PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه ویروس عجیب لطفا کمک !

Metalzadeh
17-06-2008, 10:28
سلام

چند وقت پیش به اشتباه یه فایل ویروسی دانلود کردم و بعد از اون سیستم به هم ریخت

از نشانه های ویروسی شدن :
1.چراغ Act اینترنت همیشه داره چشمک میزنه در حالی که نه چیزی دانلود می کنم نه سایتی باز کردم
2.سرعت باز شدن درایو ها به شدت پایین اومده
3.در Processes از Windows Task Manager یه سری چیز عجیب مثل boot.win یا windowsversion اضافه شده

آنتی ویروس هم آخرین ورژن و آپدیت Nod32 رو دارم
ممنون میشم کمکم کنید :20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از وقتی هم سیستم رو روشن میکنم Nod شروع میکنه به Block کردن !

igimax0
18-06-2008, 18:39
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

. دوست عزيز براي اطمينان از ويروسي بودن فايل‌هاي مشكوك (چه در Task Manager تان چه هر جاي ديگر) مي‌توانيد آنها را به سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید آپلود نماييد. در اين سايت به كمك بيش از 30 برنامه ويروسياب فايل شما چك مي‌شود و تا حدود بسيار زيادي خيال شما را راحت مي‌كند.

. پيشنهاد دوم من هم نصب و تست برنامه ويروسياب Avira هست. توضيح و تست‌هاي اين برنامه را در اين مكان معرفي نموده‌ام.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشيد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خداحافظ
IgImAx
87/03/29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

igimax0
18-06-2008, 21:14
به دليل باگي در Firefox 3 چندين بار سند شد!!!

igimax0
18-06-2008, 22:35
به دليل باگي در Firefox 3 چندين بار سند شد!!!

milad_badboy
18-06-2008, 22:44
ميشه فايل اصل ويروس رو آپلود كني اينجا تا بفهميم چه ويروسي هست

DaRiOuShJh
19-06-2008, 02:22
WoW
پدارم جان متاسفانه یا خوشبختانه من این ویروس رو تا به حال نگرفته بودم
nod32 فعال بوده و ویروس رو گرفته
یعنی نمیشناستش؟

یه تست بزن بزار فولدره:
c:\windows
رو بگرده ببین چیزی پیدا میکنه

rezariza
25-06-2008, 08:55
بهترین آنتی ویروس کسپرسکی هست با اون چک کن می بینی فورا پیداش میکنه

igimax0
25-06-2008, 16:01
سلام Metalzadeh عزيز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

. متاسفانه شما مارا از نتيجه كارتان مطلع نكرديد! و نمي‌دانيم مشكلتان حل شده است يا نه!! اما در اين مدت براي يكي ديگر از دوستانمان مشكل تقريبن مشابهي پيش آمد و ايشان هم برنامه NOD داشتند. مشروح داستان! را مي‌توانيد در اين فروم بخوانيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

. اما خلاصه داستان اين بود كه. كامپيوتر دوستمان ويروسي شده بود و برنامه NOD آن را نمي‌يافت. پس از آپلود فايل‌ مشكوك به همان سايتي كه در پست 2 معرفي نمودم (Virustotal) برنامه NODي كه در آن سايت موجود بود توانست آن فايل را شناسايي نمايد اما برنامه ايشان چنين كاري را نمي‌كرد. چون از تنظيمات ويروسياب‌ها مطلع بودم به ايشان پيشنهاد دادم كه در NOD خود به دنبال گزينه‌اي مشابه برنامه AVIRA بگردد. اين گزينه (يا گزينه‌ها ) قدرت اسكن برنامه ويروسياب را بالاتر مي‌برد. ايشان چنين گزينه‌اي را يافتند و پس از روشن نمودن آن تمامي ويروس‌هاي سيستم خود را به كمك برنامه NOD شناسايي و حذف نمودند.

. اين تنظيمات در برنامه NOD در تب Setup و فريم ThreatSense موجود هستند. گزينه Heuristics قدرت تشخيص ويروس‌هاي بيشتري را به برنامه مي‌دهد و گزينه بعدي آن يعني Advanced Heuristics نيز اين توانايي را بيشتر هم مي‌نمايد. البته معمولن اين امكانات باعث افزايش گزارشات False Positive برروي فايل‌هاي مي‌شود كه واقعن ويروس نيستند ولي به امنيت سيستم مي‌ارزند. همچنين همانطوركه در تست عملي دوستمان در آن فروم مشاهده مي‌فرماييد چنين گزينه‌هايي معمولن سرعت اسكن بعضي از ويروسياب‌ها را كند تر از قبل ميكنند. (Avira و Kasprsky از اين نكته مستثنا هست و BitDefender به شكل عادي كند هست واي به روزي كه چنين گزينه‌اي ر روشن نماييم!!!)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

. اميدوارم مارا از نتيجه كار خود مطلع نماييد.

موفق باشيد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خداحافظ
IgImAx
87/04/05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]