PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات به زبان فارسی فقط در این تاپیک

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Top Notch
03-11-2008, 13:35
دوست عزیز تو بحث یادگیری زبان یه رویکردی به اسمCommunicative approch وجود داره که با توجه به توضیحات شما راست کار شماست.اکثر قریب به اتفاق کتابهای اموزش زبان جدید بر مبنای این روش نوشته می شه.در این رویکرد شما محاوره رو یاد می گیرید و در کنار اون به طور موازی گرامر، کلمات و...... هدف در این نوع اموزش صرفا مکالمه است و شما می تونید در عرض یک سال به چیزی بیشتر از صحبت های یک کودک برسید. ولی شرط لازمه اون شرکت در کلاسه و تمرین بر مبنای اون چیزی که استاد یا سوپروایزر بیان می کنه.نیازی به یادگیری گرامر یا کلمات فراتر از درس نداری ولی هر چی درس جلسه قبل رو تمرین کنی زودتر نتیجه می گیری. موفق باشی

A r c h i
03-11-2008, 14:21
نمی دونم چی بگم و یا چطوری بگم ولی من چیزی حدود 8 ماه کلا بیکار هستم و هیچ کاری رو نمی خوام انجام بدم و بعد از این 8 ماه می رم سربازی حالا گفتم بیام توی این مدت یک کمی زبان کار کنم

تا کی باید وقتی که کلماتی مانند زبان و هرچیزی که مربوط به زبان می شه رو می شنوم باید بلرزم !

برای همین گفتم که از این تایپیک یه چیزهایی رو می تونم بفهمم ولی وقتی که با سوال و جواب زیر مواجه شدم کمی بیخیال شدم یعنی یه دوستی گفته بود که 14 ماهه می خواد زبان کار کنه که یه دوست دیگه گفته بود شما در این 14 ماه فقط می تونید از صفر به 20 برسید !!!

من نمی دونم وقتی که یه بچه که هیچی حالیش نیست در مدت زمان 6 تا یک 12 ماه می تونه حرف بزنه ( البته این رو بگم که یه استادی به نام مادر هم همیشه داره باهاش کار می کنه ! ) حالا اگه یک شخص بالغ بخواد یک زبانی رو یاد بگیره چه مدت طول می گشه ؟

در ضمن از هرکسی که می خواهی در باره زبان سوال بپرسی یه چیزه سربالا می ده ( دوستان این انجمن رو نمی گم ها )
مثلا از چند نفر می پرسی که برای شروع زبان از کجا باید شروع کنی یکی جواب می شه فقط لغت ! یکی جواب می ده فقط قواعد یکی می گه ترجمه یکی می گه ....

حالا به نظر دوستان گرامی اگه یک شخصی بخواد زبان یاد بگیره از کجا و چطوری شروع کنه ؟

نه این که با اصول باشه ها بچه در اوایل بدون اصول و قواعد حرف می زنه ولی این تازه اول راهه نوشتن و تمرین و ... رو باید انجام بده تا بتونه به راحتی از یک زبان استفاده کنه !

حالا من توی اون اولش مشکل دارم یعنی از کجا و چطوری شروع کنم رو نمی دونم لغت می خونم یک ماه دیگه بیشترشون می پرن گرامر می خونم یک ماه دیگه می پره خلاصه این بپر بپر تا حالا ادامه داشته

در ضمن یکی از دوستان گفته بودن که هدف رو مشخص کن ( برای چی زبان رو می خواهی یاد بگیری امتحان - ... ) من می خوام همانطوری که فارسی رو می دونم و باهاش حرف می زنم انگلیسی رو هم بدونم هدف نهایی من هم کلا کار با زبان انگلیسی است یعنی نوشتن سایتهای چند زبانه نوشتن برنامه های چندزبانه و ...

حالا امیدوارم که یکی از اون بامراماش یه جوابی به ما بده تا ما برای همیشه دعا گویشان باشیم !

سلام
شما هیچ وقت نباید از اسم زبان یا کلمات انگلیسی بترسید ، مطمئن باشید اگه که یاد بگیرید خیلی براتون شیرین میشه.

همونطور که همیشه تو این تاپیک گفته شده، کلاس زیان بهترین روش برای یاد گرفتن زبان هست. چون لغت، گرامر، مکالمه و همه اینها را با هم آموزش می ده.
زبان یاد گرفتن هدف نمی خواد. فقط علاقه می خواد. من خودم زبان فرانسه را 3 سال و نیم خوندم. بدون اینکه هیچ انگیزه ای داشته باشم یا حتی اینکه به دردم بخوره. فقط برای اینکه وقتی این زبان را شروع کردم دوست داشتم ادامه بدم و ادامه دادم. فقط علاقه ام باعث شد که این زبان غیر انگلیسی را ادامه بدم و نه هیچ چیز دیگه. انگلیسی که کلا بحثش جداست. شما در این زمانه الزاما باید زبان انگلیسی بلد باشید وگرنه کارتون راه نمیفته. هر جای دیگه دنیا به جز ایران که بخواین برین ، انگلیسی به درد می خوره. در خود ایران هم هر کاری که بخواید انجام بدید و توش موفق باشید، دانستن زبان انگلیسی خیلی بهتون کمک می کنه. پس روی انتخاب هدف فکر نکیند. فکر کنید که باید و حتما زبان بلد باشید.

در مورد مثالتون که بچه ها چه جوری زبان یاد می گیرن: قبول دارم که بچه ها به خاطر اینکه در محیط هستند و می شنوند زبان را یاد می گیرند. ولی اگه دقت کرده باشید، حرف زدن بچه ها همیشه غلطه. جای فعل و فاعل را اشتباه می گن، افعال را غلط صرف می کنند و .. . اگه که بچه ها با شنیدن زبان یاد می گرفتن که چه احتیاجی به مدرسه رفتن داشتن؟؟!!!!

شما اگه چندین سال زبان خونده باشی، بعد بری جایی زندگی کنی که آن زبان را حرف بزنند در زمان کم خیلی پیشرفت می کنید چون اصولش را بلد هستید. ولی اگه چیزی بلد نباشید، زندگی کردن در کشور دیگه هم کمکی نمی کنه.

حالا نظر من اینه که در این 8 ماهی که وقت دارید، یکی از کلاس زبانهای معروف را انتخاب کنید و کلاسهای ترمیک- فشرده اسم بنویسید.
می دونم که کیش و کیش ایر کلاسهای هر روز در هفته داره. موسسه سفیر هم کلاسهای 3 روز در هفته روزی سه ساعت داره. کانون زبان هم خوبه. فقط کند جلو میره. هر ترم سه ماه که به کار شما نمیاد.

یاد گرفتن زبان، زمان نداره، واقعا نمیشه گفت که چقدر طول می کشه که زبان را کامل یاد بگیرید. من خودم هر چقدر جلوتر میرم ،می فهمم هنوز خیلی مطالب هست که من بلد نیستم. با اینکه بیشتر از 12 سال مداوم کلاس زبان رفتم، فیلم دیدم، نوشتم و ... . پس شما فعلا شروع کنید. هر جا رسیدید که متوجه شدید بیشتر از این دیگه به دردتون نمی خوره، با همون قدر کارتون راه میفته، دیگه ادامه ندید. اینجا اون نقطه ای که شما می تونید بگید زبان بلدید و کاملا شخصیه

موفق باشید:11:

A r c h i
03-11-2008, 14:31
خوب من الان نزدیک به 4 ساله دارم کلاس زبان میرم
تا دو سال اول خیلی زبانم پیشرفت داشت اما الان احساس میکنم دو ساله فقط چند تا
لغت جدید دارم یاد میگیرم و دارم همون قبلی ها رو تکرار میکنم چیز جدیدی یاد نگرفتم
و روند کلاس داره تکراری میشه + کلاسمون در هفته باید یه جلسه بحث آزاد داشته باشه ( Topic )
اما متأسفانه یه معلم ... به ما افتاده همش رو کتاب تمرکز داره کتاب ما Headway هست و کتاب
رو سه قسمت کردند ! هر قسمت تو یه ترم باید خونده بشه :13:
================================================== ==========
حالا دیگه نمیخوام برم کلاس زبان
میخوام از دوستان عزیز بپرسم خودم میتونم توی خونه زبان بخونم؟
برنامه هایی مثل Tell Me More 9.0 یا Passport to 35 languages میتونن به من تو پیشرفتم کمک کنن؟

دوست عزیز:
اصلا این اشتباه را نکنید که کلاس زبان را ول نکنید. مشکل شما اینه که باید موسسه زبانتون را عوض کنید. یک نکته مهم در مورد کلاس زبان و معلمها:

*** بیشتر از دو ترم با یک معلم کلاس برداشتن ، هیچ چیزی به شما اضافه نمی کنه. معلم هم دانشش محدوده. عادت کردن به روش درس دادن یک معلم، و تکرار کلاس با اون اشتباه محضه. ***

این نکته باعث بوجود آمدن این احساس در شما شده. زمانی که ما کتاب headway می خوندیم هر کتاب را 4 قسمت کرده بودن :31: ..در ضمن بعد از اینکه من سری headway را تمام کردم دیگه این کتاب را درس نمی دن. به جاش true to life اومد. که به نظر من خیلی راحت تر از headway بود. زیاد به تمام کردن کتاب فکر نکنید، به فکر چیزی باشید که یاد می گیرید. کتابهای headway انقدر مطلب داره که هر دو درسش را هم میشه یک ترم طول داد. معلم باید از شما Lecture شفاهی و کتبی بخواد.

اگه شما اینجوری فکر می کنم. توصیه من اینه که حتما کلاس زبانتون را عوض کنید. جایی که کتاب دیگه درس داده میشه. اگر هم فکر می کنید همه این کتاب ها را بلدید و زبانتون خیلی خوبه و احتیاج به کلاس ندارید. به من بگید من یک کلاس زبانی به شما معرفی می کنم که برید و احساس کنید که این همه سال که زبان خوندین هیچی یاد نگرفته بودین :31:

در مورد نرم افزارهایی که پرسیدید، چند بار تو این فورم سوال شده. منتهامن که کسی را ندیدم که از این نرم افزارها استفاده کرده باشه.

saeed_cpu_full
03-11-2008, 14:35
دوست عزیز:
اصلا این اشتباه را نکنید که کلاس زبان را ول نکنید. مشکل شما اینه که باید موسسه زبانتون را عوض کنید. یک نکته مهم در مورد کلاس زبان و معلمها:

*** بیشتر از دو ترم با یک معلم کلاس برداشتن ، هیچ چیزی به شما اضافه نمی کنه. معلم هم دانشش محدوده. عادت کردن به روش درس دادن یک معلم، و تکرار کلاس با اون اشتباه محضه. ***

این نکته باعث بوجود آمدن این احساس در شما شده. زمانی که ما کتاب headway می خوندیم هر کتاب را 4 قسمت کرده بودن :31: ..در ضمن بعد از اینکه من سری headway را تمام کردم دیگه این کتاب را درس نمی دن. به جاش true to life اومد. که به نظر من خیلی راحت تر از headway بود. زیاد به تمام کردن کتاب فکر نکنید، به فکر چیزی باشید که یاد می گیرید. کتابهای headway انقدر مطلب داره که هر دو درسش را هم میشه یک ترم طول داد. معلم باید از شما Lecture شفاهی و کتبی بخواد.

اگه شما اینجوری فکر می کنم. توصیه من اینه که حتما کلاس زبانتون را عوض کنید. جایی که کتاب دیگه درس داده میشه. اگر هم فکر می کنید همه این کتاب ها را بلدید و زبانتون خیلی خوبه و احتیاج به کلاس ندارید. به من بگید من یک کلاس زبانی به شما معرفی می کنم که برید و احساس کنید که این همه سال که زبان خوندین هیچی یاد نگرفته بودین :31:

در مورد نرم افزارهایی که پرسیدید، چند بار تو این فورم سوال شده. منتهامن که کسی را ندیدم که از این نرم افزارها استفاده کرده باشه.

4 قسمت :18:
باشه کلاس زبانم رو عوض میکنم

as13851365
03-11-2008, 15:16
شما اگر کلاس زبان بری
....
بودن کسانی که کلاس رفتن و ماهی 50000 تومان دادن و الان در سطح Advance هستند ولی متاسفانه اونقدر که تو اون سطح هستند چیز بلد نیستن و یاد نگرفتن، چونکه تمرین نکردن.

آخه نمی دونید که وقتی رفتنم کلاس گفتن باید تائین سطح بشی بعد به کلاس هم سطح خودت بری آقا چشمت روز بد نبینه تائین سطح شدیم و رفتیم سر کلاس نشستیم ( به خیال خوش که می خواهیم زبان یاد بگیریم زودتر هم رفتیم و اولین نفر هم بودیم ) تو کلاس نشته بودیم که بله کم کم هم کلاسی های ما اومدن !! به خدا از خجالت آب شدیم زیر چشمی به دوستام ( سه نفر بودیم ) نگاه کردم دیدم یکی سرش رو انداخته پایین و یکی هم فقط به میز استاد داره نگاه می کنه ... همکلاس های ما بیشتر بچه دبستانی بودن .
از فرداش دیگه قید کلاس رو زدیم و گفتیم حداقل خودمان را به یه سطحی برسونیم بعد بریم سر کلاس!

با توجه به گفته های بالا می شه به این نتیجه رسید که کلا قضیه کلاس رو باید بیخیال بشم ( آقا آبرو دارم اذیت نکنید دیگه )

کلاس رفتن همه‌ چیز نیست. تو کلاس نهایتا 2 ساعت میخوای انگلیسی بشنوی و صحبت کنی،
قربون برم حرف دلم رو زدی . حالا من یه چند تا cd دارم از آموزش a گرفته تا z حالا می خوام از اونها شروع کنم ولی ترسیدم که راه رو باز اشتباه برم گفتم که از دوستان گرامی بپرسم

وقتی تو میخوای زبان مادری رو یاد بگیری در طول 24 ساعت همیشه در حال شنیدن و سر و کله زدن با اون زبان بودی و حالا 6 ماهه یاد گرفتی.
خوب من هم کلا توی این 8 ماه می خوام از صبح تا شب و برعکس فقط زبان کار کنم همین .

اگر کلاس بری، هر شب قبل از خواب 10 تا 20 لغت که توی کلاس یاد گرفتی‌رو مرور کنی، بعد از کلاس مطالب قبلی و مطالب جدیدی که جلسه بعد میخوای بخونی‌رو مرور کنی.... میشی خدای زبان!

خیلی آقایی ممنون بابت راهنمایی که کردی مرسی !

خوب من الان نزدیک به 4 ساله دارم کلاس زبان میرم
تا دو سال اول خیلی زبانم پیشرفت داشت اما الان احساس میکنم دو ساله فقط چند تا
لغت جدید دارم یاد میگیرم و دارم همون قبلی ها رو تکرار میکنم چیز جدیدی یاد نگرفتم
و روند کلاس داره تکراری میشه

خوشا به سعادت دوستانی که حداقل یه مقداری بلد هستن من زبان رو در دانشگاه با هزار مکافات قبول شدم در دبیرستان که همش تک ماده بودم...
به نظر من شما باید به دنبال ترجمه و این جور کارها باشید تا تعداد لغات شما بیشتر بشه برای این کار هم از مطالب عمومی شروع کن ( حالا می گن چه پررو خودش هیچی نمی دونه ولی داره راهنمایی می کنه ! )

حالا دیگه نمیخوام برم کلاس زبان
میخوام از دوستان عزیز بپرسم خودم میتونم توی خونه زبان بخونم؟

تونستنش رو که آره می تونی ولی حداقل این رو به یاد داشته باش که کلاس رفتن یک بهانه ای است که شما حداقل روزی 2 ساعت زبان کار کنید اگر می تونید خودتان در خونه این دو ساعت رو زبان کار کنید خوب چه بهتر .

دوست عزیز تو بحث یادگیری زبان یه رویکردی به اسمCommunicative approch وجود داره که با توجه به توضیحات شما راست کار شماست.اکثر قریب به اتفاق کتابهای اموزش زبان جدید بر مبنای این روش نوشته می شه.در این رویکرد شما محاوره رو یاد می گیرید و در کنار اون به طور موازی گرامر، کلمات و...... هدف در این نوع اموزش صرفا مکالمه است و شما می تونید در عرض یک سال به چیزی بیشتر از صحبت های یک کودک برسید.

پس من می رم همه این کارها رو به صورت موازی انجام بدم یا این 8 ماه وقت رو هدر می دم یا به نتیجه ای که می خوام می رسم .

شرط لازمه اون شرکت در کلاسه و تمرین بر مبنای اون چیزی که استاد یا سوپروایزر بیان می کنه.نیازی به یادگیری گرامر یا کلمات فراتر از درس نداری ولی هر چی درس جلسه قبل رو تمرین کنی زودتر نتیجه می گیری.

من اگر برق مملکت اجازه بده از صبح خروس خون تا شب بیشتر با کامپیوتر کار می کنم و حالا هم بقیه کارهام رو گذاشتم کنار و فقط می خوام زبان کار کنم.
حالا باز من منتظر راهنمایی های دوستان دیگر می مانم تا از تجربیات دیگران استفاده کنم .

as13851365
03-11-2008, 15:47
من زمانی که داشتم پاسخ می دادم راهنمایی های دوست گرامی Archi-girl رو ندیدم شرمنده !

پس روی انتخاب هدف فکر نکیند. فکر کنید که باید و حتما زبان بلد باشید.

خیلی خیلی ممنون

در مورد مثالتون که بچه ها چه جوری زبان یاد .......چه احتیاجی به مدرسه رفتن داشتن؟؟!!!!

این یکی رو که گل گفتی ولی یه چیزی مثل این که کم کم داره پای ادبیات فارسی خودمان هم به میان گشیده می شه من کلا تو این جور درسها زیر خط فقط هستم مثلا یه مدت قبل که داشتم گرامر زبان رو می خوندم کم کم فعل و فاعل و مفعول و مضارع و ... همه رو قاطی کردم بی خیال گرامر شدم وفتم سرغ مطالب عمومی ( داستان و کتاب و...) که به صورت تلفظ و معنی کلمه به کلمه بودن و چون به امتحانات دانشگاه نزدیگ بود کلا زبان رو کذاشتم کنار و حالا می خوام شروع کنم .

حالا نظر من اینه که در این 8 ماهی که وقت دارید، یکی از کلاس زبانهای معروف را انتخاب کنید و کلاسهای ترمیک- فشرده اسم بنویسید.

نمی دونم شما من رو چی فرض کردید به خدا من هیچی از زبان نمی دونم قضیه کلاس رو هم که در پست قبلی گفتم .

یاد گرفتن زبان، زمان نداره، واقعا نمیشه گفت که چقدر طول می کشه که زبان را کامل یاد بگیرید. من خودم هر چقدر جلوتر میرم ،می فهمم هنوز خیلی مطالب هست که من بلد نیستم. با اینکه بیشتر از 12 سال مداوم کلاس زبان رفتم، فیلم دیدم، نوشتم و

یه سوال برای من : منظور شما از این که (((هر چقدر جلوتر میرم ،می فهمم هنوز خیلی مطالب هست که من بلد نیستم))) چیه ؟ فکر کنم باید لغت باشه نه چیزه دیگه ای . هر چیزی یه نقطه پایانی داره نکنه زبان نداره !

پس شما فعلا شروع کنید

همه می گن شروع کن ولی من نمی دونم از کجا شروع کنم ( تورو خدا عصبانی و یا نخندید ها )
ولی چشم من یک کتاب با نام گرامتر کامل زبان انگلیسی ترجمه حمید بلوچ (ریموندمورفی و ویلیام اسمالرز) دارم می خوام از روی اون گرامر رو شروع کنم و سه تا CD دارم که کلا آموزش زبان به صورت تصویری و تلفظ داره و سه تا CD آموزش زبان در خواب و یک CD دایالوگ دارم که به نظر من برای شروع برای من کافی باشه

هر جا رسیدید که متوجه شدید بیشتر از این دیگه به دردتون نمی خوره، با همون قدر کارتون راه میفته، دیگه ادامه ندید.

خدا از دهنت بشنوه یعنی من به اون جایی می رسم که فکر کنم زبان برای من کافی است !!

یه سوال : در مقایسه زبان انگلیسی سخته یا زبان آذری ( ترکی )؟

معلم هم دانشش محدوده. عادت کردن به روش درس دادن یک معلم، و تکرار کلاس با اون اشتباه محضه.

بابت این نکته هم ممنون

Narsis_E
03-11-2008, 16:38
آخه نمی دونید که وقتی رفتنم کلاس گفتن باید تائین سطح بشی بعد به کلاس هم سطح خودت بری آقا چشمت روز بد نبینه تائین سطح شدیم و رفتیم سر کلاس نشستیم ( به خیال خوش که می خواهیم زبان یاد بگیریم زودتر هم رفتیم و اولین نفر هم بودیم ) تو کلاس نشته بودیم که بله کم کم هم کلاسی های ما اومدن !! به خدا از خجالت آب شدیم زیر چشمی به دوستام ( سه نفر بودیم ) نگاه کردم دیدم یکی سرش رو انداخته پایین و یکی هم فقط به میز استاد داره نگاه می کنه ... همکلاس های ما بیشتر بچه دبستانی بودن .
از فرداش دیگه قید کلاس رو زدیم و گفتیم حداقل خودمان را به یه سطحی برسونیم بعد بریم سر کلاس!

با توجه به گفته های بالا می شه به این نتیجه رسید که کلا قضیه کلاس رو باید بیخیال بشم ( آقا آبرو دارم اذیت نکنید دیگه )

.

کلاس رفتن که این حرفا رو نداره! ‌پس "ز گهواره تا گور دانش بجوی" چی میشه تکلیفش؟!:46:

ما تو آموزشگاه خودمون هر ترم حداقل یه خانم بالای 50 سال داشتیم که خیلی هم با اشتیاق و انگیزه میومدن کلاس ... حالا من نمی دونم شما چه سنی هستید ولی هر چی زیاد باشه بیشتر از 50 که نیستین!!

کلاس زبانه دیگه!... مدرسه و دانشگاه نیست که همه تقریباً همسن باشند... ما دانش آموز دبیرستانی داریم سر کلاس تاهمون بالای 50ساله ها

اگه یه مقدار منطقی با این مسئله برخورد کنید می بینید که اصلاً مشکل حادی نیست!

حالا نهایتاً اگه خیلی واستون مشکله که تو چنین جوی زبان یاد بگیرید با چند نفر از دوستاتون معلم خصوصی بگیرید چون من فکر می کنم اگه خودتون بخواین با جزوه و کتاب و فیلم و اینا پیش برین به احتمال زیاد بعد از یه مدتی ولش می کنید و ادمه نمی دید و یا به قول خودتون اصلاً نمی دونید از کدوم شروع کنید و دچار سردرگمی میشین ...

آها ! گفته بودی قراره سربازی برید! در این صورت علاوه بر این 8 ماه دو سال سربازی (دو سال دیگه؟!) هم فرصت خوبیه واسه یادگیری حداقل این طوری از این دو سالِ عمرِ جوان تلف کن هم یه استفاده ای کردید!

موفق باشید

Top Notch
03-11-2008, 19:02
فکر می کنم دوره headway دیگه سر اومده باشه.به نظر من اموزشگاهتو عوض کن و سراغ یه course جدید تر برو.

M Like Mother
03-11-2008, 22:22
سلام

میخواستم ببینم فرق نصرت یک با دو چیه؟

آیا همون نصرت یک با کمی تغییرات و اصلاحات شده دو ؟

یا در ادامه اون هست و مطالب بیشتری ارائه میشه؟

به نظر من هر کسی باید شیوه ی یادگیری زبان تو خودش رو کشف کنه ... هر کی یه جور بهتر جواب میده ... بهترین روش هم اینکه که همه با هم بلند شیم بریم آمریکا :31:

iAR11
04-11-2008, 07:43
یه مطلبی در مورد کتاب میخواستم بگم.
در اکثر آموزشگاه‌های زبان کتاب‌‌های Headway یا Interchange رو آموزش میدن و عیب این کتاب‌ها اینه که قدیمیه و روش درس‌ها هم خوب نیست.
من تو آموزشگاهی که میرم یه کتاب جدید تدریس میکنن به نام New English File نمیدونم اسمش رو شنیدین و اطلاعات دارید یا نه، ولی این کتاب خیلی گستردست طوری که قبل از تدریس این کتاب در آموزشگاه برای هر ترم ما کارهای جنبی مثل کتاب داستان، اخبار و... داشتیم که با عوض کردن کتاب همه این برنامه‌ها کنسل شد و الان هم بعضی موقع‌ها استادها واسه تموم کردن کتاب وقت کم میارن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه خوبی هم که داره اینه که اطلاعات داخل کتاب خیلی به روز هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

as13851365
04-11-2008, 08:30
خسته نباشید دارم خدمت تمامی عزیزان و بزرگوارانی که در این انجمن فعالیت می کنند.

من دیروز از اول تا آخر این تایپیک رو خوندم و نکاتی که می تونست به من در یادگیری زبان کمک کنه رو به صورت یک فایل ذخیره کردم در هین خوندن این تایپیک جواب خیلی از سوالات خودم رو گرفتم ولی از جوابهای دوستان یکی دو مورد سوال نیز برای من مظرح شد که گفتم مطرح کنم تا دوستان راهنمایی کنند.

از آنجایی که چندین بار کاربران گرامی در این تایپیک مرتب مطرح کرده بودند که برای شروع از کجا و چطوری شروع کنند ؟ و از جوابی که گرفته بودند من هم استفاده کردم . ( جواب ها همه متنوع )
مثلا در پست 11 آقا بابک گفته :

يادتان باشه كه براي تقويت زبان انگليسي هميشه از Listening‌ و Speaking‌ شروع كنين، خواندن كتابهاي گرامر و يا Reading‌ فايده اي نداره و اين همان اشتباهي است كه در دبيرستان شاهد بوديم، هيچ كسي نتونست نه عربي صحبت كنه و نه انگليسي، هميشه اين قانون را رعايت فرماييد

تا نشنيديد نگوييد
تا نخوانديد ننويسيد

Listen
say
read
write

به اين ترتيب پس اول فيلم را تماشا كنين و دايالوگ ها را بشنويد
بعد علط يا درست سعي كنيد بدون مراجعه به متن كتاب تكرار كنين
سپس بريد سراغ متن و آن را با صداي بلند بخونين
و در آخر جملات جالب و پركاربردش را براي خودتان يادداشت كنين

مهم ترين چيز در آموزش زبان انگليسي، اينه كه مستمر باشه، چون مثل درس تاريخ حفظ كردني نيست، بلكه يك مهارته، پس براي خودتان برنامه ريزي كنين، اكثر كساني كه بدون معلم زبان مي خونن موفق نمي شن، نه چون غير ممكنه، بلكه چون كسي نيست كه ازشون كار بكشه و ما آدما هم تا احساس تعهد نكنين كار نمي كنيم

از جواب آقا بابک خیلی ممنون و درباره اون دو خط آخر هم کاملا حق با ایشون است یعنی تا زور بالای سر نباشه انسان کاری رو به درستی انجام نمی ده

یکی از مشکلات من هم با گرامی بود که می خواستم گرامر رو آخر کار یاد بگیرم ولی با توجه به نوشته Archi-girl در پست 162 نظرم عوض شد

در مورد اینکه گفتید گرامر براتون مهم نیست. باید بگم که شما تمام لغات زبان انگلیسی را هم بلد باشید ولی گرامر بلد نباشید تقریبا هیچ جمله ای را متوجه نخواهید شد. پس بهتره گرامرتون را هم تقویت کنید

حالا سوالی که جوابش رو من از پست 11 آقا بابک و دیگر دوستان به این صورت برداشت کردم : ( اگر جایی رو اشتباه کردم بگید )
برای شروع زبان باید مراحل زیر رو حتما طی کنیم :
1 ) شنوایی خود را درباره زبان تقویت کنیم : که این هم از فیلم و آهنگ و .... می تونیم استفاده کنیم
2 ) گویایی خودمان رو تقویت کنیم : یعنی هر چیزی رو که شنیدیم رو بتونیم درک کنیم و بیان کنیم که برای منبع هم همان فیلم و موسیقی و ... رو دوستان پیشنهاد کرده بودند .
منابعی که آقا بابک برای این دو مورد در پست 47 بهش اشاره کردن :

بهترين متد خود خوان براي تمرين Speaking‌ متد لابراتوره
يك دستگاه ضبط و پخش يا كامپويتر
يك مكالمه، يا فيلم مستند بهمراه Script
گوش كردن جمله به جمله
تكرار و ضبط صداي خودتان قدم به قدم
حالا بدون نگاه كردن به متن
Summary هر آنجه كه شنيديد
ضبط و تكرار
گوش كردن صداي خودتان،‌اصلاح تلفظ، لهجه و حفظ كردن جملات پر كاربرد
هر جا سوال داشتنيد يادداشت
سوال از استاد يا از p30world

3 ) خوندن خودمان رو تقویت کنیم : یعنی بتونیم مطالب رو به صورت صحیح بخونیم حالا برای این هم منابعی رو گفته بودند
4 ) نوشتم : یعنی بتونیم هر چیزی رو که می خواهیم و میشنویم رو به صورت مکتوب دربیاریم ( بنویسیم )

و جواب Parnyan در پست 83 که برای من خیلی جالب بود : ( مخصوصا اون دو جمله آخر )

یه نظره من فیلم واقعا تاثیر داره / کتاب تست تافل (Barron's TOEFL Test ) خوبه / grammer in use و voaculary in use بد نیستن
کتابایه رمان (علمی آ معمولا یه سری اصطلاح مخصوص هر رشته رو دارن که بد بختی داره ...) خیلی میتونه کمکت کنه ....تو نت میچرخی هر چی میخوای بخونی انگلیشِش رو بخون / کلا سعی کن زندگیتو زبان بشه بقوله یکی سعی کن فارسی رو فراموش کنی....آهنگ فقط انگیلیش سعی کن بفهمی. تکستشون هم پیدا کن بعده یه مدت راه می افتی

سوالی که mohammad110 خان در پست 247 مطرح کرده بودن تمام چیزهای بود که من می خواستم :

یک سوال داشتم که فکر می کنم برای تمام کسانی که میخوان زبان یاد بگیرن مفید باشه. اونم اینکه دوستانی که زبان رو به صورت حرفه ای یاد گرفتند لطفا به این سوالات جواب بدن ممنون می شم.
1- چه مدتی طول کشید (لطفا حدالامکان از گفتن جواب برای هر کسی فرق میکنه خودداری کنید)
2- برای شنیدن، خواندن، نوشتن، حرف زدن، هرکدام از چه روشی استفاده کردید؟
3- رفتن کلاس زبان چند درصد واجب هست و آیا میشه با تمرین بیشتر اون چند درصد رو جبران کرد؟
4- گرامر رو چگونه یاد گرفتید؟ یا معتقد هستید مثل بعضی ها مهم نیست و اینقدر باید حرف زدن تمرین کرد تا گرامر ملکه ذهن بشه؟

خوب برای هرکسی که می خواد زبان رو شروع کنه اولین سوالاتی که به ذهنش می رسه این چهارتا سوال است ( در حالت کلی )

و جواب Archi-girl در پست 301 برای من که خیلی جالب بود :

برای سریع یاد گرفتن ، شما باید به قولی بمباران زبان بشین
یعنی هر روز روزی 4-5 ساعت در محیطی باشید که انگلیسی بشنوید و انگلیسی حرف بزنید. در این صورت خیلی سریعتر یاد می گیرید.
برای قوی شدن مکالمه من صحبت کردن و گوش دادن زیاد

من هم دنبال این مورد هستم یعنی می خوام از اول صبح تا شب فقط زبان کار کنم به نظر شما دوستان بهترین برنامه ای که برای من می تونید بگید چی هست ؟ ( خود خوان ها )

کاش به جای اون دو پست قبلی اول این کار رو می کردم ( تمام پستهای تایپیک رو می خوندم ) بعد با توپ پر سوالم رو مطرح می کردم واقعا که من وقتی داشتم پستها رو می خوندم به هرجا می رسیدم که دوستان درباره تازه کارها راهنمایی کرده بودند از خجالت آب می شدم که ای گاش من دو دو پست قبلی رو نمی دادم ولی بی خیال دوستان ما ( شما ) بیشتر از این ها مرام دادن و من از همشون ممنون هستم .

همان طور که من فهمیدم برای شروع کردن باید این مرحله ها رو پشت سر بگذاریم :
1 ) گوش کنیم و بفهمیم
2 ) علاوه بر گوش کردن همه چیز رو با صدای بلند دوباره بگوییم
3 ) بتونیم بخونیم تلفظ و ... کلا درست خواندن
4 ) بتونیم بنویسیم درست نوشتن یعنی بدون غلط املایی

سوال : یاد گیری لغت و گرامی توی کدام یک از این مراحل باید انجام بشه ؟

حالا یکی از دوستان برای من تازه کار یک برنامه بگه که از صبح به ترتیب کدام کارها رو انجام بدم ( یک برنامه کاملا مناسب برای من تازه کار که بتونم با امید بیشتر این زبان رو یاد بگیرم ) و برای هر مرحله هم منابعی رو اگه معرفی کنند ممنونشون می شم ( هر چند در پستهای قبلی گفتید ولی اگه باز بگید شرمنده می کنید )

Top Notch
04-11-2008, 16:51
در مورد دوستی که بعد از تعیین سطح با یه سری بچه های دبستانی هم کلاس شده باید بگم تو انتخاب اموزشگاه اشتباه کردی.تو اکثر اموزشگاه های تهران کلاس های بزرگسال از سطح پایه وجود داره.به نظر من صبح تا شبتو صرف یادگیری زبان بصورت خودآموز نکن.:41:این روش یادگیری بازده زیادی نداره و یه جورایی وقت تلف کردنه.

as13851365
05-11-2008, 08:42
در مورد دوستی که بعد از تعیین سطح با یه سری بچه های دبستانی هم کلاس شده باید بگم تو انتخاب اموزشگاه اشتباه کردی.تو اکثر اموزشگاه های تهران کلاس های بزرگسال از سطح پایه وجود داره.به نظر من صبح تا شبتو صرف یادگیری زبان بصورت خودآموز نکن.این روش یادگیری بازده زیادی نداره و یه جورایی وقت تلف کردنه.

نمی دونم چرا تا یه سوال می پرسی دوستان اول برای عزیزان تهرانی جواب می دن ؟ بابا من اهل اردبیل هستم و تو استان اردبیل هم دارم عمرم رو می گذرونم توی شهرم ما زبانکده ای به اون صورت نیست فوقش 5 تاست که همه از همه بد آموزتر یعنی اکثر استاد ها تازه کار و اکثرشون بعد از این که لیسانس زبان رو گرفتن دارن در این آموزشکده ها تدریس می کنند و کلا سطح آموزشکده بیشتر برای پول در آوردن مناسب است تا یادگیری زبان .

اگر می شه یکی از دوستان یه راهنمایی برای ما بکنه وقت داره می گذره دوستان ما رو بیشتر از این منتظر نذارید ممنون می شم

اگر امکانش هست در یک تایپیک دیکه و یا در همین جا یک برنامه ای رو برای اونهایی که می خوان شروع کنند قرار بدن تا همه دعا گویتان باشیم.
در این برنامه تمام روز رو حساب کنید یعنی از صبح تا شب چه کارهایی رو باید به ترتیب انجام داد و خلاصه استادان بهتر از من می دونند که برای این جور کارها چطوری راهنمایی کنند .

به مولا قسم هر برنامه ای رو اگر دوستان انتخاب کنند من یکی که از روی اون شروع می کنم و هر پیشرفتی رو هم اگر داشته باشم مدیونشون خواهم بود.

mohsen_blid
05-11-2008, 19:02
به نظر دوستان نرم افزار روزتا استون میتونه به من کمک کنه؟
و ایا شاخص های یک کمک کننده را داره؟

M Like Mother
05-11-2008, 19:09
یه مطلبی در مورد کتاب میخواستم بگم.
در اکثر آموزشگاه‌های زبان کتاب‌‌های Headway یا Interchange رو آموزش میدن و عیب این کتاب‌ها اینه که قدیمیه و روش درس‌ها هم خوب نیست.
من تو آموزشگاهی که میرم یه کتاب جدید تدریس میکنن به نام New English File نمیدونم اسمش رو شنیدین و اطلاعات دارید یا نه، ولی این کتاب خیلی گستردست طوری که قبل از تدریس این کتاب در آموزشگاه برای هر ترم ما کارهای جنبی مثل کتاب داستان، اخبار و... داشتیم که با عوض کردن کتاب همه این برنامه‌ها کنسل شد و الان هم بعضی موقع‌ها استادها واسه تموم کردن کتاب وقت کم میارن.

یه خوبی هم که داره اینه که اطلاعات داخل کتاب خیلی به روز هست.

چند جلده ... نوار و سی دی هم داره

ghostmas
05-11-2008, 20:01
سلام دوستان
یک سوال تکراری دارم اما لطفا جواب بدید
بهترین کتاب جهت تقویت listening از مبتدی تا پیشرفته ترجیحا ایبوک باشه رو میشه معرفی کنید (اگر لینک دانلود رو هم بزارید ممنون می شوم)
در ضمن من جهت تقویت گرامر کتاب english grammar in use و vocabulary کتابهای english vocabulary in use رو به من معرفی کرده کرده اند نظر دوستان در مورد این کتابها چیست ؟ انتخاب بهتری هم وجود دارد یا خیر .
ممنو ن

iAR11
06-11-2008, 07:52
چند جلده ... نوار و سی دی هم داره

همین چهار جلدیه که عکسش رو گذاشتم. بله هم نوار داره هم سی‌دی. اگر توضیحات بیشتری میخواید میتونم بگم.

samanajan
06-11-2008, 16:44
آقا با سلام اگر امکانش هست این نامه را کجا باید به انلگیسی تبدیل کنم

متن نامه

با سلام خدمت شما

اگر به این سوالات جواب دهید متشکر می شوم

1 . در مورد گرفتن نمایندگی شرکت شما در ایران می خواستم بدانم ؟

2 . آیا شما به ایران نمایندگی فروش و یا تعمیرات می دهید ؟

3. آیا برای گرفتن نمایندگی از شرکت شما هزینه ای باید پرداخت کرد ؟

4 . هزینه گرفتن نمایندگی شما چقدر است ؟

5. شرایط گرفتن نمایندگی شما و تعمیرات شما ؟

6 . و اگر کمکی کنید در مورد گرفتن نمایندگی و کلیه زمینه ها در این مورد ؟

با تشکر فراوان از پاسخگویی شما

اگر سریعتر ترجمه کنید متشکر می شوم

DaRiOuShJh
06-11-2008, 17:13
اهــــــــــــــــــــــم !

دوستان چند تا معادل برای

اتفاقا

میخوام

seymour
06-11-2008, 17:50
به نظر دوستان نرم افزار روزتا استون میتونه به من کمک کنه؟
و ایا شاخص های یک کمک کننده را داره؟
این پست رو چک کن :

(مخصوصا پاراگراف اول - در مورد تکرار)

اهــــــــــــــــــــــم !

دوستان چند تا معادل برای

اتفاقا

میخوام
by chance - accidentally

perhaps هم میشه یه جورایی - یا در قالب جمله : مثلا I happened to see him (تصادفا دیدمش)

اینا مربوط به حالتی بود که وجه "تصادفی و شانسی بودن" قضیه مطرح باشه .. ما گاهی در فارسی اتفاقا رو به همون معنایی به کار می بریم که (تقریبا) اونا actually رو به کار می برن ... (اتفاقا می خواستم ازت بپرسم که ... actually I)

saeed_cpu_full
06-11-2008, 18:05
یه برنامه ای معرفی کنید که باعث پیشرفت زبانم بشه

seymour
07-11-2008, 12:54
یه برنامه ای معرفی کنید که باعث پیشرفت زبانم بشه
برو کلاس زبان ... (شاید مقایسه بهتری هم موجود باشه ؛ اما اینطوری فرض کن که یه نفر بپرسه "یه قرصی معرفی کنید که عضلاتم قوی بشه" .. در حالیکه سوال درست اینه "یه ورشی بگید که عضلاتم قوی بشه")

arasharyani
07-11-2008, 20:27
سلام دوستان
من چند وقتيه دارم گرامر انگليسي را مطالعه مي كنم به نظر شما بعداز اتمام گرامر چه منبع يا كتابي را مطالعه كنم البته من مي خوام در حد مسلط به مكالمه ياد بگيرم
دوم اينكه نظر دوستان درباره آموزش از طريق خواب چيه؟ اصلا چنين چيزي حقيقت داره ؟ روش كارش چجوره؟ ارزش هزينه داره؟
يا علي و ممنون

Top Notch
08-11-2008, 10:01
سلام دوستان
من چند وقتيه دارم گرامر انگليسي را مطالعه مي كنم به نظر شما بعداز اتمام گرامر چه منبع يا كتابي را مطالعه كنم البته من مي خوام در حد مسلط به مكالمه ياد بگيرم
دوم اينكه نظر دوستان درباره آموزش از طريق خواب چيه؟ اصلا چنين چيزي حقيقت داره ؟ روش كارش چجوره؟ ارزش هزينه داره؟
يا علي و ممنون

در روش تدریس های جدید روشی که شما دارید کار می کنید منسوخ شده.یاد گیری گرامر برای انجام ترجمه کتبی خیلی خوبه ولی وقتی هدف محاوره باشه روش های grammer base کارایی نداره چون شما دوباره دارید ترجمه رو تو ذهنتون انجام میدید ترجمه می کنید و بعد فاعل،فعل و... سرجاشون قرار می دید. به نظر من حتما یه آموزشگاه خوبو انتخاب کن و در حدی که شما انتظار مکالمه داریدintermediate کارتون رو راه می ندازه. بنابراین تو رویکردcommunicative با شرکت در یک کلاس خوب و تمرین مناسب می تونید بین 1 تا 5/1 سال به اون چیزی که می خواین برسید.تو این رویکرد هم شما گرامر رو یاد می گیرید ولی هدف محاوره است و گرامر به عنوان مکمل در کنارش قرار می گیره

saeed_cpu_full
08-11-2008, 19:47
برو کلاس زبان ... (شاید مقایسه بهتری هم موجود باشه ؛ اما اینطوری فرض کن که یه نفر بپرسه "یه قرصی معرفی کنید که عضلاتم قوی بشه" .. در حالیکه سوال درست اینه "یه ورشی بگید که عضلاتم قوی بشه")

خوب پس چند تا آموزشگاه خوب معرفی کنید آدرسش رو هم بنویسید

استاد های توپی داشته باشه :5:
کلاس خشک نباشه
کتابی که درس میدن مال زمان فتحعلی شاه نباشه !
کلاس های بحث آزاد و فیلم و ... هم داشته باشه

از این آموزشگاه های فشرده و انگلیسی در 6 ماه ( ! ) هم نمیخوام :13:

Narsis_E
08-11-2008, 23:15
سلام دوستان

يا علي و ممنون

تو این تاپیک دوستان راجع بهش بحث کردند می تونید مراجعه کنید:

جای

Recipient’s name چی بنویسیم

نام گیرنده (شخص یا شرکت)

tsjaleb
09-11-2008, 00:58
آقا بهترین روش برای یادگیری لغت چیه؟؟؟ کسی برنامه یا آموزش به صورت تصویری سراغ داره که لغات رو نشون بده و تلفظ کنه و معنیش هم بگه یا بنویسه .اگه جوری باشه که بشه تو mp4 استفاده کرد که عالی میشه .

Davood21
09-11-2008, 12:16
آقا بهترین روش برای یادگیری لغت چیه؟؟؟ کسی برنامه یا آموزش به صورت تصویری سراغ داره که لغات رو نشون بده و تلفظ کنه و معنیش هم بگه یا بنویسه .اگه جوری باشه که بشه تو mp4 استفاده کرد که عالی میشه .

1- استفاده از Flash Card
2- استفاده از كتاب هاي Vocabulary.

boros
09-11-2008, 14:43
سلام :
این مجموعه Family album چند سی دی یا دی وی دی هست و از کجا میتونم تهیه کنم ؟

tsjaleb
09-11-2008, 16:32
1- استفاده از Flash Card
2- استفاده از كتاب هاي Vocabulary.

درسته ولی اگه به صورت فیلم و یا صوتی باشه که خیلی بهتره.کسی لینکی یا سی دی سراغ نداره معرفی کنه...

Top Notch
09-11-2008, 17:32
درسته ولی اگه به صورت فیلم و یا صوتی باشه که خیلی بهتره.کسی لینکی یا سی دی سراغ نداره معرفی کنه...
برای یادگیری زبان هیچ چیزی جای کتاب رو پر نمی کنه.اگه می خوای کلمه یادبگیری بی خیال دیکشنری های نرم افزاری مترجم های همراه و... شو و فقط از یه دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کن

seymour
09-11-2008, 19:25
خوب پس چند تا آموزشگاه خوب معرفی کنید آدرسش رو هم بنویسید

استاد های توپی داشته باشه :5:
کلاس خشک نباشه
کتابی که درس میدن مال زمان فتحعلی شاه نباشه !
کلاس های بحث آزاد و فیلم و ... هم داشته باشه

از این آموزشگاه های فشرده و انگلیسی در 6 ماه ( ! ) هم نمیخوام :13:
دوستان حتما از من باتجربه تر هستن در مورد آموزشگاه های زبان ... من شنیدم کیش خوبه ... به نظرم اصلش خود آدمه که باید فعالیت کنه و از این کلاسها به عنوان فضای مناسب واسه پیشرفت استفاده کنه (از استاد استفاده کنه - از محیط استفاده کنه - از انگیزه و وقتی که میذاره استفاده کنه )؛ وگرنه شک دارم مثلا کیش و موسسه ملی و فلان موسسه معروف دیگه انقدرها با هم تفاوت سطح داشته باشن ... IMO

sepid12ir
09-11-2008, 20:44
فرق abondend car و empty car?!

boros
09-11-2008, 21:17
سلام :
این مجموعه Family album چند سی دی یا دی وی دی هست و از کجا میتونم تهیه کنم ؟

من این سی دی هارو تهیه کردم . الان دنبال متنش هستم . از کجا پیدا کنم ؟

unartig
09-11-2008, 21:32
من این سی دی هارو تهیه کردم . الان دنبال متنش هستم . از کجا پیدا کنم ؟
بوروس جان این مجموعه رامن ندیدم اما اگر26قسمتی یا25 قسمتیه شاید این باشه
اگرLinden Street و the Blind Dateداشت همینه

salar2010
09-11-2008, 21:38
عرض سلام

خیلی وقته تو این انجمن پست نزدم..

شاید یه سالی میشه و فک کنم مدیراش و کابرای فعالشم عوض شده باشن...

قبلا فک کنم مدیر اینجا اقا رضا بودش.. واقعا کارش درسته درسته

الانم اینجا Archi-girl رو زیاد میبینم انگار مدیر جدیدن... و امیدوارم موفق باشن

به هرحال...

این چند وقته درگیر انجمن خودم بودم و کمتر کارم میزاشت به پی سی ورلد برسم... :( پس کلی از دنـــا عقبم...

2 سال پیش کلاس زبان میرفتیم و Headway تدریس میکردن اونجا . ومنم تا Headway Elementray پیش رفتم و تمومش کردم ولی یه مشکلی برام پیش اومد که دیگه ولش کردم... :(

و به قول یارو از ما که گذشت...

حالا بگذریم...

یکی از دوستان همون اموزشگاه که میرفتم میخوام بره و Headway بخونه و میخواست بدونه چه نوع مدارکی بعد از پایان دوره میدن ؟

مثلا الان این دوستم چند ماه (دوره-) Headway رو بگذرونه تا یه مدرکی بهش بدن و اولین مدرک یا بهتره بگم دیپلم زبان چه موقع بهشش تعلق میگره و بعد از چند وقت ؟

و ایا این مدرک ارزشی هم داره ؟

و بعد این دیپلم چی هستش ؟ و واسه اون چقدر باید بخونه ؟ و ایا اون ارزش بین اللملی هم داره ؟

و درضمن شرمندم که فارسی نوشتم و اینجا باید انگلیسی مینوشتم ولی چه کنیم صوادمون زیاد یاری نمیکنه... :(

پیشاپیش از همه دوستانی که مطلبو میخونن و راهنمایی میکنن ممنون..

salar2010
10-11-2008, 08:02
یعنی اینجا گسی از مدارک زبان انگلیسی هیچی نمیدوووووووووووونه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

عجب !!!

boros
10-11-2008, 11:44
خودشه .ممنون .

FARA360
10-11-2008, 15:33
عرض سلام

خیلی وقته تو این انجمن پست نزدم..

شاید یه سالی میشه و فک کنم مدیراش و کابرای فعالشم عوض شده باشن...

قبلا فک کنم مدیر اینجا اقا رضا بودش.. واقعا کارش درسته درسته

الانم اینجا Archi-girl رو زیاد میبینم انگار مدیر جدیدن... و امیدوارم موفق باشن

به هرحال...

این چند وقته درگیر انجمن خودم بودم و کمتر کارم میزاشت به پی سی ورلد برسم... :( پس کلی از دنـــا عقبم...

2 سال پیش کلاس زبان میرفتیم و Headway تدریس میکردن اونجا . ومنم تا Headway Elementray پیش رفتم و تمومش کردم ولی یه مشکلی برام پیش اومد که دیگه ولش کردم... :(

و به قول یارو از ما که گذشت...

حالا بگذریم...

یکی از دوستان همون اموزشگاه که میرفتم میخوام بره و Headway بخونه و میخواست بدونه چه نوع مدارکی بعد از پایان دوره میدن ؟

مثلا الان این دوستم چند ماه (دوره-) Headway رو بگذرونه تا یه مدرکی بهش بدن و اولین مدرک یا بهتره بگم دیپلم زبان چه موقع بهشش تعلق میگره و بعد از چند وقت ؟

و ایا این مدرک ارزشی هم داره ؟

و بعد این دیپلم چی هستش ؟ و واسه اون چقدر باید بخونه ؟ و ایا اون ارزش بین اللملی هم داره ؟

و درضمن شرمندم که فارسی نوشتم و اینجا باید انگلیسی مینوشتم ولی چه کنیم صوادمون زیاد یاری نمیکنه... :(

پیشاپیش از همه دوستانی که مطلبو میخونن و راهنمایی میکنن ممنون..

سلام دوست عزیز.
اصولا کلاسهای زبان 12 ترم بیشتر نیست. اگه دوستتون فقط برای مدرک میخونه باید بگم که اعطای دیپلم زبان فقط برای سرگرمیه میتونه مدرکشو بگیره بزاره دم کوزه....... من توصیه میکنم اگه میخواد مکالمش قوی بشه فقط باید تو کلاس صحبت کنه و در level های بالاتر تو کلاسای پنل شرکت کنه
واینکه فقط امتحانات تافل و ایلس ..... دارای اعتباره چون مدرکش بین الملیه.
برای اطلاعات بیشتر میتونی از تاپیکه مربوط به تافل و ایلس ... استفاده کنی:11:

A r c h i
10-11-2008, 16:57
فرق abondend car و empty car?!

an abandoned building, car, boat etc has been left by the people who owned or used it:

empty:
not used , not being used by anyone

به نظر نمیاد فرق خاصی با هم داشته باشند؟؟

Top Notch
10-11-2008, 17:18
an abandoned building, car, boat etc has been left by the people who owned or used it:

empty:
not used , not being used by anyone

به نظر نمیاد فرق خاصی با هم داشته باشند؟؟

not being used by anyone SYN vacant :
▪ Is this seat empty?
▪ The building still stands empty after 20 years.

an abandoned building, car, boat etc. has been left completely by the people who owned it and is not used anymore :
▪ an abandoned warehouse
▪ The truck was later found, abandoned.
به نقل از Longman Advanced American Dictionary

A r c h i
10-11-2008, 19:04
سلام
در مورد مدارک آموزشگاه های زبان. فکر می کنم فقط مدرک کانون زبانه که از یک اعتبار نسبی برخورداره. مدرک هر موسسه ای را داشته باشید به درد خاصی نمی خوره
فقط مدارک بین المللی هست که معتبره مثل
Toefl
Ielts
Gre
Gmat
,....

seymour
10-11-2008, 19:17
اینطوری چطوره بگیم : abandoned یعنی چیزی که ولش کرده باشن و احتمال استفاده مجدد ازش کمتره ... اما empty می تونه موقتی باشه (یعنی موقتا empty ه) و اون وجه "بلااستفادگی" abandoned رو نداره ...

ضمنا abandoned بصورت ضمنی نشون میده که قبلا مالکیتی روی خودرو برقرار بوده که حالا شاید نباشه (قبلا مال یکی بوده ؛ حالا abandon شده) اما empty نه ...

الکی پیچیده اش کردم ؛ نه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

setareyeshab
10-11-2008, 20:06
سلام
من زبان رو خيلي دوست دارم خيلي هم زود ياد مي گيرم در واقع براي من كه از بهمن ميرم دانشگاه و قراره پزشكي بخونم خيلي خيلي هم ضروريه ولي نمي دونم چرا رغبت زيادي براي خوندنش ندارم . خودمم دليلشو نمي دونم! اگه مي شه راهنمايي ام كنيد تا دوباره عاشقش بشمو به طور جدي دنبالش كنم. متشكرم

Top Notch
11-11-2008, 16:49
سلام
من زبان رو خيلي دوست دارم خيلي هم زود ياد مي گيرم در واقع براي من كه از بهمن ميرم دانشگاه و قراره پزشكي بخونم خيلي خيلي هم ضروريه ولي نمي دونم چرا رغبت زيادي براي خوندنش ندارم . خودمم دليلشو نمي دونم! اگه مي شه راهنمايي ام كنيد تا دوباره عاشقش بشمو به طور جدي دنبالش كنم. متشكرم

مسلماً پزشکی که به منابع روز روی وب یا به صورت کتاب و... دسترسی داره با سایر پزشکای حتی عمومی خیلی فرق داره.مثلاً شما به عنوان یه مرجع احتیاج به مطالعه مبانی طب سیسیل دارید.چند تا ترجمه از این کتاب تو بازار هست.ارجمند،غزال،تیمورزاده و چند تا نشر دیگه اون رو ترجمه و چاپ کردند.خوندن این ترجمه ها بد نیست(وقتی چاره ای نباشه) ولی مطالعه متن اصلی می تونه از بعضی موارد مثل اشتباه در ترجمه،گنگ بودن ترجمه و... جلوگیری کنه.با این حساب شما به یادگیری زبان نیاز نسبی دارید و اگر بخواین تخصص بخونید که نیازتون تبدیل به یه الزام می شه.فکر می کنم دوباره به یادگیری زبان علاقه مند شدی نه؟:20:

pro_translator
11-11-2008, 17:40
اینطوری چطوره بگیم : abandoned یعنی چیزی که ولش کرده باشن و احتمال استفاده مجدد ازش کمتره ... اما empty می تونه موقتی باشه (یعنی موقتا empty ه) و اون وجه "بلااستفادگی" abandoned رو نداره ...

ضمنا abandoned بصورت ضمنی نشون میده که قبلا مالکیتی روی خودرو برقرار بوده که حالا شاید نباشه (قبلا مال یکی بوده ؛ حالا abandon شده) اما empty نه ...

You mean "Khodroye bi saaheb" and "khodroye movaghatan khali"?

arash_3tar
11-11-2008, 23:48
سلام به همه دوستان
من 2 سال پیش کانون زبان میرفتم ولی به دلایلی ولش کردم و اینکه الان هم وقتشو ندارم که دوباره برم کانون
می خوام زبانم خوب بشه
می خواستم بدونم بهترین راهی که شما پیشنهاد می کنید چیه که بتونم توی خونه زبان رو یاد بگیرم
بهترین کتابی که پیشنهاد می کنید چیه
بهترین سی دی یا دی وی دی که پیشنهاد میکنید چیه
و یا از این جعبه های اموزش زبان هست
کدومش بهتره
در کل راهنمایی کنید
پیشاپیش از همه ی دوستان مال تشکر را دارم

ramin_jr
12-11-2008, 10:43
آقایون و خانمها سلام
یه سوال داشتم اگه پاسخ بدین کلی ممنون میشم

از بین سه موسسه زبان : موسسه علوم و فنون کیش - موسسه کیش ایر - موسسه زبان کیش . کدوم موسسه زبانی است که میگن خوبه . عالی و .... آدرسشم بذارید دیگه کلی غوغا کردید

seymour
12-11-2008, 14:48
سلام
اگه قرار بود علاقه مند شدن به زبان ، با یه فرمول و یه توصیه میسر باشه که الان همه علامه زبان بودن ... نکته زبان یاد گرفتن همینه ... باید زحمت بکشی ، و راه میانبر و خوش منظره وجود نداره ! ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M O B I N
12-11-2008, 15:49
سلام به همه دوستان
من 2 سال پیش کانون زبان میرفتم ولی به دلایلی ولش کردم و اینکه الان هم وقتشو ندارم که دوباره برم کانون
می خوام زبانم خوب بشه
می خواستم بدونم بهترین راهی که شما پیشنهاد می کنید چیه که بتونم توی خونه زبان رو یاد بگیرم
بهترین کتابی که پیشنهاد می کنید چیه
بهترین سی دی یا دی وی دی که پیشنهاد میکنید چیه
و یا از این جعبه های اموزش زبان هست
کدومش بهتره
در کل راهنمایی کنید
پیشاپیش از همه ی دوستان مال تشکر را دارم
مي دوني چيه اگه بخواي گرامرت قوي بشه بايد كارهاي خاصي بكني اگه مي خواي listening يا دامنه لغاتت قوي بشه بايد مثلا فيلم با زبان اصلي نگاه كني. كدومو مي خواي؟

Top Notch
12-11-2008, 18:52
آقایون و خانمها سلام
یه سوال داشتم اگه پاسخ بدین کلی ممنون میشم

از بین سه موسسه زبان : موسسه علوم و فنون کیش - موسسه کیش ایر - موسسه زبان کیش . کدوم موسسه زبانی است که میگن خوبه . عالی و .... آدرسشم بذارید دیگه کلی غوغا کردید

موسسه زبان کیش همونه که معروفه و در واقع زیر مجموعه موسسه علوم و فنون کیش هستش.کیش ایر هم یه موسسه جداگونه است ولی به اون اندازه غول نیست.البته همشون لهجه بریتیش رو کار می کنه .کیش تو تهران 23 تا شعبه داره.برای انتخاب نزدیک ترین به سایتش مراجعه کن.

arash_3tar
12-11-2008, 19:00
مي دوني چيه اگه بخواي گرامرت قوي بشه بايد كارهاي خاصي بكني اگه مي خواي listening يا دامنه لغاتت قوي بشه بايد مثلا فيلم با زبان اصلي نگاه كني. كدومو مي خواي؟
قبلا تا لول 10 خوندم ولی ولش کردم
الان لغاتی که بلد بودم یادم رفته کلا اینو بگم که می خوام زبان رو یاد بگیرم ولی وقته اینکه برم کانون رو ندارم
از همه می خوام راهنمایی کنند

boros
12-11-2008, 22:54
میشه یک سایت معرفی کنید که آموزش سرهم نوشتن داشته باشه ؟

Top Notch
13-11-2008, 09:25
قبلا تا لول 10 خوندم ولی ولش کردم
الان لغاتی که بلد بودم یادم رفته کلا اینو بگم که می خوام زبان رو یاد بگیرم ولی وقته اینکه برم کانون رو ندارم
از همه می خوام راهنمایی کنند

سلام حالا چه گیری داری به کانون؟همچین آش دهن سوزی هم نیست.به نظر من یادگیری زبان تو خونه رو بی خیال شو.فقط یه کلاس معتبر.اگه واقعاً ساکن شیراز هستی بعضی از شعبه های نوید سطح بالایی دارند.

Davood21
13-11-2008, 10:33
سلام حالا چه گیری داری به کانون؟همچین آش دهن سوزی هم نیست.به نظر من یادگیری زبان تو خونه رو بی خیال شو.فقط یه کلاس معتبر.اگه واقعاً ساکن شیراز هستی بعضی از شعبه های نوید سطح بالایی دارند.

ولي به نظر من آش دهن سوزيه.
من خودم چند ترم رو در شعبه جم (شعبه مركزي كانون) خوندم.
اكثر استاد هاي اونجا چندين سال توي آمريكا زندگي كرده بودن.
بچه هايي كه ميومدن و آزمون تعيين سطح ميدادن و مثلاً براي سطح Intermediate قبول ميشدن؛ خيلي هاشون از بچه هاي كيش بودن.

كلاً به نظر من كانون يه چيز ديگست.
ضمن اينكه نمره قبولي هر ترم 75 است. و خيلي از هم كلاسي هام با نمره حتي 74 رد ميشدن!!!

arash_3tar
13-11-2008, 12:20

منظورم از کانون همون کلاس زبان هست
حالا اگر کلاس معتبری می شناسی در شیراز معرفی کن

Top Notch
13-11-2008, 16:45
منظورم از کانون همون کلاس زبان هست
حالا اگر کلاس معتبری می شناسی در شیراز معرفی کن

فکر می کنم نوید شیراز معروف ترین تو شیرازه.البته من به لحاظ شغلی چند تا دیگه رو هم توشیراز می شناسم مثل بهار،گویا و... ولی نوید هم شعبه هاش بیشتره و هم تیم بهتری داره.مجتمع فنی شیراز هم یکی از شعبه های نویده.

Top Notch
13-11-2008, 16:51
ولي به نظر من آش دهن سوزيه.
من خودم چند ترم رو در شعبه جم (شعبه مركزي كانون) خوندم.
اكثر استاد هاي اونجا چندين سال توي آمريكا زندگي كرده بودن.
بچه هايي كه ميومدن و آزمون تعيين سطح ميدادن و مثلاً براي سطح Intermediate قبول ميشدن؛ خيلي هاشون از بچه هاي كيش بودن.

كلاً به نظر من كانون يه چيز ديگست.
ضمن اينكه نمره قبولي هر ترم 75 است. و خيلي از هم كلاسي هام با نمره حتي 74 رد ميشدن!!!

من قصد ضایع کردن موسسه ای رو ندارم ولی اینها که شما گفتید همچین چیزای عجیبی نیست که بتونه سطح یه آموزشگاه رو بالا ببره تو خیلی از آموزشگاههای معتبر حتی کوچیک این چیزایی که شما می گین وجود داره.به اعتقاد من استادی که تو آمریکا زندگی کرده هم همچین نکته مثبتی نیست.قرار نیست هر کی انگلیسی رو خوب صحبت می کنه بتونه خوب تدریس کنه.با این همه به انتخاب شما احترام می ذارم ولی برای آش دهن سوز نبودن کانون دلایل خودم رو دارم که اینجا اصلاً جای بحث درباره اونا نیست.کفتم که قصد ضایع کردن کسی رو ندارم.

boros
13-11-2008, 18:11

نبود ؟

unartig
13-11-2008, 19:03
نبود ؟
آموزش سرهم نویسی چی؟:20:
اگرآموزش املا باشه من چندتا e-book دیدم اما این سرهم نویسی رانمی دونم توش باشه یانه ؟

boros
13-11-2008, 20:42
آموزش سرهم نویسی چی؟:20:
اگرآموزش املا باشه من چندتا e-book دیدم اما این سرهم نویسی رانمی دونم توش باشه یانه ؟

منظورم نوشتن با حروف به هم چسبیده هست .

A r c h i
13-11-2008, 20:48
Book for handwriting

Download:

salar2010
13-11-2008, 21:05
ممنون از شما دوستان عزیز بابت لطفی که دارید و راهنمایی که فرمودین...

والا این دوست من هم میخوام مکالمش قوی بشه و هم حداقل یه مدرکی هم داشته باشه

ولی من نمیدون این اموزشگاه چرا 16-17 ترم داره ؟؟

یعنی واقعا 12 ترمه ؟ خوب شاید اون اینترچنجه که 12 ترمی هست ؟ اخه من مطمعنم که گفتش 16 ترم واسه Headway

پس اگه 12 ترم باشه که واقعا کلاه بزرگی سرم رفته... :( چون با این حساب من اگه یه مقدار دیگه تحمل میکردم حداقل اموزشگاه رو تموم میکردم و میرفتم سراغ مراحل بالاتر و مدارک ین المللی مثه تافل و ایلس..

اگه از 2-3 سال پیش یه بند ادامه میدادم الان مطمعنم به هدفم رسیده بودم ! حیف که ندونستم و الان دارم چوب ندونم کاریمو میخورم... :(

boros
13-11-2008, 23:23
Book for handwriting

Download:

pass ?

A r c h i
13-11-2008, 23:28
pass ?

Sorry I forgot

englishtips.org

italy2006
14-11-2008, 13:11
ایا کسی میدونه از کجا میشه فایل های صوتی سی ان ان رو پیدا کرد با توجه به این که نوشته های خبرها تو سایتشون هست. مال شبکه های دیگه کسی سایتی سراغ داره که هم خبر و هم صوت رو گذاشته باشند؟ حتی اگر داستان هم باشه مشکلی نیست. من نیاز دارم.

ramin_jr
14-11-2008, 14:41
سلام سایت Kishist.com برای کیش ایر هست یا موسسه کیش ؟

seymour
14-11-2008, 16:40

منظورم نوشتن با حروف به هم چسبیده هست .
من اینو کارتش رو داشتم ، نمی دونم هنوز کار می کنه یا نه :

مجتبی کرمی 09122903904

یه سایت هم روی کارت نوشته : calliart.ir

seymour
14-11-2008, 16:48
ایا کسی میدونه از کجا میشه فایل های صوتی سی ان ان رو پیدا کرد با توجه به این که نوشته های خبرها تو سایتشون هست. مال شبکه های دیگه کسی سایتی سراغ داره که هم خبر و هم صوت رو گذاشته باشند؟ حتی اگر داستان هم باشه مشکلی نیست. من نیاز دارم.
کلمه podcast رو با هر چیز دیگه ای که می خوای (cnn و ...) سرچ کن ... مثلا این سایت خیلی عالیه ، کلی پادکست بصورت Mp3 داره در موضوعات مختلف ؛ مثلا این News :

samyar_red
14-11-2008, 20:10
سلام من تازه عضو شدم
میشه یه توضیح مختصری درباره کارتون بگید؟

Top Notch
15-11-2008, 09:31
سلام سایت Kishist.com برای کیش ایر هست یا موسسه کیش ؟

موسسه کیش.

pro_translator
15-11-2008, 14:07
سلام من تازه عضو شدم
میشه یه توضیح مختصری درباره کارتون بگید؟

با سلام خدمت شما دوست عزيز!:10:
عضويتتون رو تبريك مي گم...:46:
براي آگاهي از نحوه ي كار اين تاپيك، به صفحه ي اول همين تاپيك مراجعه كنيد:

موفق باشيد!:11:

ravani_13
15-11-2008, 16:01
سلام
برای اموزش فشردهی زبان در سطح بالا در یه دوره ی 5- 6 ماهه واسه کسی که تقریبا شخصی میخواد ایکار رو بکنه گرامر زیاد خوبی نداره و در کل زبان عادی رو به ضعیف داره چه کتابهایی پیشنهاد میدین ؟

چه منبعی واسه گرامر
چه منبعی واسه voc
و....

Top Notch
15-11-2008, 17:38
سلام
برای اموزش فشردهی زبان در سطح بالا در یه دوره ی 5- 6 ماهه واسه کسی که تقریبا شخصی میخواد ایکار رو بکنه گرامر زیاد خوبی نداره و در کل زبان عادی رو به ضعیف داره چه کتابهایی پیشنهاد میدین ؟

چه منبعی واسه گرامر
چه منبعی واسه voc
و....

سلام مجموع اطلاعاتي كه دادي انجام اين كار رو در 5 يا 6 ماه غير ممكن مي كنه.به نظرم احتياج به كلاس فشرده داري مثلاً روزي 3 ساعت كلاس و همين قدر تمرين بيرون كلاس.تازه بايد استاد خوبي هم داشته باشي.زبان آموزي مستلزم زمانه هيچ راهي براي فرار از اين قانون وجود نداره متاسفانه

M O B I N
15-11-2008, 18:49
سلام

چه منبعی واسه گرامر
چه منبعی واسه voc
و....

به نظر من كسي اگه بخواد انگليسيش قوي بشه بايد سخت تلاش كنه كسي كه مي خواد انگليسي رو تو 6 ماه ياد بگيره مشكلي نداره ولي بايد بدوني چرا مي خواي تو مثلا 6 ماه ياد بگيري اگه حوصله نداري كار كني من متاسفم فكر نمي كنم راهي براي حوصله نداشتن باشه.

italy2006
16-11-2008, 12:21
برای تقویت قدرت شنیداری بخترین روش ها کدامند؟ برای موفق شدن در ایلتس خواندن کدوم کتب در ابتدا توصیه می کنید؟

بانوی اسفند
16-11-2008, 15:21
سلام من یه سوال داشتم و اون اینکه آیا آزمون تولیمو معتبر هست یا نه؟ وکلا به چه درد میخوره؟

A r c h i
16-11-2008, 17:55
سلام من یه سوال داشتم و اون اینکه آیا آزمون تولیمو معتبر هست یا نه؟ وکلا به چه درد میخوره؟

سلام آزمون تولیمو فقط در ایران اعتبار داره

از نظر نوع آزمون ، شبیه آزمون Toefl PBT هست.

برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دکترا در ایران را دارند، این امتحان جکم زبان عمومی را داره. شما برای اینکه دکترا وارد شید، باید مدرک زبان تافل یا آیلتس یا تولیمو داشته باشید. چون تولیمو از هر دو ارزونتر و راحت تره معمولا دانشجوها آنرا امتحان می دن.

تا آنجایی که می دونم هر 6 ماه یکبار هم برگزار میشه

موفق باشید :11:

ravani_13
17-11-2008, 01:42
به نظر من كسي اگه بخواد انگليسيش قوي بشه بايد سخت تلاش كنه كسي كه مي خواد انگليسي رو تو 6 ماه ياد بگيره مشكلي نداره ولي بايد بدوني چرا مي خواي تو مثلا 6 ماه ياد بگيري اگه حوصله نداري كار كني من متاسفم فكر نمي كنم راهي براي حوصله نداشتن باشه.

من الان خارج از کشور هستم تو یه کالج اینترنشنال هم دارم PRE - MED میخونم و محیط هم کاملا انگلیسی زبان هست ولی با زبانی که دارم فقط میتونم کارم رو راه بندازم و ... نمی تونم واسه مثال با استاد بحث بکنم سر نظرم یا با خارجی ها زیاد ارتباط برقرار کنم چون بیشترشون هم مثل خودم هستن .

یه سری کلاس INTERNATIONAL HOUSE هم دارم هر روز میرم واسه زبان با معلم های انگلیسی . ولی این کلاس بیشتر جنبه ی communication بیشتر هست و روی گرامر مانوری داده نمیشه و تا 7 ماه هم نمیتونه تغییر خاصی در سطح من ایجاد بکنه .

کسی هم قرار نیست کم کاری بکنه و من با اینکه واسم سخته 6-5 ساعت در روز میخوام فقط واسه خوندن خودم وقت بزارم ( غیر از کلاس های زبان کالج و جایی که دارم میرم چون بیشتر جنبه زبان واسه صحبت و نیاز ها برای رشته ی پزشکی هست . ) ولی تقریبا باید خودم تنهایی بخونم . پس حالا راهنمایی میخوام که چه جوری - با چه کتابی و .... شروع بکنم . سطح من هم " INTER MED " OXFORD هست . البته اگه پایه ای تر هم بگین بهتر . ( تا 7 ماه الی نهایت 9 ماه هم وقت دارم ) چون بعد تو دانشگاه پزشکی وقتی واسه این کار ندارم .

Top Notch
17-11-2008, 10:09
من الان خارج از کشور هستم تو یه کالج اینترنشنال هم دارم PRE - MED میخونم و محیط هم کاملا انگلیسی زبان هست ولی با زبانی که دارم فقط میتونم کارم رو راه بندازم و ... نمی تونم واسه مثال با استاد بحث بکنم سر نظرم یا با خارجی ها زیاد ارتباط برقرار کنم چون بیشترشون هم مثل خودم هستن .

یه سری کلاس INTERNATIONAL HOUSE هم دارم هر روز میرم واسه زبان با معلم های انگلیسی . ولی این کلاس بیشتر جنبه ی communication بیشتر هست و روی گرامر مانوری داده نمیشه و تا 7 ماه هم نمیتونه تغییر خاصی در سطح من ایجاد بکنه .

کسی هم قرار نیست کم کاری بکنه و من با اینکه واسم سخته 6-5 ساعت در روز میخوام فقط واسه خوندن خودم وقت بزارم ( غیر از کلاس های زبان کالج و جایی که دارم میرم چون بیشتر جنبه زبان واسه صحبت و نیاز ها برای رشته ی پزشکی هست . ) ولی تقریبا باید خودم تنهایی بخونم . پس حالا راهنمایی میخوام که چه جوری - با چه کتابی و .... شروع بکنم . سطح من هم " INTER MED " OXFORD هست . البته اگه پایه ای تر هم بگین بهتر . ( تا 7 ماه الی نهایت 9 ماه هم وقت دارم ) چون بعد تو دانشگاه پزشکی وقتی واسه این کار ندارم .

به سايت لانگمن يه سري بزن آدرسشو برات مي ذارم.اگه احساس كردي قيمت كتاباش بالاست تو ايران افست غير قانوني اش البته (تو اين مملكت حق مولف خارجي قابل خوردنه) بعضي عنوانا با قيمت پايين هست
موفق باشي

بانوی اسفند
17-11-2008, 12:46
سلام آزمون تولیمو فقط در ایران اعتبار داره

از نظر نوع آزمون ، شبیه آزمون Toefl PBT هست.

برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دکترا در ایران را دارند، این امتحان جکم زبان عمومی را داره. شما برای اینکه دکترا وارد شید، باید مدرک زبان تافل یا آیلتس یا تولیمو داشته باشید. چون تولیمو از هر دو ارزونتر و راحت تره معمولا دانشجوها آنرا امتحان می دن.

تا آنجایی که می دونم هر 6 ماه یکبار هم برگزار میشه

ممنونم.اعتبارش چقدر هست؟ میخواستم ببینم مثل تافل دو ساله هست؟ راستی این آزمون اونقدر معتبر هست که بشه با مدرکش تدریس کرد؟

Top Notch
17-11-2008, 13:40
ممنونم.اعتبارش چقدر هست؟ میخواستم ببینم مثل تافل دو ساله هست؟ راستی این آزمون اونقدر معتبر هست که بشه با مدرکش تدریس کرد؟

يه نگاهي به اين بنداز

italy2006
17-11-2008, 14:45
برای تقویت قدرت شنیداری بخترین روش ها کدامند؟ برای موفق شدن در ایلتس خواندن کدوم کتب در ابتدا توصیه می کنید؟

cheeky
20-11-2008, 22:42
با سلام
از دوستان کسی متون انگلیسی با ترجمه فارسی داره لطفا اینجا قرار بده تا دوستان هم استفاده کنن.
مرسی

jooya
21-11-2008, 22:17
شاید چندان مرتبط نباشه

ولی دنبال یه مقاله در مورد برق به زبان انگلیی همراه با ترجمه اون می گردم .

توی بخش های دیگه دیدم کسی سر نمی زنه گفتم اینجا بگم .

موضوعش مهم نیست . 10 صفحه باشه کافیه و. فقط هر دو زبان باشه .

yusef
22-11-2008, 23:39
سلام به همگی
من میخوام که برای کنکور زبان آماده بشم.ولی نمیدونم ممکنه یا نه؟
بعضی ها میگن بابا خیلی سخته عمرا بتونی و غیره...
من در این حدی هستم که بتونم سریال های آمریکایی رو کم و بیش بفهمم و راحت نگاه کنم.
حالا به نظر شما از حالا تا تیر میشه آماده شد؟چه جوری؟

ravani_13
23-11-2008, 15:51
سلام

اخر کسی به ما که میخوایم 7-8 ماهه زبان رو تقربیا خودمون بخونیم روزی 5 - 6 ساعت و به سطح بالایی برسونیمش , کسی یه تجربه ی چند خطی نداد که چه جوری لغات رو بخون - چه جوری قواعد رو یاد بگیر و با لغات استفاده بکن و ....

دفتر درست بکن ؟ نکن ؟ چه جوری از اون دفتر استفاده بکن و چیا بنویس . کتاب های کوچیک و ساده واسه خودت ترجمه بکن ؟ نکن ؟ و ......

چه دیکشنری بهتره .... چه کتاب گرامری .....

و ....

من خیلی به کمک شما نیاز دارم و مطمئنا راهنمایی مفصل شما بیشتر از 10 خط وقت شما رو نخواهد گرفت ( حد اکثر ) اگه یکم کامل به من جواب بدین خیلی خیلی ممنون میشم .

مرسی .

seymour
23-11-2008, 20:01
سلام به همگی
من میخوام که برای کنکور زبان آماده بشم.ولی نمیدونم ممکنه یا نه؟
بعضی ها میگن بابا خیلی سخته عمرا بتونی و غیره...
من در این حدی هستم که بتونم سریال های آمریکایی رو کم و بیش بفهمم و راحت نگاه کنم.
حالا به نظر شما از حالا تا تیر میشه آماده شد؟چه جوری؟
کنکور زبان ؛ یعنی کنکور واسه ورود به دوره کارشناسی ؟ ... خب خیلی ساده برو تست های سال پیش رو بگیر ، ببین الان در چه وضعی هستی و اون تست ها در چه سطحی هستن ... اینطوری وضعیتت خیلی بهتر دستت میاد تا اینکه ما از راه دور حدس بزنیم ... بعدش بهتر میشه پیشنهاد کرد ...

seymour
23-11-2008, 20:06
کسی یه تجربه ی چند خطی نداد که چه جوری لغات رو بخون - چه جوری قواعد رو یاد بگیر و با لغات استفاده بکن و ....

دفتر درست بکن ؟ نکن ؟ چه جوری از اون دفتر استفاده بکن و چیا بنویس . کتاب های کوچیک و ساده واسه خودت ترجمه بکن ؟ نکن ؟ و ...... چه دیکشنری بهتره .... چه کتاب گرامری ..... و ....

من خیلی به کمک شما نیاز دارم و مطمئنا راهنمایی مفصل شما بیشتر از 10 خط وقت شما رو نخواهد گرفت ( حد اکثر ) اگه یکم کامل به من جواب بدین خیلی خیلی ممنون میشم .
بخاطر اینکه تجربه یه مساله شخصیه و ممکنه روش کارآمد واسه من ، یه روش ناکارآمد واسه شما باشه ... بخصوص در مورد خودآموزی(که ظاهرا شما دنبالش هستی) ، اهمیت این قضیه تشدید میشه ...

iAR11
24-11-2008, 13:43
سلام دوستان؛
من میخواستم یه سایت خوب برای آموزش زبان انگلیسی به من معرفی کنید.

M O B I N
24-11-2008, 16:21
بعضی بازیهای آنلاین اینترنتی هست که می شه علاوه بر بازی کردن با بقیه چت کرد که دوستای من خیلی هاشون از این راه اینگیلیسیشون رو قوی کردن

mohammad110
24-11-2008, 17:34
Is it what you want?

L. A. Hill Advanced Steps to Understanding (Audio)

Author: L. A. Hill
Publisher: Oxford University Press
File size: 37 Mb
File type: mp3

In this series of practice books, Dr. Hill uses four levels, his introductory (750-headword), elementary (1,000-headword), intermediate (1,500-headword) and advanced (2,075-headword) levels. This book is at the 2,075-headword level.
Each story is about 150 words long, and some of the stories contain one or two words outside the grading. These are listed on the pages on which they appear, and can be looked up in a dictionary before work is begun. All the levels are very carefully graded, and this covers not only vocabulary, but also idioms and grammar.
These four books are intended chiefly to help students read English more easily and with more comprehension, but they can also be used:
(i) for practice in understanding spoken English (with the student listening to the teacher, or to the cassette);
(ii) for practice in writing English (by answering the questions in English; by writing as much of the story as the student can remember; and by doing the exercises); and
(iii) for improving the student's command of vocabulary, idioms and grammar (again by doing certain of the exercises).
If the student wishes to use the books only for practice in reading comprehension, he/she should read-a story and then answer questions in his/her mother-tongue.
He/She can also try reading some (or all) of the questions first, and then reading the story to find the answers to the questions before answering them. To increase speed of reading, the student can time himself/herself with a watch or clock, and try to read as fast as possible, provided that he/she can still understand.
If the student wants to use this book for practice in understanding spoken English, he/she can use the cassette in the following ways:
(i) He/She can listen to the cassette one or more times (with his/her book open or closed, as he/she wishes) and then read the story aloud himself/herself, at first in chorus with the voice on the cassette, and then alone. After his/her own reading alone, he/she can check his/her performance by listening to the cassette again.
(ii) He/She can listen to the cassette one or more times, with his/ her book closed, and then write down as much of the story as he/she can remember, and/or answer the questions and do the exercises (all without looking at the story). If he/she writes as much of the story as he/she can remember, he/she can then look at the story in the book, or listen to it again on the cassette, to compare what he/she has written with the original.

سلام
خيلي ممنون از لطفتون بالاخره دانلود كردم و بسيار هم ممنونم. اما اين فقط براي قسمت advanced steps هست و سه قسمت قبل كتاب (سه چهارم كتاب) رو نداره. ممنون ميشم در صورت امكان فايل صوتي اونها رو بذاريد چون از ابتدا بايد شروع كنم ممنون ميشم.
با تشكر

royal999
28-11-2008, 00:18
سلام دوستان.

من می خواستم ببینم جواب های این کتاب در کجا است:
Interchange Intro Video Activity Book 3rd Edition

این یک کتاب است و فایل های ویدئویی اش جدا به فروش می رسد. اما معلوم نیست جواب تمرین های داخل این کتاب کجا است.

jedivssith
29-11-2008, 22:50
درود

آموزشگاه خوب و معتبر و با کادر حرفه ای و با وجدان که روش خوبی را برای آموزش در اختیار دارد در شهر مشهد سراغ دارید؟

با سپاس فراوان
بدرود

jamshidjap
30-11-2008, 15:34
دوستان يه راهنمايي ميخواستم .

بنده امسال ليسانس مهندسي صنايع رو گرفتم و دايره لغات و دانشم از انگليسي در حد يه ليسانسه هستش که تا به حال کلاس زبان نرفته و هر چي تو دبيرستان و پيش دانشگاهي و زبان تخصصي مربوط به رشته ام ياد گرفتم ميدونم .

حالا ميخام شروع کنم و درجه تافل رو نشونه بگيرم به نظرتون از کجا شروع کنم ؟

تو تهران کدوم موسسه خوبه ؟

چقدر زمان ميبره ؟

چقدر بايد هزينه کنم ؟

masih 519
30-11-2008, 23:17
سلام عزیزم

تو مشهد کانون خیلی نظمش خوبه فقط یکم خسته کننده است چون روندش کن پیش میره ولی واسه اول کار به نظر من خوبه

nafare_aval
03-12-2008, 15:04
دیکشنری خوب جیبی با تلفظ چی هست دوستان؟در حد 15000 کلمه؟؟؟؟

A r c h i
03-12-2008, 18:49
دوستان يه راهنمايي ميخواستم .

بنده امسال ليسانس مهندسي صنايع رو گرفتم و دايره لغات و دانشم از انگليسي در حد يه ليسانسه هستش که تا به حال کلاس زبان نرفته و هر چي تو دبيرستان و پيش دانشگاهي و زبان تخصصي مربوط به رشته ام ياد گرفتم ميدونم .

حالا ميخام شروع کنم و درجه تافل رو نشونه بگيرم به نظرتون از کجا شروع کنم ؟

تو تهران کدوم موسسه خوبه ؟

چقدر زمان ميبره ؟

چقدر بايد هزينه کنم ؟

سلام
اگه واقعا معلومات زبانتون در حد دبیرستان و دانشگاه هست. باید بگم فعلا فکر تافل را از سرتون بیرون کنید. چون توی مدرسه و دانشگاه عملا زبان آموزش نمی دن.

به نظرم حدود یکی دوسال باید کلاسهای فشرده زبان آموزشگاه ها را برید. وقتی زبانتون به حد قابل قبولی رسید اونوقت دنبال کلاسهای تافل باشید. چون کلاسهای تافل نقشی در بهتر کردن وضعیت زبان شما ندارند؛ فقط اصول امتحان تافل را به شما یاد می دن. که اگه زبانتون خوب باشه از روی خود کتابهای آموزشی هم می تونید بخونید. کلاسهای آمادگی تافل هم حدودا سه ماه هستند و در حال حاضر حدود 400 تومان هزینه داره. (هر skill بین 80 تا 100 تومان)

آموزشگاه آریانپور اونطوری که شنیدم خوب جلو می ره. یعنی اول کلاسهای لغت داره. بعد writing مقدماتی، writing 1 , 2 و بعد از گذروندن اینها وارد دوره های تافل می شین. ولی برای ورود به خود آریانپور هم باید از هفت خوان رستم بگذرید. حدود 6 ماه طول می کشه :46:

موفق باشید:11::11:

reza10203045
03-12-2008, 20:35
با سلام
من انگلیسیم بد نیست
واین اول بارم که وارد تاپیک شدم یه سوال داشتم میخواستم بدونم که ایا فایلی دارد که جملات یا مکالماتی که بیشتر در مکالمه کردن استفاده میشه

seymour
03-12-2008, 20:55
دیکشنری خوب جیبی با تلفظ چی هست دوستان؟در حد 15000 کلمه؟؟؟؟
انگلیسی به انگلیسی یا به فارسی ؟

brain
04-12-2008, 10:11
سلام. یه سوال داشتم :

من اگه بخوام بفهمم زبانم دقیقا در چه حده باید چی کار کنم؟ راهی وجود نداره؟

و بهترین تمرین برای یادگیری این دو قسمت چیه:
listening
مکالمه
تنها چیزی که از یادگیری زبان میخوام همین دو مورد هست و هیچ کاری با reading و املا و گرامر وغیره ندارم.کلا میخوام مثه یه آدمه معمولی انگلیسی زبان باشم.نمیخوام تخصصی کار کنم.

راستی کسی هست که برنامه ی tell me more english رو تموم کرده باشه ؟

nafare_aval
04-12-2008, 10:30
انگلیسی به انگلیسی یا به فارسی ؟

انگلیسی به انگلیسی.ممنون میشم

seymour
04-12-2008, 13:49
انگلیسی به انگلیسی.ممنون میشم
آکسفورد المنتری learners ... همون 15 هزار کلمه رو داره ... قطعش هم جیبی (پالتویی البته) هستش ؛ اونی که من دیدم ....

seymour
04-12-2008, 13:51
سلام. یه سوال داشتم :

Listening
مکالمه
تنها چیزی که از یادگیری زبان میخوام همین دو مورد هست و هیچ کاری با reading و املا و گرامر وغیره ندارم.کلا میخوام مثه یه آدمه معمولی انگلیسی زبان باشم.نمیخوام تخصصی کار کنم.
برو موسسات زبان ، تعیین سطح کن ...

//

بهترین کار اینه که کلاس بری (کلاس های مخصوص مکالمه هست) .. و البته تمرین خیلی زیاد ... فیلم خارجی ببین - اخبار انگلیسی - مکالمه هم که معلومه : مکالمه کن !

nafare_aval
04-12-2008, 14:15
آکسفورد المنتری learners ... همون 15 هزار کلمه رو داره ... قطعش هم جیبی (پالتویی البته) هستش ؛ اونی که من دیدم ....

مرسی.اونوقت تلفظ کلمه ها رو جلوش نوشته دیگه؟؟

jamshidjap
04-12-2008, 20:05
چه کتابايي رو براي آمادگي آزمون تافل پيشنهاد ميکنيد ؟ اصلا کتابي هست ؟

A r c h i
05-12-2008, 01:08
چه کتابايي رو براي آمادگي آزمون تافل پيشنهاد ميکنيد ؟ اصلا کتابي هست ؟

سلام
انقدر کتاب هست که نمی رسی حتی همه را بخونی :46:

Toefl IBT longman
Toefl IBT Barron's
Kaplan Toefl IBT
Delta IBT
ETS the official guide for Toefl

185 Toefl essays
Answers to all toefl essays questions
, .......

بین اینها کتاب ETS چون برای خود سایت تافل هست معتبر تره، کتاب Barron's شدیدا توصیه میشه ، کتاب فوق العاده ای هست. بعدش longman و kaplan و بقیه
در کنار اینها کتابهای تقویت لغت و گرامر و writing هم هست . که کمک به تقویت زبان میکنه

A r c h i
05-12-2008, 01:10
مرسی.اونوقت تلفظ کلمه ها رو جلوش نوشته دیگه؟؟

همه دیکشنری ها تلفظ دارند :20:

milky way
05-12-2008, 01:21
سلام دوستان .

دوستان من دنبال مجموعه ای مثل Tactics for listening هستم که بتونم بیرون یا هر جایی میرم دائم گوش کنم.
این Tactics for listening رو نتونستم تو اینترنت پیدا کنم حالا اگر دوستان مجموعه معروف دیگه ای به صورت Audio برای تقویت Listening یا آموزش زیان میشناسم خیلی ممنون میشم معرفی کنن، یا اگر حتی برای دانلود داشته باشن چه بهتر مرسی از کمکتون.

seymour
05-12-2008, 12:06
سلام دوستان .

دوستان من دنبال مجموعه ای مثل Tactics for listening هستم که بتونم بیرون یا هر جایی میرم دائم گوش کنم.
این Tactics for listening رو نتونستم تو اینترنت پیدا کنم حالا اگر دوستان مجموعه معروف دیگه ای به صورت Audio برای تقویت Listening یا آموزش زیان میشناسم خیلی ممنون میشم معرفی کنن، یا اگر حتی برای دانلود داشته باشن چه بهتر مرسی از کمکتون.
اینجا رو چک کن :

(خود کتاب بعلاوه فایل صوتی)

pro_translator
05-12-2008, 14:49
اینجا رو چک کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید(خود کتاب بعلاوه فایل صوتی)

اون سايت واسه من بسته بود...
اين لينكاش:

Download: 80MB

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدPassword: tinku

لينك مستقيم:

MIRROR:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (19.26MB)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (21.18MB)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (29.84MB)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (29.38MB)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (19.85MB)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (14.93MB)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (20.61MB)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (27.87MB)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (17.67MB)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (25.04MB)

Password (if needed): englishtips.org

*
RapidFolders:

Top Notch
06-12-2008, 15:47
سلام دوستان .

دوستان من دنبال مجموعه ای مثل tactics for listening هستم که بتونم بیرون یا هر جایی میرم دائم گوش کنم.
این tactics for listening رو نتونستم تو اینترنت پیدا کنم حالا اگر دوستان مجموعه معروف دیگه ای به صورت audio برای تقویت listening یا آموزش زیان میشناسم خیلی ممنون میشم معرفی کنن، یا اگر حتی برای دانلود داشته باشن چه بهتر مرسی از کمکتون.

فكر كنم خريدن cd اون راحت تر و ارزونتر از دانلودش باشه

Top Notch
06-12-2008, 15:54
سلام. یه سوال داشتم :

listening
مکالمه

راستی کسی هست که برنامه ی tell me more english رو تموم کرده باشه ؟
به نظرم اينكه دنبال speaking و listening هستي خيلي خوبه ولي بقيه مهارت هاي زباني رو ناديده نگير.اين مهارت ها هم جزئي از استاندارد يادگيري زبان هستند.يه آدم معمولي انگليسي زبان هم نياز به نوشتن خواندن درك مطلب و...... داره.

aaaammmm87
06-12-2008, 16:35
سلام
چند تا سوال داشتم
1- فعل هاي كمكي كدامند و هر كدام را بايد در كجا به كار ببريم ؟
2-فعل هاي كمكي am,is,are,was,were,do,does,was,were,the,did را كي بكر ببريم ؟
همچنين منظور از مفعول در انگليسي چيست ؟ (منظور كدام كلمه مفعول است ؟)

pro_translator
06-12-2008, 21:08
سلام
چند تا سوال داشتم
1- فعل هاي كمكي كدامند و هر كدام را بايد در كجا به كار ببريم ؟
2-فعل هاي كمكي am,is,are,was,were,do,does,was,were,the,did را كي بكر ببريم ؟
همچنين منظور از مفعول در انگليسي چيست ؟ (منظور كدام كلمه مفعول است ؟)

فعل كمكي:

Modal Auxiliary or Modal Verb:
A verb used with other verbs to express such ideas as permission,
possibility, and necessity.
The modal auxiliaries in English grammar are "can", "could", "may",
"might", "must", "ought to", "shall", "should", "will" and "would." Some
classifications also include "dare", "need", and "used".

مفعول(؟) (كلمه اي در جمله كه كار روي آن انجام شود):

A noun affected by verb:
A noun, pronoun, or noun phrase denoting somebody or something that is
acted on by a verb or affected by the action of a verb
A noun governed by preposition:
A noun, pronoun, or noun phrase that is governed by a preposition.

I saw him yesterday: him is the object
She handed him the phone without a word: the phone + him are the objects
(اميدوارم منظورتنون درست فهميده باشم)

:11:

Morteza2020
06-12-2008, 23:28
سلام به همه کاربران سایت.

خسته نباشید.

بنده یک درخواست داشتم که گفتم که اینجا مطرح کنم شاید دوستان مرا راهنمایی کنند.

من برای درس ترجمه شفاهی 1و2و3 احتیاج به 2 تا 20 دقیقه خبر دارم(البته به صورت فایل صوتی و همراه متن کامل خبر)

منتها استاد درس 2 نکته رو خاطر نشان کرده و اون اینه که:

1.خبر تهیه شده نباید از IRINN (شبکه خبر خودمان) باشه.
2.خبر نباید special باشه(که البته من منظور استادرو از این جمله نفهمیدم.)

لطفا مرا راهنمایی کنید.

با تشکر از همه دوستان.

pro_translator
06-12-2008, 23:48

خسته نباشید.

من برای درس ترجمه شفاهی 1و2و3 احتیاج به 2 تا 20 دقیقه خبر دارم(البته به صورت فایل صوتی و همراه متن کامل خبر)

لطفا مرا راهنمایی کنید.

با تشکر از همه دوستان.

خوب همون podcast رو توي google سرچ كن...:8: (البته نمي دونم متنش هم هست يا نه؟):13: اگر Listening شما ضعيفه، مي تونيد بگيد كدوم رو دانلود كردين تا دوستان متنش رو برايتون بذارن:10:

Top Notch
07-12-2008, 09:26

خسته نباشید.

لطفا مرا راهنمایی کنید.

با تشکر از همه دوستان.

خبر special معمولاً براي غير انگليسي زبانها پخش ميشه.خلاصه است و تقريبا به صورت كلمه به كلمه ادا مي شه.

shady_er
07-12-2008, 12:41
سللام
يه كتابي بهم معرفي كنيد كه دامنه ي لغت رو افزايش بده در حد سوالاي كارشناسي ارشد ....تافل ... يه كتابي كه تو يه ما دو ماه يه ذره كارمو راه بندازه ...فقط لغت (سينونيم و....)
ممنون
شادي

aaaammmm87
07-12-2008, 14:12
فعل كمكي:

modal auxiliary or modal verb:
A verb used with other verbs to express such ideas as permission,
possibility, and necessity.
The modal auxiliaries in english grammar are "can", "could", "may",
"might", "must", "ought to", "shall", "should", "will" and "would." some

مفعول(؟) (كلمه اي در جمله كه كار روي آن انجام شود):

a noun affected by verb:
a noun, pronoun, or noun phrase denoting somebody or something that is
acted on by a verb or affected by the action of a verb
a noun governed by preposition:
a noun, pronoun, or noun phrase that is governed by a preposition.

i saw him yesterday: Him is the object
she handed him the phone without a word: The phone + him are the objects
(اميدوارم منظورتنون درست فهميده باشم)

دوست عزيز لطف مي كني اينا رو به فارسي واسم توضيح بدي . راستش رو بخواهي هيچي نفهميدم :18::11:

A r c h i
07-12-2008, 17:11
سللام
يه كتابي بهم معرفي كنيد كه دامنه ي لغت رو افزايش بده در حد سوالاي كارشناسي ارشد ....تافل ... يه كتابي كه تو يه ما دو ماه يه ذره كارمو راه بندازه ...فقط لغت (سينونيم و....)
ممنون
شادي

کتاب 504

کتاب essential words for Toefl

موفق باشی :11:

mohammad.clergyman
07-12-2008, 17:20
سللام
ممنون
شادي

+

High school

word perfect

webster dictionary

1600 words

pro_translator
07-12-2008, 18:03
دوست عزيز لطف مي كني اينا رو به فارسي واسم توضيح بدي . راستش رو بخواهي هيچي نفهميدم :18::11:
فعل كمكي وجه نما يا فعل معين وجهي، به فعلي گفته مي شه كه فعل هاي ديگه به خدمت يا كمك مي گيرنش تا منظور و خواسته اي را مثل (permission, possibility and necessity) (اجازه، امكان و ضرورت) بيان كنند...
فعل هاي كمكي توي انگليسي عبارتند از: "can", "could", "may",
*
مفعول هم كه به كلمه اي توي جمله كه كار روي اون انجام مي شه، مي گن... براي پيدا كردنش، فعل رو در برابر كلمه هاي پرسشي whom، who و يا what قرار مي ديم:

مثل:

I saw John yesterday

ديروز جان را ديدم

Whom did you see?

چه كسي رو ديدي؟

John

جان رو.
مثال ديگر:

She handed John the phone without a word

بدون اين كه چيزي بگه، تلفن رو داد دست جان... (دو مفعول: John كه تلفن دستش داده شده و phone كه در واقع دست جان داده شده)

What did she hand John?
-The phone
*
-Whom did she hand the phone
John

shady_er
07-12-2008, 18:43
با عرض معذرت يه سوال ديگه :
فلش كارت براي لغت هست؟ كدوم مناسب تره؟

A r c h i
07-12-2008, 21:05
با عرض معذرت يه سوال ديگه :
فلش كارت براي لغت هست؟ كدوم مناسب تره؟

فلش کارت کتاب 504 و essential words for toefl را من دیدم که هست. انتشارات جنگل رو به روی دانشگاه تهران
یک سر بزن همه چیز داره :20:

pro_translator
08-12-2008, 18:49
فعل كمكي وجه نما يا فعل معين وجهي، به فعلي گفته مي شه كه فعل هاي ديگه به خدمت يا كمك مي گيرنش تا منظور و خواسته اي را مثل (permission, possibility and necessity) (اجازه، امكان و ضرورت) بيان كنند...
فعل هاي كمكي توي انگليسي عبارتند از: "can", "could", "may",
*
مفعول هم كه به كلمه اي توي جمله كه كار روي اون انجام مي شه، مي گن... براي پيدا كردنش، فعل رو در برابر كلمه هاي پرسشي whom، who و يا what قرار مي ديم:

مثل:

I saw John yesterday

ديروز جان را ديدم

Whom did you see?

چه كسي رو ديدي؟

John

جان رو.
مثال ديگر:

She handed John the phone without a word

بدون اين كه چيزي بگه، تلفن رو داد دست جان... (دو مفعول: John كه تلفن دستش داده شده و phone كه در واقع دست جان داده شده)

What did she hand John?
-The phone
*
-Whom did she hand the phone
John

فعل Be

اول شخص مفرد اخباري (Was) من - بودم

I was home last night

دوم شخص مفرد اخباري (Were) تو - بودي

You were home last night

سوم شخص مفرد مفرد اخباري (Was) او (مرد و زن و شيئ) - بود

He was home last night

(لباس توي كمد بود) It (the cloth) was in the closet

اول شخص جمع اخباري (Were) (ما - بوديم)

We were home last night

دوم شخص جمع اخباري (Were) (شما - بوديد)

You were home last night

(دقت كن كه اين مورد رو بايد "شما ديشب خونه بوديد" ترجمه كرد و منظور "تو" نيست. هر چند كه در انگليسي فرقي نمي كنه)

They were home last night (آنها - بودند)

اول شخص مفرد مضارع اخباري

I am a teacher (من يك معلم هستم)

دوم شخص مفرد مضارع اخباري

You are a teacher (تو/شما يك معلم هستي/د)

سوم شخص مفرد مضارع اخباري

He is a teacher (او يك معلم است)

She is a teacher (او(زن) يك معلم است)

It is a lion (آن يك شير است)

آينده

I will come

You will come

He will come

She will come

It will come

We will come

You will come

They will come

(دقت كن كه در اين مورد فرقي نمي كنه... يعني حالت فعل بسته به نوع فاعل تغيير نمي كنه و در همه يكسانه)

پس: فعلي است كه در اكثر مواقع براي متصل كردن نهاد يك عبارت به يك مسند به كار مي رود تا اطلاعات بيشتري راجع به فاعل (نهاد، مسند) مثلا هويت، گونه يا قسم، صفت يا وصف، موقعيت و معني دقيق آن بدهد. موقعيت آن ها هم معمولا بعد از فاعل و پيش از صفت است (بسته به نوع جمله، ممكن است تغيير كند).

مثلا:

He is a very sweet person

(He: فاعل) (Is: فعل)

خيلي آدم باحاليه!

Her new car is blue

ماشين جديدش آبيه!

The supermarket is on the left

سوپرماركت سمت چپه!

The clock was worth $3,000

قيمت ساعت سه هزار دلار بود!

(در اين مورد، فعل كمكي پيش از فعل اصلي اومده. دقت كن كه worth خودش فعله)

خلاصه ي كاربرد فعل Do در زمان هاي مختلف:

I did/do/will do

You did/do/will do

He did/does/will do

She did/does/will do

It did/does/will do

We did/do/will do

You did/do/will do

They did/do

كلمات پرسشي Who و Whom:

See that.

توضيحي در مورد نحوه زمان كاربرد Who و Whom:

در انگليسي روزمره، كاربرد who به صورت نادرست به جاي كلمه ي پرسشي Whom رايج شده است. مخصوصا در انگليسي بريتانيا. Do you remember whom you saw? (يادته كي رو ديدي؟) رو به صورت Do you remember who you saw? به كار مي برند و رايج تر شده است. و كلمه ي پرسشي whomهنگامي كه با يك حرف اضافه مي آيد، از قلم افتاده و حذف مي شود. The man I was talking to rather than the man to whom I was talking. ("كسي كه با او صحبت مي كردم" به جاي "كسي كه باهاش صحبت كي كردم"). در هر صورت، نويسنده هاي حواس جمع، هنوز هم whom را به who در متن هاي اسلوب دار و پرشيوه و رسمي ترجيح مي دهند. دقت كنيد كه كاربرد whom در جمله هايي مثل زير، نادرست است: The woman who we thought was dead is still alive. (زني كه فكر مي كرديم مرده، هنوز زنده است) چون اين جا، كلمه ي whoنهاد was است، نه مفعول thought... (We thought that she was dead... - فكر مي كرديم كه او مرده بود)

موفق باشيد!:11:

msaeedd
08-12-2008, 20:22
كسي مقاله اي به زبان انگليسي در مورد اينكه موس چيه ، مانيتور چيه ، كيبرد چيه و . . . كه مرتبت با كامپيوتر باشه داره چون بايد براي واحد زبان فني در مورد اينها كه گفتم مطلبي ارائه بدم و هيچ جا بهتر از اينجه براي مطرح كردن سوالم پيدا نكردم
لطفا كمكم كنيد
هر مطلب هم حداقل 2 صفحه a4 بايد باشه

sepid12ir
08-12-2008, 23:53
كسي مقاله اي به زبان انگليسي در مورد اينكه موس چيه ، مانيتور چيه ، كيبرد چيه و . . . كه مرتبت با كامپيوتر باشه داره چون بايد براي واحد زبان فني در مورد اينها كه گفتم مطلبي ارائه بدم و هيچ جا بهتر از اينجه براي مطرح كردن سوالم پيدا نكردم
لطفا كمكم كنيد
هر مطلب هم حداقل 2 صفحه a4 بايد باشه
میتونی یه سری به این سایت بزنی، در مورد اکثر سخت افزارها نوشته:

البته بهت پیشنهاد میکنم Some information about Computer Mouse/Keyboard/ Monitor و یا هرچیزی که خودت مد نظرت هست را در یکی از جستجوگرها سرچ کنی تا بتونی مقاله های جامع تری پیدا کنی و چیزهایی که نیاز داری:20:
+
اینم سایت خوبی میزنه ، الان پیداش کردم:

00110
09-12-2008, 23:33
سلام دوستان ...

من کتاب Top notch 1A(نصف مباحث 1 هست) رو با سی دی خریدم ولی متاسفانه سی دی اون به دلیل اینکه تو ایران کپی زدن ناقص هست اگه کسی لینک دانلود ترک های اونو داره ممنون میشم بده ...

1- Getting acquainted
2- Going out
3- Talking about families
4- coping with technology
5- eating in,eating out

ممنون

harrypotter2007
10-12-2008, 03:41
سلام

من زبانم در حد دوره ی دبیرستان و کمی بهتر است . من دنبال یک کتاب یا یک سی دی میگردم که از اون طریق زبانم را خوب کنم .

چون من خیلی فیلم میبینم و زبان اصلی هستند میخوام مفهوم فیلم هار را بهتر متوجه شم . که بفهم چی میگن.

و اگر زبان صحبتم هم کم کم روان بشه خوب میشه.

در ضمن این سی دی آموزش انگلیسی در خواب خوبه یا نه

ممنون.

Top Notch
10-12-2008, 10:42
سلام دوستان ...

من کتاب Top notch 1A(نصف مباحث 1 هست) رو با سی دی خریدم ولی متاسفانه سی دی اون به دلیل اینکه تو ایران کپی زدن ناقص هست اگه کسی لینک دانلود ترک های اونو داره ممنون میشم بده ...

1- Getting acquainted
2- Going out
3- Talking about families
4- coping with technology
5- eating in,eating out

ممنون

سلم دوست عزيز
CD اي كه در اختيار شماست ناقص به اون معني كه شما فكر مي كنيد نيست.در واقع شما تو اون CD فقطConversation Model ها رو داريد و ساير بخش ها مثلListening ها تو يه CD ديگس كه فقط در اختيار استاد شماست. Top Notch با همكاري انتشارات لانگمن تو ايران چاپ شده و محدود بودن تركها تو روش تدريس اون لحاظ شده و اين CD دقيقا همون CD هست كه تو امريكا طراحي شده.اگه مقدمه كتاب رو كه به فارسي هست يه نگاه بندازي متوجه منظورم مي شي.موفق باشي

msaeedd
10-12-2008, 10:43
میتونی یه سری به این سایت بزنی، در مورد اکثر سخت افزارها نوشته:

البته بهت پیشنهاد میکنم some information about computer mouse/keyboard/ monitor و یا هرچیزی که خودت مد نظرت هست را در یکی از جستجوگرها سرچ کنی تا بتونی مقاله های جامع تری پیدا کنی و چیزهایی که نیاز داری:20:
+
اینم سایت خوبی میزنه ، الان پیداش کردم:

از مطالب مفيدتون تشكر مي كنم و اينكه لينك دومي خيلي بهتر بود

Top Notch
10-12-2008, 10:50
سلام

من زبانم در حد دوره ی دبیرستان و کمی بهتر است . من دنبال یک کتاب یا یک سی دی میگردم که از اون طریق زبانم را خوب کنم .

چون من خیلی فیلم میبینم و زبان اصلی هستند میخوام مفهوم فیلم هار را بهتر متوجه شم . که بفهم چی میگن.

و اگر زبان صحبتم هم کم کم روان بشه خوب میشه.

در ضمن این سی دی آموزش انگلیسی در خواب خوبه یا نه

ممنون.

آموزش در حين خواب يه روش آموزشي كه طي سالهاي اخير مورد بررسي قرار گرفته .شايد بشه چيزايي رو تو خواب ياد گرفت (يه در صد بسيار ناچيز)ولي يادگيري زبان كه تو بيداري با تلاش زياد چند سال طول مي كشه تو خواب غير ممكنه اونم با يه سري فركانس خاص كه هنوز معلوم نيست اثر مخربي داره يا نه.براي يادگيري زبان غير از حضور در كلاس به صورت مستمر و در طول زمان به هيچ چيز ديگه اي فكر نكن.متاسفانه تو ايران آموزش يه جورايي دستاويز مسائل مالي يه سري آدم مي شه كه بازهم متاسفانه آدماي فرهنگي اين مملكت هستند.ديدن فيلم در كنار يه برنامه مدون آموزشي فوق العاده است.

00110
10-12-2008, 11:25
سلم دوست عزيز
cd اي كه در اختيار شماست ناقص به اون معني كه شما فكر مي كنيد نيست.در واقع شما تو اون cd فقطconversation model ها رو داريد و ساير بخش ها مثلlistening ها تو يه cd ديگس كه فقط در اختيار استاد شماست. Top notch با همكاري انتشارات لانگمن تو ايران چاپ شده و محدود بودن تركها تو روش تدريس اون لحاظ شده و اين cd دقيقا همون cd هست كه تو امريكا طراحي شده.اگه مقدمه كتاب رو كه به فارسي هست يه نگاه بندازي متوجه منظورم مي شي.موفق باشي

ممنون از توجهتون ولی من که فکر نمیکنم سالم از زیر دست اینا بیرون بیاد ... :d همونطور که 6 قسمت رو کردن 12 تا ...
خب حالا من چطور میتونم اینو تهیه کنم ؟؟؟ اگه فایلها جایی هست لطفا لینک بدید دانلود کنم ...
یا اینکه این استاد ما از کجا میتونه اینو تهیه کنه ؟؟؟

aaaammmm87
10-12-2008, 11:29
سلام
با هر يك از فعل هاي اصلي زير يك جمله بنويسيد و معني فارسي ان را نيز بنويسيد :33:
taught
become
invented
study
made
returned
thought
covered
discovered
در ضمن ساختار نوشتن جمله با فعل هاي اصلي رو هم بنويسيد
متشكرم :دي

Top Notch
10-12-2008, 12:09
ممنون از توجهتون ولی من که فکر نمیکنم سالم از زیر دست اینا بیرون بیاد ... :d همونطور که 6 قسمت رو کردن 12 تا ...
خب حالا من چطور میتونم اینو تهیه کنم ؟؟؟ اگه فایلها جایی هست لطفا لینک بدید دانلود کنم ...
یا اینکه این استاد ما از کجا میتونه اینو تهیه کنه ؟؟؟

در مورد سالم بودن مجموعه مطمئن باش.در واقع من عضويي از اينايي كه گفتي هستم.لانگمن اين مجموعه رو به صورت 6 و12 جلدي منتشر كرده منتهي دوره 6 جلدي هم هزينه بالاتري براي هر ترم داره و هم Workbook همراه نداره.براي تهيه اين فايلها متاسفانه راهي وجود نداره.مي تونم بپرسم كدوم آموزشگاه ميري؟

Top Notch
10-12-2008, 12:41
سلام
با هر يك از فعل هاي اصلي زير يك جمله بنويسيد و معني فارسي ان را نيز بنويسيد :33:
Taught
become
invented
study
made
returned
thought
covered
discovered
در ضمن ساختار نوشتن جمله با فعل هاي اصلي رو هم بنويسيد
متشكرم :دي

ساختار كلي جمله:
قيد زمان+قيد مكان+قيد حالت+مفعول+فعل+قيد تكرار+فعل كمكي+فاعل
وجود فاعل،فعل اصلي . مفعول در جملات غير مجهول لازم است ولي مي تونيد بقيه رو حذف كنيد .افعال شما حال و گذشته هستند و مي تونيد با همين ساختار ساده جملاتتون رو بسازيد.

seymour
10-12-2008, 16:02
سلام
taught
become
invented
study
made
returned
thought
covered
discovered

کافیه توی یاهو یا گوگل هر کدوم از اینها را سرچ کنی ، مطمئن باش بین اولین گزینه ها ، یه جمله مناسب هست ؛ مثلا اولی :

Big Bang Creationism should be taught in science classes
اصول بینگ بنگ را باید کلاس های عمومی آموزش داد

aaaammmm87
10-12-2008, 16:23
کافیه توی یاهو یا گوگل هر کدوم از اینها را سرچ کنی ، مطمئن باش بین اولین گزینه ها ، یه جمله مناسب هست ؛ مثلا اولی :

Big bang creationism should be taught in science classes
اصول بینگ بنگ را باید کلاس های عمومی آموزش داد

دوست عزيز از راهنماييتون ممنون ولي معني جملات رو سخت ميشه گير اورد پس بهتره اگه كسي از دوستان ميدونن راهنمايي كنن

00110
10-12-2008, 18:13
در مورد سالم بودن مجموعه مطمئن باش.در واقع من عضويي از اينايي كه گفتي هستم.لانگمن اين مجموعه رو به صورت 6 و12 جلدي منتشر كرده منتهي دوره 6 جلدي هم هزينه بالاتري براي هر ترم داره و هم workbook همراه نداره.براي تهيه اين فايلها متاسفانه راهي وجود نداره.مي تونم بپرسم كدوم آموزشگاه ميري؟

ممنون از زحماتتون کتاب خوبی هست ...
عزیز ببخشید اگه جسارتی کردم به حساب جوانی و نادانی من بزارید ...
به هر حال فرمودید که این سی دی باید دست استاد باشه خب استاد از کجا گیر بیاره ؟؟؟
یا اینکه کلا این سی دی نیست ... ؟؟؟

محل آموزش گلدیس هست ولی استاد من خصوصی هست ...

Top Notch
10-12-2008, 19:26
ممنون از زحماتتون کتاب خوبی هست ...
عزیز ببخشید اگه جسارتی کردم به حساب جوانی و نادانی من بزارید ...
به هر حال فرمودید که این سی دی باید دست استاد باشه خب استاد از کجا گیر بیاره ؟؟؟
یا اینکه کلا این سی دی نیست ... ؟؟؟

محل آموزش گلدیس هست ولی استاد من خصوصی هست ...

شما سروريد.متاسفانه ما براي كلاس هاي خصوصي هيچ راهي پيدا نكرديم.در واقع كل كامپوننت هاي اين مجموعه رو به صورت اورژينال از لانگمن مي خريم و با تخفيف در اختيار موسسات قرار مي ديم.ولي محدوديت تعداد و تعهد اخلاقي به آموزشگاه ها داريم و نمي تونيم اونها رو توزيع كنيم.قائدتا استاد شما قبل از شروع كار بايد ار اين موضوع اطمينان پيدا مي كرد.اگر گلديس سر ميرداماد منظورتون باشه آقاي هدايتي سوپروايزر آموزشگاه از اين موضوع اطلاع داره.

seymour
11-12-2008, 13:28
دوست عزيز از راهنماييتون ممنون ولي معني جملات رو سخت ميشه گير اورد پس بهتره اگه كسي از دوستان ميدونن راهنمايي كنن
همم .. بسیار خب .. دقیقا به همون روش که گفتم :

taught
john Taught Me to Write
جان ، خواندن رو به من یاد داد

become
How to Become an Early Riser
چگونه می توان سحرخیز شد

invented
Who invented the computer?
چه کسی کامپیوتر را اختراع کرد

study
I a give you some suggestions on how to study efficiently
چندتا پیشنهاد برای افزایش کارآیی مطالعه بهتون می کنم

made
this car is made in usa
این ماشین ساخت امریکاست

returned
the professor returned to his teaching position
پروفسور سر تدریسش برگشت

thought
I Thought It Was Over
فکر کردم تموم شد .

covered
What is covered by Taxes
مالیات چه چیزایی رو پوشش میده ؟

discovered
Bizarre' new mammal discovered
یک پستاندارد عجیب کشف شد

brain
12-12-2008, 19:36
سلام به دوستان.

من یه سوالی برام پیش اومده بود که جوابشو از اساتید میخوام :

بین موارد زیر کدوم یک از هم مهم تر و پایه ای تر هستش :

English Grammar

English Listening

English Pronunciation

English Speaking

English Vocabulary

English Writing

English Reading

شما ها که خیلی تو کاره زبان حرفه ای هستید باید بدونید که کدوم یک جامع تر و مهمتر از بقیه هست... مثلا تو رشته گرافیک که شامله چند قسمته :
تصویر سازی
پوستر
طراحی
نقاشی
وغیره

طراحی از همه مهمتر و پایه ای تر هستش و اگه طراحی بلد باشید ناخودآگاه به دیگر مسائل مسلط میشوید..
حالا میخواستم بدونم تو مقوله آموزش زبان کدوم یک از موارد همین حسن را داره؟

با تشکر

mohammad.clergyman
12-12-2008, 20:50
خوب بستگی به هدف شما داره ، آیا میخواهین

انگلیسی صحبت کنید ؟ مقاله بنویسید؟ روزنامه ها و کتب انگلیسی را بفهمید؟ترجمه کنید؟ اونم شفاهی یا کتبی ؟

انشا بنویسید؟ اخبار و فیلم های انگلیسی را بفهمید ؟

برای انگلیسی عمومی نظر من روی شنیدن ، گرامر و خواندن متون انگلیسی است

در حالی که نظر بعضی دوستان مثل seymour جان لغت است.

brain
12-12-2008, 21:20
خوب بستگی به هدف شما داره ، آیا میخواهین

انگلیسی صحبت کنید ؟ مقاله بنویسید؟ روزنامه ها و کتب انگلیسی را بفهمید؟ترجمه کنید؟ اونم شفاهی یا کتبی ؟

انشا بنویسید؟ اخبار و فیلم های انگلیسی را بفهمید ؟

برای انگلیسی عمومی نظر من روی شنیدن ، گرامر و خواندن متون انگلیسی است

در حالی که نظر بعضی دوستان مثل seymour جان لغت است.

هدفم انگلیسیه عمومی هستش ... ولی مواردی که ذکر کردید روهم تا حدودی شامل میشه ...

یک بچه ی انگلیسی یا فارسی که هنوز نمیتونه صحبت کنه چطور میشه که یهو کاملا مسلط به زبان مادریش میشه ... میخوام بدونم نکته اصلیش چیه ؟ به خاطر محیطشه ؟ خب اون محیط کدوم موارد از موارد پست قبلیه منو شامل میشه ؟

sepid12ir
12-12-2008, 22:24
یک بچه ی انگلیسی یا فارسی که هنوز نمیتونه صحبت کنه چطور میشه که یهو کاملا مسلط به زبان مادریش میشه ... میخوام بدونم نکته اصلیش چیه ؟ به خاطر محیطشه ؟ خب اون محیط کدوم موارد از موارد پست قبلیه منو شامل میشه ؟
این قضیه خیلی فرق میکنه ولی شاید نزدیک ترین راه که بخواین به این شکل یاد بگیرین. فیلم دیدن و گوش کردن به برنامه های انگلیسیه. مغز فعالیت میکنه و ساختارها، لغاتها و ...را یاد میگیرین. البته هرچی سن بالاتر میره این تلاش چنیدن و چند برابر باید بشه و در کنار این لیسنینگها باید فعالیتهای دیگه ای هم باشه....! هیچ وقت کسی که در سن بالاتر به این شکل انگلیسی یاد گرفتن را شروع میکنه نمیتونه مثل یک بچه قوی بشه در زبان.

brain
12-12-2008, 23:06
این قضیه خیلی فرق میکنه ولی شاید نزدیک ترین راه که بخواین به این شکل یاد بگیرین. فیلم دیدن و گوش کردن به برنامه های انگلیسیه. مغز فعالیت میکنه و ساختارها، لغاتها و ...را یاد میگیرین. البته هرچی سن بالاتر میره این تلاش چنیدن و چند برابر باید بشه و در کنار این لیسنینگها باید فعالیتهای دیگه ای هم باشه....! هیچ وقت کسی که در سن بالاتر به این شکل انگلیسی یاد گرفتن را شروع میکنه نمیتونه مثل یک بچه قوی بشه در زبان.

پس فعلا listening پایه ای تره ... منظورتون از فعالیت های دیگه چیه ؟

کلا از نظر شما کدوم مهمتره ؟ میخوام نظر دوستانو بدونم تا به یه نتیجه برسم .... سپس از مهمترین عامل شروع کنم ... چون اصولا هر موقع خواستم یه روش آموزشیو پیش برم با شکست مواجه شدم (حالا بنا به هر دلیلی) ....
و الان میخوام راهی رو که دوست دارم امتحان کنم ببینم چی میشه ...

Top Notch
13-12-2008, 10:16
سلام به دوستان.

من یه سوالی برام پیش اومده بود که جوابشو از اساتید میخوام :

بین موارد زیر کدوم یک از هم مهم تر و پایه ای تر هستش :

English Grammar

English Listening

English Pronunciation

English Speaking

English Vocabulary

English Writing

English Reading

شما ها که خیلی تو کاره زبان حرفه ای هستید باید بدونید که کدوم یک جامع تر و مهمتر از بقیه هست... مثلا تو رشته گرافیک که شامله چند قسمته :
تصویر سازی
پوستر
طراحی
نقاشی
وغیره

طراحی از همه مهمتر و پایه ای تر هستش و اگه طراحی بلد باشید ناخودآگاه به دیگر مسائل مسلط میشوید..
حالا میخواستم بدونم تو مقوله آموزش زبان کدوم یک از موارد همین حسن را داره؟

با تشکر

فكر مي كنم سوالت مثل اين باشه كه براي راه رفتن يه اتومبيل كدوم اجزا مهمتره.تو روش آموزشي Communicative كه در حال حاظر غالبه تمام مواردي كه گفتي جاي خودشونو دارن.شروع با Listening، Pronunciation، Vocabulary، Speaking هستش و در كنارش گرامر هم ذكر و تمرين مي شه و Writing خود به خود تو تمرينها اتفاق مي افته ولي هر چقدر بالاتر بري جدي تر مي شه و سهمش بيشتر و Reading تو سطح متوسط به بالا جاي داره.اگه مي خواي خودت با روشي كه دوست داري اين كار رو بكني به نظرم وقت تلف مي كني.يه موسسه درست حسابي پيدا كن و حتما مطابق طرح درس اونا پيش برو

brain
13-12-2008, 13:46
فكر مي كنم سوالت مثل اين باشه كه براي راه رفتن يه اتومبيل كدوم اجزا مهمتره.تو روش آموزشي Communicative كه در حال حاظر غالبه تمام مواردي كه گفتي جاي خودشونو دارن.شروع با Listening، Pronunciation، Vocabulary، Speaking هستش و در كنارش گرامر هم ذكر و تمرين مي شه و Writing خود به خود تو تمرينها اتفاق مي افته ولي هر چقدر بالاتر بري جدي تر مي شه و سهمش بيشتر و Reading تو سطح متوسط به بالا جاي داره.اگه مي خواي خودت با روشي كه دوست داري اين كار رو بكني به نظرم وقت تلف مي كني.يه موسسه درست حسابي پيدا كن و حتما مطابق طرح درس اونا پيش برو

سلام .

نگاه کمید حرفه شما کاملا صحیحه .... اگه آدم بتونه بره آموزشگاه خیلی سریع تر و بهتر یاد میگیره و به نتیجه میرسه ... ولی من خیلی هارو سراغ دارم که خودشون زبان رو یادگرفتن (البته نه حرفه ای) ....

اصلا خود شما ها چطوری یاد گرفتید (از اساتید می پرسم) ....

و یه چیزه دیگه :
تو این موارد :

speaking
listening
Pronunciation
vocabulary

میدونم هرکدوم تمرین های زیادی دارن ... حالا از بین این تمرینها ، بهترین تمرین و کلیدی ترینشون چیه ... ؟

با تشکر

mohammad.clergyman
13-12-2008, 14:13
به جد میگم 99.9 در صد کسانی که میخواهند با روش self-study شروع کنند به نتیجه نمیرسن

ممکنه یه مدت داغ باشند و کار کنند ولی مجبورند دو برابر وقت بزارند و یادگیری هم برای آنان بسیار خشک و بی انگیزه میشود

البته self-study در سطح بیشرفته زبان توصیه میشه

p.s

ایول امضات جالبه !

united
13-12-2008, 15:34
سلام
معنیه هر کدوم از این جملات چیه؟!! (از نظر گرامری میدونم چه فرقی با هم دارن ولی از نظر معنی فارسی نمیتونم معنیه متفاوتی برای هر کدوم پیدا کنم!!)

I wait

I'm waiting

I waiting

............................

گیسو
13-12-2008, 15:52
[quote=mohammad.clergyman;3269231]به جد میگم 99.9 در صد کسانی که میخواهند با روش self-study شروع کنند به نتیجه نمیرسن

ممکنه یه مدت داغ باشند و کار کنند ولی مجبورند دو برابر وقت بزارند و یادگیری هم برای آنان بسیار خشک و بی انگیزه میشود.

من هم کاملا با شما موافقم. البته ممکنه اگه با پشتکار و علاقه همراه باشه کمک بزرگی برای زبان آموز باشه.
ولی یادگیری زبان احتیاج به گذاشتن وقت و هزینه داره که برخی برای دوری از اینگونه مشکلات به self-study روی میارن. ولی تمام مهارتهای listenig , writing, speaking و بقیه آنها در محیطی آموزشی ودر کنار هم منجر به یادگیری زبان میشود.:11:

aaaammmm87
13-12-2008, 16:52
سلام
لطف كنيد ببيني اين جملات مشكلشون در كجاست و صحيحش رو با توجه به معني ان بنويسيد .
ali in the class speak english علي در كلاس انگليسي حرف ميزند
the computer taught Binary زبان كامپيوتر باينري است
why did computer become destroing چرا كامپيوتر خراب شد
a new hardware invented for net يك سخت افزار جديد براي شبكه اختراع شده است
ali want to study arabic علي مي خواهد عربي بخواند
this ram made in taiwan اين حافظه ساخت تايوان است
ali returned to the class علي از كلاس بازگشت
i thought cpu amd is better than cpu intel من فكر ميكردم پردازشگر amd از پردازشگر intel بهتر است
what is case covered in the computer كيس چه چيزي را در كامپوتر پوشش ميدهد
bizarre new animal discovered حيوان عجيب جديدي كشف شده است

نكته : فعل هايي كه مشخص شده اند را تغيير ندهيد

گیسو
13-12-2008, 17:52
سلام
به نظر من جمله اول کاملا فارسی است پس بهتر است قید مکان ( در کلاس) را انتهای جمله اضافه کنی:
Ali speaks English in the class
در جمله سوم هم یک مشکلی است و فکر میکنم به صورت:
This is made in Taiwan

Petros
13-12-2008, 19:30
سلام
اگه بخواهیم در مورد سن افرا صحبت کنیم کی میگیم Years Old و کی میگیم Year Old

معنی یه بچه دو ماه (?A Two Months/Month Old Baby)، یک ساله و سه ساله چی میشه؟

ممنون

SCYTHE
13-12-2008, 20:03
سلام
اگه بخواهیم در مورد سن افرا صحبت کنیم کی میگیم Years Old و کی میگیم Year Old

معنی یه بچه دو ماه (?A Two Months/Month Old Baby)، یک ساله و سه ساله چی میشه؟

ممنون

Years Old is noun: He is three Years Old
but, Year Old is adj: I saw a three-Year-Old child

I think the answer of first part covered the second part of your answer

A r c h i
13-12-2008, 21:58
سلام
معنیه هر کدوم از این جملات چیه؟!! (از نظر گرامری میدونم چه فرقی با هم دارن ولی از نظر معنی فارسی نمیتونم معنیه متفاوتی برای هر کدوم پیدا کنم!!)

i wait

i'm waiting

i waiting

از بین این 3 تا دومی درسته. به معنی این هست که من منتظرم.

سلام
لطف كنيد ببيني اين جملات مشكلشون در كجاست و صحيحش رو با توجه به معني ان بنويسيد .
Ali in the class speak english علي در كلاس انگليسي حرف ميزند
the computer taught binary زبان كامپيوتر باينري است
why did computer become destroing چرا كامپيوتر خراب شد
a new hardware invented for net يك سخت افزار جديد براي شبكه اختراع شده است
ali want to study arabic علي مي خواهد عربي بخواند
this ram made in taiwan اين حافظه ساخت تايوان است
ali returned to the class علي از كلاس بازگشت
i thought cpu amd is better than cpu intel من فكر ميكردم پردازشگر amd از پردازشگر intel بهتر است
what is case covered in the computer كيس چه چيزي را در كامپوتر پوشش ميدهد
bizarre new animal discovered حيوان عجيب جديدي كشف شده است

نكته : فعل هايي كه مشخص شده اند را تغيير ندهيد

دوست عزیز در قسمت ترجمه پرسیدید و جواب داده شد. لطفا پستها را تکرار نکنید.

SCYTHE
14-12-2008, 02:26
سلام

I wait

I'm waiting

I waiting

as dear archi said, obviously the third one is incorrect, but the two other ones are correct grammatically; however in English it sounds more natural to use progressive tense and using the simple tense is awkward. Also, the translation of the both is the same

fanoose_shab
14-12-2008, 10:58
سلام
من یه سوال داشتم
این سی دی ها وجزوات اموزش زبان انگلیسی دکترمجد که توی مجله موفقیت هستش برای یادگیری زبان مناسبه؟؟؟؟

aaaammmm87
14-12-2008, 16:53
نظور از قسمت سوم فعل چيست و چطوري ساخته ميشه ؟ (ايا با اضافه كردن ed به فعل ساخته ميشه يا ....)

گیسو
14-12-2008, 17:22
سلام دوست من
توضیح در این مورد بسیار گسترده است و استاد ما Archi_girl می توانند در این زمینه به شما کمک کنند ولی به طور خلاصه:
دو نوع فعل داریم با قاعده و بی قاعده که برخی با اضافه کردن ed گذشته میشوند مانند:
suggest (پیشنهاد دادن )که به suggested تغییر می یابد
ولی برخی مانند write (خواندن) به wrote تغییر می یابند.

mohammad.clergyman
14-12-2008, 19:54
قسمت سوم فعل نوعی از فعل است که معمولا با اضافه کردن ed ساخته میشود و در زمان های کامل مثل گذشته و حال کامل

و زمان های مجهول مورد استفاده قرار میگیرد

Petros
15-12-2008, 10:43
as dear archi said, obviously the third one is incorrect, but the two other ones are correct grammatically; however in English it sounds more natural to use progressive tense and using the simple tense is awkward. Also, the translation of the both is the same

سلام
معنی شون فرق داره!
ما نمیتونیم فعل Wait رو مشتی ترجمه کنیم ولی Think و Make و Built و غیره رو میتونیم ترجمه کنیم.

I Think
من فکر میکنم (طبق تعریف Simple Present: کاری که مکررا، مرتبا و در تمامی اوقات انجام میدیم و یک Permanent Action میباشد.)

I'm Thinking
من دارم فکر میکنم (طبق تعریف Simple Progressive: کاری که به طورت موقت در حال انجام شدن در زمان حال یا دور و بر زمان حال میباشد. Contemporary Action)

جالبه برا خودم هم این سوال شد که کسی که میگه I Think He Is A Bad Boy چه جور معنی ای میده!
"من فکر میکنم اون پسر بدیه". اگه معنییش این بشه یارو داره الان فکر میکنه طرف پسر بدیه. کاری هم که الان در حال انجام شدن باشه Present Continuous میشه ولی ما Simple Present داریم؟!!!

mohammad.clergyman
15-12-2008, 12:33
وقتی فعل think در حال استمراری به کار میره به معنای فکر کردن است

I'm thinking of going to cinema in the afternoon

ولی وقتی در زمان حال ساده به کار میره به معنای believe است

I think that He is a Bad boy

Petros
15-12-2008, 13:46
وقتی فعل think در حال استمراری به کار میره به معنای فکر کردن است

I'm thinking of going to cinema in the afternoon

ولی وقتی در زمان حال ساده به کار میره به معنای believe است

I think that He is a Bad boy

سلام محمد عزیز

فعلای دیگه چی؟ Show, Do, Say, Pick, etc

من تو مثال بالا منظورم این بود که طرف تو اون ثانیه به این نتیجه رسیده که پسره بد جنسه! این دور و بر زمان حال میچرخه پس باید استمراری باشه (طبق تعریف)؟!!!!

این حال ساده و حال استمراری خیلی سادس ولی خیلی پیچیده نیست :31:

mohammad.clergyman
15-12-2008, 17:10
سلام محمد عزیز

من تو مثال بالا منظورم این بود که طرف تو اون ثانیه به این نتیجه رسیده که پسره بد جنسه! این دور و بر زمان حال میچرخه پس باید استمراری باشه (طبق تعریف)؟!!!!

سلام بترس عزیز

لطفا دقت داشته باش که فعل ، زمانی حال استمراری است که در زمان حال برای مدتی استمرار و تداوم داشته باشه و صرف زمان حال بودن دلالت بر لزوم استفاده از زمان حال استمراری نمیکنه

یک ثانیه هم که دلالت بر استمرار نداره

ولی مثلا اگر طرف داره برای مدتی در باره ی یه موضوعی فکر میکنه ، و یکی ازش میبرسه چی کار داری میکنی

اینم میگه

......I'm thinking about

now Ali goes to bed یعنی درست همون لحظه که طرف داره حرف میزنه علی شروع کرد که بره بخوابه

now َAli's going to school یعنی رفتن به مدرسه استمرار داره و الان که داریم حرف میزنیم علی داره میره

A r c h i
15-12-2008, 17:17
سلام محمد عزیز

سلام
پترس جان توصیه می کنم، تاپیک آموزش گرامر به زبان فارسی را ، قسمت های حال ساده و حال ساده استمراری را حتما مطالعه بکن :46:

موفق باشی :11:

brain
16-12-2008, 09:51
سلام.

یه مشورت :

این برنامه های آموزشیه زبان برای یادگیری چطورند ؟

برای مثال tell me more english یا learn to speak ....

یه سایتی هم سراغ دارم از اساتید تقاضا دارم تا نگاهی به آن بیندازند و نظرشان را بگویند و اگر نحوه آموزشش واقعا خوبه به من بگن

که برم ثبت نام کنم ...

با تشکر

amiras
16-12-2008, 11:28
سلام
من تمام گرامر بخش زمانهاي انگليسي را چگونه مي تونم بگيرم ؟

Top Notch
16-12-2008, 16:04
سلام
من تمام گرامر بخش زمانهاي انگليسي را چگونه مي تونم بگيرم ؟

يه سري بزن

ولي من جات باشم يدونه از اين پوستراي 50*70 زمانها رو مي گيرم مي زنم به ديوار روزي 5 دقيقه هم نگاهش مي كنم.:31:

Petros
16-12-2008, 23:00
سلام
ببخشید زیاد سوال میشه By Me

He Is A Student
Is He A Student

They Have Pencils
?Have They Pencils

They Do Their Homework
?Do They Do Their Homework

Tobe, Have, Do فعلایی هستن که هم اصلی هستن و هم کمکی، به خاطر همین از همون ها برای سوالی کردن استفاده میشه، ولی Do چه فرقی داره که باید یه فعل کمکی بیاد تا سوالی درست بشه؟

تو حال استمراری لزومی نداره که کار در همون لحظه اتفاق بیافته!
Maria Wants To Work In Italy, So She Is Studying Italian
(ماریا تو این لحظه ایتالیایی نمیخونه)

ماریا داره این کار رو روی یه روال انجام میده ولی استمراری شده چرا؟ اینو از گذشته شروع کرده، تو حال انجام میده و آینده هم بله! ممکنه دو روز دیگه ولش کنه

I Play Soccer Every Wednesday این کاریه که من در گذشته شروع کردم، تو حال هم انجام میدم تو آینده هم بله! ممکنه 2 روز دیگه ولش کنم

میدونم سوالم مسخرس ولی به منش و کردارتون منو ببخشید

seymour
17-12-2008, 19:01
He Is A Student
Is He A Student

They Have Pencils
?Have They Pencils

They Do Their Homework

Tobe, Have, Do فعلایی هستن که هم اصلی هستن و هم کمکی، به خاطر همین از همون ها برای سوالی کردن استفاده میشه، ولی Do چه فرقی داره که باید یه فعل کمکی بیاد تا سوالی درست بشه؟

الان با فرض اینکه در جمله دوم ، have فعلی اصلیه و حالت سوالی اش معمولا با do بدست میاد : do they have book ، فرقی با مثال سوم نداره... بنابراین چیزی نقض نشده : افعال کمکی هنگام سوالی کردن میان اول جمله و چون افعل اصلی (have به معنای مالکیت و do به معنای انجام دادن) فعل کمکی خاصی ندارن ، do (اونی که اول جمله سوالیه) بعنوان یک فعل کمکی dummy (مصنوعی - موهوم) جاش رو می گیره ...

بگذریم که عدم استفاده از do در ابتدای این جملات هم غلط نیست ؛ یعنی مثلا میشه گفت know I you بجای do i know you ... اما فرم مهجوریه و ندرتا استفاده میشه ...

ماریا داره این کار رو روی یه روال انجام میده ولی استمراری شده چرا؟ اینو از گذشته شروع کرده، تو حال انجام میده و آینده هم بله! ممکنه دو روز دیگه ولش کنه

I Play Soccer Every Wednesday این کاریه که من در گذشته شروع کردم، تو حال هم انجام میدم تو آینده هم بله! ممکنه 2 روز دیگه ولش کنم
ایشالا دوستان کاملتر جواب بدن ، اما خلاصه اش از نظر من اینه که وقتی یه کاری بصورت عادت همیشگی شده ، نیازی به حال استمراری نداریم ... مثل اینکه ماریا می خواد انگلیسی یاد بگیره ... اما اگه اینجا study رو بصورت استمراری اوردن ، دو علت میتونه داشته باشه : 1- واقعا منظور زمان حالی بوده که در همین لحظه داره رخ میده ... یعنی ماریا همین الان داره می خونه و شاید 10 دقیقه دیگه نه ... 2- در مقابل علاقه به کار در ایتالیا ، مطالعه انگلیسی یک امر همیشگی نیست (مدت کمیه شروع کرده - بزودی تموم میشه - و بهرحال "تداوم" نداره) ، بنابراین استمراری شده ...

Petros
17-12-2008, 19:50
سلام بر Seymour بزرگ

ببخشید مورد اول رو متوجه نشدم، کلا 23 تا فعل کمکی داریم که چند تاش هم اصلین و هم کمکی. یا فعل Tobe خاصه که اگه تو جمله فعل Tobe اصلی بود از همون برای سوال کردن استفاده میشه یا Do خاصه که اگه تو جمله بود برای سوالی کردن یا منفی کردن باید یه کمکی بیاد.
May Might Must
Be Being Been Am Is Are Was Were
Do Does Did
Should Could Would
Have Has Had
Will Can Shall

یه چیز دیگه! تو تعریف Simple Present اومده که این زمان فعل کمکی در حالت مثبت (Affirmative) نداره. پس این چه زمانیه؟ I Can Go There

2- در مقابل علاقه به کار در ایتالیا ، مطالعه انگلیسی یک امر همیشگی نیست (مدت کمیه شروع کرده - بزودی تموم میشه - و بهرحال "تداوم" نداره) ، بنابراین استمراری شده ...

من وقتی میرم مدرسه یه مدت کوتاه (9 ماهه) میرم، این برام عادت یا Habit حساب میشه ولی وقتی یه نفر زبان میخونه و 3 سال طول میکشه هنوز عادت نشده؟

من راحت میتونم صحبت کنم و جملاتم رو در بیشتر زمانها بگم ولی نمیدونم چرا یه چند وقتیه گیر شدم؟!!!

aaaammmm87
17-12-2008, 19:52
سلام
دوستان چند تا سوال (بهتره بگم يه طومار) سوال از انگليسي دارم اگه ميشه همه رو جواب بديد ممنون ميشم : دي
1-منظور از قيد و عبارات قيدي چيست ؟ و قيد ها حالت ، مكان و زمان را توضيح دهيد ؟
2-منظور از حرف اضافه چيست و حروف اضافه را چطور بشناسيم ؟
3- منظور از مفعول ‏ و مفعول اسمي ، مفعول فاعلي و ضمير مفعولي چيست ؟
4- افعال كمكي ناقص كدامند و چگونه آنها را بشناسيم ؟
5- منظور از افعال بي قاعده و باقاعده چيست و راه شناخت انها؟( خداييش اين يكي خيلي سخته !)
6-فعل هاي كمكي do, does, was, were, have,has,did چه موقع و در كجا به كار ميروند ؟
ببخشيد كه سوالاتم رو يه جا پرسيدم .

A r c h i
18-12-2008, 01:46
سلام
ببخشید زیاد سوال میشه By Me

He Is A Student
Is He A Student

They Have Pencils
?Have They Pencils

They Do Their Homework

میدونم سوالم مسخرس ولی به منش و کردارتون منو ببخشید

سلام پترس جان..یک بار دیگه هم نوشته بودم که مباحث تاپیک گرامر را خوب بخون :31:، هم مباحث حال ساده و استمراری بحث شده و هم افعال کمکی.

Have to فعل کمکی نیست و فعل اصلیه. و با do , does سوالی میشه.
فعل have به معنای داشتن هم با do , does سوالی میشه. ولی وقتی این فعل در زمانهای کامل استفاده میشه و معنی نداره کمکی هست. با توجه به توضیحات بالا جمله زیر کاملا غلطه

They Have Pencils
?Have They Pencils
Do they have pencils????l

do هم مثل همان have to وقتی که معنای انجام دادن کاری را بده خودش فعل اصلی حساب میشه.

در مورد سوال بعد: (نقل قول از این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

زمان حال ساده

1- تعریف:
هرگاه عملی در سه زمان گذشته، حال و آینده به صورت تکرار انجام شود، حال ساده نامیده می شود. بنابراین موارد زیر همیشه با حال ساده بیان می شوند.

1- کارهای همیشگی
I breath
من نفس می کشم
2- حقایق طبیعی
The earth is round
زمین گرد است
3- کارهای عادتی
I smoke
من سیگار می کشم
و زمان حال استمراری (نقل قول از این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

زمان حال استمراری

1- تعریف:
هر گاه عملی در زمان حال ،در حال انجام شدن باشد با زمان حال استمراری بیان میشود.

2- شکل یا طرز ساخت:
برای ساختن این زمان در فارسی کافی است مصدر داشتن را که به معنای در حالِ یا مشغولِ می باشد را قبل از فعل زمان حال ساده صرف کنیم.

برای ساختن زمان حال ساده در انگلیسی از " ing " و صرف فعل to be در زمان حال ( am,is are ) استفاده می کنیم. به این ترتیب که مشتقات to be را قبل از فعل حال ساده قرار می دهیم و ing را در انتهای فعل می آوریم.

I work
من کار می کنم

I am working
من دارم کار می کنم

تغییرات فعل در زمان استمراری با ( am,is are ) انجام می شود.

Are you going home?l
آیا به خانه می روید؟

No. I'm not going home

نه من به خانه نمی روم

Where is she living now?l
او الان داره کجا زندگی می کنه؟

What are they doing now?l
آنها الان دارند چی کار می کنند؟؟امیدوارم جوابتو گرفته باشی. مهم نیست که اون عمل را دو روز دیگه ول کنه یا نه. ما داریم در مورد زمان حال صحبت می کنیم. اگه عملی در حال حاضر در حال انجام شدن باشه، استمراری بیان میشه. که زمانهای استمراری همیشه با قید زمان همراه هستند. (که قید زمانها در پستهای ذکر شده، موجود است). ولی زمان حال ساده قید زمان نداره.

موفق باشی:11:

پ.ن. این دقیقا کجا اومده؟؟؟

تو تعریف Simple Present اومده که این زمان فعل کمکی در حالت مثبت (Affirmative) نداره.

Top Notch
18-12-2008, 11:44
سلام
دوستان چند تا سوال (بهتره بگم يه طومار) سوال از انگليسي دارم اگه ميشه همه رو جواب بديد ممنون ميشم : دي
5- منظور از افعال بي قاعده و باقاعده چيست و راه شناخت انها؟( خداييش اين يكي خيلي سخته !)
6-فعل هاي كمكي do, does, was, were, have,has,did چه موقع و در كجا به كار ميروند ؟

شما هم يه نگاهي به تاپيك گرامر بنداز.نوشتن جواب تمام سوالت يه كم بيش از حد وقت گيره.ولي در مورد افعال با قائده و بي قائده كه مي گي سخته هيچ راهي غير از سختي كشيدن نداره چون راهي براي شناختشون وجود نداره و اصطلاحا سماعي هستند و بايد حفظشون كني.

mohammad.clergyman
18-12-2008, 15:05
شما هم يه نگاهي به تاپيك گرامر بنداز.نوشتن جواب تمام سوالت يه كم بيش از حد وقت گيره.ولي در مورد افعال با قائده و بي قائده كه مي گي سخته هيچ راهي غير از سختي كشيدن نداره چون راهي براي شناختشون وجود نداره و اصطلاحا سماعي هستند و بايد حفظشون كني.

هیچ کدوم از مهارت های اصلی و فرعی زبانی لزوما نیاز به سختی کشیدن نداره

شما اگر همون افعال بیقاعده را مثلا در کتاب grammar in use به صورت کاربردی و با تمرین یاد بگیرید

هم زود از یادتون نمیره و هم یادگیری براتون شیرین میشه

Petros
18-12-2008, 15:41
سلام پترس جان..یک بار دیگه هم نوشته بودم که مباحث تاپیک گرامر را خوب بخون :31:، هم مباحث حال ساده و استمراری بحث شده و هم افعال کمکی.

امیدوارم جوابتو گرفته باشی. مهم نیست که اون عمل را دو روز دیگه ول کنه یا نه. ما داریم در مورد زمان حال صحبت می کنیم. اگه عملی در حال حاضر در حال انجام شدن باشه، استمراری بیان میشه. که زمانهای استمراری همیشه با قید زمان همراه هستند. (که قید زمانها در پستهای ذکر شده، موجود است). ولی زمان حال ساده قید زمان نداره.

پ.ن. این دقیقا کجا اومده؟؟؟

این دقیقا از اینجا اومده :31:
Michael Swan: Practical English Usage
Simple Present: A Present Verb Form That Has No Auxiliary Verb In The Affirmative

آرچی عزیز و گرامی، من راحت فول میتونم بصحبتم ولی گیر کردم به این دو تا زمان از لحاظ گرامری! اینا رو هم برای انتقال میخوام (یعنی میخوام به بچه ها آموزش بدم) و گرنه بهشون میگم استمراری یعنی کاری که الان داری میکنی و ساده یعنی کارای عادت شده ات.

در ضمن حال ساده، قید زمان داره: I Go To School Every Day
و استمراری قید زمان همیشه نداره، فکر کنم بر عکس گفتید

A r c h i
18-12-2008, 20:33
این دقیقا از اینجا اومده :31:
Michael swan: Practical english usage
simple present: A present verb form that has no auxiliary verb in the affirmative

آرچی عزیز و گرامی، من راحت فول میتونم بصحبتم ولی گیر کردم به این دو تا زمان از لحاظ گرامری! اینا رو هم برای انتقال میخوام (یعنی میخوام به بچه ها آموزش بدم) و گرنه بهشون میگم استمراری یعنی کاری که الان داری میکنی و ساده یعنی کارای عادت شده ات.

در ضمن حال ساده، قید زمان داره: I go to school every day
و استمراری قید زمان همیشه نداره، فکر کنم بر عکس گفتید

خب میثم جان تا زمانی که خودت کامل تفهیم نشی، نمی تونی یک مطلب را بقیه منتقل کنی :31:..یعنی می تونی ولی خب اونها هم نمی فهمن.

حال ساده بعضی وقتها قید تکرار داره... و حال استمراری همیشه قید زمان داری..باید بگی که در حال انجام چه کاری در چه زمانی هستی.

حالا من باز نفهمیدم کجاشو نفهمیدی؟:46:

A r c h i
18-12-2008, 20:50
سلام

تورو خدا من این تاپیک گرامر را این همه می شینم می نویسم..بخونید دلم نشکنه..:41:

دوست عزیز جواب سوالات شما خیلی طولانیه..ولی سعی می کنم تا جایی که بتونم کوتاه جواب بدم.

1- در پست زیر جواب سوال 1 اومده

2- منظورتون همون of, from از ایناست؟؟؟؟

3- در همان جواب پست شماره 1 موجود است.

4- این افعال ناقص انگلیسیش چی میشه؟؟؟ من متوجه نمیشم ؟:13:

5- جدول داره و اتفاقا خیلی هم راحت هست. فقط باید تمرین کنید (در پست بعد می نویسم)

6- قسمتی از جوابتون اینجاست

در مورد have , has هم وقتی به زمانهای کامل برسم توضیح می دم. این فعل در تمام زمانهای کامل به کار میره.
و تغییرات فعل در زمانهای کامل با این فعل انجام میشه.

A r c h i
18-12-2008, 21:31
افعال بی قاعده

sepid12ir
19-12-2008, 17:24
کدوم یکی از این جمله ها درسته وقتی بخوام بگم که مشکل اونا این بود که همدیگرو نمیفهمیدن(درک نمیکردن):
that was the matter of not understanding
or
that was the matter of understanding

؟

mohammad.clergyman
19-12-2008, 19:43
کدوم یکی از این جمله ها درسته وقتی بخوام بگم که مشکل اونا این بود که همدیگرو نمیفهمیدن(درک نمیکردن):
that was the matter of not understanding
or
that was the matter of understanding

؟
__

it was the matter of misunderstanding

or

that was the matter of misunderstanding

sepid12ir
19-12-2008, 22:21
it was the matter of misunderstanding

or

that was the matter of misunderstanding
من میدونم misunderstanding بهترین گزینه است برای این سوال ولی میخوام ببینم از بین دوتا جمله ی بالا کدومش درست بوده...یعنی یجورایی کاربرد not برام مساله است که درست هست یا نه؟!....

mohammad.clergyman
19-12-2008, 23:13
من میدونم misunderstanding بهترین گزینه است برای این سوال ولی میخوام ببینم از بین دوتا جمله ی بالا کدومش درست بوده...یعنی یجورایی کاربرد not برام مساله است که درست هست یا نه؟!....

آهان

فکر میکنم این صحیح باشد

that was the matter of not understanding each other

چون به نظرم matter of علیت یه چیزی رو میرسونه ، و چون Not understanding و یا عدم فهمیدن یکدیگر عامل ایجاد مشکل بوده ، بس این گزینه ی صحیح است.

savej
20-12-2008, 01:13
با سلام؛
بنده به دنبال متون فيلم هاي اينترچنج هستم.البته نه از طريق نرم افزاري كه قبلاً دوستان معرفي كردن. چون من فقط متون اين فيلمها رو ميخام.
ممنون.

اگر به يك خدا معتقدي،پس چرا نگراني!! و اگر نگراني، به يك خدا معتقد شو.

Top Notch
20-12-2008, 10:27

به نظرم هر دو درستند و يك معني رو ميدند.

aaaammmm87
21-12-2008, 16:47
سلام
منظور از فعل هاي دو لغتي { جدا شدني و جدا نشدني } چيست ؟
منظور از {فعل + to + فعل } چيست ؟

sepid12ir
21-12-2008, 20:52
سلام
فعل های دو لغتی(phrasal verbs) هیچ منظور خاصی ندارن:31:...میشه گفت فریزال وربها بیشتر در محاوره استفاده میشن و قاعده ی خاصی هم ندارن، کاربرشون دقیقا مثل کاربرد فعلهای ساده است. مثال:

یکی از فریزال ورب هایی که خودم خیلی دوست دارم drop off هستش که چندین معنی داره ولی یکی از معنیشهاش "خواب رفتن" هستش ، از طرفی هم میدونیم که خوابیدن به انگلیسی sleep هستش بنابراین:

I dropped off while watching the movie
I slept while watching the movie

البته اینجا خیلی جمله ها معنی یکسانی ندارن ولی کلا خواستم تو مثال برات فریزال ورب را بگم...!

یک نکته ی خاص در مورد فریزال ورب هم اینه که اسم میتونه وسطش بیاد:

turn off the tv و یا turn the tv(it) off

و در زمانی که ضمیر استفاده کنی(it....) ضمیر باید در بین این دو فعل قرار بگیره:

correct: turn it off
incorrect: turn off it

-------
فعل+ to + فعل
بعضی فعلها هستن که infinitive نامیده میشن، یعنی بعدشون اگر بخوای فعلی بیاریم(و شاید اسمی) باید to استفاده کنیم...شاید یکی از معروفترین این فعلها go باشه:

I go out to enjoy my time

seymour
21-12-2008, 20:53
سلام
فعل های جداشدنی/نشدنی رو که اصطلاحا بهش میگن : separable verbs , inseparable ؛ یعنی دو قسمتی هایی که میشه/نمیشه بین دو قسمتش object بیاد .. مثلا اینجا رو چک کن :

و

//

فعل to فعل هم که :

حالا دوستان بیشتر توضیح میدن ...

-------
پی نوشت : شرمنده بخاطر دوباره کاری ، سپید جان ... با فاصله یه دقیقه پست زدیم ...

ravani_13
22-12-2008, 15:12
سلام

اقا بالاخره ما به نصیحت دوستان گوش کردیم وبی خیال اموزش زبان که کاملا خود اموز باشه شدیم .

الان یه 1 هفته ای هست دارم میرم . کلاس کاملا اینترنشنال هست و فقط ملت با انگلیسی داخل و خارج کلاس فک میزنن چون زبون هم رو که بلد نیستیم .

حالا سوال :

1. من حس میکنم چون تمام بچه ها هم سطح خودم هستن اگه من جمله ای رو از لحاظ گرامری اشتباه بگم اونا نمیگن بهم ( روشون نمیشه یا خودشونم مثل من ) پس چکاری میشه کرد . اخه همش که نمیشه فقط با معلم حرف زد تا ایرادتو بگیره .

2. دایره لغات چون دارم کاربردی یاد میگیرم و در محیط هستم داره خیلی زیاد میشه و خوب ولی گرامر ور دارم کار میکنم ولی نمی تونم هم زمان با صحبت اون رو بسازم ... پس همیشه گرامر رو با اینکه روی کاغذ بلدم ولی در مکالمات بی خیال میشم . ولی چکاری میشه کرد که ادم بتونه از گرامر یاد گرفته استفاده بکنه .

3. هنوز قبل صحبت باید جمله هارو در سرم چند بار بسازم . واسه مهارت بیشتر چه پیشنهادی دارین .

4. درست کردن دفترچه واسه منی که از بچگی همه چی رو با یاد داشت یاد میگرفتم مفیده یا بیخیال بشم که وقت تلف کردنه ؟

مرسی .

Top Notch
22-12-2008, 16:35
گرامر ور دارم کار میکنم ولی نمی تونم هم زمان با صحبت اون رو بسازم ... پس همیشه گرامر رو با اینکه روی کاغذ بلدم ولی در مکالمات بی خیال میشم . ولی چکاری میشه کرد که ادم بتونه از گرامر یاد گرفته استفاده بکنه .

3. هنوز قبل صحبت باید جمله هارو در سرم چند بار بسازم . واسه مهارت بیشتر چه پیشنهادی دارین .

مرسی .

زياد خودتو درگير گرامر نكن.تو تمرينهاي كه استاد بهت مي ده اونو ياد مي گيري بدترين كار ممكن اينه كه بخواي جمل هاتو تو ذهنت بسازي و بعد صحبت كني.سعي كن جملات رو مثل يه native ياد بگيري گرامر خود به خود در كنارشياد گرفته مي شه .ساخت جمله توي ذهن بعد از يه مدت برات عادت مي شه و اين خيلي بده.

S0R3N4
22-12-2008, 18:45
سلام دوستان
خسته نباشید!
راستش من زبان انگلیسیم زیاد خوب نیست!در حد دوره های دبیرستان هست!
حالا میخوام اونو تقویت کنم و ادامه بدم!با شرکت در کلاس های آموزشی!
اما علاقه ی زیادی به یاد گرفتن زبان فرانسه و یا آلمانی دارم!اگه بخوام این دو رو در کنار هم ادامه بدم (منظورم اینه که مثلا اینگلیسی رو در کنار یه دونه از اینا) باعث تداخل با هم نمیشن؟!!!یعنی گیجم نمیکنن؟؟؟؟چون درس های خودمم هست!اما میخوام زبان دوم رو خیلی ملایم تر کار کنم!
باز اگه راهنماییم کنید ممنون میشم...

don mohsen
23-12-2008, 13:41
سلام.ببخشيد اين يوال ابتدايي رو مي پرسم:

در كلمه o`clock --- حرف o مخفف چيست؟؟؟(:دي)

Petros
23-12-2008, 14:35
Shortened form of "of the clock", that is, "according to the clock"

seymour
23-12-2008, 16:34
سلام دوستان
خسته نباشید!
اما علاقه ی زیادی به یاد گرفتن زبان فرانسه و یا آلمانی دارم!اگه بخوام این دو رو در کنار هم ادامه بدم (منظورم اینه که مثلا اینگلیسی رو در کنار یه دونه از اینا) باعث تداخل با هم نمیشن؟!!!یعنی گیجم نمیکنن؟؟؟؟چون درس های خودمم هست!اما میخوام زبان دوم رو خیلی ملایم تر کار کنم!
من فکر کنم یاد گرفتن زبان انگلیسی به اندازه کافی گیجت بکنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بی خیال زبان دوم (یا در واقع : سوم!) ...

ولی گذشته از شوخی ، من جایی ندیدم که مثلا یادگیری همزمان دو زبان باعث تسریع در یادگیری بشه ؛ ممکنه کندش کنه ولی برعکس ...

mohammad.clergyman
23-12-2008, 17:59
یادگیری همزمان دو یا چند زبان توصیه نمیشه

ولی یادگیری کامل زبان ها به یادگیری زبان بعدی کمک میکند

SEASUN
23-12-2008, 19:27
با سلام
من در انگلیسی ضعیف هستم و می خواستم خودم را در زمینه گرامر و بخصوص مکالکه تقویت
کنم. یک سری سایت ها هستند مانند olc یا ... که با دریافت مبلغی در رابطه با آموزش زبان خدمات می دهند.
ایا این دوره ها (6ماهه است) می تونند مفید باشند؟ می تونم امیدوار باشم ( البته بدون تلاش و پشتکار غیر ممکن)
که تا حدودی راحت بتونم بعد از گذراندن دوره ها صحبت کنم؟
در صورت امکان راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
با تشکر از زحمات شما

SCYTHE
23-12-2008, 21:34
با سلام
کنم. یک سری سایت ها هستند مانند olc یا ... که با دریافت مبلغی در رابطه با آموزش زبان خدمات می دهند.
ایا این دوره ها (6ماهه است) می تونند مفید باشند؟ می تونم امیدوار باشم ( البته بدون تلاش و پشتکار غیر ممکن)
با تشکر از زحمات شما

Hi, I've never heard of what you mentioned but I believe you can learn English if you are self-motivated enough
Good Luck for your English studies
Best regards

A r c h i
23-12-2008, 22:12
سلام دوستان
خسته نباشید!

سلام
همونطور که دوستان گفتن، انگلیسی به هر حال زبان اصلیه و یاد گرفتنش بیشتر توصیه میشه. مگر اینکه شما قصد رفتن به فرانسه یا آلمان را داشته باشید.
تجربه شخصی خودم اینه که وقتی کامل انگلیسی یاد گرفتید شروع به یاد گیری زبان دیگری کنید. چون این زبانها ریشه مشترک دارند. خوب بلد بودن انگلیسی به سریعتر یاد گرفتن فرانسه و آلمانی کمک زیادی می کنه. ولی دو تا با هم + درسهای خودتون کار را خراب می کنه.

با سلام
با تشکر از زحمات شما

تمام اینها می تونه مفید باشه. ولی میزان مفید بودنش مهمه. همونطور که بارها تو این تاپیک بحث شده، کلاس زبان از همه روشها بهتر و کارآمد تره. خصوصا در رابطه با مکالمه که باید هنگام حرف زدن اشکالاتتون گرفته بشه.

Benygh
23-12-2008, 23:57
یک پیشنهاد !
برای افرادی که زبان انگلیسی رو به طور متوسط به بالا یاد دارند سایت زیر رو معرفی میکنم !
در این سایت میتونید با تعیین زبان محلی " Native " خود و زبانی که در حال تمرین و یادگیری آن هستید با هزاران نفر حرف زده و زبان مورد علاقه خودتون رو از کسی که زبان محلی خودش است یاد بگیرید !
در ضمن خیلی از این افراد در تمامی کشور های مختلف مایلند که فارسی یاد بگیرند .

aaaammmm87
25-12-2008, 19:25
سلام
چه موقع بايد از مصدر با to و چه موقع بدن to بايد استفاده كنيم ؟
اين سه ساختار زير رو هم اگه ميشه توضيح بديد (يكيشون رو يكي از دوستان توضيح دادن ولي من چيزي نفهميدم !
فعل+to+فعل
فعل+to+مفعول +فعل
be+صفت +forمفعول+to+فعل

brain
25-12-2008, 23:14
سلام ...
کسی میدونه از کجا میتونم فایل های صوتی انگلیسی گیر بیارم ... منظورم از نت نبود تو بازار هیچ شرکتی چیزی بیرون نداده ؟ ... کلا میخوام فایل صوتیه انگلیسی گوش کنم برای تقویت لیسنینگ .... برای اینکار چی پیشنهاد میکنین و همینطور به چه روشی ؟
کاناله رادیوییه باحال که داستانه انگلیسی بگه سراغ ندارید ؟

aaaammmm87
25-12-2008, 23:30
سلام ...
کسی میدونه از کجا میتونم فایل های صوتی انگلیسی گیر بیارم ... منظورم از نت نبود تو بازار هیچ شرکتی چیزی بیرون نداده ؟ ... کلا میخوام فایل صوتیه انگلیسی گوش کنم برای تقویت لیسنینگ .... برای اینکار چی پیشنهاد میکنین و همینطور به چه روشی ؟

بهترين جا واسه پرسيدن همين اموزشگاه هاي زبانه :27:

seymour
26-12-2008, 09:55
سلام ...
برو بازارچه کتاب ... همونی که روبروی سینما بهمنه .. دو تا مغازه هستن کتابسرا و زبانکده (اسم دقیقشون یادم نیست ، ولی 90% همیناس!) ... جفت همن ... باید چیزای بدردبخوری داشته باشن ...

فرناندو
26-12-2008, 17:45
salam man donbale ye lecture 10 daghighe ei rajebe camputer va internet migardam zir shakhe haye onha ham bashe eyb nadare shoma mitoonid be man komak konid?mer30

Top Notch
27-12-2008, 09:35
سلام ...

يه سر به كتابفروشاي زبان تو انقلاب بزن پره از اين cd ها.مثلا انگليسي از طريق اخبار يا يه سري 36 قسمتي به اسم مكالمه فيلمو....... البته به cd فروش هاي كار درست هم مراجعه كني همه رو دارن

Top Notch
27-12-2008, 09:36
برو بازارچه کتاب ... همونی که روبروی سینما بهمنه .. دو تا مغازه هستن کتابسرا و زبانکده (اسم دقیقشون یادم نیست ، ولی 90% همیناس!) ... جفت همن ... باید چیزای بدردبخوری داشته باشن ...
زبانكده تو بازارچه و زبانسرا سر وصاله

shady_er
27-12-2008, 12:20
خواب رفتن پا يا دست و.... به انگليسي چي ميشه؟؟

Top Notch
27-12-2008, 14:32
hi, i've never heard of what you mentioned but i believe you can learn english if you are self-motivated enough

good luck for your english studies
best regards

ميگم اگه اين بنده خدا نگفته بود انگليسيم ضعيفه با يكي از شعراي شكسپير جوابشو مي دادي نه؟

A r c h i
27-12-2008, 16:11
سلام
چه موقع بايد از مصدر با to و چه موقع بدن to بايد استفاده كنيم ؟
اين سه ساختار زير رو هم اگه ميشه توضيح بديد (يكيشون رو يكي از دوستان توضيح دادن ولي من چيزي نفهميدم !
فعل+to+فعل
فعل+to+مفعول +فعل
be+صفت +forمفعول+to+فعل

فعل+to+فعل
هر وقت دو تا فعل داشته باشیم که هر دو اصلی باشه از to بین دو فعل استفاده می کنیم. یا به عبارتی فعل دوم را به صورت مصدربا to می آوریم.

فعل+to+مفعول +فعل
be+صفت +forمفعول+to+فعل
اینو اگه کامل بگید بهتر میشه گفت منظورش چیه..فاعلش کدوم طرف این معادله است :46:

خصوصا سومی فرمول کلی نیست.. باید بگید در کجا و برای چی مبحثی این را دیدید. تا بشه مشخصا صحبت کرد:20:

خواب رفتن پا يا دست و.... به انگليسي چي ميشه؟؟

To go numb

My hands go numb, my feet go numb

shady_er
27-12-2008, 16:51
To go numb

My hands go numb, my feet go numb

[/QUOTE]

thanks alot:20: i was searching ....and suddenly found that

/;gë| të "sli:p/ [verb phrase] informal if a part of your body, such as your arm or foot goes to sleep, you have no feeling in it, especially because it has been in the same position for a long time

Can you stop leaning on me please? My arm's gone to sleep.

thanks again:11:

seymour
27-12-2008, 17:05
زبانكده تو بازارچه و زبانسرا سر وصاله
یه دونه دیگه هست کنار زبانکده توی بازارچه ، اون اسمش چیه ؟ ... اونم یه ترکیبی بود از زبان/کتاب/سرا/کده واینا ! ..

یادمه سال 80 بود ، از اونجا CD صوتی هری پاتر رو گرفتم ... چه عشقی کرده بودم ! ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SCYTHE
27-12-2008, 19:33
ميگم اگه اين بنده خدا نگفته بود انگليسيم ضعيفه با يكي از شعراي شكسپير جوابشو مي دادي نه؟

Kindly, mind your own business!!
Best

D3lphi
28-12-2008, 13:40
سلام
وقتی لباس می پوشیم و می خواهیم از خونه بریم بیرون برای اینکه بگیم چطور به نظر میام یا سر و وضعم چطوره چی باید بگیم؟
ممنون

Top Notch
28-12-2008, 19:58
یه دونه دیگه هست کنار زبانکده توی بازارچه ، اون اسمش چیه ؟ ... اونم یه ترکیبی بود از زبان/کتاب/سرا/کده واینا ! ..

یادمه سال 80 بود ، از اونجا cd صوتی هری پاتر رو گرفتم ... چه عشقی کرده بودم ! ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كتابكده .قبلا روبروش جنگل بود كه الان شده منياتور اونم زبان فروشه.

kindly, mind your own business!!
Best

اين تشكرا بدجور بوي بايكوت ميده!!!

SCYTHE
29-12-2008, 21:01
سلام
وقتی لباس می پوشیم و می خواهیم از خونه بریم بیرون برای اینکه بگیم چطور به نظر میام یا سر و وضعم چطوره چی باید بگیم؟
ممنون

How do I look like?

brain
30-12-2008, 10:03
سلام. ببخشید دوباره مزاحم شدم ...

1-کلاس آموزشی زبان خوب چیزی سراغ ندارید ؟

2-این کلاسهای آموزشی غیرحضوری اینترنتی چی .. خوب هستن ؟

3-معلم خصوصی بهتره یا کلاس ؟

ممنون میشم جوابمو بدید ... چون الان به مدت 1 سال دقیقا بیکار هستم و میخوام دیگه زبانو بخورم فقط دنباله یه راه مطمئن هستم ...
یاعلی

pro_translator
30-12-2008, 11:50

ممنون میشم جوابمو بدید ... چون الان به مدت 1 سال دقیقا بیکار هستم و میخوام دیگه زبانو بخورم فقط دنباله یه راه مطمئن هستم ...
یاعلی

1. تو گرافیک آباد نه!!!:31: ولی می گن موسسه ی کیش خیلی خوبه...
2. واسه کسایی که بخوان تقویت کنن زبانشونو مفیده... تا حدودی آشنایی لازم داره (شاید من اشتباه می کنم)
3. کلاس... (باید توی کلاس به نوعی با دیگران همکاری کنید و صحبت کردن رو یاد بگیرید)

اگه به مدت یک سال بیکار هستید، زیاد دنبال روش مطمئن نباشید و از همین الان شروع کنید... چون فقط وقت خودتونو هدر می دین... برای این که هیچ کس نمی تونه بگه فلان روش جواب نمی ده... در ضمن، توی یک سال اگه می خواهید زبان رو بخورید، به قول Archi-girl عزیز،

باید تو این مدت بمباران زبان بشیدو تازه شاید باز هم نتونید زبان رو هضم کنید... نمی خوام منصرفتون کنم، بلکه تشویقتون هم می کنم... ولی همونطور که همیشه می گن، فرآیند یادگیری زبان نیاز به زمان داره...

موفق باشید!:11:

Top Notch
30-12-2008, 14:06

یاعلی

سلام
1- كدوم منطقه و چه لهجه اي؟ كيش كه دوستمون پيشنهاد داد بريتيش كار مي كنه
2- بي خيالشون شو
3- فقط كلاس الان كلاس ها معمولا 15 تا 20 نفره است و هدف صحبت كردن اين نفرات با همه معملم خصوصي براي كنكور دادن خوبه

تو يه سال مي تني تو كلاسهاي فشرده هر روزه شركت كني ولي من پيشنهاد مي كنم اين كار رو نكني هفته اي 3 روز و تمرين دو برابر خارج از كلاس بهترين جوابو مي ده

brain
30-12-2008, 17:39
1. تو گرافیک آباد نه!!!:31: ولی می گن موسسه ی کیش خیلی خوبه...
2. واسه کسایی که بخوان تقویت کنن زبانشونو مفیده... تا حدودی آشنایی لازم داره (شاید من اشتباه می کنم)
3. کلاس... (باید توی کلاس به نوعی با دیگران همکاری کنید و صحبت کردن رو یاد بگیرید)

اگه به مدت یک سال بیکار هستید، زیاد دنبال روش مطمئن نباشید و از همین الان شروع کنید... چون فقط وقت خودتونو هدر می دین... برای این که هیچ کس نمی تونه بگه فلان روش جواب نمی ده... در ضمن، توی یک سال اگه می خواهید زبان رو بخورید، به قول Archi-girl عزیز،
و تازه شاید باز هم نتونید زبان رو هضم کنید... نمی خوام منصرفتون کنم، بلکه تشویقتون هم می کنم... ولی همونطور که همیشه می گن، فرآیند یادگیری زبان نیاز به زمان داره...

موفق باشید!:11:

من انگیزه رو دارم ، خیلی بیشتر از گذشته ...

هدفم از یادگیری زبان : فقط زبانه عمومی ( همه مقادیر در حد متعادل - speaking-writing-listening- و غیره )

منظورتون از اینکه دنباله راه نگردم چیه ؟ آخه یه چیزی برای شروع نیازه ....

سلام
1- كدوم منطقه و چه لهجه اي؟ كيش كه دوستمون پيشنهاد داد بريتيش كار مي كنه
2- بي خيالشون شو
3- فقط كلاس الان كلاس ها معمولا 15 تا 20 نفره است و هدف صحبت كردن اين نفرات با همه معملم خصوصي براي كنكور دادن خوبه

تو يه سال مي تني تو كلاسهاي فشرده هر روزه شركت كني ولي من پيشنهاد مي كنم اين كار رو نكني هفته اي 3 روز و تمرين دو برابر خارج از كلاس بهترين جوابو مي ده

هفته ای 3 روز تمرین ، منظورتون چیه ؟ چه تمارینی ؟

من خیلی تو این قضیه مصمم هستم ... یه وقت فکر نکیند به شوخی گرفتما ... واقعا میخوام کار کنم ...

محمد88
30-12-2008, 17:42
سلام...

اگه بخواهیم به یک جمع به طعنه بگیم " همتون فکر میکنید عقل کلید " ( یعنی اینکه هر کی فکر میکنه خودش عقله کله )

چی میگیم؟؟؟

امیدوارم منظورم روخوب انتقال داده باشم.

یه سوال دیگر هم دارم ؛ ببینید آیا این جمله که در زیر نوشتم درسته؟

: نمیدونم حق با کیه I don’t know who is in the right

Top Notch
30-12-2008, 18:33

من خیلی تو این قضیه مصمم هستم ... یه وقت فکر نکیند به شوخی گرفتما ... واقعا میخوام کار کنم ...

منظورم هفته اي سه جلسه كلاس تو آموزشگاه و تمرين خارج از اونه
موفق باشي

seymour
30-12-2008, 19:52
سلام...
اگه بخواهیم به یک جمع به طعنه بگیم " همتون فکر میکنید عقل کلید " ( یعنی اینکه هر کی فکر میکنه خودش عقله کله )
چی میگیم؟؟؟
امیدوارم منظورم روخوب انتقال داده باشم.
یه سوال دیگر هم دارم ؛ ببینید آیا این جمله که در زیر نوشتم درسته؟

: نمیدونم حق با کیه I don’t know who is in the right
all of you think you know every thing (but you don't)

ya'll think you know everything?

//

I don't know who's right and who's wrong anymore ...

adnokanna
31-12-2008, 01:31
من انگیزه رو دارم ، خیلی بیشتر از گذشته ...

هدفم از یادگیری زبان : فقط زبانه عمومی ( همه مقادیر در حد متعادل - speaking-writing-listening- و غیره )

منظورتون از اینکه دنباله راه نگردم چیه ؟ آخه یه چیزی برای شروع نیازه ....

سلام،
من پیشنهاد می کنم شما در کلاس های کانون زبان ایران شرکت کنید. من تازه شروع کردم و الان سه ترم هست که می رم کانون و به نظرم خیلی خوبه. البته زبان من از اول بد نبود ولی با این وجود خیلی چیز جدید یاد گرفتم. الان لول High2 هستم.

sltavakoli
31-12-2008, 11:44
سلام خدمت همه ی دوستان.

کسی متن listening های کتاب های intechange third edition رو داره؟

من یه سرچ تو گوگل کردم چیزی پیدا نکردم.

thanks a lot.

By the way, Happy chrismas !!!!! :D

ila
31-12-2008, 11:56
با سلام
یه سوال تخصصی تو رو خدا درست جواب بدید و با دلیل
سمیعی رو چه جوری مینویسند؟
Samiee یا Samiei
ممون
فقط دلیلتون رو بگید چرا
مرسی

brain
31-12-2008, 12:34
ممنون از راهنمایی هاتون ...

نتیجه گیری :

استاد خیلی خوب + کلاس رفتن از همه روش ها سریعتره .

البته نظر شخصیم اینه که بهترین جا واسه تقویت زبان ، همین p30world هستش ... ، والسلام

bye bye

brain
31-12-2008, 18:22
Hi evry body

" چکارم داشتی " میشه این ؟ : (همین سوالو هم اگه بخوام انگلیسی بپرسم چی میشه ؟ )

what did u want/need me to do

جمله ی از این کوتاهتر نداریم ؟

معادل "کتک زدن" در انگلیسی ؟ Punish

thanks a lot

seymour
31-12-2008, 20:46
Hi evry body

thanks a lot
اینم هست (و کوتاهتره): Do you need me ؟ (=کاری باهام داری؟) ...

//

کتک زدن : to beat someone

seymour
31-12-2008, 20:48
با سلام
یه سوال تخصصی تو رو خدا درست جواب بدید و با دلیل
سمیعی رو چه جوری مینویسند؟
Samiee یا Samiei
ممون
فقط دلیلتون رو بگید چرا
مرسی
من این رو فکر کنم قبلا یه بار باز کرده بودم ؛ الان پیداش نکردم ... خلاصه اش اینه که قاعده موثری در مورد "انگلیسی نوشتن اسامی فارسی" نداریم ... و اصلا نمیشه با قطعیت گفت که باید چنین قاعده ای وجود داشته باشه ... فرض کن hoseini درسته یا hosseini ؟ ... حالا اگه شما مرجع قانونگذاری باشی و بگی hosseini ، چی می خواد جلوی من رو بگیره اگه مثلا بگم " نه - پدربزرگ مرحومم گفته که ما hoseini با یه s هستیم !" ... (بگذریم که این یه نمونه واقعی بود - یکی از فامیل ها واسه اش از طرف بردارش دعوتنامه اومده بود - ولی سفارت مطمئن نبود که اینا فامیل هستن! ... چون یکی شون یه s داشت و اون یکی دوتا!!!) ...

بنابراین اگه دنبال دلیل می گردی ، صرفا میشه اینطوری فرض کرد که املای درستش به انگلیسی ، همون املاییه که به تلفظش نزدیک باشه ... در این مورد خاص ، sami'ee خوبه .. یعنی همونی که خودت هم گفتی .. هرچند بازم مطمئن باش یه خارجی ، احتمالا "سامیعی " تلفظش خواهد کرد ...

SCYTHE
31-12-2008, 21:28
Hi evry body

thanks a lot

May I help you?
what can i do
can i help
What may I do (for you)?
Anything I can do (for you)?
Should I do anything (for you)?
Regards

ila
31-12-2008, 21:41
من این رو فکر کنم قبلا یه بار باز کرده بودم ؛ الان پیداش نکردم ... خلاصه اش اینه که قاعده موثری در مورد "انگلیسی نوشتن اسامی فارسی" نداریم ... و اصلا نمیشه با قطعیت گفت که باید چنین قاعده ای وجود داشته باشه ... فرض کن hoseini درسته یا hosseini ؟ ... حالا اگه شما مرجع قانونگذاری باشی و بگی hosseini ، چی می خواد جلوی من رو بگیره اگه مثلا بگم " نه - پدربزرگ مرحومم گفته که ما hoseini با یه s هستیم !" ... (بگذریم که این یه نمونه واقعی بود - یکی از فامیل ها واسه اش از طرف بردارش دعوتنامه اومده بود - ولی سفارت مطمئن نبود که اینا فامیل هستن! ... چون یکی شون یه s داشت و اون یکی دوتا!!!) ...

بنابراین اگه دنبال دلیل می گردی ، صرفا میشه اینطوری فرض کرد که املای درستش به انگلیسی ، همون املاییه که به تلفظش نزدیک باشه ... در این مورد خاص ، sami'ee خوبه .. یعنی همونی که خودت هم گفتی .. هرچند بازم مطمئن باش یه خارجی ، احتمالا "سامیعی " تلفظش خواهد کرد ...

ممنون
دستت درد نکنه
منم با samiee موافق ترم تا samiei
ولی چون خیلی ها رو دیدم اینجوری نوشته بودن تعجب کردم گفتم سوال کنم

ravani_13
31-12-2008, 21:51
سلام

اقا امروز معلم عزیز ما گفت اگه کتاب خوب میخواین و علاقه دارین بیشتر از کتابی که در اموزشگاه تدریس میشه کار بکنید , برای شما ( سطح pre - intermediate ) . کتاب های vocabulary in use - cambridge برای لغات و .... , و grammer in use برای گرامر بهترین هستن .

من که خودم بیشتر توصیه ی کتاب های کمبریج رو شنیدم و شیوه ی درس دادنش رو هم که مقایسه کردم انگار بهتره تا کتاب های اکسفورد

از اونجایی که میخوام یک کتاب رو انتخاب کرده و مثل ادم بخونم به نظر شما اینها بهتر هستن یا کتاب های longman یا oxford در این رنج . ؟؟؟؟؟

نگید همشون خوبن که میدونم :31: ولی بین بهتر و بهترین ؟؟؟

sltavakoli
01-01-2009, 14:07
دوستان کسی جواب منو نمیده؟

متن listening های کتاب های interchange رو از کجا میشه گبر اورد؟

seymour
01-01-2009, 14:16
سلام

اقا امروز معلم عزیز ما گفت اگه کتاب خوب میخواین و علاقه دارین بیشتر از کتابی که در اموزشگاه تدریس میشه کار بکنید , برای شما ( سطح pre - intermediate ) . کتاب های vocabulary in use - cambridge برای لغات و .... , و grammer in use برای گرامر بهترین هستن .

من که خودم بیشتر توصیه ی کتاب های کمبریج رو شنیدم و شیوه ی درس دادنش رو هم که مقایسه کردم انگار بهتره تا کتاب های اکسفورد

از اونجایی که میخوام یک کتاب رو انتخاب کرده و مثل ادم بخونم به نظر شما اینها بهتر هستن یا کتاب های longman یا oxford در این رنج . ؟؟؟؟؟

نگید همشون خوبن که میدونم :31: ولی بین بهتر و بهترین ؟؟؟
به نظرم اگه یکی علاقه مند باشه که کتاب خوب بخونه ، باید بره سراغ متن های ساده انگلیسی ... گرامر و قواعد و اینا رو که دیگه توی کلاس کار می کنن ؛ وقت در اختیار خودت رو بذار روی reading کار کن که هم فوق العاده مفیده و هم اینکه شاید توی پروسه مرسوم اموزش زبان به اندازه کافی روش تاکید نمیشه ...

کتابهای داستان خوب و زیبا توی سطوح مختلف فراوونه ...

البته فکر کنم راحت بتونی جلوی دانشگاه پیدا کنی ...شما می خوای دانلود کنی؟

Top Notch
01-01-2009, 14:22

تو وب رو نمي دونم ولي تمام AudioScriptها انتهاي teacher's guide ش هست.
ببخشيد فضولي مي كنم ولي اگه داريد از اين مجموعه به عنوان زبان آموزاستفاده مي كنيد دنبال متن اونا نباشيد.اون چيزي كه خودتون با چند بار شنيدن صوت مي گيريد حتي اگر كامل نباشه خيلي با ارزش تر از كمك گرفتن از راهنماي معلمه. فكر نمي كنم تيراژ كل teacher's guide هايي كه كمبريج چاپ كرده به اندازه تيراژ چاپ شده تو ايران باشه.

ila
02-01-2009, 13:51
با سلام
من خیلی از دست خط سرهم انگلیسی خوشم میاد
چه جوری میشه یاد گرفت..میدونم تمرین لازم داره..ولی ایا کتابی چیزی هست که بشه از روش یاد گرفت؟
سوال مسخره ای پرسیدم نه؟..ببخشید

seymour
02-01-2009, 14:02
فكر نمي كنم تيراژ كل teacher's guide هايي كه كمبريج چاپ كرده به اندازه تيراژ چاپ شده تو ايران باشه.
چه جالب ... و اگه واقعا اینطوری باشه ، چه غم انگیزه ! .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سلام
من خیلی از دست خط سرهم انگلیسی خوشم میاد
چه جوری میشه یاد گرفت..میدونم تمرین لازم داره..ولی ایا کتابی چیزی هست که بشه از روش یاد گرفت؟
سوال مسخره ای پرسیدم نه؟..ببخشید
نه اتفاقا سوال خوبیه ... حالا شاید خیلی اولویت نداشته باشه ، ولی مسخره نیست مطمئنا ... اینجا یه تاپیک داریم در موردش اتفاقا :

ila
02-01-2009, 18:05
نه اتفاقا سوال خوبیه ... حالا شاید خیلی اولویت نداشته باشه ، ولی مسخره نیست مطمئنا ... اینجا یه تاپیک داریم در موردش اتفاقا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/QUOTE]

دسست درد نکنه
جالب بود
ولی من خیلی سر نیاوردم
چرا تمرین نداره؟
مثلا فقط توضیح داده ..چه جوری میشه تمرین کرد...توضیح میدید..ببخشیدهاااااااااا باعث زحمت:41:

jedivssith
03-01-2009, 12:48
درود

سوالی داشتم در رابطه با دیکشنری لانگمن جدید که در دو سی دی عرضه شده. البته میگم جدید سال 2007 ظاهرا منشر شده که فکر نکنم جدید تر از آن آمده باشه. در این نسخه بخشی اضافه شده که دستیار نوشتن نام گرفته که در واقع کمکی هست برای بهبود و جلوگیری از خطاهای نوشتن. می خواستم بدانم کسی از دوستان اهل زبان از این نسخه و از این بخش استفاده کرده که بگوید کارایی و دقت آن در چه سطحی است. مثلا اگر جمله ای را بنویسم و در آن فعل و حروف اضافه را غلط تایپ کنم برنامه قادر به تشخیص است که غلط یابی کند. اگر اینطور باشد خیلی عالی است و فکر کنم چون وقتی اشباهی را تشخیص دهد خیلی خوب در ذهن باقی می ماند و در صحبت هم آن اشتباهات تا حدودی رفع می شود.

با سپاس فراوان
بدرود

Top Notch
03-01-2009, 16:30
چه جالب ... و اگه واقعا اینطوری باشه ، چه غم انگیزه ! .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

متاسفانه اينجا ايرانه جايي كه حل المسائل زودتر از كتاب درسي خريداري مي شه.فقط هم مختص زبان نيست.

Top Notch
03-01-2009, 16:53
درود

سوالی داشتم در رابطه با دیکشنری لانگمن جدید که در دو سی دی عرضه شده. البته میگم جدید سال 2007 ظاهرا منشر شده که فکر نکنم جدید تر از آن آمده باشه. در این نسخه بخشی اضافه شده که دستیار نوشتن نام گرفته که در واقع کمکی هست برای بهبود و جلوگیری از خطاهای نوشتن. می خواستم بدانم کسی از دوستان اهل زبان از این نسخه و از این بخش استفاده کرده که بگوید کارایی و دقت آن در چه سطحی است. مثلا اگر جمله ای را بنویسم و در آن فعل و حروف اضافه را غلط تایپ کنم برنامه قادر به تشخیص است که غلط یابی کند. اگر اینطور باشد خیلی عالی است و فکر کنم چون وقتی اشباهی را تشخیص دهد خیلی خوب در ذهن باقی می ماند و در صحبت هم آن اشتباهات تا حدودی رفع می شود.

با سپاس فراوان
بدرود

longman contemporary محصول سال 2005 هست و در سالهاي 2007 و2008 تجديد چاپ شده تنها فرق در چاپ 2008 تو مثالهاي واژه Gulf هست كه Arabian Gulf حذف شده.Assistant غلط گير در حد جمله نيست و در واقع يه Activator جمع و جوره.خود لانگمن اونو اينجوري توضيح مي ده.

Longman Writing Assistant
Your students need never get it wrong again! The Longman Writing Assistant is a handy pop-up tool students can use while writing to find information on word choice, grammar, collocations and how to avoid common errors

براي استفاده از خود ديكشنري به صورت online هم مي تونيبه آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنيد.

seymour
03-01-2009, 17:12
دسست درد نکنه
جالب بود
ولی من خیلی سر نیاوردم
چرا تمرین نداره؟
مثلا فقط توضیح داده ..چه جوری میشه تمرین کرد...توضیح میدید..ببخشیدهاااااااااا باعث زحمت:41:
بله - ظاهرا بیشتر توضیحه ... اینجا رو چک کن :

درود

با سپاس فراوان
بدرود
فکر کنم شبیه همین قابلیت چک spelling & grammar باشه که توی Office Word هم هست .. چیز جالبیه... من بصورت تجربی دیدم که خیلی از غلط های writing (البتع غلط های مفهومی نه ها) رو می تونه تشخیص بده ... غلط های املایی مصطح ، مثلا اینکه آخر کلمه یادت رفته s جمع بذاری ... یا بجای are از is استفاده کردی ... یا have و Has و اینا ... یا حتی می تونه بصورت 50-50 جملاتی که ساختارشون جالب نیست رو تشخیص بده و بگه که "اینو بازنویسی کن"

متاسفانه اينجا ايرانه جايي كه حل المسائل زودتر از كتاب درسي خريداري مي شه.فقط هم مختص زبان نيست.
آره ظاهرا ... اتفاقا اون قضیه رو واسه یکی دو نفر امروز گفتم ؛ واسه همه شون جالب بود ... (من خودم چون خیلی توی زمینه آموزش زبان و کلاس نبوده ام ، به این قضیه دقت نکرده بودم)

Top Notch
03-01-2009, 19:05
آره ظاهرا ... اتفاقا اون قضیه رو واسه یکی دو نفر امروز گفتم ؛ واسه همه شون جالب بود ... (من خودم چون خیلی توی زمینه آموزش زبان و کلاس نبوده ام ، به این قضیه دقت نکرده بودم)

حدودا 3 سال پيش با يكي از معاوناي مدير فروش انتشارات مك گروهيل و يه هم رتبه اون تو پيرسون يه سري به جلو انقلاب زديم.(اكثر كتاباي دانشگاهي ايران مال اين دو تا ناشره).بنده خداها از افست شدن كتاباشون تو ايران كه كف كرده بودند به كنار يه سري كتاب مثل حل المسائل انتقال حرارات هولمن كه مال مك گروهيله رو نشونشون دادم طرف مي گفت ما به هر دانشگاهي كه تو امريكا و اروپا از اين كتاب به عنوان مرجع استفاده مي كنه 2 يا 3 نسخه بيشتر نمي ديم چه طوري اينا به اينجا رسيده.وقتي براش چاپ چند تا از اين حل كورس بوك ها رو از چند تا ناشر با تيراژهاي 5 تا 10 هزارتايي اونم تو چند نوبت چاپ نشون دادم كم مونده بود پس بيفته.حالا بحث كورس هاي زبان كه مصرف بالايي داره جداست.

singleguy
10-01-2009, 20:26
میشه چندتا مثال با thanks to the... بزنید و ترجمه ی دقیقش را بگین؟

Naser_helboy
11-01-2009, 14:49
با عرض سلام خدمت دوستان

من می خوام برم کلاس زبان و از ابتدا شروع به یادگیری زبان کنم
می خواستم درباره interchange سوال بپرسم که آیا این متد خوبه یا نه ؟
من هدفم از یادگیری زبان خوندن ایبوکهای انگلیسی و فعالیت در فرومهای انگلیسی و ارتباط با اون هاست یه جورایی مکالمه با اونها
چی کار کنم در کنار کلاسی که میرم زودتر به این هدف برسم
در ضمن من رشتم کامپیوتره و هر چه زودتر باید به زبان مسلط شم خودم یه برنامه 2 ساله رو پیش بینی کردم

ممنون از شما

sepid12ir
11-01-2009, 15:24
با عرض سلام خدمت دوستان

من می خوام برم کلاس زبان و از ابتدا شروع به یادگیری زبان کنم
می خواستم درباره interchange سوال بپرسم که آیا این متد خوبه یا نه ؟
من هدفم از یادگیری زبان خوندن ایبوکهای انگلیسی و فعالیت در فرومهای انگلیسی و ارتباط با اون هاست یه جورایی مکالمه با اونها
چی کار کنم در کنار کلاسی که میرم زودتر به این هدف برسم
در ضمن من رشتم کامپیوتره و هر چه زودتر باید به زبان مسلط شم خودم یه برنامه 2 ساله رو پیش بینی کردم

ممنون از شما
من رو کتابهای اینترچینج کار کردم...نمیتونم بگم جامع است ولی خوبه، اگر خودتون هم در کنار کلاس self-study داشته باشین...برا مکالکه هم که بستگی به استادهای مختفل داره ، ولی خود اینترچینج کتابش هر یونیتی دوتا گرامر داره که یکم مقداری وقت کلاس را میگیره...
فیلم زیاد ببینید، اگر مایلید مکالمتون قوی بشه، خیلی ناخودآگاه تاثیر میزاره...
دو سال کافیه اگر خوب کار کنید

sepid12ir
11-01-2009, 15:31
میشه چندتا مثال با thanks to the... بزنید و ترجمه ی دقیقش را بگین؟

این مثال Oxford :

How can I ever express my thanks to you for all you've done?
من چطوری میتونم بابت تمام کارهایی که انجام دادین ازتون تشکر کنم؟

We gave thanks to God for all our blessings.
ما شکرگزار خداوند هستیم بابت تمامی نعمتها و رحمتهایش

thanks to the people who have taken part in our contest
تشکر از تمام کسانی که در مسابقه ما شرکت کرده اند

+ البته یه اشتباهی که خیلی مصطلح هسا اینه که به جای thank God که دقیقا میشه خدارشکر، خیلی ها thanks God استفاده میکنن!!!

اینم بزارید اضافه کنم، thanks اینجا noun هستش و نشان دهنده سپاسگزاری شما از شخصی و یا کاری میباشد.

Naser_helboy
11-01-2009, 15:56
سلام
ممنون میشه درباره این self-study توضیح بدی ؟