PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات به زبان فارسی فقط در این تاپیک

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

www.babakebadi.com
13-06-2008, 14:07
كاربر گرامي

اگر سوالي در زمينه انگليسي داريد كه مايل هستيد به زبان فارسي بفرماييد، مي توانيد در اين تاپيك بفرماييد.

اگر سوال شما مربوط به بخش ترجمه يا گرامر مي باشد، سوال خود را فقط در تاپيك Grammar‌ يا Translation‌ به زبان فارسي يا انگليسي عنوان كنيد.

از پست كردن هرگونه تبليغات و موضوعات غير مربوط به آموزش زبان انگليسي خودداري كنيد، چون حذف خواهد شد و عضويت شما نيز لغو خواهد شد.

در صورتيكه پيشنهادي براي بهتر شدن اين تاپيك داريد، در بخش Suggestion to the manager عنوان بفرماييد.

موفق باشيد

بابك عبادي

A r c h i
13-06-2008, 19:09
سلام،
با این ایجاد این تاپیک کاملا موافقم.:20:
ممنون بابک جان :10:
در مورد تاپیک هایی که در پست بالا به آنها اشاره شده، می تونید به لینک های زیر مراجعه کنید:

Translation ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Grammatical problems ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Everything about Toefl and Ielts ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Suggestions and Comments to Manager ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان:11:

(این تاپیک جزء تاپیک های مهم قرار می گیره، امیدوارم که همیشه در همون صدر باقی بمونه )

takjok-20
16-06-2008, 12:51
این کار شما خیلی عالیه. حتما ادامه بدین.

www.babakebadi.com
16-06-2008, 20:00
این کار شما خیلی عالیه. حتما ادامه بدین.

ممنون از توجه شما

:20:

jedivssith
24-06-2008, 22:23
درخواست تست و راهنمایی برای غلبه بر questions Wh
درود
در زمینه سوالاتی که با who (فاعلی و مفعولی) what – which – when – where – whose شروع می شوند احتیاج به تست هایی با جواب دارم تا تعداد زیادی از این قبیل سوالات را حل کنم. چون ضعف زیادی با این سولات دارم و نمی توانم در اکثر اوقات پاسخ درست را با این کلمات برای یک جمله به طور سریع بسازم
منظورم این است که اگر جمله ای خبری و مثبت است با توجه به معنی جمله باید با یکی از این کلمات سوالی آن جمله را پرسشی نمایم. مثل
She is a doctor = who,s a doctor?
There are books on the desk = where are there on the desk?
I go to the school early morning = when do you go?
He saw my brother = who saw your brother?
اگر کتابی در بازار کتاب وجود دارد که این مبحث را به روش صحیح توضیح داده و حاوی زیادی تست باشد معرفی کنید تا بروم و تهیه کنم.

با سپاس فراوان
بدرود

jedivssith
26-06-2008, 03:04
درود

همانطور که می دانید بسیاری از لغات زبان انگلیسی با کمی تغییر و در بعضی اوقات به طور کامل از زبان لاتین (زبان رومیان باستان) آمده است و ریشه در آن دارد که خود لاتین به چند قسمت تقسیم می شود. خوشبختانه من به این زبان نیز علاقه دارم هم به خاطر ربطش به زبان انگلیسی و هم نفوذ در قطعات کر موسیقی کلاسیک و موسیقی فیلم. حالا می خواهم بدانم به زبان فارسی کتابی در انقلاب سراغ دارید یا هیچ منبعی فارسی می شناسید که با مطالعه آن کنار زبان انگلیسی در هر دو پیشرفت کنم. البته تعداد زیادی لغات لاتین دارم و بزرگترین دیکشنری لاتین را دانشگاه آکسفورد کار کرده است که هنوز دانلود نکرده ام و حاوی 40000 لغت می باشد. منتظر راهنمایی دوستان هستم.

بدرود

www.babakebadi.com
27-06-2008, 09:49
درود

همانطور که می دانید بسیاری از لغات زبان انگلیسی با کمی تغییر و در بعضی اوقات به طور کامل از زبان لاتین (زبان رومیان باستان) آمده است و ریشه در آن دارد که خود لاتین به چند قسمت تقسیم می شود. خوشبختانه من به این زبان نیز علاقه دارم هم به خاطر ربطش به زبان انگلیسی و هم نفوذ در قطعات کر موسیقی کلاسیک و موسیقی فیلم. حالا می خواهم بدانم به زبان فارسی کتابی در انقلاب سراغ دارید یا هیچ منبعی فارسی می شناسید که با مطالعه آن کنار زبان انگلیسی در هر دو پیشرفت کنم. البته تعداد زیادی لغات لاتین دارم و بزرگترین دیکشنری لاتین را دانشگاه آکسفورد کار کرده است که هنوز دانلود نکرده ام و حاوی 40000 لغت می باشد. منتظر راهنمایی دوستان هستم.

بدرود

سلام دوست من

در مورد سوال اول

شما نياز به يك كتاب تمريني در مورد گرامرهاي پرسشي و كلمات ربطي دارين كه چنين كتابي را در بازر پيدا نكردم، گرچه كه خودم از دوران قديم كه كانون زبان بودم، يك سري كتاب تمريني دارم، ولي متاسفانه امكان تكثير آن وجود نداره، ولي شما مي تونين به شكل ديگري اين مهارت را تقويت كنين.

كافي است كلمات پرسشي را ليست كنين و با هر كدام شروع به ساختن مثال هاي مختلف بكنين، مثال هاتون را براي من بفرستين، بعد از سه يا چهار بار ارسال و دريافت پاسخ از طرف من، خوب دستتان مي ياد كه چطور از اين كلمات استفاده كنين.
همينطور براي مرجع خوب گرامر خودتان حتما مي دانين كه كتاب Grammer in use كتاب خوبيه

كتاب فارسي خوب براي گرامر هنوز نداريم، ولي انشا الله خواهيم داشت!

در زمينه سوال دوم

تنها كتاب خوبي كه ارتباط بين لاتين و انگليسي را روشن كرده باشد و بتونين ريشه لغت ها را پيدا كنين و از اين دانش ريشه اي براي درك بهتر كلمات مشابه استفاده كنين، كتابي است به نام Vocabulary for College students اين كتاب در قطع بزرگ a4 و با جلدي سبز رنگ در انقلاب موجوده،‌قابل توحه شما كه اين كتاب مخصوص دانشجوياني است كه لااقل در سطح نمره 6.5 ‌در آزمون IELTS باشند.
در اين كتاب ريشه لغت هاي انگليسي بررسي مي شه،‌ خليل كمك مي كنه به جواب بسياري از سوال هاي معمول، مثل اينكه چرا ديكته خيلي از لغت ها با اينكه تلفظ يكساني دارند فرق مي كنه

اميدوارم موفق باشي هم در انگليسي و هم در موسيقي

ارادتمند

بابك عبادي

a-m-i-r
28-06-2008, 00:50
سلام
من يك audio book ميخوام كه ترجمه فارسي هم داشته باشه
لطفا اگه هست راهنمايي كنين

A r c h i
28-06-2008, 13:06
سلام
من يك audio book ميخوام كه ترجمه فارسي هم داشته باشه
لطفا اگه هست راهنمايي كنين

audio books معولا کتاب انگلیسی دارند ولی معمولا ترجمه فارسی ندارند!!!!

hossein_dig
28-06-2008, 13:36
سلام ببخشید میشه یه مرجع معرفی کنید که من میخوام زبان انگلیسیم رو تقویت کنم البته زبانم زیاد قوی نیست شما چی پیشنهاد میکنید

www.babakebadi.com
30-06-2008, 15:52
سلام ببخشید میشه یه مرجع معرفی کنید که من میخوام زبان انگلیسیم رو تقویت کنم البته زبانم زیاد قوی نیست شما چی پیشنهاد میکنید

سلام

اول از همه اميدورام كه موفق باشين و بتونين به هدفتون برسيد
براي تقويت زبان به شكل خود خوان شما به كتاب و نوار و در حقيقت يك سيستم مالتي مديا نياز دارين، بهترين كتابها براي تمرين Listening‌ شايد بشه گفت مجموعه Family album كه هم كتاب داره و هم CD‌ و هم داستاني كه شما را با خودش مي بره و سرگرم مي كنه، به اين ترتيب همه چيز به آرامي گسترش پيدا مي كنه، يادتان باشه كه براي تقويت زبان انگليسي هميشه از Listening‌ و Speaking‌ شروع كنين، خواندن كتابهاي گرامر و يا Reading‌ فايده اي نداره و اين همان اشتباهي است كه در دبيرستان شاهد بوديم، هيچ كسي نتونست نه عربي صحبت كنه و نه انگليسي، هميشه اين قانون را رعايت فرماييد

تا نشنيديد نگوييد
تا نخوانديد ننويسيد

Listen
say
read
write

به اين ترتيب پس اول فيلم را تماشا كنين و دايالوگ ها را بشنويد
بعد علط يا درست سعي كنيد بدون مراجعه به متن كتاب تكرار كنين
سپس بريد سراغ متن و آن را با صداي بلند بخونين
و در آخر جملات جالب و پركاربردش را براي خودتان يادداشت كنين

مهم ترين چيز در آموزش زبان انگليسي، اينه كه مستمر باشه، چون مثل درس تاريخ حفظ كردني نيست، بلكه يك مهارته، پس براي خودتان برنامه ريزي كنين، اكثر كساني كه بدون معلم زبان مي خونن موفق نمي شن، نه چون غير ممكنه، بلكه چون كسي نيست كه ازشون كار بكشه و ما آدما هم تا احساس تعهد نكنين كار نمي كنيم

پس خودتان را به چيزي متعهد كنين، مثلا يك قسمي، يك چيزي!!!

موفق باشيد

بابك عبادي

hossein_dig
30-06-2008, 16:37
سلام

اول از همه اميدورام كه موفق باشين و بتونين به هدفتون برسيد
براي تقويت زبان به شكل خود خوان شما به كتاب و نوار و در حقيقت يك سيستم مالتي مديا نياز دارين، بهترين كتابها براي تمرين Listening‌ شايد بشه گفت مجموعه Family album كه هم كتاب داره و هم CD‌ و هم داستاني كه شما را با خودش مي بره و سرگرم مي كنه، به اين ترتيب همه چيز به آرامي گسترش پيدا مي كنه، يادتان باشه كه براي تقويت زبان انگليسي هميشه از Listening‌ و Speaking‌ شروع كنين، خواندن كتابهاي گرامر و يا Reading‌ فايده اي نداره و اين همان اشتباهي است كه در دبيرستان شاهد بوديم، هيچ كسي نتونست نه عربي صحبت كنه و نه انگليسي، هميشه اين قانون را رعايت فرماييد

تا نشنيديد نگوييد
تا نخوانديد ننويسيد

Listen
say
read
write

به اين ترتيب پس اول فيلم را تماشا كنين و دايالوگ ها را بشنويد
بعد علط يا درست سعي كنيد بدون مراجعه به متن كتاب تكرار كنين
سپس بريد سراغ متن و آن را با صداي بلند بخونين
و در آخر جملات جالب و پركاربردش را براي خودتان يادداشت كنين

مهم ترين چيز در آموزش زبان انگليسي، اينه كه مستمر باشه، چون مثل درس تاريخ حفظ كردني نيست، بلكه يك مهارته، پس براي خودتان برنامه ريزي كنين، اكثر كساني كه بدون معلم زبان مي خونن موفق نمي شن، نه چون غير ممكنه، بلكه چون كسي نيست كه ازشون كار بكشه و ما آدما هم تا احساس تعهد نكنين كار نمي كنيم

پس خودتان را به چيزي متعهد كنين، مثلا يك قسمي، يك چيزي!!!

موفق باشيد

بابك عبادي

من شنبه یه مجموعه سیدی زبان به نام person to person خریدم که روش نوشته کانورسیشن که چیزی شبیه کتاب هاب new inter change هست ولی کمی ترجمه شده و مکالمه و دستور زبان فارسی هم داره من خوشم اومد دارم روزی نیم ساعتی کار میکنم

از راهنمایتون هم ممنون

mohammad.clergyman
30-06-2008, 22:55
آقا بابک شما که دست تو این کاراست

خیلی ها برا self-study از من خواستن که بشون کتاب معرفی کنم

شما چی پیشنهاد میکنی ؟

برا

سیدی نصرت خوبه ؟ اطلاع داری شما ؟>>listening
reading
writing

www.babakebadi.com
01-07-2008, 10:43
من شنبه یه مجموعه سیدی زبان به نام person to person خریدم که روش نوشته کانورسیشن که چیزی شبیه کتاب هاب new inter change هست ولی کمی ترجمه شده و مکالمه و دستور زبان فارسی هم داره من خوشم اومد دارم روزی نیم ساعتی کار میکنم

از راهنمایتون هم ممنون

كتابهاي New person to person‌ دو جلد آبي و قرمز دارند، اين كتابها به روش Occasional كار مي كنند، يعني شما را براي موقعيت هاي مختلف آماده مي كنند، اتفاقا من نيز از اين كتابها براي تمرين Listening‌ استفاده مي كنم. ولي اين كتابها نياز شما را در Speaking‌ برآورده نمي كنند، جون از صحبت هاي روزمره در مورد خريد، رستوران و ... فرا تر نمي رن.

به عبارت ديگر اين كتابها جاي Family album را پر نمي كنند.

موفق باشيد

www.babakebadi.com
01-07-2008, 10:49
آقا بابک شما که دست تو این کاراست

خیلی ها برا self-study از من خواستن که بشون کتاب معرفی کنم

شما چی پیشنهاد میکنی ؟

برا

سیدی نصرت خوبه ؟ اطلاع داری شما ؟>>listening
reading
writing

عزيزم

براي شاگردان مبتدي منابع زير را استفاده كنند:

براي تقويت Listening‌ : كتاب New person to Person بعلاوه كتاب Teachers book‌
براي تقويت گرامر : common mistakes in english‌ روزي 2 صفحه اش را انجام بدن كافيه
براي تقويت Reading: افراد مبتدي بهتره به همان خواندن New person to person‌ فعلا اكتفا كنند و سعي كنند Listening‌ و Speaking را در وهله اول بالا بكشن، بعد از كتابهاي IELTS Cambridge يا Barrows‌ براي تقويت Reading ‌ استفاده مي شه.
براي تقويت لغت معني : 3 جلد كتابهي Vocabulary‌ انتشارات Long man‌ از مقدماتي تا پيشرفته بعد هم كه به سطح پيشرفته رسيدن،‌كتاب 504 خوبه

موفق باشيد

راستي CD نصرت را بعضي از شاگردان در ماشين گوش مي كنند و خودم هم بررسي كردم،‌در كل مي تونم بگم اگر هدف تقويت Listening‌ باشه، اين CD ها خوب جواب مي ده، ولي اگر هدف تقويت Speaking باشه، مفيد نيستند.

البته تمام اين ها نظر منه

يكبار ديگر موفق و شاد باشيد

بابك عبادي

graphmax
01-07-2008, 14:11
اگه بخوایم این جملات رو به شکل "صحیح" و محترمانه به انگلیسی ترجمه کنیم به چه صورت میشه!؟

1- من هرگز به شما این اجازه رو نمیدم!
2-من تاکنون در چنین جلسه ای شرکت نکردم.
3- من هرگز در کافی شاپ نبودم.
4-از شما میخوام که در این مراسم شرکت کنید.

seymour
01-07-2008, 15:02
اگه بخوایم این جملات رو به شکل "صحیح" و محترمانه به انگلیسی ترجمه کنیم به چه صورت میشه!؟

1. I'll never let you .. بقیه جمله

2. I've never attended in such a meeting

3. I was never at the coffee shop

4. I want you to be at this ceremony ...

بجای ceremony می تونی از همون meeting هم استفاده کنی ... و ضمنا لحن جمله شماره 4 امریه ؟ ... من که اینطوری برداشت کردم .. اگه ملایم تر می خوای بشه می تونی از ask استفاده کنی ...

mashaheeer
01-07-2008, 21:26
در جمله

The LAPD*, The FBI, and the CIA are all trying to prove that they are the best at apprehending criminals
جمله چه نوع جمله اي هست و all چه نقشي داره؟

www.babakebadi.com
03-07-2008, 09:03
1. I'll never let you .. بقیه جمله

2. I've never attended in such a meeting

3. I was never at the coffee shop

4. I want you to be at this ceremony ...

بجای ceremony می تونی از همون meeting هم استفاده کنی ... و ضمنا لحن جمله شماره 4 امریه ؟ ... من که اینطوری برداشت کردم .. اگه ملایم تر می خوای بشه می تونی از ask استفاده کنی ...

اگر اشتباه نكنم ما يك بخش داريم براي ترجمه كه فارسي نوشتن هم در آنجا آزاده، سعي كنيم اينه انجمن را ساخت يافته كنيم، تا پر از هرج و مرج تا اگر يك كاربر جديد وارد مي شه، بدونه كه كجا بره و چه بكنه

با تشكر

بابك عبادي

www.babakebadi.com
03-07-2008, 09:04
در جمله

عزيزم سوالت را در بخش گرامر مطرح كن، در آنجا نيز فارسي نوشتن آزاده، آن وقت در خدمتت هستم

با تشكر

بابك عبادي

www.babakebadi.com
03-07-2008, 09:12

در بخش ترجمه سوال هاي ترجمه را بفرماييد لطفا

seymour
03-07-2008, 12:37
در جمله

توی تاپیک گرامر جواب دادم ...

اگر اشتباه نكنم ما يك بخش داريم براي ترجمه كه فارسي نوشتن هم در آنجا آزاده، سعي كنيم اينه انجمن را ساخت يافته كنيم، تا پر از هرج و مرج تا اگر يك كاربر جديد وارد مي شه، بدونه كه كجا بره و چه بكنه

با تشكر

بابك عبادي
بی خیال ؟ هرج و مرج ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بهرحال من جواب میدم و خب مدیر می تونه خیلی ساده منتقل کنه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

f-soltani
03-07-2008, 15:50
سلام

می خواهم آموزش زبان انگلیسی را از پایه شروع کنم

می خواهم از نرم افزار B15 استفاده کنم لطفا اگر از این نرم افزار استفاده کرده اید مرا راهنمایی کنید

آیا از این نرم افزار استفاده کنم یا نرم افزار بهتری را می شناسید

در ضمن من دانشگاه هستم و سطح زبان من در حد دوره دبیرستان و دانشگاه است

لطفا مرا راهنمایی کنید می خواهم زبان را همین تابستان یاد بگیرم
با تشکر:11:

بانوی اسفند
03-07-2008, 22:55
سلام
ببخشید کسی میدونه آزمون تافل به روش pbt کی در ایران برگزار میشه در اولین فرصتش؟

A r c h i
04-07-2008, 00:18
سلام

سلام
آزمون تافل توسط سازمان سنجش برگزار میشه..می تونید به طورمرتب به این سایت مراجعه کنید تا اطلاعات زمان ثبت نام و .. را از آنجا بگیرید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :11:

بانوی اسفند
04-07-2008, 09:58
سلام
آزمون تافل توسط سازمان سنجش برگزار میشه..می تونید به طورمرتب به این سایت مراجعه کنید تا اطلاعات زمان ثبت نام و .. را از آنجا بگیرید

ممنون
اما من مرتب دارم سر میزنم به سایتش.شما نمیدونید در سال چند بار این ازمون برگزار میشه توی ایران؟

meshkiposh2200
04-07-2008, 12:41
یک سوال خیلی مبتدیانه لطفا جمله ی پیوندتان مبارک به انگلیسی

Narsis_E
04-07-2008, 14:41
ممنون
اما من مرتب دارم سر میزنم به سایتش.شما نمیدونید در سال چند بار این ازمون برگزار میشه توی ایران؟

سلام بانوی عزیز
تو سایت سنجش یه قسمت پاسخگویی به سوالات هست که نهایتاً تا 72!!! ساعت بعد به سوالتون پاسخ میدن فکر می کنم اگه اونجا مطرح کنید اطلاعات دقیق تری بهتون میدن.

این هم آدرسش:

Narsis_E
04-07-2008, 14:43
یک سوال خیلی مبتدیانه لطفا جمله ی پیوندتان مبارک به انگلیسی

سلام

happy wedding

البته اگه در مرحله نامزدی و این حرفا هستن بهتره happy engagement رو استفاده کنید

meshkiposh2200
04-07-2008, 17:32
سلام

happy wedding

البته اگه در مرحله نامزدی و این حرفا هستن بهتره happy engagement رو استفاده کنید

خیلی ممنون

www.babakebadi.com
04-07-2008, 19:48
توی تاپیک گرامر جواب دادم ...

بی خیال ؟ هرج و مرج ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بهرحال من جواب میدم و خب مدیر می تونه خیلی ساده منتقل کنه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما يكي از بهترين مترجم هاي اينجا هستين، همه تلاش من براي اينه كه ديگران شما را زودتر پيدا كنند، ولي به قول شما بي خيال!

بانوی اسفند
04-07-2008, 20:37
سلام بانوی عزیز
تو سایت سنجش یه قسمت پاسخگویی به سوالات هست که نهایتاً تا 72!!! ساعت بعد به سوالتون پاسخ میدن فکر می کنم اگه اونجا مطرح کنید اطلاعات دقیق تری بهتون میدن.

این هم آدرسش:

ممنونم از راهنماییتون

behroozz
04-07-2008, 20:57
سلام کسی می تونه منو در مورد یک موسسه خوب برای آمادگی Tafel و IELTS راهنمایی کنه ؟

faded
04-07-2008, 21:02
سلام
اخیرا توی روزنامه و تلویزیون مرتب تبلیغ آموزش زبان به روش قاصدک
شنیده میشه
نظر متخصصین زبان چی هست
ایا واقعا به دردی میخوره یا مثل بقیه تبلیغ ها چرته؟

www.babakebadi.com
04-07-2008, 21:31
سلام

سلام و وقت بخير

ازمون PBT در مركز سجش و همينطور در مركز آزمونهاي دانشگاه آزاد به شكل كاملا مجزا و مستقل برگزار مي شه، معمولا زمان امتحان بعدي 3 ماه زودتر اعلام مي شه، اين آزمون به طور متوسط 4 بار در سال در تهران برگزار مي شه.

براي اطلاعات بيشتر همانطور كه بقيه دوستان گفتند مي تونيد با سايت sanjesh.org‌ نامه نگاري كنيد، و يا اينكه مستقيما به خيابان پاسداران نيستان نهم ( اگر اشتباه نكنم) ساختمان مركزي دانشگاه ازاد مراجعه كنيد.

اگر اطلاعات بيشتري خواستيد در خدمت هستم.

www.babakebadi.com
04-07-2008, 21:35
سلام
اخیرا توی روزنامه و تلویزیون مرتب تبلیغ آموزش زبان به روش قاصدک
شنیده میشه
نظر متخصصین زبان چی هست
ایا واقعا به دردی میخوره یا مثل بقیه تبلیغ ها چرته؟

قاصدك،‌نصرت، روش اعجاب انگيز X همه مي توانند مفيد باشند، در حقيقت تغيير متد و يا استفاده از انواع متد ها تاثير معني داري در پيشرفت نمي گذارد، زيرا كه تمامي اين متد ها به شكل خودخوان استفاده مي شوند، و مهمترين ضعف روش خودخوان، عدم وجود زمان بندي و عادت مطالعه در استفاده كنندگان است، شايد تنها فايده اي كه مدرسين زبان، از جمله خودم براي شاگردان داريم، همين ايجاد احساس مسوليت و بازپرسي است، كه دانشجويان را وادار به انجام تكاليفشون مي كنه. اگر شما جزو معدود افرادي باشند كه نسبت به تصميماتشان مسئول و منظم هستند، و به قول معروف مي دانند چطور زمانشان را مديريت كنند، ديگر فرقي نمي كند كه از كدام متد استفاده كنيد.

موفق باشيد

بابك عبادي

در ضمن هر متدي كه به تازگي ايجاد مي شود، لااقل 2 سال طول مي كشد كه درصد موفقيت آن قابل ارزيابي باشد.

www.babakebadi.com
04-07-2008, 21:41
سلام کسی می تونه منو در مورد یک موسسه خوب برای آمادگی Tafel و IELTS راهنمایی کنه ؟

موسسه خوب براي آموزش IELTS يا TOELF نداريم، متد خوب داريم.

بهترين كتابها براي آموزش IELTS كتابهاي نمونه سوالات خود IELTS است كه IELTS Cambridge old paper‌ از شماره 1 تا 6 موجود است، و توصيه مي كنم لااقل شماره 4 تا 6 آن را بخريد، تست ها را بزنيد و همينطور اصرار كنيد كه چرا جوابهاي شما درست يا نادرست است، همينطور از همين كتابها مي توانيد بعنوان مرجع خوبي براي لغت معني و تمرين استفاده كنيد.

همينطور كه عرض كردم بهترين موسسه نداريم، ولي مشهورترين موسسات در زمينه ازمون هاي بين الملي، آريان پور و سفير هستند.

موفق باشيد

بابك عبادي

www.babakebadi.com
04-07-2008, 21:43
سلام

می خواهم آموزش زبان انگلیسی را از پایه شروع کنم

می خواهم از نرم افزار B15 استفاده کنم لطفا اگر از این نرم افزار استفاده کرده اید مرا راهنمایی کنید

آیا از این نرم افزار استفاده کنم یا نرم افزار بهتری را می شناسید

در ضمن من دانشگاه هستم و سطح زبان من در حد دوره دبیرستان و دانشگاه است

لطفا مرا راهنمایی کنید می خواهم زبان را همین تابستان یاد بگیرم
با تشکر:11:
سلام

مي بخشيد ولي اين نرم افزاز مشهور نيست، كه مي تونه به دو علت باشه، تازه بودن آن، يا عدم موفقيت آن، ممكنه در مورد آن بيشتر راهنمايي كنيد، تا من هم خودم را به روز كنم.

بانوی اسفند
04-07-2008, 22:12
سلام و وقت بخير

ازمون PBT در مركز سجش و همينطور در مركز آزمونهاي دانشگاه آزاد به شكل كاملا مجزا و مستقل برگزار مي شه، معمولا زمان امتحان بعدي 3 ماه زودتر اعلام مي شه، اين آزمون به طور متوسط 4 بار در سال در تهران برگزار مي شه.

براي اطلاعات بيشتر همانطور كه بقيه دوستان گفتند مي تونيد با سايت sanjesh.org‌ نامه نگاري كنيد، و يا اينكه مستقيما به خيابان پاسداران نيستان نهم ( اگر اشتباه نكنم) ساختمان مركزي دانشگاه ازاد مراجعه كنيد.

اگر اطلاعات بيشتري خواستيد در خدمت هستم.
ممنون
چند تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید
1. آیا اعتبار آزمونی که از طرف دانشگاه آزاد برگزار میشه با سنجش فرق میکنه؟
2.اینکه گفتید 4 بار درساله کلا برای سنجش 4 باره یا با دانشگاه آزاد در مجموع میشه 4 بار در سال؟

www.babakebadi.com
05-07-2008, 11:24
ممنون
چند تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید
1. آیا اعتبار آزمونی که از طرف دانشگاه آزاد برگزار میشه با سنجش فرق میکنه؟
2.اینکه گفتید 4 بار درساله کلا برای سنجش 4 باره یا با دانشگاه آزاد در مجموع میشه 4 بار در سال؟

سلام

پاسخ سوالاتاتتون

1- اعتبارشون فرقي نمي كنه، هر دو مدرك در نهايت از طرف ETS صادر مي شه
2-سنجش 4 بار در سال، و آزمون هاي دانشگاه ازاد نيز 4 بار در سال برگزار مي شه، يعني كلا 8 بار، تنها تفاوت اينه كه دانشگاه ازاد زمان برگزاري را معمولا فقط حضوري اعلام مي كنه و براي ثبت نامش هم بايد صف ايستاد و نوبت گرفت، آنهم از صبح خيلي زود.

موفق باشيد

بابك عبادي

brain
05-07-2008, 11:42
سلام و خسته نباشید .
من خیلی خلاصه چندتا سوال داشتم :
1 ) بهترین راه برای یادگیری ترجمه ( یک ترجمه نسبی برای خواندن متون نه که خیلی تخصصی باشه )
2 ) بهترین راه برای یادگیری مکالمه ( فقط اینکه بتونم با یکی صحبت کنم و حرفاشو بفهمم )
هدف کلی:کتاب خوانی - صحبت با کسی و فهمیدن حرفاش -
خیلی خلاصه مهم ترین راه ها رو بگید ..... با تشکر
تاپیک هایی در این رابطه پیدا کردم ولی هر کاری کردم نتونستم برم توش ( چون میگفت حق ورود ندارید )

faded
05-07-2008, 14:50
قاصدك،‌نصرت، روش اعجاب انگيز X همه مي توانند مفيد باشند، در حقيقت تغيير متد و يا استفاده از انواع متد ها تاثير معني داري در پيشرفت نمي گذارد، زيرا كه تمامي اين متد ها به شكل خودخوان استفاده مي شوند، و مهمترين ضعف روش خودخوان، عدم وجود زمان بندي و عادت مطالعه در استفاده كنندگان است، شايد تنها فايده اي كه مدرسين زبان، از جمله خودم براي شاگردان داريم، همين ايجاد احساس مسوليت و بازپرسي است، كه دانشجويان را وادار به انجام تكاليفشون مي كنه. اگر شما جزو معدود افرادي باشند كه نسبت به تصميماتشان مسئول و منظم هستند، و به قول معروف مي دانند چطور زمانشان را مديريت كنند، ديگر فرقي نمي كند كه از كدام متد استفاده كنيد.

موفق باشيد

بابك عبادي

در ضمن هر متدي كه به تازگي ايجاد مي شود، لااقل 2 سال طول مي كشد كه درصد موفقيت آن قابل ارزيابي باشد.
ممنون از شما
ولی من منظوزم چیز دیگری بود
اگر نه من خودم یک دوره زبان مبتدی تا پیشرفته لینگافون را با نوار هاش خوندم چیزه زیادی بهم یاد نداد
یعنی اصلا مکالمه ام پیشرفتی نداشت
فقط دایره لغاتم زیاد شد
و اینکه من علاقه ایی به کلاس زبان رفتن ندارم
وقت تلف کردنه
توی خونه دنبال یک برنامه مناسب میگردم و اینقدر هم حریف خودم میشم که بنشیم درس بخونم:31:

بانوی اسفند
05-07-2008, 15:02
سلام

پاسخ سوالاتاتتون

1- اعتبارشون فرقي نمي كنه، هر دو مدرك در نهايت از طرف ETS صادر مي شه
2-سنجش 4 بار در سال، و آزمون هاي دانشگاه ازاد نيز 4 بار در سال برگزار مي شه، يعني كلا 8 بار، تنها تفاوت اينه كه دانشگاه ازاد زمان برگزاري را معمولا فقط حضوري اعلام مي كنه و براي ثبت نامش هم بايد صف ايستاد و نوبت گرفت، آنهم از صبح خيلي زود.

موفق باشيد

بابك عبادي
ممنون
از سردرگرمی منو دراوردید :11:

jedivssith
05-07-2008, 15:23
درود
بهترین برنامه های ماهواره به زبان انگلیسی برای تقویت Listening ‌ کدامها هستند. اخبار BBC بهتر است یا CNN (البته می دانم یکی انگلیسی و دیگری آمریکایی است) ولی کدام را توصیه می کنید برای کسی که به عنوان یک تازه کار می خواهد با صدای انگلیسی آشنا شود و به غیر از اخبار دیگر چه برنامه هایی را می شناسید. نام و کانال مربوط را هم اگر می دانید بنویسید.

با سپاس فراوان
بدرود

brain
05-07-2008, 15:28
سلام و خسته نباشید .
من خیلی خلاصه چندتا سوال داشتم :
1 ) بهترین راه برای یادگیری ترجمه ( یک ترجمه نسبی برای خواندن متون نه که خیلی تخصصی باشه )
2 ) بهترین راه برای یادگیری مکالمه ( فقط اینکه بتونم با یکی صحبت کنم و حرفاشو بفهمم )
هدف کلی:کتاب خوانی - صحبت با کسی و فهمیدن حرفاش -
خیلی خلاصه مهم ترین راه ها رو بگید ..... با تشکر
تاپیک هایی در این رابطه پیدا کردم ولی هر کاری کردم نتونستم برم توش ( چون میگفت حق ورود ندارید )

خواهش میکنم جواب سوالمو بدید ... چون شدیدا دنبال جوابش هستم ...
این تابستونو کلا میخوام بچسبم به زبان پس یه راه درست رو به من پیشنهاد کنید که خودم راه اشتباه نرم و وقتم تلف نشه ... یه راهی که واقعا جواب بده ...
با تشکر

rosenegarin13
05-07-2008, 17:14
برو يه آموزشگاه خوب بچسب به درس روزنامه tv
internet
هر چي گيرت مياد بخون

www.babakebadi.com
05-07-2008, 21:37
ممنون از شما
ولی من منظوزم چیز دیگری بود
اگر نه من خودم یک دوره زبان مبتدی تا پیشرفته لینگافون را با نوار هاش خوندم چیزه زیادی بهم یاد نداد
یعنی اصلا مکالمه ام پیشرفتی نداشت
فقط دایره لغاتم زیاد شد
و اینکه من علاقه ایی به کلاس زبان رفتن ندارم
وقت تلف کردنه
توی خونه دنبال یک برنامه مناسب میگردم و اینقدر هم حریف خودم میشم که بنشیم درس بخونم:31:

سلام
اگر واقعا حريف خودشان مي شويد كه مطمئنم مي شويد

بهترين متد خود خوان براي تمرين Speaking‌ متد لابراتور ه
يك دستگاه ضبط و پخش يا كامپويتر
يك مكالمه، يا فيلم مستند بهمراه Script
گوش كردن جمله به جمله
تكرار و ضبط صداي خودتان قدم به قدم
حالا بدون نگاه كردن به متن
Summary هر آنجه كه شنيديد
ضبط و تكرار
گوش كردن صداي خودتان،‌اصلاح تلفظ، لهجه و حفظ كردن جملات پر كاربرد
هر جا سوال داشتنيد يادداشت
سوال از استاد يا از p30world

موفق باشيد

بابك عبادي

www.babakebadi.com
05-07-2008, 21:42
درود
بهترین برنامه های ماهواره به زبان انگلیسی برای تقویت Listening ‌ کدامها هستند. اخبار BBC بهتر است یا CNN (البته می دانم یکی انگلیسی و دیگری آمریکایی است) ولی کدام را توصیه می کنید برای کسی که به عنوان یک تازه کار می خواهد با صدای انگلیسی آشنا شود و به غیر از اخبار دیگر چه برنامه هایی را می شناسید. نام و کانال مربوط را هم اگر می دانید بنویسید.

با سپاس فراوان
بدرود

بهترين راه براي تقويت زبان انگليسي، استفاده از منابع قابل تكرار است، تا هر دفعه كه گوش مي كنيد بتوانيد عمق يادگيري را افزايش دهيد، البته گوش كردن به اخبار مفيده، ولي اگر منابع شنيداري شما از نوع ضبط شده و قابل تكرار باشند، مي توانيد با گوش كردن چندين بار يك متن، توانايي خودتان را به سطح بالاتري برسانيد، خيلي از عزيزان سالهاست كه اخبار گوش مي كنند و يا فيلم هاي زبان اصلي بدون زير نويس مي بينند، ولي در سطح خاصي ار درك متوقف شده اند، و عادت كرده اند كه درصدي از آنچه مي شنوند و نمي فهمند را ناديده بگيرند.

منبع صوتي قابل تكرار
گوش كردن و تكرار كردن براي 5 بار
خواندن متن
بستن متن
گوش كردن و تكرار كردن براي 2 بار
باز كردن متن
مقايسه متن با آنچه فرموديد
معني كردن متن
مشخص كردن سوالات
پرسيدن از p30word

اين متد موثر تره دوست من

موفق باشيد

بابك عبادي

www.babakebadi.com
05-07-2008, 21:49
خواهش میکنم جواب سوالمو بدید ... چون شدیدا دنبال جوابش هستم ...
این تابستونو کلا میخوام بچسبم به زبان پس یه راه درست رو به من پیشنهاد کنید که خودم راه اشتباه نرم و وقتم تلف نشه ... یه راهی که واقعا جواب بده ...
با تشکر

شما بايد بيش از يك تابستان براي اين هدف زجمت بكشيد، روزي 1 ساعت 15 ماه از صفر تا پيشرفته، روزي 3 ساعت 6 ماه از صفر تا پيشرفته، همينطور كه مي بينيد مهارت ها زياد از قوانين رياضي پيروي نمي كنند.

براي تقويت ترجمه بايد اول از همه گرامر، لغت معني و همينطور Reading skills‌ خودتان را بهتر كنيد،
تفاوت هست بين ترجمه و درك مطلب، يك مترجم علاوه بر درك مطلب قوي، بايد در برگرداندن جملات به زبان فارسي به شكل روان نيز مهارت داشته باشد، مدتي مترجم شبكه 4 بودم و گاهي دقايقي طول مي كشيد كه يك جمله ساده را به زيباترين و ساده ترين شكل بتوانم بازسازي كنم، در حقيقت بيشتر از اينكه در درك جملات مشكل داشته باشم، مشكلم اين بود كه چگونه فارسيش كنم كه ديگران به راحتي من بتونند اصل پيام را درك كنند.

براي تقويت مكالمه
سريعترين و بهترين روش اينه كه يك مدرس خصوصي انگليسي بگيريد كه روزي 3 ساعت با شما بشينه و فقط شما را وادار به صحبت كردن كنه و در عين حال تمامي اشتباهات شما را با تكرار و تكرار و اخطار و اخطار و لبخند و يادداشت بر طرف كنه.

بايد مدرس شما آنقدر دلسوز باشه كه تمامي گرامرها را به شكل كاربردي از شما بخواد و در صحبت كردن طيف وسيعي از لغت ها را درگير كنه

اگر مدرس خصوصي مقدور نيست، بهترين متد روش لابراتواره كه در همين تاپيك توضيح دادم، به پست قبلي من نگاه كنيد،

موفق باشيد

بابك عبادي

brain
06-07-2008, 08:55
با سلام . ممنون از جواب خوبتون .
پس نتیجه میگیریم :
ترجمه : گرامر ، معنی لغت و Reading skills
مکالمه : روش لابراتوار
فقط یه چند تا سوال داشتم :
در قسمت ترجمه من همون درک مطلب برایم کفایت می کند ( بیشتر میخوام کتابهای هنری و بعضی سایتها را بخونم و مفهومشو درک کنم) - این reading skills که گفتید رو از کجا میتونم یاد بگیرم ؟
اگه میشه یه تمرین خودتون بدید که استارت زده بشه و من سردرگم نمونم
و همینطور
برای مکالمه در روش لابراتوار که عرض کردید نیز چند تا سوال برام پیش اومد :
اول اینکه اگه میشه و براتون زحمتی نیست لطف کنید و یه توضیح مختصر جلوی هر عنوان بدهید
( مثلا در قسمت (( حالا بدون نگاه كردن به متن )) منظورتون چیه ، یعنی باید چی کار کنم )
دوم این فیلم یا مستندی که عرض کردید باید کی تغییر کند ؟
سوم اینکه این روش رو تا کی باید ادامه بدم و کی جواب میگیرم ؟
چهارم اگه میشه خودتون یه تمرین کوچیک مثال بزنید ( مثلا روزی چند ساعت و ... )
و در آخر اینکه اگه من این روش ها رو تا آخر برم حتما حتما جواب میگرم چون الان دارم تحقیق میکنم که چه راهی بهتره اگه به نظر شما که استاد ما هستید من با این روش ها به اون چیزی که میخوام میرسم ؟ چون انگیزه خیلی دارم و نمیخوام راه اشتباهی برم ....
همین ( ممنون )

altair
06-07-2008, 11:55
سلام وخسته نباشید به همگی
میخواستم بدونم کاربرد use to چه زمانی هست و اصلا معنیش چیه وچرا ازش استفاده میکنیم اگه استفاده میکنیم آیا فقط برای یه زمان خاصی هست.

sepid12ir
06-07-2008, 12:54
سلام وخسته نباشید به همگی
میخواستم بدونم کاربرد use to چه زمانی هست و اصلا معنیش چیه وچرا ازش استفاده میکنیم اگه استفاده میکنیم آیا فقط برای یه زمان خاصی هست.

با اجازه بقیه اساتید اینجا ، من تا حدی که میدونم جوابتون را میدم
البته منظور شما used to هستش دیگه؟!
اگر همینطوره باید بگم، در مواقعی که میخواهی در مورد کاری که در گذشته به طور مداوم انجام میدادی و الان دیگه انجام نمیدی صحبت کنی، از used to استفاده میکنی.مثال:

I used to play football when I was a child

ولی اگر بخوای در مورد گذشته صحبت کنی ولی در مورد کاری که به طور مداوم نبوده و فقط در زمان خاصی بوده از گدشته ساده استفاده میکنی، مثال:

I went to Shiraz when I was a child

--------------
در مورد used to، فرم استفادش به این شکله: used to do sth، مثالشم همون مثال اولی که نوشتم و در کنارش ما عبارت دیگه ای هم داریم به شکل : be used to sth/doing sth که گاها با used to do sth اشتباه گرفته میشه، در صورتی که be used to sth/doing sth مواقعی اسفاده میشه که شما چند وقتیه کاریو انجام میدی و دیگه با آن کار آشنا هستی و حتی در حال حاظر هم انجامش میدی، مثال:

I'm used to getting up early

-----
این مثال هم برای اینکه تفاوت used to و be used to sth را بهتر متوجه بشی:

I used to get up late but recently I'm used to getting up early:
در گذشته من دیر بیدا میشدم، ولی الان زود بیدار میشم/ (عادت کردم به زود بیدار شدن)

-------------
یه اشتباهی هم که خیلی زیاد پیش میاد، اینه که خیلی مواقع ما اشتباها از use to به جای used to استفاده میکنیم، در صورتی که در تمامی مواقع جز زمان پرسشی ما از used to استفاده میکنیم نه use to، مثال:

I used to play football when I was a child
Q: Did you use to play football when you were a child?l
Negative: I used not to play football when I was a child

mohammad.clergyman
06-07-2008, 13:05
کاربرد های use to

اگر به صورت زمان گذشته و بدون ( افعال کمکی ) am, is, are بیاد ، نشانگر کاری است که در گذشته انجام میشده ولی در زمان حال دیگر انجام نمیشه

مثل :

I used to go to school last year but not anymore

سال قبل به مدرسه میرفتم ولی الان دیگر نمیروم

اگر با am, is ,are بیاد برای نشان دادن کاری است که شما باش کنار اومدید و برای شما معمول شده است

مثل :

I am used to take a shower on weekends

دیگه آخر هفته ها ( عادتم شده ) که یه دوش بگیرم

اگر با فعل get بیاد ، به معنای عادت کردن به یک چیز جدید است

مثل :

It takes me a while to get used to the way the people behave in this country

زمان می برد تا من به شیوه ی رفتاری مردم این کشور عادت کنم

من و سپید با هم پست دادیم

f-soltani
06-07-2008, 15:03
سلام

مي بخشيد ولي اين نرم افزاز مشهور نيست، كه مي تونه به دو علت باشه، تازه بودن آن، يا عدم موفقيت آن، ممكنه در مورد آن بيشتر راهنمايي كنيد، تا من هم خودم را به روز كنم.

سايت اين نرم افزار b15.ir هست که حتما توصیه می کنم سر بزنید ونظرتون رو بنویسید
ممنون

www.babakebadi.com
06-07-2008, 20:32
با سلام . ممنون از جواب خوبتون .
پس نتیجه میگیریم :
ترجمه : گرامر ، معنی لغت و Reading skills
درسته
مکالمه : روش لابراتوار
فقط یه چند تا سوال داشتم :
در قسمت ترجمه من همون درک مطلب برایم کفایت می کند ( بیشتر میخوام کتابهای هنری و بعضی سایتها را بخونم و مفهومشو درک کنم) - این reading skills که گفتید رو از کجا میتونم یاد بگیرم ؟
كتاب TOEFL IBT 2007 Barrons dيك فصل كامل Reading skills‌ ها را توضيح داده
همينطور آزمون Academic reading كه نمونه سوالاتش در كتاب هاي 6 گانه IELTS Cambridge‌ هست نيز شامل سوالات و تمرينات مختلفيه كه مي تونن به عنوان تمرين خودخوان براي تقويت Reading‌ شما استفاده بشن

منظور از Reading skill‌ فنوني است كه به شما كمك مي كنه جملات پيچيده و متون طولاني را به سرعت خوانده و درك نماييد

مثلا فن Skimming

يا تجزيه Core‌ كه البته اين فن را خودم تدريس مي كنم، و منبعي براي آن ندارم
بعنوان مثال:

Ali, who I always talk about him, is one of my dearest friend, he works in IBM and is going to get a promotion next year
در اين جمله خبر هاي اصلي عبارتند از:
ali is my dearest friend
ali is going to get a promotion soon

به عبارت ساده تر شما جمله را به اجزاي خبري آن تجزيه ميكنيد

همينطور شناسايي كلمات ربطي، فانكشن هاي اصلي خيلي در درك سريع متن كمك مي كنه
بعنوان مثال: not only, but also يك فانكشن تكراري است كه در ساختارهاي متني مختلف استفاده مي شه
You are not only a member here, but also you are my friend
شما نه تنها يك عضو اينجا هستيد، بلكه دوست من نيز هستيد

با شناسايي اين قبيل ساختارها، وقتي كه Not only را ديديد منتظر But also بوده و از طولاني بودن جمله خسته نمي شين
Not also Mr.jamshidi helped me to get my bachelor degree, which was hold up by financial depratment, because the loan I had taken 1 year ago, but also he helped me to choose the right major for my post graduate program

در حقيقت مشكل وقتي پيش مي ياد كه جملات طولاني بوده و شما نميدانيد بايد اول چقدر بخوانيد كه شروع به ترجمه بكنيد

براي قوي كردن Academic reading skills‌ بايد صبور باشيد، كتاب Barrons و همينطور نمونه سوالات Aacademic skills‌ را بگيريد، من و باقي دوستان نيز در خدمتيم

اگه میشه یه تمرین خودتون بدید که استارت زده بشه و من سردرگم نمونم
و همینطور

يك پاراگراف از Test 1 book5 reading academic را معني كنيد و به سوالات 1 تا 3 پاسخ بدين!

برای مکالمه در روش لابراتوار که عرض کردید نیز چند تا سوال برام پیش اومد :
اول اینکه اگه میشه و براتون زحمتی نیست لطف کنید و یه توضیح مختصر جلوی هر عنوان بدهید
( مثلا در قسمت (( حالا بدون نگاه كردن به متن )) منظورتون چیه ، یعنی باید چی کار کنم )
مهمترين قانون در هنگام تمرين صحبت كردن يا شنيدن اينه كه متن را نبينيد، وقتي كه متن را مي بينيد حافظه كوتاه مدت شما و همينطور قسمت هيپوكامپ كه بايد بروكا را تحريك كنه، كارش را به حافظه بينايي مي سپاره،‌در حقيقت شما تقلب مي كنيد، ولي اگر متن را نبينيد و سعي كنيد كه تكرار كنيد، آن موقع قسمت ورنيكه و بروكا در مغز شما درگير صحبت كردن مي شن وآنچه مي فرماييد را ديگر فراموش نمي كنيد، راستي شده تا حالا از خودتان بپرسين كه چرا اين همه آدمايي كه ضربه در سرشان مي خوره و حتي اسمشان را فراموش مي كنند، ولي باز مي تونند صحبت كنند؟ به همين دليل، چون قسمت گويش از حافظ جداست، پس نخونيد تا حفظ نشين، بلكه بفرماييد تا اينكه گويش بشه!

دوم این فیلم یا مستندی که عرض کردید باید کی تغییر کند ؟
وقتي قادر باشيد آنچه مي شنويد را به خوبي تكرار كنيد، حالا وقت آن است كه منبع دشوار تري را انتخاب كنيد،
سوم اینکه این روش رو تا کی باید ادامه بدم و کی جواب میگیرم ؟
براي هر 15 دقيقه از فيلم كه قادر به تكرار و تمرين آن باشيد 30 امتياز در نظر بگيريد، شما به 3000 امتياز نياز داريد تا اينكه به نتيجه برسيد، حالا ديگر سرعت را خودتان تنظيم كنيد
چهارم اگه میشه خودتون یه تمرین کوچیک مثال بزنید ( مثلا روزی چند ساعت و ... )

بهترين حالت روزي 1 ساعت تا 1.5 مي باشد، چون بيشتر از آن ممكنه زده بشين، و كمتر از آن بهترين راندمان را نخواهيد داشت

و در آخر اینکه اگه من این روش ها رو تا آخر برم حتما حتما جواب میگرم چون الان دارم تحقیق میکنم که چه راهی بهتره اگه به نظر شما که استاد ما هستید من با این روش ها به اون چیزی که میخوام میرسم ؟ چون انگیزه خیلی دارم و نمیخوام راه اشتباهی برم ....

هر كسي استعداد خاص خودشو داره، نمي شه همه دانشجويان را با يك متد تمرين داد و اين همان ضعف كلاسهاي عمومي است كه باعث مي شه برخي خوب پيشرفت كنند و برخي نااميد بشن
شما بايد اين متد را امتحان كنيد، اگر از انجام آن لذت مي بريد و تغيير را احساس مي كنيد ادامه بديد، در غير از اين صورت بايد متدتون را عوض كنيد، متد ها در حقيقت بازيهاي گوناگوني هستند كه بر اساس اصول يادگيري زبان طراحي شده اند، اين شما هستيد كه بسته به علاقه و سليقه درگير آنها مي شين، هيچ كدام بهتر از آن يكي نيست، هيچ كدام نيز خارق العاده نيست
بعنوان مثال فوتبال يا بسكتبال؟ كدام وضعيت جسماني مرا بهتر حفظ مي كنه؟
اين واقعا مثال مناسبي است براي درك مفهوم متد.

همین ( ممنون )
همين سوالات شروع خوبي بود
اينقدر وسواس متد نداشته باش، شروع كن، شروع مهمتر از اين همينه
همه اين متدها بهر حال موثر هستند و موفق ، اين شما هستيد كه مهمترين عامل موفقيت هستين،‌ انگيزه، هوشياري، اراده و صبر ، اين ها را داشته باشيد با هر متدي موفق مي شين

وسايل تسريع كننده موفقيت هستند، و شما تعيين كننده موفقيت

موفق باشيد

بابك عبادي

www.babakebadi.com
06-07-2008, 20:34
سايت اين نرم افزار b15.ir هست که حتما توصیه می کنم سر بزنید ونظرتون رو بنویسید
ممنون

يك سر زدم، ولي نظري ندارم
جز تبليغ چيزي نديدم
اگر به دنبال نرم افزار خوبي هستيد در اين زمينه Learn to speak english حرفي براي گفتن داره
همينطور پيشنهاد مي كنم به جاي نرم افزار، برين سراغ كتابهاي خوبي مثال new person to person يا همينطور كتابهاي Audio book كه در همين انجمن بسيار هست

موفق باشيد

بابك عبادي

بانوی اسفند
06-07-2008, 22:15
دوستان کسی تفاوت معنایی دو عبارت get use to و to be use to رو میدونه؟
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Narsis_E
07-07-2008, 08:42

البته used to درسته

ساختار be used to عادت داشتن به یک کار رو نشون میده و get used to عادت کردن به انجام کار.
مثال:
I am used to living in the country.(من به زندگی کردن در روستا عادت دارم)
I (will) get used to living in the country.(من به زندگی کردن در روستا عادت می کنم)

www.babakebadi.com
07-07-2008, 08:44

دوست من

در پست 53، Clergyman عزيز براتون مفصل توضيح داده!

dost1
07-07-2008, 08:58
بچه ها ببخشید نمیدونم این سوالی که میکنم باید اینجا بگم یا نه ولی شاید ربط داشته باشه
بهترین راه برای حفظ کردن لغات انگلیسی چی است ؟ در روز بیش از 15 لغت جدید به ما میده چطوری این همه را حفظ کنم ؟ بهترین راهش چی است ؟؟:21:

بانوی اسفند
07-07-2008, 09:59
دوست من

در پست 53، Clergyman عزيز براتون مفصل توضيح داده!
من صرفا تفاوت معناییش رو میخواستم و ا.نجا خوب متوجه نشده بودم. نوشته ی ایشون بسیار مفید بود ممنونم.:11:

البته used to درسته

ساختار be used to عادت داشتن به یک کار رو نشون میده و get used to عادت کردن به انجام کار.
مثال:
I am used to living in the country.(من به زندگی کردن در روستا عادت دارم)
I (will) get used to living in the country.(من به زندگی کردن در روستا عادت می کنم)
لطف کردید ممنون :11:

altair
07-07-2008, 12:38
از سپیدعزیز و محمد عزیز به خاطر راهنماییهاشون متشکرم الان دیگه کاربرد used to رافهمیدم.

www.babakebadi.com
07-07-2008, 14:53
بچه ها ببخشید نمیدونم این سوالی که میکنم باید اینجا بگم یا نه ولی شاید ربط داشته باشه
بهترین راه برای حفظ کردن لغات انگلیسی چی است ؟ در روز بیش از 15 لغت جدید به ما میده چطوری این همه را حفظ کنم ؟ بهترین راهش چی است ؟؟:21:

بهترين راه براي حفظ كردن لغت خاطره سازي با لغت هاست، براي هر لغت يك داستان كوتاه تجسم كنيد، سعي كنيد داستان ها در مورد آرزوهاتون باشه كه براتون جذاب باشه

بعنوان مثال، اگر لغت Interesting‌ (جذاب) را قراره حفظ كنيد، و مثل من آدم چاقو شكمويي باشيد، يك عالمه شكولات هاي كاكاويي را مجسم كنيد كه داريد بهوش نگاه مي كنيد و آرام زمزمه مي كنيد " Interesting"

مهمتر از يادگيري يك لغت اينه كه بتونين آن را به ياد بياريد، خيلي لغت ها را مي دونيم كه نوك زبانمان هستند، براي اينكه يادآوري شما بهتر بشه، بايد معني فارسي از لغت يا Synonym‌ انگليسي آن را نوشته ، سعي كنيد با خواندن آن ، خود لغت را بفرماييد،‌

نكته سوم اينكه كه يادگيري توزيعي بهتر از فشرده است، اگر قراره روزي 15 لغت ياد بگيريم كه خيلي هم زياد نيست، خوب چرا 3 وعده 5 تايي لغت ميل نمي فرماييد!
در هر وعده 5 لغت وعده گذشته را نيز به روش فارسي يا Synonym از خودتان بپرسين

مثل اينكه امروز زيادي شكمو شدم

به اميد روزي كه شما انگليسي تان كامل بشه، من هم دوباره لاغر بشم!

موفق باشيد

بابك عبادي

pro_translator
07-07-2008, 22:15
سلام
من دنبال یک مرجع کامل گرامر انگلیسی می گردم.
توی زبان تازه کار نیستم، ولی همونطور که گفتم فقط یه مرجع کامل می خوام.
لطفا دوستان یک کتاب معرفی کنند. (ترجیحا انگلیسی باشه)

danial_848
08-07-2008, 13:20
سلام دوستان
یه سوال
این جمله رو تو یه کتاب خوندم به نظرتون اشتباه نیست؟
Long is the way and hard , ...........
صفت و اسم چرا جاشون عوض شده؟

sepid12ir
08-07-2008, 13:29
سلام دوستان
یه سوال

یعضی اوقات برا تاکید و در واقع emphasis اینکارو میکنن، حالا نمیدونم دلیل دیگه ای هم داره یا نه!!!!

seymour
08-07-2008, 13:51
سلام دوستان
یه سوال

یعضی اوقات برا تاکید و در واقع emphasis اینکارو میکنن، حالا نمیدونم دلیل دیگه ای هم داره یا نه!!!!
جای صفت و اسم عوض نشده ... صرفا واسه زیبایی شعری ، جمله دو تکه شده : long is the way (= the way is long) و بعدش and hard اضافه شده ... یعنی نباید اینو یه تکه در نظر بگیری و بخونی... بلکه دو تکه اس ... مثل اینه که بگیم " بسی سخت است این راه ، و طولانی " ...

شعر از جان میلتون هستش که خیلی ها معتقدن بعد از شکسپیر دومه از نظر غنای هنری آثارش ... (قرن 17)

www.babakebadi.com
08-07-2008, 18:42
سلام
من دنبال یک مرجع کامل گرامر انگلیسی می گردم.
توی زبان تازه کار نیستم، ولی همونطور که گفتم فقط یه مرجع کامل می خوام.
لطفا دوستان یک کتاب معرفی کنند. (ترجیحا انگلیسی باشه)

سلام

بعنوان مرجع بهترين كتاب، مجموعه سه گانه Grammer in use نشته Morphi مي باشد!

شاد باشيد

بابك عبادي

www.babakebadi.com
08-07-2008, 18:45
سلام دوستان
یه سوال

با سلام و خسته نباشيد

سوالات مربوط به گرامر را مي تونين به زبان فارسي در قسمت گرامر بنويسيد كه در اول اين تاپيك معرفي شده، اينطوري زودتر جواب خواهيد گرفت.

Long is the way and hard

مي تونيم براي زيبايي، جمله را به شكل معكوس شروع كنيم

handsome and smart is he

فراموش نكنيد كه در اين نوع صحبت كردن، كاما نقش مهمي بازي مي كنه، در حقيقت جمله بايد به اين طريق خوانده بشه
long, is the way , and hard

پس يادگرفتيم كه اين طريق صحبت اشتباه نيست، بلكه تنها براي زيبا سازي جمله استفاده شده است

شاد باشيد

بابك عبادي

denzelmovie
08-07-2008, 23:10
با سلام به دوستان عزیز
من یک پیشنهاد دارم
هر هفته در مورد یک مبحثی از آموزشهای انگلیسی بحث کنیم
مثلا یک هفته در مورد میوه ها یا سرگرمی ها یا فعلها و یا اصطلاحات دیگر
و روی آن تا یک هفته بحث می کنیم
و هرکسی در مورد این بحث چیزی بلد بود بگذارد تا بقیه هم استفاده کنند و اگر سوالی هم داشتید بپرسید
تا دوستان یا من اگر توانستیم جواب دهیم و هر کسی که در مورد مبحث هفته ی بعد نظری داشت
می تواند از قبل اعلام کنه تا هفته ی بعد آن بحث را ادامه دهیم
اگر پیشنهاد یا انتقادی داشتید خوشحال میشم

پس مبحث این هفته رو شروع می کنیم
اگر اشتنباهی داشتم دوستان ذکر کنند

این هفته : سرگرمی ها
Entertainments

1. Is he a member of our tennis club?
آیا او عضو باشگاه تنیس هست؟
Club
باشگاه

2. What was the score of the soccer Game?
نتیجه ی بازی فوتبال چی بود؟
Game
بازی

3. We are going to the Theater
ما داریم میریم به تئاتر
Theater
تئاتر

4. Shuffle The Cards
ورق ها رو بر بزن
Card
ورق

5. I Just Loved This crossword puzzle
من فقط این جدول رو دوست داشتم
Crossword Puzzle
جدول

6. There are a lot of people in the swimming pool
مردم زیادی در استخر شنا هستند
Pool
استخر

7. Garry Kasparov is the world chess champion
گری کاسپارو قهرمان دنیای شطرنج است
Chess
شطرنج

8. Beach is a nice place for our vacation
ساحل بهترین مکان برای تعطیلات ماست
Beach
ساحل

9. There's a good movie on TV tonight
Movie
فیلم

10. We can take the children to the zoo to see the animals
ما میتونیم بچه ها رو برای دیدن حیوانات به باغ وحش ببریم
Zoo
باغ وحش

حالا هر کی هر چیزی در مورد این مبحث بلده بیاد اینجا بگذاره تا همه استفاده کنند
اگر این کار فایده ای داره بگید تا ادامه بدیم
با تشکر

انواع مبحث ها در مورد زبان انگلیسی

:40::40::40:

www.babakebadi.com
09-07-2008, 10:02
با سلام به دوستان عزیز

حالا هر کی هر چیزی در مورد این مبحث بلده بیاد اینجا بگذاره تا همه استفاده کنند
اگر این کار فایده ای داره بگید تا ادامه بدیم
با تشکر

انواع مبحث ها در مورد زبان انگلیسی

سلام به اين تاپيك خوش آمديد

من هم سعي مي كنم كه همراهي كنم، جمع كردن كلمات و جملات مربوط به يك موضوع كار با ارزشيه كه انتشارات لانگ من نيز چند بار تلاش كرده انجام بده، ما هم مي تونيم در مورد تاپيك هايي كه جمع آوري نشده اند اين كار را بكنيم، اين جمع آوري در هنگام صحبت كردن و يا تهيه Lecture به شاگردان خيلي كمك مي كنه، حداقل همه چيز را در مورد موضوعي كه مي خوان حرف بزنن خواهند دونست

ممنون از همكاري شما

اين ها هم به فكر من رسيد:

leisure time
وقت تفريح

spare time
وقت خالي، وقت فراغت

excursion trip
سفر سياختي

adventure
ماجراجويي

party
ميهماني
Celebration
جشن

potluck party
ميهماني كه هر كس غذاي خودشو هم بياره

bachelor party
ميهماني مجردي كه براي آقايون درست قبل از ازدواج مي گيرن

holiday
تعطيلات

on vacation
در مسافرت تفريحي

bay
ساحل

windsurfing
موج سواري

jetski
جت اسكي

تفريحات خوب ديگري نيز هست كه ....بماند

:4:

denzelmovie
09-07-2008, 10:42
سلام به اين تاپيك خوش آمديد

من هم سعي مي كنم كه همراهي كنم، جمع كردن كلمات و جملات مربوط به يك موضوع كار با ارزشيه كه انتشارات لانگ من نيز چند بار تلاش كرده انجام بده، ما هم مي تونيم در مورد تاپيك هايي كه جمع آوري نشده اند اين كار را بكنيم، اين جمع آوري در هنگام صحبت كردن و يا تهيه Lecture به شاگردان خيلي كمك مي كنه، حداقل همه چيز را در مورد موضوعي كه مي خوان حرف بزنن خواهند دونست

ممنون از همكاري شما

اين ها هم به فكر من رسيد:

leisure time
وقت تفريح

spare time
وقت خالي، وقت فراغت

excursion trip
سفر سياختي

adventure
ماجراجويي

party
ميهماني
Celebration
جشن

potluck party
ميهماني كه هر كس غذاي خودشو هم بياره

bachelor party
ميهماني مجردي كه براي آقايون درست قبل از ازدواج مي گيرن

holiday
تعطيلات

on vacation
در مسافرت تفريحي

bay
ساحل

windsurfing
موج سواري

jetski
جت اسكي

تفريحات خوب ديگري نيز هست كه ....بماند

:4:

با سلام دوست عزیز
بسیار عالی بود
حالا هرکی باز هم چیزی بلده بگذاره تا استفاده کنیم

Farbod2
09-07-2008, 15:28
بهترين مرجع، خريدن اين ديكشنري:
LONGMAN
Dictionary of
Contemporary
English
The Living Dictionary
و ول گردي در آن ( هر وقت بي كار شدي برو توش و كلمه ها رو نگاه كن، به نظر مسخره به نظر مياد، مگه نه؟ ولي تاثير خيلي خوبي خواهد داشت ) است.

am_64
09-07-2008, 19:54
ســـــلام بر دوستان

يه چند تا اصطلاح ميزارم اميدوارم بدردتون بخوره

My mind was on other things.(حواسم جاي ديگري بود )

Mind how you go !(در موقع خداحافظي )مواظب خودت باش !

be frightened out of one's mind( زهره ترك شدن ، حسابي ترسيدن ، وحشت كردن )

masoud45
10-07-2008, 18:50
سلام

کسی میتونه به من کمک کنه من میخوام شروع کنم زبان بخونم چیز زیادب بلد نیستم یه خورده از مبتدی بالاتر هستم.
حالا کسی میتونه بگه از چی شروع کنم.
مرسی:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1:

www.babakebadi.com
11-07-2008, 00:56
سلام

کسی میتونه به من کمک کنه من میخوام شروع کنم زبان بخونم چیز زیادب بلد نیستم یه خورده از مبتدی بالاتر هستم.
حالا کسی میتونه بگه از چی شروع کنم.
مرسی:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41::4 1:

چه كمكي نياز داريد!!!!

اگر مي خواهيد زبان بخونين حوب بخونين!

اگر مي خواهيد خودخوان بخونيد، توصيه مي كنم اين كار را نكنيد، بجاش لااقل يك كلاس عمومي ثبت نام كنيد

خودخوان زبان خواندن، نياز به زمان بندي و لااقل سطح متوسط دارد، اگر واقعا در حدود يك خورده بالاتر از مبتدي هستين، بهتره يك كلاس ثبت نام كنين،‌ تا يكي باشد كه اشتباهاتتون را به شما گوش زد كنه و گرامر ها را خوب براتون جابنداره، با شما صحبت كنه و ترس شما را از صحبت كردن بگيره، و همينطور لهچه و تلفظ شما را اصلاح كنه

كلاس خصوصي يا عمومي ثبت نام كنين

موفق باشين

altair
11-07-2008, 11:29
سلام به همگی دوستان عزیز
یه سوال دارم تو جمله ی زیر چرا has won استفاده کردن و از was won استفاده نکردن؟
woody allen has won three Oscars so far , but he has never been to the ceremony
چرا حالا تو این جمله از was یا has استفاده نکردن؟
jessica tandy won an awards in 1990 for Driving misss daisy

Narsis_E
11-07-2008, 13:04
سلام به همگی دوستان عزیز
یه سوال دارم تو جمله ی زیر چرا has won استفاده کردن و از was won استفاده نکردن؟
woody allen has won three Oscars so far , but he has never been to the ceremony
چرا حالا تو این جمله از was یا has استفاده نکردن؟
jessica tandy won an awards in 1990 for Driving misss daisy

به خاطر تفاوت زمانی

در جمله اول زمان ماضی نقلی هست و ساختار فعل باید به صورت (has/have+pp)باشه ولی در جمله دوم زمان گذشته است و شکل گذشته فعل win رو استفاده کرده (won)

has won .........> برنده شده است.( برده است)
won...........> برنده شد.( برد)

دلیل این که از was won استفاده نکرده اینه که اینجا جمله معلوم هست و نمی تونیم از شکل مجهولwas+pp استفاده کنیم

altair
11-07-2008, 17:36
خیلی ممنونم دستتون درد نکنه. فقط یه چیز دیگه has won برای کاری هست که قبلا انجام شده وادامه خواهد داشت یا نه؟ و آیا به خاطر همینه که تو جمله ی دوم دیگه نمیشه از has استفاده کرد؟

Narsis_E
11-07-2008, 18:33
خیلی ممنونم دستتون درد نکنه. فقط یه چیز دیگه has won برای کاری هست که قبلا انجام شده وادامه خواهد داشت یا نه؟ و آیا به خاطر همینه که تو جمله ی دوم دیگه نمیشه از has استفاده کرد؟

بله دوست عزیر در واقع مشخصه اصلی این زمان (ماضی نقلی = حال کامل) همینه یعنی نشون دهنده کاری هست که از یه زمانی تا الان یک یا چند بار انجام شده و ممکنه بعد از این هم ادامه داشته یا نداشته باشه!

تو جمله اول هم میگه که طرف تا الان (so far)سه بار جایزه اسکار رو برده(است) (و ممکنه باز هم برنده بشه.)
ولی تو جمله دوم میگه تو سال 1990 جسیکا جایزه رو برد(و ماجرا تموم شد دیگه)

شما برای جمله دوم هم می تونید از Has won استفاده کنید که در این صورت باز هم معنی و منظور جمله فعلی (won)رو می رسونه ، در واقع فکر می کنم این طوری بگم بهتره : has won در بر گیرنده won هم هست .

* اگه تو جمله ای یکی از قیود so far,yet, already, ... دیدین بهتره فعل جمله has/have + pp باشه.

(اگه احیاناً جایی از صحبت هام نا مفهومه بگین تا بیشتر توضیح بدم.)

altair
11-07-2008, 21:38
بسیار بسیار ممنونم از راهنماییتان الان دیگه مشکلی ندارم خوب فهمیدم.

denzelmovie
12-07-2008, 02:11
با سلام به دوستان عزیز
من انگلیسی رو تا حد متوسط بلدم اما می خواستم بیشتر یاد بگیرم
اگر امکان دارد به من کتاب یا سی دی مخصوصی را پیشنهاد کنید تا از آن استفاده کنم
با تشکر

Parnyan
12-07-2008, 06:12
با سلام به دوستان عزیز
من انگلیسی رو تا حد متوسط بلدم اما می خواستم بیشتر یاد بگیرم
اگر امکان دارد به من کتاب یا سی دی مخصوصی را پیشنهاد کنید تا از آن استفاده کنم
با تشکر

حد متوسط یعنی تا چقد ؟؟:31:

یه نظره من فیلم واقعا تاثیر داره / کتاب تست تافل (Barron's TOEFL Test ) خوبه / grammer in use و voaculary in use بد نیستن
کتابایه رمان (علمی آ معمولا یه سری اصطلاح مخصوص هر رشته رو دارن که بد بختی داره :31:...) خیلی میتونه کمکت کنه ....تو نت میچرخی هر چی میخوای بخونی انگلیشِش رو بخون / کلا سعی کن زندگیتو زبان بشه بقوله یکی سعی کن فارسی رو فراموش کنی:31:....آهنگ فقط انگیلیش سعی کن بفهمی. تکستشون هم پیدا کن بعده یه مدت راه می افتی:31:

همینا دیگه ......

دیگه ببخشید اگه خوب نبود ....البته میدونم همه اینایی که گفتم رو خودتون میدونین ولی من گفتم دیگه :31:

AlL The bEsT

www.babakebadi.com
13-07-2008, 13:41
حد متوسط یعنی تا چقد ؟؟:31:

یه نظره من فیلم واقعا تاثیر داره / کتاب تست تافل (Barron's TOEFL Test ) خوبه / grammer in use و voaculary in use بد نیستن
کتابایه رمان (علمی آ معمولا یه سری اصطلاح مخصوص هر رشته رو دارن که بد بختی داره :31:...) خیلی میتونه کمکت کنه ....تو نت میچرخی هر چی میخوای بخونی انگلیشِش رو بخون / کلا سعی کن زندگیتو زبان بشه بقوله یکی سعی کن فارسی رو فراموش کنی:31:....آهنگ فقط انگیلیش سعی کن بفهمی. تکستشون هم پیدا کن بعده یه مدت راه می افتی:31:

همینا دیگه ......

دیگه ببخشید اگه خوب نبود ....البته میدونم همه اینایی که گفتم رو خودتون میدونین ولی من گفتم دیگه :31:

AlL The bEsT

خيلي هم خوب بود، من با حرفهاي ايشان كاملا موافقم، كتابهايي كه ايشان پيشنهاد كردند نيز در عين ساده گفتن ايشان، از بهترين منابع بودند، شايد بشه در يك كلام گفت: كه توصيه هاي ايشان را جدي تر از آنچه بيان كردند بگيريد.

در مورد كتاب barrons توصيه مي كنم بخش Academic study skills‌ را با حوصله مطالعه كنيد، كلمات ربطي و همينطور متدهاي Reading skills‌ اين كتاب بي نظيره.

موفق باشيد

بابك عبادي

brain
13-07-2008, 16:47
سلام آقای عبادی !
من به اون روشی (لابراتوار) که گفتین دارم میرم جلو و خیلی جذابه ... فقط یه سوال :
من چه زمانی باید یک فیلم یا مستند رو تغییر بدم و برم فیلم بعدی ؟

mohammad.clergyman
13-07-2008, 20:32
سلام

آیا گفتن I have not به جای I don't have کاملا اشتباه است

یا Old-fashioned شده ؟

www.babakebadi.com
13-07-2008, 22:54
سلام آقای عبادی !
من به اون روشی (لابراتوار) که گفتین دارم میرم جلو و خیلی جذابه ... فقط یه سوال :
من چه زمانی باید یک فیلم یا مستند رو تغییر بدم و برم فیلم بعدی ؟

سلام بر شما

هر موقع كه احساس كرديد كه فيلم مورد نظر براي شما آسان شده و مي تونين كه هرآنچه را كه مي شنويد دقيقا درست تكرار كنيد ( بدون نگاه به متن) وقت آن است كه بريد سراغ فيلم بعدي

در ضمن وقتي از خودتان امتحان بگيريد، كه لااقل سه روز از آخرين باري كه متن را ديديد گذشته باشد، چون دانشمند عزيزي به نام بلومبرگ ثابت كرده كه يادگيري واقعي آنچيزي است كه بعد از 3 روز از آخرين دسترسي، در ما باقي مي مانه

همينطور يك فيلم خوب براي اين تمرين فيلم Shrek شماره 1 هست، چون سه لهچه متفاوت بريتيش، آمريكايي سفيد و آمريكايي سياه پوست هر سه در داخلش فراوان هست.

موفق و شاد باشيد

بابك عبادي

www.babakebadi.com
13-07-2008, 23:00
سلام

یا Old-fashioned شده ؟

تا آنجايي كه من مي دانم، وقتي كه فعل Have به معني فعل كمكي استفاده بشه، مثلا در يك جمله ماضي نقلي ، هميشه بايد بفرماييد I have not ( اگر جمله منفي باشه)

ولي اگر فعل Have به معني داشتن يا بعنوان قسمتي از يك فعل مركب استفاده بشه، بايد مانند يك فعل اصلي با آن برخورد كرده و بفرماييد I don't have

I don't have any problem

I don't have lunch

البته عوام ممكنه به اشتباه هر كدام از اين دو حالت را بكار ببرند، همانطور كه خيلي از آمريكايي هاي بومي، به جاي She doesn't مي فرمايند : she don't

در حقيقت هر چه زبان انگليسي بيشتر استفاده مي شه، قواعد آن بيشتر در حال ناديده گرفته شدنه، و مردم به سمت ساده تر كردن زبان و همينطور كوتاه كردن مكالمات پيش مي روند.

هر ساله شاهد اضافه شدن Slang هاي بسياري به زبان هستيم كه مفهوم هاي وسيعي را در عبارتي كوتاه بيان مي كنند، و همينطور اختصار سازي از عبارت هاي طولاني يك اپيدمي فرهنگي در آمريكا شده است.

شاد و موفق باشيد

بابك عبادي

gmuosavi
13-07-2008, 23:09
کجا می تونم درخواست ترجمه بدم ؟
پیشاپیش ممنون

mohammad.clergyman
13-07-2008, 23:36
تابيك translation
البته من قبلا درخواست كرده بودم كه اسمه تابيك را فارسي كنند

seymour
14-07-2008, 10:49
سلام

یا Old-fashioned شده ؟
من که در 90 درصد موارد هرکدومشون رد در جایگاه خودشون می شنوم ... یعنی تفاوت معنایی شون باعث میشه که به این راحتی یکی جای دیگری رو نگیره ...

mohammad.clergyman
14-07-2008, 11:34
من که در 90 درصد موارد هرکدومشون رد در جایگاه خودشون می شنوم ... یعنی تفاوت معنایی شون باعث میشه که به این راحتی یکی جای دیگری رو نگیره ...

منظورتون رو نمیفهمم ، لطفا بیشتر توضیح بدین

mohammad.clergyman
14-07-2008, 12:03
تا آنجايي كه من مي دانم، وقتي كه فعل Have به معني فعل كمكي استفاده بشه، مثلا در يك جمله ماضي نقلي ، هميشه بايد بفرماييد I have not ( اگر جمله منفي باشه)

ولي اگر فعل Have به معني داشتن يا بعنوان قسمتي از يك فعل مركب استفاده بشه، بايد مانند يك فعل اصلي با آن برخورد كرده و بفرماييد I don't have

I don't have any problem

I don't have lunch

البته عوام ممكنه به اشتباه هر كدام از اين دو حالت را بكار ببرند، همانطور كه خيلي از آمريكايي هاي بومي، به جاي She doesn't مي فرمايند : she don't

در حقيقت هر چه زبان انگليسي بيشتر استفاده مي شه، قواعد آن بيشتر در حال ناديده گرفته شدنه، و مردم به سمت ساده تر كردن زبان و همينطور كوتاه كردن مكالمات پيش مي روند.

هر ساله شاهد اضافه شدن Slang هاي بسياري به زبان هستيم كه مفهوم هاي وسيعي را در عبارتي كوتاه بيان مي كنند، و همينطور اختصار سازي از عبارت هاي طولاني يك اپيدمي فرهنگي در آمريكا شده است.

شاد و موفق باشيد

بابك عبادي

ممنون بابک جون

یعنی اینی که توی آموزش و پرورش به ملت یاد میدند کاملا اشتباه است ؟

و از خودشون ساختن ؟

Narsis_E
14-07-2008, 14:58
سلام

راستش من هم این مورد رو سال گذشته توی کتاب زبان برادرم (دوره راهنمایی) دیدم اولش فکر می کردم اشتباه از طرفه خودشه که have not رو به جای don't have استفاده می کنه ولی کتابش رو که نگاه کردم دیدم به همین صورت آموزش داده : شکل منفی have/has به صورت haven't/hasn't وقتی نقش فعل اصلی رو در جمله دارند ! (به معنی داشتن هستند.)

کمی هم راجع بهش تحقیق کردم ! اکثر انگلیسی زبان ها رد می کردند این شکل منفی کردن رو! (و مسخره میومد به نظرشون!) ولی یکی دو مورد هم بود که گفتن یه شکل قدیمی منفی کردن هست و در حال حاضر اصلاً به این شکل استفاده نمیشه.

تا جایی که یادمه تو کتاب های راهنمایی و دبیرستان هم این جوری به ما آموزش ندادن! حالا این که چرا تو ویرایش جدید آموزش پرورش تا این حد متدهای تدریسش رو آپ تو دیت!! کرده واسه من هم سواله !!:23:

A r c h i
15-07-2008, 00:49
یعنی اینی که توی آموزش و پرورش به ملت یاد میدند کاملا اشتباه است ؟

راستش من معتقدم که اگه سیستمشون درست بود که بچه ها بعد از انگیلیسی خوندن تو 3 سال راهنمایی و 4 سال دبیرستان، انقدر مشکل نداشتن که!!!!
از بیخ و بن اشکال داره! :13: ، هم سیستم آموزشی ..هم متاسفانه معلمهایی که خودشون هم هیچی بلد نیستن.. برادر من که دوم راهنمایی بود یک تلفظ هایی ازش می شنیدم که به عمرم نشنیده بودم :18: ..کارم شده بود اصلاح غلط های معلمشون و درست یاد دادن بهش!!!!

www.babakebadi.com
15-07-2008, 09:04
در تاييد صحبت هاي شما عزيزان،

تا حالا از خودتون پرسيدين كه مدرسه دارالتعديب به انگليسي چي مي شه؟

همين جوري پرسيدم....

نه واقعا پرسيدين؟

mohammad.clergyman
15-07-2008, 10:13
سلام

راستش من هم این مورد رو سال گذشته توی کتاب زبان برادرم (دوره راهنمایی) دیدم اولش فکر می کردم اشتباه از طرفه خودشه که have not رو به جای don't have استفاده می کنه ولی کتابش رو که نگاه کردم دیدم به همین صورت آموزش داده : شکل منفی have/has به صورت haven't/hasn't وقتی نقش فعل اصلی رو در جمله دارند ! (به معنی داشتن هستند.)

کمی هم راجع بهش تحقیق کردم ! اکثر انگلیسی زبان ها رد می کردند این شکل منفی کردن رو! (و مسخره میومد به نظرشون!) ولی یکی دو مورد هم بود که گفتن یه شکل قدیمی منفی کردن هست و در حال حاضر اصلاً به این شکل استفاده نمیشه.

تا جایی که یادمه تو کتاب های راهنمایی و دبیرستان هم این جوری به ما آموزش ندادن! حالا این که چرا تو ویرایش جدید آموزش پرورش تا این حد متدهای تدریسش رو آپ تو دیت!! کرده واسه من هم سواله !!:23:

بله ظاهرا همون چویس دومم درست بود یعنی old-fashioned شده

در تاييد صحبت هاي شما عزيزان،

تا حالا از خودتون پرسيدين كه مدرسه دارالتعديب به انگليسي چي مي شه؟

همين جوري پرسيدم....

نه واقعا پرسيدين؟

البته دارالتادیب درسته !

بله همین الان از خودم پرسیدم و جوابشو پیدا کردم >> school of correction

البته من یه ترکیب دیگه ای قبلا دیده بودم ولی متاسفانه یادم نمیاد

راستش من معتقدم که اگه سیستمشون درست بود که بچه ها بعد از انگیلیسی خوندن تو 3 سال راهنمایی و 4 سال دبیرستان، انقدر مشکل نداشتن که!!!!
از بیخ و بن اشکال داره! :13: ، هم سیستم آموزشی ..هم متاسفانه معلمهایی که خودشون هم هیچی بلد نیستن.. برادر من که دوم راهنمایی بود یک تلفظ هایی ازش می شنیدم که به عمرم نشنیده بودم :18: ..کارم شده بود اصلاح غلط های معلمشون و درست یاد دادن بهش!!!!

زهر هجری کشیده ام کمپرس

تازه وقتی کلاس مکالمه میاند باید بشینی تلفظاشونو یکی یکی درست کنی

نمونه تلفظات

Saturday

ساتوردی

ice cream

آیسی کیریم

wednesday

ود نزدی

البته میدونید که متد آموزش پرورش یه چیزی شبیه به متد grammar translation method است که در این متد اصلا به تلفظ اهمیت داده نمیشه

جالب اینجاست که در این متد اصلا dictation نباید مطرح بشه ولی متاسفانه در آموزش پرورش به dictation اهمیت میدند ، که به نظر من از همه ی skill ها و sub-skill ها بی اهمیت تر است

www.babakebadi.com
15-07-2008, 17:31
بله ظاهرا همون چویس دومم درست بود یعنی old-fashioned شده

البته دارالتادیب درسته !

بله همین الان از خودم پرسیدم و جوابشو پیدا کردم >> school of correction

البته من یه ترکیب دیگه ای قبلا دیده بودم ولی متاسفانه یادم نمیاد

درسته دارالتاديب، ممنونم كه منو اصلاح كردين

خوب منظور منو از مدرسه داراتعديب، ببخشيد دارالتاديب متوجه نشدين

خوب سوال ديگري مي پرسم

تا حالا از خودتون سوال كردين كه Guidance school‌ كه در كتابهاي درسي نوشته، يعني چي؟ مي شه توي ديكشنري يك جستجويي بكنيد!!

:27:

اگر خوب بگرديد و ديكشنري خوبي داشته باشيد، به حقيقتي مسخره بر خواهيد خورد،‌ و اون اينه كه مدرسه Guidance school يك هم معني براي همان دارلتعديب ( آخ ببخشيد، دارلتاديب ) !!!!!!

حالا ببينيد كه ما چه سيستم آموزش زباني در آموزش پرورش داريم.

در حقيقت كلمه Guidance school‌ از كلمه معادل فرانسوي اش گرفته شده، چون مدرسه راهنمايي سيستم آموزش فرانسوي است، و در سيستم انگليسي معادلي ندارد، در حاليكه چون اين روش آموزشي كلمه معادل در انگليسي ندارد، نبايد به انگليسي ترجمه مي شد، حالا كه به انگليسي ترجمه شده، معادل هم معني آن همان دارلتاديب مي شه، حالا فكر كنيد كه شما در Resume‌ خودتان بخواهيد به معدل سه سالي كه در دارلتاديب بوديد نيز اشاره كنيد!

:38:

خوب فكر مي كنم هيج كسي شما را استخدام نكنه
خدا را شكر كه در Resume به تحصيلات قبل از دبيرستان كاري ندارند.

اين اشتباه كه خدمت شما خاطر نشان كردم درست مثل اين مي ماند كه نام دانشگاه آزاد را به انگليسي ترجمه كرده و بفرماييد Free university .

البته از اين اشتباهات در آموزش پرورش زياده

اگر كسي فكر مي كنه من اشتباه قضاوت كردم، خوشحال مي شم اگر بفرمايد

راستي يك بار ديگر ممنون براي داراتعديب!

;)

mohammad.clergyman
15-07-2008, 18:40
لطفا بفرماييد دانشگاه ازاد و دولتي به انگليسي چي ميشه ؟
p.s
اقاي عبادي ظاهرا به جاي اصلاح شما را كچل كردم
by the way, please send me your yahoo or msn id, wanna talk to u about an important matter

nakhle007
15-07-2008, 19:35
سلام یه کتاب میخواستم معرفی کنید که بتونه توی آوا شناسی کمکم کنه ؟
اصلا یه همچین تایپیکی وجود داره که در مورد آوا شناسی کلمات باشه ؟

seymour
15-07-2008, 19:56
p.s
by the way, please send me your yahoo or msn id, wanna talk to u about an important matter
واسه دانشگاه آزاد که طبیعتا باید از لفظ Azad استفاده کنیم چون اسمشه ... و برای دانشگاه سراسری هم از لفظ public ... حالا اگه حتما لازمه بگیم دولتی ، می تونیم بگیم governmental university

منظورتون رو نمیفهمم ، لطفا بیشتر توضیح بدین
مشکلی نیست .. همونی بود که دوستان بیشتر توضیح دادن ... یعنی همونطور که گفتی قبلا یکی به جای دیگری استفاده می شده اما به تدریج اون کاربرد جایگزین منسوخ شده و الان هرکدوم واسه یه کار مشخص و مجزا استفاده میشن ..

nimadarabi
15-07-2008, 22:18
سلام اگر می شه به من بگید از کجا می تونم یک مرجع خوب برای گرامر تهیه کنم؟

www.babakebadi.com
15-07-2008, 22:33
سلام یه کتاب میخواستم معرفی کنید که بتونه توی آوا شناسی کمکم کنه ؟
اصلا یه همچین تایپیکی وجود داره که در مورد آوا شناسی کلمات باشه ؟

عزیزم کتاب Phonology and Phonetic انتشارات آکسفورد را تهیه کنید، نویسنده اش درست یادم نیست، ولی یک George توی اسمش داشت....

کتاب خوبیه، CD هم داره

موفق باشید

شاد و سلامت!

بابک عبادی

www.babakebadi.com
15-07-2008, 22:41
p.s

بله دارم کچل می شم، حالا اگر شما می خوای مسولیتش را قبول کنی چرا که نه، اینجا یک دکتری هست با 3 میلیون دوباره پرپشتش می کنه، نکنه در مورد همین می خواستی با هم چت کنیم!! :10:

خوب حالا تا مدیر عزیزمون منو دعوت نکرده که برم در تاپیک Chat برگردیم سر اصل موضوع.

من با پیشنهاد Seymour جان موافقم، ولی راستشو بخوای فکر می کنم State university بهتر از Governmental university باشه، خیلی از عزیزان فکر می کنند که منظور از State university دانشگاه ایالتیه، ولی واقعیت در اینه که منظور از State University دانشگاه هایی است که با هزینه دولت به کارشان ادامه می دهند و تاکید کمتری روی شهریه از دانشجویان دارند، که تقریبا معادل همان دانشگاه دولتی ما می شه.

بهر حال شاد و سلامت و پرپشت باشید!!

:31:

A r c h i
15-07-2008, 22:58
خوب حالا تا مدیر عزیزمون منو دعوت نکرده که برم در تاپیک Chat برگردیم سر اصل موضوع.

بابک جان دعوت به چی؟ کجا؟ کی؟؟؟ :31:
متوجه نشدم؟؟؟

www.babakebadi.com
15-07-2008, 23:12
بابک جان دعوت به چی؟ کجا؟ کی؟؟؟ :31:
متوجه نشدم؟؟؟

ایشالله ،چرا که نه؟، اتفاقا من و خانمم هم دلمون لک زده برای یک میهمانی خوب

به امید روزی که این ارتباط های دیجیتالی، واقعی تر بشن

محمد نامدار
16-07-2008, 14:28
سلام
من یک مدتیه کلاس زبان میرم و پریروز استاد گفت که یکسری مطلب در مورد سکسکه پیدا کنید
که می خواستیم ببینم اگر کسی داره و بلده لطف کنه
متن مختصر و کاملا مفید باشه بهتره
مرسی

seymour
16-07-2008, 14:29
من با پیشنهاد Seymour جان موافقم، ولی راستشو بخوای فکر می کنم State university بهتر از Governmental university باشه، خیلی از عزیزان فکر می کنند که منظور از State university دانشگاه ایالتیه، ولی واقعیت در اینه که منظور از State University دانشگاه هایی ...
نه متاسفانه اینطور نیست ظاهرا - منم اوایل این واژه مدنظرم بود ، اما بعدها متوجه شدم که نمی تونه state university باشه چون این واژه صرفا واسه دانشگاه های ایالتی امریکا به کار میره یا دانشگاه هایی که اصولا state رو توی اسمشون ذکر کنن (مثلا توی هند)...

در نتیجه مثلا توی فلوریدا ما یه دانشگاه ایالتی فلوریدا داریم (state university) و ضمنا چندتایی هم دانشگاه دولتی (public) که معمولا هیچکدوم state university خطاب نمیشن ... مثلا New College of Florida رو یه public university می دونیم و state unviersity رو نگه میداریم واسه Florida State University ... هرچند این واژه در امریکا ممکنه بین public و state متغیر باشه ، اما واسه کشورهای دیگه نه ...

از سایت همین دانشگاه نقل می کنم (که خودش رو public می دونه و نه state) :

The Wall Street Journal ranked New College the nation's #2 public university....

www.babakebadi.com
16-07-2008, 23:24
نه متاسفانه اینطور نیست ظاهرا - منم اوایل این واژه مدنظرم بود ، اما بعدها متوجه شدم که نمی تونه state university باشه چون این واژه صرفا واسه دانشگاه های ایالتی امریکا به کار میره یا دانشگاه هایی که اصولا state رو توی اسمشون ذکر کنن (مثلا توی هند)...

در نتیجه مثلا توی فلوریدا ما یه دانشگاه ایالتی فلوریدا داریم (state university) و ضمنا چندتایی هم دانشگاه دولتی (public) که معمولا هیچکدوم state university خطاب نمیشن ... مثلا New College of Florida رو یه public university می دونیم و state unviersity رو نگه میداریم واسه Florida State University ... هرچند این واژه در امریکا ممکنه بین public و state متغیر باشه ، اما واسه کشورهای دیگه نه ...

از سایت همین دانشگاه نقل می کنم (که خودش رو public می دونه و نه state) :

ممنون،

درسته، شايد خارج از آمريكا اينطور نباشه

راستي يك سوال كوچيك، شما مي دونين آيا واژه اي كه دقيقا به معني قهر كردن باشه در انگليسي داريم يا نه؟ من سالهاست كه انگليسي گوش مي كنم، تدريس مي كنم و صحبت مي كنم،‌ ولي هنوز موفق نشدم واژه اي كه به معني قهر از نوع ايراني باشه پيدا كنم

I don't speak with you
I am mad at you
leave me alone

ولي آيا اصولا اينكه علي با حسن قهره، را به جز اين واژه ها جور ديگري نيز مي شه بيان كرد!؟ بعيد مي دونم، تا شما استاد چه بفرماييد

jedivssith
17-07-2008, 02:16
درود

تمام جملات کوتاه که در پایان نامه های خارجی ذکر می شود را می خواستم و البته با معنی و کاربرد هر کدام را اگر بگوئید خیلی عالی می شود.
مثل :
Best Wishes
و ....

با سپاس فراوان
بدرود

www.babakebadi.com
17-07-2008, 08:59
درود

تمام جملات کوتاه که در پایان نامه های خارجی ذکر می شود را می خواستم و البته با معنی و کاربرد هر کدام را اگر بگوئید خیلی عالی می شود.
مثل :
Best Wishes
و ....

با سپاس فراوان
بدرود

اين جملات كوتاه نامحدود هستند و حتي شما خودتان نيز مي تونين مدل هاي جديدي بسازيد و لي معروفترين آنها :

Best regards
با احترام فراوان

best wishes
با بهترين آرزوها

Cordially
از صميم قلب

love
با عشق

regards
با احترام

Respectfully yours
تقديم با احترام

respectfully
با احترام

Sincerely yours
تقديم با ارادت

Sincerely
با ارادت

Take care
مراقب خودت باش

Thank you
با تشكر

Thanks
تشكر

Yours truly
تقديم با صداقت

Yours faithfully
دوست شما

من ترجمه اي كلمات را براتون ننوشتم، بلكه ترجمه مفهوم آن را توضيح دادم، كه بدانيد به جاي كدام معادل فارسي بايد استفاده كنيد

شاد و موفق باشيد
و سلامت

بابك عبادي

seymour
17-07-2008, 12:13
راستي يك سوال كوچيك، شما مي دونين آيا واژه اي كه دقيقا به معني قهر كردن باشه در انگليسي داريم يا نه؟ من سالهاست كه انگليسي گوش مي كنم، تدريس مي كنم و صحبت مي كنم،‌ ولي هنوز موفق نشدم واژه اي كه به معني قهر از نوع ايراني باشه پيدا كنم

I don't speak with you
I am mad at you
leave me alone

ولي آيا اصولا اينكه علي با حسن قهره، را به جز اين واژه ها جور ديگري نيز مي شه بيان كرد!؟ بعيد مي دونم، تا شما استاد چه بفرماييد
چه ابهام جالبی .. حق با شماست و منم چیز خاصی به ذهنم نمیاد... نزدیکترین چیزی که به نظر میاد sulk هستش ... که البته اگه بیشتر دقت کنیم ، معناش نزدیک میشه به قهر بودن و نه قهر کردن ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پوبستر :

to be moodily silent

آکسفورد :

be silent, morose, and bad-tempered through annoyance or disappointment.

و از همه بهتر مال کمبریج:

to be silent and childishly refuse to smile or be pleasant to people because you are angry about something that they have done

ضمنا ما که استاد نیستیم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

maxell5
18-07-2008, 01:38
سلام .
این جمله تو یه بازی بود میخوام ببینم معنی دقیقش چی میشه ! کسی میتونه دقیق ترجمه کنه !

let them have their fun ... .... angel face will be happy . no matter how long it.s gonna take

seymour
18-07-2008, 12:11
سلام .
این جمله تو یه بازی بود میخوام ببینم معنی دقیقش چی میشه ! کسی میتونه دقیق ترجمه کنه !

let them have their fun ... .... angel face will be happy . no matter how long it.s gonna take
یعنی :

بذار حالشون رو بکنن (بذار خوش باشن) ... هرچقدر هم که طول بکشه ، بهرحال انژل-فیس (فرشته صورت) خوشحال میشه ...

www.babakebadi.com
18-07-2008, 12:14
چه ابهام جالبی .. حق با شماست و منم چیز خاصی به ذهنم نمیاد... نزدیکترین چیزی که به نظر میاد sulk هستش ... که البته اگه بیشتر دقت کنیم ، معناش نزدیک میشه به قهر بودن و نه قهر کردن ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پوبستر :

آکسفورد :

و از همه بهتر مال کمبریج:

ضمنا ما که استاد نیستیم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنونم، اين بهترين توضيحي بود كه مي شد دريافت كرد

در ضمن

شما استاد هستيد و اين يك تعارف نيست

موفق، شاد و سلامت باشيد

بابك عبادي

brain
18-07-2008, 22:33
سلام آقای عبادی .
در رابطه با روش لابراتوار میخوساتم بدونم که این روش تا کی باید ادامه داشته باشد ....
در رابطه با ترجمه نسبی ( نه دقیق ) هم همچین روش جالبی هست ؟
راستی روش لابراتوار خیلی باحال و جذابه ... فقط آیا باز دهیش خوب و سریع هستش ؟
اگه راهی هست که سریع تر از این روش باشه بهم معرفی کنید حتما ...
من نمیدونم زبانم در چه حدیه ولی تو یادگیری لغات استعدادم خوبه و سریع میره تو حافظه بلندمدتم ( لغات زبان 1 و 2 و 3 و پیشدانشگاهی رو تو 3 روز خوندم و هنوز هم یادمه ) ... میدونم شاهکارنکردم ، فقط میخواستم بگم که استعداد دارم همین . . .

Drzhivago
20-07-2008, 11:25
سلام

يه سوال داشتم ممنون ميشم اگه جواب بدين

وقتي كه از كسي ميپرسيم كيفم رو ديدي (منظور كيفي كه گم كرديم) چند جا ديديم كه از
Have you seen my wallet? استفاده كردن.
نميشه به جاي اين جمله از Did you see my wallet ? استفاده كرد؟
اصلا فرق اين 2 جمله چيه؟

www.babakebadi.com
20-07-2008, 14:21
سلام آقای عبادی .
در رابطه با روش لابراتوار میخوساتم بدونم که این روش تا کی باید ادامه داشته باشد ....
در رابطه با ترجمه نسبی ( نه دقیق ) هم همچین روش جالبی هست ؟
راستی روش لابراتوار خیلی باحال و جذابه ... فقط آیا باز دهیش خوب و سریع هستش ؟
اگه راهی هست که سریع تر از این روش باشه بهم معرفی کنید حتما ...
من نمیدونم زبانم در چه حدیه ولی تو یادگیری لغات استعدادم خوبه و سریع میره تو حافظه بلندمدتم ( لغات زبان 1 و 2 و 3 و پیشدانشگاهی رو تو 3 روز خوندم و هنوز هم یادمه ) ... میدونم شاهکارنکردم ، فقط میخواستم بگم که استعداد دارم همین . . .

عزيزم سلام
پست 87 منو بخون جوابتون را قبلا دادم

به فكر تغيير متد نباشين، به فكر تمام كردن انگليسي باشيد، همين متد را اگر دوست داري ادامه بده، متد زياد مهم نيست،‌مهم اينه كه كار كنيد، همه اينها راه هاي رسيدن به خداست!! فرق نمي كنه كدوم را داشته باشي، كمي سريع تر يا كند تر مهم نيست، در ثاني اين متد از سريع ترين متدهاست

شاد و موفق باشيد

پست 87 يادتون نره

www.babakebadi.com
20-07-2008, 14:24
سلام

يه سوال داشتم ممنون ميشم اگه جواب بدين

وقتي كه از كسي ميپرسيم كيفم رو ديدي (منظور كيفي كه گم كرديم) چند جا ديديم كه از
Have you seen my wallet? استفاده كردن.
نميشه به جاي اين جمله از Did you see my wallet ? استفاده كرد؟
اصلا فرق اين 2 جمله چيه؟

عزيزم

وقتي مطلبي اهميت داره، يا به حادثه اي كه اخيرا اتفاق افتاده بر مي گرده، بايد از ماضي نقلي يعني Have +pp استفاده كنيد، به اين شكل بر روي اهميت و تازگي اين تاكيد كرديد
اگر به جاي آن بفرماييد Did you طرف هم مي گه آره ديدم خوشگل بود، ولي اگر بگيد have you‌ يعني كيفو منو نديدي!!!!! خيلي خبري تره، اهميت بيشتري داره، نشون مي ده منظورتون همين تازگي است، نه ده سال پيش

پس وقتي جمله فرا پيامش خبر و اهميت است، از Have +pp‌ استفاده كنيد

موفق باشيد

بابك عبادي

Drzhivago
21-07-2008, 09:48
عزيزم

وقتي مطلبي اهميت داره، يا به حادثه اي كه اخيرا اتفاق افتاده بر مي گرده، بايد از ماضي نقلي يعني Have +pp استفاده كنيد، به اين شكل بر روي اهميت و تازگي اين تاكيد كرديد
اگر به جاي آن بفرماييد Did you طرف هم مي گه آره ديدم خوشگل بود، ولي اگر بگيد have you‌ يعني كيفو منو نديدي!!!!! خيلي خبري تره، اهميت بيشتري داره، نشون مي ده منظورتون همين تازگي است، نه ده سال پيش

پس وقتي جمله فرا پيامش خبر و اهميت است، از Have +pp‌ استفاده كنيد

موفق باشيد

بابك عبادي

سلام
ممنون از توضيحتون
الان متوجه اهميت كلاس زبان براي نوآموزهاي زبان كه هميشه بهش توصيه ميكرديد شدم:31:

hamidbn
21-07-2008, 14:01
سلام
می خوام بدونم کتابی هست که من می خوام روانخوانی انگلیسی خودم را تمرین کنم ؟

www.babakebadi.com
21-07-2008, 14:20
سلام
ممنون از توضيحتون
الان متوجه اهميت كلاس زبان براي نوآموزهاي زبان كه هميشه بهش توصيه ميكرديد شدم:31:

ممنونم، ولي مگر من قبلا هم در خدمت شما بودم؟ به نظر شما يك كاربر جديد هستيد؟ اينطور نيست؟

Drzhivago
21-07-2008, 14:31
ممنونم، ولي مگر من قبلا هم در خدمت شما بودم؟ به نظر شما يك كاربر جديد هستيد؟ اينطور نيست؟

سلام
خدمت كه از ماست:20:
من خيلي وقته اينجا عضو هستم و از مطالبي كه شما و ساير بزرگواران مطرح ميكرديد و ميكنيد استفاده ميكنم ولي تا به حال اينجا پست نزدم

بعد در مورد روش لابراتوار يكي از دوستان سوال كرده بود و شما هم جواب داده بوديد امروز من تو يه سايتي بهش برخوردم . تو اين سايت روش استفاده از پادكست هاشو به اين طريق توصيه كرده بود.

Listen to a part of the podcast and try to write down the exact words that they say (like a traditional dictation).
Then compare what you’ve written with the transcript.
Listen and repeat parts of the podcast out loud. You can do this just by listening or you can read the transcript at the same time.
If you try to copy the way that they speak, it will help your pronunciation and help your English to sound more natural.
Listen to (or read) a part of the podcast and make some notes on what the people say.
Then use the notes to try to reconstruct what they said. Compare what you wrote with the transcript.
Take a part of the podcast and translate it into your language. Then a little later, try to translate it back into English.
Compare your translation with the transcript.
If you’re learning with a friend, you can make gaps in a part of the transcript and see if your friend can put them back in.

اميدوارم كه مفيد واقع بشه چون به نظرم روش خوبيه فقط يكم وقت ميبره

saeid inventor
21-07-2008, 15:23
سلام
از کسایی که پست آموزش انگلیسی را گذاشتن تشکر می کنم
خدا خیرتان بده، آمین

www.babakebadi.com
21-07-2008, 18:53
سلام
خدمت كه از ماست:20:
من خيلي وقته اينجا عضو هستم و از مطالبي كه شما و ساير بزرگواران مطرح ميكرديد و ميكنيد استفاده ميكنم ولي تا به حال اينجا پست نزدم

بعد در مورد روش لابراتوار يكي از دوستان سوال كرده بود و شما هم جواب داده بوديد امروز من تو يه سايتي بهش برخوردم . تو اين سايت روش استفاده از پادكست هاشو به اين طريق توصيه كرده بود.

Listen to a part of the podcast and try to write down the exact words that they say (like a traditional dictation).
Then compare what you’ve written with the transcript.
Listen and repeat parts of the podcast out loud. You can do this just by listening or you can read the transcript at the same time.
If you try to copy the way that they speak, it will help your pronunciation and help your English to sound more natural.
Listen to (or read) a part of the podcast and make some notes on what the people say.
Then use the notes to try to reconstruct what they said. Compare what you wrote with the transcript.
Take a part of the podcast and translate it into your language. Then a little later, try to translate it back into English.
Compare your translation with the transcript.
If you’re learning with a friend, you can make gaps in a part of the transcript and see if your friend can put them back in.

اميدوارم كه مفيد واقع بشه چون به نظرم روش خوبيه فقط يكم وقت ميبره

عزيزم مرحله نوشتن و يا ترجمه كردن به زبان فارسي را از اين ليست حذف كني، مي شه همون كه خدمت شما عرض كردم، و سريعتر و كاربردي تر مي شه، بهتره به جاي نوشتن، صداي خودتان را ضبط كنيد و با اصلش مقايسه كنيد، به اين شكل تلفظ خودتان را مقايسه خواهيد كرد و به زودي تلفظ شما بسيار عالي خواهد شد

در ضمن خوشحالم كه اينجا هستم و خدمتي مي كنم

شما لطف داريد اگر تعريفي مي كنيد

موفق باشيد
شاد و سلامت

www.babakebadi.com
21-07-2008, 18:54
سلام
از کسایی که پست آموزش انگلیسی را گذاشتن تشکر می کنم
خدا خیرتان بده، آمین

ممنون از لطف شما

خدا شما را نيز خير بده!

:20::11:

denzelmovie
22-07-2008, 14:10
با سلام بابک جان
یک خواهش داشتم
من وقتی به یک فیلم یا موزیک خارجی گوش می کنم
خیلی متوجه نمی شوم چه می گویند
ولی اگر متن انگلیسی آن را داشته باشم
کاملا متوجه میشوم چه می گویند
یعنی در قسمت گوش دادن ضعیف هستم
اگر چیزی هست که بتوانم خودم را با آن تقویت کنم
به من معرفی کنید
با تشکر

jedivssith
22-07-2008, 22:27
درود

جملاتی که در ابتدای یک کتاب برای تقدیم به کسی به کار برده می شود را می خواستم. البته می دانم زیاد است. ولی بهترین ها و رایج ترین را می خواهم.

با سپاس فراوان
بدرود

DaRiOuShJh
23-07-2008, 00:34
سلام به همگی

اول یه تشکره گنده از مدیر و کاربرایه فعالی که اینجا رو جمع و جور میکنن بکنم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب حالا سوالم:

کسی پیام نور مترجمی زبان انگلیسی میخونه یا میخواد بخونه؟

nakhoda_abbas
23-07-2008, 13:55
سلام به همه ی بچه ها ی زحمت کش
آقا من یه سوا داشتم:
1- من پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم فقط اینو گفتم که بگم مهارتم در چه اندازه هستش
خوب دوست دارم بگید که من چطوری در زبان انگلیسی پیشرفت بکنم ، یعنی می خواهم کتابهایی که منو می تونه بیشتر در خواندن منو یاری کنه معرفی کنید ، چه کتابهایی بخرم ، چی سی دی های برای تمرین خلاصه ...... هر چیزی که احتیاج هست برا یه استارت قوی بگید .

seymour
23-07-2008, 19:47
درود

جملاتی که در ابتدای یک کتاب برای تقدیم به کسی به کار برده می شود را می خواستم. البته می دانم زیاد است. ولی بهترین ها و رایج ترین را می خواهم.

با سپاس فراوان
بدرود
خب تقدیم رو که معمولا خیلی ساده میگن " to فلانی " ... یا منظورت چیز دیگه اس ؟ ... اتفاقا به نظر من تنوعش زیاد نیست و محدودن ... یا شاید من درست متوجه سوال نشدم

www.babakebadi.com
23-07-2008, 21:51
با سلام بابک جان
یک خواهش داشتم
من وقتی به یک فیلم یا موزیک خارجی گوش می کنم
خیلی متوجه نمی شوم چه می گویند
ولی اگر متن انگلیسی آن را داشته باشم
کاملا متوجه میشوم چه می گویند
یعنی در قسمت گوش دادن ضعیف هستم
اگر چیزی هست که بتوانم خودم را با آن تقویت کنم
به من معرفی کنید
با تشکر

عزيزم در سطح مقدماتي و متوسط كتابهاي New person to person جلد آبي و قرمز كتابهاي خوبي هستند.
فقط فراموش نكن كه متن را قبل از اينكه چند بار ( لااقل 5 بار) گوش نكرديد، نخوانيد، چون اگر متن را بخوانيد ديگر به تقويت مهارت Listening‌ كمكي نمي شه، بايد سعي كنيد آنچه را مي شنويد را دقيقا با صداي بلند تكرار كنيد

شاد و موفق و سلامت باشيد

بابك عبادي

jedivssith
23-07-2008, 23:22
خب تقدیم رو که معمولا خیلی ساده میگن " to فلانی " ... یا منظورت چیز دیگه اس ؟ ... اتفاقا به نظر من تنوعش زیاد نیست و محدودن ... یا شاید من درست متوجه سوال نشدم

درود Seymour جان

منظورم تعدادی از جملاتی است که بیشتر در نشر و کتابهای خارجی بکار می رود که بسیار زیبا هستند و در واقع می شود آنها را یک جمله کوتاه پر معنی حساب کرد. حالا من از این قبیل جمله ها تعدادی را می خواستم. گفتم شاید کتابهای خارجی زیاد دیده باشید و از این قبیل جملات به چشمتان زیاد خورده باشد.

با سپاس از شما
بدرود

SCYTHE
24-07-2008, 00:09
درود Seymour جان

منظورم تعدادی از جملاتی است که بیشتر در نشر و کتابهای خارجی بکار می رود که بسیار زیبا هستند و در واقع می شود آنها را یک جمله کوتاه پر معنی حساب کرد. حالا من از این قبیل جمله ها تعدادی را می خواستم. گفتم شاید کتابهای خارجی زیاد دیده باشید و از این قبیل جملات به چشمتان زیاد خورده باشد.

با سپاس از شما
بدرود

Dedicated to my relatives
in Germany and
United States of America

or

DEDICATION
To my parents, Vilai and Choochai Kamkom
To my brother, Tamrong and Theera Kamkom
To my husband, Terapat Apichartthabrut

SCYTHE
24-07-2008, 00:31
oh, I got it:31: do u mean these kinda expressions??:
Dedicated to our wives, ..., and to our extended families and their children,
...

who have brought a new level of love, patience, and understanding into our live
============================
another example

DaRiOuShJh
24-07-2008, 15:16
آيا اين تاپيك نياز شما را برآورده كرده است؟

آی!
نیازه من هنوز مونده رو زمین!
کمک

seymour
24-07-2008, 16:40
آی!
نیازه من هنوز مونده رو زمین!
کمک
خب داریوش جان حتما جواب منفی بوده ... همیشه همینطوره که اگه چیزی پرسیده شد و جوابی نیومد بخاطر این بوده که کسی جوابی نداشته یا جوابش منفی بوده ... (در اینجا گزینه دوم)

(حالا محض کنجکاوی در مقطع ارشد یا کارشناسی ؟)

DaRiOuShJh
24-07-2008, 16:44
مرسی seyemour جان
در مقطعه کارشناسی
میخواستم یه اطلاعاتی بگیرم

Untouchable
24-07-2008, 16:53
سلام

میشه لینک یه فایل صوتی با کیفیت برای تقویت زبان البته برای مبتدی ها بذارید ! ترجیحا داستان !

حجمش هم خیلی مهم نیست

ممنون

abed1990
27-07-2008, 09:52
کسی ادرس زبان سرا های تهران رو داره این جا بذاره

abed1990
30-07-2008, 10:17
معنی این چیه تو ای گولد بهش خوردم
New account creation temporarily suspended

obituary
30-07-2008, 10:38
معنی این چیه تو ای گولد بهش خوردم
New account creation temporarily suspended

اينو که بايد تو قسمت ترجمه مطرح مي‌کرديد
ولي معنيش اين ميشه
ساختن اکانت جديد بطور موقت امکان پذير نيست.(معلقه)

jedivssith
30-07-2008, 23:54
درود
آیا برنامه مالتی مدیایی می شناسید که در آن تست برای سطوح مختلف از مقدماتی تا پیشرفته را داشته باشد. یعنی یک نرم افزاری که فقط یا حداقل بیشتر قسمتهایش برای تمرین و تست زدن طراحی شده باشد. اگر می شناسید اسم برنامه یا برنامه ها را به زبان اصلی بگوئید یا بخرم یا دانلود نمایم. البته لانگمن نسخه 2003 را دارم که تستهای کمی برای سطح مقدماتی و متوسط دارد به همین خاطر دنبال یک مالتی مدیا می گردم که فقط برای همین کارها طراحی شده باشد.
با سپاس فراوان
بدرود

brain
01-08-2008, 00:27
آقای عبادی سلام ...
من هم اکنون دارم روش لابراتوار رو ادامه میدم الان listening م خیلی بهتر شده فقط یه سوال :
من حرفارو میفهمم چی میگن ولی مغزم برای ترجمه سریع نمیتونه پردازششون کنه و یهو قاطی میکنم و دیگه نمیفهمم تو اینجا باید چی کار کنم ..؟
با تشکر فراوان از شما و روش خوبتون

www.babakebadi.com
01-08-2008, 13:01
آقای عبادی سلام ...
من هم اکنون دارم روش لابراتوار رو ادامه میدم الان listening م خیلی بهتر شده فقط یه سوال :
من حرفارو میفهمم چی میگن ولی مغزم برای ترجمه سریع نمیتونه پردازششون کنه و یهو قاطی میکنم و دیگه نمیفهمم تو اینجا باید چی کار کنم ..؟
با تشکر فراوان از شما و روش خوبتون

دوست عزيزم،
براي اينكه درك كلمات انعكلاسي بشه و نيازي به ترجمه نداشته باشه، شما بايد تمرين زير را به برنامه خودتان اضافه كنيد

1- بعد از گوش كردن چند دقيقه از آنچه كه تكرار مي كنيد، پخش را موقتا متوقف كرده، سپس شروع كنيد خلاصه آنچه را كه شنديد به زبان انگليسي بفرماييد، لااقل بايد 2 دقيقه گوش كرده و هر دو دقيقه به دو دقيقه را خلاصه كنيد، نبايد عين كلمات را استفاده كنيد، بلكه بايد جريان را دوباره به زبان انگليسي باز سازي كرده و بفرماييد.

همينطور ديگر از ديكشنري فارسي به انگليسي استفاده نكنيد و به جاي آن از ديكشنري OXford student استفاده كنيد

در نظر داشته باشيد كه هر چقدر كه بيشتر انگليسي صحبت كنيد و سعي كنيد بجاي ترجمه فارسي، معاني و تصاوير را در ذهنتان تجسم كنيد، زودتر موفق خواهيد شد كه زبان انگليسي را بدون نياز به فارسي درك كنيد،

شاد و موفق و سلامت باشيد

بابك عبادي

DaRiOuShJh
01-08-2008, 17:00
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابا یه نفرم به داده من برسه
گناه دارم ها
25 ام مثلا کنکور دارم

by the way i finished general english!
vaaghan khafan bood

im now reading developing reading proficiency one and have some questions

do i must read READING FOR INTEREST parts in each unit?

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] have no time for this type of interests!!!

what about EXTENDED READINGS 1-3?

mohammad69
02-08-2008, 18:51
اگر کسی درباره ی متد rosetta stone چیزی میدونه لطفا بگه مفید یا نه

seymour
04-08-2008, 15:13
اگر کسی درباره ی متد rosetta stone چیزی میدونه لطفا بگه مفید یا نه
چندین بار در مورد اینطور روش ها بحث شده ... خلاصه اش اینه که بهتره آدم بره کلاس ... یا اینکه بصورت کلاسیک خودآموزی کنه (مطالعه کتابهای آموزشی و اینا) ... احتمال جواب گرفتن از اینطور روش ها زیاد نیست ...

dislocation
04-08-2008, 16:20
کسی نرم افزاری سراغ داره که بشه باهاش امتحانات IELTS رو شبیه سازی کرد، یک چیزی شبیه برنامه Toefl Explorer منظورمه

prodoctornuke
04-08-2008, 22:26
چه کتابی رو برای یاد گرفتن در اموزشگاه توصیه میکنید؟

azita61
07-08-2008, 09:35
سلام من ترم UI5موسسه کیش هستم با اینکه حدود 3 سال برای رسیدن به این ترم زحمت کشیدم از خودم راضی نیستم چون اصلا accent ندارم تازه تفاوت american and british accent رو فهمیدم .تازه به عشق تافل کیش اینهمه ادامه دادم حالا فهمیدم که امتحانش خیلی سخته و قبولیش کار هر کسی نیست.لطفا یه راه حل به من بگید چی کار کنم پیشرفتم زیاد بشه احساس می کنم دارم درجا میزنم درحلیکه همه فکرم رو مشغول کرده .ممنون

www.babakebadi.com
08-08-2008, 13:57
سلام من ترم UI5موسسه کیش هستم با اینکه حدود 3 سال برای رسیدن به این ترم زحمت کشیدم از خودم راضی نیستم چون اصلا accent ندارم تازه تفاوت american and british accent رو فهمیدم .تازه به عشق تافل کیش اینهمه ادامه دادم حالا فهمیدم که امتحانش خیلی سخته و قبولیش کار هر کسی نیست.لطفا یه راه حل به من بگید چی کار کنم پیشرفتم زیاد بشه احساس می کنم دارم درجا میزنم درحلیکه همه فکرم رو مشغول کرده .ممنون

دوست گرامی،

کیش از موسسات خوب به حساب می یاد، شاید بیش از این نبایداز یک کلاس عمومی توقع داشت، باقی موسسات مثل سفیر، کیش ایر، کانون زبان یا آریان پور نیز همین هستند، این طبیعت کلاسهای عمومی است که زیادطول می کشند که نمی توانند تمرکز زیادی روی مهارت Speaking داشته باشند.

برای بر طرف شدن نیاز شما، بهترین راه این است که به کلاسهای خصوصی یا نیمه خصوصی مراجعه کنید، در این کلاسها توقعات شما می توانند عنوان بشن، همینطور مدرس وقت کافی برای کار کردن روی لهجه و مهارت Speaking شما خواهد داشت.

همینطور بعنوان یک مدرس، توصیه می کنم که تمرکز خودتان را از گرامر، لغت و یا لهجه گرفته، و بجای آن روی مهارت های زبان مثل صحبت کردن، شنیدن ، خواندن و نوشتن بیشتر تاکید کنید.

بعنوان مثال بجای اینکه نگران این باشید که الان لهجه شما آمریکایی است یا بریتانیایی، سعی کنید نگران این باشید که آیا روان و راحت در مورد انواع موضوعات گسترده می تونید صحبت کنید و اصطلاحات و Idiom کافی برای انتقال راحت مطلب نیز بلد هستید یا نه.

لهچه را بگذارید انشاءلله هر موقع رفتید آنور آب خودش درست می شه، بهر حال تلاش برای تصحیح لهجه در ایران کار بهینه ای نیست، بیش از آن طول می کشه که ارزش داشته باشد، و انگهی شما بهر حال یک ایرانی هستید و این از چهره شما معلومه، پس ایرادی نداره که لهجه ایرانی نیز داشته باشید، لااقل تا موقعی که مقیم یک کشور خارجی نشدید.

بجای نگرانی برای لهجه، روی موارد دیگر فونتیک که اهمین خیلی زیادی دارند کار کنید:

تلفظ درست انگلیسی یا آمریکایی
لهن درست در بیان جملات (intonation)
تاکید درست در بیان ( stress)
روانی صحبت ( speak without hesitaiton) یعنی روان، بدون مکث و بدون ام ام صحبت کنید

شاد، سلامت و موفق باشید
بابک عبادی

mehdiBC
09-08-2008, 09:19
به نام خدا
سلام شرمنده فارسي تايپ مي كنم
من تصميم دارم از باقيمانده تابستان نهايت استفاده را ببرم
الان تصميم دارم بتونم مقالات انگليسي كامپيوتر را ترجمه كنم // چون دانشجوي كامپيوترم
اما مي دونم قبلش بايد زبان عمومي خودما قوي كنم ولي از كجا؟ نمي دونم

تلفظ و گرامر فعلا واسم مهم نيست فعلا مي خوام در حدي از زبان عمومي برسم كه بتونم زبان تخصصي كامپيوتر را كار كنم. همين

حالا كتاب زبان عمومي رشته خودم خوبه؟(خودم خيلي مايل نيستم)
يك مجموعه آموزشي بخرم خوبه؟(اگه آره چي؟ مثلا آموزش قاصدك؟)
كتاب بخرم خوبه؟

كلا چي كار كنم فقط مي خوام تابستونم هدر نره

البته گمونم كتاب هاب انتشارات جنگل خيلي عاليه ولي حيفش 10000 تا كتاب داره منم نمي دونم كدومش خوبه اگه ممكنه يكي از دوستان كه وارده بره تو سايتشون و بهم بگه كدوم كتاباش خوبه ؟ مثلا كتاب هاي مخصوص واژگان 100 تا داره ولي كدومش خوبه؟ يا فلش كارت

لطفا كسانيكه واردن كمك كنند و الكي راهنمايي نكنند
يه دنيا ممنونم ازتون:40:

splinter
09-08-2008, 09:29
سلام،

پیشنهاد میکنم کلاسهای تقویت زیبان برین تا کتاب بخرین و بخونین، من خودم به شما پیشنهاد کتاب English as a foreign Language را میکنم که میتونین از همین انجمن دانلودش کنید. به نظر من (نظر شخصی) اصلا به کتابهای تو بازار توجه نکن، واسه من که فایده ای نداشتن جز دیکشنری.
تازه شما نگفتین زبان شما الان در چه حدی است تا دوستان راحتتر راهنماییتون کنند.

مثلا كتاب هاي مخصوص واژگان
اینا خیلی به درد میخورن و من میگم اگه کتاب خریدید از همینا بخرین.

يا فلش كارت
این هم توصیه میشه.

184781
09-08-2008, 12:20
با عرض خسته نباشید به دوستان و به خصوص آقا بابک
من یکسال فرصت دارم تا خودم رو برای شرکت در امتحان آیلتس آماده کنم . تو یه موسسه دارم دوره تاپ ناچ رو میگذرونم . هر روز یه فیلم میبینم توی ماشین نصرت گوش میدم . روزی 6 تا لغت 504 - روزی یه یونیت از کتاب vocabulary in use به همراه سی دی - روزی یه درس از کتاب steps to understanding به همراه سی دی - دو ساعت کار با نرم افزار tell me more 8 - یک ساعت کتاب گرامر عباس فرزام رو میخونم . خواستم نظرتون رو درباره این برنامه درسی در ارتباط با تغیییرات اصلاحیش جویا بشم .
اگه کتابی هست که با توجه به شرایط فورس ماژور بنده بیشتر میتونه کمکم کنه بزرگواری بفرمایید .
اگه خودتون جای بنده بودید چطور عمل میکردید ؟
راستی یه دستگاه مترجم جیبی هم خریدم که میخواستم نظرتون رو بدونم . البته منکه راضیم و فقط دیکشنری انگلیسی به انگلیسیش مال هرتیج هستش .
راستی آیا لازمه و یا ممکنه که از الان که خیلی به زبان وارد نیستم برم کلاس مخصوص آموزش آیلتس ؟
البته چون این وضع برای هم من و هم همسرم هستش باید بگم که با هر جانکنشی که هست تو خونه حق نداریم فارسی حرف بزنیم . نظراتتون مطمئنا میتونه به ما کمک بیشتری بکنه .
با کمل تشکر از دوستان

mehdiBC
09-08-2008, 15:33
ممنون
سطح زبان مت در حد معمولي (دانشجو) زياد ضعيف نيست ولي زياد هم قوي نيست // كلا بالاتر از حد مبتدي

كتاب واژگان را خودمم قبول دارم خوبه و همين طور فلش حالا كدوم نوع؟ يعني تو سايت جنگل چندين كتاب واژگان و چندين فلش هست اما كدوم هاش به درد من مي خوره؟

sd70
09-08-2008, 18:49
ميخواستم بدونم اين زبان کجاييه:

Esta experiencia me ha enseñado mucho para futuros proyectos no solo
para mis utilidades si no como experiencia para otro tipo de software

ممنون

*QWERT*
09-08-2008, 18:54
آقا من تو کف الفبای روسی موندم.
کسی میتونه اینجا بذاره.
عکسی،چیزی...
مرسی.

jinn's king
10-08-2008, 05:04
ميخواستم بدونم اين زبان کجاييه:

Esta experiencia me ha enseñado mucho para futuros proyectos no solo
para mis utilidades si no como experiencia para otro tipo de software

ممنون

سلام این متن و مطمئنم که اسپانیایی هست

"این تجربه برای پروژه ی آینده چیزهای زیادی را به من آموخته است نه تنها به خاطر منفعت خودم بلکه برای چگونگی استفاده از تجربه در قالب یک نرم افزار دیگه"

این ترجمه ی دقیقش نیست این و فقط گفتم تا یه چیزهایی دستت بیاد حداقل بفهمی در مورد چی داره میگه

با آرزوی موفقیت

jinn's king
10-08-2008, 05:09
آقا من تو کف الفبای روسی موندم.
کسی میتونه اینجا بذاره.
عکسی،چیزی...
مرسی.

اینم از الفبای روسی بیچاره اونهایی که باید کاملا این زبان رو یاد بگیرن ولی شاید فقط شکل نوشتاریش یکمی برامون عجیب باشه و صحبت کردن آسون باشه به هر حال این و داشته باش

mehdiBC
10-08-2008, 08:53
آقا كدوم فلش و كدوم كتاب واژگان را از سايت جنگل خوبه بخرم؟
چرا كسي نمي هلپه؟؟؟؟؟؟؟؟

A r c h i
10-08-2008, 10:09
سلام
دوست عزیز اگه کمی دقت می کردید تاپیک سوالات به زبان فارسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])را می دیدید..معمولا اونجا زودتر جواب می گیرید.

در مورد اینکه گفتید گرامر براتون مهم نیست. باید بگم که شما تمام لغات زبان انگلیسی را هم بلد باشید ولی گرامر بلد نباشید تقریبا هیچ جمله ای را متوجه نخواهید شد. پس بهتره گرامرتون را هم تقویت کنید.

انتشارات جنگل ، انتشارات خوبی هست و مجموعه کتابهای خیلی خوبی را داره. ولی فکر نمی کنم کسی لیست کتابها را از حفظ باشه که بتونه به شما بگه کدوم خوبه و کدوم بد.
برای لغت ، کتاب و فلش کارت 504 خیلی خوبه. و همینطور کتاب essential words for Toefl. راستش دقت نکردم انقدر که چه کتابهایی فلش کارتش آنجا موجوده.

در مورد مجموعه های آموزشی هم چند جا بحث شده. قاصدک را کسی توصیه نکرده. برای اینکه زبان تخصصی کامپیوتر را توجه بشید ، به نظر من اول باید زبان عمومی تون را قوی کنید و بعد لغات تخصصی کامپیوتر را یاد بگیرید.

sd70
10-08-2008, 11:32
سلام این متن و مطمئنم که اسپانیایی هست

"این تجربه برای پروژه ی آینده چیزهای زیادی را به من آموخته است نه تنها به خاطر منفعت خودم بلکه برای چگونگی استفاده از تجربه در قالب یک نرم افزار دیگه"

این ترجمه ی دقیقش نیست این و فقط گفتم تا یه چیزهایی دستت بیاد حداقل بفهمی در مورد چی داره میگه

با آرزوی موفقیت

ممنون دوست عزيز.

ميخواستم بدونم زبانش چيه تا با استفاده از مترجم هاي آنلاين اون رو به انگليسي تبديل کنم و بفهمم چي ميگه.

متنش هم در مورد NODLogin (يه برنامه براي سريال دادن به آنتي ويروس NOD32 هستش.)

ProEngineer
10-08-2008, 12:30
آقا کسی توی ایران این ورژن رو تا حالا دیده؟

منظورم همین Performance هست

Drzhivago
10-08-2008, 13:11
ممنون دوست عزيز.

ميخواستم بدونم زبانش چيه تا با استفاده از مترجم هاي آنلاين اون رو به انگليسي تبديل کنم و بفهمم چي ميگه.

متنش هم در مورد NODLogin (يه برنامه براي سريال دادن به آنتي ويروس NOD32 هستش.)

نوشته شده توسط jinn's king
سلام این متن و مطمئنم که اسپانیایی هست:21:

*QWERT*
10-08-2008, 16:30
مرسی.دمت گرمjinn's king .
حال دادی.

mehdiBC
10-08-2008, 17:22
اولا من نگفتم گرامر مهم نيست گفتم مكالمه و تلفظ مهم نيست
ثانيا منم گفتم اول دنبال زبان عمومي هستم و تو همين زمينه هم راهنمايي خواستم
ثالثا من كه نگفتم كسي كتاب ها را از حفظ باشه // گفتم تو سايت خود جنگل ليست كامل كتاب ها ها وجود داره
رابعا از راهنماييتون ممنونم
بسيار ممنونم

mehdiBC
10-08-2008, 17:35
سلام
من دانشجوي كامپيوترم
مي خوام زبانم خوب بشه چي كار كنم؟
سطح من ضعيف ضعيف نيست اما خوبم نيست
اولم مي خوام زبان عموميم را خوب كنم

مكالمه و تلفظ برام زياد مهم نيست
چي بخونم خوبه؟
كتاب هاب انتشارات جنگل خوبه؟ كدوماش ؟
اگه كسي قبلا كار كرده بگه
مثلا فلان فلش كارت يا فلان كتاب مخصوص واژگان
البته خود سايت انتشارات جنگل كلي كتاب مخصوص واژگان معرفي كرده و نيز فلش كارت اما خيلي زياده و من نمي دونم كدوماشا بخرم اگه كسي سرش مي شه لطفا به سايتش بره و ببينه كدوماش خوبه تا بخرم

jjvahid
11-08-2008, 17:17
سلام به همه ( از استادان انگلیسی و کاربران فعال انجمن نهایت تشکر دارم )

واقعا مطالب جالبی رو مطرح کردید و استادان پاسخ دادند واقعا عالی بود من هر 17 صفحه و تقریبا تمام پست ها رو خوندم چون می خوام انگلیسی رو این تابستون شروع کنم

مطالب عالی بود از همتون تشکر می کنم.

seymour
12-08-2008, 20:06
حالا جوابای من معمولا یه مقدار بدبینانه اس (خودم فکر می کنم واقع بینانه اس البته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) : به نظرم توی این تابستون (=مقدار باقیمونده از تابستون) ، شما فوقش بتونی پروسه ی " قوی کردن زبان عمومی " رو استارت بزنی ... اینطوری شاید تا تابستون سال دیگه ، اگه مداوم کار کرده باشی، بتونی زبان عمومی ات رو قوی کنی ...

*QWERT*
12-08-2008, 21:40
میخواستم بدونم بلند ترین کلمه انگلیسی چیه؟
البت سرچ کردم اینا اومد:
Supercalifragilisticexpialidocious
بزرگترين كلمه ثبت شده در ديكشنري Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis
اسم يك مكان Taumatawhakatangihangakoauauotameteaturipukakapiki maungahoronukupokaiwhenakitanatahu
اینم بود که اسم 1 پروتیینه؛البت نوشته بودن این کوچیکه.

acetylseryltyrosylserylisoleucylthreonylserylproly lserylglutaminyl-
phenylalanylvalylphenylalanylleucylserylserylvalyl tryptophylalanyl-
aspartylprolylisoleucylglutamylleucylleucylasparag inylvalylcysteinyl-
threonylserylserylleucylglycylasparaginylglutaminy lphenylalanyl-
glutaminylthreonylglutaminylglutaminylalanylarginy lthreonylthreonyl-
glutaminylvalylglutaminylglutaminylphenylalanylser ylglutaminylvalyl-
tryptophyllysylprolylphenylalanylprolylglutaminyls erylthreonylvalyl-
arginylphenylalanylprolylglycylaspartylvalyltyrosy llysylvalyltyrosyl-
arginyltyrosylasparaginylalanylvalylleucylaspartyl prolylleucylisoleucyl-
threonylalanylleucylleucylglycylthreonylphenylalan ylaspartylthreonyl-
arginylasparaginylarginylisoleucylisoleucylglutamy lvalylglutamyl-
asparaginylglutaminylglutaminylserylprolylthreonyl threonylalanylglutamyl-
threonylleucylaspartylalanylthreonylarginylarginyl valylaspartylaspartyl-
alanylthreonylvalylalanylisoleucylarginylserylalan ylasparaginylisoleucyl-
asparaginylleucylvalylasparaginylglutamylleucylval ylarginylglycyl-
threonylglycylleucyltyrosylasparaginylglutaminylas paraginylthreonyl-
phenylalanylglutamylserylmethionylserylglycylleucy lvalyltryptophyl-

حالا شما چی میگید؟؟؟؟

MIG
13-08-2008, 10:28
سلام من می خوام سطح زبانمو بالا ببرم البته ضعیفه اما نه خیلی.مكالمه و تلفظ برام مهمه.چه كتابها یی بخونم خوبه؟

seymour
13-08-2008, 18:15
میخواستم بدونم بلند ترین کلمه انگلیسی چیه؟
البت سرچ کردم اینا اومد:
Supercalifragilisticexpialidocious
بزرگترين كلمه ثبت شده در ديكشنري Pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis
اسم يك مكان Taumatawhakatangihangakoauauotameteaturipukakapiki maungahoronukupokaiwhenakitanatahu
اینم بود که اسم 1 پروتیینه؛البت نوشته بودن این کوچیکه.

حالا شما چی میگید؟؟؟؟
بله - همون پروتئینه هست ظاهرا با 189819 حرف ..

اما خب همه چی بستگی به این داره که تعریفمون از کلمه چی باشه ...

CopyRight
13-08-2008, 18:24
سلام.

بهترین مرجع آموزش زبان برای افراد مبتدی چیه ؟

ممنون می شم اگه راهنمایی کنین ...

seymour
14-08-2008, 11:48
کلاس ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pro_translator
15-08-2008, 16:53
بسیار با seymour عزیز موافقم!
کلاس بهترین مرجع برای آموزش هستش.
ولی اگر برای رفع اشکال و نکات اضافی بخواین، همین فروم به نظر من بهترین جاست...
این حا رو هم یه نگاهی بنداز:

*
موفق باشید!

pro_translator
15-08-2008, 17:07
سلام من می خوام سطح زبانمو بالا ببرم البته ضعیفه اما نه خیلی.مكالمه و تلفظ برام مهمه.چه كتابها یی بخونم خوبه؟

سلام!
دوست عزیز، شاید بشه سطح مکالمه رو با کتاب بالا برد، ولی تلفظ رو فقط از طریق گوش دادن و تمرین و تکرار می تونی یاد بگیری (به نظر من). اگر کلاس زبان بری، مکالمه مشکلی نداره و توی کتاب ها بهش توجه شده (بیشتر جاها). به نظر من فیلم زبان اصلی زیاد نگاه کن... کتاب رو هم بقیه ی دوستان می تونن کمک کنند...
*
موفق باشید!

Madonna
15-08-2008, 17:31
سلام
لطفا بگیدکدام نرم افزار زبان انگلیسی بهتر است tell me more یا learn to speak english
و آیا ترجمه فارسی هم دارن یا فقط انگلیسی است چون کسانی که میخواهند یاد بگیرند چگونه متوجه درش میشوند و آیا نرم افزار های دیگری هم هستند که کارشون خوب باشه
خیلی ممنون
خداحافظ

pro_translator
15-08-2008, 23:07
سلام
لطفا بگیدکدام نرم افزار زبان انگلیسی بهتر است tell me more یا learn to speak english
و آیا ترجمه فارسی هم دارن یا فقط انگلیسی است چون کسانی که میخواهند یاد بگیرند چگونه متوجه درش میشوند و آیا نرم افزار های دیگری هم هستند که کارشون خوب باشه
خیلی ممنون
خداحافظ

سلام دوست عزیز!
راستش من از هیچکدوم این نرم افزار ها استفاده نکردم. ولی یه مدت که خام این چیز ها بودم، توی سایت های مختلف به این نتیجه رسیدم که Tell me more Premium بهترین نرم افزار آموزش زبان انگلیسی است. ولی به نظرم همشون به زبان انگلیسی ساده هستند که حتی برای کسانی که کمی هم انگلیسی می دانند، قابل فهم است و به قول کسی که می گفت می خوان گوشتون رو به زبان عادت بدن...
نرم افزار های دیگری مثل Rosetta Stone هستند که با رفتن به لینک زیر، می تونید آمارشون رو به دست بیارید:

ولی بهترین راه آموزش انگلیسی، رفتن به کلاس است و این نرم افزار ها تنها برای مرور خوانده ها موثر هستند... بنده این حرف رو از روی تجربه می زنم. چون تا به حال ندیده ام که کسی از روی نرم افزار و بدم حضور در کلاس، انگلیسی آموخته باشد...
*
موفق باشید!

Drzhivago
16-08-2008, 07:53
سلام
خیلی ممنون
خداحافظ

سلام

اينطور كه من از چند تا از مدرس هاي زبان شنيدم خيلي تعريف سري آموزشي Interchange رو ميكردن كه هم كتاب و سي دي صوتي داره و هم وي سي دي
البته نرم افزارش هم ميتونين پيدا كنيد كه كلا 4 تا سي دي هست كه كتاب درسي و تمرين و سي دي هاي صوتي توي اين 4 تا سي دي هست

184781
16-08-2008, 21:15
سلام بر دوستان
من از tell me more 8 استفاده میکنم که در سه سطح مبتدی و میانه و پیشرفته هستش . واقعا عالیه . ولی به قول دوستان کلاس رفتن و در معرض قرار گرفتن هم باید حتما کنارش باشه ولی از خرید این نرم افزار هیچ وقت پشیمون نمیشید .
ما تو کلاس داریم تاپ ناچ میخونیم . جالبه
خدانگهدار

IntelCentrino
18-08-2008, 08:33
سلام بر دوستان
من از tell me more 8 استفاده میکنم که در سه سطح مبتدی و میانه و پیشرفته هستش . واقعا عالیه . ولی به قول دوستان کلاس رفتن و در معرض قرار گرفتن هم باید حتما کنارش باشه ولی از خرید این نرم افزار هیچ وقت پشیمون نمیشید .
ما تو کلاس داریم تاپ ناچ میخونیم . جالبه
خدانگهدار

این tell me more بیشتر برای مکالمه هست یا گرامر؟

pro_translator
18-08-2008, 12:44
این tell me more بیشتر برای مکالمه هست یا گرامر؟

سلام دوست عزیز!
تا جایی که من خبر دارم، اساس کار این جور نرم افزار ها بر هر دو پایه بنا شده. یعنی همون طور که توی کلاس ها آموزش داده می شه... یعنی کم کم شروع می کنند از حروف الفبا تا پیچیده ترین مطالب گرامری... یکی از دوستام می گفت که سعی این نرم افزار ها بر این هستش که از طریق مکالمه، نکات گرامری جدید رو به شما آموزش بدن...
البته بنده خودم استفاده نکردم و این ها رو از جای دیگه نقل کردم.. شاید اصلا این طور نباشه...
*
موفق باشید!

IntelCentrino
18-08-2008, 14:23
برای یادگیری گرامر بصورت فشرده چه راه و روشی را پیشنهاد میکنید؟ کتاب یا ... خاصی وجود دارد؟

roberto ravaneli
18-08-2008, 14:26

pro_translator
18-08-2008, 18:44
برای یادگیری گرامر بصورت فشرده چه راه و روشی را پیشنهاد میکنید؟ کتاب یا ... خاصی وجود دارد؟

سلام دوست عزیز!
لطفا به لینک زیر مراجعه کرده و کتاب معرفی شده را دانلود کنید. این کتاب به زبان فارسی بوده و برای یادگیری گرامر مفید است. امیدوارم مورد استفاده واقع شود...

*
موفق باشید!

184781
19-08-2008, 14:06
tell me more 8 یه نرم افزار بسیار قوی در زمینه آموزش و تمرین بصورت کاملا هوشمند در زمینه های رایتینگ و اسپیکینگ و ریدینگ و لیسینینگ هستش . به طور مثال قبل از نصب از شما میپرسه که دوره 9 مرحله ای نرم افزار ( 3 مرحله مبتدی و 3 مرحله میانه و 3 مرحله پیشرفته ) رو میخواین بصورت امریکن بگذرونین یا بریتیش . در طول دوره هر 4 مهارت بطور خیلی جالبی کار میشه . باید هدست با میکروفن آماده باشه برای استفاده چون هر مرحله ممکنه که بصورت شنیداری و گفتاری باشه . فراموش نکنیم که لیسیننگ در این نرم افزار کاملا با صدای طبیعی بوده و فیلمها هم بصورت واقعی و هم بصورت انیمیشن است و مطمئنم که هیچ کس از خرید این نرم افزار پشیمون نمیشه . در بخشی قسمتی از فیلم پخش میشه و شما میبایست فیلم رو دوبله کنید و بعد سیستم صدای ضبط شده شما رو براتون پخش میکنه . در این نرم افزار شما رو با جغرافیای آمریکا هم در لابلای سوالات آشنا میکنه . در هر تمرین مشخص میکنه که تکیه اصلی این تمرین برروی کدام مهارت چهار گانه هستش . شما میباست از طریق میکروفن هدستتون با سیستم صحبت کنید و اگه جواب اشتباه بدین ایرادتون رو میگیره و در پایان هر درس گرامر اون درس رو بهتون نشون میده . هر درس رو به دو صورت باهاتون کار میکنه 1 - خودتون جاگذاری میکنید و یا 2- شما میگید و اون جاگذاری میکنه .
یه فیلم یا یه عکس بهتون نشون میده و شما میبایست تعداد حداقل 30 کلمه براش در مورد اون عکس یا موضوع یا گراف تایپ کنید و هرچه به مراحل بالاتر برید تعداد کلمه ها باید بیشتر بشه و ..... خیلی چیزای دیگه .
منم مثل شما مصرف کنندم و به خیلی از این تبلیغات و نرم افزار ها بی اعتماد ولی از این خریدم هیچ وقت پشیمون نیستم . اتفاقا من این نرم افزار رو از همین سایت خریدم که برای اعضا تخفیف داده بودن و همین جا هم ازشون تشکر میکنم .
به هر حال بیخود نیست که چندین مقام اول رو این نرم افزار در دنیا به خصوص امریکا در زمینه آموزش زبان کسب کرده .
خدانگهدار

184781
19-08-2008, 14:12

فکر میکنم کتاب عباس فرزام خیلی خوب باشه .

IntelCentrino
19-08-2008, 14:47
فکر میکنم کتاب عباس فرزام خیلی خوب باشه .

لطفا اطلاعات بیشتری در مورد کتاب مورد نظر بدین.

seymour
19-08-2008, 17:43
لطفا اطلاعات بیشتری در مورد کتاب مورد نظر بدین.
دوستمون راس میگه .. کتاب خوبیه :

گرامر: کتاب از دبیرستان تا دانشگاه - انتشارات باستان

یکی هم بود مال جواد عسگری ، اونم عالیه .. هرچند قدیمیه - اما بسیار پرفروش و به نظر من مناسب ..

victorman
19-08-2008, 18:51
سلام دوستان میشه یک سایت انجمن انگلیسی زبان که کاربرای زیادی داشته باشه به من معرفی کنید

IntelCentrino
19-08-2008, 18:57
منظورتون این هست که انجمنی باشه که بحث ها و اهدافش در زمینه یادگیری زبان باشه یا اینکه زمینه فعالیت اون انجمن براتون اهمیت ندارد؟

THE DARK KNIGHT
19-08-2008, 19:31
سلام به همگی دوستان
یه سوال داشتم کدوم اینا درستن:
? Do you know the nearest bank
?Do you know where is the nearest bank

victorman
19-08-2008, 19:41
منظورتون این هست که انجمنی باشه که بحث ها و اهدافش در زمینه یادگیری زبان باشه یا اینکه زمینه فعالیت اون انجمن براتون اهمیت ندارد؟

با تشکر از شما دوست عزیز
نه منظور من یه انجمن مثل همین انجمن خودمونه

victorman
19-08-2008, 19:43
سلام به همگی دوستان

هیچکدام البته به منظور شما هم بستگی داره
جمله دوم به این صورت درسته به نظر من
Do you know where the nearest bank is

THE DARK KNIGHT
19-08-2008, 20:49
هیچکدام البته به منظور شما هم بستگی داره
جمله دوم به این صورت درسته به نظر من
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آخه تو موسسمون سوالی به شکل زیر اومده بود و گفته شد که حالا با do سوالیش کنید:

?where is the nearest bank
.....................................

victorman
19-08-2008, 22:07
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

.....................................

خب دوست عزیز مگه این جمله ای که من گفتم ایراد داره ؟

A r c h i
19-08-2008, 23:59
سلام به همگی دوستان

سلام دوست عزیز
جمله اول از نظر گرامری کاملا درسته و مشکلی نداره .
جمله دوم هم همونطور که دوستمون گفتن فعل is را باید آخر جمله بیارید.

ولی در جواب این سوال جمله دوم صحیح تره

پسر نقره ای
20-08-2008, 08:58
سلام
یه اصطلاح داریم با عنوان دور زدن یا پیچوندن که در مواقعی مثل رد شدن از قانون به کار برده میشه مثل دورزدن ف ی ل ت ر ی ن گ
اگر کسی اصطلاح انگلیسی اونرو میدونه لطفا بگه

pro_translator
20-08-2008, 12:38
سلام
یه اصطلاح داریم با عنوان دور زدن یا پیچوندن که در مواقعی مثل رد شدن از قانون به کار برده میشه مثل دورزدن ف ی ل ت ر ی ن گ

سلام دوست عزیز!
رد شدن یا پشت سر گذشتن ف ی ل ت ر ی ن گ در اینترنت رو می شه Bypassing Internet Censorship ترجمه کرد...
*
موفق باشید!

azita61
20-08-2008, 13:10
سلام من همیشه با فعل آوردن مشکل دارم .در جمله های مختلف فعل آوردن متفاوته مثلا بیرون آوردن. میشه لطفا توضیح کاملی دراین مورد بدین.ممنون

من یه سوال دیگه هم داشتم میشه تفاوت past perfect ,present perfect رو بگین .من همیشه در انتخاب این دو در سوالات 4 جوابی دچار مشکل میشم.ممنون

پسر نقره ای
20-08-2008, 13:16
سلام دوست عزیز!
رد شدن یا پشت سر گذشتن ف ی ل ت ر ی ن گ در اینترنت رو می شه Bypassing Internet Censorship ترجمه کرد...
*
موفق باشید!

نه اون فقط یه مثال بود منظورم همون دور زدن یا رد کردن یک محدودیت هستش طوری که اون پا برجا باشه ولی ما بتونیم ازش رد بشیم

Madonna
20-08-2008, 13:32
سلام
خیلی ممنون از راهنمائی هائی که کردید
این آموزش tell me more را از یکی از دوستان گرفتم و دارم امتحانش میکنم اما خیلی خوب میشود که همراه ترجمه فارسی میبود که بهتر میشود یاد گرفت
راستی دوستان بنظر شما کدام فیلم خوب است که برای بهتر شدن انگلیسی چون میخواهم از این فیلم هایی که زیر نویس دارن بگیرم اگر میشود چند تا از این فیلم هائی که میدونید خوب هستند را بگید
خداحافظ

pro_translator
20-08-2008, 15:07
سلام
خیلی ممنون از راهنمائی هائی که کردید
این آموزش tell me more را از یکی از دوستان گرفتم و دارم امتحانش میکنم اما خیلی خوب میشود که همراه ترجمه فارسی میبود که بهتر میشود یاد گرفت
راستی دوستان بنظر شما کدام فیلم خوب است که برای بهتر شدن انگلیسی چون میخواهم از این فیلم هایی که زیر نویس دارن بگیرم اگر میشود چند تا از این فیلم هائی که میدونید خوب هستند را بگید
خداحافظ

سلام دوست عزیز!
در مورد فیلم به نظر من بسته به میزان مهارت و دایره ی لغت شما داره. یعنی این که شما اول باید Listening خودتون رو قوی کنید . یعنی این که به به مکالمه های اون نرم افزار (که نمی دونم طرز استفادش چیه) گوش کنید و سعی کنید مهارت خودتون رو در این زمینه افزایش بدید. باید به مرحله ی خاصی برسید تا بتونید همه ی گفته های فیلم را درک کنید... فیلم های با زیرنویس به نظر من گزینه های خوبی هستند. انیمیشن Kung Fu Panda هم می تونه انتخاب خوبی باشه... البته نسخه ای از اون که توی بازار موجوده اشتباه ترجمه ی زیادی داره... یا مثلا فیلم شجاع دل (Brave Heart) و یا فیلم تروی (Troy)...
باید توجه داشته باشید که از همین فیلم ها می تونید برای افزایش مهارت خودتون در لهجه استفاده کنید. فقط باید بسیار زیاد گوش کرده و سعی کنید همراه آن ها تکرار کنید. در کل فیلم های سینمایی پلیسی که به درک بالایی نیاز دارند به شما توصیه نمی شه... (من نظر خودم رو گفتم) می تونید آهنگ هایی به زبان انگلیسی از تاپیک زیر دانلود کنید که می تونه به شما کمک کنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدامیدوارم بتونه به شما کمک کنه!
البته نباید بلافاصله بعد از دانلود آهنگ متن (Lyrics) آن را از اینترنت بگیرید. برای این که موثر واقع بشه، باید حداقل 4 یا 5 بار آهنگ رو گوش کرده و سعی کنید خودتون متنش رو بنویسید. بعد متنی رو که از اینترنت گرفتید با متن خودتون مقایسه کنید... اوایل ممکنه اصلا جاهایی رو متوجه نشید یا ایراد زیاد داشته باشید، ولی این مورد هم به مرور زمان رفع می شه... پیشنهادم اینه که از الان Listening خودتون رو قوی کنید تا بعدا به مشکل برنخورید.
*
موفق باشید!

A r c h i
20-08-2008, 16:41
سلام من همیشه با فعل آوردن مشکل دارم .در جمله های مختلف فعل آوردن متفاوته مثلا بیرون آوردن. میشه لطفا توضیح کاملی دراین مورد بدین.ممنون

میشه دقیقا توصیح بدی منظورت چیه؟؟ من متوجه نشدم!!!!

من یه سوال دیگه هم داشتم میشه تفاوت past perfect ,present perfect رو بگین .من همیشه در انتخاب این دو در سوالات 4 جوابی دچار مشکل میشم.ممنون

در مورد این دو زمان در تاپیک گرامر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])توضیح داده شده ..اگه توضیح بیشتری خواستی در همون تاپیک درخواست بده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

victorman
20-08-2008, 17:30
سلام دوستان میشه یک سایت انجمن انگلیسی زبان که کاربرای زیادی داشته باشه به من معرفی کنید

دوستان عزیز کسی نیست منو راهنمایی کنه
یه انجمن مثل همینجا در مورد همه چی باشه

فاطـمه
20-08-2008, 18:30
سلام بچه ها من یه مقاله انگلیسی کوتاه می خواستم که ارائه اون حدودا 5 دقیقه طول بکشه
موضوعش هم مهم نیست فقط جدید و جذاب باشه

کسی می تونه کمک کنه؟

seymour
20-08-2008, 18:33
سلام
swindle هم به کار میره ... به معنای پیچوندن ...

vanish
20-08-2008, 23:07
سلام
میشه از اصطلاح drop down برای price استفاده کرد مثلآ بگیم oil price drop down

فاطـمه
21-08-2008, 08:36
بچه ها جای بدی سوالم رو مطرح کردم که جواب نمی دین؟

mahdi7610
21-08-2008, 11:49
سلام

جمله همکار انجمن بحث های نرم افزاری و سیستم عامل به انگلیسی چی می شه ؟

با تشکر

mahdi7610
21-08-2008, 11:52
سلام بچه ها من یه مقاله انگلیسی کوتاه می خواستم که ارائه اون حدودا 5 دقیقه طول بکشه
موضوعش هم مهم نیست فقط جدید و جذاب باشه

کسی می تونه کمک کنه؟
سلام

اره خب سوالتا جای بدی مطرح کردی

به ادرس زیر سر بزن

مقالات انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشی .

pro_translator
21-08-2008, 11:54
سلام

سلام!
شاید همون drop تنها قابل استفاده باشه (افتادن ، افت كردن ، كاستن ، كاهش يافتن ، فروآمدن ، نزول كردن ، سقوط كردن ، انداختن )...
ولی اگه منظورتون کاهش قیمت باشه، می شه deflate رو هم (به نقل از ZDictionary) به کار برد...

pro_translator
21-08-2008, 11:56
سلام

جمله همکار انجمن بحث های نرم افزاری و سیستم عامل به انگلیسی چی می شه ؟

با تشکر

دوست عزیز، لطفا به تاپیک ترجمه مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید*
موفق باشید!

seymour
21-08-2008, 12:10
سلام

بچه ها جای بدی سوالم رو مطرح کردم که جواب نمی دین؟
بهتره همون drop رو بگیم ... drop down بیشتر یه حالت تغییر موقعیت و وضعیت رو نشون میده ؛ نه لزوما به معنی کاهش ... اگه زوری باشه ؛ بهتره به شکل drop down to استفاده بشه ؛ یعنی باز تاکید روی این باشه که قیمت تغییر وضع/سطح داده و از یه عددی به یه عدد دیگه drop کرده ...

فاطـمه
21-08-2008, 19:03
سلام

اره خب سوالتا جای بدی مطرح کردی

به ادرس زیر سر بزن

شرمنده به من گفتن باید اینجا مطرح کنم

the undertaker
23-08-2008, 09:22
آيا در اين انجمن تاپيكي هستش كه من بهش يه متن بدم .... بعد بهم انگليسي تحويل بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

time prince
23-08-2008, 10:03
آيا در اين انجمن تاپيكي هستش كه من بهش يه متن بدم .... بعد بهم انگليسي تحويل بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه ماشینه یک چیزی بهش بدی ، برات درست کنه تحویلت بده:18:
این تاپیک هست با بروبچ میشینیم ترجمه می کنیم:21: ( فقط متنت زیاد بزرگ نباشه یا متنت رو تیکه تیکه بزار :27:)

A r c h i
23-08-2008, 10:05

دوست عزیز اگه متنتون طولانی نباشه در این تاپیک ترجمه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])می تونید قرار بدید. اگر طولانی باشه هم باز می تونید بگذارید فقط احتمال ترجمه شدنش خیلی کمه.

انگلیسی تحویل بده یعنی چی؟؟؟ مگه ما اینجا ماشین ترجمه داریم؟؟؟ بچه ها لطف می کنند و زحمت ترجمه اش را می کشند.

the undertaker
23-08-2008, 12:52
خيلي خوب ...منظورم اين بود كه فردي هست براي من اين كار رو بكنه يا نه ؟؟؟
ممنون از راهنمايي تون

yzdn_Satrianisolo
23-08-2008, 18:38
های آل گایز... سوال من این بود که برای استفاده از لغات در گفتگو چه تمرینی خوبی که از کلمات استفاده کنم...حدودا لغات انگلیسی رو بلدم بات نمیدونم به یکی میخوام بگم >>بتوچه<< چی میشه خواستم بدونم منبعی چیزی پیزی ستیزی نیست ما بکار بگیریم .......... ممنون از زحماتتون

pro_translator
23-08-2008, 21:26
های آل گایز... سوال من این بود که برای استفاده از لغات در گفتگو چه تمرینی خوبی که از کلمات استفاده کنم...حدودا لغات انگلیسی رو بلدم بات نمیدونم به یکی میخوام بگم >>بتوچه<< چی میشه خواستم بدونم منبعی چیزی پیزی ستیزی نیست ما بکار بگیریم .......... ممنون از زحماتتون

سلام دوست عزیز!
لطفا فینگلیشی ننویسید، مثلا همون Hi, all guys تون یا but رو می گم...
*
لطفا منطورتون رو واضح تر بیان کنید...
اگر سطح مکالمه رو مد نظر قرار دادین، همونطور که در پست های قبلی به دوستمون گفتم، بهتره تعدادی فیلم زبان اصلی نگاه کنید. (چون به نظر می رسه شما انگلیسی رو بر مبنای آموزش بر پایه ی گرامر یاد گرفتید... ) همچنین با یه سرچ کوچیک توی همین فروم یا اینترنت می تونید جملات و مکالمه ی روزمره ی انگلیسی را بدست آورده و با آن ها کار کنید. در صورتی که کلاس می رین، توی کتاب ها به مکالمه توجه شده... مثلا توی بیشتر کتاب ها همزمان با vocabulary تعدادی conversation هم موجود داره که البته بیشتر جاها در حین conversation تعدادی لغت می آموزید...
منظورتون چیه که حدودا لغات انگلیسی را بلدید؟ یعنی شما معانی بیشتر لغات انگلیسی را می دانید؟ (یه نگاه به معانی لغات set یا get و یا take توی دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی بنداز)
*
در مورد اون "بتوچه" می تونی بگی It's non of your business یا It's not about you. (اولی بهتر و بی ادبانه تره!)
سایت های زیادی وجود دارند. ولی همون کلاس تنها راهشه...:41:
می تونید نرم افزار های آموزش زبان انگلیسی رو از بخش فروشگاه همین سایت خریداری کنید و با آن ها کار کنید (مثلا Tell Me More Premium)...
*
در مورد E-book یادگیری هم می تونید در قسمت E-books on learning English همین انجمن درخواست بدید.
در مورد کتاب های غیر الکترونیکی(!) می تونید از دوستان دیگه بپرسید چون من تا حالا از روی کتاب های دیگه مکالمه یاد نگرفتم... در کل اگر طالب باشید سطح زبانتون بالا بره، همین فروم بهترین جاست...
*
لطفا اگه دوستان دیگه می تونن مطلب رو کامل کنند...
*
موفق باشید!

yzdn_Satrianisolo
23-08-2008, 22:17
سلام .ممنون.راجع به کلاس من نمیتونم برم چون وقتم مثه نوکه سوزنم خالی نیست.فیلم زیاد میبینم...آهنگ خیلی زیاد از گروهای سیاسی . . روانشناسی گوش دادم ولی خوب بالاخره این جمله ها باید یه جوری بکار برن . منم دنباله یه منبعیم که بتونم هر روز کار کنم...هم برای فول شدن مکالمم کمک کنه هم بدرده درسم...خلاصه از تهه اعماق وجودم هم علاقه هم احتیاج دارم که زبان یاد بگیرم...(تو فیلم ها یا موزیک ها هر کی یه تلفظ داره...در ضمن یه کمم سخته فهمیدن لغاتشون...... دیگه به نظر شما در حال حاضر من چیکار کنم یعنی از کجا شروع کنم ... م م ن و ن و د ی گ ر ه ی چ . . . xxxxxXXxxxxx

yzdn_Satrianisolo
23-08-2008, 22:26

pro_translator
24-08-2008, 10:01
سلام .ممنون.راجع به کلاس من نمیتونم برم چون وقتم مثه نوکه سوزنم خالی نیست.فیلم زیاد میبینم...آهنگ خیلی زیاد از گروهای سیاسی . . روانشناسی گوش دادم ولی خوب بالاخره این جمله ها باید یه جوری بکار برن . منم دنباله یه منبعیم که بتونم هر روز کار کنم...هم برای فول شدن مکالمم کمک کنه هم بدرده درسم...خلاصه از تهه اعماق وجودم هم علاقه هم احتیاج دارم که زبان یاد بگیرم...(تو فیلم ها یا موزیک ها هر کی یه تلفظ داره...در ضمن یه کمم سخته فهمیدن لغاتشون...... دیگه به نظر شما در حال حاضر من چیکار کنم یعنی از کجا شروع کنم ... م م ن و ن و د ی گ ر ه ی چ . . . xxxxxXXxxxxx

با سلام.
اگر وقت کلاس رفتن ندارید (یعنی وقت ندارید) باید بدونید که فرآیند آموزش زبان چیزی نیست که یک شبه انجام بشه و بر خلاف تلیغ هایی که بیرون می کنند باید روی زبان وقت گذاشت و با زبان زندگی کرد...
//
در مورد Start شما هم می شه از نرم افزار های موجود در فروشگاه همین سایت استفاه کرد...
//
منبع خاصی در مورد مکالمه وجود نداره یا من نمی دونم و دقیقا به دلیل متفاوت بودن تلفظ ها (انگلیسی و بریتانیایی یا آمریکایی) است که حضور در کلاس رو ضروری می کنه...
چنین چیزهایی رو فقط در کلاس و با گذر زمان می تونید یاد بگیرید یا با سعی و تلاش در سایت های مختلف و برنامه های موجود... (لینک به خارج فکر می کنم بر خلاف قوانین انجمن باشه)
//
در مورد سختی درک فیلم ها و موزیک ها، شما می تونید به انجمن Light songs with good accent that you can clearly understand در لینک زیر مراجه کنید:

در کل باید قدرت Listening تون رو هم بالا ببرید که باز هم توی کلاس خیلی بهش توجه می شه...
*
سوالی بود در خدمتیم!
*
موفق باشید!

yzdn_Satrianisolo
24-08-2008, 12:59
ممنون.اما من گفتم که نمیتونم برم کلاس که (مشکل خودمه) اونم اینجا نمیشه...باید خصوصی بگیرم... اگه خواستم کلاس بگیرم باید در چه سطحی بگم باهام کار کنه ؟ مبتدی متوسط و .. .

pro_translator
24-08-2008, 14:22
ممنون.اما من گفتم که نمیتونم برم کلاس که (مشکل خودمه) اونم اینجا نمیشه...باید خصوصی بگیرم... اگه خواستم کلاس بگیرم باید در چه سطحی بگم باهام کار کنه ؟ مبتدی متوسط و .. .

سلام دوست عزیز!
در مورد سطح شما بستگی به خود شما داره... یعنی تا چه اندازه زبان می دونید... تا این حد رو از کجا یاد گرفتید؟ (اگر از مدرسه و دبیرستان هستش که از Beginners و Intermediate می تونید شروع کنید، ولی اگر بالاتره، از نظر بنده از Upper Intermediate شروع کنید خوبه...)
در کل می تونید به موسسه های آموزش زبان برید و یک "آزمون تعیین سطح" بدین تا آمار سطح خودتون دستتون بیاد!
*
موفق باشید!

meykou
24-08-2008, 14:27
سلام بر همگي
ميشه بگين در جواب اين چي ميگن
You made me blush with so kind thoughts

SCYTHE
24-08-2008, 14:33
سلام بر همگي
ميشه بگين در جواب اين چي ميگن
You made me blush with so kind thoughts

He/She has thanked you due to your kind thoughts and you in response should say:

You're welcome
or
Don't mention it

ali198084
24-08-2008, 21:56
سلام
نمونه سوالات تولیمو یا mche میخوام. کسی از دوستان می تونه کمک کنه؟

yzdn_Satrianisolo
24-08-2008, 23:30
از زاهنمایی تون ممنون به امید سوالاتی بیشتر ////////// x

shadli_m7
27-08-2008, 20:10
سلام
این به انگلیسی چی می شه؟
"اگه به من بخندی ، منم به تو می خندم "

SCYTHE
27-08-2008, 20:21
سلام
این به انگلیسی چی می شه؟

If you laugh at me, I 'll laugh at you

pro_translator
27-08-2008, 22:44
سلام
این به انگلیسی چی می شه؟

سلام!
فکر می کنم این بهتر باشه:

If you laugh at me, I would, too!

SCYTHE
27-08-2008, 23:09
سلام!
فکر می کنم این بهتر باشه:

If you laugh at me, I would, too!

میشه یک مقدار بیشتر توضیح بدید یا یه مرجعی را معرفی کنید
ممنون

mohammad110
27-08-2008, 23:17
سلام، خسته نباشید
من کتاب داستان با فایل mp3 می خوام. یعنی بتونم صداها را در کتاب دنبال کنم. جایی هست دانلود کنم ؟

pro_translator
27-08-2008, 23:17
میشه یک مقدار بیشتر توضیح بدید یا یه مرجعی را معرفی کنید
ممنون

سلام دوست عزیز!
منظورتون چیه؟
مرجع برای این جمله خودم بودم!
منتها چون شما توی جملتون laugh رو توی قسمت دوم هم آورده بودید، گفتم بهتره توی اون قسمت حذف بشه و همچنین اگر if توی جمله باشه فکر نمی کنم که دیگه will قابل استفاده باشه و به جاش would می گن: یعنی I'd.
فکر می کنم کامل گفتم! (البته بنده قصد توهین به کسی رو نداشتم)
*
موفق باشید!

pro_translator
27-08-2008, 23:19
سلام، خسته نباشید
من کتاب داستان با فایل mp3 می خوام. یعنی بتونم صداها را در کتاب دنبال کنم. جایی هست دانلود کنم ؟

سلام دوست عزیز!
فکر می کنم اگه به تاپیک زیر مراجعه کنید، کارتون راه بیافته:

Audio Books & Media Downloads

*
موفق باشید!

SCYTHE
27-08-2008, 23:23
سلام دوست عزیز!
منظورتون چیه؟
مرجع برای این جمله خودم بودم!
منتها چون شما توی جملتون laugh رو توی قسمت دوم هم آورده بودید، گفتم بهتره توی اون قسمت حذف بشه و همچنین اگر if توی جمله باشه فکر نمی کنم که دیگه will قابل استفاده باشه و به جاش would می گن: یعنی I'd.
فکر می کنم کامل گفتم! (البته بنده قصد توهین به کسی رو نداشتم)
*
موفق باشید!
آخه مفعول جمله یکی نیست که بشه حذف کرد، در ضمن در شرطی نوع اول از will استفاده میشه

pro_translator
27-08-2008, 23:35
آخه مفعول جمله یکی نیست که بشه حذف کرد، در ضمن در شرطی نوع اول از will استفاده میشه

پس اگر اشتباه از بنده بوده، متاسفم :45::37:
ببخشید:42:
ممنون که بهم یادآوری کردید:10::46:
*
موفق باشید!:20:

SCYTHE
27-08-2008, 23:39
پس اگر اشتباه از بنده بوده، متاسفم :45::37:
ببخشید:42:
ممنون که بهم یادآوری کردید:10::46:
*
موفق باشید!:20:
بی خیال، من خودم نمی دونم، خواستم بیشتر بدونم آیا میشه خلاصه کرد یا نه?!؟
U2

parisa r
28-08-2008, 03:24
سلام، خسته نباشید

اینجا مرکز کتابهای صوتی انگلیسی هستش که میتونی کتاب رو انتخاب کنی و هر روز یک بخش از اون برات ایمیل میشه که بهش آنلاین گوش کنی ولی فکر نکنم امکان دانلود باشه!:8:

:10: -[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])]

star_mir
29-08-2008, 09:53
با سلام خدمت دوستان-من باتوجه به اینکه یک سال برای دانشگاه رفتن وقت دارم میخواهم زبان انگلیسی را طوری یاد بگیرم که برای دانشگاه هم مفیدباشد(ترجمه کردن یا فهمیدن متن برای من کافی است)-ضمنا در شهر ما کلاس زبان وجود ندارد(به دلیل استقبال کم تعطیل شده) به نظر شما چه منبعی برای من مفیدتر است-نظر شما درباره ی نرم افزار tell me moreچیست؟با تشکر

pro_translator
29-08-2008, 10:19
با سلام خدمت دوستان-من باتوجه به اینکه یک سال برای دانشگاه رفتن وقت دارم میخواهم زبان انگلیسی را طوری یاد بگیرم که برای دانشگاه هم مفیدباشد(ترجمه کردن یا فهمیدن متن برای من کافی است)-ضمنا در شهر ما کلاس زبان وجود ندارد(به دلیل استقبال کم تعطیل شده) به نظر شما چه منبعی برای من مفیدتر است-نظر شما درباره ی نرم افزار tell me moreچیست؟با تشکر

سلام دوست عزیز!
لطفا به پست های زیر مراجه کنید.
ربط صد در صد به سوال شما نداره ولی می تونید جوابتون رو از لا به لاش در بیارید!
(یادگیری انگلیسی بدون حضور در کلاس به نظر بنده امکان پذید نیست)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید*

این یکی هم هست:

موفق باشید!

meykou
29-08-2008, 12:55
سلام، خسته نباشید

اينجا يك سري بزن بدك نيست

star_mir
30-08-2008, 08:43
کسی درباره یtell me moreنظری نداره

mohammad110
30-08-2008, 09:37
سلام،
یک سوال داشتم که فکر می کنم برای تمام کسانی که میخوان زبان یاد بگیرن مفید باشه. اونم اینکه دوستانی که زبان رو به صورت حرفه ای یاد گرفتند لطفا به این سوالات جواب بدن ممنون می شم.
1- چه مدتی طول کشید (لطفا حدالامکان از گفتن جواب برای هر کسی فرق میکنه خودداری کنید)
2- برای شنیدن، خواندن، نوشتن، حرف زدن، هرکدام از چه روشی استفاده کردید؟
3- رفتن کلاس زبان چند درصد واجب هست و آیا میشه با تمرین بیشتر اون چند درصد رو جبران کرد؟
4- گرامر رو چگونه یاد گرفتید؟ یا معتقد هستید مثل بعضی ها مهم نیست و اینقدر باید حرف زدن تمرین کرد تا گرامر ملکه ذهن بشه؟
5- لطفا اگر متدی از قلم افتاد یادآوری کنید.
من امیدوارم دوستان با جواب دادن به این سوال به اتفاق نظر برسیم و ما که میخوایم تازه شروع کنیم رو از این همه راه و روش که هر کسی ارائه می کنه خلاص کنید.
ممنون. موفق باشید.

pro_translator
30-08-2008, 13:53
سلام،
یک سوال داشتم که فکر می کنم برای تمام کسانی که میخوان زبان یاد بگیرن مفید باشه. اونم اینکه دوستانی که زبان رو به صورت حرفه ای یاد گرفتند لطفا به این سوالات جواب بدن ممنون می شم.
1- چه مدتی طول کشید (لطفا حدالامکان از گفتن جواب برای هر کسی فرق میکنه خودداری کنید)
3- رفتن کلاس زبان چند درصد واجب هست و آیا میشه با تمرین بیشتر اون چند درصد رو جبران کرد؟
4- گرامر رو چگونه یاد گرفتید؟ یا معتقد هستید مثل بعضی ها مهم نیست و اینقدر باید حرف زدن تمرین کرد تا گرامر ملکه ذهن بشه؟
من امیدوارم دوستان با جواب دادن به این سوال به اتفاق نظر برسیم و ما که میخوایم تازه شروع کنیم رو از این همه راه و روش که هر کسی ارائه می کنه خلاص کنید.
ممنون. موفق باشید.

با سلام!
1. متاسفانه جواب همونیه که خودتون گفتید... بستگی داره با چه هدفی به دنبال زبان برید... اگر واقعا علاقه داشته باشید که هر ترم تاپ (نفر اول) کلاس می شید ولی اگه نه، شاید دیده باشید که خیلی ها چندین بار یک ترم رو fail می شن! دقیقا همونه! یعنی اگر با ذوق و شوق دنبال زبان برید شاید بتونید در عرض 5 تا 8 سال به صورت حرفه ای کار کنید (منظورم از حرفه ای شدن اینه که بتونی تجربه در ترجمه و... کسب کنی و یا اگر خیلی تلاش کنی بتونی کتاب ترجمه کنی!) ... اگر هیچ ترمی رو رها نکنید. مثلا بگید من توی تابستان کلاس نمی رم و می خوام فقط حال کنم!!!(در ضمن هیچوقت نمی شه گفت که کسی زبان رو کامل بلده... شاید اگر همه ی عمرتون رو هم صرف یادگیری یک زبان کنید، باز هم نتونید بگید که اون زبان را کامل بلدید! همانطور که می دانید، زبان بسیار فراّر است و در صورت عرم تمرین و تکرار فراموش می شود. شما زبان مادری خود را کامل می دانید؟)
2. روش خاصی نداره... همون تمرین و تکرار و روش هایی که در کلاس ها ارائه می شه... یعنی توی کتاب های آموزشی Writing, Speaking, Listening و...
1. دوره ی شنیداری: این دوره، یکی از مهم ترین عامل های یادگیری زبان است. باید گوش خود را به سرعت حرف زدن یک native speaker عادت بدید. در حال حاضر یکی از بزرگترین مشکلات زبان آموزان، Listening ضعیفه... (کتاب Tactics for Listening در سه نسخه ی Basic، Developing، Expanding توصیه می شه)
2. خواندن: برای پیشرفت در امر خواندن زبان، پیشنهاد می شه از کتاب های انگلیسی زبان (که معمولا در فروشگاه موسسه ها یافت می شوند) استفاده کنید. یعنی هر روز چندین خط یا صفحه را مطالعه کنید تا چشم و زبانتان هم به خواندن و دیدن متون انگلیسی عادت کنه و تا یه متن A4 انگلیسی دیدید، غش نکنید بیافتید رو زمین (شوخی)! خوشبختانه، پشت این کتاب های که عرض کردم، Ranking یعنی درجه ی کتاب را نوشته... مثلا پشت کتاب The Grapes of Wrath (فکر می کنم ترجمه ی صحیحش بشه: خوشه های خشم) نوشته ی John Steinbeck، درجه ی Upper Intermediate رو زده... این رنکینگ ها در کتاب های مختلف متفاوت است.
به ترتیب زیر:
Easy-starts (200 words)
1 Beginner (300 words)
2 Elementary (600 words)
3 Pre-Intermediate (1200 words)
4 Intermediate (1700 words)
5 Upped Intermediate (2300 words)
6 Advanced (3000 words)
با استفاده از این رتبه بندی ها، می تونید بر اساس توانایی ها خود کتاب تهیه کنید.

3. در صورتی که بخواهید انگلیسی را عملی یاد بگیرید و با زبان انگلیسی زندگی کنید، 100% واجبه... (البته می تونید یه معلم خصوصی خوب گیر بیارید و کلاس خصوصی بگیرید. مثلا بپرسی دچقدر طول می کشه تا زبان رو در سطح مورد نظرتون به شما یاد بدن-می تونید برید موسسه و از دانش اموز های ترم های بالا، سراغ معلم های خوب رو بگیرید و بعد به ایشون پیشنهاد بدید)
4. هر چه انگلیسی را کمتر بر پایه ی گرامر یاد بگیرید، بهتر است. آیا شما برای زبان فارسی هیچ دستور زبانی حفظ کرده اید؟ اصلا فرض کنید یک توریست به شهر شما اومده و آدرس نزدیکترین رستوران را از شما می خواهد. حالا اگر شما انگلیسی را بر پایه و تمرکز بر فهرست طولانی دستور زبانی که پر از استثنا است و نه بر پایه ی Vocabulary و جمله یادگرفته باشید، شاید چندین دقیقه طول بکشد تا بتوانید یک جمله ی سالم از لحاظ گرامری را بگویید و تا بر می گردید می بینید توریسته غیبش زده!!!! این سوال را از خود بپرسید که آیا توریست حاضر می شود این قدر وقت خود را صرف شما کند؟
البته داشتن یک مرجه گرامری کامل لازم است و توی همون پست هایی که نوشتم، یک کتاب معرفی کردم نوشته ی آقای سعید عنایت پور که البته E-book هست. کتاب های دیگر (Cambridge) English Grammar in use و Essential English Grammar و Basic English Grammar توصیه می شه...
5. به تاپیک Quick Guide مراجعه کنید.
6. مطالعه ی خارج از کتاب های کلاس زبان رو فراموش نکنید. (همین هایی که معرفی کردم) اینترنت و همین انجمن ها برای یادگیری بسیار مفید هستند.
*
امیدوارم جوابم کامل باشه...

برای اطلاعات بیشتر کتاب "چگونه انگلیسی یاد بگیریم" را از لینک زیر دانلود کنید:

حجم: 341 کيلوبايت

*
موفق باشبد!

parisa r
30-08-2008, 16:28
سلام،
ممنون. موفق باشید.

:8:1- ببین اگر از یه کلاس معتبر شروع کنی و بینش ول نکنی تقریباً 2.5 سال!! البته حتی یه ترم هم نباید ول کنی یا بیوفتی!

:8:2- اولش که باید اونقدر جرات داشته باشی که با همون لغتهای کم هم حرف بزنی ، کم کم از اشتباهاتت یاد میگیری که چطوری صحبت کنی ولی اگر بخوای صبر کنی تا کاملاً درست حرف بزنی معمولاً پیشرفت نمی کنی!
من اون اوایل بعد از هر جلسه متن درس رو برای خودم بلند می خوندم، که اینطوری هم توی خوندن پیشرفت کردم و هم کلماتی رو که تلفظش رو مطمئن نبودم مجبور میشدم چک کنم که خودش خیلی بهم کمک کرده!
برای شنیدن از همه مهمتر دونستن تلفظ درست کلمات هست و خوب این که موزیک ییا فیلم یا اخبار انگلیسی رو بذاری که گوشت بهش عادت کنه ، مثل بچه ای که تازه میخواد زبون مادریش رو یاد بگیره کم کم گوش به کلمات عادت میکنه ، استفاده از کتابهای tactics for listening, test your listening و سری street talk هم تو مراحل بعدی کمک خوبیه!
از اونجایی که من معنی همه ی لغات جدید رو در می آوردم و توی یه دفتر می نوشتم خیلی کم توی املای لغات مشکل دارم!
در مورد انشا یا درست نوشتن هم همون تمرینهای کلاس که معلمها میدن رو اگه کامل انجام بدی کم کم پیشرفت می کنی!

:8:3- من فکر نمی کنم بدون کلاس بتونی خیلی پیشرفت کنی چون معمولاً آدم از جمع خیلی چیزها یاد میگیره که به تنهایی اون مسائل گاهی مطرح نمیشه ولی خوب غیرممکن هم نیست ، اگه یه کتاب خوب و یه برنامه ریزی خوب داشته باشی و البته یه نفر که گاهی اشکالاتت رو ازش بپرسی حتماً میتونی !

:8:4- گرامر رو کم کم توی کتابها یاد میگیری ، لازم نیست از اولش همه ی گرامر رو حفظ کنی ، بهتره یه قسمتش رو یاد بگیری و ازش استفاده کنی بعد یه قسمت دگه ش رو یاد بگیری، و به نظر من خیلی هم مهمه گرچه تو مکالمه خیلی شاید به دردت نخوره ولی توی درک معنی جمله حتماً لازمت میشه!

:8:5- مهمترین نکاتی که میتونه بهت کمک کنه یکی داشتن یه دیکشنری خوبه که عملاً مثل یه استاد برات عمل میکنه (اگر روی pc یه دیکشنری معتبر مثل oxford یا longman نصب کنی و به تلفظهای native ها گوش کنی خیلی کمک بزرگیه) و دومیش اینه که به هیچکس راجع به معنی یا تلفظ کلمه ای اعتماد نکن حتی اگر استادت باشه ، عادت کن که همه کلمات رو چک کنی و سوم این که از چک کردن معنی کلمات تو دیکشنری انگلیسی به انگلیسی چیزهایی یاد میگیری که باعث میشه خیلی باسواد بشی!

موفق باشی!

A r c h i
30-08-2008, 17:07
سلام،
ممنون. موفق باشید.

1- جواب همونی هست که گفتی:46: ...ولی برای من از اولین روزی که رفتم کلاس زبان تا آخرین بارش که 3 سال پیش بود..حدود 14 سال و همچنان هم مطالب خیلی زیادی هست که باید یاد بگیرم ولی فکر می کنم کلاسهای زبان مطلب جدیدی برای من ندارند و از راه های دیگه برای تقویت زبان استفاده می کنم..شاید بهتره بگم برای اینکه یادم نره..نه برای تقویتش

2- شنیدن: فیلم، اخبار، موسیقی
خواندن: روش خاصی داره مگه؟؟؟
نوشتن: یک مدت طولانی penpal داشتم و الان هم در همین فوروم نوشتن را تمرین می کنم
حرف زدن: نوشتن نت های روزانه به انگلیسی، نوشتن بعضی اتفاقات و خاطره ها به انگلیسی ..من اعتقاد دارم که اگه شما هر چی می خوای بگی بتونی همون موقع بنویسی مطمئنا در حرف زدن هم مشکلی نخواهی داشت

3- کلاس زبان 100% واجبه ..هیچ چیز جای کلاس را نمی گیره

4- گرامر را به صورت آکادمیک یعنی سر کلاس یاد گرفتم..یک مدت فقط کلاس گرامر می رفتم که باعث شد گرامر کاملا ملکه ذهنم بشه. اصلا معتقد نیستم گرامر را میشه با حرف زدن یاد گرفت.

5- متد خاص:
تمرین، پشتکار، تمرین، تمرین ، پشتکار و ... تمرین :20: