PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كلوپ خودروهاي آمريكايي

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

mohamad skystar
25-05-2011, 19:29
سلام خدمت دوستان عزیز.
تا الان من مثله شماها کسی رو ندیدم که این قدر علاقه به خودروهای آمریکایی داشته باشه.
به خصوص آقایان Camari it و Mohamad.Hejazi که هر روز از صحبت های شما لذت میبرم.
کار از دکمه تشکر گذشته بود گفتم یه پست تشکر به افتخار شما دوستان عزیز و دیگر علاقه مندان به خودروهای آمریکایی بزنم.
موفق باشید.

camaro lt
27-05-2011, 13:38
با تشكر از لطف جناب mohamad skystar
اينهم يكي ديگه از فول سايزهاي آمريكايي كه فكر كنم يك بار بيشتر توي عمرم از اين مدل نديده باشم و آنهم بر ميگرده به همان سالهاي دهه 50 ..
مركوري مونتري در دو مدل كوپه و سدان سال 1971 ( دانشمند 1350)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اينهم عكس از نت در دو مدل سدان و كوپه

فكر ميكنم اين همان ريويرا باشه كه چند روز پيش آگهي اون رو اينجا گذاشتم و قيمت نگفته بود..ظاهرا اولش قيمت خيلي بالايي گفته بوده و ديده مشتري نداره حالا منطقي تر شده..اگر تميز باشه الان قيمت خوبيه..البته بستگي داره واقعا چي باشه..
ريويرا 2درب كوپه

, ریویرا 2درب کوپه , مدل 78 6 میلیون
1390/3/6 الی 1390/3/7

09372887937

amiva
27-05-2011, 19:53
, ریویرا 2درب کوپه , مدل 78 6 میلیون
1390/3/6 الی 1390/3/7

09372887937
چرا معطلید علی اقا؟! شما قبلا به ریویرا اهمیت زیادی میدادید؟

rami_hemi
27-05-2011, 20:27
ریوریا 78 ماشینی به ارزش مدلهای دهه 60 و سه سال اول دهه 70 نیست
متاسفانه از سال 1974 ریوریا هم مثل بیشتر مدلهای آمریکن رو به افول گذاشت
در ضمن توصیه میکنم دوستان نگاهی به فیلم drive angry بندازن و کمی عطش ندیدن ماسلهای زیبا رو کمتر کنن
توی این فیلم یک ریوریا یک چارجر 440 یک شول 73 یک کامارو 68 به شما خوش امد خواهند گفت

camaro lt
27-05-2011, 21:27
ممنونم amiva اما اين ريويرا دم قايقي نيست!! من شيفته اون مدل هستم..بعد از دم قايقي ديگه ريويرا چيزي بيشتر از يه مونت كارلو يا سنچوري نيست..نه اينكه بد باشه اما فقط اسم ريويرا روش مونده..!! اين هم اگر دم قايقي بود نه تنها به اين قيمت نميداد بلكه اگر هم ميخواست 6 ميليون بده تا حالا صد نفر جلوتر از من برده بودنش و ديگه كارش به آگهي نميرسيد!!

scope82
28-05-2011, 08:57
ریوریا 78 ماشینی به ارزش مدلهای دهه 60 و سه سال اول دهه 70 نیست
متاسفانه از سال 1974 ریوریا هم مثل بیشتر مدلهای آمریکن رو به افول گذاشت
در ضمن توصیه میکنم دوستان نگاهی به فیلم drive angry بندازن و کمی عطش ندیدن ماسلهای زیبا رو کمتر کنن
توی این فیلم یک ریوریا یک چارجر 440 یک شول 73 یک کامارو 68 به شما خوش امد خواهند گفت

گفتی فیلم یادش خودش افتادم

اینو هم ببینید خالی از لطف نیست
Kill.The.Irishman

---------------------------------

نظرتون چیه؟؟؟؟؟
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

camaro lt
28-05-2011, 10:59
اون كاديلاك به نسبت قيمتهاي بالايي كه تا حالا ديدم روي سويل گذاشتند بد نيست..به نظر خوب مياد..البته مثل هميشه ديگه بايد از نزديك ديدش..اگر يه ماسل با اين وضعيت و به اين قيمت پيدا بشه فوق العاده است!!
رنگ كامل ميخواد كه حداقل براي يك رنگ واقعي و تميز بايد چيزي حدود 800 در نظر گرفت..در مورد جلوبندي و برق هم تا ديده نشه نميشه چيزي گفت.اما اين مطلب رو نبايد از نظر دور داشت كه كلا ماشيني كه چند سال بخوابه از نظر بعضي قطعات بيشتر فرسوده ميشه تا اينكه حركت كنه.مثلا رادياتور( بخصوص اگر آب داخل اون باشه) يا لاستيكها و اورينگها و كاسه نمدها..
شرايط نگهداري خيلي توي سالم بودن ماشين در وضعيت خواب تاثير داره.

اين مك وان هم به نظر من فقط به درد اوراق كردن ميخوره:

rami_hemi
28-05-2011, 13:26
این به درد اوراقم نمیخوره خداییش
چی داره مگه ؟مگه اینکه بلوک سیلندرش به درد بخوره

ali.azarbad
28-05-2011, 15:57
کسی نمی خواد به من تازه وارد یاد بده چطوری می توانم عکس اینجا بگذارم ؟

---------- Post added at 04:57 PM ---------- Previous post was at 04:55 PM ----------

از یک ایمپالا در حد صفر چند تا عکس گرفتم که می دانم براتون جالب لطفا راهنمایی کنید که بتوتنم عکس اینجا قرار بدم

TopGear
28-05-2011, 17:48
از یک ایمپالا در حد صفر چند تا عکس گرفتم که می دانم براتون جالب لطفا راهنمایی کنید که بتوتنم عکس اینجا قرار بدم
عکسارو تو یه آپلودسنتر آپلود کنید بعد لینکهاشو بزارید اینجا
اینم به آپلودسنتر:

camaro lt
28-05-2011, 21:12
نوشته شده توسط ali.azarbad [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جناب آذر باد من يه نامه مفصل براتون نوشتم و كامل توضيح دادم كه چطوري عكس بگذاريد!! يه سري به صندوق پستي خودتون بزنيد اونجا نامه رو ميبينيد!!

این به درد اوراقم نمیخوره خداییش
چی داره مگه ؟مگه اینکه بلوک سیلندرش به درد بخوره
بلوك سيلندرش هم به درد نميخوره! نوشته موتور آريا روش سوار شده!!! البته اگر موتور سالم باشه براي يه آريا ديگه خوبه..اما امكان داره يه سري قطعات سالم يا نيمه سالم از توش بشه در آورد كه براي ماستنگ با اين كمبود قطعات بد نيست..به هر حال با اين اوصاف به درد بازسازي نميخوره(ننوشته چه جور شكايتي روي سندش هست) و البته اوضاع بهم ريخته بدنه هم كه نشون ميده واقعا كار ميبره و از همه بدتر هم همون موتور آريا كه به اون خوروندنش كار رو از همه بدتر ميكنه..حالا كي ميتونه موتور ماستنگ گير بياره؟ البته سالم و مناسب ..خب البته وقتي كه پول باشه همه چيز هم هست اما واقعا اين ماشين ارزش اينهمه خرج كردن رو نداره..

camaro lt
29-05-2011, 13:05
اين مدل رو من اول فكر ميكردم فورد ماستنگ باشه اما توي نت ظاهرا اينجور نوشته شده كه ساخت كمپاني آمريكن موتور هست و شايد تشابه قيافه اون از داستان رقابتهاي شديد طراحي دهه 60 و 70 ميلادي آمريكا باشه.مدلهايي متفاوت از چند شركت اما تشابه قيافه اي خيلي زياد..
فكر نكنم از اين مدل توي ايران زياد باشه و واقعا اگر نمونه تميزي از اون پيدا بشه يكي از كلاسيكهاي خيلي با ارزشه.

ali.azarbad
29-05-2011, 13:38
با سلام
آقایون اینا اولین عکس های هست مه می ذارم امیدوارم خوشتون بیاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali.azarbad
29-05-2011, 13:39
اینم یه عکس دیگه از همون ماشین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali.azarbad
29-05-2011, 13:41
بازم همون ماشین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

scope82
29-05-2011, 14:46
صندوق عقبش شبیه اون شیشه شکاریاست (بی ستون)
ولی انگار کوپست!
اعتراف میکنم که تابحال اینجوریشو ندیده بودم!

دوستان کمک کنید .دست ساز نیست ( به احتمال 10 % ) ؟؟

camaro lt
29-05-2011, 15:43
اين مدل رو من قبلا هم ديدم.البته از اينها زياد نيست.بيشتر مدل سالهاي 73 و 74 رو ديدم كه دقيقا همين تيپ صندوق عقب و شيشه و ستون عقب را داشتند.يكي توي اهواز بود كه بسيار تميز بازسازي شده بود مال يه نفر كه سالها سوارش ميشد.بعدا به قيمت مفت 2 ميليون فروختش..
دقيقا به همين شكل بود منتها رنگ اون قهوه اي شكلاتي متاليك بود...خيلي زيبا و جذاب...

ali.azarbad
29-05-2011, 17:15
آقا من با صاحبش خیلی صحبت کردم می گفت رنگش هم فابریک هست آقا اصلا ماشین نو نو بود این یه ماشین صفر کیلومتر هر چی گفتم چند جوابش این بود 30 تومن هم خواستن ندادم نمی فروشه ولی یه نیم ساعتی بالا پایین ماشین و دید زدم واقعا نو بود

scope82
29-05-2011, 20:22
اين مدل رو من قبلا هم ديدم.البته از اينها زياد نيست.بيشتر مدل سالهاي 73 و 74 رو ديدم كه دقيقا همين تيپ صندوق عقب و شيشه و ستون عقب را داشتند.يكي توي اهواز بود كه بسيار تميز بازسازي شده بود مال يه نفر كه سالها سوارش ميشد.بعدا به قيمت مفت 2 ميليون فروختش..
دقيقا به همين شكل بود منتها رنگ اون قهوه اي شكلاتي متاليك بود...خيلي زيبا و جذاب...

البته این مدل خطوط بقل و جلو پنجرش با ماشین مورد نظر فرق میکنه.

mohamad.hejazi
30-05-2011, 00:21
اون عکسی که ali.azarbad عزیز کذاشته شورولت کاپریس کوپه 1975 هستش کاملآ فابریکه و جاییش دست نخورده

اون عکسی که کامارو جان گذاشته شورولت کاپریس کوپه 1974 هستش

camaro lt
30-05-2011, 00:50
منم منظورم همان كاپريس كوپه بود نه چيز ديگه..نوشتم كه مدل 1974 رو توي اهواز بوده و ديدم به رنگ قهوه اي و بسيار تميز و دقيقا مشابه هموني كه عكسش رو گذاشتم..انتهاي همه اونها يه شكل هست و تنها فرم دماغه و گلگيرها و يه سري تزئيناتشون فرق داره.

mahdi3573
31-05-2011, 18:23
آقا مهدی این شماره که مینویسم مال یکی از بزرگترین اوراقی آمریکایی داخل شوش هست(تهران)
بهش زنگ بزن شاید داشته باشه:
09121067663
جی ام یدک حمید
اگر داشت برات میفرسته
زنگ زدی خبرش رو بده

شماره یه اوراقی دیگه هم دارم

سلام مرسی من تازه امروز امدم به تودوزیش دست بزنم
باشه فردا صبح زنگ میزنم خبرشو بهت میدم

mahdi3573
01-06-2011, 19:18
سلام امروز زنگ زدم به اوراقی میگفت شیشه جلو ایرانی 100تومن اصلی 300 به نظر شما کمتر گیر میاد؟

اون یکی هم بده بی زحمت اگه قیمتش همینه تا بگم بفرسته...
سریع کاره پلاکشو انجام بدم تا 2هفته دیگه تودوزیش تموم میشه

تازه به یک جوجه دلال زنگ زدم فکر میکرد چه خبره طلق چراغ عقب رو میگفت جفتی 170تومن...

camaro lt
02-06-2011, 00:10
من شيشه جلو كامارو ايراني گرفته بودم هيچ تفاوتي با خارجي (ساخت تركيه) نداشت..فقط اون قسمت تيره رنگ سياه كه لبه پايين شيشه و تقريبا روي داشبرد هست رو نداشت كه با اسپري مشكي در اورد..اگر از نزديك شيشه رو ببيني بهتره اما تا اونجايي كه من ديدم ايراني هم زيبا و با كيفيت ساخته شده..حالا تا اين يكي چي باشه؟

mohamad.hejazi
02-06-2011, 00:23
قیمتش رو فکر نکنم بی راه گفته باشه چون شیشه جلو ایمپالا هم همین قیمته
شماره اونم الان پیشم نیست پیدا میکنم و بهت میدم

کارو جان درسته البته یه فرق فاحش دیگه داره که میشه از دور هم تشخیص داد که شیشه فابریکه یا نه
اونم اینکه اون قسمت بالا شیشه(آفتاب گیر)مال ایرانی ها آبی و رنگه و مال فابریکش یه چیز تو مایه های زرد رنگ
دوستان اگه متوجه نشدید بگید تا عکسش رو بزارم

camaro lt
03-06-2011, 17:21
اولين ماشين امريكايي كه ديدم اين بود:
1971 Mercury Grand Marquis
هيبت بسيار عظيم و فوق العاده اي داشت. شتاب بسيار زياد.
مجله دانشمند 1350

mahdi3573
05-06-2011, 00:47
معمولا از چه رنگی استفاده میکنن واسه تغییر رنگ قطعات توی ماشین؟ داشبورد رو که چرم میکشم اما زه ها و دیواه هاش شاید رنگ کردم قهوه ای سوخته

rami_hemi
05-06-2011, 09:49
اصولا همونه هم با چرم و پلاستیک دکوره میشن
منظورتون رو دقیق نفهمیدم !

mahdi3573
05-06-2011, 11:43
اصولا همونه هم با چرم و پلاستیک دکوره میشن
منظورتون رو دقیق نفهمیدم !
منظورم اینه که الان کل رنگ تودوزی و دستگیره هاو داشبورد زه های پلاستیکی توی ماشین به رنگ کرم هست
من تصمیم دارم که صندلی ها رو چرم قهوه ای سوخته بزنم
داشبورد رو 2تیکه چرم قهوه ایی و کرم بزنم میخواستم بدونم میتونم تو دری هاش و رو ستون های توی ماشین رو رنگ بزنم که قهو ای بشن؟

camaro lt
05-06-2011, 12:04
من توصيه ميكنم تا جايي كه امكان داره سعي كني تمامي تزئينات داخل و خارج مطابق اصل و دقيقا مثل نمونه خودش درست كنيد و اصالت ماشين رو با تغيير رنگ دادن و يا رنگ آميزي جاهايي كه يك رنگ ديگه دارن و يا اصلا رنگي نيستند خراب نكنيد. اما تصميم نهايي با خودتونه و چييز رو كه بنظرت درست مياد انجام بده..

rami_hemi
06-06-2011, 10:18
حرفای علی آقا رو تائید میکنم
اون قسمتها که شما گفتین یا روکش چرم دارن یا رنگی هستش که همراه با به صورت شیمیایی روی پلاستیک هستش
البته شما میتونید بخشهای پلاستیکی رو هم با رنگ مخصوص به خودشون بدین رنگ کنن که باید بگردید و جایی رو پیدا کنید که این رنگ رو بزنن.
مثلا یکی از دوستانم برد و بدنه لپتاپش رو داد رنگ کردن

camaro lt
08-06-2011, 00:09
فكر ميكنم با اين شخص تماس بگيري بهتر بتوني اطلاعات لازم براي رنگ زدن قطعات پلاستيكي بدست بياري..البته من چند بار قطعات پلاستيكي تزئيني داخل بيوك و نوا رو رنگ زدم( اسپري..پيستوله) و مشكلي نداشتم..ولي فكر ميكنم بعضي قطعات كه بيشتر در معرض سايش و تماس دست و برخورد اشياء باشند اگر به صورت عادي رنگ بشه اون رنگ كم كم بصورت پوسته هايي از روي قطعه جدا بشه..

ali.azarbad
13-06-2011, 14:07
چرا این فروم یک دفعه خوابیده تازه داشتیم چیز جدید یاد می گرفتیم
ممنون رفقا

amiva
13-06-2011, 20:09
چرا این فروم یک دفعه خوابیده تازه داشتیم چیز جدید یاد می گرفتیم
ممنون رفقا
سلام برادر
نخوابیده داداش، اینجا خوبیش به اینه که اگه کسی حرفی نداشته باشه ، حرف نمیزنه
مثل این سایت های بعضا مزخرف (همچون تی تی) نیست که برای بالا رفتن تعداد پست ها و شماره صفحه ها به رنگ زیرشلواری همدیگه هم گیر بدن. شما اگه سوالی داری بپرس بچه ها سر میزنن به اینجا، خیالت راحت

موفق باشید

mohamad.hejazi
13-06-2011, 22:36
در مورد زنگ زدگی کف صندوق که اکثر ماشینهای قدیمی باهاش مواجه هستند
به نظرتون برای جلوگیری از زنگ زدگی بیشتر و همچنین ایجاد پوسیدگی باید چیکار کرد؟

masoud glx
13-06-2011, 23:01
نخوابیده داداش، اینجا خوبیش به اینه که اگه کسی حرفی نداشته باشه ، حرف نمیزنه
مثل این سایت های بعضا مزخرف (همچون تی تی) نیست که برای بالا رفتن تعداد پست ها و شماره صفحه ها به رنگ زیرشلواری همدیگه هم گیر بدن. شما اگه سوالی داری بپرس بچه ها سر میزنن به اینجا، خیالت راحت

درود

بر فرض هم که فروم تیونینگ تاک مزخرف باشه ... این پست شما بسیار توهین آمیز و خارج از دایره شعور کاربران این سایت هستش . لطفا بیشتر دقت کنید .

camaro lt
13-06-2011, 23:31
جناب حجازي.
منم در مورد اين مشكل خيلي تلاش كردم تا به حداقل برسونمش..در واقع متوجه شدم از روز اول كه بدنه در كارخانه ساخته ميشه بايد براي اين كار يه پيش بيني اساسي بشه..بعضي شركتها انجام ميدن مثل عايق كاري بسيار دقيق كه البته معمولا به وزن ماشين خيلي اضافه ميكنه..اگر پوسيدگي رو دنبال كنيم بيشتر دليلش از قسمت زير و بيرون هست تا داخل...شايد بهترين كار همون قير پاشي باشه اما اگر بشه ورقهاي قير رو زير بدنه چسباند ( به صورتي كه فاصله بين اونها نباشه) اونوقت شايد در صد زيادي اين احتمال پوسيدگي كمتر بشه و هميشه هم بايد اونو چك كرد تا اگه محلي از اون زنگ زدگي پيدا كرده سريع درستش كرد..استفاده از رنگهاي بسيار غليظ و صنعتي(مثل رنگهاي دريايي و مخصوص كشتي كه بريا آب شور دريا كارايي خوبي دارند) يه راه ديگه است..شايد هزينه بالايي داشته باشه( من اطلاع دقيقي ندارم) اما براي يه ماشين كلاسيك به نظر من ارزش داره..
از داخل هم باز رنگ زدن و عايق كاري تا آب داخل محل مورد نظر نشه و البته جريان هوا وجود داشته باشه تا اگر رطوبتي هست سريع خشك بشه

D r i v e r
13-06-2011, 23:57
جناب حجازي.
منم در مورد اين مشكل خيلي تلاش كردم تا به حداقل برسونمش..در واقع متوجه شدم از روز اول كه بدنه در كارخانه ساخته ميشه بايد براي اين كار يه پيش بيني اساسي بشه..بعضي شركتها انجام ميدن مثل عايق كاري بسيار دقيق كه البته معمولا به وزن ماشين خيلي اضافه ميكنه..اگر پوسيدگي رو دنبال كنيم بيشتر دليلش از قسمت زير و بيرون هست تا داخل...شايد بهترين كار همون قير پاشي باشه اما اگر بشه ورقهاي قير رو زير بدنه چسباند ( به صورتي كه فاصله بين اونها نباشه) اونوقت شايد در صد زيادي اين احتمال پوسيدگي كمتر بشه و هميشه هم بايد اونو چك كرد تا اگه محلي از اون زنگ زدگي پيدا كرده سريع درستش كرد..استفاده از رنگهاي بسيار غليظ و صنعتي(مثل رنگهاي دريايي و مخصوص كشتي كه بريا آب شور دريا كارايي خوبي دارند) يه راه ديگه است..شايد هزينه بالايي داشته باشه( من اطلاع دقيقي ندارم) اما براي يه ماشين كلاسيك به نظر من ارزش داره..
از داخل هم باز رنگ زدن و عايق كاري تا آب داخل محل مورد نظر نشه و البته جريان هوا وجود داشته باشه تا اگر رطوبتي هست سريع خشك بشه
نمیشه موم یا فوم پاشید؟
تا جایی که میدونم وزن زیادی ندارن مخصوصا اینکه اگه قرار باشه برای جاهای حساس استفاده بشه فقط که توی ماشین های خصوصا کلاسیک معمولا این نقاط حساس مشخص هستن :11:
بعضی ها داخل گلگیر ها
بعضی ها نقاط خاص درون صندوق و ....

camaro lt
14-06-2011, 00:56
بله ميشه اين كار رو كرد..خيلي كارهاي ديگه هم ميشه.مثلا گالوانيزه كردن بدنه كه واقعا خيلي عالي جواب ميده و حتي در كشورهايي كه زمستانهاي بسيار سرد و طولاني دارن و خيلي از نمك بريا خيابانها استفاده ميشه فوقالعاده جواب داده..اما هزينه خيلي زيادي هم داره و هر شركتي زير بار اين قضيه نميره..در مورد فوم من زياد اطلاعات ندارم..چه جور فومي؟ اسم تجاري يا صنعتي اون چيه؟ توي ايران هم استفاده شده؟ هزينه اون چقدر در مياد و كجا انجام ميدن؟
يه راه ساده تر هم هست..البته نه اينكه جواب نهايي باشه..
زير شويي ماشين رو مدام انجام بديم.بخصوص در زمستانها كه گل زيادي زير ماشين جمع ميشه و رطوبت رو در خودش نگه ميداره..اينجوري بازهم درصد زيادي به سالم ماندن بدنه كمك كرديم.

ali.azarbad
14-06-2011, 10:30
با سلام
من چند ماه پیش در مورد یک عایق که در ایران یک شرکت وارد ایران کرده بود این عایق مثل رنگ پاشیده می شود بی رنگ است با تکنو لوژی نانو کار می کند یک میلیمتر از این عایق تا 150 سال عایق می کند از 200- تا 380 درجه دما و برای زنگ زده گی در پالایشگاه ها وصنایع دریایی استفاده میکنند من فکر می کنم اگر پیدا کنیم این عایق را و استفاده کبیم خیلی عالی می شود و زشت بودن و وزن فیر را ندارد و در چهره جسمی که عایق می شود هیچ تغییری ایجاد نمی کند چون بی رنگ است

amiva
14-06-2011, 10:30
درود

بر فرض هم که فروم تیونینگ تاک مزخرف باشه ... این پست شما بسیار توهین آمیز و خارج از دایره شعور کاربران این سایت هستش . لطفا بیشتر دقت کنید .
برادر بنده قصد توهین به شخص رو نداشتم، اما خودم اونجا یه یوزر ساختم و بعد به همین دلیلی که گفتم حذفش کردم
اگه به شما یا شخص دیگه ایی برخورده عذر میخوام

camaro lt
14-06-2011, 12:32
من با حرفهاي جناب amiva موافقم چون من هم تجربه خوبي در اين مورد توي تي تي نداشتم..قبل از اينجا من به مدت يك ماه در تي تي عضو بودم و واقعا از بودنم اونجا پشيمان شدم!! خيلي چيزها رخ داد و داستانها داشتم و چقدر توهين كردند و افترا زدند و هر حرف حسابي را بدون منطق رد كردند ....حتي كار به جايي كشيد كه بخاطر مقايسه بدنه يه ماشين آمريكايي با بدنه خودروهاي ديگه از نظر ايمني بودن بحث رو به يه جدال لفظي شديد كشيدند و از انواع داستانهاي عاميانه بگيرين تا ضرب المثل هاي گوناگون براي اثبات حرفشون استفاده كردن كه ماشين امريكايي به درد نميخوره و هر كسي توي اون تصادف بكنه ميميره!‌اما مثلا توي B M W زنده ميمونه!! خلاصه اينقدر براي من سر درد و اعصاب خورد كني درست كردند كه فهميدم تجربه و علم اونجا حكم نميكنه و تنها يه جور محفل خودموني چند نفر براي حرف زدنه! حالا يكي تازه وارد مثل من بياد اونجا ديگه تكليفش معلومه!!
يه مورد ديگه هم اينكه توي تي تي زياد ديدم كه چاخان ميكنند!! چاخان از نوع درجه يك!
مثلا يه نفر اونجا نوشته بود كه ساكن اهوازه و يه پونتياك خيلي تميز از مسجد سليمان خريده و آورده اينجا..داره مرتبش ميكنه و خيلي هم سرپا است..قيمت مفتي هم گرفته بوده( فكر كنو 2.5 ميليون) اما هيچ عكسي و تصويري از اون نگذاشت و مدام وعده ميداد و آخرش هم هيچي!!
يا چند وقت قبل يكي ادعا ميكرد يه بيوك ريويرا از يه پير مرد در تهران خريده( دم قايقي!!) كه اونهم از يه سفارت خريده بوده و ماشين سالها خواب بوده...فروشنده هم از ماشين خسته شده و اون رو 2.5 ميليون يك كلام داده!! اما هرچي ازش درخواست كردن كه عكس بگذار هي امروز و فردا ميكرد و هي با انواع داستانهاي بي سر و ته بقيه رو سر كار ميگذاشت...
خب بار علمي اون جور رفتارها كجاست؟؟ واقعا مديريت صحيح يه سايت بايد اينجور عمل بكنه؟؟؟؟!!!
من كه تا امروز بعد از اينهمه پست خواندن و پست نوشتن به هيچ وجه حتي يك مورد از اين جور رفتارهاي زشت توي اينجا نديدم...چون فكر ميكنم هركس بياد و نگاهي به كلوپ ما بندازه متوجه ميشه اينجا براي خوش گذروني و مسخره بازي جمع نشديم بلكه واقعا داريم اطلاعات خودمون رو رد و بدل ميكنيم و اگر حرفش يا رفتارش مورد داشته باشه و بخواد كلوپ را لوث بكنه كسي تحويل نميگيره و بايد از اينجا بره..
يكي دو مورد داشتيم كه اين قصد رو داشتن اما خوشبختانه متوجه شدند كه اينجا جاي اونها نيست..
تشكر.
اين همان تاپيك ريويرا در تي تي است كه همش سركاري بوده..

masoud glx
14-06-2011, 15:07
خطاب به آمیوا : خواهش می کنم .
خطاب به کامارو ال تی : ممنون از توجهتون .

بنده هم دفاع نکردم از تی تی یا این مواردی که شما می فرمایید .
در مورد مواردی که ذکر می کنید تا حدی مطلع هستم - همزمان با اینجا عضو تی تی هم شدم در 2006 - و به نظرم اینها در بسیاری فروم ها وجود داره مگر بعضی فروم های سخت گیر تر ... در ضمن بخش تا بخش این موارد متفاوت هستش یعنی مثلا در همین فروم بعضی بخش ها متاسفانه دچار همین مشکلاتی هستند که فرمودید . سن بعضی دوستان تی تی هم گاها پایین هست و دچار هیجانات نوجوانی و جوانی هستن و شما در کلاب آلمانی ها بخصوص بنز و ب ام و برای کسی که نوستالژی این خودرو رو سالها در سرش پرورونده مثلا بخاطر خودروی پدرش ... ، یک بحثی کنی مبنی بر مقایسه ایمنی اینها در صورتی که همه این خودروها عمر مفید ایمنی خودشون رو پشت سر گذاشتن خوب مشخصا نتیجه چندان مفیدی بدست نخواهد اومد .

در مورد دروغ ها و غیره هم که نمیشه نسبت کلی داد ... شما تعداد کثیر دوستانی که خودروهاشون رو دارند در تی تی یا هر جای دیگه و پروژه های تقویت یا بازسازی رو معرفی می کنن رو نگاه کن ... چرا نیمه خالی رو نگاه می کنید شما ؟

پیرو بحث جوزدگی فرومی بزارید مثالی بزنم برای شما ... توی فروم پیهالز که از 2004 اونجا هم فعالیت می کنم خوب چندین بار شاهد از دست دادن دوستی بودیم بدلایل مختلف مثل تصادف ، بیماری یا غیره . خوب تاپیکی باز می شد و دوستان تسلیتی مختصر و بدون حاشیه می گفتند . اما یک بار کاربری نسبتا کم و سن و سال تاپیکی مبنی بر فوت یکی از کاربران که به ادعای خودش پسر عموی ایشون بود باز کرد و روال معمول توجه و تسلیت دوستان ادامه داشت تا اینکه به هر صورت بود متوجه شدیم که ایشون اساسا دروغ گفته و اون نام کاربری دوم هم در کل مدت فعالیت مربوط به خود ایشون بوده و غیره ... خوب مشخصا ایشون دنبال کمی توجه بوده بدلایل بیماری های روحی که من آشنا نیستم ولی نمیشه این مشکل رو به کل فروم تعمیم داد .

بیش از این آف تاپیک پیش نمی رم . بنده هم علاقمند جدی امریکایی هستم ...
در هر صورت خوشحالم که دوستان امریکایی دوست جدیدی پیدا می کنم ... همگی پیروز و موفق باشید .

mohamad.hejazi
14-06-2011, 17:14
سلام
از اونجایی که من نمیخوام کف صندوق ماشینم رو رنگ کنم,یه بنده خدایی یه پیشنهاد داد:
گفت کف صندوق رو پارافین بزن و بعد پلاستیک بکش روش تا چرب نشه و بعد هم موکت
گفت این کار باعث میشه زنگ زدگی بیشتر نشه

این کار تقریبآ راحتتر از راههای دیگه هست و ماشین هم دست نخورده تر میمونه
نظرتون چیه؟

camaro lt
14-06-2011, 20:38
جناب حجازي
احتمالا نظرت اينه كه نميخواهي رنگي بجز رنگ اصلي كارخانه به صندوق بزني..درسته؟
خب البته اگر براي جلوگيري از زنگ زدگي اين كار رو انجام بدي فكر نميكنم بد باشه..اما پارافين و پلاستيك رو من تجربه نكردم..پارافين كه ميتونه يه عايق باشه اما در اين مورد چقدر كارايي داشته باشه و يا بتونه جلوي رطوبت رو بگيره من اطلاعي ندارم..ولي قسمت دوم كه پلاستيك هست رو ميتونم بگم زياد جالب نيست چون خود پلاستيك ميتونه باعث نگه داشتن رطوبت در زيرش بشه(مثل گلخانه) و همين زنگ زدگي رو بيشتر و بيشتر ميكنه. حالا در عين حال اون پارافين هم كه هست شايد شدت نفوذ رطوبت كم بشه....به هر حال آزمايش كردن جواب رو براي شما ميتونه بهتر مشخص كنه..قسمت زير صندوق( بالاي باك بنزين) را هم حتما بازديد كنين..شايد اونجا هم دچار پوسيدگي شده باشه.

mohamad.hejazi
14-06-2011, 23:42
کامارو جان داخل صندوق رنگ فابریکه و نیازی به رنگ هم نداره برای همین نمیخوام رنگش کنم
پلاستیک رو برای این میزاریم که چربی به موکت کف ماشین نفوذ نکنه وگرنه میتونیم به جاش یه چیز دیگه بزاریم

فقط نکته این که پارافین چون گرد و خاک زیاد میگیره باید هر چند وقت 1 بار پارافین رو عوض کنیم
یه سوال:
پارافین بو که نداره؟!!

rami_hemi
15-06-2011, 08:42
نه محمد جان بوی بدی نداره
بویی شبیه شمع داره ولی شدیدا چرب هستش خودت که میدونی بخصوص جایی که گرد و غبار باشه سریعا کثیف میشه
اگه میخوای جلوی پوسیدن یا زنگ زدن توی کاپوت رو بگیری بهتره بدی یه دست کیلر بزنن روش
یه چیزی بهت میگم
تو میخوای ماشین رو فابریک نگه داری اما به چه قیمتی ؟به قیمت پوسیدنش؟
اگه نیاز با رنگ داره رنگش بکن
یه عده هستن هر روز ماشین رو میسابن زیر آفتاب میذارن رنگ و روی ماشین میپره ولی تا میگی رنگش چرا اینه میگه فابریکه
متنفرم از این فرم نگهداری اگه میخوایم رنگ مایشن فابریک بمونه باید از رنگ مراقبت کنیم ولی اگه میخوایم بدنه ماشین سالها ی=سالم بمونه و رنگش هم خوب نمونده همون بهتر که بدیم دست یک نقاش خوب با تجهیزات خوب تا ماشین رو به بهترین نحو برامون رنگ کنه
به نظر من ورق زیر رنگ مهمتر از خود رنگ هستش مگر اینکه بخواییم مثل دلال ها ماشین رو به یکی بندازیم

amiva
15-06-2011, 10:05
دوستان دوستمون در مورد پوشش نانو حق داره، هر چند شاید سخت گیر بیاد اما من یکی از دوستام که باهاش برای شرکت های نفتی پروژه انجام میدیم یه پروژه داره تو لوله سازی اهواز (خودش تکی، چون واقعا پوشش و عایق کاری تو تخصص من نیست و سر در نمیارم)، موضوعش هم همینه: استفاده از پوشش نانو برای عایق کاری لوله های نفتی و جلوگیری از خوردگی، به محض اینکه بتونم از اون براتون اطلاعات میگیرم که ایا تو مقیاس کم همچین محصولی اماده پیدا میشه؟ میگم اماده چون نانو خودش به تنهایی گیر میاد اما یه پودره و خاصیت نداره و باید با مواد دیگه ایی ترکیب بشه تا خواص اونها رو تغییر بده و بعضا شاید خیلی کمتر از یک میلیمتر هم لازم باشه، البته همچین محصولی باید باشه اما شاید رنگ فروشی ها نداشته باشند!!
راستی اصلا هم اونجوری فک نکنید که نانو حتما گرونه! اتفاقا دوستم بعضی از مواد خامی که برای پروژه هاش میخرید مثل همین ترکیبات نانو که سفارش میداد از گوشت ارزون تر بود! به خدا:41: اما خب هنر ترکیب کردن بهینه اشونه
=================================
جناب ال تی ممنون از حرفاتون من حوصله نداشتم زیاد حرف بزنم و بحث کنم با دوستمون، اما شما حرف های بنده رو خوب زدید!
قبلا سایتشو دیده بودم اما به نظرم مناسب نیومد و ثبت نام نکردم، اما دنبال کامارو که میگشتم رفتم اونجا یه یوزر ساختم و اولین پستمم این بود که اونجا عکس های کاماروی سابقم رو گذاشتم که اقا یه همچین چیزی میخوام به همین تمیزی اگه کسی سراغ داره بگه بسته به جنس تا 5یا 6 تومن هم حاضرم بدم. بحث به اونجا کشید که چند فروختمش، وقتی گفتم بعد کلی سال خواب 1700 خریدم و فقط یه رنگ خورده و تودوزی و یه 3-4 سال پیش (سال 85 خریدمش و تابستون 86 از پیش ما رفت:41:) دادمش 2500 همشون به اتفاق گفتن خالی میبندم!!! حتی گیر میدادن که عکس ها چون پلاک ماشین قدیمی بوده مال خیلی وقت پیشه و دارم زر مفت میزنم و سال 86 قیمت ماشین خیلی بیشتر از این حرفا بوده و اصلا من اشتباه کردم دادم 2.5!!!
بگذریم ...

rami_hemi
15-06-2011, 11:26
یه مسله ای رو براتون بگم
اون سایت تو بحث های مشاوره و امریکایی خیلی ضعیف هست و دلیل هم اینه که بیشتر اعضایی که هستن کم سن و سال هستن و فکر میکنن که قیمتی که دلال ها روی ماشینا میذارن درسته
توی یکی از بحثهای مربوط به مرسدس نز یه 190 مدل 1986 رو اگهی کرده بودن 16 تومن گفتم حداقل 4 تومنش گرونه یکی اومده میگه نه ارزش داره وقتی چند نفر اهل فن اومدن و در تائید حرف من پست دادن به زور قبول کردن که بازار کاذب هستش
الان هم مسله همون بازار کاذب هستش
یه کامارو معمولی که خیلی از لوازمش اصلی نیست اونم مدلهایی مثل ال تی یا بیس رو 6-7 میلیون قیمت میذارن در حالی که این قیمت واسه یه مدل اس اس یا آر اس مناسبتره حالا بحث سر زد 28 رو میذارم کنار چون یه مدل خاص هستش .
==========================================
در مورد پوششهای نانویی باید بگم یک سری که تو صنایع استفاده میشه ابزارش خیلی مهمتر از خود مواد هستش
یکی هم اینکه بیشتر این مواد روی فلز زده میشن چون رنگ خاصی دارن یا اینکه باید با حرارت روی قطعه اعمال بشن یک سری هم پوششهای نانویی محافظ رنگ هست که هم براق میکنه هم عمر رنگ رو زیاد میکنه
ولی بهترین روش واسه ماشین نوعی فوم خمیری هستش که اسپری هم دارن
ما واسه عایق کاری کف کامیونمون از ایزوگام نازک و پشم شیشه استفاده کردم که واسه یه سواری خیلی سنگین میشه که فوم بهترین گزینه میتونه باشه واسه زیر گلگیر هم خوبه زیاد هم سنگین نیست .
در واقع یه مایع خمیری هیتس که تو مجاورت هوا تبدیل به یه ماده متخلخل میشه .

camaro lt
15-06-2011, 12:14
اطلاعات خوبي در مورد فوم و نانو نوشتين...اما سوال اينجاست كه اينها در برابر ضربه و خراش و صدمات فيزيكي چقدر دوام دارن؟
چون مثلا وقتي زير بدنه زده بشه يا توي گلگير و يا حتي صندوق عقب خيلي راحت بر اثر ضربات اجسام پرتاب شده از سطح جاده و سنگريزه و خاشاك و يا وسائلي كه توي صندوق ميگذاريم ميتونن صدمه ديده و كنده بشه..اونوقت همون محل دوباره براي پوسيدگي نقطه شروع به حساب مياد..مگر اينكه مدام چك كنيم و ترميم بشه..
در مورد رنگ هم من با گفته هاي جناب RAMI موافقم..فابريك بودن اگر به قيمت نابودي بدنه باشه كه ارزشي نداره! حساب كنين يه بدنه پوسيده كه رنگش فابريكه!!! اصولا رنگ نخورده به اين معنيه كه بدنه سالم مونده باشه و نه اينكه خود رنگ دست نخوره...

rami_hemi
15-06-2011, 13:38
پوششهای نانو اکثرا با عملیات حرارتی اعمال میشن (حالا در بعضی صنایع با استفاده ار پلاسما) این مواد تحمل تنش و ضربه بالایی رو دارن فوم ها ولی احتمال کنده شدنشون در اثر ظربه مستقیم هستش ولی بیشتر لهشدگی امکانش رو دارن

mohamad.hejazi
15-06-2011, 15:53
درسته اما کار این صندوق عقب هنوز به اونجاها نرسیده که بخوام رنگش کنم
یکم زنگ زدگی داره اونم بعضی جاهاش

camaro lt
16-06-2011, 12:17
امروز توي باري كه از تهران داشتم يه نيازمنديهاي همشهري به تاريخ 22 خرداد 90 بود.در قسمت ماشينها و شورلت يه اگهي بود كه در اون نوشته شده بود كامارو ال تي 1978 بسيار تميز و با كولر و كم كار كرد..
زنگ زدم..يه خانم گوشي رو برداشت..وقتي از ماشين سوال كردم گوشي رو به يه مردي كه صداي اون حدود 60 تا 65 ميزد داد..
اين مكالمه ما بود:
سلام در مورد كامارو سوال داشتم ..چند سيلندره؟

كامارو هشت و اتوماته..خيلي تميز و سالم..قيمت هم 17.000.000 ....

من با كمي تعجب گفتم: 17.000.000 ؟؟!!
بله! مگه زياده؟؟!!
والا من هم از اين ماشينها داشتم اما اينجوري قيمت ندادم...
قصد خداحافظي داشتم اما گويا طرف ول نميكرد و گفت:
ماشين من خيلي تميزه!! فقط 30.000 مايل كار كرده!! ميدوني يعني چي؟؟!!
گفتم يعني حدود 50.000 كيلومتر..بله كم كار كرده و ظاهرا بايد تميز باشه اما..قيمت...
گفت مگه چقدر بايد باشه؟
گفتم قيمتي كه دادين رو من تا ماشين رو نبينم نميتونم نظري بدم..اما اين قيمت براي فروش نيست..
گفت ماشين سي هزار مايل بيشتر نرفته!!
گفتم بله!! سي و سه سال هم از عمرش گذشته!! كلي داستان فرسوده و از رده خارج و ..پشت سرشه! حالا هرچقدر هم كه تميز! اصلا شما بگو نو و صفر كيلومتر!!
گفت خب عمر ما هم ميگذره!!
ديگه چيزي نگفتم و اون هنوز داشت از خصوصيات خوب ماشينش ميگفت! با چند خداحافظي نشون دادم كه ديگه علاقه اي به ادامه بحث ندارم...
از تاريخ اون اگهي تا امروز 5 روز ميگذره..خدا ميدونه چند نفر زنگ زدن و چه چيزها كه شنيدن و گفتن!!
گويا يه كاپريس هم براي فروش داشت..ديگه از اون سوال نكردم! همين كامارو كافي بود!!

masoud glx
16-06-2011, 15:03
اینی که شما میگی به شرط سلامت کامل و نداشتن هیچ موردی مثل پوسیدگی و اینها رو ارزش داره که تا 10 تومن هم خریداری کنیم .
اکثر کاماروهای موجود برای فروش به دلیل نیاز مالی فروخته نمی شن ! بلکه به دلیل خرد شدن اعصاب صاحبانشون از دست مخارج و وقتی که باید پای ماشین بگذارن فروخته میشن ... و معمولا جوان تر ها که به امریکایی علاقمند هستند و وقت و حوصله بیشتری دارند میخرن اینها رو .

من خیلی خیـــــــــــلی دنبال یه نمونه بسیار تمیز بودم ولی پیدا نشد که نشد که هنوز هم نشده ...

camaro lt
16-06-2011, 20:30
جناب masoud glx شما الان ساكن ايران هستي يا استراليا؟
وضعيت ماشينهاي آمريكايي( بخصوص ماسل) در اونجا چطوره؟
حدود سالهاي 70 يه برنامه مستند بود كه از علاقه مندان خودروهاي آمريكايي ماسل در استراليا بود..چيز جالبي كه توي اون برنامه ديدم چندين كامارو و پونتياك مدلهاي دهه 70 بودن كه فرمان همه اونها در سمت راست بود!!
احتمالا يا سفارشي ساخته شده بودن يا اينكه بصورت دست ساز اينجور ساخته شده..

فورد ماوريك 1971
(مجله دانشمند 1350)

مركوري كوگار و فورد كامت 1971

masoud glx
17-06-2011, 13:42
من استرالیا کار می کنم .
وضعیت ماسل ها که بسیار بسیار بهتر از ایران هستش ... اصلا قابل مقایسه نیست !! ماسل هایی توی استرالیا هستند که نمونه ی اونها رو توی هیچ جای دیگه نمیشه دید ... البته کلا بازسازی مثل ایران نیست و بسیار هزینه می شه و قیمت مثلا یه کاماروی 77 که خودم قیمت کردم حدود 35 هزار دلار بود . یا پونتیاک فایربرد دقیق یادم نیست ولی بالای 40 هزار بود . البته خوب موتور اون ماشین کل یدونه ب ام و رو می ارزه ... موتور زیر 400 - 500 اسب روی این ماشین ها سوار نمی کنن ...

ماشین های عمومی تر هم که هولدن ، ساب ، تویوتا و غیره ... انواع فورد هم خیلی زیاده .
آره خوب فرمون ها سمت راسته دیگه ... سمت چپ که اصلا جواب نمی ده :20:

camaro lt
17-06-2011, 13:55
فرمان سمت چپ جواب نميده دقيقا يعني چي؟ منظورتون اينه كه قوانين اونجا اجازه نميده يا اينكه خودشون اصلا تمايلي به سمت چپ ندارن؟
سالها پيش يه وانت هولدن استراليايي بود توي اهواز كه خيلي خوب كار ميكرد..خيلي هم محكم بود و من شايد نزديك به 15 سال ديدمش كه مدام ميرفت و ميآمد و صاحبش چندان هم به اون نميرسيد..يه بار هم تهران هودسن ديدم..نميدونم مدل چه سالي بود؟ پاكارد هم ديدم اما فقط يكي..حتي قيافه اونم ديگه يادم رفته!!!
اونجا البته دست و بالشون بازه..خريد آزاد از هر جاي دنيا كه بخوان..قوانيني كه از اين ماشينها حمايت ميكنه..ما كجا و اونها كجا؟؟ اينجا يه ماشين رو بايد با خون دل نگه داريم و مثل يه جنگنده آمريكايي كه قطعات يدكي اون نيست و تحريم شده بايد هي توي اوراقي و دست دوم فروشي دنبالش بگرديم..اگه شانس بياريم نو پيدا بشه و اصلي خدا ميدونه چند برابر به آدم بندازن!!

mohamad.hejazi
17-06-2011, 15:39
یه دونه عین همین ماشین تهران بود منتها 4 درش
چراغهای عقبش منو به یاد چلنجر 71 انداخت!

masoud glx
17-06-2011, 16:48
بله خوب قوانین و سیستم ترافیکی طوری هستش که سمت چپ ها کلا نمیشه تردد کنن ...

منم چند بار هولدن دیدم تهران . یه بار هم منارو دیدم توی تهران که ماشین فوق العاده ای هستش . پسر عموم هم یه منارو داره برای سال 2005 هست و V8 کوپه ... فکر کنم بالای 50 هزار دلار بود قیمتش درست خاطرم نیست ولی واقعا سواری عالی و جذابی داشت .
ببخشید دوستان اینطور می گم ولی دیگه واقعا اگر تغییر و تحولی رخ نده توی سیستم و تصمیم گیری ها واسه ورود امریکایی ها و نرخ گمرک و اینها ... ، کم کم باید با هرچی امریکایی بازی هستش خداحافظی کنیم . خرج و زحمت شون بسیار زیاد شده و تقریبا غیر منطقی !!

اهواز این هولدن که میگید رو من ندیدیم ولی یه شوی غول هستش توی خیابون که میره برای 3 راهی خرمشهر و سمت ترمینال شمال . معمولا همونجا پارک میکنه و سفید رنگ هم هست ... بسیار زیباست .

abolfazlkalhor
17-06-2011, 20:32
سلام
من یه 405 دارم میخوام الدزمبیل بخرم میخوام بدونم مصرف داخل و خارج شهرش چقدره و استهلاکش چطوره ؟
والبته قیمت تو چه رنجی هست ؟
ممنونم

ali.azarbad
18-06-2011, 11:23
با سلام
دوستان در مورد عایق نانو قبلا هم خدمت شما دوستان عرض کردم این عایقی که من نی شناسم با ضربه یا شی نوک تیز یا سایش از بین نمی رود و با پیستوله مثل رنگ پاشیده میشه در مورد قیمت هم بگم این قدر که من می دونم قیمتش از عایق های دیگر خیلی ارزانتر هست و خیلی راحت تر هم می شه استفاده کرد و خیلی هم سبک هست تکنولوژی این عایق 2 سالی هست وارد ایران شده وساخت انگلستان است و خبر داشتم بیشتر شرکت نفت و صنایع دریایی استفاده می کردند اگر تحریم نشده باشه الان هم می کنند چون هم عایق حرارتی خیلی خوبیه هم جلو زنگ زدهگی رو می گیره حالا نمی دونم تو شهر شما بشه گیر آورد یا نه یا شرکتی که انحصاری وارد ایران می کند برای مصارف شخصی هم می فروشه یا نه نمی دونم سعی می کنم اطلاعات خوبی بگیرم و به شما دوستان عزیزم انتقال بدم از اطلاعات خوبتون ممنونم

camaro lt
18-06-2011, 12:27
سلام
من یه 405 دارم میخوام الدزمبیل بخرم میخوام بدونم مصرف داخل و خارج شهرش چقدره و استهلاکش چطوره ؟
والبته قیمت تو چه رنجی هست ؟
ممنونم

الدزمبيل هم مدلهاي گوناگوني داره..دقيقا بگيد چه مدلي و با چه قيمتي؟ اگر عكسي هم از اون ماشين مورد نظر دارين( هماني كه ديدي و ميخواهي بخري) اينجا بگذار تا بشه بهتر نظر داد..ماشينهاي آمريكايي يك سري دردسر هاي خودشون رو دارن..اگر اين تاپيك رو بخونيد كاملا متوجه ميشيد كه نگهداري از اونها بيشتر شبيه نگهداري يه سگ شكاري خيلي ارزشمند و يا يه پرنده اي سخنگوي گرانبها است!! البته هر چقدر ماشين خاصتر و كميابتر باشه اين قضيه بيشتره..اگر در فكر استفاده روزمره از اون هستي(مثل پژو) بايد بگم كه انتخاب خوبي نيست..و شما رو بدجوري به دردسر ميندازه! البته اگر فني باشي و يه سري كارها رو بتوني خودت انجام بدي و از پس يه سري هزينه ها هم بر بيايي اين ماشينها براي مسافرت و يا گردش آخر هفته خيلي مناسب هستند..
قيمتها هم اصلا هيچ حساب و كتابي نداره! من الدزمبيل 88 بسيار تميز ديدم كه طرف فروخته 2.5 ميليون!! البته من دير فهميدم وگرنه خودم ميخريدمش! و از يه طرف مثلا يه بيوك ايران خيلي معمولي ميبيني قيمت زده 10 ميليون!! هركي هرچي بتونه ميگه!‌حالا اينكه واقعا چقدر ارزش داره اون مال زمانيه كه شما واقعا قصد خريد داريد و اونهم واقعا قصد فروش..

amiva
18-06-2011, 15:41
سلام دوستان، هرچند همونجوری که فرمودن صندوق عقب وضعش وخیم نیست و نیاز به اینجور پوشش ها نداره اما برا تموم شدن بحث بگم که بنده سوال کردم و طاهرا همچین پوششی هست (همونجور که اقای اذراباد گفتند) اما با قیمتش موافق نیستم با ایشون، چون نمونه صنعتی ایش که تهیه بشه گرون در میاد و شاید مثلا یه مترش یه تومن پیاده بشه، ولی خب دیگه رنگ پوسیدگی و نمیبینه

amiva
18-06-2011, 22:14
ماشين من خيلي تميزه!! فقط 30.000 مايل كار كرده!!
جناب ال تی، من دیدم کبلومتر ماشین های انژکتور رو کم میکنند (نه اینکه قطع کنندا، کم میکنند و اصلا هر عددی مشتری بخواد میذارن) تازه این اطلاعات تو حافظه ECU ذخیره میشه، حالا بگذریم از ماشین های قدیمی که چه قدر راحت دستکاری میشندو ساده اند، این دلال ها هم که برای پول و استفاده از این بازار کاذب هر کاری میکنند، یه رنگ، یه تودوزی، 4 تا کمک نو، یه چرم داشبورد و تو دری ... یه میلیون هم نمیشه اما ارزش ماشین میشه 17 تا!

camaro lt
18-06-2011, 22:56
البته من بارها گفتم كه تا ماشين رو از نزديك نبينم و معاينه نكنم نميتونم نظر بدم و قيمت رو قطعي بگم..اما اين شخص مشخص بود دلال نيست و سالها ماشين دست خودش بوده حالا ديگه خسته شده و البته جو هم گرفتتش و ميخواد با قيمت شيرين بفروشه كه مثلا با اون 17 تومن بره بفرض يه ال 90 بخره و بعدش توي دلش به ريش خريدار بخنده كه ماشين 33 سال قبل رو چطور بهش انداختم!!! خب هركسي حق داره روي مال خودش ارزشي رو بگذاره و قيمت تعيين كنه اما اينكه بقيه رو احمق فرض كنه ديگه خيلي بي انصافيه..
شايد چند وقت ديگه بازم تماس بگيرم بيينم چقدر كم كرده؟؟ شايد كم كم متوجه بشه اين قيمت فروش نميره و اگر هم بره باز برميگرده پيش خودش..از اين داستانها زياد ديدم..
كلا توي دنياي ماشين امريكايي چيزهايي ميشنويم كه با هيچ منطقي جور در نمياد..خيلي ها ادعاهايي ميكنن و نميشه فهميد كه چي درسته يا غلط مگر اينكه واقعا تمام وقت و انرژي خودتو سر اين جريان بگذاري..يه نمونه رو براتون بگم:
حدود چهار روز پيش با يكي از دوستان قديمي ملاقاتي داشتم..اون هم مثل خودم ماشينهاي آمريكايي زيادي داشته و البته بيشتر سوار ميشده و اهل تعمير كردن نبوده..
ازش پرسيدم ميتوني يه بيوك ريويرا دم قايقي برام پيدا كني؟؟!! گفت من نميدونم چه مدليه..چه شكليه؟
تعدادي عكس رو كه توي گوشي داشتم نشونش دادم..خيلي لذت برد...!!
گفت: من نميتونم اما يه دوستي دارم خوراكش از اين ماشينهاي عجيب غريبه كه دوست داري! حتما برات پيدا ميكنه!
همون موقع هم زنگ زد و با دوستش حرف زد و سوال كرد بيوك ريويرا سراغ داري؟
طرف هم خيلي راحت و ساده جواب داد بله!!... يكي هست كه سالهاست توي خونه يكي هست و زياد بيرون نيماره !! خيلي تميزه! رنگش آبي نفتي تيره و كبوده و سقف چرم سفيد داره!!مدلش هم 73 ميلادي...!!
من واقعا بهت زده شده بودم!!! همچين چيزي توي اهواز باشه و من خبر نداشته باشم؟؟؟!! امكان نداره!!
برنامه گذاشتيم كه بريم ببينيمش! من هم ديروز با دوربين ديجيتال آماده بودم برم و از اين جواهر تا ميتونم عكس بگيرم و بگذارم اينجا!! داشتم برنامه براي خريدنش هم توي ذهنم رديف ميكردم كه مثلا چطور بايد با صاحبش حرف بزنم كه زود جو گير نشه و الكي قيمت نپرونه و اينكه از كانال خاصي وارد معامله بشم تا يه وقتي از دستم در نره و....
اما امروز دوستم خبر داد كه ببخشيد! اشتباه شده!! اون بيوك ريويرا نبوده و اصلا بيوك نيست!‌يه شورلت مونت كارلو هست كه بازسازي شده و رنگ خورده و گويا يه مدتي هم خوابيده براي قطعه! صاحبش هم من ميشناختم يه اوراق فروشه!!
واقعا بشدت حالم گرفته شده بود! اخه تا مرز ديدن و لمس كردن ريويرا بري و تشنه برگردي خيلي نامرديه!! اما خدا رو شكر كردم تا روشن شدن قضيه چيزي اينجا ننوشتم كه آبروم بره!!!!
خلاصه خيلي از اين اتفاقات رخ ميده و ممكنه خيلي راحت اسم يه ماشين رو چيز ديگه يا بگذارن..چون تشابه قيافه زياد دارن و اكثرا به مدلها مثل ما وارد نيستن..
حالا در مورد قيمت هم اينجوريه..ديگه خدا ميدونه چي از توي اين اشتباهات در مياد..ممكنه يكي به صاحب اين كامارو گفته باشه كه مثلا من يه كامارو ديدم مدل پايينتر از مال خودت ميداد 10 ميليون!! مال شما خيلي گرونتره چون مدلش بالاتره!! حالا طرف نميدونه كه مثلا اون كامارو 10 ميليوني احتمالا يه SS 1969 بوده كه خيلي تميز مونده(البته از اين قيمت بيشتر هم ميارزه..) بايد كلي روي ذهن اين بابا كار كنيم تا با واقعيت بيشتر اشنا بشه و نه اينكه همين توهم رو براي خودش يه اصل به حساب بياره.

abolfazlkalhor
19-06-2011, 16:10
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنظورم این مدل هست در مورد قیمت فعلا کاری ندارم میخوام بدونم برای استفاده روزمره چطوری جواب میده اذیت کار بودن یا نبودن برام خیلی مهمه خودم هم کمی فنی هستم یعنی دست به اچارم بد نیست .مصرفشون هم نمیدونم چقدره داخل و خارج شهر
ممنون میشم از پاسخ دوستان

amiva
19-06-2011, 19:32
دوستان فرق مدل های ساده و Z28 تو کامارو های مدل بالا جز طرح کاپوت و هواکش رو گلگیر چی هست؟
اخه جفتشو میشه رو یه مدل بیس سوار کرد
این عکس ها رو ببنید، به نظر شما یه Z28 واقعیه؟ تو نمایشگاه اروند هم اورده بود ماشینو

از بچه های اصفهان کسی نرفته اینجا که واسمون بیشتر عکس بذاره؟!

اینم پیدا کردم اما هیلترشکن میخواد

camaro lt
19-06-2011, 21:07
منظورم این مدل هست در مورد قیمت فعلا کاری ندارم میخوام بدونم برای استفاده روزمره چطوری جواب میده اذیت کار بودن یا نبودن برام خیلی مهمه خودم هم کمی فنی هستم یعنی دست به اچارم بد نیست .مصرفشون هم نمیدونم چقدره داخل و خارج شهر
ممنون میشم از پاسخ دوستان

کد:
از اين مدل كاتلاس ديدم.به نظر ماشين جالبي مياد و خيلي سبكتر و كم هزينه تر از ماشينهاي ديگه امريكايي در رده خودشه.شايد يكي از دلايلش ديفرانسيل جلو بودن اون باشه.البته سبكتر منظورم وزن نيست.بلكه هزينه نگهداري و سواري دادن اونه.چندتايي توي اهواز ديدم.يه بار هم از صاحب يكي از اينها سوال كردم گفت راضي هستم و مشكل خاصي تا حالا نداشتم.البته ممكنه يه ماشيني خوب نگهداري بشه و يكي ديگه نه و در اين صورت معلومه كه هزينه هاي متفاوتي هم خواهند داشت.
مصرفش فكر كنم همين حدودي باشه كه نوشته شده.موتور عرضي دارن انگار يه مدل اروپايي فورد يا اپل رو با يه ماشين آمريكايي مثل كاديلاك قاطي كرده باشن و اين از توش در بياد.!!! به نظر من انتخاب خيلي خوبيه نسبت به الدزمبيلهاي ديگه مثل نايتي ايت 98 .
اگر فني هستيد كه خوبه. من فكر ميكنم اگر ماشين سرپا و سالمي باشه همين حدود ارزش داشته باشه و البته كمتر بگيريد هم كه چه بهتر چيزي كه بيشتر از همه ميتونه اذيت كننده باشه گيربكسهاي اينهاست كه احتمالا از نظر قطعات كمياب باشن.هرچند كه نوشته قطعاتش هست اما بايد ديد چه كيفيتي دارن و ساخت كجا هستند؟
براي استفاده روزمره از نظر من اگر مشكل فني نداشته باشه و مرتب نگه داشته باشن فكر ميكنم تا سه يا چهار سال راحت بدون دردسر جواب بده..البته بازهم ميگم شرايط نگهداري و نوع استفاده هم خيلي مهمه..هر ماشيني هم كه باشه همين شرايط براش هست و نه فقط آمريكايي يا ژاپني.
اگر ساكن تهران هستين فكر كنم تعداد بيشتري از اين مدل رو بتونيد پيدا كنيد..سعي كنيد با صاحبانشون صحبت كنيد و ببينين تجربه اونها روي اين مدل چي بوده؟

در مورد Z 28 متاسفانه من تا حالا از نزديك نديدم..البته بجز اون رم ايرهاي روي كاپوت و گلگير تفاوتهايي هم در موتور داره..و احتمالا در گيربكس و ديفرانسيال...فكر كنم حتي يه ميله ضد غلتش هم رو ي ديفرانسيل عقب سوار باشه( مثل كاپريس كلاسيك) تا سر پيچها كنترل و پايداري بهتري داشته باشه..

amiva
20-06-2011, 02:04
در مورد Z 28 متاسفانه من تا حالا از نزديك نديدم..البته بجز اون رم ايرهاي روي كاپوت و گلگير تفاوتهايي هم در موتور داره..و احتمالا در گيربكس و ديفرانسيال...فكر كنم حتي يه ميله ضد غلتش هم رو ي ديفرانسيل عقب سوار باشه( مثل كاپريس كلاسيك) تا سر پيچها كنترل و پايداري بهتري داشته باشه..

بله از لحاظ فنی که تفاوت های زیادی دازند اما من منظورم از لحاظ بدنه بود

rami_hemi
20-06-2011, 13:29
در مورد کاتلاس سیرا باید بگم ماشین نرم و خوبی هستش مصرفش معقول هستش قیمت تمیزترین نمونه ها مال 1990 و بالاتر موجود 7-8 تومن هستش نسبت به قیمتش ماشین خیلی خوبی هستش ولی خب مثل اکثر امریکایی ها تزئیناتش کم یاب هستش
================
در مورد تشخیص اصل یا فرعی بودن موتور بهترین مطمئن ترین راه وین کد ماشن هستش وگرنه من کامارو های معمولی دیدم که کیت بالدوین روشون نصب کردن ولی خب اگه صاحبش بگه که بعدا این کار رو کرده خوبه ولی ادعا فابریکی بودن ماشین برای اثباتش باید وین کد رو بررسی کرد .

camaro lt
20-06-2011, 16:12
مجله دانشمند 1352
در اون سال 1973 قرار بود اين سيستم رادياتور روي ماشينهاي آمريكايي نصب بشه اما به دلايلي انجام نشد..احتمالا كارايي مناسبي نداشته و اينكه توان زيادي از موتور ميگرفته و هزينه هاي تعمير و نگهداري هم زياد بوده..

mohamad.hejazi
20-06-2011, 22:55
دوستان فرق مدل های ساده و Z28 تو کامارو های مدل بالا جز طرح کاپوت و هواکش رو گلگیر چی هست؟
اخه جفتشو میشه رو یه مدل بیس سوار کرد
این عکس ها رو ببنید، به نظر شما یه Z28 واقعیه؟ تو نمایشگاه اروند هم اورده بود ماشینو

از بچه های اصفهان کسی نرفته اینجا که واسمون بیشتر عکس بذاره؟!

اینم پیدا کردم اما هیلترشکن میخواد

سلام
بله این ماشین زد28 واقعیه

از اين مدل كاتلاس ديدم.به نظر ماشين جالبي مياد و خيلي سبكتر و كم هزينه تر از ماشينهاي ديگه امريكايي در رده خودشه.شايد يكي از دلايلش ديفرانسيل جلو بودن اون باشه.البته سبكتر منظورم وزن نيست.بلكه هزينه نگهداري و سواري دادن اونه.چندتايي توي اهواز ديدم.يه بار هم از صاحب يكي از اينها سوال كردم گفت راضي هستم و مشكل خاصي تا حالا نداشتم.البته ممكنه يه ماشيني خوب نگهداري بشه و يكي ديگه نه و در اين صورت معلومه كه هزينه هاي متفاوتي هم خواهند داشت.
مصرفش فكر كنم همين حدودي باشه كه نوشته شده.موتور عرضي دارن انگار يه مدل اروپايي فورد يا اپل رو با يه ماشين آمريكايي مثل كاديلاك قاطي كرده باشن و اين از توش در بياد.!!! به نظر من انتخاب خيلي خوبيه نسبت به الدزمبيلهاي ديگه مثل نايتي ايت 98 .
اگر فني هستيد كه خوبه. من فكر ميكنم اگر ماشين سرپا و سالمي باشه همين حدود ارزش داشته باشه و البته كمتر بگيريد هم كه چه بهتر چيزي كه بيشتر از همه ميتونه اذيت كننده باشه گيربكسهاي اينهاست كه احتمالا از نظر قطعات كمياب باشن.هرچند كه نوشته قطعاتش هست اما بايد ديد چه كيفيتي دارن و ساخت كجا هستند؟
براي استفاده روزمره از نظر من اگر مشكل فني نداشته باشه و مرتب نگه داشته باشن فكر ميكنم تا سه يا چهار سال راحت بدون دردسر جواب بده..البته بازهم ميگم شرايط نگهداري و نوع استفاده هم خيلي مهمه..هر ماشيني هم كه باشه همين شرايط براش هست و نه فقط آمريكايي يا ژاپني.
اگر ساكن تهران هستين فكر كنم تعداد بيشتري از اين مدل رو بتونيد پيدا كنيد..سعي كنيد با صاحبانشون صحبت كنيد و ببينين تجربه اونها روي اين مدل چي بوده؟

درسته این الدزمبیل های 90 ماشین های بسیار عالی هستن
اگه یه تمیزش گیر بیاد یه عمر ماشینه به شرطی که درست استفاده بشه
1 نفر رو ندیدم بد این ماشین رو بگه تازه کلی هم تعریف میکنن

اتفاقا اونجا که گیربکس ماشینم رو عوض کردم یه الدزمبیل هم بود که موتورش رو باز کرده بودند

rami_hemi
21-06-2011, 15:17
من یه موردی هم بگم
اولدزمبیل های دهه 90 که وارد شدن تا جایی که میدونم 3 نوع موتور داشتن که ایران بیشتر مدلهای 3.1 و 3.3 وارد شدن نمونه دیگه فکر میکنم 2.6 هستش .

Lady parisa
22-06-2011, 12:56

abolfazlkalhor
22-06-2011, 15:03
سلام دوستان
کسی میدونه شولت نوا 6 سیلند چجور ماشینی منظور اذیت کار بودنشه یهو تو خیابون بذاردت دایم تو تعمیر گاه باشی و...

camaro lt
22-06-2011, 15:55
شرمنده parisa_s204 با اينكه خيلي مدرن هست اما اصلا با قيافه اون ارتباطي برقرار نكردم..فكر نميكنم يه امريكايي سوار واقعي از اين تيپ و مدلها خوشش بياد! بيشتر شبيه يه اسباب بازي پلاستيكي براي بچه هاست تا يه آمريكايي اصيل براي زندگي...به جرات ميتونم بگم تمام كسايي كه توي كلوپ هستن عاشق نمونه هاي قديمي و كلاسيك همون فرم بدنه دهه 60 و 70 آمريكا شدن..وگرنه اين مدلهاي جديد چيزي براي گفتن ندارن مگر اينكه ردي از اون طراحي دهه هاي طلايي امريكا رو با خودشون داشته باشن..مثل كامارو و ماستنگ هاي جديد.

کسی میدونه شولت نوا 6 سیلند چجور ماشینی منظور اذیت کار بودنشه یهو تو خیابون بذاردت دایم تو تعمیر گاه باشی و...
شما اگر منظورت اينه كه اصلا خراب نشه ..خير اينجور نيست و مثل هر ماشين ديگه اي مشكل هم پيدا ميكنه و خرج و مخارج بالا هم داره! اما اگر خصلت خاصي در اون رو جويا هستي دو مورد رو بايد بگم كه خودم با داشتن چند تا نوا با اونها برخورد داشتم:
اول اينكه كلا موتور 6 ضعيفتر از هشت هست و اگر بعد از رانندگي با يه نوا بري و سوار يه بيوك بشي واقعا ميفهمي چقدر تفاوت دارن! اونوقت ديگه چندان به نوا رقبتي پيدا نميكني..
مورد بعدي كه خيلي مهمه طراحي مشكل ساز 6 سيلندر رديفي هست كه يه موتور خيلي دراز رو بوجود آورده و اولين مشكل اون عدم كارايي سيستم خنك كننده و رادياتور و البته واتر پمپ براي خنك كردن اونه كه بيشتر در سيلندر هاي 5 و 6 كه دورتر از واتر پمپ هستن دچار سوختگي سوپاپ يا ترك خوردن نشيمنگاه سوپاپ ميشن و دوختن هم فايده نداره و بايد سرسيلندر كامل عوض بشه..سر سيلندر سالم هم به اين راحتي گير نمياد چون واقعا كميابه..قيمت يه دست دوم سالم اون كه سال 84 براي دوستم خريديم حدود 350.000 تومان در امد..الان حتما خيلي گرونتره..ديگه موتور رديفي در سيلندر بالا ساخته نميشه و همه خورجيني شدند..

masoud glx
22-06-2011, 16:12
دوستان دوج چارجر و چلنجر مدل 68 و 69 با هر وضعیتی سراغ داشتید ممنون میشم اطلاع بدید . برای بازسازی هستش ... یکی هستش که ادعا می کنه داره ولی عکس نمیده و قیمت هم بالا میگه .

mohamad.hejazi
22-06-2011, 16:24
دوستان دوج چارجر و چلنجر مدل 68 و 69 با هر وضعیتی سراغ داشتید ممنون میشم اطلاع بدید . برای بازسازی هستش ... یکی هستش که ادعا می کنه داره ولی عکس نمیده و قیمت هم بالا میگه .
سلام
چلنجر از سال 1970 تولید شده
فقط چارجر 68-9 داره

amiva
22-06-2011, 16:53
شرمنده parisa_s204 با اينكه خيلي مدرن هست اما اصلا با قيافه اون ارتباطي برقرار نكردم..فكر نميكنم يه امريكايي سوار واقعي از اين تيپ و مدلها خوشش بياد! بيشتر شبيه يه اسباب بازي پلاستيكي براي بچه هاست تا يه آمريكايي اصيل براي زندگي...به جرات ميتونم بگم تمام كسايي كه توي كلوپ هستن عاشق نمونه هاي قديمي و كلاسيك همون فرم بدنه دهه 60 و 70 آمريكا شدن..وگرنه اين مدلهاي جديد چيزي براي گفتن ندارن مگر اينكه ردي از اون طراحي دهه هاي طلايي امريكا رو با خودشون داشته باشن..مثل كامارو و ماستنگ هاي جديد.

بله منم تشکر میکنم از عکس ها اما این قرتی بازی ها و طرح های کانسپت بیشتر به پژو میاد و اینجور شرکت های خورده پا، از شورولت بعید بود ... !
داخلش چه قدر زشته! شبیه سنگ روشویی میمونه!!:27:
واقعا فرانسه که صنعت خودروی ما رو استعمار کرده هیچی نیست، یه بار یه ای سی یو ماشین ژاپنی، آلمانی یا امریکایی رو با یه ای سی یو پژو یا سیتروئن مقاسه کنید میفهمید چی میگم، برای اینکه جلو تعمیر کردن ای سی یو رو بگیره و بیشتر ما رو به خودش وابسته کنه یه موم پاشیده روی کیت، مثل پاک کن ولی خیلی سفت تره و باید با تیغ بیفتی به جونش تا یه ذره اشو بکنی، اگه قصدت تعمیر باشه و تعویض قطعه سوخته که خیلی باید ماهر باشی تا به بقیه جا ها اسیب نزنی، کلا این فرانسوی ها هم مثل روس ها هستند، فقط فکر وابسته کردن و استعمارند.

اول اينكه كلا موتور 6 ضعيفتر از هشت هست و اگر بعد از رانندگي با يه نوا بري و سوار يه بيوك بشي واقعا ميفهمي چقدر تفاوت دارن! اونوقت ديگه چندان به نوا رقبتي پيدا نميكني..

:41:
کاماروی من شیش هم حال میداد
اما خب هشتش که خدا بود:42:
با 8،یه بار با یکی از دوستای برادرم که یه آزیرا 6 سیلندر داره کورس گذاشتم نتونست بگیره، بعد که وایسادم اینقدر اعصابش خورد بود میگفت اگه ماشین منم 2 تومن می ارزید همینجوری باش میرفتم!!!:39::31: حالا ناگفته نماند که خودشم پای سنگینی داره و پکوند، (ما یه اصطلاح داریم میگیم پاشو کرده بود تو منیفول!! = فشار زیاد پدال گاز)

camaro lt
22-06-2011, 21:49
بعد که وایسادم اینقدر اعصابش خورد بود میگفت اگه ماشین منم 2 تومن می ارزید همینجوری باش میرفتم!!!:39::31:
اين قسمت واقعا نشون داد كه طرف چقدر حالش گرفته شده! چون ماشين روز 50 ميليوني اون با كلي ادا و اطوارهاي سيستمهاي سوخت رساني و باز و بسته شدن سوپاپ و انژكتور و گيربكسهاي تيپ ترونيك و اتوماتيك و نيمه اتوماتيك و دستي و انواع پمپ هاي سوخت رساني و هزار تا بامبول بازي ديگه نتونسته از يه بقول خودش ماشين 2 توماني مدل سي و چند سال پيش با يه تكنولوژي خيلي ساده موتور و گيربكس ببره!!! حالا چرا؟ دلايل زيادي داشته و نميشه توي اينجا در موردش زياد چيزي گفت چون بايد توي يه شرايط استاندارد و تحت نظارت دستگاههاي دقيق اندازه گيري نسبتهاي هر دو ماشين رو چك كرد و تست كرد و در نهايت دليل پيروزي يا شكست رو مشخص ساخت..
گاهي اوقات رانندگي بد يه نفر ميتونه حتي قدرتمند ترين ماشين رو هم در يه مسابقه بازنده كنه و برعكس رانندگي صحيح و استفاده درست و بجا از توانايهاي يه خودرو ميتونه باعث پيروزي بشه..اينو به عينه ميشه در مسابقات اتومبيلراني در دنيا ديد بخصوص F 1 و رالي و تورينگ.بردن ماشين به آن طرف مرز تواناييهاي اون بدون اينكه مشكل خاصي بوجود بياد و از كنترل خارج بشه يك هنره كه از پس هر كس بر نمياد..
من ديدم كه يه نوا معمولي كه گير بكسش هم دستي و نسبتا سالم بود خيلي راحت توانست يه زانتيا تميز و نو از نوع ويژه ( exclusive) جا بگذاره و تا زماني كه نوا تمايل داشت همچنان از زانتيا جلوتر بود و زانتيا موقعي تونست جلو بزنه كه نوا پاي خودشو از روي گاز برداشت و با دست به زانتيا اشاره داد كه حالا بيا برو...!!!
در هر صورت اگر اتومبيلهاي آمريكايي دهه 60 و 70 هم مثل ماشينهاي مدرن امروزي ميتونستند از سيستمهاي سوخت رساني بهتر و يا گيربكسهاي داراي اوور درايو استفاده كنن خيلي بيشتر از اين چيزي بودن كه الان هستن..

amiva
23-06-2011, 00:25
بله اما اعتراف کنم که یه بار هم به یه ماکسیما دنده ایی مغلوب شدم!
من یه گیربکس سه دنده ایی خسته اما اون یه گیربکس حرفه ایی دستی!
تا 120 تا ازش جلو بودم اما بعدش منو خورد و با دست بهم اشاره داد برو!:46: . ماسل های امریکایی با اون وزن زیادشون اما واقعا تو شتاب تک هستند اما خب بعضا دیدم تو سرعت های بالا کم بیارن، واسه همین هم بوده که پاشون به مسابقات دراگ از همون اول باز بوده و حرف اول و میزدند. اما هنوزم بعد چندسال به برادرم میگم اگه اون ماکسیماهه دنده اتوماتیک بود ازمون نمیبرد! :19:
راستی یه زمانی یه پیکان 61 داشتیم اسمشو گذاشته بودیم دامبو! (به یاد اون کارتونه - چون معمولا میبرد اما خب با زور) برادرم کرده بودش موش ازمایشگاهی! همه چیو روش امتحان میکرد، جفت کوئلش کرده بود، اون وقت که کسی نمیدونست شمع 3 و 4 الکترود چیه اون بسته بود روش، شاتون هاشو کوتاه کرده بود ... خلاصه شده بود تقویت!!
یادمه یه بار یه 206 تیپ 5 رو تو شتاب گرفت!! دنده دو 95 تا پر کرد! برادرم میگفت حال گیری اساسی از طرف اینه که با پیکان پژوش رو بگیری:21:
البته بعد از مدتی به دلایل نا معلومی! سر سیلندر ماشین ترک خورد و اب میداد که مجبور شدیم با چسب دوقلو بچسبونیمش:5:

---------- Post added at 01:25 AM ---------- Previous post was at 01:21 AM ----------

­­یه مدتی بود توی محله امون سرو کله ی یه کاپریس پیدا شده بود، محله که نه، داروخانه سر خیابون، کاپریسه هم انصافا تمیز بود مدل بالا، فک کنم 89 همه چیزش مرتب و سالم بود، یه 7- 8 ماه پیش، رفتم پیگیر شدم دیدم مال یه پسره 30 ساله ایی که تو داروخونه کار میکنه گفتم اقا نیمفروشی؟ با صراحت گفت نه منم با خودم گفتم جوونه و حتما مثل خودمون عاشق امریکایی، هر روز ما رد میشدیم و میدیم ماشین دمه داروخونه پارکه و افتاب میخوره و هر روزم یه چیزیش میشه، یه روز لاستیک رو سپرش افتاده یه روز اینه بقلش شکسته خلاصه بهش نمیرسه و حسرت میخوردم که چرا مال من نباشه تا حتی واسه نوه هام هم به ارث بذارمش!
امشب قرص میخواستم وایسادم بخرم دیدم ماشینه نیست گفتم حتما نیاورده، ازش خرید کردم و امدم بیرون دیدم پارکش کرده تو کوچه بقل صندوق عقبش هم بازه داره با سیلندر گاز ، گاز میزنه ... :18::18:
کلی دردم گرفت که ببین چه طوری نابود میکنه ماشینو، اقا نداری پول بنزین صدی 17 بدی، امریکایی نخر چرا موتورشو با گازسوز کردن نابود میکنی؟! :41:
گفتن سیب سرخ برا دست چلاغه:41:

رضا صادقی
23-06-2011, 09:00
سلام
داداش خسرو قاسمي چارجر داره يه تماس باهاش بگير ببينم چند ميگه شايد به كارت اومد

amiva
23-06-2011, 10:51

amiva
23-06-2011, 17:26
ما که دلمون نمیاد با ماشینمون از این کارا بکنیم اما کسی میدونه چه جوری انجام میشه؟! دستکاری تو سیستم ترمز هم باید کرد؟
ضاهرا یه رقابتی در کاره اگه دقت کنید اونطرف هم یه کامارو مدل پائینتر داره همین کارو میکنه

سایز اصلی عکس:

==================================

تقدیم به کامارو جان: (عکس های پائین رو حتما ببینید هیلترشکن میخواد)

camaro lt
23-06-2011, 22:39
اينها دارن لاستيكهاي عقب رو براي ايجاد چسبندگي بيشتر داغ ميكنن..به اين كار BURNOUT ميگن..اين مسابقه هم حتما همون 400 متر يا QUARTER MILE يا يك چهارم مايل هست. براي اين كار فقط كافيه رگلاژ ترمز هاي عقب را در تا انتها باز كنن تا ديگه موقع ترمز گرفتن كفشكهاي ترمز با كاسه چرخ تماس نداشته باشه.اينجوري در حاليه كه پاي راننده روي ترمز هست و از حركت ماشين جلوگيري ميكنه( ترمزهاي جلو درگير هستند) چرخهاي عقب بدون هيچ ترمزي آزاد ميچرخند..اين ماشينها رو فقط براي اين مسابقه استفاده ميكنن و البته از جايزه هايي هم كه نصيبشون ميشه حتما خرج تعميرات ديفرانسيال و گيربكس و موتور و بقيه موارد هم ميكنن! مثل ما نيستند كه براي يه وسيله در به در دنبال اون توي هر شهر و اوراقي و اينور و اونور باشيم!!
سايت e bay رو من بدون ----- شكن باز ميكنم..اونجا ريويرا براي فروش هست و البته قيمتهاي زيادي هم دارن مثل همين كه نوشته حدود 30.000 $ فروخته شده!! خب حالا اوني كه در ايران يه ريويرا داره و تميز باشه چند بايد بگه؟؟!! با قيمت اون توي آمريكا مقايسه كنه يا با وضعيت اين ماشينها در ايران؟؟!! جوابش واقعا سخته..خيلي خيلي سخته..
از گاز سوز كردن كاپريس نوشته بودين..بله منم ديدم و واقعا جاي تاسفه كه همچين كاري ميكنن..ولي وحشتناكتر از اون اينه كه اين كارو با يك بيوك ريويرا 1973 انجام بدهند!!! حتما اون تصوير رو ديدين كه من هم مدتها دنبال اون ريويرا بودم اما پيداش نكردم..محل درب مخزن گاز رو روي گلگير عقب ميشه ديد...

amiva
23-06-2011, 22:49
محل درب مخزن گاز رو روي گلگير عقب ميشه ديد...
بله تاسف باره، اما من این عکس رو ندیده بودم، این رویرا سرنوشتش چی شده؟
جناب ال تی من عکس های کاماروی شما رو هم ندیدم اگه آپ کنید ممنون میشم و لذت میبرم

حالا بازم اقا جمال ما که دلش نیومده بود ماشین رو سوراخ کنه، از تو صندق عقب شیلنگ گذاشته بود

===================
هیلترشکن رو واسه این گفتم که علاوه بر عکس هایی که فک کنم 4تاست و تو خود سایت گذاشته تعداد خیلی بالایی هم عکس آپلود کرده تو یه آپلود سنتر که متاسفانه فیلتره، اون عکس ها هم خیلی زیادند و هم جالب و از تمام روایاست
===================
راستی دیدن فیلم American Gangster رو اگه ندیدید به همتون توصیه میکنم، محصول 2007 هست و داستان دهه ی 70 رو دنبال میکنه،جدا از این که فیلم بسیار زیباییه و بازیگران بزرگی توش بازی میکنن و داستان واقعی ایی هم داره، ماشین هایی رو توش میبینید که لذت میبرید. وقتی سریال ستایش رو به اجبار میدیدم یه کم دقت میخواست تا زانتیا و 206 رو در سال های پس از انقلاب در خیابان های ایران دید! اما با این فیلم ... خیابون ها در هر حالتی که بود پر از ترافیک ماشین های قدیمی و بکر بود، اما تو سربالهای ما 4تا امریکایی هم نمیگیم 4تا جوانان و پیکام سپر مثلثی نداشتند بذارند:41:

camaro lt
24-06-2011, 12:13
اون ريويرا در واقع از طرف جناب صادقي به من معرفي شد اما نتونستيم جاي دقيق اون رو پيدا كنيم..گفته شده بود كه اين گاراژ توي اول جاده ورامين به تهران بوده اما يكي از آشناها و دوستش اونجا رو زير و رو كردن همچين گاراژي نديدن.اين دوست ما مال همونطرفها بوده. گويا گاراژ مال كسي به نام صادق فورد بوده.حالا اينكه اين ماشين رو براي اوراق كردن ميخواسته يا شايد هم براي بازسازي من ديگه خبر ندارم..به هر حال حتما بايد يه نفر باشه كه مدام پيگير اين قضايا بشه.مثلا اون كامارو كه هفته قبل زنگ زدم و طرف گفت 17 ميليون ديروز زنگ زدم گفت كه فروخته شده..اما نگفت چند..شايد وقتي رنگ پول رو ديده به 2 يا سه تومان هم راضي شده باشه..از اين اتفاقات زياد ديدم..اگر كسي رو داشتم كه ميتونست تهران دنبال اين موارد باشه حتما چيز خوبي گير ميآمد اما متاسفانه دوري راه و نبود شخص مناسب كه وقت ازاد و البته اطلاعات فني خوب از آمريكايي داشته باشه كار منو مشكل كرده..يه بار ميخواستم يه توربين گيربكس اتومات از تهران بخرم كلي براي دوستم توضيح دادم كه چي بايد بخره و از چه مدلي و حدود قيمت و...طرف اونقدر گيج بود كه بيا و ببين! بعد حواله كرد كه پدرش كه مثلا فني بود و اونم منو نصيحت كرد كه دنبال اين ماشينها نرم!!! من چي ميخواستم..چي بهم جواب دادن!!! خلاصه اينكه همون ضرب المثل قديمي راست گفته: كس نخارد پشت من.....
در مورد اون فيلمهاي ايراني هم دقيقا منم توي اونها دنبال ماشين آمريكايي ميگردم! چندتا كامارو و پونتياك هم ديدم اما واقعا كلاس فيلمهاي درجه 5 ايراني بيشتر از همين سمند و206 و 405 و زانتيا و پرايد و..نيست!! معلومه كه وقتي اون تهيه كننده آمريكايي چندين ميليون دلار فقط صرف تهيه تداركات و صحنه سازي ميكنه ميخواد تا به معناي واقعي فيلمي در حد اسكار بسازه و بايد صحنه هاي واقعي اون دوره رو بوجود بياره..من حتي ديدم كه براي اين كار انواع خودروهاي كلاسيك رو بصورت كيتهاي فايبر گلاس ميسازن تا در تعداد زياد روي شاسي و موتور مدلهاي جديد سوار كنن و بجاي ماشينها ي كم ياب استفاده بشه..بيشتر مدلهاي دهه 40 و 50 ميلادي ...حالا منفجر كردن مثلا فراري و يا چپ شدن يه ماستنگ و يا كامارو تميز و صفر كيلومتر كه چيزي عاديه..يه بار يه فيلم ايراني از تي وي پخش شد..نميدونم اسمش چي بود اما توي يه صحنه قرار بود يه 206 چپ بشه و بيافته ته دره و منفجر بشه..قسمت اول كه نشون داد 206 ترمز شديد كرد..در صحنه بعدي يه 206 ديگه كه رنگش متفاوت از اون بود در سرعت صفر كيلومتر در ساعت به بغل چپ شد!! احتمالا قبلا از همون طرف چپ شده بوده و برا فيلم خريده يا اجاره شده بوده!!! و در نهايت موقعي كه داشت از دره پرت ميشد انگار يه اتاق خالي رو از چوب ساخته باشن و اونو به جاي 206 بندازن توي دره !! خيلي ناشيانه هم ساخته شده بود!! واقعا خنده دار بود!! ولي از همه بدتر قسمت اخر بود كه ماشين منفجر ميشه و من دقيقا ديدم كه اوني كه مثلا منفجر شد يه اتاق خالي پيكان اوراقي بود كه از موتور و گيربكس و شيشه و ..در اون هيچ خبري نبود!!! خلاصه تا اين 206 كذايي بخواد بيافته ته دره 4 بار تغيير شكل و فرم و اندازه و رنگ و مدل پيدا كرد!!!

رضا صادقی
24-06-2011, 12:35
آره متاسفانه اقا علي خودمم بعدش پيگير شدم ولي انگار من و اون دوستمون كه رفتيم تهران رو مسخره گرفته بودن من دوستمو فرستادم سراغ اين و خودم با اقاي قاسمي رفتيمم اون ترنس ام 74 رو ديديم اما دوستم گفت همچين جايي نبود كه داخلش ماشين اينجوري باشه!!!
خودمم خيلي دوست داشتم نصيب يكي از ما بشه ولي ...
هنوز هم وقتي اون ترنس ام مياد جلو نظرم حالم گرفته ميشه كه از بي پولي نشد بخرمش واقعا خيلي دوسش داشتم

camaro lt
24-06-2011, 13:20
ماجراي ترانس ام رو يادم نمياد!! منظورت هموني نيست كه توي يه اوراقي بود؟ انگار محل بازيافت ماشينها بود..كاپوت هم نداشت..درسته؟ خب آخرين قيمتش چند بود؟ اون كه خيلي كار داشت و انگار اوضاع سندش هم چندان رو به راه نبود..از اين موارد زياد هست..گفته كه بايد بگرديم..خيلي زياد..و واقعا وقت و انرژي بگذاريم تا به يه مورد خوب برسيم وگرنه اينجوري خيلي سخته چيزي پيدا بشه..شايد باورتون نشه اما من پسر برادر م كه 10 سالشه رو هم مامور كردم! اونم عاشق ماشينه و بهش گفتم هرچي ماشين آمريكايي ديدي ازشون عكس بگير!!

رضا صادقی
24-06-2011, 13:27
اره اقا علي همون بود كه كاپوت سبزي داشت و توي گاراژ فرسوده و اسقاطي بود!!!!
قيمت اخرش 3.800 بود و پلاك ملي هم نداشت ولي سندش رديف بود!!!
حيف كه فروخته شد

camaro lt
24-06-2011, 13:37
نميدونم بگم ارزش داشت يا نه چون چيزي كه توي عكس ديدم خيلي كمتر از اينها ميارزيد..حالا چند فروخت؟ مطمئن هستم اون قيمت كسي نبرده..
من فكر ميكنم بهترين كار اينه كه توي كوچه خيابون راه بيافتيم و هر آمريكايي كه ديديم و چشممون رو گرفت آمارشو در بياريم.و اگر هم چيز خيلي خاصي بود حسابي پيله بشيم منتها با سياست!
از اون كامارو زرد 74 چه خبر؟ هنوز داره خر شيطون رو ميرونه؟؟!!

رضا صادقی
24-06-2011, 13:57
والا نميدونم چند فروخت منم مطمئنم كسي اونقدر نخريده
در مورد اون كامارو 74 هم خبري ندارم احتمالا فردا يكي رو بفرستم دم خونشون ببينم جريانش به كجا رسيده شايد قسمت شد گرفتمش ممنون

camaro lt
24-06-2011, 14:25
دنبال آگهي فروش كامارو توي اهواز بودم اينو پيدا كردم..اين قسمتش جالبه:!
بهاره رهنما بدون گواهینامه سوار یک کامارو اتوماتیک در نوجوانی شده و پس از یک تصادف سنگین و سخت ۱۰ سال رانندگی نکرده. وی هم‌اکنون یک پژو ۲۰۶ اتوماتیک دارد،!!!

masoud glx
24-06-2011, 22:30
سلام
داداش خسرو قاسمي چارجر داره يه تماس باهاش بگير ببينم چند ميگه شايد به كارت اومد

ممنون از توجهت . البته این 72 بودش و من مشخصا دنبال 69 یا 68 می گردم .

لینک اون اسکای لارک هم برای یکی از دوستان تی تی هستش و موتور ماشین هم فابریک و سالمه . من با دیدن این ماشین همش یاد یکی از ویدئوهای مارلین م*ن*س**و*ن میفتم به اسم Tainted Love البته ماشین چیزی دیگه ای بود که دقیق توی ذهنم نیست .

masoud glx
24-06-2011, 22:30
تکراری لطفا پاک بشه ...

masoud glx
24-06-2011, 23:29
تکراری . لطفا پاک بشه .

رضا صادقی
24-06-2011, 23:32
سلام
داداش 68 يا 79 خيييييلي كميابه همون يكي از بچه هاي تي تي سعيد كه دوست خودمم هست جنازشو خريده 13 تومن فكر كن فقط يه اتاق خالي هست كه كلي هم كارداره اگه اينقدر ميخواي خرج كني برو سمت موستامگ هاي فستبك هم خيلي جذابترن و هم با كلاس تر

camaro lt
25-06-2011, 12:37
فكر كنم اگر واقعا تميز باشه 4 تومن قيمت مناسبي هست:

اين يكي زياد گفته.به شرط سلامت واقعي حدود 4.5 تا 5 ارزش داره.البته گاز سوز كردنش خيلي توي سر ماشين زده.

اينهم كه عكس نداره
شورولت كامارو مدل 75

, شورولت کامارو مدل 75 , 8 سیلندر اتومات , قیمت 700 / 3 مقطوع
1390/4/4 الی 1390/4/5
09122263458

اكازيون يعني بايد خيلي ارزان و بسيار تميز باشه:
شورولت كاپريس

, شورولت کاپریس , سوپر سان , بسیار تمیز مدل1985 , اکازیون ,
1390/4/4 الی 1390/4/5
09171065031 22865927

اينهم كه داستانش از اون داستانهاست!!!
شورولت كروت زرد 2009

, شورولت کروت زرد 2009 , فوق العاده سالم -کیت اگزوز , رینگ ولاستیک تیونینگ DVD
1390/4/4 الی 1390/4/5
برای مشاهده تلفن آگهی به نسخه چاپی مراجعه نمایید

اينهم كه به دوج ميگه دوژ..!!
دوژ رم شارژر 1978

, دوژ رم شارژر 1978 , سبز 8سیلندر 2دیفرانسیل , با وینچ جلو بدنه رنگ آمیزی
1390/4/4 الی 1390/4/5

تلفن كه ندارن مشكل بشه پيدا كرد..توي شهرستان نيازمنديهاي همشهري نيست..حالا كي از تهران گير بياره!! بايد براي اين مسئله يه فكري ميكردن.اينجوري خيليها از خيلي چيزها بي خبر ميمونن..چه بسا ممكنه اين يه مورد خيلي خوب باشه و قيمت مناسب هم بده اما خبر نداشته باشيم..
پونتياك‌فاير‌برد

, پونتیاک فایر برد , 1969 , نقره ای
1390/4/4 الی 1390/4/5

amiva
25-06-2011, 13:09
کاتالینا:

camaro lt
26-06-2011, 10:43
اينهم اولين عكسهاي گرفته شده از مدلهاي سالهاي 73 ميلادي كه توسط جاسوسان صنعتي از فاصله بسيار دور..
مجله دانشمند 1351

بر اساس تصاوير مبهمي كه ميديدند و همينطور سنتي كه اون شركت سازنده براي طراحي ماشينهاي خودش داشت طرحي ذهني و ابتدايي از اون خودرو كشيده ميشد..مثل اين:

masoud glx
26-06-2011, 22:35
داداش 68 يا 79 خيييييلي كميابه همون يكي از بچه هاي تي تي سعيد كه دوست خودمم هست جنازشو خريده 13 تومن فكر كن فقط يه اتاق خالي هست كه كلي هم كارداره اگه اينقدر ميخواي خرج كني برو سمت موستامگ هاي فستبك هم خيلي جذابترن و هم با كلاس تر

بله در اینکه کمیابه که شکی نیست . اگر مثل نقل و نبات ریخته بود که اینجا مطرح نمی کردم !! سعید خان رو هم من علاوه بر اینکه دوستم هست همشهریم هم هستش و باهاش در ارتباطم . قیمتش رو هم آشنایی دارم . مشکلی نیست از اون لحاظ و البته به موستانگ کلا چندان علاقه ای ندارم . فعلا اگر خدا بخواد در حال خرید کامارو ss هستم مدل 68 البته 50 50 هستش چون گیر خاصی داره که باید ببینم رفع میشه یا نه .

, شورولت کامارو مدل 75 , 8 سیلندر اتومات , قیمت 700 / 3 مقطوع
1390/4/4 الی 1390/4/5
09122263458

تمیز بود . فروش رفت .

دوستان اگر کامارو 78 مناسب برای بازسازی هم علاوه بر چاجر 68 و 69 سراغ دارید ممنون می شم اطلاع بدید . 6 یا 8 فرقی نداره چندان البته ترجیحا 8 . موفق باشید .

camaro lt
27-06-2011, 15:09
فعلا اگر خدا بخواد در حال خرید کامارو ss هستم مدل 68 البته 50 50 هستش چون گیر خاصی داره که باید ببینم رفع میشه یا نه .

قضيه هيجان انگيزيه!!! لطفا كامل توضيح بدين!! با تصوير!!
حالا اگر هم نخريدي لااقل عكسهاشو اينجا بذار:20:

amiva
27-06-2011, 15:58
به خواب هم نمیدیدم چیزی به این تمیزی رو تو ایران ببینم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ماستنگه رو ببینید:

masoud glx
27-06-2011, 23:05
ماستنگ بسیار زیبایی هستش . . . تبریک به صاحبش .

در مورد SS هم که توضیح خاصی نداره ، بدنه نسبتا نا سالم و مناسب واسه بازسازی . قیمت هم بالا که می ارزه البته . کمی گیر داره از بعضی جهات که امیدوارم زودتر رفع بشه . ایشالا اگر خریدم و بازسازی شدش عکس هاش رو قرار می دم . فعلا که عکسی نیست چون مالک فعلی اجازه عکس گرفتن رو نمیده بدلیل حماقت ها و سو استفاده هایی که بعضی ها کردن این مدت و منم کاملا حق میدم به ایشون .

رضا صادقی
28-06-2011, 08:11
حالا كه مسعود جان 66 فستبك دوس داره اينم از طرف من
تازه اين V8 هست
با تشكر:10:

amiva
28-06-2011, 11:46
حالا كه مسعود جان 66 فستبك دوس داره اينم از طرف من
تازه اين V8 هست
با تشكر:10:
قربونت رضا جون، من کلا کلاسیکی که تمیز نگه داری شده باشه دوست دارم حتی اگه پیکان باشه:11:

خیلی زیبا بود:11::10:

masoud glx
28-06-2011, 13:30
دیروز به قصد پیدا کردن امریکایی خاص و مناسب بازسازی به اهواز رفتم و حداقل نصف خیابون ها و کوچه ها رو شخم زدم !! اما مورد مناسب پیدا نشد . چند تا نوا دیدم ، چند تا کاپریس ، یه ایمپالا شیک و بسیار تمیز ، اما مورد مناسب واسه بازسازی پیدا نکردم . واسه شخم زدن نصب دیگش هم منصرف شدم با این گرمای هوا و پای پیاده ، چندان جواب نمیده !!

دوستان شنیدم خرمشهر یه نمایشگاه مانندی هستش برای ماشین های امریکایی قدیمی . . . درسته ؟ کسی اطلاعاتی داره + آدرسی شماره ای چیزی . . . ؟ ممنون میشم .

camaro lt
28-06-2011, 14:50
توي اهواز دنبال آمريكايي براي بازسازي ميگردي؟؟!!! اي بابا!! پيدا نميشه..اگر هم باشه جلوي چشم نيست و اگر هم بخوان بفروشن قيمتي ميدن كه ميبيني اگر يه تميزش رو بخري به صرفه تر هست!! خودم سالهاست اينجام و ديگه ته همه چيزو در آوردم..!! البته ممكنه يه چيزهاي خيلي خاص و زير خاكي هم باشه اما واقعا به مفتيها پيدا نميشه..توي خيابونها هم كه ديدن يه نوا خودش كلي شانس ميخواد ديگه چه برسه به پيدا كردن يه آمريكايي قيمت مناسب و بدرد بخور براي بازسازي..

masoud glx
28-06-2011, 16:55
من که توی برنامه دارم آبادان + خرمشهر رو هم بگردم . اهواز رو هم به یکی از دوستان می سپارم جاهایی رو که نرفتم بره و بگرده .
بحث خرید ماشین تمیز نیست . ماشین با ارزش و کاردار می خوام که بازسازی کنم . . .

فقط حیف که وقت ندارم و آخر هفته باید برگردم تهران و بعد هم . . .

ممنون از توجه . شاد باشید .

camaro lt
28-06-2011, 17:03
بحث خرید ماشین تمیز نیست . ماشین با ارزش و کاردار می خوام که بازسازی کنم
بله ميدونم چي ميگين..همه ما اينجا دنبال اين جور ماشينها هستيم و در واقع بيشتر اونهايي كه قصد خريد دارن اينجوري ميخوان بخرن..اما داستانش خيلي تغيير كرده..نميدونم چقدر گشتين اما به احتمال زياد ديگه متوجه شدين كه نميشه اينجور ماشينها رو راحت پيدا كرد و اگر هم باشه واقعا خيلي سخت بشه خريد( از نظر كنار امدن با صاحبش و قيمتي كه ميده و اداهاي ديگه اي كه در ميارن!!) يه نگاهي به پستهاي چند ماه قبل و يا پارسال بندازيد متوجه منظورم ميشين!! خود طرز برخورد و حرف زدن با صاحبش يه داستاني داره..
جناب صادقي ممكنه آدرس اون كامارو 74 رو به آقا مسعود بدي ؟! بد نيست شانس خودشو در اين مورد هم آزمايش كنه.

masoud glx
28-06-2011, 17:12
درست میگید .
بله خوب شرایط فرق کرده ولی باز ممکنه یه مواردی هم پیدا بشه . حالا تا چی بشه البته . . .
کامارو 74 جریانش چیه ؟ قیمت ؟ ارزش بازسازی داره ؟

شنبه یه کامارو موتور 350 فنی عالی و بدنه و تودوزی کاردار مدل 78 از دستم پرید !! هنوز غصه می خورم . حدود 3200 معامله شد . 5 دقیقه دیر رسیدم .

camaro lt
28-06-2011, 17:48
والا داستان اينه كه يه كامارو هشت اتومات زرد كه بدنه خوبي هم داره توي شهر جناب صادقي هست و ايشون براي خريد رفتن سراغش...خلاصه سرتون رو درد نيارم طرف هر دفعه حرفي ميزد و قيمت رو بالا ميبرد..هر دفعه چيزي حدود 500 يا 800 يا يك ميليون تومان بيشترش ميكرد..گويا يه چيزي شنيده بوده جو گير شده....حالا چرا؟ نيمدونم..و البته گاهي هم ميگفت قصد فروش نداره و ميخواد سقفش رو ببره و كروكش كنه!!! خلاصه با يه كسي طرف شده كه حسابي تعطيله!! به هيچ كدوم از حرفهاش پايبند نيست و هر دفعه يه فكري توي سرشه! گويا يه پدر و پسرن جفت هم و چرت و پرت زياد ميگن!! داستان مفصل اونو خود جناب صادقي بايد بگه كه رفته دنبالش..نيمدونم ديگه الان اون كامارو وجود داره يا نه اما فكر نكنم فروش رفته باشه چون شرط اول اينه كه آدم با يه ( آدم) طرف بشه وگرنه اگر اون ماستنگ صفر كيلومتر فست بك 66 صفحه قبل رو هم بخواهي از يه بي جنبه با قيمت ارزون هم بخري اعصاب و روان آدم نابود ميشه!!!

amiva
28-06-2011, 19:47
من که توی برنامه دارم آبادان + خرمشهر رو هم بگردم . اهواز رو هم به یکی از دوستان می سپارم جاهایی رو که نرفتم بره و بگرده .
بحث خرید ماشین تمیز نیست . ماشین با ارزش و کاردار می خوام که بازسازی کنم . . .

فقط حیف که وقت ندارم و آخر هفته باید برگردم تهران و بعد هم . . .

ممنون از توجه . شاد باشید .

ابادان رو هم بی خیال شو برادر، من 6 ساله اینجام، اون اوایل خوب بود اما الان دیگه چیز چشم گیری نیست مخصوصا شما که ظاهرا دنبال کوپه ایی. فقط یه الدزمبیل کوتلاس 69 سدان بود که خواب بود، اول میگفت نمیفروشم اما الان نیستش شاید ردش کرده یا شایدم باز خوابوندتش، یادگار پدر و از این حرفا
یه دو تا ایمپالا و کاپریس هم دیدم که امریکایی سوارند و نمیفروشند

اون نمایشگاه هم که گفتید نمایشگاه خودروی کلاسیک بود که اسفند برگزار شد برا یه هفته، عکساشو گذاشتم تو فروم عکس ماشین های امریکایی

---------- Post added at 08:47 PM ---------- Previous post was at 08:45 PM ----------

شنبه یه کامارو موتور 350 فنی عالی و بدنه و تودوزی کاردار مدل 78 از دستم پرید !! هنوز غصه می خورم . حدود 3200 معامله شد . 5 دقیقه دیر رسیدم .
واقعا هنوز کسی این قیمت میده؟!:18::18: ماشینه چه قدر کارداربود؟ عکسی ازش ندارید؟ بدنه اش چه طور بود؟ 8 فابریک بود یا خودشون 8 اش کرده بودند؟ من مـــــــیــــــخـــوام:19:
ممنون:11:

camaro lt
28-06-2011, 21:08
اين كامارو كار دار 78 كه گفتين احتمالا هموني باشه كه من توي ايران ماشين پيدا كردم و جناب صادقي رفت دنبالش تهران و صاحبش هم نبريده از آب در اومد و هي قيمت زياد كرد ..احتمالا خسته شده بوده هيمن قيمت داده ردش كرده..كار ما شده مثل كشتي گيرا ها!! طرفو خسته ميكنيم آخرش ول ميكنيم ميريم يكي ديگه مياد ميزنه زمين جايزه رو ميبره!!!
حالا با اين عكسها يه ذره حال كنين تا ببينيم چي ميشه؟؟!!

masoud glx
28-06-2011, 23:03
در مورد آبادان میدونم کم شده و بعضی ها هم که دادن اسقاط و . . . اما باز میام همین هفته و یه جستجویی می کنم .

اون نمایشگاه هم که گفتید نمایشگاه خودروی کلاسیک بود که اسفند برگزار شد برا یه هفته، عکساشو گذاشتم تو فروم عکس ماشین های امریکایی

اون رو که نمی گم !! نمایشگاه کلاسیک رو خودم من اومدم و توی یه تاپیکی هم توی همین فروم حداقل 30 - 40 تا از عکسهایی که گرفته بودم رو گذاشتم . منظورم از نمایشگاه ، گالری هستش یعنی برای فروش !! نه کار شو . . . می پرسم از دوستانی که شاغل هستن اونجا و اگر پیدا شد اینجا هم می نویسم .

واقعا هنوز کسی این قیمت میده؟! ماشینه چه قدر کارداربود؟ عکسی ازش ندارید؟ بدنه اش چه طور بود؟ 8 فابریک بود یا خودشون 8 اش کرده بودند؟ من مـــــــیــــــخـــوام

اين كامارو كار دار 78 كه گفتين احتمالا هموني باشه كه من توي ايران ماشين پيدا كردم

بله که هنوز این قیمت میدن !! همینه که میگم باید بگردیم . . . ماشین بدنه اش نیاز به صافکاری و نقاشی اساسی داشت . عکس ندارم . فروش رفته بود 5 دقیقه دیر رسیدم ... خوزستان بودم تا برسم تهران دیر شد :41: به نظرم اگر نرمال جمع میشد حدود 3 تومن و اگر عالی جمع میشد حدود 6 - 7 تومن خرج داشت ولی عالی که میگم یعنی تک توی ایران !! 8 سیلندر فابریک بود . کلا مورد خیلی خوبی واسه بازسازی بود .

اگر منظورتون اونه که 3 تومن قیمت داده بود یا همچین چیزی و رنگش هم درست یادم نیست قهوه ای یا مسی همچین چیزی بود ... نه اون نیست . این رو یکی از دوستان پیدا کرده بود . البته اون ایران ماشینیه هم فروش رفته بود فکر کنم ولی آگهی رو پاک نکرده بود .

توی نیازمندی ها هم یکی بود چند روز پیش 8 مدل 75 و روپا به اظهار مالک که 3.700 می داد . اتوماتیک !! اون هم همون روز فروخت .

حالا این هفته واسه دومین بار می رم تهران باز شخم بزنم ببینم چی میشه . . .

شاد باشید و چند مدتی ممکنه نباشم .
موفق باشید .

camaro lt
29-06-2011, 00:53
اون 78 كه من گفتم سفيد بود با باله عقب و هشت اتومات داخلش هم قرمز بود..عكسهاش رو توي اين تاپيك ميتونين ببينين..ممكنه جناب صادقي هم هنوز اون عكسها رو نگه داشته باشه. البته حق با شماست و اگر بگرديم چيزهاي خوبي ميشه پيدا كرد چون اين قيمتهاي بالا ميگذره و كم كم تب خريد و فروش اينها ميافته و فقط اونهايي دنبالش ميرن كه اهلش هستن كه اينم زياد نيست..خوشبختانه فكر كنم يه مقداري اين قيمت الكي پروندن كمتر شده..قيمتهاي نزديك به واقع رو بيشتر ميبينم.

mahdi3573
29-06-2011, 18:01
سلام بچه ها ایمپالا اگه میخواین 1سری به این ادرس بزنین تو شهر ماست 12قیمت گذاشته از نزدیک دیدم خوبه

در مورد مونت خودم:

تودوزیش تموم شد داشبورد رو هم روکش کردم اما اینجا واقعا گرمه نمیشه کار کرد گذاشتم تو هوا خنکی کاراشو انجام بدیم

احتمال زیاد پلاک شیرازش میکنم 1آشنا پیدا کردم بدون حضور ماشین کار رو انجام میده
تاببینیم تا کجا میشه رو حرفش حساب کرد

رضا صادقی
30-06-2011, 08:16
سلام
خدمت شما عرض كنم كه اقا مسعود كل جريانو كه اقا علي توضيح داد اون 74 هم تو شهر ما هستش هنوز ولي اينبار ميخواد چه قيمتي بده خدا ميدونه!!!!
اون 78 سفيده هم من حاظر بودم تا 3.5 هم بدم ولي نفروخت چون واقعا ماشين كاردار بود خيل وضعيت اتاقش بد بود و اخر هم گفت فروختم 4.500 والا من كه يكم نا اميد شدم يه چيز بگم شاخ در بيارد:18: يكي از اشنايان توي تهران 67 فستبك خريد 1900:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:
ديگه نميتونم چيزي بگم:41:

camaro lt
30-06-2011, 09:46
ماستنگ فستبك 1967 به قيمت 1.900.000 تومان؟؟؟؟؟؟!!!!
نه اينكه باور نكنم..چون احتمالش هست كه يكي اصلا توي باغ نباشه و ماشين رو به اولين نفري كه از نظر خودش قيمت خوبي داده بفروشه..اما شانس پيدا كردن همچين موردي اونهم براي فستبك ماستنگ يك در ميليونه!!!! واقعا بايد به اين فاميلتون بخاطر خوش شانسي تبريك گفت..اصلا ديگه مهم نيست ماشينه توي چه حال و روزي باشه..شما بگو يه اتاق خالي گرفته !! خيلي راحت ميتونه قيمت يه پرايد صفر بفروشه!!!
خب ديگه جناب صادقي كار شما حسابي در آمد!! ديگه گردنت افتاده بايد تا ميتوني از اين ماشين برامون عكس بگيري بگذاري اينجا !!!!:20:
اون كامارو 78 هم من فكر نميكنم اين قيمت فروخته شده باشه..طرف براي اينكه كم نياره يه چيزي بالاتر از قيمت پيشنهادي شما گفته..وگرنه واقعا كار داشت..در هر صورت اگر بگرديم بازم پيدا ميشه...

amiradn007
03-07-2011, 14:58
مثل اینکه خیلی عشق ماشینی

رضا صادقی
04-07-2011, 17:48
سلام
بچه ها نظرتون در باره اين چيه
اقا علي به نظرت نهايت چند ميارزه
زي28 واقعيه ها!!!!!

ويرايش...
بهش زنگ زدم گفتش كه پايين تر هم ميدم گفتم مثلا چند گفت يكي دو تومن پايين تر
ميگم خدا كنه اين يكي دلال نباشه ببينم ميشه با يه قيمت خوب خريد ازش چون واقعا 78 زي28 كم گير مياد به اين تميزي!!!

camaro lt
04-07-2011, 18:31
والله ظاهراماشين تميزيه..حالا فني و اين چيزها هم به كنار اما قيمتش رو نميدونم شما ميتوني از اين اندازه بالا به جايي كه مد نظرت هست برسوني؟ مثلا دو تومن هم كمتر بده بگه 11 بازم زياده..نميگم ماشين بي ارزشيه اصلا..منظورم زياد براي جيب امثال ما!!!
خب مثل هميشه بايد چك بشه و ببنيم چي داره؟ اصل داستان فكر كنم اينه كه طرف ميگه z 28 واقعيه..خب من وين كد رو از روي سايت خوندم و با توجه به اون چيزي كه ميبينم ( توي وين كد) موتور اين كامارو 175 اسب بخار قدرت داره و در واقع چيزي بيشتر از يه موتور 350 معمولي بيوك ايران با كارب چهار دهنه نيست..يا يه كاپريس معمولي ..چون موتورش مال سري L هست كه ميشه مربوط به گروه 350 و چون در نوروود اوهايو ساخته شده ( علامت N ) يعني كه موتورش 5 اسب از مدل كاليفرنايي كه 170 اسب داره قويتره..با اين حساب روش به اون صورتي كه يه زد 28 هيولايي قدرت داره حساب نكن..البته بايد ببينيم واقعا موتورش بعد از اين همه سال تعويض شده يا نه و اگر هم نشده چقدر سلامت و كارايي داره؟ چون بازم اين يارو گويا ميخواد زد 28 بودنش رو به رخ بكشه..
نيمدونم چرا شب عكس گرفته؟؟!!! اونهم اينقدر بد؟؟ از بغل و توي نور روز و آفتاب بايد ميگرفت يه نماي سه رخ از دو طرف..
حالا شما باهاش صحبت بكن و ببين داستانش چنده و شما چقدر ميتوني باهاش راه بيايي و البته اونم با شما راه بياد..اگر توافق نسبي حاصل شد برو ببينش تا مابقي قضايا ببينيم چي ميشه..

رضا صادقی
04-07-2011, 20:03
سلام
والا اقا علي خودش همه چيزاشو گفت گفتش نميشه گفت ماشين درجه1 هست و عالي عاليه ولي 95 درصدش فابريكيه مثله موتور-تودوزيو... بدنه هم سالمه ولي زير در شاگرد يكم پوسيدگي داره و موتور و گيربكس سالمه من قدرت برام زياد ملاك نيست بيشتر زي28 بودن توي وين مهمه و اون ابششها كه واقعا خشونت رو بالا ميبره براي موتور و گيربكس ميشه بعدا فكرايي كرد مسئله اينه كه از نزديك بايد ديد و نظر داد من احتمالا هفته اينده برم تهران و برم سراغش شاديد قسمت ما شد و اين هيولا نصيبمون شد خيلي از اين مدل اتاق خوشم مياد:40: صد البته قيمتش بالاست و از ديد من بيشتر از 7 تومن نهايت نهايت 8 تومن نميارزه
نظر شما چيه؟

camaro lt
04-07-2011, 20:15
نميدونم چي بگم چون ماشينو الان از نزديك چك نكردم...حقيقتش توي وين كد هم هرچي ميگردم چيزي كه نشان بده اين يه زد 28 واقعي هست نميبينم..دقيقا توي وين چي بايد باشه تا نشون بده زد 28 هست؟
اون رم اير هاي بغل و روي كاپوت هم ميشه دستي سوار كرد..كار سختي نيست..حتما بايد از نزديك چك كني و البته روي اون وين كد هم بيشتر كار كني.

رضا صادقی
04-07-2011, 20:44
اقا علي كلمه Q نشان دهنده زي28 هست توي وين هر كامارويي كه حرف دومشQ باشهz28 هست!
اينم كاملترين مرجع كامارو از همه جوانب

camaro lt
04-07-2011, 21:01
اوكي ..ظاهرا Z 28 بايد باشه...اما بجز اين حرف و نوع موتور و كارب يه سري تفاوتهايي هم تو گيربكس و ديفرانسيال بايد داشته باشن..من يه باز زد 28 ديدم كه روي محور عقب ميله ضد غلتش داشت درست مثل كاپريس..اگه اينم داشته باشه يعني ميشه بيشتر اطمينان كرد..ولي اين جور عكس گذاشتنش منو خيلي به شك انداخته..
بگو ببين ميتونه عكسهاي بيشتري از ماشين تو ي روز بگذاره؟ از زير و داخل موتور هم بگذاره..

masoud glx
05-07-2011, 10:15
درود دوستان .

یدونه Z28 واقعی مشکی رنگ دیدم تهران برای یه مهندس ساختمونی بودش ... وضعیتش خوب بود و قیمت 11 می گفت که به نظر شخص من نمی ارزه ... پاسداران بود .
یکی دیگه هم بود 99 درصد فابریک !! موتور 350 فابریک با 70 هزار کارکرد !!! کلی وقت خوابیده ... مدارک گمرک خرمشهر و سند دست اول و همه چیز کامل و عالی . مدل 77 و سفید و زیبا ... قیمت می داد 14 تومن که چند تومنی !! هم تخفیف می داد . شاید می ارزید ولی برای من که هدف بازسازی دارم نه .

موفق باشید .

camaro lt
05-07-2011, 10:54
درسته..اينجور قيمتها( حالا جداي اينكه ارزش داشته باشه يا نه) به درد امثال ما نميخوره..حداقل به درد من نميخوره چون طرف كاري نكرده روش ميخواد الكي يه پول مفتي به جيب بزنه..و از طرفي مطمئن باشيد وقتي ماشين رو گرفتين چيزهايي توي اون ميبينيد كه متوجه ميشين اصلا اين قيمت ارزش نداشته..چون كم كم با مشكلات خاصي كه داره و يا ايرادات مختلفش كه توي اون مرحله اول چكاپ مشخص نبوده روبرو ميشين..منم براي بازسازي ميخوام بگيرم و حالا هرچقدر هم كه اينها تميز و فابريك باشن بازهم مورد مناسبي نيستن..حالا اگر يه قيمت مناسبي ميدادن شايد ميشد در موردش فكر كرد..اما اينها كه كيسه دوختن واسه پول بعيد ميدونم با قيمتهاي واقعي كنار بيان..بازار رو هم همينها خراب كردن.

رضا صادقی
05-07-2011, 10:59
سلام
خوب مسعود جان امار بده شايد قسمت ما شدي يكيشون
اون دوميه كه ميگي
من ميگم اقا علي اون سفيده كه لينكشو گذاشتم 8 تومن ميارزه نظرت چيه؟

camaro lt
05-07-2011, 11:12
8 تومان ممكنه..خب بايد چك بشه..مثلا ممكنه لاستيكهاش نياز به تعويض داشته باشه و همين چيزي حدود 600 تومن يا بيشتر هزينه داره. وضعيت موتور و گيربكس و ديفرانسيال هم مهمه..شما گفتي موتور چندان مهم نيست..اما به فرض وقتي گرفتي كه نميخوايي بلافاصله چند تومان خرج موتور بكني ؟!! حداقل بايد بتونه درست راه بره؟؟!!
نظري ندارم چون خودتون هم ميدونين قيمتها برا اين ماشينها بيشتر توافقيه..اگر بخواييم با ماشين امروزي بسنجيم 8 تومن پول يه پرايد ميشه كه از يه طرفه اصلا ماشين نيست! از يه طرف كم مصرفه ولي اين كامارو كم مصرف نيست! حالا اگه از ديد به روز بودن بسنجيم كه اونم يه داستان ديگه داره...خلاصه اينكه اگر ديدي راه مياد و ماشين هم در كل مورد مشكلداري نداره( بيمه..سند..كارت سوخت..پلاكها و شماره ها) فكر ميكنم بد نباشه..

رضا صادقی
05-07-2011, 12:25
گفت لاستيكا متوسط رو به بالا هستن-بيمه و معاينه داره-موتور گيربكس- و ديفرانسيل سالم سالم هستن در حد صفر نه ولي سالم
پلك هم كه داره براي بيمه و كارت سوخت نپرسيدم فقط
بايد برم تهرانباز هم و ببينم وضعيتش چطوره

camaro lt
05-07-2011, 13:34
اگر برات امكان داشت يه سري هم به اون بازار معروف عبدل آباد بزن ببين چيزي پيدا ميكني؟ چون شنيدم اونجا هم از اينجور موارد ميارن و خوبي اونجا اينه كه طرف آورده كه بفروشه و حتما زياد هم ميان دور و برش و ناچاره قيمت منطقي بده نه الكي پرت كنه ...و كلي هم بايد معاينه و اصالت و اين داستانها رو پشت سر بگذاره و بقيه كاراي دفتري و كاغذ بازي هم همونجا انجام ميشه و البته معامله اگر همونجا صورت بگيره ( ودر دفترخانه همانجا ثبت بشه) اگر بعدش يكي از طرفين مشكلي بوجود آورد يا مثلا حرف فروشنده در مورد ماشين و تميزي اون و سالم بودنش درست نبود بايد جواب پس بده و خفتش گيره..

رضا صادقی
05-07-2011, 19:25
سلام
اقا علي اونجا هم قبلا رفتم اونجا وضعش خيلي خرابتر از اين بازاري ما هست چنان بنداز بندازيه كه حساب نداره!!!!!!
به روي چشم اونجا هم ميرم من اخر سر يه مورد خوب ميخرم بهتون قول ميدم

camaro lt
05-07-2011, 20:52
خب همه جا بندازي هست..ما هم كه پول توي جيبمون قلمبه نشده مفت بديم بره!! بالاخره يه حساب كتابي ميشه كرد..منظورم ديدن موارد زيادتر و آماده براي معامله است كه شايد بين اونها بشه چيزي مناسب پيدا كرد..حالا اينجا يا اونجا يا حتي يه شهر ديگه..
كوچه خيابونهاي جنوب شهر رو هم بگردي بد نيست..هميشه احتمال بودن يه ماسل اينور و اونور كه خوابيده و فروشيه هست..شايد هم با قيمت بسيار شيرين...مثل اون ماستنگ مك وان آبي كبود..

diyukis
05-07-2011, 21:23
واقعا لذت بردم از این مباحث پر بار.بخدا دیر به دیر سر میزنم اما وقتی میام یه ساعت با اشتیاق مطالبو میخونم و لذت می برم.چند تا دوست جدید هم به جمعمون اضافه شدن.علی آقا همچنان در رویای ریویرا و رضا هم که در رویای یه پانی یا ماسل.
دمتون گرم.واقعا مباحث خوبی بود.مخصوصا اون مبحث زد زنگی که با تکنولوژی نانو بود.حالا دوستان اگه پیگیر بشن که قیمت نهایی برای مشتری چند در میاد خیلی عالیه چون بکار هممون میاد.
حال خودمو ماشینمم خوبه.فقط حال جیب همایونی یکم خرابه که خدا ایشالا بزودی پرش میکنه.:31:
از این به بعد قول میدم اینجارو رها نکنم و مثه یه سرباز در خدمت باشم.

رضا صادقی
05-07-2011, 21:32
آره بايد جنوب شهر رو هم برم و بگردم فك كنم اين بار 200-300 تومني هزينه اينور و اونور بشه ولي خوب ارزششو داره به نظر من

به به داش محسن خودمون خوبي برادر اتفاقا خواستم غايبي هاتو بدم به مدير گروه واحد امريكايي رو حذف كنه:31: خوب شد كه زودتر اومدي!!!!
پوني در چه حاله تاپيكتو ميخونم توي تي تي همون رنگ فابريكشو بزني فك كنم بهتر باشه

diyukis
05-07-2011, 21:42
قربونت رضا جان.والا به دل خودم باشه که همون رنگ فابریکو عشق است.یه آبی درباری خوشگل بزنم روش.فقط منتظرم یه پول قلمبه بیاد دستم همه چیزشو لخت کنم.
راستی تهران میری برای ماشین پیدا کردن؟؟
اگه تهران میری منم میام.چون به هر حال بیکارم و وقت آزاد تا دلت بخواد دارم الان.
بنظر من برای ماشین پیدا کردن فقط و فقط باید بری محله های قدیمی شمال تهران.توو این کوچه پس کوچه ها شانس بیشتری برای موفقیت هست.

رضا صادقی
05-07-2011, 21:43
اره محسن جون ميخوام هفته اينده بيام تهران شماره موبايلتو بذار تو پروفايلم تا اومدم باهات هماهنگ كنم

masoud glx
05-07-2011, 21:58
من این هفته تهران بعضی جاهاش رو زیاد گشتم که حداقل از نظر ماشین های پارک شده توی خیابون که کامارو دیده نشد . ( البته مد نظر من 68 بودش که نبود ولی خوب مدل دیگه ای هم نبود !! البته امریکایی های دیگه ای دیدم که برای من ارزش نداشتن + چندین بنز از جمله 350 SLC و 500 SL و . . . )
آزادی تا شعاع 1 کیلومتر !!!! جدی شاید 10 درصدش از دستم در رفته باشه ... ولی بقیه اش رو خوب گشتم طوری که برگشتن خونه در حال سکته بودم ... بیشتر فاطمی ، حوالی کارگر شمالی ، میدون انقلاب ، ولیعصر حد فاصل چهار راه تا میدون فاطمی و همینطور به سمت انقلاب ، ونک و خیابون های اطراف به سمت جهان کودک ، از اونجا به سمت پارک آب و آتش و همینطور دیدار شمالی و جنوبی ، پاسداران چند خیابون اول ، اطراف میدون دوم صادقیه تا بعد از مترو و از اون ور هم بلوار فردوس و اعتمادیان تا بسیج .

دیگه یادم نمیاد ... اینجاها رو خواستید ببینید حتما برای اولویت های آخر بزارید چون یه بار رصد شده و نبوده . . .

شاد باشید .

پی نوشت 1 : همچنان کامارو 68 و 78 خردیدارم ترجیحا 350 .
پی نوشت 2 : امروز یه 75 قولنامه شد برای تست بعضی موارد و برنامه ها .

رضا صادقی
05-07-2011, 22:04
مسعود خداييش دست ميزاري رو جيگر ما كه خونه
اون دوتا بنز كجا هستن منم برم ببينم اگه ميشه ادرس دقيق ب بده
و امارو اون كاماروها
ميگم عجب چيزاي آسي ميخوره به تورت
ممنون
ويرايش...
مبارك باشه براي خودت گرفتي؟ (منتظر عكس هستيم)
و گزارش مراحل خريد و قيمت
باز هم ممنون

camaro lt
05-07-2011, 22:13
دیگه یادم نمیاد ... اینجاها رو خواستید ببینید حتما برای اولویت های آخر بزارید چون یه بار رصد شده و نبوده . .
دقيقا همون روش من رو انجام دادي! البته با توجه به اينكه خيلي ها كفش آهني به پا كردن و عصاي فولادي دست گرفتن تا آمريكايي زير خاكي ناب پيدا كنن ديگه احتمال اينكه بشه اينجوري چيزي پيدا كرد خيلي كم شده البته بازم بايد گشت..اين گشتنهاي ما هنوز خيلي كمه..من فكر ميكنم شهرهاي ديگه كه تصورش نميشه كرد ميتونه جاي بهتري باشه منتها بايد يه نفر دلسوز اونجا دنبالش باشه..مثل يزد كه چند وقت قبل يكي اومد اينجا و گفت ريويرا كنار خيابون ديده خوابيده!!! بعدش ديديم كه يه بيوك ايران بود!!!!!!!
گاراژها...تعميرگاهها...حياطه اي منازل كه نرده دارن( يواشكي سرك بكشيم..!!!) باغهاي بزرگ و درختستانهاي وسط شهر..كوچه هاي بن بست...دهات نزديك شهر كه بيشتر ديگه جزو حومه و حاشيه شهر شدن...خيلي جاها هست كه اينجور ماشينها بخاطر اينكه جاي زيادي نگيره اونجا پارك ميشن...

masoud glx
05-07-2011, 22:21
350 SLC دقیقا روبروی یه شیرینی فروشی هستش کمی بعد از تقاطع فاطمی با با حجاب یا اگر حجاب رو بلد نیستی همون تقاطع فاطمی با کارگر شمالی رو بگیر توی فاطمی به سمت سازمان آب و بیمه تامین اجتماعی جلو بیا ، سمت راست خیابون چند بار هم که رد شدم همونجا پارک هستش . نقره ای رنگ و بسیار زیبا و تمیز با تودوزی مشکی . واقعا مورد خوبیه برای آلمانی و . . .

500 SL هم ( نمیدونم چرا بر عکس میشه وقتی می نویسم ! 500 اس ال صحیح هستش ها !! ) دقیقا توی خیابون حجاب روبروی هتل لاله پارک بود ( دو بار دیدم ) . سفید رنگ و غول بی شاخ و دم .

یدونه 300 SEL هم تقاطع آزادی با کارگر بود فکر کنم ! یادم نیست دقیقا . البته سدان هستش ...

ببخشید بابت اف تاپیک آلمانی توی تاپیک امریکایی .

در مورد کامارو 75 یا 76 که هنوز مشکوک به 76 بودنش بله برای خودم هستش و البته برای تست بعضی موارد بادی تیونینگ که هزینه میشه برای 78 در آینده و بدنه تیون شده این رو هم بعدها می فروشم جداگونه . البته هنوز اجرا شدنش قطعی نیست . بستگی به جیب داره . فعلا فقط خریداری شده و خوابیده سر جاش . قیمت هم خــــــــــیلی مناسب .

راستی ، یدونه فابربرد هستش نقره ای رنگ و فنی عالی ... شانسی پیدا شد . تمیز هستش و آماده استفاده فقط رنگ میخواد کسی خواست آمارش رو بدم . یدونه 78 هم هستش اونهم بازسازی شده و کارهاش تموم شده که چندان مورد تایید خودم نیست البته ... ( دور موتور توی فضا بوده چند ماه اخیر ) .

شــــــــــاد باشید .

ویرایش :

راستی راستی ، با ماشین داشتم امام علی رو میرفتم سمت مینی سیتی ، یه گاراژ بودش سمت راست مسیر ، چندتا امریکایی توش بود که فرصت نشد برگردم و ببینم .
توی هنگام هم فکر می کنم یه گاراژ اینطوری بود که هر چی دارم به حافظه تصویری محترمم فشار میارم ماشین های توش رو یادم نمیاد !!

پی نوشت :

دوستی رو پیدا کردم که یه شورلت نیویورکر 1956 غول پیکر رو داره بازسازی می کنه . احتمالا مواردی سراغ داشته باشه . خبر میدم .

رضا صادقی
05-07-2011, 22:33
ممنون مسعود جان
ميگم ها اون 78 چهار چراغه ترنس هست يا فاير؟
اون نقره اي هم كه ميگي يه امار بده
ممنون

camaro lt
05-07-2011, 22:47
مجله دانشمند سال 1348

الدزمبيل 1969

مركوري كوگار 1969

فورد 1969

آمريكن امباسادور 1969

شورلت ايمپالا 1969

فورد ماستنگ فست بك 1969

diyukis
06-07-2011, 16:30
دوستان اینو ببینید و نظر بدید.:31:
باید هیلتر بشکنک داشته باشید.

camaro lt
06-07-2011, 18:49
برن اوت فشار زيادي به موتور و گيربكس و ديفرانسيال مياره..بيشتر يه جور نمايش پر خرج و سنگينه..البته اين كار رو با پيكان هم ميشه كرد! اين زياد برن نداشت! توي يو تيوب برن آوت گذاشتن كه لاستيكها واقعا آتش ميگيرن..
من كه فكر نكنم از اين كارا بتونم انجام بدم..دلم نمياد!! مگر اينكه يه بار اونهم براي گذاشتن كليپ توي يو تيوب!!!:31:
جناب صادقي از كامارو Z 28 چه خبر؟ تماسي نداشتي جديدا كه ببيني نظرش تغيير كرده يا نه؟ فروخته يا نه؟ اينها رو كه ديگه بايد بشناسي يه روده راست توي شيكمشون نيست! صد جور داستان و بهانه ميارن..كي ميري تهران؟

diyukis
06-07-2011, 19:05
دقیقا حق با شماست.فشار که میاره منم رو همین حساب دیگه ادامه ندادم و زود ولش کردم.دلم نیومد.اما بعضی وقتا هم همچین بدک نیست اما نه برای همیشه .همین الان تو یوتیوب داشتم برن اوت یه دوج چارجر69 میدیدم اینقدر برن اوت زد تا لاستیکاش ترکید.تقریبا دو دقیقه و 44 ثانیه با فشار تمام برن اوت زد و تمام محوطه رو دود ورداشت.

mohamad skystar
07-07-2011, 15:42
سلام خدمت دوستان عزیز
داشتم تو کانال ها چرخ میزدم رسیدم به یک کانال که برای اتومبیل بود.
داشت یک مدل کادیلاک قدیمی رو معرفی میکرد.
منم ظبتش کردم و چون حجمش زیاد بود مجبور شدم به 3gp تبدیلش کنم.
از دوستان عزیز بخش خودروهای آمریکایی تقاضا دارم این کلیپ رو دانلود کنن و ببینن
و بگن این چه مدل و برای چه سالی هست.

حجم فایل 1.5 مگابایت هست.
اینم لینک دانلود:

camaro lt
07-07-2011, 23:59
هرچند تبليغ به زبان روسي ترجمه شده اما دقيقا هم مدل مشخصه و هم اسمش رو واضح ميگه: كاديلاك الدورادو برگهام (كالسكه اي) فكر كنم مدل 56 يا 57 يا 58 ميلادي باشه..واقعا براي زمان خودش معركه بوده..

mohamad skystar
08-07-2011, 00:17
سلام جناب camari lt
منم واقعا برام جالب بود که این خودرو اون زمان همچین امکاناتی رو داشته.
امکاناتی که همین الان خیلی از خودروسازها رو خودروهاشون نمیزارن.
ممنون از شما.

mohamad.hejazi
08-07-2011, 02:15
سلام
حقیقتش کادیلاک سوار شدم دیگه به اندازه کادیلاک هیچ ماشین آمریکایی برام لذت نداره!!!!
همه چی تمومه

camaro lt
09-07-2011, 11:44
شورولت‌كامارو‌1973‌دست‌او ل

, شورولت کامارو 1973 دست اول , نقره ای 6سیلندر دنده ای چراغ عقب گرد , 10سال خوابیده 500 / 2 میلیون
1390/4/18 الی 1390/4/19
09123716975

===================================

چارجر 72 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

, چارجر 72 , 30 سال خوابیده- تک برگ سند , 6 سیلندر - قیمت 15 م
09121782427

============================

شورولت كامارو 1977 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

, شورولت کامارو 1977 , مشکی ، 8سیلندر ، فول اتومات , تیپ LTِ ، سند دست اول

براي شماره تماس بايد به نسخه چاپي مراجعه كنيم كه در دسترس نيست!!!

=======================

يوك لسابر 77 قهـوه‌اي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A.html)

, بیوک لسابر 77 قهوه ای , اتوماتیک 15سال خوابیده , نیاز به رنگ (قیمت 3/800)

براي شماره تماس بايد به نسخه چاپي مراجعه كنيم كه در دسترس نيست!!!

amiva
09-07-2011, 19:44
سلام دوستان،من الان اومدم شیراز، با برادرم رفتم اون کامارویی که تو ایران ماشین گذاشته ( که شیراز هست و عکس نداره ) رو دیدم، 8 تومن که خوبه، یه تومن هم نمی ارزید! ماشین همه چیش باز و داغون بود، طرف داشت تو همون خونه ه نقاشیش میکرد سقفشو آبی زده بود بدنه رو سفید!! البته تو اتاقش هم چیزی نبود! کیلومتر یه ور فرمون یه ور .... اصلا راستش 2 دقیقه هم دور ماشین نچرخیدم، خورد تو ذهنم! حتی سر سیلندرش هم باز بود، شاید اگه یه نفر 4 ماه بچسبه بهش شب و روز روش کار کنه بتونه جمعش کنه، گفتم به اطلاع دوستان برسونم که بر خلاف تصورات قبلی من که اگهی سر کاریه اینطور نیست و اگه کسی خواست استفاده کنه، مخصوصا آقا مسعود که دنبال 78 برا باز سازی میگشت
از ویژگی هاش:
ماشین 8 بود، طرف میگفت 8 فابریک
طرح کاپوتش ( که البته کاپوته تو باغچه افتاده بود) طرح زد 28 بود
میگفت همه چیش هست ( تزیناتش) اما ما فقط گریل یا همون هوا کش های جلو رو دیدم ، نه شیشه ایی، نه صندلی ایی! ، نه چراغ عقب یا چراغ های کوچیک جلوش ... خلاصه یه جسد بود که حوصله دوستانی رو که وقت و پول ازاد دارند میطلبه
ماشین فرمون بشکن داشت
تو درش که چیزی نبود اما فک کنم برقی بوده یه زمانی شیشه هاش - با این تفاصیر اگه طرح رو گلگیرش هم زد 28 بود میگفتم زد 28 واقعیه
اما معلوم بود ماشین یه تصادف خفن داشته داخلشو که نگاه میکردی جز لونه حیوانات چسب آکواریوم هایی رو که شاید میتونم بگم به اندازه دو تا لول بزرک بود و چسبونده بود بین ستون و داشبورد سمت راننده جلب توجه میکرد، در ها هم درست جفت نمیشندند و کول کرده بودند
خلاصه اینم اطلاعات ما
من اینجا دیال آپ دارم، دیر به دیر سر میزنم جوری گفتم که سوالی باقی نمونه اما اگه سوالی بود و من دیر جواب دادم به خاطر کانکشنمه و پیشاپیش عذر میخوام
جالبه، اخرش طرف گفت: ماشین خیلی تمیزه! ما هم گفتیم بلـــه بـــله ... و از در اومدیم بیرون

camaro lt
09-07-2011, 20:50
عجب! من اون اگهي رو نديدم..اما با اين چيزها كه شما گفتين 8 تومن هزينه سر هم كردنه! (منهاي بازسازي واقعي) ..عكس نگرفتين؟
اينجور كه معلومه طرف رو حسابي جو گرفته...!!
واقعا اگر فروشنده باشه به نظر شما چند ميده؟ و چند ميارزه؟ سند و مدارك و شماره ها رديف بود؟
كارت سوخت و بيمه؟
فكر كنم اگه چند وقت بگذره كم كم به راه ميان و تب تندشون تموم ميشه..

diyukis
09-07-2011, 21:36
سلام.دوستان کمک
یه مشکل.نیاز به راهنمایی دارم.
چند روز پیش که رفتم ماشینو روشن کنم استارت گیر کرد و همینجوری هر هر هر
مجبور شدم سر باطری رو قطع کنم.وقتی دوباره سر باطری رو وصل میکردم هم استارت دوباره شروع به هر هر هر میکرد و هم اینکه موقع اتصال سر دوم به باطری یه اتصال و جرقه ای ایجاد میشد.پیگیر شدم و جواب شنیدم که احتمالا از بالشتک استارت باشه که چسبیده.همچین چیزی ممکنه؟
بالشتک از کجا تهیه کنم؟مارک خاصی هم داره؟جایی تهران هست که بصورت پستی برام ارصال کنن؟
یکی از دوستان گفت هزینه کردن برای بالشتک به صرفه نیست و اگر یه استارت کامل بگیرم بهتره.
نظر شما چیه؟
قیمت بالشتک؟
قیمت استارت آمریکایی؟

masoud glx
09-07-2011, 21:52
Amiva جان ممنون از توجهت و وقتی که گذاشتی و رفتی ماشین رو دیدی و اینجا نتیجه رو میگی .
والا اینطور که شما میگی شاید همون 1 تومن ارزش داشته باشه ... 8 تومن بابا آخه . . . :19:

مدل 78 نمیدونم چرا انقدر نایاب شده !؟ مدل 8 سیلندر غیر 78 یعنی نثلا 76 و 75 گیر میاد با قیمت های 2 تومن و حتی زیرتر از اینا برای بازسازی اساسی ولی مدل 78 هنوز گیرم نیومده .

amiva
09-07-2011, 22:17
سلام دوستان یه سوال: هنوز پلاک های قدیم رو ملی میدن؟ من شنیدم دیگه جدید نمیدن و فقط اگه پلاک ملی و معاینه فنی داشته باشی تعویض میکنن
--------------------------------------------------
خواهش میکنم، راستش قبلش به برادرم گفتم ببین انتظار دیدن کامارو خودت رو که دادی 2 تومن نداشته باشیا، مطمئنا یه چیز نابوده که شاید 3 یا 4 تومن با وضع الان بیارزه اما وقتی خودم دیدمش واقعا با در نظر گرفتن وضع بازار که ازش اطلاع دارم بیشتر از یه تومن حاضر نبودم بدم!
اقا جنازه ماشین هستا! دیدید که؟! مثل عکس همون ریویرا که رو سر یه ماشین دیگه بود که نصف ماشین بود فقط! با این تفاوت که این آهن اتاقش و شاسیش یه تیکه بود!
عکس نه راستش وقتی داشتم میرفتم داخل پارکینگه قاب گوشیمو کشیدم که دوربینش فعال شه اما همین تا چشمم به جمالش روشن شد گوشیمو دوباره گذاشتم جیبم!! راجع به مدارک هم چیزی نپرسیدم چون ماشین از مدارکش مهمتره!! اما میتونید از خود طرف بپرسید

masoud glx
09-07-2011, 23:07
مرسی از توضیحات .
قاعدتا که هنوز باید پلاک ملی بدن . یعنی دلیلی نداره که ندن . فرض کن شما یکی ماشین خرید سال 80 یا 78 شمسی رو میگم البته . که هنوز پلاک ها ساده بودن و برای هر شهرستان . و ماشین رو خوابونده به هر دلیلی . . . خوب ایشون نباید پلاک ملی بگیره !؟

قاعده کلی طبق روال سابق اینطوریه که هر ماشینی بیمه داشته باشه و مدارکش رو هم کامل داشته باشه که اگر نداشته باشه هم با وجود نازنین شورای حل اختلاف میشه درستش کرد ، میتونه بره برای تعویض پلاک اقدام کنه و بعد از اون هم معاینه فنی و کارت سوخت پرو پیمان و الی آخر . حالا ماشین برای 100 سال پیش حتی Ford T یا ماشین 10 سال پیش فرق خاصی نداره .

camaro lt
09-07-2011, 23:11
سلام.دوستان کمک
یه مشکل.نیاز به راهنمایی دارم.
چند روز پیش که رفتم ماشینو روشن کنم استارت گیر کرد و همینجوری هر هر هر

اين مشكلي كه گفتي رو بايد از نزديك چك كنم اما به احتمال زياد قضيه اينه كه فنر برگشت دوشاخه استارت ماشين كه داخل پيستون اتومات استارت سوار هست شكسته..و بخاطر همين موقعي كه استارت درگير ميشه ديگه نميتونه دنده استارت رو از درگير شدن با فلايويل آزاد كنه و همينجور درگير مونده و ميچرخه..و چون كانكت انتهاي اتومات استارت همزمان برق رو براي بالشتك هم ميبره پس استارت به خودي خود ميچرخه و ديگه با بستن سوئيچ قطع نميشه..مگر سر باطري رو در بياري كه اونم باز تا جا بزني دوباره برق ميره برا استارت و بازم همون ميشه..
اين قضيه بيشتر براي هشت سيلندر كه استارت سنگيني داره پيش مياد..
راه حل اول اينه كه بري زير ماشين و اون دوتا پيچي كه سري استارت رو به سيلندر متصل ميكنه رو شل بكني تا دنده آزاد بشه..يه كمي كه تكانش بدي دنده استارت آزاد ميشه...يه صداي تق ممكنه بده..
اگر فني باشي خودت ميتوني راحت استارت رو اوراق كني و تعميرش كني..برعكس تصور همه تعمير استارت آمريكايي خيلي ساده است و از مال پرايد و پيكان و 405 و اينها خيلي خيلي ساده تره..چند بار بازش كني لم كار دستت مياد..
مشكل اصلا از بالشتك نيست چون اگه بالشتك خراب بشه استارت يا خيلي سنگين ميزنه يا اصلا نميزنه( بالشتك چسبيده يه حرف من در آوردي خيلي بي سر و تهه!! اينو ديگه كي گفته؟؟؟؟!!) من يك ميليون بار انواع استارتهاي آمريكايي رو باز و بست كردم و تعميرات مختلف روشون انجام دادم همچين چيزي نيست..
شما اگر وارد نيستي استارت رو باز بكن و ببر پيش يه برقكار اشنا( منصف..) و بگو برات سرويس كنه...و با دقت نگاه كن از دستش و ياد بگير..( كاشكي اونجا بودم سه سوته رديفش ميكردم!!)
و البته چون ماشينت اتومات هست من توصيه اكيد ميكنم حتما يه استارت ديگه زاپاس هم داشته باش و بگذار توي صندوق عقب براي همين موقعها..
در مورد قطعات يه سري چيزا رو اگر دست دوم بگيري بد نيست ..مثل پوسته آهني و يا آرميچر( به شرط سالم و اصلي بودن)اما در مورد اتومات استارت..دنده..بوشها..بالشتك و سري بهتره كه نو باشه..البته كل استارت دست دوم كه خودت تيكه تيكه بگيري و جمع كني هم خيلي بهتره چون ميدوني چي بستي..من هميشه اين كار رو ميكردم..
اگر فني نيستي بهترين كار اينه كه از يه برقكار وارد و منصف كمك بگيري..از صاحاب قبلي ماشين بپرس ببين پيش كي ميبرده و داستانش چطوريه؟
بازم سوالي داشتي در خدمتم

diyukis
09-07-2011, 23:26
علی آقا قربون دستت.واقعا توضیحت کامل و جامع و مفید بود.
یه مطلبی که هست اینه که اتومات استارتو کمتر از دو ماه میشه عوض کردم.
در مورد سنگین استارت خوردن هم باید بگم یه چیزی شبیه همینی هست که فرمودی.یعنی استارت وقتی گیر هست سنگین میخوره انگار باطری جووون نداره.
حالا برای امتحان باید برم زیر ماشین همین کاری که فرمودی رو انجام میدم.اگر جواب داد که عالیه و همیشه دعات میکنم.
فنی نیستم اما شعور فنی بودنو ای ی ی ی دارم.از روغنی شدن هم نمیترسم و اتفاقا خوشم میاد زیر ناخونم آشغال روغن جمع بشه.:31:
راستی صاحب قبلی ماشین کرجه و من الان گرگانم.حداقل 500 کیلومتر از هم دوریم.هر چند به خونش هم تشنه ام.:46:
بازم ممنون و سپاسگذاروبابت راهنمایی.

camaro lt
09-07-2011, 23:48
خواهش ميكنم ..من در خدمتم..
استارت كه سنگين بخوره( آرام بچرخه) چند دليل داره.
اول اينكه باطري ضعيفه..حقيقتش من مشكل اصلي رو اين ميدونم كه آمپر باطري هاي موجود توي بازار مناسب هشت سيلندر نيست..حداقل آمپر مناسب 80 و يا 85 هست اما نهايتا من تا 75 بيشتر نديدم كه اونهم نميدونم چقدر ميتونه روي هشت سيلندر دوام بياره؟ پس سعي بكن هميشه باطري نزديك به 80 آمپر رو بگيري...
مورد بعدي كه اشاره كردي اتومات استارت هست كه تعويض شده..من نميدونم چه ماركي خريدي و يا اينكه الان دقيقا مشكل استارت از كجاست اما بيشتر قطعات موجود توي بازار الان چيني شده و كيفيت مناسب نداره..تايواني خيلي خيلي بهتره..مثلا مارك فالكن براي لوازم ترمز خيلي خوب كار ميده و امريكايي اصلي بود..در مورد شمعها اتولايت و در مورد بعضي قطعات ديگه AC DELCO اما اينكه واقعي باشن يا تقلبي ...ديگه با انصاف فروشنده است!!
يه مورد ديگه هم ميتونه باشه كه آرميچر استارت نيم سوز شده باشه و بايد تعويض بشه..
و يا اينكه بوشها سائيده شدن و آرميچر در راستاي خودش نيست و كمي متمايل به يه طرف ميچرخه..و حتي ممكنه يه ارميچر شيش سيلندر رو برا هشت سيلندر گذاشته باشن كه ضعيفتره و سنگين ميچرخه و حتي نميتونه خوب ماشين رو روشن بكنه .
موقع سرويس استارت بوشها و ذغالها رو بايد چك كني تا اگر نياز به تعويض داره انجام بدي..ذغالهاي استارت خيلي راحت با پيچ به پايه جا ذغالي بسته شده و اصلا نيازي به لحيم كاري نداره...بوشها هم بسيار نازك هستن و با سنبه و چكش مناسب ميتوني قبلي ها رو در بياري و جديد رو جا بزني..البته من توصيه ميكنم حداقل يه ساعت تيو روغن بگذاري تا روغن داخل اون نفوذ كنه( يه حالت لوزي شكل داخل بوشها ميبيني كه دو لايه است و روغن رو توي خودش نگه ميداره)
يه مورد خيلي مهم ديگه اينه كه دوتا پيچ بزرگي كه ته استارت رو به سري اون وصل ميكنه از كنار بالشتك ميگذره و ممكنه باعث خراش و ايجاد اتصال كوتاه بشه..بريا جلوگيري از اين كار حداقل دو دور نوار چسب برق دور اونها بپيچون( اون اندازه كه بتونه از سوراخهاي تهي استارت رد بشه) اينجوري يه مقداري عايق كاري كردي و مشكل پيش نمياد..
تهي خود اتومات هم معمولا از جنس باكليت هست( همون ماده اي كه باهاش درب دلكو رو ميسازن) و بسيار مقاوم در برابر حرارت و ضربه است..البته كيفيتها فرق ميكنه و من حتي ديدم اين تهي اتومات رو از پلاستيك هم ساختن كه دوامي نداره و كلي مشكل بوجود مياره..
خلاصه سرتو درد نيارم!!! كلي توي اين ماجراها دويدم تا كم كم فهميدم چي به چيه!! اما واقعا دنياي جالبي داره...
با ماشين آمريكايي بيشتر از رانندگي ميشه زندگي كرد....

diyukis
09-07-2011, 23:57
در اولین زمان ممکن که رفتم بالا سر ماشین این موارد ذکر شده رو بررسی میکنم و اینجا اعلام میکنم.
از طرفی به قول شما با توجه به اتومات بودن ماشین باید یه استارت روبراه هم بعنوان یدک داشته باشم که اینطور مواقع دستم توو پوست گردو نمونه.
ممنونم و بسیار بسیار سپاسگذار.:40:

camaro lt
10-07-2011, 00:11
يك مورد ديگه كه الان يادم امد و خيلي خيلي مهمه:
زماني كه استارت رو خواستي از روي ماشين باز بكني دقيقا نگاه بكن و ببين آيا بين سري استارت و سيلندر ماشين لاينر يا واشري گذاشته شده يا نه؟
چون اين احتمال هست كه در حد فاصل بين يكي از محلهاي پيچهاي اصلي نگهدارنده استارت به سري و سيلندر يك يا چندتا واشر نازك و يا لاينر گذاشته باشن
دليلش هم اينه كه با اين كار مقدار تمايل كل استارت رو به سمت فلايويل تنظيم ميكنن كه در نهايت وضعيت درگير شدن دنده استارت رو با دنده فلايويل تنظيم ميكنن..اگر اين لاينر يا واشر فلزي باشه و موقع بستن يادت بره كه بگذاري جاش احتمال زياد دنده استارت درست با دنده فلايويل درگير نميشه و بيشتر دنده ها با هم موقع استارت دچار اصطكاك شديد ميشن و صداي ناهنجار بسيار خشني كه همراه با جرقه هست بوجود مياد..اين هم بخاطر اينه كه دنده استارت از دنده فلايويل چند ميل دورتر شده و همين باعث ميشه كه نتونه خوب درگير بشه و اين مشكل بوجود مياد..حالا اگر اون لاينر رو سر جاش بگذاري ديگه مشكل حله..اما اگر مثلا يه لاينر يا واشر قطور تر استفاده كني اينبار دنده بيشتر به فلايويل نزديك ميشه و موقع استارت يا درگير نميشه و با يه صداي ضربه چكش مانند بر ميگرده و يا اينكه بشدت درگير ميشه و به راحتي نميتونه جدا بشه..
معمولا انتهاي استارت هم يه پايه كمكي داره كه با پيچ به سيلندر بسته شده ولي در طي ساليان زيادي كه از عمر ماشينها گذشته اون رو موقع تعميرات باز كردن و ديگه نبستن..اگر اون رو هم داشت براي تنظيم كردن ميتونه كمك خوبي باشه..
يه مورد ديگه هم در باب كابل و سيمهاي متصل به استارت هست..البته فعلا شما تا همينجا موارد رو روي ماشين چك بكن تا بقيه اونو بعدا برات بگم..
اگر چندتا عكس از استارت موقعي كه روي ماشين سواره و موقعي كه باز كردي هم بگذاري بد نيست..شايد چيزي بشه فهميد..

diyukis
10-07-2011, 16:02
سلام.
از تهران استارت آمریکایی ای سی دلکو پیدا کردم به مبلغ 105 هزار تومان.البته شورولتی.
قیمتش مناسبه؟؟

camaro lt
10-07-2011, 16:59
من خيلي خيلي ارزانتر از اين با قطعات دست دوم آمريكايي و بسيار خوب براي خودم جمع كرده بودم حدود 40 تومان شد..البته چند سال پيش..قيمتها كه زياد شده و البته نو بودن قطعه هم در گرانتر بودنش تاثير داره اما اينكه واقعا AC DELCO باشه و كار بده نميدونم..
ضمانت داره؟
فكر كنم روي سيلندر پونتياك هم بخوره..محل سوار شدن و شكل اونها ظاهرا يكيه.من تفاوتي نديدم اما بازم سوال بكني بد نيست.

diyukis
10-07-2011, 17:37
والا من سوال کردم گفته ای سی دلکو اصلیه و اینکه نو هست.
همین الان زنگ زدم به یکی دیگه از این لوازم فروش های آمریکایی گفته ای سی دلکو اصل شورولتی نووو داره 100 تومن.
علی آقا خوبی اهواز این هست که قطعات و لوازم دست دوم و حتی نوی آمریکایی پیدا میشه.من تووو گرگان برای یه فیلتر روغن ساده 3 ماه علاف بودم تا اینکه آخرشم رفتم از تهران خریدم.!!!!
فرمایش شما متین که اگه بشه با قطعات دست دوم یه استارت خوب ریبیلد کرد اما واقعا اینجایی که ما هستیم هیچی نیست.
احتمالا مجبورم امشب راهی تهران بشم تا لوازم مورد نیازمو بخرم.راه دیگه ای ندارم دیگه.

camaro lt
10-07-2011, 18:04
درسته اينجا يه چيزهايي هست و ميشه از نو بهترش رو درست كرد اما تهران هم فقط لازم نيست بري سراغ نو فروشها..ميدان شوش رو فراموش نكن!! اونجا هم ميشه چيزهاي خوبي گير اورد هرچند كه كلاش و حقه باز زياد داره..بايد وارد باشي..كسي رو تهران داري بره دنبال اين قضيه؟
توي ميدون شوش فكر كنم بتوني حداقل چيزهاي اصلي تر گير بياري چون اونجا معمولا از اوراقي روي ماشينها استفاده ميكنن كه بيشترشون اصليه. به تعميركاراي برق ماشين هم سر بزني احتمال اينكه بتوني چيزي گير بياري هست.

diyukis
10-07-2011, 18:19
کسیرو که ندارم.احتمالا امشب باید راه بیفتم که صبح تهران باشم و خودم پیگیر کارم باشم.
به شوش که سر میزنم.هم برای جک لولا هم برای این لوازمی که نیاز دارم.اما شوش خدای حقه بازیه.خیلی باید حواس جمع باشه.:31:
یادش بخیر 2 ماه قبل رفته بودیم کرج دو تا جعبه فرمون در حد نووو از رووو ماشین باز کردیم هر کدوم به مبلغ 25 هزار تومن.اگه همینو میخواستیم بخریم باید دونه ای حداقل 100 پول میدادیم.

camaro lt
10-07-2011, 18:41
جعبه فرمون مصرفي نيست..اصولا خيلي دير خراب ميشه چون هيدروليك هم هست خيلي اصطهلاك كمي داره..من كلا توي تمام اين سالها فقط يه بار جعبه فرمون باز كردم اونم براي تعويض يه اورينگ كهنه كه روغن ميداد..ديگه نيازي به تعميرات نداشت..اگه خواستي چيزي اوراقي بخري بيشتر لوازم برقي و جلوبندي بگير..يه سري قطعاتي كه ممكنه به راحتي پيدا نشه..مثل دستگاه شيشه بالابر و يا لوازم تزئيني و كمياب داخل اتاق..
يه ليست از كمبودهاي ماشين تهيه بكن و ببين بيشتر چي نياز داري..؟

diyukis
10-07-2011, 19:02
جعبه فرمون ماشین خودم که مشکلی نداشت.اما منجیت فرمونش خراب شده بود که منجیت های توووی بازار هم بی کیفیت و اشغالی بودن.برا همین مجبور شدیم یه جعبه فرمون باز کنیم.البته لازم به ذکره الان تووی اوراقی ها هم زرنگ بازی بیداد میکنه.تووی اون اوراقی به این عظمت لوازم v8 کمتر پیدا میشد یعنی اصلا پیدا نمیشد.مثلا لوازم شورولت نوا میشد از توش پیدا کرد.
اتفاقا توو همین فکر بودم که یه لیستی تهیه کنم که اونجا دستم باز باشه.حالا تا شب ببینم تصمیم چی میشه.از تهران رفتن متنفرم با اون همه شلوغی و اب و هوای کثیف و ....
راستی علی آقا بنظرتون اگه رفتم برای یدکی استارت چه لوازمی بخرم.منظورم اینه که چه قطعاتی از استارت که در معرض خرابی و اصطحلاک بیشتر هستنو بخرم برای روز مبادا.؟
لیستمو تهیه میکنم میزارم اینجا.اگه شما هم چیزی به ذهنتون میرسه بگید لطفا.
یه نگاهی هم به این بندازید.

---------- Post added at 08:02 PM ---------- Previous post was at 07:58 PM ----------

کسی اینو نمیگیره برای بازسازی؟؟؟

خیلی طالب شدم اینو بگیرم اما من از عهدش بر نمیام.

camaro lt
10-07-2011, 19:08
لوازم استارت كلا زياد نيست و مشخصه..بيشتر دنده استارت كه درگير ميشه و بعدش ذغالهاي استارت...بوش استارت هم بگيري بد نيست...اينها روي هم رفته فكر نكنم بيشتر از 10 يا 12 تومن بشه..در مورد اتومات استارت هم يكي داشته باشي خوبه و البته تهي اتومات استارت كه برات توضيح دادم...
يه استارت كامل هم كه جور بكني براي زاپاس هميشه توي صندوق بگذاري بهترين كاره..اين اتوماتيكها درست مثل جنگنده هستن كه وقتي استارت خراب بشه ديگه خداي مكانيكها هم نميتونه روشنش بكنه!! البته من ميتونم ولي خيلي خيلي سخت و مشكله و فقط مواقع خيلي خاص بايد از اين روش استفاده كرد!
اينجور كه معلومه شهر شما لوازم امريكايي اصلا نيست..فكر كنم يه چندتا وسيله داشته باشي بهتره..رفتي تهران از يدك و اوراقيهاي اونجا هم شماره تماس بگير كه لازم شد ازشون سوال كني فلان قطعه رو دارن يا نه؟ ديگه لازم نباشه اينهمه راه رو بري و بيايي ..خودشون برات ميفرستن..معمولا اينجوريه..
براي اون قطعات بايد از نزديك ببيني و بخصوص گيربكس كه تا سوار نشه و كار نده معلوم نيست چي خريدي...
در مورد اون پونتياك بازسازي هم بايد ديدش..من قيمت زيادي براش نميدم ..خيلي كار داره..نهايتا يك ميليون به شرط سند

diyukis
10-07-2011, 19:39
اره خوب اون گیربکس باید به شرط و تضمین خریداری بشه.
در مورد اون پونتیاک 77 هم دوستان تماس گرفتن و منجمله خودم که گفت زیر 4 نمیده.
یکی دیگه از دوستان تماس گرفته ظاهرا می گفت موتور 455 اس دی داره اسپیشیال هست و البته ماشین تیکه تیکه هست.یعنی برای بازسازی کامملا آهن شده.و البته ظاهرا این اواخر قیمتو به دو نیم میلیون هم کم کرده.اگر کسی بخواد بازسازی کنه حداقل باید 115 الی 20 هزینه بازسازیش کنه تا یه پونتیاک آس ازش در بیاره.هر چند با این اوضاع احوال اقتصادی دیگه کمتر کسی توانایی این کارو داره.
لیست لوازمی که مورد نیازه و البته بعضیاشون برای روز مباداست.چیزی به ذهنتون رسید اضافه کنید .ممنون میشم.
1.لوازم استارت(شامل:دنده استارت،زغال استارت و اتومات و...)(روز مبادا)
2.لوازم ترمز(روز مبادا)
3.پمپ آب پاش(ندارم)
4.رادیات کولر(برای نصب کولر نیاز دارم)
5.قفل درها(قفل درهای ماشینم متفاوته.میخوام یکیش کنم)
6.غربیلک فرمون(مال خودم اصلی نیست)
7.قفل کن کمر بند(گیره کمربندم قفل نمیکنه.فکر کنم قفل کنش مال خودش نباشه)
8.استیل دور چراغ جلو(مال من پلاستیکی و سیاهه)
9.پنل کولر ها(یکی از پنل ها رو ندارم)
10.سر دنده
11.دستگاه شیشه بالابر(روز مبادا)
12.لولا کاپوت(از نون شب واجبتر)
13.پیچ چرخ ها(یکی دو تا از پیچ ها هرز کرده)
14.سردلکو(برای روز مبادا)
15.ااستپ ترمز(روز مبادا)
16.رودری ها(رودری های ماشینم یکم زدگی داره)

متاسفانه شیشه جلو ماشینم بدون هیچ دلیلی ترک برداشت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]باید کم کم بفکر شیشه جلو هم باشم.
علی آقا برای ردیف کردن کولر به چیا نیاز دارم؟؟؟البته فعلا بودجش نیست ولی محض اطلاع میخوام بدونم.

camaro lt
10-07-2011, 20:19
لوازم استارت كامل بگير..البته يه چيزي مثل آرميچر و پوسته استارت كه با بالشتك همراه باشه ممكنه به اين زوديها نيازت نباشه..بهتره يه استارت كامل بگيري اينجوري هزينه كمتري داره

لوازم ترمز بالا ( پمپ اصلي) بگير. لوازم پمپ چرخها هم ( عقب و جلو ) هر كدوم يه دست.

پمپ ابفشان لازم نيست بخري..الان يه سري كيتهاي آبفشان توي بازار هست كه كيسه يا هستند و روي اونها نوشته نيسان..هم كيسه است و هم لوله و نازل و پمپ و همه چيز داره..خودت يمتوني سر هم كني با 6 يا 7 تومن..

ست كامل قفل دوتا در با صندوق عقب و داشبرد رو من سال 75 گرفتم 12 تومن آمريكايي و واقعا هم خوب كار ميداد..البته شما اگر خواستي ميتوين پيش يه كليد ساز ماهر ببري برات مثل سوئيچ درب منزل درست كنه كه ميگن مطمئن تر هست اما من فرم فابريك خودشو بيشتر قبول دارم

غربيلك رو از اوراقي بايد بگيري اما زياد براي اون عجله نكن..بگذار سر حوصله يه چيز تميز پيدا كني.

قفل ضامن كمربندها رو اول روغنكاري بكن شايد گير كرده..اگر واردي باز كن و سرويس بكن..توي اوراقي هم ميشه پيدا كرد..اندازه طول اونها متفاوته موقع خريد اندازه اينهايي رو كه روي ماشين هست رو داشته باش كه كوتاهتر نباشه

قاب چراغهاي جلو هم بگذار برا نوبتهاي بعدي..مشكي بهش بيشتر مياد!!

پانل و دريچه كولر ها هم باز بايد از اوراقي پيدا كني...شايد هم يدك فروشها داشته باشن...

سر دنده مال شما دقيقا چه شكليه؟ دكمه روي اون ميخوره يا بغل؟ اگر روي اون ميخوره با نوا و بيوك يه جوره..

شيشه بالابرها اگر دستي باشن با كامارو يكيه..اگر برقي بود هم همينطور..يه مسئله ديگه يانكه اگر فقط مال يه سمت رو پيدا كردي بازهم بگير چون راحت ميشه سيستم اونو باز كرد و با يه سر و ته كردن جهتش رو عوض كرد..يعني در چپ رو بگذاري براي راست يا برعكس

لولا كاپوت رو قبلا هم گفتم كه بايد ببري تعميركار مثل تراشكار كه براش پين درست كنه و بكوبه..احتمالا دست دوم بخري مثل خودش خراب ميشه و زياد دوامي نداره..عمر پرچها ديگه تموم شده..بايد از نو ساخته بشه..

پيچ چرخها مال كامارو و نوا و بيوك هم به هم ميخوره..اينهم مثل اونهاست..البته اگر مهره اونها خراب شده مهره چرخ پيكان هم بهش ميخوره..اگر استيل و اسپرتي هست ميتوني از لوكس فروشيها هم مهره چرخ استيل پيكان جوانان بگيري بهش ميخوره.

سر دلكو به اين زودي و مفتيها خراب نميشه! واقعا خيلي محكم ساخته شده و مگر با چكش به اون ضربه محكم بزنن تا بشكنه..اگر خواستي بگيري دست دوم AC DELCO بگير كه واقعا عمري كار ميده..

استپ ترمز زير پدال ميخوره..اگر از نظر رزوه و دايس با مدلهاي پرايدي و يا مثلا ماشينهاي ديگه هم چك كني شايد به هم بخورن فقط طول كوتاه و بلند اونها رو بايد در نظر داشته باشي

رودري سالم توي اوراقي به يان راحتي پيدا نميشه..به نظر من برو تودوزي و طبق نمونه بهش بگو كه برات روكش كنه( از توي نت عكس بگير و طبق فابريكش كه بهش نشون ميدي بگو برات بسازه)

در مورد كولر اول شما بگو چيها روي ماشين هست تا بگم چي نياز داري؟

diyukis
10-07-2011, 21:21
سر دنده ماشینم از بالاست.مثه همین بیوکی هست.
قفل ضامن کمربندو هم روغنکاری کردم نشد که نشد.از طرفی هم میترسم بازش کنم که بشکنه.چون یه لبه داره لبش باید برگرده تا محتویاتش آزاد بشه.واسه همین دیگه بهش دست نزدم.
سر دلکو قبلیم شکسته بود.اینی هم که هست از این چینی هاست.مسلمه اگه اصلی پیدا کنم بهتره.
یه جا توو تهران رودری فابریک سراغ دارم.اگه تا زمان رفتنم نفروشه.80 تومن میگه.البته باید چونه زد.اگر جور نشد به پیشنهاد شما میدم تودوزی مثه نمونه فابریک برام درستش کنه.
در مورد جک لولا متاسفانه آدمی که تو تراشکاری کارش درست باشه رو پیدا نکردم.اگر تو اوراقی ها سالم بدون تعمیر پیدا کردم که فبها.اگر نشد باید فکر دیگه ای کرد یا تراشکار با وجدان پیدا کنم.
الان ماشین پیشم نیست.تو پارکینگ یکی از اقوام خوابیده.نمیدونم از ادوات کولر چی داره و چی نداره.باید نگاه کنم.

اگر سفرمو بزارم برای روزهای آتی یا اوایل هفته بعد میرم دنبال پیدا کردن سوژه های آمریکایی تو کوچه های تهران.

رضا صادقی
10-07-2011, 21:54
سلام
محسن اون پونتياك كه تماس گرفتي باهاش نپرسيدي چهار چراغه هست يا نه؟
چيا ازش پرسيدي؟
اگه نفروشه شايد با اون وضعيت من بردارمش تا 3 تومن هم اگه اتاق و مداركش سالم باشه و مهمتر از همه چهار چراغه باشه بر ميدارم
ويرايش...
اينو ميگم كه علاقه ام رو نسبت به ترنس ام چهار چراغه بدونيد
اگه اوني باشه كه تو ذهن منه فقط يه اتاق و دماغه و شاسي سالم سالم داشته باشه و يه موتور گيربكس كه بشه حداقل باهاش حركت كرد حاظرم بخرمش و با اون وضعيت بذارمش توي حياط و نگاهش كنم
دماغش خيلي مهمه اگه چهار چراغ باشه خيلي كمياب و گرونه و ارزش زيادي روي ماشين داره اگه سالم باشه

camaro lt
10-07-2011, 21:56
اين پونتاك اوراق شده اخرش چند ميده؟ من براش قيمت زدم يه تومن..خيلي كار داره..اينجوري بايد كلي زمان و انرژي و هزينه كرد تا جمع بشه( منهاي بازسازي) اگر واقعا فروشنده باشه من بيشتر هم ميخرم منتها بايد ببينمش و بدونم طرف كيسه ندوخته باشه..
سلام جناب صادقي..اون مدل 77 چهار چراغه است.ديگه از 77 به بالا چهارتايي شدن توي سرچ بگريد كلي عكس ازش هست

masoud glx
10-07-2011, 22:06
دوستان این چند صفحه واقعا مفید و آموزنده شده ... بسیار تشکر می کنم از جناب Camaro Lt عزیز که اطلاعات عالیشون رو در اختیار همگی ما میزارن .

خوب ... خدا رو شکر قرارداد کاری سبکی دارم می بندم و وقت خالی زیادی پیدا می کنم و الان شدیدا دنبال مورد مناسب برای بازسازی عالی هستم . بودجه هم خدا رو شکر محیاست . این پونتیاک 77 که حرفش هستش برنامش چطوره ؟ برای فروشه ؟ مشخصات و عکسی هست از جناب پونتیاک گرامی ؟

پ.ن : خداوندا یک عدد Z28 مدل 78 برای بازسازی عنایت کن .
پ.ن 2 : این پونتیاک چقدر مشتری داره ! ایشالا که دست یکی از همین دوستان جمع بیفته .

رضا صادقی
10-07-2011, 22:14
يعني ميشه اين يكي ديگه مال من بشه؟ خيلي نا اميد شدم
راستي دوستان اگه كسي قصد داره يا ميخواد تماس بگيره به بقيه اطلاع بده كه ما هم تماس نگيريم و طرف خودشو بگيره و هوار برش داره
من نيم ساعت پيش بهش پيام دادم كه هنوز جواب نداده

اگه حسابي خرجش كنه ادم اينجوري ميشه

camaro lt
10-07-2011, 22:21
ممنونم جناب masoud glx
اين پونتياك رو كه هنوز نديديم..اما اينجور كه به نظر ميرسه يه چيزي توي مايه هاي همون كامارو زد 28 اوراقي توي شيراز هست كه جناب amiva رفته و ديده! واقعا اينهمه لوازم رو بخواهي درست و حسابي سر هم بكني خيلي دردسر داره و از يه اوراقي واقعي بيشتر كار ميبره..معمولا اينجور اشخاص كه يه مدتي جو گير ميشن ماشين رو اوراق ميكنن كه مثلا بسازن اما بعد كه تب اونها فروكش كرد و ديدن چقدر داستان داره ديگه سرد ميشن و اينبار ميخوان به اسم اينكه اماده بازسازي هست با يه قيمت شيرين بندازن به يكي..! از اين موارد خيلي ديدم...درست مثل يه بچه كه از حرص يه لقمه بزرگ برميداره و نميتونه بخوره و مونده چيكارش كنه! نه ميتونه قورتش بده نه بندازه بيرون!!
من فكر كنم برا شما و جناب صادقي مورد خوبي باشه اگه اسناد و مدارك رديف باشه و خود ماشين هم زياد صدمه نديده باشه..ميگم صدمه چون موقع باز كردن اگر واقعا دقت نكنن خيلي چيزها يا خراب ميشه و ميشكنه و يا گم ميشه و حالا جور كردنش واويلاست...بخصوص داشبرد و دماغه و قطعات خرده و ريزه تزئيناتي

رضا صادقی
10-07-2011, 22:32
سلام
دوستان متاسفانه يه مورد خيلي عالي ديگه پريد!!!! زي 28 واقعي(از روي وين تشخيص هويت شده) گويا رو 4 تومن ميدادش كه يهو صاحبش گفته خودم ميخوام بازسازي كنم اين كاره نبوده و يهويي جوگير شده من ميگم بره تو كار وسط كار نرسيده جا ميزنه همچنان منتظرم ببينم چي ميشه به اين دوستمون كه تهرانه گفتم بره اماري بگيره باز ببينم هنوز هم ميخواد جمش كنه يا نه!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](005).jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](004).jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](001).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](003).jpg

masoud glx
10-07-2011, 22:35
بسیار ممنون از توضیحات . بله من هم دیدم از این موارد . یک مورد هستش الان کرج ، کامارو رو ریختن پایین و تنها کاری که تونستن بکنن سفارش تودوزی بوده و آماده کردن اون و حالا قصد فروشش رو دارن با عنوان آماده بازسازی و از این حرفها ! قیمت هم حدود 4.5 .

حالا این پونتیاک کجا هستش ؟ آگهی کرده ؟ همشهری یا سایت ها ؟ یا ... دوستان من هم موافقم همینجا صحبتش رو بکنیم اگر قابل بدونید البته و دوستی که بیش از همه مایل هستش برای ماشین اقدام کنه . نه همه دوستان ... که مثل مورد کامارو 73 قیطریه نشه که فکر می کنم بیش از 100 نفر همزمان توی یک روز تماس گرفتن و قیمت از 2.5 به 4.5 و ظاهرا حالا بالاتر صعود کرد . بنده عجله ای ندارم و خارج از بحث این مورد اگر موارد دیگه ای هم باشه همینجا حتما مطرح می کنم .

سلامت باشید .

ویرایش :

مورد خیلی خوبی هستش !! رضا جان خوب هوای این مورد رو داشته باش . ایشالا که برای خودت میشه و تاپیک بازسازیش رو هم می بینیم .

رضا صادقی
10-07-2011, 22:44
باهات موافق هستم داش مسعود اگه خواستيد و موافق بدويدن من فردا باهاش تماس بگيرم و صحبت كنم احه بعد سرو كله زدن با 5-6 نفري كه واقعا موجودات خاص و غير انساني بودن طبع اينجور ادمها اومده دستم
هر جور كه بچه ها بخوان باز اينجا خوبه دست نخورده توي تي تي به كمتر كسي ميشه اعتماد كرد واقعا جو خيلي بدي درست شده داخلش!!!!

diyukis
10-07-2011, 22:50
رضا جان من وقتی زنگ زدم گفت زیر 4 نمیده.اما یکی از دوستان میگفت این اواخر تا دوهو نیم هم پایین اومده.راستو دروغشو نمیدونم دیگه
پونتیاک 77 به بالا 4 چراغ شده.
طبق عکس های دیده شده ماشین بدنه فوق العاده ای داره.بنظر من و طبق اون چیزی که تو عکس دیدم بدنش در حد نو هستوفقط زنگار گرفته هست و اگر زنگ بدنه پاک بشه به یه بدنه خوب و با خط های خوب میرسیم.پوسیدگی خاصی هم روست نشد.
رضا جان زنگ بزن.یکی از دوستانم قرار بود معاملش کنه اما پولش جور نشد.ظاهرا با پرایدی چیزی هم سر بسر میکنه.
و اینکه برای بازسازی عالیه.اگر بشه 3 هم خریدش با 15 تومن یا 20 تومن یکی از شاخ ترین پونتیاک های ایران میشه.البته کار زیاد داره.ماشین تیکه پاره شده و بازسازی این موارد ادمو پیر میکنه.اما عشقه دیگه.

تو عکس ها انباره اگزوز فابریک هم رویت شد.
و یه داستان دیگه داره
ظاهرا ماشین تو انبار بوده و انبار ریزش میکنه و میریزه رو داشبوردش که بیرون بوده و داشبور شکسته
ظاهرا فروشنده گفته داشبورد سالم بجاش تویل میده
البته همه اینا شنیده های من از دوستم بود
زنگ بزنین بهتره.

---------- Post added at 11:50 PM ---------- Previous post was at 11:47 PM ----------

اینم لینکش
فقط مواظب باشید طرف جوگیر نشه.با این اوضاع ماشین کلی باید کرایه حملو نقل هم بدید.

رضا صادقی
10-07-2011, 22:54
والا داش مسعود من به محض اينكه امار يا ادرس يا تلفني از اون كامارو باليي گيرم بياد بهت ميدم چون انگار تو كامارو 78 اونم زي28 رو خيلي دوس داري همينطور كه من 77 چهار چراغ رويا و ارزومه

راستي داش محسن اگه عكسي از اين پونتياك داري بذار تا ببينيمش و بهتر نظر بديم

masoud glx
10-07-2011, 23:18
من کامارو Z28 مدل 78 خیلی دوست ندارم . . . بلکه عاشقشم !! واقعا لطف می کنی .
من برای پونتیاک تماس نمی گیرم تا نتیجه رو دوستان همینجا بنویسن . ایشالا که خوب باشه و خرید هم بشه .

camaro lt
10-07-2011, 23:23
بله ديگه! بازهم از اون جو گير شده ها كه ماشين رو بهم ميريزن و نابود ميكنن و ماها بايد اين گند زدن رو جمع كنيم!
اتفاقا من فكر ميكنم اگه همه به نوبت تماس بگيريم و قيمتهاي پايين بديم اون كم كم ميفهمه ديگه از اين قيمتهاي كذايي و الكي نميشه پرت كرد..من كه برا اون 77 پونتياك نوشتم يك ميليون..واقعا هم بيشتر از اين ارزش نداره بخصوص كه داشبردش هم رفته زير آوار! حالا كدوم داشبردي رو ميخواد بده خدا عالمه! تعميري كه ارزش نداره...
اگر رفتين سراغ ماشين من بهتون توصيه ميكنم يه پونصد يا يك ميليون نقد ببرين تا روي مخش كار كنين و احتمالا همونجا بخرينش..يه پيش پرداخت بديد و ماشين رو ببرين..اينجور ادمها رو خوب ميشناسم بوي پول كه به دماغشون خورد شل ميشن ..
جناب صادقي عكس كه گذاشتين باز نميشه..كسي عكسها رو ميتونه ببينه؟
عكسها رو ديدم..بد نيست و 4 تومن ميارزه..البته بايد روي طرف كار كنين..الان هم اينجوريه يا از هم باز شده؟

diyukis
10-07-2011, 23:32
بیشتر از نیم ساعته که در تلاشم عکس های این پونتیک 77 پیدا کنم اما موفق نشدم.تو اینباکس پیام هام بود که متاسفانه پریروز اینباکس پر شد و .....
نمیدونم کجا دیدم عکساشو.
تو تایپیک آگهی های امریکایی تی تی زیرو رو شدم اما پیداش نکردم.
بنظر منم این بنده خدا پووول لازمه اگه پول نقدی ببینه سرش گیج میره.مطمئن باشید توی این وضعیت بازا گنده های اینکار هم میترسن برن جلوچون این ماشین واقعا کارداره.
رضا خدا بگم چیکارت نکنه از اتوبوس جا موندم.:18:

diyukis
11-07-2011, 01:08
بالاخره عکساشو پیدا کردم.2 ساعت تاپیکارو زیرو روو کردم.
علی آقا نظرت چیه؟

---------- Post added at 02:08 AM ---------- Previous post was at 02:06 AM ----------

هر چی به این بدنه نگاه میکنم بیشتر عاشقش میشم.بدنه جذابی داره.اما آدم وقتی به کاراش نگاه میکنه که باید انجام بشه وحشت میکنه.راحت 15 تومن پول آماده میخواد.

camaro lt
11-07-2011, 01:29
ايني كه من ميبينم خيلي بيشتر از اون چيزي كه تصور ميكردم مشكل داره..در واقع فقط اسم پونتياك رو يدك ميكشه..همون يه ميليون هم كه گفتم خيلي از سرش زياده..ببينيد اين ماشين الان فقط برا سيم كشي و داشبرد و قطعات تزئيني كلي مشكل داره..تصور نكنين كار يك يا دوروزه..حداقل يه سال بايد شب و روز درست روش كاركنين تا اسمش بشه ماشين ..ديگه خون دل خوردنها و دنبال قطعه گشتن بماند...
خود اين بابا هم مونده توي دسته گلي كه زده و نه راه پيش داره نه راه پس..ماشين تيكه تيكه شده..هيچي سر جاش نيست..اگر سر هم بود و راه ميرفت حالا هرچي قراضه هم باشه بازم ميشد اميدوار بود كه تلاش و زحمت روي اون فايده بده..اما اين..
من اگر باشم و بخوام نصف روز از كار و زندگي بزنم و روي اين كار كنم راحت 1.5 سال طول ميكشه تا اون چيزي بشه كه دلم ميخواد..اصلا كاري به هزينه ها ندارم..فقط زحمت خودم و دردسرها رو ميگم..حالا يه نفر كه وارد نباشه و بايد براي هر پيچ بستن و تعمير كردن هي بره سراغ اين مكانيك و اون آهنگر و اين صافكار و اون نقاش و اين تودوزي و اون برقكار و....خدا به دادش برسه..اين بابا هم توي همينهاش مونده كه داره ميفروشه..
اين كار يه تيم هست كه بدي و ديگه نري سراغش تا روزي كه اماده شده و بري تحويل بگيري..البته اگر پول و هزينه اين بازسازي رو بتوني پرداخت كني..بيشتر هزينه ها مربوط به همين سرهم كردنه..همين جا انداختنها و رگلاژ كردنها..همين جفت و جور كردنها كه مصيبتي توش هست..من كشيدم كه ميگم..!! به قيافه ماشين نگاه كنين متوجه ميشيد كه بدجوري توي اون دويدن!!!
شما يه نگاه به داخل موتور بنداز(ماشين خودت) و بعد با اين مقايسه بكن..متوجه ميشي چه داستاني داره...
من در صورت داشتن اسناد و مدارك كامل و سند خوردن و اصالت و البته بودن تمام قطعات مهم و لازم و تحويل اونها همين يك ميليون رو پيشنهاد ميكنم...ميگم نهايتش چون اگر برم بالا سر ماشين و نگاهش كنم مطمئن هستم خيلي خيلي كمتر از اين قيمت ميزنم...بيشتر از اين اشتباه محضه..اگر كسي بخره بدجوري درگيرش ميشه و از پس هزينه و دردسرش بر نمياد..
الان جناب حجازي كه كامارو داره ماشينش روشن ميشه..راه ميره..با پاي خودش ميتونه اينور و اونور بره...خيلي راحتتر از اين ميتونه جمع بشه باز توي هزينه اون مشكل داره چون واقعا بخواد تميز در بياد كار ميبره..حالا اين پونتياك هرچقدر هم بدنه تميز باشه( كه ديگه زنگ زده و از نظر من ميتونه خراب شده باشه) داستان ديگه اي داره..
در نهايت مراقب باشيد كه خداي نكرده جو گير نشين و با قيمت بالا نخرين..اگر هم قيمت مناسبي داد روي تعمير اون دراز مدت حساب كنين و اول از همه بايد سر همش كنين تا فقط بتونه كشيده بشه و با بكسل اينور و اونور ببرينش..و البته يه محل مناسب و سرپوشيده تا روي اون كار كنين و البته از همه مهمتر جيب پر از پول براي خرج كردن...

رضا صادقی
11-07-2011, 07:44
:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:

وا مصيبتا اينو كي ميخواد رو هم كنه؟ اين ميشه گفت واقعا تركيده اوني نيست كه من تصور ميكردم اين يكي ديگه نوبره و واقعا گنج قارون ميخواد و صبر ايوب به قول اقا علي
اين اگه دماغه و موتور و گيربكس سرپايي داشته باشه و و مدارك كامل من 1 تومن بيشتر نميگيرم اينو خوشم مياد اقا علي نديده قيمت خوب ميدي
الان من يه 78 بازسازي شده سراغ دارم كه موتور كوروت66 هم روشه و خداييش خيلي اصولي و قشنگ بازسازي شده ميگردم عكساشو پيدا كنم حتما ميذارم قيمت هم گذاشته 22 تومن ديگه چه كاريه من برم 1.5 يا2 سال هم خودمو زجر بدم و هزار و يك بدبختي بكشمخ اينو بخرم راحت پولم كه جور شد ميرم اماده ميگيرم
اگه هم پولم جور نشد دنبال يه مورد مثله اون كامارو بالايي كه هست ميگردم كه راحتر باشه جم كردنش
با تشكر...

diyukis
11-07-2011, 07:51
گفتم که خیلی کاااااااااار داره تا ماشین بشه.اما فقط و فقط عشق می طلبه.
و البته یه جیب پر پوووووووووول.
رضا حالا اخم نکن.اراک نزدیکته دیگه.یه سر کوچولو بزن.ببین مزه دهن طرف چیه؟لازم به ذکره حمل و نقل این جنازه هم هزینه بره.اما امان از روزی که این هیولا سر هم بشه.
میدونین چطوریه دوستان.من روی این گزینه خیلی فکر کردم.به قول علی آقا این کار یک نفر نیست.
روی این ماشین باید 3 نفر اهل دل با هم کار کنن و هزینه کنن تا رو براه بشه و در نهایت بفروشن.حیف که تک تک ما ها کیلومتر ها از هم دوریم.وگرنه خیلی کارا میشد کرد.
رضا بلیط یه اتوبوس به من بدهکاری.:46:

رضا صادقی
11-07-2011, 08:23
گفتم که خیلی کاااااااااار داره تا ماشین بشه.اما فقط و فقط عشق می طلبه.
و البته یه جیب پر پوووووووووول.
رضا حالا اخم نکن.اراک نزدیکته دیگه.یه سر کوچولو بزن.ببین مزه دهن طرف چیه؟لازم به ذکره حمل و نقل این جنازه هم هزینه بره.اما امان از روزی که این هیولا سر هم بشه.
میدونین چطوریه دوستان.من روی این گزینه خیلی فکر کردم.به قول علی آقا این کار یک نفر نیست.
روی این ماشین باید 3 نفر اهل دل با هم کار کنن و هزینه کنن تا رو براه بشه و در نهایت بفروشن.حیف که تک تک ما ها کیلومتر ها از هم دوریم.وگرنه خیلی کارا میشد کرد.
رضا بلیط یه اتوبوس به من بدهکاری.:46:
واسه چي؟
شماره كارت بده تا كارت به كارت كنم:31::31: :31::31:

متاسفانه من هم توي خونه همه و همه باهام مخالف هستن در مورد ماسل كار و همش حرف اينه كه بنزين داره 4 رقمي ميشه تو هنوز تو فكر اين لگن هايي!!!!!!!!!!!1:41:
بيشتر ارزوم اينه كه يه روز يه 77 يا 78 با موتور پرفور مانس داشته باشم كه پوزه چندتا از اين دوستامو به خاك بمالم يكيشون كه هيونداي كوپه داره يكي زانتيا و بقيه هم از اين لگن هاي امروزي كه با كلي مهندسي و علم روز تونستن شتاب0-100 رو به 7-8 ثانيه برسونن
كليپ هاي فورد اقاي قاسمي رو نشونشون دادم اولش كه اينجوري شدن :18:خدا شاهده بعد واسه اينكه كم نيارن گفتن نه بابا اين مسخره چيه!!!

diyukis
11-07-2011, 08:39
نگران نباش.اگه از 1 سال قبل به من میگفتی که یه روز پونتیاک سوار میشدم کلی میخندیدم و گوینده این حرفو یه فصل کتک میزدم.اما الان اینطوریه.و همه کسایی که به نحوی با آمریکایی سر و کار داشتن وقتی فهمیدن من پونتیاک دارم بهم تسلیت گفتن:31:.و گفتن که از این به بعد باید دوبرابر کار کنی و روزی یه وعده غذاییتو هم حذف کنی تا خرج این پونی بکنی.اما راضی ام.چون تفریح سالمه برای من.
تو هم عجله نکن.البته از حق نگذریم این پونتیاک 77 وسوسه برانگیز هست.حتی یه مقطعی داشتم به این فکر میکردم که پونی خودمو بفروشم این پونی 77 بگیرم که راستیتش در توان خودم ندیدم .
بعدشم در مورد مبحث بنزین،مگه قراره آدم با این مسافر کشی کنه که بحث بنزین پیش میاد؟این ماشین فقط برای هفته ای نهایتا 20 کیلومتر راه رفتنه و نه بیشتر .هفته ای 30 کیلومتر میشه ماهی 120 کیلومتر که ما رندش میکنیم میگیم 150 کیلومتر.که نهایتا میشه 30 لیتر بنزین.بازم میگیم نه میخوای شیطونی کنی میشه 60 لیتر بنزین.تموم.یعنی ماهی 24000 تومن پول بنزین این کوچولوهاست.خیلیه؟تازه من همرو دست بالا گرفتم.
زانتیا؟هیوندا کوپه؟؟؟مسخرست بابا.پونی من که تیپ بیس هست و قدرت فوق العاده ای نداره اینارو قورت میده.اصلا حرفی برای گفتن ندارن که.کسی که 77 یا 78 با وتور تیون شده داره باید به جنسیس به بالا فکر کنه.:31:البته زیاد هم نباید جلب بازی در آورداا.در شان و شخصیت این ماشینا نیست.
رضا قرار بود بیای تهران چی شد پس؟
من دیشب قرار بود که از اتوبوس جاموندم.حالا یا فرداشب میام یا شنبه.اگر شنبه بیام یه توک پا تا تبریز هم میرم.

camaro lt
11-07-2011, 09:34
اگر قرار باشه اون پونتياك رو بگيريد من توصيه ميكنم اول عكسهاشو نشون جناب نيكپور بدين تا يه برآوردي بكنه و بهتون بگه چقدر آب ميخوره تا رديف بشه؟ البته اون هم بايد از نزديك ماشين رو ببينه اما حداقل اينجوري يه حساب و كتاب تقريبي دستتون مياد كه چقدر بايد هزينه كنين...شايد به صرفه بود..شايد هم نه..
من فكر ميكنم اگر قراره 3.5 يا 4 تومن بابت اين اهن پاره بدين پس چرا اون زد 28 قهوه اي رو نگيرين كه خيلي بهتر سرپا است و هزينه هم خيلي خيلي كمتر ميخواد؟
روي اينجور اوراقي ها حسابي باز نكنين و اصلا خودتون رو خسته نكنين..ماشين امريكايي كه از هم باز شد داستاني داره سر هم كردنش..

, کامارو LT , پونتیاک 78 سفید , 74 کاردار و 74 بنظیر وبیوک 64
1390/4/20 الی 1390/4/21

=============================

پونتیاک فایبرد مدل 75 , مشکی تمیز , به بالاترین پیشنهاد
1390/4/20 الی 1390/4/21
09329999712

=========================
پيغامي كه ديروز براش فرستادم و گفتم يك ميليون بيشتر قيمت نميتونم بگذارم رو اينجوري جواب داد:

salam chi chi 1 milyon mashin soragh darid chi hast lotfan kameltar peygham bogzarid

امروز دوباره براش پيغام دادم و توضيح مختصر كه منظورم پونتياك هست و عكسهاشو ديدم ..خيلي كار داره و به شرط داشتن اصالت و اسناد كامل يك ميليون خريدارم..
تا ببينم چي ميگه؟ احتمالا خيلي بهش برخورده!‌اما وقتي يه تيكه اهن رو به جاي ماشين بخوان بفروشن قيمتش همينه ديگه...

diyukis
11-07-2011, 12:12
سلام
تنها جذابیتی که این ماشین برام داره اون موتور 455 هست که اگرررررررر این موضوع صحت داشته باشه خیلی خوبه.چون موتور 455 پونتیاک ارزشمنده و رویایی.
بنظرم میشه قیمت مناسب ازش گرفت.باید باهاش صحبت کرد.باید توضیح داد براش که این جنازه مثلا اگه از اراک بخواد بیاد مثلا تهارن یا اهواز یا مثلا گرگان حداقل 400 کرایه حملو نقلشه.حداقل 1 تومن خرج پلاکشه.
خرج بیمه داره.
تا همینجاش 2 تومن خرج داره.

راستی علی آقا تووو اهواز موتور 455 پونتیاک سراغ ندارید؟کسی از دوستان سراغ ندار؟؟

camaro lt
11-07-2011, 12:20
كاشكي مشكلش فقط هزينه حمل و نقل بود..اصلا اين جنازه چرخ هم نداره كه بشه هلش داد اينور و اونور! نيمدونم چي تو ذهنش بوده كه اين بلا رو به سر ماشين بيچاره آورده؟
اون موتور 455 پونتياك هم كه گفته خدا ميدونه وقتي روشن بشه چي باشه؟ حداقل اينه كه بايد يك بار باز و بسته بشه تا ببينيم چي توش هست؟ سايز سيلندر و ياتاقان و اندازه سوپاپها و كلي چيزهاي ديگه رو بايد فهميد چون من باشم هيچوقت چشم بسته موتور رو روي ماشين نميگذارم ..حتي اگر خيلي تميز و مرتب كار بكنه.مگر اينكه از شخصي بگيرم كه صد در صد مطمئن باشم درست جمعش كرده..
موتور 455 ديدم..اما شورلت بوده..پيگير ميشم از يه اوراقي ببينم چيزي سراغ داره؟ اون معمولا ميره دبي و مياد و چيزهاي خاصي هم مياره..البته پول خوبي هم بابتشون ميگيره..

diyukis
11-07-2011, 12:31
علی آقا پی امو چک کنید لطفا.
در مورد مسائل فنی شما خیلی وارد ترید.اما به هر حال بازسازی یعنی همین دیگه.هزارو یک گرفتاری دردسر و مکافات داره.شاید لذتش هم به همین باشه.اما امان از روزی که کار آدم یه جا لنگ بمونه.حیف که از هم دوریم .خیلی دوست داشتم با هم روی این ماشین کار کنیم و البته من میتونستم از تجربیات شما هم استفاده کنم.

=============

من موتور 454 شورولت نمیخواماا.موتور 455 پونتیاکی مد نظرم هست.اطلاعاتی در مورد این موتور دارید شما؟؟؟

camaro lt
11-07-2011, 12:56
درسته بازسازي لذت داره اما اگر وسائل مهيا باشه و امكانات و بودجه هم در دسترس..اگر جا نداشته باشيم كه نگه داريم( مدت زيادي بايد روش كار بشه) و پول كافي كه خرجش كنيم( براي خريد قطعاتي كه نايابه و يا شايد بايد از آمريكا بخريم) اونوقت اين لذت تبديل به معضل ميشه و هر روز باعث اعصاب خورد شدن و فشار روحي و نا اميدي و....آخرش هم ممكنه قيد همه چيز رو بزنيم و با يه قيمت مفت بديم بره دست يكي ديگه..اين وضعيتيه كه الان يقه صاحب اين پونتياك رو گرفته!!!
يه ضرب المثل قديمي هست كه همه شنيدين:
اول چاه رو بكن بعد منار رو بدزد..! !! اول بايد امكاناتش رو داشته باشيم و بعد شروع به كار كنيم..
در مورد موتورهاي 455 فقط ديدم كه خيلي حجيم و بزرگ هستن..مدل پونتياكي رو نديدم اما شورلت رو كه ديدم خيلي عظيم بوده در شايد از نظر ابعاد يه سر و گردن هم بيشتر از اوني كه 350 هست بزرگتره..
تا حالا روشون كار نكردم چون خيلي كم هستن و بيشتر مشكل دردسرهاي تهيه قطعات و لوازم رو دارن..مثل بيشتر كاديلاكها كه موتور هاي 400 اونها بعد از خراب شدن با 305 عوض ميشه..البته در قدرت و توان بالاي اونها شكي نيست اما براي اين دوره و زمانه به صرفه نيست اينهمه دردسر رو قبول بكنيم..مگر اينكه پول و حوصله لازم براي بازسازي اين موتورها داشته باشيم.

diyukis
11-07-2011, 13:27
انجین 455 SD
پونتیاک در سال 1973 برای اولین بار از انجین Super Duty 455 V8به روی مدل فایربرد خود استفاده کرد. Super Duty نامی بود که پونتیاک برای محصولات قدرتمند خود در دهه ی 60 استفاده می کرد. تمامی این موتورها به وسیله ی دست تولید می شدند و دارای بلوک سیلندر تقویت شده، میل سوپاپ سفارشی، پیستونهای الومینیمی،سوپاپهای ورودی بزرگتر و هدرز بودند. پونتیاک قدرت و گشتاور این موتور را 310 اسب بخار و 390 پاوندفوت اعلام کرد (اگرچه به عقیده ی کارشناسان توانایی رسیدن به 370 اسب را نیز داشت.) در ان دوره ی زمانی چنین قدرتی برای این موتورها بی سابقه بود در حالیکه قدرت موتورهای تولیدی دیگر کمپانیها در حال کاهش یافتن بود. به همین دلیل فایربرد به تنها خودروی پرقدرت باقیمانده در بازار تبدیل شد. متاسفانه انجینهای Super Duty بسیار گران و کمیاب بودند. تنها 252 دستگاه Trans Am و 43 فورمولای 455 مجهز به موتور SD-455 بودند. تولید این موتور تنها تا سال 1974 به طول انجامید و در این سال تولید ان پایان یافت. در کل حدود 1200 دستگاه فایربرد از این موتور استفاده کردند.
قدرت: 310 اسب بخار در دور موتور 4000 و گشتاور 390 پاوندفوت در دور موتور 3600
استفاده در مدلهای:
1973: فایربرد فورمولای 455: 43 دستگاه و فایربرد Trans Am: 252 دستگاه
1974: فایربرد:943 دستگاه
تولید کل: 1238 دستگاه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]-455sd
منبع:tuningtalk.com

mosi impala
11-07-2011, 13:36
با سلام
من يه ايمپالاي 75 دارم ميخوام آهنش كنم و يه رنگ خوب بهش بزنم
به نظرتون چه قدر هزينه داره؟
تقريبا صافكاري هم نداره؟
ممنون ميشم راهنماييم كنيد

camaro lt
11-07-2011, 15:57
خب ظاهرا كسي طالب اين پونتياك با اين شرايط و اين قيمت بالا نيست. و فكر هم نميكنم كسي به اين قيمت بخره مگر اينكه امكانات و پول كافي برا راه اندازي اون داشته باشه..هرچي از دردسرهاي اون بگم كم گفتم..
اگر وسائلش به وفور پيدا ميشد حرفي نبود اينجوري كمتر ميخوابيد و زودتر جمع ميشد..اما كاملا مشخصه دنبال قطعاتي بايد باشيم كه گير نمياد..خود صاحبش هم هر چيزي رو كه نداشته حواله به بعد كرده و ميگه هست..پيدا ميكنم..گير مياد..اما اگر بود خودش ميخريد!! تازه جداي از ماشين ميخواد قيمت اين وسائل نداشته رو هم كه مثلا قراره رو ماشين بگذاره رو بگيره و از الان هم قيمتش رو حساب كرده..

رضا صادقی
12-07-2011, 11:40
سلام
خداييش اينو خودم ديدم فكر كردم game play هستش!!!!
اين همونه كه توي ايران ماشين گذاشته بود قيمت پايه 15-بالاترين پينهاد فك كنم رو 17 تومن بدش البته 350 بيس بوده كه كلي خرج موتور و گيربكس كرده(پرفورمانس)
تشكر فراموش نشه!!!:46:

camaro lt
12-07-2011, 11:57
لنگه اين پونتياك رو سال 75 ميدادن يك ميليون..با كلي خواهش و تمنا كه بياييد بخريد!!
جناب mosi impala از اينكه به جمع ما ملحق شدي خوشحاليم...
از ماشينتون چندتا عكس بگذاريد اينجا..از زواياي مختلف و بخصوص جاهايي كه فكر ميكنيد مشكل داره..تابتونيم بهتر نظر بديم..

, استثنایی , کامارو مدل 77 ، 8 سیلندر , تک برگ سند ، کلیه قطعات فابریک
1390/4/21 الی 1390/4/22
09125591197

بیوک رگال کوپه 1978 , آبی متالیک فوق العاده سالم , Limited - V8 کولرروشن
1390/4/21 الی 1390/4/22
09122810272

خب...
الان جواب مجدد صاحب اون پونتياك اوراقي رو گرفتم كه از من توضيح بيشتر ميخواست كه چرا يك ميليون قيمت دادم؟
اين جواب رو فرستاده:

salam
mashin 12 melun khrj dare ta no no beshe dar avaz 30 miluon puleshe
dar zemn mashin sefareshi hast va motor 455 hast lengey in model tu iran ba in motor be tedad angoshtane dst hast
dar zemn mashin madarekesh kamel hast.
movafagh bashid.

قضاوت به عهده شما دوستان...

رضا صادقی
12-07-2011, 21:20
سلام
والا اقا علي اگه موتورش 455 اس دي باشه كه امكان نداره مگر واقعا خاص باشه!!!!
455 بيس هم هست ولي اس دي تعداد خيلي محدودي توليد شده فك كنم كمتر از هزارتا كه از اين تعداد هم زياد زياد 2 يا3تا وارد شده اوني هم كه وارد شده محاله به اين روز افتاده باشه درست ميگم يا نه؟
حالا اگه 455 اس دي هم باشه نهايتش 2 تومن براي طالبش ميارزه
در ضمن باز هم اگه اس دي باشه اون موتور الان به فنا رفته همه ديگه دارن روي ماشيناشون موتور پرفورمانس ميذارن

camaro lt
12-07-2011, 21:32
اينكه چي بوده مهم نيست..چيزي كه الانه مهمه...در هزينه هايي كه بايد براي اون بشه خودش در خوشبينانه ترين وضعيت 12 ميليون رو حساب كرده..واقعا من و شما از اين خرجها ميكنيم؟ من خيلي راحت ميتونم با كمتر از اين سرپا بيارمش و رديفش كنم اما قيمتي كه اين بابا روي اين اهن پاره گذاشته منطقي نيست..
اين موتوري هم كه اينقدر سنگش رو به سينه زده اگر واقعا چيز مالي بود حداقل يه عكس ازش ميگذاشت..اينجور كه گفته سر سيلندر هاي اون هم بازه..معلومه پس مدتها رطوبت و خاك داخل موتور شده و شايد صدمات زيادي بهش وارد شده..خدا ميدونه الان حال و روز داخل سيلندر ها و وضعيت ميل لنگ چيه؟ اونم موتوري كه لوازمش رو بايد از آسمون هفتم پيدا كنيم..فكر نميكنم چيزي باشه كه بشه ازش به اين زوديها به اسم موتور استفاده كرد..مثل خود بدنه...حداقل از شكل خود موتور يا وين كد ميشد يه چيزهايي فهميد اما بازهم در نهايت هرچي كه باشه من در بهترين شرايط براي اين شبهه ماشين 1 تومان بيشتر پول نميدم اونهم به شرط تاييد خودم كه ببينمش و همه چيزهاشو از نزديك معاينه كنم..
برا من موتورش مهم نيست...به قول شما يه موتور درجه يك امروزي روش سوار ميكنيم و لذتش رو ميبريم..من در فكر لوازم تزئيناتي و خرده ريزهاي هستم كه ميدونم از بين رفته و ديگه به اين راحتي ها نميشه جايگزين كرد..

diyukis
12-07-2011, 21:39
اگرر اگر واقعا 455 اس دی باشه برای کسی که بتونه بسازتش خوبه.رضا جان کسی که واقعا قصد خرید داشته باشه میتونه همه این مواردو تووی قولنامه ذکر کنه.

اون کامارو چی شد رضا؟؟
صحبت نکردی؟

masoud glx
12-07-2011, 21:51
, استثنایی , کامارو مدل 77 ، 8 سیلندر , تک برگ سند ، کلیه قطعات فابریک
1390/4/21 الی 1390/4/22
09125591197

میگه 14 تومن . پاسداران هم هستش . تا جایی که یادمه گفت یا 70 هزار یا 40 هزار تا کارکرده ! برگه گمرک خرمشهر و همه مدارک هم موجود .

یدونه کامارو 6 سیلندر اتوماتیک پیدا کردم موتور روشن و سالم و مدارک کامل قیمت میده 2.800 برای آشنای دوستم هستش اما برای بازسازی مورد نظرم نمیدونم می ارزه روی 6 هزینه کنم یا نه . . . اونم اتوماتیک که میگن راه نمیره و یه پراید هم ازش براحتی جلو میزنه !!

diyukis
12-07-2011, 22:01
میگه 14 تومن . پاسداران هم هستش . تا جایی که یادمه گفت یا 70 هزار یا 40 هزار تا کارکرده ! برگه گمرک خرمشهر و همه مدارک هم موجود .

یدونه کامارو 6 سیلندر اتوماتیک پیدا کردم موتور روشن و سالم و مدارک کامل قیمت میده 2.800 برای آشنای دوستم هستش اما برای بازسازی مورد نظرم نمیدونم می ارزه روی 6 هزینه کنم یا نه . . . اونم اتوماتیک که میگن راه نمیره و یه پراید هم ازش براحتی جلو میزنه !!

مگه چه خبره؟؟؟؟14 میلیون برای کامارو 77؟؟؟مگه اینکه لای زر ورق خوابیده باشه.آدم سرش گیج میره با این قیمتهای فضایی.
چی بگم والا شاید ماشین فوق العاده باشه و من بی خبرم ازش.

camaro lt
12-07-2011, 22:02
اينجوريا هم نيست كه گفتن! پرايد از كامارو شش سيلندر بزنه جلو؟؟؟!!! مگر اينكه موتور اون معيوب باشه يا ايراد فني داشته باشه..من شش سيلندر كامارو روندم البته گيربكس سه دنده دستي داشت. با اينكه تنظيم نبود اما شتاب خوبي داشت و خيلي راحت حريف ماشينهاي متوسطي مثل 405 و 206 و سمند و زانتيا و اينجور چيزا ميشد..پرايد كه جوجه بود براش! با نوا اتومات خيلي راحت زانتيا رو گرفتيم..
شش سيلندر چون يه مقداري از نظر قطعات موتوري كمتر پيدا ميشه زياد راغب نداره..قدرتش هم از هشت كمتره...يه جورايي ساده و ارزونه..البته اگر تميز باشه با وضعيت قيمتهايي كه هست خوبه..حداقل از آهن پاره اي كه ميگه 4 تومن و هيچي هم نداره كه بهتره!!

رضا صادقی
12-07-2011, 22:05
سلام
اينو بيشتر به افتخار آقا علي چون واقعا عشق ريويرا هست و بقيه ميذارم
والا حرفتون خيلي متينه اقا علي من هم ميگم اين پوني مگه دست خودت بيوفته تا ماشين بشه چون اين بيشتر بيشتر از پول نياز به تجربه و حوصله داره
راستي اينم ريويراي 73 هست مال بچه هاي تي تي هست از شيراز كه تا پارسال توي اران ماشين هم برا فروش بود به قيمت پايه 12 تومن كه الان خوشبختانه منصرف شده
====
والا محسن جا به نتيجه اي متاسفانه نرسيدم واسه اون كامارو
راستي خوش به حالت كه الان يه ماسل داري و لدت ماسل سواري رو چشيدي من تا حالا نداشتم ماسل و يكبار پشت فرمون 8 سيلندر روندم اونم اون كامارو 74 زرد شهره خودمون بود!!!

camaro lt
12-07-2011, 22:20
ممنون جناب صادقي..اين ريويرا رو قبلا توي نت ديدم..نوشته بود 15 ..البته گويا اشاره جلو راست اونهم شكسته بود كه انگار درستش كرده..اما ماشين رو ضايع كرده اينكه ارتفاع اون رو اورده پايين..اين كارها روي ماشين امريكايي جز اينكه اصالت و زيبايي ماشين رو از بين ببره هيچ فايده ديگه اي نداره..
اون پونتياك حالا مونده تا ماشين بشه و صاحبش هم بايد خيلي صبر كنه تا يكي توي مايه هاي 3 يا 4 پيدا بشه..قيافه ماشينو هركي اينجوري ببينه فرار ميكنه..چيزي نداره كه دل خوش بشي..همش زنگ و اوراقي..
زمستان برسه اونهم زمستانهاي اراك.....اينم بي پناه زير آسمان خدا...

diyukis
12-07-2011, 23:05
رضا جان ماشین من که ماسل واقعی نیست.ماشینای ما پانی هستن.یه رتبه از ماسل کوچکتر.
کاش منم یه ماسل واقعی داشتم.یه چلنگر 70.
باراکودا
چاجر69
البته قدر پوونی خودمو میدونم.ماشینم بیس خوبی داره.

علی اقا یه سوال.
ماشینم موتورش هنوز باز نشده.
سوالی دارم از خدمتتون.
اگر بخوام یه کوچولو رو ماشینم کار کنم بیشتر تو چه قطعاتی باید تغییر بدم.
هزینشو حدودی میدونین.و البته نمیخوام موتور ماشینم باز بشه.

---------- Post added at 12:05 AM ---------- Previous post was at 12:03 AM ----------

در حد سنگ وسطو
کاربرات
منیفولد
و...

camaro lt
12-07-2011, 23:12
از هزينه كه دقيق خبر ندارم چون وسائلش توي ايران براي تقويت نيست و اگر هم گير بياد همه ساخت آمريكا و قيمتهاي آنچناني..هركي بتونه بيشتر بده قيمتو ميبرن بالا..من جاي شما باشم و بخوام با كمترين هزينه بيشترين كارايي رو بدست بيارم اول روي هواكش كار ميكنم و اونو تبديل به 360 درجه ميكنم تا نفس موتور باز بشه..بعد روي اگزوزها تا خروجي بهتري داشته باشم و توان هم كمي بالاتر ميره..استفاده از هدرز مناسب هم خيلي خوبه اگر گيز بياد و قيمت مناسبي بشه خريد.
اينجا ميتونين مشورت كنين و راهنمايي خوبي ميكنه احتمالا وسائل هم دارن و شايد بتونيد ازش خريد كنيد:

diyukis
12-07-2011, 23:25
نحوه تبدیل هواکش به 360 درجه چطوریه؟اطلاع دارید؟
اگزوزها رو 2 ماه پیش دوبل کردم.خیلی تاثیر خوبی داشته رو موتور.
یه کابرات نو مسلما میتونه ماشینو متحول کنه.

خودمم دلم نمیاد موتور ماشینمو دست بزنم.موتوری که ایرادی نداره نباید دست زد بهش.
حیفم میاد.اونم موتور 350 پونتیاک.
بنا به فرمایش شما نیتم در مرحله اول آشنایی با شرایط و هزینه های تیون و همچنین بدست آوردن بهترین نتیجه با کمترین هزینه هست.

camaro lt
12-07-2011, 23:52
اين يه نمونه از هواكش 360 درجه است..در واقع ديواره همون محل ----- هواي معمولي رو برداشتن تا هوا از تمام جهات آزادانه وارد كاربراتور بشه..البته من نيمدونم براي اون لوله بخار روغن سمت چپ چه فكري كردن؟ يا مثل ماشينهاي مدل پايين كه روغن سوزي داره با يه لوله فرستادنش زير تا توي موتور نچرخه و يا شايد هم بشه همون محل خودش بگذاريم بمونه تا با مكش هوا مثل قبل وارد سيستم سوخت رساني كارب بشه..فكر كنم اين راه دوم بهتر باشه.

در مورد كاربراتور من فكر ميكنم تا زماني كه نياز واقعي به تعويض نداشته باشه نبايد اين كار رو كرد چون الان شما به راحتي نميتوني يك كارب آمريكايي واقعي نو پيدا كني..دست دوم هم كلي مشكل داره...اگر فقط مشكل اون تنظيم باشه بهتره بدي سرويس كنن البته اينهم كار هر كسي نيست و بايد اهلش اين كار رو بكنه.

camaro lt
13-07-2011, 16:49

masoud glx
13-07-2011, 18:40
آگهی کامارو سرکاریه . . . شماره رندم هم زده واسه یکی دیگس . تماس نگیرید بنده خدا خیلی اذیت شده یه آقای میانسالی هستش .
کلا با این مشخصات مدل 1980 باشه ، کولر ، شیشه بالابر برقی ، 20 سال خواب ، رینگ آلومینیوم ، صندلی چرم ، موتور 350 ، اتوماتیک . . . بعد قیمت 3.800 !؟!؟!؟! خیلی رویاییه ... شاید 1 در 1000 اینطوری بفروشن .

camaro lt
13-07-2011, 19:12
عجب ادمهاي بيكاري پيدا ميشن! ديگه اينجوري نديده بودم..حس كردم يه مقداري مشكوك ميزنه چون عكس نداشت.. اما گفتم شايد هم واقعيت داشته باشه چون گاهي از اين موردهاي خيلي خاص و به قول معروف اكازيون پيدا ميشه و ممكنه روي هوا بزننش!!
جناب صادقي از كامارو زد 28 چه خبر؟ فكر كنم با قيمتي كه داده ديگه نميشه كمتر ازش خواست و اونم آنچنان قصدي براي فروش سريع رو نداره...

استثنایی , کامارو 77 - 8سیلندر , کامارو 75 LP
1390/4/23 الی 1390/4/24
09125591197
اين LP ديگه چه مدليه؟؟ من هرچي گشتم نفهميدم!! شايد منظورش ال تي بوده! يا شايد هم گازسوز كرده ميخواسته بنويسه L P G !!!

diyukis
14-07-2011, 19:07

diyukis
14-07-2011, 19:13

diyukis
14-07-2011, 20:16
بالاخره قسمت شد رفتم تهران و یه مقدار لوازم در حد 400 تومنی خرید کردم.
بنظر من بچه های تهران کرج با وجود جایی مثه شوش هیچ غم و غصه ای بابت لوازم ندارن.حیف که ما شهرستانی ها با مشکلات راه دور و شهر غریب و بی جا مکانی روبرو هستیم.وگرنه تمام این اوراق فروشی ها رو زیرو روو میکردم.خاک کف گاراژها رو هم الک میکردم.:31:

amiva
14-07-2011, 21:55
جناب صادقی میشه اطلاعات دقیق تری از محل این عکس ها تو تی تی بدید؟ این گردهمایی مال چه موقع بوده؟ باز هم تو برنامه اشون هست؟
اصلا از کجا میشه متوجه شد که این همایش ها کِی ها برگذار میشه؟ میخوام اگه بشه شرکت کنم

masoud glx
14-07-2011, 22:00
دوستان یکی من رو راهنمایی کنه 8 بگیرم یا 6 !!!! دارم سکته میکنم . . .
موارد مورد نظر . . .

مصرف بنزین ، قدرت ماشین ، تعمیرات و تامین قطعات ، هزینه ها ، خیلی ها میگن 8 بگیر ولی خیلی ها از همین خیلی ها خودشون هنوز یک بار هم سوار کامارو نشدن !! بعضی دوستان هم که خودشون 6 دارن میگن 6 راضی کننده هستش و خوبه . الان دو مورد عالی سراغ دارم که یکی 8 و یکی دیگه 6 هستن ، قیمت 8 دو برابر 6 هستش البته پرداخت قیمت سخت نیست . بلکه از بعدش مطمئن نیستم .

6 رو میگه 3 تومن و 8 رو میگه 5.5 تومن که والا هیچکدومش پولی نیست ولی اگر بنا به ناراضی بودن و دوباره کاری بشه اون موقع هستش که آدم میسوزه !

ممنون میشم راهنمایی کنید .

camaro lt
14-07-2011, 22:03
من ماشين امريكايي هم شش داشتم و هم هشت..هم اتومات هم دنده اي..
موتور شش يه خوبي كه داره مصرف كمتر( نسبتا كمتر) در برابر هشت هست....همين فقط همين اين تجربه اي هست كه من و دوستاني كه شش داشتيم پيدا كرديم..
اما تمامي مواردي كه توي موتور هشت ديدم اصلا توي شش پيدا نميشه..
حالا اگر سه يا چهار ليتر مصرف كمتر براي شما مهم هست شش بگير..اما در باقي موارد هشت هميشه بهتر بوده.

diyukis
14-07-2011, 22:16
بنظر من هم یه کار اساسی انجام بده.
8 بگیر خیال خودتو راحت کن.جزئیات کارو که علی آقا توضیح داد.
نظر من فقط و فقط 8.تازه اگه راه داشته باشه 2 تا دیگه هم بغلش اضافه میکنیم.

mohamad.hejazi
15-07-2011, 14:11
یادش بخیر.......

diyukis
18-07-2011, 13:13
دوستان نظرتون راجع به سلامت این بیوک چیه؟
کاری به قیمت نداشته باشید.فقط بفرمایید که ماشین سلامتش در چه حده با توجه به عکس؟و قیمت عادلانش چند میشه؟
ممنونم.

masoud glx
18-07-2011, 14:21
والا فارغ از بحث ارزش ماشین با توجه به شرایط خاص خوابیده بودن و اینها ، قیمت بالاست !! که اونهم با خود شماس دیگه .
اما از دید آماتوری بنده اگر طبق مدارک سفارت کارکرد و خوابیده بودن بطور صحیح تایید بشه ، ماشین فوق العاده ست و حداقل در ظاهر که بسیار بسیار بسیار زیباست . . .

camaro lt
18-07-2011, 15:26
ماشيني كه خوابيده باشه در بعضي قطعات خيلي بيشتر از ماشيني كه حركت بكنه فرسوده ميشه..مثلا قطعات لاستيكي..روكش سقف..رادياتور..اورينگها و واشرها..تاير..
اگر خيلي از اين قطعات تعويض يا بازسازي شده باشه اونوقت اين ماشين يه بيوك دست دوم تميز هست كه قيمتش هم اين نيست..الان مدلهاي بالاتري از اون رو ميتونيد تميز و با قيمت كمتر پيدا كنين..

camaro lt
18-07-2011, 16:14
امروز يك مقداري از ماشينهاي امريكايي صحبت كنيم كه شايد خيلي خيلي كم بهش توجه داشتيم و دليلش هم تعداد بسيار كم اونها در كشور و البته نبودن ضمينه استفاده از اونهاست.
اتومبيلهاي كمپينگ يا به قول آمريكائيها كامپر
استفاده از اين نوع خودروها توي آمريكا و اروپا خيلي زياده چون اونها معمولا براي مسافرتهاي طولاني يا حتي پيكنيكهاي نزديك از اين نوع ماشينها استفاده ميكنند.البته اينكه چرا توي ايران زياد طرفدار نداشته دلايل خودشو داره ولي فعلا از اين مقاله جالب مجله دانشمند سال 1349
عكس گرفتم و براي شما دوستان ميگذارم:
اولين نمونه رو در واقع بايد يه كاراوان ناميد كه توسط يه 4*4 قوي كشيده ميشه

نمونه بعدي در واقع يك ون هست كه توسط شركتهاي جداگانه اي مجهز به وسائل زندگي ميشه و از اين نوع شايد تعداد بيشتري رو در ايران ديده باشيم.

مدل بعدي ساخت يك شركت خصوصي آمريكايي است و از شاسي و موتور اتومبيلهاي ساخته شده در كارخانجات اصلي استفاده ميكنند.چون بدنه را از آلمينيوم و مواد تركيبي ميسازند خيلي نسبت به حجمي كه داره سبكتره..لطفا به قيمت ماشين خيلي خيلي دقت بفرمائيد..!! البته براي اون سال قيمت كمي نبوده اما براي الان......!!!

اينهم يك مدل ديگه كه نماي داخلي رو به خوبي نشون داده.معمولا كسايي كه از اين نوع خودروها استفاده ميكنن از محلهاي بخصوص كه آب و برق را هم در اختيار ميگذارن استفاده ميكنن..بيشتر حالت يه خانه كوچك را داره كه براي امكانات بيشتر از كمپينگهاي بين جاده اي و يا مكانهاي گردشگري استفاده ميكنن..اونجاها معمولا حمام..سونا..استخر و چند مكان خدماتي ارزان هم داره..شايد اين توقفگاههاي بين راهي كه چند سالي هست در ايران راه افتاده و ايده خوبي هم هست يه نمونه ساده از اين جور كمپينگها باشه.

اينجا هم محل خواب دو كودك را نشان ميده كه بخوبي از فضاهاي مختلف ماشين استفاده كردند.

اين مورد آخر از همه براي من جالبتر بود
همه شماها بليزر رو ديدين و خوب ميشناسيد..تا حالا شده براتون سوال پيش بياد كه چرا قسمت عقب بليزر داراي سقف فايبر و متحرك هست و برداشته ميشه؟ شايد يكي از دلايل اين باشه كه اگر كسي خواست بتونه ازش به عنوان يه وانت با جاي بار كوتاه استفاده بكنه اما بيشترين دليلش براي نصب اين مدل اتاقك پيش ساخته است كه با برداشتن سقف عقب بليزر ميشه اون رو در جاي بار قرار داد و اينجوري بليزر تبديل به يه كامپر ساده و كوچك و جمع و جور ميشه و ديگه نيازي به خريد ماشين بزرگتر نيست..
من حدود عيد سال 81 يكي از اينها رو در اهواز ديدم كه مسافر بود..چند باري رد شد و نتونستم ازش عكس بگيرم..خيلي جالب بود و دقيقا هماهنگ با فرم بدنه و ابعاد بليزر هماهنگي داشت.
شايد بشه گفت توي تمام مدلهاي 4*4 دنيا تنها بليزر اين قابليت رو داره و حتي ماشينهاي بسيار گرانقيمت امروزي هم همچين امكاني رو ندارند..

mohamad.hejazi
18-07-2011, 21:29
الکتراااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااا:19:
ماشین رویاهای من آخه چرا.......:37:
برگرفته از سایت تی تی

rami_hemi
18-07-2011, 22:23
وای خودشم چی بود
الکترایی که من و علی شکار کرده بودیم هم همین اتاق بود هارد تاپ خیلی متاسفم واسه صاحبش
================================
در مورد کمپر های امریکایی هم باید بگم شاید نا شناخته ترین اونها gmc motor home بود که فعلا من از دو تا خبر دارم یکی تبریز بود که متاسفانه دست یک دلالی افتاد و فروختش کرج این نمونه که میگم خیلی بکر بود .
دومی که تازه دوستان عکسش رو گذاشتن سبز یشمی هستش اونم نسبتا سالم هستش
این موتور هوم ویژگیهای جالبی داشت که میتونم بگم امروز تو کمتر کمپری پیدا میشه
دیفرانسیل جلو شاسی جالبی داشت که سوسپانسون عقب پنوماتیکی داشت .

camaro lt
18-07-2011, 23:14
كاملا معلومه كه اين بيوك با يه چيزي بسيار محكم و قوي تر از خودش تصادف كرده..يعني كاميون.از محل صندلي راننده ميشه تا حدودي فهميد كه راننده يا صدمه نديده و يا اگر زخمي شده زياد جدي نبوده.
بيشتر ضربه رو شاسي و درب ماشين گرفته..اون چراغ توي درب عقب سمت راست كه هنوز روشن مونده خيلي تاثير گذاره..
اتفاقا امروز با يكي از دوستان در مورد خدمت اتومبيل آمريكايي ( منظور همين قديميها و يا به قول دولت فرسوده!) به جامعه آمريكايي سوارها بوديم.. تصادفات زيادي ديديم كه از توي اون راننده و سرنشينان با كمترين مقدار صدمه خارج شدند و اين بر خلاف تمام تصوراتي بود كه ميگفتند چون اينها بدنه محكمي دارن پس ضربه رو به سرنشين منتقل ميكنن اما واقعيت چيز ديگه اي رو نشون ميداد..
براي من هميشه جاي سوال بوده كه اگر چند نفر آدم سوار يه پرايد يا پژوه باشن كه مثلا كم مصرف هست و اينجوري تصادف بكنه و همه كشته بشن اين كشته ها ضرر به حساب نمياد( از نظر دولت) كساني كه نان آور خانواده اي هستن..هزينه هاي زيادي براي تحصيل و آماده شدن اونها جهت خدمت به مردم صرف شده..از دست رفتن اين افراد يا ناقص شدن اونها تا آخر عمر ضرر نيست..اما چند ليتر بنزين اضافه سوزاندن كه در كنارش اينجور ايمني بوجود مياد ضرره!!!
جناب حجازي اگر تونستيد در مورد اين تصادف اطلاعات بيشتري بنويسين..

scope82
19-07-2011, 09:19
سلام دوستان گلم
علی آقا خسته نباشی
آقا از این انبار آمریکایی خبری نشد؟؟؟؟
یه سوال دیگه جیپ چیف بهتره یا رنجروور؟؟؟
خیلی کلی بود میدونم
ولی میخام بدونم کدوم مصرفش کمتره و نرم تره و از لحاظ تامین قطعات و واسه ماشین روزمره بهتره؟؟

rami_hemi
19-07-2011, 09:45
خیلی از مردم الان فکر میکنن بدنه اگه مچاله بشه یعنی ضربه رو جذب کرده بله این درسته ولی این مچاله شدن تا کجا و در چه جاهایی ؟
توی این عکس میبینیم که با وجود شدت ضربه بدنه تا حدی فرم خودش رو تو قسمتهای خاصی از دست داده البته توی ماشینهای جدید این نقات بیشتر جاهایی هستن که فرم کابین حفظ میش

سلام دوستان گلم
علی آقا خسته نباشی
آقا از این انبار آمریکایی خبری نشد؟؟؟؟
یه سوال دیگه جیپ چیف بهتره یا رنجروور؟؟؟
خیلی کلی بود میدونم
ولی میخام بدونم کدوم مصرفش کمتره و نرم تره و از لحاظ تامین قطعات و واسه ماشین روزمره بهتره؟؟
رنجرور ماشین لوکستری هستش ولی چیف چروکی ماشین واقعا قدرتمندی هستش موتور 360 دوج دارن
هر دو برای آفرود ایده آل هستن ولی یه ایرادی که به رنجرور میشه زد کمبود قطعاتش هست وگرنه ماشین خوبی هستش .
راستی یه چیزی به ذهنم رسید الان رنجرور تحت تملک کدوم شرکت هستش ؟:دی
تاتا موتورز که لندرور رو خریده نمیدونم یه زمانی دست بی ام و بود رنجرور و لندرور هم دست فورد .
و یه خبر دیگه از سال دیگه رنجرور هم وارد بازار ایران میشه.

camaro lt
19-07-2011, 11:47
رنجرور همونطور كه جناب rami_hemi گفت خودروي لوكسي هست و يه جورايي از زمان خودش جلوتر ساخته شده. اما كمبود قطعات هميشه براش مشكل ساز بوده و البته بايد يه نمونه واقعا تميز رو پيدا كنيد.يه مدتي دنبالش بودم و يه سري چيزها هم متوجه شدم.مثلا مشكل رنجرور توي آفرود بريدن شافت پنيون ديفرانسيال و خرد شدن كل ديفرانسيال هست. دو مدل كله گاوي ديفرانسيال رنجرور توي بازار هست يكي نوشته ساخت بريتانيا كه در واقع بازار مشترك هست( احتمالا چين يا هند) و كارايي خوبي نداره.ولي يه مدل ديگه نوشته ساخت انگلستان كه فابريك هست و كارايي خوبي بخصوص در آفرود سنگين داره.
بدنه آلمينيومي كه نميپوسه و سبك هست سيستم تعليق بسيار كارآمد كه نرمي و چسبندگي خوبي ايجاد ميكنه و در خارج جاده پستي و بلنديهاي بسيار شديد رو با توان بالايي رد ميكنه.قفل ديفرانسيال هم از داخل اتاق انجام ميشه و لازم نيست پاي توي گل و لاي بگذاريم.خلاصه اينكه ماشين مناسبي هست و حتي براي داخل شهر هم استفاده ميشه كرد و مصرف مناسبي هم داره حدود 12 يا 13 در 100 كيلومتر. قيمتهاي فروش خيلي بالا هست و تا 20 ميليون هم ديدم..البته مثل ماشين آمريكايي اينها هم طالب ميخواد.مالكيتش هم هنوز در اختيار TATA هند باقي مانده.( ببخشيد خارج از فاز آمريكايي توضيح دادم )
چروكي چيف تا اونجايي كه ميدونم يكسري قطعات مشابه جيپ سيمرغ داره و بدنه هم مشابه هست اما موتور 8 سيلندر رو احتمالا هموني كه اشاره كردن مال دوج باشه كه لوازمش حتما كم گير مياد.. اگر قصد خريد داري ببين كدوم يكي لوازمش بيشتر در دسترس هست؟ احتمالا چروكي.
از اون انبار من هم همينقدر ميدونم كه گفته شده يه چيزي هست! اما اينكه كجاست و دست كيه نميدونم...چيزي هم باشه مطمئنا به دست ماها نميرسه هزارتا داستان سرش در مياد..
اين جا رو بخونيد..در مورد اون نوا كوپه SS كسي چيزي ميدونه مال كيه؟؟ تا دير نشده نجاتش بديم....

اينها هم جديده

mohamad.hejazi
19-07-2011, 16:38
سلام
نه اطلاعات دیگه متاستفانه در دسترس نیست!

mohamad.hejazi
19-07-2011, 16:38
سلام
نه اطلاعات دیگه متاستفانه در دسترس نیست!

camaro lt
20-07-2011, 15:44
فورد مرکوری سفید1962 , سند دست دوم 10سال خوابیده , فوق العاده سالم
1390/4/29 الی 1390/4/30
44544736
اين فورد مركوري گويا مدلهاي مختلفي داره از جمله كامت و مونتري كه ننوشته كدومه.
اين نمونه كامت هست

مك‌وان1973-زردرنگ

, مک وان1973-زردرنگ , بسیار تمیزوسالم , معاوضه با خودرو
1390/4/29 الی 1390/4/30
09194067379

diyukis
20-07-2011, 21:27
سلام به همگی دوستان.خوبید؟
یادتونه که گفته بودم استارت ماشینم یکسره کرده بود و موقع اتصال سر باطری ها به باطری جرقه و اتصالی داشتم؟؟؟
امروز رفتم استارتو باز کردم که دیدم سر یک اتفاق بسیار بسیار ساده استارتم به فنا رفته.
سیم استارتم خورده به اگزوز و لخت شده و به بدنه و اگزوز میخورده و ...سر همین استارت گیر پاژ کرده و کلا به فنا رفت.شانس آوردم باطری نترکید.استارت سالمم سر لخت شدن یه سیم نابود شد.:41:

camaro lt
20-07-2011, 21:52
سلام به همگی دوستان.خوبید؟
یادتونه که گفته بودم استارت ماشینم یکسره کرده بود و موقع اتصال سر باطری ها به باطری جرقه و اتصالی داشتم؟؟؟
امروز رفتم استارتو باز کردم که دیدم سر یک اتفاق بسیار بسیار ساده استارتم به فنا رفته.
سیم استارتم خورده به اگزوز و لخت شده و به بدنه و اگزوز میخورده و ...سر همین استارت گیر پاژ کرده و کلا به فنا رفت.شانس آوردم باطری نترکید.استارت سالمم سر لخت شدن یه سیم نابود شد.
اتفاقا اين مورد رو هم ميخواستم توضيح بدم اما گذاشتم چك كني و ببيني جريان چيه.
در مورد اين قضيه بايد بگم كه يك بار هم اين مسئله براي من رخ داد و كل سيم كشي كه از سمت راست موتور و نزديك مانيفولد اگزوز عبور ميكرد به دليل حرارت زياد اگزوز سوخت و اتصالي بدي ايجاد كرد.
خود شركت براي جلوگيري از اين مسئله يك لوله فلزي كه با پايه به سيلندر موتور وصل ميشه را تعبيه كرده و كليه دسته سيم كشي كه از اون محل ميگذره را از داخل اين لوله عبور داده و مشكلي پيش نمياد. اما مثل اكثر موارد معمولا مكانيكهاي ناشي در اولين تعمير موتور اين قطعه رو فراموش ميكنن سر جاي خودش ببندند و اينجوري سيمها در معرض حرارت شديد اگزوز قرار ميگيره.
كاري كه من انجام دادم اين بود كه براي هر كدام از رشته هاي سيم از يك غلاف نسوز مناسب كه در بازار هست استفاده كردم و اون سيم رو كامل در برابر حرارت عايق بندي كردم و در نهايت كل اون دسته سيمها را هم از يك غلاف نسوز بزرگتر عبور دادم و اينجوري ديگه خيالم از بابت حرارت اگزوز و سوختن سيمها و اتصالي راحت شد.
اگر به يك فروشگاه لوازم الكتريكي مراجعه كنين ميتونين اينجور غلافهاي نسوز را در اندازه هاي مختلف بخريد.
اگر هم توانستيد لوله فابريك خودش رو پيدا كنيد كه خيلي بهتره .اما من خيلي گشتم و نديدم..

mohamad.hejazi
20-07-2011, 21:57
سلام
بله از این موردها زیاد پیش میاد
کلآ هر چند هفته یه بار در کاپوت رو بزن بالا و وضعیت لوله ها سیمها آب و روغن ماشین رو چک کن
مثلآ جنتهای آب رو چک کن اگر پاره بشه و متوجه نشی آب ماشین تموم میشه و موتور ماشین میسوزه

diyukis
20-07-2011, 22:03
دقیقا باید بازدید ماهانه بشه و حتما جلوگیری بشه.پیشنهاد علی آقا هم خوبه برای عایق کردن.اسم این عایق ها همون "غلاف نسوز"هست؟لوازم الکتریکی دارن؟؟
فردا میخوام آب رادیاتور تخلیه کنم مجرای داخلی رو شستشو بدم.

دوستانا کسی کمپرسور کولر ساندن سراغ نداره؟؟قیمتش چند وامیسته.خدایی بدون کولر نمیشه توو ماشین نشت.اونم تووو رطوبت شمال.
استارت استوک هم خریدارم.:31:

mohamad.hejazi
20-07-2011, 22:21

توی این عکس این طور که پیداست یکم سر کاپوت طرف شاگرد نسبت به دماغه بالاتره درسته؟
اگه آره یکم پیچ تنظیم کاپوت که روی سینی جلوی ماشینه رو بتابون تا کاپوت بره پایین و موازی با دماغه بشه

diyukis
20-07-2011, 22:27
محمد جان دلیل اینطوری بودن کاپوت جک لولای کاپوتم که مرخص هستن.یه طرف لولا که جوشی شده و لنگر انداخته.دلیل نامیزون بودن کاپوت هم همینه.
از شوش یه جفت گرفتم که یکیش رسیده دستم در حد نوووووووووووو خدا کنه اون یکی هم نو باشه تا پرونده این مبحثو ببندم و خیالمو راحت کنم.
الان تو فکر کولر و فن برقی هستم.باید ببینم چقدر هزینه داره و چه جوابی میگیرم.البه اگر رادیاتور هم نو بشه که عالیه.

camaro lt
20-07-2011, 23:09
واقعا پونتياك زيباييه..اين عكس خيلي خوب و با كيفيت گرفته شده انگار توي خود آمريكاست..
در مورد كولر دقيقا چه چيزهايي روي ماشين هست؟
در مورد لوله ها كه هزينه زيادي نداره و بر اساس نوع كمپرسور و راديات كولر ( در قسمت جلوي ماشين) نوع سري لوله ها هم مشخص ميشه و با پرس شلنگ بهترين نوع را ميتونين درست كنين..موردي كه مهم هست اواپراتور داخل اتاق ( همان رادياتي كه سرما در اون ايجاد شده و باد فن كولر خنكي را داخل اتاق مياره) هست كه بايد سالم باشه و اگر خراب باشه بايد تعويض بشه.معمولا كپسول رطوبت گير هم متصل به خودش هست. در مورد كمپرسور اين رو بايد از يك كولر ساز وارد سوال كنين تا بر اساس تجربه خودش توصيه بكنه كه از چه مدلي استفاده كني و البته نوع پولي تسمه اون و پايه هاي اتصال به بدنه موتور را هم براش بسازند.
قيمت كمپرسور احتمالا الان چيزي بين 170 تا 250 تومان( بستگي به سايز و اندازه و مارك اون داره) باشه..اما فراموش نكن كه دو نكته رو حتما به خاطر داشته باشي. براي گرم نكردن ماشين موقع كولر زدن حتما بايد دوتا فن 12 اينچ در جلوي اون ببندي كه حدودا 17 تومان هر كدام قيمت دارن و به تعداد زيادي وارد بازار ايران شده و هر يدك فروشي داره..
و مورد بعدي اينكه چون اين فنها و البته خود مگنت كمپرسور توان الكتريكي زيادي رو نياز دارن حتما بايد دينام قوي باشه و از 85 آمپر كمتر نباشه.

diyukis
21-07-2011, 00:20
چشات زیبا میبینه علی اقا.قابل شمارو نداره.متعلق به خودتونه.خدا کنه همین طور کم کم و اروم آروم هم که شده بتونم ایراد های ماشینو رفع کنم تا حداقل کمترین عیب و نقصو داشته باشه.
آخ آخ آخ اوندفعه هم از من پرسیدید اما یادم رفت برم ببینم کولر ماشین چی داره و چی نداره.البته ماشین تقریبا بعد از تقریبا 1 ماه روشن شد و به خونه برگشت(صداش بهترین لذتهای دنیا بود برام).فردا میرم یه بازدید میکنم ببینم چی داره و چی نداره.دینامو هم چک میکنم ببینم داستانش چطوریاست.امیدوارم هزینه دینام دیگه رو سرم خراب نشه.
ظاهرا در هر شرایطی حداقل باید 350 برای کولر کنار بزارم.

راستی امشب موفق شدم پدرمو راضی کنم پرایدو بفروشه و یه امریکایی براش بگیرم.امیدوارم تا فردا باز پشیمون نشه.تو ذهن خودم بیوک و کاپریس در نظر گرفتم براش.مورد خوبی از این دو تا سراغ داشتید بگید که من مطرح کنم.اگر کاپریس باشه که بتونم امکاناتشو بکوبم تو سر پراید که خیلی بهتره.این حرکت جواب میده:31:

masoud glx
21-07-2011, 00:34
کاش پدر من هم کمی به امریکایی و کلا کلاسیک علاقه داشت یعنی حتی یک اپسیلون هم اگر بود باز خوب بود !! البته احتمالا تلاش عظمایی کردی تا موفق شدی . . .

mohamad.hejazi
21-07-2011, 13:29
چشات زیبا میبینه علی اقا.قابل شمارو نداره.متعلق به خودتونه.خدا کنه همین طور کم کم و اروم آروم هم که شده بتونم ایراد های ماشینو رفع کنم تا حداقل کمترین عیب و نقصو داشته باشه.
آخ آخ آخ اوندفعه هم از من پرسیدید اما یادم رفت برم ببینم کولر ماشین چی داره و چی نداره.البته ماشین تقریبا بعد از تقریبا 1 ماه روشن شد و به خونه برگشت(صداش بهترین لذتهای دنیا بود برام).فردا میرم یه بازدید میکنم ببینم چی داره و چی نداره.دینامو هم چک میکنم ببینم داستانش چطوریاست.امیدوارم هزینه دینام دیگه رو سرم خراب نشه.
ظاهرا در هر شرایطی حداقل باید 350 برای کولر کنار بزارم.

راستی امشب موفق شدم پدرمو راضی کنم پرایدو بفروشه و یه امریکایی براش بگیرم.امیدوارم تا فردا باز پشیمون نشه.تو ذهن خودم بیوک و کاپریس در نظر گرفتم براش.مورد خوبی از این دو تا سراغ داشتید بگید که من مطرح کنم.اگر کاپریس باشه که بتونم امکاناتشو بکوبم تو سر پراید که خیلی بهتره.این حرکت جواب میده:31:
برای انتخاب ماشین برای پدر اول از همه باید ببینید پدرتون میتونه توی شهر ماشین بزرگ مثل کاپریس سوار بشه یا اینکه براشون سخته؟
اگر بزرگی ماشین براشون مشکل نیست شک نکن کاپریس عالیه
اگر براشون سخته بیوک یا نوا عالیه

اگر کاپریس میخواهید به نظر من 88 تا 90 کلاسش خیلی بالاتره مدل های دیگه کاپریسه
کاپریس 77 هم که عالیه

camaro lt
21-07-2011, 20:01
ممنونم جناب diyukis
اگر كسي را كه تمايلي به ماشين آمريكايي نداره به صورت موضعي ترغيب به خريدن بكنيم حتما بعدا پشمان ميشه و با اولين مشكل و دردسر بشدت خسته و نا اميد ميشه..بهتره بگذاريد با ميل و علاقه اين كار رو بكنن ..ميدونيد كه اين ماشينها رسيدگي ميخواد و اين رسيدگي هم متاسفانه خيلي بيشتر از ماشينهاي جديد به چشم مياد چون سني از اونها گذشته ..
در مورد كولر يك مورد ديگه هم يادم آمد كه فن دمنده اون هست.
اين فن داخل گلگير سمت راست و در فضاي مياني پوسته گلگير و بدنه اتاق قرار داره.دسترسي براي دسترسي به اون بايد چرخ سمت راست رو باز كنيد و تويي گلگير را هم باز كنيد( تا حدي كه بتونيد دست رو وارد فضاي بين دو سطح بكنيد.موتور فن رو آنجا ميبينيد.
يك سيم برق مثبت به اون وصل شده اون را در بياريد و فكر كنم حدود 5 يا 6 عدد پيچ هم داره كه اون رو روي يونيت كانال فن كه از جنس فايبر گلاس هست نگه ميداره. وقتي باز كرديد و بيرون آورديد مهره سر شافت اون رو باز كنيد و با ضربه هاي ملايم كم كم پروانه را آزاد كنيد.زير پروانه يك بوش قرار داره كه اون رو روغنكاري كنيد. يك بوش هم انتهاي موتور هست كه براي روغنكاري اون بايد موتور باز بشه..مراقب ذغال و جاذغالي اون هم باشيد تا نشكنه.
تمام اين مراحل رو برعكس انجام بديد تا سر جاي خودش بسته بشه. اگر موقع روشن شدن فن سر و صداي زيادي كرد نشان ميده كه بوشها خشك هستند و يا فرسوده شده كه بايد عوض بشه. يك لوله لاستيكي كوچك كه هوا رو از سمت كانال خروجي فن به سمت موتور هدايت ميكنه هست كه مثل يه زانويي هوا رو براي خنك كردن موتور به اون ميرسونه اگر نبود حتما با يه لوله معمولي براش درست كنيد تا عمر فن زياد بشه.
سيم كشي برق اون رو هم چك كنيد .اين فن هم براي كولر و هم بخاري كار ميده.مثل ماشينهاي ديگه..
اين تصوير پروانه اون هست.
تنظيم سرعت گردش فن توسط دكمه كنترل هست و اين كار با ايجاد مقاومت در مدار بوجود مياد .اين قطعه كه سر راه برق ورودي به فن هست اين كار رو انجام ميده و معمولا روي خود يونيت فن بسته شده و يك سوكت سه ياچهار كانكت به اون وصل شده كه نشون ميده موتور فن چند حالت و سرعت چرخش داره.اين رو هم باز كنيد و اگر خاكي شده تميزش كنيد.اگر قطعي داشت ميتويند يه دست دوم سالم اون رو هم جاش بگذاريد و حتما نياز نيست نو باشه. توي ماشينهاي آمريكايي مثل بيوك .نوا.كاپريس.كامارو..اينها همه يه جور هستند و تشابه زيادي دارند..