PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز حرفه ای برای کارهای حرفه ای

gigamax
22-06-2008, 10:56
سلام به همه دوستان . امیدوارم حالتون خوب باشه . چندتا سوال اساسی در مورد ویندوز دارم .

من نرم افزارهای سنگینی مثل افتر افکت فوتوشاپ و تری دی مکس رو سیتمم نصب دارم و باهاشون کار می کنم. اما همیشه بعد از یه یک یک و نیم ماه دیگه اینقدر سرعت سیستم میاد پایین که باید عوضش کنم . حالا چندتا سوال :

1- چه ویندوزی رو برای این کارها پیشنهاد می کنین؟ویندوزی که زیاد منابع سیستمو اشغال نکنه. من الان از ویندوز xp سرویس پک 2 استفاده می کنم . همین ویندوز خوبه ؟
2- من با وجود اینکه سیستمم زیاد ضعیف نیست اما نمی تونم از همه توان سیستم استفاده کنم . چه نرم افزارهایی رو برای این کار پیشنهاد میکنید ؟ مثلا الان که یه ماه تقریبا گذشته . بعضی وقتها حتی سیستم کرش می کنه ! چی کار کنم ؟
3- نرم افزارهایی مثل tune up که کارشون کلین آپ کردن سیستمه . آیا واقعا روی کار سیستم تاثیر دارن . بهترین نرم افزار این کارها چیه ؟
4- دیگه چه نرم افزارها و تنظیماتی وجود داره برای این کار . مثلا اگه برای این کارا یه تغییری تو ریجستری یا بوت یا هرچی هست و یا نرم افزارهای اضافه ی دیگه . نمی دونم . خودتون بهتر می دونین
5- سوال آخر هم این که اگه با قبول تمام تغییرات بالا یه ویندوز نصب کردم و باهاش کارکردم و دوباره سرعت سیستم پایین اومد . چه نرم افزارها یا ترفندایی لازمه تا دوباره مثل اولش کنه . مثلا چطور میشه سیستمو ریپیر کرد

واقعا هم ببخشید که این قدر زیاد شد اما مطمئنم غیر از من خیلی های دیگه این مشکلاتو دارن .

موفق باشین

golmohammadi
22-06-2008, 11:18
ويندوز بعد از گذشت زمان عده اي فايلهاي اضافي در قسمتهاي مختلف كامپيوتر ضخيره ميكنه و رفته رفته كند ميشه
مثلا عده اي از فايلهاي موقتي در پوشه temp هستند كه براي پاك كردنشون كافيه دستور زير را در Run اجرا كني (%temp%) بعد ميتوني اونا را پاك كني
البته اين يه مثال بود
1- ويندوز شما الان فكر كنم خوبه در صورتي كه بتوني با ويستا كار كني قدرتش بيشتر از xp هست
2- شما بهتره مشخصات سيستم را بذاري
3- بله. اين برنامه تقريبا بهترين گزينه هست
4- همه اين تغييراتي را كه گفتين همين برنامه tune up ميتونه انجام بده.ولي مابقيه نرم افزارها بعهده بقيه دوستان
5- سيستم عامل ويندوز هر كاري بكني خلاصه خراب و يا كند خواهد شد كه با استفاده از ترفندها يا روشهايي ميشه مدت اين زمان را بالا برد كه ديرتر كند بشه

شما بهتره هاردتون را چند وقت يه بار ديفراگ كنين( Disk Defragmenter) با اينكار سرعت سيستم تا 30 درصد بالا ميره
همچنين ميتوني با تغييرات سخت افزاري نيز به سيستم خودت كمك كني
نرم افزارهايي كه اشاره كردين به رم و گرافيك زيادي نياز دارن
با 3DMax كار نكردم ولي فتوشاپ تنظيمات حرفه اي براي بهتر كار دنش داره
شما برو رم مورد استفاده براي فتوشاپ را افزايش بده
همچنين تعدا كش مورد استفاده را نيز به 8 تغيير بده
اگه بلد نبودي بگو تا واضحتر بگم

AK1
22-06-2008, 12:49
با سلام با تاييد پست بالا
با همون برنامه تون آپ ريجستر رو هم پاك سازي كنين وجود كليد هاي ناقص و اضافه باعث كند شدن ويندوز مي شن
استارت آپ وندوز رو هم سعي كنيد از برنامه هاي بي مصرف و بيهوده پاك كنيد ( RUN:ُmsconfig)
پيشنهاد مي كنم چون از سنگين شدن ويندوز خلاصي نداري يه ايميج از ويندوز و برنامه هاذو تنظيماتت بگير با برنامه نورتون گاست هر موقع ديدي سرعت كم شد در جا رستوركن. من خودم اولا هر چند روز ويندوز رو اينجوري عوض مي كردم كمتر از 2 دقيقه وقت مي بره

golmohammadi
22-06-2008, 16:51
پيشنهاد مي كنم چون از سنگين شدن ويندوز خلاصي نداري يه ايميج از ويندوز و برنامه هاذو تنظيماتت بگي
اينم ميخواستم بگم كه يادم رفته بود
راستي نورتون گاست سرعتش نسبتا كمه

gigamax
22-06-2008, 17:48
دوست خوبم golmohammadi عزیز
من مشخصات سیستمم اینه
cpu : core2due e4500
ram : 2*1 dualchanel ddr3
graphic : GeForce 8500 gt
Hard Disk1 : 320GB maxtor Deamon
Hard Disk 2 : 120GB maxtor Deamon
main board : abitIL9 pro
فکر نکنم چیزی از قلم مونده باشه . سیستمم غیر از cpu همه چیزش تقریبا برای گرافیک خوبه البته غیر از رندر عجیب و غریب مکس!
راستی این افزایش کش یعنی چی ؟

akmfad1 عزیز
این نورتون گاست از تنظیمات ویندوز یه بک آپ تهیه می کنه دیگه ؟ بعد اگر من بعد از نصب ویندوز از ازش بکاپ بگیرم . همه چیز درسته ؟ یعنی اگه یه نرم افزار یا نرم افزارهای دیگه ای برزیم رو سیستم سیستم مشکل دار نمیشه؟

ممنون از همه دوستان

azorbet
22-06-2008, 18:08
من خودم هم این مشکل رو داشتم.مشکل من به جدی بود که بعد از 20 روز حتی یه آهنگ رو هم نمیتونستم روون اجرا کنم!یعنی لگ داشت(cpu م هم E4500 یعنی مشکل سخت افزاری نیست) بعد از مدتی فهمیدم مهمترین عامل کندی سیستم، آنتی ویروس کاسپرسکای هستش. البته من از ورژن 6 استفاده میکردم شاید در ورژن های جدیدتر دیگه باعث کندی سیستم نشه.به هر حال من با عوض کردن آنتی ویروس (Nod32) و Defragment به موقع و خالی گذاشتن فضای مناسب در درایو ها (مخصوصا درایو سیستمی)و جلوگیری از ورود بدافزارها و..همین دیگه! دیگه مشکل جدی ندارم.

golmohammadi
22-06-2008, 18:09
دوست خوبم golmohammadi عزیز
من مشخصات سیستمم اینه
cpu : core2due e4500
ram : 2*1 dualchanel ddr3
graphic : GeForce 8500 gt
Hard Disk1 : 320GB maxtor Deamon
Hard Disk 2 : 120GB maxtor Deamon
main board : abitIL9 pro
فکر نکنم چیزی از قلم مونده باشه . سیستمم غیر از cpu همه چیزش تقریبا برای گرافیک خوبه البته غیر از رندر عجیب و غریب مکس!
راستی این افزایش کش یعنی چی ؟

akmfad1 عزیز
این نورتون گاست از تنظیمات ویندوز یه بک آپ تهیه می کنه دیگه ؟ بعد اگر من بعد از نصب ویندوز از ازش بکاپ بگیرم . همه چیز درسته ؟ یعنی اگه یه نرم افزار یا نرم افزارهای دیگه ای برزیم رو سیستم سیستم مشکل دار نمیشه؟

ممنون از همه دوستان

سيستم شما همانطور كه خودتون هم گفتين خوبه
كش(Cache) يكي از مقادير سي پي يو ميباشد كه در سي پي يوهاي دو هسته اي فكر نكنم معني داشته باشه
در هر صورت تنظيمات مربوط به اين قسمت در فتوشاپ با كليدهاي ميانبر Ctrl+ALT+K ظاهر ميشه
شما بايد به بخش Memory & Image Cache برين
برنامه هاي بكاپ گيري هم بدين صورت عمل ميكنند كه از كل درايو يه بكاپ يا ايميج ميگيرند و بعدا ميشه اين فايلها را ريستور كرد
مثلا از درايو C ميتوني يه بكاپ بگيري كه تمامي فايلهاي درايو مورد نظر و تنظيمات ويندوز و برنامه هاي نصب شده و همه و همه بعد از ريستور كردن بكاپ عرض چند دقيقه انجام ميشه
شايد يه جاهايي هم ديدي كه نوشته شده نصب ويندوز در عرض مثلا 3 دقيقه
اين همون روش هست

AK1
22-06-2008, 21:04
با سلام
golmohammadi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان نورتون گاست سرعتش كمه؟ شما از چه برنامه اي استفاده مي كنن
من حدود 1گيگ ويندزوز م رو در زمان كمتر از يك دقيقه رستور مي كنم شما چطور ؟

golmohammadi
23-06-2008, 16:18
با سلام
golmohammadi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان نورتون گاست سرعتش كمه؟ شما از چه برنامه اي استفاده مي كنن
من حدود 1گيگ ويندزوز م رو در زمان كمتر از يك دقيقه رستور مي كنم شما چطور ؟

من حقيقتش نميدونم كدوم بهتره
ولي درايو C من كه 20 گيگ هست و حدود 4 گيگ پره
در برنامه Image to Drive عرض 3 دقيقه ريستور ميكنه
اما در نورتون گاست حدودا 10 دقيقه ميكشه
اكرونيك چطوره ؟