PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد Dell 1501

JALIL1990
10-06-2008, 19:07
سلام دوستان من چنتا سوال دارم امیدوارم از پیش پا افتادگی سوالاتم ناراحت نشوید .
من چند وقت پیش یک Dell 1501 خریدم حالا چنتا سوال :
1) آیا این مدل لپ تاپ کارت گرافیک جدا داره یا برای گرافیک از رم استفاده می کنه ؟
2) Cpu این مدل + Amd 3500 هستش میشه بفرمایید این Cpu در چه رنج Cpu Intel هست ؟
3) من الان دو عدد رم512 روی این سیستم بستم ایا این سیستم توانایی بستن دو عدد رم 1 گیگ را داره اگر داره آیا در سرعت و کارایی لپ تاپ تاثیر زیادی می گذاره ؟
4) آیا من می تونم یک هارد 250GB با دور 7200 روی این لپ تاپ نصب کنم ؟
5) در آخر هم باید بپرسم که ویندوز ویستا فقط برای کار کرد نرمال خودش چه مقدار از رم استفاده میکنه ؟ ( در حالتی که هیچ نرم افزاری باز نباشه )

linuxboy
10-06-2008, 20:43
ویستا 2 گیگ رم می خواد
اینکه سیستمت تا چند تا رم ساپروت می کنه تو manual هست ولی فکر کنم تا 4 گیگ ساپروت کنه ولی برو ببین من دقیق نمیدونم
بعدشم لپتاپت فقط 2 تارم می خوره باید 2 تای قبل را برداری بعد جدیدش را بزاری توش

REGISTERED USER
11-06-2008, 08:28
دوست عزیز بهتر بود سوالاتتان رو اینجا مطرح می کردید : مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

REGISTERED USER
11-06-2008, 08:28
سلام دوستان من چنتا سوال دارم امیدوارم از پیش پا افتادگی سوالاتم ناراحت نشوید .
من چند وقت پیش یک Dell 1501 خریدم حالا چنتا سوال :
1) آیا این مدل لپ تاپ کارت گرافیک جدا داره یا برای گرافیک از رم استفاده می کنه ؟
2) Cpu این مدل + Amd 3500 هستش میشه بفرمایید این Cpu در چه رنج Cpu Intel هست ؟
3) من الان دو عدد رم512 روی این سیستم بستم ایا این سیستم توانایی بستن دو عدد رم 1 گیگ را داره اگر داره آیا در سرعت و کارایی لپ تاپ تاثیر زیادی می گذاره ؟
4) آیا من می تونم یک هارد 250GB با دور 7200 روی این لپ تاپ نصب کنم ؟
5) در آخر هم باید بپرسم که ویندوز ویستا فقط برای کار کرد نرمال خودش چه مقدار از رم استفاده میکنه ؟ ( در حالتی که هیچ نرم افزاری باز نباشه )

1- این لپ تاپ دل قدیمیه و میشه گفت تقریبا از دور خارجه ... احتمالا شما استوک خریدی چون تولیدش خیلی کمه و تقریبا میشه گفت متوقف شده چند ماهی .... این لپ تاپ با دو نوع گرافیک بیرون اومده : اینتل 945GM که شیر میکنه و 128 ماگبایت حافظه داره و همچنین 256MB Ati X1400 که قابلیت شیر نداره و استاتیکه ... البته توی ویستا قابلیت شیر مجازی برای همه گرافیک ها هست

2- این سی پی یو ضعیفی هست ... من در رده intel centrino (Solocore) 2.0- 2MB cache قرارش میدم یعنی سری سنترینو تک هسته ای

3- بله ... اگر XP دارید همون 1 کافیه اما توی ویستا حدود 70 درصد پره پس اگر ویستا کار میکنی حداقل 1.5 یا 2 گیگابایت رو در نظر بگیر

4- بلی ... لپ تاپ شما از هارد 5 گیگابایت تا هارد 200 گیگابایت و 4200 و 5400 و 7200 دور در دقیقه ساپورت میکنه

5- گفتم حدود 70 تا 80 درصد ... البته مشکل خاصی ندارید فقط چون سی پی یو بار زیادی روشه موقع مولتی تاسک یعنی کپی کردن و همزمان کار کردن ممکنه هنگ گردن و حالت slow snail پیش بیاد

موفق باشید

JALIL1990
11-06-2008, 15:46
اول از شما دوستان که زحمت کشيديد و نظرات خودتون را ارائه کرديد بسيار سپاسگذارم ولي بازم سوالي پيش امد :
1) اين لپ تاپ دو تا رم 2gb را ساپورت ميکنه ؟ و در کل به نظر شما ارزش داره که من 2 تا رم 2gb روي اين لپ تاپ بزارم يعني توي سرعتش خيلي فرق مي کنه ؟ يا بهتره دو تا 1gb بزارم يا اينکه يک عدد 2gb کدوم بهتره ؟
2) يعني بنا به فرموده شما اين لپ تاپ هارد بالاتر از 250 را ساپرت نمي کنه ؟
3) راستی باس رم این دستگاه چنده ؟ ( من رم تا چه میزان باسی می تونم استفاده کنم ؟ )

REGISTERED USER
12-06-2008, 00:05
1- با این سی پی یو و هارد 5400 دور توی Xp خیر اما توی ویستا رم 2 گیگ موثره .... بهترین راه اینه که دو تا رم رو برداری و فقط یک ماژول تک 2 گیگابایت 60 تومنی بندازی

2- بله .... فقط تا 250 گیگابایت (ماکزیمم)

3- باسش 667 مگاهرتز Fsb هست ...

REGISTERED USER
12-06-2008, 00:05
1- با این سی پی یو و هارد 5400 دور توی Xp خیر اما توی ویستا رم 2 گیگ موثره .... بهترین راه اینه که دو تا رم رو برداری و فقط یک ماژول تک 2 گیگابایت 60 تومنی بندازی ... کلا پیشنهاد من اینه که الان تصمیم نگیر ... باهاش کار کن اگر مشکلی بود و دیدی واقعا اذیت میکنه اونوقت برای هرید و ارتقای رم اقدام کن :20:

2- بله .... فقط تا 250 گیگابایت (ماکزیمم)

3- فرانت باسش 667 مگاهرتز هست ... FSB =667 MHZ

JALIL1990
12-06-2008, 08:29
دوست عزیز واقعا از پاسخ گویی کامل شما کمال تشکر را دارم فقط به عنوان سوال آخر : آیا این دستگاه از قابلیت Dual Channel برای رم برخوردار هست یا نه ؟ و آیا 4 gb رم را ساپورت می کنه ؟

JALIL1990
14-06-2008, 07:39
دوست عزیز واقعا از پاسخ گویی کامل شما کمال تشکر را دارم فقط به عنوان سوال آخر : آیا این دستگاه از قابلیت Dual Channel برای رم برخوردار هست یا نه ؟ و آیا 4 gb رم را ساپورت می کنه ؟

از شما دوستان کسی نیست به این آخرین سوالات من جواب بده ؟
راستی من دیروز یک هارد 250gb هیتاچی 5400rpm خریدم . نا ntfs هم فرمتش کردم و پارتیشن بندی کردم .
ویندوز ویستا و xp را هم در دو درایو جدا نصب کردم ولی نمی دونم چرا احساس می کنم سرعت سیستم نصبت به اون موقع که هارد 80 داشت کمتر شده ؟ میشه علتش را بفرمایید ؟

REGISTERED USER
14-06-2008, 23:02
یکم صبر داشته باش ... روبوت یاهو مسنجر هم اینقدر سریع پاسخ نمیده

آیا این دستگاه از قابلیت Dual Channel برای رم برخوردار هست یا نه ؟ و آیا 4 gb رم را ساپورت می کنه ؟

بلی ... توضیح دادم ... کلا لپ تاپ های dell inspiron 6400 و 1501 همه dual channel هستند .... لپ تاپ شما ماکزیمم 4 گیگ رو ساپورت میکنه

از شما دوستان کسی نیست به این آخرین سوالات من جواب بده ؟
راستی من دیروز یک هارد 250gb هیتاچی 5400rpm خریدم . نا ntfs هم فرمتش کردم و پارتیشن بندی کردم .
ویندوز ویستا و xp را هم در دو درایو جدا نصب کردم ولی نمی دونم چرا احساس می کنم سرعت سیستم نصبت به اون موقع که هارد 80 داشت کمتر شده ؟ میشه علتش را بفرمایید ؟

احتمالا سرویس های indexing و ... روی هارد شما فعال هست و با توجه به کم بودن مموری و سرعت پروسسور بار اضافی بر عهده این دو هست و سرعت کمی پایین میاد

امشب یه مقاله میزارم که میتونید با خوندن اون سرعت سیستم خود را افزایش دهید

JALIL1990
15-06-2008, 19:58
REGISTERED USER عزیز متشکرم از این همه احساس مسئولیت که با صبر به تمام سوالات من پاسخ دادی اول اینکه یادتون نره آدرس این مقاله که فرمودید را برام بزارید . و بعد به نظر شما اگر من بخوام روم را افزایش بدم بهتره که 4 gb کنم یا اینکه همون 2gb هم کفاف کار من را میده ؟ ( این سوال را از اون جهت عرض کردم که می خواهم نسبت به کارکرد cpu رم را عوض کنم نمی خوام مثلا هزینه بیخود بدم و رم را 4gb بزارم ولی در حد همون 2gb کارکنه امیدوارم متوجه منظور بنده شده باشید . در اصل می خواهم بدونم که آیا سرعت کار سیستم با رم 4gb یا 2gb خیلی فرق می کنه ؟)
خواهشن در مورد سرویسهای indexing , ... توضیح بدید اخه سرعت هاردم احساس میکنم که پایین امده check Error هم کرد Bad sector نداشت .

REGISTERED USER
15-06-2008, 23:10
این از مقاله :

آموزش: چگونه سرعت پایین نوت بوک خود را افزایش دهیم ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و بعد به نظر شما اگر من بخوام روم را افزایش بدم بهتره که 4 gb کنم یا اینکه همون 2gb هم کفاف کار من را میده ؟ ( این سوال را از اون جهت عرض کردم که می خواهم نسبت به کارکرد cpu رم را عوض کنم نمی خوام مثلا هزینه بیخود بدم و رم را 4gb بزارم ولی در حد همون 2gb کارکنه امیدوارم متوجه منظور بنده شده باشید . در اصل می خواهم بدونم که آیا سرعت کار سیستم با رم 4gb یا 2gb خیلی فرق می کنه ؟)

خیر برای نوت بوک شما فرق زیادی نمیکنه چون نهایتا حتی در ویستا هم از 2 گیگ حدود 800 مگابایت پر میشه و بقیه بلا استفاده است چه برسه به XP که یک گیگ هم زیادشه !

linuxboy
16-06-2008, 04:49
dual channel چیه؟

REGISTERED USER
16-06-2008, 09:42
اینجا راجع بهش بخونید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید