PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 64 =65

Havbb
23-06-2008, 14:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

swamp
23-06-2008, 14:17
چه جالب ...........
برش اول 3 تا خونس و برش دوم 2 تا خونس خوب معلومه اصلا شکل تغییر کرده دیگه قابل مقایسه نیست........ یه چیز کاملا غلطه .

Havbb
23-06-2008, 23:25
چه جالب ...........
برش اول 3 تا خونس و برش دوم 2 تا خونس خوب معلومه اصلا شکل تغییر کرده دیگه قابل مقایسه نیست........ یه چیز کاملا غلطه .
یعنی چی؟ میشه توضیح بدی؟

_H2_
25-06-2008, 01:29
سلام
من شخصاً اگر چشم بادومی که این را درست کرده گیر بیارم خفه ش میکنم! توهین به ریاضیات! باید دارش زد!!!

ریاضیات برپایه شکل و کاغذ و قیچی که استوار نیست.
با فرمول جبر برید جلو، شکل دوم امکان نداره مستطیل در بیاد!
زاویه ها را به دست آورید، باید جمع زوایای مجاور در شکل دوم 180 شود که نمیشود،
فرمول هم نخواهستید برید، با یک نگاه معلوم است 8/3 برابر نیست با 5/2 ( منظور از / تقسیم است نه اعشار!!!!)
اگر 8/3 با 5/2 برابر شد، پس من هم میگویم شکل دوم مستطیل میشود.

تازه اگر در phoshop هم با AntiAlias خاموش و با دقت کار کنید، متوجه میشوید که قطعات جور نمیشوند.

_H2_
25-06-2008, 01:34
حالا که دقت میکنم، حتی تا حدودی در خود شکل هم معلوم است، خطوط مرزی در شکل دوم کلفت تر از شکل اول شده، یعنی وسط مرزها پر نشده و به زور پرش کردند.

time prince
25-06-2008, 08:18
یک سوال مضابه همین بود که یک مثلث رو چند تیکه می کردی بعد تکه ها رو جابجا می کردی یک خونه خالی می موند
جواب اون چیه ؟

_H2_
25-06-2008, 18:20
سلام

یک سوال مضابه (؟؟) همین بود که یک مثلث رو چند تیکه می

کدام؟ کی؟ کجا؟

Havbb
06-07-2008, 00:20
ریاضیات برپایه شکل و کاغذ و قیچی که استوار نیست.
مگه هندسه ریاضی نیست؟

Havbb
06-07-2008, 00:21
حالا که دقت میکنم، حتی تا حدودی در خود شکل هم معلوم است، خطوط مرزی در شکل دوم کلفت تر از شکل اول شده، یعنی وسط مرزها پر نشده و به زور پرش کردند.
ممنون. من که هرچی فکر کردم نفهمیدم چطوری میشه

_H2_
06-07-2008, 08:37
سلام

مگه هندسه ریاضی نیست؟
من یادم نمی آید جزو علوم پایه، هندسه هم داشته باشیم! :31:به نظر شما هندسه جزو شیمی؟ یا فیزیک؟ یا شاید هم عرفان و الهیات؟ :31:
هیچ یک از مبانی هندسه هم هیچگاه بر منبای کاغذ و قیچی نبوده، هر چیزی باید در فرمول های جبر تایین و اثبات شود.
آیا شما در اثبات های هندسی از ارجاعات به فرمولهای ریاضی و جبری و بردار و مثلثات و... استفاده میکنید یا با قیچی و کاغد اثبات میکنید که دو مثلث مشابه هستند؟! :31:

ممنون. من که هرچی فکر کردم نفهمیدم چطوری میشه
شما قبول دارید که دو بلوک مجاور برای انطباق و تشکیل خط مستقیم باید جمع دو زاویه منطقه تماسشان 180 باشد یا نه؟ اصلاً این را هم قبول نداشته باشید باز هم به راحتی میتوان اثبات کرد که شکل دوم مستطیل نیست و اگر هم باشد وسطش خالی است!

شاید با چشم معلوم نباشد ولی در باطن خطها بر هم منطبق نیستند.
اگر زاویه اضلاع مجاور را محاسبه کنید، کمتر از 180 میشود و اگر بخواهیم شکل را مستطیل کنیم (اضلاع خارجی موازی باشند) در وسط شکل اضلاع به هم نمیرسند و یک محدوده خالی می ماند که در اصل همان مساحت 1 واحد گم شده است.

اگر باز هم متوجه نشدید میتوانم فرمول های مربوطه را هم برایتان بگذارم.

موفق باشید. :10: