PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

alphacino
29-09-2010, 13:52
بچه ها اطلاعيه مهم خيلي سبز :

هیچ کتاب فیزیک پیشی! نخرید!
چرا که کتاب فیزیک پیش(۱) خیلی سبز که مولف آن آقای مصلایی است و ادامه‌ی انقلاب در فیزیک کنکور است! تا پایان مهرماه منتشر می‌شود.

منبع :‌
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

petrose.kabir
29-09-2010, 14:13
یعنی مصلای اینقد کارش درسته؟
بابا یه سری کامل محمود زاده بگیرین :راحتتت

METACORTEX
29-09-2010, 14:23
در مورد گاج منظورت سبز . به نظر تو اگه بخوام گراف و احتمال رو بخونم کدوم بهتره .راستی نگفتی otnچند صفحه است فار مثال زیادی داره :10::10::40::40::11:
ریدینگ برای زبان عمومی هست یا نه
سلام آقا رضا:
گاج نه منظورم تست سفید بود مولفش منصف.
اگه فقط گراف و احتمتل و بخوای بخونی رمزینه گرافش عالیه ولی تست کم داره احتمالش هم بد نیست.
otn رو من ندارم دیدم فقط یه 400 صفحه باید باشه!!!!!!!!!!!!1
فار بیشتر زمینه کتاب تست داره تا آموزش ولی پاسخ تشریحی های تووپی داره.
کتاب ریدینگ مبتکران برای زبان عمومی است ولی اگر با reading خیلی مشکل داری کتاب تست پیش جدید اناری رو بگیر توش یه dvd آموزش متن خوانی داره که عایه:8::8::8::8:

---------- Post added at 02:23 PM ---------- Previous post was at 02:21 PM ----------

دوستان کسی این کتابهای 7 کنکور قلمچی رو داره ؟ پاسخ تشریحیش چطوره ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هفت کنکور کتبهای خوبی اند به خصوص برای بعد از عید.من عربی(ترجمه) و شیمش رو داشتم.عالی بود

alphacino
29-09-2010, 14:25
یعنی مصلای اینقد کارش درسته؟انقدر كه اصلا فكرشو نميتوني كني :31:

بابا یه سری کامل محمود زاده بگیرین :راحتتت اشتباه نكن پسر , ما ميخوايم كنكور بديم نه امتحان نهايي :31:

خواندن كتاب غلامعلي محمود زاده = به فنا رفتن زندگي

METACORTEX
29-09-2010, 14:33
راستی دوستان این کتابهای هندسه فرهاد ابوالقاسمی چاپ جدیدش مگه اومده ؟ هرچی دنبالشون گشتم نبود+جبرواحتمال مبتکران !

فکر نکنم چاپ جدیدشون اومده باشه.چاپ جدید زبان 3 اناری هم نیومده هنوز.

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:28 PM ----------

یعنی مصلای اینقد کارش درسته؟
بابا یه سری کامل محمود زاده بگیرین :راحتتت

دست درد نکنه دیگه .مگه اندیشه سازان مولف بد هم داشت.
بازرگانی-ابولقاسمی-مصلایی-سبطی و...هرکدومشون یه غولند توکتابهای کنکور.
بعد تو میای مصلایی رو با محمودزاده مقایسه میکنی.
کتاب فیزیک های مبتکران فقط به درد امتحان نهایی میخوره نه کنکور.

Alireza SM
29-09-2010, 14:52
فکر نکنم چاپ جدیدشون اومده باشه.چاپ جدید زبان 3 اناری هم نیومده هنوز.

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:28 PM ----------

دست درد نکنه دیگه .مگه اندیشه سازان مولف بد هم داشت.
بازرگانی-ابولقاسمی-مصلایی-سبطی و...هرکدومشون یه غولند توکتابهای کنکور.
بعد تو میای مصلایی رو با محمودزاده مقایسه میکنی.
کتاب فیزیک های مبتکران فقط به درد امتحان نهایی میخوره نه کنکور.

اولا فراموشنكنين كه بخشي از درصد فيزيك مربوط به نمرات نهاي هست
تازه لازمه تست مفهومي زدن اشراف كامل بر علت ها در فيزيك هست كه غلامعلي محمودزاده همه چيز رو مفصلا وضيح داده
نثلا به جاي اينكه مثل رمزينه و كتاب درسي و گاج و .... بياد بگه كه اگه به جسم رسانا بار الكتريكي داده بشه به سطح خارجي جسم ميره ؛ اومده قشنگ توضيح داده كه چه چيزي باعث ميشه بار در جسم جابجا بشه و اينكارش باعث شده آدم خودش نتيجه بگيره و هيچوقت هم مطلب رو فراموش نكنه .
غلامعلي محمودزاده نويسنده اي هست كه كتاب هاي درسي و كمك درسي از اول ابتدايي تا پيش دانشگاهي تاليف ميكنه و تاليفاتش هم در هر زمينه اي با كيفيت ترين هستند . من كه هر كتاب فيزيك بخونم ولي قبلش اون فصل رو از روي مبتكران محمودزاده نخونده باشم و تست هاش رو با جواب هاي اون نزده باشم اصلا به دلم نميشينه

reza0382
29-09-2010, 15:58
بچه ها اطلاعيه مهم خيلي سبز :

هیچ کتاب فیزیک پیشی! نخرید!
چرا که کتاب فیزیک پیش(۱) خیلی سبز که مولف آن آقای مصلایی است و ادامه‌ی انقلاب در فیزیک کنکور است! تا پایان مهرماه منتشر می‌شود.

منبع :‌
هزار مرتبه تشکر:40:

reza0382
29-09-2010, 16:10
سلام
METACORTEX ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یه کتاب هندسه پایه بهم معرفی کن که آموزش توپ باشه منی که پارسال هندسه پایه نخوندم به نظر شما چه مباحثی رو خوبه بخونم این کتاب هم که بهم معرفی میکنی به زبان ساده باشه برادر گلم:31::10::40:
راستی برادر به نظر تو dvd رو میشه تنها خرید آخه من خیلی سبز دازم یا میشه با کتاب ریدینگ خریدش :5:

sarinagasemi
29-09-2010, 17:01
کتابی هست که سوالات نهایی سوم رو به صورت طبقه بندی شده داشته باشه یعنی مثلا من فصل 1 شیمی رو که خوندم سوالات نهاییشم حل کنم! توصیه خاصی واسه نمره عالی(20) گرفتن تو نهایی ندارین؟ راستی تاثیر نهایی تو کنکور تک درسه ؟مثلا فقط نمره کتبی نهایی زیست تو زیست کنکور تاثیر داره؟ یعنی نمره زیست از همه درسا واسه تجربی مهم تره؟ یه سوال دیگه این که معدل کل تو کنکور یا دانشگاه خاصی تاثیر داره؟ مثلا فرقی میکنه مستمره زیستم 15 شه یا 20؟ ممنون میشم راهنمایی کنین:11:

mahsa1469
29-09-2010, 17:31
کتابی هست که سوالات نهایی سوم رو به صورت طبقه بندی شده داشته باشه یعنی مثلا من فصل 1 شیمی رو که خوندم سوالات نهاییشم حل کنم!

سلام
کتابهای گلوازه چنین حالتی رو دارند...

توصیه خاصی واسه نمره عالی(20) گرفتن تو نهایی ندارین؟

کتاب هاتون رو دقیق بخونید و سوال های سال قبل را حل کنید...

راستی تاثیر نهایی تو کنکور تک درسه ؟مثلا فقط نمره کتبی نهایی زیست تو زیست کنکور تاثیر داره؟ یعنی نمره زیست از همه درسا واسه تجربی مهم تره؟
خوب همه ی درسا بصورت تک درس مهمن و تاثیرشون هم به صورت تک درسه خوب ضریب درسی زیست توی کنکور تجربی زیاده و فقط باید در نطر داشته باشید 15 درصد هر درستون رو نمرات نهایی تشکیل می دن البته منظورم از 15 درصد ،15 درصد از درصد هر درس نیست..

یه سوال دیگه این که معدل کل تو کنکور یا دانشگاه خاصی تاثیر داره؟
مدل کل نه چندان فقط کتبی مهمه

فرقی میکنه مستمره زیستم 15 شه یا 20؟

نه مهم نهاییه...

امیدوارم موفق باشید...

shah abas
29-09-2010, 17:41
یه کتاب هندسه پایه بهم معرفی کن که آموزش توپ باشه منی که پارسال هندسه پایه نخوندم به نظر شما چه مباحثی رو خوبه بخونم این کتاب هم که بهم معرفی میکنی به زبان ساده باشه برادر گلم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آموزش هندسه فرهاد ابولقاسمی مبتکران خوبه .

B a r a n
29-09-2010, 18:11
دوستان این سیستم بانک کتاب یا گیتا مهر هنوز هم کار میکنن؟

یعنی تلفن بزنی و کتاب ارسال کنن؟

اگه اینطوره ... ممنون میشم شماره ش رو بزارید.

mojtaba-design
29-09-2010, 18:57
پشنهاد برای گسسته : فقط و فقط کتاب خیلی سبز !
من خودم دارمش ترکونده فقط یکم تست هاش زیاده !! ولی تو گسسته اتفاقا باید با تست یادبگیری لم هاشون رو .
من خودم دارمش کامل ، عالی ، هلو برو تو گلو ،‌ خیلی تووووپه.
خلاصه من که خیلی راضی هستم .

petrose.kabir
29-09-2010, 19:22
من خودم دارمش ترکونده فقط یکم تست هاش زیاده !! ولی تو گسسته اتفاقا باید با تست یادبگیری لم هاشون رو .

اینجوری که نمیشه گفت فقط و ففط.
اینقد کتاب خوب هست.اینم یکیشون.
شاید واسه شما خوب باشه.واسه یکی دیگه نه...

mojtaba-design
29-09-2010, 19:44
حرفتون کاملا درسته خیلی کتاب های خوبی هستند و خیلی سبز هم جز یکی از این بهترین ها ست !

reza0382
29-09-2010, 20:19
راستی برادر به نظر تو dvd رو میشه تنها خرید آخه من خیلی سبز دازم یا میشه با کتاب ریدینگ خریدش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام شما جزوه دارید یا کتاب آموزش اسمش چیه؟؟؟:40:
راستی برادر به نظر تو dvd رو میشه تنها خرید آخه من خیلی سبز دازم یا میشه با کتاب ریدینگ خریدش

petrose.kabir
29-09-2010, 20:25
دی وی دی تنها فکر نکنم بدن.به تعداد کتابا دی وی دی میزنن

reza0382
30-09-2010, 10:30
سلام
برای اول دبیرستان که بشه معدل بیست بشه چند کتاب معرفی کنید که بیشتر به درد امتحان نهایی بخوره
من میگم گل واژه خوب نیست برای اول دبیرستان چون تو دوره ی من 90درصد سوالات برای بچه های اول نبود :41:

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:29 AM ----------

راستی من تو قلم چی ثبت نام کردم به نظر شما هندسه و گسسته رو سالی بخونم یا ترمی {فارغ التحصیل}
فیزیک3 رو بخونم یا2و1 من گفتم چون پیش 1 مباحث سنگین داره بهتره1و2 رو بخونم نظر شما :10:

mjorh
30-09-2010, 11:18
من این کتاب فیزیک فار پیش 1 جلد اولشو نتونستم گیر بیارم . کسی سایتی چیزی نمیدونه؟

reza-atom
30-09-2010, 11:37
من این کتاب فیزیک فار پیش 1 جلد اولشو نتونستم گیر بیارم . کسی سایتی چیزی نمیدونه؟

بانک کتاب گیتامهر تلفن: 02166403003

mjorh
30-09-2010, 11:46
بانک کتاب گیتامهر تلفن: 02166403003

میدونم ، ولی تموم کرده بودن

reza0382
30-09-2010, 12:11
سلام
تا آخر مهر صبر کن تا فیزیک خیلی سبز تو بازار بیاد:10::40:

---------- Post added at 01:11 PM ---------- Previous post was at 01:07 PM ----------

یکی بهم بگه ریدینگ برای زبان عمومی مبتکران خوبه . میخوام راه مواجه شدن با اونارو یاد بده به من اینکه زیاد درگیر متن نشم

reza0382
30-09-2010, 16:26
سلام
برای اول دبیرستان که بشه معدل بیست بشه چند کتاب معرفی کنید که بیشتر به درد امتحان نهایی بخوره
من میگم گل واژه خوب نیست برای اول دبیرستان چون تو دوره ی من 90درصد سوالات برای بچه های اول نبود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:29 AM ----------

راستی من تو قلم چی ثبت نام کردم به نظر شما هندسه و گسسته رو سالی بخونم یا ترمی {فارغ التحصیل}
فیزیک3 رو بخونم یا2و1 من گفتم چون پیش 1 مباحث سنگین داره بهتره1و2 رو بخونم نظر شما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza0382
30-09-2010, 16:35
بچه ها برنامه ی فرصت برابر ساعت چند پخش میشه به نظر شما برنامه ی خوبیه :18:

smallfrank
30-09-2010, 16:36
سلام

من امسال پیش دانشگاهی هستم.....

میشه یه کتاب که جزوه داشته باشه برای زیست معرفی کنید
برای کنکور نمیخام برای همین امسال میخام

چون خود کتاب خیلی پیچیده نوشته...
ممنون

jekob
30-09-2010, 17:41
سلام
من این کتابها رو می خوام بخرم به نظرتون چطوره!!!!!
ادبیات:قرابت معنایی واملاولغت هامون سبطی (انتشارات دریافت) ارایه و تاریخ ادبیات ساجدی(کلک معلم)
دین و زنگی:همگامان+ایات گاج
عربی:ایاد فیلی مبتکران
زبان انگلیسی: شهاب اناری مبتکران
زبان فارسی :2جلد هامون سبطی (دریافت)
دیف:

jekob
30-09-2010, 17:47
اختصا صی هم اینا:
دیفرانسیل وریاضیات پایه رمزینه
فیزیک3 احمد مصلایی(سبز)
فیزیک پیش مصلایی اگه بیاد
شیمی مبتکران

aristocrat
30-09-2010, 18:11
بچه ها گول اين تبليغات رو نخوريد بذاريد كتاب از توي تنور در بياد بعد از اين كه بررسي كرديد اونوقت بگيد انقلاب شده و اين حرفها...

hajemadi
30-09-2010, 18:34
اختصا صی هم اینا:
دیفرانسیل وریاضیات پایه رمزینه
فیزیک3 احمد مصلایی(سبز)
فیزیک پیش مصلایی اگه بیاد
شیمی مبتکران

کتاب های خوبی را انتخاب کردی ...:27::27::27::27::27::27::27:

fmps
30-09-2010, 18:55
سلام
ادبیات:قرابت معنایی واملاولغت هامون سبطی (انتشارات دریافت) ارایه و تاریخ ادبیات ساجدی(کلک معلم)
دیف:

همش عالیه فقط حجم ایاد فیلی خیلی بالاست باید وقت بیشتری بزاری براش

roshanayi
30-09-2010, 19:36
اين تاپيك يكي از بهترين تاپيك هاي كل فروم هست به نظر من . منتها كسايي كه تخصص كافي در مورد كتاب ا رو دارن به نظر من كمتر فعاليت ميكنند در تاپيك .
تخصص من براي مشاوره خريد كتاب در اين موارد هست :

دروس دوم و سوم رياضي و تجربي
دروس پيش دانشگاهي تجربي
دروس عمومي - دروس مشترك رياضي تجربي

هركي هم تا حالا كتاب خواسته براش معرفي كردم الان هم كسي كمكي بخواد حتما در خدمتشم
سلام میشه به من کمک کنید من برای حساب دیفرانسیل و همین طور جبرواحتمال سال سوم کتاب می خوام .
رمزینه ی حساب دیفرانسیل رو دارم ولی زیاد ازش خوشم نیومده .ممنون میشم اگه کمکم کنید .

reza0382
30-09-2010, 20:00
سلام
من میگم گل واژه خوب نیست برای اول دبیرستان چون تو دوره ی من 90درصد سوالات برای بچه های اول نبود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فیزیک3 رو بخونم یا2و1 من گفتم چون پیش 1 مباحث سنگین داره بهتره1و2 رو بخونم نظر شما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چرا هیچ کس جواب نمیده

---------- Post added at 09:00 PM ---------- Previous post was at 08:58 PM ----------

سلام
دیف:
بچه ها آیات گاج خوبه یا انرژی اتمی:31:

herfei2008
30-09-2010, 20:33

سایت فار در دست احداثه . می تونین زنگ بزنین انتشارات فار تهران 66926061 یه اطلاعاتی بگیرین.

behnamrizi
30-09-2010, 20:33
دوستان کتابای دیف رمزینه چاپ89 اومدند؟ توی پدرام بوک که چاپ 88 بود فقط!!
آرایه انرژی اتمی چطور؟

Alireza SM
30-09-2010, 20:34
چرا هیچ کس جواب نمیده

---------- Post added at 09:00 PM ---------- Previous post was at 08:58 PM ----------

بچه ها آیات گاج خوبه یا انرژی اتمی:31:

آيات گاج بهتره . كلا دين و زندگي گاج+آيات گاج براي دين و زندگ از هر كتاب ديگه اي بهتره

petrose.kabir
30-09-2010, 20:38
بچه ها گول اين تبليغات رو نخوريد بذاريد كتاب از توي تنور در بياد بعد از اين كه بررسي كرديد اونوقت بگيد انقلاب شده و اين حرفها...
ما هم پارسال دلمون خوش بود.هر که رفت دنبال کتاب بازی.بیچاره میشه

Alireza SM
30-09-2010, 20:39

من كه دليل اصلي موفقيتم قراره همين كتاب بازي باشه
البته من قراره بعد عيد همه كتابهايي كه خريدم رو بخونم

aristocrat
30-09-2010, 22:01

شايدم كتاب يا مولف داره با ما بازي ميكنه بدون اينكه بدونيم

who knows?

vafa1353
30-09-2010, 22:50
ديروز من دست دومش رو از انقلاب گرفتم...اونجا پيدا ميشه تازه با نصف قيمت 3500 :18:
همه جور كتاب اونجا با 50 تا 70 درصد زير قيمت ميتونيد بخريد(قابل توجه كساني كه چند جور كتاب ميگيرن)

Facon_Archi
30-09-2010, 23:20
واسه تاریخ ادبیات چه کتابی خوبه؟(برای کنکور)
کلک مغلم چه کتابایی داره؟

reza0382
01-10-2010, 09:58
آيات گاج بهتره . كلا دين و زندگي گاج+آيات گاج براي دين و زندگ از هر كتاب ديگه اي بهتره
سلام
اولین کسی رو می بینم که از گاج خوشش بیاد شاید زبان مولف که گفته برات راحت باشه :20::20:

---------- Post added at 10:58 AM ---------- Previous post was at 10:56 AM ----------

به نظر شما همگامان برای دینی خوبه امروز میخوام برم بخرم ؟؟؟؟؟؟؟:20:

petrose.kabir
01-10-2010, 10:59
اولین کسی نیست.به نظر منم خوبه.ایرادش کجاشه؟

hali be hooli
01-10-2010, 11:18
گاج سفید دینی کتابی نیست که بشه با این کتاب دینی را بالا زد
همگامان خیلی سر تره
ولی ایات و نکات گاج خیلی خوبه

B a r a n
01-10-2010, 11:22
به نظر من که گاج رو قبلا خوندم و الان انرژی اتمی گرفتم ... واقعا انرژی اتمی خیلی خیلی بهتر هست و من گاج

رو کنار گذاشتم . البته دوستان میگن همگامان هم خوبه ولی من تجربه ش رو ندارم .

petrose.kabir
01-10-2010, 11:25
اینجور نمیشه گفت.امسال دینی رو دوستم 90 زد.با همین کتاب گاج.شاید واسه شما خوب نیست.نه اینکه کتاب خوبی نیست

B a r a n
01-10-2010, 11:30
من خودم دینی رو 70 زدم با اینکه خیلی نخونده بودم واسه معارف. ولی کنکور نسبت به سال قبل سوالاش

سخت تر بود . در کل به نظر من نکته ها و تست هاش پائین تر از کنکوره . و اگه

دنبال کتاب خوبی هستین گاج گزینه آنچنان خوبی نیست . مگر اینکه مولفش یِ فکری براش کرده باشه !!

Alireza SM
01-10-2010, 11:33
براي دين و زندگي بهترين كار اينه :‌

همگامان + آيات و نكات گاج

ساش
01-10-2010, 11:42
براي دين و زندگي بهترين كار اينه :‌

همگامان + آيات و نكات گاج

آیات و نکات اسم کتاب هست ؟؟؟

من کتاب خیلی سبز را دارم
خوبه یا همگامان بخرم ؟؟؟

Alireza SM
01-10-2010, 12:00
آیات و نکات اسم کتاب هست ؟؟؟

من کتاب خیلی سبز را دارم
خوبه یا همگامان بخرم ؟؟؟

گاج يه كتاب به اسم دين و زندگي ميكروطبقه بندي داره و يه كتاب كوچيك هم به ام آيات و نكات

توي كتاب آيات و نكات فقط آيات و احايث و ابيات كتاب هاي درسي دوم و سوم و پيش گنانده شده با معني و مفهوم و نكات لازم به همراه تعدادي تست

براي دين و زندگي يه كتاب باي داشته باشيد كه همه تست هاي متن كتاب درسي رو شامل بشه كافيه . ( گاج ميكروطقه بندي و نشر الگو و مخصوصا همگامان خوب هستند )

اين گاج آيات و نكات براي كسايي هست كه ميخوان درصد خوبي در دين و زندگي بيارن و تسلط بيشتري به آيات و احاديث داشته باشن

خيلي سبز به همگامان نميرسه

Untouchable
01-10-2010, 12:58
سلام

واسه تحلیلی چه بگیرم ؟ که اولا مفهومی باشه دوما تست کنکور هم زیاد داشته باشه

واسه ترجمه و درک کطلب عربی چی بیگیرم ؟

ممنون

reza0382
01-10-2010, 13:20
سلام
من پارسال خیلی سبز خوندم ولی به نتیجه نرسیدم
می خوام امسال یه کاری کنم همتون نظر بدید
متن کتاب رو از همگامان میخونم برای آیات یه دفتر گرفتم که مکمل انرزی اتمی باشه
تمام رمز ها که تو کتاب خیلی سبز و کلک همگامان و گاج {ایات} وجود داره که تو ارژی اتمی اتمی نیست رو تو این دفتر مینویسم هم یه خلاصه باشه هم تو آزمون قلم چی 100در صد بزنم:18:

---------- Post added at 02:17 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

سلام

ممنون
برای آموزش گاج سبز یا رمزینه کتابای خیلی خوبین اما تست زیاد سراسری نداره{کتابی که خودم دارم}
اندیشه ی فایق مولف ایاد فیلی {خودم ندیدم} :10:

---------- Post added at 02:20 PM ---------- Previous post was at 02:17 PM ----------

اینجور نمیشه گفت.امسال دینی رو دوستم 90 زد.با همین کتاب گاج.شاید واسه شما خوب نیست.نه اینکه کتاب خوبی نیست
دوستت زد تو که نزدی شاید {خدا مرا ببخشد }شاید یه کتاب دیگه ای داشته باشه:10::10:

aristocrat
01-10-2010, 13:26
سلام

ممنون

تحليلي ميكروطبقه بندي سفيد گاج
هم مفهومي و هم تست زياد داره

aristocrat
01-10-2010, 13:34
من ديني گاج سفيد دارم در عرض 3 ساعت 5 تا درس ميخونم :D

ساش
01-10-2010, 14:01
سلام
تمام رمز ها که تو کتاب خیلی سبز و کلک همگامان و گاج {ایات} وجود داره که تو ارژی اتمی اتمی نیست رو تو این دفتر مینویسم هم یه خلاصه باشه هم تو آزمون قلم چی 100در صد بزنم:18:
---------- Post added at 02:20 PM ---------- Previous post was at 02:17 PM ----------

10::10:

رمز ها ؟؟؟

خیلی سبز و همگامان چه رمز هایی دارن

تو خیلی سبز که خبری از رمز نیست

می شه بیشتر توضیح بدید

reza0382
01-10-2010, 15:49
رمز ها ؟؟؟

می شه بیشتر توضیح بدید
سلام
یادمه تو یه درسی سوئالعذاب و اشد العذاب نوشته اولی برزخ ودومی قیامت به نظر شما این یه رمز نیست تو خیلی سبز نوشته شده این هم بگم که آیات خیلی سبز خیلی خوب بودن ولی متن باید به صورت کروشه ای باشه {پرانتزی} .

reza0382
01-10-2010, 15:59
[QU
می شه بیشتر توضیح بدی

reza0382
01-10-2010, 16:08
رمز ها ؟؟؟

می شه بیشتر توضیح بدید
FJOIOJOIOVJ

aristocrat
01-10-2010, 17:09
لطفا كتاب قرابت معنايي با تست فراوان معرفي كنيد.

خيلي معذرت ميخوام اگه ممكنه يه نيكوكار براي من دعوتنامه بالاترين بفرسته من 1.5 سال هست كه اونجا ميرم اما عضو نيستم هر كسي اين كارو ميكنه مديونشم.

reza-atom
01-10-2010, 18:24
واسه تاریخ ادبیات چه کتابی خوبه؟(برای کنکور)
کلک مغلم چه کتابایی داره؟

تاریخ ادبیات انتشارات تخته سایه که در یک اقدام نو و خداپسندانه(:دی) اومده مصور (با کاریکاتور) در حق داوطلبان کنکور لطفی نموده :

تاریخ ادبیات مصور - سال های دوم ، سوم و پیش دانشگاهی کلیه ی رشته ها

تشكيل شده از دو بخش تصاوير و نكته هاي تكميلي - بخش تصاوير براي به خاطر سپردن مجموعه نام هاي كتاب ها به همراه تصويرسازي ذهني مي باشد - بخش نكته هاي تكميلي با شكلي متفاوت و نموداري به شرح مضامين مورد نظر پرداخته است

مولفان : شاهین شاهین زاد - حمیدرضا مسیبي

انتشارات تخته سیاه

نام کتاب :: تاریخ ادبیات مصورنویسنده :: شاهین شاهین زادناشر :: تخته سیاهزبان :: فارسیتاریخ انتشار :: 1388نوبت چاپ :: سومتعداد صفحه :: 132نوع جلد :: شمينزقطع کتاب :: رحلينوع کاغذ :: معمولي - رنگي
کلک معلم کتابهاش به نظر من زیاد جالب نیستن : ارایه های ادبی- تست قرابت معنایی-تاریخ ادبیات-کتابهای ادبیات 1 و 2 و 3 و 4

rambo_1386
01-10-2010, 20:19
لطفا كتاب قرابت معنايي با تست فراوان معرفي كنيد.

خيلي معذرت ميخوام اگه ممكنه يه نيكوكار براي من دعوتنامه بالاترين بفرسته من 1.5 سال هست كه اونجا ميرم اما عضو نيستم هر كسي اين كارو ميكنه مديونشم.
قرابت معنایی فقط و فقط قرابت معنایی دکتر سبطی از انتشارات دریافت این کتاب از نون شب هم واجب تره منو که تو ادبیات پرت پرت بودم عاشق ادبیات کرد!!!:31: این کتاب نه تنها مخصوص کنکور بلکه بدرد بچه های اول دبیرستان تا دکترا میخوره :31: بدون شوخی میگم تو ادبیات فولت میکنه قیمتش هم بالا نیست چند روز پیش چاپ 89 دیدم که تمام تستهای قرابت معنایی سال 89 (تمامی گروه هارو هم اضافه کرده بود!) این کتاب که بگیرید همه اعضای خونه عاشقش میشن چون تو 100 صفحه اول آموزش خوندن ادبیات کار کرده که اگه این 100 صفحه رو درست بخونی (خیلی راحته مثل آب خوردن یاد میگیری!) میتونی بدون دونستن لغات مفهوم اکثر بیتهارو بفهمی بعد هم تو سه بخش قرابت معنایی کار کرده بعد هم 5 تا آزمون داره خلاصه تو قرابت معنایی ترکونده اینو بخونی عاشق تستهای قرابت معنایی میشی(بدون 1% اغراق گفتم خودم هم اولش باورم نمیشد) حجمش هم زیاد نیست !
تناسب مفهومی و قرابت معنایی دکتر سبطی از انتشارات دریافت
فقط کافیه یه نفرو پیدا کنید از این کتاب راضی نباشه بد هرچی خواستید بهم بگید!!!:10:

METACORTEX
01-10-2010, 20:20
سلام

سلام بروبچ فروم من بعد از 2روز اومدم.:20:
احوال آقا رضا؟؟:8:
ببین به نظر من و خیلی از معلم های دینی بهتر متن درس رو از روی کتاب بخوانی بهد آیات و معانی ومفاهیمشون رو از روی یه کتاب مثل آیات نکات گاج.نکات مهم رو توی کتاب مشخص کن.
این کار 2تا حسن داره.
1.این که منبع اصلی سوال رو(کتاب درسی) رو چندبار با تمام زیرو بمش میخونی.
2.این که برات خسته کننده نیست که یه صفحه سفید و با متن پر رو بخونی.حفظ بودن جای متن و شکل صفحه بهت تو یادآوری برای جواب دادن تو آزمون کمک می کنه.

METACORTEX
01-10-2010, 20:30
کلا برای دینی که من خیلی خیلی کم خوندم (از اول خرداد شروع به خوندن کردم)
با خوندن کتاب+مفاهیم آیات و روایات otn +همگامان من حدود 55 % زدم.

---------- Post added at 08:30 PM ---------- Previous post was at 08:26 PM ----------

سلام

واسه ترجمه و درک مطلب عربی چی بیگیرم ؟

ممنون

تحلیلی تست سفید گاج
تحلیلی آموزش رمزینه
من کتاب ترجمه 7 کنکورو داشتم عالی بود.بقیه رو نمیدونم.
البته کتاب ترجمه زیاد است.ایاد فیلی داره-گاج هست-otn-سبز و....

ساش
01-10-2010, 21:23
تاریخ ادبیات انتشارات تخته سایه که در یک اقدام نو و خداپسندانه(:دی) اومده مصور (با کاریکاتور) در حق داوطلبان کنکور لطفی نموده :

تشكيل شده از دو بخش تصاوير و نكته هاي تكميلي - بخش تصاوير براي به خاطر سپردن مجموعه نام هاي كتاب ها به همراه تصويرسازي ذهني مي باشد - بخش نكته هاي تكميلي با شكلي متفاوت و نموداري به شرح مضامين مورد نظر پرداخته است

انتشارات تخته سیاه

نام کتاب :: تاریخ ادبیات مصورنویسنده :: شاهین شاهین زادناشر :: تخته سیاهزبان :: فارسیتاریخ انتشار :: 1388نوبت چاپ :: سومتعداد صفحه :: 132نوع جلد :: شمينزقطع کتاب :: رحلينوع کاغذ :: معمولي - رنگي
کلک معلم کتابهاش به نظر من زیاد جالب نیستن : ارایه های ادبی- تست قرابت معنایی-تاریخ ادبیات-کتابهای ادبیات 1 و 2 و 3 و 4

به نظر کتاب خوبی باشه
من با تصاویر خیلی حال می کنم و تو ذهنم می مونه

من ادبیات را از روی کتاب محوری کلک و گاج سبز می خونم
البته پیش از گاج
و پایه ها را هنوز نخریدم . کلک بهتره یا گاج ؟؟

لازم هست کتاب قرابت معنایی و تاریخ ادبیات و لغت بگیرم /؟؟؟؟؟؟

برای زبان فارسی چکار کنم ؟؟ از چه کتابی بخونم ؟؟ زبان فارسیم صفره
از الان بخونم یا بزارم از بهمن و اسفند

می خوم ادبیات رو ت سراسری 55 و تو آزاد پزشکی حداقل 80 بزنم
چکار کنم ؟؟

Facon_Archi
01-10-2010, 22:53
زبان فارسی هم واسه من سوال بود،چه کتابی خوب هست؟خود آموز باشه مثلا؟

saeed24i
01-10-2010, 23:57

انتشارات تخته سیاه

این کتاب درامد ها رو هم بررسی کرده؟ اگه داشته باشه واجبه بگیرم:27:

METACORTEX
02-10-2010, 00:19
سلام:46:
اگه کنکوری 90 هستی.کتاب زبان فارسی جلد 1و2 انتشارات دریافت.عالیه و خیلی مفهومی درس داده.
حالا اگه خواست بیشترهم تست تمرین کنی یه کتای مثل زبان فارس همگامان کارتو راه می اندازه:27:.
اگه سال سومی زبان فارسی 3(راهبردهای یادگیری-یاددهی) خیلی با شرح وبسط بیشتری است البته به درد کنکور ها نمیخوره.:13:

petrose.kabir
02-10-2010, 00:26
کسی اینجا از کتاب عربی تخته سیاه کار میکنه؟
من دارمش اما میخوام نظر شما رو هم بذونم

jekob
02-10-2010, 10:48
من کتاب تست گاج واسه فیزیک وشیمی و ادبیات و گسسته دارم ولی واسه سال86-87 هستند تست مبتکرانم واسه 86 هست تازه ابی قلم چی هم واسه ابیشتر درسارو دارم بنظرتون همونا روبخونم یا کتاب جدید بگیرم ؟

jekob
02-10-2010, 10:54
کتاب فیزیک اندیشه سازان قدیمی(همه پایها) سال 84 رو دارم بنظرتون بخونمش اخه قدیمیه تستاشم همینطور بعضی جاهاش حذف نشده؟

jekob
02-10-2010, 10:59
یه سوال دیگه که ای اخریشه!!!!!
من واسه ادبیات کتاب قرابت واملا سبطی و ارایه تاریخ ادبیات کلک دارم
ولی قلم چی که میرم درس به درسه بنظرتون مبحثی بخونم یا درس به درس

METACORTEX
02-10-2010, 15:49
من کتاب تست گاج واسه فیزیک وشیمی و ادبیات و گسسته دارم ولی واسه سال86-87 هستند تست مبتکرانم واسه 86 هست تازه ابی قلم چی هم واسه ابیشتر درسارو دارم بنظرتون همونا روبخونم یا کتاب جدید بگیرم ؟
سلام
به نظر من دفتر چه سوال های 87-88-89 رو بگیر با همون کتابها بخون چون معمولا ویرایشهای جدیدشون فقط تست های کنکور سراسری جدید رو به کتاب اضافه میکنند.و تو درسنامه ها تغییری ایجاد نمی شه.

---------- Post added at 03:49 PM ---------- Previous post was at 03:46 PM ----------

کتاب فیزیک اندیشه سازان قدیمی(همه پایها) سال 84 رو دارم بنظرتون بخونمش اخه قدیمیه تستاشم همینطور بعضی جاهاش حذف نشده؟

سلام.
کتابهای اندیشه سازان کتابهای خوبی اند.اگه آموزش هست از روش بخون بعد یه کتاب تست جدید بگیر برای پیش و پایه.مثل گاج.:46:
از نظر حذف شدن مطالب فکر نکنم کتاب فیزیک تغییرات اساسی داشته باشد از سال 84:21:.

قرابت و آرایه رو که نمیشه درس به درس خوند باید کلش رو باهم بخونی بعد تست بزنی ولی املاوتاریخ ادبیات رو میشه با روش درس به درس همگام با آزمون خوند.:27:

mh_rayaneh
02-10-2010, 16:32
سلام.جبر و احتمال مبتکران مولفش جواد ترکمنه؟؟؟؟؟؟؟؟
عکس هندونه روش نیست که

aristocrat
02-10-2010, 17:45
سلام
به نظر من دفتر چه سوال های 87-88-89 رو بگیر با همون کتابها بخون چون معمولا ویرایشهای جدیدشون فقط تست های کنکور سراسری جدید رو به کتاب اضافه میکنند.و تو درسنامه ها تغییری ایجاد نمی شه.

البته من فکر می‌کنم فیزیک پیش دانشگاهی گاج( سفید) عوض شده باشه و خیلی‌ بهتر شده.

reza-atom
02-10-2010, 19:42
به نظر کتاب خوبی باشه
من با تصاویر خیلی حال می کنم و تو ذهنم می مونه

من ادبیات را از روی کتاب محوری کلک و گاج سبز می خونم
البته پیش از گاج
و پایه ها را هنوز نخریدم . کلک بهتره یا گاج ؟؟

لازم هست کتاب قرابت معنایی و تاریخ ادبیات و لغت بگیرم /؟؟؟؟؟؟

برای زبان فارسی چکار کنم ؟؟ از چه کتابی بخونم ؟؟ زبان فارسیم صفره
از الان بخونم یا بزارم از بهمن و اسفند

می خوم ادبیات رو ت سراسری 55 و تو آزاد پزشکی حداقل 80 بزنم
چکار کنم ؟؟

قرابت معنایی دکتر سبطی حتماً لازمه ! اگه درس به درس میخونی دیگه موضوعی نخون نه لازم نیست !
زبان فارسی خیلی سبز هم یه نگاه کن (تست + درسنامه در حد پیشرفته) کتاب دکتر سبطی رو ندیدم .

زیاد دور و برتو شلوغ نکن با کتابها ! همونچه که داری رو سعیی کن ازش خوب استفاده کنی ! مخصوصاً در مورد کتاب تست ! توی تست زدن مرور و اشکال گیری مهم تر از هر چیزی هست !

اگه درس به درس میخونی دیگه موضوعی نخون اگه موضوعی میخونی دیگه مبحثی نخون (چی گفتم :دی !!!) البته قرابت معنایی رو جدا بخون فقط بهتره که همون درس به درس با کانون بری جلو !

اندیشه سازان کارش حرف نداره ! فعلاً همونا رو کار کن ....

saeed24i
02-10-2010, 21:29
من برای زبان فارسی 3 هنوز کتاب نگرفتم اما اولویت اولم رمزینه هست.
اگه نشد تخته سیاه. قسمتی از کتابارو از سایتشون دانلود کردم واقعا
خوب توضیح دادند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما از کتاب سبطی اصلا خوشم نیومد:41: بیشتر به درد انسانیها میخوره
دو جلدش 368 صفحه داره و 10500 تومن هم قیمتشه.با وقت من اصلا
جور نیست.:19: واسه 5 سوال ساده زبان فارسی خیلی عمیق توضیح
داده.بعد از مدتی آدم نمی دونه چی میخونه:13:

shabeashegha
02-10-2010, 22:30
کسی اینجا از کتاب عربی تخته سیاه کار میکنه؟
من دارمش اما میخوام نظر شما رو هم بذونم
من داشتمش بخش اعلالش حرف نداره ولی بقیه جاهاشو من از روی گاج خوندم

r0ss0neri
03-10-2010, 00:15
واسه حسابان سال سوم چی پیشنهاد میدین ؟ گاج مشکی یا پیک گل واژه ؟!

Alireza SM
03-10-2010, 00:19

اينايي كه گفتي نمونه سوال هستن .

من براي آموزش حسابان سال قبل رو توصيه ميكنم كه باعث تسلط بهتر شما روي اين درس ميشن

بهترين ها به نطر من اينا هستن الان :

حسابان نشرالگو ( چاپ پارسال )
حسابان مبتكران - عباس اميدوار ( چاپ پارسال )

ولي اگه وقت مطالعه مطالب اضافه پارسال رو ندارين حسابان نشر الگو چاپ امسال رو بگيرين .

r0ss0neri
03-10-2010, 00:41
خوب منم نمونه سوال میخوام ! خود دبیرمون بر اساس حسابان پارسال درس میده و به جای 4 ساعت هم بازم مثل قبل قراره 6 ساعت تو هفته بهمون درس بده ! گفته بین گاج و پیک گل وازه یکیرو انتخاب کنید ...

Alireza SM
03-10-2010, 09:02
خوب منم نمونه سوال میخوام ! خود دبیرمون بر اساس حسابان پارسال درس میده و به جای 4 ساعت هم بازم مثل قبل قراره 6 ساعت تو هفته بهمون درس بده ! گفته بین گاج و پیک گل وازه یکیرو انتخاب کنید ...

اگه دبيرتون اونقدر وقت ميزاره و اونقدر مطالب بهتون ميگه كه سطح علمي جزوتون به كتاب هايي مثل نشر الگو و مبتكران ميرسه و شما فقط نونه سوال ميخواي بهتره دوسالانه خاكستري رنگ قلمچي رو برداري كه نمونه سوالاتش سخت تر هستن و مال مدارس تيزهوشان
ولي مطمعن هستم كه با 6 ساعت تدريس در هفته نميشه براي دانش آموزان جزوه اي مثل كتاب عباس اميدوار مبتكران يا كتاب نشرالگو ايجاد كرد . بهتره از اين كتاب ها هم غافل نشي

*PiNk PaNTHeR*
03-10-2010, 10:54

کتاب حسابان سال سوم.

Ali™
03-10-2010, 11:04
سلام

از دوستانی که قبلا کنکور دادن، سوال داشتم ! :20:

به نظرتون از الان (مهر ماه) اگه شروع کنم، می تونم تست های مربوط به هر درس رو تا پایان اسفند تموم کنم ؟ :13:

مثلا حدود 7000 تا زیست، 5000 تا فیزیک، 3000 تا ریاضی، 4000 تا شیمی، دروس عمومی و ... رو به برنامه ریزی بزنم ؟ (کلا شاید 26000 تا تست بشن :دی) یا بهتره از حجمشون کم کنم و بیش تر روی تست های سخت تمرکز کنم ...؟ :18:

من یه تصمیم دیگه که گرفتم اینه که هندسه و زبان فارسی رو به طور کامل کنار بذارم. چون زبان فارسی تست هاش خیلی وقت گیره و هندسه هم هر کی خونده نتونسته سر جلسه جواب بده ! :27:

سوالات بیش تر در راند بعد !

psp2004
03-10-2010, 11:31
دوستان یه کتاب مقدماتی واسه طراحی وب بهم معرفی کنید......

با تشکر

B a r a n
03-10-2010, 11:55
من برای زبان فارسی 3 هنوز کتاب نگرفتم اما اولویت اولم رمزینه هست.
اگه نشد تخته سیاه. قسمتی از کتابارو از سایتشون دانلود کردم واقعا
خوب توضیح دادند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما از کتاب سبطی اصلا خوشم نیومد:41: بیشتر به درد انسانیها میخوره
دو جلدش 368 صفحه داره و 10500 تومن هم قیمتشه.با وقت من اصلا
جور نیست.:19: واسه 5 سوال ساده زبان فارسی خیلی عمیق توضیح
داده.بعد از مدتی آدم نمی دونه چی میخونه:13:

موافقم . کتاب زبان فارسی سبطی به درد ما نمیخوره . یعنی ارزش نداره واسه 5 سوال بری بخری ...

می تونی همگامان بخری یا خیلی سبز .

رمزینه به نظر من خوب نبود .

reza-atom
03-10-2010, 13:12
دوستان یه نظری درباره این کتابهای فیزیک غلامعلی محمودزاده بدین (مبتکران) :

1. فیزیک 3 : پارسال انرژی اتمی رو خونده بودم ولی پر از اشکال بود و خیلی خشک و بی روح واسه همین ترجیح میدم امسال یه کتاب دیگه بخونم ! این فیزیک 3 مبتکران چطوره ؟ (میخوام خیلی مفهومی و دقیق و موشکافانه باشه در حد فیزیک فار)

2. فیزیک پیش 2 : برای این درس کتاب کلاس رمزینه داشتم ولی مثل اینکه اومده کتاب درسی رو کپی کرده ! حالا این پیش 2 مبتکران چطوره ؟

Alireza SM
03-10-2010, 13:19

1. فیزیک 3 : پارسال انرژی اتمی رو خونده بودم ولی پر از اشکال بود و خیلی خشک و بی روح واسه همین ترجیح میدم امسال یه کتاب دیگه بخونم ! این فیزیک 3 مبتکران چطوره ؟ (میخوام خیلی مفهومی و دقیق و موشکافانه باشه در حد فیزیک فار)

2. فیزیک پیش 2 : برای این درس کتاب کلاس رمزینه داشتم ولی مثل اینکه اومده کتاب درسی رو کپی کرده ! حالا این پیش 2 مبتکران چطوره ؟

اينها بهترين كتاب هاي موجود در منظومه شمسي هستن براي آموزش فيزيك .
از نظر علمي و از نظر نحوه انتقال مطالب بسيار عالي كار كرده غلامعلي محمود زاده
اين محمودزاده خودش مولف اصلي كتاب هاي درسي فيزيك هست . سعي كرده همه اشكالاتي كه كتاب درسي داره رو برطرف كنه .
اگه خريديش حتما يادت باشه كه هنگام مطالعه به تكاليفي كه ميگه عمل كني

فقط حواست باشه كه حجم اين كتاب ها زياده

shabeashegha
03-10-2010, 13:30

من این کتابها رو داشتم . تاکید میکنم این کتاب اصلا به درد کنکور نمیخوره به چند دلیل:
1)خیلی حجیمه. شما اگه دفعه اول باشه که این کتاب رو میخونی جمع کردن هر جلد از کتابها خودش نیاز به چند ماه داره (مگه بیخیال تکالیف و تمارین سخت کتاب بشی که بازم وقت گیره)
2) درسته مفهومیه ولی کتابیه که برای امتحانات نهایی طراحی شده
روی خوب بودن این کتاب شکی نیست ولی نه برای کنکور . من خودم این کتاب رو گرفتم به آذر ماه نرسیده گذاشتمش کنار چون فوق العاده وقت گیره خوندنش .

reza-atom
03-10-2010, 13:54
من این کتابها رو داشتم . تاکید میکنم این کتاب اصلا به درد کنکور نمیخوره به چند دلیل:
1)خیلی حجیمه. شما اگه دفعه اول باشه که این کتاب رو میخونی جمع کردن هر جلد از کتابها خودش نیاز به چند ماه داره (مگه بیخیال تکالیف و تمارین سخت کتاب بشی که بازم وقت گیره)
2) درسته مفهومیه ولی کتابیه که برای امتحانات نهایی طراحی شده
روی خوب بودن این کتاب شکی نیست ولی نه برای کنکور . من خودم این کتاب رو گرفتم به آذر ماه نرسیده گذاشتمش کنار چون فوق العاده وقت گیره خوندنش .

از عربی ایادفیلی بیشترن از نظر حجمی ؟ :دی ولی کتاب خوب واسه آموزش فیزیک تو بازار نیست ! البته کتاب درسی خوبه ها ولی کامل نیست . انرژی اتمی هم که دیگه :2:

ساش
03-10-2010, 14:08
از عربی ایادفیلی بیشترن از نظر حجمی ؟ :دی ولی کتاب خوب واسه آموزش فیزیک تو بازار نیست ! البته کتاب درسی خوبه ها ولی کامل نیست . انرژی اتمی هم که دیگه :2:

ایاد فیلی حجیم نیست که

نصف بیشترش تستاش هست ولی قواعد را در حد نیاز توضیح داده
بعد جملات مهمه کتاب درسی را گفته و تمرینم داده و ....

به خاطر همین حجیم به نظر می یاد

Alireza SM
03-10-2010, 14:11
تنها كتابي كه آموزش مفهومي و كامل براي فيزيك تو بازار هست كتاب هاي غلامعلي محمودزاده هستن

METACORTEX
03-10-2010, 14:35

سلام.
1.برای فیزیک 3 یه فیزیک رمزینه بگیر فوق العاده است.منو از 10 درصد به 80 درصد تو قلم چی رسوند .اینو بگم که معلم فیزیک 3 ما کلا تعطیل بود.کلا فقط خودم خوندم تا یاد گرفتم و 7-8 تا کتاب مختلف و دیدم از همین مبتکران و otn ,...که بهترنش برای آموزش رمزینه است. اگه یه کتاب تست خیلی سبز بگیری راحت می تونی از پس 80-90 درصد سوالات بربیای.من خودم تو کنکور 89 بیشتر سوالاهای فیزیک 3 رو درست زدم.این کتابهای محمود زاده درسته که مفهومیه ولی به درد نهایی میخوره نه کنکور هم حجمش زیاده هم تست خیلی کم داره.
من فیزیک 2 داشتم خیلی حجیم است و زیاد گویی کرده رفتم یه رمزینه فیزیک 2 گرفتم عالیه کلا کتابهای رمزینه فیزک برای آموزش کنکور عالین هم قسمت های مفهومی داره هم نکات تستی.

2.برای پیش من خودم کتاب نداشتم چون کتاب خودش کامله فقط گاج سفید داشتم.
تمام کتابه همینه به طور کامل از متن کتاب می نویسند که کامل باشه رمزینه هم از این قاعده مثتثنی نیست.
تنها تفاوت کتابهای فیزیک پیش 2 تو تعداد مسئله است.و حتما باید کتاب درسی رو خوب خوند.

reza-atom
03-10-2010, 15:32
سلام.
1.برای فیزیک 3 یه فیزیک رمزینه بگیر فوق العاده است.منو از 10 درصد به 80 درصد تو قلم چی رسوند .اینو بگم که معلم فیزیک 3 ما کلا تعطیل بود.کلا فقط خودم خوندم تا یاد گرفتم و 7-8 تا کتاب مختلف و دیدم از همین مبتکران و otn ,...که بهترنش برای آموزش رمزینه است. اگه یه کتاب تست خیلی سبز بگیری راحت می تونی از پس 80-90 درصد سوالات بربیای.من خودم تو کنکور 89 بیشتر سوالاهای فیزیک 3 رو درست زدم.این کتابهای محمود زاده درسته که مفهومیه ولی به درد نهایی میخوره نه کنکور هم حجمش زیاده هم تست خیلی کم داره.
من فیزیک 2 داشتم خیلی حجیم است و زیاد گویی کرده رفتم یه رمزینه فیزیک 2 گرفتم عالیه کلا کتابهای رمزینه فیزک برای آموزش کنکور عالین هم قسمت های مفهومی داره هم نکات تستی.

2.برای پیش من خودم کتاب نداشتم چون کتاب خودش کامله فقط گاج سفید داشتم.
تمام کتابه همینه به طور کامل از متن کتاب می نویسند که کامل باشه رمزینه هم از این قاعده مثتثنی نیست.
تنها تفاوت کتابهای فیزیک پیش 2 تو تعداد مسئله است.و حتما باید کتاب درسی رو خوب خوند.

هر کسی یه نظری داره ! ولی من به این دلیل فیزیک 2 و 3 رمزینه رو نمی گیرم که فیزیک پیش 2 اش رو دیدم فقط کپی کتاب بود بجز چند تا مورد وبیشتر روی فرمول تاکید داشت تا روی مفهوم ! حالا نمیدونم این 2 تا چطوری هستن ؟ مگه مولفشون همون محمدرضا ونکاله نیست ؟

Lj Wallace
03-10-2010, 17:28
بابا!یکی مارو روشن کنه!
8000 تست زیست شناسی گاج یا زیست خیلی سبز؟

shabeashegha
03-10-2010, 17:55
شما این کتابارو چند مرتبه بخونی متوجه میشی ایادفیلی اصلا حجمی نداره:27:انرژی اتمیم داشتم کاملا با شما موافقم ولی شما چرا میخواین وقت بذارین برای کتاب آموزشی؟فیزیک و ریاضی مهمترین راه یادگیریش حل تست و تمرین زیاده من بنظرم شما از روی کتاب درسی بخون بعد برو سراغ تست. شک نکن هم وقتت رو بهتر مدیریت میکنی هم بهتر به نتیجه میرسی. کتاب تست فیزیک هم خداروشکر زیاده مثلا الان خیلی سبز با مولف جدیدش (مصلایی) کتابای تست فوق العاده ای داره میده بیرون الان فیزیک 3 توی بازاره شما با این روشی که گفتم عمل کن نتیجه نگرفتی بیا بزن زیر گوشم:20: فقط بررسی پاسخنامه یادت نره
پس اول خوندن کتاب درسی+تمرینات کتاب (کامل حل کن نه اینکه ذهنی بگی از این فرمول حل میشه و بری سراغ تمرین بعد. تا به جواب نهایی نرسیدی و مطمئن نشدی که درست حل کردی نرو سراغ تمرین بعدی)
بعد برو تست بزن+ بررسی پاسخنامه
شک نکن میای میگی خدارو شکر که محمود زاده نگرفتم 90 درصد وقتم صرف خوندن کتابش تلف شه:11:

B a r a n
03-10-2010, 18:09
به نظر من که فیزیک کتاب های اندیشه سازان قدیم خیلی بهترن . در کنار کتاب درسی .

فیزیک پیش به جز پیش 1 واقعا چیزی نداره که نیاز به کتاب کمک اموزشی آنچنانی داشته باشه .

فیزیک خیلی سبز نمی دونم ولی شاید چون مولفش مصلائی هست خوب باشه . تجربه ش نکردم .

sahelgh
03-10-2010, 19:04
من تستای کنکور فصل 1 فیزیک پیش 1 رو از رو گاج سفید زدم. حالا میخوام یه کتاب بگیرم که تست تالیفی بزنم. ولی نمیدونم بین این کتابا کدوم رو بگیرم!؟
2- خیلی سبز (چاپ جدیدش که قراره آخر مهر بیاد ( البته اگه مولفش احمد مصلایی باشه!))ولی تا اون موقع نمیتونم صبر کنم!
3- انرژی اتمی (معلم مدرسه مون گیر داده بگیرید!) به نظرتون خوبه؟؟؟؟؟؟ (البته الان وقت دارم واسه تست! تستاش توپه؟؟؟)
4- فرید شهریاری چطوره؟ (استاد فیزیکمون گفته اینو بگیرید خوبه!!)

الان موندم چیکار کنم!
خواهشا کمک کنید

راستی من کتاب آرایه های ادبی الگو رو دارم و بخش اولش رو خوندم. واقعا عالیه! همه ی دوستام وقتی دیدن حمله کردن کل کتابای آرایه ی کتاب فروشی رو خریدن!!!:27:

راستی یه سوال دیگه؟؟ این کتاب زبان پیش 1 جلدی مبتکران(شهاب اناری) اینجا (قزوین) هنوز نیاوردن!! اگه بخوام اینترنتی بخرم DVDش هم میدن؟ کی تحویل میدن؟ قضیه چند جلد کتاب زبان رو باهم میدن چیه؟

یه چیز دیگه؟ واسه لغت تیک 8 یا واژگان خیلی سبز ؟

reza-atom
03-10-2010, 19:34
من تستای کنکور فصل 1 فیزیک پیش 1 رو از رو گاج سفید زدم. حالا میخوام یه کتاب بگیرم که تست تالیفی بزنم. ولی نمیدونم بین این کتابا کدوم رو بگیرم!؟
2- خیلی سبز (چاپ جدیدش که قراره آخر مهر بیاد ( البته اگه مولفش احمد مصلایی باشه!))ولی تا اون موقع نمیتونم صبر کنم!
3- انرژی اتمی (معلم مدرسه مون گیر داده بگیرید!) به نظرتون خوبه؟؟؟؟؟؟ (البته الان وقت دارم واسه تست! تستاش توپه؟؟؟)

الان موندم چیکار کنم!
خواهشا کمک کنید

راستی من کتاب آرایه های ادبی الگو رو دارم و بخش اولش رو خوندم. واقعا عالیه! همه ی دوستام وقتی دیدن حمله کردن کل کتابای آرایه ی کتاب فروشی رو خریدن!!!:27:

راستی یه سوال دیگه؟؟ این کتاب زبان پیش 1 جلدی مبتکران(شهاب اناری) اینجا (قزوین) هنوز نیاوردن!! اگه بخوام اینترنتی بخرم DVDش هم میدن؟ کی تحویل میدن؟ قضیه چند جلد کتاب زبان رو باهم میدن چیه؟

واسه لغت فقط و فقط توصیه ی من اینه که "واژه نامه جامع زبان انتشارات همگامان (کانون فرهنگی آموزش)" رو تهیه کنی ! چون به کار بردن لغت توی جمله و مترادف و متضاد و مثال های متنوع رو شامل میشه ! هر 4 سال زبان رو داره !

اما فیزیک پیش 1 : گاج تست های تالیفی هم اون آخرش یه سری داره ! به نظرم الان لازم نیست بگیری تست تالیفی ! توصیه می کنم زیاد دور برتو شلوغ نکنی از کتاب ! کاری که من کردم وچوبش رو هم خوردم ! بهتره که روی کتاب وسواس نباشی ! اگه همون تست های گاج رو چند بار مرور کنی بهتره تا اینکه تست های چند کتاب مختلف رو یه بار کار کنی ! توصیه ی اکثر مشاورها همینه ! سعی کن روی یه کتاب تست زوم کنی و هر دفعه تست های اونو مرور کنی و اشکالات رو برطرف کنی !
راستی گیر دادی به DVD اصلاً وقت نمیشه DVD نگاه کرد ! DVD اش فنون درک مطلب فکر کنم باشه که همون کتابش هم هست !

---------- Post added at 07:34 PM ---------- Previous post was at 07:30 PM ----------

شما این کتابارو چند مرتبه بخونی متوجه میشی ایادفیلی اصلا حجمی نداره:27:

آره ایاد فیلی فقط فونتش بزرگه :دی ولی آدم از دور نگاه میکنه می ترسه :دی !

بابا!یکی مارو روشن کنه!

تست تسته فرقی نداره به نظر من پاسخ تشریحی مهمه که هر دوی این کتابها فکر کنم خوب باشن ! خیلی سبز که دیگه خبره ی زیست شناسی هست !

undercover
03-10-2010, 19:48
باسلام خدمت اساتید محترم من تازه بااین تاپیک آشناشدم چندصفحه اول تاپیک روهم نگاه کردم نتونستم جواب سوالم روپیداکنم حالا بااجازتون اینجامطرح میکنم اگرهم تکراری باشه دیگه ببخشید.
بهترین کتابهابرای کنکورکارشناسی ارشد عمران کدام کتابهاهستند؟(کتابهایی که واقعامثل اندیشه سازان تشریحی باشند)
باتشکر:31:

r0ss0neri
03-10-2010, 20:14
اگه دبيرتون اونقدر وقت ميزاره و اونقدر مطالب بهتون ميگه كه سطح علمي جزوتون به كتاب هايي مثل نشر الگو و مبتكران ميرسه و شما فقط نونه سوال ميخواي بهتره دوسالانه خاكستري رنگ قلمچي رو برداري كه نمونه سوالاتش سخت تر هستن و مال مدارس تيزهوشان
ولي مطمعن هستم كه با 6 ساعت تدريس در هفته نميشه براي دانش آموزان جزوه اي مثل كتاب عباس اميدوار مبتكران يا كتاب نشرالگو ايجاد كرد . بهتره از اين كتاب ها هم غافل نشي
آره خداییش سعی میکنه سطح جزوه بالایی بده واسه همین هم تست کنکور همه مدلی میزنه ...
دبیر خوبیه ... کتاب فوق العاده آشغاله ! همراه با تمرین حل کردن معلم باید درس هم بده ! البت دبیرمون از خودش جزوه میده و کاری به کتاب نداره ولی به گفته خودش میخواد برای نهایی امادمون کنه ...
گفته نمونه سوال زیاد حل کنید تا خوب یاد بگیرید ...
گاج یا پیک گل واژه ! ؟!

Ali™
03-10-2010, 20:26
بابا!یکی مارو روشن کنه!

من 5 تا جلد 8000 تا تست رو دارم. سوالای تالیفی درجه c و d ـش رو اگه نگاه کنی می فهمی که چقدر مولفش (دکتر نصیری) تواناست ! درسنامه های کاملی هم داره و واسه تفهیم مطالب کتاب (یعنی اول باید کتاب رو دقیق بخونی ) به درد میخوره ! خیلی سبز رو دیدم و زیاد خوشم نیومد. البته به اندازه ژنتیک گربه خاله زنک بازی درنیاورده بود !

Alireza SM
03-10-2010, 20:32
آره خداییش سعی میکنه سطح جزوه بالایی بده واسه همین هم تست کنکور همه مدلی میزنه ...
دبیر خوبیه ... کتاب فوق العاده آشغاله ! همراه با تمرین حل کردن معلم باید درس هم بده ! البت دبیرمون از خودش جزوه میده و کاری به کتاب نداره ولی به گفته خودش میخواد برای نهایی امادمون کنه ...
گفته نمونه سوال زیاد حل کنید تا خوب یاد بگیرید ...
گاج یا پیک گل واژه ! ؟!

نمونه سوال براي دروس عمومي و دروسي مثل شيمي و زيست گل واژه خوب هست نه براي فيزيك
براي فيزيك بهترين نمونه سوالات تو مبتكران هستن . كه نمونه سوالاتش شامل اينهاست :

مثال هاي آموشي در طول تدريس هر فصل
مثال هاي حل شده دوره اي در پايان هر فصل با پاسخ تشريحي كامل ( هر فصل بيش از 100 مثال مختلف !!‌)
پرسش هاي حل شده ( فقط با پاسخ كوتاه )

reza-atom
03-10-2010, 20:54
دوستان کسی میدونه این کتاب رو باید از کجا سفارش داد ؟ کتاب توپیه ! جدیداً چاپ شده ؟

راستی اگه گفتین مفهوم این عکس چیه ؟:دی

petrose.kabir
03-10-2010, 21:50
سلام.
یه سوال
به نظرتون ادم ارزش داره تستای کتابای خوشخوان و کار کنه.یا ابی قلم چی؟

shabeashegha
03-10-2010, 22:30
بابا!یکی مارو روشن کنه!
قطعا خیلی سبز

دوستان کسی میدونه این کتاب رو باید از کجا سفارش داد ؟ کتاب توپیه ! جدیداً چاپ شده ؟

2تا معنی رو میتونه داشته باشه یکی اینکه احتمال شیرین بودن هندونه یا دومی اینکه این کتاب به شرط چاقوه :31:

new life
03-10-2010, 22:40
سلام.
یه سوال
به نظرتون ادم ارزش داره تستای کتابای خوشخوان و کار کنه.یا ابی قلم چی؟
صد در صد خوش خوان ..اصلا قابل مقایسه نیستن ..خوش خوان سوالاتش خیلی نزدیک تره به سطح سوال های کنکور
من تمام مجمو عه ی ابی قلم چی رو داشتم ..اخر سر هم مجبور شدم کتابایی مثل خوش خوان رو بگیرم که سطحشون بالاتره

petrose.kabir
03-10-2010, 22:43
خوشخوان سوالاتش تالیفیه یا مال کنکوره؟
سطح همه سوالاش بالاست؟
میتونیم به عنوان یه کتاب تست کامل و بی نقص باهاش کار کنیم؟ منظورم اینه که کمو کسری نداره؟

reza-atom
03-10-2010, 23:09
قطعا خیلی سبز

2تا معنی رو میتونه داشته باشه یکی اینکه احتمال شیرین بودن هندونه یا دومی اینکه این کتاب به شرط چاقوه :31:

همون دومی منظورشون بود !:دی

خوشخوان سوالاتش تالیفیه یا مال کنکوره؟
سطح همه سوالاش بالاست؟
میتونیم به عنوان یه کتاب تست کامل و بی نقص باهاش کار کنیم؟ منظورم اینه که کمو کسری نداره؟

ما که همون دیفرانسیل 2 خوشخوان رو داشتیم برا 7 پشتمون بسه (حیف 10000 تومن !) مولفش حتی تستهای تالیفی و کنکور رو جدا نکرد ! همینطوری بسم اله رو گفت و یه گونی تست ریخت تو کتابش :دی با 1000 تا نکته !:2:

petrose.kabir
03-10-2010, 23:14
شاید دقت نکردی.روش نوشته ویژه دانش اموزان چی؟

behnamrizi
03-10-2010, 23:31
برای هزارمین بار میپرسم لطفا جواب بدید:

دیفرانسیل رمزینه چاپ 89 اومده؟؟؟؟؟

petrose.kabir
03-10-2010, 23:38
با انتشارات تماس بگیر.
فکر نکنم زیادم خوش به حالت بشه اگه چاپ 89 بگیری.
تفاوت چندانی نداره.اصلا تفاوت نداره

reza-atom
03-10-2010, 23:39

آره بابا دیف 2 که همون عید اومد 89 دیگه منتظر نمون همونو بگیر !

blackops
04-10-2010, 00:13
سلام
من برای شیمی پیش کتاب سبز دارم البته تاریخ انتشارش 84 قدیمی یا خوبه؟

برای تست هندسه تحلیلی هم گاج دارم که اون هم ماله 86 این چطوره؟

sahelgh
04-10-2010, 08:41
واسه لغت فقط و فقط توصیه ی من اینه که "واژه نامه جامع زبان انتشارات همگامان (کانون فرهنگی آموزش)" رو تهیه کنی ! چون به کار بردن لغت توی جمله و مترادف و متضاد و مثال های متنوع رو شامل میشه ! هر 4 سال زبان رو داره !

اما فیزیک پیش 1 : گاج تست های تالیفی هم اون آخرش یه سری داره ! به نظرم الان لازم نیست بگیری تست تالیفی ! توصیه می کنم زیاد دور برتو شلوغ نکنی از کتاب ! کاری که من کردم وچوبش رو هم خوردم ! بهتره که روی کتاب وسواس نباشی ! اگه همون تست های گاج رو چند بار مرور کنی بهتره تا اینکه تست های چند کتاب مختلف رو یه بار کار کنی ! توصیه ی اکثر مشاورها همینه ! سعی کن روی یه کتاب تست زوم کنی و هر دفعه تست های اونو مرور کنی و اشکالات رو برطرف کنی !
راستی گیر دادی به DVD اصلاً وقت نمیشه DVD نگاه کرد ! DVD اش فنون درک مطلب فکر کنم باشه که همون کتابش هم هست !

ت !

آخه من شنیدم این دوتا(تیک8 و خیلی سبز) خوبه ولی کدوم بهتره؟ ( من زبانم خوبه و تو لغت هم زیاد مشکل ندارم ولی باز فکر کنم لازم باشه!)

آخه تستای گاج رو 1 بار حل کردم و اونایی که اشکال داشتم یا مهم بودن رو هم دوباره حل کردم. در واقع تستام تموم شده ( آخه باید روزی 30 تا تست فیزیک بزنیم!) حالا بین این 3 تا کدوم؟
1- فرید شهریای
2- انرژی اتمی
3- خیلی سبز جدید (این یکی رو خیلی دوست دارم ولی آخر مهر دیره!)
امروز میخوام برم بخرم!

به DVD گیر ندادم ولی داشته باشه بهتره دیگه!

Haniiii
04-10-2010, 09:02

اومده ! ... طرح روی جلد چاپ جدید فرق داره با قبلی ها !

unlife
04-10-2010, 11:45
دوستان من چند تا سوال کوچیک دارم ازتون.لطف کنید و بهم کمک کنید:
1. بعد از خوندن درس ادبیات ترجیح میدید تست های موضوعی بزنید یا درس به درس؟
2. بین آرایه ها به جز استعاره آرایه ی دیگه هست که باهاش بیشتر از همه مشکل داشته باشید؟
3. درمورد تاریخ ادبیات کدوم رو ترجیح میدید:
- اینکه تست بر اساس اشتباه شما طراحی بشه.یعنی اینکه اسم کتاب ها رو با هم قاطی می کنید یا کتابای نویسنده ها رو با هم اشتباه می گیرید.
- اینکه بر اساس حفظیات باشه صرفن.مثلن فقط بپرسن کتاب x مال کدوم نویسنده است.
4. تست های تالیفی خوب و قوی رو ترجیح میدید یا تست های سنجشی؟
5. کتابی که شامل تست های کنکور و سنجش و المپیاد و تست های آزمون های آزمایشی مثل گاج و گزینه دو و مرآت و ... باشه به نظرتون کتاب کامل و به درد بخوریه؟این کتاب رو ترجیح میدید به هر کتاب دیگه ای آیا؟ یا لازم نیست یه کتاب شامل همه ی تست ها باشه لزومن؟
6. پاسخ نامه ها رو کامل میخونید؟چند درصد به دردتون میخوره و مشکلتون حل میشه؟ پاسخ نامه ای که کامل همه چیز رو ریز به ریز توضیح داده باشه راضی تون میکنه یا یه پاسخ نامه که کلیات رو تو چند سطر عنوان کنه؟

از اینکه چند دقیقه ای وقت میذارید و به این سوال ها جواب میدید به شدت ممنونم.:31:

B a r a n
04-10-2010, 12:13
2. بین آرایه ها به جز استعاره آرایه ی دیگه هست که باهاش بیشتر از همه مشکل داشته باشید؟
- اینکه تست بر اساس اشتباه شما طراحی بشه.یعنی اینکه اسم کتاب ها رو با هم قاطی می کنید یا کتابای نویسنده ها رو با هم اشتباه می گیرید.
5. کتابی که شامل تست های کنکور و سنجش و المپیاد و تست های آزمون های آزمایشی مثل گاج و گزینه دو و مرآت و ... باشه به نظرتون کتاب کامل و به درد بخوریه؟این کتاب رو ترجیح میدید به هر کتاب دیگه ای آیا؟ یا لازم نیست یه کتاب شامل همه ی تست ها باشه لزومن؟
6. پاسخ نامه ها رو کامل میخونید؟چند درصد به دردتون میخوره و مشکلتون حل میشه؟ پاسخ نامه ای که کامل همه چیز رو ریز به ریز توضیح داده باشه راضی تون میکنه یا یه پاسخ نامه که کلیات رو تو چند سطر عنوان کنه؟

از اینکه چند دقیقه ای وقت میذارید و به این سوال ها جواب میدید به شدت ممنونم

1 / تست موضوعی - البته من ادبیات رو موضوعی میخونم نه درس به درس !

2 / من با کنایه یکم مشکل دارم .

3 / برای من فرقی نمی کنه . چون تو کنکور هم درست جواب دادم . مشکلی ندارم کلا با تاریخ ادبیات !

4 / تست سنجش منظورتون آزمونهای سنجش ؟

5 / از اون سوالا بود ... خب وقتی یِ کتاب همه این تست ها رو داره . دیگه دنبال چه کتابی هستی ؟! کتاب تست ها هیچ فرقی نمی کنن با هم جز تست های تالیفی شون . بقیه هم یکسانه از نظر ارزش !

6 / آره میخونم حتما حتما . پاسخ نامه کلی نه دوست ندارم به دردم نمیخوره !

waterpolo
04-10-2010, 12:50
کتاب عربی ایاد فیلی با چاپ سال 80 فرق داره ؟

vahid-p
04-10-2010, 12:53
آره بابا دیف 2 که همون عید اومد 89 دیگه منتظر نمون همونو بگیر !
تست یا آموزش؟

اومده ! ... طرح روی جلد چاپ جدید فرق داره با قبلی ها !
من آموزش دیف 1 رمزینه رو چند روز پیش گرفتم، دقیق مثل قبلیاست ( صفحات یکی بالا پایین نشده ) فقط طرح روی جلد بچه گونه تر شده.

METACORTEX
04-10-2010, 12:59
آخه من شنیدم این دوتا(تیک8 و خیلی سبز) خوبه ولی کدوم بهتره؟ ( من زبانم خوبه و تو لغت هم زیاد مشکل ندارم ولی باز فکر کنم لازم باشه!)

آخه تستای گاج رو 1 بار حل کردم و اونایی که اشکال داشتم یا مهم بودن رو هم دوباره حل کردم. در واقع تستام تموم شده ( آخه باید روزی 30 تا تست فیزیک بزنیم!) حالا بین این 3 تا کدوم؟
1- فرید شهریای
2- انرژی اتمی
امروز میخوام برم بخرم!

سلام
به نظر من صبر کن خیلی سبز جدید بیاد من هم مشکل تو رو دارم تست های گاج رو کامل زدم و صبر میکنم
تا سبز بیاد.مصلایی کارش درسته مطمئنا کتاب توپی خواهد بود فیزیک پیش 2 هم اوایل بهمن می آد.
من صبر میکنم تا بیاد بگیرم.

METACORTEX
04-10-2010, 13:04
سلام
من برای شیمی پیش کتاب سبز دارم البته تاریخ انتشارش 84 قدیمی یا خوبه؟

برای تست هندسه تحلیلی هم گاج دارم که اون هم ماله 86 این چطوره؟

سلام
صد در صد کتاب هاس شیمی تو عوض کن به نظر من یه ست کامل تست مبتکران بگیر.عالیه.
چون از 84 به اینور مدل طرح سوال های شیمی به واسطه عوض شدن کتابها عوض شده حالا اگه درس های دیگه رو کتابهای قدیمی شو داشتی می شد یه کاری کرد ولی تو شیمی ریسک نکن.
تحلیلی فک نکنم تغییر ویرایشی جدی داشته باشه سوالهای 87-88-89 داشته باشی فکر کنم حله.

METACORTEX
04-10-2010, 13:22
6. پاسخ نامه ها رو کامل میخونید؟چند درصد به دردتون میخوره و مشکلتون حل میشه؟ پاسخ نامه ای که کامل همه چیز رو ریز به ریز توضیح داده باشه راضی تون میکنه یا یه پاسخ نامه که کلیات رو تو چند سطر عنوان کنه؟:31:

از اینکه چند دقیقه ای وقت میذارید و به این سوال ها جواب میدید به شدت ممنونم.

تو ادبیات معمولا از متن درسها سوال نمیشه.محور های طرح سوال اینا هستند.
معنی لغت-املا-آرایه-تاریخ ادبیات-قرابت+سوالهای زبان فارسی
بهتره تو مباحث خودتو قوی کنی.
اصولا همه با استعاره مشکل دارند من هم همینطور.
درمورد گزینه3-اولی
اول فقط تستهای آسون تالیفی بعد کنکور سراسری بعد برای تسلط بیشتر تالیفی سنگین.از هر معلمی بپرسی همینو بهت میگن.
5.کتابهای که گفتی وقتی کامله که اون چیزهایی رو که گفتی داشته باشه(مثل تست رمزینه)
6.روال پاسخ تشریحی ها معمولا این طوری که از تست های اول با شرح و بسط شروع مسشه هرچی جلوتر بری خلاصه تر میشه.
من شخصا پاسخ های تشریحی تر و مفهومی ترو ترجیح میدم.
:8::8:

[/QUOTE]برای هزارمین بار میپرسم لطفا جواب بدید:

دیفرانسیل رمزینه چاپ 89 اومده؟؟؟؟؟[/QUOTE]
دیف 1 جلدش تغییر کرده محتواشو نمی دونم

ضمنا احتمالا جلد 2 تست دیفرانسیل رمزینه برای اسفند میاد.

---------- Post added at 01:22 PM ---------- Previous post was at 01:17 PM ----------

سلام همشهری
خودت کتابو دیدی
چه جوریاست.
تالیفی داره؟
پاسخ هاش خوبه.
فکر کنم مثل فار باشه؟؟

METACORTEX
04-10-2010, 13:32
هر کسی یه نظری داره ! ولی من به این دلیل فیزیک 2 و 3 رمزینه رو نمی گیرم که فیزیک پیش 2 اش رو دیدم فقط کپی کتاب بود بجز چند تا مورد وبیشتر روی فرمول تاکید داشت تا روی مفهوم ! حالا نمیدونم این 2 تا چطوری هستن ؟ مگه مولفشون همون محمدرضا ونکاله نیست ؟

چرا ونکاله است
قبلا هم بهت گفتم تو فیزیک پیش 2 کتاب درسی وحشتناک مهمه.همه از روی اون کپی میزنن که چیزی تو کتابشون کم نبا شه ولی فیزیک2و3 اینطوری نیست.
مسئله و روش حل زیاد داره.من که معلم های فیزیک پایمون تعطیل بود هرچی خوندمو فهمیدم از روی همین ونکاله بود.وگرنه کلا فیزیک تو کنکور 5% هم نمی زدم.

---------- Post added at 01:32 PM ---------- Previous post was at 01:28 PM ----------

الان موندم چیکار کنم!
خواهشا کمک کنید
؟

به نظر من صبرکن خیلی سبز بیاد.مطمئن باش ارزشو داره.
واژگانو اطلاع ندارم من زبانم خوبه از روی مبتکران می خونم حله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

reza-atom
04-10-2010, 13:51

1- فرید شهریای
2- انرژی اتمی
امروز میخوام برم بخرم!

بزن تست مشکلی نیست ولی بررسی و رفع اشکال مهم تره ! به قول آقای پیروز که نسبت به اشکالاتتون بی رحم باشین ! راستش من انرژی اتمی رو زیاد خوشم نمیاد خشک و بی روح است ! فرید شهریاری رو نمیدونم شاید خوب باشه چون یه سری کتاب فقط مخصوص فیزیک زده این انتشارات ! ولی خیلی سبز = اندیشه سازان قدیم که باید توپ باشه ! میتونی صبر کنی ! واسه لغت همگامان رو یه نگاه کن ! اتفاقاً تیک 8 که چیز جالبی نیست ! خیلی سبز هم که فقط لغت در حد کتابه یا پایین تر ! ولی این همگامان حتی اصطلاحات رو هم توضیح داده !

سلام همشهری
خودت کتابو دیدی
چه جوریاست.
تالیفی داره؟
پاسخ هاش خوبه.
فکر کنم مثل فار باشه؟؟

مگه میشه کتابهای اندیشه سازان بد باشه ؟ :دی اول آموزش مختصر بعد تست های آموزشی بعد تمرین بیشتر و در آخر تست های دوره ای و کنکور سراسری این الگوی کتابای اندیشه سازانه !

elendil
04-10-2010, 13:56
به دوستان برای عربی پیشنهاد میکنم کتابای هدف دار سهیلا خاک باز رو حتما مطالعه کنن واقعا به من کمک کرد توی کنکور فوق العاده هستن

new life
04-10-2010, 13:57
سطح همه سوالاش بالاست؟
سطح سوالاتش رو به A B C ....تقسیم کرده که سطح دشواریشون هست
به هر حال سطح کنکور به جایی رسیده که باید در همین سطح کار کرد تا به نتیجه امیدوار باشید
شما مطمئن باش پشیمون نمیشید اگر واقعا رو سوالاتش وقت بذارید و کار کنید
مفق باشی

elendil
04-10-2010, 14:35
سطح سوالاتش رو به A B C ....تقسیم کرده که سطح دشواریشون هست
به هر حال سطح کنکور به جایی رسیده که باید در همین سطح کار کرد تا به نتیجه امیدوار باشید
شما مطمئن باش پشیمون نمیشید اگر واقعا رو سوالاتش وقت بذارید و کار کنید
مفق باشی

شاید جاش اینجا نباشه ولی سطح گسسته امسال C و D بودش :دی بر خلاف پارسال که گسسته به نسبت آسون بود تحلیلی سخت :دی امسال گسسته هم سطحش بالاتر رفت :دی

waterpolo
04-10-2010, 14:47
کتاب عربی ایاد فیلی با چاپ سال 80 فرق داره ؟

کسی جواب مارو نمیده

waterpolo
04-10-2010, 14:53
به دوستان برای عربی پیشنهاد میکنم کتابای هدف دار سهیلا خاک باز رو حتما مطالعه کنن واقعا به من کمک کرد توی کنکور فوق العاده هستن

اموزش هم داره ؟

elendil
04-10-2010, 15:16
بله آموزش هم داره بعدش تستای هدف دار هست دوباره توی انتها به طور جامع تست هدف دار هستش کتابای کوچیکی هستن 4تا هم بودن تا پارسال :دی :دی واقعا فوق العاده هستن

waterpolo
04-10-2010, 17:29
یعنی به جای ایاد فیلی اینو بگیرم بهتره

GodFatherAmin
04-10-2010, 18:50
یعنی به جای ایاد فیلی اینو بگیرم بهتره

هر دو کتابایه عالی هستند ولی به نظر من ایادفیلی رو بگیرید.

unlife
04-10-2010, 20:02

از اینکه چند دقیقه ای وقت میذارید و به این سوال ها جواب میدید به شدت ممنونم.:31:

ببینید من دنبال کتاب تست خوب برای ادبیات نیستم.من پارسال کنکور دادم و تموم شد و رفت.
اگه لازمه بگم درصد ادبیاتم هم شد 86.
من دارم یک کتاب تست جامع می نویسم.
میخوام بدونم شماها دقیقن از یه کتاب تست ادبیات چی میخواید.تا الان تاریخ ادبیات و املاء و لغتش تموم شده.الان وسطای آرایه ام.
واسه همین هم ازتون سوال می کنم.الان که هی پی کتاب هستید چه مشخصه هایی براتون مهمه؟

reza-atom
04-10-2010, 21:12
ببینید من دنبال کتاب تست خوب برای ادبیات نیستم.من پارسال کنکور دادم و تموم شد و رفت.
میخوام بدونم شماها دقیقن از یه کتاب تست ادبیات چی میخواید.تا الان تاریخ ادبیات و املاء و لغتش تموم شده.الان وسطای آرایه ام.
واسه همین هم ازتون سوال می کنم.الان که هی پی کتاب هستید چه مشخصه هایی براتون مهمه؟

حالا واسه چی کتاب می نویسین ؟

B a r a n
04-10-2010, 21:31

من ادبیات خیلی تست نمیزنم کتاب تست هم یِ گاج سفید کاملا نو دارم !
. یعنی بیشتر میخونم . توی کنکور هم 82 زدم .
ولی خب توی قرابت مشکل دارم یعنی باعث شد تو کنکور درس ادبیات از این قسمت ضربه بخورم وگرنه همه سوالات بخش های دیگه ادبیات رو درست جواب دادم . معمولا اگه تست بزنم میرم سراغ تست های قرابت ... حالا چه تالیفی چه کنکوری.
به نظر من سخت ترین قسمت ادبیات تو کنکور همین قرابت معنائی هست . یعنی کتاب تست مختص قرابت نیست یا حداقل من ندیدم.

M . Sayid
04-10-2010, 22:06
من ادبیات خیلی تست نمیزنم کتاب تست هم یِ گاج سفید کاملا نو دارم !
. یعنی بیشتر میخونم . توی کنکور هم 82 زدم .
ولی خب توی قرابت مشکل دارم یعنی باعث شد تو کنکور درس ادبیات از این قسمت ضربه بخورم وگرنه همه سوالات بخش های دیگه ادبیات رو درست جواب دادم . معمولا اگه تست بزنم میرم سراغ تست های قرابت ... حالا چه تالیفی چه کنکوری.
به نظر من سخت ترین قسمت ادبیات تو کنکور همین قرابت معنائی هست . یعنی کتاب تست مختص قرابت نیست یا حداقل من ندیدم.

بر عکس شما من قرابت معنایی رو همیشه خوب زدم کنکور امسال هم اگر اشتباه نکرده باشم به 8 تا از 9 سوال قرابت معنایی درست جواب دادم !!!

alphacino
04-10-2010, 22:08
من براي رياضي تجربي ,خيلي سبز گرفتم .
حالا ميخوام برا اموزش يه كتاب بم معرفي كنيد. مثلا براي دامنه تابع , بگه كه اگه لگاريتمي باشه اينطوري دامنه رو تعيين ميكنيم براي راديكال با فرجه فرد اونطوري و ... خلاصه همه قوانين و رابطه هاي مربوط به درسها رو گفته باشه و با زبون ساده اموزش داده باشه/
معلم زيستمون ميگفت اموزش رياضي نوبل رو بگيريد.:31:
لطفا راهنماييم كنيد :11:

saeed24i
04-10-2010, 22:19

برای ارایه ها با استعاره مشکلی ندارم اما لف و نشر و ایهام رو اصلا
نمی تونم تشخیص بدم.
برای تاریخ ادبیات اگه مثل کتاب تخته سیاه با کاریکاتر و جلد کتب باشه عالیه.در ضمن باید مقاطع جدا از هم باشد.
درامد ها باید خلاصه و به زبان خودمونی باشه.یک سوم حجمش باید برای
قرابت باشه .
کتاب خیلی سبز رو دارم کتاب کاملیه اما پاسخنامش رو نمی خونم مگر
تستهایی که سخت باشن یا اشتباه جواب بدم.

lmohsen
04-10-2010, 22:55
من براي رياضي تجربي ,خيلي سبز گرفتم .
حالا ميخوام برا اموزش يه كتاب بم معرفي كنيد. مثلا براي دامنه تابع , بگه كه اگه لگاريتمي باشه اينطوري دامنه رو تعيين ميكنيم براي راديكال با فرجه فرد اونطوري و ... خلاصه همه قوانين و رابطه هاي مربوط به درسها رو گفته باشه و با زبون ساده اموزش داده باشه/
معلم زيستمون ميگفت اموزش رياضي نوبل رو بگيريد.:31:
لطفا راهنماييم كنيد :11:
سلام دوست من
ببین من ریاضی نوبل رو ندیدم اما کتاب ریاضی 2 خیلی سبز کتاب خوبی هست اموزش + سوالات تشریحی این کتاب تست نیست اما یه فصل داره اخر کتاب که 222 تست داره که از تمام فصول کتاب هستش. یه ضمیمه هم داره که رابطه ها و ... ریاضی 1 رو که پیش نیاز هستش اورده.
ریاضی سومش هم تا اخر مهر ماه میاد.
ببین درسته که کتاب ریاضی 2 سبز بر اساس ریاضی جدید هستش اما این کتاب فکر نکنم تغییر اساسی داشته باشه فقط من توجه که کردم یه چیزایی اضافه شده حالا شاید از یه چیزایی هم بیشتر باشه من تمام کتاب رو بررسی نکردم.
خودت برو کتاب فروشی این کتاب رو خوب ببین اگه بدردت خورد بگیر.
مولفش بیطرفان هستش اما اینطور که تو مقدمه اومده 2فصل اخر کتاب مخصوصا فصل 7 رو مهندس مویینی(مولف ریاضیات تجربی سبز) تالیف کرده.
موفق باشی.

alphacino
05-10-2010, 00:31
سلام دوست من
ببین من ریاضی نوبل رو ندیدم اما کتاب ریاضی 2 خیلی سبز کتاب خوبی هست اموزش + سوالات تشریحی این کتاب تست نیست اما یه فصل داره اخر کتاب که 222 تست داره که از تمام فصول کتاب هستش. یه ضمیمه هم داره که رابطه ها و ... ریاضی 1 رو که پیش نیاز هستش اورده.
ریاضی سومش هم تا اخر مهر ماه میاد.
ببین درسته که کتاب ریاضی 2 سبز بر اساس ریاضی جدید هستش اما این کتاب فکر نکنم تغییر اساسی داشته باشه فقط من توجه که کردم یه چیزایی اضافه شده حالا شاید از یه چیزایی هم بیشتر باشه من تمام کتاب رو بررسی نکردم.
خودت برو کتاب فروشی این کتاب رو خوب ببین اگه بدردت خورد بگیر.
مولفش بیطرفان هستش اما اینطور که تو مقدمه اومده 2فصل اخر کتاب مخصوصا فصل 7 رو مهندس مویینی(مولف ریاضیات تجربی سبز) تالیف کرده.
موفق باشی.

عليك سلام - مرسي از لطفت

ولي من متاسفانه رياضي جامع رو گرفتم و ديگه نميخوام سه تا كتاب حجيم ديگه برا اموزش بخونم.

ميخوام يه كتاب جامع باشه در حد شيمي 2 مبتكران يا سه تا كتاب كم حجم برا اموزش . البته فعلا من رياضي 3 رو لازم دارم شايد لازم نباشه بقيشو بگيرم.

حالا با اين اوصاف يه چيزي به من معرفي كنيد من فقط برم اونو بخرم.

نظرتونو درباره رياضي مبتكران هم بنويسيد. اموزش هم داره؟ حجيمه؟

unlife
05-10-2010, 09:53
حالا واسه چی کتاب می نویسین ؟

اولین و اصلی ترین دلیلش اینه که کتاب تست ادبیات خوب تو بازار ندیدم. کتاب های تست موجود بر اساس درس ها نوشته شدن نه موضوعات.
کتاب های جداگانه ای که موضوعی تالیف شدن کامل نیستند.یا بخش آموزشش مشکل داره،یا تست ها و یا پاسخ نامه ها.
مثلن آخرین کتاب منتشر شده کتاب آرایه های ادبی نشر الگو (علیرضا عبدالمحمدی) رو که نگاه کنی می بینی طوری استعاره رو درس داده که خود نویسنده هم بعدش میگه خب الان این چی نوشته؟اصلن آموزش درستی نداره.پاسخ نامه اش هم تلگرافی نوشته شده(میتونید از سایت نشر الگو دانلود کنید و ببینید).یا کتاب قرابت همین انتشارات براساس حفظیات نوشته شده که البته به درد دانش آموز نمیخوره.
راستش من خودم در طول سال های تحصیل هرکتابی که برای درس ادبیات دیدم یا باهاش کار کردم توشون کلی اشکال پیدا کردم.
وقتی دیدم میتونم و اطلاعات و دانش و ... برای انجام اینکار دارم تصمیم گرفتم به جای غر زدن که کتاب خوب تو بازار نیست یه کتاب کامل و شامل تالیف کنم.

petrose.kabir
05-10-2010, 15:28
سلام اگه کسی سوال درسی مشاوره ای و هر چیزی که در مورد کنکور داشت.به من پی ام بده.
تاپیک مهندس که بسته شد.منم دیگه پست نمیزارم.و توی هیچ تاپیکی شرکت نمیکنم.ولی جواب پی ام رو میدم.یه سال کنکور دادم.و یه مقدار
تجربه دارم.همه ی کتابای کنکور و هم میشناسم و با بیشترشون کار کردم.
یا حق

arash_001
05-10-2010, 15:46
براي آموزش زبان فارسي ، كلاس رمزينه بهتره يا همگامان؟ ....

خودم جفتشو دارم ولي كدوم مفيدتره تا وقتم الكي تلف نشه ...

fmpr
05-10-2010, 15:55

احتمالا شما نمیخواید کتاب بنویسید که این سوالا رو میپرسید ؟:31:

alphacino
05-10-2010, 16:15
ميخوام يه كتاب جامع باشه در حد شيمي 2 مبتكران يا سه تا كتاب كم حجم برا اموزش . البته فعلا من رياضي 3 رو لازم دارم شايد لازم نباشه بقيشو بگيرم.

ثواب داره ها :31:

sonofmoon
05-10-2010, 16:20
سلام دوستان
من به کتاب الکترومغناطیس مهندسی ترجمه فارسی نیاز دارم . برای کنکور ارشد برق . لطفا هرکسی که از این کتاب هرچی و ترجمه هرکی رو داره لینک بذاره . ممنون:5:

alireza15
05-10-2010, 16:36

پس با این اوصاف شما نه تجربه دارید نه سواد (البته بهتون بر نخوره ها ) شما پارسال کنکور دادین حالا می خواین برای کنکور تست جامع بنویسید ؟؟؟! عجب
حتما می خواید از کتاب های دیگه کپی کنید ..
حداقل چند سال دانشگاه ادبیات درس بخونید چند سال تدریس کنید بعد ....

METACORTEX
05-10-2010, 17:21

یعنی چی داری کتاب می نویسی:18::18:!!!!!!!!!!!!!!!!!! کدوم انتشارات با شما قرداد بسته؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!:18::18:مگه کتاب نوشتن الکییه ؟؟؟؟مگه هرکی تو کنکور درصد بالا بزنه باید بره کتاب بنویسه؟؟؟!!!!!:2:
ناراحت نشین ولی شما نه تاحالا تدریس کردین نه تجربه ای دارین در زمینه ادبیات دارین ؟؟؟!!!
اگه هرکی که تو کنکور درصد بالا بزنه باید مولف بشه که معلم هایی که کتاب تالیف می کنند باید مگس بپرونن1!!:27::27:
اگه اینجوریه من که تو کنکور زبان زبان عمومی رو 89 و تخصصی رو حدود 70 زدم باید کتاب بنویسم بشم شهاب اناری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:41::41::21::2 1:

Alireza SM
05-10-2010, 18:02
دانش آموزي كه ميتونه درصد بالايي بزنه براي كتاب نوشتن فقط 2 تا چيز لازم داره يكي قدرت انتقال مطلب و ديگري آشنايي با انتشارات مختلف
دلم ميخواست هردوي اينها رو قشنگ شرح بدم ولي به نظرم ارزش نداره كه دانش آموز الان براي دروس عمومي كتاب بنويسه . اگه از الان شروع كني تا كتابت تموم بشه و تازه تونسته باشي انتشاراتي رو هم راضي كني كه كتابت رو چاپ كنه 1 سال گذشته و از عمر كنكور فقط 1 سال باي ميمونه . ممكن نيست براي دروس عمومي كتاب جديد از كسي قبول كنن
وقتي كنكور حذف بشه فقط كتابهاي مبتكران و گل واژه و ژرف انديشان و دوسالانه كانون فروش ميرن بقيه كتابها جايگاهي نخواهند داشت . در دروسي مثل ادبيات هم كه همه جزوه هاي معلمشون رو ميخونن و نمونه سوالات كتاب هايي مثل گل واژه رو حل ميكنن

unlife
05-10-2010, 18:12
پس با این اوصاف شما نه تجربه دارید نه سواد (البته بهتون بر نخوره ها ) ولی اگه پارسال کنکور دادین حالا می خواین برای کنکور تست جامع بنویسید ؟؟؟!
حتما می خواید از کتاب های دیگه کپی کنید ..
حداقل چند سال دانشگاه ادبیات درس بخونید چند سال تدریس کنید بعد ....

به نام خدا..
این جانب به دلیل علاقه وافری که به ادبیات فارسی داشتم در این زمینه مطالعات زیادی نمودم.:20:
من تمام کتاب های مرجع و تخصصی ادبیات رو ریز به ریز خوندم و بهشون مسلطم.فقط یک مثال میزنم.وقتی سبک شناسی ِ بهار رو میخوندم خود کتاب ها رو هم بررسی میکردم.توضیحات مربوط به تاریخ بیهقی رو که خوندم خود کتاب رو هم خوندم.تمام بخش ها رو بررسی کردم.یا وقتی کتاب تاریخ ادبیات ایران (ذبیح ا.. صفا) رو می خوندم به توضیخاتش اکتفا نمی کردم در کنارش از صبا تا نیما یحیی آرین پور رو هم می خوندم و ...
میدونم وقتی میگم پارسال کنکور دادم و درصد ادبیاتم x شد این تصور میاد تو ذهنتون که یه دانش آموزی بودم مثل همه. خب من یه کم با اون چیزی که فکر می کنید فرق دارم.اون اطلاعاتی که دارید ازش حرف می زنید رو دارم.
تجربه هم کمابیش دارم.دبیر ادبیاتم داشت کتاب آموزش و تست می نوشت من و یکی از دیگه از شاگرداش باهاش همکاری کردیم.کتاب آماده چاپه و به زودی منتشر میشه.
درمورد کپی هم تا امروز که دو تا و نصفی موضوع (تاریخ ادبیات و لغت و املا و آرایه) رو نوشتم به این کار احتیاجی نبود.
دیروز کتاب ادبیات جامع نوبل رو دیدم نوشته یه هیئت علمی شامل دبیرای با تجربه بود.گزینه های تست های المپیاد رو جا به جا کرده بودن و تو بخش تست های تالیفی آورده بودن.تست های دیگه ی بخش تالیفی هم به لعنت خدا نمی ارزید.مثلن این تست درس 2 ادبیات 2 بود:
مفهوم بیت"دلیری کجا نام او اشکبوس/همی بر خروشید برسان کوس"در کدام بیت آمده است؟
1. پهلوانان هرگز نمیتوانند نام اشکبوس را با صدای بلند فریاد بزنند.
2. در کجا پهلوانی که چون اشکبوس است فریادی چون طبل سر می دهد.
3. آن پهلوانی که نامش اشکبوس است فریادی چون طبل برآورد.
4. اشکبوس،پهلوان معروف، طبل جنگ را به صدا درآورد.
پاسخ نامه:
کجا در این بیت "که" / "کوس" طبل/ "برسان" مانند

غالب تست ها در همین سطح بود.
کپی از کتاب هایی که معتقدم اشکال دارن و به خاطر همین مشکلات درصدد نوشتن کتاب بر آمدم به نظرم خیلی بی معنی ِ .

B a r a n
05-10-2010, 19:35
دوستانی که تجربه سفارش با بانک کتاب رو دارن ...

چقدر طول میکشه ارسال کنن؟

همون روز ؟

نفر اول کنکور
05-10-2010, 21:04
سلام به همه دوستان
بعد 4 ماه دوباره برگشتم و بعد کنکور از صفحه 480 که دیگه تاپیکو دنبال نمیکردم خوندم و الان رسیدم 607.
راستش می خوام 4 تا پست بدم با نامهای مقدمه ،کتب عمومی،کتب اختصاصی و حرف پایانی که تجربه من از این 607 صفحه و برنامه های تلویزیونی و مشاوراست که بزودی واستون می نویسم چون احساس می کنم خیلی از دوستام تو این تاپیک دارن وقتشونو الکی هدر می دن .
البته بگم رتبه من 795 کشوری شد.اینو واسه پز دادن نگفتما،فقط واسه موجه نشون دادن.
امیدوارم دوستان بعد این پستا تو مسیر درست قرار بگیرن.

rambo_1386
05-10-2010, 23:45
اولین و اصلی ترین دلیلش اینه که کتاب تست ادبیات خوب تو بازار ندیدم. کتاب های تست موجود بر اساس درس ها نوشته شدن نه موضوعات.
کتاب های جداگانه ای که موضوعی تالیف شدن کامل نیستند.یا بخش آموزشش مشکل داره،یا تست ها و یا پاسخ نامه ها.
مثلن آخرین کتاب منتشر شده کتاب آرایه های ادبی نشر الگو (علیرضا عبدالمحمدی) رو که نگاه کنی می بینی طوری استعاره رو درس داده که خود نویسنده هم بعدش میگه خب الان این چی نوشته؟اصلن آموزش درستی نداره.پاسخ نامه اش هم تلگرافی نوشته شده(میتونید از سایت نشر الگو دانلود کنید و ببینید).یا کتاب قرابت همین انتشارات براساس حفظیات نوشته شده که البته به درد دانش آموز نمیخوره.
راستش من خودم در طول سال های تحصیل هرکتابی که برای درس ادبیات دیدم یا باهاش کار کردم توشون کلی اشکال پیدا کردم.
وقتی دیدم میتونم و اطلاعات و دانش و ... برای انجام اینکار دارم تصمیم گرفتم به جای غر زدن که کتاب خوب تو بازار نیست یه کتاب کامل و شامل تالیف کنم.
اگه بتونید یه مشکل تو کتاب " قرابت معنایی" و "املاء و لغت" هامون سبطی پیدا کنید کارتون درسته :31: البته فقط غلط املایی نباشه!!!

sonofmoon
06-10-2010, 00:13
سلام دوستان
من به کتاب الکترومغناطیس مهندسی ترجمه فارسی نیاز دارم . برای کنکور ارشد برق . لطفا هرکسی که از این کتاب هرچی و ترجمه هرکی رو داره لینک بذاره . ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

unlife
06-10-2010, 08:33
اگه بتونید یه مشکل تو کتاب " قرابت معنایی" و "املاء و لغت" هامون سبطی پیدا کنید کارتون درسته :31: البته فقط غلط املایی نباشه!!!
درمورد قرابت این ایده که اول یاد بگیر چطوری شعر بخونی و بعد معنی کن و ... عالی بود.یعنی این موضوع خیلی از اطرافیان منو تشویق کرد برن سمت این کتاب.اما باید این رو هم در نظر گرفت که بسیاری از مفاهیمی که تو بخش دوم دسته بندی کرده لازم نبوده.هامون سبطی یه عادتی که داره اینه که دوست داره همه چیز رو ریز به ریز با جزئیات کامل بگه که حتمن لازم نیست.مثلن کتاب زبان فارسی اش.اشکال اصلی کتاب سبطی شرح و بسط بیش از حد موضوعه.
البته اینم بگم که هامون سبطی تحصیلات دانشگاهی در این زمینه نداره و همه ی اطلاعاتش رو خودش در اثر مطالعات و ... کسب کرده(سبطی پزشکی خونده).کتابای سبطی نسبت به خیلی کتاب ها کم اشکال ترند.
در مورد املاء و لغت هم اگه تست های آخر کتاب رو دیده باشید به جز اشکالات ویراستاری و جواب های غلط در چند مورد پاسخ نامه هم کمی (فقط کمی)می لنگه و گیر داره.
اما در هر حال کتاب های سبطی کتاب های خوبی در زمینه ادبیات هستند و لا شک فیه.

aristocrat
06-10-2010, 11:23
دوستانی که تجربه سفارش با بانک کتاب رو دارن ...

چقدر طول میکشه ارسال کنن؟

همون روز ؟

اگه صبح زنگ بزنی‌ همون روز میفرستن وگرنه دیر زنگ بزنی‌ فردا برات میفرستن

نفر اول کنکور
06-10-2010, 12:15
قسمت اول
مقدمه
یادمه سال پیش همین موقع و حتی قبل تر و یا حتی قبل همین کنکور گذشته خیلیا دنبال تهیه کتاب بودن و مرتب می پرسیدن کدوم کتابا تو این درسا عالیه!آخر سرم کنکور اومد و رد شد ولی این دوستان همچنان دنبال کتاب بودن.اگه اینطوریم پیش بیاد بازم تا سال 93 میرن دنبال کتاب و کم کم یه کتابخونه تو اتاقشون میزنن و کنکورم برداشته میشه اما اینا دنبال کتابن.
من یه دانش آموز در منطقه یک با توان مالی متوسط و ضریب هوشی متوسط مثل 95% دیگه(البته تو ضریب هوشی)بودم وهستم.یعنی اینو آموزش پرورش میگه،امسال برای سال دوم تو کنکور شرکت کردم و رتبه ام اومد 795 کشوری.من دانش آموزی بودم که زیاد با معلم حال نمیکردم و دوس داشتم خودم درس بخونم که با گرفتن کتاب این کارو کردم.یکی از دوستانمم پارسال با رتبه 500 و خورده ای قبول شد.فرق اون با من این بود که سر کلاس خوب درسو یاد میگرفت و کلاس تقویتیم میرفت.دخترخاله منم تو تجربی چن سال پیش رتبه 400 و اندی آورد.اونم جزو معلم و کتاب درسیو می خوند.یعنی سه نفر با سه تا راه مختلف و با ضریب هوشی متوسط تونستن رتبه نسبتا خوبی بیارن.وجه اشتراکشون چی بود؟
همه اینا که گفتم واسه این بود که بگم کتب کمک آموزسی،کلاس کنکور،کتب درسی و جزو معلمای خوب همش یه ابزاره.مهمه که ابزارت چی باشه اما مهمتر اینه که بتونی از ابزارت استفاده کنی ،مثل ماشین،همه میگردن بهترین ماشینو انتخاب کنن و ازش استفاده کنن اما اگر بهترین ماشینو داشته باشی اما بلد نباشی یا اصلا نخوای ازش استفاده کنی که چراکه شاید یه ماشین بهتر باشه ،که همش درجا زدی!
منظورم ازهمه اینا انی بود که دوست گلم تو که کتاب خریدی چرا میپرسی که آیا اون کتاب بهتره تا برم بگیرمش!
کل سال کتاب میگیریم آخر سر همه نو میمونه رو دستمون.یه سریم که عشق انتشاراتین،تا یه انتشارات یه کتاب خوب میده بقیه کتابارو ندیده ازش تعریف می کنن.من خودم تا مطمئن نمیشدم کتاب نمی خریدم.
وجه تشابه اون سه نفرم که از سه تا راه مختلف رفتن این بود که از ابزارشون به بهترین نحو استفاده کردن.
یه نکته دیگه ام بگم،هرساله تقریبا 400000 نفر یکم بالا و پایین تو هر گروه آزمایشی شرکت می کنن.نزدیک نصفشون حداقل تو یه درس یا ضریب منفی دارن یا اصلا شرکت نکردن.یه سریم سفید میزارن،یه سریم خیلی ضعیف میخونن.اما زیر 40000 نفر تقریبا متوسط رو به بالا میخونن،یعنی رقیبای شما فقط 40000 نفرن،خوباشونم زیر 10000 نفر،یعنی کسی که خوب درس خونده زیر 10000 نفر میره،حالا از اینجا به بعد هرکی مفهومی تر با هر ابزاری درس خونده باشه رتبش بهتر میشه.یعنی کسایی که دارن خوب از الان درس می خونن فقط 10000 نفرن و بقیه سیا لشکر تشریف دارن.حتی اونایی که متوسط درس میخونن و بین 10000 تا 40000 میشن.حالا بگذریم از بعضی استثناها که رتبشون بد میشه.این حرف آخری منبعش مشاورایی که تو تلویزیون هستن بود.
اینهمه نوشتم تا بگم رفیق، هر کتابی که داری بخون فقط بخون،کتابای خاص تنها عامل موفقیت نیستش،خودت مهمترین عاملشی.چون کسی که به این تاپیک سر میزنه حداقل میخواد که درس بخونه.
خوشحال میشم اساتید اشکالات و کاستی پستمو با نظرشون برطرف کنن.
واسه زیاده گوییم معذرت می خوام.

B a r a n
06-10-2010, 12:21
ممنون

به نظرتون دارن این کتابا رو ؟

قرابت سبطی / املا سبطی / دیف 2 رمزینه

alireza15
06-10-2010, 12:29
به نام خدا..
این جانب به دلیل علاقه وافری که به ادبیات فارسی داشتم در این زمینه مطالعات زیادی نمودم.:20:
من تمام کتاب های مرجع و تخصصی ادبیات رو ریز به ریز خوندم و بهشون مسلطم.فقط یک مثال میزنم.وقتی سبک شناسی ِ بهار رو میخوندم خود کتاب ها رو هم بررسی میکردم.توضیحات مربوط به تاریخ بیهقی رو که خوندم خود کتاب رو هم خوندم.تمام بخش ها رو بررسی کردم.یا وقتی کتاب تاریخ ادبیات ایران (ذبیح ا.. صفا) رو می خوندم به توضیخاتش اکتفا نمی کردم در کنارش از صبا تا نیما یحیی آرین پور رو هم می خوندم و ...
میدونم وقتی میگم پارسال کنکور دادم و درصد ادبیاتم x شد این تصور میاد تو ذهنتون که یه دانش آموزی بودم مثل همه. خب من یه کم با اون چیزی که فکر می کنید فرق دارم.اون اطلاعاتی که دارید ازش حرف می زنید رو دارم.
تجربه هم کمابیش دارم.دبیر ادبیاتم داشت کتاب آموزش و تست می نوشت من و یکی از دیگه از شاگرداش باهاش همکاری کردیم.کتاب آماده چاپه و به زودی منتشر میشه.
درمورد کپی هم تا امروز که دو تا و نصفی موضوع (تاریخ ادبیات و لغت و املا و آرایه) رو نوشتم به این کار احتیاجی نبود.
دیروز کتاب ادبیات جامع نوبل رو دیدم نوشته یه هیئت علمی شامل دبیرای با تجربه بود.گزینه های تست های المپیاد رو جا به جا کرده بودن و تو بخش تست های تالیفی آورده بودن.تست های دیگه ی بخش تالیفی هم به لعنت خدا نمی ارزید.مثلن این تست درس 2 ادبیات 2 بود:
مفهوم بیت"دلیری کجا نام او اشکبوس/همی بر خروشید برسان کوس"در کدام بیت آمده است؟
1. پهلوانان هرگز نمیتوانند نام اشکبوس را با صدای بلند فریاد بزنند.
2. در کجا پهلوانی که چون اشکبوس است فریادی چون طبل سر می دهد.
3. آن پهلوانی که نامش اشکبوس است فریادی چون طبل برآورد.
4. اشکبوس،پهلوان معروف، طبل جنگ را به صدا درآورد.
پاسخ نامه:
کجا در این بیت "که" / "کوس" طبل/ "برسان" مانند

غالب تست ها در همین سطح بود.
کپی از کتاب هایی که معتقدم اشکال دارن و به خاطر همین مشکلات درصدد نوشتن کتاب بر آمدم به نظرم خیلی بی معنی ِ .

موفق باشید :11:

aristocrat
06-10-2010, 14:03
نفر اول کنکور خوب گفت ولی‌ من اضافه می‌کنم که مهم نیست چه

کتابی‌ میخونید مهم نیست چه جوری میخونید مهم اینه که اون مغز

شما به کار بیفته بتونید ۴ تا تست حل کنید یعنی‌ اون کتابی‌ که دارید

میخونید مغز شمارو به کار بندازه. مهم اینه که در لحظه‌ای که داری

تست میزنی غرق مطلب شده باشی‌ .

این تاپیک هم به نظرم بهتره روش خودشو عوض کنه هر کسی‌

راجبه هر کتابی‌ که تا حالا حداقل ۳۰ یا ۴۰ درصدشو خونده بیاد

صحبت کنه و تجربیاتشو بگه بعدش بقیه با توجه به شناخت خودشون

کتاب مناسب خودشون رو پیدا می‌کنن.

بازم میگم اون کتاب لعنتی یا معلم یا سی‌دی یا هر چی‌ باید مغز شمارو به کار بندازه تا بتونی‌ سوال حل کنی‌ وقتی‌ بتونی‌ حل کنی‌ انگار دنیا رو بهت دادن ختم کلام.

poyanian
06-10-2010, 14:20
سلام .من میخاستم نام دروس به همراه ظزفیت های مقطع ارشد رو بدونم.رشته کامپیوتر

GodFatherAmin
06-10-2010, 15:11
سلام .من میخاستم نام دروس به همراه ظزفیت های مقطع ارشد رو بدونم.رشته کامپیوتر

aristocrat
06-10-2010, 18:59
قسمت اول
مقدمه
یادمه سال پیش همین موقع و حتی قبل تر و یا حتی قبل همین کنکور گذشته خیلیا دنبال تهیه کتاب بودن و مرتب می پرسیدن کدوم کتابا تو این درسا عالیه!آخر سرم کنکور اومد و رد شد ولی این دوستان همچنان دنبال کتاب بودن.اگه اینطوریم پیش بیاد بازم تا سال 93 میرن دنبال کتاب و کم کم یه کتابخونه تو اتاقشون میزنن و کنکورم برداشته میشه اما اینا دنبال کتابن.
من یه دانش آموز در منطقه یک با توان مالی متوسط و ضریب هوشی متوسط مثل 95% دیگه(البته تو ضریب هوشی)بودم وهستم.یعنی اینو آموزش پرورش میگه،امسال برای سال دوم تو کنکور شرکت کردم و رتبه ام اومد 795 کشوری.من دانش آموزی بودم که زیاد با معلم حال نمیکردم و دوس داشتم خودم درس بخونم که با گرفتن کتاب این کارو کردم.یکی از دوستانمم پارسال با رتبه 500 و خورده ای قبول شد.فرق اون با من این بود که سر کلاس خوب درسو یاد میگرفت و کلاس تقویتیم میرفت.دخترخاله منم تو تجربی چن سال پیش رتبه 400 و اندی آورد.اونم جزو معلم و کتاب درسیو می خوند.یعنی سه نفر با سه تا راه مختلف و با ضریب هوشی متوسط تونستن رتبه نسبتا خوبی بیارن.وجه اشتراکشون چی بود؟
همه اینا که گفتم واسه این بود که بگم کتب کمک آموزسی،کلاس کنکور،کتب درسی و جزو معلمای خوب همش یه ابزاره.مهمه که ابزارت چی باشه اما مهمتر اینه که بتونی از ابزارت استفاده کنی،مثل ماشین،همه میگردن بهترین ماشینو انتخاب کنن و ازش استفاده کنن اما اگر بهترین ماشینو داشته باشی اما بلد نباشی یا اصلا نخوای ازش استفاده کنی که چراکه شاید یه ماشین بهتر باشه ،که همش درجا زدی!
منظورم ازهمه اینا انی بود که دوست گلم تو که کتاب خریدی چرا میپرسی که آیا اون کتاب بهتره تا برم بگیرمش!
کل سال کتاب میگیریم آخر سر همه نو میمونه رو دستمون.یه سریم که عشق انتشاراتین،تا یه انتشارات یه کتاب خوب میده بقیه کتابارو ندیده ازش تعریف می کنن.من خودم تا مطمئن نمیشدم کتاب نمی خریدم.
وجه تشابه اون سه نفرم که از سه تا راه مختلف رفتن این بود که از ابزارشون به بهترین نحو استفاده کردن.
یه نکته دیگه ام بگم،هرساله تقریبا 400000 نفر یکم بالا و پایین تو هر گروه آزمایشی شرکت می کنن.نزدیک نصفشون حداقل تو یه درس یا ضریب منفی دارن یا اصلا شرکت نکردن.یه سریم سفید میزارن،یه سریم خیلی ضعیف میخونن.اما زیر 40000 نفر تقریبا متوسط رو به بالا میخونن،یعنی رقیبای شما فقط 40000 نفرن،خوباشونم زیر 10000 نفر،یعنی کسی که خوب درس خونده زیر 10000 نفر میره،حالا از اینجا به بعد هرکی مفهومی تر با هر ابزاری درس خونده باشه رتبش بهتر میشه.یعنی کسایی که دارن خوب از الان درس می خونن فقط 10000 نفرن و بقیه سیا لشکر تشریف دارن.حتی اونایی که متوسط درس میخونن و بین 10000 تا 40000 میشن.حالا بگذریم از بعضی استثناها که رتبشون بد میشه.این حرف آخری منبعش مشاورایی که تو تلویزیون هستن بود.
اینهمه نوشتم تا بگم رفیق،هر کتابی که داری بخون فقط بخون،کتابای خاص تنها عامل موفقیت نیستش،خودت مهمترین عاملشی.چون کسی که به این تاپیک سر میزنه حداقل میخواد که درس بخونه.

خوب بیشتر بگو ببینم چه رشته‌ای انتخاب کردی و دلیل انتخابت چی‌ بود و .... :question:

کتابهایی که خودت خوندی رو بگو. کدومش از همه بهتر بود؟کلی‌ مطلب مونده باید
امسال ازت یاد بگیریم تا رتبه خوب مثل خودت بیاریم. :42:

MMM52
06-10-2010, 19:17
قسمت اول
مقدمه
همه اینا که گفتم واسه این بود که بگم کتب کمک آموزسی،کلاس کنکور،کتب درسی و جزو معلمای خوب همش یه ابزاره.مهمه که ابزارت چی باشه اما مهمتر اینه که بتونی از ابزارت استفاده کنی،مثل ماشین،همه میگردن بهترین ماشینو انتخاب کنن و ازش استفاده کنن اما اگر بهترین ماشینو داشته باشی اما بلد نباشی یا اصلا نخوای ازش استفاده کنی که چراکه شاید یه ماشین بهتر باشه ،که همش درجا زدی!
اینهمه نوشتم تا بگم رفیق،هر کتابی که داری بخون فقط بخون،کتابای خاص تنها عامل موفقیت نیستش،خودت مهمترین عاملشی.چون کسی که به این تاپیک سر میزنه حداقل میخواد که درس بخونه.
حرفای بسیار خوبی زدید!!!
ولی من یکمی مشکل دارم!!!
اینکه هر کتابی بخونید رو قبول ندارم الان به نظر شما بین زیست خیلی سبز و گاج یا کانون فرقی نیست؟!!
مثلا برای زیست که خیلی درس حیاتی هست باید در صورت لزوم بهترین کتابو داشت که اونم خیلی سبزه!!!
ولی مخالف وقت تلف کردن زیاد تو این تاپیکم برای خرید کتاب اگه تو خرید کتاب بین دو یا سه تا شک داشتین لفتش ندین !!! اولا ببینین نظرات موافق بیشتر به سمت کدوم کتابه بعد خودتونم موقع خرید کتاب مقایسه داشته باشین ولی وقت تلف نکنین!!!

نفر اول کنکور
06-10-2010, 21:11
خوب بیشتر بگو ببینم چه رشته‌ای انتخاب کردی و دلیل انتخابت چی‌ بود و .... :question:

کتابهایی که خودت خوندی رو بگو. کدومش از همه بهتر بود؟کلی‌ مطلب مونده باید
امسال ازت یاد بگیریم تا رتبه خوب مثل خودت بیاریم. :42:
هوافضای شریف
هم علاقه هم شانس(البته من برق بیشتر دوس داشتم اما نشد دیگه)
کتابامم تو پست جدا معرفی میکنم
هر کمکی بود در خدمت هستیم :20:

نفر اول کنکور
06-10-2010, 21:24
حرفای بسیار خوبی زدید!!!
ولی من یکمی مشکل دارم!!!
اینکه هر کتابی بخونید رو قبول ندارم الان به نظر شما بین زیست خیلی سبز و گاج یا کانون فرقی نیست؟!!
مثلا برای زیست که خیلی درس حیاتی هست باید در صورت لزوم بهترین کتابو داشت که اونم خیلی سبزه!!!
ولی مخالف وقت تلف کردن زیاد تو این تاپیکم برای خرید کتاب اگه تو خرید کتاب بین دو یا سه تا شک داشتین لفتش ندین !!! اولا ببینین نظرات موافق بیشتر به سمت کدوم کتابه بعد خودتونم موقع خرید کتاب مقایسه داشته باشین ولی وقت تلف نکنین!!!
منم همچین حرفی نزدم ، من گفتم کتاب مهمه اما مهمتر از اون خوندنشه.من خودمم واسه گرفتن کتاب وسواس داشتم اما حرفم اینه که چرا بعضی از دوستان که کتاب گرفتن بازم شک میکنن و میگن اگه اون کتاب خوبه بریم اونو بگیریم،اینه که وقت دوستانو هدر میده.وگرنه من که کارم تموم شده اما دلم واسه دوستانم تو این تاپیک می سوزه که وقتشونو هدر میدم با این مسائل چون کسی که تو این تاپیک میاد حتما میخواد درس بخونه.
امیدوارم منطورمو رسونده باشم:46:

M . Sayid
07-10-2010, 17:50
منم همچین حرفی نزدم ، من گفتم کتاب مهمه اما مهمتر از اون خوندنشه.من خودمم واسه گرفتن کتاب وسواس داشتم اما حرفم اینه که چرا بعضی از دوستان که کتاب گرفتن بازم شک میکنن و میگن اگه اون کتاب خوبه بریم اونو بگیریم،اینه که وقت دوستانو هدر میده.وگرنه من که کارم تموم شده اما دلم واسه دوستانم تو این تاپیک می سوزه که وقتشونو هدر میدم با این مسائل چون کسی که تو این تاپیک میاد حتما میخواد درس بخونه.
امیدوارم منطورمو رسونده باشم:46:

آخ حرف دل منو زدی خدا نکنه فلان نفر برتر کنکور از کتابی استفاده کرده باشه دیگه همه میگن اون خوبه و اون کتابو میخرن حالا اگه نتونن کتابو بفهمن به خودشون شک می کنن نه اینکه شاید کتاب مناسب اونا نباشه

MMM52
07-10-2010, 18:08
آخ حرف دل منو زدی خدا نکنه فلان نفر برتر کنکور از کتابی استفاده کرده باشه دیگه همه میگن اون خوبه و اون کتابو میخرن حالا اگه نتونن کتابو بفهمن به خودشون شک می کنن نه اینکه شاید کتاب مناسب اونا نباشه
کاملا تایید میشه..............

نفر اول کنکور
07-10-2010, 18:10
دقیقا همینطوره:41:

Lj Wallace
07-10-2010, 18:29
بچه ها اصلا رو یه کتاب واسه عربی اتفاق نظر وجود نداره؟

Ali™
07-10-2010, 19:56
سلام

دنبال یه کتاب عربی خوب می گردم.

عربی ایاد فیلی رو دیدم که به نظرم آورده مطالب انسانی رو هم گفته و آدم رو گیج می کنه.
عربی نشر الگو هم فقط تست هست و به درد نمیخوره.
فوت و فن عربی و عربی کم حجم و مقوی هم به دلمون نبود !
عربی سبز گاج هم واقعا دیگه خیلی زیاده گویی کرده ! :41:

یه عربی خوب میشه معرفی کنید ؟ :13:

Alireza SM
07-10-2010, 20:08
رمزينه هم عربي جامع داره ولي بهترين عربي همون اياد فيلي هست

sarinagasemi
07-10-2010, 20:37
سلام
بین این 2 کتاب کدومش واسه درس به درس خوندن ادبیات بهتره؟ 1.کلک معلم 2.گاج سبز

Alireza SM
07-10-2010, 21:10
سلام
بین این 2 کتاب کدومش واسه درس به درس خوندن ادبیات بهتره؟ 1.کلک معلم 2.گاج سبز

كلك معلم بهتره مخصوصا براي پيش دانشگاهي :46:

shah abas
07-10-2010, 21:10
یکی از دوستانم فامیلی 3 کیسه بزرگ کتاب و یه کارتن کوچیک کتاب های برگزیدگان با سی دی آموزش داده.
1-توش یه جزوه کپی شده از پیش 1 اندیشه سازان هست. نگه دارم؟
2-این کتاب های برگزیدگان کتاب های خاصی نیستند که؟ این سی دی آموزشش هم به درد نمی خوره دیگه؟

ghazal hatke
07-10-2010, 23:31
سلام. خسته نباشید. منمنابع ارشد مددکاری اجتماعی رو میدونم ولی بعضی کتابهاشو نتونستم پیدا کنم. میتونید کمکم کنید؟

Ali™
08-10-2010, 00:52
رمزينه هم عربي جامع داره ولي بهترين عربي همون اياد فيلي هست

فک نمی کنید واسه یه داوطلب تجربی سنگین باشه ؟!

نفر اول کنکور
08-10-2010, 01:02
قسمت دوم
کتب عمومی
قبل از اینکه بگم من چه کتابایی رو انتخاب کرده بودم واسه خوندنم بگم که من دانش آموزی بودم که با معلم حال نمیکردم و دوس داشتم خودم درس بخونم و ضریب هوشیه متوسطی هم دارم.
ادبیات:
واسه خوندن ادبیات دو راه پیش رو داری:یا جامع بخونی یا موضوعی
ادبیات موضوعی:
به نظر من باید ادبیاتو اول به صورت موضوعی خوند و وقتی که مسلط شدی بری جامع کار کنی،البته بعضیا که ادبیاتشون خوبه میتونن یه راست برن سراغ جامع.
قرابت معنایی:مهم ترین قسمت ادبیات همین قرابت هست که 9 سوال جوندار تو کنکور داره،کتاب کمک آموزشی که فک کنم مورد تایید 90% بچه های تاپیک باشه کتاب قرابت معنایی دریافت نوشته دکتر سبطی هست،البته کلکم هست اما کتاب کلک به قول یکی از بچه ها واست ماهی میگیره اما سبطی ماهی گیری یادت میده.
زبان فارسی:بعد از قرابت شاید سخت ترین و البته بیشترین تست را با 6 تست داره.کتابای زیادی هست که معروفن مثل رمزینه،دریافت،همگامان،اند یشه سازان یا مبتکران(مولف:سبطی)و... هست اما من با بررسی هایی که انجام دادم فهمیدم کتاب دریافت و همگامان خوبترن.همگامان بیشتر بر پایه تست و درسنامه هست اما دریافت کاملا جنبه آموزشی داره که تو دو جلد هست.پیشنهاد من جفت کتابای دریافت و همگامان هست به این صورت که اول خوب از کتاب دریافت بحثو واسه خودمون تفهیم میکنیم و بعد از روی همگامان تست کار می کنیم.شاید خیلیا خورده بگیرن که واسه 6 تا تست بیایم 3 تا کتاب بخونیم عقلانی نیست اما در پاسخ این دوستان باید گفت با توجه به سختیه سوالات زبان فارسی حتی یک سوال درست بیشتر نسبت به رقبا در درس ادبیات خودش کلی مهمه،ارزششم از اینجا میشه فهمید که تعداد کسانی که درصد ادبیات آنها از 65% بالاتر میره از 3 رقم بیشتر نیست،بعدشم اون کتاب سبطی حجم داره اما راحت و زود تموم میشه و وقتی مفهومو یاد گرفتی میتونی کتاب همگامانو سریع تستاشو حل کرد.
البته کسایی که زبان فارسیشون خوبه میتونن فقط همگامان بگیرن چون دریافت زیاد بدردشون نمیخوره.
املا و لغت:4 تست تو کنکور داره که قسمت املاش هم کمی سخت و هم کمی وقت گیر هست.من کلا یه کتاب دیدم و خریدم اونم املا و لغت در آزمون سراسری دریافت بود.بقیه کتاباروهم ندیدم که نظری بدم.البته لغات ته کتاب درسی هم خیلی مهمه.
آرایه ادبی:3تا تست داره و کتاب کمک آموزشیم نداشتم ،چرا دروغ بگم اما از بچه های تاپیک زیاد اسم کتاب کلک معلم شنیدم،البته از انرژی اتمی هم این اواخر خورده به گوشم.
تاریخ ادبیات:3تا تست.اینم کتاب نداشتم و منبعم کتاب درسی بود که کاملترین مرجعه اما تاریخ ادبیات مصورم خیلیییییی تعریفشو شنیدم،همین.
ادبیات جامع:
کسایی که حال نمیکن با موضوعی خوندن و دوس دارن کتاب درسی پوست کنده جولوشون باشه کتابای جامع کلک،گاج،خیلی سبز،مهروماه هست واسه خوندن.سبک اکثرشون مثل همه اما من گاج و کلک داشتم که راضیم بودم ازشون مخصوصا از کلک که کمی کنکوری تر بود البته کمی.
معارف:
جامع:
بدون هیچ اضافه گویی میگم که کتاب همگامان از بقیه کامل تر و بهتره،همین.
احادیث ، روایات و مفاهیم آیات:
15 سوال مستقیمو غیر مستقیم به این بخش تعلق داره.
تو بخش احادیث و روایات هم میتونید گاج و انرژی اتمیو انتخاب کنید که من با گاج کار کردم البته اگه این کتاباروهم نگرفتین چیزیو از دست ندادین چون خوده همگامان سلطانه.
عربی:
دستور زبان:
از دوران طفولیت من بین مراجع سر کتاب عربی کلی بحث بوده.کلی کتاب با ظهوره انتشارات نو اومدنو رفتن مثل عربیه تخته سیاه و رمزینه و سهیلا خاکبازو خیلی سبزو... اما با ثبات ترینی که انصافا همیشه تو صف اول معروفا بوده کتابی نیست جز کتاب عربی به زبان ساده مبتکران نوشته ایادفیلی.انصافا از همون صفحه اول تاپیک سر زبونا بوده و اگه جو این بچه ها که با اومدن یه انتشارات که یه کتاب خوب میده شروع به خریدن پک کامل انتشارات میکنن نبود شاید بی رقیب میموند،البته این کتاب از این نظر تکه که کتاب خوب دیگه ای درحد اون تالیف نشده وگرنه خالی از ایراد نیست.
جامع:
اگه میخواین کتاب شسته و رفته همه چیزش توضیح داده بشه کتاب سبز یا کتاب محوری گاج توصیه میشه.
زبان:
مبتکران شهاب اناری ،پیشنهاد منه هم سوم و هم پیش.اینم مثله عربی ایاد فیلی مرتب رقیب واسش پیدا میشه و میره.جدیدا کتابجامع خیلی سبزم رقیبشه که انصافا من ندیدم اما اونطوری که از دوستان شنیدم کمی کمتر توضیح داده و جامع هست یعنی سومو پیش با همه و برای اونایی که زبانشون خوبه بهتره.شبقره هم هست اما من مبتکرانو ترجیح میدم.البته شهاب اناری یه کتاب دیگه هم داره به اسم درک مطلب به زبان ساده که من ازش خوشم اومد.تو اینم خیلی سبز رقیبشه اما بازم من مبتکرانو توصیه میکنم چون این یکیو دیدم.
اینم از کتابایی که من استفاده کردم یا اطلاعات درموردش داشتم.اینم بگم همه کتابایی که با رنگ قرمز مشخص شدنو داشتم مگر اونایی که دقیقا ذکر کردم نداشتم.
امیدوارم دوستان با نظراتشون متن منو کامل کنن.

waterpolo
08-10-2010, 01:28
کتاب عربی ایاد فیلی با چاپ 80 فرق کرده ؟ اگه میشه جواب بدید

Alireza SM
08-10-2010, 09:20
کتاب عربی ایاد فیلی با چاپ 80 فرق کرده ؟ اگه میشه جواب بدید

تنها فرقي ميتونه افزودن سوال هاي كنكورهاي اخير باشه .

البته چاپ 80 خيلي قديميه ديگه . توصيه ميكنم يه كتاب ديگه كه سوالات كنكورهاي جديد رو داشته باشه هم در كنارش تست بزنين

D o R s A
08-10-2010, 11:36
دینی همگامان چاپ جدید داره؟
می شه تو بازار گیرش آورد؟

monaa
08-10-2010, 12:42
سلام
سوم ریاضی هستم به نظر شما چه برند کتاب هایی رو بگیرم که هم به امتحان نهایی کمک کنه هم باعث افزایش تسلط در کنکور بشه

B a r a n
08-10-2010, 12:48
عربی ایاد فیلی برای ما رشته های ریاضی ، تجربی و ... کافیه . حتی انسانی ها عربی ایاد فیلی براشون کمه چون بعضی مطالب

اختصاصی عربیشون رو حتی ایاد فیلی نداره . پس فکر نکنین این کتاب مختص رشته های انسانیه .

+

فکر نمی کنین این مبحث معرفی کتاب که هر کاربری میاد و یِ سری کتاب های تکراری که ما همه اونا رو

داریم و باهاش کم و بیش آشنائی داریم دیگه قدیمی شده ؟ یا حداقل تکراری .

چون من این تاپیک رو کامل ! خوندم خیلی ها همین کتاب ها رو قبلا تو پست ها کامل و جامع معرفی کردن .

Alireza SM
08-10-2010, 12:52
عربی ایاد فیلی برای ما رشته های ریاضی ، تجربی و ... کافیه . حتی انسانی ها عربی ایاد فیلی براشون کمه چون بعضی مطالب

اختصاصی عربیشون رو حتی ایاد فیلی نداره . پس فکر نکنین این کتاب مختص رشته های انسانیه .

+

فکر نمی کنین این مبحث معرفی کتاب که هر کاربری میاد و یِ سری کتاب های تکراری که ما همه اونا رو

داریم و باهاش کم و بیش آشنائی داریم دیگه قدیمی شده ؟ یا حداقل تکراری .

چون من این تاپیک رو کامل ! خوندم خیلی ها همین کتاب ها رو قبلا تو پست ها کامل و جامع معرفی کردن .

نه فكر نميكنيم اينطور باشه چون معمولا افرادي ميان اين تاپيك كه از تجربه هاي ديگران در كتاب هاي مختلف استفاده كنن و ما هم بايد راهنماييشون كنيم .

سلام
سوم ریاضی هستم به نظر شما چه برند کتاب هایی رو بگیرم که هم به امتحان نهایی کمک کنه هم باعث افزایش تسلط در کنکور بشه

براي امتحان هاي نهايي كتاب هايي مثل مبتكران براي دروس اختصاصي خوبن . چون باعث افزايش تسلط بر مطالب و يادگيري عميق و دقيق و مفهومي ميشن . براي نمونه سوالات امتحاني هم گل واژه خيلي خوب و مناسبه .

تسلط در كنكور قضيش جداست و بايد براش كتاب هاي تست بخونين كه براي هر درسي مفصلا در تاپيك توضيح داده شده و هر درسي رو بخواين بچه ها راهنماييتون ميكنن .

saeed24i
08-10-2010, 12:56
عليك سلام - مرسي از لطفت

ولي من متاسفانه رياضي جامع رو گرفتم و ديگه نميخوام سه تا كتاب حجيم ديگه برا اموزش بخونم.

جوانه پویا سی دی تدریس داره برای ریاضی پیش دانشگاهی . به نظرم مفاهیم اولیه رو خوب اموزش داده.18 تا سی دی هست در 4 جعبه.
جعبه ی اولش رو بگیر ببین به دردت میخوره یا نه.

دور برت رو با کتابهای مختلف پر نکن.گیج میشی:19:

mamadalmani
08-10-2010, 12:57
نهایی با کنکور فرق داره ولی بازم به صورت زیر
تنها حسابان آموزش عباس امیدوار 2 جلد بگیر واس کنکور خوبه واس نهایی هم خوبه
واسه نهیی هم گاج سیاه یا گل واژه یا دوسالانه بگیر زبان فارسی رو حتما گل واژه بگیر چون من نتیجه گرفتم ادبیاتم گاج سبز بگیر واس کنکورتم بد نیست عربی هم واسه امتحان نهایی باید سوالای سال پیش رو حل کنی گاج سیاه هم می تونه هم به کنکورت هم به نهاییت کمک کنه فیزیک فقط سوال زیاد حل کن از گاج مشکی حسابان هم که گفتم اموزشو از عباس امیدوار با سوال یا از دوسالانه یا از گاج سیاه
شیمی هم واسه اموزش بهمن بازرگان هم کتاب تست داره هم آموزش که اگه شمیت بد نیس تست کفاف میده شیمی هم سوالای سال پیش رو واسه نهایی بخون
دینی هم که واسه کنکور فرق داره خوندنش ولی واسه نهایی یکه کتاب سوال بگیر
هندسه هم الان ابوالقاسمی رو بگیری زیاد به دردت نمی خوره سعی کن به تمرینات کتاب و جزوه معلم مسلط بشی چون همش سوال کتاب
جبر هم من خودم کار آزمون مبتکران جواب داد خیلی خوب بود پیشنهادم اون بگیری واسه کنکور مبتکران با عکس هندونه

uni
08-10-2010, 13:14
برای تاریخ ادبیات کدوم بهتر و کامل تره؟
کلک معلم - شبقره - مصور تخته سیاه

mamadalmani
08-10-2010, 13:28
بهتر
مصور تخته سیاه
کامل تر
کلک
تخته سیاه بهتره فکر کنم

B a r a n
08-10-2010, 13:34
من که همون تاریخ ادبیات و درامد گاج رو میخونم .

و خود کتاب .

بقیه ش به نظر من بیخوده .

---------- Post added at 01:34 PM ---------- Previous post was at 01:32 PM ----------

دیگه هر چی کتاب آموزشی هست تا همین یک ماهه بخرین و تمومش کنین .

منظورم کنکوره .

کتاب تست البته بحثش جداست .

METACORTEX
08-10-2010, 16:15

سلام نه.چاپ 88 تو بازاره.کلا قلمچی بیشتر کتاباش رو ویرایش جدید نکرده.

petrose.kabir
08-10-2010, 17:01
دوستانی که قصد عضویت در گروه رتبه های برتر کنکور تشریح ،نکات و بررسی سوالات ازمونا.با حضور مهندس مجیدی و دانشجویان برتر رو دارن میتونن به من یا mohamad‎_nik‏ یا niley‎_joon ‎‏ پی ام بدن تا واسشون دعوت نامه ارسال شه.
ثبت نام فقط با دعوت نامه.

shah abas
08-10-2010, 21:10

سلام نه.چاپ 88 تو بازاره.کلا قلمچی بیشتر کتاباش رو ویرایش جدید نکرده.
منظور دینی جامع همگامان هست دیگه؟
من امروز چاپ چهارم ۸۹ رو خریدم. با تست های ۸۸ و ۸۹.
================================================== =========
بعد دیدم دوستان برای کنکور هم این عباس امیدوار رو پیشنهاد می دهند. من که کتابش رو کامل نخوندم ولی نسبتا که خوندم در مورد مشتق فرمول و راه هایی بود که توش نبود ولی توی دیفرانسیل و ریاضیات پایه ۳ جلدی رمزینه بود و یا دوستان بهش اشاره کرده بودند. یکیش اون طور که یادمه هوپیتال بود که رفع ابهام تو ۰/۰ رو خیلی خیلی راحت تر می کنه.

behnamrizi
08-10-2010, 22:10
سلام.من امروز کتاب تست حسابان و ریاضیات پایه رمزینه چاپ 89 را خریدم .اما اصلا حواسم نبود که شاید بر اساس کتاب درسی جدید باشه.
کسی میدونه اینطور هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟

Alireza SM
08-10-2010, 22:15
سلام.من امروز کتاب تست حسابان و ریاضیات پایه رمزینه چاپ 89 را خریدم .اما اصلا حواسم نبود که شاید بر اساس کتاب درسی جدید باشه.
کسی میدونه اینطور هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟

چاپ 89 باشه بر حسب چاپ جديد حسابان هست ديگه :31:

shabeashegha
08-10-2010, 22:34
دوستان لطفا توی این نظر سنجی شرکت کنید مهلتش یک هفته ست میخوایم جامع باشه هرچی شرکت کننده ها بیشتر باشه نتیجش به واقعیت نزدیکتره:

B a r a n
08-10-2010, 23:09
خیلی خوبه این نظر سنجی .

منم امروز اعتراض کردم که خب حجم تاپیک بالاس ... هر کسی میاد یک سری کتاب میگه و میره و ... فایده

نداره .

من که رمزینه رو بخاطر آموزش و خوشخوان برای تست انتخاب کردم .

قطعا از نظر تست خوشخوان برتری داره . آموزش هم نمیگم بده ولی خب کسانی که ضعیف هستن بهتره با

آموزش رمزینه شروع کنن .

Alireza SM
08-10-2010, 23:16
به نظر من اون سوالي كه براي نظرسنجي انتخاب مركيدين بايد توش لحاظ ميكردين كه بهترين كتاب براي چه كسي و با چه عنواني ؟

شايد كسي هدفش امتحان تشريحي هست و كس ديگه هدفش تسلط بر تست هاي كنكور . بهتر بود سوال رو دو قسمتي ميكردين .

---------- Post added at 01:16 AM ---------- Previous post was at 01:14 AM ----------

بچه ها اين كتاب انار شهابي براي زبان پيش دانشگاهي رو درس اولش رو خوندم تا همين الان 2 تا اشتباه چاپي و يه اشتباه معنايي تو همين 4 صفحه اولش بوده ! از اين به بعد هم اينطوريه ؟

rambo_1386
08-10-2010, 23:21
بچه ها اين كتاب انار شهابي براي زبان پيش دانشگاهي رو درس اولش رو خوندم تا همين الان 2 تا اشتباه چاپي و يه اشتباه معنايي تو همين 4 صفحه اولش بوده ! از اين به بعد هم اينطوريه ؟
انار شهابی!!!!:18:

shabeashegha
08-10-2010, 23:22
خیلی خوبه این نظر سنجی .

منم امروز اعتراض کردم که خب حجم تاپیک بالاس ... هر کسی میاد یک سری کتاب میگه و میره و ... فایده

نداره .

من که رمزینه رو بخاطر آموزش و خوشخوان برای تست انتخاب کردم .

قطعا از نظر تست خوشخوان برتری داره . آموزش هم نمیگم بده ولی خب کسانی که ضعیف هستن بهتره با

آموزش رمزینه شروع کنن .
دقیقا به خاطر همین حجم زیاد تاپیک و اینکه اگه کسی مشاوره بخواد نمیتونه این حجم زیاد رو بررسی کنه مجبوره بپرسه و اغلب هم به نتیجه جامع و سالمی نمیرسه. خداروشکر نفس و کارین و فرزانه و سایر بچه ها روی این نظر سنجی اتفاق نظر داشتن ایشالا هر هفته 1 درس رو نظر سنجی میکنیم امیدوارم همه بچه ها شرکت کنن تا نظرسنجی واقعا قابل اعتماد باشه

huti_421
08-10-2010, 23:42
برای کنکور سراسری و درس زبان انگلیسی، کتاب زبان کنکور نوشته‌ی دکتر کیاسالار رو به شدت پیشنهاد می‌کنم :)

Alireza SM
08-10-2010, 23:43
انار شهابی!!!!:18:

چه فرقي ميكنه همون شهاب اناري :31: اعتمادمو بهش از دست دادم . با اينكه خودم ميتونم شناسايي كنم غلط هاش رو ولي فكر كنم خيلي ضايس براي اين كتاب

اين كتاب مگه تازه چاپ اولشه كه 3 تا غلط تو چند صفحه اولش داره ؟

petrose.kabir
09-10-2010, 00:28
عجیبه این علیرضا درس نمیخونه اما اطلاعات خوبی داره.
تاپیک به این گندگی.دیگه نظر سنجی چه صیغه ای.شما اگه 4 هفته دیگه بخواین راجع به یک کتاب نظر سنجی بزارین.که ماه دیگه میشه.وقت زیاده.مگه نه؟

Alireza SM
09-10-2010, 00:36
تاپیک به این گندگی.دیگه نظر سنجی چه صیغه ای.شما اگه 4 هفته دیگه بخواین راجع به یک کتاب نظر سنجی بزارین.که ماه دیگه میشه.وقت زیاده.مگه نه؟

مگه هركي درس ميخونه فقط اطلاعات داره ؟ :31:
يه ضراب المثل تركي هست كه ميگه اوني كه زياد ميخونه زياد نميدونه . اوني كه زياد ميگرده زياد ميدونه :21:

اين نظرسنجي هاشون رو من حساب كردم حتي اگر دروسي مثل فيزيك پايه و پيش تجربي و رياضي و همه زيست شناسي ها و ژنتيك و همينطور رياضيات پايه تجربي و رياضي رو ادغام كنن و همينطور فيزيك 1 و شيمي 1 رو هم ادغام كنن و براي كتاب هايي مثل آيات و نكات بينش و ژنتيك زيست تجربي هم نظرسنجي نزارن ، حداقل تا بهمن ماه بايد اين نظر سنجي ها ادامه پيدا كنه . يعني زماني كه همه كتاب هاشون رو خريدن و بيش از نصف همه كتابهاي رو مطالعه كردن .

البته من طرحي براي اينكه حدود 3 هفته دروس رياضي و تجربي تموم بشه دارم كه اگه لازم باشه ارائه ميدم . فكر نكنم با وجود تعداد كم داوطلبان انساني و فني كه تو تاپيك شركت كردند لازم بشه براي دروس اونها هم نظرسنجي زد

petrose.kabir
09-10-2010, 00:47
بابا اصلا نظر سنجی میخواد چه کار.توی نظر سنجی انتشارات کوله پشتی مولف : عباس مرادی رو نزدن.بچه ها باهاش دارن 100 میزنن.
اگرم بحث نظر سنجیه.یه جا چند تا تاپیک بزنن که تا 10 روز دیگه بچه ها به نتیجه برسن.نظر سنجی هم نمیتونه کمک کنه.بجای اینکه بیایم یه کتاب نقد بررسی کنیم.نظرسنجی راه بندازیم.طرف باید بدونه که وضع درسیش چطوره که بره کتابی که باهاش راحته بگیره.نه اونی که اکثریت میخرن.تازه اگه اینجوریه.نوبت چاپ کتاب نگاه کنی میفهمی چقد چاپ شده.و استفاده کردن.از این نظر سنجی هم کاملتره.

shabeashegha
09-10-2010, 11:52
دقیقاهمین گندگی تاپیک باعث شد که نظر سنجی بذاریم. کمتر کسی میتونه به این تاپیک سر بزنه و بدون اینکه سوال بپرسه و پست بده کتاب مورد نظرش شو پیدا کنه. درسته؟ ضمنا قراره برای هر درس فقط یک هفته نظر سنجی قرار بگیره با فرض اینکه هر رشته 5در اختصاصی داشته باشه یعنی برای هر رشته 5هفته نیازه فراموش نکنیم که درسای شیمی و فیزیک مشترکه پس حتی از 5هفته هم کمتر یعنی سر جمع بزنیم کل این ماجرا به 2ماه نمیکشه یعنی آذرماه تمومه. علیرضا جان بهمن ماه کجا بود؟ضمن اینکه این کار رو فقط برای کنکوریای امسال انجام نمیدیم

متاسفانه اين تصميم با كسايي كه عنوان كاربر فعال داشتن و سال گذشته فعل بودن در فروم ( در حالي كه بعضي هاشون هفته اي 3 تا پست هم نميزارن ) نه كسايي كه الان دارن كتاب ها رو مطالعه ميكنن و با ويراش هاي جديد و كتاب هاي جديد رو ميخونن .
حالا احتمالا كاربراي فعال بيان بگن كه هفته اي 3 تا پست ما از صدتا پست شما با ارزشتره :27:
مثلا بچه هاي فعال پيج خواستين يه طرحي ايجاد كنن كه كاربر فعال شدنشون رو بقيه فكر نكنن كه بيخودي بوده :27:
كارين خان هم يحتمل داره همكار جديد انتخاب ميكنه :31:
علیرضا جان شما داری این کتابارو میخونی ما این کتابارو خوندیم (عین جمله خودت) بنظرت کدوممون میتونیم درست تر نقدش کنیم؟ما که کامل خوندیمش یا شما که تازه داری میخونیش؟
جمله آبی هم که تایید میشه:46:

shabeashegha
09-10-2010, 12:06
بابا اصلا نظر سنجی میخواد چه کار.توی نظر سنجی انتشارات کوله پشتی مولف : عباس مرادی رو نزدن.بچه ها باهاش دارن 100 میزنن.
اگرم بحث نظر سنجیه.یه جا چند تا تاپیک بزنن که تا 10 روز دیگه بچه ها به نتیجه برسن.نظر سنجی هم نمیتونه کمک کنه.بجای اینکه بیایم یه کتاب نقد بررسی کنیم.نظرسنجی راه بندازیم.طرف باید بدونه که وضع درسیش چطوره که بره کتابی که باهاش راحته بگیره.نه اونی که اکثریت میخرن.تازه اگه اینجوریه.نوبت چاپ کتاب نگاه کنی میفهمی چقد چاپ شده.و استفاده کردن.از این نظر سنجی هم کاملتره.
ببیند کسی که میاد اینجا دنبال اینه که ببینه نظر بقیه چیه. غیر از اینه؟این با نظر سنجی منافات داره؟

Alireza SM
09-10-2010, 13:17
علیرضا جان شما داری این کتابارو میخونی ما این کتابارو خوندیم (عین جمله خودت) بنظرت کدوممون میتونیم درست تر نقدش کنیم؟ما که کامل خوندیمش یا شما که تازه داری میخونیش؟
جمله آبی هم که تایید میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سينا جان ما هم كتاب خونديم :31: همون كتاب هايي كه شما خوندين رو ماهم داريم ميخونيم و هيچ دليل نميشه كسي كه قبلا خونده الزاما بهتر بتونه نقدش كنه . شايد بين شماها كسي نباشه كه همه كتاب هاي عربي ( رمزينه - گاج - مبتكران - خلي سبز - ژرف انديشان - مهر و ماه - تاجيك ) رو خونده باشه ولي من اينطوريم و همه اين كتاب ها رو سبك سنگين كردم :27:
همينطور رياضي و فيزيك و شيمي پايه رو همه كتاب هاي موجود در بازار رو يا خريدم يا تو كتابخانه بررسي كردم :21:
كلا نظر من اينه كه كسي ميتونه بهتر راهنمايي كنه كه همه كتاب ها رو خونده باشه .
مثلا وقتي كسي مياد براي حسابان كتاب ميخواد از بچه ها قديمي فعال هركي بهش برسه يا ميگه كتاب عباس اميدوار يا تست رياضي پايه و حسابان رمزينه ! من تو اين بچه هاي كاربر فعال نديدم كسي كتاب حسابان نشرالگو يا كتاب حسابان راه علم يا حسابان ژرف انديشان يا انتشارات مدرسه رو معرفي كرده باشه . چون هيچكدوم نيستن كه به همه كتاب ها اشراف داشته باشين
و مثلا هركي شيمي بخواد بالافاصله بهش ميگين بهمن بازرگاني رو بگيره ! چون كتاب هاي ديگه رو نخوندين و فقط اين كتاب ها رو چون براي خودتون مفيد بودن دارين معرفي ميكنين ولي اينجوري فايده نداره كسي كه شيمي 2 رو اصلا نميتونه فرق جدول تناوبي و جدول كنار خيابون رو بفهمه بياد پستو بخونه بره بازرگانو بگيره كه هنگ ميكنه با ريستارتم نميشه راش انداخت !

به هر حال من قبول ميكنم شما ها خيلي فعال تر از بقيه هستين!!! و پست هاتون هم بيشتر از بقيه به درد ميخورن اين سوال رو جواب بدين :

نظر سنجي هفتگي براي كدوم كتاب ها قراره برگزار بشه و كي قراره تموم بشه ؟ كسي كه ميخواد از روي نظر بچه ها كتاب هاش رو بخره تا كي بايد صبر كنه ؟
به خدا از همه بچه هاي قديمي نااميد شدم وقتي اين نظر سنجي رو ديدم !

shabeashegha
09-10-2010, 13:44
نظر سنجي هفتگي براي كدوم كتاب ها قراره برگزار بشه و كي قراره تموم بشه ؟ كسي كه ميخواد از روي نظر بچه ها كتاب هاش رو بخره تا كي بايد صبر كنه ؟
به خدا از همه بچه هاي قديمي نااميد شدم وقتي اين نظر سنجي رو ديدم !
حقیقتش اینه که قراره برای همه درسهای اختصاصی توی مرحله اول و بعد عمومی انجام بشه. داریم سعی میکنم که کارین رشته تجربی و انسانی رو همزمان انجام بده که ظرف یکی دو ماه آینده این نظر سنجی جامع باشه . تا وقتی که نظر سنجی تموم نشه این تاپیک به همین صورت ادامه فعالیت داره و کسی که کتاب میخواد حتما لازم نیست منتظر نتیجه نظرسنجی باشه میتونه بیاد اینجا و راهنمایی بخواد ضمن اینکه احتمالش هست که حتی بعد از نتیجه نظرسنجی این تاپیک ادامه فعالیت بده چون نظرات متفاوته

Alireza SM
09-10-2010, 14:03
حقیقتش اینه که قراره برای همه درسهای اختصاصی توی مرحله اول و بعد عمومی انجام بشه. داریم سعی میکنم که کارین رشته تجربی و انسانی رو همزمان انجام بده که ظرف یکی دو ماه آینده این نظر سنجی جامع باشه . تا وقتی که نظر سنجی تموم نشه این تاپیک به همین صورت ادامه فعالیت داره و کسی که کتاب میخواد حتما لازم نیست منتظر نتیجه نظرسنجی باشه میتونه بیاد اینجا و راهنمایی بخواد ضمن اینکه احتمالش هست که حتی بعد از نتیجه نظرسنجی این تاپیک ادامه فعالیت بده چون نظرات متفاوته

aristocrat
09-10-2010, 17:38
من از همه اونایی که اومدن رمزینه رو انتخاب کردن خواهش می‌کنم بیان بگن چرا این کتاب رو انتخاب کردن چون اینجوری غلط اندازه. بهترین کتاب

لزوما انتخاب نمی‌شه اون کتابی‌ که بیشتر تبلیغش کردن و بیشتر بچه‌ها دارن انتخاب می‌شه. با تشکر از جناب petrose.kabir با این نظر کاملا

درستشون: نوبت چاپ کتاب نگاه کنی میفهمی چقد چاپ شده.و استفاده کردن.از این نظر سنجی هم کاملتره.

راستی‌ چرا کتاب دیفرانسیل و انتگرال (کوله پشتی‌) تالیف عباس مرادی نیست من با این کتاب در آسمانهای ریاضی‌ بسی چرخیدم و تست زدم :دی

sahelgh
09-10-2010, 19:34
به نظر من اول خوشخوان بعد اندیشه فائق

shabeashegha
09-10-2010, 22:14
من از همه اونایی که اومدن رمزینه رو انتخاب کردن خواهش می‌کنم بیان بگن چرا این کتاب رو انتخاب کردن چون اینجوری غلط اندازه. بهترین کتاب

لزوما انتخاب نمی‌شه اون کتابی‌ که بیشتر تبلیغش کردن و بیشتر بچه‌ها دارن انتخاب می‌شه. با تشکر از جناب petrose.kabir با این نظر کاملا

درستشون: نوبت چاپ کتاب نگاه کنی میفهمی چقد چاپ شده.و استفاده کردن.از این نظر سنجی هم کاملتره.

راستی‌ چرا کتاب دیفرانسیل و انتگرال (کوله پشتی‌) تالیف عباس مرادی نیست من با این کتاب در آسمانهای ریاضی‌ بسی چرخیدم و تست زدم :دی
توی این نظر سنجی کتابی که اغلب ازش نتیجه گرفتن انتخاب میشه . مگه موقعی که کسی میاد توی این تاپیک و درخواست راهنمایی میکنه چه اتفاقی میوفته مگه اینطوری نیست که بچه ها کتابی رو که باهاش نتیجه گرفتن رو معرفی میکنن؟این با نظر سنجی چه فرقی داره؟
انتشارات کوله پشته اضافه شد به نظر سنجی

bida
09-10-2010, 23:35
توی این نظر سنجی کتابی که اغلب ازش نتیجه گرفتن انتخاب میشه . ی

خوب سوال اصلی اینه:

معیار نتیجه گرفتن چیه ؟ و چه تضمینی هست که کسایی که کتابو انتخاب می کنن واقعا نتیجه گرفته باشن ؟

مشکل این تاپیک اینه که هر کسی اومده و گفته این کتاب خوبه ، چرا خوبه؟ هیچ صحبتی نشده در موردش ، حتی خیلی ها چون شنیدن که کتاب خوبه اومدن و همون حرفایی که شنیدن رو به عنوان دفاع از کتاب نوشتن ، بدون اینی که اونو خونده باشن.

ببینید نظر سنجی به این شیوه ای که هست ، تنها نتیجه اون این هست که این نظر اکثریت رو که کتاب دیف رمزینه خوبه رو به صورت یه عدد و یه نمودار در میاره . ولی هیچ اطلا عاتی به بقیه نمیده. در حالی که خیلی بهتره که ما بیایم و نظر چند نفر رو که کتابو خوندن هم در مورد اون جمع آوری کنیم. چند تا موافق و چند تا مخالف. تو سایت هم این وضعیت تا حالا بوده ولی خیلی پراکنده و در هم و برهم و بعضی جاها به صورت کل کل در اومده.. من خودم مثلا در مورد ریاضی نظرات چند تا از بچه ها رو تو این تاپیک دیدم.

اگه یه مدتی رو معین کنید و اونهایی که کتاب رو خوندن یا دارن می خونن ، نظراتشون رو تو همون محدوده زمانی ( مثلا یک هفته ای که الان هست ) بیان و در باره کتاب بگن و بعد این نظرات تو چند تا تاپیک جمع آوری بشه ( اونایی که به نظر منصفانه و منطقی و مستدل هست) خیلی بهتر از یه نظر سنجی خالی هست. نیازی هم نیست که کلی نظر داشته باشیم و نظرات همه رو منتشر کنیم. اگه یه نفر یه کتاب خاص رو خونده و به نظرش مفید بوده میاد و ویژگیهای خوب انو میگه ، اگه کسی هم معتفده که کتاب خوبی نیست میگه که به این دلیل کتاب خوبی نیست.

اینم بگه که این شیوه نظر سنجی شما مطمئنا پر طرفدار هست چرا که خیلی ها دوست دارن همیشه ، بهترین چیز رو بدون زحمت داشته بشن. حتما این جمله رو اینجا خیلی دیدین که << بابا یکی تو رو خدا بیاد بهترین کتاب رو معرفی کنه >>

این نظر سنجی برایه این جور افراد خوبه چون خودشونو قانع میکنن که بله ، همه اینو دارن و تایید می کنن پس برای من هم بهترینه. و دیگه زحمت جستجو و خوندن نقد ها رو به خودشون نمیدن.

ولی به نظر من گفتن این که کتاب خوبه بدون دلیلش فایده ای نداره. دلایل رو هم باید به صورت جداگانه دریافت کرد و منتشر کرد تا بحث و کل کل پیش نیاد.
انتخابات که نیست ، هیچ دلیلی نداره که باید نهایتا از بین این کتاب ها یه برنده خاص داشته باشیم.

aristocrat
09-10-2010, 23:35
كتاب رياضي رمزينه اول هست. ايشالا دوستاني كه بهش راي دادن رياضي رو 100 بزنن.مواظب باشيد مهندس مهربان بعضي اوقات خشمگين خواهد شد.
(همه اين تحليل هاش رو ياد ميگيريد و يادتون مي مونه ديگه.)

petrose.kabir
09-10-2010, 23:45
عجبببب..
اقایون مدیر توجه داشته باشین که با زدن این تاپیک نظر سنجی اینجا از بحث اصلی دور شد.
یه نکته میگم امیدوارم دوستان بهش توجه کنن.اگر میخواین کتاب کنکوری بخرین ابتدا ببینین در چه جایگاهی هستین.کتابی که من میخونم واسه من خوبه.شاید واسه شما خوب نباشه.میتونین با مشاوره کتاب بخرین نه با نظر سنجی.
من اکثر کتابای کنکور و دیدم.و کار کاردم.اگه میخواستین شرایط خودتونو و وضعیت درسیتونو بگین تا دوستانی که کتابا رو سنجیدن و از بار علمی و شیوه تدریس اون کتابا اگاه هستن. کمکتون کنن.

METACORTEX
10-10-2010, 00:05
به جای این که این قدر تو سرو کله هم بکوبید تو همون تاپیک دو نفر باتجربه که 5 تا کتابو خوندند باین نظر بزارن.
هر کتابی برای هر سطحی خوب نیست که.
مثلا یکی که فیزیکش داقونه بهش میگید بره فار بخونه یا خوشخوان؟؟؟؟؟؟؟
ضمنا من کتبهای که معرفی می کنم خودم به طور کامل خوندم.امسال هم فارغ تحصیلم.تازه تو دور کنکور نیومدم که 4 تا کتابو این ور اونور شنیده باشم بگم خوبه.

petrose.kabir
10-10-2010, 00:12
من واسه راهنمای دوستان امادم.یا اینجا مطرح کنید.یا پی ام بدین.امیدوارم بتونم کمکتون کنم
خواهشن دیگه بحث نظر سنجی رو اینجا مطرح نکنیم بهتره

shabeashegha
10-10-2010, 00:41
خوب سوال اصلی اینه:

معیار نتیجه گرفتن چیه ؟ و چه تضمینی هست که کسایی که کتابو انتخاب می کنن واقعا نتیجه گرفته باشن ؟

مشکل این تاپیک اینه که هر کسی اومده و گفته این کتاب خوبه ، چرا خوبه؟ هیچ صحبتی نشده در موردش ، حتی خیلی ها چون شنیدن که کتاب خوبه اومدن و همون حرفایی که شنیدن رو به عنوان دفاع از کتاب نوشتن ، بدون اینی که اونو خونده باشن.

ببینید نظر سنجی به این شیوه ای که هست ، تنها نتیجه اون این هست که این نظر اکثریت رو که کتاب دیف رمزینه خوبه رو به صورت یه عدد و یه نمودار در میاره . ولی هیچ اطلا عاتی به بقیه نمیده. در حالی که خیلی بهتره که ما بیایم و نظر چند نفر رو که کتابو خوندن هم در مورد اون جمع آوری کنیم. چند تا موافق و چند تا مخالف. تو سایت هم این وضعیت تا حالا بوده ولی خیلی پراکنده و در هم و برهم و بعضی جاها به صورت کل کل در اومده.. من خودم مثلا در مورد ریاضی نظرات چند تا از بچه ها رو تو این تاپیک دیدم.

اگه یه مدتی رو معین کنید و اونهایی که کتاب رو خوندن یا دارن می خونن ، نظراتشون رو تو همون محدوده زمانی ( مثلا یک هفته ای که الان هست ) بیان و در باره کتاب بگن و بعد این نظرات تو چند تا تاپیک جمع آوری بشه ( اونایی که به نظر منصفانه و منطقی و مستدل هست) خیلی بهتر از یه نظر سنجی خالی هست. نیازی هم نیست که کلی نظر داشته باشیم و نظرات همه رو منتشر کنیم. اگه یه نفر یه کتاب خاص رو خونده و به نظرش مفید بوده میاد و ویژگیهای خوب انو میگه ، اگه کسی هم معتفده که کتاب خوبی نیست میگه که به این دلیل کتاب خوبی نیست.

اینم بگه که این شیوه نظر سنجی شما مطمئنا پر طرفدار هست چرا که خیلی ها دوست دارن همیشه ، بهترین چیز رو بدون زحمت داشته بشن. حتما این جمله رو اینجا خیلی دیدین که << بابا یکی تو رو خدا بیاد بهترین کتاب رو معرفی کنه >>

این نظر سنجی برایه این جور افراد خوبه چون خودشونو قانع میکنن که بله ، همه اینو دارن و تایید می کنن پس برای من هم بهترینه. و دیگه زحمت جستجو و خوندن نقد ها رو به خودشون نمیدن.

ولی به نظر من گفتن این که کتاب خوبه بدون دلیلش فایده ای نداره. دلایل رو هم باید به صورت جداگانه دریافت کرد و منتشر کرد تا بحث و کل کل پیش نیاد.
انتخابات که نیست ، هیچ دلیلی نداره که باید نهایتا از بین این کتاب ها یه برنده خاص داشته باشیم.
ببین حرفی که میزنی منطقیه من خودم نظرم اولش همین بود که بیایم با کمک بچه ها پستهای مفید رو جدا کنیم بقیه رو یا حذف کنیم یا اینکه صفحه اول تاپیک لینک بدیم. ولی اون کار واقعا کار زمان بری هست. بررسی چند صد صفحه تاپیک کار سختیه. من حتما ایده شما رو منعکس میکنم ولی یه فکر دیگه هم در نظر دارم بکنم که بنظرم جالب باید باشه. مطرح میکنم اگه تایید کردن اطلاع رسانی میکنم توی همین تاپیک

petrose.kabir
10-10-2010, 00:58
تاپیکای امسال با پارسال فرق کردن.یادش بخیر.اینجا بیشتر دعواست

petrose.kabir
10-10-2010, 09:20
بچه ها این فیزیک خوشخوان واسه من اسونه یا کلا اسونه؟

nelly joon
10-10-2010, 11:02
من که وقتی دین و زندگی همگامان رو میخونم حس بدی بهم دست میده...
احساس میکنم کنکور واقعا غوله...
بعد یه حس دیگه ای هم که دارم اینه که فکر میکنم هیچی نفهمیدم.حس میکنم همه مطالب تو ذهنم معلق هست...
از هر چی درس خوندن بیزار میشم...
نمیدونم مشکل از منه یا کتاب؟
فکر کنم باید تا آزمون صبر کنم ببینم اگه درصدام خوب بود که با همین ادامه بدم اگه نه که برم سر یه کتاب دیگه....
نا امید شدم با این کتاب!

moraddad
10-10-2010, 11:57
من که وقتی دین و زندگی همگامان رو میخونم حس بدی بهم دست میده...
احساس میکنم کنکور واقعا غوله...
بعد یه حس دیگه ای هم که دارم اینه که فکر میکنم هیچی نفهمیدم.حس میکنم همه مطالب تو ذهنم معلق هست...
از هر چی درس خوندن بیزار میشم...
نمیدونم مشکل از منه یا کتاب؟
فکر کنم باید تا آزمون صبر کنم ببینم اگه درصدام خوب بود که با همین ادامه بدم اگه نه که برم سر یه کتاب دیگه....
نا امید شدم با این کتاب!

دقیقا !
منم همین حس بهم دست میداد اولاش ! :31:
ولی یذره که بگذره دیگه دستت میاد که چجوری کار کنی باهاش ، چیارو بخونی ...

علی دلشاده دیگه ! :27:
سعی میکنه با کنکور خیلی تکنیکی برخورد کنه ! :31:
مثلا میگفت جلسه دیگه نیم ساعت اول درس 11 رو بهتون درس میدم بعد آیه های درس 12 رو درس میدم ، بعد فلان پاراگراف رو توضیح میدم ! :31:

کلا یجوری حرف میزد انگار مثلا داره خفن ترین مباحث دیف رو درس میده ! :31:

دینیه دیگه بابا ! :31:

ولی انصافا کتاب عالی ای داره ! :8: فقط دیگه زیادی نباید سخت بگیری به خودت !

bida
10-10-2010, 12:10
ببین حرفی که میزنی منطقیه من خودم نظرم اولش همین بود که بیایم با کمک بچه ها پستهای مفید رو جدا کنیم بقیه رو یا حذف کنیم یا اینکه صفحه اول تاپیک لینک بدیم. ولی اون کار واقعا کار زمان بری هست. بررسی چند صد صفحه تاپیک کار سختیه. من حتما ایده شما رو منعکس میکنم ولی یه فکر دیگه هم در نظر دارم بکنم که بنظرم جالب باید باشه. مطرح میکنم اگه تایید کردن اطلاع رسانی میکنم توی همین تاپیک

من یه چیزو متوجه شدم از جواب هایی که تو اون تاپیک به نقد هایی که در مورد نظر سنجی شده بود ،

این که همه ما هنوز بچه گانه فکر می کنیم ، اگه کسی نسبت به کار ما یا نحوه کار ما انتقاد داشته باشه ، انگار که فحش ناموسی به ما داده و ....

میای به عنوان مثال می گی من نتونستم با فلان کتاب ارتباط برقرار کنم ، متهم می شی که خودت مشکل داری و مشکل خودتو حل کن ، یعنی اینکه هر چی ما می گیم و فکر می کنیم درسته و هر کی که مثل ما فکر نکنه مشکل داره ، فکر کنم تو ایران این حالت برای هممون آشنا هست ، نه؟

کسی که کاری رو عمومی شروع می کنه حتی اگه برای اون پولی هم نمی گیره نباید توفع داشته باشه که همه قربون صدقه اون برن ، باید انتظار تشویق و انتقاد رو داشته باشه. اگه می خواد همه چی رو شخصی نگاه کنه که بهتره اصلا شروع نکنه. اینجا که مدرسه و محله نیست و هیچ کدوممون همدیگزو با مشخصات واقعی نمی شناسیم. پس دلیلی نداره اگه یه کی به کار ما انتقاد داره یعنی با ما مشکل شخصی داره.

در مورد نظر سنجی هم ، به نظر من به همین وضعی که الان هست ادامش بدید ، تا حداقل یک کار هم به طور کامل انجام شده باشه و یه نتیجه ای حداقل تولید شه، چون با این جوی که الان هست به نظر من تغییر فرم نظر سنجی یعنی ادامه دعوا.

فقط یه جا اشاره کنید که هیچ تضمینی نیست که کتابی که برای اکثریت خوبه برای همه مناسب باشه. بعضی ها هم مثل من مشکل درونی دارن خوب......:41:

petrose.kabir
10-10-2010, 13:22
بچه ها این فیزیک خوشخوان واسه من اسونه یا کلا اسونه؟

نظری نداشتین؟

aristocrat
10-10-2010, 16:08
من بر آن شدم تا به ایجاد تاپیکی که فقط به تجربه و نقد کتاب منجر می‌شه اقدام کنم.

خوب این تاپیک قضیه‌اش چیه؟ در این تاپیک فقط به نقد کتاب‌ها با تجربه‌ای که ازش داریم

می‌پردازیم. هر فردی با توجه به ویژگیهای خودش و همین طور نقد‌هایی‌ که میخونه کتاب

مناسب خودش رو پیدا می‌کنه.

قوانین تاپیک:

از هر گونه بحثی‌ به جز نقد کتاب خود داری کنید.(لطفا کتاب رو با توجه به مثال های

اولیه نقد کنید و بحثهای دیگر رو در تاپیک‌های مشابه مطرح کنید)

فقط کتابی‌ که حداقّل 30 تا 40 درصدشو خوندین نقد کنید. این یک موضوع اخلاقی‌ هست

لطفا با وجدان خودتان بسنجید. اگر کتابی‌ رو مفید میدونید لطفا پس از اینکه حداقل30 تا 40

درصدشو خوندید به نقد اون بپردازید.

توصیه ها:

سعی‌ کنید اگر فایل pdf یا عکس از کتابی‌ که نقد می‌کنید در دست دارید اون رو به نقد خودتون اضافه

کنید تا از لحاظ گرافیکی هم نقد شما خوب بشه.

سال ویرایش یا سال چاپ کتاب رو بنویسید.

نوع کتابی‌ که نقد می‌کنید بنویسید مثلا( آموزشی) یا( تست) یا( آموزشی و تست).

لطفا درجه بندی رو به صورت روبرو قرار بدین: عالی‌_خوب_متوسط_ضعیف_خیلی‌ ضعیف

سوالاتی که ممکن است پیش بیاید:

آیا می‌تونیم کتابی‌ که خوب نیست رو هم نقد کنیم؟ بله این کار هم کمک می‌کنه لطفا با دلیل

خوب و مستدل و به همون روشی‌ که کتاب خوب رو نقد می‌کنید اینکارو انجام بدید.

آیا این تاپیک برای سالهای دیگر هم مفید هست؟ بله مثلا فرض کنید بنده ویرایش ۸۹ یک کتاب

رو به نقد می‌گذارم و آقای غضنفر نیز سال دیگر ویرایش سال ۹۰ آن را به نقد میذارن.

هرکسی با یک نگاه ساده می‌تونه بفهمه که ویرایش ۹۰ چه تغیراتی‌ نسبت به ویرایش ۸۹ داشته است

یک نقد غیر منصفانه از کتابی‌ که خوندمش نوشتن چیکار باید بکنم؟ سعی‌ کنید

اولا با پیغام خصوصی به طرف مقابل اشکال نقدش رو بگید اگر اصلاح نشد خودتون

نقد جداگانه بنویسید

آیا حجم این تاپیک زیاد نمی‌شود؟ خیر چون در اینجا فقط به نقد کتاب می‌پردازیم حجم به طور

بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند و هر کسی‌ میتواند با مطالعه چند صفحه اطلاعات زیادی بدست
بیاورد.

تاپیکی مشابه با همین تاپیک وجود دارد آیا این تاپیک لازم است؟ این تاپیک اصلا شبیه به تاپیک های

قبلی‌ نخواهد بود و بر پایه حل مشکلات آن‌ها ایجاد شده است.

آیا نمی‌تونیم پیشنهادات یا نظرهای خودمون رو به تاپیک اضافه کنیم؟ بله حتما. این تاپیک

برای من و شما هست و می‌خواهیم که ازش استفاده کنیم. پیشنهاد‌ها و انتقاد های

خودتون رو برای بهتر شدن تاپیک با پیغام خصوصی به من بگید تا تغییراتی که شما

می‌خواهید ایجاد بشه. البته اگر سوالی دارید هم جواب داده می‌شه و اگه سوال خوبی‌ باشه اون رو در

همین پست با جواب خواهم گذشت.
__________________________________________________ __________________________________
نقدهای زیر برای نمونه است:

کتاب فیزیک پیش دانشگاهی ۱ و ۲ انتشارت گاج (سفید_ویرایش ۸۹_آموزش و تست)

این کتاب در ۲جلد هست. یک جلد شامل سوالات و یک جلد شامل پاسخ‌های تشریحی به همراه

درسنامه(آموزش). وقتی‌ می‌خواهید هر بخشی از کتاب رو بخونید ابتدا به سراغ

درسنامهٔ موجود در پاسخهای تشریحی میرید و بعد از اون به تستهش جواب میدین.در این

کتاب تستهای سراسری داخل و خارج از کشور و آزاد و آزمایشی‌ سنجش به طور کامل تا سال 89

آورده شده است.در برخی‌ مورد تستهای تالیفی به چشم میخوره که برای پوشش دادن به

مطالبی هست که تا حالا هیچ تستی از اونها نیومده. در انتهای هر فصل یک بخش با عنوان

بیشتر تمرین کنید اومده که تستهای مشابه به تستهای اصلی‌ و همینطور تستهای کمی‌

دشوار کنکور در این قسمت مشاهده می‌شه.

نقاط ضعف: برخی‌ بخش‌ها مثل سرعت و شتاب نسبی‌ به نظر اضافه میرسند.

به روز رسانی تستها: عالی‌
رساندن مفهوم و نحوه آموزش: خوب
پاسخ‌های تشریحی: عالی‌
سطح خواننده کتاب : متوسط(البته این کتاب ضعیفترین افراد رو قوی می‌کنه مثل خودم)
مهمترین ویژگی‌ یعنی‌ آماده کردن فرد برای کنکور: عالی‌
آیا احتیاج به خوندن کتاب دیگری هست؟ خیر

__________________________________________________ ___________________________________
کتاب حسابان و ریاضیات پایه انتشارت رمزینه(ویرایش ۸۹_آموزشی تستی_کتاب تست)
ارائه تستهای سراسری داخل و خارج. سنجش‌آزاد‌گزینه۲-آموزش و پرورش
دارای کادرهای آموزشی(درسنامه)

نقاط ضعف: تستهای تالیفی این کتاب بیهوده است. همچنین پاسخ تستهای دانشگاه آزاد بسیار بد نوشته شده است.

به روز رسانی تستها: عالی‌
رساندن مفهوم و آموزش : خوب
پاسخ‌های تشریحی: متوسط
سطح خواننده کتاب: متوسط(باز هم اعتقاد داریم دانش آموزان ضعیف میتوانند)
آماده کردن فرد برای کنکور: خوب
احتیاج به خواندن کتاب دیگر: خیر

فایلpdf این کتاب:

petrose.kabir
10-10-2010, 16:24
به نظر منم میتونه تاپیک مناسبتری از سایر تاپیک ها باشه.
فقط اشکالش اسم تاپیک.که اگه نقد و بررسی کتابهای کنکور بود.بهتر به نظر میومد.
کتاب فیزیک محمود زاده و ونکاله به ترتیب از انتشارات مبتکران و رمزینه رو تا شب من از دیدگاه خودم.نقد میکنم.و اینجا میزارم.الان وقت استراحتم بود.الان برم سراغ درسم.تا شب

ashjaee
10-10-2010, 18:45
نظری نداشتین؟

من یکی از دوستام فیزیک خوشخوان رو گرفته بود می گفت خیلی فرمولی کار کرده. اگه دنبال فرمول و حفظی کار کردن هستی کتاب خوبیه اما من یکی با فرمولی کار کردن مخالفم. به قول دبیر فیزیک ما هر چی که فرمول بیشتر یاد بگیرید از روند کنکور دورتر میشین.

petrose.kabir
10-10-2010, 18:55
اتفاقا من فرمول باز نیستم.
درس نامشو کاری ندارم.ولی تستاشو راحت میزنم.گفتم شاید سطحش پایین باشه.
واسه شما اسونه؟

B a r a n
10-10-2010, 19:10
همگامان آموزشه فقط ؟

منظورم اینه درسنامه ش خیلی زیاده ؟ من درسنامه نمیخوام به نظرم انرژی اتمی کتاب ایاتش درسنامه کامل داره ... میخوام تست ها قوی داشته باشه . بیشتر هم تالیفی .

همگامان اینجوریه ؟

Alireza SM
10-10-2010, 19:17
همگامان آموزشه فقط ؟

منظورم اینه درسنامه ش خیلی زیاده ؟ من درسنامه نمیخوام به نظرم انرژی اتمی کتاب ایاتش درسنامه کامل داره ... میخوام تست ها قوی داشته باشه . بیشتر هم تالیفی .

همگامان اینجوریه ؟

در تست هاي تاليفي همگامان تعداد بيشتري داره و سوالات تاليفيش هم سخت تر هستن
البته در مورد ترجمه آيات تست هاي تاليفيش آسون هستند

petrose.kabir
10-10-2010, 20:41
کتاب فیزیک محمود زاده کلا از سه بخش تشکیل شده.
5 کتاب فیزیک 1 و 2 و3 و پیش 1 و پیش 2 به همین سبکه.
اولین بخشش اموزشه که کاملا مفهو میه.خیلی جاها رو باز کرده.و از هیچی کم نذاشته. قسمت بعدیش مساءل تشریحی هستن که با حل کردن اونا تمام درس مرور میشه.پاسخاش خوبه.
قسمت بعد هم تسته.تالیفی و کنکور.
این قسمت هم پاسخ تشریحی داره.
واسه امتحانات عالیه.اما واسه کنکور خیلی وقت گیره.چون احساس میکنید یه کتاب تست هم باید داشته باشید.اگه کمبود وقت نباشه عالیه.
توضیحات درس خوبه.
بیش از یک بار باید خونده شه.تا مفهوم بهتر درک شه.
کتاب خشکیه.ادبیات رسمی داره.
انتقال مطلب در اون بسیار خوبه.کتابهاشم هم حجم بالای داره.
توصیه من:
فارغ التحصیلان و دانش اموزانی که امتحان دارن.با توجه به وقتی که دارن.بخونن
اما داوطلبان کنکوری که سال چهارم هستن.من توصیه نمیکنم.شاید باعث لطمه خوردن به سایر درسا شه.
راستی توی این کتاب زیاد روی فرمولهای تستی مانور نمیده

petrose.kabir
10-10-2010, 21:23
ونکاله هم بصورت جلسه بندیه مثل سایر کتابهای رمزینه.
توضیح درس خوبه.تقریبا تمام اثبات ها رو داره.خیلی روی مباحث فرمولی کار میکنه.نه مفهومی.البته نه بطوریکه کلا مفهومی نیست.اما خیلی کم.
هر کس باهاش کار کنه یه جاهای لطمه میخوره.و به نظرم تنها مشکلش همینه.
از خوبیاش مثل سایر کتاب رمزینه جنبه کلاسی داره.زیاد خشک نیست من واسه کسای که میخوان سه رقمی بشن.فکر نکنم جواب گو باشه.

---------- Post added at 09:23 PM ---------- Previous post was at 09:18 PM ----------

دوستان راجعبه این 2 کتاب من حاضرم یه جورای مناظره داشته باشم.چون به انچه گفتم ایمان دارم.و با این دو کتاب خیلی کار کردم.اگه سوالی هست در خدمتم.چه اینجا چه
در تاپیک مرجع.و حتی پی ام.

petrose.kabir
10-10-2010, 22:06
اگه احساس میکنید کتاب خوبی واسه شما نیست.گاج سفید رو هم یه نگاه بندازین.
از دوستان صمیمم کنکور 89 از رو گاج خوند بالای 80 زد

aristocrat
10-10-2010, 22:22
روي عمومي حساسيت به خرج ندين من ديني گاج سفيد مي خونم مشكلي هم ندارم خيلي كم وقت ميگيره خوندنش .

petrose.kabir
10-10-2010, 22:59
اتفاقا روی عمومیا حساس باشین

fmps
10-10-2010, 23:07
اتفاقا روی عمومیا حساس باشین

دقیقا راست میگی
این عمومی ها رتبه خیلی هارو از این رو به اون رو کرده

petrose.kabir
10-10-2010, 23:14
ولی بچه ها از این امر خطیر بی خبرن

aristocrat
10-10-2010, 23:26
اگه به عمومي حساسيت نشون بدين تخصصي رو چيكار ميكنين? شايد حق مطلب ادا نشده باشه بهتره بگم به تخصصي
حساسيت بيشتري نشون بدين و از عمومي به عنوان پشتوانه استفاده كنيد تا اگه تخصصي خراب كردين رتبه شما خراب نشه

POUYOL
10-10-2010, 23:37
همگامان آموزشه فقط ؟

همگامان اینجوریه ؟

دینی همگامان ، اول هر درس درسنامه داده و خلاصه ی درس رو به صورت دسته بندی نوشته و اگه مثلا ایه ای با ایه ای از سال دوم و سوم مرتبط باشه هم نوشته .کلا نکات خوبی در درس نامه هاش هست.

تستهای تالیفیش که همه رو از پا در میاره !!!:31:اصلا تستهای تالیفیش رو که میزینی ،به اخر گزینه ها که میرسی صورت سوال یادت رفته چون یه ساعت بفهمی کدوم معلوله کدوم علت ، اصلا این مبحث زیرمجموعه ی کدوم مطلب در درسه ؟و ....
عوضش تستهای کنکور رو هم که اخر هردرس بعد از تستهای تالیفیش اورده برات راحت میشه.:5:
خدا رو شکر که دلشاد طراح سوالات دین و زندگی نیست وگرنه میانگین دین و زندگی از اینی هم که هست میاد پایین تر

راستی بچه ها کتاب انگلیسی پیش دانشگاهی شهاب اناری رو از دست ندین:11:

shah abas
11-10-2010, 00:12
راستی بچه ها کتاب انگلیسی پیش دانشگاهی شهاب اناری رو از دست ندین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من هنوز برای زبان چیزی نخریم ولی یکی از دوستان تو همین تاپیک می گفت تو همین چند صفحه اولش چند تا غلط است.
در ضمن یکی دیگه هم گفته بود برای سطح زبان بالا جامع خیلی سبز خوبه.
دوستان برای زبان چه چیزی رو پیشنهاد می کنند؟ من همون بعد نهایی کتاب زبان رو باز نکردم ولی همیشه دور و بر ۸۰ ۹۰ زدم این زبان رو تو آزمایشی ها.

petrose.kabir
11-10-2010, 00:31
اگه به عمومي حساسيت نشون بدين تخصصي رو چيكار ميكنين? شايد حق مطلب ادا نشده باشه بهتره بگم به تخصصي
حساسيت بيشتري نشون بدين و از عمومي به عنوان پشتوانه استفاده كنيد تا اگه تخصصي خراب كردين رتبه شما خراب نشه
کاملا مخالفم

Alireza SM
11-10-2010, 10:48
من هنوز برای زبان چیزی نخریم ولی یکی از دوستان تو همین تاپیک می گفت تو همین چند صفحه اولش چند تا غلط است.
در ضمن یکی دیگه هم گفته بود برای سطح زبان بالا جامع خیلی سبز خوبه.
دوستان برای زبان چه چیزی رو پیشنهاد می کنند؟ من همون بعد نهایی کتاب زبان رو باز نکردم ولی همیشه دور و بر ۸۰ ۹۰ زدم این زبان رو تو آزمایشی ها.

همون انار شهابي خوبه . درسته كه تو چند صفحه اولش 3-4 تا غلط كشف كردم ولي مربوط به اشتباهات چاپي و اشتباهات در ترجمه مثال ها ميشدن نه در پاسخ تست ها و نكات گرامري .
كلا زبان گاج محوري رو هم كه من دارم + زبان خيلي سبز ؛ اين انار شهاب رو ترجيح ميدم نگران باشتو برو بخر :46:

hompoil
11-10-2010, 15:07
واسه زبان انگلیسی کدوم کتاب را پیشنهاد میکنید؟
1-لغات خوب داشته باشه
2-زیاد حجییم نباشه که نتونیم همشو بخونیم

Alireza SM
11-10-2010, 15:10
واسه زبان انگلیسی کدوم کتاب را پیشنهاد میکنید؟
1-لغات خوب داشته باشه
2-زیاد حجییم نباشه که نتونیم همشو بخونیم

كتابي كه لغات خوب داشته باشه بايد حجيم هم باشه . اگه از اين نظر ميخواي براي زبان پيش بخري : مبتكران - دكتر انار شهابي

اگه ميخواي حجيم نباشه : گاج محوري ( فكر كنم نويسندش حسين بلند باشه )

sahelgh
11-10-2010, 17:21
من اگه کتاب زبان پیش مبتکران رو از پدرام بوک بخرم، کی تحویل میده؟ (قزوینم) DVDش رو هم میدن؟

timsar jackson
11-10-2010, 17:39
من اگه کتاب زبان پیش مبتکران رو از پدرام بوک بخرم، کی تحویل میده؟ (قزوینم) DVDش رو هم میدن؟
دی وی دیشو نمیدونم میده یا نه...

ولی روزی که سفارش بدی فرداش پست میکنه..دیگه بستگی به پست داره ولی معمولا 2 یا نهایت 3 روزه میرسه..

من همه کتابامو از پدرام بوک خریدم...فقط بدیش اینه که کلی باید پول پست بدی

ولی اگه میخوای پول پست ندی بهتره از بانک های کتاب بخری..زنگ میزنی بهشون کتابایی رو که میخوای میگی یه شماره حساب میده واریز

میکنی با پست سفارشی میفرسته ولی پول پست نمیگیره فقط پول کتاب میگیره...اگه خواستی بهم پی ام بده که شماره یه بانک کتاب که کتابای

کنکوری رو داره بهت بدم..

monaa
11-10-2010, 20:00
سلام
کتاب خوب و قوی توی فیزیک 3 و شیمی 3 و حسابان چی هست ؟ کتابی باشه که هم تست داشته باشه هم تشریحی و هم درسنامه و یه چیز جامعی باشه

ممنون می شم از اساتید راهنماییم کنند

:40:

Alireza SM
11-10-2010, 20:15
اين 8 هزار تست گاج براي زيست آخرين ويراييششه ؟ الان از سايت بخرمش ؟

shabeashegha
11-10-2010, 21:34
سلام
کتاب خوب و قوی توی فیزیک 3 و شیمی 3 و حسابان چی هست ؟ کتابی باشه که هم تست داشته باشه هم تشریحی و هم درسنامه و یه چیز جامعی باشه

:40:

فیزیک 3 که خیلی سبز خوبه ولی این کتاب تسته و درسنامه داره و پاسخنامش تشریحی و خوبه. برای شیمی 3 هم بدون شک بازرگان (مبتکران) حرف اول رو میزنه. یه کتاب آموزش داره که تشریحیه +تعداد کمی هم تست و یه کتاب تست جدا داره که تعداد زیادی تست داره+ پاسخنامه کامل + درسنامه های بدون حرفش :31:
حسابانم که بچه های ریاضی بگن بهتره من در جریان نیستم

timsar jackson
11-10-2010, 21:55

فیزیک 3 تست و توضیح=خیلی سبز

فیزیک 3 تست و توضیح مختصر تر=مبتکران(فرین کمانگر)

شیمی3=مبتکران(بهمن بازرگانی)

حسابان=مبتکران(عباس امیدوار)

ashjaee
11-10-2010, 23:09
اتفاقا من فرمول باز نیستم.
درس نامشو کاری ندارم.ولی تستاشو راحت میزنم.گفتم شاید سطحش پایین باشه.
واسه شما اسونه؟

من خودم فیزیک خوشخوان رو ندارم اما با تجربه ای که از انتشارات خوشخوان دارم معمولا سطحش بالا هست.
برای امتحان سطحش رو با تستهای کنکور مقایسه کنید