PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آئودی Audi

slambovich
24-06-2008, 10:21
(به نام خدا)

دوستان همه نوع اخبار و اطلاعات و مقایسه های Audi را لطفا در این تاپیک بذارید
ممنون
موفق باشید

slambovich
03-12-2008, 20:44
(به نام خدا)

Audi TTS

قیمت حدودی : 47,500$ - 45,500

استیل بدنه : کوپه - قابل تبدیل

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع : motortrend

eilya1
11-01-2009, 11:11
سلام دوستان،
قیمت آئودی tt مدل 2008-2009 چنده؟
کسی در مورد آئودی هایی که چند سال پیش وارد شد اطلاعاتی داره؟ منظورم قیمت حدودی دست دوم اون مدل (که فکر کنم 2005 باشه ولی دقیقشو نمی دونم)، آیا اون مدل صفرش هم پیدا می شه؟
با تشکر،
ایلیا

Farshadd
11-01-2009, 13:50
سلام دوستان،
کسی در مورد آئودی هایی که چند سال پیش وارد شد اطلاعاتی داره؟ منظورم قیمت حدودی دست دوم اون مدل (که فکر کنم 2005 باشه ولی دقیقشو نمی دونم)، آیا اون مدل صفرش هم پیدا می شه؟
با تشکر،
ایلیا

ایلیا جان، به تاپیک زیر یه نگاه بندازید، اگه جواب نگرفتید بگید تا بیشتر بحث کنیم

آیا audi TT در تهران هست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

:12:

milky way
11-01-2009, 15:46
من خودم خیلی علاقه مند Audi هستم البته نه بخاطر TT نه RS فقط به خاطر مدل فوق العاده A5/S5 یکی از زیباترین و بهترین مدل هایی که دیدم واقعا طراحی هنرمندانه ای داره.

eilya1
11-01-2009, 15:47
ممنون فرشاد جان، اما تو اون تاپیک هیچ کدوم از مسائل کامل مطرح نشده، به جز قیمت مدل جدید که اون هم شنیدم پایین تر از این قیمتاست، می خواستم بدونم شاید شنیده هام درست باشه:) سوال فعلی رو در زیر میارم:

eilya1
11-01-2009, 16:49
در ضمن فراموش کردم بگم که قیمت فعلی اون در اروپا به 26500$ هم رسیده، قیمت ریالیش چنده؟؟؟

Farshadd
11-01-2009, 17:43
آها...

راستش فعلا بازار ایران مخصوصا بازار خودرو از بازار جهانی تاثیر چشم گیری نگرفته... واسه همین قیمت قبل از بحران رو دو برابر کن تقریبا قیمت داخل هم دستت میاد.

:12:

eilya1
11-01-2009, 18:05
آقا در مورد مدل قدیمی چطور؟ فکر کنم 2005 بود، الان حدود قیمت دست دومش چنده؟ صفرشم پیدا می شه؟

milky way
11-01-2009, 18:23
در ضمن فراموش کردم بگم که قیمت فعلی اون در اروپا به 26500$ هم رسیده، قیمت ریالیش چنده؟؟؟
فکر نکنم قیمتش انقدر دیگه شده باشه مگه مدلهای قدیمی تر شایدم منظور شما 26500 یورو بوده نه دلار، قیمت مدل 2009 از 35-49 هزار دلار هست، قیمت مدل a3 همون حدود 26 هزار دلاره. مدل a4 هم که فیس لیفت شده ظاهرا از 30 هزار دلار قیمتش شروع میشه، a5 هم مدل کوپه مورد علاقه من از 40 هزار دلار و s5 از 50 هزار دلار. کلا شاید تعداد TT های مود در داخل به تعداد انگشتای دستم نرسه یا یکمی بیشتر باشه، برای همین اگر بخواین بگیرین باید خیلی بیشتر از قیمت دو برابرش هزینه کنید.

eilya1
11-01-2009, 22:43
آقا در مورد مدل قدیمی چطور؟ فکر کنم 2005 بود، الان حدود قیمت دست دومش چنده؟ صفرشم پیدا می شه؟

T.K
11-01-2009, 22:52
سلام به دوستان
آقـــا اول یه Audi شناسی بزارین بعد شروع به بحث کننین.(لطفا)
مثلا خود من سری های Audi رو کامل نمیشناسم

مرسی

R.P.G
27-01-2009, 21:41
شهر کمپتن در منطقه زیبای Allgau در کشور آلمان محل استقرار شرکت ابت اسپرتس لاین،بزرگترین تیونر خودرو های گروه فولکس واگن است.این شهر اکنون پا به پای سنت آگاتی بولونیا(مرکز تولید اتومبیل های لامبورگینی)و مارانللو(مرکز تولید اتومبیل فراری)در ایتالیا به نقطه ی عطف جدیدی در طراحی اتوبیل های اسپرت تبدیل شده است.اکنون با معرفی مدل جدید ابت R8،مرحله دیگری از دوره بهبود این اتومبیل منحصر به فرد پشت سر گذاشته شده.

بدون تردید،حتی مدل پایه آئودی R8 اتومبیلی خاص بوده که به عنوان یک مبارز واقعی وارد نبرد با دیگر رقبا شده است.اجزای مختلف کیت بدنه ابت شامل بادگیر زیرسپر جلو و عقب،تیغه های کناری،زیر رکاب های جانبی و بال عقب از ماده ی سبک و فوق پیشرفته کربن ساخته شده اند که ضمن کاهش وزن اتومبیل باعث بهبود توزیع وزن یکنواخت در آن می شوند.

کاربرد این قطعات شاید تاثیر چندانی در ارتقاء عملکرد موتور اتومبیل نداشته باشد اما بدون تردید نمای ظاهری R8 را تا حد زیادی بهبود خواهید بخشید.کیت بدنه ابت در دو نوع مختلف مختلف عرضه می شود.در نوع اول که Extravagant نام دارد،مشتری می توند قطعات مورد نظر خود را از جنس کربن انتخاب کرده و سفارش بدنه ای دو رنگ را به شرکت ابت بدهد.اما نوع Exclusive نام دارد که قطعات موجود در آن از جنس ماده با کیفیت GRP با همان پلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه ساخته شده ند.

علاوه بر اینها،رینگ های اسپرت جدید سری BR ساخت ابت با رنگ آمیزی دو رنگ خود کاملا با طرح اتومبیل هماهنگ بوده و با وجود آنها R8 بسیار پویاتر از آنچه که هست به نظر می رسد.ابعاد رینگ ها در محور جلو 20*9 اینچ و در محور عقب 20*11 اینچ انتخاب شده است.

مهندسین ابت همچنین با استفاده از فنرهای اسپرت در مجموعه سیستم تعلیق اتومبیل و کاهش ارتفاع آن و همچنین به کارگیری سیستم ترمز اسپرت ابداعی خود همراه با دیسک های خنک شونده به قطر 380 میلیمتر،عملکرد اتومبیل در جاده را تا حد قابل توجهی بهبود بخشیده اند.

در حال حاضر برنامه خاصی برای ارتقاء عملکرد موتور چیزی در نظر گرفته نشده.

منبع: مجله ماشین

WaTeRsTyLeR
06-02-2009, 05:42
اقا واقعا حیف نیست تاپیک بنز و بی ام و بیشتر از شاهکار قرن audi فعال باشن؟

shahroooz
06-02-2009, 17:30
سلام
من شیراز یه آئودی تی تی 2007 با موتور 2000 cc و 2 تا توربو شارژ که به قول صاحبش شتاب صفر تا 100 اون 3.8 ثانیه هست رو 115 میلیون قیمت کردم .

corey
06-02-2009, 18:02
سلام
من شیراز یه آئودی تی تی 2007 با موتور 2000 cc و 2 تا توربو شارژ که به قول صاحبش شتاب صفر تا 100 اون 3.8 ثانیه هست رو 115 میلیون قیمت کردم .

صاحابش در رابطه با شتاب خالی بسته و شتاب tt مطمئنن بالای 7 ثانیه هست

البته تهران تک و توک مدل a4 هم دیده میشه

من دارم روی آئودی کار می کنم و سعی می کنم تا تاپیک حفظ کنم

sinath
07-02-2009, 03:03
آئو دی خیلی ماشینه خفنیه ,چرا تو ایران نیست؟

اقا واقعا حیف نیست تاپیک بنز و بی ام و بیشتر از شاهکار قرن audi فعال باشن؟
آئودی ماشین خوبیه ولی با بنز و بی ام و قابل مقایسه نیست اونا یه چیز دیگن.

R.P.G
09-02-2009, 16:52
خودروی کراس اور مفهومی جدید "آئودی کراس کوپه کواترو" در نمایشگاه شانگهای معرفی شد.این خودرو طراحی یک اتومبیل اسپرت کامپکت را با چند منظورگی یک SUV چهار نفره به خوبی در هم آمیخته است.از مشخصات مهم "آئودی کراس کوپه کواترو" می توان رینگ های اسپرت به قطر 20 اینچ ، سقف پارچه ای تا شو ، موتور دیزل چهار سیلندر با سیستم بلوتک و سیستم چهار چرخ محرک دائمی کواترو همراه با کلاچ هالدکس را نام برد.این اتومبیل همچنین به دیسک های ترمز سرامیکی ، سیستم انتخاب نوع رانندگی برای تطبیق کمک فنرها و فناوری دید دوگانه مجهز شده است.

R.P.G
09-02-2009, 17:46
اسپویلر جلو همراه با ورودی های بزرگ هوا و هواکش های جانبی اضافه علاوه بر ایجاد یک ظاهر جذاب در نمای جلوی آئودی باعث افزایش نیروی رو به پایین در محور جلو و در نتیجه بهبود پایداری اتومبیل می شود.زیر رکابی های جانبی با هواکشهایی که در داخل آنها تعبیه شده اند باعث بهبود چرخش هوا در داخل گلگیر ها شده و ظاهر A8 را کوتاهتر از اندازه واقعی اش نشان می دهند.نمای عقب اتومبیل نیز با نصب یک اسپویلر بر روی در صندوق عقب جلوه ی تازه ای به خود گرفته که علاوه بر افزایش نیروی رو به پایین بر روی محور عقب ترکیب مناسبی با دیفیوزر عقب به وجوذ اورده است.علاوه بر این ، JE دیزاین نمونه هایی برای جایگزین کردن چراغ های جلو ، چراغ های مه شکن و چراغ های کوچک با پرتو بالا برای سپر جلو در نظر گرفته است.
سیستم اگزوز استاندارد اتومبیل به طور کامل مورد بازنگری قرار گرفته و با توجه به کاربرد یک منبع اگزوز جدید و چهار لوله اگزوز هر کدام به قطر 101 میلیمتر با روکش کروم در این مجموعه ، از صدای پر طنین موتور 8 سیلندر Vشکل اتومبیل به راحتی می توان به عملکرد اسپرت آن پی برد.مدل استاندارد "آئودی A8" به قدرت 335 اسب بخار ساخته می شود.اما پس از نصب یک کیت کومپرسور و اصلاح سیستم مدریت موتور توسط مهندسین JE دیزاین ، قدرت موتور 8 سیلندر Vشکل و 2/4 لیتری A8 به 500 اسب بخار افزایش یافته است.با چنین قدرتی" آئودی A8" تیونینگ شده تنها به 8/4 ثانیه زمان نیاز دارد تا سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر در ساعت برساند.حداکثر سرعت این اتومبیل 300 کیلومتر در ساعت تخمین زده می شود.

R.P.G
12-02-2009, 18:33
Audi R8 GT3

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آئودی باز هم هواداران را متحیر کرد.مدل مسابقه ای را به عبارتی «Tune R8» محبوب هم تولید شد.

خودروی جدید که R8 GT3 نام دارد از همان پلت فورم R8 استاندارد بهره می برد.تیم موتور اسپرت کمپانی آئودی به سرپرستی «دکتر ولفگانگ اولریک» وظیفه بهینه کردن سیستم پیشرانه این هیولا را به عهده داشت.

در سال 2006 فقط وقتی R8 در پاریس رو نمایی شد همه اهل فن متوجه شدند که آن مفهومی که سال 2003 در نمایشگاه ژنو با نام «Lemans» پرده برداری شده بود،مدل پیش تولید R8 بوده است.

البته خود R8 نیز بر اساس پلت فورم لامبورگینی گالاردو،زیر مجموعه آئودی طراحی شده است.R8 GT3 با موتور 8 سیلندرV شکل و به حجم دقیق 4163 سی سی توانسته بیش 500 اسب بخار نیرو تولید کند.

نهایی این خودرو با احتساب تمام مایعات آن تنها 1250 کیلوگرم است.سیستم رول کشی و مقاوم سازی اتاق R8 جدید بر اساس قوانین FIA «فدراسیون اتومبیل رانی» انجام شده است.

باتوجه به خواص اسپرت و مسابقه ای آئودی جدید و به طبع مصرف بالاتر آن،مهندسان آئودی یک باک بنزین 120 لیتری برای آن در نظر گرفته اند.

جبعه دنده 6 سرعته خورشیدی این آئودی توسط اهرم های تیپ ترونیکی کنترل می شود.چرخ های جدید 18 اینچی این خودرو به همراه تایر های با چسبندگی بالا از دیگر امکانات R8 جدید است.در پروژه تغییرات فنی،سامانه انتقال قدرت نیز به 4WD مختص آئودی به نام Quattro یا همه چرخ های متحرک تبدیل شد.در اولین روزهای رو نمایی،«فرانک بیلا»راننده رسمی و حرفه ای کمپانی آئودی این خودرو را با تمام توانش تست کرد.اطلاعات کامل تر این خودرو وقتی تمام تست های میدانی آن کامل شد،منتشر می شود.اما احتمال می رود شتاب 0 تا 100 زیر 4 ثانیه باشد و شتاب 0تا 160 آن زیر 10 ثانیه باشد.این شتاب در دنده های بالاتر را بال عقب عریض این خودرو تضمین می کند.طول 4432،R8 میلیمتر،عرض آن با احتساب آینه هایش 1905 و فاصله محور هایش 2649 میلیمتر است.

این کوپه زیبا سرعت هایی بالاتر از 320 را تجربه خواهد کرد.بر اساس رکوردی که در تست 4/1 مایل یا 402 متر از R8 استاندارد ثبت شده ان مسیر را طی 5/12 ثانیه و با سرعت 182 کیلومتر در ساعت می پیماید.این کوپه زیبا احتمالا در پاییز سال 2009 به بازار می آید و به قیمت 220 هزار یورو فروخته می شود.

این ماشین یه تاپیک داشت که رفت زیر خاک ولی گفتم حیفه تو تاپیک خود آئودی نباشه و دوستان جدیدی که به انجمن اومدن نبینن.

:40::40::40:

poria_mc
12-02-2009, 18:40
دوستان امروز توی مجله ماشین یه جا نوشته بود که در نزدیکی دفتر کیا و هیوندای در جاده کرج یه دفتر هستش که قصد وارد کردن آئودی رو داره که در پارت اول قرار سدانa4 رو به همراه مدل روباز و سقف دار tt وارد کنن!
البته یه چیزهایی هم راجع به ورود پورشه و سئات نوشته بود!

corey
12-02-2009, 19:16
آئودی فکر کنم نمایندگی داره که مدل tt و a4 پلاک میشن

سئات من تو خیابون دیدم واقعا ماشین قشنگی هست الان اتو مجتبی تو سید خندان هم برید میتونید سئات ببینید

ŽA1ONEŽ
15-02-2009, 15:28
Bimoto TT که توسط شرکت MTM ساخته شده،این شرکت خواست سرعت این اتومبیل رو به 400 کیلومتر در ساعت برسونه که با یک جفت موتور چهار سیلندر 8/1 لیتری توربوشارژر دار که هر کدام 370 اسب بخار قدرت دارند(جمعا 740 اسب بخار).مهندسان MTM قصد داشتن که قدرت هر کدوم از موتورها رو به 501 اسب بخار برسونن که مجموعش میشه 1002 اسب بخار.

شرکت سرعت 392 کیلومتر در ساعت رو در یک پیست مسابقه ثبت کرد که ولی برای رسیدن به هدفشون که سرعت 400 کیلومتر بود از راننده حرفه ای جام پورشه کاررا "فلورین گرابر" را به استخدام در آوردن تا از تمام قدرت آن استفاده کنه.

از این اتومبیل فقط 10 دستگاه تولید شده.

ŽA1ONEŽ
17-02-2009, 12:15
آئودی A5 با تیونینگ MTM

MTM کهر هود را با پیشرانه V6TDI به حجم 3 لیتر شروع نموده که با کیت تیونینگ قدرت موتور را به 293 تا 300 اسب بخار رسانده است.در این وضعبت شتاب اولیه A5 با گیربکس شش سرعته دستی به 9/5 و خداکثر سرعت به 265 کیلومتر ارتقاء یافته و منبع اگزوز دو خروجی دوبل ، دیسک های بزرگتر و ترمز وسیستم تعلیق اسپرت به آن اضافه شده.

ARASH66
08-03-2009, 15:00
مدل های جدید معرفی شده در نمایشگاه Geneva Motor Show 2009

Audi A4 allroad quattro

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Audi A5 Cabriolet

Audi R8 V10 5.2 FSI quattro

Audi S5 Cabriolet

Audi TT RS

Audi TT RS Roadster

ghermezeteh
08-03-2009, 16:41
arash66 همه عکسایی که گذاشتی صفحه اول netcarshow.com هست.

metal_militia
10-03-2009, 02:19
من نمیدونم چرا اصلا با طراحی های آئودی حال نمیکنم که شدیدا بدم هم میاد بعد داداشم رفته a4 خریده(البته امریکا نه ایران)

بله من هم شنیم قرار هست سال اینده فولکس واگن به همراه زیر مجموعش ائودی وارد ایران بشن !!!!
من خودم تی تی 2008 رو تو نمایشگاهی نزدیک تجریش دیدم یا رو هم میگفت قراره تو ایران نمایندگی بزنن
امیدوارم توی ایران وارد بشن
و بیشتر امیدوارم روزی بشه شاهد جولان دادن فورد و لینکلن و شورلت و کادیلاک و دوج هم بشیم

orangeboy
10-03-2009, 09:17
AUDI Q7

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AUDI A1

AUDI A7

AUDI Q3

AUDI Q5

AUDI R8 V10

AUDI SPORT BACK

AUDI A6

AUDI A8

AUDI TT RS

AUDI R4

AUDI R8 RACING

ARASH66
10-03-2009, 09:41
من نمیدونم چرا اصلا با طراحی های آئودی حال نمیکنم که شدیدا بدم هم میاد بعد داداشم رفته a4 خریده(البته امریکا نه ایران)

بله من هم شنیم قرار هست سال اینده فولکس واگن به همراه زیر مجموعش ائودی وارد ایران بشن !!!!
من خودم تی تی 2008 رو تو نمایشگاهی نزدیک تجریش دیدم یا رو هم میگفت قراره تو ایران نمایندگی بزنن
امیدوارم توی ایران وارد بشن
و بیشتر امیدوارم روزی بشه شاهد جولان دادن فورد و لینکلن و شورلت و کادیلاک و دوج هم بشیم
سلام بر شما
دوست عزیز حالا من برعکس از طراجی های audi خوشم میاد و عاشقشم.
دوست عزیز برادرتون از کجا و چه قیمتی خریدن.

metal_militia
10-03-2009, 22:29
داخل پرانتز زدم که امریکا ایالت اوهایو

ازش می پرسم فردا میگم!!

prowler88
10-03-2009, 23:13
به نظر شما این که ماشین های آئودی دیفرانسیل جلو هستن تو هندلینگشون تاثیر منفی نمیذاره؟

prowler88
10-03-2009, 23:22
Audi R8 TDI Le Mans Concept 2008

Farshadd
12-03-2009, 22:14
به نظر شما این که ماشین های آئودی دیفرانسیل جلو هستن تو هندلینگشون تاثیر منفی نمیذاره؟

ببخشید کی گفته ماشین های آئودی دیف جلو هستن؟

تا جایی که میدونم اکثر ماشینای آئودی دو محوره هستن و این برای هندلینگ خیلی خوبه.

rami_hemi
13-03-2009, 10:16
فرشاد جان تمام مدلهای استاندارد و معمولی آئودی بغیر از مدلهای s -rs-و کواترو دیفرانسیل جلو هستن .
خب دیفرانسیل جلو بودن چرا باید توی هندیلنگ تاثیر منفی بذاره؟حتما توی طراحی این ماشینها حتما هندلینگ مناسب برای یک ماشین دیفرانسیل جلو رو در نظر گرفتن .و نمیشه گفت هر دیفرانسیل جلویی هندلینگ ضعیفی داره..

corey
13-03-2009, 10:28
رامین مطمئنی اشتباه نمی کنی بیشتر ماشین های آئودی دیف عقب هستند و فقط آئودی a3 دیف جلو هستش

prowler88
13-03-2009, 19:28
همشون به جز مدل های شاسی بلند و r8 دیف جلو هستن. ولی مدل های دو دیفرانسیل هم دارن که یه ذره قیمتش از مدل های معمولی بیشتره.

corey
13-03-2009, 21:34
a8 و a6 که مطمئنم دیف عقب هستند و من فکر کنم به غیر از a3 بقیه مدل هاش دیف عقبن
راستی چند وقته تو تهران علاوه بر tt جدید a4 هم تقریبا زیاد شده امیدوارم بزودی مدل های 16 و a8 و q7 وارد بشن

prowler88
14-03-2009, 03:15
دوست عزیز اگه شک داری میتونی بری تحقیق کنی. همونطور که گفتم همه ی مدل های آئودی دیفرانسیل جلو هستند. دو دیفرانسیل به صورت آپشن قابل سفارش هست. مدل های q5 , q7 و r8 و سری S کلا دو دیفرانسیل هستند.

WaTeRsTyLeR
14-03-2009, 06:55
آئو دی خیلی ماشینه خفنیه ,چرا تو ایران نیست؟

آئودی ماشین خوبیه ولی با بنز و بی ام و قابل مقایسه نیست اونا یه چیز دیگن.

بنز اره ولی بی ام و:41: .
شما همین r8 رو نگاه کن قیمتش نصف لامبورگینیه تقریبا

ARASH66
14-03-2009, 10:31

حالا برای تنوع، رقابت 4 مدل سوپر اسپرت، با یک گالن سوخت رو ببینید.

ARASH66
21-03-2009, 23:05
و این هم audi R8 در ایران که دوست عزیزمون 2299 در تاپیک "ماشین های خوف در ایران" قرار داده بودند.

shabkard
23-03-2009, 21:57
دوستان من یک نکته تازکیها فهمیدم وان این است که موتور خودروهای ائودی ساخت فلوکس واگنه وائودی فقط طراحی بدنه ودیگر قسمتهای خودرو رو انجام میده؟
در واقع ائودی برند لوکس فلوکس واکنه؟
مثل تویوتاولکسوس
نیسان واینفنتینی

corey
23-03-2009, 23:47
آئودی زیر مجموعه فولکس هست و لامبورگینی هم زیر مجموعه آودی
نکته جالب هم اینجاست که خود فولکس هم سهامش با پورشه مشترکه

prowler88
24-03-2009, 01:46
اگه بخواین اینطوری به قضیه نگاه کنین نمیشه. مثلا بوگاتی هم مال فولکس واگنه.
ولی بوگاتی و فولکس واگن هیچ ربطی به هم ندارن. همون طور که آئودی و فولکس واگن هیچ ربطی ندارن.
آئودی از تکنولوژی موتورهای فولکس واگن استفاده میکنه که خیلی هم بازده بالا و مصرف کمی دارن. و تقریبا 100 درصد سهامش مال فولکسه.

bof
31-03-2009, 09:33
سلام دوستان یه سوالی داشتم در مورد آئو دی و اینکه آیا آئودی از ابتدا زیر مجموعه فولکس واگن بوده و یا اینکه ابتدا شرکتی مستقل بوده؟ و همچنین در چه سالی تاسیس شد؟و آئودی جزو ماشین های لوکس محسوب میشه؟و در ردیف بنز و بی ام و هست یا کلاسش از اونها پایین تره؟

corey
31-03-2009, 10:15
سلام دوستان یه سوالی داشتم در مورد آئو دی و اینکه آیا آئودی از ابتدا زیر مجموعه فولکس واگن بوده و یا اینکه ابتدا شرکتی مستقل بوده؟ و همچنین در چه سالی تاسیس شد؟و آئودی جزو ماشین های لوکس محسوب میشه؟و در ردیف بنز و بی ام و هست یا کلاسش از اونها پایین تره؟

بله آئودی شرکت مستقلی بوده و اسم شرکت هم اول dkv بوده و بعدا به آئودی تغییر نام میده
سال تاسیس دقیق نمیدونم ولی قبل از جنگ جهانی دوم این شرکت بوده
آئودی از نظر تولیدات با بنز و ب ام و رقابت می کنه و خب واقعا اتومبیل های بی ظیری میسازه طراحی داخلی اتومبیل های آئودی تو دنیا بی نظیر هستش ولی خب ارزش برندی بنز و ب ام و نداره

ARASH66
31-03-2009, 19:33
تقریبا قدیمی ترین مدل Audi Imperator
سال ساخت 1929

poria_mc
31-03-2009, 20:43
ولی خب ارزش برندی بنز و ب ام و نداره
تصحیح میکنم!

ولی خب ارزش برندی بنز و ب ام و تو بقیه کشورها رو نداره
خود آلمانی ها با این که ب ام و اتومبیل ملی شون حساب میشه اما آئودی رو یه سر و گردن بالاتر میدونن!

prowler88
02-04-2009, 15:32
میگن از نظر لذت و راحتی رانندگی از بنز و ب ام و بهتره.

corey
02-04-2009, 16:23
میگن از نظر لذت و راحتی رانندگی از بنز و ب ام و بهتره.

نه اصلا تو لذت رانندگی ب ام و حرف اول میزنه
تو کیفیت رانندگی هم بنز ولی آئودی مجموعه عالی از این 2 تا بوجود میاره نه مثل ب ام و اسپرت و نه مثل بنز لوکس

ARASH66
03-04-2009, 17:53
این اتومبیل دیوونت میکنه
audi_project

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] and Settings\hmd\Desktop\2\8576_audi_project.jpg
دوست عزیز عکسی که شما قرار داده اید باید در اینترنت آپلود شود تا نمایش داده شود نمی توانید مستقیما از سیستم خودتون عکس رو اینجا نمایش دهید.
اگر منظورتون این مدل است:
Audi metroproject quattro Concept

این مدل تولید نمی شود و طرح مفهومی می باشد.

poria_mc
03-04-2009, 19:01
دوست عزیز عکسی که شما قرار داده اید باید در اینترنت آپلود شود تا نمایش داده شود نمی توانید مستقیما از سیستم خودتون عکس رو اینجا نمایش دهید.
اگر منظورتون این مدل است:
Audi metroproject quattro concept

این مدل تولید نمی شود و طرح مفهومی می باشد.
این که کوروت z06 هستش!:31:

ARASH66
05-04-2009, 22:27
poria_mc جان متاسفانه این عکسی که من قرار داده بودم از طرف سایت اصلی تغییر کرده بود، من یک سایت دیگه اپلود کردم.

ARASH66
13-04-2009, 15:33
این عکس هم برای طرفداران برند Audi

Ehsan Studio
13-04-2009, 16:14
یادش بخیر..
ما 7 سال پیش تو کشور تاجیکستان بودیم.اونجا یه آئودی 100 مدل ساله 96 داشتیم..آخرش بود...البته اسپرت شده بود..
280 تا کیلومتر شمارش بود..220 رو راحت پر میکرد...موتورش و نگاه میکردی کف می کردی...اون زمان گرفتیم 4000 هزار دلار...
هیچ ماشینی به این آئودی نمیرسه...

ARASH66
13-04-2009, 22:00
Ehsan Studio عزیز دقیقا میتونی بگی چه مدل ،Audi 100 یعنی منظورم مدل چه سالیش چون چند مدل داره با ظاهر متفاوت.

Ehsan Studio
14-04-2009, 06:37
Ehsan Studio عزیز دقیقا میتونی بگی چه مدل ،Audi 100 یعنی منظورم مدل چه سالیش چون چند مدل داره با ظاهر متفاوت.

دوست عزیز مدل سال 1996 بود..اینم یه عکس از ماشین ( البته این عکس ماله ما نیست)

اگه تونستم 2 تا عکسم خودم گرفتم اونا رو هم اسکن میکنم میزارم...

ARASH66
14-04-2009, 16:05
من از اینا تو تهران دیدم.
دوست عزیز فکر میکنی چند قیمت باشه، و آیا اصلا میشه برای خرید پیدا کرد؟

Ehsan Studio
15-04-2009, 09:10
من از اینا تو تهران دیدم.

آره.منم چندبار دیدم..رنگش سبز بود..البته میگم اینی که ما داشتیم اسپرت شده بود..موتور خورجینی..
الان در موردش حرف میزنم دلم میخواد گریه کنم از اینکه باید حسرت یه Audi سال 96 و بخورم و سوار این ماشین بدردنخور ایرانی بشم...:37:

corey
15-09-2009, 14:33
audi s5 sportback

Price

€57,900

Production

--

Engine

3 liter V6

Weight

--

Aspiration

turbocharged

Torque

325 lb-ft @ 2900 - 5300 rpm

HP

333 hp

HP/Weight

--

HP/Liter

111 hp per liter

1/4 mile

--

0-62 mph

5.4 seconds

corey
15-09-2009, 22:32
آئودی هم r8 رودستر تو فرانکفورت معرفی کرد
بر خلاف اون چه که همه انتظار داشتن آئودی از موتور 10 سیلندر تو این مدل استفاده کرد
این موتور تنفس عادی که 5.2 لیتر حجم داره 55 اسب بخار قدرت تولید می کنه که r8 با این قدرت میتونه ظرف مدت 4.1 ثانیه سرعتش به 100 کیلومتر برسونه
حداکثر سرعت هم 313 کیلومتر اعلام شده

سقف زیبای این مدل ظرف مدت 20 ثانیه بسته میشه و این کار در حین حرکت و زیر سرعت 50 کیلومتر میشه انجام داد

Audi R8 Spyder

T.K
16-09-2009, 21:21
[QUOTE=corey;4216270]audi s5 sportback

سلام به همه
اینم لینک عکس های کامل audi A5 sportback با هر سایزی که دوست دارین:31:

T.K
16-09-2009, 21:43
اینم لینک عکسای کامل A1 Sportback Concept با سایز دلخواه:

ZARABAN21
18-09-2009, 00:29
سلام بچه ها قیمت AUDI R8 را می خواستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

corey
18-09-2009, 11:41
حدود 125 هزار یورو

corey
18-09-2009, 20:06
آئودی کانسپتی معرفی کرده که از موتور الکتریکی استفاده می کنه
این موتور 313 اسب بخار قدرت تولید می کنه
این کانسپت توانایی رسیدن به سرعت 200کیلومتر داره و شتاب 0 تا 96 اون 4.8 ثانیه هست

ضمنا این ماشین با باطری فول شارژ توانایی پیمودن مصافتی حدود 160 مایل داره

Audi e-tron Concept

T.K
21-09-2009, 14:30
آئودی هم r8 رودستر تو فرانکفورت معرفی کرد
بر خلاف اون چه که همه انتظار داشتن آئودی از موتور 10 سیلندر تو این مدل استفاده کرد
این موتور تنفس عادی که 5.2 لیتر حجم داره 55 اسب بخار قدرت تولید می کنه که r8 با این قدرت میتونه ظرف مدت 4.1 ثانیه سرعتش به 100 کیلومتر برسونه
حداکثر سرعت هم 313 کیلومتر اعلام شده

سقف زیبای این مدل ظرف مدت 20 ثانیه بسته میشه و این کار در حین حرکت و زیر سرعت 50 کیلومتر میشه انجام داد

Audi R8 Spyder

سلام به همه
اینم عکس هاش با سایز1200*1920:

داخل:
1.

2.

2299
27-10-2009, 22:47
0تا100 5.5s
موتور V6 که 280 تا 300اسب قدرت داره
تاپ اسپیدش 155مایل که میشه250کیلومتر
قیمتشم 30 تا 40000 دلار
منبع :tuningtalk

2299
27-10-2009, 23:04
در مورد مشخصات اين ماشين بايد بگم كه چهار تا موتور داره (دو تا جلو دو تا عقب )و يه كواترو واقعي به حساب مياد التبه فقط 30 درصد قدرت در چرخهاي جلو و 70 درصد در چرخهاي عقب خواهد بود .حدود 230kw يا 330 اسب توليد ميشه . و تورك اون 4500 نيوتن بر متر هست. 248 كيلومتر ميتونه راه بره كه خودش با اين قدرت مسافت خيلي زيادي هست . 0تا 100 4.8 ثانبه و 60 تا 120 اون 4.1 ثانيه خواهد بود
وزنشم با احتساب یه باتری لیتیوم - یون 470 کیلویی به 1620 کیلو گرم رسیده. با یه بار شارژ کامل هم میشه 2.5 ساعت یا 240 کیلومتر طی طریق کرد.
این ماشین تو نماشیشگاه فرانکفورت رونمایی شده نیان بزنید که نمی دونم قدیمه و....

morisiona
03-11-2009, 15:16
0تا100 5.5s
موتور V6 که 280 تا 300اسب قدرت داره
تاپ اسپیدش 155مایل که میشه250کیلومتر
قیمتشم 30 تا 40000 دلار

ببین عزیزم بی رو در واسی می گم اخبارتون از دروغ هم یه چیزی اون ور ترهستش
البته شما مقصر نیستین منبع شما معتبر نیست مدلی که شما معرفی کرده اید تنها یک فکر و یک جور تقلب محسوب می شود
این خودرو دقیقا یکی از محصولات شرکت وستواگن است که به طرز حرفه ای با برنامه های ویرایشی
به آیودی تبدیل شده .
البته شما هم باید دقت می کردید .
شما حتی به عکس اولی که خودتون گذاشته اید هم دقت نکرده اید
شما به آرم وسط فرمون نگاه کنید این آرم به آرم شرکت آیودی شبیه است یا به آرم شرکت وستواگن...؟

به عکس های پایین دقت کنید . امید وارم شما هم پی به این تقلب ببرید .

2299
16-11-2009, 01:29
سلام

شرکت تیونر آلمانی wheels and more برای r8 کیت جدیدی رو اراعه کرده که تغییراتی رو روی قوای محرکه و ظاهر این اتومبیل اعمال کرده است.

این تیونر توانسته قدرت موتور 4.2 لیتری این مدل رو از 450 به 530 اسب بخار برسونه که همچنین قادره 550 نیوتون متر گشتاور هم تحویل بده و رینگ و لاستیکای جدیدی را هم به همراه سیستم ترمز پیشرفته ی 8 پیستونه در جلو و 6 پیستونه در عقبو را تدارک دیده
از دیگر تغییرات عمده در این مدل کاهش 30 میلیمتری ارتفاع نسبت به مدل استاندارد است هم چنین سیستم ترمز جدید نسب شده بر روی این اتومبیل از جنس فولاد زد زنگ با برنامه ریزی جدیده .

همچنین تزئینات فیبر کربنی و آلمینیمی از دیگر تغییرات اعمال شده روی این مدل هستند.

ــــــــــــــــــــ

شما درست میگی ولی میتونید بجای خراب کردن من و بگین اخبارتون دروغه و منبع غیر معتبر به مدیران گزارش کنید آخه از تی تی معتبر تر چی ؟؟

ARASH66
01-12-2009, 19:39
مدل جدید A8 هم معرفی شد.
Audi A8 (2011)
رقیب S کلاس بنز و سری 7 BMW با امکانات فوق پیشرفته معرفی شد.

برای اطلاعات و دیدن عکس های بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

ZARABAN21
29-01-2010, 11:52
با سلام خدمت اقایون مدل audi s5 یه اطلاعات از همه جاش می خواستم ممنونم

corey
29-01-2010, 13:48
با سلام خدمت اقایون مدل audi s5 یه اطلاعات از همه جاش می خواستم ممنونم
خدمت شما

T.K
15-02-2010, 00:03
سلام به همه دوستان

اینم 10 عکس از آئودی A1 در 8 سایز مختلف + 1080*1920(FULL HD)

فکر کنم که آئودی میخواد به تولید انبوه برسونش!

poria_mc
15-02-2010, 12:21
البته شما مقصر نیستین منبع شما معتبر نیست مدلی که شما معرفی کرده اید تنها یک فکر و یک جور تقلب محسوب می شود
این خودرو دقیقا یکی از محصولات شرکت وستواگن است که به طرز حرفه ای با برنامه های ویرایشی
به آیودی تبدیل شده .
البته شما هم باید دقت می کردید .
شما حتی به عکس اولی که خودتون گذاشته اید هم دقت نکرده اید
شما به آرم وسط فرمون نگاه کنید این آرم به آرم شرکت آیودی شبیه است یا به آرم شرکت وستواگن...؟

به عکس های پایین دقت کنید . امید وارم شما هم پی به این تقلب ببرید .
ببخشید عزیزم! احیانا منظور شما از وستواگن همون فولکس واگن نیست؟ البته شما مقصر نیستید ها!!! تو منبعتون بد نوشته ولی شما هم باید دقت میکردید!!!!

corey
25-02-2010, 00:17
آئودی خودروی خودش در کلاس میکروکارها معرفی کرد

Audi A1

ARASH66
28-02-2010, 11:06
آئودی در نمایشگاه Motor Show 2010 مدل جدید RS5 , A1 رو معرفی کرد:

A1 مدل کوچک و اسپرت آئودی

RS5 مدل اسپرت سری 5

nar nia
21-09-2010, 14:42
آئودی TTS Roadster (2011 )

outpost
29-09-2010, 14:30
Audi A7 Sport Back

رقيبي براي بنز CLS

:40: چقدر اين ماشين زيبا ، متين و باشكوهه :40:

این خودرو که A7 نامیده می‌شود از ابتدای اکتبر سال 2010 میلادی وارد بازار اروپای غربی خواهد شد. قیمت این مدل تازه خودرو برابر با 51 هزار و 650 یورو معادل 66 هزار دلار آمریکا است. انتظار می‌رود عرضه این خودروي اسپرت به بازار مصرف سبب رشد تقاضا و فروش این برند شود. در سال گذشته 250 هزار دستگاه خودروی AUDI در دنیا فروخته شد و با عرضه مدل‌های اسپرت این شرکت تا سال 2015 میلادی شمار خودروهای فروخته شده در بازار جهانی به 400 هزار دستگاه افزایش می‌یابد. شرکت Audi تولید‌کننده خودرو برای مشتریان خاص است و به همین دلیل تولید و فروش سالانه آن محدود خواهد بود.

این خودرو رقیب مرسدس بنز CLS است. اگر شرکت مرسدس بدنبال چاره نباشد در بازار جهانی خودرو در سال 2011 باید سرشکسته میدان را ترک کند.

آئودی جدید با دو پیشرانه 5.2 لیتری به قدرت 580 اسب بخار و با آرایش 10 سیلندر V شکل و دیگر پیشرانه با 5 لیتر حجم موتور اما با قابلیت تکنولوژی TFSI (پاشش لایه ای سوخت) خواهد بود. که قدرتی معادل 572 اسب بخار تولید می کند. قابل ذکر است که مدل دوم خواص اسپرت تری دارد. هر دو مدل جعبه دنده ای 7 سرعته از کلاج دوگانه بهره می برند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.net

farshad bugatti
15-10-2010, 14:41
Audi Quattro Concept

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pt_PMS2010.jpg)

موتور ۵ سیلندر به قدرت ۴۰۸۷ اسب بخار .
ائودی ادعا میکنه که این مدل بهترین ضریب قدرت به وزن را بین هم کلاسان خودش داره!

Audi R8 GT

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .jpg)

موتور ۵.۲ لیتری ۱۰ سیلندر وی شکل لامبورگینی گالاردو
قدرت: ۵۶۰ اسب بخار
لازم هست که بگم تنها ۳۳۳ دستگاه از این ماشین ساخته میشه.
قیمت: ۲۵۶ هزار دلار

nar nia
14-11-2010, 20:03
2011 / آئودي TT Coupe

nar nia
01-05-2011, 19:01
اتومبیل آئودی ساخته شده از کاغذ

در این اتومبیل 285 قطعه کاغذ به کار رفته و ساخت آن 245 ساعت زمان برده است.

ARASH66
17-07-2011, 16:18
فکر کنم خودم باید این تاپیکو بچرخونم دوستان کوشن؟ طرفداران بی ام و و بنز کجان ببین آئودی چیکار میکنه!

آئودی مدل A5 , S5 2012 با طراحی جدید معرفی کرد.
Cabriolet , sportback , Coupe

مدل S5 :

3.0 TFSI producing 245 kW -- 333 hp

مدل A5 :

ARASH66
29-07-2011, 19:12
Audi R18

آئودی R18 برگ برنده آئودی در مسابقات لمانز و فاتح مسابقات 24 ساعته لمانز 2011

Engine : Audi TDI 3.7 litre V6 turbodiesel, mid-engined,
Power : 540 bhp / 403 KW

ARASH66
02-08-2011, 18:05
قهرمانی تیم آئودی در مسابقات 24hour of Spa در بلژیک // تبریک میگم

تیم WRT آئودی با ماشین R8 LMS قهرمان مسابقات این دوره 2011 شد.

تیم های: بنز، بی ام و، مکلارن، لامبو، فراری، آستون مارتین، پورشه و فورد و ... شرکت داشتند ولی آئودی با اقتدار قهرمان این دوره شد، bmw دوم و benz سوم شدند .

yashgin128
07-08-2011, 09:57
قهرمانی تیم آئودی در مسابقات 24hour of Spa در بلژیک // تبریک میگم

تیم WRT آئودی با ماشین R8 LMS قهرمان مسابقات این دوره 2011 شد.

تیم های: بنز، بی ام و، مکلارن، لامبو، فراری، آستون مارتین، پورشه و فورد و ... شرکت داشتند ولی آئودی با اقتدار قهرمان این دوره شد، bmw دوم و benz سوم شدند .

سلام
دوست عزیز امکانش هست که بگید دیگر تیم هر کدوم با چه ماشینی شرکت کرده بودند مخصوصا لامبو؟
در ضمن این r8 همون ماشینی هست که تو خیابون ها موجوده یا نه کلی از لحاظ فنی دچار تغییرات شده تا برای مسابقه مناسب باشه.
و به عنوان اخرین سوال این در چه کلاسی(چه نوعی مثلا میگن فرمول 1)برگزار میشه؟اگه فیلم مسابقات داشتید عالی میشد
ممنون

ARASH66
07-08-2011, 10:29
دوست عزیز اول از توجه شما ممنونم / این مسابقه 24hour of Spa از کلاس GT3 European Championship می باشد.

مدل ماشین های مسابقات GT3

Aston Martin DBRS9
Audi R8 LMS
BMW Z4 GT3
Ferrari 458 GT3
Ford GT GT3
Lamborghini Gallardo LP600 GT3
Mercedes-Benz SLS AMG GT3
Porsche 911 GT3 R

در ضمن مدل آئودی R8 LMS (دیفرانسیل عقب و V10 )، مخصوص این مسابقات طراحی شده که بر پایه R8 می باشد.

ARASH66
12-08-2011, 11:04
شرکت ABT اصلی ترین شرکت تیونینگ مدل های آئودی می باشد.

Q3 مدل جدید SUV کوچک آئودی که برای سال 2012 وارد بازار می شود.

معرفی ABT Q3

قویترین موتور انتخابی :

Engine: 2.0 TSI, 1.984 ccm capacity
Performance: 250 HP/184 kW

asal _ khanoom
16-08-2011, 17:02

2012 AUDI R8 GT SPYDER

mohamad skystar
01-09-2011, 19:27
Audi S8 2013

موتور : 8 سیلندر
حجم موتور : 5200 CC
قدرت : 520 اسب بخار
گیربکس : 8 دنده اتوماتیک

mohamad skystar
02-09-2011, 11:55
Audi S6 Avant 2013

حجم موتور : 4000 CC
قدرت : 420 اسب بخار
گیربکس : 7 دنده اتوماتیک

mohamad skystar
07-09-2011, 10:59
AUDI A2 Concept

ARASH66
07-09-2011, 11:18
قهرمانی تیم WRT آئودی در مسابقه 24 ساعته Zolder 2011 در بلژیک

تیم ProSpeed Competition با 800 دور با Porsche 997 RS جایگاه دوم

تیم KRK Racing با 790 دور با Mercedes SLS GT3 جایگاه سوم

ARASH66
07-09-2011, 11:31
قهرمانی آئودی در هر سه مسابقه 24 ساعته 2011 ... تبریک ♥

LeMans 24h Audi R18 - Spa 24h Audi R8 LMS - Zolder 24h Audi R8 LMS

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 436_n.jpg

ARASH66
09-09-2011, 14:14
معرفی مدل های جدید آئودی در نمایشگاه 2011 Frankfurt Motor Show

Audi A2 Concept , Audi A5 Cabriolet , Audi A5 Coupe , Audi A5 Sportback

Audi R8 GT Spyder , Audi S5 , Audi S5 Cabriolet , Audi S5 Sportback

Audi S6 , Audi S6 Avant , Audi S7 Sportback , Audi S8

و در نهایت Audi Urban Concept

ARASH66
13-09-2011, 10:12
انتظار به پایان رسید، رونمایی دو مدل جدید از سری شاهکار A5 در نمایشگاه Frankfurt Motor Show

A5 DTM (مسابقات DTM آلمان)

موتور V8 460 HP

RS5 2012

موتور V8 4.2 FSI 450HP
شتاب 0 تا 100 کیلومتر 4.6 ثانیه

mohamad skystar
13-09-2011, 11:38
Audi RS5 2012

mohamad skystar
13-09-2011, 19:14
Audi A5 DTM

اینم برا طرفداران DTM

mohamad skystar
14-09-2011, 00:04
Audi S7 Sportback 2013

گیربکس : 7 دنده اتوماتیک

Lady parisa
19-09-2011, 08:33
آئودی قرار است از خودروی مفهومی جدید خود با نام آئودی آر 8 (R8 ) در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی کند.

شرکت خودروسازی آئودی اعلام کرد که قصد دارد از جدیدترین محصول مفهومی خود در نمایشگاه خودروی فرانکفورت که تا چند روز دیگر افتتاح می‌شود، رونمایی خواهد کرد.

بر اساس گزارش موتوروارد، شرکت آئودی در مورد مشخصات این خودروی مفهومی هنوز جزئیات زیادی منتشر نکرده اما به گفته طراحان این خودرو در آن 4 موتور مجزا برای هریک از چرخ‌ها دارای یک موتور الکتریکی است که قدرت مجموع آن‌ها 308 اسب‌بخار و حداکثر سرعت 250 کیلوکتر در ساعت می‌رسد.

ARASH66
23-09-2011, 23:18
نمایی از سالن آئودی در نمایشگاه فرانکفورت Auto Show 2011

2011 Frankfurt International Auto Show (IAA)

nar nia
19-10-2011, 20:15
آئودی 2012

مشخصات :

Audi S7 Sportback

قدرت موتور 420 اسب بخار

شتاب صفر تا صد 4.9 ثانیه

قیمت حدود 55000 دلار

سرعت: 250 کیلومتر بر ساعت

mohamad skystar
22-10-2011, 14:49
AUDI S8 2013

قدرت : 570 اسب بخار
گیربکس : 8 دنده اتوماتیک

mohamad skystar
27-10-2011, 13:12
Audi A4 Avant 2013

موتور : 6 سیلندر
حجم موتور : 3000 CC
قدرت : 333 اسب بخار
گیربکس : 6 دنده دستی

mohamad skystar
27-10-2011, 13:20
Audi A4 allroad quattro 2013

mohamad skystar
27-10-2011, 13:48
Audi A4 2013

mohamad skystar
27-10-2011, 13:58
Audi S4 2013

موتور : 6 سیلندر
حجم موتور : 3000 CC
قدرت : 333 اسب بخار
گیربکس : 6 دنده دسنی

ARASH66
18-11-2011, 11:46
معرفی آئودی A1 Sportback

مدل چهار در آئودی A1 با موتور های 1.2 و 1.4 بنزینی با قدرت 90 و 120 و + اسب بخار با مصرف سوخت 5.5 لیتر و +در 100 km
و موتور دیزلی 1.6 و 1.8 و 2.0

توضیحات و عکس های بیشتر:

با تشکر از دوستانی که در تاپیک فعالیت میکنن، فقط یک نکته هست که تعداد و سایز عکس ها بهتره کمتر باشه تا برای لود صفحه دچار مشکل نشویم!

mohamad skystar
25-11-2011, 13:03
Audi e-tron Spyder Concept 2011

ARASH66
26-11-2011, 23:45
اتومبیل های جدید آئودی هدیه بازیکنان بارسلونا

بازیکنان تیم فوتبال بارسلونا طی مراسمی، هر کدام یک اتومبیل جدید آئودی هدیه گرفتند.

ARASH66
16-12-2011, 11:30
معرفی آئودی R8 پلیس در Essen Motor Show
تیونیگ شرکت ABT

0-100 time of just 3.2 seconds

325 km/h (202 mph) top speed

ARASH66
21-12-2011, 11:14
و حالا غول کوچولو هم معرفی شد / 2013 Audi A1 quattro ♥

موتور 2 لیتری بنزینی 256 اسب بخار قدرت شتاب 0 تا 100 5.7 ثانیه
چهار چرخ متحرک quattro

Lady parisa
11-01-2012, 13:05
شنیده ها حاکی از آن است که به زودی خودروهای آئودی از طریق شرکت رامک خودرو وارد کشور شده و به متقاضیان عرضه خواهد شد.

پس از برخي گفته ها و شنيده ها از تلاش تعدادي از شرکت های وارداتی خودرو به کشور براي واردات خودروهاي آئودي که بی ثمر باقی مانده، بالاخره شرکت رامک خودرو موفق به برقراری ايجاد ارتباطی نتیجه بخش براي وارد كردن خودروي آئودی به ايران شده است.

با وجود تحریم های اعمال شده در برابر کشورمان، شرکت رامک خودرو ـ كه نماينده انحصاري سانگ يانگ كره جنوبي در ايران است ـ توانسته است گام هاي نهايي را براي واردات خودروهای آئودی نيز بردارد.

آئودي یک خودروساز آلمانی و تولیدکنندهٔ خودرو‌هایي با فناوري برتر است. دفتر اصلی آن در شهر اینگولشتاد در ایالت بایرن آلمان است. این شرکت از سال ۱۹۶۴ یکی از زیرمجموعه‌های فولکس واگن است. شعار این شرکت Vorsprung durch Technik به معنی پیشرفت از طریق تکنولوژی برتر است. خودروهای این شرکت خودروساز در سراسر جهان از اعتبار و محبوبیت خاصي برخوردار است.

متقاضیان این خودروی با کیفیت در آینده ای نه چندان دور می توانند منتظر آغاز ثبت نام آن باشند.

لازم به ذكر است كه شركت رامك خودرو اين روزها با استقبال قابل توجه مشتريان براي پيش فروش محصولات خود كه شامل کایرون، ‌ركستون و اکتیون مي باشد، مواجه است. تحويل خودروهاي ثبت نامي اين شركت در اسفند ماه سال جاري انجام خواهد شد.

"خبر خودرو"

ARASH66
14-01-2012, 10:57
Audi at the CES 2012
آئودی در نمایشگاه CES لاس وگاس 2012
آئودی لیست بلندی از امکانات و تجهیزات لوکس و جدید رو در نمایشگاه معرفی کرد.

Audi A8 L W12

The Audi urban concept

Audi Q3 Vail

ARASH66
10-02-2012, 18:43
و اینک آئودی TT RS Plus

قدرت و زیبایی بیشتر

· (360 hp)
· Zero to 100 km/h in 4.1 seconds
· Average fuel consumption just 8.5 liters per 100 km

hamid_diablo
15-02-2012, 17:41
جزئیات تولید نسل جدید آئودی تی تی

نسل جدید آئودی تی تی بر روی پلتفرم جدید mqb و بر پایه طراحی فولکس واگن گلف تولید می شود. اگر چه هنوز حتی یک کلمه درباره دستاورد جدید آئودی منتشر نشده ، برخی افراد مرتبط با این شرکت اظهار نظرهای جسته و گریخته ای درباره آن انجام داده اند.این افراد در مقاله ای از مجله اتواکسپرس مدعی شده اند که آئودی تلاش می کند بدون تغییر بنیان های اصلی در طراحی و عملکرد آئودی تی تی را به طراحی پورشه باکستر نزدیک کنند.درست یک هفته پیش شرکت فولکس واگن پلتفرم جدید mqb.را رونمایی و اعلام کرد که به زودی خودروهای جدیدی بر روی آن تولید خواهند شد. به گفته این افراد آگاه قرار است خودروهای فولکس واگن گلف 7 و نسل جدید آئودی تیتی بر روی mqb تولید شوند .
انتظار می رود نسل جدسد آئودی تی تی دارای دو موتور 8/1 و 0/2 لیتر.به توان 180 و 220 اسب بخار باشد .همچنین انتظار می رود موتور 0/2 لیتریtdi.نیز برای علاقه مندان به موتورهای دیزل بر روی این خودرو نصب گردد.به نظر می رسد قوی ترین نسخه تی تی به یک موتور 0/2 لیتری توربو به توان 275 اسب بخار و گشتاور 380 نیوتون متر باشد.
هنوز جزئیات بیشتری درباره این خودرو در دست نیست و انتظار می رود که در سال 2014 شاهد فروش آن در بازار باشیم.

ARASH66
18-02-2012, 22:27
Audi RS4 Avant 2013

موتور : · V8 powerplant with 450 hp, 430 Nm
شتاب: 0 تا 100 4.7 ثانیه

Lady parisa
20-02-2012, 10:51
یک شرکت انگلیسی تیونینگ خودرو به تازگی نسخه جدید از خودروی ائودی Q7 رابه یک موتور 3.0 لیتری دیزل رونمایی کرده است.

شرکت پروژه کان (Project Kahn) که معمولا اقدام به تیونینگ خودروهای شاسی بلند می نماید از ایجاد تغییرات در خودروی آئودی Q7 خبر داد.

اگرچه به دلیل عدم اتمام کامل پروژه تیونینگ بر روی خودرو هنوز جزئیاتی درباره میزان تغییرات ایجادشده در آن منتشر نشده اشت اما یک فرد آگاه در این شرکت از تغییرات گسترده ظاهری در طراحی خارجی و داخلی خودرو خبر داد. به گفته این شخص آئودی Q7 جدید دارای فلاپ های کناری جدید، قوس بیشتر گلگیر و زینگ های مرواریدی 22 اینچی Kahn RSX می باشد همچنی تودوزی خودرو به صورت تمام چرم انجام شده و پدال های آلمینیومی در ان به کار رفته. موتور فعلی Q7 یک موتور 3.0 لیتری 6 سیلندر دیزل به توان 233 اسب بخار می باشد. اما هنوز جزئیات موتور جدید Q7 در دسترس نیست.

قیمت مدل ارتقا یافته ائودی Q7 حدود 61800 پوند می باشد.

pinokiu
20-02-2012, 16:19
Audi RS4 Avant 2013

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fnews%2F12%2Frs4-avant%2FRS4120006_large-01.jpg)

موتور : · V8 powerplant with 450 hp, 430 Nm
شتاب: 0 تا 100 4.7 ثانیه
ماشین باحالیه از نظر فنی ولی بی ریخت ساختنش

ARASH66
20-02-2012, 17:53
ماشین باحالیه از نظر فنی ولی بی ریخت ساختنش
طراحیش که عالیه، قدرت زیبایی در کنار هم، مشکلش چیه؟

pinokiu
21-02-2012, 07:32
طراحیش که عالیه، قدرت زیبایی در کنار هم، مشکلش چیه؟
طراحیش خوبه اما جلو پنجرش یک کمی زمخت هست

ARASH66
24-02-2012, 15:44
آئودی خودروی مسابقه هیبریدی LMP1 خود را معرفی کرد .

به گزارش خبر خودرو، آئودی قصد دارد تا یک روز مانده به برگزاری کنفرانس مطبوعاتی 2012 این شرکت ، خودروی مسابقه هیبریدی LMP1 خود را در فرودگاه مونیخ نمایش دهد . قرار است این خودرو در شب 29 فوریه در فرودگاه مونیخ در معرض تماشا گذاشته شود . شرکت آئودی حدود 300 خبرنگار را از سرتاسر جهان برای این مراسم دعوت کرده است .

آئودی در نظر دارد تا خودروی جدید خود را در مسابقات اتومبیل رانی استقامتی 24 ساعته لمانس شرکت دهد . این مسابقات یکی از 8 مسابقه برتر اتومبیل رانی استقامتی جهان محسوب می شود .

آئودی که رقابت تنگاتنگی با تویوتا دارد ، قصد دارد تا فاتح این دوره از مسابقات اتومبیل رانی جهان باشد . از سوی دیگر برای اولین بار قرار است تا آئودی از یک راننده خانم در این مسابقات استفاده کند . سیندی آلمان 25 ساله ، راننده R8 LMS آئودی خواهد بود .

ARASH66
24-02-2012, 20:04
صفحه طرفداران آئودی ایران در فیس.بوک

منتظر شما هستیم، با تشکر از حمایت شما

VAHID
03-03-2012, 18:12
فارنت: تا همین چندی پیش وقتی صحبت از فناوری در خودروها می‌شد همگی به فکر جدیدترین سیستم استریو خودرو بودند ولی امروزه اتوموبیل‌ها در حال تبدیل پیچیده و پیچیده‌تر شدن هستند و فن آوری هایی ارائه می‌شوند که زمانی ما حتی در رویاهایمان هم به آن فکر نمی‌کردیم.
یکی از رهبران تکنولوژی آلمانی بی‌شک شرکت آئودی است که هر روز اتوموبیل خود را بیشتر و بیشتر پیشرفته‌تر می‌کند و در عین حال هیچ افت کیفتی نیز در محصولات آن دیده نمی‌شود(اپل دنیای خودرو).
به تازگی این شرکت اعلام کرده است که در حال کار بر روی ۷ ویژگی مبتنی بر فن آوریهای روز است که در مطلب زیر به اختصار آنان را شرح می‌دهیم.

۱-شارژ آئودی بی‌سیم:در حالی که خودروهای الکتریکی هر روز در حال بیشتر و بیشتر شدن هستند شرکت ائودی در فکر این است که یک سیستم شارژ بدون احتیاج به سیم را برای خودروهای برقی خود تدارک ببیند و در همین راستا در حال همکاری با شرکت WiTricity از بوستون است و مبتنی بر این اصل است که یک پمپ شارژ بدون سیم تدارک دیده شود و وقتی خودرو به آن ناحیه نزدیک شود پمپ شارژ شروع به شارژ خودکار کند.
۲- دستیار پارکینگ:در این سیستم علاوه بر اینکه مکان خالی برای پارک کردن به شما اطلاع داده می‌شود خودرو به صورت هوشمند بهترین مسیر را برای رسیدن به آن محل و در ضمن بهترین روش پارک کردن را به شما پیشنهاد می‌کند و شما کافی است فقط دکمه مخصوص را فشار دهید.
۳-چراغ OLED : سیستم دیودهای نوری الی که در حال حاضر در تلویزیون و تلفن های همراه در دسترس است به زودی به خودروهای ائودی راه می‌یابند که علاوه برداشتن ضخامت بسیار کم از انرژی کمتری نیز استفاده می‌شود و در ضمن می‌توانند میلیون‌ها رنگ متنوع تولید کنند.
۴-مواد ترکیبی ساخت بدنه خودرو :ائودی در خط مقدم کاهش وزن وسیله نقلیه است که نخستین بار در سال ۱۹۹۰ کلید خورد که در آن سال از آلومنیوم در بدنه اتومبیل خود استفاده کردند که در نتیجه حدود ۴۰ درصد سبکتر از خودروهای مشابه نیز بود و در حال حاضر نیز ائودی به دنیال ترکیب فولاد با آلومنیوم و فیبر کربن تقویت شده از پلاستیک است که نه تنها بسیار قوی هستند بلکه سبک نیز هستند.
۵- کمک فنرهای فایبرگلاس:در حال حاضر خودروها بر فنرهای فلزی سوار هستند پس اگر شما بدانید که ائودی در نظر دارد تا آنرا با پلاستیک تقویت شده با فایبرگلاس تعویض کند چه نظری خواهید داشت که البته بسیار سبک‌تر از همتایان فلزی خود است و در ضمن قرار است بر روی خودروی R8 E-TRON در سال ۲۰۱۴ نیز دیده شود.
۶-کنترل مولتی تاچ یا همان چند لمسی:در حالی که بسیاری از خودروهای لوکس از سیستم کنترل جند رسانه‌ای استفاده می‌کنند ائودی در نظر دارد تا یک صفحه لمسی را معرفی کند که به شما اجازه خواهد داد تا فرمان را با اسفتاده از انگشتان خود کنترل کنید که در حال توسعه یک سیستم چند لمسی جدید به مانند iPad خواهد بود که دارای دستورات متنوع با استفاده از حرکات لمسی متفاوت خواهد بود.
۷-سیستم تعلیق پیش بینی پذیر:آئودی قصد دارد یک دوربین را جلوتر از آینده دید عقب و یک لیزر را در بینی ماشین کار گذارد تا ۲۰ متر جلوتر را از نظر ناهمواری های جاده تحت نظر بگیرد تا بهترین سیستم تعلیق و گرانش موتور را برای خودرو تدارک ببیند واین ویژگی به احتمال فراوان در یکی از مدل های آینده A8 رونمایی خواهد شد.
پس چشمان خود را برای دیدن تحولات ائودی بازنگاه دارید و شاید به مانند دبیر فارنت دوست داشته باشید تا پشت فرمان یکی از خودروهای استثنایی ائودی بنشینید.

farnet.ir

ARASH66
06-03-2012, 12:49
معرفی آئودی A3 2013 :: در نمایشگاه ژنو 2012

با موتور :

1.4 TFSI بنزینی 122 hp با مصرف 5.2 liters per 100 km
1.8 TFSI بنزینی 180 hp با مصرف 5.6 liters per 100 km و the seven-speed S tronic is standard
2.0 TDI دیزل 143 hp با مصرف 4.1 liters per 100 km

ARASH66
06-03-2012, 12:49
A3 2013

ARASH66
10-03-2012, 22:07
فیلم مستند خط تولید آئودی R8

نام مستند : National Geographic - Megafactories Audi R8
تاریخ انتشار : 2010
زبان: انگلیسی
حجم : 350 مگابایت
مدت زمان : 45 دقیقه
کیفیت : HDTVRip

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

satrianism
10-03-2012, 22:28
سلام .پر سرعت ترین super sport ایودی فعلا r8 هست؟؟

ARASH66
11-03-2012, 10:01
سلام .پر سرعت ترین super sport ایودی فعلا r8 هست؟؟

در مدل های سوپر اسپرت شهری R8 GT قویترین مدل R8 می باشد.

موتور :

قدرت 560 hp و V10 و AWD
six-speed single-clutch sequential automatic transmission with paddle shifters

شتاب :

0-100 در 3.6 sec

سرعت :

320 km/h

mmf66
11-03-2012, 11:21
یادتون نره که lamborgini هم مال شرکت audi است و audi هم زیر مجموعه فولکس واگن و مورسییلگو اس وی هم از ساخته های دوران مالکیت audi محصوب میشه

شرکت هایی که در مالکیت فولکس واگن هستند و جزو محصولات فولکس واگن محصوب میشوند
Audi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FAudi), Bentley ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FBentley), Bugatti ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FBugatti_Automobiles), Lamborghini ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FLamborghini), Porsche ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FPorsche), SEAT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FSEAT), Škoda ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2F%25C5%25A0koda_Auto)
و مقداری از کامیون های MANو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FMAN_SE)Scania ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FScania_%2528company%2529)

asal _ khanoom
13-03-2012, 12:36
آئودی در نمایشگاه 2012 ژنو

satrianism
14-03-2012, 23:09
سلام .کسی میدونه او audi که jason statham توی فیلم transporter میرونه مدلش چیه؟

ARASH66
14-03-2012, 23:47
سلام .کسی میدونه او audi که jason statham توی فیلم transporter میرونه مدلش چیه؟
دوست عزیز آئودی بکار رفته در فیلم Transporter 2 مدل Audi A8L W12 مدل 2005 می باشد.

asal _ khanoom
15-03-2012, 01:32
دوست گلم ، آئودی که تو فیلم 2 transporter مدلش 2005 audio A8 W12 هستش و در فیلم transporter 3 مدلش Audi A8 2009 .

ARASH66
20-04-2012, 17:31
نمایشگاه خودروهای کلاسیک آلمان Techno Classica 2012 in Essen
عکس هایی از مدل های کلاسیک آئودی:

آئودی کواترو S1
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F03%2FIMG_3261.jpg)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F03%2FIMG_3270.jpg)

آئودی کواترو اسپرت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F03%2FIMG_3092.jpg)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F03%2FIMG_3096.jpg)

Auto Union
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F03%2FIMG_3264.jpg)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F03%2FIMG_3199.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F03%2FIMG_3300.jpg)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F03%2FIMG_3252.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fwp-content%2Fuploads%2F2012%2F03%2FIMG_3395.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fnews%2F12%2Fwr-pikes-peak%2FHI120009_large-01.jpg)

-------------------------------------------------------------------------------------------

خرید برند دوکاتی (Ducati Motor) توسط آئودی
خبر خوش برای طرفداران آئودی و دوکاتی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fnews%2F12%2Fducati%2F)

-------------------------------------------------------------------------------------------

آئودی برای نخستین‌بار قصد دارد نسخه‌های اسپرت از سری جدیدالورود Q3 خود را نیز راهی بازار کند. بدین منظور و در اولین گام، ابتدا این خودرو را بصورت مدلی مفهومی در نمایشگاه پکن 2012 در چین رونمایی خواهد شد . . .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2FAudi-RS_Q3_Concept-2012-wallpaper.jpg)

آئودی نام این کراس‌اور اسپرت را RS Q3 گذاشته است. جلوپنجره تفاوتی با مدل‌های استاندارد نداشته اما سپر جلو کاملا تغییر یافته تا دو ورودی هوای جدید در طرفین ایجاد شوند. نصب دیفیوزر عقب، سانروف جدید و تیره‌شدن قاب چراغ‌ها از دیگر مشخصه‌های ظاهری این مدل‌ها خواهد بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Faudi%2F2012-rs_q3_concept%2F1280x960%2Fwallpaper_11.htm)

برای مدل‌های RS Q3 پیشرانه‌ای 2.5 لیتری TFSI درنظر گرفته شده که قدرتی معادل 355 اسب‌بخار دارند. شتاب صفرتاصد این خودرو با گیربکس هفت سرعته Sترونیک کمتر از 5.3 ثانیه و حداکثر سرعتش نیز بالغ بر 265 کیلومتر برساعت است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Faudi%2F2012-rs_q3_concept%2F1280x960%2Fwallpaper_13.htm)

poonel
26-04-2012, 06:32
دوستان تا حالا تو ایران کسی آئودی دیده؟

خودرو به این ماهی، چرا تو ایران ازش نیست؟

mehdi_pro2
26-04-2012, 10:46

من یه آئودی TT زرد خوشگل داخل بوشهر دیدم ولی گذرموقت بود :31:

آئودی زیاد هستش نمی دونم شما چطوری ندیدید

در کل ایرانی ها BENZ و BMW رو بیشتر audi از می پسندن.

ARASH66
26-04-2012, 19:35

آئودی که زیاده، باید دقت کنی تا پیدا کنی. :40:

در کل ایرانی ها BENZ و BMW رو بیشتر audi از می پسندن.
ایرانی کلا ماشینو تو بی ام و میدونه، چرا چون بقیه رو ندیده :8:

Ramin khuzestan
01-05-2012, 17:12

آئودی TT مثل همین قرمزه که عکسش توی همین صفحه هست بدونه توی آبادان هست اونم با پلاک ملی و کیت بدنه R8 پلاکش هم 24 ب (پلاک آبادان) :10::8:
دوتا A6 سفید و نقره ای و یه A7 اسپرت بک و یه A4 بژ هم توی آبادان هستن با پلاک اروند

ARASH66
01-05-2012, 19:30
رامین جان تونستی عکس بگیر بزار اینجا، مخصوصا A7

Ramin khuzestan
01-05-2012, 23:11
TT با کیت R8 و پلاک آبادان :46:

A7 sport back خرمشهر
ببخشید اگه کیفیت نداره(جلوشم یه پانامرا پارک شده:5:)

ARASH66
21-05-2012, 21:12
خبر های خوش از آئودی
دیروز آئودی گل کاشت، هم تو مسابقه 24 ساعته هم مسابقات سوپر استار ایتالیا با ماشین RS5، دو پیروزی داشت.

پیروزی تیم آئودی در مسابقه 24 ساعته Nüburgring با تیم Phoenix

1. Audi R8 LMS ultra, 155 laps
2. Audi R8 LMS ultra + 3m 35.303s
3. Mercedes-Benz + 11m 31.116s
4. BMW – 1 lap
5. Audi R8 LMS ultra – 4 laps

nar nia
23-05-2012, 15:06
آئودی 12 سیلندر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

"آ-8 ال" نمونه 12 سیلندر آئودی که اولین بار در "فیلم انتقال دهنده 2" به نمایش گذاشته شد

ARASH66
04-06-2012, 11:29
پیروزی آئودی در راند چهارم مسابقات تورینگ DTM آلمان

امتیاز برند ها تا راند چهارم

Manufacturer championship
Mercedes-Benz 158
Audi 141
BMW 105

این ترتیب رو دوس دارم

ARASH66
18-06-2012, 09:18
آئودی برای یازدهمین بار هم پیروز 24 ساعته لمانز شد
1,2,3,5 پیروزی با خوردی هیبریدی R18 e-tron
امسال تویوتا و نیسان هم حصور قدرتمندی داشتند، حاصل تلاش تویوتا مقام چهارم بود.

1st #1 Audi R18 etron quattro – André Lotterer/Marcel Fässler/Benoît Tréluyer

2nd #2 Audi R18 etron quattro – Allan McNish/Rinaldo (Dindo) Capello/Tom Kristensen

3rd #4 Audi R18 ultra – Oliver Jarvis/Marco Bonanomi/Mike Rockenfeller

5th #3 Audi R18 ultra – Marc Gené/Romain Dumas/Loïc Duval

mohamad skystar
25-07-2012, 17:54
Audi R8 2013

نسل جدید یکی از ابر خودروهای آئودی معرفی شد.
مدل R8 و اینبار در 4 مدل برای سال 2013 آماده ورود به
خیابان هاست تا رقیب های خودش رو به چالشی دوباره دعوت کنه.
R8 در مدل های زیر معرفی شد:

آئودی R8 مدل پایه
آئودی R8 Spyder
آئودی R8 V10
آئودی R8 V10 Plus

من در اینجا به R8 مدل پایه اشاره کردم که با قدرتی معادل 420 اسب بخار
حرف برای گفتن زیاد داره. در نگاه کلی آئودی با معرفی این 4 مدل به صورت یکجا
نشون داد قابلیت ها و توانایی های زیادی رو برای نسل جدید R8 در نظر گرفته.

مشخصات فنی R8 مدل پایه

حجم موتور : 4200 CC
گیربکس : 6 دنده دستی

53636

53637

53638

ARASH66
25-07-2012, 20:16
مشخصات فنی R8 V10 2013

موتور : 10 سیلندر
قدرت : 525 اسب بخار
گیربکس : 7-speed S tronic

مشخصات فنی R8 V10 + 2013

موتور : 10 سیلندر
قدرت : 550 اسب بخار
گیربکس : 7-speed S tronic

ARASH66
22-09-2012, 18:20
تاپیک غیر مهم شد، فعالیت هم که صفر !

دوستان علاقمند به آئودی شما رو به پیج آئودی ایران دعوت میکنم
Audi iran ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mhbagheri
30-09-2012, 23:44
آقا من دنبال آئودی تی تی خوب میگردم ترجیحاً قرمز یا مشکی
کسی یه فروشنده میشناسه؟
مزنش چقده؟
HELP ME

ARASH66
29-11-2012, 22:22
آقا من دنبال آئودی تی تی خوب میگردم ترجیحاً قرمز یا مشکی
کسی یه فروشنده میشناسه؟
مزنش چقده؟
HELP ME
برای پیدا کردن مدل های آئودی بهتر یه سر به سایت اینترنتی فروش ماشین مانند با ما بزنید.
و نمایشگاه های خیابان مطهری، یوسف آباد و ...

matr!x_2008
01-12-2012, 22:56
دنیا به مدل های تازه آئودی خوش آمد میگوید

آئودی مدل های دیزلی جدید این خودروساز آلمانی را در نمایشگاه خودرو لس آنجلس ارایه کرده است. این خودروها شامل مدل های A8، A7، A6 و Q5می شوند که قرار است به بازار امریکا فرستاده شود.

در حال حاضر دو مدل A3 و Q7 SUV در این بازار به عنوان مدل های دیزلی آئودی به فروش می رسند اما آئودی قصد دارد تعداد مدل های دیزلی خود را از 2 مدل به 6 مدل برساند.خودروهای دیزلی مصرف سوخت را تا 30 درصد بهبود خواهند داد و به همین دلیل تقاضا بریا خودروهای دیزلی رو به افزایش است.

ARASH66
02-12-2012, 09:54

آئودی - پادشاه مسابقات استقامت دنیا

پیروز 5 مسابقه بزرگ استقامت دنیا WEC در 2012 (مسابقات 24 ساعته و 12 ساعته)

طی کردن تقریبا نیمی از سراسر زمین با : R18 E-TRON QUATTRO و R8 LMS

ARASH66
06-12-2012, 13:32
Audi RS6 Avant 2014

Powerful twin-turbo V8: 4.0 TFSI with 412 kW 560 hp and 700 Nm
Reduced weight for greater efficiency and stronger performance
0 - 100 km/h in 3.9 seconds
top speed 305 km/h 189.52 mph

• موتور تویین توربو 4 لیتری 8 سیلندر 560 اسب بخار
• کارایی بیشتر و عملکرد قوی تر با وزن کمتر
• شتاب 0 تا 100 کیلومتر در 3.9 ثانیه، با سرعت 305 کیلومتر
• مصرف سوخت 9.8 لیتر در 100 کیلومتر

تولد دوباره ....♥

Audi iran ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nar nia
26-12-2012, 17:52
آئودی R8 ویرایش چین! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مدت زمانی مدیدی است که خودروسازان در حال ارائه نسخه های ویژه خودروهای خود برای بازار چین هستند که دارای مهمترین ویژگی یعنی فاصله بیشتر بین محور جلو و عقب است.

به تازگی خودروساز آلمانی آئودی از نسخه محدود و ۸۰ عددی خودرو سوپر اسپرت خود یعنی R8 برای بازار چین رونمایی کرده است که دارای ویژگی‌هایی همچون موتور V10 به همراه عناصری از نسخه جی تی این خودرو از جمله تودوزی چرم به همراه مقدار زیادی فیبر کربن است.

شایان ذکر است که آئودی اعلام کرده است که ممکن است تحت شرایطی تیراژ این خودرو مخصوص بازار چین را تا ۹۹ عدد هم افزایش دهد.

آئودی در این باره اعلام کرد که با توجه به عادت‌های فرهنگی مشتریان چینی این شرکت از تولید خودرو ۹۹-۱ که همان ۱۰۰ است خودداری خواهد کرد.

به هر حال این خودرو دارای همان موتور ۵٫۲ لیتری V10 است که دارای شتاب صفر تا صد در ۳٫۹ ثانیه نیز است.

منبع: خودروسازی

mohamad skystar
21-01-2013, 12:12
AUDI RS7

کمپانی آئودی رقیب جدی ب ام و m6 گرن کوپه و مرسدس بنز cls63 amg را چندی پیش در خلال برگزاری نمایشگاه اتومبیل دیترویت معرفی کرد.
این مدل چیزی نیست جز نسل جدید آئودی rs7 که از یک پیشرانه 4 لیتری v8 با 560 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن متر گشتاور نیرو می گیرد و
توانائی ثبت شتاب اولیه در 3.9 ثانیه، ثبت حداکثر سرعت 250 کیلومتر به صورت محدود شده استاندارد و 280 یا 305 کیلومتر بر ساعت در صورت سفارش بسته های تقویتی dynamic-plus را دارد.
قدرت حاصله از این پیشرانه از طریق جعبه دنده 7 سرعته دو کلاچه یا 8 سرعته اتوماتیک به هر چهارچرخ منتقل می شود.
سیستم تعلیق بادی یا گازی قابل تنظیم، سیستم انحصاری چهارچرخ متحرک quattro، سپر جلو جدید با ورودی های هوای بزرگ، رادیاتور و اینترکولر بزرگتر، سپر و دیفیوزر جدید عقب، دیسکهای ترمز قوی تر، سیستم بازیافت انرژی حاصل از ترمزگیری و سیستم توقف/حرکت از دیگر شاخصه های این جنگجوی پنج درب آلمانی به شمار می روند! قیمت و زمان عرضه rs7 هنوز اعلام نشده است.

VAHID
01-02-2013, 18:14

اگر چه امروزه هرگاه صحبت از تکنولوژی های آینده در طرح های مفهومی شرکت های ماشین سازی مطرح می شود، بیشتر یاد ماشین های بدون راننده، سیستم های توقف هوشمند یا ادغام امکانات اسمارت فون ها با اتومبیل ها می افتیم. اما عکس کانسپت اتومبیل آئودی چیز دیگری را می گوید.

Audi یکی از اولین استفاده کنندگان چراغ های فول LED در اتومبیل ها بود و اکنون تصمیم گرفته این کار را به شکل کاملا متمایزی انجام دهد. اگر شب هنگام پشت سر یک آئودی حرکت کنید، غیر ممکن است که چراغ آن شما را به اشتباه انداخته و نور کم یا نامطمئنی را از خود باز تاباند. امسال هم انها سراغ چراغ های ال ای دی ماتریکسی رفته اند که اشعه نور هر ال ای دی را به چند شعله تقسیم می کند. این شیوه آنها را قادر ساخته تا در هر موقعیت روشنایی و نور بیشتری را داشته باشند و همچنین چراغ ها را به یک دوربین مجهز کنند.

تصور کنید که ماشین شما بتواند آمدن ماشین های روبرو را حس کرده و به صورت خودکار نور چراغ هایش را کم کند تا چشمان راننده روبرو کمتر اذیت شود. چراغ های Matrix LED چنین کاری را ممکن ساخته اند.

با توسعه چراغ های ال ای دی و همچنین OLED، آئودی کم کم از داستان چراغ به سمت تابلوهای نقاشی بر روی اتومبیل ها پیش می رود. همان طور که در عکس بالا می بینید، نور تولیدی نه تنها زیبا و جذاب تر به نظر می رسد، بلکه امنیت بیشتری را هم فراهم می آورد. آئودی بیشترین سعی خود را بر این موضوع گذارده که چراغ ها به صورت خودکار و الکترونیکی نسبت به محیط واکنش نشان دهند. به صورت تئوری، با فعال کردن واکنش چراغ ها در مقابل شرایط محیطی، آنها از فاصله بیشتری قابل دیدن هستند و همچنین امنیت رانندگان افزایش پیدا می کند.

narenji.ir

mohamad skystar
13-02-2013, 12:43
بررسی مشخصات فنی یکی از بهترین کوپه های آئودی

آئودی a5 یکی از شاهکارهای این کمپانی آلمانی بود که از سال 2007 میلادی در دو گونه کوپه و کابریو تولید شده و به خوبی هم به فروش می رسد.
در ادامه این خبر به معرفی بخشی از امکانات رفاهی و بررسی مشخصات فنی آئودی a5 کوپه مجهز به پیشرانه tfsi و پکیج premium plus می پردازیم.
این آئودی با پکیج پرمیوم پلاس از امکاناتی نظیر: چراغهای زنون، سیستم روشنائی در روز با یونیت های led، رینگ های 19 اینچی 10 پره آلومینیومی،
آینه داخلی با قابلیت تیره شدن خودکار، آینه های جانبی برقی مجهز به گرمکن، امکان اتصال آی پاد، قابلیت ارتباط از طریق بلوتوث، سیستم صوتی بسیار پیشرفته با قابلیت پخش dvd و امکان گوش دادن به رادیو با کیفیت hd،
ناوبری پیشرفته با قابلیت دریافت فرامین صوتی، صندلی های گرم شونده و خنک شونده با امکان تنظیم برقی و حافظه، دوربین دید عقب و سیستم کمکی پارک بهره مند است.
مشخصات فنی audi a5 2.0 tfsi کوپه با پکیج پرمیوم پلاس
حجم پیشرانه، تعداد و آرایش سیلندرها: 2 لیتری، 4 سیلندر، خطی (مجهز به توربوشارژر)
حداکثر قدرت (اسب بخار – دور در دقیقه): 211 – 4300
حداکثر گشتاور (نیوتن متر – دور در دقیقه): 350– 1500
نحوه انتقال نیرو: هر 4 چرخ
نوع جعبه دنده: 6 سرعته اتوماتیک
شتاب اولیه: 6.4 ثانیه
حداکثر سرعت: 250 کیلومتر در ساعت
وزن خالص: 1628 کیلوگرم
مصرف در سیکل ترکیبی: 10.9 لیتر در هر یکصد کیلومتر

D N A
28-07-2013, 21:48
بررسی مشخصات فنی یکی از بهترین کوپه های آئودی

آئودی a5 یکی از شاهکارهای این کمپانی آلمانی بود که از سال 2007 میلادی در دو گونه کوپه و کابریو تولید شده و به خوبی هم به فروش می رسد.
در ادامه این خبر به معرفی بخشی از امکانات رفاهی و بررسی مشخصات فنی آئودی a5 کوپه مجهز به پیشرانه tfsi و پکیج premium plus می پردازیم.
این آئودی با پکیج پرمیوم پلاس از امکاناتی نظیر: چراغهای زنون، سیستم روشنائی در روز با یونیت های led، رینگ های 19 اینچی 10 پره آلومینیومی،
آینه داخلی با قابلیت تیره شدن خودکار، آینه های جانبی برقی مجهز به گرمکن، امکان اتصال آی پاد، قابلیت ارتباط از طریق بلوتوث، سیستم صوتی بسیار پیشرفته با قابلیت پخش dvd و امکان گوش دادن به رادیو با کیفیت hd،
ناوبری پیشرفته با قابلیت دریافت فرامین صوتی، صندلی های گرم شونده و خنک شونده با امکان تنظیم برقی و حافظه، دوربین دید عقب و سیستم کمکی پارک بهره مند است.
مشخصات فنی audi a5 2.0 tfsi کوپه با پکیج پرمیوم پلاس
حجم پیشرانه، تعداد و آرایش سیلندرها: 2 لیتری، 4 سیلندر، خطی (مجهز به توربوشارژر)
حداکثر قدرت (اسب بخار – دور در دقیقه): 211 – 4300
حداکثر گشتاور (نیوتن متر – دور در دقیقه): 350– 1500
نحوه انتقال نیرو: هر 4 چرخ
نوع جعبه دنده: 6 سرعته اتوماتیک
شتاب اولیه: 6.4 ثانیه
حداکثر سرعت: 250 کیلومتر در ساعت
وزن خالص: 1628 کیلوگرم
مصرف در سیکل ترکیبی: 10.9 لیتر در هر یکصد کیلومتر

واقعا باهاش حال ميكنم.....
نگاش كن طوفانه......:n19::n19:

ARASH66
02-08-2013, 21:58
واقعا باهاش حال ميكنم.....
نگاش كن طوفانه......:n19::n19:
نسل اول A5 در سال 2007 جایزه بهترین طراحی سال رو گرفت.

mohamad skystar
30-12-2016, 14:54
تصاویر جاسوسی آئودی A8 مدل 2018

در شرایطی که آئودی A8 فروش خوبی در مقابل مدل‌هایی مانند جگوار XJ، مازراتی کواتروپورته و لکسوس LS دارد، کمپانی آئودی تاکنون نتوانسته رقیب خیلی قدری برای بی ام و سری 7 باشد، چه برسد به مرسدس بنز کلاس اس!

به گزارش خبرخودرو، شاید یکی از دلایل این موضوع قدیمی بودن A8 در برابر دو هم وطن خود باشد. حال شرکت آئودی قصد دارد با معرفی یک مدل کاملاً جدید از این خودرو، مشکل را حل کند.
این مدل تستی که تصاویر آن هنگام آزمایش رانندگی در هوای سرد در سوئد شکار شده‌اند، نسل چهارم آئودی A8 می‌باشد که گفته می‌شود از طراحی مدل کانسپت پرولوگ که در نمایشگاه خودروی لس آنجلس 2014 رونمایی شده بود الهام گرفته است.

A8 جدید همانند مدل جدید Q7 از پلت فرم مشابه MLB Evo استفاده خواهد کرد که قبلاً در بنتلی بنتایگا و چندین مدل دیگر از گروه خودروسازی فولکس واگن به کار گرفته شده است. این موضوع در نهایت موجب کاهش وزن قابل توجه مدل جدید A8 شده است.
پلت فرم جدید همچنین این خودرو را با پیشرانه‌های مختلف بیشتر سازگار می‌کند. در همین راستا گفته می‌شود مدتی پس از معرفی جهانی این خودرو، شاهد عرضه یک مدل پلاگین هیبریدی آن نیز خواهیم بود. آئودی A8 جدید تقریباً تمامی آپشن موتورهای موجود در مدل فعلی که شامل موتورهای V6، V8 و W12 بنزینی و همچنین موتورهای شش، هشت و شاید حتی ده سیلندر دیزلی می‌شود را خواهد داشت.
طبق گزارش‌ها آئودی پرچم دار کاملاً جدید خود را سال آینده میلادی و احتمالاً در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رونمایی خواهد کرد.

عصر خودرو

mohamad skystar
01-01-2017, 13:26
طراحی ذهنی آئودیQ3 مدل 2018 منتشر شد

آئودی در حال ساخت نسل بعد شاسی بلند کامپکتQ3 است که گفته می شود سال 20188 وارد نمایندگی های فروش اروپا خواهد شد.

به گزارش خبرخودرو، طراحی های ذهنی جدید منتشر شده ایده ای از این مدل جدید را نشان می دهند.
بر اساس این طراحی های ذهنی، به نظر می رسد که آئودیQ3از رویکردی مشابه آئودیQ5 جدید بهره خواهد برد. در واقع بدنه این خودرو ظاهری متفاوت از مدل کنونی نداشته و شکل آشنای خود را حفظ خواهد کرد. هم چنین عناصر طراحی جدیدی همچون جلوپنجره شش ضلعی برجسته تر، چراغ های جلوی LED نوین، سپرهای بازطراحی شده و رینگ های آلیاژی جدید برای این خودرو تعبیه خواهند شد. هم چنین گمان می رود سایزQ3 نیز افزایش یابد تا تفاوت بیش تری با جدیدترین مدل پایه سری Q یعنی آئودیQ2 داشته باشد.
کابین نسخه های ممتاز این مدل رقیب بی ام و X1 دارای اکثر ویژگی های مدل های جدید آئودی همچون Q5، A4 و A3 از جمله Virtual Cockpit، فرمان جدید و سیستم سرگرمیMMI جدید خواهند بود که همگی در داشبوردی جدید تعبیه شده اند که به افزایش عمق ظاهری کابین نیز کمک می کنند.
نسل بعدی آئودی Q3 به جای پلتفرمPQ35 از پلتفرم جدیدتر MQB بهره می برد که سبک تر و جادارتر است. خط تولید موتور این خودرو شامل موتورهایبنزینیTSI و دیزلیTDI چهار سیلندر با ظرفیت های 1.4 و 2.00 لیتر خواهد بود. یک گیربکس دستی شش سرعته یاDSG هفت سرعته برای این خودرو ارائه می شود در حالی که سیستم کواترویآئودی به صورت استاندارد در تمام نسخه های آن ارائه خواهد شد. هم چنین نسخه ای هیبریدیشارژی و تمام برقی نیز برای نسل بعدی این خودرو در نظر گرفته شده است.

خبر خودرو

mohamad skystar
14-01-2017, 14:09
پرژیران،نماینده رسمی Audi آلمان در ایران
بر اساس اعلام سایت اصناف، شرکت پرژیران رسما به عنوان نماینده شرکت AUDI AG آلمان در ایران معرفی شد تا این برند معتبر و باسابقه آلمانی سرانجام بتواند به‌طور رسمی وارد بازار کشور شود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])آئودی یکی از برندهای باسابقه آلمانی است و ایرانی‌ها نیز خاطرات بسیاری از آن دارند اما واردات آن به کشور در سال‌های اخیر همواره با حاشیه‌هایی همراه بوده است. این بار اما شرکت Audi AG به‌طور رسمی نماینده خود در ایران را انتخاب کرده است و پرژیران با تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند از این پس به‌صورت رسمی اقدام به واردات محصولات این خودروساز مشهور آلمانی به ایران کند و نوید بخش شبکه منسجم نمایندگى و خدمات پس از فروش باشد.

لازم به ذکر است که بخش قابل توجهى از مشتریان خاص خودرو هاى آلمانى در ایران مدت هاست انتظار ورود رسمى این برند به کشور را مى کشند.

منبع:ایران جیب

mohamad skystar
17-01-2017, 13:24
با SUV آینده آئودی ، Q8 آشنا شوید

آئودی قصد دارد به‌زودی عضو دیگری به خانوادهٔ SUVهای سری Q خود اضافه کند که درواقع عنوان پرچم‌دار این خانواده را از Q7 کنونی گرفته و بنام خود ثبت خواهد کرد. این عضو جدید Q8 نام دارد که آئودی فعلاً نسخهٔ کانسپت آن‌را به‌تازگی در نمایشگاه دیترویت رونمایی کرده است؛ اما Q8 برخلاف Q7 یک SUV کوپه مانند است و آئودی قصد دارد با آن برای اولین بار به بخش SUVهای کوپه وارد شود. کلاسی که سال‌ها پیش توسط ب‌ام‌و X6 پایه‌گذاری شد (البته در این مورد اختلاف است و بسیاری AMC ایگل SX4 را نخستین SUV کوپهٔ دنیا می‌دانند) و چند سال بعد نیز مرسدس بنز با مدل GLE کوپه به آن وارد شد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])حالا سومین لوکس‌ساز آلمان نیز قصد دارد پس از سال‌ها تأخیر نماینده‌ای را راهی این بخش نوظهور بازار کند. Q8 کانسپت پیش‌نمایشی از نسخهٔ تولیدی این خودرو است که به گفتهٔ آئودی تا پایان سال جاری معرفی می‌گردد؛ بنابراین با نگاه به Q8 کانسپت می‌توان تا حدودی به طراحی نسخهٔ تولیدی این SUV کوپه پی برد چراکه قطعاً Q8 تولیدی ویژگی‌هایی را از نسخهٔ کانسپت خود به ارث خواهد برد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اما نکته‌ای که در مقایسهٔ Q8 با X6 و GLE کوپه جلب‌توجه می‌کند، ابعاد بزرگ‌تر Q8 نسبت به دو رقیب خود است به‌گونه‌ای که فرزند جدید آئودی از هر دو رقیبش کشیده‌تر و عریض‌تر است اما ارتفاع کمتری نسبت به آن‌ها دارد. برای روشن شدن بهتر این مسئله، در جدول زیر ابعاد آئودی Q8 را با ب‌ام‌و X6 و مرسدس بنز GLE کوپه مقایسه کرده‌ایم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])در بخش طراحی داخلی اما Q8 کانسپت دنباله‌روی کابین بسیار آینده‌نگرانهٔ SUV کانسپت قبلی آئودی یعنی E-Tron Quattro است با این تفاوت که در Q8 ویژگی‌های کابین E-Tron کواترو به فرم تولیدی بیشتر نزدیک شده و تقریباً آمادگی تولید دارد. آئودی در کابین Q8 برای کاهش تعداد دکمه‌های فیزیکی از نمایشگرهای بزرگی استفاده کرده است که کلیهٔ آن‌ها (به جر سرعت‌سنج و دورسنج) لمسی هستند. به‌طورکلی کابین Q8 خصوصاً در مقایسه با X6 و GLE بسیار منظم، ساده و شسته‌رفته است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نسخهٔ کانسپت Q8 مجهز به یک قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی است که شامل یک پیشرانهٔ بنزینی 3 لیتری V6 توربو با 330 اسب بخار قدرت و 370 نیوتن متر گشتاور و یک موتور الکتریکی با 120 اسب بخار قدرت و 330 نیوتن متر گشتاور می‌شود. خروجی کل این سیستم 450 اسب بخار قدرت و گشتاور عظیم 700 نیوتن متر است که شتاب صفرتاصد 5.4 ثانیه‌ای را برای این SUV کوپهٔ آلمانی فراهم می‌کند. همچنین Q8 کانسپت مجهز به یک پکیج باطری لیتیوم یون 18 کیلووات ساعتی شده است که خودرو را قادر می‌سازد تا 60 کیلومتر را بدون استفاده از قطره‌ای بنزین و به‌صورت تمام برقی طی کند. البته آئودی گفته است که Q8 به کمک یک باک سوخت پُر و شارژ کامل باطری‌ها می‌توان مجموعاً 1000 کیلومتر را بپیماید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بااین‌حال انتظار می‌رود نسخهٔ تولیدی Q8 با طیف گسترده‌ای از پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی عرضه گردد. حتی گزارشاتی منتشر شده که احتمال ساخت نسخهٔ اسپرت SQ8 را با استفاده پیشرانهٔ دیزلی سه توربوی SQ7 را مطرح کرده‌اند. همچنین آئودی فناوری پیشرفته‌ای را در سیستم تعلیق این خودرو بکار گرفته است که تنظیمات گسترده‌ای از حالت نرم و راحت تا اسپرت و خشک را ارائه می‌کند. علاوه بر این، می‌توان فاصلهٔ خودرو از سطح زمین را نیز در دو سطح مختلف با اختلاف 3.5 سانتیمتر تنظیم کرد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])درهرحال در آینده‌ای نزدیک شاهد معرفی نسخهٔ تولیدی Q8 خواهیم بود که برای اولین بار آئودی را به کلاس SUVهای کوپه وارد خواهد کرد و رقابت سختی را با دو رقیب هم‌وطن خود یعنی ب‌ام‌و X6 و مرسدس بنز GLE کوپه آغاز خواهد کرد.

منبع : پدال

mohamad skystar
31-01-2017, 00:05
جزئیات و قیمت آئودی R8 V10 اسپایدر در آمریکا
تقریباً یک سال پس از معرفی و دیدار در نمایشگاه خودروی نیویورک 2016، آئودی R8 V10 جدید در دسترس مشتریان آمریکایی قرار دارد.
بهای این خودرو از 175100 دلار آغاز می‌شود (بدون در نظر گرفتن 1250 دلار هزینه‌ی حمل تا مقصد). آئودی R8 V10 اسپایدر از همان پیشرانه‌ی 10 سیلندر 5.2 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 540 اسب بخار و گشتاور 540 نیوتون متر مشابه با برادر کوپه استفاده می‌کند. این سوپرکار روباز سریع‌تر و قدرتمندتر از جانشین خود است به گونه‌ای که تنها به 3.5 ثانیه زمان برای رسیدن از صفر تا 96 کیلومتر در ساعت نیاز دارد. سقف سرعت این خودرو نیز 319 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.
سیستم سقف نرم این خودرو تنها 44 کیلوگرم وزن داشته و از سیستم الکتروهیدرولیکی برای باز و بسته شدن در 20 ثانیه استفاده می‌کند. سقف خودرو در زمان باز شدن به داخل محفظه‌ای تخت در روی پیشرانه جمع می‌شود. آئودی گفته که شیشه عقب به طور انفرادی می‌تواند حتی در صورت بالا بودن سقف نیز باز شود و همین امر به راننده اجازه می‌دهد تا از صدای پیشرانه 10 سیلندر لذت ببرد.
داخل کابین صفحه‌نمایش 12.3 اینچی کاکپیت مجازی جانشین نشان دهنده‌های سنتی شده و همچنین شاهد تجهیزاتی چون ارتباط 4G LTE، رادیوی اینترنتی، ورود مقصد از طریق MyAudi، اطلاعات سفر، نقشه‌های ماهواره‌ای گوگل ارث و وای فای هات اسپات برای سرنشین هستیم. از دیگر ویژگی‌های این خودرو می‌توان به سیستم صوتی مرغوب Bang & Olufsen و صندلی‌های گرم شونده و تنظیم شونده برقی اشاره کرد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اعلام مشخصات و قیمت این خودرو با شروع مسابقات رولکس 24 در دیتونا همزمان شده است، جایی که آلمان‌ها باید از قهرمانی فصل گذشته‌ی 3 دستگاه R8 LMS GT3 دفاع کنند. این خودروها از همان پیشرانه‌ی 10 سیلندر خودروی جاده‌ای استفاده می‌کنند.

mohamad skystar
03-02-2017, 18:33
تریم کواتروی دیزلی جدید برای آئودی TT
آئودی در بازار بریتانیا یک تریم TDI 2.0 Quattro جدید شامل سه گونه مختلف اسپورت، اِس لاین (S line) و نسخه سیاه (Black Edition) برای مدل TT عرضه می‌کند.
بلوک 2 لیتری TDI خروجی 184 اسب بخار و 380 نیوتون‌متر را تحویل جعبه‌دنده شش سرعته دو کلاچه اِس ترونیک (S Tronic) می‌دهد تا با کمک کلاچ الکترو-هیدرولیک چند صفحه‌ای موجود در قلب سامانه کوآترو، به هر چهار چرخ برسند.
شتاب صفر تا یکصد کیلومتر بر ساعت نسخه کوپه در 6.7 ثانیه (0.4 ثانیه سریع‌تر از تریم TDI ultra) انجام شده و بیشینه سرعت به 233 کیلومتر بر ساعت بالغ گردیده است. برای نسخه روباز هم ارقام به ترتیب 7 ثانیه و 228 کیلومتر بر ساعت را داریم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

علی‌رغم تعبیه سامانه چهار چرخ محرک، بازدهی فنی خودرو در وضعیت خوبی به سر می‌برد. داده‌های فنی این قسمت به شرح زیر هستند:
گونه کوپه: مصرف سوخت ترکیبی 5.4 لیتر / آلایندگی 142 گرم در هر کیلومتر
گونه روباز: مصرف سوخت ترکیبی 5.6 لیتر / آلایندگی 147 گرم در هر کیلومتر
تریم جدید TT از بهار سال جاری (بهار 96) قابل سفارش خواهد بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پدال

mohamad skystar
09-02-2017, 13:31
حتمال ساخت هایپرکار مخصوص آئودی اسپورترئیس آئودی اسپورت آقای استفان وینکلمن معتقد است این کمپانی می‌تواند خودرویی را به منظور رقابت با مرسدس-ای‌ام‌جی Project One توسعه دهد.
این مدیر ارشد در خلال مصاحبه با Car Advice گفته که با کسب تجارب در لامبورگینی او می‌تواند زمینه‌ساز تولید چنین خودرویی در برند آئودی اسپورت باشد و همچنین ارزش آن را محک بزند.
وینکلمن می‌گوید:

من از برندی به اینجا آمده‌ام که قبلاً این کار را انجام داده‌ایم و به سطحی بالاتر رفته‌ایم… اگر این موضوع درباره‌ی یک خودروی بسیار خاص و تولید محدود و با بهای بالا برای محک ارزش برند باشد، پس ایده‌ای خوب به نظر می‌رسد.
وینکلمن همچنین گفته که گذشته‌ی درخشان این برند آلمانی در مسابقات خودرویی می‌تواند در توسعه‌ی چنین خودرویی بسیار کمک‌کننده باشد.
او گفت:

همیشه داستانی برای بازگو کردن وجود داشته است. گذشته‌ای درخشان و چیزی که پایدار و واضح بوده و این مربوط به آئودی می‌شود. ما تنها از نظر تئوری و فرضیه صحبت می‌کنیم؛ اما من فکر می‌کنم همه‌چیز را می‌توان سنجید. من می‌بینم که ظرفیتی برای این نوع از خودروها در آئودی اسپورت وجود دارد و با توجه به تاریخچه‌ی کمپانی در مسابقات مختلف، ایده‌های زیادی وجود دارد.
برخلاف ب‌ام‌و، آئودی اسپورت و مرسدس-ای‌ام‌جی تنها دو ضلع از سه ضلع مثلث آلمانی هستند که سوپرکارهای ویژه‌ی خود را در فرم‌های R8 و GT عرضه کرده‌اند؛ بنابراین جای تعجبی نخواهد بود اگر آئودی تصمیم بگیرد رویه‌ی مرسدس در ورود به بازار هایپرکارها را دنبال کند.
2017 Audi R8 V10 Plus

منبع : خبر خودرو

mohamad skystar
11-02-2017, 13:22
قویترین خودروی هاچ بک‌ جهان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آئودی R3 را به یاد دارید؟ اولین خودروی سدانی که در نمایشگاه خودرویی پاریس در اواخر سال گذشته با زرق و برق و قدرت 400 اسب بخار ظاهر شد. به همین دلیل نسخه 55 در این خودرو در کنار خواهر صندوق‌دار خود مورد غفلت قرار گرفت. اما اکنون آئودی مدل دوست داشتنی RS3 اسپورت‌بک را به نمایش درآورده است.به گزارش گروه عصر ایران به نقل از "تاپ گیر"، این خودرو در یک ارتقاء به یک موتور 2.5 لیتری 5 سیلندر توربوی آئودی مجهز شده که روی یک ساختار TT RS استقرار یافته است. در توسعه‌های صورت گرفته RS3 هاچ بک خروجی نزدیک به 400 اسب‌بخار یافته است.این عدد معانی مختلفی دارد که از نظر ریاضی به معنای پشت سرگذاشتن مرسدس AMGمدل A45 با قدرت 376 اسب‌بخار و شکست فوکوس RS با قدرت 370 اسب‌بخار است.
با این اوصاف به نظر می‌رسد مدل‌های ارتقاء یافته آئودی RS3 هاچ بک به قدرتمندترین هاچبک روی زمین تبدیل شود.آئودی ادعا می‌کند که مدل های جدید RS3 اسپورت‌بک در 4.1 ثانیه به شتاب صفر تا 100 کیلومتر می‌رسد. نمایش وضعیت نهایی این هاچ بک نشان دهنده دریچه‌های هوای اضافی در ساختار آن است. با تغییرات صورت گرفته این مدل جدید آئودی ارزشمندتر از نسخه‌های پیشین خواهد بود و به همین مناسبت ارزش 42 هزار پوندی برایش دور از انتظار نیست.
از طرفی امید است، موتور سبک‌تر شگفتی خوبی را برای آئودی RS3 رقم بزند. ساختار TTRSنیز در جایگاه مناسبی قرار گرفت.
بنز با ورود این عموزاده ژرمن خود احساس نگرانی خواهد کرد چرا که ائودی این بار نه تنها قدرتمندتر با گشتاور بیشتر بلکه سبک‌تر ظاهر شده و همان طور که ادعا می‌کند سریع تر از همه هاچ بک‌ها، همتای شاسی بلند تایپ F جگوار قدرت دارد.

عصر ایران

mohamad skystar
12-02-2017, 19:53
فیس لیفت 2018 آئودی RS3 اسپورت‌بَک، جذاب و قدرتمند!
آئودی آلبوم تصاویر فیس لیفت جدید RS3 اسپورت‌بک خود را تنها یک ماه قبل از رونمایی رسمی در نمایشگاه 2017 ژنو، منتشر کرد.
از تفاوت‌های این نسخه نسبت به A3 استاندارد می‌توان به کاهش 2.54 سانتی‌متری ارتفاع و افزایش 2 سانتی عرض خودرو، جلوپنجره لانه‌زنبوری به رنگ مشکی براق، ورودی‌های بزرگ هوا، رکاب جانبی برجسته، اسپویلر سقف RS، بازطراحی تیغه سپر و سامانه اگزوز RS اشاره کرد که نقش بسزایی در جذابیت بصری خودرو ایفا می‌کنند.
زیر کاپوت از بلوک 2.5 لیتری پنج سیلندر توربو موجود در RS3 سدان استفاده شده که خروجی 400 اسب بخار (33 واحد بیشتر از مدل پیشین) و 480 نیوتون‌متر را از طریق جعبه‌دنده هفت سرعته دو کلاچه به هر چهار چرخ می‌رساند. آئودی معتقد است شتاب اولیه این مجموعه تفاوتی با نسخه سدان ندارد و تنها 4.1 ثانیه به طول می‌انجامد.
چرم ناپا (Nappa) مشکی‌رنگ صندلی‌ها، کابین مجازی آئودی و فرمان RS در مدل 2018 به‌صورت استاندارد عرضه می‌شوند. صندلی‌های RS (سفارشی)، کمکی ترافیک با قابلیت حفظ فاصله مناسب از خودروی جلویی و هدایت فرمان در مدت کم، سیستم صوتی بَنگ اَند اُلوفسِن (Bang & Olufsen) و ترمز اضطراری جدید هم از سایر تجهیزات آن هستند.

RS3 اسپورت‌بک 2018 از آگوست سال جاری میلادی (مرداد 96) با قیمت پایه 54,600 یورو (حدود 58,000 دلار) و تحت لوای زیربرند “آئودی اسپورت” وارد بازار اروپا خواهد شد. بازه ثبت سفارش آن هم از ماه آپریل (فروردین 96) آغاز می‌گردد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هنوز هیچ اطلاعات موثقی پیرامون عرضه مدل فیس لیفت در بازار آمریکا وجود ندارد، اما با التفات به تأیید حضور نسخه سدان، ورود گونه اسپورت‌بَک نیز منطقی و محتمل به نظر می‌رسد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

منبع : عصر خودرو

mohamad skystar
13-02-2017, 20:28
نگاهی به طراحی احتمالی نسل آیندهٔ آئودی A7
پس از دیدن کانسپت پرولوگ در بیش از دو سال پیش، مشتاقانه منتظریم ببینیم که محصولات جدید آئودی که توسط March Lichte و تیمش طراحی می‌شوند، چه ظاهری خواهند داشت. اولین خودروی این سری جدید، نسل بعدی سدان پرچم‌دار A8 است که برای معرفی تا پایان سال جاری برنامه‌ریزی شده است و نوید ارائهٔ زبان طراحی جدیدی را برای این برند اینگولشتاتی داده است. پس‌ازآن سال آینده نسل جدید سدان A6 معرفی خواهد شد و به دنبال آن نسل آیندهٔ سدان کوپهٔ A7 رخ نشان خواهد داد.
پروتوتایپ‌های نسل جدید آئودی A7 تابه‌حال چندین بار تحت آزمایش دیده شده‌اند و هرچند تا حد زیادی توسط پوشش‌های استتاری پنهان شده‌اند اما همچنان الهام گیری از کانسپت پرولوگ در طراحی آن قابل‌تشخیص است؛ بنابراین از روی تصاویر جاسوسی A7 جدید رندری طراحی شده که تا حدودی چهرهٔ احتمالی این سدان کوپهٔ آلمانی را نمایان می‌سازد.
آنچه نسل کنونی A7 را از تمامی محصولات آئودی متمایز می‌کند، طراحی عقبی متفاوت آن است اما گزارش‌ها نشان می‌دهند که همه‌چیز در نسل جدید این خودرو تغییر خواهد کرد و قسمت عقبی A7 جدید کشیده‌تر خواهد بود چراکه گفته می‌شود برخی از خریداران با طراحی نسبتاً غیرمعمول عقب A7 مشکل داشته‌اند و همین امر موجب شده که آئودی این قسمت را در نسل جدید تغییر دهد.
اما از طراحی که بگذریم، نسل جدید آئودی A7 به جهت ساخته‌شدن بر روی پلت‌فرم MLB مشترک با A8 و A6 جدید، مقدار قابل‌توجهی وزن کم کرده است؛ اما A7 جدید نه‌تنها سبک‌تر و سریع‌تر خواهد بود که مصرف سوخت کمتری هم خواهد داشت و در پیچ‌ها نیز چابک‌تر عمل خواهد نمود. این پلت برای اولین بار در نسل جدید Q7 مورداستفاده قرار گرفت.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Audi Prologue Conceptتصاویر جاسوسی از نمای داخلی نسل دوم A7 وجود ندارد اما احتمالاً A7 در این قسمت شباهت‌های زیادی با نسل جدید A8 خواهد داشت که به‌زودی رونمایی می‌شود. آنچه که تاکنون از کابین نسل جدید A8 میدانیم این است که برای اولین بار صفحه آمپر تمام دیجیتال (با نام مستعار کابین مجازی آئودی) در این سدان لوکس ارائه خواهد شد؛ بنابراین انتظار می‌رود این صفحه‌نمایش در نسل جدید مدل‌های A7 و A8 هم ارائه گردد.
به‌احتمال‌زیاد قرار است آئودی نسل جدید A7 را در نیمهٔ دوم سال 2018 رونمایی کند و آغاز فروش آن نیز تا پیش از پایان سال برنامه‌ریزی شده است. بعدازآن در سال 2019 مدل اسپرت S7 به این خانواده ملحق خواهد شد و سپس نهایتاً مدل پرچم‌دار RS7 خانوادهٔ نسل جدید A7 را تکمیل خواهد کرد.

mohamad skystar
15-02-2017, 14:37
شیرجه جانانه آئودی R8 داخل آب سرد!
مالک آلمانی آئودی R8 زرد رنگ احتمالاً هیچ‌گاه سفر خود به هلند را فراموش نخواهد کرد! سفری که با لذا و هیجان زیاد آغاز شده بود با شیرجه‌ای جانانه به داخل آب در نزدیکی شهر Utrecht پایان یافت.
طبق گزارش‌های نشریات محلی، پس از مانور اشتباه، این سوپرکار آلمانی به داخل رودخانه‌ی Angstel پرید و به آرامی در کف آن جای گرفت. خوشبختانه راننده توانسته از راه پنجره از خودرو خارج شده و با شنا کردن خود را به کناره رودخانه برساند. گزارشی از جراحت جدی به دست ما نرسیده اما عمده شکایت مالک خودرو از سردی آب‌وهوا بوده است.
اندکی بعد آئودی او از آب درآورده شد و با توجه به تصاویر می‌توان گفت که این خودرو هرگز خودروی اولیه نخواهد بود. اگرچه خودرو چندین ساعت در رودخانه بوده اما همین زمان برای از کار انداختن تمامی سیستم‌های الکتریکی پیچیده R8 کافی بوده است.
Autoblog.nl گزارش داده که این حادثه اولین تصادف مشابه در همین رودخانه نیست. کمتر از یک ماه پیش یک آئودی دیگر به داخل آب‌های سرد Angstel شیرجه زده و شاهد غرق شدن TT کوپه‌ی خود بوده است.

این غرق شدن آئودی R8 زردرنگ ما را به یاد تصادف مشهور دیگری در سال 2009 می‌اندازد. در آن زمان اندی هاوس با بوگاتی ویرون خود وارد دریاچه‌ای در تگزاس شده بود. او در ابتدا دلیل این تصادف را پرواز یک پلیکان در ارتفاع کم عنوان کرده بود اما بعداً ادعا کرد که گوشی تلفن از دستش افتاده است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در دسامبر سال 2014 یک راننده اهل کرواسی نیز با فراری F430 اسپایدر خود داخل یک استخر 2 متری در اتریش شیرجه زده بود.

motor 1

mohamad skystar
22-02-2017, 00:19
داستان چهار حلقه
شاید خیلی‌ها تاکنون به معنای چهار حلقه موجود در لوگوی آئودی رسیده باشند، امّا آئودی برای آنها که هنوز در مورد این موضوع مطمئن نیستند، یک ویدیو در زمینه تاریخچه این لوگو تهیه کرده است.
چهار حلقه آئودی نمایانگر ۴ خودروساز مختلفی هستند که در سال ۱۹۳۲ میلادی به یکدیگر پیوسته‌ و کمپانی موسوم به «اتو یونیون» را تشکیل داده‌اند. قدیمی‌ترین این خودروسازها، «هورش» نام دارد که در سال ۱۸۹۹ توسط یک مهندس آلمانی به آگوست هورش (August Horch) بنیان نهاده شده است. امّا کمی بعد آقای «هورش» کمپانی همنام خود را ترک کرد تا یک خودروسازی جدید با نام «آئودی» تشکیل دهد؛ کمپانی‌ای که دارای یک حلقه در لوگوی کنونی آئودی است. البته یک قرابت معنایی بین «هورش» و «‌آئودی» نیز وجود دارد. واژه Horch بسیار به کلمه آلمانی معادل فعل «شنیدن» است و آئودی (Audi) نیز ترجمه لاتین این فعل به شمار می‌رود.
دو کمپانی دیگر واندرِر و DKW نام دارند. واندرر کمپانی‌ای است که در سال ۱۹۱۱ تأسیس شد و DKW یک سازنده موتورهای بخار است که کار خود را در سال ۱۹۱۶ شروع کرد و سپس در سال ۱۹۲۸ به تولید اتومبیل پرداخت.
تا به اینجا گفته شد که چگونه چهار خودروساز قدیمی آلمانی تبدیل به «اتو یونیون» شدند، امّا اتو یونیون چگونه به شکلی ساده، تبدیل به «آئودی» شد؟ جواب این سؤال شاید اندکی پیچیده‌تر باشد.
پس از جنگ جهانی دوم، اتو یونیون که به تولید خودرو، موتورسیکلت و ون می‌پرداخت، در میانه‌های دهه ۱۹۵۰ میلادی با مشکلات مالی و نیروی کار مواجه شد. نتیجه این شد که اتو یونیون در سال ۱۹۵۸ توسط دایملر-بنز خریداری گردید و پس از روبرو شدن با مشکلات مالی بیشتر تحت مالکیت جدید، در سال ۱۹۶۴ به فولکس‌واگن فروخته شد.
تنها اندک زمانی از تصاحب اتو یونیون توسط فولکس‌واگن می‌گذشت که این کمپانی محصولات خود را تحت عنوان «آئودی» عرضه کرد. اتو یونیون در سال ۱۹۶۹ یک خودروساز دیگر با نام NSU را به مالکیت خود در آورد و از آن پس، نام عجیب و غریب «آئودی NSU اتو یونیون AG» برای خود انتخاب کرد. این روند تا سال ۱۹۸۵ ادامه یافت و در این سال بود که نام طولانی کمپانی به عنوان کوچک و راحت‌تر «آئودی AG» تقلیل یافت.
در همین حال، بیایید برای یک لحظه تصوّر کنیم که دیگر برندهای آلمانی به جای آئودی، در طول تاریخ جان سالم به در می‌بردند، آیا کسی حاضر می‌شد که یک «هورش» بخرد؟

mohamad skystar
27-02-2017, 13:33
نسل بعدی آئودی A7 با گزینه E-Tron پلاگین هیبریدی می‌آید
آئودی از چندی پیش روی نسل جدید مدل A7 کنونی کار کرده و به نظر می‌رسد که ژرمن‌ها نهایتاً برای عرضه‌ی این خودرو آماده می‌شوند.
طبق گفته‌های AutomobileMag نسل جدید A7 در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017 رونمایی خواهد شد و نسخه‌ی پلاگین هیبریدی آن نیز جزئی از خانواده‌ی A7 خواهد بود. این نسخه از پیشرانه‌ی 4 سیلندر بنزینی و واحدی الکتریکی استفاده خواهد کرد. پیشرانه‌های 6 و 8 سیلندر بنزینی و دیزلی آئودی در مدل‌های عادی این نسل بکار خواهند رفت و مدل S7 از پیشرانه‌ی 6 سیلندر توئین توربو و مدل RS7 از پیشرانه‌ی 8 سیلندر توئین توربو سود خواهد برد.
نسل جدید آئودی A7 که بر پایه‌ی جدیدترین نسخه‌ی پلتفرم MLB Evo ساخته شده حدود 100 کیلوگرم سبک‌تر از مدل فعلی خواهد بود. همچنین باور بر این است که این خودرو کمی کوتاه‌تر خواهد بود اما طول آن همچنان نزدیک 5 متر خواهد بود.

در طراحی این کوپه‌ی چهار درب بزرگ درست همانند نسل‌های آینده‌ی A6 و A8 از کانسپت پرولوگ الهام گرفته شده است. داخل این خودرو شاهد طراحی کاملاً جدیدی خواهیم بود که شبیه کانسپت Q8 بوده و به جای نشان‌دهنده‌های مرسوم کاکپیت دیجیتال آئودی بکار خواهد رفت. همچنین دو صفحه‌نمایش لمسی برای کنترل عملکردهای اصلی خودرو وجود خواهد داشت.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Audi A7 H-Tron Concept
آئودی A7 2018 با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا از قبیل کنترل حرکتی و کنترل صوتی و کنترل پارک خودرو با گوشی هوشمند به بازار خواهد آمد. علاوه بر این از دیگر تجهیزات خودرو می‌توان به جدیدترین تجهیزات ایمنی روز دنیا و سیستم‌های نیمه خودران اشاره کرد.

mohamad skystar
04-03-2017, 13:12
دست نوازش ABT بر سر آئودی S5 جدید
ABT Sportline، تیونر مشهور آلمانی که از سالیان دور روی محصولات گروه فولکس واگِن کار می‌کند، تنها چند ماه پس از رونمایی نسل جدید سری 5 آئودی سراغ مدل S5 رفته و اولین کیت خود را برای گونه‌های سدان، روباز و اسپرت‌بکَ عرضه کرده است. البته توجه داشته باشید که این نمونه تقویت‌شده از نظر عملکرد همچنان پایین‌تر از انواع منقش به کد RS قرار می‌گیرد.
S5 استاندارد (مدل 2018) از یک مجموعه شش سیلندر V شکل توربو دوقلو با حداکثر توان 354 اسب بخار و سقف گشتاور 500.2 نیوتون‌متر به همراه جعبه‌دنده هشت سرعته خودکار و سامانه چهار چرخ محرک کوآترو سود می‌برد. ABT هم توانسته با تنظیم دوباره و بازبینی ECU و نصب سامانه اگزوز با جریان سریع‌تر، تنفس بهتری برای پیشرانه فراهم کند. درنتیجه قدرت و گشتاور خودرو 20 درصد افزایش پیدا کرده و به 425 اسب بخار و 549 نیوتون‌متر بالغ گردیده است.
تغییرات نمای بیرونی هم فعلاً فقط شامل رینگ‌ها شده که در طرح، رنگ و اندازه‌های مختلف قابل سفارش هستند.
با توجه به سوابق ABT Sportline، اعداد بدست آمده چندان چشمگیر نبوده و بلوک V6 هنوز هم جای زیادی برای تقویت شدن دارد. درنتیجه می‌توان حدس زد که تیونِر آلمانی در آینده نزدیک پروژه‌های بزرگ‌تری روی S5 جدید اجرا خواهد کرد.
طبق اعلام رسمی کمپانی، بسته اسپرت‌لاین S5 تنها در بخش‌هایی از حوزه اروپا شامل کشورهای آلمان، اتریش، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، دانمارک، فنلاند، ایتالیا و لهستان به فروش می‌رسد و برنامه‌ای برای عرضه آن در بازار ایالات‌متحده وجود ندارد. بااین‌حال برخی آپشن‌ها توسط توزیع‌کنندگان خاص به کشورهایی غیر از موارد ذکر شده ارسال می‌شوند که امکان دارد در آینده نزدیک آمریکا هم یکی از آن‌ها باشد.
هانس جرگِن آبت (Hans-Jurgen Abt) از مدیران این برند سرشناس آلمانی در گفت‌وگو با مجله آمریکایی اتومبیل (Automobile) اظهار داشته: ABT در کنار کیفیت بالاتر، امکان شخصی‌سازی بسیار بیشتری را برای خریداران فراهم می‌کنند. تنها در این صورت است که می‌توانیم به انتظارات روزافزون موجود پاسخ شایسته بدهیم.

بد نیست اشاره کنم تمامی خودروهای تقویت‌شده ABT Sportline (ازجمله مدل موردبحث) با ضمانت 2 سال/125 هزار کیلومتر عرضه می‌شود تا مالکان هیچ‌گونه نگرانی از بابت ابطال گارانتی کارخانه نداشته باشند.

mohamad skystar
06-03-2017, 13:15
تیونینگ آئودی RS6 توسط ABT، استیشنی قوی‌تر از آئودی R8
آئودی RS6 آوانت خود به‌صورت استاندارد در نسخهٔ قوی‌تر Performance با برخورداری از یک نیروگاه 4 لیتری V8 بای‌توربو به قدرت 605 اسب بخار، هیولایی است که می‌توان بر آن نام سوپراستیشن را نهاد. مطمئناً این میزان قدرت برای بسیاری از مردم بیش از اندازه است اما جالب اینجا است که اما مهندسین شرکت تیونینگ ABT یا با تلفظ آلمانی آب‌ت، حتی این قدرت عظیم را هم کافی نمی‌دانند و تصمیم گرفته‌اند RS6 را تقویت کرده و حتی از این هم قدرتمندتر سازند.
بدین ترتیب آن‌ها با ایجاد تغییراتی در پیشرانهٔ این سوپراستیشن که RS6+ نام گرفته، قدرت آن‌را به میزان 100 اسب بخار افزایش داده و به 705 اسب بخار رسانده‌اند؛ اما این تمام ماجرا نیست چراکه گشتاور نیز با 180 واحد افزایش به عدد ویرانگر 880 نیوتن متر رسیده است؛ بنابراین حالا این RS6 با تیونینگ ABT حتی از سوپراسپرت آئودی R8 V10 Plus هم قوی‌تر شده است.
اما غیر از افزایش خروجی موتور، آب‌ت یک کیت بدنهٔ تهاجمی‌تر را هم برای RS6+ تدارک دیده‌اند. این کیت شامل ارائهٔ تعداد زیادی قطعات فیبر کربنی بدنه مانند بالهٔ لبهٔ سپر جلو، روکش آینه‌های جانبی و اسپویلر عقبی می‌شود. همچنین استفاده از یک دیفیوزر فیبر کربنی بزرگ در عقب علاوه بر دیگر قطعات فیبر کربنی موجب ایجاد ظاهری رعب‌انگیز و همین‌طور کاهش وزن خودرو شده است. دیگر تغییرات ظاهری RS6+ نیز شامل رینگ‌های آلومینیومی 22 اینچی به رنگ مشکی براق و لاستیک‌های اسپرت می‌شود.

آب‌ت هیچ تصویری از نمای داخلی این خودرو منتشر نکرده است اما می‌گوید در داخل RS6+ تودوزی چرمی سفارشی، نشان شمارهٔ هر دستگاه و تریم فیبر کربنی ارائه شده است. علاوه بر این، در این قسمت نشان RS6+ بر روی رکاب‌ها و کف‌پوش‌ها نیز جلب‌توجه می‌کند.
آب‌ت RS6+ چند روز دیگر در نمایشگاه خودروی ژنو به نمایش درخواهد آمد و سپس به‌عنوان یک نسخهٔ ویژهٔ تولید محدود تنها 50 دستگاه از آن ساخته خواهد شد.
پدال

mohamad skystar
07-09-2018, 20:15
شایعاتی سورپرایز کننده درباره نسل جدید آئودی R8
تا همین چند وقت پیش گفته می‌شد آئودی سومین نسل r8 را نخواهد ساخت اما اخیراً خبری منتشر شده که در آن ادعا شده ارباب حلقه‌ها خودرویی خواهد ساخت که به نوعی جایگزین R8 امروزی خواهد بود. اتوکار می‌گوید نام R8 زنده باقی می‌ماند اما پسوند E-Tron به آن افزوده می‌شود تا قوای محرکه‌ی تمام الکتریکی آن را برجسته سازد. بله درست صحیح است، این سوپرکار پیشرانه وسط و پرفورمنس دوباره به مرحله اول بازگشته و یک محصول تمام الکتریکی خواهد بود.
این حرکت آئودی کمی سورپرایز کننده محسوب می‌شود زیرا همه‌ی ما می‌دانیم که R8 E-Tron چه وضعیتی داشته است. اولین نسخه این خودرو هرگز وارد خط تولید نشد درحالی‌که نسل دوم نیز تنها پس از تحویل کمتر از 100 دستگاه به مشتریان روانه‌ی موزه شد. به نظر می‌رسد آئودی اعتقاد دارد سومین تلاشش به در بسته نخواهد خورد و در سال 2022 نسل کاملاً جدید R8 E-Tron را با الهام از مدل PB18 E-Tron روانه میدان خواهد نمود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درحالی‌که کانسپت شوتینگ بریک معرفی شده در گردهمایی پبل بیچ قدرت 764 اسبی داشت اما گفته می‌شود سوپرکار جدید آئودی مرز 1000 اسب بخار را رد خواهد کرد. مدل چهار چرخ محرک R8 E-Tron ظاهراً تنها نیازمند 2 ثانیه زمان خواهد بود تا از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شیفت کردن به قوای محرکه تمام الکتریکی به این معنی است که آئودی R8 دیگر ارتباطی فامیلی با لامبورگینی اوراکان نخواهد داشت. انتظار می‌رود اوراکان از همان پلتفرم استفاده کند اما پیشرانه‌ی 10 سیلندر 5.2 لیتری تنفس طبیعی آن با یک پیشرانه الکتریکی همراه شود. اتوکار می‌گوید فروش اوراکان برای توجیه هزینه‌های توسعه پلتفرمی جدید کافی نبوده و به همین دلیل است که انتظار می‌رود نسل جدید این خودرو از سخت‌افزار تکامل یافته کنونی استفاده کند. همچنین احتمال استفاده از پلتفرم جدید پورشه در نسل جدید اوراکان وجود دارد.
در خاتمه باید گفت نسل فعلی R8 در حال فیس لیفت بوده و شاید نسخه 6 سیلندر آن به همراه مدل جدید R8 GT معرفی شود.
پدال

mohamad skystar
09-09-2018, 18:21
مشخصات آئودی Q8 جدید
شاسی‌بلند جدید و پرچم‌دار آئودی Q8 2019 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وارد بازار آمریکا شد.
فعلاً تنها یک پیشرانه برای این خودرو در نظر گرفته شده که از نوع 6 سیلندر 3 لیتری TFSI با قدرت 335 اسب بخاری و سیستم هیبریدی ملایم می‌باشد. این پیشرانه با یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک همکاری کرده و نیروی تولیدی آن نیز از طریق سیستم کواترو به تمامی چرخ‌ها منتقل می‌شود.
آئودی می‌گوید پیشرانه‌ی یاد شده جدید بوده و از توربوشارژر توئین اسکرول سود می‌برد. این قلب آهنین همچنین دارای سیستم والو لیفت بهبود یافته برای پاسخ و عملکرد بهتر می‌باشد. سیستم هیبریدی ملایم Q8 2019 از معماری الکتریکی 48 ولتی استفاده می‌کند و شامل باتری 10 آمپر و آلترناتور استارتر است.
سیستم چهار چرخ محرک کواترو نیز گشتاور تولیدی را به‌صورت 40/60 بین چرخ‌های جلو و عقب توزیع می‌کند. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودرو به‌صورت رسمی 5.6 ثانیه اعلام شده است.
آئودی می‌خواهد Q8 جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برادر جذاب‌تر Q7 باشد و این کار تنها با طراحی جذاب‌تر بدنه صورت نپذیرفته است. شاسی خودرو به‌صورت استاندارد دارای سیستم تعلیق تطبیقی بوده و البته با پرداخت مبلغ بیشتر می‌توان سیستم تعلیق بادی و فرمان پذیری چهار چرخ را سفارش داد. به این موارد باید سیستم کواتروی متمرکز روی محور عقب و مانور پذیری بهتر را اضافه کرد که نتیجه‌ی نهایی آن تولید شاسی‌بلند لوکس و اسپورت است.
آئودی آمریکا این خودرو را با پکیج تنهایی عرضه می‌کند که شامل رینگ‌های 22 اینچی آئودی اسپورت، کیت بدنه‌ی مشکی با ریل‌های سقف و جلوپنجره تک فریم، سپرهای S-Line، کالیپرهای ترمز قرمز و… می‌باشد.
تمامی مدل‌های Q8 به‌صورت استاندارد با چراغ‌های LED، سیستم تهویه مطبوع خودکار سه ناحیه‌ای، سانروف پانورامیک، پشت آمپرهای دیجیتال 12.3 اینچی، پوشش چرم، صندلی‌های چرمی گرم شونده و تنظیم برقی در 8 جهت و … عرضه می‌شوند. سیستم MMI نیز به‌صورت استاندارد موجود بوده و از صفحه‌نمایش 10.1 اینچی در بالا و 8.6 اینچی در پایین برای تنظیم سیستم تهویه مطبوع و سایر عملکردها برخوردار است.

قیمت آئودی Q8 2019 از 68395 دلار برای مدل پایه پریمیوم آغازمی شود. مدل بعدی پریمیوم پلاس است که قیمت 72395 دلاری داشته و نهایتاً به مدل فول پرستیژ می‌رسیم که حداقل بهای آن برابر با 77545 دلار می‌باشد.

پدال

wichidika
02-10-2018, 22:44
آئودی نخستین خودروی تمام برقی خود را به نمایش گذاشت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C+%D8%A2%D8%A6%D9%88%D8%AF%DB%8C.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخش-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-4/304625-%D8%A2%D8%A6%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B4%D8%AA)

شرکت خودروسازی آئودی روز سه شنبه در نمایشگاه خودروی پاریس نخستین خودروی شاسی بلند تمام برقی خود را به نمایش گذاشت.

به گزارش آسوشیتدپرس، این خودروی شاسی بلند که نامش ئی ترون اعلام شده است نزدیک به پنج متر طول دارد و سرعتش در کمتر از شش ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت می رسد. حداکثر سرعت آن نیز دویست کیلومتر بر ساعت است. لاهری بنوم مدیر عامل آئودی در فرانسه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می گوید مهمترین مسئله این است که استراتژی آئودی برای تولید خودروهای برقی کارآمد بوده است. وی قول داد این شرکت خودرو ساز آلمانی تا سال 2021 سه خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تمام برقی دیگر از جمله نسخه اسپورت بک (خودروی اسپرت) و نسخه نیمه شاسی بلند ئی ترون را به بازار عرضه کند. آئودی همچنین اعلام کرده است تا سال 2025 دستکم بیست خودروی برقی عرضه شده به بازار خواهد داشت.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، نمایشگاه خودروی پاریس تا چهارم اکتبر (پنجشنبه) برای بازدید عموم باز است و تا چهارده اکتبر برای فعالان اقتصادی ادامه خواهد داشت. انتظار می رود یک میلیون نفر از این نمایشگاه بازدید کنند.

mohamad skystar
16-10-2018, 20:15
احتمال تغییر لوگوی آئودی
به گفتهٔ وب‌سایت QuattroWorld، ممکن است آئودی در آیندهٔ نزدیک لوگوی خود را تغییر دهد. این سایت تصویر دو لوگوی مختلف را منتشر کرده که هردو تغییراتی را در لوگوی چهار حلقهٔ آئودی نشان می‌دهند و ممکن است جایگزین لوگوی کنونی شوند. یکی از این طرح‌ها، چهار حلقهٔ ناقص متصل‌به‌هم است درحالی‌که طرح جدید دیگر دو حلقهٔ ناقص را نشان می‌دهد که در وسط از درون هم رد شده‌اند؛ اما فعلاً معلوم نیست که چرا آئودی قصد دارد لوگوی زیبای خود را تغییر دهد.
البته QuattroWorld احتمال داده است که این تغییر لوگو مربوط به خودروهای الکتریکی آئودی باشد که این امری منطقی به نظر می‌رسد زیرا این برند لوکس آلمانی به‌تازگی به فضاهای تکنولوژیکی جدیدی مثل خودروهای خودران، الکتریکی و متصل وارد شده است و لوگوی جدید می‌تواند در متمایز کردن این محصولات جدید به آئودی کمک کند؛ به‌عبارت‌دیگر، ممکن است آئودی این لوگوی جدید را صرفاً برای محصولات الکتریکی خود در نظر گرفته باشد که این کار به بازاریابی و آگاهی تصویری خریداران کمک می‌کند.
اما تغییر لوگوی شرکت‌ها و برندها اتفاق جدیدی نیست و در طول تاریخ بارها رخ داده است. البته این تغییرات عمدتاً ظریف بوده و در حد تغییر رنگ یا فونت هستند و طرح آشنای قبلی حفظ می‌شود. مثلاً چند سال پیش کادیلاک لوگوی خود را تغییر داد و حلقهٔ گُل اطراف آن‌را حذف کرده و طرح کلی لوگو را عریض‌تر کرد. این لوگوی چهار حلقهٔ کنونی آئودی اما برای اولین بار در سال 1932 معرفی شد یعنی زمانی که چهار شرکت خودروسازی آلمانی آئودی، هورش، واندرر و دکاو باهم ادغام شده و شرکتی بنام اتو یونیون (به معنای اتحادیهٔ خودرویی) را تشکیل دادند. هرکدام از این حلقه‌ها نشانهٔ یک شرکت هستند.

پدال

mohamad skystar
25-10-2018, 21:47
معرفی آئودی R8 مدل 2019، چهرهٔ شاداب‌تر، قدرت بیشتر

پس از یک پیش‌نمایش کوتاه، آئودی رسماً نسخهٔ بروز شدهٔ سوپراسپرت R8 را در دو مدل کوپه و اسپایدر معرفی کرده است. R8 جدید در جلو به لطف جلوپنجرهٔ عریض‌تر، سه شکاف در لبهٔ کاپوت که با الهام از مدل نمادین کواترو دههٔ 80 طراحی شده، اسپلیتر جدید و ورودی‌های هوای بزرگ‌تر، نمای تهاجمی‌تری پیدا کرده است. همچنین امکان سفارش پوشش پیشرانهٔ سه‌تکه در دو نوع پلاستیکی یا فیبر کربنی هم وجود دارد. علاوه بر این، آئودی برای R8 جدید سه پکیج بیرونی مختلف را هم ارائه کرده است که قطعات مختلفی را به اسپلیتر جلو، تریم جانبی و دیفیوزر عقب اضافه می‌کند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای نسخهٔ بروز شدهٔ R8 دو رنگ جدید خاکستری کِمورا و آبی آسکاری نیز ارائه شده درحالی‌که نشان‌های مشکی براق هم برای آن قابل سفارش است. تغییرات داخلی R8 مدل 2019 اما صرفاً به ارائهٔ رنگ‌های جدید محدود می‌شود که شامل نقره‌ای با دوخت خاکستری، قهوه‌ای با دوخت خاکستری و مشکی با دوخت آبی می‌شود. در تیپ بالا ردهٔ R8 نیز یک پکیج عملکردی قابل سفارش خواهد بود که شامل تودوزی چرمی و آلکانترا، تریم فیبر کربنی و تِم آبی‌رنگ می‌شود.

اما تغییرات و ارتقاءهای آئودی R8 مدل 2019 صرفاً به به‌روزرسانی‌های داخلی و خارجی محدود نمی‌شود بلکه در بخش فنی و پیشرانه هم تغییراتی صورت گرفته است به‌گونه‌ای که قدرت و گشتاور پیشرانهٔ 5.2 لیتری V10 در نسخهٔ استاندارد به میزان 30 اسب بخار و 10 نیوتن متر افزایش یافته و به 570 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن متر گشتاور رسیده است. به لطف این خروجی بیشتر، این سوپراسپرت آلمانی ظرف 3.4 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت رسیده و نهایتاً به حداکثر سرعت 325 کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌کند.
افزایش خروجی پیشرانه در مدل R8 V10 Plus هم رخ داده و حالا قدرت این مدل با 10 واحد افزایش به 620 اسب بخار و گشتاور آن با 20 نیوتن متر افزایش به 580 نیوتن متر رسیده است. این نیروی بیشتر، R8 V10 Plus را ظرف 3.1 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت رسانده و امکان رسیدن به حداکثر سرعت 330 کیلومتر در ساعت را برای آن فراهم می‌کند.

آئودی همچنین وعده داده است که با تجدیدنظر در سیستم تعلیق R8 مدل 2019، ثبات و دقت بیشتری در رانندگی خودرو فراهم شده است. علاوه بر این، سیستم کمکی استاندارد فرمان و سیستم فرمان پویای سفارشی R8 نیز از نو تنظیم شده‌اند تا واکنش و پاسخگویی آن‌ها بهبود پیدا کند. نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ این سوپراسپرت آلمانی به یک سیستم کنترل ثبات الکترونیکی پیشرفته هم مجهز شده که ترمز گیری آن‌را بهبود می‌بخشد. به لطف این سیستم، مسافت ترمز گیری R8 از سرعت صد کیلومتر در ساعت به میزان 1.5 متر نسبت به قبل کاهش یافته و از سرعت 200 کیلومتر در ساعت نیز 5 متر زودتر از قبل به ایست کامل می‌رسد.

سایر به‌روزرسانی‌های عملکردی این ماشین نیز شامل رینگ‌های 20 اینچی فوق سبک‌وزن با لاستیک‌های اسپرت و تابستانی می‌شود که هندلینگ دقیق‌تری را ارائه می‌کنند. در پشت این رینگ‌ها هم دیسک‌های ترمز آشنای کربن سرامیکی قرار گرفته‌اند درحالی‌که یک تثبیت‌کننده از جنس فیبر کربن تقویت‌شده با پلیمر هم برای جلوی خودرو قابل سفارش است. فروش آئودی R8 جدید 2019 از اوایل سال آینده در اروپا آغاز می‌شود.

پدال

mohamad skystar
04-11-2018, 22:25
آئودی A8 2019 ؛ نجیب‌زادگی به سبک آلمان‌ها

شاید تصور بر این باشد که امروزه هیچکس به یک سدان لوکس پرچمدار نیاز نداشته باشد. دلیل این ذهنیت آن است که سدان‌های لوکس میان سایز آنقدر بزرگ و مجلل شده‌اند که بتوانند جای نمونه‌های فول‌سایز را بگیرند. به عنوان مثال کمتر فرد عادی پیدا می‌شود که امثال آئودی A6 یا ب ام و سری5 نتوانند نیازش را برطرف نمایند. از نظر قیمتی نیز انسان می‌تواند یک سدان میان سایز تا دندان مسلح و مجهز را خریداری نماید تا اینکه به یک نسخه پایه از مدل پرچمدار بسنده کند.
با این تفاسیر، شما تنها به یک دلیل به سراغ خرید یک سدان فول سایز همچون A8 خواهید رفت، چرا که دلتان می‌خواهد که آن را بخرید. خب برای اینکه بدانید چرا دلتان یک آئودی A8 می‌خواهد، با ما همراه شوید تا با هم به بررسی این خودرو بپردازیم.
شاید شما احساس می‌کنید که با سوار شدن بر یک چنین خودرویی، در نظر دیگران خاص و مهم جلوه می‌کنید؛ البته باید عرض کنیم که اصولا اکثر خودروهای حاضر در این سگمنت دارای ظاهری تهاجمی و خیلی خاص نیستند، بلکه بیشتر از نظر تجهیزات، تکنولوژی، امکانات، طول زیاد و کابین لوکس‌شان است که مورد توجه قرار گرفته‌اند.
با نگاهی به ظاهر خودرو متوجه طول زیاد A8 خواهید شد. برای ایالات متحده نسخه بزرگتر A8 L در نظر گرفته شده است که دارای طول 5.3 متر و فاصله محوری 3.13 متر است. در قیاس با A6، طول و فاصله محورهای A8 به ترتیب 37.6 و 20.32 سانتی‌متر بیشتر است.
در داخل کابین شما با فضایی که بی‌شباهت به طراحی فضای داخلی A6 نیست، رو‌به‌رو هستید که البته به واسطه طراحی مدرن و بسیار باکیفیت هنوز هم تازه و بدیع احساس می‌شود. تریم چوبی داشبورد کیفیت بالایی دارد، سطوح ساخته شده از پلاستیک پیانوبلک نیز کیفیت درخوری داشته و اثر انگشت را تا حد امکان بر روی خود نشان نمی‌دهند. این سطوح در بسیاری از قسمت‌های داشبورد و کنسول میانی مشاهده می‌شوند.
به واسطه بهره‌گیری از دو عدد صفحه نمایشگر لمسی بزرگ متعلق به سامانه virtual cockpit، بر روی کنسول میانی A8 دکمه‌ها و کلیدهای زیادی دیده نمی‌شود. عملکرد این سیستم تقریبا دقیق، سریع و پاسخگو به نظر می‌رسد. بنابراین وقفه چندانی در کار با آن مشاهده نخواهد شد. یک ریموت نیز برای سرنشینان ردیف عقب در نظر گرفته شده که کار با آن بسیار ساده و راحت است.
همچنین اگرچه در نهایت یک پیشرانه V8 نیز برای آئودی A8 در امریکا ارائه خواهد شد، اما فعلا این خودرو با موتور V6 توربوشارژ به حجم 3 لیتر در ایالات متحده عرضه می‌شود. توان خروجی پیشرانه V6 برابر 335 اسب بخار و گشتاور آن نیز به 500 نیوتن‌متر خواهد رسید. جعبه‌دنده 8 سرعته اتوماتیک و سامانه استاندارد چهار چرخ محرک نیز اجزای اصلی سیستم انتقال قدرت را تشکیل می‌دهند. همچنین یک سیستم ۴۸ ولت نیم-هیبرید نیز برای A8 2019 در نظر گرفته شده است.

شتاب صفر تا 96 کیلومتربرساعت معادل ۵.۶ ثانیه است که اگرچه چندان سریع نیست اما هنوز هم با یک خودروی تنبل فاصله زیادی دارد. همانطور که اطلاع دارید خودروهایی نظیر A8 بیشتر بر جنبه‌های راحتی و گشت و گذار تاکید دارند تا اینکه در مباحث مسابقه‌ای ادعایی داشته باشند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
A8 در عبور از پیچ‌ها نسبتا خوب عمل می‌کند؛ اگرچه با یک R8 مواجه نیستید اما با توجه به ابعاد بزرگ و وزن 2132 کیلوگرمی، این سدان لوکس عملکرد خوبی در عبور از پیچ‌ها و مباحث مرتبط با هندلینگ از خود ارائه می‌دهد.
کابین A8 بسیار ساکت است و تقریبا کلیه نویزها با منشا بیرونی راهی به داخل نخواهند داشت. یک سیستم صوتی باکیفیت bang and olufsen به همراه باک سوخت 82 لیتری نیز برای خودرو در نظر گرفته شده است.
سیستم‌هایی نظیر سامانه چهارچرخ فرمان‌پذیر و تعلیق فعال پیشگویانه، در اوایل سال آینده برای ایالات متحده عرضه خواهند شد. به کمک سیستم فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب، آئودی A8 در شعاع کمتری دور خواهد زد و حتی نسبت به مدل کوچکتر A4 چابکتر خواهد بود.
همچنین سیستم تعلیق فعال قادر است تا هر کدام از چرخ‌ها را به طور مستقل و بر اساس اسکن سطح جاده بالا یا پایین بیاورد. بهای نسخه پایه A8 2019 از رقم 84,795 شروع شده و می‌تواند به راحتی و با سفارش تجهیزات مختلف، تا صدهزار دلار نیز افزایش یابد. در صورت سفارش دو سامانه فرمان‌پذیری چرخ‌های عقب و سیستم تعلیق فعال به همراه تعدادی آپشن دیگر، قیمت A8 حتی تا ۱۵۰ هزار دلار نیز خواهد رسید.

یک بار دیگر باید عرض کنیم که اگر به دنبال خودرویی هستید تا موفقیت های خود را جشن گرفته و آن را به رخ دیگران بکشید، خب پس دیگر صرفه جویی مالی معنا ندارد…[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

منبع: motortrend ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wichidika
08-12-2018, 16:19
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخش-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-4)

سرمایه‌گذاری چندمیلیاردی خودروساز آلمانی در وسایل نقلیه خودران و برقی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%86%D9%82%D9%84%DB%8C%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C)

شرکت آئودی به‌عنوان یکی از بزرگترین زیرمجموعه‌های فولکس واگن اعلام کرده است که قصد دارد به منظور توسعه خودروهای خودران و برقی تا سال ۲۰۲۳ میلادی ۱۴ میلیارد یورو معادل ۱۵.۹ میلیارد دلار هزینه کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بسیاری از کشورهای جهان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%87%D8%A7%D9%86) قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A7) و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. بنابراین بسیاری از شرکتهای خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند. بر اساس گزارش رویترز، شرکت خودروسازی آئودی امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که می‌خواهد به جریان سایر خودروسازان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7%D9%86) برای توسعه خودروهای برقی و خودران که این روزها از محبوبیت و استقبال زیادی مواجه شده است، بپیوندد و در این راستا تا سال ۲۰۲۳ میلادی به میزان ۱۴ میلیارد یورو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) معادل ۱۵.۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A7%D8%B1%DB%8C) کند. یکی از مقامات آئودی در این خصوص می‌گوید: تمرکز این خودروساز از این پس بر روی توسعه پلت‌فرم خودروهای برقی و خودران خواهد بود، بنابراین انتظار می‌رود که این شرکت سرمایه‌گذاری‌های کلانی را در این حوزه اختصاص دهد. تاکنون شرکت‌های بسیاری نظیر اپل، جنرال موتورز، تسلاموتورز، نسخه‌هایی آزمایشی از خودروهای خودران را به مرحله تولید رسانده‌اند که البته هنوز هیچ‌ یک از آن‌ها نتوانسته‌اند از آزمایش‌ها و تست‌های نهایی خود سربلند بیرون آمده و به طور کامل مورد تایید سازمان‌های نظارتی و حمل و نقل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جاده‌ای در کشورهای موردنظر قرار بگیرند. خودروهای خودران با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و پیشرفته‌ای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%8C) قادر خواهند بود، بدون نیاز به راننده، در خیابان و جاده‌ها تردد و سرنشینان خود را جابجا کنند. آلمان که میزبان بزرگترین و برترین صنایع و شرکت‌های خودروسازی در جهان است، حالا به نظر می‌رسد که قصد دارد در توسعه فناوری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خودروهای دوستدار محیط زیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برقی و خودران پیشگام باشد و به همین دلیل نیز بسیاری از خودروسازان مستقر و فعال در این کشور به فکر روی آوردن به سمت و سوی خودروهای خودران، برقی و الکتریکی افتاده‌اند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wichidika
24-10-2019, 12:35
آئودی A۶ نیز پلاگین هیبریدی می‌شود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]شرکت آئودی قصد دارد نسخه پلاگین هیبریدی سدان A۶ را معرفی و عرضه کند.
به گزارش ایسنا، آئودی یکی از آن دسته از شرکت‌های خودروسازی در جهان به شمار می‌رود که تلاش و پشتکار مداومی به منظور برقی‌سازی خودروهای تولیدشده خود کرده است.
حالا به تازگی این شرکت خودروسازی نسخه پلاگین هیبریدی خودروی سدان A۶ خود را نیز به پلت‌فرم پلاگین هیبریدی مجهز کرده است تا مشتریان و علاقمندان به خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست بتوانند آن را خریداری و استفاده کنند و نقش خود را در راستای حفاظت از محیط زیست و کاهش آلودگی و گرمایش زمین ایفا کنند.
پیشتر شرکت آئودی از نسخه‌های پلاگین هیبریدی سدان‌های A۸، A۷ اسپرت و شاسی بلندهای Q۷ و Q۵ پرده برداری کرده بود و حالا به نظر می‌رسد که نوبت به سدان A۶ از این برند رسیده است.
گفته می‌شود این خودرو به یک پیشرانه توربو چهار سیلندری با ظرفیت دو لیتر با قدرت تولید ۲۴۸ اسب بخار مجهز شده است که در کنار واحدی الکتریکی در مجموع ۳۶۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند.
حالا بر اساس گزارش وب سایت Motor1، این خودروی پلاگین هیبریدی تنها به ۵.۶ ثانیه زمان نیاز دارد تا از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و حداکثر سرعت آن نیز ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است. البته این در حالیست که حداکثر سرعت این خودرو در حالت الکتریکی ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت است.
این خودرو با قیمت پایه ۶۸ هزار و ۸۵۰ یورو در آلمان قابل سفارش خواهد بود. از دیگر مشخصات نسخه‌های اسپرت و خاص این خودرو می توان به چراغ‌های جلوی ماتریکس LED، رینگ‌های ۱۹ اینچی، کالیپرهای ترمز قرمز، سیستم تعلیق اسپورت، کاک‌پیت مجازی آئودی، صندلی‌های اسپورت و سیستم تهویه مطبوع چهار ناحیه‌ای اشاره کرد.
بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیش‌تر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش‌تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.
انتهای پیام

wichidika
29-10-2019, 09:00
آئودی یک کراس اوور برقی جدید رو می‌کند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به نظر می‌رسد که آئودی قصد دارد که کراس‌اوور الکتریکی جدیدی را تحت عنوان eTTron جایگزین خودروی اسپورت TT خود کند.
به گزارش ایسنا، چند ماه پیش بود که شرکت خودروسازی آئودی بازنشستگی خودروی اسپرت Audi TT را تایید کرد و و پس از آن اعلام کرد که خودروی جایگزین جدیدی را تحت عنوان eTTron به جای آن معرفی و عرضه خواهد کرد.
حالا به نظر می‌رسد که با بالا گرفتن تب و تاب معرفی و عرضه خودروهای الکتریکی در جهان، شرکت آئودی نیز اطلاعات و جزئیات بیشتری از جایگزین خودروی قبی و بازنشسته خود را منتشر کرده است تا بدین ترتیب بتواند نظر و توجه علاقمندان به خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست را به سمت و سوی خود جلب کند و سهم خود را در بازارهای جهانی افزایش دهد.
مدیر عامل آئودی پیشتر از لزوم بازنشستگی و از رده خارج شدن خودروی اسپرت audi TT گفته و خاطرنشان کرده بود که جایگزین آن یک مدل جدید با بهره گیری از موتور و قوای محرکه تمام برقی در همان بازه قیمتی معرفی و عرضه خواهد شد.
بر اساس گزارش وب سایت اتو اکسپرس این خودروی جایگزین یک کراس اوور تمام الکتریکی خواهد بود که به نظر می‌رسد کوچکتر از خودروی آئودی Q3 بوده و طول آن حدود ۴.۳۵ متر خواهد بود.
همانطور که از گزارش‌های منتشر شده در وبسایت carscoops معلوم و مشخص می‌شود پلت‌فرم این خودرو بر پایه گروه پلتفرم فولکس واگن تحت عنوان معماری MBE است که طراحی بسیار منعطفی برای خودروها توسعه داده شده جدید به شمار می‌رود.
مدل پایه این خودرو به یک موتور با قدرت تولید ۲۰۰ اسب بخار مجهز شده است که از نوع دیفرانسیل عقب بوده و گفته می شود یک مدل دو موتور و چهار چرخ محرک این خودرو نیز در اختیار مشتریان و علاقمندان قرار خواهد گرفت.
گستره حرکتی این خودروی تمام برقی حد فاصل ۳۲۰ الی ۵۴۷ کیلومتر تخمین زده می‌شود که به سه مجموعه باتری ۴۵، ۵۸ و ۷۸ کیلو وات ساعتی تجهیز خواهد بود.

انتهای پیام

wichidika
24-11-2019, 22:05
آئودی A۸ پلاگین هیبریدی سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]شرکت آئودی قصد دارد خودروی آئودی A۸ پلاگین هیبریدی را در سال آینده میلادی روانه بازارهای جهانی کند.
به گزارش ایسنا، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.
بنابراین بسیاری از شرکتهای خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک موجب شده است شرکتهای خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
بر اساس گزارش وب سایت carkeys، خودروی آئودی A۸ پلاگین هیبریدی قرار است در سال ۲۰۲۰ میلادی روانه بازارهای جهانی شود. این خودرو همچنین به یک پیشرانه ۳ لیتری توربو شارژv۶ و سیستم انتقال قدرت ۸ سرعته اتوماتیک مجهز است.
گفته می‌شود موتور این خودرو می تواند ۴۴۳ اسب بخار قدرت تولید کند و تنها در عرض مدت ۴.۹ ثانیه از سرعت صفر به ۶۰ مایل بر ساعت برسد. توان باتری این خودرو نیز ۱۴.۱ کیلووات ساعت است.
قیمت پایه این نسخه پلاگین هیبریدی مدل ۲۰۲۰ از ۸۶ هزار و ۱۹۵ دلار شروع می شود. این در حالیست که خودروی آئودی S۸ مدل ۲۰۲۰ از ۱۳۰ هزار و ۴۹۵ دلار آغاز می شود که البته قیمت گذاری آن برای نسخه پلاگین هیبریدی اعلام نشده است.
خودروهای پلاگین هیبریدی که به اختصار PHEV نامیده می شوند، نسبت به مدل های هیبریدی به باتری‌های قدرتمندتری مجهز شده‌اند بنابراین مسافت قابل پیمایش آن‌ها نیز در حالت تمام برقی بیشتر است. یکی دیگر از مزایای قابل توجه آن‌ها، امکان شارژ خانگی است که به راننده و صاحب خودرو این امکان را می‌دهد بدون طی مسافت‌های گاهی طولانی برای رسیدن به ایستگاه‌های شارژ مخصوص خودروهای برقی و هیبریدی، با اتصال به برق خانگی، باتری قدرتمند خودروی خود را شارژ کنند. این خودروها همچنین در صورتی که باتری ظرفیتش رو به اتمام باشد، موتور الکتریکی در کنار پیشرانه های بنزینی کار خواهد کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]انتهای پیام

wichidika
28-11-2019, 14:57
کوپه الکتریکی آئودی سال ۲۰۲۰ عرضه می‌شود+ تصاویر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سال گذشته شرکت خودروسازی آئودی از مدل مفهومی کوپه الکتریکی و جدید خود در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی لس‌انجلس رونمایی کرد و حالا به نظر می‌رسد که نسخه نهایی این محصول در سال آینده میلادی معرفی و عرضه خواهد شد.
به گزارش ایسنا، به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، خودروی آئودی ای-‌ترون جی‌تی (Audi E-Tron GT) یکی از خودروهای زیبا و شگفت انگیزی خواهد بود که علاوه بر بهره مندی از فناوری پیشرانه و موتور الکتریکی، به قابلیت و امکانات متعددی مجهز خواهد بود که برای راننده و سرنیشنان احساس امنیت، آسایش و رفاه بیشتری را به ارمغان می آورد.
نمایشگاه خودروی لس آنجلس ۲۰۱۸ سال گذشته میزبان شرکت آئودی برای رونمایی از یکی از مدل های مفهومی الکتریکی و جدید بود که به نظر می رسد این خودروساز بزرگ آلمانی بعد از جمع آوری نظرات کارشناسان و بازخورد مشتریان و علاقمندان تصمیم گرفته است که به توسعه نسخه نهایی و تولید انبوه این محصول بپردازد تا بدین ترتیب بتواند نظر و توجه مشتریان بازارهای جهانی را به سمت و سوی خود جلب کند و از طرفی دیگر، سهم خود را در بازارهای جهانی افزایش دهد.
بر اساس گزارش وب سایت motor۱، حالا به تازگی اخبار و گزارش های جدیدی منتشر شده است که نشان می‌دهد نسخه نهایی این خودرو در جریان برگزاری نمایشگاه خودروی لس آنجلس در سال ۲۰۲۰ میلادی رونمایی و عرضه خواهد شد.
کارشناسان بر این باورند که انتظار می‌رود این خودرو در بهار سال آینده میلادی روانه بازارهای جهانی شود و قیمت آن نیز از ۷۱ هزار و ۳۵۰ پوند آغاز خواهد شد. همچنین به نظر می‌رسد تحویل نخستین نسخه خودروی چهار درب نیز از بهار ۲۰۲۱ میلادی آغاز خواهد شد. موتور این مدل مفهومی ۵۸۲ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.
در زیر تصاویری از خودروی آئودی ای ترون آمده است:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]انتهای پیام

wichidika
28-11-2019, 15:05
اخراج 9500 نفر از کارکنان آئودی تا 2025منابع آگاه در شرکت آئودی اعلام کردند که این شرکت خودروساز آلمانی قصد دارد تا سال 2025 حدود 9500 نفر از کارمندان خود را اخراج کند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، از منابع آگاه از شرکت خودروسازی آئودی آلمان اعلام کردند که این شرکت می‌خواهد تا سال 2025، حدود 9500 نفر از کارکنان خود را اخراج کند. شرکت خودروسازی آئودی زیر مجموعه گروه خودروسازی فولکس‌واگن آلمان است که در زمینه تولید خودروهای لوکس فعالیت می‌کند.البته آئودی تاکنون نسبت به این خبر واکنشی نداشته اما اوایل روز جاری سخنگوی آئودی گفت که گفتگوها با نماینده کارگران برای اجرای برنامه کاهش هزینه‌ها ادامه دارد.انتهای پیام/ب

wichidika
17-02-2020, 14:20
آئودی به فکر یک خودروی برقی جدید است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آئودی قصد دارد به توسعه و تولید یک خودروی الکتریکی جدید بپردازد که یکی از رقبای اصلی تسلا به شمار خواهد رفت.
به گزارش ایسنا، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.
بر اساس گزارش وب سایت موتور۱، شرکت آئودی به عنوان یکی از بزرگترین و موفق ترین زیرمجموعه های فولکس واگن اعلام کرده است که در حال توسعه و تولید یک خودروی الکتریکی لوکس و قدرتمند است که قادر خواهد بود به رقابت با خودروهای برقی و آمریکایی تسلا بپردازد.
فرمین سونیرا سانتوس، مدیر بازاریابی محصولات شرکت آئودی، در این خصوص به گزارشگر اتو اکسپرس خاطرنشان کرده است که این خودروساز درصدد توسعه و تولید یک محصول تمام الکتریکی قدرتمند و لوکس است.
وی در ادامه سخنان خود افزود: طراحی و توسعه این خودرو هنوز اتمام نیافته است ولی انتظار می رود در آینده نزدیک این خودرو به مراحل پایانی و تولید انبوه برسد.
کارشناسان و تحلیلگران صنعت خودرو بر این باورند که این خودروی جدید مبتنی بر پلتفرم MEB خواهد بود.
انتهای پیام

mohamad skystar
08-04-2020, 17:49
اولین تجربه رانندگی با آئودی Q7 مدل 2020، هوشمندتر و تیزتر
خودروهای به اصطلاح سبک زندگی از الگوی کاملاً آشنایی پیروی می‌کنند. این خودروها چند سال پس از معرفی به‌روزرسانی سنگینی را تجربه می‌کنند. بر همین اساس ما انتظار داشتیم آئودی Q7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] a-%d8%a2%d8%a6%d9%88%d8%af%db%8c-q7/) چهار سال پس از آخرین به‌روزرسانی طراحی خود جذاب‌تر از هر زمان دیگری باشد.
البته بررسی لیست تغییرات Q7 2020 برخی سؤالات را به وجود می‌آورد. با وجود پیشرانه‌ای جدید، ظاهر و کابینی به‌روزتر و همچنین نسل جدید تکنولوژی‌های ایمنی و رفاهی، آیا Q7 بیش از یک به‌روزرسانی ساده را تجربه کرده است؟
برای بررسی کامل آئودی Q7 مدل 2020 ما زمان بیشتری را نیاز داشتیم و به همین خاطر برای اولین بار پشت فرمان این خودرو در پالم اسپرینگ کالیفرنیا نشستیم.
چندین سال است که آئودی پیشروی تکنولوژی‌های رفاهی بوده است. این خودروساز آلمانی در سال 2014 با معرفی کاکپیت دیجیتال خود تحولی در این زمینه به وجود آورد و جدیدترین نسل سیستم اطلاعات سرگرمی MMI با بازخورد هپاتیک جزو خلاق‌ترین سیستم‌های بازار می‌باشد. این خودرو برای مدل سال 2020 خود از نسل جدید کاکپیت مجازی و ماژول MMI شاسی‌بلند پرچم‌دار Q8 استفاده کرده است.
دومین نسخه از کاکپیت مجازی آئودی دارای صفحه‌نمایش HD برجسته با سرعت پردازش بالاتر است و بنابراین شما می‌توانید بدون هرگونه مکثی، عملکردهای گوناگون را در صفحه‌نمایش 12.3 اینچی آن انتخاب کنید. رانندگان می‌توانند طرح پشت آمپرها را از طریق صفحه‌نمایش مرکزی تغییر دهند اما تمامی تنظیمات روی فرمان نیز وجود دارند.
سومین نسل ماژول MMI دارای صفحه‌نمایش 10.1 اینچی بوده و زیر آن نیز صفحه‌نمایش 8.6 اینچی قرار گرفته است. صفحه‌نمایش بالاتر مدیریت تمامی تنظیمات رفاهی، سواری و ایمنی را بر عهده داشته و صفحه‌نمایش پایینی نیز برای کنترل سیستم تهویه مطبوع و برنامه‌ریزی میانبرها بکار می‌رود. جدایی این دو صفحه به این معنی است که شما نیازمند صرف وقت زیاد برای تنظیم چیزهایی همچون دمای کابین و… نخواهید بود.
روش خلاقانه‌ی آئودی بازخورد هپاتیک و صدای کلیکی است که با انتخاب هر منو به گوش می‌رسد. در زمان رانندگی سیستم به گونه‌ای حس می‌شود که شما نیازی به بررسی دوباره دستور خود نخواهید داشت و بجای آن می‌توانید چشم را به جاده بدوزید. قطعاً فشار دادن یک دکمه فیزیکی همیشه سریع‌تر خواهد بود اما سیستم آئودی یکی از قابل تطبیق‌ترین صفحات نمایش لمسی در بازار می‌باشد.
معرفی اپل کارپلی بی‌سیم در Q7 هم باعث شده شما ارتباطات بهتری داشته باشید؛ و اگر هنوز هم نیازمند شارژ باشید پد شارژ بی‌سیم سفارشی در اختیارتان خواهد بود. افراد دارای گوشی‌های اندرویدی نیازمند کابل ویژه خواهند بود اما وای فای هات اسپات هم وجود دارد. از جمله آپشن های این خودرو نیز می‌توان به هدآپ دیسپلی رنگی بزرگ‌تر و سیستم صوتی بنگ اند اولوفسن با 23 بلندگو اشاره کرد.
برخی افراد با ناراحتی‌های خاص شاید مستثنا باشند اما راندن Q7 2020 باعث نخواهد شد بهانه‌های زیادی برای توقف در یک سفر جاده‌ای داشته باشید. شاسی‌بلند نونوار شده‌ی آئودی به پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توربوی جدید، سیستم تعلیق بادی، سیستم‌های دستیار راننده و کابینی راحت و آرام مجهز شده است.
این پیشرانه جدید جایگزین نسخه 6 سیلندر سوپرشارژردار قبلی شده و قدرت 335 اسبی و گشتاور 500 نیوتون متری دارد. به لطف وجود دامپرهای تطبیقی و سیستم تعلیق کواترو عبور از پیچ‌ها راحت‌تر صورت خواهد گرفت اما موضوع اصلی در اینجا نرمی پیشرانه است. این نیروگاه آهنین با گیربکس 8 سرعته نرم همراه شده و البته تأخیر چندانی هم در توربو دیده نمی‌شود. ظرفیت یدک کشی مناسب Q7 هم باعث می‌شود در کشیدن یک تریلر نسبتاً بزرگ مشکل چندانی نداشته باشید. مصرف سوخت این پیشرانه کمی بالاست اما اگر خیلی نگران مصرف سوخت Q7 هستید می‌توانید مدل 4 سیلندر 2 لیتری توربو با قدرت 248 اسب بخار را انتخاب کنید.
صرف‌نظر از پیشرانه انتخابی، Q7 کیفیت سواری فوق‌العاده خوب حتی با وجود فنرهای فولادی استاندارد و دامپرهای تطبیقی دارد. این سیستم تعلیق بدترین دست‌اندازها را جذب کرده و هفت نفر را با راحتی بالایی حمل می‌کند؛ اما اگر سیستم تعلیق بادی را سفارش دهید کیفیت سواری Q7 در حد محصولات رنجروور خواهد بود. این سیستم تعلیق باعث تنظیم ارتفاع خودرو در زمان آفرود و یا بارگیری خواهد شد.
این خودرو همچنین به طیف وسیعی از سیستم‌های کمک‌راننده فعال مجهز شده است. ترمز اضطراری خودکار و هشدار خروج از مسیر به‌صورت استاندارد وجود داشته و تشخیص علائم ترافیکی، دوربین 360 درجه و هشدار نقاط کور نیز در دسترس هستند؛ اما این خودرو در مدل سال 2020 خود از دستیار اضطراری آئودی سود می‌برد که در ابتدا به راننده هشدار می‌دهد و اگر در نهایت پاسخی حاصل نشود خودرو به‌طور آهسته متوقف می‌شود. خوشبختانه ما نیازی به تست این سیستم‌ها نداریم اما کروز کنترل تطبیقی آئودی و دستیار حفظ خودرو بین خطوط عملکرد بسیار خوبی نشان دادند.
آئودی Q7 سال پیش خودروی جذاب و قابل‌احترامی بود اما همان جذابیت نسخه کوپه و مدرن Q8 را نداشت. برخی چیزها تکرار نشده‌اند اما Q7 2020 از نظر طراحی هم پیشرفت کرده است.
در نمای جلو شاهد جلوپنجره‌ای با میله‌های عمودی هستیم که طرح کرومی یا مشکی دارند. اسپویلر جلو نیز بازنگری شده است. چراغ‌های LED به‌صورت استاندارد در Q7 2020 وجود داشته و البته می‌توان چراغ‌های لیزری را نیز سفارش داد.
در پروفایل جانبی حداقل تغییرات رخ داده است. آئودی از رینگ‌های جدید 19 تا 21 اینچی استفاده کرده اما در بخش عقب نوار کرومی باعث ارتباط چراغ‌های به‌روز به همدیگر شده است. بخش پایینی سپر نیز با خروجی‌های یکپارچه اگزوز همراه شده است. این تغییرات خیلی چشمگیر نیستند اما قطعاً همه را تحت تأثیر قرار می‌دهند.
داخل کابین بهبودهای بیشتری وجود دارد. کنسول مرکزی بازطراحی شده فاقد کنترل‌های زیاد می‌باشد. صفحات نمایش و نورپردازی جذاب نیز از دیگر ویژگی‌های Q7 هستند. همانند Q8، در کنسول مرکزی و داشبورد از تریم پیانو بلک و فلز برس خورده استفاده شده و البته می‌توان تریم چوب یا فلز را نیز سفارش داد. سانروف پانورامیک استاندارد باعث ورود نور بیشتر به کابین می‌شود. در نهایت باید به صندلی‌های چرمی و راحتی اشاره شود که از عملکرد ماساژ نیز برخوردار هستند.
این را یک فیس لیفت میانه عمر بنامید یا چیزی بیشتر فرق نمی‌کند زیرا آئودی Q7 2020 بی‌شک رقیبی سرسخت برای ب ام و X7 و مرسدس بنز GLS می‌باشد. اگر مبلغ پرداختی مهم نباشد شاید به سمت مرسدس و ب ام و متمایل شوید اما ویژگی‌های پیشروی Q7، طراحی تازه‌تر و بهبودهای قوای محرکه باعث می‌شود این خودرو گزینه‌ای جذاب برای خریداران شاسی بلندهای لوکس باشد.

مشخصات آئودی Q7 3.0T 2020

پیشرانه: 6 سیلندر 3 لیتری توربوی بنزینی
قدرت/گشتاور: 335 اسب بخار/500 نیوتون متر
گیربکس: 8 سرعته اتوماتیک، چهار چرخ محرک
شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت: 6.9 ثانیه
مصرف سوخت ترکیبی: 13 لیتر در هر صد کیلومتر

mohamad skystar
23-06-2020, 23:03
معرفی گران‌ترین نسخه آئودی RS7 اسپورت بک ۲۰۲۱

آئودی آمریکا نه تنها پیکربندی آنلاین RS6 آوانت ۲۰۲۱ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را منتشر کرده بلکه جزئیات مربوط به قیمت برادر لیفت بک آن را نیز اعلام نموده است. RS7 اسپورت بک که گل سرسبد خانواده A7 است قیمت پایه ۱۱۴ هزار دلاری برای مدل ۵ درب داشته و به این مبلغ باید ۹۹۵ دلار هزینه‌های تحویل را نیز اضافه کرد. همان‌گونه که خواهید دید آپشن های در دسترس معادل قیمت یک دستگاه A3 سدان قیمت دارند!
تنها رنگ بدنه خاکستری ناردو بدون هزینه اضافی در دسترس بوده و تمامی رنگ‌های دیگر بهای ۵۹۵ دلاری دارند. البته رنگ مشکی سبرینگ یک آپشن ۱۰۷۵ دلاری است. البته اگر بخواهید رنگ بسیار خاص آئودی را سفارش دهید باید مبلغ ۳۹۰۰ دلاری را بپردازید. اگر بخواهید گران‌ترین گزینه رینگ را انتخاب کنید باید پکیج کربن اپتیک را سفارش دهید که ۶۶۵۰ دلار قیمت دارد. این پکیج شامل رینگ‌های ۲۲ اینچی با طرح V، لاستیک‌های تابستانی پرفورمنس، نشان‌های مشکی و چندین عنصر فیبر کربنی بدنه می‌باشد.

با ورود به داخل کابین امکان انتخاب صندلی‌های راحت ۱۵۰۰ دلاری با پوشش چرم و تنظیمات برقی در ۱۸ جهت را خواهید داشت. این صندلی‌ها همچنین به عملکرد ماساژ مجهز هستند. با پرداخت ۵۰۰ دلار دیگر شما می‌توانید تریم کربنی را برای کابین در نظر بگیرید.
خب صحبت از پکیج‌ها شد و باید گفت کیت ترمز سرامیکی خاکستری با قیمت ۸۵۰۰ دلار در دسترس هستند. همان‌گونه که نام پکیج نشان می‌دهد این ترمزها جایگزین نمونه‌های فولادی استاندارد شده و همچنین باعث می‌شوند حداکثر سرعت خودرو به ۳۰۶ کیلومتر در ساعت افزایش یابد. اگر هم خواهان کابین لوکس‌تری باشید پکیج اجرایی ۲۵۰۰ دلاری را می‌توانید سفارش دهید که چرم بیشتری را به کابین اضافه می‌کند. به این موارد باید صندلی‌های عقب گرم شونده، هدآپ دیسپلی و درب‌هایی با مکانیسم بسته شدن نرم‌تر را اضافه کرد.

پکیج دستیار راننده ۲۲۵۰ دلاری شامل مواردی همچون تشخیص علائم ترافیکی، هشدار ترافیک پشتی، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و کروز کنترل تطبیقی می‌باشد. سیستم دید در شب ۲۵۰۰ دلاری، سیستم صوتی بنگ اند اولوفسن ۴۹۰۰ دلاری با ۱۹ اسپیکر و قدرت ۱۸۲۰ واتی هم جزو دیگر آپشن های گران‌بها هستند.

خب آپشن های دیگری هستند که ذکر همه آن‌ها از حوصله خارج است اما اگر تمامی موارد را در نظر بگیرید به مجموع آپشن هایی با ارزش ۳۴,۶۲۵ دلار خواهید رسید که باعث می‌شود قیمت RS7 اسپورت بک ۲۰۲۱ به ۱۵۲,۴۴۵ دلار برسد.

mohamad skystar
02-07-2020, 19:32
معرفی رسمی آئودی e-tron S و e-tron S اسپورت‌بک ۲۰۲۱
آئودی اولین تصاویر از e-tron S و e-tron S اسپورت بک را به همراه جزئیات کاملی از پیشرانه‌های الکتریکی آن‌ها منتشر کرد.

این مدل‌ها که بر پایه نسخه‌های استاندارد بنا شده‌اند اولین محصولات تولید انبوه آئودی خواهند بود که از سه پیشرانه الکتریکی استفاده می‌کنند. دو پیشرانه در اکسل عقب سوار شده و یکی نیز روی اکسل جلو جا خوش کرده است.

نتیجه همکاری این پیشرانه‌ها با یکدیگر کسب قدرت ۵۰۳ اسب بخاری و گشتاور ۹۷۳ نیوتون متری است. البته باید در نظر داشت حداکثر گشتاور تنها در مدت ۸ ثانیه قابل استفاده است. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۴.۵ ثانیه‌ای و حداکثر سرعت ۲۰۹ کیلومتر در ساعتی هم جزو شاخصه‌های عملکردی این مدل‌ها می‌باشند.

یک باتری ولتاژ بالا کار تغذیه پیشرانه‌های الکتریکی را بر عهده دارد. ۹۱ درصد ظرفیت ۹۵ کیلووات ساعتی این باتری قابل استفاده بوده و بنابراین مالکان به شعاع حرکتی ۳۵۹ کیلومتری در e-tron S و ۳۶۳ کیلومتری در e-tron S اسپورت بک دسترسی خواهند داشت.

واضح است که کنترل سواری هوشمند این مدل‌ها باعث بهبود هندلینگ و چابکی آن‌ها می‌شود. به منظور بهبود کارایی و راندمان نیز در حالت معمولی سواری تنها پیشرانه‌های اکسل عقب وارد مدار خواهند شد.

پیشرانه سوم زمانی که راننده به دنبال پرفورمنس بیشتر باشد یا اختلالی در کشش به وجود آید فعال خواهد شد. هر یک از پیشرانه‌های اکسل عقب گشتاور تولیدی را به‌صورت مستقیم به چرخ همراه خود می‌فرستد و این کار از طریق یک گیربکس تک سرعته صورت می‌گیرد بنابراین نیازی به دیفرانسیل مکانیکی نیست.

این دو مدل در مقایسه با نسخه‌های استاندارد e-tron تمرکز بیشتری روی اکسل عقب دارند و حتی می‌توانند دریفت نیز بکنند. برای این کار ESC باید در حالت اسپورت بوده و سیستم هندلینگ آئودی نیز در حالت دینامیک قرار گیرد.
هندلینگ بیشتر هم با تنظیمات خاص S در سیستم تعلیق بادی به دست می‌آید. این سیستم تعلیق می‌تواند تا حداکثر ۷۶ میلی‌متر ارتفاع خودرو را تغییر دهد. مدل‌های e-tron S آئودی به‌صورت استاندارد با رینگ‌های ۲۱ اینچی عرضه می‌شوند درحالی‌که رینگ‌های ۲۲ اینچی نیز در دسترس خواهند بود.
به این موارد باید دیسک‌های ترمز بزرگ‌تر با کالیپرهای ۶ پیستونه در جلو را اضافه کرد.
از دیگر تغییرات e-tron S و e-tron S اسپورت بک نسبت به مدل‌های استاندارد می‌توان به افزایش ۵۰ میلی‌متری پهنای بدنه به خاطر قوس‌های چرخ جدید، سپرهای گیراتر با تریم نقره‌ای، جلوپنجره منحصربه‌فرد با نشان S، دیفیوزر عقب بزرگ، آینه‌های آلومینیومی و چراغ‌های جلوی ماتریکس LED اشاره نمود.

کابین هم با رنگ‌های تیره مزین شده و دارای صندلی‌های چرم ناپا با لوگوی S می‌باشد. تریم آلومینیوم و کربن، پکیج نورپردازی، دو صفحه‌نمایش بزرگ، کاکپیت مجازی آئودی، هدآپ دیسپلی و… نیز جزو تجهیزات دیگر این خودروها هستند.
قیمت آئودی e-tron S و e-tron S اسپورت‌بک در بریتانیا به ترتیب از ۸۷,۰۰۰ و ۸۸,۷۰۰ پوند شروع می‌شود.

پدال

mohamad skystar
09-07-2020, 00:16
پرده‌برداری از آئودی Q4 E-Tron اسپورت‌بک مفهومی
آئودی مشغول طیف جدیدی از خودروهای الکتریکی بوده و قول داده تا سال ۲۰۲۵ تعداد ۲۰ خودروی الکتریکی جدید را تولید کند. سال پیش شاهد عرضه کراس اوور E-Tron بودیم و به زودی سدان E-Tron GT نیز راهی بازار خواهد شد. حالا ژرمن‌ها یک گزینه الکتریکی دیگر را به سبد محصولات خود اضافه کرده‌اند: Q4 E-Tron اسپورت بک. این خودرو فعلاً در حالت مفهومی است اما زمانی که از سال ۲۰۲۱ وارد بازار شود هفتمین محصول الکتریکی تاریخ ارباب حلقه‌ها خواهد بود.

ظاهر جدید و برجسته

Q4 E-Tron اسپورت بک یک شاسی‌بلند الکتریکی با ظاهری اسپورت است. عناصری همچون خط سقف خمیده و پروفایلی تیز باعث شده‌اند این خودرو یک کراس اوور کوپه لقب گیرد و از نظر کلاس‌بندی جایگزینی الکتریکی برای مدل‌های درون‌سوزی همچون ب ام و X4، مرسدس بنز GLC کوپه و پورشه ماکان باشد. این ظاهر نرم و روان باعث شده‌اند Q4 اسپورت بک ضریب درگ ۰.۲۶ داشته باشد که ۰.۰۱ بهتر از Q4 E-Tron استاندارد باشد. البته این خودرو را به راحتی می‌توان به عنوان بخشی از خانواده E-Tron شناسایی کرد.
جلوپنجره خاص اسپورت بک با عناصر فلزی شبیه کراس اوور E-Tron استاندارد بوده و تقریباً چراغ‌های جلوی نازک نیز چنین وضعیت دارند. در بخش عقب نیز نوار نورانی LED دیده می‌شود که خاص اکثر محصولات آئودی می‌باشد.
داخل کابین نیز کاکپیت مجازی این برند دیده می‌شود. صفحه لمسی ۱۲.۳ اینچی در جلو و مرکز داشبورد قرار گرفته و پشت آمپرهای دیجیتالی نیز دیگر ویژگی برجسته این خودرو هستند. آئودی متریالی همچون کروم را خیلی به کار نگرفته و بجای آن از متریال بازیافتی در صندلی‌ها و کف‌پوش‌ها استفاده کرده است.
این خودروساز همچنین می‌گوید Q4 E-Tron اسپورت یکی از جادارترین کابین‌ها در کلاس خود را داراست. فاصله بین محوری ۲۷۷۴ میلی‌متری و مجموعه باتری تخت باعث شده‌اند فضای پا و سر بیشتر شود؛ و همانند اکثر خودروهای الکتریکی گروه فولکس‌واگن، این کانسپت از پلتفرم MEB استفاده می‌کند.

قوای محرکه الکتریکی

Q4 E-Tron اسپورت بک دارای مجموعه باتری ۸۲ کیلووات ساعتی و دو پیشرانه الکتریکی در اکسل‌های جلو و عقب است. پیشرانه عقبی قدرت ۲۰۱ اسبی داشته درحالی‌که قدرت نمونه جلویی به ۱۰۰ اسب بخار می‌رسد. قدرت ترکیبی این خودرو ۳۰۱ اسب بخار اعلام شده که به هر چهار چرخ می‌رسد. آئودی شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و حداکثر سرعت خودروی خود را به ترتیب ۶.۳ ثانیه و ۱۸۰ کیلومتر در ساعت اعلام کرده است.
شعاع حرکتی این خودروی مفهومی ۴۵۰ کیلومتر تخمین زده شده است. با استفاده از شارژر ۱۲۵ کیلوواتی می‌توان ۸۰ درصد باتری را در نیم ساعت شارژ کرد.

البته باید در نظر داشته باشیم که این خودرو تنها یک کانسپت بوده و نسخه تولیدی Q4 E-Tron اسپورت بک تا اواخر سال جاری یا اوایل سال ۲۰۲۱ پدیدار نخواهد شد.