PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كلوپ خودروهاي آمريكايي

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

mard_khasteh
28-08-2009, 09:29
علی جان من تا صفحه 60 این تاپیک رو رفتم و اون ایپمپالا 64 رو پیدا نکردم.. قبل 60 هم یادمه نیس.. تو تیونینگ تاک هم می رم می گردم..

دوستان اگه آگهی شما اون ایمپالا 64 رو دیدید لطف کنید به ما هم بگید من یادم نیس :41:

مشخصات : ایمپالا 64 اتاق کثیف.. کنار یه دیوار افتاده.. رنگ آبی آسمونی..

علی همونطوری که کوروت 80 هزار دلاری شده 400 میلیون اینم 20 هزار تا بیشتر نیست .
:دی

علی بد هم نمیگه رامین.. ماشین بخوای وارد کنی فقط دم در گمرک :31: 160 درصد قیمت ماشین عوارض شیرین ازت می گیرن.. پول جابجایی اش به ایران هم حساب کن.. مطمئنا باید خیلی جاهای دیگه هم پول بدی...

dj.tiesto
28-08-2009, 18:10
اه دو ساعت تایپ کرده بودم پاک شد.

علی همونطوری که کوروت 80 هزار دلاری شده 400 میلیون اینم 20 هزار تا بیشتر نیست .

شدنی نیست رامین.

دیروز با خود فرشاد حرف زدم خیلی ازم گلایه کرد که با اعضا تند برخورد میکنم در مورد بخش گفتم بهش گفت تاپیک که معرفی یا سوال جواب داشته باشید کمه منم این به نظرم رسید
مهم شدن تاپیکها هم با من شما فقط اامه بدین
تو اگه میتونی در مورد ماستنگ بنویس سعید اگه دوس داره چلنجر و چارجر یه کارایی بکنه منم اول اف بادی رو شروع میکنم یا هر جور دوس دارین .
راستی سعید از سوالات و نظر دوستمون یه چیزی فهمیدم بیشتر بچه ها متاسفانه اطلاع زیادی از ماشینهای آمریکایی ندارن .
البته من خودم دقیقا نمیدونم چیا توی این مملکت پیدا میشه چون گاهی مثل اون کانتیناتال 66 که توی یه اوراقی دیده شده بود چیزهای پیدا میشه .
کاش یکی آمار کامل گمرک اون دوران رو داشت.

فعلآ دست نگه دار. اصلآ کجاس این اقای مدیر.روز اول اومد یه خورده گیر داد دیگه پیداش نیست.
کجایی فرشاد دلمون برات تنگ شد.
به نظر من وقتی انجمن تفکیک بشه کار اصولی تر و قشنگ تر میشه ولی اگه الان این کار رو کنیم زحمات به هدر میره.

علی جان من تا صفحه 60 این تاپیک رو رفتم و اون ایپمپالا 64 رو پیدا نکردم.. قبل 60 هم یادمه نیس.. تو تیونینگ تاک هم می رم می گردم..

دوستان اگه آگهی شما اون ایمپالا 64 رو دیدید لطف کنید به ما هم بگید من یادم نیس

مشخصات : ایمپالا 64 اتاق کثیف.. کنار یه دیوار افتاده.. رنگ آبی آسمونی..

ممنون پیداش کردی یه ندا بده

علی بد هم نمیگه رامین.. ماشین بخوای وارد کنی فقط دم در گمرک 160 درصد قیمت ماشین عوارض شیرین ازت می گیرن.. پول جابجایی اش به ایران هم حساب کن.. مطمئنا باید خیلی جاهای دیگه هم پول بدی...

برای اینکار فقط باید حد اقل یه اشنای گردن کلفت تو سفارت داشته باشی به بالا.
ماشین سفارتی خریدن یکی از راحت ترین کاراس.اقای سفیر ماشین مورد نظر شما رو از دوبی میخره میاره.(میتونه بوگاتی ویرون باشه) میاره 1 روز که گذشت از طریق یه مزایده سوری واگذار میشه به شما.به همین سادگی.

SIMON137
28-08-2009, 18:21
راستی بچه ها میخوام چند تا تاپیک در مورد معرفی ماشینهای آمریکایی بزنیم مثلا واسه ماستنگ یکی کوروت یکی کامارو ....اینجوری دیگه بقیه بچه ها رو هم میگم برن دنبال آلمانی و ژاپنی و تاریخچه ماشینا .
اول خودمون امریکایی رو جور میکنیم بعدا اونا رو هم یواش یواش
تا یه سال میخوایم کل انجمن اتومبیل رو دسته بندی کنیم.
آقا این کار نیازمند انتقال به یک انجمن جدید هست که هنوز زوده ... شما مطالب رو بنویس تو یک پست ، من لینک میدم به پست اول تاپیک ...
ایشالله انجمن جدید هم راه افتاد همرو منتقل می کنیم جدا به یک تاپیک:46:

rami_hemi
28-08-2009, 18:22
شدنی نیست رامین.

علی میشه اونقده پدر آدم رو در میارن که .

فعلآ دست نگه دار. اصلآ کجاس این اقای مدیر.روز اول اومد یه خورده گیر داد دیگه پیداش نیست.
کجایی فرشاد دلمون برات تنگ شد.
به نظر من وقتی انجمن تفکیک بشه کار اصولی تر و قشنگ تر میشه ولی اگه الان این کار رو کنیم زحمات به هدر میره.

میدونم کجاس ولی نمیخواد زیاد به پر و پاش بپیچیم ما چند نفر کاربر فعالا به قدر کافی اذیتش میکنیم.

برای اینکار فقط باید حد اقل یه اشنای گردن کلفت تو سفارت داشته باشی به بالا.
ماشین سفارتی خریدن یکی از راحت ترین کاراس.اقای سفیر ماشین مورد نظر شما رو از دوبی میخره میاره.(میتونه بوگاتی ویرون باشه) میاره 1 روز که گذشت از طریق یه مزایده سوری واگذار میشه به شما.به همین سادگی.
ای ول ای ول عجب راه حلی.منم میخوام علی از اون آشناها.

rami_hemi
28-08-2009, 18:24
آقا این کار نیازمند انتقال به یک انجمن جدید هست که هنوز زوده ... شما مطالب رو بنویس تو یک پست ، من لینک میدم به پست اول تاپیک ...
ایشالله انجمن جدید هم راه افتاد همرو منتقل می کنیم جدا به یک تاپیک
جانم سیمون جان
ما داریم برنامه رو واسه یه سال آینده میریزیم
نترس همه کاراش برنامه ریزی شده صبر کنید شما تاپیک بزنید من مهمشون میکنم

mohamad.hejazi
28-08-2009, 23:23
سلام بر دوستان.
میبینم که 6-7 صفحه ای تاپیک جلو رفته بابا ایول
من همین الان رسیدم خیلی خوابم میاد فقط تونستم پستهای بچه ها رو بخونم.
انشاالله فردا میام با پستهای جدید.

SIMON137
29-08-2009, 11:37
جانم سیمون جان
ما داریم برنامه رو واسه یه سال آینده میریزیم
نترس همه کاراش برنامه ریزی شده صبر کنید شما تاپیک بزنید من مهمشون میکنم
ها ؟ چی میگه ؟ چرا من بزنم خو :دی
جدا ؟ ردیفه یعنی ؟ اگه بشه یک انجمن براش زد خیلی توپ میشه ...
من اون رو گفتم فعلا بزنیم تا بعدا جداش کنیم بهتره تا اینکه کلا بذاریم بعدا بزنیم . کار بیشتر میره جلو

rami_hemi
29-08-2009, 13:29
سیمون اسمت رو اول بگو راحت باشیم اینجا
داریم روش کار میکنیم تا یک سال میخوایم انجمن رو با طرحهایی که نظمش رو بیشتر کنه جلو ببریم تا اول تابستون 89 باید کارار رو بکنیم بعد اون ماشینهای آمریکایی هم واسه خودش دارای بخش میشن .
منم این پیشنهاد رو دادم که هر ماشین یا حداقل خودرو ساز مدلهای مطرحش و کلاسیکش رو معرفی کنیم و بگیم کدوم مدلها بیشتر توی اراین هم پیدا میشه اینطوری سطح آگاهی بقیه هم بالا میره
اون روز فرشاد بهم میگفت که مشا بین خودتون چند نفر فقط بحث میکنید عمومی بحث نمیشه که بتونم کاری براش بکنم.

SIMON137
29-08-2009, 13:31
سیمون اسمت رو اول بگو راحت باشیم اینجا
داریم روش کار میکنیم تا یک سال میخوایم انجمن رو با طرحهایی که نظمش رو بیشتر کنه جلو ببریم تا اول تابستون 89 باید کارار رو بکنیم بعد اون ماشینهای آمریکایی هم واسه خودش دارای بخش میشن .
منم این پیشنهاد رو دادم که هر ماشین یا حداقل خودرو ساز مدلهای مطرحش و کلاسیکش رو معرفی کنیم و بگیم کدوم مدلها بیشتر توی اراین هم پیدا میشه اینطوری سطح آگاهی بقیه هم بالا میره
اون روز فرشاد بهم میگفت که مشا بین خودتون چند نفر فقط بحث میکنید عمومی بحث نمیشه که بتونم کاری براش بکنم.
کلا خیلی خوبه ، حرکت بسیار توپی هست...
اسمم زیر محل سکونت نوشته شده :دی

bache pooldar
30-08-2009, 02:30
دوستان یه سوال دارم که شاید ربط چندانی به موضوع نداشته باشه . خلاصه ببخشید جای دیگه ای نمی شد مطرحش کنم.

دیروز تو سایت یاهو قسمت Auto دیدم که زده بود قیمت فورد ماستنگ مدل 2010 تو آمریکا 20000 $ دلاره یعنی تقریبا 20 میلیون

تومان . حالا اگه بخوام وارد کنم چه قدر گمرک آب می خوره ؟ سر جمع چقدری باید بدم؟ هرچند می دونم که بهش کارت سوخت

تعلق نمی گیره. ممنونم

dj.tiesto
30-08-2009, 04:49
میدونم کجاس ولی نمیخواد زیاد به پر و پاش بپیچیم ما چند نفر کاربر فعالا به قدر کافی اذیتش میکنیم.

یعنی چی .مثلا مدیر انجمنه.چه مدیریه که الان 1 ماهه تو این و تا تاپیک امریکایی پیداش نیست.:41:واقعآ شورشو در اوردن.نه به اون روز اول که اینهمه هوار کشیدن سر من بدبخت و ما رفتیم دو سه روز اساس نامه و جواب اقایان رو تنظیم کردیم و زحماتم به هدر رفت و به کارای من هیچ اهمیتی ندادن نه به اینکه الان یه ماهه تو تاپیک های امریکایی که از همه جا فعالتره پیداشون نیست.:41:

دوستان یه سوال دارم که شاید ربط چندانی به موضوع نداشته باشه . خلاصه ببخشید جای دیگه ای نمی شد مطرحش کنم.

دیروز تو سایت یاهو قسمت Auto دیدم که زده بود قیمت فورد ماستنگ مدل 2010 تو آمریکا 20000 $ دلاره یعنی تقریبا 20 میلیون

تومان . حالا اگه بخوام وارد کنم چه قدر گمرک آب می خوره ؟ سر جمع چقدری باید بدم؟ هرچند می دونم که بهش کارت سوخت

تعلق نمی گیره. ممنونم

بابا یه هفته س بحث همینه.
عزیز نمیشه.اقا نمیشه برادر نمیشه.:19:
اون وقت شما میگی با کارت سوخت مشکل ندارم.
نمیشه بیاری داداش.
اگه میشد نوریانی جلو تر از شما میاورد.

dj.tiesto
30-08-2009, 04:56
اینجوری که من برداشت کردم گویا تا حد اقل 1 سال اینده از انجمن امریکایی خبری نیست و این نهایت بی انصافی هستش.:44:
اگه درست متوجه شده باشم از مدیران خیلی دوستانه:9: تقاضا دارم بیانو این انجمن امریکایی رو راه بندازن تا این تلاشایی که داره میشه بدون ارج نمونه.حد اقل ازمایشی.خودتونم خوب میدونید که امریکاییا از همه فعال ترند.پس بیایید و انجمن ش رو تو همین ماه تاسیس کنید :4:

rami_hemi
30-08-2009, 14:02
امیر جان از آشنایی باهات خوشبخت شدم
علی ناراحت نشو کم کم میان سر حرفمون شما فعالیت رو زیاد کنید با دوستان مدارا کنید کمی جذابیت آمریکایی ها رو به رخ بکشید تمومه.

mard_khasteh
30-08-2009, 15:39
اینجوری که من برداشت کردم گویا تا حد اقل 1 سال اینده از انجمن امریکایی خبری نیست و این نهایت بی انصافی هستش.:44:
اگه درست متوجه شده باشم از مدیران خیلی دوستانه:9: تقاضا دارم بیانو این انجمن امریکایی رو راه بندازن تا این تلاشایی که داره میشه بدون ارج نمونه.حد اقل ازمایشی.خودتونم خوب میدونید که امریکاییا از همه فعال ترند.پس بیایید و انجمن ش رو تو همین ماه تاسیس کنید :4:

انقدر حرص نخور علی جان :31: چی کار داری با خودت می کنی پــــــــسر؟ :20: فدای سرت.. همه چی درست میشه.. :10:

SIMON137
30-08-2009, 20:55
یادمه روزهای اول که تاپیک رو زدیم........... :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تازه الان به حرفشون دارم میرسم :دی

bache pooldar
31-08-2009, 00:02
بابا یه هفته س بحث همینه.
عزیز نمیشه.اقا نمیشه برادر نمیشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif
اون وقت شما میگی با کارت سوخت مشکل ندارم.
نمیشه بیاری داداش.
اگه میشد نوریانی جلو تر از شما میاورد.

داداش حرص نزن بابا فهمیدم . آخه چند وقت پیش خودم یه دوج چلنجر مدل 2007 آلبالویی دیدم. ضمنا نوریانی

فقط نماینده بی ام و هستش نه شرکت دیگه . حالا شما بفرمایید چرا نمیشه وارد کنی؟ خودم هم کنجکاو شدم

Pario
31-08-2009, 00:46
یک تالار برای خودروهای آمریکایی؟

فکر خوبیه اما تلاش زیادی لازم داره

زیاد آنلاین نیستم اما هر وقت باشم در خدمتم.

برای شروع فورد رو میارم بالا

dj.tiesto
31-08-2009, 02:49
علی ناراحت نشو کم کم میان سر حرفمون شما فعالیت رو زیاد کنید با دوستان مدارا کنید کمی جذابیت آمریکایی ها رو به رخ بکشید تمومه.

اومدیمو نیومدند رامین جان.اون وقت تکلیف چیه.زحماتمون همش میشه باد هوا.

انقدر حرص نخور علی جان :31: چی کار داری با خودت می کنی پــــــــسر؟ :20: فدای سرت.. همه چی درست میشه.. :10:

واییییی از دست رفتم:31:

آخه چند وقت پیش خودم یه دوج چلنجر مدل 2007 آلبالویی دیدم

من تا حالا نه تو وب و نه خودم چلنجر 2007 ندیدم.مگه 2008 وارد بازار نشد؟

ضمنا نوریانی

فقط نماینده بی ام و هستش نه شرکت دیگه

خوب شد گفتیا دوست عزیز و الا من چیکار میکردم:27:

برادر اقای نوریانی قبل بی ام دبلیو میخواست یه راهی رو دور بزنه یعنی از کشور ثالث اتومبیل های امریکایی وارد کنه که نتونست.

حالا شما بفرمایید چرا نمیشه وارد کنی؟ خودم هم کنجکاو شدم

این شد سوال.

طبق قانون واردات وزارت بازرگانی ماده .. تبصره ... به مورخ .. ... .... واردات هرگونه اتومبیلی که در لیست وزارت بازرگانی نباشه و خودرو های تولید امریکا و خودرو های 12 سیلندر ممنونع میباشد.(همین تحریم باعث شد جی ام و کرایسلر ور شکست شدن دیگه:31:)

برای شروع فورد رو میارم بالا

این تاپیک رو دیدم.کلآ ریشه ای ایراد داره برادر.
اگر هم قرار بشه همچین تاپیکی بزنیم باید رو اصول باشه.قرار دادن 4 تا لینک و عکس که هر جایی پیدا میشه که نشد کار و مرجع.کار باید ر یشه ای و ا صولی باشه.یعنی بیاییم 4 تا ترجمه درست و حسابی از خودمون چند تا لینک کم یاب و سوال و جواب تخصصی و از این قبیل مباحث صورت بگیره.

rami_hemi
31-08-2009, 07:39
اومدیمو نیومدند رامین جان.اون وقت تکلیف چیه.زحماتمون همش میشه باد هوا.
علی جان یادت نیست انگار ما ها بودیم ه این انجمن رو اینطوری کردیم
قشنگ یادمه که چقدر حرص میخوردیم اونقدر تاپیک مسخره توش بود چقدر به مدیرا میگفتیم تا بیان و نظم بدن من به خود فرشاد میگم بیاد اینجا یه سر بزنه .

خوب شد گفتیا دوست عزیز و الا من چیکار میکردم

برادر اقای نوریانی قبل بی ام دبلیو میخواست یه راهی رو دور بزنه یعنی از کشور ثالث اتومبیل های امریکایی وارد کنه که نتونست.
فورد هم خیلی میخواست وارد بازار ایران بشه و میتونست از فورد اروپا اقدام کنه هنوزم مایل هستش ولی دولت آمریکا حتی به حضور مزدا هم اعتراض میکنه(واقعا این سیاستمدارا خنگن )بازار بکر ایران بخصوص تشنه برندهای آمریکایی رو دادن دست کره ای ها ولی فورد در مورد مزدا گفته بود مزدا شریک من هستش و زیر مجموعه نیست یه مدریت مستقل در مورد بازار یابی داره.

من تا حالا نه تو وب و نه خودم چلنجر 2007 ندیدم.مگه 2008 وارد بازار نشد؟
منم یادم نمیاد 2007 کانسپت بودش بعدا 2008 اومد بازار و توی ایران هم هنوز کسی ناورده

طبق قانون واردات وزارت بازرگانی ماده .. تبصره ... به مورخ .. ... .... واردات هرگونه اتومبیلی که در لیست وزارت بازرگانی نباشه و خودرو های تولید امریکا و خودرو های 12 سیلندر ممنونع میباشد.(همین تحریم باعث شد جی ام و کرایسلر ور شکست شدن دیگه)
البته روشهای خاصی داره که به بند پ مربوط میشه که این روشها باعث شدن چند موردمعدود بیارن و پلاک هم کنن مثلا یه کوروت زرد رنگ.

mard_khasteh
31-08-2009, 09:33
دوستان چند تا سوال :

-این کامارو z28 1971 قرمزه ( فکر کنم کل ایران بشناسنش دیگه) که دو خط سفید داره، گلگیر و در و کاپوت و ایناش ، با خارجی تعویض شده؟ یا داده بزاش ساختن ؟؟!

- این گلگلیر هایی که بازسازی می کنن ( اینایی که گلگیر رو می سازن) استحکامش مثل روز اول یه ماشین آمریکایی میشه ؟! در کل استحکامش با توجه به ورقی که <<بازسازی کننده ها>> استفاده می کنن چطوره؟ آخه اینطوری که من دیدم، واسه ساخت 1 گلگیر، بیش از 10 تا ورق رو به هم جوش می دن تا یه گلگیر بشه ؟

حالا این گلگیر که همه جاش با جوش وصله و پینه شده و حتی جنس ورق اش (منظورم قطرش نیس، منظورم جنس ورق هست) مثل ورق ماشین آمریکایی نیس، استحکام یه گلگیر فابریک رو داره یا نه ؟

rami_hemi
31-08-2009, 10:00
نه مسلمه سعید جان کیفیت و استحکام اولیه رو نداره ولی کیفیت ظاهری بیشتر مطرح هستش که خوب کار کنن بهتره .
در کل میشه بعضی قطعات رو با نمونه فایبرش عوض کرد البته فایبر واسه ماشینی خوبه که مثلا فقط یه اتاق باقی مونده و گلگیر و کاپوت نابود شده و این ماشینا میتونن واسه درگ تیون بشن .
الان کمی بگردی فایبر سازهایی پیدا میکنی که از این کارا بکنن .

mard_khasteh
31-08-2009, 11:49
نه مسلمه سعید جان کیفیت و استحکام اولیه رو نداره ولی کیفیت ظاهری بیشتر مطرح هستش که خوب کار کنن بهتره .
در کل میشه بعضی قطعات رو با نمونه فایبرش عوض کرد البته فایبر واسه ماشینی خوبه که مثلا فقط یه اتاق باقی مونده و گلگیر و کاپوت نابود شده و این ماشینا میتونن واسه درگ تیون بشن .

ممنون رامین جان.. راستی این گلگیر های بازسازی شده از گلگیر فابریک یه ماشین 30 سال پیش(که معلوم نیس چند بار بتونه شده) باید محمکتر باشن نه؟ :20:

Pario
31-08-2009, 14:06
اگر هم قرار بشه همچین تاپیکی بزنیم باید رو اصول باشه.قرار دادن 4 تا لینک و عکس که هر جایی پیدا میشه که نشد کار و مرجع.کار باید ر یشه ای و ا صولی باشه.یعنی بیاییم 4 تا ترجمه درست و حسابی از خودمون چند تا لینک کم یاب و سوال و جواب تخصصی و از این قبیل مباحث صورت بگیره.

1. ترجمه :

در این انجمن(خودرو) علاقه مندی به خودروهای آمریکاییهست که به انگلیسی در حد ترجمه آشنا باشه؟

پستی که در مورد فورد f-150 رپتور هست 2 یا 3 تا متن داشت اما به دو دلیل ترجمه نشد:

1. گوگل ترنسلیتور نتونست مطلب رو به خوبی ترجمه کنه.
2. جایی که الان هستم روی سیستمهاش نرم افزارهای پارس ترنسلیتور و بابیلون نصب نیست. پس خودم هم نمیتونم ترجمش کنم.

2. سوال و جواب تخصصی :

این کار دو تا مشکل داره:

1. در مورد خودروهای آمریکایی قدیمی سوالات به مشخصات فنی و مدلهای موجود در ایران و نحوه خرید و بازسازی محدود میشه که در این بخش چند تا تاپیک داریم

2.در مورد خودروهای آمریکایی جدید به دلیل اینکه در کشورمون به تعداد محدود وجود داره ( تشریفات - حفاظت - پلاک موقت- سیاسی ) و صاحبانشون از ما در مورد مسائل تخصصی سوال نمیپرسند پس تنها چیزی که باقی میمونه سوالات در مورد مدلهای جدید و قدرت موتور و قیمت و ... هست.

این از سوال, حالا جواب رو کی باید بده؟ کسی که خودش خودروی فورد مدل روز رو سوار میشه و به مشکلاتش آشناست. که نداریم!

3. در تاپیک فورد دو درخواست بود :

1. در مورد فورد موستانگ جی تی که به تاپیک مربوطه راهنمایی شد
2. درخواست عکس که عکسهای خودروی فورد f-150 رپتور قرار داده شد.

اگر سوالی باقی مونده در خدمتم :40:

dj.tiesto
01-09-2009, 00:43
دوستان چند تا سوال :

-این کامارو z28 1971 قرمزه ( فکر کنم کل ایران بشناسنش دیگه) که دو خط سفید داره، گلگیر و در و کاپوت و ایناش ، با خارجی تعویض شده؟ یا داده بزاش ساختن ؟؟!

- این گلگلیر هایی که بازسازی می کنن ( اینایی که گلگیر رو می سازن) استحکامش مثل روز اول یه ماشین آمریکایی میشه ؟! در کل استحکامش با توجه به ورقی که <<بازسازی کننده ها>> استفاده می کنن چطوره؟ آخه اینطوری که من دیدم، واسه ساخت 1 گلگیر، بیش از 10 تا ورق رو به هم جوش می دن تا یه گلگیر بشه ؟

حالا این گلگیر که همه جاش با جوش وصله و پینه شده و حتی جنس ورق اش (منظورم قطرش نیس، منظورم جنس ورق هست) مثل ورق ماشین آمریکایی نیس، استحکام یه گلگیر فابریک رو داره یا نه ؟

ممنون رامین جان.. راستی این گلگیر های بازسازی شده از گلگیر فابریک یه ماشین 30 سال پیش(که معلوم نیس چند بار بتونه شده) باید محمکتر باشن نه؟ :20:

در مورد اون کامارو تا اوجا که من میدونم گلگیر و در ایناش فابریکه فقط صافکاری شده.از صاحبشم که پرسیدم گفت ماشین پوسیدگی نداشته فقط یه خورده کارای صافکاری رو ماشین انجام شده.

در این انجمن(خودرو) علاقه مندی به خودروهای آمریکایی هست که به انگلیسی در حد ترجمه آشنا باشه؟

داداش مگه میخوای مقاله اثبات جاذبه زمین نیوتن رو تجربه کنی؟
(مقاله . نه اخبار اعتصاب کارکنان.به عقیده من مطالب باید جنبه اموزشی داشته باشه و الا اخبار عقب افتادن خقوق و پورسانت کارگرای دست دوم شرکت ایگل که پیچ های سپر های تولیدی فورد رو میزنه سودی برای کسی نداره.(منظور خاصی از این تعبیر ندارم.به کسی بر نخوره.)) مقاله انگلیسی رو میخونم بالاخره چار تا چیز از داخلش حالیم میشه و در نهایت اونایی که از مقاله فهمیدم رو یعنی چکیده مطالب رو میامو اینجا در کلوپ مربوطه قرار میدم و دوستان هم میان و اگه ایرادی داشت میگن اگه نه نظراتشونو میگن.

پستی که در مورد فورد f-150 رپتور هست 2 یا 3 تا متن داشت اما به دو دلیل ترجمه نشد:

1. گوگل ترنسلیتور نتونست مطلب رو به خوبی ترجمه کنه.
2. جایی که الان هستم روی سیستمهاش نرم افزارهای پارس ترنسلیتور و بابیلون نصب نیست. پس خودم هم نمیتونم ترجمش کنم.

منظور من اصلآ به این نبود کلی گفتم.

سوال و جواب تخصصی :

این کار دو تا مشکل داره:

1. در مورد خودروهای آمریکایی قدیمی سوالات به مشخصات فنی و مدلهای موجود در ایران و نحوه خرید و بازسازی محدود میشه که در این بخش چند تا تاپیک داریم

2.در مورد خودروهای آمریکایی جدید به دلیل اینکه در کشورمون به تعداد محدود وجود داره ( تشریفات - حفاظت - پلاک موقت- سیاسی ) و صاحبانشون از ما در مورد مسائل تخصصی سوال نمیپرسند پس تنها چیزی که باقی میمونه سوالات در مورد مدلهای جدید و قدرت موتور و قیمت و ... هست.

میگم ریشه ای مشکل داره میگید نه.
اقا من میخوام سیستم ماشینو از کاربرات انژکتوری کنم.
دنبال یه نقاش میگردم که کامارو رو خوب در میاره و کارش ثابت شدس.
دنبال یه اوراقچی میگردم لوازم چارجر پیدا کنم.
دنبال یه ماستنگ 66 میگردم بخرم.
من حالا دو تا مثال زدم شما هم اد کلید کردی رو این دوتا.
1001 دلیل دیگه دارم که کار اینجوری مورد داره.

در تاپیک فورد دو درخواست بود
1. در مورد فورد موستانگ جی تی که به تاپیک مربوطه راهنمایی شد
2. درخواست عکس که عکسهای خودروی فورد رپتور قرار داده شد.

:13:
من اصلآ به فورد کاری ندارم.
یه مثال زدم و گفتم کار اینجوری مشکل داره.
مثلآ به نظر شما قرار دادن 4 تا عکس چه جنبه اموزشی میتونه داشته باشه.
منی که عکس میخوام باید زحمت بدم به خودم بیام و یه سرچی بزنم تو اینترنت.اگه چیزی که میخواستم و پیدا نکردم اونموقع بیام و اینجا در خواست کنم.در نتیجه هم بازدیدکننده هم خدمت دهنده باید قانون مدار باشه.

اگر سوالی باقی مونده در خدمتم

شما دیگه جای سوال نذاشتی:19::40:

rami_hemi
01-09-2009, 09:37
دوستان من مقاله ای که زا شما میخوام اخبار کارخونجات نیست وقتی میگم فورد در مرود محصولات فورد باشه مثلا تاریخچه ماستنگ تاریخچه کالمارو کوروت
مثلا کی میدونه که بدنه کوروت از اول تا امروز از فابر گلاس و پلاستیک فشرده ساخته شده و شاسی و اون از بدنه جدا هستش .
من ازتون مقاله های اینطوری میخوام .
البته امروز واسه یکی از دوستان هم میگم بخش المانی رو اینطوری بکنه .

mohamad.hejazi
02-09-2009, 14:14
سلام.
دوج چلنجر
به نظر شما سرکاری نیست؟!!!!

rami_hemi
02-09-2009, 15:10
محمد اگه اینطوری باشه که واقعا ارزش داره 7 تومن
من برم از یه جایی پول نزول کنم بخرمش.
راستی توی تی تی اون عکس کامارو 73 با دماغه 75 رودیدین؟11.5 تومن
من باشم دو تا چک حسابی میخوابونم دم گوش طرف میگم
برو یه دماغه واسه این بیار بعدا ببینیم چند میشه.

mard_khasteh
02-09-2009, 18:06
فکر نکنم فروشی باشه.. چون این ماشین مال یکی از آمریکایی بازای معروفه... :41: اگه بخواد بفروشه به رفیقاش می فروشه.. :19: در ضمن انقدر هم طرفدار داره که باید بالای 10 تومن فروش بره... کل بچه ها ی همایش میشناسنش.. کلیپ برن اوتش هم تو سایت ایران ماسل کار هم هست.. :27:
البته نظر منه.... شاید هم فروشیه !!! :18::18::18:

rami_hemi
02-09-2009, 18:44
سعید دیگه نمیدونم ولی منم شک دارم با این قیمت فروشی باشه وقتی اون چلنجر قرمز که یه طرفش کلا تصادفی هستش 10 تومن قیمتشه این 7 تومن خیلی بعید به نظر میاد.

taghi_ramzi
02-09-2009, 21:02
من هم دیدم،سرکاریه !

mohamad.hejazi
02-09-2009, 22:56
بله سرکاریه.یکی زنگ زده کلی هم بد و بیراه شنیده!
ولی خداییش بین چلنجر و چارجر, چارجر یه چیز دیگستا
قبول دارین؟

taghi_ramzi
03-09-2009, 00:01
آقایون در مورد این بیوک ایران یه کم به من توضیح بدید
من خیلی تمایل دارم یکی بگیرم
البت رو کامارو هم کمی متمایل هستم، ولی راستش اصلا حوصله دردسر و دنبال قطعات یدکی گشتن ندارم.
به همین خاطر میخام یکی از همین بیوک ایران ها یا شورلت های b5-b6 بخرم
سوالام فعلا ایناس
اینا چند سیلندر هستن ؟ دوگانه سوزاش چطورن ؟ وضعیت کلی لوازم یدکی ؟ اینا بهترن یا بنز معماری ؟

mohamad.hejazi
03-09-2009, 12:15
سلام.
اول از همه بنز معماری کدوماس؟همین چراغ خربزه ایها؟به نظر من که بیوک هنرش خیلی بیشتره.
اگه حوصبه گشتن قطعات نداری که دور کامارو خط بکش,البته پیدا میشه قطعاتش ولی نه به اندازه بیوک و نوا
شورلت b5 نداریم.شورلت نواها c5 و... هستن.
بیوک b1-b2-b3-b4-b5
شورلت نوا c1-c2-c3-c4-c5-c6
نوا کلآ زیاد ماشین حال بده ای نیست ولی کمتر از بیوک اذیت میکنه.
من اگه جای شما بودم بیوک رو انتخاب میکردم.ما خودمون نوا داریم برای همین میدونم نوا چیه.
حالا توضیح میدم درباره ی تیپهای بیوک
b1=تیپ ساده ی بیوک فقط فرمان هیدرولیک داره,شیشه برقی صندلی برقی کولر نداره دنده دستی هم هست. سقف چرم هم نداره!تازه من تو ایران 3-2 تاش رو بیشتر ندیدم.پس این رو ولش کن
b2=این یکی یکم بهتره شیشه برقی کولر فرمان هیدرولیک و صندلی 2 تکه داره ولی دنده دستیه.فروشیش پیدا میشه ولی چون دنده دستیه کمتر کسی زیر بارش میره.
b3=توی ایران خیلی زیاده 90% بیوکها ی ایران b3 هست.تیپش فوله.شیشه برقی کولر فرمان هیدرولیک صندلی 2 دنده اتوماتیک داره.
b4=اینم فوله فقط صندلی 1 تیکه داره دنده اتوماتیکه تو فرمانه.داخلش هم قرمزه(خیلی خوشگله)این تیپ بیوک هم کمه ولی فروشیش پیدا میشه
b5=میرسیم سر غول b5 که عشقه منه.
b5 تیپ اسپرت بیوکه,صندلی 2 تکه فرمان اسپرت آینه ی بقل اسپرت و رینگ اسپرت داره.کولر داره فرمان هیدرولیک داره و موتورش قویتر از بقیه ی بیوک هاست.شاتونش کوتاهه و باعث شتاب بالا میشه.تازه دنده دستی هم هست(آسفالت رو میکنه)من شخصآ شتاب بیوک b5 رو دیدم فوقولادست.
اگه میخوای بخری b3 رو بخر که فوله و راحت
=====
شورلت نوا ها 6 سیلندر هست برای همین میگن نخر چون شتاب پایینی داره.البته تک و توک 8 سیلندر هم داره.
بیوک ها تمام 8 سیلندر موتور 350 هستن.
====
قطعات موتور(فنی) و ظاهری تمامش راحت گیر میاد چه شورلت نوا و چه بیوک.خیالت راحت.
====
من شخصآ 2 گانه سوز رو پیشنهاد نمیکنم چون لذت سواری رو میگیره.کسی که میخواد بیوک رو 2 گانه کنه بهتره بره پراید سوار شه.
تازه میگن بعد 1 سال موتور رو به تعمیر میندازه.
====
تجربه ی شخصی خودم:نوا رو که وللش.من که اصلآ نوا رو دوست ندارم نمیگم ماشین بدیه اتفاقآ خیلی سگ جون و راحته ولی به من یکی حال نمیده.
بیوک واقعآ ماشین باحالیه.گاز خور خیلی خوبی داره استیلش خیلی عضلانیتر و قشنگتر از نواست.یه ماشینیه که کم نمیاره کاربراتورش 4 دهنه ست.واقعآ سواری یه بیوک لذت داره.اگه رو پا باشه جوری بکسه باد میکنه که کمی از تایرهاش دود میاد!!تازه وول وول هم میکنه!!!!
==
بیوک از 1 تومن هست تا 8 تومن
با 4 تومن میتونی یه تمیز و روپاش رو گیر بیاری.
====
سوال دیگه بود در خدمتم.

taghi_ramzi
03-09-2009, 12:29
آقا دمت گرم
حدود مصرفشون رو میدونی؟
اصلا برای استفاده روزمره پیشنهاد میشن ؟

mohamad.hejazi
03-09-2009, 12:45
شما مصرف بیوک رو 18-20 حساب کن
نوا هم 14-16 حساب کن.
ما نوا رو روزانه استفاده میکنیم خیلی هم عالیه
بیوک هم بابام میگه اشکالی نداره.خیلی ها روزانه ازش استفاده میکنن.

rami_hemi
03-09-2009, 13:23
محمد خیلی توضیح خوبی دادای واقعا ممنونم استفاده زیادی بردیم .
راستی یه سوال محمد شنیدم یه جا گفته بودی موترو 350 بیویک 175 اسب یا همین حدود قدرت داره این مال بعد سال 72 هستش یا قبلش؟منظورم net حساب کردن یا مثل قبل 1972 از روی شفت اصلی موترو .آخه بعد اون قدرتی رو میگفتن که بعد زا گیربکس و با کولر روشن اندازه گیری میشد.
یه سوال دیگه دوستان بابای من خیلی قدیما نوا داشت من باهاش رانندگی نکردم چون خیلی کوچیک بودم ولی خب مزش مونده دیگه .
منم که اولین ماشین آمریکاییم رو میخوام ت یه مدت دیگه بخرم به نظرتون برم طرف ماشینی مثل کامارو یا پونتیاک فایربرد وکلا کوپه های کوچیک ماسل ها یا فعلا دنبال یه بیویک اسکای لارک دو دری چیزی در این حدود باشم؟

mohamad.hejazi
03-09-2009, 13:58
بیوک 165 اسب قدرت داره مل بعد 72 همین بیوک ایرانها.
دقیقآ قدرت یه کامارو lt 76 رو داره.
بستگی به بودجت داره!من فکر کنم کامارو راحتتر گیر بیاد تا یه بیوک دو در 8 سیلندر.چرا 4 در نمیخری؟به نظر من کامارو بخر اگه بودجت کم بود بیوک
اینطور هم که میگی تو شهرتون کامارو نیست.بیا اصفهان یا تهران یه کامارو بخر و ببر تبریز تا ماشینت تک باشه و چشم همه در بیاد!

rami_hemi
03-09-2009, 16:00
باشه محمد جان
در مورد 4 درش هم قشنگه و واسه منم که کلی دور و برم دوستام ریخت بهتره ولی دو در یه حالت خاصی داره .
کامارو هم اینجا تک و توک پیدا میشه ولی یا زیاد تمیز نیستن تمیز هم باشن فروشی نیستن.
در واقع 4 در هم خوبه شاید واسه شروع همون 4 در خوب باشه بخرم یه دونه قهوه ای با سقف چرمی کرم رنگ رینگای اصل بیویک سارغ دارم این ماشین رو ولی کمی انگار موقع حرکت ریپ میزنه یه کم هم سپرا ولو هستن.

mohamad.hejazi
03-09-2009, 18:26
وای بچه ها چند روز پیش یه اتفاق رخ داد که خیلی خدا رحممون کرد.
چند روز پیش قرار گذاشتیم با پسر عمه هام و چند نفر دیگه شب بریم بیرون.من گفتم ایمپالا رو میارم.خلاصه رفتیم بیرون برگشتنه با بچه ها انداختم تو اتوبان ساعت 1 نصفه شب.
هی بچه ها کک انداختن تو پاچم که اگه راست میگی پا تو تا ته بزار رو گاز ببینیم چندتا راه میره.
منم گفتم باشه البته اتوبان خلوت بود.
پامو گذاشتم رو گاز
سرعتم رسید به 165 واقعآ خودم داشتم کم کم میترسیدم,ماشین نرم و راحت راه میرفت اما گفتم یه وقت کسی نپره جلوم که دیگه هیچی.
به بچه ها داشتم میگفتم که کیف کنید یهو یه صدای شبیه به صدای نارنجک از ماشین اومد!!!همون لحظه هزار جور فکر ناجور به ذهنم اومد.
امیر که گفت موتور آتیش گرفت.
یکی دیگه گفت به سگی گربه ای چیزی نزدی؟
منم که واقعآ ترسیده بود گفتم هرچی بود دیگه ایمپالا نابود شد!!
(تمام اینهایی که گفتم اندازه ی 5 ثانیه طول کشید)
فرمون شروع کرد به لرزیدن.یه کمی هم ماشین میخواست منحرف بشه ولی جمش کردم.
زدیم کنار پیدا شدیم با هزار تا ترس.
بله درست حدث زدید تایر پکیده بود!
تایر جلو پوکیده!!!!
همون لحظه خدا را شکر کردم یه اتفاق بدتری نبود.
جونمون رو مدیون ایمپالا بودیم.ماشین چون سنگین بود و پهن خوشبختانه ماشین منحرف نشد یا چپ نکرد.سرعتم خیلی بود.
خلاصه با یه مکافاتی هم پنچر گیری کردیم.
عکس هم امیر گرفت.امیر عکسش رو آپ کن.

mard_khasteh
03-09-2009, 20:01
چند روز پیش قرار گذاشتیم با پسر عمه هام و چند نفر دیگه شب بریم بیرون.من گفتم ایمپالا رو میارم.خلاصه رفتیم بیرون برگشتنه با بچه ها انداختم تو اتوبان ساعت 1 نصفه شب.
هی بچه ها کک انداختن تو پاچم که اگه راست میگی پا تو تا ته بزار رو گاز ببینیم چندتا راه میره.
پامو گذاشتم رو گاز
سرعتم رسید به 165 واقعآ خودم داشتم کم کم میترسیدم,ماشین نرم و راحت راه میرفت اما گفتم یه وقت کسی نپره جلوم که دیگه هیچی.
به بچه ها داشتم میگفتم که کیف کنید یهو یه صدای شبیه به صدای نارنجک از ماشین اومد!!!همون لحظه هزار جور فکر ناجور به ذهنم اومد.
تایر جلو پوکیده!!!!
جونمون رو مدیون ایمپالا بودیم.ماشین چون سنگین بود و پهن خوشبختانه ماشین منحرف نشد یا چپ نکرد.سرعتم خیلی بود.

بــــــــــله ؟؟؟؟ :18::18::18: لاستیک ماشین ترکید، اونوقت ماشین اصلا منحرف نشد ؟؟ :31: مردونگیت رو عشقه ماشین آمریکایی :27::27::27: الحق که هوای صاحبت رو داری :46::10:

ولی شب هنقدر با ماشین تند نرو.. خیلی خطرناکه.. یه وقت خدای نکرده سگ میاد وسط اتوبان، اونوقت جمع کردن ماشین و این که بخوای نزنی بهش و اینا سخت میشه :41: راستی با 165 تا دور موتور رو چند بود ؟ :31: تا چند تا به نظرت ماشین میره ؟ 190 تا میرفت؟ راحت تا 190 تا میره یا طول میکشه تا به 190 برسه؟

mard_khasteh
03-09-2009, 20:08
رامین جان آخه بیوک دو در خریدش که 1 بدبختیه، ولی پیدا کردن اش 10 تا بدبختیه !!! چطوری می خوای بیوک دو در پیدا کنی؟ آخه شاید صاحبش قصد فروش نداشته باشه.. :41::13: اگه نوا دو در باشه یه کم بیشتره ولی بیوک دو در که به این راحتی گیر نمیاد :13: موردی دیدی مگه؟ کسی واسه فروش گذاشته ؟؟

----------------------------------------------

بله سرکاریه.یکی زنگ زده کلی هم بد و بیراه شنیده!
ولی خداییش بین چلنجر و چارجر, چارجر یه چیز دیگستا
قبول دارین؟
آره خدا وکیلی ... من عاشق چارجر ام.. البته چلنجر هم دوس دارم، ولی فقط 70 و 71 اش...
متاسفنه چارجر زیاد وارد ایران نشد.. اگه تو ایران چارجر زیاد وارد میشد، خیلی از عاشق های چلنجر ، دیوونه ی چارجر میشدن...
خصوصا مدل 68 و 69 تو ایران نادره.. وگرنه خیلی ها عاشق چارجر میشدن..

mohamad.hejazi
03-09-2009, 22:45
نه به خدا ماشین اصلآ منحرف نشد.
ما خودمون تا 2 روز بعدش هنوز داستان رو باور نکرده بودیم!!!!
دور موتور پایین بود ولی دیگه 180 تا بیشتر فکرنکنم بتونه بره.نه زیاد طول نمیکشه.همون لحظه ی اول که میخواد راه بیفته یکم شتابش پایینه بعدش خوب میشه.
عکسش رو امیر(پسر عمه ام)داره.اگه پاک کرده خودم عکس تایر ترکیده رو میزارم.!

rami_hemi
03-09-2009, 23:15
محمد واقعا ای ول ماشین رو و البته خودت رو
اینم بگم اتوبانها و کلا خیابونهای اصفهان زبونزده تو درستی اونم تاثیر داشته اگه من با همون سرعت اینجا توی اتوبان پاسدارن خودمون می افتادم تو به امواج خروشان اتوبان اصلا تایر لازم نبود خود ب خود میرفتم هوا.
سعید یکش رو همین محمد آبی رو معرفی کرده بود کمتر از 2 تومن هم قیمتش بود اینا موتورشون 6 هستش ولی فک کنم 8 هم پیدا بشه یا از 8 های تعویضی ولی خب نوا هم زیاد نیست کل تبریز یه نوا دو در آبی هستش حالا بگردیم دیگه من ماشین سالم میخوام پلاک شده باشه ولی دیگه دنبال چیزی نیستم که خیلی دردسر داشته باشه چون اول کاری هستم بیویک واقعا ماشین پر ابهتی هستش آدم صداش رو میشنوه خوف میکنه.

mard_khasteh
03-09-2009, 23:51
رامین جان این نوا های مدل بالا ( اینایی که چراغ هاش مربعی هست) هم ماشین های شکیلی هستن.. تنها بدی یا خوبی نوا اینه که مثل بیوک (البته بیوک دو در که سقفش چرم نیس) سقف چرم نداره.. خوبی : ماشین با سقف چرم از نظر زیبایی حرف نداره.. بدی: باید به فکر اون چرم باشی، چون نگهداری و خرجش سخته...

-------------------

ایول ممد.. خیلی حال کردم... راستی ایمپالا v6 دستی هستش دیگه؟ آره؟

------------------

فردا یه سری عکس از یه فورد کوگار می ذارم که یکی از رفقا با دوستاش جمعش کردن.. ماشین در حد تیم ملی.. انقدر گاوه که باهاش بدون تیکاف راه نمیشه بری..

rami_hemi
04-09-2009, 12:24
بله سعید جان اون نواها واقعا قشن هستن حتی مدلهای 71 هم توشن پیدا میشه نوا خودش ماشین خوبی هستش .
ولی نه به اندازه یه اسکای لارک البته که نگهداری یه سقف چرمی بیشتر نگرانی داره
کلا نگهداری یه آمریکایی واقعا سخت هستش سعید نواهای خیلی تمیزی هم اینجا پیدا میشه حتی یکی از همسایه هامون یه قهوه ای داره واقعا تمیز که انگشت به دهن می مونی .
به قول محمد اگه ماشین امریکایی 8 نباشه نمیچسبه .
ایمپاللا هم 6 سیلندر خطی هستش کلا آمریکایی های قدیمی همشون موتورهای 6 سیلندر خطی هستن.

dj.tiesto
04-09-2009, 16:01
پامو گذاشتم رو گاز
تایر جلو پوکیده!!!!

بابا تو کارت خیلی درسته.
با 165 تا لاستیک اونم جلو بترکه و ماشین چیزی نشه.:18:
بابا ی من با کروت با 130 تا لاستیک جلو ترکونده ماشین یه جور چپ کرده هیچ چیزش نمونده.یه مدل ترکونده بود که الان دور و بر 20 ساله افتاده گوشه گاراژ.البته یه بار هم با ایمپریال در اثر ترکیدن لاستیک جلو چپ کرده.در هر دو مورد کوچکترین اسیبی ندید.در امن بودن اطاق امریکایی ها شکی نیست ولی اینکه در مورد ترکیدن لاستیک ایمن باشه و یا مواردی تو این سبک از نمونه های نادره.

رامین جان آخه بیوک دو در خریدش که 1 بدبختیه، ولی پیدا کردن اش 10 تا بدبختیه !!! چطوری می خوای بیوک دو در پیدا کنی؟ آخه شاید صاحبش قصد فروش نداشته باشه.. :41::13: اگه نوا دو در باشه یه کم بیشتره ولی بیوک دو در که به این راحتی گیر نمیاد :13: موردی دیدی مگه؟ کسی واسه فروش گذاشته ؟؟

مایه اگه نقد باشه من دو سه تا سراغ دارم تو کرج ولی بالای 5-6 تومن قیمت گذاشتن.
یه دونه سرمه ای بود 12 تومن.
یه زرد 6 سیلندر بود تعریفی نبود میگفت 6 تومن.
یه سرمه ای دیگه هم بود خیلی نو بود ولی امار نگرفتم فروشیه یا نه.
اوایل مهر میرم اون وری خواستید امار میگیرم.

آره خدا وکیلی ... من عاشق چارجر ام.. البته چلنجر هم دوس دارم، ولی فقط 70 و 71 اش...
متاسفنه چارجر زیاد وارد ایران نشد.. اگه تو ایران چارجر زیاد وارد میشد، خیلی از عاشق های چلنجر ، دیوونه ی چارجر میشدن...
خصوصا مدل 68 و 69 تو ایران نادره.. وگرنه خیلی ها عاشق چارجر میشدن.

من همه میدونند عاشق تعصبی دوج هستم از مدل 66 تا 74.هر دوجی باشه.با اینکه خیلی تعصب دارم ولی بگم چارجر 68-69 رو از نزدیک ببینی حالت بد میشه.عین پیکان میمونه از جلو.ولی عقبش :19: ابهت داره بیا و ببین.
البته 68 و 70 کمی از 69 بهتر هستن.در مدل های ابتدای دهه 70 هم چلنجر همیشه از چارجر یه قدم جلو تر بوده.
در مدل های دهه 60 من کورنت و دارت رو از نظر طراحی به چارجر ترجیح میدم ولی از نظر پرفورمنس و موپار بازی و ماسل و ابهت و این حرفا چارجر خدای منه
راستی رامین دارت 1967 کوپه میخوای.همه چی فابریک.قیمت 6 میلیون.خواستی بگو.

فردا یه سری عکس از یه فورد کوگار می ذارم که یکی از رفقا با دوستاش جمعش کردن.. ماشین در حد تیم ملی.. انقدر گاوه که باهاش بدون تیکاف راه نمیشه بری

نکنه اون قهوه ای رو میگی؟
منتظریم بی صبرانه:10:

rami_hemi
04-09-2009, 16:05
ممنونم علی جان کرج هم شنیدم زیاد از اینا ریخته
در مرود دارت هم بگم یکم زیادی بزرگه حتی کوپه

dj.tiesto
04-09-2009, 16:08
دیگه داداش این از دست ما بر میومد

rami_hemi
04-09-2009, 17:16
قربوند علی جان من نوکرتم آقایی.دارم خودمم میگردم میخوام با صبر دنبالش برم چیز خوبی دیدی پیدا کردم .

mohamad.hejazi
04-09-2009, 23:45
سلام.
سعيد جون 6 سيلندر خطيه و اتوماتيک.
===
dj.tiesto جون اونها که چپ کردن حتمآ تو پيچ بودن يا چميدونم نتونستن کنترل کنن.
من تو اتوبان صاف صاف بودم بدون دست انداز.در ضمن ماشين ميخواست يکم منحرف بشه ولي فرمان رو سفت چسبيدم ترمز هم نگرفتم.

TopGear
04-09-2009, 23:57
سلام چنتا سوال دارم
موتوره 8 سیلندر بیوک ایران با موتور ایمپالاهای 8 سیلندر یکیه؟
موتور الدوزموبیل کاتلاس سیرا (همون که زیاد تو ایران هست) 6 سیلندر چند اسب قدرت داره و حجمش چقدره
تو باک این آمریکایی ها بنزین معمولی بریزیم بهتره یا بنزین سوپر؟

rami_hemi
05-09-2009, 00:14
موتور بیویک ایران فکر کنم همشون 1975 به بالا هستن موترو 350 هستش و در کل همون 350 جنرال موتورز هستش ممکنه روی ایمپالا هم 350 باشه ولی من ت حالا روی ایمپالا /کاپریس 350 نشنیدم باشه 305 رو ولی میدونم حتما هستش.

mohamad.hejazi
05-09-2009, 11:17
سلام.
بله بیوک با همون ایمپالا ها یکیه.
ایمپالا موتور 305 و 350 داره.
بنزین سوپر 100% بهتره هم بهتر کار میکنه و هم شتاب بیشتری داره.عمر موتور هم بیشتر میشه.

mard_khasteh
05-09-2009, 11:55
سلام دوستان.. این عکس های فورد مرکوری کوگار هست که روش موتور 460 بستن.. :27::27::27:
عکس اول رو میذارم، بقیه رو لینک می ذارم

اینم لینک فیلم تست ماشین..

عکس خود کوگار :::

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکس موتور 460 فورد با کاربرات Holley 750 که رو کوگار بستن..

mard_khasteh
05-09-2009, 12:20
سلام یه دونه کروت 67 سمت محل ما داره نقاشی و رنگ میشه... اگه بچه ها حال می کنن برم ازش چند تا عکس بگیرم.. کسی علاقه ای داره؟

======================

محمد این چند وقت انقدر حرف بیوک و نوا زدیم من دارم به نوا 71 هم علاقه مند میشم... نظرت چیه؟ نوا بگیرم ؟:41:

======================

سلام.
سعيد جون 6 سيلندر خطيه و اتوماتيک.
===
dj.tiesto جون اونها که چپ کردن حتمآ تو پيچ بودن يا چميدونم نتونستن کنترل کنن.
من تو اتوبان صاف صاف بودم بدون دست انداز.در ضمن ماشين ميخواست يکم منحرف بشه ولي فرمان رو سفت چسبيدم ترمز هم نگرفتم.

ممنون محمد..

----------------

آره درسته.. راستی ماشین آمریکایی عمرا به ایران راحتی چپ نمیکنه.. فقط تنها مشکلش اینه که لامصب انقدر می طلبه بهش گاز بدی، یهو می بینی سرعتت رسیده به بالای 170 .. اونوقت اونجا هست که سر پیچ نمیشه کنترل کرد و گاردریل اتوبان نقش ترمز رو بازی میکنه... اکثر ماشین های آمریکایی که چپ می کنن به خاطر سرعت زیاده و چسبیدگی کم ماشین به زمینه که باعث میشه زود کنترل رو از دست بدی و با گاردریل تصادف کنی و بعدش هم چپ!!

ممنونم علی جان کرج هم شنیدم زیاد از اینا ریخته
در مرود دارت هم بگم یکم زیادی بزرگه حتی کوپه

آره رامین، قسمت شد بیا کرج ببین چه ماشین های تکی داره.. یکی کرج و یکی شمیران تو تهران.... هر چی ماشین های تک آمریکایی ایران تو کرج هستش..

من همه میدونند عاشق تعصبی دوج هستم از مدل 66 تا 74.هر دوجی باشه.با اینکه خیلی تعصب دارم ولی بگم چارجر 68-69 رو از نزدیک ببینی حالت بد میشه.عین پیکان میمونه از جلو.ولی عقبش :19: ابهت داره بیا و ببین.
البته 68 و 70 کمی از 69 بهتر هستن.در مدل های ابتدای دهه 70 هم چلنجر همیشه از چارجر یه قدم جلو تر بوده.
در مدل های دهه 60 من کورنت و دارت رو از نظر طراحی به چارجر ترجیح میدم ولی از نظر پرفورمنس و موپار بازی و ماسل و ابهت و این حرفا چارجر خدای منه
راستی رامین دارت 1967 کوپه میخوای.همه چی فابریک.قیمت 6 میلیون.خواستی بگو.

=================

نکنه اون قهوه ای رو میگی؟
منتظریم بی صبرانه:10:
حرف دوج رو نزن علی جان.. :41: منم خیلی ناراحت این ماشین ام... :41: یه حیوونیه که دومی نداره... با نظرت موافق ام... چارجر 68 و 70 جلو پنجره شون شبیه همه و خیلی هیولا هستن... مخصوصا چراغ عقب های 68 که گرد هست :41: دیوونه ی این ماشین ام.. ولی حیف که 67 و 66 اش اصلا حال نمیده به آدم :13: اون 67 قرمزه رو که یادته اومده بود تو همایش.....

================

آره همون قهوه ایه که عکس هاشو با فیلمش گذاشتم..

rami_hemi
05-09-2009, 13:03
سعید این همون کوگاری نیست روش بلوئر گذاشته بودن؟و همه قطعات موتورش ادلبروک بود؟
===================
در مورد کرج هم خودم می اومدم یه زمانی ولی الان نمیام دیگه به خاطر مسایل خانوادگی که قهریدم با خواهرم .
من بیشتر پردیس میرفتم اطراف سه راه اهری یه مکانیکی بود جلوش یه اتاق مونتر کارلو بود با چند نوا و بیویک که همشون بدون شیشه بودن.
الان دیگه نمیام

mohamad.hejazi
05-09-2009, 13:41
سلام.
سعید جان دستت درد نکنه بابت این عکسها.
در مورد نوا 71 مگه سراغ داری فروشیش رو؟
میگم با بیوک حال نمیکنی؟به خدا خیلی کم دردسرتره.تازه با این پولی که داری یه بیوک خوب میتونی پیدا کنی.
به نظر من یا بیوک یا کامارو.!!

mard_khasteh
05-09-2009, 14:15
سعید این همون کوگاری نیست روش بلوئر گذاشته بودن؟و همه قطعات موتورش ادلبروک بود؟

والا نمیدونم کدوم کوگار رو میگی رامین جان.. ولی این هم با این موتوری که داره، مطمئنا یا کاپوتش رو شکاف دادن یا بلوئر گذاشتن.. چون موتورش زیادی بزرگه و از کاپوت میزنه بیرون

سلام.
سعید جان دستت درد نکنه بابت این عکسها.
در مورد نوا 71 مگه سراغ داری فروشیش رو؟
میگم با بیوک حال نمیکنی؟به خدا خیلی کم دردسرتره.تازه با این پولی که داری یه بیوک خوب میتونی پیدا کنی.
به نظر من یا بیوک یا کامارو.!!

نوکرتم ممد جان.. آره 71 فروشی هست ولی خیلی کمتر.. منظورم 1367 تا 1371 بود.. که گفتم 71.. تو تهران نوا و بیوک خیلی زیاده.. فروشی های نوا رو تو اینترنت کمتر می فروشن.. آره ببینم چی میشه اگه کاماروی سالم با این پول پیدا نکردم باید برم سراغ بیوک و نوا :41: چون سالمش زیاده

mohamad.hejazi
05-09-2009, 14:24
آهان منظورت 1368 یا 1968؟؟؟!!

mard_khasteh
05-09-2009, 16:03
آهان منظورت 1368 یا 1968؟؟؟!!

محمد جان 1368 رو میگم.. آخه اینا مدل بالاتره ، قیمتش هم نسبت به مدلش خیلی پایینه :20:

mohamad.hejazi
05-09-2009, 19:22
آهان منو بگو فکر کردم.....
بازم دارم میگم منو تو جوونیم نوا به من و تو حال نمیده بیوک رو بچسب.!

TopGear
06-09-2009, 00:18
موتورهای 305 که رو ایمپالا ها و کاپریس ها هست چند اسب میده؟
و موتور 400 چند اسب؟

mard_khasteh
06-09-2009, 02:48
رامین جان درباره کوگار دوستم صادق گفت فعلا روش بلوئر نبستن.. ولی در آینده قراره ببندن.. الان های-رم داره با کاپوت فایبر..

rami_hemi
06-09-2009, 09:29
سعید یکی عین این رو عکس گذاشته بودن دقیق دیگه یادم نیست بلوئر روش بود یا نه ولی دقیقا عین این بود موترو هم لوازمش ادلبروک بود edelbrook
==================================================
و اما موتورهای آمریکایی که میگید
305 باید ببینی مدل چه سالی هستش و 400 هم همینطور
اینجاش رو دقیا محمد میدونه من زیاد دقیق یادم نمیاد واسه همین نمیگم.

mohamad.hejazi
06-09-2009, 12:19
موتورهای 305 که رو ایمپالا ها و کاپریس ها هست چند اسب میده؟
و موتور 400 چند اسب؟
ببین بستگی داره.به سال ساخت
مثلآ تو سال 78 رو ایمپالا ها موتور 305 140 اسب بخار قدرت داره.
یا موتور 400 175 اسب قدرت داشته.
تو سال 74
موتور 400 حدودای 190 اسب قدرت داشته.

ravi22
06-09-2009, 13:34
سلام.
من كارم كامپيوتره و از ماشين هيچي سر در نميارم. تو تاپيك مشاوره خريد خودرو پست دادم كه اونها اينجا رو معرفي كردن.
آقا من يه ماشين آمريكايي ميخوام كه خيلي گنده منده نباشه تو مايه هاي اين

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] e_view.jpg

موستانگ مدل 70 هستش.
ميخواستم ببينم همچين ماشيني پيدا ميشه.
در ضمن من هنوز با پدرم زندگي ميكنم ____> نميتونم خيلي رو خريدش خرج كنم. ولي بعدا ميتونم به مرور زمان حسابي بهش برسم.
اگه يه مشاوره اي بدين ممنون ميشم.

mohamad.hejazi
06-09-2009, 13:57
با سلام.
شما چون تازه کارید و یه ماشینی میخواهید که زیاد خرج نداشته باشه.
بهترین گزینه شورلت نوا با بیوک ایران b3 است.
راستی بودجه رو نگفتید.
شورلت نوا یه ماشین 6 سیلندر و کم مصرفه.
بیوک ایران یه ماشین 8 سیلندر پر قدرته که یکم بیشتر از نوا مصرف داره.
بهترین گزینه این دوتا هست.
اگه یه ماشینی میخواهید که کم نیاره گاز خور عالی و تیک آف بکسه باد و این حرفها بیوک بهترینه.

dj.tiesto
06-09-2009, 15:32
سلام دوستان.. این عکس های فورد مرکوری کوگار هست که روش موتور 460 بستن
عکس اول رو میذارم، بقیه رو لینک می ذارم

سلام یه دونه کروت 67 سمت محل ما داره نقاشی و رنگ میشه... اگه بچه ها حال می کنن برم ازش چند تا عکس بگیرم.. کسی علاقه ای داره؟

اول ممنون از عکسات
دوم:مشتی ما این همه گلومونو پاره کردیم:19:.تاپیک زدیم که عکسارو بزارید اونجا.
سوم:این عکسا برای چند وقت پیشه.الان طبق یه امار موثق ماشین به کل ترکیده و افتاده یه گوشه.
چهارم:از اون کورنت هم که میگی عکس بگیر بزار تو تاپیک عکس امریکاییها.این کوگار رو هم اگه برات زحمت نیست منتقل کن اونجا.

راستی ماشین آمریکایی عمرا به ایران راحتی چپ نمیکنه.

کی همچین حرفی زده.
هیچ ماشینی به راحتی ماشین امریکاییا چپ نمیکنه.
اگه پشت یه امریکایی مثل چارجر نشسته باشی متوجه میشی من چی میگم.درسته.مثل پراید رو هوا نیست.ولی با 80 تا هم که بری یه دفعه فرمون گیج بزنه همچین ماشین رو هوا برات میچرخه حالشو ببری.من بهت میگم بابام ایمپریال رو ترکونده.

حرف دوج رو نزن علی جان

درکت میکنم.
دوج برای همه.نه تنها ما بلکه حتی پیر های موپار سواری هم عشق اول و اخرشون دوجه.

سلام.
من كارم كامپيوتره و از ماشين هيچي سر در نميارم. تو تاپيك مشاوره خريد خودرو پست دادم كه اونها اينجا رو معرفي كردن.
آقا من يه ماشين آمريكايي ميخوام كه خيلي گنده منده نباشه تو مايه هاي اين

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] e_view.jpg

موستانگ مدل 70 هستش.
ميخواستم ببينم همچين ماشيني پيدا ميشه.
در ضمن من هنوز با پدرم زندگي ميكنم ____> نميتونم خيلي رو خريدش خرج كنم. ولي بعدا ميتونم به مرور زمان حسابي بهش برسم.
اگه يه مشاوره اي بدين ممنون ميشم

تو هم یه جورایی مثل منی.
اول بگو ببینم چقدر مایه نقد داری تا ببینم چیکار میتونم برات بکنم.
یه مک وان سفید سراغ دارم فابریک فابریک.

mard_khasteh
06-09-2009, 17:37
اول ممنون از عکسات
دوم:مشتی ما این همه گلومونو پاره کردیم:19:.تاپیک زدیم که عکسارو بزارید اونجا.
سوم:این عکسا برای چند وقت پیشه.الان طبق یه امار موثق ماشین به کل ترکیده و افتاده یه گوشه.
چهارم:از اون کورنت هم که میگی عکس بگیر بزار تو تاپیک عکس امریکاییها.این کوگار رو هم اگه برات زحمت نیست منتقل کن اونجا.

کی همچین حرفی زده.
هیچ ماشینی به راحتی ماشین امریکاییا چپ نمیکنه.
اگه پشت یه امریکایی مثل چارجر نشسته باشی متوجه میشی من چی میگم.درسته.مثل پراید رو هوا نیست.ولی با 80 تا هم که بری یه دفعه فرمون گیج بزنه همچین ماشین رو هوا برات میچرخه حالشو ببری.من بهت میگم بابام ایمپریال رو ترکونده.

باشه علی جان عکس ها رو می برم اونجا.. عکس کروت هم میزارم... آره ماشین هایی مثل چارجر و مخصوصا چلنجر زود تر از ایمپالا چپ می کنن... ولی منظورم بیشتر ایمپالا بود.. آخه این ماشین تا دسته چسبیده زمین و با وزن زیادی که داره به این راحتیا چپ نمی کنه...

اون کوگار 74 هم مال دوست دوستم کیوان هستش و سالمه.. دیشب با دوستم صادق دربارش صحبت کردیم و گفت هنوز روش بلوئر نبستن..

ravi22
06-09-2009, 17:46
تو هم یه جورایی مثل منی.
اول بگو ببینم چقدر مایه نقد داری تا ببینم چیکار میتونم برات بکنم.

سلام.

به تحقيقاتي كه كردم فهميدم همين عكسي كه گذاشتم مك وان هستش:27:

مشكي بودنش خيلي برام مهمه.

در رابطه با بودجه هم خودم 3 تومن جيبم دارم. در نتيجه با قرض و قوله و اين حرفا تا 5 يا 6 نهايتش.
ولي شرايط منو كه درك ميكني هرچي ارزونتر بهتر.
(من تاحالا تو زندگيم چيزي گرونتر از 1 مليون نخريدم.) و چون ماشين اولي هست كه ميخوام بخرم يه چي معرفي كنيد پدر بيامرز ي داشته باشه براتون:11:

rami_hemi
06-09-2009, 20:24
دوست گلم شما بهتره یه بیویک تر و تمیز بخرید و با اون شروع کنید
در ضمن از محمد عزیز در مورد ماشینهای موجود بپرسید ایشون خیلی مورد سراغ دارن
میتونید مثلا یه بیویک ریوریا 74 بخرید 3.5-4 تومن.

ravi22
06-09-2009, 20:51

سلام.
حاجي اين خيلي گنده است.
يه ماشين آمريكايي 6 سيلندر با هيكل جمع و جور مثل مدلهاي موستانگ مد نظرم بود.
به هر حال خيلي ممنون

rami_hemi
06-09-2009, 21:12
موستانگ قیمتش بالا هستش
میتونی دنبال یه کامارو 6 باشی ماشین خوبی هستش .

dj.tiesto
08-09-2009, 08:27
اون کوگار 74 هم مال دوست دوستم کیوان هستش و سالمه.. دیشب با دوستم صادق دربارش صحبت کردیم و گفت هنوز روش بلوئر نبستن..

ولی من امار موثق دارم این ماشین الان ترکیده.

سلام.

به تحقيقاتي كه كردم فهميدم همين عكسي كه گذاشتم مك وان هستش:27:

مشكي بودنش خيلي برام مهمه.

در رابطه با بودجه هم خودم 3 تومن جيبم دارم. در نتيجه با قرض و قوله و اين حرفا تا 5 يا 6 نهايتش.
ولي شرايط منو كه درك ميكني هرچي ارزونتر بهتر.
(من تاحالا تو زندگيم چيزي گرونتر از 1 مليون نخريدم.) و چون ماشين اولي هست كه ميخوام بخرم يه چي معرفي كنيد پدر بيامرز ي داشته باشه براتون:11:

5-6 تومن کمه.البته برای اینی که من سراغ دارم.یه مک وان هست اتفاقآ مشکیه میگه 14 تومن مقطوع.
بگردی صد در صد ماشین مورد علاقه ت رو با همون 2-3 تومن پیدا میکنی.

اتفاقآ یکی از بچه ها یه ریورا 74 داره که صد در صد اقای حجازی میشناسنشون.
خیلی بهم میگه بیا ماشینو وردار ولی فعلآ پولم جور نیست.
ماشین سالمیه.

سلام.
حاجي اين خيلي گنده است.
يه ماشين آمريكايي 6 سيلندر با هيكل جمع و جور مثل مدلهاي موستانگ مد نظرم بود.
به هر حال خيلي ممنون

اصلآ این حرف رو نزن.
ماستنگ اینقدری از بیوک کوچکتر نیست.
شاید 10 سانت.

موستانگ قیمتش بالا هستش
میتونی دنبال یه کامارو 6 باشی ماشین خوبی هستش .

البته یه کامارو 6 2-3 تومنی با یه گیربکس اتومات تا بفهمی رانندگی یعنی چی:40:

fixxer
08-09-2009, 13:55

علی یه آمار میدی از این مکوان. مکوان عشق منه:40:

dj.tiesto
08-09-2009, 15:36
سفیده رو ول کن.
مسعود یه مشکی 69 مک وان پیدا کردم هلو.ماشینه قم هستش.قیمتشم 14 مقطوعه.
رادستت هست.
سفید ه رو صاحبش معلوم نیست میخواد چیکار کنه.
شل کن سفت کن در میاره.

IMPost
08-09-2009, 21:36
سلام به بروبچه های گل آمریکایی باز من چند سوال از خدمتتون داشتم من خیلی وقته این تاپیکای آمریکایی رو دنبال میکنم چند وقتی طلبه ی این جور ماشینا شدم.میرم سر اصل مطلب من امروز نزدیکای محلمون سه تا ماشین آمریکایی دیدم یکیش نظرم رو گرفت ولی به نظرم خرجش زیاده حالا میخواستم مشورت کنم ببینم ای ماشینو که یک پونتیاک فایر برد هستش میارزه بگیریم درستش کنیم قطعاتش گیر میاد چند می ارزه؟
اینم عکساش

][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dj.tiesto
09-09-2009, 07:15
سلام دوست عزیز.
این ماشین ماشین خوبیه.
فایربرد 1969-8
در صورت اصالت ماشین خوبی میتونه باشه.
یعنی موتور تعویضی نباشه قطعات فابریکش باشه.
شماره vin ماشینو بگو تا دقیق بهت بگم مشخصاتشو.
ولی جم کردن این ماشین واقعآ کار حضرت فیله.
امار دقیق بگیر ازش ببین اصلآ فروشندس.
خودتم نخواستی من اگه به قیمت باشه ورش میدارم.
باز امار دقیق بگیر ببین مشکل سند و شماره موتور و شاسی و از این حرفا نداره؟
منتظر خبرتم.
راستی کجاس ماشینه؟

rami_hemi
09-09-2009, 08:56
علی این فایربرد رو دیدم یاد اوایل چارجر بهروز افتادم یادته تو چه وضعی بود از این بدتر بود
ماشین سر پا میشه ولی خب حوصله خرج و آدم کار بلد میخواد اتاقش خوب مونده پوسیدگی ظاهرا کم داره بخصوص دماغه ماشین نشانی از تصادف نداره که این یعنی دماغه سالم و فابریک
فقط برو vin ماشین رو ببین بیار بیگیم ماشین متورش چی باید باشه کلا چیا باید داشته باشه .

IMPost
09-09-2009, 09:02
سلام دوست عزیز.
این ماشین ماشین خوبیه.
فایربرد 1969-8
منتظر خبرتم.
راستی کجاس ماشینه؟

سلام مرسی.فک میکنم ماشین خیلی وقته خوابیده همه چیش هم فابریکه احتمالا 800 تا 1 تومن بده
اونجوری که میگه با یه تک استارت روشنه لوازم خاصی به جز جلوپنجره فک نکنم بخواد رهد رو از کجا ببینم

IMPost
09-09-2009, 09:03
سلام دوست عزیز.
این ماشین ماشین خوبیه.
فایربرد 1969-8
منتظر خبرتم.
راستی کجاس ماشینه؟

سلام مرسی.فک میکنم ماشین خیلی وقته خوابیده همه چیش هم فابریکه احتمالا 800 تا 1 تومن بده
اونجوری که میگه با یه تک استارت روشنه لوازم خاصی به جز جلوپنجره فک نکنم بخواد vin رو از کجا ببینم

IMPost
09-09-2009, 09:07
سلام مرسی.فک میکنم ماشین خیلی وقته خوابیده همه چیش هم فابریکه احتمالا1 1.5 تومن بده
اونجوری که میگه با یه تک استارت روشنه لوازم خاصی به جز جلوپنجره فک نکنم بخواد vin رو از کجا ببینم

fixxer
09-09-2009, 09:12
سفیده رو ول کن.
مسعود یه مشکی 69 مک وان پیدا کردم هلو.ماشینه قم هستش.قیمتشم 14 مقطوعه.
رادستت هست.
سفید ه رو صاحبش معلوم نیست میخواد چیکار کنه.
شل کن سفت کن در میاره.

والا یه ذره قیمتش واسم سنگینه. یه چند تا عکس ازش داری واسم بذاری؟ طرف بری پای معامله تخفیف هم میده؟کجای قم هستش؟
یه چند هفته پیش یه مکوان 72 تو همشهری آگهی شده بود 7.8 که می گفت جلو پنجره و یه چند تا لوازم تزئینی کم داره.

IMPost
09-09-2009, 09:27
اینم عکسهایی از این پونتیاک

IMPost
09-09-2009, 09:30
سلام دوست عزیز.
این ماشین ماشین خوبیه.
فایربرد 1969-8
منتظر خبرتم.
راستی کجاس ماشینه؟

سلام مرسی.فک میکنم ماشین خیلی وقته خوابیده همه چیش هم فابریکه احتمالا تا 1 1.5بده

IMPost
09-09-2009, 09:31
سلام مرسی.فک میکنم ماشین خیلی وقته خوابیده همه چیش هم فابریکه احتمالا 1 تا
1.5 تومن بده

rami_hemi
09-09-2009, 12:01
پشت فرمان از بیرون شیشه جلو نگاه کن میبینی
vin رو اونجا نوشته.

rami_hemi
09-09-2009, 12:02
vin رو اونجا نوشته.

IMPost
09-09-2009, 12:55
vin رو اونجا نوشته.

مرسی.میخوام بدونم این ماشین ارزش این کارا رو داره بعدش میشه فروختش؟

mohamad.hejazi
09-09-2009, 13:02
سلام.
بله ارزش داره.
راستی اینا 8 هم داره دیگه؟؟اگه 8 باشه خیلی خوبه.

rami_hemi
09-09-2009, 13:07
در مورد فروش متوجه نشدم شما میخواین بازسازی کنید و بفروشین یا بعد مدتی که خودتون روندید بفروشین؟
در واقعا فروش بعدی شما به نحوه بازسازی و نگهداری ماشین بستگی داره
شما اگه یه بازسازی دقیق انجام بدین بعدا هم نگهداری ماشین به بهترین شرایط باشه و حتی در مورد تقویت کردنش هم با لوازم استاندارد تقویت بشه میتونید با قیمت خیلی بالایی بفروشید و حتما هم مشتری خوب پیدا میکنه.

IMPost
09-09-2009, 20:17
سلام اینم فکر کنم vin درسته؟

IMPost
09-09-2009, 20:21

rami_hemi
09-09-2009, 20:26
علی بیا این vin رو بخون من نمیبینمش کور شدم انگار
من اینجا vin رو نمیبینم شماره شاسی رو میبینم ولی اثری از vin نیست.
1968 تا امروز - در جلوي راننده ، محل اتصال داشبود و شروع پنجره از کاپوت ماشين
اینجا بود این شماره که میگم
روی این من ندیدم
از عکسا هم که معلومه این یه پونتیاک بیس هستش اگه موترو عوض نشده باشه ببین vin یه همچین کدی هستش
1L69U7J162597

IMPost
09-09-2009, 20:30
ST 68-22437 Body 44404

TR LOR PAINT Y-Y

rami_hemi
09-09-2009, 20:59
نه اینا نیستش نمونه vin رو بالا گذاشتم
اولین رقمش هم باید 2 باشه چون پونتیاک هستش .

mohamad.hejazi
10-09-2009, 13:46
سلام.
اینم تاریخچه ی ایمپالا بنا به درخواست یکی از دوستان

نه هنوز پلاک نکردیم ولی به زودی پلاک میشه.!
-------------------------
============
اینم تاریخچه ی ایمپالا.
این ماشین رو یه آقای خیلی گلی متولد 1314 از آمریکا صفر میخره(اتفاقآ تو کار واردات قطعات ماشین آمریکایی بود)و -32 سال تو آمریکا باهاش راه میره و بعد ماشین رو میاره کویت و بعد هم ایران.
تو ایران هم 6-5 سال باهاش راه میره که اینطور که من شنیدم مشکل کمر پیدا میکنن و دیگه ظاهرآ نمیتونستن پشت ماشین بشینن.برای همین ماشین به مدت زیادی میخوابه(اینطور که صاحب بعدی میگفت ماشین رو تو پاسیو خانه شون گذاشته تا ماشین جلوی چشمش باشه!!!اینقدر ماشین رو دوست داشته.)
میخوابه تا 3 سال پیش که یه آقایی که ما ماشین رو ازش خریدیم میخره ماشین رو.اونم 3 سال سوار میشه و ماشین رو میفروشه به ما.م(من و بابام)ا هم بر حسب اتفاق یه روز داشتیم تو کوچه پس کوچه ها میرفتیم که یهو ماشین رو دیدیم.
من گفتم ایمپالا رو بابام گفت 73!
1 کوچه رفتیم بالاتر بابام گفت کاشکی وا میستادیم ببینیم میفروشه یا نه.
منم از خدا خواسته گفتم بابا برگرد بپرسیم.
بابام گفت خودت باید صاحبش رو پیدا کنی.گفتم باشه.
بابام پیاده شد و گفت بزار اول ماشین رو ببینیم.
پدرم ماشین رو دید گفت خیلی تمیزه!!
گفت فرمونش رو ببین تودوزیش فابریکه رادیوش فابریکه رو دریهاش خیلی تمیزه موکت سقف و کف فابریکه.
همون لحظه بابام گفت این ماشین چیزی کار نکرده.(ما رو بگو خوش خیال فکر میکردیم ماشین 8 سیلندره)(نمیدونین اون موقع که کاپوت ماشین رو زدیم بالا من چه حالی شدم)
زنگ خونه اولی رو زدم.
یه پیر مرد برداشت گفتم شورلت مال شماست؟
گفت بله.
گفتم فروشیه گفت بله.(ذوق کردم)
گفتم میشه بیایید پایین گفت ماشین مال پسرمه و ساعت 3 میاد.
خلاصه ساعت 3 اومدیم و ماشین رو خریدیم.
راستی ماشین سند نداشت!!!!یعنی موقعی که ماشین رو وارد ایران کرده مدارک ماشین رو ازش گرفتن و فقط یه کارت ماشین براش صادر کردن.و صاحب اول ماشین بعد باید میرفته دنبال سند ماشین.که نرفته.یعنی لازم نداشته قصد فروش که نداشته.
البته ما رفتیم دنبال کاراش و سندش رو گرفتیم.
======
اون روزهای اولی که ماشین رو خریدیم بردیمش شاهپور که یکم خورده کاریهاش رو انجام بدیم.
اتفآقا یکی از دوستای بابام که موستانگ قرمزه رو داره(عکسش رو گذاشتم)میاد اونجا و ماشین رو میبینه.
به بابام گفت جلال تو چطوری این ماشین رو خریدی؟؟؟!!!این که صاحبش قصد فروش نداشت!!من خودم 10 بار رفتم دمه خونشون تا ماشین رو به من بفروشه اما نمیفروخت.
تو چطور خریدی؟
بابام هم براش تعریف کرد.
دوست بابام شروع کرد داستان این ماشین رو گفتن.
در آخر هم گفت یکی از سالمترین 73 ها گیرت اومده مواظبش باش.
======
راستی برای صاحب اول ایمپالا دعا کنید حالشون بده.خدا شفاشون بده.

rami_hemi
10-09-2009, 21:14
محمد جان میتونی به دوستمون جای دقیق vin کد رو بگی
چون من به موترو این ماشین شک کردم احتمال تعویضی بودنش هستش اگه اینطوری باشه یهبدنه نسبتا سالم برای بازسازی پیدا شده اگه خودشم طالب نباشه میشه برای camaro lt جور کرد این ماشین رو.

taghi_ramzi
10-09-2009, 21:48
دوستان این فایربرد رو که یادتون میاد :

چند روز پیش همکار سابقم که صاحبشه رو دیدم ، ماشین رو دوباره سرپا کرده از قبلش هم بهتر شده
یه علامت عقاب یا ققنوس یا هر چی که هست هم زده روی کاپوتش
دومین بار طی یه سال اخیر رنگ کامل خورده بدنه ش

متاسفانه شرایط طوری نشد که بتونم عکس بگیرم...

camaro lt
11-09-2009, 00:45
سلام و تشکر از لطف جناب rami که به فکر منه!البته من هنوز تصمیم قطعی نگرفتم..یه اتفاقاتی توی کار و بارم باید رخ بده تا بتونم دنبال یه آمریکایی باشه..نمی خواهم وقتی خریدم بخوابه..

این واجرای ایمپالا ی شما چه هیجان انگیزه!!!
اکثر ماشینهای آمریکایی که توی دنیاست داستانهای جالبی دارن..کامارو من هم داشت..یه بار براتون میگم.
TopGear
11-09-2009, 01:41
سلام.
اینم تاریخچه ی ایمپالا بنا به درخواست یکی از دوستان

نه هنوز پلاک نکردیم ولی به زودی پلاک میشه.!
-------------------------
============
اینم تاریخچه ی ایمپالا.
این ماشین رو یه آقای خیلی گلی متولد 1314 از آمریکا صفر میخره(اتفاقآ تو کار واردات قطعات ماشین آمریکایی بود)و -32 سال تو آمریکا باهاش راه میره و بعد ماشین رو میاره کویت و بعد هم ایران.
تو ایران هم 6-5 سال باهاش راه میره که اینطور که من شنیدم مشکل کمر پیدا میکنن و دیگه ظاهرآ نمیتونستن پشت ماشین بشینن.برای همین ماشین به مدت زیادی میخوابه(اینطور که صاحب بعدی میگفت ماشین رو تو پاسیو خانه شون گذاشته تا ماشین جلوی چشمش باشه!!!اینقدر ماشین رو دوست داشته.)
میخوابه تا 3 سال پیش که یه آقایی که ما ماشین رو ازش خریدیم میخره ماشین رو.اونم 3 سال سوار میشه و ماشین رو میفروشه به ما.م(من و بابام)ا هم بر حسب اتفاق یه روز داشتیم تو کوچه پس کوچه ها میرفتیم که یهو ماشین رو دیدیم.
من گفتم ایمپالا رو بابام گفت 73!
1 کوچه رفتیم بالاتر بابام گفت کاشکی وا میستادیم ببینیم میفروشه یا نه.
منم از خدا خواسته گفتم بابا برگرد بپرسیم.
بابام گفت خودت باید صاحبش رو پیدا کنی.گفتم باشه.
بابام پیاده شد و گفت بزار اول ماشین رو ببینیم.
پدرم ماشین رو دید گفت خیلی تمیزه!!
گفت فرمونش رو ببین تودوزیش فابریکه رادیوش فابریکه رو دریهاش خیلی تمیزه موکت سقف و کف فابریکه.
همون لحظه بابام گفت این ماشین چیزی کار نکرده.(ما رو بگو خوش خیال فکر میکردیم ماشین 8 سیلندره)(نمیدونین اون موقع که کاپوت ماشین رو زدیم بالا من چه حالی شدم)
زنگ خونه اولی رو زدم.
یه پیر مرد برداشت گفتم شورلت مال شماست؟
گفت بله.
گفتم فروشیه گفت بله.(ذوق کردم)
گفتم میشه بیایید پایین گفت ماشین مال پسرمه و ساعت 3 میاد.
خلاصه ساعت 3 اومدیم و ماشین رو خریدیم.
راستی ماشین سند نداشت!!!!یعنی موقعی که ماشین رو وارد ایران کرده مدارک ماشین رو ازش گرفتن و فقط یه کارت ماشین براش صادر کردن.و صاحب اول ماشین بعد باید میرفته دنبال سند ماشین.که نرفته.یعنی لازم نداشته قصد فروش که نداشته.
البته ما رفتیم دنبال کاراش و سندش رو گرفتیم.
======
اون روزهای اولی که ماشین رو خریدیم بردیمش شاهپور که یکم خورده کاریهاش رو انجام بدیم.
اتفآقا یکی از دوستای بابام که موستانگ قرمزه رو داره(عکسش رو گذاشتم)میاد اونجا و ماشین رو میبینه.
به بابام گفت جلال تو چطوری این ماشین رو خریدی؟؟؟!!!این که صاحبش قصد فروش نداشت!!من خودم 10 بار رفتم دمه خونشون تا ماشین رو به من بفروشه اما نمیفروخت.
تو چطور خریدی؟
بابام هم براش تعریف کرد.
دوست بابام شروع کرد داستان این ماشین رو گفتن.
در آخر هم گفت یکی از سالمترین 73 ها گیرت اومده مواظبش باش.
======
راستی برای صاحب اول ایمپالا دعا کنید حالشون بده.خدا شفاشون بده.
ممنون محمد جان جالب بود:10:
ایمپالا/کاپریس 73-77 سراغ داشتی خبر بده ما هم ایمپالا دار بشیم 73 باشه که چه بهتر:10:
بیوک ریویرا هم طالبم:46:
ریویرا فقط مدلی که عقبش این شکلی باشه↓
عجله ندارم می خام یه چیز خوب و ترو تمیز به قیمت مناسب گیر بیارم
9 ماه وقت دارم فقط

rami_hemi
11-09-2009, 08:53
سلام علی
علی یکی رو میگفتم یادته؟قهوه ای مدل 75 الان اون توی محل ما آوردنش ماشین تمیزی هستش فقط راهنمای جلو رو کم داره دوس داری برم آمار بگیرم ازش محلمونم میشه خیابون دامپزشکی کوی رجایی نشانی کوی هم اینجاس که از 4 راه خطیب که اومدی پایینتر یه تعمیرگاه بنز و بی ام و هستش کمی از اون پایینتر یه 18 متری اونجا رجایی هستش اول کوی جلوی اون آپرتمانا نگه میداره.

camaro lt
11-09-2009, 12:35
ایمپالا/کاپریس 73-77 سراغ داشتی خبر بده ما هم ایمپالا دار بشیم 73 باشه که چه بهتر:10:
9 ماه وقت دارم فقط

سلام.
شما انتخاب بسیار جالبی کردید..البته اینکه یه ریویرا برای بازسازی بتونید پیدا بکنید و با قیمت پایین محال نیست اما واقعا سخته...کسی یه همچین چیزی رو به آسونی و مفت از دست نمیده مگر اینکه تو باغ نباشه!!
اگر پیدا کردید به من هم خبر بدین!

mohamad.hejazi
11-09-2009, 14:48
سلام.
کامارو جان شما هم اگه دوست داشتی داستان خرید ماشینت رو بگو یا اینکه اصلآ چطور شد به ماشین آمریکایی علاقه مند شدید.
=====
درسته ریویرا اونم این مدل ماشین خیلی با ارزش و خوشگلیه.
بابام میگه تا چند سال پیش 2 تاش تو اصفهان بود که هر دو رفتن تهران.
====
یه دونه ایمپالا 74 سراغ دارم فوقولاده تمیز بدون بیمه و پلاک ایران میگه 3
یه 76 بی ستون هم سراغ دارم ولی خیلی کار داره میگه 3.5
یه 64 8 سیلندر بی ستون هم سراغ دارم باید کامل بازسازی بشه میگه 4

dj.tiesto
11-09-2009, 15:01
سلام مرسی.فک میکنم ماشین خیلی وقته خوابیده همه چیش هم فابریکه احتمالا1 1.5 تومن بده

ماشینه کجاست؟:19:
اگه خودت نخریدی من میخوامش.

والا یه ذره قیمتش واسم سنگینه. یه چند تا عکس ازش داری واسم بذاری؟ طرف بری پای معامله تخفیف هم میده؟کجای قم هستش؟
یه چند هفته پیش یه مکوان 72 تو همشهری آگهی شده بود 7.8 که می گفت جلو پنجره و یه چند تا لوازم تزئینی کم داره.
عکس ندارم.
ماشینه سمت سلفچکانه ادرس دقیقشو ندارم.امارشو پسر خالم داد خیلی استثناییه.

9 ماه وقت دارم فقط
اگه واقعآ خریداری برو اون 73 رو بخر تمومش کن دیگه:19:

rami_hemi
11-09-2009, 15:49
در مرود بخش بندی آخرش موفق شدیم تلاش شما بچه ها بود که حرف رو به کرسی نشوند الان طرح رو دادیم تا بخشها آماده بشن بعد اون فعالیت رو بیشتر میکنیم شما هم یه خوبی بکن در حق من حقیر اینقدر حرص نخور عزیز و تارخیچه ماشین های مورد علاقت رو در بیار بچه خواهشا دیگه کل کل رو بذاریم کنار شروع کنیم به مطلب جمع کردن آمریکایی فقط دست ما هستش نذارید اسپمیزه بشه برید تو خط معرفی همین ویکی پدیا منبع خوبی هستش .
اصلا یه سوال
کدوممون اصلا میدونیم شاسی ها بدنه های جنرال موتروز چند سری داره کدوم ماشینا تو چه سری تولید شدن؟
مثلا اف بادی یا a-body یه کم رد مورد اینا مطلب جمع کنیم.

rami_hemi
11-09-2009, 15:52
محمد اینایی رو که گفتی عکسی چیزی ازشون نداری بخصوص اون دوتا بی ستونها.

mohamad.hejazi
11-09-2009, 15:57
سلام.
نه عکس ندارم خودمم اون 2 تا بی ستونها رو ندیدم ولی دوستام دیدن.
===
منم با پست قبلیت موافقم البته من زیاد تخصصی نیستم.

rami_hemi
11-09-2009, 17:20
نه محمد تو اطلاعات خوبی در مورد ماشینهای موجود توی ایران داری و دور و برت هم آمریکایی سوار زیاد هستش خودتون 4 تاش رو دارین
اگه اون 64 رو دیدی یه چند تا عکس و آمار توی تی تی به اون فرزین agusta بده دیگه این همه آه و ناله نکنه
راستی محمد من برم دنبال اون فرد ماستنگ 73 به نظرت خوب میشه ماشین واقعا اتاق تمیزی داره
پلاک شده و سر پا
اگه کارتشم رنگش رو مسی زده باشن محشر میشه یه رنگ مسی قشنگ میزنم روش

mohamad.hejazi
11-09-2009, 17:47
سلام.
آره برو دنبالش اگه خودت نخواستی من اگه قیمتش خوب باشه میخوام.(حاظرم حتی به خاطرش کامارو رو بفروشم!)
===
آره اون 64 رو میرم ببینم خدا رو چه دیدی؟شاید بابام خوشش اومد و خریدش.البته ماشین دست یه دلاله فی بالاست.

mohamad.hejazi
11-09-2009, 18:10
سلام.
بچه ها میخواستم یه نظر سنجی بکنم البته در آینده به نظر من بهتره یه تاپیک مجزا براش زده بشه.
اما حالا فعلآ همین جا میگم.
میخوام نظر سنجی کنم در باره ی ظاهر ماشین آمریکایی.
مثلآ یه عکس از ایمپالا 73 میزارم و یه عکس از ایمپالا 72
بعد هر کس بیاد نظرشو بگه که کدوماش خوشگلتره از نظر ظاهر.هر کسی هم خواست میتونه دلیلش رو بگه.
فقط خواهشآ همه دوستان نظر بدن به نظر من بحث شیرینی میشه.
اولیش رو خودم میزارم.
اولی شورلت ایمپالا 72
و
دومی شورلت ایمپالا 73
===
===

DariushGreat
11-09-2009, 18:16
من ایمپالا 72 رو بیشتر می پسندم؛ چون با ابهت تره... :دی

mohamad.hejazi
11-09-2009, 18:23
با سلام.
ممنون از نظرت داریوش.
=====
نظر من:
من استیل جلوی ایمپالا 72 رو بیشتر دوست دارم(ناز تره)اما استیل عقب ایمپالا 73 رو بیشتر دوست دارم.(به خاطر اینکه چراغ های عقبش 3 تیکه جداس و به نظر من کلاسیکتره)

TopGear
11-09-2009, 20:18
سلام علی
علی یکی رو میگفتم یادته؟قهوه ای مدل 75 الان اون توی محل ما آوردنش ماشین تمیزی هستش فقط راهنمای جلو رو کم داره دوس داری برم آمار بگیرم ازش محلمونم میشه خیابون دامپزشکی کوی رجایی نشانی کوی هم اینجاس که از 4 راه خطیب که اومدی پایینتر یه تعمیرگاه بنز و بی ام و هستش کمی از اون پایینتر یه 18 متری اونجا رجایی هستش اول کوی جلوی اون آپرتمانا نگه میداره.
سلام
آره یادمه اگه زحمت نمیشه برات آمارشو بگیر عکسم ازش بزاری که چه بهتر موتورشم بپرس چیه دستت درد نکنه

سلام.
کامارو جان شما هم اگه دوست داشتی داستان خرید ماشینت رو بگو یا اینکه اصلآ چطور شد به ماشین آمریکایی علاقه مند شدید.
=====
درسته ریویرا اونم این مدل ماشین خیلی با ارزش و خوشگلیه.
بابام میگه تا چند سال پیش 2 تاش تو اصفهان بود که هر دو رفتن تهران.
====
یه دونه ایمپالا 74 سراغ دارم فوقولاده تمیز بدون بیمه و پلاک ایران میگه 3
یه 76 بی ستون هم سراغ دارم ولی خیلی کار داره میگه 3.5
یه 64 8 سیلندر بی ستون هم سراغ دارم باید کامل بازسازی بشه میگه 4
سلام
74 رو هستم چه رنگیه موتورش چیه ؟
پلاک و کارت سوختشو بعدن میشه گرفت؟
برچسب تسجیل نخورده؟
عکس ازش نداری؟
ببین اونی که دیدی مثل اینه؟↓

ماشینه کجاست؟:19:
اگه خودت نخریدی من میخوامش.

عکس ندارم.
ماشینه سمت سلفچکانه ادرس دقیقشو ندارم.امارشو پسر خالم داد خیلی استثناییه.

اگه واقعآ خریداری برو اون 73 رو بخر تمومش کن دیگه:19:
کدوم 73 ؟
ریویرا 73 یا ایمپالا 73؟

mohamad.hejazi
11-09-2009, 20:34
سلام.
آره شکل همینه.
خودش میگه رنگ ماشینش فابریکه ولی من میگم یه بار رنگ روش پاشیدن البته بتونه نداره.
تودوزیش سالمه فقط موتورش روغن سوزی داره تعمیر میخواد.
داشبوردش هم چند تا ترک داره.
ولی در کل ماشینه سلامتیه.
8 سیلندر 350
رنگ کرمی
برچسب تسجیل نداره
پلاک بهش میدن فقط بیمه میخواد.
عکس ندارم.

amir_68
11-09-2009, 21:38
سلام به همگی.محمد جان منم ایمپالا 72 را به خاطر جلو پنجرش بیشتر دوست دارم.

TopGear
11-09-2009, 23:03
سلام.
آره شکل همینه.
خودش میگه رنگ ماشینش فابریکه ولی من میگم یه بار رنگ روش پاشیدن البته بتونه نداره.
تودوزیش سالمه فقط موتورش روغن سوزی داره تعمیر میخواد.
داشبوردش هم چند تا ترک داره.
ولی در کل ماشینه سلامتیه.
8 سیلندر 350
رنگ کرمی
برچسب تسجیل نداره
پلاک بهش میدن فقط بیمه میخواد.
عکس ندارم.
پس موتورش داغونه 1.5 می ارزه
اگه 1.5 بده ورمیدارم

rami_hemi
11-09-2009, 23:23
داغون نه ولی یه دست رینگ پیستون حتما میخواد
1.5 هم خیلی کمه دیگه علی

TopGear
11-09-2009, 23:28
رامین داشبوردشم گویا داغون هستش
راس میگی 1.5 کمه اونی که تو ذهنم مدنظرمه نیست واسه همین میگم اگه پایین بده ورمیدارم
اگه عکسش بود بهتر تصمیم میگرفتم
از رنگشم خوشم نیومد باز اگه عکس بود بهتر میگفتم باید از نزدیک برم ببینم که متاسفانه وقتشو ندارم
اون ایمپالایی که تو سراغ داری 8 سیلندره؟
همونقدر که دنبال یه ایمپالا هستم دنباله ریویرا 71,72,73 هم هستم ولی ریویرا سخت گیر میاد و طرف باید کسی باشه که تو باغ نباشه تا پولی که تو توانم هست پاش بدم

TopGear
12-09-2009, 05:13
سلام
لطفاً ببینید این ماشینو چند می ارزه؟
ارزشه کلاسیکیش چطوره
منم که همش دنبال آمریکایی های گنده منده ام:5:

rami_hemi
12-09-2009, 09:43
علی این کانتینانتال کجاس؟
زود باش بگو ببینم کجا دیدیش
واقعا محشره علی
اون ایمپالا /کاپریس که میگم موتروش8 هستش چون اون روز یه کم دقت کردم دیدم این کاپریس هستش (کاپریس و ایمپالا یکی هستن)
و همه کاپریسا 8 هستن یعنی کاپریس نمونه کامل ایمپالا بعد 1974 بود.
عجب تمیزه این کانتینانتال

taghi_ramzi
12-09-2009, 09:49
این بالایی رو من هم دیروز دیدم زده 14 تومن
ظاهرش خیلی تمیزه و من احتمال زیاد می دم سر کاری باشه
چون یکیش چند وقت پیش بالای 20 تومن آگهی شده بود.

ضمنا یه چهاردرش توی شهر ما هست ، مال یه پیرمردیه
هفته ای یه بار میاردش بیرون، خیلی خیلی تمیزه و کم کارکرده.

TopGear
12-09-2009, 12:23
علی این کانتینانتال کجاس؟
زود باش بگو ببینم کجا دیدیش
واقعا محشره علی
اون ایمپالا /کاپریس که میگم موتروش8 هستش چون اون روز یه کم دقت کردم دیدم این کاپریس هستش (کاپریس و ایمپالا یکی هستن)
و همه کاپریسا 8 هستن یعنی کاپریس نمونه کامل ایمپالا بعد 1974 بود.
عجب تمیزه این کانتینانتال
این آگهی شده 14 تومن
ولی ظاهراً سرکاریه یک شماره ایرانسل گذاشته و اصلاً جواب نمیده
اون کاپریس تکون نمیخوره از جاش برم ببینمش؟

camaro lt
12-09-2009, 13:01
سلام.

بعضی ها آمریکایی باز نیستند ولی حالا که آب گل آلود شده دارن ماهی میگیرن!
مثلا همه ما از ماشین آمریکایی خوشمون میاد و اگر روزی بخواهیم بفروشیم به دلیل خسته شدن و یا بد آمدن نیست...اما اکثر کسایی که ماشینها رو با قیمتهای بالا میفروشن بیشتر به دلیل استفاده از موقعیت و کسب در آمد بیشتره!
چند وقت قبل توی نت خواندم که یه بابایی تو مشهد موستانگ تمیز آبی رنگ رو 8.000.000 قیمت داده بود...مدتها میگذره و کسی نمی خره(شاید اونقدر نمی بردن و یا ارزشش آنقدر نبوده..)وقتی میبینه که اینجوره ماشین رو تحویل میده اوراق میکنن و 1.500.000 بجاش میگیره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! ):

اگر واقعا آمریکایی سوار بود این کار رو میکرد؟آیا حاضر میشد ماشینش اوراق بشه و بجاش یه 405 یا 206 یا پراید بیاد تو خیابان؟؟!! میتونست ارزانتر بده مثلا 4 تومن یا 3 تومن حتما مشتری پیدا میشد و البته کسی که میخریدش بهش میرسید و شایدم صاحب قبلیش بازم میتونست موستانگ را ببینه....

بیشتر کسایی که اینجوری قیمت میدن فقط دنبال پول هستند و گرنه تا دیروز حاضر بودن ماشین رو بدن نون خشکی بجا آهن قراضه ببره..من با اینجور آدمها معامله نمیکنم.....این کنتینانتال هرچقدر تمیز باشه 14 نمی ارزه چون بدنه اون فرم خاصی نداره..(منظورم چیزیه که نظر ها رو جلب بکنه مثل موستانگ یا کامارو یا ریویرا..)
زشت نیست اما آنچنانی نیست...اگر فنی واقعا OKبود فکر کنم بین 5.5 تا 7 تومن...

rami_hemi
12-09-2009, 13:21
ماشین چرا تکون میخوره از سر جاش گفتم که فقط راهنما های کنار گلگیرش نیست .

TopGear
12-09-2009, 14:19
ماشین چرا تکون میخوره از سر جاش گفتم که فقط راهنما های کنار گلگیرش نیست .
:31:منظورم این نبود منظورم این بود که بخوام برم ببینمش یه وقت اونجا نباشه؟

mohamad.hejazi
12-09-2009, 14:47
رامین جان اون مک وان رو
اگه بازم دیدی حتمآ آمارش رو بگیر اگه نخواستی من میخوام.
====
او كانتيننتال هم بد نیست البته جلوش یکم کار داره.
تو آگهیش هم نوشته بی رنگ که اگه راست گفته باشه خوبه.
اگه پول داشتم 7-8 میخریدم ازش.
=====

حیف که این ماشین رو گرون میگه وگر نه...

taghi_ramzi
12-09-2009, 15:02
این مک وانه همونی نیست که دوستمون رضا صادقی میخواست بخره و منصرف شد ؟

mohamad.hejazi
12-09-2009, 15:15
چرا همونه ولی برای من پوسیدگی زیاد مهم نیست.

camaro lt
12-09-2009, 15:27
سلام.
دوستان لطف کنید اسم و مدل و قیمت خودرو را همیشه بنویسید چون یکی مثل من از میان راه میرسه و نمیدونه در مورد کدام ماشین و چه مدلی صحبت میشه؟؟!!! مثلا شما در مورد ایمپالا حرف میزنید ولی من تو خیالم یه کامارو دارم!!
الان این مک وان داستانش چیه؟
mohamad.hejazi
12-09-2009, 15:31
سلام.
این مک وان چند وقت پیش آگهی شد یکی از دوستان رفت پای خریدش ظاهرآ قیمت رو تا 3 تومن آوردند ولی چون ماشین پوسیدگی شدید داشت نخریدن.
=====
منم دیونه ی مک وانم.

rami_hemi
12-09-2009, 15:42
علی گاهی گم و گور میشه ولی بیشتر وقتا میخوابه همونجا این طرفا ماشین آمریکایی زیاد شده میگردم برات ببینم چیز دیگه ای هم هستش
در مورد اون فورد ماستنگ هم مک وان نیست تبریز فقط دو تا ماستنگ 73 مک وان بود یکی قرمز یکی هم زرد خیلی وقته دیگه نیستن البته ماستنگ چنتایی بود ولی الان دیگه نیستش همین یک میبینم یکیش رو هم یه سیاه 67 فست بک عکسش رو دیدم آقا خسرو خرید و داد رفت.
اگه سر به راه بگه مثلا 4-5 تومن خودم جور میکنم میخرم بخصوص که پلاک شده و معاینه فنی هم داره.

TopGear
12-09-2009, 17:05
رامین جان دست درد نکنه که به فکر ما هستی:11:

او كانتيننتال هم بد نیست البته جلوش یکم کار داره.
تو آگهیش هم نوشته بی رنگ که اگه راست گفته باشه خوبه.
اگه پول داشتم 7-8 میخریدم ازش.

من زنگ زدم به این آگهی کانتیننتال، سرکاریه طرف گفت اصلاً من خبر ندارم، کی شماره منو گذاشته تو اون آگهی

mohamad.hejazi
12-09-2009, 17:11
اتفاقآ حدث میزدم چون اون عکس هایی که گذاشته تو اون آگهی من 1 سال پیش دیده بودم!.
======
دیروز یه بیوک 2 در تمیز دیدم که تا حالا ندیده بودم.
خیلی تمیز و کم کارکرد بود.
کنار خیابان پارک کرده بود.
نیم ساعت وایسادم تا صاحبش بیاد یه پسر هم سن خودم بود.
گفت 41 هزار تا کار کرده!!
موتورش هم 6 سیلندر خورجینی بود.
گفت 10 میلیون!!!
منم گفتم خدا حافظ.

mohamad.hejazi
12-09-2009, 17:21
آقا یه نظر سنجی دیگه.
میخوام نظرتون رو بدونم.
به نظرتون کدام یک از اینها خوشگلترند؟
تفاوت شیشه رنگی و معمولی رو میشه تو این 2 تا عکس فهمید.

rami_hemi
12-09-2009, 17:27
من 73 رو هستم این 75 خیلی گل و گشاد به نظر میرسه .
البته جای خود دارد که کاپریس همیشه یه کم گل و گشاد بوده.

TopGear
12-09-2009, 18:29
73 یه چیز دیگست
محمد جان من این کاپریسو پسندیدم اجازه میدی من بخرمش دعات کنم :10:

amir_68
12-09-2009, 18:42
73 یه ابهته دیگه ای داره!

TopGear
12-09-2009, 22:46
محمد جان وضع تودوزی ، رودری ها و داشبورد این ماشین چطوره؟
وضع موتورش چطوره سرحال ماشین؟

mohamad.hejazi
12-09-2009, 23:09
73 یه ابهته دیگه ای داره!
دوستان این امیر پسر عمه امه از این به بعد تو بحثها شرکت میکنه در آینده هم ماشین آمریکایی میخره(انشاالله)هم سنه خودمه 20 سال.
نری و دیگه پشت سرت رو هم نگاه نکنی بازم سر بزن.

محمد جان وضع تودوزی ، رودری ها و داشبورد این ماشین چطوره؟
وضع موتورش چطوره سرحال ماشین؟
سلام.
تودوزی رودری داشبورد همه سالمه حتآ داشبوردش ترک هم نداره.
ماشینش فوله.
صندلی برقی
شیشه برقی
کولر
اتوماتیک
موتور و گیربکسش هم سالمه
تازه هم بیمه شده.
=====
TopGear جون اگه پدر بزرگم نخواست شما رو خبر میکنم.
آخه میدونی قولش رو به پدر بزرگم دادم.

TopGear
12-09-2009, 23:48
دوستان این امیر پسر عمه امه از این به بعد تو بحثها شرکت میکنه در آینده هم ماشین آمریکایی میخره(انشاالله)هم سنه خودمه 20 سال.
نری و دیگه پشت سرت رو هم نگاه نکنی بازم سر بزن.

سلام.
تودوزی رودری داشبورد همه سالمه حتآ داشبوردش ترک هم نداره.
ماشینش فوله.
صندلی برقی
شیشه برقی
کولر
اتوماتیک
موتور و گیربکسش هم سالمه
تازه هم بیمه شده.
=====
TopGear جون اگه پدر بزرگم نخواست شما رو خبر میکنم.
آخه میدونی قولش رو به پدر بزرگم دادم.
خلاصه اینکه محمد جان یه عمر مدیونت میشم دوست عزیز
چاکریم
:10:

mohamad.hejazi
13-09-2009, 14:06
مثل اینکه خیلی دوست داشتی این ماشین رو!

TopGear
13-09-2009, 14:24
آره محمد:46:

mohamad.hejazi
13-09-2009, 15:47
راستی آقا یه بیوک سنچوری 76 تمیز هم سراغ دارم.
ماشین رو تا اینجا 6 تومن پاش در اومده الان پول لازمه میخواد بفروشه(با همون قیمت) top gear اینم خوبه.
700 تومن لاستیک خریده
1300 رنگ کرده ماشین
صاف کاری کرده
600 تومن تودوزی کرده
بیمه کرده
پلاک کرده
سیستم صوتی حرفه ای داره
زیر و بند رو تعمیر کرده
و...
==
فول هم هست
شیشه برقی
قفل مرکزی
اتوماتیک
8 سیلندر
صندلی برقی
و...
فنیش هم عالیه.
اینم عکسش دوست خوبم سپهر گرفته.
============
اینم او ریویرا
میفروشه 3.5

DariushGreat
13-09-2009, 15:51
اون فایربرده منو کشته... :دی

راستی عزیزان، یه دوتا کلیپ از کامارو Z28 و یه ترانس ای.ام دارم که بزودی می گذارم! راستی، از شورولت هم عکس گرفتم که بزودی اون رو هم می گذارم... :46::10:

rami_hemi
13-09-2009, 16:04
محمد خیلی تک خوری کردین شما اصفهانیا عزیز
اینجا چه خبره از تهران بیشتر مکاشین آمریکایی دارین
میدونی دلیلش چیه؟
چون صناع هوایی اونجا بود بیشتر مستشارای آمریکایی اونجا بودن و هر کسی هم که میرفت امریکا می اومد ایران حداقل یه دونه ماشین با خودش می آورد نظامی ها رو میگم اونجا هم مثل تبریز بود دیگه ولی خب تبریز مستشار زیادی نبود اونجا مهندس و مستشار زیاد بوده پس خیلی ماشین آمریکایی آوردن بعدشم که همشون رو گذاشتن و فروختن و رفتن.

taghi_ramzi
13-09-2009, 16:05

این ریویراست ؟ هولی شت !
یکی از این تو شهر ما بود ، به رنگ سبز تیره
رنگش خیلی از بین رفته بود ، بقیه جاهاش نسبتا سالم بود
همیشه در طول روز یه جایی پارک میشد و یه مدتی من زیاد از کنارش رد میشدم ، فکر می کردم یه مدل متفرقه س
اگه اشتباه نکنم صندوق عقبش مثل اونیکیا تیز نیست.
تا اینکه الان چند وقتیه که دیگه نمیبینمش ،شاید داده برای فرسوده
اگه میدونستم این ریویراس صاحبشو پیدا می کردم باهاش وارد مذاکره می شدم :(

mohamad.hejazi
13-09-2009, 16:08
سلام
بله این مدلش 74 و مثل 73 عقبش موشکی نیست.
حیف اون ماشین کاش میپرسیدید.
من عاشق ماشینهایی رنگ پریده ام.
من هر ماشین آمریکایی که دیدم رنگ پریده ماشین های تمیزی بودن.
=======
رامین تازه بابام میگه تو اصفهان تا 10 سال پیش هر ماشین آمریکایی که میخواستی بود.بابام میگه آمریکایی تو اصفهان ریخته بود.
متآستفانه تو این چند سال همشون بار سفر بستن و رفتن تهران.

rami_hemi
13-09-2009, 17:41
خب هنوزم ماشینهای خاص هستش دیگه محمد کمه مگه
چلنجر و چارجر و این چیزا کم شده.

TopGear
13-09-2009, 18:46
محمد من همش حدودای همون 3 تومن پول دارم
پدر بزرگت بعد یه عمری ماشین کهنه و رنگ پریده چرا سوار میشه همین بیوک که خیلی عالیه تمیزه انگار که صفره همینو بگو پدر بزرگت ورداره اون شورولت رنگ پریده رو من وردارم:19:
اینجا ماشین آمریکایی خیلی خیلی کمه ولی اونجا زیاده باز گیر میاد:41:
اون بیوک ریویرا 3.5 هم اگه موشکی بود ورمیداشتمش ولی نیست از این مدلش خیلی بدم میاد از عقبش:41:
حالا بخاطر دوستت یه مایه ای بزار:20:
اگه پدر بزرگت اونو ورداشت بگو سعی می کنم دلمو بکنم یه جورایی از اون:37:
راستی اسمه من علییه

mohamad.hejazi
13-09-2009, 19:09
بابا علی جون با پدر بزرگم رفتیم قبل ماه رمضان باهاش صحبت کردیم اول گفت 4.5 بعد ما گفتیم 3 تومن بعد اون گفت یه زره چربترش کنید یعنی یه 300 تومن دیگه بزارید روش.
بعد پدر بزرگم گفت باشه بعد ماه رمضان.
پدر بزرگم هم برای سوار شدن نمیخوان.یه فورد 1946 دیگه هم دارن.میخوان بخوابونن تو پارکینگشون.
ولی باشه سعی میکن پدر بزرگم رو منصرف کنم به شرطی که بدی ما هم یه بوق باهاش بزنیم.
راستی ما باهاش دور نزدیم ولی خودش گفت فنیش سالمه.
====
این ریویرا رو هم به پدر بزرگم معرفی کردم ولی این کاپریسه خیلی اتاق بهتری داره.
راستی شما تو کدوم شهری؟

rami_hemi
13-09-2009, 19:53
این علی هم با من همشهری هستش
علی کم لطفی نکن دیگه اینجا این همه بیوک و کاپریس و نوا بلیزر سیرا و سابربن ریخته کجاش کمه من تازگیا میبینم زیاد هم شده
راستی امروز رفتم سراغ یه جمس موتور هوم خواستم عکس بگیرم یکی سیریش شد اعصاب نذاشت اومدم میخواستم صاحبش رو پیدا کنم در موردش بپرسم و اگه اجاز بده از توشم عکس بگیرم .بازم میرم اون ورا یه نگاهی بهش میندازم اگه صاحبشم پیدا کردم ازش در موردش میپرسم که چند خریده چیکار میخواد بکنه موتورش چیه.

TopGear
13-09-2009, 22:29
ولی باشه سعی میکنم پدر بزرگم رو منصرف کنم به شرطی که بدی ما هم یه بوق باهاش بزنیم.
راستی شما تو کدوم شهری؟
دمت گرم که هوای دوستاتو داری، اختیار دارین ماشین مطلق به خودتونه
تبریز

این علی هم با من همشهری هستش
علی کم لطفی نکن دیگه اینجا این همه بیوک و کاپریس و نوا بلیزر سیرا و سابربن ریخته کجاش کمه من تازگیا میبینم زیاد هم شده
راستی امروز رفتم سراغ یه جمس موتور هوم خواستم عکس بگیرم یکی سیریش شد اعصاب نذاشت اومدم میخواستم صاحبش رو پیدا کنم در موردش بپرسم و اگه اجاز بده از توشم عکس بگیرم .بازم میرم اون ورا یه نگاهی بهش میندازم اگه صاحبشم پیدا کردم ازش در موردش میپرسم که چند خریده چیکار میخواد بکنه موتورش چیه.
اونجوری تو اصفهان هست اینجا نیست
بیشترشونم داغونه

اون ورا کجاست؟

rami_hemi
13-09-2009, 22:40
نه علی ترو تمیزش کلی هستش
نگو اینجوری
همین امروز 4-5 تا تمیز دیدم
نصفراه رسالت لاله راه آهن

TopGear
14-09-2009, 00:21
نه علی ترو تمیزش کلی هستش
نگو اینجوری
همین امروز 4-5 تا تمیز دیدم
نصفراه رسالت لاله راه آهن
چی دیدی ؟ فروشی نیستن که
مثلآٌ ایمپالا دیدی ؟ کاپریس 76 یا قدیمی تر دیدی؟
منم هر روز می بینم، کاتلاس سیرا، نوا، اسکای لارک، کاپریس کلاسیک، بعضیشون تمیز هم هستن
ولی ایمپالا/کاپریس 76 یا پایین تر می بینی ؟ فروشیم باشه؟ یا ریویرا
کامارو تمیزش که اصلاً نیست
شاید منطقه ای که من هستم نیست خیابون امام
من که چیزی نمی بینم باید یه سری به اون طرفا بزنم

rami_hemi
14-09-2009, 13:19
علی بیا طرف لاله و رسالت اونجها زیاده منم کامارو کم دیدیم تبریز کلا کامارو کم یابه.

TopGear
15-09-2009, 01:09
سلام
دیروز رفتم اون کاپریسی که رامین سراغ داره رو ببینم ولی متاسفانه اونجا نبود گفتم تا اینجا اومدم یه سر به رسالت هم بزنم، رفتم اونجا تو پیاده رو کنار جاده که می رفتم تو یه محوّطه که روغن عوض می کردن توش پر کامیون تریلی بود چشمم افتاد به یه ایمپالا!
رفتم نزدیک
یه ایمپالای مدل75 فولِ 8 سیلندر بود به رنگ قهوه ای بود
صاحبش اومد گفتم فروشیه گفت آره گفتم چند یه قیمت پرتی داد 3.5 !
ماشینو روشن کرد برقیاشم تست کرد
فنیش سالم بود صندلی برقیو شیشه برقیاش کار می کرد، تودوزی صندلیاش سالم بود تودوزی دراش پاره نبود ولی زیاد هم سالم نبود داشبوردش ترک داشت فرمونشم تمیز نبود رنگش داغون بود چراغای عقبشم له بود یکم خورگی داشت
پلاک قدیمی بود برچسب تسجیل هم داشت
با گاز LPG هم می رفت
گفت کولرش هم کمپرسور میخواد
متاسفانه دوربین نداشتم عکس بگیرم
جلوش این شکلی بود ↓

نظرتون چیه میشه خریدش یکی دو ماه بعد فروختش مثلا 2 تومن بخرم (اگه بده) تستی یکی دو ماه برونم بعد بفروشم با توجه به اینکه پلاک نداره و برچسب تسجیل گرفته نمونه رو دستم اصلاً چند می ارزه به نظر شما با این وضع؟

rami_hemi
15-09-2009, 10:13
علی تسجیلی باشه کمی سخته کارش و 3.5 نمی ارزه
دعفه دیگه اگه خواستی بری دنبالش به خودم بگو بیام .بزنم تو سر مال فکر کنم رفتی تو طرف دیزل آباد .
اونم دیشب رفتم بیرون موقع برگشتن دیدم داره کاپریس رو پارک میکنه یه پسر نسبتا جوون بود بازم خوب شد چون میتونم یه جورایی باهاش راحت حرف بزنم ولی یه کم فکر کنم کارش سخته
این ایمپالا هم که گفتی تسجیلی باشه باید کمتر بخری چون هنوز اونا تکلیفشون معلوم نیست .
ولی یادت باشه به منم بگی وقتی میری اگه زودتر میگفتی که دار میای طرف ما من صبحی یه تحقیق میکردم بعدا خبر میدادم بهت.

mohamad.hejazi
15-09-2009, 14:26
سلام.
به نظر من اگه بر چسب تسجیل داره طرفش نرو چون بعد به احتمال زیاد باید تحویلش بدی.

TopGear
15-09-2009, 14:39
آره اصلاً نمی ارزه یه قیمتی پرت کرد از خودش
اگه یه روز مجبور شدم تحویلش بدم دولت چند میده که تحویل بدم
====
اون ماشین هایی که برچسب تسجیل گرفتن میشه دوباره بازسازیشون کرد و برچسبو برداشت وپلاک گرفت؟

DariushGreat
15-09-2009, 15:04
راستی بچه ها یه پرسش...
اگر موتور ماشین رو عوض کنیم، دولت دیگه نمی تونه گیر بده که فرسودس و باس اسقاط بشه، درسته؟

rami_hemi
15-09-2009, 15:06
مسله موترو نیست
ماجرای تعویض موترو خودش یه داستان دیگه داره که مکافاته
ولی اگه ماشینی بر چسب تسجیل نگیره یا اگر هم گرفت تو همون حالت استاندارد خودش باقی بمونه میشه بعدا بازسازی کرد و بعنوان کلاسیک براش سند و پلاک گرفت.

brstrance
15-09-2009, 15:07
اگر موتور ماشین رو عوض کنیم، دولت دیگه نمی تونه گیر بده که فرسودس و باس اسقاط بشه، درسته؟
آخه من شنیدم هر ماشینی رو نمیشه موتورش رو عوش کرد!
آدم باید بره قبلی اجازه بگیره از راهنمایی رانندگی و وزارت کشور . چند جای دیگه!

DariushGreat
15-09-2009, 17:46
مسله موترو نیست
ماجرای تعویض موترو خودش یه داستان دیگه داره که مکافاته
ولی اگه ماشینی بر چسب تسجیل نگیره یا اگر هم گرفت تو همون حالت استاندارد خودش باقی بمونه میشه بعدا بازسازی کرد و بعنوان کلاسیک براش سند و پلاک گرفت.

اونوقت دیگه بهش گیر نمی دن...؟ :41: اینو ازونجایی می گم که میخوام باهاش برم توی خیابون و حسابی بگردم و به همه کارهام برسم. تازه سفر برون شهری هم دارم. نمی خوام پلیس اذیتم کنه... :13:

rami_hemi
15-09-2009, 18:35
خب شما یه ماشین خوب با بدنه و فنب تذ و تمیز داشته باشید براش پلاک بگیرید کسی باهاتون کاری نداره .
البته به نظر من ماشین آمریکایی واسه داخل شهر زیاد خوب نیست نه اینکه به درد نمبخوره فقط حیف این ماشنا هستش که الانم کمیاب هستن .
شما واسه این منظور میتونید یه بیویک یا نوا بگیرید .مدل بالا هم دارن بیویک تا 64 13هستش و نوا تا 1371 اینا دیگه واسه شما ترس اینکه پلاک نشن رو هم ندارن
ماشین خوب یکه درست و اصولی نگهداری بشه اوراقی نیشتش و فرسوده حساب نمیشه
دیگه اون دوره نیست که ملت چشم و گوش بسته ببره همه ماشینهای مدل پایینش رو حتی ماشینهای تمیزشون واسه خاطر یه پراید و روا اوراق کنن الان هر کی این ماشینا رو داره فهمیده چه گنجی داره و مراقبش هستش .البته هستن مردمی که هنوز هم چیزی بارشون نیست .

mard_khasteh
15-09-2009, 22:37
آره بیوک و نوا هم ماشین های توپی واسه شروع کردن هستن...

من اوایل از بیوک و مخصوصا نوا اصلا خوشم نمیومد.. ولی با وضعیت فعلی بهترین گزینه نوا و بیوک هستن... شکی هم توش نیس.. فقط چون تعداد نوا و بیوک زیاده زیاد مورد علاقه نیستن..

آره رامین.. جدیدا حتی به لاشه های ایمپالا های قدیمی که تو کوچه و خیابون هست هم دیگه رحم نمی کنن.... یه زمان آمریکایی بازا پول می زاشتن یه کامارو رو ارزون می خریدن تا اوراقش کنن و لوازمشون رو خودشون استفاده کنن.... ولی الان بر عکس شده... ملت حتی به جسد ماشین آمریکایی های لاشه ی خیابون هم به چشم بازسازی نگاه می کنن نه خورد کردن..

camaro lt
15-09-2009, 22:56
سلام.

مسئله اینجاست که در مورد همه این ابهامات هیچ اطلاع رسانی درست نمیشه..و البته دلیل هم داره اول اینکه خود دولت هم نمیدونه دقیقا چیکار میخواد بکنه؟؟!! و اینکه دستهایی تو کاره که هر جوری شده خیابانها از ماشینهای قدیمی خالی شده و جا برای قراضه های جدیدشون مثل 405 و پراید و..باز بشه..

سال قبل یه کاپریس نسبتا تمیز 84 بود که هنوز پلاک کویت روش بود..صاحبش میگفت 1.200.000 تومن! قیمت آب یخ!
میگفت چون پلاک جدید نمیدن باید اوراق بشه و بیشتر نمی برن..
از گمرک سوال کردم گفتند هر ماشینی که در زمان ورودش عوارض گمرک را نداده باشه و از تاریخ معینی که معمولا یک ساله بگذره کالای قاچاق محسوب شده و در صورت مشاهده توقیف و ظبط میشده و صاحب آن هم تحویل مقامات قضایی میشه!!!

مدتی بعد دیدم همون کاپریس پلاک ملی داره و تر تمیز در حال حرکته!پلاک کویت هم سر جاشه و برای قشنگی گذاشته روش بمونه!
از یه افسر راهنمایی که سوال کردم گفت هیچ مانعی برای پلاک کردن این ماشینها وجود نداره و با پرداخت گمرک مطابق شرایط خودرو میتونه پلاک و کارت سوخت و سند ایرانی بگیره!!!

حالا کدوم درست بود؟؟

احتمالا قانون از زیر میز رد شده بود!

rami_hemi
15-09-2009, 22:58
خب مسله اینجاس وقتی خیلی از ماشینا رفت به دست یه عده نفهم بریده شد همین میشه
کانتینانتال 66 الان توی اوراقی افتاده کسی نمیره دنبالش چرا؟
چون یه دهاتی یه روز اومدهخ ارزون خریده الان یه پراید خریده با اون خوش رو به کشتن بده
قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری....
ولی من بعضا یه بازسازیهای مسخره هم میبینم بعضی فقط واسه اینکه پز بدن ماشینا رو میخرن .
اونایی که واقا این ماشینا رو دوس دارن سر هر ماشینی هم نمیرن بالا پایین میکنن و میگن این ماشین واسه اوراق خوبه یا بازسازی.
ببین سعید جان من خیلی ماشین دیدم کنار خیابون مثلا یه آمبسدور سفید که میدونم اون واسه بازسازی خوبه یه ماشینی مثل کادیلات سویل هم دیدیم که با همه مدل بالا بودنش حتی مخالف استارت زدن بهش بودم
چون این ماشین واقعا ازش چیزی نمونده بود با همه اینکگه موتروش کار میکرد
ولی چیزی به نام اتاق و تزئینات نداشت
اگه برم بازم خونه دوستم میرم از اون آمبسدور هم عکس میگیرم ماشین خوبه تزئیناتش عالیه خب فقط خوابیده
سعید من موافق نیستم همه ماشینا بمونن ولی بعضی از ماشینا واقعا حیف هستن.
باید خوب بررسی کرد که این مکاشین چقدر میتونه بازسازی بشه
مثلا ماشینی که شاسی هم پوسیدگی شدید داشته باشه به نظرم بازسازیش هر چقدر هم ماشین تک باشه اشتابه محض هستش
بعضی ها هم فقط با یه نبودن راهنمای فابریک همه چیز رو نقض میکنن
محمد یه پونتیاک لمانز بهم معرفی کرده هنوزم هستش یه لمانز طلایی رنگ
من توی تی تی پرسیدم این ماشین ارزش داره خرید بازسازیش کرد؟
واقعا تعجب کردم اتاق ماشین خوب مونده تو دوزی خیلی عالی هستش
تنها دلیلی که به من گفتن به ردد نمیخوهر این بود که راهنماهاش با راهنمای پیکان عوض شده بود میخواستم بگم آخه عوضی این کجاش ایراده انگار آوردن کل جلوپنجره رو با پیکان عوض کردن پیدا کردن دو تا راهنما جقدر یتونه سخت باشه ؟
واقعا هم امروز پ.ل دستم بیاد میم پیش محمد تا ریم سر وقتش چون میخواستم یه GTO جمش کنم .

mard_khasteh
15-09-2009, 23:19
آقا یه نظر سنجی دیگه.
میخوام نظرتون رو بدونم.
به نظرتون کدام یک از اینها خوشگلترند؟
تفاوت شیشه رنگی و معمولی رو میشه تو این 2 تا عکس فهمید.

سلام محمد جان.. شرمنده دیر جواب میدم.. چون بحث شیرینه نتونستم جواب ندم...

به نظر من 76 استیلش بیشتر از 73 سلطنتی هست و یه سبکی مثل کادیلاک داره..
سلطنتی بودن 76 به خاطر ظاهر جلونجره اش و حالت چراغاشه..

ولی 73 بیشتر استیلش به درد ماشین بازی و دوران جوانی می خوره.. ظاهر و چراغ ها و قسمت جلوی 73 خیلی خشن تره..

mard_khasteh
15-09-2009, 23:36
آره راس میگی رامین جان.. منم منظورم همه ماشینها نبود.. منظورم بیشتر رو ماشین های تک آمریکایی بود که تو ایران کمه.. البته با بازسازی هایی که بازساز ها (هنرمند بگیم بهتره) انجام میدن، و کل ماشین رو آهن می کنن، دیگه پوسیدگی معنایی نداره و تنها دغدغه همون تزیینات داخلی و چراغ های ماشینه..

TopGear
16-09-2009, 00:36
این همه آمریکایی چرا اینجا جمع شدن ! همه جای اصفهان اینجوریه؟!

rami_hemi
16-09-2009, 10:02
علی من میگم اصفهان یه چیز دیگه هستش این محمد میگه نه
خیلی شکسته نفسی میکنه یا اینکه نمیخواد به ما هم ماشین برسه .
ولی انگار باید یه مدلی پاشم برم دنبال همون پونتیاک لملنز که گفته بودم بعدا کم کم میکنمش یه GTO

camaro lt
16-09-2009, 12:35
سلام.

من با مرد خسته موافقم که بازسازی درست انجام بشه پوسیدگی مهم نیست اینرا از یه صافکار بسیار حرفه ای اصفهانی هم شنیدم که سالهاست روی آمریکایی کار میکنه..

اون میگفت ماشینی که تصادف شدید از جلو و عقب نداشته باشه مهم نیست چقدر بدنه اون پوسیده باشه .چون یه صافکار حرفه ای مشکلی با اینجور کارا نداره و میتونه خیلی خوب درش بیاره..
همون موقع این صافکار در حال عوض کردن سقف کامل یه کاپریس بود و البته قطعاتی از بدنه را هم خودش ساخته بود که من تا الان ندیده بودم کسی به این تمیزی کار بکنه.واقعا اگر نمی گفت که دست سازه فکر میکردم نو خریده!
کلی با هم گپ زدیم و چون دید من خیلی با علاقه به کارش نگاه میکنم همه کار هاش رو نشون داد و ترفند هایی که برای بهتر در آمدن کار انجام میداد رو دقیقا توضیح داد و البته مدام برای هر حرفش نمونه ای هم نشون میداد و برای من که در مورد این کارا خیلی مته به خشخاش میزارم واقعا قانع کننده بود.
در کل منظورم این بود که اگر ماشینی چشم کسی را گرفت زیاد نباید به این چیزا اهمیت بده و البته باز سازی درست و حسابی باید توسط افراد خبره انجام بشه..
من سالها دنبال یه صافکار اینجوری میگشتم و حالا پیدا کردم..جوینده یابنده است....
بقول این صافکار چیره دست:کار نشد نداره فقط باید براش حوصله و دقت بکار برد
میگفت:من برام فرقی نمی کنه که روی یه آریا کار بکنم یا بنز صد میلیونی..همون دقت و انرزی و توان و هنر را که دارم برای هردو به یه اندازه صرف میکنم...اما این دیگه مشکل صاحب ماشینه که هزینه کار من براش بصرفه یا نه!(و راست هم میگفت..)
چون انجام کار و هنر اینچنینی ربطی به ماشینش نداره و صاحب وسیله باید هزینه رو پرداخت بکنه...

mohamad.hejazi
16-09-2009, 13:08
سلام.
مرسی سعید جان بابت نظرت حق با توئه جلوی کاپریس سلطنتی تره....
====
اون عکس گردهمایی آمریکاییهاست.
====
رامین حالا که گفتی لمانز یاد این عکس افتادم نمیدونم دیدی یانه.این عکس رو از تو تی تی پیدا کردم.
ببین چه شباهتی به هم دارند.
راستی اون لمانز رو یک ماه پیش به من گفت یه مشتری جور کن تا 2.5 هم میدم.البته اگه تا الان نفروخته باشه.
ماشین بدی نیست ولی حتمآ باید کل رنگ و بتونه ماشین رو بریزی پایین و از نو صافکاری و رنگ کنی تا بدنه ی خوبی داشته باشه.
--------

mard_khasteh
16-09-2009, 15:43
ایول ممــد !!! من تا حالا عکس این مدل GTO رو تو نت هم ندیده بودم !!! ولی دارم عکسشو تو اصفهان می بینم ....

چراع غقب و کلا قسمت عقبش خیلی شبیه لمانزه.. من که پشتش رو دیدم اصلا فکر کردم لمانزه !!!

ممد بچه ها راست می گنااا !!! اصفهان هم ماشین زیاد داره ها !! البته ماشین تمیز و تک !!

mohamad.hejazi
16-09-2009, 16:16
سلام.
سعید جان من بابام میگه هر چی ماشین بود تک بود اصفهان بود ولی حالا همش رفته تهران.
همین مرکوری کوگار مدل پایینه اصفهان بود رفت تهران چارجر ایمپالا 64 بابام هم همش الان تهرانه.
===
اون اولیه تهرانه ها....اون دومیه اصفهانه.
=====
سعید جون اصفهان هر چقدر هم که ماشین باشه به پای تهران شما نمیرسه!
====
این ماشین رو ببینید.حدث میزنید چی باشه؟
این عکس رو نشون بابام دام بابام گفت این ماشین مال یه پیر مرد بود تو اصفهان ولی نمیفروخت.بابام گفت 2 دره سقفش یه رنگ دیگست 8 سیلندر هم هست. بابام گفت یه بار هم از کنارش رد شدم خوندم چه ماشینیه ولی الان یادم نیست!

mard_khasteh
16-09-2009, 18:42
آره راس می گی تو تهران آمریکایی خیلی زیاده... ولی به قول خودت همشون از جاهای دیگه اومدن..

یه فورد تاندربرد 1954 سمت محل ما بعضی وقتا میاد !!!

باورم نمیشه !!! آخه ایران رو چه به تاندربرد !!!!!! من عاشق این ماشینم.. این ماشین تو ایران تکــــه !!! اگه باز گیرش آوردم ازش عکس می گیرم..

-------------------

ممد این دیگه چیه !!!! باورم کردنی نیس !!! لینکلن 58 - 1959 !!!!!

پیرمرده حق داره ماشین رو نفروشه !!!! ماشینش تو دنیا تکه چه برسه به ایران !!!!!!!!!! ماشین تو اصفهانه ؟!!! بعد بگو ماشین تک تو اصفهان کمه !!!

rami_hemi
16-09-2009, 21:52
محمد لملنز رو دیدم اون GTo هم یه
آپشن مثل ترانس آ ام یا فرمولا واسه لمانز بوده رفتم تو ویکی گشتم کلی چیز فهمیدم ازش منم سعی میکنم جور کنم یادمه میگفتی اون لمانز موتروش 6 شده ولی موترو خودشم هست.
اگه هر دو تا موترو رو بده باهم بر میدارم 6 رو باز میکنم نگه میدارم چون لازمش دارم .
ولی به نظرم ماشین به درد بخوری هستش چون بیشتر تزئیناتش روش مونده بجز چند تا چیز که اونا رو هم یمشه پیدا کرد
خب از کامارو تو که بدتر نیست .:دی

amir_68
17-09-2009, 22:25
دوستان سلام.یه خبره جدید دارم در حد تیم ملی!!!امروز رفتیم برا محمد اینا یه ماشینه توپ قولنامه کردیم!!!حالا حدس بزنید چه ماشینی؟؟؟یه الدزمبیله کوپه مدل 78 واقعا تمیز با موتوره 8 سیلندر اتومات و کاربه 4 دهنه.اینم بگم که ماشینش فوله فول بود(صندلی و شیشه برقی-کروز کنترل-اینه برقی و ... که خود محمد میاد میگه)خلاصه که ماشین واقعا لوکسی بود.اینم چند تا عکس از ماشین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/code]ممنون.

TopGear
18-09-2009, 00:29
سلام
رامین کنسل شد خرید اون ایمپالا
آقا محمد مبارک باشه الدوزمبیل

ببینید این یکی چند می ارزه↓

mohamad.hejazi
18-09-2009, 10:10
سلام.
مرسی مچکر.
به نظر من ایمپالا تمیزی نیست جلو پنجره اش هم فابریک نیست.خیلی بیآرزه چون پلاک داره 2 میلیون.
مدلش هم 75

rami_hemi
18-09-2009, 10:47
فکر کنم ولی بشه این ایمپالا رو به روز اولش برگردوند
جلوپنجره و و آرماهاش سخت هم باشه باید پیدا بشه.
بدنه به نظر سالم میاد
علی کاش از رکابها عکس میگرفتی.

TopGear
18-09-2009, 15:57
ماشین 8 سیلندر ساده هستش
این عکسو من نگرفتم آگهی شده تو مشهده
پلاک ملی داره
گفتم به ایشون عکسای با کیفیت از جاهای مختلف ماشین بفرستن برام

Lamanta
18-09-2009, 16:06
سلام بچه ها
من اين عكس ها رو ديروز گرفتم
ميشه در موردش حرف بزنيد و در موردش توضيح بديد + قيمتش رو هم تخمين بزنيد .
ممنونم.

rami_hemi
18-09-2009, 18:13
پدرام جان این ماشین راحت 7-8 تومن قیمت داره و حتما هم مشتری پیدا میکنه یه چند تا کم و کسر داره ولی خیلی اتاق سر پایی داره رینگا بدک نیستن
ماشین 8 هستش ولی موتورش فقط با vin مشه گفت چی هستش.

mohamad.hejazi
18-09-2009, 19:04
سلام.
بله ماشین روپایی هستش منم میگم 7-8 قیمتشه.
موتورش هم اگه 350 باشه 165 اسب بخار قدرتشه با گیربکس اتوماتیک.
=======
بچه ها این الدزمبیلی که خردیم از دیروز تا حالا دارم باهاش دور میزنم شتابش خیلی باحاله تازه موتورش 305 با قدر 145 اسب بخار.
ولی ماشینش واقعآ سالمه.
به زودی مشخصاتش رو میزارم.

mohamad.hejazi
18-09-2009, 20:24
سلام
خب اینم از الدزمبیل...
این ماشین رو پدرم نزدیک 10 سال بود زیر نظر داشت ولی صاحبش نمیفروخت....تا چند روز پیش که صاحبش تصمیم به فروش گرفت.
بابام هم که عاشق این ماشین بود با خبر شد و خرید.
این ماشین واقعآ فوله هر چی که فکرش رو بکنید داره.
تازه چند تا نکته جالب دیگه داره که بعدآ میگم.
مشخصاتش
نام:
الدزمبیل کاتالس سوپرمی بروگهام
مدل 1978
8 سیلندر 305 145 اسب بخار کارب 4 دهنه
گیرباکس 350 3 دنده
سقف هار تاپ
کولر
شیشه برقی
صندلی برقی
فرمان بشکن
کروز کنترل
قفل مرکزی
شیشه عقب گرم کن دار
آنتن برقی
تنظیم آینه بغل از داخل
در صندوق برقی(فابریک)
آفتاب گیر کادیلاکی(لامپ آرایش-آینه)
رادیو پخش-کارتریج
تودوزی فابریک و مبله
موکت سقف-کف-صندوق عقب-چرم سقف فابریک
زاپاس فابریک!!!!یه تایر کوچولو که جای صندوق عقب رو نگیره
ساعتش هم سالمه
تمام شیشه هاش فابریکه به غیر از جلو
ماشینش عین یه کادیلاک فوله تازه دو در
قالپاق هاش هم فابریکه جز یکیش که مال بیوکه.
رنگش مسی مایل به صورتی-داخل کرم
ماشین رنگ سقفش و لای درهاش فابریکه.بقیه جاهاش هم کیلر خورده و بتونه نداره.
ماشین واقعآ بدنه ی صافی داره خیلی بهتر از ایمپالا.آدم کیف میکنه به بدنه اش نگاه کنه
فعلآ همین ها رو یادم میاد
معایب:
دماغه ماشین فایبر گلاسه یه ضربه خورده یه گوشش شکسته.
داخل ماشین خیلی کثیفه مخصوصآ تودوزیش باید تمیزش کنم.
یکمی هم جلوی ماشین زشته یه جورایی!
مزایا چشمگیر:
زاپاس فابریک
تودوزی سالم و فابریک
راستی این ماشین سفارش نیو یورک میباشد.
جالب اینجاست که نام صاحب اول این ماشین که یک زن خارجی بوده روی صندوق عقب درج شده.اون زمان هر کس میخواسته نام خودش رو به کمپانی درخواست میداده روی ماشینش درج کنن.بعدآ عکسش رو میزارم.
فعلآ همینها رو یادم میخواد.
انشاالله به زودی عکس هاش رو میزارم.
اینم یه عکس از این مدل:

rami_hemi
18-09-2009, 21:03
مبارکه محمد جان
راستی بابات قصد نداره امیپالا رو بفروشه؟
اگه خواست بفروشه یه ندا بده پاشیم بیایم اونجا واسه علی جان ببینیم میشه جورش کرد؟
من خودم فعلا بودجه صفر شدم اگه قضیه خونمون حل بشه منم مشخص میکنم وضعیتم رو .

mohamad.hejazi
18-09-2009, 21:45
مبارکه محمد جان
راستی بابات قصد نداره امیپالا رو بفروشه؟
اگه خواست بفروشه یه ندا بده پاشیم بیایم اونجا واسه علی جان ببینیم میشه جورش کرد؟
من خودم فعلا بودجه صفر شدم اگه قضیه خونمون حل بشه منم مشخص میکنم وضعیتم رو .
سلام.
مرسی انشاالله قسمت شما هم میشه.
نه فعلآ که قصد نداریم.
علی هنوز هم اون کاپریس رو میخوای؟
----------
چندتا عیب دیگه از ماشین یادم اومد.
ماشین موقعی که ما خریدیم خوابیده بود و باد لاستیک هاش خیلی کم.
الن یکم ماشین می لرزه مال لاستیک هاست.
ترمز ماشین خرابه باید درست شده.
ماشین از لحاظ برقی کار داره.مثلآ کروز کنترل یا کلید برقی صندوق عقب و چند تا چیز دیگه باید درست بشه.
یکی زا چراغ عقب ماشین یه ترک داره ولی تو چشم نیست.
یه چندتا مزایا هم یادم اومد.
پلاک ملی و بیمه داره:31:
رنگ درجه 1 هم داره.

TopGear
19-09-2009, 01:12
سلام
رامین جان ممنون:11:
آره محمد کاپریس رو اگه شما نخردین پاس بدین به من:46:
راستی الدوزو چند خریدین؟

mohamad.hejazi
19-09-2009, 12:13
باشه حتمآ.
راستی اون 2 تا عکس از الدز خیلی بد افتاده چندتا عکس تو روز ازش میگیرم.
این ماشین رو یه جورایی گرون خریدیم چون بابام خیلی دوسش داشت.

TopGear
19-09-2009, 14:37
محمد جان من ماشین رو قطعی می خوام تا پس فردا به من آره یا نه رو بگو
یه لحظه الان احساس کردم از اون سوال منظورت اینکه علی تو بیا وردار ماشینو

اینم یه عکسه دیگه از اون ایمپالای تو مشهد

mohamad.hejazi
19-09-2009, 17:21
سلام.
این ایمپالا هم زیاد بد نیست البته فکر کنم گرون بده چون نوشته معاوضه با پونتیاک!!!!!!!!!!
باشه خبرش رو میدم.
حتمآ میخوای؟؟؟شاید ماشین رو 3.5 داد.

TopGear
19-09-2009, 17:33
سلام
این ایمپالارو نمی خرم چون گرون میگه (3.5)
آره حتمآً می خوام مساله ای نیست 3.5 باهاش حرف می زنم 200 300 تومن حتمآً میاد پایین

rami_hemi
19-09-2009, 18:08
علی شرمنده دیر رسیدم خونه
واسه همین نشد بهت خبر بدم ماشین اونجا بود

TopGear
19-09-2009, 18:11
دشمنت شرمنده مساله ای نیست

camaro lt
19-09-2009, 19:13
سلام .
اتومبیل بسیار زیبایی است.تبریک میگم.
TopGear
19-09-2009, 19:58
عکسای ایمپالارو گذاشتم ببینید

KAMAL_CAMARO
19-09-2009, 22:21
خوب مثل اینکه اینجا هم انجمن آمریکن داره ،

ایول ایول ،

خودمو معرفی کنم :

کمال هستم ، عاشق کوپه های آمریکایی ،

تعصب بسیار بالا روی آمریکایی ها ،

ماشین ندارم ولی به دنبالش بودم ، ( اما پولم پرید الان دنبالش نیستم )

ولی اگه یه ماشین در حد 1.5 تا 2 باشه خیلی عالی میشه ،

اگه خبر از همچین ماشینی داشتین ممنون میشم بی نصیب نذارین ، دنبال این مدل ها هستم ( ولی خوب دیگه با این قیمت معلومه دنبال زیاد سالمش نیستم ) :

Chevrolet camaro 1967 - 1981
Chevrolet Impala 1959 - 1976
Pontiac fireBird T/A 1967 -1978
Ford Mustang 1964 - 1973
Dodge Challenger 1970 - 1974
Dodge Charger 1968 - 1973
Buick skylark Coupe

ممنون

mohamad.hejazi
20-09-2009, 00:11
سلام .
اتومبیل بسیار زیبایی است.تبریک میگم.
مچکر کامارو جان قابلتون رو نداره.

خوب مثل اینکه اینجا هم انجمن آمریکن داره ،

ایول ایول ،

خودمو معرفی کنم :

کمال هستم ، عاشق کوپه های آمریکایی ،

تعصب بسیار بالا روی آمریکایی ها ،

ماشین ندارم ولی به دنبالش بودم ، ( اما پولم پرید الان دنبالش نیستم )

ولی اگه یه ماشین در حد 1.5 تا 2 باشه خیلی عالی میشه ،

اگه خبر از همچین ماشینی داشتین ممنون میشم بی نصیب نذارین ، دنبال این مدل ها هستم ( ولی خوب دیگه با این قیمت معلومه دنبال زیاد سالمش نیستم ) :

Chevrolet camaro 1967 - 1981
Chevrolet Impala 1959 - 1976
Pontiac fireBird T/A 1967 -1978
Ford Mustang 1964 - 1973
Dodge Challenger 1970 - 1974
Dodge Charger 1968 - 1973
Buick skylark Coupe

ممنون
سلام کمال خان.
منم تو تی تی با اکانت نوا سی3 هستم.
خوشحالم که اینجا زیارتت کردم.بازم سر بزن.
اون ماشینهایی هم که گفتی چند تا شو سراغ دارم,ولی نه با این قیمتی که گفتین.

TopGear
20-09-2009, 00:30
اون عکسا فکر کنم قدیمی باشن
خودش می گفت رنگش ترکیده، راهشم که دوره
قصد خریدش رو ندارم
در حالا حاظر اگه خدا قسمت کنه قصد خرید کاپریسه قهوه ای رو دارم
و ریویرا 71-73 اگه باشه

mard_khasteh
20-09-2009, 16:19
سلام به همه دوستان.. عید همه مبارک باشه ..

ممد جان... آقا مبارکه... خیلی خیلی خوشحالم که یه کاتلاس هم به جمع ماشین ها اضافه شد... اون هم مدل 78 !!!!!

خیلی ماشین ناز و تکیه !!! دمت گرم.. حنما عکس بذار ( زیاد ! ) .... و توضیحات...

KAMAL_CAMARO
20-09-2009, 19:41
سلام.
مچکر کامارو جان قابلتون رو نداره.

سلام کمال خان.
منم تو تی تی با اکانت نوا سی3 هستم.
خوشحالم که اینجا زیارتت کردم.بازم سر بزن.
اون ماشینهایی هم که گفتی چند تا شو سراغ دارم,ولی نه با این قیمتی که گفتین.

ما چاکریم ، شرمنده نشناختم !

منم که شناختی، XFX تی تی

ماشین های بالا رو که گفتم بیشتر مد نظرم تکاش هستش و میشه گفت ترکیدش

کامارو 67 - 73

T/a 70 - 72

موستانگ 67-70

اونقدر هم جدی نیست ، آزاد میگردم دنبالشون ، اگه به تورم خورد که فبها اگرم نخورد که هیچ .

بازم ممنون

rami_hemi
21-09-2009, 09:25
سلام کمال جان شرمنده اولش به ج نا آرودم ramin-am توی تی تی هستم
اینایی که تو گفتی ترکیده هاشم این محمد ما بخصوص پونتیاک یه چند تایی سراغ داشت مشکل اینجا بود که یکیش سند نداشت یکیشم نمیفروخت
راستش چیزایی رو که میگی الان نمیدونم چرا کم یاب شده
یه عده احتکار کردن واقعا میگم اول کاری یه عده اومدن همه اینا رو جم کرذن بردنم حالا مثلا یکی 3-4 تا از اینا داره ولی من بدبخت باید بگردم ببینم یه دونه ترکیده میتونم پیدا کنم با قیمت مناسب
======================================
راستی دوستان کسی از آقای واروژ و ماشیناش دقیق آمار داره؟
بازسازی های خوبی میکنه مثلا یه کودا مدل 70 داشت برام جالب بود تا حالا ندیده بودم که کوده 70 چراغای عقبش گرد هستش آخه من هر چی دیده بودم یا همی کودا بود یا براکودا .
راستش خیلی دلم میخواست الا یه 10 تومن داشتم اون براکودای 70 رو که دست یه خانوم هستش رو میخریدم .

KAMAL_CAMARO
21-09-2009, 09:45
من کسی رو میشناسم تو کرج که 6 تا موستانگ داره که یکی از اونها یکی از 6 موستانگ کروک ایرانه ! عجیبه

حالا باز به چشتون خورد دریغ نفرمایید

راستی آمار ماشین های آقای واروژ ، یادمه یکی تو TT مدام عکس ماشین های این آقا رو میذاشت ، اما نمیدونم کی بود تاپیک عکس رو باید گشت ،

rami_hemi
21-09-2009, 11:50
من شنیدم تا حالا نمیدونم 36 تا ماشین رو بازسازی کرده و فروخته یا نگهداشته ولی تا جایی که میدونم چند تا چلنجر تمیز داره و یه چند تا هم از خانواده کودا و چارجر ولی ماستنگ و کامارو و فایربرد ازش نشنیدم داشته باشه .البته بازسازی کرده و فروخته انگار .
همینه دیگه یه عده تک خوری میکنن بقیه میمونن .

mohamad.hejazi
21-09-2009, 13:33
سلام کمال جان شرمنده اولش به ج نا آرودم ramin-am توی تی تی هستم
اینایی که تو گفتی ترکیده هاشم این محمد ما بخصوص پونتیاک یه چند تایی سراغ داشت مشکل اینجا بود که یکیش سند نداشت یکیشم نمیفروخت
راستش چیزایی رو که میگی الان نمیدونم چرا کم یاب شده
یه عده احتکار کردن واقعا میگم اول کاری یه عده اومدن همه اینا رو جم کرذن بردنم حالا مثلا یکی 3-4 تا از اینا داره ولی من بدبخت باید بگردم ببینم یه دونه ترکیده میتونم پیدا کنم با قیمت مناسب
======================================
راستی دوستان کسی از آقای واروژ و ماشیناش دقیق آمار داره؟
بازسازی های خوبی میکنه مثلا یه کودا مدل 70 داشت برام جالب بود تا حالا ندیده بودم که کوده 70 چراغای عقبش گرد هستش آخه من هر چی دیده بودم یا همی کودا بود یا براکودا .
راستش خیلی دلم میخواست الا یه 10 تومن داشتم اون براکودای 70 رو که دست یه خانوم هستش رو میخریدم .
آره اون کودا که چراغ عقبهاش مثل کامارو بود.برای من هم جالب بود.

من کسی رو میشناسم تو کرج که 6 تا موستانگ داره که یکی از اونها یکی از 6 موستانگ کروک ایرانه ! عجیبه

حالا باز به چشتون خورد دریغ نفرمایید

راستی آمار ماشین های آقای واروژ ، یادمه یکی تو TT مدام عکس ماشین های این آقا رو میذاشت ، اما نمیدونم کی بود تاپیک عکس رو باید گشت ،
اون کسی که میگید mony 1368-9 هست.
بهترین عکسهای ماشین رو همین مانی میزاره.
======
راستی صدای دریچه 4 کارب ازمبیل عجب حالی میده!!:21:

mohamad.hejazi
21-09-2009, 13:40
راستی این بیوک هم که آگهی کردن واقعآ تمیزه.
جلو پنجره ی بیوک های مدل 56-57 این شکلی بوده.خوشگله ولی اگه بشکنه دیگه گیر نمیاد.
یه خاطره بگم:
پدر من چند سال پیش یه دونه بیوک مدل 56 عین همین با جلو پنجره فابریک داشت که متآستفانه یه روز ماشین رو تو یه کوچه سر بالایی پارک میکنه و ماشینه جلویی که یه زن بودن نمیتونه درست نیم کلاج بره و عقب عقب میره تو بیوک و جلو پنجره به فنا میره.آخر سر هم جوشش میدن ولی دیگه مثل روز اولش نمیشه.

TopGear
21-09-2009, 13:51
سلام
سعید خان اینو هم ببین

KAMAL_CAMARO
21-09-2009, 14:53
آره اون کودا که چراغ عقبهاش مثل کامارو بود.برای من هم جالب بود.

اون کسی که میگید mony 1368-9 هست.
بهترین عکسهای ماشین رو همین مانی میزاره.
======
راستی صدای دریچه 4 کارب ازمبیل عجب حالی میده!!:21:

:18::18::18::18: صاحابش مصطفی ست ؟ :18::18:

:19::19: من باید یسری خراب شم رو سر این بنده خدا !

ولی خودمونیم عکس های مک متین بهتر نیست ( از نظر زاویه و دید و ماشین های تک ) ؟

camaro lt
21-09-2009, 15:06
سلام.

من دنبال آدرس و شماره تلفن فروشنده یدکی فورد آمریکایی توی تهران هستم.
چند تایی توی خیابان اکباتان و سعدی دیدم اما نمیدونم هنوز کار میکنن یا نه؟
اگر کسی از دوستان تهرانی خبری داره لطفا اطلاع بده.
mard_khasteh
21-09-2009, 15:24
سلام.

من دنبال آدرس و شماره تلفن فروشنده یدکی فورد آمریکایی توی تهران هستم.
چند تایی توی خیابان اکباتان و سعدی دیدم اما نمیدونم هنوز کار میکنن یا نه؟
اگر کسی از دوستان تهرانی خبری داره لطفا اطلاع بده.
سلام دوست عزیز.. من فروشنده ی فورد نمی شناسم ولی می تونم یه نفر رو معرفی کنم که همه میشناسیمش..

آقای خسرو که فقط تو کار فورد هستن و احتمالا می تونن لوازم جور کنن.. من کارت ویزیتش رو یه زمان داشتم ولی یکی از دوستام ازم گرفت... اگه کسی از دوستان شماره ی آقا خسرو رو داره به camaro جان بده.. البته اگه سرچ هم کنید پیدا می کنید

این هم مثل اینکه آدرس وبلاگ ایشون هستش..

سلام
سعید خان اینو هم ببین
کد:

سلام علی جان.. ممنون از لطفت.. متاسفانه من هم مثل رامین چند ماهی هست که مشکل خونه داریم.. به هر حال ممنون از کمکت... لطف کردی.. :20:

TopGear
21-09-2009, 15:52
سلام این مدل ایمپالا ساخت کدوم ساله که چراغ هاش مستطیله

mohamad.hejazi
21-09-2009, 20:17
:18::18::18::18: صاحابش مصطفی ست ؟ :18::18:

:19::19: من باید یسری خراب شم رو سر این بنده خدا !

ولی خودمونیم عکس های مک متین بهتر نیست ( از نظر زاویه و دید و ماشین های تک ) ؟
سلام.
نه مصطفی رفیق آقای واراژ هست و از ماشینهاش عکس میگیره.
مصطفی یه کاپریس آبی رنگ داشت.
خوبی mony اینه که عکس ماشینهایی رو که میزاره اگر که فروشی هم باشن قیمتش رو هم مینویسه با شماره تلفن صاحبش که این به نظر من خیلی خوبه.
منظورم اینه که هر ماشینی رو که میبینه آمارش رو هم میگیره.
البته موپار هم همیشه از ماشینهای تک و نایاب عکس میگیره.

سلام این مدل ایمپالا ساخت کدوم ساله که چراغ هاش مستطیله
علی جان اینهایی که گذاشتی کاپریس هستن ولی این مدل کاپریس و ایمپالا یه شکل هستن.
این مدل مربوط میشه به اواخر سال 1976 که شرکت شورلت ایمپالا و کاپریس رو چراغ های جلوش رو مستطیلی کرد که خیلی هم خوشگل شد.:40:
راستی اون قرمزه جلو پنجره اش فابریک نیست.

KAMAL_CAMARO
21-09-2009, 20:41
اها میگم ،

این موپار ( امیر ) که اندشه فقط امار نمیده ،

منم که فقط دارم باقالی میکارم ، شرمنده ،

چندتایی عکس دارم ولی کو حال آپلود با سرعت 3kb ؟

mohamad.hejazi
21-09-2009, 20:46
خب حجمش رو بیار پایین کمال جان....
====
امروز یه دونه کامارو سفید رنگ فوقولاده تمیز تو خیابان دیدم.....ماشین رو دیدم اتوماتیکه گفتم حتمآ 8 سیلندره.
با صاحبش صحبت کردم 6 سیلندر بود.ولی خیلی تمیز قیمت 5 میلیون.
امان از بی موبایلی اگه داشتم عکسش رو میگرفتم...

mard_khasteh
22-09-2009, 19:55
محمد شما اگه یکی دو تا دیگه هم ماشین بگیرید می تونید باهاشون تو اصفهان یه همایش راه بندازید !!!

خداییش دم خودت و مخصوصا پدرت گرم... دارین یه کلکسیون ماشین راه می ندازین !!! کاش من هم یه دونه ماشین آمریکایی سالم و ارزون نصیبم می شد...

mohamad.hejazi
22-09-2009, 20:36
سعید جان اینطوریهام که فکر میکنی نیست....منم مشکلاتی دارم....الان همین مادرم مخالف 99% این ماشینهاست.....تازه اونقدر من گرفتاری دارم که نمیدونم چیکار کنم....
ولی خب همین ماشینها رو خوشه....
اگه بازم نمایشگاه گذاشتن ببینم میتونم یه کاری کنم این ازمبیل(از این به بعد به الدزمبیل ازمبیل میگم) رو ببرم خیلی بدنه ی خوبی داره.
انشاالله خونه که درست شد یه بیوکی چیزی روپا بخر و برو تو زعفرانیه فرمانیه اقدسیه این خیابون سر بالاییا چیچیه؟برو باهاش حالش رو ببر جای منم بغلت خالی بزار.جای رامین هم صندلی عقب خالی بزار:31::31:

AHMADIAN
22-09-2009, 20:51
درود

من ماشین امریکایی ندارم ، ولی همیشه میام تو این تایپیک از نوشتار های دوستان و این که قصد خرید یه ماشین

خوب امریکایی دارند و اطلاعاتی در رابطه با این اتومبیل ها بیان میکنند لذت میبرم.

محمد جان !

ادرس سایت تی تی که در پست های گذشته فرمودید را لطفا بنویسید.

باسپاس

بدرود

جواد احمدیان

mohamad.hejazi
22-09-2009, 21:19
سلام دوست خوبم.
آدرس رو تو پروفایلت نوشتم.
بازم سر بزن.
مرسی.

rami_hemi
22-09-2009, 22:35
دوستان یه خبر بد و تا حدودی جالب
امروز داشیتم با دوستم از دانشگاه برمیگشتیم موقع برگشتن کمی ولخرجی کردیم(انگار دانشگاه ولخرجی نمیکنیم)
با سواری برگشتیم .
از شبستر تا صوفیان بدون حادثه اومدیم
از شهر صوفیان تازه به طرف تبریز در اومده بودیم که یه پل کنار کار خونه سیمان صوفیان هستش پایین این پل هم ورودی کارخونه بلوک سیمانی و ایرانیت و لوله سیمانی از این چیزا هستش این بخش از جاده هم واسه سرعت خوبه هم یه پیچ بد پایین پل داره .
کمی مونده بودیم به پل برسیم یه جلو پنجره خیلی اشنا درست روی بلوار وسط جاده به چشمم خورد
چشمتون روز بد نبینه یک دستگاه کاپریس کلاسیک از مدلهای 88 تا 90 سفید رنگ واقعا تمیز روی بلوار وسط جاده (اونجا هنوز گاردریل نیست بلواره)و چه خوب که گارد نبود جا خوش کرده .
یه لحظه من که جلو نشستم کپ کردم گفتن الان کلا جلوبندی داغونه چون یه چند تا پزو او از این چیزا قبلا همونجا رفتن رو بلوار همشون جلو بندی و شبکه و همه چیز داغون ولی خداییش تا ماشین رسید کنار این کاپریس دیدم نه بابا ماشین انگار میخواسته از اونجا دور بزنه :دی
هیچیش نشده اتاقم سالمه خطم روش نافتاده حیف اونجا نمیشد وایسیم و عکس بندازم سرعت زیاد بود .

TopGear
22-09-2009, 23:01
دیروز نصف شب میدون ساعت یه ایمپالای کوپه نقره ای 74 دیدم چه غُل غُلیم می کرد

mohamad.hejazi
22-09-2009, 23:08
بابا تو این شهر شما هم کم آمریکایی نیستا!!!!!!!:8:
هی میگید اصفهان خیلی آمریکایی داره:21:
فورد مک وان من اصفهان ندیدم بعد تو شهر شما هست.:41::19:
======
راستی امروز با ازمبیل رفتیم تا 130 کیلومتری اصفهان و برگشتیم.....خوب بود:40:

mard_khasteh
23-09-2009, 01:32
دیروز نصف شب میدون ساعت یه ایمپالای کوپه نقره ای مدل 75 کوسه ای دیدم چه غُل غُلیم می کرد سریع رفت نتونستم عکس بگیرم متاسفانه:41:

فدای اون غل غل اش که یه ملت رو سر کار می ذاره....

======

تو شهری که ایمپالا 65 فراوونه معلومه ماشین تک زیاده... بهانه نیار آقا !! (مخلصیم :31: )

سعید جان اینطوریهام که فکر میکنی نیست....منم مشکلاتی دارم....الان همین مادرم مخالف 99% این ماشینهاست.....تازه اونقدر من گرفتاری دارم که نمیدونم چیکار کنم....
ولی خب همین ماشینها رو خوشه....
اگه بازم نمایشگاه گذاشتن ببینم میتونم یه کاری کنم این ازمبیل(از این به بعد به الدزمبیل ازمبیل میگم) رو ببرم خیلی بدنه ی خوبی داره.
انشاالله خونه که درست شد یه بیوکی چیزی روپا بخر و برو تو زعفرانیه فرمانیه اقدسیه این خیابون سر بالاییا چیچیه؟برو باهاش حالش رو ببر جای منم بغلت خالی بزار.جای رامین هم صندلی عقب خالی بزار:31::31:

مادر ها همشون مخالف آمریکا و ماشین آمریکایی و سیاست های آمریکایی هستن :31:
ما هم متاسفانه همونطور که شما می دونید با مادرمون سر ماشین آمریکایی مشکل داشتیم که الحمدلله حل شد!!
آره یه بیوک تمیز می خوام... مدل 1364 :41: می خوام مدل بالا باشه :41: خدا کمکمون کنه..... ما همون سلسبیل خودمون رو بریم بسه...:31: زعفرانیه و اقدسیه به درد ما نمی خوره :31:

برادر اون اوزمبیل شما که یه منطقه رو حریفه !!!! ماشین دو در... تمیز :8: موتور v8 ... 305 .. اتومات... دیگه چی می خوای؟؟؟ ورش دار بیارش همایش ملت زندگی کنن خدا وکیلی !!! :10:

TopGear
23-09-2009, 13:47
======
سلام
اکثراً سالم نیستن اونیم که دیدم(کوپه) تمیز نبود و پلاک نداشت
طرفای خودمون یه ایمپالا کرمی رنگ هست که تازه از وجودش خبردار شدم، بزودی عکساشو میزارم، چراغاشم مستطیلیه

فدای اون غل غل اش که یه ملت رو سر کار می ذاره....
سره کار میزاره؟ بیشتر توضیح بده سعید جان لطفاً منظورتو
منظورت نسبت اسب بخار به حجم موتورشه؟!

mard_khasteh
23-09-2009, 21:56
سره کار میزاره؟ بیشتر توضیح بده سعید جان لطفاً منظورتو
منظورت نسبت اسب بخار به حجم موتورشه؟!

علی جان آخه همه ی افرادی که ماشین آمریکایی دوس دارن عاشق شنیدن این صدای غل غلی هستن که شما میگی !!! من خودم هیچ وقت یادم نمیره که چند بار نزدیک بود واسه شنیدن صدای ماشین آمریکایی برم زیر ماشین... :31: این است مرام v8 !!! :40:

بذار بگم که چطوری عاشق کامارو 70 تا 73 شدم...

حدود 5 سال پیش، یه شب ساعت 10:30 شب داشتم میومدم خونه که از دور صدای ماشین آمریکایی رو شنیدم !!!

یه کامارو آبی 70 تا 73 آبی دو خط سفید که به جرات می تونم بگم منبع اگزوز نداشت یا منبع رو حسابی خالی کرده بود!!! صدای غل.غل یا ول.ول نمی داد... داشت خر.خر می کرد !!!! غار غار می کرد !! :41::19:

پشت سرش هم یه فایربرد 77 آبی آسمونی که بچه محل خودمون بود... (بچه خیابون بهنود)

داشتن از خلوتی شب های تهران بهره لازم رو می بردن...........

خلاصه اینا با سرعت اومدن و رد شدن.. من تو کل این مدت تو پیاده رو خیره بودم !!!

اون کامارو 70 - 73 با اون چراغ عقب های 4 تاییش و اون صدای منبعش یه کاری کرد که خاطره اش تو مخم حک شد!!!! هیچ وقت یادم نمیره ... انقدر صدای اگزوزش وحشتناک بود که تا یه چهار راه بعد که رسیده بود صدای اگزوزش هنوز میومد !!!! خلاصه یه چیزی در حد دیوانگی.....

من بدبخت انقدر کوپ کرده بودم که دقیقا بیشتر از 20 دقیقه تو سرمای زمستون وایساده بودم و تو پیاده رو خشکم زده بود (اینو جدی میگم)

از اون موقع به بعد هست که هر وقت چراغ عقب های کامارو 70 - 73 رو می بینم روح و روان ام خاک و خولی میشه!!!! خلاصه ما تو این دنیا شانس نیاوردیم.... اون فایربرد آبیه هم فروخت ماشینشو... تف به این زندگی... خونواده هم که اجازه ریسک بهم نمیدن و نمی ذارن یه کامارو بگیرم... به خاطر مدل پایین بودنش... هیچ وقت فکر نمی کردم داشتن یه ماشین ( که خیلی ها بهش می گن لگن ) واسم به رویا و آرزو تبدیل شه !!! همه چی بدست آوردنی هست... ولی یه کامارو 70 تا 73 نه !!!

امشب زدم تو خیابون و رفتم اون کامارو 70 تا 73 زرشکی که تو محلمون هس رو دیدم... صبح ها که میرم نیست !!! شب ها هم که نمیشه ازش عکس بگیرم !! صبح ساعت 6 می رم که تا ماشین رو جابجا نکرده ازش عکس بگیرم... می ذارم تو تاپیک عکس های ماشین آمریکایی....

به قول رفیقم من آخرش قسمت نیس ماشین آمریکایی بگیرم...

taghi_ramzi
23-09-2009, 23:28
آقایون موستانگ 5.0 یعنی 5 لیتری ؟ ما تو ایران موستانگ 5 لیتری داریم ؟ اصلا مدلهای پایینش 5 لیتری دارن ؟ این 5 لیتری چند سیلندره ؟

TopGear
24-09-2009, 01:02
این الدوزمبیل های کاتلاس سیرا که تو ایران هم زیاد هست موتورشون چند اسب میده

mard_khasteh
24-09-2009, 03:24
این الدوزمبیل های کاتلاس سیرا که تو ایران هم زیاد هست موتورشون چند اسب میده

این سیرا های ایران بین مدل 1989 تا 1991 هست که تو این سه سال چند نوع موتور بسته شده..

4 سیلندر با 110 اسب 2.5 لیتر
6 سیلندر با 125 اسب 2.8 لیتر
6 سیلندر با 160 اسب 3.1 لیتر
6 سیلندر با 160 اسب 3.3 لیتر

ولی نمی دونم اینایی که تو ایران هست کدوم از این سه مدل هست ! شما ببین موتورش چند لیتریه؟ با توجه به لیترش ببین کدوم از مورد های بالا هستش... شنیدم موتور هاش یه بار مصرف هم هستن.. قابل تعمیر نیس..

آقایون موستانگ 5.0 یعنی 5 لیتری ؟ ما تو ایران موستانگ 5 لیتری داریم ؟ اصلا مدلهای پایینش 5 لیتری دارن ؟ این 5 لیتری چند سیلندره ؟بله 5 همون 5 لیتریه... 5 لیتری هم میشه 302 اینچ بر متر مکعب.. موتور 302 هم تو مدل های قدیمی فورد بسته میشده هم تو مدل های جدید هست..

تو ایران هم اکثر موستانگ ها 302 هستن.. 302 v8 هستش...

rami_hemi
24-09-2009, 13:09
فکر کنم 6 2.8 125 اسبی باشن همشون چون اکثرا پشتشون مینویسه 2.8 البته امکان داره نمونه های 3.1 و 3.3 هم اومده باشه.
لون موضوع موتروشون رو هم منم شنیدم قابل تعمیر هستن ولی بعد از تعمیر انگار هیچی خوب جا نمیره بخصوص کارتلشون

mard_khasteh
24-09-2009, 20:23
نظرتون راجع به این چیه؟ 3200 تومن

کامارو 70-73 6سیلندر..

rami_hemi
24-09-2009, 20:48
سعید این عالیه خیلی خوبه 32000 هم که قیمتش
دیگه چی میخوای 6 هم باشه اشکالی نداره سالمه.

TopGear
24-09-2009, 22:49
ماشینی که برچسب تسجیل گرفته میشه باز سازیش کرد برچسب تسجیل رو برداشت پلاک جدید گرفت براش؟

taghi_ramzi
25-09-2009, 00:25
نظرتون راجع به این چیه؟ 3200 تومن

کامارو 70-73 6سیلندر..

کسی با این تماس گرفته ؟ اینم به نظر سرکاری می آد.
من دنبال پژو 504 بودم ،با وضعیت متوسط حدود 3-4 تومن قیمت میزارن
با اون حساب این چطور می تونه این قیمت باشه ؟
ضمنا اون عکس آخری که صندلی یه ماشین دیگه س هم بیشتر مشکوک میزنه !

scope82
25-09-2009, 11:36
یه سوال تخصصی داشتم
کادیلاک یا نوا مسئله این است
کدوم بهتره؟
از نظر هندلینگ؟
مصرف سوخت؟
تعداد سیلندرهاشون چطوره؟
قدرت؟
قیمت تمیزشونه چطوره؟
میشه گازسوزشون کرد یانه؟
قطعات کدوم ارزون تره ؟
کدوم باشخصیت تره؟
اگه یه کادیلاک تمیز با یه نوا تمیز بغل هم باشن کدوم رو برمیدارین؟
نوا بهترین تیپش کدومه؟
کادیلاک تو بازار چند مدله؟

mohamad.hejazi
25-09-2009, 13:43
ماشینی که برچسب تسجیل گرفته میشه باز سازیش کرد برچسب تسجیل رو برداشت پلاک جدید گرفت براش؟
سلام.
فکر نکنم دیگه بشه کاری کرد.
ولی یه بنده خدایی تو اصفهان یه کاپریس خرید بعد که رفت پلاکش کنه زدن تو کامپیوتر و گفتن ماشینت تو طرح فرسودست و برای اینکه درش بیاری از این حالت باید بری تهران و یه مراحل داره ظاهرآ

کسی با این تماس گرفته ؟ اینم به نظر سرکاری می آد.
من دنبال پژو 504 بودم ،با وضعیت متوسط حدود 3-4 تومن قیمت میزارن
با اون حساب این چطور می تونه این قیمت باشه ؟
ضمنا اون عکس آخری که صندلی یه ماشین دیگه س هم بیشتر مشکوک میزنه !

سلام.
ظاهرآ یه نفر بهش زنگ زده و سرکاری نبوده.
تو اصفهان لنگه همین ماشین هست با همبن رنگ و البته پکیده تر ولی 8 سیلندر.رفیق منه و نمیفروشه.

یه سوال تخصصی داشتم
کادیلاک یا نوا مسئله این است
کدوم بهتره؟
از نظر هندلینگ؟
مصرف سوخت؟
تعداد سیلندرهاشون چطوره؟
قدرت؟
قیمت تمیزشونه چطوره؟
میشه گازسوزشون کرد یانه؟
قطعات کدوم ارزون تره ؟
کدوم باشخصیت تره؟
اگه یه کادیلاک تمیز با یه نوا تمیز بغل هم باشن کدوم رو برمیدارین؟
نوا بهترین تیپش کدومه؟
کادیلاک تو بازار چند مدله؟
سلام.
100% کادبلاک بهتره.
هندلینگ کادیلاک بهتره.
مصرف سوخت کادیلاک حدودای 12-20
کادیلاک انژکتور داره و کاربراتی.انژکتورش که خراب بشه کاربراتش میکنن.
نوا مصرف حدود 14-16
نوا 6 سیلندر و کادیلاک 8 سیلندر350-400
نوا موتور 6 سیلندر نزدیک 3500 سی سی
کادیلاک 8 سیلندر 5700 سی سی
نوا تمیزش 4-5
کادیلاک تمیز زیر 8 تومن ندیدم.
معمولیهاش 5-6 تومن.
هر دو رو میشه گاز سوز کرد.ولی پیشنهاد نمیشه
100% کادیلاک با شخصیت تره.
نوا زمان خودش مثل یک سوناتا یا یکم کمتر بوده ولی کادیلاک مثل جنسیس یا لکسوز:31:
بین کادیلاک و نوا من کادیلاک رو بهتر میپسندم.
کادیلاک معروفه به اینکه اگه سوارش بشی دیگه پیاده نمیشی!:31:
نوا فول ترینش c6 هست که مثل یک بیوک b3 همه چیز داره فقط 6 سیلندره.
سویل داره دویل داره الدرادو فلیت وود و...

mohamad.hejazi
25-09-2009, 14:19
الدزمبیل کاتلاس سوپرمی بروگهام چه اسم طولانی! :)
مدل 1978
8 سیلندر 305
اتوماتیک 350
کوپه
هارد تاپ
فنی کاملآ سالم.
کاملآ فول
کروز کنترل-کولر-صندلی برقی-شیشه برقی-صندوق عقب برقی-قفل مرکزی-شیشه عقب گرمکن دار-آفتابگیر کادیلاکی-تنظیم آینه از داخل-دور موتور-رادیو کارتریج-آنتن برقی-
ماشین رنگ فابریک بود ولی چون یکم کدر شده بوده کیلر روش زدن.
90% بتونه نداره.
بدنه فوقولاده سالم و بی موج
گلگیر عقب سمت شاگرد یکم مالیدگی داره.
تودوزی فابریک.
پارچه سقف-چرم سقف-موکت کف-موکت صندوق عقب فابریک و سالم.
زاپاس و جک فابریک و سالم.
یکم برقی ماشین کار داره.
چرا اینها دماغه فایبر داره؟ :D یه تقه خورده و یکم شکستگی داره. :D
نظری چیزی ندارین؟چطوره ماشینش؟
چند میآرزه؟
این سیستم air candition چیه برای کولر؟
3 تا قالپاقهاش فابریکه اون یکی دیگش افتاده. :D
مرسی.
راستی بیمه هم داره.
نام صاحب اولی ماشین:

scope82
25-09-2009, 16:49
واقعا ممنونم ازت
دستت درد نکنه
کروز کنترل چیه؟
این که تو آگهی ماشین مینویسن کولر روشن یعنی چی؟
این کاتلاس ماشین تمیزیه ولی من خودم زیاد ازش خوشم نمیاد
رنگش تمام رغبت آدم رو واسه رانندگی از بین میبره(جذاب نیست)
اسم اولین صاحب رو چه ماشینایی هست؟
صندلیاش جالبن
تودوزیش عالیه
رنگ داشبوردش بعد از یه مدت دل آدمو میزنه
شاید بشه 4.5 تا 5 خرید
(البته من از قیمت چیزی نمیدونم)

TopGear
25-09-2009, 17:13
خوشگله
گفتی چند خریدی؟

TopGear
25-09-2009, 17:30
من عاشق این مدلشم
1973

taghi_ramzi
25-09-2009, 17:46
محمد جان من عکس اولی رو که دیدم انقدر تمیزه، فکر کردم عکس خارجی مدل اصلیشو گذاشتی ! مخصوصا که پلاکش هم راحت دیده نمیشه
نمای جلوش یه کم دوگانه س و طوری نیست که هر کسی خوشش بیاد
ولی پشتش خیلی قشنگه.
مجددا مبارکه.

mohamad.hejazi
25-09-2009, 18:38
واقعا ممنونم ازت
دستت درد نکنه
کروز کنترل چیه؟
این که تو آگهی ماشین مینویسن کولر روشن یعنی چی؟
این کاتلاس ماشین تمیزیه ولی من خودم زیاد ازش خوشم نمیاد
رنگش تمام رغبت آدم رو واسه رانندگی از بین میبره(جذاب نیست)
اسم اولین صاحب رو چه ماشینایی هست؟
صندلیاش جالبن
تودوزیش عالیه
رنگ داشبوردش بعد از یه مدت دل آدمو میزنه
شاید بشه 4.5 تا 5 خرید
(البته من از قیمت چیزی نمیدونم)
کروز کنترل یه دستگاهه.مثلآ شما داری تو جاده میری خسته میشی که پات همش روی گازه کروز کنترل رو روشن میکنی و سرعتت رو تنظیم میکنی و پات رو از روی گاز بر میداری.خودش روی همون سرعتی که تنظیم کردی وا میسته.اگر گاز بدی سرعتت بیشتر میشه و بعد پات رو بر داری دوباره بر میگرده به همون سرعتی که تنظیم کردی.اگر پات رو بزاری روی ترمز سیستمش کلآ قطع میشه و باید دوباره نتظیم کنی.
نکته ی دیگه اینکه اگر سر بالایی باشه خودش سرعت رو تنظیم میکنه.

خوشگله♥
رنگش جذابه♥
خیلی باحاله♥
گفتی چند خریدی؟

بالای 4.5

محمد جان من عکس اولی رو که دیدم انقدر تمیزه، فکر کردم عکس خارجی مدل اصلیشو گذاشتی ! مخصوصا که پلاکش هم راحت دیده نمیشه
نمای جلوش یه کم دوگانه س و طوری نیست که هر کسی خوشش بیاد
ولی پشتش خیلی قشنگه.
مجددا مبارکه.
درسته عکس اولی قشنگ افتاده.
اتفاقآ من و پدرم همیشه همین بحث رو میکنیم که جلوی این ماشین زیاد خوشگل نیست!:13:

TopGear
25-09-2009, 18:58

TopGear
25-09-2009, 19:03
ماشین روزمره تون چیه محمد؟

scope82
25-09-2009, 21:36
شرمنده محمد جان به خدا نمیدونستم که خریدیش
از این که گفتم رنگش خوب نیست متاسفام
(اون جریان کولر روشن رو نگفتی چیه؟)
کادیلاک کروز کنترل داره ؟
نوا چی ؟

mohamad.hejazi
25-09-2009, 21:47
پایین تر از 5 خریدین؟

آره بابا این ماشین در حد صفره....به بابام قول دادم قیمتش رو نگم ولی بالای 5.
صاحبش میگفت 7 تومن.
این ماشین از اون مفتها نیست صاحبش خودش تو باغ بود.

ماشین روزمره تون چیه محمد؟

ما هر چی ماشین داریم همینهاست.قبلآ یه پراید داشتیم ولی حالا روزمره با همین ازمبیل حال میکنیم.

شرمنده محمد جان به خدا نمیدونستم که خریدیش
از این که گفتم رنگش خوب نیست متاسفام
(اون جریان کولر روشن رو نگفتی چیه؟)
کادیلاک کروز کنترل داره ؟
نوا چی ؟
نه بابا خواهش میکنم هر کسی هر نظری که میخواد بده من اصلآ ناراحت نمیشم.
انتقادی هم داشتی بگو
آهان یادم رفت.
کولر روشن یعنی که کولرش بی عیب و نقصه و کاملآ سالم و همین الان میتونین روشنش کنید.
کادیلاک ایران کورس کنترل نداره.
نوا هم نداره.

taghi_ramzi
25-09-2009, 23:03
اتفاقآ من و پدرم همیشه همین بحث رو میکنیم که جلوی این ماشین زیاد خوشگل نیست!

نه ، نمیشه گفت خوشگل نیست
من خودم شخصا خوشم اومد ، ولی فکر کنم بعضیا خوششون نیاد
در کل طرح خاص جالبی و تکی داره، مخصوصا اون چراغ کوچیک بغل چراغ اصلی.

mohamad.hejazi
25-09-2009, 23:09
درسته.
البته بگم یه دونه آرم ایستاده مثل کاپریس روی کاپوتش باید باشه که مال این متآستفانه کنده شده.البته گیر میاد.
وقتی این آرم رو بزارم خوشگلتر میشه.

TopGear
26-09-2009, 00:38
دوج کرونت 75 تمیز همه چیزش فابریک با پلاک جدید چند می ارزه؟

mohamad.hejazi
26-09-2009, 10:53
دوج کرونت 75؟اگه 73 بود خیلی بهتر بود.
باید عکسش رو بزاری
بستگی داره 6 باشه یا 8
ولی همین جوری که میگی اگه واقعآ هم چیز فابریک باشه -5-6 تومن میآرزه.
رنگشم فابریکه؟
این کرونتها هم 6 سیلندر داره و هم 8
8 سیلندر اگه باشه خیلی خوبه.
موتورهای 440 روش هست