PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات به زبان فارسی فقط در این تاپیک

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37]

amir169
31-01-2016, 22:22
تفاوت و کاربرد بین دو کلمه چیه ؟
glory
honor

Dadashmohammad22
01-02-2016, 08:44
تفاوت و کاربرد بین دو کلمه چیه ؟
glory
honor
فکر میکنم glory بیشتر حالت برونگرا داشته باشه. شامل شهرت و تحسین دیگران از انسان میشه
ولی honor بیشتر افتخاری هست که برای خود شخص مهمه و ممکنه برای دیگران ارزشی هم نداشته باشه. بیشتر مربوط به وجدان و تعلق خاطر خود انسان میشه

basketball
02-02-2016, 14:03
دوستان بهترین شیوه استفاده از پادکست های English Pod به چه صورت است؟

ALEMIX
06-02-2016, 12:26
یه سوالی دارم معنی شدن به انگلیسی چی میشه؟ مثلا وقتی میخواییم بگیمم خسته شدم ونه خسته بوم یا مثلا بگیم صداتون بد شد ،من حرفه ای شدم .
فرق بین شدن و بودم چه جوری میشه بیان کرد؟ مثلا فرق I was tired با I tired و I am tired در چی هست؟

amir169
15-04-2016, 12:09
سلام این جمله معنیش چی میشه
What it's like looking like taylor

Hemai
25-04-2016, 16:26
دوستان من دنبال یه دیکشنری هستم که کلمه های مرتبط رو برام پیدا کنه
مثلا من dramatic رو میدم و خروجی میخوای چیزی شبیه این باشه

drama
dramatic
dramatically
dramatize
dramaturge
dramaturgy
dramatist
dramatization
البته همونطور که توحه میکنید صرفا پسوند ها کم و زیاد شدن بنده میخوام پیشوند های مختلفی هم استفاده شده باشه

Hemai
25-04-2016, 16:31
سلام این جمله معنیش چی میشه
What it's like looking like taylor
چجوری میشه(شبیه چی میشه) اگه شبیه taylor باشیم

jojonice
28-04-2016, 22:16
سلام
دوستان لطفا بفرمائید که استاد دانشگاه به انگلیسی چه میشود مثلا میخواهیم بگید استاد در دانشگاه به زبان انگلیسی چه میشود ممنون
خداحافظ

pro_translator
30-04-2016, 09:11
سلام
دوستان لطفا بفرمائید که استاد دانشگاه به انگلیسی چه میشود مثلا میخواهیم بگید استاد در دانشگاه به زبان انگلیسی چه میشود ممنون
خداحافظ

University) Professor)

statue of liberty
01-05-2016, 14:18
سلام دوستان // ممنون میشم اونهایی ک تجربه دارن نظر بدن

بنده از سال 88-91 به طور مدام انگلیسی کار می کردم .
دوره اینترچنج رو تا کتاب سوم تموم کردم - اموزشگاه می رفتم - و در کنارش کلی کتاب برای تقویت شنیداری و ریدینگ خوندم . و کلی پیشرفت داشتم تو زبان / ولی متاسفانه بنا ب مشکلاتی ک داشتم الان 3 ساله کنار گذاشتم . میخوام دوباره شروع کنم به خوندن .
هدف: تا 1/5 سال اینده بتونم تو ازمون های بین اللملی ایلتس یا تافل شرکت کنم.
کاری ک مد نظر دارم اینه : با توجه به اینه کلی منابع اموزشی زیاد شده و هر کس یه چیزی می گه و منم چند سال دور بودم و اصلا از وضع اموزشگاه ها و اینکه چه دورهایی می گذرونن بی اطلاع هستم سوالم رو اینچا می پرسم // بنده می خوام حدود 7-8 ماه به طور خود اموز بخونم و بعد که راه افتادم و تقریبا مثه قبل شدم برم کلاس شرکت کنم.
حالا بد جور هنگ کردم ک از کجا شروع کنم .. فقط اینو خوب مطمین هستم ک می خوام از مقدماتی شروع کنم مثgh اگه دوباره اینترچنج تصمیم دارم بخونم از کتاب اولش شروع کنم . حالا سوالات من اینه :
از همون اینترچنج پیش برم ؟ کتاب های اینترچنج نسبت به چند سال قبل تغییرات داشته ؟ تو اموزشگاه ها دوره های دیگه ای تدریس می کنن ؟ کلا هر چی می دونین بگین .
می خوام یه دوره ای باشه که با اون پیش برم و مرجع اصلیم برای یاد گیری اون باشه و هی از این شاخه ب اون شاخه نشم مثه کتاب های اینترچنج که روال مشخص داره و کتاب یک تموم می کنی میری دو و به همین ترتیب //

sobery
04-05-2016, 18:38
برای پیشرفت و موفقیت در هر کاری از اولین اقدامات اساسی اون داشتن یک برنامه روشن و مشخص کاری است و دومین گام اجرای منظم و پشتکاری خستگی ناپذیر تا رسیدن به هدف . شما با توجه به زمینه قبلی باید در آرامش کامل و با بر رسی و مشورت با صاحب نظران تعیین جهت کنید و به امید خدا استارت کار را بزنی . به نظر من با توجه به فراوانی مطلب در اینترنت شاید نیاز به کلاس هم نباشد و از منابع داخلی و خارجی نت بتونی استفاده کنی. به امید خدا موفق باشی .

Hemai
18-05-2016, 16:07
سلام
خداحافظ
professor
...........................

arash-king
22-05-2016, 02:44
درود
چون سوالم به این تاپیک مربوط نمیشد، اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مطرح کردم.
هلپ پیلیز

ila
23-05-2016, 20:45
من یه نامه اداری به مدیر یه شکرت تو یه کشور دیگه میخوام بنویسم
اول میخوام بدونم فرم نامکه های اونها چطوریه .. یعنی اونها هم سلام مینوسیند
متن نامه من این شکلیه
پیرو بررسی سه نمونه ارسالی پس انجام آزمایشات مربوطه متاسفانه به دلیل ترکهای فراوان در سطح پوشش قابل استفاده در خط تولید و مورد تایید واحد کنترل کیفیت نمی باشد

چی باید بنویسم دقیقا
مرسییی

™ Hadi
02-07-2016, 15:01
سلام دوستان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد عبارت God bless you سؤال داشتم که از لحاظ گرامر مگه کلمه God مفرد نيست پس بايد فعل Bless آخرش es باشه ديگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

A M ! N
03-07-2016, 19:59
سلام دوستان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد عبارت God bless you سؤال داشتم که از لحاظ گرامر مگه کلمه God مفرد نيست پس بايد فعل Bless آخرش es باشه ديگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هردو حالت صحیحه ولی با نقشها و کاربردهای مختلف.

God bless you

خدا خیرت دهد/ عافیت باشد || وجه شرطی هست و نیاز به s سوم شخص نیست. May God Bless you
کلن وجه شرطی تفاوت هایی داره با وجوه اخباری. مثلن میگیم I wish it were white کاش سفید بود

God blesses you
خدا خیرت می دهد || وجه اخباریه در مورد یک واقعیت یا عملی که در جریان باشه استفاده میشه. و در وجه اخباری s شخص سوم روی فعل اعمال میشه.

brad pitt
08-07-2016, 11:44
سلام و عرض ادب

کتاب انگلیش ریزالت کتاب کامل تری هست یا آمریکن فایل ؟

brad pitt
09-07-2016, 17:52
امکانش هست راهنمایی کنید !؟
چون یه موسسه هست که انگلیش ریزالت و تدریس میکنه یه موسسه آمریکن فایل ؟!.

sepid12ir
10-07-2016, 08:14
سلام و عرض ادب

کتاب انگلیش ریزالت کتاب کامل تری هست یا آمریکن فایل ؟

سلام

1. هر دو کم و کاستی ها و در عین حال خوبی های خودشون را دارن ...

2. در یادگیری زبان، کتاب به نظر من کمترین تاثیر را داره، بی تاثیر نیست اما واقعن تاثیر کمی داره، بیشتر شیوه ی آموزش و بیشتر از اون، پشتکار زبان آموز موثر.

اگر به پشتکار خودتون اطمینان دارین، موسسه‌ی خوش نامی را انتخاب کنید که مسیر نزدیکی هم داشته باشه

:n40:

siahkamar
11-07-2016, 10:52
سلام
معنی دو کلمه زیر چیه و نقش اونا تو جملات
ممنون
took
got

hmahdavi921
14-07-2016, 17:20
سلام
ترجمه این متون ؟
1. خدمات آنلاین مسافرتی را با تراول اینتر تجربه کنید : ترجمه خودم : Travel online services with Travel Enter Experience2. آدرس: تهران - بزرگراه ستاری بلوار فردوس غرب نبش شقایق شمالی ساختمان پرشیا ورودی آ طبقه 1واحد 14

hamed29
14-07-2016, 17:40
سلام
ترجمه این متون ؟
1. خدمات آنلاین مسافرتی را با تراول اینتر تجربه کنید : ترجمه خودم : Travel online services with Travel Enter Experience

2. آدرس: تهران - بزرگراه ستاری بلوار فردوس غرب نبش شقایق شمالی ساختمان پرشیا ورودی آ طبقه 1واحد 14

ظاهرا Experience رو باید اول بیارید!

jeremy28
15-07-2016, 16:22
سلام دوستان

بنده بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی فقط در زمینه مکالمه رو در تهران می خواستم.

یه نفر ازم خواست که بهش معرفی کنم، راستش خیلی باهاش رودرواسی دارم!
به خاطر همین گفتم از استادان گرامی این فروم بپرسم.
می خواد در کمترین زمان ممکن مثل بلبل صحبت کنه!
شما کجا رو پیشنهاد میدین؟

خیلی عجله دارم دوستان
خواهش می کنم کمکم کنید.

ehsan_iace
24-07-2016, 19:52
من یک نامه به یک شرکت نرم افزاری زدم و ایراد برنامه ‌شان را نوشتم آخر نامه میخواهم بنویسم که اگر این مشکل حل شد به من اطلاع بدهید این جمله درسته : please let me know if this problem fixed و بعد از این جمله باید بنویسم thank you یا your sincerely

feyman
04-08-2016, 22:05
سلام دوستان این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یه عکس از لیست بازیکنای هاکی روی یخ است.

مشکلی که من دارم اینه که نمیدونم ردیف L/R به چه معناست. اگر به معنای چپ یا راست باشه، طبیعتا با پست بازیکنانی مثل گوش سمت راست، یا دروازه بان متضاد است!
لطفا یه بررسی بکنید ببینم میدونید این L/R مخفف چه لغاتیه؟

بسیار سپاسگزارم

amir hamzeh
04-10-2016, 12:47
سلام وقتی میخواییم بگیم بوی بدی میاد یا صدای جارو میاد چطوری باید بگیم؟

mohammadv2
23-10-2016, 20:47
با سلام معنی لغت fire رو در عبارات زیر می خوام.
متن مربوط به برنامه نوسی سی شارپ و رویدادها هست و نحوه ایجادشون.
وقتی شما روی دکمه مثلا Save کلیک می کنین در واقع یک یا چند متد یا تابع رو اجرا میکنه.

The UI technology takes care of knowing when that Clicked event should fire
Your code defines a method to be called when that event fires

Spectero
28-10-2016, 16:30
سلام

چرا me برای این تست غلطه و باید you باشه؟

.......That's exactly what he said about

(a) you (b) yours (c) me

Nocturne
19-11-2016, 20:38
درود،

لطفا بگین غربیها شماره winter ژورنال هاشون رو از ژانویه به بعد چاپ میکنن یا از دسامبر حسابه؟

Nocturne
20-11-2016, 12:02
من برای روان تر صحبت کردن دنبال مجموعه فایل صوتی میگردم. میخوام کانورسیشن گوش کنم و درش فرصت تکرار عبارات هم بهم بده، خواستم بپرسم چیا هست الان؟
تقریبا مثل کارکردی که نوارهای زبان ۲۰ سال پیش داشتن مورد انتظارمه. مثل نصرت هم البته نمیخوام، میخوام کامل انگلیسی باشه

CafeNet999
20-11-2016, 21:39
من برای روان تر صحبت کردن دنبال مجموعه فایل صوتی میگردم. میخوام کانورسیشن گوش کنم و درش فرصت تکرار عبارات هم بهم بده، خواستم بپرسم چیا هست الان؟
تقریبا مثل کارکردی که نوارهای زبان ۲۰ سال پیش داشتن مورد انتظارمه. مثل نصرت هم البته نمیخوام، میخوام کامل انگلیسی باشه

بنظرم بهترین جا برای پیدا کردن فایل های صوتی قسمت پادکستِ iTunes هستش.اونجا میتونید در هر زمینه ای پادکست پیدا کنید

مثلا این مجموعه پادکستی هستش که BBC با لهجه بریتیش میذاره.زمانش کمه (حدود 3دقیقه) و فرصت تکرار نداره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این یکی پادکست هم کارش بیشتر مصاحبه با افراد معروف هستش.از مصاحبه با "کوئنتین تارانتینو" تا "گری اولدمن" توش پیدا میشه.اسمشو سرچ کنید پادکست خیلی معروفیه

نکته: اینا اکثرشون (اگه نگیم همشون) مکالمه و یا مصاحبه خالص هستن یعنی فرصت تکرار ندارن و برای تکرار باید Play/Pause کنید.

اگر هم با iTunes حال نمی کنید این یه لیست از وب سایت هایی هستش که پادکست با موضوعات مختلف داخلشون پیدا میشه

50R005H
06-01-2017, 14:42
با نرم افزار tunein radio روی گوشی انواع پادکست رو پیدا میکنید. پیشنهاد من: Car Talk Show خیلی خنده داره من چند ساله گوش میدم. تکرار عبارت نداره اما این کار لازم هم نیست زیاد برای تسلط.

sadafroohi
08-01-2017, 20:11
درود
من بسیار مبتدی هستم و تصمیم گرفتم زبان انگلیسی را یاد بگیرم در سطحی که بتونم یک فیلم یا اخبار انگلیسی را ببینم و متوجه بشوم. (3تا5 سال)
گرفتن مدرک تافل یا ایلتس اصلا برام مهم نیست.
چیزی که برام خیلی مهمه خواندن روزنامه، خواندن مطالب انگلیسی و وبسایتهای خارجی و فهم فارسی آنهاست.
لطفا راهنمایی کنید از کجا و چگونه شروع به اموزش زبان کنم؟
واقعا گیج شدم بین این همه روشهای مختلف اموزش زبان ( که تبلیغات میکنند و هرکس ادعا میکنه روش ما از همه بهتره) کدوم روش یا کدوم کتاب یا کدوم موسسه را انتخاب کنم؟
کدوم سی دی را بخرم و گوش کنم؟
اصلا به صورت خوداموز در خانه میشه یادگرفت یا نه؟(ترجیح میدم در خانه)
سپاسگزارم اگه دقیق راهنمایی کنید.

50R005H
08-01-2017, 21:51
درود
من بسیار مبتدی هستم و تصمیم گرفتم زبان انگلیسی را یاد بگیرم در سطحی که بتونم یک فیلم یا اخبار انگلیسی را ببینم و متوجه بشوم. (3تا5 سال)
گرفتن مدرک تافل یا ایلتس اصلا برام مهم نیست.
چیزی که برام خیلی مهمه خواندن روزنامه، خواندن مطالب انگلیسی و وبسایتهای خارجی و فهم فارسی آنهاست.
لطفا راهنمایی کنید از کجا و چگونه شروع به اموزش زبان کنم؟
واقعا گیج شدم بین این همه روشهای مختلف اموزش زبان ( که تبلیغات میکنند و هرکس ادعا میکنه روش ما از همه بهتره) کدوم روش یا کدوم کتاب یا کدوم موسسه را انتخاب کنم؟
کدوم سی دی را بخرم و گوش کنم؟
اصلا به صورت خوداموز در خانه میشه یادگرفت یا نه؟(ترجیح میدم در خانه)
سپاسگزارم اگه دقیق راهنمایی کنید.
معمولا در اول راه توصیه به رفتن به کلاس میشه. اوایل خیلی مفیده واقعا (من خودم دیپلم دارم اکثرا هم اول کلاس بودم) ولی اون اواخر دیگه وقت تلف کردن بود و بیشتر خودم یادگرفتم. فیلم و اخبار درک بسیار بالایی از زبان میخوان و الان زوده. کتاب داستان های انگلیسی رو میتونید تهیه کنید + کتاب Grammar In Use که برای یادگیری گرامر خیلی مفیده.

sadafroohi
08-01-2017, 21:57
معمولا در اول راه توصیه به رفتن به کلاس میشه. اوایل خیلی مفیده واقعا (من خودم دیپلم دارم اکثرا هم اول کلاس بودم) ولی اون اواخر دیگه وقت تلف کردن بود و بیشتر خودم یادگرفتم. فیلم و اخبار درک بسیار بالایی از زبان میخوان و الان زوده. کتاب داستان های انگلیسی رو میتونید تهیه کنید + کتاب Grammar In Use که برای یادگیری گرامر خیلی مفیده.

برای یادگیری تلفظ درست لغات و قوی شدن گوش در شنیدن کلمات، در ابتدا چه فیلم اموزشی را برای مبتدی ها پیشنهاد میکنید. لطفا اسم فیلم و کتاب را بگید تا بخرم. البته اگه زیرنویس داشته باشه خیلی بهتره.

Sent from my iPhone using Tapatalk

50R005H
08-01-2017, 22:05
برای یادگیری تلفظ درست لغات و قوی شدن گوش در شنیدن کلمات، در ابتدا چه فیلم اموزشی را برای مبتدی ها پیشنهاد میکنید. لطفا اسم فیلم و کتاب را بگید تا بخرم. البته اگه زیرنویس داشته باشه خیلی بهتره.

Sent from my iPhone using Tapatalk
ما اون زمان کتاب Tactics For Listening رو کار میکردیم که خوب بود. خودتون هم تحقیق کنید یا تو فروشگاه کتاب ها رو ببینید و یکی رو انتخاب کنید. قبل از خرید میتونید دانلود هم بکنید. دیدن انیمیشن هم خیلی مفیده به شرطی که با زیر نویس انگلیسی باشه و کلمات جدید رو هم یادداشت کنید وگرنه فایده نداره.

Rahpooyan
18-01-2017, 13:37
دوستان معنی !Why you در مکالمات چیه؟ مثلا یارو میگم من خوشقیافه‌م و بعد طرف مقابل اینو میگه یا موارد دیگه...

hivva
03-02-2017, 13:19

به نظرم برای داشتن تلفظ خوب، اول باید یه مشکلی که با شنیدن داریم (و خودتون بهش اشاره کردید) حل بشه
اون هم اینه که در انگلیسی صداهای (صامت و مصوت) جدید وجود داره که در زبان مادری ما وجود نداره و ما آگاهی خوبی نسبت به این موضوع نداریم.
به عنوان مثال تعداد مصوتهای اونها دو سه برابر ماست. این باعث میشه مایی که تفاوت های ظریف اون کلمات رو نمیدونیم، اونهارو خوب متوجه نشیم یا به اشتباه متوجه بشیم. با مثال توضیح میدم که شفاف تر بشه:
ما این جفت کلمات رو بسیار شبیه به هم می شنویم :

dog ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) dug ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
sit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])set ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])seat ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
been ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])bean ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
cut ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])cat ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])caught ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
full ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])fool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
it ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])eat ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و صدها مورد دیگه (یه مدتی خودم لیست 500-600 عددی از این کلمات رو درآورده بودم که بسیاری از اونها در مکالمات روزمره و کتابها به کار برده میشن)
خوب وقتی ما این کلمات رو مثل هم میشنویم معلومه که موقع شنیدن فیلم به مشکل برمیخوریم. توی فیلم ممکنه در مورد ship کشتی صحبت بشه اما ما یاد گوسفند sheep می افتیم و دیگه از داستان فیلم عقب می افتیم. میدونیم یه جای کار ایراد داره اما نمیدونیم مشکل از کجاست.
این مشکل در شنیدن صداها هم از 1 سالگی شروع میشه و دیگه به راحتی حل نمیشه مگر اینکه با یک روش خاصی روی اون کار بشه (محققین روانشناسی دانشگاه اکسفورد در سال 2012 روی این موضوع کار کردن و یک روش خاصی برای حل این مشکل پیشنهاد دادن که بر اساس اون در 1-2 هفته این مشکل تا 80-90 درصد حل میشه و بعد از مدتی کامل حل میشه. من خودم با شاگردام طبق این روش کار میکنم تا بتونن مثل یک فردآمریکایی صداهای انگلیسی رو کامل بشنون. فکر نمیکنم کسی در ایران تا الان از این روش استفاده کرده باشه. با موسس این روش هم که آمریکایی هستن مکاتباتی داشتم و ازشون کم گرفته ام)
موضوع دیگه مشکل تلفظ هست. بعد از حل مشکل شنیدن اولا ما متوجه این قضیه شدیم که باید حساس تر باشیم نسبت به صداهای جدید و اینها رو خوب بشنویم. بعد به طور ویژه و با یه روش خاص روی تلفظ تک تک صداها کار میکنیم. صداهایی مثل th یا ng با مصوتهای بالا که اشاره کردم. برای این کار هم از فلش کارت، ویدئوی داخل دهان و لب (برای یادگیری نحوه تلفظ) ، فونتیک و هر ابزاری که لازم باشه استفاده میکنیم. این مشکل هم در 2-3 روز حل میشه.
تازه بعد از این روش که یادگرفتیم هم خوب بشنویم و هم خوب تلفظ کنیم (صداهای تکی رو، نه کلمات رو) میتونیم بریم کلمه یاد بگیریم.
این کاریه که همون ترم اول در موسسات زبان یا مدرسه باید انجام میشه. اما نمیشه و نتایجش رو میبنیم.
هیچوقت تلفظمون خوب نمیشه. توی یوتیوب هم احتمالا دیدید که زیاد هست ویدئوهایی که برای خنده و سرگرمی، لهجه انگلیسی ایرانی هارو(و البته هندی و ایتالیایی و ...) سوژه میکنن.

ببخشید خیلی پراکنده توضیح دادم و با عجله تایپ کردم.
امیدوارم مفید بوده باشه

shepesh206
13-03-2017, 19:22
سلام اقایون و خانوما

برای یادگیری زبان در حد متوسط رو به بالا و درک اخبار و برنامه های انگلیسی به نظرتون این اپ های موبایل مناسب هستند و کسی بوده که به این روش پیشرفت کرده باشه ؟ چون موبایل همیشه همراه آدمه و میتونه همیشه استفاده کنه و از این نظر خوبه !

سوال دومم من چنتا اپ رو گرفتم (memrise , duolingo) اما گزینه های فارسی نداشت و برای کشور های دیگه ساخته شده بود و برنامه با امکانات کامل رو هم بخوام بگیرم امکان واریز وجه نیست ! اگر برنامه ای برای اندروید که این مشکلات رو نداشته باشه میشناسید چه ایرانی چه خارجی معرفی کنید . ممنون :n12::n12::n12:

shepesh206
14-03-2017, 10:28
امیدوارم مفید بوده باشه

این سایتی که تو امضاتون هست یه توضیح میدید . گزینه ثبت نام نداره !

shepesh206
14-03-2017, 20:47
کسی نیست ؟! :n36:

hivva
15-03-2017, 12:00
این سایتی که تو امضاتون هست یه توضیح میدید . گزینه ثبت نام نداره !

سلام
ببخش دوست عزیز که دیر جواب میدم. چند روز اخیر دسترسی به کامپیوتر نداشتم.
بخش ثبت نام که نداره ولی یک راهنمای مصور 30 صفحه ای در مورد این روش جدید یادگیری زبان تهیه کرده ام که اگر ایمیلت رو در فرم صفحه اول سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وارد کنی همون لحظه واست ارسال میشه.
بعدش از طریق ایمیلی که برات ارسال میشه میتونی با من در ارتباط باشی
قربانت
هیوا

shepesh206
15-03-2017, 13:28
سلام
ببخش دوست عزیز که دیر جواب میدم. چند روز اخیر دسترسی به کامپیوتر نداشتم.
بخش ثبت نام که نداره ولی یک راهنمای مصور 30 صفحه ای در مورد این روش جدید یادگیری زبان تهیه کرده ام که اگر ایمیلت رو در فرم صفحه اول سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وارد کنی همون لحظه واست ارسال میشه.
بعدش از طریق ایمیلی که برات ارسال میشه میتونی با من در ارتباط باشی
قربانت
هیوا

ممنون در مورد اپ هم که پرسیده بودم توضیح میدید

hivva
16-03-2017, 11:42
ممنون در مورد اپ هم که پرسیده بودم توضیح میدید

راستش رویکرد من هم در تدریس هم در سایت بر اساس یک سری اصول علمی و عملی مثلا در مورد ساختار زبان، نحوه کار حافظه، موضوع انگیزه و مسائل روانی مربوط به یادگیری زبان و... است. در نهایت اپ ها میتونن صرفا ابزارهایی باشن که در ممکن است ازشون استفاده کنیم. خود یک اپ به ندرت میتونه بدون درنظر گرفتن اون مسائل و موضوعات مهم پایه ای، فایده زیادی داشته باشه.
پرحرفی نکنم. خودم اپی سراغ ندارم که مشکلاتی که گفتی رو نداشته باشه. اما انتخاب خودم انکی هست. ساده است اما امکانات بسیار زیاد و خاصی داره. در واقع تمام چیزی که من از یه اپ یا برنامه میخام رو داره. اساس روش یادگیری زبان در روشی که در موردش توضیح میدادم برنامه انکی هست. البته من ازفلش کارتهای خاصی برای یادگیری تلفظ، کلمه، جمله و گرامر و... استفاده میکنم. هرکدوم فیلدها و بخشهای متفاوتی دارن و با html و css طراحی شده ن.
فقط به عنوان مثال یه ویژگی انکی رو بگم: برای یادگیری یک کلمه در قالب یک جمله خود انکی (البته با کدنویسی که براش انجام شده) برای هر جمله 3 فلش کارت برای تلفظ، جمله سازی و پر کردن جای خالی میسازه اون هم به صورت اتوماتیک و با یک کلیک.
ببخش خیلی بد توضیح دادم. با عجله نوشتم. توی سایتم اینهارو کاملتر توضیح داده ام.
قربانت
هیوا

alirezapir
08-04-2017, 17:18
درود، خسته نباشید، پوزش میخوام، تفاوت دو جمله زیر در چه چیزی هست:

where and how does creativity arise
و
where and how creativity arises

فکر می کنم جمله اول غلط باشه، اگر اینطور هست به چه دلیلی؟

PLAΨMID
16-04-2017, 21:52
درود، خسته نباشید، پوزش میخوام، تفاوت دو جمله زیر در چه چیزی هست:

where and how does creativity arise
و
where and how creativity arises

فکر می کنم جمله اول غلط باشه، اگر اینطور هست به چه دلیلی؟
جمله اول پرسشی هستش ولی جمله دوم خبریه و برای ترجمه بایستی به جمله ماقبل خودش متصل بشه .
مثال :
?where and how does creativity arise : کجا و چگونه خلاقیت بر میخیزد ؟
I wrote a book about where and how creativity arises : من کتابی نوشتم در مورد اینکه خلاقیت کجا و چگونه بر میخیزد .

mohammad17768
27-04-2017, 12:06
توی دو تا پازل انگلیسی به مشکل خوردم.

1. یک کلمه انگلیسی بگید که معادل more than two باشه؟

2. یک کلمه انگلیسی بگید که معادل less fresh باشه؟

ممنون میشم جواب بدید. گشتم ولی جایی پیدا نکردم.
این پازل ها در کتاب steps for understaning انتشارات آکسفورد بودند.

PLAΨMID
28-04-2017, 17:36
توی دو تا پازل انگلیسی به مشکل خوردم.

1. یک کلمه انگلیسی بگید که معادل more than two باشه؟

2. یک کلمه انگلیسی بگید که معادل less fresh باشه؟

ممنون میشم جواب بدید. گشتم ولی جایی پیدا نکردم.
این پازل ها در کتاب steps for understaning انتشارات آکسفورد بودند.

اگه اینا توی جدول هست ، باید با دیکشنری آنلاین چک کنید و ببینید که چه حروفیش قبلا پیدا شده . مثلا برای more than two ممکنه جواب به سادگی three باشه !!!

mohammad17768
29-04-2017, 14:15
اگه اینا توی جدول هست ، باید با دیکشنری آنلاین چک کنید و ببینید که چه حروفیش قبلا پیدا شده . مثلا برای more than two ممکنه جواب به سادگی three باشه !!!
بله ، توی جدول هستند. من توی google translator چک کردم ولی جواب نمیده. دقیقا چه سایتی مد نظر شماست؟
در ضمن more than two نمیشه three چون توی جدول چند تا حرفش پیدا شده ، به این شکل: s - r - r - l که خط تیره ها جاهای خالی هستند. من قبلا ً با این چنین کلمه ای برخورد کرده بودم که معنی اون میشد بیشتر از دو (توی کلاس زبان) ولی متاسفانه الان یادم نیست چی بود.

توی جدول و برای کلمه ای که معنیش میشه less fresh هم به این صورت جاهای خالی هستند: t - l - r - که خط تیره های تیره جاهای خالی هستند.

با تشکر

Dadashmohammad22
30-04-2017, 18:42
بله ، توی جدول هستند. من توی google translator چک کردم ولی جواب نمیده. دقیقا چه سایتی مد نظر شماست؟
در ضمن more than two نمیشه three چون توی جدول چند تا حرفش پیدا شده ، به این شکل: s - r - r - l که خط تیره ها جاهای خالی هستند. من قبلا ً با این چنین کلمه ای برخورد کرده بودم که معنی اون میشد بیشتر از دو (توی کلاس زبان) ولی متاسفانه الان یادم نیست چی بود.

توی جدول و برای کلمه ای که معنیش میشه less fresh هم به این صورت جاهای خالی هستند: t - l - r - که خط تیره های تیره جاهای خالی هستند.

با تشکر
احتمال زیاد several هست، فکر کنم اون R اول اشباه باشه
اون یکی هم staler

mohammad17768
01-05-2017, 11:31
احتمال زیاد several هست، فکر کنم اون R اول اشباه باشه
اون یکی هم staler

آره ، اون r اول رو اشتباه تایپ کرده بودم. درست گفتید و میشد several
دومی هم به احتمال زیاد درست گفتید.
ممنون دوست عزیز

mohammad17768
08-05-2017, 11:39
یک مشکل جدید با یک پازل دیگه دارم. در پازل درس 27 از elementary steps to understanding و سوال 10 حالت down

سوال: Mrs Reece buys her medicine at a ...'s shop in the city

هفت حرف است و دو تا حرفش هم مشحص شده: - h - - - s - که خط تیره ها ، جاهای خالی هستند.

هر چقدر توی دیکشنری گشتم، کلمه ای که درست جا بشه پیدا نکردم. مثلا pharmacist جا نمیشه و druggist اصلا بهش نمیخوره.

به نظر شما جواب این سوال میشه چی؟

ممنون میشم جواب بدهید

Dadashmohammad22
08-05-2017, 13:37
یک مشکل جدید با یک پازل دیگه دارم. در پازل درس 27 از elementary steps to understanding و سوال 10 حالت down

سوال: Mrs Reece buys her medicine at a ...'s shop in the city

هفت حرف است و دو تا حرفش هم مشحص شده: - h - - - s - که خط تیره ها ، جاهای خالی هستند.

هر چقدر توی دیکشنری گشتم، کلمه ای که درست جا بشه پیدا نکردم. مثلا pharmacist جا نمیشه و druggist اصلا بهش نمیخوره.

به نظر شما جواب این سوال میشه چی؟

ممنون میشم جواب بدهید
chemist
اینم یه مقدار تکست اضافه که انجمن اجازه ارسال پست بده

mohammad17768
09-05-2017, 10:10
chemist
اینم یه مقدار تکست اضافه که انجمن اجازه ارسال پست بده

کاملا ً درست بود. ممنون

chapanah
12-05-2017, 12:47
درود بر همه دوستان،

می خواستم بدونم resolve کردن dependency ها تو متون زبان شناسی به چه معنی هست؟ آیا باید بگم تجزیه کردن وابستگی ها یا باید بگم حل کردن وابستگی ها؟

The agreement dependencies associated with the inflected form of English verbs are included in the lexical entries that follow. But how are such dependencies resolved? The lexicon is silent on this matter, and there is of course no agreement “rule” or comparable grammatical device

mohammad17768
20-05-2017, 16:41
باز هم مشکل با پازل داخل کتاب Intermediate step to understanding دارم. (صفحه 13)

6. put his foot.
که چند تا حرفش مشحص شده: s - e - p - d که خطوط تیره ، خانه های خالی هستند.

12. there was plenty off room for the officer's leg in the plane, so he ... them right out in front off him.
چند تا حرفش مشخص شده: s - r - t - - - d که خطوط تیره ، خانه های خالی هستند.

9. of the passengers had a ticket, but Mr Brown was not allowed to use it ...
این یکی یکم گنگ است. جدول خوب تنظیم نشده. ظاهرا 4 حرف داره و شاید حرف دوم اون a باشه ولی مطمئن نیستم.

در کل این جدول ها که در کتاب است، همیشه از سطح کتاب بالاتر هستند و در مقدمه کتاب هم بهش اشاره شده و به همین خاطر من باهاشون به مشکل می خورم. ممنون میشم باز هم کمکم کنید.

یک سوال هم دارم: آیا احیانا ً حل تمرینات 4 کتاب steps to understanding نوشته L.A.Hill جایی وجود داره که من راحت ازش استفاده کنم؟ خودم گشتم ولی چیزی پیدا نکردم. باز هم ممنون :n16:

mohammad17768
24-05-2017, 12:17
باز هم مشکل با پازل داخل کتاب Intermediate step to understanding دارم. (صفحه 13)

6. put his foot.
که چند تا حرفش مشحص شده: s - e - p - d که خطوط تیره ، خانه های خالی هستند.

12. there was plenty off room for the officer's leg in the plane, so he ... them right out in front off him.
چند تا حرفش مشخص شده: s - r - t - - - d که خطوط تیره ، خانه های خالی هستند.

9. of the passengers had a ticket, but Mr Brown was not allowed to use it ...
این یکی یکم گنگ است. جدول خوب تنظیم نشده. ظاهرا 4 حرف داره و شاید حرف دوم اون a باشه ولی مطمئن نیستم.

در کل این جدول ها که در کتاب است، همیشه از سطح کتاب بالاتر هستند و در مقدمه کتاب هم بهش اشاره شده و به همین خاطر من باهاشون به مشکل می خورم. ممنون میشم باز هم کمکم کنید.

یک سوال هم دارم: آیا احیانا ً حل تمرینات 4 کتاب steps to understanding نوشته L.A.Hill جایی وجود داره که من راحت ازش استفاده کنم؟ خودم گشتم ولی چیزی پیدا نکردم. باز هم ممنون :n16:

این سوال 6 فکر کنم میشه stepped جوابش، درسته؟ شما هم اینطور فکر می کنید؟:n36:

اون دو تای دیگه رو هنوز نمی دونم حدس بزنم میشه چی. لطفا ً کمک کنید (اگر بلد هستید البته). :n41:

Dadashmohammad22
24-05-2017, 21:58
این سوال 6 فکر کنم میشه stepped جوابش، درسته؟ شما هم اینطور فکر می کنید؟:n36:

اون دو تای دیگه رو هنوز نمی دونم حدس بزنم میشه چی. لطفا ً کمک کنید (اگر بلد هستید البته). :n41:
steeped
stretched
سومی رو نمیدونم، ممکنه یه عدد باشه. اطلاعات دقیق به دست آوردید بگید شاید بتونم کمکی کنم

mohammad17768
25-05-2017, 16:33
steeped
stretched
سومی رو نمیدونم، ممکنه یه عدد باشه. اطلاعات دقیق به دست آوردید بگید شاید بتونم کمکی کنم

ممنون از پاسخ شما،

با قرار دادن سوال دوم که شما گفتید در پازل، سوال سوم یک کلمه 4 حرفی میشه به این صورت: a - h - که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

PLAΨMID
25-05-2017, 18:29
ممنون از پاسخ شما،

با قرار دادن سوال دوم که شما گفتید در پازل، سوال سوم یک کلمه 4 حرفی میشه به این صورت: a - h - که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

در مورد h آخرش مطمئن هستید ؟
بذارید کتاب رو دانلود کنم یه نگاهی به جدولش بندازم .

Dadashmohammad22
25-05-2017, 22:48
ممنون از پاسخ شما،

each
------------

mohammad17768
27-05-2017, 11:50
در مورد h آخرش مطمئن هستید ؟
بذارید کتاب رو دانلود کنم یه نگاهی به جدولش بندازم .

آره. با کمک دوست عزیزی که جواب سوال 12 رو گفتند و توی جدول هم به درستی قرار گرفت، حرف آخر میشه h

اگه دانلود کنید که خیلی خوب میشه. ممنون

کتاب Intermediate steps to understanding نوشته L.A.Hill در درس پنجم این پازل هست. (صفحه 13)

mohammad17768
27-05-2017, 11:54
each
------------

الان این جواب شما رو دیدم. باز هم جواب شما صحیح بود. سپاس :n16:

mohammad17768
27-05-2017, 12:00
کتاب Intermediate steps to understanding نوشته L.A.Hill در درس دوازدهم یک این پازل هست. (صفحه 27)

فقط یک مورد از این پازل رو نمی دونم: :n13:
5. Mr Jones wanted an ... of the mistake in his bill.
جواب هم چند تا حرفش مشخص شده و چند تا مونده: e - n - - - a - i - n که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

با تشکر

PLAΨMID
27-05-2017, 17:07
کتاب Intermediate steps to understanding نوشته L.A.Hill در درس دوازدهم یک این پازل هست. (صفحه 27)

فقط یک مورد از این پازل رو نمی دونم: :n13:
5. Mr Jones wanted an ... of the mistake in his bill.
جواب هم چند تا حرفش مشخص شده و چند تا مونده: e - n - - - a - i - n که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

با تشکر

خب ، دانلود شد .
شماره 8 افقی رو اشتباه ننوشتید ؟ چون شیب داشتن سقف میشه slope . پس حرف سوم کلمه مورد نظر شما باید p باشه و جواب سوال 5 میشه explanation به معنی توضیح .

mohammad17768
28-05-2017, 11:39
خب ، دانلود شد .
شماره 8 افقی رو اشتباه ننوشتید ؟ چون شیب داشتن سقف میشه slope . پس حرف سوم کلمه مورد نظر شما باید p باشه و جواب سوال 5 میشه explanation به معنی توضیح .

خوب slant هم معنی شیب میده . ولی با جواب explanation که شما به سوال 5 دادید، مشخصه که شما درست میگید. باید جواب سوال 8 افقی slope باشه. ممنون از کمک شما :n16:

PLAΨMID
28-05-2017, 15:29
خوب slant هم معنی شیب میده . ولی با جواب explanation که شما به سوال 5 دادید، مشخصه که شما درست میگید. باید جواب سوال 8 افقی slope باشه. ممنون از کمک شما :n16:
یادش بخیر ، تقریبا 20 سال پیش وقتی کلاس زبان می رفتم ، جلد اول و مقدماتی این مجموعه رو خوندم . نمیدونستم جلدهای بعدی هم داره . :n02:

moh72
28-05-2017, 17:25
کسی میتونه این جلمه رو ترجمه کنه؟ تو یه قمست از کتابیه (Red Dragon)اصلا منظورشو متوجه نمیشم

.Dolarhyde bore screams as a sculptor bears dust from the beaten stone

(Dolarhyde ام اسم خاصه)

mohammad17768
29-05-2017, 10:59
یادش بخیر ، تقریبا 20 سال پیش وقتی کلاس زبان می رفتم ، جلد اول و مقدماتی این مجموعه رو خوندم . نمیدونستم جلدهای بعدی هم داره . :n02:

آره ، داره. من 4 تا جلدش رو دارم : introductory ، elementary ، intermediate ، advanced
البته هر 4 کتاب رو داخل یک کتاب هستش. (انتشارات دهکده زبان)
من هم با این مجموعه وقتی کلاس زبان میرفتم آشنا شدم . البته توی کلاس دو سه تا درس ازش بیشتر کار نشد و الان خودم به تنهایی دارم این مجموعه رو کار می کنم. :n26:

mohammad17768
03-06-2017, 14:22
در کتاب Intermediate steps to understanding نوشته L.A.Hill در درس هجدهم یک این پازل هست. (صفحه 27)

سه تا مورد از این پازل رو نمی دونم: :n13:

3.(عمودی) Dug up the ground with a machine
جواب هم چند تا حرفش مشخص شده و چند تا مونده: p - o - g - e - e که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

4.(عمودی) make plans
جواب هم چند تا حرفش مشخص شده و چند تا مونده: a - g - g - - - که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

6.(عمودی) less sour or bitter
جواب هم چند تا حرفش مشخص شده و چند تا مونده: e - t - r - - که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

باز هم ممنون میشم راهنمایی کنید. :n01:

با تشکر

mohammad17768
07-06-2017, 17:00
در کتاب Intermediate steps to understanding نوشته L.A.Hill در درس هجدهم یک این پازل هست. (صفحه 27)

سه تا مورد از این پازل رو نمی دونم: :n13:

3.(عمودی) Dug up the ground with a machine
جواب هم چند تا حرفش مشخص شده و چند تا مونده: p - o - g - e - e که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

4.(عمودی) make plans
جواب هم چند تا حرفش مشخص شده و چند تا مونده: a - g - g - - - که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

6.(عمودی) less sour or bitter
جواب هم چند تا حرفش مشخص شده و چند تا مونده: e - t - r - - که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

باز هم ممنون میشم راهنمایی کنید. :n01:

با تشکر

چهار روز گذشت و من هنوز منتظرم. کسی نمیتونه جواب بده از دوستانی تو انجمن هستند؟ :n41:

Dadashmohammad22
07-06-2017, 18:07
چهار روز گذشت و من هنوز منتظرم. کسی نمیتونه جواب بده از دوستانی تو انجمن هستند؟ :n41:
3. شخم زده شده، ploughed , اون E آخرش جور در نمیاد
4. برنامه ریختن، arrange ، باز اون G آخرش جور در نمیاد
6. یکم سوالش مسخرست نسبت به جوابش، ولی sweeter بهش میخوره.

mohammad17768
07-06-2017, 22:43
3. شخم زده شده، ploughed , اون E آخرش جور در نمیاد
4. برنامه ریختن، arrange ، باز اون G آخرش جور در نمیاد
6. یکم سوالش مسخرست نسبت به جوابش، ولی sweeter بهش میخوره.

هر سه تا رو درست حدث زدید. مشکل اینجاست که کلا ً چیدمان پازل ها (جداول) درست نیست و کمی با جداول دیگه فرق میکنه و گاهی اوقات شروع و پایان کلمه فقط با یک خانه مشکی پر شده نیست. مثلا ً اون دو تا حرف رو من فکر کردم که جزو کلمه حساب بشه ولی نمیشه و در جداول قبلی هم سابقه داشته. گاهی اوقات عدم جزو کلمه بودن جواب خانه رو با یک خط تیره‌تر نسبت به دیگر خانه ها نشان میشه ولی دو سه تا پازل آخری این تیره‌تر بودن خطوط هم از بین رفته بود. به هر حال ممنون :n16:

mohammad17768
08-06-2017, 14:14
با سلام،

امیدوارم از جواب دادن به سوالاتم در این تاپیک خسته نشده باشید. در کتاب Intermediate steps to understanding نوشته L.A.Hill در درس بیست و سوم یک این پازل هست. (صفحه 49)

نوزده تا سوال داره و من فقط یکی از این سوالات رو بلد نبودم و کمک می خواهم:

2.(عمودی) The pupils probably did not like him because he was ... with them . اون him هم اشاره به مدیر مدرسه داره.
جواب هم چند تا حرفش مشخص شده و چند تا مونده: - s - r - c که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

باز هم ممنون میشم راهنمایی کنید. :n16:

Dadashmohammad22
08-06-2017, 20:21
با سلام،

امیدوارم از جواب دادن به سوالاتم در این تاپیک خسته نشده باشید. در کتاب Intermediate steps to understanding نوشته L.A.Hill در درس بیست و سوم یک این پازل هست. (صفحه 49)

نوزده تا سوال داره و من فقط یکی از این سوالات رو بلد نبودم و کمک می خواهم:

2.(عمودی) The pupils probably did not like him because he was ... with them . اون him هم اشاره به مدیر مدرسه داره.
جواب هم چند تا حرفش مشخص شده و چند تا مونده: - s - r - c که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

باز هم ممنون میشم راهنمایی کنید. :n16:
strict
-----------

denzelmovie
13-06-2017, 02:39
دوستان سطح زبانم تقریبا متوسط به بالا هست، واسه پیشرفت در قسمت کلمات و شنیداری چه نرم افزار یا کتابی رو پیشنهاد میکنید؟

farzad_alavi
21-06-2017, 21:30
سلام
دوستان عزیز میخوام صرفا تو ترجمه زبان پیشرفت کنم. جایی کار میکنم که نیاز به زبان داره و من به مشکل شدید خوردم :n03:

mohammad17768
26-06-2017, 19:37
با سلام،

امیدوارم حالتون خوب باشه. در کتاب Intermediate steps to understanding نوشته L.A.Hill در درس 30 یک این پازل هست. (صفحه 63)

فقط یکی از این سوالات رو بلد نبودم و کمک می خواهم: :n13:

1.(افقی) This tells you when you have to go to each class
جواب هم چند تا حرفش مشخص شده و چند تا مونده:
t - m - t - b - e
که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

ممنون میشم راهنمایی کنید. :n01:

Parsa_HZ
26-06-2017, 20:18
با سلام،

امیدوارم حالتون خوب باشه. در کتاب Intermediate steps to understanding نوشته L.A.Hill در درس 30 یک این پازل هست. (صفحه 63)

فقط یکی از این سوالات رو بلد نبودم و کمک می خواهم: :n13:

1.(افقی) This tells you when you have to go to each class
t - m - t - b - e
که جاهای خالی با خط تیره مشخص شده.

ممنون میشم راهنمایی کنید. :n01:

Timetable?

mohammad17768
27-06-2017, 18:40
Timetable?

درست بود.

:n16:

mohammad17768
10-07-2017, 14:18
با سلام،

امیدوارم حالتون خوب باشه. در کتاب Advanced Steps to Understanding نوشته L.A.Hill در درس 5 یک این پازل هست. (صفحه 13)

سه تا از سوالات رو بلد نبودم و کمک می خواهم:

1.(افقی) The musician's ... included both old and new music
- p - - - - - m

12.(افقی) There was a ... outside the theatre which said 'First performance 2.45 p.m.)
- s - g

2.(عمودی) ... After playing for a few hours, the musician was tired
دو حرف داره این کلمه و چیزی مشخص نشده.

یک نکته هم بگم. سوال 1 افقی و 2 عمودی با هم همپوشانی دارند. حرف سوم 1 افقی میشه حرف اول 2 عمودی. اگر کتاب رو کسی داشته باشه راحتر میشه جواب داد.

Dadashmohammad22
10-07-2017, 19:15
با سلام،

امیدوارم حالتون خوب باشه. در کتاب Advanced Steps to Understanding نوشته L.A.Hill در درس 5 یک این پازل هست. (صفحه 13)

سه تا از سوالات رو بلد نبودم و کمک می خواهم:

1.(افقی) The musician's ... included both old and new music
- p - - - - - m

12.(افقی) There was a ... outside the theatre which said 'First performance 2.45 p.m.)
- s - g

2.(عمودی) ... After playing for a few hours, the musician was tired
دو حرف داره این کلمه و چیزی مشخص نشده.

یک نکته هم بگم. سوال 1 افقی و 2 عمودی با هم همپوشانی دارند. حرف سوم 1 افقی میشه حرف اول 2 عمودی. اگر کتاب رو کسی داشته باشه راحتر میشه جواب داد.

من فقط دومی رو میدونم که sign هست
اینها مگه یه متن نداره که با توجه به اون میشه راحت جوابها رو پیدا کرد، یه screenshot بفرستید حداقل

mohammad17768
11-07-2017, 11:51
من فقط دومی رو میدونم که sign هست
اینها مگه یه متن نداره که با توجه به اون میشه راحت جوابها رو پیدا کرد، یه screenshot بفرستید حداقل

sign که گفتید درست بود . ممنون

درست می فرمایید. من از متن درس و تمرینات که دو صفحه است عکس گرفتم و توجه به اینکه اینجا اجازه ندادند که ضمیمه کنم، در picofile آپلود کردم و لینکش رو برای شما می فرستم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک مشکلی که هست اینه که در همه پازل ها یک سری از سوالات خارج از متن درس هستش ولی باز هم خوندن متن خالی از لطف نیست و مفیده.

Dadashmohammad22
11-07-2017, 14:07
sign که گفتید درست بود . ممنون

درست می فرمایید. من از متن درس و تمرینات که دو صفحه است عکس گرفتم و توجه به اینکه اینجا اجازه ندادند که ضمیمه کنم، در picofile آپلود کردم و لینکش رو برای شما می فرستم:

یک مشکلی که هست اینه که در همه پازل ها یک سری از سوالات خارج از متن درس هستش ولی باز هم خوندن متن خالی از لطف نیست و مفیده.
اولی احتمالا شامل هر 9 حرف میشه، که میشه programme یعنی برنامه ی کاری
سومی هم، از اونجایی که 7 عمودی نداریم، شامل 3 حرف میشه که حرف اول o و حرف آخر t هست، که میشه out

mohammad17768
20-07-2017, 11:25
سلام،

امیدوارم حالتون خوب باشه. در کتاب Advanced Steps to Understanding نوشته L.A.Hill در درس 11 یک این پازل هست. (صفحه 25)

چند تا از سوالات رو بلد نبودم و کمک می خواهم.

دیگه به جای اینکه اینجا تایپ کنم، عکس خود درس و عکس پازل رو می فرستم تا راحت بشه راهنمایی کنید: (صفحه 24 درس و صفحه 25 پازل هستش)

سوالات: 12 و 14 افقی. 5 و 6 و 13 عمودی.

پیشاپیش از کمک شما ممنون. :n16:

mohammad17768
23-07-2017, 11:28
سلام،

امیدوارم حالتون خوب باشه. در کتاب Advanced Steps to Understanding نوشته L.A.Hill در درس 11 یک این پازل هست. (صفحه 25)

چند تا از سوالات رو بلد نبودم و کمک می خواهم.

دیگه به جای اینکه اینجا تایپ کنم، عکس خود درس و عکس پازل رو می فرستم تا راحت بشه راهنمایی کنید: (صفحه 24 درس و صفحه 25 پازل هستش)

سوالات: 12 و 14 افقی. 5 و 6 و 13 عمودی.

پیشاپیش از کمک شما ممنون. :n16:

من همچنان منتظر جواب هستم. ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه. :n29:

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-07-2017, 22:26
سلام دوستان

دورریز (ضایعات) چی میشه به انگلیسی غیر از waste ؟
در فارسی میگیم پِرت . این کلمه انگلیسیه ؟ اگه بله , چجوری نوشته میشه ؟
با تشکر

mohammad17768
25-07-2017, 13:31
سلام دوستان

دورریز (ضایعات) چی میشه به انگلیسی غیر از waste ؟
در فارسی میگیم پِرت . این کلمه انگلیسیه ؟ اگه بله , چجوری نوشته میشه ؟
با تشکر

سلام.
من توی دیکشنری برای شما کلمه "ضایعات" رو بررسی کردم و به 4 تا کلمه رسیدم:
culch
cultch
spoilage
wastage
همه این کلمات معنی "ضایعات" می دهند.
جواب سوال دوم شما رو هم نمی دونم.
موفق باشی

Life24
24-08-2017, 02:01
سلام
یک کتاب گرامر دارم داره ضمایر رو توضیح میده بعد مثال زده
I am late
یعنی من دیر هستم؟!

SETIZEN
24-08-2017, 04:02
سلام
یک کتاب گرامر دارم داره ضمایر رو توضیح میده بعد مثال زده
I am late
یعنی من دیر هستم؟!

نه. یعنی من دیر کردم:n01:
البته دیرم شده هم معنی میده.

ehsan_iace
28-08-2017, 07:23
چرا مترجم گوگل کلمات را اینطوری معنی میکند؟

مثلاً کلمه
Hum
را
هوم ترجمه کرده است
در صورتیکه در پایین صفحه ترجمه درستی از آنرا دارد

ardeshir n
28-08-2017, 10:53
چرا مترجم گوگل کلمات را اینطوری معنی میکند؟

مثلاً کلمه
Hum
را
هوم ترجمه کرده است
در صورتیکه در پایین صفحه ترجمه درستی از آنرا دارداین منظورش هووووومممم است مثل:hmmm
کلا ترجمش ایراد داره و لازمه که درستش کنیم.

Sent from my ASUS using Tapatalk

ehsan_iace
28-08-2017, 18:08
این منظورش هووووومممم است مثل:hmmmکلا ترجمش ایراد داره و لازمه که درستش کنیم.Sent from my ASUS using Tapatalkبرای من سئواله که چرا از کلماتی که پایین عکس پیداس برای ترجمه انتخاب نمیکنه؟

ardeshir n
28-08-2017, 18:41
برای من سئواله که چرا از کلماتی که پایین عکس پیداس برای ترجمه انتخاب نمیکنه؟اگر دقت کنی نوشته Verb.یعنی فعل ها.
معنی واژه ی خالی رو شما نوشتین نه فعل رو.

Sent from my ASUS using Tapatalk

ehsan_iace
29-08-2017, 15:29
این جمله از نظر گرامری درسته؟

Why the meaning of some words like this word is wrong and "Google Translator" doesn't pick the meaning of the word from the "Translations list" in the bottom of the page

daniel0060
07-09-2017, 08:53

Why the meaning of some words like this word is wrong and "Google Translator" doesn't pick the meaning of the word from the "Translations list" in the bottom of the page

با سلام تنها یک مشکل جزیی داره. حرف اضافه ی At باید با Bottom بیارید

50R005H
19-09-2017, 19:10

word دومی زائده باید حذف بشه. and google doesn't select the meaning of it from the...

daniel0060
21-09-2017, 09:44
دوست عزیز word دومی بهتره حذف بشه ولی از لحاظ گرامری مشکلی ایجاد نمی کنه. pick به معنای انتخاب چیزی از یک گروه معنی میده و کاربردش در اینجا درسته. با تشکر.

Ali76s
28-09-2017, 00:53
انگیزه ندارمممممممممممممم
دوست دارم انگلیسی یادبگیرم اما انگیزه ندارم چه کنم.
نرم افزار دهکده زبان هم خریدم ولی حسش نیس وا کنم بخونم...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Hamidreza foroutan
28-10-2017, 20:11
بچه ها سلام. چندتا سوال مهم داشتم ازتون

- 1همترین خواسته ها و آرزوهاتون وقتی صحبت از یادگیری زبان میشه چیا هستن؟

- 2 بزرگترین ترس- موانع و مشکلات شما در یادگیری زبان چیا هستن؟

پیشاپیش از جوابهاتون خیلیم ممنون :)

- - - Updated - - -

- 1مهمترین خواسته ها و آرزوهاتون وقتی صحبت از یادگیری زبان میشه چیا هستن؟

Hamidreza foroutan
28-10-2017, 20:13

- 1مهمترین خواسته ها و آرزوهاتون وقتی صحبت از یادگیری زبان میشه چیا هستن؟

desperanish
01-12-2017, 17:00
سلام دوستان

میخواستم ببینم Narrator شبکه PressTV کی هست؟

صدا و لحجه و لحن خیلی خوبی داره.

تیزر برنامه The Debate رو هم اجرا کرده.

تو این مستند هم راوی داستان هست.

اسم خود طرف و مثل اون رو اگر می شناسید معرفی کنید.

ممنون

desperanish
01-12-2017, 17:01
دوستان کسی اطلاع نداره؟

ehsan_iace
11-12-2017, 14:05
لطفاً این متن را ترجمه کنید :

سلام ممنون برای مصاحبه‌های جالب و مفیدی که در کانال‌تان منتشر کردید من خیلی از آنها یاد گرفتم و از شما بخاطر آن ممنونم حالا که در ماه انتهایی سال ۲۰۱۷ هستیم میخواستم پیشنهاد کنم که از ویدئوهایی که امسال منتشر کردید یک ویدئوی منتخب آماده و در کانال‌تان منتشر کنید : اگر بخواهید از هریک از مصاحبه‌های امسال‌تان یک نکته را انتخاب کنید آن چه خواهد بود

ترجمه گوگل آن به این صورت است :

Hello, thank you for the interesting and useful interviews you posted on your channel. I learned a lot from them. Thank you for that. Now that we are in the end of the year 2017, I would like to suggest that you select and post on your channel from videos released this year: What if you want to pick a point from each interview?

Pessimist
15-12-2017, 23:07
لطفاً این متن را ترجمه کنید :

سلام ممنون برای مصاحبه‌های جالب و مفیدی که در کانال‌تان منتشر کردید من خیلی از آنها یاد گرفتم و از شما بخاطر آن ممنونم حالا که در ماه انتهایی سال ۲۰۱۷ هستیم میخواستم پیشنهاد کنم که از ویدئوهایی که امسال منتشر کردید یک ویدئوی منتخب آماده و در کانال‌تان منتشر کنید : اگر بخواهید از هریک از مصاحبه‌های امسال‌تان یک نکته را انتخاب کنید آن چه خواهد بود

ترجمه گوگل آن به این صورت است :

Hello, thank you for the interesting and useful interviews you posted on your channel. I learned a lot from them. Thank you for that. Now that we are in the end of the year 2017, I would like to suggest that you select and post on your channel from videos released this year: What if you want to pick a point from each interview?

Hello Thank you for posting the interviews. They were interesting and I learned a great deal from them. As we are at the end of 2017 Would you kindly highlight the major point of each interview and share it on your .channel and if you want to choose a point from each interview what would it be?

Life24
20-12-2017, 17:15
سلام
دوستان اینا به انگلیسی بخوام ببنیم معنی تک تک شون چی هست . کجا میشه پیدا کرد .

شبنم1
05-03-2018, 23:00
سلام دوستان .دیکشنری انگلیسی به فارسی خوب و مطمئن معرفی کنید لطفا.:n40:اینم بگم میدونم نباید از دیکشنری فارسی استفاده کرد ولی بعضی وقتا لازمم میشه و میدونم دیکشنری خوب فارسی کمیاب یا سایدم نایاب باشه:n41: ولی میخوام اگر هزار کوه درمیون ، روم به دیوار اگه لازمم شد مطمئن باشه:n31:

50R005H
25-03-2018, 10:21
سلام دوستان .دیکشنری انگلیسی به فارسی خوب و مطمئن معرفی کنید لطفا.:n40:اینم بگم میدونم نباید از دیکشنری فارسی استفاده کرد ولی بعضی وقتا لازمم میشه و میدونم دیکشنری خوب فارسی کمیاب یا سایدم نایاب باشه:n41: ولی میخوام اگر هزار کوه درمیون ، روم به دیوار اگه لازمم شد مطمئن باشه:n31:
نرم افزار Bluedict

m-a-88
16-06-2018, 20:35
سلام

بین تافل یا آیلتس- یکی را باید انتخاب کنم - به جهت ادامه تحصیل. جایی که میخوام اپلای کنم هر جفتشو میپذیره
تقریبا هیچ اطلاعاتی ندارم دربارشون- میخوام یکی رو شروع کنم
روی کدوم یکی پیش برم بهتره؟

Life24
24-06-2018, 05:55
سلام
ببخشید اینا یعنی چی؟ چهار نوع هم هست.. مثلا یک جا خودنم میگفت eight ways to Sunday

six ways from Sunday
six ways till Sunday
six ways for Sunday
six ways before Sunday

mohammadbooter1
25-06-2018, 11:26
بستگی به دانشگاهمقصدتون داره باید ببینید اونا هر آزمونی رو چه نمره ای میخوان و بر اساس اون انتخاب کنید ولی توصیه من اینه اگه میخواید بدون استرس کارتون رو انجام بدید و زیاد ازتون دزدی نکنن و برید سراغ تافل. البته اگه زیر 7 آیلتس میخواید اکی ولی اگه 7 آیلتس میخواید برید سراغ آزمون تافل یا ببینید حتی اگه آزمون PTE رو قبول دارن سراغ اون برید اصلا.
اگر میخواید برای آزمون تافل آماده بشید این سایت خیلی خوبی هست من اطلاعات خیلی خوبی راجع به تافل هم داره:

Reza82N
09-10-2018, 09:34
.............

باغبون
15-01-2019, 09:53
سلام دوستان
اگر بخوام بگم (وقت کردی مقاله منو بخونی) به انگلیش چی باید بگم؟
مرسی

- - - Updated - - -

Dadashmohammad22
15-01-2019, 19:04
سلام دوستان
اگر بخوام بگم (وقت کردی مقاله منو بخونی) به انگلیش چی باید بگم؟
مرسی

- - - Updated - - -
Have you found the time to read my article?

باغبون
17-01-2019, 11:58
Have you found the time to read my article?
ممنونم از پاسختون، فقط اگر بخوام مودبانه تر بنویسم همچین جمله ای رو چی باید بگم؟چون میخوام برا استاد بفرستم بنظرتون مودبانس اینو بفرستم؟

Dadashmohammad22
17-01-2019, 18:05
ممنونم از پاسختون، فقط اگر بخوام مودبانه تر بنویسم همچین جمله ای رو چی باید بگم؟چون میخوام برا استاد بفرستم بنظرتون مودبانس اینو بفرستم؟
بله مودبانست، مشکلی نداره

باغبون
22-01-2019, 23:37
سلام دوستان
تو این جمله:
Furthermore, on the two more heavily
Ni-contaminated soils, the strong RNAi line accumulated
significantly more Ni in leaves
two more یعنی چی؟

Dadashmohammad22
23-01-2019, 13:27
سلام دوستان
تو این جمله:
Furthermore, on the two more heavily
Ni-contaminated soils, the strong RNAi line accumulated
significantly more Ni in leaves
two more یعنی چی؟
two و more رو با هم معنی نکنید
"two" , "more heavily Ni-contaminated soils"

باغبون
24-01-2019, 21:04
two و more رو با هم معنی نکنید
"two" , "more heavily Ni-contaminated soils"
سلام ممنونم بابت پاسختون ولی در این حالت که شما میفرمایید "more heavily Ni-contaminated soils" قابله درکه برام ولی two برای چی اومده؟ مفهومش چیه؟

Dadashmohammad22
25-01-2019, 04:11
سلام ممنونم بابت پاسختون ولی در این حالت که شما میفرمایید "more heavily Ni-contaminated soils" قابله درکه برام ولی two برای چی اومده؟ مفهومش چیه؟
نشان دهنده تعداده، دو نمونه خاگ ، soils هم s جمع داره
دو نمونه خاک با آغشتگی بیشتر به "نیکل"

باغبون
28-01-2019, 21:32
سلام
ممنون میشم مفهوم جملات زیر رو بهم بگین
When a writer writes an article it is in the line of his knowledge ,experience & his contribution of publishing article in the magazine of the repute . Even in a case the article remain unpublished even after reading the captioned of the article with his message we can certainly find that the writers has certain basic opinion in his mind while writing the article

Dadashmohammad22
29-01-2019, 13:27
سلام
ممنون میشم مفهوم جملات زیر رو بهم بگین
When a writer writes an article it is in the line of his knowledge ,experience & his contribution of publishing article in the magazine of the repute . Even in a case the article remain unpublished even after reading the captioned of the article with his message we can certainly find that the writers has certain basic opinion in his mind while writing the article
وقتی نویسنده ای مقاله ای مینویسد، در راستای دانش و تجربه و مشارکتش در مقاله ی منتشر شده در مجله ی پر آوازه است. حتی در موردی، مقاله منتشر نشده باقی میماند حتی بعد از خواندن عنوان مقاله با پیام او، یقینا میتوانیم متوجه شویم که نویسنده هنگام نوشتن مقاله ایده هایی اساسی در ذهن خود داشته.
__
عذر میخوام این متن خیلی از نظر دستوری و انتخاب کلمات غیر اصولی هست و حتی خود من هم متوجه نمیشم نویسندش چه منظوری رو میخواد برسونه.

باغبون
29-01-2019, 15:25
پس مشکل از من نیست از نظر دستوری مشکل داره!:n20: هرچی میخوندم درکش نمیکردم چی میگه.:n37: یکی تو ریسرچ گیت نوشته بود. ممنونم از پاسختون:n16:

Netw0rks
30-01-2019, 10:49
سلام

برای 504 کدوم کتاب رو پیشنهاد می کنید از چه انتشاراتی ؟

باغبون
12-02-2019, 00:57
سلام دوستان
مکالمه ای بود در مورد متن انگلیسی مقاله ای که نوشته شده بود و بهم گفتن:
the english is quite good, actually.
quite اینجا یعنی چی ؟ یعنی نسبتا خوب بود یا کاملا خوب بود؟ از کجا بفهمم منظورش دقیقا چیه?
ممنونم

Dadashmohammad22
12-02-2019, 01:10
سلام دوستان
مکالمه ای بود در مورد متن انگلیسی مقاله ای که نوشته شده بود و بهم گفتن:
the english is quite good, actually.
quite اینجا یعنی چی ؟ یعنی نسبتا خوب بود یا کاملا خوب بود؟ از کجا بفهمم منظورش دقیقا چیه?
ممنونم
کاملا، ترجمه مناسبیه

باغبون
12-02-2019, 01:16
کاملا، ترجمه مناسبیه
دلیلتون چیه؟ من نمیتونم تفکیک کنم. شما از روی actually اخرش این برداشت رو کردین؟

Dadashmohammad22
12-02-2019, 05:58
دلیلتون چیه؟ من نمیتونم تفکیک کنم. شما از روی actually اخرش این برداشت رو کردین؟
actually دخالتی تو ترجمه نداره، معنی کلمه همینه، میشه "کاملا" یا " خیلی" و کلمات تاکیدی شبیه به این استفاده کرد، دلیل خاصی نداره، معنی نسبتا نمیده.
یه جمله مثال بزنید که توش quite معنی نسبتا بده تا بتونم دلیل اشتباهتون رو بفهمم

باغبون
12-02-2019, 10:29
actually دخالتی تو ترجمه نداره، معنی کلمه همینه، میشه "کاملا" یا " خیلی" و کلمات تاکیدی شبیه به این استفاده کرد، دلیل خاصی نداره، معنی نسبتا نمیده.
یه جمله مثال بزنید که توش quite معنی نسبتا بده تا بتونم دلیل اشتباهتون رو بفهمم
اخه دیکشنری قاموس (تو گوشی) چک کردم چند تا معنی داد:
compeltely معنی کرد و یک معنیشو زد : a llitle or alot but not completely نوشته بود

Dadashmohammad22
12-02-2019, 16:47
اخه دیکشنری قاموس (تو گوشی) چک کردم چند تا معنی داد:
compeltely معنی کرد و یک معنیشو زد : a llitle or alot but not completely نوشته بود
فکر نمیکنم اصلا معنی little بده، ولی میتونه معنی "کمی بدتر از کاملا، یا مطلقا" بده. بستگی به جمله داره.
معمولا وقتی با یک صفت مثبت میاد، معنی "کمی ضعیفتر از خیلی خوب" میده، مثلا quite beautiful به معنی خیلی زیبا، ولی نه تمام و کمال
و وقتی با صفت منفی میاد معنی کاملا یا مطلقا میگیره و در واقع اون صفت بد رو بدتر میکنه. مثلا، quite terrible به معنی کاملا افتضاح یا واقعا افتضاح

ولی از اونجایی که فرق "کاملا" و "کمی ضعیفتر از کاملا" زیاد نیست و مهمتر از اون معادل فارسی مناسبی براش نداریم، باید به همون هایی که داریم بسنده کنیم، به همین دلیل هست که گفتم "کاملا" ترجمه مناسبیه.

باغبون
13-02-2019, 01:31
سلام
یه مکالمه گوش میکردم فروشنده و خریدار بهم رسید و اولی گفت Hi there , n... و دومی جواب داد Hi ER...
there و Er یعنی چی؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
14-02-2019, 13:24
سلام دوستان
.
معرفی چند برنامه اندرویدی برای آموزش گرامر انگلیسی همراه با امتحان برای هر درس :
برنامه english grammar book
برنامه های دیگه

اگه لینکها باز نمیشه پس فیــلنزشکن میخواد
در قسمت سرچ بنویسید
english grammar
.
===================================
صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2019, 22:18
سلام
یه مکالمه گوش میکردم, فروشنده و خریدار به هم رسیدند و اولی گفت Hi there , n... و دومی جواب داد Hi ER...there و Er
یعنی چی؟سلام
Hi there یعنی سلام به کسی که از ما فاصله داره
ما در فارسی به کسی که از ما فاصله داره ولی همدیگه رو میبینیم و صدامون رو هم میشنوه سلام میکنیم و همزمان سرمون رو هم بالا میندازیم و یا موقع گفتنِ سلام دستمون رو بالا میبریم براش . این Hi there هم همون حالت رو داره
در انگلیسی میگن Hey you there , come here
یعنی آهای تو که اونجایی , بیا اینجا .
Hi er نداریم اصلاً
شاید اون هم گفته Hi there ولی شکسته گفتهمثل ما که به جای نمىگویند میگیم نمیگن

باغبون
25-02-2019, 11:55
سلام دوستان
این جمله یعنی چی
I may have some time later today.

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-02-2019, 23:56
سلام دوستاناین جمله یعنی چی ؟
I may have some time later today.
سلام
.
اولی : وقت داری امروز باهات صحبت کنم ؟
دومی:
الان وقت ندارم . ممکنه بعداً یک وقتی داشته باشم امروز
قسمتِ پُررنگ همون جوابِ سوالِ شماست .
ترجمه ی کلمه کلمه :
من ممکنه داشته باشم مقداری وقت بعداً امروز

باغبون
02-03-2019, 23:27
سلام دوستان
میشه این متن رو نوشتم اگر ایراد داره برام ادیت کنید:
چیزی که میخوام بگم به فارسی : ممنونم بابت ایمیلتون، لطفا فایل اتچ شده در مورد کارهایی هست که در آزمایشگاه انجام میدم رو دانلودکنید . من در مورد کارهایی که قرار است اونجا انجام بدم فکر کردم. من فکر می کنم خوبه که من یکسری آزمایشات اضافی در حوزه پایان نامم داشته باشم. من یکسری ایده دارم. ممنون میشم در مورد وسایل و تجهیزات ازمایشگاهتون بهم اطلاعات بدین. همچنین من مشتاقم که در مورد ایده های شما بدونم. من فکر میکنم تا تابستون بتونم بیام اونجا چون گرفتن ویزا زمانبر است.
Thanks for your email, please find the enclosed file about my works in the laboratory. I thought about what I could do there. I prefer to have an extra test in my thesis area. I have some idea, but would you please tell me about the equipment and devices in your Lab. Also, I am eager to know your idea.
I think I can be there in the summer because getting a visa to take a lot of time..
If it is possible for you until that time, we can talk and share our idea about some projects that I can do there.

باغبون
11-04-2019, 10:41
سلام
وقتی یکی به انگلیسی میگه من پیرم در جوابش چی باید گفت؟

مثلا در مورد متدی که داشت بکار میبرد صحبت کردیم و گفت :
I am old-school, remember I am quite old.
من نمیدونستم در جواب چی بگم؟ ممنون می شم راهنماییم کنید

nimahandsomboy
11-04-2019, 11:26
با یه نفر تیک زدن به انگلیسی چی میشه؟؟؟

pro_translator
13-04-2019, 20:02
با یه نفر تیک زدن به انگلیسی چی میشه؟؟؟

flirt with someone...

pro_translator
13-04-2019, 20:03
سلام
وقتی یکی به انگلیسی میگه من پیرم در جوابش چی باید گفت؟

مثلا در مورد متدی که داشت بکار میبرد صحبت کردیم و گفت :
I am old-school, remember I am quite old.
من نمیدونستم در جواب چی بگم؟ ممنون می شم راهنماییم کنید

Well, I'm not exactly in my prime either :n02::n08:

maryam57355735
30-04-2019, 16:25
سلام خسته نباشید من میخواستم معنی این جملات چیه
my host parents usually cook a light dinnerذر این جمله منظور از host parents ]diو جمله i miss you already یا i miss them already یعنی چی؟ ممنون

- - - Updated - - -

my host parents usually cook a light dinnerذر این جمله منظور از host parents ]diو جمله i miss you already یا i miss them already یعنی چی؟ ممنون

- - - Updated - - -

50R005H
27-07-2019, 22:58

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

معنی اولی خانواده ای هستش که در اصل خانوادش نباشه ولی مثلا اینا به یه دلیلی قبول کردن مدتی رو بیاد پیش اونا زندکی کنه حتی گاهی از یه کشور دیگه هستن. دومی منظور اینه که هنوز هیچی نشده دلتنگشون شدم.

radarz
27-09-2019, 21:25
سلام

اموزش انلاین زبان رو از کجا شروع کنم ؟ دنباله ی مرکز خوب هستم :)

sbmu777
11-10-2019, 13:28
سلام
میخوام بگم با یک یا دو یا سه ضربه .
کدوم درسته ؟

by 1 , 2 or 3 tap
یا
by 1 , 2 or 3 taps

با تشکر

bas ali
19-10-2019, 18:57
با سلام
من هم اکنون دارم کتابهای total english از انتشارات لانگمن رو میخونم . میخوام بدونم که سطح این کتابها در مقایسه با تاپ ناچ که این هم مال لانگمن هست چطوریه ؟

FOURTH RETURN
11-11-2019, 09:38
snap که در آغاز برخی واژه ها میاد چه معنایی داره؟ مثل اسنپ چت اسنپ دراگون و....

nimahandsomboy
11-11-2019, 11:02
منابع ایلتس معرفی کنید ممنون

Hemai
16-12-2019, 18:32
ببخشید در یک جمله سئوالی سوم شخص مفرد ایا فعل بازم s میگیره؟

FOURTH RETURN
19-12-2019, 08:02
These 5 Rifles Are So Terrible That They Might be the World on Earth

اولاش رو فهمیدم آخرش رو نفهمیدم یعنی چی

ابر_حیزون
19-12-2019, 08:12
یعنی این 5 تا تفنگ انقدر بد هستن که جایی برای زندگی باقی میگذارند .

FOURTH RETURN
14-04-2020, 19:39
یعنی این 5 تا تفنگ انقدر بد هستن که جایی برای زندگی باقی میگذارند .

فکر کنم جمله انگلیسی اشتباه باشه؟

ژیان
16-04-2020, 22:52

همچین چیزی تو انگلیسی وجود نداره منظورش Worst بوده به اشتباه نوشته World

Dadashmohammad22
19-04-2020, 12:54

احتمالا منظور استعاری داره، بد بودن اسلحه ها رو به بد بودن زندگی روی کره زمین تشبیه میکنه.

Free Spirit
23-04-2020, 10:44
سلام

سوالم درباره گرامر و احتمال بسیار غلط جمله هست که کسی نوشته و نظرم رو جلب کرد که شاید من اشتباه می کنم. اول اینکه ترجمه جمله فارسی با جمله انگلیسی هیچ نزدیکی نداره و هر کدوم یه چیزی می گن و کاری به اون ندارم. در جمله انگلیسی هر غلط و اشتباه گرامری می بینید بفرمائید.

italodance
23-04-2020, 12:13
بجای is از will be باید استفاده بشود اگر سوال به معنی چند روز قرنطینه خواهد بود.

pro_translator
27-04-2020, 20:10
سلام

سوالم درباره گرامر و احتمال بسیار غلط جمله هست که کسی نوشته و نظرم رو جلب کرد که شاید من اشتباه می کنم. اول اینکه ترجمه جمله فارسی با جمله انگلیسی هیچ نزدیکی نداره و هر کدوم یه چیزی می گن و کاری به اون ندارم. در جمله انگلیسی هر غلط و اشتباه گرامری می بینید بفرمائید.

How many days into the quarantine are we?

How many days has it been since the quarantine [began]?

Free Spirit
29-04-2020, 10:05
How many days into the quarantine are we?

How many days has it been since the quarantine [began]?

ممنون از جملات پیشنهادی. it‌ در جمله دوم ضمیر است؟ اگر هست به چی اشاره می کند؟
لطف می کنید بفرمائید صرفنظر از جمله فارسی؛ خود عبارت انگلیسی چه مشکلی داره؟ اون جمله فارسی رو فکر کنید نیست و فقط اون عبارت انگلیسی هست. اون is که to be‌ هست به نظر نمی تونه اونجا قرار بگیره و اگر آینده باشه will be درسته که با فعل بعدی بصورت مجهول ساخته میشه. در ضمن در این جمله روزها که قابل شمارش هست و how many‌ در شروع جمله اومده و جمع نمی تونه با is همراه باشه. اینها ایراداتی هست که من می بینم. شما نظرتان چیست؟

pro_translator
04-05-2020, 16:00
ممنون از جملات پیشنهادی. it‌ در جمله دوم ضمیر است؟ اگر هست به چی اشاره می کند؟
لطف می کنید بفرمائید صرفنظر از جمله فارسی؛ خود عبارت انگلیسی چه مشکلی داره؟ اون جمله فارسی رو فکر کنید نیست و فقط اون عبارت انگلیسی هست. اون is که to be‌ هست به نظر نمی تونه اونجا قرار بگیره و اگر آینده باشه will be درسته که با فعل بعدی بصورت مجهول ساخته میشه. در ضمن در این جمله روزها که قابل شمارش هست و how many‌ در شروع جمله اومده و جمع نمی تونه با is همراه باشه. اینها ایراداتی هست که من می بینم. شما نظرتان چیست؟

به صورت صمیمی عرض می‌کنم، شما سرتون درد نمی‌گیره از این همه درگیری با مسائل گرامری؟ :دی

تلاش کنید زبان انگلیسی رو درک کنید. جمله رو چند بار بخونید و بهش فکر کنید تا براتون جا بیافته...

دیگه ضمیر و فعل و مجهول و شمارش و... چیزهای اضافی هستن...

mosi_alfa
01-07-2020, 20:05
دوستان مجموعه کتاب های touchstone با کیفیت بالا برای دانلود سراغ دارین؟ هرچی گشتم پی دی اف بوده که کیفیت متوسط بود(مشخصا نسخه هایی که راحت در جستجو پیدا میشه برای کاهش حجم کیفیتشون کم شده)

anathema.
05-07-2020, 23:12
دوستان مجموعه کتاب های touchstone با کیفیت بالا برای دانلود سراغ دارین؟ هرچی گشتم پی دی اف بوده که کیفیت متوسط بود(مشخصا نسخه هایی که راحت در جستجو پیدا میشه برای کاهش حجم کیفیتشون کم شده)

سلام دوست عزیز. این سایت تا تاچ 4 رو برای دانلود داره.
ieltsmatters.com/دانلود-رایگان-مجموعه-کتاب-های-touchstone

mosi_alfa
10-07-2020, 14:05

متاسفانه اینم افت کیفیت داره

mosi_alfa
10-07-2020, 14:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
متاسفانه اینم افت کیفیت داره

باغبون
04-08-2020, 11:40
سلام لطفا مفهوم این جمله رو بهم بگین
in a world obsessed with butterflies, be a dragonfly.

italodance
04-08-2020, 11:56
در دنیایی غرق از پروانه، یک سنجاقک باش.

اگر مفهموم مقصودی را میخواین منظور این هست اگر همه شیفته پروانه به دلیل فلان برتری مثلا زیبایی هستند شما همیشه یک چیز متفاوت باش و با بقیه فرق کن. The one

باغبون
18-09-2020, 12:18
سلام دوستان
میخوام این جمله رو به انگلیسی بگم چی باید بگم: "هر وقت مقاله برای داورارسال شد ، لطفا به من اطلاع دهید"
جمله زیر معادلش هست؟ اگه معادل خوبی سراغ دارین بهم بگید لطفا! ممنونم
Please let me know when paper send for reviewer

CORTANA
18-09-2020, 12:46
سلام دوستان
میخوام این جمله رو به انگلیسی بگم چی باید بگم: "هر وقت مقاله برای داورارسال شد ، لطفا به من اطلاع دهید"

درود

Please let me know whenever an article is submitted to the referee

:»:»:»

باغبون
18-09-2020, 12:52
درود

Please let me know whenever an article is submitted to the referee

ممنونم از پاسختون
جمله ای که من نوشتم این مفهوم را بیان نمیکنه اصلا؟
البته به خام بودن جمله ام واقفم ولی میخوام بدونم تا حدی مفهوم را بیان میکنه؟

CORTANA
18-09-2020, 13:12
ممنونم از پاسختون

درود

معنی دقیق (تلفظ خودمانی و رسمی) این جمله همانی بود ک عنوان کردم

باغبون
18-09-2020, 13:33
سلام اینجا LATTER منظورش دومی (یخ زده) هست یا آخری(زنده)؟
Unfussy and will accept most dried, frozen and live foods. Regular feedings of the latter will ensure the best colouration

Latter معادله last هست؟

CafeNet999
19-09-2020, 18:29
^
latter معادل آخری/last هستش و former معادل اولی/first پس اینجا latter به معنای live foods هستش.

شهرنوش.انوار
19-09-2020, 23:29
ممنونم از پاسختون
Please let me know whenever the article is submitted for review
من فکر میکنم اینطوری بنویسید ISI پسند تر هست:D
البته با تشکر از کاربر CORTANA

CORTANA
20-09-2020, 09:50
Please let me know whenever the article is submitted for review
من فکر میکنم اینطوری بنویسید ISI پسند تر هست:D
البته با تشکر از کاربر CORTANA

درود

تلفظ رسمی و خودمانی این جمله همانی بود ک در پست قبلی عنوان کردم و معنی درست آن این است ک شما هم عنوان کردید

با تشکر از شما

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-10-2020, 10:00
سلام دوستان

سلام
این جمله یک قالب مشخص داره :
Please inform me when the ... was sent to the ...

ولی اگر منظورتون اینه که هر وقت مقاله‌ای ارسال شد خبر بدین پس میشه
Please inform me when a .... was sent to the ...

ولی اگر منظورتون اینه که چندین بار تکرار میشه یعنی ارسال شدن هی تکرار میشه پس باید بگیم
Please inform me whenever a ... was sent to the ...

لطفاً به من اطلاع بدین هر بار که مقاله ای ارسال میشه به ....
=======================================
دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبتِ خوش و خیر إن شاء الله ..

چند نمونه :
.

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی :

توصیه های مهم امنیتی:

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.
.

سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
.

باغبون
31-10-2020, 12:26
سلام مفهوم این جمله چیه؟
NEVER LOWER YOUR VIBE FOR ANYONE.

MOHAMMAD_ASEMOONI
31-10-2020, 21:28
سلام مفهوم این جمله چیه؟
NEVER LOWER YOUR VIBE FOR ANYONE.

سلام
ظاهراً vibe یعنی خُلق و خو . طبع . احساس .
یعنی خلق و خوی خودت رو برای کسی پایین نیار .
شاید معنیش این باشه که خودت رو ضعیف نکن در مقابل کسی.

یا عزت نفس و کِبریای خودت رو برای کسی پایین نیار

cyruskingsolomon
15-12-2020, 12:04
بسیار عالی فرصت خیلی مناسبیه

cyruskingsolomon
08-05-2021, 11:26
زبان مقدماتی انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میتونین برای شروع یادگیری زبان مبتدی، از این مقاله شروع کنین.

cyruskingsolomon
27-05-2021, 13:38
سلام توی گوگل جست و جو کنین مکالمه مبتدی انگلیسی، بهترین مرجع ها رو براتون میاره!

FOURTH RETURN
08-05-2022, 16:39
We break it all down for you, highlighting the biggest side effects that can come with eating too much bread.

You'll end up hungrier.
Your blood sugar levels can spike.
You gain weight.
You can get backed up.
You'll feel bloated.

جمله قرمز رنگ دقیقا چه معنی داره؟

Dadashmohammad22
08-05-2022, 18:41
We break it all down for you, highlighting the biggest side effects that can come with eating too much bread.

You'll end up hungrier.
Your blood sugar levels can spike.
You gain weight.
You can get backed up.
You'll feel bloated.
جمله قرمز رنگ دقیقا چه معنی داره؟

یبوست
..........................

sajjad1973
21-05-2022, 11:46
سلام به همگی
چقدر اینجا ناراحت کننده شده - قبلا اینجا پر از مشتاقان یادگیری و فراگیری بود -

بعد از سالها امدم - حال روز اینجا رو دیدم واقعا تاسف خوردم

FOURTH RETURN
11-06-2022, 12:08
Majority of people aged over 30 are for the chop
معنیش چیه؟

لیونل_مسی
11-06-2022, 13:06
یعنی اگثر افراد بالای سن 30 یه جورایی پاشون لب گوره

sbmu777
09-07-2022, 16:19
حل شد ......

محمدصالحزیبایی
27-09-2022, 10:47
سلام سایتی معرفی کنید که ساختار جملات انگلیسی به دونه به دونه مشخص کنه که مثلا کدوم کلمه اجکتیو یا ادورب یا ورب هست و...
یعنی جمله رو بهش بدیم و ساختار کلمات و نقش کلمات جمله رو بگه

water-1
25-12-2022, 10:25
سلام دوستان
من در تشخیص اجزای جمله مشکل دارم میشه بهم بگید devastating نقشش فعله یا صفت

This fast-track domestication could help make the world’s food supply healthier and far more resistant to diseases, such as the rust fungus

devastating

wheat crops.

لیونل_مسی
25-12-2022, 11:21
سلام دوستان

This fast-track domestication could help make the world’s food supply healthier and far more resistant to diseases, such as the rust fungus

devastating

wheat crops.

فعله

چون میگه قارچی که درو گندم را خراب میکند . . . پس فعله

اگر صفت بود میشد : such a the devastating rust fungus

- - - Updated - - -

سلام دوستان

devastating

wheat crops.

فعله

water-1
25-12-2022, 11:34
فعله

- - - Updated - - -

فعله

ممنونم لطف کردین

water-1
27-12-2022, 10:07
سلام دوستان
نقش spectator اینجا چیه؟ قسمت آبی رنگ چه معنی میده؟
Around 16 century the Circus Maximus was founded in Rome as a venue for public entertainment, mostly chariot races, which were a popular spectator sport.

- - - Updated - - -

سلام دوستان
نقش spectator اینجا چیه؟ قسمت آبی رنگ چه معنی میده؟
Around 16 century the Circus Maximus was founded in Rome as a venue for public entertainment, mostly chariot races, which were a popular spectator sport.

لیونل_مسی
27-12-2022, 15:31
صفت هست .
popular spectator sport یعنی ورزش تماشایی محبوب
دو تا صفت پشت سر هم اومده

- - - Updated - - -

صفت هست .
popular spectator sport یعنی ورزش تماشایی محبوب
دو تا صفت پشت سر هم اومده

water-1
28-12-2022, 10:41
سلام
منظور از spanning چیه؟
the damage includes habitate loss, pollution and climate change, with the effects spanning the globe from the rainforests of central africa, southeast asia, and south america to the northern forests of cananda

لیونل_مسی
28-12-2022, 12:54
فراگیر | شامل .
spanning the globe یعنی تمام کره زمین را شامل و فراگیر میشه . جهان شامل یا همون جهان شمول که خودمون میگیم .

خسارت شامل از بین رفتن محیط زیست میشود ، آلودگی و تغییرات آب و هوایی ، که اثران آن شامل تمام کره زمین میشود از جنگل های استوایی آفریقای مرکزی تا جنوب شرق آسیا و آمریکای لاتین تا جنگل های شمالی کانادا

- - - Updated - - -

فراگیر | شامل .
spanning the globe یعنی تمام کره زمین را شامل و فراگیر میشه . جهان شامل یا همون جهان شمول که خودمون میگیم .

خسارت شامل از بین رفتن محیط زیست میشود ، آلودگی و تغییرات آب و هوایی ، که اثران آن شامل تمام کره زمین میشود از جنگل های استوایی آفریقای مرکزی تا جنوب شرق آسیا و آمریکای لاتین تا جنگل های شمالی کانادا

water-1
01-01-2023, 09:07
سلام ACCOUNT یعنی چی
In 1950, China accounted for a little over a quarter of the world’s population

لیونل_مسی
01-01-2023, 12:54
مسئول بودن ... شامل شدن ..

یعنی در 1950 چین شامل کمی بیشتر از یک جهارم کل جمعیت کره زمین میشد .

شما ed را انداختید میگید Account یعنی چی account یعنی حساب ، ولی accounted for معنی فرق فوکوله

دوست من ...

مویید باشید

- - - Updated - - -

شما ed را انداختید میگید Account یعنی چی account یعنی حساب ، ولی accounted for معنی فرق فوکوله

دوست من ...

مویید باشید

water-1
12-01-2023, 10:25
سلام میشه مفهوم این جمله رو بهم بگید؟
once wages rise high enough in india and china foreign workers somewhere else will be as enticing to outsourcing countries as india and china now are to europe, japan and the US.

water-1
12-01-2023, 10:28

دوست من ...

مویید باشید

- - - Updated - - -

دوست من ...

مویید باشید
ممنونم همچین انسان زبان دانی هستم من:biggrin::rolleye:

لیونل_مسی
12-01-2023, 15:09
once wages rise high enough in india and china foreign workers somewhere else will be as enticing to outsourcing countries as india and china now are to europe, japan and the US.

یعنی دستمزد کارگرای خط تولید در چین و هند که بره بالا توقعشون میره بالا و کارگرای کشورهای جهان سوم تری پیدا میشن که جای چین و هند را برای اروپا و امریکا و ژاپن پر کنند .

- - - Updated - - -

یعنی دستمزد کارگرای خط تولید در چین و هند که بره بالا توقعشون میره بالا و کارگرای کشورهای جهان سوم تری پیدا میشن که جای چین و هند را برای اروپا و امریکا و ژاپن پر کنند .

FOURTH RETURN
04-02-2023, 22:43
Killed by the stupidity of his parents یا killed by his parents stupidity کدام درسته؟

water-1
13-02-2023, 09:42
سلام دوستان
it has been shown that overwhelming majority of attempts fail.
overwhelming چه معی میده اینجا

لیونل_مسی
13-02-2023, 10:42
سلام دوستان

it has been shown that the overwhelming majority of attempts fail overwhelming (ly)

ثابت شده که اکثر تلاش ها ناکام میماند (به صورت گسترده .

اکثر تلاش های گسترده به صورت گسترده ناکام میماند .

- - - Updated - - -

سلام دوستان

it has been shown that the overwhelming majority of attempts fail overwhelming (ly)

water-1
13-02-2023, 10:48

- - - Updated - - -

ممنونم ولی چرا آخر جمله این کلمه رو دوباره تکرار کردین؟

لیونل_مسی
13-02-2023, 10:52

چون

دوست من

باید حالت صفت پیدا کنه ، overwhelmingly

overwhelming به تنهایی آخر جمله شما معنی نمیده . از نظر انگلیسی ناصحیح هست

- - - Updated - - -

چون

دوست من

water-1
13-02-2023, 11:04
چون

دوست من

- - - Updated - - -

چون

دوست من

ممنونم جمله رو مسقیما از ایلتس کمبریج کپی کردم

- - - Updated - - -

what stuck me was that when people became more comfortable with me and less suspicious, we really connected with each other in a meaningful way
stuck me یعنی چی؟
و
لطفا معنی meaningful way رو هم بهم بگید. ممنون

water-1
13-02-2023, 11:50
You’re through to the tourist information office, Tim speaking.
throughمنظورش چیه؟

لیونل_مسی
13-02-2023, 11:52
throughمنظورش چیه؟

یعنی با تلفن وصلت کردیم به فلان جا

وصل

- - - Updated - - -

throughمنظورش چیه؟

یعنی با تلفن وصلت کردیم به فلان جا

وصل

لیونل_مسی
13-02-2023, 11:55
ممنونم جمله رو مسقیما از ایلتس کمبریج کپی کردم

- - - Updated - - -

what stuck me was that when people became more comfortable with me and less suspicious, we really connected with each other in a meaningful way
stuck me یعنی چی؟
و
لطفا معنی meaningful way رو هم بهم بگید. ممنون

struck نه stuck

water-1
13-02-2023, 15:59
I’m very pleased to welcome this evening’s guest speaker, Mark Logan, who’s going to tell us about
the recent transformation of Minster Park. Over to you, Mark.
لطفا مفهوم قسمت آبیو بهم بگید

water-1
15-02-2023, 19:32
On clearing the written test the person is eligible for the driving test.
دوستان On clearingیعنی چه؟

لیونل_مسی
17-02-2023, 08:06
یعنی بعد از قبول شدن تست نوشتاری

- - - Updated - - -

یعنی بعد از قبول شدن تست نوشتاری

water-1
17-02-2023, 09:34
She has an intimate knowledge ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) of Tuscany, where she has lived ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) for 20 years ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).
دوستان تو فارسی به intimate knowledge چی میگیم؟

لیونل_مسی
17-02-2023, 09:38
She has an intimate knowledge ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) of Tuscany, where she has lived ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) for 20 years ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

دانش دست اول

- - - Updated - - -

دانش دست اول

water-1
25-02-2023, 16:10
سلام منظور از CONTEXT تو این عنوان چیه؟
The context, Meaning and Scope of Tourism

nimahandsomboy
26-02-2023, 11:53
اعتبار شخصیتی
به انگلیسی چی میشه ؟؟؟

mitokomon
26-02-2023, 19:27
اعتبار شخصیتی
به انگلیسی چی میشه ؟؟؟
من اصلا به فارسیش هم نمیدونم یعنی چی :دی

لیونل_مسی
01-03-2023, 18:27
اعتبار شخصیتی
به انگلیسی چی میشه ؟؟؟

dignity

self-respect

- - - Updated - - -

اعتبار شخصیتی
به انگلیسی چی میشه ؟؟؟

dignity

self-respect

لیونل_مسی
01-03-2023, 18:28
سلام منظور از CONTEXT تو این عنوان چیه؟

مقوله

........................

water-1
01-03-2023, 19:04
ترجمش میشه " در مورد معنی و هدف توریسم"؟ مقوله معنیش چیه در مورده؟ یا موضوع؟

مقوله

........................

water-1
01-03-2023, 21:07
we often mention
transformational
leaders and transactional leaders.
معنی دو کلمه آبی چیه؟ ممنونم

لیونل_مسی
02-03-2023, 06:54
we often mention

transformational

transformational یعنی تحول گرا

transactional اینچا یعنی در گذار

- - - Updated - - -

we often mention

transformational

transformational یعنی تحول گرا

transactional اینچا یعنی در گذار

لیونل_مسی
02-03-2023, 06:57
ترجمش میشه " در مورد معنی و هدف توریسم"؟ مقوله معنیش چیه در مورده؟ یا موضوع؟

مقوله و معنا و بازه ؟ توریسم

FOURTH RETURN
13-06-2023, 10:11
مفهوم wrap your head around چیه؟

FOURTH RETURN
13-06-2023, 10:12
مفهوم wrap your head around چیه؟ یا wrap your head around it

Smartie7
29-07-2023, 14:21
مفهوم wrap your head around چیه؟ یا wrap your head around it
یعنی از چیزی سر در آوردن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'s-head-around/