PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست كمك فوري براي حل يك مشكل.

shahyar_2005
03-12-2005, 08:43
با عرض سلام و خسته نباشيد.
مشكلي كه من باهاش روبه رو شدم اين است كه :
1.روي صفحه Desktop همه نوشته هاي ايكن ها به صورت ابي رنگ شده است يعني اينكه
مثل: نوشته My Computer كه يك كادر ابي رنگ دور ان را گرفته است.
لطفا راهنمايي كامل و دقيقي را بكنيد كه من بتوانم به همان حالت اول برگردانم.

***درضمن:من كارهاي زير را انجام دادم ولي هيچ تغييري نكرد:
Display Properties => Desktop =>Customize Desktop => Web
و گزينه ها را از تيك دراوردم.
2.وازهيچ برنامه تغيير ويندوز تاكنون استفاده نكرده ام.
.لطفا پاسخ سوال را كامل و دقيق باشد و كارساز.

Reza1969
03-12-2005, 16:56
با عرض سلام و خسته نباشيد.
مشكلي كه من باهاش روبه رو شدم اين است كه :
1.روي صفحه Desktop همه نوشته هاي ايكن ها به صورت ابي رنگ شده است يعني اينكه
مثل: نوشته My Computer كه يك كادر ابي رنگ دور ان را گرفته است.
لطفا راهنمايي كامل و دقيقي را بكنيد كه من بتوانم به همان حالت اول برگردانم.

***درضمن:من كارهاي زير را انجام دادم ولي هيچ تغييري نكرد:
Display Properties => Desktop =>Customize Desktop => Web
و گزينه ها را از تيك دراوردم.
2.وازهيچ برنامه تغيير ويندوز تاكنون استفاده نكرده ام.
.لطفا پاسخ سوال را كامل و دقيق باشد و كارساز.

میتونی کامپیوتر را به چند روز یا هفته قبل restore کنی.

M.R.M
04-12-2005, 10:42
سلام دوست عزيز.
نكته اول اينكه بهتر بود موضوع را در همان تاپيك قبلي خود دنبال ميكرديد و تاپيك جديد ايجاد نميكرديد !
و اما در مورد پاسخ به سوال شما ، با توجه به اينكه روش قبلي چاره ساز نبود ، يك روش را ديگر را نيز ميتوانيد امتحان نماييد.
اين مشكل كه شما به آن دچار شده ايد در اكثر موارد به سه دليل عمده به وجود مي آيد.
1- يا همان طور كه گفتم علت از فعال بودن Web Pages on Desktop ميباشد كه شما فرموديد مشكل از آنجا نيست.
2- يا مشكل از تغيير نوع فايلي است كه به عنوان Wallpaper استفاده ميكنيد ( در ادامه روش بررسي آن را خواهم گفت ).
3 - و يا در نهايت مشكل از نرم افزارهايي است كه ممكن است شما براي مديريت تصاوير Wallpaper و يا ظاهر ويندوز استفاده نماييد ( نرم افزارهايي مانند Webshots و TuneUp Utility و Windows Blind و ... )
( مشكل از درايور هاي كارت گرافيك نيز ممكن به وجود آيد كه بهتر است اين حالت را فعلا در نظر نگيريد و فرض را بر اين بگيريد كه مشكل از ويندوز است )
اگر احساس ميكنيد مشكل شما از جانب نرم افزاري خاص ميباشد ( هملن طور كه در حالت سوم گفتم ) توصيه ميكنم تمام حالات ويندوز را با همان نرم افزار خاص به حالت پيش فرض ( Default ) بازگردانيد و اگر مشكل برطرف نشد ، برنامه را در صورت عدم نياز به صورت كامل از سيستم خود حذف نموده و سپس با Restart مجدد سيستم مشكل شما قطعا برطرف خواهد شد.
و اما در حالت شماره 2 :
اين حالت موقعي به وجود مي آيد كه ويندوز نتواند فايل Wallpaper را به پسوند BMP تبديل نمايد و استفاده نمايد و آن را در همان حالت JPG در Background قرار ميدهد. البته توجه داشته باشيد كه اگر از نرم افزار خاصي براي مديريت Wallpaper استفاده نميكنيد ميتوانيد اين حالت را علت به وجود آمدن مشكل فرض كنيد.
براي بررسي اين حالت ، ابتدا به مسير زير برويد :
X:\Documents and Settings\"USER PROFILE"\Local Settings\Application Data\Microsoft
توجه داشته باشيد در اين مسير منظور از X نام درايو اصلي ويندوز شما و منظور از USER PROFILE نام پروفايل شما ميباشد كه هر نامي كه شما مشخص كرده باشيد را مشاهده خواهيد كرد.
در اين مسير شما يك فايل تصويري را خواهيد يافت ( براي مثال با نام Wallpaper1.BMP و يا نامي مشابه )، اين فايل بايد همان فايلي باشيد كه در سيستم شما به عنوان Wallpaper انتخاب شده است. اگر اين فايل با Wallpaper شما تفاوت داشت ، روي آن راست كليك كرده و گزينه Set as Desktop Background را انتخاب نماييد. اگر مشكل از اين ناحيه باشد با اين تدبير برطرف خواهد شد.
اما اگر مشاهده كرديد تصوير موجود همان تصوير Wallpaper ميباشد ، روي آن راست كليك كرده و گزينه Properties را انتخاب نمايد و از BMP بودن پسوند آن اطمينان حاصل نماييد. اگر BMP نبود و JPG و يا هر پسوند ديگري بود مجبور هستيد آن را با يك نرم افزار تبديل فايلهاي تصويري به BMP تبديل نماييد و سپس به عنوان Wallpaper استفاده نماييد. در اين حالت بايد حتما در آينده از گزينه sfc \scannow استفاده نماييد ( اگر ميخواهيد ديگر به صورت دستي خودتان پسوند فايل را به BMP تغيير ندهيد ، زيرا اين قابليت به صورت پيش فرض در خود ويندوز وجود دارد و ويندوز است كه بايد اين كار را انجام دهد و نه شما ) ، زيرا ممكن است يكي از فايلهاي سيستمي شما كه وظيفه اين قسمت را بر عهده دارد دچار آسيب شده باشد. به اين ترتيب مشكل شما برطرف خواهد شد.
و اما اگر مشاهده كرديد كه هم فايل Wallpaper با ايت تصوير مطابقت دارد و هم پسوند آن BMP ميباشد ، شما بايد ابتدا بر روي دسكتاپ خود راست كليك كرده و گزينه Properties را انتخاب نماييد. سپس از قسمت انتخاب تصوير Wallpaper گزينه NONE را انتخاب نماييد. به اين معني كه هيچ تصويري در پس زمينه ويندوز شما قرار نداشته باشد. پس از اين كار يك فايل BMP دلخواه را ( حتما BMP ) انتخاب نموده و روي آن راست كليك كرده و با انتخاب گزينه Set as Desktop Background آن را به عنوان تصوير پس زمينه انتخاب نماييد. اگر مشكل برطرف شد ، نشان ميدهد كه شما ملزم به استفاده از دستور sfc /scannow هستيد و متاسفانه فايلهاي سيستمي مديريت تصوير پس زمينه دچار اشكال شده اند.
پس از اين مراحل بهتر است اين قسمتها را نيز بررسي نماييد :
روي Desktop راست كليك كرده و Properties را انتخاب نماييد.
وارد قسمت Settings شده و در پايين صفحه Resolution و Color Quality‌ و نام كارت گرفيك خود را بررسي نماييد.
اگر با تمام اين تدابير مشكل شما برطرف نشد و همچنان پا بر جا بود ، به نرم افزارهايي غير از نرم افزارهاي مديريت ظاهر ويندوز شك كنيد. به نرم افزاري كه درست بعد از نصب آن اين مشكل به وجود آمد ( يا لحظاتي بعد از آن ). اين مشكل قطعا ناگهاني به وجود آمده ، شما سعي كنيد به آن لحظه خاص بازگشته و حدس بزنيد كه علت آن ممكن است از كجا ناشي شده باشد.
اگر هيچ چيز به ذهنتان نرسيد و با اين تدابير به هيچ وجه نتوانستيد مشكل را برطرف نماييد. اگر از قابليت System Restore استفاده ميكنيد ميتوانيد طبق گفته دوست عزيزمان آقا رضا ويندوز را به روزهاي قبل از مشكل بازگردانيد ، در غير اين صورت بهترين پيشنهاد به شما استفاده از Repair ميباشد كه قطعا مشكل را برطرف خواهد كرد. اما سعي كنيد از مراحل در آخرين گامها استفاده نماييد.
اما اگر احساس كرديد كه ممكن است مشكل از درايورهاي كارت گرافيك باشد ( در صورتي كه براي مثال در بازيها و يا نرم افزارهاي گرافيكي نيز احساس كرديد كه مشكل خاصي به وجود آمده ) ميتوانيد درايورهاي كارت گرافيك خود را مجددا نصب نماييد. اگر مشكل از اين قسمت باشد ، برطرف خواهد شد.
اميدوارم مشكلتان برطرف شود.
شاد و پيروز و موفق باشيد.