PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد رانندگی ، اگه راننده ای بیا تو !!

alil1369
12-06-2008, 00:53
...... اگه راننده ای بیا داخل .......

سلام به همگی
یه چند تا سوال دارم در مورد مسایل خیلی پایه و اولیه رانندگی (شاید مسخره بیاد ولی نمیدونم)

میخواستم اگه کسی میتونه مباحث اولیه رانندگی رو بهم یاد بده ! فقط جهت اشنایی
من خودم رانندگی بلدم ولی فقط با ماشین های اتومات (خسته نباشم) ولی خوب اصلا تاحالا پشت ماشین دنده ای نشتم !!!
خیلی چیزای ساده هم نمیدونم ، مثلا چیدمان پدال ها (گاز و ترمز و کلاژ) یا اینکه کلاژ چه وظیفه ای داره ، و ..... !

نمیخوام کسی اموزش رانندگی بهم بده ولی چون هفته دیگه میرم برای اموزش و کارای مرتبط برای گواهینامه میخوام این چیزایی که همه بلدن هم به من یاد بدید (تجربه دارید تو این زمینه) ودر کل یه خورده از قبل امادگی داشته باشم !

ممنونم از همگی

Actros
12-06-2008, 01:04
اونجا زیاد ازت فنی نمیپرسن
مثلا یه سری قطعه ریخته رو میز میگه باتری کدومه:18:
کار کلاچ قطع و وصل قدرت

sus2
12-06-2008, 01:08
کاری نداره نگا اینجوری ::31:

دنده 1 بعد دنده 2 بعدم دنده 3 و الی آخر ماشین حرکت کرد به همین سادگی بعدم میخوای وایسه میزنی رو ترمز ( همون پدال وسطیه ) ماشینم می ایسته:27:

alil1369
12-06-2008, 01:12
اونجا زیاد ازت فنی نمیپرسن
مثلا یه سری قطعه ریخته رو میز میگه باتری کدومه:18:
کار کلاچ قطع و وصل قدرت
مارو گرفتی !!

بابا من نمیدونم جای کلاژ سمت راسته ، چپ ه ، وسط ه منم همش با اتومات رانندگی کردم تازه تو این 6 ماه هم که دیگه گاز هم نمیدادم فقط ترمز میرفتم تو کاره کروز کنترول !!
یه سری هم از تجربیات خودتونو هم اگه چیزی دارید تو زمینه اموزش ، گرفتن گواهینامه بهم بگید !

بازم ممنون

alil1369
12-06-2008, 01:16
کاری نداره نگا اینجوری ::31:

دنده 1 بعد دنده 2 بعدم دنده 3 و الی آخر ماشین حرکت کرد به همین سادگی بعدم میخوای وایسه میزنی رو ترمز ( همون پدال وسطیه ) ماشینم می ایسته:27:

بابا راننده !
من دنده ها هم نمیدونم فرق شون چیه 1 2 3 4 .>> شوخی کردم

راستی دنده رو باید با کلاژ عوض کرد ؟

مسخره نکنید تو رو خدا
چه غلطی کردیم تاپیک زدیما !!

vahidhgh
12-06-2008, 01:17
مارو گرفتی !!

بابا من نمیدونم جای کلاژ سمت راسته ، چپ ه ، وسط ه منم همش با اتومات رانندگی کردم تازه تو این 6 ماه هم که دیگه گاز هم نمیدادم فقط ترمز میرفتم تو کاره کروز کنترول !!
یه سری هم از تجربیات خودتونو هم اگه چیزی دارید تو زمینه اموزش ، گرفتن گواهینامه بهم بگید !

بازم ممنون
بی خیال شو
حاضرم ماشینت رو با ماشینم طاق بزنم ( تازه صد هزارتومن هم میدم )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alil1369
12-06-2008, 01:21
بی خیال شو
حاضرم ماشینت رو با ماشینم طاق بزنم ( تازه صد هزارتومن هم میدم )

نه ممنون همین خوبه !!

شما برو سراغ یکی دیگه

vahidhgh
12-06-2008, 01:27
عکس جنبه آموزشی داشت:5:
شما میتونید از این سیدی های آموزش رانندگی بگیرید کاملا با فیلم و عکس توضیح داده

piremard
12-06-2008, 01:56
ازز چپ برراست کلاچ ترمز گاز

piremard
12-06-2008, 02:01
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حاوی :

۱- ترمزضد قفل

- میل بادامک

- ترمز

- کامپیوتر خودرو

- فرمان

-- و غیره....

starpars
12-06-2008, 02:04
خوب ببين شما و قتي توي ماشين ميشيني سه تا پدال زير پاته از سمت راست اولي گاز دوم ترمز سوم هم كلاچ بعد يه دنده هم بغل دستته كه معمولا 6 جهت داره نقشه جهت ها روي سر دنده كشيده شده دنه عقب هم كه همون دنده 6 يا Rهست بعد از روشن كردن ماشين براي حركت بايد كلاچ رو تا ته فشار بدي در همون حالت دنده رو در حالت دنده 1 قرار بدي حالا بايد كلاچ رو آروم بياري بالا همين طور كه كلاچ رو داري آروم ول ميكني ماشين تكون ميخوره از اين لحضه ديگه بايد گاز رو هم فشار بدي بعد ماشين حر كت ميكنه الان ماشين داره حركت ميكنه كلاچ رو ول كردي فقط داري گاز ميدي سرعت كه به 15 km ‎رسيد دوباره كلاچ رو تا ته ميگيري گاز رو هم ول ميكني ميزني دنده 2 الان ديگه زياد حساس نيست و ميتوني اول كلاچو ول كني بعد گاز بدي بقيه دنده ها هم مثل دنده 2 ميري.

يه نكته : وقتي سرعتت كمتر از 40 km‏ باشه موقع ترمز كردن حتما بايد كلاچ رو هم بگيري البته نه تا آخر ولي هر چي سرعت كمتر از 40 بود بايد بيشتر فشار بدي.

به همين سادگي

اولش شايد يه كم سخت باشه ماشين خاموش شه و لي زود ياد ميگيري.

البته همه اينا رو يارو مربيه بهت ميگه

Actros
12-06-2008, 02:04
من به صورت تخصصی میتونم فقط برات بگم که مثلا وقتی کلاج میگیری چی میشه .
.....................................
تو فقط فقط خواستی دنده عوض کنی کلاج بده دنده رو عوض کردی یواش کلاج رو ول کن:5:

Havbb
12-06-2008, 13:51
در ضمن كلاج ماشينها اصولا بالا ول ميكنه يعني وقت دنده عوض كردن بايد كلاج را بچسبوني به كف ماشين ولي وقتي دنده جارفت تا 5 سانتي متر هم كه كلاج را بياري بالا عمل نميكنه حواست باشه سوتي ندي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alil1369
12-06-2008, 16:06
ممنون از همگی

mohammadreZa
13-06-2008, 00:48
بابا چرا بنده خدا رو میذارین سره کار
نه داداشه من اینا رو که من میگم درسته
پدال اول از سمت راستترمز هست , وسطی هم که کلاچ آخری که معلومه دیگه گاز مواظب باش تا ته پر نکنی
برو تو یه اتوبان شلوغ تستش کن

rozy_1500
13-06-2008, 02:01
خیلی عجیبه که شما با ماشین اتوماتیک رانندگی کرده باشین و حتی 1 ذره از ماشین های دنده ای تجربه ای نداشته باشین

Havbb
13-06-2008, 09:57
حالا ماشين اتومات چي بود؟ بالاخره دست فرمونت كه خوبه؟ جاي گاز و ترمز را هم كه ميدوني كجاست چون ماشين اتومات بدون گاز و ترمز نداريم فقط ميمونه جاي دنده ها و كلاج !

starpars
13-06-2008, 15:52
پدال اول از سمت راستترمز هست , وسطی هم که کلاچ آخری که معلومه دیگه گاز مواظب باش تا ته پر نکنی

می خوای طرفو به کشتن بدی :18:

Havbb
13-06-2008, 18:16
می خوای طرفو به کشتن بدی :18:
خدش نياز به آموزش داره به جاي اينكه بياد به اين بنده خدا آموزش بده!

alil1369
13-06-2008, 22:03
از خیر رانندگی گذشتم !!
امروز رفتم یه دوچرخه خریدم هم برای سلامتی مفیده ، پدال گاز و ترمز و کلاج نداره ، کارت سوخت و سوخت نمیخواد ، جریمه هم نمی کنن ت ، جا پارک براش فراونه ، کسی چشمش بهش نیست ، گواهینامه هم ازت نمیخوان ، تو ترافیکم نمی مونی و و و و و ..............

alil1369
13-06-2008, 22:06

اقا برو رده کارت ----- خودتی !!
دیگه جای پدالای اوتوماتو که بلدم !
شما همون نید 4 سپید د تو بازی کن

alil1369
13-06-2008, 22:15
حالا ماشين اتومات چي بود؟ بالاخره دست فرمونت كه خوبه؟ جاي گاز و ترمز را هم كه ميدوني كجاست چون ماشين اتومات بدون گاز و ترمز نداريم فقط ميمونه جاي دنده ها و كلاج !

خیلی ممنونم ازت خیلی لطف کردی
بابا همه مارو میترسونن ، منم که سر رشته ای از دنده ای نداشتم و ندارم دیگه بدتر !!!!
رانندگی با ماشینای اتومات زیادی داشتم (پرادو ، لند کروز ، BMW و .....) ، دست فرمونم هم که از خوب یه درجه بالاتره !
با لاترین سابقه رانندگی هم از لواسان تا تهران بوده که مشکلی پیش نیومد
جای گاز و ترمز هم که مثل همه >> مارو همه گزاشتن سر کار چه فامیل چه ........ شک کردیم !

دیگه باقی شم که مربی یادمون میده فقط فکر کنم مشکل اصلی این کلاج باشه !!
تو اتومات از پارک به خلاس و نرمال با ترمز عوض میکنه و بقیه هم دیگه در هنگام حرکت کاری لازم نداره !

راستی این ماجرای کلاج و خاموش کردن چیه ! مشکل همه هست یا بعد از چند وقت بهش عادت میکنی .

باز ممنون

Havbb
14-06-2008, 10:42
بابا همه مارو میترسونن ، منم که سر رشته ای از دنده ای نداشتم و ندارم دیگه بدتر !!!!
رانندگی با ماشینای اتومات زیادی داشتم (پرادو ، لند کروز ، BMW و .....) ، دست فرمونم هم که از خوب یه درجه بالاتره !
جای گاز و ترمز هم که مثل همه >> مارو همه گزاشتن سر کار چه فامیل چه ........ شک کردیم !

تو اتومات از پارک به خلاس و نرمال با ترمز عوض میکنه و بقیه هم دیگه در هنگام حرکت کاری لازم نداره !

راستی این ماجرای کلاج و خاموش کردن چیه ! مشکل همه هست یا بعد از چند وقت بهش عادت میکنی .

باز ممنون
عادت بايد بكني به كلاج. اگه كلاج را ناگهاني ول كني و يا اينكه در حين رها كردن كلاج به ماشين گاز ندي ماشين خاموش ميشه

Rainy eye
14-06-2008, 11:31

باز ممنون

مشکل نیم کلاجو سعی کن تا قبل از گرفتن گواهینامه حل کنی وگرنه کارت تمومه چون که میبرنت رو سر بالایی میگن از این جا شروع کن که اگه ندونی کلاچو کی باید ول کنی با توجه به این که توی اون حالت ترمز دستی بالاست وتنها راه نگه داشتن ماشین گرفتن ترمزه واز همه بدتر اینه که بعد از رسیدن کلاچ به اون حد ولرزش ماشین باید ترمزهم ول کنی اگه نتونی جمش کنی یا ماشین خاموش میشه یا اینکه ماشین عقب عقب میره توی اون وضعیت بهت میگن .برو بایین شما ردی !قیافت این شکلی میشه:37:
یه توصیه :کلا کلاچ چیز خوبیه باهاش مهربون باش!

wellcan
14-06-2008, 15:06
چیزی که هیچ کدوم از دوستان اشاره نکردن کلاس رانندگی ه!!! عزیز اونا کارشون اینه که این چیزا رو یاد بدن!
شما که پرادو و لند کروز و... سوار میشی 6-7 تومن کلاس که پولی نیست! برو یه آموزشگاه بگو من یه تک جلسه میخوام... همین!
ماشیناشون اکثرا پراید ه Rd هم دارن...

در مورد کل مراحل گواهینامه گرفتن هم چه سوالی داری؟

alil1369
14-06-2008, 22:44
خیلی خیلی ممنونم از همگی
پس بزنم تو کار کلاج ، سخت ترین کاری که گفتین معلومه همین کلاج هست !!!!!!!

بازم ممنون

mohammadreZa
14-06-2008, 23:55
والا ما که nfs بازی میکنیم کلاچ کاری نداره
اگه یکم گاز اضافی بدی مثلا دور موتور برسه به 1.3 تا 1.5 کلاچ با سرعت هم ول بشه خاموش نمیکنی (البته ممکنه عواقب دیگه ای داشته باشه)
زودی میاد دستت بعدش ایشالا میای تو باشگاه ما جوات سوارا توپ میزنی

Havbb
15-06-2008, 21:57
خیلی خیلی ممنونم از همگی
پس بزنم تو کار کلاج ، سخت ترین کاری که گفتین معلومه همین کلاج هست !!!!!!!

بازم ممنون
آره فقط دنده عقب خيلي بد جا ميره در موقع جا زدن دنده عقب با اين ماشينهاي غرازه ي (درست نوشتم؟) نيرو انتظامي مواظب باش كه خيلي بد جامي ره موقع جازدن دنده عقب ماشين بايد كاملا" ايستاده باشه كلاج را هم تا ته فشار بده بقيه دنده ها مشكلي ندارند. اين بار هزارمه كه تشكر ميكني.

alimor
23-06-2008, 11:30
دوست عزیز من نمخوام نا امید کنم اما اگر دوستان کمک کردن وشما در این تایپ رانندگی با ماشین دندهای را یاد گرفتی تورو بخدا همین جا با ماشین دندهای رانندگی کن...؟

Havbb
23-06-2008, 13:49
دوست عزیز من نمخوام نا امید کنم اما اگر دوستان کمک کردن وشما در این تایپ رانندگی با ماشین دندهای را یاد گرفتی تورو بخدا همین جا با ماشین دندهای رانندگی کن...؟
یعنی چی؟ منظورت چیه؟

alimor
02-07-2008, 02:22
یعنی چی؟ منظورت چیه؟

havbb جان چون شما مطلب را خیلی جدی گرفتی منظور من را نفهمیدی. درضمن کلاج های که بالا ول میکنن نیازی

تا ته فشار بدی.کلاج های که پایین ول میکنن نیاز داره تا ته فشارداد.منضورم این بود که اینجا رانندگی نمیشه یاد

گرفت.به امید دیدار علی مکانیک یا alimor