PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كلوپ خودروهاي آمريكايي

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

rami_hemi
12-03-2012, 21:27
400 ؟ وای بد لوازم هستش که این .
موتور 425 بازم رو بعضی بیویک ها اومده بود ولی این موترو معدود رو بعضی از فرمولا ها و کامارو ها اومده .

mahdi3573
12-03-2012, 23:04
400 ؟ وای بد لوازم هستش که این .
موتور 425 بازم رو بعضی بیویک ها اومده بود ولی این موترو معدود رو بعضی از فرمولا ها و کامارو ها اومده .
عجب....پس باید نقشه های خبیسمو کمی تغییر بدم

بعد از مذاکرات فراوان با دکتر و رایزنی های....:31:
قراره فردا با شخص معرفی شده واسه پلاک کردن مونتی وارد مذاکره بشم
ایشالله که خیره

mahdi3573
13-03-2012, 18:52
امروز آقای روحی که از قول خود ایشون از هیئت اتوموبیلرانی بندرعباس استعفا دادن اومد خونه و ماشین رو دید قراره هفته بعد خبر قطعی برای اینوره سال بده وگرنه میشه اونور سال
حالا اینورسال یا اونورسال بهرحال بشه....یکم روحیه مون عوض شه
بزودی شورلت نوای پدر میره کرمان واسه صافکاری و رنگ

amiva
15-03-2012, 23:54
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این نمی ارزه ؟! :

sourena
16-03-2012, 00:03
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین نمی ارزه ؟! :

عکساشونو نذاشتن؟ یا برای من لود نمیشه؟

amiva
16-03-2012, 13:53
عکساشونو نذاشتن؟ یا برای من لود نمیشه؟
سلام، عکسهاش که مشکلی نداست ... :13:

mohamad.hejazi
16-03-2012, 15:53
چرا بد نیست
البته به درد یکی میخوره که عاشق 68 باشه و حوصله و پول بازسازی رو داشته باشه و وسط کار جا نزنه!

camaro lt
16-03-2012, 17:02
من متوجه نشدم..
كامارو S S بدون موتور؟؟!!
يعني اصلا موتورش هيچ ارزش و اعتباري براش نداره كه اسمش رو S S گذاشتن؟؟!!
و اونوقت كه بفرض من بخرمش موتور S S رو بايد از كجا و با چه قيمتي گير بيارم كه اصالت ماشين حفظ بشه و واقعا بتونم ادعا كنم كه اين يك S S هست؟؟!!
با اين شرايطي كه نوشته، نهايتا بشه 800 تومن روش قيمت گذاشت.
لوازم تزئيناتي اونم تا ديده نشه و واقعا همه اونها چك نشه نميشه اينجوري قبول كرد. الان من براي رودريهاي نوا داستاني دارم..
اين هفته ماشين رو ميبرم رنگ آميزي

diyukis
16-03-2012, 20:38
منم با علی اقا موافقم.نصف ارزش این ماشین به موتورشه.البته از ارزش اتاق هم نمیشه به سادگی گذشت.
اما این وسط الان چند تا مشکل هست.
1.پلاک قدیمه
2.موتور و گیر بکس نداره
3.باید دید لوازم تزیینیش در چه حده.

مشکل شماره 1 که خیلی خطرناکه و اصلا مشخص نیست این داستان کی به سر انجام میرسه.حالا اس اس که سهله اگر چاجر 69 هم باشه تقریبا هیچ فایده ای نداره.
مشکل شماره 2 هم داستان داره.یا باید گشت دنبال موتور اس اس که مثه آب در هاون کوبیدنه یا باید یه موتور 350 شوی البته درست درمون و کمی تقویت گذاشت توش که کمبود موتور فابریکو جبران کنه.
منم فکر نمیکنم با توجه به شرایط بالا قیمت این ماشین بیشتر از 1 تا 1.5 باشه.اونم اگر مدارکش تکمیل باشه و با ارفاق.

حالا فرض کنیم یکی 1.5 خریدتش.بنظرتون چقدر هزیته بازسازی داره.میشه با 10 تومن جمعش کرد؟؟

rami_hemi
16-03-2012, 21:08
موتور نداره ؟ خب واسه جمع کردن اونم فابریک ss باید وین کد ماشین رو دکد کنی بعد بفهمی کدوم موتور روش بوده بگردی پیدا کنی تا اس اس بشه .
با علی آقا موافقم فوقش لاوزم اتاق و تزئینات هم سالم و به درد بخور باشن 1 تومن .
ولی مونت کارلو ظاهرا خوب میگه .

Abbas.V
16-03-2012, 21:26
بچه ها این دوج 30 می ارزه واقعا ؟؟؟؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

diyukis
16-03-2012, 22:08
مونت کارلو که مال دوست و کاربر عزیز آقای mahdi3573 هست دیگه که ظاهرا پیگیر کارای پلاک ماشین هم هستن.
درسته آقا مهدی؟؟؟مشکل پلاک حل شد یه خبر بده ببینیم چه کردی.

تو فکر این دو تا هستم.نظرتون چیه؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] index.php%3Fmodule%3Dshow%26id%3D37233%26mashin)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] index.php%3Fmodule%3Dshow%26id%3D37259%26mashin)

اما در مورد دوج
فکر میکنم از واقعا بصورت فابریک حفظ شده باشه ماشین با ارزشیه.اما فکر کنم بستگی به خریدار داره.یکی ممکنه اینقدر پول بده و یکی دیگه همچین پولی رو نپردازه.

diyukis
17-03-2012, 00:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2F) اگه تا حالا به این وبلاگ نرفتی پیشنهاد میکنم همین الا یه سری بزنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2F)

الان این وبلاگ عاشقانه شما چه ربطی به تاپیک داشت؟؟؟؟
یعنی حتما باید چوب بالاسر شماها باشه؟؟؟؟
برای بالا بردن آمار وبلاگتون نیازی نیست دست به این کارها بزنین.

سایر دوستان توجه کنن این وبلاگ یه وبلاگ مثلا ادبی هست و هیچ ربطی به موضوع تاپیک ما نداره.
گزارش شد امیدوارم مدیران نسبت به پاک کردنش اقدام کنن.

mahdi3573
17-03-2012, 13:05
مونت کارلو که مال دوست و کاربر عزیز آقای mahdi3573 هست دیگه که ظاهرا پیگیر کارای پلاک ماشین هم هستن.
درسته آقا مهدی؟؟؟مشکل پلاک حل شد یه خبر بده ببینیم چه کردی.

سلام ماشین ناقابله واسه پلاکش امروز با نماینده قبلی دکتر صالح خو صحبت کردم که هفته پیش ماشین رو دیده بود
گفت الان واسه عید دارن ماشین های صفر رو پلاک میدن و سرشون شلوغه و واسه بعد عید گفته بیاین 1طوری حلش میکنم
الان دنبال طرفم هستم که پارسال واسه شیراز قول پلاک داد و من به خاطر مبلغ بالاش نرفتم(میگفت رابط خودم نیست اینی که هم هست زیاد پول میگیره)
اگه پیداش کنم پلاک شیراز بهتر از بندره
دارم میرم خدمت امیدوارم تا قبلش کارامو بکنم چون دوست ندارم پدرم به خاطر حسودیش به ماشینم و علاقش به نوا خودش, وقت برگشت ببینم که توش گل کاشته یا دماغشو زده و چسبونده سردره خونه...:27:

diyukis
17-03-2012, 13:14
بسیار عالی.امیدوارم مشکل شما بزودی حل بشه و بتونین برای ماشین پلاک بگیرید.
این قضیه پلاک نشدن هم بد دردسری شده.خیلی از ماشینای خوب هستن که بدرد بازسازی میخورن اما بخاطر پلاک قدیم بودن رغبت وجود نداره برای اقدام موثر.
خیلی ها هم از این وسط نون خوبی گیرشون اومده.یکی از دوستان ظاهرا تا 3 تومن خرج کرده برای پلاک ماشین!!!!!!!!!

mahdi3573
18-03-2012, 14:30
اونی که پولداره......
اینو بخره....
(یکم بالاست ولی...)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] index.php%3Fmodule%3Dshow%26id%3D34635%26mashin)

زیادی تمییزه

mohamad.hejazi
18-03-2012, 19:00
اونی که پولداره......
اینو بخره....
(یکم بالاست ولی...)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] index.php%3Fmodule%3Dshow%26id%3D34635%26mashin)

زیادی تمییزه
مسئله اینه که چند تا سیلندر داشته باشه؟؟؟!!!
اگه 8 باشه عالیه!

camaro lt
18-03-2012, 21:30
در مورد اين كامارو از توي همين عكس خيلي چيزا رو ميشه فهميد.
اين يه مدل شش سيلندر بايد باشه كه طرف ارزان خريده و با يه بازسازي جزئي( بيشتر رنگ ) اون رو براي فروش آخر سال آماده كرده تا به يه نفر نا آشنا به ماشين آمريكايي به قيمت شيرين بفروشه.
نوشته رينگ آلومينيوم داره..اما نداره..اين رينگها آلومينيومي نيستن و آهنيه. فقط فرم اسپرتي دارن و يه بچه رينگ استيل. همينطور گفته شيشه برقي داره اما توي عكس دسته شيشه بالابر كاملا مشخصه!
كولر هم نداره..مثل همه مدلهاي بيس احتمالا فقط يه يونيت بخاري ساده داره كه احتمالا اونم كار نميكنه.گيربكس هم دستيه . بيشتر مدلهاي بيس دستي هستن و اتومات هم نيست.
به نظر شما يه كامارو 13 توماني نبايد كمربند ايمني سالم داشته باشه؟
كمربند جلوي اين كامارو قسمت پاييني كه بايد روي كمر رو بگيره نداره. فقط بخش بالايي رو داره كه اونم تازه ول مونده! حتي اون رابط هدايت كننده كمربند كه بايد روي پشتي صندلي باشه تا تسمه رو در جهت درست قرار بده رو نداره.
كنسول وسط كاملا مشخصه كه به تازگي با فايبر گلاس ترميم شده ورنگ شده. لبه در نشون ميده سائيدگي شديد داشته( بخاطر سوار و پياده شدن مسافر در طول سالها) .
روي صندليهاي عقب يه پلاستيك كشيده كه يعني اين فابريك مانده!
در مورد دزدگير و قفل مركزي هم حتما اينها رو با يه دزدگير ساده چند ده توماني سر هم كرده.
صندلي چرمي؟؟!! واقعا چرم بكار برده؟؟!! يا به همين پلاستيك و مُشماهاي خودمون ميگه چرم؟؟!!
در مورد بدنه هم كه كاملا مشخصه بتونه زيادي خورده . اينو از تيزي كم و انحناي خيلي ملايم اون خط وسط بدنه و گلگير و دربها ميشه فهميد.
اينها رو از اين اطلاعاتي كه داده و همين دوتا عكس نامشخص ميشه فهميد. اگر واقعا چيز تاپي بود عكسهاي بيشتر با وضوح و البته توضيحات كاملي ميگذاشت.
خلاصه اين كاماروي ( در حد صفر) واقعا چيزي بيشتر از يه 6 سيلندر بازسازي شده اونهم بصورت ناشيانه براي انداختن به يه نا آشنا به آمريكايي نيست.

amiva
18-03-2012, 21:37
مسئله اینه که چند تا سیلندر داشته باشه؟؟؟!!!
اگه 8 باشه عالیه!
به ظاهرش نمیخوره ... :13:

اونی که پولداره......
اینو بخره....
(یکم بالاست ولی...)

زیادی تمییزه

باید هرچیزی رو از نزدیک دید، یه کامارو قهوه ایی تو شیراز آگهی شده بود عکس هاشو میدیدی از این صفرتر بود!!! اما .... کلا از دور دل میبرد از نزدیک زهله! پر از پوسیدگی و ناهواری!!

diyukis
18-03-2012, 22:47
این کامارو گرگانه.من ندیدمش از نزدیک اما یکی از دوستان دیده.
دقیقا فرمایشات علی اقا درسته.
این کامارو شش سیلندر دنده دستیه!!!!!
دوستم میگفت از نزدیک دیده اونطوری نیست که توی عکس نشون میده!!!
و اما سورپرایز یکی از دوستان تو تی تی
ریویرا 66
:27:
من عاشق این ریویرا هستم.مخصوصا از طراحی فوق العاده جلوش خیلی خوشم میاد.

نظرتون چیه؟؟

camaro lt
18-03-2012, 23:10
اين يه گنج واقعيه
كجاست؟ داستانش چيه و آيا براي خريد كسي سراغش رفته؟
احتمالا قيمت بسيار بالايي ميده و هنوز اوني كه قصد خريد واقعي داشته باشه پيدا نشده.

diyukis
18-03-2012, 23:17
واقعا یه گنجه.خیلی هم سالم هست ماشین.
والا نمیدونم فروشیه یا نه و اگر فروشیه چقدر قیمت میده.
هنوز جواب پی ام منو نداده.

sourena
18-03-2012, 23:24
باهاش میرفته کار سرویس یخچال انجام میداده؟ :18:

mohamad.hejazi
19-03-2012, 00:40
یا حضرت عیسی مسیح این دیگه کجا خوابیده
محسن جان یه چیزایی پیدا میکنیا
اگر خودت نخریدی یه ندا بده شاید یکی از ما قسمتمون شد
در ضمن حتمآ به صاحبش بگو چراغهای عقب ماشینش رو در حد نو سراغ دارم جفتش 150 تومن یعنی مفت.

amiva
19-03-2012, 12:49

نظرتون چیه؟؟

:18::18::18:
سلام:18:
اقا یه آمار بگیر ببین چه جوره؟! چند میگه؟! :18:

diyukis
19-03-2012, 13:51
سلام خدمت دوستان.پیشاپیش سال نو مبارک.امیدوارم سال خوب و پربرکتی در کنار خانواده محترم پیش رو داشته باشید.

محمد جان این ماشینو من پیدا نکردم.یکی از دوستان تی تی پیدا کرده.پیگیرش هم هست.حالا قراره بعد از تعطیلات یه پاتک بزنیم ببینیم میشه ماشینو کشید بیرون یا نه.
حقیقتش خودم دیشب وقتی دیدمش از ذوق پر پر شدم.نمیدونی چه حسی داشتم.
ایشالا از مراحل کار باخبرتون میکنم.منتها الان که خوردیم به تعطیلات و باید تا 15 فروردین دندون رو جیگر بزاریم.البته اگر تا اون موقع جیگری باقی بمونه.
چراغای عقبش هم نگهش دار حتما بدردمون میخوره.حالا یا من یا اون دوست عزیز که پیگیره و یا شمااا.

دیشب داشتم فکر میکردم فقط خداااااا میدونه پشت درهای بسته چه ماشین هایی خوابیده که ما تووو خواب هم نمیتونیم ببینیمشون.یه وقت میبینی پشت یه دیواری تو انباری پارکینگی تو باغی یه هیولا خوابیده و ما هر روز از کنارش رد میشیمو از اونور دیوار خبر نداریم.احساسی شدم الان.:d

camaro lt
19-03-2012, 14:19
شك نداشته باشيد كه 100% كسايي مثل ماها كه مثل تازي شكاري دنبال اين چيزا هستن و بو ميكشن ردشو گرفتن..حتما تعدادي ديگه از اونها هم عكسهاي بهتري دارن. از داخل و موتور و زواياي ديگه اون.
و بدتر اينكه به احتمال قوي پيشنهاداتي هم به صاحبش داده شده و البته قيمتهايي كه واقعا ميتونه آنچناني باشه..پس اين رو هم در نظر بگيريد كه الان صاحبش ميدونه چي داره و بازهم به احتمال قوي توي ذهنش رقمهايي رو داره بالا پايين ميكنه كه زياد براي ما دوست داشتني نيست!!
البته هر چيزي ممكنه اما بعيد ميدونم به اين راحتي اين ريويرا از دست اونهايي كه بهش نزديكتر هستن راحت در بره..
اميدوارم اگر كسي خريدش واقعا لياقت داشتنش رو داشته باشه و صرفا بخاطر پول بيشتر دادن صاحبش نشه..
بهرحال منتظريم تا ببينيم چي ميشه...

diyukis
19-03-2012, 14:46
علی اقا متاسفانه یا خوشبختانه صاحب این ماشین شخص حقیقی نیست !!!!
ظاهرا هم این اولین عکس های هم هست که داره ازش منتشر میشه.و اینکه تقریبا 1 الی 2 سال هست توسط اون دوستمون داره پیگیری میشه.اما فعلا نتیجه نداده.
امیدوارم حداقل ماشین دست کسی بیفته که قدر ارزش معنویشو بدونه نه اینکه دنبال مسائل مادی باشه.

amiva
19-03-2012, 18:15
پیگیری اینجور ماشین ها خیلی انرژی و انگیزه میخواد! منم یه چندتا امریکایی خوب آبادان تو یه پارکینگ دیدم که انصافا یکی از اونا که یه ایمپالا سفید بود خیلی جالب بود اما متاسفانه گفتن که همشون رو آگاهی خوابونده و مشکل جدی دارند ... !

camaro lt
20-03-2012, 16:43
علی اقا متاسفانه یا خوشبختانه صاحب این ماشین شخص حقیقی نیست !!!!
ظاهرا هم این اولین عکس های هم هست که داره ازش منتشر میشه.و اینکه تقریبا 1 الی 2 سال هست توسط اون دوستمون داره پیگیری میشه.اما فعلا نتیجه نداده.
امیدوارم حداقل ماشین دست کسی بیفته که قدر ارزش معنویشو بدونه نه اینکه دنبال مسائل مادی باشه.
پس با اين حساب با يه تيم طرف هستيم نه يك نفر
البته اينكه تا حالا خوابيده و گويا صدمه چنداني نديده خودش نشان ميده كه هركسي نميتونه ازش استفاده كنه و يه جورايي با حساب و كتاب باهاش برخورد شده.
اسم شركت مورد نظر يا موسسه اي كه صاحبش هست را هم پيدا كنين خوبه اينجوري ممكنه كساني رو بشه در اونجا شناخت و آمار دقيقتر و بهتري براي ما بيارن. شايد براي مزايده گذاشته باشن يا آگهي خاصي توي روزنامه چاپ بشه و از اون طريق به فروش برسه.
اگر بگم ديشب خواب رانندگي با اين مدل رو ديدم باورتون ميشه؟؟؟؟!!!!:20:

TopGear
20-03-2012, 16:45
اشتباه شد ببخشید

رضا صادقی
20-03-2012, 23:53
سلام
نوروز باستاني رو تبريك ميگم به همه و اميد است سال نهنگ سال خوبي باشه براي همه
دوستان والا تا جايي كه من تحقيق كردم در مورد اين ريويرا ماشين تزئيناتي هيچ نداره-موتور(455)وگيربكس اصلا نداره سندش هم معلوم نيست هست يا نه در ضمن اين ماشين راح 20 تا 30 تومن پول قلمبه ميخواد يه قرمز فوقالعاده تميزشو گذاشتن 30 نومن فك كنم

amiva
21-03-2012, 00:18
سلام
دوستان والا تا جايي كه من تحقيق كردم در مورد اين ريويرا ماشين تزئيناتي هيچ نداره-موتور(455)وگيربكس اصلا نداره سندش هم معلوم نيست هست يا نه در ضمن اين ماشين راح 20 تا 30 تومن پول قلمبه ميخواد يه قرمز فوقالعاده تميزشو گذاشتن 30 نومن فك كنم

سلام رضا جون، سال نو شما هم مبارک باشه
آقا چه خبره 20 - 30 تومن ؟!! مگه طرف چند قیمت گذاشته؟!:18:
لینک اون قرمزه هم میدی صفا کنیم؟:11::10:

mahdi3573
21-03-2012, 00:29
سلام رضا جون، سال نو شما هم مبارک باشه
آقا چه خبره 20 - 30 تومن ؟!! مگه طرف چند قیمت گذاشته؟!:18:
لینک اون قرمزه هم میدی صفا کنیم؟:11::10:

برو حالش و ببر.... آگهی قدیمیه که... چطور ندیدی...:5:

mohamad.hejazi
21-03-2012, 01:28
سلام

سلام دوستان سال نو بر همه دوستان مبارک

تا اونجایی که اطلاع دارم ریویرا 66 موتور 455 نداره 425 داره اون قرمزه که لینکش رو گذاشتید من از نزدیک دیدم بسیار تمیزه مخصوصآ داخلش که تمام فابریکه موتورش هم 425 ه

ŞHÍЯÍŃ
21-03-2012, 04:24
برو حالش و ببر.... آگهی قدیمیه که... چطور ندیدی...:5:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Findex.php%3Fmodule%3Dshow%26id%3D35360%26mashin )

وااااااااااای عجب چیزیه چه ابهتی داری سواری با ای ماشین حال میده نه این ماشین های ایرانی:8:

camaro lt
21-03-2012, 09:03
خب پس ظاهرا دليل اينكه اين ريويرا هنوز به فروش نرفته اينه كه موتور و گيربكس نداره( يا داره اما خيلي اوضاعشون خرابه) لوازمات تزئيناتي اونهم از روش باز شده و كم و كسري زيادي داره، فروشنده( يا همان شركت) قيمت بسيار بالايي روش زده( 20 يا 30ميليون) كه با وضعيت اون اصلا تناسبي نداره و نميارزه، و از همه بدتر اينكه اصلا وضعيت سند و كارت و..اون نامشخصه( گم شده، باطله، ناقصه،..)
ولي براي دنبال كردن قضيه و اينكه بدونيم دقيقا داستانش چيه بازم سوال و پرس و جو كردن بد نيست.
از دوستان كسي هست كه مستقيما بي واسطه با خود اون فروشنده يا شركتي كه صاحبشه صحبت كرده باشه؟

رضا صادقی
21-03-2012, 09:52
سلام
دوستان يه مورد استثنايي و گنچ واقعي پيدا كردم اما فكر نميكنم با شرايط جيب كسي از ما كنار بياد!!!!
كامارو ظ28

amiva
21-03-2012, 12:15
سلام
دوستان يه مورد استثنايي و گنچ واقعي پيدا كردم اما فكر نميكنم با شرايط جيب كسي از ما كنار بياد!!!!
كامارو ظ28

وقتی یه 78 ی رو میزنن 13 تومن ، 12 تومن و .... اینو حتما میگن 60 تومن ... ! البته وقتی هم من کامارو خودم رو 1.700 گرفتم (سال 85 ) یه بنده خدایی یکی از این مدل های ماسل نسل جدید (البته کامارو نبود، پونتیاک بود) خریده بود 23 یا 24 تومن، عکسش رو دارم :
مدل 1985

mahdi3573
21-03-2012, 16:38
سفره هفت سین هر ایرانی

سفره شورلتی...

خاکی بون ماشین گیر ندین از یه روز قبل عید اینجا همش گردوخاک بوده..و هست

mahdi3573
22-03-2012, 00:03
دیدین بعضی ازماشینها تو عکس از زوایایی گرفته میشن که فرضا
معلوم نیست صاحبشون کین یا.....

mohamad.hejazi
22-03-2012, 00:10
مهدی جان قدر این پارکینگ رو بدون
ما خونه قبلی که بودیم جا پارک 3 تا ماشین داشتیم ولی الان اسباب کشی کردیم حتی جا پارک یه ماشین آمریکایی هم نداریم!!یه پارکینگ کوچیک داریم که فقط پراید توش جا میشه.

mahdi3573
22-03-2012, 00:56
مهدی جان قدر این پارکینگ رو بدون
ما خونه قبلی که بودیم جا پارک 3 تا ماشین داشتیم ولی الان اسباب کشی کردیم حتی جا پارک یه ماشین آمریکایی هم نداریم!!یه پارکینگ کوچیک داریم که فقط پراید توش جا میشه.

بابام نیت داشت 1چاله سرویس هم درست کند اما به خاطر فونداسیون ساختمان نشد.....
آخ اگه بود......:10:

sourena
22-03-2012, 23:59
به عشق mohamad.hejazi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و camaro lt ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

camaro lt
23-03-2012, 21:09
كاربراتور مربوط به سيستم بوخاخ كه روي مدلهاي بالاي كاپريس كلاسيك( گويا 88 به بعد) سوار شده بود و موجب قدرت بالاتر و مصرف كمتر بود. متاسفانه به دليل نبود قطعات نو و كمي تخصص در سرويس و نگهداري اين مدل سيستم سوخت رساني ،اكثرا بعد از خراب شدن با يك كاربراتور 4 دهنه معمولي عوض ميشد.
اين يك نمونه دست دوم وارداتي از امارات بود كه به گفته فروشنده حدود 600 تومان قيمت داره و بيشتر براي استفاده از ژيگلور برقي و سوخت پاشهاي دوشي شكل اون استفاده ميشه.

mahdi3573
23-03-2012, 21:35
چه زیر خاکی.... الحق که 30 سال پیش....
کاش جنسش از مفرق بود....
(1میلیاردی به قیمتش اضاف میشد:31:)

mahdi3573
23-03-2012, 23:38
یادم نبود بگم دیروز شخصی به نامه آقای جم از اصفهان امده بود واسه دیدن ماشین البته داشت میرفت قشم
به قول خودش صاحب مونت کارلو قرمز بوده که تو این آگهی هست و 1سال پیش معاوضه کرده بوده با پژو 2000 که اونم 5خورده ای فروخته بوده... عجب انسانهایی پیدا میشن...
الان مث.... پشیمون بود
صاحب فعلیش کلی خرجش کرده و ماشین شده این.....و به این قیمت....
(صحت داستان مونت قررمز پای حساب آقای جم)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] index.php%3Fmodule%3Dshow%26id%3D2730%26passage)

.................................................. ............................................

یادش بخیر.................

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amiva
24-03-2012, 10:58
كاربراتور مربوط به سيستم بوخاخ كه روي مدلهاي بالاي كاپريس كلاسيك( گويا 88 به بعد) سوار شده بود و موجب قدرت بالاتر و مصرف كمتر بود. متاسفانه به دليل نبود قطعات نو و كمي تخصص در سرويس و نگهداري اين مدل سيستم سوخت رساني ،اكثرا بعد از خراب شدن با يك كاربراتور 4 دهنه معمولي عوض ميشد.
اين يك نمونه دست دوم وارداتي از امارات بود كه به گفته فروشنده حدود 600 تومان قيمت داره و بيشتر براي استفاده از ژيگلور برقي و سوخت پاشهاي دوشي شكل اون استفاده ميشه.

سلام علی آقا، پس این که میگفتن 88به بالا ها انژکتور شدن قضیه اش چیه؟! حتما چون برقی بوده به انژکتور تعبیر شده؟ اره؟ یا اون کلا یه چیز دیگه است؟ مرسی از راهنماییتون:11:

camaro lt
24-03-2012, 12:40
حقيقت اينه كه هنوز من يك مدل كاپريس كه واقعا تمامي سيستمهاي سوخت رساني اون بصورت فابريك و دست نخورده باقي مانده باشه و درست كار بكنه نديدم. همه اونهايي كه ديدم خراب بوده و با كاربراتور تعويض كردن. متاسفانه تعميركاران آمريكايي هم اكثرا اطلاع درستي از اين سيستم ندارند. من فقط يك بار حدود سال 80 يك كاپريس ال اس ديدم كه اين نوع سيستم سوخت رساني روش سوار بود و براي تعمير پيش يكي از مكانيكهاي باسابقه شهر آمد.
موتور روشن بود و از دو نازل انژكتور مانند اين مدل به حالت دوش مانند يك بخار بنزين كه بصورت پودر بسيار ريز و سفيد و شيري رنگي بود وارد دهانه مانيفولد هوا و سوخت ميشد.
مشكلي كه پيدا كرده بود، كم شدن شتاب و قدرت در دورهاي بالا بود كه نياز به سرويس و تنظيمات دياك داشت و كاملا معلوم بود كه در اون سال و با توجه به وضعيت كمبود قطعات و نبود دانش كافي در اين مورد و ابزار لازم انجام اين كار تقريبا غير ممكن بود.
طرف نتونست كمي بكنه و گفت كه بهتره باهاش بسازي يا بگردي ببيني كي ميتونه درستش كنه؟
خب مسلما وقتي درست نشه و ماشين ديگه اون شتاب و قدرت اوليه رو نداشته باشه تنها گزينه استفاده از همان كاربراتور است.
من فكر ميكنم چون اين نوع سيستم سوخت رساني و تغذيه خيلي كم در ايران شناخته شده، به اشتباه اسم اونو انژكتوري گذاشتند در حاليكه اصلا ارتباطي با انژكتور نداره. سوخت پاشها دوتا هستند و بصورت يكسان براي هر 8 سيلندر سوخت رو ميپاشند در حاليكه در انژكتورها معمولا به تعداد سيلندر ، انژكتور وجود داره و متعلقات ديگري هم دارند.
گويا از اين نوع سيستم تا قبل از انژكتوري شدن سوخت رساني در مرسدس بنزها هم استفاده ميشده.

amiva
24-03-2012, 22:09
حقيقت اينه كه هنوز من يك مدل كاپريس كه واقعا تمامي سيستمهاي سوخت رساني اون بصورت فابريك و دست نخورده باقي مانده باشه و درست كار بكنه نديدم. همه اونهايي كه ديدم خراب بوده و با كاربراتور تعويض كردن. متاسفانه تعميركاران آمريكايي هم اكثرا اطلاع درستي از اين سيستم ندارند. من فقط يك بار حدود سال 80 يك كاپريس ال اس ديدم كه اين نوع سيستم سوخت رساني روش سوار بود و براي تعمير پيش يكي از مكانيكهاي باسابقه شهر آمد.
موتور روشن بود و از دو نازل انژكتور مانند اين مدل به حالت دوش مانند يك بخار بنزين كه بصورت پودر بسيار ريز و سفيد و شيري رنگي بود وارد دهانه مانيفولد هوا و سوخت ميشد.
مشكلي كه پيدا كرده بود، كم شدن شتاب و قدرت در دورهاي بالا بود كه نياز به سرويس و تنظيمات دياك داشت و كاملا معلوم بود كه در اون سال و با توجه به وضعيت كمبود قطعات و نبود دانش كافي در اين مورد و ابزار لازم انجام اين كار تقريبا غير ممكن بود.
طرف نتونست كمي بكنه و گفت كه بهتره باهاش بسازي يا بگردي ببيني كي ميتونه درستش كنه؟
خب مسلما وقتي درست نشه و ماشين ديگه اون شتاب و قدرت اوليه رو نداشته باشه تنها گزينه استفاده از همان كاربراتور است.
من فكر ميكنم چون اين نوع سيستم سوخت رساني و تغذيه خيلي كم در ايران شناخته شده، به اشتباه اسم اونو انژكتوري گذاشتند در حاليكه اصلا ارتباطي با انژكتور نداره. سوخت پاشها دوتا هستند و بصورت يكسان براي هر 8 سيلندر سوخت رو ميپاشند در حاليكه در انژكتورها معمولا به تعداد سيلندر ، انژكتور وجود داره و متعلقات ديگري هم دارند.
گويا از اين نوع سيستم تا قبل از انژكتوري شدن سوخت رساني در مرسدس بنزها هم استفاده ميشده.
ممنون، بله منم شنیده بودم که یک انژکتور دارند (برای هر ردیف) و سیستم سوخت رسانیشون به پیچیدگی انژکتورهای الان که چندین تا سنسور داشته باشند نیست و در واقع از انژکتور بودن همون پودر کردن بنزین تو دهانه منیفولد رو داشتن!

ahmad_viul
25-03-2012, 00:08
سلام دوستان...آقا من یه شورلت سنتورس تو محل دیدم بد جوری زو مخمه... میهوام بخرمش خودم جمش کنم و برسم بهش اما نظر هرکی رو پرسیدم گفت:
صاحبش که قیمت میگه 3 ملیون(می ارزه!!)
واشر سر سیلندرش هم صاحبش میگه سوخته باید عوض شه اما میگن پیدانمیشه...و باید بدی بتراشن که تو سرعت های بالا ول میکنه...
کلا میگن یدکی نداره...گیربکسش رو هم صاحبش عوض کرده ماله کادیلاکه و اتوماتیک...بعد شیشه عقب رو هم میگن(نمی دونم میگن!!!)خمش زیاده و بزرگ باید شیشه مینی بوس رو بدم خم کنن که اونم خرج داره کلا نظرتون چیه؟میشه موتورشو(بیشتر واشرسرسیلندرش) کاری کرد؟کلا با چه قدر راه میوفته؟قیمت پیشنهادیتون واسه خریدش چند هست؟ کلا راهنمایی میخوام...

عکساشم میزارم

ahmad_viul
25-03-2012, 00:16

mahdi3573
25-03-2012, 01:13

اگهی ss

امید بهجتی

همراه:

۰۹۱۲۳۶۰۱۸۱۵

mahdi3573
25-03-2012, 01:27

سلام دوست عزیز
بیشتر ماشین های امریکایی از نظر موتور بهم میخورن پس اینجور نیست که پیدا نشه
کافیه پیش فروشندگان خبره جستجو کنی تا بگن مثلا فلان ماشین هم مثل این هست
من واسه مونت خودم واشر بیوکی گرفتم
شیشه هم با بیوک سنچوری یکی بود...

در ضمن مشکل پلاک هنوز حل نشده
پس به صاحب ماشین بگو با این خرابی و مشکلات خیلی سر قیمت دور برنداره..
شیشه پیدا میشه
زحمت مینی بوس خم کردن هم به خودت نده اما اندازه شیشه اش رو بگیر و به اوراقی ها تماش بگیر

ahmad_viul
25-03-2012, 16:15
دوستان نظره دیگه ای ندارن؟

camaro lt
25-03-2012, 20:50
ضمن تائيد فرمايشات جناب mahdi3573، اين مطلب را هم در نظر بگيريد كه وقتي صاحبش از سلامت فني ماشين صحبت ميكنه بايد بتونه اون رو ثابت كنه.
مثلا در مورد موتور معلوم نيست كه قضيه واقعا با يك واشر سرسيلندر حل بشه چون ممكنه سيلندر يا سرسيلندرها ترك داشته باشن و اين خودش يه ماجراي ديگه رو به دنبال داره.
يا مثلا وضعيت سلامت گيربكس و ديفرانسيال..با توجه به اينكه ماشين روشن نميشه و راه نميره پس نميتونه حرفش رو اثبات بكنه و در نهايت اين ماشين خاموش با وضعيت فني نامعلوم رقم قيمتش بايد خيلي پايينتر از اوني باشه كه گفته.
مطمئن باشيد براي روشن كردن اين ماشين( صرفا استارت خوردن و روشن شدن در جا و نه حركت) چيزي حدود نزديك به 400 تومان بايد هزينه كنين( البته با يك ديد خوشبينانه)
اگر طرف خيلي روي اين رقم 3 تومان اصرار داره ، پس ازش بخواهيد ماشين رو روشن كنه و باهاش دوري بزنين..و زماني كه گفت مشكل فني داره و روشن نميشه و نميتونه راه بره بگيد كه: پس اين قيمت ماشين خاموش و مشكلدار نيست.
در مورد وضعيت بدنه و پوسيدگيها و داشبرد و تزئينات و غيره هم كه بايد بيشتر دقت كنين و همه چيز رو از اول چك كنين.
تزئينات ماشينهاي آمريكايي كلا خيلي كمياب و گران شده.اين قسمت رو واقعا جدي بگيريد..

ahmad_viul
25-03-2012, 23:22
باتشکر از دوستان....من هنوز با صاخبش صحبت نکردم اما تو این 3-4 روز حتما صحبت میکنم باهاش...اینارم میگم یهش تا ببینیم خدا چی میخواد... از دوستان هم اگر نظره دیگه ای دارن ممنن میشم مطرح کنن...بازم تشکر

mahdi3573
25-03-2012, 23:48
فردا دارم میرم کرمان
10روزی اونجا میمونم
ست کامل واشرها که گرفته بودم واشر سرسیلندر توش نبود
در ضمن فیلتر هوا هم باید بگیرم
یه سری به اوراقی ها هم میزنم
خبری بود عکس میگیرم
بدرود

........................................

کسی چیزی خواست تا اونجایی که بتونم سراغ میگیرم ولی زود پی ام کنین که بتونم وقتمو تنظیم کنم

mobin.parsian
30-03-2012, 09:48
باتشکر از دوستان....من هنوز با صاخبش صحبت نکردم اما تو این 3-4 روز حتما صحبت میکنم باهاش...اینارم میگم یهش تا ببینیم خدا چی میخواد... از دوستان هم اگر نظره دیگه ای دارن ممنن میشم مطرح کنن...بازم تشکر

ببین داداش برای این کار جمع کردن
1- وقت آزاد میخوای
2- اعصاب آهنی
3- جیب پر پول
این ماشینی که من دیدم و چیزایی که گفتی کم کمش باید 3 تومن خرجش کنی تا اون چیزی که میخوای بشه..پول بیمه و پلاک و سند و... حساب نکردم

camaro lt
05-04-2012, 22:47
سلام بر همگي..
ديروز بالاخره نوا رو دادم رنگ آميزي..
قرار بود قبل از تعطيلات سال جديد كار رنگ آميزي شروع بشه اما چندتا ماشين روي دستش مانده بود و فرصت نشد..از هفته ديگه برنامه شروع ميشه و من هم با سرزدن مرتب مثل هميشه روال كار رو با شرح و عكس اينجا ميگذارم.
اين هم دوتا عكس جالب از كلاسيكهاي شيراز كه گوياچند روز قبل برگزار شده.
عكس را يكي از دوستان گرفته.
به دستگيره هاي نصب شده در كنار اون كاديلاك دقت كنين..فكر كنم از همان نمونه هاي خاص تشريفاتي باشه..اما از كجا و چطوري؟؟

mahdi3573
07-04-2012, 12:34
سلام نمونه جالبیه.....

sony2009
14-04-2012, 13:32
دوستان نظرتون در مورد ابن چبه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بسی چشممان را گرفت....

diyukis
14-04-2012, 14:21
خوب بالاخره فروم راه افتاد.
دوستان بیایید که یه جونی به تاپیک بدیم.

Ramin khuzestan
15-04-2012, 10:46
دوستان نظرتون در مورد ابن چبه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] index.php%3Fmodule%3Dshow%26id%3D37931%26mashin)
بسی چشممان را گرفت....
طرف دلاله ماشین خریدن از دلال هم از نظر من یه نوع ریسکه
تا حالا چندین ماشین آگهی کرده و فروخته و جالب اینجاس که عکس همه رو توی همین پارکینگش میگیره الانم غیر از این کاپریس یه تویوتا لندکروز آگهی کرده
البته از حق نگذریم این کاپریس ظاهر تمیزی داره مدلش رو هم که نوشته 1386 !!!

mahdi3573
16-04-2012, 00:49
درود و مبارکه....

نمونه نقره ایش که قبلا تو سایت بوده واسه فروش اینم از
licoln continantal

واقعا می ارزه....

mohamad.hejazi
16-04-2012, 00:53
جلو و عقب اون کاپریس مدل بالایی شده با توجه به مدلش

sony2009
16-04-2012, 07:00
جلو و عقب اون کاپریس مدل بالایی شده با توجه به مدلش
مدل 1986 مگه این ریختی نیست؟ الان که جلو و عقبش تغییر کرده بعنی دیگه ارزش نداره؟

mohamad.hejazi
16-04-2012, 16:49
نه که ارزش نداشته باشه ولی مسلمآ اگه فابریک بود بهتر بود
قیمتش بالاست
با این پول یه مدل بالاترش رو میشه خرید

این جلوی 86 ه
به چراغهاش توجه کن:

soheilnouri
18-04-2012, 00:21
من دنبال یه کامارو 1970 یا بالاتر تا 75 هستم...تیمیس...چه قیمتی تموم میشه واسم؟

mahdi3573
18-04-2012, 23:48
سلام باز که مورد پیدا کرد!!!!!!!!!
آقای حجازی جسارتا این آگهی از هم خون های شما نیست؟

rami_hemi
19-04-2012, 07:13
سلام دوستان...آقا من یه شورلت سنتورس تو محل دیدم بد جوری زو مخمه... میهوام بخرمش خودم جمش کنم و برسم بهش اما نظر هرکی رو پرسیدم گفت:
صاحبش که قیمت میگه 3 ملیون(می ارزه!!)
واشر سر سیلندرش هم صاحبش میگه سوخته باید عوض شه اما میگن پیدانمیشه...و باید بدی بتراشن که تو سرعت های بالا ول میکنه...
کلا میگن یدکی نداره...گیربکسش رو هم صاحبش عوض کرده ماله کادیلاکه و اتوماتیک...بعد شیشه عقب رو هم میگن(نمی دونم میگن!!!)خمش زیاده و بزرگ باید شیشه مینی بوس رو بدم خم کنن که اونم خرج داره کلا نظرتون چیه؟میشه موتورشو(بیشتر واشرسرسیلندرش) کاری کرد؟کلا با چه قدر راه میوفته؟قیمت پیشنهادیتون واسه خریدش چند هست؟ کلا راهنمایی میخوام...

عکساشم میزارم
شما تبریز هستین؟
به نظر من نخری بهتره دوست عزیز
چون نه شما اطلاعات کافی از این ماشین داری نه صاحب قبلیش داشته و داره .
این ماشین بیشتر لوازم موتوریش پیدا میشه حتی شیشه هاشم پیدا میشه ولی باید بگردی
3 تومن زیاد میگه با وضع موتور و شیشه و پلاکش 2 تومن بهترین قیمت میتونه باشه
واشر سر سیلندر هم اگه نباشه میشه داد براش ببرن لازم نیشت حتما اصلی خرید شاید با یه واشر مسی حل کرد ولی اگه مشکل سر سیندر داشته باشه باید دید موتور از چه نوعی هست دنبال سر سیلندر استوک براش بود اونم پیدا میشه .
نظ نهایی من بازم اینه نخرش یا اگه میخری مثل صاحب قبلیش عوض این ور اون ور خوابندنش یه تحقدق درست بکن بعد شروع کن به ساختنش
ماشین رو از نزدیک ندیدم ولی از دور معلوم بود که اتاقش خوب سافکاری شده

mohamad.hejazi
20-04-2012, 00:52
من دنبال یه کامارو 1970 یا بالاتر تا 75 هستم...تیمیس...چه قیمتی تموم میشه واسم؟

سلام
تمیزش رو شما حدود 15 میلیون حساب کن

سلام باز که مورد پیدا کرد!!!!!!!!!
آقای حجازی جسارتا این آگهی از هم خون های شما نیست؟

مهدی جان منظورت رو متوجه نشدم؟؟؟!

mahdi3573
20-04-2012, 14:16
مهدی جان منظورت رو متوجه نشدم؟؟؟![/QUOTE]

دیدم طرف هم فامیلته( mohsen hejazi) گفتم شاید باهات آشنا یی فامیلی دوری نزدیکی...:31:
باشه کادیلاک ارزون اونم بقول خودش سالم!!!!!؟؟؟
فقط واسه کنجکاوی:10:

mohamad.hejazi
21-04-2012, 12:17
آهان نه من نمیشناسمش!

mahdi3573
21-04-2012, 19:54
فردا یکی از اصفهان میرسه واسه بردن ماشین
همین امشب هم یه رابط تو بندر معرفی کردن واسه تعویض پلاک میگفت(کفرم در امد دقیقا نود) شدنیه اما بزار فردا بپرسم از طرفش
حالا یا فروش میره یا میرم واسه پلاک
اگه نه پول تقریبا 1.5گذاشتم کنار کل موتور بیارم پایین
حداقل رو پاش میکنم
دلم خنک میشه
از این دپرسی بیرون میام

mohamad.hejazi
21-04-2012, 21:07
جدیدآ اصفهان داره آمریکایی زیاد میشه
تو این 2 ماه فقط خود من 6-7 تا ماشین میشناسم که از تهران و... اومدن اصفهان.

VAHID
21-04-2012, 21:23

گوگل مدت ها است که مشغول کار بر روی خودروهای بدون راننده است. اما به نظر می رسد کادیلاک هم که زیر مجموعه ای از جنرال موتور به حساب می آید، مشغول ساختن اتومبیل بدون راننده اش بوده و در این راه احتمالا از گوگل هم جلو تر است.

این شرکت می گوید مدل های تجاری این خودرو احتمالا تا سال ۲۰۱۵ وارد بازار می شود. آنها می گویند سیستم راننده اتوماتیک آنها که Super Cruise نام دارد، می تواند به خوبی کار راننده را در یک اتوبان با شرایط مناسب انجام بدهد.

در واقع سیستم کادیلاک با راننده خودکار گوگل تفاوت های زیادی دارد و مثل گوگل هدف اش این نیست که تمام رانندگی را در همه جا به عهده بگیرد. اما همین نکته سبب می شود که کادیلاک احتمالا زودتر از گوگل بتواند محصول واقعی اش وارد بازار کند.

این سیستم با توجه به اطلاعاتی که از دیگر خودروهای جاده دریافت می کند فاصله و سرعت اش را تنظیم می کند و فعلا فقط در شرایط جوی خوب، قادر به کار است. این سیستم از مجموعه ای از ابزارها مانند رادار، سنسورهای اولتراسونیک، دوربین و جی پی اس استفاده می کند.

شرکت جنرال موتور می گوید هدف اولیه این سیستم بالا بردن امنیت خودرو است نه اینکه مانند گوگل یک راننده شخصی در اختیار شما قرار بدهد. در سال های آینده سیستم های رانندگی خودکار با کمک مکانیسم های امنیتی جلوی تصادف ها را خواهند گرفت. آنها قادر خواهند بود که قبل از اینکه خود راننده متوجه بشود خطری او را تهدید می کند، تصمیم گیری و اقدام کنند.

narenji.ir

mahdi3573
24-04-2012, 19:31
واسه تعمیر اساسی(احتمالی) قرار گذاشتیم که مکانیک بیاد خونه و منم وردستش
موتور رو بیاریم پایین
یکی تو شیراز پیدا کردم که بچه ها ازش جنس میگرفتن رازی هستن
باید باهاش هماهنگ کنم که لنگ نذارتمون

از مراحل عکس میزارم
1سری خرده ریز مثل رادیاتو دینامو.... که خودم باز میکنم باید دستی به جلو بندیش هم بزنم به نظرتون
لوازم جلو با بقیه یکیه؟؟؟

............................................
هم اکنون نیازمند یاریه سبزتان هستیم

mahdi3573
26-04-2012, 22:10
واشر سر سیلندر40تومن
مثلا اصلی

mohamad.hejazi
27-04-2012, 21:27
جلو بندی مونت کارلو با ایمپالا یکیه فقط چپقی فرمان رو من نو گیر نیاوردم.

mahdi3573
27-04-2012, 23:23
جلو بندی مونت کارلو با ایمپالا یکیه فقط چپقی فرمان رو من نو گیر نیاوردم.

چقدر در میاد؟؟؟

mohamad.hejazi
28-04-2012, 00:16
ایمپالا فقط 500 تومن لوازم برد
250 تومن هم اجرت جلوبندی ساز
لوازم خیلی گرون شده حداقل 30 درصد رفته روش.

mahdi3573
28-04-2012, 00:55
تو خونه باز میکنم شاید از اجرت کم شه ولی 500 واسه جلو 1کم زیاده...
ایشالله که خیره...

mahdi3573
30-04-2012, 23:14
امروز از 3ظهر دور ماشین بودم تا 9.5 شب
استا 1سر سیلندر باز کرد و رفت کارگاهش که بیاد
دیدم طول کشید خودم طبق مراحل قبلی اون یکیشو باز کردم
آب رفته بود مجبور شدم با سمباده نرم زنگ خشک شده رو از تو موتور پاک کنم این عکس ظهره خیلی خسته بودم فردا بیشتر عکس میزارم

از 2تا خروجی اگزوز یکیش خیلی زنگ خورده بود(بیش از 10سال) وقتمو گرفت اما بالاخره حریفش شدم

mahdi3573
01-05-2012, 20:15
اینم قبل و بعد شستشو
35 دادم تا با دستگاه بشورن
مکانیک میگفت مگه میشه واشر بسوزونه ولی نخواد
که 1پوست پیازی از سرسیلندر نتراشیم
پیش 2تا متخصص تراشکار بردم گفت هیچ طورش نیست خیالت راحت
فردا رنگش میکنم
اینهمه مدت آب تو موتور بوده طفلی چقدر به ما حال داد...
پولی کش که داشتیم فردا بازش میکنم تا کاسه نمدش عوض کنم

بعد شستشو...

mahdi3573
02-05-2012, 21:44
قالپاق سر زنجیرتایم خیلی حالم رو گرفت لاستیک زیرش اول چسبش زدم اما اصلا جا رفت
دوباره مجبور شدم تمیزش کنم ..............

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%C3%99%C2%84%C3%99%C2%86%C3%98%C2%AF%C3%98%C2%B1% 20%C3%99%C2%88%20............%20[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
03-05-2012, 15:46
درود بر همه دوستان.
ببخشيد مدتي نتونستم پست بگذارم. درگير كاراي رنگ آميزي بودم و چون توي اين قسمت تبحر خاصي ندارم، زياد اونجا نبودم و بيشتر يه سري ميزدم و عكسهايي ميگرفتم .
دربها رو باز كرديم و جداگانه روي اونها كار شد و بعد از بتونه و ماستيك زدن در نهايت رنگ آستر خورده و در آخر كار داخل دربها و سمت رودري داخلي اونها رنگ اصلي خورد. البته رنگ كرمي مورد نظر رو به رنگساز خودرو سفارش دادم و اونم بر اساس يك قطعه از بدنه( سيني پشت شيشه عقب، مابين درب صندوق و شيشه عقب) نمونه رنگ مورد نظر رو بر اون اساس ساخت كه با احتساب كل بدنه و داخل دربها و احتمالا نيازهاي بعدي 5 كيلو ساخته شد و قيمت 65.000 تومان ( رنگ تينري)
البته اونطوري كه رنگساز ميگفت و توي يه كاتالوگ نشان داد، يه زماني مدلي از پيكان استيشن بوده كه دقيقا همين رنگ رو داشته و ايران خودرو هم تا چند سال قبل نمونه رنگ اون رو ميساخته و به بازار ميداده كه كد هم داشته اما ديگه اون نوع رنگ ساخته نميشه و بايد براش رنگ بصورت دستي آماده بشه.
.................................

جناب مهدي خوشحالم كه ميبينم برنامه مونت كارلو شروع شده. با حوصله و دقتي كه نشان ميدين، حتما نتيجه خوبي بدست مياد. بيشترين كار رو احتمال زياد سرسيلندرها دارن كه معمولا بيشترين مقدار فرسودگي موتور هم در همين سرسيلندرها است. خوشبختانه موتورهاي 8 سيلندر از نظر سرسيلندر مشكلي ندارن و هنوز تعداد زيادي از اونها رو ميشه بصورت سالم و دست دوم نزديك به نو پيدا كرد.
موفق باشيد

camaro lt
03-05-2012, 20:22
و باز هم در ادامه....

كل بدنه ماستيك خورد( بتونه هاي بسيار نرم براي صاف و يكدست كردن سطح كار كه به رنگ قرمز بوده و معمولا بسيار جزئي و نازك به بدنه زده ميشه را ماستيك ميگن)

mahdi3573
03-05-2012, 20:44
مبارکهcamaro lt ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ایشالله ک زود اماده شه 1سفر بیای بندر........

واتر پمپ و پولی بستم(پیچ سر میلنگ قبلا مثل اینکه نمیدونستن چی میخوره رزوه اش خراب شده بود که دستگاه داشتیم رزوه 1/2 دنده امریکایی زدم درست شد) روغن تخلیه شد همچنین فیلتر روغن که حسابی سفت شده بود بیشتر دنبال واشر بین مینی فول و سر سیلندر بودم که2تاش تومن40شد (درستش کردم) تو ست اصلی واشر ها نبود نمیدونم طرف کش رفته یا اصولا نیست
فردا یا شنبه سر سیلندر بسته میشه

camaro lt
04-05-2012, 00:32
در نهايت آستري ديگه اي خورد و دربها و كاپوت سوار شد تا براي مراحل بعدي آماده بشه.

در اين مرحله من ماشين رو موقتا آوردم خانه تا روي چند چيز كار كنم.
اول جفتگيري دربها كه بايد قبل از رنگ آميزي انجام بدم، تا ديگه بعد از اون نياز نباشه اين كار رو بكنم و احتمالا به رنگ بدنه صدمه بخوره.
تصاوير اين كار و آماده كردم و با توضيحات توي پست بعدي مينويسم

camaro lt
04-05-2012, 09:07
و حالا حكايت جفتگيري دربها...!!!
دربها سوار شده و آماده جفتگيري بود.
من قبلا بوش دربهاي جلو را عوض كرده بودم. منتها هنوز اونطوري كه بايد درست و قرار نگرفته بودند و يه مقداري موقع بسته شدن نامتوازن بسته ميشد. بخصوص درب جلو چپ كه كلاف شيشه مقداري با ستون برخورد داشت. همينطور لبه هاي انحنا دار دربهاي عقب در هر دو سمت با بدنه برخورد كمي داشتند. خطوط بدنه هم بر اين اساس تنظيم نبود.
تجربه من در جفتگيري دربها بد نيست اما شگردهايي وجود داره كه اون رو استادان قديمي فن بلد هستن و بر همين اساس هم ترجيح دادم ماشين رو ببرم پيش يك جفت گير وارد و قديمي تا هم كار رو درست و تميز انجام بده و هم من از روي دستش كار رو بهتر ياد بگيرم.
اما....
سراغ اولي رفتم:
ما اصلا به ماشين آمريكايي دست نميزنيم...!!!
دومي:
بيار ببينم چيكار ميشه كرد؟؟!! هر دري كه سوار كنم ميشه 40.000 تومان..!!
البته دربها كه روي ماشين سوار بود و فقط يه تنظيم ساده ميخواست و بايد پيچهاي لولاهاي اون رو شل و سفت بكنن و با كمك يه نفر ديگه اونها رو در جاي خودشون ثابت و بعد پيچها رو دوباره سفت كنن..مشكل من بيشتر دست تنها بودنم بود..
وقتي بهش گفتم كه لولاها پيچ داره و نيازي به سوار كردن نيست و اونها خودشون سواره شده، با تعجب گفت:
لولاهاي درب ماشين آمريكايي پيچ داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
اينو كه شنيدم ديگه فهميدم طرف خيلي ( وارده!!!)
ماشين همراهم نبود...
سراغ يكي ديگه رفتم كه اون از اين يكي بدتر بود...ديگه نگم بهتره..!!!
خلاصه دوباره رسيدم به خودم و گفتم:
كار، كار خودته رفيق!!!
اول چهارتا لاستيك دور درب براش خريدم. هر لاستيك براي هر درب 8500 تومان كه بريده شده و سر و ته اونها رو بهم چسباندن و البته خار هم داره..اما چندتا مشكل دارن.
طول لاستيكها و اندازه اونها اصلا مطابق با اندازه دور دربها نيست. بخصوص دربهاي عقب. بطور تقريبي حدود 10 تا 15 سانت كوچيكتر گرفتن!! نميدونم حواسشون نبوده يا ميخواستن از كار بدزدن؟؟!!
محل خارها هم با محل سوار شدن اونها روي دربها اصلا مطابقت نداره و كاملا اشتباهه!! ناچارا بايد دوباره خارها رو جابجا ميكردم..البته تعداد خارها هم كمتر از اون چيزي بود كه بايد باشه..
خلاصه اين مشكلات رو دارن و اگر تصميم داشتين لاستيك دور دربهاي بيوك و نوا رو عوض كنين توصيه ميكنم خودتون لاستيكها رو بصورت متري بگيرين و سوار كنين كه هم ارزانتر در مياد و هم تميزتر..بعضيها هم ميگن از لاستيهاي دور درب تويوتا بصورت متري بگيريد و سوار كنين كه البته اونها خيلي باريكتر و نازكتره و ممكنه درست آب بندي نكنه.

لاستيكها رو اول از محل كلاف درب سوار كردم كه نيازي به خار نداره و لبه هاي اون رو با آچار زير لبه كلاف جا زدم.

خار ها رو در آوردم و دوباره با نوك تيز بر محل جديد در جاي مناسب با توجه به سوراخهاي دربها ايجاد كردم و خار رو سوار و جا زدم.البته همراه خار بهتره كه از چسب( مثلا چسب فوري 1.2.3 ) استفاده كنين چون بعضي خارها درست درگير نميشه يا شل هستند

لاستيكهاي هر چهارتا درب رو سوار كردم و آماده جفت گيري شدند.محل سوار شدن اونها رو هم قبلا رنگ زده بوديم و ديگه نيازي به باز كردن مجدد براي رنگآميزي نداره.

mohamad.hejazi
04-05-2012, 11:47
این لاستیکهای ایرانی برای بیوک و نوا خیلی جنس آشغالی دارن
نهایت 1 سال بیشتر کار نمیده بعدش ترک ترکی میشه تازه از بس نازکه درست آببندی نمیکنه.
من برای ایمپالا فقط 350 هزار تومن مزد دادم برای نصب لاستیکهای دور درب و آبگیر الان اصلآ باد داخل ماشین نمیاد.

camaro lt
04-05-2012, 12:04
دربهاي جلو چپ و راست.
لبه كلاف شيشه كمي به ستون گير ميكرد. بوشها رو عوض كرده بودم ولي تاثير زيادي نداشت. متوجه شدم كه تنظيم از روي خود لولاها و با استفاده از رگلاژ توسط پيچها انجام ميشه اما دسترسي به پيچها اونم زماني كه درب سواره خيلي مشكل و تقريبا ناممكنه. از طرفي با شل كردن اونها، كل تنظيم بهم ميريزه و تنظيم مجدد خيلي سخته.
بنابر اين با توجه به مقدار فضاي موجود براي رگلاژ و وضعيت خطوط بدنه و دربها نسبت به يكديگر ، تصميم گرفتم از روش متداول جك زدن زير دربها استفاده كنم. اينجوري تنظيم اصلي لولاها سر جاي خودشون باقي خواهد ماند و تنها لبه هاي نسبتا نرم لولاها ميتونه با كمي خم شدنف اون تنظيم لازم رو بوجود بياره.
با استفاده از يك جك روغني و گذاشتن اون زير دربها، فشار لازم ايجاد شد. چند بار اين كار رو كردم و هر بار با چك كردن وضعيت تنظيم جديد متوجه شدم كه چقدر نياز به فشار بيشتر هست يا نه؟ گايه هم لازم بود كه خودم روي ركاب بيايستم و با فشار وزن بدن و كمي تكان مختصر به بدنه ماشين، اين فشار رو زيادتر كنم.
نتيجه خيلي عالي بود و با كمترين صرف وقت و نيرو توانستم خودم دربهاي جلو رو رگلاژ و جفتگيري كنم.

تنظيم زبانه قفل كه روي ستون قرار گرفته هم خيلي مهمه. مقدار بيرون يا داخل رفتن اون و بالا و پايين شدنش خيلي توي روان و نرم بسته شدن دربها تاثير داره و با كمي حوصله و صرف وقت ميشه بهترين محل رو براي سفت كردن اون پيدا كرد.

با استفاده از پيچهاي لولاهاي دربهاي عقب، اونها رو از نظر بالا يا پايين بودن تنظيم ميشه كرد. سمت داخل دربها هم باز سه تا پيچ ديگه است كه از اونها هم ميشه بريا رگلاژ كج و راستي درب استفاده كرد. كلا دربهاي عقب تنظيم راحتي دارن.

لبه درب عقب چپ كمي بيشتر از حد معمول به داخل خم شده بود كه با گذاشتن يك قطعه چوب مناسب بين درب و فشار دادن درب به سمت داخل كم كم به جاي خودش برگشت .

براي تنظيم دقيقتر بعد از تخته، از يك تكه پارچه كه لاي در گذاشته بودم استفاده كردم و باز به درب فشار دادم و تنظيم درنهايت انجام شد.

قبل از رگلاژ و جفت گيري دربها چندان تنظيم نبودن..مثل اين لبه انتهايي درب عقب چپ كه به اين شكل قرار ميگرفت.

ولي بعد از رگلاژ به خوبي سر جاي خودش قرار گرفته و با بدنه هماهنگ شد.
البته هنوز در كل دربها يه مقداري سفت هستند كه اون بخاطر نو بودن لاستيكهاي دور درب هست و كم كم كه لاستيكها در محل خودشون شكل قاب و چهار چوب دربها و ستونها رو به خودشون بگيرن، اين مسئله هم كم ميشه. روغن زدن به قفلها و لولاها هم تاثير زيادي توي اين نرم شدن داره.

mahdi3573
06-05-2012, 12:50
موتور روشن شد:31:
یکم سوپاپ هاش باید تنظیم بشه و قالپاق هاش بسته شه...
:5:
....و شستشو....

فعلا....

mahdi3573
07-05-2012, 13:03
قبل شستشو

[/URL]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تنظیمش کردیم دلکوو....
رادیات کامل آب رو میچرخونه اما هم آب هم موتور خیلی داغ میشه کسی میدونه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

amiva
07-05-2012, 21:11
سلام دوستان ظاهرا پنجشنبه افتتاحیه نمایشگاه خودروهای کلاسیک هستش، کسی از دوستان نمیاد؟
مکان: شیراز، شهرک گلستان، محل دائمی نمایشگاه ها
زمان: 21 الی 25 اردیبهشت

camaro lt
07-05-2012, 21:41
ببخشيد..ميخواستم يك پست در مورد كارهاي انجام شده نوا بگذارم كه اين خبر رو ديدم..
من كه متوجه نشدم اصلا داستان چيه؟؟
مگر قرار نبود خودروهاي كلاسيك و كلكسيوني و...وضعيت خودشون رو داشته باشن؟؟ مگر كميته كلاسيك نگفته بود كه چنين چيزي نيست؟؟ مگر نگفته بودن به زودي پلاك ملي بهشون ميدن؟؟؟
پس اين داستان چيه؟؟؟
پس اين جناب صالح خو چيكار ميكنه؟؟؟!!
احتمالا هيچكس براش تره هم خورد نميكنه....
اعصابم بدجوري خط خطيه...
تاريخ : دوشنبه 18 ارديبهشت 1391

ممنوعيت تردد خودروهاي فرسوده از اول تير ماه در تهران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در حالي سه سال از ارائه اولين پيشنهاد ممنوعيت تردد خودروهاي فرسوده مي گذرد كه تاكنون هيچ كار عملياتي در اين خصوص انجام نشده است. اما بايد منتظر بمانيم تا ببينيم تير ماه امسال طرح جديد جامع كاهش آلودگي هوا، كه در آن سن فرسودگي جديد تعريف شده و بر اساس آن خودروهاي بالاي ۲۰ سال اجازه تردد در ۸ كلانشهر را ندارند اجرايي مي شود؟

برهمين اساس معاون عمراني استاندار تهران روز گذشته در جلسه كارگروه كاهش آلودگي هواي تهران از ممنوعيت تردد خودروهاي فرسوده از اول تير ماه به طور جدي در پايتخت خبر داد . محمودي در اين جلسه كه به بررسي برنامه كاهش آلودگي هوا در هشت شهر بزرگ كشور اختصاص داشت، گفت: بر اساس مصوبه جديد دولت تردد خودروهاي سواري بالاي ۲۰ سال و موتورسيكلت هاي بالاي ۸ سال در پايتخت از اول تير ماه سال جاري ممنوع است كه قطعا تمام توان مسوولان استان در اجراي اين مصوبه خواهد بود.در اين زمينه خبرگزاري ايسنا گزارش داد كه سرهنگ جمال بذرافشان، جانشين پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ نيز در اين خصوص گفته است كه جدول تعيين شده جدول خوبي است اما ساير دستگاه ها بايد وظايف خود را انجام دهند.وي با اشاره به اينكه در بحث خروج خودروهاي فرسوده عملا كار جدي صورت نگرفته است، گفت: اگر قرار باشد پليس از تردد خودروهاي فرسوده جلوگيري كند و در مقابل شاهد خروج خودروهاي فرسوده به ميزان مورد انتظار نباشيم قطعا با مشكل مواجه مي شويم.

mahdi3573
07-05-2012, 22:26
من چندروز پیش باهاش صحبت کردم گفت اوضاع داره بهتر میشه و خبرت میدم اما انگاری.....!!!!!!؟؟؟؟؟

رادیات کامل آب رو میچرخونه اما هم آب هم موتور خیلی داغ میشه کسی میدونه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

camaro lt
07-05-2012, 22:44
اگر ممكنه فردا حتما از ايشون سوال كنين و بپرسيد باز چه خوابي براي ما ديدن و اين داستان جديد چيه؟؟؟؟
در مورد گرم كردن موتور و آب رادياتور، اول بايد ببينين دماي اون چقدره؟
چون اينكه با دست حس كنين كه آب داغه ملاك درستي نيست..بايد يه مقياس قابل سنجش باشه.
اگر از حد عادي گرمتر ميشه اين به خرابي رادياتور، خرابي واترپمپ، تنظيم نبودن سوپاپها و دلكو، كمي آب رادياتور و يا شل بودن تسمه پروانه و يا خرابي پروانه ميتونه مربوط باشه..اينها رو چك كنين تا قدم به قدم بريم جلو و ببينين مشكل از كجاست؟
اول يه درجه آب دقيق براش بگيرين، ترجيحا جيوه اي باشه.

mahdi3573
07-05-2012, 22:58
اگر ممكنه فردا حتما از ايشون سوال كنين و بپرسيد باز چه خوابي براي ما ديدن و اين داستان جديد چيه؟؟؟؟
در مورد گرم كردن موتور و آب رادياتور، اول بايد ببينين دماي اون چقدره؟
چون اينكه با دست حس كنين كه آب داغه ملاك درستي نيست..بايد يه مقياس قابل سنجش باشه.
اگر از حد عادي گرمتر ميشه اين به خرابي رادياتور، خرابي واترپمپ، تنظيم نبودن سوپاپها و دلكو، كمي آب رادياتور و يا شل بودن تسمه پروانه و يا خرابي پروانه ميتونه مربوط باشه..اينها رو چك كنين تا قدم به قدم بريم جلو و ببينين مشكل از كجاست؟
اول يه درجه آب دقيق براش بگيرين، ترجيحا جيوه اي باشه.

از رادیاتور مطمئن نیستم اما وقتی ماشین روشنه آب توش جریان داره و 1نشتی داشت که گرفتم البته رادیاتور ساز گفت اگه جوشش بدم تعطیل میشه اگه رادیات سراغ داشتی بگو
اما اگه آب جریان داشته باشه بازم اینجوری میشه؟؟؟
تسمه شل نیست
سوپاپ و دلکو تنظیمه
واتر پمپ نمیدونم باید کار کنه...
پروانه بدبخت هم میچرخه:31:

camaro lt
08-05-2012, 12:56
تجربه اي كه در مورد رادياتور خودرو داشتم اينه كه گاهي شكل و شمايل يه راديات در كل سالم به نظر ميرسه و احيانا فقط چند نشتي كوچك ممكنه داشته باشه كه با لحيم كردن درست ميشه..
اما در باطن اون رادياتور به درد نميخوره و در شرايط كاري سخت( دور بالاي موتور، حرارت زياد محيط، استفاده از كولر) توان چنداني براي خنك كردن نداره و حتي در وضعيت عادي هم كم مياره.
چندتا دليل ميتونه وجود داشته باشه.
1. رادياتور فرسوده شده و رسوب زيادي داخل لوله هاي اون نشست كرده و اين باعث ميشه كه تبادل حرارتي خيلي كم بشه و البته جريان و گردش آب به اون صورتي كه بايد باشه، وجود نداشته باشه.
گاهي با سيخ زدن و تميز كردن اون كانالها و لوله ها مشكل برطرف ميشه اما اگر رادياتور پوسيدگي شديد داشته باشه همين كار باعث ايجاد سوراخها و نشتي هاي بيشتري ميشه كه عملا راديات ديگه به درد نميخوره.
2. تعداد لوله ها هم خيلي مهمه..معمولا براي يك آمريكايي ديگه حداقل بايد از رادياتور 5 لوله به بالا استفاده كرد. اگر 3 يا 4 لوله است اصلا روي اون هيچ حسابي باز نكنين..
3.مخازن دو سمت ورودي و خروجي رادياتور هم در بالا بردن حجم آب موتور تاثير داره، اگر مخازن بزرگتر باشه كارايي اون هم تا حدي بيشتر ميشه و ظرفيت گرمايي بالاتر ميره. البته سالم بودن مخازن هم شرطه.
4. كيپ و بسته بودن درب رادياتور با گلويي كه بايد دقيقا مثل درب يه ديگ زودپز عمل كنه و بعد از گرم شدن آب در حد معيني سوپاپ خروجي درب راديات باز شده و آب رو به مخزن سر ريز هدايت كنه و برعكس وقتي آب خنكتر شد با باز شدن سوپاپ مكش، آب رو از مخزن به داخل رادياتور مكش بكنه. اگر سيستم سالم و بسته باشه حتما اين وضعيت بايد عمل بكنه. در غير اين صورت هميشه دچار كسري آب شده و موتور كم كم گرم ميكنه و مدام بايد آب به رادياتور اضافه كنين.
5. تميز و باز بودن كانلهاي عبور آب در سيلندر و سرسيلندرها هم خيلي مهمه. اگر جرم و زنگ داخل اونها باشه گردش آب و تبادل حرارتي رو مختل ميكنه.
6. واترپمپ بايد سالم باشه. نشتي نداشته باشه و از همه مهمتر آب پخشكن و يا همان پروانه داخلي اون سالم باشه. گاهي اين پروانه ها از جنس پليت و فلز گالوانيزه ساخته ميشه كه به مرور سالها پوسيده شده و از بين ميره و ممكنه نتونه آب رو به راحتي و با سرعت مناسب در موتور به گردش در بياره و همين هم عامل گرم كردن موتور ميشه.آب پخشكن هايي كه از جنس چدن ساخته شده دوام خيلي بالاتري دارن.
7. پروانه موتور اگر متناسب با نوع موتور و خودرو نصب نشده باشه باعث گرم شدن موتور ميشه. مثلا پروانه موتور شش سيلندر رو ( از نوع بدون كولر) براي هشت سيلندر كولر دار بگذارن..در اين حالت مقدار جريان هوايي كه بايد از لاي رادياتور عبور بكنه خيلي كم شده و موتور گرم ميكنه. شكسته و كج بودن پروانه ها هم همين تاثير منفي را داره. همينطور هود دور پروانه و رادياتور كه اگر سالم نباشه جريان زيادي از هوا كه بايد از داخل رادياتور عبور كنه رو منحرف كرده و هرز ميره.
8.آب توي موتور بايد داراي ضد جوش و ضد زنگ مناسب باشه و از آب رادياتورهاي مناسب و استاندارد استفاده بشه. آب معمولي بجز اينكه زنگ زدن و خرابي در كل موتور و سيستم خنك كننده را به همراه داره، هيچ كار ديگه اي نميكنه..هيچوقت از آب معمولي استفاده نكنين مگر اينكه ناچار باشيد.
اين موارد بالا رو چك كنين ، احتمالا مشكل توي يكي از اينها بايد باشه.

mahdi3573
08-05-2012, 20:08
با این اوصاف حتما رادیات عوض میشه
پرسیدم اگه کامل بخوام گفته 380
اما اگه فقط شبکه شو بگیرم بدم درست کنن فقط پول شبکه 250 میشه
قیمتا مناسبه یا نه؟

camaro lt
08-05-2012, 20:46
خب قيمتها بطور كلي كه خيلي زياده( من هم اگر ميخواستم راديات نو براي نوا بگيرم چيزي حدود 300 تومان در مي آمد) اما در حال حاضر وضعيت همينه.
احتمالا شبكه رو از شركت رادياتور ايران ميگيرين( توصيه ميكنم از شركت رادياتور ايران شبكه بگيريد) چون از نظر كيفيت بهتر از شركتهاي ديگه كار كرده. حتما هم 5 لول باشه( اگر 6 لوله بود كه بهتر) مخازن را هم حتما تعمير كنين و رسوبات و جرمهاي اونها رو پاك كنين تا احيانا اگر خوردگي داشته باشن مشخص بشه. من فكر ميكنم مدت زيادي آب معمولي توي موتور بوده و زنگ زدگي شديدي داشته. قبل از هر كاري، چند بار بايد داخل كانالها و مجاري آب موتور كاملا شستشو داده بشه. مثلا با محلولهاي تميز كننده. اما من بيشتر به نفت سفيد اعتقاد دارم
يك ليوان از نفت سفيد رو داخل آب رادياتور بريزيد و بگذارين موتور 10 دقيقه كار كنه. بعد جنت پايين رو باز كنين تا آب كاملا تخليه بشه. اين كار رو مدام تكرار كنين. هر بار ميبينين كه مقدار رسوبات خارج شده كم و كمتر ميشه. البته وقتي ضد زنگ و ضد جوش بريزيد ممكنه بازم مقدار ديگري از رسوبات رو با خودش حل كنه و توي آب ديده بشه و نشتي آب رو در جاهايي مثل پولك موتور يا واتر پمپ ببينين..اينها رو هم كه رفع كرديد ميتونين راديات نو رو با آب راديات و ضد جوش بريزيد و ديگه مشكل زنگ زدگي برطرف ميشه

mahdi3573
09-05-2012, 11:32
با دکتر صحبت کردم گفت باید صبر کنی شدنیه و تلاشمو میکنم امروز هم که گفت روزنامه بگیر
قدمی مثبت اما کم
روزنامه شرق چاپ امروز 4شنبه
صفحه19:

(نکته بدربخورش رو رنگی کردم)

فرسودگي به سن نيست به كاركرد است

بابك وفايي:آيين‌نامه جديد از رده خارج كردن خودرو‌هاي فرسوده كه به تازگي ابلاغ شد، هر چند در ديد كلي گامي در راستاي نوسازي ناوگان حمل و نقل كشور است اما كاستي‌هاي فراواني دارد كه اجرايي شدن آن را دشوار مي‌كند و از سوي ديگر هزينه‌هاي اجراي آن را بالا مي‌برد. پيش از پرداختن به كاستي‌هاي آيين‌نامه جديد نيم‌نگاهي به سال‌هايي خواهيم داشت كه تصميمات دولت‌ها و شرايط حاكم بر كشور معضل خودرو‌هاي فرسوده را پديد آورد.
وقتي عرضه و تقاضا برابر نيست
در فاصله سال‌هاي 1355 تا 1366 رشد جمعيت در ايران نرخي معادل 8/3درصد داشت كه يكي از بالاترين نرخ‌هاي رشد جمعيت در جهان است و به‌طور معمولی به دنبال اين افزايش جمعيت، افزايش تقاضا براي كالاهاي مختلف از جمله خودرو نيز به وجود آمد. در مقابل با شروع جنگ تحميلي در سال 59 در عمل توليد و واردات خودرو به كشور متوقف شد. منابع ارزي كشور محدود بود و نياز‌هاي جبهه‌هاي جنگ و تامين معيشت جامعه، فرصتي براي واردات خودرو و حتي واردات قطعات براي مونتاژ داخل را باقي نمي‌گذاشت و در نتيجه در اين مقطع شاهد افت محسوس در عرضه خودرو در بازار بوديم. به دليل اين عدم عرضه و افزايش تقاضا در بازار، خودرو‌هايي كه به صورت طبيعي بايد از چرخه حمل و نقل خارج مي‌شدند ارزش پيدا كردند و نه تنها از چرخه خارج نشدند بلكه با قيمت‌هايي بالاتر از قيمت‌هاي خريد، به فروش مي‌رسيدند تا بتوانند جوابگوي نياز بازار باشند.
در آغاز دهه 70 شاهد آزادسازي مقطعي واردات خودرو به كشور بوديم كه توانست تا حدودي بازار خودرو در ايران را تنظيم كند هرچند دولت وقت، بار ديگر با عنوان حمايت از توليدات داخلي، واردات را ممنوع كرد و بازار تشنه ايران را در اختيار خودروسازان داخلي قرار داد كه در آن مقطع هنوز گام‌هاي اوليه افزايش كمي توليدات را برمي‌داشتند. با توجه به ساختار جمعيتي كشور در آن زمان، 70درصد جمعيت كشور زير 30 سال سن داشتند و هرسال نيز حدود 800هزار نفر به بازار كار وارد مي‌شدند. همين ساختار جوان سني باعث شد با وجود افزايش كمي توليد محصولات داخلي، همچنان تناسبي ميان عرضه و تقاضا وجود نداشته باشد. از سوي ديگر افزايش جمعيت شهري كشور و رشد شتابان تاسيس شهر‌هاي جديد در دهه 70 نياز به حمل و نقل عمومي را نيز با روندي افزايشي مواجه كرد و با توجه به كمبود عرضه اتوبوس و ميني‌بوس، همچنان شاهد تردد خودرو‌هاي قديمي در شهر‌ها و جاده‌هاي كشور بوديم. در كنار اينها در دوران رونق فعاليت‌هاي عمراني ناشي از سياست‌هاي سازندگي، نياز به حمل و نقل بار نيز افزايش چشم‌گيري داشت كه حاصل آن عدم خروج از رده ناوگان فرسوده كاميون‌ها و كشنده‌ها بود. در چنين شرايطي در آغاز دهه 80 ميانگين سن اتوبوس‌هاي كشور 23 سال، كاميون 5/21 سال و سواري 9/18 سال بود.
اين شكاف بزرگ ميان عرضه و تقاضا در بازار باعث مي‌شد خودرو‌هاي موجود در كشور نه تنها با كاركرد بيشتر ارزش خود را از دست ندهند بلكه با گذشت هر سال، ارزش بالاتري را نيز به دست مي‌آوردند تا آنجا كه بر اساس ارزيابي‌ها، يك خودرو سواري وارداتي آلماني مدل 1976، در 1380 توانسته بود 140درصد ارزش خود را حفظ كند.
در چنين شرايطي افزايش سن خودرو‌ها و عدم خروج خودرو‌هاي فرسوده از ناوگان، نه ناشي از قصور مردم كه حاصل سياستگذاري‌هاي دولتي بوده است و از اين نظر نمي‌توان مصرف‌كنندگان را مقصر قلمداد كرد.
در سوي ديگر اين مشكلات، سياست مربوط به قيمت‌گذاري بنزين و گازوييل در گذشته است كه باعث شده امروزه كشور با معضلي با نام خودرو‌هاي فرسوده مواجه شود. در روزگاري كه بنزين و گازوييل عرضه‌شده در كشور حتي از آب معدني هم ارزان‌تر به فروش مي‌رسيد، تعويض خودرو‌ها و به‌ويژه خودرو‌هاي سنگين با نمونه‌هاي نو نمي‌توانست مطلوبيتي داشته باشد چرا كه سوخت ارزان، مصرف بالاي اين وسايل را جبران مي‌كرد. مطابق قانون و در دوران دولت اول اصلاحات، قيمت بنزين بايد به‌طور ساليانه 20درصد افزايش پيدا مي‌كرد تا به مرور و در يك فرآيند تدريجي به قيمت‌هاي جهاني برسد. هر چند اين افزايش قيمت به صورت تدريجي انجام نشد اما يك‌بار افزايش قيمت بنزين كافي بود تا قيمت بسياري از خودرو‌هاي پرمصرف آمريكايي كاهش چشمگيري پيدا كند و در عمل استفاده از آنها مقرون به صرفه نباشد و شايد اگر روند تدريجي افزايش قيمت فرآورده‌هاي سوختي پيگيري مي‌شد امروزه به طور طبيعي بخش عمده‌اي از خودرو‌هاي فرسوده كشور در يك فرآيند چندساله از چرخه حمل و نقل خارج شده بودند، هر چند با مصوبه مجلس در آن دوران اين افزايش قيمت تدريجي متوقف شد و براي چند سال ثبات قيمت بنزين را شاهد بوديم. از اين منظر نيز نمي‌توان مصرف‌كنندگان را مقصر فرسودگي خودرو‌ها قلمداد كرد و بار ديگر سياست‌هاي نادرست بود كه به مشكل خودرو‌هاي فرسوده دامن زده است.
و ناگهان آيين‌نامه
با چنين پيش‌زمينه‌اي و البته متناسب با افزايش توليد صنعت خودرو‌سازي داخلي، در نيمه دوم دهه 80 به اين سو طرح‌هايي براي جايگزيني خودرو‌هاي فرسوده در بخش سواري تصويب و به اجرا رسيد كه هرچند گاهي با مشكلاتي نظير عدم تخصيص اعتبار و برنامه‌ريزي‌هاي نامناسب همراه مي‌شد اما در نهايت توانست بخشي از خودرو‌هاي فرسوده در بخش سواري را از چرخه
حمل و نقل كشور خارج كند اما چنين برنامه‌هايي هيچ گاه به صورت جدي براي بخش حمل و نقل سنگين به اجرا درنيامد و اكنون نيز به جاي آنكه سياست‌هاي اعمال‌شده در اين بخش جنبه تشويقي داشته باشند، تنبيهي هستند.
هرچند آيين‌نامه جديد جايگزيني خودرو‌ها را مي‌توان از ديدگاه‌های مختلفي مورد توجه قرار داد اما بدون شك مهم‌ترين نكته در رابطه با اين آيين‌نامه نه محتوي و بند‌هاي آن، كه روند تصويب و ابلاغ و اجراي آن است. اين آيين‌نامه 16 اسفند سال 90 تصويب و در آغازين روز‌هاي فروردين‌ماه ابلاغ شد و به مالكين تنها سه ماه مهلت داد، در حالي كه چنين طرحي بايد در يك پروسه طولاني‌مدت‌تر به انجام برسد و سرنوشت آيين‌نامه‌اي را كه از تصويب تا مهلت پايانش حتي به پنج ماه هم نمي‌رسد، مي‌توان پيشاپيش حدس زد.
مساله قابل تامل ديگر زمان اجراي اين قانون است. تيرماه زمان آغاز سفر‌هاي تابستاني است و با افزايش بهاي بنزين مي‌توان انتظار داشت استقبال از
حمل و نقل عمومي در سفر‌هاي بين شهري افزايش پيدا كند. مشخص نيست با چه ديدگاهي زمان آغاز اين طرح با زمان اوج سفر‌هاي تابستاني همخوان شده است و مسوولان چه برنامه‌اي براي مديريت تقاضاي سفر با اتوبوس و ميني‌بوس در صورت از رده خارج كردن بخش عمده‌اي از ناوگان موجود دارند؟
اين مشكل نه تنها در سفرهاي تابستاني كه در سفر‌هاي درون‌شهري و بين‌شهر‌ي جديد كشور نيز وجود دارد. نيازي نيست چندان از صنعت خودروسازي دور شويم. كافي است نگاهي به سرويس كارگران شركت‌هاي ايران‌خودرو و سايپا داشته باشيم تا مشخص شود در حال حاضر اتوبوس‌هايي كه مطابق اين آيين‌نامه فرسوده و از رده خارج به شمار مي‌روند چه نقشي در جابه‌جايي مسافران دارند.
چنين تصميم خلق‌الساعه و بدون پشتوانه‌اي پيش از اين در صنعت حمل و نقل هوايي و با خروج توپولوف‌ها از خطوط هوايي نيز ديده شده است؛ امري كه بدون پيش‌بيني هواپيماي جايگزين انجام شد و در بعضي از خطوط هوايي يك‌شبه پرواز‌ها به نصف كاهش پيدا كرد كه حاصل آن را مي‌شد در زد و خورد مسافران در صف خريد بليت ديد تا بار ديگر مردم چوب تصميمات دولت را بخورند.
عرضه نيز مشكل ديگري است كه اجراي اين طرح در بخش حمل و نقل مسافري را با پرسش‌هايي مواجه مي‌كند. توليد اتوبوس بين‌شهري در چند سال اخير شاهد افت نگران‌كننده‌اي بوده است. هر چند كارخانه‌هاي اتوبوس‌سازي كشور در حال حاضر از وجود ظرفيت‌هاي خالي در خطوط توليدي خود خبر مي‌دهند اما با وجود تحريم‌هاي بين‌المللي كه از يك سو باعث قطع همكاري برخي از توليد‌كنندگان اصلي اتوبوس با ايران شده و از سوي ديگر مبادلات مالي با كشور‌هاي عرضه‌كننده را دچار مشكل كرده است. بعيد به نظر مي‌رسد توليد‌كنندگان بتوانند به تقاضاهايي كه در اثر خروج اتوبوس‌هاي فرسوده از چرخه حمل و نقل به وجود مي‌آيد پاسخ گويند. در كنار اينها دولت و به طور ويژه وزارت كشور به عنوان متولي حمل و نقل درون‌شهري، يكي از اصلي‌ترين بدهكاران به شركت‌هاي توليد‌كننده اتوبوس هستند و عدم تزريق مالي به اين بخش در كنار محدوديت‌هاي بين‌المللي حاصلي جز تعطيلي خطوط توليدي و اخراج كارگران اين خطوط به دنبال نخواهد داشت؛ امري كه نمونه آن در آغاز سال‌جاري در شركت شهاب خودرو ديديم و با روند فعلي، اين سرنوشت محتوم بسياري ديگر از توليد‌كنندگان نيز خواهد بود و مشخص نيست دولت از كدام محل قصد دارد اتوبوس‌هاي جايگزين را در اختيار متقاضيان احتمالي قرار دهد.
يكي ديگر از عواقب پيش‌بيني‌نشده اجراي اين آيين‌نامه، برهم‌خوردن امنيت رواني مالكان خودرو‌هاي تجاري است. مالك اتوبوسي كه بر اساس قوانين موجود و تا نيمه اسفندماه سال گذشته برآورد مي‌كرد خودرويش همچنان چند سال ديگر اجازه تردد خواهد داشت، روز بعد با آيين‌نامه‌اي مواجه مي‌شود كه خودرويش را فرسوده اعلام مي‌كند. چنين وضعيتي در مورد خودرو‌هاي سواري نيز مشكل‌ساز است اما در مورد خودرو‌هاي تجاري به دليل ماهيت متفاوت اين خودرو‌ها نه تنها مشكل‌ساز كه فاجعه‌آميز خواهد بود و در عمل سرمايه زندگي مالك اكنون حتي قيمتي برابر با خودرو اوراقي دارد. امكان جايگزيني نيز در حال حاضر فراهم نيست چرا كه نه تسهيلات كافي براي اين منظور در نظر گرفته شده است و نه اتوبوس لازم براي عرضه وجود دارد و مالك اتوبوس يك‌شبه شغل و زندگي خود را به طور كامل ازميان‌رفته مي‌بيند.
هيچ‌كس منكر مزاياي جايگزيني خودرو‌هاي فرسوده نيست اما آيا شرايط براي چنين كاري مهياست؟ برنامه‌هاي پيشين جايگزيني خودرو‌هاي سنگين فرسوده و عدم استقبال مالكان از آنها نشان‌دهنده ضعف‌هاي ساختاري در طرح‌هاي ارايه‌شده است اما متاسفانه تصميم‌گيران به جاي بررسي علل عدم استقبال از طرح‌هاي پيشين، اين‌بار با سنبه پرزور‌تر وارد ميدان شده‌اند و مثل هميشه ديواري كوتاه‌تر از ديوار مردم پيدا نشده و با تحديد مالكيت خصوصي مالكين خودرو‌ها، سعي در به روز كردن ناوگان حمل و نقل سنگين دارند اما طرح‌هاي بدون پشتوانه راه به جايي نخواهد برد. علاوه بر اين، بر اساس تجربيات و روش‌هايي كه در همه كشورها پياده مي‌شود، ملاك فرسودگي خودرو به سن و سال نيست بلكه ملاك اصلي سلامتي و كاركرد مناسب و مفيد خودرو است. الان در ايران خودروهايي توليد مي‌شود كه سه سال بعد از توليد هيچ‌كدام از ملاك‌هاي كاركرد استانداردهاي جهاني را دارا نيست. در عين حال در خيابان‌هاي شهرهاي ايران خودروهايي تردد مي‌كنند كه با داشتن بيش از 20 تا 30 سال سن بهترين كاركرد موتور و كم بودن ميزان آلاينده‌ها را داراست. از سويي ديگر در همه جاي دنيا معاينه فني معيار كاركرد و فرسودگي و عدم فرسودگي خودروهاست. هيچ بحث ديگري هم در ميان نيست، در حالي كه اصل و اساس قانون آيين‌نامه خودروهاي فرسوده از اصل و اساس اشتباه است چرا كه گفته شده خودرو فرسوده خودرويي است كه 20 سال از توليدش گذشته باشد و براي اتوبوس 13 سال، اما اگر معيار اين كار ميزان آلايندگي است مثل همه دنيا، بايد اكتان بنزين 97 به بالا باشد. اين براي بنزين معمولي است. در حالي كه بنزين سوپري كه در ايران به فروش مي‌رسد زير 91 است. عوامل اصلي آلايندگي در ايران اين چيزهاست.در كنار تمام اين مسايل عدم عرضه گازوييل استاندارد از ديگر مشكلاتي است كه اجراي طرح‌هاي اينچنين را ناممكن يا حداقل پرهزينه مي‌كند. در حال حاضر توليد‌كنندگان خودرو‌هاي سنگين با تكنولوژي‌هاي روز مشكلات متعددي را با گازوييل پرگوگرد عرضه‌شده در كشور دارند و اين مساله آسيب‌هاي زيادي را به خودروها وارد مي‌كند كه يا تعمير آن در شمول گارانتي قرار گرفته و بر عهده فروشنده است يا مالك خودرو بايد هزينه آن را بپردازد در حالي كه در حقيقت هيچ يك مقصر بروز اين اتفاق نيستند. در چنين شرايطي كوبيدن بر طبل نوسازي ناوگان تنها اتلاف منابع است و در ابتدا وزارت نفت است كه بايد عرضه گازوييل استاندارد را در سطح كشور آغاز كند. در نهايت در سالي كه با نام توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني نامگذاري شده، كوبيدن بر طبل واردات خودرو‌هاي دست دوم تجاري به بهانه به روز كردن ناوگان حمل و نقل كشور، در حالي كه توليد‌كنندگان داخلي به سختي روزگار مي‌گذرانند ريختن دلار‌هاي باارزش نفتي كشور به جيب بيگانگان نيست؟ در ميان بند‌هاي مختلف اين آيين‌نامه شايد تنها بخش دلگرم‌كننده مربوط به خودرو‌هاي كلاسيك و آنتيك باشد. اين خودرو‌ها كه سرمايه‌هاي ملي كشور هستند معمولا در آيين‌نامه‌هاي ابلاغ‌شده به دليل سن بالا ذيل خودرو‌هاي فرسوده به شمار مي‌رفتند و همين مساله نگراني مالكين را به دنبال داشت اما اين بار خروج اين خودرو‌ها از شمول اين آيين‌نامه مورد تاكيد قرار گفته است؛ امري كه بايد آن را حاصل تلاش‌هاي كميته كلاسيك فدراسيون موتورسواري و اتومبيل‌راني دانست.
بر اساس عرفي كه در كشورهاي دنيا هست، به خودروهايي كه بيش از 25 تا 30 سال عمر داشته باشند خودرو كلاسيك گفته مي‌شود و خودروهاي بالاي 50 سال نيز عتيقه محسوب مي‌شوند. در عين حال اما بر اساس اين آيين‌نامه جديد اين خودروها در ايران خودرو فرسوده و از رده خارج به حساب مي‌آيند.

camaro lt
09-05-2012, 12:29
خلاصه اينكه اصلا مشخص نيست داستان چيه و كي چي ميگه و قانون چي چي هست؟؟؟!!
من كه ديگه كاري به اين حرفها ندارم و اگر تردد ممنوع بشه، ماشين رو گوشه حياط پارك ميكنم و يه چادر ميكشم روش...
اينجور كه معلومه كميته كلاسيك رو هنوز جدي نگرفتن و براي تصميمات و نظرات كارشناسي اون هيچ ارزشي قائل نيستن وگرنه اينقدر راحت همه چيز رو رد نميكردن..اينهمه آدم با ماشينهاي كلاسيك و خاص توي اين مملكت هست، تكليف اونها چي؟
طرف كاپريس 1991 خريده 12 ميليون و حدود 6 ميليون ديگه هم تا الان خرجش كرده...حالا اسمش شده فرسوده؟؟؟!!
همون استاندارد جهاني ميگه وقتي يه ماشين بتونه استاندارهاي فني لازم رو در حد سال ساخت خودش داشته باشه مشكلي نداره و ميتونه تردد كنه.
اما ظاهرا ما خيلي استاندارهاي بالايي داريم كه هنوز آمريكا و اروپا به پاي ما نرسيدن!!!!
مثل استاندارد بنزين كه الان باعث شده يه 206 تيپ 3 مدل 90 بجاي 7 ليتر در 100 كيلومتر، مقدار 15 ليتر در 100 كيلومتر بسوزونه و هيچ كاري هم نميشه كرد!!
خدا عاقبت ما رو با اين داستان به خير بكنه..
الان نوا من كه مدل 70 هست و 21 ساله شده جزو كدوم دسته است؟؟؟؟!!!
عتيقه كه نيست!! كلاسيك هم كه حتما نيست چون 25 ساله نشده!! پس حتما فرسوده بحساب مياد ديگه!!!
جالبه...خيلي خيلي جالبه....

mohamad.hejazi
09-05-2012, 17:12
واقعآ مسخره ست
ولی من به کار خودم ادامه میدم
دیروز یه دونه نوا 57 سی5 خریدم.
حالا یه نوا دیگه پیدا کردم میخوام اونم بخرم!

mahdi3573
11-05-2012, 11:55
فایل وین کد جی ام ها... برای سال 1975
اگه کسی سال خاصی میخواد بگه تا بزارم

یا

camaro lt
11-05-2012, 17:58
بتونه هاي جزئي براي خش گيري انجام شد.

قسمتهاي فلزي داشبرد در بالا رو ترميم شده بود مقداري بتونه خورد و رنگ اون هم ساخته شد بهشون زده شد.

سمت داخل دربها هم كه قبلا رنگ زده شده بود. آماده شد تا آستر نهايي رو بخوره.

آستر نهايي خورده شد

camaro lt
11-05-2012, 20:24
آخرين آستري هم زده شد، اما قبل از رنگ آميزي بايد چندتا كار انجام ميدادم.
يكي جفت گيري دربها بود كه انجام دادم. دو مورد ديگه هم بود...
يكي صاف كردن گوشه سپر عقب سمت راست كه بر اثر يه تصادف در گذشته كمي كج شده بود.
و مورد بعدي دوتا آينه سمت چپ و راست دربها بود.
در مورد سپر،قائدتا بايد ميرفتم پيش سپر ساز، كه البته ميدونستم كلي داستان برام در مياره و هزينه زيادي هم ميگيره تا يه كار ساده رو انجام بده..و يا اينكه يه صافكار با استفاده از وينچ و زنجير اون رو بكشه تا صاف بشه..
ترجيح دادم خودم با استفاده از وسائلي كه دارم امتحاني بكنم، و اگر نتيجه نگرفتم اونوقت به صافكار مراجعه كنم..خب البته تقصير هم ندارم!! ماشين آمريكاي مثل ماشين سنگينه! آدم رو بدجوري دست به آچار و فني ميكنه!! چون ديگه همه كس دست به اين ماشينها نميزنه( در واقع مردي كه جرآت و جسارت تعمير و دست زدن به ماشين آمريكاي رو داشته باشه ،ديگه به اين راحتي پيدا نميشه ، بخصوص توي مسائل فني خاصي مثل همين سپر يا جفت گيري دربها...اينو تمام آمريكايي سوارهاي قديمي ميدونن..)
اول از همه ماشين رو نزديك يه درخت توي حياط پارك كردم تا اون قسمت سپر روبروي درخت باشه. از درخت به عنوان تكيه گاه استفاده كردم.
دوتا كابل داشتم كه معمولا براي بكسل ماشين ازش استفاده ميكنم. يكي رو با استفاده از شِكِل بصورت حلقه اي بستم و از لاي گوشه سپر رد كردم.

دومي رو هم از داخل اولي رد كردم و از دوطرف تنه درخت به جك ماشين متصل كردم. از جك به عنوان وينچ استفاده شد.

كم كم با جك زدن گوشه كج شده سپر آرام آرام شروع به صاف شدن كرد.قسمت بالايي اون خوب شد اما بخش پاييني هنوز بايد كشيده ميشد و بنابر اين اينبار كابل رو از لبه پاييني سپر رد كردم.
با كشيدن اين قسمت، شروع به صاف شدن كرد منتها چون خيلي نيروي بيشتري ميخواست، فشار زيادي وارد شد و كم كم عقب خود ماشين هم به سمت درخت كشيده شد!! براي جلوگيري از اين مسئله بايد يك مانع ميگذاشتم كه معمولا صافكارها از كنده درخت يا چوب كه مابين چرخ يا شاسي با ديوار يا پايه گذاشته ميشه استفاده ميكنن. اما چون من اينها رو نداشتم، از يه روت وسط كهنه پيكان به عنوان اهرم فشار استفاده كردم و اون رو بين بالاي سپر و تنه درخت قرار دادم تا قسمت بالاي سپر رو از كج شدن بيش از حد نگه داره و در عين حال از كشيده شدن عقب ماشين به سمت درخت هم جلوگيري كنه و فقط نيرو به قسمت پايين سپر وارد بشه.

در نهايت بعد از چندبار جك زدن و كشيدن سپر تا حد خوبي به جاي خودش برگشت.

mahdi3573
11-05-2012, 23:42
احسنت camaro lt

camaro lt
12-05-2012, 21:11
متشكرم جناب مهدي.

بعد از آستري زدن آخر و نهايي شدن كار قرار شد كه امروز عصر رنگ اصلي زده بشه اما...
اما صبح رفتم سر بزنم ديدم ماشين رنگ خورده!!
رنگ آميز گفت كه ديدم ديروز هوا خوبه و مناسبه رنگ زدم و ديگه يادم رفت بهت بگم!!
خلاصه عكسهاي حين رنگ آميزي از دست رفت و نشد بگيرم.
رنگ چون تينري بود كاملا خشك شده و درحال پليش زدن بود كه در واقع يه سمباده آبي بسيار بسيار نرم و صافه تا زبري نهايي كار رو بگيره و براقي و جلاي لازم رو به رنگ بده.
در كل خوب از آب درآمد و عصري ماشين رو آوردم .
كم كم بياد شروع به بستن يه سري قطعات بكنم، و البته داشبرد را هم براي تعمير بايد باز كنم.

total_overdose
12-05-2012, 23:19
سلام
نمایشگاه خودرو کلاسیک در شیراز
یکسری عکس از بعضی از خودروهای آمریکاییش گرفتم برا دوستان :20:
دوج چارجر

فورد مک 1
پپونتیاک[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ککامارو ss[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
z28

ن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کاتلاس

دوج دارت

الکترا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کورت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوج کورنت

اینم چنتا عکس ویژه مخصوص آقا علی گل البته ماشینو حتما میشناسن! استیکر TT هم روش هست

mohamad.hejazi
13-05-2012, 00:06
بابت عکسها تشکر
تا کی نمایشگاه هست؟

camaro lt
13-05-2012, 00:07
ممنونم جناب total_overdose
ميتونم بگم: چه اتومبيل هاي (فرسوده)! خوشگلي! بخصوص اون ريويرا آخري!!
حالا يه مسابقه جالب!
چند سالي ميشد كه من توي يه مغازه تعمير واترپمپ و لنت كوبي ميرفتم و گاهي كاري هم پيشش ميبردم انجام بده.
هميشه به ديوار اون مغازه اين دوتا شل جلو رو ميديدم كه آويزانه و از همون روز اول با ديدنشون فهميدم مال يه مدل پونتياك بايد باشه.
چند وقت قبل مغازه رو داشت مرتب ميكرد و اين دوتا شل رو هم يه گوشه انداخته بود. من ازش سوال كردم داستان اينها چيه؟ گفت :
مال يكي از آشناها بود توي تهران..يه پونتياك داشت قهوه اي و خراب شد..تعمير موتور هم كرد اما درست نشد و با كلي بدبختي يك ميليون فروختش( شايد هم كسي خريد و برد بازسازي كرد...)
مدل پونتياك رو نميدونست..
اين دوتا شل رو هم چون به دردش نمي خورد من ازش گرفتم و آوردم تا شايد يه روزي بفهمم مال چه مدليه؟
توي نت،تمام مدلهاي پونتياك ترانس آم و فاير برد رو ديدم..همه مدلهاي دهه 60 و 70 كه اين نوع دماغه برجسته و با دوتا شل جداگانه رو دارن.
اما مال هيچكدوم نبود..
حتي مدلهاي G T O را هم ديدم اما مال اونها هم نبود..
چند مدل ديگه پونتياك رو هم سرچ كردم كه احتمالا بيشتر ميتونه مال اواخر دهه 60 باشه اما بازم مال اونها نبود..
حالا به نظر دوستان اينها مال چه مدليه؟
اگر پيدا كردين و شناختين حتما عكس اون مدل را هم بگذارين.
نماي پشت
شماره هاي سريال شناسايي

mohamad.hejazi
13-05-2012, 00:23
مال پونتیاک لمانز دهه 70 یا جی تی او دهه هفتاد نیست؟؟؟

total_overdose
13-05-2012, 00:23
بابت عکسها تشکر
تا کی نمایشگاه هست؟
تا 25 فکر کنم :)

camaro lt
13-05-2012, 01:42
مال پونتیاک لمانز دهه 70 یا جی تی او دهه هفتاد نیست؟؟؟

فكر كنم همينه كه شما گفتي..اما من خيلي گشتم و فقط اين يه نمونه رو ديدم كه تشابه داره ولي مابقي يه جور ديگه بودن..شايد اين استاندارد اونه و بقيه يه جورايي تيونينگ شده به حساب مياد.
پونتياك لمانز 1972

camaro lt
13-05-2012, 02:05
داشبرد رو براي تعمير شكستگيها و تركها باز كردم.
پيچهاي دو سمت چپ و راست باز شد،

پيچهاي بالاي صفحه كيلومتر به داشبرد باز شد

سه تا مهره به اين شكل زير سمت چپ و راست و وسط داشبرد بسته شده
خارهاي كشابي فنري اين شكلي هم كل داشبرد رو در محل خودش نگه ميداره. بعد از باز كردن مهره ها بايد داشبرد رو به صورت كشويي به سمت بيرون و بعد بالا بكشيم تا در بياد و از شاسي فلزي زير جدا بشه.
جعبه داشبرد و كانالهاي كولر و بخاري بايد بازبشه تا دسترسي به مهره ها ساده تر باشه

دريچه هاي تنظيم جهت هوا رو هم بايد در بياريم كه به صورت كشويي در محل خودشون سوار شدن
يك پيچ كوچيك كانال سمت راست رو به داشبرد متصل ميكنه بايد باز بشه
مهره وسط داشبرد پشت قسمت برجسته قرار داره و دسترسي به اون كمي مشكله
داشبرد از شاسي فلزي جدا شد

داشبرد رو دادم به يكي از تعميركاراي قديمي كه سالها پيش هم براي يه نوا ديگه كه داشتم داشبرد تعمير كرده بود و كارش هم تميز بود. البته اون قبلي خدابيامرز شده بود و اين يكي شاگردش بود كه به نظر ميرسه كار اينم تميزه.
در هر صورت ديگه كسي به داشبرد دست نميزنه و مثل همه چيزاي ديگه تعمير ساده تر يه سپر پلاستيكي ماشين امروزي براشون آسانتر و كم هزينه تر و با دستمزد بيشتري همراهه..
اينم چون مشتري قديمي بودم قبول كرد...

mohamad.hejazi
13-05-2012, 09:14
تا 25 فکر کنم :)

دوست داشتم بیام ولی نمیرسم!

diyukis
14-05-2012, 00:50
فایل وین کد جی ام ها... برای سال 1975
اگه کسی سال خاصی میخواد بگه تا بزارم

یا

مهدی جون برای همه سالها رو تو یه تاپیک جدید بزار.هر چیزی که مربوط به شناسایی خودرو ها میشه رو توی همون تاپیک بزار تا راحت در دسترس باشه.مرسی.
----------
به به علی اقای عزیز.خوبی اقا؟میبینم ماشین راه افتاد.بسلامتی.ذوق و سلیقه شما برای رفع مشکلات خیلی جالبه.
به قول شما ماشین قدیمی ادمو سر ذوق میاره ه ه .
هزینه نقاشی چقدر شد؟؟

فکر میکنین هزینه ترمیم داشبرد چقدر بشه؟؟؟
ایشالا ترمیم که شد یه عکس خوب ازش بزارید.چه بسا ما داشبرد هارو راهی اهواز کنیم:18::31:

camaro lt
14-05-2012, 13:10
متشكرم آقا محسن جان!
هزينه رنگ را بصورت كلي و پيمانكاري حساب كرده بود و روز اول قيمت همه چيز را با كيفيت مواد و كار درجه يك 1.5 ميليون گفت. البته احتمالا خودش مقداري تخفيف بده، اما دركل كارش خوب و تميز و سريع بود و حدودا كمي بيشتر از يك ماه طول كشيد. 500 تومان ديگه مانده كه همين هفته ميرم حساب ميكنم و البته تخفيف هم ميگيرم!!
براي داشبرد هم قيمت 120 تومان بود اما با حساب مشتري قديمي بودن براي من 90 تومان درآمده كه هنوز تحويل نگرفتم. حتما عكس از داشبرد تعمير شده هم ميگذارم.
متاسفانه تعمير داشبرد رو فقط اين كارگاه انجام ميداد و بقيه فقط تعميرات سپر پلاستيكي ماشينهاي جديد رو كه گويا دردسر كم و درآمد بالا داره انجام ميدن. فكر كنم همون تهران داشبردسازهاي خوب پيدا بشه!
كاسه چراغهاي عقب را تميز كردم و داخل اونها رو براي نوردهي بيشتر با ورق آلومينيوم پوشاندم.

چراغهاي اشاره بغل را هم سوار كردم.
چراغهاي جلو را از نوع هالوژن گرفتم به قيمت هر عدد 10.000 تومان. البته مارك اونها احتمالا چيني باشه چون ميخواسته از روي نوع بسته بندي شركت واگنر تقليد بكنه ولي احتمالا بخاطر اينكه مشكلات قانوني پيدا نشه نوشته واگنا ! ولي نوردهي خوبي دارن و با اينكه هنوز آفتمات براشون نگذاشتم و ماشين هم روشن نبود و فقط از باطري برق ميگرفت، با اينحال مشخص بود شدت نوردهي خوبي دارن و نور اونها به سفيد ميزد. يه زماني دنبال مدل گرد اون براي كامارو و نوا يكي از دوستان بودم ولي پيدا نشد كه نشد...

لامپ هالوژني داخل حباب كاملا مشخصه. حباب يك تكه و كاملا از هوا تخليه شده و خلاء كامل است.

sony2009
14-05-2012, 14:03
جناب کاماروی عزیز
گوشه سپر سمت چپ ماشین(زیر چراغ) که ظاهرا صاف فرموده بودید هنوز کجه یا تو عکس به اون صورت افتاده؟

camaro lt
14-05-2012, 14:27
نه اونجا مشكلي نداره،..
توي عكس و بخاطر سايه روشن اينجوري نشون داده ميشه، اون قسمت درواقع يه كاور بين بدنه و سپر ماشينه كه از جنس لاستيك نرم ساخته شده.
اين قسمتها هم بخاطر آفتاب خوردن زياد رنگ و رو نداشتن كه اونها رو هم رنگ زدم.
من قسمت عقب و سمت راست سپر رو خودم صاف كردم كه البته هنوز يه مقداري بازم جاي صاف كردن داره اما ديگه دستش نميزنم چون ممكنه زيادي خم بشه، براي تنظيم كامل بايد سپر باز بشه كه فعلا دست نزنم بهش بهتره!

camaro lt
17-05-2012, 20:49
جناب حجازي، كامارو به كجا رسيد؟
خيلي دلم ميخواد مراحل بازسازي اون رو زودتر ببينم و اينجوري بشه:
متاسفانه تاپيك بازسازي هم متوقف شد...:41:
اينها تنها دلخوشيهاي باقي مونده توي اين دنيا براي همه ما بوده،..
كاشكي بگذارن لااقل با همينها دل خوش باشيم...

mohamad.hejazi
18-05-2012, 00:21
کامارو جان دلم رو آب کردی با این عکس
بازسازی کامارو هم نزدیکه
زمان دقیقش معلوم نیست ولی نزدیکه.

rami_hemi
18-05-2012, 09:03
محمد جان کی مثلا؟ ما یه مثلی داریم میگه وقت اومدن ش ا ه
یا به قول معروف وقت گل نی . :دی
محمد جان با این اوضاع بازار مشکل میشه ولی چیزی نیست که از دست تو بر نیاد .
علی آقا ماشینتون خیلی سر حالتر شده کارهایی رو که انجام دادین رو دنبال میکردم ولی به خاطر مشغله توی بحث شرکت نمیکنم .

رضا صادقی
22-05-2012, 07:47
سلام به دوستان گل گلاب
همتون واقعا خسته نباشيد از استاد علي بزرگ تا مهدي و محمد عزيز و داداش محسن
به اميد روزي كه كامارو باز سازي شه و باهاش شهر رو به چالش كشيد:8:

و اينم كه همون روياي منه (هرچي دنبال 77 يا 78 كاردار ميگردم نيست!!!!!!!)

diyukis
22-05-2012, 08:59
متاسفانه تاپيك بازسازي هم متوقف شد...:41:
اينها تنها دلخوشيهاي باقي مونده توي اين دنيا براي همه ما بوده،..
كاشكي بگذارن لااقل با همينها دل خوش باشيم...

سلام به همه دوستان.
علی اقا اینی که نوشتید یعنی چی؟؟؟
----------
آقا رضا بنظر من گیر یه مدل خاص از ماشین نباش.مهم اینه آمریکایی سوار باشی.حالا 77 78 کاردار گیرت نیومد اشکال ندارهو.برو سراغ گزینه های دیگه.اگر بخوای فقط یه مورد مد نظرتباشه درصد موفقیتت کم میشه.
بنظر من ماشینایی دیگه ای هم هستن که میشه بهشون فکر کرد.
کامارو
الدزمبیل کوپه
مونت کارلو
انواع بیوک های کوپه
حتی فایربرد های سالهای متفاوت

حتی نوا و بیوک کوپه.

camaro lt
22-05-2012, 20:53
سلام بر همه دوستان...
اول اينكه از اين فرم جديد سايت اصلا خوشم نيامد!!
قبلي كه بهتر بود..
آقا حميد عزيز، منظور من تاپيك مربوط به بازسازي كامارو 1970 جناب حجازي بود كه مدتهاست خوابيده! و ما هم كم كم داريم نا اميد ميشيم!!:44:
البته گويا قراره به زودي شروع به بازسازي بكنن كه واقعا دارم براي اون لحظه ثانيه شماري ميكنم!!
جناب صادقي دست روي چيزاي خاصي گذاشتي كه همه دنبالشيم!! البته من كه خودم بدترم و دنبال ريويرا براي بازسازي ميگردم!!!
ممنونم جناب رامين، كاراي جديد رو كه انجام دادم با عكسهاي زيادي آماده شده كه با توضيحات كامل حتما مينويسم، البته اول بايد از سر و ته اين فرم جديد انجمن سر در بيارم!!!

mohamad.hejazi
22-05-2012, 21:06
چرا دکمه تشکر نداریم؟؟!!
دعا کنید بازسازی کامارو شورع بشه تاپیکش رو میترکونم.

rami_hemi
23-05-2012, 09:52
داریم محمد جاش عوض شده
کار کامارو از دعا گذشته به خیرات رسیده :دی

mohamad.hejazi
23-05-2012, 12:36
راست میگیا
فعلآ دارم برای کامارو لوازم نو جمع میکنم.
عکسش رو بعدآ میزارم.

sony2009
23-05-2012, 14:34
دوستان نظرتون در خصوص این چیه؟

camaro lt
23-05-2012, 14:41
خب، گويا تاحدي مشكل وضعيت انجمن رفع شده و توانستم كمي با آن ارتباط برقرار كنم!

نوا بطور استاندارد آينه بغل سمت چپ بصورت تمام فلزي و آبكاري شده دارد. من دوتا آينه آمريكايي آلمينيومي داشتم كه چون بخاطر فرم متفاوت پايه ها امكان سوار كردن روي نوا را نداشت ناچار شدم بريا پايه انها يك واسطه آلمينيومي بسازم.
تمام مراحل اندازه گيري و نمونه اوليه ساخته شده از گل رس و تنظيمات و قالبگيريهاي مجدد و نمونه سربي و تراشكاري هاي انجام شده و..را حذف ميكنم چون نوشتن و توضيح در مورد آنها خودش يه تاپيك جداگانه براي ريخته گري و قالبگيري ميخواد!!
تمام اين كارها رو خودم انجام دادم بجز ريخته گري المينيوم كه بخاطر نداشتن وسيله يا كه بتواند حرارت لازم بريا ذوب آلومينيم را بوجود اورد، ناچاره پيش يك جوشكار آلومينيم رفتم و او اين كار را انجام داد.
عكسهاي زيادي وجود دارد كه من تنها تعدادي محدود را براي نشان دادن كلي برنامه ميگذارم.
501785017950182 50183 50184
قالبگيري دوم از نمونه دوم سربي و در نهايت ساخته شدن نمونه هاي اصلي آلمينيومي . تراش دادن و پرداخت كردن دو قطعه و سوراخكاري و محل عبور پيچها.

5018550186501875018850189
تراشكاري و سمباده زدن اطراف قطعات واسطه پايه آينه ها و رگلاژ آنها با خود آينه هاي اصلي

5018050181 501905019150192
نصب آنها روي آينه ها ، بتونه كاري اوليه و در نهايت رنگ آميزي نهايي. آينه ها آماده شده و بر روي دوتا در سوار و رگلاژ شدند كه در مراحل بعدي تصوير آنها را هم ميگذارم.
50193

camaro lt
23-05-2012, 19:07
نصب موتورهاي شيشه بالابر
قبل از نصب اونها رو از نظر وضعيت داخل گيربكس و ذغالها موتور بررسي ميكنيم.
موتور با سه تا پيچ روي شاسي بازوهاي شيشه بالابر نصب شده. اونها را باز ميكنيم و موتور با گيربكس آزاد ميشه
50212

داخل گيركس را از نظر خرابي دنده ها و مقدار گريس بررسي ميكنيم
50213

كمي گريس نسوز داخل اون ميزنيم و دوباره دنده رو ميبنديم.

سه تا پيچ بلند بدنه موتور رو به گيربكس وصل كرده كه با باز كردن اونها ميتونيم جاذغالي را هم ببينيم. مقدار ذغالها رو چك ميكنيم و اگر نياز بود تعويض ميشه
5021150214

تمام اين مراحل رو برعكس انجام ميديم تا بسته بشه موقع جازدن موتور روي گيربكس مراقب باشيد تا ذغالها عقب زده شده باشند و شكسته نشه.
بوش سر شافت موتور كه روي شاسي بازوهاي شيشه بالابر نصب ميشه در يه سمت برش خورده و صاف هست كه بايد مطابق با اون فرم در شاسي قرار بگيره.
50215

فنر حلزوني شيشه بالابر هم با كمي فشار دست به بازوي بلند شيشه بلابر ميتونين جمع كنين تا موتور كامل سر جاي خودش نصب بشه و دنده شافت با دنده خورشيدي درگير بشه و پيچها رو ببنديد.
50216

camaro lt
23-05-2012, 22:14
موتور بالابر رو از قسمت انتها وارد در ميكنيم. كمي موتور رو با برق مستقيم باطري روشن ميكنيم تا بازوها كمي خم بشه تا بتونيم راحتتر اون رو وارد در بكنيم
50229
پيچهاي موتور رو به درب ميبنديم و سوكت برق ورودي رو وصل ميكنيم. توجه كنين كه هر دو فيش برق ورودي موتور مثبت است و منفي به بدنه وصل ميشه. اين براي تغيير جهت چرخش موتور و بالا و پايين رفتن شيشه تعبيه شده
50230
نوار ماهوتي براي ريلهاي شيشه گرفتم متري 4000 تومان كه به نوار رنويي معروفه و اندازه اون دقيقا با مال شورلت يكيه.
حدودا 9 متر نوار شد.
50231
تمام ريلها رو نوار جديد زدم.نوارهاي قبلي پوسيده و پاره شده بود. قسمتي از ريلها روي بدنه درب و بخشي هم بصورت ريل جداگانه بريا جا انداختن شيشه ساخته شده و مابقي هم بصورت كلاف و چهار چوب شيشه و دور درب ساخته شده.
50232
قسمتهاي كلاف درب را هم ماهوتي ميزنيم
50233
شيشه رو از قسمت ريل خودش وارد درب ميكنيم و چرخ سر بازوي شيشه بالابر رو وارد اون ميكنيم. شيشه بايد به حالت مورب و از بالا و سمت بيرون درب وارد بشه و اون بازو هم تا حدي بالا قرار گرفته باشه
50234
سيم برق دكمه شيشه بالابر رو در محل خودش ثابت ميكنيم تا لاي شيشه گير نكنه
50235
ريل متحرك كه مابين شيشه متحرك و شيشه سه گوش درب عقب قرار گرفته رو وارد ميكنيم و پيچهاي اون رو شل ميبنديم
50236
شيشه سه گوش را در محل خودش نصب ميكنيمف لاستيكهيا دور اون بايد كاملا در محل خودشون بشينند تا كاملا آبندي بشه
50237
شيشه سه گوش سوار شد و پيچهاي ريل رو باز كرده و كمي در محل خودش جابجا ميكنيم تا شيشه به راهتي در داخل ريلهاي ثابت و متحرك كه ماهوتي زديم سوار بشه.
50238
پيچ بالاي ريل متحرك و پاييني اون رو ميبنديم
50239
كل شيشه سوار شده و با چند بار بالا و پايين بردن اون از روان بودن و صحيح كار كردن دستگاه مطمئن ميشيم
50240

sissis
24-05-2012, 09:28
بلیزرمنم ببینید

camaro lt
24-05-2012, 11:59
شيشه بالابر دربهاي جلو
موتور رو از محل دهانه درب وارد ميكنيم. بازوها بايد در حالت باز قرار بگيرند تا موتور به راحتي وارد در بشه . تكيه گاه رگلاژي كه در شكل نشون داده ميشه رو نبايد ببنديم چون براي جا زدن شيشه بايد اون رو جابجا كنيم
50279
اين تكيه گاه رگلاژي كه آخر سر بايد پيچهاي اون بسته بشه. غلتك داخل شيار اون رو هم جا ميزنيم.
50280
ريل تنظيمي جلو رو جا ميزنيم و نوارهاي ماهوتي رو هم داخل تمام ريلهاي ثابت و كلافهاي در نصب ميكنيم
اما مثل تكيه گاه رگلاژي اون رو نميبنديم فقط در محل خودش قرار بگيره تا بعدا شيشه رو كه جا زديم بسته بشه.
50281

50284

50285
شيشه رو از سمت بالا و بيرون و از جهت ريل اون وارد ميكنيم و ابتدا غلتك جلويي رو جا ميزنيم و بعد غلتك عقبي رو50282
غلتك عقبي را هم جا ميزنيم
50283
تمام پيچها و پايه هاي نگهدارنده موتور بالابر و پايه هاي نگهدارند سيمهاي برق اون رو ميبنديم
50286
50287

پايه نگهدارنده دستگيره رو هم ميبنديم
50288
ترمز زير شيشه هم با توجه به مقدار مورد نظر اندازه شيشه كه ميخواهيم پايين باشه بسته و رگلاژ ميكنيم
50289

50290
لبه هاي شيشه رو با كمي جابجا كردن داخل شيارهاي ريلها ميندازم و چند بار بالا و پايين ميكنيم تا از تنظيم بودن و روان بودن اون مطمئن بشيم و بعد در نهايت همه پيچها رو سفت ميكنيم. توي ريلهاي داراي غلطك مقداري گريس براي روانتر شدن حركت ميزنيم.

50291
دستگيره هاي بيروني رو تميز كرده و با دوتا پيچ كه پشت اونهاست سر جاي خودشون ميبنديم. بهتره قبل از بستن مقداري چسب آكواريم مشكلي دور اونها بزنين و بعد از بسته شدن اضافي چسبها رو پاك كنين تا ديگه اطراف اونها محلي براي نفوذ آب وجود نداشته باشه.
50292

MJ1970
24-05-2012, 14:17
من تازه عضو شدم
تاپیک خوبیه

camaro lt
24-05-2012, 15:26
غلتك بازوي بالابر يكي از دربهاي عقب شكسته شده بود و بدون اون، بازو مرتب از ريل شيشه خارج ميشد.
50301

براي اون يك غلتك جديد درست كردم.اول يك قرقره خالي كه جنس نسبتا محكمي داشت و اندازه قطر و سوراخ اون متناسب بود رو پيدا كردم
50302
بايد اين قرقره رو اونقدر تراش ميدادم تا به اندازه اي بشه كه وارد ريل شيشه شده و در عين حال روي پيم سر بازوي شيشه بتونه سوار بشه و البته در نياد
50303
با استفاده از سوهان كم كم به اون شكل دادم تا به فرم و حالت مورد نظر در بياد
50304
هربار با محل ريل و پيم سر بازو اندازه ميگرفتم تا بهترين شكل رو داشته باشم.
50305
در نهايت با سمباده و سوهان كاري نرم شكل مورد نظر بدست آمد
50306
50307
قطر سوراخ داخلي رو كمي تنگ گرفته بودم تا با فشار روي پيم سوار بشه و به راحتي در نياد
50308
بعد از سوار كردن روي پيم بازو، داخل ريل قرار گرفت و به خوبي كار كرد
50309

mahdi3573
24-05-2012, 21:27
سلام با اینکه فروم قبلی بهتر بود اما....
رادیات 5لول ایران گرفتم 250تومن شبکه 53 تومن دستمزدو جوش.. فردا نصبش میکنم
کامارو جان خسته نباشی....
هنوزم به امید باز شدن تعویض پلاک هستیییییییییییییییییییم

camaro lt
24-05-2012, 21:58
تعمير زهوار آبگير لبه بيروني شيشه ها
توي اكثر ماشينهاي آمريكايي لاستيكهاي آبگير لبه بيروني شيشه هاي بغل داراي يه نوار فلزي استيل و براقه كه زيبايي خاصي به اون ميده. متاسفانه اون زهوار استيل با لاستيك يك تكه ساخته شده و زماني كه لاستيك پوسيده و از بين بره ديگه جايگزين مناسبي براي اون نيست و اكثرا يك لاستيك آبگير ساده كه هيچ زيبايي نداره رو جايگزين ميكنند.بعضي وقتها هم ديدم كه صاحب خودرو و يا كسي كه قراره تعمير بكنه( مثل تعميركاراي شيشه و درب اتومبيل) اون قطعه استيل لبه شيشه رو با لاستيك آبگير يكجا به بدنه پرچ ميكنند و نمايي بسيار زشت به ماشين ميدهند كه اگر همون لاستيكهاي آبگير معمولي رو سوار ميكردند سنگينتر بودن!!
چند بار اين كار رو ديدم كه روي كامارو انجام دادن و در عوض وقتي كامارو من رو ميديدند كه زهوار تميز با لاستيك مرتب و نو روش هست متعجب ميپرسيدند كه اين زهوار رو از كجا گير آوردي؟!
اين روشي كه آلان براتون توضيح ميدم بارها انجام دادم و هميشه هم نتيجه عالي بوده و با كمترين هزينه بهترين كيفيت رو ميتونين داشته باشيد.
اول از همه تمام لاستيكهاي پوسيده قبلي رو از روي قسمت فلزي استيل كنده و تميز ميكنيم
50344
50345
توي بازار لاستيكهاي آبگير زيادي در انواع مختلف هست كه ميتونيم از اونها استفاده كنيم. من معمولا از لاستيك آبگير رنو استفاده ميكنم كه در اندازه بلند وجود داره و به راحتي ميشه روي اون كار كرد.طول اين نمونه 90 سانت است كه براي انواع دربها و حتي دربهاي بزرگ كامارو ، پونتياك و مونت كارلو هم جواب ميده.
50346
يك لبه باريك بيروني روي اين آبگيرهاي رنويي وجود داره كه موقع سوار كردن روي اون قسمت استيل و براق رو ميگيره. با يك تيزبر تمام اين لبه رو به دقت برميداريم.
50347
حالا روي زهوار استيل اصلي كه داريم بايد سوراخكاري انجام بديم. بر اين اساس كه با چه نوع اتصالي ميخواهيم آبگير رو روي اون سوار كنيم بايد سوراخكاري بشه. مثلا من براي كامارو از پيچ خودكار بسيار كوتاه سايز 3 با خار استفاده كردم چون انحناي لبه درب كامارو با شيشه اونقدر فاصله داشت كه بشه از پيچ خودكار و خار با اون اندازه استفاده كرد. ولي در نوا اين فاصله خيلي كمه و احتمالا سر پيچها به شيشه سابيده ميشه . پس از سيم فلزي محكم براي بستن اون آبگير استفاده ميكنم.
از يك مته كبالت سايز 2 يا 3 ميشه استفاده كرد( بر اساس قطر سيم مورد استفاده)
روي زهوار استيل رو سوراخ ميكنيم . سوراخها رو به فاصله مناسب و زوج ميزنيم مثلا دوتا سوراخ به فاصله 1 سانت از همديگه و زوج سوراخهاي بعدي رو با فاصله مناسب مثلا 10 يا 15 سانتي از يكديگر ميزنيم. سعي كنين كه سوراخها در حد بالاي لبه زده بشن تا آبگير هم نزديك به لبه و مساوي قسمت استيل قرار بگيره و فرم استاندارد خودشو داشته باشه.
50348
دقيقا همون سوراخها رو روي آبگير نو ميزنيم. داخل اين آبگيرها يك نواز فلزي فولادي هست كه اون رو سوراخ ميكنيم. ابتدا ميتونين آبگير رو روي زهوار استيل بگذاريد و بعد از مشخص شدن جاي دقيق اون، از محل سوراخهاي ايجاد شده روي زهوار قبلي، محل سوراخهاي جديد روي آبگير رو علامت بزنين
50349
از محل سوراخها سيم فلزي رو رد ميكنيم. اندازه سيم رو متناسب انتخاب كنين تا زيادي ضخيم نباشه تا به شيشه گير كنه.
50350
از سمت ديگه سر سيم رو در مياريم و به اندازه مناسبي اضافه ميگذاريم و باقي اون رو ميچينيم.
50351
دوسر سيم رو با انبر دست بهم ميپيچانيم تا حدي كه آبگير رو به زهوار استيل محكم وصل بكنه.
50352
همين كار رو ادامه ميديم و در نهايت زهوار استيل داراي لبه آبگير كاملا نو و سالم ميشه.
50353
بعد از سوار كردن شيشه ها ميتونين زهوار استيل را هم كه ترميم كرديد سوار كنين ، خارهاي نگهدارنده اون رو مطابق با محل سوار شدن اونها روي در تنظيم كرده و بعد با فشار مختصر جا بزنين.
50354

بعد از سوار شدن زهوار استيل، اين قسمت كاملا آب بندي شده و مثل روز اول قسمت براق اون زيبايي خاصي به ماشين خواهد داد.
50355

mahdi3573
24-05-2012, 22:18
خسته نباشی میگن ریویرا واسه بازسازی....

چی بگم والله....

camaro lt
24-05-2012, 22:37
سلام جناب مهدي، ممنونم..
اول بگم كه توي فكرم يه ريويرا دم قايقي بود كه الان يه گوشه داره خاك ميخوره و منتظره منه برم سراغش!!
اين مدل البته بد نيست اما دم قايقي نميشه..
ولي اوضاعش خيلي خرابتر از اين حرفهاست..بدنه وحشتناك نابود شده. پوسيدگي خيلي زياده..وضعيت فني كه مشخص نيست و تا راه نره هيچي معلوم نيست..در واقع بهتر بود فني داغون داشت اما بدنه سالم..حالا كي بياد كاپوت ريويرا پيدا كنه؟؟؟!!!
داشبرد هم كه تعطيل!! اصولا تزئيناتش خودش يه مكافاتيه...بريا كسي خوبه كه يه لنگه داشته باشه سالم و اينو براي قطعات يدكي استفاده كنه..
فكر كنم پارسال يكي از بچه ها رفته بود سراغش..درست يادم نيست..انگاري آقا محسن بود..درست نميدونم اما يكي رفته بود و گفته بود خيلي خرابتر از اونيه كه توي عكس ديده ميشه..من مُرده اون اصطلاح (نياز به تعمير جزئي) شدم!!!!:38:

amir_toos
24-05-2012, 22:49
حسابی حال کردم! داداش یک چیزی! عکس های تعویض کردن کیت جعبه فرمون هم داری؟

diyukis
25-05-2012, 17:04
خسته نباشی علی اقا.اقا دو تا پست زدی توی این صفحه هر دوش عجی ی ی ی ی ب به کارم اومد.
یکی اونه غلطک شیشه بالابر که مال منم شکسته بود و مونده بودم چیکارش کنم.دومی هم لاستیک ابگیر شیشه ها.
آقا نفست پایدار باشه.یه جوونی رو از نگرانی در اوردی.
------------
ایشالا اون دم قایقی خوشگله رو هم میخری و بازسازی میکنی.از قدیم گقتن حق به حقدار میرسه.

و نکته اخر اینکه ظاهرا اون ریویرا 66 از دست من خارج شده و ظاهرا میخوان بزارنش برای مزایده!!!!!!!
گفتم که بدونین.منم عزا گرفتم!!!!

در مورد این ریویرا که مهدی جان اگهیشو گذاشت من هیچ حرفی ندارم.وقتی عکسای این ماشینو میبینم حس میکنم ماشین کپک زده بس که پوسیده!!!!!

camaro lt
25-05-2012, 18:06
تعويض مغزي قفلهاي دربهاي جلو و داشبرد و صندوق عقب
ست كامل اينها رو 25.000 تومان خريدم. يه زماني 12000 تومان بودند..حدود سالهاي 78 ...!!
5044650447
براي تعويض مغزي داشبرد، بايد زبانه مغزي قبلي كه در بدنه فلزي داشبرد جا زده شده را عقب بزنيم تا در بياد. توي مدلهايي مثل كامارو بخاطر پلاستيكي بودن درب و دو جداره بودنشون و اينكه با پيچ جداره دوم به روكش بسته شده اين كار شدنيه اما توي نوا بخاطر فلزي بودن درب و يكپارچه بودن امكان دسترسي به اون نيست. در هر صورت بخاطر خراب بودنش من هم ناچارا قيد اون رو زدم و با مته رمز اون را شكستم و كل مغزي رو بيرون آوردم.
مغزي جديد رو هم تنها با قرار دادن در محل خودش و كمي فشار جا زدم
50448 50449
براي مغزي هاي درب جلو اول بايد رابط اونها رو از روي قبلي ها باز كنيم و روي جديد ها ببنديم. اين رابط با يه خار مربع شكل به انتهاي مغزي وصل ميشه و اجازه چرخش متناسب براي باز و بسته شدن رو به اون ميده.
50450
نوك اون خار در يه سوراخ جا ميافته تا به راحتي در نياد. با يه سوزن اون زائده رو كمي بالا ميزنيم و با فشار اون خار از جاي خودش حركت كرده و از انتهاي مغزي آزاد ميشه
50451 5045250453
مغزي سوئيچ جديد رو چك ميكنيم. دقت كنين كه فرم قرار گيري كليد با توجه به جهت سوار كردن رابط انتهاي مغزي صحيح باشه.

50454 50455 50456مطابق روش قبل دوباره خار رو جا ميزنيم
كل مجموعه رو از داخل سوراخ روي در عبور ميديم و در عين حال شيار اون رابط رو هم از وسط ضامن دستگاه قفل در رد ميكنيم.و در نهايت خار نگهدارنده مغزي كه اون رو روي درب محكم نگه ميداره رو سوار ميكنيم.
50457 50458
اينهم دستگاه قفل صندوق عقب كه قبلا باز كردم
50459
اون رو گريسكاري كرده و در محل خودش سوار ميكنيم. پيچهاي اون رو سفت نميكنيم تا آخر سر رگلاژ بشه.
50460 50462
سمت راست مغزي قديمي با ميله رابط اون و سمت چپ مغزي جديد كه بايد ميله رابط رو روي اون سوار كنيم. البته توي كيت جديد يه رابط نو هم هست منتها چون خم لازم رو نداشت من ترجيح دادم از همان قديمي استفاده كنم و نيازي به رگلاژ مجدد نداشته باشه
50464 50465
اين خار نگهدارنده مغزي صندوق عقبه كه با يه پيچ به بدنه درب صندوق وصل ميشه.

مغزي جديد رو با رابط قبلي كه روي اون سوار كرديم وارد محل خودش در صندوق عقب ميكنيم. البته در عين حال و همزمان اون خار نگهدارنده را هم وارد ميكنيم و ميله رابط رو از وسط اون رد كرده تا براي نصب آماده بشه.
5042750428
انتهاي ميله رابط رو وارد محل خودش برروي دستگاه قفل ميكنيم . خار رو در محل خودش بصورتي كه مغزي رو با بدنه يكجا نگهداره نصب ميكنيم و پيچ نگهدارنده اون را هم ميبنديم.
50429 50432 50430

camaro lt
25-05-2012, 18:07
خواهش ميكنم حميد آقا، اميدوارم بتونيم اينجا از تجربه هاي هم نهايت استفاده رو ببريم و با كمترين هزينه بهترين نتيجه رو داشته باشيم.
..................................
چراغ پلاك عقب را هم تميز و نصب كردم
50434
دوتا فن براي كندانسور كولر داشتم كه با درست كردن پايه مناسب اونها رو هم سوار كردم تا بعدا سيم كشي لازم و بقيه كارها رو براشون انجام بدم
50435 50436 50437
50438 50439
بادگير جلو شكسته شده بود. يكي خريدم ايراني 15.000 تومان البته مثل هميشه اينهم نافرم و بد ساخته شده بود و بعضي ! نه جاي پيچها رو داشت و نه درست سر جاي خودش مينشست..ناچارا با كلي داستان تونستم با تنظيم و رگلاژ زياد محل دقيق جاي پيچها رو مشخص كرده و چندتا از اصلي هاي اونها رو ببندم.
50440
فيلي ( يا همون كاور بين بدنه و سپر) عقب هم كه پوسيده بود خريدم و نصب كردم.. آمريكايي اصلي به قيمت 45.000 تومان. جالب اينجاست كه همين
رو دست دوم و خراب و مشكلدار ميدادن 55.000 تومان..!!
50442 50443

amir_toos
25-05-2012, 18:36
داداش عکس های مربوط به تعویض قفل ها باز نمیشه! بی زحمت اصلاح کن

camaro lt
25-05-2012, 20:21
متاسفانه مشكل سايتهاي آپلود هميشه باعث اين مسئله ميشه.
الان دوباره اونها رو آپلود كردم اما اينبار طراحي جديد انجمن اجازه نميده كه بيشتر از 20 بار يه پست رو اصلاح كنيم!!
گويا بايد با پستهيا طولاني خداحافظي كنيم و تعداد بيشتري پست بصورت متوالي در مورد يه موضوع بنويسيم تا امكان اصلاحش باشه.
بهر حال اگر عكسي ديده نشد ببخشيد. سعي ميكنم درستش كنم

mahdi3573
25-05-2012, 23:45
پدرم از خیال نوا گذشته میگه اصلا حوصله ندارم...
آگهیشو میذارم بزودی واسه فروش 4000
رادیات خداروشکر خوب جواب داده.... یکم تو موتور قاطی پاتی بود که با 2بار خالی کردن و نفت سفید حل شد...

sony2009
26-05-2012, 06:11
دوستان نظرتون در خصوص این چیه؟

دوستان نظری نیست؟

mahdi3573
27-05-2012, 00:34
تو کارش نیستم ...کادیلاکیه بیان جلو 1نظری جدا از فرمایشات زیر آگهی بدن...

یادش بخیر...

amir_toos
27-05-2012, 09:39
حقیقتش کادیلاک آدم رو پیر میکنه!!! لوازم کم پیدا میشه . ایرانی آشغالش هم کمه!!!!
تعمیرکارای اینا دیگه نیست!!! تازه همون قبلا هم وارد به ecu نبودن!!! یک کاربرات 2 دهنه روچستر میذاشتن کار خودشون رو ساده میکردن!
خدای نکرده یک برق دزدی پیش بیاد تمام سیستمش به هم میریزه!
سیم کشی نسبتا پیچیده تری تو آمریکایی های هم رده خودش داره
مگر اینکه بخیال این موارد بشی و دل به دریا بزنی! بخریش و سوار بشی هم موقع هم دار فانی رو گفت ولش کنی!!! دیگه بازسازی معنایی تو این ماشین نداره ( تو ایران .فقط فقط لوازم!!!!!)

camaro lt
27-05-2012, 15:44
خب من تا حالا چندان سر و كاري با كاديلاك نداشتم چون بخاطر همين مسائل و مشكلاتش بوده. هركس رو ديدم كاديلاك بازسازي كرده، خيلي اذيت شده ...
از طرفي بخاطر قيمتهايي كه دارن، من فكر ميكنم با اين قيمت ميشه يه كاپريس تميز مدل 87 يا 89 تميز و يا حتي 90 هم پيدا كرد كه وسائلش خيلي بهتر و بيشتر از كاديلاك گير مياد و دردسر كمتري براي نگهداري داره.
بهرحال اگر خود شما به كاديلاك تمايل داري اين خواسته شماست و ما هم فقط نظرات شخصي خودمون رو ميديم. مثلا من صاحب اين كاديلاك باشم حاضرم اون رو بدم تا يه ماستنگ شلبي كبرا مدل 1969 كه نياز به بازسازي داره بگيرم و بسازمش تا بشه يه چيزي مثل اين..
50615

sony2009
30-05-2012, 15:46
نام اتومبیل : کرایسلرChrysler
مدل :ویندسور Windsor
سال ساخت : 1948
مدت زمان بازسازی : دو سال
(شهریور 1382 تا شهریور 1384)
مالک اتومبیل : سازمان میراث فرهنگی کرمان
بازسازی کننده : هاشم نساج کریمی کارشناس اتومبیل های قدیمی و تاریخی
محل بازسازی : کرمان , مشهد

این اتومبیل از سال 1340 تا سال 1382 در گوشه یک باغ تاریخی بصورت متروک رها شده بود .
بعدها این باغ در اختیار سازمان میراث فرهنگی کرمان قرار گرفت .
ظرف مدت 42 سال تقریبا 60 درصد اتومبیل نابود شده و از بخش های داخلی و موتوری چیزی باقی نمانده بود .

زیر کاپوت شکسته و صدمه خورده اتومبیل فقط یک موتور و پروانه باقی مانده بود
و از رادیاتور , دینام , استارت ، کاربراتور , دلکو و بطور کلی لوازم جانبی موتور چیزی به چشم نمی خورد .

در تابستان 1382 بدستور رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی کرمان و پیگیری مسئولین آن سازمان بازسازی اتومبیل زیر نظر آقای هاشم نساج کریمی آغاز گردید

بهتر است بقیه داستان را از زبان ایشان بشنویم

برای بازسازی ابتدا مطالعات بسیاری صورت گرفت .
بدین معنی که ضمن بررسی کامل وضع باقیمانده ,عکس های متعدد از داخل و خارج اتومبیل تهیه کردیم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اتومبیل آسیب زیاد دیده بود .
طی سال های گذشته بر اثر زلزله بخشی از دیوار گلی باغ روی اتومبیل فرو ریخته
ضمن وارد کردن صدمه به سقف و اطاق مقدار زیادی خاک و آوار به داخل اتومبیل ریخته شده بود
ابتدا به کمک کارگران حدود 300 کیلو خاک و خاشاک و آوار 40 ساله را با بیل از درون اتومبیل تخلیه کردیم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])لاستیک های اتومبیل ظرف این مدت شکسته و بصورتی خشک و محکم به رینگ چسبیده بود
ناچار شدیم آنها را با استفاده از فرز قطعه قطعه کنیم تا رینگ ها آزاد گردد
با تعدادی لاستیک مستعمل مجزا اتومبیل را قابل جا به جایی کردیم .
ابتدا با شیلنگ آبی قوی تمام قسمتهای داخلی , بیرونی و زیرین را بدقت شستشو دادیم
بطوریکه گل و لای فراوان از قسمتهای مخفی اتومبیل خارج شد .
این شستشو بدان سبب صورت گرفت که قسمتهای صدمه خورده و پوسیده مشخص شود
ابتدا موتور اتومبیل پیاده شد و به تعمیرگاه فرستاده شد .

سپس بخش های مختلف نظیر درب ها , گلگیرها , کاپوت و رکاب ها را پیاده کردیم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
صافکاری اتومبیل با وسواس و دقت زیاد انجام شد
تمام قسمت های آسیب دیده مرمت و بازسازی گردید و سپس قطعات پیاده شد و بصورت مجزا روی بدنه سوار شد
تا از صحیح بودن درزها و قوس های بدنه اطمینان پیدا کنیم .

بجای رادیاتور به یغما رفته یک رادیاتور جدید توسط یک رادیاتور ساز قدیمی ساخته شد .

برای اطمینان از عدم پوسیدگی های مخفی و نیز صاف بودن بدنه تمام اتومبیل بصورت آهن درآمد .

کارگران نقاش با دقت بکار گرفته شدند تا با بتونه کاری صحیح بدنه را آماده ته رنگ نمایند .

بدلیل بزرگی و وسعت کاپوت جلو وعقب هر قسمت مجزا پیاده شد تا کار بتونه کاری بهتر انجام شود .

بموازات انجام کارهای فوق , قطعات شکسته و گم شده بدنه از طریق قالب گیری , ریخته گری و آبکاری ساخته می شد که این بخش سخت ترین قسمت بازسازی بود
بعنوان مثال از یک دستگیره اصلی باقیمانده دوازده عدد قالب گرفته شده ریخته گری می شد و پس ازپرداخت کاری و آبکاری پهار عدد از بین آنها انتخاب و بقیه را کنار می گذاشتیم .

تعمیر موتور قدیمی بخشی دیگر از کار بود .
طی سالهای گذشته شمع های روی موتور را باز کرده و برده بودند
به همین جهت آب باران در رطوبت و خاک به درون سیلندرها نفوذ کرده و پیستون ها بدلیل زنگ زدگی سیلندر و رسوب املاح به سیلندر چسبیده بودند
بطوریکه ناچار پیستون ها را با قلم و چکش شکستیم
تمام قطعات موتور پیاده شد و توسط استاد کاری ماهر بنام آقای محمد علی فروزش در کرمان تعمیر شد .

جلو پنجره زیبای اتومبیل توسط یک کارگر هنرمند بصورت زیر از هم جدا و پس از تمیزکاری و پرداخت , مجزاروی هم سوار شد .

نوارهای زینتی دو طرف بدنه و روی گلگیرها مطابق نمونه اولیه از استیل ساخته شد و پس از پایانرنگ آمیزی به دقت رو بدنه نصب شد
لازم به توضیح است که قبل از رنگ آمیزی تمام واشرجات , جلو پنجره , سپرها و سایر قطعات تزئینی آماده شده برای آزمایش
روی اتومبیل سوار و پس از اطمینان از درست قرار گرفتن آنها مجزا پیاده شدند
بالاخره بعد از دو سال کار مداوم و طاقت فرسا اتومبیل در شهریور 1384 به کرمان حمل و تحویل سازمان میراث فرهنگی کرمان گردید
و اینک در باغ موزه هرندی و در محلی مناسب به معرض تماشای عموم گذاشته شده است .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بسیاری از مردم کرمان که طی سالها لاشه این اتومبیل را دیده بودند با شگفتی و شادی اتومبیل بازسازی شده را تماشا می کردند
و همین شادی ها و تحسین ها پاداش من بود
و خستگی دو سال کار را ازتنم زدود .
این کوچکترین کاری بود که برای ایران عزیز و بخصوص شهر آباء و اجدادی ام انجام دادم .

بعد از بازسازی قبل از بازسازی

sony2009
30-05-2012, 15:57
جشنواره حرکات نمایشی و خودروهای لوکس در کلوپ «سرزمین ایرانیان» برگزار شد.

روز جمعه 5 خرداد دوستان علاقمند به خودرو در پیست تازه تاسیس سرزمین ایران اولین پیست فرمول یک ایران جمع شدند.

منبع: خبرگزاری فارس

mahdi3573
31-05-2012, 00:36
سلام نوای پدر با تمام اطلاعات و پوسیدگی هاش... رفت برای فروش
میگه حوصله ندارم منم که بعد 28 سال زندگی اول برج 4 اعزام به خدمتم.. داداشم هم از بندر رفت...

afshin50cent
03-06-2012, 21:41
سلام به دوستان عشق آمریکایی! من بعد از چند وقت دوباره برگشتم اینجا! این عکسارو خودم گرفتم یکیشون دوج دارت هست یکی دیگه ایمپالا 67:40:...جفتشم فروشی اگه پول داشتم خودم میخریدمش مخصوصا ایمپالا رو(ولی حیف ندارم:37:)...عکس اخری هم یدونه ایمپالا 67 بازسازی شدست که گفتم بزارم مقایسه کنین

TopGear
04-06-2012, 13:54
سلام به دوستان عشق آمریکایی! من بعد از چند وقت دوباره برگشتم اینجا! این عکسارو خودم گرفتم یکیشون دوج دارت هست یکی دیگه ایمپالا 67[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]جفتشم فروشی اگه پول داشتم خودم میخریدمش مخصوصا ایمپالا رو(ولی حیف ندارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])...عکس اخری هم یدونه ایمپالا 67 بازسازی شدست که گفتم بزارم مقایسه کنین

سلام قیمتاشون چند؟
از داخل ایمپالا عکس نداری؟ موتورش سالمه؟
اینا احتمالاٌ(کم) اوردرایو هم داشته باشن

جالبه اواخر دهه 50 و دهه 60 تو گیربکس های دستی گیربکس دستی با اوردرایو هم تو آپشناشون بوده یعنی 4 دنده و دنده چهارم که همان اوردرایوِ ضریبش حدود 0.7

afshin50cent
04-06-2012, 14:27
قیمتاشون رو راستش نپرسیدم رو شیشه جفتشون زده بود فروشی ولی بعد که رفنه دوباره ببینمشون دیدم ایمپالاهه صاحابش انگار منصرف شده بود یا شایدم فروخته بودتش کاغذ فروش رو برداشته بود! در مورد داخل ایمپالا نه دیگه عکس ندارم من داشتم رد میشدم اینو گرفتم از بیرونش ولی به نظر ماشین سالمی میومد همینطور که میبینید ظاهر نسباتا تر تمیزی هم داره اما دارت...این نسباتا داغون هست. بدنش و به خصوص سقفش پوسیدگیهای زیادی داره خیلی وقت هم هست که اونجا زیر برف و بارون و آفتابه کلا رنگ ماشین رفته در بعضی جاها! من قیمت دارت رو میرم میپرسم میام اعلام میکنم اگه کسی خواست!

camaro lt
05-06-2012, 16:51
كليدهاي اصلي شيشه بالابر سرويس شدن. براي اين كار اول قاب فلزي اون رو باز ميكنيم.در مدلهاي تايواني اين قاب از پلاستيك ساخته شده.
51131 51132 51133
داخل كليد كنتاكتهاي اتصال برق مثبت را ميبينيم كه معمولا بر اثر فشار زياد جريان برق و آمپر بالايي كه از اونها گذشته اكسيده و سياه شدند . دهانه دو سمت پلاتين اونها رو با كمك يك سمباده نرم يا سوهان كوچك تميز ميكنيم.
51134 51135
همينطور قسمت فشار دهنده كه از پلاستيك ساخته شده رو با اسپري تميز كننده خشك تميز ميكنيم تا تمام غبارها و جرمها پاك بشه.
51143كليد هاي ديگه رو هم به همين صورت سرويس ميكنيم تا آماده كار بشه.
سوكت پشت كليدها رو تميز و سرسيمهاي اونها رو آماده و محكم كرده و به ترتيب در جاي خودشون قرار ميديم و آزمايش ميكنيم.
51145
براي جلوگيري از خال زدن پلاتين دكمه هاي شيشه و همچنين فشار كمتر بر سيم كشي ماشين و حركت سريعتر و بهتر موتورهاي بالابر ، سر راه ورودي هركدام از موتورها يك آفتمات آمپر بالا( 40 آمپر) نصب كردم .توجه داشته باشيد كه بايد يك سيم كشي مثبت اضافه از سر باطري يا سر اتومات استارت كه برق مثبت قوي داره براي هر در بكشيد.و ديگه اينكه سيم مثبتي كه برق رو براي سوئيچ ميبره قبل از سوئيچ دو شاخه شده كه يكي مربوط به سوئيچ همان در و ديگري مربوط به سوئيچ درب راننده است كه فرمانده و براي سه در ديگه هم عمل ميكنه، بايد خروجي مثبت آفتمات رو به مسير دومي كه از سوئيچ اصلي است بديد تا آفتمات هم از سوئيچ درب خودش و هم سوئيچ اصلي فرمانده سمت راننده عمل بكنه.محل نصب آفتمات را هم جايي انتخاب كنين كه در مسير حركت شيشه و متعلقات اون نباشه.
51144
براي چراغهاي جلو هم يك مدار جداگانه آفتمات گذاشتم تا فشار بر سيمكشي اصلي ماشين وارد نشده و نوردهي بهتري بوجود بياد. معمولا براي اين كار از دوتا آفتمات كه نور بالا و پايين رو پوشش ميدن استفاده ميشه، اما بايد سيم كشي مجددي براي اونها انجام داد. بتازگي مدار سيم كشي آماده به همراه دوتا آفتمات كه روي اونها سوار شده و همچنين سوكتهاي سه شاخه چراغ متصل به اونها بصورت آماده در بازار آمده كه كار رو خيلي راحتتر و تميزتر ميكنه و هركسي با مقدار كمي معلومات فني ميتونه اون رو به راحتي سوار كنه.
51146
اينجا دوتا سر سيم مثبت داريم كه به قطب مثبت باطري وصل ميشه. دوتا فيوز هم براي اطمينان سر راه اونها گذاشته شده
51147
سرسيمهاي مثبت رو به باطري وصل ميكنيم.
51148
يك سرسيم منفي هم مال چراغ سمت راست كه به بدنه وصل ميشه
51149
سوكت چراغ سمت راست رو در آورده و به سوكت مدار كه براي اتصال به اون آماده شده وصل ميكنيم. برق اصلي از سمت كليد براي روشن و خاموش كردن از اين سوكت به آفتماتها ميرسه
51150 51151
از محل مناسبي سيم كشي جديد را عبور داده و آفتماتها رو روي بدنه محكم سوار ميكنيم.
51152
ادامه سيم كشي رو از زير سيني بالاي رادياتور رد كرده و به سمت چراغ چپ ادامه ميديم . سوكت چراغ سمت چپ رو درآورده و سوكت سيم كشي جديد رو به اون وصل ميكنيم.
51153 51154
منفي چراغ سمت چپ را هم به بدنه وصل ميكنيم.
51155
مدار آماده شده و چراغها را سوار ميكنيم.

camaro lt
05-06-2012, 17:34
شبكه جلو در چند محل ترك داشت كه با چسب دوقلو و 1.2.3 چسباندم همينطور آبكاري بعضي نقاط اون بخاطر مرور زمان پاك شده بود كه با استفاده از ورق نازك آلومينيم بازسازي شد.
51156 51157 51158
چراغهاي جلو و شبكه و زهوار جلو كاپوت و قابهاي دور هر دو چراغ و ابرويي دو سمت سوار شد.
51159
امروز شيشه هاي جلو و عقب را سوار كردم. شيشه جلو تعويض شد چون شكسته بود. ايراني درجه يك با نصب 65.000 تومان. دور محل سوار شدن و قاب شيشه ها تميز شد
51160
پيم هاي قبلي كه روي بدنه بود بخاطر صافكاري و بازسازي ستونها از بين رفته بود بنابراين خارهاي زهوار رو با پيچ خودكار سوار كردند.
51161
دورتا دور قاب چسب آهن زده شد تا نوار آبندي زير شيشه سوار بشه.
51162 51163 51164 51165 51167
دور محل سوار شدن چسب سليكن مشكي زده شد. براي شيشه عقب هم همين مراحل تكرار شد.
51168 51169 51170
زهوارهاي شيشه سوار شد و دور اونها دوباره با چسب سليكن بيرنگ آب بندي شد.
51171 51172 51173 51174 51175
51176

mahdi3573
05-06-2012, 22:22
خسته نباشی....تمومش کن... تا قبل خدمت هم چنان منتظر سفرت به اینجا هستیم البته با رخش..
دیروز رله شیشه بالابر از کار افتاد... سالمه ولی هر کار کردم جون نداشت.. با رله 4 فیش عوضش کردم.. ماشالله خوب شد...

camaro lt
06-06-2012, 20:10
يكي از دوستان اين مطلب رو از يك سايت پيدا كرد و براي من فرستاد.
ببينيد و نظر بديد.

آيا شما هم جزو كساني هستيد كه معتقديد ماشينهاي قديمي محكمتر و امن تر هستند؟ سختگير ترين موسسه امنيتي براي خودروها كه موسسه بيمه براي امنيت بزرگراه هاي آمريكا است در پنجاهمينسالگرد تاسيسش ,آزمايشي را براي نشان دادن پيشرفت در امنيت ماشينهاي امروزي نسبت به 50 سال قبل تدارك ديد . در اين آزمايش دو ماشين شورلت بل اير 1959 و شورلت ماليبو 2009 در شرايط كنترل شده باهم برخورد مي كنند. توجه شما رو به نتيجه اين تصادف جلب مي كنيم

mahdi3573
06-06-2012, 20:49
آره دیدم جالبه...همیشه اعتقادمون به واقعیت کلیپ بوده و هست...

به نقل از آگهی دهنده...
نوا کونکورز کاستوم مدل 76

عجب داشبوردی....

rozbeh85
08-06-2012, 05:53
سلام دوستان
من تقریبا از اولی که جناب کامرو بازسازی ماشینشان را شروع کردن پیگیر تاپیک بودم، کلا علاقه ی خاصی به ماشین مخصوصی و یا آمریکایی ندارم ولی عاشق مکانیکی هستم و فکر میکنم یه روزی باید یه مکانیکی بزنم.
سرتان را درد نیاورم، اینجایی که هستیم یه مرکز اسقاطی هست به نام Pull A Part، جریانش به این صورت هست که ماشین هایی که دیگر هزینه تعمیرش (تصادفی/مکانیکی) از هزینه خود ماشین بیشتر میشه به اینجا منتقل میشه و ملت میتوانند بروند و قطعه مورد نیاز ماشین خودشان را، خودشان از روی اون ماشین داغان بردارند، و به قیمت بسیار بسیار ناچیز بخرند و بیارند روی ماشین خودشان سوار کنند.

این قطعه میتونه از یک لامپ کوچیک باشه تا موتور ماشین و بکسل و گیریبکس و همه چیز.

یه جرثقیل دستی داره، میبری بالای ماشین و موتور رو میاری پایین، ولی همه آچار و نیروی بدنی و لوازم رو خودت باید بیاری.
من تا حالا نشده بود برم سمت ماشین های آمریکایی، چون ماشین خودم نیسان هست و اینوره، امروز که میخواستم بالابر ماشین خودم رو عوض کنم یه سر خیلی خیلی کوچیک به قسمت آمریکایی زدم و چندتا عکس برای شما دوستان گرفتم.

البته خیلی خیلی بیشتر هست، من فقط از همین اولی ها عکس گرفتم، فرض کنید 250 تا ردیف هست کلا که حدود 35 تا ماشین توی هر ردیف هست، موقع ورود مدل ماشین و سال تولید را میزنید، لیست تمام ماشین هایی که به مدل شما میخورند با سال تولید و زمانی که به گاراج منتقل شده را پرینت میکند و میده بهتان که برید پیدا کنید.
در مورد قیمت هم من موتور شیشه بالابر خراب شده بود، نو اش حدود 80 دلار بود، رفتم باز کردم شد 23 دلار.
فکر کنم این گاراج برای شما دوستان بهشتی باشه،موفق باشید.

camaro lt
08-06-2012, 11:33
خيلي خيلي جالبه!قبلا هم در مورد اينجور جاها جسته گريخته چيزهايي شنيده بودم.
بخصوص اينكه هزينه خيلي كمي رو بايد بديد. واقعا يه چيزي بيشتر از بهشته!!
البته اگر اينها توي ايران بودن اصلا كارشون به اينجا نميرسيد، براي ايران هركدام از اينها حكم طلا رو داره و با يه بازسازي ساده تبديل به يه ماشين عالي ميشدن..
حيف..اگه ميشد بياريم،..
به كاپوت اين پونتياك قرمز آخري خوب دقت كنين..فكر كنم چندتا جاي گلوله توي كاپوتش هست!! اگه اونجا بودم يه نوا پيدا ميكردم و كلي چيز از روش باز ميكردم! بخصوص رودريهاي فابريك كه الان براي من با ارزشتر از طلا شده..
ا

mahdi3573
09-06-2012, 01:18
ازاینجا بهترش هم اونورا پیدا میشه......اما اینجا.............

.................................................. .................................................. .

کامارو جان یه سری به این آدرس بزن

(رودری و درپوشهای داخل بیوک و نوا ابی کرم و قرمز نو نو)

.................................................. .................................................. .....

یکی بگه کامارو مدل نوا یعنی چی؟ :42:

amiva
09-06-2012, 11:11
یکی بگه کامارو مدل نوا یعنی چی؟ :42: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/SIZE][/FONT] جالبه، نوشته واسه این کار مجوز هم داره !! :18:

mahdi3573
10-06-2012, 01:42
به به این چه فورد از سواری نقلیه امریکایی مدل میباشد:3:

camaro lt
10-06-2012, 07:46
از راهنمايي شما ممنونم جناب mahdi
زنگ زدم بهش و گفت كه رودري نوا كرمي الان نداره اما چند وقت ديگه براش ميرسه، اصلي خود پارس خودرو و نو به قيمت 170.000 تومان. ازش خواستم ازشون عكس بگذاره تا ببينم چطوري هستند؟ چون مدلهاي ساخت ايران هم گويا هست كه خيلي افتضاح درست شده. گفت يك هفته ديگه عكس اونها رو توي آگهي ميگذارم.
راستي طرف توي زنجان بود.
اون ( كامارو نوا..!!) به نظر من داستانش اينجوريه:
يه كامارو داشته باهاش بشدت تصادف كرده و بدنه نابود شده. بعد يه بدنه نوا كانادايي گير آورده و با شاسي و موتور كامارو يكي كرده منتها چون اتاقش دودر بوده اين برداشته اون اتاق نوا رو دودر كرده! و البته بعدا يه رنگ جيغ بنفش هم بهش زده تا دهن غير حرفه اي ها رو آب بندازه!! و در نهايت با جو گير شدن يه قيمتي هم پرت كرده ببينه ميگيره يا نه؟؟!!
خلاصه يه پا جوك به تمام معنا..
شايد از نظر ابداع كار بدي نباشه اما اصالتي نداره كه اينجوري قيمت زده..اين به درد هموني ميخوره كه يك شب بده كرايه ماشين عروس و كم كم پولش رو در بياره!!
داشبرد كمي دير دستم رسيد و سوارش كردم. عكسهاشو به زودي براتون ميگذارم. رسيدم به تودوزي و فعلا دارم دنبال يه تودوزكار مناسب ميگردم تا از داخل سقف شروع كنم و مثل فابريك درستش كنه.متاسفانه تودوزي هم از اون كارايي هست كه من توش وارد نيستم، يعني خودم انجام ندادم، مگر چندتا مورد خيلي جزئي كه به حساب نمياد..چون يك جور هنره كه بيشتر با خياطي سر و كار داره.

camaro lt
14-06-2012, 10:10
داشبرد رو سوار كردم . در كل خوب شده و ديگه از اون تركهاي قبلي اثري نيست.
5168551686

درب باك قفلي 7500 تومان تايواني. دو مدل وجود داشت، هردو تقريبا يك شكل بودند با يك قيمت منتها اين يكي كليد دو طرفه بزرگتري داشت كه توي دست راحتتر گرفته ميشد.
51687
ضربه گير لاي درب هر عدد 800 تومان. روي هر در دوتا سوار ميشه
5168951690
چراغهاي جلو رو تنظيم كردم. نوردهي بسيار عالي بود و در واقع نور پايين دست كمي از نور بالا نداشت.
نور پايين
51691
نور بالا
51692
تودوزكار مورد نظر رو پيدا كردم. اول از تودوزي سقف شروع شد كه با كشيدن پارچه روي فيبر اصلي داخل خود سقف انجام ميشه. سه مدل پارچه بود:
آمريكايي كه بسيار بادوام و البته گران، 150.000 تومان.
چيني كه دوام كمي داره و اينجور كه گفته شد بعد از مدتي شل شده و كش مياد،80.000 تومان
ايراني كه چندان دوامي نداره و خيلي زود پوسيده ميشه 50.000 تومان.
من آمريكايي رو انتخاب كردم. البته رنگ كرمي مورد نظر رو تمام كرده بود ولي نمونه آمريكايي اين بود.
5168351684
براي هفته ديگه پارچه كرمي اين رو هم مياره و آماده ميشه.فيبر تاقچه پشت شيشه عقب را هم دادم روكش بزنه.
سرعت نت چند روز خيلي كم شده ، دوباره ويرايش كردم ..اگر عكسها ديده نشد روي پيوست كليك راست كنيد و open new window بزنيد.

TopGear
14-06-2012, 10:34
سلام
علی آقا فقط دوتا عکس آخری باز میشن بقیه باز نمیشن
camaro lt
14-06-2012, 15:53
هیچ کس نیست که خاطرات خوش خودروهای آمریکایی را در دهه های پیشین به یاد نیاورد.

خودروهایی بزرگ، با حجم پیشرانه زیاد و اغلب 8 سیلندر، با مصرف زیاد، صدایی پر طنین که

مختص خودروهای 8 سیلندر با حجم بالاست و ...

از اواخر دهه 80 و اوایل دهه نود با هجوم سایر خودروسازان به بازار آمریکا و آمریکای

شمالی، خودروسازان آمریکایی مثل جنرال موتورز و یا فورد گویی که دست و پای خود را گم

کرده باشند، به سرعت بازار را به آلمانها و ژاپنی ها واگذار می کردند. ظاهرا یانکی ها تمایل

بیشتری به خودروهای کم مصرف ژاپنی و یا خودروهای زیبای آلمانی نشان می دادند. اما

واقعیت چیز دیگری بود و آن هم دور شدن خودروسازان آمریکایی از اصالت خود بود.

در همان دوره (مثل همیشه) در آمریکا کلوپ خودروهای 8 سیلندر تقویت شده و کلاسیک وجود

داشت و آمریکایی ها عاشقانه خودروهای دهه های پیشین خود را دوست می داشتند و این امر

ثابت می کند که هیچگاه این خودروها فراموش نشده بودند بلکه این خودروسازان بودند که دیگر

جوابی برای عطش این عاشقان نداشتند. بازار به سرعت به ژاپنی ها واگذار شد و خودروهایی

مثل تویوتا (لکسوس)، هوندا (آکورا)، نیسان (اینفینیتی) و ... به سرعت با فروش بالا پیشرفت

کردند.

آمریکایی ها با هدف باز پس گرفتن بازار، شروع به طراحی خودروهایی شبیه به خودروهایی

ژاپنی و اروپایی گرفتند که ظاهرا نتیجه ی زیاد خوبی در بر نداشت و فروش خودروهای

خارجی به سرعت در حال افزایش بود.

اما هم اکنون چند سالیست که آمریکایی ها قصد بازگشت به دوران طلایی خودروسازی خود را

دارند. طراحی خودروهایی مثل دوج مگنوم (Magnum)، جمس گرافیت (Graphyte)،

شورلت اورلندو (Orlando) و ... گواهی بر این واقعیت است. خودروسازی که شاید بیشتر از

همه تمایل به زنده کردن نام خودروهای کلاسیک خود (با طراحی خودروهای مدرن اما با نگاه به

گذشته) را دارد، دوج (Dodge) است. دوج در سال 2006 در نمایشگاه شیگاگو خودرویی را

معرفی کرد که توجه بسیاری از دوستداران خودرو های کلاسیک آمریکایی را به خود جلب

کرد. دوج چلنجر کانسپت، یاد آور چلنجر دوست داشتنی 1970 بود. برایان نیلندر (Brian

Nielander) مدیر طراحی بدنه و کابین چلنجر، در مورد شباهتهای چلنجر کانسپت 2006 و

چلنجر 2008 با چلنجر اولیه (1970-1974) می گوید:" ما با ارائه مدل کانسپت، قصد داشتیم

اشاره ای به مدل کلاسیک داشته و چلنجر جدید خود را معرفی کنیم. ما سعی کردیم خودرویی

کاملا مدرن را ارائه دهیم اما به طرح اصلی وفادار بمانیم."

چیزی که مسلم است، دوج از همان اول با ارائه مدل کانسپت، قصد معرفی چلنجر جدید را

داشته و بطور قطع تصمیم تولید آن را داشته است. یکی از تفاوتهای کانسپت 2006 با 2008

بزرگتر شدن مدل 2008 است و دلیل آن هم استفاده از پلت فرم LX است که در خودروهایی

مثل کرایسلر 300C و دوج چارجر (Charger) استفاده شده است.

تفاوتهای ظاهری بسیار ناچیز است. در مدل کانسپت، جلو پنجره با یک خط در وسط به دو نیم

تقسیم شده اما در مدل 2008 درست شبیه مدل 1970 بصورت یکپارچه طراحی شده است. یکی

دیگر از تفاوتها، چراغهای یکپارچه عقب در مدل کانسپت است که در مدل 2008 با تغییر شکل

ظاهری به سه قسمت تقسیم شده است.

یکی دیگر از تغییرات، در باک است که به صورت دایره ای با روکش کروم طراحی شده و در

وسط آن کلمه Fuel (به معنای سوخت) نوشته شده است.

خطوط جانبی عینا از مدل کلاسیک گرفته شده که در انتهای خودرو و قبل گلگیر عقب رو به بالا

رفته و حالتی عضلانی را برای آن به ارمغان آورده است. شکل چراغهای جلو نیز بصورت دو

جفت دایره باقی مانده و با پنهان شدن قسمتی بالایی چراغهای جلو در پشت قسمت پایین آمده

کاپوت، حالتی عصبانی ولی جذاب را به چلنجر می دهد. کاپوت جلو نیز با طراحی خطوطی

بسیار زیبا و از جنس فیبر کربن ساخته شده است. یکی از موارد مثبت استفاده از پلت فرم LX،

در کابین نمود پیدا کرده است. استفاده از این پلت فرم باعث شده که امکان قرار دادن پنج صندلی

برای این خودروی کوپه فراهم آید که یکی از امتیازات آن محسوب می شود.

یکی دیگر از شباهتها به مدل اصلی استفاده از پیشرانه قدرتمندی است به نام HEMI که قبلا در

کرایسلر 300C و دوج چارجر استفاده شده است. این پیشرانه 425 اسب بخار توان و 420 پوند

فیت گشتاور را از 6.1 لیتر حجم خود بیرون می کشد. این پیشرانه ویژگی های برجسته ای را

برای چلنجر به ارمغان آورده است. چلنجر در 5 ثانیه سرعت خود را به 100 کیلومتر در

ساعت رشانده و می تواند در کمتر 11 ثانیه پس از آن سرعت خود را به صفر برساند (0-100-

0). همچنین چلنجر مسافت 400 متر را در 14 ثانیه پیشموده و مسافت توقف آن نیز از سرعت

100 کیلومتر 100 فیت است. چلنجر همچنین قابلیت تحمل حداکثر 0.88 جی شتاب جانبی را

دارد.

چلنجر با قیمت 37.995 دلار از بهار سال 2008 در نمایشگاهای دوج در اختیار مشتریان قرار

گرفته است. این خودرو در یکی از ایالات مرکزی کانادا (Ontario) ساخته می شود.

rozbeh85
14-06-2012, 17:17
کامرو با قیمت 23.500 $ و دوج چلنجر با قیمت 25.595 $ تقریبا ماشین های خوش قیمتی حساب میشوند، کامرو سریع و تیز، چلنجر پرقدرت قوی، چلنجر به عنوان ماشین پلیس در جاده های ایالتی استفاده میشه
چیزی که باعث میشه تقریبا کمتر کسی سراغ این ماشین ها بروند مصرف بالای بنزین این دو ماشین میباشند که اصلا به صرفه نیست، حتی برای قشر مرفه

camaro lt
16-06-2012, 23:12
گويا هنوز عكسهاي اون رودريهاي نوا رو نگذاشته.
اينها رو پيدا كردم، اما مال بيوك بود. اگر كرمي بودن حتما ميگرفتم.

sony2009
17-06-2012, 07:06
بزرگترین گردهمایی تاریخ اتومبیلهای کلاسیک ایران . کار مشترک کلوپهای تحت پوشش کمیته کلاسیک فدراسیون اتومبیل رانی.
کلوپ فراگیر اتموبیلهای امریکایی ایران ، کلوپهای انگلیسی، ایتالیایی، ژاپنی، ب ام و ، بیتل، بنز و تیونینگ تاک
زمان ساعت 17 الی 20 جمعه 16 تیرماه 1391
حضور تمام خودروهای کلاسیک (به شرط سلامت اتومبیل از نظر ظاهر) و بازدیدکنندگان آزاد و رایگان است.
مکان:پیست اتومبیل رانی مجموعه ورزشی آزادی

به نقل از سایت americancars.ir

rezashokohi
17-06-2012, 13:36
دوستان عزیز از کجا میتونم قیمت روز ماشینهای امریکایی رو ببینم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sony2009
17-06-2012, 13:42
دوست عزیز ماشین آمریکایی که قیمت "روز" نداره...متناسب با کیفیت ماشین و روحیات فروشنده قیمت دارند با این حال این سایت بد نیست:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
------------------------------------------

mohamad.hejazi
17-06-2012, 23:12
سلام
کامارو جان رودری نو نوا اگر میخوای من تهران پاساژ طوس دیدم 4 تاش رو میگفت 230 تومن که به نظر من میارزه.
اگر میخوای شماره اش رو دارم
حتی فرمان نو ماشین شم هم داشت.

Ramin khuzestan
17-06-2012, 23:18
نمیدونم چرا من اینطور هستم ولی الان پست آقای حجازی رو دیدم که نوشته چهار رودری نوا 230 تومن
با خودم گفتم چه مفت !
حالا اگه فرضآ قیمت چراغ جلو 206 رو یکی بگه 100 تومن میگم چه گرون!!!
اصلأ هم دست خودم نیست که بگم از روی تعصب اینطور فکر میکنم!:20:
عجیبه!:31:

camaro lt
18-06-2012, 09:36
سلام
کامارو جان رودری نو نوا اگر میخوای من تهران پاساژ طوس دیدم 4 تاش رو میگفت 230 تومن که به نظر من میارزه.
اگر میخوای شماره اش رو دارم
حتی فرمان نو ماشین شم هم داشت.
بله جناب حجازي ،ممنون ميشم شماره رو بديد.
خودم تا چند سال قبل هم اونجا سر ميزدم و ميديدم چيزايي دارن منتها در مورد اين رودريها زياد مطمئن نيستم اصلي باشه يا نه؟ چون يدكي شورلت اينجا ميگفت كه ايراني دست ساز هم وجود داره كه بي كيفيت و خيلي گرونه. اگر دقيقا همون مدل پارس خودرو باشه و نو قيمت بدي نيست.
اينهم يه ماجراي واقعي براي دوستداران خودروهاي نو و صفر كيلومتر وطني!!
حالا ماشين كي فرسوده است؟؟ مال ما آمريكايي سوارها يا.....؟؟؟؟!!!!

rezashokohi
18-06-2012, 15:24
دوستام یه دوج شارجر شش سیلندر مدل 2010 چقدر قیمتشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

زادمهر...
18-06-2012, 16:08
علی آقا سلام
خسته نباشید
به این شماره زنگ بزنید02177901789(آقای الله دوستی)
شمارش تو دفترچه تلفنم هست
اگه اشتباه نکنم تو کار تودوزیه و آدم مطرحیه
شاید بتونه کمکتون کنه و راهنماییش موٍر واقع شه

rezashokohi
18-06-2012, 16:15

rozbeh85
18-06-2012, 20:18
دوست عزیز ماشین آمریکایی که قیمت "روز" نداره...متناسب با کیفیت ماشین و روحیات فروشنده قیمت دارند با این حال این سایت بد نیست:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
------------------------------------------

دوست عزیز اینطوری نیست، قیمت تمامی ماشین ها در سایت کمپانی درج شده است.

rozbeh85
18-06-2012, 20:19
مدل 2012 الان هست $25,595
2010 اگر بشه صفرش رو گیر آورد احتمالا حول و حوش 20 هزارتا خواهد بود.

rezashokohi
18-06-2012, 20:39
ماشین گذر موقتو که وارد میشه دومرحله 3 ماهه تمدید میشه بعد باید از کشور خارج بشه ودیگه نمیشه تمدید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

camaro lt
18-06-2012, 21:23
دوست عزیز اینطوری نیست، قیمت تمامی ماشین ها در سایت کمپانی درج شده است.

خب البته منظور جناب sony2009 قيمت خودروهاي كار كرده آمريكايي در وضعيت فعلي داخل كشور بود كه دقيقا همينه. ما كه واردات خودروي آمريكايي اونم بصورت انبوه نداريم!!
در مورد خودروهاي گذر موقت و يا طرح منطقه آزاد، چيزهاي زيادي وجود داره كه معمولا سر رشته همه مشكلات به پرداخت پول از طريق كانالهاي رسمي و غير رسمي ختم ميشه. گاهي چندان صرف نميكنه چنين هزينه اي پرداخت بشه و گاهي هم بصرفه است..بستگي به مدل ماشين و هزينه هاي اون و موقعيت خدمات و لوازم يدكي و..داره..
كلا بازار ايران براي اينجور خودروهاي خاص وارداتي جديد يه چيزي جداي از بقيه دنياست..

rezashokohi
19-06-2012, 08:43
ماشین گذر موقتی که وارد میشه 2 مرحله سه ماهه تمدید میشه بعد باید از کشور خارج بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahdi3573
20-06-2012, 00:21
اینم آخرین پست...

گفتاری جالب از دوستی ماشین باز

camaro lt
23-06-2012, 08:13
آينده ماشينهاي ما كه سر حال و مرتب هستند و پلاك ملي دارن معلوم نيست، اونوقت اين بابا ميخواد اين آهن قراضه ها رو با اين حال و روزشون همينجوري پلاك ملي بكنه؟؟؟؟!!!
اميدوارم عملي بشه اما اين خيلي دور از ذهنه..
الان از راديو شنيدم كه پليس اعلام كرده توي شهرهاي اصلي كشور از تردد خودروهاي بالاي 20 سال جلوگيري كرده و توقيف ميشن.
گويا جناب صالح خو هم هيچ كاري نتونسته بكنه...
بايد ببينيم روزهاي ديگه چه اتفاقاتي رخ ميده؟ هركي هرچي ديد و يا شنيد بياد بنويسه..
.........................
اخبار ساعت 2 ظهر كانال يك رو كامل نگاه كردم.
هيچي در اين مورد نگفت، حتي اشاره اي هم نكرد..
اگر اين قضيه اينقدر جدي و مهم بود حتما بايد يه چيزي توي اخبار ميگفتن.

MJ1970
23-06-2012, 17:22
من مدتی میشه که پیگیر کار بازسازی شما هستم . واقعا به شما به خاطر زحماتی که کشیدید خسته نباشید میگم.در مورد این قانون جدید باید بگم که هنوز که به نظر میاد در اجرای کامل این طرح خودشان تردید دارند و فعلا که پلیس کاری با ماشینهای قدیمی نداره .البته امروز که این طور بود .

camaro lt
26-06-2012, 13:54
چند روز پيش گردهمايي خودروهاي كلاسيك در قائمشهر برگزار شد. اين در حالي بود كه بازهم اعلام كرده بودند اينها خودروي فرسوده و از رده خارج و آلوده كننده و..هستند و بايد توقيف بشن!! البته از اينكه اين همايش برگزار شده خيلي خوشحالم و روحيه گرفتم..دستشون درد نكنه.. برگزاري اينجور همايشها خوشبختانه داره بيشتر و بيشتر ميشه و اين نشون ميده كه مردم كم كم دارن فرق بين خودروي از كار افتاده و فرسوده رو با خودرويي كه مرتب و سالم نگهداري و بازسازي شده را بخوبي درك ميكنن و متوجه ميشن. اميدوارم اونهايي هم كه يك شبه قانون من درآوردي و از خودشون ( بدر!!) ميكنن اين رو خوب بفهمن كه داستان اون چيزي نيست كه خيال ميكنن و حقيقت خيلي متفاوتر از اوني هست كه خيال كردن!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اينهم امروز ديدم..

دوستان ..امروز اين جوك رو ديدم كه در واقع يه حقيقت تلخ بود..
شما هم ببينين و نظر بديد.
52502

amirbahadorr
29-06-2012, 02:21
سلام من بک دستگاه کامارو 1970 تا 1973 کاردار میخوام برای مصرف شخصی اگر کسی داره و واقعا فروشندس اطلاع بده.
info@cckam.com
09191266658 شیخلو

MJ1970
30-06-2012, 13:45
با گذشت حدود 10 روز از این قانون غیر کارشناسی ما که در تهران هستیم حتی 1 مورد برخورد با ماشینهای قدیمی را ندیدیدیم و بنده که فکر میکنم قانونی که از ابتدا نشود به ان عمل کرد قطعا اشکال دارد و غیر کارشناسی بوده است.پس به سایر دوستان و کلاسیک سواران عزیز پیشنهاد میکنم با این حرفها و فکرها خودتان را ناراحت و نگران نکنید.ما در بین همسایه های خودمان چند تا ماشین قدیمی خیلی تمیز داریم که صاحبان انها هر روز از انها استفاده میکنند و چه بسا اصلا از این قانون خبر ندارند و من هم که میدانستم به انها نگفتم که بیخود ناراحت نشوند و حالا هم که شاهد عدم اجرای ان هستیم و ان شاالله هیچ وقت نمیتونن جلوی ماشینهای ما رو بگیرن.البته چند روز پیش یه صحبتهایی در مورد افزایش 10 برابری عوارض خودروهای قدیمی شده بود که بر اساس ان خودروهای بالای 20 سال 10 برابر بقیه عوارض بدن که در اون صورت دیگه هرکس ماشین بالای 20 سالش رو بخواد با سر هم بندی و نقص فنی سوار بشه ببره و اوراق کنه و البته شرش دامن ما رو نگیره چون ما میخواهیم ماشین قدیمی خودمون رو که بازسازی شده و سالم و زیباست رو سوار بشیم.

MJ1970
30-06-2012, 14:02
اون دوستی که کامارو 71 تا 73 میخواست این شماره یک کامارو 73 پلاک قدیمه که امروز تو همشهری اگهی شده 09124021816 که فعلا که پلاک ملی نمیدن

salar_aziz
01-07-2012, 21:32
سلام آمریکایی ها..
میخواستم بدونم هزینه داشتن این سه تا ماشین توی ایران چنده؟کاماروss،چلنجر srt،موستانگ
منظورم هزینه نگهداری و هزینه ورود این غولها به خیابانهای ایرانه؟(میشه اینهارو پلاک کرد؟هزینش چقدره هر کدوم؟)

ممنونم

camaro lt
07-07-2012, 17:08
يك مدتي درگير پيدا كردن وسائل تودوزي مناسب و با كيفيت بودم كه اين روزها براي ماشينهاي آمريكايي خيلي كم و گران شده.
پارچه سقفي آمريكايي وارداتي را پيدا كردم و داخل سقف كاملا روكش شد. البته مقواي اون سالم بود وگرنه بايد به صورت ديگه اي ترميم ميشد. تاقچه پشت شيشه عقب هم روكش شد و هزينه كلا 200 تومان شد.
52689 52690 52691 52692

camaro lt
08-07-2012, 15:41
نصب موكت و عايقكاري كف اتاق.
موكت مورد نظر را هم با كلي جستجو پيدا كردم. ظاهرا ديگه موكت بصورت متري و فله اي براي خودرو توليد نميشه و اگر توي بازار پيدا بشه بسيار گران و البته وارداتي است. مثل اين نمونه موكت اصل آمريكاي كه متري 30.000 تومان خريدم. بسيار خوش فرم و حالت پذير بود و در چند رنگ كه دقيقا متناسب با تودوزي هاي اتومبيلهاي آمريكايي توليد شده، ساخته شده. رنگ سرمه يا اون بسيار زيبا بود و واقعا براي كف اتاق اتومبيلهاي كاديلاك و كاپريس كه اين رنگي هستند بسيار مناسب بود. اين رنگ كرمي كه مايل به بژ و پشم شتر هست را بهترين رنگ و نزديكترين اون به رنگ تودوزي نوا ديدم.
4 متر مربع خريدم و البته عايق كاري كف اتاق با فوم فشرده براي جلوگيري از انتقال حرارت و صدا كه كلا شد 150.000 تومان
كف اتاق رو كاملا تميز كردم تا براي چسباندن عايقها آماده بشه.اندازه گيري ها انجام شد و اولين سري عايقها در محلهايي كه فرو رفتگي داشت نصب شد تا همسطح بقيه نقاط باشه.
5273852737 52739 52740 52741 52742 52743 52744 52745
لايه دوم فوم عايق روي بخش اول سوار شد . اين قسمت بصورت يك تكه در مياد تا بقيه نقاطي كه عايق نيست رو پوشش بده.
52746 52747 52748 52749
موكت روي اين عايقها پهن شد تا نقاط مختلفي كه بايد برش خورده و درز گرفته بشه مشخص بشه.همينطور لبه هاي اضافي بريده و محلهاي عبور پيچها سوراخ بشه.
52750 52751 52752 52753 52754 52755
در پايان موكت آماده شده نصب شد و پانلهاي تزئيني ستونها و لبه ها به همراه كنسول وسط و كمربندها و گردگير دنده و پاركابي ها سوار شد.
52756

camaro lt
08-07-2012, 15:51
52757 52758 52759 52760 52766
دريچه تنظيم هواي كولر و بخاري كه در سمت راست پايين و بغل پاي شاگرد نصب ميشه داراي يك نوار آب بندي لاستيكي است كه به مرور زمان پوسيده شده بود. با استفاده از لبه هاي آبگير شيشه كه از قبل باقي مانده بود و چسباندن با چسب فوري 123 و بعد چسباندن با چسب سيليكن ، اين قسمت هم ترميم و باز سازي و نصب شد.
52761لاستيك قديمي كه ترد و شكننده شده بود
52762لاستيك جديد كه از لبه نوار آبگير شيشه بريدم
52763 52764 52765
چسباندن با چسب فوري 123 و سپس چسب آكواريم تا آب بندي كامل بشه.

MJ1970
08-07-2012, 16:06
واقعا شما برای این ماشین سنگ تموم گذاشتید .واقعا به شما استاد عزیز خسته نباشید میگم.من هم گاهی روی شورلت نوای خودم کارهایی میکنم البته قطعا نه به تمیزی و حساسیت شما .نوای من دنده ای بود که به تازگی ان را اتومات کردم و لوازمی هم که خریدم مربوط به یک موتور 6 سیلندر قرمز کامارو بود و پس از خرید و شستشو گیربکس را خرد کردم و صفحات ان و همه واشرها را عوض کردم. و توربین هم که ظاهرا مشکلی نداشت و باید نصب میشد تا معلوم میشد چطور هست . پس از نصب گیربکس که البته خیلی هم سخت بود چون این کار را روی زمین و داخل پارکینگ منزل انجام دادم داخل ان روغن بهران ریختم و دنده هم روی فرمان نصب شد و در مرحله تست همه چیز خوب بود فقط قدری شتاب کم بود و در دور پایین صدای خفیفی از توربین شنیده میشد و از یک لوازم فروش در شوش که پرسیدم میگفت باید توربین را با توربین 400 عوض کنی تا شتاب بالا بره. البته صدای خفیف توربین اصلا مشکل زا نیست فقط شتاب قدری کم است نسبت به شورلت نوای 58 که قبلا داشتم.حالا نظر شما استاد عزیز (جناب کامارو) چیه ؟من از دور استال توربین چیزی نمیدونم که بالا تر باشه شتاب بیشتره یا پایین تر و توی سایت ای بی موتورز توربینهای مختلفی دیدم که دور استال انها از 1800 rpm تا 3000 rpm بود .با این تفاسیر اگر توربین را با 400 عوض کنم به نظر شما شتاب بهتر میشه؟

amirbahadorr
08-07-2012, 23:23
سلام به همه
کامارو 70 تا 73 کسی سراغ نداره که نیاز به باسازی داشته باشه

sony2009
09-07-2012, 10:37
واقعا اون آقایونی که میگن ماشینهای امریکایی قدیمی تر نباید تردد کنند باید بیان ببینند امثال دوستمون آقای کامارو با چه عشقی داره ماشین رو بازسازی میکنه...ماشینی که بعد بازسازی مطمئنا خیلی بهتر از ماشینهای امروزی و به ظاهر مدرن بهتره...آقای کامارو مطالب مفیدت رو همیشه میخونیم و یاد میگیریم..انشال... چرخش همیشه برات بچرخه...

camaro lt
09-07-2012, 13:00
از لطف تمامي دوستان گرامي سپاسگزارم.
در مورد توربين اونقدر كه شما در موردش تحقيق كرديد من پيگيري نداشتم. اما تجربه به من نشون داد كه بيشترين عامل كم بودن شتاب در مدلهاي اتوماتيك بخاطر فرسودگي توربين بوده.
متاسفانه چون توربينها بصورت يك محفظه بسته و يك تكه ساخته شده، امكان بازديد و بررسي مقدار فرسودگي قطعات اون وجود نداره و تنها بايد از روي كارايي و توان اون و احتمالا صداهايي كه ازش شنيده ميشه متوجه شد كه سالم هست يا نه؟
من تا اونجايي كه ديدم، توربينهاي 350 هم شتاب و كارايي خوبي دارن منتها اگر واقعا سالم باشه. يكي از علائم خراب بودن و يا ضعيف شدن توربين وجود صدا در اون هست كه شما اشاره كرديد.
يك توربين سالم نبايد صدايي داشته باشه و اگر داشت اين علامت ضعيف شدن اون بوده و بايد تعويض بشه. اين صدا تقريبا شبيه صداي كشيده شدن يك جارو روي زمين هست كه بصورت متناوب تكرار ميشه. اگر در حالت توقف ماشين و موتور روشن، از نزديك به صداي توربين گوش كنين و چنين صدايي از اون شنيده بشه ،يعني ضعيف كرده.
زماني كه كامارو داشتم اين وضعيت پيش آمد و همين صداي ( فش فش) از توربين شنيده ميشد و ماشين نميتونست با قدرت كامل از حالت سكون ،شتاب بگيره و به قول معروف بكسواد يا تيك آف رو نصفه نيمه انجام ميداد.
وقتي يه توربين نو خريدم( در واقع توربين بازسازي شده در امارات) مشكل حل شد و ماشين ميتونست با قدرت بالايي شتاب بگيره. اين وضعيت دقيقا مشابه همون ضعيف شدن ديسك و صفحه در خودروهاي دنده اي است كه باعث كم شدن قدرت و شتاب ميشه.
در مورد توربينهاي 400 احتمالا به دليل حجم بيشتر روغني كه داخل اون در گردشه و همينطور سطح بالاتر مقطع تماس روغن هيدروليك با پره هاي توربين، انتقال قدرت بيشتر انجام ميشه و توان بالاتري رو منتقل ميكنه. اما بايد ببينيم كه اين كار ميتونه مشكلاتي را هم بوجود بياره يا نه؟چون به هر حال مدلهاي 350 و 400 براي گيربكسهاي خودشون ساخته شده.

MJ1970
09-07-2012, 14:40
با تشکر از جنابعالی بخاطر جواب کامل و خوبتون.پس با نکاتی که شما فرمودید توربین من انقدر هم وضعیتش بد نیست چون در حالت ایستاده و با موتور روشن هیچ صدایی نداره و ان صدایی هم که عرض کردم فقط در دنده 1 و ان هم تا نیمه دنده 1 شنیده میشه.البته دیروز که میخواستم ترمز های چرخ عقب را چک کنم به یک اشکال روبرو شدم و ان هم این بود که ترمز یکی از چرخهای عقب تقریبا قفل شده بود و من نمیدانستم . خلاصه با ازاد کردن سیم اصلی ترمز دستی و کلی زحمت و صرف وقت حدود 3 ساعت تونستم کاسه چرخ را ازاد کنم تازه لنتها جوری در کاسه قفل شده بودند که لوازم متصل به انها از جا درامدند و کم مونده بود که لنتها با کاسه چرخ بیان بیرون خلاصه با بازدید سیلندر ترمز چرخ متوجه نشتی ان شدم. البته ناگفته نماند که این اشکال احتمالا علت اصلی شتاب پایین ماشین بوده. با بازدیدی که از سیلندر ترمز شد تصمیم به تعویض گرفتم و امروز 2 عدد سیلندر ترمز اصلی با مارک بندیکس گرفتم به قیمت هر عدد 13000 تومان که فروشنده میگفت که اینها از قبلی قویترند چون قطر سیلندر کمتر است. که البته من تا حالا لنت شورلت جانزده بودم و به همین علت به عکسهای صفحه 471 که شما زحمت ان را کشیده بودید مراجعه کردم ولی متاسفانه بعضی باز نمیشدند . البته سیلندر های جدید گردگیر از بیرون میخورند که در عمل فرقی ندارد. البته میخواستم عکس هم قرار بدهم که متاسفانه بلد نبودم و اگر راهش رو بگید که خیلی ممنون میشم .با تشکر از شما نتیجه را بعدا مینویسم.

camaro lt
09-07-2012, 19:01
در مورد اون صدا در دنده يك، بعضي از گيربكسهاي اتومات اين صدا رو دارن و بخاطر دنده هاي مربوط به دنده يك هست كه صدا ميده و ظاهرا با يه سنگ زدن ميشه درست بشه منتها چون كلا دنده يك در مسافت خيلي كوتاهي كاربرد داره و مثل دو و سه در مسافتهاي طولاني ازش استفاده نميشه چندان اهميتي براي رفع اين صدا قائل نميشن و كلا مشكلي هم ايجاد نميكنه مگر اينكه خيلي حساس باشيد. اين صدا بيشتر شبيه ناله با يك تُن زير هست كه با كم و زياد شدن مقدار فشار روغن و سرعت ميتونه كم و زياد بشه. در يه مورد خاص كه من ديدم شبيه صداي يك روح در فيلمهاي وحشتناك بود!!
و اما مورد ترمز ها..
من سيلندر ترمزهاي عقب رو كامل عوض كردم و مارك اون CONI_ SEAL بود كه سايز مورد استفاده در مدلهاي بيوك و نوا و كامارو در يه اندازه و 15.16 بود. قيمت هر كدام هم 18000 تومان بود البته پارسال!
بنديكس هم مارك خوبيه و من الان لنتهاي ترمز عقب پژو را با اين مارك ميفروشم و خوب جواب داده.
52795
متاسفانه عكسهايي كه گذاشتم به دليل پشتيباني بد سايتهاي آپلود پاك شدند و ديده نميشه اما همه اونها رو دارم . در مورد چرخهاي عقب هم اين تصاوير را دوباره ميگذارم و مربوط به سوار كردن لنتها و سيلندرهاي نو و تمامي فنرها و خارها است ..سوالي هم داشتيد در خدمتم.
5279652797 52798 52800 52802 5280552801 52806 52807 52808
52809 52811 52813 52812
براي قرار دادن تصوير در اينجا ميتونيد با كليك كردن روي آيتم تصوير( كه تصوير يه درخت نقاشي شده در بلاي محل تايپ ،سوم از سمت چپ) آدرس تصوير خودتون رو وارد كنين( اگر در سايت ديگه يا آپلود كرديد) و يا مستقيما از سيستم خودتون انتخاب كنين.
متاسفانه تصاوير باز هم ديده نميشه در حاليكه هم از طريق آدرس آپلود و هم مستقيما از طريق خود انجمن تصوير را وارد كردم.الان در وضعيت ويرايش ديده ميشه اما در كلوپ نميشه ديد!!
به مديريت گزارش دادم..

camaro lt
09-07-2012, 19:53
52814 5281552816 52817 52818 52819
عكسها رو اينبار فقط از طريق آپلود خود انجمن گذاشتم هر چند تا رو توي يه پست ميگذارم. اگر ديده نشد ديگه نميدونم چيكار كنم!!

camaro lt
09-07-2012, 20:25
52820 52821 52822 52823 52824 52825 52826 52827
اگر تصاوير ديده نشد كليك راست بزنيد open link in new window

MJ1970
10-07-2012, 13:01
با تشکر از زحمات شما دوست عزیز.دیروز برای بستن سیلندر چرخها اقدام کردم که متوجه شدم یک برجستگی در قسمت بالایی پیچ هواگیری سیلندرهای جدید وجود دارد که مانع از نصب انها میشود و به همین دلیل باتوجه به سیلندر قبلی برجستگیها را سنگ زدم و دوباره اقدام به بستن انها خواهم کرد . در مورد سایز سیلندرهای جدید باید بگم که قطر داخلی اینها کمتر است و 7/8 میباشد که اگه اشتباه نکنم باتوجه به ثابت بودن مقدار روغن ورودی به سیلندر ؛پیستونهای سیلندر جدید بازی بیشتری خواهند داشت ولی در مورد قدرت ترمز تا نصب و تست نشه نمیدونم قویتر بشه یا نه. البته سیلندرهایی که شما نصب کردید هم در بازار موجود بود که البته قیمتی که میدادن بین 20 تا 25 هزار تومان بود.ولی چون من قبلا هم یک پمپ ترمز بزرگ اصلی بندیکس برای نوای قبلی خریده بودم و خوب جواب داده بود اینبار هم همان را گرفتم ولی این جنس هم امریکایی میباشد و تقلبی نیست چون روی همه واشرهای داخلی و گردگیرهای بیرونی و همچنین تنه ی اصلی مارک و MADE IN USA حک شده بود.لطفا در مورد قرار دادن عکس بیشتر راهنمایی بفرمایید (البته ببخشید که دوباره پرسیدم)چون اون علامت درخت را پیدا نکردم.

camaro lt
10-07-2012, 14:50
ممنونم جناب MJ1970
متاسفانه هركاري كردم عكسها به اين صورت بود و با مديريت هم تماس گرفتم ولي فعلا كه جوابي داده نشده و مشكل هم حل نشده.
من احتمال ميدم كه سيلندرهاي جديد مربوط به مدلهاي سنگينتر و بزرگتر آمريكايي باشه مثل كاپريس يا بليزر چون اين مشكل براي من هم سالها پيش رخ داده بود.بعضي مدلهاي بزرگتر داراي نشيمنگاه و پيچهاي مشابه نمونه هاي كوچكتر بود و بعضي ديگه بزرگتر و اين هم احتمالا بخاطر فرم متفاوت طبق ترمز بوده كه بايد تمامي وسائل روي اون سوار ميشد. اگر نمونه هايي كه گرفتيد فقط با همان سنگ زدن درست شده و تونستيد سوار كنين كه خيلي بهتره و احتمالا قدرت ترمز گيري هم بيشتر ميشه.
اون علامت مورد نظر در سطر بالاي صفحه نوشتار و سومين از سمت چپ هست. البته آپلود كردن تصاوير همانطوري كه گفتم مشكل پيدا كرده و معلوم نيست درست انجام بشه يا نه.

amirbahadorr
10-07-2012, 21:25
کسی کامارو سراغ نداره 70 تا 73 بابا مردیم اینقدر گفتیم

MJ1970
10-07-2012, 21:53
امروز سیلندر ترمز بسته شد (بدون هیچ مشکلی) ولنتها سوار شد . در مرحله تست هم به خوبی عمل کرد.درمورد شتاب هم چون قبلا یکی از چرخهای عقب بدلیل رگلاژ غلط توسط مکانیک به شدت درگیر بود وحالا برطرف شد و شتاب ماشین حالا خیلی بهتر شده. از زحمات شما خیلی ممنونم.

camaro lt
10-07-2012, 22:18
خب اين خبر خيلي خوبيه كه تونستيد اين كار رو به بهترين صورت انجام بديد و البته ميدونم كه الان با تجربه اي كه پيدا كرديد به راحتي ميتونين اشكالات ترمزها رو برطرف كرده و همينطور اشتباهات مكانيكها رو متوجه بشيد كه اين مورد دوم خيلي خيلي مهمتر از بقيه چيزهاست.
در مورد رگلاژ مطمئنا تونستيد بهترين فرم رو انجام بديد كه بهترين توان ترمز رو بدست آورديد. پيشنهاد ميكنم اگر امكانش بود و رينگ اسپرتي روي اتومبيل شما سوار هست، اين رگلاژ رو با رينگ و تاير سوار شده روي كاسه ترمز انجام بديد كه اونوقت نتيجه بسيار فوق العاده و خوبي از اون خواهيد گرفت. اين كار رو من روي كامارو انجام ميدادم و واقعا خيلي خوب جواب ميداد چون رينگهاي اسپرتي اون به دليل داشتن شكافهاي عبور هوا ميتونست موقع بستن روي كاسه ترمز منطبق با اون شكاف محل تنظيم پيچ رگلاژ بشه و من بدون اينكه تاير رو باز كنم و تنها با يه جك زدن مختصر و با نوك يك آچار دوپهلو لنتهاي چرخ رو رگلاژ ميكردم و هميشه ترمزها در بهترين شرايط عمل ميكردن. شايد جالب باشه بدونين كه اين فرم تنظيم ترمزهاي عقب رو تنها توي ماشينهاي آمريكايي ديدم و خودروهايي مثل پژو و پرايد به اين راحتي نميتونن از بيرون و روي كاسه ترمز رگلاژ بشن و هميشه با اين عدم رگلاژ مناسب مشكل دارن.
اگر مشكل آپلود تصاوير حل بشه بازهم عكسهاي بيشتري هست كه ميخواهم بگذارم.

کسی کامارو سراغ نداره 70 تا 73 بابا مردیم اینقدر گفتیم
جناب چيزي كه شما دنبالش هستي خيلي خاصه و كلا كاماروهاي 70 تا 73 كه به بي دماغ يا كوسه اي معروف هستند خيلي خيلي كمياب و نادر هست و حتي سالها قبل كه مثل اين روزها ماشينهاي آمريكايي طرفدار و خواهان نداشت باز هم كم بودند..يادم هست خودم دوتا توي اهواز ميديدم كه اونها هم زرد بودند..يكي خيلي تميز بود و مرتب و دومي هم مدتها يه گوشه افتاده بود كه چند بار رفتم سراغش اونو بخرم اما صاحب درست و حسابي نداشت كه بدونم با كي طرف هستم؟
الان هم كه قيمتهاي اونها چند سر و گردن بالاتر از مدلهاي ديگه است و پيدا كردن نمونه اي كه نياز به بازسازي داشته باشه و آنچنان نابود نشده باشه و در عين حال مدارك و سند درست و حسابي و البته قيمت منصفانه و خوبي هم داشته باشه جدا خيلي خيلي سخته..با اين حال توصيه ميكنم وقت بگذاريد و سايتهاي گوناگون رو بگرديد و البته اگر به گاراژها و تعميرگاهها هم سر بزنين ممكنه شانس بياريد و پيدا كنين..
اگر چنين موردي ديدم حتما به شما اطلاع ميدم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
10-07-2012, 22:21
52854528555285652857528585285952860528615286252863 5285352864528655286652867

MJ1970
11-07-2012, 14:38
خیلی عالی شد اینبار دیگه عکسها را ذخیره کردم که دیگه از دست نره.واقعا خیلی لطف فرمودید. امروز با ماشین بیشتر دور زدم خیلی خوب شده ؛هم ترمز و هم شتاب .فقط هنوز سیم سبقت را خوب تنظیم نکردم البته سعی کردم ولی انگار این سیم کوتاهه چون در شلترین حالت اجازه نمیده ماشین تا ته گاز بخوره (پدال گاز تا اخر نمیره) وتا همانجا هم که گاز را فشار میدم سریع معکوس میده و دور موتور خیلی بالا میره .البته سیم سبقتش ایرانییه.در مورد سیلندر ترمز فکر کردم اگه جلو هم عوض کنم با سیلندر قویتر خیلی خوبه!نظر شما چیه؟البته هنوز قیمت نکردم.

MJ1970
11-07-2012, 14:57
خیلی عالی شد اینبار دیگه عکسها را ذخیره کردم که دیگه از دست نره.واقعا خیلی لطف فرمودید. امروز با ماشین بیشتر دور زدم خیلی خوب شده ؛هم ترمز و هم شتاب .فقط هنوز سیم سبقت را خوب تنظیم نکردم البته سعی کردم ولی انگار این سیم کوتاهه چون در شلترین حالت اجازه نمیده ماشین تا ته گاز بخوره (پدال گاز تا اخر نمیره) وتا همانجا هم که گاز را فشار میدم سریع معکوس میده و دور موتور خیلی بالا میره .البته سیم سبقتش ایرانییه.در مورد سیلندر ترمز فکر کردم اگه جلو هم عوض کنم با سیلندر قویتر خیلی خوبه!نظر شما چیه؟البته هنوز قیمت نکردم.

camaro lt
11-07-2012, 15:52
خوشحالم كه عكسها اينبار ديده شد!
در مورد سيم سبقت، سيم گاز، سيم ترمز دستي و چيزهايي از اين قبيل هيچوقت نمونه هيا ايراني رو نخريد مگر اينكه قبلا خوب ازش جواب گرفته باشيد. مثلا براي كامارو سيم سبقت ايراني گرفتم و نصب كردم اما مدام گيربكس روغن ريزي داشت و خوب هم تنظيم نميشد. متوجه شدم علاوه بر كوتاه بودن و خارج از استاندارد اصلي ساختن، مشكل روكشهاي اون هم هست كه درست آب بندي نشده، بخصوص در محل اتصال پايه آلومينيومي كه روي گيربكس سوار ميشه با خود روكش سيم. سال 81 نمونه ايراني 2500 تومان بود و مدل تايواني 8000 تومان. بعد از خريد و نصب مدل تايواني مشكلات حل شد. نه روغن ريزي داشت و نه كوتاه بود.
با نمونه اصلي خودش( حتي اگر خراب باشه) اندازه بگيرين ببينين چقدر كوتاهتره؟
در مورد پمپ هاي چرخ جلو هنوز نديدم بشه با نمونه قويتري عوض كرد( در ايران) البته حتما براي اين موضوع در آمريكا نمونه هايي ساخته شده كه قويتر بوده و بهتر ترمز بگيره، ولي فعلا ما بايد با همين چيزهايي كه توي اينجا در دسترس داريم بسازيم. براي بزرگتر شدن سيلندرهاي جلو اولين مانع مشكل رينگها است كه ديگه نميشه سوارشون كرد و به پمپ برخورد ميكنه.
خوشحالم كه عكسها اينبار ديده شد!
در مورد سيم سبقت، سيم گاز، سيم ترمز دستي و چيزهايي از اين قبيل هيچوقت نمونه هيا ايراني رو نخريد مگر اينكه قبلا خوب ازش جواب گرفته باشيد. مثلا براي كامارو سيم سبقت ايراني گرفتم و نصب كردم اما مدام گيربكس روغن ريزي داشت و خوب هم تنظيم نميشد. متوجه شدم علاوه بر كوتاه بودن و خارج از استاندارد اصلي ساختن، مشكل روكشهاي اون هم هست كه درست آب بندي نشده، بخصوص در محل اتصال پايه آلومينيومي كه روي گيربكس سوار ميشه با خود روكش سيم. سال 81 نمونه ايراني 2500 تومان بود و مدل تايواني 8000 تومان. بعد از خريد و نصب مدل تايواني مشكلات حل شد. نه روغن ريزي داشت و نه كوتاه بود.
با نمونه اصلي خودش( حتي اگر خراب باشه) اندازه بگيرين ببينين چقدر كوتاهتره؟
در مورد پمپ هاي چرخ جلو هنوز نديدم بشه با نمونه قويتري عوض كرد( در ايران) البته حتما براي اين موضوع در آمريكا نمونه هايي ساخته شده كه قويتر بوده و بهتر ترمز بگيره، ولي فعلا ما بايد با همين چيزهايي كه توي اينجا در دسترس داريم بسازيم. براي بزرگتر شدن سيلندرهاي جلو اولين مانع مشكل رينگها است كه ديگه نميشه سوارشون كرد و به پمپ برخورد ميكنه.
در مورد رگلاژ لنتهاي عقب، شما از طريق همون شكاف روي كاسه ترمز انجام دادين يا اينكه قبل از سوار كردن اون ، تنظيم كرديد؟
معمولا روي كاسه ترمزهاي شورلت اين شكاف وجود داره و حتي ممكنه اون رو با پرس برش داده باشن و فقط يك ضربه نياز داشته باشه تا قسمت برش خورده از كاسه ترمز جدا شده و شكاف براي استفاده آماده بشه.البته توي اين نوا كه دارم اصلا چنين چيزي نبود و ناچارا خودم با مته سوراخكاري كردم و ساختم.
52873محل مناسب انتخاب و دو سوراخ اوليه زده شد
52874فاصله دو سوراخ كاملا مته كاري شد و با پرداخت و سوهان كاري به شكل و اندازه مناسب در آمد
52875يك گردگير لاستيكي براي جلوگيري از ورود آب و غبار به كاسه ترمز روي اون محل سوار ميشه. اين درپوشها معمولا توي كيت كامل مجموعه فنرها و خارهاي لنت عقب وجود داره
52876با استفاده از يك آچار دو سو ميتونيم دنده رگلاژ ترمزها رو باز و بسته كنيم. معمولا بايد جوري تنظيم بشه كه لنتها تماس خيلي مختصر و كمي با كاسه ترمز داشته باشه و البته همزمان چرخ بتونه بدون وجود اصطكاك زياد و مانع آزادانه بچرخه.

MJ1970
11-07-2012, 22:41
این سیم سبقت همونیه که از اول که گیربکس را از موتور جدا کردیم و خریدیم روش بود و فروشنده به ما داد.یعنی نمونه اصلی در اختیار ندارم.ولی فکر کنم شاید حدود 3 سانت کوتاه باشه که شاید بشه به کمک یک واسطه مشکل را حل کرد چون مشکل روغنریزی اصلا وجود نداره.رگلاژ ترمزهای عقب را وقتی انجام دادم که کاسه چرخ باز بود و هیچ شکافی روی کاسه ها نبود و من هم باید سر فرصت مشابه شما درست کنم.در مورد سیلندر ترمز جلو اگه نمونه ای قویتر که بشه سوار کرد دیدم حتما خبر میدم.

camaro lt
12-07-2012, 12:51
باز و بسته كردن سوئيچ استارت انواع مدلهاي شورلت
انجام اينكار توي همه مدلها تقريبا يك جور هست و البته در نمونه هايي كه فرمان قابل تنظيم دارن پيچيده تر هست.
سوئيچ استارت ماشين بر اثر مرور زمان فرسوده شده بود و ديگه در حالت قفل فرمان قرار نميگرفت. همينطور بدون وجود كليد هم استارت ميخورد.و صداي بوق اختار سوئيچ هم كار نميكرد.
براي تعمير اون بايد بازش ميكردم . اين كار رو قبلا هم در مورد كامارو و مدلهاي ديگه انجام دادم و حالا مراحل رو به صورت مختصر و ادامه دار مينويسم.
اول سرباطري مثبت رو باز ميكنيم تا احيانا اتصالي برق بوجود نياد.بعد دوتا پيچ پشت صفحه فشاري بوق باز ميشه.
52903
صفحه بوق باز شده و فيش اتصال برق منفي به اون رو در مياريم
52904
خار روي سر ميل فرمان رو در مياريم
52905
مهره سر ميل فرمان باز ميشه
52906
ذغال بوق هم در آورده ميشه
52907

camaro lt
12-07-2012, 13:10
در مرحله بعدي براي باز كردن غربيلك فرمان بايد وسيله مناسب رو داشته باشيم كه مثل يك پولي كش اون رو در بياره. اين وسيله رو من ساختم و درست كردنش كار مشكلي نيست.
دوتا پيچهاي اون رو متناسب با دنده و رزوه هاي توي محل سوار شدن غربيلك انتخاب كردم. اگر به دلايلي اون محل پيچ خوردن در غربيلك خراب شده بود بايد با قلاويز زدن مجدد و ايجاد سايز بزرگتر ، دنده هاي جديد و سالم براش درست كنيد.
52908
پيچهاي اون رو ميبنديم و آرام بصورت مساوي و ملايم اونها رو سفت ميكنيم تا كم كم فرمان در بياد. البته ممكنه براي بار اول خيلي سفت باشه.
52909
غربيلك از روي ميل فرمان جدا ميشه.
52910
خار نگهدارنده صفحه قفل فرمان را در مياريم. بريا جا زدن مجدد اون بايد يك نفر با دست صفحه رو فشار بده و نفر ديگه خار رو جا بزنه. البته توي آمريكا براي اين كار هم ابزار مناسب ساخته شده ولي فعلا در دسترس نيست و ساده ترين روش همينه.
5291152912
صفحه خورشيدي قفل فرمان باز شد
5291352914
قيفي بوق هم در مياد.
5291552916

camaro lt
12-07-2012, 13:22
فنر فشاري هم برداشته ميشه. اين فنر خيلي سفته و قيفي بوق و صفحه خورشيدي قفل فرمان رو كاملا تحت فشار قرار ميده تا در جاي خودشون ثابت باشند
52917
سه عدد پيچ نگهدارنده دسته راهنما و اهرم دسته راهنما باز ميشه
52918529195292052921
پيچ دكمه 4 كنتاكت را باز ميكنيم و دكمه در مياد.
52922
واشر فلزي روي بلبرينگ را هم برميداريم
52923

camaro lt
12-07-2012, 13:54
در اين مرحله قبل از هر چيز مختصري از ساختمان مغزي سوئيچ استارت رو توضيح ميدم تا ذهنيت بهتري در مورد باز كردن اون داشته باشيد.
توي عكس يك نمونه نو و سالم رو نشون دادم. دوتا زائده اون را شماره گذاري كردم، 1 و 2
زائده 1 در سمت پايين و زائده 2 در سمت جلو و درست روبروي راننده قرار ميگيره.
5292452925
براي بيرون كشيدن مغزي سوئيچ بايد زائده شماره 2 به داخل فشرده بشه تا مغزي بتونه از داخل توپي فرمان بيرون بياد. زائده 1 هم هنگامي كه كليد در حالت باز باشه خود بخود آزاد بوده و نيازي به فشرده شدن نيست( البته اگر امتحان بشه كه نياز به فشار داره يا نه بهتره..)
52926
زماني كه دسته راهنما باز شد نماي توپي فرمان رو ميبينيم . در اونجا چندين شيار و سوراخ و محل سوار شدن هست كه اونها رو شماره گذاري كردم 3و 4 و 5
در محل 3 شما به فرورفتگي ميبينين كه هيچ شكافي نداره. اين فرورفتگي در واقع همون شياري است كه باعث گير كردن زائده شماره 2 شده و مغزي رو در داخل توپي نگه ميداره.
چون اين ماشين هيچوقت مغزي سوئيچ اون باز نشده، بنابر اين اون قسمت هم شكافي نداره چون يه لايه بسيار نازك آلومينيومي روي اون شكاف وجود داره و تا زماني كه نوك آچار به اون فشار نياره ، اون لايه سر جاش هست. در محل شماره 4 هم انتهاي مغزي رو ميشه ديد كه با چرخ دنده اون درگيره.
يك آچار نوك تيز رو روي اون شكاف شماره 3 ميگذاريم و فشار ميديم تا زائده شماره 2 فشرده شده و مغزي رو با دست بيرون ميكشيم.
متاسفانه به دليل گير كردن نتونستم با انجام اين كار مغزي رو در بيارم و ناچار شدم كل توپي را باز كنم اما معمولا با همين كار ميشه مغزي رو خارج كرد.
محل شماره 5 مربوط به كانكتور اتصال بوق اخطار سوئيچ هست كه متاسفانه فراموش كردم عكس اون رو بگيرم. تقريبا به شكل يه مكعب مستطيل پلاستيكي كه با يه فنر تيغه اي در محل خودش سوار ميشه و انتهاي اون با زائده شماره 1 مغزي سوئيچ درگيره و زماني كه سوئيچ بسته ميشه( حالت خاموش ماشين) برق منفي رو براي بوق اخطار وصل ميكنه تا درب ماشين رو ببنديم و يا برداشتن سوئيچ از روي ماشين فراموش نشه.

camaro lt
12-07-2012, 16:54
در ادامه براي باز كردن توپي فرمان 4 تا پيچ اون باز شد.
52931529325293352934
بخش بالاي توپي از قسمت پايين اون جدا شد. براي جدا كردن كامل اين دو قسمت بايد كشابي استارت كه روي پوسته فرمان نصب شده باز بشه و اون ميله اي كه اتصال حركتي مغزي سوئيچ به اون هست را جدا كنيم.
52935529365293752938
توپي كاملا بيرون كشيده شده و از قسمت زيرين اون جدا ميشه. بخش زيري همراه با جا زدن دنده عقب ميچرخه. اگر موقع در آوردن گير داشت با كمي جا بجا كردن اون آزاد ميشه.
5293952940
مراقب باشيد تا قطعه اي جدا نشده و يا گم نشه..

camaro lt
12-07-2012, 17:22
اين نماي پشت توپي فرمان هست و در اينجا يك پايه نگهدارنه رو ميبينين كه شانه و چرخدنده مغزي سوئيچ و در محلهاي خودشون نگه ميداره.
توي اين تصوير ميله رابط اتصال حركتي با شماره 6 و شانه كه با چرخدنده انتهاي مغزي سوئيچ درگير هست با شماره 7 و ميله متحرك قفل فرمان با شماره 8 نشان داده شده.
پيچهاي اين پايه نگهدارنده را هم باز ميشه.
529425294352944
در اينجا پايه باز شده و با شماره 9 اون چرخ دنده انتهاي مغزي سوئيچ رو ميشه ديد.
52945
در اين مرحله من با فشار دادن همان زائده 2 و همچنين فشار مختصري به انتهاي مغزي سوئيچ از همين محل اون رو در بيارم و براي تعمير به كليد سازي ببرم( البته همه كليد سازها تعمير اين نوع مغزي ها رو بلد نيستن).
مغزي تعمير شد( هزينه 6000 تومان) و دوتا كليد جديد براي اون ساخته شد.
5294652947
مقايسه كليدهاي قديمي و فرسوده با نمونه هاي جديد. بعد از تعمير همه مراحل برعكس انجام ميشه و كل قطعات بسته شد. سوئيچ استارت در حالت خاموش بوق اخطار رو ميزنه و در وضعيت دنده عقب كليد خارج ميشه و بوق قطع ميشه. همينطور فقط با كليد خودش روشن ميشه .
5294852949
امروز تصميم گرفتم در جايگاه يك مبتدي دنبال روش باز و بسته كردن فرمان باشم. متاسفانه در هيچ سايت ايراني چيزي نديدم و در سايتهاي آمريكايي هم تنها به توضيحات كتبي مختصر( بدون تصوير)اكتفا كرده بودند. تنها در يك جا، توضيحات خوبي با تصوير قرار داده شده بود كه البته مربوط به يك مدل فرمان قابل تنظيم بود و با نوع فرمانهاي ثابت تفاوت داره.
توصيه ميكنم حتما تصاوير و توضيحات رو نگه داريد چون انجام همين كار ساده حداقل بين 50 تا 80 هزار تومان هزينه ميبره.

camaro lt
12-07-2012, 23:20
بعد از روكش داخلي سقف و موكت كف اتاق، نوبت به صندليها رسيده.
اونها الان پيش تودوزكار مونده تا سر فرصت و طبق طرحي كه دادم روكش جديد با پارچه آلماني كه تحت ليسانس در ايران توليد ميشه، تودوزي بشن. نمونه پارچه را نشون دوتا تودوزكار ديگه دادم و هر دو گفتن كه بسيار با كيفيت و با دوامه. منتها خودم از يه چيز زياد راضي نيستم و اونهم رنگ پارچه است. ظاهرا سيستم تودوزي نوا كانادايي در رودريها و سقف و موكت و پانلهاي داخل اتاق و داشبرد ، رنگ هماهنگ و نزديك بهم داره اما صندليها با رنگ بيرون اتاق تودوزي ميشه. در اين مدل كرمي بود و اين پارچه هم كرم رنگه كه البته من ميخواستم رنگ قهوه اي روشن يا شكلاتي باشه تا با بقيه رنگهاي داخل اتاق هماهنگ در بياد. اما دوام بالايي كه اين نوع پارچه داره باعث شد تا كيفيت رو ارجح بر رنگ بدونم..
صندليها قبل از تودوزي و در انتظار شروع كار..
52971529725297352974
رودريها هم فعلا بلاتكليف مونده..هنوز موردي كه ببينم سالم و اصلي و مناسب باشه پيدا نكردم و احتمال ميدم همينها رو بازسازي كنم.
52975529765297752978

MJ1970
14-07-2012, 12:01
من برای نوای خودم رودریها را با چرم مشابه و با دوخت مشابه فابریک که البته روی تخته ی نازکی که رویش ابر قرار گرفت ساختم و خیلی هم زیبا شد ولی چون چرم مورد استفاده مصنوعی و نامرغوب بود رودریها در تابش افتاب قدری رنگ میبازند که اگر از چرم مرغوب استفاده میشد این عیب هم پیدا نمیشه. البته همان زمان در بازار چرم ؛چرم طبیعی هم موجود بود و قیمت خوبی هم داشت (به گفته ی فروشنده چرم بز) ولی رنگ ان قهوه ای بود و به رنگ رودری نمیخورد ولی خیلی خوش حالت و مرغوب بود.البته چرمهای مصنوعی خیلی مرغوب که تنوع رنگ هم دارند (که برای سقف امریکاییها مصرف دارند)هم پیدا میشه که نه رنگ میبازند و نه به این زودی پاره میشوند که اگر شما بتوانید رنگ مناسب همین را بیابید و با طرح فابریک نوا یا بیوک که زیباتر هم میشه بدهید بدوزند و به تنه ی بالایی رودریهای قبلی پرچ کنند(البته پرچ زیر چرم پنهان میشود)به نظرم از بازسازی رودریهای قبلی قشنگتر و تمیز تره.البته فکر کنم با سلیقه ای که شما دارید هر جور که کار کنید قطعا بهترینه.

camaro lt
19-07-2012, 14:43
بله من هم كم كم دارم به همين نتيجه ميرسم كه بايد همينها رو بازسازي كنم.
راه اندازي ترمز دستي
پددال و پايه و متعلقات ترمز دستي را سوار شد. دوتا مهره روي اون سوار ميشه كه دقيقا زير بوستر ترمز و از سمت داخل موتور پيچ ميشه( دسترسي بدي داره) و با يكي هم از شاسي زير داشبرد ( قسمت فلزي) با اتاق محكم ميشه.
53227
انتهاي سيم متصل به پدال ترمز دستي به يك پيچ بلند پرس شده
53228
اينهم كابل متصل به كابلهاي ترمز دستي داخل چرخهاست. كلا 4 كابل در سيستم ترمز دستي خودروهاي آمريكايي وجود داره. هر چرخ عقب يك كابل جدا گانه كوتاه داره كه به اين كابل واسطه متصل شده و در نهايت كابل واسطه به كابل متصل به پدال وصل ميشه.
53229
اين قطعه رابط اتصال كابل واسط با كابل پدال است
53230
كابل واسطه در داخل شيار قطعه فلزي قرار داده و پيچ انتهاي كابل پدال ترمز دستي از سوراخ عبور داده ميشه تا كابل واسط از جاي خودش خارج نشه. و در نهايت مهره بسته شده تا با مقدار سفت كردن اون ميزان قدرت و فشار ترمز دستي مشخص بشه. هميشه بايد ترمز دستي جوري تنظيم بشه كه موقع استفاده ، اتومبيل به هيچ وجه توانايي حركت نداشته باشه.
532315323253233
فيش چراغ اخطار ترمز دستي به كليد فشاري پدال ترمز دستي را وصل ميكنيم تا زماني كه ترمز دستي استفاده ميشه اين چرا روشن باشه.(لامپ سمت راست، پايين)
5323453235

MJ1970
20-07-2012, 20:49
خیلی خوبه که همه ی امپرها فعال شدند فقط اون عکسی که موقعیت فیش کلید ترمز دستی رو نشون میداد واضح نبود اگه ممکنه موقعیتش را توضیح بفرمایید تا من هم وصلش کنم.

mohamad skystar
20-07-2012, 23:46
Chevrolet Camaro 1LE 2013

یکی از پر طرفدارترین خودروهای آمریکا و جهان میشه گفت کامارو هست
که از دیرباز تا کنون با چهره های متفاوت در نسل های مختلف عرضه شد.
اینبار مدل 1LE برای سال 2013 یا تغییرات جدید آماده رقابت با خودروهای کلاس خودش هست.
تغییراتی که در مدل 1LE ایجاد شده عبارتند از :

Larger, 27-mm solid front stabilizer bar, and 28-mm solid rear stabilizer bar for improved body control
Higher-capacity rear-axle half shafts to cope with increased levels of traction
Strut tower brace for improved steering feel and response
ZL1-based 20 x 10-inch front and 20 x 10-inch aluminum wheels
285/35ZR20 Goodyear Eagle Supercar G:2 tires front and rear (identical to the front tires for ZL1)
ZL1 wheel bearings, toe links and rear shock mounts for improved on-track performance
ZL1 high-capacity fuel pump and additional fuel pickups for improved fuel delivery during high-load cornering.

53339

53340

camaro lt
21-07-2012, 12:56
تشكر از شما
متاسفانه اون موقع هوا كمي تاريك شده بود و نور كمي هم وجود داشت و عكس تيره افتاد. امروز با چراغ دستي و نورپردازي بهتر عكس گرفتم.
53375سيمي كه از پشت جعبه فيوز خارج ميشه به اين فيش مشكي متصل شده. البته چندتا فيش ديگه هم هست كه اونها به خود جعبه فيوز وصل ميشن و با اين فرق داره. سيم اين يكي سفيد يا كرم رنگه. ميتونين با يه تست هم امتحان كنين و از بدنه يه برق منفي به اين فيش بدين و اگر لامپ ترمز دستي روشن شد يعني همونه فيش هست.. در واقع اين سيم برق بدنه يا منفي رو براي لامپ ترمز توي پانل وصل ميكنه كه اين منفي هم توسط همون كليد فشاري روي پدال ترمز دستي وصل ميشه.

سوار كردن درجه آب جيوه اي.
چون اين مدلها درجه آب آنالوك ندارن ناچارا از انواع جيوه اي ( يا برقي) كه توي بازار هست استفاده ميشه كرد و دقت خوبي هم دارند منتها بايد مراقب باشيد كه بر اثر ضربه يا خم شدگي زياد سوراخ نشه و جيوه اون خارج نشه كه ديگه كار نميكنه. قبلا قيمت اين مدل 12000 تومان بود و الان 15000 تومان شده كه ميشه گفت با توجه به وضعيت دلار چندان گران نشده!
5337653377533785337953380
دوتا رابط روي لوله جيوه سوار ميشه كه يكي كوچك و يكي بزرگه و براي محلهاي مختلف قابل نصب هست.توي عكس دما رو روي حدود 50 درجه ميبينين كه اين دما مال هواي اهواز در تابستان اونهم در سايه است!!
53381پايه نگهدارنده درجه در كيت اون وجود داره و در محل مناسبي در معرض ديد باشه نصب ميكنيم.
53382روي رابط بزرگ كمي نوار تفلن ميبنديم.
533845338553386درپوش روي هوزينگ ترموستات باز ميشه تا اون رابط بزرگ را سوار كنيم. در اين محل دماي دقيق موتور قبل از ترموستات رو ميشه اندازه گرفت.البته محلي هم روي سرسيلندر وجود داره و اونجا هم ميشه سوار كرد. همينطور روي خود درب ترموستات.
انتهاي لوله جيوه مخزن اون قرار داره و رابط كوچك هم روي خودش سوار شده. دور اون هم كمي تفلن ميبنديم و از يه سوراخ مناسب در بدنه از داخل اتاق به محوطه فضاي توي موتور رد ميكنيم. بايد دقت كنين كه به لوله فشار و آسيبي وارد نشه چون به راحتي صدمه ديده و از كار ميافته.اون را هم روي رابط بزرگ قبلي كه بسته شد، ميبنديم. دقت كنيد كه لوله جيوه را بايد اول از داخل اون پايه نگهدارنده صفحه نمايش درجه آب رد كنين تا بعدا بتونيد خود درجه و نشانگر رو بر روي اون پايه سوار كنيد. لوله رو از محل مناسبي كه در معرض فشار و ضربه نباشه رد كنيد.
53387533875338853389
53390يك رابط نگهدارنده نشانگر بر روي پايه هم توي كيت هست كه اون رو با دوتا مهره موجود در كيت روي نشانگر سوار ميكنيم و مهره ها سفت ميشه تا نشانگر در محل خودش ثابت بمونه.
سيم برق مثبت لامپ نشانگر را هم به يكي از سيمهاي برق مثبت لامپ صفحه پانل ماشين متصل ميكنيم تا هروقت چراغها را روشن كرديم لامپ نشانگر حرارت هم روشن بشه.
53391
براي پارچه رويه صندليها بازهم گشتم تا نهايتا مخمل آمريكايي با كيفيت مرغوب و البته رنگ متناسب با بقيه رنگهاي داخل اتاق پيدا كردم كه شكلاتي روشن هست. كيفيت اون بسيار خوب و البته رنگ زيبايي هم داره.البته توي عكس رنگ اون زياد مشخص نيست.
533925337153372

MJ1970
22-07-2012, 16:16
خیلی ممنون پیدا شد.دیروز یکسری لوازم کامل بدنه شامل دربها و گلگیرها و پالانی های جلو به همراه رودری های بیوکی و دستگیره ها و شیشه و پمپ شیشه شور فابریک خریداری کردم .البته دربها بیوکی بود که پمپ قفل مرکزی هم داشتند.همه تمیز و بدون نیاز به صافکاری (300 هزار تومان)البته اول قیمت را 600 هزار تومان میگفت.بدنه ی خودم خم خیلی بد نبود ولی بتونه خیلی داشت و موج هم داشت.فقط سرگلگیر فابریک نوا 65 پیدا نشد که شاید شوش پیدا بشه.ایا میشه رنگ ماشین رو عوض کرد الان کرم رنگه؟

camaro lt
22-07-2012, 21:45
اگر تمام اين وسائل سالم و اوكي بوده باشه بخصوص اون دربها و گلگيرها، قيمتي كه داديد خيلي عاليه بخصوص براي اين دوره زمانه!!
من هم دربهاي بيوك گرفتم البته قفل مركزي نداشت وگرنه خيلي دوست داشتم اين رو هم به ماشين اضافه كنم و يه آيتم مثل مدل سي 6 داشته باشه.
در مورد رنگ عوض كردن من هم اين قصد رو داشتم اما برنامه اي كه راهنمايي و رانندگي اينجا داره خيلي سختگيرانه بود و بايد تمام وسائل ماشين حتي موتور و گيربكس هم پياده ميشد و كل و داشبرد و صندلي و شيشه و سيمكشي برق و...خلاصه همه چيز رو باز ميكردم و فقط يه اتاق خالي با چهارتا چرخ رو ميبردم نشون ميدادم تا اوكي كنن و بعد داخل رو رنگ بزنم و باز دوباره افسر ببينه و اوكي بده و اينبار بيرون رنگ بشه و اون رو ببينه و باز همه وسائل بسته بشه و باز ببينه تا نهايتا تغيير رنگ در سند و كارت زده بشه!!
خلاصه عطاي اين تغيير رنگ رو به لقاي اون بخشيدم..و ديدم همين رنگ كرمي خيلي هم زيباست و خيلي ها هم تاييد كردن..
حالا طرف شما از اينجور قوانين من درآوردي هست يا نه نميدونم..از وسائل و ماشين چندتا عكس بگذاريد

MJ1970
23-07-2012, 10:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ت.jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ت.jpg این عکس رو برای تست سایت اپلود گذاشتم .در اولین فرصت از قطعات عکس میگذارم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این قالپاقها رو از شوش گرفتم که خیلی تمیز اند فقط ارم ندارند که یا برایشان میسازم یا از بازار تهیه میکنم.(30 هزار تومان)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این چراغهای روی گلگیر هم اوراقچی به عنوان اشانتیون دادند.این هم درب راننده که این یکی رو ناچارا از نوا برداشتم چون بیوکی تمیز نداشت ولی برای این هم زه بیوکی برداشتم و پمپ قفل مرکزی هم داشت.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این هم درب جلو سمت شاگرد که از روی یه بیوک ابی خیلی تمیز باز شد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]درب عقب همان بیوک هم بود که از جلویی هم بهتر بود.

camaro lt
23-07-2012, 20:12
خريد خيلي عالي و خوبي كرديد،در واقع با اين قيمتي كه پرداخت كردين قطعات با كيفيت به راحتي پيدا نميشه( حداقل توي اهواز) . بخصوص كه قالپاقها اصلي بود و هيچ ضربه و خراشي هم نداره و در مورد اون زهوارهاي استيل دربها كه خودشون به تنهايي زيبايي خاصي به ماشين ميده.
چيزهاي اصلي از اين دست رو بايد هرجور ميشه برداشت و براي بعدا نگهداري كرد چون اصلا معلوم نيست بازهم اينقدر آدم خوش شانس باشه كه باز اينجوري قطعه سالم و مناسب رو با اين قيمت پيدا بكنه.
امروز دوستم كه تعميرگاه داره تماس گرفت و گفت يه نوا 65 مال يكي از مشتريها اينجا گذاشته براي دوتا يكي كردن( گويا يه 71 خريده و ميخواد بازسازي كنه) گفته هرچي ازش خواستي بردار و بعدا با يه قيمت مناسبي باهاش حساب ميكنيم..
رفتم و نگاهي انداختم.
متاسفانه مدلش با اينكه كانادايي بود اما سي 1 بود و خيلي از چيزهايي كه من فكر ميكردم سالم باشه يا اصلا داشته باشه رو نداشت. رودريها نه سالم بودن و نه اينكه با مدل ماشين من جور بود. پانلهاي داخل اتاق هم بخصوص ستون وسط كه خيلي در معرض صدمه هستند هم خراب بود. دكمه شيشه بالابر هم كه نداشت( دستي بودن!) خلاصه ديدم چيزي كه بدرد بخوره نداره. شايد بعدها كه اوراق كرد چيزايي رو بردارم اما الان كه نگاه كردم مورد ارزشمندي رو توش نديدم.
53490534915349253493534945349553496
گويا قراره سقف اينو براي اون 71 برداره. مدلهاي 71 به بالا( كه تعدادشون هم خيلي كمه) سقف چرمي دارن و بخاطر همين پوسيدگي زيادي توي سقف اونها پيدا ميشه.
اينهم يه موتور كه براي يك وانت آماده شده.بيشتر قطعات نو استفاده كرده.
534975349853499

salar_aziz
23-07-2012, 21:09
کسی که جواب منو نداد ولی من چنتا عکس از ماشین همسایمون
رفتم که شاید خوشتون بیادففک کنم بیوک باشه..
به جای خالی ها بدون نقطه v.a.t.a.n.d.o.w.n.l.o.a.dتایپ کنید

MJ1970
23-07-2012, 22:43
عکسهایی رو که من گذاشتم با دوربین و با کیفیت بالا بود برای همین نمایش داده نشد در اولین فرصت اصلاح میکنم.در شرایط کنونی که طرفدار این ماشینها خیلی کمتر شده گاهی میشه با قیمتهای خیلی کم خرید خوبی کرد فقط باید حوصله کرد. البته من نتونستم توی شوش اینها رو پیدا کنم و یه جایی بیرون تهران (یکی از دهاتهای شریف اباد ورامین) یه پارکینگ امریکایی بود که پر ماشین اوراقی بود و حدود 10 تا بیوک و نوا و 40 50 تا ماشین جی ام دیگه.خلاصه من هم از هر ماشین یه تیکه که تمیز بود باز کردم .ماشین شما که خیلی کامل و تمیز شده و فکر نکنم خیلی دیگه لوازمی بخواد به غیر از لاستیک و قالپاق .من پارسال 4 تا لاستیک 215 hankok خط پهن گرفتم 385 هزار تومان ولی الان قیمت ندارم ولی فکر کنم الان خیلی بالاتر باشه.در مورد قالپاق هم اگه فابریک 65 پیدا نشد میتونید از قالاپاقهای ماشینهای قدیمیتر (مثل دوج یا رامبلر )استفاده کنید که خیلی جالب و زیبا میشه البته من میخواستم بگیرم ولی فقط یک جفت پیدا کردم برای همین قالپاق مدل نوا قدیمی گرفتم.

camaro lt
23-07-2012, 23:08
بله از جهاتي ميشه گفت چون تعداد خودروهاي آمريكايي كمتر شده، فروش قطعات هم كم شده اما از يه طرف ديگه بالا رفتن قيمتها و وارد شدن يه سري دلال جماعت توي اين ماجرا قيمتها را هم بالا برده.
من قالپاقهاي خودشو دارم و خوشبختانه در كل وضعيت خوبي دارند البته مدل اونها كانادايي هست كه با اين مدلهاي مال شما فرق داره. سالها پيش توي بازار يه مدل قالپاقهاي ساده بود كه فقط وسط رينگ سوار ميشد و اطرافش رو پوشش نميداد و يه ارم شورلت هم داشت كه خيلي ساده و شيك بود. ديگه از اون مدل نديدم.
در مورد لاستيك خيلي عالي گرفتين . الان حداقل يه چيزي توي مايه هاي 650 تا 700 تومان شده. البته اگر با بالاتر رفتن قيمت $ اونهم بيشتر نشه!
راستي توي اين گاراژي كه رفتين احيانا ماشين ديگه اي نيست كه به درد بازسازي بخوره؟ يه چيزي تو مايه هاي همون نمونه عكس شما و امضاي من!! يعني ريويرا دم قايقي!!!:46: يا كامارو..پونتياك..ماستنگ..خلا صه اينجور چيزا!
كاشكي از اونجا هم عكس بگيرين بگذاريد.
..................

کسی که جواب منو نداد ولی من چنتا عکس از ماشین همسایمون
رفتم که شاید خوشتون بیادففک کنم بیوک باشه..
به جای خالی ها بدون نقطه v.a.t.a.n.d.o.w.n.l.o.a.dتایپ کنید

دوست عزيز سوال رو دوباره بپرسيد تا جواب بديم. عكسها هم باز نميشه . اگر از آپلود خود انجمن استفاده كنين خيلي بهتره.

MJ1970
24-07-2012, 03:43
بیوک ریورا که من تا به حال در تهران ندیدم و در انجا موستانگ هم نبود و کامارو هم یکی بود که تقریبا به جز سپر و جلوپنجره و شاسیش همه چیش فروخته شده بود! فقط یه ماشین به چشمم خورد که اتاق خوبی داشت و چراقهای خطر عقبش هم در حد نو بود(اصلا به همین دلیل توجه منو جلب کرد) اونم فکر کنم پونتیاک گرند پریکس بود با جلوپنجره 2 تکه .که البته تا جایی که یادمه یه سری تزیینات نداشت.اون روز متاسفانه به دلیل حجم بالای خرید که داشتم به تنها چیزی که فکر نمیکردم گرفتن عکس بود که اگر زمانی رفتم حتما میگیرم.البته یه اتوبوس جمس قدیمی (از حمونایی که تو فیلمهای امریکایی سرویس بچه هاست )به رنگ زرد و خیلی تمیز اونجا بود.یه نکته ی دیگه اینکه اکثر قطعات سالم ماشینهای اونجا تو یه انبار بزرگ قدیمی جمع شده بود و کمتر لوازم سالمی روی ماشینها گذاشته بودن از جمله کلی چراق خطر فابریک ماشینهای خیلی قدیمی.

MJ1970
24-07-2012, 04:30

diyukis
24-07-2012, 11:55
میبینم مثله همیشه علی اقا اینجا کولاک کرده.من دورادور پیگیر کارهای شما هستم.برای همینم ترجیح میدم هیچی نگم و استفاده کنم.

MJ1970
24-07-2012, 20:04
باتری نوای من چند روز پیش بعد از طی یک مسافت طولانی مرخص شد و اصلا دیگه شارژ نمیشه البته حدود 3 سال کارکرده بود و تو این مدت ماشین خواب زیادی کرده بود به خاطر تعمیرات.امروز هم دینام رو تست کردم ولتاژی بین 13.5 14.4 داره و فکر کنم عیب فقط باتری باشه.البته چند وقت پیش تصمیم به برقی کردن پروانه ماشین گرفتم و با کلی تحقیق فن دوبل ماکسیما خریدم که 2 دور هست و داخل کاپوت وصل میشه و مثل پروانه ی فابریک هوا رو از بیرون میمکه . البته قیمت مناسبی هم داشت (60 هزار تومان که شامل 2 عدد فن و قاب میباشد)که پوشش تقریبا کاملی روی رادیاتور نوا داره .از طرفی یه رادیاتور خیلی تمیز 5 لول هم یکی از دوستان برام جور کرد و من هم قاب فن و فنها رو روی ان سوار کردم و فقط مونده بره رو ماشین.حالا به نظر شما دوستان و اساتید اولا ایا لازمه دینام و باتری قویتری بره رو ماشین مثلا دینام 90 امپر بنزی و باتری قویتر؟ایا دینام قویتری با قیمت مناسب سراغ دارید که نهایتا با مختصری تغییرات رو ماشین سوار بشه مثل دینامهای 130 یا 140 امپری ماشینهای جدید؟و سوال اخر اینکه ایا شما عزیزان راهی برای تست برق دزدی احتمالی در ماشین سراغ دارید؟ببخشید دیگه من سوال زیاد میکنم!!!

camaro lt
24-07-2012, 20:45
باطري كه من براي نوا گرفتم 74 آمپر و مارك باتيس به قيمت 104.000 تومان ( با تخفيف ) بود البته الان خيلي گرانتر شده. اندازه اون هم مناسب محل باطري ماشين هست. 80 آمپري هم داشتن كه براي جاي باطري نوا بزرگ بود و نميشد سوار بشه.
تجربه اي كه من توي باطري دارم ميگه مقدار توان آمپر باطري بايد متناسب با خروجي دينام باشه. يعني اگر مثلا باطري 55 آمپر هست ، دينام بايد 60 يا 65 آمپر باشه.يا حداقل نزديك به اون.. چرا؟ چون وقتي كه تمام وسائل برقي ماشين كار ميكنن اين توان و بار سنگين رو كه روي باطري افتاده ، توسط دينام جبران بشه و به زبان ساده تر ورودي بيشتر از خروجي باشه. در غير اين صورت باطري خيلي زود تمام ميشه و دينام هم توان شارژ مجدد اون رو نداره و كلا ماشين و وسائل برقي اون كم مياره. چراغها كم نور ميشه..اشاره خوب نميزنه..فن كولر و بخاري پرتاب مناسب نداره..استارت خيلي سنگين ميزنه يا اصلا نميزنه و حتي ممكنه پخش ماشين( اگر كاست بخوره) شل و ول و وارفته بخونه!!
در مورد اينكه پروانه فابريك رو برداريد و بجاي اون فن برقي بگذاريد( حالا هر نوع فن با هر مقدار توان) قبلا هم خيليها آزمايش كردن و در كل نتيجه مناسبي نگرفتن. حداقل چند مورد اينجوري ديدم. بخصوص براي فصل گرما كه استفاده از كولر ماشين بار اضافي زيادي روي موتور و دينام و باطري ميندازه.
باطري قويتر را كه لازم داريد( با محاسبه مجموع وات هردو فن برقي) و البته دينام قويتر( كه حداقل 85 آمپر بايد باشه) . ظاهرا دينامهاي مدل بالا( GM) توان 80 آمپر به بالا رو دارن و البته اكثر از نوع پولي متفاوت با پوليهاي تسمه قديم هستند كه داراي يه پولي پهن براي درگير شدن با تسمه موتور تكي است. مثل مدلهاي كاپريس تك تسمه كه در ايران هم وجود داره.نمونه اون را هم در پست صفحه قبل ميتونين ببينيد كه يك موتور 8 با يك تسمه پهن براي يك پيكاپ آماده شده. از اين مدل دينامها توي بازار دست دوم وجود داره و آخرين قيمتي كه شنيده بودم حدود 100.000 تومن هست. البته ممكنه گرانتر هم باشه.
اگر به شما پيشنهاد شد كه از دينام پژو استفاده كنين ، هرگز اين كار رو نكنيد، چون بجز اينكه براي سوار كردن و جور كردنش روي موتور مشكل پيدا ميكنين ، خيلي هم زود به زود خراب ميشن و البته هزينه و قيمت تعمير اونهم گاهي اونقدر بالاست كه به صرفه است يه نو بخريد و از خير تعمير اون بگذرين!
در مورد برق دزدي ، معمولا وقتي ماشين خاموش باشه نبايد هيچ برقي مصرف بشه( البته اگر وسيله اي روشن باشه و يا در حالت استندباي قرار گرفته فرق ميكنه)
اگر سرباطري مثبت را در بياريد و اون رو بصورت آرام و ملايم دوباره به قطب مثبت باطري نزديك و متصل كنين، نبايد هيچ جرقه اي برنه. اگر جرقه زد يعني يك مصرف كننده روشنه و يا اينكه جايي يك اتصالي كوچك هست. اون رو بايد پيدا كنين. معمولا هم اين اتفاق اتصالي در محل عبور سيمها از داخل بدنه و مكانهاي احتمالي سايش و فشار بر سيم كشي و يا كانكتورها رخ ميده.
53568

salar_aziz
24-07-2012, 22:28
بله از جهاتي ميشه گفت چون تعداد خودروهاي آمريكايي كمتر شده، فروش قطعات هم كم شده اما از يه طرف ديگه بالا رفتن قيمتها و وارد شدن يه سري دلال جماعت توي اين ماجرا قيمتها را هم بالا برده.
من قالپاقهاي خودشو دارم و خوشبختانه در كل وضعيت خوبي دارند البته مدل اونها كانادايي هست كه با اين مدلهاي مال شما فرق داره. سالها پيش توي بازار يه مدل قالپاقهاي ساده بود كه فقط وسط رينگ سوار ميشد و اطرافش رو پوشش نميداد و يه ارم شورلت هم داشت كه خيلي ساده و شيك بود. ديگه از اون مدل نديدم.
در مورد لاستيك خيلي عالي گرفتين . الان حداقل يه چيزي توي مايه هاي 650 تا 700 تومان شده. البته اگر با بالاتر رفتن قيمت $ اونهم بيشتر نشه!
راستي توي اين گاراژي كه رفتين احيانا ماشين ديگه اي نيست كه به درد بازسازي بخوره؟ يه چيزي تو مايه هاي همون نمونه عكس شما و امضاي من!! يعني ريويرا دم قايقي!!!:46: يا كامارو..پونتياك..ماستنگ..خلا صه اينجور چيزا!
كاشكي از اونجا هم عكس بگيرين بگذاريد.
..................

دوست عزيز سوال رو دوباره بپرسيد تا جواب بديم. عكسها هم باز نميشه . اگر از آپلود خود انجمن استفاده كنين خيلي بهتره.

سوالم این بود که هزینه داشتن چلنجر srt یا کامارو ss تو ایران چنده؟اصلا پلاک میشن؟(عاشق این دوتا مدلم من)

camaro lt
25-07-2012, 01:03
دو موردي كه گفتيد اونقدر خاص هست كه بايد اول بگرديد و پيداشون كنين!
نه اينكه وجود نداره اما به نسبت ماشينهايي مثل كاپريس و نوا و بيوك ايران و..خيلي خيلي كميابه بخصوص اون دوج چلنجر. حالا اگر پيدا كرديد( در هر وضعيتي كه بود، از داغون و اوراقي بگير تا صفر كيلومتر و درجه يك) اونوقت ميشه بر اساس وضعيتش قيمت و هزينه داشتن و يا بازسازي و تعمير و..را حدودا تخمين زد.
صاحبان همچين ماشينهايي زياد درگير پلاك قديم و جديد بودنشون نميشن چون كلا خيلي بارزشتر از اونه كه بخوان استفاده معمولي بكنن و هر روز بيارن توي خيابان. بيشتر حالت كلكسيون و نمايشي داره، حتي ممكنه صاحبانشون هم هيچ علاقه اي به تعويض پلاك نداشته باشن و همان پلاكهاي قديم رو نگه دارن و نوعي اصالت و وجه كلاسيك ماشين بدونن.
قيمت مدلهاي سالم و مناسب اونها هم هيچ حد و اندازه يا نداره و بر اساس خواسته و نظر فروشنده و خريدار و بيشتر توافقيه.. ميتونه از 20 تا 30 ميليون شروع بشه و بره بالا...!!
...........................
امروز 4 حلقه لاستيك خريدم
مارك هانكوك كره، سايز 205.75.14 R دور سفيد.
فروشنده را از سالها پيش ميشناختم و ميدونستم كه حقيقت را ميگه و در مورد تاريخ ساخت هم كاملا تاييد كرد كه نو هستند و تازه از كره وارد شده اند. تاريخها را هم چك كردم و دقيقا همين موضوع را نشان ميداد كه در هفته 22 سال 2012 ( حدود تيرماه امسال) ساخته شده.
حتي از شكل و فرم و بوي تايرها هم مشخص بود كه اصلي و نو هستند.
قيمت هر 4 حلقه 660.000 تومان
5362253623

MJ1970
25-07-2012, 13:56
مبارک باشه .با این لاستیکها سواری ماشین خیلی نرم و دلچسب میشه.

salar_aziz
26-07-2012, 02:26
دو موردي كه گفتيد اونقدر خاص هست كه بايد اول بگرديد و پيداشون كنين!
نه اينكه وجود نداره اما به نسبت ماشينهايي مثل كاپريس و نوا و بيوك ايران و..خيلي خيلي كميابه بخصوص اون دوج چلنجر. حالا اگر پيدا كرديد( در هر وضعيتي كه بود، از داغون و اوراقي بگير تا صفر كيلومتر و درجه يك) اونوقت ميشه بر اساس وضعيتش قيمت و هزينه داشتن و يا بازسازي و تعمير و..را حدودا تخمين زد.
صاحبان همچين ماشينهايي زياد درگير پلاك قديم و جديد بودنشون نميشن چون كلا خيلي بارزشتر از اونه كه بخوان استفاده معمولي بكنن و هر روز بيارن توي خيابان. بيشتر حالت كلكسيون و نمايشي داره، حتي ممكنه صاحبانشون هم هيچ علاقه اي به تعويض پلاك نداشته باشن و همان پلاكهاي قديم رو نگه دارن و نوعي اصالت و وجه كلاسيك ماشين بدونن.
قيمت مدلهاي سالم و مناسب اونها هم هيچ حد و اندازه يا نداره و بر اساس خواسته و نظر فروشنده و خريدار و بيشتر توافقيه.. ميتونه از 20 تا 30 ميليون شروع بشه و بره بالا...!!
...........................
امروز 4 حلقه لاستيك خريدم
مارك هانكوك كره، سايز 205.75.14 R دور سفيد.
فروشنده را از سالها پيش ميشناختم و ميدونستم كه حقيقت را ميگه و در مورد تاريخ ساخت هم كاملا تاييد كرد كه نو هستند و تازه از كره وارد شده اند. تاريخها را هم چك كردم و دقيقا همين موضوع را نشان ميداد كه در هفته 22 سال 2012 ( حدود تيرماه امسال) ساخته شده.
حتي از شكل و فرم و بوي تايرها هم مشخص بود كه اصلي و نو هستند.
قيمت هر 4 حلقه 660.000 تومان
5362253623

نه دوست من!!
منظورم مدلهای جدید و بروزه.مثلا حد اکثر 2008(مث همین که محمد جان چند پست قبل مدل 2013 رو معرفی کرده بود!!)
راستی بیوکه که عکساشو گذاشتم جالب نبود؟شاید واسه من که ندید پدیدم جالب بوده فقط!! :31:

ممنون

camaro lt
26-07-2012, 10:44
منظورم مدلهای جدید و بروزه.مثلا حد اکثر 2008
اين قضيه ديگه برميگرده به اينكه سياست واردات خودرو به چه شكلي باشه؟و متاسفانه هيچوقت سياست روشن و واضح و منطقي بر اين قضيه حاكم نبوده و افراد عادي مانند من و شما كه براي استفاده شخصي قصد وارد كردن اتومبيل مورد نظر خودشون رو داشتن، هيچوقت نتونستند از اين فرصتها استفاده كنند و البته فقط براي افرادي خاص و به دلايلي خاص اين موقعيتها ايجاد شده كه اونهم در كنارش نيار داشتن ارتباطات خاص بوده..
من امروز جستجويي كردم و نتايجي رو ميبينم كاملا ضد و نقيض هم هستند و اصلا مشخص نيست كه در نهايت اين امكان وجود داره يا نه و چه قائده و قانوني بر اون حاكم هست و چه هزينه هايي رو بايد به چه دلايلي و به چه مقدار پرداخت كرد؟ همه چيز مرتبا در حال تغييره و اينهم بر ميگرده به همون دليل كه قبلا نوشتم.

ظاهرا در گذشته واردات خودروهاي آمريكايي ممنوع بود( براي پلاك شدن) حالا به چه دليل معلوم نيست..شايد هنوز هم اينجوري باشه و البته تعرفه بسيار زياد گمرك براي واردات خودرو را هم در نظر بگيريد.

MJ1970
26-07-2012, 10:55
من نمونه اون کامارو رو (حالا نمیدونم صفر بود یا مثلا یکی دو سال کارکرد داشت) رو اتفاقا به رنگ زرد رو توی تهران چند باری دیدم و حتی نمونه های دیگر ماشینهای جدید امریکایی مثل دوج و همر و فورد و....اتفاقا همین تازگی یه دوج 2010 که 6 سیلندر 3500 سی سی هم بود تو سایت ایران ماشین اگهی شده بود که نمیدونم چجوری پلاک شده بود چون همه ی ماشینهای امریکایی جدید که تا به حال دیدم گذر موقت بودن و شنیدم به امریکایی پلاک نمیدن.حالا به هر حال شما اگه پول خرج کنی فکر کنم هر ماشینی رو بتونی برای خودت وارد کنی و سوار شی با گذر موقت و برای نگهداریش هم بالاخره لوازمش رو از کشورهای همسایه میشه تهیه کرد چون وقتی ماشین به روز باشه خب تو کشورهای همسایه هم داره استفاده میشه و میشه براحتی لوازم مصرفی رو تهیه کرد.به قول معروف شما پول داشته باش سر سیبیل شاه ناقاره بزن!!!!