی 3 و 2 چه قدر سوال میاد؟ اینکه میگن درصد بیشتری از پیش هست درسته؟

alavi71
03-02-2012, 12:23
ممکنه به من کتابی معرفی کنید در مورد عربی عمومی و ادبیات عمومی که فقط شامل تست های سال های گذشته باشه و نکته درسی نداشته باشه؟
از دین و زندگی 3 و 2 چه قدر سوال میاد؟ اینکه میگن درصد بیشتری از پیش هست درسته؟

کتاب که فقط تست باشه توی بازار زیاد هست ولی یک درسنامه کوچک هم دارند.البته درسنامه هاشون زیاد جالب نیست
شما مثلا کتاب گاج رو نگاه بکنید همه تستهارو داره.درسنامه هم دارد....

constant_boy23
04-02-2012, 01:32
براي رياضي تجربي چه كتابي هست كه درسنامه و تست داشته باشه ؟

D_felfelak
04-02-2012, 12:57
کسی اطلاع داره تست پيش 2 ديفرانسيل از انتشارات رمزينه کی مياد؟:13:
اين جمعه آزمون داريم کتاب کلاسش رو تموم کردم اما تست مونده! :41::41::41:
تست پيش دو نسبت به پارسال تغيير کرده؟
دست دوم پارسالی بخرم

sambastian
05-02-2012, 23:29
قلمچی امسال واقعا ترکونده
سال پیش کتاباش مفت نمی ارزید یه سری کتاب تخصصی با راه حال های مالیخولیایی و چرت پرت داده بود ولی امسال
خیلی جرئت به خرج داده همه اون را دور ریخته از نوع و با روش های کتاب همه رو حل کرده

دیفرانسیل 1 و2 قلمچی که یک جلده فوق العادس امسال + گاج
البته گاج هم دیگه داره تجاری کار میکنه و کتاب کمتر از 10 تومن نمیده (حالا شایدم بده)

دینی قلم چی هم خیلی خوبه
گاج هم واقعا خوبه بعضی درساش میشه رو جواباش حساب کرد...

12p
06-02-2012, 14:39
سلام.
بچه ها برا تاریخ ادبیات کتاب درسی رو بخونم؟؟؟؟یا کتاب بگیرم؟؟هامون سبطی کتاب همایش یا رمزینه یا....؟؟؟!!

چیکار کنم؟؟؟به نظرم کتاب درسی نا مرتبه و زیاد خوب نیس.شایدم اشتباه میکنم کمکم کنید...
نظر بدین.کدوم کتاب بهتره؟کسانی که دارن.

سپاس!

constant_boy23
06-02-2012, 18:31
واقعا گيج شدم ...!‌يكي كمك كنه ...
من الان سومم و توي عربي هم واقعا داغونم ...يعني الان كه درس چهاريم يه مطالبي هس كه مربوط به سالاي قبله ...جامد .مشتق .معرفه و شكل هاي مختلف منصوب ....من اصلا يادم نمياد اينا چين ...يعني موقعش هم اينا رو خوب نخوندم ...
دوستان اياد فيلي مبتكران رو پيشنهاد كردند ....رحم داشته باشيد ...560 صفحه ؟ يعني از قيافش معلومه پر از مطالب غير درسي و اصليه ...اونم واس اين كه بخواي سوم به نتيجه برسي ...يه چيزي ميخوام كه مطالب قبلي رو يه خرده خلاصه تر بگه بم ...گاج سبز كه اصلا همون كتاب درسيه !

___
در مورد فيزيك هم من فيزيكم معموليه ....
واس كمك تو سال سوم و كنكور ..
مبتكران .رمزينه يا خيلي سبز يا گاج سفيد (گاج سفيد درسنامه هم داره؟ )
پليز يكي جواب بده ...

One Minute
06-02-2012, 19:26
كتابى براى مجموعه سوالات نهايى ميشناسين؟

*M!L4D*
06-02-2012, 22:12
مبتكران .رمزينه يا خيلي سبز يا گاج سفيد (گاج سفيد درسنامه هم داره )
پليز يكي جواب بده ...

واسه فیزیک سال سوم ب نظرم خیلی سبز خیلی عالیه . من کتاب های انتشارات دیگه رو اونقدرا ندیدم اما فیزیک 3 خیلی سبز فوق العاده کار کرده !!

alone one
07-02-2012, 02:51
واقعا گيج شدم ...!‌يكي كمك كنه ...
من الان سومم و توي عربي هم واقعا داغونم ...يعني الان كه درس چهاريم يه مطالبي هس كه مربوط به سالاي قبله ...جامد .مشتق .معرفه و شكل هاي مختلف منصوب ....من اصلا يادم نمياد اينا چين ...يعني موقعش هم اينا رو خوب نخوندم ...
دوستان اياد فيلي مبتكران رو پيشنهاد كردند ....رحم داشته باشيد ...560 صفحه ؟ يعني از قيافش معلومه پر از مطالب غير درسي و اصليه ...اونم واس اين كه بخواي سوم به نتيجه برسي ...يه چيزي ميخوام كه مطالب قبلي رو يه خرده خلاصه تر بگه بم ...گاج سبز كه اصلا همون كتاب درسيه !

میخواستم گاج سبزو پیشنهاد بدم که آخرش گفتی ...
در مورد ایاد فیلی هم بگم که اونجوریم که فک میکنی به اندازه حجمش سنگین نیس
خوب اسمش روشه دیگه،عربی به زبان ساده
واسه همین یکم قطور شده اما مطمئن باش فهمش راحته
درضمن اگه حجمشم زیاد باشه مشکل از کتاب نیس،این در واقع یه تنبیهی هس واسه خوب نخوندن عربی 2،پس مجیوری فشار خوندن اون کتابم که در زمان خودش نخوندی،الان تحمل کنی

پیشنهاد دیگه ام اینه که همون جزو قبلیتو یه نگاه گذرا بندازی تا مطالب یادت بیاد،اگه نداری یه جزو از یکی گیر بیاری
حتما که نباید کتاب بخری دوست من

مبتكران .رمزينه يا خيلي سبز يا گاج سفيد (گاج سفيد درسنامه هم داره؟ )
پليز يكي جواب بده ...
خلاصه میگم چون بی نهایت درموردش توضیح داده شده
اگه میخوای توضیحش بیشتر باشه و تست کمتر،یعنی آموزش محور باشه،رمزینرو توصیه میکنم
اگه میخوای تست بیشتر و آموزش کمتر،یعنی آزمون محور باشه،خیلی سبز
گاجم بعد خیلی سبز،البته بستگی به نظر خودت داره،درضمن بله،درسنامه مختصری هم داره گاج سفید
اینا کنکورین
اگه واسه امتحانات مدرسه ام بخوای که رو آموزش تاکید داشته باشه،مبتکران،هرچند که رمزینه ام میتونه تو این بخش نیازتو رفع کنه

چقد خلاصه گفتم:31:

alone one
07-02-2012, 03:03
كتابى براى مجموعه سوالات نهايى ميشناسين؟
والا زمان ما پیک گلواژه،گاج مشکی و نمونه سوالات بنی هاشم(کتاب نبودا،حالت جزوه ای داشت)و دوسالانه قلم چی بود
خیلی سال از اون موقع میگذره...........................حدودا 1 2 سال پیش:31:
شوخی کردم
سه مورد اولو پیشنهاد میکنم دوست عزیز
انتخاب بینشون با شما

alone one
07-02-2012, 03:09
سلام.
بچه ها برا تاریخ ادبیات کتاب درسی رو بخونم؟؟؟؟یا کتاب بگیرم؟؟هامون سبطی کتاب همایش یا رمزینه یا....؟؟؟!!

چیکار کنم؟؟؟به نظرم کتاب درسی نا مرتبه و زیاد خوب نیس.شایدم اشتباه میکنم کمکم کنید...
نظر بدین.کدوم کتاب بهتره؟کسانی که دارن.

سپاس!
والا به نظرم کتاب درسیو بخونی بهتره
من خودم تاریخ ادبیات مصور تخته سیاهو دارم که خوشم میاد ازش،تصویریه اما ناقصه
البته یکی از دوستان مورد اعتماد تو همین تاپیک گفتن که تو چاپ 90 کامل شده
رمزینه ام ندیدیم اما آرایشو که من دارم،عالیه