PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه جوری میشه فهمید کجای سیستم مشکل داره؟

davoodf
24-06-2008, 15:54
سلام دوستان
می خواستم بدونم اگر یه جای سیستم مشکل داشته باشه چه جوری میشه فهمید کجا؟یا نرم افزاری وجود داره این رو به ما بگه؟!

hossein_dig
24-06-2008, 16:10
سلام دوستان
می خواستم بدونم اگر یه جای سیستم مشکل داشته باشه چه جوری میشه فهمید کجا؟یا نرم افزاری وجود داره این رو به ما بگه؟!
بستگی داره بعضی وقتا باید کلشو عوش کنی بگو مشکلت چیه

davoodf
24-06-2008, 16:41
راستش یه چند وقتیه که بعضی وقتها یه صفحه ی ابی میاد و سیستم ریست میشه خیلی اعصابم رو خورد کرده.نمی دونم مشکل از کجاست.یکی هم یه چند دفعه هست که ویندوز عوض می کنم درایور کارت صدا با زور نصب میشه یا اصلا نصب نمیشه و مجبور میشم بازم ویندوز نصب کنم.

Ghaioom
25-06-2008, 09:53
اون صفحه ی آبی مال کامپیوتر منم هست گاهی وقت ها در هنگام کار با کامپیوتر اون صفحه میاد.

hossein_dig
25-06-2008, 10:03
در این جور مواقع بگردید دنبال درایور جدید برای اون سخت افزار مشکل دارتون
اگه حل نشد باید سخت افرار رو عوض کنید .

Stream
25-06-2008, 10:32
راستش یه چند وقتیه که بعضی وقتها یه صفحه ی ابی میاد و سیستم ریست میشه خیلی اعصابم رو خورد کرده.نمی دونم مشکل از کجاست.یکی هم یه چند دفعه هست که ویندوز عوض می کنم درایور کارت صدا با زور نصب میشه یا اصلا نصب نمیشه و مجبور میشم بازم ویندوز نصب کنم.
اون صفحه آبی در کل به معنی وجود مشکلی توی سیستمتون هست. یک کد Hexadecimal هم می نویسه که با سرچ کردن اون می تونید مشکل رو پیدا کنید.

jps3
26-06-2008, 14:32
از نظر سخت افزاری تستر هایی هست مثل کارت تستر پی سی آی یا یو اس بی که به راحتی میگه مشکل از کجا سخت افزارته.اما نرم افزاری نیدونم.

این مشکلی هم که سما میگی چند دلیل داره.
بد سکتور هارد
مچ نبودن رم با مادربردو
پاور ضعیف

ehsan_wwe
26-06-2008, 15:57
100 % مشکل از به هم ریختن سکتور های هارد که در درایوی هست که ویندوز در آن نصب هست باید یک ویندوز بریزی بعد از فرمت کردن درایو دو تا مشکل دیگه هم ممکنه داشته باشه

MicroSystem
26-06-2008, 16:02
مچ نبودن رم با مادربردو

R_M_1002
03-07-2008, 02:43
مشكلات Blue screen كلا هميشه مربوط به سخت افزاره
بترتيب:
RAM
CPU
Hardware on EX Slots
Hardware drivers
HDD
Power

amin123
03-07-2008, 12:53
از نظر سخت افزاری تستر هایی هست مثل کارت تستر پی سی آی یا یو اس بی که به راحتی میگه مشکل از کجا سخت افزارته.اما نرم افزاری نیدونم.

این مشکلی هم که سما میگی چند دلیل داره.
بد سکتور هارد
مچ نبودن رم با مادربردو
پاور ضعیف

اون تستري كه شما دوست عزيز اشاره كرديد اسمش QPCI هست و براي سيستم عامل نيست،يعني فقط هنگام بوت سرد يا بوت گرم كارايي داره........

اين صفحه آبي دلايل متعددي ميتونه داشته باشه كه همونطور كه آرمان جان اشاره كردند،يك كد داره كه با سرچ اين كد در سايت ماكروسافت ميتونيد تا حدود زيادي جوياي مشكل بشويد