PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عمل افزایش قد

Vahid67
22-06-2008, 11:44
سلام
من می خواستم از دوستان خواهش کنم که اگه اطلاعات در مورد عمل افزایش قد دارن به من هم بگن به شدت نیاز دارم......
مرسی

hossein2006
22-06-2008, 14:01
ابن عمل جز عملهای با ریسک خیلی بالا است که ممکن عواقب خیلی بدی در پی داشته باشه مثل پیچیدن ساق پا توی Tv یه برنامه نشان داد در مورد عواقب این عمل خیلی خیلی خیلی خطرناک است به ریسکش نمی ارزد من که با دیدن بعضی از نتایج این عمل حالم گرفته شد

Vahid67
22-06-2008, 14:33
خوب یه راه بهتر پیشنهاد بدید

mohammad_re
27-06-2008, 20:29
عملهای افزایش قد بدین صورت هست که ساق پای افراد رو می شکنن بعد یک سری کارها می کنن که بعد از عمل قد مقداری بلند میشه.البته انحراف پا. آمبولی چربی عفونت و برخی بیماری های رایج عمل هم ممکنه بگیرن.کلا فقط در موارد خاص مثل عدم هماهنگی اندازه دو پا یا تصادف انجام میشه

borib-firebase
03-07-2008, 23:06
عملهای افزایش قد بدین صورت هست که ساق پای افراد رو می شکنن بعد یک سری کارها می کنن که بعد از عمل قد مقداری بلند میشه.البته انحراف پا. آمبولی چربی عفونت و برخی بیماری های رایج عمل هم ممکنه بگیرن.کلا فقط در موارد خاص مثل عدم هماهنگی اندازه دو پا یا تصادف انجام میشه
فقط به این صورت نیست ولیکن در جایی که غضروف وجود داره یه آهن بیت استخون و غضضروف میزارن ولی خیلی بده آدم باید با چیزی که هست بسازه

sasha.ghad
01-04-2009, 16:05
بچه ها اگه کسی به غیر از عمل جراحی چیز دیگه ای سراغ داره میتونه برام بفرسته. حالا چه دارو و چه ورزش خاصی

ashrafi116
15-05-2009, 17:22
بچه ها اگه کسی به غیر از عمل جراحی چیز دیگه ای سراغ داره میتونه برام بفرسته. حالا چه دارو و چه ورزش خاصی

همون ورزشهای کششی اونم در سنین پایین:13:

raz72592
30-05-2009, 21:36
تعدادي از كساني كه تن به اين عمل دادندتوان حركتي خودشان رو واسه تمام عمر از دست دادند نمي توانند بر روي پاهاي خود بايستند كم نيستند مگر افزايش 8تا حداكثر 19 سانتس متر چقدر روي شما تاثير خواهد داشت كه دوست من كه به اين فكر افتاديد.با اين عمل ممكن است وضعيت پاي شما به عارضه پاي اسبي عاميانه اي عارضه است بعلت تعغير تناسب فرميشن ساق پا براي هميشه دچار مشكل شويدبايد با اين مورد كه زياد هم مشكل حادي نيست كنار بياييد ومنتظرپيشرفت وارائه راهكارهاي جديد علم پزشكي بمانيد.

dsa dsa
31-05-2009, 06:45
سلام...
دوستان توضيح دادند..
اين روش هايي كه توي روزنامه و مجلات با دارو و غيره تبليغ مي كنند خيلي خيلي خطرناك هستند و ممكن است عوارض بدي داشته باشد.
پس بيخيال شي خيلي بهتره.

Marichka
01-06-2009, 13:33
سلام دوستان

در مورد این عمل جراحی علاوه بر اطلاعاتی که دیگر عزیزان در اختیار گذاشتن، شاید جالب باشه این رو هم بدونید که مبتکر این روش پزشک روسی به نام ایلیزاروف Iliazarov هست و اصل این عمل هم در واقع برای افزایش قد نبوده و برای اصلاح غر هم اندازه بودن پاها ابداع شده. در افرادی که به طور مادرزادی یک پاشون کوتاهتر از پای دیگه هست، پای کوتاهتر از ساق شکسته میشه و این محلهای شکستگی با گیره های فلزی از هم جدا نگه داشته میشن چون ثابت شده بافت استخوانی در صورت داشتن فاصله ای کم در محل شکستگی قادر به ترمیم محل و ایجاد بافت استخوانی جدید هست. بنابراین گیره ها عمل جدا نگه داشتن محل شکستگی از هم رو انجام میدن تا به مرور بافت استخوانی این فاصله رو پر کنه.

جالب اینجاست که این عمل برای رفع نواقص مادرزادی مثل همون یک اندازه نبودن پاها بسیار موفق هست و بالای 80 درصد از بیماران به حالت طبیعی بر میگردن. علتش رو هم در این دونستن که چون بدن به طور طبیعی تمایل به قرینه بودن داره در طول جوش خوردن شکستگی پای کوتاهتر، پای بزرگتر فرستنده های شیمیایی برای کمک به ترمیم هر چه سریعتر و موفقتر پای کوتاهتر ارسال می کنه.

دقیقا بر عکس حالتی که بدن سالم و قرینه هست و فقط برای افزایش قد هر دو پا شکسته شده. در اینجا بدن نه تنها به فرایند ترمیم کمکی نمی کنه بلکه در برابرش مقاومت می کنه چون با حالت طبیعی بدن سازگار نیست و بافت استخوانی ثانویه بسیار ضعیف تر و مستعد شکنندگی بسیار بیشتری میشه.

مرحله ی بسیار دردناک در این عمل هم انجام فیزیوتراپی در طول مدتی هست که گیره های فلزی به پا متصل هستن و پا درون گچ قرار داره. فیزیوتراپی به این دلیل انجام میشه که بافت استخوان جدید به مرور با فشارهای حاصل از حرکت عادت کنه و پس از تکمیل ترمیم استخوان یک پای ضعیف و غیر قابل استفاده نداشته باشیم و خوب حرکت دادن استخوان شکسته هم که می دونید چه قدر دردناک هست.

:)

mmnn_native
27-12-2011, 15:50
من عمل افزایش قد انجام داده ام و 8 سانت بلند شده ام اگر کسی سوالی دارد و احتیاج به راهنمایی و مشاوره دارد به این آدرس mmn_native@yahoo.com میل بزند.