PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

Alireza SM
28-11-2010, 12:12
بچه ها بجز تخته سياه كتاب ديگه براي ژنتيك لامه ؟

ALt3rnA
28-11-2010, 13:05
بچه ها بجز تخته سياه كتاب ديگه براي ژنتيك لامه ؟
ژنتیک خیلی سبز نیومد ؟

dr_axi
28-11-2010, 13:15
salam belakhare ye tajrobiam omad injaaaaaaaaaaaaaaaaaaa doste aziz va bachehaye gole tajrobi man ghablantara ham beheton gofte bodaam ke genetic e takhte siah alieeeeeeee bod ama TA GHABL AZ CHAPE IN SHAHKARE RAMZINE vaghean hich ketabi ro dastesh nist fogholade kamel o por mohtava o ravvvvvvvvvvvvvvvvvooooooooooooon neveshte shode plz berid aval pdf e in ketab o ya khodesho bebinin to ketabforoshy bad entekhab konin
taze alave bar mitoz o mioz o dna o hale masael e ziste 2 hame masaele genetic e jamiatha ro ham dare ba ye raveshe tooooooooooooooooop
:46:baghiye zistasham ke mishe zist 1 o 2 hatman bebin
dr pedram e farhadian mikhamettttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt tttttttttt
age khondi o kaf kardi ham nazar bede ham be baghie moarefi kon ham bego dast marizad farhadian:40::20:

dr_axi
28-11-2010, 13:16
boro genetic e ramzina ro begir taze mifahmi zist o genetic chyeeeeee

jekob
28-11-2010, 13:34
اونایی که ازمون نمیرن میتونن برن تو سایت راه اندیشه کنکور اینترنتی برنامه گذاشته خودش واسه ازمونا سوالم طرح کرده کارنامه هم میده طراحاشام خوبن دیف رضوی دینی شبقره فیزیک استاد عربشاهی و... کلا" فکر کنم خوب باشه یه نگاهی بندازید بدنیست رایگانه دیگه
raheandishe.com

---------- Post added at 02:34 PM ---------- Previous post was at 02:34 PM ----------

اونایی که ازمون نمیرن میتونن برن تو سایت راه اندیشه کنکور اینترنتی برنامه گذاشته خودش واسه ازمونا سوالم طرح کرده کارنامه هم میده طراحاشام خوبن دیف رضوی دینی شبقره فیزیک استاد عربشاهی و... کلا" فکر کنم خوب باشه یه نگاهی بندازید بدنیست رایگانه دیگه
raheandishe.com

alphacino
28-11-2010, 17:13
سينا جان چرا تو نظر سنجي همگامان نيست؟ كانون فرهنگي اموزش ايهام داره :31:

mani geek
28-11-2010, 17:13
حالتون چطوره!
نظرتون درباره این کتاب اموزش گسسته انتشارات فار چیه ؟ روی جلدش نوشته اموزش ولی تو مقدمش گفته اموزشی نیست باید از روی یک کتاب دیگه بخونیم بعد بیایم تستهای این کتاب رو بزنیم البته جواب تشریحیش عالیه.درسنامه خلاصه هم داره.

lmohsen
28-11-2010, 18:18
ژنتیک خیلی سبز نیومد ؟
در مراحل پایانی تالیف است :10:

sarinagasemi
28-11-2010, 18:49
سلام
بچه ها راسته که ترم اول سال سوم نهاییه؟ تو کنکور تاثیر داره؟

POUYOL
28-11-2010, 19:16
حالتون چطوره!
نظرتون درباره این کتاب اموزش گسسته انتشارات فار چیه ؟ روی جلدش نوشته اموزش ولی تو مقدمش گفته اموزشی نیست باید از روی یک کتاب دیگه بخونیم بعد بیایم تستهای این کتاب رو بزنیم البته جواب تشریحیش عالیه.درسنامه خلاصه هم داره.

من دارمش کتاب خوبیه. مولفاش عطاا.. صادقی (یکی ازمولفان کتاب جبر مبتکران) و احسان موسوی هستند.
اموزش داره بعد تست داره. خیلی کتاب حجیمیه چون جبر و احتمال هم توش هست. باید سوالایی که شماره شون تو پره رو اول بزنی. ولی اولویت من برای گسسته ،گاج سفیده.به نظر من از فار بهتره:46:

ALt3rnA
28-11-2010, 20:05
ولی اولویت من برای گسسته ،گاج سفیده.به نظر من از فار بهتره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گسسته من دو تا مبتکران دیدم تا حالا ! یکی محمود نصیری یکی هم موسوی ! گاج ازینا بهتره ؟
البته تستی بودنش شاید بگید فرق میکنه اما به نظر من این دو تا درس (جبر و گسسته) تستی و تشریحیشون فرقش خیلی کمه .

Alireza SM
28-11-2010, 20:21
سلام
بچه ها راسته که ترم اول سال سوم نهاییه؟ تو کنکور تاثیر داره؟

نخير اين امتحانات دي ماه براي ما هستن كه بزرگسال درس ميخونيم . يعني از مهر تا دي بايد همه كتاب رو بخونيم و امتحان بديم .
براي شما همون سال-واحدي هست و همه كتاب ها رو در طول سال طي 2 ترم ميخونين

POUYOL
28-11-2010, 21:16
گسسته من دو تا مبتکران دیدم تا حالا ! یکی محمود نصیری یکی هم موسوی ! گاج ازینا بهتره ؟
البته تستی بودنش شاید بگید فرق میکنه اما به نظر من این دو تا درس (جبر و گسسته) تستی و تشریحیشون فرقش خیلی کمه .

گاج سفید برای گسسته فکر کنم بیشتر طرفدار داره. البته قبول دارم موسوی ، عطاصادقی ، نصیری ،مولفهای خیلی مسلطی هستند اما فکر کنم گاج سفید، کار داوطلبان کنکور رو برای این درس بهتر راه میندازه.:46:

البته من برای جبر و احتمال سوم از کتاب جدا استفاده میکنم . از مبتکران. مولفهاش هم فرهاد ابوالقاسمی و عطا صادقی هستند که من عاشق هرجفتشونم.:10:
من برای تشریحی خیلی خوب خوندم برای نهایی و معلممون هم خیلی خوب کار کرد برای امتحان نهایی. جبرمو در امتحان نهایی امسال 20 شدم.ولی باید اعتراف کنم که تستهای احتمال منو ترسونده.:41:

Farshid72
28-11-2010, 23:34
گاج سفید برای گسسته فکر کنم بیشتر طرفدار داره. البته قبول دارم موسوی ، عطاصادقی ، نصیری ،مولفهای خیلی مسلطی هستند اما فکر کنم گاج سفید، کار داوطلبان کنکور رو برای این درس بهتر راه میندازه.:46:

البته من برای جبر و احتمال سوم از کتاب جدا استفاده میکنم . از مبتکران. مولفهاش هم فرهاد ابوالقاسمی و عطا صادقی هستند که من عاشق هرجفتشونم.:10:
من برای تشریحی خیلی خوب خوندم برای نهایی و معلممون هم خیلی خوب کار کرد برای امتحان نهایی. جبرمو در امتحان نهایی امسال 20 شدم.ولی باید اعتراف کنم که تستهای احتمال منو ترسونده.:41:
این کتاب هایی که فرمودید من فک می کنم که آبی قلمچی بهترین گزینه باشه به جای این کتاب ها

shabeashegha
28-11-2010, 23:46
salam belakhare ye tajrobiam omad injaaaaaaaaaaaaaaaaaaa doste aziz va bachehaye gole tajrobi man ghablantara ham beheton gofte bodaam ke genetic e takhte siah alieeeeeeee bod ama TA GHABL AZ CHAPE IN SHAHKARE RAMZINE vaghean hich ketabi ro dastesh nist fogholade kamel o por mohtava o ravvvvvvvvvvvvvvvvvooooooooooooon neveshte shode plz berid aval pdf e in ketab o ya khodesho bebinin to ketabforoshy bad entekhab konin
taze alave bar mitoz o mioz o dna o hale masael e ziste 2 hame masaele genetic e jamiatha ro ham dare ba ye raveshe tooooooooooooooooop
:46:baghiye zistasham ke mishe zist 1 o 2 hatman bebin
dr pedram e farhadian mikhamettttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt tttttttttt
age khondi o kaf kardi ham nazar bede ham be baghie moarefi kon ham bego dast marizad farhadian:40::20:

boro genetic e ramzina ro begir taze mifahmi zist o genetic chyeeeeee
فکر کنم اغلب بچه ها متن شما رو نخوندن چون اینجا فنگلیش نوشتن ممنوعه:46:
ولی من خودم به شخصه بررسی کردم بین رمزینه و تخته سیاه تنها مزیت تخته سیاه کتاب کلاس بودنشه در بقیه حالات پا به پای هم هستن این دو کتاب البته نباید از اسم دکتر آرامفر هم به این راحتی گذشت:31:(شوخی کردم کتاب خوب رو فقط اساتید مشهور نمینویسن اینو خودمم قبول دارم)

POUYOL
29-11-2010, 01:21
این کتاب هایی که فرمودید من فک می کنم که آبی قلمچی بهترین گزینه باشه به جای این کتاب ها

من که از کتابهای ابی کانون خوشم نمیاد.:13:البته برای فیزیک 1 و زبان تخصصی میخواهم ابی کانون رو کار کنم.

برای جبر و احتمال در این سایت فکر کنم پرطرفدارترین کتاب ،کتاب مبتکران باشه .همون که عکس هندونه روشه.

و گاج سفید هم برای گسسته کتاب به دردبخوریه. بالاخره هرکی با یه کتابی حال می کنه دیگه:46:

jekob
29-11-2010, 09:36
کسی پیک های ده گانه فیزیک راه اندیشه رو دیده (علیرضا عربشاهی) ؟ من سفارش دادم پشتیبان (کانون )گفت خودمم تعجب کردم نگفت کتاب 30 سال کانون رو بخر 10 پیکش شد 27100 تومان بیاد ببینیم چه جوریه ! خود پشتیبانمون 3سال از من که پشت کنکوریم بزرگتره اونم سال اول 3000 منطقه3 اورد سال بعدش 400 اورد میگفت من فیزیک اندیشه سازان خوندم + 10 پیک راه اندیشه میگه سوالاش بدجور شبیه کنکوره .

ALt3rnA
29-11-2010, 13:33
گاج سفید برای گسسته فکر کنم بیشتر طرفدار داره. البته قبول دارم موسوی ، عطاصادقی ، نصیری ،مولفهای خیلی مسلطی هستند اما فکر کنم گاج سفید، کار داوطلبان کنکور رو برای این درس بهتر راه میندازه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته من برای جبر و احتمال سوم از کتاب جدا استفاده میکنم . از مبتکران. مولفهاش هم فرهاد ابوالقاسمی و عطا صادقی هستند که من عاشق هرجفتشونم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من برای تشریحی خیلی خوب خوندم برای نهایی و معلممون هم خیلی خوب کار کرد برای امتحان نهایی. جبرمو در امتحان نهایی امسال 20 شدم.ولی باید اعتراف کنم که تستهای احتمال منو ترسونده.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من کلا نه با عطا حال میکنم نه با فرهاد :دی
برای جبر نظر شخصی من جواد ترکمن هست اما بچه ها میگفتن طولانیه زیاده . واسه همین خوشخوانم چیز خوبیه

POUYOL
29-11-2010, 14:00
227 صفحه منم دیروز خریدم رشته ام ریاضیه جاهایی که واسه انسانیه نوشته ویژه علوم انسانی خوب تو توضیح داده ولی تستاش کمه ولی در کل خوبه؟

این کتاب ارایه های ادبی رمزینه چنده قیمتش؟

meragj2
30-11-2010, 01:16
کسی پیک های ده گانه فیزیک راه اندیشه رو دیده (علیرضا عربشاهی) ؟ من سفارش دادم پشتیبان (کانون )گفت خودمم تعجب کردم نگفت کتاب 30 سال کانون رو بخر 10 پیکش شد 27100 تومان بیاد ببینیم چه جوریه ! خود پشتیبانمون 3سال از من که پشت کنکوریم بزرگتره اونم سال اول 3000 منطقه3 اورد سال بعدش 400 اورد میگفت من فیزیک اندیشه سازان خوندم + 10 پیک راه اندیشه میگه سوالاش بدجور شبیه کنکوره .

من دینی شو دارم فقط تستای تالیفیش در حد هلو ئه.!:31:

reza0382
30-11-2010, 11:33
سلام
خونه يما تو يه روستاي يه و دست رسي به اينترنت رو ندارم پس خواهش ميكنم امرو زجوابمو بديد
براي هندسه تحليلي چي بگيرم {آموزش} گاج سبز سال 86 رو دارم آيا با كتابي كه رمزينه كه هممون مولفه ويرايش جديد رو زده فرق ميكنه كي بهتره
گاج سفيد 86 رو دارم تستاش سخته يه كتاب بهتري هم وجود داره يا با كتاب رمزينه ميتونم جواب بدم هندسه اي كه تو ازمون قلم چي ميزنم 15در صد است {خيلي ضعيفه مگه نه}

saeed24i
30-11-2010, 15:05
دم بچه های ریاضی گرم :8:با اینکه این همه کتاب خوب در مورد ریاضی وجود داره و
ریاضی هم مهمترین درسشون هست.توشبکه آموزش شنیدم که نود درصدشون ریاضی
رو پایین تر از 20% زدند تو آزمون سراسری 89
ما اگه زیست رو اینطوری بزنیم.رشته غسل میت هم قبول نمی شیم.

یک سوال دارم.تو صفحه 157و 159 زیست سوم دو تا جدول هست که هم معلم ما و هم کتاب ژنتیک گربه (چاپ 87) تاکید کردند که کامل یاد بگیرید. در صورتی که مولفین
کتاب درسی تو مقدمشون تاکید دارند که طرح سوال از جدولها ممنوع است.:18:
حالا تکلیف من این وسط چیه؟؟

EngineeR EhsaN
30-11-2010, 15:19
فيزيك پيش 30 سال كنكور كانون خوبه يا فيزيك 1 خيلي سبز؟

امروز ميخوام برم كتابفروشي ، ميخوام يكي ازين دوتا رو بگيرم كدوم خوبه؟

Alireza SM
30-11-2010, 15:50

یک سوال دارم.تو صفحه 157و 159 زیست سوم دو تا جدول هست که هم معلم ما و هم کتاب ژنتیک گربه (چاپ 87) تاکید کردند که کامل یاد بگیرید. در صورتی که مولفین

براي بچه هاي رياضي 20درصد خيلي هم كم نيست . خيلي ها با 20درصد رياضي تونستن برق و مكانيك روزانه قبول بشن تو شهرستان ها

قطعا از اين جدول ها سوالي طرح نخواهد شد . حتي استفاده از اين جدول ها در گزينه ها هم ممنع شده . تا چندسال پيش تو كنكور حق داشتن كه از جاهايي كه مجاز ينست تو گزينه ها استفاده كنن ولي خيلي وقته كه اين كار هم ممنوع شده حتي
از بيشتر بدانيد و جدول ها قطعا سوالي طرح نخواهد شد . اگر هم اشتباها سوالي طرح شده باشه حتما خيلي از داوطلبان متوجه ميشن و اطلاع ميدن و سوال حذف ميشه
حالا جدول 159 كه تابلوئه ممكن نيست ازش سوالي طرح بشه ولي جدول 57 خيلي هم پيچيده نيست

shabeashegha
30-11-2010, 16:29

هر جدولی که زیرش شماره خورده ازش سوال نمیاد اگه جدول شماره نداشته باشه میاد من الان دسترسی به کتاب ندارم نمیدونم این دوتا جدول شماره داره یا نه (مثلا زیر یا بالاش زده جدول 8-4)
حالا کتابو ببینم بهت میگم کدوما میاد:46:

---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

راستی بچه ها نظر سنجی کتاب دین و زندگی رو از دست ندین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saeed24i
30-11-2010, 23:04
هر جدولی که زیرش شماره خورده ازش سوال نمیاد اگه جدول شماره نداشته باشه میاد من الان دسترسی به کتاب ندارم نمیدونم این دوتا جدول شماره داره یا نه (مثلا زیر یا بالاش زده جدول 8-4)
حالا کتابو ببینم بهت میگم کدوما میاد:46:

---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

راستی بچه ها نظر سنجی کتاب دین و زندگی رو از دست ندین:

سلام لازم نیست کتابو ببینی.هر جدولی که در فعالیتها و خودآزماییها باشه
شماره نخورده.به جز جدولهای فصل ژنتیک مندلی تا حالا سابقه نداشته از بقیه سوال بیاد. معلم ما میگه که چون سازمان سنجش بی پدر با سازمان آموزش و پرورش هماهنگ نیستند ممکنه بیاد.:18:

sh.k.sh
01-12-2010, 00:25
این کتاب ارایه های ادبی رمزینه چنده قیمتش؟
آرایه های ادبی رمزینه 220 صفحه است و 6000 تومن.
سه تا ویژگی مهم داره:
1-کاربردی درس داده نه کتابی و رسمی
2-پاسخ تستهاتحلیلیه یعنی همه گزینه ها رو توضیح داده
3-تست های ترکیبی که خیلی هم سخت هستند رو آخر کتاب با پاسخنامه تحلیلی آورده و سال به سال تفکیک کرده
تا جایی که من دقت کردم هر چی تست به درد خور بوده توی این کتاب اورده .مثل کتاب الگو تست اضافی و غیر استاندارد نداره.

M A M M U T
01-12-2010, 00:29

مشکل اینه که زیست یه درس حفظیه و تنها 20 درصد خلاقیت لازم داره و اگه شما دو تا کتاب تست بخونی نحوه ی طرح سوالات دستت میاد و خیلی تنوع در سوالات نیست.اما ریاضی یه درس خیلی پیوسته هست و خیلی هم متنوع.در نتیجه سوالاتش بیشتر ابتکاری هست.
در ضمن بیشتر کسایی که رشته ی ریاضی میرن به امید خود ریاضی نمیرن.(خیلی از بچه های ریاضی رو اون دسته افرادی تشکیل میدن که اوضاع ریاضیشون خوب نیست)

EngineeR EhsaN
01-12-2010, 10:47

lmohsen
01-12-2010, 11:56

سلام.
فیزیک پیش 1 خیلی سبز ویرایش جدیدش که مولفش احمد مصلایی هستش کتاب خیلی خوبیه
اما این فیزیک پیش یک 2 جلدی هستش که جلد 1 چند هفته ای هستش اومده و جلد 2 هم دی ماه میاد.

به نظرم این کتاب نسبت به فیزیک سوم خیلی سبز هم که باز مولفش احمد مصلایی هستش یه مزیت داره اونم اینه که تو بیشتر درسنامه هاش برای بهتر فهمیدن اون درسنامه یه تست نمونه اورده و تشریحی حلش کرده مثل کتاب فیزیک اندیشه سازان:20: که خیلی میتونه کمک کنه تو بهتر فهمیدن اون موضوع.
موفق باشید.

shabeashegha
01-12-2010, 12:34
مشکل اینه که زیست یه درس حفظیه و تنها 20 درصد خلاقیت لازم داره و اگه شما دو تا کتاب تست بخونی نحوه ی طرح سوالات دستت میاد و خیلی تنوع در سوالات نیست.اما ریاضی یه درس خیلی پیوسته هست و خیلی هم متنوع.در نتیجه سوالاتش بیشتر ابتکاری هست.
در ضمن بیشتر کسایی که رشته ی ریاضی میرن به امید خود ریاضی نمیرن.(خیلی از بچه های ریاضی رو اون دسته افرادی تشکیل میدن که اوضاع ریاضیشون خوب نیست)
اشتباه بچه هایی که رشتشون تجربی نیست همینه. تا کنکور 83 این وضعیتی که شما میفرمایین حاکم بود یعنی 80 درصد حفظی و 20 درصد مفهومی ولی الان کاملا برعکسه . طبق آماری که اساتید مطرح زیست میگن حداکثر 30 درصد سوالا جنبه حفظی داره و بقیه کاملا ترکیبی و مفهومیه . برای همینه که تا چند سال میانگین درصد بچه های تجربی 60درصد بود الان رسیده به 30 درصد!!
تعداد کسایی که 100 زدن این درس رو هم خیلی خیلی کم شده . سال 87 رتبه 1 کنکور بالاترین درصد این درس رو کسب کرد یعنی 97 درصد! (حساب کن بقیه چند درصد زدن)

saeed24i
01-12-2010, 13:44

من کتاب کانون رو ندیدم.اما به نظر میرسه کتاب خیلی سبز خیلی بهتر
باشه. کتاب خیلی سبز کتاب جالبی هست ومن که لذت بردم.اما یک ایرادی
داره اونم اینکه خیلی زیاد تست داره.مثلا تو موضوع(حرکت راست یکنواخت)
حدود 24 تا تست داره که تو کنکور تجربی خیلی کم سابقه داشته سوال
بیاد. بستگی به وقتت داره.

دوستان. به نظر من ارزش نداره برای جلد دوم فیزیک خیلی سبز صبر کنید.
چون تو کنکور تجربی حداکثر یک تست از فصل چهارم طرح میشه و
این کتاب زمانی میاد که از نیمسال اول گذشته.شاید وقت نکنید
170 صفحه رو برای یک سوال بخونید.

M A M M U T
01-12-2010, 14:36
اشتباه بچه هایی که رشتشون تجربی نیست همینه. تا کنکور 83 این وضعیتی که شما میفرمایین حاکم بود یعنی 80 درصد حفظی و 20 درصد مفهومی ولی الان کاملا برعکسه . طبق آماری که اساتید مطرح زیست میگن حداکثر 30 درصد سوالا جنبه حفظی داره و بقیه کاملا ترکیبی و مفهومیه . برای همینه که تا چند سال میانگین درصد بچه های تجربی 60درصد بود الان رسیده به 30 درصد!!
تعداد کسایی که 100 زدن این درس رو هم خیلی خیلی کم شده . سال 87 رتبه 1 کنکور بالاترین درصد این درس رو کسب کرد یعنی 97 درصد! (حساب کن بقیه چند درصد زدن)
من رشتم تجربیه:دی
همه ی حرفای شما درسته/در تایید حرف شما یه جایی تو اول کتاب سبز گفته بود کسایی که کتاب زیست رو صرفا حفظ کنن بهتر از 50 درصد نمی تونن بزنن(در آزمون سراسری)/اما در مقایسه ی درس زیست شناسی و ریاضی،معتقدم که ریاضی بیشتر به تفهیم احتیاج داره و بیشتر مفهومی هست.

ALt3rnA
01-12-2010, 19:10
من قبول دارم وضع ریاضی بچه های رشته ی ما خیلی افتضاحه !
اما خوب تعداد کسانی هم که ریاضیشون خیلی خوبه کم نیستن ! تو مدرسه ما بعضیا سر اینکه ریاضیه کی بهتره زیر زیرکی آدم هم میکشن :دی
با این حال من هم زیست خوندم هم ریاضی ! خداییش ریاضی خیلی وقت زیادی میخواد کلی تمرین باید کنی اما وقتی مسلط شدی ساده میشه .
زیست با اینکه من اینقدر کتاباشو علامت میزدم که متن کتاب به زور معلوم بود بازم به نظرم از ریاضی ساده تره !

vatan2009
01-12-2010, 19:33
کتاب اموزش حسابان جدید چی خوبه؟
برای امتحانات نهایی دی میخوام و نمونه سوال نمیخوام اموزش میخوام
ممنون از همتون

ALt3rnA
01-12-2010, 21:46
کتاب اموزش حسابان جدید چی خوبه؟
برای امتحانات نهایی دی میخوام و نمونه سوال نمیخوام اموزش میخوام
ممنون از همتون

یکی دو صفحه قبل گفتم
فقط نشر الگو

shabeashegha
01-12-2010, 23:13
من رشتم تجربیه:دی
همه ی حرفای شما درسته/در تایید حرف شما یه جایی تو اول کتاب سبز گفته بود کسایی که کتاب زیست رو صرفا حفظ کنن بهتر از 50 درصد نمی تونن بزنن(در آزمون سراسری)/اما در مقایسه ی درس زیست شناسی و ریاضی،معتقدم که ریاضی بیشتر به تفهیم احتیاج داره و بیشتر مفهومی هست.

من قبول دارم وضع ریاضی بچه های رشته ی ما خیلی افتضاحه !
اما خوب تعداد کسانی هم که ریاضیشون خیلی خوبه کم نیستن ! تو مدرسه ما بعضیا سر اینکه ریاضیه کی بهتره زیر زیرکی آدم هم میکشن :دی
با این حال من هم زیست خوندم هم ریاضی ! خداییش ریاضی خیلی وقت زیادی میخواد کلی تمرین باید کنی اما وقتی مسلط شدی ساده میشه .
زیست با اینکه من اینقدر کتاباشو علامت میزدم که متن کتاب به زور معلوم بود بازم به نظرم از ریاضی ساده تره !
کاملا با حرف شما موافقم ریاضی و زیست اصلا قابل مقایسه نیست.ریاضی کاملا درس مفهومی و ابتکاریه ولی زیست مفهومی و بیشتر ترکیبیه:20:

vatan2009
02-12-2010, 12:54
یکی دو صفحه قبل گفتم
فقط نشر الگو

آقا دمت گرم
چند جلده و مثل گاج رنگ رنگی هست و اگه هست چه رنگیش را باید بگیرم؟
و اموزش حسابان هست دیگه؟
قیمت هم اگه بزارید که دیگه خیلی لطف کردید
ممنون

M A M M U T
02-12-2010, 15:59
آقا دمت گرم
چند جلده و مثل گاج رنگ رنگی هست و اگه هست چه رنگیش را باید بگیرم؟
و اموزش حسابان هست دیگه؟
قیمت هم اگه بزارید که دیگه خیلی لطف کردید
ممنون
آموزش حسابان نشر الگو این هست که دو جلده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6590d4f68f3%5D.jpg
دو جلد هست که اولی 8000 تومن و دومی 7300 تومن هست.
این هم آدرس:

vatan2009
02-12-2010, 18:39
آموزش حسابان نشر الگو این هست که دو جلده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 6590d4f68f3%5D.jpg
دو جلد هست که اولی 8000 تومن و دومی 7300 تومن هست.
این هم آدرس:

ممنون دوست عزیز
هندسه 2 چاپ 86 چی کسی میدونه تغییری کرده یا نه؟
و چه فصلهایی از هندسته 2 و حسابان جدید را خوب میشه نمره اورد؟
بازم ممنون

ALt3rnA
02-12-2010, 19:01
ممنون دوست عزیز
هندسه 2 چاپ 86 چی کسی میدونه تغییری کرده یا نه؟
و چه فصلهایی از هندسته 2 و حسابان جدید را خوب میشه نمره اورد؟
بازم ممنون
هندسه تا جایی که میدونم خیلی فرق نکرده
شما پیش هستی ؟
حسابان شاید قبل از تابع رو بتونی یجوری بیخیال شی اما بعدش رو اصلا نمیشه خیلی به هم پیوستست ! تابع - مثلثات - مشتق و حد چیزاییه که شما تا ندونی دیفرانسیل هم نمیتونی بخونی
هندسه رو هم به نظر من با صرف یکمی وقت (خیلی کمتر ازونی که به نظر میرسه) میتونی اکثر سوالاشو جواب بدی و کلی بیوفتی جلو ! برای هندسه کتاب کم حجم و مقوی خیلی سبز رو بگیر و سعی کن بخونی و تستاشو بزنی .

ساش
02-12-2010, 21:41
این احمد مصلایی هم خیلی کارش درست نیست

همین جوری که داشتم فصل یک سال سوم می خوندم و تست می زنم برخوردم یه سری تست ها که احمد برای حل اون تست نصف صفحه راه حل گفته بود و اخرشم نمی فهمیدی چی گفته
در صورتی که فرزین فقط یه فرمول برای اونجور تستا گفته بود با همون فرمول هرچی تست سبز از اون مبحث داده بود را حل کردم
بعدش دیگه سبز و نخوندم

ALt3rnA
02-12-2010, 21:59

همین جوری که داشتم فصل یک سال سوم می خوندم و تست می زنم برخوردم یه سری تست ها که احمد برای حل اون تست نصف صفحه راه حل گفته بود و اخرشم نمی فهمیدی چی گفته
در صورتی که فرزین فقط یه فرمول برای اونجور تستا گفته بود با همون فرمول هرچی تست سبز از اون مبحث داده بود را حل کردم
بعدش دیگه سبز و نخوندم

منم کلا با فیزیکای خیلی سبز حال نکردم تا حالا !
این فیزیک کتاب محوری گاج رو کسی گرفته تا حالا ؟!
خیلی چیز باحالیه فکر نمیکردم اینقد خوشم بیاد :دی

M A M M U T
02-12-2010, 22:05

بعدش دیگه سبز و نخوندم
متاسفانه همین فرمول ها خیلی وقت ها مشکل ساز میشه.ممکنه شما اون فرمول رو نفهمی و یا با گذاشتن یه منفی و مثبت کل فرمول به هم بریزه.نمونش فرمول u=-Eqd cos
این فرمول وقتیه که زاویه ی نیروی میدان رو با جابه جایی در نظر بگیرید.حالا اگه زاویه ی نیروی دست رو با جابهجایی در نظر بگیرید اون وقت فرمولش فرق میکنه.گرچه این یه نمونه ی ساده ای از این مبحث بود اما اگه همه چیز رو با روش اصولی خودش(هر چند طولانی) حل کنیم مطمئن باشید که اون مبحث رو خیلی بهتر یاد میگیریم.
در مورد رشته ی تجربی متاسفانه کتاب خوبی برای فیزیک 3 موجود نیست و همین کتاب سبزه هم غنیمته!کرچه هنوز تو چاپ های ابتدایی هست و مطمئن باش تا چند سال دیگه عالی میشه.

ALt3rnA
02-12-2010, 22:10
در مورد رشته ی تجربی متاسفانه کتاب خوبی برای فیزیک 3 موجود نیست و همین کتاب سبزه هم غنیمته!کرچه هنوز تو چاپ های ابتدایی هست و مطمئن باش تا چند سال دیگه عالی میشه.
اختیار داری ممد جان ! :دی
مگه حتما باید کتاب رشته ی تجربی بگیرید ؟!
همین حمید خودمون خودشو کشت بس که گفت رمزینه ! فکر کردی کی رمزینه رو معرفی کرد بش ؟ :دی
رمزینه برای آموزش حرف نداره ! رشته تجربیم راحت میتونه ازش استفاده کنه !
جز اون غلامعلی و نشر الگو هم هستن که بازم میتونید استفاده کنید

Alireza SM
02-12-2010, 22:20
همین حمید خودمون خودشو کشت بس که گفت رمزینه ! فکر کردی کی رمزینه رو معرفی کرد بش ؟ :دی

رمزينه خيلي آموزشش ضعيفه در بعضي جاها ولي در كل براي فيزيك 3خوبه .

من هيچ كتابي رو از نظر آموزش قابل مقايسه با محمودزاده نميبينم . اين حرفهايي هم كه ميگن حجمش زياده و ... همشون حرف غير علمي ميزنن چون حدود 30-40درصد از حجمش براي مثال هاي دوره اي و تمرين ها و... هست كه كسايي كه امتحان نهايي ندارن ميتونن ازش صرف نظر كنن

آموزش مفهومي و اثبات قدم به قدم فرمول ها و بيان مفاهيم به زبان رياضيش خيلي به ياد گيري فيزيك كمك ميكنه . من تا حالا هيچكدوم از فرمول هايي كه از كتاب ايشون خوندم رو فراموش نكردم :21:

ALt3rnA
02-12-2010, 22:22
من هيچ كتابي رو از نظر آموزش قابل مقايسه با محمودزاده نميبينم . اين حرفهايي هم كه ميگن حجمش زياده و ... همشون حرف غير علمي ميزنن چون حدود 30-40درصد از حجمش براي مثال هاي دوره اي و تمرين ها و... هست كه كسايي كه امتحان نهايي ندارن ميتونن ازش صرف نظر كنن
درسته محمود زاده حجمش منطقی هست اما به نظرم بعضی جاها اصلا خوب توصیح نداده ! + سطح تستا و تمریناش 90 درص ساده هست .

M A M M U T
02-12-2010, 23:18
آموزش رو کار ندارم.تست رو می گم.
نشر الگو هم سوالاش خیلی سخته یعنی ای کاش سخت باشه مثل مرآت خودمونه.الکی می پیچونه.
کلا همون سبز فعلا بهتره.
در مورد محمود زاده هم من فیزیک سه رو ندیدم اما فیزیک دو واقعا خوب توضیح داده بود.انصافا من کل سینماتیک رو با اون یاد گرفتم.

ALt3rnA
02-12-2010, 23:23
آموزش رو کار ندارم.تست رو می گم.
نشر الگو هم سوالاش خیلی سخته یعنی ای کاش سخت باشه مثل مرآت خودمونه.الکی می پیچونه.
کلا همون سبز فعلا بهتره.
در مورد محمود زاده هم من فیزیک سه رو ندیدم اما فیزیک دو واقعا خوب توضیح داده بود.انصافا من کل سینماتیک رو با اون یاد گرفتم.
کلا فیزیک درسی نیست که خیلی بشه پیچوندش ! من 90 درصد مشکلم تو فیزیک اینه وقت کم میارم وگرنه راه حل سوالو بلدم ! میشه اینطور گفت رقابت اصلی تو فیزیک بر سر اینه که به سطحی از تسلط رسیده باشی که با چند تا فرمول راهتو خیلی کوتاه تر کنی

shah abas
02-12-2010, 23:25
این کتاب محمود زاده که میگید مال کدوم انتشاراته؟ نمونه ای چیزی ازش ندارید؟

ALt3rnA
02-12-2010, 23:28
این کتاب محمود زاده که میگید مال کدوم انتشاراته؟ نمونه ای چیزی ازش ندارید؟

مبتکرانه دیگه ! :دی
نمونه ی چی میخوای ؟

shah abas
02-12-2010, 23:31
معمولا انتشاراتی ها قسمتی از کتاب رو در قالب pdf می زارند برای نمونه که قبل خریدن از سایت ببینیم. اما انگار این مبتکران نزاشته. می خواستم ببینم چه جوری توضیح داده

ALt3rnA
02-12-2010, 23:33
معمولا انتشاراتی ها قسمتی از کتاب رو در قالب pdf می زارند برای نمونه که قبل خریدن از سایت ببینیم. اما انگار این مبتکران نزاشته. می خواستم ببینم چه جوری توضیح داده
آهان متن کتاب رو میگی
نه فک نکنم مبتکران گداشته باشه !
اما خداییش خوب توضیح داده فقط بعضی جاها یکم میپیچه به هم فهمش سخت میشه
برو کتاب فروش تورق کن :دی

Alireza SM
03-12-2010, 00:35
آهان متن کتاب رو میگی
نه فک نکنم مبتکران گداشته باشه !
اما خداییش خوب توضیح داده فقط بعضی جاها یکم میپیچه به هم فهمش سخت میشه
برو کتاب فروش تورق کن :دی

تورق = ورق زدن ؟ :16:

مبتكران تو سايتش PDF از كتابهاش نداره چون نيازي به اين كار نيست . همينجوريش هم همه كتابهايي كه چاپ ميكنه رو نمايندگي هاش پيشخريد ميكنن !

محمودزاده هيچ جايي رو غير قابل فهم توضيح نداده . اگه احساس كردي جايي رو متوجه نميشي احتمالا مطالب قبلي رو خوب استنباط ( اميدوارم املاش رو درست نوشته باشم ) نكردي

Hossein1992
03-12-2010, 10:35
تورق = ورق زدن ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](22).gif

چیش عجیب بود این دوست عزیز؟
تورق همون ورق زدنه!

واقعا آدم چه انسان هایی در انجمن میبینه همه جور فرهنگ اینجا هست :31:

ALt3rnA
03-12-2010, 11:12
محمودزاده هيچ جايي رو غير قابل فهم توضيح نداده . اگه احساس كردي جايي رو متوجه نميشي احتمالا مطالب قبلي رو خوب استنباط ( اميدوارم املاش رو درست نوشته باشم ) نكردي
اختیار داری ! فیزیک 3 من تا بخش خط های میدان پیش رفتم ولی رسیدم اونجا جوری توضیح داده بود که ... خودت خوندیش ؟
به هر حال مجبور شدم از رو انرژی اتمی بخونم اونجا که الحق خیلی خیلی قشنگ تر توضیح داده بود
یه مشکل اساسی هم که من با این محمود زاده دارم فونت درشتش و اینکه اصلا صفحه بندی مناسبی نداره آدم ااحساس میکنه جزوه گرفته دستش نه کتاب

Alireza SM
03-12-2010, 11:22
اختیار داری ! فیزیک 3 من تا بخش خط های میدان پیش رفتم ولی رسیدم اونجا جوری توضیح داده بود که ... خودت خوندیش ؟
به هر حال مجبور شدم از رو انرژی اتمی بخونم اونجا که الحق خیلی خیلی قشنگ تر توضیح داده بود
یه مشکل اساسی هم که من با این محمود زاده دارم فونت درشتش و اینکه اصلا صفحه بندی مناسبی نداره آدم ااحساس میکنه جزوه گرفته دستش نه کتاب

خط هاي ميدان رو چطوري توضيح داده مگه ؟ من كه فقط يه بار خوندم و تو همون يه بار هم متوجه شدم
فونت درشتش خيلي بهتره كه اتفاقا . آدم زودتر صفحاتش رو تموم ميكنه . دقيقا مثل دفتر مشق 40 برگ كه اون قديما ميخريديم زود تموم ميكرديم :21:
تو پيش هستي يا سوم ؟

ALt3rnA
03-12-2010, 11:45
خط هاي ميدان رو چطوري توضيح داده مگه ؟ من كه فقط يه بار خوندم و تو همون يه بار هم متوجه شدم
فونت درشتش خيلي بهتره كه اتفاقا . آدم زودتر صفحاتش رو تموم ميكنه . دقيقا مثل دفتر مشق 40 برگ كه اون قديما ميخريديم زود تموم ميكرديم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو پيش هستي يا سوم ؟
به مزخرفی تمام ! دفعه ی بعد که فیزیک خوندم میام اینجا بت میگم چطور توضیح داده
مگه کتاب داستانه سریع صفحاتشو تموم کنی ! باید اینو بخونی تست بزنی مرور کنی ...
+
من سال سومم

Alireza SM
03-12-2010, 12:33
به مزخرفی تمام ! دفعه ی بعد که فیزیک خوندم میام اینجا بت میگم چطور توضیح داده
مگه کتاب داستانه سریع صفحاتشو تموم کنی ! باید اینو بخونی تست بزنی مرور کنی ...
+
من سال سومم

خب چون نميتوني سر در بياري ميگي كه مزخرفه ديگه :31: اون بخش از كتاب فيزيك 3 سالهاست كه تغير نكرده . اگه مزخرف بود تا الان هزاران نفر بهش تذكر ميدادن و ويرايشش ميكرد :31:

يه نكته اي رو لازمه همينجا بگم كه براي استفاده از كتاب محمودزاده بايد دقت كافي + قدرت استنباط رياضي مسايل رو داشت وگرنه فرقي با كتاب درسي نميكنه برات

ALt3rnA
03-12-2010, 12:44
خب چون نميتوني سر در بياري ميگي كه مزخرفه ديگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اون بخش از كتاب فيزيك 3 سالهاست كه تغير نكرده . اگه مزخرف بود تا الان هزاران نفر بهش تذكر ميدادن و ويرايشش ميكرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يه نكته اي رو لازمه همينجا بگم كه براي استفاده از كتاب محمودزاده بايد دقت كافي + قدرت استنباط رياضي مسايل رو داشت وگرنه فرقي با كتاب درسي نميكنه برات
اوکی رفیق شما که سر در میاری ازش استفاده کن :)
موفق باشی

mani geek
03-12-2010, 17:27
ایا این کتابهای فیزیک اندیشه سازان (البته بجز سال سومش که خودم دیدم) دیگه چاپ نمیشه ؟

ALt3rnA
03-12-2010, 18:24
ایا این کتابهای فیزیک اندیشه سازان (البته بجز سال سومش که خودم دیدم) دیگه چاپ نمیشه ؟

منظورت کتاب های پیششه ؟ اگه هم چاپ شه کمیابه ! من به سختی پیدا کردم . شایدم دلیلش اینه که شهرستانم

lmohsen
03-12-2010, 19:36
سلام.
متاسفانه دیگه چاپ نمیشن اخرین چاپ های پیش دانشگاهیش فکر کنم 85 بوده من خودم چاپ 85 رو دارم. بالاتر از این چاپ هم جایی ندیدم.
سال سومش فقط چاپ میشه که چاپ 89 هم داره.
موفق باشید.

M A M M U T
03-12-2010, 21:06
اندیشه سازان کلا دیگه چاپ نمیشه و امتیازش به مبتکران واگذار شده.نویسنده هاش هم بین انتشارات های مختلف پخش شده.کتاب های مبتکران هم که اولش یه شعر معروفی هست با خط نستعلیق نوشته شده هم مربوط به اندیشه سازان هست.

---------- Post added at 09:06 PM ---------- Previous post was at 09:05 PM ----------

منظورت کتاب های پیششه ؟ اگه هم چاپ شه کمیابه ! من به سختی پیدا کردم . شایدم دلیلش اینه که شهرستانم
شهرستان خودتی:دی تو کلان شهر داری زندگی می کنی.

esfehanei
03-12-2010, 21:08
دوستانی که کتاب قرابت دکتر سبطی رو دارن
این کتابه که شبیه ادبیات نیست مخصوصا برا کنکور شاید برا دانشگاهی چیزی باشه
اصلا ربطی به کنکور نداره
کسی اینو داره؟
موضوعش یه جوریه
مگه نباید بیت رو بده و چند تا هم معنیشو بده
پس این آموزش خواندن و.... چیه؟
این کتاب آرایه کلک خوبه یا رمزینه ؟من ریاضی هستم به دردم میخوره؟ کدومشو بگیرم؟
باتشکر

Alireza SM
03-12-2010, 21:41
دوستانی که کتاب قرابت دکتر سبطی رو دارن
این کتابه که شبیه ادبیات نیست مخصوصا برا کنکور شاید برا دانشگاهی چیزی باشه
اصلا ربطی به کنکور نداره
کسی اینو داره؟
موضوعش یه جوریه
مگه نباید بیت رو بده و چند تا هم معنیشو بده
پس این آموزش خواندن و.... چیه؟
این کتاب آرایه کلک خوبه یا رمزینه ؟من ریاضی هستم به دردم میخوره؟ کدومشو بگیرم؟
باتشکر

كاملا براي كنكور مناسبه و بهترين كتاب موجود براي قرابت معنايي هست
اگه يه بار كتاب رو به طور كامل بخوني و بعدش هم كتاب هاي درسي رو بررسي كني هيچ مشكلي از بابت قرابت معنايي پيدا نميكني

fmps
03-12-2010, 21:49
دوستان درسته که کتاب های قلمچی زیاد خوب نیستن ولی این اشتباهات متداولش توپه . من که خیلی خوشم اومد .من که خیلی چیزا یاد میگیرم ازش

METACORTEX
03-12-2010, 22:03
دوستان درسته که کتاب های قلمچی زیاد خوب نیستن ولی این اشتباهات متداولش توپه . من که خیلی خوشم اومد .من که خیلی چیزا یاد میگیرم ازش
سلام
چه طوریه کتابش به درد کنکور هم میخوره یا فقط برای آزمون های قلمچی خوبه؟؟!!

fmps
03-12-2010, 22:26
سلام
کلا کتاب خوبیه.مثلا یاد میگیری تو حل تست ها به کدوم نکات توجه کنی که تو دام آموزشی نیفتی

---------- Post added at 12:26 AM ---------- Previous post was at 12:23 AM ----------

سلام
کلا کتاب خوبیه . مثلا یاد میگیری که تو حل تست ها به کدوم نکات دقت کنی که تو دام آموزشی نیفتی

ALt3rnA
03-12-2010, 22:28
کلا کتاب خوبیه.مثلا یاد میگیری تو حل تست ها به کدوم نکات توجه کنی که تو دام آموزشی نیفتی
مال هر درس جداست ؟

nafas
03-12-2010, 23:16
مال هر درس جداست ؟
نه یه کتاب همش تو هم هست !

شاید جداش باشه من یکی دارم همه درسا رو شامل میشه !

esfehanei
04-12-2010, 00:19
اگه يه بار كتاب رو به طور كامل بخوني و بعدش هم كتاب هاي درسي رو بررسي كني هيچ مشكلي از بابت قرابت معنايي پيدا نميكني

خیلی ممنون
ولی همچین یه جوریه
موضوع و فهرستشو از تو سایتش نگاه کرم
ولی خوب چون این همه طرفار اره میگیرم شروع به خوندن میکنم
از الان که سال دومم میتونم شروع کنم؟
برا آرایه چی بگیرم؟رمزینه یا کلک؟

METACORTEX
04-12-2010, 01:02
خیلی ممنون
ولی همچین یه جوریه
موضوع و فهرستشو از تو سایتش نگاه کرم
ولی خوب چون این همه طرفار اره میگیرم شروع به خوندن میکنم
از الان که سال دومم میتونم شروع کنم؟
برا آرایه چی بگیرم؟رمزینه یا کلک؟

سلام
آرایه رمزینه عالیه.

Farshid72
04-12-2010, 10:32
مخالم:41:
تو کتاب هامون سبطی که من هم دارم اومده توش زبان فارسی اضافه کرده که تعداد صفحات بره بالا.
کلک معلم (جامع کنکور ) کتاب آبی ربگی هستش.اونو من پیشنهاد می کنم.خیلی بهتره.

fmps
04-12-2010, 13:48
مال هر درس جداست ؟

نه دروس اختصاصی تو یه کتابه(عمومی نداره)

esfehanei
04-12-2010, 15:43
مخالم:41:
تو کتاب هامون سبطی که من هم دارم اومده توش زبان فارسی اضافه کرده که تعداد صفحات بره بالا.
کلک معلم (جامع کنکور ) کتاب آبی ربگی هستش.اونو من پیشنهاد می کنم.خیلی بهتره.

واقعا؟
پس اونم خوب نیست
بالاخره چی بگیرم؟

Farshid72
04-12-2010, 16:08
کلک معلم ( جامع کنکور) کتاب آبی رنگ هستش.ماله دوم سوم و پیش هستش.دقت کن اون تخصصی رو نمی گم.فقط روش نوشته باشه.کلک معلم_جامع کنکور) رنگ جلدشم آبی باشه.اون سبزه رو نگیر.

esfehanei
04-12-2010, 16:18
کلک معلم ( جامع کنکور) کتاب آبی رنگ هستش.ماله دوم سوم و پیش هستش.دقت کن اون تخصصی رو نمی گم.فقط روش نوشته باشه.کلک معلم_جامع کنکور) رنگ جلدشم آبی باشه.اون سبزه رو نگیر.

اگه پیا کرم میگیرم
برا ادبیات 2 مجموعه تست چی خوبه( آرایه و قرابت و... ) فقط برا دوم باشه

POUYOL
04-12-2010, 18:39
QUOTE=esfehanei;5668601]اگه پیا کرم میگیرم
برا ادبیات 2 مجموعه تست چی خوبه( آرایه و قرابت و... ) فقط برا دوم باشه[/QUOTE]

برای مسلط شدن کتابهای درسی ادبیات از کتابهای گاج سبز استفاده کن. مثلا هر بیت رو اومده بررسی کرده.ارایه هاشو ،معنیشو ،در بعضی جا ها مفهوم بیت و بعضی جا ها هم بعضی بیتهایی که با بیت مورد نظر قرابت دارند رو هم اورده.خودازمایی ها رو حل کرده.درسهایی هم که شعر نیستند ،و متن هستند رو هم پاراگراف پاراگراف بررسی کرده و لغت های مهم چه از لحاظ معنی و چه از لحاظ اهمیت املایی رو اورده. اخر هر درس هم تستهای کنکور سراسری و ازاد و سنجش و المپیاد ادبی رو اورده با پاسخنامه کلیدی. سوالات امتحانی رو هم اورده. قشنگ جایگزین کتاب درسیه ،شک نکن.هم گاج سبز ادبیات هم گاج سبز عربی.پس برای عربی2هم از گاج سبز استفاده کن البته برای تسلط بر روی کتاب درسی وگرنه برای عربی توصیه من ( همانطور که بت گفتم در چند صفحه قبل )کتاب عربی به زبان ساده هست.

برای قرابت هم کتاب هامون سبطی که فوق العاده ست.البته اگه از الان نخوندی هم طوری نیست ولی اگه از الان شروع کنی به خوندنش، شاید هم خیلی جاهاشو نفهمی اما حداقل چیزی که نصیبت میشه اینه که مثل من ترست از خوندن بیتهای جدید میریزه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای ارایه ها هم من کتاب کلک معلم رو دارم . بر اساس نظر دوستان این سایت خریدمش . اما راستشو بخواهی زیاد راضی نیستم.یعنی خیلی تجزیه و تحلیل نکرده خوب تو ذهنت جا بیفته .البته شاید این کتاب ارایه های کلک معلم نسبت به خیلی از کتابهای مرتبط به این موضوع بهتر باشه اما به نظر من نمیشه مسلط شد.برای همین من تصمیم گرفتم برای مسلط شدن به ارایه ها این دو کتاب رو تموم کنم :

ارایه های ادبی رمزینه + ارایه های ادبی کلک معلم + بررسی ارایه های تموم بیت های کتاب درسی 3 سال

کمکی دیگه میتونم به شما بکنم دوست عزیز؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی شما ساکن اصفهان هستید؟

Farshid72
04-12-2010, 18:59
اگه پیا کرم میگیرم
میتونید همون کلک معلم سبز رنگش رو واسه سال دوم بگیرید که با جزئیات درس هست.البته اگه آبیش باشه بهتره.

esfehanei
04-12-2010, 19:19
QUOTE=esfehanei;5668601]اگه پیا کرم میگیرم

برای مسلط شدن کتابهای درسی ادبیات از کتابهای گاج سبز استفاده کن. مثلا هر بیت رو اومده بررسی کرده.ارایه هاشو ،معنیشو ،در بعضی جا ها مفهوم بیت و بعضی جا ها هم بعضی بیتهایی که با بیت مورد نظر قرابت دارند رو هم اورده.خودازمایی ها رو حل کرده.درسهایی هم که شعر نیستند ،و متن هستند رو هم پاراگراف پاراگراف بررسی کرده و لغت های مهم چه از لحاظ معنی و چه از لحاظ اهمیت املایی رو اورده. اخر هر درس هم تستهای کنکور سراسری و ازاد و سنجش و المپیاد ادبی رو اورده با پاسخنامه کلیدی. سوالات امتحانی رو هم اورده. قشنگ جایگزین کتاب درسیه ،شک نکن.هم گاج سبز ادبیات هم گاج سبز عربی.پس برای عربی2هم از گاج سبز استفاده کن البته برای تسلط بر روی کتاب درسی وگرنه برای عربی توصیه من ( همانطور که بت گفتم در چند صفحه قبل )کتاب عربی به زبان ساده هست.

برای قرابت هم کتاب هامون سبطی که فوق العاده ست.البته اگه از الان نخوندی هم طوری نیست ولی اگه از الان شروع کنی به خوندنش، شاید هم خیلی جاهاشو نفهمی اما حداقل چیزی که نصیبت میشه اینه که مثل من ترست از خوندن بیتهای جدید میریزه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای ارایه ها هم من کتاب کلک معلم رو دارم . بر اساس نظر دوستان این سایت خریدمش . اما راستشو بخواهی زیاد راضی نیستم.یعنی خیلی تجزیه و تحلیل نکرده خوب تو ذهنت جا بیفته .البته شاید این کتاب ارایه های کلک معلم نسبت به خیلی از کتابهای مرتبط به این موضوع بهتر باشه اما به نظر من نمیشه مسلط شد.برای همین من تصمیم گرفتم برای مسلط شدن به ارایه ها این دو کتاب رو تموم کنم :

ارایه های ادبی رمزینه + ارایه های ادبی کلک معلم + بررسی ارایه های تموم بیت های کتاب درسی 3 سال

کمکی دیگه میتونم به شما بکنم دوست عزیز؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی شما ساکن اصفهان هستید؟[/QUOTE]

__________________________________________________ __________________________________________________ _

خیلی ممنون از کمکتون
من عربی به زبان ساده رو گرفتم و هر درسیکه معلممون میده رو از روش میخونم تابستون هم میخوام اگه بشه کلشو بخونم و کلا عربی رو تموم کنم
متاسفانه تنها مشکل اصلی من در حال حاضر ادبیاته
حالا من میرم اون هامون یا کلک رو میگیرم ببینم چهجوره
اون رمزینه هم همینطور ولی این برا انسانی هاس؟درسته؟
نگیرم مجبور بشم بندازم کنار؟
البته اگه هم برا انسانی ها بو مشکلی نیست اونایی که بدرد میخوره رو میخونم

من فامیلیم اصفهانیه ولی متاسفانه اصفهان نیستم و قم هستم (البته زیاد فاصله نداره یه 200کیلومتری بیشتر نیست:20: )
باز هم ممنون از شما
باتشکر

POUYOL
04-12-2010, 19:45
خیلی ممنون از کمکتون
من عربی به زبان ساده رو گرفتم و هر درسیکه معلممون میده رو از روش میخونم تابستون هم میخوام اگه بشه کلشو بخونم و کلا عربی رو تموم کنم
متاسفانه تنها مشکل اصلی من در حال حاضر ادبیاته
حالا من میرم اون هامون یا کلک رو میگیرم ببینم چهجوره
اون رمزینه هم همینطور ولی این برا انسانی هاس؟درسته؟
نگیرم مجبور بشم بندازم کنار؟
البته اگه هم برا انسانی ها بو مشکلی نیست اونایی که بدرد میخوره رو میخونم

من فامیلیم اصفهانیه ولی متاسفانه اصفهان نیستم و قم هستم (البته زیاد فاصله نداره یه 200کیلومتری بیشتر نیست:20: )
باز هم ممنون از شما
باتشکر

من هم فقط چیزیایی که به درد ما رشته ریاضی ها میخوره رو میخوام بخونم از روی رمزینه.

راستی از عربی ایاد فیلی راضی هستی؟

گفتم اگه اصفهانی هستی با هم وعده می کردیم کتاب بخریم:31:

esfehanei
04-12-2010, 19:55
من هم فقط چیزیایی که به درد ما رشته ریاضی ها میخوره رو میخوام بخونم از روی رمزینه.

راستی از عربی ایاد فیلی راضی هستی؟

گفتم اگه اصفهانی هستی با هم وعده می کردیم کتاب بخریم:31:

من زنگ زدم اون هامون و چنتا کتاب ریاضی و فیزیک بیارن این رمزینه انگار تازه اومده یا اینکه خریار نداره اونجا کمه باید خودم برم و بگردم
تو قم فقط یه پاساژ نیمه بزرگه که کتاب درسی داره تقریبا اکثر کتابها اونجا هست (البته تا کنکور بعد از کنکور دیگه هیچ چی پیدا نمیشه چون مردم قم بیشتر دوس ارن کنکور بن تا پایه علمیشون قوی بشه:31: )
برا همین بعضی اوقات بعضی کتابها ممکنه پیدا نشه

عربیه خوبه ولی فک کنم بهتر از اینم باشه
شما اگه هنوز نگرفتی برو یه چندتا دیگه هم ببین مخصوصا عربی جامع رمزینه چون ته کتاب فیزیک من یه صفحشو اوورده من خوشم اومد بازم نظر خودته البته این فیلی هم خوبه من که تا حالا همشو فهمیدم بعدا رو نمیدونم شاید سخت تر بشه
ولی بدی عربیه اینه که یه قاعده میگن 1000000تا نکته و استثنا ازش در میارن خوب یکی نیست بگه وقتی این این همه استثنا داره آخه برا چی اصلا میگی؟
ضمنا به نظر من اصلا دلیلی نداره تو این کشور عربی بخوان درس بدن
خوب اگه اینجوریه فردا بیان چینی درس بدن الکی که نیست همون اینگلیسی رو بزارن از همه بهتره

POUYOL
04-12-2010, 20:13
من زنگ زدم اون هامون و چنتا کتاب ریاضی و فیزیک بیارن این رمزینه انگار تازه اومده یا اینکه خریار نداره اونجا کمه باید خودم برم و بگردم
تو قم فقط یه پاساژ نیمه بزرگه که کتاب درسی داره تقریبا اکثر کتابها اونجا هست (البته تا کنکور بعد از کنکور دیگه هیچ چی پیدا نمیشه چون مردم قم بیشتر دوس ارن کنکور بن تا پایه علمیشون قوی بشه:31: )
برا همین بعضی اوقات بعضی کتابها ممکنه پیدا نشه

عربیه خوبه ولی فک کنم بهتر از اینم باشه
شما اگه هنوز نگرفتی برو یه چندتا دیگه هم ببین مخصوصا عربی جامع رمزینه چون ته کتاب فیزیک من یه صفحشو اوورده من خوشم اومد بازم نظر خودته البته این فیلی هم خوبه من که تا حالا همشو فهمیدم بعدا رو نمیدونم شاید سخت تر بشه
ولی بدی عربیه اینه که یه قاعده میگن 1000000تا نکته و استثنا ازش در میارن خوب یکی نیست بگه وقتی این این همه استثنا داره آخه برا چی اصلا میگی؟
ضمنا به نظر من اصلا دلیلی نداره تو این کشور عربی بخوان درس بدن
خوب اگه اینجوریه فردا بیان چینی درس بدن الکی که نیست همون اینگلیسی رو بزارن از همه بهتره

اتفاقا بر خلاف بقیه من خیلی عربیو دوست دارم . از همون اول راهنمایی شیفته ی این درس شدم . شاید به خاطر اینه که از اول راهنمایی تا سوم دبیرستان (البته به غیر از معلم اول دبیرستانون) معلمامون خوب و ته جوک و لطیفه بودند.معلم سه سال راهنماییم که واقعا باید بزارنش برای جوک. عربی راهنمایی رو خوب مسلط شدم به خاطر دبیر خوب و باحالمون . دبیر دوم و سوم دبیرستانمون هم که خیلی دوستش دارم. خیلی عالی کار می کرد و تازه علاقه ام به عربی بیشتر شد.:40:دوستام میگن یه امتیاز بزرگ من ،تسلطم روی عربیه.همش میگن همین خیلی رتبه اتو میاره بالاتو کنکور.

نترس ،اگه تلقین کنی که درس خوبیه ،این درس هرچقدر هم استثنا داشته بازهم برات شیرینه.
فقط من مشکلم تو عربی همین اعلال هاست.یه کمی میلنگم. برای همین هم پارسال که اولین امتحان قلم چی داشتیم, قرار بود از اعلال ها سوال بده ،مجبور شدم قبل ازمون چند بار قسمت اعلال عربی ایاد فیلی رو بخونم والبته خدا رو شکر تونستم 100 بزنم.:20:

عربی دو سختتره از عربی 3 به نظر من . فقط میگم عربی 3 قسمت اعلال پدر ادم رو درمیاره.:13:

---------- Post added at 08:13 PM ---------- Previous post was at 08:12 PM ----------

راستی بچه ها ،فکر کنم ساعت 8و نیم شبکه اموزش میخواد مهندس مهربان رو بیاره.:20:

omnia.2008
04-12-2010, 20:59
اقا ببخشید من دوباره این سوالو میپرسم من این کتابا رو میگم بگید خوبه یاعوضش کنم؟
فیزیک:گاچ سفید +قلمچی ابی
ریاضی:گاج سفید+قلمچی ابی
زیست:گاج سفید ...میدونم باید خیلی سبز بگیرم
شیمی:مبتکران تست+گاج سفید
زمین هیچی ندارم ولی همیشه بالای 80 میزنم بعضی وقتها هم 100
دینی:گاج سفید
ادبیات:گاج سفید واسه تست و سبز وقلمچی ابی
زبان :گاج تمرکز لغات و سفید
عربی :گاج سفید.....دچار مشکل هستم

POUYOL
04-12-2010, 21:14
اقا ببخشید من دوباره این سوالو میپرسم من این کتابا رو میگم بگید خوبه یاعوضش کنم؟

به نظرم شما پیش تجربی هستی نه سوم.اره؟
نظرات من:

برای فیزیک از فیزیک انتشارات سبز استفاده کن.و فیزیک پایه گاج سفید .فیزیک3 : انتشارات سبز یا مبتکران کمانگر
شیمی همون مبتکران تست کارت رو راه میندازه.

برای دینی شدیدا توصیه میکنم از گاج سفید پرهیز کنید. فقط وقت تلف کردنه.به نظر من همگامان دینی از همه بهتره.

ادبیات مبحثی باید بخونی :
قرابت معنایی : هامون سبطی (انتشارات دریافت)، ارایه : رمزینه ،کلک معلم تاریخ ادبیات : کلک معلم، املا و لغت کنکور: هامون سبطی (انتشارات دریافت)
+ کتابهای گاج سبز برای دوم و سوم و پیش(جهت تسلط روی کتاب درسی)

زبان : کتاب مبتکران . + درک متن به زبان ساده مبتکران

عربی : گاج سبز برای تسلط روی کتاب درسی + عربی به زبان ساده ،مولف : ایاد فیلی (مبتکران)

بقیه رو نمیدونم چون ریاضیم.

omnia.2008
04-12-2010, 21:20
به نظرم شما پیش تجربی هستی نه سوم.اره؟
نظرات من:

برای فیزیک از فیزیک انتشارات سبز استفاده کن.و فیزیک پایه گاج سفید .فیزیک3 : انتشارات سبز یا مبتکران کمانگر
شیمی همون مبتکران تست کارت رو راه میندازه.

برای دینی شدیدا توصیه میکنم از گاج سفید پرهیز کنید. فقط وقت تلف کردنه.به نظر من همگامان دینی از همه بهتره.

ادبیات مبحثی باید بخونی :
قرابت معنایی : هامون سبطی (انتشارات دریافت)، ارایه : رمزینه ،کلک معلم تاریخ ادبیات : کلک معلم، املا و لغت کنکور: هامون سبطی (انتشارات دریافت)
+ کتابهای گاج سبز برای دوم و سوم و پیش(جهت تسلط روی کتاب درسی)

زبان : کتاب مبتکران . + درک متن به زبان ساده مبتکران

عربی : گاج سبز برای تسلط روی کتاب درسی + عربی به زبان ساده ،مولف : ایاد فیلی (مبتکران)

بقیه رو نمیدونم چون ریاضیم.

بله درسته من تجربی هستم کنکورم دارم دینی همگامان درسنامش کمه؟
بعدش فکر نمیکنید اید فیلی یه خورده ترسناکه؟
خیلی زیاده
زیست خیلی سبز خوبه؟
یا همین گاج سفید
راستی دستت واقعا درد نکنه دمت گرم:46:

POUYOL
04-12-2010, 21:39
بله درسته من تجربی هستم کنکورم دارم دینی همگامان درسنامش کمه؟
بعدش فکر نمیکنید اید فیلی یه خورده ترسناکه؟
خیلی زیاده
زیست خیلی سبز خوبه؟
یا همین گاج سفید
راستی دستت واقعا درد نکنه دمت گرم:46:

زیست سبز فکر کنم بیشتر فروش بره ،فکر کنم. از کس دیگه ای باید بپرسی .
این کتاب ایاد فیلی خیلی عالیه . همه مبحث ها رو یاد می گیری شاید در حد تسلط. من که خیلی تا حالا ازش سود برده ام . در یک پست من کامل توضیح داده ام :

. درسنامه ی همگامان همون طبقه بندی کتاب درسیی ولی خیلی بهتر . جاهایی که مهمتره رو پررنگ کرده . پیام ایه ها و بعضی ابیات رو نوشته. البته نه اون پیامی که من و تو زودی میفهمم. کاملا مفهومی . در حد این که خیلی جا هامن اصلا نمی فهمم چه ربطی داره به ایه!!. تستاش خیلی خیلی مفهومتر از گاجه. از گاج فید برای دینی فورا دور شو. دینی همگامان باید حسابی رو تستاش فکر کنی تا بتونی بزنی. بعد تستهای تالیفی میایی سراغ تستهای کنکور و سنجش . اون وقت برات تستهای کنکور راحتترن.بعضی جا ها از نکات و سوالات ترکیبی استفاده کرده. مثلا پیش رو به سوم ربط داده و یه نکته یا سوال دراورده.البته نمیگم کتاب بی نقصیه و باهاش میشه دینی رو مسلط شد کاملا ولی به نظر من از کتابهای دینی دیگر بازار سرتره.پاسخ نامه اش هم کلیدیه.

---------- Post added at 09:39 PM ---------- Previous post was at 09:37 PM ----------

برای زبان مبتکران هم توضیح داده ام:

omnia.2008
04-12-2010, 22:03
زیست سبز فکر کنم بیشتر فروش بره ،فکر کنم. از کس دیگه ای باید بپرسی .
این کتاب ایاد فیلی خیلی عالیه . همه مبحث ها رو یاد می گیری شاید در حد تسلط. من که خیلی تا حالا ازش سود برده ام . در یک پست من کامل توضیح داده ام :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید. درسنامه ی همگامان همون طبقه بندی کتاب درسیی ولی خیلی بهتر . جاهایی که مهمتره رو پررنگ کرده . پیام ایه ها و بعضی ابیات رو نوشته. البته نه اون پیامی که من و تو زودی میفهمم. کاملا مفهومی . در حد این که خیلی جا هامن اصلا نمی فهمم چه ربطی داره به ایه!!. تستاش خیلی خیلی مفهومتر از گاجه. از گاج فید برای دینی فورا دور شو. دینی همگامان باید حسابی رو تستاش فکر کنی تا بتونی بزنی. بعد تستهای تالیفی میایی سراغ تستهای کنکور و سنجش . اون وقت برات تستهای کنکور راحتترن.بعضی جا ها از نکات و سوالات ترکیبی استفاده کرده. مثلا پیش رو به سوم ربط داده و یه نکته یا سوال دراورده.البته نمیگم کتاب بی نقصیه و باهاش میشه دینی رو مسلط شد کاملا ولی به نظر من از کتابهای دینی دیگر بازار سرتره.پاسخ نامه اش هم کلیدیه.

---------- Post added at 09:39 PM ---------- Previous post was at 09:37 PM ----------

برای زبان مبتکران هم توضیح داده ام:

اقا دمت گرم خیلی مردی من حتما میرم این زبانو میگیرم ولی عربی رو نمیتونم بخونم اونقدو چون وقتشو ندارم من باید زبانو خیلی قوی کنم عربیم فعلا خوبه اون کتابی که شما گفتید واقعا عالیه ولی نه واسه من چون شرایطم فرق میکنه
اقا بازم مرسی شرمندت شدیم تا بعد خدانگهدارت:46:

ساش
04-12-2010, 22:23
به نظر من دوستانی که زبانشون متوسط به بالا هستند
اصلا کتاب های اناری را نگیرند
تست های سطح یک که خیلی خیلی آسونه فقط وقت تلف کردنه
سطح دوشم بدک نیست ولی خیلی کمه

به نظر من برید تو کار کتاب هایی آزمون های جامع دارند
مثل چهل آزمون نوبل و ......

من که اناری را خریدم پشیمون شدم البته قواعدش را خوب توضیح داده

دوستان اگر کتاب هایی را که آزمون دارند و از کل کتاب های زبان سوال داده می شناسید لطفا معرفی کنید

POUYOL
04-12-2010, 23:48
اقا دمت گرم خیلی مردی من حتما میرم این زبانو میگیرم ولی عربی رو نمیتونم بخونم اونقدو چون وقتشو ندارم من باید زبانو خیلی قوی کنم عربیم فعلا خوبه اون کتابی که شما گفتید واقعا عالیه ولی نه واسه من چون شرایطم فرق میکنه
اقا بازم مرسی شرمندت شدیم تا بعد خدانگهدارت:46:

دشمنت شرمنده عزیز . در ضمن میلاد هستم شما؟.:46:

راستی یادم رفت برای زبان فارسی بگم به نظر من کتاب همگامان کتاب خوبیه . البته کتاب زبان فارسی هامون سبطی (اننتشارات دریافت) هم طرفدار زیاد داره. من که همگامان رو دارم و راضیم. البته هرکدومو که دوست داری میتونی بخری.

اگه فقط برای عربی همون عربی ایاد فیلی رو هم بخونی ،عربیت قوی میشه. گاج سبز ، اون "تجزیه و تحلیل "و "عربی را چگونه ترجمه کنیم؟ "، در اولویت بعدی باید باشه به نظر من و در کنار عربی به زبان ساده ایاد فیلی خونده بشن.

POUYOL
04-12-2010, 23:58
به نظر من دوستانی که زبانشون متوسط به بالا هستند
اصلا کتاب های اناری را نگیرند
تست های سطح یک که خیلی خیلی آسونه فقط وقت تلف کردنه
سطح دوشم بدک نیست ولی خیلی کمه

به نظر من برید تو کار کتاب هایی آزمون های جامع دارند
مثل چهل آزمون نوبل و ......

من که اناری را خریدم پشیمون شدم البته قواعدش را خوب توضیح داده

دوستان اگر کتاب هایی را که آزمون دارند و از کل کتاب های زبان سوال داده می شناسید لطفا معرفی کنید

اتفاقا به نظر من اگه کتابهای شهاب اناری رو مسلط بشی ،درصد زبانت در کنکور ،خیلی بالا میره. مگه نخوندی نوشته تستهای درجه دو مال داوطلبان کنکور زبان و کسانی که میخواهن بالای 90 بزنن.مگه مجبوری خیلی بیشتر از سطح کنکور کار کنی زبان رو؟!
قبول دارم تستهای سطح 1 ش برای کسانی که زبانشون خوبه ،اسون وشاید هم خیلی اسونه (مثلا شاید تو 100تست سطح 1ش ،یکی رو غلط بزنم) اما کنکور هم از همین ها میاد خیلی وقتا.کافیه یه نگاهی به تستهای کنکور هر درسش بندازی.

باز هم تاکید می کنم به همه : اصلا زبان رو دست کم نگیرید. این همه میرن کلاس زبان و کلاس های کنکور و این همه کتاب های انگلیسیو میخونن اما تنها یه نفر تونست در کنکور 88 زبان رو 100 بزنه.

xUltimatex
05-12-2010, 00:48
آقا واس زبان فارسی به نظر من دو جلد دکتر سبطی یکم وقت گیره! ایده ی بهتر اینکه زبان فارسی 1، 2 و 3 رو کامل تموم کنید یعنی طوری که هیچ نکته ای نمونه تو کتاب درسی و یه کتاب 5 بحث زبان فارسی (نشر الگو) هم بذارید تنگش به جرات میتونم بگم میتونید هر 5 تست رو جواب بدید. در ضمن کتاب حجیمی هم نیس زود تموم میشه و وقت میمونه واس بررسی سراسری سال های گذشته...
موفق باشید

omnia.2008
05-12-2010, 09:34
دشمنت شرمنده عزیز . در ضمن میلاد هستم شما؟.:46:

راستی یادم رفت برای زبان فارسی بگم به نظر من کتاب همگامان کتاب خوبیه . البته کتاب زبان فارسی هامون سبطی (اننتشارات دریافت) هم طرفدار زیاد داره. من که همگامان رو دارم و راضیم. البته هرکدومو که دوست داری میتونی بخری.

اگه فقط برای عربی همون عربی ایاد فیلی رو هم بخونی ،عربیت قوی میشه. گاج سبز ، اون "تجزیه و تحلیل "و "عربی را چگونه ترجمه کنیم؟ "، در اولویت بعدی باید باشه به نظر من و در کنار عربی به زبان ساده ایاد فیلی خونده بشن.
من کوچیک شما حسین هستم
دستت درد نکنه بابت جوابات دمت گرم
فعلا خدا نگهدارت:10::46:

shabeashegha
05-12-2010, 23:07
فکر کنم شما در کنار کتابای گاج کتابای دیگه هم استفاده میکنی:46:
شیمی نیازی به گاج نیست/دینی همگامان بهتره/زبان خیلی سبز یا شهاب اناری/عربی گاج سبز رو هم استفاده کن

Ali™
06-12-2010, 00:35
یه سوال از دوستان : واقعا می ارزه واسه سه سوال زبان فارسی (12%) دو کتاب رو بخونی ؟ {بخش غلط املائی رو حساب نکردم، چون اصلا به کتاب کمک آموزشی نیاز نداره ! امسال هم یه سوال شیوه بلاغی اومده بود که اونم نیازی نداشت به این چیزا ! }

omnia.2008
06-12-2010, 08:41
یه سوال از دوستان : واقعا می ارزه واسه سه سوال زبان فارسی (12%) دو کتاب رو بخونی ؟ {بخش غلط املائی رو حساب نکردم، چون اصلا به کتاب کمک آموزشی نیاز نداره ! امسال هم یه سوال شیوه بلاغی اومده بود که اونم نیازی نداشت به این چیزا ! }
اقا زبان فازسی یک دونه هست !!!!!
فقط سوم هست
راستی اره می ارزه همون 12 38% میکنه 50 خیلییی یا برای شما 88 رو میکنه 100:46:

mani geek
06-12-2010, 11:27
سلام
كسي ميدونه اين انتشارات كوله پشتي براي رياضيات پايه (رياضي 2 و حسابان) كتابي چاپ كرده يا نه؟

cgm57
06-12-2010, 13:27
سلام
كسي ميدونه اين انتشارات كوله پشتي براي رياضيات پايه (رياضي 2 و حسابان) كتابي چاپ كرده يا نه؟
یه کتاب چاپ کرده به نام ریاضیات پایه با طعم گیلاس که مهندس عباس مرادی اون رو تالیف کرده.
واقعاً هم کتاب عالی هستش من که خیلی ازش استفاده می کنم.

Alireza SM
06-12-2010, 17:56
دوستان این زیست انتشارات خیلی سبز به نظرتون یه سری مطالبش زاید نیست؟
مثلا تو بعضی درسنامه هاش اومده یه سری چیزا رو بررسی کرده که تو هیچکدام از کتاب ها نیست(دوم سوم پیش)
مثلا مولفاش با این کارشون چی رو میخوان ثابت کنن؟میخوان بگن ما خیلی باسوادیم؟
یا بعضی از تست هاش از المپیاد هم فراتر رفته : دی

بعضي هاش براي كنكور لازم نيستن ولي به فهميدن مطلب كمك ميكنن
نويسندههاش به نظر من نيازي ندارن اينكارو بكنن چون همه ميدونن كه اونها پزشك هستن و باسواد :31:

Alireza SM
06-12-2010, 18:45
خوب منی که از ریاضی پا شدم اومدم تجربی از کجا بفهمم کدومش لازمه کدومش لازم نیست؟:19:
تست های آموزشیش هم که همش تالیفیه !

پ ن:این زیست هم بدجوری داره اذیتمون میکنه.دارم کم کم به شکر خوردن میفتم که اومدم تجربی :31:

من در مورد عربي چنين نظري دارم :2:
ذيست شناسي رو هرجا مشكل داشتي اذ shabeshagega بپرص :31:

sahelgh
06-12-2010, 18:58
کسی می‌دونه این کتاب فیزیک پیش 1 خیلی سبز جلد2 کی قراره بیاد؟؟؟؟؟

omnia.2008
06-12-2010, 19:45
سلام
خوبید؟
یه سوال میشه یه کتاب زیست بهم معرفی کنی که امده باشه مطالبی رو که در یک رابطه هستن رو با هم اورده باشه و توضیح داده باشه؟

Ali™
06-12-2010, 19:54
اقا زبان فازسی یک دونه هست !!!!!
فقط سوم هست
راستی اره می ارزه همون 12 38% میکنه 50 خیلییی یا برای شما 88 رو میکنه 100:46:

از نظر وقت و ضریب اشتباه تو شمارش تکواژ و واژه ها چی، می ارزه؟ مخصوصا این که سوال های زبان فارسی چند سال گذشته هم از نظر بخش ساختمان فعل و هم از نظر شمارش تکواژ ها غیر استاندارد بودند !

به هر حال این نظر من بود ...

مثلا تو بعضی درسنامه هاش اومده یه سری چیزا رو بررسی کرده که تو هیچکدام از کتاب ها نیست(دوم سوم پیش)

من زیست سبز پیشش رو یه نگاه سریع بهش انداختم ! متاسفانه کتاب پر از شکل های الکی هست که به تفهیم مطالب نه تنها کمکی نمی کنه بلکه احساس میکنی فقط واسه افزایش حجم کتاب این عکس ها رو گذاشتند. مثلا عکس های بزرگ آلفرد والاس، داروین، کاریکاتور های الکی، استاد شهریار!، لامپری نیم صفحه ای! و خیلی موارد دیگه که یادم نمیاد ! (فقط عکس بنجامین فرانکلین، محمد حسین بنان و فیدل کاسترو رو کم داره !) این که نشد کتاب ... !

Have fun ...

lmohsen
06-12-2010, 21:09
کسی می‌دونه این کتاب فیزیک پیش 1 خیلی سبز جلد2 کی قراره بیاد؟؟؟؟؟

سلام دی ماه میاد.

سلام برادر امیر
به نظرت تو همیشه نمی نالی؟ :27:
امیر جون ببین یه بخش هایی داره که زده ترکیب بعد جلوش توضیح داده و اون موضوع رو با سال سوم و دوم وپیش ترکیب کرده .
یه بخش هایی داره که زده حاشیه که اصلا ربط به کتاب درسی نداره و برای بیشتر بدانید خودته و شاید باعث بشه بعضی چیز ها رو بتونی با خوندنش بهتر درک کنی
یه بخشی داره به نام مفهوم اون خیلی مهمه چون بعضی چیزا هست که تو کتاب درسی نمیشه درست فهمیدش و دکتر های نصری اومدن اون رو برات باز کردن تا درک کردنش برات راحت بشه.
بعضی از عکس هایی که تو کتاب هست برای بیشتر بدانید هستش در ضمن اون عکس ها باعث میشه زمانی که داری کتاب رو میخونی از صفحه های سیاه و سفیدش خسته نشی!
موفق باشی امیر جون :10:

سلام
خوبید؟
یه سوال میشه یه کتاب زیست بهم معرفی کنی که امده باشه مطالبی رو که در یک رابطه هستن رو با هم اورده باشه و توضیح داده باشه؟
انتشارات خیلی سبز زیست سال دوم و پیش یکش با درسنامه هستش که اومده ترکیب ها رو گفته و بعضی موضوعاتی که درست نمیشه درکش کرد رو باز کرده برات تا خوب بفهمیش. اما کتاب های سال سومش و پیش 2 این انتشارات درسنامه نداره.
موفق باشی

shabeashegha
07-12-2010, 10:22
کسایی که هنوز توی نظرسنجی دین و زندگی شرکت نکردن تا امشب بیشتر نیست:

omnia.2008
07-12-2010, 13:48
سلام دوستان من یه خواهش از شما دارم در مورد فیزیک
من درصدای فیزیکم همش بین 25 تا 30 هستش چی کار کنم فیزیکو بهتر بفهمم بیارمش بالای 60 کمک
یه سوال دیگه هم دارم در مورد ریاضی من الان درصدای ریاضیم بین 50 تا 60 هست راستی اینا درصدای قلمچیم هست چی کار کنم چه جوری بخونم که بیاد بالای 80؟
خیلی نوکرم مرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی فیزیک پیشو از رمزینه میخونم چون مولفش پیش معلمم بود
خوبه؟

METACORTEX
07-12-2010, 15:44
سلام دوستان من یه خواهش از شما دارم در مورد فیزیک
من درصدای فیزیکم همش بین 25 تا 30 هستش چی کار کنم فیزیکو بهتر بفهمم بیارمش بالای 60 کمک
یه سوال دیگه هم دارم در مورد ریاضی من الان درصدای ریاضیم بین 50 تا 60 هست راستی اینا درصدای قلمچیم هست چی کار کنم چه جوری بخونم که بیاد بالای 80؟
خیلی نوکرم مرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی فیزیک پیشو از رمزینه میخونم چون مولفش پیش معلمم بود
خوبه؟

سلام داداش
ونکاله معلمتون بوده.ایول کاشکی ما هم از این معلم ها داشتیم.
من کل معلم فیزیکامون باطل بودند:41:.سوال کنکور میدند تبخال میزدند.:41:
من کل پایه و پیش رو از رو رمزینه می خونم.عالیه کتابهاش ترکونده.اگه ونکاله رو دیدی ازطرف من ازش تشکر کن!!:27:
ببین من کار خیلی خاصی نمیکنم.
اول رمزینه رو کامل میخونم(شخم میزینم.)بعد کتاب درسی تمام تمرینات و فعالیت . آزمایش و... همه رو کامل میخونم.بعد هم تست گاج.
تو کنکور 89 هم که میدونی خیلی سخت بود من 39 زدم تو گزبنه 2 هم حدود 60-70 می زنم.
چون تجربی هستی در مورد راضی تجربی چیزی نمیدونم.
ولی حتما کتاب درسی رو بخون.

omnia.2008
07-12-2010, 16:38
سلام داداش
ونکاله معلمتون بوده.ایول کاشکی ما هم از این معلم ها داشتیم.
من کل معلم فیزیکامون باطل بودند:41:.سوال کنکور میدند تبخال میزدند.:41:
من کل پایه و پیش رو از رو رمزینه می خونم.عالیه کتابهاش ترکونده.اگه ونکاله رو دیدی ازطرف من ازش تشکر کن!!:27:
ببین من کار خیلی خاصی نمیکنم.
اول رمزینه رو کامل میخونم(شخم میزینم.)بعد کتاب درسی تمام تمرینات و فعالیت . آزمایش و... همه رو کامل میخونم.بعد هم تست گاج.
تو کنکور 89 هم که میدونی خیلی سخت بود من 39 زدم تو گزبنه 2 هم حدود 60-70 می زنم.
چون تجربی هستی در مورد راضی تجربی چیزی نمیدونم.
ولی حتما کتاب درسی رو بخون.
سلام دستت درد نکنه
اره ونکاله معلمم بود البته پارسال که پیش بودم الان که دیگه پشت کنکوریم:19::19::19:
دستت درد نکنه بابت راهنمایی راستی از برنامه هم عکس گرفتم واست اپش میکنم:46:

shah abas
07-12-2010, 17:14
کتاب فیزیک که روون توضیح داده باشه و ساده برای پیش؟ تست هاش اصلا مهم نیست. برای نصف پیش ۱ خیلی سبز مصلایی دارم ولی خب نصف دیگش نیومده هنوز. این اندیشه سازان ساده توضیح داده ؟ (اگه گیر بیارم)

reza-atom
07-12-2010, 21:03
کتاب فیزیک که روون توضیح داده باشه و ساده برای پیش؟ تست هاش اصلا مهم نیست. برای نصف پیش ۱ خیلی سبز مصلایی دارم ولی خب نصف دیگش نیومده هنوز. این اندیشه سازان ساده توضیح داده ؟ (اگه گیر بیارم)

نصف دیگش رو هم جلد 2 انتشارات فار رو بیگیر !

gigilly
08-12-2010, 23:20
سلام
میخواستم بدونم دینی همگامان بهتره یا دینی میکرو گاج ؟ ممنون

METACORTEX
09-12-2010, 12:38
سلام

سلام
100 درصد همگامان بهتره.شک نکن.

alphacino
09-12-2010, 12:40
سلام

هنوز جوهر نظر سنجي ديني خشك نشده! :31:
ولي همگامانو كه بخوني هيچ سوالي تو كنكور نيست كه از پسش برنياي. % 100 تضميني :31:

POUYOL
09-12-2010, 21:27
من هم دین و زندگی همگامان رو پیشنهاد میکنم. خیلی مفهومیه و به نظر من از کتاب های کمک اموزشی دیگه موجود در بازار سرتره.فکر کنم .
گاج سفید دینی که واقعا جون میده برای وقت تلف کردن. خیلی سطحش پایینه.

esfehanei
09-12-2010, 22:05
من امروز رفتم این آرایه رمزینه رو گرفتم واقعا عالیه
به دوستان دیگه ای هم که تو آرایه یه کم مشکل دارن توصیه میکنم اگه هنوز کتابی نگرفتن اونو حتما بگیرن یا حداقل یه نگاهی بش بندازن من که شدیدا راضیم
یه چند تا استعاره و جناس و.... رو مشکل اشتم که تو این کتابه عالی توضیح داده
کتاب دکتر سبطی رو هم گرفتم اونم خوبه ولی هنوز اونو ندیدم
__________________________________________________ _________
همچنین کتاب فیزیک خوشخوان رو گرفتم واقعا نمیدونم یا بقیه اینو ندیدن یا اسمشو تاحالا نشنیدن
آخر فیزیکه دیگه فک کنم هر کی اینو بخونه راحت بش دکترای فیزیکو میدن
دوستان کنکوری سعی کنن این کتابهای فیزیک خوشخوان رو بخونن من که برا فیزیک2 گرفتم خیلی خوبه فقط قبلش ببینید کتابو بعد بخرید چون ممکنه بعدا بگید سخته و.... برای این فیزیک 2 که خیلی فرمول ها و حرف های خارج از کتاب داشت و منم که میمیرم برای خارج از کتاب :31: اصلا من کتابو نمیخونم فقط مسائل خارج از کتابو حل میکنم:5:
و در آخر یه سوال
برای شکایت و یا انتقاد از انتشارات خیلی سبز چی باید بکنم؟
من دیروز زنگ زدم چندتا کتاب با پیک برام بیارن یکیش همین کتاب ریاضی2 خیلی سبز بود متاسفانه این کتاب تو قم شدیدا کمه و دوتم گشته بود و پیا نکرده بود این فروشنده هم به زور یه دونه پیا کرده بود ولی وقتی دیدم کلا از این انتشاراته بدم اومد
بدترین کتابی بود که تو عمرم دیده بودم
صفحه هاش خراب و چنگ زده و انگار تو چاپخونش داشتن دعوا میکردن کاغذارو سمت هم پرت کردن اونوقت شده این
صفحه هاش درسته و درست هم چاپ شده ولی کاغذاشو انگار از تو زباله دونی خیابون وردوشتن
خلاصه خیلی ناراحت شدم هیچ انتشاراتی رو من تاحالا ندیدم که کتاباش اینجوری باشه
حداقل یکی یا دوصفحه نه اینکه از 300صفحه 290تاش خراب باشه
خیلی ناراحت شدم
اگه کسی میدونه به کی باید بگم بگه تا من برم اطلاع بدم
باتشکر

M A M M U T
09-12-2010, 22:46
برای این فیزیک 2 که خیلی فرمول ها و حرف های خارج از کتاب داشت و منم که میمیرم برای خارج از کتاب :31: اصلا من کتابو نمیخونم فقط مسائل خارج از کتابو حل میکنم:5:
و در آخر یه سوال
برای شکایت و یا انتقاد از انتشارات خیلی سبز چی باید بکنم؟

باتشکر
فیزیک دو رو مفهومی یاد بگیرید خیلی بهتره تا فرمولی.
درمورد سوال دو هم بگم که اولا شکایت در این مورد معنا نداره.چون شما خودت رفتی کتاب رو خریدی.
در ضمن تو این مملکت یه نفر یه نفر دیگه رو میکشه اون وقت یکی دیگه رو جاش اعدام میکنن.شما میخوای از چی شکایت کنی؟:دی

esfehanei
10-12-2010, 00:38
فیزیک دو رو مفهومی یاد بگیرید خیلی بهتره تا فرمولی.
درمورد سوال دو هم بگم که اولا شکایت در این مورد معنا نداره.چون شما خودت رفتی کتاب رو خریدی.
در ضمن تو این مملکت یه نفر یه نفر دیگه رو میکشه اون وقت یکی دیگه رو جاش اعدام میکنن.شما میخوای از چی شکایت کنی؟:دی

خوم رفتم کتابو گفتم؟
من که گفتم زنگ زدم و خودم نرفتم
ضمنا اون کسی که کار صحافی رو اره مگه کوره و نمیبینه؟ وقتی میبینه کاغذا اینجورین چرا اینا رو اصلا صحافی میکنه؟

M A M M U T
10-12-2010, 00:48
خوم رفتم کتابو گفتم؟
من که گفتم زنگ زدم و خودم نرفتم
ضمنا اون کسی که کار صحافی رو اره مگه کوره و نمیبینه؟ وقتی میبینه کاغذا اینجورین چرا اینا رو اصلا صحافی میکنه؟
چه فرقی داره.بلاخره کتاب رو شما سفارش دادی.اون هم در جوابتون میگه اصلا میخواستی که نخری همینی که هست:دی
بیخیال تو فکرش نرو.بشین درست رو بخون.میتونی خیلی دوستانه بهشون ایمیل بدی و از شون بخوای که کیفیت چاپشون رو بهتر کنن.همین!:دی

sh.k.sh
10-12-2010, 07:20
سلام
من هم کتاب همگامان رو توصیه می کنم البته اول یه دور کتاب درسی رو بخون و بعد بیا سراغ همگامان.

ساش
10-12-2010, 12:25
من هم کتاب همگامان رو توصیه می کنم البته اول یه دور کتاب درسی رو بخون و بعد بیا سراغ همگامان.

من خیلی سبز رو پیشنهاد می کنم
ولی قبلش کتاب درسی را اینقدر بخونید تا حفظ شید و بعد از زدن تست هم دوباره برید رو کتاب انقدر بخونید تا دیونه بشید البته نه یه شبه ها

esfehanei
10-12-2010, 13:10
چه فرقی داره.بلاخره کتاب رو شما سفارش دادی.اون هم در جوابتون میگه اصلا میخواستی که نخری همینی که هست:دی
بیخیال تو فکرش نرو.بشین درست رو بخون.میتونی خیلی دوستانه بهشون ایمیل بدی و از شون بخوای که کیفیت چاپشون رو بهتر کنن.همین!:دی

خوب منم همین کارو میخوام بکنم دیگه
نمیخوام که ببرمشون دادگاه
ولی خیلی کتاب افتضاحیه اگه میتونستم یه عکس ازش میگرفتم میزاشتم

hjoooker
10-12-2010, 20:08
سلام دوستان عزیز!من یه پشت ککوری هستم که بنا به دلایلی تصمیم گرفتم تازه درس به خونم هرچی هم سال های قبل خوندم از یادم رفته میخوام شما کمکم کنید بهترین کتاب های کمک اموزشی با توضیحات روان و بهترین کتاب های تست بازار رو بهم بگید![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خیلی خیلی فوری به کمکتون نیازمندم

EngineeR EhsaN
10-12-2010, 21:39
هنوز جوهر نظر سنجي ديني خشك نشده! :31:
ولي همگامانو كه بخوني هيچ سوالي تو كنكور نيست كه از پسش برنياي. % 100 تضميني :31:

من كه همگامان رو اصلا توصيه نميكنم طوري مطالبو پيچونده و پر حجم كرده كه آدم قاطي ميكنه و نميدونه چي به چيه ، البته اينم بگم اگه بتوني روش وقت بزاري و عميق بخوني كتاب خوبيه ولي كو وقت ؟!؟!؟!

بچه ها به جز گاج سبز چه كتاب خوب ديگه اي واسه ادبيات داريم؟
برا امتحانات بسته افزايش معدل گلبرگ خوبه؟ يا براي هر درس كتاب جداگونه بگيريم؟

M A M M U T
10-12-2010, 22:02
بچه ها به جز گاج سبز چه كتاب خوب ديگه اي واسه ادبيات داريم؟

من شنیدم که قرابت معنایی خیلی سبز فوق العاده س.کلک معلم هم هست اما تقریبا همون گاجه.

Rhodes
10-12-2010, 23:45
دوستان من برای دینی تب کنکور کلک معم رو معرفی میکنم.اولش که میخوای بخونی هیچ چی نمیفهمی.چون جمله بندی نداره.از بس هم از کلمه های قلمبه سلمبه استفاده کرده حالتون بد میشه.ولی یه چند وقت که بخونیدش نتیجه شو میبیبنید.عالیه.
برای دیفرانسیل هم که هیچ چیز بهتراز رمزینه نیست.تالیف مهندس مهربان.همین که شنبه ها میاد توی برنامه فرصب برابر.

دوستان فقط بگید من گسسته چی بخونم؟
خوشخوا.انرژی اتمی گرفتم جالب نیست.میخوام قسمت نظریه اعداد و احتمالش قوی باشه.
ممنون.

shah abas
10-12-2010, 23:51
برای گسسته من فار دارم. به نظرم خوبه.

Ali™
11-12-2010, 00:33
دوستان کنکوری سعی کنن این کتابهای فیزیک خوشخوان رو بخونن من که برا فیزیک2 گرفتم خیلی خوبه فقط قبلش ببینید کتابو بعد بخرید چون ممکنه بعدا بگید سخته و.... برای این فیزیک 2 که خیلی فرمول ها و حرف های خارج از کتاب داشت و منم که میمیرم برای خارج از کتاب :31: اصلا من کتابو نمیخونم فقط مسائل خارج از کتابو حل میکنم:5:

پیشنهاد : یاد گرفتن مطالبی که واسه کنکور نمیاد، نوعی وقت تلف کردنه ! راستی سعی کن درسا رو فرمولی حفظ نکنی چون سرجلسه یادت میره ! ( البته فیزیک خوشخوان سطحش خیلی بالاست و وقت گیر ! و نفس گیر ! ... )
به نظرم اگه فیزیک پایه گاج تستای مسخره رو حذف میکرد، خیلی کتاب خوبی میشه ! :21:

=============
راستی بین زبان خارجه خیلی سبز و مبتکران کدومشون Reading های بیش تری داره و بهتر توضیح داده ؟ ترجیحا تست لغت سخت تو کدوم بیش تره ؟

راستی End Reading خیلی سبز پشیزی نمی ارزه از خریدن آن جدا خودداری فرمایید !

what about the new edition of Gaj's Theology ؟

EngineeR EhsaN
11-12-2010, 14:47
از كدوم سايت ميشه كتاب ديفرانسيل رمزينه رو خريد ، من كه كل شهر رو بهم زدم نتونستم پيداش كنم!

راستي پايش هم مثل ديفرانسيلش خوبه؟

shabeashegha
11-12-2010, 18:02
پیشنهاد : یاد گرفتن مطالبی که واسه کنکور نمیاد، نوعی وقت تلف کردنه ! راستی سعی کن درسا رو فرمولی حفظ نکنی چون سرجلسه یادت میره ! ( البته فیزیک خوشخوان سطحش خیلی بالاست و وقت گیر ! و نفس گیر ! ... )
به نظرم اگه فیزیک پایه گاج تستای مسخره رو حذف میکرد، خیلی کتاب خوبی میشه ! :21:

=============
راستی بین زبان خارجه خیلی سبز و مبتکران کدومشون Reading های بیش تری داره و بهتر توضیح داده ؟ ترجیحا تست لغت سخت تو کدوم بیش تره ؟

راستی End Reading خیلی سبز پشیزی نمی ارزه از خریدن آن جدا خودداری فرمایید !

what about the new edition of Gaj's Theology ؟
من هر دورو داشتم بنظرم خیلی سبز ریدینگهاش بیشتره . البته اگه ریدینگ میخواین کتاب ریدینگ شهاب اناری رو بگیرین فوق العاده ست واقعا کتاب خوبیه . بازم شما یه نگاهی بهش بنداز شاید نپسندیدی

POUYOL
11-12-2010, 18:13
برای ریدینگ کتاب درک متن به زبان ساده از دکتر شهاب اناری رو من هم توصیه می کنم.

End Reading خیلی سبز رو پارسال که سوم بودم نصف بیشترشو خوندم،به ریدینگ مبتکران تالیف دکتر شهاب اناری نمیرسه.

Ali™
11-12-2010, 19:45
من هر دورو داشتم بنظرم خیلی سبز ریدینگهاش بیشتره . البته اگه ریدینگ میخواین کتاب ریدینگ شهاب اناری رو بگیرین فوق العاده ست واقعا کتاب خوبیه . بازم شما یه نگاهی بهش بنداز شاید نپسندیدی

برای ریدینگ کتاب درک متن به زبان ساده از دکتر شهاب اناری رو من هم توصیه می کنم.

End Reading خیلی سبز رو پارسال که سوم بودم نصف بیشترشو خوندم،به ریدینگ مبتکران تالیف دکتر شهاب اناری نمیرسه.

مثلا خود همین End Reading اومده گفته که بدون دانستن معنی بعضی لغات یه ریدینگ رو بخونی ! خب این درسته ! ولی وقتی یه ریدینگ پر از کلمات جدید هست مطمئنا باید دایره لغات بالایی رو داشته باشی تا بتونی به اون متن پاسخ بدی.
+
تو جواب هاشم چیز خاصی نگفته ! مستقیم رفته انگشت گذاشته روی جواب سوال ! خب شما 10 دقیقه به من وقت بده، می تونم یه ریدینگ رو کامل بخونم و تمام سوالاش رو پاسخ بدم و واسش یه پاسخ تشریحی هم بنویسم؛ در صورتی که چنین فرصتی رو سر جلسه نمیشه به دست آورد.

حالا این "درک مطلب به زبان ساده" چطوره ؟ از نظر حجم، توضیحات و سطح ریدینگ ها ؟

در ضمن کسی دین و زندگی راه اندیشه رو داره ؟ سطح سوالاش مثل کنکوره ؟ (میگم ما هم بدجور چسبیدیم به این درسای عمومی ! )

Alireza SM
11-12-2010, 20:09
مثلا خود همین End Reading اومده گفته که بدون دانستن معنی بعضی لغات یه ریدینگ رو بخونی ! خب این درسته ! ولی وقتی یه ریدینگ پر از کلمات جدید هست مطمئنا باید دایره لغات بالایی رو داشته باشی تا بتونی به اون متن پاسخ بدی.

تا حالا سابقه نداشته توي كنكور ريدينگي بدن كه پر از كلمات جديد باشه ! هيچوقت هم نميدن

كتاب مبتكران هست نوشته دكتر انار شهابي ؛ البته به نظرمن بهتره زبان سال پيش دانشگاهي مبتكران رو بگيري كه هم اين درك متن رو به طور كامل و تكه تكه توش آورده به همراه يه فيلم DVD آموزش مهارت هاي ريدينگ

EngineeR EhsaN
11-12-2010, 22:25
از كدوم سايت ميشه كتاب ديفرانسيل رمزينه رو خريد ، من كه كل شهر رو بهم زدم نتونستم پيداش كنم!

راستي پايش هم مثل ديفرانسيلش خوبه؟

اگه از بحث ريدينگ تموم شديد به سوال ما هم يه جوابي بديد:19:

shabeashegha
11-12-2010, 23:04
+
تو جواب هاشم چیز خاصی نگفته ! مستقیم رفته انگشت گذاشته روی جواب سوال ! خب شما 10 دقیقه به من وقت بده، می تونم یه ریدینگ رو کامل بخونم و تمام سوالاش رو پاسخ بدم و واسش یه پاسخ تشریحی هم بنویسم؛ در صورتی که چنین فرصتی رو سر جلسه نمیشه به دست آورد.

در ضمن کسی دین و زندگی راه اندیشه رو داره ؟ سطح سوالاش مثل کنکوره ؟ (میگم ما هم بدجور چسبیدیم به این درسای عمومی ! )
خوب منم این کتابه انده ریدینگ رو داشتم همچین مشکلی داشتم ولی وقتی کتاب ریدینگ شهاب اناری اومد واقعا لذت بردم. میدونی خوبیش به اینه که توی ریدینگایی که داده اومده توضیح خوب داده توی پاسخنامش. بعدشم مثلا برای این حالت (ریدینگ با لغات خارج از کتاب) گفته هر پاراگراف رو جدا جدا بخونیم و از روی موضوع هر پاراگراف سعی کنیم حدس بزنیم اون کلمه چی میتونه باشه و بدون ترس به حدسمون اعتماد کنیم. من این شیوه رو امتحان کردم خداییش جواب میده از دوتا ریدینگ کنکور 89 من هم هردوشو رسیدم بخونم هم اغلب سوالاشو با اطمینان جواب دادم(زبانم شد 72 درصد)

jekob
11-12-2010, 23:16
اگه از بحث ريدينگ تموم شديد به سوال ما هم يه جوابي بديد:19:

برو سایتش شماره تلفنشو بردار زنگ بزن شماره حساب میده پول رو که ریختی با پست پیشتاز 2 روزه میفرسته منم گرفتم

jekob
11-12-2010, 23:24
سلام من پشت کنکوری هستم ولی برنامه مینویسم کم میارم مثلا"
دیف 10 واحد2 ساعته
پایه 4واحد 1.5 ساعته
فیزیک 8 واحد 3ساعته
شیمی 8واحد 2ساعته
امار 4واحد1.5ساعته
تحلیلی 4واحد 2ساعته
ادبیات10واحد1.5 ساعته
دینی6واحد1.5 ساعته
عربی 4واحد1.5
زبان 12واحد 45 دقیقه
براساس ازمون 3 دی نوشتم امروزم نخوندم از یکشنبه میخونم فقط بگید چیکار کنم این واحدا کم شن تو رو خدا کمکم کنید میخوام این ازمون بترکونماااااااااااااااااا اااااا ساعتایی که نوشتم زیاده....

Jimbelexo
11-12-2010, 23:43
سلام
من کتاب خیلی سبز فیزیک پیش دانشگاهی رو دارم .... همون که عکس مرد عنکبوتی روشه ..... این کتاب فقط فصل 1 و 2 رو داره ..... برای فصل 3 و 4 پیش دانشگاهی 1 خیلی سبز کتاب نداره؟؟؟؟ یا اومده فصل 3 و4 پیش1 دو با پیش 2 یکجا آوورده؟؟؟؟؟؟؟

shah abas
11-12-2010, 23:46
دوستانی که دیف رمزینه (کتاب کلاس-مهربان) دارند:
می تونید از صفحه ۳۳۵ اش (روش دوم در مجانب مایل) یه عکس بندازید؟ (این کتاب من مشکل چاپی داره این صفحه٬ پیوستگی چاپ شده)

Ali™
12-12-2010, 00:28
خوب منم این کتابه انده ریدینگ رو داشتم همچین مشکلی داشتم ولی وقتی کتاب ریدینگ شهاب اناری اومد واقعا لذت بردم. میدونی خوبیش به اینه که توی ریدینگایی که داده اومده توضیح خوب داده توی پاسخنامش. بعدشم مثلا برای این حالت (ریدینگ با لغات خارج از کتاب) گفته هر پاراگراف رو جدا جدا بخونیم و از روی موضوع هر پاراگراف سعی کنیم حدس بزنیم اون کلمه چی میتونه باشه و بدون ترس به حدسمون اعتماد کنیم. من این شیوه رو امتحان کردم خداییش جواب میده از دوتا ریدینگ کنکور 89 من هم هردوشو رسیدم بخونم هم اغلب سوالاشو با اطمینان جواب دادم(زبانم شد 72 درصد)

من خودم زیاد تست Vocab مشکل ندارم، ولی به نظرتون این کتاب پیش تک جلدی شهاب اناری می تونه "درک مطلب به زبان ساده" رو پوشش بده یا نه ؟ (چون حداقل میشه در این صورت از تست هاش هم استفاده کرد ! )
[ البته به نظر خودم وقتی کسی درک مطلبش قوی باشه تست های Vocab واسش خیلی آسون میشه ! ]

Grammer هم که خیلی ساده است ! مثلا تست سراسری ریاضی پارسال :

We can enjoy exercising .... we are young or old

به نظرم گزینه های رو هم نمیداد مشخص بود که باید Wheter رو گذاشت اون تو !

با سپاس ...

alphacino
12-12-2010, 04:52

حتما يه حكمتي توش هست كه گزينه هارو ميدند وگرنه اگه اين سوال تستي نبود كه نمرشو نميگرفتي:31:

Ali™
12-12-2010, 18:07
حتما يه حكمتي توش هست كه گزينه هارو ميدند وگرنه اگه اين سوال تستي نبود كه نمرشو نميگرفتي:31:

به این خاطر میگم که گزینه های یک سوال حداقل باید باعث شک داوطلب بشه. (مخصوصا تو چنین دروسی ... ! ) ولی این که مثل روز عیان است و پیدا !

ALt3rnA
12-12-2010, 18:37
مشعلیانه ؟
سوالای مشعلیان عالیه !

M . Sayid
12-12-2010, 18:39
دیف 10 واحد2 ساعته
پایه 4واحد 1.5 ساعته
فیزیک 8 واحد 3ساعته
شیمی 8واحد 2ساعته
امار 4واحد1.5ساعته
تحلیلی 4واحد 2ساعته
ادبیات10واحد1.5 ساعته
دینی6واحد1.5 ساعته
عربی 4واحد1.5
زبان 12واحد 45 دقیقه
براساس ازمون 3 دی نوشتم امروزم نخوندم از یکشنبه میخونم فقط بگید چیکار کنم این واحدا کم شن تو رو خدا کمکم کنید میخوام این ازمون بترکونماااااااااااااااااا اااااا ساعتایی که نوشتم زیاده....

خودتو در قید و بند نذار برنامه روزانه شاید جواب بده ولی اینجوری خودتو در یک حصار زمانی میذاری و کم کم زده میشی !!

E m i l y
12-12-2010, 20:02
اتفاقا به نظر من خیلی خوبه و خودم هم مطابق برنامه ریزی پیش میرم .
سعی کن همیشه برای روز بعد برنامه ریزی داشته باشی و بنویسی حتما .

Ali™
12-12-2010, 23:38
مشعلیانه ؟
سوالای مشعلیان عالیه !

آره فک کنم. من امروز دیدمش زیاد خوشم نیومد. به جاش از دین و زندگی قلم چی (چاپ جدید، رنگی، قیمت ~ 11 تومن) بیش تر لذت بردم !

shabeashegha
13-12-2010, 00:12
من خودم زیاد تست Vocab مشکل ندارم، ولی به نظرتون این کتاب پیش تک جلدی شهاب اناری می تونه "درک مطلب به زبان ساده" رو پوشش بده یا نه ؟ (چون حداقل میشه در این صورت از تست هاش هم استفاده کرد ! )
[ البته به نظر خودم وقتی کسی درک مطلبش قوی باشه تست های Vocab واسش خیلی آسون میشه ! ]

با سپاس ...

طبیعتا جواب منفیه چون توی کتاب پیش نیومده اونقدر تخصصی راجبه ریدینگ صحبت کنه ولی اگه مشکل ریدینگ نداری همون کتاب پیش شهاب اناری کفایت میکنه
البته این تست سراسری تجربی هم بود انگار (شایدم مال آزاد بود مغز من خط رو خط شده!:27:) ولی سوال سخت گرامر هم داشت. بی بهره نذاشته بودن بچه هارو:31:

ALt3rnA
13-12-2010, 00:15
دیف 10 واحد2 ساعته
پایه 4واحد 1.5 ساعته
فیزیک 8 واحد 3ساعته
شیمی 8واحد 2ساعته
امار 4واحد1.5ساعته
تحلیلی 4واحد 2ساعته
ادبیات10واحد1.5 ساعته
دینی6واحد1.5 ساعته
عربی 4واحد1.5
زبان 12واحد 45 دقیقه
سلام عزیز
بهترین کار رو میکنی !
فقط چند تا تجربه دارم من بت میگم سعی کن عمل کنی !
اول اینکه سعی کن دفتر قلمچی رو پر کنی ! هر هفته برنامت رو اصلاح کن تا یه درسو عقب نیوفتی یه درسو جلو
دوم اینکه کاری ندارم برنامه ی کارات رو تو دفتر مینویسی یا تو ذهنت یا رو دیوار ! :دی سعی کن فقط ننویسی مثلا 2 ساعت شیمی ! بنویسی مثلا شیمی 1 ساعت مرور درس 2 + 1 ساعت تست !
اینجوری خیلی نتیجش بهتره ! انگیزت هم بیشتر میشه چون میدونی قراره چیکار کنی از قبل ! و نمیری فقط یه کتاب باز کنی تا سریع اون 2 ساعت تموم شه

در آخر هم اینکه برای اینکه تعیین کنی تو هر هفته چند ساعت بخونی حواست باشه ممکنه دیفرانسیل مثلا 10 ساعت بخونی و بالای 70 شی ولی عربی با 20 ساعت بشی 50 درصد ! به حرف مشاورا که میگن همه درسای عمومی رو بزارید بعد از عید گوش نکن ! نسبت 60 به 40 هم خوب نیست حتی ! همه رو جوری بخون که درصدات در یک سطح باشن

ParadoxPatriot
13-12-2010, 00:53
هر تصمیمی گرفتی و برنامه ای ریختی فقط بهش عمل کن
و البته جوری هدف گذاری کن که ممکن باشه.
مثلا ممکنه یکی بتونه 16 ساعت در روز درس بخونه اما یک نفر
بیشتر از 8 ساعت کشش نداشته باشه.
پس هدف گذاری ممکن و بعد عمل به آن
یعنی جوری نباشه که مدام از برنامه عقب بیفتی و هی برنامه ریزی کنی
که این مساله آفت بزرگی است و تمرکزت رو به هم می زنه

Ali™
13-12-2010, 10:50
طبیعتا جواب منفیه چون توی کتاب پیش نیومده اونقدر تخصصی راجبه ریدینگ صحبت کنه ولی اگه مشکل ریدینگ نداری همون کتاب پیش شهاب اناری کفایت میکنه
البته این تست سراسری تجربی هم بود انگار (شایدم مال آزاد بود مغز من خط رو خط شده!:27:) ولی سوال سخت گرامر هم داشت. بی بهره نذاشته بودن بچه هارو:31:

آقا ممنون ! پس من همین درک مطلب به زبان ساده رو می گیرم. تست و گرامر رو از رو همون گاج سفید می زنم. !

[در مورد اون سوال بگم که البته ! همیشه وجود Or بین دو کلمه نشانه بودن Wheter نیست (:21:) و این رو دبیر زبان خارجه مون واسه امتحان آورد و منم اشتباه زدم، چون Wheter خیلی قشتگ باهاش جور میشد :31: پس حواستون باشه شما اشتباه نکنید ! :46: ]

shabeashegha
13-12-2010, 17:33
بچه ها نظرسنجی درس ادبیات در حال انجامه:

alphacino
13-12-2010, 19:58
[در مورد اون سوال بگم که البته ! همیشه وجود Or بین دو کلمه نشانه بودن Wheter نیست (:21:) و این رو دبیر زبان خارجه مون واسه امتحان آورد و منم اشتباه زدم، چون Wheter خیلی قشتگ باهاش جور میشد :31: پس حواستون باشه شما اشتباه نکنید ! :46: ]
ديدي گفتم ديدي ديدي
كيه؟ كيــــــــه؟ كيـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــه ؟

با ما كل نكن:31: من پيش بينيام هميشه درست از اب در اومده :27:

Alireza SM
13-12-2010, 20:26

حتي اگه كسي مشكل ريدينگ داشته باشه هم كتاب انار شهابي كفايت ميكنه چون امسال همه مطالب كتاب درك مطلب رو آورده تو كتاب پيش توضيح داده + DVD درك مطلب هم فوق العاده كمك ميكنه :31:

princeofpersia_7
13-12-2010, 22:50
بچه ها هرکی این کتاب دین و زندگی جامع گاج رو داره بیاد اینجا بگه که به نظرش چه جوریه.. سطحش برای کنکور مناسبه؟

omnia.2008
13-12-2010, 23:09
بچه ها هرکی این کتاب دین و زندگی جامع گاج رو داره بیاد اینجا بگه که به نظرش چه جوریه.. سطحش برای کنکور مناسبه؟
دوست عزیز من که از روش میخونم خوبه درصدام هم تو قلمچی بین 86 تا 100 هست ولی یه خورده زیاده ولی باید برای مرورش ایات و نکات گاج رو هم داشته باشی:46:

Ali™
13-12-2010, 23:45

واسه سوال های مفهومی کنکور زیاد به درد نمیخوره ! از همه تستاش همون چند تا آزمون سراسری که آخر کتاب گذاشته به درد میخوره ! به نظر کتاب رو دقیق بشینی بخونی به نفعت هست تا تست های گاج رو بزنی !

ديدي گفتم ديدي ديدي
كيه؟ كيــــــــه؟ كيـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــه ؟

با ما كل نكن:31: من پيش بينيام هميشه درست از اب در اومده :27:

دلم نیومد بزنم زیرش ! :31:

حتي اگه كسي مشكل ريدينگ داشته باشه هم كتاب انار شهابي كفايت ميكنه چون امسال همه مطالب كتاب درك مطلب رو آورده تو كتاب پيش توضيح داده + DVD درك مطلب هم فوق العاده كمك ميكنه :31:

مطمئنی ؟ این دوست ما چیزه دیگه گفت !

mostafa_360
14-12-2010, 00:08

اصلآ سمت گاج نرو.دین و زندگی فقط انتشارات همگامان تالیف علیرضا دلشاد.(درسنامه ی جامع و بسیار مفهومی+یه عالمه تست پدر و مادر دار) البته یه خورده حجیمه اما ارزششو داره.پشیمون نمی شی.

mostafa_360
14-12-2010, 00:17
آقا ممنون ! پس من همین درک مطلب به زبان ساده رو می گیرم. تست و گرامر رو از رو همون گاج سفید می زنم. !

نه نه نه اصلآ برای زدن تست زبان سراغ گاج سفید نرو که یکی از ضعیف ترین کتاب ها در زمینه ی تست هستش.بهترین گزینه برای شما تهیه کردن کتاب سه جلدی زبان سال سوم و پیش 1و2 به همراه ریدینگ به زبان ساده تالیف دکتر اناری از انتشارات مبتکران هستش.این رو هم بگم که زبان درس بسیار فراریه و باید هر چند وقت یکبار دوره کنی.برای لغات هم به نظر من کامل ترین کتاب لغات زبان انگلیسی کنکور کتاب لغات زبان از انتشارات خیلی سبز هستش(حرف نداره)

Ali™
14-12-2010, 11:16
نه نه نه اصلآ برای زدن تست زبان سراغ گاج سفید نرو که یکی از ضعیف ترین کتاب ها در زمینه ی تست هستش.بهترین گزینه برای شما تهیه کردن کتاب سه جلدی زبان سال سوم و پیش 1و2 به همراه ریدینگ به زبان ساده تالیف دکتر اناری از انتشارات مبتکران هستش.این رو هم بگم که زبان درس بسیار فراریه و باید هر چند وقت یکبار دوره کنی.برای لغات هم به نظر من کامل ترین کتاب لغات زبان انگلیسی کنکور کتاب لغات زبان از انتشارات خیلی سبز هستش(حرف نداره)

آخه کتاب زیاد خوب تو زمینه تست زبان پیدا نمیشه ! کتابی که بشه واقعا رو تست هاش فک کرد. این کتاب تک جلدی مبتکران رو هم هنوز ندیدم ! از لحاظ لغت زیاد مشکل ندارم چون دایره لغاتم خیلی زیاده ! (504 رو هم حفظم :21: )

ولی این زبان خارجه خیلی سبز رو مدتی دستم بود ! به نظرتون در مقایسه با مبتکران چطوره ؟! ( تست سخت تر ! )

Haniiii
14-12-2010, 14:18
تست دیفرانسیل (2) چی موجود هست ؟! ...

لطفا علاوه بر نظرتون راجع به مورد مناسب ... مواردی که تو بازار موجود هست رو هم بگین !!!

ساش
14-12-2010, 14:18
آخه کتاب زیاد خوب تو زمینه تست زبان پیدا نمیشه ! کتابی که بشه واقعا رو تست هاش فک کرد. این کتاب تک جلدی مبتکران رو هم هنوز ندیدم ! از لحاظ لغت زیاد مشکل ندارم چون دایره لغاتم خیلی زیاده ! (504 رو هم حفظم :21: )

ولی این زبان خارجه خیلی سبز رو مدتی دستم بود ! به نظرتون در مقایسه با مبتکران چطوره ؟! ( تست سخت تر ! )

شما که دایر لغاتت خوبه

به نظر من ( چون منم تقریبا همینجورم ) فقط تست های دوره ای را کار کنید
مثل 40 کنکور نوبل و گنجینه ی آزمون های مبتکران

من که اناری را خریدم پشیمونم حداقل از بابت لغاتش فقط اون 14 یا 15 تا تست های سطح دومش خوبه

lmohsen
14-12-2010, 14:49
سلام
دوستان کتاب دینی و زندگی گاج اگه اشتباه نکنم باز تالیف شده و جلدشم تغییر کرده.

AB
14-12-2010, 14:55
سلام

دوستان کسی در مورد تغییرات کتب درسی اطلاعی داره؟(پیش 86-87 سوم 85-86 دوم 84-85)

EngineeR EhsaN
14-12-2010, 15:24

من كه بين كتاباي زبان انگليسي كتاب خيلي سبز رو بيشتر از همه پسنديدم مخصوصا آموزش قواعد + تستاي خيلي سخت Vocab ! البته منظورم اون كتاب بزرگه سفيد رنگه نه اون يكي لاغره!!!!

الان منتظرم يه كتاب براي ريدينگ پيدا كنم كه ظاهرا دوستان كتاب اناري رو بيشتر توصيه ميكنن

MMM52
14-12-2010, 16:16
من كه بين كتاباي زبان انگليسي كتاب خيلي سبز رو بيشتر از همه پسنديدم مخصوصا آموزش قواعد + تستاي خيلي سخت Vocab ! البته منظورم اون كتاب بزرگه سفيد رنگه نه اون يكي لاغره!!!!

الان منتظرم يه كتاب براي ريدينگ پيدا كنم كه ظاهرا دوستان كتاب اناري رو بيشتر توصيه ميكنن
آره منم شنيدم كتاب درك مطلب اناري از بقيه بهتره!!!!!!!
ولي براي غير از ريدينگ هم تعريف اناري بيشتره!!!!!!!

alphacino
14-12-2010, 16:48
نوشته شده توسط Ali™ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دلم نیومد بزنم زیرش ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دست گلت درد نكه! :31:
بچه ها من اين كتاب تست شيمي پيش 1 بهمن بازرگاني رو دارم ويرايش قبليه. ويرايش جديدش تقريبا 100 صفحه اضافه شده حالا لازمه برم اونو بگيرم
تغييراتش شامل درسنامه ميشه يا نه فقط تستاي تاليفيش بيشتر شده؟

lmohsen
14-12-2010, 16:57
دست گلت درد نكه! :31:
بچه ها من اين كتاب تست شيمي پيش 1 بهمن بازرگاني رو دارم ويرايش قبليه. ويرايش جديدش تقريبا 100 صفحه اضافه شده حالا لازمه برم اونو بگيرم
تغييراتش شامل درسنامه ميشه يا نه فقط تستاي تاليفيش بيشتر شده؟
چاپ 89 بعضی جاهاش درسنامه اضافه شده

POUYOL
14-12-2010, 20:22
اصلآ سمت گاج نرو.دین و زندگی فقط انتشارات همگامان تالیف علیرضا دلشاد.(درسنامه ی جامع و بسیار مفهومی+یه عالمه تست پدر و مادر دار) البته یه خورده حجیمه اما ارزششو داره.پشیمون نمی شی.

تایید میشه.:10: دین و زندگی کنکور»»»»»»» دین و زندگی همگامان.

برای زبان هم من تمام کتابهای شهاب اناری رو غیر از گنجینه اش رو دارم. چون میخوام کنکور زبان هم بدم. کتاب گرامرشو که خوندم واقعا دارای نکات جالبی بود و بیشتر این کتاب به درد داوطلبان کنکور زبان میخوره. کتاب زبان 3 شو هم تموم کردم پارسال و به نظر من بهترین کتاب برای زبان3 هست.پیش مبتکران هم بیش از 120 صفحه شو خوندم و راضیم ازش . البته تستهای اموزشیش برای اونایی که پایه زبانشون قویه اسونه اما تستهای سطح دومش واقعا با ارزشن و هرکسی نمیتونه از پسشون بربیاد مگر اونایی که یا داوطلب کنکور زبان اند یا اونایی که به دنبال درصد بالای90 در کنکور هستند.(طبق گفته ی مولفان کتاب) . بیشترین چیزی که منو خوشحال میکنه این کتاب ،اینه که معانی دوم و ضمنی و اصطلاحات و ترکیب های رایج لغات هر درسو اورده و در بعضی تستاش مخصوصا تستهای سطح دوم از اصطلاحات دیگه هم که مربوط به لغات همون درسه تست اورده.دی وی دی که با کتاب به شما داده میشه هم مفیده و شهاب اناری مهارتهای ریدینگ خوانی رو توضیح میده با مثال.

کتاب زبان تخصصیشو هم نصفشو خوندم . چون واقعا میخوام برای کنکور زبان اماده باشم.
کتاب ریدینگ شهاب اناری که حدودا 220 صفحه است به نظر من بهترین کتاب برای ریدینگه.

کتاب انده ریدینگ انتشارات سبز رو هم پارسال داشتم میخوندم ،زیاد جالب نبود و راضی نبودم ازش.البته نه اینکه کار داوطلبا رو راه نندازه اما به ریدینگ دکتر شهاب اناری نمی رسه.:20:

Ali™
14-12-2010, 23:03
همه این تاپیک رو کردیم زبان خارجه ! در کل درس های عمومی رو اگه همه رو 75% بزنم کافیه ! زبان هم تا جایی که من دیدم تست های Vocab و گرامر اصلا سخت نمیاد !

مثال : سراسری تجربی 89 :

The windows were ... all nights because of the wind
1- Relaxing(!) / 2- suffering(!) / 3-wrestling(!) / 4-rattling

فک کنم سخت ترین تست امسال این باشه : (Blame چیزی تو مایه های سرزنش کردن ! )

I .. think she should blamed for the difficulties she had been having
1-personally/2-powerfully/3-artificially(!)/4-economically

یا تست گرامر همون سال :

The little boy was ... tired that he fell asleep during the lesson
1-so/2-too(!)/3-very(!)/4-such

به همین خاطر هست که من می گم گاج سفید هم کفایت می کنه ! البته من این تست های رو به صورت Random انتخاب کردم ! و فقط میخوام بگم تو زبان باید رو 15 سوال Cloze test و Reading بیش تر کار کرد.

jekob
15-12-2010, 00:02
اگه کسی کتاب کلاس رمزینه داره میتونه دومین تست صفحه 194 رو کامل توضیح بده؟!!!

shighili
15-12-2010, 18:32
سلام من تازه وارد شدم.کلی از مطالب صفحه های قبل استفاده کردم تا حدی که تشویق شدم منم عضو بشم.به خصوص معرفی کتابایی که تا حالا فقط اسم اونها رو شنیده بودمtanx

جواد داودي
16-12-2010, 18:45
بچه ها يه سول فني و حياتي
آقا من ميخواستم بدونم شما براي هندسه تحليلي يه كتاب خوب و توپ به من معرفي مي كنيد

phoenix.
16-12-2010, 19:12
آقا من ميخواستم بدونم شما براي هندسه تحليلي يه كتاب خوب و توپ به من معرفي مي كنيد
گاج سبز & فار:10:

alitorres77
16-12-2010, 20:48
سلام دوستان. کتاب عربی میشناسین که فقط تجزیه و ترکیب یاد داده باشه

EngineeR EhsaN
17-12-2010, 12:25

گاج سبز براي اموزش + تست انرژي اتمي

POUYOL
17-12-2010, 13:41
سلام دوستان. کتاب عربی میشناسین که فقط تجزیه و ترکیب یاد داده باشه

سلام بارسایی عزیز:10:

تجزیه و ترکیب عربی

تعداد صفحه: 240
نشر: اندیشه فائق

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این کتاب فکر کنم خوب باشه و من هم ازش استفاده می کنم. البته برای تسلط روی کتاب درسی باید از گاج سبز استفاده کنی.این کتاب تجزیه وقتی واقعا سودمنده که قواعد عربی کنکور رو خوب خونده باشی. برای قواعد عربی هم از کتاب عربی به زبان ساده از ایاد فیلی رو استفاده کن.

B L A S T E R
17-12-2010, 13:47
سلام !
بچه ها من کتاب قرابت معنایی دکتر سبطی رو گرفتم بعد دیدم حجمش خیلی زیاده !
اول اینکه ارزش خوندن داره ؟
دوم اینکه از الان شروم کنم بخونمش تموم میشه اصلا ؟ :دی
کسی خونده اینجا ببینه چجوریه ؟

POUYOL
17-12-2010, 15:45
سلام !
دوم اینکه از الان شروم کنم بخونمش تموم میشه اصلا ؟ :دی

به نظر من و خیلی های دیگه این کتاب بهترین کتاب کمک اموزشی برای مبحث قرابت معناییه.
خیلی عالیه به نظر من و روون توضیح داده:11:
من که اینقدر از این تستهای قرابت میترسیدم واقعا ترسم ریخته و با جرات و البته با درک ادبی بیشتری سراغ تستها میرم.

Haniiii
17-12-2010, 17:56

لطفا علاوه بر نظرتون راجع به مورد مناسب ... مواردی که تو بازار موجود هست رو هم بگین !!!
کسی نظری نداره ؟!

sina_oonline
17-12-2010, 20:54
سلام !
دوم اینکه از الان شروم کنم بخونمش تموم میشه اصلا ؟

نیازی نیست برا قرابت همه تستا رو بزنی از هر مبحث یه چند تا تا جایی که وقت اجازه میده بزن..قرابتای کنکورای از 84 به بعد هم خیلی منبع مناسبین((داخل و خارج کشور))

B L A S T E R
17-12-2010, 21:18
به نظرتون امسال تست رمزینه دیفرانسیل 2ـش میاد ؟

ساش
17-12-2010, 21:30
درود

دوستان برای املای کنکور ، باید کتاب کمک آموزشی بخونیم یا همون لغات آخر کتاب را و تست ها ی سال گذشته ؟؟
چه کتابی خوبه ؟؟

برای آرایه ها چی ؟؟ اصلا می شه آرایه های کنکور که یهو 5 تا آرایه از یه بیت می خواد را زد ؟؟

ممنون

TopGear
17-12-2010, 22:27
سلام
من پشت کنکورم و شرایطم یجوریه که نمیتونم بیرون کلاس برم تقریباً هم مطالب یادم رفته برای درسهای ریاضیات پایه و دیفرانسیل و انتگرال و فیزیک پایه و پیش بهترین کتاب آموزشی که خوب یاد بده، این که کتابهایی که معرفی میکنید تست های کنکور رو هم همراهش داره؟

lmohsen
17-12-2010, 22:38
درود

دوستان برای املای کنکور ، باید کتاب کمک آموزشی بخونیم یا همون لغات آخر کتاب را و تست ها ی سال گذشته ؟؟
چه کتابی خوبه ؟؟

برای آرایه ها چی ؟؟ اصلا می شه آرایه های کنکور که یهو 5 تا آرایه از یه بیت می خواد را زد ؟؟

ممنون
سلام
حتما کتاب املا و واژگان ازمون سراسری دکتر هامون سبطی نشر دریافت رو بگیر هم اموزش هستش و هم تست.
ارایه های ادبی برای اموزش کتاب کلک معلم خوبه اما تست کم داره برای تست هم ارایه های ادبی انرژی اتمی
کتاب ارایه های ادبی دیگه ای هم هست مثل تخته سیاه و رمزینه برای ارایه های ادبی بهترین کار اینه که کتاب های بازار رو خودت یه ورق بزنی ببینی کدوم بهتره برات.
موفق باشی

alisun
17-12-2010, 23:15
آقایون محترم کتاب آموزش توپ برای حسابان جدید میخاستم؟

shighili
17-12-2010, 23:50
درود

چه کتابی خوبه ؟؟

ممنون
برای املا از کتاب نشر دریافت استفاده کن.اصولی تر از بقیه کتابهای املا کار کرده.اگر دنبال تستهای ترکیبی آرایه هستی فقط رمزینه بگیر بخش آخرش این نوع تستها رو با پاسخ تحلیلی آورده .البته من از طریق بچه های اینجا با کتاب آرایه رمزینه آشنا شدم .کلک و الگو خیلی از این کتاب فاصله دارن. میتونی فایلش رو از سایت رمزینه دانلود کنی

maziarb
18-12-2010, 02:37
سلام لطفا چند تا متاب مفهومی واسه درسهای عمومی در سراسری معرفی کنید چون همش مفهومیه تو کنکور سراسری ، واسه فارسی زبان دینی،
اگه تو بقیه درسها هم تجربه دارید بگید مثلا گسسته!

maziarb
18-12-2010, 02:38
سلام لطفا چند تا متاب مفهومی واسه درسهای عمومی در سراسری معرفی کنید چون همش مفهومیه تو کنکور سراسری ، واسه فارسی زبان دینی،

omnia.2008
19-12-2010, 17:44
سلام دوستان یه کتاب عالی هم در درسنامه هم در تست برای فیزیک پیش معرفی میکنید؟

POUYOL
19-12-2010, 19:45
سلام
حتما کتاب املا و واژگان ازمون سراسری دکتر هامون سبطی نشر دریافت رو بگیر هم اموزش هستش و هم تست.
ارایه های ادبی برای اموزش کتاب کلک معلم خوبه اما تست کم داره برای تست هم ارایه های ادبی انرژی اتمی
کتاب ارایه های ادبی دیگه ای هم هست مثل تخته سیاه و رمزینه برای ارایه های ادبی بهترین کار اینه که کتاب های بازار رو خودت یه ورق بزنی ببینی کدوم بهتره برات.
موفق باشی

املا و لغت هامون سبطی خیلی خوبه و واقعا برای داوطلبان کنکور مفیده .
برای ارایه ها از کتاب ارایه های رمزینه استفاده کن ولی بخش های مربوط به رشته انسانی هاشو نخون.:46:

alisun
19-12-2010, 22:28
سلام لطفا کتاب عالی هم در درسنامه هم در تست برای شیمی3 پیش معرفی کنید؟

MMM52
20-12-2010, 09:30
خب من میگم:
ادبیات: گاج سبز و خیلی سبز
زبان فارسی:خیلی سبز
عربی:ایاد فیلی-سفید گاج
زبان:مبتکران دکتر اناری
دینی:میگن همگامان ولی خیلی سبز و گاج سفید هم خوبن!!!!!!

omnia.2008
20-12-2010, 11:05
سلام لطفا کتاب عالی هم در درسنامه هم در تست برای شیمی3 پیش معرفی کنید؟
فقط مبتکران تست که هم درسنامه توپ داره هم تست:46:

alliniran
20-12-2010, 12:34
سلام
من دی امتحان حسابان دارم و نیاز به یک فقره نمره 7 !
میخواستم بدونم کدوم فصل ها از حسابان قدیم حذف شده و کلا چند نمره میشه از حسابان قدیم آورد
خواهشا کمک

M A M M U T
20-12-2010, 14:57
کتاب های پیشنهادی من:
ادبیات:گاج سبز-خیلی سبز
زبان فارسی:میگن تخته سیاه خوبه.من نداشتم.
دینی:الگو-مشعلیان(بهم پیشنهاد کردن)
زبان:اطلاعی ندارم
شیمی:مبتکران(به نظرم هم آموزش و هم تست.چون تستش آموزش هم داره اما پراکندس)
عربی:گاج سبز برای ترجمه و تجزیه تحلیل خیلی خوبه اما به تسلط نمیرسی.بیشتر برای کسایی خوبه که مدرسه هم میرن(سال سوم به پایین)-ایاد فیلی شنیدم خیلی عالیه.فوت و فن هم ظاهرا خوبه.خودت برو ببین کدومش خوبه.:31:

Alireza SM
20-12-2010, 15:25
سلام
من دی امتحان حسابان دارم و نیاز به یک فقره نمره 7 !
میخواستم بدونم کدوم فصل ها از حسابان قدیم حذف شده و کلا چند نمره میشه از حسابان قدیم آورد
خواهشا کمک
منم دقيقا همينطور هستم :31:
اينا رو بخوني بالاي 14 ميگيري :

تابع + تصاعد رياضي 2 + قضيه هاي حد + قضيه هاي مشتق

alliniran
20-12-2010, 15:56
منم دقيقا همينطور هستم :31:
اينا رو بخوني بالاي 14 ميگيري :

تابع + تصاعد رياضي 2 + قضيه هاي حد + قضيه هاي مشتق
ممنون
چه فصلهایی از حسابان قدیم حذف شده؟
و داوطلبین آزاد که مال سالهای قبل هستند و اون کتاب را خوندند هم باید دیماه این کتاب جدید را امتحان بدند؟
ممنون

lmohsen
20-12-2010, 17:30
قدرت منتشر شد
نویسنده : خیلی سبز- ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸٩

از خیلی قبل‌ترها همه روانشناس‌ها و فراروانشاس‌ها می‌گفتند که باید محتوای ذهنتان مثبت و شاد باشد. روانشناس‌ها می‌گفتند این‌کار باعث افزایش طول عمر، درآمد و موفقیت شما می‌شود چون در این حالت مغزتان بهترکار می‌کند. فراروانشناس‌ها می‌گفتند که محتوای ذهن ما سرنوشت ما را تعیین می‌کند. وقایع زندگی ما شانسی و اتفاقی نیستند بلکه محتوای ذهن ما باعث رخ دادن وقایع خاصی در زندگی ما می‌شود. در واقع این همان ایده‌ی فکر باعث ایجاد می‌شود! است. خانم راندا برن روی این ایده‌ی فراروانشناسی تمرکز کرد و آن را به صورت راز! ارائه کرد(فیلم و کتاب راز) و راز این بود که ما محتوای مغزمان را به خودمان جذب می‌کنیم(قانون جذب) اگر شادیم، شادی را جذب می‌کنیم اگر غمگینیم اتفاقی برایمان می‌افتد که غمگین بمانیم و ....
کتاب و فیلم راز در جهان و ایران با استقبال فوق‌العاده‌ای مواجه شد. کتاب قدرت، کتاب دوم خانم برن است(بعد از راز).
خیلی سبز این کتاب را با ترجمه‌ای روان در ۱۸۵ صفحه و با قیمت ۴۵۰۰تومان منتشر کرده است.
با تلفن ۶۶۹۶۲۴۲۹- ۰۲۱- تماس بگیرید و این کتاب را از طریق پیک یا پست دریافت کنید

omnia.2008
20-12-2010, 19:45
سلام دوستان یه کتاب عالی هم در درسنامه هم در تست برای فیزیک پیش معرفی میکنید؟
دوستان لطفا جواب منو بدین نیاز دارم من از رمزینه میخونم یکی بهتر میخوام چون رمزینه درسنامه هاش خیلی زیاده!!!!

lmohsen
20-12-2010, 23:15
دوستان لطفا جواب منو بدین نیاز دارم من از رمزینه میخونم یکی بهتر میخوام چون رمزینه درسنامه هاش خیلی زیاده!!!!
سلام.
کتاب فیزیک پیش اندیشه سازان قدیم که مبتکران تا 85 تجدید چاپش میکرده دست دومش اگه گیرت بیاد خیلی عالیه هم از نظر درسنامه و هم تست .
کتاب فیزیک پیش 1 خیلی سبز تالیف احمد مصلایی جلد یکش اومده هم درسنامش خوبه و هم تست جلد دومش هم دی ماه میاد .

omnia.2008
21-12-2010, 21:12
سلام.
کتاب فیزیک پیش اندیشه سازان قدیم که مبتکران تا 85 تجدید چاپش میکرده دست دومش اگه گیرت بیاد خیلی عالیه هم از نظر درسنامه و هم تست .
کتاب فیزیک پیش 1 خیلی سبز تالیف احمد مصلایی جلد یکش اومده هم درسنامش خوبه و هم تست جلد دومش هم دی ماه میاد .
دمت گرم..........
یلداتم مبارک

omnia.2008
21-12-2010, 21:30
راستی یه سوال به نظرت فیزیک پ 1 خیلی سبز از پ 1 رمزینه بهتره؟؟؟؟

lmohsen
22-12-2010, 00:32
راستی یه سوال به نظرت فیزیک پ 1 خیلی سبز از پ 1 رمزینه بهتره؟؟؟؟
ممنون
یلدای شما هم مبارک
فیزیک رمزینه رو ندیدم اما فیزیک پیش 1 خیلی سبز تالیف مصلایی کتاب خیلی خوبیه فیزیک اندیشه سازان هم همینطور
مصلایی یکی از مولفای فیزیک اندیشه سازان قدیم هم هست.

omnia.2008
22-12-2010, 13:52
ممنون
یلدای شما هم مبارک
فیزیک رمزینه رو ندیدم اما فیزیک پیش 1 خیلی سبز تالیف مصلایی کتاب خیلی خوبیه فیزیک اندیشه سازان هم همینطور
مصلایی یکی از مولفای فیزیک اندیشه سازان قدیم هم هست.
یعنی به نظرتون میتونم با این روش پ 1 فیزیک درصدش بالای 80 بیاد؟

lmohsen
22-12-2010, 17:35
یعنی به نظرتون میتونم با این روش پ 1 فیزیک درصدش بالای 80 بیاد؟
ببین کسی نمیتونه بگه 100% میتونی بالای 80 بزنی . همه چی به خودت بستگی داره و روش مطالعه ات
اگه دقت کرده باشی بعضی وقت ها که حواست کاملا جمع هست و سرحالی تست های خیلی سختی که فکرشم نمی کنی حل میکنی اما بعضی وقت ها هست تست هایی رو حتی ساده نمیتونی درست حل کنی و همینطوری پیش میری و در اخر هم میبینی چیزه زیادی از اون موضوع و تست هاش نفهمیدی!!!!
این چیزایی که میگم برای خودم هم پیش اومده.
پس سعی کن همه ی درسات رو زمانی بخونی و حل کنی که کاملا حواست جمع هست و سرحالی نه اینکه زمانی که خسته ای به زور بخوای یه مطلبی رو بخونی اخرم چیز زیادی یاد نگیری.
هر درسی رو خوندی 5-10 min بشین تو ذهنت مرور کن چیزایی رو که خوندی این کار باعث میشه بعضی چیزا خیلی خوب تو ذهنت همون موقع تثبیت بشه که خیلی میتونه کمکت کنه زمان جمعبندی و رفع اشکال.
موفق باشی:10:

omnia.2008
22-12-2010, 17:39
مرسی دمت گرم

Studious
23-12-2010, 01:26
سلام بچه ها !
من رشته ریاضی و کنکوریم مثه خیلی از شما ها !!
از این کتابایی که می گم اگه خوبن تایید کنین اگه مشکل دارن خوبشو بگین بگیرم :
ریاضی : دیفرانسیل ده استاد - دیفرانسیل و ریاضی پایه اندیشه فائق - دیفراتسیل خوشخوان-حسابان ده استاد
هندسه :هندسه 1و2 خیلی سبز (کم حجم و مقوی !) - هندسه تحلیلی ده استاد
فیزیک : فیزیک پایه گاج (یه خوبترشو سراغ دارین بگین !) فیزیک پیش 1و2 گاج(سفید ) -پیش 1و2 خوشخوان -پیش 1و2 نوبل
شیمی :مبتکران پیش 1و2 (چاپ 86)
ادبیات : ادبیات پیش و پایه گاج (سفید )
عربی : فوت و فن خیلی سبز - عربی کنکو گاج (سفید )
دین و زندگی : دین و زندگی خیلی سبز (همون که عکس پروانه داره !!)- آیات و روایات نشر الگو
زبان : فولم هیچی نمی خونم ولی استادی پیش 1و2 رو دارم دیگه هیچی !

خوب نظرتون چیه حتما لطف کنین کامل برام جواب بدین آخه می خوام مطمئن شم !!!
ضمنا واسه همه کنکوریاش آرزوی پشتکار زیاد و موفقیت دارم !

The master
23-12-2010, 16:18
سلام
یه کتاب برای آرایه می خوام؟؟؟
رمزینه خوب هست؟؟؟خوب توضیح داده؟؟؟

دیف2 رمزینه نیومد؟؟؟

POUYOL
23-12-2010, 21:48
خب من میگم:
ادبیات: گاج سبز و خیلی سبز
زبان فارسی:خیلی سبز
عربی:ایاد فیلی-سفید گاج
زبان:مبتکران دکتر اناری
دینی:میگن همگامان ولی خیلی سبز و گاج سفید هم خوبن!!!!!!

دینی و زندگی همگامان
از دینی گاج سفید خیلی سریع دوری کنید. این 100بار!!!!!:13:

alonedelone
23-12-2010, 22:06
سلام بچه ها !
ریاضی : دیفرانسیل ده استاد - دیفرانسیل و ریاضی پایه اندیشه فائق - دیفراتسیل خوشخوان-حسابان ده استاد
فیزیک : فیزیک پایه گاج (یه خوبترشو سراغ دارین بگین !) فیزیک پیش 1و2 گاج(سفید ) -پیش 1و2 خوشخوان -پیش 1و2 نوبل

ليست ديفرانسيلت عاليه ولي اگه خيلي شلاقي تست ميزني ديف نشر الگو و تست رمزينه هم بگير
اگر هم احساس ميكني وقت كم مياري بزني همونايي كه داري عاليه

فيزيك پايه:نشر الگو(پايه) ،خوشخوان (پايه)،فيزيك 3 مبتكران (دكتر فرين كمانگر )،فيزيك 3 مرآت
با اينا ميتوني پايرو بتركوني
ولي برو نگاه كن ببين با كدومش حال ميكني

فيزيك پيش:نشر الگو هم چيز جالبيه

هندسه 1و2:فرهاد ابولقاسمي (مبتكران) كتاب باحاليه:5:

به اميد روزي كه از سر جلسه آزمون شنگول (:8:) بيان بيرون

lmohsen
24-12-2010, 06:31
سلام دوستان
به زودی نظرسنجی ادبیات تموم میشه و طی تصمیمی که گرفته شده نظر سنجی بعدی درس زبان انگلیسی هستش!
این لیست انتشارات هایی هست که قراره گذاشته بشه...
اگه چیزی جا مونده بگید اضافه کنیم در غیر این صورت همین لیست رو میذاریم!

مبتکران
خیلی سبز
گاج
کانون فرهنگی آموزش
نشر الگو
سازمان سنجش
همگامان
رمزینه
مرآت
کلک معلم

ممنون :11:
سلام
امیر جون تخته سیاه و شبقره رو اضافه کنین

:19: دوستان کسی از سینا(shabeashegha) خبری نداره؟ پیداش نیست! گوشیش هم نمیگیره!!!!!!!!!!!!!

دینی و زندگی همگامان
از دینی گاج سفید خیلی سریع دوری کنید. این 100بار!!!!!:13:

تایید میشه البته همون گاج سفید .
که دیگه چاپ نمیشه اگه اشتباه نکنم . این کتاب باز تالیف شده و جلدشم توسیه من کتابش رو دیدم کاملا با اون کتاب دینی سفید متفاوته.
البته به کسی نمیگم بگیر و یا نگیر چون درست نگاهش نکردم و نمیدونم سطح تستاش چطوره . حجمشم فکر کنم 2 برابر شده. مولفشم 2 نفر دیگن اگه اشتباه نکنم. قیمتشم : 13500
تو سایت گاج هم معرفی شده.

سلام بچه ها !
شیمی :مبتکران پیش 1و2 (چاپ 86)
ادبیات : ادبیات پیش و پایه گاج (سفید )
عربی : فوت و فن خیلی سبز - عربی کنکو گاج (سفید )
دین و زندگی : دین و زندگی خیلی سبز (همون که عکس پروانه داره !!)- آیات و روایات نشر الگو
زبان : فولم هیچی نمی خونم ولی استادی پیش 1و2 رو دارم دیگه هیچی !

خوب نظرتون چیه حتما لطف کنین کامل برام جواب بدین آخه می خوام مطمئن شم !!!
ضمنا واسه همه کنکوریاش آرزوی پشتکار زیاد و موفقیت دارم !

چیزایی رو که میدونم:
هندسه :هندسه 1و2 خیلی سبز (کم حجم و مقوی ) <------- این کتاب بیشتر نکاته! کتاب هندسه ابولقاسمی کتاب خوبیه کتاب هندسه پایه نشر دریافت هم کتاب خوبی باید باشه چون ابولقاسمی ویراستارشه.

فیزیک : فیزیک پایه 1 و 2 تک جلدی اندیشه سازان اگه گیرت بیاد از انرژِی اتمی خیلی بهتره به هزارو یک دلیل! چندتاشو میگم: فیزیک اندیشه سازان اومده تمامی تست هارو هم فرمولی حل کرده و هم مفهومی اما انرژی اتمی بیشتر فرمولی کار کرده همون تست هارو! انرژی اتمی خیلی از تست های قدیمی رو تالیفی بنام خودش کرده! اندیشه سازان درسنامه ی واقعا مفهومی داره اما انرژی اتمی خلاصه نکات داره.
از هر لحاض توصیه میشه اندیشه سازان پایه 1 و 2 دبیرستان تک جلدیش رو بگیرین و تست های سنجش و سراسری و ازاد اون سال به بعد که دیگه اندیشه سازان چاپ نمیشده رو از روی انرژِی اتمی و یا هر کتابی که داره بخونید.
فیزیک 3 خیلی سبز تالیف مصلایی و فیزیک 3 مبتکران تالیف کمانگر واقعا کتاب های خوبی هستن
فیزیک پیش 1 و 2اندیشه سازان که مبتکران تا 85 چاپش کرده کتاب خیلی خوبیه کتاب فیزیک پیش 1 خیلی سبز تالیف احمد مصلایی هم کتاب خیلی خوبیه(مصلایی یکی از مولفای فیزیک اندیشه سازان قدیم هستش)

شیمی :تمام سال ها مبتکران

ادبیات : ادبیات پیش و پایه گاج (سفید ) کتاب خوبیه اما ادبیات خیلی سبز خیلی بهتره و کلا توصیه میشه مبحثی بخونید. کتاب زبان فارسی 2 جلدی نشر دریافت تالیف دکتر هامون سبطی واقعا کتاب خوبیه مفهومی یاد میده و تست هم داره

عربی : فوت و فن خیلی سبز - عربی کنکو گاج (سفید ) خوبه

دین و زندگی : دین و زندگی خیلی سبز (همون که عکس پروانه داره !!)- آیات و روایات نشر الگو خوبه

زبان : بهتره حداقل پیش دانشگاهی(سال چهارم) تک جلدی دکتر شهاب اناری و درک متن به زبان ساده همین مولف رو بگیری

موفق باشی

سلام
یه کتاب برای آرایه می خوام؟؟؟
رمزینه خوب هست؟؟؟خوب توضیح داده؟؟؟

دیف2 رمزینه نیومد؟؟؟

کلک معلم اموزشش خوبه
از رمزینه هم بعضی از بچه های فروم تعریف میکردن

POUYOL
24-12-2010, 12:43
سلام
امیر جون تخته سیاه و شبقره رو اضافه کنین

:19: دوستان کسی از سینا(shabeashegha) خبری نداره؟ پیداش نیست! گوشیش هم نمیگیره!!!!!!!!!!!!!

تایید میشه البته همون گاج سفید .
که دیگه چاپ نمیشه اگه اشتباه نکنم . این کتاب باز تالیف شده و جلدشم توسیه من کتابش رو دیدم کاملا با اون کتاب دینی سفید متفاوته.
البته به کسی نمیگم بگیر و یا نگیر چون درست نگاهش نکردم و نمیدونم سطح تستاش چطوره . حجمشم فکر کنم 2 برابر شده. مولفشم 2 نفر دیگن اگه اشتباه نکنم. قیمتشم : 13500
تو سایت گاج هم معرفی شده.

چیزایی رو که میدونم:
هندسه :هندسه 1و2 خیلی سبز (کم حجم و مقوی ) <------- این کتاب بیشتر نکاته! کتاب هندسه ابولقاسمی کتاب خوبیه کتاب هندسه پایه نشر دریافت هم کتاب خوبی باید باشه چون ابولقاسمی ویراستارشه.

فیزیک : فیزیک پایه 1 و 2 تک جلدی اندیشه سازان اگه گیرت بیاد از انرژِی اتمی خیلی بهتره به هزارو یک دلیل! چندتاشو میگم: فیزیک اندیشه سازان اومده تمامی تست هارو هم فرمولی حل کرده و هم مفهومی اما انرژی اتمی بیشتر فرمولی کار کرده همون تست هارو! انرژی اتمی خیلی از تست های قدیمی رو تالیفی بنام خودش کرده! اندیشه سازان درسنامه ی واقعا مفهومی داره اما انرژی اتمی خلاصه نکات داره.
از هر لحاض توصیه میشه اندیشه سازان پایه 1 و 2 دبیرستان تک جلدیش رو بگیرین و تست های سنجش و سراسری و ازاد اون سال به بعد که دیگه اندیشه سازان چاپ نمیشده رو از روی انرژِی اتمی و یا هر کتابی که داره بخونید.
فیزیک 3 خیلی سبز تالیف مصلایی و فیزیک 3 مبتکران تالیف کمانگر واقعا کتاب های خوبی هستن
فیزیک پیش 1 و 2اندیشه سازان که مبتکران تا 85 چاپش کرده کتاب خیلی خوبیه کتاب فیزیک پیش 1 خیلی سبز تالیف احمد مصلایی هم کتاب خیلی خوبیه(مصلایی یکی از مولفای فیزیک اندیشه سازان قدیم هستش)

ادبیات : ادبیات پیش و پایه گاج (سفید ) کتاب خوبیه اما ادبیات خیلی سبز خیلی بهتره و کلا توصیه میشه مبحثی بخونید. کتاب زبان فارسی 2 جلدی نشر دریافت تالیف دکتر هامون سبطی واقعا کتاب خوبیه مفهومی یاد میده و تست هم داره

دین و زندگی : دین و زندگی خیلی سبز (همون که عکس پروانه داره !!)- آیات و روایات نشر الگو خوبه

زبان : بهتره حداقل پیش دانشگاهی(سال چهارم) تک جلدی دکتر شهاب اناری و درک متن به زبان ساده همین مولف رو بگیری

موفق باشی

کلک معلم اموزشش خوبه
از رمزینه هم بعضی از بچه های فروم تعریف میکردن

برای زبان انگلیسی 3 هم مبتکران خیلی توپه.
ادبیات : قرابت معنایی دکتر هامون سبطی ، ارایه : کلک معلم و رمزینه ، زبان فارسی هامون سبطی یا همگامان ،تاریخ ادبیات کلک معلم و برای تسلط روی متن کتاب درسی کتاب های گاج سبز خیلی عالین.

برای عربی : برای تسلط روی متن کتاب درسی از گاج سبز ،و برای قواعد عربی به زبان ساده مواف: ایاد فیلی
برای دینی : همگامان

shighili
24-12-2010, 13:03
[QUOTE=Amirdb;5715260]سلام دوستان
به زودی نظرسنجی ادبیات تموم میشه و طی تصمیمی که گرفته شده نظر سنجی بعدی درس زبان انگلیسی هستش!
این لیست انتشارات هایی هست که قراره گذاشته بشه...
هدف از این نظر سنجی ها چیه؟

lmohsen
24-12-2010, 13:33
برای زبان انگلیسی 3 هم مبتکران خیلی توپه.
ادبیات : قرابت معنایی دکتر هامون سبطی ، ارایه : کلک معلم و رمزینه ، زبان فارسی هامون سبطی یا همگامان ،تاریخ ادبیات کلک معلم و برای تسلط روی متن کتاب درسی کتاب های گاج سبز خیلی عالین.

برای عربی : برای تسلط روی متن کتاب درسی از گاج سبز ،و برای قواعد عربی به زبان ساده مواف: ایاد فیلی
برای دینی : همگامان
در مورد زبان چون گفتن فولم من زبان سوم رو نگفتم وگرنه زبان سوم هم فقط مبتکران.
برای عربی همون کتاب ها خوبن کتاب هایی که شما هم فرمودین خوبن
دینی همگامان انرژِ اتمی خیلی سبز
همه این کتاب ها خوبن اما چون هزینه بیخودی نباشه من دیگه چیزی نگفتم چون واقعا همون کتاب ها خوبن.
موفق باشید

POUYOL
24-12-2010, 15:40
در مورد زبان چون گفتن فولم من زبان سوم رو نگفتم وگرنه زبان سوم هم فقط مبتکران.
برای عربی همون کتاب ها خوبن کتاب هایی که شما هم فرمودین خوبن
دینی همگامان انرژِ اتمی خیلی سبز
همه این کتاب ها خوبن اما چون هزینه بیخودی نباشه من دیگه چیزی نگفتم چون واقعا همون کتاب ها خوبن.
موفق باشید

من که بعضی از کتابهای کمک اموزشیمو از کتابخونه میگیرم و از کتابهای کمک اموزشی دوستام هم استفاده می کنم. مثلا شیمی پیش 1 مبتکران رو من خریدم حالا دوستم قراره شیمی پیش 2 رو بخره. اگه دنبال کتابهای مختلف باشی میتونی از این ور و اونور گیر بیاری.:46:

omnia.2008
24-12-2010, 16:49
سلام دوستان کسی میدونه که فیزیک پ رمزینه بهتره یا خیلی سبز ؟

Haniiii
24-12-2010, 18:02
سلام دوستان کسی میدونه که فیزیک پ رمزینه بهتره یا خیلی سبز ؟
همه چیز بستگی به سلیقه داره دوست عزیز ... اونطور که من شنیدم فیزیک خیلی سبز درسنامه ای هست ... + تست

اما فیزیک رمزینه آموزش هست + تست !

میتونی کتاب فروشی بری نگاه کنی و انتخاب کنی !

---------- Post added at 06:02 PM ---------- Previous post was at 06:00 PM ----------

یه بار دیگه میپرسم ! :

lmohsen
24-12-2010, 20:05
:20:دوستان لطفا راهنمایی کنید:
یه کتاب زیست پیش2 که فقط درسنامه ی خوبی داشته باشه تستاش مهم نیست تست خیلی سبز میزنم
اما میخوام درسنامش ترکیب و ... رو گفته باشه خلاصه یه جورایی مثل درسنامه های پیش 1 و زیست 1 خیلی سبز باشه.
8000 تست گاج چطوره؟ همگامان چی؟ و یا اگه کتاب دیگه ای هست.
پیشاپیش از پاسختون ممنونم.:11:

omnia.2008
24-12-2010, 20:10
میدونم دوست عزیز من خودم رمزینه دارم ولی خیلی وقت گیره و میترسم اونقدر که وقت میگیره بازده نداشته باشه به نظرتون درسنامه های خیلی سبز جامع است؟

omnia.2008
24-12-2010, 20:18
یه کتاب زیست پیش2 که فقط درسنامه ی خوبی داشته باشه تستاش مهم نیست تست خیلی سبز میزنم
اما میخوام درسنامش ترکیب و ... رو گفته باشه خلاصه یه جورایی مثل درسنامه های پیش 1 و زیست 1 خیلی سبز باشه.
دوست عزیز من قصد دخالت ندارم ولی خواستم تجربه شخصیمو بگم که بهترین درسنامه برای پیش 2 همون کتاب هستش خیلی خوب گفته .............ببخشید اگه دخالت کردم:11:

Haniiii
24-12-2010, 20:24
میدونم دوست عزیز من خودم رمزینه دارم ولی خیلی وقت گیره و میترسم اونقدر که وقت میگیره بازده نداشته باشه به نظرتون درسنامه های خیلی سبز جامع است؟

راستش من خیلی سبز رو ندیدم ولی از رمزینه راضی بودم ... به هر حال همونطور که گفتم سلیقه خیلی تاثیر داره ...

alphacino
25-12-2010, 03:42
راستش من خیلی سبز رو ندیدم ولی از رمزینه راضی بودم ... به هر حال همونطور که گفتم سلیقه خیلی تاثیر داره ...

تا جايي كه ميدونم...رمزينه زيست پيش نداره...!!!

alphacino
25-12-2010, 04:03
......................

Haniiii
25-12-2010, 08:34
اشتباه نقل قول شده بود !!!

Haniiii
25-12-2010, 08:35
اشتباه نقل قول شده بود !!!

lmohsen
25-12-2010, 21:12
بله درسنامه هاش جامع هست

alisun
25-12-2010, 23:19
سلام کتاب آموزش حسابان جدید می خواستم؟

Studious
26-12-2010, 18:06
ليست ديفرانسيلت عاليه ولي اگه خيلي شلاقي تست ميزني ديف نشر الگو و تست رمزينه هم بگير
اگر هم احساس ميكني وقت كم مياري بزني همونايي كه داري عاليه

فيزيك پايه:نشر الگو(پايه) ،خوشخوان (پايه)،فيزيك 3 مبتكران (دكتر فرين كمانگر )،فيزيك 3 مرآت
با اينا ميتوني پايرو بتركوني
ولي برو نگاه كن ببين با كدومش حال ميكني

فيزيك پيش:نشر الگو هم چيز جالبيه

هندسه 1و2:فرهاد ابولقاسمي (مبتكران) كتاب باحاليه:5:

مرسی!

چیزایی رو که میدونم:

موفق باشی

مرسی !

بازم دستتون درد نکنه فقط به نظرتون شیمی خیلی سبز چطوره ؟؟؟
من فقط تست خفن می خوام اصلا درسنامه و آموزش و ... واسم مهم نیست !!!
اگه واسه ادبیات یه درستامه دارشو بهم بگین می گیرم!
در مورد فیزیکای خیلی سبزم خیلی بد شنیدم !!!!!
ضمنا واسه هندسه یه کتاب کوچیک می خوام نه یه غول بی شاخ و دم اگه می دونین من رو بی نصیب نذارین !
دینی تست خفن چی ؟؟فقط همگامان ؟؟؟
ادبیات خیلی سبز یه کم شلوغ نیست ؟؟؟ ولی ادبیات گاج سفید خیلی کوچیکه !!!
چی بگیرم ؟؟؟خودم یه لگو قرابت دارم خوبه ؟؟
و در آخر بازم می گم من فقط تستتتتتتتت می خوام به استثنای ادبیات !!!
بازم ممنون موفق باشین !!!:20::8:

lmohsen
27-12-2010, 01:12
مرسی!

مرسی !

بازم دستتون درد نکنه فقط به نظرتون شیمی خیلی سبز چطوره ؟؟؟
من فقط تست خفن می خوام اصلا درسنامه و آموزش و ... واسم مهم نیست !!!
اگه واسه ادبیات یه درستامه دارشو بهم بگین می گیرم!
در مورد فیزیکای خیلی سبزم خیلی بد شنیدم !!!!!
ضمنا واسه هندسه یه کتاب کوچیک می خوام نه یه غول بی شاخ و دم اگه می دونین من رو بی نصیب نذارین !
دینی تست خفن چی ؟؟فقط همگامان ؟؟؟
ادبیات خیلی سبز یه کم شلوغ نیست ؟؟؟ ولی ادبیات گاج سفید خیلی کوچیکه !!!
چی بگیرم ؟؟؟خودم یه لگو قرابت دارم خوبه ؟؟
و در آخر بازم می گم من فقط تستتتتتتتت می خوام به استثنای ادبیات !!!
بازم ممنون موفق باشین !!!:20::8:

ببین رو دست مبتکران نیست!
خیلی سبز هم کتاب خوبیه اما از مبترکان بهتر نیست.
چاپ های 89 با 88 شیمی مبتکران رو میدونم فرقی نمیکنه جز پیش 1 مبتکران چاپ 89 که ویرایش شده و تغییرات جالبی داشته( اضافه شدن چند درسنامه + تست های تالیفی )
در مورد خیلی سبز: ببین کتاب های فیزیک پیش خیلی سبز واقعا کتاب های خوبی نبود! این کتاب ها مخصوصا فیزیک پیش 1 اصلا ارزش خوندن نداشت خیلی سبز این موضوع رو فهمید و کلا فیزیک پیش 1 رو جدید التالیف و با یک مولف دیگه چاپ کرد 1 ماه میشه جلدی یکش اومده جلد دومش هم این ماه میاد. مولفش هم احمد مصلایی هست. فیزیک پیش 1 قبلی که دیگه چاپ نمیشه مولفش نوکنده و یه نفر دیگه هست که کتاب خوبی نیست و اگه تو کتاب فروشی جایی دیدی اصلا طرفش نرو!
احمد مصلایی مولف فیزیک سال سوم خیلی سبز هست و فیزیک های سال سومش از بهترین کتاب های بازاره که فیزیک پیش 1 جدیدالتالیف خیلی سبز هم مولفش احمد مصلایی هست. که برای همه ی فصلا ی فیزیک سوم و پیش 1 یه بخشی داره به اسم تست های استاندارد که تست های تالیفی و کنکور و .. هست و توش تست های با ایده ی نو هم پیدا میشه و یک بخشی هم برای هر فصل داره به اسم یک گام فراتر که فقط تست های ایده های نو هستش برای دانش اموزان قوی.
اره دینی تست های خفن همگامان خیلی خوبه . انرژِی اتمی هم خوبه
ادبیات سبز پاسخ های تشریحی داره به همین خاطر یکمی حجمش زیاده.
قرابت معنایی نشر دریافت تالیف دکتر سبطی بهت یاد میده چطور بین رو بخونی و چطور بیت ها رو معنی کنی و کلی تست داره. بهترین کتاب قرابت معنایی هستش. برو کتاب فروشی ببینش
البته اگه تست های قرابت رو راحت میزنی و مشکلی نداری نیازی نیست بگیری همون الگو رو بزنی بسه اما بهتره بگیری.
برای ادبیات میتونی گاج سبز بگیری که تمام نکات و ... هر درس رو اورده تست هم داره اما خیلی کم!
اما بهتره ادبیات رو مبحثی بخونی.
هندسه ابولقاسمی مبتکران و یا نشر دریافت هندسه پایه.

سلام کتاب آموزش حسابان جدید می خواستم؟

سلام.
برای اموزش مبتکران و یا نشر الگو
خیلی سبز هم کتاب اموزش حسابان جدید رو داره چاپ میکنه باید همین روز ها بیاد.

پیشاپیش از پاسختون ممنونم
دوستان کسی نظری نداره؟:19:

Studious
27-12-2010, 19:54
پس فیزیک خیلی سبز ارزش خریدن داره ؟؟ تستاش از خوشخوان سطح بالا تره ؟؟؟(مگه میشه ؟؟)
پایه نداره ؟؟؟
ولی من شیمیه خیلی سبزو دیدم واقعا یه سرو گردن بالاتره از مبتکرانی که من دارم دوستامم می گن بهتره !!!!چی کنم ؟؟؟؟؟
خیلی گیر می دم نه ؟؟؟ باشه بی خیال !
هامون سبطی رو هم دیدم زبان فارسیش که به درد نمی خوره قرابشتم پیچونده الگو بهتره جز اینا نیس ؟؟؟
دیگه سوالی ندارم دستتون درد نکنه !:31:

POUYOL
28-12-2010, 10:58
دو روز پیش رفتم ارایه های ادبی رمزینه رو گرفتم .کسانی که هنوز برای ارایه اقدامی به خرید کتاب نکرده اند همین کتابو بخرن. به نظر من که خیلی بهتر کلک معلمه. این کتاب که مولفش هم شهریار قبادی است خوب روون و تحلیلی توضیح داده و مثل کلک خیلی جمع و جور و خلاصه نیست که مثال بگه و بره. تازه کلک جواب تستاش کلیدیه و این یکی از معایب اصلی این کتابه. چون جواب تشریحی برای ارایه های به نظر من واجبه چون اگه پاسخنامه کلیدی باشه برای این مبحث مهم (ارایه ) مطالب درست تو ذهن جا نمی افته.کم کم این کتاب های کتاب کلاس رمزینه دارن جا می افتن وبین دانش اموزان محبوب میشن

behnamrizi
28-12-2010, 11:04
یه بار دیگه میپرسم ! :

من که واسه دیف1 اول رمزینه را میخوندم (و کیف میکردم!) بعدش هم از روی 30سال کانون تستهاش را میزدم خیلی خوب بود.واسه دیف 2 هم همین کارو میکنم.اگه فقط تست میخوای فکر نکنم چیز دندون گیری دستت بیاد!

sh.k.sh
28-12-2010, 22:22
دو روز پیش رفتم ارایه های ادبی رمزینه رو گرفتم .کسانی که هنوز برای ارایه اقدامی به خرید کتاب نکرده اند همین کتابو بخرن. به نظر من که خیلی بهتر کلک معلمه. این کتاب که مولفش هم شهریار قبادی است خوب روون و تحلیلی توضیح داده و مثل کلک خیلی جمع و جور و خلاصه نیست که مثال بگه و بره. تازه کلک جواب تستاش کلیدیه و این یکی از معایب اصلی این کتابه. چون جواب تشریحی برای ارایه های به نظر من واجبه چون اگه پاسخنامه کلیدی باشه برای این مبحث مهم (ارایه ) مطالب درست تو ذهن جا نمی افته.کم کم این کتاب های کتاب کلاس رمزینه دارن جا می افتن وبین دانش اموزان محبوب میشن
به خصوص با تست های ترکیبی این کتاب هیچ کتابی نمی تونه رقابت کنه.پشت کنکوری ها میدونن چقدر این تستها مهم هستند.:10:

Ali™
29-12-2010, 00:19
پس فیزیک خیلی سبز ارزش خریدن داره ؟؟ تستاش از خوشخوان سطح بالا تره ؟؟؟(مگه میشه ؟؟)
پایه نداره ؟؟؟
ولی من شیمیه خیلی سبزو دیدم واقعا یه سرو گردن بالاتره از مبتکرانی که من دارم دوستامم می گن بهتره !!!!چی کنم ؟؟؟؟؟
خیلی گیر می دم نه ؟؟؟ باشه بی خیال !
هامون سبطی رو هم دیدم زبان فارسیش که به درد نمی خوره قرابشتم پیچونده الگو بهتره جز اینا نیس ؟؟؟
دیگه سوالی ندارم دستتون درد نکنه !:31:

خوشخوان ظاهرا تستای فیزیکش تالیفی هست و تست تالیفی = غیر استاندارد = وقت تلفی ! حتی اگر هم استاندارد باشن، لازم نیست وقت روش بذاری ! مثلا نوبل هم تست های تالیفی زیادی داره !

دوستان شما راست می فرمایند ! شیمی پیش خیلی سبز از مبتکران حجیم بهتره ! اصلا از نظر زمانی هم نمی صرفه که شما این همه وفت روی این شیمی پیش 1 بذارید !

مطمئن باش بهترین قرابت معنایی از ازل تا ابد = هامون سبطی ! فقط باید وقت بذاری روش !
الگو من خودم آرایه هاشو دارم که به نظرم خوبه ولی قرابتش (+ بقیه انتشارات) به اندازه 5% انتشارات دریافت ارزش نداره ! کلا مبحث آرایه خیلی آسونه و زدن سه سوالش کار چندان دشواری نیست.

راستی تا جایی که من یادمه آرایه های کلک معلم، پاسخ تشریحی داشت ولی من نپسندیدم چون حجم تستاش کم بود!

---------- Post added at 02:19 AM ---------- Previous post was at 02:17 AM ----------

همگامان، مهرو ماه و خیلی از انتشارات دیگه به پای 8000T گاج نمی رسن ! درسنامه هاش خوبه و تست های زیادی هم داره که من فعلا از این مجموعه 3000 تا بیش تر نزدم. باید بیش تر بخونم :21:

POUYOL
29-12-2010, 00:20
به خصوص با تست های ترکیبی این کتاب هیچ کتابی نمی تونه رقابت کنه.پشت کنکوری ها میدونن چقدر این تستها مهم هستند.:10:

نه لازم هم نیست که پشت کنکوری باشی تا بفهمی. کافیه یه نگاهی به تستای کنکور یا کنکور های ازمایشی بندازی.
فعلا کسی رو دست ارایه رمزینه نزده تا ببینیم ایا در اینده ای نزدیک دکتر هامون سبطی برای این ضعف و مشکل بچه ها (تستهای ارایه ) میتونه مثل قرابت و تناسب مفهومیش کولاک کنه و یه کتاب کنکوری ماندگار از خودش به جا بذاره .

Ali™
29-12-2010, 00:23
راستی از یکی از بچه ها فیزیک پیش 1 رمزینه چاپ 85 گرفتم ! به نظرم چیزی خوبی میاد. مخصوصا صفحه بندیش :31:

شما هم که آرایه رو خیلی سخت کردید !

POUYOL
29-12-2010, 00:44
راستی از یکی از بچه ها فیزیک پیش 1 رمزینه چاپ 85 گرفتم ! به نظرم چیزی خوبی میاد. مخصوصا صفحه بندیش :31:

شما هم که آرایه رو خیلی سخت کردید !

کلا ادبیات جون و وقت همه ی داوطلبا رو می گیره .:13:همه ی مباحث کنکورش نیازمند تمرین و تسلط زیاده.:13:
شبکه هفت می گفت میانگین درس ادبیات برای نفرات برتر (یعنی به قول خود کارشناس ادبیاتش 1000 یا 500تای اول)تنها 50 درصد بوده است و این یعنی فاجعه. تو این چند سال هم که من یادم نمیاد کسی ادبیاتو 100زده باشه.

lmohsen
29-12-2010, 09:48
من این کتاب رو تا به حال ندیده بودم الان قسمتیش رو از سایت رمزینه دانلود کردم
اگه تمام کتاب به همین روونی توضیح داده باشه واقعا عالیه و از کلک و الگو بهتره( من هم الگو رو دارم و هم کلک)

Gam3r
29-12-2010, 18:50
دوستان من رفتم کتاب های گلواژه برای درس ریاضی ، فیزیک ، عربی ، شیمی و زبان انگلیسی برای سال دوم دبیرستان گرفتم !
به نظر من که خیلی خوب هستن ، درس رو به صورت خلاصه توضیح میده و بعد تست و سوال میاره ( همراه با جواب ) ، به نظر شما کار درستی کردم این کتاب رو خریدم یا بهترش هم بود ؟

Ali™
29-12-2010, 23:23
نه لازم هم نیست که پشت کنکوری باشی تا بفهمی. کافیه یه نگاهی به تستای کنکور یا کنکور های ازمایشی بندازی.
فعلا کسی رو دست ارایه رمزینه نزده تا ببینیم ایا در اینده ای نزدیک دکتر هامون سبطی برای این ضعف و مشکل بچه ها (تستهای ارایه ) میتونه مثل قرابت و تناسب مفهومیش کولاک کنه و یه کتاب کنکوری ماندگار از خودش به جا بذاره .

مطمئنا اگه چند سوال عجیب و غریب زبان فارسی + قرابت معنایی بی ربط طراحان نبود، افراد زیادی ادبیات رو 100% می زدند !

در کل دروس عمومی تراز چندانی رو ندارند که بیام این همه وقت روش بذاریم. من خودم واسه امتحان کشوری ادبیات هم زیاد نمی خونم :31:

---------- Post added at 01:23 AM ---------- Previous post was at 01:22 AM ----------

دوستان من رفتم کتاب های گلواژه برای درس ریاضی ، فیزیک ، عربی ، شیمی و زبان انگلیسی برای سال دوم دبیرستان گرفتم !
به نظر من که خیلی خوب هستن ، درس رو به صورت خلاصه توضیح میده و بعد تست و سوال میاره ( همراه با جواب ) ، به نظر شما کار درستی کردم این کتاب رو خریدم یا بهترش هم بود ؟

اگه کنکور نداشته باشی کار درستی کردی پسر ! من خودم کتابای پرسمان گاج رو زیاد نمی پسندم ! :20:

Gam3r
30-12-2010, 09:39
اگه کنکور نداشته باشی کار درستی کردی پسر ! من خودم کتابای پرسمان گاج رو زیاد نمی پسندم !

گلوازه کتابهاش خوبه ؟ پس چرا توی این انجمن بچه ها زیاد در موردش صحبت نمیکنند ؟

EngineeR EhsaN
30-12-2010, 10:35

چون تو اين انجمن بيشتر كتاباي كنكور مد نظره تا كتاباي امتحانات مدرسه:20:

Gam3r
30-12-2010, 11:56
پس الان گلواژه بهترین هست برای دبیرستانی ها ؟

EngineeR EhsaN
30-12-2010, 13:47
پس الان گلواژه بهترین هست برای دبیرستانی ها ؟

دو تا كتاب خوب براي امتحاناي تشريحي مدرسه هست يكي دوسالانه يكي هم گل واژه ، تو مدرسه ما بچه ها اكثرا از گلواژه استفاده ميكنن ، ولي پارسال تو امتحان نهايي يه سوال داده بودن كه تو هيچ كتابي پيدا نميشد ولي نمونش تو دوسالانه بود!
به نظرم نحوه استفاده از كتاب مهمه نه خود كتاب ايشالله هميشه موفق باشي :20:

sarinagasemi
30-12-2010, 15:30
سلام دوستان
می خواستم بدونم واسه نهایی بهترین کتابا کدومان؟
من پیک گلواژه و فرزانگان تهرانو دارم فقط سوالایه چند سال نهاییه
کسی میتونه راهنمایی کنه واسه نهایی اصلا باید چه جوری خوند؟
راستی یه راهنمای گام به گام جامع می خوام که جواب همه سوالات کتاب درسی رو داشته باشه و کامل بررسی کرده باشه برا نهایی. از چه انتشاراتی بگیرم؟
اینم بگم که تا حالا واسه نهایی هیچ کاری نکردم جبران این چند وقتو میخوام عید بکنم.

Studious
30-12-2010, 18:18
خوشخوان ظاهرا تستای فیزیکش تالیفی هست و تست تالیفی = غیر استاندارد = وقت تلفی ! حتی اگر هم استاندارد باشن، لازم نیست وقت روش بذاری ! مثلا نوبل هم تست های تالیفی زیادی داره !

دوستان شما راست می فرمایند ! شیمی پیش خیلی سبز از مبتکران حجیم بهتره ! اصلا از نظر زمانی هم نمی صرفه که شما این همه وفت روی این شیمی پیش 1 بذارید !

مطمئن باش بهترین قرابت معنایی از ازل تا ابد = هامون سبطی ! فقط باید وقت بذاری روش !
الگو من خودم آرایه هاشو دارم که به نظرم خوبه ولی قرابتش (+ بقیه انتشارات) به اندازه 5% انتشارات دریافت ارزش نداره ! کلا مبحث آرایه خیلی آسونه و زدن سه سوالش کار چندان دشواری نیست.

راستی تا جایی که من یادمه آرایه های کلک معلم، پاسخ تشریحی داشت ولی من نپسندیدم چون حجم تستاش کم بود!

خوب تست استاندارد به تعریف شما یعنی تکراری تو کنکورای آینده هم نمیان سوالای تکراری بیارن پس بهتره ایده نو تو تست باشه ضمنا اگه شما یه وزنه 200 کیلویی بزنی لزوما می تونی 100 کیلوییشم بزنی پس تستاش وقت تلفی نیست البته واسه کسی که میخواد فیزیک بالای 80 85 بزنه !!! بازم نظرت رو الگو و رمزینه و .... !؟؟؟
شیمی خیلی سبزو گرفتم خیلی خوبه !!!!
قرابت معنایی سبطی رو دیدم واسه کسی خوبه که اصلا یا ایرانی نیست یا خارج از ایران بزرگ شده !!!!
دیگه ما یه عمری شعرای مختلف خوندیم یعنی نمی تونیم یه شعرو مثه یه متن روون بخونیم ؟؟؟؟=وقت تلفی !
قرابت باید تست زیاد بزنی تا سر حال بیای واسه همین الگو 600 تایی تست داره که خوب و کافیه !!!
در هر صورت دمت جیزززززززززز!!!!!

POUYOL
30-12-2010, 19:03
برای امتحانات نهایی اول باید جزووه معلم رو خوب خوند تا تو موضوع قرار بگیری. تمرین های کتاب رو هم باید با دقت حل کنی . بعد ،از کتابهای گل واژه استفاده کن . به نظر من هیچ انتشاراتی مثل گل واژه برای تشریحی کار نکرده و بهترین انتشارات برای امتحان های هماهنگ و نهایی ،همین گل واژه است.و در نهایت هم سوالهای نهایی سال های قبل هم میتونن قطعا کمک شایانی به شما کنن که البته در کتابهای گل واژه موجود هست.مثلا برای همین امتحان دو روز پیش معارف اسلامی 1 من گل واژه رو خوندم و قشنگ قالب و سبک و سطح سوالات دستم اومد.. البته کتابهای گل واژه در امتحانات نهایی سوم بیشتر به دادم رسید.خیلی خوبه که بدونه قالب و سبک سوالات به چه صورته.ولی یادتون نره که برای تسلط کتاب گل واژه کافی نیست و برای کنکور واقعا باید پخته شد و کنکوری خواند.

sarinagasemi
30-12-2010, 20:01
برای امتحانات نهایی اول باید جزووه معلم رو خوب خوند تا تو موضوع قرار بگیری. تمرین های کتاب رو هم باید با دقت حل کنی . بعد ،از کتابهای گل واژه استفاده کن . به نظر من هیچ انتشاراتی مثل گل واژه برای تشریحی کار نکرده و بهترین انتشارات برای امتحان های هماهنگ و نهایی ،همین گل واژه است.و در نهایت هم سوالهای نهایی سال های قبل هم میتونن قطعا کمک شایانی به شما کنن که البته در کتابهای گل واژه موجود هست.مثلا برای همین امتحان دو روز پیش معارف اسلامی 1 من گل واژه رو خوندم و قشنگ قالب و سبک و سطح سوالات دستم اومد.. البته کتابهای گل واژه در امتحانات نهایی سوم بیشتر به دادم رسید.خیلی خوبه که بدونه قالب و سبک سوالات به چه صورته.ولی یادتون نره که برای تسلط کتاب گل واژه کافی نیست و برای کنکور واقعا باید پخته شد و کنکوری خواند.
این کتابای گل واژه چه جوریه من یه جامع دارم سوالایه چند سال نهایی همه درساست این که شما میگی واسه هر درس جداست درسنامه داره پاسخ تشریحی چی داره؟ میشه اسم کتاب+نام مولفو بگی!
راستی تو چه کتابی میشه حل تک تک سوالایه کتاب درسی رو پیدا کرد؟ گام به گام خوبه؟اگه آره چه انتشاراتی؟

POUYOL
30-12-2010, 22:05
اون که جامع داره کتاب واقعا خوبیه و با سبک پاسخ دهی و قالب سوالات اشنا میشی چون یکی از حسن های امتحانات نهایی تکراری بودن قالب و ظاهر سوالاته. خیلی هم باید با دقت جوابهای تشریحی راهنمای تصحیح امتحان نهایی رو خوند. چون جزء جزء نمره حساب می کنن. مثلا همین امسال امتحان جبر و احتمال سوم ،من اینقدر سوالات و راهنمای تصحیح امتحانات نهایی رو خوندم ،جبر و احتمال رو 20 گرفتم.ولی دوستام با اینکه جواب نهایی خیلی از سوالات رو به دست اوردند ولی چون بلد نبودند چجوری باید توضیح بدهند به سبک امتحان نهایی ،چند نمره کمتر من گرفتند.

ببین گل واژه هم یک کتاب جامع داره که فکر کنم عنوانش هست گام اخر. این همه ی امتحانات نهایی درسارو داره.اما اگر در درس خاصی میخواهی باز هم کتاب داره مثلا من دارم برای امتحان یکشنبه (امتحان هماهنگ دیفرانسیل1)کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال 1 گل واژه رو میخونم. مولفش هم" اکرم قابل رحمت" هست.در این کتاب اومده هم خلاصه ی درس و روش های مفید و قابل استفاده برای امتحان تشریحی و تستی رو بیان کرده.این کار رو برای هر مبحث انجام میده و بعد از اموزش میاد سوالات هماهنگ و نهایی و برخی مدارس معتبر (و بسیار به ندرت سوالات استعداد های درخشان ) رو ارائه میده با جواب کاملا تشریحی (اگه جواباش تشریحی نبود که اصلا به درد نمیخورد.).اخر هر فصل هم تستهایی از کنکور های سال گذشته ی اون فصل رو میاره و جوابای اون هم تشریحیه. البته کتابهای گل واژه بیشترین استفاده شان همون امتحانات تشریحی هست وگرنه برای تست باید از کتاب های واقعا کنکوری استفاده کرد.

برای تمرین های کتاب هم فکر کنم کتاب منتشران کتاب خوبی باشه.(البته بعضی معلمان از روش های به کاربرده شده در این کتاب برای حل مسائل کتاب درسی انتقاد می کنن.)

Ali™
30-12-2010, 23:18

ساده است. چون الان بچه های فعال همه کنکوری هستن و دیگه آب از سرشون گذشته و امتحانات نهایی رو دادن و کنکور هم واسشون حذف نمیشه ! ما فقط تستی کار می کنیم :27: