PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ راهنــمای جامـــع کتابــها و جــزوات کمــک آموزشــی و دانشــگاهی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

MRTZ HSV
10-04-2010, 11:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقایون حبر احتمال فصل های آخرش وضعیتم اسفناکه
کتاب 10 استاد تستشو حوییدم ولی بازم نتونستم تستاشو بزنم...معلممونم که پرته ! یه کتاب که در سطح بالا نه کتاب درسی نکات رو توضیح بده و مثال های خوب و متنوع داشته باشه بهم پیشنهاد میکنید؟

reza_11
10-04-2010, 13:04
[QUOTE=maht@b;4808006]بچه ها براي زيست شناسي به جز كتاب خيلي سبز چه متاب هايي معرفي ميكنيد ؟ من سوم تجربي هستم و از الان براي كنكور 90 برنامه ريزي ميكنم . فعلا اين كتاب ها رو خريدم اگر باز هم كتاب لازمه لطفا راهنمايي كنين

زيست دوم و سوم : كتاب خيلي سبز
شيمي 2 و شيمي 3 : مبتكران تست و آموزش ( بهمن بازرگاني )
رياضي 2 : گاج (تست ) رياضي 3 : مبتكران رياضي جامع : مهر و ماه
ادبيات دوم و سوم : كلك معلم
فيزيك دوم و سوم : كتابهاي نشر الکو
دين و زندگي : نشر الگو+آیات روایات
عربي : عربي به زبان ساده مبتكران + تست نشر الگو
زبان انگليسي : كتاب محوري گاج +Reading خيلي سبز

rambo_1386
10-04-2010, 13:21
آقا کسی کتاب آرایه خوب نمیشناسه
دوستان اینجا از کلک معلم استفاده میکنن نمیدونم کلک معلم تو تستها پاسخ تشریحی هم داده یا نه ولی ادبیات پیش دانشگاهی 1 عمومی مبتکران تالیف دکتر کوروش بقائی و ... آخر کتاب تو 50 صفحه مختصر آرایه ادبی آموزش داده و برای هر فصل ادبیات پیش 1 هم واسه آرایه ها ادبی تست گذاشته که فکر کنم حدودا 200-300 تایی داره با پاسخ واقعا تشریحی این کتاب علاوه بر آرایه ادبی املا - معنی - قرابت معنایی و تاریخ ادبیات هم برای فصل های مختلف تست داره با پاسخ واقعا تشریحی (پاسخش عالیه این کتاب واسه تمیرین املا و قرابت معنایی خیلی خوبه) خلاصه هر دو کتاب ببین بعد از هرکدوم خوشت اومد بگیر

آقایون حبر احتمال فصل های آخرش وضعیتم اسفناکه
همه بچه های اینجا تقریبا روی جبر و احتمال ، اندیشه سازان پیشنهاد میکنن قبلن پیدا نمیشد چون چاپش تموم شده بود ولی دیروز تو کتابفروشی بهمن(کرج) چاپ جدیدش دیدم با سایز بزرگتر روش عکس هندونه هست تالیف مهندس ابولقاسمی و صادقی انتشارات مبترکان فکر کنم مشکلت حل کنه

خبرهای رمزینه!
مهدی جان بابت خبر تشکر خیلی وقت بود منتظر این خبر بودم:46: دوستان جالبه با اینکه مولف تحلیلی عوض شده ولی مطالب همون تحلیلی چاپ قدیم فقط چندتا تست اضافه شده دوستانی که تحلیلی 85 یا 86 رمزینه رو دارن میتونن اولین جلسه رو دانلود کنن خودشون ببینن شاید هم اولین جلسه فقط اینجوریه!

t.sunami
10-04-2010, 21:04
سلام بچه ها كسي با ديف دو رمزينه به مشكل نخورده؟؟؟من قاط زدم..كمك كنيد

hossein1320
10-04-2010, 21:46
یه سوال
اگه الان مبتکران ادبیات بگیرم می تونم بخونمش ؟ یعنی میرسم

sh.k.sh
10-04-2010, 21:51
رمزینه برگزار می کند:

همایش بزرگ جمع بندی دیفرانسیل و انتگرال

1) در خرداد ماه پیش رو مهندس محمد مهربان
مدرس رتبه های برتر کنکور , مدرس رادیو فرهنگ , مولف پرفروش ترین کتاب های آموزش دیفرانسیل کشور و کارشناس ارشد بخش مشاوره تحصیلی در نشریه های معتبر کشور ( آرامش , خانواده سبز و ... )
در قالب یک همایش متفاوت به جمع بندی درس دیفرانسیل و انتگرال و همچنین نقد و بررسی سوالات کنکور خواهد پرداخت تلاش زیادی شده تا ساختار همایش به گونه ای باشد که بتواند ثمر و نتیجه بسزایی برای موفقیت دانش آموزان در کنکور پیش رو داشته باشد .

2) همایش برای دختران روز 10 خرداد و برای پسران روز 12 خرداد برگزار می شود

3) ساعت برگزاری همایش از 8 صبح الی 5 عصر می باشد که در پایان یک جزوه ویژه و جمع بندی شده از موضوعات دیفرانسیل و انتگرال برای مطالعه در یک ماه باقی مانده تا کنکور تقدیم دانش آموزان می گردد .

4) از ساعت 5 الی 8 عصر همایش با بخش مهمانان ویژه در خدمت دانش آموزان خواهد بود که در این بخش حضور پدر یا مادر (یک همراه ) دانش آموز نیز توصیه می شود .

دکتر جعفر قلی (مشاور و برنامه ریز ارشد کنکور در مدارس برتر تهران شبکه آموزش و رادیو فرهنگ)

موضوع صحبت : باید و نباید ها در یک ماه باقی مانده تا کنکور!

استاد مهدی اسماعیل تبار (استاد دانشگاه و سر دبیر نشریه های خانواده سبز و آرامش)

موضوع : صحبت : چگونه می توانید آرامش را در یک ماه باقی مانده تا کنکور به خودتان تقدیم کنید ؟

نفرات برتر کنکور از روش خود در یک ماه باقی مانده تا کنکور می گویند.

و ...

اجرای این بخش را استاد هرمز شجاعی مهر ( مجری توانای صدا و سیما ) برعهده خواهد داشت
با توجه به محدودیت ظرفیت سالن توصیه می شود در اولین فرصت نسبت به ثبت نام خود اقدام فرمایید همچنین اولویت در صندلی های جلوتر سالن براساس اولویت ثبت نام می باشد

روش ثبت نام
پس از واریز مبلغ 40000 تومان به شماره حساب (( 1-1000458-800-331 )) یا به کارت با شماره (( 4582-1000-4711- 6393)) بانک پاسارگاد به نام محمد مهربان با دفتر مرکزی رمزینه تماس گرفته و نسبت به ثبت نام خود اقدام می نمایید
تلفن تماس : 88326541-021
ایمیل : ramzine_publish@yahoo.com (ramzine_publish@yahoo.com) This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

</SPAN>
</SPAN></SPAN>

dr_axi
10-04-2010, 22:46
[QUOTE=maht@b;4808006]بچه ها براي زيست شناسي به جز كتاب خيلي سبز چه متاب هايي معرفي ميكنيد ؟ من سوم تجربي هستم و از الان براي كنكور 90 برنامه ريزي ميكنم . فعلا اين كتاب ها رو خريدم اگر باز هم كتاب لازمه لطفا راهنمايي كنين

زيست دوم و سوم : كتاب خيلي سبز
شيمي 2 و شيمي 3 : مبتكران تست و آموزش ( بهمن بازرگاني )
رياضي 2 : گاج (تست ) رياضي 3 : مبتكران رياضي جامع : مهر و ماه
ادبيات دوم و سوم : كلك معلم
فيزيك دوم و سوم : كتابهاي نشر الکو
دين و زندگي : نشر الگو+آیات روایات
عربي : عربي به زبان ساده مبتكران + تست نشر الگو
زبان انگليسي : كتاب محوري گاج +Reading خيلي سبز
salam bacheha ziste ramziba ro kasi khonde?
vayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy ende ketabe ziste hatman begirin o ye negahy konin bad kaf mikonid
fogholadast

mecha
11-04-2010, 15:04
از دست این مهربان...:13:

aazp
11-04-2010, 16:10
اگه سوالی تو دیف داری بگو

GodFatherAmin
11-04-2010, 17:39
از دست این مهربان...:13:
چی شده مگه؟

MyEnd
11-04-2010, 17:55
سلام بچه ها كسي با ديف دو رمزينه به مشكل نخورده؟؟؟من قاط زدم..كمك كنيد
یه سری جاهاش غلط داره ... یه بارم یه نمودار رو یادش رفته بود بکشه:31:
شما ها جلسه چندید؟ (خیلی سخته:31:)

mim_68
11-04-2010, 17:59
سلام
جزوه كلي رشته صنايع رو ميخواستم
با تشكر

t.sunami
11-04-2010, 19:52
توي نقاط بحراني و اكسترمما به پيسي خوردم.ميتونم نخونمشون؟؟؟اگه نخونم توي مباحث ديگش به مشكل نمي خورم؟؟؟خواهشا سريع

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:50 PM ----------

درضمن ازشون تست مياد؟؟

---------- Post added at 09:52 PM ---------- Previous post was at 09:51 PM ----------

راستي بهينه سازي رو هم نخونم مشكلي پيش نمياد؟چقدر تست مياد از اينا؟؟

dr_axi
11-04-2010, 19:59
salam man aztarighe yeki az dostaye riazim ba in sit o goftegohash ashna shodam ama engar hich kas inja tajrobi nist.bacheha man yebar dar hale vebgardi raftam site ramzine pdf e geneticesho donlod kardam vayyyyyyyyyyyyyyyyyy bacheha kaf kardamtahe amozesho ravonie ghalam o ende nokte bod tory ke nemidonid man che hali dashtam taze man ketabe dr aramfar o khonde bodam badesh raftam az foroshgahe ramzine ziste 1esham kharidam on dige shahkar bod:11::40::10:

MyEnd
11-04-2010, 20:54
توي نقاط بحراني و اكسترمما به پيسي خوردم.ميتونم نخونمشون؟؟؟اگه نخونم توي مباحث ديگش به مشكل نمي خورم؟؟؟خواهشا سريع

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:50 PM ----------

درضمن ازشون تست مياد؟؟

---------- Post added at 09:52 PM ---------- Previous post was at 09:51 PM ----------

راستي بهينه سازي رو هم نخونم مشكلي پيش نمياد؟چقدر تست مياد از اينا؟؟
اونا نسبتا آسونه ... جلسه سوم و چهارم بخصوص چهارم فصل دو وحشتناکه !
من که فقط جلسه 3 رو خوندم از جلسه چهارش منصرف شدم!
بنده خدا مهندس چقدر سر این جلسات زحمت کشیده بود ، شرمنده مهندس ...

samin848
12-04-2010, 16:21
سلام- من فایل کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال آدامز را میخوام
ممکنه کسی کمکم کنه؟

آنتی
13-04-2010, 14:16
با سلام
لطفا" یکی به من در خصوص پیدا کردن 2 کتاب مربوط به کارشناسی ارشد پیام نور کمک کند اگر کسی دارد انرا در اختیار من قرار دهد

1-The Urban Environment نویسنده Ian Douglas
2-ی Urban And Regional Planning نویسنده Peter G.Hall

mecha
13-04-2010, 18:42
چی شده مگه؟
به خاطر این همایشش می گم!!!

narakhar
15-04-2010, 15:48
سلام.بچه ها خسته نباشيد.من مي خوام كنكور 90 شركت كنم.از الان شروع كردم به درس خوندن اما نمي دونم مثلا براي درس دين و زندگي واسه كنكور سال 90 بايد چاژپ كدام سال رو بخونم.لطفا كمكم كنبد.ممنون.خدانگهدار

mecha
15-04-2010, 16:55
سلام.بچه ها خسته نباشيد.من مي خوام كنكور 90 شركت كنم.از الان شروع كردم به درس خوندن اما نمي دونم مثلا براي درس دين و زندگي واسه كنكور سال 90 بايد چاژپ كدام سال رو بخونم.لطفا كمكم كنبد.ممنون.خدانگهدار

سلام. برای کنکور 90:
کتاب های پیش: چاپ 89 (هنوز چاپ نشده)
کتاب های سوم: چاپ 88
کتاب های دوم: چاپ 87
کتاب های سال اول: چاپ 86

sltavakoli
15-04-2010, 22:11
دوستان یه سوال:

ایا یه کتاب وجود داره که تمرین های درس حسابان رو خیلی دقیق وتحلیل حل کرده باشه؟

برای جبر چی؟

sltavakoli
15-04-2010, 22:26
یه چیز دیگه یادم رفت بگم:

از کجا میتونم سوالات امتحانات نهایی رشته ریاضی-فیزیک + پاسخ نامه نشریحیش رو پیدا کنم؟

M . Sayid
15-04-2010, 22:31
یه چیز دیگه یادم رفت بگم:

از کجا میتونم سوالات امتحانات نهایی رشته ریاضی-فیزیک + پاسخ نامه نشریحیش رو پیدا کنم؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

lmohsen
18-04-2010, 13:23
سلام.
لطفا راهنمایی کنید:
فهرست منابع اصلی که صفحه اخر زیست پیش دانشگاهی هست این فهرست ها ترجمه فارسی دارن؟
فهرست منابع اصلی که صفحه اخر زیست سال سوم هست چطور؟ اون منابع ترجمه فارسی هم دارن؟
منظورم این که اون کتابایی که تو فهرست اصلی هستن ترجمه شدشون به فارسی موجوده؟
اگر موجوده لطفا اسم کتابا و تجمه چه کسی هست رو بگین ممنون میشم! :40:

shabeashegha
19-04-2010, 13:36
سلام.
لطفا راهنمایی کنید:
فهرست منابع اصلی که صفحه اخر زیست پیش دانشگاهی هست این فهرست ها ترجمه فارسی دارن؟
فهرست منابع اصلی که صفحه اخر زیست سال سوم هست چطور؟ اون منابع ترجمه فارسی هم دارن؟
منظورم این که اون کتابایی که تو فهرست اصلی هستن ترجمه شدشون به فارسی موجوده؟
اگر موجوده لطفا اسم کتابا و تجمه چه کسی هست رو بگین ممنون میشم! :40:

تا اونجا که من اطلاع دارم 80 درصد مطالب زیست شناسی مستقیما از روی کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه شده . ترجمه فارسیش هم موجوده . اگه میخوای برای کنکور بشینی رفرنس بخونی باید بهت بگم بزرگترین اشتباه رو داری میکنی. با این کار فقط تیر خلاص به خودت میزنی . به چند دلیل. اولا که ترجمه کتاب درسی اشتباه داره و منبع کنکوره . یعنی اگه بری از روی گایتون بخونی تست رو نمیتونی درست بزنی (چون ترجمه کتاب و در اصل تستی که از روی این ترجمه است غلطه) دوم اینکه حجم گایتون فوق العاده بالاست خود بچه های پزشکی خلاصه گایتون رو میخونن نه خودشو. سوم اینکه اگه حس میکنی وقت اضافی داره کتاب رو یه دور خوب بخون بقیه وقتتو تست مفهومی و سنگین بزن. مطمئن باش اینطوری بهتر به جواب میرسی:11:

timsar jackson
19-04-2010, 14:36
چند تا سوال در مورد سنجش آخر گاج داشتم...

واسه هر درس کتاب جداگانه داره یا مثلا واسه دروس عمومی کلا یه کتاب داره واسه اختصاصی یه کتاب؟

تستای دانشگاه آزادم داره؟اگه داره مال چند سال رو داره؟

lmohsen
19-04-2010, 14:38
تا اونجا که من اطلاع دارم 80 درصد مطالب زیست شناسی مستقیما از روی کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه شده . ترجمه فارسیش هم موجوده . اگه میخوای برای کنکور بشینی رفرنس بخونی باید بهت بگم بزرگترین اشتباه رو داری میکنی. با این کار فقط تیر خلاص به خودت میزنی . به چند دلیل. اولا که ترجمه کتاب درسی اشتباه داره و منبع کنکوره . یعنی اگه بری از روی گایتون بخونی تست رو نمیتونی درست بزنی (چون ترجمه کتاب و در اصل تستی که از روی این ترجمه است غلطه) دوم اینکه حجم گایتون فوق العاده بالاست خود بچه های پزشکی خلاصه گایتون رو میخونن نه خودشو. سوم اینکه اگه حس میکنی وقت اضافی داره کتاب رو یه دور خوب بخون بقیه وقتتو تست مفهومی و سنگین بزن. مطمئن باش اینطوری بهتر به جواب میرسی:11:
سلام دوست من.
ممنون از جوابتون :11:
هدف کنکور نیست.
میخوام مبحث اغازیان رو که کتاب پیش دانشگاهی فصل 11 از روش نوشته شده رو گیر بیارم باید مطالعه کنم.
شما نمیدونین چه کتابی هستش؟ و مترجمه کتاب به فارسی چه کسی هست؟ اسم کتاب چیه؟ خیلی ضروریه باید حتما گیرش بیارم!
ممنون میشم کمکم کنی.
100% کتاب درسی کم اشتباه نیست دوست من کاملا با گفته هات موافقم :40:

M . Sayid
19-04-2010, 15:27

واسه هر درس کتاب جداگانه داره یا مثلا واسه دروس عمومی کلا یه کتاب داره واسه اختصاصی یه کتاب؟

فکر کنم پرسش و پاسخ جداست سراسری و آزاد خارج از کشور داره احتمالا کنکور کلی باشن نه عمومی و اختصاصی ولی خودت حتما نگاه کن

پله آخر فار 12تا آزمون داره 4 تاش جامعه دوتا از 4 تا تالیفی و دوتای دیگه مال 86 و 87 اینم نگاهی بنداز 8 آزمون دیگش کم کم رفته جلو یعنی آزمون اول تا ص 20 سوال میاد آزمون بعد تا ص 50
سوالای مباحث جدید رو هم مشخص کرده ولی بزرگترین مشکلش که احتمالا به همین خاطر اونو نمی خری اینه که پاسخ تشریحی چاپ نشده(ولی من خریدم)
تعدادی از مولفاش:
رضا سبزمیدانی، فرهاد ابوالقاسمی شهاب اناری علیرضا علمداری، احسان موسوی، عطاالله صادقی ،رضا نونهال،

mecha
19-04-2010, 15:42

اختصاصی ریاضی: سراسری داخل و خارج 83 تا 88 و آزاد داخل و خارج 86 تا 88
عمومی: سراسری 85 تا 88 داخل و خارج و آزاد داخل و خارج 88
عمومی یه جلده.
اختصاصی یه جلد سوالاست و یه جلد جوابشون.
طبقه بندیش هم اینطوریه که مجموعه ای هستش و مثل کنکوره.

Alamate Soal
19-04-2010, 15:44
بچه ها اين سي دي هاي كتاب زيست شناسي مهر و ماه چطورين ؟‌

rambo_1386
19-04-2010, 16:56

پیمان جون منم اولش خیلی سوال در مورد سنجش آخر داشتم آخر سر گرفتمش و خیلی راضیم!!!سنجش آخر ریاضی دو جلده یک جلد سوال و یک جلد هم پاسخ تشریحی سوالاتش هم عمومیه هم اختصاصی مثل کنکور!
سوالاتش هم سراسری داخل کشور از سال 83 تا 88 و خارج کشور 84 تا 88 - آزاد هم داخل 86 تا 88 (6 تا آزمون میشه چون صبح و عصر جداست) و 86 تا 88 (3 آزمون ) خارج از کشور!
پاسخ تشریحیش هم یه جلد جداست!
یه سنجش آخر هم هست به نام سنجش آخر عمومی که فقط سوالات عمومی رشته های مختلف (ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر) تو یه کتاب جمع کرده و دیگه اختصاصی نداره.
نکته جالب!!! بدلیل تغییرات کتاب درسی سنجش آخر گاج یه کار توپ کرده! و یه سری از سوالات کلا عوض کرده تغییرات اصلی:
سال 83 :
1- عربی داخل کشور تجربی سال 88 جایگزین عربی ریاضی سال 83 شده
2-معارف داخل کشور تجربی 88 جایگزین معارف ریاضی 83 شده
3-زبان داخل کشور تجربی 88 جایگزین زبان ریاضی 83 شده
4-شیمی خارج کشور تجربی 87 جایگزین شیمی ریاضی 83 شده
سال 84 :
معارف داخل کشور هنر 88
سال 85:
معارف داخل کشور انسانی 88
سال 84 خارج کشور :
1-معارف داخل کشور زبان 88
2-شیمی خارج کشور تجربی 88
سال 85 خارج کشور:
معارف داخل کشور تجربی 87
تو ادبیات 84 - 85 هم بعضی سوالات که استاندارد نیستن با سوالات جدیدتر جایگزین شدن! کلا سوالا استاندارد و مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی هستن
پاسخ تشریحیش هم خیلی خوبه فقط اینو بدون واسه معارف هم پاسخ تشریحی داره!!! فکر کنم هرکی سوالات معارف83 تا 88 بزنه و پاسخ تشریحیش هم خوب بخونه اینجوری معارف بالای 70 80 میزنه!!!
پاسخ تشریحی:
ادبیات : مهدی نظری - امیر نجات شجاعی
عربی : همایون رضاپور
معارف : حسین رضائیان - زهرا سمیعی
انگلیسی : حسن بلند - حسین سهرابی
ریاضیات : شاهرخ شهریاری پور - علی منصف شکری - علی عبدی پور - حجت سردار
فیزیک : احمد جوکار
شیمی : افشین احمدی
سوالی بود در خدمتم:46:

timsar jackson
19-04-2010, 17:17
پله آخر فار 12تا آزمون داره 4 تاش جامعه دوتا از 4 تا تالیفی و دوتای دیگه مال 86 و 87 اینم نگاهی بنداز 8 آزمون دیگش کم کم رفته جلو یعنی آزمون اول تا ص 20 سوال میاد آزمون بعد تا ص 50
سوالای مباحث جدید رو هم مشخص کرده ولی بزرگترین مشکلش که احتمالا به همین خاطر اونو نمی خری اینه که پاسخ تشریحی چاپ نشده(ولی من خریدم)
تعدادی از مولفاش:
رضا سبزمیدانی، فرهاد ابوالقاسمی شهاب اناری علیرضا علمداری، احسان موسوی، عطاالله صادقی ،رضا نونهال،

انتشارات فار که من عاشقشم!خیلی دوسش دارم..مولفاش مولفای اندیشه سازان قدیمن...کتابای فیزیکشم خیلی باحاله

ولی متاسفانه اینجا اصلا اصلا گیر نمیاد الان وقت ندارم از جای دیگه ای تهیه کنم...همون سنجش آخر گاج که گیر میاد و میخرم.

امیر جان ممنون از توضیح کاملت:11:

shabeashegha
19-04-2010, 23:57
بچه ها اين سي دي هاي كتاب زيست شناسي مهر و ماه چطورين ؟‌
من این سی دی ها رو دارم . به فهم زیست خیلی کمک میکنن ولی خیلی وقتتو میگیره . اگه میخوای بگیری باید سبک سنگین کنی ببینی ارزش داره بگیری یا نه چون واقعا وقت گیره

پیمان جون منم اولش خیلی سوال در مورد سنجش آخر داشتم آخر سر گرفتمش و خیلی راضیم!!!سنجش آخر ریاضی دو جلده یک جلد سوال و یک جلد هم پاسخ تشریحی سوالاتش هم عمومیه هم اختصاصی مثل کنکور!
سوالاتش هم سراسری داخل کشور از سال 83 تا 88 و خارج کشور 84 تا 88 - آزاد هم داخل 86 تا 88 (6 تا آزمون میشه چون صبح و عصر جداست) و 86 تا 88 (3 آزمون ) خارج از کشور!
پاسخ تشریحیش هم یه جلد جداست!
یه سنجش آخر هم هست به نام سنجش آخر عمومی که فقط سوالات عمومی رشته های مختلف (ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر) تو یه کتاب جمع کرده و دیگه اختصاصی نداره.
نکته جالب!!! بدلیل تغییرات کتاب درسی سنجش آخر گاج یه کار توپ کرده! و یه سری از سوالات کلا عوض کرده تغییرات اصلی:
سال 83 :
1- عربی داخل کشور تجربی سال 88 جایگزین عربی ریاضی سال 83 شده
2-معارف داخل کشور تجربی 88 جایگزین معارف ریاضی 83 شده
3-زبان داخل کشور تجربی 88 جایگزین زبان ریاضی 83 شده
4-شیمی خارج کشور تجربی 87 جایگزین شیمی ریاضی 83 شده
سال 84 :
معارف داخل کشور هنر 88
سال 85:
معارف داخل کشور انسانی 88
سال 84 خارج کشور :
1-معارف داخل کشور زبان 88
2-شیمی خارج کشور تجربی 88
سال 85 خارج کشور:
معارف داخل کشور تجربی 87
تو ادبیات 84 - 85 هم بعضی سوالات که استاندارد نیستن با سوالات جدیدتر جایگزین شدن! کلا سوالا استاندارد و مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی هستن
پاسخ تشریحیش هم خیلی خوبه فقط اینو بدون واسه معارف هم پاسخ تشریحی داره!!! فکر کنم هرکی سوالات معارف83 تا 88 بزنه و پاسخ تشریحیش هم خوب بخونه اینجوری معارف بالای 70 80 میزنه!!!
پاسخ تشریحی:
ادبیات : مهدی نظری - امیر نجات شجاعی
عربی : همایون رضاپور
معارف : حسین رضائیان - زهرا سمیعی
انگلیسی : حسن بلند - حسین سهرابی
ریاضیات : شاهرخ شهریاری پور - علی منصف شکری - علی عبدی پور - حجت سردار
فیزیک : احمد جوکار
شیمی : افشین احمدی
سوالی بود در خدمتم:46:
خیلی جالبه من فکر میکردم فقط سوالات خارج از کشور رو داره . بیخود نیست که قلم چی به تکاپو افتاده امسال میخواد همراه کتابای زرد سوالات خارج از کشور و سی دی تخمین رتبه بده
من که تصمیم گرفتم همین سنجش آخر رو بگیرم . بنظر کتاب درستی باشه:11:

---------- Post added at 01:57 AM ---------- Previous post was at 01:53 AM ----------

سلام دوست من.
ممنون از جوابتون :11:
هدف کنکور نیست.
میخوام مبحث اغازیان رو که کتاب پیش دانشگاهی فصل 11 از روش نوشته شده رو گیر بیارم باید مطالعه کنم.
شما نمیدونین چه کتابی هستش؟ و مترجمه کتاب به فارسی چه کسی هست؟ اسم کتاب چیه؟ خیلی ضروریه باید حتما گیرش بیارم!
ممنون میشم کمکم کنی.
100% کتاب درسی کم اشتباه نیست دوست من کاملا با گفته هات موافقم :40:
واااو . حالا متوجه شدم. پس شما گزینشی (یعنی فقط آغازیان) رو دنبالشی. ببین اینطوری رو من دقیق نمیدونم . ولی بنظرم اگه تهرانی برو انقلاب از این کتاب فروشیایی که تخصصی پزشکی و پیراپزشکی و رشته های مرتبط هستن بپرس. میتونی لیست رفرنسی که توی خود کتاب پیش دانشگاهی (صفحه آخر) گذاشته ببری بدی بهش بگی کدومش در مورد آغازیانه . و ترجمش رو ازش بخوای . بدون شک ترجمه همه این کتابها توی بازار موجوده فقط اینکه از روی کدومشون فصل 11 ترجمه شده....!:41:

mecha
20-04-2010, 14:09
دوستان کسی زرد عمومی رو خریده؟ نمی دونید کنکورای سال چند تا چند رو داره؟

ساش
21-04-2010, 14:16
سال دوستان
مجموعه کنکور های سنجش و گزینه ی 2 را کسی داره برای امسال و سال گذشته
اگر کسی داره بگه و یا اگر می دونه می شه از کجا تهیه کرد لطفا راهنمایی کنه

برای تجربی

rambo_1386
21-04-2010, 16:40
سال دوستان
مجموعه کنکور های سنجش و گزینه ی 2 را کسی داره برای امسال و سال گذشته
اگر کسی داره بگه و یا اگر می دونه می شه از کجا تهیه کرد لطفا راهنمایی کنه

برای تجربی
گزینه 2 نمایندگی هاش میفروشن آزمون های سال قبل هم دارن شاید همه جا اینجوری نباشه ولی تو کرج اینجوریه!!! برو سایت گزینه 2 شماره نمایندگی گزینه 2 شهر خودتون پیدا کن بعد زنگ بزن ببین میفروشن یا نه! در مورد سنجش چیزی نمیدونم!

dr_axi
22-04-2010, 11:43
salammmmmmmmmmmmmmmmmmm bacheha khauli khoshhalam ke mibanam chandta tajrobiam belakhare omad inja
rastesh enghad omadam ke khaste shodam o dige mikhastam nayam raje be on dosty ke dar morede zist porside bod boro zistaye ramzina ro begir fogholadast age ketab o begiri taze mifahmi zist chye
khodaish sabzam khobe yani man moridesh bodam ama bad az omadane ina dige be cheshm nemiad

rambo_1386
22-04-2010, 12:10
زبان فارسی جلد دوم دکتر سبطی انتشارات دریافت منتشر شد با قیمت 6000 تومان !!!

Alireza SM
22-04-2010, 16:20
براي زيست شناسي دوم و سوم بجز كتاب درسي چه كتابهايي بايد تهيه كرد ؟ ( تست و آموزش )
كتاب هاي تست قلمچي چطوره ؟‌

M . Sayid
22-04-2010, 18:07
براي زيست شناسي دوم و سوم بجز كتاب درسي چه كتابهايي بايد تهيه كرد ؟ ( تست و آموزش )

به نظرم قلم چی غیر از چند تا بقیه کتاباش زیاد جالب نیست
اکثرا فقط تست کنکور سال های گذشتن که بقیه کتاب ها علاوه بر تایفی اونارم دارن
درمورد کتابای رشته تجربی میتونی از Shabeashegha بپرسی

lmohsen
22-04-2010, 21:13
سلام. امیدوارم حال همگی خوب باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا کمک کنین خیلی فوریه!
بهترین کتابی که در مورد اغازیان به طور کامل توضیح داده باشه چه کتابی هستش؟ اگر اغازیان زیر مجموعه ی یه کتاب دیگه ای هم باشه عیبی نداره اما مهم اینه که در مورد اغازیان هم به طور کامل توضیح داده باشه!
لطفا کسانی که اطلاع دارن کمک کنن.
فرقی نداره ترجمه شده به فارسی باشه یا اصل کتاب فارسی باشه فقط کتاب به فارسی باشه .
کتاب کنکوری و اموزشی دوره دبیرستان نباشه ها . سطح بالاتر میخوام که کامل و مفصل باشه.

موفق باشید.

MMM52
23-04-2010, 09:26
دوست عزیز بهترین کتاب برای زیست کنکور (زیست خیلی سبز ) هست!!!!!
مطمئن باش!!!!

---------- Post added at 10:26 AM ---------- Previous post was at 10:24 AM ----------

دوستان این سیدی های مهر و ماه رو میشه بدون کتاب خرید؟؟؟؟؟

shabeashegha
23-04-2010, 12:00
salammmmmmmmmmmmmmmmmmm bacheha khauli khoshhalam ke mibanam chandta tajrobiam belakhare omad inja
rastesh enghad omadam ke khaste shodam o dige mikhastam nayam raje be on dosty ke dar morede zist porside bod boro zistaye ramzina ro begir fogholadast age ketab o begiri taze mifahmi zist chye
khodaish sabzam khobe yani man moridesh bodam ama bad az omadane ina dige be cheshm nemiad
سلام
البته کتاب سلیقه ایه. ولی من یه نگاه کلی به کتاب رمزینه (از روی پی دی افی که خود سایتش گذاشته) انداختم . ژنتیکش شاید بشه گفت هم پای آرامفره خوبیش به اینه که کتاب کلاسه شاید اگه یه بار دیگه تاریخ تکرار میشد و میخواستم کتاب بگیرم ژنتیک رمزینه میگرفتم. در مورد باقی کتاباش به جرات میشه گفت کتاب سبز یه سر و گردن بالاتره البته بازم میگم این سلیقه منه (و کتاب هم سلیقه ایه )

به نظرم قلم چی غیر از چند تا بقیه کتاباش زیاد جالب نیست
اکثرا فقط تست کنکور سال های گذشتن که بقیه کتاب ها علاوه بر تایفی اونارم دارن
درمورد کتابای رشته تجربی میتونی از Shabeashegha بپرسی
کاملا حق با سعید جانه . کتابای قلم چی مطلقا پاسخگوی سوالای مفهومی زیست کنکور سراسری رو نمیده . کتاب سبز پیشنهاد میشه

دوست عزیز بهترین کتاب برای زیست کنکور (زیست خیلی سبز ) هست!!!!!
مطمئن باش!!!!

---------- Post added at 10:26 AM ---------- Previous post was at 10:24 AM ----------

دوستان این سیدی های مهر و ماه رو میشه بدون کتاب خرید؟؟؟؟؟
بله جدا هم میفروشن البته مال من همراه کتاباش بود

Alireza SM
23-04-2010, 15:17
دوستان تجربي من سال سوم بزرگسالان هستم و هنوز زيست 2 و زمين رو برنداشتم . ميشه بفرماين شما علاوه بر اين كتابها چه كتابهاي ديگري هم قراره داشته باشيم ؟ تخصص هاي تجربي فقط همينا هستن ؟‌ ژنتيك جزئي از همون زيست هست يا كتاب ديگريست ؟ پيشدانشگاهي چندتا زيست داره و چه كتابهاي براي بايد بگيرم ؟
در ضمن براي فيزيك پيش دانشگاهي من كتابهاي رياضي رو دارم اگه اونها رو بخونم كافيه يا بازم بايد كتاب بخرم ؟‌ فيزيك پيش تجربي و رياضي كدوم فصل ها رو با هم اختلاف دارن ؟‌

kati jan
23-04-2010, 15:47
سلام دوستان، من تازه به جمعتون پیوستم. من این کتاب درک متن دکتر اناری رو تازه گرفتم و دارم می خونم ... معرکه س س س س ! اصلا همچین چیزی تو عمرم ندیده بودم!! ... تمام مشکلاتی که احتمالا داری و ایرادهایی که ممکنه به ذهنت خطور کنه تو این کتاب بررسی شده ... مثلا به لغت جدید رسیدی، چه کنی؟ جمله طولانی شد یا نفهمیدی چه کنی؟ موضوع اصلی رو می خوای چه کنی؟ یه عالمه هم متن و کلوز حسابی تالیفی برای تمرین داره ...
من و دوستام که به طور روزانه داریم می خونیمش ... مشاورمون هم برای همه بچه های همه مدارسش اجباری کرده خوندنشو .... امتحان کنید!
راستی من پیش دانشگاهی مهدوی میرم.

hossein1320
23-04-2010, 16:56
دوست عزیز سوال من در مورد همین درک مطلب اناری بود
از کدوم انتشاراته ؟

rambo_1386
23-04-2010, 16:58
سلام دوستان، من تازه به جمعتون پیوستم. من این کتاب درک متن دکتر اناری رو تازه گرفتم و دارم می خونم ... معرکه س س س س ! اصلا همچین چیزی تو عمرم ندیده بودم!! ... تمام مشکلاتی که احتمالا داری و ایرادهایی که ممکنه به ذهنت خطور کنه تو این کتاب بررسی شده ... مثلا به لغت جدید رسیدی، چه کنی؟ جمله طولانی شد یا نفهمیدی چه کنی؟ موضوع اصلی رو می خوای چه کنی؟ یه عالمه هم متن و کلوز حسابی تالیفی برای تمرین داره ...
من و دوستام که به طور روزانه داریم می خونیمش ... مشاورمون هم برای همه بچه های همه مدارسش اجباری کرده خوندنشو .... امتحان کنید!
راستی من پیش دانشگاهی مهدوی میرم.
دوست عزیز میشه بگی چند صفحه است ؟ تستاش (ردینگ و کلوز) پاسخ تشریحی داره یا پاسخ کلیدی؟؟؟اسمش درک مطلب به زبان سادست دیگه؟؟؟ و در آخر قیمت؟

---------- Post added at 05:58 PM ---------- Previous post was at 05:57 PM ----------

دوست عزیز سوال من در مورد همین درک مطلب اناری بود
از کدوم انتشاراته ؟
انتشارات مبتکران :46:
ویرایش:
هرچقدر دنبال درک مطلب گشتم نتونستم پیداش کنم شاید اسمش یه چیز دیگست!!! در عوض یه چیزی در مورد شهاب اناری پیدا کردم:نفر اول کنکور سراسری رشته تجربی و آزاد رشته پزشکی سال 76 :18: + فارغ التحصیل مرکز استعدادهای درخشان علامه حلی تهران

shabeashegha
23-04-2010, 19:20
دوستان تجربي من سال سوم بزرگسالان هستم و هنوز زيست 2 و زمين رو برنداشتم . ميشه بفرماين شما علاوه بر اين كتابها چه كتابهاي ديگري هم قراره داشته باشيم ؟ تخصص هاي تجربي فقط همينا هستن ؟‌ ژنتيك جزئي از همون زيست هست يا كتاب ديگريست ؟ پيشدانشگاهي چندتا زيست داره و چه كتابهاي براي بايد بگيرم ؟
در ضمن براي فيزيك پيش دانشگاهي من كتابهاي رياضي رو دارم اگه اونها رو بخونم كافيه يا بازم بايد كتاب بخرم ؟‌ فيزيك پيش تجربي و رياضي كدوم فصل ها رو با هم اختلاف دارن ؟‌
اختصاصی تجربی سال سوم: زیست 2 (یک کتاب) زمین (یک کتاب)
برای پیش دانشگاهی: زیست 1 و2 (یک کتاب) زمین (یک کتاب)
اگه منظورت از کتابای دیگه کتاب تسته واسه کتابای زیست. کتاب انتشارات سبز و برای زمین شناسی اندیشه سازان بگیر
بزای فیزیک هم ریاضی و تجربی یکیه اختلافی ندارن میتونی استفاده کنی

dr_axi
24-04-2010, 10:01
salam bacheha shabeashegha azat mamnonam ke j dadi ama:zistaye ramzine ketab teste ba pasokhnameye kamelan tashrihi dar morede genetic ke khodet asle harf o zadi pas hichi ama jesaratan fk konam ziste 1 o zist 2 sho nakhondi plz khob negah kon aslanghabele ghiasba sabz ya harchize dige nist sade o ravon ba nokaty ke aslan tasavor nemikoni
engar khode moalem o moalef kenarete man sabz o khondam khodaisham ziste 1esh harf nadare ama baz ramzine chize digast
bazam be ghole u saligheye ama injaym ke beham komak konim bedone taghalobe moshavera o moalema.....

hossein1320
24-04-2010, 10:07
یه چیزی دوستان
تو نقد سوالای سنجش قسمت ز بانش که سایت دریافت داره دکتر شهاب اناری آخرش نوشته که در ک مطلب زبانش منتشر شده یعنی تو سایت انتشارات دریافت تبلیغ مبتکران رو می کنه؟

Alireza SM
24-04-2010, 10:10
بزای فیزیک هم ریاضی و تجربی یکیه اختلافی ندارن میتونی استفاده کنی

آخه فيزيك سوم كه يه فصلشون بيشتر از ما بود . يعني براي پيش هيچ فرقي نداره ؟ كتاب سبز براي فيزيك پيش رياضي 460 صفحه هست ولي براي فيزيك پيش تجربي 210 صفحه .
ميخواستم بپرسم كتابهاي درسي ( خود كتاب هاي درسي كه تو مدرسه درس ميدن ) رو از كجا ميشه تهيه كرد ؟‌ كتابفروشي ها ميفروش يا قراره مدرسه بده ؟‌

rambo_1386
24-04-2010, 10:59
یه چیزی دوستان
تو نقد سوالای سنجش قسمت ز بانش که سایت دریافت داره دکتر شهاب اناری آخرش نوشته که در ک مطلب زبانش منتشر شده یعنی تو سایت انتشارات دریافت تبلیغ مبتکران رو می کنه؟
پس چی دادا مفتی که نمیاد واسه دریافت نقد کنه :31: شاید یه پولی هم بگیره ولی این تبلیغ واسش خیلی ارزش داره! عطا صادقی هم تو نقد بعضی از آزمونها کتاب گسسته و جبر احتمال خودش تو انتشارات فار تبلیغ کرده تو این آخری هم که تبلیغ کلاسای خودش کرده:
کلاس نکته و تست ریاضیات گسسته مهندس صادقی ویژه کنکور 89 . بزودی در آموزشگاه دخترانه فائق(افق روشن) آغاز خواهد شد برای بدست آوردن اطلاعات بیش تر یا ثبت نام در کلاس می توانید با شماره های آموزشگاه 88726601 و 88726602 تماس حاصل نمایید.

shabeashegha
24-04-2010, 22:26
salam bacheha shabeashegha azat mamnonam ke j dadi ama:zistaye ramzine ketab teste ba pasokhnameye kamelan tashrihi dar morede genetic ke khodet asle harf o zadi pas hichi ama jesaratan fk konam ziste 1 o zist 2 sho nakhondi plz khob negah kon aslanghabele ghiasba sabz ya harchize dige nist sade o ravon ba nokaty ke aslan tasavor nemikoni
engar khode moalem o moalef kenarete man sabz o khondam khodaisham ziste 1esh harf nadare ama baz ramzine chize digast
bazam be ghole u saligheye ama injaym ke beham komak konim bedone taghalobe moshavera o moalema.....
سلام دوست من .
خواهش میکنم این چه حرفیه من از اینکه بچه هایی پیدا میشن که بی منت پیدا میشن کتاب جدید و خوب معرفی میکنن و به نقد میذارن خوشحال میشم .
در مورد کتاب زیست رمزینه بازم میگم واقعا کتاب کاملا سلیقه ای هست .ولی خوب بچه هایی که میخوان کتاب بگیرن بهتره هر دو کتاب رو از نزدیک با هم مقایسه کنن . بنظرم توی زیست هیچ چیزی به اندازه کتاب مفهومی که کتاب درسی رو موشکافی کرده باشه خوب نیست . رمزینه باشه یا سبز فرقی نمیکنه باید دید کدومشون ما رو به هدف نزدیک میکنه .

آخه فيزيك سوم كه يه فصلشون بيشتر از ما بود . يعني براي پيش هيچ فرقي نداره ؟ كتاب سبز براي فيزيك پيش رياضي 460 صفحه هست ولي براي فيزيك پيش تجربي 210 صفحه .
ميخواستم بپرسم كتابهاي درسي ( خود كتاب هاي درسي كه تو مدرسه درس ميدن ) رو از كجا ميشه تهيه كرد ؟‌ كتابفروشي ها ميفروش يا قراره مدرسه بده ؟‌
نه فرقی نداره . فقط اگه اشتباه نکرده باشم بچه های ریاضی توی حرکت شناسی پرتاب جسم رو هم میخونن که جالبه بدونی ما نمیخونیم ولی چند ساله داره ازش سوال میاد توی کنکور تجربی!
در مورد اینکه چرا فیزیک سبز ریاضی بیشتر از تجربیه کاملا طبیعیه. سوالات کنکور فیزیک بچه های ریاضی سخت تر و مفهومی تر از تجربیه پس طبیعیه که کتاب تستشون هم باید حجیمتر و با سوالات مفهومی تری باشه .
در مورد سوال آخرت. اگه تهرانی که انقلاب سر خیابون دانشگاه 1 پیرمردی داره. میتونی از اون تهیه کنی . هر کتاب درسی با هر سال چاپی داره. اگه شهرستانی کتاب فروشی هایی که کتاب درسی رو اول سال میفروشن دارن

Alireza SM
25-04-2010, 14:14
نه فرقی نداره . فقط اگه اشتباه نکرده باشم بچه های ریاضی توی حرکت شناسی پرتاب جسم رو هم میخونن که جالبه بدونی ما نمیخونیم ولی چند ساله داره ازش سوال میاد توی کنکور تجربی!
در مورد اینکه چرا فیزیک سبز ریاضی بیشتر از تجربیه کاملا طبیعیه. سوالات کنکور فیزیک بچه های ریاضی سخت تر و مفهومی تر از تجربیه پس طبیعیه که کتاب تستشون هم باید حجیمتر و با سوالات مفهومی تری باشه .
در مورد سوال آخرت. اگه تهرانی که انقلاب سر خیابون دانشگاه 1 پیرمردی داره. میتونی از اون تهیه کنی . هر کتاب درسی با هر سال چاپی داره. اگه شهرستانی کتاب فروشی هایی که کتاب درسی رو اول سال میفروشن دارن __________________

خيلي ممون از جوابتون . حالا ميشه دقيقا بگيد كه فيزيك پيش دقيقا چه فصل هايي داره ؟‌

shabeashegha
25-04-2010, 18:40
خيلي ممون از جوابتون . حالا ميشه دقيقا بگيد كه فيزيك پيش دقيقا چه فصل هايي داره ؟‌
فیزیک پیش 1:
فصل 1: حرکت شناسی
فصل 2: دینامیک
فصل 3: حرکت نوسانی
فصل 4: موج مکانیکی (1)
فیزیک پیش 2:
فصل 1: موج مکانیکی (2)
فصل 2: موج الکترومغناطیس
فصل 3: آشنایی با فیزیک اتمی
فصل 4: ساختار هسته
ضمنا فیزیک پیش 1 و 2 یک کتاب هست (هر دوش با همه)

Alireza SM
25-04-2010, 19:08
فیزیک پیش 1:
فصل 1: حرکت شناسی
فصل 2: دینامیک
فصل 3: حرکت نوسانی
فصل 4: موج مکانیکی (1)
فیزیک پیش 2:
فصل 1: موج مکانیکی (2)
فصل 2: موج الکترومغناطیس
فصل 3: آشنایی با فیزیک اتمی
فصل 4: ساختار هسته
ضمنا فیزیک پیش 1 و 2 یک کتاب هست (هر دوش با همه)

پس با اين حساب نيمي از فيزيك 1 پيش دانشگاهي رو در سال دوم خونديم :31:
فقط يه سوالي داشتم . چرا همش ميگن فيزيك پي دانشگاهي 1 و 2 ؟ وقتي يه كتابه چرا اينطوري پارتيشن بنديش كردن و 1 و 2 شده ؟ :13:

saeedsamiri
25-04-2010, 20:21
فقط يه سوالي داشتم . چرا همش ميگن فيزيك پي دانشگاهي 1 و 2 ؟ وقتي يه كتابه چرا اينطوري پارتيشن بنديش كردن و 1 و 2 شده ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

چون نیمی از اون که بهش میگن پیش1 را ترم اول می خونید وامتحان میدید
وترم دوم هم نیمه دوم که بهش میگن پیش2 را می خونید وامتحان میدید.ودیگه ترم دوم از مطالب ترم اول سوال نمیاد.

baabi59
28-04-2010, 08:33
سلام دوستان عزیز

کسی جزوه بنی هاشم زبان انگلیسی 3 رو میتونه لینک بزاره

rambo_1386
28-04-2010, 13:49
سلام دوستان عزیز

کسی جزوه بنی هاشم زبان انگلیسی 3 رو میتونه لینک بزاره
دوست عزیز بنی هاشمی فکر نکنم بتونی واسه دانلود پیدا کنی!!!
سوالات نهایی سوم و پیش دانشگاهی تو سایت گزینه 2 هست
لینک دانلود سوالات + پاسخ تشریحی امتحانات نهایی دروس عمومی و اختصاصی رشته ریاضی

سایر رشته ها هم از میتونن تو سایت گزینه تو از نوار سمت راست رشته خودشون انتخاب کنن:46:

sina_r2
01-05-2010, 13:24
سلام
بچه ها لطفا یه کتاب توپ برای حد و پیوستگی که شامل مجانب ها هم میشه معرفی کنید .
رمزینه خوبه ؟ نکته تستی داره ؟ یا فقط تشریحیه؟

بیشتر می خوام روی تست زوم کرده باشه !!

hossein1320
03-05-2010, 09:11
برای جمع بندی چه کتابایی پیش نهاد می کنین ؟ مثلا من خودم می خوام گنجینه آزمون شهاب اناری رو بگیرم .
هشت کتاب گاج رو هم دارم

Alamate Soal
03-05-2010, 21:40
سلام
بچه ها لطفا یه کتاب توپ برای حد و پیوستگی که شامل مجانب ها هم میشه معرفی کنید .
رمزینه خوبه ؟ نکته تستی داره ؟ یا فقط تشریحیه؟

بیشتر می خوام روی تست زوم کرده باشه !!

كتاب حسابان انرژي اتمي - جلد دوم :46:

MyEnd
04-05-2010, 10:08
رمزینه خیلی خوبه ... کامل کامل .. اصلا زیادی هم هست

hossein1320
04-05-2010, 13:43
تو رو خدا یکی سوال من رو جواب بده ( صفحه قبل ) دارم میرم نمایشگاه کتاب دیگه وقت نمیشه ها!!!!!!!!!!!!

Haniiii
04-05-2010, 19:18
گاج

انتشارات بين المللي گاج در نمايشگاه كتاب تهران
بيست‌‏ و سومين نمايشگاه بين‏المللي کتاب تهران 15 تا 25 ارديبهشت ماه سال جاري در مصلي امام‏ خميني (ره) برگزار مي شود.ساعت كار نمايشگاه در روزهاي تعطيل 10 صبح تا 9 شب و در روزهاي غير تعطيل از 10 صبح تا 8 شب مي‌باشد. انتشارات بين‌المللي گاج با 700 عنوان كتاب آموزشي و كمك آموزشي در بيست و سومين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران شركت مي‌كند. غرفه انتشارات گاج در محوطه باز مصلي امام خميني (ره) در ضلع شمال شرقي مصلي قرار گرفته است. بازديد كنندگان از اين نمايشگاه مي‌توانند كتاب‌هاي گاج را با‌ تخفيف‌هاي ويژه‌اي تهيه نمايند.منتظر حضور گرمتان در غرفه گاج هستيم .

رمزینه

در نمایشگاه کتاب با شما خواهیم بود

رمزینه افتخار دارد با پنج عنوان کتاب جدید ، سر رسید کنکوری ها ، آدمک زیست شناسی ، ثبت نام حضوری همایش دیفرانسیل ، حضور مولفان خود و ... در خدمت دانش اموزان عزیز باشد

تاریخ شروع نمایشگاه : 15/2/1389

آدرس : نمایشگاه بین المللی کتاب ، بخش ناشران آموزشی ، سالن31 ب ، عرفه
8

+

خیلی سبز

به غرفه‌ی خیلی سبز در نمایشگاه کتاب سر بزنید. از دیدنتان خوشحال می‌شویم. کتاب‌ها در نمایشگاه با تخفیف ویژه ارائه می‌شوند.
2 تا کتاب جدید هم داشتیم که به نمایشگاه رسید:
هندسه‌ی (1) و (2) کم حجم و مقوی در 288 صفحه با قیمت 6200 تومان کتاب استثنایی برای دوره کردن و خواندن هندسه. اگر هنوز نرسیده‌اید هندسه‌ی (1) و (2) را بخوانید این کتاب دوای درد شماست!
کتاب دیگر ما ریاضی (1) تکمیلی است. برای آدم‌های خاص، برای کسانی که در مدارس خاص درس می‌خوانند و برای کسانی که می‌خواهند پایه ریاضی‌شان را تقویت کنند.
آدرس غرفه‌ خیلی سبز در نمایشگاه: سالن کمک آموزشی، راهروی B ٣٠، غرفه 43 (نزدیک ایستگاه متروی مصلا در اتوبان شهید حکیم)

*اگر مورد دیگری هم در اینترنت دیدین یا اینکه به نمایشگاه رفتین از کتاب های جدید ناشران ... اطلاع بدین !

hossein1320
04-05-2010, 19:57
دوستان اگه کتاب دیگه ای میشناسین که فکر می کنین بدرد میخوره دریغ نکین
به نظر شما این هندسه خیلی سبز کتاب خوبیه؟

rambo_1386
04-05-2010, 20:21
به نظر شما این هندسه خیلی سبز کتاب خوبیه؟
این دقیقا سوال منم هست ! هندسه 1 و 2 چیزی نخوندم مبتکران دارم فکر کنم وقت نشه بتونم مبتکران بخونم! خیلی سبز مولفش کیه؟

sarinagasemi
04-05-2010, 21:13
سلام خوبین بچه ها آخر ریدینگ چی شد خیلی سبز یا اناری یا ...؟

MyEnd
05-05-2010, 11:46
سلام بچه ها
نمایشگاه کتاب باید بترکونینا!
خیلی سبزها همشون میان شمام بیان:31:

30 عمومی قلمچی پاسخ تشریحی داره؟

Untouchable
05-05-2010, 12:27
سلام دوستان
من سال سوم هستم

برای سال دیگه از نمایشگاه کتاب واسه ادبیات فیزیک گسسته دیفرانسیل و فیزیک چی بگیرم ؟

ممنون منتظرم

rambo_1386
05-05-2010, 12:45
سلام دوستان
من سال سوم هستم

برای سال دیگه از نمایشگاه کتاب واسه ادبیات فیزیک گسسته دیفرانسیل و فیزیک چی بگیرم ؟

ممنون منتظرم
بدون هیچگون شکی:
فیزیک پیش انتشارات فار (همون مولفای اندیشه سازان سابق!)
فیزیک 3 خیلی سبز (همون مولفای اندیشه سازان سابق!)
واسه ادبیات حتما تناسب مفهومی و قرابت معنایی دکتر سبطی انتشارات دریافت + املاء و لغت در آزمون سراسری انتشارات دریافت بگیر!
دیفرانسیل 1 و 2 انتشارات رمزینه
گسسته هم خودم رمزینه دارم عالیه ولی امسال انتشارات فار هم کتاب گسسته و جبر چاپ کرده که مولفش عطا صادقی ! ( حالا که میری نمایشگاه هم به گسسته رمزینه(کتاب کلاس) و هم به گسسته فار یه نگاه بنداز بعد هرکدوم به نظرت خوب بود بگیر!)

---------- Post added at 01:45 PM ---------- Previous post was at 01:42 PM ----------

سلام خوبین بچه ها آخر ریدینگ چی شد خیلی سبز یا اناری یا ...؟
ببین من خودم خیلی سبز دارم هرچقدر دنبال مبتکران گشتم نتونستم پیداش کنم فقط میتونم بهت بگم همه فنونی که تو کتاب ردینگ خیلی سبز هست من قبلن تو کتاب زبان پیش 1 و 2 مبتکران به قلم دکتر اناری و ...(چاپ 84 -85) دیده بودم به امکان بالای 95% درک مطلب مبتکران از خیلی سبز خیلی بهتره!!!
راستی مولف هندسه خیلی سبز دکتر مهدی امیریان به قول دکتر نصری
یک دکترای ریاضی شریف! که خوش‌خط ترین و منظم‌ترین آدم دنیاست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Haniiii
05-05-2010, 17:51
مبتکران

امسال نیز انتشارات مبتکران در بیست وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب در بخش کتاب هایآموزشی، کودک ونوجوان و دانشگاهی شرکت می کند.

این انتشارات از کلیه ی علاقمندان کتاب دعوت می کند تا از غرفه های آن بازدید کنند واز تخفیف خرید کتاب بهره مند شوند.

آموزشی

سالن 30 A
غرفه 80

کودک ونوجوان

C 24
غرفه 139

دانشگاهی

سالن 20
غرفه 10
برای دریافت لیست ورد کتاب های نمایشگاهی مبتکران کلیلک کنید:

آموزشی شامل : دبیرستان/پیش دانشگاهی/کنکور/المپیاد

کودک ونوجوان: ابتدایی/راهنمایی/داستانی

دانشگاهی : دانشگاهی/تربیت بدنی / فرهنگ نامه ها

آلبوم عکس نمایشگاه23

در ایام نمایشگاه به این صفحه مراجعه کنید و اخبار بروز غرفه های مبتکران را دریافت نمایید.

گفتنی است این انتشارات در سال گذشته برای دومین بار متوالی دربخش انتشارات آموزشی عنوان "ناشر برگزیده "را کسب کرد.

قلمچی

هدیه کانون در نمایشگاه کتاب 89

امسال نیز مانند هر سال، کانون فرهنگی آموزش به بازدیدکنندگان از غرفه کانون در سالن ناشران آموزشی، هدایای فراوانی اهدا می نماید که یکی از این هدایا کارتهای اعتباری آموزش اینترنتی وب سایت کانون می باشد. اعتبار این کارتها 50000 ریال می باشد که شما می توانید از طریق آن از خدمات ویژه اعضاء استفاده نمایید.

M . Sayid
05-05-2010, 18:13
سلام دوستان
من سال سوم هستم

ممنون منتظرم

ادبیات: قرابت معنایی+املا سبطی انتشارات دریافت

گسسته: خوشخوان _رمزینه _خیلی سبز_مهر و ماه

دیفرانسیل: خوشخوان _رمزینه

فیزیک: فار_خیلی سبز_رمزینه

البته اگه آموزشی خواستی اینا رو بگیر ولی در کل همشونو نگاه کن ببین از کدوم خوشت میاد

---------- Post added at 07:13 PM ---------- Previous post was at 07:10 PM ----------

در ضمن خیلی سبز دیفرانسیل هم می خواد چاپ کنه نمی دونم اومده یا نه؟

در ضمن هم ولایتی چه جوری می خوایی کتاب بخری ؟
به کسی میگی برات بخره یا؟؟؟

sarinagasemi
05-05-2010, 19:12
فیزیک 3 خیلی سبز (همون مولفای اندیشه سازان سابق!)

یعنی شما میگی واسه سوم خیلی سبز از اندیشه سازان بهتره بقیه هم موافقن.

rambo_1386
05-05-2010, 19:52
یعنی شما میگی واسه سوم خیلی سبز از اندیشه سازان بهتره بقیه هم موافقن.
نه بابا من گفتم فیزیک 3 خیلی سبز مولفش(احمد مصلایی و شاهین اقبال) همونیه که قبلن مولف فیزیک اندیشه سازان بوده شک نکن بهترین کتاب فیزیک 3 همین خیلی سبز:46:

Alireza SM
05-05-2010, 20:31
بچه ها كتاب هاي زيست شناسي مبتكران چطورن ؟‌

sh.k.sh
05-05-2010, 21:39
البته ادبیات پیش رمزینه رو هم ببین .واسه اموزش خیلی نکته داره و طبقه بندیش جدیده.تناسب معنایی الان به درد سال سومی نمی خوره .اول باید درسا رو خوب یاد بگیری تا بتونی به تناسب معنایی جواب بدی.برای تست ادبیات هم از مبتکران استفاده کنی خیلی بهتره.الان وقت ندارم بعدا در مورد بقیه کتاب هاتوضیح می دم.

sh.k.sh
05-05-2010, 22:13

saeedsamiri
05-05-2010, 22:24
سلام
از بچه های این جا کسی نمایشگاه رفته؟
یه زحمت بکشید هر کی رفت یه نگاهی به کتاب کلاس آرایه ادبی رمزینه تالیف شهریار قبادی بندازه ببینه به درد بچه های تجربی-ریاضی هم میخوره یا نه
به نقل از سایت رمزینه قرار بوده نمایشگاه این کتاب حاضر بشه

کتاب کلاس آرایه های ادبی تالیف شهریار قبادی و کتاب کلاس فیزیک 2 پایه تالیف محمدرضا ونکاله در نمایشگاه بین المللی کتاب 89 عرضه خواهد شد

تشکر زیاد

hossein1320
06-05-2010, 00:57
تو رو خدا اگه آرایه خوب میشناسین بگین
خبری از هندسه پایه خیلی سبز نشد؟

MyEnd
06-05-2010, 07:34
سلام دوستان
کسی نمایشگاه رفت؟
خیلی سبزها اومده بودن؟

----------------------------
یه سوالم دارم:
30 عمومی قلمچی(زرد) ، پاسخ تشریحی داره؟

mka703
06-05-2010, 13:20
سلام
کسی کتاب خیلی سبز پیش تجربی رو دیده؟ سومش که خیلی خوب بود. نمیدونم واسه پیش نشر الگو بگیرم یا خیلی سبز
واسه ریاضی تجربی هم به جز سبز پیشنهاد دیگه ای دارین بگین! :44:
خیلی ممنون ;)

mka703
06-05-2010, 13:23
سلام
کسی کتاب خیلی سبز پیش تجربی رو دیده؟ سومش که خیلی خوب بود. نمیدونم واسه پیش نشر الگو بگیرم یا خیلی سبز
واسه ریاضی تجربی هم به جز سبز پیشنهاد دیگه ای دارین بگین! :44:
خیلی ممنون ;)

M . Sayid
06-05-2010, 17:54
سلام

خدا وکیلی خودت فهمیدی چه درسی گفتی ؟؟
ولی احتمالا فیزیک گفتی
خودت ببین کدومش بدردت می خوره

sahelgh
07-05-2010, 09:31
سلام!
من یه جزوه یا کتاب توپ برای تعیین واژه ها و تکواژها می‌خوام!!!!!!! می خوام کامل یاد بده تا هیچ مشکلی نداشته باشم! واسه امتحان نهایی لازم دارم!
ممنون میشم کمکم کنید!

sahelgh
07-05-2010, 09:38
سلام!
من یه جزوه یا کتاب توپ برای تعیین واژه ها و تکواژها می‌خوام!!!!!!! می خوام کامل یاد بده تا هیچ مشکلی نداشته باشم! واسه امتحان نهایی لازم دارم!
ممنون میشم کمکم کنید!

Untouchable
07-05-2010, 10:14
ادبیات: قرابت معنایی+املا سبطی انتشارات دریافت

گسسته: خوشخوان _رمزینه _خیلی سبز_مهر و ماه

دیفرانسیل: خوشخوان _رمزینه

فیزیک: فار_خیلی سبز_رمزینه

البته اگه آموزشی خواستی اینا رو بگیر ولی در کل همشونو نگاه کن ببین از کدوم خوشت میاد

---------- Post added at 07:13 PM ---------- Previous post was at 07:10 PM ----------

در ضمن خیلی سبز دیفرانسیل هم می خواد چاپ کنه نمی دونم اومده یا نه؟

در ضمن هم ولایتی چه جوری می خوایی کتاب بخری ؟
به کسی میگی برات بخره یا؟؟؟

ممنون , اینا تست اند یا درسنامه ؟

-------

راستش امسال ساکن تهرانم , از وطن دور افتادم :(

saeedsamiri
07-05-2010, 10:48
سلام
یه زحمت بکشید هر کی رفت یه نگاهی به کتاب کلاس آرایه ادبی رمزینه تالیف شهریار قبادی بندازه ببینه به درد بچه های تجربی-ریاضی هم میخوره یا نه

تشکر زیاد

کسی نبود جواب سوال ما را بده؟؟؟؟
یعنی بین این همه تهرانی که اینجا هستند یکی نرفته نمایشگاه؟؟یکی نرفته غرفه رمزینه رو ببینه؟؟
لطفا کمک کنید

M . Sayid
07-05-2010, 12:10
ممنون , اینا تست اند یا درسنامه ؟

-------

راستش امسال ساکن تهرانم , از وطن دور افتادم :(

آموزشن عزیز

هر جا هستی موفق باشی

kati jan
07-05-2010, 15:35
دوست عزیز میشه بگی چند صفحه است ؟ تستاش (ردینگ و کلوز) پاسخ تشریحی داره یا پاسخ کلیدی؟؟؟اسمش درک مطلب به زبان سادست دیگه؟؟؟ و در آخر قیمت؟

---------- Post added at 05:58 PM ---------- Previous post was at 05:57 PM ----------

انتشارات مبتکران :46:
ویرایش:
هرچقدر دنبال درک مطلب گشتم نتونستم پیداش کنم شاید اسمش یه چیز دیگست!!! در عوض یه چیزی در مورد شهاب اناری پیدا کردم:نفر اول کنکور سراسری رشته تجربی و آزاد رشته پزشکی سال 76 :18: + فارغ التحصیل مرکز استعدادهای درخشان علامه حلی تهران

سلام
اسم کتاب (درک متن به زبان ساده) است. انتشارات مبتکران. قیمت 4000 تومان. دو رنگه و خوشگل و جذاب!!
پاسخ تشریحی داره ولی نه این که فقط متنو ترجمه کنه .... توضیح داده که اگر جایی رو نفهمیدی، چرا نفهمیدی و باید چه تکنیکی رعایت می کردی!
بابا این دکتر اناری معرکه س س س س!! :40: من تمام سوالای متن و کلوز این دفعه سنجشو درست زدم!! :31:

mka703
07-05-2010, 17:00
خدا وکیلی خودت فهمیدی چه درسی گفتی ؟؟
ولی احتمالا فیزیک گفتی
خودت ببین کدومش بدردت می خوره
آره منظورم فیزیک بود
حالا کدومش بهتره. فیزیک پیش فار چطوره؟ من مبتکران و دارم. ولی تستاش خیلی کمه. میخوام فیزیک و تو کنکور 100 بزنم :31:. الان درصدای فیزیکم بالا 85 هست.
واسه ریاضیات عمومی تجربی هم یه کتاب خیلی خوب معرفی کنین. ریاضیم شدیدا افت کرده. ناسلامتی سوم ریاضی هم هستم :41::31:

نفر اول کنکور
07-05-2010, 18:15
سلامتو نمایشگاه کتابای انتشارات فار و مبتکرانو .... کسی میدونه چند درصد تخفیف میدن البته به غیر از تخفیف 10 درصدی نمایشگاه؟

sh.k.sh
07-05-2010, 18:55
سلام

تشکر زیاد
آرایه ها نیومده بود فقط تاریخ ادبیا ت جامع چاپ شده بود که خیلی نکته ای و جالب بود .مخصوص کنکوری هاست.با 20% تخفیف خریدمش .کتاب جدید و خاصیه. رنگیه و 80 صفحه بیشتر نداره اما همه تاریخ ادبیات رو داره حتی پشت جلد کتاب ادبیات 2و3.در ضمن آقای قبادی هم توی غرفه بود .خودش گفت نرسیده آرایه ها را اماده کنه.

lmohsen
07-05-2010, 23:45
سلام. بچه هایی که اطلاع دارن ممنون میشم کمکم کنید:10:
من کتاب قرابت معنایی کلک معلم رو کامل خوندم اما با توجه به اینکه فقط بیت داده معنی کرده و گفته با چنتا بیت دیگه قرابت معنایی داره و 500-600 تا تست داره یکمی دلهره دارم که کامل نباشه!
با توجه به تعریف هایی که از کتاب دکتر سبطی شنیدم (به خاطر فوت فن خوندن و ...) .
1. موندم برم کتاب قرابت معناییش دکتر رو بگیرم بخونم؟؟؟؟؟؟
2. قیمت قرابت معنایی دکتر سبطی چنده؟
3. کتاب لغات و املا دکتر سبطی رو خوندم تستارو هم میزنم اما برای املا فقط این کتاب رو خوندم و هیچ املایی از او کتاب زبان فارسی و لغات سخت سال دوم و پیش دانشگا هی رو نخوندم. برای املا این کتاب کفایت میکنه؟ برای کنکور سراسری؟
4. کتاب زبان فارسی دکتر سبطی چطوره؟ جلد دومش هم چاپ شده . قیمت جلد 1 و جلد 2 زبان فارسی دکتر سبطی ؟
5. کتاب خوب برای ارایه های ادبی چه کتابی خوبه؟
ممنون میشم کمکم کنین.:40:

نفر اول کنکور
08-05-2010, 10:36
سلام دوستان کسی میدونه انتشاراته مبتکران یا فارو..... به جزء تخفیف نمایشگاه که 10 درصد دیگه چند درصد تخفیف میدن؟درک متن به زبان ساده آقای اناری مثل همون درک مطلبش تو کتاب زبان پیششه؟یعنی همونقدر قویه؟واسه ترجمه و تعریب عربی کتاب خیلی خوبی هست که تو این مدت بدردم بخوره؟کسی هندسه کم حجم و مقوی سبزو دیده ؟چجوریه؟ممنون

rambo_1386
08-05-2010, 10:46
سلام. بچه هایی که اطلاع دارن ممنون میشم کمکم کنید:10:
من کتاب قرابت معنایی کلک معلم رو کامل خوندم اما با توجه به اینکه فقط بیت داده معنی کرده و گفته با چنتا بیت دیگه قرابت معنایی داره و 500-600 تا تست داره یکمی دلهره دارم که کامل نباشه!
با توجه به تعریف هایی که از کتاب دکتر سبطی شنیدم (به خاطر فوت فن خوندن و ...) .
1. موندم برم کتاب قرابت معناییش دکتر رو بگیرم بخونم؟؟؟؟؟؟
2. قیمت قرابت معنایی دکتر سبطی چنده؟
3. کتاب لغات و املا دکتر سبطی رو خوندم تستارو هم میزنم اما برای املا فقط این کتاب رو خوندم و هیچ املایی از او کتاب زبان فارسی و لغات سخت سال دوم و پیش دانشگا هی رو نخوندم. برای املا این کتاب کفایت میکنه؟ برای کنکور سراسری؟
4. کتاب زبان فارسی دکتر سبطی چطوره؟ جلد دومش هم چاپ شده . قیمت جلد 1 و جلد 2 زبان فارسی دکتر سبطی ؟
5. کتاب خوب برای ارایه های ادبی چه کتابی خوبه؟
ممنون میشم کمکم کنین.:40:
سلام دوست عزیز
1و 2 - کتاب دکتر سبطی تو قرابت به نظر من هیچ رقیبی نداره تو 100 صفحه آموزش خواندن بیت هارو میده که واقعا عالیه بعد هم به جای بیت مفهوم های رایج گذاشته که کلا 150 -160 تا مفهوم که خیلی راحت یاد میگیری و هیچ نیازی هم به حافظه نداره کاملا مفهومیه و با یه بار خوندن فراموشش نمیکنی! قیمت چاپ 88 ، 5500 تومان! ولی کتابیه که واقعا ارزشش خیلی بیشتر از این حرفاست!
3- رو همون کتاب مسلط بشی دیگه هیچ نیازی به لغات پیچیده کتاب درسی نداری چون همه لغات دشوار تو این کتاب چاپ شده!
4- جلد دوم هم چاپ شده جلد 1 فکر کنم 4500 و جلد2 6000 تومان من جلد 2 از نمایشگاه کتاب با تخفیف و سوال آزمون سراسری 88 خارج کشور 5000 تومن گرفتم!
5- آرایه های ادبی 20 روز بعد قراره رمزینه یه کتاب چاپ کنه که خدا میدونه چاپ بشه یا نه من خودم یه کتاب ادبیات پیش 1 مبتکران دارم که تو 50 صفحه آخر ارایه های ادبی آموزش داده و تقریبا 200 تا تست با پاسخ تشریحی هم واسه آرایه ها داره ولی متاسفانه این کتاب فقط آرایه نیست یه کتاب جامع واسه ادبیات پیش 1 که اگه بگیریش واسه املا و قرابت و معنا و تاریخ ادبیات و معنا و مفهوم ادبیات پیش 1میتونی ازش استفاده کنی
ادبیات عمومی پیش 1 مبتکران تالیف کوروش بقائی و ....
دوستان هم از آرایه های ادبی کلک معلم استفاده میکنن که من این کتاب ندیدم و هیچ نظری هم در موردش ندارم!!!

sahelgh
08-05-2010, 17:03
چرا هیچ کس جواب منو نمیده ه ه ه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:41:
ممنون میشم کمکم کنید!

M . Sayid
08-05-2010, 19:12
سلامتو نمایشگاه کتابای انتشارات فار و مبتکرانو .... کسی میدونه چند درصد تخفیف میدن البته به غیر از تخفیف 10 درصدی نمایشگاه؟

فار که فکر نکنم توی نمایشگاه شرکت کرده باشه چون نه توی سایتش نوشته و نه توی آدینه بوک امکان سفارش از نمایشگاهو داره ولی در کل یه زنگ بهشون بزن
آدینه بوک با تخفیف میفروشه دیگه یادم نیست چقدر

آره منظورم فیزیک بود
حالا کدومش بهتره. فیزیک پیش فار چطوره؟ من مبتکران و دارم. ولی تستاش خیلی کمه. میخوام فیزیک و تو کنکور 100 بزنم :31:. الان درصدای فیزیکم بالا 85 هست.
واسه ریاضیات عمومی تجربی هم یه کتاب خیلی خوب معرفی کنین. ریاضیم شدیدا افت کرده. ناسلامتی سوم ریاضی هم هستم :41::31:

خودت برو هر 2 کتابو ببین
فار آموزش پلکانیه یعنی یه فصلو به چند بخش تقسیم کرده و در پایان هر بخش ازت دو 2 تا آزمون می گیره اگر بالای 50 زدی می تونی بری بخش بعد و گرنه بسته به اینکه کدوم آزمون نمره لازمو نگرفتی باید یه جور عمل کنی
خیلی سبز رو هم ندیدم نمی تونم چیزی بگم
ولی فار 2 جلده که پیش 1+بردار+کار و انرژی و پیش 2 نداره
خیلی سبز هم پیش 1 و پیش 2 میشه دو تا کتاب جداگانه

rambo_1386
08-05-2010, 19:35
فار که فکر نکنم توی نمایشگاه شرکت کرده باشه چون نه توی سایتش نوشته و نه توی آدینه بوک امکان سفارش از نمایشگاهو داره ولی در کل یه زنگ بهشون بزن
نه سعید جون فار هم تو نمایشگاه غرفه داره اتفاقا آقای سبز میدانی (مولف فیزیک ) هم اونجا بوده که متاسفانه من 1 ساعت دیر رسیدم مسئول غرفه میگفت تقریبا آقای سبز میدانی هر روز به غرفه فار سر میزنن! تخفیفش هم نمیدونم چقدر بود ولی دو جلد فیزیکش که جمعش شد 14500 رفیقم گرفت 11500 !!! حالا هرکی میخواد بره نمایشگاه از غرفه فار کتاب بگیره با انتشارات فار هماهنگ کنه بعد همون ساعتی بره که آقای سبز میدانی میاد!!! یکم رو مخش راه برید !:31: راستی هرکی تونست آقای سبز میدانی ببینه بی زحمت این سوالات ازش بپرسه که فرهاد میثمی (مدیر مسوول اندیشه سازان) الان کجاست ؟ چیکار میکنه؟ چرا انتشارات واگذارشد؟ تشکر:46:

sh.k.sh
08-05-2010, 22:25
]
آقای سبز میدانی اصلا کی هست.تازه واسه چی این سوال رو باید بپرسیم؟فایدش چیه؟

نفر اول کنکور
08-05-2010, 22:46
فوریواسه ترجمه و تعریب عربی کتاب خیلی خوبی هست که تو این مدت بدردم بخوره؟کسی هندسه کم حجم و مقوی سبزو دیده ؟چجوریه؟

rambo_1386
08-05-2010, 23:13
]
آقای سبز میدانی اصلا کی هست.تازه واسه چی این سوال رو باید بپرسیم؟فایدش چیه؟
دوست عزیز مثل اینکه با فیزیکای انتشارات فار آشنایی نداری ! مولفش آقای سبز میدانی البته چند نفر دیگه هم هستن ولی فکر کنم مسوول دپارتمان فیزیک اندیشه سازان همین آقای سبز میدانی بود(ولی مطمئن نیستم!):13:
من پارسال عاشق مقدمه های فرهاد میثمی شده بودم تو کتابفروشی ها مقدمه هاشو میخوندم اصلا با بقیه خیلی فرق میکرد خیلی خاص بود! یادمه حتی آخر کتابش از چاپخونه ای که کتابارو چاپ میکرد تشکر کرده بود!!! حتی پارسال بچه های اینجا خیلی سراغ دکتر میثمی میگرفتن یه سری گفتن یه پول قلمبه از مبتکران گرفته الان خارج کشور داره حال میکنه:13: یه سری گفتن شایعه است و دکتر میثمی تو میدان انقلاب نمیدونم چیکار میکنه!!!
خلاصه الان خیلی دوست دارم بدونم واقعا دکتر میثمی کجاست و چیکار میکنه ؟!!

lmohsen
08-05-2010, 23:21
سلام دوست عزیز
1و 2 - کتاب دکتر سبطی تو قرابت به نظر من هیچ رقیبی نداره تو 100 صفحه آموزش خواندن بیت هارو میده که واقعا عالیه بعد هم به جای بیت مفهوم های رایج گذاشته که کلا 150 -160 تا مفهوم که خیلی راحت یاد میگیری و هیچ نیازی هم به حافظه نداره کاملا مفهومیه و با یه بار خوندن فراموشش نمیکنی! قیمت چاپ 88 ، 5500 تومان! ولی کتابیه که واقعا ارزشش خیلی بیشتر از این حرفاست!
3- رو همون کتاب مسلط بشی دیگه هیچ نیازی به لغات پیچیده کتاب درسی نداری چون همه لغات دشوار تو این کتاب چاپ شده!
4- جلد دوم هم چاپ شده جلد 1 فکر کنم 4500 و جلد2 6000 تومان من جلد 2 از نمایشگاه کتاب با تخفیف و سوال آزمون سراسری 88 خارج کشور 5000 تومن گرفتم!
5- آرایه های ادبی 20 روز بعد قراره رمزینه یه کتاب چاپ کنه که خدا میدونه چاپ بشه یا نه من خودم یه کتاب ادبیات پیش 1 مبتکران دارم که تو 50 صفحه آخر ارایه های ادبی آموزش داده و تقریبا 200 تا تست با پاسخ تشریحی هم واسه آرایه ها داره ولی متاسفانه این کتاب فقط آرایه نیست یه کتاب جامع واسه ادبیات پیش 1 که اگه بگیریش واسه املا و قرابت و معنا و تاریخ ادبیات و معنا و مفهوم ادبیات پیش 1میتونی ازش استفاده کنی
ادبیات عمومی پیش 1 مبتکران تالیف کوروش بقائی و ....
دوستان هم از آرایه های ادبی کلک معلم استفاده میکنن که من این کتاب ندیدم و هیچ نظری هم در موردش ندارم!!!
ممنون از راهنماییت:40:
کلک رو دارم کتاب خوبیه گفتم شاید بهتر از این هم باشه .
قرابت معنایی دکتر سبطی رو گرفتم البته به سختی گیرم اومد.
اما زبان فارسی دکتر سبطی رو چند جا رفتم اما گیرم نیومد(شیراز) مجبور شدم زبان فارسی کتاب سبز بگیرم. چطور کتابیه؟؟؟؟؟؟
راستی کتاب ریدینگ کتاب سبز چطوره؟ دارمش میخوام بدونم کتاب خوبیه ؟؟؟:11:
بازم ممنون.

timsar jackson
08-05-2010, 23:35
خلاصه الان خیلی دوست دارم بدونم واقعا دکتر میثمی کجاست و چیکار میکنه ؟!!

منم عاشقشم!یه بارم واسش نامه نوشتم ولی پولِ صندوق پستیشونو نداده بودن صندوقشون مسدود بود نامه برگشت خورد!

rambo_1386
08-05-2010, 23:55
ممنون از راهنماییت:40:
کلک رو دارم کتاب خوبیه گفتم شاید بهتر از این هم باشه .
قرابت معنایی دکتر سبطی رو گرفتم البته به سختی گیرم اومد.
اما زبان فارسی دکتر سبطی رو چند جا رفتم اما گیرم نیومد(شیراز) مجبور شدم زبان فارسی کتاب سبز بگیرم. چطور کتابیه؟؟؟؟؟؟
راستی کتاب ریدینگ کتاب سبز چطوره؟ دارمش میخوام بدونم کتاب خوبیه ؟؟؟:11:
بازم ممنون.
خواهش میکنم عزیز:46:
راستی میشه بین کلک و قرابت معنایی دکترسبطی به مقایسه کنی؟
واقعیتش من واسه زبان فارسی 4 تا کتاب عوض کردم رمزینه ، همگامان ، خیلی سبز و آخر سر زبان فارسی دکتر سبطی با کتاب دکتر سبطی واقعا درک میکنم و میفهمم زبان فارسی یعنی چی دکتر سبطی زبان فارسی کاملا مفهومی کار کرده برخلاف کتابای دیگه که بیشتر نکته دارن!!! ولی واقعیتش هیچکدوم از کتابارو(رمزینه-همگامان-خیلی سبز) خوب نخوندم!!!:31: همش فکرم پیش زبان فارسی دکتر سبطی بود و وقتی جلد 1 اومد رفتم گرفتم و دیروز هم که جلد 2 گرفتم شاید این علاقه که به کتابای دکتر سبطی دارم باعث شد کتابای دیگرو نخونم!!ببین واقعیتش اینه که من قرابت معناییم صفر بود و با کتاب قرابت دکتر سبطی پیشرفت فوق العاده ای تو قرابت کردم به خاطر همین هم به قلم دکتر سبطی تقریبا عادت کردم و همه کتاباشو هم دارم بخاطر همین علاقه هم اصلا نمیتونستم کتاب دیگه ای بخونم و فقط پول اضافی خرج کتابا میکردم!!!ولی در عوض یکی از اول با کتابای خیلی سبز ادبیات خونده با قلم آقای براری حال میکنه در کل کتاب یه چیز کاملا سلیقه ایه این به خودم اثبات شده شاید خیلی ها با کتاب خاصی نتیجه میگرن ولی من حتی نمیفهمم اون کتاب در مورد چی حرف میزنه و بالعکس! خودت خیلی سبز بخون ببین میتونی تست های کنکور بزنی یا نه اگه میتونی بزنی به نظر خودت دلیل خاصی داره کتاب عوض کنی؟ ولی انصافا خیلی سبز هم خیلی کتاب خوبیه و نکات جالبی داره راستی یه مثال دیگه مثلن تو با قرابت کلک معلم کنار اومدی ولی من مطمئنم امکان نداره بتونم یه صفحه اشو هم بخونم!!!:31:
ردینگ منم خیلی سبز دارم فعلا نخوندمش مبتکران هم یه کتاب واسه ردینگ داره با اسم درک مطلب به زبان ساده به قلم دکتر شهاب اناری که اینم خیلی ازش تعریف میکنن من که ندارمش نمیدونم کتاب خوبیه یا نه فقط در همین حد میدونم که تمام نکاتی که تو ردینگ خیلی سبز هست قبلن تو کتاب زبان پیش1 و پیش2 مبتکران دیدم (مولف پیش1و2 دکتر شهاب اناری و چند نفر دیگه!) حالا نمیدونم درک مطلب مبتکران نکات بیشتری داره یا نه!!!
من که با همین خیلی سبز ردینگ جمع و جور میکنم خلاصه بهتر از هیچیه! :46:

rambo_1386
09-05-2010, 00:06
منم عاشقشم!یه بارم واسش نامه نوشتم ولی پولِ صندوق پستیشونو نداده بودن صندوقشون مسدود بود نامه برگشت خورد!
پیمان جون تو کی نامه نوشتی؟ به همون آدرس اندیشه سازان فرستادی؟؟؟

Mohandes_mansour
09-05-2010, 03:08
بجه ها کسی معنی شعرهای ادبیات پیش 2 رو داره ؟!
لازم دارم.
تو نسخه موبایلی که دارم تا " پیش از تو " تو این هست!
خوان هشتم رو میخوام! بازم اگه شعر هست :دی

lmohsen
09-05-2010, 05:29
خواهش میکنم عزیز:46:
راستی میشه بین کلک و قرابت معنایی به مقایسه کنی؟
واقعیتش من واسه زبان فارسی 4 تا کتاب عوض کردم رمزینه ، همگامان ، خیلی سبز و آخر سر زبان فارسی دکتر سبطی با کتاب دکتر سبطی واقعا درک میکنم و میفهمم زبان فارسی یعنی چی دکتر سبطی زبان فارسی کاملا مفهومی کار کرده برخلاف کتابای دیگه که بیشتر نکته دارن!!! ولی واقعیتش هیچکدوم از کتابارو(رمزینه-همگامان-خیلی سبز) خوب نخوندم!!!:31: همش فکرم پیش زبان فارسی دکتر سبطی بود و وقتی جلد 1 اومد رفتم گرفتم و دیروز هم که جلد 2 گرفتم شاید این علاقه که به کتابای دکتر سبطی داشتم باعث شد کتابای دیگرو نخونم!!ببین واقعیتش اینه که من قرابت معناییم صفر بود و با کتاب قرابت دکتر سبطی پیشرفت فوق العاده ای تو قرابت کردم به خاطر همین هم به قلم دکتر سبطی تقریبا عادت کردم و همه کتاباشو هم دارم بخاطر همین علاقه هم اصلا نمیتونستم کتاب دیگه ای بخونم و فقط پول اضافی خرج کتابا میکردم!!!ولی در عوض یکی از اول با کتابای خیلی سبز ادبیات خونده با قلم آقای براری حال میکنه در کل کتاب یه چیز کاملا سلیقه ایه این به خودم اثبات شده شاید خیلی ها با کتاب خاصی نتیجه میگرن ولی من حتی نمیفهمم اون کتاب در مورد چی حرف میزنه و بالعکس! خودت خیلی سبز بخون ببین میتونی تست های کنکور بزنی یا نه اگه میتونی بزنی به نظر خودت دلیل خاصی داره کتاب عوض کنی؟ ولی انصافا خیلی سبز هم خیلی کتاب خوبیه و نکات جالبی داره راستی یه مثال دیگه مثلن تو با قرابت کلک معلم کنار اومدی ولی من مطمئنم امکان نداره بتونم یه صفحه اشو هم بخونم!!!:31:
ردینگ منم خیلی سبز دارم فعلا نخوندمش مبتکران هم یه کتاب واسه ردینگ داره با اسم درک مطلب به زبان ساده به قلم دکتر شهاب اناری که اینم خیلی ازش تعریف میکنن من که ندارمش نمیدونم کتاب خوبیه یا نه فقط در همین حد میدونم که تمام نکاتی که تو ردینگ خیلی سبز هست قبلن تو کتاب زبان پیش1 و پیش2 مبتکران دیدم (مولف پیش1و2 دکتر شهاب اناری و چند نفر دیگه!) حالا نمیدونم درک مطلب مبتکران نکات بیشتری داره یا نه!!!
من که با همین خیلی سبز ردینگ جمع و جور میکنم خلاصه بهتر از هیچیه! :46:
قرابت معنایی دکتر سبطی واقعا سرتر هست از کلک 30 صفحه اولش رو خوندم واقعا عالیه بخصوص که شیوه ی خوندن رو کامل توضیح داده :10:
اما کلک فقط بیت داده معنی کرده گفته با چنتا بیت زیر قرابت معنایی داره :31:
بازم ممنون از راهنماییت:40:

rambo_1386
09-05-2010, 11:34
گفتم شاید بعضی از دوستان که نمیتونن کتاب ببینن و پستی کتاب میخرن خلاصه به سه سری اطلاعات نیاز دارن به خاطر همین یه سری توضیحات در مورد جلد دوم زبان فارسی دریافت میدم
خوب دوستانی که جلد اول گرفتن میدونن که دکتر سبطی درسارو به چند بخش تقسیم میکنه(اوصولا بخش ها با هم ارتباط دارن!) و تو هر بخش هم با این روش جلو میره که:
1- گام اول ، پرسش و پاسخ(خوب تو این کتاب برخلاف سایر کتاب با روش پرسش و پاسخ مفاهیم آموزش داده میشه که باعث میشه دانش آموز خودش هم روی مباحث فکر کنه)
2- گام دوم ، تستهای آموزشی(تستهای آموزشی هم بدون زمان میزنید و پاسخ تشریحی هم همونجا با یه سری نکات میخونید تا رو مفاهیم گام اول مسلط بشید)
3- دوره ی نکته های پرکاربرد(نکته های پرکاربرد آخر گام دوم تو چند صفحه خلاصه وار نوشته که حال میده واسه مرور سریع!:31:)
4- گام سوم ، آزمون( آخر هر بخش هم یک یا دو آزمون در زمانی معینی از خودتون میگیرید و بعد هم پاسخ های تشریحی!)
جلد دوم زبان فارسی دریافت چهار بخش داره (که هر بخش با چهار مرحله بالا آموزش میده!) :
بخش اول: درس نهم (جمله ساده و اجزای آن)
بخش دوم:درسهای دهم تا دوازدهم
بخش سوم:درسهای سیزدهم تا شانزدهم(گروه اسمی)
بخش چهارم: درس های هفدهم تا بیست و چهارم(ساختمان واژه ها)
کتاب هم همونطور که قبلن گفتم 201 صفحه داره قیمتش هم 6000 تومان!
به نظرم دوستانی که از الان هم شروع کنن و کتاب دریافت بخونن میتونن خیلی راحت تستهای زبان فارسی بزنن:46:
نمیدونم باید توضیح دیگه ای هم بدم یا نه ؟! خلاصه اگه سوالی بود در خدمتم:46:

Alireza SM
09-05-2010, 12:26
بچه ها امروز يه چيزي شنيدم كه فك پوم شدم !!!!!

راست ميگن كه شعبان بي مخ كتاب هاي تستي ( فيزيك و شيمي ) براي كنكور نوشته ؟

اگه اينطور باشه كه اين كتابها خيلي قديمي هستند از كجا ميشه تهيشون كرد ؟

M . Sayid
09-05-2010, 14:51

واقعا منظورت شعبان بی مخه یا استعاره از کسیه؟؟؟؟؟؟

Alireza SM
09-05-2010, 18:07
واقعا منظورت شعبان بی مخه یا استعاره از کسیه؟؟؟؟؟؟

نه بابا استعاره كجا بود ؟ من اصلا ادبيات رو پاس نكردم كه آرايه ها رو بدونم :31: ( البته استعاره رو ميدونم چيه )

منظورم همون شعبان جعرفي معروف به شعبان بي مخه . امروز معاون مدرسمون ميگفت ايشون نويسنده كتابهاي درسي فيزيك و شيمي بودن .

كسي ميدونه كتابهاش رو از كجا ميشه گير آورد ؟

hossein1320
09-05-2010, 19:08
آقا ما رفتیم غرفه مبتکران گفتیم درک مطلب و گنجینه آزمون شهاب اناری بدین گفت شهاب اناری کیه؟
راستی کسی هندسه کم حجم و مقوی خیلی سبز و دیده؟

نفر اول کنکور
09-05-2010, 19:35
خواهش میکنم یکی جواب منو بدهواسه ترجمه و تعریب عربی کتاب خیلی خوبی هست که تو این مدت بدردم بخوره؟

Alireza SM
09-05-2010, 20:54
بچه ها مبتكران DVD هاي تدريس شيمي 3 و پيش دانشگاهي 2 رو آورده ؟‌

Alamate Soal
09-05-2010, 21:04

شعبان بي مخ و فيزيك و شمي ؟ :18:

آخه يه نگاه به قيافه اين يارو بكن ، بهش مياد كه نويسنده فيزيك بوده باشه ؟ :16:

فرض كن بري بهش بگي در مورد واكنش هاي استوكيومتري توضيح بده :39:

M . Sayid
09-05-2010, 22:50
آقا ما رفتیم غرفه مبتکران گفتیم درک مطلب و گنجینه آزمون شهاب اناری بدین گفت شهاب اناری کیه؟
راستی کسی هندسه کم حجم و مقوی خیلی سبز و دیده؟

میگفتی شهاب اناری رو تموم ایران میشناسن خودت کی هستی:27::27:

hossein1320
10-05-2010, 01:32
میگفتی شهاب اناری رو تموم ایران میشناسن خودت کی هستی:27::27:

این حرفا سرش نمی شد خلاصه گفت که درک مطلب و گنجینه آزمون زبان نداریم !!!:13:

M . Sayid
10-05-2010, 09:13
این حرفا سرش نمی شد خلاصه گفت که درک مطلب و گنجینه آزمون زبان نداریم !!!:13:

خوب میتونی از آدینه بوک سفارش بدی

saeedsamiri
10-05-2010, 09:57
نظرتون در مورد پکیج کتابای تست قرمز چیه؟
هر شب رادیو جوان ساعت 12 تا 12:30 یه برنامه به نام خط قرمز داره که هر شب هم یکی از مولفای کتاب تست قرمز را میارند و در مورد سوالات کنکور صحبت می کنند مثلا امشب قراره مولف شیمی را بیارند

هر شب هم از کتابای جمع بندیشون یه سری صحبت می کنند
یه شب می گفت هرکی تو این یه ماه آخر از این بسته های جمع بندی استفاده کرده بهترین رشته ای که خواسته قبول شده:41:
یه شب دیگه میگفت ما هر سال بین 60 تا 70 درصد سولات کنکور را پیش بینی می کنیم:41:
دو شب پیش یه زنه رو آورده بودند که مسئول پکیج های تست قرمز بود و میگفت شما استفاده کنید اگه دیدید سوالات احتمالی که ما تو کتابامون هست تو کنکور نیومد بیایند دفتر انتشارات تمام مبلغ رو بهتون پس میدم.

من خودم یه کتاب ازشون دارم که تمام فرمولای فیزیک را داخلش آورده و در مورد هر فرمول توضیح داده

حالا کسی از کتابای دیگر پکیج تست قرمز استفاده کرده نتیجش رو بگه.

نفر اول کنکور
10-05-2010, 11:06
کسی هندسه کم حجم و مقوی سبزو دیده ؟چجوریه؟

GodFatherAmin
10-05-2010, 11:56
هر شب رادیو جوان ساعت 12 تا 12:30 یه برنامه به نام خط قرمز داره که هر شب هم یکی از مولفای کتاب تست قرمز را میارند و در مورد سوالات کنکور صحبت می کنند مثلا امشب قراره مولف شیمی را بیارند

یه شب می گفت هرکی تو این یه ماه آخر از این بسته های جمع بندی استفاده کرده بهترین رشته ای که خواسته قبول شده:41:
یه شب دیگه میگفت ما هر سال بین 60 تا 70 درصد سولات کنکور را پیش بینی می کنیم:41:
دو شب پیش یه زنه رو آورده بودند که مسئول پکیج های تست قرمز بود و میگفت شما استفاده کنید اگه دیدید سوالات احتمالی که ما تو کتابامون هست تو کنکور نیومد بیایند دفتر انتشارات تمام مبلغ رو بهتون پس میدم.

من خودم یه کتاب ازشون دارم که تمام فرمولای فیزیک را داخلش آورده و در مورد هر فرمول توضیح داده

زمان ما که افتضاح بود خیلی غلط داشت سوالاشم اصلا استاندارد نبود.
من همین الان می تونم حداقل 60 درصد سوالا رو برات پیش بینی کنم.:18:
تستای زرد قلم چی یا گاج یا ... رو بزن بعد کنکور می فهمی.مخصوصا برای آزاد البته منهای ریاضیش.
مگه از کتابا چقدر می تونن سوال دارارن.:11:

sarinagasemi
10-05-2010, 14:59
سلام!
ممنون میشم کمکم کنید!
زبان فارسی همگامان بگیر کاملا مسلط میشی.

rambo_1386
10-05-2010, 15:06
ممنون میشم کمکم کنید!
به نظر من زبان فارسی دریافت بگیر مولف دکتر سبطی دو جلده هم تست کافی داره هم کاملا مفهومی بر خلاف خیلی سبز و همگامان که بیشتر نکته ایی کار کردن! راستی اگه سومی هستی بهتره مبتکران بگیری مولفش همون سبطی + غلامرضا عمرانی مبتکران هم دو جلدی ولی کاملا مفهومی متاسفانه خودم ندیدمش ولی دکتر سبطی تو زبان فارسی دریافت میگه به سوم ها حتما پیشنهاد کنید مبتکران بگیرن تا مثل ما وقت کم نیارن!!!:31:

Alireza SM
10-05-2010, 15:43
كسي در مورد كتابهاي زيست شناسي مبتكران نظري نداره ؟

sarinagasemi
10-05-2010, 15:52
به نظر من زبان فارسی دریافت بگیر مولف دکتر سبطی دو جلده هم تست کافی داره هم کاملا مفهومی بر خلاف خیلی سبز و همگامان که بیشتر نکته ایی کار کردن! راستی اگه سومی هستی بهتره مبتکران بگیری مولفش همون سبطی + غلامرضا عمرانی مبتکران هم دو جلدی ولی کاملا مفهومی متاسفانه خودم ندیدمش ولی دکتر سبطی تو زبان فارسی دریافت میگه به سوم ها حتما پیشنهاد کنید مبتکران بگیرن تا مثل ما وقت کم نیارن!!!:31:
من وسطای سال می خواستم زبان فارسی بگیرم از بچه ها پرسیدم گفتن همگامان از خیلی سبز و سبطی بهتره منم همگامانو گرفتم به نظر من کتاب خوبیه حالا من چی کار کنم سبطی رم بگیرم؟
بهترین کتاب تاریخ ادبیات شهریار قبادی آره؟؟؟
واسه آرایه چی بگیرم؟
حالا اگه قرابت معنایی و املا و لغت و ... رو جدا جدا با این کتابا خوندم دیگه لازم نیست کتاب درسی رو بخونم؟
فیزیک 2 و ریاضی و هندسه چی خوبه؟ عربی ایاد فیلی دارم واسه تست چی بگیرم ؟ دین و زندگی ام همگامان دیگه؟ واسه زبانم جامع خیلی سبز + ریدینگ اناری موافقین؟ خب دیگه تموم شد ببخشیدا این قدر سوال پرسیدم می خواستم چک کنم بهترینا رو دارم یا نه؟ :10:

hossein1320
10-05-2010, 16:32
امروز درک مطلب اناری رو گرفتم خیلی باحال میزنه !!!
این هندسه کم حجم و مقوی رو کسی ندیده؟

rambo_1386
10-05-2010, 17:10
من وسطای سال می خواستم زبان فارسی بگیرم از بچه ها پرسیدم گفتن همگامان از خیلی سبز و سبطی بهتره منم همگامانو گرفتم به نظر من کتاب خوبیه حالا من چی کار کنم سبطی رم بگیرم؟
واسه آرایه چی بگیرم؟
حالا اگه قرابت معنایی و املا و لغت و ... رو جدا جدا با این کتابا خوندم دیگه لازم نیست کتاب درسی رو بخونم؟
فیزیک 2 و ریاضی و هندسه چی خوبه؟ عربی ایاد فیلی دارم واسه تست چی بگیرم ؟ دین و زندگی ام همگامان دیگه؟ واسه زبانم جامع خیلی سبز + ریدینگ اناری موافقین؟ خب دیگه تموم شد ببخشیدا این قدر سوال پرسیدم می خواستم چک کنم بهترینا رو دارم یا نه؟ :10:
سومی دیگه آره ؟ اگه سوم نیست کلا بیخیال ایم پست شو چون الان اصلا وقت کتاب خریدن نیست:31: شاید یکی دوتا بتونی بخونی ولی این لیست نمیشه!!!
خوب سوالاتو به ترتیب جواب میدم! میشه بگید کدوم بچه ها گفتن همگامان بهتره اگه منظورتون چند ماه پیش که خود منم میگفتم چون هنوز زبان فارسی دریافت چاپ نشده بود !!! ببین همگامان به نظر من نکته میده و بیشتر جنبه حفظی داره ولی دریافت نکته هارو مفهومی میگه!!! این دیگه کاملا به خودتون برمیگرده شاید شما با همگامان راحت ترید و اصلا با دریافت کنار نیاید !!! همگامان و خیلی سبز بیشتر تست + پاسخ تشریح کامل دارن ولی دریافت تست کافی و آموزش مفهومی !!! یه مثال میزنم یا یه مثله دیگه مثلا یکی از سوالات کنکور اینه که یه جمله میدن و میگن این جمله از نظر تکواژی با کدوم از 4 جمله با هم برابرن مولف خیلی سبز همش میگه شما با این کتاب میتونید همه تست های تکواژ کنکور بزنید(حتی همینو!) چون تو این کتاب کلی تمرین میکنید!!! و خلاصه همه تستهارو میزنید!!! ولی دکتر سبطی در صورتی که آموزشش از خیلی سبز بهتره گفته تو این نوع تست ها حداقل باید 3 دقیقه نیم وقت بذارید یعنی اندازه چندتا سوال ساده!!! بهتره اول سوالات دیگرو بزنید بعد اگه وقت اضافه اومد این تست بزنید! در صورتی که پاسخ تشریحی و آموزش دکتر سبطی از خیلی سبز هم بهتره !!!
راستی همونطور که خودت میدونی انتشارات دریافت یه کتاب داره واسه املاء و لغت داره به نام " املا و واژگان در کنکور سراسری" به خاطر همین تو زبان فارسیش دیگه نامطابق های املایی آموزش نداده!!! ولی خدایی کتاب املاش هم تو بازار رقیب نداره اصلا بدون هیچگونه شکی بهت میگم تو کتابهای آموزشی هر کتابی دکتر سبطی نوشت مطمئن باش بهترین کتاب بازار:31:
تاریخ ادبیات و آرایه کتاب کامل نمیشناسم فقط یه کتابی هست که فکر کنم 100 بار گفتم:31: ادبیات عمومی پیش 1 مبتکران تالیف دکتر کوروش بقائی و .... این کتاب تست با پاسخ تشریحی مفهومی و عالی و ....:31: که آخرش تو 50 صفحه آرایه ادبی آموزش داده این آموزش خلاصه است ولی وقتی تستهای آرایه های ادبی تو بخش های مختلف این کتاب بزنی بعد پاسخ تشریحیش بخونی کامل رو آرایه ها مسلط میشی!!! البته این کتاب فقط آرایه ادبی نیست بلکه کتاب تسته ادبیات پیش 1 که تستهای تارخ ادبیات ، وازگان و املا ، قرابت معنایی و آرایه های ادبی پیش 1 داره!
اینجوری که نمیشه باید حتما معنی بیت های کتاب درسی بخونی این کتاب آرایه های ادبی مببکران هم فقط رو مباحث پیش 1 کارکرده ولی اگه معنی بیتهای سال 2 و 3 و پیش 2 نخونی به مشکل میخوری!!!
فیزیک 2 هم اگه بتونی اندیشه سازان گیر بیاری عالیه مباحث فیزیک 1 و 2 پایه رو با هم داره ولی مطالب تکراری که بعدن تو سوم و پیش تکرار میشه نداره اینجوری از دوباره کاری هم نجات پیدا میکنی!!!:31: کتاب دیگه واسه فیزیک 2 نمیشناسم!!!
هندسه1 و 2 (جداگونه!) مبتکران تالیف مهندس فرهاد ابولقاسمی - هندسه 1 و 2 خیلی سبز و دریافت هم هست که تو یه جلد ، خیلی سبز کم حجم و مقویه تالیف دکتر مهدی امیریان!!! دریافت هم این هفته چاپ میکنه تالیف مهندس علی و علیرضا شریف خطیبی!!! که هیچی در موردشون نمیدونم!!!
عربی من خودم نمیرسم تست های همین ایاد بزنم:31: به نظرم با همون بخون اگه ارضات نمیکنه تعریف سفید گاج و آبی قلمچی تالیف خاکباز زیاد شنیدم ولی خودم ندیدم!!!
زبان هم چون ردینگ اناری داری لازم نیست دوباره کتاب مبتکران بگیری همون خیلی سبز بخون ! مبتکران شاید یکم بهتر باشه ولی حجمش خیلی زیاده سه جلده زبان 3 ، پیش 1 و پیش 2 به نظرم اگه با جامع خیلی سبز کارت راه میوفته همونو بخون:46:
خوب بالاخره تموم شد :31: نمیدونم چرا نمیتونم خلاصه بنویسم :31: راستی بچه ها اگه کتاب بهتری میشناسید معرفی کنید تا دوستمون دچار اشتباه نشه:46:
سوالی داشتی همینجا بپرس:46:

sarinagasemi
10-05-2010, 18:12
سومی دیگه آره ؟ اگه سوم نیست کلا بیخیال ایم پست شو چون الان اصلا وقت کتاب خریدن نیست:31: شاید یکی دوتا بتونی بخونی ولی این لیست نمیشه!!!
خوب سوالاتو به ترتیب جواب میدم! میشه بگید کدوم بچه ها گفتن همگامان بهتره اگه منظورتون چند ماه پیش که خود منم میگفتم چون هنوز زبان فارسی دریافت چاپ نشده بود !!! ببین همگامان به نظر من نکته میده و بیشتر جنبه حفظی داره ولی دریافت نکته هارو مفهومی میگه!!! این دیگه کاملا به خودتون برمیگرده شاید شما با همگامان راحت ترید و اصلا با دریافت کنار نیاید !!! همگامان و خیلی سبز بیشتر تست + پاسخ تشریح کامل دارن ولی دریافت تست کافی و آموزش مفهومی !!! یه مثال میزنم یا یه مثله دیگه مثلا یکی از سوالات کنکور اینه که یه جمله میدن و میگن این جمله از نظر تکواژی با کدوم از 4 جمله با هم برابرن مولف خیلی سبز همش میگه شما با این کتاب میتونید همه تست های تکواژ کنکور بزنید(حتی همینو!) چون تو این کتاب کلی تمرین میکنید!!! و خلاصه همه تستهارو میزنید!!! ولی دکتر سبطی در صورتی که آموزشش از خیلی سبز بهتره گفته تو این نوع تست ها حداقل باید 3 دقیقه نیم وقت بذارید یعنی اندازه چندتا سوال ساده!!! بهتره اول سوالات دیگرو بزنید بعد اگه وقت اضافه اومد این تست بزنید! در صورتی که پاسخ تشریحی و آموزش دکتر سبطی از خیلی سبز هم بهتره !!!
راستی همونطور که خودت میدونی انتشارات دریافت یه کتاب داره واسه املاء و لغت داره به نام " املا و واژگان در کنکور سراسری" به خاطر همین تو زبان فارسیش دیگه نامطابق های املایی آموزش نداده!!! ولی خدایی کتاب املاش هم تو بازار رقیب نداره اصلا بدون هیچگونه شکی بهت میگم تو کتابهای آموزشی هر کتابی دکتر سبطی نوشت مطمئن باش بهترین کتاب بازار:31:
تاریخ ادبیات و آرایه کتاب کامل نمیشناسم فقط یه کتابی هست که فکر کنم 100 بار گفتم:31: ادبیات عمومی پیش 1 مبتکران تالیف دکتر کوروش بقائی و .... این کتاب تست با پاسخ تشریحی مفهومی و عالی و ....:31: که آخرش تو 50 صفحه آرایه ادبی آموزش داده این آموزش خلاصه است ولی وقتی تستهای آرایه های ادبی تو بخش های مختلف این کتاب بزنی بعد پاسخ تشریحیش بخونی کامل رو آرایه ها مسلط میشی!!! البته این کتاب فقط آرایه ادبی نیست بلکه کتاب تسته ادبیات پیش 1 که تستهای تارخ ادبیات ، وازگان و املا ، قرابت معنایی و آرایه های ادبی پیش 1 داره!
اینجوری که نمیشه باید حتما معنی بیت های کتاب درسی بخونی این کتاب آرایه های ادبی مببکران هم فقط رو مباحث پیش 1 کارکرده ولی اگه معنی بیتهای سال 2 و 3 و پیش 2 نخونی به مشکل میخوری!!!
فیزیک 2 هم اگه بتونی اندیشه سازان گیر بیاری عالیه مباحث فیزیک 1 و 2 پایه رو با هم داره ولی مطالب تکراری که بعدن تو سوم و پیش تکرار میشه نداره اینجوری از دوباره کاری هم نجات پیدا میکنی!!!:31: کتاب دیگه واسه فیزیک 2 نمیشناسم!!!
هندسه1 و 2 (جداگونه!) مبتکران تالیف مهندس فرهاد ابولقاسمی - هندسه 1 و 2 خیلی سبز و دریافت هم هست که تو یه جلد ، خیلی سبز کم حجم و مقویه تالیف دکتر مهدی امیریان!!! دریافت هم این هفته چاپ میکنه تالیف مهندس علی و علیرضا شریف خطیبی!!! که هیچی در موردشون نمیدونم!!!
عربی من خودم نمیرسم تست های همین ایاد بزنم:31: به نظرم با همون بخون اگه ارضات نمیکنه تعریف سفید گاج و آبی قلمچی تالیف خاکباز زیاد شنیدم ولی خودم ندیدم!!!
زبان هم چون ردینگ اناری داری لازم نیست دوباره کتاب مبتکران بگیری همون خیلی سبز بخون ! مبتکران شاید یکم بهتر باشه ولی حجمش خیلی زیاده سه جلده زبان 3 ، پیش 1 و پیش 2 به نظرم اگه با جامع خیلی سبز کارت راه میوفته همونو بخون:46:
خوب بالاخره تموم شد :31: نمیدونم چرا نمیتونم خلاصه بنویسم :31: راستی بچه ها اگه کتاب بهتری میشناسید معرفی کنید تا دوستمون دچار اشتباه نشه:46:
سوالی داشتی همینجا بپرس:46:
خیلی ممنون از راهنماییتون
دومم ولی با این حال فک می کنم وقت کم دارم چون دوستام از تابستونه سال قبل شروع کردنو من عقب موندم این تابستون باید جبران کنم که خیلیم سخته بچه زرنگای ما تابستونه سال قبل دومو خوندنو در طول سال فقط تست می زدن ولی من وقت نکردم خوب تست بزنم اصلا همه می گن کلاس ما یه کلاس خاصه :31:
مثلا یه آزمون گزینه 2 که دادیم کلاس ما این رتبه ها رو تو کشور داشت 3 ، 5 ، 8 ، 15 (خودم) ، ...
واسه ادبیات از کتاب درسی فقط معنی بیتا رو بخونم ؟

ALt3rnA
10-05-2010, 19:09
خب دیگه تموم شد ببخشیدا این قدر سوال پرسیدم می خواستم چک کنم بهترینا رو دارم یا نه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بهترین کتاب کتابیه که خودت بش اعتماد داشته باشی و باش راحت باشی تا بتونی کامل باش پیش بری . گاج و مبتکران و قلمچیش با خودته .
شما تجربی هستی ؟ مدرستون چیه ؟

M . Sayid
10-05-2010, 19:17
واسه آرایه چی بگیرم؟

فیزیک 2 رمزینه که بیاد احتمالا کتاب خوبیه
تاریخ ادبیات تخته سیاه رو از سایتش دانلود کن بنظر جالبه(خودم کلک ساجدی دارم)
آرایه هم کلک خوبه بد نیست
کتاب درسی مهمه و مهم خواهد بود
ریاضی 2 اگه میخوایی تست بزنی 2 جلدی مبتکران
دین و زندگی همگامان خوبه همین کافیه
انگلیسی ریدینگ رو بگیر جامع خیلی سبز یا شبقره(تالیف کیاسالار) رو هم ببین ولی فکر نکنم دوم داشته باشن

PEZESHKII
10-05-2010, 19:35
سلام بچه ها خواهش می کنم یکی به من کمک کنه بگه من چیکار کنم
من چهارشنبه 8صبح امتحان شیمی پیش2 دام و تا الآن یک کلمه هم نخوندم
خواهش می کنم بهم بگید چی کار کنم بتونم این درس را بتونم قبول بشم
یه سری نمونه سوال امتحانی دارم ولی بدون یادگیری که نمیشه سوالات را حل کرد
به نظرتون برای امتحانات داخلی خود کتاب درسی را بخونم خوب توضیح داده که بفهمم؟
کتاب مهندس بازگان هم دارم ولی خیلی زیاااااااده
چه راهکاری دارید؟
خواهش می کنم هر کس این مطلب را میخونه جواب بده

Haniiii
10-05-2010, 20:54
سلام به دوستان !!! ..

این 3 پست رو یادم نیست چطور پیدا کردم ولی توضیحات جالبی داده !!! .... با توجه که مربوط به تقریبا 1 سال پیش هست ... نظر دوستان راجع به کتاب های پیشنهادی چیه ؟! .... + اگر نویسنده پست هم این مطلب رو میخونن لطفا نظراتشون رو بگن !!! ... لطفا فقط راجع به آموزشی ها نظر بدین .....

پ.ن: برای سال بعد میخوام ... فقط پیش دانشگاهی ... پایه ها رو در نظر نگیرین !!!

ممنون

سلام

راستش قصد نداشتم این پست را بنویسم. چون هم به اندازه‌ی کافی مطلب توی این تاپیک بود هم این‌که می‌ترسیدم نظرات غلط من موجب دردسر بقیه بشه. ولی خوب بالاخره امروز گفتم بنویسم، شاید به درد یکی خورد! :20:

نکته‌ی مهم دیگه این هست که این‌ها نظرات شخصی من هست و ما آدم‌ها مثل خیلی چیزهای دیگه با هم اختلاف نظر داریم. توی کتاب هم همین‌طور. البته در این بین دبیران، امکانات آموزشی، میزان علاقه به یک درس و ... تاثیر داره، ولی اختلاف‌نظر همواره هست:10:

●● ادبیات●●

در مورد ادبیات یک سری کتاب هست که خط به خط مفاهیم، آرایه‌ها، معانی کتاب را بررسی کردند. مثل کلک معلم، گاج و ... . من خودم کلک معلم را توصیه می‌کنم، ولی اگر معلمتون خوب هست می‌تونید بی‌خیال این دسته کتاب‌ها بشوید (در ادامه توضیح دادم)
این هم لینک دانلود قسمتی از کتاب‌های کلک معلم (مدرسه‌ی کنکور)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکتاب تست جامع ادبیات هم من خودم چیز خوبی ندیدم. به شما هم توصیه نمی‌کنم!

اما برای تسلط بر ادبیات... ببینید! سبک تست‌های کنکور نسبت به سال‌های گذشته عوض شده و هر سال داره از حافظه محوری دورتر می‌شه. پس عملا تست‌های قدیمی به‌درد نمی‌خورند! از طرفی بخش عمده‌ای از تست‌ها از مطالب خارج از کتاب هستند. به عنوان مثال تست‌های املا ، آرایه‌های ادبی و قرابت معنایی (تقریبا) هیچ کدوم از متن کتاب درسی طرح نمی‌شوند. پس حفظ کردن خط به خط کتاب درسی و یا حتی بررسی خط به خط آرایه‌های اون چندان فایده‌ای برای شما نخواهد داشت (دقت کنید!‌ منظورم این هست که نشینید حفظ کنید!). به خاطر همین توصیه‌ی من این هست که شما کتاب‌های موضوعی در زمینه‌ی ادبیات تهیه کنید و به تسلط بر همین کتاب‌ها بپردازید. مطمئنا نتیجه‌ی بسیار خوبی خواهید گرفت.

الف) املا و لغت (5 تست)
یک کتاب املا و لغت کلک معلم داره که می‌تونید از لینک زیر ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیک کتاب هم دکتر سبطی نوشتند که می‌تونید قسمتی از اون را ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکتاب کلک معلم اومده همه‌ی لغت‌ها را جمع‌آوری کرده و بعد در ادامه هم دسته‌بندی جالبی ازشون درست کرده (جامه‌ها ، اصطلاحات عرفانی و ...). اما به نظر من یه ایراد عمده‌ای که می‌شه بهش گرفت این هست که روش اصولی را آموزش نداده. یعنی گفته تکلیف شما این هست که بشینید این‌ها را با املاش حفظ کنید!

اما کتاب دکتر سبطی (انتشارات دریافت) اومده با استفاده از هم‌ریشه‌ها و ترکیبات رایج به شما آموزش داده. اگر این کتاب را کامل بخونید (که حجمش هم حدود 100 صفحه بیشتر نیست) مشکلتون حل خواهد شد. در مورد معنی لغت هم به شما روش‌های خوبی را آموزش داده. یه مزیت خیلی خوب که این کتاب داره این هست که بعد از هر آموزش برای شما تمرین به اندازه‌ی لازم و کافی داده. چه املا و چه معنی لغت. حل تمرین‌ها هست که معجزه می‌کنه. در پایان هم تست‌های مناسبی اومده که با حلش تسلط کامل پیدا خواهید کرد (تست‌های تالیفی/کنکور/آزاد/سنجش)
راستی، معنی لغت درس‌های حذف شده، حذف نیست (امسال رشته‌ی تجربی داده بود) و از متن کتاب هم تست معنی طرح می‌شه (مثل واژه‌های منقذ که یک سال اومده بود که اسم کتاب بود!). البته نگران نباشید، واژه‌های داخل متن کتاب درسی هم در کتاب دکتر سبطی براتون جمع‌آوری شده!
یه چیزی دیگه این‌که واژه‌نامه‌ی پایانی کتاب سوم شما با ما فرق داره. البته بیشتر حذف شده و یکی دو تا لغت اضافه شده. بعدا وقت شد براتون می‌ذارم!

ب) زبان فارسی (5 تست)
تست‌های زبان فارسی امسال را که ببینید خودتون می‌فهمید چه خبره! تست‌های شمارش واج، تکواژ، نوع واژه و ترکیب وصفی و اضافی جزء وقت‌گیرترین و تقریبا دشوارترین تست‌های ادبیات هست که نیاز به دقت و تمرین زیادی داره. یه کتاب خوب در این زمینه، کتابی هست که به صورت مشترک کانون و همگامان چاپ کرده‌اند. هم تست‌های تالیفی و کنکور و اینا داره و هم توی ایستگاه درس و نکته آموزش داده. آموزش‌هاش که خیلی به من کمک کرد. آموزش داده، نه این‌که نکته بگه و بره!

کتاب‌های دیگری هم هست که من ندیدم. مثل رمزینه، اندیشه‌سازان (ره!) که مبتکران داره چاپ می‌کنه و دو جلدی هست و مولف‌هایی خوبی داره!
قسمتی از کتاب زبان فارسی رمزینه را از لینک زیر می‌تونید بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددکتر سبطی هم بالاخره کتاب زبان فارسی انتشارات دریافت را چاپ کرد. این کتاب دو جلدی هست و فعلا جلد اول منتشر شده. قسمتی از کتاب را از لینک زیر بخوانید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپ) تاریخ ادبیات (3 تست)
کتاب تب کنکور کلک معلم را از این آدرس مشاهده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن خودم کتاب موضوعی گاج را داشتم و به نظرم کامل بود. همه‌ی تاریخ ادبیات ها (حتی توی کتاب زبان فارسی) و درآمدها و اینا را به همراه تست‌ داشت.

کتاب تاریخ ادبیات مصور تخته سیاه هم ببینید. شاید خوشتون اومد!

هر جوری می‌خونید (چه از توی کتاب درسی و چه کتاب‌های موضوعی) دقیق بخونید. یک سال تست اومد که کدوم بیت از زیب‌النسا هست و امسال هم یه بیت داده بود گفته بود این بیت از کی هست. فکر کنم این تست‌ها باید جزء تاریخ ادبیات حساب کرد :دی

ت) آرایه‌های ادبی (3 تست)
اولین توصیه‌ی من این هست که سعی کنید توی کلاس با دبیرتون بحث کنید و قبل از این‌که ایشون بخواد آرایه‌ها را بررسی کنه خودتون دست به کار بشید و مدام بپرید وسط حرفش :دی ! یا نذارید فقط بگه این بیت این آرایه‌ها را داره و شما هم زود زود بنویسید. دلیلش را بپرسید. این خیلی به شما کمک می‌کنه.

اگر کتاب خواستید، کلک معلم را دانلود کنید ببینید!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیه کتاب هم انتشارات مبتکران به نام آرایه‌های ادبی به زبان تصویر چاپ کرده. اون هم یه نگاهی بکنید. شاید کتاب خوبی باشه. (من ندیدم!)

ث) قرابت معنایی (9 تست)
مهم‌ترین و پرحجم‌ترین قسمت تست‌های ادبیات! توصیه می‌کنم که حتما کتاب تناسب مفهومی و قرابت معنایی دکتر سبطی را تهیه کنید و از اولش شروع کنید خوندن. این کتاب با بقیه فرق داره!
اول این‌که مشکل مهم این هست که چه‌طوری یه بیت را بخونیم. توی این کتاب روش درست خوندن بیت‌ها را به شما آموزش می‌ده. بعد چه طوری معنی کنیم. باز روش درست را به شما آموزش می‌ده. بعد هم مفاهیم مهم ادبیات را در سه شاخه‌ی عاشقانه و عارفانه و تعلیمی با کلی مثال و توضیح و تشریح و استدلال به شما آموزش می‌ده. کلی هم تست سخت داره که می‌تونه حسابی حال شما را بگیره!! باز یکی از بهترین خصوصیت‌های این کتاب این هست که در بین آموزش برای شما تمرین تعیین کرده و همین جوری یه چیزی به شما یاد نمیده و شما را به امان خدا ول کنه! حجم کتاب فکر کنم حدود 400 صفحه‌ای باشه. نذارید برای بعد از عید! از همین الان شروع کنید تا نتیجه‌ی بسیار خوبی بگیرید. نکته‌ی مهم دیگه این هست که به شما نگفته این بیت‌ها را حفظ کنید. بلکه با روش استدلالی آموزش داده و نیاز نیست چیزی را حفظ کنید! خلاصه من هر چه‌قدر از این کتاب تعریف کنم کم هست! خودتون می‌تونید قسمتی از این کتاب را این‌جا ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآخرش هم کلی تست کنکور و سنجش و آزاد و خارج از کشور و المپیاد ادبی برای جمع‌بندی داره.

اگر تست کم اوردید و باز هم خواستید تست تمرین کنید، توصیه می‌کنم کتاب انرژی اتمی را تهیه کنید. تا قبل از این‌که کتاب دکتر سبطی بیاد، این کتاب یکه‌تاز عرصه‌ی قرابت معنایی بود :دی

برای کسانی هم که حال و حوصله ندارند که این مطالب را یاد بگیرند، قسمتی از کتاب تب کنکور کلک معلم را از این‌جا ببینند:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدگمونم حجمش کمتر باشه!

از کسانی که با خوندن چرت و پرت‌های بنده دچار سردرد شدند معذرت‌خواهی می‌کنم:31:

نمی‌دونم چرا این‌قدر زیاد شد! سعی می‌کنم برای بقیه‌ی درس‌ها کم‌تر بنویسم! اصلا اگه نخواستید بگید که من ننویسم :دی

موفق باشید :)

دیدم پست قبلی طولانی شد، گفتم این را جدا بنویسم. مدیر محترم اگر صلاح دونستند ادغام کنند! ممنون:31:

●● عربی ●●

شما یا عربی‌تون قوی هست یا نه. اگه قوی هست که دیگه نیاز به خوندن این حرف‌ها ندارید و خودتون بهتر می‌دونید باید چی کار کنید!

اما برای بقیه! کتاب آموزش عربی به زبان ساده (ایاد فیلی) انتشارات مبتکران قطعا در زمینه‌ی آموزش به شما خیلی کمک می‌کنه. توی همین تاپیک نگاه کنید متوجه می‌شوید که چه‌قدر طرفدار داره!

اگر هم از کسانی هستید که حوصله‌ی خوندن عربی را ندارید (یا حالا اساسا حالتون ازش به هم می‌خوره:31:) بهتره این‌جا هم موضوعی کار کنید. شما اگر به ترجمه و تعریب و درک مطلب و منصوبات مسلط باشید، درصد خیلی خوبی را توی عربی می‌تونید کسب کنید. (فکر کنم حدود 70 بشه دیگه!)
برای ترجمه و تعریب و درک مطلب کتاب انرژی اتمی را تهیه کنید. خیلی روان و خوب با کلی مثال توضیح داده. برای منصوبات هم دیگه هر چی دم دستتون بود :دی
البته یک کتاب هم هست که مشترک کانون و مشاوران آموزش (هدف‌دار) هست که در زمینه‌ی ترجمه و درک مطلب هست. می‌تونید اون را هم تهیه کنید. اگر با متن‌‌ درک مطلب عربی مشکل دارید، آخر این کتاب کلی متن براتون داره. البته خصوصیت خوبش این هست که ترجمه را به شما نداده و بگه این هم جواب‌ها. تقریبا می‌شه گفت آموزش داده!

●● دین و زندگی ●●

تست‌های سال‌های اخیر نشون می‌ده که حدود 70 درصد تست‌های دین‌ و زندگی مربوط به آیات یا احادیث کتاب‌ها هست. بنابراین عقل حکم می‌کنه که خیلی خوب روی آیات مسلط بشید! در این زمینه کتاب آیات و نکات گاج می‌تونه مفید باشه. تمام آیات را به همراه ترجمه و پیام‌ها جمع‌آوری کرده و همراهش هم تست داره.
سایر تست‌ها هم بر‌می‌گرده به این‌که کتاب را خوب خونده باشید.
کتاب تست هم زیاد هست توی بازار. کانون، گاج، مبتکران و ... . ولی تقریبا هیچ کدوم سبکش مثل کنکور نیست. من شخصا از کتاب سفید گاج خوشم نیومد. اصلا نمی‌ارزه که وقت بذاری این حجم کتاب را بررسی کنی. خود کتاب درسی را بخونی خیلی بهتر هست! حالا اگه وسواس داری و می‌خوای تست هم بزنی که مبادا چیزی از دستت در نرفته باشه، همون کتاب آبی کانون کفایت می‌کنه. تست‌های کنکور و آزاد و سنجش و تالیفی و آیات هم داره.
در ضمن، آیات کتاب دوم دبیرستان نیاز به دقت بیشتری داره. به نظر من نکته خیز ترین (!) آیات دبیرستان همین کتاب دوم هست. معمولا تست‌های سخت آیات هم از این کتاب بوده! (البته به نظر من:31:)

اما اگه شما هم دنبال این هستید که تست‌های سخت و مفهومی و خفن (!) دین و زندگی تمرین کنید، پیشنهاد می‌کنم کتاب کم‌حجم و مقوی دین و زندگی انتشارات خیلی سبز را بگیرید (البته این کتاب ذاتا برای ماه‌های نزدیک به کنکور هست و بهتره همون موقع ازش استفاده کنید!). باز تست‌های این کتاب سبکش به کنکور نزدیک‌تر هست (همه‌ی تست‌ها تالیفی هستند!). کتاب درسی را قورت داده باشید می‌تونید جواب بدید! البته اولش خلاصه درس به همراه آیات و نکات هم داره که می‌تونید برای دوران جمع‌بندی ازش استفاده کنید. این هم قسمتی از کتاب:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکتاب مشترک همگان و کانون هم ظاهرا کتاب خوبی هست. ولی من اطلاعی ازش ندارم (چون جدیدا منتشر شده).

●● زبان انگلیسی ●●

در این زمینه که من حداقل کتاب بد ندیدم :دی . گاج، کانون، مبتکران (شهاب اناری)، شب‌قره (کیاسالار) و ... همه از کتاب‌های خوب زبان هستند.

اما چند مورد هست که لازم می‌دونم بگم. اول اینکه خودتون را درگیر نکات گرامری فراتر از کتاب درسی نکنید. توی بعضی از کتاب‌ها (مثل آبی کانون) کلی نکته گرامر توضیح داده که خیلی‌هاش نه توی کنکور میاد نه تا حالا اومده!! تست‌های گرامر سوال‌های اخیر چیزای پیچیده و خارج از کتاب درسی نبوده. به همون قدر اکتفا کنید و خودتون را گیج نکنید!

دو هم اینکه همون‌طور که می‌دونید امسال سهم Reading و Cloze Test به 15 تا تست (یعنی 60 درصد) افزایش پیدا کرده. پس پیشنهاد می‌کنم که از همین اول سالی اگر مشکل دارید برطرف کنید. کتاب Reading و Cloze Test کانون می‌تونه در این زمینه به شما کمک کنه.

فقط به این نکته توجه کنید که ترجمه‌ی درک مطلب‌ها به شما هیچ کمکی نمی‌کنه. چون مسلما سرجلسه‌ی کنکور متنی به شما داده می‌شه که با بعضی از لغاتش آشنا نیستید و نمی‌تونید همه‌اش را ترجمه کنید. پس سعی کنید از همین اول سال بدون تکیه بر ترجمه کامل مسلط بشوید. اگر منظورم را متوجه نشدید پیشنهاد می‌کنم فایل زیر را که مربوط به کتاب کم‌حجم و مقوی زبان انگلیسی هست ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجنبه‌ی مثبت این کتاب این هست که حجم کمی داره و برای دوستانی که از زبان خوششون نمیاد و یا می‌خواهند با کسب کمترین زمان، بهترین نتیجه را بگیرند این کتاب را توصیه می‌کنم. گرامرها و لغت ها و چیزهای لازم دیگه توی این کتاب هست. اما برای کسانی که تست‌های سال‌های پیش را تمرین کرده‌اند این کتاب چندان مفید نخواهد بود. چون تمام تست‌های این کتاب مربوط به کنکور هست!!

انتشارات خیلی سبز هم بالاخره کتاب Reading خودش را منتشر کرد. قسمت‌های از کتاب را می‌تونید از لینک زیر بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای لغت هم یا جعبه‌ی لایتنر یا اگه حال و حوصله ندارید Tick8 گاج هم کفایت می‌کنه :دی

●● مطلب کلی دروس عمومی ●●

چیزی که واضح و مبرهن هست اینه که بچه‌ها اوایل سال توجه چندانی به دروس عمومی ندارند. این درست هست که در ابتدای سال سهم بیشتری برای دروس اختصاصی قائل باشید، اما توصیه می‌کنم که قسمت‌های مهم‌تر و پر تست تر (!) هر درس عمومی را از ابتدای سال کار کنید. بعضی‌هاش هم یکی دو ماهه نمی‌شه مسلط شد! مثلا:
ادبیات: قرابت معنایی / عربی: ترجمه و درک مطلب / دین و زندگی: آیات و احادیث / زبان : Reading و Cloze Test

●● مشاوره و برنامه‌ریزی ●●

اگر این نیاز را در خودتون احساس می‌کنید که نیاز به یک کتاب مشاوره‌ی کامل دارید، کتاب کنکورت را قورت بده انتشارات کتاب خیلی سبز می‌تونه به شما خیلی کمک کنه. از روز اول شروع کردن درس خوندن تا انتخاب رشته‌ی کنکور و استرس و سردرد و هزار جور چیز دیگه براتون مطلب داره. چیزای غلط هم من حداقل توش ندیدم و می‌شه بهش اعتماد کرد! دانلود قسمتی از کتاب:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای دفتر برنامه‌ریزی هم دفتربرنامه‌ریزی قلم‌چی

احتمالا ادامه داشته باشه! ببخشید...!:31:

و اما رسیدیم به دروس تخصصی ...
برای هر کدوم من بودجه‌بندی 88 هم اضافه کردم که البته تقریبا هر سال همین روند را داره.

◄ تذکر: در زمینه‌ی کتاب تست سعی کنید همون کتاب‌هایی که با طبع شما سازگار هست را تهیه کنید. بعضی از بچه‌ها گاج را به کانون ترجیح می‌دهند و بعضی برعکس. سعی کنید همون چیزی که به نظرتون درست هست را ادامه بدهید. شاید تنها استثناء این موضوع شیمی هست که ... خودتون بخونید:31:

●● ریاضیات ●●

ریاضیات رشته‌ی ریاضی 55 تست هست که تعداد تست‌های هر مبحث در سال 88 به صورت زیر بوده:
دیفرانسیل، حسابان و ریاضیات پایه: 23 تست
هندسه‌ پایه: 8 تست
هندسه تحلیلی: 8 تست
آمار: 2 تست
جبرواحتمال و ریاضیات گسسته: 14 تست

الف) ریاضیات پایه
شامل تابع و مثلثات و تصاعد و لگاریتم هست. اگر مسلط هستید که خیلی خوب! اما شاید بشه گفت برای تسلط بر مثلثات باید بیشتر از بقیه وقت بگذارید. البته چون مبحث مثلثات توی قسمت‌های دیگه (مثل انتگرال یا فیزیک) کاربرد زیادی داره، اگر مسلط باشید خیلی به شما کمک می‌کنه. بقیه‌ی قسمت‌ها هم که آسون هست!
◄ آموزش: برای آموزش کتاب سبز کانون به نظر من کفایت می‌کنه.
البته (به نظر من) اگر در قسمت مثلثات مشکل دارید و با کتاب کانون مشکلتون حل نشد، آخر کتاب دیفرانسیل سیدحسین سیدموسوی (3000 مسئله و ...) انتشارات مبتکران جلد اول یه فصل ویژه برای مثلثات داره که به زبان خیلی ساده همه چی را توضیح داده.
◄ تست: همون حرف‌هایی که اول گفتم!
البته یه کتاب هم انتشارات رمزینه چاپ کرده که احتمالا باید کتاب خوبی باشه. (میشه جلد سوم کتاب!)
قسمتی از این کتاب را می‌تونید از لینک زیر بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدب) دیفرانسیل و حسابان
◄ آموزش: به نظرم بهترین کتاب در این زمینه، کتاب کلاس رمزینه هست. این کتاب همه چیز را کامل، ساده و بدون ابهام با کلی مثال آموزش داده. من وقتی کتاب را می‌خونم، واقعا احساس می‌کنم که مولف با تمام وجود وقت گذاشته و نوشته. همین‌جوری جزوه‌هاش را نزده بغل هم بشه کتاب! آدم بعضی از کتاب‌ها را می‌خونه کاملا درک می‌کنه که فقط دارند برای پول یه چیزی سر هم می‌کنند!! مثلا من شخصا توی دو تا مبحث حد و مشتق‌پذیری مشکل داشتم. هر کتابی هم می‌خوندم نمی‌فهمیدم! می‌دونستم این روش‌ها و نکته‌ها وجود داره، ولی وقتی پای استفاده پیش می‌اومد می‌لنگیدم. ولی وقتی این کتاب را خوندم مشکلم حل شد و فهمیدم اون‌ها ماهی‌گیری را یاد نمی‌دادند و خواسته یا ناخواسته کتاب‌هاشون رفع ابهام زیادی نیاز داره! این کتاب ظاهرا امسال یک جلدی شده و فقط برای دیفرانسیل (1) چاپ شده. احتمالا خوش‌شانس باشید و دیفرانسیل (2) هم تا مهر به دستتون برسه.
این هم قسمتی از کتاب دیفرانسیل1 رمزینه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید◄ تست: همون حرف‌هایی که اول گفتم!
من باز کتاب تست رمزینه را ندیدم، ولی باید کتاب خوبی باشه. البته ظاهرا فقط برای دیفرانسیل (1) آماده شده.
کتاب اندیشه فائق هم با چاپ‌های گذشته فرق کرده. من چند وقت پیش دیدم که یه کتاب خیلی بزرگ شده بود!

پ) هندسه پایه
کتاب‌های سابق اندیشه‌سازان (مبتکران) که فکر کنم مولفش مهندس ابوالقاسمی بود را تهیه کنید. هم آموزش و هم تست داره.

ت) هندسه تحلیلی
◄ آموزش: در زمینه‌ی آموزش کانون یه کتاب داره که انصافا کتاب کاملی هست. کلی نکته‌ی تستی داره. مثلا برای محاسبه‌ی دترمینان و ماتریس الحاقی و ... هم نکته‌ی تستی مطرح کرده که کار خود مولف (پایافر) هست.
البته من خودم با فصل دوم مشکل داشتم که از کتاب کلاس رمزینه استفاده کردم. به نظرم این فصل را خوب یاد داده بود. بقیه‌اش را نمی‌دونم!
◄ تست: کتاب‌های توی بازار اکثرا خوب هستند. گاج، کانون، مبتکران و ...

ث) آمار
دو تا تست آسون مطرح می‌شه که وقتی تست‌های دیفرانسیل سخت باشه برای خودش نعمتی هست! از دستش ندید. یه روزه حله! گاج یا کانون بگیرید. هر کدوم با ذائقه‌ی شما جور در میاد!

ج) جبر و احتمال و ریاضیات گسسته
◄ آموزش: دو تا کتاب خوب در این زمینه هست. یکی رمزینه و یکی خوشخوان. البته فقط دقت کنید که یکی‌ را انتخاب کنید و تا آخر باهاش پیش برید. چون هر دو تا حجمش زیاده!
رمزینه به زبان ساده و با اثبات و تشریح و ... مطالب را بیان کرده. اگر دبیر درست حسابی ندارید (که خودش هم بلد نیست!) و می‌خواهید به زبان خیلی ساده خودتون یاد بگیرید این کتاب به شما کمک می‌کنه. ولی اگر دبیرتون نسبتا خوب هست، احتمالا خواهید گفت که این کتاب توضیح واضحات و تکرار مکررات هست!
اما کتاب خوشخوان نسبت به رمزینه اثبات و ... نداره و مطالب را زیاد کش‌دار نکرده. حق مطلب را ادا کرده و شما را درگیر مسائل جانبی نکرده. کلی هم تمرین تستی داره که مولف در چهار سطح رده بندی کرده. البته نظر مولف هست دیگه. شما همش را حل کنید! هر چند توی کنکور سوالات بسیار پیچیده (می‌شه سطح d) نمیاد. چون وقت‌گیر هست! آخر کتاب هم سوالات کنکور سراسری و آزاد را از سال 75 به بعد داره و یه جدولی هم هست آخرش که می‌تونید ببینید تست‌های کتاب با کنکور (از سال 84 که کتاب چاپ شده!) مشابهت زیادی (فکر کنم بالای 80 درصد) داره.
قسمتی از کتاب رمزینه را می‌تونید از لینک زیر بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن جمع‌بندی کردم براتون. خودتون بهتر می‌دونید. ولی پیشنهادم خوشخوان هست!
◄ تست: حرف خاصی ندارم! همون حرف‌های قبلی...!

●● فیزیک ●●

بودجه بندی سوالات سال 88 که برای رشته‌ی ریاضی 45 تست هست.
اول: 4 تست
دوم: 5 تست
سوم: 13 تست
پیش‌دانشگاهی: 23 تست

الف) فیزیک پیش
◄ آموزش: یکی از بهترین کتاب‌های فعلی موجود، کتاب کلاس رمزینه هست. البته حجم کتاب فیزیک (1) اون یه خورده زیاد هست و نذارید برای بعدا. ولی سعی کنید دقیق بخونید و سریع از کنار مطالب رد نشید.
این هم قسمتی از کتاب فیزیک1 پیش و فیزیک2 پیش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکتاب انتشارات فار هم یه نگاهی بکنید (من ندیدم!)
◄ تست: این‌جا کتاب آبی کانون خیلی خوب عمل کرده. به نظر من جزء بهترین کتاب‌های بازار هست.

ب) فیزیک پایه
◄ آموزش: اگر صرفا کتاب فیزیک سوم دبیرستان نیاز دارید، کتاب اندیشه سازان واقعا کتاب خوبی هست. هم اولش آموزش تقریبا کامل داده و هم تست‌های کنکور و تالیفی داره.
اما اگر کل فیزیک پایه را خواستید، کتاب خوشخوان را تهیه کنید. هم مفهومی آموزش داده، هم مثال‌ها و تمرین‌های جالبی داره. این هم کتاب خیلی خوبی هست.
◄ تست: کتاب آبی کانون

●● شیمی ●●

اول بد نیست بودجه بندی 35 تست شیمی سال 88 را ببینید:
دوم: 11 تست
سوم: 12 تست
پیش: 12 تست

روندی که هر سال هم وجود داره اینه که حدود 65 درصد تست‌های مربوط به سال دوم و سوم هست. پس اگر مشکلی دارید، پیشنهاد می‌کنم تابستون حل کنید تا با خیال راحت 12 تا تست شیمی پیش هم جواب بدید!
قطعا بهترین کتاب شیمی، کتاب‌های مهندس بهمن بازرگانی هست که انتشارات مبتکران چاپ می‌کنه الان! چه آموزش چه تست.

فقط حواستون را جمع کنید. کل شیمی مهندس بازرگانی 8 تا کتاب هست (4 تا آموزش/4 تا تست). اگر می‌بینید مشکل اساسی دارید برید سراغ کتاب‌های آموزش. چون نمی‌تونید واقعا توی یک فرصت کم این 8 تا را کامل بخونید. سعی کنید کتاب آموزش را در حد نیاز تهیه کنید و در عوض کتاب‌های درسی را خط به خط حفظ کنید!
یه مورد دیگه این‌که شیمی پیش (2) یه خورده از سایر مباحث دشوارتر هست (از الان نمی‌خوام شما را بترسونم! گفتم شاید یکی این پست را اواخر سال بخونه!) در این مورد مستحب هست که کتاب آموزش را تهیه کنید. انقدر عالی توضیح داده که حرف نداره!

mehdi_7070
10-05-2010, 21:03
سلام به دوستان !!! ..

این 3 پست رو یادم نیست چطور پیدا کردم ولی توضیحات جالبی داده !!! .... با توجه که مربوط به تقریبا 1 سال پیش هست ... نظر دوستان راجع به کتاب های پیشنهادی چیه ؟! .... + اگر نویسنده پست هم این مطلب رو میخونن لطفا نظراتشون رو بگن !!! ... لطفا فقط راجع به آموزشی ها نظر بدین .....

پ.ن: برای سال بعد میخوام ... فقط پیش دانشگاهی ... پایه ها رو در نظر نگیرین !!!

ممنون

سلام
نویسنده بعد از این همه حرف، باز هم نظر بده؟!:31:
فقط یادآوری کنم که توی این مدت کتاب‌های جدیدی هم چاپ شده که من اشاره نکردم یا ندیدم. انشاالله بعد از کنکور 89 با کمک دوستان، این پست‌ها را آپدیت می‌کنیم:20:

sarinagasemi
10-05-2010, 22:16
بهترین کتاب کتابیه که خودت بش اعتماد داشته باشی و باش راحت باشی تا بتونی کامل باش پیش بری . گاج و مبتکران و قلمچیش با خودته .
شما تجربی هستی ؟ مدرستون چیه ؟
بله تجربیم مدرسه فرزانگان (سمپاد)

rambo_1386
10-05-2010, 23:17
کسی نبود به من عاجز کمک کنه؟؟!!!
خوب حتما خودت میدونی که بدون معلم سخته و ... خلاصه من دیگه سراغ حواشی نمیرم(مثلا برو مدرسه اشتباه نکن و ...!!!) تو یه سری کتاب واسه پیش ریاضی نیاز داری که بدون معلم پیش با بهترین نتیجه پاس کنی اگه درسته جوابتو پایین میدم:31:
اینا آموزشی هستن
کتاب کلاس دیفرانسیل 1 و 2 رمزینه (دو جلد!)
کتاب کلاس هندسه تحلیلی رمزینه (اگه بیشتر جنبه تستی میخوای فار هم خوبه رمزینه هم واسه امتحانات جواب میده هم کنکور!)
کتاب کلاس ریاضیات گسسته رمزینه (اگه بیشتر جنبه تستی میخوای فار بگیر)
شیمی پیش 1 و 2 مبتکران مهندس بهمن بازرگان
فیزیک پیش انتشارات فار
معارف همگامان
ادبیات پیش رمزینه
خوب به احتمال زیاد سال بعد پیش هم تو کنکور تاثیر میدن با این کتابا تو امتحانات بهترین نتیجه رو میگیری فقط کافیه یه هفته مونده به امتحانات سوالات 3 - 4 سال پیش همون درسو بزنی تا با بهترین نمره قبول شی واسه کنکور هم همین کتابا عالیه:46:
مطمئنم تا به حال زیاد کتاب نگرفتی که عاشق انتشارات گاج شدی اگه کتابای گاج داری مثلا تحلیلی لازم نیست عوضش کنی چون مولفش همونیه که تو رمزینه هست فقط یه خورده(خیلی کوچولو!!) سطحش بالاتره همین ولی بقیه کتابا همشون عالین:46:

hossein1320
11-05-2010, 01:30
من دوتا سوال دارم
اول این که زبان فارسی خیلی سبز دارم و املا کلک به نظرتون عوضش کنم دریافت بگیرم ؟
دوم این خیلی سبز هندسه ی .... رو کسی ندیده !!

Haniiii
11-05-2010, 07:25
سلام
نویسنده بعد از این همه حرف، باز هم نظر بده؟!:31:
فقط یادآوری کنم که توی این مدت کتاب‌های جدیدی هم چاپ شده که من اشاره نکردم یا ندیدم. انشاالله بعد از کنکور 89 با کمک دوستان، این پست‌ها را آپدیت می‌کنیم:20:
! ... یعنی نظرتون اصلا عوض نشده /؟! .... :31:
مرسی !

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

خب یه لیست از کتاب هایی که اسماشون رو شنیدم ( یا دیدم! ) اینجا قرار میدم ... لطفا راجع به این لیست نظر بدین !!!

شماره 1 انتخاب فعلی من از بین موارد موجود هست .... بقیه شماره ها مخلوط هستن و ترتیب خاصی ندارن !
علامت ؟ در شماره 1 یعنی هنوز انتخابی نکردم ! ...
علامت ؟ در شماره آخر یعنی پیشنهاد دیگه ای ندارین ؟!

پ.ن: من فقط دنبال آموزشی هستم !!! :20:
پ.ن2: لطفا سریع تر جواب بدین چون فردا میخوام برم نمایشگاه اینا رو ببینم !!!! :31:
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
ادبیات

توضیح خط به خط کتاب:
1. ؟
2. کلک معلم (ساجدی)
3. گاج
4. رمزینه
5. ؟

املا و لغت
1. دریافت ( سبطی)
2. کلک معلم
3. ؟

زبان فارسی
1. دریافت ( سبطی) – 2 جلد
2. کانون و همگامان
3. رمزینه
4. مبتکران
5. ؟

تاریخ ادبیات
1. ؟
2. تب کنکور کلک معلم
3. رمزینه
4. موضوعی گاج
5. تخته سیاه
6. ؟

آرایه های ادبی
1. ؟
2. کلک معلم
3. مبتکران (آرایه‌های ادبی به زبان تصویر )
4. ؟

قرابت معنایی
1. دریافت (تناسب مفهومی و قرابت معنایی ) ( سبطی)
2. کلک معلم
3. ؟

عربی
1. مبتکران ( عربی به زبان ساده )
2. رمزینه ( عربی جامع )
3. ؟

دین و زندگی
1. آیات و نکات گاج
2. ؟

زبان انگلیسی

Reading
1. ؟
2. خیلی سبز
3. مبتکران ( شهاب اناری )

بررسی کتاب ( زبان انگلیسی پیش )
1. ؟
2.گاج
3. ؟

دیفرانسیل
1. رمزینه ( مهربان )
2. گاج
3. ؟

هندسه تحلیلی
1. ؟
2. رمزینه
3. گاج
4. کانون!

گسسته
1. رمزینه
2. گاج
3. خوشخوان

فیزیک پیش
1. رمزینه
2. ؟

شیمی پیش
1. مبتکران (بازرگانی )
2. رمزینه
3. ؟؟؟

+
فیزیک پایه ؟

M . Sayid
11-05-2010, 08:04
[/QUOTE]SIZE=2]ادبیات[/SIZE]

توضیح خط به خط کتاب:
1. ؟
2. کلک معلم (ساجدی)
3. گاج
4. رمزینه
5. ؟[/QUOTE]
من که نظری ندارم

[/QUOTE]B] املا و لغت[/B]
1. دریافت ( سبطحی)
2. کلک معلم
3. ؟[/QUOTE]
عالیه

[/QUOTE]زبان فارسی
1. دریافت ( سبطحی) – 2 جلد
2. کانون و همگامان
3. رمزینه
4. مبتکران
5. ؟[/QUOTE]
همگامان خوبه دریافت هم به اعتبار سبطی خوبه (سبطحی چیه گفتی:31:)

[/QUOTE] تاریخ ادبیات
1. ؟
2. تب کنکور کلک معلم
3. رمزینه
4. موضوعی گاج
5. تخته سیاه
6. ؟ [/QUOTE]
تخته سیاه کاریکاتوریه ولی کلک عکسشونه بقیه رو هم نمی دونم ولی اون دوتا که گفتم رو از سایتشون دان کن ببین کدومشون خوبتره

[/QUOTE]آرایه های ادبی
1. ؟
2. کلک معلم
4. ؟[/QUOTE]
من کلک دارم خوبه اون یکی هم نظری ندارم

[/QUOTE] قرابت معنایی
1. دریافت (تناسب مفهومی و قرابت معنایی ) ( سبطحی)
2. کلک معلم
3. ؟ [/QUOTE]
همین عالیه

[/QUOTE]عربی
2. رمزینه ( عربی جامع )
3. ؟ [/QUOTE]
هیچ نظری ندارم ولی شاید گاج سفید خوب باشه ولی خودم ندیدم خیلی سبز هم خیلی فوت و فن رو تحویل گرفته

[[/QUOTE]B] دین و زندگی[/B]
1. آیات و نکات گاج
2. ؟ [/QUOTE]
همگامان--آیات و نکات که کمه

[[/QUOTE]B] زبان انگلیسی[/B]

Reading
1. ؟
2. خیلی سبز
3. مبتکران ( شهاب اناری )[/QUOTE]
احتمالا هر 2 خوبن

[/QUOTE] بررسی کتاب ( زبان انگلیسی پیش )
1. ؟
2.گاج
3. ؟[/QUOTE]
نظری ندارم

[/QUOTE]دیفرانسیل
1. رمزینه ( مهربان )
2. گاج
3. ؟[/QUOTE]
اگه دندون رو جیگر بزاری احتمالا هم خیلی سبز و هم فار چاپ می کنن

[/QUOTE] هندسه تحلیلی
1. ؟
2. رمزینه
3. گاج
4. کانون![/QUOTE]
فار ولی اگر کانون گرفتی تالیف پایافر چون کانون 3 تا جداگانه داره

[/QUOTE]گسسته
1. رمزینه
2. گاج
3. خوشخوان[/QUOTE]
خوشخوان

[/QUOTE] فیزیک پیش
1. رمزینه
2. ؟[/QUOTE]
خوبه ولی فار هم خوبه

[/QUOTE] شیمی پیش
1. مبتکران (بازرگانی )
2. رمزینه
3. ؟؟؟ [/QUOTE]
من که رمزینه بسم بود پیش 1 ولی پیش 2 فار گرفتم بنظرم هر دو رو فار بگیر

[/QUOTE]+
فیزیک پایه ؟

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=[/QUOTE]
رمزینه

Haniiii
11-05-2010, 08:31
همگامان خوبه دریافت هم به اعتبار سبطی خوبه (سبطحی چیه گفتی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])باور میکنین تا حالا سبطی رو سبطحی میخوندم !!! ... نمیدونم ح رو چطوری .... ؟!!!! :31:

مرسی بابت نظراتت ...

Haniiii
11-05-2010, 08:48
با قرمز نوشتم سوالاتم رو !!!

SIZE=2]ادبیات[/SIZE]

توضیح خط به خط کتاب:
1. ؟
2. کلک معلم (ساجدی)
3. گاج
4. رمزینه
5. ؟[/QUOTE]
من که نظری ندارم

1. دریافت ( سبطحی)
2. کلک معلم
3. ؟[/QUOTE]
عالیه

[/QUOTE]زبان فارسی
2. کانون و همگامان
3. رمزینه
4. مبتکران
5. ؟[/QUOTE]
! ... همگامان فایل کتاباش رو نمیزاره ؟ !

[/QUOTE] تاریخ ادبیات
1. ؟
2. تب کنکور کلک معلم
3. رمزینه
4. موضوعی گاج
5. تخته سیاه
6. ؟ [/QUOTE]
تخته سیاه کاریکاتوریه ولی کلک عکسشونه بقیه رو هم نمی دونم ولی اون دوتا که گفتم رو از سایتشون دان کن ببین کدومشون خوبتره
این 2 تا رو دانلود کردم ... زیاد جالب نیستن ! ... 2 تای دیگه هم باید برم ببینم !!!

[/QUOTE]آرایه های ادبی
1. ؟
2. کلک معلم
4. ؟[/QUOTE]

[/QUOTE] قرابت معنایی
2. کلک معلم
3. ؟ [/QUOTE]
همین عالیه

[/QUOTE]عربی
2. رمزینه ( عربی جامع )
3. ؟ [/QUOTE]
هیچ نظری ندارم ولی شاید گاج سفید خوب باشه ولی خودم ندیدم خیلی سبز هم خیلی فوت و فن رو تحویل گرفته
این 2 تا که گفتی تست هستن دیگه ؟!

1. آیات و نکات گاج
2. ؟ [/QUOTE]
دین و زندگی جامع همگامان منظورت هست ؟

Reading
1. ؟
2. خیلی سبز
احتمالا هر 2 خوبن
اینو همه میگن ! ... کدوم بهتره !!!؟
1. ؟
2.گاج
3. ؟[/QUOTE]
نظری ندارم

[/QUOTE]دیفرانسیل
1. رمزینه ( مهربان )
2. گاج
3. ؟[/QUOTE]
نمیتونم !!! :31:

[/QUOTE] هندسه تحلیلی
1. ؟
2. رمزینه
3. گاج
4. کانون![/QUOTE]
فار سایت داره ؟ ...

[/QUOTE]گسسته
1. رمزینه
2. گاج
3. خوشخوان[/QUOTE]
خوشخوان

[/QUOTE] فیزیک پیش
1. رمزینه
2. ؟[/QUOTE]
خوبه ولی فار هم خوبه

[/QUOTE] شیمی پیش
1. مبتکران (بازرگانی )
2. رمزینه
3. ؟؟؟ [/QUOTE]
بازرگانی چی ؟! ... همه که میگن این بهترینه !؟ ( البته من تا به حال کتابی ازش نگرفتم ! )

[/QUOTE]+
فیزیک پایه ؟

رمزینه[/QUOTE]

rambo_1386
11-05-2010, 09:00
سعید جون آرایه های ادبی کلک تستهاش پاسخ تشریحی داره یا کلیدیه ؟ من یه سوالی واسم پیش اومده مثلا آرایه های کلک همه ی استعاره ها و تشبیه ها و ... کتاب درسی تو کتابش آورده و نیازی به خوندن بیتهای کتاب درسی نیست؟؟؟ اگه اینجوری باشه که عالیه؟!!

Dexter 2009
11-05-2010, 10:37
ای بابا ...اینجا که خبری از آموزش عالی نیست...همه ی بحث ها سر کنکوره:41:

sarinagasemi
11-05-2010, 12:19
سلام
آقا این جا کسی عربی نشر الگو رو دیده یه معلم عربی بهم گفت این کتابه واسه تست از گاج و کانون بهتره !!!!!!

rambo_1386
11-05-2010, 12:30
سلام
آقا این جا کسی عربی نشر الگو رو دیده یه معلم عربی بهم گفت این کتابه واسه تست از گاج و کانون بهتره !!!!!!
من که هیچ کدوم ندیدم ولی میتونی یه قسمت از عربی نشر الگو از سایتش دانلود کنی:46:
البته فکر کنم چندتا عربی داره حالا خودت بگرد منم اینو پیدا کردم

باور میکنین تا حالا سبطی رو سبطحی میخوندم !!! ... نمیدونم ح رو چطوری .... ؟!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]من همیشه سَبطی میخوندم ولی وقتی تو نمایشگاه کتاب از غرفشون پرسیدم آقای سَبطی برای سال آینده چه کتابایی دارن گفت فعلا آقای سِبطی (س کسره داره!!!) برنامه خاصی ندارن!!! خلاصه کلی ضایع شدم رفت:31:

Amir_oscar
11-05-2010, 13:32

گول نخورید!
من پارسال گول برنامه های قشنگ و دروغاشون رو خوردم و خریدمش و بعد کنکور مثل چی پشیمون شدم!:31:
عمومی هاش که کلا چرته و فقط به نظرم شیمیش خوبه. اونم نه در حد فوق العاده. کلا توصیه می کنم نخرید. اگه برنامه شب 5 تیر هم باشه اینا می گن اگه از همین الآن پکیج ما رو بخونید می تونید بالای 80 بزنید.
گول این کلاهبردارها رو نخورید.

Amir_oscar
11-05-2010, 13:41
چند نکته:
1)دوستانی که امسال کنکور دارین، الآن اصلا وقت خریدن کتاب جدید نیست. تو رو خدا جوگیر نمایشگاه کتاب نشید.
2) دوستا سال سومی که سال دیگه کنکور دارین، به نظرم اگه الآن می خواین کتاب بخرین فقط کتابای کمک آموزشی مربوط به سال سوم رو بخرین و برای پیش دانشگاهی بذارین ویرایش جدید کتاب ها که سوالای 1389 هم توشونه بخرین. این شوق و ذوق خریدن زود گذره و بعدا پشیمون می شید.
3) برای خرید کتاب از افرادی کاردان کمک بخواین نه کسی که خودش هیچ چی بلد نیست و ممکنه اطلاعات غلط بده.

sh_r_rad
11-05-2010, 13:49
دوستان پاسخ تشریحی خارج کشور قلم معروف نیستند (حمزه لویی - ملوندی - انوشه - توانا - الهام محمدی - سینا محمود زاده و 4-5 نفر دیگس). معروفای زرد عمومی رو کسی میدونه؟
اونایی که سنجش آخر رو زدن از پاسخ تشریحیش راضی اند؟
نظرتون راجع به دفترچه های راه اندیشه چیه ؟

Amir_oscar
11-05-2010, 13:52
اونایی که سنجش آخر رو زدن از پاسخ تشریحیش راضی اند؟
نظرتون راجع به دفترچه های راه اندیشه چیه ؟
پاسخنامه تشریحی سنجش آخر خیلی خوبه.
راه اندیشه مختصر جواب داده ولی خوبه. البته اگه بتونی دفتر چه های همه ی سال هایی رو که می خوای پیدا بکنی.

rambo_1386
11-05-2010, 14:27
دوستان پاسخنامه تشریحی سنجش آخر عمومی با قیمت 5500 تومان منتشر شد!!!

در نمایشگاه کتاب تا 40 % تخفیف!!!
خبر جدید(منبع سایت گاج)!!!!
مجموعه مرور سريع (فلش كارت)براي كنكوري‌ها در غرفه گاج
مجموعه كتاب هاي مرور سريع شامل 60 عنوان كتاب با موضوع ها و مباحث مختلف دروس كنكور از سوي انتشارات گاج به بيست و سومين نمايشگاه كتاب تهران مي‌آيد.
مدير روابط عمومي انتشارات بين‌المللي گاج به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، گفت: اين مجموعه به دليل جمع‌بندي كامل و علمي مسأله‌هاي متنوع كنكور، همچنين دارا بودن كارت‌هاي حافظه يكي از متفاوت‌ترين بسته‌هاي آموزشي است.
مهدي رضايي افزود: اين مجموعه با توجه به نزديكي دانش‌آموزان كنكوري به امتحان كنكور در تير ماه، جمع‌آوري شده است.

lohrasbi
11-05-2010, 15:08
******از کنکوری های سال 89 یه کمک بزرگ میخام، تورو خدا جوابمو بدید*****
مطمئنا جواب شما رو آینده من تاثیر داره.
سوال من مختصر و مفید: " اگر شما برای درس های اختصاصی پیش ، کتاب های سبز گاج رو خوندید، به من بگید که آیا این کتابها جای معلم رو میگیرن یا نه؟"

شما هوش من رو متوسط (شاید رو به بالا) فرض کنید. و فرض کنید که تونستم سال سوم رو بدون مشکل، غیر حضوری بخونم.
ممنون

M . Sayid
11-05-2010, 16:15
با قرمز نوشتم سوالاتم رو !!!

SIZE=2]ادبیات[/SIZE]

توضیح خط به خط کتاب:
1. ؟
2. کلک معلم (ساجدی)
3. گاج
4. رمزینه
5. ؟
من که نظری ندارم

1. دریافت ( سبطحی)
2. کلک معلم
3. ؟[/QUOTE]
عالیه

[/QUOTE]زبان فارسی
2. کانون و همگامان
3. رمزینه
4. مبتکران
5. ؟[/QUOTE]
! ... همگامان فایل کتاباش رو نمیزاره ؟ !

[/QUOTE] تاریخ ادبیات
1. ؟
2. تب کنکور کلک معلم
3. رمزینه
4. موضوعی گاج
5. تخته سیاه
6. ؟ [/QUOTE]
این 2 تا رو دانلود کردم ... زیاد جالب نیستن ! ... 2 تای دیگه هم باید برم ببینم !!!

[/QUOTE]آرایه های ادبی
1. ؟
2. کلک معلم
4. ؟[/QUOTE]

[/QUOTE] قرابت معنایی
2. کلک معلم
3. ؟ [/QUOTE]
همین عالیه

[/QUOTE]عربی
2. رمزینه ( عربی جامع )
3. ؟ [/QUOTE]
این 2 تا که گفتی تست هستن دیگه ؟!

1. آیات و نکات گاج
2. ؟ [/QUOTE]
دین و زندگی جامع همگامان منظورت هست ؟

Reading
1. ؟
2. خیلی سبز
احتمالا هر 2 خوبن
اینو همه میگن ! ... کدوم بهتره !!!؟
1. ؟
2.گاج
3. ؟[/QUOTE]
نظری ندارم

[/QUOTE]دیفرانسیل
1. رمزینه ( مهربان )
2. گاج
3. ؟[/QUOTE]
نمیتونم !!! :31:

[/QUOTE] هندسه تحلیلی
1. ؟
2. رمزینه
3. گاج
4. کانون![/QUOTE]
فار سایت داره ؟ ...

[/QUOTE]گسسته
1. رمزینه
2. گاج
3. خوشخوان[/QUOTE]
خوشخوان

[/QUOTE] فیزیک پیش
1. رمزینه
2. ؟[/QUOTE]
خوبه ولی فار هم خوبه

[/QUOTE] شیمی پیش
1. مبتکران (بازرگانی )
2. رمزینه
3. ؟؟؟ [/QUOTE]
بازرگانی چی ؟! ... همه که میگن این بهترینه !؟ ( البته من تا به حال کتابی ازش نگرفتم ! )

[/QUOTE]+
فیزیک پایه ؟

رمزینه[/QUOTE][/QUOTE]

همگامان ندیدم بزاره
گاج سفید احتمالا تسته ولی فوت و فن هم تسته و هم آموزش ودر ضمن میتونی از GodfatherAmin بپرسی چرا میگه این کتاب خوب نیست
بله جامع همگامان
انگلیسی بنظرم هر 2 رو بگیر
وبلاگ فار Entesharatefar.blogfa
من از بازرگانی خوشم نیومد ولی اگه تستیشو بگیری درسنامه هاش تقریبا همونیه که تو آموزشی گفته

M . Sayid
11-05-2010, 16:21
سعید جون آرایه های ادبی کلک تستهاش پاسخ تشریحی داره یا کلیدیه ؟ من یه سوالی واسم پیش اومده مثلا آرایه های کلک همه ی استعاره ها و تشبیه ها و ... کتاب درسی تو کتابش آورده و نیازی به خوندن بیتهای کتاب درسی نیست؟؟؟ اگه اینجوری باشه که عالیه؟!!

فقط 230 تا تست با پاسخ تشریحی اون آخر گذاشته و حدود 400 تست در جریان کتاب فقط گزینه صحیح رو مشخص کرده

mehdi_7070
11-05-2010, 18:55
باید کتاب‌های جدید را دید و نظر داد:31:

این کتاب‌ها برای آموزش خوبه و مفهومی هم کار کردند.
املا و لغت: دریافت (سبطی)
قرابت معنایی: دریافت (سبطی)
دیفرانسیل: رمزینه (مهربان)
تحلیلی: رمزینه
گسسته: رمزینه
شیمی: مبتکران (بازرگانی)

Haniiii
11-05-2010, 19:55
دوستان لطفا نظرتون رو راجع به این 2 مورد بگین !! ..

Reading رو چیکار کنم ؟! ... خیلی سبز بگیرم یا شهاب اناری مبتکران !!! ؟ هر 2 رو بگیرم تکراری میشه !! نه ؟!

+ برای زبان انگلیسی پیش ... بررسی کتاب چی پیشنهاد میکنید ؟

Ali-ch
11-05-2010, 20:40
برای کتاب ریدینگ من کتاب شهاب اناری رو دارم
خیلی خوبه.......... خیلی سبز رو هم تو نمایشگاه به زور دادن نگا کنم ...
اولا :به مفصلی و پر ملاتی مبتکران نیست
دوما:کلا....دوتاشو با هم نگاه کنی از مبتکران بیشتر خوشت میاد نمیدونم چرا شاید به خاطر رنگشه!
باری تست جداگانه هم من کتاب زبان کنکور شبقره تالیف رضا کیاسالار رو دارم....این کتای برای کنکورت کافیه
1- گرامر ها رو تدریس کرده(سوم و پیش)
2-برای هر درسی دور و ور 100 تا تست گرامر و 100 تا تست لغت داره
3-حدود 60 تا هم cloze و reading داره
4-معنی متن درسهای کتاب رو هم داره
5- با همین کتاب قلمچی ها رو بالای 80 زدم
6-......:19::19::19:بس نیست
:10::10::10:

بچه ها یه سوالم داشتم:من تا الان معارف خیلی کم خوندم تو نمایشگاه کتاب کم حجم و مقوی خیلی سبز رو گرفتم به نظرتون بهش اعتماد بکنم؟
حدودا تا چند درصد میتونه من رو برسونه؟
اگه سریعتر جواب بدین ممنون میشم
:46::46::46:

Ali-ch
11-05-2010, 20:51
مرسی !

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

خب یه لیست از کتاب هایی که اسماشون رو شنیدم ( یا دیدم! ) اینجا قرار میدم ... لطفا راجع به این لیست نظر بدین !!!

شماره 1 انتخاب فعلی من از بین موارد موجود هست .... بقیه شماره ها مخلوط هستن و ترتیب خاصی ندارن !
علامت ؟ در شماره 1 یعنی هنوز انتخابی نکردم ! ...
علامت ؟ در شماره آخر یعنی پیشنهاد دیگه ای ندارین ؟!

پ.ن: من فقط دنبال آموزشی هستم !!! :20:
پ.ن2: لطفا سریع تر جواب بدین چون فردا میخوام برم نمایشگاه اینا رو ببینم !!!! :31:
ادبیات

یه پیشنهاد دارم اگه میبینی حال و وقتشو داری حتما 2 جلد ادبیات پیش دانشگاهی مرآت رو بگیر بعد از خوندنش مطمین باش که تستی نمیبینی که نتونی جوابشو بدی
فقط حواست باشه که حوصله میخواد چون 4خط خود تسته 1 صفحه جواب
(آقای نیکخو هم این کتابو به بچه هاشون معرفی میکنن مخصوصا برای قرابت معنیی هاش)
یه فکری روش بکن

ALt3rnA
11-05-2010, 21:25
سوال من مختصر و مفید: " اگر شما برای درس های اختصاصی پیش ، کتاب های سبز گاج رو خوندید، به من بگید که آیا این کتابها جای معلم رو میگیرن یا نه؟"
سبز یعنی همون کتاب محور ؟
عزیز هیچی که جای معلم رو نمیگیره
ولی من فیزیک پیش رو از سبز گاج خوندم کتاب خیلی خوبی بود .
هر چند فار رو به شدت برای فیزیک پیش توصیه میکنم . واقعا قشنگه این کتاب !

hossein1320
12-05-2010, 00:05
******از کنکوری های سال 89 یه کمک بزرگ میخام، تورو خدا جوابمو بدید*****
مطمئنا جواب شما رو آینده من تاثیر داره.

شما هوش من رو متوسط (شاید رو به بالا) فرض کنید. و فرض کنید که تونستم سال سوم رو بدون مشکل، غیر حضوری بخونم.
ممنون

من خیلی توصیه نمی کنم . کتاب های محوری بیشتر بررسی دقیق انجام دادن البته ادبیاتش می تونه این کار و کنه ولی برای درس های اختصاصی مثل دیفرانسیل و تحلیلی رمزینه خوبه . گسسته هم به نظر من خوشخوان خوب درس داده .
کماکان کسی کم حجم ومقوی هندسه پایه رو ندیده؟:2:

kati jan
12-05-2010, 09:19
سلام
دو نظر جدید هم من دارم!
فیزیک: کتاب پیش دانشگاهی آقای ذهبی از نشر دریافت سوالای مفهومی فوق العاده داره.
زبان ریدینگ: کتاب درک مطلب دکتر اناری مبتکران بینظیره. گفتن تو نمایشگاه یک چاپ کامل فروخته شده!
البته چون من و برادر و خواهر بزرگترم همه خانوادگی کتابای زبان دکتر شهاب اناری رو خوندیم و برادر و خواهرم که یکی 94 یکی 100 زدن و منم ایشالا خوب می زنم!، همگی طرفدار کتابای ایشونیم.
تازه تو نمایشگاهم شنبه تو غرفه مبتکران دیدمش!

kati jan
12-05-2010, 09:28
اصلا شک نکن ... فقط ریدینگ دکتر اناری مبتکران.
می دونی چرا من اینقدر طرفدار این کتابم؟ چون دقیقا ریز به ریز مشکلات بچه ها رو تو این مبحث دیده و راه حل داده .... اول کتاب تکنیکها رو آموزش داده و بعد 120 تا متن و کلوز داده از ساده به سخت که همه معنی دارن و همه توضیح دارن که چرا این جواب می شه و اون یکی نمی شه ... تازه هر جا موقع خوندن گیر می کنی، خودش پاورقی داده که اینطوری باید می خوندی که بفهمی! اصلا انگار کنارت نشسته و روی کارت نظارت داره ...
کتابای دکتر اناری معرکه س س س س!
تازه یک کتاب عالی دیگه هم داره برای جمع بندی زبان به اسم گنجینه آزمونهای زبان که عالیه ... فقط یه جا بگیر ورق بزن تا بفهمی چی میگم!

kati jan
12-05-2010, 10:10
به غیر از کتاب قلم چی چه کتابی واسه ریدینگ هست؟
سلام
کتاب درک مطلب مبتکران شهاب اناری. 60% سوالات زبان از درک مطلبه و این کتاب به جرات بگم تمام مشکلاتتو در این زمینه حل میکنه. سلطان زبان دکتر شهاب اناری.
من این کتابو خوندم تو سنجش اول همه سوالا و تو دومی همه رو غیر از یکی درست جواب دادم.
حقه که آدم تعریف یک کتاب بینظیرو مثل درک متن دکتر اناری بکنه.
من هر جا صحبت می شه اینقدر تعریف می کنم که گاهی میگن دختر داییشی؟!
موفق باشید

Ali-ch
12-05-2010, 17:28
بچه ها یه سوالم داشتم:من تا الان معارف خیلی کم خوندم تو نمایشگاه کتاب کم حجم و مقوی خیلی سبز رو گرفتم به نظرتون بهش اعتماد بکنم؟
حدودا تا چند درصد میتونه من رو برسونه؟
اگه سریعتر جواب بدین ممنون میشم
کسی نمیخواد جواب منو بده؟
تورو خدا زودتر........:41::41::41::41::41::41:

hossein1320
12-05-2010, 18:47
به نظر من هنوز هم وقت واسه معارف داری من قبلا شنیدم که کم حجم و مقوی بعضی جاها رو نیاورده البته حق داره چون اگه قرار بود همه نکات رو می گفت میشد همین کتاب معارف خودمون به نظر من که اگه از حالا روزی چند درس جداکنی بخونی با روزی یکی دو ساعت می تونی کتابا رو تموم کنی

Rainy eye
12-05-2010, 18:56
به نظر من اگه وقت واسه خوندن کامل کتاب+تست زدن نداری،بهتره که هرچی دستت میاد بهش اعتماد کنی.
اگه تعداد مطلب ای کمتری یاد بگیری خیلی بهتر از اینکه کل کتابو طوطی وار بخونی

PEZESHKII
13-05-2010, 15:05
برای شیمی کتابی هست که بشه یه نفر رو از 30 درصد به 80-90 درصد برسونه؟

Ali-ch
13-05-2010, 17:22
برای شیمی کتابی هست که بشه یه نفر رو از 30 درصد به 80-90 درصد برسونه؟
ببین مهر و ماه یه کتاب داره
277 صفحه حالت جیبی داره....روش نوشته شیمی دوم و سوم و پیش در 24 ساعت.......
من اسید و باز رو از روش خوندم موفقیت آمیز بود (واقعا هیچی نفهمیده بودم).یه نگاهی بهش بنداز(آخرشم تست پر تکرار کنکور رو داره)
اگر هم وقت داری در کنارش fast book گاما رو بگیر بزن از هر مبحثی 10 تا 20 تست داره که برای جمع بندی به نظرم خوبه(البته من فقط پیشو گرفتم....)
باز هم تکرار میکنم حتما خودت نگاش کن.......نیای بعد کنکور بگی تو گفتی..:31:..

PEZESHKII
13-05-2010, 17:58
این کتاب درک مطلب مبتکران چند صفحه هست؟
چند تا مهارت یادگیری داره؟
یعنی نویسنده کتاب رو چه طور نوشته؟
مثلا خیلی سبز اومده یه سری مهارت آورده بعد از هر مهارت آورده بعد از هر مهارت هم اومده چند تا تست تالیفی و تست کنکور آورده
اگه کسی مبتکران داره یه کم در مورد سبک نوشتن کتاب بگه
خیلی متشکرم

Ali-ch
13-05-2010, 21:35
این کتاب درک مطلب مبتکران چند صفحه هست؟
چند تا مهارت یادگیری داره؟
یعنی نویسنده کتاب رو چه طور نوشته؟
مثلا خیلی سبز اومده یه سری مهارت آورده بعد از هر مهارت آورده بعد از هر مهارت هم اومده چند تا تست تالیفی و تست کنکور آورده
اگه کسی مبتکران داره یه کم در مورد سبک نوشتن کتاب بگه
خیلی متشکرم
بازم سلام
قیمت پشت جلد:4000 تومان
کتاب با پنج درس شروع میشه
1-لغات نا آشنا + تست تالیفی از همین مبحث(تک تست+1 متن)
2-سوالات از جزییات متن+مثل بالایی+تست از مباحث قبلی
3-سوالات از مرجع+مثل بالایی ها
4-درک موضوع اصلی متن+.........
5-برداشت ضمنی از متن+.......
80reading+40cloze text
همه ی اینا معنی هاش هم نوشته شده
تو نمایشگاه خیلی سبز رو یه ورقی زدم ولی به نظرم مبتکران خیلی از اون بهتره

PEZESHKII
13-05-2010, 22:23
خیلی متشکرم
دقیقا همه عنوان هایی که گفتید داخل خیلی سبز هم همینا بود
سبک جفتشون عین همه فکر نکنم زیاد تفاوت داشته باشند
در هر حال خیلی خیلی متشکرم
موفق و پیروز باشید

masih eia
13-05-2010, 22:35
سلام
یه سوال من تا حالا هیچی دین و زندگی نخوندم و توی سنجش آخر 20 زدم .اگه این کتاب کم حجم و مقوی را بگیرم با روزی 3 ساعت خوندن (آخه بقیه درسا را خوب خوندم)از 1 خرداد میتونم به بالای 50 امیدوار باشم؟؟؟این کتاب پیام آیه داره؟؟؟اصلا کسی از این کتاب استفاده میکنه؟؟؟؟

Ali-ch
14-05-2010, 07:27
سلام
یه سوال من تا حالا هیچی دین و زندگی نخوندم و توی سنجش آخر 20 زدم .اگه این کتاب کم حجم و مقوی را بگیرم با روزی 3 ساعت خوندن (آخه بقیه درسا را خوب خوندم)از 1 خرداد میتونم به بالای 50 امیدوار باشم؟؟؟این کتاب پیام آیه داره؟؟؟اصلا کسی از این کتاب استفاده میکنه؟؟؟؟
منم مثل توام ولی دیگه 20 نه 60 به نظرم کتاب خوبیه پیام آیه هاش به کاملی کتاب آیات و روایات گاج نیست ولی خوبه نکته های درسها رو هم خیلی مختصر گفته (بعضی جاها رو هم نگفته)
میتونی اگه نمیخوای ریسک کنی معارف 2 رو از روش بخون(یا یکی دیگه از معارفا فرقی نمیکنه)بعد برو رو یه کنکور سراسری معارف دو رو بزن اگه نتیجه داد ادمه بده اگر هم نه که بشین کتابو بخون

masih eia
14-05-2010, 12:59
منم مثل توام ولی دیگه 20 نه 60 به نظرم کتاب خوبیه پیام آیه هاش به کاملی کتاب آیات و روایات گاج نیست ولی خوبه نکته های درسها رو هم خیلی مختصر گفته (بعضی جاها رو هم نگفته)
میتونی اگه نمیخوای ریسک کنی معارف 2 رو از روش بخون(یا یکی دیگه از معارفا فرقی نمیکنه)بعد برو رو یه کنکور سراسری معارف دو رو بزن اگه نتیجه داد ادمه بده اگر هم نه که بشین کتابو بخون
خب شما اگه خوندی بگو میشه نتیجه گرفت یا نه؟؟؟؟:11:

Ali-ch
14-05-2010, 13:29
خب شما اگه خوندی بگو میشه نتیجه گرفت یا نه؟؟؟؟:11:
منم هفته ی پیش از نمایشگاه خریدم
وفقط 4 درس اول از سال دوم رو خوندم
رو تستای دیگه امتحان نکردم ولی یه سری تست تالیفی تهش داره (4 درس 4درس و بعد هم 2 آزمون جامع)که از 25 تا یه غلط و یه نزده داشتم (البته تستای همین 4 درس رو تو کنکور 86 ریاضی تونستم بزنم)
فقط تورو خدا اگه خواستی بخری به خاطر حرف من نخر خودت مطمین باش بعد بخر

masih eia
14-05-2010, 19:37
منم هفته ی پیش از نمایشگاه خریدم
وفقط 4 درس اول از سال دوم رو خوندم
رو تستای دیگه امتحان نکردم ولی یه سری تست تالیفی تهش داره (4 درس 4درس و بعد هم 2 آزمون جامع)که از 25 تا یه غلط و یه نزده داشتم (البته تستای همین 4 درس رو تو کنکور 86 ریاضی تونستم بزنم)
فقط تورو خدا اگه خواستی بخری به خاطر حرف من نخر خودت مطمین باش بعد بخر
جواب گرفتی دیگه؟؟؟یعنی با خوندن کتاب تونستی سراسری این 4 درس بزنی؟؟؟

reza-atom
14-05-2010, 20:08
سلام

اي بابا ! دين و زندگي كه چيزي نيست من بيشتر درسا (مثل عربي ، زبان ، فيزيك و ...) رو يه مدت خوندم ديگه بخاطر يه سري مشكلات نخوندم فقط به اين يه ماهي كه مدرسه نداريم اميدوارم !! فقط آيه ها رو از رو كتاب "آيات-نكات گاج" بخون كافيه (اصلاً حفظ كن)...:27:

masih eia
15-05-2010, 08:16
اي بابا ! دين و زندگي كه چيزي نيست من بيشتر درسا (مثل عربي ، زبان ، فيزيك و ...) رو يه مدت خوندم ديگه بخاطر يه سري مشكلات نخوندم فقط به اين يه ماهي كه مدرسه نداريم اميدوارم !! فقط آيه ها رو از رو كتاب "آيات-نكات گاج" بخون كافيه (اصلاً حفظ كن)...:27:
خودمم خیلی گیج شدم نمیدونم فقط آیات را از کتاب آیات و نکات بخونم یا فقط کتاب کم حجم و مقوی؟؟؟؟؟؟؟؟:13::13::13:

Alireza SM
15-05-2010, 10:10
سلام

كتاب آيات و نكات گاج رو بگير . كم حجم و مقوي كه همه آيات و ابيات كتاب درسي دوم و سوم و پيش رو داره
اگه دقيقا بخونيش توي كنكور حداقل 50درصد ميزني

hossein1320
15-05-2010, 10:56
کسی هندسه کم حجم ندیده ! مردم اینقدر پرسیدم

294
16-05-2010, 16:43
کسی هندسه کم حجم ندیده ! مردم اینقدر پرسیدم

منظورت «خیلی سبز»ه دیگه؟!!

نه! یعنی من که ندیدم! فکر هم نمیکنم اصلا منتشر شده باشه!

PEZESHKII
16-05-2010, 17:58
منظورت «خیلی سبز»ه دیگه؟!!

نه! یعنی من که ندیدم! فکر هم نمیکنم اصلا منتشر شده باشه!
هفته پیش منتظر شده ولی هنوز شهرستان ها نیومده!

294
16-05-2010, 18:17
هفته پیش منتظر شده ولی هنوز شهرستان ها نیومده!

عجب!:18: خب به هرحال دیگه از ما که گذشت ...

M . Sayid
16-05-2010, 20:24
من کتاب اناری رو هم گرفتم خیلی سبز رو قبلا خریده بودم
آخر کتاب اناری نوشته که از روی کتابام به اسم خودشون چاپ کردن و... شاید منظورش خیلی سبز باشه(الله اعلم)
دین و زندگی اگر بتونید فقط درسنامه های همگامان رو بخونید خیلی خوبه فقط حجمش زیاده

PEZESHKII
16-05-2010, 21:09
آخر کتاب اناری نوشته که از روی کتابام به اسم خودشون چاپ کردن و... شاید منظورش خیلی سبز باشه(الله اعلم)
دین و زندگی اگر بتونید فقط درسنامه های همگامان رو بخونید خیلی خوبه فقط حجمش زیاده
سلام دوست عزیز
یه زحمت میکشی یه مقایسه بین خیلی سبز واناری بکنی؟؟
این که کدام بهتره واین حرفا
M . Sayid
16-05-2010, 21:44
سلام دوست عزیز
یه زحمت میکشی یه مقایسه بین خیلی سبز واناری بکنی؟؟
این که کدام بهتره واین حرفا
فقط یه کم از کتاب اناری خوندم ولی به قولی کتابش شادتره و رنگ آمیزی خوبی داره ولی خیلی سبز سیاه و سفیده

rezayamohebi
17-05-2010, 16:07

احتمال زیاد منظورش کتاب سبز نیست چون درک مطلب کتاب سبز زودتر از شهاب اناری بیرون اومده اگه کسی از کسی تقلید کرده اون کتاب شهاب اناریه...شاید منظورش کتاهای دیگه س........باید دید

mahsa1469
17-05-2010, 16:58
بچه ها شما می تونید نتایج سنجش تون رو ببینید ؟؟؟
برای خواهر من همش می یاد داوطلبی با این مشخصات وجود ندارد...

294
17-05-2010, 18:07
بچه ها شما می تونید نتایج سنجش تون رو ببینید ؟؟؟
برای خواهر من همش می یاد داوطلبی با این مشخصات وجود ندارد...

ما که سنجش دوم رو نرفتیم ، ولی دوستانی که رفتن میتونن ببینن!!!

زیاد مهم نیست که! در آزمون های سنجش این طور مسائل عادی هست:13:

rambo_1386
17-05-2010, 19:06
احتمال زیاد منظورش کتاب سبز نیست چون درک مطلب کتاب سبز زودتر از شهاب اناری بیرون اومده اگه کسی از کسی تقلید کرده اون کتاب شهاب اناریه...شاید منظورش کتاهای دیگه س........باید دید
نه دوست عزیز اشتباه نکن شهاب اناری اینکاره نیست:31: من که 100 بار گفتم تمام مهارتهای خیلی سبز تو کتابای شهاب اناری دیدم:13: پستامو جستجو کنی میبینی !!! اون کتابایی که من میگم سال چاپش 85 یعنی این مهارتها حداقل تو سال 85 (حالا تاریخ اولین چاپ بماند!!!) تو کتابای پیش 1 و پیش 2 اندیشه سازان - مبتکران چاپ شده تازه یه سری نکات اضافی هم داره مثل پیشوندهای اسم ساز - فعل ساز و .... فقط خیلی سبز اومده این مهارتهارو تو سوالات کنکور آموزش داده و همه رو یه جا جمع کرده!!!:41:

Haniiii
17-05-2010, 19:53
یه سوال .. این کتاب شهاب اناری ( درک متن به زبان ساده ) اولین چاپش کی بود ؟ ... اونی که من گرفتم زده چاپ اول 89

reza-atom
20-05-2010, 09:53
سلام من برگشتم !

دوستان يه كتاب تست فوقالعاده براي ديف 2 معرفي كنين (بجز خوشخوان) ده استاد خوبه ؟:5:

راستي يه سوال ديگه اين كتاباي 7 كنكور قلمچي خوب هستن پاسخ تشريحيشون ؟؟؟

Amir_oscar
20-05-2010, 10:57
سلام من برگشتم !

دوستان يه كتاب تست فوقالعاده براي ديف 2 معرفي كنين (بجز خوشخوان) ده استاد خوبه ؟:5:

سلام
ده استاد خوبه، ولی نه برای الآن! یعنی وقت گیره! همون سوالای کنکور رو کار بکن خب!
پاسخ های تشریحی 7 کنکور هم خیلی چرته!

reza-atom
20-05-2010, 15:46
سلام
ده استاد خوبه، ولی نه برای الآن! یعنی وقت گیره! همون سوالای کنکور رو کار بکن خب!
پاسخ های تشریحی 7 کنکور هم خیلی چرته!

پس برا الان چه كتابي بگيرم !؟ فقط ميخوام ديف 2 باشه من اصلاً با كتابهاي جامع (جمع بندي كه كل سوالاي كنكور هست توش) حال نميكنم چون بيشتر قسمتا رو بلد نيستم اونوقت چيه بيام تستس بزنم ؟؟

294
20-05-2010, 15:58
پس برا الان چه كتابي بگيرم !؟ فقط ميخوام ديف 2 باشه من اصلاً با كتابهاي جامع (جمع بندي كه كل سوالاي كنكور هست توش) حال نميكنم چون بيشتر قسمتا رو بلد نيستم اونوقت چيه بيام تستس بزنم ؟؟

الان که دیگه نباید تست تالیفی و اینا بزنی! فقط کنکور! اون رو هم که هر کتابی بگیری داره.
کتاب زرد کانون رو دیدی؟! درسته جمعبندیه ، ولی مبحث هر سوال رو مشخص کرده ، اینجوری با یه تیر دو نشون زدی! یعنی فعلا میتونی مبحثی کار کنی ، وقتی که به آمادگی رسیدی جمع بندی میکنی:27:

Ali-ch
20-05-2010, 19:13
سلام من برگشتم !

من بهت پیشنهاد میکنم سراغ هفت کنکور نری (مخصوصا الان)
حالا چرا؟......من فروردین گسسته اش رو خریدم زدم الان هرچی کنکور میزنم جوابای گسستش رو حفظم و طبیعتا همه رو درست میزنم:8::8::8:

lmohsen
20-05-2010, 21:01
دوستان لطفا راهنمایی کنید :10:
1. کتاب ریدینگ کتاب سبز رو کی تا حالا خونده ؟ من کتابشو دارم و از فردا میحوام بخونمش .میخوام بدونم کفایت میکنه؟
2.کتاب ریدینگ دکتر شهاب اناری چند صفحه هستش؟
موفق باشید.

294
20-05-2010, 23:24
1. کتاب ریدینگ کتاب سبز رو کی تا حالا خونده ؟ من کتابشو دارم و از فردا میحوام بخونمش .میخوام بدونم کفایت میکنه؟
موفق باشید.

من ریدینگ سبز رو تموم کردم. راستش چیزی به معلوماتم اضافه نکرد.
درصدم روی 70 موند ، فقط یکم سرعتم بهتر شد

M . Sayid
20-05-2010, 23:41
موفق باشید.

224 صفحه قطع وزیری

hossein1320
21-05-2010, 02:05
یه سوال دارم لطفا فوری بجوابید

من تاحالا دینی تست نزدم . ولی خوندم کتاب تست راه اندیشه دارم به نظرتون تغییر کتاب بدم انرژی اتمی بگیرم؟

POUYOL
22-05-2010, 05:53

من تاحالا دینی تست نزدم . ولی خوندم کتاب تست راه اندیشه دارم به نظرتون تغییر کتاب بدم انرژی اتمی بگیرم؟

سلام

اگه از من میشنوی برو کتاب دین و زندگی جامع همگامانو بگیر. کتابش خیلی از لحاظ تست سنگینه و هرسوالش که میخوای جواب بدی باید خوب به سوال فکر کنی و بر مطالب مربوط به اون سوال تسلط کافی داشته باشی.
خلاصه هر درس و پیامهای ایه رو هم نوشته و علاوه بر تستهای تالیف تستهای کنکور رو هم در بر میگیره!!!

من که هروقت بعضی از پیامهای ایه هاشو میخونم ، نمیفهمم چطور به این پیام رسیده؟:13:

تا حدود یک ساعت دیگه امتحان نهایی دین و زندگی شروع میشه...الان هم میخوام برم...برای ما سومی ها هم دعا کنید تا با خیالی اسوده در تابستان برای کنکور شروع کنیم:46::46:

فعلا...

294
22-05-2010, 14:20

نه دیگه! حالا واسه چی تغییر کتاب؟!
همون خوبه به نظرم! تست های کنکور و آزمون هایی هم که تا حالا دادی رو بذاری کنار هم کفایت میکنه.
کتاب آیات انرژی اتمی رو بگیری بد نیست.

IOC
23-05-2010, 12:29
سلام.ببخشید من سوالات کنکورهای 85تا88خارح از کشور میخوام باید از کجا تهیه کنم؟جداگانه نه همراه با کنکورهای سراسری وآزاد که توی کتابهایی مثل سنجش آخر و...هست.ممنون

_sepideh_
23-05-2010, 12:56
كسي اينجا كتاب گنجينه ي دكتر اناري رو داره؟
چند تا آزمون جامع داره؟

M . Sayid
23-05-2010, 18:40
سلام.ببخشید من سوالات کنکورهای 85تا88خارح از کشور میخوام باید از کجا تهیه کنم؟جداگانه نه همراه با کنکورهای سراسری وآزاد که توی کتابهایی مثل سنجش آخر و...هست.ممنون

سلام بر شما
کتاب نیمه نهایی انتشارات شبقره

lmohsen
26-05-2010, 14:58
سلام.
دوستان لطفا کمک کنید.
کتاب زمین شناسی کم حجم و قوی کتاب سبز کتاب درسی 3 و پیش رو پوشش میده کامل؟
اگه این کتاب رو کامل بخونیم تو کنکور میتونیم زمین شناسی رو بالای 70 بزنیم؟؟
موفق باشید

CSNH
26-05-2010, 16:45

سلام!
من بهتون کتاب دینی از انتشارات خیلی سبز رو می پیشنهادم!
یه دفعه ای وسط درس x از سال دوم ، یه مطلب رو ترکیب میکنه با درس y از کتاب پیش میذاره جلوت!
تستاشم خوبه و میتونم بگم تستای مفهومیش رو اگه وقت کنی عالیه!
یه چیزی!
از دینی نا امید نشیا! میگن تو کنکور مثل آسانسور میمونه! رتبه رو خیلی راحت بالا پایین میکنه!
حتی تو همین زمان کم هم میشه جمعش کرد!
اما اگه از من بپرسی بیشتر بخون و کمتر واسه دینی تست بزن!
موفق باشی!

fm992
26-05-2010, 21:45

سلام.

به نظر من بیشتر بخونی بهتره تا اینکه تست بزنی. فقط اینکه از هر درس یا کلی تر بگم، از هر کتاب یه مقدار کم تست بزن که فقط دستت بیاد چه مدلی باید به مطالب توجه کنی کافیه. بخون و بخون تا کتابا رو حفظ بشی! به طوری که اگه یه تیتر بهت بگن تو بتونی بگی توی اون تیتر اگه آیه اومده چه آیه ای اومده و تیتر قبلی و بعدی چیه!! اینطوری. یعنی تصویر کتاب و درس ها رو توی ذهنت داشته باش. کفایت می کنه..
داداش من واسه کنکور به جز تستای آزمونا هیچی تست نزد.
معین فلاحتگر هم به جز آزمون ها تست نزد فقط همش کتابا رو می خوند! اونقدری که همون طوری که گفتم بلد بود. اصلا حفظ بود!

ولی خودم هم که این روش رو امتحان کردم (فقط خوندن و تصویر ترتیبی داشتن! یعنی مطالب و پاراگراف ها به چه ترتیبی توی کتاب اومده) نتیجه خوب داده بوده. (در مورداون قسمت هایی که این کار رو کرده بودم.)

behnamrizi
27-05-2010, 09:46
چرا امسال امتحانات نهایی عمومی را اینقدر سخت میگیرن!؟ اون از دینی اینم از ادبیات....

shabeashegha
27-05-2010, 09:47
سلام.
دوستان لطفا کمک کنید.
کتاب زمین شناسی کم حجم و قوی کتاب سبز کتاب درسی 3 و پیش رو پوشش میده کامل؟
اگه این کتاب رو کامل بخونیم تو کنکور میتونیم زمین شناسی رو بالای 70 بزنیم؟؟
موفق باشید
سلام .
من کتاب زمین شناسی کم حجم سبز رو دارم . ببین اسم این کتاب کم حجمه یعنی خیلی مطالب رو نیاورده و مطالبی رو اورده که سالای پیش بیشتر از همه سوال اومده . زدن زمین شناسی بالای 70 چندان کار راحتی نیست. ولی با تلاش همه کار میشه کرد . اگه میخوای نتیجه خوبی بگیری حتما یه دور کتاب درسی رو باید بخونی بعد از این کتاب (کم حجم) استفاده کنی. در کل برای فرصت باقی مونده کتاب خوبیه

mahdi1113
27-05-2010, 14:20
دوستان من واسه دیف 1 کتاب سفید گاجو خوندم خوب بود میخوام ببینم واسه دیف 2 چه کتابی بگیرم بهتره.انزژی اتمی خوبه؟ممنون اگه راهنماییم کنید.

lmohsen
27-05-2010, 15:02
سلام .
من کتاب زمین شناسی کم حجم سبز رو دارم . ببین اسم این کتاب کم حجمه یعنی خیلی مطالب رو نیاورده و مطالبی رو اورده که سالای پیش بیشتر از همه سوال اومده . زدن زمین شناسی بالای 70 چندان کار راحتی نیست. ولی با تلاش همه کار میشه کرد . اگه میخوای نتیجه خوبی بگیری حتما یه دور کتاب درسی رو باید بخونی بعد از این کتاب (کم حجم) استفاده کنی. در کل برای فرصت باقی مونده کتاب خوبیه
ممنون از راهنماییت.:11:

نفر اول کنکور
27-05-2010, 15:58
دوستان کسی یه قسمتی از کتاب هندسه کم حجو مقویرو نداره؟:19::19:

hossein1320
28-05-2010, 15:40
به نظرتون اگه الان کتاب گنجینه آزمون زبانو بگیرم میرسم بخونم؟

lmohsen
30-05-2010, 02:39
224 صفحه قطع وزیری
1.کتاب درک مطلب به زبان ساده ی دکتر اناری که 224 صفحه هستش چند صفحش اموزش هستش؟

2.چند صفحه تمرین؟

3.میخوام بدونم اگه از الان بخوام شروع کنم میتونم تو این ماه فول شم برای کنکور؟

4. کتاب درک مطلب به زبان ساده الان تو شهرستان ها هم اومده؟ چون قبل نمایشگاه هنوز تو شیراز نیومده بود!

mahdi1113
30-05-2010, 09:49
دوستان من واسه دیف 1 کتاب سفید گاجو خوندم خوب بود میخوام ببینم واسه دیف 2 چه کتابی بگیرم بهتره.انزژی اتمی خوبه؟ممنون اگه راهنماییم کنید.
بابا یکی جواب بده دیگه

lmohsen
30-05-2010, 20:34
1.کتاب درک مطلب به زبان ساده ی دکتر اناری که 224 صفحه هستش چند صفحش اموزش هستش؟

2.چند صفحه تمرین؟

4. کتاب درک مطلب به زبان ساده الان تو شهرستان ها هم اومده؟ چون قبل نمایشگاه هنوز تو شیراز نیومده بود!
دوستان من این کتاب رو پیدا نکردم تو شیراز!
ادینه بوک هم موجودی نداره!
لطفا کمک کنید برای تهیه این کتاب فوریه! :41:

pcsoft_02
31-05-2010, 14:52
برو به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و از اینجا بخرش من که خودم از اینجا خرید پستی کردمش!!!

lmohsen
31-05-2010, 19:34
کتاب درک مطلب به زبان ساده ی دکتر اناری که 224 صفحه هستش چند صفحش اموزش هستش؟

2.چند صفحه تمرین؟

ممنون از راهنماییت دوست عزیز اما امروز به خود مبتکران سفارش دادم.:11:

pcsoft_02
31-05-2010, 21:36
تقریباً 50 صفحه آموزش هستش 150صفحه هم تمرین که شامل 80 تا متن و 40 تا کلوز هستش در ضمن میشه باروزی 1ساعت خوندن فول بشی تازه دو رنگ هستش

lmohsen
31-05-2010, 21:40
تقریباً 50 صفحه آموزش هستش 150صفحه هم تمرین که شامل 80 تا متن و 40 تا کلوز هستش در ضمن میشه باروزی 1ساعت خوندن فول بشی تازه دو رنگ هستش
واقعا ممنون از کمکت دوست من
2-3 روز منتظر جواب هستم!
به نظر شما میشه تو 15 روز کامل خوندش و تستای ریدینگ و کلوز رو کامل زد؟؟؟؟؟
من تمام معنی های کتاب رو فولم.

pcsoft_02
02-06-2010, 23:45
راستش رو بخوای من دو ساعت خوندم 50 صفحه تمام شد تا حالا هم چندتا ردینگ زدم فکر کنم بشه به توی 15 روز تمامش کرد البته بستگی به سرعتت داره

rezapazahr
03-06-2010, 00:55
سلام

ممنون میشم اگه یه سری جزوه یا کتاب درسی اساتید معتبر از رشته IT برا کنکور ارشد معرفی کنید و در صورت وجود لینک واسه دانلود بزارید.

پیشاپیش ممنون

kati jan
03-06-2010, 23:28
نه دوست عزیز اشتباه نکن شهاب اناری اینکاره نیست:31: من که 100 بار گفتم تمام مهارتهای خیلی سبز تو کتابای شهاب اناری دیدم:13: پستامو جستجو کنی میبینی !!! اون کتابایی که من میگم سال چاپش 85 یعنی این مهارتها حداقل تو سال 85 (حالا تاریخ اولین چاپ بماند!!!) تو کتابای پیش 1 و پیش 2 اندیشه سازان - مبتکران چاپ شده تازه یه سری نکات اضافی هم داره مثل پیشوندهای اسم ساز - فعل ساز و .... فقط خیلی سبز اومده این مهارتهارو تو سوالات کنکور آموزش داده و همه رو یه جا جمع کرده!!!:41:

سلام
دقیقا! چون تکنیکهای متن خوانی رو دکتر اناری توی کتاب پیش دانشگاهیش از اولیم چاپش (سال 83 که خواهرم کنکور داده بود و کتابش قطع وزیری بود) داشته ... پس یه جورایی کتاب سبز کپی کتاب اناریه و مطالبو جمع کرده که البته خود دکتر اناری توی کتاب درک متنش قشنگتر از همه و سر راست تر ارائه داده

lmohsen
04-06-2010, 13:26
سلام
دقیقا! چون تکنیکهای متن خوانی رو دکتر اناری توی کتاب پیش دانشگاهیش از اولیم چاپش (سال 83 که خواهرم کنکور داده بود و کتابش قطع وزیری بود) داشته ... پس یه جورایی کتاب سبز کپی کتاب اناریه و مطالبو جمع کرده که البته خود دکتر اناری توی کتاب درک متنش قشنگتر از همه و سر راست تر ارائه داده
فکر نمیکنم درست باشه وقتی اطلاعی نداریم چیزی بگیم درسته؟
فکر نمیکنم تنها کتاب سبز و مبتکران کتاب ریدینگ داشته باشه!
من هم کتاب سبز رو دارم هم دکتر اناری و درسته که کتاب دکتر اناری 100% سرتره اما دلیل نمیشه کتاب سبز کپی کرده باشه شاید یه انتشارات دیگه ای همچین کاری کرده باشه!:46:
موفق باشید.

Haniiii
12-06-2010, 13:15
سلام دوستان ! ...

فیزیک پایه ( 2و3 ) به صورت مجزا ... آموزشی میخوام بگیرم ! ... همین رمزینه خوبه ؟! ... بهتر موجود نیست که ؟!

+ هندسه پایه (1و2) ... میخوام ! .... یه کتاب توپ ! ... تشریحی ! ... ( آموزشی )

ممنون میشم کتاب خوبی معرفی کنید ! ...

waterpolo
12-06-2010, 13:41
من کتاب فیزیک 3 اموزش من نشر الگو دارم واقعا عالیه

Mr.Unco
12-06-2010, 15:19
سلام
کسی میتونه به من بگه کتاب شیمی پیش2 انتشارات رمزینه چند صفحست؟و هر فصل چند جلسه داره؟

sahelgh
12-06-2010, 15:47
سلام! من امروز امتحانات نهاییم تموم شد و می‌خوام واسه کنکور 90 شروع به درس خوندن کنم. 2-3 تا سوال دارم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید!
1- کدوم یکی از این آزمونا واسه تابستون بهتره؟ قلم‌چی یا گزینه 2 ؟
2- کدوم یکی از دفتر برنامه‌ریزی ها بهتره؟ گاج؟ خیلی سبز؟ قلم چی؟ یا اگه بهتر از اینا سراغ دارین بگین لطفا؟
3- واسه کنکور چه کلاسایی لازمه ثبت نام کنم؟ با این توضیح که چند تا از دوستام 1 سال از من بزرگترن و جزوات همون آموزشگاهی که میخوام برم رو دارن!!!

sahelgh
12-06-2010, 16:14
سلام!
میشه یه لیست از کتابای کمک درسی مخصوصا تست واسه ما کنکوری های 90 معرفی کنید؟؟؟؟؟؟؟
چون لیست هایی که من تو این فروم دیدم واسه چندین ماه پیشه که هنوز بعضی کتابا منتشر نشده بود!
ممنون میشم اگه هرچه سریع تر معرفی کنید! (مخصوصا واسه پایه!) چون باید برم کتاب بگیرم و شروع کنم!

Amir_oscar
12-06-2010, 16:58
سلام! من امروز امتحانات نهاییم تموم شد و می‌خوام واسه کنکور 90 شروع به درس خوندن کنم. 2-3 تا سوال دارم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید!
1- کدوم یکی از این آزمونا واسه تابستون بهتره؟ قلم‌چی یا گزینه 2 ؟
2- کدوم یکی از دفتر برنامه‌ریزی ها بهتره؟ گاج؟ خیلی سبز؟ قلم چی؟ یا اگه بهتر از اینا سراغ دارین بگین لطفا؟
3- واسه کنکور چه کلاسایی لازمه ثبت نام کنم؟ با این توضیح که چند تا از دوستام 1 سال از من بزرگترن و جزوات همون آموزشگاهی که میخوام برم رو دارن!!!
سلام
به نظرم تابستون هیچ آزمونی رو شرکت نکنین.
خودم می توانیم انتشارات خیلی سبز بهتره.
برای خرید کتاب هم خیلی عجله نکنید و صبر کنید ویرایش های جدید که سوالات کنکور 89 رو هم دارن بیان.

M . Sayid
12-06-2010, 22:47
سلام!
میشه یه لیست از کتابای کمک درسی مخصوصا تست واسه ما کنکوری های 90 معرفی کنید؟؟؟؟؟؟؟
چون لیست هایی که من تو این فروم دیدم واسه چندین ماه پیشه که هنوز بعضی کتابا منتشر نشده بود!
ممنون میشم اگه هرچه سریع تر معرفی کنید! (مخصوصا واسه پایه!) چون باید برم کتاب بگیرم و شروع کنم!

امیر راست میگه فعلا برای خرید کتاب دسن نگه دار تا اواخر شهریور
ولی از دوست و آشنا کتاب بگیر تو تابستون بخون
چون خیلی از کتاب ها فعلا چاپ نمیشن

kahkeshan6
13-06-2010, 09:27
سلام دوستان.یه سوال داشتم.
این کتاب تیت حسابان و دیفرانسیل رمزینه سه جلده درسته؟
من جلد سه رو دارم (حسابان و ریاضیات پایه)
میخواستم بپرسم دو جلد دیگش هم اومده؟تستشو میگم.
اگه اومده از کجا باید تهیه کرد؟

Haniiii
13-06-2010, 09:28
من کتاب فیزیک 3 اموزش من نشر الگو دارم واقعا عالیه

دانلود کردم !!! ... زیاد خوشم نیومد !!! ... :D

مرسی

سلام دوستان ! ...

فیزیک پایه ( 2و3 ) به صورت مجزا ... آموزشی میخوام بگیرم ! ... همین رمزینه خوبه ؟! ... بهتر موجود نیست که ؟!

+ هندسه پایه (1و2) ... میخوام ! .... یه کتاب توپ ! ... تشریحی ! ... ( آموزشی )

ممنون میشم کتاب خوبی معرفی کنید ! ...

کسی چیزی معرفی نمیکنه ؟! .... :20:

waterpolo
13-06-2010, 11:04
من فیزیک 2 انتشارات مبتکران تالیف غلام علی محمود زاده رو توصیه میکنم

M . Sayid
13-06-2010, 12:24
سلام دوستان.یه سوال داشتم.
این کتاب تیت حسابان و دیفرانسیل رمزینه سه جلده درسته؟
من جلد سه رو دارم (حسابان و ریاضیات پایه)
میخواستم بپرسم دو جلد دیگش هم اومده؟تستشو میگم.
اگه اومده از کجا باید تهیه کرد؟

بله 3 جلده ولی جلد دومش فکر کنم چاپ نشده
آدینه بوک--کتاب سرای پدرام--سایت رمزینه
اکثر کتاب فروشی ها هم احتمالا دارن

مرسی

فیزیک 3 : خیلی سبز -- رمزینه --
فیزیک 2 : دست نگهدار تا رمزینه یا خیلی سبز چاپ کنن
هندسه پایه : شاید نشر الگو و خوشخوان خوب باشن مبتکران هم خوبه

Mr.Unco
13-06-2010, 17:25

مرسی

فیزیک گاج سفید خیلی عالیه.هم پایه هم پیش.فقط هم سوالت کنکور سراسری وآزاد و سنجش داره و تست تایلیفی الکی نداره
هندسه 1و 2 مبتکران فرهاد ابولقاسمی عالیه

dr_axi
14-06-2010, 09:39
salam bacheha inja faghat male riaziast?????????????
mishe yeki bege tapike tajrobia kojast

M . Sayid
14-06-2010, 10:14
salam bacheha inja faghat male riaziast?????????????
mishe yeki bege tapike tajrobia kojast

همینجاست ولی تعداد ریاضیا بیشتره
سوالتو بپرس

azimzade
14-06-2010, 11:57
امیر راست میگه فعلا برای خرید کتاب دسن نگه دار تا اواخر شهریور
اگه میشه حداقل برای پایه بطور کامل معرفی کنید:11:

mohsen_blid
14-06-2010, 20:27
بچه ها کتاب تستی برای دینی چیزی دارید
میخوام تست تمام سال ها باشه یعنی 2 و 3 و پیش

ممنون میشم یک کتاب بهم معرفی کنید
اگر جزوه هم دارید برای دینی دریغ نفرمایید

waterpolo
14-06-2010, 21:24
کتاب ایات روایات نشر الگو خوبه واسه ایه ها
برای تست و نکته هم ابی قلم چی

M . Sayid
14-06-2010, 22:52
اگه میشه حداقل برای پایه بطور کامل معرفی کنید:11:

حالا بگو چه کتابایی داری خودت بیخودی نیاییم یه لیست از کتابا بنویسیم کرم خرید کتاب بیفته به جونت

kahkeshan6
15-06-2010, 06:41
بچه ها کتاب تستی برای دینی چیزی دارید
میخوام تست تمام سال ها باشه یعنی 2 و 3 و پیش

ممنون میشم یک کتاب بهم معرفی کنید
اگر جزوه هم دارید برای دینی دریغ نفرمایید
من واسه دینی جامع انرژی اتمی رو گرفتم(با نشر الگو یکیه)
و همه ی سالا توش هست.دوم و سوم و پیش
اولشیه درسنامه ی کامل داره که از کتاب هم کامل تره(یعنی با خوندن اون لازم نیستکتابو بخونی)تو مقدمش هم نوشته که با خوندن این درسنامه لازم نیست کتابو بخونی.اندیشه و تحقیق و بررسی کنید و تطبیق و...کلا همه چیز توش هست.
قیمتش هم فکر کنم 9200تومان هست.
برای آیات و روایات هم انرژی اتمی(نشر الگو) رو گرفتم که فکر کنم از بقیه ی کتابا خیلی بهتره.
حالا اگه جامع انرژی اتمی رو نپسندیدی میتونی جامع دین و زندگی مهر و ماه رو هم یه نگاه بندازی که به نظر من مثل انرژی اتمی کامل نیست.

kahkeshan6
15-06-2010, 06:49
دوستان من یه سوال داشتم.شاید اینجا جاش نباشه ولی امیدوارم جوابمو بدین.
من کلاس سوم ریاضیم و نوبت اول معدلم 19.13 بوده.ولی الان تو امتحان نهایی معدل کتبیم 18.20 میشه.
و همه ی امتحانو رو هم بی دقتی کردم .مثلا حسابان راحت میتونستم 19.75 بگیرم ولی به خاطر بی دقتی 18.5 میگیرم.
کلا تو همه ی درسا به جز عربی و شیمی و زبان بی دقتی داشتم.و حساب کردم تقریبا هفتاد و چهار صدم معدلم به خاطر بی دقتی پایین اومده.
حالا ازتون میپرسم که با این معدل خیلی واسه کنکور عقب میفتم.مثلا نمره ی 20 حسابان با 18 حسابان چقدر فرق داره؟؟؟؟
من کلا این تراز رو متوجه نشدم.
با این معدل میتونم رتبه ی 3 رقمی بیارم؟؟؟؟
بیشتر از همه چیز به خاطر این بی دقتیام اعصابم خورده.لطفا کمکم کنید.و یه نفر بیاد این تراز رو توضیح بده.

behnamrizi
15-06-2010, 07:51
با معدل 16 هم ميشه 3 رقمي آورد چه برسه به 18 و در كل زياد نگرانش نباش.
تراز:ببينيد شما ممكنه يه امتحان 19بگيريد بشيد شاگرد اول يا يكي ديگه رو با 16.اين يعني امتحان دوم سخت بوده.
تو امتحانات ميانگين نمرات دانش آموزان در ضرايب خاصي ضرب ميشه كه بهش تراز ميانگين ميگن.بعد نمره شمام تو همون ضرايب ضرب ميشه و ميشه تراز شما.
حالا اگه ميانگين كم باشه با نمره 16تراز شما از بقيه بالاتره اما اگه زياد باشه با نمره 19 تراز شما تفاوتي چنداني با ديگران نداره.

behnamrizi
15-06-2010, 08:05
تو كنكور هم همينجوره.
بعد تراز كتبي با ضريب 15% + تراز كنكور با ضريب 85% ميشه و اون ميشه تراز كلي شما.

اميدوارم واضح گفته باشم!
سوالي بود در خدمتم.

azimzade
15-06-2010, 08:29
حالا بگو چه کتابایی داری خودت بیخودی نیاییم یه لیست از کتابا بنویسیم کرم خرید کتاب بیفته به جونت
فیزیک :گاج سفید پایه
ریاضی 2:گاج و مبتکران 2 جلدی
شیمی2و3:میدونم باید چی بگیرم.ولی فقط امسال آموزششو گرفتم شیمی3 مبتکران آموزش
ادبیات3:گاج سبز
عربی2و3:گاج سبز
دین و زندگی: گاج سفید پایه
حسابان:آموزش مبتکران عباس امیدوار.تست ندارما
جبر:
هندسه:
آمار:
ادبیات:2
زبان فارسی3:
زبان انگلیسی3:

kahkeshan6
15-06-2010, 09:31
با معدل 16 هم ميشه 3 رقمي آورد چه برسه به 18 و در كل زياد نگرانش نباش.
تراز:ببينيد شما ممكنه يه امتحان 19بگيريد بشيد شاگرد اول يا يكي ديگه رو با 16.اين يعني امتحان دوم سخت بوده.
تو امتحانات ميانگين نمرات دانش آموزان در ضرايب خاصي ضرب ميشه كه بهش تراز ميانگين ميگن.بعد نمره شمام تو همون ضرايب ضرب ميشه و ميشه تراز شما.
حالا اگه ميانگين كم باشه با نمره 16تراز شما از بقيه بالاتره اما اگه زياد باشه با نمره 19 تراز شما تفاوتي چنداني با ديگران نداره.
یعنی اگه مثلا میانگین نمره ی حسابان 15 باشه منیکه 18.5 میگیرم با اونی که 20 میگیره زیاد فرق داره؟

kahkeshan6
15-06-2010, 09:37
فیزیک :گاج سفید پایه
ریاضی 2:گاج و مبتکران 2 جلدی
شیمی2و3:میدونم باید چی بگیرم.ولی فقط امسال آموزششو گرفتم شیمی3 مبتکران آموزش
ادبیات3:گاج سبز
عربی2و3:گاج سبز
دین و زندگی: گاج سفید پایه
حسابان:آموزش مبتکران عباس امیدوار.تست ندارما
جبر:
هندسه:
آمار:
ادبیات:2
زبان فارسی3:
زبان انگلیسی3:
جبر رو تو پیش دانشگاهی تو درس ریاضیات گسسته داریم و فکر نکنم نیازی باشه جداگانه یه کتاب واسش خرید.ولی من نفهمیدم وکتاب تستشو گرفتم.کتاب مبتکران(اندیشه سازان) که عتکس یه هندونه روش هست و مولفشم فرهاد ابولقاسمیه.
هندسه:هندسه هم مبتکران(اندیشه سازان)از همه بهتره که اینم مولفش فرهاد ابولقاسمیه.
آمار:واسه تست یه گاج سفید بگیر دو روزه حله
ادبیات2:من خودم گاج سبز رو از یکی از آشناهام گرفتم.ولی کلا ادبیات کتابهای مبحثی بگیری بهتره.
مثل تناسب مفهومی و قرابت معنایی هامون سبطی و آرایه های ادبی کلک معلم
زبان فارسی3:اینو دیگه همه میگن رمزینه واقعا عالیه
زبان انگلیسی:من خودم آبی قلمچی دارم که یکی از آشناهام بهم داده ولی زیاد نخوندمش و نمیدنم خوبه یا نه.

Haniiii
15-06-2010, 10:12
بله 3 جلده ولی جلد دومش فکر کنم چاپ نشده
آدینه بوک--کتاب سرای پدرام--سایت رمزینه
اکثر کتاب فروشی ها هم احتمالا دارن

فیزیک 3 : خیلی سبز -- رمزینه --
فیزیک 2 : دست نگهدار تا رمزینه یا خیلی سبز چاپ کنن
هندسه پایه : شاید نشر الگو و خوشخوان خوب باشن مبتکران هم خوبه
دوستان نظرتون راجع به هندسه پایه کم حجم و مقوی خیلی سبز ؟ ... چطور هست ؟!

pdf کتاب :

این مبتکران قسمتی از کتاب هاش رو نمیذاره ؟!