PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كلوپ خودروهاي آمريكايي

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

diyukis
21-07-2011, 21:16
دقیقا به نکته ظریفی در مورد علاقه به آمریکایی اشاره کردید.اتفاقا خودم امروز به همین نکته فکر کردم که اگر بنا به هر دلیلی ماشینی که توسط من براشون خریداری بشه دچار مشکل بشه ، تمام سرکوفت ها و سرزنش های این اتفاقو باید تحمل کنم.امروز هم متذکر شدم که حق انتخاب با خودشونه.
یا پراید یا ال 90 و یا اگر تمایل داشت آمریکایی.البته خودشون تمایل به ماشین خارجی دارن اما آمریکایی...هنوز مطمئن نیستم.به هر حال تصمیم با خودشونه.
امروز هم درگیر کارهای صافکاری و خورده کارهای ماشین ابوی بودم که وقت شند برم سراغ پونتیاک.
فردا هم که جمعست و تعطیله و ما هم میریم تعطیلات.
پس فردا اگر اتفاق خاصی نیفتاد میرم سراغ کولرش و آمارشو در میارم که چطوریاست.
این اطلاعات مربوط به فنو هم پیگیری میکنم.سعی میکنم بازش کنم و عکس هم بگیرم.البته اون صدای خر خر فنو که فرمودی داره بد جور هم داره.زمستانو مثلا بخاری مزدم صداش خر خر میکرد.حتما این مواردو در زمان مناسب بر طرف میکنم.
متاسفانه این روزا هم بقدری هوا گرم و سوزان شده نمیشه کاری کرد.مخصوصا من که پارکینگ سرپوشیده ندارم.مجبورم ماشینو تو کوچه باز کنم.حالا فکرشو بکیند کسی از همسایه ها بخواد از کوچه بره بیرون.مکافاتی دارم من .
یک سوال فنی.
رادیاتور ماشینم بنظر خودم مرخصه.نرمال نیست.داخلش خیلی زنگ زده.بطوری که زنگ بصورت ماده چسبیده شده به مجرای داخلی رادیاتور.چند باری شستشو دادم.اما فایده ای نداشت.
حالا دو تا سوال دارم
1.بنظرتون با این پودرهای شستشوی رادیاتو این زنگ برطرف میشه؟
2.اگر رفع نمیشه، قیمت یه رادیاتور خوب و مناسب برای پونتیاک چنده.(چند لول؟و برنج یا آلومنیم)

rami_hemi
21-07-2011, 21:34
رادیاتور له شدگی داره؟
اگه ماشین زیادی داغ میکنه یا جوش میاره بهتره عوضش بکنی اگه هم میخوای عوض کنی یه آلومینیومی بخر امکان داره این پودرها که حالت اسیدی دارن بیشترشون موجب بشن رادیتور تو قسمتهایی که ضعیف شده و پوسیدگی بیشتری داره سوراخ بشه .
ولی خب به نظر من یه نو آلومینیومی بخری بهتره
البته اگه من بودم دنبال یه فن برقی acdelco هم میرفتم و پروانه و پولی اون رو حذف میکردم .
هیچ فن برقی بجز فن ACdelco و فنهای دوو اسپیرو جواب رادیاتور رو نمیده البته شنیدم فنهای بوش مرسدس بنز ها هم خوب جواب رادیاتورها و موتورهای بزرگ رو میدن

diyukis
21-07-2011, 21:40
رادیاتور له شدگی داره؟
اگه ماشین زیادی داغ میکنه یا جوش میاره بهتره عوضش بکنی اگه هم میخوای عوض کنی یه آلومینیومی بخر امکان داره این پودرها که حالت اسیدی دارن بیشترشون موجب بشن رادیتور تو قسمتهایی که ضعیف شده و پوسیدگی بیشتری داره سوراخ بشه .
ولی خب به نظر من یه نو آلومینیومی بخری بهتره
البته اگه من بودم دنبال یه فن برقی acdelco هم میرفتم و پروانه و پولی اون رو حذف میکردم .
هیچ فن برقی بجز فن ACdelco و فنهای دوو اسپیرو جواب رادیاتور رو نمیده البته شنیدم فنهای بوش مرسدس بنز ها هم خوب جواب رادیاتورها و موتورهای بزرگ رو میدن
فعلا که هنوز جوش نیاوره.اما داغ میشه.منم جای خاصی نمیرم.رادیاتور تعمیری هست و رفع تکلیفی بوده.منم نمیزارم ماشین جوش بیاره.یعنی اصلا فشاری روش نیست.با این حال دلم میخواد بهینه باشه.
تو فکر فن برقی هستم.اما قدم به قدم.باید حساب هزینه ها رو هم داشت.
بنظرتون هزینه رادیات 5 لول آلومینیومی و فن برقی ای سی دلکو چقدر میشه؟

rami_hemi
21-07-2011, 22:06
توی تی تی از علی جمهیری ( هالفکلاچ) بپرسی دقیق قیمت میده
فکر میکنم اون دو سال پیش فن و رادیاتور رو نزدیک 700 800 قیمت کرده بود دقیق یادم نیست

masoud glx
21-07-2011, 23:27
فن و رادیات استوک فکر می کنم بندر گناوه حدود 200 بیشتر نمیشه . خود علی جمهیری تا جایی که یادم هست قیمت گرفته بود !

camaro lt
21-07-2011, 23:40
یک سوال فنی.
رادیاتور ماشینم بنظر خودم مرخصه.نرمال نیست.داخلش خیلی زنگ زده.بطوری که زنگ بصورت ماده چسبیده شده به مجرای داخلی رادیاتور.چند باری شستشو دادم.اما فایده ای نداشت.
حالا دو تا سوال دارم
1.بنظرتون با این پودرهای شستشوی رادیاتو این زنگ برطرف میشه؟
2.اگر رفع نمیشه، قیمت یه رادیاتور خوب و مناسب برای پونتیاک چنده.(چند لول؟و برنج یا آلومنیم)
معمولا براي پاك كردن زنگ داخل راديات از سيخ زدن استفاده ميشه كه اين كار رو تعميركاران رادياتور انجام ميدن..البته اگر مشكل راديات خيلي زياد باشه ممكنه با اين سيخ زدن هم درست نشه و با همين كار چند تا سوراخ جديد هم درست بشه و ناچارا اون لوله ها رو كور بكنند كه در اين صورت از كارايي راديات كم ميشه.
در مورد شستشوي راديات با مواد مخصوص اين كار بي فايده است..سالها من از اين مواد در رادياتهاي مختلف و با شيوه هاي مختلف استفاده كردم و هيچوقت نتيجه نگرفتم..
از همه جور مواد از پودري گرفته تا مايع..از ايراني تا آمريكايي همه رو آزمايش كردم اما فايده نداشت.
اگر وضعيت راديات خيلي خراب باشه بايد سيخ زد و البته ممكنه بعد از سيخ زدن بازهم مشكل داشته باشه و ديگه به درد نخوره...اما اگر مشكل زيادي نداشت من يه راه رو كه خودم هميشه در اينجور مواقع استفاده ميكنم رو توصيه ميكنم انجام بدي.
چند بار راديات رو پر از آب بكن و بعد جنت پايين رو شل بگذار و يه دفعه خالي كن اينجوري مقداري از زنگها خارج ميشه..بعد يك ليوان متوسط نفت سفيد توي رادياتور بريز و بقيه رو هم اب معمولي پر بكن..يه روز باهاش دور بزن..و بعد خالي بكن..چند بار اين كار رو انجام بده و هر بار كه خالي ميكني ميبيني كه مقدار زيادي از زنگهاي توي موتور و راديات رو با خودش پاك ميكنه..نفت سفيد به اون مقدار كم مشكلي نداره و چون چربه جلوي زنگ زدگي رو ميگيره. به جنت و لاستيكها هم صدمه نميزنه...
هر بار كه اين نفت رو ميريزي و تخليه ميكين ميبيني كه رنگ آب خارج شده روشنتر از دفعه قبله تا اينكه ديگه تمام زنگهايي رو كه ميتونسته پاك ميكنه..
حالا نوبت مواد ضد زنگ و ضد رسوبه. يك قوطي ضد زنگ يك ليتري بگير و توي راديات بريز..مابقي رو هم پر كن از آب راديات..
وقتي كه اين كار رو كردي بعد از چند روز ميبيني كه باز هم مقداري زنگ كنده شده و از درب راديات خارج ميشه( وقتي كه درب راديات رو باز كني) . چون اين مواد نگهدارنده ضد رسوب و ضد زنگ خيلي قوي هست زنگهايي رو كه نفت سفيد نتونسته پاك بكنه رو با خودش حل ميكنه و ميبره..اما يك مشكل ميتونه بوجود بياد و اينكه خيلي از اين زنگها در واقع جلوي نشت آب رو ميگيرن و ممكنه بعد از ريختن ضد زنگ چند وقت بعد نشتي آب از درب ترموستات..رادياتور..واتر پمپ..راديات بخاري توي اتاق.. پولكهاي سيلندر و سر سيلندر يا حتي نفوذ آب به داخل گيربكس داشته باشي.
بايد مدام چك كني تا مطمئن بشي هيچ كدوم از اين مشكلات رو پيدا نكرده بخصوص در مورد گيربكس كه اگر آب وارد اون بشه و بمونه خرابش ميكنه و كلي خرج ميتراشه.
راديات خنك كن روغن گيربكس كه توي مخزن سمت راديات هست و لوله هاي اون كه به سمت گيربكس ميره رو هم بايد بعد از اين كار مدام چك كني..گيج روغن گيربكس رو هم مرتب چك كني تا مطمئن بشي آب وارد گيربكس نشده..
درب رادياتور هم بايد كاملا اب بندي شده باشه و سوپاپ اون به درستي كار بكنه..گلويي راديات اگر سالم باشه كاملا آب بندي ميشه..مخزن راديات( پلاستيكي) رو هم باز كن و بشور تا زنگي توي اون نباشه..
خلاصه اين كارها رو كه انجام بدي كم كم ماشين بر ميگرده به حالت اولش و بهتر ميتوني از مشكلاتي كه ممكنه بعدا داشته باشه سر در بياري

camaro lt
21-07-2011, 23:46
در مورد راديات نو الان كه موجود نيست..حداقل شركت راديات ايران كه زماني ميساخت ديگه توليدي نداره و ازشون سوال كردم گفتن فقط طبق سفارش ميسازيم..قيمت اون هم خيلي بالا رفته. احتمالا الان بين 150 تا 200 باشه( كامل) ولي اگر فقط قسمت خود راديات رو بخواهي كمتره.مخازن خودش رو اگر سالم باشه ميتوني دوباره روي اين جديد نصب كني.آلمينيومي خييل خوبه و تبادل حرارتي بالاتري داره اما خيلي گرانتر در مياد و تعميراتش هم به سادگي نوع مسي نيست.
فن برقي بجاي پروانه اگر بگذاري حتما بايد دينام بسيار قوي و باطري مناسب داشته باشي..اينجا چند بار كسايي رو ديدم سعي كردن اين كار و بكنن اما خيلي هزينه كردن و نتيجه خوبي نداشت.

mohamad.hejazi
22-07-2011, 09:57
سلام
من رادیاتور ایمپالا رو نو کردم ایرانی 5 لول
با هزینه نصب 240 هزار تومن

diyukis
22-07-2011, 21:11
علی اقا ممنونم بابت توضیحاتت.کامل و جامع بود.اما فکر کنم اگر دست به رادیانورم بزنم از هم بپاشه و نتیجه خوبی نگیرم.بنظرم عوض بشه خیلی بهتره.چون عمر مفیدش دیگه تموم شده.
محمد جان ممنونم.شما این رادیاتوری که خریدی از کجا تهیه کردی؟ابعاد رادیاتور های آمریکایی متفاوته؟رادیاتور فروش های معمولی دارن؟؟از لوازم آمریکایی باید تهیه بشه ؟
من خودم نظرم روی رادیاتور آلومینیومی هست.چون کیفیت و نتیجه بهتری داره.نهایتش میخواد 100 یا 150 بیشتر هزینه بشه اما یه کار تقریبا عمری میشه و خیال راحت.

در مورد قیمت این رینگ پونتیاک هم نظر بدید.قیمت پایین تر گیر نمیاد؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rami_hemi
22-07-2011, 21:59
این لانه زنبوری رو اگه سالمه زود بخرش وگرنه میرم شماره رو به علی جمهیری میدم که اونم دنبال همینا بود :دی
ولی اگه رینگ زدگی شدیدی نداشته باشه زیباترین رینگ پونتیاک هستش

camaro lt
22-07-2011, 22:23
چند وقتي هست كه يكي از صفحات سايت تي تي رو نگاه ميكنم..فقط به عنوان مهمان چون واقعا ميبينم بار علمي خاصي نداره و گاهي از حداقلهاي دانش فني هم بهره ندارند..
نمونه اونهم اينجاست..
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چند صفحه از اين رو بخونيد و بحثي كه در مورد كم كردن مصرف سوخت هست رو در نظر داشته باشيد...جوري از كم كردن سوخت حرف ميزنن كه انگار در مورد يه رژيم غذايي صحبت ميشه و اصلا هيچ مشكل خاصي بوجود نمياد!!
هيچكس از اينها اصلا سوال كرده كه اگر قرار بود مصرف 18 درصد يه موتور 8 سيلندر 350 با قدرت 170 اسب رو بكنن 12 در صد!!( يا به ادعايي يكي از اونها 10 درصد!!!!) ديگه چه چيزي از اون قدرت 170 و شتاب و كشش باقي ميمونه؟؟؟؟
و يا اصلا متوجه هستند كه اين كم كردن در نهايت به سوختن سوپاپها و صدمه ديدن سر سيلندر و رينگ و پيستون منجر ميشه؟؟؟؟؟
و از همه بالاتر اگر واقعا انجام اين كار بدون وارد شدن صدمه و ايجاد مشكلي امكان پذير بود پس چرا خود شركتهاي سازنده با اونهمه امكانات تحقيقاتي نخواستند اين كار رو انجام بدن؟؟؟!!!
اگر كسي اونجا دوست يا رفيقي داره و يا خودش عضو هست اين چند سوال و بپرسه ببينيم چيزي به ذهنشون خطور ميكنه؟؟
من بليزر رو تا صدي 12 هم رسوندم..اما فقط براي آزمايش و نه استفاده..قدرت بشدت كم شده بود و واقعا ديگه چيزي از يه ماشين امريكايي باقي نمونده بود..بيشتر به يه پيكان دولوكس 1352 كه موتورش رينگ گشاد كرده باشه ميخورد تا يه بليزر با موتور 8 و سايز 350!!

جناب diyukis اگر رادياتور رو كامل عوض ميكني پس ببين ايا مخازن اون هم سالمه يا نه؟ اگر سالم بود نگه دار و بقيه را بفروش( كيلويي خريده ميشه) راديات خنك كن روغن گيربكس هم قيمت زيادي داره و احتمالا مال شما هنوز خوبه و كار ميده حتما نگه دار..اگر مخازن هم پوسيده بود گلويي درب راديات رو چك كن اگر سالم بود اون رو در بيار( احتمالا با لحيم متصل شده و يا اگر پرسي هست ميتوين با اره از انتهاي اون ببري) بعدها اين گلويي در صورتي كه سالم و آمريكايي باشه خيلي به دردت ميخوره.
اگر راديات آلمينيوم خواستي بگيري تك لول بگير كه فقط يك لوله داره ولي همون يه لوله بسيار پهن و عريض هست( مثل رادياتهاي جديد پرايد) نكات مثبتي توي اين فرم هست كه يكي از اونها احتمال گرفتگي خيلي كمتر از نمونه هاي قديميه.
درب رادياتور هم فقط آمريكايي بگير( يك شركت هندي براي كمپاني AC DELCO درب توليد ميكنه و خيلي خوب و با كيفيت ساخته شده)جنس درب از استيل ضد زنگ واقعي ساخته شده.
وقتي كه همه چيز مرتب شد اول يك مايع ضد زنگ و رسوب بريز( يك ليتري توي بازار حدودا 3000 تومان هست) و مابقي اون رو آب رادياتور پر كن..( آب رادياتور سه ليتري دو نوع هست يكي 500 تومان كه معموليه و يكي 1000 تومان كه مواد نگهدارنده بيشتري داره) از آب لوله شهر يا تصفيه كننده خانگي يا آب مقطر يا آب برفك يخچال و اينجور چيزها به هيچ وجه استفاده نكن چون دوباره زنگ ميزنه و ميشه همون داستان الان..
هر زمان كه خواستي آب رادياتور رو اضافه كني به مخزن سر ريز اضافه كن( اگر سيستم درست شده باشه نيازي به باز كردن درب راديات نيست مگر مواقعي كه بخواهي بازديد كاملي انجام بدي) هر سه يا چها ر بار كه آب رادياتور اضافه ميكني يكبار هم مايع ضد رسوب و زنگ اضافه بكن( ضد جوش هم بهش ميگن) با اين كار سطح مواد نگهدارنده ضد جوش و رسوب را در حد بالا نگه ميداري و جلوي زنگ زدگي گرفته ميشه. ريختن آب رادياتور به تنهايي كافي نيست و در دراز مدت دوباره زنگ ميزنه( البته شدت اون از آب معمولي كمتره) سالي يك بار هم كل اب راديات رو عوض بكن چون اينهم عمر مفيدي داره..مثل روغن موتور و گيربكس.

diyukis
22-07-2011, 22:47
این لانه زنبوری رو اگه سالمه زود بخرش وگرنه میرم شماره رو به علی جمهیری میدم که اونم دنبال همینا بود :دی
ولی اگه رینگ زدگی شدیدی نداشته باشه زیباترین رینگ پونتیاک هستش

حالا اینبارو به هافکلاچ هیچی نگو .شیرینیت بجاست.هواتو دارم.اگر رینگش واقعا سالم باشه می ارزه.البته قیمتش کمی تنده به هر حال.البته این نظر منه.
ای بابا کم کردن مصرف؟؟بنظرتون امکان داره آمریکایی صدی 10 بنوشه؟؟مگر اینکه 4 سیلندرش کنیم.کلا مدتیه جو خوبی تو تی تی حاکم نیست.بوی دلالی میاد ازش.یه عده دارن دلالی میکنن.اما بچه های خوب هم زیاد داره.در ضمن کسی که آمریکایی سوار میشه نباید به فکر سوخت باشه.منم زیاد تو مباحث شرکت نمیکنم به چند دلیل.دلیل اولش ضعف علمی خودم.دلیلی نمیبینم توی هر زمینه ای اظهار نظر کنم.دلایل دیگه هم گفتن نداره.

علی اقا رادیاتور تک لول بگیرم؟؟؟مطمئنید جواب میده؟خیلی ها تاکید داشتن رو 4 لول یا 5 لول؟؟
رادیاتور مخصوص آمریکایی هست تو بازار یا باید یونیورسال بخریم و بخورونیم بهش؟؟

camaro lt
22-07-2011, 23:18
الان دقيقا نميدونم كه چه مدل رادياتي براي آمريكايي توي بازار هست. من اگر بخوام بگيرم اول ميرم سراغ شركت رادياتور ايران و سوال ميكنم ببينم يكي براي من بسازند( كامل با مخزن ) چقدر در مياد؟
در مورد چند لول بودنش ديگه حداقل 5 لول باشه خوبه چون كولر هم ميخواهي نصب كني. اما اينكه مسي باشه يا آلمينيوم اين به دو چيز بستگي داره
اول قيمت اون كه من فكر ميكنم اگر بگيري با توجه به كارايي خوبي كه داره منطقي باشه.
مورد دوم اينه كه راديات آلمينيومي ديگه نميتونه مخازني مثل مسي داشته باشه كه بهش لحيم بشه. اگر مخزن از نوع آلمينيومي باشه بايد ببينيم اصولا كارگاه يا كارخانه يا هست كه بتونه اين نوع مخازن رو براي اين مدل راديات بسازه يا نه( چون الان رادياتهاي آلمينيومي كه توليد ميشه همه مخازن پلاستيكي دارند و به راديات پرس شده) اين چيزيه كه بايد از همون كارگاه يا نمايندگي سوال كنين.
كارايي راديات تك لول بخاطر عريض بودن لوله كه سطح تماس بالايي بوجود مياره هست. اگر يه نگاه به راديات پرايد هاي جديد بندازيد ميبيني كه فقط يه لوله داره ولي پهن و مسطحه و سطح تماس زيادي با آب داخل و هواي بيرون ايجاد ميكنه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

زده سقف ماشين رو بريده و نابودش كرده از اصالت انداخته با چه رويي 10 تومان هم قيمت زده!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

diyukis
23-07-2011, 22:35
این لینک محصولات ایران رادیاتوره
بنظرتون کدومشو میشه به ماشین خوروند؟؟اصلا این کار صحیح هست؟
من امروز زنگ زدم نمایندگی گرگان ایران رادیاتور.گفت اگر رادیاتور ماشینو ببینیم میشه یکی براش ساخت. از این مدل حرفا.نظرتون چیه؟
تازه گفت آلومینیومی هم 1 لول و 2 لول بیشتر نداره.
درسته؟

diyukis
24-07-2011, 11:53
سلام به همه دوستان.روز بخیر

امرزو رفتم سراغ نمایندگی ایران رادیاتور.در مورد رادیات پونتیاک سوال کردم که فرمودن باید اندازه فابریکش ساخته بشه.
قیمت هم حدودا 250 چوق آب میخوره.که با هزینه نصب بیشتر میشه.
سوالم اینه
کیفیت رادیاتور ایران چطوره؟؟پاسخگو هست؟
تووو بازار ایران رادیاتور های خارجی با کیفیت هست؟؟؟مابه التفاوت قیمت ایرانی و خارجی چنده؟؟

میریم سراغ مقوله کولر.
قیمت کمپرسور کولر پژوه 405 240 هزار تومان که با هزینه شیلنگ ها و رادیات کولر و اواپراتور 459 هزار تومن در میاد
سوالم اینه
اول اینکه قیمت خوبه؟؟
دوم اینکه کمپرسور 405 پاسخگوی نیاز من هست؟؟؟
ممنونم.

masoud glx
24-07-2011, 11:58
من توي خوزستان با توجه به آب و هوا تا حالا نديدم كسي كولر غير اريجينال نصب كنه و كاملا راضي باشه ! اما در مورد شما و آب و هواي خنكي كه هست اونجا فكر نمي كنم چندان مشكلي باشه . ساندن ‍اپن خيلي مطرح هستش توي اين زمينه كه هم قيمت خوبي داره و هم خيلي ها استفاده كردن و جواب گرفتن .

در مورد 405 من اولين بار هستش كه مي شنوم .

camaro lt
24-07-2011, 12:13
در مورد راديات همينطور كه قبلا گفتم سوال اول اين هست كه مخازن رو چكار ميكنيد؟
اگر مخازن همين رادياتي كه داريد سالم هست ميشه اونها رو روي شبكه مسي نو نصب كنين..
اگر خراب هستن پس بايد مخزن نو يا دست دوم سالم هم گير بياريد و همه رو با هم منتاژ كنين..
اما در مورد راديات آلمينيومي به هيچ عنوان مس با آلمينيوم جوش نميخوره و لحيم كاري انجام نميشه.تنها راهي كه داره پرس هست كه اونهم مخازن پلاستيكي رو به شبكه المينيومي پرس ميكنن مثل ماشينهاي جديد. اين سوال رو بايد ازشون بپرسيد كه براي مخازن بر روي شبكه آلمينيومي چه راهي سراغ دارند؟
در مورد كولر كمپرسور مختلف زياد هست و ميتونيد از مال پرايد هم استفاده كنيد و تنها بايد جاي پايه مناسب براش ساخته بشه و لوله ها را هم پرس شلنگ بسازه( دقت كنين حتما پرس شلنگ و نه آماده) در مورد اواپراتور اگر غير از خود نوع آمريكايي كه شكل خاص رو بريا فرم داشبرد و يونيت كولر داره استفاده كنين احتمال زياد به مشكل برميخوريد. حتما از نوع خودش بايد باشه و غير از اون بايد در فرم محل اون دستكاري بشه.
اين خوراندن اواپراتور يه ماشين به يكي ديگه كار چندان اصولي و جالبي نيست..

diyukis
24-07-2011, 13:00
از دوستان بابت راهنمایی بسیار بسیار ممنونم

مخازن رادیات که سالم بنظر میرسه.ظاهر امر نشان دهنده وضعیت سالم اون هست.بیشتر خرابی رادیات ماشین مال شبکه هست که جوش لحیم شده و تقریبا عمرش به پایانه و بعضی قسمتاش به اصطلاح کور شده.

اون بحث جوش آلومینیوم به مسو اصلا به کل یادم رفت بپرسم.شمارشو دارم.البته قرار شده ماشینو ببرم پیششون که رادیاتو رویت کنن و نظر بدن.گفت اینطوری نمیشه نظر نهایی داد .

diyukis
24-07-2011, 22:13
علی اقا این عکس موتورمه.من که چیزی از محتویات و موجودی ادوات کولر متوجه نشدم.
شما نظر بدید.

diyukis
25-07-2011, 11:38
دیروز رفتم یه مغازه که کارش تو راستای کولر و ادوات کولر بود.
گفتم ماشینم آمریکایی و 8 سیلندره.
گفت که کمپرسور 405 و پراید جواب نمیده.چون آمریکایی اکثرا دورش بالاست این کمپرسور ها جوابگو نیست.پیشنهاد ایشون استفاده از کولر های دوو بود که کیفیت خوبی داشتن.البته اگر اصلش پیدا بشه.

بنظرتون گفته های ایشون درست بود؟

camaro lt
25-07-2011, 12:48
حجم عكسهايي كه گذاشتي خيلي بالا هست.بهتر بود كمي حجم اونها رو كمتر ميكردي تا بهتر باز بشه. من فقط تونستم عكس آخري رو ببينم.
توي عكس مشخص بود كه پايه كمپرسور كولر هم نداره. اما اواپراتور هست.
اولين كاري كه شما بايد بكني اينه كه كل مجموعه يونيت كولر رو در بياري و تميز كني.خود اواپراتور رو هم پيش همون كولر ساز ببري و چك كنه اكر سوراخ نبود و سالم بود كه از همين استفاده ميكني كه هم مال خودشه و هم هزينه كمتر ميشه.اگر نه كه بر اساس نوع كمپرسوري كه بعدا روي ماشين ميگذاري اواپراتور مناسب براي اين يونيت هم بايد بخري.راديات كولر كه جلوي ماشين هم ميخوره رو بايد بر اساس همين دوتا بگيري كه البته نصب اون خيلي راحتتره..
اين سه تا قسمت اصلي كه مشخص شد و در جاي خودشون نصب شدند اونوقت نوبت شلنگها ميرسه كه اين هم كار پرس شلنگ هست تا بر اساس نوع اواپراتور و كمپرسور و راديات تبخير جلو سريهاي مناسب رو برات به شلنگهاي مربوطه پرس بكنه. دقت بكنيد كه حتما بايد پرس شلنگ ببري و اون هم دستگاه برقي پرس داشته باشه نه دستي. چون دستي ها به اندازه كافي نميتونن پرس و فشار مناسب براي اين كار رو انجام بدهند..
در مورد نوع كمپرسور من دقيقا متوجه منظور نشدم كه اين كولر ساز دقيقا چه چيزي رو ميگه؟
گفته كه:
کمپرسور 405 و پراید جواب نمیده.چون آمریکایی اکثرا دورش بالاست این کمپرسور ها جوابگو نیست

اگر منظور از دور بالا اين باشه كه دور موتور ماشين آمريكايي بالا است كه اين حرف بي منطقيه!
دور موتور يك مبنا و شاخص مشخص داره و بر اساس 1000 دور در دقيقه سنجيده ميشه كه روي دور شمار اكثر خودروهاي جديد و قديم نوشته شده. بنابر اين اگر مثلا موتور هشت سيلندر يك كامارو با 2500 دور در دقيقه بچرخه اين يك مقدار دور مشخصه كه ديگه ربطي به نوع موتور نداره.
مثلا موتور ماشين شما 2500 دور در دقيقه داره ميچرخه..در همان حال يك 206 هم موتورش داره 2500 دور در دقيقه ميچرخه..همينطور يك پيكان..يك تويوتا و يك سمند..همه اينها بر اساس آن چيزي كه دور شمار داره نشون ميده موتورشون داره 2500 دور در دقيقه ميچرخه..
خب اين چرخش هيچ تفاوتي نميكنه و همه اونها در آن واحد يك سرعت چرخش را دارند..حتي اگر موتور يك موتور سيكلت يا حتي موتور گازي باشه..يا موتور يه كاميون يا موتور ديزلي يك نيروگاه برق محلي و يا يك الكترو موتور...
اين دقيقا همون معماي ساده( يك كيلو آهن سنگينتره يا يك كيلو پنبه ؟؟)است!!
يك كيلو يك كيلو هست و فرقي نميكنه آهن باشه يا پنبه يا آب يا طلا..دور موتور هم همينطور..
حالا چطور اين دور موتور 2500 مثلا 405 با شورلت فرق داره من متوجه نشدم..
بايد از خودش بخواهيد كه توضيح دقيقتر و منطقي بده و البته براش هم بگيد كه دور موتور يك واحد مشخص داره و توي موتورهاي مختلف تفاوتي نداره.

rami_hemi
25-07-2011, 17:02
احتملا ایشون منظورش دور گیری سریعتر بوده وگرنه حق باشماست
دور بالاتر یعنی چی اصلا؟ خب یه موتور باید یا حداکثر دور موتورش ملاک باشه که مثلا یه موتور بزرگ به خاطر تعداد بیشتر سیلندرهاش دور بالاتری رو میتونه داشته باشه ولی این ربطی به کمپروسور کولر نمیتونه داشته باشه
در ضمن من یه موردی رو بگم یک سری کمپروسور بی ام سفارش امریکا هستش اتاق E12 همون 518 های قدیمی که با موتور برقی کار میکنن اگه از این نوع کمپروسور بشه استفاده کرد هم فشاری روی موتور میاد هم دیگه مساله دور موتور حل میشه
ولی در مورد لوازم دوو باید بگم خیلی از لوازم برقی دوو با محصولات امریکایی همخوانی داره همین فن اسپیرو ولی نسبت به بقیه ماشینها هم گرونتر هستن

diyukis
25-07-2011, 17:21
حالا منظور این بنده خدا چی بوده نمیدونم.

در ضمن من یه موردی رو بگم یک سری کمپروسور بی ام سفارش امریکا هستش اتاق E12 همون 518 های قدیمی که با موتور برقی کار میکنن اگه از این نوع کمپروسور بشه استفاده کرد هم فشاری روی موتور میاد هم دیگه مساله دور موتور حل میشه
ولی در مورد لوازم دوو باید بگم خیلی از لوازم برقی دوو با محصولات امریکایی همخوانی داره همین فن اسپیرو ولی نسبت به بقیه ماشینها هم گرونتر هستن

کمپرسور 518 پیدا میشه؟؟؟؟از اوراقی ها باید پیدا کرد؟؟
الان مسئله کیفیته.اگر کیفیت بحدی بالاتر باشه که محسوس باشه تو عملکرد کولر ،خیلی هم ایراد نداره مسئله گرونی.

rami_hemi
25-07-2011, 21:07
فکر کنم یه کم سخت گیر بیاد
من تو یه جایی خونده بودم که این مدل برای سفارش آمریکا بوده و کل مجموعه کولر 800 تومن شده ولی باید بگردی
من همیشه این برام مسله بود چرا برای کولر ماشین از یه کمپروسور برقی استفاده نمیکنن ؟ بیشتر فکر کنم توان لازم باشه که موتورهای برقی با اون توان تولیدی فشار زیادی روی دینام ماشین باید بیارن ولی میخوام یه تحقیقاتی بکنم ببینم میشه روی خودروهای سنگین این کار رو کرد؟

camaro lt
25-07-2011, 21:15
اين جريان دورموتور يه مقداري پيچيده شده. در واقع اگر رسيدن سريعتر به دور بالا رو هم ملاك قرار بديم بازهم موتور 6 يا 8 سيلندر سنگين امريكايي دهه 70 به نسبت موتورهاي سبك و تيز امروزي ديرتر دور ميگيرن و از اين نظر بازم حرف اون كولر ساز صحت نداره البته اين ديرتر دور برداشتن بهخاطر ايجاد نيروي گشتاور بالاتر و به همان نسبت قدرت بيشتر جبران شده.. تنها چيزي كه شايد اين وسط از نظر منطقي بشه ملاك قرار داد مقدار حجم گازي هست كه قراره در سيستم جريان پيدا بكنه. مثلا اگر اواپراتور و راديات كولر كه جلو هست و لوله هاي گاز مقدار معيني گاز رو در خودشون نگه دارند( بفرض 1 كيلو) اونوقت كمپرسور مورد نياز براي اين حجم گاز مسلما بايد قويتر و كارامدتر از كمپرسوري باشه كه براي 500 گرم گاز طراحي شده. درست مثل جريان گردش آب در سيستم موتور كه هرچقدر راديات و پوسته سيلندر و مجراهاي اون بزرگتر باشن و آب بيشتري بگيرن بايد واتر پمپ هم داراي توان گردشي بالاتري باشه.
در مورد كمپرسور سعي بكن حتما نو بگيري چون دست دوم احتمالا فرسودگي در سيلندرها و ميللنگ داره و ديگه قابل تعمير نيست و تنها يه هزينه خريد الكي روي دستت ميندازه.
من توصيه ميكنم فعلا روي اواپراتور ماشين تمركز بكن و اوني رو كه داري چك بكن ببين وضعيتش چيه؟ و البته فن كولر كه قبلا توضيح دادم.

diyukis
26-07-2011, 11:27

سلام.روز بخیر

اقا باز کردن این اواپراتور کار من نیست.قسمتهایی که تو عکس مشخص شده رو بازش کردم. اما دیدم هیچ اتفاقی نمی افته.چند باری زور زدم که از بدنه جدا بشه یا اون دو تیکه وسط از هم باز بشند اما اتفاقی نیفتاد.از طرفی هم ترسیدم زور زیادی بزنم و باعث شکستگی و خرابی بشم.واسه همین دست از کار کشیدم و بیخیال شدم.

کم کم دارم به این نتیجه میرسم یا بیخیال کولر بشم (تحمل گرما)یا اینکه باید ببرمش تهران.

کیلومترمم از کار افتاده.بنظرتون پاره شده؟البته قبل خرابی و از کار افتادگی عقربه کیلومتر شلاقی میزد.

camaro lt
26-07-2011, 12:38
چرخ جلو سمت راست رو باز بكن. تويي گلگير رو هم در بيار. مابقي پيچهاي يونيت كولر رو باز بكن ( داخل گلگير)خود فن رو هم اونجا ميبيني. اگر خودت اين كار رو نكني اونوقت سر كارت با تعميركاره كه ميزنه ده تا چيز ديگه رو هم ميشكنه و خراب ميكنه و بعدش هم ميگه از اولش اينجور بود و برو نو بخر و يه دستمزد الكي و بي جهت هم ميدي. اون پيچهاي وسط رو باز نكن چون هنوز يونيت كامل در نيامده.. دور تا دور اين يونيت پيچ هست و زماني كه همه رو باز كردي ميتوني اون رو در بياري.
سيم كيلومتر رو از روي گيربكس باز كن و اون رو از غلاف بيرون بيار. اگر بريده بود و امكان داشت تنها خود سيم و اگر نه كل اون رو با غلاف تعويض بكن. كار چندان سختي نيست.

diyukis
26-07-2011, 13:58
خیلی خیلی ممنونم.
راهنمایی خوبی بود.
ایشالا فردا صبح میرم سراغش.نتایجو هم اینجا با عکس میزارم که بدرد بقیه دوستان هم بخوره.
بازم از کمک صمیمانتون تشکر میکنم.رو کمک شما خیلی حساب میکنم.

با دوستان تو فروم تی تی که بحث کمپرسور شد اعتقاد داشتن کمپرسور فابریک بهترین گزینه هست برای ماشین امریکایی.دلاییلشونم بنظر منطقی میرسید.نظر شما چیه؟

با توجه به سيستم هاي كولر امريكايي بهترين كمپرسور هايي كه ميشه به كار برد همون استفاده از كمپرسور اورجيناله
شما رو اون سيستم هر كمپرسوري پياده كنيد خنكيش غير قابل مقايسه هست با سيستم اصلي و خيلي كمتره

فشار آوردن به موتور هم طبيعيه چون كمپرسور هاي پر تواني هستن و البته همين توان بيشتر مزيت به حساب مياد ضمن اينكه سيستم آر 12 پر مصرف تره
(مثال بارزش تو پرايد با كمپرسور دوو خنك كنندگي عاليه اما جون موتور رو ميگيره اما با ساندن افتضاحه چون كمپرسور دوو تعداد پيستونهاش بيشتره و بزرگتره )

اگه بخوايد سيستم رو ارتقا بديد به 134 هم باز كمپرسور امريكاييا يه چيز ديگست و ميتونيد از مدل بالايي هاش استفاده كنيد
شما كافيه رو يه امريكايي دهه ي 90 به جاي كمپرسور فابريك ساندن ببندين ، تازه قضيه معلوم ميشه

اتعويض كمپرسور به تنهايي هم جواب نميده
مگه كلا همه چيز رو به هم بريزيد و يه سيستم خوروندني بذاريد زير داشبرد و تبديل كنيد به 134
يا كولر هاي معروف به سامسونتي استفاده كنيد
ازم من توصيه نميكنم

شما تو همون كولر فابريك چندتا كار كني كولر اكثر ماشيناي امروزي تو چشمت سياه ميشه
دريچه ها و شلنگهاي خلا رو سرويس كنيد
محفظه ي اواپراتور رو آب بندي كنيد و عايق كنيد و اواپراتور رو تميز كنيد
بلوئر رو سرويس و تميز كنيد ( هيچ بلوئري غير از فابريك جواب نميده )
يه فن پرايدي جديد ( بزرگا) يا 206 بذار جلوي كندانسور
داكت هاي كولر رو آب بندي كن كه از همه مهمتر همينه

بزرگترين و بدون اغراق تنها مشكل كولر امريكاييا پرتاب باد هست كه تا حالا هر بلوئري تست شده غير از فابريكش جواب نميده كه اونم اگه تميز باشه و يه عالمه خاك تو اواپراتور و پره هاي بلوئر نمونده باشه خيلي به چشم نمياد

منبع:tuning.talk.com

camaro lt
26-07-2011, 21:35
قبل از اينكه در اين مورد جوابي بدم تجربه خودم در اين مورد رو تعريف كنم.
كامارو من مثل پونتياك شما اثري از آثار كولرش باقي نمانده بود. تنها چيزي كه داشت همون اواپراتور و فن بود كه سالها بدون استفاده توي موتور گرد و خاك ميخورد.
اون رو باز كردم و با فشار هوا چك كردم و ديدم كه نشتي داره و ديگه قابل تعمير نيست.
يه اواپراتور دست دوم سالم كه مال كاپريس بود رو براش گرفتم و البته دراير هم سر خود بهش وصل بود. اون رو توي يونيت كولر نصب كردم.فن رو هم سرويس كردم و بستم.
رفتم سراغ كندانسور كه اونهم باز يكي دست دوم مال بيوك رو گير اوردم و باز چك كردم و چون سالم بود اون رو هم نصب كردم.
نوبت كمپرسور رسيد. اون موقع هنوز مثل الان كمپرسورهاي متنوع زيادي توي بازار نبود و من هم چون ميديدم قطعات آمريكايي به وفور در دسترس من هست انتخابم رو همون كمپرسور فابريك دلكو رمي قرار دادم.
يكي پيدا كردم كه خيلي ارزان بود. چون خودم وارد نبودم اين رو دادم كولر ساز واردي چك كرد و ديدم كه انتهاي ميل لنگ اون بريده شده . يه ميلنگ دست دوم سالم براش جور كردم و كليه اورينگها و كاسه نمدها و واشر رو هم عوض كردم كه به صورت يك كيت كامل ساخت خود آمريكا در بازار موجود بود.
وقيت كه اونهم آماده شد پايه هاي مربوطه رو هم گير اوردم و روي ماشين نصب كردم.
دقت كنين كه تمام اين مراحل رو خودم انجام دادم( بجز چك اپ كمپرسور) چون اگر ميدادم دست تعميركار با ناشي گري و حماقت همه چيز رو خراب ميكردن و خرج زيادي روي دستم ميگذاشتند و البته دلسوز هم نبودن و بيشتر دنبال اماده خوري بودن( بعدا يه داستان در اين مورد براتون ميگم!)
اين سه تا قطعه كه آماده شد رفتم سراغ شلنگها. دوتا از اونها كه با يه سري جفت بودند و دست دوم سالم گرفتم.( البته اين رو هم با فشار هوا چك كردم). سومي رو هم دادم پرس شلنگ درست كرد و اونهم نصب شد.
كل مجموعه مثل كولر بقيه ماشينها باز فشار هوا و وكيوم كردن چك شد و چون هيچ مشكلي نداشت با گاز مربوطه( فكر كنم R 12 ) پر شد و كارايي خوبي هم داشت. مابقي قضيه كه مربوط به ترميم سيم كشي كليدها و اهرم دريچه هاي هوا و كانالها و لوله هاي وكيوم باز و بسته كردن اونها بود رو خودم انجام دادم. دوتا فن پژو هم جلوي كنداسور نصب كردم.
كل هزينه هاي انجام شده نهايتا 180.000 تومان شد( سال 81) چون نميخواستم خرج الكي بكنم در مورد اينكه چه قطعه يا بگيرم و از كجا تهيه كنم و چطور بازسازي كنم دقت زيادي كردم.
كولر به خوبي تا روزي كه ماشين رو داشتم كار ميداد و حتي نشتي خاصي هم نداشت. فقط يه بار بلبرينگ پولي كمپرسور صدا كرد كه اونهم در جا عوض كردم و هزينه اون فكر كنم 5000 تومان شد.
البته من متوجه شدم كه اين كمپرسورهاي دلكو رمي يه مقداري از نظر كارايي كمتر از نمونه هاي جديد هستند منتها چون قطعات اونها فراوان بود و نسبتا ارزانتر بودند و البته بيشتر كولر سازها هم آشنا به تعميراتش بودند تيو آمريكاييها طرفدار بيشتري داشت. در حاليكه نوع ديگري از كمپرسور كه به راديالي معروف بود گويا كارايي بهتري داشت اما نبود تعميركار وارد براي اونها و كمبود قطعاتش باعث شده بود كه زياد كسي استقبال نكنه.
اگر الان ميخواستم اين كار رو بكنم صد در صد از كمپرسورهاي معروف امروزي استفاده ميكردم مثلا ساندن يا دوو..براي نوا يكي از دوستان از نوع سوزني دوو گذاشتيم و خوب هم جواب داد.البته مال قبلي خودش هم ساندن بود منتها چون ديگه فرسوده شده بود به درد نميخورد.
در مورد فن كولر هم دو مدل ديدم. يكي كه روي كامارو خودم بود و يكي هم كه روي نوا دوستم و هردو كامل يك شكل بودند منتها آرميچر فن كامارو و بالشتك اون كمي بزرگتر و البته قدرت پرتاب اونهم خيلي بيشتر بود كه بعدها يك عدد فن كولر كامارو هم براي اون پيدا كرديم و روي نوا نصب شد.
من مشكلي كه توي كولر ماشيني مثل كامارو يا نوا و بيوك ميبينم اين هست كه هواي خنك شده توي اتاق از بغل پاي شاگرد و از طريق يك دريچه خارج ميشه و وارد فضاي بين گلگير و بدنه داخلي شده و توسط فن دوباره مكيده ميشه و وارد اواپراتور ميشه.
اين كار در زمستان كه از بخاري استفاده ميكنيم مشكلي نداره و شايد بد هم نباشه..اما در تابستان وقتي اين هواي خنك وارد اون منطقه ميشه به سرعت خنكي خودش رو از دست ميده چون عايق بندي خاصي در اون ناحيه انجام نشده و صرفا يك دريچه متحرك هوا در زير شبكه برف پاكن هست كه اين تنظيمات رو انجام ميده و همينطور يك حائل لاستيكي بين فضاي مابين گلگير و تويي داخل كه اونهم چندان كاري نميتونه بكنه. بهتر بود اين دو محل خروج هوا و ورد هوا به فن توسط يه لوله خرطومي بزرگ به هم وصل ميشدن تا ديگه هوا با محيط بيرون در ارتباط نباشه.
توصيه من استفاده از كمپرسورهاي جديد هست چون اون دلكو رمي خيلي سنگين بود و قدرت موتور رو ميگرفت. شش تا پيستون داشت كه سه به سه در جهت مخالف هم قرار داشتند.
احتمالا از كمپرسورهايي كه براي كاميون نصب ميشه بشه استفاده كرد چون حجم بالاتري رو ميتونن در گردش نگه دارند. من بيشتر ماشينهاي آمريكايي رو كه ديدم از انواع بزرگتر و قويتر ساندن يا دوو استفاده كردن كه روي كاميونهاي بدون كولر هم نصب ميشه مثل انواع خاورها و يا ولو هاي N 10 و N 12 . البته تصميم نهايي با خود شماست.

diyukis
26-07-2011, 21:57
ممنون از توضیحاتتون.البته من تجربه ای ندارم تو این زمینه.برای همین دنبال کسی تجربه از دیگران هستم.تجربیات دیگران برام ارزشمنده.و در نهایت به یه جمع بندی دوست دارم بهترین نتیجه عایدم بشه.
برای من مهم نیست که کولر فابریک باشه یا نباشه.چون قراره خودم از ماشین لذت ببرم و مهمتر اینکه کارایی مناسبی داشته باشه.
با تمام این تفاسیر فکر کنم هنوز وقت برای تقیق زیاد دارم.عجله ای هم ندارم.فعلا وقت میزارم برای بررسی اون مواردی که شما فرمودی.در مراحل بعدی تصمیم گیری خواهد شد که کمپرسور فابریک ببندم یا غیر فابریک.
مهم کیفیت نهایی کار هست.
حالا نظرتون چیه در مورد استفاده از کمپرسور آمریکایی مدل بالایی.مثلا همون دهه 90 ها؟؟
سپاسگذارم.

camaro lt
26-07-2011, 22:08
Lاون مدلهاي دهه 90 رو دقيقا نيمدونم منظورتون كدومهاست؟ اگر عكسي از اون بگذاري بهتره. اگر منظور همون رادياليهاي معروف باشه كه ظاهرا لوازمش خوب گير نمياد و تعميراتش هم خيلي سخته.
ظاهرا فعلا بهترين گزينه همين كمپرسورهاي موجود توي بازار هست كه نو هستند و لوازم فراواني هم دارن.
اين كمپرسوري كه روي اين نوا هست رو ببينيد. بيشتر از اين نوع مناسبه.

يك مسئله ديگه كه الان به ذهنم رسيد تفاوت اندازه پوليهاي سر ميل لنگ با كمپرسور هست كه هرچقدر پولي ميل لنگ نسبت به پولي سر كمپرسور بزرگتر باشه نسبت گردش هم متفاوت ميشه و كمپرسور با سرعت بيشتري ميچرخه. شايد اون كولر ساز هم منظورش اين بوده كه مثلا پولي سر ميل لنگ شورلت بزرگتر از مال پرايد هست و اين تفاوت تعداد چرخشها در سرعت بالاتر به كمپرسور فشار زيادي وارد كنه و باعث خرابي زودرس اون بشه.
در مورد جوش دادن آلومينيم به مس خيلي جستجو كردم و تنها چيزي كه پيدا شد اين بود:
ظاهرا اين روش خيلي خاص و مختص شركتهاي توليدي با امكانات و تجهيزات و افراد متخصص در اين مورد باشه كه معلومه در دسترس ما نيست. بنابر اين فكر نميكنم بشه از راديات الومينيومي براي ماشين شما استفاده كرد( در صورتي كه مخازن مسي باشند) اما اگر مخازن رو هم از آلومينيوم بسازند بايد ديد كه قطر و ضخامت اون فلز آلوميبيوم كه براي مخازن استفاده ميشه استحكام كافي رو داره يا نه؟ بخصوص كه در ناحيه گلويي در راديات و دوتا مجراي ورود و خروج آب و محل نصب راديات روغن گيربكس
, کامارو قرمز مدل 1978 , موتور قرمز - فنی بسیار سالم , بیمه - معاینه
1390/5/6 الی 1390/5/7
09123600623

ايمپالا - كاپريس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

, ایمپالا - کاپریس , مدل 1978 , دو درب - آبی
09194628500

diyukis
28-07-2011, 13:59
سلام من اومدم .
روز بخیر خدمت همه.
این حاصل تلاش من در یک هوای فوق العاده گرم و شرجی بود.
بقیه عکس ها رو هم میزارم براتون.
با راهنمایی های علی آقا تونستم اون تشکیلات کولرو باز کنم که خداییش خیلی سخت بود.

camaro lt
28-07-2011, 22:23
خب بالاخره موفق شدي. اين كار كمي نيست و الان ديگه توي اين قسمت ميشه گفت تبحر پيدا كردي.
حالا مابقي پيچهاي دور يونيت رو باز بكن و اواپراتور رو در بيار و براي چك كردن پيش همون كولر ساز ببر.از توي عكس مشخص نيست اما اگر چرب شده احتمالا نشتي از خودش بوده و عمر مفيدش تمام شده. الان اگر بخواهي يك اواپراتور جديد بگيري بايد در محل اين يكي جايگزين بشه . بنابر اين الان مقدار فضاي موجود براي اين كار رو در نظر داري و ميتوني متوجه بشي كه مثلا اگر مال پرايد يا پژو باشه امكانش هست يا نه؟( از نظر ابعاد و البته بيشتر لوله هاي ورودي و خروجي) من بازهم توصيه ميكنم نمونه خودش رو بگيري كه ديگه دردسر جاسازي كردن نداشته باشي البته اگر اين خراب بود.
بقيه چيزها رو هم ميتوني چك كني. مثل اون مقاومت چهار فيشه كه مال سرعتهاي مختلف فن هست و قبلا توضيح دادم. كمي پاينتر از اون يه ترانزيستور قابلمه اي هست كه با دوتا پيچ بسته شده. دقيقا نيمدونم كارش چيه شايد يه جور پارازيت گير باشه تا از پارازيتهاي موتور فن در راديو جلوگيري بكنه و يا اينكه نوسانات برقي كه براي موتور فن ميره رو كم بكنه.
يك رله هم داره كه كنارش هست و در واقع اون رله دوكاره است و احتمالا براي تقويت خود موتور فن نصب شده .
وقتي كل يونيت از متعلقات باز شد بشورش و تمام جرمها و چسبها و احتمالا ابرهاي موجود پوسيده شده رو ازش بكن.
در مورد اون فن هم كه توضيح دادم چيكار كني. البته اگر خواستي باز بكني بگو تا بيشتر توضيح بدم.

masoud glx
28-07-2011, 22:57
دوستان آمپرهای خراب برای کامارو رو میشه تعمیر کرد ؟ اگر نه با چه مقدار هزینه میشه آمپرها رو عوض کرد ؟
کلا آمپرهاش کار نمی کنه و تعطیله . . .

سوال دوم در مورد کندانسور کولر که خراب هستش . باید عوض بشه یا تعمیر میشه ؟ چقدر هزینه داره ؟
مرسی .

camaro lt
28-07-2011, 23:18
در مورد آمپر بايد ببينين خرابي از كجاست؟
اگر از مدارهاي پشت اون باشه احتمالا بخاطر قطع شدن مدار در اون مدارات طلقي هست كه بيشتر ماشينها به اين شكل هستند و با لحيم كاري يا جايگزين كردن سيم مناسب ميشه تعمير كرد و من بارها انجام دادم.
اگر كيلومتر خراب باشه اونم تا حدودي ميشه البته بيشتر تعمير كار كيلومتر اينو انجام ميده. در مورد بقيه موارد مثل درجه اب و آمپر باطري بايد ببينين مشكل از خود اونهاست يا از مبدا( فشنگي حرارت و يا دينام)
يك مورد ديگه وجود تعدادي مقاومت امپر در اين مدارات هست كه اگر خراب بشن بايد تعويض بشه و خرابي اونها روي دقت و كاركرد صحيح اون نشانگر تاثير ميگذاره. توي ماشين آمريكايي تقريبا به شكل مكعب مستطيل كوچيك اندازه يه آدامس شيك هست!
كندانسور معمولا سوراخ بشه ديگه تعمير كردنش فايده نداره و احتمال نشتي بازم هست. بهتره كه تعويض بشه. البته مقدار خرابي هم شرطه. سوراخ خيلي ريز تا صدمه بزرگ خيلي متفاوته..قيمتها هم متفاوته.من دست دوم بيوك رو گرفته بودم 10 تومان و خوب هم بود. الان حتما خيلي گرانتر شده. البته مال ماشينهاي ديگه هم ميشه نصب كرد چون جاي زيادي نميگيره و تنها جلوي راديات بسته مبشه

amiva
28-07-2011, 23:32
دوستان آمپرهای خراب برای کامارو رو میشه تعمیر کرد ؟ اگر نه با چه مقدار هزینه میشه آمپرها رو عوض کرد ؟
کلا آمپرهاش کار نمی کنه و تعطیله . . .

سوال دوم در مورد کندانسور کولر که خراب هستش . باید عوض بشه یا تعمیر میشه ؟ چقدر هزینه داره ؟
مرسی .
سلام، مبارک باشه اقا، بالاخره کامارو خریدید؟؟

masoud glx
28-07-2011, 23:48
سلام . والا جریان داره این کامارو . . . اینها که نوشتم مربوط به کاماروی من نیست و برای یکی از دوستان هستش .
فعلا یکی قولنامه شده تهران هم هستش موتور 350 و LT و . . . که اگر نهایی شد همینجا عکسهاش رو میزارم . خودم هنوز ماشین رو ندیدم و اصلا نمیدونم چقدر سالمه !! چون پسرعمه ام برام دیده و گرفته . یک ماشین خیلی خاص و البته کاملا فابریک و سالم دیگه هم هستش که اون رو هم گرفته واسه من که همین حالا مشتری داره و اصلا توانایی نگهداریش رو ندارم بعلت مخارج و مهم تر از همه جای پارک !! همین کامارو رو هم اگر از تهران بخوام منتقل کنم خوزستان اصلا جای پارک ندارم براش و باید توی خیابون باشه . فعلا کمی برنامه هام بهم خورده چون احتمالا محل کارم داره به جای دیگه تغییر پیدا می کنه .

فعلا قصد نداشتم اینجا اطلاع بدم چون هنوز نهایی نشده . دلیل نهایی نشدنش هم اینه که من هنوز هیچ کدوم ماشین ها رو ندیدم ... ایشالا بزودی خبر نهاییش رو میدم .

علی جان مرسی از توضیحات . . . پس چندان پیچیده هم نیست . و البته اینطور که میگی هزینه ای هم نداره ! فکر کردم حالا یه 300 - 400 هزار تومنی باید خرج بشه : دی

camaro lt
29-07-2011, 23:54
راستي جناب diyukis الان كه يونيت كولر باز شده يك نگاهي به محل نصب اون روي بدنه بنداز و ببين يك شماره اونجا حك شده يا نه؟ توي كامارو اينجوري بود و بخشي از شماره وين كد را اونجا حك كرده بودن و تا زماني كه يونيت باز نميشد قابل ديدن نبود و گويا براي ايمني بيشتر كه دستكاري نشه جايي حك شده بوده كه راحت در دسترس نيست و يا اينكه از معرض صدمه دورتر باشه.

diyukis
30-07-2011, 12:43
راستي جناب diyukis الان كه يونيت كولر باز شده يك نگاهي به محل نصب اون روي بدنه بنداز و ببين يك شماره اونجا حك شده يا نه؟ توي كامارو اينجوري بود و بخشي از شماره وين كد را اونجا حك كرده بودن و تا زماني كه يونيت باز نميشد قابل ديدن نبود و گويا براي ايمني بيشتر كه دستكاري نشه جايي حك شده بوده كه راحت در دسترس نيست و يا اينكه از معرض صدمه دورتر باشه.
با تشکر از شماعلی آقای عزیز و دوست داشتنی.
بابت همه راهنمایی هاتون ممنونم.

والا امروز صبح که وقت نکردم برم سر وقت یونیت.ایشالا اگر عمری بود عصر یه گالن بنزین میگیرم و میرم سراغش هم بازش میکنم هم کثافت و گردو خاک احتمالیشو پاک میکنم.در مورد اون شماره هم چشم یه سر میزنم اگر شماره ای بود عکسشو میزارم اینجا.
وقتی به سیستم های خودرو سازی اون زمان آمریکا نگاه میکنی به این نتیجه مرسی خودرو ساز های امریکایی در عین سادگی نهایت دقت،ظرافت ، امنیت و آسایش برای استفاده کننده ها رو در نظر داشتند و محصولی که ارایه میکردن دارای بیشترین بازدهی و کیفیت بوده.اونم کی 37 سال پیش.تازه خودروهای مثه کامارو و پونتیاک خودرو های معمولی و غیر لوکس بودن.تصور کنین خودرویی مثه ریویرا یا فلیت وود و یا سایر خودرو های لوکس چه آرامشی به استفاده کننده هاش هدیه میدادن.

camaro lt
30-07-2011, 13:42
عصر یه گالن بنزین میگیرم و میرم سراغش
ممنون از لطف شما. من فقط تجربه هاي خودم رو گفتم كار اصلي رو شما كه اچار دستت هست انجام دادي:20:
توصيه ميكنم از بنزين استفاده نكني. اول با آب و تايد بشورش و اگر جايي جرم زياد بود با كاردك بتراش. اگر خيلي سخت بود يه مقداري نفت سفيد يا همان بنزين كمي بهش بزن تا خيس بخوره بعد بتراش. نميدونم بنزين روي اين يونيت تاثير منفي داره يا نه؟ ممكنه بهش صدمه بزنه..

اين پونتياك احتمال زياد سركاريه ! از قيمتي كه داده و فرم عكسش ميشه فهميد. كسي زنگ زد خبرشو بگه!

diyukis
30-07-2011, 21:38
سلام.
امروز وقت نشد کار زیادی انجام بدم.عکس هم از اون شماره که فرمودید نشد بگیرم.
فردا ایشالا با آب و تاید می افتم به جونش.البته یه سری قعه رو که داشتمو با بنزین شستم.
منم حدس میزنم بنزین براش ضرر داشته باشه و حرفتونو گوش کردمو امروز خاک های و جرم هاشو گرفتم.فقط مونده فردا با آب بشورمش تا خوب تمیز بشه.به امید خدا فردا چند تا عکس میزارم برای قطعه شناسی و راهنمایی های جدید.

يك سيم برق مثبت به اون وصل شده اون را در بياريد و فكر كنم حدود 5 يا 6 عدد پيچ هم داره كه اون رو روي يونيت كانال فن كه از جنس فايبر گلاس هست نگه ميداره. وقتي باز كرديد و بيرون آورديد مهره سر شافت اون رو باز كنيد و با ضربه هاي ملايم كم كم پروانه را آزاد كنيد.زير پروانه يك بوش قرار داره كه اون رو روغنكاري كنيد. يك بوش هم انتهاي موتور هست كه براي روغنكاري اون بايد موتور باز بشه..مراقب ذغال و جاذغالي اون هم باشيد تا نشكنه.
تمام اين مراحل رو برعكس انجام بديد تا سر جاي خودش بسته بشه. اگر موقع روشن شدن فن سر و صداي زيادي كرد نشان ميده كه بوشها خشك هستند و يا فرسوده شده كه بايد عوض بشه. يك لوله لاستيكي كوچك كه هوا رو از سمت كانال خروجي فن به سمت موتور هدايت ميكنه هست كه مثل يه زانويي هوا رو براي خنك كردن موتور به اون ميرسونه اگر نبود حتما با يه لوله معمولي براش درست كنيد تا عمر فن زياد بشه.
سيم كشي برق اون رو هم چك كنيد .اين فن هم براي كولر و هم بخاري كار ميده.مثل ماشينهاي ديگه..
اين تصوير پروانه اون هست.

راستی علی آقا من فنو باز کردم.پره هاش جدا شد.اما اون قسمت که سیم پیچ داره داخل محفظش هست که اونم پرچ شدست.و البته کاملا نیاز به روانکاری داره.اینو چیکارش کنم.پرچشو باز کنم یا راه دیگه ای هم داره؟

camaro lt
30-07-2011, 22:13
بله اون قسمت به صورت پرچ مانند درست شده البته باز كردنش كار مشكلي نيست. با لبه آچار دو پهلو ارام آرام بين دو لبه رو باز بكن و اگر نياز بود كمي با نوك يه وسيله مثل سيم چين لبه هاي اون پرچها رو كمي خم بكن تا موتور باز بشه. البته مراقب باش كه اون لبه هاي پرچ نشكنه چون دوباره بايد از همونها براي بسته شدن استفاده كرد.
وقتي باز شد هر دو سمت بوشها رو گريس نسوز بزن.البته اگر فرسودگي زياد نباشه مشكل صدا با گريس حل ميشه وگرنه بايد بوشها عوض بشن. موقع جا زدن اول ذغالها رو در محل خودشون قرار بده و مراقب باش كه موقع بستن نشكنه.
همونطوري كه باز كردي ببندش

, بیوک لسابر 77 قهوه ای , دوگانه فول اتومات , (قیمت 2/600)
1390/5/10 الی 1390/5/11
برای مشاهده تلفن آگهی به نسخه چاپی مراجعه نمایید

, شورلت ایمپالا , 1968آبی , فابریک درحد , 1976 آبی , تک برگ سند
1390/5/10 الی 1390/5/11
برای مشاهده تلفن آگهی به نسخه چاپی مراجعه نمایید

diyukis
01-08-2011, 12:23
سلام.
کار شستشوی اواپراتور و یونیت تموم شده.فقط موتور فنو هنوز باز نکردم.امروز ببرم پیش آلومینیم کار ببینم میتونه پرچشو بشکنه و اینکه بعد از شکستن دوباره پرچ میکنه یا نه.
اواپراتورو با کارواش خونگی و آب گرم شستم و کلی جرم و کثافت سالهای متمادی ازش اومد بیرون.خاک ها همه تاریخی بود.:31:
این عکس اواپراتور ماشین خودمه که بعد شسته شدنه.کجا باید ببرم تستش کنم؟کولر سازی ها؟؟؟

عکس زیر هم بعنوان اواپراتور پونتیاک خریداری شده.اما ظاهرا بزرگتر از مال خودمه.دلیلش چیه؟مال چه تیپی از پونتیاک هست؟؟

اینم مقایسه ابعاد دو اواپراتور

diyukis
01-08-2011, 12:38
این کندانسور هم تو لوازمی که خریدم بوده.احتماالا سالم باشه.البته به شرط سلامت خریدمش.

این چیه؟

این چیه دیگه؟؟

این قربیلک مال پونتیاک فایربرده؟؟

camaro lt
01-08-2011, 12:50
در مورد اواپراتورها بايد هر دوتا رو ببري پيش كولر ساز چك بكنه( با فشار هوا و وكيوم كردن) اگر نشتي داشت به درد نميخوره و بايد سالم باشه.نميدونم احيانا اگر سوراخي داشته باشه بشه با جوش آلمينيوم درست كرد يا نه؟ اينو بايد از خود كولر ساز بپرسين.من تا حالا نديدم كه اواپراتور رو تعمير كنن.
اون يكي كه بزرگتره ممكنه مال كاپريس باشه و البته اگر سالم بود ميتوني استفاده بكني. من هم اوني را كه گرفتم و بجاي قديمي خراب نصب كردم يه مقداري بزرگتر بود. تنها چيزي كه هست اينه كه دو قسمت وسط يونيت كاملا بهم جفت نميشه و كمي فاصله داره كه با چسب اكواريم مشكي ميتوني كامل آب بندي كني و هيچ مشكلي نداره و يونيت رو ميتوني مثل قبل دوباره سر جاي خودش ببندي. ميتوني همين الان كه بيرون هستند اندازه ها رو موقع جا زدن و بستن توي يونيت ببيني. البته من عكسي را كه براي مقايسه اندازه ها گذاشته بودين رو نتونستم ببينم..

camaro lt
01-08-2011, 13:07
اون كندانسور رو كه خيلي صدمه خورده و بايد مثل اواپراتور ها با فشار و وكيوم هوا چك كني
عكسها به ترتيب:
اولي يه دلكو هست كه درب نداره . چكش برق رو داره. از يانجا معلوم نيست كه فيوز دلكو و مگنت هم داره يا نه؟ احتمالا داشته باشه.
دومي موتور برف پاكن هست كه بايد ازمايش كني ببيني كار ميده يا نه؟ چرخ دنده ها..و بخصوص سيستم خاموش كننده اتوماتيك اون.
فرمان هم ظاهرا مال خودشه. ارم پونتياك و فرم اون رو كه داره.

diyukis
01-08-2011, 13:21
اون كندانسور رو كه خيلي صدمه خورده و بايد مثل اواپراتور ها با فشار و وكيوم هوا چك كني
عكسها به ترتيب:
اولي يه دلكو هست كه درب نداره . چكش برق رو داره. از يانجا معلوم نيست كه فيوز دلكو و مگنت هم داره يا نه؟ احتمالا داشته باشه.
دومي موتور برف پاكن هست كه بايد ازمايش كني ببيني كار ميده يا نه؟ چرخ دنده ها..و بخصوص سيستم خاموش كننده اتوماتيك اون.
فرمان هم ظاهرا مال خودشه. ارم پونتياك و فرم اون رو كه داره.
اون کندانسوره تو عکس آسیب دیده نشون میده.یه مقدار از پره های فلزیش خم شده که باید سر فرصت درست بشه و البته چک بشه که کار میکنه یا نه.
البته همه لوازمو به شرط سلامت گرفتم.امیدوارم سالم باشن.الان مشکل دیگه ای که دارم پایه کمپرسوره.چند جا پرسیدم پیدا نمیشه.برای این چه حرکتی بزنم؟؟
حالا اگر عصر حالشو داشتم و انرژی باقی موند میرم همه اینارو چک میکنم.اگر هم نبود که میمونه برای فردا صبح.
مشکلم اینجاست که تو شهرمون یه دونه کولر کار خودرو هست که اونم تو همون برخورد اولیه فهمیدم که بدتر از من هیچی سرش نمیشه.چون وقتی کاپوت پونتیاکو زدم بالا یونیت کولرو نتونست تشخیص بده و به تته پته افتاده بود.:41:
احتمالا مجبورم اینارو ببرم گرگان تستش کنم.

اون اواپراتور بزرگتره رو هم میزارم داخل یونیت ببینم چطوری میشه.عکسشو هم میزارم که نظر بدید.

camaro lt
01-08-2011, 13:38
در مورد پايه كمپرسور فعلا هيچ كاري نكن چون الان بايد اون دو مورد كندانسور و اواپراتور وضعيتش مشخص بشه. وقتي كه متوجه شدي سالم هستند و هر دوتا سر جاي خودشون بسته شد اونوقت تازه مياييم سر اين قضيه كمپرسور كه چي ميخواهي ببندي؟ اصلي خودش؟ دست دوم جديد؟ نو؟ كوچيك ؟ بزرگ؟
هر كدوم از اينها فرم خاص خودش رو داره و نياز به پايه مناسب خودش..ممكنه براي يكي بتوني يه پايه مناسب بگيري و ببندي..براي يكي ديگه بايد بسازي و براي يكي ديگه هم بگيري و هم بسازي! اين ديگه مرحله اي هست كه شما نوع كمپرسور رو انتخاب كردي و براي نصب اون پايه مناسبش رو هم جور ميكني.
اين كولر سازي كه گفتي نميدونم چطور نتونسته يونيت كولر رو تشخيص بده؟؟!! به اون بزرگي هر كي باشه راحت ميبيندش!
اون اواپراتور بزرگ رو هم اگر سالم بود و خواستي نصب كني تنها مشكلش همون فاصله ايجاد شده بين بدنه و دو قسمت يونيت هست. من با چسب آكواريم آبندي كردم و هيچ مشكلي نداشتم. البته شما بايد ببيني اون قسمت دراير هم سالمه؟ ممكنه ذرات كوچكي كه مثل ساچمه داخل اون هست ول شده باشه و اينجوري به كل سيستم صدمه ميخوره. اونوقت بايد دراير رو عوض كني. اين قسمت رو هم بايد چك كرد. اگر تكان بدي و صداي خش خش از داخلش آمد يعني عمرش تمامه و بايد عوض بشه. اين نوع دراير ها از نوع قديميه و ديگه توي مدلهاي جديد كاربردي نداره.

راستي اون دلكو مال هشت سيلندر شورلت هست و به موتور پونتياك نميخوره.

diyukis
01-08-2011, 22:38
راستی علی اقا شما به فکر یه ماشین نیستید برای خودتون.
میدونم که ریویرا میخواهید اما تا اون زمان که نمیشه بدون امریکایی باشید.میشه؟؟

camaro lt
01-08-2011, 23:24
دنبال امريكايي هستم اما متاسفانه قيمتها جوريه كه اصلا نميشه طرف اينها رفت! من دنبال ماسل ميگردم. شايد يه كامارو يا پونتياك هشت سيلندر كه نياز به بازسازي داشته باشه اما نابود شده نباشه..اوضاع سندي اونم درست باشه با قيمت مناسب..البته اين روزها همه دنبال اينجور موردها ميگردن و معلومه كه راحت گير نمياد.
چند تايي پيدا كردم اما يه مشكلي داشتن..يا قيمت مناسب نبوده يا سند نداشته يا صاحبش ادم حسابي نبوده..كلا قضيه خيلي خيلي درهم شده!

diyukis
01-08-2011, 23:36
متاسفانه یا خوشبختانه یه موجی از علاقه به آمریکایی بین جوونا افتاده مخصوصا جونای پایتخت که به قول دوستمون همین موج باعث شده تخم کامارو و پونتیاک و ماسلو ملخ بخوره.قیمتها فوق العاده رفته بالا.طوری که یه بیوک قیمت گذاری میشه 9 تومن!!!!!
تقاضا زیاد شده اما عرضه....
خیلی از خودرو های با ارزش هم بخاطر یک مشت تومان بی ارزش قیچی شدن و از بین رفتن.
اما هنوزم اعتقاد دارم خودورهای در حال خواب و با ارزش زیاد داریم.که باید کشف بشن.

camaro lt
01-08-2011, 23:47
درسته..موج جديدي راه افتاده و مشكل هم اينه كه قيمتها كذايي بالا رفته و اوني كه واقعا ميخواد و ميتونه يه بازسازي اصولي انجام بده معمولا دستش بسته ميشه. بازهم بازار ميافته دست بچه پولدار و اونها هم كه جز خرابكاري كار ديگه بلد نيستن..ميزنن سقف ماشين رو اره ميكنن و باد ميندازن توي گلگيرها و اسمش رو ميگذارن بازسازي! اين اخر خرابكاري و گند زدنه! از اصالت انداختن و نا فرم كردن...
درست مثل اينه كه همه يه شبه خياط بشن و برن كت و شلوار بدوزن !! خب معلومه چي از آب در مياد! آستين و يقه و پاچه اون كت و شلوار مثل ترازوي عدالت تمثيل ديوار دادگستري بالا و پايين ميشه و جز يه مضحكه و مايه تمسخر هيچي نداره...
كاشكي زودتر اين تب فروكش كنه و هركي برگرده سر ماشيني كه ميتونه خوب ازش نگهداري كنه...

diyukis
01-08-2011, 23:59
امان از دست این بچه پولدارا.فقط بخاطر خودنمایی میان سر وقت این ماشین ها.یه مدتی رو باهاش سر میکنن.هزار بلا سر ماشین میارن و بعد هم ولش میکنن به امون خدا.
معمولا پس از خرابکاری این آقایون دیگه هیچ کاری هم نمیشه برای این خودرو ها انجام داد.چون عمق فاجعه بقدری زیاده که عملا کاری از دست کسی برای بازسازی دوباره بر نمیاد.
نمونش اون دوج کرونت که تو ایران ماشین آگهی شده و سقفشو بریدن.
خجالت هم نمیکشه که همچین قیمتی گذاشته تازه با افتخار هم میگه ماشین عشقو حال.حیف و صد حیف واقعا.
کاش از نظر مالی در حدی بودیم که هر کدوممون بتونیم حداقل 2 یا 3 تا ماشینو خریداری و ازشون محافظت کنیم.
خیلی دلم میخواد یه سدان لوکس هم داشته باشم اما حیف که توانشو ندارم دیگه.

camaro lt
02-08-2011, 00:20
سالها پيش توي مجله ماشين خوندم كه يه شركت آلماني كارش تيونينگ خودرو بود و بعضي وقتها هم بر اساس سفارش مشتري مثلا سقف رو كروكي ميكنه و يا برقي ... توي توضيحاتش نوشته بود كه اين سخترين مرحله است چون علاوه بر انجام كار به نحو احسن كه به زيبايي ماشين لطمه نزنه بايد كاري كنيم كه از نظر ايمني هم توي ماشين چيزي كم و كسر نباشه. حالا نميدونم اينها بر چه اساسي ميان يه سنگ جت ميندازن بغل ستونها و ميبرن و اسمش رو ميگذارن تيونينگ؟؟!! حالا اون قضيه ايمني پيشكش..اما حتي ظاهر ماشين رو هم بد تركيب ميكنه..
اين يارو احتمالا هموني هست كه يه كامارو شش سيلندر رو گذاشته فروشي 800 تومن و البته سند اونو هم قبلا فروخته!!

diyukis
05-08-2011, 17:51
دوستان تاپیک چرا داره خاک میخوره؟؟؟یکمی فعالیت داشته باشید تا از اطلاعات همدیگه استفاده مفید داشته باشیم.
منم متاسفانه نتونستم این چند روزه حرکتی بزنم.متاسفانه توو شهر ما کولر ساز درست حسابی نیست.برای قضیه کولر باید برم گرگان که اونم با توجه به ماه رمضون و گرمای هوا هنوز میسر نشده.
راستی علی آقا اگر بر فرض اون درایر ایراد داشته باشه،درایر نو توو بازار وجود داره؟؟؟
و یه سوال دیگه.
اگر یه رادیات در حالت استاندارد بزرگتر از رادیات ماشین من باشه، بدون دستکاری در ابعاد و بریدن احتمالی ،میشه اونو به ماشینم بخوروونیم؟؟؟
اصلارادیات بزرگتر تاثیر بهتری داره یا نه؟

camaro lt
05-08-2011, 20:46
من منتظر بودم ببينم كار شما به كجا رسيد تا اگر توضيحي لازم بود بدم! وگرنه منم دوست دارم بنويسم..يكي سوال كنه بقيه صحبت كنيم..
در مورد دراير من يه اواپراتور خريدم( دست دوم) مشابه هموني كه شما گرفتي و البته دراير به اون وصل بود و با ايني كه الان اواپراتور شما داره متفاوت بود( ساده تر بود) نو اينها تيو بازار نيست..يعني من كه نديدم..
اگر بخواهي دراير به اون وصل كني ميشه منتها بايد براش پيدا كني كه اونم دست دوم فروشها و اوراقي و اينجورجا بايد گشت..شايد هم كولر ساز ماهري باشه بتوني مال يه ماشين ديگه رو بهش بخورونه.
در مورد راديات مثل هر ماشين ديگه اي بايد ابعاد متناسب با فضاي در نظر گرفته شده باشه.مثلا اگر خيلي بلند باشه خب مشكل بستن سيني روي راديات رو داري و البته بسته نشدن كاپوت.
و اگر پهنتر باشه هم ممكنه نتوني راحت در فضايي كه بين دو سر ساشي بريا اون در نظر گرفته شده قرار بدي..به هر حال بايد با ابعاد مورد نظر فضاي محل نصب متناسب باشه.
اما در مورد قطر من ميتونم بگم كه قطر بيشتر( البته اونهم در حد معقول) ميتونه خوب باشه چون تعداد لوله ها بيشتر شده و البته مقدار سطح تماس آب با راديات و البته هوا هم بيشتر ميشه و توان خنك كنندگي اون بالا ميره.
اين مسئله رو در يه جيپ ويليز كه راديات كوچك و البته خرابي داشت كاملا تجربه كردم.

mohamad.hejazi
07-08-2011, 19:02
سلام دوستان عزیز
تو این مدتی که نبودم یه سری کارها روی ایمپالا انجام دادم که توی تاپیکش مینویسم
===
===
چند روز پیش سوار یه کادیلاک سویل شدم

از لحاظ نرمی به اندازه ایمپالا تو دست اندازها بازی نمیکرد ولی در عوض انقدر سواری این ماشین سلطنتیه که غیر قابل توصیفه
داشبورد زیبا رودریهای زیبا و قشنگتر از همه آرم ایستاده کاپوت کادیلاک که خیلی دلبری میکرد

diyukis
08-08-2011, 10:27
سلام.اقا من اینو در آوردم.شستشو دادم.اینم عکساش.سوالاتمو آخر عکسا می پرسم.

قبل از شستشو

بعد از شستشو

حالا سوالات.
علی اقا شما فرمدید اینا باید سرویس و روغنکاری بشن.کجا هاشو باید چربو چیلی کنم؟؟
و اینکه قسمتهای فلزیش زنگ زده.این زنگار ها رو چطوری پاک کنم؟؟؟
ممنونم و سپاسگذار.

camaro lt
08-08-2011, 13:22
خيلي تميز شده! تقريبا شكل نو شد!
الان بايد تمام آب اون رو خشك ني..بگذار توي آفتاب يه صبح تا عصر حسابي داغ بشه تا همه آبهاي اون بخار بشه. بعد با يه دستمال تميز پارچه اي گرد و غبار احتمالي و رطوبت باقي مانده و ذرات گريس و روغن و جرمهاي باقي مانده رو بگير..
اين موتور فن دوتا بوش داره يكي در قسمت عقب و يكي جلو. توي عكس اون قسمت انتهايي كه آهنرباها در اون قرار دارن ميتونين بوش اولي رو ببيني..دومي هم در سمت ديگه و جلوي آرميچر قرار داره. معمولا يكي از اينها ساييده و فرسوده ميشه و همين باعث صدا دادنش ميشه.
بيشتر اون عقبي..
اول با دقت ببين آيا شيار عميق يا لبه دار شدن توي اون بوشها ميبيني؟ اگر اينجور بود كه ديگه بايد تعويض بشه و يكي دست دوم سالم گير بياري و جايگزين اون بكني. البته از توي اوراقي يه موتور ديگه به شرط سالم بودن. يا اگر بشه بوش ديگه اي از يه وسيله ديگه در حد و اندازه اون باشه براش نصب كني.
اما قبل از اين كار بهتره هردوتا بوشها رو گريس نسوز بزني .گريسي كه براي بلبرينگ چرخ خودرو استفاده ميشه.
اونها رو گريسكاري بكن و سر و ته موتور رو دوباره به هم وصل بكن.پروانه رو هم جاي خودش ببند. بعد با برق مستقيم باطري يا يه ترانس 12 ولت مستقيم اون رو روشن بكن و ببين صدا ميده يا نه؟ اگر صدا نداد كه احتمالا فقط بوشها نياز به روانكاري داشتن اما اگر صداي خفيفي داشت يا اينكه خيلي زياد بود يعني بوشها ديگه فرسوده شده و بايد تعويض بشه و روغنكاري و گريس فايده نداره.
عوض كردن اين بوشها يه مقداري دنگ و فنگ داره! چون يك قاب فلزي كه زبانه هاي بلندي داره و به صورت فنري دور اين بوشها قرار گرفته هست و نميشه به راحتي اون رو در آورد..بايد با ترفند و حوصله اون بوش رو كم كم از توي اين قاب در بياري..كار چندان سختي نيست و اگر كمي دقت بكني ميتوني انجام بدي .البته اين كار رو زماني بايد انجام بدي كه نياز به تعويض كامل بوشها باشه.
تا زماني كه از صحت و سلامت كاركرد فن اطمينان پيدا نكردي اون رو سر جاي خودش نبند چون ممكنه بازم لازم بشه بازش كني..
با يك سمباده نرم بدنه اونو بساب و بعد با اسپري مشكي رنگ بزن..البته چندان نيازي نيست در اين كار خيلي خاص عمل بكني..همين كه تميز بشه كافيه

diyukis
08-08-2011, 13:32
ممنونم بابات راهنماییهاتون.کمک های شما جبران شدنی که نیست فقط میتونم تشکر کنم.
راستی من اینو با بنزین شستمااا.اشکال که نداشت؟؟؟چون شمال به اندازه کافی رطوبت داره بعدشم چون روغن کثیف بهش چسبیده بود بهترین کار شستن با بنزین بود .امیدوارم مشکلی نداشته باشه.مقداری بنزینو هم کف اون محفظه زیر آهن ربا گذاشتم بمونه که زنگار های تهشو تو خودش حل کنه شاید که تمیز تر از الانش بشه.با بنزینش گذاشتم تووو آفتاب تا خشک بشه.
عصر میرم گریس نسوز میگیرم.بعد از گریسکاری هم عکساشو میزارم که تایید کنید.
البته لازم به ذکر هست که یه نمونه دیگه از این موتور فن دارم که شبیه همونه اما یه فرقایی داره.احتمال میدم مال یه امریکایی دیگه باشه.از لوازم اونم میشه استفاده کرد.چه بسا بعد تست کارکرد این هم خوب باشه و بعنوان یدک بزارم کناری برای روز مبادا.

camaro lt
08-08-2011, 13:40
خواهش ميكنم..من خوشحال ميشم تجربه هاي خودم را در اختيار بقيه بگذارم.
اون موتور دومي رو هم چك كنين و اگر سالم بود و بخصوص اگر سرعت چرخش بيشتري داشت اون رو بجاي فن نصب كنين..حتي اگر بوشهاي اون دومي كه خريدي خراب بود براي اون بوش سالم بگذار و استفاده بكن( در صورت داشتن سرعت بيشتر و سلامتي آرميچر) گريس هم كه چيز خاصي نيست..اندازه يه انگشت كوچك به هر سمت بزنين كافي..تميز كردن با بنزين هم خوبه. توي برقكاري خودرو هم معمولا با بنزين يا گازوئيل قطعات استارت..فن..دينام و اينجور چيزها رو تميز ميكنن..البته بعدش بايد خشك بشه.

diyukis
09-08-2011, 10:49
خوب طبق برنامه فن تمیز شد و بعد گریس کاری شد.نتایج بدست آمده حاکی از آن است که هر دو فن صدا دار هستن و مثه دریل صدا میدن.فقط اینکه سرعت فن خودم بیشتر از اون یکی فن هست.پس نتیجه میگیریم که باید بره تراشکاری برای بوش.
علی اقا مورد دیگه ای هم هست که من باید بهش توجه کنم؟؟تراشکاری ها کارشونو بلدن یا طبق معمول .....توش؟؟چطوری حالیشون کنم تا اون نتیجه دلخواد عایدم بشه؟؟؟(اگر حالیشون بشه)

camaro lt
09-08-2011, 12:35
فن خود ماشين كه سرعت بيشتر داره و فن جديد كه گرفتين هردو داراي بوش هستند. يكي در جلو و يكي در عقب. طبق تجربه من بوش قسمت جلو كه شافت آرميچر از اون رد ميشه بيشتر در معرض فرسايش هست و بوش عقبي كمتر..الان شما بايد ببيني فن ماشين اولي كه سرعت بيشتر داره كدوم بوش خراب هست؟ و فن جديد را هم چك بكن ببين كدام بوشها سالم هستند؟
احتمال زياد بوش جلويي فرسوده شده. پوسته جلويي كه ارميچر به اون وصل شده رو را در يه محل ثابت كن( مثل گيره) منتها فشار زيادي به اون وارد نشه. اگر از كسي هم كمك بگيري تا با دست بگيره خوبه. بعد يك تكه چوب مثل تخته محكم و قطور رو روي سر شافت آرميچر بگذار و با ضربات مناسب و نسبتا محكم چكش روي اون چوب آرميچر رو از بوش جدا بكن. مراقب باش آرميچر زمين نخوره و صدمه نبينه. وقتي كه خارج شد بوش اون رو هم چك بكن و در صورت فرسوده بودن اون رو در بيار( البته كمي در آوردن اون مشكله اما شدنيه).
بعد بوش قسمت عقب اون موتور فن جديد كه گرفتي رو هم در بيار كه ساده تره. اين بوش دومي رو كه احتمالا سالم هست رو به جاي اون فرسوده قديمي بگذار و دوباره همه چيز رو ببند بر عكس حالت باز كردن. اينجوري يه بوش اصلي آمريكايي رو براي فن ماشين تعويض كردي.
اگر انجام اين كارها براتون سخته يا وسيله لازم رو نداري ببر پيش يه برقكار خودرو و براش توضيح بده. اون انجام ميده. البته مراقب باش كه صدمه نزنه..ممكنه يه برقكار هم باشه كه بتونه بوش سالم براش جور بكنه..
ترشكاري اگر بوش بسازه از جنس برنج و خيلي نرم هست و اصلا مثل مال خودشون دوام نداره..من توصيه ميكنم اول از راههايي كه توضيح دادم و درد سر و هزينه كمتر داره جلو بري.
موفق باشي

diyukis
09-08-2011, 16:08

علی آقا این قسمتهایی که تو عکس مشخص کردمو باید بوشاشونو عوض کنم؟؟نمیشه که.چطوری آخه؟؟!!

camaro lt
09-08-2011, 22:31
خب منم گفتم يه كمي دنگ و فنگ داره!!
شما اول ببين كدوم بوش سالمه و كدوم خراب..براي در اوردن بوشها بايد حداقل يكي از اون لبه هاي پروانه اي شكل حلقه نگهدارنده رو كج كني تا بتوني با لبه آچار و اهرم كردن اون و انجام چند سري حركات آكروباتيك و ژيمناستيكي اون رو در بياري!! جدي گفتم و اصلا شوخي در كار نيست!!..ممكنه يكي از اين لبه ها حتي بشكنه اما مهم نيست بقيه هم ميتونن كار اون يكي رو انجام بدن..
وقتي كه بيرون آمد اون جديده و البته سالم رو جاش بگذار..و دوباره همه رو ببند و آزماشي بكن ببين صدا رفع شده يا نه؟
اگه دقت بكني يه نمد دور تا دور اون بوشها هست..زير همان واشر خورشيدي لبه دار..اون رو كاملا با روغن تميز پر بكن

diyukis
09-08-2011, 22:48
اما بنظرم بوشهایی که این دو تا فن دارن با هم فرق میکنه.چون فن خودم یکم کوچیکتر از اون یکی فن هست.شکل بوش هاشونم فرق میکنه.
حالا یه سوال.
اگر بوشهایاین فن عوض بشه موقع کارکرد هیچ صدایی ازشون در نمیاد؟؟؟و اگر هر دو بوش خراب بود تکلیف چیه؟؟

mohamad.hejazi
09-08-2011, 23:47
آفرین به پشتکار diyukis و کامارو عزیز خوشم میاد پاکار هستید.

camaro lt
09-08-2011, 23:58
چند سال پيش همين مشكل صداي فن كولر براي يه نوا پيش آمد. فن رو باز كردم و ديدم بوش جلويي خرابه.يه فن دست دوم از روي كامارو باز كرده بودم و ديدم كمي از اين يكي كه مال نوا بود بزرگتره و البته تندتر هم ميچرخه. من و دوستم با هم بوشها رو دوتا يكي كرديم و اوني كه بزرگتر و سريعتر ميچرخيد رو روي نوا كار گذاشتيم..ديگه صدا نميداد و شدت دمش باد هم بيشتر بود.
شما هم ببين ميتوني آرميچرها رو جابجا ببندي؟ اگر اينجوري بشه يعني بوشها با هم از نظر اندازه قطر داخلي مساوي هستند و مشكلي نيست كه احتمال 99% هم همينه..
اگر دوتا بوشها سالم باشن و روغن و گريس بزني قائدتا نبايد صدا بده..اگر هيچ كدوم از بوشها سالم نبود بايد براشون بوش سالم گير بياري..توي اوراقيها..برقكاري ماشين..فروشندگان ابزار و بوش و اورينگ..بلبرينگ فروشها..تعمير كنندگان وسائل برقي خانگي و يا ابزارآلات برقي مثل دريل ..سنگ جت..اره برقي..

camaro lt
11-08-2011, 15:16
سري به يكي از تعميرگاههاي قديمي آمريكايي زدم.موتور يه كاپريس رو تعمير كامل كرده بود. يك 305 .اين مدل داراي يك تسمه هست احتمالا از انواع انژكتوري مدل 90 بوده كه به كاربراتوري تبديل شده.

اينهم يك موتور 454 كه چندتايي از اونها را داشته و اغلب روي وانتهاي جمس و شورلت سوار كرده.

diyukis
14-08-2011, 18:20
عبادات دوستان مقبول درگاه خداوند.
اقا شما بگید من چه گلی به سرم بگیرم؟؟از دست این مثلا فنی کارهای گرگان کجا فرار کنم؟؟؟ای خدا یعنی من موندم کی به اینا اجازه فعالیت داده.بخدا اینا همشون تعویض کارند
امروز صبح رفتم اواپراتور و رادیات کولرو بدم برام تست کنم که نشتی داره یا نه.
رفتیم سراغ یکی که گفت من آر 12 ندارمو از این حرفا!!!!
رفتیم مغازه یکی دیگه اواپراتور و رادیاتو نشونش دادم بعد شروع کرد صغری کبری چیدن که:عمر این ماشینا تموم شده اینا دیگه نو نیستن که کار کنند!!!اصلا بیخیال کولر این ماشینا باش.اینا دستتو میزارن توو پوست گردو و اینکه آفتابه خرج لحیمو و اون رادیات الان سولفاته شده بدرد نمیخوره اون اواپراتور هم نیست تو بازار اونم خرابه(اقا چشمی تشخیص داد که خرابه) و از این جو خزعبلات که دو زار نمی ارزید حرفاش برام.لپ کلام آقا این بود برو همه چیرو نو بخر بیار من برات راستو ریستش کنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اقا یکی نیست بهش بگه مرد نا حسابی اگر بخوام نو بخرم که دیگه نمیدم دست تو.هیچی اقا ما هم دست از پا درازتر برگشتیم.فکر کنم تابستون امسالو بیاید بیخیال کولر بشم.حداقل اینکه اینجا توو شهرستان کسی نمیتونه کار منو راه بندازه.
پیشنهاد دوستان چیه؟

راستی یه مشکلی .آمپر آب ماشین از کار افتاده.
احتمال دادم از فشنگی باشه.رفتم یه مغازه فشنگی بگیرم ازش دیدم میگه باید ببینی آمپر آب مال چه ماشینیه تا فشنگی همونو بدم؟؟؟دلیلش هم این بود که اگر متفرقه باشند احتمال داره دما خطا دار باشه.همچین چیزی رو من تا حالا نشنیده بودم.حالا برای آمپر آب چه پیشنهادی میدید؟

camaro lt
14-08-2011, 22:17
سلام بر جناب diyukis
من وقتي اين پست شما رو خواندم درست ياد ماجراهاي خودم در سالها پيش افتادم..ميتونم به جرات بگم كه داري همون راه رو طي ميكني و تقريبا با آدمهايي كه من هم طرف شدم آشنا ميشي!!
من بارها كولر ماشينهاي مختلف رو راه انداختم..تعمير كردم..بازسازي كردم و قطعه اونها رو جفت و جور كردم و اورهال كردم..خيلي از اين كارها رو من به دليل نداشتن تجربه در امور فني( مثل اوراق كردن كمپرسور و بستن مجدد آن و يا گاز گيري) و نداشتن ابزار و وسائل كامل و مناسب ناچار بودم به همين نوع تعميركاران مراجعه كنم...
اكثرا جوابهاي مسخره و پوچ و بي سر و ته ميشنيدم..اما فهميدم كه بايد بجاي درخواست از اونها بهشون دستور بدم!!
بله! دستور بدم!! ازشون بخوام اون كاري رو كه من ميخوام انجام بدن و به همان صورت..و هزينه اون رو هم پرداخت ميكنم..
در واقع اونها مثل ابزار در دست من بودند و از خودشون ابداع و ابتكار و اختياري نداشتند و بخاطر دستمزد اون كاري رو كه من ميخواستم انجام ميدادن و من هم بالاي سرشون ميايستادم تا ياد بگيرم و البته گند هم نزنن!!!
مثلا در مورد كامارو خودم يادمه وقتي ميخواستم كولرش رو راه بندازم رفتم پيش يكي از كولر سازهاي قديمي شهر كه خيلي ادعا هم ميكرد و پا به سن گذاشته بود..ازش خواستم اواپراتور را براي من تست كنه..همچنين يه كندانسور كه اونم دست دوم گرفته بودم..
درحالي كه روي صندلي نشسته بود و نگاه عاقل اندر سفيهي به من ميكرد گفت:
ببين شما داري خودتو خسته ميكني!! اين ماشينها ديگه زهوارشون در رفته و فايده ندارن..!! ميدوني كاري كه ميخواهي بكني مثل چيه؟؟
مثل اينكه من و تو سوار اين ماشينت بشيم..باك رو هم پر كنيم بنزين و بريم توي يه جاده كه نميدونيم به كجا ميرسه و هي بريم..هي بريم و هي بريم و باز هم هي بريم و بريم و بريم!!!
خودمون هم ندونيم كه كجا داريم ميريم!!!
من اين حرفها رو كه شنيدم فهميدم اين بابا به قول شما نو بند هست و البته اگر همين كار رو هم بلد باشه چون حتي وسيله نو هم براشون بببرين گند ميزنن و خراب ميكنن..
خلاصه اينكه خودم با هزينه كمتر از 200 هزار تومان كل سيستم كولر ماشين رو كه هيچي نداشت راه انداختم و به خوبي كار افتاد..البته دوندگي هم داشت اما به جرات ميتونم بگم از درد سر راه انداختن كولر يه پژو يا پرايد خيلي كمتر بود..
در مورد اواپراتور من نميدونم منظور اون كولر ساز از اينكه گاز آر 12 ندارم چيه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
براي تست نشتي كه كسي از گاز استفاده نميكنه!! اون رو با فشار هوا كه بوسيله پمپ وارد سيستم ميشه انجام ميدن و چيزي حدود 250 پي اس آي فشار هوا وارد اون ميشه( سر لوله هاي اون رو با درپوشهاي خاص ميبندند..) حدود 10 دقيقه همينجور ميگذارن باشه و البته با كف صابون هم آزمايش ميكنن كه ببينند نشتي داره يا نه؟ درست مثل نشت يابي گاز..براي كندانسور هم همينطور..حتي كمپرسور و لوله ها و در نهايت كل سيستم كولر..
اين بابا نميخواسته انجام بده و ميخواسته از سر رد كنه يه چيزي از خودش در آورده!!
قطعه نو براي اينها كه وجود نداره..اگر هم باشه واقعا كمياب و البته گران هست و چندان فرقي با اين نميكنه..چه بسا همين دست دوم خيلي بهتر از نو كار بده..
شما فعلا مشكل صداي فن رو برطرف بكن و ببين كار اون به كجا ميرسه.
بعدش يه بار كندانسور و اواپراتور رو ببر پيششون و بگو با فشار هوا چك كنيد..اگر انجام دادن كه هيچ و اگر نه بدون كه اصلا اينكاره نيستن و بايد ببري پيش يه ادم ديگه كه زبان ( آدم!!) حاليش بشه!!
در مورد درجه آب اون فروشنده درست گفته.
هر درجه نشانگر اب كه حرارت رو نشون ميده با توجه به فشنگي و حسگري كه روي موتور نصب ميشه تنظيم شده و تغيير در يكي از اين دو دقت اين نشانگر را بشدت كم ميكنه و همه چيز رو اشتباه نشون ميده.
در خودروهاي آمريكايي دو جور نشانگر در صفحه كيلومتر هست..بعضيها لامپي هست كه فقط زماني كه ماشين گرم كرد يا جوش اورد يه چراغ قرمز روشن ميشه..
يه مدل ديگه كه هست درجه داره و دماي دقيق رو به درجات فارنهايت( در سيستم امريكايي يا اينچي) يا سانتيگراد ( در سيستم ميليمتري) نشون ميده..فشنگي اين دو نوع نشانگر لامپي و عقربه اي هم با هم متفاوته.
يه كاري كه اكثرا دارندگان خودروهاي آمريكايي انجام ميدن اينه كه از نشانگرهاي جيوه اي استفاده ميكنن..اين نشانگرها داراي يه صفحه نمايش گرد كه عقربه داره هستند و با يه لوله بلند كه از فلز مايع جيوه پر شده به فشنگي اون متطل هست و اون فشنگي هم بر روي موتور نصب ميشه( معمولا روي درب ترموستات)
خوبي اين سيستم اينه كه خيلي دقيقه و ماشين چه روشن يا خاموش دماي حقيقي آب رو نشان ميده..اما يه بدي داره و اينكه اگر لوله اون كه بخشي از اون از داخل موتور ميگذره تا به پشت پانل برسه بر اثر ضربه يا فشار سوراخ بشه تمام جيوه اون خارج ميشه و ديگه از كار ميافته و بايد يه نو بجاش خريد..
يه مدل ديگه هم هست كه برقيه و باز يه صفحه نمايش داره و يه فشنگي كه متناسب با اون هست و بوسيله برقي كه از سيمكشي خود ماشين ميگيره كار ميكنه و اونهم دقيقه..البته بايد از نوع مرغوب اون استفاده بكنين..نصبش هم كار چندان سختي نيست و طبق دستور العملي كه روي خودش داره ميتونين نصب كنين..
شما اول ببين درجه آب ماشين چي هست؟
برقي يا جيوه اي؟ لامپي يا درجه اي؟ فشنگي اون كجا سوار شده؟( روي هر سر سيلندر يه جاي نصب وجود داره..همينطور روي مانيفولد هوا يا همان سنگ موتور و البته بعضي از دربهاي ترموستات هم اين محل رو دارند)
زماني كه مشخص شد از چه مدل درجه استفاده ميكنيد بايد فشنگي همون رو بخريد.البته من ميدونم كه فروشندگان لوازم خودرو اين رو نميدونن و تنها بايد به همان فروشنده لوازم امريكايي مراجعه كنين تا متناسب با نوع درجه اي كه در ماشين شماست فشنگي مورد نظر رو بخريد..
براي تست سالم بودن مدار درجه آب برقي سر سيمي كه به انتهاي فشنگي وصل ميشه رو به بدنه يا موتور بزنيد( يك اتصال) و سوئيچ رو باز كنين..اگر درجه نشانگر داشته باشه بايد تا آخر بره بالا درست مثل زماني كه ماشين جوش آورده..اگر چراغي باشه بايد اون چراغ روشن بشه..اگر اين حالت پيش آمد يعني كل مدار سالمه و فقط فشنگي خرابه..اگر اينجور نشد احتمالا يه مشكلي توي مدار هست مثلا قطع شدن سيم يا خرابي درجه نشانگر پانل كه خيلي خيلي به ندرت پيش مياد.

alivw71
14-08-2011, 22:51
یه سوال
این کشتی نوح که میگن کدوم ماشینه؟ کادیلاک-پونتیاک-دوج؟

Lady parisa
15-08-2011, 12:55
شورلت کوروت ZR1 خود را با یک موتور 6.2 لیتری 8 سیلندر روانه بازار کرده که 638 اسب بخار قدرت را مدیون سوپرچارژ بودنش است. جعبه دنده 6 سرعته دستی نقش شریان های خروجی قلب تپنده ی این خودرو را بازی می کند و قدرت را به چرخ های عقب منتقل می کند. این خودرو از آلومینیوم ساخته شده و البته برای کاهش بیشتر ورن در سقف و کاپوت و سه قسمت دیگر از این خودرو از فیبر کربن استفاده شده است. این خودرو در 3.3 ثانیه سرعت خود را از حال سکون به صد کیلومتر بر ساعت می رساند و حداکثر سرعت آن 330 کیلومتر بر ساعت اندازه گیری شده است.

:11:

mohamad.hejazi
17-08-2011, 19:09
یه سوال
این کشتی نوح که میگن کدوم ماشینه؟ کادیلاک-پونتیاک-دوج؟

سلام
بیشتر به ماشینهای فول سایز آمریکایی مثل
شورولت ایمپالا-کاپریس-مونت کارلو-کادیلاک و.... مردم میگن کشتی
به 2 دلیل
1 اینکه مثل کشتی بزرگ هستن:31:
2 اینکه کف جاده مثل کشتی بالا و پایین میرن(کمک هاشون بازی میکنه):8:

camaro lt
18-08-2011, 23:22
سالها گذشت و ....

mohamad skystar
19-08-2011, 17:25
Cadillac Ciel Concept

شاهکار کادیلاک

mohamad.hejazi
19-08-2011, 18:31
عجب چیزیه :18:
به این میگن ماشین :40:
به تولید انبوه میرسه یا نه؟
یه عکس درست حسابی از عقیش ندارین؟انگار عقبش شبیه فلیت ووده!

mohamad skystar
19-08-2011, 23:33
عجب چیزیه :18:
به این میگن ماشین :40:
به تولید انبوه میرسه یا نه؟
یه عکس درست حسابی از عقیش ندارین؟انگار عقبش شبیه فلیت ووده!

از عقبش این بود که بهتر پیداست

rami_hemi
20-08-2011, 08:03
وای پسر یاد الدرادو های دهه 50 افتادم چه ابهتی !!
واقعا زیباست

M0HAMAD_K
22-08-2011, 17:14
با عرض سلام خدمت تمام دوستان مخصوصا علی جان
خب بالاخر بعد از مدت ها تصمیم گرفتم یک ماشین آمریکایی بخرم و خوشبختانه یا متعصفانه با برادرم میخوایم این کار رو انجام بدیم
خب من شیفته اصالت و قدرت این ماشین ها هستم و تصور عوض کردن رادیو فابریک ماشین هم برام مشکله
بر عکس برادرم فقط شیفته تک بودن این ماشین هاست و تو سرش به این فکر میکنه که روی ماشین LPG ببنده {برای کم کردن هزینه های مصرفی}
خوب من یه چند تا سوال ابتدایی دارم:
1 اینکه اصلا این ماشین ها با LPG کار میکنند؟ خب اگه برادرم بخواد پول بده حقشه که بدونه

2 اینکه تا حداکثر قیمت 9 تومن میشه یه muscle مثل کامارو یا پونتیاک {ترانس ام} یا... 8 سیلندر خرید؟

3 اصلا با همچین بودجه ای ارزش داره برم سمت همچین ماشین هایی؟

4 سلامت این ماشین ها در چه حدی هست؟
من یه عادت بدی که دارم اینه که باید از هر چیزی نهایت استفادش رو بکنم..مثلا یه پیکان برای مصارف روزانه داریم که توی همت با 140 تا باهاش میرفتم و خب الان موتورش سوخته

5 این ماشین ها برای هر از گاهی عرض اندام و .... تحمل لازم رو دارن یا با یه مقدار فشار کم میارن و به خرج میافتن؟
چون من خودم به خاطر علاقه زیاد به این ماشین ها تحمل علاف شدن برای تعمیر همچین ماشینی رو دارم ولی فکر نکنم برادرم به اندازه من صبور باشه

6 شما چه مدل هایی رو پیشنهاد میکنید؟ از لحاظ قدرت به نسبت بودجه بنده
کامارو یا پونتیاک ترانس ام {البته اگه با این قیمت پونتیاک گیر بیاد} {ترجیحا 8 سیلندر}

7 قطعاتش راحت گیر میاد یا نه ؟ منظورم بیشتر قطعات چرمی داخلی مثل صندلی و ... است ... چون اکثر آگهی هایی که دیدم اکثرا در وضعیت بسیار بدی بودند و خب برای من سالم بودن قطعات داخلی خیلی مهمه

8 حدود قدرت این 6 و 8 سیلندر ها چند اسبه؟ {با توجه به موتور عامیانه که پیدا میشه مثل 350 یا 450 و...}
چون یه جا 6 سیلندر زده 110 یه جا 170 یه جا 250
یه جا 8 رو رده 200 یه جا 300 یه جا 350 یه جا 400 و یه جا 450

در کل من خودم علاقه دارم یه ماشین عادی رو بگیرم و خودم به سر و وضعش برسم چون هم ارزونتر در میاد و هم فکر کنم بدونید چه لذت وصف نشدنی داره

بنا بر این ترجیح ترجیح میدم یه کاماروی 8 سیلندر داشته باشم {هر چند بیشتر به پونتیاک علاقه دارم ولی بودجه محدود تری دارم} و اول ظاهرش رو درست کنم و وقتی پول دستم اومد برم سراغ مسائل فنیش

9 خب با این تفاسیر میتونم یه ماشین که هم برای تیونینگ مناسب باشه و هم فعلا عطشم رو برطرف کنه و هم با بودجه ام همخونی داشته باشه تهیه کنم...؟چه مدلی و چه سالی؟
خیلی ببخشید سوالاتم زیاد شد ولی اگه بخوام یه خرید مناسب داشته باشم همین مقدار سوال هم کمه
پیشاپیش ممنون
با تشکر

camaro lt
22-08-2011, 20:17
سلام بر دوست گرامي جديد MOHAMAD_ K
سوالات شما بسيار بسيار گسترده است..در واقع كل چيزهايي رو مايل هستيد بدونيد كه نياز به ساليان درازي تجربه و دوندگي داره..نميدونم امكانش هست كه توي يه مطلب و نوشتار كوتاه پاسخ شما داده بشه يا نه؟
من توصيه ميكنم اول يه نگاهي به اين كلوپ بندازيد..از اول تا آخر..مطمئنا جواب خيلي از سوالات رو پيدا ميكنين..خيلي از تجارب ماها رو كه بخونيد چيزهاي خوبي دستگيرتون ميشه..در مورد مدلها..قيمتها..تنوع اونها..فراواني يا كمبود قطعات..قيمتها..مشكلات خاص و ...
اينجوري بهتر از الان ميتونيد متوجه بشيد كه جوابهاي ما دقيقا چيه؟
مثلا يه جا پرسيدين با 9 تومان ميشه يه ماسل هشت سيلندر خريد؟
بله ميشه..اما چه ماسلي با چه وضعيتي اين خودش داستانها داره..اينجا بارها و بارها شده كه ماشينهاي بسيار خراب و داغون رو با قيمتهاي كذايي و خارج از منطق ديديم و از طرفي خودروهاي تميز و مرتبي كه قيمت منطقي و مناسب داشتن..سر و كار گاهي با ادمهاي فهميده ميافته و گاهي هم با دلال جماعت و تازه به دوران رسيده!! خلاصه بگم اينكه خود فروشنده اينجور ماشينها داستانها دارن و بايد يه دوره كامل روانشناسي فردي و اجتماعي رو مطالعه كنين تا بدونيد اصولا با اينجور افراد چطور بايد طرف شد و چي گفت؟؟!!
يا سوال ديگه اينكه قطعات داخلي اونها راحت گير مياد؟
بازم اين بستگي به موقعيت ماشين و شما داره..! اينكه بخواهي خرج كني يا نه..اينكه اهل دوندگي باشي يا نه..اينكه در چه حدي بخواهي درستش كني يا نه..مثلا ممكنه شما تودري كامارو پيدا كني كه چندان سالم نيست و قيمت بدن مثلا 100 هزار تومان..اما با دوندگي و پرس و جو از اينور و اونور و حتي پيگيير در شهر هاي ديگه اون دوتا رودري رو به اضافه كل قطعات داخل اصلي و آمريكايي رو بخري 30 هزار تومان..
اين ديگه بستگي به حوصله و پيگيري شما داره..گاهي هم اصلا لازم نيست رودري بخري..يه مقدار سليقه و هنر به خرج بدي همون رودري ها به حالت اول برميگرده و تميز و مرتب ميبندي روي ماشين..
خب اين يه مقداري از خلاصه جواب من بود..دوستان ديگه هم حتما پاسخهايي دارن و براي شما خواهند نوشت..
توصيه ميكنم حتما اين تاپيك و تاپيكهاي مربوط به خودروهاي آمريكايي در اين فروم و ديگر فرومها رو بخونيد و كم كم به اطلاعات خودتون اضافه كنين..از تجربه ها بيشتر استفاده كنين و تا ميتونيد مسائل رو موشكافي كنيد..

در اين بين خيلي از افراد نا آگاه و ناشي كه به هيچ وجه از خودروي كلاسيك و بخصوص آمريكايي اطلاعي ندارن با گفتارهاي بي سرو ته و گاها بسيار عاميانه سطح اگاهي كساني رو كه تازه به اين خودروها علاقه مند شدند رو پايين آورده و اونها رو به اشتباه ميندازن...
اين تكه بريده روزنامه اي است كه در يكي از سايتهاي معروف ديدم و البته خيلي از دوستداران و استفاده كنندگان كلاسيك كامنتهاي تندي بر ضد اون نوشتند..
خودتون بخوانيد و قضاوت كنيد..

amiva
23-08-2011, 12:35
سلام بر همگي و دوست عزيز و جديدمون
براي ديدن اطلاعات اصل و دقيق فني ميتوني از اين سايت استفاده كني:

و اينم يه نمونه از اطلاعات كامارو 78 كه مورد علاقه منه

در مورد قطعه هم بايد حوصله داشته باشي چون نبايد به فكر جنس نو بود و فقط اميدت به اوراقي ها باشه، ماشين هاي 8 سيلندر معمولا نسبت به 6 ها استحلاك بيشتري دارند البته اينو مطمعن باش كه يه ماشين كه 30 سال كار كرده و از همه مهمتر يه موتور پر استحلاك داره خيلي بيشتر از يه ماشين امروزي و 4 سيلندر استحلاك خواهد داشت (هرجا رو اشتباه گفتم دوستان اصلاح كنند). در مورد قطعه هاي تزيني كه بايد علاوه بر حوصله شانس هم داشت، مثلا وقتي من كامارو خودم رو خريدم گريل يا همون پيش پنجره اش شكسته بود كه يه بار رفته بودم يه سري خرت و پرت بخرم ديدم كه يه اوراق فروش نو اش رو داره و تازه جنس تايواني هست! 60 هزارتومن!! مجبور شدم بخرم چون گير نمياد واقعا . اين يه نمونه از جنس هست كه اصلش تو امريكا تقريبا 20 دلاره

camaro lt
23-08-2011, 15:11
البته نميدونم منظور شما از استهلاك دقيقا چيه؟ مصرف بنزين؟
چندان تفاوتي از نظر من نداره..البته وقتي پاي قدرت خوب هشت وسط بياد ديگه قابل قبوله..در مورد قطعات موتوري من هم نوا رو تجربه كردم و هم هشت سيلندرهاي مختلف مثل كامارو خودم..قطعات موتور هشت خيلي راحتتر و ارزانتر از شش سيلندر پيدا ميشه..
در هر صورت نظر هر كس متفاوته.

amiva
23-08-2011, 15:37
البته نميدونم منظور شما از استهلاك دقيقا چيه؟ مصرف بنزين؟
چندان تفاوتي از نظر من نداره..البته وقتي پاي قدرت خوب هشت وسط بياد ديگه قابل قبوله..در مورد قطعات موتوري من هم نوا رو تجربه كردم و هم هشت سيلندرهاي مختلف مثل كامارو خودم..قطعات موتور هشت خيلي راحتتر و ارزانتر از شش سيلندر پيدا ميشه..
در هر صورت نظر هر كس متفاوته.

منظورم اينه كه به تعمير موتور بيشتري احتياج پيدا ميكنه، مثلا يه موتور 405 با يه موتور پرايد رو كه بخواهيم مقايسه كنيم 405 استحلاك خيلي بيشتري داره، از لحاظ تعمير عرض ميكنم البته اين نظر مكانيكيه قضيه است ... هرچند شايد برداشت شخصيه يه مكانيك باشه :20:
بله قطعات راحت تر گير مياد خراب شدن هم كمتره چون شنيدم موتور 8 اون زمان طراحي قوي تري داره تا موتور 6.... ميگن !

rami_hemi
23-08-2011, 15:51
با اجازه علی آقا من توی بخش مشاوره یه تاپیک زدم با عنوان لطفا جو گیر نشوید و کبا بحثی در مورد همین انتخاب اتومبیلهای کلاسیک و قدیمی هستش .
من صادقانه بهتون بگم دوست عزیز مواردی که شمردین و برداشت من از نظر شما اینه که صرفا بنا به جو بوجود اومده یا یک علاقه سطحی دارید ماشین امریکایی انتخاب میکنید .
به قول دوستان این ماشینها عمر مفیدشون رو ئکردن الان رسیدن به دورانی که باید دست کسانی زنده باشن که با عشق و علاقه واقعی برای سالها میخوان از این اتومبیلها نگهداری کنن
شما نرسیده صحبت ازگاز مایع میکنید این اشکالی نداره ولی خب به این سداگی ها هم نیست کلی سر این مسله با علی اقا و دوستان دیگه بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که با توجه عمر قطعات این ماشینها تغییر سوخت به یه سوخت با اکتان بالا و گاهی بسیار وحشتناک 116 یا 117 با چند تا کار ساده انجام نمیشه
بعد از اون در مورد اقتصادی بودن ! واقعا نظر شما در مرود اقتصادی چی هستش؟ نه نگهداری اینها آسون و کم هزینه هستش نه مصرف سوختشون . شاید شما مدلی رو بخرید که مجبور باشید به بازسازی شما حوصله دارید کل ماشین رو تیکه تیکه کنید و واسه پیدا کردن یه کاپوت یا اصلا یه گلگیر کل مملکت رو بگردید .
شما کلی میپرسید سوالات رو و علی آقا هم که بزرگ ما هستن و تجربه بیشتری دارن گفتن که به این سادگی ها نیست انتخاب این ماشینا بهتره یه مدت طولانی تحقیق کنید همه مدلها ی موجود رو بررسی کنید ببینید واقعا علاقه دارید یا فقط و فقط صدای یه موترو 8 سیلندر براتون جذاب هستش.
به شخصه میتونم بگم با تمام دانش فنی کم خودم علاقه شدیدی به مسایل فنی هم دارم از اول هم دست به آچار بودن رو از طریق پدرم یاد گرفتم ولی بازم نمیتونم جرائت کنم و به خاطر نداشتن مکانی برای بازسازی یه ماشین آمریکایی بگیرم .

M0HAMAD_K
27-08-2011, 04:49
با اجازه علی آقا من توی بخش مشاوره یه تاپیک زدم با عنوان لطفا جو گیر نشوید و کبا بحثی در مورد همین انتخاب اتومبیلهای کلاسیک و قدیمی هستش .
من صادقانه بهتون بگم دوست عزیز مواردی که شمردین و برداشت من از نظر شما اینه که صرفا بنا به جو بوجود اومده یا یک علاقه سطحی دارید ماشین امریکایی انتخاب میکنید .
به قول دوستان این ماشینها عمر مفیدشون رو ئکردن الان رسیدن به دورانی که باید دست کسانی زنده باشن که با عشق و علاقه واقعی برای سالها میخوان از این اتومبیلها نگهداری کنن
شما نرسیده صحبت ازگاز مایع میکنید این اشکالی نداره ولی خب به این سداگی ها هم نیست کلی سر این مسله با علی اقا و دوستان دیگه بحث کردیم و به این نتیجه رسیدیم که با توجه عمر قطعات این ماشینها تغییر سوخت به یه سوخت با اکتان بالا و گاهی بسیار وحشتناک 116 یا 117 با چند تا کار ساده انجام نمیشه
بعد از اون در مورد اقتصادی بودن ! واقعا نظر شما در مرود اقتصادی چی هستش؟ نه نگهداری اینها آسون و کم هزینه هستش نه مصرف سوختشون . شاید شما مدلی رو بخرید که مجبور باشید به بازسازی شما حوصله دارید کل ماشین رو تیکه تیکه کنید و واسه پیدا کردن یه کاپوت یا اصلا یه گلگیر کل مملکت رو بگردید .
شما کلی میپرسید سوالات رو و علی آقا هم که بزرگ ما هستن و تجربه بیشتری دارن گفتن که به این سادگی ها نیست انتخاب این ماشینا بهتره یه مدت طولانی تحقیق کنید همه مدلها ی موجود رو بررسی کنید ببینید واقعا علاقه دارید یا فقط و فقط صدای یه موترو 8 سیلندر براتون جذاب هستش.
به شخصه میتونم بگم با تمام دانش فنی کم خودم علاقه شدیدی به مسایل فنی هم دارم از اول هم دست به آچار بودن رو از طریق پدرم یاد گرفتم ولی بازم نمیتونم جرائت کنم و به خاطر نداشتن مکانی برای بازسازی یه ماشین آمریکایی بگیرم
با عرض سلام خدمت شما
خب بنا به مشکلات این چند وقت نتونستم جوابتون بدم .... اما خیلی به حرفهاتون تو اون تاپیک فکر کردم
کاملا حق با شماست, هر چند از بس این حرف رو شنیدم دیگه حرصم داره در میاد
واقعا قبول دارم یه موج شدیدی جوون ها رو انداخته دنبال خودرو های کلاسیک
هر چند با تمام علاقه ام به این خودرو ها , اونها رو کلاسیک نمیدونم...کلاسیک یعنی یه بنز SL گالوینگ یا یه فورد جی تی 40 یا .... خودروهایی که در تاریخ جاودانه شدند و جاودانه باقی خواهند ماند ... بگذریم
اولا:
خب من از حدود سال 82 با مجله ماشین آشنا شدم و حدفاصل سال های 84 تا 88 هر مجله مرتبط به ماشین که منتشر میشد رو میخریدم و مطمئنا تمام مطالبش رو میخوندم , پس قاعدتا من از اون دسته افرادی نیستم که تا یکی تو محلشون یه اتومبیل عضلانی میگیره جو گیر میشه و فاز و آمریکایی بازی میگیرتش
من اون موقع که اولین بار پشت فرمون ماشین نشستم عاشق موستانگ و کامارو بودم و تا الان پشت هر ماشینی هم که نشستم باز هم عاشق موستانگ و کامارو هستم
دلیل من برای خرید اول به خاطر علاقه بسیار زیادم به این خودرو هاست .. خب اینکه موتورهای قویی هم دارن باعث میشه بیشتر جذبشون بشم .. حالا چون جوون هستم و مطمئنا اطلاعاتم از شما خیلی خیلی کمتر هست ,دلیل نمیشه از روی جو و توهم و فاز آمریکایی زدن عاشق این ماشین ها شده باشم
دوما:
خب من اکثر وقتم رو توی یه فروم دیگه میگذرونم
ما اونجا عادت داریم سوال ها مون با عدد شروع میشه و کسی که میخواد جواب بده جواب هر کدوم رو میتونه بده با همون شماره جواب میده
من یه سری سوال پرسیدم که میدونم جوابش توی سالها تجربه خلاصه میشه و نمیشه به همین سادگی بیانش کرد ولی حداقل میشه یه مقدار در مورد اون سوال راهنمایی کرد
ولی اینجا.... واقعا از اون همه سوالها جوابی که مد نظرم بود رو نگرفتم
از این حرف ها هم بگذریم
یه مقایسه میکنم براتون
فرض کنید آقای × میخواد یه سیستم کامپیوتری High End داشته باشه ولی بودجه اش نمیرسه
خب از من راهنمایی میخواد
من نمیتونم بگم دور خرید کامپیوتر رو خط بکش
همینطور هم نمیتونم بگم برو با خرید یه سیستم ارزون پولت رو دور بریز
در ضمن بهش نمیتونم بگم نکنه فاز کامپیوتر همسایه تون رو گرفتی که میخوای انقدر خرج سیستم کنی که ممکنه حتی نتونی ازش به خوبی استفاده و مراقبت کنی. البته صد در صد مثل شما بهش همچین تذکری میدم که بعدا از دور ریختن پولش ناراحت نشه
من یه سیستم قابل ارتقا بهش پیشنهاد میدم تا هر وقت پول دستش اومد یه قطعه اش رو عوض کنه
حتما که نباید همون اول بهترین قطعات رو انتخاب کنه
دقیقا سوال من هم همین بود
خب من بودجه ام اونقدری نیست که بتونم فقط برای ماشین مثلا 15 تومن خرج کنم و یه خرید فوق العاده داشته باشم
سوال من این بود که من با بودجه ام که حدود حداکثر 9 تومنه چه ماشینی بگیرم که بعدا برای اینکه یه دستی به سر و روش بکشم از خریدم پشیمون نشم
خب اولین سوالم رو میخوام دوباره بپرسم
آیا با 9 تومن میتونم یه ماسل 8 سیلندر نسبتا تمیز {ترجیحا کامارو یا پونتیاک, و صد البته بیشتر پونتیاک} بخرم و به مرور زمان برای تعمیر و بازسازی و ... براش هزینه کنم؟
خب مطمئنا شما بهتر از هر کسی از محدوده قیمت این خودرو ها خبر دارید
ممنون میشم حداقل جواب اولین سوالم رو بدید

rami_hemi
27-08-2011, 08:46
کسی به شما نمیگه نگیر میگیم آقا اینه مشکلاتش هستی بفرما نه نمیخوای این مشکلات رو داشته باشی اونم یه مسله دیگه.
حالا دیگه از اون موارد سوالاتی کردین که میشه جواب رو بهتر گفت و خوشحالم از اومدن شما به جمععمون
خب بله میشه کامارو پیدا کرد ولی به انصاف فروشنده بستگی داره . الان 6 ها رو بیشتر 7-8 تومن میگن ولی قیمت اصلی یه 8 سیلندر تمیز این هستش .در مورد خورد خورد کار کردن روش بله ولی توصیه میکنم اون موقع دنبال ماشینی باشید که سر پا باشه و مجبور نباشید یه مدت یه گوشه بخوابونینش . نمونه این نوع بازسازی رو هم یکی از دوستان روی پونتیاکش انجام داده از محمد حجازی هم میتونید در مورد هر دو مورد بازسازی یک جا و کار تیکه تیکه بپرسید . چون حداقل تجربه ایمپلا رو در مورد تعمیرات جزئی داره.
بازم امیدوارم چیزی رو که میخواید پیدا کنید .

camaro lt
27-08-2011, 14:07
آقاي mohamad k
سوالات شما خيلي گسترده است..من اگر اينجا يكي رو جواب بدم ( و واقعا جوري بخوام بجواب بدم كه خودم و وجدانم آسوده باشه) مثنوي هفتاد من ميشه!!
بله شما ميتوانيد با 8 يا 9 ميليون يك كامارو يا پونتياك بگيريد...ولي اينهم خيلي اما و اگر داره...
اينو بدونين كه حتي اون ماشيني كه از نظر خيليها(عوام) تميز و مرتب هست از نظر خواص( اونهايي كه تجربه خوبي روي آمريكايي دارند) هنوز ميتونه خيلي كار داشته باشه. نمونه خوب اونهم الان اينجا هست جناب diyukis
ايشون يك پونتياك خريدن و در كل ماشين مرتبي هست و از همان روز اول نياز نبود براي راه رفتن توي تعميرگاه بخوابه..اما كلي خرده كاري داره كه خودشون كم كم دنبالش هستن و بايد براي هر قطعه به ظاهر ساده كلي اينور و اونور برن..
يك نگاهي به پستهاي قبلي كه من و ايشون با هم در مورد كولر و فن و سرويس اون و سر هم كردنش و قطعات و تعميرات و..و..و..و..داشتيم بندازيد..
راهي كه شما ميخواهيد بريد به احتمال زياد هميني هست كه ايشون دارن ميرن..وگرنه شما ميتونين با 1 يا شايد 2 تومان هم كامارو پيدا بكنين..ولي اون ماشين ديگه واقعا تجربه و علم كافي براي تعميرات لازم داره چون اگر قرار باشه براي هر كاري و هر پيچ باز و بسته كردني پيش مكانيكهاي اين دوره و زمانه بريد بايد قبلش گنج قارون رو صاحب بشيد و مثل علف خرس پول خرج كنين..
اينها رو براي دلسرد كردن شما نميگم..بخاطر خود ماشينهاي آمريكايي ميگم كه احيانا شماي نوعي فردا يكي بگيري و بعد از نگهداري و هزينه اون و تعميراتش و دوندگي خسته بشي و بزنه توي ذوقت و بعد ردش كني و بگي ماشين آمريكايي ديگه كهنه و از رده خارجه و بدرد نميخوره و...البته مثال زدم و نميگم شما اينجوري هستي..
خيلي كارها رو بايد از پايه وارد باشي..مثلا فرض كن يكدفعه سوار كامارو هشت سيلندر هستي..موتور چند ريپ ميزنه و خاموش ميكنه..
ميتونين مشكلش رو رفع كني؟..آيا عيب و ايراد كار رو بلدين پيدا كنين؟ بدون اينكه نياز به تعميركار و تعويض قطعات گوناگون باشه؟
اخودتو رو توي اين سناريو بگذاريد و به من جواب بديد..چون اين رخداد خيلي خيلي ميتونه راحت پيش بياد..
آمادگي فني و داشتن تجربه بالا توي رفع اين مسائل نياز اوليه اين هست..

diyukis
27-08-2011, 15:21
منم حرفای دوستان rami_hemi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و علی آقای عزیزو تایید میکنم و دقیقا این دوستان درست می فرمایند.
کسی نمیگه شما ماشین نخر و یا کسی شمارو متهم به جو گیر شدن نمیکنه اما واقعیت همونایی هست که دوستان گفتن.
نمونش ماشین خودم با اینکه ماشین خوبی هست اما کلی خورده کاری داره.خورده کاریش هم طوری نیست شما برید تو لوازم یدکی پول بدید لوازمو بخرید و بیارید نصبش کنید و تمام.اول تابستون کی بود الان تابستون داره تموم میشه اما من هنوز موفق نشدم کولر ماشینمو رو براه کنم.ناراحتم نیستمااا.اصلا. اما میخوام اینو بگم که الان لنگ یه بوش فن هستم که اون چیزی که به کار من بیاد گیرم نیومده.بله یه بوش ساده ساده ساده.تازه بحث رادیات کولر ،اواپراتور و رادیات ماشین و ... دیگش میمونه تازه اگر همه اینا رو بتونم انجام بدم ممکنه کولرم برای تابستون سال بعد آماده بشه.شاید بگید که من کم کاری کردم.در حالیکه اینطور نیست خیلی تلاش کردم.اما حقیقت ماجرا اینه که این خودرو ها بحثشون با پراید و پژوه فرق میکنه.لوازمشون اصلا نیست.نگهداریشون سخته.خودم به شخصه قبل اینکه ماشین آمریکایی بخرم اصلا فکرشو نمیکردم اینطور باشه .اما الان فهمیدم اون چیزی که فکر میکردم با واقعیت زمین تا آسمون فرق داره اما تنها چیزی که منو پابند کرده علاقه هست که مطمئنم شما هم بهش علاقه داری.مخلص کلام اینکه دوستان فقط جهت خیر خواهی دارن راهنمایی میکنند.

در مورد بودجه خرید شما باید بگم با این پول میشه هم یه ماشین خووب خرید که دردسرش کم باشه هم میشه ماشینی خرید که اگه دو برابر قیمت خرید هم خرجش کنی بازم به هیچ جا نمیرسی.
همون حرف دوستان که گفتن بستگی به انصاف فروشنده و شانس شما داره.در خرید عجله نکنید که خدای نکرده بعدا پشیمون نشید.
من پیشنهادم به شما کامارو 8 سیلندر هست که با بودجه شما میشه یه مورد خوب و مناسب پیدا کرد البته با درایت و صبوری .

===============

راستی علی اقا من هنوزم پیگیر کولر هستماا.یه وقت فکر نکنید خسته شدم.اصلا.حالا حالا ها مزاحم شما و سایر دوستان هستم.فعلا اون استارت قبلی خودم که گفته بودم نابود شده رو باز کردم و دیدم خدارو شکر سالمه.فقط نیاز به سرویس داشت که قطعات استارتو تیکه تیکه کردم گذاشتم تو ظرف بنزین تا هم تمیز بشن هم زنگ های داخلی پوسته استارت از بین برن.فردا یا پس فردا تمیز که شد عکساشو میزارم که سایر دوستان هم استفاده کنن.

mohamad.hejazi
27-08-2011, 15:48
علی جان استارت خریدی؟
من دیروز برای 8 سیلندر استارت خریدم سالم دست دوم 45 هزار تومن

diyukis
27-08-2011, 21:08
علی جان استارت خریدی؟
من دیروز برای 8 سیلندر استارت خریدم سالم دست دوم 45 هزار تومن
محمد جان با من بودی؟؟
اگه با من بودی که باید بگم اسمم محسن هست و اینکه اره یه ماه پیش یه استارت دست دوم گرفتم به قیمت 45 تومن.بستم رو ماشین.چند روزی خوب کار کرد اما الان بازم مشکل داره.اشتباه از من بود که همون استارتو باید چک میکردم و یه سرویس میکردمو بعد میبستم.البته الان هم مشکل خاصی نیست.باید باز بشه و سرویس بشه.استارت قبلی خودمم همونطور که گفتم سالمه و فقط سرویس میخواد.این استارتهای آمریکایی تا جایی که من متوجه شدم مرگ ندارن فقط باید سرویس بشن.همین.

در مورد قیمت هم بستگی به انصاف فروشنده داره استارت استوکو میشه از 25 به بالا خرید.
اگر استارتتو نصب نکردی پیشنهاد میکنم قبلش یه سرویس کنی که بعد از بستن مشکل دار نشه.

camaro lt
27-08-2011, 21:57
آقا محسن . شما فكر نكنم نيازي به بوش جديد داشته باشي. همان هايي كه داري رو دوتا يكي بكن. بوش موتور جديد رو كه سالمه( احتمالا بوش عقبي) را براي اين قديمي كه روي ماشين بوده بگذار.احتمالا بوشهاي جلويي خراب باشن چون بيشترين فشار به اون مياد.
لبه هاي اون طوقه نگهدارنده كه حالت فنري داره رو كمي كج بكن و با فشار لبه اچار دو پهلو بوش رو خارج بكن و به همين صورت دوباره در محل جديد نصب كن..كمي دردسر داره اما نتيجه خوبه. داخل بوشها اگر سائيدگي نداشته باشه يا لبه نزده باشه ميشه ازشون استفاده كرد.

diyukis
29-08-2011, 09:06
اینم قطعات استارت ماشین که بازشون کردم.متاسفانه ضعف این استارت ها اینه که خیلی زود زنگ میزنند که علت اون هم محل نامناسب استارت هست که دقیقا زیر پای راننده هست که همین باعث میشه روزهای بارونی تمام اب کف خیابون پاشیده بشه روی استارت و ...
حالا با توجه به عکس ها بنظرتون قطعاتو با نمونه نوشون عوض کنم یا اینا همچنان کار میکنه؟؟

camaro lt
29-08-2011, 12:28
اين قطعات فقط كمي زنگ زده..حتي با يه كهنه بنزيني يا نفتي هم ميشه تميزشون كرد. و بعد از سوار شدن و تست كردن استارت( روي ميز كار) اونوقت براي استفاده آماده است..
زماني بايد يك قطعه نو جايگزين كنين كه قطعه قبلي واقعا فرسوده شده باشه..الان اين استارت بايد احتمالا دوتا بوشهاي جلو و عقب اون عوض بشه..دنده استارت كهنه هم بايد چك كنين كه كلاچ اون خراب نباشه و البته لبه هاي دنده استارت هم بيش از خد خوردگي و سائيدگي نداشته باشه كه رد كنه.
كلكتور آرميچر( محل تماس ذغالها با آرميچر) را خوب سنباده كاري كنين..تمامي قسمتهاي متحرك دوشاخه استارت رو گريس كاري كنين..و البته بوشهاي استارت و كمي هم داخل پيستون اتومات استارت..
همه كه اماده شد و سوار شدن و روي ميز كار چك كردين ، اونوقت اگر استارت كار نكرد بايد دنبال قطعه معيوب باشيد و اون قطعه رو عوض كنين

mohamad.hejazi
29-08-2011, 17:50
ببخشید محسن جان فکر کردم top gear (علی) هستی
فقط مواضب باش استارتت بی ذغال نشه
استارت من ذغالش تموم شده بود زده بود کل استارت رو نابود کرده بود مجبور شدم استارت دیگه بخرم.

diyukis
30-08-2011, 11:19
علی آقا یه سوال برای رفع ابهام.
امروز وقتی دوباره رفتم سر وقت فن و دقت کردم دیدم اون صدایی خر خر از محل برخورد آرمیچر و آهنربا بوجود میاد.یعنی اون صدا ماحصل برخورد این دو قطعه با هم هست.حالا این برخورد بازم به خرابی احتمالی بوش ها ربط داره؟؟؟

camaro lt
30-08-2011, 15:29
بوشها توي هر موتور يا وسيله اي كه حول محور خودش ميچرخه يك تكيه گاه به حساب مياد. حالا اگر اين خوردگي و فرسايش خيلي زياد باشه، بله ميتونه باعث بشه كه اون آرميچر از حالت تراز خاج شده و به يك سمت منحرف بشه كه نتيجه اون هم برخورد آرميچر با بالشتك يا آهنربا هست
شما ببين وقتي كه موتور رو بستي و تمامي قطعات به درستي و محكم سر جاي خودشون بسته شدند( بخصوص قسمت پوسته جلويي كه با پرچ به بدنه اصلي متصل هست) آيا موقع چرخاندن با دست حس ميكني كه آرميچر با آهنرباها برخورد داره يا نه؟ چون اگر اينجور باشه صداي اون خيلي بيشتره و البته احتمال اين هم كمه. روي خود ارميچر هم ميتونه محل برخورد به صورت شيار يا خراش بوجود امده باشه.
اما اگر با حركت دست ديدي كه چنين برخورد و اصطكاكي وجود نداره، و فقط در حالت چرخش موتور روشن اين صدا هست ديگه مربوط به بوشها هستن..

amirhoseinmehri
30-08-2011, 16:03
سلام
من تو کف صدای ماشینای آمریکایی موندم.کلیپی ندارید که توش موستانگی چیزی رو گازش بدن لذت ببریم؟

mohamad.hejazi
30-08-2011, 16:58
سلام
من یه کلیپ زیبا از چارجر 69 دارم اگر بخوای برات آپ میکنم ولی بعد تعطیلات
حجمش 4-3 مگ بیشتر نیست.

Aref_2008
30-08-2011, 17:19
سلام
من تو کف صدای ماشینای آمریکایی موندم.کلیپی ندارید که توش موستانگی چیزی رو گازش بدن لذت ببریم؟

دانلود صدای موتور اتومبیل های معروف دنیا

شامل : آلفارامئو مرسدس بنز نیسان رنو آئودی شورلت هوندا لکسس اپل سوبارو فولکس واگن
آستون مارتین فراری لوتوس پژو ولوو سیتروئن لامبورگینی مازراتی میتسوبیشی پورشه تویوتا بی او دبلیو فورد جگوار مزدا

دانلود با حجم 6 مگبایت:

mahdi3573
30-08-2011, 19:51
دانلود فیلم جدیدترین کادیلاک که عکسشو دیدین تو پست های قبل

camaro lt
30-08-2011, 21:46
زيباترين صدا متعلق به كامارو بود..واقعا غرش خوفناك و زيبايي داشت..درست مثل مدلهاي قديمي خودش..بقيه بيشتر حالت تصنعي و ساختگي داشتند كه چندان چنگي به دل نميزد..

amiva
01-09-2011, 17:06
سلام دوستان، کسی به این آگهی زنگ نزده؟ یه بار زدم جواب نداد، چندبار هم ایمیل دادم که یه عکسی چیزی بفرست بازم جواب نداد ...

میخوام اگه سرکاری نیست برم ببینمش اما 80 % احتمال میدم سرکاریه، کسی که بخواد ماشینشو بفروشه ازش عکس میذاره و وقتی نمیذاره یه حالت دیگه هم داره اونم اینه که مثل اون سفیده که رفتم دیدمش جنازه باشه! البته نمیدونم دقت کردید یا نه اما بعد که رفتم دیدمش چند روز بعد از 8 تومن کردش 8200 !!! خیلی با حالند بابا این دلال ها

mohamad skystar
01-09-2011, 19:17
Chevrolet Silverado 2012

موتور ک 8 سیلندر با 32 سوپاپ
حجم موتور : 5300 CC و 6200 CC
گیربکس : 6 دنده اتوماتیک

amirhoseinmehri
01-09-2011, 20:53
موتور موستانگ رو حال کنین

Aref_2008
01-09-2011, 22:09
تبلیغ خودروهای خارجی در نشریات قبل از انقلاب

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] jpg

mahdi3573
02-09-2011, 00:43
سلام کسی از اینا نمیخواد؟

mohamad skystar
02-09-2011, 11:44
2012 Dodge Challenger SRT8 392

موتور : 8 سیلندر
حجم موتور : 6200 CC
قدرت : 470 اسب بخار
گیربکس : 6 دنده دستی

KAMAL_CAMARO
02-09-2011, 18:58
ب
فرض کنید آقای × میخواد یه سیستم کامپیوتری High End داشته باشه ولی بودجه اش نمیرسه
خب از من راهنمایی میخواد
من نمیتونم بگم دور خرید کامپیوتر رو خط بکش
همینطور هم نمیتونم بگم برو با خرید یه سیستم ارزون پولت رو دور بریز
در ضمن بهش نمیتونم بگم نکنه فاز کامپیوتر همسایه تون رو گرفتی که میخوای انقدر خرج سیستم کنی که ممکنه حتی نتونی ازش به خوبی استفاده و مراقبت کنی. البته صد در صد مثل شما بهش همچین تذکری میدم که بعدا از دور ریختن پولش ناراحت نشه
من یه سیستم قابل ارتقا بهش پیشنهاد میدم تا هر وقت پول دستش اومد یه قطعه اش رو عوض کنه
حتما که نباید همون اول بهترین قطعات رو انتخاب کنه
دقیقا سوال من هم همین بود
خب من بودجه ام اونقدری نیست که بتونم فقط برای ماشین مثلا 15 تومن خرج کنم و یه خرید فوق العاده داشته باشم
سوال من این بود که من با بودجه ام که حدود حداکثر 9 تومنه چه ماشینی بگیرم که بعدا برای اینکه یه دستی به سر و روش بکشم از خریدم پشیمون نشم

با سلام

من هم بعد مدت ها دور بودن از میادین یه مطلبی بنویسم !

نگاه کنید مسئله ای که شما مطرح میکنید همونطور که دوست گرامیمون ( camaro lt ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) جواب دادن واقعا یه بحث گستردست ،

شما باید نسل بندی ها رو بشناسید ، مدل ها رو بشناسید ، تو هر نسل سال های تولید رو بشناسید ، تو هر سال تولید تیپ تولیدی ماشین رو بشناسید و بعد برید سمتش !

من حدودا 1 سال پیش میخواستم یک پونتیاک 76 6 سیلندر که دماغش 77-78 شده بود رو به قیمت 6 تومن بخرم یا یک نمونه دیگه که اون هم مدل 76 6سیلندر بود ، اما پولم نرسید ، یا مثلا حدودا 3 سال پیش یک کامارو 8 سیلندر 72 رو میخواستم با قیمت 3 تومن بخرم که با مخالفت شدید مواجه شدم یا خیلی مثال های دیگه ،

بله شما میتونید یک ماشین رو با این پول خودتون بخرید ولی باید توجه داشته باشید که از کی میخرید !!!

من خودم فقط دنبال آمریکایی کوپه بودم ولی دیدم نیست ، واقعا با قیمت های من چیزی که بدرد تجربه من بخوره نبود ، آخر هم یک بلیزر 1978 خریدم که واقعا کاراش کمه و الان دنبال خرده کاری هاش هستم ،

شما هم ببین برای اولین آمریکاییت چقدر میتونی ضرر کنی ، هم مالی هم روحی !

mahdi3573
05-09-2011, 00:40
والا چی بگم امیدوارم 1کسی به داد اینا برسه
گرچه.....
امروز پیداش کردم

حیف موستانگ
حتما ببینید
آدرس:

Ramin khuzestan
05-09-2011, 01:04
والا چی بگم امیدوارم 1کسی به داد اینا برسه
گرچه.....
امروز پیداش کردم

حیف موستانگ
حتما ببینید
آدرس:

این ماشینها میراث ایران زمینه بعد این آقا میخواد بفرسته کویت:18: معلومه دینارهای کویتی برق از چشماش پرونده
البته من که نشونه ی خاصی ندیدم که ثابت کنه ایرانه ولی چون گفته از همه جای ماشینها عکس داره احتمالا درست میگه و ایرانه

ادیت : الان که نظرات رو توی وبلاگشون میخوندم بعضیا نوشته بودن ایمیل خودشون و وکیلشون جعلیه و وجود خارجی نداره. حدس میزدم کاسه ای زیر نیم کاسه باشه چون کسی که یه همچین کلکسیونی داره واسه فروش به یه وبلاگ اکتفا نمیکنه

rami_hemi
05-09-2011, 09:17
هر چی باشه ایشنوم یه دلال هستن
یکی که بیشتر به فکر منافع مادی خودش هستش تا اتومبیلها
متن پایین وبلاگ رو بخونید
ما دیگه هر کسی کمی سر رشته از ماشین داشته باشه میدونه کوپه و کابریو چیه نه اینکه بنویسه کورسی

mohamad.hejazi
05-09-2011, 12:30
به نظر من سر کاریه

rami_hemi
05-09-2011, 13:33
یع عده مشل دارن اینم میتونه باشه که محمد گفت

mobin.parsian
05-09-2011, 16:23
وضعیت قیمت و لوازم یدکی شورلت رویال چطوره ؟

سلام من مشهد رویال دارم..همه چیش هست..حتی من به تازگی سینی جلو ..گلگیر ها ..کاپوت همه رو عوض کردم...موتوری هم همه چیزش هست

mobin.parsian
05-09-2011, 16:29
دوستان اینم رویال من..البته در حال بازسازی هست ولی بعدش میخوام بفروشم...اول عکس بعدش توضیحات..عکس ها مال قبل بازسازی هست

خوب حالا توضیحات..دوستان این عکس ها قبل باز سازی هست..اتفاقاتی که روی ماشین دارم انجام میدم..که تو تعمیرگاه هست...الان دارم کلا سینی جلو با دوبل سینی و گلگیر های جلو چپ و راست و کاپوت ماشین رو عوض میکنم..چراغ های ماشین رو هم عوض میکنم مدل اصلی آلمانی رو میزارم...تو دری های ماشین رو فابریک گرفتم که بزارم روش..بعدش میخوام برم بدم تو دوزی کنن..وضعیت موتوری ماشین هم سالم سالم هست...خوراک دریفت هست..سر هر چهارراهی برسم دریفت میزنم....

Royal Drifter
05-09-2011, 18:06
...خوراک دریفت هست..سر هر چهارراهی برسم دریفت میزنم....

شما مگه نگفتی ماشین تو تعمیرگاهه؟!
با رویال دریفت میزنی شما؟! احتمالا منظورتون جیغ لاستیکهاست که یه کم موقع رها کردن سریع کلاچ در میاد، آره؟:13:
حتما هم انتظار داری اینجا یکی بگه وای دوست عزیز رویالت رو به ما نمیفروشی بعد از بازسازیش؟!! داداش شما اونجایی که این چیزا رو یاد گرفتی ما معلمش رو ... .
بی خیال به شعور بقیه توهین نکن.
این آدم هایی که میبینی شما اینجا دور هم جمع شدن و بعضا الان آمریکایی دارند یا قبلا داشتند، تو کف ماشین نیستند که بیای اینجا رویال بفروشی!

mohamad.hejazi
05-09-2011, 20:05
سلام
برای چی سینی جلو و کاپوت و گلگیر ماشین رو عوض کردید؟

camaro lt
05-09-2011, 22:48
شرمنده دوست من ، اين تاپيك خودروهاي آمريكايي هست و نه آلماني..شورلت رويال اصلا شورلت نيست..بلكه همان اپل كمودور آلمان هست كه پيش از انقلاب در ايران به نام شورلت منتاژ شد و هيچ ارتباطي با ماشينهاي آمريكايي نداره..دريفت هم كه گفتين با بكسواد زمين تا آسمان فرق داره!! اگر سر هر چهار راهي اينجور كه فرمودين دريفت زدين( كه گويا پليس هم تشويقتون ميكرده!!) حتما با چندتا از ماشينهاي عبوري تصادف ميكرديد..

mahdi3573
06-09-2011, 00:04
یکی از بچه ها ازم کمک خواست در مورد این آگهی که...
با توجه به اوضاع مالیش منصرفش کردم از بازسازیش
اگه دوستان کسی مایل هست حتما 1سری بزنه به این آدرس
اگه زنده بشه چی میشه............

rami_hemi
08-09-2011, 08:16
دوستان یه خبر بسی جالب
منتظر یک ایمپالا بلر یا بیسکین (اینا همشون خیلی شبیه هم هستن )احتمال قوی 1959 توی تبریز باشید
دیروز توی یه تعمیرگاه دیدم که مال اعضای فدراسیون اتومبیلرانی هستش
دوستان خبرش رو داده بودن که هست منم گذری نگاه کردم متوجه شدم خانوده بلر هستش
اینجا الان دیگه پر آمریکایی سدان شده بخصوص خانواده ایمپالا

™meego
08-09-2011, 08:30
این شولت های قدیمی که مثل کشتی هستن مصرفشون چقدره؟

mohamad.hejazi
08-09-2011, 10:53
تبریز بیشتر اصفهان ماشین آمریکایی داره
چند روز پیش هم اصفهان نمایشگاه خودروهای کلاسیک بود چند تا عکس گرفتم ولی کیفیتش بده.

TopGear
08-09-2011, 14:25
دوستان یه خبر بسی جالب
منتظر یک ایمپالا بلر یا بیسکین (اینا همشون خیلی شبیه هم هستن )احتمال قوی 1959 توی تبریز باشید
دیروز توی یه تعمیرگاه دیدم که مال اعضای فدراسیون اتومبیلرانی هستش
دوستان خبرش رو داده بودن که هست منم گذری نگاه کردم متوجه شدم خانوده بلر هستش
اینجا الان دیگه پر آمریکایی سدان شده بخصوص خانواده ایمپالا
همون که تو میدون امام حسینه دیگه؟

TopGear
08-09-2011, 16:27
گشتم عکسای نمایشگاه اصفهان رو پیدا کردم، ایولله

rami_hemi
08-09-2011, 18:31
نه علی این تو یه تعمیرگاه نزدیک میدون جهاد هستش ادرس دقیقتر کمی پایینتر از چهار راه کوره باشی کنار نمایندگی مدیران خودرو جای قبلی کارواش ایرتویا
امروز متاسفانه به خاطر مشغله نتونستم از یک عطیقه دیگه عکس بگیرم
شورلت بل ایر مدل 1953 سدان سبز و سفید مکان
چهار راه قونقا نبش چهار راه به سمت میدان جهاد جلوی واشر فروشی
فکر میکنم ماشین مال مغازه داره هستش دو تا بودن یکی هم آبی بود که فروخته شد و رفت تهران فکر میکنم

mobin.parsian
08-09-2011, 19:26
شما مگه نگفتی ماشین تو تعمیرگاهه؟!
با رویال دریفت میزنی شما؟! احتمالا منظورتون جیغ لاستیکهاست که یه کم موقع رها کردن سریع کلاچ در میاد، آره؟:13:
حتما هم انتظار داری اینجا یکی بگه وای دوست عزیز رویالت رو به ما نمیفروشی بعد از بازسازیش؟!! داداش شما اونجایی که این چیزا رو یاد گرفتی ما معلمش رو ... .
بی خیال به شعور بقیه توهین نکن.
این آدم هایی که میبینی شما اینجا دور هم جمع شدن و بعضا الان آمریکایی دارند یا قبلا داشتند، تو کف ماشین نیستند که بیای اینجا رویال بفروشی!

گل پسر نیومدم بفروشم..الان تعمیرگاه هست قبل از اینکه بره تعمیرگاه باهاش دریفت میزدم..گل پسر فرق دریفت با صدای صدای جیغ لاستیک رو میدونم...به اصطلاح شما آمریکایی سوار و معلم خرچنگی میزنیم....

---------- Post added at 08:26 PM ---------- Previous post was at 08:24 PM ----------

راستی دوستانی که ماشین آمریکایی دارن من یک جا سراغ دارم لوازم ارزون میده..لوازم شورلت نوا و بیوک و کادیلاک هم همه رو داره.آدرش..مشهد..چهارراه گاراژداره(چهارراه کوشش) -کوشش 18- داخل کوچه سمت راست..یک مغازه هست کنار تعمیرگاه پارش خودرو..رو شیشه نوشته شورلت و...خیلی ارزون میده ..همه چی هم داره..حتی در ماشین داره

mobin.parsian
08-09-2011, 19:42
دوستان یک سوال فیلتر هوای اسپرت از کجا میشه خرید؟؟؟
من این ها رو انتخاب کردم

کسی میدونه از کجا میشه تهیه کرد؟

mohamad.hejazi
09-09-2011, 14:21
سلام
کسی به این ترنس ام زنگ زده؟چند میگه؟

mobin.parsian
09-09-2011, 16:03
سلام
کسی به این ترنس ام زنگ زده؟چند میگه؟

من که زنگ نزدم ولی فکر نکنم کمتر از 10 میلیون باشه...
البته نمیدونم کدون شهر هست ..یکی تبریز هست میگه 60 میلیون تومان

mohamad.hejazi
09-09-2011, 16:14
اینم تبریزه ولی 60 تومن که نمیارزه
10 تومن بده برای یه بستگان میخوامش

rami_hemi
09-09-2011, 20:10
خودشون رو مسخره کردن تو تبریز از اینا گندتر و نفهمتر و ماشین نشناستر یکی هم اینا هستن
یه بنز مدل 10986 رو میگه 20 تومن میگم 91 رو این قیمت بهم میدن شروع میکنه باهام دعوا میکنه
4 تا بلیزر گذاشتن چند تاشون جلوپنرجره قفس رغ و خروس کرده بودن یه دونه جلوپنجره واسش نخریده بیشعور
تنها دو سه تا سدان یه ترانس آم سبز مدل 75 و یه فورمولا 75 بودن که فورملا رو 30 تومن میگفت میخواستم همشون رو به فحش بگیرم اینا واقعا فکر میکنن خیلی از ماشین سر در میارن چهار تا بچه نفهم
چند تایی هم اومدن چون درب و داغون بودن واینسادن رفتن مثلا یه کامارو 75 مشکی که جلو بندیش داد میزد دارم وا میرم
تنها ماشین به راه همون ایمپالا 72 سبز رنگ بود محمد همونی که از اصفهان خریدن .
یه الکترای جالب هم بود ولی بیشترشون پر بتونه بودن

camaro lt
09-09-2011, 20:46
جناب rami_hemi خيلي دل پري داري...!!!!:31:
خب البته حق هم داري..اين روز ها ديگه داستان ماشين كلاسيك و امريكايي و غيره به اينجا ختم شده.. تا ديروز مسخره ميكردن چرا اينو سوار ميشي و هي ميزدن توي سر مال..امروز يه اهن پاره رو بزك ميكنن و اسمش رو ميگذارن كلاسيك و هي خودشون به هم نون قرض ميدن و هندونه زير بغل هم ميگذارن..
حالا توي اين اشفته بازار كه با اين آدمها سر و كله بايد بزنيم ديگه پيدا كردن يه جنازه كامارو كه بشه باز سازي كرد و مدارك درست و كاملي داشته باشه و صاحبش ادا در نياره و قيمت هم نجومي نباشه خودش يه معجزه است..

rami_hemi
09-09-2011, 22:20
دلم پر نباشه چیکار کنم
آخرش امروز با این وضعیت به خدا تصمیم گرفتم برم یه 206 اس دی بخرم
و تا زمانی که یه ماشین خاص خاص پیدا نکردم دست به ماشین کلاسیک نزنم نه اروپایی نه امریکایی
فوق فوقش همون کاتلاس سییرا رو راضی هستم
واقعا به خدا این بی سواد جماعت دارن خفم میکنن رفتن خودشون رو فرو کردن تو هیت اتومبیلرانی دارن رسما استسمار میکنن .
ولی خوشحالم دو تاشون رو خوب خراب کردم واقعا اینا سواد کافی ندارن و با پول باباشون اومدن تو این کارا
علی آقا واقعا تو این تبریز یه عده نفهم تازه به دوران رسیده رفتن تو این کارا
یکی از دوستان هستش آقای صفا ایمن ایشون یه فایربرد ترانس آ ام اصل داره که به خدا دو سه بار تو سال بیشتر نمیاره بیرون
خودشم میگه دلم نمیاد این ماشین جلوی چشم باشه که پشت سرم حرف در بیارن .به این نتیجه هم رسیدم شاید یک روزی مثل آقای هادی نیکپور یه مرکز تعمیر و بازسازی و تیونینگ احداث کنم یکی از دوستان علاقه مندم با من این فکر رو در میون گذاشت
گاهی میگم کاش اتومکانیک میخوندم

camaro lt
09-09-2011, 22:32
الان تقريبا همه جا اينجوريه و كلاسيك بازهاي قديمي و حرفه اي و اونهايي كه خبر از زير و بم اين ماشينها دارن به حاشيه رفتن..ديدن اينكه يه نفر كامارو را با سنگ جت كروكي كنه و يا فرمان اصلي و فابريك اونو با يه فرمان مسخره و سوسولي كوچيك عوض كنه و يا سپر اونو با فايبر گلاس به شكل سپر جلوي لوكوموتيو در بياره ديگه عجيب نيست..خيلي هم قند توي دلشون اب ميكنن كه عجب كاري كرديم تاپ!! يكه يك!!!
چيزها ديدم كه اشك ادم در مياد..
نمونه اونهم همين موردهايي كه ميان ماشين رو اوراق ميكنن و بعد ميمونن توش كه چطور سر هم كنن؟؟!!! نه علم اونو دارن و نه عرضه و نه پولش رو!! تازه يه ادعاي مسخره هم ميكنن كه:
آماده شده براي باز سازي!!!!
نمرديم و معني آماده شدن براي بازسازي رو فهميديم!! پس با اين حساب تمام ماشينهاي اوراقي كه الان توي گاراژهاي تحويل فرسوده خوابيده آماده بازسازيه!! فقط يه كوچولو كار داره!!

TopGear
09-09-2011, 23:32
از رفتنم پشیمون شدم، خوب شد که آخراش رسیدم کمتر ... دیدم
چنتا بچه سوسول اومدن اسمشونم گذاشتن رییسو دبیرو نایب رییسو کارشناس و... کمیته خودروهای کلاسیک... نتیجش میشه این دیگه:puke:

rami_hemi
10-09-2011, 12:00
متاسفانه تبریز اوضاع آشفته ای داره وضعیت ماشینهای کلاسیک کمیته کلاسیک و کلا هیئت
یعنی هیچکس از ماشین نمیفهمه
از اون غول آفرودشون که با فنر شمش دست ساز لیفتش کرده بودن معلوم بود چیکارن
اون ایمپالا 59 هم دست همینا هستش

Ramin khuzestan
10-09-2011, 12:27
ایمپالا 68 به قیمت

شورلت بل ایر 57

چندتا شورلت و بیوک و الدزموبیل

mobin.parsian
10-09-2011, 16:49
rami_hemi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) معلوم هست دل پری داری حق داری..والا الان بعضی ها این ماشین ها شده واسشون بازیچه و اصلا سر از این ماشین ها در نمیارن..و کل افتخار طرف این هست که مثلا با کامارو رفته جنسیس رو گرفته..آخه من نمیدونم اگه اینا کلاسیک باز هستن چرا اینکار ها رو میکنن..ماشین کلاسیک مال این هست نهایت باهاش 40 تا سرعت بری حالش رو ببری نه اینکه باهاش......

کاش یکم بعضی ها فهمیده تربودن و فرق کلاسیک و آمریکایی رو با ماشین ریس میدونستن

rami_hemi
11-09-2011, 08:58
مبین خان من نمیگم با کامارو یا هر ماشین دیگه ای کسی سرعت نرونه یا گاهی تخت گاز نکنه
مشکل من اینه که بعضی ها هیچی نمیفهمن و این ماشینها رو واقعا نابود میکنن

و بعضی ها هم تازه به دوران رسیدن تا دیروز این ماشینا رو آشغال میدونستن شدن واسه من کارشناس
و قیمت گذاری میکنن .

mobin.parsian
11-09-2011, 20:03
دوستان راستش رو بخواین من از روز اول میخواستم کامارو بخرم نمیدونم چی شد رویال خردیم..خر شدم...ولی ماشین رو جمع کردم هر جور بود :20:....حالا پشیمون شدم...آمریکایی میخوام فقط هم کامارو میخوام...کسی کامارو کاردار سراغ داره که تا 2 میلیون تومان باشه....آخه ماشینم رو 2.5 میخرن....2 تومان هم خودم دارم..واسه همین میخوام کاردار باشه که خودم یواش یواش جمع کنم...کسی سراغ داشت خبر بده تو رو خدا من مشهد هستم ولی ماشین هر جا باشه فرقی نداره

camaro lt
11-09-2011, 22:02
همه ما آمريكايي بازها دنبال همين مورد ميگرديم!! پيدا كردي خبر بده!!
ديگه اينجور موارد خيلي خاص و كمياب و نادر شده..پارسال عكسهايي از يه محل كه گويا نزديك مشهد بود اينجا گذاشته بودن كه پر بود از آمريكايي براي فروش..تميز..داغون..اوراقي..ني مه سالم..له شده..كج و كوله..چپ شده..همه جور..
يه تحقيقي بكن ببين واقعا چنين جايي هست؟ اينجا نتيجه رو بگو..

Ramin khuzestan
11-09-2011, 23:16
ديگه اينجور موارد خيلي خاص و كمياب و نادر شده..پارسال عكسهايي از يه محل كه گويا نزديك مشهد بود اينجا گذاشته بودن كه پر بود از آمريكايي براي فروش..تميز..داغون..اوراقي..ني مه سالم..له شده..كج و كوله..چپ شده..همه جور..
جسارت نباشه ولی به نظر من شما خیلی ناامید هستی یا شاید هم انتظار یه لقمه ی حاضر و آماده داری:20:
مطمئن باش ماشینهایی همین گوشه کنارا هست که من به شخصه بعد از دیدنشون تا چند روز شوکه بودم(بدون اغراق)
منم فکر میکردم دیگه این حرفا فقط ساخته ی اذهان خوش خیاله ولی یکم که گشتم دیدم نه بابا کلی خبر هست این دور و بر که هرکدومش میتونه چند آمریکایی باز رو بهت زده کنه
مثلا من از چندتا ماشین خبر دارم که از گفتن اسامیشون معذورم به دلیل اینکه واسه خودم نشون کردم:46:
ولی برای اثبات صحبتهام توی خوزستان یه شورلت مالیبو یه ترنس ام 77 یه ریویرا صفر کیلومتر سراغ دارم البته از این بیشتر هم میشناسم ولی اسم اونارو نمیتونم بگم دلیلش رو هم رک و پوست کنده دو خط بالاتر گفتم
یه کامارو 70 Z28 (واقعی) رو هم دزفول میشناختم که یه نفر از همدان اومد و خریدش 500 هزار تومن ماشین از لحاظ تزئیتان تقریبا کامل بود
باید دنبال این ماشینا گشت و خسته نشد وگرنه غیرممکنه از توی نت بتونی آدرس یه ماشین کلاسیک آمریکایی رو گیر بیاری که صاحبش بخاطره بی خبر بودن از قیمتها داره مفت میفروشه ماشینو چون این موارد پیش نمیاد که یه نفر بیاد بگه یه چارجر 69 موتور روشن سراغ دارم 2 تومن طرف میفروشه. بخاطره اینکه طرف اونقد ناشی نیست که خودش از خیر چاجر 2 تومنی بگذره و بیاد به بقیه خبر بده
اون ماشینهایی که نام بردم جز کوچیکترین ماشینهایی هستن که سراغ دارم مثلا یدونه ماشین سراغ دارم که به جرئت میگم توی خود آمریکا هم نایابه و اگه بخوام اسمشو بگم دیگه عمرا عکس اون ماشینو هم نمیبینم چه برسه بخوام بخرمش:31:

amiva
12-09-2011, 00:26
مثلا من از چندتا ماشین خبر دارم که از گفتن اسامیشون معذورم به دلیل اینکه واسه خودم نشون کردم:46:
یه شورلت مالیبو یه ترنس ام 77
یه ریویرا صفر کیلومتر سراغ دارم ا
یه کامارو 70 Z28 (واقعی)
...

داداش شما چند تا ماشین میخوای بخری مگه؟!:13: نهایتا یکی دوتاشو آدم برا خودش نشون میکنه بغیشو میگه بقیه که الان موفعیتشو دارند بخرن، چه اشکالی داره؟!:11: البته فک نکنی برا خودم میگم، من فعلا یه مورد سراغ دارم (کامارو 78 Z28 سفید) که توسط دوست برادرم یکی دو ماهی هست داره باز سازی میشه قولش رو داده بعد که باهاش مسابقه داد نگه اش داره برا ما. طرف رو شاید بشناسید هم تو کار جمع کردنه هم مسابقه: شهرام اسلمی

البته یه جورایی هم باهات موافقم : این ماشین ها هنوز گیر میاد نمونه اش همین بنده خدا، میدونه فلان ماشین خاص تو شیراز مال کیه ... ! چون واقعا وقت میذاره و البته بقیه هم اگه چیزی ببینن چون اینو میشناشین که تو این کاره بهش اطلاعات میدن، فقط هم تو کار آمریکایی نیست. همین کامارو رو خریده 2.5 اما خب کار داشت، از این آدم هایی هست که عشق ماشینه و یه گاراژ داره خودش همه کار میکنه...

Ramin khuzestan
12-09-2011, 06:58
داداش شما چند تا ماشین میخوای بخری مگه؟!:13: نهایتا یکی دوتاشو آدم برا خودش نشون میکنه بغیشو میگه بقیه که الان موفعیتشو دارند بخرن، چه اشکالی داره؟!:11: البته فک نکنی برا خودم میگم، من فعلا یه مورد سراغ دارم (کامارو 78 Z28 سفید) که توسط دوست برادرم یکی دو ماهی هست داره باز سازی میشه قولش رو داده بعد که باهاش مسابقه داد نگه اش داره برا ما. طرف رو شاید بشناسید هم تو کار جمع کردنه هم مسابقه: شهرام اسلمی

البته یه جورایی هم باهات موافقم : این ماشین ها هنوز گیر میاد نمونه اش همین بنده خدا، میدونه فلان ماشین خاص تو شیراز مال کیه ... ! چون واقعا وقت میذاره و البته بقیه هم اگه چیزی ببینن چون اینو میشناشین که تو این کاره بهش اطلاعات میدن، فقط هم تو کار آمریکایی نیست. همین کامارو رو خریده 2.5 اما خب کار داشت، از این آدم هایی هست که عشق ماشینه و یه گاراژ داره خودش همه کار میکنه...
من که همون نایابه رو واسه خودم نشون کردم:31: دعا کنید بخرم بعد به عنوان شیرینی هرچی آدرس از مخفیگاه اینا بلدم میگم:46:
فقط یکیشون رو میخوام ولی نمیتونم آدرس بدم چون همشون یجا هستن و فرضا اگه آدرس مالیبو رو بدم آدرس اون ماشین کم یابه رو هم دادم و کار از کار میگذره:13:
البته ریویرا فرق میکنه ولی چون رابط بین من و صاحب ریویرا دوستمه و ریویرا هم ماشینه عموی دوستمه و خود دوستم هم شدیدا ریویرا رو میخواد از چنگ عمو در بیاره :20: عمرا آدرس یا شماره نمیده ولی اگه خواستین عکس میذارم
اگه درست خاطرم باشه ماشین سال 68 از گمرک ترخیص شده و 20 سال هم خواب بوده موتور 455 بیوکه یکم قطعاته لاستیکی بیرون ماشین مثله لاستیک روی سپر توی این مدت خورده شده ولی هرکس عکسشو ببینه متوجه کم کارکرد بودنش میشه

mobin.parsian
12-09-2011, 08:08
من که همون نایابه رو واسه خودم نشون کردم:31: دعا کنید بخرم بعد به عنوان شیرینی هرچی آدرس از مخفیگاه اینا بلدم میگم:46:
فقط یکیشون رو میخوام ولی نمیتونم آدرس بدم چون همشون یجا هستن و فرضا اگه آدرس مالیبو رو بدم آدرس اون ماشین کم یابه رو هم دادم و کار از کار میگذره:13:
البته ریویرا فرق میکنه ولی چون رابط بین من و صاحب ریویرا دوستمه و ریویرا هم ماشینه عموی دوستمه و خود دوستم هم شدیدا ریویرا رو میخواد از چنگ عمو در بیاره :20: عمرا آدرس یا شماره نمیده ولی اگه خواستین عکس میذارم
اگه درست خاطرم باشه ماشین سال 68 از گمرک ترخیص شده و 20 سال هم خواب بوده موتور 455 بیوکه یکم قطعاته لاستیکی بیرون ماشین مثله لاستیک روی سپر توی این مدت خورده شده ولی هرکس عکسشو ببینه متوجه کم کارکرد بودنش میشه

آقا من کامارو رو میخوام بقیه رو هم نمیخوام...من فقط کامارو میخوام..من بابام یک نوا داره که 20 سال خوابیده ولی اصلا طرفش نمیرم فقط کامار و میخوام...شما همون آمارش رو برام پیام خصوصی کن من در خدمتم شیرینی شما هم محفوظ هست

---------- Post added at 09:08 AM ---------- Previous post was at 09:04 AM ----------

نه بابا ...مشهد نیست..مشهدی ها یک آدمی هستن گرون فروش تا دلت بخواد....

رضا صادقی
12-09-2011, 08:29
سلام بر جماعت آمريكايي باز چه خبرا!!!
ميگم چه غوغايي شده اين چند صفحه آخر ما كه از بس گشتيم مرديم و هيچ!!!
برادر من يه پي ام بده تا بريم با هم توي اون گاراژ اوني كه تو ميخواي رو من برات قولنامه ميكنم و مقداري بيعانه ميدم و اون ترنس ام77‌ رو بر ميدارم البته اگه به قيمت باشه نه فضايي!!!
چند روز تعطيلي عيد فطر رفتيم اصفهان كه داخل شهر يه ايمپالا ديديم خدا شاهده چنان داشتم نگاهش ميكردم چيزي نمونده بود يه بچه دوچرخه سوار رو له كنم!!!
ميدونم كه دهه 50 يا60 بود و چهار در پشت فرمون ازش عكس گرفتم و به زودي ميذارم كه ببينيد راننده ش هم يه پير مرد 70-80 ساله بود!!

Ramin khuzestan
12-09-2011, 10:34
ای بابا
خدای نکرده من به قصده شیرینی و حق کمیسیون و پورسانت این حرفا رو نزدم:41: راستیتش اصلا نه از دلالی خوشم میاد نه دلالی بلدم فقط قصدم این بود که بگم این ماشینا اونطور که اکثرا فکر میکنید نایاب نیست و باید خارج از نت دنبالشون گشت
شرمنده همه هستم ولی تا وقتی اون ماشین رو نخریدم آماره بقیه رو لو نمیدم:11:
کامارو هم که سراغ ندارم ولی انصافا دیگه کامارو توی همین نت هم گیر میاد شما دیگه خیلی سخت میگیری:11:

mobin.parsian
12-09-2011, 13:26
ای بابا
خدای نکرده من به قصده شیرینی و حق کمیسیون و پورسانت این حرفا رو نزدم:41: راستیتش اصلا نه از دلالی خوشم میاد نه دلالی بلدم فقط قصدم این بود که بگم این ماشینا اونطور که اکثرا فکر میکنید نایاب نیست و باید خارج از نت دنبالشون گشت
شرمنده همه هستم ولی تا وقتی اون ماشین رو نخریدم آماره بقیه رو لو نمیدم:11:
کامارو هم که سراغ ندارم ولی انصافا دیگه کامارو توی همین نت هم گیر میاد شما دیگه خیلی سخت میگیری:11:

آره کامارو 10 میلیونی گیر میاد..اگه بخوام من حتی 5 میلیون بدم به کامارو ترجیح میدم خودم یک اوراقی جمع کنم بدونم زیرش چیه....
راستی کسایی که دنبال آمریکایی هستن این رو ببینن خودم پیدا کردم

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:24 PM ----------

دوستانی که دنبال کامارو هستن...امروز یک تعمیرکار گفت یک مدل 77 داره میده 4 میلیون تومان یک 78 داره میده 4 میلیون و پانصد هزار تومان ولی من چون نمیخواستم اونقدر پول بدم نگفتم بیار ببینم..گفتش ماشین ها سالم هست خود صاحبش سوار میشه...شماره تعمیر کار رو ندارم..کسی مشهد بود خواست بیاد بریم ببینه

Ramin khuzestan
12-09-2011, 16:11
آره کامارو 10 میلیونی گیر میاد..اگه بخوام من حتی 5 میلیون بدم به کامارو ترجیح میدم خودم یک اوراقی جمع کنم بدونم زیرش چیه....
راستی کسایی که دنبال آمریکایی هستن این رو ببینن خودم پیدا کردم

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:24 PM ----------

دوستانی که دنبال کامارو هستن...امروز یک تعمیرکار گفت یک مدل 77 داره میده 4 میلیون تومان یک 78 داره میده 4 میلیون و پانصد هزار تومان ولی من چون نمیخواستم اونقدر پول بدم نگفتم بیار ببینم..گفتش ماشین ها سالم هست خود صاحبش سوار میشه...شماره تعمیر کار رو ندارم..کسی مشهد بود خواست بیاد بریم ببینه

بفرما اینا ممکنه به کاره شما بیاد امیدوارم هیچکدوم سرکاری نباشن:46:

mobin.parsian
12-09-2011, 17:17
این که میگه بدون سند...سند کامارو فقط 1 میلیون و 200 قیمتش هست.....

این هم باهاش صحبت کردم 2 تومان هم میده بیشتر از 2 ماه هست داره آگهی میکنه ولی از عقب بد جور خورده تصادف سنگین داشته بچه ها میگن به درد جمع کردن نمیخوره.....

این یکی هم 2 بار با تا خط مختلف زنگ زدم هر دفعه یک قیمتی گفت با اختلاف 1 میلیون تومان........

به هر حال ممنون که کمک کردین.....حالا یکی هست مشهد فکر کنم دلال باشه نمیدونم گفتم رویال رو بدم یک کامارو بده حالا گفته شب زنگ بزن ببینم چی داره..گفت کامارو با موتور 295 فکر کنم دقیق نمیدونم ولی زیر 300 بود گفت این ارزون هست ولی به درد این ماشین نمیخوره چون ماشین سنگین هست اذیت میکنه..گفت 325 فکر کنم داره...حالا قرار هست خبر بده...

camaro lt
12-09-2011, 21:40
تمام ماشينهايي كه شما آدرس دادي هيچكدام واقعا اون قيمتي كه گذاشتند نميارزه..مدتهاست اينها رو ديدم..الان اون 78 كار دار هم كه تماس گرفتم ميگه شش سيلندره و 4.5 ميده! واقعا اينقدر آدم بايد بي اطلاع باشه كه يه شش سيلندر نصفه نيمه رو 4.5 بخره؟؟؟!!
اون كامارو 500 توماني دزفول هم كه همدان بردن اگر ميتونستيد خب ميگرفتيش!! چرا نخريدي؟؟!!
اون ريويرا توي دزفول هم سالهاست عكسشو ديدم...قهوه اي رنگه و روش يه چادر انداختند..اصلا اون ارزشي كه فكر ميكنين نداره..اگر دم قايقي بود بله..اما اين ديگه يه بيوك معموليه و ديگه مثل دم قايقي جذابيت و گيرايي نداره..
اون امريكايي كه واقعا ارزش داشته باشه و بشه روش حساب كرد به اين مفتيها گير نمياد..اگر باشه رو هوا ميزنن و ديگه به اينجا نميرسه كه شما بشيني و روي هركدوم فكر كني و ببيني دلت كدومو ميخواد؟؟؟!!!
اگر چيزي سراغ داري كه واقعا فكر ميكني بدرد بخوره بگيرش و معطل نكن كه از دستت ميره..

Ramin khuzestan
12-09-2011, 22:00
تمام ماشينهايي كه شما آدرس دادي هيچكدام واقعا اون قيمتي كه گذاشتند نميارزه..مدتهاست اينها رو ديدم..الان اون 78 كار دار هم كه تماس گرفتم ميگه شش سيلندره و 4.5 ميده! واقعا اينقدر آدم بايد بي اطلاع باشه كه يه شش سيلندر نصفه نيمه رو 4.5 بخره؟؟؟!!
اون كامارو 500 توماني دزفول هم كه همدان بردن اگر ميتونستيد خب ميگرفتيش!! چرا نخريدي؟؟!!
اون ريويرا توي دزفول هم سالهاست عكسشو ديدم...قهوه اي رنگه و روش يه چادر انداختند..اصلا اون ارزشي كه فكر ميكنين نداره..اگر دم قايقي بود بله..اما اين ديگه يه بيوك معموليه و ديگه مثل دم قايقي جذابيت و گيرايي نداره..
اون امريكايي كه واقعا ارزش داشته باشه و بشه روش حساب كرد به اين مفتيها گير نمياد..اگر باشه رو هوا ميزنن و ديگه به اينجا نميرسه كه شما بشيني و روي هركدوم فكر كني و ببيني دلت كدومو ميخواد؟؟؟!!!
اگر چيزي سراغ داري كه واقعا فكر ميكني بدرد بخوره بگيرش و معطل نكن كه از دستت ميره..

من فقط از روی حس کمک کردن به دوستمون اون لینکهارو دادم وگرنه نه با اونا آشنایی دارم نه اینکه اطلاعی از وضعیت اونا دارم
من آبادان هستم نه دزفول و بعد از ماجرا متوجه اون کامارو شدم وگرنه 500 تومن ژیان هم نمیدن
در مورد ریویرا خودم میدونم ارزش boattail نداره ولی اصلا بی ارزش نیست همچین هم معمولی نیست
در مورد من هم حداقل این مورد مفت پیش اومده که بخوام به چند مورد فکر کنم و الهی شکر هنوز روی هوا نزدن اونو. میفرمائید بنده دروغ میگم که یه ماشین خاص پیدا کردم ؟ معنیه اون همه علامت تعجب رو هم نفهمیدم پشت بنده حرفاتون
واقعا نمیدونم بخندم یا گریه کنم به حاله بازاره این ماشینها چون دلالها کار رو به جایی رسوندن که اگه یه نفر یه ماشینه خاص گیر بیاره واسه بقیه قابل هضم نباشه
آره تو فکرش هستم و دارم رد صاحب ماشینو میگیرم تا ببینم چی پیش میاد ولی حداقل توی ظاهر از طرز نگهداریه اون ماشینه خاص میشه فهمید زیاد مهم نیست واسه صاحبش ولی نگهبان گاراژ میگه صاحبش دوستش داره:18: اگه دوست داشت ماشینو بعید بود به اون شکل توی یه گاراژ متروکه رها کنه ماشینو
الله اعلم

camaro lt
12-09-2011, 22:36
خير بنده اصلا نگفتم كه خدا نكرده دروغ ميگين..اما اگر چيزي پيدا كردي عكس بگذار و اطلاعات بيشتري بنويس تا بقيه هم بتونن كمك كنن..شايد واقعا اوني نباشه كه فكر ميكني..شايد هم كسي بتونه خبر دست اولي بهت بده ، مثلا در مورد يه نمونه مشابه كه خيلي سالمتر هست و ارزانتر...به هر حال رسم ما توي اين كلوپ تا حالا اين بوده و هميشه هم رعايتش كرديم..

رضا صادقی
13-09-2011, 08:18
خير بنده اصلا نگفتم كه خدا نكرده دروغ ميگين..اما اگر چيزي پيدا كردي عكس بگذار و اطلاعات بيشتري بنويس تا بقيه هم بتونن كمك كنن..شايد واقعا اوني نباشه كه فكر ميكني..شايد هم كسي بتونه خبر دست اولي بهت بده ، مثلا در مورد يه نمونه مشابه كه خيلي سالمتر هست و ارزانتر...به هر حال رسم ما توي اين كلوپ تا حالا اين بوده و هميشه هم رعايتش كرديم..
:33::33::33:احسنت به اين جمله!!!
اقا علي اين دوستمون هم از بس دورهي نامردي و خيانت شده ميترسه ادرس بده اوني كه دلش رو گرفته تو هوا بزننش!!!
رامين جان خداييش بيا چند تا عكس از اون ترنس ام بذار تا من ببينمش با فتوشاپ دورتا دورشو سياه كن اگه ميخواي جا و حدود ادرسو كسي نفهمه تا من از اين سردرگمي و فكر دربيام
بخدا رواني شدم اما يه ترنس ام 77 به قيمت درست پيدا نشد

Ramin khuzestan
13-09-2011, 09:15
عکس دارم ازش حتی از داخلش هم عکس دارم شما توی نایاب بودنش شک نکن :20: قبول کن دلالها توی همه جا رخنه کردن منم میترسم عکس بذارم همه ماشینارو از کف بدم :41:
آقای صادقی عزیز حقیقتش عکس از پونتیاک ندارم ولی چند سال پیش دیدمش چیزی که توی ذهنم ازش بیادم مونده اینه که چراغهاش کامل بودن جلوپنجره داشت حتی رینگهاش هم کندویی بود:8: ولی شیشه جلوش یه شکستگی بزرگ داشت که تقریبا غیر قابل استفاده کرده بود شیشه رو
آدرس دقیق هم ندارم ولی حدودا آدرسشو بلدم رنگش سورمه ایه ماشین زیر پا ندارم خارج شهر هم هست وگرنه میرفتم طرفش
شما یه چند وقت فرصت بدی قول میدم خبرشو بدم:46: چون الان مشغله هم خیلی دارم ولی حتما به فکر هستم چون یبار هم توی تی تی آمار یه کاپریس سفید رو از من خواسته بودی اگه خاطرت باشه:10:

camaro lt
13-09-2011, 12:28
آدرس دقيق نداري؟ و الان هم نميدوني كجاست؟ حدود آدرس رو داري؟
با اين اوصاف تا حالا به احتمال زياد فروخته شده..
اگر مشكل وسيله داري بگو من ميام و با هم ميريم دنبالش..عكس هم ميگيريم..

رضا صادقی
13-09-2011, 19:28
سلام
دستت درد نكنه آقا رامين خيلي ممنون
پس ما منتظر ميمونم

mohamad.hejazi
13-09-2011, 20:09
سلام بر جماعت آمريكايي باز چه خبرا!!!
ميگم چه غوغايي شده اين چند صفحه آخر ما كه از بس گشتيم مرديم و هيچ!!!
برادر من يه پي ام بده تا بريم با هم توي اون گاراژ اوني كه تو ميخواي رو من برات قولنامه ميكنم و مقداري بيعانه ميدم و اون ترنس ام77‌ رو بر ميدارم البته اگه به قيمت باشه نه فضايي!!!
چند روز تعطيلي عيد فطر رفتيم اصفهان كه داخل شهر يه ايمپالا ديديم خدا شاهده چنان داشتم نگاهش ميكردم چيزي نمونده بود يه بچه دوچرخه سوار رو له كنم!!!
ميدونم كه دهه 50 يا60 بود و چهار در پشت فرمون ازش عكس گرفتم و به زودي ميذارم كه ببينيد راننده ش هم يه پير مرد 70-80 ساله بود!!

صادقی جان.....این رسمش نبود بیای اصفهان و خبر ندیا!!!!
حداقل میگفتی با ایمپالا میومدم تا خانوداتون ببین تو همه جا ایران رفیق داری..:31:
تو اصفهان چه ایمپالایی دیدی؟مدل رنگ؟نکنه خود منو دیدی.

pazzel90
13-09-2011, 21:16
:10:سلام منم عاشق این ماشینام :31:
اینم یکسری دیگه

1970 Pontiac Firebird
1973 Pontiac Firebird
1974 Pontiac Firebird
1975 Pontiac Firebird
1976 Pontiac Firebird

camaro lt
13-09-2011, 23:24
[

, بیوک ریویرا مدل 1980 , دو درب , 8سیلندر - فول اتومات
09121176888و77891285

, کادیلاک یشمی مدل61 , بامعاینه فنی وبیمه
09382576103

, بیوک ریگال (استثنایی) , دو درب ، در وضعیت عالی , مدارک کامل ( به علت مسافرت )
09125778818

, کاپریس دودرب آبی , مدل 1978 بیمه و معاینه , فنی فوق العاده سالم
09194628500

, بیوک ایران B3 مدل64 , سفید-بیمه-سالم , فابریک
09192181622

, بیوک سنچوری مدل 1977 , چهار درب - آبی متالیک , رنگ فابریک ،کاملاً سالم 13میلیون
09123076293

رضا صادقی
14-09-2011, 11:02
صادقی جان.....این رسمش نبود بیای اصفهان و خبر ندیا!!!!
حداقل میگفتی با ایمپالا میومدم تا خانوداتون ببین تو همه جا ایران رفیق داری..:31:
تو اصفهان چه ایمپالایی دیدی؟مدل رنگ؟نکنه خود منو دیدی.
:11::11::11:
محمد به خدا قسم ايرانسلت رو گم كردم:41: خدا خودش ميدونه كه وارد اصفهان شدم ياد تو و كامي افتادم:41:
ايشالا اينبار بيام قبلش هماهنگ ميكنم
والا ايمپالا البالويي بود خدا شاهده چنان تميز بود كه كل خانواده ميخش شده بودن!!!!
عكساش تو گوشي بابمه شب ميذارمشون

Ramin khuzestan
15-09-2011, 10:40
امروز رفتم پی پونتیاک پرسون پرسون رسیدم به تعمیرکار آمریکایی برعکس قبلی خیلی خوش برخورد بود(قبلیه زیاد اعصاب مصاب نداشت:31: ) بهش گفتم آمار پونتیاک رو میخواستم گفت نگرد نیست گفتم خودم جلو همین تعمیرگاه خودت دیدم گفت اشتباه میکنی هرچی هم نشونه بهش دادم احتمالا نخواست بیاد بیاره بعد گفتم که خب حالا غیر از اون دیگه از یه کامارو یا پونتیاک آمار بده گفت نگرد هرچی بود از شهرای بزرگ اومدن بردن نمیدونم چرا ولی نخواست آمار بده
من خودم کامارو سفید با طرح Z28 کامارو 78 و کامارو سپر فلزی دیدم همین چند وقت پیش اون پونتیاک رو هم شک ندارم که هنوز هست ولی ...:41:

masoud glx
15-09-2011, 10:58
درود دوستان .

حدود 10 روزی اصفهان و شیراز بود و کلا مرکز ایران بودم . کلا امریکایی خیلی خیلی کم دیدم که برخلاف تصورم بود . . . ایمپالا دو تا دیدم یدونه توی جاده آباده به شهرضا بود فکر کنم . یکی هم توی اصفهان . کاپریس و کادیلاک هم دو یه تایی دیدم . بیویک هم چندتایی بود که غیر از یکی که دقیقا نوی نو بود بقیه وضعیت خوبی نداشتن . یک عدد دوج جالب هم دیدم جلوپنجره اش یطورایی شبیه ریوییرا بود !! یک ثانیه دیدم متوجه نشدم چی بود ! توی اصفهان بود و فکر کنم توی خیابون عمود به خیابون حافظ ( هاتف احتمالا ) .

در کل انتظار بیشتر از اینها داشتم . . . تعداد که خیلی کم و دریغ از دیدن یدونه کوپه حتی ترکیده .

camaro lt
15-09-2011, 11:01
كاملا مشخصه كه نميخواد نشوني بده..حتما هموني كه شما گفتيد هست و شايد داره خودش روي قضيه كار ميكنه تا با يه قيمت خيلي مفت و ارزان بخره.. از اينجور رفتارها زياد ديدم و تازگي نداره.
البته اگر شماره پلاك ملي اون ماشين رو داشته باشيد من شايد بتونم اسم و فاميل صاحبش رو در بيارم.

Ramin khuzestan
16-09-2011, 13:15
كاملا مشخصه كه نميخواد نشوني بده..حتما هموني كه شما گفتيد هست و شايد داره خودش روي قضيه كار ميكنه تا با يه قيمت خيلي مفت و ارزان بخره.. از اينجور رفتارها زياد ديدم و تازگي نداره.
البته اگر شماره پلاك ملي اون ماشين رو داشته باشيد من شايد بتونم اسم و فاميل صاحبش رو در بيارم.
نه شمارشو که یادم نیست
دوستان یه ایمپالا 92 اهواز هست آبی رویال فوق العاده شیک و تو چشم خلاصه خیلی ظاهره دلفریبی داره فروشیه ظاهرا 15 میلیون

mohamad.hejazi
16-09-2011, 13:39
درود دوستان .

حدود 10 روزی اصفهان و شیراز بود و کلا مرکز ایران بودم . کلا امریکایی خیلی خیلی کم دیدم که برخلاف تصورم بود . . . ایمپالا دو تا دیدم یدونه توی جاده آباده به شهرضا بود فکر کنم . یکی هم توی اصفهان . کاپریس و کادیلاک هم دو یه تایی دیدم . بیویک هم چندتایی بود که غیر از یکی که دقیقا نوی نو بود بقیه وضعیت خوبی نداشتن . یک عدد دوج جالب هم دیدم جلوپنجره اش یطورایی شبیه ریوییرا بود !! یک ثانیه دیدم متوجه نشدم چی بود ! توی اصفهان بود و فکر کنم توی خیابون عمود به خیابون حافظ ( هاتف احتمالا ) .

در کل انتظار بیشتر از اینها داشتم . . . تعداد که خیلی کم و دریغ از دیدن یدونه کوپه حتی ترکیده .

ماشین قدیمی که اصفهان خیلی کم شده هر چی هم هست کسی دیگه از خونه این ماشین ها رو بیرون نمیاره اگرم بیارن بیشتر 5شنبه و جمعه میارن بیرون.

amiva
16-09-2011, 16:11
امروز رفتم پی پونتیاک پرسون پرسون رسیدم به تعمیرکار آمریکایی برعکس قبلی خیلی خوش برخورد بود(قبلیه زیاد اعصاب مصاب نداشت:31: ) بهش گفتم آمار پونتیاک رو میخواستم گفت نگرد نیست گفتم خودم جلو همین تعمیرگاه خودت دیدم گفت اشتباه میکنی هرچی هم نشونه بهش دادم احتمالا نخواست بیاد بیاره بعد گفتم که خب حالا غیر از اون دیگه از یه کامارو یا پونتیاک آمار بده گفت نگرد هرچی بود از شهرای بزرگ اومدن بردن نمیدونم چرا ولی نخواست آمار بده
من خودم کامارو سفید با طرح Z28 کامارو 78 و کامارو سپر فلزی دیدم همین چند وقت پیش اون پونتیاک رو هم شک ندارم که هنوز هست ولی ...:41:

چندسال پیش منم یه پونتیاک قرمز در مغازه اش دیدم که البته معلوم بود خیلی وقته اونجاست، لاستیک های ترکیده، رنگ پریده، شیشه های نیمه شکسته، تودوزی پاره پوره معلوم بود رها شده است راستش کسی 5 سال پیش یه همچین چیزی رو لقمه دندون گیری نمیدونست چون از این بهتر خیلی زیاد و بی دردسر در دسترس بود. فک کنم برادرم ازش عکسم گرفت اما پلاک ملی هنوز اون موقع ها نبود - حدود 5 سال پیش - ماشینه تا جایی که یادمه دنده اتومات بود، اون عکس ه رو اگه پیدا کردم میذارم که فک نکنم هنوز داشته باشتش بعد از چند سال ...
یه کامارو البالویی نه چندان تمیز که فک کنم 75 یا 6 بود و پلاک اصفهان بود ( ایران 13 ) حدود یه سال پیش تو خرمشهر دیدم فک کنم همونو میگید، درسته؟ طرف های دانشگاه پیام نور بود

Ramin khuzestan
16-09-2011, 16:22
چندسال پیش منم یه پونتیاک قرمز در مغازه اش دیدم که البته معلوم بود خیلی وقته اونجاست، لاستیک های ترکیده، رنگ پریده، شیشه های نیمه شکسته، تودوزی پاره پوره معلوم بود رها شده است راستش کسی 5 سال پیش یه همچین چیزی رو لقمه دندون گیری نمیدونست چون از این بهتر خیلی زیاد و بی دردسر در دسترس بود. فک کنم برادرم ازش عکسم گرفت اما پلاک ملی هنوز اون موقع ها نبود - حدود 5 سال پیش - ماشینه تا جایی که یادمه دنده اتومات بود، اون عکس ه رو اگه پیدا کردم میذارم که فک نکنم هنوز داشته باشتش بعد از چند سال ...
یه کامارو البالویی نه چندان تمیز که فک کنم 75 یا 6 بود و پلاک اصفهان بود ( ایران 13 ) حدود یه سال پیش تو خرمشهر دیدم فک کنم همونو میگید، درسته؟ طرف های دانشگاه پیام نور بود
کامارو آلبالویی یه 78 (سپر فایبرگلاسی) هم بود که همیشه جلوی دفتر منطقه آزاد پارک میکرد اون سپر فلزی رو هم پمپ بنزین دیدم
پونتیاک قرمز رو هم قبلا دیدم همون حدود 5 سال پیش هم جلوی تعمیرگاه دیدم هم یه بار جلوی مدرسه مون
ولی این کسی که ازش آمار گرفتم یه تعمیرکار دیگه بود نه اونی که توی جاده آبادان خرمشهره:46:

mohamad.hejazi
16-09-2011, 16:51
سلام دوستان
بلاخره یه بیوک ایران خریدم
دوست داشتم بیوک b5 بخرم ولی مثل اینکه b3 قسمت ما بود.

Ramin khuzestan
16-09-2011, 17:06
سلام دوستان
مبارک باشه:10:
انصافا خیلی ماشینه دوست داشتنییه
منتظر عکسها هستیم:46:

mohamad.hejazi
16-09-2011, 17:54
سلام
خیلی ممنون
قابل دار نیست
عکس هم به زودی بعد تمیز کاری میزارم
ماشین با یه کارواش کارش حل نمیشه
باید خودم بیفتم به جونش یکی 2 روز باید داخلش رو تمیز کنم.

camaro lt
16-09-2011, 19:32
جناب حجازي.....!!!!!!!!! كامارو را درياب!!!!

mohamad.hejazi
16-09-2011, 22:55
کامارو جان کامارو جدای این ماشین هاست
باید درجه 1 بازسازیش کنیم انشاالله با کمک هم
پول بازسازی کامارو رو خودم باید بدم
الان هم 10 میلیون پول ندارم
این بیوک هم که میگم پدرم خریده ارزون هم خریده 3 میلیون.
نترسین کامارو هم بازسازی میشه
هنوز بازسازی قسمتش نشده:31:

rami_hemi
17-09-2011, 08:38
محمد جان من چشمم به بازسازی اون کامارو آب نمیخوره یا من نمیبینم یا تو :دی
ولی مبارکت باشه مدل بیویک چنده؟ b3 خودش کم نیست ها .
صندلیهای جلوش دو تیکه هست؟ گیربکس اتومات هستش؟ شیشه ها تمام برقی؟ سقفش چرمی هستش؟
من یادم میاد b3 این تیپی بود.

rami_hemi
17-09-2011, 13:04
نظرتون در مورد این فیس لیفت چیه
بسیار زیبا عمل کرده ولی نمیدونم شاید به مزاخ دوستان خوش نیاد به نظر خود من بیشتر شبیه ایتالیایی ها همدروه خودش شده
کامارو 1976 که توسط یک مهندس فیس لیفت شده ولی خب هر کس میتونه نظری داشته باشه
به نظر من از انگولکهای اصولی بهتر و با پشتوانه علمی تر هستش
منبع عکسها :
و میتونید مقاله مربطه رو توی مجله ماشین شماره345
مهرماه مطالعه کنید.

camaro lt
17-09-2011, 13:12
اگر از ديد اصالت بخواهيم نظر بديم كه هيچ... ارزشي نداره.
اما از ديد يه كار اصولي و هماهنگ با بقيه اجزاء من به اين فرم بدنه نمره بالايي ميدم. يه جورايي مدلهاي دهه 60 رو به ياد مياره( بخش جلويي) و قسمت عقب هم بيشتر به كوروت شبيه شده. در كل زيباست و هماهنگي خوبي بين زوايا و اندازه ها برقراره. من فكر ميكنم اين ميتونه نمونه خوبي براي بازگشت مدلهاي جديد كامارو به دهه 70 باشه، همانطور كه الان دهه 60 رو داره دنبال ميكنه و به احتمال زياد چند سال ديگه ميره دنبال تغييرات و طراحي جديدي براي اتاق كامارو ..
اتفاقا چند وقتي بود داشتم فكر ميكردم 4 يا 5 سال ديگه G M چه مدلي رو ميخواد رو بكنه تا بازهم موفقيت كاماروي امروز رو كه طرحش رو از فرم بدنه دهه 60 عاريت گرفته تكرار كنه؟
انگار جوابش يه چيزي توي مايه هاي همينه!!!

Ramin khuzestan
17-09-2011, 14:08
در اینکه تمیز و اصولی کارکرده شکی نیست ولی به زیبایی کامارو معمولی نیست به نظر من
فقط خواسته خشونت بده به ماشین که به نظر من زیاد هم موفق نبوده
کلا از کسی که ماشین آمریکایی رو انگولک میکنه خوشم نمیاد چه اصولی چه غیر اصولی :31:
آدم کلیپ این افرادی که کامارو 2009 رو فیس لیفت کردن به فایربرد 78 میبینه لذت میبره ولی این چنگی به دل نمیزنه:13: فقط تمیز و مرتب کارکرده

TopGear
17-09-2011, 14:23
سلام دوستان
سلام
مبارک باشه محمد جان
مدلش چنده؟

rami_hemi
17-09-2011, 14:29
واقعا یمی از بهترین بخشهای انجمن کلا تخصصی
افتخار میکنم به اینکه بخش آمریکایی ها گل سر سبد بخش اتومبیل هستش همه فنی و دقیق .
جوابها منطقی و زیبا
من به شخصه میگم شبیه اسکای لاین r34 شده
اگه عکسهای دیگه رو نگاه کنید بخصوص عکس 3 نما رو این قضیه رو خواهید دید
کاش چراغهای عقب رو به جای گذاشتن توی یک سطح صاف در عمق قرار میدادن و اینقدر هم قسمت انتهای بدنه رو پهن نمیکردن تا پف قسمت محور عقب بهتر نمایان میشد .
اینها نظر شخصی من هستش

mohamad.hejazi
17-09-2011, 19:41
سلام
مدله بیوک 1358
صندلی دوتکه
اتومات-شیشه ها برقی-قفل مرکزی-تنطیم آینه از داخل-کولر

rami_hemi
17-09-2011, 23:00
مبارکتون باشه محمد جان
بیوک ماشین خوبی هستش و همیشه صدای موتورهای بیویک زیبا و دلنواز بود

camaro lt
18-09-2011, 21:34
تصوير اون ريويرا سفيد 73 رو كه توي قسمت تصاوير آمريكايي هست رو ديدين..
پيگيرش شدم و گويا طرفهاي تهران يا كرجه..و البته هنوز فروش نرفته..
قيمت داده 40 ميليون تومان....
واقعا اينهمه حماقت؟؟؟ تميزش رو دارن ميگن 13 يا 15 تومان كسي نميخره. البته منظور اصلا ارزش مادي نيست اما اگر اين جناب كمي قيمتها رو جستجو ميكرد اينجوري خودشو مضحكه نميكرد..

dj.tiesto
19-09-2011, 23:57
دوست عزيز خواهشا ادب رو رعايت كنيد.اون ريويرا سفيدي كه صحبتشو ميكنيد به احتمال 90 درصد (تصويري كه ميگيد رو نديدم) مال احمد سفيري هستش و قطعا ارزشش بيشتر از 14-15 ميليونه.چون ماشين تمامآ فابريكه حتي لامپها.در ضمن هر كسي هم اختيار مالش رو داره ميتونه هر قيمتي بذاره رو مالش.سزاي گرون فر وشي هم نخريدنه.

camaro lt
20-09-2011, 00:59
دوست عزيز خواهشا ادب رو رعايت كنيد.اون ريويرا سفيدي كه صحبتشو ميكنيد به احتمال 90 درصد (تصويري كه ميگيد رو نديدم) مال احمد سفيري هستش و قطعا ارزشش بيشتر از 14-15 ميليونه.چون ماشين تمامآ فابريكه حتي لامپها.در ضمن هر كسي هم اختيار مالش رو داره ميتونه هر قيمتي بذاره رو مالش.سزاي گرون فر وشي هم نخريدنه.
جناب اول تصوير رو ببين..با وضعيت ماشين آشنا بشو..موقعيت رو بسنج...قيمت واقعي و روز ماشين رو درك بكن..و از همه مهمتر طرفتو بشناس و بعد اظهار نظر بكن..
لامپهاي فابريك؟؟؟؟؟؟؟!!!! گويا درست توجيه نشدين!!! توصيه ميكنم حتما عكس رو ببينين...
چيز غير اخلاقي هم نوشته نشده كه صحبت از رعايت ادب و احترام ميكنين...
بيشتر دقت كنيد..

dj.tiesto
20-09-2011, 01:18
داداش من كه همون اول گفتم نديدم تصوير رو.از قيمت 40 ميليوني كه داديد حدس زدم ماشين احمد باشه.
اون بيوك رو من از نزديك ديدم.اول جاده مخصوصه تو گاراژ ياريه.احتمالا تا الان پرس شده.من 9 ماه پيش ديدمش.مشكل سندي داشت و رفته بود براي اوراق.فقط اونجا بود كه از قطعاتش استفاده شه.واقعا حيف شد.ميتونست الان دست يكي از هواداراش مثل شما باشه.
:46:

---------- Post added at 01:18 AM ---------- Previous post was at 01:17 AM ----------

راستي اون قيمت 40 ميليوني هم چرت و پرته اگه خواستي يه دونه با 12 تومن برات سراغ دارم.ابي نفتي.

rami_hemi
20-09-2011, 08:23
خواهشا با احترام باهم برخورد کنید جنگ دعوا جاش توی کلوپ نیست . هر کس نظری داره و به اون باید احترام گذاشت .
ولی این رو هم باید بگم متاسفانه قیمتهایی که خیلی ها روی ماشین هاشون میذارن تاثیر منفی بازار هستش . نمایشگاه مثلا کلاسیک تبریز این رو خوب دیدم یه عده که از ماشین سر در نمی آوردن دور ماشینا حلقه زده بودن و جو رو به هم میریختن و صاحب ماشین برای ماشین 13-14 میلیونیش قیمت 30 میلیونی رو میگفت .حالا برای ان عکس که علی آقا (camaro lt)پی گیر شدن یک رویوریا نسبتا سالم از بدنه هست ولی ماشین سالها در شرایط بدی نگهداری شده و هنوز حتی پلاک هم نشده پس نمیدونم صاحب محترم ایشون بر چه اساسی این قیمت رو دادن.
بازم تاکید دارم حتما احترام همدیگه رو نگه دارید قصد ما اینجا کمک به همدیگه هست نه رقابت .

amiva
20-09-2011, 12:59
اگه خواستي يه دونه با 12 تومن برات سراغ دارم.ابي نفتي.
حتما اسدالهی؟ شیراز؟ اون منصرف شده

camaro lt
20-09-2011, 13:04
اوني كه مشهد هست مدل 71 و بسيار تميزه..از صاحبش پرسيدم واقعا قصد فروش داري؟ گفته نه..فقط ميخوام قيمت دستم بياد..اون شيرازي هم ديدم خيلي تميزه و البته همانطوري كه جناب amiva گفتند از فروش منصرف شده..چند تايي ديگه هم اينور و اونور ديده شده اما مشخص نيست دقيقا مال كيه و چقدر كار داره..؟؟

p30c
20-09-2011, 20:37
سلام

من از بچگي عاشق كامارو بودم. الان كامارو قرمز زنگ پيدا ميشه؟ چه قيمتي؟

camaro lt
20-09-2011, 23:03
سلام

من از بچگي عاشق كامارو بودم. الان كامارو قرمز زنگ پيدا ميشه؟ چه قيمتي؟

بله دوست عزيز..پيدا ميشه منتها با چه مشخصاتي؟ اگر هم نبود ميتوني مجوز تغيير رنگ بگيري و هر رنگي كه دوست داشتي بهش بزني..
اگر يه مقداري در مورد نوع كامارويي كه دنبالش هستي بيشتر اطلاعات بدي شايد بتونيم مواردي رو هم بهت پيشنهاد بديم..

amiva
21-09-2011, 18:55
جالبه اما گرونه

p30c
21-09-2011, 19:07
از همين مدل كامارويي كه عكسش روي آواتارت هست. كاماروها 8 سيلندر هستند ديگه؟ درست ميگم؟ خوره بنزين ميشه.

rami_hemi
21-09-2011, 21:23
میتونه 6 هم باشه میتونه 8 هم باشه
بستگی به مدل داره . خوره بنزین در مقابل بعضی ماشینهای ساخت داخل شرافت دارن
موتور 5700 سی سی و توان روی چرخهای عقب نزدیک 200 اسب بخار مصرف در حالتی که ماشین تنظیم باشه 14 -15 لیتر توی جاده و شهری 18-19 لیتر در مقابل پژو 1800 سی سی توان روی چرخای عقب نزدیک 90 اسب بخار مصرف اتوبان 8-9 لیتر داخل شهری 11 الی 12 لیتر به کدوم باید گفت خوره بنزین؟

camaro lt
21-09-2011, 23:24
والبته در تاييد صحبت جناب rami_hemi اكثر توليدات جديد ايران بخصوص پژوها و سمند مصرف بسيار بالايي حتي در حد شورلت مدل 40 سال قبل دارند!!
دوستم يه 206 تيپ 3 مدل اسفد 89 داره حداقل صدي 13 داره ميسوزونه!! گاهي به صدي 15.5 هم ميرسه!!! اسم سرويس و تعمير و تعويض قطعات رو هم ديگه نميشه جلوش بياريم چون فقط مونده كل موتور رو عوض كنه..تمام نمايندگيها رو هم رفته و باز هيچ!!!!
واقعا كي حاضره 206 با مصرف صدي 15.5 سوار بشه؟؟؟؟؟!!!!!!!
اين قضيه رو من از خيلي ها شنيدم و يكي و دو مورد نيست..
راستي جناب p30c اگر واقعا مصرف بنزين برات مهمه توصيه ميكنم به هيچ عنوان سراغ ماشين امريكايي نري!..

Ramin khuzestan
22-09-2011, 00:09
تازه این ماشینها کاربراتور هستند و محصولات وطنی انژکتور و تکنولوژی ساخت موتور ماشینهای آمریکایی متعلق به 35 سال پیشه
هرچند تکنولوژی ساخت موتور خودروهای داخلی هم متعلق به حدودا 20 سال پیشه ولی باز هم جدید تر هسند از آمریکاییها
با در نظر گرفتن جمیع موارد و با استدلال علمی نتیجه میگیریم ماشینهای وطنی پرمصرف تر هستند ولی اگر صرفا به مصرف بخوایم توجه کنیم و کیفیت سواری و پایداری و امنیت و آپشن و قدرت رو نادیده بگیریم میشه گفت وطنی ها یکی دو لیتر کمتر میسوزونن :27: یعنی در هر 100 کیلومتر 2 تا 4 هزار تومن
و من در عجبم چطور بعضیا 4 هزار تومن واسه خودشون ارزش قائل نیستن و به رفاهشون فکر نمیکنن :27:
جسارت نشه من کلی گفتم منظورم با شخصه خاصی نبود

dj.tiesto
22-09-2011, 00:59
هنوز حتی پلاک هم نشده پس نمیدونم صاحب محترم ایشون بر چه اساسی این قیمت رو دادن.
.

مثل اينكه شما پست بنده رو مطالعه نفرموديا..
گفتم كه قيمتي اصلا براي اون ماشين در نظر گرفته نشده.اون 40 ميليون نميدونم از كجا در اومده.

حتما اسدالهی؟ شیراز؟ اون منصرف شده

بله اونم ماشين مناسبي بود.منم همونو ميگفتم

اوني كه مشهد هست مدل 71 و بسيار تميزه..از صاحبش پرسيدم واقعا قصد فروش داري؟ گفته نه..فقط ميخوام قيمت دستم بياد..اون شيرازي هم ديدم خيلي تميزه و البته همانطوري كه جناب amiva گفتند از فروش منصرف شده..چند تايي ديگه هم اينور و اونور ديده شده اما مشخص نيست دقيقا مال كيه و چقدر كار داره..؟؟

71 نمونه بسيار با ارزش تريه نسبت به 73.
73 چنتايي سراغ دارم دوست داشتيد پخ بزنيد

يه مورد چارجر 69 در حال بازسازي هم موجوده گفتم به اطلاع داستان برسونم.ماشين دست طالبش بيفته.عجله كنيد تا نپريده.قيمتش هم تقريبا مناسبه.اطلاعات بيشتر در پي ام.

amiva
22-09-2011, 08:40
راستي جناب p30c اگر واقعا مصرف بنزين برات مهمه توصيه ميكنم به هيچ عنوان سراغ ماشين امريكايي نري!..
گل گفتی علی آقا اما من یه چیزی بگم:
دوستان بهتره زیاد توضیح و تفسیر نکنیم، آره داداش مصرفش بالاست، کسی هم دیگه زیاد تو کار این ماشین ها نیست که بتونی هر 20 روز یا یک ماه بری پیشش تا برات ماشین رو تنظیم کنه و به همون 18 تو شهر برسونه و شاید بیشتر از این حرف ها بسوزونی اینو به خاطر این میگم که برادر های من تنظیم موتور دارند و با اینکه 15 ساله تو این کارند و البته زمان اونها تمام ماشین ها کاربراتور بود و البته تخصص اصلیشون هم به خاطر تعمیرگاهی که توش کار یاد گرفتند آمریکایی هستش اما الان چند ساله که دیگه دست تو کاربراتور نمیکنند چه برسد به امریکایی های پراکنده تو شهر که شاید از آمریکایی فقط یه اسم و جسد رو یدک میکشند. اینو هم ذکر کنم که هر وقت من یه امریکایی پیدا میکنم جدا از اینکه چقدر سالمه میگن به درد تو نمیخوره و دوره آمریکایی تموم شد!!! با اینکه از A تا Z یه امریکایی رو خودشون میتونن کار کنند.
بنزین هم 400ایش داره ول میشه و قراره بشه 700 با سهمیه، تا چند وقت دیگه هم بنزین به دو هزارتومن هم شاید برسه (سیاست دولت برای رساندن قیمت سوخت به میانگین کشورهای خلیج فارس)، تو ترافیک هم هرکی از کنارت رد میشه بهت میگه کشتی یا ناخدا ... و از این حرف ها. حالا بگذریم از دوست ها و خانواده که با ادم رودرواسی ندارند و مشاهده شده گاهی این ماشین ها رو آهن پاره یا لگن 40 سال پیش هم خطاب میکنن! اینا رو گفتم که تا اینکه بدونی میتونی با پولی که قراره برا یه همچین ماشینی خرج کنی میتونی یه کم بذاری روش و مثلا با 8 تومن یه 405 مدل 83 و 84 تمیز بگیری ...
اینا رو گفتم تا فکر همه ی جوانب رو بکنی، البته قصدم فقط راهنمایی بود و قصد جسارت نداشتم:11:

mohamad.hejazi
22-09-2011, 17:25
سلام
کسی به این کاپریس 75 زنگ زده؟چند میگه؟

Amin-Nasim
22-09-2011, 22:00
سلام
ایا جیپ ارزش بازسازی داره ؟
هزینه هاش چه جوریه ؟
آیا می شه روی جیپ 4 سیلند یه موتور 6 یا 8 سیلندر گذاشت ؟
جیپ چه رنگی باشه بهتره ؟

camaro lt
22-09-2011, 22:33
سلام
ایا جیپ ارزش بازسازی داره ؟
هزینه هاش چه جوریه ؟
آیا می شه روی جیپ 4 سیلند یه موتور 6 یا 8 سیلندر گذاشت ؟
جیپ چه رنگی باشه بهتره ؟
مدلهاي مختلفي از جيپ داريم( البته منظور من توليدات خود شركت آمريكن موتورز هست كه تحت نام جيپ JEEP ساخته ميشه)
واژه JEEP مخفف اين جمله است: JUST ENOUGH FOR ESSENTIAL PART به معني كلي آن ميشود تنها وسيله براي كارهاي ضروري.
در مورد ارزش داشتن و يا نداشتن اين بستگي داره كه ارزش از نظر شما چي باشه؟
كلاسيك بودن؟ بله ارزش داره اما تحت شرايطي..
گذاشتن موتورهاي مختلف روي خودروهاي گوناگون تقريبا انجام شدنيه اما بر اساس قوانين راهنمايي و رانندگي تغيير در فرم اتاق يا تعداد سيلندر ممنوع هست..البته مواردي ديدم كه اين تغييرات انجام شده و ظاهرا در سند خودرو هم ثبت شده..حالا چطوري؟ اينو بايد از راههاي ديگه انجام داده باشن..!!
اگر قصد داريد جيپ چهار سيلندر بخريد و بازسازي كنين توصيه اول من اينه كه اصلا سراغ جيپ ويليز آمريكايي كه چهار سيلندر هست نروي..( يكي داشتم و مصيبتها سرش كشيدم!!)
و البته اينكه جاي كافي براي موتور شش يا هشت سيلندر هم نداره( كاپوت مدلهاي شش و يا هشت سيلندر كشيده تر هست)
اگر واقعا دنبال جيپ كار درست ميگردي من توصيه ميكنم اول برو سراغ مدلهاي گلدن ايگل كه هشت سيلندرهاي خوبي دارن..براي بازسازي هم زيبا ميشه و جذابيت خوبي داره..
در مورد رنگ هم اين باز به سليقه خود شما بستگي داره..

Amin-Nasim
23-09-2011, 19:21
مدلهاي مختلفي از جيپ داريم( البته منظور من توليدات خود شركت آمريكن موتورز هست كه تحت نام جيپ JEEP ساخته ميشه)
واژه JEEP مخفف اين جمله است: JUST ENOUGH FOR ESSENTIAL PART به معني كلي آن ميشود تنها وسيله براي كارهاي ضروري.
در مورد ارزش داشتن و يا نداشتن اين بستگي داره كه ارزش از نظر شما چي باشه؟
كلاسيك بودن؟ بله ارزش داره اما تحت شرايطي..
گذاشتن موتورهاي مختلف روي خودروهاي گوناگون تقريبا انجام شدنيه اما بر اساس قوانين راهنمايي و رانندگي تغيير در فرم اتاق يا تعداد سيلندر ممنوع هست..البته مواردي ديدم كه اين تغييرات انجام شده و ظاهرا در سند خودرو هم ثبت شده..حالا چطوري؟ اينو بايد از راههاي ديگه انجام داده باشن..!!
اگر قصد داريد جيپ چهار سيلندر بخريد و بازسازي كنين توصيه اول من اينه كه اصلا سراغ جيپ ويليز آمريكايي كه چهار سيلندر هست نروي..( يكي داشتم و مصيبتها سرش كشيدم!!)
و البته اينكه جاي كافي براي موتور شش يا هشت سيلندر هم نداره( كاپوت مدلهاي شش و يا هشت سيلندر كشيده تر هست)
اگر واقعا دنبال جيپ كار درست ميگردي من توصيه ميكنم اول برو سراغ مدلهاي گلدن ايگل كه هشت سيلندرهاي خوبي دارن..براي بازسازي هم زيبا ميشه و جذابيت خوبي داره..
در مورد رنگ هم اين باز به سليقه خود شما بستگي داره..

سلام
ممنون از جواب های کامل و خوبتون :11:
راستش یه جیپ هست چهار سیلندر مثل این جیپ های قدیمی که توی ارتش بود فقط رنگش سبزه تقریبا سبز پسته ای موتورش هم تقریبا سالمه می گم بخرمش کارهاش رو انجام بدم برای مصارف بیابونی استفاده کنم
به نظر شما خوبه ؟
جیپ گلدن ایگل هم خوبه اما چون تجربه اولم هست با همین شروع کنم تا بعدش
راستی قیمت قطعاتش چه جوریه ؟
قیمت جیپ (مدل های مختلف) رو هم اگه دارید بگید ؟
بازم ممنون :11:

KAMAL_CAMARO
23-09-2011, 21:59
یک مدل کیا هم هست به نام جیپ میشناسنش ، 4 سیلندر ،

یکی از دوستای ما یکیشو گرفت ، 4 سیلندر ، ارتشی ، البته فکر میکنم دهه 80 باید باشه ، هنوز درست درمون تست نکردیم ببینیم چطوره!

dj.tiesto
24-09-2011, 00:38
داش كمال خوبي؟اقا خوشحال شدم كه يكي از امريكايي بازاي خوبو اينجا ديدم.
چارجر 69 پخ شد.
دوستان يه مكوان 460 سوپر شارژ هم موجوده.بدنه و فني در حد.عكسشم تو عكسا ميذارم.

dj.tiesto
24-09-2011, 01:38
كسي امار كامارو 1969 نداره؟
فقط 69 اگه ميشناسيد يه ندا بديد.در هر وضعيتي

camaro lt
24-09-2011, 11:38
سلام
ممنون از جواب های کامل و خوبتون :11:
راستش یه جیپ هست چهار سیلندر مثل این جیپ های قدیمی که توی ارتش بود فقط رنگش سبزه تقریبا سبز پسته ای موتورش هم تقریبا سالمه می گم بخرمش کارهاش رو انجام بدم برای مصارف بیابونی استفاده کنم
به نظر شما خوبه ؟
جیپ گلدن ایگل هم خوبه اما چون تجربه اولم هست با همین شروع کنم تا بعدش
راستی قیمت قطعاتش چه جوریه ؟
قیمت جیپ (مدل های مختلف) رو هم اگه دارید بگید ؟
بازم ممنون :11:

از لطف شما متشكرم
توي ايران به طور عرفي به هر خودروي كروكي 4*4 جيپ گفته ميشه در حاليكه خيلي از اونها اصلا ساخت شركت جيپ نيستند..حالا مدلهاي ساخت ايران كه به نام شهباز معروف هستند( و مدلهاي جديدتري كه به نام صحرا معروفند) را ميشه يه جورايي از خانواده جيپ بناميم اما مثلا ما مدلهاي ساخت روسيه رو هم داريم به نام ميول و يا ساخت كره جنوبي به نام كا ام ( K M ) و شما بايد اول ببيني اين مدلي كه قصد خريد داريد واقعا از خود شركت جيپ آمريكا ساخته شده يا نه؟ حتي مدلهاي ديگه اي هم هست كه اسرائيل ساخته و من تعداد كمي از اونها رو در ايران ديدم و واقعا مدلهاي جالب و كارآمدي هستند بخصوص كه اكسلهاي سه تكه و انعطاف پذيري دارند و گويا براي پرتاب از هواپيما و فرود با چتر آماده شدند و براي عمليات كماندويي ساخته شدند.
اگر ايني كه شما ميگين قبلا در ارتش بوده احتمالا از مدلهاي ويليز قديمي هست كه در صورت تميز بودن ارزش كلاسيك داره.مثل نمونه زير:

اما تصور كنم شما براي استفاده off road ميخواهيد پس ديگه دنبال كلاسيك بودنش نيستين..موتورهاي چهار سيلندر جيپ همونطوري كه قبلا گفتم خيلي دردسر ساز هستند.منظورم مدلهاي ساخت شركت جيپ بود. سوپاپهاي دود اونها به صورت سروته توي ديواره سيلندر نصب شده و خيلي از اونها( در نمونه هاي اوليه) فيل تر روغن ندارند..رادياتور اونها هم معمولا كوچيك هست و همين باعث زود گرم كردن و سوختن سوپاپ و واشر سرسيلندر ميشه( بلايي كه بارها سر خودم آمد!!) و البته قدرت چنداني هم ندارن.( در مقايسه با يك موتور شش يا هشت سيلندر)
من توصيه ميكنم اگر قصد خريد يك مدل چهار سيلندر رو داريد سراغ مدلهاي ساخت كره برين كه گويا موتورهاي ژاپني ميتسوبيشي روي اونها سوار هست. مثل همين جيپهاي صحرا ساخت ايران.كيفيت خوبي هم دارن و قطعات اونها هم پيدا ميشه.اما اگر واقعا قدرت رو طالب هستيد مدلهاي شهباز شش سيلندر خيلي خوب هستند و موتورهاي خوبي از آب در‌آمده.
در مورد قطعات به نظر من مثل بقيه ماشينهاي قديمي ممكنه كمي مشكل بتونين قطعه رو پيدا كنين البته توصيه ميكنم به يدك فروشهاي اون مدل مراجعه كنين و بيشتر پيگير بشيد چون خودم هم سالهاست ديگه طرف جيپ نرفتم.
در مورد قيمتها هم باز مثل خيلي از ماشينهاي قديمي هركي ميتونه يه قيمتي بده. مثلا من جيپ كا ام ديدم قيمت زده 5 ميليون تومان. حالا ممكنه من باشم اون رو بيشتر از 1.800 قيمت نزنم. يا شايد هم كمتر.
پيشنهاد ميكنم توي خريد عجله نكنين و موارد بيشتري رو در نت يا بصورت مستقيم چك كنين تا اطلاعات بيشتري بدست بياريد..

rami_hemi
24-09-2011, 14:58
در ادامه صحبتهای دوست عزیزمون camarolt باید بگم اگه دنبال یه جیپ خوب میگردید بعد از مدلهای golden eagle میتونید مدلهای cj7 و رنگید رو هم در نظر بگیرید که بیشتر مدلهای 6 سیلندر وارد شده از آمریکا به ایران cj7 هست البته شهبازهای مسقف 6 سیلندر هم بودن .
رنگید یک مدل خیلی خوب هستش که تقریبا اواخر دهه 70 تولید شد و بعدا هم با رابیکون جایگزین شد .
خود من شدیدا مدل cj7 رو دوست دارم .

Amin-Nasim
24-09-2011, 17:36
بابا دمتون گرم گل کاشتین :31:
تا حالا همچین جایی رو ندیده بودم که این قدر خوب جواب ادم رو بدن

KAMAL_CAMARO
25-09-2011, 15:50
دوستان یک سوال اساسی !

من میخوام برای بلیزر لاستیک بگیرم ،

لاستیک مد نظرم 33x12.5R15 هستش که فکر میکنم میشه 315-75-15

شما چه پیشنهادی دارین !

خود من ترجیح میدم گل درشت (M/T) باشه !

ولی اصلا از مارک و غیره سر در نمیارم !

حدود قیمتی از لاستیک دارید ؟

camaro lt
25-09-2011, 16:12
من فكر كنم اول بايد ببينيد كه بيشتر دنبال چه جور استفاده اي از بليزر هستيد؟ off road يا in road؟ معمولا براي off road از لاستيكهاي بزرگتر با عاج درشت استفاده ميشه تا ناهمواريها رو به راحتي رد كنه و اصطكاك عاجها با سطح زمين بيشتر باشه. البته چون لاستيكها بزرگتر و داراي عاج درشتر هستند نميشه انتظار سواري سرعتي در خيابان رو از اونها داشت. و برعكس لاستيكهاي با عاج كمتر و ديواره كوتاهتر براي سواري خياباني و جاده خوب هستند. توي جيپ هم اينطور بود و اونهايي كه خواهان سواري به نسبه بهتري بودند لاستيكهاي عاج درشت استاندارد جيپ رو با لاستيك ميني بوس عوض ميكردن..
فكر كنم 315 كه ديواره بلنددي داره در كل براي هر دو مورد مناسب باشه.گويا لاستيكهاي نيسان پاترول هم به اون ميخوره. همينطور مدلهاي جيپ شهباز و صحرا.
از قيمت لاستيك من الان چندان اطلاعي ندارم ، فكر كنم اينو ديگه بايد از يه لاستيك فروش بپرسيد.

KAMAL_CAMARO
25-09-2011, 16:27
والا دیواره این لاستیک ها به نسبت خیلی بلنده ، چون رینگ 15 هستش ، دیوارهش 12.5 که فکر میکنم اگه بیشتر باشه مثلا 15 به جلو بندی صدمه بزنه !

مصرف اتومبیل هم رو هر دو حالت آفرود و آنرود هستسش ، و همچنین سرعتم هیچ وقت زیاد نیست !

من بیشتر رو مارک گیرم ، مثلا از جفتی 400 هست تا جفتی 1 ملیون

---------- Post added at 04:27 PM ---------- Previous post was at 04:22 PM ----------

این اطلاعاتی هست که از تیونینگ تاک بدست اومده :

قیمت و نوع لاستیک :

سایز : 15-10.5-31

COOPER DISCOVERER STT معروف به گل جنگی!!!! قیمت از 000 550 تا 000 600

BRIDJESTONE DESERT DUELER 604 که بین بازاریا به گل S معروفه!، ساخت اندونزی قیمت از 000 328+4% مالیات تا 000 380

که البته اینا خیلی کوچیک هستند

camaro lt
25-09-2011, 22:11
يه مطلب مهم ديگه كه حتما بايد درموردش دقت كنين:
خيلي از اينور و اونور شنيدم كه بيشتر لاستيكهاي وارداتي مدتها توي باراندازهاي بنادر جنوب زير آفتاب و باران انبار ميشن و ديگه اون كيفيت اول رو ندارن..يا حتي توي خود كارخانه هاي توليدي بعد از مدتها كه رو دستشون ميمونه با قيمت پايينتري ردش ميكنن و به كشورهايي مثل ايران كه چندان به استاندارد و سلامت اين كالاها توجه نميشه صادر ميكنن..حتي ديده شده كه تاريخ ساخت دروغين هم روي اونها حك ميكنن..
دقت كنين از كسي لاستيك بگيرين كه حداقل خودش مطمئن باشه لاستيك از اون انبارشده ها نيست و زود پوسيده و پاره و تركيده نميشه.

sivaz
26-09-2011, 01:03
سلام عزیزان
من دنبال یه کامارو میگردم که تمیز باشه یا حداکثر خورده کاری داشته باشه قیمت هم حدود 3.5
البته ترجیحا 6 سیلندر و به رنگ قرمز یا مشکی
ممنون میشم اگه سراغ داشته باشین یه ندا بهم بدن شیرینی هم محفوظه

dj.tiesto
26-09-2011, 01:36
جناب يه مورد هست تا فردا فرصت بده برات پيگير ميشم براتون.

sivaz
26-09-2011, 01:58
ممنون عزیز منتظرم
اینم به خاطر اینکه زیاد باقالی نشه:31:

camaro lt
26-09-2011, 16:01
تصوير قطعات مجزا استارت انواع مدلهاي خودروهاي آمريكايي. چون معمولا استارت ماشينهاي آمريكايي از مدل ساخت شركت DELCO REMY هست، تركيب قطعات در مدلهاي مختلف اون كه در خودروهاي مختلف آمريكايي استفاده شده( بخصوص مدلهاي دهه 70 ) همه تشابهات زيادي دارن.
با يك بار باز و بسته كردن استارت خودتون ميتونيد سرويس و تعميرات لازم رو انجام بديد و حتي از قطعات مجزا يك استارت جديد و يدكي بسازيد، چيزي كه حتما يك عدد اضافه اون و زاپاس توي ماشين اتوماتيك لازمه باشه.

dj.tiesto
26-09-2011, 23:56
ممنون عزیز منتظرم
اینم به خاطر اینکه زیاد باقالی نشه:31:

وحيد امروز يه دونه شرابي 8 اومده بود دم مغازه دومنيك بدنش زياد سالم نبود.خرج زياد داشت باز ميخواي بيا بريم ببينيمش.
مدل 76 قيمت 2.500 تزيينات ناقص پوسيدگي و خرجم نسبتا زياد داره.صرفه اقتصادي نداره.ادم عاشق ميخواد زندش كنه.

sivaz
27-09-2011, 02:29
مرسی داداش علی ولی واقعیتش عشقشو دارم ولی اصلا وقتشو ندارم
دنبال سرطان نیستم:13:
مرسی از لطفت علی جان اگه چیز سالم پیدا کردی یا همون جور که گفتم موردی که فقط خورده کاری داشته باشه بهم یه ندا بده
از دیگر عزیزان کسی همچین موردی سراغ نداره؟

camaro lt
27-09-2011, 13:32
جناب sivaz ،
علاقه به خودروي آمريكايي يه چيز ، و داشتن مهارت و توانايي در تعميرات و تشخيص صحيح عيوب و رفع اونها با كمترين هزينه و بهترين كيفيت يك چيز ديگه هست.
اينكه منتظر باشيد تا به فرض يك كامارو كاملا سالم و درجه يك كه هيچ نيازي به تعميرات و هزينه ديگه اي نداشته باشه را پيدا كنين و بخريد و فقط سوار بشيد و لذت ببريد تصور اشتباهيه..
مطمئن باشيد حتي بهترين اونها هم در نهايت داراي عيوبي هستند كه همان عيبهاي به ظاهر جزئي خيلي راحت ميتونن براي كسي كه تجربه فني نداشته باشه و نميدونه چظور بايد مشكل را حل كنه تبديل به يك كابوس وحشتناك ميشه و از اون ماشين و كلا خودروهاي آمريكايي بيزارش ميكنه..امروز حتي خودروهاي مدل بالا و حتي صفر كيلومتر هم چنين وضعيتي دارند..ديگه چه برسه به ماشيني كه 30 و چند سال كار كرده و داستانها از سر گذرانده...
بنابراين بايد شما در درجه اول تواناييهاي فني و اطلاعات تجربي و عملي خودتون را بالا ببريد..لازمه داشتن اينجور ماشينها هم همينه وگرنه بخاطر هر مورد جزئي ناچاريد مدام بين تعميرگاه هاي مختلف و تعميركاران متفاوت با طرز فكرها و روشها و حساسيتها و مهارتها و سطح صداقت و درستكاريهاي گوناگون در رفت و آمد باشيد تا احيانا بتونين اون مشكل را حل كنين..و البته هزينه هايي را هم كه در اين بين پرداخت ميكنين و اكثرا هم خيلي بيشتر از ارزش اون كار هست را هم بايد در نظر بگيريد..
قصد نا اميد كردن و ترساندن شما رو ندارم اما هركسي كه واقعا ماشين آمريكايي داشته و استفاده كرده چنين تجاربي داشته..
موفق باشيد

sivaz
27-09-2011, 16:21
علی آقا (camaro it) ممنونم از توجه و توضیحات کاملتون
بله درست میفرمایین بنده هم در همین راستا دارم اطلاعاتم رو بالا میبرم و البته منظورم از کامارو سالم این نیست که هيچ نيازي به تعميرات و هزينه نداشته باشه و فقط سوار بشم
نه منظورم این هست که ماشین حداقل ازقیافه بیرونی مشکلی نداشته باشه و بشه روندش ولی چیزهای دیگش رو یواش یواش تو طولانی مدت حلش کنم
ماشینی که 30 سال بیشتر از عمرش میگذره نمیتونه بی مشکل باشه
ممنونم ار لطفتون

diyukis
27-09-2011, 17:06
اگر نظر شخص منو بخواهید با توجه به تجربه اندک و مشکلات موجود در کشور پیشنهاد میکنم چنانچه دوستان قصد خریداری آمریکایی رو دارن بهتره یه ماشین کار دار(نه جنازه)بخرند و بعد طی یکسال به صورت کامل اون ماشینو بازسازی کنن(بازسازی کامل)و بعد از اون برن از سواری اون ماشین لذت ببرن.

نکته مهم بعدی اینه که یواش یواش و تیکه تیکه درست کردن عیوب ماشین ،نه منطقیه و نه نتیجه خوبی داره.در ضمن هزینه بیشتری رو هم نسبت به بازسازی کلی داره.پس با تمام این اوصاف پیشنهادم اینه ماشینی بخرید که بتونین به یکباره بازسازیش کنین و بعد از سواریش لذت ببرید.

رضا صادقی
28-09-2011, 09:16
سلام
بچه ها اينارو گفتم بذارم خالي از لطف نيست 67 فستبك عمو خسرو هستش كه داره تبديل ميكنه به النور اين عكسهاي جديدش هست كيت بدنش رو تازه نصب كردن
خداييش ادم رو ديوونه ميكنه من كه بين جنسيس كوپه و فورد فورد رو بر ميدارم
خيلي قشنگ روش كار شده حدودا 2 سالي ميشه فك كنم

mobin.parsian
28-09-2011, 09:16
وحيد امروز يه دونه شرابي 8 اومده بود دم مغازه دومنيك بدنش زياد سالم نبود.خرج زياد داشت باز ميخواي بيا بريم ببينيمش.
مدل 76 قيمت 2.500 تزيينات ناقص پوسيدگي و خرجم نسبتا زياد داره.صرفه اقتصادي نداره.ادم عاشق ميخواد زندش كنه.
2,5 خیلی خوبه..فروخته یا هنوز هست ؟؟؟ داداش این شماره من هست 09158093195 ببین اگه نفروخته یک خبر بده من ماشینم رو بفروشم این رو بگیرم

Ramin khuzestan
28-09-2011, 12:12
سلام
بچه ها اينارو گفتم بذارم خالي از لطف نيست 67 فستبك عمو خسرو هستش كه داره تبديل ميكنه به النور اين عكسهاي جديدش هست كيت بدنش رو تازه نصب كردن
خداييش ادم رو ديوونه ميكنه من كه بين جنسيس كوپه و فورد فورد رو بر ميدارم
خيلي قشنگ روش كار شده حدودا 2 سالي ميشه فك كنم

این همونیه که سفید بود با خط آبی ؟

rami_hemi
28-09-2011, 12:54
اون که کوپه 67 بود
واسه درگ هم برد ماشین رو . ولی نمیدونم چه ایرادی توی گیربکسش داشت که نتونست تایم خوبی بزنه . امسال هم که کلا نبود .

camaro lt
28-09-2011, 15:04
جالب بود..
اون ريويرا 73 هم كه موتورش رو تقويت كرده بودن توي عكسه...قهوه اي رنگه ..يه مدتي دنبالش بودم و يكي از دوستان چند باري حومه تهران ديده بودش. گويا شهريار. ظاهرا هنوز كارهاي بازسازي اصلي شروع نشده.
اگر دلال جماعت بگذاره و از اين خر شيطان حرص و طمع پياده بشن، احتمالا يه ماسل دهه 60 بگيرم براي بازسازي. تزئيناتش رو هم بيشتر از آمريكا ميگيرم. ظاهرا مشكل چنداني براي سفارش دادن نيست. چند باري اينجا ديدم كه سفارش دادن و دستشون رسيده.

Ramin khuzestan
28-09-2011, 16:55
اون که کوپه 67 بود
واسه درگ هم برد ماشین رو . ولی نمیدونم چه ایرادی توی گیربکسش داشت که نتونست تایم خوبی بزنه . امسال هم که کلا نبود .
اونی که شما میگی اینه مدلش هم فکر کنم 66 باشه

اونی که من میگم اینه:46:

فرقه فست بک و کوپه رو میفهمم:31:
فکر کنم هر دو ماشین متعلق به ایشون باشه حالا میخوام بدونم اینی که داره به النور تبدیل میشه همین فست بک هست یا نه

rami_hemi
28-09-2011, 17:05
این فست رو میدونم ولی تا جایی که میدونم این رو واسه یکی دیگه بازسازی کردن
خودشن همون کوپه رو دارن شاید این النور رو بعدا پیدا کردن

dj.tiesto
28-09-2011, 17:11
اونی که شما میگی اینه مدلش هم فکر کنم 66 باشه

اونی که من میگم اینه:46:

فرقه فست بک و کوپه رو میفهمم:31:
فکر کنم هر دو ماشین متعلق به ایشون باشه حالا میخوام بدونم اینی که داره به النور تبدیل میشه همین فست بک هست یا نه

ماشين عمو خسرو يه فستبك معمولي لچني رنگ بود قبلآ كه الان داره ميشه الينور.
اون سفيد با خط ابي هم ماشين هادي نيكپور كه 67 فستبك GTA البته به گفته خودش كه اگه GTA باشه خيلي ارزشمنده.البته بازسازي شدست.
در مورد 66 عمو خسرو هم تو درگ تايم خوبي زد و از اون بهتر ازش توقع نميرفت.13.2 تايم خوبي بود براش

sivaz
28-09-2011, 19:35
محسن عزیز (diyukis) آخه نمیتونم کامارو داشته باشم ولی سوارش نشم
جریانش مثل نامزدی میمونه :31:انگار بابات واست دوچرخه خریده و گذاشته خونه همسایه نمیزاره سوارش بشی آدم میمیره تا بهش برسه وقتی هم بهش برسه زود ازش زده میشه چون بی ظرفیت بازی در میاره
الان کامارویه تقریبا تمیز میخوام که هر از گاهی باهاش دور بزنم تا وقتی کلا درستش کردم و زیره پام بود ازش زده نشم:46:

diyukis
28-09-2011, 20:07
جریانش مثل نامزدی میمونه :31:انگار بابات واست دوچرخه خریده و گذاشته خونه همسایه نمیزاره سوارش بشی آدم میمیره تا بهش برسه وقتی هم بهش برسه زود ازش زده میشه چون بی ظرفیت بازی در میاره
الان کامارویه تقریبا تمیز میخوام که هر از گاهی باهاش دور بزنم تا وقتی کلا درستش کردم و زیره پام بود ازش زده نشم:46:
اره دقیقا درکت میکنم چی میگی.من خودم اگر هفته ای بشه که سوار ماشینم نشم یه جوری دچاره یه خلا و کمبودی میشم.اما خودم به شخصه اگر الان 5 الی 7 تومن داشتم حاضر هستم تا 6 ماه سوارش نشم و به یکباره ماشینمو از بنیان نو میکردم و اونوقت از سواریش چندین برابر لذت ببرم.

علی اقا یکی از دوستان "طبق گفته خودش" یک کامارو 68 میشناسه که اس اس هم هست با موتور و گیربکس فابریک که قیمت داده به من 8 تومن.بازم "طبق گفته خودش"کل خرج ماشین با 4 تومن تموم میشه.بنظرت این قیمت میارزه ماشین؟؟؟؟(توی اون سال کامارو اس اس داشتیم اصلا)

camaro lt
28-09-2011, 23:26
بله داشتيم..البته وين كد رو بايد چك كنين..اگر بدنه و داشبرد خوبي داشته باشه قيمتش خوبه و در غير اين صورت ارزش اون فقط به فني موتور و بقيه اجزاء هست و نه چيز ديگه..اسناد و مدارك هم كه بايد كامل باشه

masoud glx
29-09-2011, 12:38
این کامارو 68 رو اگر نخواستید من بر می دارم . :46:
موتور و فنی خراب و داغون باشه هم عیب نداره .

rami_hemi
29-09-2011, 13:09
آقا کسی نره به صاحبش بگه اینقدر خواهان پیدا کرده ها وگرنه یه شبه ماشین میشه 17 میلیون
منم میخواستم ولی پشیمون شدم نمیدون چرا خیلی بده جو .
یه صحنه ای هم او روز تهران دیدم واقعا از هرچی بچه ننه که خودش رو عشق کلاسیک و بازسازی میدونه بدم اومد

camaro lt
29-09-2011, 13:52
یه صحنه ای هم او روز تهران دیدم واقعا از هرچی بچه ننه که خودش رو عشق کلاسیک و بازسازی میدونه بدم اومد
اگر امكان داره توضيح بديد، شنيدن حقيقت خيلي توي رساندن واقعيت تاثير داره و ممكنه كسايي كه فكر ميكنن صرفا با داشتن يه ماسل ميتونن پول يه ماشين صفر كيلومتر روز يا خريد يه آپارتمان رو از توش در بيارن از اين خيالات خام بيان بيرون.
من ديدم يكي ديگه ماشين داره( حالا صاحب خود ماشين هم ادعاي چنداني نداره..) اما اطرافيانش و كسايي كه اصلا نميدونن ماشين آمريكايي داشتن يعني چي هي هندوانه زير بغلش ميگذارن و تعريفات صدتا يه غاز ميكنن...از چيزهاي نداشته اون تعريف ميكنن و با چهارتا داستان بي سر و ته و يك كلاغ چهل كلاغ اون ماشين نهايتا 3 يا 4 توماني رو ميكنن 18 يا 20 تومان!!! البته كسي هم خريدار نيست مگر يه تازه به دوران رسيده جو گير شده، از همين بچه ننه ها، كه از صدقه سر پول باد آورده باباش يه چند روزي مياد يه ماسل ميگيره، داغونش ميكنه و ميندازه يه گوشه و دوباره ميره سراغ همون چيزي كه قبلا سوار بود..

diyukis
29-09-2011, 15:33
این کامارو 68 رو اگر نخواستید من بر می دارم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موتور و فنی خراب و داغون باشه هم عیب نداره .
مسعود جان حقیقتش من نه ماشینو دیدم و نه میتونم قضاوت کنم که ماشین در چه وضعیه.اینو یه بنده خدایی پیشنهاد کرده بود برای یکی از همشهری هام که منم فقط نقش واسطه و اطلاع رسان رو داشتم.ظاهران اون همشهری ما هم میترسه بره سمت امریکایی و فعلا بیخیال شده.
با تمام این اوصاف اگر مایل به خرید هستی به من بگو که من ارتباط بین شما و واسطه فروشنده رو برقرار کنم.

البته به قول جناب remi_hemi اگر تا حالا جو درست نشده باشه

آقا کسی نره به صاحبش بگه اینقدر خواهان پیدا کرده ها وگرنه یه شبه ماشین میشه 17 میلیون
منم میخواستم ولی پشیمون شدم نمیدون چرا خیلی بده جو .
خبر این ماشینو 4 روز پیش به من دادن و من تا حالا اصلا پیگیری هم نکردم که چی شده و چی نشده.چون به کار خودم که نمیاد به کار اون همشهریمونم نیومد.گفتم اینجا بگم شاید بدرد کسی بخوره.
یه اگهی بیوک تو ایران ماشین هست که روزای اول قیمتش بود 4200 الان شده 6500:31:

dj.tiesto
29-09-2011, 16:22

داداش فعلا دور دور همونايي كه شما بهشون ميگيد بچه ننه و سوسول و اين حرفا كه خودشون رو عشق كلاسيك ميدونن.
ميدوني چرا؟چون پول دارن داداش.همه ميدونن من چند ساله تو اين خيابونا و گاراژا دنبال چلنجر 71 ميگردم.خيلي هم ديدم ولي پول ندارم.يه سري اقاي واروژ حرف خيلي خيلي قشنگي به من زد.با هم رفتيم يه 71 ديديم گفتم خوشم اومده و ميخوامش.قرار شد 3.200 معاملش كنيم.واروژ گفت داداش چقدر گذاشتي كنار براي ريبيلدينگ. گفتم فعلا هيچي ولي خدا بزرگه ميرسونه.گ فت تو اينكه خدا ميرسونه شكي نيست ولي تا تو بخواي اينو جم كني پدر صاحابت در اومده و نوه هات بايد باهاش برن بيرون.ديدم خداييش راست ميگه.مني كه وجودشو ندارم 6 تومن پول صافكاري و موجگيري سند بلاست و رنگ امريكايي بدون بتونه بدم پس نميرم سمتش چه بهتر دست يكي بمونه كه پول داشته باشه براش خرج كنه.اگه پنل خواست دست كنه تو جيبش 1.800 بده.اگه دو تا تيغه برف پا كن 900 هزار پاش واساد بجاييش بر نخوره.من يه لا قبا رو چه به چلنجر جم كردن.
كلا داداش سرتون رو درد نيارم عشق بازي پول خرج كردن ميخواد كه من يكي ندارم و اوني هم كه داره رو خرج ميكنه رو مسخرش نميكنم كه اي بچه سوسوله و بچه ننست و اداي ماسل سواري در مياره و اين حرفا.بله يه سري كاراشون مثل تغيير رنگ ايمپالا 64 از سفيد به صورتي يا زدن سقف ايمپالا 64 و ريويرا 74 و كروك كردنشون سوسول بازي و تيشه به ريشه ي ماسل و امريكايي زدنه ولي چه ميشه كرد.

اره دقیقا درکت میکنم چی میگی.من خودم اگر هفته ای بشه که سوار ماشینم نشم یه جوری دچاره یه خلا و کمبودی میشم.اما خودم به شخصه اگر الان 5 الی 7 تومن داشتم حاضر هستم تا 6 ماه سوارش نشم و به یکباره ماشینمو از بنیان نو میکردم و اونوقت از سواریش چندین برابر لذت ببرم.

علی اقا یکی از دوستان "طبق گفته خودش" یک کامارو 68 میشناسه که اس اس هم هست با موتور و گیربکس فابریک که قیمت داده به من 8 تومن.بازم "طبق گفته خودش"کل خرج ماشین با 4 تومن تموم میشه.بنظرت این قیمت میارزه ماشین؟؟؟؟(توی اون سال کامارو اس اس داشتیم اصلا)

در هر وضعيتي با قيمت منصفانه خريدارم.خبرشو اگه دوس داشتيد پخ كنيد.

داداش چيزي نيافتي هنوز؟
وحيد 4.500 ميتوني پول بدي؟يه ماشين خوب تو نت پيدا كردم بايد بريم از نزديك زيارتش.شايد كمترم بده؟

اما اطرافيانش و كسايي كه اصلا نميدونن ماشين آمريكايي داشتن يعني چي هي هندوانه زير بغلش ميگذارن و تعريفات صدتا يه غاز ميكنن...از چيزهاي نداشته اون تعريف ميكنن و با چهارتا داستان بي سر و ته و يك كلاغ چهل كلاغ اون ماشين نهايتا 3 يا 4 توماني رو ميكنن 18 يا 20 تومان!!! البته كسي هم خريدار نيست مگر يه تازه به دوران رسيده جو گير شده، از همين بچه ننه ها، كه از صدقه سر پول باد آورده باباش يه چند روزي مياد يه ماسل ميگيره، داغونش ميكنه و ميندازه يه گوشه و دوباره ميره سراغ همون چيزي كه قبلا سوار بود..

علي جان سزاي گران فروشي نخريدنه داداش.
اوني كه به قول شما ميان يه ماشين 3-4 تومني رو براش ميكنن 20 تومن بقران قسم تا 100 سال ديگم فروش نميره.الان من خودم.ببينم يه ماشين قيمت واقعيش 15 اينطورا واي ميسته براي خريد بهش 12 قيمت ميدم كه بازم 2-+3 تا زير في بخرمش.متوجهي؟هيچ موقع نميرم به ماشين 2 ميليوني 10 تومن پول بدم.اوني هم كهع پول ميده حقشه كه چوب نادونيشو بخوره.در مورد اون بچه پولدارا هم همون طور كه گفتم داداش پول دارن و همه كار ميكنن.چرا نكنن؟خود من و شما هم باشيم شايد كاراي عجيب و غريب تر از اونا بكنيم.داداش يه مثال برات ميزنم تا برات جا بيفته قشنگ باز توجيه نشدي بگو تا با هم بحث كنيم.جمع نمي بندم خودمو ميگم.من فقط ادعاي امريكايي باز بودنو دارم. داداش.بهروز(يكي از رفيقايي كه برام مثل داداش بود و باور رفتنش هنوز برام سخته) اخرين روزاي عمرش كه پيش ما بود ماشينش تكميل شده بود و غير يه سر ي خورده كاري مثل اينه هاي بغل و لاستيك دور سپر عقب وم خطر اورجينال و پنل و از همه مهمتر جلو پنجره پلاستيكي كه 600 دلار قيمتش بود.از قضا يكي از همكاراي مابه اسم عباس چشمه كه خيلياتونم ميشناسيدش يه جلو پنجره چارجر 73 داشت.بهروز بنده خدا به من رو زد گفت داداش تو كه با فلاني رفيقياونو ازش امانت بگير تا يه قالب بزنيم از روش و بديم براي فايبر و تزريق پلاستيك چون تقريبا ارزونتر و با كيفيت تر در ميومد.خلاصه ما چند سري رفتيم رو زديم به اين عباسه و خلاصه نداد به ما گفت داداش براي فروشه امانت هم نميدم به كسي چه يه ساعت چه 1 روز.نميدم.خلاصه چي با اين همه سابقه كاري و ادعامون نتئنستيم يه تيكه پلاستيك رو چند ساعت امانتبگيريم و هنوزم بعد از مرگ غير منتظره بهروز خدا ميدونه هنوز عذاب وجدان دارم.در صورتي كه اگه جاي من يه دونه از اونايي كه ما بهش ميگيم بچه ننه بو د و بهروز بهش رو ميزد با يه تلفن از داج كلاسيك كاليفرنيا براش نو لاي زرورق ميفرستادن.
اميدوارم توجيه شده باشيد.
شادي روح بهروز چارجر هم يه فاتحه بخونيد.

masoud glx
29-09-2011, 18:46
درود
یکی از دوستان عزیز با من تماس گرفت و صحبتی داشتیم طی پست خرید من برای این کامارو توی همین صفحه ... البته همینجا عذر میخوام بابت صدای به شدت گرفته و تو دماغی بابت سرماخوردگی .

خوب ...
من هم مثل خیلی از شما دوستان عزیز سالها دنبال هر نوع شایعه حتی از نوع بیربط و کاملا تابلو می گشتم بلکه از این هزاران اخبار رنگارنگی که هر روز می رسید ، یک در یک میلیون یکی همون شانس خفته ی من باشه و بالاخره اون چیزی که دنبالشم رو پیدا کنم . و البته اون مواقع موارد خیلی زیادی بود که اگر همین حالا می دیدم حتما خریداری می کردم ولی خوب زمونه فرق کرد یهو طی این چند سال . البته بماند که فقط توی ایران خیـــــــــلی فرق کرد و خارج از ایران فقط از دیدن ماشینها و قیمت ها حرص و حسرت خوردم و بس .
استراتژی فعلی من برای جواب به علاقه ام به ماشین های امریکایی فعلا شات د اف آپ هستش و بس . توهین نمی کنم دوستان ... از لحاظ مالی با گذشته قابل مقایسه نیستم و خدا رو شکر توانا شدم ولی بدلیل همین گفتگوهای کذایی که این چند پست گذشته هم در موردش بود ، این علاقه رو مدتی هستش که خاموش کردم . همچنان یک کاماروی سفید و زیبا 8 سیلندر 350 و کاملا سالم دارم که از روز خرید تا بحال حتی 1 متر هم جابجا نشده و بزودی تقدیم میشه به یکی از دوستانم . کلاسیک انگلیسی هم داشتم که چند وقت پیش فروخته شد تا هرچه سریعتر این افکار کلاسیکی رو بدلیل اوضاع بیربط خرید و فروش و تامین مافیایی قطعات این جور ماشین ها از ذهنم بیرون کنم .
من ایشالا بزودی مهاجرت میکنم . این پست قبلم هم تلخ پستی بود مبنی بر اینکه ای بابا . . . بعد از اوووون هم جستجو برای همچین موردی اگر این مورد با این مشخصات واقعی بود هم بنده چشمم رو می بندم و می گذرم و خوش باشه برای کسی که خریده . چه اینکه همه این مدت من نقش خواننده های کلیپ need you now از Lady Antebellum رو داشتم ولی منصرف شدم .
ببخشید بابت نگارش عجیب ... مهاجرها موقع مهاجرت کمی احساساتی میشن .

شاد ، سلامت و پیروز باشید .

rami_hemi
29-09-2011, 19:31
دو روز پیش تهران بودم اتفاقی یه مرسدس کنار خیابون دیدم slc
کنار خیابون ولش کرده بودن من بحثم اینه اگه حوصله بازسازی نداری حوصله نداری بری دنبال تک تک قطعات چرا ماشین رو اروقا میکنی میندازی کنار کوچه
خدا بی امرزه بهروز رو اولش که ماشین رو خرید همه عصبانی بودن که اینو چرا اینطوری کردی
یه بار گذاشت کنار عزمش رو جزم کرد برد پیش هادی نیکپور اونم دستش درد نکنه ماشین رو عین روز اولش تحویل داد که این ماشین شد ماشین بهروز .
اگه تعمیرکار صافکار خوب نمیشناسی چرا پولت رو هدر میدی چرا باید لاشه ماشین کنار خیابون بپوسه
وفقتی میتونه دست یکی دیگه جون بگیره چرا یه عده رو اینطوری جو گرفته
خداییش این 7 ساله دارم در مورد خرید یه کلاسیک تحقیق میکنم هنوزم میترسم
خداییش اگه قرار نوبد این ماشین بازسازی بشه بهتر نبود بره اوراق بشه واسه چهار تا ماشین دیگه قطعه بشه ؟
شرف اوراق شدن به اینطوری ول کردن می ارزه
من دارم از این جو دیگه دیونه میشم
کی این تازه به دوران رسیده ها میخوان بفهمن پول داشتن صرفا نشانه توانایی نیست پول همه چیز نیست پول فقط وسیله هستش منم داشتم میخریدم دارم هم ولی اینطوری ول کردن کار من نیست .چون جا ندارم نمیخرم چون خودم یه ست تکمیل اچار بکس ندارم نمیخرم چون کسی رو نمیشناسم که درست حسابی کار کنه نمیخرم
به قران آدم ناراحت میشه
دیدم کسایی رو که چقدر با علاقه کار میکنن از درسشون میزنن از کارشون میزنن از خوابشون میزنن
چرا اینطوری شده آخه چرا اینا که پول دارن نمیرن دنبال جنسیس کوپه هاشون چرا اینطوری حیف و میل میکنن ؟
بابا چقدر داد بزنیم چقدر خودمون رو بزنیم بازسازی کار آسونی نیست کار هر آدمی نیست من تاپیک زدم در موردش که نرید دنبال اینجور ماشینا گیر میکنید .کو گوش شنوا بعد بهم انگ اینو میزنن که تو حسودیت میشه .
خدا حفظش کنه مسعود گودرزی رو یه بار بهش گفتم مسعود من بنز میخوام بخرم نشست کل مشکلاتش رو با بنز خودش گفت تذکرها رو داد در مورد تامین قطعاتش گفت مشکلات نگهداریش هزینه هاش رو گفت بعدا گفت اینا رو حوصله داشته باشی بنز برات بدون مرگه .
واقعا متاسفم برای ان آدمایی که یک شبه میخوان راه صد ساله برن
من فقط از همه دوستان گلم اینجا میپرسم کدومتون میتونید ادعا کنید که میتونید یه بازسازی کامل رو انجام بدید؟
من نمیتونم من اگه دست به این کار بزنم با ترس شروع میکنم تا اخرین روز هم با ترس این کار رو انجام میدم .

mahdi3573
29-09-2011, 20:34
سلام تازه از سفر کرمان برگشتم
جاتون خالی 1سری تو 1از اوراقی های جاده زرند کرمان زدیم که فقط بدرد بیوک سوارن و شورلت نوا میخورد
صاحبش افتضاح بد سلیقه
2تا مونت کارلو داشت که فقط شیشه عقبش مونده بود و چند زه...
هیچ نکته قابل عکسی نبود که براتون بگیرم اما شاید این مطلب بدرد دوستان کرمانی ای انجمن بخوره.....

1بوستر ترمز نو خریدم واسه ماشین با 1سردنده
بزودی دست به کار میشم خبرتون میدم
(کم کم داره هوا خنک میشه)

sivaz
29-09-2011, 21:08
داداش چيزي نيافتي هنوز؟
وحيد 4.500 ميتوني پول بدي؟يه ماشين خوب تو نت پيدا كردم بايد بريم از نزديك زيارتش.شايد كمترم بده؟

نه هنوز
فعلا در پی یار مناسب میگردم:10:

camaro lt
29-09-2011, 22:44
در مورد خودروهاي كلاسيك داستان خيلي پيچيده شده. مشكل هم از بالا است. چون هنوز هيچ قائده و قانون مشخصي براي اونها وجود نداره و هراز چندگاهي يه نصفه و نيمه قانوني از يه جايي در مياد و بيشتر به صورت شايعه ميچرخه تا بلكه روي يه كاغذي هم نوشته بشه و آخرش هم معلوم نيست چي بشه؟ روي اين حساب هركسي ميتونه دلايل منطقي يا غير منطقي خودش رو بياره. اما يه مسئله هست و اينكه اين ماشينهاي قديمي و كلاسيك رو چه قبول كنيم يا نه تنها بازمانده هاي كلاسيك ايران هستند. از اون ژيان مدل فلان سال بگير تا آخرين مدلهاي ماسل كه قبل از انقلاب وارد ايران شد.
اگر واقعا اونهايي كه امروز صرفا با داشتن پول زياد تمايل تصنعي و كاذبي درست كردند و خيليهاي ديگه رو هم كه خبري از چيزي ندارند وارد بازار كردند دلسوز كلاسيك هستند چرا سراغ بازسازي پيكان 48 يا ژيان يا آريا نرفتند؟؟!! چرا دنبال بازسازي تويوتا كارينا 1978 نيستند؟!! و خيلي ديگه از مدلهاي اينچنيني..البته نميگم كه كسي اينها رو بازسازي نكرده..هست اما نه به اندازه ماسل آمريكايي..چون آمريكايي هاي موجود در ايران تنها نمونه هاي واقعي كوپه و اسپرتي هستند كه وارد ايران شد و ديگه نيست...تازه بعد از سالها يه هيونداي كوپه هست كه نه اصالت داره نه قيافه و نه حتي يه غرش زيباي ماسل كه روح آدم رو زنده كنه..
اين ورود بي رويه شبهه علاقمندها به دنياي كلاسيك فقط كار رو براي اونهايي كه علاقه حقيقي دارند و از روي دانش كار ميكنن خراب ميكنه. اثر اين خرابكاري رو هم الان تاز كم كم دارين ميبينين..ماسلهايي كه ميتونه دست يه نفر به درستي نگهداري بشه اما ميافته دست كسي كه حاليش نيست و فقط پول داره...بعد تبديل به يه تيكه اهن قراضه ميشه و ميره براي ذوب شدن...اگر مسئله صرفا پول داشتنه كه دليل نيست..من الان ميتونم راحت يه چيزي مثل كيا موهاوي يا جنيسس رو بگيرم..خب اين دليل ميشه چون توانايي دارم برم يه خودروي كلاسيك رو با قيمت الكي بالا بگيرم و بازار كذايي درست كنم؟؟؟ نه درست نيست...و بدتر از اون اگر قدرش رو ندونم و بزنم داغونش كنم و يا خرابكاريهايي از نوع حماقت روش پياده كنم اونوقت چي؟؟
اين ماشينها ديگه توليد نميشه..واردات اونها هم كه ممنوعه..پس فقط همينها رو داريم..پوالدار بودن هم دليل نميشه كه بزنن و نابود كنن..
حراجهاي ساليانه اي از آثار كلاسيك و نقاشيهايي از نقاشان معروف دنيا برگزار ميشه و تابلوهايي با قيمتهاي فوق تصور خريد و فروش ميشه. اما تنها كساني اينها رو ميخرن كه حس واقعي احترام و توجه براي نگهداري اونها رو داشته باشن و نه فقط اينكه چون پول خريدنش رو دارن پس بخاطر چشم و هم چشمي بخرن..
اينها ميراث جهانيست..نابود كردنش دست كمي از جنايت نداره..امروز متوجه نيستين كه چي داره ميگذره اما روزي ميفهميد كه ديگه خيلي دير شده...
خيلي ديرتر از اونكه بشه جبرانش كرد..

dj.tiesto
30-09-2011, 19:00
دو روز پیش تهران بودم اتفاقی یه مرسدس کنار خیابون دیدم slc
کنار خیابون ولش کرده بودن من بحثم اینه اگه حوصله بازسازی نداری حوصله نداری بری دنبال تک تک قطعات چرا ماشین رو اروقا میکنی میندازی کنار کوچه
خدا بی امرزه بهروز رو اولش که ماشین رو خرید همه عصبانی بودن که اینو چرا اینطوری کردی
یه بار گذاشت کنار عزمش رو جزم کرد برد پیش هادی نیکپور اونم دستش درد نکنه ماشین رو عین روز اولش تحویل داد که این ماشین شد ماشین بهروز .
اگه تعمیرکار صافکار خوب نمیشناسی چرا پولت رو هدر میدی چرا باید لاشه ماشین کنار خیابون بپوسه
وفقتی میتونه دست یکی دیگه جون بگیره چرا یه عده رو اینطوری جو گرفته
خداییش این 7 ساله دارم در مورد خرید یه کلاسیک تحقیق میکنم هنوزم میترسم
خداییش اگه قرار نوبد این ماشین بازسازی بشه بهتر نبود بره اوراق بشه واسه چهار تا ماشین دیگه قطعه بشه ؟
شرف اوراق شدن به اینطوری ول کردن می ارزه
من دارم از این جو دیگه دیونه میشم
کی این تازه به دوران رسیده ها میخوان بفهمن پول داشتن صرفا نشانه توانایی نیست پول همه چیز نیست پول فقط وسیله هستش منم داشتم میخریدم دارم هم ولی اینطوری ول کردن کار من نیست .چون جا ندارم نمیخرم چون خودم یه ست تکمیل اچار بکس ندارم نمیخرم چون کسی رو نمیشناسم که درست حسابی کار کنه نمیخرم
به قران آدم ناراحت میشه
دیدم کسایی رو که چقدر با علاقه کار میکنن از درسشون میزنن از کارشون میزنن از خوابشون میزنن
چرا اینطوری شده آخه چرا اینا که پول دارن نمیرن دنبال جنسیس کوپه هاشون چرا اینطوری حیف و میل میکنن ؟
بابا چقدر داد بزنیم چقدر خودمون رو بزنیم بازسازی کار آسونی نیست کار هر آدمی نیست من تاپیک زدم در موردش که نرید دنبال اینجور ماشینا گیر میکنید .کو گوش شنوا بعد بهم انگ اینو میزنن که تو حسودیت میشه .
خدا حفظش کنه مسعود گودرزی رو یه بار بهش گفتم مسعود من بنز میخوام بخرم نشست کل مشکلاتش رو با بنز خودش گفت تذکرها رو داد در مورد تامین قطعاتش گفت مشکلات نگهداریش هزینه هاش رو گفت بعدا گفت اینا رو حوصله داشته باشی بنز برات بدون مرگه .
واقعا متاسفم برای ان آدمایی که یک شبه میخوان راه صد ساله برن
من فقط از همه دوستان گلم اینجا میپرسم کدومتون میتونید ادعا کنید که میتونید یه بازسازی کامل رو انجام بدید؟
من نمیتونم من اگه دست به این کار بزنم با ترس شروع میکنم تا اخرین روز هم با ترس این کار رو انجام میدم .

با همه حرفات موافقم غير از اينكه ميگي پول همه چيز نيست.
اتفاقا پول داشته باشي همه چيز داري.
اون بنز هم مطمئن باش عمرا براي يه بچه مايه باشه چون اگه بچه پولدار باشه عمرا نميذاره يه روز ماشينش بخوابه.اون براي يه بچه بي مايه مثل منه كه گذاشته خورده خورده خرجش كنه كه اخرم ماشين نميشه.
در ضمن كمتر بچه پولداري رو ديدم كه ماشين بازسازي كنه اكثرا ماشيناي اماده ميخرن مثل فستبك صفا كه 95 فروخت.
ماشين بهروزم حاج علي عروجي امير صافكار تو گاراژ حسن جليلي جمش كردن نه هادي.نقاشيش رو فكر كنم تو سوله هادي انجام شد.

rami_hemi
30-09-2011, 19:17
نه پول همه چیز نیست
شاید من و تو پول داشتیم آره الان یه ماشین که سهله یه کارگاه مثل آقای نیکپور میزدیم چون میدونم چی به چیه
خیلی ها هستن اولش فکر میکنن خیلی ساده هستش شاید پول هم دارن ولی وقتی میرسن به اون جایی باید برن دنبال کارای ماشین واسش وقت بذارن دیگه حوصله نمیکنن .
الان از اون عده دوستانی که میگن خب پول دارم میرم یه ماشین نو میخرم سوار میشم حتی همون هیوندای کوپه ازشون کمال تشکر رو دارم .
ولی وقتی پول نباشه که حتی نمیشه رفت طرف این جور چیزا
کلا باید بگم این کلاسیک بازی اطلاعات زیادی میخواد و یه عشق سرشار و یه حوصله زیاد .
پول یه وسیله هست.
راستش به مغزم خورده بود همین بنز رو بخرم ولی نشستم فکر کردم پول اولیه رو به راحتی دارم ولی من دارم خونه میخرم شرکت تازه تاسیس دارم جا واسه نگهداریش ندارم و از همه مهمتر فعلا وقت کافی واسه دویدن دنبال قطعات لازمش رو ندارم .
آخرین تصمیم استفاده از ماشین بابا فعلا و راننده اختصاصی خونه شدن بعدا که جا جور شد یه بنز slc در این حودود یا کمی بهتر یا یه ایمپالا یا یه کوپه امریکایی کاردار که هم وقت فراغتم رو با بازسازیش یه دو سه ماهی پر کنم و بعدا هم واسه اخر هفته ها یه ماشین خوب باشه .

dj.tiesto
30-09-2011, 19:42
چون آمريكايي هاي موجود در ايران تنها نمونه هاي واقعي كوپه و اسپرتي هستند كه وارد ايران شد و ديگه نيستاگه منظورتون اينه كه ماشيناي خوبي كه به ايران اومدن امريكايي ها بودن خدمتتون عرض كنم كه :
من خودم از قديمي ترا مثل پدر خودم كه از 43 نمايشگاه دار بوده پرسيدم و ميگه ماشين امريكايي ماشين قشر بد بخت بيچاره بوده.البته بحث كاديلاك و يه سري مدل هاي خاص جداست.اقليت ارامنه هم كه اشنايي كاملي باهاشون دارم و دوستان خوبي ازشون دارم تنها تعمير كاراش بودن.ماشيناي خوب كم وارد نشده تو اين مملكت. از فراري و مزراتي و لامبورگيني بگير تا رولزرويس و بنتلي و لانچيا و الفارومئو و خيلي مدلاي خاص د يگه.
اگر همخ منظورتون مدل هاييه كه موندن و عنوز به وفور هستن كاملا باهاتوئن موافقم.
حجازي جان اون اسكاي لارك كوپه زرشكي كه قبلا عكسشو گذاشتي اگه ميفروشه صد در صد مشتريشو دارم.يه ندا بده.غريبه نيست.

rami_hemi
30-09-2011, 19:55
در مورد کوپه های قوی بله آمریکایی ها تک بودن ولی کوپه های لوکس بیشتر اینگلیسی و آلمانی وارد شدن و تعدای هم ایتالیای وجود دارن بیشتر آمریکایی های کوپه توسط افسران ارتش وارد میشدن که برای طی دوره های آموزشی آمریکا میرفتن بخصوص افسران و خلبانان نیروی هوایی البته خب نمایندگی هم داشتن ولی قیمت ارزون اونها اونقدر هم برای زمان خودشون ارزون نبود که هر کسی بتونه به راحتی بخره رده متوسط جامعه بیشتر مشتری این ماشینا بودن و جوانان با وضع مالی نسبتا خوب .لی خب این ماشنیها در مقابل لوکسهای اروپایی حرفی برای گفتن نداشتن

camaro lt
30-09-2011, 22:11
ماشين امريكايي ماشين قشر بد بخت بيچاره بوده

ماشين آمريكايي مال قشر بدبخت و بيچاره بود؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
عجب!!!
خودم كه هميشه ميديدم و البته از تمام قديميهايي كه دو برابر من سن دارن شنيدم كه هميشه اعيان و اشراف سراغ ماشين آمريكايي ميرفتن و حتي با وجود داشتن خودروهاي درجه يك اروپايي ،بازهم آمريكايي رو يه چيز ديگه ميدونستند..بله زماني كساني بودند كه بنز slk 350 سوار ميشدند و در همون حال عده اي هم بنز 190 D گازوئيلي ميروندن و مسافر كشي ميكردن!!! بحث طولانيه و واردش نميشم..
در مورد اين قيمتهاي كذايي و ورود افراد بي جنبه و ناوارد به اين حوزه كلاسيك خيلي چيزها ميشه گفت، تا حدودي هم سعي كردم مشخص كنم منظور چيه.اما متاسفانه هنوز درك اين مطلب راحت نيست..
يه مثال ميزنم:
چند وقت پيش يك دستگاه پورشه 911 مدل 1970 متعلق به استيو مك كوئين در يك حراج خودرو به قيمت 1.375.000 $ فروش رفت ..يعني اگر قيمت دلار امروز رو ملاك قرار بديم قيمت اين خودرو چيزي حدود 1.700.000.000 تومان بود و به فروش رفت.. اين در حاليه كه ارزش يه پورشه 911 مدل 1970 در وضعيت تميز و عادي حدود 50.000 $ هست. البته اينكه مال استيو مك كوئين بوده و توي يه فيلم هم با بازي خودش ازش استفاده شده ارزش اين ماشين رو بالا برده..
حالا اين قيمت بالا رو مسلما كسي تونسته بپردازه كه ارزش اين ماشين رو از همان جنبه هنري و تاريخي درك كرده و نه اينكه صرفا بخاطر اينكه يه پورشه هست يا اينكه پول خريدنش رو داره اونو گرفته باشه..
اما نكته جالب قضيه اينجاست كه حراج اين خودرو از قيمت پايه 200$ شروع شد!!! يعني كل ارزش ابتدايي و اوليه اين پورشه با تمام اين اوصاف رو 200$ آمريكا دونستند و هرگز از اون قيمت بالا نامي برده نشد تا اينكه هركسي بتونه در اين رقابت بصورت سالم شركت كنه و قيمتي بده.
اما متاسفانه در ايران مثل همه چيزهاي ديگه اين قضيه هم برعكس شده. هركسي الكي براي خودش يه قيمتي ميپرونه و اصلا توجه نميكنه كه چي رو با چه قيمتي داره ميگه؟ همين امروز اون سه تا آمريكايي رو ديدم و با صاحبش حرف زدم.اون كاديلاك رو الان ميگه 2 تومان درحاليكه اول تابستان قيمت داده بود 3.5!!
وقتي كه براي يه كامارو بيس با وضعيت مناسب نهايتا بايد 4 تا 5 تومان قيمت گذاشت، ميان و قيمت 12 يا 16 توماني ميگذارن خب معلومه چي ميشه!!
در مورد تعمير كردن و بازسازي هم نه تنها سريع كار كردن نتيجه خوبي نداره بلكه به اصل ماشين و تميز در اوردن اون هم صدمه ميزنه.. مطمئن باشيد هيچكس از اينكه پول مفت و بي زبان رو از يه همچين كسي بابت تعميرات ماشينش بگيره بدش نمياد اما اون تعميرات رو من با اطمينان كامل ميگم كه خيلي آبكي و بدون دقت انجام شده. هيمن مركز بازسازي جناب نيكپور رو كه اينهمه پرسنل داره و با امكانات خوب و مهارت زياد كار ميكنن ميتونين ببينين كه چقدر زمان صرف ميكنن تا كار تميز و مرتب در بياد.. معلومه كه كار اينجوري رو نميشه با سرعت و عجله انجام داد و افتخار كرد كه بله من تونستم در مدت دو ماه يه آهن پاره رو رنگ كنم و اسمش رو بگذارم بازسازي..
يه مقداري دقيقتر به مسائل نگاه كنين و از تجارب بقيه هم استفاده كنيد.

Ramin khuzestan
01-10-2011, 01:52
ماشینه آمریکایی واسه قشر بدبخت بیچاره نبوده
آمریکایی ها واسه اینکه بازار رو از دست اروپاییها در بیارن ماشینهایی با قدرت بالا و آپشنهای زیاد تولید میکردند و کمتر از قیمتی که اروپایی واسه ماشیناشون میذاشتن قیمت گذاری میکردند
به همین دلیل بود که تا دهه 70 غول صنعت اتومبیل سازی بودند و اگر بحران نفت در جهان پیش نمیومد حالا حالا هم سرتر از بقیه بودند
این دقیقا همین هدف گذاریه الان هیوندای و کیا هست که به الگو برداری از جی ام دارن ماشین با امکانات بالا و قیمت پایین تولید میکنن
این نشون دهنده ی مدیریت قوی و تیزهوشیه نه اینکه بگیم ماشین بدبخت بیچاره ها بودند
الان کسی که هیوندای سوار میشه بدبخت بیچارس ؟ نه توی ایران که گمرک خدا درصده توی خارج از کشور
دوسته عزیز rami_hemi من اگر جای شما بودم به سادگی از اون SLC نمیگذشتم
فراموش نکن تعدادش حتی از ترنس ام هم خیلی کمتره
یعنی که اگر فرضا جای این یه ترنس ام بود با توجه به شرایطی که گفتی باز هم میشد ازش چشم پوشی کرد و امید داشت که آینده که شرایط مهیا شد یکی بگیری ولی مطمئن باش دیگه SLC گیر نمیاری و شاید بعدا افسوس بخوری خدایی نکرده:46:

mohamad.hejazi
01-10-2011, 08:47
سلام
اون بیوک کوپه زرشکی همون چند وقت پیش فروخته شد و بعدش صاحب جدیدش ماشین رو برای فروش گذاشت که همین 2 هفته پیش دوباره فروخته شد

کاپریس 77 خودمم چند روز پیش صاحب جدیدش ماشین رو برای فروش گذاشت که دوباره فروخته شد الان هم یه مرد مسن با شخصیت صاحبش شده.

mobin.parsian
01-10-2011, 09:57
دوستان کسی کامارو کاردار با 2 تومن سراغ نداره؟؟؟؟