PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كلوپ خودروهاي آمريكايي

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

mohamad skystar
02-08-2012, 18:11
تمایل مشتریان آمریکایی به حفظ خودرو قدیمی

صاحبان خودرو در آمریکا این روزها هیچ عجله‌ای برای مبادله یا فروش خودروی خود ندارند. نتایج دو گزارش جدید حاکی است که میانگین زمان نگهداری خودرو نزد آمریکایی‌ها به حدود 10 سال و میانگین کارکرد هر خودرو به حدود 150 هزار مایل رسیده است.
آمریکایی‌ها همیشه عادت داشته‌اند خودروی خود را پس از 2 یا 3 سال کارکرد بفروشند و خودرویی نو جایگزین آن کنند، یا با پرداخت مبلغی اضافه آن را با خودروی نو مبادله کنند. البته این رسم در دورانی که اصولا سبک طراحی، ظاهر خودرو و چشمگیر بودنش در مقایسه با تولیدات رقیب بر کیفیت مقدم بوده،‌ چندان غیرعادی نبود. اما وقتی کیفیت خودرو و اطمینان‌پذیری آن برای خودروسازان به اصولی ضروری تبدیل شد، خیال مصرف‌کنندگان هم از بابت عمر طولانی‌تر خودروشان راحت شد. اتفاقی که به عقیده تحلیلگران اساسا با شرایط لرزان اقتصادی و افزایش قیمت‌ها همخوان به نظر می‌رسد.
بر اساس بررسی automd.com، حالا از هر 10 صاحب خودرو نزدیک به 8 نفر خودروی خود را پس از یک دهه، و حتی بیشتر، می‌فروشند یا مبادله می‌کنند. اکثر مالکان از خودروی خود 125 تا 150 هزار مایل کار می‌کشند و بعد تصمیم به عوض کردنش می‌گیرند. این روزها دیدن خودروهایی حتی با 200 هزار مایل کارکرد در بنگاه‌های اتومبیل دیگر تعجبی ندارد. automd می‌گوید در حال حاضر بیش از 60 درصد خودروهای دست اول در آمریکا (یعنی خودروهایی که پس از ساخت تنها یک بار فروخته شده‌اند) بیش از 100 هزار کیلومتر راه کار کرده‌اند.
برایان هیفر، نایب ريیس automd.com، در این مورد می‌گوید: در اوضاع فعلی اقتصاد و با وجود مشکلات مالی هیچ تعجبی ندارد که مصرف‌کنندگان ترجیح بدهند خودرویشان را مدت بیشتری نزد خود نگه دارند. وی تاکید می‌کند که اطلاعات ما 3 سال است که از چنین روندی خبر می‌دهند.
هیفر ادامه می دهد که نکته جلب توجه این است که انگار مالکیت طولانی یک خودرو رفته‌رفته به عادتی کاملا جاافتاده تبدیل شده، فارغ از اینکه اوضاع اقتصاد خوب باشد یا بد.
نتایج نظرسنجی automd.com از چهار هزار مالک خودرو حاکی از این است که 78 درصد مالکان خودرو دست‌کم تا 10 سال آینده هیچ قصدی برای تعویض خودرو ندارند؛ 15 درصد تصمیم دارند بین 8 تا 10 سال آینده خودرویی نو بخرند؛ 5 درصد بین 6 تا 7 سال آینده و تنها 3 درصد بین 3 تا 5 سال آینده.
برای صنعت بحران‌زده‌ای که حیاتش بیش از هر زمان دیگری به بازگشت مشتریان به نمایشگاه‌های فروش تولیداتش بسته است،‌ چنین آماری هرگز خبر خوشی نخواهد بود.
جالب اینجا است که خودروسازی باید خودش را هم بابت چنین وضعیتی سرزنش کند. بر اساس نتایج چند بررسی دیگر، از جمله بررسی j.d. power، محصولات امروزی نقص‌هایی بسیار کمتر و بنابراین عمر طولانی‌تری دارند.
بنابراین خودروهای امروزی با توجه به کیفیت بالایی که دارند از تعمیرات گسترده و اساسی معاف هستند این در حالی است که به این موارد خدمات زمان‌بندی‌شده و رایگان خودروسازان را نیز باید اضافه کرد.
حال به نظر می‌رسد این عملکرد خودروسازان است که این چنین رفتار مصرف‌کنندگان را در پی داشته است.
این درحالی‌که سازندگان خودرو ، هم اکنون بار دیگرو این بار با دیدگاهی تازه،‌ بر طراحی‌های پرشور و پرطرفدار متمرکز شده‌اند،‌ اما مصرف‌کنندگان چندان وقعی به آن نمی‌گذارند و اگر قرار به انتخاب باشد، از میان کیفیت و کارکرد یا زیبایی و شکل ظاهری، اولی را برمی‌گزینند. بر اساس بررسی automd اولویت 52 درصد مالکان برای خرید خودروی بعدی، کارکرد خواهد بود و تنها 21 درصد گفته‌اند که ظاهر برایشان شرط اول است.
47 درصد شرکت‌کنندگان در این بررسی توان ضعیف اقتصادی را اصلی‌ترین دلیل برای پرهیز از فروش خودرو و جایگزینی‌اش با خودروی تازه‌ساخت برشمرده‌اند. طبق این نظرسنجی که به مخاطبانش اجازه می‌داد بیش از یک پاسخ را انتخاب کنند،‌ 44 درصد گفته‌اند علاقه‌ای به فروش خودروی خود ندارند؛ چون به نحوه‌ تعمیر و جزئیات نگهداری از آن بسیار حساس‌ هستند.
37 درصد صرفه‌جویی و پس‌انداز علت تصمیم شان ذکر کرده و 28 درصد گفته‌اند با دستان خودشان مراقب خودروی کهنه بوده و آن را سر پا نگه داشته‌اند. 19 درصد هم خیلی ساده پاسخ داده‌اند: «چون اتومبیل‌های امروز بیشتر عمر می‌کنند.» در واقع آنها خودروی خود را هنوز دارند؛ چون بیشتر از آنچه فکر می‌کرده‌اند دوام آورده است.

منبع : مجله ماشین 12/5/91

MJ1970
03-08-2012, 21:21
باتری نوا تعویض شد با 88 امپر صبا (یه 66 امپر کهنه دادم+11000 تومان اختلاف داغی با باتری جدید+100000 تومان قیمت باتری)یعنی جمعا 11000 تومان شد.حالا باید دنبال دینام امپر بالا باشم .در ضمن یه سوال هم دارم از دوستان : ایا پس از تعمیر گیربکس th 350 و نصب و ریختن روغن و روشن کردن ماشین گیربکس باید هواگیری بشه ؟این رو به این دلیل میپرسم که در سمت راست گیربکس 2 یا 3 پیچ ریز هست که فکر کردم شاید برای هواگیری باشد.چون ماشینم موقعی که حدود 5 دقیقه راه میره یه بوی سوختنی از ماشین میاد که من رو نگران کرده (شبیه بوی لنت هست که اونها رو بارها چک کردم بی مشکل بودند و من به صفحات گیربکس شک کردم که نکنه از اونا باشه)

camaro lt
04-08-2012, 15:53
گيربكس نوا شما 350 اتوماتيك هست، درسته؟
در مورد گيربكسهاي اتوماتيك آمريكايي، و شايد بهتر بگم در مورد اكثريت گيربكسهاي اتومات توليدي، چند تا مسئله رو بايد مراعات كرد:
گيربكسهاي اتومات كلا براي يك رانندگي نرم و روان و راحت ساخته شده و نبايد بهشون فشاري رو بياريد كه از يه گيربكس دستي ميشه وارد كرد.
شروع حركت رو سعي كنين به آرامي و بدون شتاب شديد باشه و با يك ريتم نرم و ملايم پا رو روي پدال گاز فشار بديد تا گيربكس به ملايمت و رواني دنده ها رو تعويض كنه، البته استفاده از گيربكس اتومات براي شتابهاي تند و سريع و ناگهاني مشكلي نداره ولي بايد از حدتوان اون بيشتر نشه و به قول معروف خط قرمز اون رو در نظر بگيريم.
روغن هيدروليك در گيربكس اتومات حكم خون در بدن انسان رو داره و اگر نداشته باشه يا كم باشه و يا فاقد كيفيت و استانداردهاي لازم باشه، ميتونه مشكلات و خرابيهاي زيادي بوجود بياره.
روغن مورد استفاده در گيربكسهاي اتومات از نوع هيدروليك هست اما نه هر روغني
متاسفانه اكثريت رو ديدم كه بلافاصله با ديدن يك روغن رقيق و شايد هم تا حدودي همرنگ روغن خود گيربكس از اون استفاده ميكنن و ديگه توجه نميكنن كه فرق زيادي بين اين دوتا هست.
در حال حاضر روغن گيربكس مناسب براي آمريكايها از نوع مارك بهران هست كه توي بازار پيدا ميشه و من زماني كه كامارو داشتم از اون استفاده ميكردم، استاندارد اون هم ديكسرون سه بود و خيلي خوب و عالي جواب ميداد و به جرات ميتونم بگم بسيار بهتر از روغنهاي مارك AC DELCO كه توي قوطيهاي مشكي هستند عمل ميكرد.
اون AC DELCO ها تقلبي هم زياد داشتند و اصولا هيچ اطميناني به اونها نبود.
بدتر از اونها يه نوع روغن عجيب و غريب بود كه توي يه قوطي پلاستيكي سفيد ريخته بودن و ساخت ايران بود و من اسمش رو روغن زير پله اي گذاشته بودم!! چون انگار توي يه كارگاه غير مجاز زير يه پله ساخته شده بود.يك اسم من درآوردي هم روش بود كه فكر كنم تراس ميشل بود( احتمالا طرف سواد درستي هم نداشته و تلفظ لغت انگليسي transmission به معني انتقال دادن و اصطلاح ديگه اي براي گيربكس هست رو اين جوري فهميده!) و خود روغن از قرمز تيره تا قهوه اي خيلي روشن ( تقريبا رنگ چايي كمرنگ) متغير بود. بوي اون هم هيچ تشابهي به روغن هيدروليك نداشت و بيشتر به گازوئيلي شبيه بود كه با يه رنگ شيمايي قرمز رنگ شده باشه و كمي روغن موتور 10 و ياروغن موتورسيكلت توي اون ريخته باشن.
گيربكس اتومات هواگيري نميخواد اما بايد از مقدار سطح روغن مطمئن باشيد.
براي اين كار زماني كه روغن رو در گيربكس ريختيد، موتور رو روشن ميكنين( اگر موتور و گيربكس گرم شده باشن بهتره) و دنده عقب حركت ميكنين( حدود دو تا سه متر) بعد شيفتر رو در حالت پارك قرار بديد و اونوقت با استفاده از گيج گيربكس مقدار روغن رو بسنجيد.اينكار باعث ميشه تا روغن در داخل تمام مجراها و كانالهاي گيربكس و توربين حركت كرده و سطح روغن به اندازه واقعي خودش برسه( اگر گيج روغن گيربكس رو در حالت خاموش بكشيد، مقدار روغن را خيلي زيادتر از وضعيت روشن نشون ميده)
اگر كم داره به اون اضافه كنين و اگر زياد داره بايد ازش كم كنين.
هيچ پيچ هواگيري براي گيربكس تعبيه نشده( تا جايي كه من ديدم و يادم هست) سمت راست گيربكس 350 دوتا لوله رفت و برگشت به خنك كن روغن كه داخل رادياتور نصب شده ، متصل هست. هيمنطور سيم سبقت كه روي محل خودش با يه پيچ وصل ميشه و لوله وكيوم دنده 3 كه تقريبا انتهاي گيربكس به يك ديافراگم وصل ميشه.
اگر تازه تعمير كرديد و اين بو سوختي هم تازه شروع شده حتما به خود تعميركار مراجعه كنين و نشون بديد كه چك كنه.
( تعمير گيربكس اتومات واقعا هنر و تبحر خاصي ميخواد كه همه مكانيكها ندارن)

در مورد اون بوي سوختگي ميتونه مشكل از همين باشه كه يا روغن كيفيت مناسب نداره و يا كم هست و يا شايد مشكل خاصي در اون پيش اومده كه صفحات داغ ميكنن( مثل عوض نكردن دنده و ماندن در يك دنده سنگين 1 يا 2 براي مدت زمان و مسافت بسيار طولاني)

MJ1970
04-08-2012, 19:07
بله گیربکس 350 هست که از روی موتور قرمز 6 سیلندر کامارو باز کردم و فابریک موتورهای 6 سیلندر هست(از نظر تعداد صفحه ها با 8 سیلندرها متفاوت بود و 17 صفحه نمیخورد و هر دنده 1 صفحه کمتر میخورد و جایی برای یک صفحه دیگر نداشت یعنی فقط 13 صفحه میخورد) در مورد روغن کاملا با شما موافقم و چون به روغنهای ac delco در بازار اطمینانی نداشتم از همان روغن بهران که در قوطی فلزی قرمز هست استفاده کردم.البته من گیربکس رو پیش میکانیک نبردم و خودم سرویس و نصب کردم و تمامی دیاگرامهای این گیربکس رو از اینترنت ریختم و ریز ریز قطعات رو با دقت کافی چک و نصب کردم و البته چند تا فیلم کامل تعمیر گیربکس 350 را از اینترنت ریختم و با کمک انها و با دقت خیلی بالا گیربکس رو جمع کردم . در مورد دنده مرده یه مقدار این مشکل رو دارم و گیربکس مهلت پر شدن دنده ها رو نمیده که فکر کنم مشکل از وکیوم هوا که مکش رو از موتور میگیره باشه که قبلا شنیدم که این قطعه قابلیت تنظیم دارد (از طریق یک پیچ ریز که داخلش هست و هرچه سفت تر باشد گیربکس دنده ها رو بیشتر پر میکنه )البته هنوز به اون دست نزدم چون در حالت L2 هم که ماشین رو تست کردم باز هم اون بو میومد .یه نکته دیگه اینکه ایا شما اساتید میدونید که وظیفه ی اون قطعه که در سمت چپ گیربکس هست و زیر یک درپوش فلزی گرد که با یک فنر میله ای بسته شده و با یک چرخدنده به شفت خروجی گیربکس وصله چیه؟ این قطعه که به نظر من مثل یک شیر روغن هست با بیشتر شدن سرعت چرخش شفت خروجی گیربکس تندتر میچرخه و دو اهرم بال مانند داره که با افزایش سرعت کاملا باز میشن.زمانی که این قطعه را سوار میکردم متوجه اثرات سایشی جزیی در دیواره استوانه محل قرارگیری اون شدم یعنی احتمالا زمانی که بالهای ان باز میشده به دلیل مستهلک شدن این قطعه انتهای بالهای اون با پوسته استوانه محل قرارگیری اون برخورد میکرده . الان که گیربکس میخواد دنده یک رو پر کنه یک صدای خر خر که فکر کنم علتش برخورد اون قطعه هست هم شنیده میشه.البته این هم میشه بدون پیاده کردن گیربکس تعویض کرد ولی خب باید مطمین شد.

رضا صادقی
04-08-2012, 21:32
سلام خدمت همه بچه های گل گلاب دورادور همه مطالب رو مطالعه کردم و اول تبریک میگم به آقا علی واقعا قشنگ و اصولی و خیلی خوب روو نوا دارید کار میکنید از عکسها میشه فهمید که همه کارها با عشق هستن
یک راهنمایی از همه بچه ها میخوام
بعد از کلی گشت و گذار و چند سال جستجو فهمیدم که اون ماشینی که من میخوام واقعا گنج قارون میخواد من ارضا نمیشم مگر اینکه ماشینی داشته باشم که قلب تپنده اون در حد ماشیا خسرو قاسمی(موستانگ 66 سفید) باشه و لا غیر بعد کلی تحقیقات خیلی علاقه مند بودم-شدم و هستم به شورولت کاپریس ال اس 1989 که یک نمونه پیدا کردم سفید رنگ به این مشخصا موتور305-گیرباکس 700 اور درایو که نمیدونم چیه!!!-کولر روشن-شمع و وایر و باطری نو-اتاق کاملا بی صدا-تودوزی فابریک و تر تمیز نسبتا-دوگانه سوز ال پی جی-تمامی امپرها سالم-صندلی راننده برقی سالم-کروز کنترل داره اما خرابه-به گفته صاحب تصادف عقب جلو نداشته شدید-پوسیدگی جزئی توی درها داره موتو ر و گیربکس سالمه-یه چرم سقف نو هم داره که سر ماشین میده قیمت گفته9.500 من رو 8 تومن نظرمه و احتمال خرید خیلی بالاست
منتظر نظرات و کمکهاتونم که چیا رو باید چک کنم و کلا چیکار کنم
واقعا خیلی ماشین ابهت داریه مخصوصا خوراک لو رایدر بازی(رامین کجایییییییی) دوست دارم ماشین رنگش عوض بشه با سفید صدفی لکسوس-4عدد قالپاق اورجینال کاپریس و در نهایت قلب تپنده ماشین رو دست کاری کنی انجین 350 پرفرومانس سوار کنی که کولاک کنه!!!!
اینم لینک دانلود همه عکسای ماشین فوق
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
04-08-2012, 23:22
ممنونم جناب صادقي، خيلي كم پيدا شدي! چند وقت قبل داشتم فكر ميكردم كه كاشكي يه دفعه با يه ماستنگ پيدا بشي و كلي عكس و مطلب بگذاري اينجا!
در مورد كاپريس، اگر فروشنده خيلي روي گيربكس 700 اون تاكيد داره بايد اوردرايو اون هم كاملا سالم باشه و كار بده. اور دراو در واقع يك دنده خيلي سبكه كه در سرعتهيا بالا استفاده ميشه. توي ماشينهاي گيربكس دستي مثل پرايد و پژو، دنده 5 همون اوردرايو به حساب مياد كه بخاطر سبك بودن خيلي زياد اون، فقط ميشه توي اتوبان و خارج شهر اونهم در مسافتهاي طولاني استفاده كرد كه نياز به تعويض مداوم دنده نيست.
توي گيربكسهاي اتومات هم اون دنده 4 حكم اوردراو داره و البته اينجور كه شنيدم سيستم پيچيده اي هم داره كه اگر خراب بشه كار تعميرش خيلي هزينه داره و حتي قطعات هم به سختي و مشكلي گير مياد و هركسي هم بلد نيست اون رو تعمير كنه و بيشتر افراد ترجيح ميدن اون گيربكس 700 رو با يه 350 عوض كرده و از خير اوردراو و دردسرهاي اون خلاص بشن!
موتور و ديفرانسيال و اين جور چيزهاي فني رو هم چك كنين.دوگانه سوز بودنش ميتونه به موتور آسيب زده باشه و اين رو حتما در نظر بگيرين. كروز كنترل هم وقتي خراب شده يعني نداره و فقط اسمش رو يدك ميكشه. قطعات يدكي اين سيستم توي بازار پيدا نميشه و كلا خيلي پيچيده است و تا حالا نديدم كه يه كاپريس كروز خرابش رو بتونه دوباره راه بندازه .
تايرها سالم باشن چون قيمت لاستيك واقعا بيشتر از دوبرابر شده.تزئينات و وسائل تزئيني اون هم اگه كم وكسري داشته باشه از قيمت كم ميكنه.
در مورد بدنه و داشبرد و غيره هم كه خودتون ديگه واردين و البته حساب كنين هر چيزي كه توي اين ماشينها خراب باشه، حتي جزئي ترين قطعه ميتونه بسيار هزينه بر باشه و يا گير نياد.
متاسفانه عكسها باز نشد اگر تونستين همينجا عكس بگذاريد بهتره.
حتما پيش يه مكانيك وارد ببريد تا همه چيز رو چك كنه. اينطوري بهتره.در نگاه اول ممكنه براتون جالب باشه اما كم كم مسائلي رو توش ميبيني كه قبلا به چشم نميامده.
جناب MJ1970
اون قطعه اي كه گفتيد در همه گيربكسهاي اتومات وجود داره و اسم فني اون گاورنر (GOVERNOR ) است.
اين قطعه در واقع يكجور رگلاتور يا مبدل گشتاور است كه كار تنظيم زمان تعويض دنده را داره. به زبان ساده اينجوري ميشه گفت كه اين قطعه بر اساس مقدار سرعت چرخش آن( كه بواسطه دور موتور ايجاد ميشه) تعيين ميكنه كه دنده ها با چه فاصله زماني از همديگه عوض بشه. مثلا اگر با سرعت آرام حركت كنين اين قطعه هم چرخش آرامي خواهد داشت و بر اساس اون مقدار چرخش( و البته شاخصهاي ديگه مثل وضعيت شيفتر گيربكس) زمان تعويض دنده را مشخص ميكنه. اون دو قطعه وزنه مانند هم بر اثر چرخش و نيروي گريز از مركز معين ميكنن كه چقدر دور موتور بيشتر شده و زمان كمتري براي تعويض دنده ها صرف بشه.
البته من هنوز به تنهايي تعمير گيربكس اتومات رو انجام ندادم و اينكه شما تنها از روي فيلم و مطلب و عكس اين كار رو كرديد، خيلي جالب و ارزشمنده. ولي گاهي چيزهايي هست كه بيشتر نياز به تجربه و تمرين داره و حتي مكانيكهاي خيلي وارد هم ممكنه در مورد اون اشتباه كنند. اين بويي كه گفتيد حتي ميتونه از اون لنتهاي ترمز داخل درامها باشه كه كار توقف درام در زمان تعويض دنده به سرعت بالاتره.
من توصيه ميكنم با يك مكانيك وارد و با تجربه آمريكايي مشورت كنين، شايد مورد خيلي حادي نباشه و با يه تعمير جزئي برطرف بشه.

رضا صادقی
04-08-2012, 23:32
خیلی ممنون بابت راهنمایی ها بله میدونم که گیربکس 700 99 درصدشون مشکل دار هستن و کسی هم تعمیر نمیکنه دیگه!!! لاستیکا 100 نو هستن حدود 1 ماهه تعویض شده 7 سال تخفیف بیمه داره
عکسها 43 عدد هستن که توی یک فایل زیپ شده گذاشتم کامل برای دانلوذ به اون لینک برید منتظر بمونید مستطیل سبز زنگی میاد که نوشته download فردا سعی میکنم بذارمشون
والا علی اقا کاروبارم مشخص نیست!!!خودمم نمیدونم تکلیفم چیه ممکنه یهو برم فرمولا 1977 بخرم!!! ولی با این گرونی جنس ها و دلار 2200 تومنی و این همه تحریم انتخاب ها خیلییییی محدود میشه و واقعا جرات میخوا د دلو زدن به دریا
من در نظرمه که کاپریس ال اس بگیرم و بتونم روی موتور و گیربکس مانور بدم بعد از یه صافکاری و نقاشی خوب
اما یه دل نه صد دل حواسم به ماسل های دهه 70 هست!!!!

رضا صادقی
06-08-2012, 00:36
چرا خبری از بچه های قدیمی کلوب امریکایی نیستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت الووووووووووووووووووووووو ووووو
سیمون-تقی رمزی-دی جی علی-مرد خسته-مسعود-محمد-رامین-امیر-علی-و بقیه بچه ها

camaro lt
06-08-2012, 10:47
تايرها رو از روي ماشين باز كردم.
54038 54039 54040
لاستيكهاي كهنه از روي رينگها درآورده شد و رينگها تابگيري شدند.
540415404254043
رينگها رو آوردم تا كاملا تميز و رنگ آميزي بشه، يكي از سالمترين تاير ها را هم نگه داشتم تا به عنوان زاپاس استفاده كنم.
5404454045
رينگها كاملا تميز و رنگ آميزي شد.
54046
لاستيكهاي جديد روي رينگها سوار شد( تيوپلس) و مجددا بالانس شدند و روي ماشين بسته شد.
540565405754058 54065 54066

amir_toos
06-08-2012, 11:29
سلام به همه دوستان آمریکایی سوار عزیز به خصوص خدمت camaro lt گل
یک سوال داشتم: نصب دزدگیر روی این ماشین ها چه جوریه؟ من مشکل سیمکشی رو ندارم ولی برای راه اندازی کمی شک دارم! ظاهرا برای نصب سنسور و کد دادن به مدار تخصصی باید عمل بشه!
از قراری که درهای این ماشین ها ( بیوک-نوا -....) از نوع مگنت هست اکثر نصاب های دزدگیر وارد نیستن! من که چندجا مراجعه کردم دیدم وارد نیستن فرار کردم:31:
چه مارکی رو توصیه میکنین؟ یک راهنمایی کنین ببینم چی کار کنم!
ممنون

camaro lt
06-08-2012, 13:26
صندليها تودوزي و نصب شدند.جنس مخمل آمريكايي و با دوام بسيار زياد انتخاب شد.

540855408654087540885408954096
هميشه براي جلوي پاي راننده و شاگرد بجاي لاستيكهاي كفي معمولي از اين قاليچه هاي ماشيني استفاده ميكنم ، هم زيبايي خوبي داره و هم دوام و كيفيت بالا. بخاطر پرزدار بودن گرد و غبار رو توي خودش نگه ميداره و نميگذاره كه به موكت سرايت كنه و با يك شستشوي معمولي دوباره مثل روز اول تميز ميشه.
دوتا پايه براي هلدر چراغهاي زير پاي راننده و شاگرد درست كردم و با سيم كشي اضافه از چراغ سقف همزمان با باز شدن دربهاي جلو اين چراغها هم روشن ميشه.
5409154092540935409454095
متشكرم جناب amir_toos
سالها پيش يكي از دوستان قديمي يه نوا مدل 58 داشت كه دزدگير هم روي اون نصب شده بود و خوب عمل ميكرد. مدلهايي از بيوك و نوا كه قفل مركزي دارن( هر 4 درب داراي پمپ باشن) به راحتي ميشه روي اونها دزدگير نصب كرد. درست مثل پرايد نو كه قفل مركزي داره و روي اون دزدگير سوار ميكنن.
تنها كافيه يه پمپ اضافه به پمپ توي درب راننده سري بشه و پايه لينك متحرك اون رو به ميله لينك ضامن قفل درب متصل كنن. يك سيم كشي معمولي هم لازمه تا از دستگاه دزدگير به اون پمپ جديد و آژير و حسگر متصل بشه.يك نصاب دزدگير به راحتي ميتونه اين كار رو بكنه و اگر بهانه آوردند مطمئن باشيد دنبال يه كار خيلي ساده و حاضر و آماده ميگردن و اهل كار كردن نيستن.
در مورد مارك و مدل به نظر من همين نمونه هاي رايج كه روي پرايد سوار ميكنن خيلي خوبه. بعضي از اونها امكانات جانبي هم داره و مثلا با شروع حركت ماشين دربها خودبخود قفل ميشه و يا ممكنه بتونين كنترل استارت از راه دور رو هم به اون اضافه كنين. در مورد كد دادن من تا حالا نشنيدم كه لازم باشه اين كار رو خريدار انجام بده و اين يه چيز از قبل تعيين شده است و در شركت سازنده انجام شده.
.........................
اين تبليغ رو الان ديدم..
واقعا تا وقتي اينجور افراد اينطوري روي آهن پاره قيمت ميزنن ديگه تكليف بقيه معلومه..
فكر كنم اين همونيه كه من پارسال رفته بودم سراغش و نهايتا 600 تومان قيمت دادم..البته با موتور روشن و سند و پلاك جديد..عكسهاشم حتما يادتونه كه با يه كاديلاك سبز بود.
حالا با اين وضعيت مونده رو دست صاحب جديدش و ميخواد جبران تمام اين خسارات و كلاهي كه رفته سرش رو از جيب خريدار بعدي در بياره!!

amir_toos
06-08-2012, 16:46
ممنون camaro lt عزیز.
خب وقتی 4تا در پمپ داره بازم نیازه که در راننده یکی دیگه از نوع پرایدی( چون فابریکی که مگنتی هست جا نداره دیگه) قرار بگیره؟
مساله سر اینه که این مگنت های خیلی آمپر میکشه! برای همینه هر کسی جرات نمیکنه دست بزنه!!!
نمیشه از روی شاسی هایی که روی در راننده و شاگرد هست برای باز و بسته شدن استفاده کرد؟ چون فرمان 4 تا در رو میده!

MJ1970
06-08-2012, 19:21
خیلی ممنون از راهنمایی خوب و استادانه شما دوست عزیز .راستش قضیه ی دست به اچار شدن بنده به 2 چیز برمیگرده یکی اینکه خیلی علاقه دارم به این کار و دومی اینکه بعد از چندین مراجعه به مکانیکی های مختلف (از سال 85 که اولین ماشینم که نوا 58 زرد با کارکرد خیلی کم و در حد صفر بود) متوجه شدم که انها اصلا کارشون رو درست و با انصاف انجام نمیدهند و با تراشیدن هزینه های حداکثری سعی در سرکیسه کردن هرچه بیشتر مشتری دارند و من هم در اخرین مراجعه به مکانیکی که ان هم دو سال پیش بود موتور نوا رو برای تعمیر دادم که پس از هزینه های خیلی سنگین (در ان زمان که پیستون استاندارد مات اصلی 105000 تومان بود و یکدست واشر کامل تعمیر موتور (جعبه ابی مارک رول اصلی )فقط 27000 تومان بود و خلاصه همه ی قیمتها از نصف الان هم کمتر بود من 1100000 تومان برای تعمیر موتور پرداختم به این امید که دیگه خیالم از موتور راحته و نتیجه اینکه بعد از تحویل گرفتن ماشین متوجه شدم موتور از هلالی ته میللنگ شروع به روغن ریزی کرده و من هم که دیگه توان و حوصله مراجعه ی مجدد به مکانیک رو نداشتم ماشین رو مدتی به همون شکل البته با چک کردن پی در پی روغن سوار شدم و چند وقت پیش خودم دست به کار شدم و با یک حرکت خیلی سنگین و سخت تونستم کارتل روغن رو بدون بالا اوردن موتور بیرون بیارم (همان موقعی که میخواستم ماشین رو اتومات کنم و گیربکس و فلایویل باز بود)و انجا بود که با بررسی موتور از زیر و مشاهده قطعات موتور کلی فحش و نفرین نثار مکانیک دزد کردم چرا که تمام پیستونها کهنه بود و یاتاقانها هم همینطور و میللنگ هم اصلا تراشکاری نشده بود در صورتی که پول تراش از من گرفته بود و برای لوازم موتور هم به من یک فاکتور نشان داد و طبق فاکتور پول همه ی قطعات که شامل پیستونها .رینگها.یاتاقانهای ثابت و متحرک.پمپ روغن شمعها.بود رو با من حساب کرد و من متوجه شدم که این نامرد چه کلاهی سر من گزاشته .البته موتور فعلا خوب کار میکنه ولی خوب بالاخره با لوازم کهنه خدا میدونه چقدر کار کنه!!!خلاصه اینکه طی این مدت ما که میکانیک منصف ندیدیم و راستش دیگه هیچ جور نمیتونم به جماعت میکانیک اعتماد کنم (البته بالاخری تو هر حرفه ای خوب و بد وجود داره و من مخلص اون دست مکانیکهای با انصاف هم هستم ).البته باز ماشین رو بررسی میکنم و در نهایت باید به یکی نشون بدم اگه مشکل حل نشه.

camaro lt
06-08-2012, 20:17
جناب MJ1970
مشكل شما در مورد مكانيكها دقيقا چيزيه كه اكثريت خودرو سوارها با اون مواجه شدن و البته بيشتر اينو كساني كه دقت زيادي ميكنن ميفهمن.
هميشه مشتريها از من سوال ميكنن كه مكانيك خوب سراغ داري؟
و جواب من به همه اونها اينه كه من ماشينم رو ميبرم پيش رفيق چندين و چند ساله مكانيكي كه دارم و به كارش هم اطمينان دارم و البته باز هم با تمام اين حرفها خودم لباس كار ميپوشم و دست بكار ميشم و از راهنمايي و كمك اون هم استفاده ميكنم.
فكر كنم همين جواب من به اونها كافي باشه كه متوجه بشن هيچ چيزي صد در صد نيست و هر چيزي ممكنه.
متاسفانه در مورد خودروهاي آمريكايي چون همه كس علم و تجربه كافي در مورد اونها رو نداره، ناچارا بايد به اهل فن اون مراجعه كرد و باز هم متاسفانه بيشترين مقدار كم كاري و اهمال و كج دستي و ناشيگري و..توي صنف مكانيكهاي آمريكايي ديده ميشه، چون صاحبان اونها اكثريت خيلي خوب خرج ميكنن و سعي دارن بهترين قطعه رو با بهترين كيفيت روي ماشين ببندن و همين باعث ميشه كه از اين خصلت اونها سوء استفاده بشه.
اينجا هم كساني هستند كه تعميرگاه دارن و البته به كج دستي و نامردي مشهور شدن. عملا قطعه نو رو برميدارن و كهنه جاي اون ميبندن و قطعات نو را كه مشتري آورده دوبرابر قيمت به يكي ديگه ميفروشن.
شايد بهترين كار اين باشه كه با توجه به تجربه و نتيجه كاري كه ديگران در مورد اتومبيل خودشون پيش مكانيكهاي مختلف بردن، به بهترين اونها مراجعه كرد و البته بازهم دقت كنين كه همه چيز رو به دست اون نسپاريد. مثلا قطعات مورد نظر رو كه قراره تراشكاري بشه خودتون به تراشكاري مورد نظر ببريد و تحويل بگيريد و يا براي بستن موتور و مونتاژ اون زمان مشخصي رو با تعميركار هماهنگ كنين تا اون موقع شما هم حضور داشته باشيد و اينجوري احتمال ايجاد چنين مشكلاتي توي تعويض قطعات و يا دستكاري و جابجا كردن اونها خيلي كمتر ميشه.
همينطور گرفتن تمام قطعات كهنه ماشين و مقايسه اون با وضعيتي كه روز اول باز شدن موتور داشته هم ميتونه كمك بزرگي باشه.

MJ1970
06-08-2012, 23:41
با کسب اجازه از سایر دوستان در مورد قفل مرکزی بنده یکبار روی نوای قبلیم قفل مرکزی نصب کردم و البته چون خودش قفل مرکزی و پمپ نداشت از 4 عدد پمپ قفل مرکزی پراید استفاده کردم که پمپ درب راننده 4 سیمه بود و دستور بالا پایین سایر دربها رو میداد و البته همه ی سیمها به یک رله ی پرایدی وصل میشه و اگر قفل دربها روان و بدونه ضربه باشه به خوبی هم کار میکنه.

amir_toos
07-08-2012, 10:36
خب با توجه به اینکه ساختار بیوک و نوا شبیه هم هستش میشه پمپ های در که از نوع مگنت هست و خیلی آمپر میکشه رو برداشت و بجاش پمپ برقی پرایدی گذاشت!!

MJ1970
08-08-2012, 11:13
شما اگر پمپهای فابریک رو دارید که دیگه مشکلی ندارید میتونید از همونها استفاده کنید (در مورد امپر مصرفی نگران نباشید ) مگه چقدر مصرف دارند.چون فقط یک لحظه میخوان درب رو باز یا بسته کنند.فابریک خیلی قویتر و راحتتره.البته از رله ی فابریک ماشینهای امریکایی اطلاعی ندارم ولی توی مثلا همین پراید فقط رله برای یک لحظه برق رو میفرسته و دربها رو باز یا بسته میکنه . فکر نمیکنم فابریک امریکایی هم چیزی غیر این باشه.

camaro lt
08-08-2012, 13:06
من هم با نظر جناب mj1970 موافقم. پمپهاي اصلي آمريكايي كارايي بسيار بهتر و دوام خيلي بالايي دارن. گاهي بيوكها و نواهايي رو ديدم كه سالها خوابيده بودند و رطوبت و زنگزدگي شديدي داشتند و البته پمپهاي داخل درب اونها بلافاصله با اولين جريان برق 12 ولت ماشين راه افتاده و درست مثل روز اول كار ميكردن. فكر نميكنم هيچ پمپ ديگه اي به اين خوبي و كيفيت كار بده.
دوتا عكس جالب:
ليفتينگ جديد به سبك آمريكايي!!
54136

آخرين مدل شيشه برقي!!
54137

amir_toos
08-08-2012, 18:13
والا روی ماشین پدر ( خدابیامرزدش) دزدگیر بود نصاب از باتری یک سیم مستقیم آورده بود و برای هر پمپ رله گذاشته بود!!! به مرور زمان گاهی یک رله میسوخت!!! آخر هم من نفهمیدم جریان چیه!!!!

MJ1970
09-08-2012, 05:36
عکسهای جالبی بود.در مورد رله من برای همه ی دربها 1 رله وصل کردم البته بعد از سوزوندن چند تا!!!چون فقط کافیه 2 تا سیم رو اشتباه وصل کنین رله سریع میسوزه . برای وصل کردن اون باید به نصاب دزدگیر مراجعه بفرمایید.

camaro lt
10-08-2012, 11:37
نصب آفتمات يا همان رله كار مشكلي نيست و شما هم ميتونين خيلي راحت اين كار رو انجام بديد به شرطي كه ترتيب پايه ها و اتصال اونها رو بدونين.
من براتون توضيح ميدم و مطمئن هستم اگر بر اين اساس كار كنين نتيجه ميگيرين چون تمام رله ها رو خودم سوار كردم.
قبل از هر چيز در مورد نوع آفتماتهاي موجود در بازار امروز توضيحي بدم.
در حال حاضر بيشتر آفتماتهاي درجه 2 و 3 چيني خيلي زياد شده و قيمت اونها هم بين 2000 تا 3000 تومان متغيره. البته يك مدل تايواني با مارك ELEPA كه تا 40 آمپر شدت جريان رو ميتونه تامين كنه و بصورت ضد آب ساخته شده و موقع اتصال يك L E D سبز توي اون روشن ميشه كه قابل ديدنه و در كل كارايي خوبي داره.
54200
مدلهاي 4 و 5 پايه توي بازار همه يك كار انجام ميدن و تفاوت خاصي بين اونها نيست جز استفاده در موارد مشخص كه توضيح ميدم.
اول يك نگاهي به پايه ها و ترتيب شماره هاي اون ميندازيم.
54196همونطوري كه ميبينين 5 تا پايه وجود داره و كنار هر پايه يك شماره نوشته شده.
30 . 85 . 86 .87 . 87A

اين شماره ها مشخص ميكنه كه هر پايه بايد چه برقي به اون وصل بشه. ترتيب اتصال معمولا روي بدنه رله يا قوطي اون نوشته ميشه اما من اينجا توضيح دقيقتر ميدم تا كاملا براتون قضيه روشن بشه.
پايه شماره 85 به برق منفي وصل ميشه. يعني از اون يه سيم به بدنه وصل ميكنين . معمولا اين سيم رو به يك سر سيم كوچيك متصل كرده و زير پيچي كه رله رو از پايه اون به بدنه متصل ميكنه، وصل ميكنن.

پايه شماره 86 برق مثبت كليد هست. يعني برقي كه از كليد قطع و وصل اون وسيله برقي، به مصرف كننده ميره. براي مثال فرض كنيم شما اين رله رو براي يك فن برقي يا چراغ نصب كرديد. اون فن يا چراغ براي روشن و خاموش شدن حتما يك كليد داره. برق مثبتي كه از اون كليد به چراغ يا فن وصل ميشه رو بايد به اين پايه شماره 86 وصل كنين.

پايه شماره 30 برق مستقيم مثبت از سمت باطري يا اتوماتيك استارت هست و از اون به اين پايه وصل ميشه. چون قراره برقي كه براي اون مصرف كننده تامين ميشه، شدت جريان و ولتاژ خوبي داشته باشه ، معمولا از خود منبع برق كه باطري هست ميگيرن. گاهي هم از سر اتوماتيك استارت ميگيرن كه اولين اتصال محكم و قوي رو ميتونه ايجاد بكنه. اين ديگه انتخابش دست خودتونه.

پايه شماره 87 برق مثبت براي مصرف كننده است.يعني بايد از اين پايه يك سيم به مصرف كننده يا همون لامپ يا فن مثال خودمون بكشيم و برق مصرفي اون رو از اين پايه تامين كنيم.

پايه شماره 87A كه در حالت خاموش و قطع پايه 30 ( مثبت مستقيم باطري) به اين پايه وصل ميشه و براي موارد خاصي كه مصرف كننده چند حالت داره استفاده ميشه مثل فن بخاري و كولر كه سرعتهاي مختلف داره يا موتور برف پاكن كه دو يا سه حالت داره.
وقتي بر اين اساس پايه ها رو مشخص كرديد و برق رو به اونها وصل كنين هيچ مشكلي پيش نمياد.

يك توصيه هم دارم و اينكه سعي كنين بجاي استفاده از فيش و روكش فيش معمولي كه زود اكسيده و خراب ميشه ، از اين سوكتهاي اتصال رله استفاده كنين كه خيلي خوب و محكم و مناسب ساخته شده و كارايي قطعه رو خيلي بالا ميبره. هروقت هم نياز به تعويض رله بود اون رو راحت در ميارين و سريع يكي ديگه بجاي اون نصب ميكنين بدون اينكه ترتيب پايه ها بهم بخوره.
5420154202

MJ1970
10-08-2012, 13:02
لطفا در مورد پایه ی 87A بیشتر توضیح بفرمایید. من برای نصب فن برقی رادیاتور هنوز نکاتی را نمیدانم . فنهایی که تهیه کردم مربوط به ماکیسما هست (2 عدد فن خیلی قوی) و زمانی که انها را تهیه کردم به دنبال فن با 2 دور بودم که قابی با سایز نزدیک با رادیاتور نوا داشته باشه و فروشنده این رو توصیه کرد که سیم پیچ اون دو دور هست و گفت باید به کمک رله اون رو نصب کرد.حالا برای نصب اولا باید یه فشنگی که 2 دما رو داره استفاده کنم (مثلا در 75 درجه دور پایین رو روشن کنه و در 85 درجه دور بالا رو روشن کنه) و از اونجا به رله وصل بشه . حالا اولا شما چه نوع فشنگی رو به چه دمایی برای نوا توصیه میفرمایید و ایا میتوانم از همین رله ها که در بالا فرمودید برای فنها استفاده کنم (برای هر فن یکی یا کلا یکی؟) نکات بالا خیلی کارامد بود در کل اگر نکته ای در مورد نصب فن برقی در نظرتون هست لطفا بفرمایید . در مورد دینام هم در گشت و گذاری که تا به حال داشتم به مواردی بر خوردم که المانی بودند (مارک بوش) و 90 امپر تا 120 امپر و بیشتر هم دارند و مدل 90 امپر ان رو یکی از دوستان برای جیپ نصب کرده بود و به گفته فروشنده به نوا هم میخوره و کلا با توجه به باتری 88 امپر که دارم دینام بالای 100 امپر ایا مشکلی ایجاد نمیکنه؟

camaro lt
10-08-2012, 14:02
لطفا در مورد پایه ی 87A بیشتر توضیح بفرمایید.
پايه 87a مربوط به زماني ميشه كه بايد آفتمات از حالت برق مستقيم خارج بشه و به يك مدار جانبي كه بصورت موازي در مسير برق مصرف كننده قرار داره متصل بشه.
يك مثال ميزنم:
فرض كنيم براي چراغ جلوي ماشين ميخواهيم آفتمات وصل كنيم ( كاري كه هميشه انجام داده شده و متداول هست)
اول در نظر بگيريد كه لامپ دوتا رشته داره كه يكي براي نور پايين و ديگري براي نور بالا است. پس بايد آفتمات رو جوري نصب كنيم كه هم براي نور پايين و هم نور بالا اتصال رو برقرار كنه. يعني وقتي كه كليد چراغ را زديم و نور پايين روشن شد، رله برق مصرفي براي نور پايين رو تامين كنه و زماني كه با استپ چراغ( توي دسته راهنما يا زير پا) نور بالا رو زديم، اينبار رله برق رو از نور پايين قطع كرده و به نور بالا وصل كنه.
رله هايي كه اين كار رو انجام ميدن داراي دوتا كنتاكت هستند و هر بار با يكي از كنتاكتها برق رو وصل ميكنن. در واقع ميشه اونها رو به يك سوزن بان قطار تشبيه كرد كه ميتونه مسير قطار( در اينجا برق) رو مشخص كنه.
حالا در مورد فن هم همين قضيه است و تفاوتي نميكنه.
مثلا رله فن بخاري و كولر ماشين خراب شده بود و ديگه كار نميكرد. بنابر اين تنها كاري كه فن ميتونست انجام بده چرخش با سرعت بالا بود و سرعتهاي ديگه از مدار خارج شده بودند.
چرا؟ چون اون رله بايد زماني كه ما سرعتهاي ديگه اي غير از سرعت آخر رو انتخاب ميكرديم، برق رو از حالت مستقيم خارج كرده و به سمت مقاومت فن( كه در يونيت كولر وجود داره) ميفرستاد ، تا اون مقاومت فن بر اساس انتخاب ما مسير برق رو از يكي از فنرهاي مارپيچي مقاومت دار عبور داده و سرعت چرخش فن كم و زياد بشه.
من بجاي اون آفتمات خراب شده فابريك كه روي ماشين سوار بود، يكي از همين آفتماتها رو نصب كردم به اين صورت كه برق مستقيم رو از پايه 87 به اون دادم و از پايه 87a هم برق رو به مقاومت فن متصل كردم. با اين وضعيت هر وقت كليد روشن شدن فن كولر و بخاري رو ميزنم برق مستقيم توسط رله به فن ميرسه و فن با سرعت بالا چرخش ميكنه. و زماني كه درجات ديگه رو انتخاب كنم بلافاصله رله از كنتاكت اول خودش( كه برق مستقيم پايه 87 هست) خارج شده و به كنتاكت ديگه كه برق رو به 87a ميرسونه وصل ميكنه و اين پايه 87a هم كه به مقاومت فن متصله و سرعتهاي ديگه توسط اون مقاومت مشخص ميشه.

فنهایی که تهیه کردم مربوط به ماکیسما هست (2 عدد فن خیلی قوی) و زمانی که انها را تهیه کردم به دنبال فن با 2 دور بودم که قابی با سایز نزدیک با رادیاتور نوا داشته باشه.....
در درجه اول من هيچوقت توصيه نميكنم كه پروانه رو برداشته و فن برقي بگذاريد چون تا اونجايي كه من به تجربه روي ماشينهاي آمريكايي اينجا ديدم، هيچوقت اين روش كارايي و كيفيت خوبي نداشته و هميشه باعث ايجاد دردسر و مشكلات بزرگي براي صاحب خودرو شده. از جمله خالي شدن زود هنگام باطري، سوختن مرتب آفتمات و ديود دينام و حتي بالشتك و كل دينام، گرم كردن و جوش آوردن موتور، سوختن سيم كشي ماشين و مشكلاتي از اين قبيل.
شايد اين مشكلات براي جايي مثل اهواز كه تابستانهاي بسيار گرم و طولاني داره وجود داشته باشه، اما هنوز به چشم خودم نديدم كه يه ماشين آمريكايي دهه 70 يا 80 با اين سيستم فن برقي و بدون پروانه فابريك خودش درست و مناسب كار بكنه.
يكي از دلايل اون هم روشن بودن مداوم فنها توي اين هواي گرم هست كه بايد براي خنك كردن موتور هميشه در حال كار كردن با آخرين توانشون باشن.
دليل اصلي هم اينه كه سرسيلندر خودروهاي آمريكايي قديمي از آلياژ آهن و چدن ساخته شده و تبادل حرارتي اون خيلي كمتر از سر سيلندر هاي آلومينيمي خودروهاي جديد است.همينطور رادياتورهاي ماشينهاي امريكايي از جنس مسي است كه اونها هم تبادل حرارتي كمتري نسبت به رادياتورهاي آلومينيمي دارن.
بنابر اين من توصيه ميكنم قبل از هركاري و سيم كشي اضافي و رله و...اول اون فنها رو روي ماشين موقتي نصب كنين و با استفاده از اونها ببينين آيا موتور كاملا خنك ميشه يا نه؟ آيا كم نمياره؟ مشكلي درست نميشه؟
اين رو در حالتهاي مختلف بسنجيد( خارج شهر، توي شهر، ترافيك سنگين و سبك، هواي گرم و سرد، سرعت بالا و پايين و...) و زماني كه مطمئن شديد اون كارايي لازم رو داره و مشكلي ايجاد نميكنه اونوقت براي سيم كشي مجزا و نصب رله و فشنگي و غير اقدام كنين.

در مورد دینام هم در گشت و گذاری که تا به حال داشتم به مواردی بر خوردم که المانی بودند (مارک بوش) و 90 امپر تا 120 امپر و بیشتر هم دارند...
در اين مورد من دينامهاي 90 امپر شورلت رو هم ديدم كه خوب جواب داده و كلا مشكل خاصي هم نداشتند اما اگر مداري كه مصرف كننده خيلي قوي( مثل همين فنها يا سيستمهاي صوتي با باندهاي حجيم) رو تغذيه ميكنه ضعيف باشه، مسلما دچار مشكل ميشه و حرارت زيادي در اون سيمكشي بوجود امده و حتي ممكنه آتش بگيره.
بالاتر بودن توان دينام نسبت به باطري مورد خوبيه اما نبايد خيلي زياد باشه چون اينجور كه شنيدم ميتونه در دراز مدت به قسمتهاي مختلف ماشين ( سيم كشي و مصرف كننده ها مثل لامپ و فن و پخش صوت و...) صدمه بزنه..يه چيزي مثل زياد شدن ولتاژ برق منازل كه ممكنه وسائل برقي رو بسوزونه.

MJ1970
10-08-2012, 14:24
راستش من توی تهران و کرج که ماشین امریکایی زیادی هم هست نمونه های فن برقی زیاد دیدم که رو ماشین سوار بوده و البته قطعا دمای هوا خیلی موثر هست.از جمله فن برقی 206 و 405 و دوو .و خودم هم به این قضیه شک داشتم تا چند ماه پیش که یه بیوک سنچوری با موتور 454 که تازه بازسازی شده بود رو دیدم که از تمیزیش هر چی بگم کمه و وقتی با صاحبش که مکانیک هم بود صحبت کردم میگفت که ماشین با خرید و بازسازی و رینگهای اسپرت جدید حدود 30 میلیون دراومده و موقع بازدید ماشین متوجه فن های برقی 405 روی ماشینش شدم و برام خیلی جالب بود که صاحب ماشین خیلی راضی هم بود و البته ماشین چیزهای جالبی هم داشت از جمله هدرز و موتور ابکاری شده و..... البته من هم باید نصب کنم و نتیجه رو ببینم.

camaro lt
10-08-2012, 16:14
نصب فن برقي موردي نداره اگر براي خنك كردن اضافي باشه( در صورتي كه مكمل پروانه اصلي باشه و نه جايگزين اون) اما فقط اينكه روي توانايي اون فنها تكيه كنيم زياد جور در نمياد. من هم براي كامارو دوتا فن پژو گذاشته بودم و تنها مشكلم ضعيف بودن دينام بود كه مرتبا كم مياورد و البته دينام آمپر بالا هم گير آوردم اما ديگه ماشين رو فروخته بودم.
احتمالا با توجه به وضعيت آب و هوايي و مقدار تواني كه بايد از موتور گرفت ميشه نوع فنها رو انتخاب كرد و البته اگر بتونين به صورتي يه رادياتور آلومينيومي تعبيه كنين كارايي خيلي بالاتر ميره.

MJ1970
10-08-2012, 17:31
اتفاقا مدتی هم به دنبال رادیاتور الومینیومی برای نوا میگشتم ولی به جز رادیاتور 405 که جای لوله هاش شبیه به هم بود مورد دیگری پیدا نکردم البته فکر کنم اون هم قدرت خنک کردن نوا رو نداشته باشه ولی باز هم اگه رادیاتور ماشینی رو سراغ داشتید که هم قوی باشه هم به نوا بخوره بفرمایید.

MJ1970
10-08-2012, 17:52

رضا صادقی
10-08-2012, 22:50
سلام
آقا علی ولی بچه های تهران و کرج که میان ماسل ها رو تقویت میکنن همه فن رو برقی میکنن و فن رو از روی موتور برا قدرت بیشتر موتور برمیدارن البته فن مخصوص استفاده میشه و بقول شما برق رو هم تقویت میکنن مثلا از کیت کامل MSD ایتفاده میکنن
راستی بزودی منتظر خبر خیلی خوبی از من باشدی همگی منتظر سورپرایزم باشید
خبری در راه است...:19: !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir_toos
11-08-2012, 09:34
ببخشید علی آقا در مورد دینام توضیح دادید گفتم یک سوال بپرسم
من دنبال 120 آمپر بوش هستم( همینی که دوست عزیزمون گفت) آیا 120 آمپر برای یک پخش معمولی -دو عدد فن برقی-باتری 74 آمپر اشکالی نداره؟ از لحاظ اضافه بودن سوال میکنم! چون آمپر بالا باشه باتری رو خیلی بهتر شارژ میکنه و با توجه به اینکه سیم کشی آمریکایی هم ضخیم هست و برای آمپر بالا مناسبه مشکلی پیش نمیاد گفتم یک سوال هم از شما که استاد این کار هستید بپرسم که آیا این مورد درست هست یا نه! خیلی ممنون

camaro lt
11-08-2012, 15:41
سلام
آقا علی ولی بچه های تهران و کرج که میان ماسل ها رو تقویت میکنن همه فن رو برقی میکنن..
خب اين هم هست و من هم توي بعضي سايتهاي آمريكايي ديدم كه اين كار رو ميكنن اما نه براي استفاده روزمره و نه براي حركت در سطح شهر و توي ترافيك بخصوص توي هواي بسيار داغ جنوب..به احتمال زياد كولر هم ندارن و تنها از ماشينهاشون براي يه مدت كوتاه توي پيست يا درگ و اين جور جاها استفاده ميشه.به هر حال بايد تست كرد و ديد كه براي هر ماشيني توي هر وضعيتي چي پيش مياد. توي اهواز كه اصلا جواب نميده!!

من دنبال 120 آمپر بوش هستم( همینی که دوست عزیزمون گفت) آیا 120 آمپر برای یک پخش معمولی -دو عدد فن برقی-باتری 74 آمپر اشکالی نداره؟
در اين مورد اگر وسائل برقي روي ماشين آمپر زيادي بكشند و بقول معروف مصرف برق زيادي داشته باشيد، داشتن باطري قويتر و دينام با شارژ بيشتر لازمه. البته گاهي اوقات شارژ اضافي ميتونه به سيم كشي ماشين( اگر سيم كشي كهنه و فرسوده باشه) و به باطري ( شارژ زياد و شيرين شدن باطري و از بين رفتن اون) منجر بشه.
من فكر ميكنم وسائل اضافي خاصي كه توان اضافي زيادي رو لازم دارن، بايد متناسب با نياز اون دستگاه ،يه سيم كشي مجزا از برق ماشين داشته باشن تا فشاري به مدارات اصلي ماشين و جعبه فيوز و كانكتها و ..وارد نشه.
من دينام تا 100 آمپر رو ديدم كه روي انواع مدلها امريكايي نصب شده و خوب هم جواب داده اما بيشتر از اون رو ديگه نديدم..
كلا بهترين كار آزمايش هست و بايد براي يه مدتي بصورت آزمايشي نصب كنين و ببينين وضعيت ماشين و كارايي اون و بقيه جرياناتش چي ميشه؟

ahmad_viul
11-08-2012, 23:46
سلام ... دوستانی که درباره نقل و انتقال ماشین های کلاسیک یا فرسوده اطلاعات دارن لطف کنن اینجا هم توضیحاتی بدن(از به نام کردن سند گرفته تا...)...راستش من یه پلیموت دیده بودم میخواستم بخرم با طرف که حرف زدم گفت 1700000 بیمه میخواد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](!!!)2جفت هم لاستیک که یک میلیونی هم اون میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]گویا هم کارت ماشین گم شده..پلاک قدیم..کلاسیک هم نشده..گاز مایع هم داره..مهمتر از همه طرف اصلا نمیگذاشت قبل خرید مکانیک ببیندش.میگفت من اینو به قیمت آهن گرازه میفروشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اونم چند سه میلیون!!!ماشین سه سال خوابیده مدلش هم 1977 plymouth هست رنگ آبی داخل هم به گفته طرف فابریکه کارخونس ...منم دیدم توشو تمیز بود...کلا واسه این ماشین باید حول حوش 6-7 سرفید...نظرتون چیه؟ارزش خریدداره؟میشه کلاسیکش کرد؟چه طور باید واسه کلاسیک اقدام کرد.شرمنده سوالام زیاد شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم عکساش که از اینترنت پیدا کردم (البته توی یه تاپیک دیگه گذلشتم دیدم جواب نگرفتم)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %85%D9%88%D8%AA

camaro lt
12-08-2012, 16:17
در حال حاضر هيچ ماشين پلاك قديمي نميتونه سند و پلاك جديد بگيره و نقل و انتقال سند اونهم ممكن نيست مگر اينكه به صورت وكالت خريداري بكنين.حرفهاي زده شده كه قراره به زودي دوباره پلاك بدن اما فعلا كه چنين چيزي نيست.
1.700.000 تومان بيمه بخاطر جريمه هاي دير كرد اون هست و ناچارا بايد پرداخت كنين( البته براي ماشيني كه پلاك ملي نداره و نميتونه به راحتي توي خيابان تردد كنه كار منطقي نيست)
دو جفت لاستيك يك ميليون؟ اگر سايز 15 هم باشه نهايتا 4 حلقه اون 700 يا 800 بشه. منظورتون چه سايز و چه ماركي از تاير بوده؟
كارت ماشين يكي از اسناد مهم اون هست و در صورتي كه گم شده بنابر اين دردسرهاي زيادي براي گرفتن مجدد اون كارت داريد مضاف بر اينكه پلاك قديم هست و اين مشكل رو دو چندان ميكنه.
گاز سوز بودنش ميتونه تاثير بدي روي موتور گذاشته باشه و صد البته بايد قبل از خريد معاينه فني بكنيد( پيش مكانيك يا يه نفر كه به ماشين آمريكايي وارد باشه)همينطور وضعيت گيربكس و چيزهاي ديگه.
ماشيني كه قراره به قيمت آهن قراضه فروخته بشه قيمتش اين نيست و كيلويي فروخته ميشه.
گويا فني هم نيستين و مطمئنا دچار مشكلات فني زيادي خواهد شد كه شما توانايي رفع اون رو نداريد و مرتب بايد برين تعميرگاه كه اونهم داستانهاي خودش رو داره.
اين معامله از نظر من كلا اشتباهه و اين ماشين نه سند و پلاك درست حسابي داره و نه وضعيت فني اون مشخصه و نه قيمت منطقي داره و نه صاحبش منطقي معامله ميكنه، پس:
از فكر خريدنش بياييد بيرون.
اين نظر شخصي من بود. تصميم گيري نهايي با خود شماست.

ahmad_viul
13-08-2012, 00:06
خیلی ممنون...اطلاعات خوبی بود..100% تو تصمیم گیریم ازشون استفاده میکنم...دوستان دیگه اطلاعات یا نظر دیگه ای ندارن؟؟

amir_toos
13-08-2012, 09:08
خیلی ممنون...اطلاعات خوبی بود..100% تو تصمیم گیریم ازشون استفاده میکنم...دوستان دیگه اطلاعات یا نظر دیگه ای ندارن؟؟
علی آقا همه چی رو به این قشنگی توضیح داد دیگه چیزی از این کامل تر؟!!!
شما اگر دوست داری برو بخر فردا میمونه بیخ ریشت به 200 تومن ردش میکنی بره ! از این بالا تر دیگه نیست.
موفق باشی

camaro lt
13-08-2012, 21:39
از همه دوستان متشكرم.
خريد يك ماشين مدل پايين، حتي اگر جزو خودروهاي روز كشور باشه، مثل پرايد يا پژو ، حتما بايد با دقت و حوصله انجام بگيره چون تعميرات و هزينه هاي خريد قطعات و پولي كه بايد بابت انجام كارها به مكانيك و صافكار و رنگ آميز و..بديد، بصورت تصاعدي بالا رفته. پس منطقيه كه اين هزينه ها و زحمات رو بايد براي ماشيني بكشيد كه بتونين صاحب واقعي اون باشيد و ازش استفاده درست ببريد.
........................
منبع اگزوز جلو فرسوده و سوراخ بود، ناچارا يكي خريدم. مارك پارس به قيمت 30.000 تومان
54406 54407
منبع عقب هم سوراخ داشت كه تعمير شد
54408
لاستيكهاي دور دربها كمي نشتي دارن و با كمك چسباندن يك نوار لاستيكي كه براي زير شيشه هاي جلو و عقب استفاده ميشه، مقدار قطر اونها رو بيشتر كردم و تا حدي بهتر شدن. منتها بايد براي آب بندي كامل كمي هم بخش زيرين دور دربها و محل نشتن لاستيكها روي بدنه را هموار و يكنواخت بكنم.
5441154412
زهوار چسبي كرمي رنگ كه معمولا براي بيوك استفاده ميشه را براي ماشين خريدم و يكي از دوستان گرامي زحمت كشيد و با تبحر خاص خودش اونها رو براي نصب آماده كرد.
54413

MJ1970
14-08-2012, 04:19
من پارسال کل اگزوز رو از خود شرکت خریدم البته اون موقع واقعا ارزونتر بود .در مورد گیربکس به یکی از قطعات مشکوکم اون هم گاورنر هست که قبلا صحبتش شد و توی بازار پیدا کردم (35000 تومان) و احتمالا اون رو نو کنم. البته بعد از اون میشه وکیوم رو هم عوض کرد که اون هم 20000 تومان قیمت داره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$T2eC16RHJI!E9qSO8mmlBQI,3hFRvQ~~60_57.JPG

MJ1970
14-08-2012, 04:20
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$T2eC16RHJI!E9qSO8mmlBQI,3hFRvQ~~60_57.JPG

camaro lt
14-08-2012, 17:03
نميدونم اين قضيه رخ داده يا نه، اما جواب جنرال موتورز خيلي جالب بود!!

تفاوت مایكرو سافت و جنرال موتورز

بیل گیتس: اگرفنّاوری جنرال موتـــورز با سرعتی همســــان فنّاوری كامپیوتر پیشرفت كرده بود، امروز اتومبیلهایی سوار می‌شدیم كه:
سرعتشان 22000 مایل بر ساعت بود!
مصرف بنزین آنها 4 لیتر درهر 1000 مایل بود!!
...

بهای آنها 25 دلار بود!!!

پاسخ جنرال موتورز
ودرآنصورت:
1- بدون هیچ دلیلی ماشین شما در روز دوبار تصادف می‌كرد!
2- هردفعه كه خطهای وســط خیابان را ازنو نقاشی می‌كردند شما باید یك ماشین جدید می‌خریدید!
3- گاه وبیگاه ماشین شما درخیابانها از حركت باز می‌ایستــــاد وشما چاره‌ای جز !Restart نداشتيد!!
4- هربار كه جنــــرال موتورز مدل جدیدی را به بازار عرضه می‌كرد خریداران ماشین باید راننــــدگی را از اول یاد می‌گرفتند چون هیچ یك از عملكردها و كنترلهای ماشین مانند مدل قبلی نبود!
5- برای خاموش‌كردن ماشین باید دكمه استارت را می‌زدند!
6- جنرال موتورز خریداران ماشینهایش را مجبور به خرید نقشه‌های راههایی می‌كرد كه ممكــــن بود اصلاً به درد راننـــدگان نخورد.
7- كیسه هــــــوا قبل از بازشدن در هنگام تصادف از شما می‌پرسید: Are You Sure ؟؟!!! :24:

............................
يك نگاهي هم به عكسهاي جديد بندازيد..

mohamad skystar
14-08-2012, 17:59
Chevrolet Trax 2012

کمپانی شورولت بازهم خودروی جدید معرفی کرد.
هموطور که میدونیم این شرکت در تولید انواع SUV از دیرباز تاکنون
یکی از محبوب ترین خودروسازان جهان بوده.
اینبار یک شاسی بلند جدید به نام Trax رو معرفی کرده که از پیشرانه دیزلی بهره میبره.
اینبار شورولت خودروی SUV بهینه برای سال 2014 میلادی رو معرفی میکنه .
این خودرو در انواع 1400 CC 1600 CC و 1700 CC عرضه خواهد شد.
البته نمونه کانسپت این خودرو در سال 2007 معرفی شده بود.

موتور : 4 سیلندر توربو دیزل
حجم موتور : 1400 CC
قدرت : 140 اسب بخار
گیربکس : 6 دنده دستی

54450

54451

mohamad.hejazi
16-08-2012, 00:42
سلام کامارو جان
کارهای نوا همان طور که انتظار داشتم عالی داره پیش میره
راستی منم به زودی موتور و گیربکس ایمپالا رو تعمیر کامل میکنم
راستی درست یادم نیست کل هزینه تعمیر موتور شما چقدر شد؟

camaro lt
16-08-2012, 13:01
متشكرم جناب حجازي
هزينه هاي تعمير موتور بطور كلي حدود 1.300.000 شد و البته خرده كاريهاي ديگه هم كه به اون اضافه كنيم شايد نزديك 1.500.000 تومان بشه. البته اگر نياز به تعويض قطعات اصلي مثل سرسيلندر يا ميل لنگ وجود داشت ، قطعا هزينه خيلي بالاتر ميرفت.
ديروز متوجه شدم كه خودروهاي بالاي 20 سال رو ديگه نميگذارن تعويض پلاك بكنند و حتي با داشتن مدارك كامل و پلاك ملي بازهم اين كار انجام نميشه و به نام صاحب قبلي و پلاك قبلي اون باقي خواهد ماند.
خب اين مشكل قانوني بزرگي بوجود مياره و اصلا منطقي نيست..
كسي در اين مورد خبر جديدي داره؟

رضا صادقی
16-08-2012, 16:35
:18::18::18::18::18:

آقا علي اين خبرت منو دگرگون كرد!!!! من الان پاي معامله ترنس ام هستم خبر خوبمم همين خريد ترنس ام بود يعني پلاك ميمونه به نام صاحب سندش؟ ايران 22 ميمونه و نميشه پلاك شهر خودمون رو بگيرم براش؟؟؟ اينجوري مشكلي پيش نمياد؟

mohamad.hejazi
16-08-2012, 16:43
سلام
ممنون کامارو جان
بله درسته یه چند روزی این قانون اجرا شد که ظاهرآ یکی از دوستان یه چروکی رو 3-2 روز پیش پلاک ملیش رو عوض کرده.
در کل بستگی به شهر داره باید برید از شماره گذاری شهر خودتون بپرسید.

راستی کامارو جان یه سوال:
بعد از تعمیر موتور آیا موتور ماشینتون کاملآ بدون لرزش شد؟یعنی حتی کوچکترین لرزشی هم نداره؟

camaro lt
16-08-2012, 17:20
در مورد اين قضيه پلاك تا اينجا من متوجه شدم كه توي مراكز استان امكانش نيست( احتمالا شهرهاي اصلي كه قبلا ميگفتن تردد خودروهاي 20 سال به بالا امكان نداره) اما توي شهرستانها هنوز ميشه اين كار رو كرد كه البته اونهم دردسرهاي خودشو داره...
ظاهرا دليل اين كار هم وارد كردن فشار بيشتري به صاحبان اين خودروهاست كه برن تحويل بدن اوراق كنن و بجاش يه پرايد يا سمند با قيمتهاي آنچناني و كيفيت اينچنيني بگيرن.
تنها منطقي كه ميتونه پشت اين عمل باشه همينه و دليل ديگه اي نداره. اما حساب اين رو نكردن كه بحاطر همين كار چقدر مشكل قضايي و پرونده هاي تلنبار شده در دادگاهها و برخورد بين افراد و موارد جرم و جنايت زيادتر ميشه.
من ديگه برام مهم نيست و اينجور كه معلومه داستانهاي زيادي برامون ترتيب دادن..
مبارك باشه جناب صادقي. عكس هم ازش بگذاري خوبه.
در مورد موتور من در حال حاضر هيچ مشكلي باهاش ندارم و خوب عمل ميكنه و هيچ لرزش اضافه يا بد روشن شدن و ريپ زدن و اين جور موارد رو نداره ،منتها اينجور كه متوجه شدم كلا كيفيت بنزينها خيلي كم شده و اكتان اونها پايين اومده و بهمين خاطر توي شتابگيري و حركت سريع كمي صداي سوپاپها در مياد و كلا زياد با بنزين معمولي سازگار نيست. اينبار كه خواستم بنزين بزنم سوپر استفاده ميكنم ببينم فرقي ميكنه يا نه؟

MJ1970
16-08-2012, 23:33
به نظر من اونایی که ماشین امریکایی دارند دیگه باید بی خیال این حرفها و قوانین بشن چون فکر کردن و بحث کردن بی مورده و دوستانی هم که میخوان ماشین بگیرند هم میتونند بیشتر تامل کنند و با حوصله و دقت و مشورت کافی اقدام کنند (خلاصه برای همه چیز اماده بشن) . در مورد صدای سوپاپها ماشین من هم تازگیها که خودم یکم با فیلرش ور رفتم (لقی سوپاپها رو کاملا گرفتم) این مشکل رو پیدا کرده و زمانی که زیر بار قرار میگیره صدای سوپاپها رو میشنوم در صورتی که قبلا اصلا صدا نمیداد و با بنزین که سهله با گاز هم هیچ مشکلی نداشت.حالا فکر کنم با فیلر گیری حل بشه.اگر حلش کردین به ما هم بگید.

amir_toos
17-08-2012, 10:09
ببخشید من میپرم وسط حرفتون! صدای سوپاپ ها مربوط به میل سوپاپ یا ساق سوپاپ نمیشه که از بین رفته ؟

رضا صادقی
17-08-2012, 11:32
سلام
اداش امير چرا ميتونه لاغر شدن ساق سوپاپ هم باشه ولي نه در عرض چند روز مثلا ديروز مشكلي نداشته 3 روز بعد سوپاپا صدا ميده
خرده شدن ميل سوپاپ هم ميتونه باشه كه از عوامل شايع اون كيفيت بد روغن هست من خودم توي پرايد داداشم چند ماه پيش اين اتافق رو ديدم كه ماشين صحيح و سالم يهو صداي عجيبي از موتور درومد و خاموش كرديم قالپاق سوپاپ رو كه باز كرديم روغن دقيقا عين رسوپ اب توي كولهاي ابي شده بود كه اويل پمپ رو كيپ كرده بود و روغن نرسيده بود خوب كه ميل سوپاپ و خرده شده بود!!!!

amir_toos
18-08-2012, 17:58
جا داره که از علی آقا یک تشکر ویژه برای آمپر آب بکنم.
خیلی ممنون که لطف کردین و یک مشکل بزرگ منو حل کردین
امید وارم که بعدا بتونم زحمت شما رو جبران کنم

زادمهر...
19-08-2012, 09:29
دوستان سلام
کسی از سلامت این بلیزر اطلاع داره؟

رضا صادقی
22-08-2012, 21:10
سلام
بچه ها یه زحمت دارم اگه خاطر بچه ها باشه چند ماه پیش 3-4 تایی عکس از کوروت زرد رنگ پلاک اصفهان که بچه های خرم اباد خریده بودن خودم گرفتم و توی فروم گذاشتم حالا خواهش دارم اگه کسی دارشون برام با همون کیفیت اصلی که گذاشتم بذارشون خیلی لازمم هستن
ممنون

MJ1970
22-08-2012, 21:41
مشکل بوی سوختگی که از گیربکس نوا موقع سربالایی و یا فشار میومد به لطف هشدار به موقع علی اقا حل شد. ماشاالله علی اقا مشکل رو از راه دور به درستی حدس زدن . اول اینکه گیربکس دنده مرده میداد که با چند دور پیچاندن پیچ وکیوم حل شد.دوم ینکه با توجه به ایرانی بودن گیج روغن متوجه شدم گیربکس حدود 2 لیتر روغن کم داره و من هم سریعا اضافه کردم و مشکل کاملا حل شد.خلاصه از علی اقا به خاطر راهنمایی خوبشون ممنونم.

mohamad skystar
26-08-2012, 14:21
Dodge Dart 2013

هرجا صحبت از خودروهای دوج هست تمام نگاه ها به سمت غول هایی مثل چلنجر یا چارجر میرن
اما دوج خودروهای سدان هم عرضه میکنه تا بتونه در تمام کلاس های خودرویی بازار رقابت داشته باشه
به هر حال امروزه تمام شرکت های خودروسازی آمریکایی ساخت خودروهای سدان و حتی کوچک شهری
رو هم در دستور کار دارن که دوج هم عقب نمونده و مدلی رو برای سال 2013 معرفی کرد به اسم Dart

موتور : 4 سیلندر 16 سوپاپ
حجم موتور : 2000 CC
قدرت : 160 اسب بخار
گیربکس : 6 دنده اتوماتیک

55317 55318 55319

mahdi3573
26-08-2012, 23:21
سلام همگی خسته نباشیییییین....
سخنی نیست...
جز بالا رفتن فضایی قیمتها...
و دوری از مونت با غباری فراوان...
3روز دیگه میرم تا 2ماه دیگه...
خدا رحم کنه...

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohamad skystar
27-08-2012, 22:53
Dodge Ram 1500 2013افرادی که واژه غول پیکر رو برای خودروهای آمریکایی استفاده میکنن حق دارن.
غول پیکرتیرین وانت های دنیا در انواع مختلف در آمریکا تولید میشن و دوج شرکتی هست
که متخصص تولید خودروهای بزرگ و عضلانی هست و اینبار با یک وانت بار بزرگ - پرقدرت و لوکس
وارد عرصه رقابت شده. این وانت بسیار پیشرفته و مجهز و همچنین زیبا هستش.

موتور : 8 سیلندر
حجم موتور : 5700 CC
قدرت : 395 اسب بخار
گیربکس : 8 دنده دستی

55399 55400 55401

MJ1970
30-08-2012, 19:35
فنها ی ماکسیما روی رادیاتور نوا سوار شد و دورش با الومینیوم کاملا گرفته شد تا فقط هوا رو از جلو مکش کنه.

55564

MJ1970
30-08-2012, 19:44
اینهم 2 تا رودری که بزرگه رو خودم ساختم که مطابق با رودری نواست و کوچیکه هم نمونه ی یکی از رودریهایی است که خریدم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
31-08-2012, 01:48
فروشيها

اينهم دوتا ريويرا مال يكي از دوستان هلندي!
ظاهرا ماشين آمريكايي بخصوص ريويرا دم قايقي بين هلنديها خيلي طرفدار داره!
55582

MJ1970
31-08-2012, 08:44
واقعا ریورا عجب قیافه ی زیبا و جالبی داره.احسنت به سلیقه ی شما .البته توی ایران خیلی نایابه و بنده که همیشه چشمم ماشینهای امریکایی که در حال حرکت و یا پارکند رو تعقیب میکنه تا به حال زیارتش نکردم .البته اگر موردی رو برای فروش یا موردی رو که کاردار باشه ببینم حتما امارش رو به شما میدم حالا چه تو پارکینگ باشه چه جای دیگه.

camaro lt
31-08-2012, 10:38
متشكرم
البته من هم يه زماني فكر ميكردم تعداد دم قايقي توي ايران از 10 تا بيشتر نباشه، اما الان با توجه به عكسهايي كه ديدم و تعاريفي كه دوستان اينجا كردند متوجه شدم تعدادشون خيلي بيشتره( چه سالم و يا اوراق شده)، منتها نه به اندازه يه امريكايي متداول مثل كاديلاك سويل يا بيوك اسكاي لارك.
جالب اينجاست كه من گاه گاهي تصوير اين مدل رو به افراد عادي و عامي كه چيزي از آمريكايي نميدونن نشون ميدم و ازشون ميپرسم تا حالا همچين ماشيني رو ديدن؟( مثل كارآگاهاي جنايي كه دنبال يه مظنون ميگردن!! )
و بعضي از اونها ميگن كه ديدن!! مثلا پارسال يه نفر گفت كه توي محله اميريه تهران يكي ديده كه رنگ آبي نفتي بسيار زيبايي هم داشته( شايد همون 73 معروف بوده كه توي شيراز و الان هم اصفهانه) و مطمئن بود كه قطعا خود همين ماشيني بوده كه نمونه اون رو توي عكس نشونش دادم، بخصوص فرم خاص و منحصر بفرد شيشه و صندوق عقب چيزي نبوده كه اون با مدل ديگه اي اشتباه بگيره.
به هر حال اينجور كه معلومه دم قايقي ها الان بيشتر توي گاراژهاي پرت و دور از چشم، انبارهاي مسقف و متروكه، يا پاركينگهاي خصوصي ميتونن درحال خاك خوردن باشن.
چيزي كه من رو خيلي آزار ميده برخورد بد سيستم حقوقي با اين ماشينهاست و هر روز عرصه تنگتر ميشه. آخرينش هم كه همين قضيه سند ماشينهاي 20 سال به بالا بود، چون اينكار باعث ميشه انگيزه تعميركاران، اوراقيها، و فروشندگان قطعات يدكي اينجور ماشينها كم كم از بين بره و رسته كاري خودشون رو تغيير بدن و براي امثال ما كه هنوز نگهداري ميكنيم، محدوديتهاي زيادي بوجود مياد و دستمون توي تعميرات و بازسازي بسته و بسته تر ميشه.
اينجور كه معلومه اون قضيه شروع دوباره پلاك كردن خودروهاي پلاك قديمي يك شايعه بيشتر نبوده، چون وقتي براي يه ماشين سالم كه همه اسناد و مداركش موجوده و پلاك ملي هم گرفته، اينجور محدوديت و مزاحمت درست كنن، ديگه تكليف پلاكهاي قديمي و يا فاقد سند و مدرك درست حسابي مشخصه.

MJ1970
31-08-2012, 11:57
بله درسته ولی من که فکر میکنم اخرش با گرفتن یه پولی مثلا به بهانه عوارض دست از سر ماشینهای قدیمی سالم بردارن.دیروز واتر پمپ ماشین رو باز کردم تا یه بررسی بشه که اگر ضعیف بود (اب پخش کن) تعویض یا تعمیر بشه یه اب پخش کن ایرانی هم داشتم که اگه لازم بود تعویض بشه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MJ1970
31-08-2012, 12:11
به نظر شما وضعیت اب پخش کنش چطوره؟ایا نیاز به تعویض واتر پمپ هست یا خیر؟البته واتر پمپ نو هم به گفته فروشنده فابریک هم به قیمت 60 هزار تومان هست که البته اب پخش کنش فرق داره.این هم یه عکس دیگه .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
31-08-2012, 13:11
آب پخش كن كاملا سالم به نظر ميرسه و مشكلي توي اون نميبينم.
واتر پمپ ماشينهاي آمريكايي كيفيت بسيار بالايي دارن. بارها شده كه به علت فرسودگي فيبر و فنر، دچار نشتي آب شدن ولي بازهم با يك تعمير ساده درست مثل روز اولش كار كرده.
كلا بدنه و آب پخش كن اينها از جنس آلياژ آهن و چدني ساخته شده و دوام بسيار بالايي نسبت به بدنه واترپمپهاي خودروهاي ديگه كه از جنس آلومينيوم ساخته شده دارن، حتي در سخت ترين شرايط كاري مثل آب كثيف و پر از زنگ و ناخالصي.
حتي بلبرينگ اونها رو هم چند باري باز كردم و با سوراخ كردن بدنه و تزريق گريس نسوز براي يك دوره طولاني چندين ساله ازشون استفاده كردم.( البته باز و بسته كردن آب پخش كن و بلبريگ و فيبر و فنر نياز به پرس سنگين داره كه من ندارم و هميشه ميدم به يه تعميركار لنت و ديسك صفحه و واترپمپ كه سالهاست ميشناسمش)
يك سري آب پخش كن فولادي با پروانه هاي تيغه اي شكل هم ديدم كه ظاهرا گفته ميشه كمي گردش آب بهتري ايجاد ميكنن اما دوام كمتري نسبت به اين نمونه هاي چدني و اصلي دارن.
من تابحال هيچوقت يه واترپمپ نو نخريدم چون بهشون اعتقادي ندارم و درصد زيادي رو ديدم كه بعد از خريد واترپمپ نو دچار مشكل شدن( كيفيت بد فيبر و فنر و نشتي آب و صداي بلبرينگ و عدم تناسب ارتفاع محل نصب پولي پروانه با بقيه پوليهاي موتور)
كاري كه من هميشه انجام ميدم تعمير اونهاست و حتي شده كه بدنه كهنه و سالم يه واترپمپ رو پيدا ميكنم و بعد از تميز كردن و نصب يه آب پخش كن و فيبر و فنر با كيفيت و بلبرينگ آمريكايي اصلي نو، از اون يه واتر پمپ درجه يك براي يدكي ميسازم و هزينه بسيار كمتر و عمر و كيفيت بسيار طولانيتري از نمونه هاي نو توي بازار داره.
البته هميشه بايد اندازه فاصله محل نصب پولي و پروانه رو از بدنه واترپمپ با دقت اندازه بگيريد تا موقع مونتاژ مجدد و يا خريد جديد دقيقا همين اندازه رو داشته باشه چون در غير اين صورت تسمه ها در يه راستاي صحيح قرار نميگيره و ماشين مدام دچار فرسايش و پاره شدن تسمه ميشه.

MJ1970
02-09-2012, 15:40
واتر پمپ رو با همون شکل نصب میکنم.مثل اینکه موتور روی نوا هم بشه یه کارایی کرد .به نظر دوستان ایا کسی هست بتونه برای نوا هدرز بسازه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
02-09-2012, 21:00
بله براي موتور نوا هم قطعات زيادي جهت تيونينگ و افزايش قدرت ساخته شده. تقريبا تمام شركتهاي آمريكايي كه تاحالا ديدم قطعاتي رو براي اين كار توليد كردن كه ادلبروك يكي از اصليترين اونهاست..
اما اگر منظور شما توي ايران باشه، گمان نكنم مگر با هزينه خيلي زياد و شايد كيفيت نه چندان مناسب، اونم براي قطعاتي كه پيچيدگي خاصي نداشته باشه مثل هدرز( منظورم پيچيدگي كمتر نسبت به چيزي مثل كاربراتور و يا سوپرشارژر) .
گويا يه زماني هدرز ادلبروك توي بازار پيدا ميشد و چيزي حدود 600.000 تومان قيمت داشت( با دلار حدود 1000 تومان) الان كه با دوبرابر شدن دلار و داستانهاي ديگه حتما قيمت هم دوبرابر و شايد هم بيشتر شده باشه و البته خريدنش از آمريكا و رسيدنش به دست ما هم خودش ماجراي ديگه اي داره..

hossein.az
05-09-2012, 22:58
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مصیبت وارده را به تمام داغداران آمریکایی باز تسلیت عرض میکنم!
دیروز - تبریز

MJ1970
05-09-2012, 23:04
بالاخره بعد از گشت و گذار فراوان و بررسی انواع دینامهای موجود در بازار از دینام فیات و گلف و لندرور گرفته تا دینام 405 و زانتیا و ماکسیما و بنز مناسبترین رو از نظر کیفیت و راحتی نصب و توان و البته قیمت دینام بنز دیدم البته نه اون بنزهای قدیمی چون اونها فقط 55 یا 60 امپر هستند .بیشتر بنزهای اواخر دهه 80 از این نوع دینام دارند و یه 115 امپر رو به قیمت 85000 تومان گرفتم البته فروشنده خودش تعمیر کار هم بود و دینام رو سرویس کرد و یه افتامات اصلی هم براش نصب کرد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MJ1970
05-09-2012, 23:08

rami_hemi
06-09-2012, 08:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مصیبت وارده را به تمام داغداران آمریکایی باز تسلیت عرض میکنم!
دیروز - تبریز

به این میگن نتیجه دلال بازی های یک عده سود جو
اکثر این افراد که با پلاکهای تهران هم ماشینهای خودشون رو در تبریز نگهداری میکنن جوانهای تازه به دوران رسیده ای هستند که طرز استفاده از ماشینهاشون رو بلد نیستن
متاسفانه کمیته کلاسیک و هات تیریز -- هیچ فعالیت خاصی نمیکنه و بیشتر یک عده آدم مغرور و خودبین دور هم جمع شدند
البته کسانی مثل آقای ایمن هم هستند که ترانس آ ام خود رو به خوبی نگهداری میکنند ماشین ایشون مدل 87 و مشکی و یک ترانس واقعی هست
متاسفم برای این ادمها

camaro lt
06-09-2012, 12:46
فقط خدا ميدونه چقدر دل خون شدن داره تا اين پونتياك به فرم اصلي خودش برگرده.بخصوص تزئينات و بدنه كه يه ماجرايي داره.
الان من دارم روي رودريها كار ميكنم و به اين نتيجه رسيدم كه خودشون رو بازسازي كنم بهتر و باكيفيت بيشتري از نمونه هاي موجود توي بازار هست. كار كه تمام شد، مثل هميشه با تصوير، توضيح ميدم.
اين پونتياك اگر سند و مدرك درست و حسابي داشته باشه و صاحبش هم دندون گردي نكنه، و البته يكي باشه كه با دقت و حوصله روش كار بكنه ، مورد خوبي براي يه بازسازي اساسي ميشه.

hossein.az
07-09-2012, 00:07
سلام اونور پل با یه پراید تصادف کرده پرش کرده اینور پل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعد 405 با 90 تا زده بهش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hossein.az
07-09-2012, 00:10
قبل از تصادف

این خودرو قبلا در مشهد بوده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hossein.az
07-09-2012, 10:38
چند مورد فروشی پیدا کردم .
بسیار تمیز برای دوستانی که دنبال این مدل هستند.

sony2009
08-09-2012, 06:26
چند مورد فروشی پیدا کردم .
بسیار تمیز برای دوستانی که دنبال این مدل هستند.

سلام اون اولیه رو که تو سایت takhtegaz.com قیمت گذاشته 40 تومان اینم اینکش:

دومیه هم 60 تومانه..قیمتش که کم نیست اما عکس هم نداره که بشه چیزی ازش تشخیص داد...تو نمایشگاه خودرو ماه پیش که برای کمک ب
زلزله زده های آذربایجان بود به ترانس هم طلایی بود میگفتند 100 میفروشه...وافعا بینظیر....

camaro lt
09-09-2012, 19:45
همين الان از يك مكانيك و اوراق فروش آمريكايي شنيدم كه بواسطه اعتراضات زيادي كه مردم و بخصوص آمريكايي سوارها در شهر شيراز داشتند، منع پلاك كردن خودروهاي بالاي 20 سال در مراكز استانها رو براي شيرازيها لغو كردن، اما كماكان براي شهرهاي ديگه همچنان وضعيت به همون صورت باقي مانده.
چند روز قبل هم به مركز تعويض پلاك اهواز رفتم و از رئيس اونجا پرسيدم و گفت كه ممكنه چند وقت ديگه اين قانون رو بردارن اما فعلا وضعيت به همين صورت هست.
چند روز قبل هم برادرم تهران بود، سري به فدراسيون اتومبيلراني زد و اونجا هم گفته بودن كه تا چند وقت ديگه تعويض پلاك تمام خودروهاي قديمي رو به اونها واگذار ميكنن و براشون پلاك كلاسيك و..صادر ميشه.
اما اينكه اون چند وقت ديگه...كي ميرسه، معلوم نيست!

hossein.az
09-09-2012, 20:25
سلام .camaro جان
منم در مورد پلاکهای کلاسیک زیاد شنیدم.مثه اینکه طراخیش تموم شده و تا یکی دوماه دیگه قراره رو نمایی بشه.
ولی به نظرم یه سری محدودیتها داره که یکیش تردد خارج از شهر و زمانهای استفاده در هر هفته و.....

ŞHÍЯÍŃ
12-09-2012, 23:37
یه دونه پونتیاک سفید مثل همین قرمزه که به فنا رفته جلوی در جی ام دیدم امشب فردا صبح میرم سراغش:31:

camaro lt
14-09-2012, 11:47
چند روز قبل سري به يك اوراقي زدم. اينها اونجا بود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]شاسي يك وانت شورلت كه اتاقش زير رنگ بود.
56358
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]الدز مبيل
56359 56360
56361كاپريس كلاسيك زير رنگ آميزي
56362
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]موتور وانت 6 سيلندر
56363
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]آگهي فروش يك وانت شورلت مدل بالا( فكر كنم 94 يا 95) كه همه چيزش سالمه و هنوز سيستم احتراق كامپيوتر و سنسورها و انژكتورها سالم و كار ميكنه و به گفته صاحبش مصرف اون در 100 كيلومتر حدود 9 ليتر هست.

ŞHÍЯÍŃ
14-09-2012, 15:13
یه دونه پونتیاک سفید مثل همین قرمزه که به فنا رفته جلوی در جی ام دیدم امشب فردا صبح میرم سراغش:31:

:31:سلام چند باز خوساتم برم از پونتیاک عکس بگیرم خیلی شلوغ بود نشد به یکی از دوستام گفتم که خیلی راهش از اونطرف بود گفتم گرفت:31:چند تا عکس دیگه هم برام اضافی گرفت.تو محل ما ماشین آمریکایی خیلی زیاده چند روز پیش یه بلیزر دیدم ارتفاع خیلی بالایی داشت خیلی غیر عدی بود یه کامارو مشکی خیلی خوشگل هم دیدم ولی چون همشون شبا میان بیرون مثل موتور سنگینا:31:نمیشه ازشون عکس گرفت

ببخشید بابت کیفیت عکسا:46:

اولی همون پونتیاک سفیدکه چند روزی هست اینجاست

این دو تا مدل هم اسمشون رو نمیدونم چیه.

اینم تو عکساش که سایز بزرگ بود خیلی تمیز نشون میداد فکر کنم تازه رنگ خورده.

عقبش مثل دوج میمونه

camaro lt
16-09-2012, 17:46
تعمير رودريهاي نوا
مدتي كه در مورد تعميرات نوا پست نگذاشتم، مشغول بررسي وضعيت رودريها بودم و نهايتا ناچار شدم خود اونها رو تعمير و بازسازي كنم كه زمان زيادي برد و بايد نهايت دقت رو ميكردم تا بهترين نتيجه رو كه به اصل نزديك باشه بده.
اما چرا نو نخريدم؟
اهواز رودري نو پيدا نكردم.
چندتايي دست دوم روي ماشين ديدم كه از مال خودم خرابتر بود و فايده نداشتن.با پرس و جو و كمك گرفتن از دوستان، توي تهران و شيراز و اصفهان متوجه شدم كه رودري نو وجود داره اما مشكل اينجا بود كه من از نزديك نديده بودمشون و نميدونستم كيفيت و وضعيت اونها چيه؟
متاسفانه كسي را هم نتونستم پيدا كنم كه برام از اون رودريهايي كه خبرش رو داده بودن عكسي بگيره و بفرسته كه ببينم چطوريه؟
در نهايت برادرم تهران رفته بود، سري هم به يدكي شورلت در پاساژ طوس زد و از اون رودريها عكس گرفت.
حالا جالب اينجاست كه همين رودريها كه ظاهرا اصلي هم هستند، در دو شهر ديگه شيراز و اصفهان و البته اهواز هم آمارشون رو داده بودن و هر فروشنده اي اون رو با يه قيمت دلبخواه معرفي ميكرد!
قيمت تهران و صاحب اصلي اون 250.000 تومان بود. در شيراز به دوستم قيمتي حدود 350 تومان داده بود!! و اهواز چيزي حدود 300 تومان. يعني حداقل بين 80 تا 100 هزار تومان اين وسط روي جنس كشيده بودن!
همه آنها هم دقيقا مشخصات همين رودريها را ميدادن ( يكي از اونها گويا رنگش كمي متفاوت با بقيه بوده و همه فروشنده ها هم ميگفتن كه يكي با بقيه فرق داره!)
خلاصه اينكه اين دلال بازي رو كه ديدم، فهميدم به درد من نميخوره( خودم اينكاره هستم ديگه سرم اينجوري كلاه بذارن خيلي حرفه!!!)
روي اين حساب تصميم گرفتم رودريها رو تعمير كنم.
اين عكس اون رودريهاي كذايي نوا كه توي ايران فروشگاههاي يدكي شورلت چند شهر معروفيت پيدا كرده!

camaro lt
16-09-2012, 18:23
نمونه رودري خودم كه دچار شكستگي و خرابي محلهاي نصب خارهاي رودري و پارگي و فرسودگي نماي چرم رويي اون شده.
56447
براي ترميم بخشهاي شكسته و فرسوده شده مقواي رودريها ، بهترين چيزي كه پيدا كردم ورق واشر سازي بود. مقداري از اون رو خريدم
56448
نوار آبگير داخلي كه روي قسمت فلزي رودري سوار بود را جدا كردم تا در آخر كار نوار جديد رو سوار كنم.
56449
نوار براق روي رودريها در واقع يك زهوار پلاستيكي است كه با فشار و چسب بر روي روكش نصب شده. براقيت و جلاي اون بواسطه يك ورق نازك آلومينيم بوجود مياد كه در اثر مرور زمان كنده و تكه تكه شده بود. اين زهوار پلاستيكي رو كاملا سالم جدا كردم تا براي استفاده بعدي از اون نگهداري كنم.
56450 56451
براي ترميم بخش اتصال فلزي به مقوايي، باريكه هايي از ورق واشر بريدم و در محلهاي خراب شده با چسب آهن چسبانده و تحت فشار قرار دادم. اين قسمت بعدا با پرچ به آهن مجددا محكم متصل ميشه.
56452
بخشهايي از نواحي محل نصب كليد بالابرها و جاي دستگيره درب بازكن و يا مچيها هم كه پارگي و فرسودگي شديد داشت با استفاده از قطعات كوچك و متناسب با محل خراب شدگي پر و روكش پارچه اي آستر زدم تا بيشترين هماهنگي و همسطح شدن رو با بقيه نقاط سالم داشته باشه.
56453

حالا رودريها آماده بازسازي قسمتهاي پشت و محلهاي نصب خار رودري است

camaro lt
16-09-2012, 21:25
قسمتهاي لبه رودري كه خار سوار ميشه اكثرا ترك و شكستگي داشت و يا بشدت خوردگي پيدا كرده بود. بريا نصب خار جديد بايد ترميم ميشدند و البته اينكه با ترميم اون قسمتها كل رودري استحكام بيشتري پيدا ميكرد.
به اندازه مناسب برشي از ورق واشر بريا اون نواحي استفاده كردم و با چسب آهن چسبانده و هر بخش رو به مدت يك روز كامل تحت فشار مداوم قرار دادم تا خوب پرس خورده و خشك بشه.
56463 5646456466 56467 56468 56469
بعد از خشك شدن كامل قسمتهاي ترميم شده، به دقت محل دقيق نصب خارهاي رودري رو مشخص كرده و با استفاده از سنبه سوراخ كردم . يه سوراخ بزرگ براي ورود پايه خار و يك كوچك براي قفل شدن پايه خار در اون. من از خارهاي رودري پرايد استفاده كردم كه بيشترين تناسب و هماهنگي رو با سوراخهاي موجود روي درها داشت.
56470با استفاده از لبه آچار دوسو مقداري از چسبهاي خشك شده اون ناحيه سوراخكاري رو جدا كردم تا خار به راحتي بتونه در محل جديد خودش سوار بشه
56471
خارها رو بصورت آزمايشي سوار كردم و رودريها رو موقتي و براي آزمايش سوار كردم تا نتيجه كار رو ببينم كه البته خوب بود.
56472 56473 56474
بعد از اين مرحله، رودريها آماده روكش شدن هستند

camaro lt
17-09-2012, 00:59
براي روكش بايد دنبال نوع خاصي از چرم مصنوعي ميگشتم كه چند خصوصيت داشته باشه:
1. رنگ متناسب با نمونه اصلي خود رودريها
2.نازك باشه تا به صورت كامل روي تمام نقاط رودري بشينه و تمامي پستي و بلنديهاي استاندارد كه طرح خاص اين مدل رودري هست را نشان بده
3. داشتن دوام و استحكام كافي تا در برابر كشش و فشار و تغييرات حرارت زياد داخل اتاق بخوبي مقاومت كنه.
بعد از گشت و گذارهاي زياد و صحبت با تودوزكارهاي مختلف اين نمونه رو ديدم كه بيشترين تشابه رو با نمونه اصلي داشت. البته روكش نمونه اصلي خيلي نازكتر از اين هست و تقريبا كمتر از نيم ميل بود و اين كمي بيشتر از نيم ميل قطر داره.
مقدار مورد نياز 2 متر مربع بود كه البته مقداري هم اضافه آمد و كلا شد 18000 تومان.
56477
براي روكش كردن با كمك تودوزكار و استفاده از تجربه اون اين كار رو انجام داديم تا تمام قسمتهاي مختلف و نقش برجسته هاي اون بعد از روكش كردن همچنان قابل مشاهده باشه.
56478
تمامي هر چهار رودري به همين صورت روكش شد. سپس نوبت به نصب آبگيرهاي لبه داخلي شد كه بايد بر روي بخش فلزي رودريها سوار بشه. با استفاده از همان نمونه كه براي آبگيرهاي بيرون استفاده كردم، و با همان روش بر روي قسمت داخلي كار شد.
564795648056481
بعد از اين قسمت، نوبت به سوار كردن زهوار استيل روي رودريها بود. سعي كردم با استفاده از فويل آلومينيومي حالت درخشندگي و جلا رو به اون برگردانم اما امكان پذير نبود چون بايد روي سطح خيلي باريكي كار ميكردم و چسباندن اون قطعه باريك فلزي بر روي زهوار پلاستيكي كار ساده اي نبود و با يك بار امتحان متوجه شدم در نهايت زيبايي خوبي هم پيدا نميكنه و در واقع يك جورايي زشت و نافرم در مياد.
در نهايت با استفاده از يك اسپري رنگ نقره اي كه حالت اكليل و متاليك داشت اونها رو رنگ زدم و با دقت و با استفاده از چسب آكواريم اونها رو در محل خودشون چسباندم.
دكمه هاي شيشه بالابر را هم سوار كردم. همينطور حلقه استيل دور ضامن قفل دربها و البته ايجاد يك محل جديد در روي رودري راننده براي نصب قاب دسته تنظيم آينه كه مشابه نمونه بيوك مورد استفاده قرار ميگيره.
دو زهوار فلزي چوبي كاري شده رودريهاي جلو هم در بعضي جاها دچار رنگ رفتگي و سابيدگي شده بودن كه با استفاده از رنگ مشابه و كمي وقت صرف كردن تا حدي اونها رو ترميم و بازسازي كرده و در محل خودشون سوار كردم.
دكمه ضامن قفل دربها نمونه تايواني با سري چوب گردو 4 عدد 14000 تومان خريدم
56482
در نهايت رودريها سوار شد و محلهاي پيچهاي پايين اونها را هم مشخص كرده و با پيچ خودكار استيل بستم. مچيها هم بسته شد( فقط دوتا جلو چپ و عقب راست بسته شد چون دوتا مچي ديگه بشدت خراب بود و سفارش دادم تا بفرستند)
56483 56484 56485 56487
قاب دسته تنظيم آينه بغل كه بر طبق محل و نمونه بيوك اسكاي لارك سوار كردم.
56486

camaro lt
17-09-2012, 12:49
اينها رو نگاه كنين يه مقداري دلتون شاد بشه!!

رنگ آميزي اين واقعا شاهكاره..احتمالا يكجور چاپ الكترومغناطيسي بايد باشه.

MJ1970
17-09-2012, 19:03
واقعا رودریها خیلی زیبا شده بنده اصلا فکر نمیکردم که بشه تا این حد رودریهای فابریک رو بازسازی کرد .راستی از چه نوع چرمی استفاده فرمودید من چطور میتونم نمونشو پیدا کنم.

camaro lt
17-09-2012, 19:17
چرم مصنوعي رو توي تودوزي هاي خودرو و يا فروشندگان عمده وسائل تودوزي و مبل سازي ميشه پيدا كرد. تنوع خيلي زيادي داره و من حتي نمونه هاي بسيار زيبايي پيدا كردم كه دقيقا مشابه تودوزي اتومبيلهاي آمريكايي بود منتها براي اينكه نزديكترين تشابه به نمونه نوا رو داشته باشه از اين رنگ استفاده كردم.
اگر به تودوزي ها يا توليد كنندگان مبل سر بزنين و از اونها سوال كنين ميتونيد نمونه هاي زيادي رو ببينين. يكي از تودوزكارها آلبومي به من نشون داد كه مال يه شركت ايتاليايي بود و توليداتش تحت ليسانس و با همان كيفيت در ايران ساخته مشد و واقعا كيفيت و جذابيت بي نظري داشت. بخصوص يه نمونه چرم مصنوعي سبز با رگه هاي مشكي داشت كه دقيقا مشابه تودوزي صندليهاي بيوك ريويرا سبز زمردي بود كه توي نت ديدم. حتي ميشد از اون براي تودوزي مدلهاي ديگه هم استفاده كرد كه صندليها و رودريها با رنگ بدنه هماهنگي دارن.تنوع رنگ زيادي داشتند و تودوزي ماشينهاي جديد اصلا قابل مقايسه با اون چيزايي كه ديدم نبود.
آدم اونها رو كه ميبينه هوس ميكنه هي ماشين آمريكايي بگيره و تودوزي كنه!!

Abbas.V
17-09-2012, 23:45
دوستان عزیز علی آقا و جناب حجازی خسته نباشین واقعا .

بنده با این وضعیت بازار خودرو دیدم هیچ ماشین بدرد بخوری نمیشه گرفت جز امریکایی . بودجه حدود 7 تومن هست . مورد خوبی میشه پیدا کرد ؟

تقریبا روزی 20-25 کیلومتر میخوام راه برم باهش . مصرفش مهم نیست واسم .

تمیز باشه + هرروز تعمیرگاه نره .
چی خوبه بگیرم ؟ چی پیشنهاد میدین ؟
تو ایران ماشین میگشتم آمریکایی خوب پیدا نکردم . اما این پاترول با این قیمتش جالب اومد به نظرم :
پ.ن : بنده هم مشهد هستم .(از نظر تامین قطعات مشکلی نیست ؟)

خیلی ممنون

sony2009
18-09-2012, 07:26
دوستان عزیز علی آقا و جناب حجازی خسته نباشین واقعا .

بنده با این وضعیت بازار خودرو دیدم هیچ ماشین بدرد بخوری نمیشه گرفت جز امریکایی . بودجه حدود 7 تومن هست . مورد خوبی میشه پیدا کرد ؟

تقریبا روزی 20-25 کیلومتر میخوام راه برم باهش . مصرفش مهم نیست واسم .

تمیز باشه + هرروز تعمیرگاه نره .
چی خوبه بگیرم ؟ چی پیشنهاد میدین ؟
تو ایران ماشین میگشتم آمریکایی خوب پیدا نکردم . اما این پاترول با این قیمتش جالب اومد به نظرم :
پ.ن : بنده هم مشهد هستم .(از نظر تامین قطعات مشکلی نیست ؟)

خیلی ممنون

دوست عزیز کلا پاترول رو بیخیال شو...سواریش عین تراکتوره! همه در حال تکون خوردنن روش...سر و صدای زیادی هم دارن عموما...
با رنج پولی شما میتونی بیوک ایران یا شورلت نوا بگیری که هم از نظر قطعات فراوانی داره وهم میتونی ماشین سالمی تو رنجش بگیری...
موفق باشی.

camaro lt
18-09-2012, 13:48
متشكرم جناب Abbas.v
در مورد خريد اتومبيل آمريكايي با 7 ميليون، موردهاي زيادي وجود داره كه ميتونيد از بين اونها انتخاب كنين اما بايد ببينين خواسته شما از ماشيني كه ميخريد چيه؟
شايد بطور معمول هميشه چند نفري مسافر داشته باشيد پس در اين صورت انتخاب مناسب بيوك و نوا است كه ميتونين با كمي جستجو مدلهايي رو با قيمتهاي مناسب پيدا كنين. البته اينكه واقعا چقدر تميز باشه و بعد از خريد نيازي به تعمير و بازسازي نداشته باشه، مشخص نيست و با يك معاينه دقيق ميشه اينو متوجه شد.
اين رو بخاطر داشته باشيد كه هيچكس ماشين تميز رو به قيمت مفت نميفروشه مگر اينكه يا واقعا نياز شديد مالي پيدا كرده باشه و يا اينكه در معذوريت خاصي مثل نداشتن محل نگهداري قرار گرفته باشه، وگرنه با شرايطي كه الان پديد آمده كسي رو نديدم كه خودروي واقعا تميز خودشو زير قيمت رد بكنه.
بنابر اين بلافاصله فريب بعضي قيمتهاي كم و به ظاهر ارزان رو نخوريد چه بسا كه ممكنه عيب فني بزرگي داشته باشه كه به مرور زمان و طي چند ماه كاركرد خودش را نشون بده و اين ميتونه هزينه بسيار سنگيني هم به همراه داشته باشه كه اونوقت فاصله اون قيمت كم، تا قيمت حقيقي رو پوشش ميده و يا حتي خيلي بيشتر از اون رو!
در مورد اسناد و مدارك و اصالت خودرو خيلي بيشتر از فني و ظاهر بايد حساس باشيد چون مشكل داشتن توي اينجور قضاياي قانوني واقعا دردسر ساز و ناراحت كننده است.
در مورد تعميرگاه نرفتن، زياد روي اين قضيه تكيه نكنين چون خيلي چيزها هست كه ممكنه رخ بده و نياز به تعمير پيدا كنين( اگر خودتون فني باشيد و بتونيد تعمير كنين ديگه كمتر سراغ مكانيك خواهيد رفت) الان خودروهاي 0 كيلومتر هم مرتب بايد براي تعمير مراجعه كنن و البته تعميرات دوره اي و بازديدهاي لازم چيزيه كه حتما بايد انجام بشه و براي سلامتي خودرو و سرنشينان ضروري است.
در مورد نيسان پاترول من تجربه زيادي نداشتم جز اينكه چند بار با اون رانندگي كردم ( زياد از داشبرد و فرم سواري دادنش خوشم نيامد) و البته با توجه به مشكلات زيادي كه توي موتورهاي 6 سيلندر اونها ديدم( بريدن ميل لنگ توي دنده معكوسهاي شديد) رغبتي به اون نداشتم.البته گويا موتور اين نمونه توي تبليغ خوب باشه و بهتره از كساني كه در مورد اين نمونه خودروهاي ژاپني اطلاعات كافي دارن سوال كنين
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%D9%8A+%DA%98%D8%A7%D9% BE%D9%86%D9%8A
بعد از بيوك و نوا كه بيشترين تناسب با بودجه شما را داره، كامارو 6 سيلندر هم هست. البته مدتيه كه قيمت كاماروهاي 6 هم خيلي بالا رفته اما تا يكسال قبل من نمونه هاي نسبتا خوب با قيمتهاي 5 تا 7 ميليون هم ميديدم.
از اونجايي كه ديگه صاحبان خودروهاي آمريكايي براي فروش هيچوقت مستقيم به بازار مراجعه نميكنن( كه اينهم دلايل خاص خودش رو داره) بنابر اين اگر توي همين سايتهاي خريد و فروش خودرو سر بزنيد، ميتونين نمونه هاي زيادي پيدا كنين. اگر با مورد خاصي هم برخورد داشتيد كه به نظرتون مناسب بود حتما چندتا عكس از داخل و بيرون و موتور اون بگيريد و اينجا بگذارين تا ببينيم وضعيت اون چطوريه؟
اين سايت هم مختص خودروهاي آمريكايي است.

Abbas.V
18-09-2012, 15:07
متشكرم جناب Abbas.v
در مورد خريد اتومبيل آمريكايي با 7 ميليون، موردهاي زيادي وجود داره كه ميتونيد از بين اونها انتخاب كنين اما بايد ببينين خواسته شما از ماشيني كه ميخريد چيه؟
شايد بطور معمول هميشه چند نفري مسافر داشته باشيد پس در اين صورت انتخاب مناسب بيوك و نوا است كه ميتونين با كمي جستجو مدلهايي رو با قيمتهاي مناسب پيدا كنين. البته اينكه واقعا چقدر تميز باشه و بعد از خريد نيازي به تعمير و بازسازي نداشته باشه، مشخص نيست و با يك معاينه دقيق ميشه اينو متوجه شد.
اين رو بخاطر داشته باشيد كه هيچكس ماشين تميز رو به قيمت مفت نميفروشه مگر اينكه يا واقعا نياز شديد مالي پيدا كرده باشه و يا اينكه در معذوريت خاصي مثل نداشتن محل نگهداري قرار گرفته باشه، وگرنه با شرايطي كه الان پديد آمده كسي رو نديدم كه خودروي واقعا تميز خودشو زير قيمت رد بكنه.
بنابر اين بلافاصله فريب بعضي قيمتهاي كم و به ظاهر ارزان رو نخوريد چه بسا كه ممكنه عيب فني بزرگي داشته باشه كه به مرور زمان و طي چند ماه كاركرد خودش را نشون بده و اين ميتونه هزينه بسيار سنگيني هم به همراه داشته باشه كه اونوقت فاصله اون قيمت كم، تا قيمت حقيقي رو پوشش ميده و يا حتي خيلي بيشتر از اون رو!
در مورد اسناد و مدارك و اصالت خودرو خيلي بيشتر از فني و ظاهر بايد حساس باشيد چون مشكل داشتن توي اينجور قضاياي قانوني واقعا دردسر ساز و ناراحت كننده است.
در مورد تعميرگاه نرفتن، زياد روي اين قضيه تكيه نكنين چون خيلي چيزها هست كه ممكنه رخ بده و نياز به تعمير پيدا كنين( اگر خودتون فني باشيد و بتونيد تعمير كنين ديگه كمتر سراغ مكانيك خواهيد رفت) الان خودروهاي 0 كيلومتر هم مرتب بايد براي تعمير مراجعه كنن و البته تعميرات دوره اي و بازديدهاي لازم چيزيه كه حتما بايد انجام بشه و براي سلامتي خودرو و سرنشينان ضروري است.
در مورد نيسان پاترول من تجربه زيادي نداشتم جز اينكه چند بار با اون رانندگي كردم ( زياد از داشبرد و فرم سواري دادنش خوشم نيامد) و البته با توجه به مشكلات زيادي كه توي موتورهاي 6 سيلندر اونها ديدم( بريدن ميل لنگ توي دنده معكوسهاي شديد) رغبتي به اون نداشتم.البته گويا موتور اين نمونه توي تبليغ خوب باشه و بهتره از كساني كه در مورد اين نمونه خودروهاي ژاپني اطلاعات كافي دارن سوال كنين
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%D9%8A+%DA%98%D8%A7%D9% BE%D9%86%D9%8A
بعد از بيوك و نوا كه بيشترين تناسب با بودجه شما را داره، كامارو 6 سيلندر هم هست. البته مدتيه كه قيمت كاماروهاي 6 هم خيلي بالا رفته اما تا يكسال قبل من نمونه هاي نسبتا خوب با قيمتهاي 5 تا 7 ميليون هم ميديدم.
از اونجايي كه ديگه صاحبان خودروهاي آمريكايي براي فروش هيچوقت مستقيم به بازار مراجعه نميكنن( كه اينهم دلايل خاص خودش رو داره) بنابر اين اگر توي همين سايتهاي خريد و فروش خودرو سر بزنيد، ميتونين نمونه هاي زيادي پيدا كنين. اگر با مورد خاصي هم برخورد داشتيد كه به نظرتون مناسب بود حتما چندتا عكس از داخل و بيرون و موتور اون بگيريد و اينجا بگذارين تا ببينيم وضعيت اون چطوريه؟
اين سايت هم مختص خودروهاي آمريكايي است.

با تشکر از وقتی که گزاشتین:

ما کلا 3 نفریم . شاید هفته ای یک بار بخوایم بریم مهمونی جایی . اگه نه مصرف تو شهر در حد روزی 25-30 کیلومتر که بخوام تا سرکار برم و برگردم هست .

در مورد پارکینگ و جای نگهداری هم مشکلی ندارم . در مورد تعمیر هم در حد سطحی و جزئی آشنا هستم . مثلا یکسالی که پیکان داشتم دوبار برای تعمیر کاربراتور و یکبار هم گیربکس مراجعه کردم و بقیه کارها رو خودم انجام دادم .

در مورد پاترول هم ممنون . با این حساب کنسل میکنم این موردو .چون سواری ماشین خیلی مهمه واسم .

شما خودتون پس بیوک و شورلت نوا رو پیشنهاد میدین ؟
سال ساخت هم مهمه در مورد اینطور ماشینها یا همین موردهایی که فرمودین بیشتر تاکید میشه روشون ؟
در مورد این قسمت میشه توضیح بدین چجوری بفهمیم که مشکلی نداره و بعد از چند ماه مشخص میشه؟

بلافاصله فريب بعضي قيمتهاي كم و به ظاهر ارزان رو نخوريد چه بسا كه ممكنه عيب فني بزرگي داشته باشه كه به مرور زمان و طي چند ماه كاركرد خودش را نشون بده و اين ميتونه هزينه بسيار سنگيني هم به همراه داشته باشه كه اونوقت فاصله اون قيمت كم، تا قيمت حقيقي رو پوشش ميده و يا حتي خيلي بيشتر از اون رو!

در مورد این بیوک نظرتون چیه ؟ کلا رنج قیمت تو همین قیمت هاست یا هرکی هرچی دوست داره میگه ؟
یه دنیا ممنونم بازم

camaro lt
18-09-2012, 17:24
شما خودتون پس بیوک و شورلت نوا رو پیشنهاد میدین ؟
بله، نه تنها من بلكه اكثريت اونهايي كه خودرو آمريكايي داشتن اين دوتا رو پيشنهاد خواهند داد، دلايل اونهم مشخصه:
ظاهرا بيوك ايران و نوا در حال حاضر ببشترين آمار تعداد خودروهاي آمريكايي ،مربوط به اين دو مدل را به خودشون اختصاص دادن، چون سالها در كشور توليد و استفاده شده. و به لحاظ داشتن تعداد زيادتر قيمت نسبتا پايين هم داره( در مقابل مدلهاي مختلف ايمپالا يا كاپريس كلاسيك).
اندازه اونها آنچنان بزرگ نيست كه براي جاي پارك و دور زدن مشكل خاصي بوجود بياد( الان خودروهاي بزرگتر از سايز اين دوتا هم داره وارد كشور ميشه) و در واقع اينها جزو رده پوني آمريكايي به حساب مياد.
به لحاظ داشتن تعداد زياد، لوازم يدكي اونها هم بيشتر از نمونه هاي ديگه پيدا ميشه( البته در سالهاي اخير باز هم كمبود قطعات بخصوص تزئينات اونها بيشتر به چشم مياد اما بازهم از اين نظر بهتر از بقيه مدلها هستند)
از طرفي بيشتر قطعات فني و مكانيكي اونها با مدلهاي ديگه آمريكايي هماهنگ و يكجور ساخته شده و يا با تغييراتي ميشه براي همديگه نصب كرد.
از نظر حجم فضاي داخلي و صندوق عقب وضعيت خوبي دارن و فكر نميكنم كمبودي از اين نظر داشته باشن.
بيوك و نوا داراي قاب بدنه يكسان هستند و فقط در فرم دماغه و چراغها و بخشهايي از تزئينات با هم تفاوتهايي دارن. بيوك كلا حالت لوكس و تجملي تر نسبت به نوا داره.و البته موتور 8 سيلندر بيوك قدرت و شتاب بيشتري نسبت به 6 سيلندر نوا داره كه اگر با اين دوتا رانندگي كرده باشيد تفاوت اونها رو متوجه خواهيد شد.

سال ساخت هم مهمه در مورد اینطور ماشینها یا همین موردهایی که فرمودین بیشتر تاکید میشه روشون ؟
خب جواب دادن به اين يك مقداري سخته چون به نظر ميرسه سال ساخت ديگه اهميت نداره و كلا تمام خودروهاي بالاي 20 سال( 1991 به قبل) جزو فرسوده به حساب ميان و ديگه فرقي نميكنه شما مدل 35 سال قبل رو داشته باشيد يا 20 سال قبل چون ظاهرا قوانين در مود همه اونها يكسان جاري شده( البته نميشه به اين قوانين هم زياد اعتباري داد چون هر بار عوض ميشه، امروز باز هم به مركز تعويض پلاك سر زدم و رئيس اون گفت كه توي چند شهر اون قانون منع تعويض پلاك 20 ساله رو برداشتن و البته در تهران هم كلا برداشته شده اما هنوز براي اهواز به قوت خودش باقيه!)
از طرفي سن بالاتر بطور معمول يعني بيشتر استفاده شده و دچار فرسودگي و صدمات و تصادفات بيشتري بوده( البته اينهم بصورت كلي بود و در مورد يه نمونه ممكنه كاملا برعكس باشه)
چيزي كه من فكر ميكنم، اينه كه بدنه و تزئينات بايد سالم و در حد خوبي باشه تا از دردسرهاي بازسازي و تعميرات اين بخشها راحت باشيد. مورد فني در درجه دوم قرار داره ، البته منظورم اهميت كمتر اون نيست بلكه هزينه و دردسرهاي تعميرات فني به مراتب كمتر از تزئينات و بدنه و موارد اينچنيني است.در هر صورت از بين دوتا خودروي مشابه از نظر سلامت فني و ظاهري، اوني كه سن كمتري داره مسلما بهتر خواهد بود.( البته بازم ممكنه اين وسط چيزي مثل سليقه تعيين كننده باشه)

در مورد این قسمت میشه توضیح بدین چجوری بفهمیم که مشکلی نداره و بعد از چند ماه مشخص میشه؟
سلامت ظاهري و تزئينات رو كه ميشه با نگاه فهميد. البته اگر بخشي از ماشين تصادف شديد داشته باشه ، ممكنه بصورت خوبي بازسازي شده باشه اما بازهم افراد خبره بتونن اون رو تشخيص بدن.
در مورد فني اين نياز به معاينه فني دقيق و تست كردن ماشين داره. ممكنه بفرض يكي بگه من موتور رو كامل بازسازي و تعمير كردم و هيچ روغن سوزي نداره، اما اون در واقع فقط يكدست رينگ و ياتاقان عوض كرده باشه و با اين كار جلوي پس زدن كمپرس و روغن سوزي رو تا حد زيادي گرفته و براي چند مدت( بستگي به مقدار فرسودگي و لبه زدن سيلندر و خرابي ميل لنگ و البته فرم رانندگي با ماشين )گرفته باشه.
حالا نفر بعدي ماشين رو ميخره و بعد از چند ماه يكي يا دوتا از رينگها ميشكنه و ماشين 7 يا 5 كار ميكنه و البته روغن سوزي شديد هم پيدا كرده و كلا موتور نياز به يك تعمير اساسي خواهد داشت كه ميتونه تا تعويض كامل نيم موتور( سر سيلندر) يا سيلندر و قطعاتي مثل ميل لنگ و ميل سوپاپ را هم شامل بشه. و در اين حالت هزينه خيلي بيشتر از يك تعويض ساده رينگ و ياتاقان خواهد بود.
يا در مورد گيربكس( بخصوص اتوماتيك) كه خراب شدن اون و تعميراتش دست كمي از تعمير موتور نداره و كلا حساسيت و فرم تعمير اون خيلي بيشتر از يك موتور 8 سيلندر بوده و بايد توسط مكانيك واقعا مجرب با دانش فني بالا انجام بشه.
موارد اينچنين رو بايد قبل از خريد خودرو با يك شخص وارد و مكانيكي كه آشنا به خصوصيات خودروهاي آمريكايي باشه متوجه بشيد و البته اينكه فروشنده هم انصاف داشته و حقيقت را بگه( اين از همه مهمتره...!!)
بعضي مسائل رو ميشه تشخيص داد ولي ممكنه يه سري اتفاقات بصورت آني رخ بده و هيچ آثار و علائم قبلي نداشته باشه ، بنابر اين هميشه درصدي را هم براي اينجور مسائل در نظر بگيريد.
يكي از دلايل اينكه گفتم قيمت كم ممكنه فريب دهنده باشه ، همين بود و البته با دقت و استفاده از تجربه هاي ديگران و مشاوره با اهل فن اين مشكل خيلي كمتر ميشه.

در مورد این بیوک نظرتون چیه ؟ کلا رنج قیمت تو همین قیمت هاست یا هرکی هرچی دوست داره میگه ؟
قيمتها كه كلا بر اساس توافق تعيين ميشه و كسي كه قيمتي روي ماشينش ميگذاره حتما حساب و كتابهاي خاص خودش را داشته تا به اون قيمت رسيده.
تا اينجايي كه در مورد اين بيوك توضيح داده شده و در عكسها ديدم، مورد خوبي ميتونه باشه بخصوص كه خيلي روي سلامت خودرو تاكيد كرده و البته يك ماه هم فرصت داده تا خريدار كاملا ماشين رو تست بكنه و اين از نظر من خيلي خوبه.
فكر ميكنم ارزش ديدن و آزمايش كردن رو داره اما اگر واقعا قصد خريد داريد، حتما با يك مكانيك وارد به اتومبيلهاي آمريكايي هماهنگ كنين و به اون هم نشون بديد، اگر كسي را هم بشناسيد كه اتومبيل آمريكايي داشته و واقعا به ريزه كاريها و مسائل فني اونها آشناست ميتونه كمك بكنه.
چيزي كه توي خودروهاي اتوماتيك خيلي مهمه، فرم و زمان تعويض دنده گيربكس است كه با يك تست و رانندگي نيم ساعته و ازمايشات مختلف( شتاب گرفتن، معكوس ، وضعيتهاي كمك L1 , L2 ) و البته گوش دادن به صداهاي احتمالي اون و دقت در حالت كاركرد توربين و بخشهاي مختلف اون هست كه بايد توسط كسي كه سالها با گيربكس اتومات رانندگي كرده و از چم و خم كار سر رشته داره تست بشه.
گيربكسهاي اتومات اين خوبي رو دارن كه اگر مشكلي داشته باشن، معمولا خودشون رو زود نشون ميدن و اينجور نيست كه مثل گيربكس دستي با يك يا دوتا كشابي يا دنده برنجي خراب هم بشه مدتها رانندگي كرد و مشكل خاصي پيدا نشه.
اميدوارم توانسته باشم كمكي بكنم.

Abbas.V
18-09-2012, 22:59
بله، نه تنها من بلكه اكثريت اونهايي كه خودرو آمريكايي داشتن اين دوتا رو پيشنهاد خواهند داد، دلايل اونهم مشخصه:
ظاهرا بيوك ايران و نوا در حال حاضر ببشترين آمار تعداد خودروهاي آمريكايي ،مربوط به اين دو مدل را به خودشون اختصاص دادن، چون سالها در كشور توليد و استفاده شده. و به لحاظ داشتن تعداد زيادتر قيمت نسبتا پايين هم داره( در مقابل مدلهاي مختلف ايمپالا يا كاپريس كلاسيك).
اندازه اونها آنچنان بزرگ نيست كه براي جاي پارك و دور زدن مشكل خاصي بوجود بياد( الان خودروهاي بزرگتر از سايز اين دوتا هم داره وارد كشور ميشه) و در واقع اينها جزو رده پوني آمريكايي به حساب مياد.
به لحاظ داشتن تعداد زياد، لوازم يدكي اونها هم بيشتر از نمونه هاي ديگه پيدا ميشه( البته در سالهاي اخير باز هم كمبود قطعات بخصوص تزئينات اونها بيشتر به چشم مياد اما بازهم از اين نظر بهتر از بقيه مدلها هستند)
از طرفي بيشتر قطعات فني و مكانيكي اونها با مدلهاي ديگه آمريكايي هماهنگ و يكجور ساخته شده و يا با تغييراتي ميشه براي همديگه نصب كرد.
از نظر حجم فضاي داخلي و صندوق عقب وضعيت خوبي دارن و فكر نميكنم كمبودي از اين نظر داشته باشن.
بيوك و نوا داراي قاب بدنه يكسان هستند و فقط در فرم دماغه و چراغها و بخشهايي از تزئينات با هم تفاوتهايي دارن. بيوك كلا حالت لوكس و تجملي تر نسبت به نوا داره.و البته موتور 8 سيلندر بيوك قدرت و شتاب بيشتري نسبت به 6 سيلندر نوا داره كه اگر با اين دوتا رانندگي كرده باشيد تفاوت اونها رو متوجه خواهيد شد.

خب جواب دادن به اين يك مقداري سخته چون به نظر ميرسه سال ساخت ديگه اهميت نداره و كلا تمام خودروهاي بالاي 20 سال( 1991 به قبل) جزو فرسوده به حساب ميان و ديگه فرقي نميكنه شما مدل 35 سال قبل رو داشته باشيد يا 20 سال قبل چون ظاهرا قوانين در مود همه اونها يكسان جاري شده( البته نميشه به اين قوانين هم زياد اعتباري داد چون هر بار عوض ميشه، امروز باز هم به مركز تعويض پلاك سر زدم و رئيس اون گفت كه توي چند شهر اون قانون منع تعويض پلاك 20 ساله رو برداشتن و البته در تهران هم كلا برداشته شده اما هنوز براي اهواز به قوت خودش باقيه!)
از طرفي سن بالاتر بطور معمول يعني بيشتر استفاده شده و دچار فرسودگي و صدمات و تصادفات بيشتري بوده( البته اينهم بصورت كلي بود و در مورد يه نمونه ممكنه كاملا برعكس باشه)
چيزي كه من فكر ميكنم، اينه كه بدنه و تزئينات بايد سالم و در حد خوبي باشه تا از دردسرهاي بازسازي و تعميرات اين بخشها راحت باشيد. مورد فني در درجه دوم قرار داره ، البته منظورم اهميت كمتر اون نيست بلكه هزينه و دردسرهاي تعميرات فني به مراتب كمتر از تزئينات و بدنه و موارد اينچنيني است.در هر صورت از بين دوتا خودروي مشابه از نظر سلامت فني و ظاهري، اوني كه سن كمتري داره مسلما بهتر خواهد بود.( البته بازم ممكنه اين وسط چيزي مثل سليقه تعيين كننده باشه)

سلامت ظاهري و تزئينات رو كه ميشه با نگاه فهميد. البته اگر بخشي از ماشين تصادف شديد داشته باشه ، ممكنه بصورت خوبي بازسازي شده باشه اما بازهم افراد خبره بتونن اون رو تشخيص بدن.
در مورد فني اين نياز به معاينه فني دقيق و تست كردن ماشين داره. ممكنه بفرض يكي بگه من موتور رو كامل بازسازي و تعمير كردم و هيچ روغن سوزي نداره، اما اون در واقع فقط يكدست رينگ و ياتاقان عوض كرده باشه و با اين كار جلوي پس زدن كمپرس و روغن سوزي رو تا حد زيادي گرفته و براي چند مدت( بستگي به مقدار فرسودگي و لبه زدن سيلندر و خرابي ميل لنگ و البته فرم رانندگي با ماشين )گرفته باشه.
حالا نفر بعدي ماشين رو ميخره و بعد از چند ماه يكي يا دوتا از رينگها ميشكنه و ماشين 7 يا 5 كار ميكنه و البته روغن سوزي شديد هم پيدا كرده و كلا موتور نياز به يك تعمير اساسي خواهد داشت كه ميتونه تا تعويض كامل نيم موتور( سر سيلندر) يا سيلندر و قطعاتي مثل ميل لنگ و ميل سوپاپ را هم شامل بشه. و در اين حالت هزينه خيلي بيشتر از يك تعويض ساده رينگ و ياتاقان خواهد بود.
يا در مورد گيربكس( بخصوص اتوماتيك) كه خراب شدن اون و تعميراتش دست كمي از تعمير موتور نداره و كلا حساسيت و فرم تعمير اون خيلي بيشتر از يك موتور 8 سيلندر بوده و بايد توسط مكانيك واقعا مجرب با دانش فني بالا انجام بشه.
موارد اينچنين رو بايد قبل از خريد خودرو با يك شخص وارد و مكانيكي كه آشنا به خصوصيات خودروهاي آمريكايي باشه متوجه بشيد و البته اينكه فروشنده هم انصاف داشته و حقيقت را بگه( اين از همه مهمتره...!!)
بعضي مسائل رو ميشه تشخيص داد ولي ممكنه يه سري اتفاقات بصورت آني رخ بده و هيچ آثار و علائم قبلي نداشته باشه ، بنابر اين هميشه درصدي را هم براي اينجور مسائل در نظر بگيريد.
يكي از دلايل اينكه گفتم قيمت كم ممكنه فريب دهنده باشه ، همين بود و البته با دقت و استفاده از تجربه هاي ديگران و مشاوره با اهل فن اين مشكل خيلي كمتر ميشه.

قيمتها كه كلا بر اساس توافق تعيين ميشه و كسي كه قيمتي روي ماشينش ميگذاره حتما حساب و كتابهاي خاص خودش را داشته تا به اون قيمت رسيده.
تا اينجايي كه در مورد اين بيوك توضيح داده شده و در عكسها ديدم، مورد خوبي ميتونه باشه بخصوص كه خيلي روي سلامت خودرو تاكيد كرده و البته يك ماه هم فرصت داده تا خريدار كاملا ماشين رو تست بكنه و اين از نظر من خيلي خوبه.
فكر ميكنم ارزش ديدن و آزمايش كردن رو داره اما اگر واقعا قصد خريد داريد، حتما با يك مكانيك وارد به اتومبيلهاي آمريكايي هماهنگ كنين و به اون هم نشون بديد، اگر كسي را هم بشناسيد كه اتومبيل آمريكايي داشته و واقعا به ريزه كاريها و مسائل فني اونها آشناست ميتونه كمك بكنه.
چيزي كه توي خودروهاي اتوماتيك خيلي مهمه، فرم و زمان تعويض دنده گيربكس است كه با يك تست و رانندگي نيم ساعته و ازمايشات مختلف( شتاب گرفتن، معكوس ، وضعيتهاي كمك L1 , L2 ) و البته گوش دادن به صداهاي احتمالي اون و دقت در حالت كاركرد توربين و بخشهاي مختلف اون هست كه بايد توسط كسي كه سالها با گيربكس اتومات رانندگي كرده و از چم و خم كار سر رشته داره تست بشه.
گيربكسهاي اتومات اين خوبي رو دارن كه اگر مشكلي داشته باشن، معمولا خودشون رو زود نشون ميدن و اينجور نيست كه مثل گيربكس دستي با يك يا دوتا كشابي يا دنده برنجي خراب هم بشه مدتها رانندگي كرد و مشكل خاصي پيدا نشه.
اميدوارم توانسته باشم كمكي بكنم.

نمدونم چجوری تشکر ازتون بابت وقتی که گذاشتین و اطلاعات خوبی که دادین .

حالا با ایشون تماس میگیرم از این بیوک بازدید کنم . البته قبلش باید یک نفر متخصص آمریکایی پیدا کنم که اونم تو مشهد که همه زدن تو کاتر پراید یه مقدار سخت هست .

camaro lt
18-09-2012, 23:09
قابلي نداشت اگر اونجا بودم كه خيلي بهتر ميشد.
يكي از دوستان كلوپ به نام amir_toos ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گويا طرفهاي شما زندگي ميكنه و در حال بازسازي يك بيوك هست كه خيلي هم با دقت و تميز انجام ميده.
فكر كنم اگر با ايشون تماس بگيريد بتونن مكانيك مناسبي براي آمريكايي به شما معرفي كنن.
به هر حال هميشه براي اتومبيلهاي آمريكايي هميشه چندتايي فروشگاه و تعميرگاه وجود خواهد داشت و زياد نگران اين مسائل نباشيد.

sony2009
19-09-2012, 16:21
یکی از دوستان لطف کنه کمی در خصوص گیربکسهای 350 و305؟ و 450 اطلاعات بده...از نظر قدرت ، استحکام ، لوازمش در ایران و غیره ..
ممنون

camaro lt
19-09-2012, 19:17
با اجازه دوستان من كمي از تجربه هايي كه در اين مورد داشتم رو براتون مينويسم.
گيربكسهاي اتوماتيك آمريكايي كه براي خودروهاي توليدي شركت GM ساخته شده، معمولا متناسب با موتور خودروي مورد نظر طراحي ميشه.
مثلا موتورهاي 350 هشت سيلندر بطور معمول گيربكسهاي 350 براشون تعبيه شده و موتورهاي 400 هم گيربكسهاي 400 را خواهند داشت.
البته اين تناسب صرفا بر اساس حجم موتور تعيين شده يا نه ، دقيق اطلاع ندارم ولي از نظر فرم فيزيكي گلداني گيربكس با انتهاي پوسته سيلندر موتور، اكثرا با هم همخواني داشته و قابل سوار شدن هستند. مثلا يك گيربكس 350 رو ميتونين روي موتور 400 يا يك گيربكس 305 رو روي موتور 350 سوار كنين( نمونه هايي از گيربكسها هستند كه به گلداني خرگوش معروفند و داراي دو زائده در قسمت بالاي گلداني هستند و محل دوتا پيچ ديگه است كه گويا بايد متناسب با نوع سيلندر و موتور انتخاب بشه)
در مورد اينكه كدام بهتره، شايد بشه گفت بايد ببينيم تعمير كدام ساده تر و ارزانتر خواهد بود چون معمولا گيربكسهاي اتومات وقتي به خرج بيافتن تعمير اونها دست كمي از يك موتور نخواهد داشت،
گيربكسهاي 700 كه معمولا روي كاپريس كلاسيكهاي تيپ LS و بعضي نمونه هاي قديميتر مثل 88 و 87 هم سوار شده بودن، داراي سه دنده معمولي اتوماتيك و يك دنده اوردرايو هستند ( مانند دنده 5 در پرايد و پژو)كه كارايي و كيفيت خيلي خوبي به سواري ماشين ميدن و البته در سرعتهاي بالاي 100 كيلومتر اون دنده 4 كه بين تعميركاران به دنده مگنتي مشهور شده، باعث ميشه كه موتور با دور كمتر و نيروي پايينتر بتونه خودروي سنگيني مثل كاپريس رو در سرعت بالا بطور ثابت و بدون فشار به موتور در حركت نگه داره.
البته اين نوع گيربكس بايد به همراه ضمائم ديگه مثل حسگرهاي دور موتور و سرعت سنج و كامپيوتر احتراق موتور و...كار خودش رو انجام بده تا بتونه اون دنده 4 رو هم جواب بده.مشكل بزرگ اين گيربكس اينه كه هزينه تعمير اون خيلي سنگين بوده و بدتر اينكه قطعات يدكي اون خيلي كم و گران هست و باز از همه بدتر اينكه تعميركار مجرب و ماهر براي اون واقعا خيلي خيلي كم بوده و من تابحال نديدم كه يك 700 بعد از تعمير مثل روز اول جواب بده و هميشه دچار مشكل شده بخصوص اينكه خراب شدن يكي از اون ضمائم كه گفتم ميتونه تاثير منفي روي كاركرد گيربكس بگذاره.
معمولا بعد از خراب شدن اين نمونه 700 همه سراغ گيربكس 350 ميرن كه در واقع حكم پرايد رو توي گيربكسهاي اتوماتيك داره چون وسائلش خيلي بهتر و راحتتر از بقيه پيدا ميشه و تعميرات اونهم نسبتا ساده تر از نمونه هاي ديگه است.
الان تقريبا 90% ماشينهاي آمريكايي اتوماتيك GM كه در ايران ديده ميشه گيربكس 350 دارن و خيلي هم خوب جواب ميده. توي بعضي نمونه هاي اون درام دنده دو اگر اشتباه نكنم، داراي 7 صفحه كلاچ فيبري است كه توانايي و قدرت گيربكس رو تو شتاب بيشتر ميكنه.در نمونه هاي ديگه گويا 5 تا وجود داره.
گيربكس 305 تقريبا كمي كوچكتر از نمونه 350 است و ظاهرا براي خودروهاي سبكتر و با توانايي موتور پايينتر ساخته شده و من تا الان تعداد خيلي كمي از اونها رو ديدم و البته بازهم معمولا وقتي خراب ميشن بيشتر تمايل به تعويض اونها با نمونه 350 را دارن.
مدل 400 هم كمي بزرگتر با گلداني انتهايي كوتاهتري نسبت به 350 ديدم كه اونهم گويا توانايي و قدرت انتقال نيروي زيادي داره اما بازهم مشكل اصلي هزينه هاي تعميرات و نبود قطعات مناسب است.
در مورد بعضي نمونه ها،بايد بعد از سوار كردن روي ماشين تغييراتي داده بشه مثلا طول گاردان كوتاهتر يا بلندتر بشه و يا اندازه لوله هاي خنك كننده روغن رو تغيير بدهند.
در تمام اين نمونه ها بايد توربينهاي متناسب با خود اون گيربكس را هم سوار كنند.
بطور كلي اولين و بهترين انتخاب براي اتوماتيك كردن ماشين، گيربكس 350 است.
تا چند سال قبل گاهگاهي ميديدم كه تعدادي گيربكس دست دوم اورهال شده( معمولا 350) در بسته بنديهاي چوبي وارد ايران ميشد و گويا توي امارات يك شركت آمريكايي بود كه كارش تعميرات همين نوع گيربكسها بوده و خوب هم كار ميكردن. يكي از مكانيكهايي كه مرتبا امارات ميرفته ميگفت كه سرپرست اونجا يك آمريكايي كه يك مكانيك بسيار با سابقه اتومبيلهاي آمريكايي بوده، است كه زير نظر خودش و با دقت تمام گيربكسهاي تعمير شده رو چك ميكرد و گويا اونها رو قبل از بسته بندي در شرايط واقعي توسط يك دستگاه كه حالتهاي موتور اتومبيل و شتاب و معكوس و بكسواد و..را شبيه سازي ميكرده تست ميكردن.
اون زمان( حدود سالهاي 85) قيمت همچين گيربكسي با توربين كه از امارات وارد ميشد حدود 450 تا 500 هزار تومان بود. الان گيربكس دست دوم سالم و به شرط رو تا 600 تومان هم ميفروشن.

MJ1970
20-09-2012, 12:25
با تشکر از زحمات و اطلاعات شما دوست عزیز. یه مطلب بود که فکر کردم بد نباشه اینجا مطرح بشه اونهم درمورد گیربکس اتومات بود .روی پوسته گیربکس 350 نزدیک به گلدانی گیربکس یه حرف بزرگ لاتین وجود داره که فکر کنم یه تقسیم بندی باشه چون روی گیربکسهای دیگر 350 حروف مختلف وجود داره مثل c یا G .برای مثال گیربکس 350 که بنده از کامارو 6 باز کردم 13 صفحه بود (5 تا عقب 4 تا 1 و 3 تا 2 و 2 تا صفحه ی بزرگ برای دنده ی 3 ) و روی پوسته ی گیربکس تا جایی که یادم هست حرف G به همراه 2 تا ضربدر بود . ایا دوستان عزیز میدونن که این حروف حک شده هر کدوم به چه معنایی هست و چطور میشه از روی اون فهمید که گیربکس 13 صفحه یا 17 صفحه هست و یا مثلا مربوط به چه سالی میباشد؟

MJ1970
20-09-2012, 12:27
ببخشید دنده عقب گیربکس من 4 تا صفحه داشت در بالا اشتباه نوشتم.

camaro lt
20-09-2012, 15:04
منهم اين علائم رو ديدم بخصوص اون ضربدرها برام خيلي جالبه كه بصورت ريخته گري شده و بزرگ روي گلداني نقش بسته ،اما هنوز مفهوم اونها رو متوجه نشدم.
البته گويا بيشتر اين علامتها مربوط به سال و زمان ساخت قطعه است و احتمال داره يكجور روش براي نشان دادن اين باشه كه اين گيربكس براي چه مدل اتومبيل با چند سيلندر و چه مقدار حجم و قدرت مناسبه. يه چيزي مثل كدهاي حك شده روي قسمت چيني شمعها كه نشان ميده براي چه مدلي مناسب هستند(اتوماتيك يا دستي، 6 و يا 8 سيلندر بودن)
اينبار پيگير اين قضيه ميشم و اگر اطلاعاتي بدست آوردم اينجا توضيح ميدم.

amiva
20-09-2012, 16:04
ابتدا سلام میکنم خدمت همه ی کاربران این انجمن و آمریکایی دوست های عزیز (مخصوصا خدمت علی آقا ی گل و بزرگ های دیگری که به این جمع پیوستن)

بنده مدتی هست که اینجا پست نذاشتم اما مطالب رو میخوندم و استفاده میبردم از زحمات و تجربیات دوستان

دوستان روی اینترنت اتفاقی به عکسی برخوردم که منصوب شده به گاراژی به اسم "سروایور" یا یه همچین چیزی. شما چیزی از اینجا شنیدید؟! این عکس رو آپ میکنم ، اگه همچین جایی باشه باید به دقت و زیبایی کاری که روی این 78 انجام دادن احسنت گفت:

camaro lt
20-09-2012, 17:35
سلام جناب amiva
من هم از شما بابت اين تصوير زيبا متشكرم..خيلي روحيه داد..
اينجا رو به اين اسم نميشناسم، اما اگر اشتباه نكنم بايد كارگاه جناب هادي نيكپور باشه، يك سوله بزرگ كه همه تعميرات درجه يك و با كيفيت بسيار بالا رو روي ماشينهاي كلاسيك و بخصوص آمريكايي انجام ميدن و تعريفش رو زياد شنديم و گويا در حومه تهران يا حدودهاي شهريار باشه.
در واقع اگر اون پلاكهاي ايران نباشه، آدم خيال ميكنه اونجا آمريكاست!!
اينهم وبلاگ ايشون كه احتمالا اكثر دوستان از اون خبر دارن..
اگر اونجا نباشه، پس حتما بايد ببينيم كي بوده كه اينهمه ذوق و علاقه و البته سرمايه داشته و اينجور مركزي رو راه انداخته؟

amiva
20-09-2012, 18:04
با عرض ارادت ویژه به شما علی آقا، مدتی از اینترنت دور بودم ببخشید اما هر از گاهی که میومدم خوشحال میشدم که شما همچنان مصمم دارید به این کلوپ میرسید

اره ، من این عکس رو از رو فیس بوک گرفتم، مردم کامنت گذاشته بودن و سر اینکه چه گاراژیه بحث داشتن، یه نفر هم که ظاهرا خودش آمریکایی باز هست گفته بود که ماشین من اونجا ( تو همین گاراژ ) جمع شده. تو پیج این فرد عکس کاماروش و کلیه قطعاتی که از آمریکا اومده بود رو گذاشته بود.
شما فیس بوک دارید علی آقا؟ اگه دارید لینک صفحه تون رو برام پی ام کنید . ممنون

سعید سوپری
21-09-2012, 23:17
سلام میشه یه نفر کمکم کنه من شورلت نوا دارم میخوام پروانه را باز کنم بجاش فن برقی ببندم اول اینکه یه فن میخواد یا دوتا بعد اینکه فن چه ماشینی ببندم وباید چکار کنم که مثلا وقتی آمپرآب اومد رو ۸۰ خودش روشن بشه ؟لطفا میکنید اگه راهنماییم کنید ممنون

سعید سوپری
21-09-2012, 23:31
سلام کسی میتونه کمکم کنه من شورلت نوا دارم میخوام بجا پروانه فن برقی بذارم باید یکی یا دو تا فن بذارم؟فن چه ماشینی بهتره؟ وچکارکنم که مثلا وقتی آمپر آب اومد رو۸۰ فن خودش روشن بشه وباید فن را همون سمت که پروانه بوده نصب کنم یا سمت جلو پنجره؟

camaro lt
22-09-2012, 00:47
اگر كمي صبر كنيد، يكي از دوستان كه اتفاقا همين كار رو داره روي نوا خودش انجام ميده، براي شما توضيح خواهد داد.
اما اول توضيح بدين چرا تمايل دارين اين كار رو انجام بديد؟ بخاطر اين ميپرسم ،چون ممكنه نتيجه اي كه شما دنبالش هستي از راههاي ساده تر و ارزانتر هم بدست بياد.
اگر از ماشين چندتا عكس بگذاريد و توضيحاتي هم بديد بهتره،همينطور كارهايي كه تابحال روي اون انجام دادين و اينكه كدوم شهر زندگي ميكنين؟ ( وضعيت آب و هوايي خيلي توي اين قضيه تاثير داره)

MJ1970
22-09-2012, 08:22
چشم علی اقای عزیز.تازه فنها و دینام جدید رو سوار کردم و هنوز سیم کشی نکردم البته 2 تا رله ی 60 امپر و یه مقاومت فن گرفتم که روش نصب مقاومت فن رو هنوز نمیدونم و حتما در ادامه توضیح میدم.

سعید سوپری
22-09-2012, 13:37
عرضم به حضورشما که شنیدم اگه پروانه ماشین را حذف کنیم موتور راحتتر کار میکنه وکمی تو مصرف وقدرت ماشین اثر گذاره از نظر خودم هم فکر کنم این موضوع درست باشه چون موتور واسه چرخش پروانه باید بیشتر تلاش کنه و در نتیجه زور کمتر نصیب ماشین میشه درجه حرارت بالاتر ومصرف بیشتر البته اینکار بخاطراینه که این جور ماشینها عمرشون زیاده وگرنه در زمانی که جوان بودند نیازی به این کارها نبوده اما خب رفته رفته حالات ماشین وسن ماشین که تغییر کرده ما هم باید یه تغییراتی ایجاد کنیم

سعید سوپری
22-09-2012, 13:40
​راستی من بچه اصفهانم یه شورلت وانت دارم و یه نوا البته وانت را باهاش کارمیکنم

سعید سوپری
22-09-2012, 13:46
d dsc-0017

سعید سوپری
22-09-2012, 13:49
یه چیز دیگه چه جوری میتونم عکس ماشینم را بذارم اینجا؟

DariushGreat
22-09-2012, 13:57
سلام دوستان
می شه مشخصات کامل و ریز بیوک B3 ( فنی و امکانات ) رو بهم بدین. من کل اینترنتو زیر و رو کردم هیچی پیدا نکردم.
اگه میشه بگید چه آپشنایی داره
ممنون

MJ1970
22-09-2012, 14:09
در مورد نصب فن برقی نکاتی وجود داره که در صفحات قبل هم اگر مطالعه بفرمایید به اونها اشاره شده.ازجمله اینکه دینام فابریک نوا حدود 60 امپر هست و توان تامین برق فنها رو نداره و باید به فکر یک دینام قویتر باشید که بنده از دینام 115 امپر بنز استفاده کردم که البته به سختی سوار شد.شما از دینام 120 امپر زانتیا هم میتونید استفاده کنید و برای نصبش باید دست به اچار باشید ولی از جایی که پروانه ی خنک کنش داخل دینام هست فکر کنم نصبش ساده تر باشه.بعد هم نوبت باتری هست که باید قویتر باشه و من قویترین باتری که پیدا کردم 88 امپر صبا بود.وبعد هم که نوبت به فن میرسه در این مورد میتوانید از فن های 405 که دمنده اند و باید از بیرون نصب شوند یا فن 206 که مکنده است و باید از داخل نصب شود یا فن های ماکسیما که خودشون قاب پیوسته ی دوتایی هم دارند و طول قاب اون هم دقیقا به اندازه ی طول رادیاتور نواست و من از فنهای ماکسیما استفاده کردم.و دور قاب هم کاملا با الومینیوم پوشاندم و این فنها هم مکنده اند و باید از داخل نصب شوند.و بعد هم که سیمکشی که شامل 2 تا رله و یه مقاومت فن و یه فشنگی اب دو دمایی هست و البته من هنوز سیمکشی نکردم و تستش نکردم شما میتونید صبر کنید تا من کل سیستم رو راه بندازم و در شرایط مختلف تست کنم و سایر عزیزان رو در جریان قرار بدم.

mohamad.hejazi
22-09-2012, 14:48
سلام DariushGreat عزیز.
بیوک بی3 که طی سالهای 1356 تا 1371 توی ایران تولید میشد دارای مشخصات فنی
موتور 8 سیلندر 350 به فدرت 5700 سی سی و 165 اسب بخار
گیربکس اتوماتیک 350 سه دنده جلو
بوده
تجهیزات رفاهی این ماشین هم عبارته از:
گیربکس اتوماتیک
بخارگیر شیشه عقب
4 شیشه برقی
قفل مرکزی
برف پاکن تایمر دار
کولر

سعید سوپری
22-09-2012, 19:55
ممنونم از شما دوست عزیزبابت اطلاعاتی که راجع به فن دادیدمنتظر تجربه های بیشتر شما هستم.راستی دینام ۱۲۰آمپرزانتیا راحت نصب میشه یا باید روش کارکنم تا نصب بشه؟ووقتی دینام وباتری را عوض کنیم مشکلی تو سیم کشیهای ماشین بخاطر توان بیشتر باتری ودینام پیش نمیاره؟ یا اینکه مثلا بخواد چراغها رو بسوزونه ویا خود سیم کشی یا دیگه وسایل برقی را؟ممنون از تجربیات شما عزیز

سعید سوپری
22-09-2012, 20:05
راستی یکی از دوستان گفته بود عکسهای ماشینم را بذارم که بلد نیستم چه جور بذارم اگه کسی میدونه منو در جریان بذاره کارهایی هم که رو ماشین کردم نو پردازی آبی چراغها جلو نو پردازی قرمز آرم شورلت که عقب نصب کردم آبی کردن چراغها پشت آمپر وداخل کیدهای شیشه بالا بر دیگه نصب بوغ واسه ترمز دستی نصب اگزوز دو لول بیوکی

hossein.az
22-09-2012, 20:52
راستی یکی از دوستان گفته بود عکسهای ماشینم را بذارم که بلد نیستم چه جور بذارم اگه کسی میدونه منو در جریان بذاره کارهایی هم که رو ماشین کردم نو پردازی آبی چراغها جلو نو پردازی قرمز آرم شورلت که عقب نصب کردم آبی کردن چراغها پشت آمپر وداخل کیدهای شیشه بالا بر دیگه نصب بوغ واسه ترمز دستی نصب اگزوز دو لول بیوکی

عکسهایی که حجمش زیاد بالا نیست رو میتونید توی یک سایت آپلود کنید.

اینم چندتا سایت آپلود

پایدار باشید

DariushGreat
23-09-2012, 00:35
سلام DariushGreat عزیز.
بیوک بی3 که طی سالهای 1356 تا 1371 توی ایران تولید میشد دارای مشخصات فنی
موتور 8 سیلندر 350 به فدرت 5700 سی سی و 165 اسب بخار
گیربکس اتوماتیک 350 سه دنده جلو
بوده
تجهیزات رفاهی این ماشین هم عبارته از:
گیربکس اتوماتیک
بخارگیر شیشه عقب
4 شیشه برقی
قفل مرکزی
برف پاکن تایمر دار
کولر

ممنون دوست من
مصرف درون شهری و برون شهریش در حالت موتور فاب خودش (قدیمی) چقدره؟ موتور نو چطور؟
و پرسش بعدیم اینه که برای بالا بردن امنیت تصمیم دارم ترمز ABS روش سوار کنم؛ یکی از دوستام که سرش توی این کاراست گفت که محور عقبش جوریه که نمی شه روش سیستم دیسک سوار کرد. گفت اگه می خوای این کارو کنی باید دف کادیلاک ببندی. می شه راهنماییم کنید

بازم ممنون :دی

mohamad.hejazi
23-09-2012, 10:00
مصرف بیوک داخل شهر چیزی حدود صدی 16تا 20 هم میره
توی جاده صدی 12
البته اگه فنی ماشین میزون باشه این مقدار مصرف میکنه.

در مورد ای بی اس هم من تجربه ای ندارم تا حالا هم ندیدم کسی همچین کاری انجام بده.ولی دف کادیلاک ترمز دیسکی داره.
سیستم ترمز بیوک سالم باشه ترمزهای قابل قبولی داره و نیازی به این کارها نداره.

سعید سوپری
23-09-2012, 12:36
دوست عزیز به نظر من ترمز ای بی اسی که تو کمپانی روماشینا مذارن مفت نمیارزه چه برسه که بخوای یه ای بی اس تو مغازها ببندی رو ماشین البته ای بی اس کمپانیا ایران این جوریه بعدشم ترمز شورلت اگه جور باشه ومشکلی نداشته باشه بسیار توپه این خرجی که میخوای بکنی بذار وکامل ترمز خودشا درست کن

MJ1970
23-09-2012, 13:10
درمورد دینام درهر صورت هردینامی که پوسته ی متفاوت داره خب باید با چندین بار ازمون و خطا و در صورت نیاز تغییرات و تراش پوسته و یا تنظیم جلو و عقب پولی نصب بشه. من برای نصب دینام بنز که چند بار پیاده و سوار کردم و حتی مجبور به استفاده از تسمه ی بلندتر شدم.در هر صورت نوعی از همین دینامهای بنز در بازار موجودند که پوسته انها در قسمتهای پیچ خور خیلی به شورلت نزدیکند و میتونید از اونها استفاده کنید.دینام زانتیا هم البته قیمت نسبتا بالایی داره ولی از این نظر که خنک کنش داخلش هست فکر کنم با قدری تنظیم پولی (البته باید پولی تسمه معمولی روش نصب کنید)بشه نصبش کرد در هرصورت زمانی که خواستید دینام بخرید حتما دینام خودتون رو پیاده کنید و همراه داشته باشید تا بر اساس پوسته ی اون دینام بخرید و زمان خرید حساب کار رو بکنید.

camaro lt
23-09-2012, 14:23
سلام دوستان
می شه مشخصات کامل و ریز بیوک B3 ( فنی و امکانات ) رو بهم بدین. من کل اینترنتو زیر و رو کردم هیچی پیدا نکردم.
اگه میشه بگید چه آپشنایی داره
ممنون

اينجا هم اطلاعات خوبي پيدا ميكنيد

===================

چند روز پيش معاينه فني گرفتم. داخل سالن همه نگاه و تحسين ميكردن!
توي دلم گفتم اگر واقعا علاقه داشتيد، سراغ اين ماشينهاي داخلي و بي كيفيت نميرفتين!!
متصدي كه پشت فرمان نشسته بود، ديگه دلش نميخواست پياده بشه! عاشق نرمي فرمان ماشين شده بود!

diyukis
24-09-2012, 09:06
بسلامتی کم کم کارای ماشین علی اقا هم رو به اتمام هست.خیلی لذت بردیم و خیلی استفاده نمودیم.
کاش نزدیک شما بودم و کمی از تجربیات شما استفاده میکردم.
الان دیگه وقتش شده از همه جای ماشین عکس بندازید تا لذت بیشتری نصیب ما بشه.
واقعن خدا قوت علی اقا.دمتون گرم و پایدار.

camaro lt
24-09-2012, 10:18
متشكرم جناب محسن عزيز.
آلان دنبال تعويض پلاك هستم و همانطوري كه قبلا هم متوجه شديد اون قانون عدم تعويض پلاك براي خودروهاي بالاي 20 سال وجود داشت كه البته گويا چند وقتي است كه در چند شهر برداشته شده. من احتمالا براي تعويض پلاك به انديمشك مراجعه كنم چون يكي از دوستان قديمي گفته آنجا آشنا داره و كار راحتتر پيش ميره.
امروز اين خبر رو توي سايت ديدم:
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه بزودی از پلاک خودروهای کلاسیک رونمایی می‌شود گفت: بسیاری از شهروندان خودروهای کلاسیک دارند که در ایام خاص از آن استفاده می‌کنند که کار طراحی پلاک خودروهای تاریخی و کلاسیک انجام شده و در اولین فرصت و ظرف دو ماه آینده از آن رونمایی می‌شود.

. بالاخره نتیجه تلاشهای آقای دکتر صالحخو که به ثمر نشست. تشکر ویژه از کمیته کلاسیک فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی و محصوصا دکتر صالحخو

توضیحات بیشتر به زودی

اينكه دقيقا چه قاعده و قانوني قراره به اجرا در بياد و ضوابط چي هست، مشخص نيست اما همين كه تا اينجا جنبه رسميت پيدا كرده خودش كار بزرگيه و همين جريان ميتونه شروع يك روند جديد در ذهنيت اكثريت مردم و عوامي باشه كه نميتونن يك نگاه حرفه اي و باز مثل مثل ما آمريكايي سوارها داشته باشند.
احتمالا قواعد اين قضيه بايد چيزي مثل اين مطلب باشه، كه چند سال قبل هم اون رو خوانده بودم:
اما هنوز هيچ اشاره اي يا مطلبي در اين مورد، در سايت رسمي فدراسيون موتور سواري و اتومبيل راني نوشته نشده..
بايد منتظر بود و ديد...

ابوالفضل کاشانی
24-09-2012, 14:12
سلام بنده یکی از تازه وارد های سایت هستم و نمی دونم نوشته خودم رو کجا قرار بدم که به نتیجه برسم :
یه شورولت نوای سی6 دارم که دوگاانه هم هست روی بنزین وقتی باهاش کار می کنم یه مقدار ضعیف هست توی سر بالایی ها خص خص موتورش صدا میده دنده معکوس هم که می دم کمی بهتر میشه اما خوب نمی شه وقتی مو تور گرمه یا باهاش رانندگی کردم موقع خاموش کردن وقتی خاموش می کنم چند ثانیه ریپ می زنه و دود بدی هم از موتور بلند میشه که البته دیده نمیشه ولی چشم و بینی رو می سوزونه یه دفعه در فیلتر هوا رو بازکردم که دیدم بعد از خاموش کردن و بعد از ریپ زدن (همراه با صدای تق تق که به نظر صدای سوپاپ ها هست) موتور که از حرکت ایستادیه دود سفید رنگی از کاربراتور بیرون زد.وقت گاز دادن هم که یهدفعه نفس ماشین تومیکشه و کم میاره اگه ساکن باشه خاموش میشه و اگه تو حرکت باشه بعد از یه مکث شرو به شتاب گرفتن می کنه .
فکر می کنم هرسه مشکل از کاربراتور یا دلکو باشه چون روی گاز فوق العاده خوب عمل می کنه.
از بچه های آمریکایی دوست اگه اطلاعاتی در این مورد دارید یا قبلا براتون اتفاق افتاده کمکم کنید تا مشکل ماشیمن رو حل کنم.

camaro lt
24-09-2012, 17:48
دوست گرامي جناب كاشاني.
همين تاپيك مربوط به خودروهاي آمريكايي است و فكر كنم بهترين مكان براي مشاوره و ارائه نظرات باشه. البته تاپيك ديگري هم هست به نام عيب يابي و تعمير خودرو كه بصورت عمومي و در مورد كليه خودروها در اونجا صحبت ميشه و اگر مايل باشيد ميتونين اونجا هم سوال رو تكرار كنيد.
و اما مشكل شما:
قبل از هر چيز از تنظيم و مرتب بودن دلكو، كاربراتور، سوپاپها و البته سالم بودن شمعها مطمئن باشيد، و در ادامه اگر مشكل همچنان ادامه داشت مطمئن باشيد كه اين ديگه مربوط به اتومبيل نيست بلكه مشكل از بنزين ارائه شده در پمپ بنزينهاست.
من در حال حاضر يك شورلت نوا دارم كه موتور اون رو تعمير كامل كردم و با بالاترين كيفيت بازسازي و تعمير شده، بنابر اين مشكلي از نظر تنظيم بودن و درست كار كردن نداره، با اين حال حس ميكنم اون توان لازم رو كه قبلا در نوا هاي ديگه ميديدم نداره، و بخصوص موقع شتاب گيري خيلي زياد و يا سبقت با فشار بيشتري به پدال گاز، كمي صداي سوپاپها درمي آيد و ناچارا كمي از فشار بر پدال گاز كم ميكنم و هميشه مرزي رو براي گاز دادن در نظر ميگيرم.
تا دو ماه قبل تصور ميكردم مشكل از تنظيمات باشه و خودم دوباره تنظيم سوپاپ و دلكو و البته شمعها رو چك كردم اما مشكلي نبود. براي اطمينان بيشتر با دوستم كه مكانيك آمريكايي است مشورت كردم و اونهم چك كرد و گفت كه هيچ مشكلي در موتور وجود نداره و مشكل اساسي در كيفيت سوخت بوده.
نه تنها من ، بلكه تعداد ديگري ماشين آمريكايي و غير آمريكايي ديدم كه موقع گاز دادن و شتاب گرفتن اين مشكل رو دارن و موتور كم مياره( بسته به سلامت و تنظيم بودن موتور هم اين كم آوردن فرق ميكنه) و تقريبا يكجور بوي نفت سفيد سوخته شده از اگزوز به مشام ميرسه.
حتي براي خودروهاي امروزي مثل سمند هم اين مشكل رو ديدم و همين دوست من كه خودش يه سمند ال ايكس صفر خريده ميگه من هم همين مشكل رو با ماشين انژكتوري و مدل امسال خودم دارم درحاليكه كاملا نو بوده و هيچ مشكلي هم نداره!
البته اينكه موتور بعد از خاموش كردن ريپ ميزنه نشان ميده دلكو تنظيم نيست و بايد تنظيم بشه و البته شمعها رو هم تنظيم و در صورت نياز تعويض كنين( شمع درجه يك بگيريد).اون بخار سفيد داخل دهنه كاربراتور هم مربوط به بخار بنزين بوده كه هنوز وارد موتور نشده و نسوخته.
يك مورد ديگه مكث موتور ماشين و خاموش شدن در حالت سكون و يا مكث موقتي در حال حركت بود كه اون ممكنه از پمپ شتاب و ضمائم اون باشه و بايد كاربراتور توسط يه مكانيك وارد سرويس بشه.
اينكه گفتيد در حالت گاز خيلي خوب كار ميكنه، نشون ميده كه مشكل بيشتر ميتونه اول در كاربراتور باشه( در حالت گاز ديگه ژيگلورها و سوزنهاي كاربراتور دخالتي در رساندن سوخت به موتور ندارن) و يا همان موردي كه گفتم باشه و كيفيت پايين بنزين اين مشكل رو بوجود آورده باشه.
پالايشگاههاي ايران هركدام ممكنه كيفيت متفاوتي نسبت به همديگه از نظر توليد سوخت و بنزين داشته باشن و بنابراين كيفيت بنزين ارائه شده در جايي مثل تهران ميتونه متفاوت با اهواز يا تبريز باشه.

ابوالفضل کاشانی
24-09-2012, 22:22
دوست عزیزم ممنونم از راهنمایی تون
دلکو رو چند دفعه اوانس گیری کردم به نظرم از این تنظیم تر نمیشه شمع هارو هم چند وقت پیش عمض کردم و یه دست شمع آمریکایی خوب روش انداختم ،
فقط نمی دونم سوپاپ ها رو چجوری چک کنم وایر ها رو هم هنوز عوض نکردم ولی چند وقت پیش یه خرابکاری کردم که اونم به اسرار یه میکانیک قدیمی یه کم روغن با بنزین قاطی کردم و ریختم توی باک ماشینم درست خاطرم نیست ولی فکر می کنم از اون موقع شتاب ماشینم خیلی کم شده بعد چرا موق خاموش کردن ماشین بعد از خاموش کردنش موتور ریپ میزنه دلیل خاصی داره

ابوالفضل کاشانی
24-09-2012, 22:31
دوست عزیزم ممنونم از راهنمایی تون
دلکو رو چند دفعه اوانس گیری کردم به نظرم از این تنظیم تر نمیشه شمع هارو هم چند وقت پیش عمض کردم و یه دست شمع آمریکایی خوب روش انداختم ،
فقط نمی دونم سوپاپ ها رو چجوری چک کنم وایر ها رو هم هنوز عوض نکردم ولی چند وقت پیش یه خرابکاری کردم که اونم به اسرار یه میکانیک قدیمی یه کم روغن با بنزین قاطی کردم و ریختم توی باک ماشینم درست خاطرم نیست ولی فکر می کنم از اون موقع شتاب ماشینم خیلی کم شده بعد چرا موق خاموش کردن ماشین بعد از خاموش کردنش موتور ریپ میزنه دلیل خاصی داره

سعید سوپری
24-09-2012, 22:39
آقای کاشانی عزیز منم هم تجربیاتم را واست میگم منم شورلت وانت موتور نوا دارم که گاز سوزه گاهی اینجور میشه که رو بنزین ریپ میزنه وبوی بد میده اما گاز خیلی خوب کار میکنه این میتونه عیب از سیستم گاز هم باشه یا شیر برقی گاز که هنگام مصرف بنزین باید گاز رو قطع کنه اینکارو نمیکنه وگاز با بنزین میسوزه وموتور بد کارمیکنه وبو هم میده اینا من خودم تجربه کردم اما وقتی رو گاز میذاری شیر بقی بنزین درست عمل کرده وبنزین را قطع میکنه به همین خاطر رو گاز خوب کارمیکنه واگه ماشین تو سربالایی خص خص میکنه احتمالا مربوط به سوپاپها ورینگ وپستان هم میتونه باشه البته ممکنه مربوط به سیت ها هم باشه که گاهی میگن سیت ول کرده واینجور میشه یا میتونه نیاز به فیلر گیری داشته باشه این مشکلتو به نظر من حتما وزود به مکانیک شورلت مراجعه کن.در مورد بد کار کردن موتور رو رو بنزین یه کار میگم بکن تا مشکل را بفهمی البته اگه گاز ماشینتو جوری نصب کرده باشی که شیر برقی گاز وبنزین داشته باشه:ماشین را روشن کن بزار رو بنزین کارکنه واگه کپسول گازت شیر دستی داره که گاز رو ببندی ببندش که گاز قطع بشه وببین کار کردن موتور خوب میشه اگه خوب شدعیب ماله همون شیر برقیه قطع کنه گازه که هنگام مصرف بنزین گاز را قطع نمیکنه وخراب شده.اگه کپسول گازت شیر دستی نداره ماشین را که روشن کردی ورو بنزین گذاشتی هواکش را بردار واون میکسر که ازش گاز میاد بیرون ومیره تو کاربراتور را موقتا بردار که اگه گاز ازش میاد بیرون دیگه تو کاربراتور نره ومتوجه بشی که عیب مربوط به دخالت گاز با بنزین بوده یا نه وقتی که برش داری اگه گاز ازش بیاد بیرون هم بوش میاد هم ماشین همون لحظه خوب کار میکنه منم در جریان بذار ببینم چی میشه

ابوالفضل کاشانی
25-09-2012, 02:35
آقای سعید سوپری تشکر از راهنمایی خوبتون ولی معمولا من وقتی که گاز ماشینم تموم می شه از بنزین استفاده می کنم البته ماشین رو که خریدم چون اولش آشنایی با گازش نداشتم بردم پیش سرویس کار اونم به من گفت که ماشینم 3 تاشیر قطع کن داره که البته بوبین روی کپسول فقط کار می کنه بوبین دوم و اونی که روی رگلاتوره هسته ی بوبین نداشت ، به من پیشنهاد داد که برم کل سیستم گاز رو بقیر از کپسولش عوض کنم با حدود 250تومن چون می گفت قطعات قدییمی و گیر نمیاد و... ولی دروغ می گفت من هم دیگه پیش کس دیگه ای نرفتم و خودم دست به آچار شدم بوبین اصلی رو عوض کردم یه هسته هم برای بوبین روی رگلاتور خریدم 4 تومن کلید گاز و بنزین هم یه دفعه ازیتم کرد اون رو هم خریدم14 تومن و خودم عوض کردم . الان هم سرویس گازم حرف نداره تا به مشکلی می خوره زود خودم سرویسش میکنم چند وقت هم رگلاتور اصلان روی ماشینم نبود بخاطر همین مطمئن هستم که گاز و بنزین رو قاطی نمی کنه در مورد اینکه فرمودی قطعات موتور از جمله سوپاپها یا رینگ و پیستون و... ایراد دارن میدونم که احتمالش خیلی کمه چون روی گاز که کار می کنه خیلی نرمه و روون حتی باهاش چند دفعه تا 170 کیلومتر هم پر کردم ولی از دلم نیومد به ماشین فشار بیارم واگرنه فکر می کنم بیشتر هم تازه می تونه بره راجبه فیلر گیری هم پیش مکانیکم که بردم گفت این موتورها فیلر اتومات هستند و نیازی به فیلر گیری ندارند البته نمی دونم باید جای دیگه ای هم ببرم نشون بدم یا نه
این رو یادم رفت که بگم حتی روغن موتور رو که عوض می کنم رنگش روشن یعنی روغن تغییر رنگ نمیده صاحب قبلیش می گفت فقط 2100000 خرج فنی ماشین کرده راست می گفت چون من دو ساله که بقیر از سرویس کاری و هزینه های لوکس شورولتم خرج دیگه ای نکردم دستش درد نکنه دست مکانیکش هم درد نکنه.

سعید سوپری
26-09-2012, 20:02
​سلام یکی از بچه ها درحال تعویض پروانه ماشین با فن بود کجاست دیگه خبری ازش نیست ببینیم کارش به کجارسید ما را هم در جریان بذاره؟؟؟؟؟؟راستی منم یه فکرهایی دارم توسرم میخوام یه چیزی تو مایه های توربو شارژ بسازم واسه نوا خودم بزودی خبرشو بهتون میدم البته قصدم اینکه جوری باشه که فقط در مواقع نیاز ازش استفاده بشه که مصرف ماشینو الکی بالا نبره

ابوالفضل کاشانی
27-09-2012, 02:11
سلام آقا سعید تا اونجایی که من درمورد توربوشارژ اطلاع دارم به مصرف سوخت کاری نداره البته خودم ندیدم ولی تو مجله ها راجع بهش خوندم یه سیستمی هست که وقتی دور ماشین از یه حدی بالا تر میره فعال میشه و کارش هم اینه که هوای داغ موتور رو که وارد اگزوز میشه رو دوباره به موتور برمیگردونه که باعث دو تا کار میشه اول اینکه هوای گرم باعث سوختن بهتر میشه و بنزین نیمه سوز دوباره توی موتور می سوزه و دوم اینکه باعث میشه هوای بیشتری وارد موتور بشه و در نتیجه انفجار پر قدرت تری داشته باشه
البته جدای از توربو شارژ، از سوپر شارژ هم استفاده می کنن که من سعی می کنم مجله رو پیدا کنم و در مورد هردوشون مفصل توضیح بدم.

camaro lt
27-09-2012, 09:24
توربو شارژر و سوپر شارژر هردو يك كار انجام ميدن و اون بالابردن مقدار حجم هواي ورودي به سيستم تغذيه موتور( كاربراتوري و يا انژكتوري) است.
اساس كار اين دو هم اينجوريه كه يك پروانه و يا در واقع يك توربين در اثر چرخش با سرعت زياد، هوا رو با فشار، فشرده كرده و به سمت دهانه ورودي تغذيه كننده ميفرسته و به اين صورت مقداري به قدرت و شتاب موتور اضافه ميشه.
نيرويي كه براي چرخش اون توربين لازمه، در سوپرشارژر بوسيله تسمه از موتور تامين ميشه( درست مثل دينام و يا پمپ هيدروليك).
در حال حاضر يك سري شورلت كاپريس كلاسيك در ايران وجود داره كه روي اونها به صورت استاندارد و فابريك،سوپر شارژر نصب شده و كارايي موتور رو خيلي بالا ميبره( البته اكثرا اين سيستم به دليل نبودن قطعات و همچنين تعميركار وارد، خراب شده و از دور خارج شدند)
اما در توربو شارژر اين نيروي لازم، از فشار گازهاي خروجي اگزوز تامين ميشه كه باعث چرخش يك پروانه در مسير دود اگزوز شده و اون پروانه هم بوسيله يك محور متصل به اون توربين فشرده كننده، هوا رو فشرده و به سمت موتور ميفرسته.نمونه خوب توربو شارژر رو ميتونيد روي انواع كاميونها و كشنده هاي قديمي و جديد ببينين كه در مسير اگزوز نصب شده.
استفاده از هردوي اينها باعث بالا رفتن مصرف سوخت شده و با نسبت مشخصي به توان موتور اضافه ميكنند.
در اين دو سيستم تفاوتها در نوع نيروي چرخنده است و البته به هيچ عنوان گازهاي خروجي اگزوز براي سوختن دوباره به موتور فرستاده نميشه( حداقل تا اونجايي كه من ديدم).
هر دوي اين سيستمها مزايا و معايب خودشون رو دارن اما معمولا توربو شارژر بهتر از سوپر شارژر جواب ميده و اكثرا در اتومبيلها از اين نوع بكار ميره. شايد يكي از دلايل اين باشه كه توربو شارژر نيروي چرخش خودش رو از گازهاي خروجي ميگيره و اينجوري فشار كمتري به موتور وارد ميشه ، تا سوپر شارژر كه مستقيما و با استفاده از تسمه نيروي چرخشي خودش رو تامين ميكنه.و البته سوپر شارژر ظاهرا عكس العمل سريعتري نسبت به فشرده شدن پدال گاز داره چون مستقيما با موتور درگير بوده و نيازي به بالا رفتن مقدار فشار گازهاي خروجي اگزوز براي چرخش نداره.
معمولا اين سيستمها جوري تنظيم شدند كه از يك دور مشخص موتور به بالا شروع به كار بكنند و در بقيه موارد كه موتور تحت فشار نيست و توان زيادي از اون برده نميشه، اينها از مدار خارج هستند.
موتورهايي كه در اونها از اين دو سيستم استفاده شده، بايد داراي ويژگيهايي براي تحمل مقدار فشار بيشتر و قدرت بالاتر باشند بخصوص در ياتاقانها و رينگ و پيستون.
در نوا هم گويا از اين دو نمونه ميشه استفاده كرد منتها بايد ببينيد چقدر به قدرت موتور اضافه ميكنه و آيا اين قدرت اضافه در دراز مدت باعث صدمه ديدن قطعات موتور خواهد شد يا خير؟ بجز توربو و سوپر شارژر، لوازم و قطعات و البته تغييرات ديگه اي هم لازمه تا بر روي ماشين نصب و اجرا بشه. مثلا در نمونه سوپر شارژر گويا بايد سوراخهاي مخصوص اتصال لوله هاي هواي فشرده در سرسيلندر آماده بشه.
نمونه اي از سوپر شارژر در خودروهاي مسابقات( معمولا در مدلهاي Hot Rod و يا Quarter Mile ) استفاده ميشه كه به روتز معروف هستند و تا حدودي مشابه نمونه هاي سوپر شارژر ساده تر در خودروهاي سواري معمولي عمل ميكنه.
اين نمونه با فشرده كردن حجم بسيار وسيعي از هوا قدرت بسيار زيادي رو در مدت زمان كمي براي موتور ايجاد ميكنه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در نهايت اگر تمايل به استفاده از چنين وسائلي داريد حتما با افراد متبحر و با تجربه اي كه بصورت علمي و عملي در اين مورد كار كردند مشورت كنين چون ممكنه نصب بد و يا استفاده اشتباه ضررهاي مادي و خطرات جاني در پي داشته باشه.

MJ1970
27-09-2012, 17:38
البته یه مدل الکتریکی هم جدیدا دیدم که با یه سیم به اهرم گاز خودرو متصل میشه(به صورت مکانیکی)و به یه قطعه ی دیگه وصله که دور موتور الکتریکی رو بالا میبره و اون هم مشابه موتور جارو برقی هستش و با یه لوله به ورودی هوای موتور وصل میشه و باد رو درون موتور میدمه و قیمتی حدود 400 هزار تومان داشت.

aminbest
27-09-2012, 17:56
سلام
من البته یه مدل توربو شارژ دیده بودم البته عکسش رو که اگه توجه کرده باشید سوپر شارژ قدرت زیادی رو از موتور میگیره به واسطه تسمه .ولی این یارو توربو شارژ رو روش یه مقدار تغییرات داده بود منظورم روی یکی از پره ها یه چیزی مثل شفت مانند وصل کرده بود.تا بلند تر بشه . با نصب یه پولی رو اون دیگه چرخشش رو از موتور با تسمه میگرفت.توجه کنید توربو شارژ بود نه سوپر شارژ دیگه بعد از این همه سال سروکله زدن با ماشین فرق این دوتا رو میدونم.ولی یارو اینکار کرده بود.فکر کنم با این کار تونسته بود بدون دستکاری تو مسیر اگزوز از توربو استفاده کنه با گرفتن قدرت کمتری از موتور نسبت به سوپر شارژ.

hooly
27-09-2012, 21:27
سلام به دوستان عزیز .من عضو جدید هستم.علاقمند به خرید مک وان هستم.ممنون میشم من راهنمایی کنید.

MJ1970
28-09-2012, 17:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این یه مدل امپر اب جیوه ای که تازه برای ماشین گرفتم (9500 تومان)که به گفته ی فروشنده تایوانی هست ولی داخل اب در حال جوشیدن که تستش کردم دمای 90 درجه رو نشون میده .البته این تست رو برای گراگیری انجام دادم .

MJ1970
28-09-2012, 17:19

hooly
28-09-2012, 20:00
سلام به دوستان عزیز.از علاقمندانه مک وان فست بک هستم.و به شدت پیگیر خرید مک وان هستم.اگر سراغ دارین ممنون میشم معرفی کنید.

camaro lt
29-09-2012, 00:53
جناب MJ1970 درجه رو به قيمت خوبي گرفتين، البته تابحال درجه جيوه اي كه صفحه به اين شكل باشه نديده بودم، احتمالا هم ممكنه تايواني باشه.
در مورد اندازه گيري اون با آب در حال جوشيدن، زياد نميشه روي اين آزمايش حساب باز كرد چون همانطور كه ميدونيد، فشار هوا و مقدار ناخالصي موجود در آب در درجه جوشيدن آب تاثير ميگذاره.
من فكر ميكنم اگر قصد آزمايش داريد با وارد كردن سري درجه در داخل رادياتور يه ماشين كه درجه آب دقيقي داشته باشه، تا حد زيادي بتونيد صحت كار كرد و دقت اون را بهتر متوجه بشين. هرچند كه پرايد و پژو روي نشانگر حرارت خودشون دما رو ننوشته اند اما حدود تقريبي اون رو ميشه حدس زد و اين كمك بزرگيه.

doyenboof
29-09-2012, 22:16
سلام
دوستان من چند وقتی دنبال یک کامارو می گردم اما اصلا از قیمت ماشین سر در نمیارم:31:
از ماشین یکم فنی و نگهداریش بلدم
اگه کسی ماشین سراغ داره که به قیمت هست یک خبری به منم بده ممنون
از این مدل ماشین می گم

hooly
30-09-2012, 17:33
سلام دوستان.بالاخره مک وان مورد نظرم پیدا کردم.مک وان فست بک 73 زرد.(بدنه اهن شده و تغیر رنگ شده البالویی به زرد)موتور با 460 8 سیلندر تعویض شده.شماره موتور تو کارت امده.کاربرات ادلبروک.ترکشن کنترول. رینگ و لاستیک نو و زیبا... اما شیشه جلو ترک داره.صندلی اصلی نداره.زنبوری عقب نداره.تو دوزی افتضاحه... قیمت 25 میلیون.نمیدونم بخرم یا نه.اگه ممکنه دوستان راهنمایی کنن

mohamad.hejazi
30-09-2012, 19:08
سلام.
به نظر من گرونه.
با 25 میلیون اگر بگردین میشه مورد بهتر گیر آورد.
مثلآ این رو ببینید:

سعید سوپری
30-09-2012, 20:15
سلام دوستان کسی در مورد وکیوم دریچه بخاری شورلت نوا چیزی میدونه آخه بخاری ماشین من باد را انتقال نمیده واسه شیشه جلو که تو زمستان بخار نزنه برم پیش باتری ساز گفت وکیوم باید عوض بشه میخواستم ببینم این وکیوم را خودم میتونم عوض کنم کجاها رو باید باز کنم تا برسم به وکیوم

camaro lt
30-09-2012, 20:52
سلام دوستان.بالاخره مک وان مورد نظرم پیدا کردم.مک وان فست بک 73 زرد.(بدنه اهن شده و تغیر رنگ شده البالویی به زرد)موتور با 460 8 سیلندر تعویض شده.شماره موتور تو کارت امده.کاربرات ادلبروک.ترکشن کنترول. رینگ و لاستیک نو و زیبا... اما شیشه جلو ترک داره.صندلی اصلی نداره.زنبوری عقب نداره.تو دوزی افتضاحه... قیمت 25 میلیون.نمیدونم بخرم یا نه.اگه ممکنه دوستان راهنمایی کنن
جناب حجازي خيلي مختصر و مفيد توضيح دادن و فكر نميكنم بيشتر از اين بشه چيزي اضافه كرد،

سلام دوستان کسی در مورد وکیوم دریچه بخاری شورلت نوا چیزی میدونه آخه بخاری ماشین من باد را انتقال نمیده واسه شیشه جلو که تو زمستان بخار نزنه برم پیش باتری ساز گفت وکیوم باید عوض بشه میخواستم ببینم این وکیوم را خودم میتونم عوض کنم کجاها رو باید باز کنم تا برسم به وکیوم
در اين مورد بايد اول مشخص كنين كه بقيه موارد تنظيمات دريچه ها كار ميكنه يا نه؟
چون اگر مشكل فقط اون وضعيت دميده شدن هوا براي شيشه جلو باشه قضيه با موارد ديگه متفاوت بوده و ممكنه مشكل بيشتر از يه وكيوم باشه. دقيق چك كرده و نتيجه رو بگيد تا بتونيم بهتر راهنمايي كنيم.

hooly
30-09-2012, 21:52
ممنونم جناب حجازی و علی آقا .به نظر من هم گرونه.این ماشینو که معرفی کردین حتما پیگیری میکنم . یک سوال دیگه به نظر شما حدود قیمت موتور 460 چقدره ؟ با تشکر

سعید سوپری
30-09-2012, 23:54
ازراهنماییتون ممنونم دوست عزیز باد بخاری از همجا درست بیرون میاد فقط وقتی تنظیم میکنم که باد به سمت شیشه بزنه عمل نمیکنه باتری ساز هم گفت عیب از همین وکیومه میخواستم اگه لطف کنید راهنماییم کنید ببینم چیزی هست که خودم بتونم عوضش کنم دست به آچارم بد نیست از قیمت این وکیومها چیزی میدونید؟باتری سازه گفت خودم دارم ۲۰یا۲۵تومانه

mohamad.hejazi
01-10-2012, 00:01
ممنونم جناب حجازی و علی آقا .به نظر من هم گرونه.این ماشینو که معرفی کردین حتما پیگیری میکنم . یک سوال دیگه به نظر شما حدود قیمت موتور 460 چقدره ؟ با تشکر
در مورد این سوال من تخصصی ندارم حتمآ جناب کامارو ال تی عزیز بهتر قیمت دارن.
ولی چون جزو موتورهای رده بالا و قوی فورده حتمآ سالمش بالای 2 قیمت میخوره.

camaro lt
01-10-2012, 09:40
باد بخاری از همجا درست بیرون میاد ....
من در خدمتم دوست گرامي.
قبل از هر چيز بايد بگم كه وكيومهاي خودروهاي آمريكايي كيفيت و دوام بسيار زيادي دارن و حقيقتا تا حالا من نديدم كه وكيوم خراب شده باشه و معمولا مشكلات جانبي براي اون رخ ميده و همين عوامل كوچك باعث ميشه تا كار نكنند.
وكيوم مورد نظر كه براي تغيير جهت جريان بار از سمت زير پا به سمت دريچه هاي پشت شيشه جلو تعبيه شده، درست در كنار پاي راننده و سمت راست قرار داره و خيلي راحت ميتونين با يه نگاه اون رو پيدا كنين
اين وكيوم مستقيم به يه دريچه بزرگ متصل شده كه جهت جريان هوا رو تغيير ميده. اولين مشكل ميتونه قطع شدن لوله هواي اون باشه. محل اتصال رو و تمام لوله متصل به اون رو تا پشت خود كليدهاي تنظيم دريچه ها چك كنين.
ميتونين با نصب موقتي يه لوله به اون و مكيدن هوا از كار كرد اون اطمينان پيدا كنين. گاهي هم ممكنه محل اتصال لوله به پشت كليد هاي كنترل كه پلاستيكي بوده و احتمال شكستنش هست، عامل از كار افتادن اون باشه. كلا هر نشتي هوا كه وجود داشته باشه ميتونه جلوي كاركرد درست اين دريچه ها رو بگيره( منهاي دريچه تغيير كولر به بخاري كه با سيم كار ميكنه)
اين تستها و چك كردنها رو انجام بديد و اگر بازهم كار نكرد اونوقت به مرحله بعدي ميريم.

سعید سوپری
02-10-2012, 00:26
​ممنونم از شما دوست عزیز راهنمایی خیلی خوبی کردید امتحان میکنم اگه مشکلی بود شرمنده بازم مزاحمتون میشم

سعید سوپری
02-10-2012, 12:36
سلام رفیق دمت گرم خیلی حال کردم حق با شما بود وکیوم سالم بود لوله که متصل شده به وکیوم سوراخ بود درستش کردم خوب شد خلاصه نزدیک بودباتری سازه ۳۰هزارتومان بذاره رو دستم ازتون ممنونم

camaro lt
02-10-2012, 14:11
خواهش ميكنم. خوشحالم كه تونستم كمكي بكنم. از اين به بعد مشكلات فني رو اينجا يا توي اين تاپيك عنوان كنين:
اگر كسي بتونه حتما راهنمايي ميكنه و البته شما هم ميتونيد تجربه هاي خودتون رو به اشتراك بگذاريد و اينجوري خيلي از مشكلات فني با هزينه هاي خيلي كمتري رفع ميشه.

MJ1970
02-10-2012, 18:39
بالاخره فنها و دینام و رادیاتور جدید به همراه تسمه های دندانه ای روی ماشین سوار شد و البته هنوز فشنگی مناسب پیدا نکردم چون فشنگیی که تهیه کردم مربوط به 206 بود و ظاهرا فقط با اتصال ای سی یو کار میکنه و فعلا فقط با یک کلید از داخل قطع و وصل میشه ولی در مورد خنک کنندگیش باید بگم که کارایی خیلی بالایی داره و فقط با 1 فن(از 2 فن نصب شده) اجازه نمیده دما از 90 بالاتر بره و راه رفتن ماشین هم کمی بهتر شده ولی اختلاف صدا ی خوبی بین پروانه فابریک و فن برقی وجود داره.

سعید سوپری
02-10-2012, 19:53
بله جناب کامارو خان اگه ما مردم خودمون به داد هم برسیم که یه کم هزینه هامونو کم کنیم وگرنه گرونی کمر همه را میشکنه.منم در بست با اندک تجربه که دارم در اختیار خلق خدا هستم

سعید سوپری
02-10-2012, 19:59
​خب دوست عزیز مارا هم درجریان تعویض پروانه با فن برقی که نصب کردی بذار چه کارهایی انجام دادی خوب کار میده؟اگه مراحل نصبو راه اندازیشو بگی ممنونت میشم

amiva
02-10-2012, 22:04
به افتخار علی آقا

mohamad skystar
03-10-2012, 12:16
Dodge Ram Heavy Duty 2013
همونطور که میدونیم مدل RAM از وانت های غول پیکر Dodge هست
اینبار نسل جدیدش برای سال 2013 معرفی شده.

موتور : 8 سیلندر
حجم موتور : 5700 CC
قدرت : 383 اسب بخار
گیربکس : 6 دنده اتوماتیک

aminbest
03-10-2012, 14:02
با ابهت-سیاه-خشمگین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wSDDJH2PyFgxxlLhgvL

mohamad skystar
03-10-2012, 14:18
از دوستان خواهش میکنم عکس های مربوط به هر نوع خودروهای آمریکایی رو در تاپیک گالری عکس خودروهای آمریکایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قرار بدن
تا قوانین نقض نشه.
ممنون

aminbest
03-10-2012, 17:25
شرمنده دیدم بچه ها عکس ماشین گذاشتن خواستم من هم یه یادی از پونتیاک بکنم.
چشم

سعید سوپری
03-10-2012, 22:46
کسی میدونه کیت بهینه سازی سوخت شورلت چیه؟کاربرد داره؟

camaro lt
04-10-2012, 01:13
در مورد اين كيت قبلا چيزهايي شنيده بودم و اين رو پيدا كردم:
البته نوشته كه هنوز براي شورلت توليد نشده و نمونه موجود براي خودروهاي 4 سيلندر ساخته شده. اگر با سازنده تماس گرفتيد و چيزي گفت حتما اينجا هم عنوان كنين.
اينهم يه پروژه قديمي كه شايد خيليها اون رو بشناسند:
هیولایی که ابر هیولا شد ! آزمایش رانندگی و بررسی شورلت کامارو در شیراز
57122

سعید سوپری
04-10-2012, 12:21
دوستان من تصمیم دارم صدا اگزوز نوا را کاری کنم که یه کم غرش بیشتری داشته باشه البته میخوام جوری باشه که دائمی نباشه هروقت خواستم صداش تغییر کنه اگه کسی چیزی در این رابطه میدونه لطفا راهنمایی کنه ممنون میشم.درمورد بک فایر اگزوز هم اگه اطلاعاتی کسی داره لطفا بهم بگید بدم نمیاد از اگزوز آتیش بیاد بیرون

سعید سوپری
04-10-2012, 12:32
درمورد کیت بهینه ساز کاربراتور زنگ زدم شرکتش گفت واسه ماشینای۶سیلندرساختیم ولی هنوز وارد بازار نشده هنوز در مراحل تست به سر میبره قیمتشم حدود۳۵۰هزارتومانه گفت این کیت جای کاربراتور نصب میشه وتبدیل به انژکتور میشه

camaro lt
04-10-2012, 13:19
صداي اگزوز رو معمولا با تغيير در انباره و يا ايجاد مجراي اضافي و گذاشتن شير هوا و دم اگزوزيهاي مختلف تغيير ميدن. البته فكر كنم اين كار رو انجام نديد بهتره چون ممكنه پليس جريمه بكنه.
قضيه فاير اگزوز هم گويا بوسيله قطع جريان برق براي جرقه زدن يكي از شمعها بوجود مياد كه سوخت محترق نشده وارد اگزوز ميشه و بوسيله يك شمع مخصوص جرقه زني كه در مسير اگزوز نصب شده محترق شده و به صورت آتش از اگزوز بيرون مياد. كيتهايي براي اين كار ساخته شده( در آمريكا) اما استفاده مداوم از اون براي موتور مناسب نيست. فقط جنبه نمايشي داره.
چيزهايي كه در مورد انژكتوري كردن ماشينهاي كاربراتوري نوشته شده، اگر صحت داشته باشه خيلي خوبه. اگر براي نوا هم درست جواب بده احتمالا اين كار رو انجام ميدم.

diyukis
04-10-2012, 15:14
سلام خدمت دوستان.
در مورد انژکتوری کردن ماشینای آمریکایی یه کارایی انجام شده.یه ای سی یو ادجاستیبل در نظر میگرن و تعدادی لوازم دیگه که تاثیر خوبی هم داره ظاهرا.
منتها این کار با قیمت ادلار قدیم بالغ بر یک میلیون تومان هزینه داشت الان که دیگه مسلمن قیمت خیلی بالاتره.
بنظر من روو ماشینای خودمون یه کاربرات واقعن نو و نه ریبیلد ببندیم و سیستم برق و جرقه زنی رو کلن نو کنیم تاثیر خوبی مشاهده میکنیم.
الان روو ماشنای اکثر ماها کاربراتی داره کار میکنه که مال 30 سال قبله و یا لوازمش اصلی نیست.یا کویل و دلکو اصلی نیست و یا قدیمیه.شما تصور کنین اگر اینا نوو و از جنس اصلی تهیه بشه هم مصرف رو به میزان کافی کاهش دادیم هم قدرت بیشتری نصیبمون میشه.

در مورد اون کیت های کاهش مصرف هم بنظر من بیخیال بشید بهتره.همش تبلیغات هست و هیچ کارایی نداره.

MJ1970
04-10-2012, 22:14
امروز شمعهای نوا رو عوض کردم . انقدر کهنه و پوسیده بود که نصف اونها موقع باز شدن کم مونده بود پودر بشن.خلاصه بعد از تعویض اونها با نو موتور بهتر کار میکنه ولی هنوز مقداری لرزش داره دوستان چه احتمالاتی میدن؟چون موتور تازه تعمیره و اب و روغن هم کم نمیکنه.

camaro lt
04-10-2012, 22:39
تنظيم سوپاپها ، دلكو ، واير شمعها، از مواردي است كه ميتونه توي كاركرد موتور تاثير داشته باشه. گاهي اوقات خرابي يه قطعه مثل پولي سر ميل لنگ و يا فلايويل هم ميتونه در لرزش تاثير داشته باشه.
مورد ديگه مكيده شدن هوا از طريق يه مجراي ديگه به سيستم سوخت رساني است كه تركيب سوخت و هوا بهم ميخوره و لرزش بوجود مياد. گاهي اين مشكل از واشر منيفولد هوا بوجود مياد و با يك سوت كشيدن خفيف تا زياد خودشو نشون ميده. گاهي هم از لوله هاي ادوانس و ريتارد دلكو ، وكيوم يونيت كولر، و يا لوله مكش بوستر ترمز و سوپاپ نمكداني و يا واشر لاستيكي پشت پمپ ترمز بوجود مياد.
دنبال يه صداي مكيده شدن هوا از اينجور جاها باشيد. مقدار كمي آب يا روغن رو در جايي كه مشكوك به نشتي است بريزيد و ببينين مكيده ميشه يا نه؟

MJ1970
05-10-2012, 10:10
علی اقا شما خیلی باحالی به خدا چرا تا حالا فرار مغزها نکردی.....(واقعا عیب یابی و جوابهات اونقدر دقیق و نکته بینانست ادم کیف میکنه) البته بعد از تعمیر موتور خودم کیت واشرم رو از تو قفسه های مکانیک دست کجی که ماشین رو قبلا پیشش بردم پیدا کردم و بیرون کشیدم و دیدم بعضی واشرها که تو چشم نیست از قبیل همیت واشر منیفولد توشه و شاکی شدم چرا عوض نکردی و گفت که سالم بوده و لازم نداشت و من هم گفتم خب لازم نداشته چرا ورداشتی برا خودت مگه من پولش رو ندادم و خلاصه از چنگش در اوردم.

camaro lt
05-10-2012, 20:03
تشكر از لطف شما جناب MJ1970
به هر حال مشكل ميتونه يكي از اين موارد باشه. اما گاهي اتفاقاتي هم رخ ميده كه خيلي خيلي دور از انتظار و بعيد به نظر ميرسه و تشخيص اون كار چندان راحتي نيست. مثلا قطع شدن اتصال آند ( + ) يكي يا چندتا از شمعها در داخل ساختار اون و جايي كه ديده نميشه و يا ترك كوچكي كه روي بخش عايق چيني شمع بوجود آمده و بسيار ريز و مويرگي بوده و جريان برق از اون به بيرون نشت پيدا ميكنه و در اثر كمي رطوبت اين مشكل بيشتر شده و جرقه زدن اون شمع رو مختل كرده و در نهايت يكي از سيلندرها بد كار كرده و موتور لرزش پيدا ميكنه.
حتي يك بار براي خودم پيش آمد كه ديدم بين دهانه سر شمع، اندازه نصف سر يك چوب كبريت ، كربن سوخته داخل سيلندر گير كرده و عملا اون شمع ديگه جرقه نميزد و ماشين بد كار ميكرد.
در مورد مكانيكهاي دست كج اين تازگي نداره. كلا خودروهاي خاص مثل آمريكايي هميشه مكانيكهاي مشكل داري هم داشتن و بايد خيلي با اخلاق و رفتار طرف آشنا باشي كه بتوني بهش اعتماد كني.داشتن ماشين خاص مثل آمريكايي، نياز به داشتن دانش فني و البته يه رفيق خوب مكانيك و داراي امكانات است كه بتونيم خودمون هم در كنارش تعميرات رو انجام بديم و كار رو به نتيجه برسونيم.
خيلي علاقه دارم در مورد اون جزوه آموزشي تعميرات گيربكس اتوماتيك آمريكايي بيشتر بدونم، اگر زحمتي نيست يه مقداري در موردش بنويسيد.

MJ1970
06-10-2012, 22:35
جزوه ای که نداشتم فقط تا جایی که تونستم از یوتیوب فیلمهای تعمیرات گیربکس 350 رو دانلود کردم و فیلمهای فراوانی میشه اونجا پیدا کرد که بعضی توسط اساتید خیلی فنی امریکایی با تصاویری واضح و قابل فهم هستند و اگر خوب دقت بفرمایید میتوانید به همراه اون مکانیک که همزمان با توضیحاتی که میده گیربکس رو جمع میکنه شما هم گیربکس رو جمع کنید و من همین کار رو کردم و نتیجه هم عالی بود و البته قطعا کتابهای اموزشی هم در مورد همه جور قطعات امریکایی موجوده ولی خب چه کنیم که در دسترس ما نیست.البته فکر میکنم کلا امریکاییها خیلی ادمای فنیی هستند و واقعا اگه اهل سرچ باشید میتونید در همه مورد فیلمهای تعمیرات رو که اکثرا امریکایی اند پیدا کنید که خیلی کارسازه.

diyukis
07-10-2012, 00:52
دوست عزیز کار شما قابل تقدیر هست و البته باید به جسارت شما برای تعمیر گیربکس اونم در شرایطی که قبلن تجربشو نداشتید،احسنت گفت.
از مراحل تعمیر عکس تهیه نکردید؟؟؟
یه کلیتی از تعمیر میفرمایید.قلق خاصی داشت؟؟؟ابزار خاصی لازم هست؟
این پیشنهاد شما جهت دیدن فیلم های یوتیوب خیلی عالی بود.حتمن باید پیگیری کنم.
اگر این امکان و جسارت بین صاحبان خودرو های امریکایی باشه تا اینچنین کارای خودشونو انجام بدن میتونم با قطع و یقین بگم هزینه های تعمیر و یا بازسازی تا 50 درصد کاهش پیدا میکنه.یعنی همون کاری که علی اقا دارن انجامش میدن.قابل تقدیره.
خدا قسمت همه ارزومندا کنه.

MJ1970
07-10-2012, 19:01
از لطف شما دوست عزیز ممنونم.راستش اون موقع با اینجا اشنا نبودم و فکر نمیکردم لازم باشه عکس بگیرم. در مورد تعمیر گیربکس اگه دست به اچار باشید و حوصله ی کار و باز کردن گیربکس رو داشته باشید فکر نکنم کار خیلی سختی باشه .بنده از مدتها قبل کلیه ی نقشه های گیربکس رو اماده داشتم و همچنین بارها تصاویر و فیلمهای تعمیرات رو دیده بودم .ضمنا ماشین من دنده ای بود و من کل لوازم رو از جایی به قیمت حدود 150 هزار تومان خریدم و 13 تا صفحه خریدم حدود 60 هزار تومان و یکدست اورینگ فلزی گیربکس خریدم 22000 تومان به همراه یکدست کیت روغنریزی به قیمت 22000 تومانم و همانطور که گفنم گیربکس رو جمع کردم و رو ماشین بستم. البته زمان جمع کردن و بستن پیچها باید مراقب پوسته ی الومینیومی گیربکس باشید چون فوق العاده ظریف و شکننده هست و اگه در مورد سفت کردن پیچها کمی زیاده روی کنید فورا هرز میشه. البته در زمان تعمیر گیربکس تقریبا همه ی قطعات داخلی از جمله اویل پمپ و ساعت رو هم کاملا خرد کردم و کاملا بررسی و تعمبر کردم. البته همان زمان هم به دلیل قیمت بالای کیت کامل گیربکس اون رو نخریدم فقط لوازم واجب رو تهیه کردم. در ضمن در صورتی که اهل سرچ باشید (البته به کمک فیلتر شکن) من به شما قول میدم جواب هر سوالی رو در اینترنت پیدا میکنید (مخصوصا ماشینهای امریکایی) چون همانطور که عرض کردم امریکاییها ادمای فوق العاده فنیی هستند.

سعید سوپری
07-10-2012, 23:20
سلام دوستان ماشین من (نوا)دیفرانسیلش زوزه میکشه البته مکانیک گفته که ازدیفرانسیله وگفته بایدعوض بشه خواستم بدونم قابل تعمیر نیست؟واصلا علت صدای دیفرانسیل چیه وقتی در حرکتم مثلا باسرعت ۷۰تامیرم یه صدای زوزه دائمی به گوش میرسه اگه گاز را یه دفعه ول کنم همون صدا مثل هنگام نشستن هواپیما آرام کم میشه تا تمام بشه اگه کسی تجربه ای داره لطفا راهنماییم کنه ممنون میشم الان یه دیفرانسیل دست دوم را میگه۳۵۰هزار تومان.کامارو جان منتظر تجربیات شما هستم

muhammadinfo
08-10-2012, 00:39
من یه ایمپالای 1967 میخواهم.
کسی سراغ نداره

camaro lt
08-10-2012, 15:20
سلام بر شما دوست گرامي جناب آقا سعيد.
در مورد ديفرانسيال ميتونم بگم تجربه من دوبار بوده. يكي مربوط به نوا كه مال يكي از دوستان بود و يكي ديگه هم مال كامارو خودم.
در مورد نوا، كه مدل 58 و مال يكي از دوستان بود اين تجربه رو از خودش شنيدم و جالب بود و ميتونه كمك بزرگي باشه.
نواي دوست من گويا زوزه توي ديفرانسيال داشت.البته صاحب قبلي اون بهش گفته بود كه اين زوزه مربوط به گرانويل و پينيون نيست و مال بلبرينگهاي هرزگرد ها و هوزينگ ديفرانسيل بوده.
با همين توصيه ايشان بلبرينگها رو عوض كرده و زوزه هم برطرف شده.
مشكل زوزه كامارو من هم تقريبا به همين صورت بود كه در سرعتهاي متداول 70 يا 80 كيلومتر صداي اون بصورت يكسان و ممتد در ميامد و البته جوري نبود كه آزار دهنده باشه.
يك بار روغن عوض كردم و روغن غليظ تري ريختم ( 140)اما تاثيري نكرد.به توصيه دوستم بلبريگها را هم عوض كردم اما فرقي نداشت. البته من خودم حس ميكردم كه زوزه از خود گرانويل و پنيون بايد باشه چون فرم صداي زوزه بلبرينگ رو از اين نوع صدا متوجه ميشدم.
من سه راه در پيش رو داشتم:
1. گرانويل و پنينون خود ديفرانسيال رو تعمير كنم.
براي اين كار نياز به دقت و مهارت زيادي هست كه من توي تعميركاراي ايراني نديدم. تعمير اون رو بصورت تئوري بلدم و ممكنه هم جواب بده ( بيشتر لاينر گذاري و سنگ زدن با ماشين تراش ) اما اينكه اين تعمير در صورت جواب دادن چقدر پايدار باشه موضوع ديگه اي بود و البته هزينه اين تعميرات هم بايد قابل قبول مي بود، كه نبود( بر اساس هزينه سال 85 من براي تعمير اون بايد چيزي حدود حداقل 80.000 تومان ميدادم كه به دلايلي كه توضيح ميدم منطقي نبود و البته اين هزينه بجز هزينه باز و بسته كردن كل ديفرانسيال و مخارج جانبي اون بود)ميتونستم توي خونه باز كنم و بعد كل هوزينگ و گرانويل و پنيون رو بدم براي تعمير اما هرجور محاسبه ميكردم ميديدم منطقي نيست.
يكي از اين دلايل اين بود كه تعميركاران يا تراشكاريهايي كه انجام ميدادند تقريبا تعهد و ضمانت مشخصي نميدادن و ميگفتن بستگي به وضعيت نگهداري و استفاده شما هم داره كه چقدر جواب بده. البته اين فرم گفتار اونها نشون ميداد كه خودشون هم چندان به اين تعميري كه انجام ميدن اعتقاد و اطمينان ندارن و دنبال يه راه فرار از زير بار رفتن تعهدات و تضمينها ميشدند.

2. راه بعدي اين بود كه يك ست گرانويل و پنيون نو بخرم و سوار كنم.
اين كار هم اصلا منطقي نبود چون يك دست گرانويل و پنيون اصل آمريكايي حدود 300.000 تومان ( سال 85) قيمت داشت و البته باز هم بستن و رگلاژ كردن و لاينر گذاري و آب بندي اون خودش داستاني بود كه كار تعميركار نبود و نمي تونستند. خيلي راحت اين هزينه ها هم ميتونست بواسطه اشتباه و خرابكاري از بين رفته و بنابر اين اون رو هم حذف كردم.

3.خريد يك ديفرانسيال جديد و سالم و نصب اون.
اين كار منطقي ترين روش به حساب ميامد و اون موقع من تونستم با 100.000 تومان يه ديفرانسيال كامل كامارو كه تقريبا در حد نو بود بخرم. ديفرانسيال رو در يه اوراقي پيدا كردم و ميگفت مال يه كامارو بوده كه آتش گرفته و مدتها خوابيده بود. درب اون رو باز كردم و نگاه كرديم ديدم همه قطعات ظاهرا سالمه و دوستم كه تعميركار واردي بود گفت اين عاليه. خود فروشنده هم ضمانت داد هر صدايي داشت پس ميگيره.
اون رو خريدم و با نصب روي ماشين كاملا خوب و سالم كار ميداد و حتي يادمه يكبار با سرعت 190 و داشتن بار سنگين توي صندوق عقب باز هم به خوبي كار داد و هيچ مشكلي نداشت.
حالا بعد از اين تعارف و تجربه ها، من ميتونم يك توصيه به شما بكنم:
اگر بتونين خودتون اول بلبرينگهاي ديفرانسيال رو باز كنين و سالم و خراب بودن اونها رو تشخيص بديد خيلي بهتره چون ممكنه مشكل از خرابي بلبرينگها باشه.البته اگر تعميركار خوب و واريد سراغ داريد تا كلا يه نگاه دقيق به وضعيت اون بندازه خيلي خوبه.
در مورد ديفرانسيالي كه پيدا كرديد اگر كامل و سالم باشه ( بخصوص پلوسها كه تعميري نباشند و بلبرينك تعمير دوم روي اونها نباشه)و شرطي هم بفروشه خيلي خوبه. با توجه به اينكه اگر كار ديگه اي بخواهيد بكنين احتمالا هزينه خيلي بيشتر بايد پرداخت كنين و البته ممكنه نتيجه مطلوبي هم نگيريد.
كلا علت صداي ديفرانسيال ( اگر از گرانويل و پنيون باشه) بعلت عدم هماهنگي و درگيري مناسب بين دنده هاي اين دو قطعه بوجود مياد و توي تعميرات معمولا با لاينر گذاري و جابجا كردن وضعيت اين دو قطعه نسبت به هم سعي ميكنن وضعيتي بوجود بياد تا بهترين حالت درگيري و تماس بين دندانه ها وجود داشته باشه و در واقع محل تماس در وسط دندانه بوجود بياد ( و نه لباه هاي داخلي يا بيروني) چون اين جوري كم كم دنده ها لبه زده و صداي زوزه بيشتر و شديدتر ميشه.

file:///C:/DOCUME%7E1/Morris/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif

من یه ایمپالای 1967 میخواهم.
کسی سراغ نداره

سلام دوست گرامي
متاسفانه من سراغ ندارم و اين مدل كلا خيلي كميابه. اگر توي نت جستجو كنين احتمالا مواردي پيدا بشه. بايد به خيليها بسپاريد تا بشه مورد مناسبي پيدا كرد.

سعید سوپری
08-10-2012, 15:31
ممنونم ازراهنماییت کامارو جان اطلاعات خوبی دادی حالا حداقل بیشتر میدونم چکار کنم یا به تعمیرکار چیا باید بگم

سعید سوپری
08-10-2012, 15:34
​راستی باز کردن بلبرینگ که گفتی چه جوریه راحت باز میشه وچطور معلوم میشه که عیب از بلبرینگ هست یا نه؟متشکرم​

camaro lt
08-10-2012, 17:44
در مورد باز و بسته كردن بلبرينگها چون يك بار بيشتر انجام ندادم دقيق به خاطر ندارم. اگه اشتباه نكنم اول پيم نگهدارنده گرانويل رو باز كردم و بعد با درآوردن هرزگردها و پلوسها، بلبرينگها رو هم چك كردم. البته يه بلبرينگ هم روي شافت پنيون سوار بود كه به اون دست نزدم چون فكر ميكردم اونهم سالمه. اگر باز كنين احتمالا راحت متوجه بشيد كه چطوري باز ميشه چون خودتون هم دست به آچار هستيد.
اگر هر مرحله رو عكس بگيريد و نگه داريد براي بستن مجدد راهنماي خوبيه.
در مورد علائم خرابي بلبرينگها ، از كُنس و ساچمه ها ميشه فهميد. مثلا كُنس اون ( محل تماس ساچمه ها با كنس) به رنگ سياه در آمده يا كمي به قرمز ميزنه و اين نشون ميده تحت فشار و حرارت زياد بوده. يا خوردگي هاي بوجود آمده در كنس كه بازم نشون ميده اين بلبرينگ خرابه و بايد تعويض بشه. همين علائم رو هم روي ساچمه ها ببينين نشون ميده كه كلا بلبرينگ به پايان عمر كاري خودش رسيده.درست مثل خرابي بلبرينگ چرخها و يا بلبرينگهاي دينام و بقيه قطعاتي كه داراي بلبرينگ هستند.
يك مورد ديگه كه الان يادم آمد اينه كه گاهي به دلايلي آب وارد ديفرانسيال ميشه. از محل هواكش بالاي پوسته ديفرانسيال.مثلا از يه محل كه آب زيادي جمع شده به مدت طولاني و مسافت زياد عبور كنيم و اينجوري آب وارد اون ميشه.

در اين حالت آب و روغن داخل ديفرانسيال قاطي شده و كارايي روغن خيلي كم ميشه و در مسافتهاي طولاني و بعد از گرم شدن ديفرانسيال ، روغن نميتونه اون روانكاري و خنك كنندگي لازم رو داشته باشه و كم كم صداي ديفرانسيال در مياد. گاهي اين صدا اونقدر زياده كه ممكنه فكر كنين كل مجموعه كرانويل و پنينون خرد شده.
وقتي روغن عوض بشه مشكل هم حل ميشه. البته در دراز مدت صدمه ميخوره. وقتي درب پشتي اون رو باز كنين مشخص ميشه كه مشكل از كجاست؟
دوتا بلبرينگ از زمان اون تعمير داشتم كه براي آشنايي بيشتر خوبه.
اگر اشتباه نكنم شماره 039010 سايز استفاده شده در پنيون بايد باشه كه من عوض نكردم.
و شماره L M 501314 هم احتمالا مال هرزگردها بايد باشه كه دوتا بودن.
تفاوت سايز اونها وقتي كنار هم باشن مشخصه. كوچيكتر مربوط به پنيون و بزرگتر مربوط به هوزينگ و هرزگردها است.
البته سالها از اون تعميرات و باز و بسته كردنها ميگذره و چون فقط يكبار بود چيز زيادي به خاطر ندارم كه دقيقا چطوري باز ميكرديم. متاسفانه فكر امروز و عضو بودن در يك كلوپ آمريكايي رو هم نميكردم كه عكس بگيرم!!
توي مدلهاي مختلف آمريكايي و حتي توي يه مدل مثلا كامارو ، ممكنه تفاوتهايي بين ديفرانسيالها وجود داشته باشه و سايز بلبرينگها هم فرق بكنه، همينطور تعداد دندانه هاي گرانويل و تعداد خارهاي پلوس و طول اونها و البته اندازه بلبرينگها كه اين تفاوتها به مقدار سرعت و شتاب و قدرت موتور بستگي داره.

سعید سوپری
08-10-2012, 18:46
در هر حال کامارو جان ازت ممنونم کمک زیادی کردی امیدوارم بتونم جبران کنم.راستی فکر کنم شمابچه اهواز باشید شنیدم اونجا لوازم آمریکایی ارزونتر وبهتر گیر میاد شمادر جریان قیمتها هستید که چه جوره؟مثلا اصفهان الان دیفرانسیل با پولوس را میگن۳۵تومان واشر سرسیلندرحدود۳۰جلوپنجره نوا پلاستیکی۹۰ واترپمپ ۸۵تومان قفل چهارتا درب وکاپوت ودر داشبورد۳۵تومان استارت ۳پیچ از این قدیمیاست رو شورلت وانتا هست میگن ۱۵۰البته چند ماه پیش شانسی یه جا گیر آوردم ماله شخص عادی بود خریدم۳۰تومان کاربراتور نوا کار کرده تمیز را خریدم۱۵۰

camaro lt
08-10-2012, 21:39
بله من ساكن اهواز هستم.
الان چند سالي ميشه كه تعداد ماشينهاي آمريكايي توي اهواز خيلي كم شده و فقط تعداد معدودي بيوك و نوا و بليزر و وانت و البته كاپريس و تعداد خيلي خيلي كمتري كامارو و پونتياك وجود داره.
فروشنده لوازم يدكي هم كه يه زماني حداقل 8 يا 10 تا بود الان فقط دوتا شده كه البته تعداد معدودي هم اوراق فروش وجود داره.
قيمتها هم تفاوت چنداني با بقيه جاها نداره چون وقتي هزينه ها بالا رفته و البته با توجه به وضعيت دلار، اونها هم روي جنس ميكشن. مثلا همين جلو پنجره نوا ساخت ايران رو من هم اينجا قيمت گرفتم حدود 95 بود كه البته مال خودم اصلي و سالمه و نيازي به خريد نبود. يا اينكه من سفارش دسته هاي داخلي رو داده بودم تازه امشب تلفن زد كه رسيده و فردا بايد برم و ببينم چه قيمتي برام در مياد؟ و البته هر قيمتي هم بود ناچارم بگيرم چون چيز ديگه اي نيست كه بشه مثل خودش جايگزين كنم.
ممكنه گاهي يه چيز خاص رو يه جايي بشه ارزونتر پيدا كرد، مثل كاپوت كه من يه جا 350 قيمت گرفتم و يه جاي ديگه كه تميزتر و با زهوار جلو اصلي بود 100 خريدم.
توي خريد اجناس اوراقي و دست دوم ، وجدان فروشنده اين وسط خيلي تاثير داره..

سعید سوپری
08-10-2012, 22:43
​بله کامارو جان همش بستگی به وجدان فروشنده داره که الان چنین چیزی جایی وجود نداره.راستی خود ت ماشین چی داری؟من چه جوری میتونم اینجا عکس بذارم میخوام چندتا عکس از ماشینم بذارم .از اینکه دوست خوبی مثل شما پیدا کردم خوشحالم

camaro lt
09-10-2012, 07:17
از لطف شما متشكرم دوست گرامي.
در حال حاضر يه نوا كانادايي مدل سي 5 - 1370 دارم كه شرح بازسازي اون رو توي همين تاپيك با عكس گذاشتم. البته تعداد زيادي از عكسها ديگه وجود نداره چون سايتهاي آپلود خوب ساپورت نميكردن.
براي گذاشتن عكس روي آيكون سوم، بالا از سمت چپ كه علامت يك قاب عكس هست و يك درخت را نشان ميده، كليك كنين(Insert Image)و در صفحه جديد ميتونين يا مستقيم از خود سيستم خودتون و يا از آدرس تصوير آپلود شده در يه سايت آپلود ، تصوير را اينجا بگذاريد.

mohamad.hejazi
09-10-2012, 13:41
سلام
کامارو جان سایز دفرانسیال کامارو و شورلت نوا شما چند بود؟

چند روز پیش درب قالپاق دفرانسیال ایمپالا رو باز کردم سایزش 12.41 بود که مکانیک گفت فوق الاده شتابیه ولی تو کفی 160-170 تا بیشتر راه نمیره.

ali_440magnum
09-10-2012, 14:58
من با کاپریس 90 ال اس 210 تا کیلومتر زدم عکسم انداختم.خیلی نرم راه میرفت.
ایمپالا ی شما چیه مدل؟

camaro lt
09-10-2012, 17:09
اندازه رو به خاطر ندارم ، اما مطلبي كه گفتيد كاملا درسته و من بارها شنيدم كه دو مدل ديفرانسيال براي شتاب و قدرت بالا و نوعي ديگه براي سرعت بالا طراحي شده.
مدلهاي سرعتي گويا داراي گرانويل با دنده هاي بيشتر و كوچكتري نسبت به قدرتي و شتاب دارن، اما توان تحمل فشار كمتري را هم دارن كه اين نقطه ضعف به حساب مياد.
مثلا براي كشيدن يدك و يا كاروان و قايق و امثال اينها بايد از مدلهايي كه دنده هاي درشت تر و قدرت بيشتري رو دارن استفاده كرد.احتمالا مثل نمونه اي كه روي ايمپالا شما است.
اين قضيه رو البته توي اتومبيل هاي سايز بزرگ مثل كاپريس و ايمپالا بيشتر ديدم تا كوچكترهايي مثل نوا و بيوك ايران.
روغن توصيه شده براي هر كدوم هم متفاوته اما بطور معمول روغنهاي گريد 140 رو پيشنهاد ميكنن ( بخصوص اگر در شرايط گرمايي شديد و فشار كار بالا باشه) چون روغن گريد كمتر ( مثل 75 يا 80 ) خيلي رقيق بوده و در حرارت بالا هم كارايي زيادي نداره.
يه تجربه ديگه هم در مورد واشر درب ديفرانسيال:
هيچوقت از نوع چوب پنبه اي و يا دولايه استفاده نكنين. چون بر اثر فشار پيچها ،له شده و روغن ريزي پيدا ميكنه. بهترين نوع همان مقوايي و يا واشر ويكتوري است كه با يك لايه نازك چسب ( سليكن ، آكواريم ، و يا چسب آهن) بسته شده باشه.

MJ1970
09-10-2012, 19:52
در مورد دیف نوا به احتمال قوی 13.41 هستش و البته قطعا میشه کرانویل پینیون اون رو عوض کرد و بنده با تعمیرکار که صحبت کردم میشه 15.41 یا 16.41 که یه کرانویل پینیون نو تو جعبه رو خودش داشت (قبلا گفت با نصب 300 تومان) و ظاهرا مربوط به پونتیاک هستش و همچنین سایز 17.41 که فابریک رو کاپریس بوده رو تو پوسته ی فابریک نصب کرد البته خودش توصیه کرد برا نوا اتومات سرعتی تر از 15.41 دیگه نصب نکن چون خیلی لش میشه و تو سربالاییها خیلی رو دنده 1 میمونه و صفحات گیربکس رو سریعا از بین میبره و ضمنا دفعات معکوس کشیدن از 2 به 1 زیاد میشه و این کار به گیربکس خیلی فشار میاره. در مورد ایمپالای 73 جناب hejazi همون طور که علی اقا فرمودن چون ایمپالا از نوا سنگینتره (البته وزن دقیقش رو نمیدونم) به عقیده بنده فکر کنم اگه دیف رو سرعتی کنید بعدا توی سربالاییها به مشکل بر میخورید. البته من روی بیوک دیدم 17.41 هم میبندن و بازم خوب گاز میخوره و کم نمیاره.

diyukis
09-10-2012, 23:10
علی اقا کل هزینه هایی که برای نوا متحمل شدید رو اعلام میفرمایید؟

محمد جان فکر کنم با توجه به شش سیلندر بودن ماشین شما این شماره دف کافی باشه.بعدشم دیگه فکر نکنم نه به صرفه باشه که با این ماشینا بیشتر از 100 تا بریم و نه با توجه به جریمه ها امکانش هست.
پس بنظرم دف مناسبی برای ماشین شما هست قطعن.

mohamad.hejazi
10-10-2012, 00:03
من با کاپریس 90 ال اس 210 تا کیلومتر زدم عکسم انداختم.خیلی نرم راه میرفت.
ایمپالا ی شما چیه مدل؟

ایمپالای من مدلش 1973

=====
دوستان حق با شماست برای ایمپالا من همین دف 12 خوبه خود من بارها متعجب میشدم از اینکه شتاب ماشینم به مراتب از نوا کمتر نیست با اینکه گیربکس ماشینم کمی ضعیفه بعد با باز کردن دفرانسیل متوجه شدم که دف شتابی روش نصبه.
جالب اینجاست که مکانیک میگفت روی ایمپالاهای 8 سیلندر دف 17 نصبه و روی 6 سیلندر 12

واشر درب قالپاق سالم سالم بود برای همین عوضش نکردم خوشبختانه روغن هم نمیده.

سعید سوپری
10-10-2012, 00:31
dsc-0018 شورلت نوا سی ۶

سعید سوپری
10-10-2012, 14:14
راستی در مورد کلاچ پروانه چیزی میدونید؟چه جور کار میکنه به درد میخوره یا نه یه اطلاعات کلی میشه بهم بدید ممنونم

سعید سوپری
10-10-2012, 14:21
راستی کامارو جان موتور شورلت نوا چند سی سیه؟شنیدم میگن ۴۱۰۰سی سیه درسته ؟

camaro lt
10-10-2012, 16:24
هزينه هاي خريد وسائل يدكي و تعميرات و دستمزدها و..( منهاي موارد مصرفي مثل روغن و باد تاير و آب رادياتور و ..و هزينه هاي موارد غير فني مثل بيمه و عوارض شهرداري و معاينه فني و..) چيزي حدود 6.800.000 تومان شد.
حجم موتور نوا 250 اينچ مكعب كه برابر 4100 سي سي و قدرت 115 اسب بخار.
اين روزها چند بار به سفرهاي كوتاه بين شهري تا فواصل 150 كيلومتري رفتم و مصرف دقيق رو با سرعت متوسط 95 تا 100 كيلومتر محاسبه كردم( دقيقا انتهاي بخش سفيد و آغاز بخش اخطار قرمز كيلومتر شمار نوا) با 30 ليتر بنزين 250 كيلومتر رفتم كه حدود 12 ليتر در هر 100 كيلومتر شد.
كلاچ پروانه به نوعي ترموستات موتور به حساب مياد و داراي يك كلاچ و فنر حرارتي است كه بر روي پولي واترپمپ و پروانه بسته ميشه و هرچقدر دماي هوا و موتور بيشتر باشه مقدار درگيري اون كلاچ بيشتر شده و مقدار چرخش پروانه با دور موتور هماهنگ و نزديكتر ميشه.و زمان سرد شدن هوا درگيري اون كمتر و در نتيجه چرخش پروانه هم كمتر ميشه و به نوعي در متعادل نگه داشتن دماي موتور كمك ميكنه و البته در كاهش صداي موتور و نرمتر بودن اون تاثير داره. ولي قيمت خيلي بالايي هم داره و اگر خراب بشه قابل تعمير نيست.سالها پيش حدود 80.000 تا 120.000 تومان قيمت داشت، در حال حاضر بايد خيلي بيشتر باشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohamad.hejazi
10-10-2012, 21:55
درسته کلاج پروانه واقعآ چیز مفیدیه.خصوصآ توی کاهش صدا.
من روی بیوک ایران نصب کردم واقعآ ماشین بی صداتر شده
فقط اصلیش رو بخرید مدلهای چینی و تایوانی 7-8 ماه بیشتر کار نمیدن.

سعید سوپری
12-10-2012, 21:05
حالا کسی ازقیمت این کلاچ پروانه اطلاعی داره؟

hooly
12-10-2012, 22:26
سلام به دوستان عزیز
با امروز شد 47 روز که دارم دنبال مک وان میگردم دیگه دارم نا امید میشم.اگه سراغ دارین لطفا خبر بدین.قیمتش خیلی مهم نیست:31:

camaro lt
12-10-2012, 23:04
اگر توي نت بگردين پيدا ميكنين

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خريد-خودرو/?ac262595-2-32-137-1930-2013-0-900000000-0/موستانگ-فورد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خريد-خودرو/?ac262562-2-32-137-1930-2013-0-900000000-0/موستانگ-فورد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خريد-خودرو/?ac260723-2-32-137-1930-2013-0-900000000-0/موستانگ-فورد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خريد-خودرو/?ac255870-2-32-137-1930-2013-0-900000000-0/موستانگ-فورد

hossein.az
13-10-2012, 10:49
30هزار شکایت از خودروسازان آمریکایی

عصر خودرو : صاحبان خودرو در آمریکا سال گذشته بیش از 30 هزار بار به دلیل وجود خطرات احتمالی در خودرویشان به دولت آمریکا شکایت برده‌اند. اداره ملی امنیت ترافیک آمریکا که مسوول رسیدگی به امنیت خودروهاست از سال 2007 به این سو بیش از 130 هزار مورد شکایت دریافت کرده است، از شکایت در مورد شتاب ناخواسته خودرو گرفته تا درست عمل نکردن کیسه هوا.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از دنیای اقتصاد روزنامه وال‌استریت در ماه آگوست گزارشی (بر پایه اطلاعات ثبت‌شده در موسسه ادموندز) منتشر کرد در مورد شکایات ثبت‌شده از خودروها در آمریکا و در ادامه آن 10 خودروسازی را معرفی کرد که از ژانویه سال 2007 محصولاتشان بیش از همه شاکی داشته‌اند.
اداره ملی امنیت ترافیک آمریکا پس از دریافت هر شکایت بررسی می‌کند که آیا خودروی مورد نظر واقعا واجد چنان مشکلی هست یا نه. اگر پاسخ مثبت باشد، این اداره از خودروساز می‌خواهد برای رفع نقص فنی ذکرشده در شکایت‌نامه‌ها اطلاعیه‌ای صادر کند و خودروها را به نمایندگی‌هایش فرابخواند. صدور این فراخوان درعین‌حال هشداری است به سایر دارندگان آن مدل خاص. اما این فرآیند ممکن است نتیجه دیگری هم داشته باشد. پانی سیگال، از مدیران موسسه ادموندز، می‌گوید بسیاری از دارندگان خودرو از نقص یا مشکلی در خودروی خود شکایت می‌کنند فقط چون درباره‌اش در رسانه‌ها خوانده یا شنیده‌اند، در حالی‌ که عملا تجربه‌اش نکرده‌اند و حتی شاید خودروی آنها هیچ نقصی نداشته باشد، اما در هر صورت اداره ملی امنیت ترافیک در صورت تعدد شکایات مجبور به بررسی موضوع آنها خواهد بود.
طبق گزارش وال‌استریت از هر 10 مورد شکایت، 9 مورد به صدور فراخوان از سوی خودروساز منجر شده است. تردیدی وجود ندارد که این شکایت‌ها و در ادامه صدور فراخوان ضربه بزرگی به فروش خودروساز وارد می‌کند. برای مثال پس از فراخوان بزرگ تویوتا در سال 2010 فروش غول ژاپنی در سه‌ ماه نخست آن سال افت فاحشی داشت؛ چرا که اعتماد مشتریان به ایمنی خودروهای تویوتا تقریبا فروریخت. جف بارتلس، معاون سردبیر مجله Consumer Reports می‌گوید حتی اگر ایرادی فنی یا مکانیکی در خودرویی پدیدار و در پی آن رسانه‌ای شود که ربطی به ایمنی آن نداشته باشد، باز هم ذهن مشتریان به ایمنی خودرو معطوف می‌شود و این برای خودروساز تولیدکننده آن خودرو یک باخت محسوب می‌شود. حتی در مواردی سایر دارندگان آن خودرو از نقص یا ایراد دیگری شکایت کرده‌اند که اصولا هیچ ربطی به ایمنی خودرویشان نداشته و گاه حتی اصولا نقصی در کار نبوده است، اما به‌هرحال تعدد شکایات، راست یا دروغ، اعتبار هر خودروسازی را در اذهان عمومی خدشه‌دار می‌کند.
موسسه ادموندز فهرستی از موضوع‌های شکایات دارندگان خودرو را به وال‌استریت ارائه کرده که بین یکم ژانویه 2007 تا 31 آگوست 2012 تنظیم شده‌اند. این فهرست همچنین عمومی‌ترین و اصلی‌ترین موضوع شکایت در مورد هر یک از خودروها را هم فاش کرده‌ است. 5 خودروی ابتدایی این فهرست بیش از هر خودروی دیگری در این سال‌ها شاکی داشته‌اند.

1. مینی
تعداد شکایات به ازای هر 100 هزار خودروی فروخته‌شده: 1/410
مدلی که بیش از همه محل شکایت بوده: کوپر
بیشترین شکایات از خودروی مینی کوپر به مشکل فرمان این خودرو مربوط بوده است. اداره میلی امنیت ترافیک آمریکا در سال 2010 پرونده‌ای برای بررسی خودروهای مینی‌ کوپر ساخت سال‌های 2004 تا 2005 گشود. در ماه ژانویه امسال هم بی‌ام‌و، کمپانی مادر مینی، 235 هزار مینی کوپر را به دلیل نقصی در پمپ آب به نمایندگی‌هایش فراخواند.

2. جیپ
تعداد شکایات به ازای هر 100 هزار خودروی فروخته‌شده: 1/386
مدلی که بیش از همه محل شکایت بوده: رنگلر
موضع بیشترین شکایات از مدل رنگلر که سهمی 30 درصدی از کل فروش جیپ دارد، نشت بنزین و ایراد در سیستم اگزوز بوده است. کرایسلر، کمپانی مادر جیپ، در ماه مه اعلام کرد 87 هزار دستگاه از خودروهای ساخت سال 2010 را فرامی‌خواند، چرا که اداره امنیت ترافیک معتقد است جمع‌شدن ذرات و قطعات کوچک در اگزوز ممکن است به آتش‌سوزی منجر شود. تنها یک ماه بعد کرایسلر حدود 347 هزار دستگاه جیپ را به نمایندگی‌هایش فراخواند چون نقصی در سیستم تعلیق عقبی خودرو ممکن بود به از دست رفتن کنترل خودرو و بروز تصادف منتهی شود.

3. کرایسلر
تعداد شکایات به ازای هر 100 هزار خودروی فروخته‌شده: 3/292
مدلی که بیش از همه محل شکایت بوده: Town & Country
از آغاز سال 2007 به این سو این خودرو بیش از تمام محصولات کرایسلر شاکی داشته است. بر اساس گزارش وال‌استریت اصلی‌ترین نگرانی صاحبان این مدل، مشکل ترمزهای آن بوده است. فروش کرایسلر بین سال‌های 2007 تا 2010 بیش از 60 درصد کاهش یافته است.

4. جگوار
تعداد شکایات به ازای هر 100 هزار خودروی فروخته‌شده: 5/240
مدلی که بیش از همه محل شکایت بوده: XF
موضوع بیش از 17 درصد شکایات از جگوار XF مشکلاتی در نیروی محرکه این خودرو بوده است. جگوار در اکتبر 2011 حدود 18 هزار دستگاه از خودروهایش را به دلیل نقص نرم‌افزاری به نمایندگی‌هایش فراخواند. بین سال‌های 2008 تا 2011 فروش جگوار XF بیش از 40 درصد کاهش یافت.

5. دوج
تعداد شکایات به ازای هر 100 هزار خودروی فروخته‌شده: 6/231
مدلی که بیش از همه محل شکایت بوده: گرند کاروان
بزرگ‌ترین مشکل گرند کاروان دوج سیستم‌های نرم‌افزاری و الکترونیکی داخلی آن بوده است. کرایسلر، کمپانی مادر دوج، در اکتبر 2011 اعلام کرد تولید این مدل را متوقف کرده است. از سال 2007 تا زمان توقف تولید، فروش این خودرو حدود 37 درصد کاهش یافت.
جمعه 21 مهر 1391

سعید سوپری
13-10-2012, 21:53
ماشین من دو روزه فکر میکنم دنده ۴ را نمیده یکی از دوستان میگفت نوا اصلا ۳تا دنده میخوره ولی من ۳ماه پیش که خریدم به مکانیک نشون دادم یادمه گفت خوبه و۴تا دنده را هم به موقع عوض میکنه خودم تو این ۳ماه مطمئنم ۴ دنده میخورد کسی میتونه کمکم کنه باید چکار کنم

camaro lt
13-10-2012, 23:40
متوجه منظور شما نشدم.
نوا شما دنده دستي داره يا اتومات؟
اگر دستي باشه كه سه يا 4 دنده عوض كردنش دست خودتونه و كاملا مشخصه.
اگر اتومات باشه 100% يه 350 يا نهايتا 400 روش باشه، كه اونها هم توي حالت D سه دنده عوض ميكنن، دنده چهارمي هم ندارن. فقط مدلهاي 700 دنده 4 دارن كه اونم كلي سنسور و سيم و رابط و كامپيوتر و..لازم داره كه كار بده و حتي خود كاپريسهاي 89 يا 90 هم ديگه به اين راحتي پيدا نميشه كه گيربكس 700 روشون كار بده و دنده 4 اوردرايو عوض كنه.
مكانيكي كه گفته دنده 4 هم عوض ميكنه احتمالا معكوس كشيدن 3 به 2 ( با سيم سبقت) را يه دنده ديگه حساب كرده!!

mohamad.hejazi
14-10-2012, 18:43
سلام
کامارو جان سایز پیستون شورلت نوا شما چنده؟
مال ایمپالا من سایزش 30 هست.

camaro lt
14-10-2012, 20:51
سايز 20 شد. سيلندر صفر بود كه البته مقدار كمي لبه زده بود و روغن سوزي آنچناني نداشت، اما اول كار بود.
چون هنوز فرسايش به حد بيضي شدن نرسيده بود، بنابراين با حداقل تراش تونستيم سايز 20 براي پيستونها در بياريم.
ميل لنگ هم از صفر به 10 تراش خورد و ياتاقانهاي ثابت و متحرك كلا همين سايز شدن.
سايز 30 هم خوبه، كلا توي خودروهاي سواري بطور معمول تراشهاي اولين تعمير سيلندر و ميل لنگ به 20 و 30 ميرسه و خيلي كم و به ندرت ممكنه 10 بشه كه اونم بستگي به مقدار فرسودگي داره.
به احتمال زياد ميل لنگ ايمپالا الان بازهم بين 20 يا 30 بايد بشه.
اين عكسها رو احتمالا يادتونه..!!
چه دوراني بود....

mohamad.hejazi
14-10-2012, 22:08
ممنون جناب کامارو.
پس اینطور که پیداست موتور شورلت شما سر و حال تر از موتور ماشین منه!
امشب به سراغ ماشین رفتم و موتور ماشین رو کامل اوراق کرده بود.
بیشتر هول سیلندر-سر سیلندر- و میلنگ ماشین رو داشتم که در چه حد سالمند و از مکانیک سوال کردم.اونم گفت اول از همه تمام قطعات باید برن شسته بشن و بعد به دقت نگاهشون کرد.
فقط گفت سایز پیستونتهات 30 هستش.
حالا قراره فردا تمام قطعات موتور و گیربکس بره کارواش.
به دلیل تاریکی هوا نتوستم عکس بندازم انشالله فردا.
راستی بقیه سوالات رو تو تاپیک خود ماشین میپرسم.
ممنون.

camaro lt
16-10-2012, 07:43
امروز اين رو اتفاقي توي نيازمنديهاي همشهري ديدم، مال اوائل مهر همين امسال بود.
يكي از اعضاء دنبال ماستنگ ميگشت، فكر كنم بد نباشه سري بزنه و ببينه داستانش چيه و عكس و گزارشي هم تهيه كنه تا همه بتونيم در مورد اين ماشين نظر بديم.
نيازمنديهاي همشهري را در نت هم ميتونيد پيگيري كنين:

يك مطلب كه همه خبرداريم اما خواندنش بازهم جالبه..

hooly
16-10-2012, 22:13
ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز.تمامی مک1 هی که تو نت بود و دوستان معرفی کردن رفتم و از نزدیک دیدم.جای تاسفه که اکثر ماشینها دست افرادی بودند که قدرش نمی دونستن و به بدترین شکل ممکن نگهداری کردن البته بهتره بگم به بهترین شکل ممکن داغون کردن
به عنوان نمونه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد چند بار تماس قرار ملاقات گذاشته شد و من راهی تهران شدم و و با دیدن عکسهایی که از ماشین در نت دیده بودم فکر های خیلی خوبی در سر داشتم تا اینکه با صاحب ماشین ملاقات کردم . اولین چیزی که منو متعجب کرد این بود که صاحب ماشین منو از عکس گرفتن از ماشین منع کرد . و اما در مورد ماشین : ماشین در بدترین وضعیت ممکن بود . بدنه: کاملا پوسیده . گلگیر سمت شاگرد جدا شده از ماشین . جلو پنجره نداشت . کاپوت به اندازه نصف بند انگشت بتونه داشت کف پایی سمت شاگرد پوسیده و سوراخ شده ...(( فقط تو دوزی ماشین تو وضعیت خوبی بود ))
موتور و گیربکس : با تلاش فراوان ماشین روشن شد و مانند گاز اشک اور دود سفید همه جا رو برداشت . تست رانندگی : دنده در حالت درایو قرار دادم و بعد از مکث 7 ثانیه حرکت کرد و بعد از اینکه سرعت به 40 رسید کنترل ماشین کاملا از دست من خارج شد و بعد از توقف از ماشین پیاده شدم و اگر دوستم مانع نمیشد لهش می کردم .
این 2 تا ماشین تو کرج بوده و من راه زیادی رو طی نکردم برای دیدنشون .
با دیدن ماشینها بنظرم امد که عکسها مربوط به 5 یا 6 سال پیش است .به نظر می امد که این دو ماشین در وضعیت بدی نگهداری میشدند و بعد از مطلع شدن از قیمت 45 میلیونی ماشین البته برای هر کدام که رویهم رفته میشد 90 میلیون تمایلی به دیدن ماشینها پیدانکردم در صورتی که در نت 15 میلیون قید شده بود و با گفتن اختلاف قیمت صاحب ماشین براحتی گفت اشتباه تایپی بوده .
و فردای انروز به خواهش من یکی از دوستانم با صاحب ماشین تماس گرفته و صاحب ماشین قیمت هر کدام از ماشینها 25 میلیون گفته !!!!؟؟؟؟ ( فکر میکنم قیافه من به بچه مایه دارامی خوره :))
با این ماشین برای 5 شنبه قرار گذاشتم اگه صاحب ماشین راضی به عکس گرفتن من از ماشین شد حتما عکسو واستون میذارم تا نظرتونو بگین

camaro lt
17-10-2012, 13:25
تجربه بسيار بسيار جالبي بود.
هربار كه براي بازديد و معاينه يك ماشين رفتيد و به ريزه كاريهاي اون دقت كنيد، چيزهاي زيادي از ظاهر و باطنش ميفهميد. اينجوري تجربه كاري خودتون هم بالاتر ميره و كم كم از حالت آماتوي به حرفه اي تبديل ميشيد.
توي عكسها چيز خاصي مشخص نميشه و هميشه به هركسي كه تصويري از يه ماشين ميگذاره اينو ميگيم كه ديدن خود ماشين تا ديدن عكسش دوتاست.
اينجوري كه اون ماستنگ زرد نشون ميداد خيلي هزينه و خرج بالايي داره ( شايد بيشتر از 4 يا 5 تومان فقط براي بدنه و رنگ) چون سرپا كردن ماشيني كه تعدادش كمه و البته قطعاتش هم ناياب و خيلي گران، بسيار بيشتر از يه نوا يا بيوك ايران دردسر درست ميكنه، والبته وقتي مرتب بشه مسلما قيمت يك نمونه تميز اون خيلي بيشتر از يه نوا يا بيوك خواهد بود.
استراتژي خاصي براي خريد در نظر بگيرين، دنبال خودرويي باشيد كه نتونه حركت كنه و البته بدنه در حد خوب يا نزديك به وضعيتي باشه كه بعد از تعمير تميز از آب در بياد، چون وقتي حركت نكنه خيلي افت قيمت پيدا ميكنه( مگر اينكه صاحبش توي باغ نباشه و الكي قيمت بپرونه) .
و البته تجهيزات داخل اتاق و تزئينات هم خودش يه عامل ديگه براي تعيين قيمت ماشين به حساب مياد كه شما هم بخوبي روي اون نظر داديد و زوم كرديد.
اگر اين ماستنگ زرد رو چند وقت ديگه بهش سر بزنين به احتمال زياد بازهم كمتر ميده چون با قيمتي كه داده كسي طرفش نميره( منظورم ماشين شناس) مگر اينكه يكي بخواد پول الكي خرج كنه كه اونم داستان ديگه اي داره.
در مورد اون آگهي هم حتما سراغش رو بگيريد. خيلي وقتها ممكنه چيزي پيدا كنين كه واقعا از نظر ساختار در وضعيت مناسبي باشه و اگر همون ماشين دست يه دلال بيافته قيمتهاي بالاتري روش بزنه.
در مورد خارج شدن كنترل ماشين وقتي به سرعت 40 رسيدين كمي توضيح بديد چون گويا سيستم فرمان و جلوبندي اونم مشكلات زيادي داره.

hooly
17-10-2012, 15:01
camaro ltعزیز رانندگی با ماستنگ زرد واقعا فاجعه بود.تو سرعت 40 ماشین مثل قایق چپ و راست میرفت. فرمون کاملا گیج بود.جلو بندی که هیچ...
در مورد ماستنگ که 5شنبه میبنمش قرار بر این شد که ماشین 1روز کامل دست من باشه.(البته ماشین منم 1روز در اختیاره ایشونه)
با توجه به قیمت 28/000/000 تومانی به نظر میاد سالم باشه.از تمامه زوایای ماشین.موتور.تودوزی..عکس میگرم تا دوستان راهنمایی کنن.در ضمن قراری هم با اقای عزیز عابدی فر (حاج عزیز)تعمیرکار ماشینهای امریکایی در کرج دارم تا ماشین ببینن.و اگه بشه با اقا محمد و اقای هاشمی که تو مشکین دشت کرج هستن و یه سوله دارن که ماشینهای امریکایی بازسازی میکنن. قرار میزارم.واقعا کاری که انجام می دن قابله توصیف نیست.اگر که اجازه عکاسی بدن حتما اینجا می ذارم تا دوستان کیف کنن

amir_toos
17-10-2012, 20:55
سايز 20 شد. سيلندر صفر بود كه البته مقدار كمي لبه زده بود و روغن سوزي آنچناني نداشت، اما اول كار بود.
چون هنوز فرسايش به حد بيضي شدن نرسيده بود، بنابراين با حداقل تراش تونستيم سايز 20 براي پيستونها در بياريم.
ميل لنگ هم از صفر به 10 تراش خورد و ياتاقانهاي ثابت و متحرك كلا همين سايز شدن.
سايز 30 هم خوبه، كلا توي خودروهاي سواري بطور معمول تراشهاي اولين تعمير سيلندر و ميل لنگ به 20 و 30 ميرسه و خيلي كم و به ندرت ممكنه 10 بشه كه اونم بستگي به مقدار فرسودگي داره.
به احتمال زياد ميل لنگ ايمپالا الان بازهم بين 20 يا 30 بايد بشه.
اين عكسها رو احتمالا يادتونه..!!
چه دوراني بود....

یادش بخیر تجربه دوباره مرداد امسال برام زنده شد. خودم دست تنها جمع کردم چقدر کیف داد ولی تا دلت بخواد جونم کنده شد...
ماله من 040 پیستون بود که دیدم لبه نزده! دادم برام پالیش کرد دوباره همون 040 رو با رینگ پرفکت بستم. میلنگ هم 030 بود اونم پالیش شد و همون 030 دوباره مارک فدرال بستم. بسته بندی قرمز و مشکی قدیمی داره.

hossein.az
17-10-2012, 21:04
سلام داشتم توی آگهی های ماشین یه نگاهی مینداختم به این مورد برخوردم , به نظرم خیلی تر وتمیز و خوب میومد گفتم بذارم شاید به درد کسی خورد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
17-10-2012, 22:08
سلام داشتم توی آگهی های ماشین یه نگاهی مینداختم به این مورد برخوردم , به نظرم خیلی تر وتمیز و خوب میومد گفتم بذارم شاید به درد کسی خورد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

متاسفانه آگهي وجود نداشت. شايد برداشته شده
اگر ممكنه در مورد اون توضيح بديد.

ابوالفضل کاشانی
18-10-2012, 14:59
بچه ها سلام

امروز یه الدز مبیل سفید مدل 90 دیدم هیچ اطلاعاتی راجع به این ماشین ندارم از نظر امکانات و قیمت چجوری می تونم به واقیت برسم ، موتورش در حال تعمیره بدنش هم کاملا سالمه داخلش رو هم دیدم خیلی خوشم اومد مرتب بود ولی لاستیک هاس هرکدوم یه مارکی داشت البته 3 تا از لاستیک هاش در حد 80 90 در صد داشت از امکاناتش چجوری می تونم با خبر بشم که چیا داره و راجعب قیمت دقیشش هم همینطور اگه کسی اطلاعاتی داره خواهشمیکنم راهنماییم کنه

hossein.az
18-10-2012, 21:27
متاسفانه آگهي وجود نداشت. شايد برداشته شده
اگر ممكنه در مورد اون توضيح بديد.

آگهی در مورد بیوک اسپی شیال است که گویا 5 عدد بیشتر وارد ایران نشده و خیلی خاصه . ماشین هم در شرایط بسیار عالیه قرار داشت ,قیمت هم 18 تومن زده

اگه وارد سایت ماشین آباد بشید و سرچی در دست دوم ها بکنید میبینیدش, چشمک میزنه بین همه آگهی ها

لینک رو دوباره گذاشتم شاید اینبار باز بشه.

hossein.az
18-10-2012, 21:28
ذوستان این کامارو هم خیلی ماشین نازیه

camaro lt
19-10-2012, 01:36
خب بيوك تميزيه، اما حقيقتش من متوجه نشدم منظورش از 4 عدد وارد شده يعني چي؟؟؟!!!
چون من توي همين اهواز حداقل 5 تا رو از همين مدل ديده بودم كه يكي مال معلم ادبيات فارسي خودمون بود كه اتفاقا خودش هم لوازم يدك شورلت ميفروخت ( قضيه مال زمان جنگ و دهه 60 ) رنگ اونم طوسي متاليك و تميز هم بود كه بعدها به دليل عدم رسيدگي مناسب كم كم افتاده شد و بعدا به قيمت 2 تومان فروخت.
يكي هم مال پسر عموي خودش بود كه با هم در يك زمان خريده بودن و چون قيافه هردو و ماشيناشون مشابه بود ما هم گاهي اين دوتا رو با هم اشتباه ميگرفتيم!!! هر دو هم مدل 1969 و در همون سال خريده بودن( 1348)
يكي هم سبز بود و يكي ديگه هم اگر اشتباه نكنم كوپه بود..و يكي ديگه هم آبي متاليك آسماني خيلي زيبا.
خلاصه از اين مدل تعداد بيشتر از 4 تا وارد ايران شده!! خيلي از اين تبليغات بيشتر فقط تبليغه و چون كسي به راحتي نميتونه خلاف اونو ثابت كنه پس گفتنش خيلي هم ساده است!
مثلا يادمه وقتي كامارو داشتم هر كسي ميامد و چيزي ميگفت و آخر سر هم يه داستان بسيار تكراري و كهنه رو كه ديگه از حفظ شده بودم رو برام تعريف ميكردن!
داستان اين بود كه ميگفتن :
من ( يا مثلا عموي اون شخص يا پسر دايي و يا پدر و هر كسي كه ميتونست با سن بالا مثال بزنه!) اولين كامارو را به اهواز آورديم و قبل از اون هيچكس نداشت!! و جالب اينجا بود كه توي همه اين داستانها اون كامارو كذايي رنگ شرابي يا قرمز متاليك داشته با تودوزي قرمز!!!
من و يكي از دوستان كه اونم كامارو 6 دستي داشت اين حرفها رو ميشنيديم و فقط آرام سري تكان ميداديم و ميگفتيم:
عجب..چه جالب!!!!
قيمتي كه زده اينقدر نميارزه..يعني واقعا يه بيوك ريويرا دم قايقي رو با اون اببهت و تركيب خاص و رويايي رو در كنار اين، يكي ميدونه كه تازه از اونم بيشتر قيمت زده؟؟؟؟!!!!
منكه چنين عقيده اي ندارم و اين ماشين در بهترين شرايط از نظر من ،نهايتا 10 تومان ارزش داشته باشه.

diyukis
19-10-2012, 11:10
این بیوک که تا چند وقت پیش یه رنگ دیگه داشت.یهو الان رنگش شده قرمز.عــــــــجــــــــب:sq _12:
ماشین خوبی بنظر میرسه.هر چند باید از نزدیک دیده بشه.
قطعن ارزشمند هست.اما باید دید چقدر سلامت باشه.اگررررررررررررررررر واقعن بکر باشه که نیست چون فکر کنم تغییر رنگ داده شاااید تا 15 بیارزه.
اما قطعن بکر نیست و اینکه 6 سیلندر هست.اینم مزید بر علت میشه که قبول کنیم قیمتش از این رقم اعلامی باید پایین تر باشه.

علی اقا بیوک ریویرا دم قایقی در همین وضعیت بنظرم تا 25 30 هم می ارزه.
چون هم ارزشمنده هم نایاب هم اتاق بسیار بسیار زیباتر و امکانات بیشتر.
------------------
البته یه مسئله ای هم هست این وسط.
با توجه به افزایش قیمت دلار و به تبع اون افزایش بی رویه خودرو های روز مسلمن باید منتظر افزایش قیمت کلاسیک ها هم باشیم.
دیگه واقعن منطقی نیست یه پراید بخریم 14 میلیون اما مثلن یه ریویرا سالم بخریم 15 میلیون.دیگه همچین انتظاری انتظار نابجایی هست.
الان شما تصور کنین کسی که ریویرا داره و بخواد یه جلو پنجره براش بیاره از اونور با قیمت دلار فعلی و تحریم ها فکر میکنم یه جلو پنجر0ه مثلن 300 دلاری تا بیاد ایران حداقل حداقل حداقل 1200 تا 1400 در میاد برای صاحب ماشین.
این فقط هزینه یه جلو پنجرست.پس نباید انتظار داشته باشیم کلاسیک ها قیمتشون مثه قبل منطقی باشه.
چوووووووووون کلن الان با این وضعیت اقتصادی مملکت همه چیز غیر عادیه و قیمت کلاسیک ها هم همینطور.

دوستم ماشینش که یه پژوه 2000 بود رو برد دیسک و صفحشو عوض کرد و البته دسته موتور ها هزینش شد 500 تقریبن.در حالیکه همین کارو اگه 3 ماه پیش انجام میداد قیمتش میشد 200 تومن.یعنی یه چیزی حدود دو برابرو نیم هزینه این ماشین اضافه شده طی این سه ماه.
حالا حساب کنین کلاسیک ها چه وضعیتی از نظر لوازم خواهند داشت.

camaro lt
19-10-2012, 13:34
بله حرف شما كاملا منطقيه و بالا رفتن قيمت دلار و زياد شدن تورم و البته گران شدن خودروهاي مونتاژ داخل كه كيفيت بدي دارن، مسلما روي قيمت خودروهاي دست دوم هم تاثير ميگذاره.
بخصوص خودروهاي آمريكايي كه هميشه چند سر و گردن از مدلهاي همسال خودشون بالاتر بودن و كيفيت و ايمني و زيبايي خاصي داشتن.
بفرض يه بيوك و نوا رو با سمند مقايسه كنيم شايد تنها نقطه مثبتي كه سمند اين وسط داشته باشه مقدار مصرف سوخت كمتر باشه كه البته از نظر من در قياس با ايمني و رفاهي كه يه آمريكايي داره اصلا به حساب نمياد.در حاليكه يه بيوك و نوا دستي رو ميشه به راحتي اتوماتيك كرد، و چندان نگران تعمير و نگهداري گيربكس اون نشد، يه سمند رو نميشه به اين راحتي اتومات كرد و البته اگر خراب بشه هم داستاني داره....
دقيقا بالا رفتن قيمتهاي لوازم يدكي كه خودم هر روز در جريانش هستم و كمياب شدن خيلي از اونها، نشون داد كه خودروهاي داخلي نو هم وقتي مشكل قطعات و تعميرات پيدا بكنن چقدر هزينه سنگين و غير منطقي رو روي دوش صاحبانشون ميندازن.
الان يكدست كمك فنر پرايد چيزي حدود 180 تا 200 هزار تومان شده در حاليكه قبل از جريان دلار حدود 70 تا 90 هزار تومان بود. و با توجه به استهلاك بالايي كه ماشينهاي جديد دارن، هر چند سال يك بار بايد در فكر تعويض يك سري از قطعات اصلي و كلا اورهال كردن ماشين بود وگرنه دقيقا به گاري تبديل ميشن!
من فكر نميكنم اگر يه ماشين آمريكايي واقعا سرحال و رو به راه باشه و خوب بازسازي و رسيدگي شده باشه، قيمت مفت و ارزاني بده و بقول شما اگر حتي قيمت جداگانه قطعات را هم در نظر بگيريم خودش خيلي بيشتر از كل قيمت ماشين ميشه.
به هر حال كساني كه دنبال خريد كلاسيك و قديمي و بخصوص آمريكايي هستن بايد بدونن كه زمانه اون قيمتهاي كم و تو سري خورده و بي ارزش شده سپري شده و ديگه با 2 و يا 3 تومان نميشه يه ماشين مرتب و سالم گير آورد مگر اينكه يا واقعا طرف ميخواد ردش كنه و پول نياز داره و خسته شده( كه خيلي كم پيدا ميشه) يا اينكه مشكل بزرگ فني داره و سمبل كاري كرده تا فقط براي انداختن به ديگران راه بره.

MJ1970
19-10-2012, 15:21
بنده الان مدت زیادی هست که در حال بازسازی نوا هستم و چون دانشجو هستم و فعلا درامدی ندارم خرد خرد کارها رو جلو میبرم ولی هیچ وقت هم خسته نشدم.به تازگی دربها و گلگیرها رو عوض کردم البته قبل از نصب همه رو بتونه ی کامل کردم و سمباده هم خورده و البته زمانی که گلگیرها باز بود شاسی رو اهن کردم و بعد هم رنگ.ولی شانسی که اوردم من قبلا حدود 2.5 سال قبل اکثر لوازم رو که حدس میزدم باید عوض بشه خریدم و چیدم رو قفسه.البته به قیمتهای اون زمان البته فقط جلوپنجره و زه ها ماند که الان میخوام تهبه کنم .البته مایل بودم مرحله به مرحله عکسها رو قرار بدم ولی هنوز نتونستم از بخش اپلود خود انجمن استفاده کنم چون از سایتهای اپلود که استفاده میکنم باید یکی یکی اینجا قرار بدم چون نمایش نمیده و یکی دو بار از علی اقا پرسیدم که باز هم ایتم مربوطه رو پیدا نکردم(علامت درخت ایتم سوم از بالا سمت چپ )ولی بازم نشد خلاصه دوستان لطفا راهنمایی کامل بفرمایید(شاید باید چیزی دانلود میکردم که نکردم)

MJ1970
19-10-2012, 17:13
sn204410 0000000000000000000000

MJ1970
19-10-2012, 17:19
با تشکر از شما دوست عزیز من از مرورگر opera استفاده میکردم و این ردیف تنظیم متن و سایز و فونت و ... اصلا باز نمیشد ولی با firefox مشکل حل شد حالا در ردیف url که ادرس عکس رو میخواد اگه بخوام مستقیم از روی سیستم خودم قرار بدم چجوری ادرس رو وارد کنم.

سعید سوپری
19-10-2012, 21:35
دوستا ن کسی در مورد بیوک پارک اطلاعاتی داره چه جور ماشینیه تا چه مدلی هست خوبه یا نه چند سیلندره امکاناتش چیه حدودقیمتش چنده؟نسبت به کادیلاک وکاپریس چه جور ماشینیه ؟لطفا اگه کسی اطلاعات داره راهنماییم کنه ممنون میشم

ابوالفضل کاشانی
20-10-2012, 00:37
سلام دوستان کسی جواب من رو نمی ده یه سوال پرسیدم در مورد الدزمبیل مدل 90
اگه کسی از امکانات و کیفیت سواریش و قیمتش اطلاعاتی داره خواهش می کنم من رو راهنمایی کنه
چند وقته فکرم رو به شدت مشغول خودش کرده کلاسیک نیست ولی جاذبه آمریکاییش باعث شد که من چند دقیقه ای مات و مبهوتش بشم.

MJ1970
20-10-2012, 10:48
این یه امپر اسپرته که دور موتور و فشار روغن و دمای اب و روغن هم داره و قیمتش هم تا چند روز پیش 65000 تومان بود و فکر میکنم برای شورلت و بیوک و.... که دور موتور ندارند چیز خوبی باشه
و در مورد ازمبیل و سلبریتی هم به نظر من نگهداریشون خیلی سخت هست چون لوازمشون خیلی گران و کم هست و به نظر من الان راحتترین نگهداری رو (البته اگه با این بازار بشه گفت راحت)بیوک و نوا دارند البته ازمبیل ماشین خیلی خوبی هست (تا جایی که میدونم موتور 3100 و گیربکس 4 دنده جلو اتومات و دیف جلو هستش و خیلی خوب هم راه میره ولی خب اگه خریدید یه مقدار لوازم و تعمیراتش سخت تره چون انژکتور هم هست و مکانیکش هم خیلی خیلی کم هست (توی تهران که ما هستیم گاهی لوازمش در بازار به چشم میخوره ولی خیلی کم)پس یه ماشین تک به حساب میاد.

diyukis
20-10-2012, 11:02
در مورد الدزمبیل باید گفت ماشین به نسبت خوبیه.اگر بخواهیم نسبت به ماشینای داخلی حساب کنیم باید بگم یه سرو گردن بالاتره.هم از نظر کیفیت سواری هم امکانات هم استحکام و ...
تنها موردی که شاید اذیتتون کنه همون بحث لوازم هست که من لازم میدونم یه نکته ای رو بگم.
الان توی وضعیت فعلی شما فقط و فقط لوازم پراید و پژوه رو در دسترس دارید اونم نه به طور صد در صد کااامل.
دوستانی که سمند ef7 دارن وقتی مشکلی برای ماشینشون پیش میاد دو دستی میکوبن تو سرشون چون کلن لوازم نداره.
پس این قضیه نداشتن لوازم به نوعی داره همه گیر میشه بجز در مورد پراید و پژوه.
الان خیلی از شهرهای ایران لوازم تندر90 پیدا نمیشه.
دیگه این بستگی به خریدار داره.
هر که طاووس خواهد جوور هندوستان کشد.
الدزمبیل گزینه خوبی هست برای زیر پا.چون مصرفش هم به نسبت بیوک خیلی کمتر شده.قیمت هم از 6 تومن هست تا 15 تومن بسته به سلامت ماشین.یه سرچ توی آگهی های اینترنت بزنین قیمت ها دستتون میاد.البته یه الدزمبیل واقعن سلامت و خوب و بی دردسر که خرجی نداشته باشه رو میشه با 12 تومن هم خریداری کرد.بسته به فروشنده داره.

در مورد بیوک پارک اونیو باید بگم بدرد استفاده روزانه نمیخوره.به کل لوازم نداره.تزیینات گرون.یعنی لوازمش از الدزمبیل که بالا صحبت میکردیم بسیار بسیار کمیاب تره.
بعدشم ابعاد بیوک پارک اونیو بسیار بزرگ هست و جز فول سایز ها محسوب میشه.شما مثلن باهاش بخوای بری تهران کجا میخوای جا پارک پیدا کنی؟؟؟اصلن فکرشم نکنین که بخواهید ازش استفاده روانه داشته باشید.
8 سیلندر هست.امکانات استاندارد رفاهیشون خوبه.شیشه ها برقی فرمون هیدرولیک صندلی برقی دنده اتومات قفل مرکزی بخار زن شیشه عقب و .... که در بعضی موارد بعضیاشون کروز کنترل هم دارن.کلن امکاناتشون زیاد هست.بستگی به ماشین مورد نظر هم داره.
بنظر من برای استفاده روزانه کاپریس گزینه بیسیار بهتر و مناسب تری هست.مخصوصن اگر کاپریس 90 ال اس بروگهام باشه.

سعید سوپری
20-10-2012, 12:49
کسی هست بتونه کمکم کنه در مورد بیوک پارک اطلاعات میخوام؟دوست عزیز این آمپر اسپرت که گفتید نصبش چه شکلیه راحته یا باید باتری ساز نصب کنه میشه اطلاعات بیشتر بدید؟

MJ1970
20-10-2012, 13:40
برای نصب هنوز اطلاعاتم کامل نیست چون هنوز نصب نکردم ولی تا جایی که میدونم عرض میکنم.
1-برای فشار روغن یه سنسور داره که به جای فشنگی روغن نصب میشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2-برای امپر اب هم که البته برقی است و یه فشنگی در مسیر اب داره و نصبش مثل امپر ابه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3-برای دور موتور هم از منفی دلکو استفاده میشه
4-برای امپر حرارت روغن هم یه فشنگی مثل امپر اب داره که باید درون روغن موتور قرار بگیره که برای نوا من جایی سراغ ندارم که بشه وصل کرد مگه به همون سنسور فشار روغن

MJ1970
20-10-2012, 13:47
من هنوز نصب نکردم ولی تو جعبش راهنما داره.

camaro lt
20-10-2012, 17:08
وسيله جالبيه. مدتها دنبال همچين چيزي ميگشتم، بخصوص براي دور موتور كه خيلي توي ماشين مفيد و لازمه. دور موتور در واقع يه جور دستگاه و نشانگر وضعيت كاركرد موتور به حساب مياد كه با اون ميشه خيلي از تنظيمات رو دقيقتر و مطمئن انجام داد.
حتي خرابيهايي مثل كارنكردن يه سيلندر يا يه شمع، قطعي واير شمع، تنظيم نبودن سوپاپ و مكش هوا از يه جاي غير استاندارد براي موتور و...بوسيله نشانگر وضعيت دور موتور با شرايط استاندارد اون، قابل تشخيصه.
براي حرارت جاي نصب زيادي توي موتورهاي 6 و 8 آمريكايي وجود داره، اما براي روغن( حرارت و فشار) به نظرم بايد سنسور خود ماشين رو دست نزنيم و سراغ يه جاي ديگه بريم، البته توي 8 سيلندر مهم نيست چون استفاده از اين وسيله مفيده اما توي 6 سيلندر( نوا) گويا اون فشنگي روغن وقتي فشار رو كم حس كنه، برق موتور رو هم قطع ميكنه و ديگه موتور روشن نميشه تا صدمه نخوره. اگر اين قابليت رو در اين وسيله هم گنجانده باشن خيلي خوبه.
براي دور موتور، منفي دلكو مناسبه كه پالسهاي تناوبي اون براي اين وسيله استفاده ميشه. توي كامارو من كه دور موتور داشت، محل نصب فيش در روي دلكو و روي پايه TACH بود كه مخفف تاكومتر tachometer ( سرعت سنج) قرار گرفته بود.

سعید سوپری
20-10-2012, 23:40
حالا این آمپرکجا گیرمیاد چه کسانی دارند لوازم فروشا شورلت دارند؟یا از جای دیگه باید تهیه کرد؟

camaro lt
20-10-2012, 23:41
چند تا تصوير زيبا از آفرودهاي آمريكايي در ايران پيدا كردم، با هم ببينيم و لذت ببريم...

aminbest
21-10-2012, 08:35
سلام
چیز خیلی خوبیه.منم قبلا دیده بودم ولی اطلاعاتی دربارش نداشتم ممنون از اطلاعاتی که دادید.
فقط خدا کنه گرونتر از این نشده باشه.

amir_toos
21-10-2012, 09:49
اینا که عکس های برو بچ مشهده!:5:
همه تو پیست ثامن شاندیز هست

MJ1970
21-10-2012, 15:44
این امپر رو از اسپرت فروشیها میتونید تهیه کنید من امروز از اسپرت فروشیهای چراغ برق خریدم به قیمت 75000 تومان
در ضمن این امپر برای خودروهای 3 یا 4 یا 6 یا 8 سیلندر کاربرد داره به صورت کدهای 6 رقمی در پشتش تنظیم میشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

camaro lt
21-10-2012, 16:53
در مورد چراغ قرمزي كه روي نشانگر سوار شده توي بروشور توضيحي نداده؟
احتمالا بايد چراغ تنظيم موتور يا همان چراغ دلكو (Timing Light) باشه،
البته اين چراغ بطور معمول بايد سيار بوده و زماني كه ميخواهيم تنظيم انجام بديم، نور اون رو روي پولي سر ميل لنگ بندازيم تا در هر لحظه فلاش زدن( كه معمولا نور سفيد هم داره) علامت سر ميل لنگ رو با علامت روي سيني جلوي موتور در يك راستا ببينيم و ادوانس و ريتارد بودن دلكو را از اونجا متوجه بشيم.
حالا شايد اين فرم ديگه اي از تنظيم رو بطور ساده تر نشون بده. شايد هم اصلا كار اون چيز ديگه اي باشه.
مثلا زمان مناسب تعويض دنده رو با روشن شدن نشون بده( بر اساس دور موتور)
و يا شايد هم چراغ اخطار چيزي مثل كمبود فشار روغن يا حرارت بيش از حد موتور باشه.

MJ1970
21-10-2012, 17:16
اون چراغ که فرمودید همان طور که اشاره کردید مربوط به تعویض دنده میباشد و زمانی که دور موتور به اندازه کافی بالا رفت و نیاز به دنده سبکتر بود روشن میشه البته این دور موتور رو میتونین خودتون تنظیم کنین.

سعید سوپری
21-10-2012, 18:21
میشه وقتی نصب کردی یه تو ضیحات دیگه در مورد نصب بدید ببینم راحت نصب میشه وکار کردش چه طوره؟و رو چه ماشینی میخوای نصب بکنی؟

MJ1970
21-10-2012, 19:30
حتما .فعلا درگیر کارای بدنه هستم ولی در اولین فرصت حتما دوستان رو در جریان قرار میدم.

hooly
21-10-2012, 19:46
سلام دوستان عزیز
مک1 زرد تست کردم.فقط نمی دونم عکسارو چطوری بذارم.insert hmage می زنم ولی نمیدونم بدش چه کنم

amiva
22-10-2012, 18:08
برادرم یه سایت آپلود عکس انتخاب کن، عکس رو اونجا آپ کن و لینکش رو تو همون پنجره ایی که بعد از زدن اینزرت ایمیج باز میشه کپی کن

MJ1970
22-10-2012, 19:35
دوستان من کاربراتور نوا رو چند وقت پیش عوض کردم ولی از مدلی استفاده کردم که سلونویید نداشت و ساساتش هم (وکیومش رو تکه ی بالای کاربراتور قرار داشت)هم فرق داشت و اون تک فیش برق رو دیگه نمیشه بهش وصل کرد(یعنی اصلا جایی براش نداشت)وقتی هم اون فیش ازاد شد دیگه چراق روغن اصلا از کار افتاد .البته فشنگی روغنش نو بود و 2 فیش بود.حالا اگه بخوام دوباره چراغش رو فعال کنم باید چکار کنم؟البته اون تک سیم رو که تعقیب کردم میرفت پشت سوکت فشنگی روغن و وقتی ماشین روشن میشه برق میاد سر اون سیم .فشنگی روغن هم چک کردم و سالم بود.
این عکس خودشه ولی از ای بی گرفتم و نوشته بود مربوط به سال 1970 هست.

camaro lt
22-10-2012, 22:23
من با نمونه اي كه گفتيد سرو كار نداشتم.احتمالا مال مدلهاي ساده تر نوا بوده كه كولر ندارن. مثل C1 ،
اما اگر با نبود اون فيش ساسات برقي( كه براي زياد كردن گاز موتور موقع روشن كردن كولر كار ميكنه) چراغ روغن روشن نميشه، بايد اول ببينيد چه برقي براي اون ساسات مياد كه بر اساس اون متوجه بشيم چه كاري بايد انجام داد؟
معمولا برق مثبت براي اون ساسات يا اصطلاحا چوك برقي مياد و بر اين اساس شايد از همان سيم دوباره مسير برگشتي داشته باشه كه به فشنگي روغن ميرسه. متاسفانه تا از نزديك چك نشه معلوم نيست.
دو تا فيش سر فشنگي روغن برق يكسان وصل ميشه. اول با تست لامپ ببينين برق براش مياد؟ معمولا برق مثبت هست و اينجوري متوجه ميشيد و بعد ببينيد چرا برق براش نميرسه؟ مثلا فيوز سوخته باشه يا قطعي سيم.اون فيش آزاد مانده چوك كربراتور را هم با تست لاپ چك كنيد تا برق مثبت و يا منفي داشتنش رو متوجه بشيد. اگر برق منفي داشت، به بدنه وصل كنين و ببينين در كار كرد چراغ روغن تغييري پيدا ميشه؟

سعید سوپری
22-10-2012, 22:37
ماشین من هم یکبا ر چراغ روغنشاتصالی داشت یا خموش بو یا روشنالبته وقتی وقتی فیش کاربراتور را جا میزدم دائم روشن میماند باتری ساز گفت فشنگی روغن را عوض کن وقتی عوض کردم خوب شد. راستی کاربراتور را چند گرفتی ؟نو خریدی؟

MJ1970
22-10-2012, 23:20
البته به کارب نوا به طور فابریک 2 تا سوکت میخوره یکی همان طور که فرمودید به گاز برقی که برای بالا بردن دور موتور در حالت کولر روشنه و یکی برای سلونویید .مشکل چراق روغن از همون سلونوییده که این کاربراتور نداره و من فکر کردم شاید راهی باشه تا بدون سلونویید هم چراغ روغن راه بیوفته البته اگه راهم نیوفته امپر جدیدی که خریدم اون کار رو میکنه ولی اگه فابریکش هم راه بیوفته میشه به کمک یه تقسیم که تو جعبه ی امپر جدید بود اون رو هم وصل کرد.در واقع این کاربراتور نه سلونویید داره و نه گاز برقی.این رو به قیمت 33000 تومان خریدم ولی سوزن ژیگلور فابریک روش بود و خیلی تمیز و در حد نو بود.

سعید سوپری
24-10-2012, 13:47
سلام دوستان کسی میدونه چه طور میشه یه تایمر واسه برف پاکن نوا نصب کنم چیزی هست که بشه نصب کرد مثل پراید وپژو که تنظیم میکنی هر چند ثانیه یه بار برف پاکن بزنه ممنون میشم اطلاعات بدید

camaro lt
24-10-2012, 13:59
سالها پيش من و يكي از دوستان اين كار رو كرديم. البته من براي كامارو تايمر ايراني گذاشتم( كه اصلا خوب نبود و مرتب قاطي ميكرد و ناچارا برداشتم) ولي دوستم يه دونه ژاپني خيلي خوب پيدا كرد و سوارش كرد و عالي هم كار ميداد.
محل نصب اونهم درست بغل فرمان، روي داشبرد يه سوراخ كرد و ولوم رگلاژ تايمر رو اونجا قرار داد و اونقدر كار تميز بود كه اگر كسي نميدونست، خيال ميكرد فابريك خود نوا بوده.
بايد توي بازار بگرديد و ببينين چه نوع تايمري ميتونين پيدا كنين ؟
يه مقداري مشكله پيدا كردنش چون ماهم خيلي گشتيم تا گيرآمد.و البته توصيه ميكنم ايراني نخريد چون من تجربه خوبي با مدلهاي ايراني نداشتم.
به فروشندگان لوازم برقي خودرو، لوكس فروشيها و شايد هم فروشندگان كيتهاي الكترونيكي سر بزنين حتما چيزي پيدا ميشه.
شايد هم فروشنده اون كيت دور موتور و فشار و حرارت روغن و آب و..از اين تايمرها هم داشته باشه.

hossein.az
24-10-2012, 18:55
قابل توجه تمام آمریکایی بازای عزیز دل

MJ1970
25-10-2012, 13:25
چند روزیه دنبال تزیینات نوا هستم (البته فابریک و استوک)ولی امان از دست قیمتهای فضایی:

camaro lt
25-10-2012, 13:43
از نظر من اگر قراره چنين قيمتهايي رو براي خريد چندتا وسيله تزئيناتي معمولي پرداخت كنين، بهترين كار اينه كه يه نوا اوراقي كانادايي پيدا كنين و با قيمتي حدود يك ميليون تا 1.5 بخريد و كلي وسائل سالم از روش باز كنين و مابقي رو هم بفروشيد.
البته بايد بگرديد تا پيدا بشه كه مثلا مال كسي باشه كه بخواد رد كنه و دنبال فروش آنچناني هم نباشه( مثل مال خودم كه خريدم) يا اينكه به مراكز اوراقي خودرو سر بزنين و اونجا همچين قطعاتي رو با قيمتهاي كمتري بخريد.
بايد بگرديد و سريع اينجوري هزينه نكنين.
براي سپر هم همينجور. شايد اوراقيها نمونه سالم رو داشته باشن و مال خود شما رو با قيمتي كمتر بردارن.
به هر حال چون قطعات كم شده حتي نمونه هاي نسبتا سالم يا خراب كه قابل تعمير و بازسازي هم باشه خريدار خاص خودش رو داره..
بازم به معرفت و كيفيت اين ماشينهاي آمريكايي كه با اين وضع تحريمها و نبود قطعات مردانه روشن ميشن و راه ميرن و اينهمه ادا و اطوار مثل ماشينهاي جديد پلاستيكي ندارن..
( ميل پلوس207 اتوماتيك صفر كيلومتر كامل موقع دور زدن با چرخش از جا درآمد، اونهم بعد از 6 ماه رانندگي!! الانهم افتاده گوشه نمايندگي چون قطعه اون وجود نداره!! اينهم سرنوشت خودرويي كه با قيمت بيش از 40 و چند ميليون تومان به فروش رفته و مثلا جزو اتومبيلهاي روز دنيا و ايران به حساب مياد!!)

MJ1970
25-10-2012, 22:43
البته این فکر خوبیه ولی خب پیدا کردن موردی که تزییناتش سالم باشه خیلی سخته و موردی مثل ماشین شما خیلی سخت بشه پیدا کرد.
البته تزیینات تایوانی هم پیدا میشه مثل پنجره که کیفیتش خیلی بهتر از ایرانیه ولی مدل پایینه و قیمتش 75000 تومانه و 2 تا چراغم میخواد میشه 11000 تومان.
ولی نمیدونم بشه رو 65 سوار کرد یا نه ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همان طور که میدانید مدل 58 همون اخریه

mohamad.hejazi
26-10-2012, 01:44
سلام
من جلوپنجره مدل پایینی تایوانی رو دیدم جنسش حرف نداره 75 هم خوب بهتون گفته منتها ماشین شما مدل بالاست ولی میشه نصب کرد.

MJ1970
26-10-2012, 09:49
بالاخره تزیینات خریداری شد البته اون پنجره تایوانی تو بازار کم شده بود و به همین دلیل حدود 100 تومان در میومد و راهنماهاش هم که باید میگرفتم و تازه باز باید خورونده میشد.پس ایرانی خریدم 60 تومان که کیفیتش نسبتا خوبه و زه کاپوت هم 25 تومان و ابروییها هم 30 تومان.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hossein.az
27-10-2012, 20:48
لطفا بعد از نصب روی ماشین هم عکس بذارید
کیفیتش که بنظر خوب میاد

mohamad.hejazi
27-10-2012, 22:04
گفتم 75 خوب داره میده میدونستم بالای 100 در میاد.
همین ها که خریدید تا نو هست خوبه مثلآ یکی دو سال دیگه که آبکاریش از بین رفته دوباره نوش رو بخرید.

sony2009
28-10-2012, 15:44

دوستان این لینک بالا رو ببینید. اگه سرکاری نباشه پول بزاریم دونگی برداریم...