PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✎ کـانـون فـرهـنـگـی آمـوزش (قـلـم‌چـی) || سؤالات متداول در پست اول

صفحه ها : 1 2 3 4 [5]

Muhammad110
15-09-2012, 15:17
گفتم که کانون یه برنامه راهبردی به همه میده و از دانش آموزا میخواد که هر کسی با توجه به توانایی هایی که داره بیاد برنامه ریزی کنه و بخونه! من خودم بشخصه اوایل نمیرسدم ولی وقتی مصاحبه نفر اول انسانی رو خوندم که نوشته بود من همون هفته اول درسا رو تموم میکنم و روزی 10 ساعت میخونم ، فهمیدم که ما کجا و این کجا! از اون به بعد بود که با تغییر نوع مطالعه و افزایش ساعت مطالعه به نتیجه دلخواه رسیدم (ترازم 4800 بود بعدش شد 5600 و بعدش تا آخر بالای 6000) همه چی فقط و فقط به خود ادم بستگی داره و یکی استفاده میکنه سود میبره و یکی نه! بهرحال من از کانون همونطور که گفتم راضیم و اگه ارشد ، رشته من تو کانون ساپورت بشه حتما ثبت نام میکنم

رشته ی شما چیه!؟

رشتتون ریاضی بود!؟

چطور میرسوندین؟

alavi71
15-09-2012, 16:41
گفتم که کانون یه برنامه راهبردی به همه میده و از دانش آموزا میخواد که هر کسی با توجه به توانایی هایی که داره بیاد برنامه ریزی کنه و بخونه! من خودم بشخصه اوایل نمیرسدم ولی وقتی مصاحبه نفر اول انسانی رو خوندم که نوشته بود من همون هفته اول درسا رو تموم میکنم و روزی 10 ساعت میخونم ، فهمیدم که ما کجا و این کجا! از اون به بعد بود که با تغییر نوع مطالعه و افزایش ساعت مطالعه به نتیجه دلخواه رسیدم (ترازم 4800 بود بعدش شد 5600 و بعدش تا آخر بالای 6000) همه چی فقط و فقط به خود ادم بستگی داره و یکی استفاده میکنه سود میبره و یکی نه! بهرحال من از کانون همونطور که گفتم راضیم و اگه ارشد ، رشته من تو کانون ساپورت بشه حتما ثبت نام میکنم

ببینید کانون مشکلی که داره توی برنامه هاش 2 هفته یکبار بودن چون در طول مدرسه هیچ معلمی با برنامه موسسات نمیره جلو (اغلب)
کانون میخواد تموم بکنه کتاب رو بره واسه جمع بندی.یعنی میخواد سر و تهش را بالابیاره.
اگر دانش اموز کانون بوده باشید همه این رو میگند که ذوج کتاب دوم خیلی فشرده هست.
برنامه کانون از مدرسه جلو تر هست.
سوالات تکراری زیاد از کتابهاش داره میشه تراز کاذب برد بالا

موفق باشید

EngineeR EhsaN
15-09-2012, 18:28
رشته ی شما چیه!؟

رشتتون ریاضی بود!؟

چطور میرسوندین؟

آره رشتم ریاضی بود ، هیچی ، برنامه نوشتم واسه یه هفتم عموما جمعه همه درسای اختصاصی تموم میشد و شنبه و یکشنبه عمومیا رو میخوندم و الی آخر.

ببینید کانون مشکلی که داره توی برنامه هاش 2 هفته یکبار بودن چون در طول مدرسه هیچ معلمی با برنامه موسسات نمیره جلو (اغلب)
کانون میخواد تموم بکنه کتاب رو بره واسه جمع بندی.یعنی میخواد سر و تهش را بالابیاره.
اگر دانش اموز کانون بوده باشید همه این رو میگند که ذوج کتاب دوم خیلی فشرده هست.
برنامه کانون از مدرسه جلو تر هست.
سوالات تکراری زیاد از کتابهاش داره میشه تراز کاذب برد بالا

موفق باشید

این که اغلب مدارس با برنامه موسسات نیستن رو کاملا تایید میکنم و این واقعا جای تاسف داره! اینکه کانون میخواد تموم بکنه و بره جلو خب باید اینو در نظر بگیریم که با ین فرصت کم اگه برنامه فشرده نباشه نه میشه به جمع بندیا رسید ، نه زوج کتابا رو به موقع رسوند! بله زوج کتاب دوم فشرده تره و تایید میشه ولی اینو باید دانش آموز خودش درک کنه که زوج کتاب اول فرصت بیشتری داره و بهتره اونی که توش ضعف داره رو بیاره اول و اونی که آسونتر و براش راحتتره بذاره اولویت بعدی ... جلوتر بودن برنامه کانون رو نمیتونم در مورد تمام درسا تایید کنم و این مورد مورد جلو بودن برای من نهایت تو درس شیمی اونم نصف و نیمه صدق میکنه! سوالات تکراری منظورتون سوالات کنکوره؟ چون تو کتابای آبی سوال کنکور جمع شده و آوردن سوالای کنکور لابلای سوالات حس تکراری بودن رو میده! در حالی خیلیا همین سوالا رو نمیزنن!

Muhammad110
15-09-2012, 19:45
رشته ی دانشگاهی شما چیه؟؟؟

EngineeR EhsaN
15-09-2012, 20:46
رشته ی دانشگاهی شما چیه؟؟؟

مهندسی معماری ، دانشگاه ارومیه

mostafa.atish
15-09-2012, 21:30
سلام..من امسال کنکور دادم و عمران مشهد قبول شدم...سال اخر هم عضو کانون بودم...خواستم بدونم میشه از ترم اول برای پشتیبانی تو کانون برم...اصلا شرایط پشتیبانی چیه؟.
چقدر پول میدن؟ خواهشا جواب. بدید...

mostafa.atish
15-09-2012, 21:49
سلام...من امسال کنکور دادم و عمران مشهد قبول شدم....میخوام بدونم میشه از ترم اول پشتیبان کانون بشم...اصلا شرایطش چیه؟؟..چقدر پول میدن؟

EngineeR EhsaN
15-09-2012, 22:08
سلام...من امسال کنکور دادم و عمران مشهد قبول شدم....میخوام بدونم میشه از ترم اول پشتیبان کانون بشم...اصلا شرایطش چیه؟؟..چقدر پول میدن؟

نه باید صبر کنی یه سال بگذره بعد میری فرم پر میکنی اواسط تابستون زنگ میزنن میگن بیا مصاحبه و بعدش اگه قبول شدی میری دوره و اگه تونستی دوره هم خوب باشی میشی پشتیبان! پولشم از 70 تا 150 متغیره و بستگی به تعداد دانش آموزت ، درست انجام دادن وظایف ، کارهای اضافی ، جلسات 5 نفره و... بستگی داره!

Muhammad110
16-09-2012, 03:54

سلام

تبریک میگم

از کانون راضی هستی؟

میشه از تجاربتون بگید و اینکه خود خوانی بهتره یا موسسه رفتن!؟

Muhammad110
16-09-2012, 03:56
مهندسی معماری ، دانشگاه ارومیه

شما هم از کانون راضی هستین؟
خود خوانی بهتره یا موسسه رفتن؟

alavi71
16-09-2012, 21:46
آره رشتم ریاضی بود ، هیچی ، برنامه نوشتم واسه یه هفتم عموما جمعه همه درسای اختصاصی تموم میشد و شنبه و یکشنبه عمومیا رو میخوندم و الی آخر.

این که اغلب مدارس با برنامه موسسات نیستن رو کاملا تایید میکنم و این واقعا جای تاسف داره! اینکه کانون میخواد تموم بکنه و بره جلو خب باید اینو در نظر بگیریم که با ین فرصت کم اگه برنامه فشرده نباشه نه میشه به جمع بندیا رسید ، نه زوج کتابا رو به موقع رسوند! بله زوج کتاب دوم فشرده تره و تایید میشه ولی اینو باید دانش آموز خودش درک کنه که زوج کتاب اول فرصت بیشتری داره و بهتره اونی که توش ضعف داره رو بیاره اول و اونی که آسونتر و براش راحتتره بذاره اولویت بعدی ... جلوتر بودن برنامه کانون رو نمیتونم در مورد تمام درسا تایید کنم و این مورد مورد جلو بودن برای من نهایت تو درس شیمی اونم نصف و نیمه صدق میکنه! سوالات تکراری منظورتون سوالات کنکوره؟ چون تو کتابای آبی سوال کنکور جمع شده و آوردن سوالای کنکور لابلای سوالات حس تکراری بودن رو میده! در حالی خیلیا همین سوالا رو نمیزنن!

سلام دوست من
الان من و شما میدونیم کانون ذوج کتابهای دومش کم وقت دارند نه همه. این باعث مشکل میشه واسه یه داوطلبی که داره تکیه میکنه به کانون
جلوتر بودن از مدرسه بله منهم نگفتم در همه دروس ولی اغلب هست.
سوالات تکراری شما ببین کانون همواره داره یا کتاب ابی یا نوروز یا تابستان یا زرد رو تبلیغ میکنه.
خب شما اگه مثلا تاکید داره رو کتاب ابیش اون مبحث رو بخونید برید سر جلسه میبینید خیلی تکراری و خیلی مشابه با کتاب هست
یعنی شما هزینه میکنی ولی سوال کتاب رو میزنی

موفق باشید

alavi71
16-09-2012, 21:52

سلام دوست من
یکی از دلایل ظعف پشتیبان ها در کانون و عدم پیگیری اونها
هزینه کمی هستش که به اونها میدهند.
هیچ مشاور حرفه ای در این موسسات نیست
اپشتیبان ها را در تابستان جذب میکنند.
ولی شما به نمایندگی شهرتون مراجعه کنید.
احتمل هست کم باشن یا شما را برای اواسط ترک که تعداد دانش اموزان بیشتر میشوند بخواهند
موفق باشید

Muhammad110
16-09-2012, 23:40
سلام دوست من
یکی از دلایل ظعف پشتیبان ها در کانون و عدم پیگیری اونها
هزینه کمی هستش که به اونها میدهند.
هیچ مشاور حرفه ای در این موسسات نیست
اپشتیبان ها را در تابستان جذب میکنند.
ولی شما به نمایندگی شهرتون مراجعه کنید.
احتمل هست کم باشن یا شما را برای اواسط ترک که تعداد دانش اموزان بیشتر میشوند بخواهند
موفق باشید

شما میرسیدی برنامه ی کانون رو اجرا کنی!!؟

Muhammad110
17-09-2012, 06:19
سلام

بچه ها سی دی اموزشی توپ واسه هندسه ی تحلیلی و گسسته سراغ دارین!!!؟

یه جزوه یتووپ واسه هندسه 1و2 میخوام که بدرد کنکور بخوره!

ashjaee
17-09-2012, 07:34
من که سال 90 کنکور دادم خیلی هم راضیم از کانون. به برنامه هاش هم میرسیدم چه زوج کتاب اول چه روج کتاب دوم.
با توجه به تجربه های من، مهمترین بخش یک آزمون نه سوالاش هست نه کتاب ها یا .... بلکه برنامه ریزی کانون هست. توی کانون چیزی که خیلی خوبه اینه که درس ها مرور میشن.
خلاصه این که به نظر من فقط برین کانون

alavi71
17-09-2012, 11:43
شما میرسیدی برنامه ی کانون رو اجرا کنی!!؟

برنامه کانون خیلی فشرده هست.اگر ساعات مطالعه بالا باشه میشه.البته اونهم اگر از قبل(تابستان) مطالعه کرده باشید.
ولی با ازمون گاج خیلی راحتتر میشه رفت به نظر من

Muhammad110
17-09-2012, 12:34
برنامه کانون خیلی فشرده هست.اگر ساعات مطالعه بالا باشه میشه.البته اونهم اگر از قبل(تابستان) مطالعه کرده باشید.
ولی با ازمون گاج خیلی راحتتر میشه رفت به نظر من

سلام

من که اصلا نتونستم یه ازمون اجراش کنم حتی یه آزمون!!

خیلی از دوستام هم همینو میگفتن

مثلا باید چند ساعت در هفته بخونی؟؟

M A M M U T
17-09-2012, 13:28
سلام

روزایی که مدرسه میری( اگه ساعت 2 تعطیل بشی) روزی 6 ساعت....
روزای تعطیل 10 ساعت...
اگه اینو تونستی راحت میرسی.... در کل هفته 52 ساعت کافیه.....

Muhammad110
17-09-2012, 19:15
روزایی که مدرسه میری( اگه ساعت 2 تعطیل بشی) روزی 6 ساعت....
روزای تعطیل 10 ساعت...
اگه اینو تونستی راحت میرسی.... در کل هفته 52 ساعت کافیه.....

به جان خودم من هفته ای 50 تا میخوندم بازم نمیرسیدم!!!

یه دوستی داشتم ساعت 3 بعد ازظهر شروع میکرد تا 12 شب میخوند یعنی 9 ساعت با مدرسه و روزای تعطیل هم تموم روز رو میخوند بازم نمیرسید ول کرد رفت آیندگان بهش گفتم کجا!!؟
گفت برو بابا قلم چی برنامه ش خیلی سنگینه!!

من فارغ التحصیل هم بودم بازم نمیرسیدم!!

alavi71
17-09-2012, 20:18
سلام

ببینید ساعات درس رو نمیشه گفت
چون بستگی داره شما به اون مبحث چقدر مسلط باشید.
ایا از قبل مطالعه کرده بئودید یا بار اول هست ؟
تست زده بودید؟تست علامت دار زده بودید؟
پس نمیشه ساعت مشخص گفت.ولی میگم چون دو هفته هست و هدف اتمام جهت جمع بندی هست خیلی فشرده میشه
در کنکور تلاش مهم است تا توان دارید باید از بقیه عقب نمانید.

موفق باشید

mehrdad123
18-09-2012, 09:48
اقا علوی یه جمع بندی از این قلم چی بکنید ببینیم چی هست .خدماتش چیه؟ارزشش رو داره برینم؟تاثیری هم داره؟

M A M M U T
18-09-2012, 10:07
به جان خودم من هفته ای 50 تا میخوندم بازم نمیرسیدم!!!

یه دوستی داشتم ساعت 3 بعد ازظهر شروع میکرد تا 12 شب میخوند یعنی 9 ساعت با مدرسه و روزای تعطیل هم تموم روز رو میخوند بازم نمیرسید ول کرد رفت آیندگان بهش گفتم کجا!!؟
گفت برو بابا قلم چی برنامه ش خیلی سنگینه!!

من فارغ التحصیل هم بودم بازم نمیرسیدم!!
دوست عزیز من اجرا کردم و میشه....تازه با 48 ساعت....شما که فارغ تحصیلی که خیلی باید بیشتر بخونی....حدود 70 ساعت...

فقط درس خوندن مهم نیس...چطوری خوندن هم مهمه.....وقتی میگم 6 ساعت تو این 6 ساعت باید 4 درس مختلف رو بخونی.....هفته ی اول کامل درسا رو میخونی و خلاصه برداری میکنی و هفته ی دوم خلاصه ها + تست زیاد..... تست زیاد یعنی روزی حداقل 150 تا....
اگه این کارا رو کردی و ترازت زیر 7400 اومد واسه تجربی اومد اون وقت دیگه ترک تحصیل کن....
حرف من اینه که خیلی ها که نمی تونن برنامه ی قلمچی رو اجرا کنن الکی ازش ایراد میگیرن...خوب اگه بعضی ها نمتونن دلیل نیست که همه نتونن...بعضی ها از اول تلاش نمی کنن اما اون سه ماه آخر مجبورن روزی 13 ساعت بخونن....شما از همین الآن خوب بخونین اون آخرا با 10 ساعت خوندن هم به راحتی موفق میشید....
من الآن امضای شما رو دیدم به نظرم شما خیلی تحت تاثیر بقیه قرار گرفتین...چون خیلی علاقه ای به قلمچی ندارین پس قلمچی به دردتون نمی خوره...آموزشگاه زیاده....یکی دیگه رو امتحان کنین موفق باشی:46:

M A M M U T
18-09-2012, 10:25
پشتیبان معمولا از تابستون میگیرن اما من دیدم از وسطای سال هم میارن....شرایطش اینه که دانش آموز کانون بوده باشی و رتبت تو کنکور بد نبوده باشه.هرچی رتبت بهتر شانست بیشتر.... پول زیاد نمیدن....شرایط زیاد داره....مثلا اگه ضریب رشد دانش آموزای تحت پوششتون منفی باشه بابت اون بهتون پول نمیدن:) اما هر چی کارتون بهتر باشه بیشتر گیرتون میاد....شما به بالای 100تومن فکر نکن.....ولی اگه توی قلمچی یه کاره ای بشید( مدیر بخش متوسطه یا هرچیز مشابه) نونتون تو روغنه...لازمه ی مدیر شدن سابقه ی زیاد (حدود 10 سال) و رابطه ی خوب با مدیران بالای اون نمایندگی هست...و بگم که در نمیاندگی های کانون باند بازی زیاده و به هیچ عنوان شایسته سالاری نیست و مدیر نمیاندگی هر وقت دلش بخواد میندازتون بیرون....کلا برای زندگی دانشجویی بد نیست...

alavi71
18-09-2012, 11:51
اقا علوی یه جمع بندی از این قلم چی بکنید ببینیم چی هست .خدماتش چیه؟ارزشش رو داره برینم؟تاثیری هم داره؟

سلام دوست من
ببینید در این باره در پست های قبل توضیح و بحث شده
من به طور خلاصه عرض میکنم.
شما اگر به کانون توجه کنید در چند سال اخیر فقط تبلیغات شده.
یعنی خود ازمون که میریر اولا 2 هفته هست خب این باعث اقزایش هزینه میشه.
بحث بشتیبان و باز هم هزینه حدود 2 هزار تومانی بابابت هر ازمون و امکانات مشاوره ای خیلی ضعیف داره .چون هزینه کمی به پشتیبان میده.
خب وارد ازمون که بشویم.
نوشته برای تسلط بر مباحث کنکور های قبل از کتاب ابی قلم چی توصیه میشه.
این توصیه یک اجبار میشه .چون پشتیبان فقط تبلیغ کتاب رو میکنه.
و جالب اینکه در ازمون هم سوالات خیلی مشابه و تکراری با اون کتاب ها داره.
به نوروز که برسید کتاب نوروز بعد از اون کتاب زرد.
خب در برخی ازمون ها سوال ضمیمه داره یعنی مثلا میگه از 20 سوال ادبیا این ازمون 10 سوال از کتاب زرد هست
یعنی شما کتاب رو بخونی تراز میاری.
البته بحث خوندن کنکور ها بد نیست ولی شما پول هزینه نمیکنی که بری سوال های کتاب رو بزنید.
پس از لحاظ کیفیت ازمون ضعیف هست.
گاج . گزینه 2 هر 3 هفت هستند و هم ارزانتر و هم کیفیت بیشتر
من خودم گاج رو توصیه میکنم ولی این رو هم بگم تنها عیب گاچج جامعه اماری پایین تر نسبت به بقیه هست.
ولی سوالات ازمون و کتابهاش بهتر هست
سوالی بود در خدمتم....
موفق باشید

alavi71
18-09-2012, 11:55
راستی دوستان
من حرف هایی رو که میزنم فقط واسه اینه که شما موفق بشید در کنکور.

اگر شک در انتخاب ازمون دارید میتونید به صورت تک ازمون شرکت کنید.
اگر خوب بود برای ترم ثبت نام کنید.

موفق باشید

کد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کد:
کد:
کد:
کد:
این شما هستید که انتخاب نهایی رو میکنید.
حق انتخاب با شما هست که قرار هست هزینه بکنید.

Muhammad110
19-09-2012, 06:06
دوست عزیز من اجرا کردم و میشه....تازه با 48 ساعت....شما که فارغ تحصیلی که خیلی باید بیشتر بخونی....حدود 70 ساعت...

فقط درس خوندن مهم نیس...چطوری خوندن هم مهمه.....وقتی میگم 6 ساعت تو این 6 ساعت باید 4 درس مختلف رو بخونی.....هفته ی اول کامل درسا رو میخونی و خلاصه برداری میکنی و هفته ی دوم خلاصه ها + تست زیاد..... تست زیاد یعنی روزی حداقل 150 تا....
اگه این کارا رو کردی و ترازت زیر 7400 اومد واسه تجربی اومد اون وقت دیگه ترک تحصیل کن....
حرف من اینه که خیلی ها که نمی تونن برنامه ی قلمچی رو اجرا کنن الکی ازش ایراد میگیرن...خوب اگه بعضی ها نمتونن دلیل نیست که همه نتونن...بعضی ها از اول تلاش نمی کنن اما اون سه ماه آخر مجبورن روزی 13 ساعت بخونن....شما از همین الآن خوب بخونین اون آخرا با 10 ساعت خوندن هم به راحتی موفق میشید....
من الآن امضای شما رو دیدم به نظرم شما خیلی تحت تاثیر بقیه قرار گرفتین...چون خیلی علاقه ای به قلمچی ندارین پس قلمچی به دردتون نمی خوره...آموزشگاه زیاده....یکی دیگه رو امتحان کنین موفق باشی:46:

سلام

ممنونم که وقت میذارین

من سال 84 رفتم کانون کاشکی شما رو قبلا میشناختم

بای

mehrdad123
19-09-2012, 08:30
سلام دوست من
ببینید در این باره در پست های قبل توضیح و بحث شده
من به طور خلاصه عرض میکنم.
شما اگر به کانون توجه کنید در چند سال اخیر فقط تبلیغات شده.
یعنی خود ازمون که میریر اولا 2 هفته هست خب این باعث اقزایش هزینه میشه.
بحث بشتیبان و باز هم هزینه حدود 2 هزار تومانی بابابت هر ازمون و امکانات مشاوره ای خیلی ضعیف داره .چون هزینه کمی به پشتیبان میده.
خب وارد ازمون که بشویم.
نوشته برای تسلط بر مباحث کنکور های قبل از کتاب ابی قلم چی توصیه میشه.
این توصیه یک اجبار میشه .چون پشتیبان فقط تبلیغ کتاب رو میکنه.
و جالب اینکه در ازمون هم سوالات خیلی مشابه و تکراری با اون کتاب ها داره.
به نوروز که برسید کتاب نوروز بعد از اون کتاب زرد.
خب در برخی ازمون ها سوال ضمیمه داره یعنی مثلا میگه از 20 سوال ادبیا این ازمون 10 سوال از کتاب زرد هست
یعنی شما کتاب رو بخونی تراز میاری.
البته بحث خوندن کنکور ها بد نیست ولی شما پول هزینه نمیکنی که بری سوال های کتاب رو بزنید.
پس از لحاظ کیفیت ازمون ضعیف هست.
گاج . گزینه 2 هر 3 هفت هستند و هم ارزانتر و هم کیفیت بیشتر
من خودم گاج رو توصیه میکنم ولی این رو هم بگم تنها عیب گاچج جامعه اماری پایین تر نسبت به بقیه هست.
ولی سوالات ازمون و کتابهاش بهتر هست
سوالی بود در خدمتم....
موفق باشید
سلام
متاسفانه در شهر ما فقط قلم چی و گزینه 2 هست حالا با این حساب که شما میگید گزینه 2 بهتره؟
میشه تو پیغام خصوصی بگید چه خدماتی داره و سطحش چطوره ممنون

alavi71
20-09-2012, 09:05
سلام
متاسفانه در شهر ما فقط قلم چی و گزینه 2 هست حالا با این حساب که شما میگید گزینه 2 بهتره؟
میشه تو پیغام خصوصی بگید چه خدماتی داره و سطحش چطوره ممنون

ارسال شد دوست من

mehrdad123
20-09-2012, 09:27
اقا یه سوال تو برنامه راهبردی واسه سوم ریاضی یه ازمون تو روز 7 مهر هست که از کلیه دروس کتاب های سال دومه به نظرتون من که تابستون نرفتم این ازمون رو برم ؟اخه من که چیزی نخوندم بتونم تست بزنم :20:
الان که به برنامه راهبردی نگاه کردم دیدم تو ازمون 7 مهر فقط دروس عمومی هست (ادبیات 2-عربی2-زبان2-زبان3-عربی 3)حالا من که دروس سوم رو پیشخوانی نکردم فقط باید سه درس اول رو تو ازمون بزنم؟اینطوری باشه که شرکت میکنم چون عربی رو خوندم ،تو زبان هم زیاد مشکلی ندارم .یکمم ادبیات میخونمم میرم میزنم دیگه.لطفا یکی این ازمون رو واسم توضیح بده که چجوریه

EngineeR EhsaN
20-09-2012, 12:43
اقا یه سوال تو برنامه راهبردی واسه سوم ریاضی یه ازمون تو روز 7 مهر هست که از کلیه دروس کتاب های سال دومه به نظرتون من که تابستون نرفتم این ازمون رو برم ؟اخه من که چیزی نخوندم بتونم تست بزنم :20:
الان که به برنامه راهبردی نگاه کردم دیدم تو ازمون 7 مهر فقط دروس عمومی هست (ادبیات 2-عربی2-زبان2-زبان3-عربی 3)حالا من که دروس سوم رو پیشخوانی نکردم فقط باید سه درس اول رو تو ازمون بزنم؟اینطوری باشه که شرکت میکنم چون عربی رو خوندم ،تو زبان هم زیاد مشکلی ندارم .یکمم ادبیات میخونمم میرم میزنم دیگه.لطفا یکی این ازمون رو واسم توضیح بده که چجوریه

آره برو ، خوندن دروس عمومی وقت زیادی رو نمیگیره ، حداقل نرسی همشو بخونی (البته بعیده با این وقتی که داری نرسی) تا نصفه که میرسی بازم از هیچی بهتره :46:

mehrdad123
21-09-2012, 08:35
آره برو ، خوندن دروس عمومی وقت زیادی رو نمیگیره ، حداقل نرسی همشو بخونی (البته بعیده با این وقتی که داری نرسی) تا نصفه که میرسی بازم از هیچی بهتره :46:

سلام
با این حال الان من که دروس سوم رو پیشخوانی نکردم چیکار کنم؟

EngineeR EhsaN
21-09-2012, 11:16
سلام
با این حال الان من که دروس سوم رو پیشخوانی نکردم چیکار کنم؟

تا اونایی که میرسی بخون! یکمی بهتر از هیچیه :46:

Muhammad110
24-09-2012, 15:23
من از قلم چی متنفرم!!

توی فیس بوک یه صفحه هست به همین اسم بیاین و لایکش کنید!

EngineeR EhsaN
26-09-2012, 23:37
من از قلم چی متنفرم!!

توی فیس بوک یه صفحه هست به همین اسم بیاین و لایکش کنید!

به نظرم شما حرفتون رو با دلیل ذکر کنید بهتر از این باشه که با فونت درشت و رنگ قرمز بنویسید!! بزرگی میگه " صدای خودتان را بالا نبرید قدرت استدلالتان را بالا ببرید"

Muhammad110
26-09-2012, 23:57
به نظرم شما حرفتون رو با دلیل ذکر کنید بهتر از این باشه که با فونت درشت و رنگ قرمز بنویسید!! بزرگی میگه " صدای خودتان را بالا نبرید قدرت استدلالتان را بالا ببرید"

سلام

شما پشتیبان قلم چی هستید!؟
و میخواید از این مافیای اموزشی دفاع کنید!!؟

برنامه ی این موسسه قابل اجرا نیست!
پشتیبان هاش بدرد نخور هستن(طرف پشتیبان ما یه دیپلم ردی بوود که اصلا تا حالا یه بار کنکور نداده بود!!)

Muhammad110
27-09-2012, 00:03
الام توی فیس دیدم امار متنفرین از این موسسه به 934 نفر رسیده اونا هم اشتباه کردن؟؟

این موسسه یه مافیای اموزشیه که فقط پول میچاپه!!

کانون یعنی فقط تبلیغات !!

به قول امریکایی ها اگه 100 دلار داشتی 90 دلارش رو روی تبلیغات سرمایه گذاری کن و فقط 10 دلار روی کیفیت جنس کار کن!

اخه چطور میشه یه برنامه رو واسه ی یه گروه عظیم نوشت!؟

لعنت به قلم چی!

aref_m
27-09-2012, 00:37
دوست عزیز این که شما از قلم چی بدتون میاد یه نظر شخصیه. این درست نیست که هی بیاید بگید من از قلم چی متنفرم. دلیله اینکه شما تو کنکور نتیجه نگرفتید واقعا قلم چی بود یا اینکه کم کاری از خودتون بوده و دوست دارید مثل بقیه اشتباهات خودتونو نادیده بگیرید و اونارو گردن دیگران بندازید.
شاید خیلی ها از قلم چی ناراضی باشن ولی حتما تعداد بیشتری هم هستن که ازش راضی هستن (اصن تا حالا دیدی چیزی باشه که همه ازش راضی باشن مثلا آیفون، یه عده عاشقشن یه عده ازش متنفرن)
مثلا خود من سال پیش تو آزمون هاش شرکت کردم و خیلی راضی بودم و اگه دوباره برگردم سال پیش بازم تو آزموناش شرکت میکنم و به بقیه هم توصیه میکنم. در ضمن تو چندتا از آزمون های گزینه 2 و سنجش هم بودم و دیدم که برای من قلم چی بهتره.

درسته که قلم چی نقص هایی داره ولی از اون طرف نکات مثبت هم داره مثل جامع آماری بالا (که بیشتر رتبه های زیر 1000 توش هستن) یا اینکه کارنامرو همون روز میده یا آزمون های 2 هفته ایش. یا برنامش (البته برنامش یکم سنگینه ولی قابل اجراه) اگه دقت کنی اول سال حجم درسی آزمونا کمه و هر آزمون حجم کاری زیاد تر میشه (این به نظر من منطق درستیه چون بچه ها اول سال کمتر درس میخونن و یواش یواش ساعت مطالعشون زیاد میشه) و ...

بازم میگم این که شما از قلم چی بدتون میاد یا خوشتون میاد فقط یه نظر شخصیه.

EngineeR EhsaN
27-09-2012, 10:05
سلام

شما پشتیبان قلم چی هستید!؟
و میخواید از این مافیای اموزشی دفاع کنید!!؟

برنامه ی این موسسه قابل اجرا نیست!
پشتیبان هاش بدرد نخور هستن(طرف پشتیبان ما یه دیپلم ردی بوود که اصلا تا حالا یه بار کنکور نداده بود!!)

نخیر عزیز بنده پشتیان کانون نیستم ولی وظیفه خودم میدونم از کسی که منو به چیزی میخواستم رسونده دفاع کنم ، پشتیبان شما بد بوده یعنی همه بدن؟ من پشتیبانم مکانیک میخوند دانشگاه ارومیه بیشتر از همه پیگیر درسام بود!!

الام توی فیس دیدم امار متنفرین از این موسسه به 934 نفر رسیده اونا هم اشتباه کردن؟؟

این موسسه یه مافیای اموزشیه که فقط پول میچاپه!!

کانون یعنی فقط تبلیغات !!

به قول امریکایی ها اگه 100 دلار داشتی 90 دلارش رو روی تبلیغات سرمایه گذاری کن و فقط 10 دلار روی کیفیت جنس کار کن!

اخه چطور میشه یه برنامه رو واسه ی یه گروه عظیم نوشت!؟

لعنت به قلم چی!

900 نفر از چند نفر؟ حداقلش هر ساله 60000 نفر ( البته فقط رشته ریاضی) تو آزمونا شرکت میکنن که این 900 نفر چیزی نیست مقابلش!! مردم همیشه دنبال اینن که اشتباهات خودشونو بندازن گردن بقیه ، شما تا بحال به اون زمانتون فکر کردین واقعا بررسی کردین ببینین اشکال کار چی بوده؟ اینم بگم دیپلم ردی اصلا نمیتونه پشتیبان بشه ، حداقل رتبه زیر 10000 میخواد واسه این کار

دوست عزیز این که شما از قلم چی بدتون میاد یه نظر شخصیه. این درست نیست که هی بیاید بگید من از قلم چی متنفرم. دلیله اینکه شما تو کنکور نتیجه نگرفتید واقعا قلم چی بود یا اینکه کم کاری از خودتون بوده و دوست دارید مثل بقیه اشتباهات خودتونو نادیده بگیرید و اونارو گردن دیگران بندازید.
شاید خیلی ها از قلم چی ناراضی باشن ولی حتما تعداد بیشتری هم هستن که ازش راضی هستن (اصن تا حالا دیدی چیزی باشه که همه ازش راضی باشن مثلا آیفون، یه عده عاشقشن یه عده ازش متنفرن)
مثلا خود من سال پیش تو آزمون هاش شرکت کردم و خیلی راضی بودم و اگه دوباره برگردم سال پیش بازم تو آزموناش شرکت میکنم و به بقیه هم توصیه میکنم. در ضمن تو چندتا از آزمون های گزینه 2 و سنجش هم بودم و دیدم که برای من قلم چی بهتره.

درسته که قلم چی نقص هایی داره ولی از اون طرف نکات مثبت هم داره مثل جامع آماری بالا (که بیشتر رتبه های زیر 1000 توش هستن) یا اینکه کارنامرو همون روز میده یا آزمون های 2 هفته ایش. یا برنامش (البته برنامش یکم سنگینه ولی قابل اجراه) اگه دقت کنی اول سال حجم درسی آزمونا کمه و هر آزمون حجم کاری زیاد تر میشه (این به نظر من منطق درستیه چون بچه ها اول سال کمتر درس میخونن و یواش یواش ساعت مطالعشون زیاد میشه) و ...

بازم میگم این که شما از قلم چی بدتون میاد یا خوشتون میاد فقط یه نظر شخصیه.

کاملا تایید میشه :10:

کاربر شماره ی یک
27-09-2012, 21:50
بچه ها با لایتنر بهتره یا به یاد ؟

EngineeR EhsaN
28-09-2012, 22:34
بچه ها با لاینتر بهتره یا به یاد ؟

فکر کنم اساس کار هر دوتاشونم یکی باشه و فرقی ندارن

alavi71
30-09-2012, 11:57

سلام هر دو یک نوع اموزش هستند و انهم مبتنی بر تکرار پس لزومی نداره که بخواهید پول خرج بکنید.
دستوالعمل اونها فقط و فقط تکرار هست ...

موفق باشید

M A M M U T
30-09-2012, 14:41
من نمیدونم این قضیه ی مافیای آموزشی و تبلیغ و این حرفا چیه آخه...تورو خدا شما قراره برید دانشگاه؟؟؟؟زشت نیست؟ چرا هر کی تو ایران موفق میشه همه چنگ میندازن تا اونو بیارن پایین...اگه قلمچی بده خب نرید مگه مجبورتون کردن؟؟؟
قلمچی در برابر پولی که از شما میگیره بهتون خدمات میده....شما میخواید بیاد مفت بهتون سرویس بده؟؟؟ اگر هم فکر میکنید خدماتش بده خب نرید قلمچی.... به تبلیغاتش هم گوش ندید....
مشکل جای دیگس....کسایی که نمیتونن خودشونو بالا بکشن الکی به در و دیوار گیر میدن...

به یاد ایرانیزه شده ی لایتنر هست...هردوش یه کارو انجام میده.

mohammad varaste
30-09-2012, 16:09
لایتنر چیه دیگه ؟

EngineeR EhsaN
30-09-2012, 16:19
لایتنر چیه دیگه ؟

همون به یاد :31:

rpf
30-09-2012, 16:23
لایتنر چیه دیگه ؟

یه ابزاریه که قلم چی داره باهاش بچه مردمو تیغ میزنه !!

جالب اینجاس میگن این روش مال خیلی سال پیشه و نتایج بسیار خوبی هم با این تبلیغات زیاد نداره:27:

M A M M U T
30-09-2012, 19:26
لایتنر چیه دیگه ؟
اینو بخون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%86%D8%B1
خلاصش اینه...
ببین شما یه مطلبو امروز میخونی....فردا همین مطلبو دوباره میخونی.آخر هفته همینو میخونی.یه ماه دیگه اینو میخونی.سه ماه دیگه هم اینو میخونی.اگه یادت رفت(که خیلی بعیده یادت بره) دیگه ترک تحصیل کن:دی
کار این جعبه اینه که به این زمان بندی شما نظم میده...یعنی شما میدونی کی چی رو بخونی.

یه ابزاریه که قلم چی داره باهاش بچه مردمو تیغ میزنه !!

شما استفاده کردی؟

Muhammad110
06-10-2012, 18:44
سلام

بچه ها من دو سال رفتم قلم چی و حتی نتونستم یه دو هفته برنامه ش رو اجرا کنم چرا!!؟

من وسواس داشتم یا برنامه ی کانون سنگینه؟؟

اخه خیلی از دوستام هم نتونستن اجراش کنن

M A M M U T
06-10-2012, 19:54
سلام

بچه ها من دو سال رفتم قلم چی و حتی نتونستم یه دو هفته برنامه ش رو اجرا کنم چرا!!؟

برنامه کانون سنگینه....یعنی باید سنگین باشه...

alavi71
07-10-2012, 15:57
سلام

سلام دوست من
چون کانون میخواهد جمع بندی هم انجام بدهد سریع تر دروس را جلو میبرد.
یعنی اغلب از مدرسه هم مطابق نیست برنامش...
ذوج کتاب دومش خیلی خیلی سنگین تر میشه....
البته اگر بخوتاهید ترازتون کاذب بالا بره کتابهاش رو بخونید درصدهاتون خیلی میره بالا.
ولی مهم فهم مفاهیم هست
موفق باشید

omid_3tar
08-10-2012, 16:21
سلام

دوستان من دانش آموز سال سوم دبیرستان رشته ریاضی هستم

میخواستم بدونم الان بخوام برم آزمونای قلم چی ثبت نام کنم هزینش چند میشه؟ کتاب هم نمیخوام فقط میخوام آزمون بدم

alavi71
08-10-2012, 17:09
سلام

دوستان من دانش آموز سال سوم دبیرستان رشته ریاضی هستم

میخواستم بدونم الان بخوام برم آزمونای قلم چی ثبت نام کنم هزینش چند میشه؟ کتاب هم نمیخوام فقط میخوام آزمون بدم

سلام دوستم ن با نمایندگی هیا کانون تماس بگیرید
هزینه کانون از بقیه ازمنها بیشتر است به 2 دلیل
1-تعداد ازمونهای ان بیشتر است
و قیمت ازمونهای ان هم بیشتر است

omid_3tar
08-10-2012, 19:06
ممنون

من پرسیدم گفتن 240 حالا یه سوال دارم که خدایی بدون تعصب جوابمو بدید

این هزینه یه خورده واسم سنگینه یعنی جوری نیست که بتونم راحت بدم و تقریبا میشه گفت نهایت پولیه که میتونم جور کنم

حالا گزینه دو هم میگه 140

اونایی که تجربه رو دارن به نظرشون کدوم رو برم؟ توی نظرتون حتما این اختلاف قیمت رو هم لحاظ کنید

یعنی واقعا قلم چی به اندازه 100 تومن از گزینه دو بهتر هست؟

alavi71
09-10-2012, 12:57
ممنون

این هزینه یه خورده واسم سنگینه یعنی جوری نیست که بتونم راحت بدم و تقریبا میشه گفت نهایت پولیه که میتونم جور کنم

اونایی که تجربه رو دارن به نظرشون کدوم رو برم؟ توی نظرتون حتما این اختلاف قیمت رو هم لحاظ کنید

سلام دوست من
همون جوری که بالا هم گفتم هزینه کانون بیشتر هست.
پستهای صفحه های قبل رو بخونید در مورد کانون.معایب و مزایای اون رو گفتم با گاج و گزینه دو
میتونید به صورت تک ازمون شرکت کنید اگر خوب بود ادامه بدهید

موفق باشید

M A M M U T
09-10-2012, 14:12
ممنون

این بحث گزینه دو و قلمچی هیچ وقت تموم نمیشه:دی
ببین دوست عزیز هر دو آزمون خیلی خوبن .هر کدوم مزایا و معایبی داره. شما هر کدوم رو که برید اگه تلاش کنید موفق میشید.من کسایی رو دیدم که با گزینه دو موفق شدن خیلی ها رو هم دیدم با قلمچی به رتبهب ی مورد علاقشون رسیدن.
در نتیجه مقایسه ی بین این دوتا مثل مقایسه ی بنز و bmw هست.هر دو خیلی عالین.
من خودم قلمچی رفتم ولی گزینه دو نرفتم برا همین مقایسه نمیکنم میترسم یه وقت به اشتباه بیافتی اما اگه سوالی در مورد قلمچی داشتی در خدمتم.
در مورد اختلاف صد تومنی هم بگم که تعداد آزمون های قلمچی بیشتره به همین دلیل گرون تره ربطی به بهتری و بدتری نداره.

mohammad varaste
09-10-2012, 22:13
ینی چی الان اسمس اومد که مشاور برای شما شیمی 2 و 3 و زبان 3 و ادبیات 3 و فیزیک 1و2 و آمار رو انتخاب رشته کرد ؟
من که همش درسای پیش رو خوندم
نمیشه عوضش کرد ؟

alavi71
10-10-2012, 13:31
ینی چی الان اسمس اومد که مشاور برای شما شیمی 2 و 3 و زبان 3 و ادبیات 3 و فیزیک 1و2 و آمار رو انتخاب رشته کرد ؟
من که همش درسای پیش رو خوندم
نمیشه عوضش کرد ؟

چرا انتخاب با خود شماست
ولی این یک پیشنهاد هست
کلا تو کانون پشتیبان ها پیشنهادهای جالب نمیدهند.

Muhammad110
10-10-2012, 18:48
سلام

میشه واسه مرور کردن یه تاکتیکی بهم یاد بدین؟

alavi71
10-10-2012, 19:35
سلام

میشه واسه مرور کردن یه تاکتیکی بهم یاد بدین؟

سلام دوست من
سعی کنید در تاپیک مربوط پست بزنید
یک روش خوبی که هست اینه که
شما در هنگام مطالعه در بار اول به طور دقیق و مفهومی دروس رو بخونید
و اگر اون درس قابلیت نکته برداری رو دارد این کار رو هم انجام بدهید. وقسمت های مهم رو مشخص کنید
برای تست زدن شما حتما تستهای نکته دار و اونهایی رو که نتئونستید بزنید رو علامت گزاری بکنید در مرمو شما فقط به انچه مهم هست پاسخ میدهید
این باعث میشه توی وقتتون بتونید بهترین اسفاده رو ببرید

موفق باشید

Muhammad110
11-10-2012, 18:15
سلام

کسی میتونه یه برنامه ریز عالی و تاپ برای کنکور ارشد بهم معرفی کنه؟؟

M A M M U T
11-10-2012, 21:11
سلام

کسی میتونه یه برنامه ریز عالی و تاپ برای کنکور ارشد بهم معرفی کنه؟؟
دوست عزیز اینجا تاپیکه قلمچیه .مشکلتون رو این جا مطرح کنید:
تاپیک جامع کارشناسی ارشد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

begotten
16-10-2012, 19:51
دوستان این زوج کتاب رو چه جوری باید انتخاب کنیم؟
مثلا باید تا آخر زوج کتاب سمت راست فیزیک رو خوند یا نه؟
منظورم اینه که چه جوری باید انتخاب کنیم که همه چی پوشش داده بشه؟

EngineeR EhsaN
16-10-2012, 20:59

اول مشخصی میکنی که تا آخر ترم میخوای کدوم زوج کتاب پایه رو بخونی مثلا شیمی 2 یا شیمی 3 یکیش رو انتخاب میکنی بعد تو آزمونا به همون زوج کتاب انتخاب شده جواب میدی ، ترم دوم هم به اون یکی درس جواب میدی ... اولویت انتخابم اون درسیه که توش ضعیفتری!

alavi71
16-10-2012, 23:25

سلام دوست من
در مورد زوج کتاب در برنامه کانون توجه کنید که زمان اختصاصی برای کتاب دوم خیلی کمتر از کتاب اول هست
و واقعا دانش اموزان کانون با مشکل مواجه میشوند
چون خیلی سنگین هست و سرعتی تموم میشه
میتونید مقایسه کنید
پس با توجه به این نکته انخاب کنید دروس را
در زوج کتاب شما مثلا سیمی 2 و یا 3 را باید انتخاب کنید به دلخواه خودتان
موفق باشید

Muhammad110
03-11-2012, 19:28
سلام

قبول دارید کنکور یه شانسه!!!؟

خدایی شانسه نه اینکه برید سر جلسه و یدفعه همه رو بزنید!

بلکه شانس بیاری کدوم موسسه بری و بتونی به برنامه ش برسی و مطابق میلت پیش بری و سر جلسه حالت خوب باشه و...

mohammad varaste
04-11-2012, 22:40
آزمون دوم ترازم شد 4900
خیلی افتضاحه ؟

EngineeR EhsaN
04-11-2012, 22:46
آزمون دوم ترازم شد 4900
خیلی افتضاحه ؟

نه افتضاح نیست ولی یه تلنگره که بفهمی تو چه سطحی هستی و چقدر باید تلاش کنی تا به سطح مورد انتظارت برسی

Muhammad110
05-11-2012, 12:01
آزمون دوم ترازم شد 4900
خیلی افتضاحه ؟

سلام

گند زدی پسر!!

سال چندمی!!؟

mohammad varaste
05-11-2012, 13:43
چهارم ریاضی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](15).gif

Muhammad110
05-11-2012, 16:05
سلام

عیب نداره بخون بیار بالا!

باید ترازت رو بیاری بالا با درس خوندن مداوم خدایی زمون ما بچه هایی بودن 3 یا 4 ساعت توی شب میخوابیدن

البته اگه روز بخونی نیاز به فشار اوردن در شب نیست

ساعت مطالعه ت رو ببر بالا

موفق باشی

تو میتونی

Muhammad110
05-11-2012, 17:57
کالایی سازی آموزش در ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در پاییز سال 1384، یک موسسه آموزشی با جعفر محمدی رتبه اول کنکور و دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده علوم اجتماعی تهران تماس می گیرد و به او پیشنهاد می کند تا در ازای دریافت مبلغ 1.5 میلیون تومان اعلام کند که در کلاس های این موسسه شرکت کرده و بر اثر فعالیت های این موسسه توانسته در کنکور رتبه اول را به دست بیاورد. جعفر محمدی نپذیرفت. در همان زمان من در یک موسسه آموزشی خصوصی درس می دادم. دانشجویان همه قصد داشتند در کنکور رشته ارتباطات شرکت کنند. آنها از من خواستند برایشان جزوه بگویم. من به آنها توضیح دادم که این کار هرچند برای من آسان است اما اصلا به نفع آنها نیست و هر کس دیگری هم که برای آنها جزوه بگوید، در واقع آنها را فریب داده است. جلسه بعد که برای تدریس به موسسه رفتم، رئیس موسسه مودبانه از من خواست که برای داوطلبان جزوه بگویم تا آنها رونویسی کنند. داوطلبان به صورت دسته جمعی به روش تدریس من اعتراض کرده بودند. آنها می خواستند که فریفته شوند.
زمستان سال 1385 در یک موسسه معتبر دیگر درس می دادم. روزی که برای جلسه توجیهی رفته بودیم، مدیر موسسه به ما گفت که چنانچه داوطلبان را به سمت خرید سایر محصولات آموزشی هدایت کنیم، از خجالت ما در خواهد آمد. همه کسانی که در آن جلسه بودند، از رتبه های اول تا سوم کنکور بودند و اکثر آنها با تکان دادن سر تایید کردند. در پاییز سال 1386 شخصی به من مراجعه کرد و از من خواست در ازای دریافت چهار میلیون تومان پشت در جلسه کنکور کارشناسی ارشد بنشینم و به سوالات که به وسیله یک نفر از جلسه بیرون آورده می شود، پاسخ دهم. وی همچنین گفت در صورتی که به اندازه کافی شجاعت داشته باشم و جای داوطلب در سر جلسه بنشینم به من ده میلیون تومان پول می دهد و اگر برای او رتبه اول کنکور را کسب کنم، به من بیست میلیون می دهد که از این مقدار ده میلیون تومان پیش از جلسه پرداخت خواهد شد. من قبول نکردم. بعدها فهمیدم این شخص با یک گروه کار می کند و سایر اعضای آن به سراغ کسان دیگری هم رفته اند و با برخورد سرد آنها مواجه شده اندِ چند در نهایت فهمیدم که با نفرات دیگری با قیمت های خیلی پایین تر به توافق رسیده اند.
یکی دیگر از دوستانم که مدتی بی پول شده بود، به صورت دست نویس اطلاعیه هایی مبنی بر تدریس خصوصی بر دیوارهای شهر تهران نصب می کند و خود و همسرش به تدریس مشغول می شوند. بعد از مدتی به این نتیجه می رسند که اگر قیمت را بالا ببرند، مشتریان بیشتری خواهند داشت. در حال حاضر بهای تدریس خصوصی در برخی مناطق تهران به سیصد هزارتومان برای یک جلسه رفع اشکال یک ساعت و نیمه می رسد. حقوق یک ماه یک معلم در مدت یک ساعت و نیم قابل حصول است.
در ماه های گذشته در برخی مجلات شاهد رسوایی هایی در مورد تقلب تحصیلی بوده ایم. رئیس آموزش دانشگاه آزاد گرگان مقاله یک استاد استرالیایی را دوبار به اسم خود چاپ کرده است. مدتی پیش یکی از اساتید دانشکده مدیریت دانشگاه تهران مقاله یک استاد اسرائیلی را عینا در جای دیگری چاپ کرده بود. مقاله ای با نام خانم معصومه ابتکار در یکی از ژورنال های خارجی چاپ شده بود که معلوم شد این مقاله عینا از مقاله یک استاد خارجی کپی شده است. خانم معصومه ابتکار اعلام کرد که از این جریان خبر نداشته و یک دانشجو این مقاله را به وی داده است. عباس عبدی در مقاله ای در روزنامه اعتماد ملی توضیح می دهد که چطور برخی دانشگاه های روسی ایرانیان را برای گرفتن مدرک دکترا ثبت نامه می کنند. آنها سپس پایان نامه را به زبان روسی می نویسند و پس از دریافت آخرین قسط، دانش نامه را همراه با یک نسخه از پایان نامه برای آقا یا خانم دکتر می فرستند. جالب اینجاست که این استاد دانشگاه، اصلا نمی تواند یک کلمه از پایان نامه دکترایش را بخواند. در یک مورد دیگر پس از مسائلی که در رابطه با کردان وزیر کشور پیش آمد، رئیس جمهور رسما دستور داد مدارک کلیه مسوولان کشور بررسی شود.

* * * در گذشته، دانش چیزی بود که از استاد به شاگرد هدیه می شد. استاد در مقام جایگاه برتر، خود را با همه خطرات مواجه می کرد تا این هدیه مقدس را در زمین بکر ذهن شاگرد بکارد و به صورت غیر مستقیم یا مستقیم در جایگاه خدمت به جامعه قرار بگیرد. در شماره گذشته مجله به معلمان عشایری و محمد بهمن بیگی پرداخته شد. معلمان نسل گذشته با همه خطرات، از حمله حیوانات درنده گرفته تا بدخواهی های صاحبان قدرت و ثروتی که منابع قدرت خود را در نادانی می دیدند، مواجه می شدند تا فرزندان محروم ترین گروه های اجتماعی را با سواد و توانمند کنند. شخصا در طول دوران تحصیل با چنین معلمانی مواجه شده ام. معلمانی که به معنای واقعی کلمه می سوختند تا نسل های بعدی جامعه زندگی بهتری داشته باشند. نسل هایی که با مفاهیمی مثل فداکاری، گذشت، صبر، درستکاری و انصاف کمتر آشنایند و حتی برای لحظه ای به آنچه نسل های پیشین برای آنها انجام داده اند، فکر نمی کنند. معلمان زحمت کش نسل گذشته اکنون که با این نسل پر توقع و طلبکار مواجه می شوند، در ارزش خدماتی که انجام می دهند دچار تردید می شوند. آنها گاهی با خود فکر می کنند «آیا به جای خدمت بی شائبه به این طلبکاران، بهتر نبود کار دیگری می کردم تا جلوی بچه های خود شرمنده نباشم؟». از مجلس اول شورای اسلامی به این سو، تعداد معلمانی که به نمایندگی مجلس می رسند، دوره به دوره کمتر شده است. در چنین شرایطی زمینه برای ظهور صنایع آموزشی فراهم می شود و همانطور که می دانیم، کار «صنایع» تولید کالاست.
در اینجا بحث بر سر شکل گیری روش های موازی دادن مدرک آموزش عالی نیست. بحث بر سر دانشگاه آزاد، آموزش مجازی و دانشگاه شهر بازی نیست. در اینجا حتی موضوع مدرک قلابی آکسفورد هم مطرح نیست. سوال این است که دلیل ایجاد چنین وضعیتی چیست و پاسخ هم این است که آموزش در کشور ما کالایی (Commoditized) شده است. در این وضعیت، آموزش هم می تواند مثل هر کالایی به فروش برود. منطق عرضه و تقاضا بر آن حاکم است و چنانکه می دانیم، در منطق بازار، هنگامی که کالایی سود نداشته باشد، فروش آن متوقف می شود. بنابراین باز هم جای شکری باقی است که کالای آموزش در ایران هنوز دارای سودی است و گرنه خدا می داند در جامعه ای که آموزش در آن عرضه نمی شود، چه اتفاقی خواهد افتاد.
هر از گاهی در خبرها می خوانیم که وزارت علوم به دنبال جمع آوری موسسات غیرقانونی آموزشی است. دفعه بعد که این خبر را خواهیم خواند متوجه خواهیم شد که در دفعه گذشته این وزارت خانه نتوانسته این موسسات را جمع کند. این موسسات بسیار نیرومندند و برخی از آنها ماهانه تا چند ده میلیارد تومان درآمد دارند. برخورد با چنین امپراتوری هایی آسان نیست. از یکی از مسوولان سازمان سنجش شنیدم که وقتی برای بررسی وضعیت یکی از این موسسات مراجعه کرده بود، چنین پاسخ شنیده بود: «به شما مربوط نیست ما در اینجا چه می کنیم».
در اینجا با بررسی بعضی آگهی های موسسات آموزشی خوهیم دید که چگونه آموزش در کشور ما کالایی شده و در حال تخریب همه زیربناهایی است که در طول یکصد سال گذشته و یا حتی چند هزار سال گذشته در این کشور ایجاد شده است.
اولین تصویر متعلق به سر در انتشارات گاج است. گاج یکی از فعال ترین موسسات در صنعت آموزش در ایران است. با این حال، بر روی درب ورودی این شرکت دو اسفنکس مربوط به دروازه ملل پارسه نصب شده است. معلوم نیست که انتشارات گاج که هر ساله میلیاردها تومان پول نصیب صاحب خود می کند، چه ارتباطی با دروازه همه ملت ها و افتخارات گذشته ایران و منشور حقوق بشر کورش دارد. سوالی که در جای دیگری ممکن است پیش بیاید این است که آیا کسانی که ایرانیان را سرکیسه می کنند، می توانند مایه افتخار آنان هم باشند؟
دو عکس بعدی مربوط به یک آگهی دیواری شهری است که موسسه آموزشی قلمچی آن را طراحی کرده است. در تصویر اول تعدادی از داوطلبان برتر کنکور کارشناسی دانشگاه های کشور را می بینید که رتبه خود را در دست دارند و نشان می دهند که بچه های موسسه قلمچی چگونه همگی رتبه های برتر کنکور را نصیب خود کرده اند. از آنجا که پیروزی هزار تا صاحب دارد و شکست حتی یک پدر و مادر هم ندارد، نه موسسه قلمچی و نه هیچ موسسه آموزشی دیگری آماری از تعداد کسانی که در این موسسات ثبت نام کرده و در کنکور شکست خورده اند ارائه نمی دهند.
اما نکته اصلی را در عکس بعدی می توانید ببینید. بار اولی که این عکس را دیدم برای یک لحظه فکر کردم با عکس تعدادی از جنایتکاران طرف هستم. افرادی که با طرز خاصی ایستاده اند و شماره به گردن دارند. اینها رتبه های اول کنکور کارشناسی دانشگاه ها در رشته های مختلف هستند که از کلاس های موسسه قلمچی استفاده کرده اند. نمی دانم موسسه قلمچی چطور توانسته این افراد را وادار به گرفتن چنین عکسی کند اما باید بگویم که این عکس چیزی جز احساس شرم در میان کسانی که ذره ای به کشورشان می اندیشند ایجاد نمی کند. اینها نخبه ترین جوانان کشور هستند که اینچنین تن به مناسبات سرمایه داری داده اند. فکر نمی کنم هیچ کدام از آنها به بیست سالگی رسیده باشند. اینها که در اوج جوانی و شورشگری تسلیم شده اند، وقتی به چهل سالگی برسند و محافظه کار شوند دیگر چه می کنند. نباید فراموش کرد که آینده این کشور به دست این جوانان رقم خواهد خورد. این جوانان وقتی خود در جایگاه تولید کالای آموزش قرار بگیرند، آیا حاضرند مثل معلمانی که به ما درس دادند، به آسانی برای رفاه نسل های بعدی تلاش کنند؟
طراحان این آگهی به طرز آشکاری صورت داوطلبان را با نرم افزار فتوشاپ یا چیزی شبیه به آن دستکاری کرده اند تا چهره زیباتری برای آنها درست کنند. بسته بندی زیبا بخش بسیار مهمی از بازاریابی یک کالا را تشکیل می دهد. هرچند این جوانان به نظر من نباید تن به چنین کاری می دادند، اما به نظر من گناه والدین آنها بسیار بیش از خود آنهاست. من فکر نمی کنم این آگهی بدون نظر آنها طراحی شده باشد. هوشمندترین مردم ایران، همیشه در خدمت محروم ترین ایرانیان بوده اند. در ادبیات ما هوشمند اصطلاحی با بار مثبت بوده است چرا که زمانی که کسی هوشمند دانسته می شد، به احتمال زیاد خیرخواه هم بود. اما در عصر کالایی سازی آموزش، دیگر نخبگان این کشور پناهگاهی برای مردم نخواهند بود. آدم یاد خیام می افتد: یاران موافق همه از دست شدند، در پای اجل یکان یکان پست شدند.
آگهی بعدی یک آگهی اینترنتی برای یک کلاس خصوصی است که از اینترنت گرفته ام. در این آگهی که برای دانش آموزان شهر تربت جام طراحی شده، استاد کامپیوتر به دانش آموزانی که مایلند کامپیوتر را به صورت خصوصی یاد بگیرند وعده می دهد که اگر تا یک روز دیگر تماس بگیرند آنوقت «مبلق نصف می شود».
آگهی بعدی بسیار جالب است. این عکس از داخل بورد ورودی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برداشته شده است. درب این بورد قفل است و بنابراین کسی که این آگهی را در این مکان نصب کرده، حتما کلید بورد را داشته و بنابراین در داخل دانشکده علوم اجتماعی دارای مسوولیت است (با تشکر از بیژن تفضلی بابت تهیه این عکس). برای من جالب است استادانی که هر روز صبح وارد محوطه این دانشکده می شوند، با دیدن این آگهی چه فکری می کنند. در حال حاضر قیمت انجام یک پایان نامه حدود ششصد هزار تومان است. بدین ترتیب، اگر دانشجویی موفق شود با تقلب از سد کنکور رد شود، می بینید که با پرداخت فقط ششصد هزار تومان فارغ التحصیل می شود و می تواند در یکی از دانشگاه های فرعی کشور به تدریس مشغول شود و لقب استاد دانشگاه را یدک بکشد.
در آگهی بعدی، آموزنده با هوش مدعی می شود که با استفاده از روش های نوین عصب شناختی به شما زبان انگلیسی یاد می دهد. زمانی دانش آموز عصای دست خانواده بود و نه تنها به لحاظ مالی استقلال داشت، بلکه می توانست از سایر اعضای خانواده هم دستگیری کند. با ظهور نسلی از دانش آموزان که آرمانی جز قبولی در دانشگاه و فخر فروختن به دیگران ندارد و قادر نیست حتی یک روز بدون کمک والدین زنده بماند، روش های عصب شناختی برای آموزش زبان مشتری های تنبل زیادی را به خود جذب می کند. فکرش را بکنید، شب می خوابید و فردا صبح که از خواب بیدار می شوید مثل بلبل انگلیسی صحبت می کنید. حداقل اگر انگلیسی صحبت نکنید، یک نفر را به نان و نوایی رسانده اید.
آگهی بعدی یک نشانه دیگر از کالایی شدن آموزش در ایران است که می تواند برای تهیه کنندگان آن (موسسه آموزشی ماهان) پیگرد قانونی هم داشته باشد. در این آگهی، به طور صریح ادعا شده که «قبولی در کنکور» صرفا با ثبت نام داوطلب در «ماهان» آسان می شود. مطابق ادعای صریح این آگهی، اگر فرد بی سوادی هم در ماهان ثبت نام کند، قبولی در کنکور برای او آسان می شود که مصداق یک کلاهبرداری آشکار است.
آگهی بعدی دیگر کاملا کالایی سازی آموزش را نشان می دهد (با تشکر از سروش شاقاسمی برای پیدا کردن این آگهی). در این آگهی معلمی در بسته گذاشته شده و برای دانش آموز نابغه ارسال می شود. نمی دانم چرا معلمان علیه ترتیب دهندگان این آگهی که در تیراژ میلیونی هم توزیع می شود هیچ شکایتی نمی کنند.
آموزش مهم ترین رکن توسعه در این کشور است. خصوصی سازی هرچند در عرصه سایر نهادهای اقتصادی می تواند به شکوفایی اقتصادی منجر شود، اما خصوصی سازی آموزش در ایران اشتباه مرگباری است. حتی در میان کشورهایی که نهادهای پلیسی را هم به بخش خصوصی واگذار کرده اند، کشورهایی پیدا می شوند که آموزش را به عنوان امری همگانی در دست دولت باقی گذاشته اند. در فرانسه دانشگاه ها به صورت مجانی خدمات ارائه می کنند. شما برای درس خواندن در کشور سوئد نیاز به پرداخت شهریه در هیچ مقطعی ندارید. در فنلاند هم به همین صورت. در کشور آلمان بسیاری از دانشگاه ها به صورت مجانی اداره می شوند. قانون اساسی کشور ما هم آموزش را رایگان اعلام کرده است و بنابراین به لحاظ قانونی مشکلی وجود ندارد. چه خوب است که یک بار دیگر به خود بیائیم و تا دیر نشده فکری به حال آموزش این کشور بکنیم.
والدین دانش آموزان باید بدانند ایجاد یک محیط امن و صمیمی برای دانش آموز، بهترین عامل برای تضمین موفقیت اوست. فرستادن دانش آموز به کلاس های فشرده و بی ارزش، خرج کردن مبالغ چند ده میلیونی و تلاش برای میانبر زدن، به جز بالابردن استرس برای دانش آموزان کاری نمی کند. فراموش نکنید که بسیاری از کسانی که با شرکت کردن در کلاس های کنکور موفق می شوند، پیش از شرکت در این کلاس ها هم دانش آموزان موفقی بوده اند.

دانش آموزان (و حتی دانشجویان) هم باید بدانند که اینجا یک کشور مرفه اروپای غربی و یا آمریکای شمالی نیست. زحمت کشیدن یک فعالیت مقدس و دارای اثرات روحی و روانی بسیار مثبت است. تحمل کم این نسل و بالا رفتن آمار خودکشی را می توان نشانه ضعف نسل جوان حاضر کشور دانست. شما نیازی به صنایع آموزشی ندارید. صنایع آموزشی هرگز نمی توانند بر روی تنگه بسفر پل معلق بسازند. آنها نقشی در دربند پارس نداشته اند. تا به حال کسی نشنیده که این صنایع با رستم فرخزاد یا سربداران خویشی ای داشته باشند یا در چالدران تابلویی از آنها نصب شده باشد. محصولات صنایع آموزشی هم هیچ نقشی در مقاومت در خرمشهر نداشته اند. چیزی که باعث بزرگی انسان می شود، از درون او جوانه می زند.

I am Ehsan Shahghasemi, PHD candidate in Communication at the University of Tehran and member of International Academy for Intercultural Research

alavi71
08-11-2012, 10:03
آزمون دوم ترازم شد 4900
خیلی افتضاحه ؟

سلام دوست من
در قلم چی اگر هدفتان بالا بردن تراز است راههای زیادی هست
خواندن ازمون قبل و جواب دادن به سوالات تکراری در ازمون بعد
خواندن کتابهای قلم چی و بالا بردن درصد
ولی اگر هدف خوب خواندن است باید اشکلاتتون رو ببینید.و نوع تستی خواندن را کار کنید.
با کمی تلاش حتما موفق خواهید شد
من با تراز 5100 قلم چی دیدم طرف دانشگاه تهران قبول شده و با 6200 هم دیدم رتبه خوب نیورده
تراز قلم چی به هیچ وجه معیار خوبی نیست

موفق باشید

کاربر شماره ی یک
08-11-2012, 15:43
میانگین تراز ها به نظر من میتونه معیار خوبی باشه برای سنجش ، اگه بخواییم فقط با یه آزمون بسنجیم درست نیست !

Muhammad110
18-11-2012, 05:06
سلام

من به هیچی قلم چی اعتقاد ندارم جز دفتر برنامه ریزیش!

آبجی من ترازش توی قلم چی 6700 به بالا بود قبول شد گفتار درمانی علوم پزشکی ایران ولی یکی از دوستاش با این که ترازش 5800 بود فیزیوتراپی دانشگاه ایران قبول شد که از گفتار درمانی بالاتره
توی فیس بوک این صفحه رو نگاه کنید:(لایکش رفته بالای 1000تا!!)

کانون یعنی فقط تبلیغات!!

PLAΨMID
25-11-2012, 21:41
سلام
آقا من چند سالي از درس دور بودم و الان كه نگاه ميكنم ميبينم خيلي از درس پرت افتادم . سنم 28 ساله و رشته ام تجربي . كتاب ها كه كلا عوض شدن . ما درسي به اسم آمار و مدلسازي نداشتيم !! معارف اسلامي كه نگو و عربي هم بيشتر شبيه كتاب نقاشي كودكان شده .
خلاصه ميخوام كنكور بدم و خيلي گيج شدم .
چند نفري بهم پيشنهاد كردن كه واسه اينكه وارد گود بشم و بفهمم چي به چيه و خلاصه تنم رو به تنه رقبا بزنم ، آزمون هاي قلم چي رو ثبت نام كنم .
اولا ميخواستم ببينم نظر شما دوستان چيه . قلم چي رو پيشنهاد ميدين يا نه
ثانيا خبر ندارين هزينه فقط آزمون هاش چقدره ؟
با تشكر . . .

alavi71
25-11-2012, 21:57
سلام
آقا من چند سالي از درس دور بودم و الان كه نگاه ميكنم ميبينم خيلي از درس پرت افتادم . سنم 28 ساله و رشته ام تجربي . كتاب ها كه كلا عوض شدن . ما درسي به اسم آمار و مدلسازي نداشتيم !! معارف اسلامي كه نگو و عربي هم بيشتر شبيه كتاب نقاشي كودكان شده .
خلاصه ميخوام كنكور بدم و خيلي گيج شدم .
چند نفري بهم پيشنهاد كردن كه واسه اينكه وارد گود بشم و بفهمم چي به چيه و خلاصه تنم رو به تنه رقبا بزنم ، آزمون هاي قلم چي رو ثبت نام كنم .
اولا ميخواستم ببينم نظر شما دوستان چيه . قلم چي رو پيشنهاد ميدين يا نه
ثانيا خبر ندارين هزينه فقط آزمون هاش چقدره ؟
با تشكر . . .

سلام دوست من
ابتدا تصمیم به شروع دوباره را تبریک میگم
اولین چیزی که شما بهش باید توجه ویژه کنیداینه که
تا خود مفاهیم کتاب رو خوب متوجه نشوید هیچ تست و کتاب تستی نمیتونه بهتون کمک کند.
خب پس برای شروع با خوندن دقیق و مقهومی دروس شروع کنید بعد به سراغ تست و ازمون
خب ازمونهای قلم چی خیلی شباهت زیادی به تستهای کتاب و تستهای سالهای قبلش داره به همین جهت خیلی مناسب نیست و کیفیت ازمون پایین داره ولی جامعه اماریش به نسبت خوبه...
هزینه اون هم نسبت به بقیقه موسسات خیلی بیشتر هست
موفق باشید

Muhammad110
10-12-2012, 12:14
من از قلم چی متنفرم!!

لعنت به قلم چی

EngineeR EhsaN
13-12-2012, 12:21
من از قلم چی متنفرم!!

لعنت به قلم چی

خب که چی الان؟ :n13: دوست عزیز شما خیلی اسپم میدی یکم رعایت کن

Muhammad110
14-12-2012, 12:24
خب که چی الان؟ :n13: دوست عزیز شما خیلی اسپم میدی یکم رعایت کن

سلام

چشم

دیگه تکرار نمیشه

sheida17
24-12-2012, 15:15
سلام

از بین دوستان کسی میدونه محل برگزاری آزمون قلم چی این هفته (8 دیماه) در تهران کجاهاست (بچه های سال سوم و چهارم)؟ معمولا آزمون کی تموم میشه و بچه ها کی از حوزه خارج میشن؟ تصمیم دارم اونجا از چند نفر نظر خواهی کنم.

mohammad.asghari
24-12-2012, 15:29
سوال اول نمیدون ولی تو تهران ساعت 9 شروع میشه تا12 فکر کنم

golnamak1
21-01-2013, 02:16
ج
ای وای من باز اومدم بپرسم کسی اقای نبیءی رو میشناسه استاد دیفرانسیل اسم کاملش اقشین نبیءی هست
قصدم هرزنگاری نیست فقط خیلی خیلی برام مهمه
نمیدونم چجوری پیداش کنممم
ممنونتون میشم بچه ها خیلیییییییییییییییی باید جزو اساتید قلم چی باشه اطلاعات بیشتری ندالم بته ها ملسییی

pimimessi
09-09-2013, 20:16
سلام..کسی می دونه هزینه آزمون قلم چی برای کنکور 93 چقدره؟

golparya
09-09-2013, 20:59
کلاسای قلمچی خوب هست عایا میخوام کلاس ریاضی,برم

After4Ever
09-09-2013, 21:09
کلاسای قلمچی خوب هست عایا میخوام کلاس ریاضی,برم

ببین قمش که اصلا اصلا خوب نبود...
نمی دونم برا شهر شما چطوره اسم دبیرهاش رو یادمه...بیشتر باسه انگیزه گرفتن خوبه تا درس یادگرفتن...
بازم خواستید بدیهاش رو میگم...

EternalWanderer
10-09-2013, 19:23
من از قلم چی متنفرم!!

لعنت به قلم چی

این که شما نتونستی از کانون و برنامش و نظمی که به مطالعه میده درست و اصولی استفاده کنی دلیل نمیشه این جور پستا رو بدی و امضاتم اونجوری!!!:n15:

درود بر کانون و هرچی کانونیه!:n07::n08:

alavi71
10-09-2013, 22:20
دوستان در وبلاگ مطلب بررسی ازمونها هست. میتونید برای اطلاع بیشتر به ادرس زیر مراجعه کنید

ali_12
11-09-2013, 15:16
سلام
الان قلم چی ثبت نام داره؟هزینه کلش چقدره؟
به نظرتون اگر با برنامه قلم چی جلو برم میتونم داروسازی تهران قبول بشم؟

EternalWanderer
11-09-2013, 15:46
سلام
الان قلم چی ثبت نام داره؟هزینه کلش چقدره؟
به نظرتون اگر با برنامه قلم چی جلو برم میتونم داروسازی تهران قبول بشم؟

سلا، برا من که 435 در اومد. ولی مثل اینکه تو شهرهای مختلف متفاوته!
بشرطی که 1- همیشه با برنامه جلو بیای 2- فقط دنبال تراز و رتبه نباشی منظورم اینه که بعد از هر آزمون بررسی کنی و ببینی چرا اشتباه میزنی یا اصلا نمیزنی 3- سعی کنی از هر آزمون چیزای جدید یاد بگیری 4- غیبت نداشته باشی 5- همه ی درسات در یک سطح باشه(همه 60 بهتر از یکی 90 و دیگری 30!) 6- سعی کنی تراز نیمسال دوم و اولت در یک سطح باشه و افت نداشته باشی(کارنامه امسالی ها نشون میده اونایی که افت نداشتن رتبه بهتری کسب کردن)
موفق میشی ولی کسی چیزیو نمیتونه تضمین کنه!

ali_12
11-09-2013, 18:39
ممنونم
میشه بفرمایید برنامه پاییزش از کی شروع میشه؟قلم چی ماهی 2 بار آزمون میگیره؟
سنجش یا گزینه 2 هم شرکت کنم به نظرتون؟کدومشون بهتره؟
ممنونم

alavi71
11-09-2013, 22:17
ممنونم
ممنونم
از مهر ماه شروع ازمونهای همه موسسات هست ...
قلم چی هر دو هفته هست ازمونهاش و وقت زیادی رو از شما میگیره.و البته باید پول بیشتری رو هم بپردازید.ضمن اینکه واقعا میشه گفت ازمونهاش استاندارد نیست ...
سنجش هم اندکی برنامه ازمونهاش خوب نیست ...
گزینه دو و گاج هر سه هفته یکبار هست یعنی از لحاظ زمانی مناسب هست و میشه با برنامه مدارس خیلی بهتر سازگاری داره. تا ازمون هر دو هفته چون بازه زمانی کوتاه هست اغلب نا هماهنگی زیادی بین برنامه و مدرسه بوجود میاد
موفق باشد...

EternalWanderer
12-09-2013, 07:57
از مهر ماه شروع ازمونهای همه موسسات هست ...
قلم چی هر دو هفته هست ازمونهاش و وقت زیادی رو از شما میگیره.و البته باید پول بیشتری رو هم بپردازید.ضمن اینکه واقعا میشه گفت ازمونهاش استاندارد نیست ...
سنجش هم اندکی برنامه ازمونهاش خوب نیست ...
گزینه دو و گاج هر سه هفته یکبار هست یعنی از لحاظ زمانی مناسب هست و میشه با برنامه مدارس خیلی بهتر سازگاری داره. تا ازمون هر دو هفته چون بازه زمانی کوتاه هست اغلب نا هماهنگی زیادی بین برنامه و مدرسه بوجود میاد
موفق باشد...

اون وقت چطوره که نزدیک به 80-90 درصد رتبه های برتر ، دانش آموز کانونند؟!

alavi71
15-09-2013, 14:37
اون وقت چطوره که نزدیک به 80-90 درصد رتبه های برتر ، دانش آموز کانونند؟!

دوست من ببینید تمام کسانی که رتبه های برتر رو تبلیغ میکنند که در ازمونهای ما بوده صرفا با پیشنهاد مبالغ هنگفت انجام میشه.
البته نمیشه همه رو متهم کرد ولی اگر یادتون باشه رتبه یک کنکور پارسال این مطلب رو تایید کرد ...
در ضمن اگر هم بخواهیم با دید شما پیش برویم سال گذشته رتبههای گاج رتبهه ای خیلی بهتری رو کسب کردند.
شما تحلیل ازمونها در وبلاگ رو هم که بخونید متوجه میشید صرفا نقد و بررسی هست و رفتن شم ابه هر ازمون سودی برای ما ندارد
موفق باشید

hp722
30-09-2013, 19:30
سلام.زمان ثبت نام آزمون هاش کی هست و اینکه قیمت هاش چجوریه؟تو خود سایت چیزی ندیدم.اگه دارید لینک بدید

باتشکر

A/|\IR
30-09-2013, 19:44
سلام.زمان ثبت نام آزمون هاش کی هست و اینکه قیمت هاش چجوریه؟تو خود سایت چیزی ندیدم.اگه دارید لینک بدید

باتشکر

هر موقع برین ثبت نام داره دیگه ولی اگه شنبه برین و از از آزمون 26 مهر شروع کنین بهتره چون این هفته که 12 هومه آزمون جمع بندی تابستون و تعیین سطح ـه
قیمت هر آزمون 18 تومن ـه
که بعضی شهرا کتابا و سی دی ها رو اجباری میکنن و قیمت رو میبرن بالا

.................

من تو انتخاب اینکه اول شیمی دو رو بخونم یا شیمی سه خیلی گیج شدم
شیمی سه مهم تره دوست دارم بزارم بعد بهمن بخونم ولی اون موقع درسای نیم سال دوم سنگین تر میشه و برنامم سنگین میشه اگه الان بخونم میترسم چون چند ماه دوره نمیشه یادم بره
یکی از دوستان پیشنهاد داد گفت کل سال رو سوم رو آزمون بده دوم رو خودت بخون که من زیاد خوشم نمیاد
دوستانی که تجربه دارن کمک کنن

B3ni
01-10-2013, 23:18
دوستان منم میخوام برم کانون ،فقط یه سوال
چون جمعه آزمون تعیین سطح هستش و منم ثبت نام نکردم هنوز ،میتونم بعد از این آزمون برم ؟!؟بنظرتون برم این آزمون رو؟(چون هیچی نخوندم)

Aryan007
02-10-2013, 04:13
هر موقع برین ثبت نام داره دیگه ولی اگه شنبه برین و از از آزمون 26 مهر شروع کنین بهتره چون این هفته که 12 هومه آزمون جمع بندی تابستون و تعیین سطح ـه
قیمت هر آزمون 18 تومن ـه
که بعضی شهرا کتابا و سی دی ها رو اجباری میکنن و قیمت رو میبرن بالا

.................

من تو انتخاب اینکه اول شیمی دو رو بخونم یا شیمی سه خیلی گیج شدم
شیمی سه مهم تره دوست دارم بزارم بعد بهمن بخونم ولی اون موقع درسای نیم سال دوم سنگین تر میشه و برنامم سنگین میشه اگه الان بخونم میترسم چون چند ماه دوره نمیشه یادم بره
یکی از دوستان پیشنهاد داد گفت کل سال رو سوم رو آزمون بده دوم رو خودت بخون که من زیاد خوشم نمیاد
دوستانی که تجربه دارن کمک کنن

تو درسی مثل فیزیک که پیش ۱ آن سنگینه باید همراهش فیزیک ۱ و ۲ خوند چون فیزیک ۳ گستردگی و اهمیت بیشتری داره.تو شیمی بر عکس هستش و پیش ۲ سنگین تره.پس باید باهاش سبک تر رو خوند.
حالا اینجا باید ببینی تعریفت از سبک چیه؟
شیمی ۲ مباحث بیشتری داره.
شیمی ۳ مباحث کمتری داره اما همون مباحث کمترش نیاز به تاکید و تمرین داره.

The Choice Is Yours.

HAMID484
02-10-2013, 15:53
دوستانی که برای کنکور درس میخونن پیشنهاد میکنم این نرم افزار رو حتما ببینن .
مشابه دفاتر برنامه ریزی هست اما بصورت نرم افزاری تهیه شده و امکان تهیه 57 گزارش آماری و نموداری رو هم داره
نرم افزار برنامه ریزی درسی شاگرد زرنگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

katayo0n
07-10-2013, 17:22
بچه ها ، من تازه قلم چی ثبت نام کردم!
یه چیز میگم نخندین بهم :38:(لطفا احترام سن بالام رو نگه دارید):n09:
این زوج درس ها رو برای آزمون 26 مهر چطوری باید توی سایت انتخاب کنم؟؟؟ هرچقدر گشتم نبود :23:

A/|\IR
07-10-2013, 17:33
این زوج درس ها رو برای آزمون 26 مهر چطوری باید توی سایت انتخاب کنم؟؟؟ هرچقدر گشتم نبود :23:

نمیخواد انتخاب کنی
همونجا یکیشون رو بزن مثل تابستون نیست که انتخاب واحد کنی
تازه انتخاب واحد هم فقط پشتیبان میتونه که الان لازم نیست

alavi71
08-10-2013, 10:56

به انتخاب خودت هست.وهر کدوم که دوست داشته باشی میتونی بخوین
ولی برای انتخاب اون این نکته رو در نظر بگیر که زمانی تغییر زوج کتاب ها برای زوج دوم در برنامه کانون زمان کمتری اختصاص داده شده ...

katayo0n
09-10-2013, 23:04
به انتخاب خودت هست.وهر کدوم که دوست داشته باشی میتونی بخوین
ولی برای انتخاب اون این نکته رو در نظر بگیر که زمانی تغییر زوج کتاب ها برای زوج دوم در برنامه کانون زمان کمتری اختصاص داده شده ...

ببخشید متوجه نشدم منظورتون چی بود:n15:

Gita
10-10-2013, 11:19
هنوز هم وقت برای ثبتنام آزمون هفته آینده هست؟
کسی ثبت نام آنلاین داخل سایتشون رو انجام داده؟ دیگه نیازی به ثبتنام حضوری نداره؟

برای تهران شعبه غرب رو زده صادقیه. ساکن سعادت آبادم.
یعنی برای آزمون ها باید صادقیه برم؟ یا این فقط محل ثبت نامه و محل آزمون ممکنه سعادت آباد باشه؟

alavi71
11-10-2013, 08:38
ببخشید متوجه نشدم منظورتون چی بود:n15:

ببینید انتخاب زوج کتاب بسته به خودتون داره و هر کدوم رو که بخواهید میتونید انتخاب کنید.
در طول کل ازمونها دو زوج کتاب رو شما باید بخونید.در ازمون های کانون زوج کتاب دوم شما در مقایشه با اولی از نظر زمانی وقت کمتری رو داره....

alavi71
11-10-2013, 08:39
هنوز هم وقت برای ثبتنام آزمون هفته آینده هست؟
کسی ثبت نام آنلاین داخل سایتشون رو انجام داده؟ دیگه نیازی به ثبتنام حضوری نداره؟

برای تهران شعبه غرب رو زده صادقیه. ساکن سعادت آبادم.
یعنی برای آزمون ها باید صادقیه برم؟ یا این فقط محل ثبت نامه و محل آزمون ممکنه سعادت آباد باشه؟

سلام
محل شعبه هست و محل ازمون اغلب در مدرسه ای نزیدک به شعبه هست.
برای اطلاع بیشتر از خود نمایندگی سوال بفرمایید .

RezaPhoenix
11-10-2013, 14:38
سلام دوستان

می خواستم یه چند تا سوال حیاتی بپرسم اول اینکه من دو سال پیش کنکور تجربی دادم هم سراسری هم ازاد سراسریم شد 189 ولی چون عاشق دانشگاه تهران بودم و فقط وفقط می خواستم پزشکی تهران برم انتخاب رشته نکردم رفتم رشته نرم افزار تهران شمال ازاد اما بعد یه سال دیدم نمی تونم پزشکی تهرانو فراموش کنم برا همینم انصراف دادم که امسال بشینم بخونم حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه امسال تو خونم و همه ی وقتم ازاده اگه تمومه برنامه های کانونو مو به مو انجام بدم و تو ازموناش شرکت کنم می تونم پزشکی تهران بیارم یا نه برم همون گزینه دو که دو سال پیش رفتم ولی خودم فکر می کنم گزینه دو چیزه جدیدی بیشتر از این بهم اضافه نمی کنه از یه طرفم می گم چون دو سال پیش باهاش جلو رفتم با برنامش اشنا ترم از یه طرفه دیگم با خودم فکر می کنم جامعه اماری کانون خیلی عالیه........
واقعا گیج شدم لطفا اگه می شه راهنماییم کنین:n16:

ممنون

alavi71
19-10-2013, 22:52
سلام دوستان

می خواستم یه چند تا سوال حیاتی بپرسم اول اینکه من دو سال پیش کنکور تجربی دادم هم سراسری هم ازاد سراسریم شد 189 ولی چون عاشق دانشگاه تهران بودم و فقط وفقط می خواستم پزشکی تهران برم انتخاب رشته نکردم رفتم رشته نرم افزار تهران شمال ازاد اما بعد یه سال دیدم نمی تونم پزشکی تهرانو فراموش کنم برا همینم انصراف دادم که امسال بشینم بخونم حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه امسال تو خونم و همه ی وقتم ازاده اگه تمومه برنامه های کانونو مو به مو انجام بدم و تو ازموناش شرکت کنم می تونم پزشکی تهران بیارم یا نه برم همون گزینه دو که دو سال پیش رفتم ولی خودم فکر می کنم گزینه دو چیزه جدیدی بیشتر از این بهم اضافه نمی کنه از یه طرفم می گم چون دو سال پیش باهاش جلو رفتم با برنامش اشنا ترم از یه طرفه دیگم با خودم فکر می کنم جامعه اماری کانون خیلی عالیه........

ممنون

سلام
بررسی ازمونها در وبلاگ میتونید بخونید ...

A/|\IR
19-10-2013, 23:40
امسال قلمچی فرق کرده
سوالا با کیفیت شدن

تو درس زیست تست ها واقعا جون دار و چالش بر انگیزه .

mahnaz956
26-10-2013, 23:58
سلام ببخشید کتاب کار شیمی دو سالانه اول دبیرستان قلم چی از کجا میتونم گیر بیارم و بخرمش لطفا زود جواب بدهید

alavi71
08-11-2013, 09:37
سلام ببخشید کتاب کار شیمی دو سالانه اول دبیرستان قلم چی از کجا میتونم گیر بیارم و بخرمش لطفا زود جواب بدهید

سلام
از خود سات کانون .
والبته نمایدندگی و کتابفروشهای معتبر در شهرتون ...
البته سطح سوالات کتابش پایین هست ...
قبل از خرید نگاهی به کتاب و سوالات بیندازید .اگر آنچه که مورد انتظار شما بود خرید کنید ...
موفق باشید

nafas.ip
09-11-2013, 14:30
سلام دوستان

ممنون

به نظر من سوالای قلم چی مخصئصا تو زیست خیلی عالیه و مهم تر از اون نحوه برنامه ریزی و ازمونای 2هفته یک بار کانون بهتر از گزینه2 ست....
بازم حق انتخاب با خودتونه.
موفق باشین.:n06:

nafas.ip
09-11-2013, 14:34
ممنونم
ممنونم

نه دوست خوبم قلم چی هر 2هفته 1بار ازمون میگیره.
به نظر من وقتی کانون ثبت نام میکنی دیگه گزینه2 ثبت نام نکن چون گیج میشی و بین 2تا برنامه نمیدونی کدومو انجام بدی اما میتونی سوالای گزینه2 رو خودت از یه نفر بگیری و بخونی.در مورد سنجش هم به نظر من 3تا ازمون جامع رو ثبت نام کن.
موفق باشی.:n01:

mohamadbij
06-12-2016, 16:42
سوالای قلمچی چقدر شبیه کنکور هستن؟

Sent from my D6503 using Tapatalk

rahafarahmand
01-03-2020, 00:39
سلام ببخشید من تازه عضو شدم یه سوال می خواستم بپرسم ( من دوازدهم تجربی هستم و تو کانون رشته تجربی ازمون می دم می خواستم ببینم می تونم از این به بعد تغییر رشته بدم و منحصرا زبان ازمون بدم)؟