PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات به زبان فارسی فقط در این تاپیک

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Top Notch
11-01-2009, 16:06
با عرض سلام خدمت دوستان

من می خوام برم کلاس زبان و از ابتدا شروع به یادگیری زبان کنم
می خواستم درباره interchange سوال بپرسم که آیا این متد خوبه یا نه ؟
من هدفم از یادگیری زبان خوندن ایبوکهای انگلیسی و فعالیت در فرومهای انگلیسی و ارتباط با اون هاست یه جورایی مکالمه با اونها
چی کار کنم در کنار کلاسی که میرم زودتر به این هدف برسم
در ضمن من رشتم کامپیوتره و هر چه زودتر باید به زبان مسلط شم خودم یه برنامه 2 ساله رو پیش بینی کردم

ممنون از شما

در واقع شما مي خواين مهارت خواندن و نوشتن خودتون رو قوي كنيد .2 سال براي يادگيري زبان در حدي كه شما مي خواين فرصت مناسبيه.فكر مي كنم مسير رو يه كم برعكس داري ميري چون شما ميخواي بري آموزشگاه اول بايد اون رو انتخاب كني و بعد مطابق با سيلابس اونا كه كتاب رو هم شامل مي شه بري جلو.استاداتون براي رسيدن به اين اهداف منابع خوبي رو مي تونن بهت پيشنهاد كنند.مثلا اينقدر short story تو بازار تو سطوح مختلف هست كه بتونه شما رو در خواندن و درك مفاهيم كمك كنه كه نگو.

Top Notch
11-01-2009, 16:16
سلام
ممنون میشه درباره این self-study توضیح بدی ؟

يعني خودت خارج از سيستم آموزشي كلاس با منابع مختلف تمرين كني.معني لغويش مطالعه با خود مي شه.صميمانه پيشنهاد مي كنم ابتدا به ساكن اين كار رو نكوني.راهت طولاني تر مي شه يا حتي ممكنه دلسرد بشي

Naser_helboy
11-01-2009, 17:11
من می خوام برم کلاس زبان که از کتابهای اینترچنج استفاده میکنه
حالا می خوام در حین همین که کلاس میرم تو خونه خودمم تمرین کنم در واقع دنبال یه مکمل برای کلاس هستم

sepid12ir
11-01-2009, 17:26
من می خوام برم کلاس زبان که از کتابهای اینترچنج استفاده میکنه
حالا می خوام در حین همین که کلاس میرم تو خونه خودمم تمرین کنم در واقع دنبال یه مکمل برای کلاس هستم
خب خیلی چیزها هست که بی تاثیر نیست، در کنار کلاس، داستان های کوتاه مناسب با سطحت مطالعه کن، فیلم ببین، حتی میتونی رو کتابهای in use که نسبتا خوب هستند کار کنی و هزار و یک کار دیگه که انشالله در طول دو سال بتونی خوب پیشرفت کنی...
موفق باشی:11:

samanajan
11-01-2009, 19:14
سلام من می خواهم این مجموعه

این لینکش هست
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آمادگی کامل برای آزمون تــافـل Preparation for the TOEFL Test 2007

ایا این مجمعه جدیدترش آمده ایا اصلا خوبه بخرم

samanajan
11-01-2009, 19:15
با سلام دوباره

راستی یکی بخواهد از اول شروع کند یعنی از صفر تا پیشرفته

از کجا و چطوری و با چی شروع ککنه با کلاس یا سی دی یا جزوه

و آیا خوبه با جهانگرد و خلاصه با دیدن فیلم تقویت شود

time prince
11-01-2009, 20:13
با سلام دوباره

بستگی به خودت داره !:27:
بستگی به پشتکارت داره !:21:
با کدوم بیشتر حال میکنی ؟ :8:

A r c h i
12-01-2009, 00:09
سلام من می خواهم این مجموعه

این لینکش هست
کد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآمادگی کامل برای آزمون تــافـل Preparation for the TOEFL Test 2007

ایا این مجمعه جدیدترش آمده ایا اصلا خوبه بخرم

Hi
It has been discussed in this topic

Top Notch
12-01-2009, 09:25
با سلام دوباره

به نظر من يه آموزشگاه خوب پيدا كن بعد از 1 سال علاوه بر ادامه كلاسها خودت مي توني تصميم بگيري چه منابعي براي كار بيشتر بهتره.
موفق باشي

samanajan
12-01-2009, 11:56
به نظر من يه آموزشگاه خوب پيدا كن بعد از 1 سال علاوه بر ادامه كلاسها خودت مي توني تصميم بگيري چه منابعي براي كار بيشتر بهتره.
موفق باشي

من 3 ساله میرم کلاس زبان هیچی فایده ای نداشت

sepid12ir
12-01-2009, 12:10

یه چیزی هم من اضافه کنم: وقای آدم موسسه میره، واقعا نباید توقع معجزه داشته باشه، خیلی ها هستن که میان کلاس بدون اینکه خودشون هیچ همکاری کنن و خودشون هم یه زحمتی بدن به خودشون و بخونن بعد از چند ماه انتظار پیشرفت دارن...! الیته خود موسسه هم بی شک تاثیرگذار هست، معلمها، کتاب ها ، همه چیز...
ولی اینو میخوام بگم که بیشتر از موسسات self-study هست که کمک میکنه بهتر و بهتر بشیم...

singleguy
12-01-2009, 13:01
سلام:31:
اگه بخواین میتونین برای زبان خوندن به گروه ما بپیوندین:27:.من هم میخام تازه شروع کنم و دیدم selfstudy میتونه خیلی بیشتر از کلاس فایده داشته باشه (بستگی به شخصی داره که میخواد زبان بخونه) قراره از هفته اینده شروع کنیم. خوشحال میشم اگه به ما بپیوندین:11:
افتخار بدین و یه سر به ما بزنین::11:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید :33:

Top Notch
12-01-2009, 13:32

اين آموزشگاه رو معرفي كن كسي دورو ورش نره در عرض 3 سال با اين انگيزه اي كه تو داري اگه آموزشگاهت درست حسابي بود حداقل نمره 6 آيلتس رو مي گرفتي

samanajan
12-01-2009, 21:27
اين آموزشگاه رو معرفي كن كسي دورو ورش نره در عرض 3 سال با اين انگيزه اي كه تو داري اگه آموزشگاهت درست حسابي بود حداقل نمره 6 آيلتس رو مي گرفتي

تو اصفهان هست همین آموزشاه انیزه را از آدم می گیرد و فقط تو اصفهان اسم در کرده
من در بچگی خیلی علاقه داشتم اما همین آموزشگاه کم کم این علاقه را از من گرفت

Top Notch
13-01-2009, 09:22
تو اصفهان هست همین آموزشاه انیزه را از آدم می گیرد و فقط تو اصفهان اسم در کرده
من در بچگی خیلی علاقه داشتم اما همین آموزشگاه کم کم این علاقه را از من گرفت

تو اصفهان تا اونجا كه من مي دونم گويش پويش و زبانسراي اصفهان جزو معروفان كيفيتشون رو نمي دونم ولي با يه استاد دانشگاه تو اصفهان كه دكترا teaching داره در تماسم.اگه دوست داشتي مي تونم برات آمار آموزشگاه هاي خوب رو بگيرم.

brain
13-01-2009, 10:31
سلام ....

ببخشید اگه کسی بخواد در بخش ترجمه به صورت حرفه ای شروع به کار کنه ، برای شروع به چی نیاز داره ؟ راهش چیه ؟
excuse me, what do I need to start if I want to start pro translator , which is the way
(اگه اشتباه گفتم ، درستشو بگید)

مرسی

samanajan
13-01-2009, 11:25
تو اصفهان تا اونجا كه من مي دونم گويش پويش و زبانسراي اصفهان جزو معروفان كيفيتشون رو نمي دونم ولي با يه استاد دانشگاه تو اصفهان كه دكترا teaching داره در تماسم.اگه دوست داشتي مي تونم برات آمار آموزشگاه هاي خوب رو بگيرم.

من گویش میرفتم و تو اصفهان 6 تا شعبه دارد فقط پول تلکه می کند

می دانی من از سال 80 می رفتم تا 83 و بعد ولش کرد دوباره سال 84 تا 85 رفتم

خیلی آموزشگاه مزخرفی هست فقط اسم در کرده

samanajan
13-01-2009, 11:26

مرسی اگر بپرسی

متکشرم

و یک سوال ازش بپرس بخواهم خصوصی بگیریم چنده و چه مدت طول می کشد

و برای تقویت زبان چی خوبه

بازم مرسی

ssaffari
13-01-2009, 15:14
سلام بچه ها اگه واقعا می خواهید زبان یاد بگیریو راحت صحبت کنید یک کلاس زبان توپپپپپپپپپپپپپپپپپ بهتون معرفی می کنم که 100 % ارزش داره که برید واقعا می گم کافیه یک جلسه مهمان تو کلاس شرکت کنید بعد تصمیم به ثبت نام بگیرید سیستمشم اصلا کتاب نداره و هیچی نمی نویسی و از فارسی به انگلیسی هم هست و فقط گفتار و شنیداره و گرامر انقدر قشنگ درس می ده که اصلا نیازی به کتاب چرت و پرت گرامر نیست مثلا خیلی ها زمان ماضی نقلی رو مشکل دارن تو استفاده انقدر قشنگ و بدون توضیح گرامری این زبان یاد می گیری که تا آخر عمر فراموش نمی کنی برا هر کی که میاد انجا که اینطوریه ولی شهریه هاش بالاست و هفته ای هم یک جلسه است اسم استادشم آقای میرزایی است تلفن موسسه هم 22268001 و تو میدان محسنی ممیرداماد هستش خواستید یک جلسه مهمان برید تا ببینید موفق باشید

Top Notch
13-01-2009, 16:25

سوپروايزر گويش دكتر يگانه است.استاد دانشگاهه و بازرس آموزشگاههايي كه تو اصفهان از ارشاد مجوز دارند كلا آدم كار درستيه ولي متاسفانه پر مشغله.آموزشگاههايي كه تعداد شعبه هاشون زياد مي شه معمولا اين مشكل كه شما داشتيد رو دارند.تدريس خصوصي هم پر هزينه است و هم نبودن تو محيط كلاس زياد جالب نيست.تا شنبه به من وقت بدي از دكتر جعفري برات آمار مي گيريم. البته اين بنده خدا خودش سوپروايزر صدرا هستو با آموزشگاه دانشجو هم همكاري داره ولي شايد پيشنهادش چيز ديگه اي باشه

hoseinist
13-01-2009, 18:14
:question:سلام، من باید در امتحان mcheکه در تاریخ 12 اسفند 87برگزار میشه نمره حداقل 60 کسب کنم تا کنون در این آزمون هم شرکت نکرده ام ،کسی میتونه نمونه سوالات آزمون های ادوار گذشته به من بده؟

seymour
13-01-2009, 18:40
سلام ....

ببخشید اگه کسی بخواد در بخش ترجمه به صورت حرفه ای شروع به کار کنه ، برای شروع به چی نیاز داره ؟ راهش چیه ؟
excuse me, what do I need to start if I want to start pro translator , which is the way

مرسی
فکر کنم قبلا بحث های خوبی داشتیم در این مورد .. یه سرچ بزن ... کوتاه اینکه ترجمه نیاز به تجربه داره ... (چه جالب هم قافیه اس ... مثل اون یکی مصراعی که ساخته ام : زبان نیاز به زمان داره!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ترجمه یه سری ملزومات داره که کلاً در یه جمله میشه: تسلط به زبان مبدأ و مقصد ... ولی اینا کافی نیستن ... نیاز به ذوق هم داره ؛ چون در یه سطح ، یه نوع هنره ... و در سطح بالاتر نیاز به تجربه (از نوع خیلی زیاد --- و فقط منظورم تجربه در ترجمه نیست - بلکه کسب تجارب زبانیه ؛ اینکه شما ساختارهای زبانی رو مسلط باشی یکی اشه --- و...) ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینا دیگه با کلاس رفتن تأمین نمیشه ... شاید به همین خاطره که کلاس ترجمه به ندرت داریم و کتابهایی در زمینه "چگونه مترجم شویم " هم خیلی کم به گوش و چشمون خورده![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(what should I do [in order] to be a pro translator)

samanajan
13-01-2009, 19:05
سوپروايزر گويش دكتر يگانه است.استاد دانشگاهه و بازرس آموزشگاههايي كه تو اصفهان از ارشاد مجوز دارند كلا آدم كار درستيه ولي متاسفانه پر مشغله.آموزشگاههايي كه تعداد شعبه هاشون زياد مي شه معمولا اين مشكل كه شما داشتيد رو دارند.تدريس خصوصي هم پر هزينه است و هم نبودن تو محيط كلاس زياد جالب نيست.تا شنبه به من وقت بدي از دكتر جعفري برات آمار مي گيريم. البته اين بنده خدا خودش سوپروايزر صدرا هستو با آموزشگاه دانشجو هم همكاري داره ولي شايد پيشنهادش چيز ديگه اي باشه

منتظر می ماننم

brain
13-01-2009, 23:25
ترجمه نیاز به تجربه داره - زبان نیاز به زمان داره
یواش یواش دارم به این دوجمله ایمان میارم :31:

یه سوالی .... به یه مشکلی برخوردم ، میخوام بدونم ضعفم تو چیه ؟
کلا تو این چند روز که تو تاپیک ها می چرخم ، فهمیدم که نظرات انگلیسیه بچه هارو راحت میخونم و اکثرشو متوجه میشم ، ولی وقتی خودم میخوام نظر بدم ، نمیدونم چرا هنگ میکنم ، در حالیکه تو متن نظرات ، از کلمات تقریبا ساده و گاهی اوقات پیچیده ای استفاده شده ولی 5 خط باش نوشتن ..... فکر کنم ضعفم در جمله سازی باشه ، تمرینی برای پیشرفت این مسئله وجود داره؟

یه سواله دیگه :
would گذشته ی will هستش ؟ اگه هستش پس would you like که در زمان حال استفاده میشه چیه ؟

Top Notch
14-01-2009, 10:12

کلا تو این چند روز که تو تاپیک ها می چرخم ، فهمیدم که نظرات انگلیسیه بچه هارو راحت میخونم و اکثرشو متوجه میشم ، ولی وقتی خودم میخوام نظر بدم ، نمیدونم چرا هنگ میکنم ، در حالیکه تو متن نظرات ، از کلمات تقریبا ساده و گاهی اوقات پیچیده ای استفاده شده ولی 5 خط باش نوشتن ..... فکر کنم ضعفم در جمله سازی باشه ، تمرینی برای پیشرفت این مسئله وجود داره؟

یه سواله دیگه :
would گذشته ی will هستش ؟ اگه هستش پس would you like که در زمان حال استفاده میشه چیه ؟

طبيعيه هميشه reading قبل از writing قرار داره.همينطور listening قبل از speaking .براي رسيدن به توانايي در نوشتن بايد درك مفاهيم از طريق خواندن و گرامر رو به طور همزمان و متناسب تقويت كني.يعني وقتي داري يه مبحثي رو تو گرامر ياد مي گيري متني هم كه مي خوني تو همون سطح و متناسب باشه.مجله teenager رو يه نگاهي بهش بنداز متنهاي ساده خوبي داره.

would داري خواهش مي كني

singleguy
14-01-2009, 11:08

گویش هرچی پول در بیاره از دانشگاه ازاد ما کمتر در میاره:31:
من هم 8ترم توی 3تا شعبه گویش خوندم. تنها عیبش اینه که خیلی سفت میگیره و همین باعث میشه خیلیها از زبان زده بشن
ولی بعد از گویش(بعد از چندسال) جهاد دانشگاه صنعتی (خ 5رمضان) را انتخاب کردم(اخرین ترم تو پاییز فقط 8نفر بودیم تو کلاس). اونجا میشه گفت اندکی بهتره ولی چیزی که من بهش رسیدم اینه که پیشرفت زبان هرکس 90% به خودش بستگی داره و 10% به اموزشگاه

singleguy
14-01-2009, 11:21

یه سواله دیگه :

کتاب paragraph writing شاید کمکت کنه:31:
من تعریفش را شنیدم تو این هفته قراره بخرمش

singleguy
14-01-2009, 11:28
سلام ....

مرسی

جهاد صنعتی اصفهان کلاس های مترجمی داره ولی از کیفیتشون خبر ندارم (کلاسwriting هم داره):27:

arash_3tar
14-01-2009, 12:18
سلام
فوری فوری فوری
میخواستم یه ادرس رو به انگلیسی برام ترجمه کنید
مثلا این ادرس رو:::

تهران - نیاوران - خیابان مسلم - کوچه 3 - پلا 554

sepid12ir
14-01-2009, 12:45
سلام
فوری فوری فوری
میخواستم یه ادرس رو به انگلیسی برام ترجمه کنید
مثلا این ادرس رو:::

تهران - نیاوران - خیابان مسلم - کوچه 3 - پلا 554

554
3 alley
Moslem street, Niavaran, Tehran

Bob200
14-01-2009, 12:45
سلام
دوستان معنی این جمله چیه؟

What is your teacher like?

What are you like?

یعد جوابش چی میشه؟
ممنون

samanajan
14-01-2009, 17:39
What is your teacher like?

What are you like?

این دو تا سوال مال توصیف شخص است (someone describing)
اولی معلم شما چه شکلی هست ( خصوصیات و قیافه و در کل از بالا به پایین بدن)

دومی شما چطوری هستید ( خصوصیات و صفات اخلاقی و ... )

برای جواب خودت بگویی ولی من برای مثال بهت می گم

اولی he is tall and he has short black hair and creative
معنی او قد بلندی دارد و دارای موی سیاه کوتاه و خلاق

دیگه خودت باید برا خودت بگی

hoseinist
14-01-2009, 21:11
فوری

اگه بخوام واسه یه استاد خارجی پروژه دانشگاهیمو بفرستم واسه ایمیلی که اول میفرستم تا اجازه فرتادن پروژه ام را بگیرم
معمولا تو این جور نامه های رسمی اینگلیسی زبانا چه عباراتی استفاده میکنند؟
میشه یه ایمیل بسیار مودبانه و مخصوصا کوتاه واسه نمونه بهم بدید؟ یه دنیا ممنون!!!

seymour
15-01-2009, 15:01
متنی که می خوای بفرستی رو به فارسی بنویس حداقل ...

brain
15-01-2009, 17:41
Hi
what are these words?I saw them at many movies
"gotta"
"gonna"
would u like to explain a little for me
thanks a lot

sepid12ir
15-01-2009, 19:20
Hi
what are these words?I saw them at many movies
"gotta"
"gonna"
would u like to explain a little for me
thanks a lot
این دو کلمه فرم خلاصه شده و محاوره ای که به جای این موردها استفاده میشه:
Have got : gotta

going to: gonna

مثال های دیگه ای هم داریم، مثل : want to: wanna

linhu
15-01-2009, 21:13
فوری

اگه بخوام واسه یه استاد خارجی پروژه دانشگاهیمو بفرستم واسه ایمیلی که اول میفرستم تا اجازه فرتادن پروژه ام را بگیرم
معمولا تو این جور نامه های رسمی اینگلیسی زبانا چه عباراتی استفاده میکنند؟
میشه یه ایمیل بسیار مودبانه و مخصوصا کوتاه واسه نمونه بهم بدید؟ یه دنیا ممنون!!!
خوب حقیقتش حقیر خواستم تو اساتید جواب شما رو بدن..اما انگاری سرشو ن شلوغ هست و منم دیدم شما زدین فوری گفتم جوابتونو بدم...خوب ببینین در انگلیسی برای نوشتن انواع نامه ها یه ماژول کلی یا یه Template هستش که ازش استفاده میکنن...البته من به شما توصیه میکنم که برای ارسال پروژه هاتون یا رزومه هایی که دارین به طور کامل از این سیستم Template ها استفاده نکنین..چون تجربه نشون داده که اساتید ممکنه خوششون نیاد که دانشجوها از این Template ها استفاده میکنن...من برای شما اول یه نمونه کلی میذارم..بعد هم یه نمونه مثال از رو همون نمونه داده شده ..بعدم توضیحات لازم رو میدم..البته اساتید مشخصا بیشتر میتونن راهنماییتون کنن و من فقز در حد اینکه کار شما راه بیوفته جوابتونو دادم

Your Street Address

City, State Zip Code

Telephone Number
Email Address
Month, Day, Year
Mr./Ms./Dr. FirstName LastName
Title
Name of Organization
Street or P. O. Box Address
City, State Zip Code
Dear Mr./Ms./Dr. LastName:
Opening paragraph: State why you are writing; how you learned of the organization or position, and basic information about yourself.
2nd paragraph: Tell why you are interested in the employer or type of work the employer does (Simply stating that you are interested does not tell why, and can sound like a form letter). Demonstrate that you know enough about the employer or position to relate your background to the employer or position. Mention specific qualifications which make you a good fit for the employer’s needs. This is an opportunity to explain in more detail relevant items in your resume. Refer to the fact that your resume is enclosed. Mention other enclosures if such are required to apply for a position.
3rd paragraph: Indicate that you would like the opportunity to interview for a position or to talk with the employer to learn more about their opportunities or hiring plans. State what you will do to follow up, such as telephone the employer within two weeks. If you will be in the employer’s location and could offer to schedule a visit, indicate when. State that you would be glad to provide the employer with any additional information needed. Thank the employer for her/his consideration.
Sincerely,
(Your handwritten signature)
Your name typed
Enclosure(s) (refers to resume, etc.)

این یه نمونه کلی هستش..برای دادن این طور ایمیل ها با نامه ها از این نمونه استفاده میشه..حالا شما میتونی ازین برای درخواست قبول شغل یا مقامی هم استفاده کنی...در این نمونه توضیحات کامل داده شده که شما بدونین در هرپاگراف چی باید بنویسین..توجه داشته باشین که در صورت استفاده از این Template بهتره که شما از 4 پارگراف بالا استفاده کنین...
این هم یکی از نمونه های هستش که از Template بالا استفاده کرده

23 Roanoke Street
Blacksburg, VA 24060
(540) 555-1123 (livecall:(540)555-1123)
email: K.Walker@vt.edu
October 23, 2006
Mr. James G. Webb
Delon Hampton & Associates
800 K Street, N.W., Suite 720
Washington, DC 20001-8000
Dear Mr. Webb:
I will be graduating from Virginia Tech with a Bachelor’s degree in Architecture in May 2007, and am researching employment opportunities in the Washington area. I obtained your name from VT CareerLink, Career Services' Alumni database. I very much appreciate your volunteering to help students with job search information, and I hope that your schedule will permit you to provide me with some advice. I am particularly interested in historic preservation and understand that your firm does work in this area. I am also interested in learning how the architects in your firm began their careers. My resume is enclosed simply to give you some information about my background and project work.
I will call you in two weeks to arrange a time to speak to you by telephone or perhaps visit your office if that would be convenient. I will be in the Washington area during the week of November 21. I very much appreciate your time and consideration of my request, and I look forward to talking with you.

Sincerely,
(handwritten signature)
Kristen Walker Encl.

اما خوب گفتم که بهتره فقط مسائل کلی این Template ها رو رعایت کنین..مثلا Opening خوب داشته باشین و پاشانش شبیه نمونه باشه...تا اوتجایی هم که میتونین سعی کنین نامه تون خلاصه و کوتاه باشه..مثلا میتونین اینطوری شروع کنین..اولش مثل نمونه باشه خوبه..

Dear Pr..Dr Johnson
I have Been Just Graduated From Sharif University-Iran.Or you Can say I am a graduated Computer Engineer from...:DI really Very Much Would Like to Apply for A PHD Program In Ohio Uni..Or you can Say i am really eager to Apply...:D I found your Intrests and recent reasearches in The same field..or you can say I Found..And i read your Recent reaseaches With Great Intrest And i think i am really Enthusiastic to Continue My Education As a MS..PHD.Student Under your Supervision..:D

این بخشی که من واستون نوشتم مثلا بخش سختش بود...بقیشم هم که در نونه مشخص هست..آخرش هم میتونین اینطوری تموم کنین

I Look forward to hearing from you
Sinscerly yours...:D

خوب من نمیدونم به دردتون خورد یا نه.. امیدوارم که اینطور باشه

gotta"

"gonna"

خوب دقیقا همینطوری که دوست عزیزمون گفتم..اما درمود Gotta که میشه اینطوری هم گفت..

gotta=got to
ممنون

A r c h i
15-01-2009, 22:43

خوب دقیقا همینطوری که دوست عزیزمون گفتم..اما درمود Gotta که Gotcha هم میگن :31: میشه اینطوری هم گفت..
gotta=got to
ممنون

Gotcha = Got you

:20:

ahmadi.N
15-01-2009, 23:36
سلام

یک استاد زبان خوب چه خصوصیاتی داره

من می خوام برم یه آموزشگاه برای تدریس ، میخوام ببینم چکار کنم که موفق باشم

ممنون

sepid12ir
16-01-2009, 00:15
سلام

ممنون
به نظر من مهمترینش برقرار کردن یک رابطه ی دوستی و در عین حال نسبتا جدی با دانش آموزاست...
پر انرژی و با نشاط بودن...تو صدا اینتونیشن داشتن...
بچه ها معمولا لغت خیلی دوست دارن، لغت بهشون گفتن و هزاران و هزار راه دیگه که هر جلسه خودت بهش میرسی با تجربه ای که کسب میکنی...
فکر نمیکنم تدربس چیزی باشه که با خودن دو تا مقاله بتونی خیلی خوب توش پیشرفت کنی، بیشتر تجربه ی خودته که میتونه بسیار بهت کمک کنه...

linhu
16-01-2009, 00:59
Gotcha = Got you
کاملا درسته...در اصل Got ya هستش که به تلفظ جنوبی میشه Gotcha..لما حقیقتش ما با دوستان هروقت میخوایم از هم خداحافظی کنیم gotcha میگیم..البته در اصل همون gotta go هست که دوستان میگن gotcha go ...اما حق باشماست..در اصل بهتره gotcha همون چیزی که باید باشه استفاده کنیم..من پستو ادیت میکنم..ممنون

singleguy
16-01-2009, 00:59
سلام

ممنون

به عنوان کسی که با خیلی از معلما روبرو شده میگم که معلمایی را دوست داشتم که اول خوش اخلاق باشه دوم با بچه ها خودمونی باشه سوم به مباحثی که میخواد درس بده تسلط کامل داشته باشه چهارم داستان ها و خاطرات جالب برامون تعریف کنه (مخصوصا" اگه مربوط به درس باشه و خنده دار هم باشه)واخر از همه اینکه اگه میخواد کیلویی نمره بده لااقل جوری نمره بده که فرق کسی که درس خونده و نخونده معلوم باشه:27:
البته چیزای دیگه هم هست که چون من معلم نبودم (و نخواهم بود:31:) نمیدونم.

brain
16-01-2009, 01:32
ممنون .... منم کلی دیگه پیدا کردم : :31:
don't know
dunno
-------
going to
gonna
--------
got to
gotcha
gotta
have got to
-------
ought to
oughta
-------
sorta
sort of
--------
want to
wanna
و ....
فکر کنم این اصطلاحات مخصوص چت کردن هستش ....
شایدم قاعده ی خاصی داره ....

linhu
16-01-2009, 08:57
ممنون .... منم کلی دیگه پیدا کردم : :31:
don't know
dunno
-------
going to
gonna
--------
got to
gotcha
gotta
have got to
-------
ought to
oughta
-------
sorta
sort of
--------
want to
wanna
و ....
فکر کنم این اصطلاحات مخصوص چت کردن هستش ....
شایدم قاعده ی خاصی داره ....
خوب اتفاقا برعکس..اینا اکثرا بر اساس تلفظ ها به مرور زمان استفاده شدن...مثل
Give me که Gimme هم گفته میشه...در اصل این طور کوتاه کردنا رو بیشتر وقتی با آمریکایی ها صحبت میکنین میبینین..اتفاقا خیلی جاها شاید اینا رو بشنوی و احساس کنین که قبلا نشنیدین..اما بعد که دقت میکنین مثلا میبینین که Kinda همون Kind of بوده یا Wannaهمون Want to :31:

brain
16-01-2009, 11:17
.اینا اکثرا بر اساس تلفظ ها به مرور زمان استفاده شدن..
منم دیشب دقیقا همچین حدسی زدم .... چون وقتی سریع میخونیم ، همون جوری میشن .... :31:

Legend
16-01-2009, 17:59
سلام
دوستان ترجمه اين جمله چي ميشه؟
به صورت تيتر يا شعار...
محمد برگشته...
Mohammad is Back نميشه؟ و اگه نه معني Mohammad is Back چي ميشه...
ممنون، شاد باشيد:40:

seymour
16-01-2009, 21:05
سلام
دوستان ترجمه اين جمله چي ميشه؟
به صورت تيتر يا شعار...
محمد برگشته...
Mohammad is Back نميشه؟ و اگه نه معني Mohammad is Back چي ميشه...
ممنون، شاد باشيد:40:
بله - همونی که گفتی درسته ...

در اصل Got ya هستش که به تلفظ جنوبی میشه Gotcha..
این ربطی به تلفظ بومی یه ناحیه خاص نداره .. بحث relaxed pronunciation هستش و blend شدن دو بخشی ها ...

daryoosh1978
16-01-2009, 21:14
با عرض سلام جایی برای چت به انگلیسی هست برای پیشرفت زبان

linhu
16-01-2009, 21:54
این ربطی به تلفظ بومی یه ناحیه خاص نداره .. بحث relaxed pronunciation هستش و blend شدن دو بخشی ها
خوب دوست عزیز اون چیزی که شما مد نظرتون هست واسه وقتی میشه که Got ya میشه Gotcha اما چیزی که من گفتم Gotta بود که خیلی اط دوستان هنگام خداحافظی gotcha میگن...و این چیزی هم که تا الان من باهاش رو به رو بودم .فقط دوستان جنوبی اینطور بودن..اون Condensed Pronunciation که شما میفرمایید واسه وقتی هستش که سیلابلهای دوبخش با هم پیوند میخورن..مثل همون Got ya که gotcha تلفظ میشه یا مثل Whats Up که Wassup تلفظ میشه..اما اونی که من گفتم فقط و فقط بابت گویش پیش میاد..gotta که gotcha در هنگام خداحاظی ..البته...این چیزیه که من روزانه باهاش سروکار دارم..بازم میگم بابت مشکلاتی که من دارم احتمال اینک هاشتباه کرده باشم هم هست..یعنی اینکهGotta رو من اشتباهاGotcha شنیده باشم یا...به هر حال در اینصوت میام و میگم که چنینی چیزی نبوده...اما در هرحال چیزی که من گفتم منظورم کلمه بالا با تلفظش و در جای خودش بوده:31:
ممنون

ssaffari
17-01-2009, 00:09
سلام بچه ها اگه واقعا می خواهید زبان یاد بگیریو راحت صحبت کنید یک کلاس زبان توپپپپپپپپپپپپپپپپپ بهتون معرفی می کنم که 100 % ارزش داره که برید واقعا می گم کافیه یک جلسه مهمان تو کلاس شرکت کنید بعد تصمیم به ثبت نام بگیرید سیستمشم اصلا کتاب نداره و هیچی نمی نویسی و از فارسی به انگلیسی هم هست و فقط گفتار و شنیداره و گرامر انقدر قشنگ درس می ده که اصلا نیازی به کتاب چرت و پرت گرامر نیست مثلا خیلی ها زمان ماضی نقلی رو مشکل دارن تو استفاده انقدر قشنگ و بدون توضیح گرامری این زبان یاد می گیری که تا آخر عمر فراموش نمی کنی برا هر کی که میاد انجا که اینطوریه ولی شهریه هاش بالاست و هفته ای هم یک جلسه است اسم استادشم آقای میرزایی است تلفن موسسه هم 22268001 و تو میدان محسنی ممیرداماد هستش خواستید یک جلسه مهمان برید تا ببینید موفق باشید

linhu
17-01-2009, 00:24
خوب دوستان من یه معذرت خواهی در مورد این پست بدهکارم

اما اونی که من گفتم فقط و فقط بابت گویش پیش میاد..gotta که gotcha در هنگام خداحاظی ..البته...این چیزیه که من روزانه باهاش سروکار دارم..بازم میگم بابت مشکلاتی که من دارم احتمال اینک هاشتباه کرده باشم هم هست..یعنی اینکهGotta رو من اشتباهاGotcha شنیده باشم یا...به هر حال در اینصوت میام و میگم که چنینی چیزی نبوده...اما در هرحال چیزی که من گفتم منظورم کلمه بالا با تلفظش و در جای خودش بوده
با این حال که اینجا منظورو واضح گفتم و ذکرم کردم که ممکنه اشتباه کرده باشم...دقیقا همینطور بوده..من این حرفو بابت صحبت هایی که با دوستان خارج از ایران داشتم و حرفهایی که بود زدم..اما امروز بعد از زدن این پست گفتم شاید بهتر باشه دوباره بپرسم تا مطمئن بشم..بعد از تماسی که گرفته شد متوجه شدم که من اشتباه برداشت کرده بودم...یعنی اشتباه های تایپی و بی حواسی من باعث شد تا برداشت غلطی داشته باشم..
Gotcha دقیقا همون got ya هستش که دوستان گفتن..و جایی دیگه هم که من گفتم کاربردی نداره...و همونطوری که سیمور عزیز گفتن نوعی Relaxed Pronunciation ها یا Word Slurs هایی هست که خود اینها بر تند صحبت کردن و اقدام پیوند دو سیلاب دو کلمه شبیه به هم به وجود میاند..به هر حال وظیفه دونستتم تا اشتباهی رو که داشتم و برداشت غلطی که حالا از طرف من هم نبوده متذکر شم.
از تذکرات و پیگیری های خوب دوستان و اساتید هم ممنونم

Top Notch
17-01-2009, 12:37
سلام

ممنون

لانگمن يه مجموعه اي از اساتيد رو دور هم جمع مي كنه به اسم amazing minds يه شعار خيلي باحال دارند:
Great teachers inspire,motivate,chang the world

samanajan
17-01-2009, 20:25
با سلام اگر میشه این را برای من معنی کنید

hello,

thank you for your interest in harvard college.

Applying to harvard college.

Applicants to harvard college apply to the undergraduate program, not to a specific department.

Our admissions policies and procedures are the same for all applicants, regardless of citizenship.

Our financial aid policies are the same for all applicants, regardless of citizenship.

You can read more about financial aid by scrolling down the page to the heading "financial aid."

request an application or viewbook for undergraduate admissions on-line at ---:

If you do not have web access, please send an e-mail to --------- enter “nwa” in the subject line and your full, legal name, address and year of high school graduation in the message field. We will send you the application through regular mail. Please allow four weeks for processing and delivery.

Apply on-line for freshmen undergraduate admissions at:
------------------------------
download application forms for freshmen undergraduate admissions at
-------------------------------

if you have further questions please reply to this e-mail (------) with “help” in the subject line.

hoseinist
17-01-2009, 22:04
سلام دوستان
من تقریبا یه عضو جدیدم اما با همین 3 الی 4 باری وارد این تاپیک شدم واقعا از خواندن بحث ها و جواب های بسیار مفید آقای بابک عبدی به دوستان لذت بردم. حیف است که دیگر با ما نباشند ، راستی یه سوال داشتم آقای بابک اشاره کرده اند به اینکه میتوانی ایشان را در 360 پیدا کرد کسی میداند 360 یعنی چی؟

sepid12ir
18-01-2009, 00:01
سلام دوستان
من تقریبا یه عضو جدیدم اما با همین 3 الی 4 باری وارد این تاپیک شدم واقعا از خواندن بحث ها و جواب های بسیار مفید آقای بابک عبدی به دوستان لذت بردم. حیف است که دیگر با ما نباشند ، راستی یه سوال داشتم آقای بابک اشاره کرده اند به اینکه میتوانی ایشان را در 360 پیدا کرد کسی میداند 360 یعنی چی؟

منظورشون

الیته جای این سوال اینجا نبود:46::10:
تو سایت 360 میتونید در قسمت سرچ اسم ایشون را بزنید تا پیج شخصیشون را پیدا کنید.

hoseinist
18-01-2009, 22:24
[quote=linhu;3390612]خوب حقیقتش حقیر خواستم تو اساتید جواب شما رو بدن..اما انگاری سرشو ن شلوغ هست و منم دیدم شما زدین فوری گفتم جوابتونو بدم...خوب ببینین در انگلیسی برای نوشتن انواع نامه ها یه ماژول کلی یا یه Template هستش که ازش استفاده میکنن...البته من به شما توصیه میکنم که برای ارسال پروژه هاتون یا رزومه هایی که دارین به طور کامل از این سیستم Template ها استفاده نکنین..چون تجربه نشون داده که اساتید ممکنه خوششون نیاد که دانشجوها از این Template ها استفاده میکنن...من برای شما اول یه نمونه کلی میذارم..بعد هم یه نمونه مثال از رو همون نمونه داده شده ..بعدم توضیحات لازم رو میدم..البته اساتید مشخصا بیشتر میتونن راهنماییتون کنن و من فقز در حد اینکه کار شما راه بیوفته جوابتونو دادم

این یه نمونه کلی هستش..برای دادن این طور ایمیل ها با نامه ها از این نمونه استفاده میشه..حالا شما میتونی ازین برای درخواست قبول شغل یا مقامی هم استفاده کنی...در این نمونه توضیحات کامل داده شده که شما بدونین در هرپاگراف چی باید بنویسین..توجه داشته باشین که در صورت استفاده از این Template بهتره که شما از 4 پارگراف بالا استفاده کنین...
این هم یکی از نمونه های هستش که از Template بالا استفاده کرده

اما خوب گفتم که بهتره فقط مسائل کلی این Template ها رو رعایت کنین..مثلا Opening خوب داشته باشین و پاشانش شبیه نمونه باشه...تا اوتجایی هم که میتونین سعی کنین نامه تون خلاصه و کوتاه باشه..مثلا میتونین اینطوری شروع کنین..اولش مثل نمونه باشه خوبه..

Dear Pr..Dr Johnson
I have Been Just Graduated From Sharif University-Iran.Or you Can say I am a graduated Computer Engineer from...:DI really Very Much Would Like to Apply for A PHD Program In Ohio Uni..Or you can Say i am really eager to Apply...:D I found your Intrests and recent reasearches in The same field..or you can say I Found..And i read your Recent reaseaches With Great Intrest And i think i am really Enthusiastic to Continue My Education As a MS..PHD.Student Under your Supervision..:D

این بخشی که من واستون نوشتم مثلا بخش سختش بود...بقیشم هم که در نونه مشخص هست..آخرش هم میتونین اینطوری تموم کنین

I Look forward to hearing from you
Sinscerly yours...:D

[/left]

linhu عزیز , واقعا ممنون نه تنها واسه من مفید واقع شد ، بلکه دیگر دوستان من هم این Template بسیار استقبال کردند ،و خواستند به نمایندگی از طرف اونهام ازتون تشکر ویژه داشته باشم.:11::11::11:

linhu
19-01-2009, 11:01
linhu عزیز , واقعا ممنون نه تنها واسه من مفید واقع شد ، بلکه دیگر دوستان من هم این template بسیار استقبال کردند ،و خواستند به نمایندگی از طرف اونهام ازتون تشکر ویژه داشته باشم
اوهههه خواهش میکنم دوست عزیز...من که کاری نکردم.....به هر حال امیدوارم به دردتون خورده باشه:20:

brain
19-01-2009, 11:59
راستی یه سوال داشتم آقای بابک اشاره کرده اند به اینکه میتوانی ایشان را در 360 پیدا کرد کسی میداند 360 یعنی چی؟
من با ایشون در ارتباطم .... فقط کافیه اسم babak ebadi رو تو همونجایی که استادمون sepid12ir دادن سرچ کنید .... همین....

brain
19-01-2009, 12:08
چند تا جمله ی ساده اس که میخوام به انگلیسی برام بنویسید ..ممنون :

-من غذا خورده ام
-من غذا خورده بودم
-غذایم خورده شد
-غذایم خورده شده بود
-غذایم خورده شده است
-من میخواستم غذایم را خورده باشم
-من میخواستم غذایم خورده شود
-غذایم نمی تواند خورده شده باشد
-من میتونم غذایم را خورده باشم

ببخشید ..............
مخلصیم

sepid12ir
19-01-2009, 13:11
-من غذا خورده ام
I have eaten (my) food

البته اگر اینجا منظورت، غدا خوردم که گذشته ی ساده میاد: I ate my food

-من غذا خورده بودم
I had eaten (my) food

-غذایم خورده شد
My food was eaten

اگر منظور: خورده شده است باشه: My food has been eaten/ My food is eaten

-غذایم خورده شده بود
My food had been eaten

-غذایم خورده شده است
My food has been eaten

-
من میخواستم غذایم را خورده باشم
I wanted to have my food eaten

-من میخواستم غذایم خورده شود
I wanted my food to be eaten

-غذایم نمی تواند خورده شده باشد
My food can not be eaten/ my food can not have been eaten!!! نمیدونم!

-
من میتونم غذایم را خورده باشم
I can have eaten my food
----------

این چندتا جمله ی آخر را مطمئن نیستم...حتی فارسیشم خوب متوجه نشدم:31:...امیدوارم خیلی غلط نباشه، حالا منتظر نظر بقیه ی دوستان هم باش

brain
19-01-2009, 13:33
ایول ... خیلی باحال جواب دادی ....ممنون
خودمم میدونم ، جمله آخریا یه جوریه ، بیشتر هدفم مقایسه بعضی از زمان ها به صورته ساده بود .... هرجا میگردم ، همه ی زمان ها رو توضیح دادن ولی یه مثال با ترجمه نزدن ( مخصوصا مجهول و نقلی و بعید از این تیپ زمان ها )..... منم هی قاطی میکردم ..... گرچه مجهول زمان نیست :31:
ممنون :31:

SCYTHE
19-01-2009, 15:43
این جمله از نظر فارسی مشکل داره?!؟
باید بگی: "من می تونستم غذایم را بخورم"
I could eat my food
یا "من می تونستم غذایم را خورده باشم"
I could have eaten my food

C. Breezy
19-01-2009, 19:41
i could eat my food
i could have eaten my food
الان این دقیقا یعنی چی ؟! یعنی مثلا من غذا نخوردم ولی می تونستم بخورم ؟! یا یا اینکه ازت پرسیدن ولی تو دقیقا یادت نیست و منظورت اینه که ممکنه خورده باشی ؟!
یا چیز دیگه ؟!

singleguy
19-01-2009, 21:38
شرمندم که پریدم میون بحثتون
یه درخواست فوری فوری دارم اگه میشه از چند کتاب زیر بهترین را واسه اموزش گرامر به من بگید تا بخرم:

Round up (7levels)
longman english grammar +practice
understanding and using english grammar
english grammar in use

و اگه هیچ کدوم به درد نمیخوره لطفا" از لینک زیر یه کتاب پیشنهاد بدین:

راستی یادم رفت بگم سطح گرامرم یکم تقریبا" pre intermadiat هست:31:

sepid12ir
19-01-2009, 22:03
شرمندم که پریدم میون بحثتون
یه درخواست فوری فوری دارم اگه میشه از چند کتاب زیر بهترین را واسه اموزش گرامر به من بگید تا بخرم:

Round up (7levels)
longman english grammar +practice
understanding and using english grammar
english grammar in use

و اگه هیچ کدوم به درد نمیخوره لطفا" از لینک زیر یه کتاب پیشنهاد بدین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستی یادم رفت بگم سطح گرامرم یکم تقریبا" pre intermadiat هست:31:
یکم مشکل هست انتخاب از این موارد ولی grammar in use را پیشنهاد میکنم...
البته به نظر من، با اون چند جمله ای که دیدم از شما تو تاپیک خودتون، به نظر نمیرسه در سطح PI باشید. زیاد خودتون را دست کم نگیرید، من اگه جای شما بودم: Advance Grammar In Use را میخوندم...
از طرفی، من کتاب گرامر آذر را هم خوندم، کامل، با تمامی جزئیات، درسته خیلی تمرین داره و خیلی زیاد خسته کننده است ولی خیلی جامع بود.
موفق باشید:11:

الان این دقیقا یعنی چی ؟! یعنی مثلا من غذا نخوردم ولی می تونستم بخورم ؟! یا یا اینکه ازت پرسیدن ولی تو دقیقا یادت نیست و منظورت اینه که ممکنه خورده باشی ؟!
یا چیز دیگه ؟!
این جمله درسته از نظر مفهومی در زبان فارسی مشکل داره ولی از در گرامر انگلیسی آمده و تدریس میشه.

singleguy
20-01-2009, 00:21
:13:برای من advanced یکم زیاد و سنگین نیست؟

SCYTHE
20-01-2009, 00:50

I for one suggest u don't go for grammar books if u want to have a happy study. u can learn grammar thru reading, writing, etc. And whenever u faced a difficulty u can ask your question or simply search on the net

Reading grammar books if u already know its basics would be extremely boring and ur prone to forget it after a while
==
از وقتی این آواتار رو گذاشتم احساس می کنم بالای منبر هستم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sepid12ir
20-01-2009, 12:21

we want to have a group to study together but we haven't started this group yet and there are some beginners (like me) in this group who can't speak englishs

این جمله ی خودتونه که تو پست 14 در تاپیک خودت نوشتی...کسی که بتونه خیلی به جاز از Present Perfect استفاده کنه مطمئن باش از نظر گرامری اصلا در سطح Intermediate نیست...Upper Intermediate هستش...
از طرفی، درسته شاید Advanced خیلی زیاد باشه ولی Upper Intremediate واقعا زیاد نیست...
از طرفی، من کاملا با شهرام(SCYTHE) موافقم...خودتون را خیلی درگیر کتاب های آموزشی نکنید، به جاش، کتاب داستان بخونید، مقاله مورد علاقتون را بخونید، فیلم ببینید، به برنامه های انگلیسی زبون توجه کنید، به نظر من این خیلی موثرتره تا بیاید و کتابهای گرامری را مطالعه کنید و بگید مثلا فعل های کمکی اینها هستند و جاشون هم اینجاست و کاربردشون هم اینه! واقعا سخت میشه، مگه قاعده زبون خودمون را ما میدونیم؟! نه...
البته نظرم کاملا شخصیه:10:

brain
20-01-2009, 12:53
مگه قاعده زبون خودمون را ما میدونیم؟!
کاملا موافقم :31:
من خودم اینجوری هستم ، اگه صرفا گرامر بخونم ، 1 ماه بعد یادم میره .... ولی اگه تو کاربرد یاد بگیرم اصلا یادم نمیره .....
:31:

C. Breezy
20-01-2009, 13:18
کاملا موافقم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من خودم اینجوری هستم ، اگه صرفا گرامر بخونم ، 1 ماه بعد یادم میره .... ولی اگه تو کاربرد یاد بگیرم اصلا یادم نمیره .....
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]منم اینجوری هستم ، همین گرامر هایی که یاد دارم رو هم زورکی خوندم ، مکالمه رو ترجیح میدم ...:27:

seymour
20-01-2009, 18:50

I could eat my food
I could have eaten my food
خب میشه در یه حالت فرضی تحملش کرد البته !!

مثلا شما بپرسی "تو سیر هستی ؟" ... منم بگم "آره" ... بعد شما بگی "پس غذات رو خوردی؟" من میگم"می تونم غذام رو خورده باشم و سیر باشم ... و یا شایدم بخاطر چیز دیگه ای احساس سیری می کنم!!" ...

هممم ... اون وقت مثلا میشه گفت : maybe I've eaten already

(شوخی - [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

C. Breezy
20-01-2009, 19:13
عجــــــــب ! چه بحث جالبی شد این ... پس وجود داره

singleguy
20-01-2009, 20:42
از طرفی، درسته شاید Advanced خیلی زیاد باشه ولی Upper Intremediate واقعا زیاد نیست...
از طرفی، من کاملا با شهرام(SCYTHE) موافقم...خودتون را خیلی درگیر کتاب های آموزشی نکنید، به جاش، کتاب داستان بخونید، مقاله مورد علاقتون را بخونید، فیلم ببینید، به برنامه های انگلیسی زبون توجه کنید، به نظر من این خیلی موثرتره تا بیاید و کتابهای گرامری را مطالعه کنید و بگید مثلا فعل های کمکی اینها هستند و جاشون هم اینجاست و کاربردشون هم اینه! واقعا سخت میشه، مگه قاعده زبون خودمون را ما میدونیم؟! نه...
البته نظرم کاملا شخصیه:10:

خب درسته من اگه جمله ای را بخونم که قبلا" از نظر گرامری درموردش مطالعه ای نداشته باشم به احتمال 80 درصد میتونم بفهمم منظور طرف چیه(چون توی مطالعه ی reading بیشتر به مفهوم جملات فکر میکنم نه به نکات گرامری) ولی اگه دوباره همون نکته گرامری را توی یه تست ببینم یا بخوام بکار ببرم کامل گیج میشم.

brain
20-01-2009, 22:24
ولی اگه دوباره همون نکته گرامری را توی یه تست ببینم یا بخوام بکار ببرم کامل گیج میشم.
دقیقا ..... :31:
(ما هم که فقط کارمون شده تایید پست بالایی :31: شوخی)

peyman_nn
20-01-2009, 23:45
سلام
ادم تا پاش نیوفته متوجه نمیشه که چه قدر به زبان احتیاج داره
من برگشم و فکر کردم باید از یک جایی شروع کنم تا بیشتر از این آبروم نرفته .
واقعا اونجا ادم میفهمه بیسواده . حتی اگر 1 میلیون لغت حفظ باشی و تمام قواعد رو بدونی ، بازم اگر شنیداری و گفتاری کار نکرده باشی ، هیچی بلد نیستی . نظر شما چیه ؟
لطفا منو راهنمایی کنید تا از کجا و چگونه شروع کنم ؟
فعلا دارم از ب بسم الله کتابه : گرامر کامل زبان انگلیسی ترجمه و تالیف احمد حسین مدیری ، انتشارات امیر کبیر شروع میکنم .
ولی احتمال میدم راهم دراز باشه ، چون کتاب 1280 صفحه هستش و من بیچاره هم فقط شبا اونم به مدت 2 ساعت وقت دارم .

عزیزی میگفت : یک بچه وقتی که یواش یواش بزرگ میشه ، فقط با گوش دادن و درک مطالب گفته شده پیرامونش ، صحبت کردن رو یاد میگیره . حال خواه انگلیسی باشه یا فارسی باشه یا کردی یا ترکی . تو هم اینجوری یاد بگیر
این روش چه طوره خوبه ؟

فرمولی بهتره یاد بگیریم یا ... ؟

ممنون میشم چند نفر در موردش بحث کنند تا این داداش کوچیکتون استفاده کنه

brain
21-01-2009, 00:32
لطفا منو راهنمایی کنید تا از کجا و چگونه شروع کنم ؟
من خیلی تحقیق کردم :

راه اول : کلاس خصوصی
راه دوم : کلاس عمومی
راه سوم : self-study

با روزی دو ساعت .... ممممم نمیدونم چی بگم :31:
باید بیشتر وقت بذاری ....
به قولی آقا رضا ، اگه واقعا میخوای زبان یادبگیری ، زبان فارسی رو بوس کن بذار کنار برای همیشه :31:
ولی نگران نباش روزی 2 ساعت هم مداوم خیلی خوبه :31:
منم دارم شروع میکنم ....

sepid12ir
21-01-2009, 00:45
عزیزی میگفت : یک بچه وقتی که یواش یواش بزرگ میشه ، فقط با گوش دادن و درک مطالب گفته شده پیرامونش ، صحبت کردن رو یاد میگیره . حال خواه انگلیسی باشه یا فارسی باشه یا کردی یا ترکی . تو هم اینجوری یاد بگیر
این روش چه طوره خوبه ؟

فرمولی بهتره یاد بگیریم یا ... ؟

ممنون میشم چند نفر در موردش بحث کنند تا این داداش کوچیکتون استفاده کنه
من با این عزیز صد در صد موافقم...
چندتا پست قبلتر به این موضوع اشاره شد:

خودتون را خیلی درگیر کتاب های آموزشی نکنید، به جاش، کتاب داستان بخونید، مقاله مورد علاقتون را بخونید، فیلم ببینید، به برنامه های انگلیسی زبون توجه کنید، به نظر من این خیلی موثرتره تا بیاید و کتابهای گرامری را مطالعه کنید و بگید مثلا فعل های کمکی اینها هستند و جاشون هم اینجاست و کاربردشون هم اینه! واقعا سخت میشه، مگه قاعده زبون خودمون را ما میدونیم؟! نه...
البته نظرم کاملا شخصیه

البته، بستگی داره شما هدفتون چیه، اگر میخوایید در مکالمه قوی بشید، فیلم زیاد ببینید، کتاب زیاد بخونید، و برنامه های انگلیسی خیلی گوش کنید...!
اینم بگم، بچه ها خیلی ذهنشون در یادگیری از بزرگترها بهتره، مطمئنا کسی که بخواد در سن 15 سالگی یک زبانی را یاد بگیره به همون طریقی که زبان مادریش را یادگرفته یعنی شنیدار، خیلی دیرتر پیش میره تا یک کودک 2 3 ساله ... یا مثلا یک شخص 15 ساله خیلی راحت تر از یک شخص 40 ساله میتونه یادبگیره و همه ی اینها هم نیاز به پشتکار داره...
اگه خوب و سخت کار کنی با مطالعه ی زیاد و با قرار دادن خودت در محیط نسبتا انگلیسی(مثلا از صبح تا شب یکی از شبکه های ماهواره را بزار برا خودش پخش بشه، لزومی نداره دقت کنی، همین که خودش روشن باشه، این مغزه فعالیت میکنه) میتونی در عرض شش ماه الی یک سال خودت را به سطح نسبتا خوبی برسونی

singleguy
21-01-2009, 01:14
من با این عزیز صد در صد موافقم...
چندتا پست قبلتر به این موضوع اشاره شد:

اینم بگم، بچه ها خیلی ذهنشون در یادگیری از بزرگترها بهتره، مطمئنا کسی که بخواد در سن 15 سالگی یک زبانی را یاد بگیره به همون طریقی که زبان مادریش را یادگرفته یعنی شنیدار، خیلی دیرتر پیش میره تا یک کودک 2 3 ساله ... یا مثلا یک شخص 15 ساله خیلی راحت تر از یک شخص 40 ساله میتونه یادبگیره و همه ی اینها هم نیاز به پشتکار داره...
اتفاقا نه تنها در زبان بلکه تو خیلی از مهارت های دیگه مثل ورزش هم همینطور هست که دوستمون گفت:27:

اگه خوب و سخت کار کنی با مطالعه ی زیاد و با قرار دادن خودت در محیط نسبتا انگلیسی(مثلا از صبح تا شب یکی از شبکه های ماهواره را بزار برا خودش پخش بشه، لزومی نداره دقت کنی، همین که خودش روشن باشه، این مغزه فعالیت میکنه) میتونی در عرض شش ماه الی یک سال خودت را به سطح نسبتا خوبی برسونی
اتفاقا یکی از استادای زبانمون هم همین را میگفت. میگفت سعی کنید در حین کارهای روزمره زبان گوش کنید. همین موجب میشه گوشتون به این زبان عادت کنه .اولش خیلی سخته ولی عادت میکنید:27:

brain
21-01-2009, 10:20
سلام ....

اگه خوب و سخت کار کنی با مطالعه ی زیاد و با قرار دادن خودت در محیط نسبتا انگلیسی(مثلا از صبح تا شب یکی از شبکه های ماهواره را بزار برا خودش پخش بشه، لزومی نداره دقت کنی، همین که خودش روشن باشه، این مغزه فعالیت میکنه)
خوب شد گفتی ..... :31: ممنون ...

چند تا سواله کوچیک :
revised edition میشه چاپ مجدد ؟
its own میشه ماله خودش ؟
even more چی میشه ؟
someone else چی میشه ؟

مقسی :31: (فرانسوی بودا :31:)

Top Notch
21-01-2009, 11:25
سلام ....

چند تا سواله کوچیک :
its own میشه ماله خودش ؟
even more چی میشه ؟
someone else چی میشه ؟

revised edition در واقع چاپ مجدده منتهي با غلط گيري.اگه كتاب تغييرات بنيادي داشته باشه ميشه يه ويرايش جديد مثلا 5th edition اما اگه غلط گيري شده باشه(نه فقط املايي حتي متني)ميشهrevised edition
its own میشه ماله خودش ؟(درسته منتهي براي اشيا مثلا مي خواي بگي اين خونه استخر مختص به خودشو داره)
even more حتي بيشتر
someone else يه كس ديگه

Top Notch
21-01-2009, 11:46
[quote=brain;3410017]من خیلی تحقیق کردم :

راه اول : کلاس خصوصی
راه دوم : کلاس عمومی
راه سوم : self-study

quote]

به نظر من جاي 1 و2 رو عوض كن.تو كلاس خصوصي خلاصه مطلب اينه كه تو محيط نيستي

Top Notch
21-01-2009, 11:55
خب درسته من اگه جمله ای را بخونم که قبلا" از نظر گرامری درموردش مطالعه ای نداشته باشم به احتمال 80 درصد میتونم بفهمم منظور طرف چیه(چون توی مطالعه ی reading بیشتر به مفهوم جملات فکر میکنم نه به نکات گرامری) ولی اگه دوباره همون نکته گرامری را توی یه تست ببینم یا بخوام بکار ببرم کامل گیج میشم.

خوب اينها دو تا مهارت جدا اما مرتبط هستن.خواندن يه بحثه و نوشتن يه بحث ديگه.شما در گرامر در واقع داريد تمرين نوشتن مي كنيد.بايد هدف خودت رو از زبان آموزي مشخص كني.اگه هدف مكالمه است گرامر سهم كوچيكي داره ولي اگه هدف ترجمه متن باشه سهمش خيلي بزرگ و جدي ميشه

Top Notch
21-01-2009, 12:11
این روش چه طوره خوبه ؟

فكر كنم اين يواش يواشش حوصلتو سر ببره.چون يادگيري به اين ترتيب علارغم همه خوبيياش سرعت پاييني داره و عملا كسي كه مي خواد زبان دوم ياد بگيره نميخواد اينهمه وقت بذاره.تازه مطمئن باش همون طور كه دوستان اشاره كردند يادگيري يه كودك از يه بزرگسال خيلي بيشتره.به نظر من وقتتو با اين روش ها حروم نكن هدفت رو مشخص كن يه آموزشگاه متناسب با هدفت انتخاب كن و بعد به جد كارو پي بگير موفق باشي

peyman_nn
21-01-2009, 12:17
بابا توی یک شهر کوچیک مثل شهر من اموزشگاه کجا بود
خودم مجبورم شروع کنم . با سواد بی سوادی

Top Notch
21-01-2009, 13:09
بابا توی یک شهر کوچیک مثل شهر من اموزشگاه کجا بود
خودم مجبورم شروع کنم . با سواد بی سوادی

راست ميگي اصلا متوجه اين موضوع نشده بودم.نزديكترين جا سنندجه كه اونم يه ساعته پس بيخيالش.خودت روش يه فكري بكن منم پام.ببينيم با هم چه ميكنيم.البته تو سنندج آمار زبانسرا پوريا و سروش كردستانو دارم اگه به دردت مي خورد بگو اطلاعاتشونو بهت بدم

Naser_helboy
21-01-2009, 14:21
سلام
من 14 بهمن دارم میرم کلاس زبان و می خوام از صفر شروع کنم

تا 14 بهمن بیاد من دق میکنم لطفا اگه کتاب اینترچنج 1 که فکر کنم intro میشه رو لینک دانلودشو دارید بزارید

ممنون

sepid12ir
21-01-2009, 15:40
سلام
من 14 بهمن دارم میرم کلاس زبان و می خوام از صفر شروع کنم

تا 14 بهمن بیاد من دق میکنم لطفا اگه کتاب اینترچنج 1 که فکر کنم intro میشه رو لینک دانلودشو دارید بزارید

ممنون
برای درخواست کتاب لطفا به این تاپیک مراجعه کنید:11:(براتون لینک دانلودش را در اون تاپیک گزاشتم)

C. Breezy
21-01-2009, 19:48
به نظر من جاي 1 و2 رو عوض كن.تو كلاس خصوصي خلاصه مطلب اينه كه تو محيط نيستي
راست می گه ، هر چقدر هم که اطلاعاتت زیاد باشه ، اگه کار نکنی ، خیلی توپوق میزنی ... البته فکر نکنم به ترتیب اولویت چیده بود :eh:

seymour
21-01-2009, 23:58
سلام ....

چند تا سواله کوچیک :

revised edition در واقع چاپ مجدده منتهي با غلط گيري.اگه كتاب تغييرات بنيادي داشته باشه ميشه يه ويرايش جديد مثلا 5th edition اما اگه غلط گيري شده باشه(نه فقط املايي حتي متني)ميشهrevised edition
اگه میخوای در قالب یه اصطلاح کوتاه بشه ، اینو داریم که زیاد استفاده میشه : چاپ مجدد با تجدیدنظر ...

hoseinist
22-01-2009, 09:05
سلام دوستان
ترجمه عبارت (بحران اقتصاد جهانی) چی میشه؟

SCYTHE
22-01-2009, 12:33
سلام دوستان
global financial crisis

sepid12ir
22-01-2009, 12:36
سلام دوستان

دوست عزیز برای ترجمه ، به تاپیک ترجمه مراجعه کنید:

ولی فکر میکنم بشه: World financial crisis

C. Breezy
22-01-2009, 16:01
سیـــــلام ... یه سوال ... فرق Home و House چیه ؟! مثلا بخوای بگی خونه ی خالم بودی از کدوم استفاده میشه ؟!

Top Notch
22-01-2009, 16:46
دوست عزیز برای ترجمه ، به تاپیک ترجمه مراجعه کنید:

ولی فکر میکنم بشه: World financial crisis

من Global financial crisis كه دوستمون گفت رو تو سايت هاي خبري زياد ديدم فكر كنم درست تر باشه

SCYTHE
22-01-2009, 19:22
سیـــــلام ... یه سوال ... فرق Home و House چیه ؟! مثلا بخوای بگی خونه ی خالم بودی از کدوم استفاده میشه ؟!

House refers to a physical structure that u live in, but home has a broader meaning and in addition to the meaning of building, is a place where you reside and feel comfortable
e.g. the United States is the home of basketball
home is where the heart is
there's no place like home

You can't use house in the none of the above sentences
==
Back to ur question, u can use the both, but preferably use home

peyman_nn
22-01-2009, 20:19
ُسلام
لطفا در مورد کتاب 504 لغت اضطراری توضیح بدید ؟

در موردچی هستش ؟ ( ظاهرا راهنمای فارسی هم داره ) و چرا 504 لغت ؟

به درد ما میخوره یا تافلی ها ؟

sepid12ir
23-01-2009, 00:34
ُسلام

کتاب بسیار خوبیه...
حاوی 42 بخش، هر بخش 12 لغت که البته اگر بخوایید گذری به تستهای هر بخش هم بزنید لغتهای بیشتری برا یادگرفتن پیدا میکنید...
خیلی از لغتهاش در مکالمات روزمره استفاده میشه و شاید وقتی هم بخونید و مثلا یک فیلم ببینید به اهمیتش پی ببرید چرا که در هر فیلمی شما حداقل 3 الی 10 لغت هست که تو این 504 ذکر شده باشه...
کتاب بسیار بسیار خوبیه، برای تمامی زبان آموزان، نه صرفا برای کسانی که دنبال تافل و آیلتس هستند:20:

rezapourmanesh
23-01-2009, 11:54
سلام من کتاب داستان انگليسي سطح شش مي خواستم از کجا مي توانم تهيه کنم؟
اگه کسي خبر داره يه سايت معرفي کنه يا جايي که بشه از اونجا دانلود کرد.
اگه کسيهم داره بذاره تا هم من و هم ديگران استفاده کنند.
با تشکر

C. Breezy
23-01-2009, 12:50
House refers to a physical structure that u live in, but home has a broader meaning and in addition to the meaning of building, is a place where you reside and feel comfortable
e.g. the United States is the home of basketball
home is where the heart is
there's no place like home

You can't use house in the none of the above sentences
==
Back to ur question, u can use the both, but preferably use home
دستت درد نکنه ... خیلی لطف کردین ... من از این سوالها که دو تا کلمه شبیه هم کاربردشون چه فرقی با هم داره زیاد دارم ...
الانم میشه یه لطفی بکنین فرق Fix و Repair رو هم توضیح بدین ... ( امیدوارم فکر نکنین دارم الکی می پرسم که شما رو سر کار بزارم ... )

sepid12ir
23-01-2009, 19:56
دستت درد نکنه ... خیلی لطف کردین ... من از این سوالها که دو تا کلمه شبیه هم کاربردشون چه فرقی با هم داره زیاد دارم ...
الانم میشه یه لطفی بکنین فرق Fix و Repair رو هم توضیح بدین ... ( امیدوارم فکر نکنین دارم الکی می پرسم که شما رو سر کار بزارم ... )
تا اونجایی که من میدونم فرق چندانی با هم ندارن، فقط repair رسمی تر از fix هستش:

از طرفی این را تو oxford میتونید پیدا کنید اگر دنبال معنی لغت fix بگردین:

to repair or correct sth:
The car won't start--can you fix it? * I've fixed the problem.

singleguy
23-01-2009, 21:39
طفا در مورد کتاب 504 لغت اضطراری توضیح بدید ؟
همونطور که دوستمون گفت کتابش خیلی توپه ولی یه توصیه: اگه قصد خریدنش را دارین و سطح زبانتون زیاد پایین نیست سعی کنید بدون ترجمه بخرین چون من هم تازه شروع کردم و پشیمونم که با ترجمش را خریدم.

brain
23-01-2009, 22:17
سلام به همگی ( Hi every body )
من به چندتاجمله برای معرفی کردنه خود نیاز دارم ( I need some sentences for introducing myself )
لطفا چندتا مثال بزنید ..... ( مثال زدن چی میشه )plz tell me some samples
Thanks a lotخیلی ممنون

brain
23-01-2009, 22:30
مورد کتاب 504 لغت
من چند وقته پیش دانلودش کردم .... I downloaded it a few times ago
ینی انقدر توپه .... (what can I say this sentenc )
پس حتما میخونمش .... surly I'll read it
اینم لینک تاپیک مورد نظر : here is sightly link

اونجا لینک دانلود هم هست there is download link too

bye bye بای بای :31:

sepid12ir
23-01-2009, 23:57
سلام به همگی ( Hi every body )
من به چندتاجمله برای معرفی کردنه خود نیاز دارم ( I need some sentences for introducing myself )
well, in all introductions first you have to give yr complete name n then u should go thru the info appropriate for the interview
if that's a job int u have to talk about yr desires n skills in that very job; u have to show off a lit bit n u have to act in a way that u are born for that specific job...
if its an interview for English institue I recommend u talk about yr attitude toward English n how have u found it up to here n try to show how good u r
-------
plz let me know what kinda introduction u need so that we can help u better:10:l

لطفا چندتا مثال بزنید ..... ( مثال زدن چی میشه )

to give some examples

Paradise_human
24-01-2009, 00:19
سلام .....
کتاب هایی که باید برای آزمون تافل بخونیم چیا هستن ؟؟؟؟ ( منظورم منابعش هستش )
یه سوال دیگه هم داشتم .......
من قصد دارم مدرک تافل بگیرم تا الانم هیچ اقدامی نکردم و تازه می خوام شروع بکنم ....
میخواستم بدونم اگه بخوام موفق بشم حتما باید کلاس برم یا خودمم میتونم بخونم و برم و توی امتحانش موفق بشم !!!
اینم بگم که به شدت علاقه مندم که انگلیسی رو یاد بگیرم .....
الانم خودم پیش دانشگاهی هستم و همیشه نمرات زبانم توی مدرسه عالی بوده ......
یه سوال دیگه هم اینکه تافل بهتره یا ielts ؟؟؟؟!!!
اگه ممکنه منو راهنمایی کنید ...
پیشاپیش ممنون ....
راستی من توی تاپیک مخصوص تافل و آیلتس سوالمو مطرح کردم ولی بعد 3- 4 روز هنوز کسی جوابمو نداده به خاطر همین اینجا مطرحش کردم !!!!

brain
24-01-2009, 00:22
Archi girl said
"براي تافل بهترين کتابها
Ets- Toefl IBT
Barron's Toefl IBT
Longman Toefl IBT
Kaplan Toefl IBT
"
bye bye

sepid12ir
24-01-2009, 00:27
سلام .....
کتاب هایی که باید برای آزمون تافل بخونیم چیا هستن ؟؟؟؟ ( منظورم منابعش هستش )
یه سوال دیگه هم داشتم .......
من قصد دارم مدرک تافل بگیرم تا الانم هیچ اقدامی نکردم و تازه می خوام شروع بکنم ....
میخواستم بدونم اگه بخوام موفق بشم حتما باید کلاس برم یا خودمم میتونم بخونم و برم و توی امتحانش موفق بشم !!!
اینم بگم که به شدت علاقه مندم که انگلیسی رو یاد بگیرم .....
الانم خودم پیش دانشگاهی هستم و همیشه نمرات زبانم توی مدرسه عالی بوده ......
یه سوال دیگه هم اینکه تافل بهتره یا ielts ؟؟؟؟!!!
اگه ممکنه منو راهنمایی کنید ...
پیشاپیش ممنون ....
راستی من توی تاپیک مخصوص تافل و آیلتس سوالمو مطرح کردم ولی بعد 3- 4 روز هنوز کسی جوابمو نداده به خاطر همین اینجا مطرحش کردم !!!!
بابت تاخیر در جواب این سوال ببخشید من اصلا متوجه نشدم:11:
-------
تافل و ایلتس فرق چندانی باهم ندارن، بیشتر برای تحصیل در دانشگاههای خارج به درد میخوره که با توجه به دانشگاه و کشور یکی از این دو مدرک نیازه(بعضی ها مدرک ایلتس و بعضی از دانشگاهها مدرک تاف)...توی خود ایران هم خوب همچین مدرکی خریدار دراه به قول معروف و میتونی تو کارهای مرتبط به زبان راحتتر مشغول به کار بشی و با درآمد بیشتر.
---
سوالتو خیلی کل پرسیدی، ببین بعضی ها خودشون میخونن و چون مصمم هستند و سخت کوش موفق میشن و میتونن بعد از چندین مدت به اون سطحی که میخوان برسن بدون هیچ کلاسی، بعضی ها هم واقعا به کلاس نیاز دارن که بتونن موفق بشن...
اگر بخوای بدونی که اگه از نسبتا صفر تو یک موسسه زبان شروع کنی چقدر طول میکشه تا به سطح پیشرفته برسی باید بگم حدودا 1 الی 2 سال طول میکشه تو موسسه ای مثل کیش(البته در کنار موسسه کار خودت هم شرطه، خیلی بیشتر ار موسسه تلاش خودت مهمه)
---
الان خیلی زوده بخوای دنبال منابع تافل بری اول باید سطح زبانت واقعا تقویت بشه بعد

brain
24-01-2009, 00:37
plz let me know what kinda introduction u need so that we can help u better
همینی که گفتید خیلی خوبه ... its very good thats u said (اگه اشتباه گفتم درستشو بنویسید)
گرفتم چی شد ...I cant write this sentece to englsih ... what can I to say it...."I know what happen" is it true
خودم بهش اضافه میکنم .... I'll add it myself
TY

sepid12ir
24-01-2009, 00:46
همینی که گفتید خیلی خوبه ... its very good thats u said (اگه اشتباه گفتم درستشو بنویسید)

what u've said is good enough

گرفتم چی شد ...

I got it/ I caught it

البته این تاپیک ترجمه نیست brain جان خودت که ته فروم بازی میدونی:10:l
و یک پیشنهاد، اگر واقعا دوست داری یک متنی را بنویسی با همین حداقل کلماتی که میدونی میتونی برامون بنویسی(صد البته به انگلیسی همش) و تو این تاپیک قرار بدی تا من و دوستان اینجا برات تصحیح کنیم:

Top Notch
24-01-2009, 09:55

يه جمله باحال حدود 10 سال پيش شنيدم يادم نيست دقيقا اينه يا نه ولي حدودي مي گفت
a house is made by bricks but a home by love

brain
24-01-2009, 12:59
سلام.
ببخشید من وقتی میخوام یه چیزی رو به انگلیسی بگم ، حتما باید قبلش فارسی شو بنویسم بعد تبدیلش کنم به انگلیسی ...
خیلی کم پیش میاد که همین طوری یه جمله انگلیسی بدونه فکر به فارسی بگم .... باید چی کار کنم ؟
در ضمن بهترین راه برای افزایش دایره لغت چیه ؟ متنه انگلیسی خوندن ؟
(مثلا همین پست رو اگه میخواستم به انگلیسی بگم اصلا نمیشه ، حتما باید فارسیش جلوم باشه تا تبدیلش کنم )
فکر کنم ضعف در جمله سازیه .... بهترین تمرین برای جمله سازی چیه ؟
مرسی

Paradise_human
24-01-2009, 13:27
بابت تاخیر در جواب این سوال ببخشید من اصلا متوجه نشدم:11:
-------
تافل و ایلتس فرق چندانی باهم ندارن، بیشتر برای تحصیل در دانشگاههای خارج به درد میخوره که با توجه به دانشگاه و کشور یکی از این دو مدرک نیازه(بعضی ها مدرک ایلتس و بعضی از دانشگاهها مدرک تاف)...توی خود ایران هم خوب همچین مدرکی خریدار دراه به قول معروف و میتونی تو کارهای مرتبط به زبان راحتتر مشغول به کار بشی و با درآمد بیشتر.
---
سوالتو خیلی کل پرسیدی، ببین بعضی ها خودشون میخونن و چون مصمم هستند و سخت کوش موفق میشن و میتونن بعد از چندین مدت به اون سطحی که میخوان برسن بدون هیچ کلاسی، بعضی ها هم واقعا به کلاس نیاز دارن که بتونن موفق بشن...
اگر بخوای بدونی که اگه از نسبتا صفر تو یک موسسه زبان شروع کنی چقدر طول میکشه تا به سطح پیشرفته برسی باید بگم حدودا 1 الی 2 سال طول میکشه تو موسسه ای مثل کیش(البته در کنار موسسه کار خودت هم شرطه، خیلی بیشتر ار موسسه تلاش خودت مهمه)
---
الان خیلی زوده بخوای دنبال منابع تافل بری اول باید سطح زبانت واقعا تقویت بشه بعد
ممنون از جوابت .....
پس یعنی اینکه باید حتما کلاس برم تا سطح زبانم تقویت بشه دیگه ؟؟!!!
چه راه هایی هست که من سطح زبانم رو تقویت کنم ؟؟؟!!!

اینم که قبلا گفتم الانم باز میگم من واقعا علاقه دارم که انگلیسی رو یاد بگیرم یعنی اون پشتکاری رو که باید داشته باشمو دارم .....:5:
اگه ممکنه راهنماییم کنید ......

من الان سطح زبانم توی حد پیشدانشگاهیه شایدم یه خورده فراتر (یه خورده ها :31:)
اینم بگم توی لیسنینگ در کل واقعا ضعیفم ..... نمیدنم شاید به خاطر ضعف دایره ی لغاتم باشه ولی در کل مخصوصا لحجه ی آمریکایی رو خیلی سخت متوجه میشم :13:...... ولی خوب لیسنینگم توی پیش هیچ مشکلی نداره یعنی وقتی معلم داره درسو توضیح میده به انگلیسی کامل متوجه میشم .....:20:
ولی ریدینگم توی مطالب کتاب پیش عالیه یعنی همشو بدون هیچ مشکلی درک میکنم ولی توی مطالب دیگه به خاطر ضعف دایره ی لغات ریندینگم زیاد جالب نیست ولی باز یه چیزایی می فهمم (در کل بدک نیست :8:).....
توی گرامر هم متوسط هستم :27: (متوسط متمایل به ضعیف البته :13:) .... ( گرامرم در حد کتاب پیشه ) البته اینم بگم در کل توی گرامر ضعیفم .....
دایره ی لغاتم هم توی همون سطح پیش دانشگاهیه (شایدم یه خورده بیشتر :31: ) ....

C. Breezy
24-01-2009, 14:21
a house is made by bricks but a home by love
دستت درد نکنه ... بهم گفتن ... همینی که تو گفتی رو گفتن منتها به صورت علمی تر .... House فیزیکیه ... Home غیر فزیکیه ( چی می گین بهش ؟! عاطفی میشه ؟! من فارسیم نمیاد :27:)

Top Notch
24-01-2009, 14:29
سلام.
ببخشید من وقتی میخوام یه چیزی رو به انگلیسی بگم ، حتما باید قبلش فارسی شو بنویسم بعد تبدیلش کنم به انگلیسی ...
خیلی کم پیش میاد که همین طوری یه جمله انگلیسی بدونه فکر به فارسی بگم .... باید چی کار کنم ؟
(مثلا همین پست رو اگه میخواستم به انگلیسی بگم اصلا نمیشه ، حتما باید فارسیش جلوم باشه تا تبدیلش کنم )
مرسی

اين يعني شما فراتر از چيزي كه يادگرفتي از خودت انتظار writing ياspeaking داري.و متاسفانه اگه عادت بشه خيلي ناجوره.تو روش تدريسهاي قديمي مثل headway اين روش تقريبا وجود داشت. ولي تو روش communicative كه فعلا غالبه شما اول مكالمه بعد vocab و گرامر و listening مربوط به درس رو كار مي كنيد و بعد در همون حد مي نويسي يا صحبت مي كني.مثلا unit در مورد شكل ظاهري افراده موقعي كه مي خواي خودت رو شرح بدي اينقدر در اين مورد تو اون فصل تمرين كردي كه به فارسي فكر مي كني من مي خوام خودم رو توصيف كنم بعد كلمات انگليسي كه روش تمرين شده خود به خود مي ياد تو ذهنت و تبديل به جمله مي شه.
بهترين تمرين واسه جمله سازي گرامره ولي بازم مي تونه منجر به همين عادت بشه.

brain
24-01-2009, 15:19
ولي بازم مي تونه منجر به همين عادت بشه.
من نمیخوام همچین اتفاقی بیوفته ... باید چکار کنم ... ؟
وقتی میخوام یه چیزی به انگلیسی بگم (چیزای که یکم پیچیده و طولانی باشه) هنگ میکنم ، با اینکه اکثر کلماتی که قراره بکار ببرم رو بلدم .... باید فارسیشو ببینم یا تو ذهنم بگم ، بعد تبدیلش کنم ....
الان باید طبق روشی که گفتید عمل کنم ...؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدید ...
thx

Top Notch
24-01-2009, 16:09
من نمیخوام همچین اتفاقی بیوفته ... باید چکار کنم ... ؟
وقتی میخوام یه چیزی به انگلیسی بگم (چیزای که یکم پیچیده و طولانی باشه) هنگ میکنم ، با اینکه اکثر کلماتی که قراره بکار ببرم رو بلدم .... باید فارسیشو ببینم یا تو ذهنم بگم ، بعد تبدیلش کنم ....
الان باید طبق روشی که گفتید عمل کنم ...؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدید ...
Thx

ببين اين چيزي كه من مي گم رو نمي شه به تنهايي انجام داد يعني حتما نياز به حضور در يك كلاس آموزشگاهي خوب كه از يه كورس بوك خوب استفاده مي كنه داري.بايد قبول كنيم كه مولفي كه مي ياد براي يه ناشر معتبر و براي يادگيري زبان دوم كتاب تاليف مي كنه طبق يه طرح اين كارو انجام مي ده كه ثمره چندين سال زحمت و تدريس در گوشه و كنار دنياست.اينكه ما بخوايم به عنوان يه مبتدي (منظورم شما نيستيد به طور كلي عرض مي كنم) براي خودمون بگيم چون من اين تيپي حال مي كنم پس اينجوري پيش برم نتيجه بخش نيست.حالا بحث آموزشگاه ها كاملا جداست اونم بايد بررسي بشه ببيني كدوم درست و حسابيه.

brain
24-01-2009, 16:38
ببين اين چيزي كه من مي گم رو نمي شه به تنهايي انجام داد يعني حتما نياز به حضور در يك كلاس آموزشگاهي خوب كه از يه كورس بوك خوب استفاده مي كنه داري.بايد قبول كنيم كه مولفي كه مي ياد براي يه ناشر معتبر و براي يادگيري زبان دوم كتاب تاليف مي كنه طبق يه طرح اين كارو انجام مي ده كه ثمره چندين سال زحمت و تدريس در گوشه و كنار دنياست.اينكه ما بخوايم به عنوان يه مبتدي (منظورم شما نيستيد به طور كلي عرض مي كنم) براي خودمون بگيم چون من اين تيپي حال مي كنم پس اينجوري پيش برم نتيجه بخش نيست.حالا بحث آموزشگاه ها كاملا جداست اونم بايد بررسي بشه ببيني كدوم درست و حسابيه.

ايول ... پس اينطوريه ... خوب شد مطلع ام کرديد :31:

ا نياز به حضور در يك كلاس آموزشگاهي خوب كه از يه كورس بوك خوب استفاده مي كنه

خب کدوم کتاب براي آموزش استاندار تره ... ؟ من ميخوام کلاس برم .... اينترچنج ... head away .... يا ؟
من فکر کردم self-study هم شايد بشه .... آخه من فقط کلاس نميخوام برم ، خودمم ميخوام يه کارايي بکنم ... چون وقتم کاملا آزاده ....

Top Notch
24-01-2009, 16:58
خب کدوم کتاب براي آموزش استاندار تره ... ؟ من ميخوام کلاس برم .... اينترچنج ... head away .... يا ؟

اينو ديگه بايد بذاري به عهده آموزشگاهي كه انتخاب مي كني.نمي دونم تو ايران چرا اينجوريه من مي خوام فلان كورس رو كار كنم پس مي رم فلان آموزشگاه.مهمترين چيز انتخاب يه آموزشگاه درست و حسابيه.ببين من يه مثال برات بزنم.تو خيلي از آموزشگاه طرز فكري كه به شاگرد منتقل مي شه اينه كه listening يه ديكته است و از از شاگرد مي خوان كه متن فايل صوتي رو كه مي شنوه بنويسه در حالي كه هدف از طراحي اون listening جواب دادن به چند تا سوال ساده yes/no،t/f ويا short answer هستش.خود آموزشگاه از منبع آموزشي خيلي مهم تره.

من فکر کردم self-study هم شايد بشه .... آخه من فقط کلاس نميخوام برم ، خودمم ميخوام يه کارايي بکنم ... چون وقتم کاملا آزاده

اين خيلي خوبه مي توني از استاد يا سوپروايرت براي كارهاي اضافي راهنمايي بگيري

sepid12ir
24-01-2009, 18:00
من فکر کردم self-study هم شايد بشه .... آخه من فقط کلاس نميخوام برم ، خودمم ميخوام يه کارايي بکنم ... چون وقتم کاملا آزاده ....
با توجه به شناختی که از شما دارم، دیدن انیمیشن و حتی کار کردن روی لغت ها و فریزهاش را بهتون پیشنهاد میکنم...
در کنارش با توجه به سطحتون شروع به خوندن کتاب های داستان(Short Story ) البته استیج نسبتا آسونش را...
در کنار اینها حتما grammar in use سطح elementary را هم کار کنید...

seymour
24-01-2009, 20:04
ُسلام

IMHO ... من یه بار که چک کردم به نظرم سطحش بالاتر از متوسط بود ... یعنی حداقل با یکی دوتا از دوستانی که سطحشون پیش خودم متوسط بود (متوسط یعنی که بتونه مثلا 70-80 درصد یه فیلم معمولی با زیرنویس رو بفهمه به نظر من) با اکثر لغات آشنا نبودن ...

در مورد اینک "چرا 504 لغت ؟ " ... (حالا اگه مثلا 604 تا بود ، می پرسیدی ، چرا 604 لغت ؟ --- شوخی ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

سلام.
مرسی
همونی که تاپ ناچ گفت واقعا درسته ... شما نباید از خودت جلو بیفتی ... باید براساس سطحت حرکت کنی ... من احساس می کنم (جسارتا- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یه مقداری زوده که شما بتونی دقیقا هر چیزی که بخوای رو به انگلیسی بگی ...

brain
24-01-2009, 23:09
خب ... واقعا دارم حال میکنم .... جدی میگم ... :31:
ایول .... دم تک تکتون گرم .... واقعا دارم استفاده میکنم از مطالب خوبتون ....
خسته نباشید .... :31:

brain
24-01-2009, 23:14
دیدن انیمیشن و حتی کار کردن روی لغت ها و فریزهاش را بهتون پیشنهاد میکنم
منظورتون از فریز چیه؟ من خیلی با این اصطلاحات زبانی آشنایی ندارم ... مثلا سیلاب هم نمیدونم چیه :31:

سطحتون شروع به خوندن کتاب های داستان(Short Story ) البته استیج نسبتا آسون
خودتون یه کتابه باحال ، سراغ ندارید؟ که داستاناش جذاب باشن ... (گرچه هرچی گیرم بیاد میخوام بخونم) :31:

در کنار اینها حتما grammar in use سطح elementary را هم کار کنید...
امروز میخواستم بخرمش .... ولی advance ش رو ... خوب شد گفتید elementary ....

فعلا یاعلی

unartig
24-01-2009, 23:25
منظورتون از فریز چیه؟ من خیلی با این اصطلاحات زبانی آشنایی ندارم ... مثلا سیلاب هم نمیدونم چیه :31:

: phrase
.a sequence of two or more words arranged in a grammatical construction and acting as a unit in a sentence

sepid12ir
25-01-2009, 00:13
منظورتون از فریز چیه؟ من خیلی با این اصطلاحات زبانی آشنایی ندارم ... مثلا سیلاب هم نمیدونم چیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]عبارت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خودتون یه کتابه باحال ، سراغ ندارید؟ که داستاناش جذاب باشن ... (گرچه هرچی گیرم بیاد میخوام بخونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بهترین short story هایی که من خوندم: Pride n prejudice که فیلمش هم هست از Jane auston و رمانتیک هست داستان...
Sherlok holmes که خودش از چندتا داستان کوتاهتر تشکیل شده و جناییه
gone with the wind
البته من بعی از این کتابها کاملش را هم خوندم، الان دقیق یادم نمیاد short story هاشون قوی بود یا نه...ولی به هر حال با خوندن این کتابها تا حدی به شکل ناخودآگاه با قواعد زبان و کاربرد درستشون آشنا میشید.
الان Oliver twist یادم اومد که واقعا خوشم اومده بود...

Paradise_human
25-01-2009, 00:43
ممنون از جوابت .....

اینم که قبلا گفتم الانم باز میگم من واقعا علاقه دارم که انگلیسی رو یاد بگیرم یعنی اون پشتکاری رو که باید داشته باشمو دارم .....:5:

من الان سطح زبانم توی حد پیشدانشگاهیه شایدم یه خورده فراتر (یه خورده ها :31:)
اینم بگم توی لیسنینگ در کل واقعا ضعیفم ..... نمیدنم شاید به خاطر ضعف دایره ی لغاتم باشه ولی در کل مخصوصا لحجه ی آمریکایی رو خیلی سخت متوجه میشم :13:...... ولی خوب لیسنینگم توی پیش هیچ مشکلی نداره یعنی وقتی معلم داره درسو توضیح میده به انگلیسی کامل متوجه میشم .....:20:
ولی ریدینگم توی مطالب کتاب پیش عالیه یعنی همشو بدون هیچ مشکلی درک میکنم ولی توی مطالب دیگه به خاطر ضعف دایره ی لغات ریندینگم زیاد جالب نیست ولی باز یه چیزایی می فهمم (در کل بدک نیست :8:).....
توی گرامر هم متوسط هستم :27: (متوسط متمایل به ضعیف البته :13:) .... ( گرامرم در حد کتاب پیشه ) البته اینم بگم در کل توی گرامر ضعیفم .....
دایره ی لغاتم هم توی همون سطح پیش دانشگاهیه (شایدم یه خورده بیشتر :31: ) ....
کسی جواب ما رو نمیده ؟؟!!!

sepid12ir
25-01-2009, 01:11
اینم که قبلا گفتم الانم باز میگم من واقعا علاقه دارم که انگلیسی رو یاد بگیرم یعنی اون پشتکاری رو که باید داشته باشمو دارم .....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من الان سطح زبانم توی حد پیشدانشگاهیه شایدم یه خورده فراتر (یه خورده ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اینم بگم توی لیسنینگ واقعا ضعیفم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی ریدینگم خوبه (بدک نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).....
توی گرامر هم متوسط هستم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (متوسط متمایل به ضعیف البته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ....
دایره ی لغاتم هم توی همون سطح پیش دانشگاهیه (شایدم یه خورده بیشتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) ....جواب که تو همون پست بود ،هر کسی خودش را بهتر از همه میشناسه، اگر مطمئنی که پشتکار داری و میتونی خودت بخونی خب کلاس نرو، ولی اگه نیاز داری هم تو یک محیطی نسبتا انگلیسی زبان باشی و هم اینکه به زور نیاز داری تا بشینی پای درس و مشق خب برو...
ممکنه کلاس رفتن زیاد موثر نباشه ولی مطمئن باش ضرر هم نمیکنی ، با توجه به این علاقه ای که شما ازش حرف میزنی مطمئن باش کلاس خیلی زیاد میتونه کمکت کنه چون شرط اول در شرکت در یک کلاس انگلیسی علاقه است و بعد اراده و پشتکار...

Paradise_human
25-01-2009, 01:15
جواب که تو همون پست بود ،هر کسی خودش را بهتر از همه میشناسه، اگر مطمئنی که پشتکار داری و میتونی خودت بخونی خب کلاس نرو، ولی اگه نیاز داری هم تو یک محیطی نسبتا انگلیسی زبان باشی و هم اینکه به زور نیاز داری تا بشینی پای درس و مشق خب برو...
ممکنه کلاس رفتن زیاد موثر نباشه ولی مطمئن باش ضرر هم نمیکنی ، با توجه به این علاقه ای که شما ازش حرف میزنی مطمئن باش کلاس خیلی زیاد میتونه کمکت کنه چون شرط اول در شرکت در یک کلاس انگلیسی علاقه است و بعد اراده و پشتکار...
دستت درد نکنه پس کلاس برم بهتره !!:46::11:

حالا با اون چیزایی که توی پست 875 در موردم هست ( ویرایشش کردم :31:) چطور میتونم انگلیسیمو بدون کلاس تقویت کنم ؟؟؟؟

sepid12ir
25-01-2009, 01:23
دستت درد نکنه پس کلاس برم بهتره !!:46::11:

حالا با اون چیزایی که توی پست 875 هست ( ویرایشش کردم :31:) چطور میتونم انگلیسیمو بدون کلاس تقویت کنم ؟؟؟؟
اینم باز به خودت بستگی داره، اینکه بیشتر به چی علاقه داری...
من اگر جای تو بودم، خب اول شاید با یک سی دی آموزشی شروع میکردم که از پایه کمکم کنه...
کم کم به طرف گرامر و کتابی مثل grammar in use(elemantary) میرفتم، البته خیلی روش وقت نمیزاشتم ...
short story در سطح مقدماتی میخوندم...
یه نگاهی به چندتا از این کتابهای لغت مثل: english vocabulary in use سطح elementary میزدم
و در کنار همه ی اینها رو فیلمها کار میکردم، از انیمیشن شروع میکردم. اول فیلم را ببین و تفریح کن. دومین بار روش دقت بیشتری کن، قواعدی که بکار میبرن را با قواعدی که خودت میخونی مطابق کن و لغت ها و عبارتهای جدید را بنویس و...
در کنار همه ی اینها میتونی از خلاقیت خودت و اون راهی که فکر میکنی موفق میشی را انتخاب کنی و پیش بری:10:

brain
25-01-2009, 11:15
من کتاب گرامر آذر را هم خوندم

سلام sepid12ir... ببین اسم دقیق و انتشاراتش رو میتونی بگی ؟
ty
یکی از دوستان میگفت گرامر با ترجمه نخر .... این ترجمه داره ؟ این grammer in use elemntary بهتره یا همونی که شما گفتید ؟ خیلی ها از grammer in use هم اینجا هم بیرون تعریفشو میکنن
در کل که باید گرامر رو تو کاربرد یادگرفت ولی بعضی موقع ها که سوال پیش میاد ، باید یه نگاه بهش انداخت

به قولی SCYTHE به جاش، کتاب داستان بخونید، مقاله مورد علاقتون را بخونید، فیلم ببینید، به برنامه های انگلیسی زبون توجه کنید، به نظر من این خیلی موثرتره تا بیاید و کتابهای گرامری را مطالعه کنید و بگید مثلا فعل های کمکی اینها هستند و جاشون هم اینجاست و کاربردشون هم اینه! واقعا سخت میشه

sepid12ir
25-01-2009, 12:30
سلام sepid12ir... ببین اسم دقیق و انتشاراتش رو میتونی بگی ؟
ty
یکی از دوستان میگفت گرامر با ترجمه نخر .... این ترجمه داره ؟ این grammer in use elemntary بهتره یا همونی که شما گفتید ؟ خیلی ها از grammer in use هم اینجا هم بیرون تعریفشو میکنن

نه کتاب گرامر آذر ترجمه نداره. ولی حدودا 300 صفحه است و کلی هم تمرین داره برا همین به نظر من خیلی خسته کننده بشه برا کسی که خودش بخواد بخونه. ولی نکته هایی که تو کتاب بهش اشاره شده بود واقعا عالی بود.

هر دوش خوبه، ولی خب grammar in use(elementary) چون که شما در سطح نسبتا ابتدایی هستی، گرامر آذر تنها چند چپتر اولش سطحیه بعد سخت میشه.

در کل که باید گرامر رو تو کاربرد یادگرفت ولی بعضی موقع ها که سوال پیش میاد ، باید یه نگاه بهش انداخت
دقیقا:10:

Paradise_human
25-01-2009, 12:45
اینم باز به خودت بستگی داره، اینکه بیشتر به چی علاقه داری...
من اگر جای تو بودم، خب اول شاید با یک سی دی آموزشی شروع میکردم که از پایه کمکم کنه...
کم کم به طرف گرامر و کتابی مثل grammar in use(elemantary) میرفتم، البته خیلی روش وقت نمیزاشتم ...
Short story در سطح مقدماتی میخوندم...
یه نگاهی به چندتا از این کتابهای لغت مثل: English vocabulary in use سطح elementary میزدم
و در کنار همه ی اینها رو فیلمها کار میکردم، از انیمیشن شروع میکردم. اول فیلم را ببین و تفریح کن. دومین بار روش دقت بیشتری کن، قواعدی که بکار میبرن را با قواعدی که خودت میخونی مطابق کن و لغت ها و عبارتهای جدید را بنویس و...
در کنار همه ی اینها میتونی از خلاقیت خودت و اون راهی که فکر میکنی موفق میشی را انتخاب کنی و پیش بری:10:
ممنون از راهنماییت :20::11:......
سی دی آموزشی چی بهم پیشنهاد میکنی ؟؟؟!!
چیز خاصی مد نظرت هست که به دردم بخوره ؟؟؟؟
میتونی بهم بگی که چی بگیرم ؟؟؟
این کتاب گرامر و واژگانی رو که گفتی حتما نهیه میکنم :10:
راستی یه سوال فنی دیگه .....
وقتی فیلم میبینم با زیر نویس فارسی ببنیم یا با زیرنویس انگلیسی ؟؟؟؟ یا هر دوش ؟؟؟:20:
اگه راهنماییم کنی یه دنیا ممنون میشم :31:

Paradise_human
25-01-2009, 12:48
با سطحی که من دارم short story چی بهم پیشنهاد میکنید ؟؟؟؟
راستی اون کتاب هایی که برای واژگان و گرامر بهم گفتین انتشارات خاصی چاپ کرده یا هر جا برم این اسمو بگم میتونم راحت تهیه ش کنم ؟؟؟

C. Breezy
25-01-2009, 13:31
راستی بعضی سایت ها هستن که به مردم جهان کمک می کنن تا سطح زبانی رو که دارن می خونن بالاتر ببرن ... من یه سایتی می شناسم که از طریق پسرخالم باهاش آشنا شدم .. خیلی خوب بود ... تقریبا هر زبانی رو که بخوای میشد توش یاد گرفت ... توش می تونستی با اراد دیگه چت کنی .. یا درس هاش رو بخونی و آخر هر درس هم یه بخش writing و speaking داشت که باید یه داستانی می نوشتی و یه متنی هم بهت می داد که باید می خوندی ... بعد بقیه افراد عضو سایت ( مثلا من ) میومدم و به تو نمره میدادم و مشکلت رو مب گفتم ... خیلی جالب بود ... بعد هرهفته دانش آموز برتر و یا معلم برتر از بین همین افراد انتخاب می شد ... میرم اسمش رو پیدا کنم اگه خواستین بهتون بگم .

sepid12ir
25-01-2009, 13:55
ممنون از راهنماییت :20::11:......
سی دی آموزشی چی بهم پیشنهاد میکنی ؟؟؟!!
چیز خاصی مد نظرت هست که به دردم بخوره ؟؟؟؟
میتونی بهم بگی که چی بگیرم ؟؟؟
این کتاب گرامر و واژگانی رو که گفتی حتما نهیه میکنم :10:
راستی یه سوال فنی دیگه .....
وقتی فیلم میبینم با زیر نویس فارسی ببنیم یا با زیرنویس انگلیسی ؟؟؟؟ یا هر دوش ؟؟؟:20:
اگه راهنماییم کنی یه دنیا ممنون میشم :31:
ببینید من فقط از تجربه ی شخصی خودم دارم استفاده میکنم و راهنماییتون میکنم ، شاید صد در صد درست نگم...
خودم وقتی 8 9 ساله بودم بابام کلی سی دی های آموزشی زبان برام گرفت که اسمش دقیقا یادم نیست، ولی با اینکه اصلا فارسی نبودند خیلی موثر بودن. در حال حاظر یکی را میشناسم که داره روی : tell me more about English کار میکنه، خودمم نرم افزار را دیدم، به نظرم خیلی خوب بود، ولی نه برای کسانی که در حد خیلی ضعیف بودن.(فکر میکنم به درد شما بخوره):

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو سایت زیر هم میتونید در موردش بیشتر اطلاعات کسب کنید:

وقتی فیلم میبیند، باز هم پیشنهاد شخصی خودم: اول با سابتایتل فارسی ببین که لذت ببری از دیدن فیلم و کل ماجرا را بفهمی، دومین بار و سومین بار با سابتایتل انگلیسی که بتونی صحبتهاشون را با کلمات تطابق بدی و بار چهارم بدون سابتایتل ببین و ببین چقدر میتونی متوجه بشی.:10:

با سطحی که من دارم short story چی بهم پیشنهاد میکنید ؟؟؟؟
راستی اون کتاب هایی که برای واژگان و گرامر بهم گفتین انتشارات خاصی چاپ کرده یا هر جا برم این اسمو بگم میتونم راحت تهیه ش کنم ؟؟؟
شرت استوریهای stage: 4 یا 5:10:
کتابهای grammar in use همه جا هست...
در قسمت e-book دو نمونش که به دردتون بخوره را برا دانلود گزاشتم...
good luck:11:

Paradise_human
25-01-2009, 14:09
ببینید من فقط از تجربه ی شخصی خودم دارم استفاده میکنم و راهنماییتون میکنم ، شاید صد در صد درست نگم...
خودم وقتی 8 9 ساله بودم بابام کلی سی دی های آموزشی زبان برام گرفت که اسمش دقیقا یادم نیست، ولی با اینکه اصلا فارسی نبودند خیلی موثر بودن. در حال حاظر یکی را میشناسم که داره روی : tell me more about English کار میکنه، خودمم نرم افزار را دیدم، به نظرم خیلی خوب بود، ولی نه برای کسانی که در حد خیلی ضعیف بودن.(فکر میکنم به درد شما بخوره):

وقتی فیلم میبیند، باز هم پیشنهاد شخصی خودم: اول با سابتایتل فارسی ببین که لذت ببری از دیدن فیلم و کل ماجرا را بفهمی، دومین بار و سومین بار با سابتایتل انگلیسی که بتونی صحبتهاشون را با کلمات تطابق بدی و بار چهارم بدون سابتایتل ببین و ببین چقدر میتونی متوجه بشی.:10:

شرت استوریهای stage: 4 یا 5:10:
کتابهای grammar in use همه جا هست...
در قسمت e-book دو نمونش که به دردتون بخوره را برا دانلود گزاشتم...
good luck:11:
این stage ای رو که گفتی اسم کتابه ؟؟؟!!!
فعلا برای شروع یه سری سیدی از مجموعه آموزش های ماکزیمم نارسیس خریدم واژگان سطوح مقدماتی و واژگان سطوح پیشرفته و 504 واژه ی مطلقا ضروری و واژهای ضروری آزمون تافل ....:31:
البته اینم بگم به ترتیب سطح ازشون استفاده میکنم ....:31:
به نظرت خوبه برای شروع ؟؟؟

Paradise_human
25-01-2009, 14:25
خودم وقتی 8 9 ساله بودم بابام کلی سی دی های آموزشی زبان برام گرفت که اسمش دقیقا یادم نیست، ولی با اینکه اصلا فارسی نبودند خیلی موثر بودن. در حال حاظر یکی را میشناسم که داره روی : Tell me more about english کار میکنه، خودمم نرم افزار را دیدم، به نظرم خیلی خوب بود، ولی نه برای کسانی که در حد خیلی ضعیف بودن.(فکر میکنم به درد شما بخوره):

من این نرم افزارو (tell me more about English) آخرین وژنشو که 9 بود از همین سایت خودمون خریدم امیدوارم موفید واقع بشه از راهنماییاتون کمال تشکر رو دارم ....

sepid12ir
25-01-2009, 15:54
این stage ای رو که گفتی اسم کتابه ؟؟؟!!!نه یعنی سطح...
وقتی یک Short Story میخری ازت میپرسن کدوم استیجش را میخوای، به نظر من سطح 3 - 5 برای شما مناسبه، چون سطح 1 و 2 خیلــــــــــــــی آسونه. حتی سطح 6 که advanced هست بسیبار آسونه. برا همین هر داستانی میتونه باشه، ولی سطحش بهتره از 3- 5 باشه:
1 - Beginner
2 - Elementary
3 - Pre - Intermediate
4 - Intermediate
5 - Upper Intermediate
6 - Advanced
-----------
به نظر من بهترین کسی که بتونه برات درست برنامه ریزی کنه، خودتی. کتابی مثل 504 را اگه الان شروع کنی شاید زود ولش کنی چون یک مقداری شاید برات سنگین باشه. بنابراین بهتره با کتابهای واژگان پایه ای شروع کنی.
زبان را تفریح بدون . با عشق بخون. دوسش داشته باش، و از یاد گرفتن حتی یک کلمه در روز لذت ببر تا بتونی واقعا توش موفق بشی.

Paradise_human
25-01-2009, 16:17
نه یعنی سطح...
وقتی یک short story میخری ازت میپرسن کدوم استیجش را میخوای، به نظر من سطح 3 - 5 برای شما مناسبه، چون سطح 1 و 2 خیلــــــــــــــی آسونه. حتی سطح 6 که advanced هست بسیبار آسونه. برا همین هر داستانی میتونه باشه، ولی سطحش بهتره از 3- 5 باشه:
1 - beginner
2 - elementary
3 - pre - intermediate
4 - intermediate
5 - upper intermediate
6 - advanced
-----------
به نظر من بهترین کسی که بتونه برات درست برنامه ریزی کنه، خودتی. کتابی مثل 504 را اگه الان شروع کنی شاید زود ولش کنی چون یک مقداری شاید برات سنگین باشه. بنابراین بهتره با کتابهای واژگان پایه ای شروع کنی.
زبان را تفریح بدون . با عشق بخون. دوسش داشته باش، و از یاد گرفتن حتی یک کلمه در روز لذت ببر تا بتونی واقعا توش موفق بشی.
اون سیدی 504 نارسیس و الان استفاده نمیکنم ....
اول از آموزش ماکسیمم لغات مقدماتی استفاده میکنم بعد لغات پیشرفته و بعد 504 و بعد لغات ضروری تافل رو ....
نمیدونم میدونی یا نه ولی این آموزش ماکسیمم نارسیس هر روز ازت یه سری لغت میپرسه و در طی مرور زمان اونا رو به حافظه ی دائمت میسپاره به نظرم خیلی مفید میتونه واقع بشه .....

brain
25-01-2009, 16:24
سلام ... خب من برنامه ی درسی مو ریختم (طبق تمام مشورت هایی که کردم و صحبت هایی که تو فروم خوندم ودیدم به یه نتیجه ی کلی رسیدم ) ... میذارمش اینجا تا ببینم شما اساتید نظرتون چیه ؟ و شایدم به درد باقیه دوستان بخوره :31: :46:

اول چندتا نکته : :20:
هدف از یادگیری: زبان عمومی در حد عالی- ترجمه تخصصی متون هنری(باتوجه به رشته ام) -
نکات:
1-میخوام کلاس خصوصی برم (شک دارم :31: با آقای بابک عبادی که مشورت کردم ، گفت فقط برو کلاس خصوصی)
2-کلاس عمومی هم میخوام برم ، منتها فقط وفقط با هدفه اینکه تو یک محیط انگلیسی زبان قرار گرفته باشم (حتما میرم :31:)
3-self-study هم دارم کا میکنم ولی به طور جدی شروع نکردم (حتما ادامه میدم :31:)
4-اغلب صبح تا شب وقتم آزاده و به خاطر همین یه تصمیمه جدی گرفتم برای یادگیریه زبان ، میتونید پیشرفتمو بعدا تو همین سایت متوجه بشید :31:
5-از اون آدمایی نیستم که به زور بشینن درس بخونن ، و هیچ اهمال و سستی در انجام برنامه ام نخواهم داشت ...

خب حالا برنامه ی مورد نظرم :

به جد میگم 99.9 در صد کسانی که میخواهند با روش self-study شروع کنند به نتیجه نمیرسن
ممکنه یه مدت داغ باشند و کار کنند ولی مجبورند دو برابر وقت بزارند و یادگیری هم برای آنان بسیار خشک و بی انگیزه میشود

اينكه ما بخوايم به عنوان يه مبتدي (منظورم شما نيستيد به طور كلي عرض مي كنم) براي خودمون بگيم چون من اين تيپي حال مي كنم پس اينجوري پيش برم نتيجه بخش نيست

بهترین راه ثبت نام در یک آموزشگاه زبانه

زبان تمومی نداره ...

-این نکات رو میدونم

برنامه ام شامل 3 قسمت میشه :
1-تمارین مختص کلاس خصوصی (اگه برم)
2-تمارین مختص کلاس عمومی
3-فعالیت های جنبی در کنار این دو کلاس (که به نوعی میشه گفت self-study)

بخش 1 و 2 که مشخصه و تکالیف خاص خودش رو داره.

بخش 3 :
هرروز یا 2 روز 1بار قراره که این نسخه رو اجراکنم: (ینی بعضیاش ثابت در یک روزه و بعضیاش متغیره)

-1 یونیت از کتاب 504

-1 یونیت درس گرامر (grammer englsih in use)

-خواندن یک text انگلیسی (داستانهای کوتاه-مقاله-اخبار و کلی چیزای مورد علاقه)

-دیدن یا شنیدن یک ویدئو یا voice انگلیسی (فیلم-انیمیشن-پادکست-سخنرانی-اخبار-رادیو و کلی چیزای موردعلاقه)

-نوشتن یک text انگلیسی (مثلا آخر شبا ، گزارشی از فعالیت های انجام شده در طول روز رو مینویسم یا تحقیق در مورد یک موضوع میکنم و کلی چیزای دیگه)

-صحبت کردن در کلاس عمومی یا جلوی آیینه باخود یا با یک همسطح خود

-ضبط کردنه صدای خود برای اصلاح تلفظ (خواندن داستان یا چیزی که voice انگلیسیشو داشته باشم و با صدای خود مقایسه کنمش)

-فعالیت های اینترنتی ، مثه چت با خارجیا ، با دوستان p30 و شرکت در بحثهای انگلیسی زبان در p30 و ...

در کل طی یادگیریه زبان ، این 3 فعالیت به طور دائم انجام میشود و ثابته : (این 3 فعالیت در یک کلاسور 200 برگ انجام خواهد شد)

-یادداشت لغات جدید + اصطلاحات

-نوشتن نکات گرامری کشف شده در فعالیت ها

-نوشتن خلاصه هر چیزی که به انگلیسی دیده-شنیده یا خوانده میشه

جدا از همه اینها ودر راستای این فعالیت ها میخوام ترجمه رو یواش یواش شروع کنم ، ولی نمیدونم چه تمرینی داره ، اگه میشه راهنماییم کنید.

و در آخر فکر به زبان انگلیسی :31: :8: :40:

خب ببخشید سرتونو درد آوردم ... :31::11:
منتظر نظراتتون هستم :11:

به راحتی نرسید ، آنکه زحمتی نکشید. "حافظ"

brain
25-01-2009, 16:46
فقط یه چیزی که بهش اشاره کردم ... به نظرتون با این برنامه ، رفتن به کلاس خصوصی لازمه ... (یادتون نره کلاس عمومی که حتما میرم )

sepid12ir
25-01-2009, 21:10
فقط یه چیزی که بهش اشاره کردم ... به نظرتون با این برنامه ، رفتن به کلاس خصوصی لازمه ... (یادتون نره کلاس عمومی که حتما میرم )
من تجربه ی کلاس خصوصی را توی هیچ درسی نداشتم چون فکر میکنم یجورایی پول دور ریختن هستش. مگر در شرایط خاص. نظر شخصیم اینه که اول کلاسهای عمومی را امتحان کن که انشاالله میکنی و بعد اگر دیدی، تاثیری نداره خب استاد خصوصی را هم امتحان کن.
البته با دید منفی سر یک کلاس عمومی حاضر نشو و با این تفکر که چون عمومیه و نمیدونم معلمش فلانه بده، هیچی نمیتونم یاد بگیرم، با مثبت ترین دید ممکن برو سر کلاس تا نتیجه بگیری...
+ بازم میگم من فقط و فقط از روی تجربه حرف میزنم

singleguy
25-01-2009, 21:43
به نظرتون با این برنامه ، رفتن به کلاس خصوصی لازمه
به نظر من کلاس خصوصی نیاز نیست! اخه انگلیسی را اصولا" برای communication میخونن و توی کلاس عمومی ادم بیشتر میتونه با دیگران رابطه داشته باشه. تازه سوالاتی برای دیگران پیش میاد و از معلم میپرسن که شاید مشکل شما هم باشه و ازش خبر نداشته باشید.
(البته به نظر من کلاس خصوصی در رابطه با زبان کنکور(مخصوصا بخش grammar) و دروس دیگه خوبه)

C. Breezy
26-01-2009, 18:40
ببین brain جان ( ممنون میشم اسمتو به ما بگی ) ، بنظر من بهترین راه همون رفتن به یه کشور انگلیسی زبانه :27: باور کن هر کاری هم که بکنی این از همه بهتره ... البته اگه می خوای TOEFL یا IٍٍELTS بگیری همینجوری که می خونی خوبه ... یا اینکه اگه نمی تونی بری خارج از کشور ... همون چت کردن و حرف زدن با خارجیا هم خیلی خوبه ... ولی من به شخصه خودم همینجوری زبانم خوبه ، ولی جلوی جمع که میرم ، کند میزنم ... تمام زحماتی که برای تلفظم می کشم به هدر میره ... خیلی ضایع میشم :27:

Top Notch
26-01-2009, 19:40

ببين تو وقتي تو يه آموزشگاه خوب نام نويسي كني به هيچ كدوم اينايي كه تو برنامت اشاره كردي احتياج نداري.البته كاراي اضافه اي كه مي خواي انجام بدي خيلي خوبه ولي در موردشون با استاد يا سوپروايزرت مشورت كن تا اونا در راستاي كار كلاسيت جلو بره مثلا كار كردن گرامر .كلاس خصوصي رو كلا بي خيال شو چون اولا قرار نيست طبق دو تا متدولوژي مختلف زبان رو ياد بگيري و دوم اينكه كلاس خصوصي به درد دادن امتحان كتبي مي خوره مثلا ما مي خوايم گفتگو آزاد داشته باشيم تو كلاس خصوصي چه طور اينكار رو انجام ميدي؟تنها كاري كه لازمه بكني انتخاب آموزشگاه درسته همين و بس با انگيزه اي كه تو داري انشالا موفق خواهي بود.

Top Notch
26-01-2009, 19:43
ببین brain جان ( ممنون میشم اسمتو به ما بگی ) ، بنظر من بهترین راه همون رفتن به یه کشور انگلیسی زبانه :27: باور کن هر کاری هم که بکنی این از همه بهتره ... البته اگه می خوای toefl یا ils بگیری همینجوری که می خونی خوبه ... یا اینکه اگه نمی تونی بری خارج از کشور ... همون چت کردن و حرف زدن با خارجیا هم خیلی خوبه ... ولی من به شخصه خودم همینجوری زبانم خوبه ، ولی جلوی جمع که میرم ، کند میزنم ... تمام زحماتی که برای تلفظم می کشم به هدر میره ... خیلی ضایع میشم :27:

فكر كنم منظورت همielts باشه:20:

C. Breezy
26-01-2009, 21:42
فكر كنم منظورت همielts باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اره الان فهمیدم ... می دونستم t هم داره ... منتها این دکمه t ما یه ذره مشکل داره ، باید خیلی محکم فشارش داد . ولی نمی دونستم e هم داره ... در هر صورت دست شما درد نکنه ... با اجازتون ما اینو درست کنیم تا دوباره بهمون گیر ندادن :27:

hoseinist
26-01-2009, 22:22
سلا م دوستان:6:
میخواستم یه راهنماییم بکنین جهت چت با خارجیها چطوری میتونیم یه دوست خارجی پیدا کنیم که حال داشته باشه جواب مونو بده:46: اصلا چنین محل های گفتگویی رو کسی سراغ داره؟

singleguy
26-01-2009, 23:21
سلا م دوستان:6:
میخواستم یه راهنماییم بکنین جهت چت با خارجیها چطوری میتونیم یه دوست خارجی پیدا کنیم که حال داشته باشه جواب مونو بده:46: اصلا چنین محل های گفتگویی رو کسی سراغ داره؟

من سایت e-pal را بتون توصیه میکنم. این سایت مخصوص چت نیست ولی میتونین epal friend پیدا کنین یعنی دوستی که باهاش توسط email رابطه برقرار میکنید. به نظر من بهتر از چت هست چون وقت بیشتری واسه ی خوندن و فکر کردن و جواب دادن به طرف مقابل را دارید. در صورتی که تو چت همون موقع باید به طرف جواب بدید و اگه سطح زبانتون مثل من پایین باشه کم میارین:31:

brain
26-01-2009, 23:50
من تجربه ی کلاس خصوصی را توی هیچ درسی نداشتم چون فکر میکنم یجورایی پول دور ریختن هستش

به نظر من کلاس خصوصی نیاز نیست! اخه انگلیسی را اصولا" برای communication میخونن

كلاس خصوصي به درد دادن امتحان كتبي مي خوره

سلام به همگی ... :31:
خب کلاس خصوصی که کلا بیخیال شدم ..... ممنون از راهنمایی هاتون ..... :31:
تو زبان هرکی یه نظری میده ... غیر از اینجا تا حالا با چند استاد در بیرون صحبت کردم ... هرکی یه چیزی گفت .
شما میگید کلاس خصوصی بده ، اونا میگن خوبه :31: ... عجب داستانی شده ها ... :31:
یکیشون میگفت ، من 2 سال کلاس عمومی رفتم ، پشیمون شدم ولی 20 جلسه خصوصی رفتم که هرچی دارم از اون 20 جلسه اس...
ولی بیخیال .... میرم کلاس عمومی .... :31:

كاراي اضافه اي كه مي خواي انجام بدي خيلي خوبه ولي در موردشون با استاد يا سوپروايزرت مشورت كن تا اونا در راستاي كار كلاسيت جلو بره
ایول اینم نکته ی جالبی بود که حتما انجامش خواهم داد ..... :31:

یه سوالی کسی که هدفش فقط مکالمه اس ، مهمترین چیز speaking و listening هستش؟
یکی میگفت گرامر و writing رو کلا بیخیال شو به هیچ دردی نمیخوره ... میگفت گرامر فقط برای ترجمه اس اونم به صورت حرفه ای...

شماها هم حالی میکنیدا ، زبان بلدید ، قشنگ فیلم می بینید می فهمید و کلی کارای دیگه ، دارم بهتون غطبه می خورم ..... :31:
ماهم یه روزی مثه شما خواهیم شد ، اگه خودمو خدا بخواد :31:

میخواستم یه راهنماییم بکنین جهت چت با خارجیها چطوری میتونیم یه دوست خارجی پیدا کنیم که حال داشته باشه جواب مونو بده اصلا چنین محل های گفتگویی رو کسی سراغ داره؟
جوابتونو دادم ، توی پروفایلتونه :31:

singleguy
27-01-2009, 01:30
یکی میگفت گرامر و writing رو کلا بیخیال شو به هیچ دردی نمیخوره ... میگفت گرامر فقط برای ترجمه اس اونم به صورت حرفه ای...
مگه میشه!!!!:18:
به نظر من همه ی مهارت های زبان باید تقویت بشه حتی اگه بعضی از چیزا به درد شخصی که زبان میخونه نخوره!
حالا اومدیم و writing و grammarیاد نگرفتید (با فرض این که به درد نمیخورن) اگه یه جا مجبور شدید یه مقاله تهیه کنید یا یه نامه واسه یه شخص بفرستید چیکار میکنید؟ هیچی باید کارتون را به کسایی بسپرید که زبانشون توپه! پس این چه زبان خوندنیه! اگه قراره این 2تا حذف بشه همون بهتر که بقیشون هم حذف بشن:31:
البته فقط و فقط نظر شخصی بید brain جان:31:

brain
27-01-2009, 04:18
به نظر من همه ی مهارت های زبان باید تقویت بشه حتی اگه بعضی از چیزا به درد شخصی که زبان میخونه نخوره!
یس آی اگری ویث یو :31:

Top Notch
27-01-2009, 09:08
یه سوالی کسی که هدفش فقط مکالمه اس ، مهمترین چیز speaking و listening هستش؟

مثل بقيه دوستان به تقويت تمام مهارت ها اعتقاد دارم.واسه همين مي گم آموزشگاه و فقط آموزشگاه.چون اونجا طبق يه lesson planner جلو ميرن و مشخصه كه writing تو چه level و كجا بايد روش تاكيد بيشتري بشه.

C. Breezy
27-01-2009, 13:20
مثل بقيه دوستان به تقويت تمام مهارت ها اعتقاد دارم.واسه همين مي گم آموزشگاه و فقط آموزشگاه.چون اونجا طبق يه lesson planner جلو ميرن و مشخصه كه writing تو چه level و كجا بايد روش تاكيد بيشتري بشه.
قبول نیست ... فکر کنم تو یه آموزشگاه داری .... کم کم اسمشم می گی مات رو می کشونی اونجا ... تبلیغات می کنی؟ :27:
ناراحت نشدی که ؟منم می گم کلاس خوبه ... ولی اگه دوست داشته باشی بری ، من الان دارم به زور میرم ... امروزم باید برم ... واسه همین متنفرم ...

Top Notch
27-01-2009, 13:59
قبول نیست ... فکر کنم تو یه آموزشگاه داری .... کم کم اسمشم می گی مات رو می کشونی اونجا ... تبلیغات می کنی؟ :27:
ناراحت نشدی که ؟منم می گم کلاس خوبه ... ولی اگه دوست داشته باشی بری ، من الان دارم به زور میرم ... امروزم باید برم ... واسه همین متنفرم ...

سال 80 ليسانس مترجمي گرفتم(البته تو 79 تافلم رو گرفتم چه حالي مي داد انگار ركورد رضا زاده رو زدي اون موقع تعداد كسايي كه مي تونستند تافل بگيرن خيلي محدود تر از الان بود) ولي فوق رو فقط به خاطر اينكه تو اون زمان تدريس و ادبيات فقط وجود داشت نخوندم.(به علت عدم علاقه به هر دو مورد).از اون موقع تا حالا كارم تو زمينه نشره و تقريبا تو همه حوزه هاي اون فعاليت داشتم(كارشناسي،فني و.....) البته كار اصليم كارشناسي كتابه و چون ناشري كه قبلا براش كار مي كردم و الان پيمانكارشم نماينده لانگمن تو ايرانه كارم كارشناسي زبان شد و تجربه هاي خوبي كسب كردم خيلي از آموزشگاه داراي ايران رو هم مي شناسم.
البته اينم بگم تو اين مدت به علت عدم برخورد مداوم با زبان مهارتم وحشتي اومده پايين شايد الان اگهtoefl ibt امتحان بدم(دوره ما نبود ولي به قول اين دختره تو انيميشن هاي شهرداري خيلي كلاس داره) 70 بيشتر نگيرم(يعني بيوگرافيمو براي ادعا نگفتم فقط اينكه من آموزشگاه ندارم):41:

brain
27-01-2009, 14:36
یه پیشنهاد :
یکی یه متنی چیزی تهیه کنه در رابطه با اینکه چه جوری باید زبان یاد گرفت ، بعد بذارید تو انجمن ، هرکی میاد بره سریع اونو بخونه و تکلیفش روشن شه و هی نیاد بپرسه که میخوام زبان یاد بگیرم ، چه کار کنمو ، از اینجور حرفا :31: مثه خودم :31: ...اینجوری وقتمونم تلف نمیشه .... من خودم شاید اینکارو در آینده کردم ..... (البته به کمک شماها ، خودم که حالیم نمیشه ) .... :31:
منم که میبینید هی گیر میدم ، اخلاقم اینجوریه :31: ببخشید .... شرمنده .... :31:

C. Breezy
27-01-2009, 18:57
نه بابا ... اگه قرار باشه از روی یه متن 2000 صفحه ای همه طرز درست یک کار رو یاد بگیرن و اونو حفظ کنن همون بهتر که یاد نداشته باشیم ... تو هر چقدرهم که زور بزنی صادق جان نمی تونی همه شو یه دفعه یاد بگیری ... کم کم باید با استفاده کردن ازشون یاد بگیری ... الانم که تو اینجا میای یه چیزی رو که یاد نداری می گی ف ما اگه یاد داشته باشیم ، به تو می گیم و خودمون هم مسلط می شیم بهش ، اگرم یاد نداشته باشیم ، یا سعی می کنیم یاد بگیریم یا اینکه یکی دیگه جوابتو می ده ما یاد می گیریم ... اینطوری مشکلات خودمن رو هم می فهمیم ...
( تازه به پست هاممون هم اضافه میشه:27: )
.
.
.
تا حالا هم که کسی به تو نگفته چرا سوال می کنی ؟! کسی بهت اینو گفته ؟

kiarash.b
29-01-2009, 18:05
سلام به همه دوستان عزیزم
من میخوام زبان انگلیسی را با استفاده از گوشیم یاد بگیرم مثلا برنامه آموزش زبان را بندازم تو گوشیم و بعد با استفاده از هندزفری اونو گوش بدم اگه یکی از دوستان چنین برنامه ای را داره لطف کنه واسم بذاره

C. Breezy
29-01-2009, 18:17
سلام به همه دوستان عزیزم
من میخوام زبان انگلیسی را با استفاده از گوشیم یاد بگیرم مثلا برنامه آموزش زبان را بندازم تو گوشیم و بعد با استفاده از هندزفری اونو گوش بدم اگه یکی از دوستان چنین برنامه ای را داره لطف کنه واسم بذارهبه نظر من بهترین کمکی که گوشیت می تونه بهت بکنه اینه که یه سری فایل صوتی رو که برای تقویت Listening و Pronunciation خودت گرفتی رو بریزی تو موبایلت و هر وقت که بیکار بودی با هندزفری بدون این که با کسی هم کاری داشته باشی گوش کنی .... این جور فایل هاری از این سایت های می تونی بگیری :

بازم هست ولی من در حال حاضر نمی دونم چرا پیداشون نمی کنم ... فکر کنم بی بی سی هم یه سری از این پودکست ها بده ... ولی نتونست پیدا کنم .... فکر کنم یه تاپیکی مخصوص این چیزا باشه ... برو یه گشتی تو همین صفحه اول انجمن بزن .... شاید چیزی یافتی :31:

seymour
29-01-2009, 20:23
یه پیشنهاد :
یکی یه متنی چیزی تهیه کنه در رابطه با اینکه چه جوری باید زبان یاد گرفت ، بعد بذارید تو انجمن ، هرکی میاد بره سریع اونو بخونه و تکلیفش روشن شه و هی نیاد بپرسه که میخوام زبان یاد بگیرم ، چه کار کنمو ، از اینجور حرفا :31: مثه خودم :31: ...اینجوری وقتمونم تلف نمیشه .... من خودم شاید اینکارو در آینده کردم ..... (البته به کمک شماها ، خودم که حالیم نمیشه ) .... :31:
منم که میبینید هی گیر میدم ، اخلاقم اینجوریه :31: ببخشید .... شرمنده .... :31:
ایول ... اینی که میگی رو من هم خیلی وقتا بهش فکر کردم ... تازه در نظر بگیرید که توی بخش Mp3 player هم که سوالات رو جواب میدم ، حالت مشابه وجود داره ... اونم در پاسخ به چندین سوال ..مثلا " می خوام یه هدفون بخرم ، چی خوبه ؟ " ... یا "زیر 100 تومن پلیر خوب چی پیدا میشه؟ " [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و شاید 6-7 تا سوال دیگه ... من خودم یه فایل متنی دارم که جواب کلی این سوالات رو توش دارم ، و اگه ببینم واقعا همون جواب کافیه ، حدوداً کپی اش می کنم! ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد این قضیه هم که " می خوام زبان یاد بگیرم ، از کجا شروع کنم؟" ، به نظرم اومد که بد نبود اگه یه سری توصیه ها میذاشتیم و نه لزوما یه دستورالعمل ... (هرچند بهتره مثلا من توصیه نکنم ، چون احتمالا همه رو از بدبینی بالکل منصرف کنم یه جورایی![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... ولی یه بحث هم اینه که پس این دکمه "جستجو" ر واسه چی گذاشتن؟ ... طرف باید خودش عقلش برسه و سرچ کنه اول [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kiarash.b
29-01-2009, 23:19
از شما خیلی ممنونم c.breezy عزیز خیلی مفید بود

brain
30-01-2009, 00:35
در مورد این قضیه هم که " می خوام زبان یاد بگیرم ، از کجا شروع کنم؟" ، به نظرم اومد که بد نبود اگه یه سری توصیه ها میذاشتیم و نه لزوما یه دستورالعمل ...
اگه درست شه عالی میشه .... :31: خیلی میتونه مفید باشه ...

ولی یه بحث هم اینه که پس این دکمه "جستجو" ر واسه چی گذاشتن؟ ... طرف باید خودش عقلش برسه و سرچ کنه اول
من سرچ کردم ..کل تاپیک ها رو بررسی کردم ...ولی به تمام سوالاتم پاسخ داده نشد ... :31: هرکی یه چیزی گفته بود ، گرچه نتیجه ی کلی این شده بود که باید به کلاس زبان رفت ....همینو بس :31:

محمد88
30-01-2009, 00:37
من تو تستها نمیفهمم کی باید از must و کی باید از should استفاده کنم.

SCYTHE
30-01-2009, 00:59
من تو تستها نمیفهمم کی باید از must و کی باید از should استفاده کنم.
خوب... خیلی سادست، بعد از must همیشه شکل ساده فعل می آید و must وقتی استفاده میشه که چیزی خیلی واضح باشه یا لازم باشه مثلا مثل دستور باشه ولی در مورد should می تونی از زمان های نقلی و ... هم استفاده کنی و معنی اون با قطعیت کمتر و حالت توصیه آمیز است

You should call your mother-in-law
That should have been horrible. So what are you doing this weekend?
I must take the test before I can drive
To pass the exam you must work hard
You really must tidy the room some time

واضح؟

C. Breezy
30-01-2009, 15:48
اون طور که منم می دونم ، Should بیشتر شبیه یه پیشنهاد تا باید و نباید ... ولی Must یعنی باید فلان کار رو انجامبدی ... ولی من مشکلم اینه که فرق Must و Have To رو نمی فهمم :27:

sepid12ir
30-01-2009, 17:33
اون طور که منم می دونم ، Should بیشتر شبیه یه پیشنهاد تا باید و نباید ... ولی Must یعنی باید فلان کار رو انجامبدی ... ولی من مشکلم اینه که فرق Must و Have To رو نمی فهمم :27:

l'Must' expresses the speaker's personal view; 'have to' expresses external oligation the speaker can not influence

e.g: you must watch that film
e.g: I have to attend a meeting every Monday

but, they are interchangable and u both have almost the same meaning

محمد88
30-01-2009, 18:02
واضح؟
واضحه....اما من تو تست مشکل دارم.

C. Breezy
30-01-2009, 18:36
انفاقا من تو تست بهترم ... بگذریم ... تو چی تست گفتی مشکل داری ؟! توی همین Should و Must ؟
اگه زیاد استفاده کنی و بخونی توی نوشته های مختلف ... کم کم خودت می فهمی و بهش مسلط میشی ... جان تو ! من الان دیگه Must و Should ؤو قاطی نمی کنم ... ولی همچنان توی Must و Have to مشکل دارم :31:

l'Must' expresses the speaker's personal view; 'have to' expresses external oligation the speaker can not influence

e.g: you must watch that film
e.g: I have to attend a meeting every Monday

but, they are interchangable and u both have almost the same meaning
اینو شنیده بودم ، منتها یادم رفته بود کدوم یکی اجبار بیرونی و کدوم یک اجبار درونی هست :27:

sepid12ir
30-01-2009, 18:58
خب تسته دیگه، تستم که میدونی دوست داره آدم را بپیچونه
ولی اگر تست را اینجا مطرح کنی شاید هم ما بهتر بتونیم کمک کنیم و هم در کنارش چیزی یاد بگیریم...

linhu
30-01-2009, 20:07

انفاقا من تو تست بهترم ... بگذریم ... تو چی تست گفتی مشکل داری ؟! توی همین Should و Must ؟
اگه زیاد استفاده کنی و بخونی توی نوشته های مختلف ... کم کم خودت می فهمی و بهش مسلط میشی ... جان تو ! من الان دیگه Must و Should ؤو قاطی نمی کنم ... ولی همچنان توی Must و Have to مشکل دارم

Hey..Hi Bloke:D
I know You May know All these things But Even So There Might be Many of your Friends Who Have No Idea About How To Use them:D
Here You can Have The Idea Of Using them :d
Must
Obligation Is Imposed By The Speaker Or Better to Say The Speaker Has The Authority Over the One That is Spoken to
Ex:d
You Must Read Regulation before you Enter
Have to
Obligation Springs Circumstances Or External Rules Somethings Has To Be Done Whther The Speaker Likes Or No:D
You Have to pass the Exam If you want to succeed:D
Should
Should Is Usually Used to Give Advice ..No obligation..Rather A Recommendation from The Speaker
You Should Try to Cut own On Smoking :D

brain
31-01-2009, 14:18
سلام .
یه اصطلاح ، در مورد این جمله میخوام :

نمی خواستم ناراحتت کنم ...

در ضمن ، کتابی یا مجموعه ایی چیزی وجود نداره که توش فقط اصطلاحات رو درس داده باشه ؟
مرسی

SCYTHE
31-01-2009, 14:40
سلام .
یه اصطلاح ، در مورد این جمله میخوام :
نمی خواستم ناراحتت کنم ...
در ضمن ، کتابی یا مجموعه ایی چیزی وجود نداره که توش فقط اصطلاحات رو درس داده باشه ؟
مرسی

I didn't want to hurt you
I didn't mean to hurt you
I didn't want to make you feel blue/down

کتاب هم street talk یا هر چی با عنوان idiom

C. Breezy
31-01-2009, 18:33
کتاب هم street talk یا هر چی با عنوان idiom
کتاب که باید خیلی زیاد باشه ... فقط باید بگردی دنبالش ... اسمشون هم که معلومه ، یا Idiom داره ، یا Expressions ...
از نظر کیفیت هم که فکر نکنم فرقی بکنن ، همشون اصطلاحات رو یاد می دن که مشترکه بین همشون .... فقط شاید یه ناشر تو صفحات کاهی بزنه ، یکی صفحات روغنی :31:

j.r
01-02-2009, 10:38
با عرض سلام

می خواستم از دوستان سابقه دار بپرسم برای آموزش تلفظ و اصوات چه مرجعی رو پیشنهاد میکنید . البته باید بگم که من تازه آموزس زبان رو شروع کردم و نمیخوان از ابتدا تلفظ و اصوات رو اشتباه بیان کنم به طور کلی نرم افزار لانگمن بهتره یا tell me more 2009
با تشکر فراوان

j.r
01-02-2009, 12:29
سلام
در مورد آموزش تلفظ برای یه مبتدی راهنمایی بفرمایید نرم افزار دیکشنری تلفظ لانگمن چطوره ؟

samanajan
01-02-2009, 14:57
با سلام به نظر شما این سی دی های که پی سی ورلد میفروشد بدرد می خورد

برای یاد گرفتن زبان

و بهترین نرم افزار برای یاد گرفتن زبان چیست

C. Breezy
01-02-2009, 18:45
ا عرض سلام

می خواستم از دوستان سابقه دار بپرسم برای آموزش تلفظ و اصوات چه مرجعی رو پیشنهاد میکنید . البته باید بگم که من تازه آموزس زبان رو شروع کردم و نمیخوان از ابتدا تلفظ و اصوات رو اشتباه بیان کنم به طور کلی نرم افزار لانگمن بهتره یا tell me more 2009
با تشکر فراوان

سلام
در مورد آموزش تلفظ برای یه مبتدی راهنمایی بفرمایید نرم افزار دیکشنری تلفظ لانگمن چطوره ؟

بستگی به این داره که بریتیش بخوای یاد بگیری یا امریکایی ؟! من که خودم مخلوطم ... البته خیلی هم فرقی ندارن ... ولی فکر کنم آکسفورد British هست و لانگ من American ، من خودم لانگ من رو ترجیح می دم ...

j.r
01-02-2009, 20:18
ممنون از راهنمایی تون ولی مشکل اینجاست که من اصوات علائم آوایی رو نمیدونم به همین جهت از دیکشنری چه کاغذی چه نرم افزاری سر در نمی آرم یه راهنمایی همچنین کاملتر لازم دارم

ممنون

گیسو
01-02-2009, 20:56
به نظرمن American خیلی قشنگتر و رونتره، البته سلیقه ای هم هستااااااااا.
اگردیکشنری Narcis داشته باشی مقابل هر لغت هر دو تلفظ Biritish و American رو داره.
موفق باشی.

C. Breezy
01-02-2009, 21:47
به نظرمن american خیلی قشنگتر و رونتره، البته سلیقه ای هم هستااااااااا.
اگردیکشنری narcis داشته باشی مقابل هر لغت هر دو تلفظ biritish و american رو داره.
موفق باشی.
منم آمریکایی رو ترجیح میدم ...

brain
01-02-2009, 22:06
I like both of them

j.r
01-02-2009, 22:34
از گیسو و barin و breez همگی واقعا ممنون هستم شرمنده کردین اساسی

Top Notch
02-02-2009, 10:08
سلام
لانگمن exam dic و contemporary dic تو سي دي هر دو تلفظ رو داره اما advance american فقط تلفظ امريكن رو داره

C. Breezy
02-02-2009, 16:51
ممنون از راهنمایی تون ولی مشکل اینجاست که من اصوات علائم آوایی رو نمیدونم به همین جهت از دیکشنری چه کاغذی چه نرم افزاری سر در نمی آرم یه راهنمایی همچنین کاملتر لازم دارم

ممنون
خوب منظورت اینه که علائم رو نمیشناسی ؟! مثلا این علائمی روکه توی تلفظش گذاشته رو نمی شناسی ؟ اولشون گفته هر کدوم چه صدایی دارن ، مطمئن باش یه ذره استفاده کنی ازشون یاد می گیری ... ولی بعشی نرم افزار ها هم هستن که بنویسی برات می خوننش ، مثلا همین بابیلون ، دیکشنری بدی نیست ... ولی نمی دونم چرا موقع تلفظ یه ذره گیج می زنه ؟! شاید باگ داره ... در هر صورت بنظر من آسان ترین راه همون استفاده از دیکشنری های تلفظ داره

از گیسو و barin و breez همگی واقعا ممنون هستم شرمنده کردین اساسی
کورش هستم ... ما چاکر شماییم ، نوکرتونیم ، سوسکتونیم :31: ما هم از شما متشکریم ... ورودتون رو هم به پی سی ورد تبریک می گیم

brain
02-02-2009, 22:02
سلام ...

میخواستم بدونم این اصطلاح رو معمولا چه مواقعی به کار می برن ؟
By the way
چندتا از دوستان برام قبلا توضیح دادن ، ولی هنوز دوزاریه کجه :31:

Olis
02-02-2009, 23:26
سلام ...

by the way

يعني به هر حال... هرجا هم به كارت اومد استفاده كن

SCYTHE
03-02-2009, 00:01
سلام ...

By the way
وقتی داری در مورد یه موضوعی صحبت می کنی ولی می خوای موضوع را عوض کنی از By the way استفاده می کنی

Example:
Hey, how are you? Is everything ok?
By the way, don't forget to wake up early in the morning tomarrow

ehsannet9003
03-02-2009, 00:24
ببخشید میشه یک توضیح در مورد افعال مجهول به من بدی

sepid12ir
03-02-2009, 10:42
ببخشید میشه یک توضیح در مورد افعال مجهول به من بدی
افعال مجهول که نداریم!...ما جمله های مجهول داریم که د این جمله ها کننده ی کار برامون مهم نیست، و فعلی که انجام شده مهمتر است...
توی فارسی جمله های مجهول را با فعل(شدن) میشناسیم...
مثال: پنجره شکسته شده
سیب خورده شد بود
نامه در حال نوشته شدنه...

توی انگلیسی هم نکته ی مهم اینه که افعال اصلیمون به صورت past participle باید در یک جمله ی مجهول به کار برن و با توجه به زمانهای مختلف ممکنه فعلهای کمکیشون تغییر کنه:

e.g:
the window is broken
the apple was eaten
the letter is being written

یه نگاهی به این صفحه بندازین:

brain
03-02-2009, 13:26
سلام ... ممنون از توضیحتون .... به در من که خیلی خورد :31:
فقط یه سوال :

شما اینجا گفتید
سیب خورده شده بود the apple was eaten

ولی اینجا :
-غذایم خورده شده بود My food had been eaten

چرا تو اولی HAD BEEN استفاده نکردید ؟

sepid12ir
03-02-2009, 14:20
سلام ... ممنون از توضیحتون .... به در من که خیلی خورد :31:
فقط یه سوال :

شما اینجا گفتید
سیب خورده شده بود the apple was eaten

ولی اینجا :
-غذایم خورده شده بود My food had been eaten

چرا تو اولی HAD BEEN استفاده نکردید ؟
wow مرسی...
اشتباه که نمیشه گفت، چون هر دوش به زمان گذشته برمیگرده، ولی فعل بود را که استفاده کردم درسته حق باتوه باید the apple had been eaten
و اگر خورده شد باید بشه: the apple was eaten
البته خودم الان به شدت قاطی کردم...هر دوش به نظر یکی میاد:31:

Sha7ab
03-02-2009, 14:52
دوستان یه سوال :
وقتی یه جمله طولانی حدود 5-6 خطی مواجه میشیم که نه نقطه ای وسطش هست و نه علامت "," و کل جمله پشت سر هم هست چطور باید ترجمش کرد؟

گیسو
03-02-2009, 15:13
تا اونجایی که من شنیدم جملان طولانی باید شکسته بشن و فعلهای مستقل بگیرن.

محمد88
03-02-2009, 15:49
دوستان یه سوال :
وقتی یه جمله طولانی حدود 5-6 خطی مواجه میشیم که نه نقطه ای وسطش هست و نه علامت "," و کل جمله پشت سر هم هست چطور باید ترجمش کرد؟
کلا در ترجمه ریش و قیچی دست شماست و در صورتی که به بدنه ی اصلیه متن ضربه وارد نشه میتونید اون رو ساده کنید....
در ضمن اگه متنی رو که میگید بزارید قطعا بهتر میتونیم کمکتون کنیم.:11:

seymour
03-02-2009, 21:03
دوستان یه سوال :
1- منظورت جمله فارسی طولانی هستش یا انگلیسی ؟ ...
2- منظورت اینه که ترجمه اش سخته ، یا اینکه طولانی بودنش در ترجمه سخته؟

بهرحال:
اصولا انگلیسی ها ، متمایل تر به ساختار طولانی تر جمله هستن ... توصیه میشه که در فارسی جمله رو بشکونی ... البته اگه مثلا متن ادبیه و ساختار و فرم جمله ، به اندازه معناش اهمیت داره ، نخیر ... ولی اگه بحث فهم مطلب باشه ، قطعت شکستن جمله بهتره ...

اگه منظورت اینه که بخاطر نداشتن ویرگول و نقطه ، تشخیص سر و ته جمله سخته ، دیگه تنها راهش اینه که جمله رو بفهمی ...

سلام ...

By the way

يعني به هر حال... هرجا هم به كارت اومد استفاده كن
"راستی ... " معادل مناسب تریه .. چون "بهرحال" داره دلالت بر این میکنه که احتمالا جمله بعدی ربطی (هرچند اندک) به جمله قبلی داره ... در حالیکه "راستی... " دلالت بر این داره که "می خوام یه چیز دیگه بگم که شاید ربطی به جمله قبلی نداره...

بستگی به این داره که بریتیش بخوای یاد بگیری یا امریکایی ؟! من که خودم مخلوطم ... البته خیلی هم فرقی ندارن ... ولی فکر کنم آکسفورد British هست و لانگ من American ، من خودم لانگ من رو ترجیح می دم ...
اصولا بحث در مورد تلفظ و لهجه مال سطوح پیشرفته اس به نظر من ... اکثر ماها هم تلفظ و هم لهجه مون ، ایرانیه!! ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sada
03-02-2009, 21:22
سلام من یه سوال داشتم ولی خیلی ربطی به این تاپیک نداره ولی جای دیگه پیدا نکردم که بپرسم
می خواستم ببینم این دستگاه های ترجمه که تو بعضی جاها مثل جلسه ها و غیره هست رو میشه گیر آورد یا خرید؟
یا اصلا همچین دستگاهی هست؟
ممنون

brain
03-02-2009, 21:23
راستی...
ایول من دوساعت داشتم دنبال لغت " راستی .. " میگشتم ....شما راحتم کردید...با توضیح شما و دوستان دیگه دوزاریه صاف شد :31:
thank goodness

اصولا بحث در مورد تلفظ و لهجه مال سطوح پیشرفته اس به نظر من ... اکثر ماها هم تلفظ و هم لهجه مون ، ایرانیه!!

exactly

Sha7ab
03-02-2009, 23:18
1- منظورت جمله فارسی طولانی هستش یا انگلیسی ؟ ...
2- منظورت اینه که ترجمه اش سخته ، یا اینکه طولانی بودنش در ترجمه سخته؟

بهرحال:
اصولا انگلیسی ها ، متمایل تر به ساختار طولانی تر جمله هستن ... توصیه میشه که در فارسی جمله رو بشکونی ... البته اگه مثلا متن ادبیه و ساختار و فرم جمله ، به اندازه معناش اهمیت داره ، نخیر ... ولی اگه بحث فهم مطلب باشه ، قطعت شکستن جمله بهتره ...

اگه منظورت اینه که بخاطر نداشتن ویرگول و نقطه ، تشخیص سر و ته جمله سخته ، دیگه تنها راهش اینه که جمله رو بفهمی ...

مثلا چندوقت پیش یه مصاحبه از یکی خوندم (به انگلیسی) که یعضی جمله هاش خیلی خیلی طولانی بودن و هیچ نقطه یا ویرگولی وسطشون نبود که خرد خرد ترجمه کنم . کلا تا میخواستم ترجمه کنم وقتی به وسط جمله میرسیدم معنی اول جمله رو یادم میرفت .

Top Notch
04-02-2009, 11:19
مثلا چندوقت پیش یه مصاحبه از یکی خوندم (به انگلیسی) که یعضی جمله هاش خیلی خیلی طولانی بودن و هیچ نقطه یا ویرگولی وسطشون نبود که خرد خرد ترجمه کنم . کلا تا میخواستم ترجمه کنم وقتی به وسط جمله میرسیدم معنی اول جمله رو یادم میرفت .

تو ترجمه متن ما بايد در مورد مفهوم شرط امانت رو رعايت كنيم ولي همون طور كه دوستان گفتند ساختار جملات بايد با سيستم متداول زبان خودمون برگرده.در مورد ترجمه بعضي از جملات مخصوصا اونهايي كه phrase توشون زياد به كار مي ره اين مشكل وجود داره.با انشاي خودت جمله رو بنويس همون تور كه نويسنده اصلي اين كار رو كرده

Top Notch
04-02-2009, 11:32
اصولا بحث در مورد تلفظ و لهجه مال سطوح پیشرفته اس به نظر من ... اکثر ماها هم تلفظ و هم لهجه مون ، ایرانیه!! ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من فكر مي كنم بايد ايراني هم بمونه.به هر حال ما بايد به اصالت خودمون پاي بند بمونيم البته اين به اين معني نيست كه تلفظ من در آوردي و غير متداول از خودمون در بياريم.تلفظ خود nativeها هم همچين شبيه هم نيست.مخصوصا آمريكايي ها هر محدوده اي براي خودش يه جور حال مي كنه.

Top Notch
04-02-2009, 11:36
سلام من یه سوال داشتم ولی خیلی ربطی به این تاپیک نداره ولی جای دیگه پیدا نکردم که بپرسم
می خواستم ببینم این دستگاه های ترجمه که تو بعضی جاها مثل جلسه ها و غیره هست رو میشه گیر آورد یا خرید؟
یا اصلا همچین دستگاهی هست؟
ممنون

من در مورد يه همچين دستگاهي اطلاع ندارم.ولي اگه منظور شما بعضي از نرم افزار هاي ترجمه متنه كه بايد بگم به هيچ دردي نمي خوره.ترجمه يه فنه نه يه علم كه بخواي براش يه چيزي مثل ماشين حساب بسازي و انتظار داشته باشي جواب هاي صحيح رو بهت بده.ايني كه شما مي گي اينجور كه من گرفتم يه دستگاه ترجمه هم زمانه كه فكر مي كنم اصلا وجود نداشته باشه.

C. Breezy
04-02-2009, 19:13
دیگه در اون حد هم که نه ، ما یه معلم زبان داشتیم می گفت یه دانش آموزی داشت که هی بهش نمی گفت معنی "فوتوره" چیه !
بعد ها فهمید که منظور اون دانش آموزه Future بوده :27:
منظور من هم اینه که در این حد هم بوق نباشیم وگرنه اصلا بیخیال لهجه ! کی به کیه ، تو حرفتو بزن :31:

C. Breezy
04-02-2009, 19:14
من فكر مي كنم بايد ايراني هم بمونه.به هر حال ما بايد به اصالت خودمون پاي بند بمونيم البته اين به اين معني نيست كه تلفظ من در آوردي و غير متداول از خودمون در بياريم.تلفظ خود nativeها هم همچين شبيه هم نيست.مخصوصا آمريكايي ها هر محدوده اي براي خودش يه جور حال مي كنه.
راست می گه ، خودشون خیلی تابلو ایرانی حرف می زنن ! این درست حرف زدن باید دو طرفه باشه ، ولی من به شما هم می گویم ، در اون حد مثال من بوق نباشین ! اونجوری هیچکی ( حتی ایرانی ها ) حرفتون رو نمی فهمن

hoseinist
07-02-2009, 11:25
من همیشه در صرف کردن ضمایر مشکل داشته ام کسی میتونه کمکم کنه.:19:

hoseinist
07-02-2009, 11:25
لطفا ضماير ملکي / ضماير مفعولي / ضماير انعکاسي و تأکيدي را برای هر شخص برایم لیست کنید و در زبان به آنها چه می گویند؟ ، و کاربرد انواع این ضمایر را با یک مثال توضیح دهید.:11::11:

jedivssith
08-02-2009, 00:27
درود

چند سوال و ابهام در مورد گرامر جملات سببی برایم هست لطفا بر طرف کنید:

1- اول فرمول ساخت این گرامر را برایم به زبان روان نه عربی بنویسید.

2- چند حالت می توان یک جمله سببی ساخت؟

3- به غیر از Have و Get از افعال دیگر در ساخت جملات سببی استفاده می شود؟ (منظورم بعد از فاعل در شروع جمله است)

4- در زمانهای مختلف چه تغییراتی می کند؟

5- اگر کننده کار مشخص نباشد چطور است؟ و اگر کننده کار معلوم باشد چطور است؟

با سپاس فراوان
بدرود

jedivssith
08-02-2009, 00:58
درود

اگر لطف کنید تعدادی کتاب تست انگلیسی با پاسخ سوالات برای سطح Elementary تا Interchange 1-2-3 معرفی نمائید که در بازار و انقلاب تهیه کنم ممنون می شوم. هر چه تعداد تست بیشتر باشد بهتر است. در واقع می خواهم خودم را با تست زدن خفه کنم. یعنی آنقدر حل کنم تا اشتباهاتم کم کم از بین برود. بهترین تست ها را معرفی کنید.

با سپاس فراوان
بدرود

sepid12ir
08-02-2009, 14:51
لطفا ضماير ملکي / ضماير مفعولي / ضماير انعکاسي و تأکيدي را برای هر شخص برایم لیست کنید و در زبان به آنها چه می گویند؟ ، و کاربرد انواع این ضمایر را با یک مثال توضیح دهید.:11::11:

من راستش خیلی خوب به فارسی اصطلاحات را نمیدونم:19:...! آخه هیچ وقت اینطوری یاد نگرفتم ولی تا اونجا که میدونم یه توضیحی بهتون میدم:

ضمایر فاعلی: Personal Pronoune
I, he, she, they, we, it, you

شمایر انعکاسی: Relexive Pronouns
Muself, yourself, herself, himself, themselves, ourselves

ضمایر مفعولی: Relative pronoun
me, you, him, her, it, us, them

ضمایر ملکی: Possesive Personal Pronoun
theirs, ours, hers, its, his, mine, yours

ضمایر اشاره: Demonstrative Pronouns
this, that, these, those,

من همیشه در صرف کردن ضمایر مشکل داشته ام کسی میتونه کمکم کنه.:19:

یه نگاهی به این صفحه بنداز کامل توضیح داده:

sepid12ir
08-02-2009, 15:08
درود

چند سوال و ابهام در مورد گرامر جملات سببی برایم هست لطفا بر طرف کنید:

1- اول فرمول ساخت این گرامر را برایم به زبان روان نه عربی بنویسید.

2- چند حالت می توان یک جمله سببی ساخت؟

3- به غیر از Have و Get از افعال دیگر در ساخت جملات سببی استفاده می شود؟ (منظورم بعد از فاعل در شروع جمله است)

4- در زمانهای مختلف چه تغییراتی می کند؟

5- اگر کننده کار مشخص نباشد چطور است؟ و اگر کننده کار معلوم باشد چطور است؟

با سپاس فراوان
بدرود
میگم جمله ی سببی اصلا کدومها بودن؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه چیز جدید یاد گرفتم خودم..مرسی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نمیدونستم به اینا میگن جمله های سببی

جمله های سببی را زمانی استفاده میکنیم که برای انجمام کار مشخصی نزد کسی میریم...مثال خیلی واضخش هم میشه همین کوتاه کردن مو...
تا اونجایی هم که من میدونم دو نوع سببی داریم...سببی مجهول و سببی معلوم...

جمله سببی مجهول: اسمی از کننده کار نمیبریم:

I will have/get my hair cut tommorow:

اینجا قراره بریم پیش کسی تا موهامون را کوتاه کنه ولی مهم نیست که این شخص کیه بنابراین سببی مجهول نامیده میشه...

حالا این فرم زمان گذشته هم میتونه باشه:

I had/got my hair cut yesterday

سببی معلوم: کننده کار معلومه:

I will have the barber cut my hair
I will get the barber to cut my hair

I had the barber cut my hair
I got the barber to cut my hair

تفاوت مهم بین have و get در فرمول فوق در اين است كه بعد از have مصدر بدون to و بعد از get مصدر با to به كار مي رود.

Naser_helboy
08-02-2009, 17:05
سلام
من تازه رفتم ثبت نام كردم برا زبان و ترم يكم استاد دو تا كتاب گفت بگيريد كه من گرفتم
oxford elementary learner's dic
&
basic grammer in use

حالا چه كتاباي ديگه اي هم كه بگيرم بدردم بخوره مثلا چه كتاب داستاني و ...

گرفتيد كه چي مي خوام ؟

sepid12ir
08-02-2009, 17:18
سلام
من تازه رفتم ثبت نام كردم برا زبان و ترم يكم استاد دو تا كتاب گفت بگيريد كه من گرفتم
oxford elementary learner's dic
&
basic grammer in use

حالا چه كتاباي ديگه اي هم كه بگيرم بدردم بخوره مثلا چه كتاب داستاني و ...

گرفتيد كه چي مي خوام ؟
خب هر دو که خوبه...اولی دیکشنری خوبیه و دومی هم کتاب گرامر کمکیه خوبیه
در کنارش میتونی کتای: Elementary Vocabulary را برای یادگیری کلمات بخونی...

و داستان کوتاه هم که هر چه باشه فرقی نمیکنه فقط در stage/سطح 2-4 برا شما بهتر باشه...
---------
+ همین الان لینک دانلود کتابی که گفتم را تو قسمت e-book براتون گزاشتم(فرمت pdf با حجم کم، حدودا 2.5 مگ):

A r c h i
08-02-2009, 19:44

سلام
ببخشید من این بحث قدیمی را بالا میارم.ندیده بودم تا الان :20:

کاملا با این حرف مخالفم. یعنی چی که ما باید به اصالت خودمون پای بند بمونیم؟؟؟؟؟ اگه قراره که انگلیسی یاد بگیریم و به اصالت خودمون پای بند بمونیم ، پس چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟؟؟

البته باید بگم که من با این موافقم که زبان فارسی را باید حفظ کنیم و آنرا فراموش نکنیم، این بحثش جداست.

برای تلفظ و لهجه، همونطور که سیمور عزیز گفتن ، لحجه چیزی نیست که به راحتی عوض بشه. بسته به جایی که توش هستیم فرق می کنه. لهجه British, Scottish, و ... ولی مهم اینه که تلفظ درست باشه. یعنی شما دیکشنری را نگاه کنید و دقیقا متوجه بشید که هر کله چطور تلفظ میشه و استرس هر کلمه کجاست. این را با دیدن فیلم یا گوش دادن به اخبار هم میشه متوجه شد. ولی تلفظ با اصالت ایرانی؟؟؟؟؟

موفق باشید:11:

A r c h i
08-02-2009, 19:46

امیدوارم که تاپیک گرامر برای خودم ننوشته باشم :46:

hoseinist
08-02-2009, 21:56
Archi-girl عزیز راستش من تا حالا به تاپیک گرامر سر نزده بودم !!!!:31: اما امشب که بخشایی ازش رو خوندم واقعا جالب بود . لطفا این مبحث رو بازم ادامه دهید.
:11:

C. Breezy
08-02-2009, 22:06
archi-girl عزیز راستش من تا حالا به تاپیک گرامر سر نزده بودم !!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اما امشب که بخشایی ازش رو خوندم واقعا جالب بود . لطفا این مبحث رو بازم ادامه دهید.
گرامر ها تموم شده ... باید صبر کنیم تا دوباره ساخته باشه ... :31:
فعلا تا اونا رو بخونی ما یه چند تا جدید میسازیم ... از جمله همون که می گفت ما باید لهجه فارسی خودمون رو نگه داریم :27:

در کل اینکه شما هم موفق باشی

Top Notch
09-02-2009, 15:03
کاملا با این حرف مخالفم. یعنی چی که ما باید به اصالت خودمون پای بند بمونیم؟؟؟؟؟ اگه قراره که انگلیسی یاد بگیریم و به اصالت خودمون پای بند بمونیم ، پس چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟؟؟

البته باید بگم که من با این موافقم که زبان فارسی را باید حفظ کنیم و آنرا فراموش نکنیم، این بحثش جداست.

نگرفتي چي مي گم.مثلا تو يه كنفرانس بين المللي دليل نداره بخوايم از لهجه يه كشور خاص پيروي كنيم.به عنوان مثل متكي(وزير امور خارجه)تو هند درس خونده و لهجه امريكايش هو توپه.ولي موقعي كه تو يه اجماع بين المللي صحبت مي كنه لهجه اون نشون مي ده كه متعلق به يه خاك ديگس.
اين مثل اين مي مونه كه بگيم چون داريم مي ريم تو فلان جمع پس بايد اينجوري لباس بپوشيم.(قبول دارم تو بعضي مواقع استثنا داره)
مسلما كسي كه داره زبان ياد مي گيره بايد لهجه استرس و .... رو به يه native نزديك كنه(هر چند غيره ممكنه)

Ehsan PCbase
10-02-2009, 15:58
سلام
من الان دارم واسه کنکور می خونم و رشتم ریاضیه و تا حدودی زیان انگلیسی می فهمم ... تمامی لغات مربوط به کامپیوتر . تو دبیرستان و پیش هم همیشه زبانم خوب بود و نمرم بالا می شد ... هدفم از گفتن اینا اینه که میخوام یه بسته اموزشی زبان از همین فروشگاه پی سی ورلد سفارش بدم اما درست نمی دونم کدوم بهتره ... حوصله کلاس رفتن رو هم ندارم و می خوام تو خونه زبانم رو تقویت کنم ... میخواستم ازتون بپرسم کدوم یک از بسته های اموزشی رو پیشنهاد می کنید ؟
Rosetta Stone یا Tell Me More یا نصرت ؟؟
ممنون میشم :11:

pro_translator
10-02-2009, 17:44
:46:
سلام
من الان دارم واسه کنکور می خونم و رشتم ریاضیه و تا حدودی زیان انگلیسی می فهمم ... تمامی لغات مربوط به کامپیوتر . تو دبیرستان و پیش هم همیشه زبانم خوب بود و نمرم بالا می شد ... هدفم از گفتن اینا اینه که میخوام یه بسته اموزشی زبان از همین فروشگاه پی سی ورلد سفارش بدم اما درست نمی دونم کدوم بهتره ... حوصله کلاس رفتن رو هم ندارم و می خوام تو خونه زبانم رو تقویت کنم ... میخواستم ازتون بپرسم کدوم یک از بسته های اموزشی رو پیشنهاد می کنید ؟
Rosetta Stone یا Tell Me More یا نصرت ؟؟
ممنون میشم :11:

اگه زبان رو تا حدودي بلدي Tell me more از همشون بهتره:46:... ولي اگه مي خواي از صفر شروع كني فقط كلاس

محمد نامدار
10-02-2009, 18:26
یلام
من یک تحقیق که نمی شه گفت یک موضوعی درمورد succesful Buissnes در کلاس داریم که باید پنجشنبه در مورد
بحث و بررسی کنیم می خواستم ببینم کسی در این مورد مطلبی داره یا نه

sepid12ir
11-02-2009, 00:48
یلام
من یک تحقیق که نمی شه گفت یک موضوعی درمورد succesful Buissnes در کلاس داریم که باید پنجشنبه در مورد
بحث و بررسی کنیم می خواستم ببینم کسی در این مورد مطلبی داره یا نه
یه نگاهی به این سایتها بکن، شاید کمکی باشه برا اینکه ایده ای بیاد تو ذهنت:

Ehsan PCbase
11-02-2009, 10:29
یه سوال مبتدیانه :
خانه ی اموزش به انگلیش چی میشه ؟ :41::41:

seymour
11-02-2009, 14:47
یه سوال مبتدیانه :
خانه ی اموزش به انگلیش چی میشه ؟ :41::41:
سوالات مبتدیانه ای نیست ، چون مثلا اینی که گفتی ، یه معادل دقیق انگلیسی نداره که همه بدونن و فقط شما بی خبر باشی ...

معادلای خوب می تونن اینا باشن: House of learning English خوبه ... یا House for learning English... یا اصلا سمت و سو رو عوض کنیم و فرضا بگیم : English Club ... و به همین ترتیب ..

samanajan
12-02-2009, 15:00
اگر میشه در مورد

امتحان سازمان سنجش و نمونه سوال و خلاصه کمک کنید تا نمره خوب بگیرم

آزمون زبان انگليسي پيشرفته - توليمو

با تشکر

چطوری امتحانش مدرکی که می ده معتبره

R0Yal
17-02-2009, 06:00
سلام من کنکوری ام
شاید قبلاً تو یه پست دیگه یا یه تاپیک دیگه اینا رو معرفی کردید
ولی من وقتم تنگه نمی تونم سرچ کنم.
چند نرم افزار آموزش زبان
نرافزاری برای یافتن لغات فارسی به انگلیسی و در کنار آن شیوه به کار بردن لغات در جملات با توضیحات جامع
نرم افزاری برای تلفظ لغات و شیوه های تلفظ در جملات مختلف
نرم افزاری برای یافتن لغات فارسی به انگلیسی
یه سایتی بدید که بتون رایگان دانلود کنم.
پیشاپیش از کمکتون ممنونم.

A r c h i
17-02-2009, 11:24
اگر میشه در مورد

امتحان سازمان سنجش و نمونه سوال و خلاصه کمک کنید تا نمره خوب بگیرم

با تشکر

چطوری امتحانش مدرکی که می ده معتبره

امتحانش مثل امتحان تافل PBT هست. مدرکش هم فقط برای داخل ایران معتبره. معمولا کسانی که می خوان دکترا بخونن، به جای امتحان تافل و آیلتس می تونن تولیمو شرکت کنند. هزینه اش خیلی کمتره

برای منابع هم منابع تافل paper based مناسبه
موفق باشید :11:

IntelCentrino
19-02-2009, 13:45
یک سایت به من معرفی کنید که بتونم تلفظ کلمات را در پیدا کنم (بشنوم) قبلا دیکشنری Cambridge در داخل این سایت، این قابلیت را داشت (بصورت رایگان) اما ظاهرا دیگه رایگان نیست.

sepid12ir
19-02-2009, 14:10
یک سایت به من معرفی کنید که بتونم تلفظ کلمات را در پیدا کنم (بشنوم) قبلا دیکشنری Cambridge در داخل این سایت، این قابلیت را داشت (بصورت رایگان) اما ظاهرا دیگه رایگان نیست.
دیکشنری آنلاین وبستر:

Naser_helboy
19-02-2009, 14:23
سلام
برا تقويت lisetning كتاب tactics for listening چه جورياست ؟ خوبه ؟

برا سطح elementary

ممنون

sepid12ir
19-02-2009, 15:15
سلام

برا سطح elementary

ممنون
آری:27:...خوبه
من روش کار کردم...
فکر میکنم تاثیر زیادی رو لیسنینگ من داشت، ای کاش جدی تر دنبالش کرده بودم ... خوبه برای elementary و intermediate خوبه:46:

IntelCentrino
19-02-2009, 15:31
دیکشنری آنلاین وبستر:

ممنون از پاسختون. مورد دیگه ای هم وجود داره؟ آخه این سایت نیاز به apple Quicktime داره که من روی سیستمم ندارم.

sepid12ir
19-02-2009, 16:50
ممنون از پاسختون. مورد دیگه ای هم وجود داره؟ آخه این سایت نیاز به apple Quicktime داره که من روی سیستمم ندارم.
اگر از دانلود منجر (IDM) استفاده کنید فکر نکنم به مشکلی بر بخورید...این سایت هم هست:

از طرفی، تو قسمت: Control Panel --> Sound, Speech and audio devices --> Speech -- > text to speech میتونید استفاده کنید تا تلفظ لغات را بشنوید...البته مثل این دیکشنریها قابل اطمینان نیست!! فکر میکنم

mrmmnb
20-02-2009, 08:07
دوستان کسی لینک دانلود کتاب
Essential Words for the Toefl
از Barron’s رو سراغ داره؟

mrmmnb
20-02-2009, 08:22
دوستان اونی که من میخوام 130 تا درس داره روی جلدش این هست
vocabulary and definitions of 2000 words
من اینو هر چی گشتم پیدا نکردم اگه کسی داره لطف کنه بزاره
با تشکر

brain
20-02-2009, 12:08
لطفا در تاپیک مربوطه درخواست کنید.

E-Books on Learning English

و همچنین میتوانید قبل از ایجاد تاپیک یک سرچ در انجمن زبان بکنید :31:
موفق باشید

seymour
20-02-2009, 17:03
سلام

برا سطح elementary
ممنون

آری:27:...خوبه
من روش کار کردم...
فکر میکنم تاثیر زیادی رو لیسنینگ من داشت، ای کاش جدی تر دنبالش کرده بودم ... خوبه برای elementary و intermediate خوبه:46:
چه اسم جالبی داره ؛ مبحثش چیه ؟ ... یعنی واقعا روی یه سری تاکتیک بحث می کنه یا فقط اسمشه و مثلا فقط شامل تمرینه؟ ...

sepid12ir
20-02-2009, 18:18
چه اسم جالبی داره ؛ مبحثش چیه ؟ ... یعنی واقعا روی یه سری تاکتیک بحث می کنه یا فقط اسمشه و مثلا فقط شامل تمرینه؟ ...
نه تاکتیک خاصی نداره...
فکر میکنم 24 یونیت داره هر کدوم از کتابهاش و هر یونیت به موضوع خاصی اشاره میکنه...مثل population, polution, good n bad memories و امثال این تاپیکها...هر یونیت شامل چند تمرین هم هست که خب خیلی مهم نیست...
من کلاس میرفتم و باید تک تک جمله های لیسنینگ را مینوشتم و بخاطر همین واقعا بهم کمک کرد...!

++PC
22-02-2009, 00:58
من برای شرکت در آزمون تافل حدود 8 ما فرصت دارم. زبانم ضعیف هست. ولی تصمیم جدی برای تمیرین کردن دارم. اما نمی دونم چی کار باید بکنم. من توی درک متون تخصصی رشته خودم مشکلی ندارم اما تقریباً تو همه موارد دیگه مشکل دارم. فایل های صوتی رو که گوش می دم چیزی متوجه نمی شم.

لطفاً من رو راهنمایی کنید چجوری شروع کنم

آشئین
22-02-2009, 10:24
سلام
من قصد دارم هر طور شده و توکل به خدا سال بعد تافل شرکت کنم و قبول شوم ولی مشکل من این است که شاغلم و اصلا وقتی برای کلاس و ... ندارم می خوام همت کنم و خودم برم جلو ولی نیاز به راهنمایی دارم با چی شروع کنم و چی خوبه
ممنون از لطفتون
آشئین

sepid12ir
22-02-2009, 11:31
من برای شرکت در آزمون تافل حدود 8 ما فرصت دارم. زبانم ضعیف هست. ولی تصمیم جدی برای تمیرین کردن دارم. اما نمی دونم چی کار باید بکنم. من توی درک متون تخصصی رشته خودم مشکلی ندارم اما تقریباً تو همه موارد دیگه مشکل دارم. فایل های صوتی رو که گوش می دم چیزی متوجه نمی شم.

لطفاً من رو راهنمایی کنید چجوری شروع کنم
هشت ماه! اگر فقط هشت ماه باشه که باید بکوب بخونی:46:...
نمیدونم چی بگم! سوال خیلی سختیه به خودت و شناختی که خودت از خودت داری برمیگرده...!ولی یه نگاهی به اینجا بنداز، آقای عبادی تاپیک جالبی داشتن به اسم: فرمولهای موفقیت:

شاید کمکت کنه...!

آشئین
22-02-2009, 14:27
سلام
من می خوام هر طور شده سال بعد ان شاءا... تافل بگیرم ولی مشکلاتی دارم 1- اصلا نمی دونم چیه و چجوریه
2- شاغلم و مطالعات کاری زیادی دارم به خاطر همین نمی تونم رو کلاس حساب کنم
فعلا با همین حداقل مسائلم مجبورم روی زمان و نحوه درس خوندنم حسابی برنامه ریزی داشته باشم نیاز به راهنمایی دارم تا تلاشهام به بیراهه نره
یعنی می خوام راهنماییم کنین که با چه چیزایی شروع کنم چه کتابهایی واجبه و ....
ممنونم
آشئین:23:

احمدصالح پور
22-02-2009, 16:19
دوستان نمی دونم جاش اینجا هست یا نه ؟؟ولی چون نیاز خیلی ضروری به ترجمه چند سطر زیر داشتم دست به دامن شما اساتید گرامی شدم ...ممنون میشم کمکم کنید :

rico shouhd have some c4

he can blow up the fuel holds

همین بود.....البته دوستان اون((سی 4))ماده منفجره هستش واون ریکوی اول هم سواد ناقص من میگه باید اسم خاص باشه ...بقیه اش با اساتید....دوستان خیلی فوریه کمککککککککککککککککککککککک ککککککک

sepid12ir
22-02-2009, 16:25
دوستان نمی دونم جاش اینجا هست یا نه ؟؟ولی چون نیاز خیلی ضروری به ترجمه چند سطر زیر داشتم دست به دامن شما اساتید گرامی شدم ...ممنون میشم کمکم کنید :

Rico shouhd have some c4

he can blow up the fuel holds

همین بود.....البته دوستان اون((سی 4))ماده منفجره هستش واون ریکوی اول هم سواد ناقص من میگه باید اسم خاص باشه ...بقیه اش با اساتید....دوستان خیلی فوریه کمککککککککککککککککککککککک ککککککک

ترجمه جاش اینجاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدریکو باید حاوی مقداری c4 باشه

او میتونه نگهدارنده ی سوخت را منفجر کنه
----
ترجمه من خیلی خوب نیست تو تاپیک ترجمه بزار تا بچه ها بهتر بتونن کمکت کنن، ولی بخاطر نیاز فوریت فکر نمیکنه خیلی غلط نوشته باشم:46:

C. Breezy
22-02-2009, 18:17
ریکو باید حاوی مقداری c4 باشه

او میتونه نگهدارنده ی سوخت را منفجر کنه
----
ترجمه من خیلی خوب نیست تو تاپیک ترجمه بزار تا بچه ها بهتر بتونن کمکت کنن، ولی بخاطر نیاز فوریت فکر نمیکنه خیلی غلط نوشته باشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منم تقریبا همینجوری ترجمه کردم ... البته از روی تو تقلب نکردم ... الان اومدم دیدم اینجا هم پرسیده ... بعدا تهمت سرقت ادبی به من نزنین :27:

A r c h i
22-02-2009, 23:52
راهنمایی برای تافل
سلام
من می خوام هر طور شده سال بعد ان شاءا... تافل بگیرم ولی مشکلاتی دارم 1- اصلا نمی دونم چیه و چجوریه
2- شاغلم و مطالعات کاری زیادی دارم به خاطر همین نمی تونم رو کلاس حساب کنم
فعلا با همین حداقل مسائلم مجبورم روی زمان و نحوه درس خوندنم حسابی برنامه ریزی داشته باشم نیاز به راهنمایی دارم تا تلاشهام به بیراهه نره
یعنی می خوام راهنماییم کنین که با چه چیزایی شروع کنم چه کتابهایی واجبه و ....
ممنونم
آشئین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
برای تافل وقتی که چیزی در موردش نمی دونید بهتره حتما کلاس برید. به نظر من writing واقعا واجبه ولی بقیه را می تونید خودتون بخونید.
برای شروع هم کتابهای آمادگی تافل را بخرید. تمرین هاش را حل کنید و جواب ها را ببینید و بشنوید.

کتابهایی که برای تافل توصیه می کنم.

1-504essential words
2- Essential words for Toefl
3- Barron's Toefl IBT
4- The ETS guide book for Toefl
5- Kaplan Toefl IBT
6-Delta Toefl IBT
7- Longman Toefl IBT
....

این کتابها را به راحتی از خیابان انقلاب می تونید تهیه کنید.
موفق باشید. :11:

پ.ن معمولا برای کسانی که شاغل هستند موسسه ها کلاس های روزهای پنجشنبه و جمعه دارن.

mehdimm11
25-02-2009, 11:14
با سلام خدمت همه دوستان
همیشه دوست داشتم زبان کار کنم (انگلیسی) ولی راهشو بلد نبودم. قبلا یکی دو ترم کلاس رفتم ولی به دلایلی نتونستم
ادامه بدم .
از دوستان میخوام بهترین راه و موثرترین راه رو به من معرفی کنند . مثلا از چه کتابی؟ از چه cd ؟ و ... استفاده کنم .(برای روزی یک الی دو ساعت)
یه سوال دیگه هم داشتم ; آیا این روشهایی که زیاد تو تبلیغات میبینیم موثر هستند یا فقط بازار گرمیه؟
با تشکر

seymour
25-02-2009, 22:27
صفحات قبلی همین تاپیک رو اگه مطالعه کنی ، بحث های بسیار خوبی شده و دوباره و سه باره و چندباره در پاسخ به سوال "می خوام یادگیری زبان رو ادامه بدم ، چی کار کنم و چه راهی بهتره ؟" مطرح شده ...

روش هایی که توی تبلیغات مطرح میشه رو میشه گفت که تاثیرشون نسبیه و مطمئنا "تضمینی" نیستند ... اینا بیشتر می تونن تمرین باشن و مکمل کلاس ...

Petros
26-02-2009, 11:45
السلام علیک یا جمیع العضواع (عضوها)

توی دیکشنری آکسفورد Develp رو به این صورت De.velop نوشته. این نقطه وسط واسه چیه؟

بعد توی phonetic مربوط به واژه ی About از 6 برعکس (به سمت چپ) استفاده شده. این چه نوع صدایی هست؟

چرا فونتیک Say با Hair فرق میکنه؟

SCYTHE
26-02-2009, 12:43

توی دیکشنری آکسفورد Develp رو به این صورت De.velop نوشته. این نقطه وسط واسه چیه؟

بعد توی phonetic مربوط به واژه ی About از 6 برعکس (به سمت چپ) استفاده شده. این چه نوع صدایی هست؟

فکر کنم اولا درستش "السلام علکیم یا جمیع الاعضا" باشه

- در De.velop، نقطه محل استرس کلمه رو نشون می ده

- اینجا می تونی نحوه تلفظش رو پیدا کنی

- خوب فرق دارند چون تلفظشون با هم فرق دارند در hair "ی" خیلی خفیف تلفظ میشه، چرا باید مثل هم باشند؟

sepid12ir
26-02-2009, 12:46

به سلام(جواب سلام علیک یه چی میشدا!!یادم نمیاد)

سوال اولتو نمیدونم...
سوال دومت: آن علامت را بهش میگن شوا!! که متاسفانه املای انگلیسیش یادم رفته ولی صداش بین ae و e هست!! چطوری بگم!!!متوجه شدی؟!:31: آخه صداهارو نمیدونم چجوری ترسیم کنم اینجا!!:31:
خیلی از کلمات مثل Agree/ Accept با همین صدای شوا شروع میشن، که متاسفانه هنوز در بین دانشجویان انگلیسی را نیافتاده و بیشتر صدا ae به گوش میخوره! تا شوا!
سوال سوم: خب باید فرق کنه دیگه!!
/hear/!-------/sei/
نباید فرق کنه؟!
تلفظش را تو یک دیکشنریهایی که قابلیت تلفظ را هم دارن گوش کنی متوجه تفاوت کوتاهی و بلندی صدای e میشی! در say این صدا کشیده تره!

rouzbeh_ziafati
26-02-2009, 13:03
سلام
دوستان من می خوام برای مدت کوتاه حداکثر 4 ماهه برای آزمون تافل آماده بشم .
انگلیسییم در گرامر و دایره لغات و ریدینگ بدک نیست اما در لیسننیگ و اسپیکینگ مشکل دارم .
برای آماده شدن در این مدت کوتاه چه کتاب هایی توصیه میشه که بخونم ؟
ممنون اگر راهنمایی کنید .

sepid12ir
26-02-2009, 13:11
سلام
دوستان من می خوام برای مدت کوتاه حداکثر 4 ماهه برای آزمون تافل آماده بشم .
انگلیسییم در گرامر و دایره لغات و ریدینگ بدک نیست اما در لیسننیگ و اسپیکینگ مشکل دارم .
برای آماده شدن در این مدت کوتاه چه کتاب هایی توصیه میشه که بخونم ؟
ممنون اگر راهنمایی کنید .
کلا کتابهایی که آزاده جان تو چندتا پست قبلی برا تافل را بهش اشاره کرده یه نگاهی بنداز:

برای لیسنینگ هم ببین اهل فن چی میگن! کتاب خاصی مد نظرم نیست!
ولی خودم رو : Advanced Listening and Speaking [CAE]l کار میکردم که کتاب خیلی خوبیه، البته نمیدونم به درد آزمونهای تافل بخوره یا نه!