PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بدست آوردن اختلاف دو زمان با ساعت سیستم

dastiary
29-11-2005, 21:27
سلام
برنامه ساده ای نوشته ام که میتواند اختلاف دو زمان را با ساعت سیستم بدست آورد وخروجی آن در یک فایل متنی ذخیره میشود .مشکل اینجاست:تا زمانیکه مدول فرم بسته نشده ویا از برنامه خارج نشده ام بخوبی کار میکند ولی با خروج از برنامه دیگه جواب نمیده.
شرح برنامه:برنامه ورود وخروج کارکنان را ثبت ومیزان تاخیر را گزارش میکندبفرمایید چطور میشه بعد از طی مدت دلخواه مثلا سه ساعت بعدبرنامه به متغير د تايم مراجعه كند واختلاف آنرا با ساعت سيستم محاسبه كند؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
khdast@msn.com
حضرت علي ع:هركس به من حرفي بياموزد مرا بنده خود ساخته است.

bithiah
30-11-2005, 15:13
dastiary عزیز
در مورد کدی که نوشتید هیچ نکته خاصی بنظر نمی رسه که مطرح کنم، ولی متاسفانه منظور شما رو از اینکه می فرمایید

تا زمانیکه مدول فرم بسته نشده ویا از برنامه خارج نشده ام بخوبی کار میکند ولی با خروج از برنامه دیگه جواب نمیده متوجه نمی شم.
و اما اگه مساله اینه که شما می خواین مقدار Time سه ساعت پیش رو در جایی برای مراجعه بعدی داشته باشید، دو راه به نظر من می رسه. یکی اینکه اگه این تابع zaman رو مکررا صدا می زنید، می دونین که در هر بار فراخوانی متغیر TheTime از نو ایجاد می شه و مقدار پیش فرض متغیری از نوع تاریخ رو می گیره. بهمین دلیل شما اگه قصد دارین از طریق همین متغیر به زمان سه ساعت پیش دسترسی داشته باشین، می تونین اون رو از نوع Static تعریف کنین. یعنی بجای دستور
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بنویسین:
بدین ترتیب مقدار متغیر TheTime تا زمانیکه کد شما اجرا می شود، تغییر نمی کند(البته مگر آنکه خودتان تغییرش بدهید)
راه دیگری که بنظر می رسد، یادداشت کردن ساعت موردنظر در یک فایل برای مثال موقت در مسیر برنامه است. شما می تونین مقدار و نام متغیری رو که در آینده به اون نیاز خواهید داشت درون یک فایل بصورت متنی بنویسید و بعد از خواندن آن آنرا حذف کنید.
امیدوارم تونسته باشم جوابتون رو بدم.
موفق باشید

dastiary
01-12-2005, 15:52
dastiary عزیز
در مورد کدی که نوشتید هیچ نکته خاصی بنظر نمی رسه که مطرح کنم، ولی متاسفانه منظور شما رو از اینکه می فرمایید متوجه نمی شم.
و اما اگه مساله اینه که شما می خواین مقدار Time سه ساعت پیش رو در جایی برای مراجعه بعدی داشته باشید، دو راه به نظر من می رسه. یکی اینکه اگه این تابع zaman رو مکررا صدا می زنید، می دونین که در هر بار فراخوانی متغیر TheTime از نو ایجاد می شه و مقدار پیش فرض متغیری از نوع تاریخ رو می گیره. بهمین دلیل شما اگه قصد دارین از طریق همین متغیر به زمان سه ساعت پیش دسترسی داشته باشین، می تونین اون رو از نوع Static تعریف کنین. یعنی بجای دستور
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بنویسین:
بدین ترتیب مقدار متغیر TheTime تا زمانیکه کد شما اجرا می شود، تغییر نمی کند(البته مگر آنکه خودتان تغییرش بدهید)
راه دیگری که بنظر می رسد، یادداشت کردن ساعت موردنظر در یک فایل برای مثال موقت در مسیر برنامه است. شما می تونین مقدار و نام متغیری رو که در آینده به اون نیاز خواهید داشت درون یک فایل بصورت متنی بنویسید و بعد از خواندن آن آنرا حذف کنید.
امیدوارم تونسته باشم جوابتون رو بدم.
موفق باشید

دوست عزیز سلام
تغییر کد Dim TheTime As Date بصورت Static TheTime As Date مشکل را حل کرد.
از لطفتون خیلی خیلی ممنونم
حضرت علی(ع):هرکس به من حرفی بیاموزد،مرا بنده خود ساخته است.