PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اختلالات عجیب در محیط شبکه ما.راهنمایی کنید.

cheetoz_motori
17-06-2008, 17:46
با سلام خدمت شما.
مشکلی در محیط شبکه ما بوجود آمده که خواهشاً یکی از مدیران شبکه یا بچه هایی که راهکار کارساز دارند من را راهنمایی کنند که مجبور به پاک کردن ویندوز و مصیبتهای بعدی نشوم.
شرح موضوع بدین شکل هست که ما در شرکتمان 2 کامپیوتر به عنوان سرور داشتیم یکی domain و دیگری isa server جهت اینترنت adsl.
هر دو سرور از ویندوز 2003 استفاده می کردند.
ما از ابتدا domain را داشتیم و بعداً ISA را اضافه کردیم.
روی DOMAIN سرویس های DHCP , DNS بر قرار بود بطوریکه تمامی کاربران از این سیستم IP دریافت می کردند یعنی بصورت اتوماتیک.
جریان اینترنتی ما هم بدلیل محدودیت استفاده از آن برای افراد مجاز ، در ISA افراد مجاز تعریف شده بودند.مشکل خاصی با این شرایط نداشتیم غیر از موردی که برای ورود به CPANEL,WEBMAIL با مشکل مواجه بودیم که با شرکتی که اینترنت از آنجا گرفته بودیم بسیار تماس و مکالمه داشتیم ولی آنها هم کمکی نمی کردند و ما اصرار داشتیم مشکل از سمت شماست آنها می گفتند مشکل از شبکه شماست تا از آنجا 1 نفر را فرستادند تا موضوع را چک کند و او اصرار کرد که مودم اینترنت را از پشت ISA SERVER در آوریم و آنرا به SWITCH بزنیم مستقیماً و برای افرادی که قرار هست اینترنت داشته باشند بصورت دستی IP ست کنیم که در اینصورت یک IP برای استفاده از شبکه برای آنها ست کردیم یک IP برای دسترسی به مودم.IP شبکه در کلاس 192.168.0.000 , IP مودم در کلاس 192.168.1.000
DEFAUL GETWAY هم مربوط به مودم را دادیم.
از اینجا شد که مشکلات ما شروع شد.و کماکان هست.بدین صورت که کاربران MAP NETWORK را نمی بینند بعد با 1 RESTART کردن درست می شود.دوباره در طول روز اگر باز به آنجا بخواهند سر بزنند ممکن هست درست باشد شاید هم نتوانند.همچنین اگر بخواهیم برای کاربری پرینترهای SHARE شده در شبکه را اضافه کنیم نمی توانند مگر آن پرینترها قبلاً بر روی سیستم آنها نصب باشد.پرینترهای ما هم فقط یکی مستقیم به سرور وصل هست بقیه به کامپیوترهای کاربران وصل شده و از آنجا SHARE شده.
بهرحال اگر کسی راه حلی پیش پای من بگذاره شدیداً ممنون اش می شوم که مشکل ما حل بشه.
اگر اطلاعات بیشتری خواستید درخدمت هستم.