PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک روش عالی برای جلو گیری از ورود گرد و غبار به داخل سیستم

عمو میلاد
10-06-2008, 21:02
سلام اساتيد
من چند وقته (حدودا 1 سال ) دارم از اين روش استفاده ميکنم و واقعا نتيجه گرفتم
اولا اين رو بگم که من در کرمانشاه هستم و هواي اينجا فوق العاده گرد و خاک داره
من تمامي دريچه هايه اضافي سيستم رو بستم (با چسب ) و 2تا فن واسه مکيدن هوا به داخل و 1دونه (+2تا فن پاور) واسه خروج هوا گزاشتم9
(البته اين سليقه ايه و کار اصلي من اينه که :)
اينه که من با روغن ماشين که ويسکوزيته بالايي داره تمام پره هايه فن و اطرافشو حسابي چرب ميکنم و گرد و خاک فقط به اون لايه چربي ميچسبه و داخل کيس واقعا تميز ميمونه (با توجه به اب و هواي اينجا)
بدي اين کار اينه که بايد هر 3يا 4 هفته يه بار فن هام رو تميز کنم و دوباره روغن کاريشون کنم که البته بعد از یه مدت که حرفه ای بشید تو چند دقیقه خیلی راحت این کارو انجام میدید
با این روش من حتی فن خود Cpu رو هم روغنی نمیکنم و Cpu و اطرافش و کلا داخل کیس واقعا تمیز میمونه
لطفا اول امتحان کنید
بعدا نظر بدید
فقط از هر روغنی استفاده کردید باید ویسکوزیته (گراند روی یا اصطلاحا چسب ناکی) بالایی داشته

sinaset
23-06-2008, 17:35
سلام دوست من
من که حال حوصله این کار ها رو ندارم:31:
من برعکس شما هر دو در کیس باز است و تقریبان هر 2 یا 3 ماهی یک بار سیستم رو تمیز می کنم:10::11:

sina285
23-06-2008, 17:41
خیلی ممنون از راهنمایت اگه کار کنه خیلی بهم کمک میکنه

Julian
23-06-2008, 17:44
کامپیوتر من دوتا فن اضافی داره که اصلا نمیدونم هوارو میدن بیرون یا میارن تو!!

sinaset
23-06-2008, 17:51
کامپیوتر من دوتا فن اضافی داره که اصلا نمیدونم هوارو میدن بیرون یا میارن تو!!
سلام دوست من
فکر کنم هوا رو می ده بیرون
البته هم می تونه هوا رو بده بیرون و هم بده داخل:10::11:

music6808
23-06-2008, 17:56
بابا لازم نیست این همه دردسر بکشی
یه دونه از همین اسپری های تمییز کننده ی روغنی بخر..کیس رو باز کن به همه جاش اسپری بزن...لازم نیست کار دیگه ای انجام بدی..عمرا دیگه داخلش گرد و خاک بگیره..عزیز شما کرمانشاهی من که اهوازم..مطمئن باش شهر شما بیشتر از اینجا گرد و خاک نداره...ولی این کاری که من گفتم واقعا اینجا تاثیر داره...

javadshahvand
23-06-2008, 19:11
بابا لازم نیست این همه دردسر بکشی
یه دونه از همین اسپری های تمییز کننده ی روغنی بخر..کیس رو باز کن به همه جاش اسپری بزن.

اسپری باعث میشه :دفعه دیگه که گردوغبار وارد شده رو جذب خودش میکنه و دیگه با پمپ باد هم از بین نمیره

seied-taher
23-06-2008, 19:15
جالب بود .....
تا حالا نشنیده بودم .... اختصاصی بودا ....

Benygh
23-06-2008, 22:00
کار جالبیه و کارساز به نظر میرسه ولی به نظر من تمیز کردن بعد از یک مدت بهتره ...

music6808
24-06-2008, 19:09
این اسپری که من میگم خودش باعث میش گرد و خاک نچسبه...بعد شما میگه گرد و خاک میچسبه؟؟؟!!!!
شاید اونی که من میگم شما نمیدونی چیه!!!

nobody2000
27-06-2008, 10:48
این اسپری که من میگم خودش باعث میش گرد و خاک نچسبه...بعد شما میگه گرد و خاک میچسبه؟؟؟!!!!
شاید اونی که من میگم شما نمیدونی چیه!!!

لطفا نام اسپری رو بگید به انگلیسی و یه عکس هم ازش بزارید .
اگه دوربین نداری دم دست اسمشو تو google بگرد و عکسشو پیدا کن و بزار .

لوگان
01-07-2008, 11:41
کی میره این همه راهو. البته راه جالبیه ولی من راحت از این فیلترا که خود فن داره استفاده میکنم. چون من1 سال یه بار در کامپیوترو باز میکنم مگر اینکه خراب بششه یه دور که در آوردم دیدم همه خاک ها به ----- چسبیده توش هم تمیزه . بعد یه فوت کردم. دیگه جلو مو ندیدم بس که خاکی بود. بعد دیدم ----- خوبه یه توری تو اون یکی سوراخشم چسبوندم که اونم موثر بوده.
جنابjulian فن پاور معمولا هموا رو به بیرون میکشه و بقیه فن ها رو هم میتونید موقعی که داره خاموش میشه یه نیگا بکنید خودتون میفهمید میده بیرون یا تو.
با تشکر

MICRO VGA
03-07-2008, 13:31
کی میره این همه راهو. البته راه جالبیه ولی من راحت از این فیلترا که خود فن داره استفاده میکنم. چون من1 سال یه بار در کامپیوترو باز میکنم مگر اینکه خراب بششه یه دور که در آوردم دیدم همه خاک ها به ----- چسبیده توش هم تمیزه . بعد یه فوت کردم. دیگه جلو مو ندیدم بس که خاکی بود. بعد دیدم ----- خوبه یه توری تو اون یکی سوراخشم چسبوندم که اونم موثر بوده.
جنابjulian فن پاور معمولا هموا رو به بیرون میکشه و بقیه فن ها رو هم میتونید موقعی که داره خاموش میشه یه نیگا بکنید خودتون میفهمید میده بیرون یا تو.
با تشکر
:20:آقا دستت درد نکنه . خواهشا از این فیلترا به صورت جدا فروخته میشود:20: