PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✎ کـانـون فـرهـنـگـی آمـوزش (قـلـم‌چـی) || سؤالات متداول در پست اول

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

mehdi_7070
01-12-2005, 14:42
دانش آموزان ، داوطلبان كنكور !!
در صورتي كه در مورد مسائل كانون فرهنگي آموزش ( قلم چي ) سوالي داريد در اين تاپيك مطرح كنيد .

سؤالات متداول

• پیش از ثبت‌نام
0. آزمون فایده‌ای هم داره؟ حالا آزمون‌های کانون بهتره یا ...؟
[•] امروزه بسیاری از مشاوران تأکید دارند که داوطلبان در آزمون‌ها شرکت کنند. برای مقایسه و مشاهده‌ی نظر سایر دوستان از این تاپیک‌ها استفاده کنید: 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

1. این"قلم‌چی" توی پرانتز یعنی چی؟
[•] کاظم قلم‌چی مؤسس کانون فرهنگی آموزش و مدیر فعلی این مؤسسه هست. مصاحبه با کاظم قلم‌چی را از لینک زیر می‌تونید بخونید:
freeblog.ir/1387/07/25/ghalamchi

2. آزمون‌های "برنامه‌ای" دیگه چه صیغه‌ای؟!

3. آزمون‌های کانون چه ویژگی‌هایی داره؟

4. کانون سایت هم داره؟
[•] این دیگه چه سؤالیه؟! الان بقالی‌ها هم سایت دارند:31:
سایت رسمی کانون kanoon.ir و یا ghalamchi.com هست که حداقل از سال 2001 فعال و دردسترس بوده. این هم سایت کانون در سال 2001:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت فعلی شامل امکاناتی مثل اخبار، مقالات علمی، پاسخ‌گویی به اشکالات آزمون [و کتاب]، دریافت کارنامه، معرفی خدمات کانون، نفرات برتر کنکور 88، پیش‌ ثبت‌نام اینترنتی آزمون‌ها، فروشگاه اینترنتی کتاب، فرم تقاضای همکاری و منابع آزمون ارشد می‌باشد.
بعضی نمایندگی‌ها برای خودشون سایت جداگانه‌ای دارند و خدمات خاصی را برای داوطلبان‌شون درنظر گرفتند که می‌تونید توی گوگل سرچ کنید از خودشون بپرسید!

5. برای چه مقاطع و رشته‌هایی آزمون برگزار می‌شه؟
[•] - از دوم دبستان تا پیش‌دانشگاهی (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان)
- دوم و سوم هنرستان (برای 23 رشته)
- المپیاد از پنجم دبستان تا سوم دبیرستان (ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، ادبی، کامپیوتر، نجوم، علوم)
- تیزهوشان (چهارم دبستان تا سوم راهنمایی)
- کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد (برای اطلاعات بیشتر به سایت asredanesh.ac.ir مراجعه کنید/این آزمون‌ها توسط مؤسسه‌ی عصردانش با همکاری کانون برگزار می‌شه)

6. آزمون چه روزهایی هست؟
[•] آزمون‌ها در روز جمعه برگزار می‌شه. البته در دوران امتحانات شما آزمون در کار نیست.

7. هزینه‌ی آزمون چه‌قدره؟
[•] هزینه‌ی آزمون به شهری که زندگی می‌کنید بستگی داره. هزینه در شهرهای بزرگ‌تر از سایر شهرها بیشتره. هزینه‌ی اعلام شده به شرح زیر است:

8. ثبت‌نام آزمون توی مدارس چیه؟
[•] در بعضی شهرها آزمون‌ها توسط مدارس برگزار می‌شه و هیچ کاری به نمایندگی شهرتون نداره. معمولا هزینه‌ی کمتری از شما گرفته می‌شه ولی چون خدمات پشتیبانی و ... ندارید احتمالا براتون جالب نخواهد بود.

9. نمایندگی شهر و منطقه‌ی ما کجاست؟
[•] به این لینک‌ها مراجعه کنید:

kanoon.ir/services/htmls/43397/main.html
kanoon.ir/services/htmls/47780/main.htm

10. ثبت‌نام اینترنتی هم داره؟
[•] بله. شما می‌تونید آزمون‌ها را به صورت اینترنتی پیش ثبت‌نام کنید. برای این کار به آدرس زیر مراجعه کنید:

kanoon.ir/misc/prereg/prereg.aspx

11. مدارک مورد نیاز ثبت‌نام چیه؟
[•] - دو قطعه عکس 4×3
- یک‌‌برگ فتوكپی شناسنامه و کارت ملی
- یک‌برگ فتوكپی كارنامه‌ی سال قبل
- یک‌برگ فتوكپی قبض تلفن

12. جامعه‌ی آماری شرکت‌کنندگان چه‌قدر هست؟
[•] ریاضی = 48000
تجربی = 49000
انسانی = 22000

13. بورسیه‌ی قلم‌چی دیگه چیه؟
[•] بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی افرادی را که وضعیت مالی مناسبی ندارند را بورسیه می‌کند. دو نوع بورسیه وجود دارد:
نوع اول: آزمون رایگان+ کتاب رایگان
نوع دوم: آزمون رایگان+کتاب رایگان+کمک‌هزینه‌ی تحصیلی (ماهیانه حدود 20.000 تومن)
شعار بنیاد:
اطلاعات بیشتر: kanoon.ir/services/htmls/8712602/main.html

14. شرایط بورسیه چی هست؟ برای ثبت‌نام بورسیه باید چی کار کرد؟
[•] اولین شرط وضعیت مالی هست. شرط دوم معدل هست به شرح زیر:
از پنجم دبستان تا سوم دبيرستان: دختران (معدل بالای 19) / پسران (معدل بالای 18)
پيش دانشگاهي: دختران (معدل بالای 18) / پسران (معدل بالای 17)
هنرستان: دختران (معدل بالای 17) / پسران (معدل بالای 17)
برای ثبت‌نام و دریافت مدارک لازم باید به نمایندگی کانون شهر خودتون مراجعه کنید.

15. وقف‌عام یعنی چی؟
[•] یعنی درآمد حاصل از آزمون‌ها صرف بورسیه‌ی دانش‌آموزان، ساخت مدارس و کتابخانه‌ها می‌شود.

16. چه طور با خدمات کانون بیشتر آشنا بشم؟
[•] به آدرس زیر مراجعه کنید

kanoon.ir/services/index.aspx

17. من بازم سؤال دارم!
[•] همین‌‌جا بپرسید:10:

• پس از ثبت‌نام
1. پشتیبان و مدیر چه کسانی هستند؟
[•] پشتیبان در واقع مشاور و راهنمای آموزشی و پل ارتباطی شما با کانون می‌باشد. پشتیبان‌ها معمولا جوان هستند تا به واسطه‌ی اختلاف کم سنی با شما بهتر بتوانید با آن‌ها در ارتباط باشید. هم‌رشته‌ی شما هستند و قبلا این مسیر را طی نموده‌اند. پشتیبان 7 وظیفه دارد که مدیر بر روی کار او نظارت دارد:

2. من از پشتیبانم خوشم نمیاد. چی کار کنم؟
[•] اول این‌که سعی کنید پشتیبان را دوست خودتون بدونید. این خیلی به شما کمک می‌کنه. اما اگه به هر دلیلی پشتیبان در انجام وظایف خودش کوتاهی کرد، به مدیر خودتون اطلاع بدید (مدیر وظیفه داره ماهیانه با دانش‌آموزان برتر تماس بگیره).

3. دفتر برنامه‌ریزی به روش قلم‌چی دیگه چیه؟

4. کارنامه‌ی آزمون را کی می‌تونیم بگیریم؟
[•] از بعدازظهر همان روز آزمون می‌توانید برای دریافت کارنامه به نمایندگی خود مراجعه کنید.

5. اینترنتی هم کارنامه می‌ده؟
[•] بله، به سایت کانون مراجعه کنید. تا حدود ساعت 13 درصدهای خودتون را می‌تونید ببنید. کارنامه‌ی نهایی هم از ساعت 14:30 الی 15 قابل دریافت است.

6. "درصد" و "تراز" چه فرقی با هم دارند؟
[•] استفاده از معیارهایی مانند "درصد" و "رتبه" اشکالاتی دارد. مثلا وضعیت داوطلب در بین دانش‌آموزان دیگر مشخص نمی‌شود. بنابراین معیار دیگری به نام "تراز" استفاده می‌شود که مهم‌ترین معیار نیز در کنکورهای سراسری برای سنجش سطح علمی شرکت‌کنندگان می‌باشد.
"تراز" در کانون عددی بین 1000 تا 9000 می‌باشد. اگر "درصد" دانش‌آموزی برابر میانگین باشد "تراز" وی برابر 5000 می‌باشد، به این ترتیب دانش‌آموزان ضعیف‌تر "تراز" کم‌تر از 5000 و دانش‌آموزان قوی‌تر، "تراز" بیش‌تر از 5000 خواهند داشت.
مثال زیر را در نظر بگیرید:
ادبیات (درصد: 75٪) (تراز: 6700)
عربی (درصد: 68٪) (تراز: 7000)
همان‌طور که می‌بینید با این‌که درصد بهتری در درس ادبیات وجود دارد اما تراز کمتر از درس عربی است. بنابراین نشان می‌دهد سوالات عربی سخت‌تر از ادبیات بوده‌است (از نظر عموم داوطلبان نه شخص شما!)
اگر دانش‌آموزی تراز 9000 داشته باشد به این معنی است که "درصد" وی خیلی بهتر از دیگران است که توانسته است بین خود و دیگران فاصله ایجاد کند. اما الزاما در هر آزمون تراز 9000 وجود ندارد.
فرمولاسیون تراز در کانون با آنچه که در آزمون‌های کنکور ورود به دانشگاه استفاده می‌شود کمی متفاوت است و این تفاوت به دلیل همسان سازی آزمون‌های متوالی در یک سال و مقایسه‌ی آن‌ها با یکدیگر (یا آزمون‌های مشابه سال‌های قبل کانون) می‌باشد.

7. دام آموزشی و علامت R در کارنامه یعنی چی؟
[•] اگر بیش از 11 درصد از دانش‌آموزان شرکت‌کننده یک گزینه‌ی غیر صحیح را در یک سوال علامت زده باشند، آن گزینه دام آموزشی نامیده می‌شود. پس دام آموزشی مربوط به گزینه‌های غلطی است که به ظاهر درست بوده و همین امر باعث اشتباه تعداد کثیری از دانش‌آموزان می‌شود. دانش‌آموزانی که به تعداد زیاد (آمار این تعداد در سمت راست تصویر پاسخ‌برگ آمده است) در دام آموزشی افتاده‌اند باید دقت بیش‌تری در انتخاب گزینه‌ی صحیح نمایند و تعداد دام آموزشی خود را کم‌تر کنند.
اگر در کارنامه در قسمت تصویر پاسخ‌برگ و در سمت راست گزینه‌های یک سوال علامت R وجود داشته باشد بدین معنی است که دانش‌آموز گزینه‌ی اشتباهی را علامت زده است که تعداد بسیار کمی از دانش‌آموزان مانند او مرتکب همین اشتباه شده‌اند. سوالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که آیا دانش‌آموز این گزینه را شانسی علامت نزده است؟

8. کارنامه تجمعی/مبحثی چیه؟
[•] بعد از چند آزمون کارنامه‌ای به شما داده می‌شود که در واقع از روی هم ریختن آزمون‌های قبلی درست شده (مثل همون تراز و درصد و رتبه و ... داره). البته به جای نام درس، به صورت مبحثی نمره داده شده تا بتونید مباحثی که ضعیف هستید را شناسایی کنید.

9. کارنامه جمع‌بندی پروژه چیه؟
[•] برای داوطلبانی که در آزمون‌های تابستان امسال شرکت کرده‌اند، کارنامه‌ای به نام جمع‌بندی پروژه داده می‌شه. این کارنامه درصدها و ترازهای شما را جمع‌بندی کرده و حاوی نمودار پیشرفت هر درس نیز می‌باشد.

10. برنامه‌ی آزمون‌ها را از کجا گیر بیاریم؟
[•] برای دریافت برنامه باید به نمایندگی شهر خود مراجعه کنید.
همچنین برنامه‌ی گروه پیش ریاضی را از این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می‌تونید دانلود کنید.

11. سالی-واحدی و ترمی-واحدی یعنی چی؟ زوج‌درس دیگه چیه؟
[•] برنامه‌ی ترمی-واحدی مخصوص دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی می‌باشد. اما سالی-واحدی برای فارغ‌التحصیلان پیش‌دانشگاهی طراحی شده‌است. (سالی-واحدی یعنی یک درس را در طول یک‌سال تحصیلی می‌خوانید و ترمی-واحدی یعنی در یک ترم)
زوج درس یعنی دو تا درس که شما باید هر کدام را در یک ترم بخوانید. مثلا کتاب‌های ادبیات 2 و ادبیات 3 زوج درس هستند. شما باید (به دلخواه و انتخاب خودتان) یکی را ترم اول بخوانید و اون یکی را ترم دوم. یا مثلا گسسته و تحلیلی زوج درس هستند. اگر در مدرسه‌ی شما ترم اول گسسته تدریس می‌شود شما در ترم اول به سؤالات گسسته و در ترم دوم به سؤالات تحلیلی پاسخ می‌دهید. به این ترتیب می‌توانید بر روی چند ده کتابی را که باید برای کنکور مطالعه کنید، مسلط شوید.

12. کدام زوج درس را برای ترم اول انتخاب کنیم؟
[•] این موضوع به دلخواه شماست. می‌توانید با پشتیبان خود در اینباره صحبت کنید. معمولا توصیه می‌شود دروسی را که در آن مشکل دارید (ضعیف هستید) یا ارتباط بیشتری با ترم اول پیش دارند را ابتدا انتخاب کنید. مثلا فیزیک 1 و 2 را ترم اول انتخاب کنید. چون هم حجم بیشتری نسبت به فیزیک 3 دارند و هم مطالب فیزیک 2 با فیزیک پیش 1 بیشتر مرتبط هستند. این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را هم بخونید.

13. راسته اگه توی آزمون‌ها اشکال پیدا کنیم جایزه می‌ده؟
[•] بله، در صورت تأیید از طرف گروه آزمون کانون جایزه می‌گیرید. برای ارسال اشکال (در دفترچه سؤال، پاسخ و یا کار در منزل) به آدرس eshkalat.kanoon.ir مراجعه کنید. اشکالات همه جوری می‌تونه باشه. از تایپی و آدرس صفحه گرفته تا اشکالات ضایع! البته نرخش فرق داره:31:

14. کتاب‌های کانون چه طوره؟
[•] نظرات شخصی متفاوت و پاسخ این سوال خیلی وابسته به همین نظر شخصی هست. اما مهم‌ترین منبع کتاب‌های کانون، کتاب‌های آبی هست که تست‌های کنکورهای سال‌های گذشته را به همراه پاسخ تشریحی و نکات لازم آورده شده. در سال‌های گذشته، کتاب‌های عمومی آبی تغییرات خوبی داشته و کتاب‌های آبی عربی، فیزیک و دیفرانسیل جزء پرطرفدارترین کتاب‌های کانون هست.

15. کانون چه نوع کتاب‌هایی داره؟
[•] کانون کتاب‌های مختلفی را برای نیازهای متفاوت طراحی کرده‌است که شما باید بنابر نیاز خود آن‌ها را تهیه کنید.
آبی = سؤالات سال‌های گذشته / منبع اصلی برای کنکور
زرد = سؤالات کنکورهای سال‌های گذشته به صورت مجموعه‌ای / فقط در دوران طلایی عید نوروز و حدود چند هفته قبل از کنکور استفاده می‌شود
بنفش = تست‌های مؤلفین مدارس تیزهوشان / وقتی دنبال تست‌های خفن می‌گردی
بنفش (مکمل) = تست‌های تألیفی به عنوان مکمل کتاب آبی / وقتی هر چی تست دم دستت بوده زدی
سبز = آموزش مفاهیم درسی
شروع آسان = آموزش مفاهیم درسی به صورت ساده و حل مثال‌های مشابه کتاب درسی / وقتی دیگه اساسی با یه درس مشکل داری
دوسالانه = مجموعه سؤالات امتحانی دو سال گذشته که از سراسر کشور جمع‌آوری شده است / مناسب برای امتحانات
کتاب کار = سؤالات متناسب به همراه پاسخ‌های کلیدی و فضا برای حل سؤال / وقتی نیاز به حل تمرین‌های تشریحی بیشتری داری یا آمادگی برای امتحانات

16. اینترنتی هم می‌تونیم کتاب بخریم؟
[•] بله. به آدرس books.kanoon.ir مراجعه کنید.

babak-online
02-12-2005, 00:08
سازمان سنجش میگه که تمام سوالها از کتابه. آیا واقعا اینطوریه؟؟؟؟
آیا کسی اگه به قلم چی و امثال قلم چی نره می تونه سوالها رو جواب بده؟؟؟؟

mahdy2021
02-12-2005, 13:00
كسي كه در آزمونهاي قلمچي شركت نكرده بهتره نظر نده.

من تا الان چنين برنامه ريزي دقيق و قابل انجام توي هيچكدوم از آزمونهاي ديگه نديدم.

××××× قلمچي از همه نظر بي رقيبه ××××××

saeid_2001
07-12-2005, 01:29
سلام.
قلم چي براي كسايي خوبه كه درس ميخونن براي كنكور و طبق برنامه عمل ميكنند يعني پيشرفت رو براي درس خونا سريعتر ميكنه ولي براي كسايي كه درس نميخونن يا كم ميخونن اصلا جاي خوبي نيست كه هيچي خيليم بده چون نااميدشون ميكنه اين تجربه من از دو سال شركت در ازمونهاي قلم چيه .در ضمن اقا كاظم دانشجوي اخراجي دانشگاه تهرانه ولي مغزش خوب كار ميكنه

M E H D I
07-12-2005, 21:52
سلام

مشكل كه دارم تو برنامه ريزي. يعني مشكلم اينه كه من برنامه مي ريزم اما نمي تونم خوب بهش عمل كنم. منظورم اينه كه هي كار پيش مياد و نمي تونم برنامه رو درست عمل كنم. خوب بعد يه مدت هم كه مي گذره ديگه بيخيال برنامه ريزي ميشم و همونجوري مي خونم. :blush:

تشكر: مهدي

saeid_2001
07-12-2005, 22:03
من سال اول درس نخوندم زياد ولي سال دوم كه درس خوندم كانون خيلي كمكم كرد ولي سال اول نه .خداوكيلي براي اينكه بتوني برنامه كانون رو اجرا كني براي امتحانتش خيلي بايد درس ميخوندي يعني عمرا روزي كمتر از 5-6 ساعت جواب نميداد حداقل براي من جواب نميداد ولي اگه برنامشو ميتونستي اجرا كني خيلي خوب بود گرچه كمتر كسي بود كه برنامه كانون رو به طور كامل اجرا كنه .در كل بايد درس بخوني ديگه هر كاري ميخواي بكن ولي درسرو بخون

babak-online
09-12-2005, 17:33
ولی من باز هم می گم :

سازمان سنجش = کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)

NINTENDO_DS
12-12-2005, 22:34
مهدي 7070 جان من قبلا تو قلم چي بودم اولا كه نصف تست ها غلط دوما كه تست ها رو يكي از خانمها كه وارد نيست مي نويسه البته من علوم انساني بودم ها

تازه اون عكسها كه تو روزنامه چاپ ميشه الكي الكي مثلا فزض ميگيريم 70 نفر قبول ميشن قلم چي بر مي داره اسم 60 تا رو به نام خودش مي زنه

مهدي 2021 جان طرز صحبت شما در شان و منزلت پي سي ورد نيست لطفا احترام كاربران رو نگه دارين

mahdy2021
13-12-2005, 12:20
مهدي 2021 جان طرز صحبت شما در شان و منزلت پي سي ورد نيست لطفا احترام كاربران رو نگه دارين
من اصلا اهل بحث و جدل الكي نيستم ولي چون پاي پي سي ورلد مي كشي وسط جوابتو مي دم.
خوب شد ما شان منزلت پي سي ورلد فهميديم.يه نگاه به 5-6 تا پست قبل بنداز حتما اونا در شان منزلت پي سي ورلد :blink:
بازم مي گم اگر اهل بحث منطقي و با مدرك هستيد من اون حرفهارو به ديوار گفتم ولي...
كافي فقط اين جمله رو بخونيد و بهش بخنديد :happy: :happy: ((من قبلا تو قلم چي بودم اولا كه نصف تست ها غلط))

آخه اگه نصف تستهاش غلط باشه كه ديگه كسي نمي رفت ثبت نام كنه .اين يعني اينكه فقط شما فهميدي غلطه و بقيه افراد هم نوفهمن(نميفهمن). حالا اگه كسي با قلمچي مشكل داره ديگه چرا دروغ بگه :ohno: .

منم نه از قلمچي حقوق ميگيرم نه چيز ديگه ولي اگر قرار باشه جايي حرفي خلاف واقعيت زده بشه من تا اونجايي كه بتونم سعي مي كنم واقعيت معلوم بشه

mahdy2021
15-12-2005, 08:12
خب اگه قصد تبليغ ندارين چرا گير دادين به قلم چي؟ اين همه موسسه اموزش انتخاب با خود فرد در ضمن اگه غلطارو پيدا كردم به كي بايد بگم؟ مافيا جان ببخش كه گير زيادي ميدم ولي ديدم كه ميگم
خوب حالا درست شد :biggrin:
شما در مورد كنكور و موسسات آموزشي(به غير قلمچي) هر سوالي داريد بپرسيد من هم اگر چيزي بلد بودم جواب مي دم.
در مورد غلطهاي كنكور آزمايشي قلمچي يا بايد از مركز ثبت نام خود ((برگه سبز مخصوص اشكالات علمي)) بگيريد
يا به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رفته و اشكال خود را مطرح كنيد.
اگر اشكال درست باشه يه جايزه هم بهتون ميدن. ;)

NINTENDO_DS
15-12-2005, 22:21
تنها چيزش كه خوب فلش كارتش ولي كتاب تستش اصلا نمي ارزه

mehdi_7070
16-12-2005, 13:25
كتاب هاي منتشره از طرف كانون فرهنگي آموزش در پنج مرحله طبقه بندي شده است . شما با توجه به نيازهايتان ، هر نوع كتاب را كه خواستيد مي توانيد تهيه نماييد .

الف ) ادراك
1- شروع آسان : مشابه مسائل و تمرين هاي كتاب
2- سبز : نكته ها و روش ها و به طور خلاصه كتاب آموزشي

ب ) تثبيت
3- دوسالانه : سوال هاي امتحاني مدارس سراسر ايران كه به دو دسته داراي پاسخ تشريحي و بدون پاسخ تشريحي (‌ به عنوان تمرين ) تقسيم شده است .

ج ) تسلط
4- آبي : تست هاي كنكورهاي سراسري و آزاد سالهاي قبل
5- المپياد و كتاب هاي بنفش : براي دانش آموزان قويتر پيشنهاد مي شود
6- تكاج ( ترجمه كتاب هاي آموزشي جهان ) كه براي تمرين بيشتر مي باشد . در همين چند هفته گذشته كتاب سيري در شيمي از اين سري در جشنواره كتاب هاي آموزشي بهترين شناخنه شد .

د ) ارزيابي
* آزمون هاي كانون كه مانند دستي نامرئي داوطلبان را در طول سال هدايت مي كند .

ه ) جمع بندي
7- زرد : اصلي ترين ابزار جمع بندي با آخرين تغييرات كنكور و منابع جديد ( مخصوص دوران جمع بندي است نه حالا )
8- هفت كنكور : كتاب هاي با قطع كوچك كه شامل سوالات دسته بندي شده درس مورد نظر در هفت سال گذشته است
9- فلش كارت
10- كتاب هاي كوچك
11- كتاب هاي اگر من طراح بودم
( كتاب هاي شماره 8 تا 11 جهت مرور سريع و جمع بندي نكات درسي در فرصت هاي اندك نزديك به آزمون است )

mehdi_7070
16-12-2005, 19:43
ويژگي هاي منحصر به فرد در آزمون هاي كانون

1- كارنامه ي كشوري در همان روز
در سال 81 ، براي نخستين بار ، در يك صد شهر كشور كارنامه ي كشوري را در همان روز آزمون ارائه شد . در حال حاضر تمام نمايندگي هاي كانون در تهران و شهرستان ها كارنامه را در همان روز آزمون دريافت مي كنند و در همان روز در اختيار داوطلبان قرار مي دهند .

2- استانداردسازي سوال ها
در حال حاضر تنها كانون فرهنگي آموزش ، اين كار را انجام مي دهد .
ابتدا استادان ، سوال ها را براساس شيوه نامه طراحي مي كنند . سوال ها در سه نقطه ي كشور و در هر نقطه از حداقل يكصد داوطلب آزمون گرفته مي شود ( پيش آزمون ) و پس از آناليز كامپيوتري ، سوالهاي معيوب حذف شده و سطح دشواري ساير سوال ها تعيين مي شود . لازم به ذكر است اجراي اين روش علمي ، حداقل شش ماه طول مي كشد .

3- نهاد پشتيباني
در كانون هر داوطلب يك پشتيبان دارد .
از مهم ترين وظابف پشتيبان :
- تماس هر دوهفته يك بار با داوطلب و هر ماه يك بار با اوليا
- انتقال آموزش و راهنمايي هاي كانون در مراحل مختلف به داوطلب
- نطارت براي اجراي برنامه مطالعاتي داوطلب

4- جلسات برنامه ريزي
جلسات عمومي برنامه ريزي عبارت است از :
- يك جلسه ويژه اوليا
- دو جلس انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسري
- سه جلسه ويژه داوطلبان ( شركت اوليا نيز مفيد است )

mehdi_7070
17-12-2005, 15:29
( خواهشمند است اين مطلب را با دقت بيشتري بخوانيد )

تشريح مفهوم تراز

* تو چند تا پست قبلي ، عيسي ، پرسيده بود كه ترازم چند شده . من جوابشو دادم . اما ناگهان يادم افتاد كه بايد درباره تراز هم مواردي را مطرح كنم كه براي داوطلبان بسيار مفيد است *
----------------------------------------------------------
مي دانيد كه درصد درس يك داوطلب را اين گونه محاسبه مي كنند :
سوالات درست ضربدر 3 - سوالات غلط ، ضربدر كل سوالات ضربدر 3 ، ضربدر 100

اين درصد نمي تواند وضعيت داوطلب را بين سايرين معلوم كند . اكر سوالات آسان باشد ، خوب اكثر داوطلبان درصد خوبي مي آورند ولي اگر سوالات سخت باشد اكثر داوطلبان نمره خوبي نمي آورند . يعني مثلا 50 درصد بين اين دو درس داراي ارزش يكساني نيست . چون سطح سختي سوالات يكسان نبوده .
رتبه هم روش خوبي براي ارزيابي فرد نيست . چون اولا تعداد كل داوطلبان مشخص نيست و ثانيا اگر يك نفر 100 و ديگري 99/9 باشد ، فردي كه 99/9 زده نفر دوم است . در صورتي كه سطح معلومات هر دو بسيار شبيه به هم است . ديگر اين كه رتبه به نوع سوال ، نوع آزمون ، وضعيت ديگران و عوامل متعددي بستگي دارد .

با توجه به مطالب گفته شده بايد دنبال ملاك ديگري براي ارزيابي افراد باشيم .
خوب ما به اين عدد ، تراز مي گوييم .

ابتدا كل درصدهاي زده شده حساب مي شود و با استفاده از فرمول ها پيچيده رياضي تراز بين 1000 و 9000 داده مي شود . اگر درصد فردي برابر ميانگين باشد تراز وي 5000 و داوطلبان ضعيف تر زير 5000 و داوطلبان قوي تر بالاي 5000 . ضمنا در آزموني تراز 1000 و 9000 وجود ندارد .
نمرات تراز بين 5000 و 5500 متوسط هستند . بين 5500 تا 6000 خوب ، بين 6000 تا 6500 خيلي خوب و 6500 به بالا عالي هستند .

ضمنا يادآور مي شوم به دليل همسان سازي آزمون هاي متوالي در يك سال و مقايسه آنها با يكديگر ( يا آزمون هاي مشابه سال هاي قبل ) فرمولاسيون تراز در كانون با آنچه در كنكور سراسرب استفاده مي شود ، كمي متفاوت است .

mahdy2021
17-12-2005, 18:31
ابتدا كل درصدهاي زده شده حساب مي شود و با استفاده از فرمول ها پيچيده رياضي تراز بين 1000 و 9000 داده مي شود . اگر درصد فردي برابر ميانگين باشد تراز وي 5000 و داوطلبان ضعيف تر زير 5000 و داوطلبان قوي تر بالاي 5000 . ضمنا در آزموني تراز 1000 و 9000 وجود ندارد .
نمرات تراز بين 5000 و 5500 متوسط هستند . بين 5500 تا 6000 خوب ، بين 6000 تا 6500 خيلي خوب و 6500 به بالا عالي هستند .
با تشكر از توضيحات شما

ولي دو نكته رو تذكر ميدم:
1-حداكثر و حداقل تراز متغير است ولي در قلمچي حداكثر تراز همواره زير 8000 است در حاليكه در كنكور سراسري اين عدد در حدود 12000 (در كنكور سراسري به جاي تراز نمره كل ) و در كنكور دانشگاه آزاد اين عدد زير 9000 مي باشد.

2-فرمولهاي بدست آوردن تراز اونقدرها كه شما گفتيد هم پيچيده نيست و اگر شما كتاب آمار دبيرستان در حد متوسط هم بلد باشيد بدست آوردن تراز كار سختي نيست. تنها اشكالش اينه كه ما نمي دونيم شركت كنندگان ديگر سوالات را چگونه جواب دادند.

mehdi_7070
17-12-2005, 21:27
بله من هم از نكات ذكر شده تشكر مي كنم . و اما توضيحات :

1- گفتم فرمولاسيون نحوه محاسبه تراز در كانون كمي فرق دارد .

2- خوب البته درك آن براي بسياري مشكل است . اما خوب شما اگه مي تونيد اون را راحت حساب كنيد ، با فرضيات اينجا بذاريد تا بقيه هم سود ببرند ( فعلا من فرمولاسيون را ندارم ) منتهي خوب تعداد شركت كننده و آمار مربوط به درصدهاي آنهاست كه كار را سخت مي كند .

NINTENDO_DS
17-12-2005, 21:43
چرا قلم چي بين رشته ها فرق مي زاره؟

NINTENDO_DS
17-12-2005, 21:47
مثلا به رشته هاي تجربي و رياضي خيلي بيشتر از انساني ميرسند البته اين مطلب مال پارسال مثلا سوالات رشته هاي مذكور خيلي عالي بود در حالي كه سوالات انساني خيلي اسان و درپيت بود دفترچه انساني تشكيل شده بود از 4 تا ورق ا 4 و يك منگنه درحالي كه مال بقيه رشته ها تميز و مجلد بود تازه مسولين علوم انساني اصلا به كار ما رسيدگي نميكردند

mehdi_7070
17-12-2005, 21:55
دوست عزيز ! هر رشته اي مشكلات خاص خود را دارند . اما هيچ گاه تفاوتي بين اين رشته ها براي كانون وجود ندارد . در مورد كيفيت سوال ها هم اشتباه مي كنيد . اين طور نيست . براي هر رشته از اساتيد برجسته خاص خودش استفاده مي شود . پشتيبان هم ، هم رشته شما مي باشد و با اين وضع ديگر مشكلي پيدا نمي كند . در مورد كيفيت چاپ دفترچه ، البته اين زياد مهم نيست و ممكن است دفترچه شما در انبار تا خرده باشد يا مسئولين چاپخانه اين بار اين جوري چاپ كرده باشند . اصل سوالات است ، من هم حالا جواب قاطع به شما نمي دهم . مي پرسم و نهايتا جواب شما را مي دهم . تا فردا منتظر باشيد .

atrayana
18-07-2008, 18:11
:20:سلام !!!!!!شما به حر فایی که می زنین اطمینان دارین؟:5:در صد قبولی چقدره؟:46: بهترین زمان برای ثبت نام چه زمانیه؟:8:برنامه ریزی به چه شکلیه؟:11:فقط برای تموم کردن همون کتاب برنامه میریزن؟:27:

MORINIO
19-07-2008, 00:11
راستی تا کی میشه برای تابستون ثبت نام کرد... تموم شد مهلت؟؟؟

SAMANN
19-07-2008, 02:07
بزارین خیالتون رو راحت کنم:
اگر میخواین برین قلم چی باید روحیه ی فولادین داشته باشین!!(قلم چی متخصص داغون کردن روحیه هست!)
اگر واقعا درس خون هستین برین اونجا.
اگر خود خوان هستین و واقعا دوست دارین از یه دانشگاه خوب قبول شین،برین گزینه 2 البته به نظر من/
سوالات گزینه دو فوق العاده مفهومی و در سطح کنکور هست.
سوالات قلم چی فوق العاده سخت یا ابکی و خارج از کنکوره!(بازم به نظر من!)

atrayana
19-07-2008, 08:56
یعنی چه؟این چه طرزه صحبته؟جواب آدمو که نمی دین هیچ!تضعیف روحیه هم می کنین؟!من اصلا نمی دونم اینجا چه خبره؟اصلا طرفم کیه؟

Ninjai
19-07-2008, 10:14
چرا ناراحت میشی نظرشو گفت دیگه :20:

گزینه ی2 که مهلتش تموم شده یه امتحان هم 21 تیر دادیم .
قلم چی هم نمیدونم ولی همین روزا یه امتحانی داره :31:

soheilsmart
19-07-2008, 11:37
4 مرداد اگه اشتباه نکنم!
اولین امتحان قلم چی!

atrayana
19-07-2008, 13:40
:27:ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!:8:
ولی خیلی جالبه!حالا اینجا کی به جوابا رسیدگی می کنه؟!:10:
:20:

AOM
19-07-2008, 20:36
:27:ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!:8:
ولی خیلی جالبه!حالا اینجا کی به جوابا رسیدگی می کنه؟!:10:
:20:
هر کی بتونه:46:
کتاب برنامه ریزی قلمچی که همون اسکینری هست.تعریف پشتیبانهاشم که نشنیدم.از هر کی هم میپرسم میگه قبل ازمونا زنگ میزنه میگه درس خوندی برو بخون همین.غیر از اینه؟

soheilsmart
19-07-2008, 22:09
هر کی بتونه:46:
کتاب برنامه ریزی قلمچی که همون اسکینری هست.تعریف پشتیبانهاشم که نشنیدم.از هر کی هم میپرسم میگه قبل ازمونا زنگ میزنه میگه درس خوندی برو بخون همین.غیر از اینه؟
نه همینه!
ولی تو ایران از همه بهتره
مخصوصا از اون سنجش آشغال:2::2::2:

SAMANN
20-07-2008, 00:44
یعنی چه؟این چه طرزه صحبته؟جواب آدمو که نمی دین هیچ!تضعیف روحیه هم می کنین؟!من اصلا نمی دونم اینجا چه خبره؟اصلا طرفم کیه؟

دوست من، قلم چی سیستم مشاوره ای خوبی داره(البته نه در همه ی شهر ها!). مشکل سوالاش هستش!
این تنها نظر من نیست! نظر خیلی از دوستامه که یا امسال کنکورو خوب دادن یا الان دانشجو های رشته های سطح بالا دانشگاه هستند.

بعد کنکور 88 می فهمین چی میگم!عجله نکنین 11 ماه دیگه میرسه!
البته قلم چی باعث پیشرفتم شد ولی نه اونطوری که باید باعث میشد(رک بگم از قلم چی 30% راضیم)
البته خدا بهتون عقل داده تا خودتون نصمیم بگیرین. اینها همش نظر شخصیه منه.

AOM
20-07-2008, 05:45
دوست من، قلم چی سیستم مشاوره ای خوبی داره(البته نه در همه ی شهر ها!). مشکل سوالاش هستش!
این تنها نظر من نیست! نظر خیلی از دوستامه که یا امسال کنکورو خوب دادن یا الان دانشجو های رشته های سطح بالا دانشگاه هستند.

البته قلم چی باعث پیشرفتم شد ولی نه اونطوری که باید باعث میشد(رک بگم از قلم چی 30% راضیم)
پیشنهاد تو چیه؟

soheilsmart
20-07-2008, 08:49

تمام نفرات برتر کنکور دارن میرن قلم چی
گزینه 2 فقط ریاضی و فیزیکش خوبه
عمومی هاش که کشکه!:27:
بازم برین از ادمای که کاربلدن بپرسین!
اخه گزینه 2 که شرکت کننده نداره
خوب امتحان بدی 2 رقمی میشی
بعد جوگیر میشی
فکر میکنی کنکورم همین خبراس
در صورتی که کنکور زمین تا اسمون با این فزق داره

طراح قلم چی همگی معروف اند
امتحان هاش نظم داره

فقط یه چیزی بگم
بعضی ها با قلم چی دشمن اند
بدون دلیل و سند

برید امتحان جامع قلم چی امسال رو ببینید و گزینه 2 رو هم ببینید
با هم مقایسه کنید و با کنکور امسال مقایسه کنید!
دیگه خودتون تصمیم بگیرید

اها! یه چیز دیگه تعداد امتحان های قلم چی که به اندازه کافی است(از مهر 20 تا)

atrayana
20-07-2008, 14:29
خب!همه ی اين حرفا درست!:13:
اما حالا بايد کی ثبت نام کرد؟!یکی میگه:از پیش برو!!
یکی میگه:همین الان!یکی میگه:اصلا نرو!یکی میگه:........:19::18::19:
وای!خدا جون !من باید چی کار کنم؟؟!!:41:

MORINIO
20-07-2008, 16:11
خب!همه ی اين حرفا درست!:13:
اما حالا بايد کی ثبت نام کرد؟!یکی میگه:از پیش برو!!
یکی میگه:همین الان!یکی میگه:اصلا نرو!یکی میگه:........:19::18::19:
وای!خدا جون !من باید چی کار کنم؟؟!!:41:

شما الان سال چندم هستی؟؟؟

یه چیز دیگه تعداد امتحان های قلم چی که به اندازه کافی است(از مهر 20 تا)

و کلا 25 تا هست... پارسال هم 25 تا بود؟؟؟

lucifer_m
20-07-2008, 16:36
سلام
كسي نمي دونه من كه از طريق مدرسه ثبت نام كردم مي تونم حوزه ي امتحاناتم رو تغيير بدم يا نه ؟

SAMANN
21-07-2008, 00:25
برید همون قلم چی ثبت نام کنید! حرفای من مدرک نداره چون الان دو سال بود عضو همون قلم چیه شما بودم!!!!!!!!
صلاح مملکت خسروان داند .
فقط مهمه درساتون رو خوب بخونید دوستان.خداحافظ.

SAMANN
21-07-2008, 00:30
پیشنهاد تو چیه؟

شرمنده این پستو دیر تر دیدم.
دوست خوبم به نظر من به همون قلم چی ثبت نام کنید:31:(چاره ای نیست!!!) و سعی کنید ترازتون بالای 5500 باشه.
ولی....
ه با روش قلم چی(یعنی نکته محور!) درس نخونید.از کتاب هایی استفاده کنید که کامل و استاندارد باشند.
ایشالله موفق میشید.
ولی توجه کنید تعداد امتحانات گزینه 2 کمه ولی سوالاش بهتره این یه واقعیته.از دبیران خودتون بپرسید حقیقتو خیلی واضح بهتون بیان می کنند.

یا حق

atrayana
21-07-2008, 10:44
من؟!!؟من ميرم سال سوم!:20:من هم مثل خیلی ها کلاس خصوصی میرم.که مشکل بزرگیه!چون زمانی برای درسهای مدرسه باقی نمی مونه!:42:اماخب نمیشه وقتو هدر داد!واسه همین می پرسم چه زمانی بهتر و به صرفه تره!؟:45:
یه سوال دیگه؟!این اولویت درسته یا نه؟!:thumbsdow
1)مبتکران
2)گزینه ی 2
3)سنجش
4)قلم چی
:43::17::43:

behnam_n80
21-07-2008, 15:18
من؟!!؟من ميرم سال سوم!:20:من هم مثل خیلی ها کلاس خصوصی میرم.که مشکل بزرگیه!چون زمانی برای درسهای مدرسه باقی نمی مونه!:42:اماخب نمیشه وقتو هدر داد!واسه همین می پرسم چه زمانی بهتر و به صرفه تره!؟:45:
یه سوال دیگه؟!این اولویت درسته یا نه؟!:thumbsdow
1)مبتکران
2)گزینه ی 2
3)سنجش
4)قلم چی
:43::17::43:

من خودم از تابستون رفتم کانون
کانون به درس خوندنت برنامه میده
حتی اگه امتحاناشم ندی(بهتره بدی)برنامه راه بردیشا عمل کن که بهترین برنامه ریزی برا خرد کردن حجم انبوه درساس.
من گزینه 2 هم دادم
اگه منظور از آزمون خوب سخت بودنه آره گزینه 2 خوبه(سخته)!!!
اما سوالا باید استاندارد و در سطح کنکور و با جامعه آماریه خوب باشه که رتبه ی الکی نده
که با این اوصاف رتبه بندی من اینه
1)قلم چی
2)گزینه 2
3)گاما
4)سنجش

soheilsmart
21-07-2008, 17:11
و کلا 25 تا هست... پارسال هم 25 تا بود؟؟؟
اره،کلا 25 تاس!

1)قلم چی
2)گزینه 2
3)گاما
4)سنجش

موافقم!

atrayana
21-07-2008, 18:10
اولا:من اين اولویت رو درست نکردم!که بخوام الکی بگم !ثانیا:من فقط سوال کردم که درسته یا نه؟!:29:

behnam_n80
22-07-2008, 09:48
اولا:من اين اولویت رو درست نکردم!که بخوام الکی بگم !ثانیا:من فقط سوال کردم که درسته یا نه؟!:29:

همچین میگی من درست نکردم که انگار یه سازمان معتبره که آزمونا را رتبه بندی می کنه.
این بحثا که کانون بده و مثلا فلان جا بهتره را آقا سهیل میدونه ساله پیش به کرات داشتیم که در آخرم نزدیک ترین سولا را کانون داشت.
در این جا ما فقط پیشنهاد میدیم و قصد غالب کردن نظر خودمون را هم نداریم
پس به جای کلکل کردن از پیشنهادات استفاده کنید یا هر کاره دیگه

soheilsmart
22-07-2008, 16:44
همچین میگی من درست نکردم که انگار یه سازمان معتبره که آزمونا را رتبه بندی می کنه.
این بحثا که کانون بده و مثلا فلان جا بهتره را آقا سهیل میدونه ساله پیش به کرات داشتیم که در آخرم نزدیک ترین سولا را کانون داشت.
در این جا ما فقط پیشنهاد میدیم و قصد غالب کردن نظر خودمون را هم نداریم
پس به جای کلکل کردن از پیشنهادات استفاده کنید یا هر کاره دیگه
اره، بهنام جان
اول سال همه میگن قلم چی فلان و....
اخر سال میفهمن که کانون از همه بهتره
منم میگم نزدیک ترین سوال ها رو قلم چی داشت!

pooyahacker
22-07-2008, 17:07
برنامه راهبردی آزمونهای تابستون قلمچی رو دارید ؟
میخوام پایه ها رو طبق اون بخونم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soheilsmart
22-07-2008, 17:09
نه! تا 3 ، 4 روز صبر کنی برات گیرمیام!
اخه الان تهران نیستم!
اگه نه تا فردا برات گیر میاوردم!

pooyahacker
22-07-2008, 17:30
اخه الان تهران نیستم!

آقا هر موقع دوس داشتی بذار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MORINIO
22-07-2008, 18:37
من که از مهر میرم کانون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برنامه راهبردی آزمونهای تابستون قلمچی رو دارید ؟

اخه الان تهران نیستم!

اگه گیر بیاری که عالیه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

atrayana
22-07-2008, 19:54
هر کار دیگه!؟؟!:hmm:باشه بهنام!کلکل نمي کنيم!:28:
پس با این حساب ظاهرا قلم چی بهتره.
so,i have to grin & bear it & go to successful.chale chelo!!!!!!!!
:7:

Ice Star
28-07-2008, 16:18
البته یکم تو رشته کامپیوتر سوال ها ی کنکور آسون تر بود از کانوم که همین باعث شد روحیم بره بالاا

frnsh
02-08-2008, 16:02
سلام به همگی
منم امسال میرم سوم ریاضی. میخوام تستهای قلم چی رو بزنم. چندتا از کتاب مهمهاشو گرفتم. اما تا میام بزنم چند تا رو میزنم اما بعد میبینم که نصفشون رو درست زدم و نصف رو غلط!!!! اعتماد به نفسم کم شده. اما وقتی کتابهای درسیم رو میخونم خیلی خوب همشون رو یادمه!!! یعنی چی که قلم چی از غیر کتابه؟ یعنی کنکور هم اینقدر سخته؟
کسی بوده که مثل من مشکل داشته؟
ممنون

Arsa Persian
02-08-2008, 17:22
سلام به همگی
منم امسال میرم سوم ریاضی. میخوام تستهای قلم چی رو بزنم. چندتا از کتاب مهمهاشو گرفتم. اما تا میام بزنم چند تا رو میزنم اما بعد میبینم که نصفشون رو درست زدم و نصف رو غلط!!!! اعتماد به نفسم کم شده. اما وقتی کتابهای درسیم رو میخونم خیلی خوب همشون رو یادمه!!! یعنی چی که قلم چی از غیر کتابه؟ یعنی کنکور هم اینقدر سخته؟
ممنون

البته من چنین تجربه ای!!! نداشتم اما یه همکلاسی داشتم که یه روز به کتابش نگاه کردم و شمردم از 35 تا تست فقط 2 تاشو تونسته جواب بده حالا رتبه اون اومده 1953 مال من 2637 در صورتی که من شاید فقط 2 تاشو نمی تونستم حل کنم:13:

behnam_roli
02-08-2008, 17:32
سلام به همگی
ممنون

کنکورو دست کم نگیر

هر چه قدر هم کتابو خوب بلد باشی بازم تا زیاد تست نزنی نمیتونی همه تستا رو حل کنی

بعدشم شما زیاد فرصت داری نباید با چند تا تست غلط زدن ناامید بشی:46:

frnsh
03-08-2008, 14:22
البته من چنین تجربه ای!!! نداشتم اما یه همکلاسی داشتم که یه روز به کتابش نگاه کردم و شمردم از 35 تا تست فقط 2 تاشو تونسته جواب بده حالا رتبه اون اومده 1953 مال من 2637 در صورتی که من شاید فقط 2 تاشو نمی تونستم حل کنم:13:

شما از کی شروع به تست زدن کردین؟:11:

کنکورو دست کم نگیر

هر چه قدر هم کتابو خوب بلد باشی بازم تا زیاد تست نزنی نمیتونی همه تستا رو حل کنی

بعدشم شما زیاد فرصت داری نباید با چند تا تست غلط زدن ناامید بشی:46:

شما از کی شروع کردین؟:11:

آخه من خواهرم همسن من بود که شروع کرد و آخرشم با هزار زور و زحمت حقوق خوراسگون قبول شد.(آزاد)
من نمیخوام اونطوری بشم. تازه من رشتم فرق میکنه.
واقعا کنکور اینقدر سخته؟ راستی از مسابقه علمی سخت تره یا آسونتره؟ آخه من مسابقه علمیم رو با اینکه نخونده بودم خوب دادم.

behnam_roli
03-08-2008, 17:15
شما از کی شروع کردین؟:11:

آخه من خواهرم همسن من بود که شروع کرد و آخرشم با هزار زور و زحمت حقوق خوراسگون قبول شد.(آزاد)
من نمیخوام اونطوری بشم. تازه من رشتم فرق میکنه.
واقعا کنکور اینقدر سخته؟ راستی از مسابقه علمی سخت تره یا آسونتره؟ آخه من مسابقه علمیم رو با اینکه نخونده بودم خوب دادم.

اگه شما کتابو خوندی و تو امتحانت نمره معمولی آوردی و میخوای با همین قدر تمرین تست کنکور حل کنی خب بدون که تست کنکور اینجوری نیست. نمیخوام بترسونمت ولی باید بیشتر تمرین کنید و یکمی توقعتونو بیارید پایین.
من مسابقه علمی شرکت نکردم نمیدونم چجوریه!

من که از اول همین تابستون شروع کردم سال دیگم کنکور دارم. خب من یه ذره دیر شروع کردم ولی شما اگه از همین الان شروع کنید واقعا عالیه:46:

MORINIO
03-08-2008, 20:07
من که از اول همین تابستون شروع کردم سال دیگم کنکور دارم. خب من یه ذره دیر شروع کردم ولی شما اگه از همین الان شروع کنید واقعا عالیه

چه درسایی رو میخونی؟؟ چجوری میخونی؟؟

من که نمیدونم از چی شروع کنم !

frnsh
03-08-2008, 20:36
اگه شما کتابو خوندی و تو امتحانت نمره معمولی آوردی و میخوای با همین قدر تمرین تست کنکور حل کنی خب بدون که تست کنکور اینجوری نیست. نمیخوام بترسونمت ولی باید بیشتر تمرین کنید و یکمی توقعتونو بیارید پایین.
من مسابقه علمی شرکت نکردم نمیدونم چجوریه!

من که از اول همین تابستون شروع کردم سال دیگم کنکور دارم. خب من یه ذره دیر شروع کردم ولی شما اگه از همین الان شروع کنید واقعا عالیه:46:

به نظر شما این مشاوره تحصیلیها که مشورت میکنن و برنامه ریزی هم میکنن خوبن؟ برم پیششون؟
شما رشتتون چیه؟ و اینکه به نظرتون خوب دارین پیش میرین؟ چه کتاب تستهایی رو میخونین؟ کتابهاتون رو چند بار دوره میکنین؟
ممنون:11:

منم همینطور!:10:

behnam_roli
04-08-2008, 20:12

من که فعلا پیشو با مدرسه میرم همراه با تستاش تو خونه ولی باید حتما پایه اختصاصیا رو تستاشو بزنم و از عمومیا عربی و لغات سه سال زبان(دیگه چی موند:31:) البته اینا به گفته مشاورا بود

به نظر شما این مشاوره تحصیلیها که مشورت میکنن و برنامه ریزی هم میکنن خوبن؟ برم پیششون؟
شما رشتتون چیه؟ و اینکه به نظرتون خوب دارین پیش میرین؟ چه کتاب تستهایی رو میخونین؟ کتابهاتون رو چند بار دوره میکنین؟
ممنون:11:

به این مشاورای مدرسه نمیشه اعتماد کرد ولی اگه پیشه مشاور خوب برید میتونه خوب باشه

من رشتم ریاضیه میبینم چه قدر کتاب ریخته سرم! شما رشتتون چیه؟؟

درباره کتاب اینجا زیاد کتاب معرفی کردن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

frnsh
04-08-2008, 22:16
به این مشاورای مدرسه نمیشه اعتماد کرد ولی اگه پیشه مشاور خوب برید میتونه خوب باشه

من رشتم ریاضیه میبینم چه قدر کتاب ریخته سرم! شما رشتتون چیه؟؟

درباره کتاب اینجا زیاد کتاب معرفی کردن:

کد:

ممنون. من رشتم ریاضیه. با مشاور مدرسه هم تا حالا حرف نزدم.
ممنون از تاپیک.
راستی شما چقدر کتاب ریخته رو سرتون؟ خیلیه؟

behnam_roli
05-08-2008, 07:48
ممنون. من رشتم ریاضیه. با مشاور مدرسه هم تا حالا حرف نزدم.
ممنون از تاپیک.
راستی شما چقدر کتاب ریخته رو سرتون؟ خیلیه؟

کتابای پیش و پایه کلی میشه تازه باید تستاشونم بزنیم:46:

frnsh
05-08-2008, 15:10
کتابای پیش و پایه کلی میشه تازه باید تستاشونم بزنیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

ماماااااان!!! پس من خوب کاری میکنم اگه از حالا شروع کنم. نه؟
یه تحولی در من ایجاد شد که باعث شد من دیروز ر 1 ساعت 55 تا تست شیمی بزنم. ممنون از راهنماییتون.

lomon
08-08-2008, 18:24
سلام
آقا کسی از هزینه امسال قلمچی واسه آزمون هاش خبر داره؟
البته از مهر به بعد...
اولین آزمون مهرش چندمه؟
کسی برنامه راهبردی رو نداره بذاره اینجا؟

MORINIO
08-08-2008, 20:48
سلام
البته از مهر به بعد...
اولین آزمون مهرش چندمه؟

سلام دوست عزیز

هزینه کل آزمون ها از مهر به بعد +تابستون+مشاوره و این چیزا میشه 225 تومن

الان سه تا آزمون تابستون مونده بخواهی فقط همین سه تا رو بنویسی میشه 32 تومن حدودا

راستی یادم رفت اگه فقط از مهر به بعد بنویسی حدود 140 تومنی میشه!

اولین آزمون مهرش رو دقیق نمیدونم چندمه

برنامه راهبردی هم سهیل زحمتشو کشیده در اینجا:

pooyahacker
08-08-2008, 20:49
سلام
البته از مهر به بعد...
اولین آزمون مهرش چندمه؟

اوه چه تقارنی ، بالایی نیم ثانیه زودتر گذاشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدیر حذف کن این پست رو ; البته نیاز به گفتن نیست اینجا بدجوری دیکتاتوری حاکمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hiwas
11-08-2008, 18:37
چرا کارنامه اینترنتی تراز نداره؟

MORINIO
12-08-2008, 18:19
سلام

من این سه تا آزمون باقیمانده تابستون رو نوشتم ببینم چجوریه اگه خوب بود بقیه اش رو هم می نویسم!

:40:

soheilsmart
12-08-2008, 18:46
البته یه چیز بگم
سوالای تابستون کانون معمولا راحت طرح میشن!(پارسال که اینطور بود)
پس اگه ساده بود فکر نکنید کل آزموناش تا آخر این شکلیه!( یعنی فکر نکنید که کانون سوالاش راحته! )
موفق باشید!

hiwas
12-08-2008, 21:20
درسنه منم این آزمون شرکت کردم خیلی آسون بود .جز فیزیک.
کسی نبود جواب منو بده :چرا کارنامه اینترنتی تراز نداره؟

MORINIO
12-08-2008, 22:13
البته یه چیز بگم
سوالای تابستون کانون معمولا راحت طرح میشن!(پارسال که اینطور بود)
پس اگه ساده بود فکر نکنید کل آزموناش تا آخر این شکلیه!( یعنی نکنید که کانون سوالاش راحته! )
موفق باشید!

ممنون اتفاقا من همین سوال رو داشتم که قبل از اینکه بپرسم جواب دادید!

frnsh
16-08-2008, 23:15
سلام
من امسال میرم سوم ریاضی. درس خوندنو دوست دارم اما از تست زدن نفرت دارم. فکر کردم که ممکنه وقتی این موضوع برام جدی بشه حتما میتونم تست بزنم و این شد که تصمیم گرفتم کلاسهای قلمچی رو برم. میخواستم ببینم کارسازه؟ قیمتش چقدر میشه اگه بخوام کل سال تحصیلیم رو برم؟ (امتحانا و کلاسها)
ممنون

minerva_iglesias
17-08-2008, 13:39
salam...man emsal tooie konkoor sherkat kardam va chendesh avar tarin rotbeii ro ke ye ADAM BA HOOSHE MOTAVASET mitoone bedast biare bedast ovordam..hala mikham vase emsal dobare shoroo konam...mikham bedoonam ba azmoonhaie sanjesh pish beram ya ghalamchi??harki ye chizi mige..hesabi kalafe shodam...rasti shoma moshavere darsie khoob ba gheimate monaseb mishnasid??migan moshaverhaie ghalamchi kheili bikhodand..nemidoonam chikar konam va chi doroste...lotfan rahnamaiim konid

lomon
17-08-2008, 21:23
salam...man emsal tooie konkoor sherkat kardam va chendesh avar tarin rotbeii ro ke ye ADAM BA HOOSHE MOTAVASET mitoone bedast biare bedast ovordam..hala mikham vase emsal dobare shoroo konam...mikham bedoonam ba azmoonhaie sanjesh pish beram ya ghalamchi??harki ye chizi mige..hesabi kalafe shodam...rasti shoma moshavere darsie khoob ba gheimate monaseb mishnasid??migan moshaverhaie ghalamchi kheili bikhodand..nemidoonam chikar konam va chi doroste...lotfan rahnamaiim konid

سلام

فکر آزمون های سنجش رو از سرت بیرون کن که واقعا بی خوده.... مگر سه تای آخرش اونم نه به خاطر سوالاش بلکه به خاطر جامعه آماری بسیار گسترده ی خودش...

این حرف رو من نمی گم خیلی از بچه های اینجا و اونایی که کانونی بودن و با برنامه راهبردی پیش رفتن می گن که کانون بهترین آزمونها رو در سطح ایران برگزار میکنه و بالاترین جامعه آماری رو داره....

حالا فکر نکنی من رو قلم چی عجیر کرده نه نه نه...... من خودم می خوام سال دیگه کنکور بدم و حتما حتما کانون ثبت نام میکنم البته امسال کنکور دادم و رتبم شد 5700 که اصلا برام راضی کننده نبود و فکر میکردم زیر 500 بیارم..... خلاصه یه سری بدشانسی این آخریا آوردم و یه سری مشکلات داشتم که باعث شد امسال رو خراب کنم...

فقط یه مطلب و اون اینکه کانون فقط و فقط و فقط آزمون هاش به درد بخور هستش و اصلا سراغ کلاس هاش نری.... چون امسال کلاساشون زیاد با استقبال روبرو نشده بود تا جایی که به من چون ترازم بالا بود(7300) پیشنهاد دادن مجانی بعضی از کلاساشون رو شرکت کنم.. فکر کنم کلاس های دوره عید بود...

خلاصه اگه واقعا اهل درس خوندن باشی با آزمون های کانون پله پله پیشرفت خودت رو میبینی واگه اهل یللی و تللی باشی پله پله سقوط و پس رفت خودت رو خواهی دید...

حالا انتخاب با خودت.....

MORINIO
17-08-2008, 22:09
من امسال میرم سوم ریاضی. درس خوندنو دوست دارم اما از تست زدن نفرت دارم. فکر کردم که ممکنه وقتی این موضوع برام جدی بشه حتما میتونم تست بزنم و این شد که تصمیم گرفتم کلاسهای قلمچی رو برم.

اتفاقا من برعکس از تشریحی متنفرم و از تست زدن خوشم میاد:27:

میخواستم ببینم کارسازه؟

جواب این سوال رو هم دوست خوبمون lomon داد یعنی:

اگه واقعا اهل درس خوندن باشی با آزمون های کانون پله پله پیشرفت خودت رو میبینی واگه اهل یللی و تللی باشی پله پله سقوط و پس رفت خودت رو خواهی دید...

meka
18-08-2008, 09:31
البته فكر كنم يه خورده دير امدم اما وقتي مطلابو خوندم وظيفه خودم ديدم يه راهنمايي كنم
من امسال كنكور دادم واقعا سوال هاي قلم چي بسيار شبيه كنكور امسال بود قلم چي تا دو سه سال پيش كه رقيبي جلئي خودش نمي ديد زياد روي كيفيت سوال ها بها نمي داد اما با ظاهر شدن موسسات ديگه وارد مرحله جديدي شد من خودم 2 سال توي كانون بودم اما از سال پيش دانشگاهيم كه توي كانون بودم كيفيت سوال ها فوق العاده بود مخصوصا عمومي هاش واز همه بهتر ادبيات ودين وزندگيش مي تونم بگم در حد لاليگا بود واقعا مفهومي .
سوالات اختصاصي هم بسيار خوب بود مخصوصا فيزيك و شيمي كه عالي بود
من توي جلسه كنكور دو سه تا سوال رو دقيقا توي ازمون هاي كانون ديده بودم اما برنامه ريزي اش هم فوق العاده است چون مي دونيد هر دوهفته بايد يه ازمون بديد وخودتونو بسنجيد و بعد ازمون استرحت كنيد واين يعني عدم خستگي
اما اگه كانون ثبت نام نكردبد نگران نباشيد چون ازمون هاي ديگه هم خوبن ومن اين توضيحات رو براساس تجربه دادم چون توي ازمون هاي ديگه شركت نكردم به جز سنجش كه مزخرف ترين سوال ها رو داشت پس سعي كنيد طبق همون برنامه جايي كه ثبت نام كرديد پيش بريد ومطمئن باشيد اين ها وسيله هستند وخودتون بايد تلاش كنيد اينو بگم كه ما توي مدرسمون يكي بود توي هيچ ازموني ثبت نام نكرده بود ولي رتبش خوب اومد پس زياد به اين فكر نكنيد كاش توي اون اموزشگاه ثبت نام مي كردم يا اين اموزشگاه فقط سعي كنيد تست زياد حل كنيد اونم نه هر تستي!!
موفق باشيد

frnsh
18-08-2008, 12:37
سلام

فقط یه مطلب و اون اینکه کانون فقط و فقط و فقط آزمون هاش به درد بخور هستش و اصلا سراغ کلاس هاش نری.... چون امسال کلاساشون زیاد با استقبال روبرو نشده بود تا جایی که به من چون ترازم بالا بود(7300) پیشنهاد دادن مجانی بعضی از کلاساشون رو شرکت کنم.. فکر کنم کلاس های دوره عید بود...

خلاصه اگه واقعا اهل درس خوندن باشی با آزمون های کانون پله پله پیشرفت خودت رو میبینی واگه اهل یللی و تللی باشی پله پله سقوط و پس رفت خودت رو خواهی دید...

حالا انتخاب با خودت.....

من میخواستم کلاسهاشو برم آخه من باید حتما یه اجبار بالای سرم داشته باشم تا بخونم!:31: اما شما میگید خوب نیست. آخه من فکر میکنم اصلا پشتکار براش ندارم! حاضرم تموم کتابامو بخونم اما تست نزنم!:19:

اتفاقا من برعکس از تشریحی متنفرم و از تست زدن خوشم میاد:27:

جواب این سوال رو هم دوست خوبمون lomon داد یعنی:

جالبی!:13:
ممنون.:11:

البته فكر كنم يه خورده دير امدم اما وقتي مطلابو خوندم وظيفه خودم ديدم يه راهنمايي كنم
من امسال كنكور دادم واقعا سوال هاي قلم چي بسيار شبيه كنكور امسال بود قلم چي تا دو سه سال پيش كه رقيبي جلئي خودش نمي ديد زياد روي كيفيت سوال ها بها نمي داد اما با ظاهر شدن موسسات ديگه وارد مرحله جديدي شد من خودم 2 سال توي كانون بودم اما از سال پيش دانشگاهيم كه توي كانون بودم كيفيت سوال ها فوق العاده بود مخصوصا عمومي هاش واز همه بهتر ادبيات ودين وزندگيش مي تونم بگم در حد لاليگا بود واقعا مفهومي .
سوالات اختصاصي هم بسيار خوب بود مخصوصا فيزيك و شيمي كه عالي بود
من توي جلسه كنكور دو سه تا سوال رو دقيقا توي ازمون هاي كانون ديده بودم اما برنامه ريزي اش هم فوق العاده است چون مي دونيد هر دوهفته بايد يه ازمون بديد وخودتونو بسنجيد و بعد ازمون استرحت كنيد واين يعني عدم خستگي
اما اگه كانون ثبت نام نكردبد نگران نباشيد چون ازمون هاي ديگه هم خوبن ومن اين توضيحات رو براساس تجربه دادم چون توي ازمون هاي ديگه شركت نكردم به جز سنجش كه مزخرف ترين سوال ها رو داشت پس سعي كنيد طبق همون برنامه جايي كه ثبت نام كرديد پيش بريد ومطمئن باشيد اين ها وسيله هستند وخودتون بايد تلاش كنيد اينو بگم كه ما توي مدرسمون يكي بود توي هيچ ازموني ثبت نام نكرده بود ولي رتبش خوب اومد پس زياد به اين فكر نكنيد كاش توي اون اموزشگاه ثبت نام مي كردم يا اين اموزشگاه فقط سعي كنيد تست زياد حل كنيد اونم نه هر تستي!!
موفق باشيد

یعنی شما با کلاسها موافقید؟

meka
18-08-2008, 20:53
:11:

یعنی شما با کلاسها موافقید؟
نه من به هيچ عنوان با كلاس موافق نيستم فقط تست كار كنيد اونم نه هر تستي تست درست حسابي كه چيزي ياد بگيريد!!!!:20:

frnsh
18-08-2008, 22:37
نه من به هيچ عنوان با كلاس موافق نيستم فقط تست كار كنيد اونم نه هر تستي تست درست حسابي كه چيزي ياد بگيريد!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

یعنی من که اینقدر از تست بدم میاد و وقتی قیافش رو میبینم حالم بهم میخوره هم کلاس نرم؟ آخه تو مدرسمون تست کار نمیکنن و این خیلی بده. من فکر میکنم واقعا یه اجباری بالا سرم میخوام که تست بزنم وگرنه بعدا همش میریزه سرم!
به نظر شما چیکار کنم؟ (پشتکار اصلا ندارم برای تست)
ممنون

lomon
18-08-2008, 23:01
سلام

شما هم عجب حرفی می زنید هااااااا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آدم شاخ در می آره!!!!!!!!

ولی نظر من اینه که حتما این طرز تفکر و این نگاه رو کنار بگذارید و از همین امروز شروع کنید به خودتون بگید: من عاشق تست زدن هستم من هر روز تعدادی تست کار می کنم و روز به روز علاقه ام به تست بیشتر می شه.... خلاصه یه سری از این جملات تلقینی رو به خودتون بگید و هر دفعه که می گید اون لحظات رو تصور کنید و جلوی چشمتون بیارید.... امیدوارم که اینطوری تنفرتون یواش یواش از تست زدن از بین بره....

حتما سعی کنید هر روز یه تعدادی تست کار کنید تا این تنفر کم کم به علاقه و عادت تبدیل بشه....

بذارید من حرف اول و آخر رو بهتون بزنم اگه می خوای تو کتکور نتیجه بگیری باید و باید و باید خودت درس بخونی..... این کلاس رفتن فقط 20 درصد کار هستش و 80 درصد بقیه اینه که خودت بیایی تو خونه بشینی اون درس رو بخونی و به یه استنباط شخصی برسی....

شما با این حرفت که من از تست متنفرم داری عملا خودت رو از نفس کنکور که همون تست هستش بیزار می کنی (یعنی تو کنکور باید نزدیک 4 ساعت بشینی یه جا و تست بزنی ) و این بیزاری به نظرت چه نتیجه ای خواهد داد؟

پس سعی کن که از همین حالا این افکار رو کنار بزاری و به خودت هم متکی باشی و به خودت اعتماد به نفس بدی...

اگه قرار باشه واسه هر درسی یه زور بالا سرت باشه که کل روز رو باید تو کلاس و غیره بگذرونی!!!!!

البته در مورد کانون یه نکته باید بگم و اون اینکه پارسال داوطلبین کانون می تونستن علاوه بر پشتیبان عادی پشتیبان ویژه هم بگیرن که فکر کنم هر سه ماهش می شد 50 تومن.. و اون پشتیبان ویژه هفته ای سه بار باهات تلفنی حرف می زد و کارت رو پیگیری می کرد و بهت امید می داد و از این کارای مشاوره ای(این مطلب رو گفتم که در جریان باشی)

موفق باشی

behnam_n80
19-08-2008, 00:15
به نظر من کلاسا را پکیجی نرین
بهترین معلما را تو موسسات مختلف گلچین کنید

pooyahacker
19-08-2008, 19:17

آخه اینجوری کلی از وقتمون بین رفت و آمد تلف میشه

منم قرار بود پکیجی برم و هر کدومو که خواستم نرم ; ولی مدرسمون نمیزاره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] // [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soheilsmart
19-08-2008, 19:37
ها! تهران که باشی یه موسسه بری بازم کلی وقتت تلف میشه!
حالا چه برسه بخوای چند تا بری
!
البته اصفهانم دست کمی از تهران نداره!:27:

Arsa Persian
20-08-2008, 23:13
من کنکور داده ام (رتبه ام 2600) و تجربه ام رو به شما میگم
خود من دانش آموز زرنگی بودم و باید زیر 500 میشدم اما نشدم (چرا؟) چون که:

1-به دوستام زیادی اعتماد داشتم درصورتی که همه من رو پیچوندن به جز تعداد معدود (مثلا یکی میگفت من خودم میخونم اما بعد کنکور میگفت 10 میلیون خرج کرده که رتبه 20000 به بالا شده 1800)

2-فله تست کار نکنید (مثلا 30 تا تست که فقط یه خورده با هم فرق دارن و نکته خاصی ندارن)

3-دفتر نکته برداری و کلاسور ارزیابی را حتما تشکیل دهید

4-زیاد به کلاس های آموزشگاه ها نرید (اگه میرید تو تابستون برید)
نکته : حالا یه نفر میگه آخه اونهمه فیزیک رو یه نفر چه طوری 3 ماهه تموم کنه؟ من خودم توی 11 ماه تموم کردم با بهترین معلم فیزیک تبریز اما 5 ماه آخرش به درد نخورد چون درس عقب بود و معلم عجله داشت، پس بهتره فیزیک رو تقسیم کنید، فیزیک 2 یک کلاس،فیزیک 3 یک کلاس و پیش 1 رو هم یک کلاس و پیش 2 رو هم خصوصی بگیرید (چون کلاس عمومیش تو تابستان پیدا نمیشه) ریاضی هم همینطور

5-فرمول زیاد بلد باشید (البته زیر بلد خط کشید یعنی اینکه زود به زود از اون استفاده کنید تا بدونین کجا استفاده کنید (یعنی حفظ نکنید)
نکته : بسیاری از معلمان و فارغ التحصیلان میگن فرمول بدرد نمی خوره این حرف درسته به شرطی که شما اون مطلب رو یاد نگرفته باشین، بلکه بعد از اونکه مطلب رو کامل یاد گرفتین فرمول باعث میشه تست 3 دقیقه ای رو تو 20 ثانیه حل کنید)

6-از چند منبع تست استفاده نکنید چون باعث سر در گمی میشه
نکته: دور گاج رو یه خط قرمز بکشید چون که تست هاش تکراریه و بدرد نخور

7-تست های دانشگاه آزاد کار نکنید مگر اینکه خیلی وقت اضافه بیارید که البته بعیده

8-مسائل کتاب درسی رو جدی بگیرید (این مسائل مثل مسائل دوران دبستان نیست که به راحتی بشه حل کرد) خیلی نکات و فرمول ها در درون این مسائل پنهان شده اند

9-کامپیوتر رو جمع کنید چون باعث خستگی چشم ها شده و شما رو از درس خوندن میندازه

10-این نکته طلایی هست و خیلی مهمه:
الف) رهرو آن نیست، گهي تند و گهي خسته رود-رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
ب) کار امروز را به فردا مفکن
ج)عمروبن لیث :"عبرت گیرید که من آن مردم که بامداد مطبخ مرا هزار و چهارصد شتر میکشیدند و شبانگاهی سگی برداشته است و می برد" = یعنی مغرور نشوید

:40::40::40:

lomon
21-08-2008, 15:23
10-این نکته طلایی هست و خیلی مهمه:
الف) رهرو آن نیست، گهي تند و گهي خسته رود-رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
ب) کار امروز را به فردا مفکن
ج)عمروبن لیث :"عبرت گیرید که من آن مردم که بامداد مطبخ مرا هزار و چهارصد شتر میکشیدند و شبانگاهی سگی برداشته است و می برد" = یعنی مغرور نشوید

آقا این نکته دهم شدیدا تایید می شه و واقعا طلایی هستش.....

اونایی که تو کانون هستن بیشتر و بهتر با این مسئله روبرو میشن یعنی هر وقت که کارنامه رو گرفتن می تونن به نمودار پیشرفت تحصیلی نگاه بکنن و ببینن که چه کردن و در چه وضعیتی نسبت به گذشته قرار دارن . باید سهی کنن که نمودارشون عین رشته کوه البرز نباشه! یعنی قله و دره های عمیق توش به وجود نیاد و بیشتر حالا نا همواری داشته باشه و در یه سطح بمونه.....
البته این که می گم واسه بچه درس خونا هستش که با طراز های خوبی آزمون هاشون رو شروع میکنن و باید سعی کنن تو همون سطح نگهش دارن ولی برای بقیه قضیه فرق داره...

من که می خوام امسال درس رو بد بترکونم و فکر می کنم آزمون های کانون خیلی برام خوب باشه البته آزمونها برای فارغ تحصیل ها خیلی خوبه چون برنامه ای برای درس خوندن ندارن و خیلی وقتشون رو تلف می کنن..

اونایی که می خوان برن قلم چی نظرشون چیه که هر دفعه طرازمون رو اینجا بنویسیم و در مورد درس هایی که مشکل داریم صحبت بشه؟

Arsa Persian
21-08-2008, 16:22
در ادامه باید خدمتون عرض کنم که اگه میخواهید با آزمونهای قلم چی (که خودم در آنها شرکت داشتم-بدون غیبت-3 سال) همراه باشید، چه اونهایی که میرن دوم ، سوم و چه اونهایی که دیر شروع میکنن (یعنی پیش) باید و باید کلاسور ارزیابی و خلاصه برداری رو شروع کنن تا حالا این شد نکته 3 پست قبلی ام اما چون علاقه مند هستم روش کار رو هم یه توضیحی میدم تا بهتر نتیجه بگیرید

از همین امروز شروع می کنیم (فردا دیر است)
نکته اول: درسی رو که در مدرسه یا آموزشگاه نخوانده اید هرگز خلاصه نکنید چون خلاصه برداری زمانی مفید است که شما بتوانید مطالب غیر ضروری یا مطالب بسیار ساده را حذف کنید که این کار پس از تدریس آن درس برای شما حاصل میگردد
کتاب های درسی رو برمیدارید یک بار سطر به سطر طبق یک برنامه منظم (مثلا روزی 10 صفحه یا روزی نصف فصل یا ...) میخونید.

درس ریاضی=زیاد روی فارسی نویسی تاکید نکنید( در صورت لزوم برای درک مطلب فقط چند جمله کوتاه بنویسید)-فرمول های کتاب را در جزوه تان وارد کنید حتی آنهایی که خیلی ساده به نظر میرسند (فقط به نظر میرسند اما در جلسه کنکور به یاد نمیرسند)-مثال های کتاب را تک به تک حل کنید، برای حل این مسائل زمان قائل شوید(مثلا 2 دقیقه) مسائلی که بیشتر از این زمان طول کشید، مسائلی که نتوانستید حل کنید و حتی مسائلی که با ابتکار (خودتان) حل کردید وارد جزوه کنید. سراغ منابع کمک آموزشی بروید (نه کتاب های تست)(مثل سبز گاج-قلم چی و ...) نکته ها و فرمول هایی را که از آنها زیاد در مسائل داخل کتاب کمک آموزشی استفاده شده است را وارد جزوه کنید

نکته دوم: تعداد کثیری از فرمول ها وجود دارند که تنها در مسائل دانشگاه آزاد، تالیفی، سراسری قدیم کاربرد دارند و برای افزایش حجم کتاب اینها حذف نشده اند آنها را در جزوه وارد نکنید

درس فیزیک=بر خلاف حسابان روی فارسی نویسی هم حساب کنید-شکل های کتاب را نقاشی کنید (لطفا کپی نکنید چون این مورد بیشتر تاثیر روانشناختی دارد) نترسید زیاد وقتتان تلف نمی شود-بقیه کارها مثل فرمول و نکته مانند ریاضی عمل کنید

درس شیمی=روی فارسی نویسی زیاد کار کنید-در کتاب درسی فرمول کم پیدا می شود شما هم زیاد دنبال فرمول نباشید گاهی اوقات فرمول کار را سخت می کند-در این درس تک تک شکل های کتاب را مطالعه کنید (چون تعداد شکلها زیاد است نه کپی کنید و نه نقاشی) و بقیه مانند دو درس قبل

نکته سوم (نکته طلایی شیمی) : در این درس 80% سوالات بر پایه اشکال کتاب طراحی می شوند از آنها غافل نشوید شما با صرف خواندن متن کتاب شاید بتوانید به 50% سوالات پاسخ دهید(البته اگر بتوانید) بقیه نکات در شکل ها مخفی شده اند

یک مثال: در شیمی پیش دانشگاهی در بخش الکتروشیمی صفحه 103 (البته ممکنه به علت تغییر کتاب 2 و 3 صفحه این و اونور بشه) در تیتری با عنوان سلول های الکترولیتی ، در حاشیه کتاب شکلی هست که دو لوله آزمایش در آن برعکس شده اند. حال اگه سرسری از روی شکل رد نشید می بینید که بالای یکی از لوله ها 2 برابر بیشتر خالی هست (در واقع خالی نیست، فرض کردیم) چون این آزمایش مربوط به الکترولیز آب هست می توان فهمید در لوله سمت راست در همان جای خالی فرضی هیدروژن و در لوله سمت چپ اکسیژن هست (چرا؟) چون فرمول آب این است H2o پس هیدروژن دو برابر اکسيژن. در کنکور میتونن این شکل رو بدن و بگن آزمایش الکترولیز آب هست شما بگید کاتد و آند چیست

یعنی تیزبین باشید

خلاصه دروس عمومی مستحب هست اما واجب نیست

حال که خلاصه نویسی تمام شد باید شروع کنید به مطالعه دوباره این خلاصه ها، چند بار بخونید و بعله پس مدت ها وقت تست زنی است اول این پست رو بخونید

حالا شروع کنید به بررسی تست ها تمام تست های نکته دار، مشکل، غیر قابل حل (البته برای شما!!!) رو وارد جزوه تون کنید بعد تست های آزمون های قلمچی (یا هر آزمون دیگه رو) بررسی کنید تا بتونید در 3 ماه آخر تا کنکور با آرامش فارغ از این جمله که "چجوری اینهمه کتاب رو تموم کنم" بتوانید نه رتبه تک رقمی بلکه رتبه ای رو که لایق تان هست رو کسب کنید (البته اگر لایق رتبه تک رقمی هم باشید کسب می کنید!!!)

:40:هرگونه سوالی باشه در خدمتم :40:
موفق باشد:10:

Arsa Persian
21-08-2008, 19:04
در ادامه سخنان Lomon باید بگم که مهم ترین مزیت کارنامه کانون اینه که همون روز آزمون کارنامه ارائه میشه که باعث میشه از جو آزمون بیرون نیایید
من خودم در آزمونهای مرآت (وابسته به انرژی اتمی) هم شرکت میکردم اما چون کارنامه دو هفته ی بعد میومد اصلا به دردم نمیخورد یا همین آزمون های تعاونی سنجش که جوابش دو هفته بعد میاد
مزیت دیگه ی آزمون های قلم چی پاسخنامه تشریحی آزمون هست که تعداد زیادی نکته ی بدردبخور توش هست اما تعاونی سنجش یه ورق روزنامه میده دستت که جوابش اینجوریه:

211)الف - چون گزینه ی جواب سوال با گزینه ی الف مطابقت دارد لذا گزینه الف درست هست !!!!

hiwas
22-08-2008, 16:54
چرا کارنامه اینترنتی تراز نداره؟

کسی نبود جواب منو بده؟

lomon
22-08-2008, 17:15
کسی نبود جواب منو بده؟

رفیق فکر نکنم کسی بدونه که چرا ....

خوب شما مگه پشتیبان نداری؟ می تونی ازش بپرسی یا زنگ بزن کانون ازشون سوال کن...

MORINIO
22-08-2008, 17:17
کسی نبود جواب منو بده؟

تراز داره الان من رفتم دیدم!

hiwas
22-08-2008, 18:42
رفیق فکر نکنم کسی بدونه که چرا ....

خوب شما مگه پشتیبان نداری؟ می تونی ازش بپرسی یا زنگ بزن کانون ازشون سوال کن...
کارنامه رو که گرفتم .منظورم این بود که فقط مال من اینطوری؟بقیه چطور؟
فک کنم فقط مال من اینطوریه!!!!!! (البته تراز کل)

soheilsmart
22-08-2008, 19:30
علاوه بر اینترنت
کارنامه رو میتونید از طریق تلفن بگیرید

شماره:88978621-021
فقط شمارندتون لازمه!

رتبه و تراز عمومی ، اختصاصی و کل رو میگه!

soheilsmart
22-08-2008, 19:31
اشتباه ارسال شد!
لطفا پاک بشه!

pooyahacker
22-08-2008, 20:11
اشتباه ارسال شد!
لطفا پاک بشه!

پاک نمیشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منم یه پستمو گفتم پاک کنن ، پاک نکردن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بگی پاک کنن ، پاک نمیکنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالا خوبه پاک کنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چی شد ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولش ، سهیل جواب بده دیگه پروفایل رو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hiwas
23-08-2008, 16:53
علاوه بر اینترنت
کارنامه رو میتونید از طریق تلفن بگیرید

شماره:88978621-021
فقط شمارندتون لازمه!

رتبه و تراز عمومی ، اختصاصی و کل رو میگه!
از طریق sms هم می تونید ترازو بگیرید

soheilsmart
23-08-2008, 20:22
از طریق sms بله
ولی باید ابتدا یه مبلغی واریز کنید!

lomon
27-08-2008, 13:14
سلام

بچه هایی که کانون ثبت نام کردن آیا می دونن که اولین امتحانش تو مهر چه روزی هستش؟
آیا برنامه راهبردی رو دادن؟
می دونین مباحث مورد امتحان چیه؟

NikYar
27-08-2008, 13:37
سلام

بچه هایی که کانون ثبت نام کردن آیا می دونن که اولین امتحانش تو مهر چه روزی هستش؟
آیا برنامه راهبردی رو دادن؟
می دونین مباحث مورد امتحان چیه؟

دوست گرامي سال گذشته آزمون اول که در حقيقت جمع بندي واسه تابستونه ...در تاريخ جمعه 6 مهر برگزار شد ! البته من الان توي تقويم نگاه کردم ! ديدم اولين جمعه مهر ماه امسال ... ميشه پنجم ( 5 مهر )

بودجه بندي اون هم به اين صورت بود : ( البته واسه رشته تجربي )

ادبيات 3 : کل کتاب

عربي 3 : کل کتاب

دين و زندگي 3 : کل کتاب

زبان 3 : کل کتاب

زبان پيش : درس 1 و2

زمين شناسي سوم : کل کتاب

رياضي 3 : کل کتاب

رياضي عمومي : فصل 1 و 2

زيست سوم : کل کتاب

زيست پيش : فصل 1 و 2

فيزيک 3 : کل کتاب

فيزيک پيش : فصل 1 و 2

شيمي 3 : کل کتاب

شيمي پيش : بخش 1

:5:

lomon
27-08-2008, 14:51
بله درسته ... پارسال اولین آزمون 6 مهر بود.. ولی امسال چطور؟

کسی خبری نداره؟ واسه رشته ریاضی اولین آزمون مهر کی هستش و بودجه بندیش چطوره؟

NikYar
27-08-2008, 19:30
بله درسته ... پارسال اولین آزمون 6 مهر بود.. ولی امسال چطور؟

کسی خبری نداره؟ واسه رشته ریاضی اولین آزمون مهر کی هستش و بودجه بندیش چطوره؟

دوست عزيز فکر نميکنم تاريخ برگزاري رشته هاي مختلف با هم فرق کنه ... احتمالا زياد امسال ...اولين آزمون روز 5 مهر برگزاز ميشه ! :46:

saman rossi
27-08-2008, 20:57
دوستان از نظر سطح سوالات قلمچی بالاتره یا گزینه 2 ؟

NikYar
27-08-2008, 21:26
دوستان از نظر سطح سوالات قلمچی بالاتره یا گزینه 2 ؟

:5: من خودم سال قبل دو نوع آزمون ميدادم : تعاوني سازمان سنجش و کانون فرهنگي آموزش

البته سوالهاي گزينه 2 را هم از اينترنت ميگرفتم !

دوست عزيز هم گزينه 2 و هم قلمچي ... هرکدوم به يه نوعي غير استاندارد هستند .... هر جفتشون هم سطح سوالهاش خوبه .... اما از نظر سختي به طور ميانگين گزينه 2 سطحش بالاتره ! :13:

ولي اگه من بخواهم به يه دوست در اين مورد پيشنهادي بکنم ... :11: .... بهش ميگم که گزينه 2 شرکت نکنه ! چون اولا جامعه آماريش کمه ! دوماً بودجه بنديش به خوبي کانون نيست !

.... ببينيد ! کانون يه چيزيه که امتحانشو پس داده ! :5: .... نميدونم چرا بچه ها باز هم دچار ترديد ميشن ؟ :41:

Arsa Persian
27-08-2008, 22:04
البته آقای نیکیار بحث جامعه ی آماری رو مطرح کردن میخوام تجربه ام رو در این مورد خدمتون عرض کنم:
جامعه ی آماری برای یک برگزار کننده ی آزمون خیلی مهمه ولی همین کلمه جامعه ی آماری باعث میشه خیلی ها تو کنکور نتیجه نگیرن. ببینید برگترین جامعه ی آماری مربوط به قلمچی هستش که از ابتدای مهر با حدود 35-40 هزار نفر شروع میشه و در آذر به اوج میرسه (نزدیک 60-55 هزار نفر)ولی از اون به بعد شروع به نزول میکنه تا خرداد و در خرداد به علت داشتن شبیه سازی آمار دوباره زیاد میشه خوب چرا اینطوری میشه بسیاری وقتی به آزمونهای ترم مدرسه میرسن میبینن طبق برنامه کانون رفتن جلو ولی الان هیچی یادشون نیست (چرا؟)

اگه جواب این چرا رو پیدا کنید بهترین نتیجه رو تو کنکور می گیرید دلیلش اینه که این افراد مطلب رو برای همون امتحان قلمچی خونده بودن (در طول دو سه روز) و برای کسب رتبه ی بهتر برای اینکه مشخص بشه چی میگم یه مثال میزنم
دوستی دارم که سال قبل آزمون ها رو با رتبه ای در حدود 500 شروع کرد رفته رفته این رتبه رسید به زیر 100 و در آزمون های جامع رتبه ی کشوری شد نزدیک 40-30 اما اگه رتبشو تو کنکور بگم باورتون هم نمیشه

11058
چطور اینجور شد. من خودم که باهاش صحبت می کردم میگفت که برای اینکه توی آزمون رتبه بیاره شب و روز درس میخوند اما غافل از اینکه

"کنکور آزمون آزمایشی نیست"

بله شما خیلی راحت سر جلسه ی آزمون های آزمایشی حاضر میشید و اگه خیلی درسخون باشید یه کم استرس رتبه دارید ولی تو کنکور این استرس صد ها برابر میشه و کسی تو کنکور موفق میشه که خوب درس خونده باشه + بتونه استرس خودشو کم کنه (البته نمیشه متوقف کرد)
حالا اینارو گفتم واسه اینکه این عدد جامعه ی آماری یه اعتماد کاذب ایجاد می کنه و فرد به خودش میگه گروه اصلی همین 50 هزار نفره و بقیه سیاهی لشکر اما غافل از اینکه احتمالا خودش در آینده جز سیاهی لشگر ها به حساب خواهد آمد. پس شما آزمون ها رو با این فکر شرکت کنید که میخوام قسمتی از اشکالاتم مشخص بشه (همش مشخص نمیشه چون اگه بشه چی میشه!!!) بعد به رتبه فکر کنید اما بسیاری از افراد جای اینها رو عوض می کنن یا اصلا بیخیال رفع اشکال میشن و می چسبن به رتبه و جامعه ی آماری

الیته اینو بگم جامعه ی آماری سنجش توی آزمون های جامع به حدود 100-90 هزار نفر میرسه

به نظر من 40% خوب درس خوندنه، 40% خوب جمع بندی کردنه و 20% خوب سر جلسه ی کنکور ظاهر شدنه و 100% کمک خداونده = 200%=موفقیت در کنکور

موفق باشید

:40::10::40:

NikYar
28-08-2008, 08:30
البته آقای نیکیار بحث جامعه ی آماری رو مطرح کردن میخوام تجربه ام رو در این مورد خدمتون عرض کنم:
جامعه ی آماری برای یک برگزار کننده ی آزمون خیلی مهمه ولی همین کلمه جامعه ی آماری باعث میشه خیلی ها تو کنکور نتیجه نگیرن. ببینید برگترین جامعه ی آماری مربوط به قلمچی هستش که از ابتدای مهر با حدود 35-40 هزار نفر شروع میشه و در آذر به اوج میرسه (نزدیک 60-55 هزار نفر)ولی از اون به بعد شروع به نزول میکنه تا خرداد و در خرداد به علت داشتن شبیه سازی آمار دوباره زیاد میشه خوب چرا اینطوری میشه بسیاری وقتی به آزمونهای ترم مدرسه میرسن میبینن طبق برنامه کانون رفتن جلو ولی الان هیچی یادشون نیست (چرا؟)

اگه جواب این چرا رو پیدا کنید بهترین نتیجه رو تو کنکور می گیرید دلیلش اینه که این افراد مطلب رو برای همون امتحان قلمچی خونده بودن (در طول دو سه روز) و برای کسب رتبه ی بهتر برای اینکه مشخص بشه چی میگم یه مثال میزنم
دوستی دارم که سال قبل آزمون ها رو با رتبه ای در حدود 500 شروع کرد رفته رفته این رتبه رسید به زیر 100 و در آزمون های جامع رتبه ی کشوری شد نزدیک 40-30 اما اگه رتبشو تو کنکور بگم باورتون هم نمیشه

11058
چطور اینجور شد. من خودم که باهاش صحبت می کردم میگفت که برای اینکه توی آزمون رتبه بیاره شب و روز درس میخوند اما غافل از اینکه

"کنکور آزمون آزمایشی نیست"

بله شما خیلی راحت سر جلسه ی آزمون های آزمایشی حاضر میشید و اگه خیلی درسخون باشید یه کم استرس رتبه دارید ولی تو کنکور این استرس صد ها برابر میشه و کسی تو کنکور موفق میشه که خوب درس خونده باشه + بتونه استرس خودشو کم کنه (البته نمیشه متوقف کرد)
حالا اینارو گفتم واسه اینکه این عدد جامعه ی آماری یه اعتماد کاذب ایجاد می کنه و فرد به خودش میگه گروه اصلی همین 50 هزار نفره و بقیه سیاهی لشکر اما غافل از اینکه احتمالا خودش در آینده جز سیاهی لشگر ها به حساب خواهد آمد. پس شما آزمون ها رو با این فکر شرکت کنید که میخوام قسمتی از اشکالاتم مشخص بشه (همش مشخص نمیشه چون اگه بشه چی میشه!!!) بعد به رتبه فکر کنید اما بسیاری از افراد جای اینها رو عوض می کنن یا اصلا بیخیال رفع اشکال میشن و می چسبن به رتبه و جامعه ی آماری

الیته اینو بگم جامعه ی آماری سنجش توی آزمون های جامع به حدود 100-90 هزار نفر میرسه

به نظر من 40% خوب درس خوندنه، 40% خوب جمع بندی کردنه و 20% خوب سر جلسه ی کنکور ظاهر شدنه و 100% کمک خداونده = 200%=موفقیت در کنکور

موفق باشید

ممنون از توجهتون :40: .... حرفهاي شما کاملاًدرسته ! ولي به نظر من باز هم قلمچي از گزينه2 بهتره .... چون اساساً من واسه اين توي ازمونهاي آزمايشي شرکت کردم که يه برنامه ريزي بهتري بتونم داشته باشم .... و به نظر من حتي اگه قلمچي را فقط با فاکتور برنامه ريزي و بودجه بندي بخواهيم بررسي کنيم ..باز هم از همه ازمون ها بهتره !!!
البته من خودم به شدت از آزمونهاي سنجش حمايت ميکنم... به خصوص سه تا جامع آخري !!! ( واسه من و خيلي هاي ديگه اين طور بوده که ميانگين رتبه ام توي سه آزمون جامع آخري سنجش ..خيلي به رتبه کنکورم نزديک بوده :5:)

شما فرمودين که :

شما آزمون ها رو با این فکر شرکت کنید که میخوام قسمتی از اشکالاتم مشخص بشه (همش مشخص نمیشه چون اگه بشه چی میشه!!!) بعد به رتبه فکر کنید اما بسیاری از افراد جای اینها رو عوض می کنن یا اصلا بیخیال رفع اشکال میشن و می چسبن به رتبه و جامعه ی آماری

خب ... به نظر من اگه توي آزمون گزينه 2 شرکت کنيم .. اولا سوالها به طور واقعا غير استانداردي مشکل هستند ! در نتيجه داوطلب به راحتي نميتونه دقيقا اشکالات خودشو بفهمه !
دوماً ... حتي اگه از نظر رتبه هم بخواهيم بررسي کنيم ! ..باز هم رتبه خيلي چرندي ميده ! ( من کسي را ميشناسم که دانش آموز مدرسه شهيد اژه اي بود - مدرسه تيزهوشان اصفهان - ... ايشون ميگفت من سال اول که گزينه 2 شرکت ميکردم تمام آزمونها رتبه ام 2 رقمي بود .... ولي توي کنکور 86 ... 4رقمي شد ! :18: و مجبور شد يه سال ديگه کنکور بده ! )

من خودم ترجيح ميدادم که سوالهاي گزينه 2 را خودم ( نه به صورت آزمون ) و اون هم فقط بعضي از درسهايي که مسلط بودم را بررسي کنم ! :5:

100% درسته :46:

چيزي که هست اينه که به هر حال نتيجه آزمون هاي آزمايشي هم نبايد دست کم گرفت .... به فرض اگه توي تمام آزمون هاي آزمايشي نتيجه بدي گرفتي ... مسلماً نميشه انتظار داشت که توي کنکور نتيجه خوبي بگيري ! ولي اگه توي تمام آزمون هاي آزمايشي نتيجه خوبي هم گرفتي .... باز هم نميشه گفت نتيجه کنکورت به همون خوبي ميشه ! :5:

Arsa Persian
28-08-2008, 09:52
خب ... به نظر من اگه توي آزمون گزينه 2 شرکت کنيم .. اولا سوالها به طور واقعا غير استانداردي مشکل هستند ! در نتيجه داوطلب به راحتي نميتونه دقيقا اشکالات خودشو بفهمه !
دوماً ... حتي اگه از نظر رتبه هم بخواهيم بررسي کنيم ! ..باز هم رتبه خيلي چرندي ميده ! ( من کسي را ميشناسم که دانش آموز مدرسه شهيد اژه اي بود - مدرسه تيزهوشان اصفهان - ... ايشون ميگفت من سال اول که گزينه 2 شرکت ميکردم تمام آزمونها رتبه ام 2 رقمي بود .... ولي توي کنکور 86 ... 4رقمي شد ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif و مجبور شد يه سال ديگه کنکور بده ! )

اول اینو بگم که منظور من از پست قبلیم ضعیف نشان دادن قلم چی یا برتر نشان دادن گزینه 2 نبود من خودم سه سال و بدون غیبت تو کانون بودم و الان هم ناراضی نیستم
ببینید من یه عقیده ای دارم که شاید شما موافق اون نباشید اونم اینه که: ما هروقت دنبال به دست آوردن رتبه تو آزمون آزمایشی باشیم می گیم سوالا سخت بود اما این سختی واسه همه همینطورییه و باعث میشه دانش آموزان بهتر از هم غربال بشن
مثلا همین کنکور 87 رو نمیشه اصلا با کنکور 86 مقایسه کرد چون سختی سوالات بالا بود و چون تو کانون و تعاونی سنجش سوالاتی با سطح متوسط داشت باعث شد که وقتی من ریاضی رو تو کنکور حل کردم و رسیدم فیزیک تنها 10 سوال ریاضی رو جواب داده بودم که استرسی مضاعف به من وارد شد اما کمک خداوند شامل حال من شد و تونستم تمام اختصاصی ها رو 65% بزنم

پس بهتره روی سختی سوالات کانون یا تعاونی سنجش حساب باز نکنید

چيزي که هست اينه که به هر حال نتيجه آزمون هاي آزمايشي هم نبايد دست کم گرفت .... به فرض اگه توي تمام آزمون هاي آزمايشي نتيجه بدي گرفتي ... مسلماً نميشه انتظار داشت که توي کنکور نتيجه خوبي بگيري !

من واسه اینم مثال نقض دیدم که یکی از همکلاسیام تو تعاونی سنجش همیشه رتبش بالای 10000 بود تو کنکور رتبه منطقه 1 شد 1953 منم که همیشه زیر 1500 کشوری قلمچی بودم رتبه منطقه 1 شد 2637:2:

اما در کل به نظر من قلم چی هم از نظر برنامه ریزی درسی، هم برنامه آزمونها از همه موفق تره

lomon
28-08-2008, 10:48

11058

خیلی عجیبه!!!!!

تو آزمون های جامع رتبه بین 30 تا 40 یعنی تراز تقریبی 7900 !!!!

چه طور ممکنه بعد تو کنکور رتبه اینقدر بد بیاد!!

احتمالا همون بحث استرس هستش که تو کنکور خیلی ها رو بد بخت می کنه....

:5: البته سوالهاي گزينه 2 را هم از اينترنت ميگرفتم !

:41:

می شه بگید سوالا رو چه طوری از اینترنت می گرفتید؟

soheilsmart
28-08-2008, 12:16
به سایت گزینه 2 برید

در صفحه اول تاریخ تمامی آزمون های برگزار شده،نوشته شده!
فقط کافیه روی عدد مربوط که با رنگ آبی نوشته شده کلیک کنید!
تا فایل pdf مربوط باز بشه!

soheilsmart
28-08-2008, 12:18
تمام آزمونها رتبه ام 2 رقمي بود
گزینه 2 شرکت کننده هاش خیلی کمه!
واسه همین 2 رقمیش
2 رقمی واقعی نیس
رتبه ای که پیش بینی میکنه در پایین کارنامه درسته!

lomon
03-09-2008, 12:47
سلام
این برنامه راهبردی پس چی شد؟

دوستانی که از تابستون کانون رفتن برنامه ازمون های طول سال رو هم دارید یا هنوز ندادن؟

batlagh
04-09-2008, 06:36
سلام
این برنامه راهبردی پس چی شد؟

دوستانی که از تابستون کانون رفتن برنامه ازمون های طول سال رو هم دارید یا هنوز ندادن؟

سلام
برنامه راهبردی همون برنامه آزمون هاست (اومدن الکی اسم براش گذاشتند کاظم جون هم کار هایی می کنه ها)
نه هنوز برنامه رو ندادند فقط برنامه پنج تای تابستون رو دادند حدودا 22 که آخرین امتحان هست توی تابستون برنامه طول سال رو می دهند
بای

batlagh
04-09-2008, 06:43
من واسه اینم مثال نقض دیدم که یکی از همکلاسیام تو تعاونی سنجش همیشه رتبش بالای 10000 بود تو کنکور رتبه منطقه 1 شد 1953 منم که همیشه زیر 1500 کشوری قلمچی بودم رتبه منطقه 1 شد 2637:2:

اما در کل به نظر من قلم چی هم از نظر برنامه ریزی درسی، هم برنامه آزمونها از همه موفق تره

سلام
بستگی به روز های آخر داره و استرس سر جلسه و این حرف ها
بله اگر روز های آخر دوست شما خوب جمع بندی کرده باشه امکانش هست
و اگر شما استرس داشته بودید سر جلسه معلومه که آزمون رو خوب ندادید
باید عموم رو نگاه کرد یکی دو تا مثال رو بی خیال بشید ببینید اکثریت چه جوری هست
موفق باشید
بای

amir25teh
05-09-2008, 14:06
سلام

من امروز بعد از شرکت در آزمون قلم چی اومدم نت تا نتایج رو ببینم...
اما به فکر افتادم یکم سرچ کنم راجع به آزمون های هماهنگ و مقایسشون...
و به این فروم پی سی ورلد برخوردم! و وقتی دیدم بعضی افرادی که اینجا می نویسن افراد منطقی و مطلعی هستن تصمیم گرفتم عضو شم تا هم استفاده ای کرده باشم، هم اگر تونستم به بقیه کمکی کنم.
لازمه بگم سطح درسیم همیشه خوب بوده، هیچوقت مدرسه تیزهوشان نرفتم، دبیرستان هم همش یک مدرسه نیمه دولتی بودم. المپیاد و روبوکاپ هم فقط یک بار مرحله اول قبول شدم.
در مدرسه هم در آزمون های تشریحی نفر 4ام،5ام بوده ام. اما در تست همیشه نفر اول!
معدل کتبی سومم هم شد 18.70
اینهارو گفتم که یه شناختی ازم داشته باشین :46:

من نتیجه آزمون های قلمچیم از آزمون 4 مرداد خیلی خوب شد. البته قبلشم بد نبود،متوسط بود. (از مهر پارسال شرکت می کنم. سال دوم دبیرستانم در آزمون های مبتکران شرکت می کردم.)
اما امروز یه سری از بچه ها که تست زنیشون برخلاف تشریحیشون ضعیفه می گفتن: "من چون مدرسمون فقط قلم چی برگزار می کنه اومدم قلم چی. ولی حتما یه پایگاه سنجشو گیر میارم میرم. چون آزمونهای سنجش بدلیل هزینه کم و سوالات مشابه کنکور خیلی بیشتر طرفدار دارن و بهترن، شرکت کنندهاشم از قلم چی خیلی بیشترن. تازه قلم چیم که خیلی سوالاش عین کتاب آبیشه، یه سری هم نگاه به گذشتس که حتی ترتیب گزینه ها هم توشون تغییر نکرده!" (اینها رو من نگفتما!! یه دانش آموز معدل کتبی 18.5 گفت)
البته ناظم ما میگه در 3 آزمون پایانی سنجش حتما شرکتمون میده، ولی میگه بقیه آزمونا مثل قلم چین.فرقی ندارن!
اینهارو که شنیدم یکم نگران شدم. گفتم نکنه نتایج خوبی که تو قلم چی می گیرم الکی باشن!!!
یعنی خیلی ها در آزمون سراسری از من جلو بزنند که در آزمون های کانون شرکت نمی کرده اند!
یا طبق برنامه کانون پیش نمی رفته اند و در آزمون ها به خوبی من نبوده اند.

همین من رو به جمع شما و عضویت اینجا کشوند!

حالا لطفا اگر کسی می تونه من رو یه راهنمایی مفید بکنه.
در ضمن حتما بگه کنکوریه یا از این غول بی شاخ و دم گذشته! :31:

مورد دوم! :

...اما کمک خداوند شامل حال من شد و تونستم تمام اختصاصی ها رو 65% بزنم

پس بهتره روی سختی سوالات کانون یا تعاونی سنجش حساب باز نکنید

ببخشید من یکم متعجب شدم!!!!! :18:
شما درصدای اختصاصیتون بالای 65 بوده و رتبه منطقه تون شد 2637 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عمومیارو چطور زدین؟؟ معدل کتبیتون چند بود؟
امسال شنیدم که ریاضی خیلی سخت بود...و بالای 60 فوق العاده بوده!!

lomon
05-09-2008, 17:12
سلام

من امروز بعد از شرکت در آزمون قلم چی اومدم نت تا نتایج رو ببینم...
اما به فکر افتادم یکم سرچ کنم راجع به آزمون های هماهنگ و مقایسشون...
و به این فروم پی سی ورلد برخوردم! و وقتی دیدم بعضی افرادی که اینجا می نویسن افراد منطقی و مطلعی هستن تصمیم گرفتم عضو شم تا هم استفاده ای کرده باشم، هم اگر تونستم به بقیه کمکی کنم.
لازمه بگم سطح درسیم همیشه خوب بوده، هیچوقت مدرسه تیزهوشان نرفتم، دبیرستان هم همش یک مدرسه نیمه دولتی بودم. المپیاد و روبوکاپ هم فقط یک بار مرحله اول قبول شدم.
در مدرسه هم در آزمون های تشریحی نفر 4ام،5ام بوده ام. اما در تست همیشه نفر اول!
معدل کتبی سومم هم شد 18.70
اینهارو گفتم که یه شناختی ازم داشته باشین :46:

من نتیجه آزمون های قلمچیم از آزمون 4 مرداد خیلی خوب شد. البته قبلشم بد نبود،متوسط بود. (از مهر پارسال شرکت می کنم. سال دوم دبیرستانم در آزمون های مبتکران شرکت می کردم.)
اما امروز یه سری از بچه ها که تست زنیشون برخلاف تشریحیشون ضعیفه می گفتن: "من چون مدرسمون فقط قلم چی برگزار می کنه اومدم قلم چی. ولی حتما یه پایگاه سنجشو گیر میارم میرم. چون آزمونهای سنجش بدلیل هزینه کم و سوالات مشابه کنکور خیلی بیشتر طرفدار دارن و بهترن، شرکت کنندهاشم از قلم چی خیلی بیشترن. تازه قلم چیم که خیلی سوالاش عین کتاب آبیشه، یه سری هم نگاه به گذشتس که حتی ترتیب گزینه ها هم توشون تغییر نکرده!" (اینها رو من نگفتما!! یه دانش آموز معدل کتبی 18.5 گفت)
البته ناظم ما میگه در 3 آزمون پایانی سنجش حتما شرکتمون میده، ولی میگه بقیه آزمونا مثل قلم چین.فرقی ندارن!
اینهارو که شنیدم یکم نگران شدم. گفتم نکنه نتایج خوبی که تو قلم چی می گیرم الکی باشن!!!
یعنی خیلی ها در آزمون سراسری از من جلو بزنند که در آزمون های کانون شرکت نمی کرده اند!
یا طبق برنامه کانون پیش نمی رفته اند و در آزمون ها به خوبی من نبوده اند.

همین من رو به جمع شما و عضویت اینجا کشوند!

حالا لطفا اگر کسی می تونه من رو یه راهنمایی مفید بکنه.
در ضمن حتما بگه کنکوریه یا از این غول بی شاخ و دم گذشته! :31:

مورد دوم! :

ببخشید من یکم متعجب شدم!!!!! :18:
شما درصدای اختصاصیتون بالای 65 بوده و رتبه منطقه تون شد 2637 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عمومیارو چطور زدین؟؟ معدل کتبیتون چند بود؟
امسال شنیدم که ریاضی خیلی سخت بود...و بالای 60 فوق العاده بوده!!

سلام

خوش اومدی رفیق.....
راستش من امسال یکی از آزمون های جامع سنجش رو شرکت کردم و سوالاش اکثر قریب به اتفاق مال کنکورهای گذشته بود یعنی عینا همون سوال رو آورده بودن بدون اینکه کمی تغییرش بدن....

پس فکر نکن آزمون های سنجش چیز مالی هستش... نه بابا خیلی مزخرف هستن.. بهترین کار به نظر من و خیلی از بچه های دیگه اینه که سه تا آخرش رو ثبت نام کنی اونم نه به خاطر سوالاش که ممکنه نزدیک به سوالای کنکور باشه به خاطر جامعه بالای آماری که داره. وقتی آزموناش رو دادی متوجه می شی من چی می گم!!!

در مورد اینکه می گی ممکنه خیلی ها ازت تو کنکور جلو بزنن در حالی که قلم چی شرکت نکرده باشن باید بگم که بله ممکنه ولی اون افراد مطئن باش تو آزمون های بهتری شرکت نمی کنن که مثلا خیلی خفن باشه!!!

اصلا قلمچی یعنی چی؟ (چه شعری شد!)

بذارید من استنباطم رو بگم : قلم چی یعنی حدودا 20 تا آزمون حالا کمتر یا بیشتر که هرکی با برنامه تو این آزمون ها شرکت کنه و از هر آزمون دقت کنید (هر آزمون ) درس بگیره و نقاط ضعفش رو شناسایی کنه و سعی کنه تو آزمون بعدی این ضعف ها رو بهبود ببخشه می تونه خودش رو از سیاهی لشکر کنکور جدا کنه و تو جمع 6000-7000 نفر اول قرار بده.... حالا هر چقدر این کار رو بهتر و با دقت تر انجام بده خودش رو به نفرات برتر نزدیک تر کرده...

من خودم پارسال تو قلمچی بودم ولی یه آزمون هایی که می دادم دقت نمی کردم... یه بار خوب آزمون می دادم و ترازم می شد 7200 ولی دفعه بعد اصلا درس نمی خوندم و ترازم می شد 6100... دو هفته که خوب درس می خوندم ترازم میشد 7500 دوباره دوهفته که درس نمی خوندم ترازم می شد 5900... یعنی تو نمودار پیشرفت تحصیلیم یه قله و دره های عجیبی وجود داشت.

حالا منظورم چی بود؟ این بود که باید به تک تک آزمون هات بها بدی هیچکدوم دست کم نگیری و سعی کنی که افت نداشه باشی...

حالا علت اینکه بیشتر بچه ها قلم چی رو انتخاب میکنن شاید این باشه که قلمچی دیگه امتحان خودش ور پس داده و به یه سازمان قدرتمندی تبدیل شده که بر عکس موسسات دیگه سعی می کنه تو کاراش نوآوری و خلاقیت داشته باشه. مثلا همین جعبه لایتنر یا دفتر برنامه ریزی رو اولین بار همین کانون بود که به طور گسترده عنوان کرد ...

MORINIO
05-09-2008, 21:43
برنامه راهبردی همون برنامه آزمون هاست (اومدن الکی اسم براش گذاشتند کاظم جون هم کار هایی می کنه ها)
نه هنوز برنامه رو ندادند فقط برنامه پنج تای تابستون رو دادند حدودا 22 که آخرین امتحان هست توی تابستون برنامه طول سال رو می دهند

چرا برنامه راهبردی کل سال رو به ما دادن دو هفته پیش:31:

lomon
06-09-2008, 00:24

خوب پس هر چه زودتر باید یه سر بزنیم ببینیم چه خبره

ممنون

batlagh
06-09-2008, 07:21
سلام
نمی دونم توی شیراز پوکیده این جوری هست سال اولم هم نیست که توی کانون هستم امسال سال سومم هست همیشه هم این جوری بوده
خیلی هم مهم نیست چون الان تابستون چه کارش به پیش اما کلا می دادند یعنی همون اول تابستونی خیلی بهتر بود برای یه برنامه ریزی کلی
حالا دیگه
تازه دیروز سر امتحان همه اومدند
مدیر
ریئس قلم چی استان فارس
و یه بازرس (معلوم نبود چه کار دارند حداقل با هم هم نمی اومدند مدیر پیش ما که خیلی خودش رو می گیره پسر خواهر همین ریئس هست فکر کرده کسیه نمی دونه ما ریئسه رو هم آدم حساب نمی کنیم)
خداییش شیرازی ها خیلی تنبل هستند این یه واقعیت هست دیگه........
موفق باشید
بای

amir25teh
06-09-2008, 22:07
lomon جان مرسی از پاسخت. (;
نگفتی چند سالته...؟

آره برنامه کل سال رو 2 هفته پیش به ما هم دادن.
البته صفحات مشخص نیستن، یکم کلی گفته.

ببینم اینجا بهترین ترازا و رتبه هارو تو قلم چی کیا آوردن؟
من در 3 آزمون گذشته رتبم زیر 100 شد.
شما ها چی؟!

apollon
07-09-2008, 13:01
lomon جان مرسی از پاسخت. (;
نگفتی چند سالته...؟

آره برنامه کل سال رو 2 هفته پیش به ما هم دادن.
البته صفحات مشخص نیستن، یکم کلی گفته.

ببینم اینجا بهترین ترازا و رتبه هارو تو قلم چی کیا آوردن؟
من در 3 آزمون گذشته رتبم زیر 100 شد.
شما ها چی؟!
بابا درس خون من که رتبم 2500
شد ولی دو تا از بچه های مدرسه مون رتبه هاشون خوب شده بود
1 2 3 4
نفر اول نبود / 27 / 11 / 78
نفر دوم 16 /150/ 87 / 110

soheiltaker
07-09-2008, 14:56
سلام
بچه ها كسي برنامه راهبردي تابستون كانونو نداره
خواهش ميكنم اگه كسي داره بزاره

soheiltaker
07-09-2008, 15:05
اونايي كه برنامه راهبردي رو دارن
اولين آزمون كانون بعد تابستون كي هست ؟ ( البته نه اون ازمون جامعي كه از مطالب تابستون ميگيره )

MaaRyaaMi
08-09-2008, 14:48
دوستان اگه کسی برنامه آزمونای کلی که از مهر شروع میشه رو داره (رشته ریاضی)
لطفا بگه!
خیلی فوریییییییی!!!!

AOM
08-09-2008, 16:35
میتونیم برنامه ی راهبردی رو از خود کانون بگیریم؟مایی که ثبت نام نکردیم؟

Arsa Persian
08-09-2008, 18:56
میتونیم برنامه ی راهبردی رو از خود کانون بگیریم؟مایی که ثبت نام نکردیم؟

سال قبل میدادن
امسال هم فکر کنم بدن چون یه جور تبلیغه دیگه!!!:10:

Arsa Persian
08-09-2008, 18:58
اونايي كه برنامه راهبردي رو دارن
اولين آزمون كانون بعد تابستون كي هست ؟ ( البته نه اون ازمون جامعي كه از مطالب تابستون ميگيره )

سال قبل 21 مهر بود
امسال من تقویم رو نگاه کردم احتمالا 19 مهر

hiwas
08-09-2008, 19:52
12 مهر جمع بندی تابستان

apollon
08-09-2008, 21:24
12 مهر جمع بندی تابستان
تایید میشه
26 مهر هم شروع نیمسال اول است

amir25teh
08-09-2008, 22:20
تاریخ آزمون های سنجش اعلام شد...
از 5 آزمون سال 87 3آزمونش با قلم چی تداخل داره... از آزمونای جمع بندی 88 هم 1 آزمون...
به نظرتون تو اونایی که با قلم چی تداخل نداره ثبت نام کنم؟؟؟

ولی دو تا از بچه های مدرسه مون رتبه هاشون خوب شده بود
1 2 3 4
نفر اول نبود / 27 / 11 / 78
نفر دوم 16 /150/ 87 / 110
apollon میگم این نفر اوله چیکار می کنه؟! D:
چقدر میگه درس می خونه؟! باهوشه یا خرخون؟؟
راستی سمنان زندگی می کنی؟

rezaxp
09-09-2008, 09:49
کسی می تونه برنامه راهبردی از اول مهر را اسکن کنه بزاره اینحا ؟

bahman26
09-09-2008, 11:36
يكي ميشه درمورد تعويض كتاب قلم چي توضيح بده وبگه چه جوريه؟
از اول مهر مي تونم تو ازموناي قلم چي اسم نويسي كنم؟
ممنون

rezaxp
09-09-2008, 11:42
از اول مهر مي تونم تو ازموناي قلم چي اسم نويسي كنم؟

الان هم می تونی !

lomon
09-09-2008, 16:05
واییی واییی !!!!!!!!!!!!!!!!

قیمت آزمون های کانون واسه امسال شروع از مهر شده 190000 تومان !!!!!!:18::18:

پارسال 142000 تومان بود

این دیگه چه وضعیه!!!:41:

hiwas
09-09-2008, 16:34
قیمت آزمون های کانون واسه امسال شروع از مهر شده 190000 تومان !!!!!!:18::18:

دیگه این آخره ظلمه!!!!!!!

bahman26
09-09-2008, 21:27
مطمئني 190 تومن
تورم رواينام تاثير گذاشته
من اگه بخام 190 به اينا بدم ميرم ترك تحصيل ميكنم

lomon
09-09-2008, 23:46
مطمئني 190 تومن
تورم رواينام تاثير گذاشته
من اگه بخام 190 به اينا بدم ميرم ترك تحصيل ميكنم

155200 تومان به حساب قلم چی.

5000 تومان پرداخت نقدی ( که نمی دونم واسه چیه و نپرسیدم!)

30000 تومان به حساب دکتر خوش کیش.

جمعا می شه 190200 تومان.

lomon
10-09-2008, 00:17
حذف بشه ... لطفا

bahman26
10-09-2008, 09:28
اين دكتر خوش كيش كيه كه 30000 تومن ميگيره اسپانسرشونه
اصلا ميشه اون 30 تومنو نداد؟

lomon
10-09-2008, 12:00
اين دكتر خوش كيش كيه كه 30000 تومن ميگيره اسپانسرشونه
اصلا ميشه اون 30 تومنو نداد؟

اون 30000 تومن واسه هزینه پشتیبان ها هستش که باید حتما بریزی تا اونجایی که من می دونم...

دکتر خوش کیش هم سر دسته پشتیبانان و مشاوران کانونه!!!!!!!!!

farhad_realmadrid
10-09-2008, 12:05
آقا مجله کانون با نفر اول مصاحبه کرده؟

saman rossi
10-09-2008, 14:40
دوستان کسی برنامه ازمونای سنجش و کاظم رو داره ؟

AOM
11-09-2008, 19:54
بچه ها یکی لطف کنه بذاره این برنامه ی راهبردی رو.

apollon
12-09-2008, 14:45
تاریخ آزمون های سنجش اعلام شد...
از 5 آزمون سال 87 3آزمونش با قلم چی تداخل داره... از آزمونای جمع بندی 88 هم 1 آزمون...
به نظرتون تو اونایی که با قلم چی تداخل نداره ثبت نام کنم؟؟؟

apollon میگم این نفر اوله چیکار می کنه؟! D:
چقدر میگه درس می خونه؟! باهوشه یا خرخون؟؟
راستی سمنان زندگی می کنی؟
نفر دومه باهوش تره ولی نفر اوله از اول راهنمایی تا حالا شاگرد اول بوده وخرخون با اینحال که پایش قویه تو تابستونم هفته ای 35 ساعت پایه رو میخونه:20: من که تو سال تحصیلی اصلا درس نخوندم بالای 20ساعت نمیتونم بخونم

آقا مجله کانون با نفر اول مصاحبه کرده؟
فقط نفر اول تجربی. نمیدونم چرا سجاد فولادی قلعه با اینحال که تو قلمچی بوده هر جا میره میگه هیچ موسسه ای نرفتم حتی نیومده با نفرات برتر عکس بندازه باز مهرداد شوکت بخش فقط آزمون های آخر بوده حق داره بگه جایی نمیرفتم

X Ray
14-09-2008, 13:26
سلام به همگی

اگر امکانش هست برنامه راهبردی 87 کانون رو اسکن کنید و بزارید اینجا تا همه استفاده کنن !( پیش تجربی رو حتمآ بزاریدااا !!! )
پیشاپیش ممنون !

bleu2u4u
16-09-2008, 09:54
هزينه ازمونا كلا چقدر ميشه؟

elhameli
16-09-2008, 11:09
فكر كنم حدود 300 هزار تومان

amir25teh
16-09-2008, 15:38
تا اونجایی که من می دونم اگه در مراکز اصلی خود کانون ثبت نام کنی پیش دانشگاهی حدود 280 میشه.
ولی اگر در مدارسی که با کانون قرارداد دارن ثبت نام کنی 140 میشه! نصف. چون به این مدارس تخفیف میدن.
ولی از طرفی کیفیت برگزاری آزمونا و کارنامه و مشاوره در حالت دوم پایین تره.

soheiltaker
16-09-2008, 18:13
هزينه ازمونا كلا چقدر ميشه؟

فكر كنم حدود 300 هزار تومان

نه بابا!! چي 300 هزار تومن!!
هزينه 20 آزمون ميشه 198500 تومان!!

amir25teh
18-09-2008, 14:36
نمی دونم شاید این soheiltaker درست میگه!
من که بورس شدم. پولی لازم نیست بدم! D:

soheiltaker
18-09-2008, 17:08
نمی دونم شاید این soheiltaker درست میگه!
من که بورس شدم. پولی لازم نیست بدم! D:

حالا ميخواستي بگي بورس شدي! آفرين صد آفرين ....!!
:27:

yusef
18-09-2008, 21:23
امروز رفتم برای ثبت نام گفت 160 تومنه.
مگه شما نگفتید 200 تومن؟
نکنه توطئه ای در حال رخدادنه؟
کار کار انگلیسهاست.
یاه یاه یاه

elhameli
19-09-2008, 07:15
من فكر كنم تهران 300 تومن باشه شما كدوم شهرين ؟
كسي اينجا هست از نهران آمون هاي قلمچي ثبت نام كرده باشه ؟

pooyahacker
19-09-2008, 10:37
من فكر كنم تهران 300 تومن باشه شما كدوم شهرين ؟
كسي اينجا هست از نهران آمون هاي قلمچي ثبت نام كرده باشه ؟

من دیروز ثبت نام کردم ------> 190 هزار و 500 تومن

batlagh
20-09-2008, 15:43
سلام
من هنوز برنامه پیش رو نگرفتم
اولین آزمون کیه؟
و اگر می شه منابعش رو بگید ممنون می شم
من خودم اول اردیبهشت ثبت نام کردم چون پارسال هم بودم 170 دادم اما دوستام که الان ثبت نام کردند حدود 200 دادند
بای

yusef
20-09-2008, 16:13
من دیروز ثبت نام کردم ------> 190 هزار و 500 تومن

نه من ثبت نام کردم گفت 160 هزار تومنه.
بعدش هم تموم شد.:31:

pooyahacker
20-09-2008, 20:23
سلام
من هنوز برنامه پیش رو نگرفتم
اولین آزمون کیه؟
و اگر می شه منابعش رو بگید ممنون می شم
من خودم اول اردیبهشت ثبت نام کردم چون پارسال هم بودم 170 دادم اما دوستام که الان ثبت نام کردند حدود 200 دادند
بای

12 مهر
واسه عمومی ، کل عربی 3 و زیان 3 و دو درس از زبان پیش
اختصاصی ، دیف -->دستگاه اعداد ،دنباله سری
کل حسابان
تحلیلی -->بردار،خط و صفحه
کل هندسه 2
گسسته -->گراف
کل جبر
کل فیزیک3
فیزیک پیش -->سینماتیک،دینامیک
شیمی3 -->استوکیومتری،ترمودینامیک، محلول
شیمی پیش -->سینتیک

farhad_realmadrid
20-09-2008, 22:25
مگه 12 مهر جمع بندی تابستان نیست؟

NikYar
20-09-2008, 22:59
مگه 12 مهر جمع بندی تابستان نیست؟

بله ... آزمون جمع بندی تابستون ... روز 12 مهر هست ....( بودجه بندی اون هم توی صفحات قبل هست !!! ) :5:

lomon
20-09-2008, 23:19
نه من ثبت نام کردم گفت 160 هزار تومنه.
بعدش هم تموم شد.:31:

امروز رفتم برای ثبت نام گفت 160 تومنه.
مگه شما نگفتید 200 تومن؟
نکنه توطئه ای در حال رخدادنه؟
کار کار انگلیسهاست.
یاه یاه یاه

سلام
شما مطمئن هستی 160 هزار تومن شده؟ برو بپرس خدمات پشتیبان رو بهت می دن یا نه؟
احتمالا اون 30 هزار تومن که مال پشتیبان هستش رو ازت نگرفتن!

hiwas
21-09-2008, 17:03
من امروز ثبت نام کردم 160 تومان همراه با همه ی خدمات.

lomon
21-09-2008, 20:12

آقا شما تهران هستی؟

کجا ثبت نام کردی بگو منم برم همون جا؟
من امروز زنگ زدم ساختمون مرکزی گفت 192800 تمام.... مو هم لا درزش نمی ره...!!!!

bleu2u4u
22-09-2008, 08:50
به كسايي كه پارسال هم تو قلمچي بودن تخفيف نميده

lomon
22-09-2008, 23:08
آقا اگه کسی تو تهران قلمچی ثبت نام کرده و کمتر از 190 هزار تومان داده بگه من هم برم همون جا ثبت نام کنم....

وگر نه که برم پول بی زبون رو بریزم تو حلقشون.... کوفتشون بشه یه دفعه 50 هزار تومان کشیدن رو هزینه آزمون ها...

خیلی بی انصافن..

MORINIO
23-09-2008, 00:11
نامردا قیمت رو کشیدن بالا من دیروز اسم نوشتم 198500 تومن نه یه ریال زیاد نه یه ریال کم:27:

اگه اول تابستون اسم مینوشتم ارزونتر در میومد:2:

Arsa Persian
23-09-2008, 15:15
قلمچی تو هنگام ثبت نام باند بازیه
یه دوستی داشتم تو جیبش N95 بود (اون زمونی که بالای 1 تومن آب می خورد) باباش 2 تا مرغ داری داشت
خودش یه 206 داشت

تو قلمچی بورسیه شده بود:18:
چون فامیل مدیر منطقه بود

قلمچی پول رو از قشر متوسط در میاره به جای اینکه بریزه تو دامن قشر کم درآمد میده به کسایی که وسع مالی خوبی دارن

روز به روز هم گرون می کنن:19:

mahn90
23-09-2008, 16:23

منم 160 تومان

hiwas
23-09-2008, 17:35
آقا شما تهران هستی؟

کجا ثبت نام کردی بگو منم برم همون جا؟

من امروز زنگ زدم ساختمون مرکزی گفت 192800 تمام.... مو هم لا درزش نمی ره...!!!!
نه من منطقه 3 هستم

MaaRyaaMi
23-09-2008, 21:23
به كسايي كه پارسال هم تو قلمچي بودن تخفيف نميده
؟؟؟!
ولی من زنگیدم گفت چون پارسال بودی ... 180 میشه:5:

apollon
25-09-2008, 15:02
قلمچی تو هنگام ثبت نام باند بازیه
یه دوستی داشتم تو جیبش N95 بود (اون زمونی که بالای 1 تومن آب می خورد) باباش 2 تا مرغ داری داشت
خودش یه 206 داشت

تو قلمچی بورسیه شده بود:18:
چون فامیل مدیر منطقه بود

قلمچی پول رو از قشر متوسط در میاره به جای اینکه بریزه تو دامن قشر کم درآمد میده به کسایی که وسع مالی خوبی دارن

روز به روز هم گرون می کنن:19:
بعضی از مدیرا از این کارا میکنن ولی همه نه من خودم 2 تا دوست دارم بورسیه ان هیچ آشنایی هم ندارن فقط درسشون خوبه. هرکی ترازش خوب باشه قبولش میکنن اگه ناراحتی برو به کاظم بگو شاید درستشون کنه :دی

Arsa Persian
26-09-2008, 23:30
بعضی از مدیرا از این کارا میکنن ولی همه نه من خودم 2 تا دوست دارم بورسیه ان هیچ آشنایی هم ندارن فقط درسشون خوبه. هرکی ترازش خوب باشه قبولش میکنن اگه ناراحتی برو به کاظم بگو شاید درستشون کنه :دی

اگه مطلب بنده باعث التهاب اذهان عمومی شد! معذرت میخوام باید می نوشتم بعضی از مدیران
در ضمن من فارغ التحصیل شدم الان میرم دانشگاه چجوری برم به کاظم بگم
راه آزادی بخش! ما رو شما جوون ها باید ادامه بدید
به امید روزی که قلمچی به جای اینکه از ثبت نامی ها پول بگیره ، پول بهشون بده!
سال 90 داره نزدیک میشه....

bahman26
27-09-2008, 08:10
اگه از مهر ازمونارو ثبت نام کنم باید از ادلمه ازمونای بچه های تابستون ازمون بدم یا نه برنامه سواست؟
ممنون

apollon
27-09-2008, 13:38
اگه از مهر ازمونارو ثبت نام کنم باید از ادلمه ازمونای بچه های تابستون ازمون بدم یا نه برنامه سواست؟
ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برو دکتر بدجوری درجه ی تبت بالاست (البته فکر کنم فکر نکردی سوتی دادی ) اگه شما یه آزمون دیگه بدین چه جوری با بقیه مقایسه بشین فکر کن تو مدرسه سر امتحانا یکیشو مریض شی ندی اونوقت فرداش بری درس امتحان اون روز رو بدی باز دفعه بعد امتحان اون یکیو.اینجوری که نمیشه تو هم مثل بقیه امتحان میدی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mors206
30-09-2008, 23:19
سلام
اقایون و خانوما کسی از میزان حقوقی که به یک مشاور میده خبر نداره ؟
اخه میخوام برم مشاور شم .
ممنون اگر سریع جواب بدین

MaaRyaaMi
01-10-2008, 11:33
سلام
اقایون و خانوما کسی از میزان حقوقی که به یک مشاور میده خبر نداره ؟
اخه میخوام برم مشاور شم .
ممنون اگر سریع جواب بدین
بستگی داره
مثلا من یه بار زنگیدم به این مهندس پژمان میگفت 300 400 تومنی میگیرم!

mors206
01-10-2008, 11:38
بستگی داره
مثلا من یه بار زنگیدم به این مهندس پژمان میگفت 300 400 تومنی میگیرم!

واقعا ؟؟؟؟؟؟؟:18:
به من گفتن 100 یا 110
یکی دیگه هم گفته 80 یا 90

MaaRyaaMi
01-10-2008, 12:03
واقعا ؟؟؟؟؟؟؟:18:
به من گفتن 100 یا 110
یکی دیگه هم گفته 80 یا 90
گفتم که همه اینطوری نیستن
مثلا گلبراد هم شنیدم 500 تومنی میگیره:31:شایدم بیشتر باشه...:18:

fnmtebyan
03-10-2008, 17:05
بچه ها سطح ازمون های مبتکران چه طوره؟
ایا ارزش امتحانشو داره؟

fnmtebyan
03-10-2008, 17:39
راستی بچه ها ایا برای ثبت نام در قلم چی هنوز فرصت هست؟
یا دیره ؟
اخر قیمت نهای چه قدره؟
200؟
160؟
150؟

MORINIO
03-10-2008, 18:22
راستی بچه ها ایا برای ثبت نام در قلم چی هنوز فرصت هست؟
یا دیره ؟
اخر قیمت نهای چه قدره؟
200؟
160؟
150؟

آره فرصت هست حول و حوش 180 تومن میشه

fnmtebyan
03-10-2008, 19:45
سلام دوستان .
من امسال(سوم ریاضی)ازمون های مبتکران را نام نوشتم.
ماهی یه بار یه ازمون داره.
حالا موندم همین مبتکران بمونم یا هم مبتکران هم قلم چی برم؟
راستش جذب تعاریف شما از قلم چی شدم .
1)اما سوالی که دارم اینه که ایا همه ازمون های قلم چی اجباری یا میشه ازمون خاصی رو انتخاب کرد؟
2)شما اگه جای من بودید چه کار میکردید؟
3)ایا من هم برم قلم چی یل از سال دیگه (پیش)برم؟
با تشکر:41::19:

X Ray
04-10-2008, 13:47
راستی می گن که امسال کانون می خواد زوج درس شه , آره ؟!

1240
05-10-2008, 11:34
علوی یا قلم چی؟
کدام؟:19:

pooyahacker
07-10-2008, 18:08
امروز یکی از معلمامون که دستی بر آتیش داره و من خیلی قبولش دارم گفت قلمچی به درد فارغ التحصیل ها میخوره ! اونایی که مدرسه میرن تو هفته نمیتونن هم درس بخونن هم تستاش رو بزنن ! من یه کم چیز شدم :21: اینجوریه واقعا ؟

farhad_realmadrid
07-10-2008, 23:23
بابا جون ناامید نشو بخون امیدوار میشی .

MORINIO
08-10-2008, 20:12
سلام به همگی

ظاهرا برنامه راهبردی پیش دانشگاهی عوض شده . کسی میتونه درسایی رو که تو امتحان هفته دیگه میاد اینجا بگه؟ البته اونایی که تغییر کرده ... ممنون:40:

ویرایش : بچه ها قبلا زحمتشو کشیدن ... ایول

as3f3h
08-10-2008, 21:59
سلام دوستان .
1)اما سوالی که دارم اینه که ایا همه ازمون های قلم چی اجباری یا میشه ازمون خاصی رو انتخاب کرد؟
سلام دوست عزيز
1)اما سوالی که دارم اینه که ایا همه ازمون های قلم چی اجباری یا میشه ازمون خاصی رو انتخاب
کرد؟بايد بگم كه هر ازموني كه شركت كني بايد از اون به بعدشو شركت كني.
2)شما اگه جای من بودید چه کار میکردید؟اگه من جاي شما بودم امسال همون مبتكران ميموندم و با همون پيش ميرفتم تلاشمم بيشتر ميكردم سال بعد براي كنكور ميرفتم قلم چي البته اگه مبتكران جوريه كه ميشه فقط ازموناي خاصي رو شركت كرد و از اين نظر شبيه قلم چي نيست ميرفتم پولمو پس ميگرفتم و قلم چي ثبت نام ميكردم اما بازم بستگي داره شما بايد ببيني اكثريت بچه ها تو شهرتون و كلاستون بيشتر كدوم ازمونو شركت ميكنن همين باعث نوعي رقابت ميشه.
3)ایا من هم برم قلم چی یل از سال دیگه (پیش)برم؟فكر ميكنم اين سوالتونم جواب دادم
اگه كمكه ديگه اي ميخواين من در خدمتم.راستي تشكر يادت نره:11:

as3f3h
08-10-2008, 22:31
امروز یکی از معلمامون که دستی بر آتیش داره و من خیلی قبولش دارم گفت قلمچی به درد فارغ التحصیل ها میخوره ! اونایی که مدرسه میرن تو هفته نمیتونن هم درس بخونن هم تستاش رو بزنن ! من یه کم چیز شدم :21: اینجوریه واقعا ؟

نه بابا دوست عزيز به ما هم همينا رو ميگفتن ولي قلم چي هر چي باشه خوبيش اينه كه ادمو منظم ميكنه جو درس خوندن ايجاد ميكنه هر 2 هفته يادت مياد كه كنكور داري پشتيبان هم جدي ميكنه قضيه رو براي خونواده:31:
بهترين چيز قلم چيه شك نكن

hiwas
09-10-2008, 19:37
جایی هست که بشه آزمونای سال قبل قلمچی رو دانلود کرد؟؟؟؟

MORINIO
09-10-2008, 23:09
جایی هست که بشه آزمونای سال قبل قلمچی رو دانلود کرد؟؟؟؟

من قبلا گشتم پیدا نکردم ....فقط میفروشن سوالارو

pooyahacker
10-10-2008, 15:28
نه بابا دوست عزيز به ما هم همينا رو ميگفتن ولي قلم چي هر چي باشه خوبيش اينه كه ادمو منظم ميكنه جو درس خوندن ايجاد ميكنه هر 2 هفته يادت مياد كه كنكور داري پشتيبان هم جدي ميكنه قضيه رو براي خونواده:31:
بهترين چيز قلم چيه شك نكن

آخه يكي دو نفر كه نيستن ، كل مدرسه همين رو ميكن ، از مشاور و معلم كرفته تا رتبه هاي برتر سال قبل مدرسمون ، اينجوري اعتماد به نفس آدم مياد بايين )-:

farshad_miki
10-10-2008, 15:30
منظور از زوج درس چيه؟

Arsa Persian
12-10-2008, 12:12
منظور از زوج درس چيه؟

یعنی شما ترم اول یک درس از دو درس رو انتخاب می کنید و می خونید و امتحان میدید و ترم بعد اون درس دیگه رو

البته تو ترم اول شما می تونید هر دو درس رو بخونید و تو آزمون از 20 تا سوال که 10 تاش مثلا شیمی 3 هستش و 10 تاش شیمی 2، 10 تا سوال رو بصورت انتخابی جواب بدید ولی تو ترم دوم باید فقط یکی رو جواب بدید

apollon
13-10-2008, 01:14
سلام دوستان .
همون چیزایی که یکی از بچه ها گفت درسته فقط تو پیش حتما بیا قلمچی چون برنامه ی راهبردیش برای مطالعه و مرور خیلی خوبه و نظم خاصی داره

راستی می گن که امسال کانون می خواد زوج درس شه , آره ؟!

چرا بعضی نمایندگیا اینقدر عقبن مگه نسخه ی 2 رو نگرفتی تو همین 26 مهر هم زوج درس داریم دیدن همو زوج بهتره اصلاحش کردن 20 روزی میشه

برای فارغ التحصیلا که خیلی خوبه ولی برای دانش آموز ها هم بهترینه برنامه ی راهبردیش عالیه اگر هم فشرده اس به خاط زمان که اگه کمش کنن یه سری درسا میمونه برای بعد کنکور موقع اعلام نتایج!
البته امسال قلمچی برنامش تغییر کرده و عقب تر از مدرسه اس حتی کندترین مدرسه ها هم ازش جلو میفتن مگر اینکه بخاطر تعطیلی تو یکی دو درس عقب باشن که احتمالش کمه کسی که خوب درس بخونه حتی اگه یه روز قبلشم به اون مبحث برسن درس رو کامل ت فردا یاد میگیره تو مدرسه مون یه نمونه ی خوب داریم پسره میانگین آزمونای تابستونش 13 منطقه 2 شد ما شاا.. عین خر میخونه ما هم تلاش میکنیم مثل خر بخونیم ام سخته!

amir_70
17-10-2008, 13:43
اقا سلام
من یه مشکل تو گرفتن کارنامه کشوری کانون دارم؟
اون قسمتی که مینویسه شمارنده (در قسمتی که تو سایت میخوا کارنامه بگیری ) منظور از شمارنده چیه؟
از کجا باید شمارنده رو گیر بیاریم

hermione
17-10-2008, 14:11
من سوم ریاضی هستم . امتحان امروز خوب نشدم . درصدارو زدن . راستی کانون هندسه از کجا در میاره من 6% زدم که فکر کنم کلی تأثیر منفی روی ترازم بزاره ...

apollon
17-10-2008, 15:29
اقا سلام
من یه مشکل تو گرفتن کارنامه کشوری کانون دارم؟
اون قسمتی که مینویسه شمارنده (در قسمتی که تو سایت میخوا کارنامه بگیری ) منظور از شمارنده چیه؟
از کجا باید شمارنده رو گیر بیاریم

اگه قبلا امتحان دادی بالای کارنامه ات هست توی پاسخ برگت هم بود اگه کارت شناسایی بهت داده باشن تو اونم نوشته

من سوم ریاضی هستم . امتحان امروز خوب نشدم . درصدارو زدن . راستی کانون هندسه از کجا در میاره من 6% زدم که فکر کنم کلی تأثیر منفی روی ترازم بزاره ...
اصولا هندسه امتحاناش و کتابش با تستاش متفاوته چون کتاب همش اثبات.یه کتاب تست بگیر(یا اندیشه سازان که الان مبتکران شده!یا آبی خود قلمچی)

سهیلا بخشی نازلو
19-10-2008, 16:06
سلام.خسته نباشید.میخواهم بدانم برای ثبت نام در ازمونهای12ابان به بعد قلم چی چقدر باید هزینه بپردازم.

pooyahacker
23-10-2008, 00:24
66 97 86 86

سهیلا بخشی نازلو
28-10-2008, 18:35
]برنامه قلم چی برای رشته علوم انسانی چیه

apollon
28-10-2008, 19:29
66 97 86 86
فکر میکنم میخواستی شماره ی قلمچی رو بدی ولی فکر میکنم که این غلط باشه!
88978686

n.lellahi
30-11-2008, 12:51
آیا قلم چی کلاسهای کاردانی به کارشناسی جهت رشته گرافیک رایانه دارد یا نه؟

m-pooya
01-12-2008, 10:52
سلام دوستان
من سولات عربی 17آذر قلم چی ( پیش دانشگاهی ) رو می خوام . اگه لطف کنید ، بزارید ممنوون می شم . البته با پاسخ نامه
با تشکر

AOM
02-12-2008, 14:34
هزینه ی 3تا جامع هاش چنده؟

m-pooya
04-12-2008, 20:41
کیا تو این انجمن پنج شنبه ها سوالات قلم چی به دستشون می رسه ؟ (پیش دانشگاهی ریاضی)

mahn90
04-12-2008, 23:05
در این جا بپرسید

[QUOTE]
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/QUOTE

]

hackerboy
29-12-2008, 20:29
فقط نفر اول تجربی. نمیدونم چرا سجاد فولادی قلعه با اینحال که تو قلمچی بوده هر جا میره میگه هیچ موسسه ای نرفتم حتی نیومده با نفرات برتر عکس بندازه باز مهرداد شوکت بخش فقط آزمون های آخر بوده حق داره بگه جایی نمیرفتم

ببخشيد يکم اين پست انگار خيلي قديمي بوده ولي من تازه امروز ديدم!

چند تا نکته بگم:
1) صرف دادن 11 تا آزمون بدون استفاده از کلاس و پشتيبان و . . .، تازه از طريق مدرسه يعني اينکه آدم رفته يه موسسه؟! اگه از کلاس و حتي پشتيبان استفاده کرده بودم حرف‌تون منطقي بود!
2) کلاً توي همه‌ي اين آزموناي قلمچي فقط مطابق با برنامه‌ي يه آزمون بودم و اونم آزمون جامعش بود! [اساساً ميانگين رتبه‌هاي قلم‌چي من 40 برابر رتبه‌ي کنکورم بود. دو تا جامع آخر رو هم 25 و 30 شدم!]
3) بعد؛ به نظرتون کار خوبي بود ميومدم عکس مي‌گرفتم، بعد عکسم رو مي‌زدن توي در و ديوار بعدش هم . . .؟!
4) همون شب اعلام نتايج هم دکتر عباس‌پور گفتن که ما توي آزمون‌ها بوديم!
5) تعريف خودتون رو از موسسه اصلاح کنيد! قلم‌چي فقط يک برگزار کننده‌ي آزمون بود، نه کلاس کنکور؛ حداقل براي من!

apollon جون اگه توجيه نشدي بگو بازم بگم برات :46:

fnmtebyan
30-12-2008, 12:24
هزینه ی 3تا جامع هاش چنده؟

کسی جواب نمیده؟(برای سوم و پیش)

separate
01-01-2009, 19:04
برنامه ی آزمون 27 دی رو یکی لطف کنه :)

majid.khaledi
01-01-2009, 20:27
برنامه ی آزمون 27 دی رو یکی لطف کنه :)
جمع بندی نیمسال اول: پیش یک

نگين خانوم
18-01-2009, 13:32
بچه ها ميشه به من بگين مجله ي كانونو چطوري مي تونم تهيه كنم؟من كانوني نيستم و نظرم اينه كه كانون مي تونه كمك كنه ولي نه به هر كسي.ولي در كل كانون تنها راه موفقيت نيست ولي توروخدا هركي ميدونه بگه من مجله هه رو چطوري مي تونم تهيه كنم؟خيلي بهش نياز دارم.مرسي از همتون.

Amirlike2
19-01-2009, 01:40
بچه ها ميشه به من بگين مجله ي كانونو چطوري مي تونم تهيه كنم؟من كانوني نيستم و نظرم اينه كه كانون مي تونه كمك كنه ولي نه به هر كسي.ولي در كل كانون تنها راه موفقيت نيست ولي توروخدا هركي ميدونه بگه من مجله هه رو چطوري مي تونم تهيه كنم؟خيلي بهش نياز دارم.مرسي از همتون.

دوست عزیز یا شما باید بری نمایندگی خود کانون یا اینکه اشتراک بگیری.
اما برای اشتراک باید فرم اشتراک داشته باشی که قطعا نداری.

حالا من نمی دونم چه مقطعی رومیخوای

برای پیش دانشگاهی 22 شماره داره میشه 8800 تومان
برای هنرستانی 20 شماره میشه 8000 تمان
برای دبیرستان 16 شماره میشه 6400

شماره حسابش هم تو این شماره مجله نوشته مال بانک سپه هست
اما مشکل شما فرم اشتراک که ظاهرا نداری پس برو نمایندگی حتما راهنمایی میکنن.
همیشه هم تا اینجا که من دیدم تو نمایندگی ها این مجله هست:20::46:

Foroogh K
24-01-2009, 11:49
hmm!
این حرف واقعت داره که میگن هر کس بتونه با آزمونای کانون کنار بیاد(یعنی آزمون ها رو خیلی خوب بده) راهش واسه دانشگاه های عالیه کشور بازه؟آخه آزمون ها سطحه بالایی دارن!میگن از پس کانون که بر بیای سنجش سهله!
از مقایسه ی کتابای تست گاج که اکثرا سوال های کنکوره و کتابای تست قلمچی این طور بر میاد!

broken-home
27-01-2009, 20:58
من میخوام بدونم اگه الان برم ثبت نام کنم سودی به حالم داره؟ یعنی بعد از ثبت نام(در حال حاضر) چه اتفاقی میافته؟ خوب من 2 ماه هست که میخونم ، خیلی برنامه ی مدونی نداشتم و الان چیزی که برام مسئله ست همین برنامه شه .یعنی تقریبن خودم به یک برنامه خاص رسیدم با نظر یک مشاور .اما میخوام بدونم برنامه کانون میتونه برام بهتر باشه ؟ یا بدتر؟!
اونا برنامشونو طبق آزمونای خودشون میریزن؟ آخه من الان احتمالن در بعضی درسها بیشتر خوندم و بعضی کمتر نسبت به برنامه ی آزمونهای اونا .

اینجا الان کسی نیست واسه کنکور هنر ، عضو کانون باشه؟ میخوام بدونم واسه هنر کتاب به کتاب برنامه ریزی میکنن یا مبحثی و موضوعی ( مثلن 1 هفته نگارگری ، یک هفته هنر قرن بیستم و ...) ؟

ممنون

00990099
10-02-2009, 18:21
بچه ها ، یکی که سال سوم ریاضی یا تجربی باشه ، اگه بخواد بره کانون و آزمون هاش شرکت کنه برای کل سال چقدر هزینش میشه ؟

SAM1990
10-02-2009, 18:58
hmm!
این حرف واقعت داره که میگن هر کس بتونه با آزمونای کانون کنار بیاد(یعنی آزمون ها رو خیلی خوب بده) راهش واسه دانشگاه های عالیه کشور بازه؟آخه آزمون ها سطحه بالایی دارن!میگن از پس کانون که بر بیای سنجش سهله!
از مقایسه ی کتابای تست گاج که اکثرا سوال های کنکوره و کتابای تست قلمچی این طور بر میاد!

من پارسال کنکور دادم. ریاضی بودم. سختیه سوال های کنکور در حد قلم چی بود شاید یه کم سخت تر!

سنجش نمی دادم ولی از همه شنیدم که سوالای سنجش بسی آسونه.

سارا رحیمی
11-04-2009, 12:24
دانش آموزان ، داوطلبان كنكور !!
در صورتي كه در مورد مسائل كانون فرهنگي آموزش ( قلم چي ) سوالي داريد در اين تاپيك مطرح كنيد .
پسری دارم کلاس دوم رشته فنی وحرفه ای ساخت وتولید برای شرکت درکلاسهای قلم چی برای آماده شدن جهت کنکور چه اقدامی باید بکنم درچه تاریخ به کجا مراجعه کنم باتشکر

mahyar.seradj
15-04-2009, 09:22
با سلام خدمت همه ي دوستان .من مهيار سراج مشاور منطقه غرب تهران در كانون فرهنگي آموزش هستم.
اميدوارم توانايي كمك كردن كوچكي به شما دوستان را داشته باشم.

ابتدا در جواب خانم سارا رحیمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بايد بگم بهترين راه حل براي ايشان مراجعه به نزديكترين شعبه كانون به محل سكونت ايشان است . از آن اجايي كه زمان باقي مانده براي كنكوري هاي كارداني حدود 4 ماه مي باشد هرچه سريعتر بايد برنامه ريزي درستي براي پسر شما انجام داد . ابتدا بايد 1- تصميم به درس خواندن بگيرد 2- براي آن هدف پيدا كند 3-براي به نتيجه رسيدن بايد تلاش كند.

با توجه به هنرستاني بودن ايشان حتما خانم رحيمي حرف من را مبني بر عدم علاقه براي مطالعه و يا كمكاري خيلي زياد از طرف فرزندشان را تاييد مي كنند و پس براي از دست ندادن زمان و هزينه كردن بيهوده حتما ايشان بايد به سمت درس گرايش حتي كم پيدا بكنند .

mahyar.seradj
15-04-2009, 09:37
سلام مجدد --- دوستان در زمينه ي سخت بودن يا آسان بودن سوالات در كانون و همچنين مقايسه بين كانون - آزمون سنجش و كنكور سراسري --آزاد بايد به اين نكته توجه وي‍‍ژه كرد كه اگرچه سوالات امتحان در كانون جامعيت آن مشكل است و همچنين ميتوان با قاطعيت گفت در مقابل آزمون سنجش(آزمون كاركنان سنجش !! كه به اشتباه آزمون سازمان سنجش گفته مي شود !)
از سختي خيلي زيادي برخوردار است اما با صحبت سام عزيز موافق هستم كه شباهت سطح دشواري سوالات كانون با كنكور سراسري وآزاد زياد است .
حال مي خواهم دليلي براي اين گونه بودن سختي توضيح مختصري بدهم : مي خواهيم دو دانش آموز را با هم مقايسه كنيم ::
دانش آموز اولي = تست هاي مختلف و همچنين كنكورهاي آزمايشي با سطح دشوار پاسخ داده است.
دانش آموز دومي = تست هاي متوسط و آسان را تمرين و همچنين در كنكور آزمايشي با سطح متوسط و آسان شركت كرده است.

حال به زمان كنكور ميرويم - يعني دقيقا زماني كه دفترچه هاي آزمون كنكور در اختيار داوطلبان قرار ميگيرد . دانش آموز دومي با ديدن سطح سوالات روحيه خود را به كل از دست ميدهد و حتي توانايي پاسخ گويي به سوالات آسان را نيز ندارد (عامل استرس)

اما دانش آموز اول به دليل مواجهه شدن زياد با اين سطح از سوالات با آرامش به كار خود ادامه داده و در نتيجه موفق خواهد بود.

پس نتيجه گيري ما از اين صحبت اين است كه هميشه سخت بودن به ضرر ما نيست !!
كافي است خود را جاي اين دو داوطلب گذاشته و آن لحظه را تصور كنيد !! شايد سطح علمي دانش آموز اولي از دومي هم پايين تر باشد اما اين نكته را بدانيد كه كنكور بعد علمي تنها ملاك نيست بلكه 1 - دقت 2 -سرعت عمل 3- حفظ ارامش نيز دخيل است.

mahyar.seradj
15-04-2009, 14:23
با سلام--- متاسفانه در مطالعه موضوع بحث خانم رحیمی اشتباه صورت گرفت و توضیحات من برای دانش آموز سوم هنرستان گفته شد. البته توضیحات من برای همه ی دانش آموزان کنکوری صدق می کند اما برای پاسخ دادن درست به ایشان باید توضیحی کوتاه بدهم . اولا : ایشان می توانند از تابستان در آزمون ها شرکت کنند البته نظر شخصی من در رابطه با دانش آموزان هنرستانی شرکت نکردن آنها در تابستان است . دلیل این حرف من عدم توجه اکثریت دانش آموزان فنی به درس ها . قبل از شروع سال تحصیلی جدید است . و می توان با جدیت گفت گروه اندکی از آنها از همان تابستان شروع به مطالعه دروس خود می کنند. تنها مورد مثبت در زمینه ی شرکت انها در تابستان" آشنا شدن انها با فضای درسی در کانون فرهنگی آموزش است .
حال انتخاب برنامه برای ایشان را به عهده خود شما و همچنین نظر گرفتن از فرزند شما می گذارم .

امیدوارم درس های دوم هنرستان به خوبی مطالعه شده باشد به دلیل این که در سال سوم بچه ها باید منابع درسی زیادی را مطالعه کنند و گاهی این مطالعات بسیار سخت و زمان بر خواهد بود.

دوستان در صورت داشتن سوال( در زمینه کنکور - روش مطالعه دروس - برنامه ریزی شخصی و ..) تا جای ممکن به شما کمک خواهم کرد !

broken-home
21-04-2009, 11:28
کانون 3 تاکنکور جامع داره دیگه، درسته؟ چه تاریخ های هست ؟ با سنجش تداخل نداره؟

rosenegarin13
21-04-2009, 12:16
دوستان در صورت داشتن سوال( در زمینه کنکور - روش مطالعه دروس - برنامه ریزی شخصی و ..) تا جای ممکن به شما کمک خواهم کرد !

ممنون

دانش آموز اولي = تست هاي مختلف و همچنين كنكورهاي آزمايشي با سطح دشوار پاسخ داده است.
دانش آموز دومي = تست هاي متوسط و آسان را تمرين و همچنين در كنكور آزمايشي با سطح متوسط و آسان شركت كرده است.

به نظر یه دانش آموز سومی هم باید باشه
کسی که کتابای بسیار خوبی خونده
تستای سنگین کار کرده و درصداش هم خیلی خوبه
ولی آزمونای قلم چی رو شرکت نکرده(که لزوما عامل موفقیت نیست)
ایشون نه تنها استرس نمیگیرن بلکه نتیجه خوبی هم میگیرن
به نظر بنده اگه دانش آموز درس رو در حد عالی فهمیده باشه
هر سوالی رو میتونه جواب بده
حالا چه قلمچی چه هرچی و به نظر من دادن این آزمونها تاثیر زیادی تو موفقیت کسی که خوب درس میخونه نداره
جان کلام اینکه
درس رو باید فهمید وبرای آشنایی با محیط و جو جلسه کنکور چندتا آزمون هم شرکت کرد نباید برای آزمون درس خوند
وآزمونای تعاونی کارکنان سنجش از لحاظ جامعه آماری مهمه نه از لحاظ سختی سوالات و تنها ارزشش اینه که شما بین رقیبانتون سنجیده میشین با همون سختی یا به قول شما سوالات آسون
در حقیقت سنجش به یک میزانه

موفق باشید

fnmtebyan
22-04-2009, 15:43
سلام.
من چند تا سوال داشتم اگه جواب بدید ممنون میشم.
1)من الان سوم ریاضی هستم و میخوام برای پیش برم کانون.چطوری میتونم بورسیه شوم؟
2)ایا اگه زودتر هم ثبت نام کنیم میشه تخفیف گرفت؟
با تشکر.

MH_SANIANI
23-04-2009, 09:23
این هفته چیه برنامه.؟!
امتحان جمعه..![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahyar.seradj
27-04-2009, 14:00
ممنون

به نظر یه دانش آموز سومی هم باید باشه
کسی که کتابای بسیار خوبی خونده
تستای سنگین کار کرده و درصداش هم خیلی خوبه
ولی آزمونای قلم چی رو شرکت نکرده(که لزوما عامل موفقیت نیست)
ایشون نه تنها استرس نمیگیرن بلکه نتیجه خوبی هم میگیرن
به نظر بنده اگه دانش آموز درس رو در حد عالی فهمیده باشه
هر سوالی رو میتونه جواب بده
حالا چه قلمچی چه هرچی و به نظر من دادن این آزمونها تاثیر زیادی تو موفقیت کسی که خوب درس میخونه نداره
جان کلام اینکه
درس رو باید فهمید وبرای آشنایی با محیط و جو جلسه کنکور چندتا آزمون هم شرکت کرد نباید برای آزمون درس خوند
وآزمونای تعاونی کارکنان سنجش از لحاظ جامعه آماری مهمه نه از لحاظ سختی سوالات و تنها ارزشش اینه که شما بین رقیبانتون سنجیده میشین با همون سختی یا به قول شما سوالات آسون
در حقیقت سنجش به یک میزانه

موفق باشید

باسلام مجدد . منظور اينجانب از بيان صحبتها تنها كمك كردن بوده است .صحبت هاي شما كاملا درست است يعني كانون نمي تواند تنها راه موفقيت باشد .اين موسسه علاوه بر دانش آموز قوي -دانش اموز ضعيف هم بسيار دارد .پس اگر بخواهيم به صورت دقيق تر بگوييم كانون داراي يك برنامه ي منظم براي افرادي است كه
با جديت كامل در پي موفقيت هستند اما داراي برنامه منظمي نيستند ويا اين كه به دنبال سنجش خود با رقيباني است كه حتي از وجود آنها اطلاعي ندارد! !

mahyar.seradj
27-04-2009, 14:08
سلام - ابتدا بايد از تاخير خود براي پاسخ دادن به شما پوزش بطلبم . براي دوست عزيزي كه در رابطه با بورسيه سوال داشتن =
شما بايد به مراكز كانون در منطقه خود مراجعه كنيد و از مسئول ثبت نام فرم لازم را دريافت كنيد . در صورتي كه بعداز بررسي مشخص شود كه شما داراي شرايط هستيد بدون پرداخت هزينه شما ثبت نام مي شويد .(بسيار كم پيش آمده كه فرد متقاضي نتوانسه باشد شرايط بورسيه را بگيرد) در ضمن ماهيانه مبلغ ناچيزي نيز به حساب شخص آزمون دهنده واريز مي شود.
زمان ثبت نام زياد مهم نيست اما پيش نهاد من اي است كه قبل از شروع خرداد براي تابستان و مهر امسال اقدام كني كه به شلوغي ثبت نام برخورد نكني ! در صورتي كه بنا به دلايلي نتوانستي از شرايط استفاده كني براي منيك پيغام بفرست كه تا جاي امكان به شما كمك كنم mahyar.seradj@gmail.com

fmps
16-05-2009, 10:15
سلام
من قبلا تو سایت کانون عضو بودم و کارنامه رو از اونجا میگرفتم.الان هم پسوردمو و هم یورزمو فراموش کردم.می دونین چطور میشه دوباره عضو بشم؟

عبدالرضا مطهري نسب
02-06-2009, 07:59
با سلام و احترام
در مورد هزينه ثبت نام ازمون هاي قلم چي مي خواستم بپرسم كه :
- هزينه برگزاري هر آزمون پايه اول دبيرستان در شهرستان دزفول به طور كامل با تمام خدمات ارائه شده به صورت جزء به جزء به چه صورت است ؟ لطفاً مفصل و مفيد برايم مشخص كنيد .
با تشكر فراوان

timsar jackson
02-06-2009, 11:07
دوست عزیز این سوالو اگه تو تاپیک مربوطه بپرسین بهتر نتیجه میگیرین

hermione
15-06-2009, 15:16
گفتیم این تاپیکو از زیر خاک در بیاریم !!!!
کنکوریای 89 کانون کدومتون کانون ثبت نام کردید ...؟؟؟
من امسال کانون نوشتم .

runner
23-06-2009, 11:33
سلام
دوستان من پاسخنامه آزمون 29 خرداد قلم چی رو نیاز دارم (به شدت) اگه کسی از دوستان کمکم کنه ممنون می شم!!!

mahyar.seradj
23-06-2009, 20:10
سلام و درود به همه ی دوستان عزیز و مخصوصا کنکوری های خوش بخت . شاید توجه شما هم به کلمه خوش بخت که در اول صحبت ها گفتم جلب شده باشد. منظور من رهایی اون ها از مسابقه ی کنکور است . کمتر از یک هفته به آزمون اصلی مانده است . امیدوارم موفق باشید .
در رابطه با دوست عزیزمون که توی کانون ثبت نام کردند آرزوی بهره بردن هر چه بیشتر شما را از کانون دارم.
یک پیشنهاد به فکرم رسید : دوستان عزیزم طفا برای بهره بردن هرچه بیشتر از کانون و همچنین از دست ندادن هزینه ای که کم یا زیاد انجام داده اید از ابتدا با خود و مشاور خود (پشتیبان) رو راست باشید یعنی اول هدف بعد اراده !
دوستان پشتیبان می تواند برای عده ای مفید و برای دیگر دانش آموزان یک فرد مزاحم تلقی شود !
از پشتیبان خود در همه امور کمک بگیرد ! بچه ها اگر از او کمک نگیرید او هیچ کمکی به شما نمی تواند بکند .

دوست من آقای مطهری نسب در مورد قیمت ها باید از نمایندگی شهر خود سوال کنی ! اما در رابطه با ثبت نام کار بسیار ساده است با همراه بردن ( 1 کپی شناسنامه - 2 قطعه عکس و کپی کارنامه سال اخر و یا کپی از مدرک پیش دانشگاهی خود )
می توانی در کمتر از 15 دقیقه این کار ار انجام دهی .
در صورتی که خانواده شما توانایی مالی لازم را نداشتند می توانید با ثبت نام در قسمت بورسیه از مزایای ان استفاده کنید.
البته لازم به ذکر است که عدم توانایی مالی شما توسط افراد کانون تایید باید شود .

-----------------------------
دوست عزیزی که پاسخ سوالات آزمون 29 را میخواهد : اول) رشته ؟ دوم) سال تحصیلی ؟ سوم) فقط گزینه صحیح یا دفترچه پاسخ آزمون ذکر شده؟

mohsensoft
23-06-2009, 22:25
سلام
هزینه ی ثبت نام آزمون های قلم چی از اول مهر پارسال چقدر بود واسه پیش ریاضی؟
آیا هزینه ها در شهرهای مختلف باهم فرق دارن؟

MORINIO
23-06-2009, 22:43
سلام
هزینه ی ثبت نام آزمون های قلم چی از اول مهر پارسال چقدر بود واسه پیش ریاضی؟
آیا هزینه ها در شهرهای مختلف باهم فرق دارن؟

من یادمه از اول مهر که نوشتم حدود 220 تومن شد...

در ضمن تا جایی که میدونم هزینه هاش در شهرهای مختلف فرقی نداره. البته هر چی زودتر بنویسین پول کمتری میدین!:27:

هرچی به مهر نزدیک میشیم هزینش میره بالاتر!!

mohsensoft
23-06-2009, 22:57
هرچی به مهر نزدیک میشیم هزینش میره بالاتر!!
عجب !!!!
یادش بخیر ما پارسال با 120 هزار تومن از اول تابستون میرفتیم تازه 2 تا کلاس هم میزاشتن :دی

ask_bl
23-06-2009, 23:30
این پست اشتباه است!!!

runner
23-06-2009, 23:57
ریاضی

پیش

اگه دفترچه کامل بود بهتر اگه نبودم ممنون گزینه هم عالیه

shabgard10
04-07-2009, 21:10
به نظر من که خودم هم عضو کانون هستم ، برای کانون برای تابستون اصلا مناسب نیست ( من داوطلب کنکور 89 هستم )
کانون میگه که توی تابستون درسای دوم رو بیخیال بشیم . البته مثل اینکه بچه های سال های قبل اینقدر از این برنامه انتقاد کردن که امسال ، درسای اختصاصی سال دوم رو هم به برنامه اضافه کردن ولی بازهم از درسای عمومی در برنامه ی آزمون ها خبری نیست .
من میگم که اگر برای سوم ، سه ماه زمان نیازه ، پس برای دوم باید حداقل 4-5 ماه وقت بزاریم . این 4-5 ماه رو از کجا بیاریم ؟ توی طول سال که نمیشه ( منظورم مهر تا اسفنده ) بعد از عید هم که اصلا نمیشه . پس درسای دومم چی میشن "؟

bnmnb
04-07-2009, 23:00
ببینید درسهای دوم حدود 50 تا 60درصدش تکرار می شن
سینماتیک و دینامیک ------> پیش
کل ریاضی به جز لوگاریتم ---------> هندسه تحلیلی و حسابان و دیفرانسیل
اونوقت به نظر شما آمار و شیمی 2 و هندسه 2 کلا چه قدر وقت می بری تا کلا روش مسلط بشی؟
آمار همیشه سوالهای آسونی میومده و شیمی 2 هم تسلط نمی خواد حفظی و بسیار آسونه می مونه هندسه 2 که اینقدر دوره می شه که نسبتا خوب بلد می شی
کلی بگم که قلمچی واقعا از هر کدوم از دیگر گروه ها بهتره.
البته شنیدم گاج ه مدست به کار شده

hamashion
15-07-2009, 15:36
نظر من اينه كه برنامه قلم چي در حال حاضر بهترين برنامه هست.و به نظرم بهتره از تابستون طبق برنامه هاشون پيش برين. نترسين درسا چند بار مرور ميشن طي سال.و درساي پيش هم خيلي حجمشون كمه برا هر آزمون.گرچه من امسال ديگه قصد ندارم تو آزموناش شركت كنم.چون به نظر من خيلي چرت بود سوالاش و همچين سخت.و پيشنهادم اينه كسايي كه با جديت تمام ميخونن برن قلم چي در غير اينصورت نه تنها كمكتون نميكنه بلكه مث پارسال من كلي روحيه تونو ضعيف ميكنه و از هرچي كنكوره متنفر ميشين. برا يه درس خون مهم نيس كجا ثبت نام كنه. من خودم سنجش ميخوام برم امسال.ولي با برنامه راهبردي كه قلم چي داده پيش ميرم.

panizir
30-07-2009, 12:52
سلام
یه سوال. این درسای پیش و پایه که یکیشو باید بزنیم تو کانون رو تراز تاثیر داره؟؟ من از پشتیبانمون شنیدم تاثیر نداره اما خیلی ها می گن تاثیر داره.

bnmnb
30-07-2009, 19:43
سلام
یه سوال. این درسای پیش و پایه که یکیشو باید بزنیم تو کانون رو تراز تاثیر داره؟؟ من از پشتیبانمون شنیدم تاثیر نداره اما خیلی ها می گن تاثیر داره.
نه تاثیر نداره.اگه حتی همش رو هم بزنی تراز کلت تغییر نمی کنه:11:

panizir
30-07-2009, 22:17
نه تاثیر نداره.اگه حتی همش رو هم بزنی تراز کلت تغییر نمی کنه:11:
يعني اگه يكي 0 بزنه با 100 فرقي نداره؟؟
اگه وقتشو بزاره سوالاي ديگه رو حل كنه ( يعني رو سوالاي ديگه بيشتر فك كنه) خوب ترازش نسبت به كسي كه عادي داده بهتره. اين كه نا عدالتيه؟

bnmnb
30-07-2009, 22:24
يعني اگه يكي 0 بزنه با 100 فرقي نداره؟؟
اگه وقتشو بزاره سوالاي ديگه رو حل كنه ( يعني رو سوالاي ديگه بيشتر فك كنه) خوب ترازش نسبت به كسي كه عادي داده بهتره. اين كه نا عدالتيه؟
دوست من قانونش گفته نزن حالا شما می زنی به ضرر زمانت می شه ولی ترازت تغییر نمی کنه.

majid_potter7
31-07-2009, 08:32
مهدي 7070 جان من قبلا تو قلم چي بودم اولا كه نصف تست ها غلط دوما كه تست ها رو يكي از خانمها كه وارد نيست مي نويسه البته من علوم انساني بودم ها

تازه اون عكسها كه تو روزنامه چاپ ميشه الكي الكي مثلا فزض ميگيريم 70 نفر قبول ميشن قلم چي بر مي داره اسم 60 تا رو به نام خودش مي زنه

شما چند سال پیش تو قلمچی بودین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ما که خودمونو کشتیم نتونستیم یه ایراد ازش بگیریم. خداییش کاظم قلمچی مدیر کانون یکی از دقیق ترین آدمهاییه که من دیدم و خیلی حساسه.... واقعا اگه امسال تو قرابت معنایی ما رو آبدیده نکرده بودن عمرا اون سوالای سختو میتونستیم جواب بدیم هر چند که بازم چند تا شو نتونستیم
پس لطفا کسی بی اطلاع حرف نزنه....

majid_potter7
31-07-2009, 08:35
به نظر من که خودم هم عضو کانون هستم ، برای کانون برای تابستون اصلا مناسب نیست ( من داوطلب کنکور 89 هستم )
کانون میگه که توی تابستون درسای دوم رو بیخیال بشیم . البته مثل اینکه بچه های سال های قبل اینقدر از این برنامه انتقاد کردن که امسال ، درسای اختصاصی سال دوم رو هم به برنامه اضافه کردن ولی بازهم از درسای عمومی در برنامه ی آزمون ها خبری نیست .
من میگم که اگر برای سوم ، سه ماه زمان نیازه ، پس برای دوم باید حداقل 4-5 ماه وقت بزاریم . این 4-5 ماه رو از کجا بیاریم ؟ توی طول سال که نمیشه ( منظورم مهر تا اسفنده ) بعد از عید هم که اصلا نمیشه . پس درسای دومم چی میشن "؟

افرین تنها نقطه ضعف قلمچی آزمونهای تابستونشه واقعا نمیشه باهاش کار کرد ولی ایرادای دیگه رو قبول ندارم .... واقعا بی نظیره...
من خودم داوطلب 88 بودم با معدل کتبی 13/19 برام دعا کنید...

panizir
07-08-2009, 18:26
دوست من قانونش گفته نزن حالا شما می زنی به ضرر زمانت می شه ولی ترازت تغییر نمی کنه.

من این دفعه این کارو کردم.
درصدام اینه:
عربی 3: 90
زبان 3: 100
زبان 2: 100
حسابان: 100
جبر: 100
هندسه 2: 90
دیفرانسیل : 60
هندسه تحلیلی : 70
گسسته: 43
فیزیک 3: 100
شیمی 3 : 77
فیزیک و شیمی پیش هم نزدم.

ترازم چند باشه خوبه؟(با حساب این که اختیاری ها مهم نیستن)

hermione
07-08-2009, 20:14
من این دفعه این کارو کردم.
درصدام اینه:
عربی 3: 90
زبان 3: 100
زبان 2: 100
حسابان: 100
جبر: 100
هندسه 2: 90
دیفرانسیل : 60
هندسه تحلیلی : 70
گسسته: 43
فیزیک 3: 100
شیمی 3 : 77
فیزیک و شیمی پیش هم نزدم.

ترازم چند باشه خوبه؟(با حساب این که اختیاری ها مهم نیستن)

کی گفته اختیاری ها مهم نیست
عزیز من اختیاری هست یعنی از بین دروس دوم و پیش یکیو به اختیار خودت انتخاب کنی ولی حتما باید یکیشو بزنی و گرنه ...
تراز نفر اول 8000 هست اگه بین 7000 تا 8000 باشی خیلی عالیه درصدات که معلومه خیلی خوب درسو کار کردی

m.a_935267
07-08-2009, 23:14
سلام
من پیش ریاضی ام
این هم درصام:

عربى 3 13%
زبان انگليسى3 %57
زبان‌ ‌پيش‌دانشگاهى 60%
زبان انگليسى 2 73%
حسابان 60%
جبر و احتمال 23%
هندسه 2 47%
ديفرانسيل و انتگرال 33%
رياضى 2 30%
هندسه‌ى تحليلى 30%
هندسه 1 50%
رياضيات گسسته 13%
آمار و مدل‌سازى 100%
فيزيك 3 43%
فيزيك پيش‌دانشگاهى
فيزيك 2 سفيد
شيمى 3 23%
شيمى پيش‌دانشگاهى 10%
شيمى 2 100%

با این درصدا بازهم ترازم 5300 اومده مثل دفعه قبل.دفعه قبل درصدام بدتر بود ولی ترازم 5400 .
اشکال از چیه ؟
به نظر شما اشکال من توی کدوم درساست ؟
به من کمک کنید

mohsensoft
07-08-2009, 23:49
با این درصدا بازهم ترازم 5300 اومده مثل دفعه قبل.دفعه قبل درصدام بدتر بود ولی ترازم 5400 .
اشکال از چیه ؟
به نظر شما اشکال من توی کدوم درساست ؟
به من کمک کنی
دوست عزیز
آزمون به آزمون فرق داره
اونم توی تراز که اصلا معیار ثابتی نیست و همش به بقیه ربط داره
شاید یه آزمون شیمی راحت باشه و شما با شیمی 100% ترازت توی درس شیمی بشه 6700
اما برعکسشم هست.شاید یه آزمون دیگه شیمی سخت باشه و شما با شیمی 70% تراز شیمی ت بالای 7000 بشه
پس واسه تزاز و این چیزا خودتون رو اذیت نکنین

m.a_935267
08-08-2009, 09:33
آقای panizir
سلام من باید با شما یک گپی داشته باشم . میشه ؟
اگه ممکنه توی یاهو باشه
ای دیمو برات PM کردم
تشکر دوست گرامی

m.a_935267
08-08-2009, 09:35
لطفا سریع کار مهمیه

m.a_935267
08-08-2009, 09:45
اقا نمی دونم چطوره نمی شه pm فرستاد میشه همین جا بزارم ؟

amirmon
08-08-2009, 12:56
حالا چی شده بگو...
بگو همه بدونن....

panizir
08-08-2009, 15:13

کی گفته اختیاری ها مهم نیست
عزیز من اختیاری هست یعنی از بین دروس دوم و پیش یکیو به اختیار خودت انتخاب کنی ولی حتما باید یکیشو بزنی و گرنه ...
تراز نفر اول 8000 هست اگه بین 7000 تا 8000 باشی خیلی عالیه درصدات که معلومه خیلی خوب درسو کار کردی

هم پشتیبانم هم پشتیبان دوستام و هم چند نفری اینجا گفتن مهم نیست! منم پیشو نزدم. البته وقت نکردم دیگه!
نه من ترازم 6800 شده.

آقای panizir
سلام من باید با شما یک گپی داشته باشم . میشه ؟
اگه ممکنه توی یاهو باشه
ای دیمو برات PM کردم
تشکر دوست گرامی

سلام. من خانمم! همین جا بفرماین!

amirmon
08-08-2009, 15:18
هم پشتیبانم هم پشتیبان دوستام و هم چند نفری اینجا گفتن مهم نیست! منم پیشو نزدم. البته وقت نکردم دیگه!
نه من ترازم 6800 شده.

سلام. من خانمم! همین جا بفرماین!

درصدهای hermione از شما خیلی پایین تره و ترازش شده 6700 اونوقت برای شما شده 6800!!!!!!!!!!!!!!

می شه عکس کارنامه رو بزاری؟ اصلا همچین چیزی امکان نداره!!!!!!!

m.a_935267
08-08-2009, 19:27
ببخشید
من نمی دونستم خانمید
معذرت میخوام
فقط میخواستم بدونم چطوری درساتو 100 زدی ممنون می شم.
من روزی 14 ساعت مطالعه دارم ولی درصدام بازم پایینه
اگه ممکنه عامل موفقیت خودتون رو به عنوان یک دانش آموز موفق بگید.