PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات به زبان فارسی فقط در این تاپیک

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

pro_translator
30-08-2008, 19:08
سلام،
یک سوال داشتم که فکر می کنم برای تمام کسانی که میخوان زبان یاد بگیرن مفید باشه. اونم اینکه دوستانی که زبان رو به صورت حرفه ای یاد گرفتند لطفا به این سوالات جواب بدن ممنون می شم.
1- چه مدتی طول کشید (لطفا حدالامکان از گفتن جواب برای هر کسی فرق میکنه خودداری کنید)
2- برای شنیدن، خواندن، نوشتن، حرف زدن، هرکدام از چه روشی استفاده کردید؟
3- رفتن کلاس زبان چند درصد واجب هست و آیا میشه با تمرین بیشتر اون چند درصد رو جبران کرد؟
4- گرامر رو چگونه یاد گرفتید؟ یا معتقد هستید مثل بعضی ها مهم نیست و اینقدر باید حرف زدن تمرین کرد تا گرامر ملکه ذهن بشه؟
5- لطفا اگر متدی از قلم افتاد یادآوری کنید.
من امیدوارم دوستان با جواب دادن به این سوال به اتفاق نظر برسیم و ما که میخوایم تازه شروع کنیم رو از این همه راه و روش که هر کسی ارائه می کنه خلاص کنید.
ممنون. موفق باشید.

سلام دوست عزیز!
اگه به جواب هایی که داده شد دقت کنی، می بینی که تقریبا همه یک چیز رو گفتن:
1. حضور در کلاس
2. تلاش و تمرین، پشتکار، علاقه
3. مطالعه ی دائمی
4. وقت گذاشتن روی زبان
5. نا امید نشدن از شکست ها
این یه مورد هم به طور غیر مستقیم گفته شد که باید روی زبان خرج زیاد کرد و سختی زیاد کشید و بر خلاف تبلغ هایی که در بازار می کنند، هیچ راه آسانی وجود ندارد. اگر هم خودتون کمی دقت کنید، می بینید که تا حالا کسی زبان رو بدون حضور در کلاس های آموزشی یاد نگرفته و هر کسی هم که به کلاس رفته موفق نشده... پس باز هم به همون مورد دوم بر می خورید که "تمرین، پشتکار، علاقه" بسیار در امر آموزش زبان مهمه.
*
موفق باشید!

IntelCentrino
30-08-2008, 20:58
مهمترین نکاتی که میتونه بهت کمک کنه یکی داشتن یه دیکشنری خوبه که عملاً مثل یه استاد برات عمل میکنه (اگر روی pc یه دیکشنری معتبر مثل oxford یا longman نصب کنی و به تلفظهای native ها گوش کنی خیلی کمک بزرگیه)

فرق دیکشنری ها در چی هست؟
مثلا Oxford و Cambridge ؟

pro_translator
30-08-2008, 23:05
فرق دیکشنری ها در چی هست؟
مثلا Oxford و Cambridge ؟

سلام... دیکشنری ها فرق چندانی با هم ندارن. این دو مارکی هم که شما گفتین، مربوط به 2 دانشگاه مختلف در انگلستان است...مثلا دیکشنری کمبریج یکم از نظر حجمی از آکسفور بزرگتره و در مواردی بسیار نادر من شنیده ام تلفظ ها نیز با هم فرق دارن... معلم ما می گفت برخی از لغات پرت توی یکی هستن و توی اون یکی نه... ولی لانگمن مربوط به آمریکاست و تلفظاش مربوط به لهجه ی آمریکایی هستند این طور که من شنیدم... من خودم از کمبریج زیاد استفاده نمی کنم و با 2 تای دیگه کار می کنم (Oxford Advanced Learners و Longman Culture و Longman Exams Coach)...
*
موفق باشید!

mohammad110
30-08-2008, 23:11
کتاب Tactics for Listening در سه نسخه ی Basic، Developing، Expanding توصیه می شه
سلام
واقعا از شما و دیگر دوستان ممنون هستم که وقت گذاشتید و جواب دادید. من فعلا ترم دوم هستم و فکر کنم زیاد کار دارم!! از روی کتابهای TTL می خونیم. ببخشید این کتابی رو که معرفی کرد میشه دانلود کرد یا نه ؟
ممنون. در ضمن در مورد دیکشنری شما آکسفرد و لانگمن رو به بابیلون ترجیح می دید ؟

pro_translator
30-08-2008, 23:33
سلام
واقعا از شما و دیگر دوستان ممنون هستم که وقت گذاشتید و جواب دادید. من فعلا ترم دوم هستم و فکر کنم زیاد کار دارم!! از روی کتابهای TTL می خونیم. ببخشید این کتابی رو که معرفی کرد میشه دانلود کرد یا نه ؟

راستش نسخه ای که من دارم، Real Book هستش! ولی یه مدت رفتم دنبالش نبود... نگردید، نیست.... به خصوص که دو تا سی دی هم همراش هست... اگر هم باشه دانلودش یک کم مشکل می شه... در ضمن دوست عزیز، لازم نیست که هر سه تا رو با هم بخرید... از Basic شروع کنید و همزمان که سطحتون بالا رفت، نسخه های دیگه رو هم امتحان کنید...
در مورد دیکشنری من از Microsoft Encarta Dictionaries و Longman Exams Coach استفاده می کنم. چون با
کرک بابیلون یک کم مشکل داشتم به کل گذاشتمش کنار!

//

يک ديکشنري خوب چه ويژگي‌هايي دارد؟ (از همون کتابی که برای دانلود گذاشتم در قسمت تهیه ی یک دیکشنری خوب)

هنگاميکه صحبت از ديکشنري به ميان مي‌آيد، افراد اغلب به يک ديکشنري دوزبانه، مثلاً انگليسي به فارسي، فکر مي‌کنند. اما بايد بدانيد که بهترين ديکشنري براي زبان‌آموزها، ديکشنري تک‌زبانه يا انگليسي به انگليسي است. البته منظور ما اين نيست که نبايد از ديکشنري انگليسي به فارسي استفاده کنيد، بلکه منظور اين است که تأکيد اصلي شما بايد روي ديکشنري انگليسي به انگليسي باشد. در بخش بعدي در مورد نحوه‌ي استفاده از ديکشنري بيشتر توضيح خواهيم داد، اما در اينجا به بيان ويژگي‌هاي يک ديکشنري انگليسي به انگليسي مي‌پردازيم.

در يک ديکشنري انگليسي به انگليسي کلمات ترجمه نشده‌اند، بلکه به زبان انگليسي توضيح داده شده‌اند، بنابراين استفاده‌ي منظم از اين نوع ديکشنري‌ها باعث مي‌شود بطور خودکار گرامر و لغات را بخاطر بسپاريد. آنها فايده‌ي ديگري هم براي شما دارند و آن اينست که هنگاميکه يک لغت را در ديکشنري جستجو مي‌کنيد ممکن است با کلمات تازه‌تري هم مواجه شويد و بدين ترتيب در يک زمان چند لغت را فرا مي‌گيريد.

بطور کلي يک ديکشنري خوب بايد اطلاعات زير را به شما برساند:

توضيح معني هر لغت به انگليسي

تلفظ صحيح لغت از طريق علائم فونتيک (ترجيحاً با روش IPA)

نوع کلمه (صفت، فعل، قيد، اسم و...)

ويژگي‌هاي دستوري يا گرامري كلمه (مثلاً قسمتهاي دوم و سوم فعل، قابل شمارش يا غيرقابل شمارش بودن يک اسم و...)

ترتيب قرارگيري لغات (مثلاً do homework و نه make homework)

جملات نمونه براي هر لغت

کلمات هم معني و متضاد (بعضي از لغات)

*
يك ديكشنري خوب علاوه بر اطلاعاتي كه بايد به شما برساند، بايد از ويژگيهاي زير هم برخوردار باشد:

توضيح معني هر لغت بايد نحوه‌ي به کار بردن هر لغت را براي شما بيان کند. بطور کلي تعاريف طولاني تر بهتر هستند، چونکه اطلاعات بيشتري را به شما انتقال مي‌دهند.

بايد هر دو تلفظ آمريکايي و بريتانيايي را داشته باشد.

متداول‌ترين اصطلاحات و افعال چند قسمتي آورده شده باشد.

خوب است که از تصاوير نيز استفاده شده باشد. گاهي يک تصوير را مي‌توانيد بهتر از يک تعريف درک کنيد.

يک ديکشنري خوب چه ويژگي‌هايي دارد
معرفي ديکشنري

ديکشنري‌هاي متوسط
ديکشنري‌هاي بزرگ

Cambridge Learner's Dictionary
*

Longman Active Study Dictionary

*

Oxford Wordpower Dictionary

Cambridge Advanced Learner's Dictionary
*

Longman Dictionary of Contemporary English

*

Oxford Advanced Learner's Dictionary

منبع: zabanamoozan.com
*
موفق باشید!

Drzhivago
31-08-2008, 08:30
يه ديكشنري خوب براي كامپيوتر اگه ميخواين ميتونين از Longman Dictionary of contemporary english update edition استفاده كنيد 2 تا سي دي هستش
اينم يه عكس از اين ديكشنري

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

parisa r
31-08-2008, 13:03
سلام

TTL کتاب خوبیه ، کتابهای Tactics رو هم بخرید بهتره!

pro_translator
31-08-2008, 13:22
سلام
ببخشید این کتابی رو که معرفی کرد میشه دانلود کرد یا نه ؟

بفرمایید: براتون پیداش کردم: (به نظرم درست نبود اینجا بگم) راستش لینک دیگه ای هم نداشتم...

Developing Tactics For Listening

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدAuthor: Jack C Richards
Published by: Oxford University Press
File type: PDF+audio tracks

PDF:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدAudio mp3 160 KBs:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدRar Password: englishtips.org
---------------------

Expanding Tactics For Listening

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدAuthor: Jack C Richards
Published by: Oxford University Press
File size: 29 + 83 Mb
File type: PDF + mpe 160 KBs

*

PDF download direct link:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدDownload audio:
mp3 160 KBs

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدRar Password: englishtips.org

*
موفق باشید!

MaFia_King
01-09-2008, 10:59
با سلام.....

دوستان يه سوال از فعالان اين بخش:
بيشتر افرادي كه اينجا فعاليت مي كنند و متون رو ترجمه مي كنند خودشون به كلاس رفتند يا از طريق ديكشنري ترجمه مي كنند .

||سپاس**

/.: يا حق":./

djjamal
01-09-2008, 11:46
ببخشید دوستان میدونم که شاید جای این سوال اینجا نباشه ولی این ایمیل دیروز برام اومده ومنم زبانم خوب نیست ولی میخواستم ببینم واقعیت داره یا سرکاریه:18:؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من باید چی کار کنم:18:؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

The Official Lottery U.N Air Program
United States Department of State, National VISA Center
32 Rochester Ave, Portsmouth, NH 03801-2909 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

American Lottery
<H2 class=H5 style="FONT-SIZE: 30px; LINE-HEIGHT: 1px">Live and Work in USA Congratulations From Uni Air Airline</H2><H2 class=H5 style="FONT-SIZE: 30px; LINE-HEIGHT: 1px">
Case Number: SfVPh700IU# </H2>

Dear winner,
Congratulations ! ! You have been selected as one of the lucky winners on our internet screening machine,DV-2007-2008 USA national visa lottery program.
It is our pleasure to congratulate you on your success in the America DV-2007-2008 VISA

LOTTERY UNIAIR which was applied and processed by our immigration service. Your visa lottery winner's identity is ID-GRN777#4200DV# case number is SfVPh700IU# . In this respect,you are implored to forward the following requirements for further correspondence:
(a) Your present contact address(for correspondent).
.
Your visa type permits you to travel with your family should you wish to. Your visa duration is 10 years multiple entry to the U.S,it is renewable upon expiration and it
permits you to work, study and own properties in the US .

All the selected lucky winners will need to act on their visa claims application quickly before the expiration of the visa claim deadline
10-9-2008)

Your visa details falls within our Asia/pacific booklet representative office as indicated in the draw system, do contact our Asia/pacific Agent for your visa form and requirements with the below contact details;

Soi 69 sukumvit Bangkok Thailand
Hotline +66-890538190
fax line 662-253-5643
Name Mr peter moon
Email: petermoon@alex4all.com (petermoon@alex4all.com)
Email: contact-agent@mailpanda.com (contact-agent@mailpanda.com)

(c) Clearance/processing The fee is $1019 per single or $1719 per family i.e. legally married couple or applicant traveling with a family
Benefits.

Winners will get FREE Airline Ticket to the USA.

To participate in the Uni Air Lottery, you must satisfy General Requirements and Education/Training Requirements. Both are described below.

A short statement explaining how you satisfy this exception must be included on your application.
Education/Training Requirements

To enter, an applicant must have EITHER:

A high school education or its equivalent, defined in the US as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education, OR
2 years of work experience within the past 5 years in an occupation requiring at least 2 years of training or experience to perform ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

Please retain this letter and take it with you to your visa interview centre when directed for the issuance of your visa.
Do not reply back to this notification email (busy)

Please read and follow all the enclosed instructions very carefully.

Sincerely yours,
Mrs. Dorothy Smith.
Online Co-ordinator

Policy
According to the united states code of conduct and constitution Vol.176/866 :Act 690SN guiding all immigration, unair permit agencies if non-response after 14days on receiving this notification, your winner's status shall reveal no interest and we would inresponse refer your lottery winning code and acknowledgement card back to the USA government/immigration service center

seymour
01-09-2008, 14:00
سرکاریه .. کلاهبرداری ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MaFia_King
01-09-2008, 20:53
تلفظ صحيح لغت از طريق علائم فونتيک (ترجيحاً با روش IPA)

با سلام...

دوست عزيز مي شه در اين مورد كتابي معرفي كنيد تا اين روش رو ياد بگيريم.

||سپاس**:11:

samanajan
01-09-2008, 21:21
با سلام در مورد اموزش زبان به روش xlc می خواستم بدانم

که در قسمت روزنامه همشهری هست

میگه قیمت 110 هزار آیا خوبه بخرم

با تشکر

mohammad110
02-09-2008, 04:50
يه ديكشنري خوب براي كامپيوتر اگه ميخواين ميتونين از Longman Dictionary of contemporary english update edition استفاده كنيد 2 تا سي دي هستش
اينم يه عكس از اين ديكشنري

من می خوام یک دیشنری بگیرم. حالا این بهتر هست یا Oxford advanced ؟؟

mohammad110
02-09-2008, 04:55
TTL کتاب خوبیه ، کتابهای Tactics رو هم بخرید بهتره!

به لطف جناب pro_translator دارم دانلودش می کنم. یک کمی طول می کشه با این اینترنت زغالی !

A r c h i
02-09-2008, 10:08

من هر دو دیکشنری را دارم و به نظرم longman بهتره

good luck:11:

Drzhivago
02-09-2008, 11:11

منم هر دو تا ديكشنري رو دارم ولي Longman كامل تره تلفظ كلمات رو با هر دو لهجه اينگليسي و آمريكايي داره
و خيلي از امكانات ديگه كه بايد استفاده كنيد و خودتون ببينيد

mohammad110
02-09-2008, 12:43
منم هر دو تا ديكشنري رو دارم ولي Longman كامل تره تلفظ كلمات رو با هر دو لهجه اينگليسي و آمريكايي داره
و خيلي از امكانات ديگه كه بايد استفاده كنيد و خودتون ببينيد

سلام ،
لطفا اگر لينكي ازش داريد بگذاريد (البته اگر روي rapidshare و امثالهم نيست). و اگر هم اينطوري هست از كجا بايد خريدش و چند هست و چه مدلش رو بايد گرفت؟
ممنون

SCYTHE
02-09-2008, 20:45
Hi
This dictionary is very good with so many examples, and what's more, it's free

pro_translator
02-09-2008, 21:53
با سلام...

دوست عزيز مي شه در اين مورد كتابي معرفي كنيد تا اين روش رو ياد بگيريم.

با سلام خدمت دوست عزیزم MaFia_King!
اگر منظورتون برای آموزش فونتیک ها هستش، از لینک زیر می تونید استفاده کنید:
حجم: 473 KB
لینک دانلود فایل:

*
در مورد سوال قبلیتون "استفاده از دیکشنری" هم دوست عزیز، دوستانی که این جا ترجمه می کنند، تا جایی که بنده می دونم، همگی کلاس رفتن و کسانی که کلاس نرفتن نمی تونن ترجمه کنن و هر کسی هم که کلاس رفته، نمی تونه ترجمه کنه... کلا کار دشواری هستش... در ضمن، مگه کسی که کلاس رفته، نباید از دیکشنری استفاده کنه؟! اتفاقا دیکشنری بیشتر مورد استفاده ی کسانی هستش که کلاس رفتن دوست عزیز!
*
موفق باشید!

MaFia_King
02-09-2008, 22:06
با سلام خدمت دوست عزیزم MaFia_King!
*
در مورد سوال قبلیتون "استفاده از دیکشنری" هم دوست عزیز، دوستانی که این جا ترجمه می کنند، تا جایی که بنده می دونم، همگی کلاس رفتن و کسانی که کلاس نرفتن نمی تونن ترجمه کنن و هر کسی هم که کلاس رفته، نمی تونه ترجمه کنه... کلا کار دشواری هستش... در ضمن، مگه کسی که کلاس رفته، نباید از دیکشنری استفاده کنه؟! اتفاقا دیکشنری بیشتر مورد استفاده ی کسانی هستش که کلاس رفتن دوست عزیز!
*
موفق باشید!

با سلام....

ممنون دوست عزيز جواب دادين.

هدف من از طرح اين سوال اين بود كه منم مي خواستم در زمينه ي ترجمه فعاليت كنم ولي با توجه به اين كه معلومات من در حد دبيرستان هستش ،مي خواستم بدونم كه به كمك ديكشنري مي شه ترجمه كرد يا نه.!؟

/. يا حق"./

pro_translator
02-09-2008, 22:57
با سلام....

هدف من از طرح اين سوال اين بود كه منم مي خواستم در زمينه ي ترجمه فعاليت كنم ولي با توجه به اين كه معلومات من در حد دبيرستان هستش ،مي خواستم بدونم كه به كمك ديكشنري مي شه ترجمه كرد يا نه.!؟

/. يا حق"./

با سلام خدمت شما دوست عزیز!
پاسخ شما در مورد ترجمه:
خصوصیات یک مترجم:
1. تبحر در زبان مبدا (حداقل در سطح ادبی - لازم به ذکر است که بسیاری از مترجمان ماهر معتقدند که ترجمه ی ادبی سخت ترین نواع ترجمه و حتی از ترجمه ی شعر نیز سخت تر است) و مرجحا مدتی اقامت در کشوری که محیط طبیعی آن زبان است
2. توانایی کافی در نگارش زبان مقصد یا زبان فارسی فرس قدیم و جدید
3. آشنایی با موضوع مورد ترجمه. البته تبحر در موضوع بهتر است ولی به این ترتیب دایره بیش از حد ننگ می شه
4. برخورداری از تجربه ی کافی
5. آمادگی صرف وقت و بذل دقت و کمک گرفتن از دیگران
6. بهره مند بودن از قریحه ی نویسندگی
7. داشتتن ذوق که مهمترین خصیصه ی یک مترجم خوب است.
8. وفاداری به متن مورد ترجمه
9. آشنایی با اصطلاحات و ضرب المثل های زبان مقصد و مبدا
*
البته این ها تعدادی(!) از خصوصیات یک مترجم حرفه ای بود و همش هم از دید بنده نبود (از دید آقای کریم امامی و آقای محمد قاضی که از مترجمان حرفه ای هستند). خواندن کتاب "فن ترجمه" و "ترجمه و مترجم" به شما توصیه می شود.
البته اگر در حد جملات روزانه باشه موردی نداره! این ها برای ترجمه ی کتاب ضروری است! دیکشنری در همه ی موارد حلال مشکلات نیست و برای مثلا اصطلاحات و ضرب المثل ها و واژه های تخصصی باید دیکشنری جدا تهیه کرد. باید مسائل گراگری رو هم در نظر گرفت و اگر آشنایی کامل با گرامر انگلیسی نداشته باشید، نمی توانید درست ترجمه کنید... بیشتر مترجم هایی که من دیدم، همگی بالای 3 یا 4 تا دیکشنری دارند. مثلا: دیکشنری بزرگ"آریان پور، حییم، هزاره ی معاصر، Noah's Webster و ..."
*
موفق باشید!

seymour
03-09-2008, 14:06
با سلام....

/. يا حق"./
با دیکشنری میشه متن های ساده مثلا در حد همون دبیرستان رو ترجمه کرد ... متن های حرفه ای نیاز به تسلط به مبحث و ضمنا دسترسی به منابع (بخصوص اینترنتی) دارن ... متن های ادبی پیچیده تر نیاز به تسلط به ساختار جمله و گرامر دارن ... در یک کلام : تجربه ...

بهرحال دیکشنری چیز خوبیه و خیلی از ماها که دوران قبل از babylon و نارسیس و دیکشنری های کامپیوتری رو هم یادمونه ، خاطرات زیادی باهاش داریم ... من هنوزم به عنوان شیرین کاری می تونم بی اغراق ، هر کلمه ای رو ظرف 5-6 ثانیه توی دیکشنری پیدا کنم ... یعنی جاها رو دیگه حفظم !! ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

samanajan
03-09-2008, 15:57

با تشکر

parisa r
03-09-2008, 17:00

با تشکر

ببین هیچ روش معجزه آسایی وجود نداره! بهتره از یه کلاس شروع کنی!

pro_translator
03-09-2008, 18:02

با تشکر

با سلام!
این سوال قبلا پرسیده شده:
به تاپیک زیر مراجعه کن و نتیجه ی بررسی این روش رو توی سایتش که دوستمون seymour زحمتشو کشیده ببین:

*
همون طور که اون دوستمون parisa r هم گفتن، بهترین و موثر ترین روش، کلاسه...

*
موفق باشید!

MaFia_King
03-09-2008, 22:08
با سلام خدمت شما دوست عزیز!
پاسخ شما در مورد ترجمه:
خصوصیات یک مترجم:
1. تبحر در زبان مبدا (حداقل در سطح ادبی - لازم به ذکر است که بسیاری از مترجمان ماهر معتقدند که ترجمه ی ادبی سخت ترین نواع ترجمه و حتی از ترجمه ی شعر نیز سخت تر است) و مرجحا مدتی اقامت در کشوری که محیط طبیعی آن زبان است
2. توانایی کافی در نگارش زبان مقصد یا زبان فارسی فرس قدیم و جدید
3. آشنایی با موضوع مورد ترجمه. البته تبحر در موضوع بهتر است ولی به این ترتیب دایره بیش از حد ننگ می شه
4. برخورداری از تجربه ی کافی
5. آمادگی صرف وقت و بذل دقت و کمک گرفتن از دیگران
6. بهره مند بودن از قریحه ی نویسندگی
7. داشتتن ذوق که مهمترین خصیصه ی یک مترجم خوب است.
8. وفاداری به متن مورد ترجمه
9. آشنایی با اصطلاحات و ضرب المثل های زبان مقصد و مبدا
*
البته این ها تعدادی(!) از خصوصیات یک مترجم حرفه ای بود و همش هم از دید بنده نبود (از دید آقای کریم امامی و آقای محمد قاضی که از مترجمان حرفه ای هستند). خواندن کتاب "فن ترجمه" و "ترجمه و مترجم" به شما توصیه می شود.
البته اگر در حد جملات روزانه باشه موردی نداره! این ها برای ترجمه ی کتاب ضروری است! دیکشنری در همه ی موارد حلال مشکلات نیست و برای مثلا اصطلاحات و ضرب المثل ها و واژه های تخصصی باید دیکشنری جدا تهیه کرد. باید مسائل گراگری رو هم در نظر گرفت و اگر آشنایی کامل با گرامر انگلیسی نداشته باشید، نمی توانید درست ترجمه کنید... بیشتر مترجم هایی که من دیدم، همگی بالای 3 یا 4 تا دیکشنری دارند. مثلا: دیکشنری بزرگ"آریان پور، حییم، هزاره ی معاصر، Noah's Webster و ..."
*
موفق باشید!

با دیکشنری میشه متن های ساده مثلا در حد همون دبیرستان رو ترجمه کرد ... متن های حرفه ای نیاز به تسلط به مبحث و ضمنا دسترسی به منابع (بخصوص اینترنتی) دارن ... متن های ادبی پیچیده تر نیاز به تسلط به ساختار جمله و گرامر دارن ... در یک کلام : تجربه ...

بهرحال دیکشنری چیز خوبیه و خیلی از ماها که دوران قبل از babylon و نارسیس و دیکشنری های کامپیوتری رو هم یادمونه ، خاطرات زیادی باهاش داریم ... من هنوزم به عنوان شیرین کاری می تونم بی اغراق ، هر کلمه ای رو ظرف 5-6 ثانیه توی دیکشنری پیدا کنم ... یعنی جاها رو دیگه حفظم !! ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سلام.....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با توجه به توضيحاتي كه دو دوست عزيزمان دادن،بايد فعلا بي خيال ترجمه به اين روش بشيم.
ولي چون محل سكونت فعلي ما همچين امكاناتي نداره(كلاس) مي خواستم با اين روش زبانم رو تقويت كنم كه اونم اين طوري شد.
ولي در مورد اين كتاب ها؛ بايد خريد يا مي شه در نت پيدا كرد.
دوستان كسي با برنامه ي آريان پور كار كرده.

||سپاس**[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

//يا حق**

zixet
04-09-2008, 12:01
سلام

کسی میدونه نزدیکترین آموزشگاه زبان کیش به فلکه دوم صادقیه کجاست؟
اگه امکان داره تلفنش رو هم بدید و لطفا بگید کی برای تعیین سطح باید برم؟

پیشاپیش متشکرم

pro_translator
04-09-2008, 13:06
با سلام.....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با توجه به توضيحاتي كه دو دوست عزيزمان دادن،بايد فعلا بي خيال ترجمه به اين روش بشيم.
ولي چون محل سكونت فعلي ما همچين امكاناتي نداره(كلاس) مي خواستم با اين روش زبانم رو تقويت كنم كه اونم اين طوري شد.
ولي در مورد اين كتاب ها؛ بايد خريد يا مي شه در نت پيدا كرد.
دوستان كسي با برنامه ي آريان پور كار كرده.

||سپاس**[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

//يا حق**

با سلام خدمت دوست عزیزم!
به نظر من کتاب اگه خریداری بشه خیلی بهتره... چون توی پی سی آدم خیلی حوصلش نمی گیره که بشینه مثلا 150 صفحه کتاب رو مطالعه کنه... (کتاب هایی که در مورد ترجمه معرفی کردم، توی نت نیستند و البته بیشتر در مورد کسانی هست که زبان بلندند. اگر بخرید، چیزی بجز این که ابید به زبان تسلط کامل داشته باشید و همون نکاتی که گفتم، پیدا نمی کنید)
بیشتر کتاب های زبان رو هم می شه توی نت پیدا کرد. بعضی از سایت ها هم اقدام به فروش این کتاب ها تحت عنوان "کتابخانه ی زبان" یا یه چیزی توی همون مایه ها کردن... در ضمن، کتاب های real رو در قطعیه برق هم می شه خوند!
*
منظورتون از نرم افزار آریان پور، سایتشه؟!
*
موفق باشید!

sepid12ir
04-09-2008, 13:32
سلام

کسی میدونه نزدیکترین آموزشگاه زبان کیش به فلکه دوم صادقیه کجاست؟
اگه امکان داره تلفنش رو هم بدید و لطفا بگید کی برای تعیین سطح باید برم؟

پیشاپیش متشکرم

سلام، یه سر به این سایت بزن:

البته نیمدونم شما دختری یا پسر، ولی تا اونجایی که در مورد موسسه دخترا میدونم، جدیدا یه موسسه توی آیت الله کاشانی باز شده، ولی میگن خیلی موفق نبوده
کیش 19، جایی که خودم انگلیسی یاد گرفتم، توی اشرفی صفهانی هستش، بالاتر از بلوار مرزدارن...(فک کنم بین گلزار 26 و 27 باشه)...موسسه ی خوبیه، ولی شلوغ؛ تمام غرب نشینها میان اینجا:31:
تلفنش هم: 44001707
برا تعیین سطح زنگ بزن از خودشون بپرس...
یه موسسه کیش پسرونه هم هست، که اونم بالاتر از بلوار مرزداران...ولی دقیقا نمیدونم کجاست شماره ای ندارم.

Petros
04-09-2008, 22:55
سلام دوستان
سوالی داشتم در مورد Definite Article یا همون The خودمون به شرح و تفضیل ذیل:

فکر میکنید کدوم درسته؟ چرا؟
My New Program About The Environment
My New Program About Environment

سوال دوم
Ali Is .... Interesting Person As You Know
توی جمله ی بالا باید The باشه یا An؟
شاید بگید An ولی The زمانی به کار برده میشه که طرف رو بشناسید! کجای کارم اشتباس؟

parisa r
05-09-2008, 00:49
سلام دوستان
سوالی داشتم در مورد Definite Article یا همون The خودمون به شرح و تفضیل ذیل:

فکر میکنید کدوم درسته؟ چرا؟
My New Program About The Environment
My New Program About Environment

اگر از environment منظورتون محیط زیست باشه مطمئناً اولی به دو دلیل :
1- در انگلیسی حتماً قبل از هر اسمی باید یه حرف تعریف بیاد، a ,an یا the
2- چون محیط زیست یه دونه است ، خاص محسوب میشه
اگر منظور محیط تحصیلی ، شغلی و ... باشه در صورتیکه محیط خاص و تعریف شده ای مد نظر باشه The و در غیر اینصورت an

سوال دوم
Ali Is .... Interesting Person As You Know
توی جمله ی بالا باید The باشه یا An؟
شاید بگید An ولی The زمانی به کار برده میشه که طرف رو بشناسید! کجای کارم اشتباس؟

an درسته به نظر من! توضیحش با دوستان

s_paliz
05-09-2008, 02:21
Hi این یعنی چی "no pain no gain"

zixet
05-09-2008, 09:31
سلام، یه سر به این سایت بزن:

البته نیمدونم شما دختری یا پسر، ولی تا اونجایی که در مورد موسسه دخترا میدونم، جدیدا یه موسسه توی آیت الله کاشانی باز شده، ولی میگن خیلی موفق نبوده
کیش 19، جایی که خودم انگلیسی یاد گرفتم، توی اشرفی صفهانی هستش، بالاتر از بلوار مرزدارن...(فک کنم بین گلزار 26 و 27 باشه)...موسسه ی خوبیه، ولی شلوغ؛ تمام غرب نشینها میان اینجا:31:
تلفنش هم: 44001707
برا تعیین سطح زنگ بزن از خودشون بپرس...
یه موسسه کیش پسرونه هم هست، که اونم بالاتر از بلوار مرزداران...ولی دقیقا نمیدونم کجاست شماره ای ندارم.
خیلی متشکرم.

dislocation
05-09-2008, 12:05
Hi این یعنی چی "no pain no gain"
معادل این ضرب المثل است:
نابرده رنج گنج میسر نمی شود

Petros
05-09-2008, 12:52
اگر از environment منظورتون محیط زیست باشه مطمئناً اولی به دو دلیل :
1- در انگلیسی حتماً قبل از هر اسمی باید یه حرف تعریف بیاد، a ,an یا the
2- چون محیط زیست یه دونه است ، خاص محسوب میشه
اگر منظور محیط تحصیلی ، شغلی و ... باشه در صورتیکه محیط خاص و تعریف شده ای مد نظر باشه The و در غیر اینصورت an

an درسته به نظر من! توضیحش با دوستان

در انگلیسی حتماً قبل از هر اسمی باید یه حرف تعریف بیاد، A , An یا The
فکر نکنم حتما باشه!!!
چون من جمله زیاد شنیدم و دیدم که The نداشته در حالی که انتظار داشتم داشته باشه. همون حس خاص
لامذهب یکیش هم یادم نمیاد.
الان برای من استفاده نکردن از The مهمتره تا استفاده کردنش.

چون محیط زیست یه دونه است ، خاص محسوب میشه
خوب نام کشورها و شهرها و جزیره ها و ... همه خاص هستند؛ چرا The نمیگیرن؟

خیلی ممنون از پاسختون

seymour
05-09-2008, 14:21
فکر نکنم حتما باشه!!!
چون من جمله زیاد شنیدم و دیدم که The نداشته در حالی که انتظار داشتم داشته باشه. همون حس خاص
لامذهب یکیش هم یادم نمیاد.
الان برای من استفاده نکردن از The مهمتره تا استفاده کردنش.

خوب نام کشورها و شهرها و جزیره ها و ... همه خاص هستند؛ چرا The نمیگیرن؟

خیلی ممنون از پاسختون
حرف پتروس جان به نوعی درسته ... "حتما" در کار نیست .. یعنی طبق معمول موارد زیادی هست که این رعایت نشه ... در واقع سنت ، قانون گرامری رو کنار می زنه ... مثلا انگلیسی زبانها همیشه میگن : go to college ... in town (در حالیکه بطور مشابه میگن : in the city) ... همم یا مثلا : go to school

در مورد اینکه چرا نام کشورها و اینا the نمی گیرن .. البته توجه کن که بازم نمونه خاص داریم که the بگیره (*) ... اما مساله اینه که name با Noun فرق داره .. اینجا بحث سر noun هستش وگرنه واضحه که name ها (محمد - ایران - ...) نیازی به article ندارن ...

*مثلا بعضی کشورهایی که حالت جزیره ای دارن the می گیرن ؛ the Philippines ... و حتی the Netherlands (اونایی که حالت جمع دارن)

Petros
05-09-2008, 15:18
Seymour گل، فرق Noun با Name چیه؟
در مورد Ali Is ..... Interesting Person As You Know نظری نداری؟

چرا تو مثال پایین نباید The داشته باشیم اما پایینترش داشته باشیم؟
I Watch Television A Lot
Turn Off The Television, Please

ممنون

parisa r
05-09-2008, 15:29
:8:خوب حق با شماست حتماً در کار نیست ولی من همچنان معتقدم که the environment درسته اگر منظورتون محیط زیست باشه!
در مورد اسم شهر و کشور و ... هم باید بگم اونها قواعد خاص خودشون رو دارند، من در مورد سوال شما گفتم.

SCYTHE
05-09-2008, 15:43

I Watch Television A Lot

ممنون
اولی هم an , the درست از لحاظ گرامری ولی معنیاش فرق می کنه فکرمی کنم چون می شناسیش باید the بذاری
===

جمله اول فقط به دستگاه tv اشاره داره و کلی داره حرف می زنه ولی در دومی منظورش یک تلوزیون خاصی که الان روشنه

MeHrDaD_MeNaY
05-09-2008, 17:26
سلام
چطوری میشه تاریخ تولدم رو به اینگلیسی بفهمم
من 66.10.29 به دنیا اومدم

A r c h i
05-09-2008, 18:23
سلام
تاریخ تولد شما:
19 January
1988

1988/1/19

از روی تقویم می تونی ببینی چون سال میلادی و هجری هر دو شمسیه و بر هم منطبقه . فقط امسال چون سال کبیسه هست، روزها یک روز عقب تره که میشه 18 ژانویه ولی در هر سال دیگه ای به جز سالهای کبیسه 19 ژانویه هست که همون درسته.

rezadogar
05-09-2008, 18:35
در صورت تمایل میتونید از این مبدل تاریخ استفاده کنید

seymour
06-09-2008, 22:11

I Watch Television A Lot

ممنون
خب فرقش همون بحث " هر گردی گردو نیست" هستش دیگه ... درگیر الفاظ نمی خوایم بشیم ... اسم خاص یعنی چی؟ ... یعنی ایران - محمد - دیوید - عیسی ... مثلا a mohammad داریم ؟ ... یا the iran داریم ؟ (بجز همون حالات خاص کشورها که گفتم طبیعتا) .. ولی گردو - درخت - میز - ... noun هستند و می تونن الی ماشالاه هم article بگیرن ...

//

در مورد مثالها : خب من خودم گفتم که بیشتر بحث رسم و رسوم هست تا قواعد گرامری ... اونطورکه من فهمیدم و توی چندتا مثلا پست قبلی ام هم گفتم ، وقتی که فعل و اسم در کنار هم یه جور ترکیب رو بوجود بیارن ، میشه article ها رو انداخت ... دقیقا مثلا تیتر اخبار و روزنامه ... اگه دقت کرده باشید ، همیشه article هایی مثل the رو حذف می کنن ... مثالهای اون پستم هم یه همچین حالتی دارن ...

به نظرم در جمله اولی an interesting درسته و در جملات مربوط به TV هم مشکلی نمی بینم .. چه اشکالی داره که اولی بخاطر اینکه بحث tv کلیه ، بدون the بیاد و دومی چون در مورد یه TV خاص حرف می زنه از the استفاده بشه ؟ (همونطور که دوستمون SCYTHE گفت)

Highbury
09-09-2008, 10:33
سلام دوستان
من میخواستم زبان انگلیسی رو خوب یاد بگیرم متاسفانه کوچیک که بودم زیاد دمبالش نبودم توی کنکور هم بد نزدمش حدود40 درصد اما میخوام خیلی قوی بشم.
توی دانشگاه هم انگلیسیشون به درد نمیخوره و من میخوام خوبه خوب یاد بگیرم به طوریکه وقتی فیلم نگاه کنم کاملا بفهمم.
توی دانشگاه هم از صبح تا بعداز ظهر که ساعت 6 هست سر درس هستم رشته ی درسی من هم یه جوری هست که به زبان انگلیسی هم نیاز دارم از طرفی وقت برای کلاس رفتن هم ندارم.
چه راهی پیشنهاد میکنید؟یه سی دی نصرت 2 گرفتم به نظر شما خوبه؟
چطوری شروع کنم؟میخوام حرفه ای یاد بگیرم

حمید جان
09-09-2008, 10:44
سلام

من دامنه لغات انگلیسیم بد هم نیست
میخواستم بگم سایتی هست که متن و صدای متن رو گذاشته باشه
میخوام که مکالمه و قدرت درک کلمات خودم رو بالا ببرم
اگر متن هاش طبقه بندی شده باشه و از مبتدی تا پیشرفته باشه که عالی میشه

توی تاپیک های دیگه چند تا بود که بیشترش، پیشرفته بود
(فیلم هم داشته باشه که عالی میشه)
ممنون

Highbury
09-09-2008, 14:31
سلام من میخواهم انگلیسی رو یاد بگیرم جوری که حتی به راحتی معنای فیلم رو بفهمم و بتونم بدون دوبله متوجه بشم.
متاسفانه درسهای دانشگاهم جوری هستش که از صبح تا ساعت 6 عصر هستش یه چهارشنبه پنجشنبه هم خالی هستش که بیمارستان شیفت دارم.
توی رشته ی من انگلیسی خیلی واسم مهمه اما انگلیسی ما تخصصی هستش من میخوام مکالمه و شنیداری خیلی خوب بشه.
چه راهی رو به من پیشنهاد میکنید سطح انگلیسی من متوسط به پایین هستش یه سی دی نصرت2 خریدم به نظر شما خوبه؟
چه کار باید بکنم؟

ninjavb
09-09-2008, 15:58
با سلام
من دنبال يه متن 15 ديقه اي ميگردم يعني اگه بخوايم از روش بخونيم 15 ديقه طول بکشه در مورد يه موضوعي باشه که خيليم سخت نباشه ابته خيلي اسونم نميخوام ولي خوب خيليم سخت نباشه.
.گفتم اينجا دوستان زبانشون خوبه حتما از اين موضوعا دارند.
با تشکر

2d-maya
09-09-2008, 17:04
من نیاز به یک مترجم دارم
من مترجمی اشنا به لغات تخصصی نرم افزار 3بعدی مسل مایا
می خواستم
لطفا به ادرس من تماس بگیریدegoldid1@gmail.cam

2d-maya
09-09-2008, 17:22
به طور مسال بطونی اینو ترجمه کنه

Learn an artist-friendly workflow to creature rigging and a solution-based approach to building controls for faster animation in Maya. Contains over 6 hours of project-based training for setup artists learning new methods of rigging multi-limbed…

Highbury
09-09-2008, 22:46
سلام من میخواهم انگلیسی رو یاد بگیرم جوری که حتی به راحتی معنای فیلم رو بفهمم و بتونم بدون دوبله متوجه بشم.
متاسفانه درسهای دانشگاهم جوری هستش که از صبح تا ساعت 6 عصر هستش یه چهارشنبه پنجشنبه هم خالی هستش که بیمارستان شیفت دارم.
توی رشته ی من انگلیسی خیلی واسم مهمه اما انگلیسی ما تخصصی هستش من میخوام مکالمه و شنیداری خیلی خوب بشه.
چه راهی رو به من پیشنهاد میکنید سطح انگلیسی من متوسط به پایین هستش یه سی دی نصرت2 خریدم به نظر شما خوبه؟
چه کار باید بکنم؟
کسی نبود که به ما کمک بکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برادرم هم میخواهد زبان آلمانی مکالمه اش رو یاد بگیره اما هیچی بلد نیست برای اون چه پیشنهادی دارید؟

parisa r
09-09-2008, 23:33
برادرم هم میخواهد زبان آلمانی مکالمه اش رو یاد بگیره اما هیچی بلد نیست برای اون چه پیشنهادی دارید؟

:8:برای آلمانی و چند زبان دیگه این سایت خوبیه اگه انگلیسی بلد باشید، اگه بلد نیستید هم باز میتونید از تلفظ ها استفاده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

tahani110
10-09-2008, 00:11
هلو (سلام :31:)
اگه من بخوام انگلیسیم خوب بشه ، و مکالمم قوی قوی قوی بشه باید از کجا شروع کنم؟ البته اگه بخوام زود جواب بگیرم ، مثلا تو یک سال!!! باید چه کار کنم؟؟؟

A r c h i
10-09-2008, 00:25
هلو (سلام :31:)
اگه من بخوام انگلیسیم خوب بشه ، و مکالمم قوی قوی قوی بشه باید از کجا شروع کنم؟ البته اگه بخوام زود جواب بگیرم ، مثلا تو یک سال!!! باید چه کار کنم؟؟؟

برای سریع یاد گرفتن ، شما باید به قولی بمباران زبان بشین
یعنی هر روز روزی 4-5 ساعت در محیطی باشید که انگلیسی بشنوید و انگلیسی حرف بزنید. در این صورت خیلی سریعتر یاد می گیرید.
برای قوی شدن مکالمه من صحبت کردن و گوش دادن زیاد
موفق باشید :11:

ninjavb
10-09-2008, 11:35
با سلام
من دنبال يه متن 15 ديقه اي ميگردم يعني اگه بخوايم از روش بخونيم 15 ديقه طول بکشه در مورد يه موضوعي باشه که خيليم سخت نباشه ابته خيلي اسونم نميخوام ولي خوب خيليم سخت نباشه.
.گفتم اينجا دوستان زبانشون خوبه حتما از اين موضوعا دارند.
با تشکر
با سلام لطفا یکیم جواب منو بده احتیاج مبرم به این متن دارم. با تشکر

pro_translator
10-09-2008, 13:39

با سلام دوست عزیز!
اگر می خوای زبان رو در این حد پیشرفته یاد بگیری، هیچ راه سریعی وجود نداره... باید کلاس بری... این سطح خیلی بالاست که مثلا شملا بتونی یک فیلم رو بدون دوبله تماشا کنی و متوجه بشی... اصلا به نظر من حتی کسانی که فیلم رو هم دوبله می کنند، در ترجمه اشتباهات فراوانی دارن... با دفعه ی اول نمی شه فیلم رو فهمید و بعضی جاهای سخت رو باید بارها گوش کنی (Listening)... و کار سخت تر می شه اگر بخوای با تکیه به زبان مادری (Live Translation!!!) بفهمی... یعنی به زبان انگلیسی نباشه و همزمان پیش خودت ترجمه کنی! پس باید توی ترجمه هم تجربه کسب کنی (Reading and Translation). اگر کلاس هم بری و به صورت مداوم و بدون این که drop out کنی (وسطش ول کنی) و یا fail بشی (رد) حداقل 4 یا 5 سال طول می کشه تا بتونی به صورت واقعا حرفه ای کار کنی...
در کل که فقط حرفه و نمی شه به این سرعت یک شبه پیشرفت کرد یا به قولی ره صد ساله رو یک شبه رفت!
در مورد راهنمایی هم زیاد گفته شده... به چند صفحه ی قبل (حدودا 5 تا 10 صفحه) رجوع کن و پست های دیگه ی راهنمایی رو بخون...
*
برای یادگیری سریع مکالمه ی مثلا آلمانی، یک سری کتاب های هستند تحت عنوان مثلا "آلمانی در سفر" که تا حدودی هم مفیدن ولی برای تلفظ فقط باید گوش بدی تا به لهجه ها عادت کنی... (باز هم همون کلاس)
من از اون وب سایتی که دوستمون معرفی کرده استفاده کرده ام و در کل مفیده...
*
موفق باشید!

pro_translator
10-09-2008, 13:41
با سلام لطفا یکیم جواب منو بده احتیاج مبرم به این متن دارم. با تشکر

در مورد کتاب یا مقاله، فکر می کنیم انجمن های جدا داریم: اگر این جا حواب نگرفتی، تو تاپیک های زیر درخواست بده...

مقالات انگلیسی:

ادبیات و زبان انگلیسی:

و یا این که فکر می کنم مناسب تر از همه باشه:

E-books on learning English

و یا

Audio books and Media Downloads

*
موفق باشید!

reza011256
10-09-2008, 16:43
به نظر شما ایا می تونه این نرم افزار tell me performance میتونه مفید باشه یا نه در اون حدی نیست که بشه بهاون اعتماد کرد

mohammad.clergyman
10-09-2008, 20:32
Dear friend

with such Nosrat Cd you will not learn the language professionally but only some daily expressions will be learnt by you which won't be that useful in real contexts

you'd better make up your mind to participate in a communicative English course to learn it like a native

mohammad.clergyman
10-09-2008, 20:35
ترجمه متن بالا

دوست عزیز با این سیدی نصرت شما زبان را به صورت حرفه ای یاد نمیگیرید بلکه یه سری کلیشه های روزمره یاد میگیرید که در نهایت در محیط های واقعی زبان به درد شما نمیخوره

من به شما پیشنهاد میکنم که تصمیم بگیرید که در دوره ی مکالمه ی زبان و کلاس های آن شرکت کنید که زبان را مثل یک بومی انگلیس و یا آمریکا یاد بگیرید

seymour
11-09-2008, 12:23
چی هست دقیقا ؟ ... لینک بده ... ولی بدون نگاه کردن میشه حدس زد که طبق معمول از این نرم افزارهای تجاری هستش ... زبان یاد گرفتن یه راه مشخص داره و اونم کلاس رفتن ... روش های دیگه مثل خودآموزی و نرم افزار و اینا ، شاید واسه 80% آدما به خوبی جواب نمیدن ..

seymour
11-09-2008, 13:33
من همین یه خط رو علی الحساب ترجمه می کنم :

یادگیری یک روش مناسب برای کار با مایا توسط هنرمندان
مرتب سازی کنترل های مایا به گونه ای که برای طراحی سریعتر انیمیشن مفید واقع شود
بیش از 6 ساعت آموزش در قالب انجام پروژه های گوناگون
روش های جدید پیاده سازی چیزهای (!) چندبخشی ...

pro_translator
11-09-2008, 17:20
چی هست دقیقا ؟ ... لینک بده ... ولی بدون نگاه کردن میشه حدس زد که طبق معمول از این نرم افزارهای تجاری هستش ... زبان یاد گرفتن یه راه مشخص داره و اونم کلاس رفتن ... روش های دیگه مثل خودآموزی و نرم افزار و اینا ، شاید واسه 80% آدما به خوبی جواب نمیدن ..

اگه اشتباه نکنم، منظور دوستمون همین لینک زیر هستش:

نرم افزاری برای آموزش زبانه که توی صفحه های قبل زیاد در موردش و روش های یادگیری زبان و ... بحث کردیم...
*
موفق باشید!

SCYTHE
11-09-2008, 17:41
سلام
در کلمه هایی مثل objection or submission اون حرفی را که با قرمز مشخص کردم، بعضی ها E می گن و بعضی ها A(آ)
به نظر شما، هر دو تا را میشه استفاده کرد؟ اصلا چقدر مهم؟

seymour
12-09-2008, 11:19
از نظر تلفظ منظورته ؟ ... اتفاقا من یه دوره ای رفتم سر کلاس های زبان شناسی و اینا (همینطوری به عنوان مستمع آزاد) ، انقدر در مورد این چیزا بحث شد ... مثلا در همین رابطه بحث این بود که ما توی فارسی واج های این کلمات رو می کشیم (ساااب - آآآبجکشن - بلاااک بوورد !!) ، اونا کوتاهش می کنن ... بنابراین یه جور a سریعه که شبیه e شنیده میشه ... چون اونا توی زبونشون "حرف اول ساکن" دارن و ما نداریم ... (به همین ترتیب است تلفظ اسامی .. مثلا سارا که سرا خونده میشه)

++PC
12-09-2008, 23:48
کسی می تونه کتاب basic tactics for listening رو واسه دانلود واسم بذاره. فایل های صوتی این کتاب رو دارم. فایل های text اون رو می خوام. هر چی گشتم نتونستم پیدا کنم

taghi444
13-09-2008, 13:10
سلام خدمت دوستان
چطور وقتي به چتروماي خارجي ميرم اولين سوالي كه ميپرسن اينه? wanaa play
يعني چه؟ لطفا چندتا ديگه از اين اصطلاحات متداول رو با معنيشون بگين
با تشر

pro_translator
13-09-2008, 17:06
کسی می تونه کتاب basic tactics for listening رو واسه دانلود واسم بذاره. فایل های صوتی این کتاب رو دارم. فایل های text اون رو می خوام. هر چی گشتم نتونستم پیدا کنم

من گشتم این بود:

Author: Jack C. Richards
Publisher: Oxford University Press
File size: 15,1 Mb
File type: Pdf

دانلود:

توضیحات:

A fresh, new edition of the classroom-proven listening skills favourite.
The new edition contains even more listening practice, plus expanded
speaking activities, while retaining the effective listening practice
and clear, natural language that teachers love, within a student-friendly
page design.

منبع:

*
موفق باشید!

A r c h i
13-09-2008, 17:09

l

A r c h i
13-09-2008, 17:15
سلام خدمت دوستان
چطور وقتي به چتروماي خارجي ميرم اولين سوالي كه ميپرسن اينه? wanaa play
يعني چه؟ لطفا چندتا ديگه از اين اصطلاحات متداول رو با معنيشون بگين
با تشر

wanna play? یعنی می خوای بازی کنی؟؟؟
البته ابن انقدر اصطلاح متداول نیست .بستگی داره چه چت رومی رفته باشین.
تو چت روم ها اصطلاح خاصی نیست ، فقط حرفها را به صورت اختصاری می نویسن. اگه به مشکلی بر خوردین اینجا بنویسید یا اصطلاحی نمی دونستید اینجا بپرسید
موفق باشید:11:

pro_translator
13-09-2008, 17:27
با سلام!
من و Archi-girl عزیز همزمان پست دادیم...
*
موفق باشید!

ba_maram
13-09-2008, 17:55
با سلام
می خواستم نظرتون را در مورد خود آموز های زبان Nbe یا Xlc بدانم
آیا کسی از دوستان با این دو مجموعه کار کرده یا کسی آشنایی داره آیا مفید است بخصوص Nbe?آیا خریدنش ارزش داره(150000 تومان قیمت داره)
خودشون ادعا می کنن با این مجموعه می توان نمره حدود 6 آیلس را کسب کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
یا حق

yzdn_Satrianisolo
13-09-2008, 22:31
سلام...ببخشید من دارم واسه خوب معنی کردن چکار از همه مهم تر ه .... مثلا بعضی جملات اصلا معنی شون با نوعه نوشتنشون متفاوته ..... کلا خوبترین منبع چیه که بتونه ترجمه رو آسون کنه..... ممنون ! 3>

pro_translator
14-09-2008, 11:39
سلام...ببخشید من دارم واسه خوب معنی کردن چکار از همه مهم تر ه .... مثلا بعضی جملات اصلا معنی شون با نوعه نوشتنشون متفاوته ..... کلا خوبترین منبع چیه که بتونه ترجمه رو آسون کنه..... ممنون ! 3>

واسه خوب معنی کردن:
1. شما باید خوب زبان رو بدونید (تبحر داشته باشید)
2. باید در موضوعی که ترجمه می کنید مهارت و تبحر داشته باشید
3. باید در reading تون زیاد کار کنید
4. باید در ترجمه تجربه کسب کنید

در مورد اون تفاوت ها هم منبع خاصی فکر نمی کنم وجود داشته باشه... همه چی بستگی به میزان تسلط و مهارت و مطالعه ی شما داره... به نظر من کتاب های انگلیسی زبان زیاد بخونید و یا فیلم های با زیرنویس تماشا کنید...
(می شه از همین هایی که می گید متفاوتن یکی، دوتا مثال بزنید؟ شاید اصلا ضرب المثل و یا اصطلاح و نیش و کنایه و... باشن)

*
موفق باشید!

hipo
14-09-2008, 12:39
سلام آقای pro translator نرم افزار tell me more واسه آموزش زبان چطوره از این نرم افزار بهتر چی هست همچنین دور ه های سایت olc

pro_translator
14-09-2008, 12:51
سلام آقای pro translator نرم افزار tell me more واسه آموزش زبان چطوره از این نرم افزار بهتر چی هست همچنین دور ه های سایت olc

با سلام خدمت دوست عزیزم!
اون نرم افزاری که شما گفتی، بهترین نرم افزار آموزش زبان هستش و رو دستش تا حالا نیومده...
ولی هیچ تضمینی برای موفقیت 100% شما توسط این نرم افزار ها نیست...
اگه پشتکار داشته باشید و تلاش کنید، مطمئن باشید موفق می شید، حتی بدون حضور در کلاس...
یعنی همه چیز بستگی به شما داره...
خیلی ها هستن که کلاس می رن و شاید دیده باشید که هر ترم fail می شن!!!
باید به صورت مداوم کار کنید و مثلا نگید که امروز حالشو ندارم و فردا تمرین می کنم و...
یعنی تمرین ها باید به صورت مکرر باشه تا با زبان اخت بشید (مثل محیط کلاس)...
(برای دسترسی به کل مطالب از صفحه ی 18 به بعد رو بخون)

سوال بیشتری بود در خدمتیم... برای دوره های سایت هم من ندیدم، ولی کلا offline تمرین کنید بهتره!!!
اگه در مورد کتاب هم سوالی بود بفرمایید...
*
موفق باشید!

senjin
15-09-2008, 21:20
سلام میشه بگین من از کجا میتونم این نزم افزار tell me more رو دانلود کنم.اصلا میشه دانلود کرد. من می خوام تو یکی از این دانشگاه های خارج از کشور درس بخونم نمره تافلم 340 بود ولی همش اطلاعات شخصیم نبود یه مقداریشو شانسی زدم:31: باید تو یه ترم (3 ماهه ) زبانمو تقریبا تکمیل کنم ( تافل :500 ) . من تقریبا توی درک مطالب مشکل زیادی ندارم:20:ولی تو جمله سازی و ترجمه دو طرفه مشکل دارم و قواعد:41: میشه یه منابعی روشی راهی به من نشون بدین. دعاتون میکنم . در ضمن اون بخش آموزش قواعد دیگه ادامه پیدا نمیکنه؟ خیلی مفیده . بازم ممنون

pro_translator
15-09-2008, 21:40
سلام میشه بگین من از کجا میتونم این نزم افزار tell me more رو دانلود کنم.اصلا میشه دانلود کرد. من می خوام تو یکی از این دانشگاه های خارج از کشور درس بخونم نمره تافلم 340 بود ولی همش اطلاعات شخصیم نبود یه مقداریشو شانسی زدم:31: باید تو یه ترم (3 ماهه ) زبانمو تقریبا تکمیل کنم ( تافل :500 ) . من تقریبا توی درک مطالب مشکل زیادی ندارم:20:ولی تو جمله سازی و ترجمه دو طرفه مشکل دارم و قواعد:41: میشه یه منابعی روشی راهی به من نشون بدین. دعاتون میکنم . در ضمن اون بخش آموزش قواعد دیگه ادامه پیدا نمیکنه؟ خیلی مفیده . بازم ممنون

با سلام!
برای گرامر انگلیسی (به انگلیسی):

گرامر انگلیسی (به فارسی):

برای دوره های Listening:

حجم: 11 مگ
(سطح: متوسط)

*
موفق باشید!

pro_translator
15-09-2008, 22:02
سلام میشه بگین من از کجا میتونم این نزم افزار tell me more رو دانلود کنم.اصلا میشه دانلود کرد.

اگه بخرید بهتره... دانلودش یکم سخته...
از فروشگاه همین سایت می تونید بخرید...
*
موفق باشید!

senjin
15-09-2008, 22:53
سلام خیلی ممنونم که خیلی سریع جواب دادین باورم نمیشد فکر میکردم باید فردا بیام جواب بگیرم.

ببخشید. این گرامر انگلیسی (به انگلیسی) رو نتونستم داونلود کنم و گرامر انگلیسی (به فارسی) رو داونلود کردم ولی اکروباتم بازش نمیکنه. دوره های Listening که واقعا جالب و مفیده. در کل ممنونم. اگه میشه برای گرامرها هم یه راهنمایی کنید.

nazli4122
16-09-2008, 09:00
سلام
میشه لطفا روش و اصول نوشتن رزومه به انگلیسی رو توضیح بدین.
ممنون

pro_translator
16-09-2008, 11:36
سلام
میشه لطفا روش و اصول نوشتن رزومه به انگلیسی رو توضیح بدین.
ممنون

شيوه هاي متفاوتي براي نگارش رزومه متداول و مرسوم است و هر كس به مقتضاي سليقه و هدفي كه از نگارش رزومه دارد ، شيوه خاصي را بر مي گزيند . اما به طور كلي اصول و سرفصل بندي عمومي رزومه ها به شرح زير است:

1- جزئيات شخصي(Personal Details)
اغلب رزومه ها با اين بخش آغاز مي شوند . آن چه مي بايست در اين بخش ذكر شود شامل نام ، آدرس ، شماره تلفن ، آدرس پست الكترونيك و تاريخ تولد است.

2- پروفايل شخصي(Personal Profile)
وارد كردن پروفايل در رزومه امري سليقه اي است و ضروري محسوب نمي شود . آن چه در پروفايل به نگارش در مي آيد ، تصويري كلي و گويا از شما است كه به طور جزئي تر در ساير بخش هاي رزومه ذكر مي شود.

3- تحصيلات و توانايي هاي علمي(Education and Qualifications)
اين بخش شامل تمام سوابق تحصيلي و علمي شما ، از ديپلم دبيرستان و نام دبيرستان گرفته تا آخرين مدرك تحصيلي ، رشته ها و گرايش ها و زمان بندي هر دوره ي تحصيلي خواهد بود. به ياد داشته باشيد كه حتماً ذكر كنيد در حال حاضر مشغول گذراندن چه دوره اي هستيد . ساير دوره هاي علمي - كابردي كه در كنار تحصيل آكادميك گذرانده ايد را هم حتماً بنويسيد.

4- سوابق شغلي (Skills and Work Experiences)
در اين بخش بايد كل سوابق شغلي شما ، اعم از تمام وقت يا پاره وقت ، با ذكر نام و تلفن يا آدرس محل كار ، به اضافه تاريخ و دوره اشتغال فهرست شود.

5- انتشارات و مقالات(Publications)
فهرست كتب و مقالاتي كه منتشر كرده و يا در كنفرانس ها ارائه نموده ايد به اضافه زمان انتشار را در اين بخش بياوريد. اگر خلاصه مقالات را به رزومه ضميمه نماييد بهتر است.

6- ساير اطلاعات(Additional Information)
نگارش اين قسمت ضروري نيست ، اما چنان چه لازم دانستيد توضيحي جانبي روي سوابق تحصيلي و شغلي خود بنويسيد ، مي توانيد اين بخش را اضافه نماييد.

7 - علائق(Interests)
فهرستي از علائق خود در زمينه هاي فوق برنامه مثل ورزش يا هنر را در اين بخش بنويسيد و احياناً اگر سوابق حرفه اي در اين زمينه ها داريد حتما ذكر كنيد.

8 - معرف ها(References)
نام ، رتبه ، درجه تحصيلي ، آدرس يا تلفن و كلاً اطلاعات مربوط به معرفين خود ( كه معمولا اساتيد شما هستند ) را در اين بخش بياوريد . اين معرف ها مي بايست همان معرفيني باشند كه توصيه نامه هاي شما را تكميل نموده اند.

* ساير توصيه ها
- پيش از نگارش رزومه ، خوب در مورد سوابق تحصيلي و شغلي خود فكر كنيد تا چيزي را از قلم نياندازيد . سعي كنيد تا حد امكان ، مداركي دال بر سوابقتان آماده و ترجمه كنيد تا ضميمه رزومه نماييد.
- از دروغگويي يا بزرگنمايي جداً پرهيز کنید ، ممكن است برايتان دردسر ساز شود!
- بهتر است رزومه را در 2 روي يك كاغذ A4 تنظيم نماييد. بهترين حجم رزومه در همين حد است.
- حتماً چند نسخه اضافه از رزومه براي خودتان نگه داريد تا در صورت لزوم از آن ها استفاده كنيد.
- در مورد نگارش انگليسي ، حتماً درباره متن رزومه با يك مترجم و يا كسي كه انگليسي ادبي را به خوبي مي داند مشورت كنيد.
- رزومه را حتما تايپ كنيد و از ارائه رزومه دست نويس جداً خود داري كنيد.

* نمونه رزومه :

Chronological C.V.

Personal Details :

Full Name: Kate Smith

Address: 123 Anytown Rd.

Riverton

Manchester

Personal Profile:

- An enthusiastic college student with excellent knowledge of Business Administration. I am able to meet deadlines and can work within a team or on my own initiative.

- I am keen to find a good University so as I can continue my education.

Education and Qualifications:

2000 - Present : Oldham Sixth Form College

GNVQ Intermediate Business and Finance

( Including units on office procedure, accounting and business management)

1995 - 2000 : Manchester High School

GCSEs :

English Language : Grade C

Mathematics : Grade D

French : Grade C

Art : Grade B

History : Grade C

Work Experience:

July 1999 - September 1999 : J&B Solicitor

Office Junior

main tasks:

- Syccessfully dealt with telephone enqueries.

- Organized and maintained an effective filing System.

- Typed Letters , memos and reports.

November 1997 : Marketing 4U Company (work experience)

main tasks:

- Used various office equipment including faxes , photocopiers and laminators.

- word processed letters and address labels.

Other Information:

- I recently participated in a reader scheme where I helped children with learning difficulties.

- I am currently taking driveing lessons.

Referrences:

Mrs J. Brown

Course Tutor (Automobile Engineering)

Trafford College

Green Lane

Trafford

Tel: 0161 001 2222

فایل پی دی اف برای آموزش رزومه نویسی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید*
موفق باشید!

pro_translator
16-09-2008, 12:12
سلام خیلی ممنونم که خیلی سریع جواب دادین باورم نمیشد فکر میکردم باید فردا بیام جواب بگیرم.

ببخشید. این گرامر انگلیسی (به انگلیسی) رو نتونستم داونلود کنم و گرامر انگلیسی (به فارسی) رو داونلود کردم ولی اکروباتم بازش نمیکنه. دوره های Listening که واقعا جالب و مفیده. در کل ممنونم. اگه میشه برای گرامرها هم یه راهنمایی کنید.

گرامر انگلیسی به زبان انگلیسی:

*
موفق باشید!

senjin
16-09-2008, 14:05
گرامر انگلیسی به زبان انگلیسی:

*
موفق باشید!

خیلی ممنونم ولی من با rapidshare مشکل دارم.

pro_translator
16-09-2008, 14:36
خیلی ممنونم ولی من با rapidshare مشکل دارم.

دوست عزیز، حجم این فایل خیلی کمه (حدود 370 کیلویابت)
شرایط دانلود از رپیدشیر:
1. همه ی دانلود هاتون رو stop کنید...
2. لینک را در آدرس بار کپی کنید و Enter را بزنید...
3. روی Free کلیک کنید..
4. صبر کنید تا ثانیه شمار به صفر برسد و بعد روی Submit کلیک کنید...
*
موفق باشید!

senjin
16-09-2008, 17:11
من بعد اینکه free رو میزنم ثانیه شمار نمیاد. فقط یه لینک واسه داونلود میاد با advanced download settings که اگه رو داونلود کلیک کنم با داونلودرم یه فایل 5 kb داونلود میکنه بعد تو صفحه بعد مینویسه داونلود ارور . من تو عمر 500 سالم نتونستم از راپیدشیر و مگا آپلود چیزی داونلود کنم. شتنس ندارم.

pro_translator
16-09-2008, 17:14
من بعد اینکه free رو میزنم ثانیه شمار نمیاد. فقط یه لینک واسه داونلود میاد با advanced download settings که اگه رو داونلود کلیک کنم با داونلودرم یه فایل 5 kb داونلود میکنه بعد تو صفحه بعد مینویسه داونلود ارور . من تو عمر 500 سالم نتونستم از راپیدشیر و مگا آپلود چیزی داونلود کنم. شتنس ندارم.

نباید با نرم افزار های دانلودر، دانلود کنید. باید با ویندوز بگیریدش...
*
موفق باشید!

seymour
17-09-2008, 12:45
خیلی ها هستن که کلاس می رن و شاید دیده باشید که هر ترم fail می شن!!!
تازه من خیلی ها رو دیدم که هر ترم اصلا نمره شون perfect میشه اما بازم چیز خاصی بد نیستن ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... به جون خودم ..

SCYTHE
17-09-2008, 12:53
تازه من خیلی ها رو دیدم که هر ترم اصلا نمره شون perfect میشه اما بازم چیز خاصی بد نیستن ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... به جون خودم ..

Conversely, there are some who never go to classes but are very good in English[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pro_translator
17-09-2008, 13:12

خوب اون دیگه از خرخونیه... نه علاقه... بیشتر اطلاعات عمومی هم از خارج کتاب و مطالعه ی بیرونه به نظرم...

l.g alexander
17-09-2008, 17:14
hi dude im almost new member 4 expanding your vocabulary u can read alot of internet passages and texta u can read alot of newspapers alot reading comprehension books and etc.just try to be in contact with english thats the best way u must consider english as your close friend
thank u wish the best things 4 u .:10:

azita61
18-09-2008, 10:23
salam man ye soal dashtam va shadidan azatun mikham ke khaheshan komakam konin.man ta ui5 kish edame dadam ama hala hes mikonam azin moasese khaste shodam mikham vel konam.beram to site olc.ir online bekhunam benazaretun eshtebah mikonam???

sepid12ir
18-09-2008, 11:48
salam man ye soal dashtam va shadidan azatun mikham ke khaheshan komakam konin.man ta ui5 kish edame dadam ama hala hes mikonam azin moasese khaste shodam mikham vel konam.beram to site olc.ir online bekhunam benazaretun eshtebah mikonam???

باید ببینی خودت چجوری ها هستی...من خودم یه ترم کیش نرفتم...ولی الان پشیمونم و دوباره ثبت نام کردم، چون فعلا در حدیم که واقعا به یک محیط نیاز دارم که انگلیسی صحبت کنم...اگه ارادت خیلی قویه و میتونی online خوب پیش بری، پس کیش را ولش کن...:46:
goooooooood luck buddy

seymour
18-09-2008, 12:35
Conversely, there are some who never go to classes but are very good in English[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad110
18-09-2008, 22:58

سلام؛
دوست من فكر كنم اشتباه ميكني، چون من تو كيش مي خونم البته E هستم و شما كه اگه اشتباه نكنم تا uper بالا رفتيد نبايد رها كنيد. البته اگر واقعا احساس كنيد رفتن و نرفتنتون فرقي نداره. در ضمن گاهي پيش مياد يك استاد مزخرف دل آدم رو ميزنه. حتي اگر باز هم تونستيد به نظر من شعبه تون رو در صورت امكان عوض كنيد. خيلي ها كه فكر مي كنند چيزي نمي دونند خيلي خوب مي تونند حرف بزنند و بنويسند و كارهاي ديگه و شايد فكر كنند خوب پيشرفت نكردند خوب چه بهتر !
ان شاء الله با پشتكار بيشتر موفق ميشيد. ( ديروز ريشه درختي را ديدم كه سنگ را شكاف داده بود)

mohammad110
18-09-2008, 23:00
سلام
دوستان درباره نرم افزار Tell Me More بيشتر توضيح بدند. آيا همونطوري هست كه توي سايتها تبليغش رو مي كنند؟ اگر هست كه بچه حتما ازش بهره ببريد. كساني هم كه اينترنت پر سرعت دارند خدا پدر اين يابوي خوب رو بيامرزه (emule)
ممنون

miladstu
18-09-2008, 23:46
سلام
ببخشید من گشتم بخشی برای درخواست ها نبود .
من دنبال کتب الکترونیک american inside out اپر اینتر مدیت و ادونسد هستم میشه منو راهنمایی کنید

seymour
21-09-2008, 11:08
سلام
دوستان درباره نرم افزار Tell Me More بيشتر توضيح بدند. آيا همونطوري هست كه توي سايتها تبليغش رو مي كنند؟ اگر هست كه بچه حتما ازش بهره ببريد. كساني هم كه اينترنت پر سرعت دارند خدا پدر اين يابوي خوب رو بيامرزه (emule)
ممنون
یه لینک بده ، دوست جان ... تا ما هم چک اش کنیم ...

سلام
ببخشید من گشتم بخشی برای درخواست ها نبود .
من دنبال کتب الکترونیک american inside out اپر اینتر مدیت و ادونسد هستم میشه منو راهنمایی کنید
من یه گشتی زدم چیزی پیدا نکردم ... اما این کاربر ظاهرا یه سری اش رو share کرده :

pro_translator
21-09-2008, 13:36
یه لینک بده ، دوست جان ... تا ما هم چک اش کنیم ...

سلام محمد جان!
یه جای دیگه هم لینک این نرم افزار رو برات گذاشتم، منتها نگاه نکردی...
جدیدترین نسخه ی همین نرم افزار توی فروشگاه همین سایت هست:
بفرما:

*
موفق باشی!

meSaad
21-09-2008, 14:24
با سلام.

من میخواستم CD اموزش زبان Tell Me More رو بگیرم. اما چون یه جا تبلیغ Rosetta رو هم دیده بودم رفتم تو گوگل جستجو کردم ببینم جایی این دو رو با هم مقایسه نکردند.. تو یه سایتی گفته بودند Tell Me More مفت نمی ارزه و Rosetta هم زیاد جالب نیست.

دوستانی که با این برنامه ها کار کردند و آشنایی دارند لطفآ بگن که چه برنامه ای خوبه و کدوم از همه بهتره.

mohammad110
21-09-2008, 14:44
سلام محمد جان!
بفرما:

*
موفق باشی!

سلام، ممنون
من لينكش رو داشتم، البته اگر دوستان يك گوگل كنند مي بينند كه خود p30world همچين ارزان هم نميده.
منظورم اين بود كه كسي هست كه باهاش كار كرده باشه ؟ همونطوري هست كه ميگه يا نه تبليغي بيش نيست.
با تشكر ...

linhu
21-09-2008, 19:32
با سلام
دوست عزیز اونطوری که من متوجه شدم شما در حدی انگلیسی بلد هستین که بتونین با استفاده از فیلمها و سریالهای تلویزیونی مکالمه خودتونو قوی کنین..
حقیر به عنوان یه دوست کوچک بهتون پیشنهاد میکنم سریال های آمریکایی یا انگلیسی رو تماشا کنین..فیلم هم میتونه تاثیر خیلی خوبی روتون بذاره..خوندن کتاب هم میتونه باعث بشه دامنه لغاتتون پیشرفت کنه..در انگلیسی روزمره که شما باهاش سروکار دارین خیلی از قواعد رعایت نمیشه و این دلیل بر این نیست که اونها در انگلیسی حرف زدن ناتوانندبلکه...خوب خیلی چیزا رو مثل خود ما در فارسی رعایت نمیکنن...به هر حال شما میتونین با همین اطلاعات در سایتهایی که میتونین با آدمهای از کشورهای مختلف صحبت کنین و قدرت تکلمتون هم بالا ببرین..
یه امید موفقیت روز افزون شما
یا علی

seymour
22-09-2008, 12:17
بطور کلی در مورد یادگیری با استفاده از Cd و اینا (=خودآموزی) چند خط میگم :

ماشینی کردن و فرموله کردن آموزش زبان ، خیلی وقتها مفید نیست .. اکثر این Cd های آموزش زبان ، بدرد تمرین کردن می خورن ، نه یادگیری ... اینا باعث میشن که شما هی تکرار کنید و هی تکرار کنید .. اما لزوما چیز جدیدی یاد نمی گیرید ... ضمن اینکه یادگیری ، یه پروسه معناداره : یعنی شما با طوطی فرق دارید و باید بفهمید که یه جمله ، چرا و چطوری بوجود آمده ... بنابراین تمرین و تکرار ، کافی نیست ؛ شما نیاز به معلم دارید .

مشکل نرم افزاری مثل رزتا استون و خیلی نرم افزارهای مشابه همینه ... تبلیغ اینا بعنوان " نرم افزار واسه یادگیری زبان " ، فقط واسه سود فروشنده هستن ... شما اینو می خرید و انتظار دارید زبان یاد بگیرید .. در صورتی که هدف این نرم افزار در بهترین حالت اینه که مکمل کلاس باشه ...

این نرم افزارها در مقابل رفتن به کلاس زبان هیچ هستند .. اونجا شما انگیزه بیشتری دارید و مستعد یادگیری هستید و مطمئنا پیشرفتتون چندین برابر خواهد بود ... بخصوص این حرف در مورد دوستانی که زبانشون در حد متوسط به پایینه (=99% کاربران) صدق می کنه ...

seymour
22-09-2008, 12:19
سلام، ممنون
من لينكش رو داشتم، البته اگر دوستان يك گوگل كنند مي بينند كه خود p30world همچين ارزان هم نميده.
منظورم اين بود كه كسي هست كه باهاش كار كرده باشه ؟ همونطوري هست كه ميگه يا نه تبليغي بيش نيست.
با تشكر ...
بهرحال من چند خط اینجا نوشتم که فکر کنم نظر قطعی ام باشه :

سلام محمد جان!
بفرما:

*
موفق باشی!
آخی - شرمنده ... فکر کردم لینک دانلود یا خریده ... من دنبال یه لینکی می گشتم که اطلاعاتی در مورد نحوه کار و اینا داده باشه .. همین هم خوب بود ... من باید چک می کردم همون موقع ...

IstaaKon
22-09-2008, 12:30
سلام

ممنون میشم یه راهنمایی اساسی کنید
من میخوام ترجمه جملات انگلیسی رو به صورت حرفه ای اغاز کنم ...
اما از لحاظ ترجمه و معنی کلمات در حد معمولی هستم ...

خودم میخواستم بعضی از کلمات دیکشنری رو که بدردم میخوره رو ، بخونم که فکر میکنم بالای 2000 تا کلمه بشن!
اما گفتم قبلش تو این تاپیک مطرح کنم تا شما راهنماییم کنید ...

امیدوارم این تاپیک شروع خوبی برای ترجمه من باشه !

با تشکر

pro_translator
22-09-2008, 12:41
سلام

ممنون میشم یه راهنمایی اساسی کنید
من میخوام ترجمه جملات انگلیسی رو به صورت حرفه ای اغاز کنم ...
اما از لحاظ ترجمه و معنی کلمات در حد معمولی هستم ...

خودم میخواستم بعضی از کلمات دیکشنری رو که بدردم میخوره رو ، بخونم که فکر میکنم بالای 2000 تا کلمه بشن!
اما گفتم قبلش تو این تاپیک مطرح کنم تا شما راهنماییم کنید ...

امیدوارم این تاپیک شروع خوبی برای ترجمه من باشه !

با تشکر

سلام دوست عزیز!
فکر نمی کنم بشه از حرفه ای آغاز کرد...
باید از مبتدی و متوسطه شروع کنید و پیش برید تا تجربه کسب کنید...
در ضمن، کلمات رو هم باید تا حدودی با کاربردشون یاد بگیرید...
یعنی باید بدونید که کدوم کلمه رو در شرایط متفاوت معادل کدوم کلمه قرار بدید...
*
موفق باشید!

pro_translator
22-09-2008, 12:43
سلام، ممنون
با تشكر ...

دوست عزیز، منظور بنده از محمد، دوستمون seymour بود که لینک خواسته بود، نه شما قربان!

mbfard
22-09-2008, 12:48
خوب بالا خره يكيش خوبه ديگه
نر م افزار هاي فارسيش چي

IstaaKon
22-09-2008, 14:11
سلام دوست عزیز!
فکر نمی کنم بشه از حرفه ای آغاز کرد...
باید از مبتدی و متوسطه شروع کنید و پیش برید تا تجربه کسب کنید...
در ضمن، کلمات رو هم باید تا حدودی با کاربردشون یاد بگیرید...
یعنی باید بدونید که کدوم کلمه رو در شرایط متفاوت معادل کدوم کلمه قرار بدید...
*
موفق باشید!ممنون از جوابتون
بله حق با شماست . منظورم از حرفه ای اغاز کنم ،یاد بگیرم نه اغاز کنم ! اشتباه تایپ کردم.
خوب پس راهنمایی های اولیه با خودتون . از کجا شروع کنم ؟
ممنون

pro_translator
22-09-2008, 14:48
ممنون از جوابتون
بله حق با شماست . منظورم از حرفه ای اغاز کنم ،یاد بگیرم نه اغاز کنم ! اشتباه تایپ کردم.
خوب پس راهنمایی های اولیه با خودتون . از کجا شروع کنم ؟
ممنون

البته من الان نمی تونم کامل توضیح بدم، ولی برای دسترسی به کل مطالب گفته شده، از صفحه ی 18 به بعد همین تاپیک رو مطالعه بفرمایید!:

اول از همه که باید به زبان تسلط داشته باشید...
بعد باید مشخص بشه توی کدوم رشته؟ تخصصی یا عمومی؟
بعد باید توی رشته ی منظورتون، همون قدر تسلط داشته باشید که نویسنده ی همون مطلب داشته...
مثلا برای ترجمه ی ادبی، باید هم به ادبیات انگلیسی آشنایی داشته باشید و هم ادبیات فارسی...
با اصطلاحات عامیانه، ضرب المثل ها و فرهنگ اون ها هم باید آشنایی داشته باشید تا حدودی
باید مطالعه زیاد داشته باشید، یعنی کتاب های مثلا داستان انگلیسی زبان زیاد بخونید تا معانی رو توی ذهنتون سبک سنگین کنید و درکتون توی جملات طولانی و سنگین بالا بره... (تجربه کسب کنید)
به علت اشتباه داشتن فرهنگ های انگلیسی به فارسی و موجب سردرگمی شدن، از دیکشنری های تک زبانه استفاده کنید...
بعضی از این هایی که من گفتم اجبارا لازم نیست، بلکه کار خودتون رو راحت تر می کنه...
*
موفق باشید!

mahdixxx
22-09-2008, 15:52
Tell me mor برای کسانیکه از سطح خیلی پایین میخوان شروع کنند زیاد جالب نیست ولی Rosetta برای کسانیکه بخوان از صفر هم شروع کنند بد نیست ولی کلا شما با نرم افزار نمیتونید زبان یاد بگیرید و بهترین کار اینه که یک دوره استاندارد مثل Interchange یا Tru to life یا.... رو بگذرونید. Tell me mor برای کسانیکه یکی از این دوره ها را گذرونده یا داره میگذرونه بد نیست. Rosetta کلا آموزش بر مبنای تصویر رو داره مثلا در عکس نشون میده یک پسر داره میدوه و زیرش همینو به انگلیسی نوشته و تلفظ هم میکنه و همین تصاویر رو برای آموزش تمام زبانها بکار برده

sina1415
22-09-2008, 19:41
سلام به همه دوستان

ممنون می شم کسی کمکم کنه

من الان سرباز هستم و ( تازه شروع شده )- بعد از سربازی می خوام برم خارج از کشور و یکی از دانشگاههای خارج.

الان هم می رم کلاس زبان حدود 2 ماه هست که کلاسمو شرو ع کردم و همچنین در کنار کلاس نصرت هم گوش می دم ( خیلی زیاد )

ایا می تون تا وقتی سربازیم تموم بشه ( حدود 20 ماه دیگه ) - و همین جور به کارم ادامه بدم مدرک تافل یا آیلتس رو بگیرم .

ممنون می شم کسی کمکم کنه .

pro_translator
22-09-2008, 21:18
سلام به همه دوستان

ممنون می شم کسی کمکم کنه

من الان سرباز هستم و ( تازه شروع شده )- بعد از سربازی می خوام برم خارج از کشور و یکی از دانشگاههای خارج.

الان هم می رم کلاس زبان حدود 2 ماه هست که کلاسمو شرو ع کردم و همچنین در کنار کلاس نصرت هم گوش می دم ( خیلی زیاد )

ایا می تون تا وقتی سربازیم تموم بشه ( حدود 20 ماه دیگه ) - و همین جور به کارم ادامه بدم مدرک تافل یا آیلتس رو بگیرم .

ممنون می شم کسی کمکم کنه .

با سی دی های نصرت فقط چیزهای روزمره، فقط برای این که بتونید حرف بزنید و کارهای روزمره ی خودتون رو راه بندازید می تونید یاد بگیرید...
اگر همین طوری ادامه بدین، انشاالله موفق می شید... (مطالعه ی خارج از کتاب رو فراموش نکنید)
در صورتی که نیاز به معرفی کتاب داشینید، در خدمتم...
*
موفق باشید!

mbfard
22-09-2008, 21:45
سي دي قاصدك يا نصرت چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sina1415
22-09-2008, 22:39
ممنون می شم کتاب معرفی کنید . من تازه اول راه هستم و کتاب intro (زرد رنگ ) تازه درس 11 هستم .

البته پیشرفتم خوبه ها .

کتاب در این اندازه .

می خوام واقعا بعد از 2 سال یاد بگیرم .

چه راهنمایی های شما می کنین .

هر کمکی از دستتون بر میاد بگین .

یکی از بچه ها می گفت همین جوری ادامه بده و کلاس برو . ولی 6 ماه قبل از پایان خدمتت در کنار کلاس های level که می ری کلاس toefl هم برو . نظر شما چیه .....( من باید حتما بعد از 20 ماه تافل یا ایلتس رو بگیرم )

taghi444
23-09-2008, 10:10
با سلام خدمت دوستان عزيز
كسي مجموعه ديالوگ كه شبمه اموزش پخش ميكرد رو سراغ نداره؟
هم ديلوگ 1 و هم 2
اگه كسي سراغ داره بگه
سايت رسميش هم اشكال دلاره
با تشكر
:11::40:

62nightsky62
23-09-2008, 11:15
من در مورد مکالمه سوال دارم:42:

farshad_miki
23-09-2008, 14:11
سلام

من زبان نصرت گوش ميدم بعد از تموم كردن سي دي براي مكالمه معمولي فقط لغات حفظ كنم يا از كتاباي گرامر هم استفاده كنم(راستي خدا از اين دكتر نصرت راضي شه 7 سال ميخوام از انگليسي چيزي ياد بگيرم اين سي دي در عرض 10 روز به من يا داده)
براي من (18 سال) چه كتابايي پيشنهاد ميكنيد؟(در سطح من)

ya30n
23-09-2008, 14:21
دوست عزيز
عنوان مناسب براي تاپيك انتخاب كنيد!

يا حق (:

linhu
23-09-2008, 14:44
ممنون می شم کتاب معرفی کنید . من تازه اول راه هستم و کتاب intro (زرد رنگ ) تازه درس 11 هستم .

البته پیشرفتم خوبه ها .

کتاب در این اندازه .

می خوام واقعا بعد از 2 سال یاد بگیرم .

چه راهنمایی های شما می کنین .

هر کمکی از دستتون بر میاد بگین .

یکی از بچه ها می گفت همین جوری ادامه بده و کلاس برو . ولی 6 ماه قبل از پایان خدمتت در کنار کلاس های level که می ری کلاس toefl هم برو . نظر شما چیه .....( من باید حتما بعد از 20 ماه تافل یا ایلتس رو بگیرم )
با سلام
البته حقیر چنین جسارتی به خودم نمیدم در محضر اساتید اظهار نظر کنم اما خوب به عنوان یه تجربه عرض میکنم..شما همینطوری که ادامه میدین احتمالا میتونین تا 1 سال دیگه به کتاب سبز اینترچنج برسین..که احتمال میدم یشتر طول بکشه..اما شما ددر همین ترمی که هستین پیشنهاد میکنم کتاب Tactics for listening و همچنین کتاب Vocabulary builder رو روش کار کنین..این کتاب ها خیلی کمکتون میکنه تا چند ماه دیگه آمادگی خوبی به دست بیارین...بعد این کتاب ها هم اگر میخواین تو آزمون تافل یا IELTS شرکت کنین هم میتونین دوره های فشرده این کلاسها رو انتخاب کنین که بهتره در سه ماه آخر این کارو کنین...بسته یه اینکه IELTS یا TOEFL میخواین امتحان بدین میشه کتابهای رو برای مطالعه و کسب آمادگی بهتر هم معرفی کرد
یا علی

seymour
23-09-2008, 17:00
این شرکت چیه که برنامه های Tv خودمون رو می فروشه ؟ (سروش رسانه ؟ ... سروش سیما؟) ... اون باید داشته باشدش .. زنگ بزن بپرس ..

sina1415
23-09-2008, 22:58
با سلام
البته حقیر چنین جسارتی به خودم نمیدم در محضر اساتید اظهار نظر کنم اما خوب به عنوان یه تجربه عرض میکنم..شما همینطوری که ادامه میدین احتمالا میتونین تا 1 سال دیگه به کتاب سبز اینترچنج برسین..که احتمال میدم یشتر طول بکشه..اما شما ددر همین ترمی که هستین پیشنهاد میکنم کتاب Tactics for listening و همچنین کتاب Vocabulary builder رو روش کار کنین..این کتاب ها خیلی کمکتون میکنه تا چند ماه دیگه آمادگی خوبی به دست بیارین...بعد این کتاب ها هم اگر میخواین تو آزمون تافل یا IELTS شرکت کنین هم میتونین دوره های فشرده این کلاسها رو انتخاب کنین که بهتره در سه ماه آخر این کارو کنین...بسته یه اینکه IELTS یا TOEFL میخواین امتحان بدین میشه کتابهای رو برای مطالعه و کسب آمادگی بهتر هم معرفی کرد
یا علی

ممنون از کمکتون

من برای خارج تز کشور حتما تافل یا ایلتس را باید داشته باشم . پس فعلا اون کتابهایی رو که معرفی کردن در سطح من ( intro )

پس من همین جوری به کلاس هام ادامه بدم و در کنارش کتاب و نصرنت هم کار کنم و سه ماه اخر هم برم کلاس تافل یا ایلتس ؟ درسته ؟

حالا 2 تا سوال ؟
من چند تا کتاب باید بگذرونم تا دوره اینترچنج رو تموم کنم .؟

ایلتس بهتره یا تافل ؟

SCYTHE
23-09-2008, 23:31
ممنون از کمکتون

من برای خارج تز کشور حتما تافل یا ایلتس را باید داشته باشم . پس فعلا اون کتابهایی رو که معرفی کردن در سطح من ( intro )

پس من همین جوری به کلاس هام ادامه بدم و در کنارش کتاب و نصرنت هم کار کنم و سه ماه اخر هم برم کلاس تافل یا ایلتس ؟ درسته ؟

حالا 2 تا سوال ؟

ایلتس بهتره یا تافل ؟

Let me give you a piece of advice that is result of my mere experience; first, if I were you, I bought some TOEFL/IELTS books and started to practice them. Because, when you read these books you come to light that which aspects of English are more important and you must work on, it's better to focus on what you're supposed to be tested rather than improve your general English that takes too much time. I hope this can help you

linhu
23-09-2008, 23:32
ممنون از کمکتون

حالا 2 تا سوال ؟

ایلتس بهتره یا تافل ؟
خوب حقیقتش من چیزی که میتونستم بگم گفتم..نیازی به تشکر نیست دوست عزیز..
خوب شما بعد از این کتاب فکر کنم قرمز و بعدشم سبز رو داشته باشین که هرکدومشون چند ترم هستش..البته شایدم یه آبی بینش باشه...
خوب این اول جواب سوال دوم بود..حالا جواب سوال اول رو که دوم میگم..:31:
خوب این بسته به اینکه شما تو کدوم کشور میخواین تحصیل کنین مشخص میشه خوب اصولا من پارسال میخواستم اقدام کنم یادم میاد کشورهای اسکاندیناوی IELTS رو مد نظر داشتن..امسال هم برای یکی از دوستان پیگیری کردم تو چند شهر آمریکایی IBT وTOELF مد نظرشون بود ..شما اگر مشخصه کدوم دانشگاه میخواین واسه ادامه تحصیل اقدام کنین مشخصا توضیحات کامل دادن که کدوم مدرک رو میخوان از شما.
اون سر کتاب هایی که من بهتون گفتم تو چند تا موسسه هم زمان با تدریس Intro هم تدریس میشه و بازده هوبی هم داشته..
یا علی

sina1415
24-09-2008, 00:16
ممنون دوست عزیز
بازم اگه سوالی بود مزاحم می شم

taghi444
24-09-2008, 10:21
seymore عزيز سروش سيما خيلي خيلي گرون ميگه حدود 200000 تومن!!!!!!
سايت رسميش ميفروخت حدود 15000 ولي حالا سايتش خرابه شايد دوستان ديگه سراغ داشته باشند يه خريده باشند
با تشكر

lovelykid
24-09-2008, 10:58
نصرت مخصوصاً دومیش که دیگه افتضاحه! اصلا توصیه نمیشه!

seymour
24-09-2008, 15:57
این تاپیک رو دیدی ؟ ..

(اون ستاره رو بردار)

mohrd
25-09-2008, 22:15
سلام.
من می خواستم بدونم کلمه ی MasterKing در زبان فارسی به چه معناست. لطفا اگر جاش اینجا نیست بگید تا یک جای دیگه بنویسم ...
ممنون ..

P A R M I S
26-09-2008, 10:12
سلام
من برای کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی نرم افزار نیاز دارم بدونم منابع درسی زبان عمومیش وزبان تخصصیش چی هست
کسی می تونه راهنماییم کنه ونام کتابها به علاوه انتشاراتش روبده؟؟؟؟
ممنون

linhu
26-09-2008, 11:46
سلام.
من می خواستم بدونم کلمه ی MasterKing در زبان فارسی به چه معناست. لطفا اگر جاش اینجا نیست بگید تا یک جای دیگه بنویسم ...
ممنون ..
خوب بازم من شرمنده ام که تو کار اساتید دخالت میکنم..تا اونجا که من میدونم این لغت در مورد کسی استفاده میشه که تو کاری خیلی حرفه ای و شایدم بهترین باشه..اما کاربرد زیادی در مکالمات روزمزه شاید نداشته باشه..احتمالا تو بازی یا جایی شاید باشه:31:

linhu
26-09-2008, 12:19
سلام
من برای کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی نرم افزار نیاز دارم بدونم منابع درسی زبان عمومیش وزبان تخصصیش چی هست
ممنون

خوب دوست عزیز نمیودنم اصلا من میتونم جواب بدم یا نه..والله من نه رشتم کامپیوتره نه اینکه کارشناسی ارشدو این مسائل رو هنوز جدی نگرفتم ..اما یا خیلیا از کامپیوتری ها رابطه دارم..تا اونجای که من میدونم ..به غیر از کتاب عمومی که تو دوره لیسانس خوندین و کتاب تخصصی که بهتون معرفی شده یکی از مهمترین کتاب ها که خیلی روش تاکید شده کتاب 504 absolutely essential words تالیفMurray Bromberg انتشارات واژه هستش:31:
امیودارم این اطلاعات کم من حداقل کمکی کرده باشه
یا علی

seymour
26-09-2008, 13:01
سلام
ممنون
همون کتاب زبان تخصصی رشته کامپیوتر ... بنفش رنگه ... مال "سمت" ... کلا زبان رشته نرم افزار آسون بود ، من یادمه ...

سلام.
ممنون ..
یه واژه ساختگی هستش ... یعنی اینکه رسمیت خاصی نداره یا مثلا توی دیکشنری خاصی ذکر نشده .. شاید بشه ترجمه کرد "ابر پادشاه " ... "شاه کبیر" ...

sadeghian2009
27-09-2008, 13:14
سلام
تفاوت دو كلمه ي house و home چيه ؟

linhu
27-09-2008, 14:24
سلام
خوب house بیشتر ماهیت مکانی داره..و هرجایی نمیتونه باشه..یا بهتر بگم شما وقتی از house حرف میزنین اون مخاطب شما به جایی که شما زندگی میکنی فکر میکنه..که به نوع خونه هستش یعنی جایی که از نظر ساختاری داری دیوار در و پنجره باشه ..حالا آپارتمان یا هز چیزی و اینکه یه House همیشه نمیتونهHome باشه Home جایی هست که عشقی باشه که تقسیم شده باشه..خونه شما اگر home هستش به خاطر خانواده شما هستش..به خاطر روابطی که بینتون حاکمه..این روابط هر جا رو میتونه Home شما کنه..مثل کشورتون..مثل محلتون..برای Home داشتن هیچ محدودیتی نیست..همونطور که آمریکایی ها میگن Home جایی هست که دل اونجا باشه:31:

seymour
27-09-2008, 23:26
سلام
یه house به ساختار و ساختمان خانه اشاره می کنه (می تون یه کلبه باشه یا مثلا یه ساختمون چند طبقه) ... اما یه home شامل house + family هستش ... یعنی حس تعلق توش مطرحه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Petros
28-09-2008, 00:56
سلام
سوالاتم:

آقای مهندس علی آبادی چی میشه؟
توضیح:
Mr: A title used before a surname or full name to address or refer to a man without a higher or honorific or professional title

توی یه سایت نوشته بود که در مثال زیر Subject ها فقط اینایی هستن که Bold کردم درسته؟ چرا؟
Team Pennants, Rock Poster And Family Photographs Covered Boy's Bedroom Walls
چرا تیم و راک و فمیلی حساب نشدن؟

یه سوال گرامری فارسی هم دارم: "ما به نمایشگاه علی رفتیم و هنر او رو تحسین کردیم" نهاد و گزارش چیه؟

میخواستم بدونم در مثال زیر A یا An با Red مطابقت میکنه یا با Eraser. کدوم؟
This Is A/An Red And Blue Eraser

سوالات Tag Question

The Man Does His Work Everyday,.........?S
Ali Must Come To Party,..........?S

معنی Here We go, Here We Are چیه؟

کدوم درسته؟ He Got Praised, He Get Praised, He Got Praise
اصلا اینا چه جور جمله هایی هستن؟

چرا تو مثال زیر گفتن Don't و نگفتن Haven't؟
Which Bowl Is Different? ...... Because It Has a Picture And Others Don't

پیشاپیش دست بوس

seymour
28-09-2008, 16:20
1. میشه Mr. Aliabadi ... اونا برخلاف ما مهندس رو یه لقب تشریفاتی نمیدونن ، بنابراین قابل ترجمه نیست ... حالا اگه طرف دکتر باشه انتظار داره بصورت dr خطاب باشه ... اما ما مهندسین اصولا متواضع هستیم و ... !

متقابلا مثلا اونا واژه officer رو دارن که ما نداریم ... یعنی officer رو نمی تونیم بدرستی در فارسی معادل سازی کنیم ... (جناب مامور ؟ ... صاحب منصب ... )

//

2. خب از این نظر که subject (فاعل - نهاد - مسند) رو محدود کنیم به یک کلمه ، درسته دیگه .. مثلا "عکس های خانواده روی دیوار هستند " ؛ خب اینجا عکس ها subject هستش و خانواده مضافه الیه اونه ... بدون وجود خانواده هم جمله درسته : عکس ها روی دیوار هستند ... در حالیکه بدون وجود عکس جمله درست نیست ..

//

3. از این نظر که دو جمله مرتبط هستن می پرسی ؟ ... یعنی مثلا اولی نهاد باشه و دومی گزاره ؟ ... بهرحال خیر - اینطوری نیست و در هر دو جمله "ما" نهاد هستش و بقیه جمله گزاره که البته در جمله دوم حذف شده : و (ما) ، هنر او رو تحسین کردیم

//

4. باید بگیم a red eraser ... کلا a و an با اولین کلمه بعدی مطابقت می کنن و کاری ندارن که از نظر گرامری وضعیت چیه ...

//

5. does'nt he ؟ ..... must'nt you ؟ ... (در عین حال ، طبق معمول باید یادآور شد که در چنین جمله ای که از Must استفاده شده - اصولا استفاده از tag question لزومی نداره - غلط نیست از نظر گرامری ؛ اما قشنگ هم نیست و یه انگلیسی زبان شاید در تمام عمرش از tag در جملات must استفاده نکنه )

//

6. روزهای اخیر بحث مشابهی در مورد حالت دیگه این ترکیب شده بود توی تاپیک ترجمه (here i am - there i am) ... اینم شبیه همونه ... here we go تقریبا از نظر لغوی میشه : میریم که داشته باشیم ... یا : بریم که ... (فلان کار رو انجام بدیم) ... این عبارت وقتی استفاده میشه که یه کاری قراره شروع بشه یا قراره یه وضعیت جدیدی تجربه بشه ... اگه هم با again بیاد که یعنی : بازم (قراره که فلان اتفاق یا تجربه تکرار بشه) ...

here we are هم یعنی ما اینجائیم .. حالا چه از نظر جغرافیایی .. چه از نظر رسیدن به یه شرایط یا موقعیت ...

//

7. در واقع هر سه تای اینا می تونن در جای خودشون درست باشن .. اما اون چیزی که مد نظر شماست got praised و get هستش .... که توش ، جمله حالت مجهولی داره ... get گاهی وقتها میتونه به عنوان یه فعل کمکی به کار بره و حالت مجهولی به جمله بده ...

//

8. چون اینجا have یه فعل اصلی به معنای "داشتن" هستش و نه یه فعلی کمکی ... بنابراین باید با do منفی بشه ... نه به شکل have'nt ...

sina1415
29-09-2008, 11:42
سلام

من همونطور که گفتم الان دوره intro - interchange هستم

برای این دوره یکی از دوستان گفت کتاب Tactics for listening رو استفاده کن :

ایا باید basic اش رو استفاده کنم .

از کدوم ناشر بگیرم بهتره ؟

پیک زبان

فروزش

شرکت ‌گسترش ‌زبان ‌آروین

پژواک فرهنگ و هنر

توسعه اموزش ؟؟؟؟؟؟؟

ممنون می شم کمک کنین ؟

mohammad110
29-09-2008, 15:09
سلام

پیک زبان

فروزش

شرکت ‌گسترش ‌زبان ‌آروین

پژواک فرهنگ و هنر

توسعه اموزش ؟؟؟؟؟؟؟

ممنون می شم کمک کنین ؟

من خودم از كتابهاي True To Life استفاده مي كنم. اما مي دونم كه هر كتابي رو بخواي بخري در زمينه انگليسي بهترين انتشارات، انتشارات جنگل هست. قيمتهاش فوق العاده است.
مقلا موسسه دو تا كتاب رو بدون CD ميده 7 هزار تومان / جنگل ميده 3500 :18: البته خوب دوستان مايه دار اهميني نميدن.
آدرس : ميدون انقلاب - روبروي سينماي بهمن - اول خيابون جاويد. انتشارات جنگل

linhu
29-09-2008, 15:59
سلام

پیک زبان

فروزش

شرکت ‌گسترش ‌زبان ‌آروین

پژواک فرهنگ و هنر

توسعه اموزش ؟؟؟؟؟؟؟

ممنون می شم کمک کنین ؟
سلام دوباره..
بله دوست عزیز..بهتره که Basic باشه..نویسندش هم همون نویسنده کتاب خودتون هست.
همونطوری که دوست خوبمون گفتن انتشارات جنگل هم انتشارات خوبی هست..این هم لینک کتاب که از سابت انتشارات جنگل ..

sina1415
29-09-2008, 17:48
سلام ممنون از شما من به سایت جنگل رفتم و این کتاب رو پیدا کردم

Tactics for Listening

By: Jack C. Richard

Three levels: High-Beginner to Intermediate

Des cription

A fresh, new edition of the classroom-proven listening skills favourite.

Overview

The new edition contains even more listening practice, plus expanded speaking activities, while retaining the effective listening practice and clear, natural language that teachers love, within a student-friendly page design.

Key features

· Fun, natural-sounding recordings that reflect everyday situations.

· New follow-up listening and speaking activities for in-depth practice.

· Expanded 'Over to You' sections for extra speaking practice.

· A Student Audio CD for practice outside the classroom.

· Photocopiable speaking activities for each unit.

· Mid-term, final, and unit tests with Audio CDs for easy student assessment.

Add to Basket

Price $

Price Ir.

Name Book

3000

Tactics for Listening Basic

4000

Teacher's Book Tactics for Listening Basic

500

MP3 Tactics for Listening

2400

Cassette Tactics for Listening

3000

Tactics for Listening Developing

4000

Teacher's Book Tactics for Listening Developing

500

MP3 Tactics for Developing

3200

Cassette Tactics for Developing

3000

Tactics for Listening Expanding

4000

Teacher's Book Tactics for Listening Expanding

500

MP3 Tactics for Expanding

2400

Cassette Tactics for Expanding

ولی من فقط Tactics for Listening Basic رو می خوام . چه جوری میشه اونو سفارش داد ؟؟؟؟؟

sina1415
29-09-2008, 18:44
اگه هم کسی فایل صوتی Tactics for Listening Basic

رو داره ممنون می شم بزاره .

linhu
29-09-2008, 20:11
اگه هم کسی فایل صوتی Tactics for Listening Basic

رو داره ممنون می شم بزاره .

خوب من تا اونجا که یادمه موسسه یه سی دی تستهاشو داشت ..که فکر میکنم تو مخلفاتش نباشه..پیداش کنم میتونم همه رو خواستین واستون آپ کنم..البته اگر پیدا شه..:31: فایل های سوتیشم میتونین از سی دی که خود جنگل میده بگیرین دیگه

sina1415
29-09-2008, 22:25
یه سوال دیگه

این کتابه Tactics for Listening Basic

در چند سطحه : کتاب کار - کتاب معلم - کتاب دانش اموز

من باید کدومشو بگیرم
( من الان دوره intro - interchange )

linhu
29-09-2008, 22:27
یه سوال دیگه

این کتابه Tactics for Listening Basic

در چند سطحه : کتاب کار - کتاب معلم - کتاب دانش اموز

من باید کدومشو بگیرم
( من الان دوره intro - interchange )
خوب اینکه دیگه مشخصه دوست من..شما از کتاب دانش آموز بهتره استفاده کنین...کتاب معلمش که واسه Teachers ها هست....

sina1415
29-09-2008, 22:44
ببخشین که اینقد سوال می کنم :

من می خوام از طریق اینترنت سفارش بدم ولی همه جا نوشته Tactics for Listening Basic

معلوم نیست برا معلمه - کتاب کاره یا برا دانش اموز ..

Farshadd
04-10-2008, 14:46
یه سوال:

توی این انجمن کسی هست که این متن رو ترجمه کنه؟

lucky_luke
05-10-2008, 12:38
مي خواستم نظرتون رو در باره نرم افزار هاي اموزش زبان که تو بازار هست بدونم
مثل tell me more يا نصرت و......

masih_300
05-10-2008, 15:53
با سلام
اول ببخشيد كه فارسي نوشتم .
دوم مي خواستم ببينم من كه مي خوام زبان ياد بگيرم كدوم موسسه برم و چي بخونم كه بهتره ؟
و اگه ممكن بود شماره تلفن و آدرس شو برام بزاريد.
ممنون

seymour
05-10-2008, 15:57
مي خواستم نظرتون رو در باره نرم افزار هاي اموزش زبان که تو بازار هست بدونم
مثل tell me more يا نصرت و......
به دفعات در این مورد بحث شده ... یه سرچ بزن ... مثلا این تاپیک :

Kadutanbal
05-10-2008, 20:29
سلام دوست عزیز، اگر ساکن تهران هستید چند تا آموزشگاه خوب سراغ دارم البته بدون شماره و آدرس:

شما نهایتا چیزی انتخاب نمی کنید، از شما امتحات تعیین سطح به عمل می یاد و شما در دوره های آموزش اون موسسه شروع به یادگیری زبان می کنید.

آموزشگاههای:
گلدیس - معرفت و کیش پیشنهاد من هستند.

as3f3h
06-10-2008, 02:37
منظورتون از كيش ،كيش ايره؟

masih_300
06-10-2008, 14:32
با سلام به شما و ممنون از جواب دادن به سوال من .
بنابر گفته دوست عزيزم منظور شما كدام يكي از اين دو موسسه است .

منظورتون از كيش ،كيش ايره؟

ممنون

Kadutanbal
06-10-2008, 17:55
کیش ایر که اسم یه ایرلاین هست D: نه؟

گمونم فقط کیش باشه. ایرشو نمی دونم!
در ضمن موسسات زیادی هستند که می شه بهشون مراجعه کرد. سعی کنید چند تا اصل رو معیار قرار بدید :
1- اساتیدی که به کار گرفته شده اند.
2- کتبی که تدریس می شه
3- محیط و امکانات آموزشی
4- کلاس اون زبان آموزایی که مراجعه می کنند! ( یا هدفشون ) چون جو کلاس یکی از اصلی ترین عوامل هست.
5- کلاس های فوق برنامه یا جانبی ( مثل تماشای فیلم، مکالمه آزاد و ... )

شاید یکی دو ترم طول بکشه تا کیفیت موارد فوق رو تو یه آموزشگاه بسنجید ولی مطمئن باشید حتی اگر با معیارهای شما سازگار نباشه چیزی از دست ندادید و نهایتا می تونید آموزشگاهی رو که نیازهای شما رو پاسخ بده پیدا کنید.
لازم به توضیح هست که تجربه نشون داده تلاش و استعداد خود ربان آموز می تونه تا 70-80% اون رو در رسیدن به هدفش یاری کنه.
پس به خودتون اعتماد داشته باشید و از شروع نترسید!

( ما همیشه زندانی افکار خودمون هستیم!)

r0zeabi
07-10-2008, 11:54
سلام بر اساتید زبان
آیا سایت و یا نرم افزار رایگان برا ترجمه سراغ ندارین ؟من شدیدن بهش احتیاج دارم .بابیلون 6 قسمت text translation رو امتحان کردم ولی چرت و پرت ترجمه کرد
THANKS VERY MUCH

omdm
07-10-2008, 12:02
با سلام

بهترين نرم افزار هايي كه خوب ترجمه كنند ، گران قيمت هستند و داراي قفل هاي ، محافظتي قوي اي هستند .

موفق باشيد.

Farshadd
07-10-2008, 12:06
با سلام

بهترين نرم افزار هايي كه خوب ترجمه كنند ، گران قيمت هستند و داراي قفل هاي ، محافظتي قوي اي هستند .

موفق باشيد.

سلام

حالا میشه اسم چند تاشون رو بگید؟ یا حداقل اگه مقدروره اسم یکیشون رو بگید؟

omdm
07-10-2008, 12:13
با سلام

اين يك سايت تخصصي ترجمه :

موفق باشيد.

omdm
07-10-2008, 12:31
با سلام

اين هم يك سايت تخصصي ترجمه :

موفق باشيد.

pro_translator
07-10-2008, 16:44
نرم افزار هايي مثل همون مترجم پارس يا آريا هستن كه من امتحانشون نكردم ولي پديده رو ديدم... خيلي عاليه...

sam_mjm
07-10-2008, 18:31
سلام

وقتی دو کلمه ی Never ever توی یک جمله پشت سر هم میان نشون دهنده ی چیه؟؟

واسه تاکید بیشتر رو منفی بودن جمله ی یا ....

chessmathter
07-10-2008, 18:59
سلام

وقتی دو کلمه ی Never ever توی یک جمله پشت سر هم میان نشون دهنده ی چیه؟؟

واسه تاکید بیشتر رو منفی بودن جمله ی یا ....

Never ever is an emphatic expression for `never'; an informal use.

seymour
07-10-2008, 19:23
من اکثر این نرم افزارها رو چک کردم ... عملکردشون وقتی که جملات ساده باشن خوبه ... اما حقیقت اینه که وقتی یه نفر این نرم افزار رو می خره انتظار داره متن های سطح بالایی که خودش زورش نمی رسه رو با اینا ترجمه کنه ؛ وگرنه ساده ها رو که خودش بلده ... به محض اینکه جملات یه ذره سخت یا طولانی بشن ، اینا کم میارن ... ضمن اینکه توانایی گزینش معادل مناسب از بین چند معادل برای یه کلمه رو ندارن ... چون آدم نیستن که بتونن فکر کنن و ببینن کدوم معادل در اینجا مناسب تره ..

کوتاه اینکه احتمالا نوه من و شما هم یه نرم افزاری که بتونه ترجمه خوب و تر و تمیزی از انگلیسی به فارسی بده گیرش نیاد ... شاخه هوش مصنوعی الان سالهاست که سرعتش رو از دست داده و بعضی ها معتقدن به انتهای پیشرفتش رسیده ... بعضی کارها هستند که آخرش باید یه انسان انجامشون بده ...

mohammad110
07-10-2008, 20:18
سلام.
من كتاب steps to understanding رو به سفارش استادمون خريدم. ميخوام ببينم كسي هست لينك voice اين كتاب رو به من بده. واقعا ممنون ميشم. همچنين لينك دانلود كتاب Common American phrases
با تشكر ...

pro_translator
07-10-2008, 20:42
من اکثر این نرم افزارها رو چک کردم ... عملکردشون وقتی که جملات ساده باشن خوبه ... اما حقیقت اینه که وقتی یه نفر این نرم افزار رو می خره انتظار داره متن های سطح بالایی که خودش زورش نمی رسه رو با اینا ترجمه کنه ؛ وگرنه ساده ها رو که خودش بلده ... به محض اینکه جملات یه ذره سخت یا طولانی بشن ، اینا کم میارن ... ضمن اینکه توانایی گزینش معادل مناسب از بین چند معادل برای یه کلمه رو ندارن ... چون آدم نیستن که بتونن فکر کنن و ببینن کدوم معادل در اینجا مناسب تره ..

کوتاه اینکه احتمالا نوه من و شما هم یه نرم افزاری که بتونه ترجمه خوب و تر و تمیزی از انگلیسی به فارسی بده گیرش نیاد ... شاخه هوش مصنوعی الان سالهاست که سرعتش رو از دست داده و بعضی ها معتقدن به انتهای پیشرفتش رسیده ... بعضی کارها هستند که آخرش باید یه انسان انجامشون بده ...

ممنون دوست عزيز!
ولي منظور من هم اين نبود كه بايد به اين نرم افزار ها اعتماد كرد... منظورم اين بود از همشون بهتر پديده هستش... چون چند بار توي معادل يابي بهتر اصطلاح ها و ضرب المثل ها بهم كمك كرد ازش خوشم اومد... وگرنه كلا با ترجمه ي ماشيني موافق نيستم...

A r c h i
07-10-2008, 23:17
سلام.
من كتاب steps to understanding رو به سفارش استادمون خريدم. ميخوام ببينم كسي هست لينك voice اين كتاب رو به من بده. واقعا ممنون ميشم. همچنين لينك دانلود كتاب Common American phrases
با تشكر ...

Is it what you want?

L. A. Hill Advanced Steps to Understanding (Audio)

Author: L. A. Hill
Publisher: Oxford University Press
File size: 37 Mb
File type: mp3

In this series of practice books, Dr. Hill uses four levels, his introductory (750-headword), elementary (1,000-headword), intermediate (1,500-headword) and advanced (2,075-headword) levels. This book is at the 2,075-headword level.
Each story is about 150 words long, and some of the stories contain one or two words outside the grading. These are listed on the pages on which they appear, and can be looked up in a dictionary before work is begun. All the levels are very carefully graded, and this covers not only vocabulary, but also idioms and grammar.
These four books are intended chiefly to help students read English more easily and with more comprehension, but they can also be used:
(i) for practice in understanding spoken English (with the student listening to the teacher, or to the cassette);
(ii) for practice in writing English (by answering the questions in English; by writing as much of the story as the student can remember; and by doing the exercises); and
(iii) for improving the student's command of vocabulary, idioms and grammar (again by doing certain of the exercises).
If the student wishes to use the books only for practice in reading comprehension, he/she should read-a story and then answer questions in his/her mother-tongue.
He/She can also try reading some (or all) of the questions first, and then reading the story to find the answers to the questions before answering them. To increase speed of reading, the student can time himself/herself with a watch or clock, and try to read as fast as possible, provided that he/she can still understand.
If the student wants to use this book for practice in understanding spoken English, he/she can use the cassette in the following ways:
(i) He/She can listen to the cassette one or more times (with his/her book open or closed, as he/she wishes) and then read the story aloud himself/herself, at first in chorus with the voice on the cassette, and then alone. After his/her own reading alone, he/she can check his/her performance by listening to the cassette again.
(ii) He/She can listen to the cassette one or more times, with his/ her book closed, and then write down as much of the story as he/she can remember, and/or answer the questions and do the exercises (all without looking at the story). If he/she writes as much of the story as he/she can remember, he/she can then look at the story in the book, or listen to it again on the cassette, to compare what he/she has written with the original.

ELHAM3000
08-10-2008, 17:43
سلام دوستان عزیز به کمکتان شدیدا نیاز دارم . من می خواهم زبان انگلیسی را مانند زبان مادری صحبت کنم اما نمی دانم از کجا شروع کنم بهتره از لغت یا گرامرشروع کنم ؟ :41::41: و برای پیشرفتم در یادگیری چه کار کنم ؟ لطفا کمکهایتان را دریغ نکنید .با تشکر :20:

chessmathter
08-10-2008, 18:38
تو زبان مادریت (فارسی)چند تا لغت بلدی من که فکر کنم بیشتر از 2000 بلد نیستم هرموقع اخبارم میبینم یا یه متن خیلی رسمی چه میدونم ادبی میخونم 200 تا کلمه میاد که معنیشو بلد نیستم چه قدر از گرامر زبان فارسی که مدرسه میخونی یا میخوندیو تو زبان گفتاری مادریت رعایت میکنی چه قدر از املای کلماته زبان مادریتو تو تا پیک و نوشتن پست رعایت میکنی؟!!!
منظورم اینه فیلم ببین شعر گوش بده با متن وزیرنویس داستان بخون شکل جملات و تو ذهنت هک کن گرامر اولیه یعنی زمان مجهول...اینا رو بدون برو تو سایت ها نظراتیو یا هر نوشته ای یو که یه native نوشته رو نگاه کن و همچنین اصطلاحات انگلیسی رو بخون وبلد باش...
شاید بشی یه native چون نیتیو شدن یعنی اینکه یه انگلسی بخواد مثل ما فارسی حرف بزنه نه مثل یه دکترایرانی یه سخنرانی بده (امیدوارم منظورمو گرفته باشی)
این کتاب ها خوبه به نظر من :
Grammar in use
speak english like an american
tactics for listening
vocabulary in use
Cambridge dictionary !!!

pro_translator
08-10-2008, 18:49
به نظر من راهنمايي هاي توي تاپيك "سوالات به زبان فارسي فقط در اين تاپيك" رو بخون... (صفحه ي 18 به بعد)

A r c h i
09-10-2008, 02:36
کلاس زبان و تمرین زیاد.

باید همه قسمت های انگلیسی را با هم شروع کرد. جدا جدا فایده نداره. هر چند من خودم از گرامر شروع کردم و بعد رسیدم به لغت و مکالمه..ولی الان فکر می کنم همه skill ها باید با هم شروع بشه ، تاثیر بیشتری داره

lovelykid
09-10-2008, 12:37
تا می تونی فیلم ببینم و اگه فیلم زیرنویس کنی چه بهتر خیلی تاثیر داره روی همه مهارت های زبان

seymour
09-10-2008, 20:54
توي معادل يابي بهتر اصطلاح ها و ضرب المثل ها بهم كمك كرد
آها .. مرسی .. مثلا بیان و بجای تولید این نرم افزارهای (به نظر من) بی حاصل ، دیکشنری های واژگان تخصصی انگلیسی-فارسی و بالعکس رو به بصورت یه نرم افزار بدن بیرون ... مثل یه tab مال واژگان حقوقی ، یکی مال واژگان مهندسی ...

(هرچند احتمالا مشکل ریشه ای ترش این باشه که اصلا چندتا دیکشنری واژگان تخصصی توی ایران داریم - که تازه بعدش بیان و اینا رو نرم افزاری کنن و[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ....... هممم ... نه آقا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولش کنید ... هزینه اش میره بالا ... )

mid1385
10-10-2008, 10:16
با عرض سلام و خسته نباشيد
يه چند تا واژه ميخواستم كه معني "بهينه كردن"،"بهبود دادن"،"ترقي دادن"،... رو بدن
من اينا رو پيدا كردم : optimizer , booster , improver
اگه دوستان پيشنهاد ديگه اي دارن ممنون ميشم بگن.

SCYTHE
10-10-2008, 11:10
با عرض سلام و خسته نباشيد
يه چند تا واژه ميخواستم كه معني "بهينه كردن"،"بهبود دادن"،"ترقي دادن"،... رو بدن
من اينا رو پيدا كردم : optimizer , booster , improver
اگه دوستان پيشنهاد ديگه اي دارن ممنون ميشم بگن.

optimize: perfect, make optimal; get the most out of; use best

sadeghian2009
11-10-2008, 15:14
تفاوت دو عبارت Thanks و Thank you درچيست؟

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــ

كسي كه از هيچ چيز كوچكي خوشحال نمي شود هيچ گاه خوشبخت نخواهد شد (اپيكور)

SCYTHE
11-10-2008, 16:22

I think both of them are equal but thanks is more informal and casual

pro_translator
11-10-2008, 17:03

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــ

كسي كه از هيچ چيز كوچكي خوشحال نمي شود هيچ گاه خوشبخت نخواهد شد (اپيكور)

As our dear friend, SCYTHE said:
Thanks is "slang", and can be used with family and friends.
Thank you should be used with all other people.

Thanks is better by Thanks a lot and thanks a lot is more better by thank you and thank you is much better by thank you very much

Source:

GnuHDL
12-10-2008, 12:49
دوستان من یه ebook میخوام که برام مثل یه مرجع واسه جملات مختلف زبان انگلیسی باشه..
منظورم اینه که یه مرجع که ترجیحا دسته بندی شده و خلاصه تمام انواع جملات انگلیسی شامل: گذشته و حال و اینده و آینده در گذشته و... و جملات شرطی و التزامی.... رو داشته باشه....بقیه قسمتهای گرامر انگلیسی مد نظرم نیست.

ممنون

pro_translator
12-10-2008, 16:55
دوستان من یه ebook میخوام که برام مثل یه مرجع واسه جملات مختلف زبان انگلیسی باشه..
منظورم اینه که یه مرجع که ترجیحا دسته بندی شده و خلاصه تمام انواع جملات انگلیسی شامل: گذشته و حال و اینده و آینده در گذشته و... و جملات شرطی و التزامی.... رو داشته باشه....بقیه قسمتهای گرامر انگلیسی مد نظرم نیست.

ممنون

فكر كنم اين خوب باشه:

GnuHDL
12-10-2008, 17:04
سلام ممنون
یه نگاهی بهش میندازم دارم دانلودمیکنم.
اینم سایت خوبیه...........نکته مهم راحع بهش اینه که خیلی خوب و شیوا توضیح داده

ولی هنوز دنبالش هستم.........در واقع یه مرجع راجع به این میخوام که کامل باشه (حداقل ساختار و یک مثال) ویکیپدیا یه چیزاپی داشت ولی خوب و کامل نبود.

GnuHDL
12-10-2008, 17:16
متاسفانه اون کتاب کامل نیست
من به عنوان مرجع میخوام
توضیح کمی هم داشته باشه مهم نیست
انگلیسی هم باشه باز مهم نیست .... اصلا انگلیسیش بهتره
کتاب verb and tense توی همون تاپیک

pro_translator
12-10-2008, 18:49
متاسفانه اون کتاب کامل نیست
من به عنوان مرجع میخوام
توضیح کمی هم داشته باشه مهم نیست
انگلیسی هم باشه باز مهم نیست .... اصلا انگلیسیش بهتره
کتاب verb and tense توی همون تاپیک

The Structure of English Tenses

Tenses and Conjugation

English Tenses (active)

Tenses

English Verb Tenses

English 4 Tenses

Using English Tenses

The English Tenses

English Verbs with Cartoon
(haven't test 'em all, yet)

jedivssith
13-10-2008, 11:28
درود

دنبال چند آموزشگاه زبان در کرج هستم اگر چند تا یا یکی که کارش خوب است می شناسید معرفی کنید. آدرس و تلفن هم اگر دارید محبت کنید.

با سپاس فراوان
بدرود

www.babakebadi.com
14-10-2008, 00:18
درود

دنبال چند آموزشگاه زبان در کرج هستم اگر چند تا یا یکی که کارش خوب است می شناسید معرفی کنید. آدرس و تلفن هم اگر دارید محبت کنید.

با سپاس فراوان
بدرود

سلام

کانون زبان برای کودکان و نوجوانان

کیش برای بزرگ سالان

و بی خیال باقی آموزشگاه ها

lovelykid
17-10-2008, 10:48
با سلام
ببخشيد اينجا تاپيكي درباره آموزش الگوهاي فعل هست يا نه؟
بهترين روش براي يادگيري اونها چيه؟ منظورم اينكه هر الگوي يه عالمه فعل مربوط به خودش رو داره كه نميشه حفظ كرد
ممنون

lovelykid
18-10-2008, 12:20
ببين حالا كه ما يه سئوال كرديم ديگه هيچكي نمي اد اينجا؟

seymour
18-10-2008, 12:31
خب حتما کسی جواب سوال رو نمی دونه .. یا شایدم چنین تاپیکی نیست ... البته یه تاپیک آرچی جان داره کهخ استیکی هم هست اون بالا ؛ نمی دونم به این مبحث رسیده یا نه ...

بهرحال یاد گرفتن گرامر نیاز به تمرین زیاد داره ... الگوهای فعل رو شما می تونی توی هر کتاب آموزش گرامری ببینی ... (می تونی با خیال راحت بری سراغ کتابای فارسی به نظر من و اجباری به استفاده از منبع انگلیسی نیست) ... مهم اینه که بعدش انقدر تمرین و تجربه داشته باشی که راحت بدونی هرکدوم باید کجا به کار برن ..

unartig
18-10-2008, 12:42
با سلام
ببخشيد اينجا تاپيكي درباره آموزش الگوهاي فعل هست يا نه؟
بهترين روش براي يادگيري اونها چيه؟ منظورم اينكه هر الگوي يه عالمه فعل مربوط به خودش رو داره كه نميشه حفظ كرد
ممنون
الگوهای فعل همونهایی نیستند که درباره انواع واقسام فعل صحبت میکنه؟اگراوناست برو جایی که کتاب انگلیسی میفروشه بگو یکیشو بهت میده شبیه پوستره بشین اوناراحفظ کن

A r c h i
18-10-2008, 16:35
سلام

البته یه تاپیک آرچی جان داره که استیکی هم هست اون بالا ؛ نمی دونم به این مبحث رسیده یا نه ...

نه هنوز به اون مباحث نرسیدم تو تاپیک گرامر

ولی ایشالا به زودی می رسم.تا یکی دو ماه آینده :20:

denzelmovie
18-10-2008, 22:50
با سلام به دوستان عزیز
یک خواهش داشتم
می خواستم بدونم نرم افزار Tell Me More 9.0 برای آموزش زبان انگلیسی فایده ای دارد یا خیر
کلا یک توضیح در مورد این نرم افزار بدهید
با تشکر

seymour
19-10-2008, 12:21
با سلام به دوستان عزیز
یک خواهش داشتم
می خواستم بدونم نرم افزار Tell Me More 9.0 برای آموزش زبان انگلیسی فایده ای دارد یا خیر
کلا یک توضیح در مورد این نرم افزار بدهید
با تشکر
مکررا در این مورد صحبت شده :

(نظر من)

maasoum
19-10-2008, 15:57
میخواستم بهترین روش یا نرم افزار برای یادگیری زبان رو بهم پیشنهاد کنید که البته مشکل هم نباشه و دیگه اینکه نصرت 2 خوبه ؟؟؟؟

lovelykid
19-10-2008, 18:50
دوست عزيز شما يه نيگاه به قوانين بنداز بعد بيا تاپيك درست كن
اگه سئوال داري براش تاپيك هست درضمن صد نفر تا حالا اين سئوال رو پرسيدن يه نيگاه به اينجا بنداز:

saeed_cpu_full
19-10-2008, 19:21
سلام دوستان من یه سؤال دارم:

چند وقته دارم Headway میخونم ولی از این کتاب خوشم نیومده میخوام یه کتاب دیگه رو بخونم
- برای من Cutting Edge بهتره یا Interchange ؟

pro_translator
20-10-2008, 14:09

چند وقته دارم Headway میخونم ولی از این کتاب خوشم نیومده میخوام یه کتاب دیگه رو بخونم

من هيچ كدوم از اين هايي كه نوشتي استفاده نكردم، ولي Look ahead خوندم و به نظرم بهترينه. (True Colors هم استفاده كردم)

saeed_cpu_full
20-10-2008, 14:17
من هيچ كدوم از اين هايي كه نوشتي استفاده نكردم، ولي Look ahead خوندم و به نظرم بهترينه. (True Colors هم استفاده كردم)

توش مکالمه زیاد داره؟

pro_translator
20-10-2008, 14:21
توش مکالمه زیاد داره؟

بله... از همه چي به اندازه بحث شده... Writing, Listening, Speaking, Conversation, Reading...

seymour
20-10-2008, 14:47

من یه نگاهی به هردوشون انداختم ... به نظرم headway سطح بالاتر از interchange هستش ...

من خودم کلاس زبان نرفتم ... اما به نظرم میاد هرکسی با اون کتابی که خودش کار کرده ، بیشتر حال می کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مثلا من یادمه راهنمایی بودم سری streamline رو خوندم .. هنوزم ورق زدنش واسه ام دلچسبه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pro_translator
21-10-2008, 17:22
من یه نگاهی به هردوشون انداختم ... به نظرم headway سطح بالاتر از interchange هستش ...

من خودم کلاس زبان نرفتم ... اما به نظرم میاد هرکسی با اون کتابی که خودش کار کرده ، بیشتر حال می کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مثلا من یادمه راهنمایی بودم سری streamline رو خوندم .. هنوزم ورق زدنش واسه ام دلچسبه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درسته، ولي من فقط اون كتاب رو نخوندم. نگفتم حتما هم بهترينه... نظرم بود... گفتم True Colors هم استفاده كردم و مفيده:46:... كتاب هاي جاهاي ديگه رو هم ديدم و به چند معلم نشان دادم:10:... بيشترشون اون كتابي رو كه گفتم تاييد كردن و من هم رفتم از روي همون خوندم:8:... سري Stream line رو به ما توي سال اول دبيرستان (پارسال) دادن:5:... بد نبود...:46: به هر حال ممنون... نظر استاد هميشه واسه ي من محترمه:11:

nafare_aval
21-10-2008, 18:14
من میخواستم دوره 5 ماهه فشرده برم.معتبر هست؟؟؟؟
مسئولش میگفت اگه شما پشتکار داشته باشید تضمینیه...
گفت 4 ترم یک ماهو نیمست.هر ترم 85 هزار تومن.هر هفته 3 جلسه 2.30 ساعته.
خواهشا زود جواب بدید.ممنون میشم

mohammad110
22-10-2008, 12:19
سلام دوستان؛
يه كتابي ميخواستم كه درباره اصطلاحات زبان انگليسي باشه...
مثلا حمام رفتن، بازي كردن و ...
كلا اصطلاحاتشون رو ليست كرده باشه و مواقعي كه بايد استفاده كرد.
ممنون مي شم لينكش رو لطف كنيد.
تشكر

nafare_aval
22-10-2008, 15:32
thank you allbody for your useful help....!!!!

SCYTHE
22-10-2008, 15:45
thank you allbody for your useful help....!!!!

Why are you in such a hurry, give it time!
But in my opinion, you can ask from some students who are studying there, maybe they can help you

nafare_aval
22-10-2008, 16:04
hurry?????????????
i was waiting from yesterday.and finally nothing!!!
then if i knew who are studying there why should do i ask you?

A r c h i
22-10-2008, 17:41
سلام دوستان؛
يه كتابي ميخواستم كه درباره اصطلاحات زبان انگليسي باشه...
مثلا حمام رفتن، بازي كردن و ...
كلا اصطلاحاتشون رو ليست كرده باشه و مواقعي كه بايد استفاده كرد.
ممنون مي شم لينكش رو لطف كنيد.
تشكر

سلام
اگه منظورتون از اصطلاحات همین حمام رفتن و بازی کردن باشه ، به نظرم دیکشنری فارسی- انگلیسی خیلی بیشتر کمکتون می کنه!! چون این کلمات افعال انگلیسی هستند نه اصطلاحات

ولی اگر واقعا دنبال اصطلاحات هستید، تو تاپیک کتابها، کتابهای idioms and expressions را سرچ کنید

کتابهایی مثل :

Essential American slangs
Dictionary of idioms

A r c h i
22-10-2008, 18:11
من میخواستم دوره 5 ماهه فشرده برم.معتبر هست؟؟؟؟
مسئولش میگفت اگه شما پشتکار داشته باشید تضمینیه...
گفت 4 ترم یک ماهو نیمست.هر ترم 85 هزار تومن.هر هفته 3 جلسه 2.30 ساعته.
خواهشا زود جواب بدید.ممنون میشم

Hi dear friend
I haven't heard of this institute and I don't know what method it follows. But the only thing I can tell you is that; learning English is a process which can take years and it's not the matter of 5 months or even 5 years. These institutes help you to get familiar with English and teach you to memorize some very good and commonly used sentences.But it's so limited.

I can't ignore the fact that the classes will help you improve your English to some extent, but it won't work like magic. So you shouldn't expect much from these classes. They've also said that you should try hard. And in my opinion you can always be successful if you try hard.

I suggest you to follow the ordinary classes if you're not in a hurry

Wish you all the best
:11::11:

سلام دوست عزیز
من در مورد این موسسه چیزی نشنیدم و نمی دونم. ولی اینو می تونم بگم که یاد گرفتن زبان کار 5 ماه نیست. حتی شاید بشه گفت کار 5 سال هم نیست. این موسسات شما را تا حدی با انگلیسی آشنا می کنند. شاید در حد مکالمات روزمره و به صورت خیلی محدود فقط یک سری جمله بهتون یاد می دن.
در این شکی نیست که 5 ماه و ماهی 30 ساعت کلاس رفتن خیلی کمک به پیشرفت انگلیسیتون می کنه. ولی اگه فکر می کنید بعد از 5 ماه انگلیسی را عالی می فهمید و صحبت می کنید از این خبرا نیست.
خودشون هم گفتن اگه پشتکار داشته باشید!!!! تو این خیلی حرف هست!!!
من پیشنهاد می کنم اگه عجله ندارید کلاسهای معمولی و ترمیک را دنبال کنید.
موفق باشید :11::11:

nafare_aval
22-10-2008, 20:46
خیلی ممنون از پاسخ و توجه شما.
در حدی هست که بتونم مثلا با یک انگلیسی زبان در مورد مسائل روزمره روان صحبت کنم.چون جدا استعدادشو دارم.نظرتون چیه؟

seymour
23-10-2008, 20:21
خیلی ممنون از پاسخ و توجه شما.
در حدی هست که بتونم مثلا با یک انگلیسی زبان در مورد مسائل روزمره روان صحبت کنم.چون جدا استعدادشو دارم.نظرتون چیه؟
اگه واقعا شما در حدی هستی که می تونی در مورد مسایل "روزمره"(و نه تخصصی) انگلیسی صحبت کنی (=5% تمام کسانی که در ایران کلاس زبان میرن -از نظر من) ، احتمالا این کلاس ها بدردت نخورن ... من با خیلی از دوستانی که این دوره های فشرده رو رفته ان (چه در کلاس - چه تدریس خصوصی) صحبت داشته ام در این مورد ...

و اگه هم اینطوری نیست(در اون سطح نیستی) ، اما بهرحال احساس می کنی که استعدادش رو داری ، باز کلاس های معمولی بیشتر بدرد شما می خوره ... زبان یه چیزیه که به زمان نیاز داره ...

saeid inventor
23-10-2008, 22:30
سلام دوستان
من می خوام زبان یاد بگیرم ولی خیلی سرم شلوغ هست،نیاز دارم بدجور ... می خوام برم کلاس ولی 5 رور در هفته دانشگاه میرم
حالا شما که در این امر استاد هستید بنده را راهنمایی کنید که از چه کتابهایی استفاده کنم و کلاً چی بخونم چی گوش بدم و...
(در ضن هیچی بلد نیستم و میخوام خیلی زود یاد بگیرم )
ممنون میشم از راهنماییتون!

sadeghian2009
25-10-2008, 10:04
سلام
يه سؤال داشتم :
پشت صحنه (فيلم و سريال) به انگليسي چي ميشه ؟

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــ
نااميدي آخرين نتيجه گيري بي خردان است .

lovelykid
25-10-2008, 11:36
سلام
يه سؤال داشتم :

behind scene

lovelykid
25-10-2008, 11:56
سلام دوستان
من می خوام زبان یاد بگیرم ولی خیلی سرم شلوغ هست،نیاز دارم بدجور ... می خوام برم کلاس ولی 5 رور در هفته دانشگاه میرم
حالا شما که در این امر استاد هستید بنده را راهنمایی کنید که از چه کتابهایی استفاده کنم و کلاً چی بخونم چی گوش بدم و...
(در ضن هیچی بلد نیستم و میخوام خیلی زود یاد بگیرم )
ممنون میشم از راهنماییتون!

دوست عزيز اين سئوال هزار بار پرسيده شده و هزاربار هم جواب داده شده
يادگيري زبان يه فرايند زمان بر و وقت گير است و شما بايد خيلي تلاش كني يه قرص كه نيست بخوري مثه بلبل انگليسي حرف بزني من 6 سال دارم زبان مي خونم هنوز هيچي بارم نيست!
خلاصه شروع كن و كلاس زبان از همه چي بهتره:5:

pro_translator
25-10-2008, 13:39
سلام
يه سؤال داشتم :

به نظر من مي شه: offstage يا off stage...

majid-ar
25-10-2008, 15:16
سلام.

دوستان فیلم با زیر نویس انگلیسی تو تهران از کجا تهیه کنم؟

کانل ماهواره ای هست که هر چی میگن رو به انگلیسی زیر نویس هم کنه؟

ممنون.

ramin_jr
27-10-2008, 09:02
سلام من یه سوال داشتم که کیفیت پاسخ به اون حکم مرگ و زندگیه !
من در حد صفر انگلیسی بلدم و باید حداکثر 14 ماهه آیلس 5.5 رو بگیرم برای اینکار متوجه شدم باید کلاس خصوصی با کیفیت برم پس باید از قزوین بیام تهران میخواستم بدونم که اساتید به این منظور مدرسین کدام موسسه رو پیشنهاد میکنن که هم به کار بیاد و هم هزینش حداقل باشه و راه دسترسی به اونا چیه ؟ ممنون

obituary
27-10-2008, 12:14
سلام.

ممنون.

سلام

تقريبا تمام DVD ها که تا حالا من گرفتم و ديدم زيرنويس انگليسي دارند.
حاي خاصي هم هميشه دنبالشون نمي‌شه بود چون همه جا هستند.

اما کانل ماهواره با زير نويس انگليسي من نديدم تا حالا.

ramin_jr
28-10-2008, 08:17
من در حد صفر انگلیسی بلدم و باید حداکثر 14 ماهه آیلس 5.5 رو بگیرم برای اینکار متوجه شدم باید کلاس خصوصی با کیفیت برم پس باید از قزوین بیام تهران میخواستم بدونم که اساتید ، به این منظور ،مدرسین کدام موسسه رو پیشنهاد میکنن که هم به کار بیاد و هم هزینش حداقل باشه و راه دسترسی به اونا چیه ؟ ممنون

FARA360
28-10-2008, 10:35
سلام.

ممنون.

سلام .
فیلمهایی رو که داریشون خودت میتونی زیرنویس فارسی یا انگلیسیشون کنی.
فقط کافیه از اینترنت دانلود کنی. بعد کپیش کنی روی فایل movie.

mohammadsaeid1372
28-10-2008, 12:37
سلام بچه ها.من محمدسعید رشته ی ادبیات و علوم انسانی هستم و قصد دارم که بعد از گرفتن دیپلم برای ادامه
تحصیل برم انگلیس و وضعیت مالی مون هم مناسبه. راستش می خواستم یه موسسه ی اموزش زبان خیلی معتبر معرفی کنید چون من یه 6 -7 ترمی کلاس زبان رفتم قبلا و الان زبانم در حد متوسط رو به ضعیف هست البته من اگه اغراق نباشه خیلی استعداد دارم می خواستم یه سه سالی زبان بخونم تا وقتی رفتم زبان انگلیسی من در حد
عالی بشه . لطفا مکان موسسه رو هم بنویسید. راستی من دوم انسانی و 15 سال دارم.

oj2008pc
28-10-2008, 13:11
سلام بچه ها.من محمدسعید رشته ی ادبیات و علوم انسانی هستم و قصد دارم که بعد از گرفتن دیپلم برای ادامه
تحصیل برم انگلیس و وضعیت مالی مون هم مناسبه. راستش می خواستم یه موسسه ی اموزش زبان خیلی معتبر معرفی کنید چون من یه 6 -7 ترمی کلاس زبان رفتم قبلا و الان زبانم در حد متوسط رو به ضعیف هست البته من اگه اغراق نباشه خیلی استعداد دارم می خواستم یه سه سالی زبان بخونم تا وقتی رفتم زبان انگلیسی من در حد
عالی بشه . لطفا مکان موسسه رو هم بنویسید. راستی من دوم انسانی و 15 سال دارم.
سلام
شکوه بهترینه . البته نمی دونم تو کدوم شهرها نمایندگی داره .

seymour
28-10-2008, 15:40
چیزی که مهمه اینه که شما زحمت بکشی ، وگرنه به جرات میگم آموزشگاه با آموزشگاه انقدر فرقی نداره ، اگه زحمت نکشی ... 80% اینایی که میرن آموزشگاه آخرش حتی زبانشون در حد متوسط هم نمیشه ؛ این به معنای بد بودن آموزشگاه نیست ؛ به معنای اینه که آموزشگاه نمی تونه معجزه کنه ؛ چون زبان یه مقوله ایه که آموختنش نیاز به تلاش زیاد در طول زمان طولانی داره .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و ضمنا : استعداد به تنهایی کافی نیست ("موفقیت یعنی 90% پشتکار و 10% استعداد "؛ فکر کنم از ادیسونه این جمله!)

seymour
28-10-2008, 15:48
من در حد صفر انگلیسی بلدم و باید حداکثر 14 ماهه آیلس 5.5 رو بگیرم برای اینکار متوجه شدم باید کلاس خصوصی با کیفیت برم پس باید از قزوین بیام تهران میخواستم بدونم که اساتید ، به این منظور ،مدرسین کدام موسسه رو پیشنهاد میکنن که هم به کار بیاد و هم هزینش حداقل باشه و راه دسترسی به اونا چیه ؟ ممنون
مکررا بحث شده ... زبان نیاز به زمان داره ..

من برحسب تجربه می تونم پیش بینی کنم که شما در عرض 14 ماه می تونی از 0 درصد برسی به 20 درصد ... باز بر حسب تجربه اگه شما در حد 40 درصد باشی ظرف 14 ماه میشی 50 درصد ... (هرچی جلوتر بری سخت تر میشه)

هیچ روشی نیست که بتونه معجزه کنه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Top Notch
28-10-2008, 15:57
خدائیش اگه در عرض 14 ماه نمره 5.5 رو گرفتی به ما هم یه خبر بده:20:

Benygh
28-10-2008, 15:58
سلام
دوستان امروز معلم زبان ما حرفی بسی غیر منطقی زد که فکرم رو مشغول کرد !
گفت خارجی ها کلمه ی خسته نباشید ندارند ! حالا نمیدونم ایا اونا ادم نیستن یا چیزی دیگه هست ؟
چندین کلمه ی دیگه رو هم گفت که یادم نیست...
ممنون میشم پاسخ بدید ...

Davood21
29-10-2008, 12:27
حرف هاي seymour عزيز رو كاملاً قبول دارم.
ولي به نظرم كانون زبان ايران بهترينه.

XFACTOR
29-10-2008, 15:39
سلام دوستان غزیز و خسته نباشید
من می خوام زبان رو خودم تنهایی بخونم و می خوام بدونم چه کتابی مطالعه اون به تنهایی و بدون کلاس رفتن و معلم بهتر می تونه به من کمک کنه البته می دونم که کارم سخت تر از کلاس رفتنه ولی چاره ای ندارم ... آشنایی من به زبان تا حدی که وقتی موسسه می رفتم کتاب اینتر مدیت هدوی رو میخوندیم بعد ولش کردم ...(مجبورا)
من خودم برام لیسنینگ و مکالمه ارجحیت داره بعد ریدینگ و گرامر... البته ترجیح می دم مجموعه ای باشه که بتونه تمامی این 4 عنصر رو در یه شیوه اصولی و درست ارائه بده . امکان استفاده از سی دی و برنامه های کامپیوتری ندارم /.

راستی نظرتون در مورد این کتابا چیه ؟

headway & inter change -person2 person - tacticts for listening

خلاصه پیشاپیش ممنون از کمک شما دوستان عزیز هستم و ببخشید از اینکه سرتون رو درد آوردم!

XFACTOR
29-10-2008, 15:49
فکر می کنم منظورش این بوده معادل دقیق و کلمه به کلمه اون رو ندارن ... نه اینکه کلا همیچین چیزی نباشه!

italy2006
29-10-2008, 16:22
چطوری میشه سی دی ها تل می مور رو رو از رو سیستم اجرا کرد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

seymour
29-10-2008, 16:45
سلام
دوستان امروز معلم زبان ما حرفی بسی غیر منطقی زد که فکرم رو مشغول کرد !
گفت خارجی ها کلمه ی خسته نباشید ندارند ! حالا نمیدونم ایا اونا ادم نیستن یا چیزی دیگه هست ؟
چندین کلمه ی دیگه رو هم گفت که یادم نیست...
ممنون میشم پاسخ بدید ...
معلمتون احتمالا بخش زبان این فوروم رو مطالعه می کنه ، یا اینکه کارش درسته ... (یا هر دو![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... خود من این بحث رو مطرح کردم خیلی وقت پیش که معادل دقیقی برای "خسته نباشید" ندارن و البته یه معادل هم برای یکی دوتا از کاربردهاش پیشنهاد کردم... این پست ها رو ببین :

Amin Safavi
29-10-2008, 17:56
سلام دوستان
من به یه مشکل بزرگی برخورد کردم...من دانشجوی رشته تربیت بدنی هستم و استاد زبان تخصصیم گفته باید 3 تا مقاله ورزشی Abstract با ترجمه (1 صفحه) واسش ببرم...نمیدونم چیکار کنم؟ توروخدا کمکم کنید؟

pro_translator
29-10-2008, 19:30
سلام دوستان
من به یه مشکل بزرگی برخورد کردم...من دانشجوی رشته تربیت بدنی هستم و استاد زبان تخصصیم گفته باید 3 تا مقاله ورزشی Abstract با ترجمه (1 صفحه) واسش ببرم...نمیدونم چیکار کنم؟ توروخدا کمکم کنید؟

خوب مشكل كجاست؟ پيدا كردن مقاله يا ترجمه؟ اگه ترجمه مشكلتونه، مي تونيد هر جا كه مشكل داشتين توي تايپيك ترجمه مطرح كنيد تا دوستان جواب بدن...:8:

mohammadsaeid1372
29-10-2008, 21:50
بچه ها خسته نباشید . اقا من می خواستم بدونم کجا کلاس زبان برم خوبه ؟
من یه تاپیک زدم ولی افاقه نکرد من 15 سال دارم و رشته ام ادبیات و علوم انسانی است.
من تهران هستم. می خوام یه 2 تا 3 سال کلاس برم بعد مدرک تافل هم می خوام امتحان بدم چون می خوام اگه بشه
انگلیس ادامه تحصیل بدم لطفا اگه یک موسسه ای رو معرفی می کنید ادرسش رو هم بگید و شماره تلفنش.
من یه 5 ترمی زبان رفتم و تا حدودی اشنا هستم. می خوام به صورت حرفه ای یه جا کلاس برم تا انگلیسی رو
مثل زبان مادری صحبت کنم.

setareyeshab
30-10-2008, 00:03
سلام
من يك مشكلي داشتم مي خواستم اگه بشه راهنمايي ام كنيد من زبانم در حد متوسطه و وقتي امتحان تعيين سطح دادم ترم 4 interchange افتادم و اين سطح براي من خيلي اسونه ولي مشكلي كه من دارم اينه كه خجالت مي كشم سر كلاس صحبت كنم با اينكه خيلي ياد دارم اما از صحبت كردن توي جمع خجالت مي كشم مي خواستم اگه ميشه راهنمايي ام كنيد . متشكرم

Top Notch
30-10-2008, 12:11
به نظر من یادگیری زبان بصورتSelf study فایده چندانی برات نداره و خیلی زود هم خسته می شی.مزیت کلاس فقط استادش نیست قرار گرفتن در گروه خودش کمک شایانی به یادگیری می کنی اگه حتما می خوای پیشرفت کنی یه وقتی رو برای حضور در کلاس باز کن.کتابهایی که اسم بردی هم یا خود Course Book هستند و یا مکمل اونا.فکر نمی کنم بدون کلاس پیشرفت چندانی با اونا اشته باشی به هر حال برات ارزوی موفقیت دارم

seymour
30-10-2008, 13:57
سلام دوستان
بیا این سه تا مقاله ... برو abstract شون رو ترجمه کن ؛ بده بهش ..

184781
30-10-2008, 14:05
سلام و خسته نباشید
یه کتاب به همراه سی دی مثل tune in که به لهجه بریتیش باشه سراغ ندارین . tune in خوبه ولی امریکنه .
من تقریبا مبتدی هستم و دارم لیسیننگ خودمو تقویت میکنم و دنبال یه منبعه شنیداری برای استفاده مدام در خونه و ماشینم که هم از ابتدا شروع کرده باشه و هم بریتیش باشه .
ممنون میشم راهنماییم کنین .

A r c h i
30-10-2008, 14:51
بچه ها خسته نباشید . اقا من می خواستم بدونم کجا کلاس زبان برم خوبه ؟
من یه تاپیک زدم ولی افاقه نکرد من 15 سال دارم و رشته ام ادبیات و علوم انسانی است.
من تهران هستم. می خوام یه 2 تا 3 سال کلاس برم بعد مدرک تافل هم می خوام امتحان بدم چون می خوام اگه بشه
انگلیس ادامه تحصیل بدم لطفا اگه یک موسسه ای رو معرفی می کنید ادرسش رو هم بگید و شماره تلفنش.
من یه 5 ترمی زبان رفتم و تا حدودی اشنا هستم. می خوام به صورت حرفه ای یه جا کلاس برم تا انگلیسی رو
مثل زبان مادری صحبت کنم.

سلام
کلاس زبانها انقدری با هم فرق نمی کنند. وقتی که معروف می شن..معمولا خوب کار کردند و جواب دادن که معروف شدند. به نظر من شما اگه می خواین، 3 سال دیگه در انگلیس ادامه تحصیل بدین ..یک کم دیر به فکر افتادین. ولی از همین الان هم اگه شروع کنید خیلی خوبه. به قولی ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است.
موسسات معروف، مثل کانون زبان، کیش، کیش ایر، سفیر هستند. از آنجا که دانش آموز دبیرستانی هستید، ترجیا کلاسی را انتخاب کنید که به محل زندگی تون نزدیکتر باشه. این موسسات همشون کلاسهای فشرده به صورت 6 جلسه در هفته(یعنی سه روز، روزی دو جلسه ) را دارند. البته فکر کنم کانون زبان سیستم فشرده نداره. ولی چون معلم هاش بعد از گذشتن از هفت خوان رستم استخدام می شوند، نسبت به بقیه موسسات معلمهای بهتری داره.
نکته مهم: انگیلیسی را اگه می خواید مثل زبان مادری صحبت کنید، خیلی بیشتر از 4-5 سال طول میکشه.تمرین و تلاش را فراموش نکنید.

سلام
من يك مشكلي داشتم مي خواستم اگه بشه راهنمايي ام كنيد من زبانم در حد متوسطه و وقتي امتحان تعيين سطح دادم ترم 4 interchange افتادم و اين سطح براي من خيلي اسونه ولي مشكلي كه من دارم اينه كه خجالت مي كشم سر كلاس صحبت كنم با اينكه خيلي ياد دارم اما از صحبت كردن توي جمع خجالت مي كشم مي خواستم اگه ميشه راهنمايي ام كنيد . متشكرم

معمولا موسسات زبان کلاسی را برای شما تعیین می کنند که یک مرحله از سطح زبان شما پایینتره تا شما به روند کلاسهای اون موسسه و کتاب آشنا بشید. از آنجایی که شما خجالت می کشید صحبت کنید، پس نمی تونید خوب صحبت کنید بهتره سر همین کلاس بمونید تا speaking شما هم به اندازه بقیه دانش زبان شما پیشرفت کنه.

منم خودم اولا خیلی خجالتی بودم و اصلا صحبت نمی کردم. بعد خب دیدم اینجوری که چیزی یاد نمی گیرم. به نظرم باید سعی کنید سر کلاس زبان پر رو باشید :27: ..برای همه چیز داوطلب بشید، حتی اگه جواب را نمی دونید. هر سوالی کردن شما اولین نفری باشید که دستتون را بالا می برید. فوقش یک چرت و پرتی تحویل استاد می دید و استاد هم تصحیح می کنه. اولش ممکنه خیلی اشکال ازتون گرفته بشه..ولی بعدش به تدریج یاد می گیرید.
خجالتی بودن معنایی نداره. خصوصا توی این جامعه ما، بنابر این توصیه می کنم سعی کنید این عادت را همین جا از خودتون دور کنید. در کلاس زبان مگه چند نفر هستن؟؟؟ ماکسیموم 15 نفر. همه هم سن و سال شما. فکر کنید که شما از همشون بیشتر می دونید. با اعتماد به نفس کامل سعی کنید صحبت کنید. مگه نمی گید که این کلاس آسونه برای شما؟؟ خب پس همه مباحث را بلد هستید.

نکته مهم، همیشه فکر کنید که شما از همه بیشتر میدونید و هیچ کس نمی تونه بهتر از شما حرف بزنه. پس سر کلاس اولین نفری باشید که به سوالات جواب می دین. حتی اگه کاملا غلط حرف بزنید.
نکته مهم تر :31: : تو مملکت ما، اگه خجالتی باشی تمام حق و حقوقت را می خورن، پس حقتون را به زور از بقیه بگیرید. شده نذارید بقیه سر کلاس صحبت کنند و شما تنها کسی باشید که حرف می زنید

setareyeshab
30-10-2008, 15:02
سلام
کلاس زبانها انقدری با هم فرق نمی کنند. وقتی که معروف می شن..معمولا خوب کار کردند و جواب دادن که معروف شدند. به نظر من شما اگه می خواین، 3 سال دیگه در انگلیس ادامه تحصیل بدین ..یک کم دیر به فکر افتادین. ولی از همین الان هم اگه شروع کنید خیلی خوبه. به قولی ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است.
موسسات معروف، مثل کانون زبان، کیش، کیش ایر، سفیر هستند. از آنجا که دانش آموز دبیرستانی هستید، ترجیا کلاسی را انتخاب کنید که به محل زندگی تون نزدیکتر باشه. این موسسات همشون کلاسهای فشرده به صورت 6 جلسه در هفته(یعنی سه روز، روزی دو جلسه ) را دارند. البته فکر کنم کانون زبان سیستم فشرده نداره. ولی چون معلم هاش بعد از گذشتن از هفت خوان رستم استخدام می شوند، نسبت به بقیه موسسات معلمهای بهتری داره.
نکته مهم: انگیلیسی را اگه می خواید مثل زبان مادری صحبت کنید، خیلی بیشتر از 4-5 سال طول میکشه.تمرین و تلاش را فراموش نکنید.

معمولا موسسات زبان کلاسی را برای شما تعیین می کنند که یک مرحله از سطح زبان شما پایینتره تا شما به روند کلاسهای اون موسسه و کتاب آشنا بشید. از آنجایی که شما خجالت می کشید صحبت کنید، پس نمی تونید خوب صحبت کنید بهتره سر همین کلاس بمونید تا speaking شما هم به اندازه بقیه دانش زبان شما پیشرفت کنه.

منم خودم اولا خیلی خجالتی بودم و اصلا صحبت نمی کردم. بعد خب دیدم اینجوری که چیزی یاد نمی گیرم. به نظرم باید سعی کنید سر کلاس زبان پر رو باشید :27: ..برای همه چیز داوطلب بشید، حتی اگه جواب را نمی دونید. هر سوالی کردن شما اولین نفری باشید که دستتون را بالا می برید. فوقش یک چرت و پرتی تحویل استاد می دید و استاد هم تصحیح می کنه. اولش ممکنه خیلی اشکال ازتون گرفته بشه..ولی بعدش به تدریج یاد می گیرید.
خجالتی بودن معنایی نداره. خصوصا توی این جامعه ما، بنابر این توصیه می کنم سعی کنید این عادت را همین جا از خودتون دور کنید. در کلاس زبان مگه چند نفر هستن؟؟؟ ماکسیموم 15 نفر. همه هم سن و سال شما. فکر کنید که شما از همشون بیشتر می دونید. با اعتماد به نفس کامل سعی کنید صحبت کنید. مگه نمی گید که این کلاس آسونه برای شما؟؟ خب پس همه مباحث را بلد هستید.

نکته مهم، همیشه فکر کنید که شما از همه بیشتر میدونید و هیچ کس نمی تونه بهتر از شما حرف بزنه. پس سر کلاس اولین نفری باشید که به سوالات جواب می دین. حتی اگه کاملا غلط حرف بزنید.
نکته مهم تر :31: : تو مملکت ما، اگه خجالتی باشی تمام حق و حقوقت را می خورن، پس حقتون را به زور از بقیه بگیرید. شده نذارید بقیه سر کلاس صحبت کنند و شما تنها کسی باشید که حرف می زنید

خيلي ممنونم:40: سعي ميكنم همين طوري باشم.

mohammadsaeid1372
31-10-2008, 18:09
ممنون ولی دیگه 3سال اونقدر هم کم نیست دیگه.
من هر کلاس زبانی که می رم ایا باید حتما معتبر باشه یا جاهایی که کتر معروف هستند هم خوبه برای گرفتن مدرک تافل؟
راستی من باید حسابی زبانمو تقویت کنم (هر کلاسی که شد؟) بعد برای امتحان دادن برای گرفتن مدرک به ترکیه ای جائی برم
یا در ایران(تهران) هم این امتحانات برگزار می شه؟

linhu
31-10-2008, 19:45
ممنون ولی دیگه 3سال اونقدر هم کم نیست دیگه.
من هر کلاس زبانی که می رم ایا باید حتما معتبر باشه یا جاهایی که کتر معروف هستند هم خوبه برای گرفتن مدرک تافل؟
راستی من باید حسابی زبانمو تقویت کنم (هر کلاسی که شد؟) بعد برای امتحان دادن برای گرفتن مدرک به ترکیه ای جائی برم
یا در ایران(تهران) هم این امتحانات برگزار می شه؟
سلام
خوب دوست عزیز..دوستان من اطلاعات کافی رو در مورد موسسه ها به شما فکر میکنم داده باشن..ببینین اول شما بیاد ببینین که از زبان چی میخواین؟خودتون دوست دارین یاد بگیرین؟میخواین برای ادامه تحصیل یا مهاجرت به کشوری دیگه برین؟یا برای کاری در ایران نیاز دارین.به هر حال شما میتونین برای گرفتن TOFLE یا IELTS که هم واسه مهاجرت یا هم واسه ادامه تحصیل مهم هستند استفاده کنین...چند سال پیش کنسول بریتانیا با یه مدرک معتربه همراه وزارت علوم سالی چند باز IELTS رو برگزار میکردن که الان متاسفانه به دلایلی فقظ وزارت علوم اینکارو میکنه...بسته به کاری که شما میخاین انجام بدین میتونین در آزمون آکادمیک یا جنرال IELTS شرکت کنین.TOFLE هم که آزموناش به طور منظم برگزار میشه...ثبت نامشون هم اینترنتی در سابت وزارت علوم برگزار میشه..اما چون کمی ممکنه ثبت نامش سخت باشه خیلیها میرن در کشورهای اطراف مثل ترکیه.دوبی یا اذربایجان امتحان میدن که هم آسونتره خیلیاش و هم به راحتی ثبت نام میکنن..تافل هم که به همین شیوه میتونین از وزارت علوم یا کشورهای دیگه امتحان بدین..نمیدونم تونستم کمکی باشم یا نه.:31:

Narsis_E
01-11-2008, 00:33

دقیقاً!

این طور فکر کردن (حتی اگه یه جورایی کاذب هم باشه) خیلی موثره... واسه من که جواب داد:46:

Top Notch
01-11-2008, 10:07
برای پیدا کردن اطلاعات اغلب آموزشگاه های تهران می تونید به سایت کتاب اول مراجعه کنید.در مورد امتحان TOFEL یا IELTS هم از سوپروایزر آموزشگاهی که مری راهنمایی بگیری بهتره.تا 3 سال دیگه هم ممکنه این امتحان به صورت های مختلف و مکانهای مختلف انجام بشه زیاد نگران این مسئله نباش

Top Notch
01-11-2008, 10:15
برای کسب اعتماد به نفس در کلاس به نظر من برای یه مدت کوتاه با تصور محیط کلاس در ذهن با خودتون مطالب مورد بحث در جلسه قبلی رو بررسی کنید با خودتون حرف بزنید بعد با یکی از دوستان که ترجیحا از خودتون قوی تره این کار رو انجام بدید و بد اینقدر سر کلاس حرف بزنید که استاد از کلاس بندازتتون بیرون:31:

mohammadsaeid1372
01-11-2008, 12:55
ممنون
خیلی کمک کردین.

jedivssith
01-11-2008, 13:06
دو سوال

کتاب یا هر منبع دیگر برای یافتن لغات بریتانیایی و آمریکایی متفاوت ولی هم معنی؟

درود

همانطور که می دانید لغات بسیاری در دو زبان انگلیسی بریتانیایی و آمریکایی وجود دارد که از لحاظ معنی یکی است ولی از لحاظ نوشتاری با هم فرق دارند. و تعدادی دیگر نیز فقط در چند یا یک حرف با هم تفاوت دارند. آیا کتاب یا منابع دیگر از قبیل وب سایت – ای بوک و ... سراغ دارید که فهرست کاملی از این لغات را ارائه کرده باشد. البته در سی دی دیکشنری لانگمن یا دیکشنریهای دیگر وجود دارد ولی بطور جدا و فهرست شده نیست بلکه بصورت تصادفی شما می توانید آنها را پیدا کنید. من دنبال فهرست کامل می گردم. چند سایت را جستجو کردم ولی فهرست کامل نبود.

دو مثال برای این دو گروه و دسته لغاتی که در بالا توضیح دادم:

تفاوت از لحاظ هجا یا Spell‌:

بریتانیایی : Favourite (محبوب، دلخواه،...)
آمریکایی: Favorite (محبوب، دلخواه،...)

از لحاظ معنی یکسان ولی متفاوت در شکل حروف:

بریتانیایی: Spanner‌ (آچار)
آمریکایی: Wrench (آچار)

سوال دوم

چه اصطلاحی در انگلیسی برای این لغات وجود دارد؟

وقتی دیکشنری را باز می کنید و به مطالعه لغات می پردازید با لغاتی برخورد می کنید که (معمولا دو لغت با هم) اگر معنی آن را ندانیم و بخواهیم بطور لغت به لغت معنی کنیم بی معنی و در بیشتر مواقع مسخره و خنده دار به نظر می رسد ولی در واقع معنی متفاوتی با آنچه ما می بینیم در بر دارد. به عنوان مثال از لانگمن چند مثال می زنم:

Stars and Strips
the national flag of the US
ترجمه درست : پرچم ایالات متحده :27:
ترجمه اشتباه : ستاره ها و نوارها :41:

Blue Blooded
a blue-blooded person belongs to a royal or noble family
ترجمه درست: نجیب زاده، شریف :27:
ترجمه اشتباه : آبی خونی :41:

و از این دست لغات بسیار است. حالا می خواهم بدانم آیا در انگلیسی و گرامر این زبان اصطلاح و لغتی هست که به این گونه لغات داده شده باشد. یعنی به این نوع کلمات که معمولا از دو لغت تشکیل شده اند و معنی بسیار متفاوتی از آنچه تصور می رود می دهد چه می گویند؟

با سپاس فراوان
بدرود

Narsis_E
01-11-2008, 14:54
دو سوال

تفاوت از لحاظ هجا یا Spell‌:

بریتانیایی : Favourite (محبوب، دلخواه،...)
آمریکایی: Favorite (محبوب، دلخواه،...)

سلام

نمی دونم کامل هستن یا نه !

سوال دوم

چه اصطلاحی در انگلیسی برای این لغات وجود دارد؟

وقتی دیکشنری را باز می کنید و به مطالعه لغات می پردازید با لغاتی برخورد می کنید که (معمولا دو لغت با هم) اگر معنی آن را ندانیم و بخواهیم بطور لغت به لغت معنی کنیم بی معنی و در بیشتر مواقع مسخره و خنده دار به نظر می رسد ولی در واقع معنی متفاوتی با آنچه ما می بینیم در بر دارد. به عنوان مثال از لانگمن چند مثال می زنم:

Stars and Strips
the national flag of the US
ترجمه درست : پرچم ایالات متحده :27:
ترجمه اشتباه : ستاره ها و نوارها :41:

Blue Blooded
a blue-blooded person belongs to a royal or noble family
ترجمه درست: نجیب زاده، شریف :27:
ترجمه اشتباه : آبی خونی :41:

و از این دست لغات بسیار است. حالا می خواهم بدانم آیا در انگلیسی و گرامر این زبان اصطلاح و لغتی هست که به این گونه لغات داده شده باشد. یعنی به این نوع کلمات که معمولا از دو لغت تشکیل شده اند و معنی بسیار متفاوتی از آنچه تصور می رود می دهد چه می گویند؟

با سپاس فراوان
بدرود

از این جور موارد توی فارسی هم داریم که می تونه انواع مختلف و متعاقباً اسماء! مختلفی داشته باشه مثلاً عباراتی که مفهومی متفاوت از معنی تحت اللفظی دارن ممکنه ضرب المثل، ‌استعاره، ‌نماد، ‌کنایه و ... باشه (تو انگلیسی هم Proverb, Idiom, Metaphore, Expression, Slang و ....)

پ.ن :‌ امیدوارم سوالتون رو درست متوجه شده باشم ! منتظر باشید دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن.

as13851365
03-11-2008, 08:13
نمی دونم چی بگم و یا چطوری بگم ولی من چیزی حدود 8 ماه کلا بیکار هستم و هیچ کاری رو نمی خوام انجام بدم و بعد از این 8 ماه می رم سربازی حالا گفتم بیام توی این مدت یک کمی زبان کار کنم

تا کی باید وقتی که کلماتی مانند زبان و هرچیزی که مربوط به زبان می شه رو می شنوم باید بلرزم !

برای همین گفتم که از این تایپیک یه چیزهایی رو می تونم بفهمم ولی وقتی که با سوال و جواب زیر مواجه شدم کمی بیخیال شدم یعنی یه دوستی گفته بود که 14 ماهه می خواد زبان کار کنه که یه دوست دیگه گفته بود شما در این 14 ماه فقط می تونید از صفر به 20 برسید !!!

من نمی دونم وقتی که یه بچه که هیچی حالیش نیست در مدت زمان 6 تا یک 12 ماه می تونه حرف بزنه ( البته این رو بگم که یه استادی به نام مادر هم همیشه داره باهاش کار می کنه ! ) حالا اگه یک شخص بالغ بخواد یک زبانی رو یاد بگیره چه مدت طول می گشه ؟

در ضمن از هرکسی که می خواهی در باره زبان سوال بپرسی یه چیزه سربالا می ده ( دوستان این انجمن رو نمی گم ها )
مثلا از چند نفر می پرسی که برای شروع زبان از کجا باید شروع کنی یکی جواب می شه فقط لغت ! یکی جواب می ده فقط قواعد یکی می گه ترجمه یکی می گه ....

حالا به نظر دوستان گرامی اگه یک شخصی بخواد زبان یاد بگیره از کجا و چطوری شروع کنه ؟

نه این که با اصول باشه ها بچه در اوایل بدون اصول و قواعد حرف می زنه ولی این تازه اول راهه نوشتن و تمرین و ... رو باید انجام بده تا بتونه به راحتی از یک زبان استفاده کنه !

حالا من توی اون اولش مشکل دارم یعنی از کجا و چطوری شروع کنم رو نمی دونم لغت می خونم یک ماه دیگه بیشترشون می پرن گرامر می خونم یک ماه دیگه می پره خلاصه این بپر بپر تا حالا ادامه داشته

در ضمن یکی از دوستان گفته بودن که هدف رو مشخص کن ( برای چی زبان رو می خواهی یاد بگیری امتحان - ... ) من می خوام همانطوری که فارسی رو می دونم و باهاش حرف می زنم انگلیسی رو هم بدونم هدف نهایی من هم کلا کار با زبان انگلیسی است یعنی نوشتن سایتهای چند زبانه نوشتن برنامه های چندزبانه و ...

حالا امیدوارم که یکی از اون بامراماش یه جوابی به ما بده تا ما برای همیشه دعا گویشان باشیم !

iAR11
03-11-2008, 11:10
به نظر من اول از همه علاقه مهمه و بعد پشتکار.
شما اگر کلاس زبان بری، هر روز نیم ساعت تمرین کنی، روزی 10 تا 20 لغت هم بخونی، توی کلاس صحبت کنی و بیرون از کلاس هم سعی کنی که مکالمه‌هاتو به صورت انگلیسی توی ذهن خودت مرور کنی، اون موقع 12 ماهه هم میتونه زبان یاد بگیری.
مهم پشتکاره.
بودن کسانی که کلاس رفتن و ماهی 50000 تومان دادن و الان در سطح Advance هستند ولی متاسفانه اونقدر که تو اون سطح هستند چیز بلد نیستن و یاد نگرفتن، چونکه تمرین نکردن.
کلاس رفتن همه‌ چیز نیست. تو کلاس نهایتا 2 ساعت میخوای انگلیسی بشنوی و صحبت کنی، ولی وقتی تو میخوای زبان مادری رو یاد بگیری در طول 24 ساعت همیشه در حال شنیدن و سر و کله زدن با اون زبان بودی و حالا 6 ماهه یاد گرفتی.
انگلیسی هم همینجور. اگر کلاس بری، هر شب قبل از خواب 10 تا 20 لغت که توی کلاس یاد گرفتی‌رو مرور کنی، بعد از کلاس مطالب قبلی و مطالب جدیدی که جلسه بعد میخوای بخونی‌رو مرور کنی.... میشی خدای زبان!
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم، موفق باشی.

saeed_cpu_full
03-11-2008, 13:32
خوب من الان نزدیک به 4 ساله دارم کلاس زبان میرم
تا دو سال اول خیلی زبانم پیشرفت داشت اما الان احساس میکنم دو ساله فقط چند تا
لغت جدید دارم یاد میگیرم و دارم همون قبلی ها رو تکرار میکنم چیز جدیدی یاد نگرفتم
و روند کلاس داره تکراری میشه + کلاسمون در هفته باید یه جلسه بحث آزاد داشته باشه ( Topic )
اما متأسفانه یه معلم ... به ما افتاده همش رو کتاب تمرکز داره کتاب ما Headway هست و کتاب
رو سه قسمت کردند ! هر قسمت تو یه ترم باید خونده بشه :13:
================================================== ==========
حالا دیگه نمیخوام برم کلاس زبان
میخوام از دوستان عزیز بپرسم خودم میتونم توی خونه زبان بخونم؟
برنامه هایی مثل Tell Me More 9.0 یا Passport to 35 languages میتونن به من تو پیشرفتم کمک کنن؟