PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدای کامپیوترم وصل نمیشه

fereshte222
09-06-2008, 21:57
سلام
من یه مادربورد asus p5gd2-x دارم که هر کاری میکنم صداش نصب نمیشه
من با سی دی مادربورد و از طریق device manager چیزهای مورد نیلز را نصب کردم و فقط یه multimedia controller مونده که با هیچ کدوم از سی دی هایی که دارم نصب نمیشه
در ضمن ایکون صدا هم کنار ساعت ظاهر شده و قسمت sound adn audio devices هم که میرم مشخصه که صدا نصب شده
ایا نداشتن صدا به خاط عدم نصب multimedia controller است؟
با چه سی دی ای نصبش کنم؟

fereshte222
10-06-2008, 22:52
بچه ها کسی نمی دونه مشکل چیه؟

sus2
10-06-2008, 23:06
شما ویندوز نصب کردی اینجور شده ؟

fereshte222
11-06-2008, 15:19
بله بعد از نصب ویندوز اینجوری شد

sus2
12-06-2008, 13:22
multimedia controller یا با سی دی مادربورد یا با سی دی مودم درست میشه فقط یکم باهاش باید کار کنی احتمالا مشکلت حل بشه

saghy
12-06-2008, 13:26
سلام
دوست عزيز كاش در مورد گرافيك روي برد خودتون هم مينوشتين . يا اينكه ايا كارتهاي مديا ديگري روي سيستم دارين يا خير مثل كارت تلويزيون يا ...
اين MultiMedia Controller بعضي وقتها به جهت كارت هاي گرافيك اي تي آي كه داراي تكنو‍ژي HDMI هستن ظاهر ميشه و با نصب صحيح كارت گرافيك مشكل شما رفع ميشه البته بايد در ديوايس صوت سيستم خروجي را كارت صوت مادربرد انتخاب كنيد . همچنين اين خطاي عدم نصب ممكنه براي كارتهاي ديگري باشه .
شما براي تست به كنترل پنل رفته و مديريت صوت خودتونو باز كنيد . در قسمتي كه آيكون بلند گو هست اگر دستگاه صدا نصب شده باشه . اون قسمت پر رنگه و يا داراي بيش از يك دستگاه نصب شده . معمولا Ac97 بايد باشه .
اين قسمت ها را امتحان كنيد.

fereshte222
12-06-2008, 13:56
سلام
از راهنمایی دوستان عزیز ممنون هستم
من چند بار سی دی مادربورد و مودم را امتحان کردم که متاسفانه نصب نشد
یعنی چی کار کنم که نصب بشود؟
در مورد مطالبی که دوستمونsaghy فرمودند بله کارت تی وی روی سیستم نصب است
در قسمت کنترل پنل هم که میرم ایکن صوت پر رنگ است

اين MultiMedia Controller بعضي وقتها به جهت كارت هاي گرافيك اي تي آي كه داراي تكنو‍ژي HDMI هستن ظاهر ميشه و با نصب صحيح كارت گرافيك مشكل شما رفع ميشه البته بايد در ديوايس صوت سيستم خروجي را كارت صوت مادربرد انتخاب كنيد

میشه یه کم بیشتر توضیح بدهید
ممنون

ali-u
12-06-2008, 21:28
تنظیمات بایوس [setup] را برگردون به حالت کارخانه و بعدش راه انداز سخت افزار ها را در حالت safe mode نصب کن
خدا را چه دیدی
شاید درست شد

saghy
13-06-2008, 15:42
سلام
دوست عزیز fereshte222
شما در ظاهر کارت صوت را نصب کردید .
خب اجازه بدین یک بار روال کار را بررسی کنیم .
- در ابتدا شما به جای نصب از طریق Device Manager یک بار دیگه سی دی نصب مادربرد را وارد کنید و کلیه قطعات را به صورت اتوران سی دی نصب کنید . سعی کنید تمام لیست اتوران را نصب کنید .
- سی دی کارت تی وی را نیز به صورت اتوران نصب کنید .
- اگر کارت دیگری دارید انرا توسط سی دی مربوطه نصب کنید .

حالا باید صدای سیستم شما راه اندازی شده باشد . دقت کنید که فیش اسپیکر شما روی خروجی های صوت درست نصب شده باشد . چنانچه از اسپیکر های معمولی استفاده میکنید فیش سبز رنگ مادربرد برای خروجی صدا هست . در ضمن در قسمت کنترل پنل و تنظیمات صوت در قسمت Sound and Audio Device و در بالای پنجره مربوطه گزینه Audio را انتخاب کنید . و کنترل کنید که در قسمت Sound Playback چند دستگاه یا گزینه لیست شده است . اگر یک دستگاه بود مثلا AC97 audio playback یا مورد مشابه .، خب تا اینجا شما مشکل نصب ندارید . چنانچه بیش از یک دستگاه لیست شده بود دستگاه دیگری را انتخاب کنید و پس از OK کردن پنجره باز تست کنید که ایا صدا دارید یا خیر .
بعضی اوقات با نصب گزینه های مختلف مالتی مدیا . آن کارت به صورت پیش فرض خروجی صوت شناخته میشود و این مشکلات را به وجود می آورد . همچنین اگر باز هم مشکل خروجی صوت داشتین باید از یک متخصص به صورت حضوری کمک بگیرید تا مشکل را بررسی کند .

smss.exe
15-06-2008, 23:21
سلام.
ببين دوست عزيز گاهي اوقات ميشه كه سيستم نرم افزاري قاطي مي كنه بهتره كه شما هر چي درايور در مورد صدا نصب كردي رو پاك كني و دوباره از device manager بري و نصب كني .
اما اگر باز هم درست نشد و چند راه ديگر رو هم انتخاب كردي من يك بار با يك مادربورد فاكس كان برخورد كردم كه همه چيزش نصب شده بود ولي باز هم صدايش در نمي آمد و بعد از كلي كار كه روش انجام دادم فهميدم كه مادربوردش نيم سوز شده .
راستي شما يك كارت صدا روي مادربوردت بذار ببين كار مي كنه يا نه اگه نه كه مادربورد شما هم مثل اون فاكس كان شده .

jps3
19-06-2008, 23:38
multimedia controller : آيا شما از كارت صدا يا كپچر استفاده ميكني؟

شما اول درايور ها را به صورت اتوماتيك از روي سيت آپ نرم افزار درايور مادربردتون نصب كنيد.احتمال زياد چيپ صدا هنوز براي ويندوز تعريف نشده.