PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كلوپ خودروهاي آمريكايي

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

camaro lt
08-10-2010, 15:56
ما هیچکدام قصد دلسرد کردن نداریم.اما واقعیت اینه.نه میشه عوضش کرد و نه میشه با اون کنار آمد..یه جوری کجدار و مریز کنار آمدیم.به احتمال زیاد گذر زمان تغییراتی توی این وضعیت بوجود میاره.شاید هم بدتر بشه!مثلا اگر واقعا پلاک کلاسیک داده شد و قوائدی برای این ماشینها (حال از هر مارک و مدل) گذاشته شد دیگه اینها خدا را هم بنده نیستن..الان ژیان سواری قیمت زده بود 2 میلیون!البته چند روز گذشت و یه مقداری جو گیر شدنش فروکش کرد نوشت 1.450
این پونتیاک بجز سند نداشتن به نظر من برای بازسازی مورد خوبیه من فکر میکنم راهی برای گرفتن دوباره سند وجود داشته باشه..حتما هست البته اگر سندش را برای اوراق کردن باطل نکرده باشن و یا اینکه مشکل خاصی نداشته باشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الان با فروشنده تماس گرفتم.گفت قیمت 2 میلیون مقطوع بوده و سند هم گرفتنش کلی دردسر داره.البته فکر میکنم کسی پای معامله بره میتونه کمتر بگیره..در مورد سند باید از راهنمایی و رانندگی سوال کرد چون جواب اخر دست اونهاست نه من و دیگران!

به نظر شما این سر کاریه؟

diyukis
08-10-2010, 16:40
این پونتیاک که آشو لاشه.یعنی عملا یه گروووووه باید بسیج بشن که برن دنبال کارای این.مطمئنا کار یه نفر دو نفر نیست.همون قضیه سندش 2 تا آدم بیکار میخواد با یه کفش آهنی و یه کیسه پوووول که بشه دهن خدمتگذاران ملتو باهاش بست.
تازه اگرم مشکل سندش درست بشه حداقل این ماشین 15 که چه عرض کنم شایدم بیشترر پول بره تو شیکمش.این هیچی نداره.
حالا شما هزینههای سند و هزینه های خرج بازسازی خودرو و ....جمع کن به اضافه هزینه زحمات اون گروه ببین چند در میاد.یا خدااااااااااااااااااااااا :13:

camaro lt
08-10-2010, 16:56
خب شاید..نمیدونم..احتمالش هست البته زیاد هم نشه چون تجربه من نشون داده ظاهر بهم ریخته یه ماشین اولش خیلی توی ذوق میزنه و بعد یه چند وقت میبینین هزینه زیادی نداشته و کلی کار جلو افتاده..مثلا همان عکس اولی که توی حیاط پارک کرده را ببینین که جلوی ماشین باز نشده..و در عوض وقتی گلگیرها و کاپوت باز میشن خیلی بهم ریخته هست..اینها را زیاد جدی نگیرین کار مشکلی نیست..من بیشتر در مورد کاغذ بازی و سند مشکل میبینم..چون قبلا چوبش را خوردم..اما شاید هم راههای بهتری بریا سند گرفتن باشه..مثل دوتا یکی کردن سند ماشینها...حالا فرض کنیم اینو یکی خرید و واقعا مثل روز اول ساختش و سند و کارت و پلاک هم گرفت..اونوقت از کجا میشه فهمید وقتی میگه 20 یا 30 یا 40 میلیون قیمت الکی ننداخته؟
خود شما باشی و اینهمه بدوی و عذاب بکشی آخرش چند حاضری بفروشی؟
من باشم اصلا نمیفروشم که به قصد فروش نمیخرم..اگر هم روزی خواستم بفروشم یه قیمت منطقی میدم که بهم نخندند

diyukis
08-10-2010, 17:18
اتفاقا بحث همینجاست که خیلی از اینایی که قیمتای بالا میدن مدعی میشن که تووو بحث بازسازی خیلی گرفتاری کشیدن و این قیمت هم از نظر اونا منطقیه چون سختی کاره زیادی داره بحث بازسازی.و شاید و شاید پربیراه هم نگن.به هر حال سرو کله زدن با مکانیکو صافکار نقاشو باطری سازو و......خیلی دردسر داره.تمام اینا کسیرو می طلبه که واقعا وقت آزاد زیادی داشته باشه.و از حق هم نگذریم بازسازی سخت و طاقت فرسا میشه.اما خوب بعضیا زیادی دیگه قیمتو بالا می برن.مثلا من یه کامارو الان دیدم اگر اشتباه نکنم قیمت زده 15 میلیون.خوب این نمی ارزه واقعا اینقدر.اتفاقا امروز توو یکی از فرومهای همسایه یه آگهی از روزنامه همشهری گذاشتم مال یه دوج چارجر مدل 73 بود .تماس گرفتم فروشنده گفت ماشین در حد نو و صفره و قیمتشم 20 تومن.حالا شما این چاجر 20 تومنیرو مقایسه کن با اون کامارو 15 تومنی؟؟بنظرتون کدومشون ارزش بیشتری دارن؟؟
من قراره اگر مشکلی پیش نیاد طی همین چند روز آینده برم تهران ماشینو ببینم.بنظرتون قیمت پیشنهادی من چند باشه خوبه؟؟؟اون بنده خدایی هم که واسطه ما شده دوست مشترک من و آقای فروشنده هست.نمیخوام قیمتی هم بدم به کسی بربخوره در ضمن خودمم نمیخوام ضرر کنم یا بعدا پشیمون بشم.

camaro lt
08-10-2010, 19:54
مسلما دوج چارژر خیلی ارزش بیشتری داره اما بازم نه 20 میلیون حتی اگر صفر باشه.این نظر من بود.در مورد قیمت شما بازم همان داستان همیشگی هست که شما و جیبتون باید نظر بدین نه من و دیگران!طرف اگر فروشنده باشه و بخواد واقعا این ماشین را بفروشه باید منطقی قیمت بده..این سایت را نگاه کنید..تعدادی دوج چارژر در آمریکا برای فروش هست.از 6500 $ به بالا..44000$ و غیره..خب اگر مبنا قیمتهای جهانی باشه باید ببینیم نسبت به اون ماشینها این یکی در ایران چه وضعیتی داره و چقدر میارزه؟و در مرحله بعدی که خیلی مهمتره وضعیت این خودروها در ایران و آینده تیره و مبهمی که دارند..حالا این جناب فروشنده با این شرایط چطور کنار میاد و شما چه قیمتی میدید دیگه یه داستان خیلی پیچیده است..

diyukis
08-10-2010, 21:27
اتفاقا با تحقیقاتی که کردم دوستان دیگه ای هم فرمودن این ماشین مشکل فنی داره و میگفتن توربینش خرابه و بدنش هم پر از بتونه اونم به مقدار فراوانه.اینطور که بوش میاد این ماشین ارزش حتی 5 تومنو هم نداره.بابت راهنماییتون بسیار بسیار ممنونم.

mohamad.hejazi
08-10-2010, 23:17
ُلام.
کامارو جان این عکس رو دیدی؟چون میدونم ریویرا دوست دارین گفتم...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
عکسها و توضیحات بیشتر سایت تی تی تاپیک عکس ماشین آمریکایی

camaro lt
09-10-2010, 01:12
بله دیدم..جناب صادقی توی تاپیک گذاشته بود و آه از نهادم بر آمد!!یکی داشته و قدرشو ندونسته و اینجوری کرده..یکی مثل من هم در به در دنبالشه و گیرش نمیاد..

camaro lt
09-10-2010, 16:19
دیروز صحبت از اون پونتیاک اوراقی بود که سند نداشت و طرف قیمت داده بود 2 میلیون!یکی دیگه هم داشت که این هست:
تا دیروز قیمت زده بود 20 میلیون.اما امروز زده9.200...یعنی بیشتر از نصف قیمت قبلی را خودش کم کرده..اینهمه تخفیف اونهم توی یک روز !!چقدر منصفه این بابا!!
فکر کنم صاحبش داشته دنبال قیمت منصفانه و واقعی میگشته و بعد از اینکه دیده کسی خریدار نیست و شاید هم چند نفر مسخرش کردند قیمت را پایین اورده..و شاید هم این تاپیک را خوانده و کمی سر عقل امده..
با چیزهایی که توی عکس میبینم و البته اینکه نوع گیر بکس و وضعیت فنی اون هنوز معلوم نیست من نهایتا 3 تا 3.5 قیمت میزنم.

camaro lt
10-10-2010, 13:32
از دوستان شمالی یکی اینو پیگیری بکنه ..شاید قیمت مناسب بده

FORDMUSTANG
10-10-2010, 15:31
دیروز صحبت از اون پونتیاک اوراقی بود که سند نداشت و طرف قیمت داده بود 2 میلیون!یکی دیگه هم داشت که این هست:
تا دیروز قیمت زده بود 20 میلیون.اما امروز زده9.200...یعنی بیشتر از نصف قیمت قبلی را خودش کم کرده..اینهمه تخفیف اونهم توی یک روز !!چقدر منصفه این بابا!!
فکر کنم صاحبش داشته دنبال قیمت منصفانه و واقعی میگشته و بعد از اینکه دیده کسی خریدار نیست و شاید هم چند نفر مسخرش کردند قیمت را پایین اورده..و شاید هم این تاپیک را خوانده و کمی سر عقل امده..
با چیزهایی که توی عکس میبینم و البته اینکه نوع گیر بکس و وضعیت فنی اون هنوز معلوم نیست من نهایتا 3 تا 3.5 قیمت میزنم.

این پونتیاک اصلا" فروشی نیست
مال یکی از دوستان در TT هست
کسی هم که اگهی کرده برای مسخره کردن بوده

taghi_ramzi
10-10-2010, 16:17
این بیوکه رو دیدید :

به نظر جالب میاد.

greena
11-10-2010, 17:59
از دوستان شمالی یکی اینو پیگیری بکنه ..شاید قیمت مناسب بده

سلام کامارو جان این طرف شمارش 6 رقمیه یا سرکاریه یا یادش رفته.............

rami_hemi
12-10-2010, 09:03
این بیوکه رو دیدید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظر جالب میاد.
اسکای لارک هستش
نوع دو در همشون با اسم اسکای لارک بودن ولی 4 دراش هم اسکای لارک بود اسمشون هم آپولو
موتور 6 سیلندر دارن
راستی یه چیزی در مورد این اتاق بگم
کلا اتاق اسکای لارک آپولو با نوا یکی بود
و این مدل دو در فست بک هستن یعنی مثل زانتیا در بزرگ عقب داره

FORDMUSTANG
12-10-2010, 18:59
خیر
skylark موتور 8 روشه
به غیر از 231 که 6 سیلندر بود مابقی همه 8 بودند (350)
به این مدا هم اپولو میگند
اتاقش هم با نوا فرق داره
فستبک هم نیست کوپست ؛ 2در هاچبک بود و کوپه - بیوک فستبک نداره (البته به بعضی کوپه ها فست بک هم میگند ) اما این کوپست
در بزرگ عقب هم نداره و مثل 4 درش هست

taghi_ramzi
12-10-2010, 20:30
یه جورایی این بیوکه چشممو گرفته
چون هم ماشین نسبتاً کمیابیه و احتمالاً از نظر لوازم یدکی بهتر از مدلهای آمریکایی دیگه باشه ، ضمناً قیمت 3 تومن هم به نظر مناسب میاد
نظر دوستان چیه؟

Aref_2008
12-10-2010, 21:07
چون هم ماشین نسبتاً کمیابیه و احتمالاً از نظر لوازم یدکی بهتر از مدلهای آمریکایی دیگه باشه ، ضمناً قیمت 3 تومن هم به نظر مناسب میاد
نظر دوستان چیه؟

این آگهی های سایت های مختلف از کجا معلوم که واقعی باشن؟ ;)

FORDMUSTANG
12-10-2010, 22:53
نظر دوستان چیه؟

بله
خیلی هم قیمتش مناسبه
اگر اونجوری که نوشته باشه ارزش داره
تماس بگیرید با فروشنده
شماره زده شده

camaro lt
12-10-2010, 23:03
بدنه اون انگار خیلی بتونه خورده..معمولا بتونه زیاد زده میشه و از نزدیک میشه متوجه شد.
مدل شش سیلندر هم دیدم(چه بیوک و چه کاپریس) که مربوط میشه به جریان بحران نفتی دهه 70 میلادی که آمریکایها رو به سمت ماشینهای کم مصرفتر و کوچکتر اوردن.
اگر دنبال ارزون هستین این هم مورد خوبیه..خیلی وقته داره تبلیغ میکنه.

camaro lt
13-10-2010, 13:28
انگار کد اول را اشتباه یا کم نوشته بود و بقیه شماره را هم درست کرده..من که خیلی دورم و دسترسی ندارم برم ببینم..اصلا نمیدونم ماسال کجا هست؟؟!!فقط یادمه یه سال اسمش را شنیدم که سیل بدی آمده بود..

amiva
13-10-2010, 15:59
سلام دوستان عزيز، ببخشيد چند روزي پست ندادم، يكي از فاميل هاي نزديك مون فوت كرده بود.

راستش من الان حدود 8 تومني دارم اما از فكر اسپورت و ماسل بيرون اومدم دنبال يه كاپريس سالم 92 هستم، كسي سراغ نداره؟ البته قيمتش تو مايه هاي 7-8 تومن باشه چون فك كنم منصفانه است. ممنون از همگي

camaro lt
13-10-2010, 16:10

این به نظر بد نیست البته مدلش پاینتر از نظر شماست.و البته گویا سر کاری باشه از خیلی لحاظ!

اما این یکی را من زیاد دیدم تبلیغ کرده شاید واقعا قصد فروش داره.یه زمانی قیمت زده بود 15 اما انگار حالا کمتر میده.

در کل مدل 90 به بالا خیلی کمه و اگر باشه و تمیز هم گیر بیاد فکر نکنم با 8 تومان بشه خرید.

amiva
14-10-2010, 00:42

این به نظر بد نیست البته مدلش پاینتر از نظر شماست.و البته گویا سر کاری باشه از خیلی لحاظ!

اما این یکی را من زیاد دیدم تبلیغ کرده شاید واقعا قصد فروش داره.یه زمانی قیمت زده بود 15 اما انگار حالا کمتر میده.

در کل مدل 90 به بالا خیلی کمه و اگر باشه و تمیز هم گیر بیاد فکر نکنم با 8 تومان بشه خرید.
ممنون دوست عزیز

camaro lt
14-10-2010, 01:06
این بیوکه رو دیدید :

به نظر جالب میاد.

این یکی بنظر من خیلی بهتره.حداقل بدنه روی فرم و تمیزی داره.قیمت هم بد نیست و میشه کمتر هم گرفت.

amiva
14-10-2010, 18:17
اینو زنگ زدم گفت 10 تومن ... همدان

camaro lt
14-10-2010, 23:11
پس ظاهرا از قیمت قبلی کمتر شده..انگار میگفت 15 تومان حالا شد 10 تومان.یه مدت دیگه که بگذره کمتر هم میده.اگر فنی واقعا سالم باشه بخصوص کروز کار بکنه و گیربکس 700 هم سالم باشه (با اوردرایو) همین حدود ارزش داره..وضعیت سیستم کنترل احتراق و سوخت پاشها و چیزهایی از این دست معمولا از کار میافته و دیگه مثل اول نمیشه و با مدل پائینتر عوض میشه..احتمال زیاد اینهم اونجوریه..

taghi_ramzi
14-10-2010, 23:32
این یکی بنظر من خیلی بهتره.حداقل بدنه روی فرم و تمیزی داره.قیمت هم بد نیست و میشه کمتر هم گرفت.
مرسی
من می خواستم کوپه باشه ... وگرنه تو شهر خودمون همین حوالی میشه خرید .
البته اون کوپه رو هم مشورت کردم ، چندان صلاح نیست خریدنش.

camaro lt
15-10-2010, 13:33
منظور شما اون مورد خاص بیوک بود که تبلیغ کرده یا کلا همه بیوکها و نوا های کوپه؟
من فکر میکنم بجز ماسل که خیلی خاص هست اگر قصد خرید کوپه دارید یه چیزی مثل الدزمبیل یا کاپریس یا سنچوری (همه از مدل کوپه ) بگیرید بهتره.یه جور فرم و اببهت خاصی توی اونها هست که زیاد توی بیوک و نوا کوپه ندیدم.البته این نظر من بود و بیشتر سلیقه ای است تا فنی.

amiva
15-10-2010, 18:23
پس ظاهرا از قیمت قبلی کمتر شده..انگار میگفت 15 تومان حالا شد 10 تومان.یه مدت دیگه که بگذره کمتر هم میده.اگر فنی واقعا سالم باشه بخصوص کروز کار بکنه و گیربکس 700 هم سالم باشه (با اوردرایو) همین حدود ارزش داره..وضعیت سیستم کنترل احتراق و سوخت پاشها و چیزهایی از این دست معمولا از کار میافته و دیگه مثل اول نمیشه و با مدل پائینتر عوض میشه..احتمال زیاد اینهم اونجوریه..

اره قیمت های اینا که حساب کتاب نداره ... گیربکس مساله ایی نیست .. اینجا با 500 تومن میشه به گیربکس 700 خرید . به نظر من کسی که دنبال کلاسیکه اول باید به فکر بدنه ی سالم و چراغ نشکسته باشه چون واقعا گیر نمیاد ...

camaro lt
15-10-2010, 19:13
درسته.وقتی به اون عکسهای گاراژ پر از آمریکایی که روی هم تلنبار شده بودن نگاه میکنم با خودم میگم مگر اینکه یه تیکه سالم از توی اینها بشه در اورد!بجز چند تایی بقیه واقعا نابود شده بودند.
مثلا این کامارو بنظر شما چقدر هزینه داره تا دوباره تبدیل به روز اولش بشه؟!اصلا هزینه هم در نظر نگیریم چطوری قطعات سالم براش پیدا کنیم؟؟!!

رضا صادقی
15-10-2010, 21:27
آقا علي اين كار گنج قارون و صبر ايوب ميخواد دماغه اين مدل كه ديگه اصلا و ابدا تو ايران گير بياد من قبلا اينجور چيزي ديدم و پرسيدم كوشا دماغه كامل چيزي حدود 1800 دلار ميشه تا به دست آدم برسه!!!!!!

camaro lt
15-10-2010, 23:38
صبر ایوب و گنج قارون!!!! عمر نوح هم باید بهش اضافه کرد!!
من صبر زیادی دارم و حوصله زیاد خرج این چیزها میکنم...اما در باب گنج قارون متاسفانه این یکی را شرمنده!!!:31:البته معمولا بیشتر قطعات بدنه را میشه ساخت.اگر یه صافکار وارد باشه میتونه بسازه.در واقع اسم گلگیر ساز از همین آمده که قطعات بدنه را میساختن اما الان که همه قطعات هست(مال ماشینهای تولیدی داخل) و در مورد خارجی ها هم گاهی میشه کسانی را پیدا کرد که قطعات اون را بسازن.
سالها پیش یه کامارو 71 دیدم که داشت بازسازی میکرد..فکر کنم حدود سالهای 78 بود.درب سمت راست اون را عوض کرد..البته در واقع روی درب را عوض کرد و این قطعه هم کاملا نو و عالی بود!سوال کردم از کجا خریده؟گفت یک بدنه ساز اون را براش ساخته با همان ابعاد و اندازه ها و بدون کوچکترین کم و کاستی.حتی محل سوار شدن دستگیره بیرونی و جای قفل هم کاملا مطابق اصل ساخته شده بود.بسیار کار تمیزی بود.خط روی درب و انحنای آن دقیقا با اصل مطابقت داشت.هزینه آن هم واقعا مختصر و جزئی حدود 15 هزار تومان!!حتی یه صافکار درجه یک هم به آن تمیزی نمیتوانست کار کنه و البته هزینه دستمزدش خیلی بیشتر از این میشد.هنوز هم اینجور کارگاهها هستند و شاید بتونند خیلی راحت مثلا دماغه یا کاپوت این کامارو را درست کنند.و البته هزینه ان هم احتمالا از 1800$ کمتر میشه...
فعلا که همین کامارو خورد شده هم ندارم!اگر داشتم لااقل دلم به اون خوش بود روزی یه تیکه ازش درست میکردم...:46:

setareye mashreghi
16-10-2010, 00:12
سلام به همه
بچه ها همایش خودروهای آمریکایی جایی میخواد برگزار شه اطلاع بدین
دوس دارم شرکت کنم
مرسی

rami_hemi
16-10-2010, 09:18
علی آقا این موضوعی که گفتین من رو یاد کارگاه آقای هادی نیکپور انداخت که بدنه ساز ایشونم از این کارها میکنه
راستی یه خبر بدم یه کم امیدوار بشین
یکی از بچه ها ی خودمون یه ایمپالا 74 خرید
دیروز هم بازم رفتم جمعه بازار چند تا نوا دیدیم تمیز هم پیدا میشد توشون
یکی از اونها سرمه ای بود از همون مدلی که محمد داشت ماشین واقعا تمیزی بود حیف نه دوربین دارم نه بلوتوث روی گوشی که حداقل عکسها رو با گوشی دوستم بگیرم

TopGear
16-10-2010, 10:14
سلام بچه ها
این ایمپالا رو هم من از خواب بیدارش کردم

rami_hemi
16-10-2010, 10:29
ای ول
کی میاریش تبریز؟وقتی آوردی بگو بیام ببینمش
آقا مبارکه
اینم همون 74

camaro lt
16-10-2010, 13:23
تبریک میگم.بنظر میرسه بدنه خوبی داشته باشه و اثری از تصادف شدید یا پوسیدگی نداره.حتی سقفش هم انگار مشکل نداره.اگر تونستین همین جوری از همه جای اون عکس بگیرید تا روزی که کاملا بازسازی شد بتونیم مقایسه کنیم.رینگ چرخ جلویی خیلی زیباست..

setareye mashreghi
16-10-2010, 19:30
بابا ای ول
مبارکت باشه
فقط تو جمع کردنش خسیس بازی در نیار تا عروسک در بیاد
موفق باشی پسر

camaro lt
16-10-2010, 20:55
کاربراتور دو دهنه و دلکو مگنتی را توی عکس تشخیص دادم.درسته؟کمپرسور کولر و گویا رادیات جلو کولر هم داره.هود نداره.اگر خواستی بگیری حتما دست دوم و سالم بگیر چون ایرانی بدرد نمیخوره و نه اندازه درست حسابی داره و نه دوام و کیفیت.شکسته آمریکایی بهتر از نو ایرانیه!
کارت سوخت داره؟یا باطل شده؟

FORDMUSTANG
17-10-2010, 22:41
بدنه اون انگار خیلی بتونه خورده..معمولا بتونه زیاد زده میشه و از نزدیک میشه متوجه شد.
مدل شش سیلندر هم دیدم(چه بیوک و چه کاپریس) که مربوط میشه به جریان بحران نفتی دهه 70 میلادی که آمریکایها رو به سمت ماشینهای کم مصرفتر و کوچکتر اوردن.
اگر دنبال ارزون هستین این هم مورد خوبیه..خیلی وقته داره تبلیغ میکنه.

خوب ما داریم درباره skylark معروف به بیوک ایران حرف میزنیم که ربطی به دهه 60 نداره و فقط مربوط میشه به دهه 70 . همه موتور های این نوع skylark همه 8 بودند به غیر از 1 مدل که 6 سیلندر بود

camaro lt
18-10-2010, 22:34
یکی از دوستان مطلبی در مورد خودروهای فرسوده به نقل از هفته نامه دنیای خودرو آورده بود(در تاپیک تصویر خودروهای آمریکایی)من مناسب دیدم بحث در اینجا انجام شود..
فکر میکنم مطالبی که در لینک زیر نوشته شده توضیح مناسب و منطقی برای دوستانی باشه که دنبال یه ماسل یا آمریکایی هستند و هنوز اطلاع چندانی از کم و کیف داستان ندارند...

camaro lt
19-10-2010, 20:47
از همه دوستانی که اینجا تصویر میگذارند سپاسگذارم.اما لطف کنید تصاویر را بغل همدیگه نگذارید..پشت سر هم باشه تا صفحه عریض لود نشه.
scope82
20-10-2010, 08:31
عجب چیزیه
غالیه نه؟؟

FORDMUSTANG
20-10-2010, 08:53
عجب چیزیه
غالیه نه؟؟

تاریخ عکس اگهی زده 2009 ؛ حالا ممکنه تاریخ دوربینش درست نبوده
اخه یک جورایی هم نوشته موتور روشن - تو دوزی و ... اصلا" به عکس نمیاد
با وجود این وضع عکس و پلاک نبودن ؛ خودرو قیمتش کمی زیاده
اما با ارزشه و میشه ساختش
اگر فنی مشکل نداشته باشه با کمی پایین اوردن قیمت میتونه خوب باشه
اما خیلی خرج داره که بشه dart

silver123
20-10-2010, 13:41
توقف کامل طرح جایگزینی خودرو های فرسوده

دنیای خودور: رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت کشور از توقف کامل طرح اسقاط و جایگزینی خودرو های فرسوده با ابلاغ رییس مجلس شورای اسلامی خبر داد.سرداد محمد رویانیان در گفت و گو با ایسنا افزود: با رای تثبیت لویح مجلس شورای اسلامی که با امضای ریاست مجلس ابلاغ شده است،فرایند اسقاط خودرو در ایران کاملا متوقف شد. بر اساس نامه اخیر رییس مجلس و حکم قطعی صادر شده، اخذ عوارض از خودروهای فرسوده ،بهسازی تولید و اخذ عوارض از خودروهای پرمصرف وارداتی به دولت تکلیف شد که به این ترتیب تمام اعتبار مورد نیاز برای اسقاط خودرو ها،کامیون ها،اتوبوس ها و تاکسی های فرسوده از بین رفت و تمامی طرح های اسقاط خودرو های فرسوده متوقف شد.
رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت کشور با اشاره به اینکه عوارض مذکور به نفع اقشار محروم جامعه اخذ می شود گفت:از سوی دیگر این عوارض باعث می شود تا واردات خودرو های پرمصرف به کشور کاهش یابد.
وی از رییس مجلس حواست تا هرچه سریع تر وارد عمل شده تا فرایند اسقاط خودرو های فرسوده کجددا در کشور آغاز شود.
رییس ستاد حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت کشور به ایسنا گفت:در صورت ادامه روند فعلی شاهد حضور خودروهای 50 تا 60 ساله در حمل و نقل عمومی خودرو های و خودرو های قدیمی پرمصرف که دوبربر خودرو های نو ، مصرف دارند و مرگ و میر بیش از پیشی را در تصادفات خودرو ها به دلیل وجود خودروهای قدیمی شاهد خواهیم بود.
وی خاطر نشان کرد:بدین ترتین باید گفت با شرایط فعلی چرخ اسقاط و جایگزینی خودروهای فرسوده که به دلیل مشکلات بانکی و صنعت خودروسازی به کندی پیش میرفت به طور کلی پنجر شد!

منبع:هفته نامه دنیای خودرو - شماره 184 - 17 مهر 1389

camaro lt
20-10-2010, 22:14
معلوم بود کار به اینجا میرسه..پول کم اوردن و شاید هم در کنارش دنبال یه راهی هستند که بیشتر از توی این ماجرا پول در بیارن..مثل مالیاتهای بیشتر و سنگینتر..البته برای خودروهای کلاسیک که جریان متفاوته و اوراق شدنی در کار نیست(اگر نظرشون عوض نشه..!!) اما در مورد بقیه ماشینها این دیگه داستان مفصلی پیدا میکنه..با کم اوردن بودجه و داستان یارانه های نقدی و ....خدا میدونه چی قراره بشه..اما یه نکته مثبت اینجا میتونه باشه و اینکه فرصتی پیش میاد که صاحبان خودروهیا قدیمی دوباره یاد بازسازی بیافتند و از تحویل دادن و اوراق کردن منصرف شوند..اینجوری حداقل شاید تعدادی از ماسلها هم نجات پیدا کنند..

camaro lt
20-10-2010, 23:53
منظور اینه که قیمت میره بالا؟درسته..چون دیگه خبری از اوراق کردن نیست و اون قیمت کذایی 1.5 هم دیگه وجود خارجی نداره( فعلا) پس قیمت خود به خود بالا میره..تورم..یارانه..و البته بالا رفتن قیمت خودروی تولید داخل و ممنوعیت واردات خودروی خارجی همه میتونه باعث گرانتر شدن بشه..الان که پراید صفر بالای 9 میلیون شده!!!!
واقعا چه کاسه ای زیر نیم کاسه هست؟؟؟؟؟؟؟:13:

rami_hemi
21-10-2010, 09:05
کمی میره بالاتر ولی خب به خاطر عوارض بالاتر باز مشتری محدود میشه
ولی خب دل آدمایی که واقعا علاقه دارن و جو گیر نیستن آروم میگیره
به همه تبریک میگم که آخرش اینا فهمیدن باید چیکار کنن

camaro lt
21-10-2010, 13:43
من زیاد با تیپش حال نکردم..مثل یه ماسل هیجان آور نیست..خب اینهم سلیقه است و هرکسی یه جور میپسنده..

camaro lt
21-10-2010, 16:25
دنياي‌خودرو- مهندس بابك وفايي: كاماروي 50 ميليوني، موستانگ 40 ميليوني‌ و ... . اينها تنها بخشي از قيمت‌هايي است كه اين روزها بر روي خودروهاي ماسل و كلاسيك‌ها گذاشته مي‌شود. اما چه شد كه ناگهان قيمت‌ها به اين شدت افزايش يافت و خودرويي كه تا چندي پيش با قيمت زير پنج ميليون تومان خريد و فروش مي شد، اين روزها قيمت‌هاي بالاي 10 ميليون تومان را هم به خود مي‌بيند، آن هم در شرايطي كه هر روز خبري مبني بر ممانعت از تردد اين خودروها، ابطال كارت سوخت، جلوگيري از شماره‌گذاري و ... به گوش مي‌رسد، عواملي كه هر يك به تنهايي مي‌توانند بازار اين مدل‌ها را به كسادي بكشانند و موجب سقوط قيمت‌ها شوند. آيا عواملي غير از عرضه اندك و تقاضاي بالا در اين ميان نقش دارند؟ آيا اميدي به كاهش قيمت‌ها در آينده نزديك است.
زمانی نه چندان دور اتومبیل‌های قدیمی در ردیف اتومبیل‌های ارزان قیمت بازار رده‌بندی می‌شدند و با شروع طرح اسقاط اتومبیل‌های فرسوده تعداد بسیاری از این اتومبیل‌ها به اولین هدف‌های این طرح تبدیل شدند. اما با کمال تعجب شاهد بودیم همزمان با اجرایي‌شدن طرح از رده خارج‌كردن خودروهاي فرسوده ناگهان این مدل‌هاي قديمي كه تا مدتي قبل از آن به چشم يك خودروي از رده خارج به آنها نگاه مي‌شد چنان دچار جهش قیمتی چشمگیری شدند كه اين روزها خريد و فروش ماسل‌هاي آمريكايي به مبلغ 50 ميليون تومان هم چندان عجيب نيست.
اما اين افزايش قيمت چه دلايلي دارد و چگونه در شرايطي كه هر روز مانعي جديد بر سر راه تردد و نگهداري اين خودروها ايجاد مي‌شود،‌ همچنان شاهد افزايش قيمت آنها هستيم؟ اين امر در حالی اتفاق مي‌افتد كه اين خودروها غير از هزينه خريد، هزينه‌هاي نگهداري بالايي هم دارند و نمي‌توان مانند یک خودرو روز از آنها به صورت روزمره استفاده كرد و به قول يكي از دوستان این اتومبیل‌ها، به ازاي هر يك ساعت سواري برای نگهداري در وضعيت مناسب نیازمند 10 ساعت رسیدگی هستند. اينها در كنار هزينه قطعات يدكي و تزئيني كه اين روزها سر به فلك مي‌زند باعث شده مالكيت اين خودروها بسيار پر هزينه و زمان بر ‌باشد كه اين عوامل وقتي در كنار افزايش قيمت‌ها قرار مي‌گيرند اين سئوال را مطرح مي‌كنند كه چه عواملي باعث افزايش قيمت‌ها شده و چگونه است كه عده‌اي با تمام اين عوامل بازدارنده حاضر به خريد اين خودروها مي‌شوند؟
از كلوپ‌ها تا سقف زدن كلاسيك‌ها
همان‌گونه كه در شماره‌هاي گذشته اشاره كرديم يكي از عوامل بالا رفتن قيمت اين خودروها، فعاليت‌ها كلوپ‌ها است چرا كه اين كلوپ‌ها با در چشم قرار دادن اين خودروها باعث جلب توجه عمومي و در نتيجه افزايش علاقه‌مندي به این خودروها مي‌شوند كه حاصل آن افزايش تقاضا براي خريد و بالا رفتن قيمت‌ها است، اما در ميان اعضاي اين كلوپ‌ها هم گاهي عده‌اي با انگيزه كسب سود بيشتر اقدام به خريد و فروش خودروها با قيمت‌هاي بالا ميان عده‌اي محدود مي‌كنند كه اين امر باعث افزايش كاذب قيمت‌ها مي‌شود.
در اين ميان زماني كه عده‌اي از مالكان دور هم جمع مي‌شوند شرايطي پيش مي‌آيد كه با شنيدن رقم‌هاي بالايي كه براي خريد و فروش خودروها پرداخت مي‌شود، هر يك از اعضاء با بررسي و مقايسه خودرو خود با خودروي به فروش رفته، اقدام به قيمت گذاری جديد مي‌كنند كه اين امر هم در نهايت باعث افزايش قيمت‌ها مي‌شود.
در كنار اين عوامل بسياري معتقدند جوي كه پس از اجراي طرح خروج خودروهاي فرسوده به وجود آمد باعث شد با كم شدن تعداد مدل‌هاي كلاسيك بر ارزش اين خودروها اضافه شود، هر چند در بسياري از مدل‌ها تعداد خودروهاي خارج شده آنقدر نبود كه بتواند تاثير چنداني بر روي قيمت‌ها داشته باشد اما در اين مدل‌ها هم جو حاصل از اين طرح باعث بالا رفتن قيمت‌ها شد.
براي بررسي تاثير كلوپ‌ها بر اين افزايش قيمت و ساير عوامل موثر به سراغ دكتر علوي‌زاده مدير كلوپ خودروهاي عضلاني ايران (ایران ماسل کار) رفتيم. اين كلوپ جزو با سابقه‌ترين كلوپ‌هاي اتومبیل ايران به شکل امروزی آن و پایه گذار همايش‌هاي دوره‌ای این خودروها به شکلی که امروزه به مناسبت‌های مختلف شاهد برپایی آنها هستیم، بوده است.
علوي‌زاده مدير اين كلوپ در رابطه با تاثیر اجرای طرح از رده خارج كردن خودروهای فرسوده بر افزايش قيمت این اتومبیل‌ها گفت: «اجرای این طرح با کاستن از تعداد اين خودروها و همین طور حذف اتومبیل‌های واقعاً از بین رفته، باعث افزایش قیمت ماشين‌هايي كه باقي مانده بودند شد و همین افزایش قیمت سبب شد عده ای ماشین‌های در انبار مانده را بیرون بیاورند. از طرف دیگر ورود عده‌ای دلال به این عرصه در نهايت بازار سياه اين مدل‌ها را سبب شد. اسقاط تعداد زیادی از خودروهایی مانند آریا سبب شد تا نمونه‌هایی که تا دو سال قبل به آنها به چشم يك اتومبیل ارزان قیمت نگاه مي‌شد، شاهد افزایش قیمت‌های عجیبی باشند.»
البته او عوامل مهمترین از اجرای طرح اسقاط خودروهای فرسوده را در این افزایش قیمت موثر مي‌داند. وي مي‌گويد: «یکی از علل این افزایش قیمت‌ها را باید در علاقه بعضي از جوانان عاشق سرعت جست‌وجو کرد. این قشر که به اتومبیل تنها به چشم وسیله‌ای برای تفخر و برتری‌جویی‌های خیابانی نگاه می‌کنند با دیدن اتومبیل‌هایی که به نظر آنها قدیمی اما پر قدرت و به راحتي آنها را در این نبردهای خیابانی مغلوب می‌کردند با ورود به بازار اين خودروها و پرداخت مبالغ عجیب برای این خودروها یکی از علل مهم این افزایش قیمت‌ها بودند. از طرف ديگر باید پذیرفت که یکی از علل مهم پرداخت رقم‌های نجومی برای خودروهای متفاوت و گران قیمت نیاز انسان‌ها به ديده شدن است و چهره متفاوت و مهیج این اتومبیل‌ها خود به راحتی ارضاکننده این نیاز و یکی از علل توجه عمومی به این ماشین‌ها بوده است.» البته علوی زاده این اقبال عمومی به این مدل‌ها را همانند یک شمشیر دو دم می‌داند که می‌تواند برای خود این اتومبیل‌ها هم شدیداً مهلک باشد. چرا که هجوم این عده که نه اطلاع چنداني از نحوه صحیح نگهداري و استفاده از اين اتومبیل‌ها را دارند و نه اصولاً علاقه‌ای به این‌گونه فعالیت‌ها، سبب می‌شود که به رغم پرداخت رضایت‌مندانه مبالغ اولیه گزاف برای خرید آنها، پس از روبه‌رو شدن با دردسرهاي فراوان نگهداري اين ماشين‌ها یا آنها را به قيمت پايين بفروشند و يا در گوشه پاركينگ رها کنند.
البته او تاثير كلوپ‌ها را هم در امر افزایش قیمت برندهای خاص زياد مي‌داند و حتي به طنز خودش را در افزايش قيمت ترانس‌ام‌ها مقصر مي‌داند.«آن زمان كه كلوپ Iran trans AM شروع به فعالیت کرد كامارو در مقایسه با پونتياك به علت کم هزینه‌تر بودن نگهداری و ارزان‌تر بودن قطعات بیشتر مورد توجه خریداران بود اما فعالیت‌های این کلوپ و برپایی گردهمایی‌های اختصاصی پونتیاک‌سواران که درحقیقت اولین گردهمایی‌ها از این نوع در ایران بود سبب ایجاد یک فاصله شخصیتی مشخص بین پونتیاک و کامارو در بین طرفداران اتومبیل‌های امریکایی شد.»
او معتقد است: «بايد ديدگاهمان نسبت به مدل‌هاي كلاسيك و ماسل‌ها تغيير كند. اين خودروها وسیله نقلیه‌ای برای استفاده روزمره نيستند و تنها کسانی به سمت آنها بروند که توانایی مالی و فنی و عشق کافی به نگهداری این اتومبیل‌ها داشته باشند. در غیر این صورت دوران ماه عسل طولانی با این اتومبیل نخواهند داشت.»
در كنار افزايش قيمت خودروها، شاهد افزايش دستمزدها و هزينه قطعات هم هستيم، امري كه خود مي‌تواند دليلي مضاعف براي افزايش قيمت خودروها باشد. در اين رابطه به سراغ شهرام‌ نظری، يكي از نقاشان با سابقه خودروهاي كلاسيك رفتيم تا علت رقم‌هاي هنگفتي كه گاهي براي كار بر روي خودروها گرفته مي‌شود را جويا شويم.
نظر مهمترين علت اين امر را زمان‌بر بودن كار روي اين خودروها مي‌داند. وي مي‌گويد: «اين ماشين‌ها كار زيادي براي صافكاري و رنگ دارند چون اكثراً قبلاً چند بار تصادف كرده‌اند و به صورت غيراصولي صافكاري شده‌اند. به خاطر همين مسايل گاهي تا شش ماه هم خودرو در مغازه مي‌ماند، زمانی که می‌تواند صرف رنگ‌آمیزی کامل چند خودروي کم زحمت‌تر شود و همین افزایش مدت اشغال كارگاه مي‌شود. البته اين يك طرف مشكل است. از طرف ديگر اين روزها كارگري كه تخصص كار بر روي اين ماشين‌ها را داشته باشد كم است. اين ماشين‌ها تكنيك‌هاي خاصي دارند كه از عهده هر كسي برنمي‌آيد» در كنار افزايش دستمزدها قيمت قطعات يدكي و تزييني هم به شدت بالا رفته است.
نظر در اين رابطه مي‌گويد: « وارد کردن قطعات اصلی به ايران بسیار هزینه بر هستند و از طرفی ديگر در خارج از كشور نیز قيمت قطعات تا حدودي با افزایش روبه‌رو شده البته اين افزايش در ايران خيلي شديدتر است. زه‌ بنزهاي 107 را تا شش سال پيش 120 هزار تومان مي‌خريديم اما امروز يك ميليون تومان قيمت دارند. ما هم اين قطعات را گران مي‌خريم و قيمت خودرويي كه اين قطعات را روي آن مي‌بنديم بالا مي‌رود.
در رابطه با افزايش قيمت ها، هادي نيك‌پور كه علاوه بر امور تبليغاتي در زمينه بازسازي خودروها هم دستي دارد، مي‌گويد: «بخشي از افزايش قيمت‌ها ناشي از خروج تعدادي از مدل‌ها بود اما دليل اصلي به نظر من فعالیت دلال‌هاي خودرو است كه براي سود بيشتر قيمت‌ها را بالا برده‌اند. البته در بين ماشين‌ها هم قيمت همه آنها به يك ميزان بالا نرفته. مثلاً در میان انواع مدل‌های موستانگ هنوز قيمت مدلي مثل مك‌وان درحد معقول باقی مانده است».
نيك‌پور ركود حاصل از اين افزايش قيمت را تاييد مي‌كند، اما معتقد است خودروهايي با قيمت‌هاي پايين هم هنوز در بازار وجود دارد اما مدل‌هايي كه قيمت‌هاي بالا دارند شرايط خاص دارد. در نهايت نيك‌پور در مورد روند آينده قيمت‌ها معتقد است قيمت‌ها در آينده باز هم افزايش خواهد يافت و اين ركود نمي‌تواند جلوي افزايش قيمت‌ها را بگيرد.
البته او معتقد است: «قيمت‌هاي بالا الزاماً به معني خريد و فروش با قيمت‌هاي بالا نيست و بسياري از خريداران با توجه به اينكه نياز مالي ندارند حاضر نمي‌شوند خودرو را به هيچ عنوان با قيمت پايين بفروشند. البته در يكي دو سال اخير اتفاق ديگري هم افتاده كه قيمت‌ها را به شكل كاذب بالا برده است.
عده‌اي ماشين‌ها را بين خودشان دست به دست مي‌فروشند. شايد اصلاً رقمي هم رد و بدل نشود اما هر بار قيمت ماشين بالا مي‌رود. در اين شرايط خريداران و فروشندگان بيرون اين بازي هم وقتي قيمت‌ها را مي‌بينند با قيمت‌هاي بالا خريد و فروش مي‌كنند و قيمت نرم ماشين بالا مي‌رود».
او تاثير نمايشگاه‌ها را در افزايش قيمت‌ها بسيار زياد مي‌داند اما معتقد است كاركرد كلوپ‌ها هنوز آنقدر سازمان يافته نيست كه توانسته باشد آنقدر تاثيرگذار باشند.
در نهايت براي جمع‌بندي موضوع به سراغ دكتر رامين صالح‌خو رییس كميته كلاسيك فدراسیون اتومبیلرانی رفتيم. او يكي از مهمترين دلايل را افزايش توجه عمومي به خودروهاي كلاسيك مي‌داند و معتقد است موج اين گراني از خارج از كشور آغاز شده است.
«از سال 2004 به بعد در آمريكا و اروپا هم شاهد اين افزايش قيمت‌ها بوديم. علت آن است كه بسياري از افراد كه دوران كودكي و نوجواني خود را در دهه60 و 70 ميلادي گذراند‌ه‌اند، در حال حاضر به سني رسيده‌اند كه مي‌توانستند در كنار خودروي روزمره خود يك مدل كلاسيك را هم خريداري كنند كه اين مدل معمولاً مدلي بوده كه در دوران كودكي و نوجواني از آن خاطره داشته‌اند. به همين دليل تقاضا براي اين خودروها بالا رفت و به دنبال آن قيمت‌ها هم افزايش پيدا كرد».
اما حكايت اين افزايش قيمت در ايران اندكي متفاوت است. در ايران گروهي با مشاهده افزایش قیمت اين خودروها، با نيت سرمايه‌گذاري به سراغ آنها رفتند كه اين خود به شدت تقاضا افزود.
از طرف ديگر قانون عرضه و تقاضا هم مطرح است. تقاضای اين خودروها رو به افزايش اما عرضه به عللی چون اسقاط بخشي از ماشين‌ها وعدم تمایل بعضي از مالكان به فروش،رو به کاهش است كه در نهايت سبب بالا رفتن قيمت‌ها شده است، هر چند صالح‌خو بيشتر به اثر رواني طرح خروج خودروهاي فرسوده معتقد است و تعداد خودروهاي خاص خارج شده را آنقدر زياد نمي‌داند كه بر روي قيمت‌ها تاثير داشته باشد.
صالح‌خو معتقد است: «براي نسل جوان اين خودروها جاذبه دارد. آنها مي‌بينند با پولي كه براي يك ماشين روز مي‌پردازند مي‌توانند يك ماسل آمريكايي بخرند كه قطعاً بيشتر در چشم است. به همين دليل جذب اين مدل‌ها مي‌شوند».
با توجه به آنكه در خارج از كشور هم محدوديت براي عرضه به رغم بیشتر بودن تعداد اين مدل‌ها وجود دارد، قيمت‌گذاري آنها در ساير كشورها موضوع سوال بعدي ما بود.
صالح‌خو گفت: «در خارج از كشور در سال چند مزايده مهم برگزار مي‌شود كه قيمت خودروها از اين مزايده به دست مي‌آيد. قيمت‌هايي كه نشريات هم اعلام مي‌كنند براساس قيمت ميانگين اين حراجي‌ها است. در حال حاضر با توجه به دسترسي ايرانيان به اينترنت اين قيمت ها به كشورمان هم مي رسد. اما اينجا هم قانون عرضه و تقاضا وجود دارد. در آمريكا كوروت 75 حدود 10 هزار دلار قيمت دارد اما در ايران بالاي 25 ميليون تومان خريد و فروش مي شود. ».
اميدي به كاهش قيمت‌ها نيست
در مجموع به نظر مي‌رسد روند افزايش قيمت‌ها در آينده نزديك متوقف نخواهد شد چرا كه بازار روز به روز براي اين مدل‌ها تشنه‌تر مي‌شود و از طرف ديگر با گسترش گردهمایی‌ها و نمايشگاه‌ها و در ديد قرار گرفتن اين مدل‌ها مالكان فعلی هم بيش از پيش به ارزش اين خودروها پي مي‌برند. با توجه به محدوديت تعداد اين خودروها در ايران شايد يك راه حل عملي، آزادسازي ورود خودروهاي كلاسيك به كشور باشد.
در صورت آزادسازي ورود اين خودروها مي‌توان مدل‌هاي موجود در كشورهاي همسايه را كه نياز به بازسازي دارند وارد كشور كرد و در داخل كشور اقدام به بازسازي آنها كرد كه با توجه به مهارت بازساز‌هاي ايراني، نتيجه كار به گونه ای خواهد بود مي‌تواند نياز بازار داخلي را تامين كند. امري كه به نظر مي‌رسد به اين زودي‌ها محقق نشود.

نقل شده از هفته نامه دنیای خودرو

amiva
22-10-2010, 19:26
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظر شما سر کاری نیست؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجناب ال تی فک کنم مثل مدل قبل شما باشه،نه؟ باید 6 سیلندر باشه که 250 Hp قدرتشه، درسته؟

داغ دلم تازه شد:37:، به نظر شما قیمتش مناسبه؟ منو به فکر فرو برد ...

camaro lt
22-10-2010, 20:13
در مورد کادیلاک زیاد معلوم نیست..تماس بگیرین بهتر نتیجه میده .اگر واقعا بدنه و شاسی خوبی داشته باشه قیمتش عالیه.بقیه چیزها هم درست میشه.در مورد کامار قهوه ای چون شش سیلندره زیاد قیمت نداره.من اینجور فکر میکنم..هشت یه چیز دیگه هست اما شش چندان طرفدار نداره مگر کسی که زیاد دنبال شتاب و قدرت نباشه.اون دومی هم همینطور .سال 83فکر کنم اون آبی را دیده بودم طرفهای شهرک غرب در تهران یه 68 بسیار تمیز هم کنارش بود که دنبالش بودم اما درب خانه را هرچی زدم کسی جواب نمیداد..خیلی پیگر شدم..اما کسی نبود!!
کلا شش سیلندر توی آمریکایی چندان طرفدار نداره.
مال من هشت بود.شش سیلندر که 250 اسب باشه ؟فکر نمیکنم..مگر اینکه تیونینگ کرده باشه که اونهم خیلی خیلی بیشتر از این قیمت روش میگذارن..

amiva
22-10-2010, 20:34
در مورد کادیلاک زیاد معلوم نیست..تماس بگیرین بهتر نتیجه میده .اگر واقعا بدنه و شاسی خوبی داشته باشه قیمتش عالیه.بقیه چیزها هم درست میشه.در مورد کامار قهوه ای چون شش سیلندره زیاد قیمت نداره.من اینجور فکر میکنم..هشت یه چیز دیگه هست اما شش چندان طرفدار نداره مگر کسی که زیاد دنبال شتاب و قدرت نباشه.اون دومی هم همینطور .سال 83فکر کنم اون آبی را دیده بودم طرفهای شهرک غرب در تهران یه 68 بسیار تمیز هم کنارش بود که دنبالش بودم اما درب خانه را هرچی زدم کسی جواب نمیداد..خیلی پیگر شدم..اما کسی نبود!!
کلا شش سیلندر توی آمریکایی چندان طرفدار نداره.
مال من هشت بود.شش سیلندر که 250 اسب باشه ؟فکر نمیکنم..مگر اینکه تیونینگ کرده باشه که اونهم خیلی خیلی بیشتر از این قیمت روش میگذارن..

در مورد 6 و 8 که بنده با گوشت و پوست و استخون فرقش رو درک کردم. اما ال تی ها فابریک نه کولر دارند نه اتوماتیکند و ... درسته؟ چون معمولا ال تی رو برای مینیمم Option ها به کار میبرند، درسته؟ مال شما چه طور بود؟

راستی این هم جالبه:

rami_hemi
22-10-2010, 22:35
علی آقا فکر کنم منظورشون از 250 اسب که مینوسین همون 250 اینچ مکعبی هستش
من زیاد توی این آگهی ها دیدم این رو

diyukis
22-10-2010, 22:42
در مورد کادیلاک تا جایی که اطلاع دارم سر کاری نیست.اول قیمت گذاشت 1.800 ظاهرا الان مشتری زیاد شده قیمتش بالا رفته.
در مورد کامارو قهوه ای هم با اینکه 6 هست اما بسیار سالمه و بی خرج.یه جورایی صاحبشو میشناسم.حتی قرار بود ماشینو بخرم اما یهو نظرم رفت رووو پونتیاک و از خرید کامارو منصرف شدم.کلا ماشینش سرپا و روبراست و بدرد استفاده روزمره هم میخوره.

camaro lt
22-10-2010, 23:14
کامارو ال تی 1976 من موتور 8 سیلندر 350 داشت که بعدا به دلیل فرسودگی شدید سیلندر کل موتور با یه 305 عوض کردم.گیر بکس اتومات 350 و سیستمهای کولر و بخاری را هم استاندارد داشت و همینطور دور شمار موتور و حتی گرمکن شیشه عقب .آلارم اخطار کمربند و دربها و فرمان بشکن در 5 وضعیت .خلاصه با کامارو 6 سیلندر که مقایسه میکردم خیلی متفاوت بود.حتی 8 سیلندر هم میدیدم که این اپشنها را نداشت.احتمالا شما منظورتون همان 6 سیلندر بیس بوده(شاید 8 سیلندر بیس هم داشته باشیم) اما تا انجایی که من متوجه شدم پایه اصلی را بیس قرار میدهند بالاتر از اون را با اسامی مختلف یا کد های گوناگون نامگذاری میکنند تا تفاوت آپشنها مشخص بشه.مثل بیوک بی 1 و 2 و 3 الی اخر یا نوا سی 1 و 2 و الی آخر و یا کامارو بیس و زد 28 و آیراک زد 28 و رالی و غیره..

یه نفر چطور روش میشه به این بگه کلاسیک و کلکسیونی؟؟؟؟!!!!!!!!

amiva
23-10-2010, 01:00
کامارو ال تی 1976 من موتور 8 سیلندر 350 داشت که بعدا به دلیل فرسودگی شدید سیلندر کل موتور با یه 305 عوض کردم.گیر بکس اتومات 350 و سیستمهای کولر و بخاری را هم استاندارد داشت و همینطور دور شمار موتور و حتی گرمکن شیشه عقب .آلارم اخطار کمربند و دربها و فرمان بشکن در 5 وضعیت .خلاصه با کامارو 6 سیلندر که مقایسه میکردم خیلی متفاوت بود.حتی 8 سیلندر هم میدیدم که این اپشنها را نداشت.احتمالا شما منظورتون همان 6 سیلندر بیس بوده(شاید 8 سیلندر بیس هم داشته باشیم) اما تا انجایی که من متوجه شدم پایه اصلی را بیس قرار میدهند بالاتر از اون را با اسامی مختلف یا کد های گوناگون نامگذاری میکنند تا تفاوت آپشنها مشخص بشه.مثل بیوک بی 1 و 2 و 3 الی اخر یا نوا سی 1 و 2 و الی آخر و یا کامارو بیس و زد 28 و آیراک زد 28 و رالی و غیره..

یه نفر چطور روش میشه به این بگه کلاسیک و کلکسیونی؟؟؟؟!!!!!!!!

این جور که شما می فرمائید واقعا کاماروتون حیف بوده...:41: از سرنوشتش اطلاع ندارید؟ شاید صاحبش اهل فروش باشه ...

camaro lt
23-10-2010, 01:29
درسته..خیلی سرحالش کرده بودم..اما بهر حال رفت..دیگه هم دوست ندارم ببینمش چون خاطرات زیادی از اون دارم..
صاحب جدیدش ماشین باز بود و خودش شورلت زیاد داشت اما چند تا کار مسخره انجام داد که خیلی اذیت شدم.اول اینکه سقف ماشین را تی تاپ کرد..دوم گلگیرها را باد انداخت و رینگ و لاستیک خیلی پهن روش گذاشت..سوم فرمان زیبای کامارو را برداشت و یه فرمان اندازه درب قوطی رنگ روش سوار کرد که به قول خودش اسپورت بشه!! چهارم اون باله زیبای فابریک عقبش را برداشت و جاش را بتونه پر کرد..
نمیدونستم چی بهش بگم...
فکر میکنم تا الان چند دست دیگه فروخته باشه و خودش هم انگار زیاد سر حال نبود..بهتره بیشتر چیزی ننویسم..:13:

amiva
23-10-2010, 03:46
درسته..خیلی سرحالش کرده بودم..اما بهر حال رفت..دیگه هم دوست ندارم ببینمش چون خاطرات زیادی از اون دارم..
صاحب جدیدش ماشین باز بود و خودش شورلت زیاد داشت اما چند تا کار مسخره انجام داد که خیلی اذیت شدم.اول اینکه سقف ماشین را تی تاپ کرد..دوم گلگیرها را باد انداخت و رینگ و لاستیک خیلی پهن روش گذاشت..سوم فرمان زیبای کامارو را برداشت و یه فرمان اندازه درب قوطی رنگ روش سوار کرد که به قول خودش اسپورت بشه!! چهارم اون باله زیبای فابریک عقبش را برداشت و جاش را بتونه پر کرد..
نمیدونستم چی بهش بگم...
فکر میکنم تا الان چند دست دیگه فروخته باشه و خودش هم انگار زیاد سر حال نبود..بهتره بیشتر چیزی ننویسم..:13:
:41::19::45:

amiva
24-10-2010, 11:29
يه كم دل عاشقان رو بسوزونم!:

يه كم هم دل خودم رو بسوزونم!:

teraktor2003
24-10-2010, 13:09
سلام
الان کامارو اتاق 74 قیمتش تو تهران چنده؟ من از 3 تومن دیدم تا 30 ملیون!

camaro lt
24-10-2010, 14:44
دوستانی که تهران هستند اگر فرصت شد سری به اینجا بزنند و چندتا عکس از کلاسیک های آمریکایی آنجا بگیرند...

setareye mashreghi
24-10-2010, 18:37
سلام
بچه ها خبری از همایش نیست ؟
من آخر هفته میرم تهران.

camaro lt
25-10-2010, 01:19
من فکر میکنم اینقدر کار هست که فرصت همایش و این چیزا نباشه بری!مثلا اینکه دنبال آمریکایی خوابیده توی گاراژها و پارکینگها بگردی و یا سری به اوراق فروشیهای آمریکایی بزنی...اینجوری ممکنه یه گنج واقعی هم پیدا کنی..!!!

amiva
25-10-2010, 14:53
من فکر میکنم اینقدر کار هست که فرصت همایش و این چیزا نباشه بری!مثلا اینکه دنبال آمریکایی خوابیده توی گاراژها و پارکینگها بگردی و یا سری به اوراق فروشیهای آمریکایی بزنی...اینجوری ممکنه یه گنج واقعی هم پیدا کنی..!!!

فك نكنم تو پاركينگ ها ديگه چيزي مونده باشه، همون فردي كه كامارو من رو برام پيدا كرده بود دوست برادرمه، يه جورهايي دلاله ، شغلش همينه كه جسد ميخره و ماسل ميفروشه!! اين اواخر كه كارش شده بود همين كه تو همه ي پاركينگ هاي شيراز ميگشت و حتي دولتي ها تا يه چيزي پيدا كنه كه بتونه بندازه به بچه مايه دار هايي كه دورشند، شايد بشناسيدش ... فاميلش اصلمي بود يه بار تو مسابقات كلاس آزاد مقام اورد. وقتي شيراز اينجوري پاك سازي شده چه برسه به تهران ..........

amiva
28-10-2010, 23:42
سلام دوستان کسی اطلاعاتی راجع به سیستم انژکتور کاپریس های مدل 89 داره؟ انژکتورشون Single بودند یا Multi ؟

یه کاپریس 89 دیدم خرجی نداره اما انژکتور بوده، کاربراتوریش کردن. میگه 7 تومن به نظر شما می ارزه؟

FORDMUSTANG
29-10-2010, 02:48
کاپریس 89 یا 90 بیشتر از 10 هم میارزه البته باید دیدش
عکس بگیر ازش
و کامل موتورش رو چک کن

camaro lt
29-10-2010, 13:49
اگر اتاق و داشبرد و تودوزی سالمی داره و کلا ظاهرش متناسب و مرتب هست دیگه زیاد به فنی فکر نکن..کاپریس در درجه اول اتاق تمیز باید داشته باشه .موتور و گیربکس را میتونی کامل از نو براش بسازی اما بازسازی بدنه مصیبته و خیلی بیشتر از فنی هزینه و دردسر داره.
اینهم یه خبر دیگه که امروز دیدم..معلوم نیست بلاخره چی درسته؟؟؟!!

saeed_Bel_Air
29-10-2010, 17:38
سلام به همگي! از دوستان كسي مي دونه اين پونتياك مدل چه ساليه و چقدر مي ارزه؟ به نظرتون ارزش داره بازسازي بشه يا نه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

camaro lt
29-10-2010, 20:21
فکر میکنم پونتیاک کاتالینا 1973 باشه.از نظر کلی من فکر میکنم ارزش کلکسیونی نداره..اما اگر وسائلش گیر بیاد و بشه با یه هزینه منطقی رو به راهش کرد برای ماشین آمریکایی بودن بد نیست..قیمت خرید و وضعیت سند هم مهمه..

saeed_Bel_Air
30-10-2010, 11:12
به نظرتون چند مي ارزه الآن؟ اگه كاراش انجام بشه چقدر ارزش داره؟ قيمت بدين لطفاً!

رضا صادقی
30-10-2010, 12:11
سلام
بچه ها اين. ببينيد و كلي بخنديد!!!!

camaro lt
30-10-2010, 13:56
به نظرتون چند مي ارزه الآن؟ اگه كاراش انجام بشه چقدر ارزش داره؟ قيمت بدين لطفاً!

اینکه اینجوری قیمت بشه داد سخته چون از نزدیک معاینه نکردیم.مثلا اینکه موتورش روشن بشه و کلا الان در این حالت قابل حرکت باشه یا نه خیلی توی قیمت تاثیر میگذاره..فکر میکنم اگر این دوتا مورد را که بازم کاتالینا هستن ببینید شاید یه مقداری حدود قیمت دستتون بیاد.البته اون 75 هم که نوشته راه میره فکر نمیکنم اینقدر ارزش داشته باشه..دومی هم که قیمت نداده..
اگر روشن بشه(حالا به هر صورت..روغن سوزی...سوپاپ سوخته..رینگ شکسته..یاتاقان زده...!!!) و قادر به راه رفتن باشه( با دیفرانسیال خراب..گیربکس داغون...جلوبندی فرسوده...) حدود 600 میشه قیمت گذاشت به شرطی که حداقل بدنه نسبتا مرتبی داشته باشه وضعیت داشبرد و تودوزی هم مناسب باشه(نمیگم درجه یک!!)و البته اوضاع سند و مدارک و اصالت ماشین هم که در صدر اهمیته...
هر چقدر درصد مشکلات فنی و ظاهری بیشتر باشه از این قیمت کم و اگر نداشت بهش اضافه کنید..البته توی ذهن خودتون !! شما ببین طرف واقعا قصد فروش داره یا از این جو گیر شده ها است که میخواد ماشینو به قیمت صفر بفروشه و پول یه پراید از توش در بیاره؟؟
در مورد اینکه بعد از بازسازی چقدر ارزش داشته باشه بازم این یه سوال سخته که نمیشه گفت..همیشه هم سر این جریان حرف و حدیث بوده..یه نفر 20 میلیون خرج میکنه اما ماشینش 4 تومن بیشتر ارزش نداره..اون یکی 5 میلیون خرج میکنه ماشینش 50 تومن مشتری داره!! بستگی به مدل داره و اینکه توی چه شرایطی باشه و کی خریدار اون باشه..اگر به قصد درست کردن یه کلکسیونی هستی من که میگم ارزش نداره و با این چشم بهش نگاه نکن..حالا شاید کسای دیگه اینطور فکر نکنند..در حالت تمیزش احتمالا یه چیزی حدود یه کاپریس یا ایمپالا 74 یا 75 مرتب معمولی باشه یعنی بین 4 یا 6 میلیون..قیمت متداول اینها..اما بازهم ممکنه کسی خیلی بیشتر قیمت بگذاره.

رضا صادقی
30-10-2010, 21:36
خداي من!!!!!!!
اين جواهرو ببينيد موتور 360 واي ي ي ي ي

ضمنا آقا علي امضاء زيبايي داريد معلومه ريويرا خيلي دوس داريد

camaro lt
30-10-2010, 21:57
درسته..خیلی زیباست و یه چیز تکه..واقعا کسی که بدست بیاردش خیلی خوش شانسه..البته اگر ماشین شناس باشه که معمولا نیستن و یه بچه پولداری که 206 دلشو زده میاد چند روزی با این بازی میکنه بعدش میکوبتش به در و دیوار ماشین ملت و اخرش هم اوراقی...
برای امضا کلی گشتم تا پیداش کردم!!! قابل نداره شما هم استفاده بکن!!:20:من میمیرم واسه ریویرا!!!!!:46:

rahimism
30-10-2010, 22:16
10 میلیون؟؟؟ کسی برای این دوج 40 ساله اینقدر پول میده برای بیوک 68 و خوابیده من چقدر پول میده!

رضا صادقی
30-10-2010, 22:27
سلام
خوش اومدين دوست عزيز ميشه چندتا عكس از بيوكتون بذاريد؟؟؟
آره واقعا خيلي خيلي گرونه از نظر من اين دوج 3 يا 3.5 بيشتر نميارزه!!!!

camaro lt
30-10-2010, 22:36
خیلی فرق میکنه عزیزم!!خیلی!!! صحبت از یه ماسل قدر و فوق رویایی امریکاییه!!یه دوری توی این کلوپ و جاهای دیگه که حرف از امریکاییه بزن و ببین داستان چیه..بیوک شما تمیز باشه قیمت کمی نداره اما خیلی فرق داره با یه ماسل اونم تمیزش که سرحال باشه ...فرم و تیپ بدنه و اون حالت تهاجمی شکل و قدرت بالا و شتاب و البته کمیاب بودن و منحصر به فرد بودنش..اینها بخشی از تعیین کننده قیمتهاست..

amiva
30-10-2010, 22:55
سلام دوستان کسی اطلاعاتی راجع به سیستم انژکتور کاپریس های مدل 89 داره؟ انژکتورشون Single بودند یا Multi ؟

:19::19::19::19:

بدنه اش برا عروسک شدم خرج داره یه رنگ میخواد، مال یه پیرمردی بوده که چشم اش ضعیف شده بوده هر وقت میخواسته ماشین رو بیاره تو حیاط گلگیرش رو میمالیده، اما چون کاربراتوریش کردن دلم رو زده، آخه مصرفش دیگه خیلی میره بالا مگه نه؟ شاید 17 اینجاها هم بشه درسته؟

بعد یه سوال دیگه همه ی کاپریس ها دنده اشون تو فرمونشونه؟!:13:

rahimism
30-10-2010, 23:05
سلام

چشم، عکس هم میزارم.

camaro lt
30-10-2010, 23:17
:19::19::19::19:

بدنه اش برا عروسک شدم خرج داره یه رنگ میخواد، مال یه پیرمردی بوده که چشم اش ضعیف شده بوده هر وقت میخواسته ماشین رو بیاره تو حیاط گلگیرش رو میمالیده، اما چون کاربراتوریش کردن دلم رو زده، آخه مصرفش دیگه خیلی میره بالا نگه نه؟ شاید 17 اینجاها هم بشه درسته

بعد یه سوال دیگه همه ی کاپریس ها دنده اشون تو فرمونشونه؟!:13:
در مورد نوع انژکتور من چندان تجربه ای نداشتم..و البته اونقدر دستکاری شدن که دیگه هیچی سر جای خودش نیست..توی سایتهای دیگه هم گشتم مطلبی ندیدم..
کاربراتور کلا مصرف بالاتر را داره اما ممکنه آنچنان بالا هم نباشه..باید تست بشه تا مصرف دقیقش بدست بیاد...مصرف بالاتر به چیزهای دیگه هم بستگی داره..اگر قیمت مناسبی داد زیاد وسواس نداشته باش.

amiva
30-10-2010, 23:27
بعد یه سوال دیگه همه ی کاپریس ها دنده اشون تو فرمونشونه؟ من تا حالا زیاد دقت نکرده بودم به این موضوع
:19::13: دوستان جدیدا با وسواس جواب به سوال های بنده میدند!:10: دوست باشیم!!

قیمت رو که گفتم، گفته 7 تومن میشه کمترهم خرید، آخه با کاربراتوری شدن که دیگه 11 نمیمونه، میمونه؟!:41:

رضا صادقی
31-10-2010, 09:52
:19::13: دوستان جدیدا با وسواس جواب به سوال های بنده میدند!:10: دوست باشیم!!

قیمت رو که گفتم، گفته 7 تومن میشه کمترهم خرید، آخه با کاربراتوری شدن که دیگه 11 نمیمونه، میمونه؟!:41:

سلام داش مسعود درست گفتم؟؟
نه بابا شما اينجور فك ميكني وسواس كدومه
در مورد دنده هم آره تمامي مدلهاي كاپريس رو فرمونن
حتي مدلهاي 1993 كه به كاپريس تخم مرغي معروفن هم باز رو فرمونه
اين كه ميگي خريديش؟؟؟؟؟ چندتا عكس برا بچه ها بذار ازش
با تشكر...:11:

camaro lt
31-10-2010, 13:04
کاپریس را همه با بدنه تمیز میشناسن.خیلی اببهت اون بالا است و اگر بدنه ردیف و تمیزی نداشته باشه دیگه چیزی برای عرضه کردن نداره..تودوزی هم اگر خیلی خراب باشه میشه با بهترین کیفیت درست کرد..نهایتا 400 یا 500 تومن اما بدنه هزینه های خیلی بالایی داره و تازه ممکنه مثل اول هم در نیاد.باز هم میگم اگر تصادف شدید نداره..اگر سپرها سالم و مرتب هستن..اگر سقفش پوسیدگی نداره و چرم اون سالمه یا قابل تعمیر..اگر داشبرد سالم هست یا صدمه کمی دیده اینها نکات مثبته..فنی در درجه دوم..باور کن با 1.5 تا 2 میلیون میشه بهترین موتور و گیربکس را بست اما برای بدنه ممکنه حتی تا 5 تومن هم خرج کنی اما بازم راضی نشی..تا میتونی ازش عکس بگیر از همه جوانب و زوایا..حتی زیر پای راننده و شاگرد و صندلی عقب..توی صندوق..سر شاسی ها..سقف..توی موتور..همه جا..اونوقت بگذارش اینجا تا حسابی بررسی کنیم..

جناب صادقی از اون گاراژ کامارو 70 خبری نشد؟عکس جدید..آدرس..فروشی بودن یا نبودن..قیمت..خلاصه همه چیز...
واقعا نمیدونم منظور این افراد از دادن اینجور اگهی ها چیه؟؟مسخره کردن دیگران؟؟مسخره کرن خودشون؟؟بیکاری؟؟حماقت؟؟؟

رضا صادقی
01-11-2010, 14:44
سلام
چرا از اون گاراژ چبرايي گرفتم اون كامارو چهار چراغه كه عكسشو گذاشتم فروشه گويا با تمام لوازم به غيز از رينگ ميفروشه 10 تومن!!!!!!!:18: تازه رنگ هم ميخواد!!!1
در مورد اون آگهي ها هم من فك كنم يك نو ع بيماري ...... هست كه اين كارارو ميكنن حد اقل يه موستانگ كه داخل ايرانه بذاريد نه چيزي كه يه بچه كوچيك هم ميفهمه سركاري هست
================================================== ======
يك مورد جديد پيدا كردم اگر به نتيجه برسم شايد معامله اش كنم لطف كنيد نظراتتون رو بگيد

پونتياك گرند بريكس مدل فك كنم 78 درسته؟؟؟؟؟!!
به گفته فروشنده موتور و گيربكس عين ساعت كار ميكنه و در حد نو هستش
وضعيتش كه اينجوريه
پلاك نداره و بيمه هم نداره
قيمت رو ميگه 5.5تا6
از نزديك نديدم اما رفيقمون كه عكسشو گرفته گفت طرف فاميله من بش گفتم 3 نهايت 3.5 سند و مداركشم كامله
چطوره؟
به طور تخمين اگه بخوايم يه چيز آس ازش در بياريم 6 تومني خرج داره ؟؟؟؟يا كمتر؟؟؟؟

عكسا رو با كيفيت اصلي ميذارم

FORDMUSTANG
01-11-2010, 16:31
سلام
چرا از اون گاراژ چبرايي گرفتم اون كامارو چهار چراغه كه عكسشو گذاشتم فروشه گويا با تمام لوازم به غيز از رينگ ميفروشه 10 تومن!!!!!!!:18: تازه رنگ هم ميخواد!!!1
در مورد اون آگهي ها هم من فك كنم يك نو ع بيماري ...... هست كه اين كارارو ميكنن حد اقل يه موستانگ كه داخل ايرانه بذاريد نه چيزي كه يه بچه كوچيك هم ميفهمه سركاري هست
================================================== ======
يك مورد جديد پيدا كردم اگر به نتيجه برسم شايد معامله اش كنم لطف كنيد نظراتتون رو بگيد

پونتياك گرند بريكس مدل فك كنم 78 درسته؟؟؟؟؟!!
به گفته فروشنده موتور و گيربكس عين ساعت كار ميكنه و در حد نو هستش
وضعيتش كه اينجوريه
پلاك نداره و بيمه هم نداره
قيمت رو ميگه 5.5تا6
از نزديك نديدم اما رفيقمون كه عكسشو گرفته گفت طرف فاميله من بش گفتم 3 نهايت 3.5 سند و مداركشم كامله
چطوره؟
به طور تخمين اگه بخوايم يه چيز آس ازش در بياريم 6 تومني خرج داره ؟؟؟؟يا كمتر؟؟؟؟

عكسا رو با كيفيت اصلي ميذارم

مدل 77 هست
به نظر قطعات خوب و فابریکی داره
رنگش هم به نظر تمیز میاد
موتورش هم که میگی مثل ساعت کار میکنه
بسته به خودت داره اگر میخای رنگ 2 تمنی بزنی اره خرجا زیاد میشه اما اگر نه که میشه جمش کرد
این هم نمونش

shs_micro2
01-11-2010, 20:22
سلام دوستان
من تو آمریکایی زیاد وارد نیستم ولی تا اینو دیدم حالم عوض شد
بیوک بود صاحبش اطلاعات خوبی از ماشینش داشت گفت 6 تومن خریده پلاک و معاینه داره فنی ساله اتاق سالم تو دوزی در حد نو
نشسم پشتش داشتم پرواز می کردم :27:
گفتم میفروشی گفت نه
ولی شمارشو گرفتم خواستین بگید
گفت برادرشم یه b3 داره ولی تو شیرازه (میخواد بفروشه )خواستید پیام خصوصی بدید شمارشو بدم
من که خودم نمی تونم بگیرم
شب بود کیفیت عکسا جالب نشد ببخشید

setareye mashreghi
01-11-2010, 20:31
خوشگله
درستش کنی عروسک میشه

camaro lt
01-11-2010, 21:24
---------- Post added at 09:24 PM ---------- Previous post was at 09:24 PM ----------

خب! انگار کلی داستان اینجا هست!!
جناب صادقی اول بگو این گاراژی که این پونتیاک گراند پریکس توش هست همانی نیست که توی مشهده؟خیلی شبیه اونجاست..
این گراند پریکس ظاهرا بدنه خوبی داره..ابرویی های جلو و عقب که سالمه و انگار تصادف شدید نداشته..سپرها هم خوبه..قسمت سقف چرمی هم که انگار فقط یه چرم جدید میخواد..داخلش هم بجز تودوزی گویا مشکلی نداره..تا جایی که دیده میشه داشبرد سالمی داره بخصوص پانلها که گویا هنوز مرتب و سالم سرجاشون هستن..رودریها و دکمه های بالابر شیشه اهرم تنظیم اینه و این چیزها هم که انگار خوب مانده..
اما در مورد پلاک..نداره یعنی چی؟ اصلا پلاک نداره؟؟حتی قدیم؟؟
این که خیلی مشکل سازه..پس مشکلات قانونی زیادی داره و اول باید تکلیف اونها مشخص بشه چون اگر سند درست و حسابی و اصالت نداشته باشه به قول معروف مفتش گرونه!!
فنی هم که گویا گفتن ok حالا مونده قیمت..
اگر میتونی از نزدیک چک کنی بهتر وگرنه یه ادم مطمئن باشه که ببینه چی داره و نداره...
من حدس میزنم اگر وضعیت همین چیزهایی باشه که میبینم و فنی هم مرتب باشه حدودا 3 خرج داره..برای تزئینات مثل اون چراغهای خطر شکسته هم باید دنبال نو یا دست دوم باشی که فکر نکنم ارزون باشه..
در نهایت تصمیم مثل همیشه با خودته اما اگر دیدی مثل اون یارو کامارو 74 بازی در اورد ولش کن و دیگه محل نگذار..
راستی هزارمین پست را هم دادی..تبریک!!:46:

رضا صادقی
02-11-2010, 08:38
سلام والا نه اقا علي اين اون گاراژ نيست!!!!
يه خبر جديد رسيد كه گويا پلاك مليشو گرفته!!!‌اما از صحت خبر اطمينان ندارم در مورد هزارمين پستمم مرسي
در صورت گرفتن خبرهاي جديد حتما اينجا ميذارم
اطلاعات موتورشو داريد؟ موتورش 400 پونتياكي هستش
خودمونيم حواست 6 دانگ جمعه!:31:
با تشكر

camaro lt
02-11-2010, 14:03
چه جالب! پلاک ملی داشته باشه که خیلی خوبه.اون قسمت سقف که نیم چرمی هست را از نزدیک باید خوب معاینه کرد و ببینی واقعا پوسیدگی نداره؟میدونی که سقف خیلی دردسر داره و واقعا تعمیرش کار هر کسی نیست..موتور 400 بنظر من خوبه .هرچند که همیشه دردسرهای قطعات و تعمیرات براش وجود داره اما من فکر میکنم یه موتور قوی که قدرت و شتاب ماشین را بالا ببره ارزش این داستانها را داره..در هر صورت مثل همیشه باید ببینی فروشنده اصولا اهل منطق و حرف حساب هست یا نه؟!!اگر نزدیکت هست یه سری بزن و یا باهاش تلفنی صحبت بکن ببین قضیه چیه و خلاصه چند قیمت میده؟اینجوری بهتر میشه روی ماشین قضاوت کرد که اصولا ارزش دوندگی داره یا نه؟؟ ممکنه مثل اون کامارو توی گاراژ مترکه پست قبلی بگه 10 میلیون!! هرچند که اینروزها پروندن قیمتهای اینجوری انگار مد شده!!!
اینجا را ببینید...یکی حرف دل ما را زد!!

amiva
02-11-2010, 21:44
سلام داش مسعود درست گفتم؟؟
در مورد دنده هم آره تمامي مدلهاي كاپريس رو فرمونن
حتي مدلهاي 1993 كه به كاپريس تخم مرغي معروفن هم باز رو فرمونه
اين كه ميگي خريديش؟؟؟؟؟ چندتا عكس برا بچه ها بذار ازش
با تشكر...:11:

سلام آره عزیزم درست فرمودی

دنده: این که خیلی بده من فکر کردم شاید تو آپشن های مختلفش این مسئله فرق کنه، اما هرچی میگردم اصلا کاپریسی که شیفترش به قول خودشون Dashboard Mounted نباشه رو پیدا نمیکنم این جوری که سواری باهاش اصلا به اندازه سواریه با یه آمریکایی که دنده اش Manual باشه قابل مقایسه نیست، هست؟! خلاصه این رو که ازتون شنیدم مثل یه دوش آب سرد بود، آخه اصلا فک نمیکردم همشون اینحوری باشند. راستی راهی هست که بشه جای شیفترش رو عوض کرد؟ مثلا تغییر گیربکس؟ شما دوستان تا حالا ندیدید که کسی این کار رو کرده باشه؟

نه هنوز نخریدمش، دنبال یه کاپریس تمیز و تو دل برو میگردم که دیگه نخوام بفروشمش، همیشگی باشه، این یکی شیرازه، برادرم که تنظیم موتور داره رفته دیدش و آمار گرفته، عکسی هم هنوز برام نفرستاده، اما گفت که یه گلگیرش ضربه داره، پوسیدگی نداره اما برا عروسک شدنش یه رنگ کامل میخواد، چرم سقفش هم باید عوض بشه، اما فنی ایش خوبه جز اینکه از انژکتور به کاربراتور تنزل پبدا کرده، داشبورد و تودوزیش عالیه، لوازم تزئیناتیش همه چیش هست و سالمه، رنگش هم سفیده،1988،Brougham LS، و در نهایت 7 تومنی که گفته نمی ارزه!

کاپریس را همه با بدنه تمیز میشناسن.خیلی اببهت اون بالا است و اگر بدنه ردیف و تمیزی نداشته باشه دیگه چیزی برای عرضه کردن نداره..تودوزی هم اگر خیلی خراب باشه میشه با بهترین کیفیت درست کرد..نهایتا 400 یا 500 تومن اما بدنه هزینه های خیلی بالایی داره و تازه ممکنه مثل اول هم در نیاد.باز هم میگم اگر تصادف شدید نداره..اگر سپرها سالم و مرتب هستن..اگر سقفش پوسیدگی نداره و چرم اون سالمه یا قابل تعمیر..اگر داشبرد سالم هست یا صدمه کمی دیده اینها نکات مثبته..فنی در درجه دوم..باور کن با 1.5 تا 2 میلیون میشه بهترین موتور و گیربکس را بست اما برای بدنه ممکنه حتی تا 5 تومن هم خرج کنی اما بازم راضی نشی..تا میتونی ازش عکس بگیر از همه جوانب و زوایا..حتی زیر پای راننده و شاگرد و صندلی عقب..توی صندوق..سر شاسی ها..سقف..توی موتور..همه جا..اونوقت بگذارش اینجا تا حسابی بررسی کنیم..

]

سلام جناب ال تی

بالا توضیح دادم اما آره فرمایش شما متینه، تصادف نداره اما برادرم هم که دیده بودش گفت که برا بدنش باید 3 تومنی خرج کنی چون چند ساله که واقعا درست و حسابی بهش نرسیدن و از طرفی هم هر صافکار و نقاشی این ماشین ها رو کار نمیکنه، حالا خودم اولین فرصت که تونستم مرخصی بگیرم یه سر میرم میبینمش.

اما بازم میگم، ما که هممون مییایم اینجا و این فروم رو دوست داریم برا عشق و لذتیه که از آمریکایی سوار شدن و ابهت و قدرتشون تو خودمون حس میکنیم، اما با همچین گیربکسی ... اصلا ظاهرش پر ابهت نیست:41:،نظر شما هم همینه؟

اینجا را ببینید...یکی حرف دل ما را زد!!

آره انصافا دیگه واقعا گندش رو در آوردن، گفتن ما ایرانی ها جنبه خدمات رایگان رو نداریما!

رضا صادقی
02-11-2010, 22:31
سلام مسعود جان چيو ديدي؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!111:18:
گرند پريكس رو از نزديك ديدي؟؟؟ ميتوني باز بري كلي عكس ازش بگيري+يه امار دقيق؟؟؟؟ اگه بتوني يه دنيا ممنونت ميشم خيلي دوسش دارم ابهت خاصي داره

camaro lt
02-11-2010, 23:19
خب این سلیقه ای است که شما دنده فرمانی برای کاپریس را دوست ندارید..حالا من برعکس فکر میکنم خیلی بهش میاد و اگر توی کنسول وسط باشه زشته..البته انگار کاپریسهای نسل جدید دیگه توی فرمان نیستن و همه وسط قرار دارن..
میشه این کار را کرد و دسته دنده را به وسط و روی کنسول انتقال داد..این کار را سالها قبل در مورد آریا دیدم که مال یکی از دوستان بود و مدل سه دنده توی فرمان را تبدیل به 4 دنده روی کنسول وسط کرد..البته باید برای محل خروج اهرم دنده و پایه آن خیلی با حساب و کتاب و دقیق عمل بشه که مشکلی توی تعویض دنده ها پیش نیاد و این کار یه مکانیک و البته صافکار وارد ه که انجام بده و در نهایت فرمی از یه کنسول وسط نوا یا بیوک اتومات که شبیه اون باشه باید براش ساخت تا جذابیت و هماهنگی با بقیه عناصر داخلی ماشین پیدا بکنه..ولی من میگم در نهایت به کل اصالت ماشین لطمه میزنه و کار درستی نیست..

اون گراند پریکس توی آبادانه؟...نه نیست!!آبادان کوه نداره!!توی افق اون عکس یه کوه میبینم!!!:20:

amiva
03-11-2010, 00:22
خب این سلیقه ای است که شما دنده فرمانی برای کاپریس را دوست ندارید..حالا من برعکس فکر میکنم خیلی بهش میاد و اگر توی کنسول وسط باشه زشته..البته انگار کاپریسهای نسل جدید دیگه توی فرمان نیستن و همه وسط قرار دارن..
میشه این کار را کرد و دسته دنده را به وسط و روی کنسول انتقال داد..این کار را سالها قبل در مورد آریا دیدم که مال یکی از دوستان بود و مدل سه دنده توی فرمان را تبدیل به 4 دنده روی کنسول وسط کرد..البته باید برای محل خروج اهرم دنده و پایه آن خیلی با حساب و کتاب و دقیق عمل بشه که مشکلی توی تعویض دنده ها پیش نیاد و این کار یه مکانیک و البته صافکار وارد ه که انجام بده و در نهایت فرمی از یه کنسول وسط نوا یا بیوک اتومات که شبیه اون باشه باید براش ساخت تا جذابیت و هماهنگی با بقیه عناصر داخلی ماشین پیدا بکنه..ولی من میگم در نهایت به کل اصالت ماشین لطمه میزنه و کار درستی نیست..

اون گراند پریکس توی آبادانه؟
مرسی از راهنمایت دوست عزیز باز یه کم امیدوار شدم که یشه یه کاریش کرد:11:

ببخشید عذر میخوام من راجع به گرندپریکس حرفی نزدم! راجع به دیدن همون کاپریس بود، اما اون نمیتونه آبادان باشه چون آبادان نه کوه داره نه درخت سرو، باید اصفهان یا شیراز یا تو این اقلیم ها باشه

---------- Post added at 01:22 AM ---------- Previous post was at 01:17 AM ----------

camaro lt
03-11-2010, 00:34
نمیدونم!شاید...اما اینجا انگار هوا ابری هست..فکر کنم طرفهای استانهای مرکزی یا غربی باشه..مثل اراک..همدان..اصفهان..تبریز..ش یراز..شاید هم تهران و کرج..آدرسها آنقدر یواشکی رد و بدل میشه که انگار اسرار بمب اتمی داره دست به دست میگرده!!البته حق هم دارن..کافیه یکی از این دلالهای مزاحم توی سرچ این پستها را ببینه و بخونه..تا ما بیاییم سبک سنگین کنیم که خوبه..بده..میارزه..نمیارزه... المه..خرابه...گرونه..ارزونه.. اون رفته خریده و ماست مالی کرده و یه قیمت نجومی میندازه روش و یه بچه پولدار هم خریده و....

amiva
03-11-2010, 00:45
نمیدونم!شاید...اما اینجا انگار هوا ابری هست..فکر کنم طرفهای استانهای مرکزی یا غربی باشه..مثل اراک..همدان..اصفهان..تبریز..ش یراز..شاید هم تهران و کرج..آدرسها آنقدر یواشکی رد و بدل میشه که انگار اسرار بمب اتمی داره دست به دست میگرده!!البته حق هم دارن..کافیه یکی از این دلالهای مزاحم توی سرچ این پستها را ببینه و بخونه..تا ما بیاییم سبک سنگین کنیم که خوبه..بده..میارزه..نمیارزه... المه..خرابه...گرونه..ارزونه.. اون رفته خریده و ماست مالی کرده و یه قیمت نجومی میندازه روش و یه بچه پولدار هم خریده و....

اره ، تو این زمینه این بچه مایه دارها مثل ویروس واگیر دار افتادن به جون این ماشین ها،

چون کوه و درخت سرو داره نمیتونه ابادان باشه! به نظرم شیرازه چون شیراز خارج از شهرش از این گاراژ ها زیاد داره که تصادفا تو ارتفاعات شهر میشه،(تو یکی از عکس ها خونه ها مشخصه)

camaro lt
03-11-2010, 14:57
انگار هرچی آمریکایی توی گاراژ و پارکینگ و تعمیرگاه باشه قیمت بالاتری داره! نه فقط آمریکایی هر ماشین دیگه هم اینجوریه..یه زمانی ماشینی که خوابیده بود یا در حال تعمیر بود نکته منفی به حساب میامد..توی صافکاری بودن و در حال رنگ شدن و این چیزها افت داشت!! اما قوائد عوض شده و حالا برعکسه!ما توی همین گاراژها میگردیم یه ارزون پیدا بکنیم اما برعکس از اونی که راه میره و اماده هست گرونتر میگن!واقعا چرا؟؟!!
جناب صادقی یه اماری..سوالی ...پرس و جویی میتونین در مورد اون جنازه ریویرا 73 توی مشهد بگیرین؟؟حداقل بفهمم داستانش چیه؟شاید بقیه اونهم باشه و همراهش بشه خرید!!

رضا صادقی
03-11-2010, 17:15
سلام والا جسارت نشه اقا علي يه موقع جسارت نباشه اما احساس كردم كه با من بودين گفتيد آدرس ها را نميدن انگار بمب هسته اي هست
به خدا قسم نه ادرس اين گرند پريكس رو ميدونم نه اون گاراژ كه ريويرا توش بود!!!!
منم ازشون ميپرسم بم آدرسو نميدن:18::18::18:
در كل گستاخي نباشه:11::11::11::11::11: ما دوستتون داريم و شما بزرگ ما هستي

camaro lt
03-11-2010, 21:02
:20:نه عزیز!!منم منظورم این نبود!طرف صحبتم کلا افراد خارج این تاپیک هست که ممکنه بیان و آدرس را همینجوری بفهمن و برن سراغش..مثلا ما هم اگر جایی را بلد باشیم برای دوستان خودمون توی اینجا در نظر میگیریم و نه کسی که هیچی از امریکایی نمیدونه و یه شبه GM باز شده!!!
من اگر ادرسی بدونم هرکسی از دوستان که خواست اینجا بهش میدم فقط بصورت خصوصی که افراد خارج این بحث و تاپیک نتونن راحت پیدا کنند وگرنه چه کسی بهتر از شما ها که بخرین و بسازین و ما هم اینجا لذت ببریم...:46:

music2010
04-11-2010, 17:16
سلام به همه دوستان

پنتیاک برای فروش کسی سراغ داره

از این مدل :

amiva
05-11-2010, 01:38
سلام دوستان به نظر شما این سرکاریه؟! آخه قیمتش فقط دو برابر قیمت معقولشه؟! (بازم خودش پیشرفت خوبیه)

به نظرم دوستانی که اسپورت میپسندند پیگیرش بشند بد نیست:20:

setareye mashreghi
05-11-2010, 10:53
احتمالا تودوزی ماشن طلا کاری شده که قیمت خون پدرش میگه
پول صفر این ماشین 40 میلیون نیست
شایدم قیمتش به ریال

scope82
05-11-2010, 11:06
این چی میگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SNOW PATROL
05-11-2010, 11:41
سلام دوستان به نظر شما این سرکاریه؟! آخه قیمتش فقط دو برابر قیمت معقولشه؟! (بازم خودش پیشرفت خوبیه)

به نظرم دوستانی که اسپورت میپسندند پیگیرش بشند بد نیست:20:

این به ریاله یا تومن :18::18:

taghi_ramzi
به نظرم مدیرای این سایت ایران ماشین ، باید یه فکر اساسی برای این آگهی های سرکاری بکنن

البته از یه جهت که فکر می کنم ، می بینم چندان هم بد نیست ! ممکنه این قیمتهای پایین سرکاری که می دن ، قیمتهای بازار رو یه کم لطیف تر کنه !

SNOW PATROL

از محیط گاراژ معلومه که ایران نیست

amiva
06-11-2010, 13:27
احتمالا تودوزی ماشن طلا کاری شده که قیمت خون پدرش میگه
پول صفر این ماشین 40 میلیون نیست
شایدم قیمتش به ریال

سلام برادر، اگه خطاب بنده هستم كه عرض كنم من هرچي نگاه ميكنم 4 ميليون ميبينم!

---------- Post added at 02:27 PM ---------- Previous post was at 02:25 PM ----------

دوستمون راست ميگه ايران نيست، شما اگه تونستي اون ماشين هاي كنار رو تو ايران گير بياري خودش خيليه چه برسه تو يه گاراژ!!:11:

amiva
06-11-2010, 13:36

عجب ... بازار داره يه تكوني ميخوره يا بچه مايه دار ها تب آمريكايي سوار شدن ديگه ندارند يا سر كاريه يا اين بنده خدا از بازار خبر نداره!!

amiva
06-11-2010, 13:42
ملا نصرالدين داشت ننه اش رو ميبرد بازار بفروشه مردم بهش گفتن ملا اين كارا چيه؟! زشته ، عيبه كسي كه ننه اش رو نميفروشه، ملا هم جواب قشنگي داد، گفت يه قيمتي ميگم كه كسي نخره!
داستان آقا سيامك ما هم همينه، ايشون يا نميدونه كامارو چيه يا نميدونه نه ميليون چقدره!

SNOW PATROL
06-11-2010, 15:57
اگر کاری به قیمت نداشته باشیم انصافا ماشین تمیزیه

setareye mashreghi
07-11-2010, 13:39
سلام به همه
آقا اگه کسی شورلت ایمپالا کروک یا کوپه سراغ داره من خریدارم.
لطفا خبر بدین.
مرسی

amiva
08-11-2010, 14:32
با این یکی تماس گرفتم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدگفت 8.5 !!:9: منم بهش گفتم مرد حسابی ما خودمون یه Z28 داشتیم پارسال فروختیمش 2200 فقط چون جا پارکش رو نداشتیم. طرف میگه که تو ایران فقط یه Z28 هست!! میگم چه طور پس اونی که ما داشتیم چی بود؟! میگه Z28 اونیه که رو گلگیرش هوا کش داشته باشه!! گفتم اینا همش آپشنه، میگه به هرحال من فروشنده ام!! منم گفتم منم اگه یه ژیان رو قیمت میزدم 6 میلیون اسم خودم رو میذاشتم فروشنده!! اینو که گفتم نمیدونم چرا قطع شد!! فک کنم خطا خرابه!!!:31:

تو رو خدا ببینید کیا واسه ما آمریکایی سوار میشند؟ حتی اسم ماشین خودشون رو هم نمیدونند:41:

amiva
08-11-2010, 15:17
اقا یه سوال، کسی میتونه اطلاعات بده؟

از دوستان کسی اطلاع داره که چه ماشین هایی موتور 6 سیلندر V شکل داشتند؟ موتوری که به کامارو مدل 79 بخوره

رضا صادقی
08-11-2010, 16:03
سلام والا مسعود جان كلا تو كوپه هاي آمريكايي من 6 سيلندر خورجيني نديدم

taghi_ramzi
08-11-2010, 22:20
6 سیلندر خورجینی اوایل (یعنی موقع بهبوحه ی ماسل های آمریکایی) اصلاً باب نبودن
تا اوایل دهه نود به ندرت موتور خورجینی 6 دیده می شد

یادمه یه بار دوم راهنمایی با معلم حرفه و فن سر این بحثم شد ؛ اون می گفت v6 اصلاً وجود نداره
من یه شماره مجله ماشین بردم براش که توش سوبارو Svx با موتورv6 معرفی شده بود.
اون موقع سوبارو نمایندگی نسبتاً فعالی تو ایران داشت که مدلهایی مثل همین اس وی ایکس یا ویویو رو وارد می کرد.
خدایشان بیامرزاد!

amiva
08-11-2010, 23:25
سلام والا مسعود جان كلا تو كوپه هاي آمريكايي من 6 سيلندر خورجيني نديدم

6 سیلندر خورجینی اوایل (یعنی موقع بهبوحه ی ماسل های آمریکایی) اصلاً باب نبودن
تا اوایل دهه نود به ندرت موتور خورجینی 6 دیده می شد

یادمه یه بار دوم راهنمایی با معلم حرفه و فن سر این بحثم شد ؛ اون می گفت v6 اصلاً وجود نداره
من یه شماره مجله ماشین بردم براش که توش سوبارو Svx با موتورv6 معرفی شده بود.
اون موقع سوبارو نمایندگی نسبتاً فعالی تو ایران داشت که مدلهایی مثل همین اس وی ایکس یا ویویو رو وارد می کرد.
خدایشان بیامرزاد!

ممنون از راهنماییتون دوستان، اما با این حساب که شما دوستان می فرمائید GM اصلا 6 خورجینی نداره درسته؟:41:

اخه یه دوستی ازم پرسید میخواست ببینه GM موتور 6 سیلندر قوی ایی داره که به کامارو ها بخوره، منم نمیدونستم گفتم شاید شما دوستان بدونید. آخه مثلا مجوز تعویض موتور اگه به یکی بدن نمیتونه ماشینش رو تگه 6 باشه بکنه 8 اما چون تو کارت ماشین فقط ذکر شده 6 سیلندر فک کنم بشه به جای خطی خرجینی بست که کشش بهتری دارند. اما اگه اینجور باشه که شما میفرمائید این کار به راحتی انجتم نمیشه چون فقط محصولات GM هست که اینقدر موتوراشون رو راحت میشه جابجا کرد، مخصوصا تو شورلت

FORDMUSTANG
09-11-2010, 02:35
کی میگه 6 خورجینی نیست ؟
pontiac 1979 231 cu in (3.8 L) V6

رضا صادقی
09-11-2010, 13:54
کی میگه 6 خورجینی نیست ؟
pontiac 1979 231 cu in (3.8 L) V6
دوست عزيز ما نگفتيم وجود نداره گفتيم تا حالا نديدم بچه ها بذارن تا جايي كه من از ماسلهاي ايران خبر دارم 6 خورجيني نبستن البته كه هست اما فك نكنم به اين راحتي ها 6 خورجيني پونتياك گير بياد كه اين دوستمون بخواد يكي با قيمت مناسب بگيره و رو ماشينش بذار
با تشكر...

mooooz2008
09-11-2010, 22:21
سلام ببخشیذ کسی از آقا محمد خبری نداره؟
mohamad.hejazi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کاربر فعال خودرو های آمریکایی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تاريخ عضويت: Dec 2006
محل سكونت: .::ایران-اصفهان::.

من شماره تماس یا میلی چیزی میخوام
یه ترنس ام میخوام ایشون گفتن سراغ دارن
از همگی ممنونم

---------- Post added at 12:21 AM ---------- Previous post was at 12:18 AM ----------

سلام.
والا چیزهای زیادی در رابطه با پونتیاک من نمیدونم.!(چون نداشتیم)
ولی یه چیزهای پیش و پا افتاده میدونم.
قیمتش از 8 میلیون دیدم به بالا.(الان یکیشو اصفهان سراغ دارم میگه 8 تومن البته کار داره)
مصرفش هم همان طور که black عزیز گفت از 18 تا 21 متغیره(البته اگه خراب باشه تا 35 هم میسوزونه)
پیدا شدنش هم میشه(اگه اصفهان بودید پیش یه نفر میبردمتون که فقط 20 تا پونتیاک سراغ داره)
اکثر لوازمش با کامارو یکیه.
از کامارو خیلی پر قدرت تره.
یه ماشین عظلانی به تمام معناست.
موتورهای 350 داره به بالا....
اتوماتیک داره دنده ای هم داره...
قطعات یدکیش هم نسبت به کامارو کمتره....
اگه اشتباه نکنم یه جا خوندم نوشته بود شتاب 0 تا 100 این ماشین 6.8 ثانیه است.
-------------------
این متن رو هم تو نت پیدا کردم راجب به موتور:
موتورهاي استفاده شده در فاير برد 77
موتور 455 در اين سال با پونتياك وداع كرد و به جاي آن موتور 400 به قدرت 180 اسب بخار ( 5 اسب كمتر از سال قبل ) در 3600 دور بر دقيقه و گشتاور 325 پوند بر فوت در 1600 دور بر دقيقه ( 15 پوند بر فوت بهبود ) و نسبت تراكم 7.6 به يك جاي پاي خود را محكم كرد
در كنار اين موتور موتور هشت سيلندر خورجيني ديگري براي كاليفرنيا قابل سفارش بود
اين ساخته ي GM موتور 403 متعلق به الدزمبيل
فراواني گشتاور در دور پايين در اين موتور استفاده از آن را براي يك كوپه ي اسپرت آسان مينمود
قدرت اين موتور 185 اسب در 3600 دور بر دقيقه و گشتاور آن معادل 320 پوند بر فوت در 2200 دور بر دقيقه و نسبت تراكم آن 8 به يك بود
اما انرژي تازه ي فاير برد
براي يافتن جايگاه موتور 455 پونتياك طرحي نو انديشيد موتوري كه آن را T/A 6.6 مينامند
اين موتور كوچك شده يافته ي جديد پونتياك با 6600 سي سي حجم و نسبت تراكم هشت به يك حاصل استفاده از اتاق احتراق موتور 305 در بلوك 400
قدرت اين موتور نسبت به موتور قبل 20 واحد افزايش داشت و گشتاور آن همان 325 باقي ماند و البته اين افزايش توان نتيجه اش اضافه شدن 800 دور بر دقيقه براي دستيابي به تمام گشتاور اين موتور بود
T/A 6.6 خود را به راحتي از مخمصه ي هواي پاك نجات داد و توانست از پل قوانين آلودگي و مصرف بنزين امريكا گذر كند .
--------------------------------
راستی چرا از سال 90 اجازه تردد نمیدن؟؟؟؟
مگه میشه؟؟؟

جریان این دیگه چیه هیچ راه فراری ازش نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::19:
راستی چرا از سال 90 اجازه تردد نمیدن؟؟؟؟
مگه میشه؟؟؟

mohamad.hejazi
10-11-2010, 16:34
سلام.
آقا منو ببخشید به خاطر غیب کامپیوتر ندارم الان هم کافی نت هستم.....

اون ترنس ام که گفتم فروخته شد
یه سری به برادران فولادگر بزنید اونها سراغ دارند

amiva
10-11-2010, 17:37
اقایون سلام با عرض معذرت یه سوال دارم: کسی از اخرین قانونی که راجع به تردد ماشین های بالای 30 سال (دهه 50) تصویب شده خبر داره؟ جدا دارم میرم پای یه معامله با یه کامارو :27::31:براتون عکس میذارم اما میخوام اینو بدونم که وضع این ماشین ها بالاخره چی شد؟! ممنون:11:

amiva
10-11-2010, 18:13

یه مقایسه بکنید دوستان

مردم هم دیگه گندش رو در آوردن بابا این ایران ماشین رو ببندن بد نیستا! اصلا فیلترش کنن

رضا صادقی
10-11-2010, 19:58
نه داش مسعود همه اينا يه مشت شايعه چرت هستن كه اجازه تردد نميدن آره به يه پونتياك تركيده اجازه تردد نميدن نه يه ماشين تر و تميز و بازسازي شده
مباركا باشه آقا
مرديم از خوشحالي لطف كن زود زود عكسارو بذار

رضا صادقی
10-11-2010, 22:17
سلام بچه ها
اينارو ميذارم يه فيضي ببرين اگه كسي در مورد اين موتور اطلاعاتي داره بذاره!!!!

joe_satriani
10-11-2010, 23:13
با سلام
عجب موتور کار درستی داره !!!!!!!
میشه دوستان در مورد موتورش اطلاعاتی بدن

رضا صادقی
11-11-2010, 09:05
اينو ميدونم كه اين موتور دو تا سوپر شارژر داره كه گوشه هاي كاپوت هستن يكي چب و يكي راست هر كدوم از اينا حداقا 400-500 اسب بخار توليد ميكنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!

scope82
11-11-2010, 10:08
نظرتون چیه؟؟
من که خیلی دوسش دارم
قدرتش چطوره؟؟

mooooz2008
14-11-2010, 01:14
سلام خیلی ممنون
برادران فولادگر رو کجا پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟
یه دونه ترنس ام نارنجی کار درستو 2 هفته پیش چک 1 ماه داده 8 تومن:41::41::41::19::18::18::18::18:[COLOR="Silver"]

SNOW PATROL
14-11-2010, 09:56
دوستان این سایت هم بد نیست ها:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید چیز های جالبی توش پیدا میشه مثلا این:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید :18:

یا این واقعا چه ادم های پیدا میشن:31:

greena
14-11-2010, 21:41
نظرتون چیه؟؟
من که خیلی دوسش دارم
قدرتش چطوره؟؟

گنده ای زیبا.............:31:

رضا صادقی
15-11-2010, 09:15
سلام
ورود هيولا به خرم آباد:42::26::26:
بچه ها احيانا اين همون كوروت نيس كه 1 سال 2 سال پيش تو اصفهان بود؟؟؟؟ چند برا فروش گذاشته بودن؟؟؟؟ من ميگم احتمال 98%‌خودشه
بچه هاي خرم آباد خريدنش ديروز همينجوري داشتم رد ميشدم كه ديدمش گفتم بذا چندتا عكس بگيرم طرف چنان خودشو گرفت گفت ديرمه بايد برم زود يكي دو تا بگير بهش هم معلوم بود امريكايي باز نيس البته خدا ميدونه!!!!

تشكر يادتون نره!!!!!:12::12::12::27:

SNOW PATROL
15-11-2010, 09:40
دوستان این ماشین چه جوری پلاک شده؟؟؟

amiva
15-11-2010, 11:02
دوستان این ماشین چه جوری پلاک شده؟؟؟

احتمال زياد با پارتي! و پول!

rami_hemi
15-11-2010, 15:11
رضا جان این که هنوز پلاک اصفهان داره
بله همونه 400 میلیون قیمت داشت اون وقتا
الان هم میتونه همون قیمت باشه راستی با این اوضاع واردات فکر کنم میشه بازم از این کارا کرد چون دیگه مستقمیا لازم از شرکت مادر سفارش ثبت کنی ولی خب عوارض زیاد میاد رو این جور واردات

رضا صادقی
15-11-2010, 15:46
سلام رامين جان نكن اينكارو قلب من ضعيفه
گفت خريدمش 260 يا نميدونم 280 تومن
يعني ميشه كامارو 2010 رو آورد و ملي كرد؟؟؟؟!!!!!

amiva
15-11-2010, 18:54
سلام دوستام من این چند وقته کلی دنبال یه کامارو تر و تمیز گشتم اما هیچ چیز تو دل برویی پیدا نکردم از طرفی هم وسیله ندارم و باید سریع تر یه چیزی بگیرم چون هزینه های رفت و آمدم خیلی بالاست ازتون خواهش میکنم اگه کسی چیزی سراغ داره بنده رو بی اطلاع نذاره و اگر نه باید از چند وفت دیگه به جای کلوپ آمریکایی ها برم تو کلوپ پرایدی ها!! :41:

مثلا یه چیزی تو مایه های این : (دیر رسیدم طرف فروخته بود 4 تومن:41:)

خدائیش می ارزه ، خیلی تمیزه

کمک:19:

rami_hemi
15-11-2010, 20:42
کی میگفت رضا؟
سوار ماشین شد؟ یا کنارش بود؟
قیمت اولیه که توی اصفهان روش گذاشتن 400 تومن بود الان نمیدونم ولی فعلا که پلاک ایران 13 اصفهان روشه

رضا صادقی
15-11-2010, 23:24
ميگم هم محله اي مون هست اين حدودا 4-5 ماه هست كه تو خرم اباده اما من تازه ديدم برادر گرفتي حالا؟؟؟؟

greena
16-11-2010, 20:05
بله همونه 400 میلیون قیمت داشت اون وقتا

من اگه اینقدر پولو میخواستم ماشین خرجش کنم یه گاراژ و نمایشگاه کاملا آمریکای باز میکردم .............

یه باشگاه .........یه مکان برای عاشقای خوش پسند...............

mooooz2008
17-11-2010, 16:07
سلام
ببخشید ..............اما:21:
جریان کروک کردن ماشینا چیه؟
چه قیمتیه؟
نمیخوام ماشین آمریکایی رو از کلاسیک بودن در بیارم ولی کروک میخوام و با زمستون سقفم نیازه!!!!!!!!!!

amiva
18-11-2010, 14:54
سلام دوستام من این چند وقته کلی دنبال یه کامارو تر و تمیز گشتم اما هیچ چیز تو دل برویی پیدا نکردم از طرفی هم وسیله ندارم و باید سریع تر یه چیزی بگیرم چون هزینه های رفت و آمدم خیلی بالاست ازتون خواهش میکنم اگه کسی چیزی سراغ داره بنده رو بی اطلاع نذاره و اگر نه باید از چند وفت دیگه به جای کلوپ آمریکایی ها برم تو کلوپ پرایدی ها!! :41:

مثلا یه چیزی تو مایه های این : (دیر رسیدم طرف فروخته بود 4 تومن:41:)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخدائیش می ارزه ، خیلی تمیزه

کمک:19:
کمک:19::19::19:

taghi_ramzi
18-11-2010, 16:10
تنها چیزی که ماشین آمریکایی باهاش جور درنمیاد ، همانا کاهش هزینه س !

amiva
18-11-2010, 20:20
تنها چیزی که ماشین آمریکایی باهاش جور درنمیاد ، همانا کاهش هزینه س !

اون هزینه ها عشق است اما هزینه مسافرت با ماشین سواری های بین شهری اون هم هر روز اصلا عشق نیست!:46:

رضا صادقی
18-11-2010, 20:58
سلام
داش مسعود يه لينك گذاشته بودي كامارو سفيده كه جلوشو طرح آتيش زده بود اونم كيس خيلي خوبيه هاااااااااااااا

amiva
18-11-2010, 21:27
سلام
داش مسعود يه لينك گذاشته بودي كامارو سفيده كه جلوشو طرح آتيش زده بود اونم كيس خيلي خوبيه هاااااااااااااا

رضا جون آدم خنده اش میگیره! ا آگهی هایی که زده اند دو دسته اند؛

زنگ میزنی یه قیمتی بهت میگن که میخوان خون پدر بزرگشون ،خسارت آتیش سوزی خونه عموشون و پول جهیزیه برا دخترخالشون رو از فروش ماشینه در بیارن اونم ماشینی که هزار دست گشته و 35 سال به جای نگهداری واقعا ازش کار کشیدن و باهاش تیکاف زدن!

این ابی متالیکه که اگهی کرده میگه 8500! بهش میگم از خر شیطون بیا پائین، 5 تومن نقد بهت میدم، میگه نه ماشین من تمیزه! میگم خب چون تمیزه 5 تومن میگم واگرنه میگفتم 2 تومن که! ناراحت شد قطع کرد!

دسته دوم اگهی هایی هستند که وقتی زنگ میزنی میگن فروختیم اونم به چه قیمتی؛ مفت!

همین سفیده که شما میفرمائید تماس گرفتم گفت دادم 3600 !

نتیجه اخلاقی این پست؛ همه دسته اولی ها یه روزی باید مثل دسته دومی ها قیمت بدند! ( تا فروشی بشه)

amiva
19-11-2010, 23:17
سلام دوستان من این آگهی رو الان دیدم اما هرچی تماس میگیرم جواب نمیده، از شما دوستان کسی از سرنوشت این ماشین اطلاع داره؟

amiva
20-11-2010, 15:50
اقا حجيم ترين موتور ژنرال موتور يا كلا امريكايي ها چند اينچي بوده؟

Sini Muscle
21-11-2010, 11:32
سلام دوستان میخواستم از جناب taghi Ramzi آدرس اون مکانی رو که بیرون مشهد پر از ماشین آمریکایی هستش رو بگیرم
اینم لینکش :
مرسی:46:

رضا صادقی
21-11-2010, 18:15
داش مسعود فك كنم 505 يا 502 اينچ يعني 8600 يا 8200 سي سي بوده كه برا كاديل الدورادو هست البته تا دهه 90 ميگم ها

mooooz2008
22-11-2010, 01:09
به نظرم جالب اومد
دوستان هیچ راهی برای تبدیل موتور6 به 8 نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
میخوام کاماروی 6 به 8 تبدیل کنم ولی میگن هیچ جوری نمیزارن

amiva
24-11-2010, 13:47
به نظرم جالب اومد
دوستان هیچ راهی برای تبدیل موتور6 به 8 نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
میخوام کاماروی 6 به 8 تبدیل کنم ولی میگن هیچ جوری نمیزارن

قانوني كه فك نميكنم بشه دوست عزيز اما ميتوني معاينه فني ايت رو بگيري بعد اينكارو بكني اما خب برا حداكثر يك ساله! و تو اين يك سال همه تو خيابون حتي نيرو انتظامي ميتونه جلوت رو بگيره و اگه كارت ماشينت با ماشينت تطابق نداشته باشه و ماموره هم اهل رشوه نباشه ميتونه ماشين رو به خاطر عدم اصالت بخابونه!!

amiva
25-11-2010, 19:17
معنی قیمت مناسب رو هم فهمیدیم:

rami_hemi
25-11-2010, 20:39
مثل اینکه ماشین کلا بد فرم بو میده مدل وشته 1352 یعنی به عبارتی 1973 ولی این بدنه مال 76 به بالا هستش عکس از پشت نذاشته احتمال قوی دماغه عوض شده
یه دزد که دنبال یه بچه مایه داره سرکیسه کنه
سانورف رو ماشین گذاشته رو کاپوت کامارو فایربرد ترانس آ ام رو کشیدن
واقعا اینا فک میکنن ملت همشون قاقولن ؟

Oracle_Eldorado
25-11-2010, 22:25
با سلام خدمت دوستان آمریکایی باز .
از اونجایی که بنده دارم پول جمع میکنم تا یه کامارو 8 سیلندر بگیرم ،
یه سئوال در مورد مصرف سوخت داشتم .
اینجا کسی هست یه آمریکایی 8 سیلندر با LPG بگازه ؟
سئوال من این بود که مثلا 3 کپسول LPG چند کیلومتر ماشینو حرکت میده ؟
مصرف سوخت LPG با بنزین واسه اینطور ماشین هایی برابری میکنه ؟

taghi_ramzi
25-11-2010, 22:38
شرمنده این به اینجا مربوط نیست ، ولی کلی خندیدم :

یارو یه ماشین آنتیک می خواد 20 میلیون هم میده ! حتماً فکر می کنه کلی دست و دلبازه !

توضیح اینکه این ماشین تو آمریکا که ماشین های دست دوم و حتی گاهاً قدیمی با قیمت های پایین خرید و فروش میشه
به قیمت حدود 45 الی 90 هزار دلار خرید و فروش میشه.

amiva
27-11-2010, 15:02
مثل اینکه ماشین کلا بد فرم بو میده مدل وشته 1352 یعنی به عبارتی 1973 ولی این بدنه مال 76 به بالا هستش عکس از پشت نذاشته احتمال قوی دماغه عوض شده
یه دزد که دنبال یه بچه مایه داره سرکیسه کنه
سانورف رو ماشین گذاشته رو کاپوت کامارو فایربرد ترانس آ ام رو کشیدن
واقعا اینا فک میکنن ملت همشون قاقولن ؟

اره با شما موافقم بد رقم ميخوره كه سر كاري باشه اما بدنه مال 78 به بالاستا (اگه اشتباه نكنم):23:

rami_hemi
27-11-2010, 16:26
با سلام خدمت دوستان آمریکایی باز .
از اونجایی که بنده دارم پول جمع میکنم تا یه کامارو 8 سیلندر بگیرم ،
یه سئوال در مورد مصرف سوخت داشتم .
اینجا کسی هست یه آمریکایی 8 سیلندر با LPG بگازه ؟
سئوال من این بود که مثلا 3 کپسول LPG چند کیلومتر ماشینو حرکت میده ؟
مصرف سوخت LPG با بنزین واسه اینطور ماشین هایی برابری میکنه ؟
در مورد lpg اصلا توصیه نمیشه چون هیچکدوم با استاندارد نصب نمیشن و ماشینهای مدل پایین جنس سیلندر و سر سیلندر طوری هست که بهش آسیب میزنه
شما از یک ماشین آمریکایی 80 سیلندر بخصوص یه کوپه کوچک آمریکایی اصلا انتظار اقتصادی بودن نداشته باشید مگر اینکه شما از این ماشین فقط برای آخر هفته استفاده کنید
دیگه نمیخوان در مورد تاینکه چطور باید یه ماشین رو سوختش رو به گاز مایع تغییر داد توضیح بدم چون هیچکس این کار رو نمیکنه و بعد موتور ماشین کلا از بین میره پس به فکر این کار نباشید
اگه شما اقتصادی بودن رو توی مصرف کم میدونید میتونید یه کاربراتور کوچیک براش بذارید و جون موتور ماشین رو بگیرید اون وقت ماشین بیشتر از 10 لیتر مصرف نمیکنه ولی در عوض شتابی هم نداره
اگه میخواید یه کار اصولی کنید موترو ماشین رو به انژکتوری تبدیل کنید
دو راه داره
اول لاینکه دنبال یه موترو 8 سیلندر آمریکایی جی ام مثل LS1 روش بذارید که دقیقا 350 اینچ مکعبی هستش
دوم اینکه میتونید همین موتور رو انزکتوری بکنید که این روش هم هزینه ای نزدیک 2 میلیون داره

setareye mashreghi
29-11-2010, 16:49

سلام به همه
بچه ها این ماشین منه به نظر شما چقد میرزه ؟
میخوام بفروشمش.

rami_hemi
29-11-2010, 18:47
واقعیتش خیلی ماشین تمیزی هستش مدلش 75 بود یا 76؟
شما خودتون یه قیمتی بدین شاید یکی از ما مشتری شد من که خوشم اومد ازش .

رضا صادقی
29-11-2010, 20:40
واقعا زيبا هست ميشه اپشنهاشو بگي

setareye mashreghi
29-11-2010, 22:36
مدلش 76
والا من نمیدونم چقد میرزه.من این ماشینو 7 ساله دارم ولی تازه چند ماهه جمش کردم.می خواستم جمش کنم سوار شم ولی شدیدا طلبه کروک شدم واسه همین میخوام بفروشمش یک آمریکایی دو در یا کروک بگیرم.

---------- Post added at 10:36 PM ---------- Previous post was at 10:32 PM ----------

رضا جان آپشن خاصی نداره.شیشه هاش برقی نیست.صندلیش برقی نیست.بازم اگه چیزی میخوای بدونی بپرس بهت بگم.

sm.javad
30-11-2010, 18:49

سلام به همه
بچه ها این ماشین منه به نظر شما چقد میرزه ؟
میخوام بفروشمش.

سلام برشما
رفیق قیمت چند؟

sm.javad
30-11-2010, 19:02
سلام دوستان من این آگهی رو الان دیدم اما هرچی تماس میگیرم جواب نمیده، از شما دوستان کسی از سرنوشت این ماشین اطلاع داره؟

یه بابایی ور میداره که انگار حالش خوب نیست
هر چی می پرسی میگه هان!!!!

setareye mashreghi
30-11-2010, 19:47
والا خودمم نمیدونم چند هر چی بیشتر بهتر...!

amiva
01-12-2010, 10:46
یه بابایی ور میداره که انگار حالش خوب نیست
هر چی می پرسی میگه هان!!!!

اينو خوب اومدي بعد از اين پست يه بار منم زنگ زدم بالاخره برداشت يكي هرچي كه ميگفتم ميگفت ها؟!

sm.javad
01-12-2010, 12:46
والا خودمم نمیدونم چند هر چی بیشتر بهتر...!

حالا یه قیمتی بگو ما که قیمت بدیم می گی مگه بز میخوای بخری؟!
1.5میدی؟:31:

setareye mashreghi
01-12-2010, 14:47
10 تومن.پای معامله راه میام.معاوضه هم میکنم.

Sini Muscle
01-12-2010, 19:01
سلام دوستان میخواستم از جناب taghi Ramzi آدرس اون مکانی رو که بیرون مشهد پر از ماشین آمریکایی هستش رو بگیرم
اینم لینکش :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمرسی:46:

واقعا سايت عالييه كه جوابمو دادين !:41:
مرسي:13:

rami_hemi
01-12-2010, 22:03
10 خیلی بالا گفتین دیگه
7 تومن قیمت مناسبی هستش .

setareye mashreghi
02-12-2010, 00:43
7 تومن خرجش کردم خداییش
انصاف داشته باش دیگه

rami_hemi
02-12-2010, 12:35
کاش یه سری عکسم از اولش داشتی میذاشتی
ولی اگه واقعا 7 تومن خرجش کردی 10 میشه قیمت گذاشت
بازم ماشین سر پایی هستش معلومه خوب روش کار شده بازم ممنونم که این موضوع رو هم گفتی.
فکر کنم با این اوضاع من دیسکالیفه میشم

SNOW PATROL
02-12-2010, 20:26
واقعا سايت عالييه كه جوابمو دادين !:41:
مرسي:13:

دوست عزیز خودت بودی همچین کاری میکردی ؟؟

rami_hemi
02-12-2010, 22:48
دوستانی که از شخص سوالی دارن خواهشا از امکانات استفاده کنن
تقصیر رو بیخودی سر انجمن و بقیه اعضا نندازن .

setareye mashreghi
03-12-2010, 12:09
متاسفانه قبل بازسازی از ماشینم عکس ندارم

rami_hemi
03-12-2010, 18:07
منونم ازتون ولی خب فکر نکنم به این راحتی کسی پیدا بشه که بخواد 10 میلیون پول بابت یه سدان فول سایز بده بخصوص که مال دوره صرفه جویی آمریکایی هم باشه .
مثلا محمد حجازی عزیز فکر کنم کاپریس مدل 75 خودش روکمتر از 8 تومن خرید که ماشین واقعا تمیزی بود.

setareye mashreghi
03-12-2010, 23:44
بچه ها نظرتون در مورد کادیلاک الدورادو 75 چیه ؟

rami_hemi
05-12-2010, 21:11
تمیزش سخت گیر میاد و گرون هستش
جم و جور کردنشم سختتر از بقیه محصولا جی ام میتونه باشه ولی به نظرم محشره
دیروز یه ایمپالا 73 استیشن واگن آبی رنگ دیدم میخوام برم ببینم میشه خریدش
سمت راننده کلا کن فیکن تصادف کرده
رینگ اسپرت بیویک روش هستش ارتفاعش خیلی بالا رفته ولی جلو پنجره و دماغه سالم هستش .

scope82
05-12-2010, 23:29
یه کاپریس سفید 91 تو انزلی هست کسی دیدتش ؟؟
اگه آمارشو دارین بگید لطفا

setareye mashreghi
07-12-2010, 12:17
یه کاپریس سفید 91 تو انزلی هست کسی دیدتش ؟؟
اگه آمارشو دارین بگید لطفا

میشناسمش .ماشینشو نمیفروشه.

TopGear
07-12-2010, 21:07
سلام دوستان ببخشید خیلی منتظرتون گذاشتم راستش یه 1 ماه بی حوصله و خسته بودم
سر این ماشین نمیدونین چی کشیدم با چه آدمایی مواجه شدم و از اونجا اوردمش تبریز...

ای ول
کی میاریش تبریز؟وقتی آوردی بگو بیام ببینمش
آقا مبارکه
اینم همون 74
مرسی رامین جان، هر موقع خواستی ببینیش در خدمتم

تبریک میگم.بنظر میرسه بدنه خوبی داشته باشه و اثری از تصادف شدید یا پوسیدگی نداره.حتی سقفش هم انگار مشکل نداره.اگر تونستین همین جوری از همه جای اون عکس بگیرید تا روزی که کاملا بازسازی شد بتونیم مقایسه کنیم.رینگ چرخ جلویی خیلی زیباست..

کاربراتور دو دهنه و دلکو مگنتی را توی عکس تشخیص دادم.درسته؟کمپرسور کولر و گویا رادیات جلو کولر هم داره.هود نداره.اگر خواستی بگیری حتما دست دوم و سالم بگیر چون ایرانی بدرد نمیخوره و نه اندازه درست حسابی داره و نه دوام و کیفیت.شکسته آمریکایی بهتر از نو ایرانیه!
کارت سوخت داره؟یا باطل شده؟
مرسی علی آقا، بله
کارت سوخت داره

بابا ای ول
مبارکت باشه
فقط تو جمع کردنش خسیس بازی در نیار تا عروسک در بیاد
موفق باشی پسر
خیلی ممنونم
===
یکم از مشخصاتش بگم
شورلت ایمپالا 1974 رنگ نوک مدادی
موتور و گیربکس 350 کاربراتور دو دهنه

rami_hemi
07-12-2010, 21:21
تبریک علی جان
پس آوردیش
اون روز یه ایمپالا 73 آبی رنگ استیشن دیدم
دنبالشم شاید خریدم شاید هم نه
راستی اون ایمپالا 64 بود فکر کنم سفید رو کجا دیده بودی ؟

TopGear
07-12-2010, 21:32
ممنون رامین جان
انشاءلله میگیری
راستی 73 رو دیدم
اون ایمپالا 63 بود، قره باغی هاست

setareye mashreghi
08-12-2010, 00:00
top gear جان چی شده مگه ؟!

TopGear
08-12-2010, 00:55
top gear جان چی شده مگه ؟!
چی چی شده؟

setareye mashreghi
08-12-2010, 07:59
تو گفتی سر این ماشین نمیدونین چی کشیدم. چی شده مگه ؟

TopGear
08-12-2010, 12:23
داستان خرید این ماشین طولانیه کم کم تعریف میکنم براتون
این ماشینو من بدون اینکه تستش کنم و برونم خریدم فقط موتورو روشن کردن،یعنی خوابیدشو خریدم، لاستیکا پنچر، دنده فلایویل خراب توربین خراب و... باتری هم نداشت
چند مورد اتفاقی که افتاد برای این ماشین
ماشینو از طریق یه دلال پیدا کردم خیلی تضمین میکرد که مثلاً فلان جاش سالمه... که خیلیاش دروغ از آب دراومد کلی هم از این معامله پول برداشت چه کار هایی هم کرد بماند...
ماشینو اونجا دوبار بکسل کردم بار دوم نیسان نفهم جلوی ماشینو کوبید به ورودیه پارکینگ، هم ماشین من زهش داغون شد هم خسارت دیوار دادم
باتری نو که خریده بودم(120تومن) یه روز هم نشده بود تو تهران دزد نامرد سرقت کرد،
لاستیکاشم تو راه یکی یکی ترکیدن از تهران تا تبریز 16 ساعته اومدم!
یه ماه اونجا بودم بخاطرش
رسیدم تبریز روغن موتور رو چک کردم دیدم روغن نداره موتور یعنی از اونجا تا تبریز بدون روغن اومدم! پول روغن رو گرفتن روغن نریختن تو موتور!
اینا گوشه ای از جریاناتی بود که گفتم

ولی الان خوشحالم که این ایمپالا رو از اونجا و از اون وضع نجات دادم و اوردم اینجا به کمک خدا و دارم کم کم درستش میکنم

setareye mashreghi
08-12-2010, 12:48
این ماشینو من بدون اینکه تستش کنم و برونم خریدم فقط موتورو روشن کردن،یعنی خوابیدشو خریدم، لاستیکا پنچر، دنده فلایویل خراب توربین خراب و... باتری هم نداشت
ماشینو از طریق یه دلال پیدا کردم خیلی تضمین میکرد که مثلاً فلان جاش سالمه... که خیلیاش دروغ از آب دراومد کلی هم از این معامله پول برداشت چه کار هایی هم کرد بماند...
ماشینو اونجا دوبار بکسل کردم بار دوم نیسان نفهم جلوی ماشینو کوبید به ورودیه پارکینگ، هم ماشین من زهش داغون شد هم خسارت دیوار دادم
یه ماه اونجا بودم بخاطرش
رسیدم تبریز روغن موتور رو چک کردم دیدم روغن نداره موتور یعنی از اونجا تا تبریز بدون روغن اومدم! پول روغن رو گرفتن روغن نریختن تو موتور!

ولی خوشحالم که این ایمپالا رو از اون وضع نجات دادم و اوردم اینجا دارم کم کم تعمیراتشو انجام میدم

عجب نامردایی بودن.ماشینو چند گرفتی؟

TopGear
08-12-2010, 12:57
2.5 بدون بیمه ولی فعلاً تا حالا 4 تومن تموم شده برام

TopGear
08-12-2010, 13:21

setareye mashreghi
08-12-2010, 16:45
اگه بخوای باب دلت در بیاری حداقل 5 تومن باید خرجش کنی.ایشاالله موفق باشی.

greena
08-12-2010, 18:21
یه ماه اونجا بودم بخاطرش

ولی الان خوشحالم که این ایمپالا رو از اونجا و از اون وضع نجات دادم و اوردم اینجا به کمک خدا و دارم کم کم درستش میکنم

آقا کلی حال داد این جملاتت به من، دوست داشتم این 16 ساعتو باهات میبودم و میومدم با این سختی و گرفتاری بعد از مدتی کمی خستگیم در رفت امیدوارم هر روز ماشین سر حال تر بشه ................

Sini Muscle
08-12-2010, 20:33
دوستانی که از شخص سوالی دارن خواهشا از امکانات استفاده کنن
تقصیر رو بیخودی سر انجمن و بقیه اعضا نندازن .
والا من نه اصلا دعوا دارم نه هم اینکه کسی رو تقصیر کار میدونم:19:
بعضی از دوستان لطف میکنن توی مشخصات شخصی شون ایمیل خودشونو نمیذارن به همین دلیل هستش که نمیشه از امکانات شخصی استفاده کرد!!:13:
از این کاربر میپرسی ، میگه برو از فلانی بپرس ، از فلانی می پرسی میگه برو به اون یکی میل بزن، میری توی مشخصات طرف، میبینی ایمیل نداره!!!!!!!! واقعا که ...:41:
متاسفانه سایت هنوز اونجوری که باید باشه نیست
در مورد اون دوستی که گفته بود : خودت بودی همچین کاری می کردی؟؟ باید بگم مسلما نه، ولی برای صدمین بار خواهشا اگه کسی میدونه،اگه زحمتی نیس، لطف میکنه، منت می ذارن سر ما ... حداقل E-Mail بده : arvinasra@yahoo.com
مرسی

rami_hemi
09-12-2010, 22:14
علی تو تاپیک عکس ایمپالایی رو که میگفتم عکسش رو گذاشته ماشین دو طرفش دراش خورده سمت راننده دیدم وضعش بدتر وبد
به رنگش شک دارم
دلم میخواد بخرمش راستش خیلی بهش میاد یه دست رینگ ایمپالا با قالپاق فابریک روش بندازی شاید هم این رینگا مثل رینگای ایمپلای محمد فابریک ایمپالا باشن ولی کمی ماشین بخوابه زیمن زیباتر میشه
دو دل موندم چون تازگیا بد جوری هوای خریدن یه مرسدس بنز 124 یا 123 یا 201 و 126 و 116 یا 107 به مخم زده.

scope82
10-12-2010, 22:10
علی تو تاپیک عکس ایمپالایی رو که میگفتم عکسش رو گذاشته ماشین دو طرفش دراش خورده سمت راننده دیدم وضعش بدتر وبد
به رنگش شک دارم
دلم میخواد بخرمش راستش خیلی بهش میاد یه دست رینگ ایمپالا با قالپاق فابریک روش بندازی شاید هم این رینگا مثل رینگای ایمپلای محمد فابریک ایمپالا باشن ولی کمی ماشین بخوابه زیمن زیباتر میشه
دو دل موندم چون تازگیا بد جوری هوای خریدن یه مرسدس بنز 124 یا 123 یا 201 و 126 و 116 یا 107 به مخم زده.

آقا رامین سلام
یه سوال دارم میدونم جاش اینجا نیست ولی خیلی وقته میخام بدونم

ببخشید این توضح کامل اتاقای مرسدس رو از کجا میتونم پیدا کنم ( با عکس و توضیح فارسی)
که مثلا اتاق 126 با 123 چه فرقی داره؟؟

setareye mashreghi
11-12-2010, 13:37
سلام به همه آمریکایی بازای گل
آقا اگه کسی ماشینی سراغ داره واسه بازسازی خبر بده.
مرسی

rami_hemi
11-12-2010, 16:55
آقا رامین سلام
یه سوال دارم میدونم جاش اینجا نیست ولی خیلی وقته میخام بدونم

ببخشید این توضح کامل اتاقای مرسدس رو از کجا میتونم پیدا کنم ( با عکس و توضیح فارسی)
که مثلا اتاق 126 با 123 چه فرقی داره؟؟
شما اگه توی تینونگ تاک برید بخش مرسدس بنز این توضیحات رو با عکس یکی از دوستان بسیار خوب گذاشتن
منم یه زمانی هیچی حالیم نبود
من فقط یه توضیح کوچیک بدم 126 یکی از نسلهای اس کلاس هستش که به تانک مشهور هستش
و 124 همون کپل مشهور توی ایران هستش که همون کلاس E امروزی محسوب میشه

amiva
11-12-2010, 20:21
آقا من شرمنده ام اما مجبور شدم به لابي خودرو ساز داخلي و كره ايي تن بدم و پرايد بخرم !!:41: برا خودش ماسليه اما تقريبا با يك چهارم هورس هاي يك ماسل واقعي!!:2: از بي انصافي كه در حق خودم كردم ازتون عذر ميخوام!! اميدوارم منو از كلپتون نندازيد بيرون!:11:

scope82
13-12-2010, 10:23
سلام
خواهش میکنم تمنا میکنم به این شماره تماس بگیرید و کسایی که تهرانن ببیننش و بگن که این ماشین باز سازی شدست یا نه؟؟
مدل بالاستا
به نظر شما سر کاریه؟؟

اساتید نظر بدید لطفا

رضا صادقی
14-12-2010, 19:54
آقا من شرمنده ام اما مجبور شدم به لابي خودرو ساز داخلي و كره ايي تن بدم و پرايد بخرم !!:41: برا خودش ماسليه اما تقريبا با يك چهارم هورس هاي يك ماسل واقعي!!:2: از بي انصافي كه در حق خودم كردم ازتون عذر ميخوام!! اميدوارم منو از كلپتون نندازيد بيرون!:11:
:18::18::18::41::41::41::2::2:
داش مسعود كلوب مال كيه مال خودته سالار!!!!
عيبي نداره اين نكته رو داشته باشيد!!!!!
پرايد هم اصالتش جنرال موتور هست:27:

rami_hemi
14-12-2010, 21:36
پراید فورد فستیوا بود نه جنرال موتورز :دی
بهتر بود میگفتی آمریکایی

taghi_ramzi
14-12-2010, 22:13
من یه بار سال 82 تو تهران یه فورد فستیوا دیدم
با توجه به اینکه اون موقع این چیزا خیلی مد نبود ، به نظرتون واقعی بوده یا پرایدی بوده که آرمهای فورد زده بودن روش؟

TopGear
14-12-2010, 23:32

total_overdose
15-12-2010, 00:41
سلام
ماشین جالبیه جناب top gear
ایشالله هرچه زودتر به اون چیزی که مد نظرت هست برسونیش.:46:
راستی وضعیت داخلی ماشین هم خیلی خوبه حتی بهتر از بیرونش!

Haselian
15-12-2010, 00:50
ممنون از این تاپیک باحالتون...

rami_hemi
15-12-2010, 04:13
من یه بار سال 82 تو تهران یه فورد فستیوا دیدم
با توجه به اینکه اون موقع این چیزا خیلی مد نبود ، به نظرتون واقعی بوده یا پرایدی بوده که آرمهای فورد زده بودن روش؟
اگه 4 در بودش مطمئن باش پراید بودش که تبدیل شده (جلوپنجره و چراغهای جلو عوض بشه کافیه) چون فستیوا فقط هاچبک 3 در تولید شده
================================
علی واقعا تزئیات ماشینت کم دارن داخلش تمیزتر از بیرونش هستش .

scope82
15-12-2010, 10:58
از کمک همتون ممنون دوستان

amiva
15-12-2010, 13:04
:18::18::18::41::41::41::2::2:
داش مسعود كلوب مال كيه مال خودته سالار!!!!
عيبي نداره اين نكته رو داشته باشيد!!!!!
پرايد هم اصالتش جنرال موتور هست:27:

فدای شما آقا رضا، شما به بنده لطف دارید :11:

sm.javad
20-12-2010, 22:30
سلام بچه ها
اینو نگاه کیند چند بخریم خوبه؟

---------- Post added at 10:30 PM ---------- Previous post was at 10:27 PM ----------

به نظرتون در بد ترین حالت صدی چند میسوزنه؟

rami_hemi
21-12-2010, 22:09
1 ننوشته9 موتور و گیربکسش چ هستش احتمال سر کاری بودن هستش
کی میاد ماشین ترو تمیزی مثل فایربرد رو که اینجا ادها کرده با پاترول تعویض کنه؟
ماشین احتمالا بد فرم رنگ داره موتورش 6 باید باشه
و درضمن اگه دنبال همچین ماشینهایی هستین نباید بپرسین چند تا میسوزونه
ولی من میگم و توصیه میکنم برید ام وی ام بخرید این ماشینها مینیمم 12 تا و ماکسیمم 24 تا میسوزنن
موتور کاربراتوری 7 لیتری یا 5 لیتری براش این نرمال هستش .

sm.javad
21-12-2010, 22:57
سلام برشما
می دونم مصرفش بالاست ولی میخواستم حد اکثر مصرفش رو بدونم
اخه ام وی ام شد ماشین

rami_hemi
22-12-2010, 00:28
تو این وضعیت عقلانی ترین ماشین شهری هستش
حداکثر مصرف به رانندگی فرد بستگی داره
ولی تو یه رانندگی معقول18 لیتر

TopGear
22-12-2010, 21:49
جمعه گردهمایییییییییییییییه

setareye mashreghi
23-12-2010, 18:18
جمعه گردهمایی چیه ؟کجا ؟ کودوم جمعه؟

TopGear
23-12-2010, 19:09
گردهمایی اتومبیل های کلاسیک تبریز
فردا
ائل گلی

tommy vercetti
24-12-2010, 00:17
سلام دوستان.
ببخشید نمی دونم سئوالم جای درستی می پرسم یا خیر.
دوج چلنجر وارد ایران می شه ؟
بهش پلاک می دهند؟
ممنون.

TopGear
24-12-2010, 23:19
حیف نتونستم برم

amiva
27-12-2010, 16:33
سلام دوستان.
ببخشید نمی دونم سئوالم جای درستی می پرسم یا خیر.
دوج چلنجر وارد ایران می شه ؟
بهش پلاک می دهند؟
ممنون.

طبق قوانين گمرك ماشيني كه بالاي 5 سال ساخت باشه اجازه ورود تداره (تاكيد كنم طبق قانون نه رابطه!!)

TopGear
31-12-2010, 15:13
ولی من میگم و توصیه میکنم برید ام وی ام بخرید این ماشینها مینیمم 12 تا و ماکسیمم 24 تا میسوزنن
موتور کاربراتوری 7 لیتری یا 5 لیتری براش این نرمال هستش . تو این وضعیت عقلانی ترین ماشین شهری هستش
حداکثر مصرف به رانندگی فرد بستگی داره
ولی تو یه رانندگی معقول18 لیتر
حیف نیست بنزین لیتری 700 تومن رو بریزی تو باک این لگنای ایرانیو چینی؟!!!:31::39:
الان وقت سوار شدن این ماشیناست، کادیلاک و بیوکو شورلت دوج و...:27:

rami_hemi
31-12-2010, 18:58
والا علی جان دلت میاد تو باک این نازنینا مخلوط آبکی به اسم بنزین بریزی؟
:دی

setareye mashreghi
01-01-2011, 22:41

سلام بچه ها
به نظر شما این ماشین چقد میرزه ؟
ایمپالا 74.بدون پوسیدگی و ضربه.فقط سند نداره.

rami_hemi
01-01-2011, 22:46
700 حداکثر چون جور کردن سند و خوروندنش واقعا سخته

TopGear
02-01-2011, 01:06
این 74 نیست
75 هست
موتور و گیربکس هم داره؟

chichaee
02-01-2011, 23:39
سلام اگه عکس جیپ هامر هم دارین بفرستین ممنون

TopGear
03-01-2011, 23:32
والا علی جان دلت میاد تو باک این نازنینا مخلوط آبکی به اسم بنزین بریزی؟
:دی
مطمئنی؟ یعنی آب قاطی بنزین میکنن؟ ولی آب که با بنزین مخلوط نمیشه:31:
اگه آره، پس این آبی که شُر شُر از اگزوز شِوی میاد بخاطره آب تو بنزینه؟

rami_hemi
04-01-2011, 00:36
منم موندم علی
تو گازویلم آب داره بنرینم آب داره
ولی تو به واشر سر سیلتدرش رو عوض کن احتمالا آب تو از اون آب نیس:دی
راستی اون روز دیدم ماشینت رو :دی
عجب بزرگه ها

TopGear
04-01-2011, 18:51
فول سایزه دیگه:31:

koroshfe
19-01-2011, 22:39
سلام دوستان.
می خواستم بدونم شورلت ایمپالا مدل 1967 گیر بیاد خیلی نازشم گیر بیاد حداکثر چقد نوش جان می کنه؟
ماشین با این ابهت این قدر صحبت ازش کم؟
به نظر من بهترین ماشین بین ماشین های قدیمی کلاسیک آمریکایی ه.
دستتون درد نکنه و این که اگه مثل این بالایی ها گیر بیاد می شه مثل صدای ببر درستش کر؟
با تشکر

camaro lt
19-01-2011, 23:00
سلام به همه!!! از قدیمیها مثل جناب rami hemi و taghi ramzi و رضا صادقی گرفته تا دوستان جدید که زیاد باهاشون آشنا نیستم....
خیلی وقت بود که نیامدم..البته بیشترش بخاطر مشکلات نت بود که اگر خدا بخواد درست شده..اما واقعا خیلی دلم تنگ اینجا شده بود..اینجا آخرین محل دل خوشی توی این دنیای مجازیه که برامون باقی مانده...چیزهای زیادی تیو این چند صفحه دیدم که جالب بود..اما جالبتر از همه این بود که کسی نگران قیمت جدید بنزین نبود..این نشون میده آمریکایی بازهای واقعی اینجا میان..اگر چه من زیاد موافق بالارفتن قیمت سوخت نیستم اما یه خوبی داره و اینکه اونهایی رو که به ماشین آمریکایی علاقه واقعی دارن رو غربال میکنه و بقیه که جو گیر شدن میرن کنار...شاید اینجوری تب قیمتهای کذایی هم فروکش کنه و منطقی قیمت بگذارن(هرچند که چند شب قبل شنیدم کاماروی سابق من رو 20 میلیون خریدار هستن اما صاحبش رضایت نمیده!!!!!!!!...) ماشین آمریکایی این مدت چند ماه زیاد دیدم..(نه برای خرید) و البته خرابکاریهای زیادی هم روی اونها انجام داده بودن..مثلا یه کامارو دیدم 74 که واقعا افتضاح بود..منظورم بدنه و لاستیک و فنی و این چیزها نیست...(ابته اونها هم خراب بود..) بدترین قسمتش این بود که......داشبرد را با برش به رنگ صورتی در آورده بودن...!دوربین بردم تا از این افتضاح عکس بگیرم اما دیگه ندیدمش..
خلاصه دنیای آمریکاییها گویا داغ و داغتر داره میشه و کسی نمیتونه این علاقه عمیق و بی انتهای ما را محدود کنه..
راستی از عشق دیرینه من ریویرا 1971 و 72 و 73 کسی خبری داره؟؟!!! آخرین چیزی که دیدم صحنه کوبیدن این ریویرا به بغل یه لیموزین 6 درب در سریال فرار از زندان توسط لینکلن بارز بود..!!چقدر دردناک بود.....!!!

rami_hemi
19-01-2011, 23:14
سلام دوستان.
می خواستم بدونم شورلت ایمپالا مدل 1967 گیر بیاد خیلی نازشم گیر بیاد حداکثر چقد نوش جان می کنه؟
ماشین با این ابهت این قدر صحبت ازش کم؟
به نظر من بهترین ماشین بین ماشین های قدیمی کلاسیک آمریکایی ه.
دستتون درد نکنه و این که اگه مثل این بالایی ها گیر بیاد می شه مثل صدای ببر درستش کر؟
با تشکر
دوست عزیز این ماشینا تمیزش هم گیر میاد داغونشم
تمیزش میشه 10 12 تومن
مثل ماشین علی بخوای 2 3 تومن
کم هم صجبت نشده این تاپیک یکی از قدیمیترین تاپیکهای انجمن هستش
در ضمن اولین بجش مجزا بخش آمریگایی ها هستش
الانم دو تا تاپیک بازسازی و اورهال ایمپالا داریم خدا رو شکر

rami_hemi
19-01-2011, 23:19
سلام علی آقا
خوش اومدین
امیدوارم تمام مشکلاتتون حل بشه و به زودی هم یه ریوریا پیدا کنید
واقعیتش دوستان سنگ تموم گذاشتن و بخش محبوبمون رو واقعا ترکوندن
من هم یه کم خیانت کردم و دنبال یه آلمانی اشتودگاردی هستم تا بعد اون نوبت به یه f-body برسه که پروژه اون از همین الان تعوض موتور تو برنامش هست
واسه همین به نیم نگاهی هم به این سری داریم بخصوص مواردی که موتور پکیده باشن

camaro lt
19-01-2011, 23:29
مرسی از شما و همه..منم دنبال یه ماسل میگردم..خیلی کمه اما بازم باید گشت..موتور خراب..بدنه پوسیده..تودوزی داغون..دیگه باید به اینها هم بسنده کرد..عرصه خیلی تنگ شده!!بنز هم خوبه..اتفاقا منم یه مدتی توی فکر یه بنز بودم اما به درد خوزستان نمیخوره..لوازمش اینجا گیر نمیاد و هیچوقت مثل شهرهای خنک توی اهواز این ماشینها بنز و ب ام و جواب ندادن..وگرنه انتخابهای خوبی توی اونها هست بخصوص سری 280 رو خیلی دوست دارم

koroshfe
19-01-2011, 23:39
دوست عزیز این ماشینا تمیزش هم گیر میاد داغونشم
تمیزش میشه 10 12 تومن
مثل ماشین علی بخوای 2 3 تومن
کم هم صجبت نشده این تاپیک یکی از قدیمیترین تاپیکهای انجمن هستش
در ضمن اولین بجش مجزا بخش آمریگایی ها هستش
الانم دو تا تاپیک بازسازی و اورهال ایمپالا داریم خدا رو شکر

هر دو تاشون هزینه ای دارن دیگه؟
بظرتون کدومو بگیرم هزینش کمتر در می آد؟
با تشکر

rami_hemi
19-01-2011, 23:43
ماشینی هزینه نداره که تولید نشه
ماشینی هزینه کمتری داره که بهترین باسازی روش انجام شده
بهترین بازسازی هزینه بالایی داره پس همون ماشین به نظر تک هم هزینه بر بوده و هست
ولی من توصیه میکنم شما یه ماشین خرج دار بخرین و هزینه رو خودتون بدین تا مطمئن باشید عوض بتونه 2 3 سانتی روی بدنه ورق آهن وجود داره
در ضمن این ماشینها عشق میخواد صبر میخواد چون دیگه کلاسیک شدن

koroshfe
20-01-2011, 02:16
آها گرفتم منظورتونو.
یعنی یه درب و داغونشو(2 3 تومنیو)بگیرم و با عشق بسازمش؟یعنی مثل یه پیتزای خونگی که می دونم چی دارم توش می ریزم ها؟
می گیرم چی می گین.:46:

koroshfe
20-01-2011, 02:17
آها گرفتم منظورتونو.
یعنی یه درب و داغونشو(2 3 تومنیو)بگیرم و با عشق بسازمش؟یعنی مثل یه پیتزای خونگی که می دونم چی دارم توش می ریزم ها؟
می گیرم چی می گین.:46:
اینو حذف کنین.اشتباهی دو تا شد.

rami_hemi
20-01-2011, 08:42
تقریبا همون که گفتید
واسه این کارم شما رو راهنماسس میکنم پیش محمد حجازی عزیز تا تمام مشکلاتش و دردسر هاش همراه با مریت های کار رو بگه
بعدا تصمیم بگیرید که ایمپالا میخوایید یا نه

koroshfe
20-01-2011, 12:56
فقط یه چیز دیگه.
بچه های اینجا که داشتن ماشین ها رو بازسازی می کردن،این کار سخته و دیر پیش می ره یا بچه ها ولش کردن؟
در رابطه مشکلاتش هم یعنی مشکل زیاد داره؟راستی این ماشین بین این همه ماشین ها پیشنهاد می شه.فکر کنم شما بگید بدترینش باشه:31:چون اصلا حرفی ازش تو این تاپیک ندیدم.
با تشکر

koroshfe
20-01-2011, 14:07
آها راتسی دوستان من دارم یه ماشین می گیرم.
هر کی بیاد بهترین رو از نظر خودش اعلام کنه.یه عکسم اگه شد بذاره.بین اونا یکی رو انتخاب کنیم.
دستتون درد نکنه.

camaro lt
20-01-2011, 14:16
دوست عزیز جناب koroshfe

بازسازی کلا از هر نوع وسیله نقلیه که باشه کار چندان راحتی نیست..از دوچرخه بگیر به بالا..شما الان اگر بخواهی یه ژیان هم بازسازی بکنی کار ساده ای نیست چون واقعا دیگه یدکی این ماشین پیدا نمیشه و کمیابه..حالا ماشین آمریکایی که بماند..خیلی چیزها تقریبا زیاده.مثل موتور و گیربکس چون خوشبختانه تعداد زیادی از اوراقیهای کشور و وارد کنندگان دست دوم از امارات این قطعات را آوردن..اما قطعات بدنه و تزئینی داستان دیگه داره..گاهی وقتها یه نفر حاضر میشه نیم میلیون بابت خرید یه شیشه بغل یا عقب بده اما گیرش نمیاد..حالا این دیگه بستگی به مدل و تعداد اون خودرو داره(مثل شیشه عقب ریویرا..!!!:46:)
سختی توی کار هست اما اینکه کسی ادامه بده و کار متوقف نشه بیشتر دو عامل داره.اول سرمایه کافی و دوم علاقه و عشق بی انتها.اگر یکیشون بلنگه کار درست جلو نمیره...
همه کسایی که اینجا دستی توی کار داشتن حتما با نظر من موافق هستن که اول باید امکان سنجی کرد و ببینین خودروی مورد نظر شما حداقل چه مقدار هزینه خرید و بازسازی داره و این قطعات را با چه بهایی و به چه صورت و از کجا ها میشه تهیه کرد..اونوقت یه بر آورد کلی از داستان بازسازی اون ماشین و دورنمایی که میتونه باشه براتون شکل میگیره..من همیشه توصیه میکنم تا جایی که امکان داره از اطلاعات و تجارب دیگران استفاده کنین چون اینجوری خیلی از دردسرها وسختیهای راه میانبر زده شده و هزینه ها کاهش پیدا میکنه..
دیدن یه آمریکایی تر و تمیز که سر حال با یه غرش زیبا رد میشه واقعا دل هر ماشین شناسی را میبره..اما پشت این داستان خون دلها و شب نخوابی ها و پول خرج کردنها هست که نپرس!!
در نهایت اگر عاشق این کار هستین اقدام کنین چون بنظر من داشتن پول و سرمایه در مرحله دوم قرار داره...چون اگر عاشق ماشینت نباشی با چند دردسر و مشکل اول کار رو رها میکنی و همه چیز ناتمام باقی خواهد ماند...

koroshfe
20-01-2011, 17:07
می فهمم چی می گین.من علاقم نسبت به این کار کم نیست.یعنی این که الان تو این چند ماه فقط باید برای همین کار صبحا بلند شم و شبا بخوابم.گرفتین منظورمو؟
در ضمن من الان حدود 20 تومن دارم.خوبه؟
تزیئنیش که بماند.مشکل اصلی من موتور و گیربکسش و ... هست.
من می خوام یه ماشین با قدرت ماشین های امروزی و بدنه ی ایمپالا داشته باشم.متوجه منظور شدین؟
همین دیگه.دستتون درد نکنه.منتظر بودین بفهمین من پایم بعدن ماشین مورد علاقتونو معرفی کنید؟
با تشکر

rami_hemi
20-01-2011, 18:10
خب این دیگه به شما بستگی داره
این کار شدنی هستش راههای مختلفی داره
همونطور که گفته شد بازسازی پروسه زمانبر و پر هزینه ای هستش
اگه شما دنبال تقویت این ماشین هم باشید اولا موتورهای امریکایی این قابلیت رو دارن ولی اون وقت مسیر بازسازی تغییر میکنه
دیگه اون موقع شما باید به فکر تقویت شاسی زیر بندی و اورهال موتور و تعویض تمام قطعاتش با نمونه های پرفرمنس باشید
مثلا به کار بردن محصولات ادلبروک توی موتور
بهتره قبل از هر کاری و هر تصمیمی مطالعه کافی داشته باشید
چون این دو تا مورد یعنی حرید یه ماشین کلاسیک و تقویت اون (با اینکه به نظر من توان موترو 350 جی ام خیلی هم بالا هستش )
مسایل حساسی هستن
چون امکان داره هم سرمایه و وقتتون رو از دست بدید هم باعث بشید یه ماشین خوب از بین بره

camaro lt
21-01-2011, 00:29
اگر میخواهی اینقدر هزینه کنی و بیشتر هم دنبال موتورهای تقویت شده هستی بهتر با اهل فن و اونهایی که دستشون بصورت حرفه ای توی کار هست تماس بگیری .من آقای هادی نیکپور را پیشنهاد میکنم که تقریبا توی همه ایران اونهایی که علاقه به بازسازی و تقویت دارن ایشون را میشناسند...
یه قراری بگذار و به دیدن محل کارش برو...و خودروها و نحوه انجام کار و هزینه هاو...را ببین اونوقت بهتر میتونی تصمیم بگیری که چی دوست داری بگیری..شاید هم خودش مورد خوبی برات سراغ داشته باشه.

koroshfe
21-01-2011, 01:46
اگر میخواهی اینقدر هزینه کنی و بیشتر هم دنبال موتورهای تقویت شده هستی بهتر با اهل فن و اونهایی که دستشون بصورت حرفه ای توی کار هست تماس بگیری .من آقای هادی نیکپور را پیشنهاد میکنم که تقریبا توی همه ایران اونهایی که علاقه به بازسازی و تقویت دارن ایشون را میشناسند...
یه قراری بگذار و به دیدن محل کارش برو...و خودروها و نحوه انجام کار و هزینه هاو...را ببین اونوقت بهتر میتونی تصمیم بگیری که چی دوست داری بگیری..شاید هم خودش مورد خوبی برات سراغ داشته باشه.

سلام.
دستتون واقعا درد نکنه.کارای فنی رو ایشون استادن؟کارای تزیئنی چطور؟
بعد یه چیز دیگه:اگزوزی برای تولید این صدای ببر گونه و گوش نواز و غرش کننده ی ماشین های آمریکایی نیومده؟این دعا هایی که ماشینا می خونن فقط از طریق موتور قدرتمندشون و ... باید به وجود بییاد؟(همینجوری پرسیم بعدا نگید علاقه نداری و از این حرفا.خودم که از این کارا نمی کنم فقط پرسیدم.:31:راستی اگه زحمتی نیست یه خواهشی کرده بودم دوستان بازم ما رو شرمنده کنید.:31::46:(ماشین مورد علاقه ی خودتونو بگید تا من از بین اونا یکی رو انتخاب کنم و ممنون می شم بهترین عکس از اون ماشین رو هم بذارید.خودمم می گم و می ذارم.تاپیک هم زیبا تر می شه.))
با تشکر فراوان:40::11:

koroshfe
21-01-2011, 01:55
شورات ایمپالا 1967
این ماله عمومه(Mr.London:31:)
عکسش خیلی بزرگه.بذارم؟
با تشکر

camaro lt
21-01-2011, 02:02
کارگاه فنی جناب نیکپور را اگر ببینی متوجه میشید که در چه حد بالایی از دقت و ظرافت کار میکنن..البته من آنجا نرفتم اما توی تصاویر وبلاگ خیلی جالب بعضی از مراحل را نشون دادن..در مورد همه چیز اصولی و حرفه ای کار میکنن..قطعات هم همگی از خارج و نو خریده میشه.
در مورد اگزوز تا انجایی که من تجربه داشتم موتورهای هشت سیلندر آمریکایی ذاتا خودشون یه غرش ملایم و زیبا دارن که با همون اگزوز استاندارد شنیده میشه..حالا دستکاری کردن برای تغییر صدا یه معقوله دیگه هست..بسته به سلیقه افراد داره..
من بیشتر به ماسلهای دهه 60 و 70 امریکا علاقه دارم.در واقع بیشتر دوستداران آمریکایی بهترین و زیباترین کارهای جنرال موتورز و فورد و دوج و..را در این دو دهه میدانند..حتی در این قرن جدید با وجود ایجاد تغییرات بسیار زیاد در فرم اتاق این مدلها باز با یه بازگشت کلی به بدنه ماسلهای دهه 60 و 70 دوباره فروش بالا را برای اونها بوجود آورد..مثل کامارو و ماستنگ جدید.
شورلت کامارو.شورلت کوروت دوج چارجر و چالنجر فورد ماستنگ و مک وان و شلبی کبرا تا سالهای 73 بهترین اینهاست(از نظر من) البته یه مورد خیلی خاص هم که برای من خیلی ارزشمنده بیوک ریویرا مدلهای 1971 و 72 و 73 هست...فکر نمیکنم این آخری را بتونی به راحتی گیر بیاری چون واقعا کمیابه و حتی به احتمال زیاد اگر قیمت فروشنده را هم پرداخت کنی بازم حاضر به فروش نیست!!
عکسهای اینها را هم که توی صفحات قبلی دیدین و در تاپیک تصاویر خودروهای آمریکایی میتونین بازم ببینید...با سرچ کردن هم میتونین توی نت عکسهای زیادی از این مدلها پیدا کنین.

رضا صادقی
21-01-2011, 08:39
می فهمم چی می گین.من علاقم نسبت به این کار کم نیست.یعنی این که الان تو این چند ماه فقط باید برای همین کار صبحا بلند شم و شبا بخوابم.گرفتین منظورمو؟
در ضمن من الان حدود 20 تومن دارم.خوبه؟
تزیئنیش که بماند.مشکل اصلی من موتور و گیربکسش و ... هست.
من می خوام یه ماشین با قدرت ماشین های امروزی و بدنه ی ایمپالا داشته باشم.متوجه منظور شدین؟
همین دیگه.دستتون درد نکنه.منتظر بودین بفهمین من پایم بعدن ماشین مورد علاقتونو معرفی کنید؟
با تشکر

سلام
با اجازه همه بزرگان دوست عزيز به اينجا هم ميتوني سر بزني(در رابطه با تقويت موتور خيلي استاده)بچه ها همه ميشناسن

راستي چه خوب شد آقا علي اومدين من هم خيلي دلم براي شما تنگيده بود:40:
=============
بچه ها كسي بيوك ريويرا 67 سراغ نداره؟؟؟ در هر وضعيتي هم باشه مهم نيست ميگم ها اين ماسل هاي آمريكايي اينقدر قشنگن كه آدم ميگه خوش به حال كسي همه ماشيناي دهه 60 و 70 آمريكايي رو داشت
====
با عرض پوزش پروژه جديد جستجو به بيوك ريويرا 1967 تبديل شده:19::11:
حدود قيمت داريد؟

camaro lt
21-01-2011, 15:13
سلام جناب صادقی..
انگار شما هم مثل من هرچی اوضاع سختتر میشه دنبال چیزهای نایابتر و خاص میگردی!!!:46:
بیوک ریویرا که همینجوری نسلش منقرض شده حالا مدل 67 که دیگه خیلی حکایتها داره..البته هیچ غیر ممکنی غیر ممکن نیست..یادم میاد 15 سال پیش توی پارکینگ کنار پل معلق اهواز تعدادی ماشین آمریکایی هم خوابیده بود..مثلا ماستنگ مک وان 68 را خوب یادمه البته خیلی داغون شده بود و روی سقفش یه پیکان چپی گذاشته بودن..با اینکه خیلی دنبال صاحبش بودم اما نشانی پیدا نکردم و بعدا از آنجا برده شد...یه ماشین مشکی و بسیار جذاب هم دیده بودم که قیافش برام چندان آشنا نبود..اون مدل رو بیشتر توی فیلمهای آمریکایی دهه 60دیده بودم ..بعدها که عکسش را سرچ کردم فهمیدم که یه ریویرا 1964 بوده!!!!!! واقعا گاهی یه چیزهایی سر راه سبز میشه که متوجه نیستی اما بعدا که میفهمی چی بوده دیگه خیلی دیر شده....

koroshfe
21-01-2011, 17:07
خیلی زیباست.
اینا نایاب شده؟تو ایران یا حتی تو خود کشور سازنده هم نایابه؟
دستتون درد نکنه.

رضا صادقی
21-01-2011, 21:18
سلام
والا آقا علي جديدا خيلي خوش اشتها شدم:31:
اينو كه ديدم اينجوري شدم :34::34::24:
صاحبش داره باز سازي ميكنه