PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .: محافظت از لپ تاپ ، اقدامات و سوالات بعد از خريد

صفحه ها : [1] 2 3

beginner63
09-06-2008, 14:00
سلام
توي فروم به صورت يكجا نديدم چنين بحثي مطرح شده باشه، اين شد كه اين تاپيك رو راه انداختم
لطفا سوال و جواب هاي مربوط به اقداماتي كه براي محافظت از لپ تاپ مهم هست رو اينجا بگذاريد
از دوستان عزيز هم خواهش ميكنم تجربيات خودشون رو با ديگران به اشتراك بگذارند
تشكر

beginner63
09-06-2008, 14:04
به عنوان اولين مطلب من با خوندن مطالب مختلف متوجه شدم براي افزايش طول عمر باتري لپ تاپ، حداقل هفته اي يك بار بذاريد كه كاملا از باتري استفاده بشه

beginner63
09-06-2008, 14:09
به عنوان اولين سوال: شيشه Lcd رو با چي تميز كنيم؟

linuxboy
09-06-2008, 14:12
هفته ای یکبار درست ولی تا آنجا که من تحقیق کردم گفتن نزارید باطری کاملا خالی بشه رو 10-20 % که رسید بزن به شارژ
تحقیقات من اینطوری بود حالا بچه های دیگه هم بیان نظر بدن

linuxboy
09-06-2008, 14:16
شیشه lcd هم بهتره با دستمال عینک و یک کمی خیسم کردی تا چربی ها پاک بشه اشکالی نداره باید کامپیوترم خاموش باشه

beginner63
09-06-2008, 14:26
نزارید باطری کاملا خالی بشه رو 10-20 % که رسید بزن به شارژ
يعني در همون حالت كه روشن هست؟ نيازي نيست خاموشش كنم؟

شیشه lcd هم بهتره با دستمال عینک و یک کمی خیسم کردی تا چربی ها پاک بشه اشکالی نداره باید کامپیوترم خاموش باشه
تشكر

eshgh_rap
09-06-2008, 14:54
من باتریم الان بعد از 3 سال خراب شد با این روش . الان 100% فقط 20 دقیقه کار می کنه بدونه برق . باتریشو از کجا میشه گرفت

linuxboy
09-06-2008, 15:50
يعني در همون حالت كه روشن هست؟ نيازي نيست خاموشش كنم؟

تشكر
آره من که اینطوری می کنم
همون طور که روشنه میزنم به شارژ بقیه کارم را می کنم

linuxboy
09-06-2008, 15:56
من باتریم الان بعد از 3 سال خراب شد با این روش . الان 100% فقط 20 دقیقه کار می کنه بدونه برق . باتریشو از کجا میشه گرفت
با کدوم روش الان باطریت 20 دقیقه شده
اینکه بزاری تا آخر خالی بشه
یا اینکه رو 10-20%بزنیم به شارژ؟
باطریشم باید تو علائ الدین یا پایتخت
به نظر من الان که باطریت دیگه هیچ فرقی نداره فریز کن ببین درست میشه یا نه
بچه ها میگن اگر باطری 3-7 روز بزاری تو کیسه بعدش بزاری تو فریزر شارژش بیشتر میشه
برای تو که فرقی نداره 20 دقیقه یا صفر دقیقه پس بزن تو کار فریز ببینیم چی میشه

Nine
09-06-2008, 21:23
با سلام
منم تجربیات و مطالعاتم رو در این مورد بیان می کنم باشد که به کار آید

باتری های قدیمی از ترکیبات نیکل بود مثل نیکل-کادمیوم -- این باتری های قدیمی پس از هر بار شارژ باید تا به آخر استفاده می شد و بعد مجددا شارژ می شد اما باتری های تقریبا تمام مدل های لپ تاپ های فعلی یون لیتیوم li-ion است این باتری ها هر گاه کاملا تخلیه شوند مقداری از ظرفیت خودشون رو از دست می دن برای همین تو این سری هر وقت دیدید شارژ باتری تون به حدود 20% رسید اقدام به شارژ مجدد کنید و هنگامی که دید شارژ باتری به 100% رسید کمی صبر کنید (حدود 10 دقیقه ) و بعد شارژر رو جدا کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موقع وصل کردن شارژر ----- ابتدا شارژر رو به برق وصل کنید و سپس سر دیگر شارژر را به لپ تاپ چون گاهی موقع اتصال سیم شارژر به برق شاهد جرقه هستیم که ممکنه به لپ تاپ صدمه بزنه

دفعه اولی که لپ تاپ رو می خرید باید بیشتر از معمول بذارید به شارژ باشه تا تمام سلول ها ظرفیت کامل خودشون رو پیدا کنند -- معمولا شارژ عادی بین 1 تا 2 ساعت طول می کشه ولی در 3 بار اول شارژ دستگاه نوی خریداری شده بذارید به مدت 5-6 ساعت به شارژ باشد

برای دوام بیشتر مدت زمان شارژ این کارها رو بکنید --- هارد رو مرتب دیفرگ کنید --- وسایل جانبی غیر ضروری رو از دستگاه جدا کنید --- بلو توث یا wlan رو اگر استفاده نمی کنید خاموش کنید --- به جای اینکه مثلا یه فیلم رو از روی دی وی دی ببینید ابتدا اونو کپی کنید روی هارد بعد ببینید --- رم دستگاه رو در صورت امکان افزایش بدهید --- سایر موارد مثل کم کردن نور lcd و ... هم رو که خودتون می دونید

برای پاک کردن صفحه نمایش از محلول های مخصوص این کار که در بازار است استفاده کنید این محلول ها برای LCD و CRT متفاوتند، پس در هنگام خرید به این مساله توجه کنید. برای دستمال هم از دستمال عینک استفاده کنید، محلول را به روی صفحه نمایش اسپره نکنید بلکه ابتدا اونو روی دستمال بپاشید و بعد دستمال رو روی صفحه به آرامی بکشید، قبل از تمیز کردن صفحه نمایش دستگاه را خاموش و از برق بکشید تا هم خطر کاهش یابد و هم لکه های صفحه نمایش بهتر دیده بشه

موقع بستن لپ تاپ حتما توجه کنید جسمی همچون خودکار - فلش - دسته کلید و ... بین صفحه نمایش و صفحه کلید جا نمانده باشد که دیده ام این امر به صفحه نمایش آسیب شدیدی وارد می کند

برای پاک کردن کوشه های کثیف شده ی تاچ پد از کوش پاک کن استفاده کنید

برای پاک کردن بدنه لپ تاپ بهتر است از همان دستمال عینک استفاده کنید می توانید از چند قطره آب گرم که روی پارچه می ریزید ( نه روی دستگاه) برای پاک کردن بعضی از لکه ها استفاده کنید ----- در موقع این کار دستگاه را خاموش و از برق بکشید --- مقدار آب زیاد نباشد ---- محلول آب و الکل موجب کدر شدن بدنه دستگاه می شود هر گز از آن استفاده نکنید

برای لپ تاپ خود از کیف های کاملا استاندار استفاده کنید، یک یا دو میلیون ارزش یک کیف 50-60 هزار تومانی را دارد
(( به عنوان یه توصیه لزوما کیف هایی هم نام لپ تاپ خود بهترین گزینه نیستند بلکه شرکت هایی که کار تخصصی تولید کیف نوت بوک رو انجام می دهند گزینه های بهتری اند)))

بیشترین سرقت لپ تاپ ها در فرودگاه یا در اتوبوس و قطار بوده است در این مکان ها 4 چشمی لپ تاپ خود را بپایید. خصوصا اینکه هرگز وقتی روی صندلی ای می نشینید (مثلا موقع انتظار در فرودگاه یا هر مکان مشابه دیگری) لپ تاپ را زیر صندلی خود نگذارید که نتوانید آن را ببینید آن را در کنار خود د یا در جلوی خود قرار دهید و بند کیف آن را در دست داشته باشید.

نوت بوک خود را روی موقع کار روی پایتان قرار ندهید (( گرچه نام لپ تاپ این مورد را در ذهن تداعی می کند ) اما علاوه بر خبرهایی مبنی بر آتش گرفتن نوت بوک روی پا، گویا! احتمال عقیم شدن در آقایان را نیز افزایش می دهد
اگر با نوت بوک خود کار سنگین انجام می دهید یا حس می کنید نوت بوک کمی داغ می شه از خنک کننده های زیر نوت بوک استفاده کنید

امیدوارم از خرید خود راضی باشید و در نگهداریش دقت لازم را داشته باشید و بتوانید از دستگاه خود نهایت استفاده را ببرید

موفق باشید

linuxboy
09-06-2008, 21:51
سلام
عالی بود
اینکه بعد از شارژ کامل آداپتور را جدا کنم برای چی خب اگر این کار را کنم دوباره باطری خالی میشه
موقع شارژ لپتاپ را خاموش کنم یا نه؟ کدوم بهتره
آیا درسته که باطری را نزارم تو لپتاپ بجاش هر هفته یکبار از آن استفاده کنم؟
این چیزی که بعنوان خنک کننده گذاشتی فکر کنم بدتر هم باشه چون پارچه است و محفظه های خروجی هوا در زیر لپتاپ به آن متصل میشه و گرمایی که لپتاپ می خواد بده بیرون دوباره بر میگرده تو لپتاپ
در رابطه با فریز کردن و اینکه بعد از چند سال استفاده باید باطریم فریز کنم هم توضیح دهید

Nine
09-06-2008, 22:15
سلام
عالی بود
اینکه بعد از شارژ کامل آداپتور را جدا کنم برای چی خب اگر این کار را کنم دوباره باطری خالی میشه
موقع شارژ لپتاپ را خاموش کنم یا نه؟ کدوم بهتره
آیا درسته که باطری را نزارم تو لپتاپ بجاش هر هفته یکبار از آن استفاده کنم؟
این چیزی که بعنوان خنک کننده گذاشتی فکر کنم بدتر هم باشه چون پارچه است و محفظه های خروجی هوا در زیر لپتاپ به آن متصل میشه و گرمایی که لپتاپ می خواد بده بیرون دوباره بر میگرده تو لپتاپ
در رابطه با فریز کردن و اینکه بعد از چند سال استفاده باید باطریم فریز کنم هم توضیح دهید

با سلام
ممنون و خوشحالم که مورد توجهتون قرار گرفت
اینکه شما شارژ رو بعد از شارژ کامل جدا کنید منظور من این بود که شما در تمام مدت که به برق دسترسی ندارید و خوب روشی که من گفتم روش اصولی برای شارژ کردن و استفاده از شارژ انجام شده در مواقع ضروری است اگه به برق دسترسی دارید ایرادی نداره که موقع کار به برق متصل باشید

نه دوست من اگه شما از لپ تاپتون استفاده می کنید اینکه باتری رو در آرم تا بعدا بیشتر برام کار کنه درست نیست باتری رو بذارید باشه و طبق همون مطالبی که گفتم ازش استفاده کنید اونقدری که باید براتون عمر کنه عمر خواهد کرد اتفاقا در آوردن باتری احتمال خالی شدن باتری و صدمه خوردنش رو افزایش هم می ده
ولی اگه مثلا شما برای مدت طولانی قصد استفاده از باتری رو ندارید -- باید باتری رو شارژ کامل کنید و بعد اونو در جای خنکی قرار دهید و توجه داشته باشد این مدت بیشتر از ان نباشد که باتری دشارژ کامل شود چون در حالتی که باتری در دستگاه است قبل از تخلیه کامل میزان جریان خروجی صفر شده و از خالی شدن کامل باتری جلوگیری می شه و ضمنا شما هم منتوجه این خالی شدن ازروی علائم می شید اما اگر باتری در حال استفاده نباشد امکان تخلیه کامل آن بر اثر هدر رفتن رایج انرژی وجود دارد.

این چیزی که من به عنوان خنک کننده گذاشتم یکی از بهترین خنک کنند های بدون فن نوت بوک است
ixoft از thermaltake
بدون فن و برق موجب خنک شدن نوت بوک و دماشو نزدیک 10 درجه می آره پایینتر
از سولفات سدیم برای خنک کردن استفاده می کنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
قیمتش هم حدود 35.0000 تومانه

در مورد سوال آخرتون فکر کنم -- مطمئن نیستم -- این مربوط به نسل قبلی باتری ها بوده

با تشکر

linuxboy
09-06-2008, 22:42
دستت دردنکنه
حالا اینی که شما گذاشتید سردتر می کنه یا این ؟ وکدوم بهتره؟
بعدشم اینی که فن داره با اینکه خیلی کوچیک هست می تونه بدرد لپتاپ 15" بخوره؟

REGISTERED USER
09-06-2008, 23:22
اونقدر ها هم مهم نیست اما خوب چون از پراکندگی مطالب جلوگیری میکنه کار خوبی کردید

البته بعضی موضوعات تکراری هستند و مفصل بحث شده مثل تمیز کردن Lcd !

REGISTERED USER
09-06-2008, 23:22
Nine جان مطلبت عالی بود

REGISTERED USER
09-06-2008, 23:26
این چیزی که من به عنوان خنک کننده گذاشتم یکی از بهترین خنک کنند های بدون فن نوت بوک است
ixoft از thermaltake
بدون فن و برق موجب خنک شدن نوت بوک و دماشو نزدیک 10 درجه می آره پایینتر
از سولفات سدیم برای خنک کردن استفاده می کنه

این بالشتک ها برای انتقال حرارت و خنک سازی باتری و کیس لپ تاپ خوب هستند اما کلا بهترین خنک کننده خنک کننده های فن دار هستند چون حتما هوای خنک باید بین قطعات سیالیت داشته باشه

REGISTERED USER
09-06-2008, 23:27

فاسد شده ... مدل نوت بوکت چیه؟

REGISTERED USER
09-06-2008, 23:30
یکی از مهمترین اقداماتی که می تونید بکنید بک اپ گرفتن هست

به نظر من لپ تاپ وقتی روشن و رجستر میشه حتما چون ریکاوری DVD باهاشون نیست و without Disc هستند به یکی از صورت های زیر بک آپ بگیرید:

- با نرم افزار Backup disc creator خود سازنده نوت بوک

- یک بک اپ کلی از سیستم عامل و نرم افزارهای نصب شده با GHOST یا TrueImage

Nine
10-06-2008, 01:18
Nine جان مطلبت عالی بود

با سلام
خواهش می کنم:11:

در مورد خنک کننده های زیر لپ تاپی بله همون طور که رجیستر یوزر گفتند مدل های فن دار کارایی بالاتری دارند اما این مدل کاربری ساده تری داره و منم تاکید کردم یکی از بهترین خنک کننده ها در سری بدون فن
چون جمع و جورتره - حدود 600 گرم وزن داره و بدون برق کار می کنه کلا چون قرار دادن نوت بوک مثلا روی فرش درست نیست یا بعضی ها که نوت بوک رو مثلا توی تخت شون !! می ذارن می تونن از این استفاده کنند که تا حدودی نوت بوک رو سرد کنه و علاوه بر افزایش کارایی عمر قطعات رو هم تا حدودی افزایش بده
در مدل های فن دار هم می شه این مدل ها رو در نظر داشت

و این مدل که در زمینه وزن شاهکاره

beginner63
10-06-2008, 07:33
بابا اي ولا، چه كرديد...
دست همگي درد نكنه
واقعا مفيد هست
فقط در مورد باتري همون هفته اي يكبار استفاده از باتري كافي هست؟ يا بيشتر يا كمتر؟

Nine
10-06-2008, 13:11
بابا اي ولا، چه كرديد...
دست همگي درد نكنه
واقعا مفيد هست
فقط در مورد باتري همون هفته اي يكبار استفاده از باتري كافي هست؟ يا بيشتر يا كمتر؟

با سلام
استفاده از باتری بسته به نیاز و کاربرد شما داره
شما بر اساس اصول گفته شده از باتری استفاده کنید و حساسیت بی جهت به خرج ندهید که مثلا باتری رو در آرم و بذارم عمرش بیشتر بشه طبق نیاز و به طریق گفته شده ازش استفاده کنید به اندازه ای که باید براتون کار می کنه
موفق باشید

babak-online
10-06-2008, 21:32
با سلام

من چند وقت پیش با سرویس سنتر سونی (esupport.sony.com) به صورت آنلاین درباره مساله شارژ و باتری بحث کردیم. یارو می گفت بهترین روش این است که به صورت دائم باتری در حال شارژ (100%) باشد.

linuxboy
10-06-2008, 22:48
آهان
پس همیشه بزارم باطری تو لپتاپ باشه آنوقت آداپتور هم بهش وصل باشه؟

beginner63
11-06-2008, 08:27
آره دقيقا. منظور من هم همين بود كه هفته اي يك بار فقط شارژر رو از لپ تاپ جدا كنيم و باتري هميشه داخل دستگاه باشه
اگر درسته لطفا نظر بديد.

beginner63
11-06-2008, 08:30
در مورد كيف لپ تاپ يكي از دوستان گفت كه هميشه بهترين كيف كيفي نيست كه مارك خود دستگاه رو داشته باشه.
اگر مارك خاصي رو ميشناسيد لطفا معرفي كنيد
اگر سايت هم داشته باشيد كه فعاليت عمدش كيف باشه، چه بهتر

REGISTERED USER
11-06-2008, 08:33
با سلام

من چند وقت پیش با سرویس سنتر سونی (esupport.sony.com) به صورت آنلاین درباره مساله شارژ و باتری بحث کردیم. یارو می گفت بهترین روش این است که به صورت دائم باتری در حال شارژ (100%) باشد.

اگر توی خود مانول ها رو ببینی اینو میگن که همیشه استفاده regular داشته باشید یعنی باتری مداوم وقتی AC power دارید استفاده میکنید توی شارژ باشه

اگر پیشنهاد میشه باتری رو خارج کنید برای عمر بیشتر نیست ، برای اینه که حرارت نبینه و کمتر در معرض آسیب قرار بگیره

REGISTERED USER
11-06-2008, 08:39

پیشنهاد من اینه که کلا باتری رو بزارید باشه روی لپ تاپ و وقتی پای دستگاه هستید دست بهش نزنید و بزارید تا همیشه فول شارژ باشه

در مورد كيف لپ تاپ يكي از دوستان گفت كه هميشه بهترين كيف كيفي نيست كه مارك خود دستگاه رو داشته باشه.
اگر مارك خاصي رو ميشناسيد لطفا معرفي كنيد
اگر سايت هم داشته باشيد كه فعاليت عمدش كيف باشه، چه بهتر

اون مارکی که روی کیف هست یک لوگوی تبلیغاتی هست و نه بیشتر

بازرگانی اوجاک توی کیف کارش خوبه و کیفیت خوبی هم میاره ... کیف لپ تاپ باید چند خصوصیت داشته باشه:

1- سبک و ظریف و مقاومت باشه و بهتره چرمی باشه تا توی باران و شرایط خاص خیس نشه ... البته اینا همه چرم مصنوعی هستند ... پیشنهاد میشه برزنتی و یا تمام فوم نخرید

2- حتما بند قابل تنظیم داشته باشه و بندش قسمت سر شانه برای راحتی داشته باشه

3- کیف باید حتما قسمت جیب جلویی برای قرار دادن شارژر و ... داشته باشه

4- بهتره اصلا مارک خاص لپ تاپی نداشته باشه تا توی دید نزنه و امنیت بیشتری داشته باشه

5- توی حتما دور تا دور یک ضربه گیر فومی یا ابری داشته باشه ...

6- بالا و پایینش حتما از جنس فوم باشه و پایینش باید ضخیم باشه تا حکم ضربه گیر داشته باشه

7- بند تنظیم و گیرنده لپ تاپ داشته باشه یعنی لپ تاپ رو زیرش قرار بدید و اونو بکشید تا سفت بچسبه

8- بهتره جای سی دی و .... داشته باشه

9- به سایزش توجه کنید .... بهتره برای 13.3 و 14 اینچی ها سایز کوچیک ، 15.4 اینچی ها معمولی و 17 تا 20 یک کیف بزگ تهیه کنید

beginner63
11-06-2008, 08:41
تشكر
سايت سراغ نداريد كه انتخاب كنم؟

REGISTERED USER
11-06-2008, 08:43
آره دقيقا. منظور من هم همين بود كه هفته اي يك بار فقط شارژر رو از لپ تاپ جدا كنيم و باتري هميشه داخل دستگاه باشه
اگر درسته لطفا نظر بديد.

شما 3 ساعت پای لپ تاپ بشینی شارژ تمام میکنه ... چطور میخوای هفته ای یک بار شارژش کنی ؟ یا خدا

ببینید بچه ها ... کلا دو نوع استفاده از لپ تاپ داریم

1- شما یک جا ثابت هستید و برق AC دارید ... هر وقت تونستید برق رو بزنید و باتری هم روش باشه و شروع به استفاده کنید و کلا بزارید همیشه fully charged باشه

2- روزی چند ساعت میرید بیرون و باید همراهتون باشه بدون موجود بودن برق .... پس باید بزارید همون full charge خالی بشه (زیر 10 درصد) و دوباره بزارید به شارژ تا کامل بشه و اگر نیاز ندارید بزارید همون طور توی برق بمونه

این پیشنهاد منه و چیزی که خود سازندگان پیشنهاد میدن

REGISTERED USER
11-06-2008, 08:46
تشكر
سايت سراغ نداريد كه انتخاب كنم؟

خیر ... بهتره برید بازار و خودتون مواردی که گفتم ببینید ... مدل مورد نظرتون رو هم راحت تر انتخاب کنید

beginner63
11-06-2008, 08:46
شما 3 ساعت پای لپ تاپ بشینی شارژ تمام میکنه ... چطور میخوای هفته ای یک بار شارژش کنی ؟ یا خدا
منظور من اين بود كه هفته اي 7 روز به برق باشه و فقط 3 ساعت از يكي از اون هفت روز به برق نباشه

REGISTERED USER
11-06-2008, 09:09
نیازی نیست چون توی هفته حتما میبریدش بیرون !

Nine
12-06-2008, 14:45
با سلام

این بار می خوام در مورد کالیبره کردن باتری نوت بوک ها ---- باتری های معمول یون لیتیوم --- مطلبی رو بنویسم
بعضی از نوت بوک ها در ستاپ شون گزینه ای برای کالیبره کردن باتری دارند اما این روشی که من جدا از ستاپ یا بودن و نبودنشه

ماهیانه یک بار بهتره این عمل کالیبره کردن رو انجام بدید
مطالب و نوع کالبره کردن از بخش خدمات پشتیبانی شرکت اپل بیان شده برای همین از اعتبار کافی بر خور داره

روش کار :

1- دستگاه رو به برق متصل می کنید تا فول شارژ بشه

2- بعد از فول شارژ شدن باز هم بذارید دستگاه برای - حداقل - 2 ساعت دیگه به برق باقی بمونه تو این مدت می تونید از نوت بوک خود استفاده هم بکنید

3- بعد از این دو ساعت شارژر رو از نوت بوک جدا می کنید و اجازه می دید نوت بوک از باتری استفاده کنید، یا نوت بوک رو به حال خودش رها کنید یا ازش استفاده کنید تا زمانی که شارژ نوت بوک تمام بشه و شما پیام هشدار تمام شدن باتری رو مشاهده کنید

4- شما باز هم به کار کردنتون ادامه بدید - فقط اگه کار مهمی رو انجام می دادید برنامه هاتون رو ذخیره کنید --- تا نوت بوک خاموش بشه

5- بذارید دستگاه حداقل 5 ساعت تو همین حالت بمونه ( یعنی یا دستگاه رو خاموش می کنید یا می ذارید تو همین حالت sleep بمونه)

6- بعد از این مدت نوت بوک رو به برق بزنید و صبر کنید تا فول شارژ بشه

منبع

REGISTERED USER
12-06-2008, 23:28
کالیبره کردن باتری نوت بوک کار خوبی هست و میشه گفت برای اولین بار شما سلول ها رو تا آخرین حد شارژ و ست میکنید که نتیجه خوبی داره برای عمر باتری ...

مرسی عالی بود مطلبت

beginner63
14-06-2008, 08:10
مطلب جالبي بود. يعني ماهيانه اين كار رو انجام بديم؟ براي تمام باتري ها مصداق داره يا فقط باتري محصولات apple؟
در قسمت 6 بايد لپ تاپ رو روشن كار يا در حالت خاموش به برق متصل كرد؟

Nine
14-06-2008, 09:35
مطلب جالبي بود. يعني ماهيانه اين كار رو انجام بديم؟ براي تمام باتري ها مصداق داره يا فقط باتري محصولات apple؟
در قسمت 6 بايد لپ تاپ رو روشن كار يا در حالت خاموش به برق متصل كرد؟

با سلام
بله ماهی یه بار گاهی دو بار هم گفته می شه اما در بیشتر منابع همون ماهی یه بار رو کافی دونستن

من تاکید کردم که برای هر لپ تاپی با باتری یون-لیتیوم صادقه که الان تقریبا اکثر لپ تاپ های بازار از همین نوع هستند

در مرحله 6 فرقی نداره شما فقط طوری اعمال کنید که باتری شروع به شارژ کنه مثلا تو اون مرحله قبل بذارید بره تو حالت SLEEP بعد اینجا زنید به برق و بذارید شارژ بشه چون شما باتری تون کاملا خالیه نمی تونید تا به برق نزدید روشن کنید

seied-taher
14-06-2008, 09:42
خیلی ممنون ...
میخوام یه کیف بخرم که میگن ضد آبه و ضد ضربه وضد آتیش و کمپلی همه چی داره ...
گفتن 100 تومان
به نظرتون خوبه؟
یا نه؟

Nine
14-06-2008, 10:53
خیلی ممنون ...
میخوام یه کیف بخرم که میگن ضد آبه و ضد ضربه وضد آتیش و کمپلی همه چی داره ...
گفتن 100 تومان
به نظرتون خوبه؟
یا نه؟

با سلام
البته فکر نمی کنم سوالتون به این بخش مربوط بشه
ولی در هر صورت شما بهتره مدل کیفتون و مشخصاتش رو کامل بذارید که بشه به سوالتون جواب داد به این صورت که نمی شه به سوالتون جواب داد :41:

beginner63
14-06-2008, 15:36
البته فکر نمی کنم سوالتون به این بخش مربوط بشه
محافظت از لپ تاپ هست ديگه
خود من هم دنبال كيف خوب مي گردم اما نهايتا 60.000 . نميدونم چه ماركي خوب هست

seied-taher
14-06-2008, 15:59
مارک دل هست خوب ...
من زیاد از این اجناس سر در نمیارم ...
شما خودتون به من معرفی میکنید یه چیزی طرفای 100 تا 120 تومان ....
لبتابمم وسترو 1500 ...

linuxboy
14-06-2008, 18:15
بابا یک کیف بخرید که توش جا بشه دیگه ابرم توش باشه
دیگه این همه دنگ و فنگ نداره
بعدشم با لپتاپ که بخوای بفروشی کسی اعتنا نمی کنه که 120 تومان پول کیف دادی

Nine
14-06-2008, 21:56
با سلام
برند های اصلی کیف های نوت بوک تقریبا موارد زیر هستند
تارگوس، وکس، کیس لاجیک، ساندکس، بل کین و ...
من خودم تارگوس و وکس رو بیشتر می پسندم
تارگوس targusبا گارانتی رایان فرید و وکس vaxبا گارانتی مهندسی اهتمام
انتخاب مدل بر اساس قیمت، زیبایی و کارایی بر عهده خودتون

seied-taher
14-06-2008, 22:07
انتخاب مدل بر اساس قیمت، زیبایی و کارایی بر عهده خودتون
تار گوس چنده؟

Nine
14-06-2008, 23:09
تار گوس چنده؟

با سلام
از 40 تومان تا بالای 200 تومان
شما تو گوگل رایان فرید رو جستجو کن با مدل هاش و قیمت هاش آشنا می شی تا عبارت targus رو برای شرکت اصلی
یه سری هم به بازار بزنید از نزدیک مدل ها رو ببینید راحت می تونید یه مدل مناسب برای خودتون انتخاب کنید

REGISTERED USER
14-06-2008, 23:15
مدلهای مختلف داره ... سامسونتی شیلد دار گرونه ، بعدش کوله ارزونترش و بعد کیف های لوگودار چرمی

بهتره برید بازار و از نزدیک ببینید

seied-taher
15-06-2008, 10:43
خیلی ممنون .....
کمک کردید ....

beginner63
15-06-2008, 12:24
باز هم كيف!
آقا هر جا گشتم 13" و 15" بود. من 14" دارم، براي لپتاپ 14" كيف 15" بگيرم؟ يا بيشتر بگردم؟

REGISTERED USER
15-06-2008, 23:02
چهارده اینچ نیست ؟ عجبا

اگر 15 اینچی بگیری بد نیست چون اختلاف قیمت زیادی با هم ندارند و میتونی با قسمت نگه دارند (Holder) متحرکش ، به راحتی یک جا برای شارژر و ... در کنار لپ تاپت باز کنی که کیفت هم به خاطر قرار دادن شارژر باد نکنه (یعنی از جیب جلویی استفاده نکنی)

3pideh3
16-06-2008, 01:42
سلام

اطلاعات مفیدی از این قسمت کسب کردم
متشکرم

beginner63
16-06-2008, 13:11
چهارده اینچ نیست ؟ عجبامن كه هر جا رفتم (شهرستان) يا 15 بود يا 13
پس حالا كه مشكلي نداره، همون 15" رو ميگيرم
تشكر

REGISTERED USER
18-06-2008, 11:48
من خودم برای 14 اینچی هم 15 میخرم ... جای بیشتر بهتر

solook
18-06-2008, 13:02
با سلام

در مورد نگه داري بيشتر نوت بود چه راهي پيشنهاد ميكند:

فرض كنيد در روز هفت هشت بار بصورت متفرق در روز بايد از نوت بوك استفاده كرد !

بعد از كار خاموشش كنيم؟
يا اينكه بذاريم به حالت استراحت ؟
يا بيهوشي؟

REGISTERED USER
18-06-2008, 13:44
خاموش شدن نوت بوک اغلب برای استفاده نکردن بمدت 3 ساعت بیشتر هست ... مثلا وقت استراحت ، درس و یا تفریح که کاری با نوت بوک ندارید

اما اگر مدت کوتاهی کار نمیکنید پیشنهاد میشه اون رو به حالت sleep ببرید یا close lid یعنی بستن در را فقط روی خاموشی مانیتور تنظیم کنید (در power option ) ... اغلب برای نیم ساعت تا 1 ساعت کار نکردن این راه خوبه

اما در صورتی که بیش از 1 ساعت تا دو یا سه ساعت نمیخواهید از سیستم کار بکشید، بهتر است اون رو به حالت hibernate ببرید تا تمام اجزای سیستم power down بشوند و باتری هم مصرفی نداشته باشه ... به قول خودتان بیهوشی

پس همه چیز به نحوه کار شما و فاصله های کاری ما بستگی داره

relax_l3oy
23-06-2008, 13:38
bebakhshid man roozi 7,8 saat estefade mikonam az laptop ba battry estefade konam ya ba bargh?

REGISTERED USER
23-06-2008, 23:38
جواب سوال خیلی واضحه ... با باتری چون :

1- وقتی باتری نباشه حکم یک Pc یا دسکتاپ رو داره نه کامپیوتر قابل حمل و با قطع برق ( که جدیدا برنامه دویت هست) اطلاعاتتون در اون لحظه نیست میشه

2- باتری اگر مدت زیادی استفاد نشه و مرتب شارژ و دشارژ نشه خراب میشه و عمرش کمتره

3- باتری رو روش بزارید و با برق Ac همزمان کار کنید و بزارید توی 100 درصد شارژ باشه همیشه چون ممکنه همون لحظه کاری براتون پیش بیاد که به نهایت شارژش نیاز داشته باشید

4- فارسی تایپ کنید . این از قوانین انجمن هست

habibpnm123
24-06-2008, 08:47
سعی شود هنگام استفاده از لب تاب از نگهداری مایعات کنار لب تاب خودداری شود.

beginner63
29-06-2008, 10:51
آقا نخندينا!
با dvd writer ميشه cd رايت كرد يا فقط dvd ؟
اكر ميشه، استفاده زيادش ضرر نداره؟

REGISTERED USER
29-06-2008, 11:35
ببین لنز تمام DVD Writer ها میتونه ورژن های قبلی خودش یعنی CD و ... رو ساپورت کنه ... چه رایت چه خوندن چون اپتیک combo دارند

نه مشکلی نیست ... هم DVD و هم CD باهاش راست کنید زیاد و مشکلی هم نداره

اما به طور پیوسته رایت نکنید تعداد بالا ... مثلا 10 تا DVD رایت نکنی توی یک ساعت... خطرناکه و به اپتیک آسیب میزنه و گارنتی هم خارج میشه

amir_rafie
20-07-2008, 14:18
سلام.
من یه نوت بوک VAIO FZ290N5 دارم. 6ماهه پیش از ویندوزش back up گرفتم و XP نصب کردم.. هاردشم پارتیشن بندی کردم...
حالا میخوام XP رو پاک کنم و ویستا رو دوباره نصب کنم ولی شنیدم موقع نصب ویستا, Reset Factory میشه و مثل روز اول یک پارتیشن دارم و تمام دیتایی که روی سایر پارتیشن ها دارم پاک میشه... چه کار کنم؟

REGISTERED USER
20-07-2008, 23:20
خیر ... F10 رو بزن وارد کنسول ریکاوری سونی بشو و فقط و فقط گزینه C:\ Restore رو انتخاب کن ... مراقب باش که فقط این گزینه پارتیشن سیستم عامل C رو دست میزنه

استفاده از DVD هم همین گزینه رو داره ... کمی متفاوت تر

amir_rafie
21-07-2008, 01:25
واقعا ممنون... بالاخره یک نفر جواب داد...
حالا به نظر شما از اون 2 تا DVD که Backup گرفتم استفاده کنم یا F10 ؟!

amir_rafie
21-07-2008, 01:31
راستی شما مطمئن هستی که اینجوری ویستا جایگزین Xp میشه؟
نکنه 2تا O.s. پیدا کنم؟

REGISTERED USER
21-07-2008, 23:30
واقعا ممنون... بالاخره یک نفر جواب داد...
حالا به نظر شما از اون 2 تا DVD که Backup گرفتم استفاده کنم یا F10 ؟!

اینجا هر کس قوانین رو رعایت کنه جواب میگیره

ریکاوری از روی هارد سریعتر و راحت تر است تا از روی DVD

راستی شما مطمئن هستی که اینجوری ویستا جایگزین Xp میشه؟
نکنه 2تا O.s. پیدا کنم؟

ببین ... وقتی پارتیشن C رو فرمت کنه کل MBR ها دستکاری و بوت منو های قبلی از دست میره ... یعنی ویندوز میره با حالت factory setting و جدید خودش ... به پارتیشن های دیگر کاری نداره

amir_rafie
22-07-2008, 17:14
باز هم ممنون... یه سوال دیگه(خیلی ببخشید)
کلی برنامه trial version مثل norton360,acrobat reader professional و... روی ویستای اولی بود... حالا موقع نصب ویستا اینها هم نصب میشن؟
آخه بعد باید uninstall کنم,نمی خوام registry بیخودی دستکاری بشه...

REGISTERED USER
22-07-2008, 23:16
بله ... free trial های 30 روزه هستند ...

برنامه های بیخودی هستند

مشکل سونی این هست که برنامه باید نصب بشه و نمیشه فقط اون برنامه های بیخود رو SKIP کرد !!!

c0dest0rm
23-07-2008, 02:51
در تائید گفته های دوستان عزیز و زحمت کشمون،
REGISTERED USER
و
Nine
در مورد نحوه شارژ و نگهداری باتری عرض میکنم تمام مواردی که گفتند که دقیقا بر خلاف گفته های اکثر فروشنده ها و باور عمومی هست کاملا درسته ! اونجایی که من ازش خریدم بر عکس این ها رو گفت!
به هر حال
من با ساپورت اچ پی صحبت کردم:

که تمام گفته های این دوستان رو تایید میکنه.
از هر دوشون از طرف همه متشکرم! :11::11::11:

REGISTERED USER
23-07-2008, 10:36
قربانت لطف دارید

mo.mo
23-07-2008, 17:04
من یه لپ تاپ sonyvaio fz490nfb دارم و یه بار هم ویندوزش رو عوض کردم حالا میخوام لپ تاپ رو برگردونم به اون روزی که 2 تا dvd ریکاوری ازش گرفتم میخواستم کامل توضیح بدین که این کار چه جوری ممکنه.
و راهی هم هست که بشه اون نرم افزار های تریال شو رو نصب نکرد.

amir_rafie
23-07-2008, 21:44
من یه لپ تاپ sonyvaio fz490nfb دارم و یه بار هم ویندوزش رو عوض کردم حالا میخوام لپ تاپ رو برگردونم به اون روزی که 2 تا dvd ریکاوری ازش گرفتم میخواستم کامل توضیح بدین که این کار چه جوری ممکنه.

این سوال منم بود... 10 تا پست قبلی رو بخوان عزیز....

REGISTERED USER
23-07-2008, 23:03

بعضی اوقات فکر میکنم همه یک نفرند ! دقیقا جواب های شما توی این بخش هست ... بهتره تاپیک و علی الخصوص پست های آخر را مطالعه کنید تا من یا دیگر دوستان ناقص جواب سوالاتتان رو بدهند

amir_rafie
24-07-2008, 00:38
بعضی اوقات فکر میکنم همه یک نفرند ! دقیقا جواب های شما توی این بخش هست ... بهتره تاپیک و علی الخصوص پست های آخر را مطالعه کنید تا من یا دیگر دوستان ناقص جواب سوالاتتان رو بدهند

خون خودتو کثیف نکن عزیز :11:

mo.mo
26-07-2008, 21:12
دوست عزیز چرا ناراحت میشین.
تاپیک زدم بستینش و بعد گفتین اینجا رو مطالعه کن . من خوندم فقط یه سوال مشابه بود که اونم وقتی امتحان کردم جواب نگرفتم بعد مجبور شدم دوباره سوالم رو مطرح کنم.
دیگه نمیدونم چیکار کنم.:19::19::19::19::19::19:

REGISTERED USER
26-07-2008, 23:39
اشکال نداره ... حالا بخون چون جوابت در مورد ریکاوری همینه که دوستمون پرسید :31:

سعی کنید راهنمای فعالیت رو توی تالار بخونید تا از بسته و یا حذف شدن پست هاتون شاکی نشید

یا علی

beginner63
02-08-2008, 14:36
خاموش شدن نوت بوک اغلب برای استفاده نکردن بمدت 3 ساعت بیشتر هست ... مثلا وقت استراحت ، درس و یا تفریح که کاری با نوت بوک ندارید

اما اگر مدت کوتاهی کار نمیکنید پیشنهاد میشه اون رو به حالت sleep ببرید یا close lid یعنی بستن در را فقط روی خاموشی مانیتور تنظیم کنید (در power option ) ... اغلب برای نیم ساعت تا 1 ساعت کار نکردن این راه خوبه

اما در صورتی که بیش از 1 ساعت تا دو یا سه ساعت نمیخواهید از سیستم کار بکشید، بهتر است اون رو به حالت hibernate ببرید تا تمام اجزای سیستم power down بشوند و باتری هم مصرفی نداشته باشه ... به قول خودتان بیهوشی

پس همه چیز به نحوه کار شما و فاصله های کاری ما بستگی داره

آقا يه سوال من باب اين موضوع و استفاده ي زيادي كه تازگي از دستگاهم دارم:
ممكنه روزي 13-14 ساعت بخوام استفاده كنم. مثلا 5 ساعت بين صبح تا ظهر و 8-9 ساعت هم از عصر تا نيمه شب
و يا 10-11 ساعت مداوم در طول روز.
مشكلي براش پيش نمياد؟ (همش به برق وصل هست)
فرق hibernate و shutdown چي هست؟ بجز اين كه hibernate برنامه هاي در حال اجرا رو پايان نميده و توي حافظه نگه ميداره؟ آيا hibernate از باتري استفاده ميكنه؟
تشكر

REGISTERED USER
02-08-2008, 23:27
فرق hibernate و shutdown چي هست؟ در shutdown برق از روی مادربرد و تمام اجزا قطع شده و فقط روی سوییچر ها هست ولی Hibernate اطلاعات درون هارد کپی شده و رم سیستم هم به صورت موقت خاموش میشود ولی اطلاعات حفظ میشود .... برای بیش 1 یا 2 ساعت بهتر هست hibernate کنید ولی اگر کار دارید مثلا دانلود یا کانورت فیلم و موسیقی فقط درب رو ببندید و تنظیم کنید که هیچ اتفاقی در حالت close lid نیفتد (مانیتور اتومات فقط خاموش شده)

Hibernate هم از باتری استفاده میکنه اما بعد از درآوردن باتری چون اطلاعا روی هارد هستند پاک نمیشوند و شما صفحه Resume رو در هنگام بوت پس از خاموشی میبینید

کلا لپ تاپ همیشه به برق وصل باشه میشه PC ... مشکلی نیست فقط بیش از حد داغ نکند

mohsen777
03-08-2008, 11:17
اصولا وقتی لپ تاپ خاموشه و باطری هم 100% شارژ باشه اتصال اتوماتیک قطع میشه و عملا هیچ برقی مصرف نمی شه که بخاد داغ کنه

beginner63
03-08-2008, 14:44
اصولا وقتی لپ تاپ خاموشه و باطری هم 100% شارژ باشه اتصال اتوماتیک قطع میشه و عملا هیچ برقی مصرف نمی شه که بخاد داغ کنه

جوابي كه رجيستر عزيز دادند (مشکلی نیست فقط بیش از حد داغ نکند) براي سوال زير بود:

ممكنه روزي 13-14 ساعت بخوام استفاده كنم. مثلا 5 ساعت بين صبح تا ظهر و 8-9 ساعت هم از عصر تا نيمه شب
جواب شما به چه مطلبي بود؟!!!

Gesher
03-08-2008, 15:33
آقا يه سوال من باب اين موضوع و استفاده ي زيادي كه تازگي از دستگاهم دارم:
مشكلي براش پيش نمياد؟ (همش به برق وصل هست)

خیر مشکلی پیش نمی آید بشرطی که در بروشور آن هم دقیقا به عدم تولید اشکال و OverCharging نشدن باتری در صورت اتصال سیستم در حالت خاموش بودن هم اشاره شده باشد.در بیشتر مدلهای جدید Charging قطع میشود اما در مدلهای قدیمی برای پیشگیری از OverChargingدر بروشور هشدار داده شده
ضمنا اگر میخواهید بطور مدام روشن باشد در مکانی که تهویه ی مناسب وجود دارد قرار دهید نه در فضای کوچک و محدودی که هوای آن گرم و راکد است خود من سابقا بلحاظ دانلودهای طولانی شاید یکی دوبار در ماه بدلایلی لپتاپ را خاموش میکردم که سرجمع هم به دو سه ساعت نمیرسید
ضمنا در این مواقع تا حدامکان از بستن نمایشگر(close lid) استفاده نکنید زیرا بخشی از حرارت تولیدی که بطور معمول از برد اصلی به بخش زیرین صفحه کلید نفوذ میکند براحتی دفع نخواهد شد و موجب گرم شدن بیشتر سیستم و کارکرد بیشتر فن ها میشود.در صورتیکه میخواهید برای مدت طولانی و با بار کم روشن بماند (مثلا فقط برای دانلود) بر روی حالت Low Power گذاشته و نمایشگر را خاموش کنید........

Sin Sin
03-08-2008, 17:04
من یه سونی sz780NW خریدم، یه چیزی داره به نام battery care function که توی منو vaio control center هستش! و گفته که همیشه شارژ رو در حد قابل تنظیمی (مثلا 80%) نگه میداره که از degradation باطری جلوگیری میکنه! کسی تا حالا از این گزینه استفاده کرده؟ این ادعا صحت داره؟

REGISTERED USER
03-08-2008, 23:05

یا خدا ... این دیگه چه حرفی بود ... من از ذهنیت شما واقعا تعجب میکنم ... بعضی اوقات فکر میکنم یک مهندس کامپیوتر اندازه بچه 10 ساله توی آمریکا اطلاعات نداره !

کی گفته عملا برقی مصرف نمیشه ؟ اگر منظورت از باتری بود چرا اتفاقا باتری در حال شارژ همیشه در حال خالی شدن در بین درصدهای خیلی کم هست ... پس چجور مقدار باتری لحظه ای چک میشه ؟ اینو توضیح بدید لطفا !!!!!

در ضمن CPU و رم و هارد شما همیشه در حال کار و مصرف پاور هست .... چه باتری و چه AC adapter !!!

mohsen777
04-08-2008, 19:01
خیر مشکلی پیش نمی آید بشرطی که در بروشور آن هم دقیقا به عدم تولید اشکال و OverCharging نشدن باتری در صورت اتصال سیستم در حالت خاموش بودن هم اشاره شده باشد.در بیشتر مدلهای جدید Charging قطع میشود اما در مدلهای قدیمی برای پیشگیری از OverChargingدر بروشور هشدار داده شده
ضمنا اگر میخواهید بطور مدام روشن باشد در مکانی که تهویه ی مناسب وجود دارد قرار دهید نه در فضای کوچک و محدودی که هوای آن گرم و راکد است خود من سابقا بلحاظ دانلودهای طولانی شاید یکی دوبار در ماه بدلایلی لپتاپ را خاموش میکردم که سرجمع هم به دو سه ساعت نمیرسید
ضمنا در این مواقع تا حدامکان از بستن نمایشگر(close lid) استفاده نکنید زیرا بخشی از حرارت تولیدی که بطور معمول از برد اصلی به بخش زیرین صفحه کلید نفوذ میکند براحتی دفع نخواهد شد و موجب گرم شدن بیشتر سیستم و کارکرد بیشتر فن ها میشود.در صورتیکه میخواهید برای مدت طولانی و با بار کم روشن بماند (مثلا فقط برای دانلود) بر روی حالت Low Power گذاشته و نمایشگر را خاموش کنید........

یه حرف کاملا منطقی

mohsen777
04-08-2008, 19:13
یا خدا ... این دیگه چه حرفی بود ... من از ذهنیت شما واقعا تعجب میکنم ... بعضی اوقات فکر میکنم یک مهندس کامپیوتر اندازه بچه 10 ساله توی آمریکا اطلاعات نداره !

کی گفته عملا برقی مصرف نمیشه ؟ اگر منظورت از باتری بود چرا اتفاقا باتری در حال شارژ همیشه در حال خالی شدن در بین درصدهای خیلی کم هست ... پس چجور مقدار باتری لحظه ای چک میشه ؟ اینو توضیح بدید لطفا !!!!!

در ضمن CPU و رم و هارد شما همیشه در حال کار و مصرف پاور هست .... چه باتری و چه AC adapter !!!

دوست عزیز نوشتم وقتی لپ تاپ خاموشه تاکید میکنم وقتی لپ تاپ خاموشهههههههه ! و باطری هم کاملا شارژه مصرف برقی دیگه وجود نداره
در ضمن جدیدا تو امریکا مثل اینکه وقتی لپ تاپ خاموشهههههههه هارد و رم و سی پیوش کار میکنه ! :27:
فکر میکنم شما توی معنی خاموش بودن با حالت sleep دچار بحران شخصیتی شدی
خوب شد معنی مهندسی کامپیوتر رو هم با این جمله زیبا فهمیدیم !

ravani_13
04-08-2008, 19:44
با سلام
منم تجربیات و مطالعاتم رو در این مورد بیان می کنم باشد که به کار آید

باتری های قدیمی از ترکیبات نیکل بود مثل نیکل-کادمیوم -- این باتری های قدیمی پس از هر بار شارژ باید تا به آخر استفاده می شد و بعد مجددا شارژ می شد اما باتری های تقریبا تمام مدل های لپ تاپ های فعلی یون لیتیوم li-ion است این باتری ها هر گاه کاملا تخلیه شوند مقداری از ظرفیت خودشون رو از دست می دن برای همین تو این سری هر وقت دیدید شارژ باتری تون به حدود 20% رسید اقدام به شارژ مجدد کنید و هنگامی که دید شارژ باتری به 100% رسید کمی صبر کنید (حدود 10 دقیقه ) و بعد شارژژ ژ ر رو جدا کنید

موقع وصل کردن شار ----- ابتدا شارژر رو به برق وصل کنید و سپس سر دیگر شارژر را به لپ تاپ چون گاهی موقع اتصال سیم شارژر به برق شاهد جرقه هستیم که ممکنه به لپ تاپ صدمه بزنه

دفعه اولی که لپ تاپ رو می خرید باید بیشتر از معمول بذارید به شارژ باشه تا تمام سلول ها ظرفیت کامل خودشون رو پیدا کنند -- معمولا شارژ عادی بین 1 تا 2 ساعت طول می کشه ولی در 3 بار اول شارژ دستگاه نوی خریداری شده بذارید به مدت 5-6 ساعت به شارژ باشد

برای دوام بیشتر مدت زمان شارژ این کارها رو بکنید --- هارد رو مرتب دیفرگ کنید --- وسایل جانبی غیر ضروری رو از دستگاه جدا کنید --- بلو توث یا wlan رو اگر استفاده نمی کنید خاموش کنید --- به جای اینکه مثلا یه فیلم رو از روی دی وی دی ببینید ابتدا اونو کپی کنید روی هارد بعد ببینید --- رم دستگاه رو در صورت امکان افزایش بدهید --- سایر موارد مثل کم کردن نور lcd و ... هم رو که خودتون می دونید

برای پاک کردن صفحه نمایش از محلول های مخصوص این کار که در بازار است استفاده کنید این محلول ها برای LCD و CRT متفاوتند، پس در هنگام خرید به این مساله توجه کنید. برای دستمال هم از دستمال عینک استفاده کنید، محلول را به روی صفحه نمایش اسپره نکنید بلکه ابتدا اونو روی دستمال بپاشید و بعد دستمال رو روی صفحه به آرامی بکشید، قبل از تمیز کردن صفحه نمایش دستگاه را خاموش و از برق بکشید تا هم خطر کاهش یابد و هم لکه های صفحه نمایش بهتر دیده بشه

موقع بستن لپ تاپ حتما توجه کنید جسمی همچون خودکار - فلش - دسته کلید و ... بین صفحه نمایش و صفحه کلید جا نمانده باشد که دیده ام این امر به صفحه نمایش آسیب شدیدی وارد می کند

برای پاک کردن بدنه لپ تاپ بهتر است از همان دستمال عینک استفاده کنید می توانید از چند قطره آب گرم که روی پارچه می ریزید ( نه روی دستگاه) برای پاک کردن بعضی از لکه ها استفاده کنید ----- در موقع این کار دستگاه را خاموش و از برق بکشید --- مقدار آب زیاد نباشد ---- محلول آب و الکل موجب کدر شدن بدنه دستگاه می شود هر گز از آن استفاده نکنید

برای لپ تاپ خود از کیف های کاملا استاندار استفاده کنید، یک یا دو میلیون ارزش یک کیف 50-60 هزار تومانی را دارد
(( به عنوان یه توصیه لزوما کیف هایی هم نام لپ تاپ خود بهترین گزینه نیستند بلکه شرکت هایی که کار تخصصی تولید کیف نوت بوک رو انجام می دهند گزینه های بهتری اند)))

بیشترین سرقت لپ تاپ ها در فرودگاه یا در اتوبوس و قطار بوده است در این مکان ها 4 چشمی لپ تاپ خود را بپایید. خصوصا اینکه هرگز وقتی روی صندلی ای می نشینید (مثلا موقع انتظار در فرودگاه یا هر مکان مشابه دیگری) لپ تاپ را زیر صندلی خود نگذارید که نتوانید آن را ببینید آن را در کنار خود د یا در جلوی خود قرار دهید و بند کیف آن را در دست داشته باشید.

نوت بوک خود را روی موقع کار روی پایتان قرار ندهید (( گرچه نام لپ تاپ این مورد را در ذهن تداعی می کند ) اما علاوه بر خبرهایی مبنی بر آتش گرفتن نوت بوک روی پا، گویا! احتمال عقیم شدن در آقایان را نیز افزایش می دهد
اگر با نوت بوک خود کار سنگین انجام می دهید یا حس می کنید نوت بوک کمی داغ می شه از خنک کننده های زیر نوت بوک استفاده کنید

امیدوارم از خرید خود راضی باشید و در نگهداریش دقت لازم را داشته باشید و بتوانید از دستگاه خود نهایت استفاده را ببرید

موفق باشید

1. اگه شارژ لپتاپ % 50-40 باشه و روشن هم باشه اگه بزنیم به برق مشکلی ایجاد میشه ؟ یا بهتره بزارم به 20-10 % برسه وبعد..... ؟

2. این کیفهایی رو که گفتی کجاها گیر میاد ( نمی خوام اسم فروشگاه بگی - ادرس تقریبی یا اسم مجتمعش رو بگو )

3. مثلا می خوام 5 ساعت کار کنم باتری هم فول هست واسه 3 ساعت ساپورتم - حالا بزارم اول 3 ساعت تموم بعد بزنم به برق بهتره ... یا از همون اول بزنم تو شارژ ؟

4. اگه تقریبا همیشه لپ تاپ به برق وصل باشه ( با هر مقدار قبلی شارژ ) مثلا شارژ پره ولی به برق باشه... , مشکلی ایجاد میشه ؟؟؟

5. برای hp باتری 9 سل یا بیشتر... کجا گیر میاد ؟

مرسی
مرسی

amir_rafie
04-08-2008, 23:25
من یه سونی sz780NW خریدم، یه چیزی داره به نام battery care function که توی منو vaio control center هستش! و گفته که همیشه شارژ رو در حد قابل تنظیمی (مثلا 80%) نگه میداره که از degradation باطری جلوگیری میکنه! کسی تا حالا از این گزینه استفاده کرده؟ این ادعا صحت داره؟

آره این کارو میکنه... ولی مسئله اینه که شارژ 100% بهتره یا نگه داشتن شارژ مثلا روی 95% ....

در نوشته های قبلی دوستان گفتن 100% ولی اگه واقعا اینجوری باشه پس این نگه داشتن شارژ روی یک مقدار معیین برای چی گذاشته شده؟!؟!؟!؟!!

magnetali
05-08-2008, 20:54
سلام دوستان خوبم

یه سوال داشتم از خدمتتون. من یه لپ تاپ HP Compaq nc600 دارم. الان باطریش متاسفانه به دلیل استفاده ناصحیح خراب شده. می خوام براش باطری بخرم. اینجا (اصفهان) چون مدلش قدیمیه بد گیر میاد. بیام تهران از پایتخت خوبه بگیرم؟ چه مشخصه هایی داره باطری ارژینالش که بشه تشخیص داد یارو تو پاچه مون نکنه؟! کلا اگه نکته خاصی به نظرتون میرسه ممنون میشم راهنماییم کنید.

r_oscar2007
07-08-2008, 13:24
سلام
من یک لپتاب وسترو 1500 با کانفیگ 2.5 خریدم به قیمت 1320 تومان آیا این قیمت خوب بوده و میخواستم بدونم در کل این لپتاب لپتاب خوبی هست یا نه و با آن چه بازیهایی را میتوانم انجام دهم

beginner63
09-08-2008, 09:32

2- بعد از فول شارژ شدن باز هم بذارید دستگاه برای - حداقل - 2 ساعت دیگه به برق باقی بمونه تو این مدت می تونید از نوت بوک خود استفاده هم بکنید

3- بعد از این دو ساعت شارژر رو از نوت بوک جدا می کنید و اجازه می دید نوت بوک از باتری استفاده کنید، یا نوت بوک رو به حال خودش رها کنید یا ازش استفاده کنید تا زمانی که شارژ نوت بوک تمام بشه و شما پیام هشدار تمام شدن باتری رو مشاهده کنید

4- شما باز هم به کار کردنتون ادامه بدید - فقط اگه کار مهمی رو انجام می دادید برنامه هاتون رو ذخیره کنید --- تا نوت بوک خاموش بشه

5- بذارید دستگاه حداقل 5 ساعت تو همین حالت بمونه ( یعنی یا دستگاه رو خاموش می کنید یا می ذارید تو همین حالت sleep بمونه)

6- بعد از این مدت نوت بوک رو به برق بزنید و صبر کنید تا فول شارژ بشهدر مورد كاليبره كردن سوال دارم:
در قسمت 5 گفته شده حداقل 5 ساعت. اگر من شب تا صبح بذارم و اين مدت مثلا 8 ساعت بشه براي باتري مشكلي پيش نمياد؟

REGISTERED USER
09-08-2008, 12:27
5 ساعت مینیمم هست ... رنج داره ... 5 تا 8 ساعت خوبه

beginner63
09-08-2008, 12:37
5 ساعت مینیمم هست ... رنج داره ... 5 تا 8 ساعت خوبه

اگر اين مقدار مينيمم و ماكزيمم رو براي تمام مراحل بگيد ممنون ميشم

beginner63
10-08-2008, 10:42
يك سوال ديگه:
اگر از لپ تاپم بيشتر از توان گرافيكيش كار بكشم مشكلي پيش مياد؟
مثلا بازي هايي كه گرافيك 512 ميخوان رو روي دستگاهي با گرافيك 256 نصب كنم
آخه 7-8د بار پيش اومد كه پيغام out of memory داد و 2-3 باري هم يه صفحه آبي اومد و reset شد
ولي در اكثر مواقع بدون مشكل بازيها رو اجرا ميكنه

REGISTERED USER
10-08-2008, 12:58
اون out of memory مال کمبود رم هست نه گرافیک ...

بازی با کارت گرافیک ... بکشه میاد و روانه و نکشه نمیتونه اجرا بشه ! ربطی به کارت گرافیک پیغام کمبود حافظه نداره !

beginner63
10-08-2008, 13:49
متن كامل پيغام رو يادم نيست. اما مطمئنم از گرافيك بود. چون رم 1 گيگ دارم و بازيهايي كه دارم در همين محدوده هستند

DELL(vostro1500)
13-08-2008, 13:23
سلام
نکتی که در مورد خنک کننده گفتید خیلی مفید بود مرسی
من یه سوال سخت افزاری دارم
جدیدا اپ تاپم وسط بازی یا دیدن فیلم با یه صدای عجیب (اگه اسپیکر در حال پخش چیزی باشه )گیر می کنه و کند می شه و بعد به حالت عادی بر می گرده .تا حالا سابقه نداشته و جدیدا این بلا سرش اومده.به نظر شما ایراد از چیه؟ باطریشم داغ می کنه!!!
خیلی هم کند شده یعنی جون می کنه تا ویندوز بالا بیاد. اطلاعات خاصیم توش ندارم که فشاربیاره.
یه سوال دیگه : بعد از خاموش کردن لپ تاپ وقتی که گرمه اگه اونو تو کیف بذاریم مشکلی پیش میاد؟ یعنی امکان داره قطعات داخلی عرق بکنن؟ مثل گوشی که وقتی از هوای سرد به گرم خمیره می گن عرق میکنه!!!!

در مورد کیف لپ تاپ باید بگم کولی هایی که واسه لپ تاپ هستن هم خیلی خوبن.اگه بیم سرقت دارین عمرا کسی شک کنه که لپ تاپ توشه . من مارک اوجاک Ojak رو توصیه می کنم . من 35 هزار تومن خریدم.خیلی جادار و ایمن و راحته هم واسه لپ تاپ هم واسه حملش.توشم یه عالمه زیپ میپ و جا برای وسایل اضافی داره.

موفق باشید
خیلی ممنون

REGISTERED USER
13-08-2008, 13:57
جدیدا اپ تاپم وسط بازی یا دیدن فیلم با یه صدای عجیب (اگه اسپیکر در حال پخش چیزی باشه )گیر می کنه و کند می شه و بعد به حالت عادی بر می گرده .تا حالا سابقه نداشته و جدیدا این بلا سرش اومده.به نظر شما ایراد از چیه؟ باطریشم داغ می کنه!!!

داغ کردن باتری طبیعی هست ... اونم یا صدای فن سیستم ات هست که وقتی روشن میشه و مدام کار میکنه صدا میده یا صدای هاردت که نویز داره و هر دو طبیعی هستند

سوال دیگه : بعد از خاموش کردن لپ تاپ وقتی که گرمه اگه اونو تو کیف بذاریم مشکلی پیش میاد؟ یعنی امکان داره قطعات داخلی عرق بکنن؟ مثل گوشی که وقتی از هوای سرد به گرم خمیره می گن عرق میکنه!!!!

:18: چه بید ؟ مگه نونه از تنور درش آوردی ... ؟ :31: نه مشکلی نیست

farshif
13-08-2008, 17:23
سلام راهی هست که Recovery Partition لپتاپ رو برگردوند یا مثلا dvd بک آپشو از اینترنت دانلود کرد . لپتاپم vaio vgn-cr420 هستش .

REGISTERED USER
14-08-2008, 00:00
خیر .... من ندیدم جایی دی وی دی ریکاوری رو بزارند در دسترس کاربران ... شاید توی تورنت ها برگردونی

ریکاوری ها فروشی و گران هستند ! بالای 20.000 ت

farshif
14-08-2008, 11:57
خیر .... من ندیدم جایی دی وی دی ریکاوری رو بزارند در دسترس کاربران ... شاید توی تورنت ها برگردونی

ریکاوری ها فروشی و گران هستند ! بالای 20.000 ت

گارانتی داره . گارانتی به اینجور مسایل رسیدگی می کنه؟ منظورم اینه که اگه بدم گارانتی میتونن اون پارتیشن رو برگردونن؟

REGISTERED USER
14-08-2008, 12:15
گارانتی اگر واقعی باشه و معتبر ، باید تا 6 ماه حداقل ساپورت نرم افزارت هم بکنه

تماس بگیر و ازشون بخواه که این رو بهت بدهند یا برات ریکاوری کنند

البته دیسک ریکاوری پارتیشن هارد رو برات بر نمیگردونه غیر از اینکه هارد رو برات factory mode کنند یعنی مستقیم اطلاعات رو برات بریزند که البته ابن کارو نمی کنند چون باید از یک سیستم دیگه استفاده کنند و در نتیجه ویندوز اصلی اون سیستم هیچ میشه (چون یک نسخه اش دست تو هم اومده) !

دنبال DVD ریکاوری اش باش بیشتر تا اینکه برات ریکاوری کنند ... الته حالت دوم هم میتونی خودت بعدش بک آپ بگیری

موفق باشید

روح سگ ولگرد
24-08-2008, 01:29
آقا کف کردم

10 صفحه رو خوندم امم خیلی مطالب جالب بود.

مشکل من مربوط میشه به تاچ پد که یک دفعه از کار افتاد. براش یه تاپیک زدم اگه ممکنه جواب بدید

مطالب فول عالی

sari-1369
26-08-2008, 11:26
سلام دوستان .

1530 به طور پيش فرض چه آنتي ويروسي روش نصبه ؟ آپديته ؟‌ ميشه بهش اعتماد كرد ؟

hossein_dig
26-08-2008, 14:36
سلام دوستان .

1530 به طور پيش فرض چه آنتي ويروسي روش نصبه ؟ آپديته ؟‌ ميشه بهش اعتماد كرد ؟
معمولا آنتی ویروس روی لپ تاپ ها مفت گرونه !!
چون مک آفی میزارن .و معمولا مدت داره و خیلی سنگینه

hossein_dig
26-08-2008, 14:38
آقا کف کردم

10 صفحه رو خوندم امم خیلی مطالب جالب بود.

مشکل من مربوط میشه به تاچ پد که یک دفعه از کار افتاد. براش یه تاپیک زدم اگه ممکنه جواب بدید

مطالب فول عالی
لپتاپ چیه ؟ چون بعضی ها رو میشه غیر فعال کرد

c0dest0rm
26-08-2008, 16:04
سلام.
این فیبری که با لپتاپ هست برای چیه؟ باید وقتی میبندیمش بزاریم بین کیبورد و مونیتور؟ اگه آهر چرا باید اینکارو بکنیم؟ نکنیم چی میشه؟

hossein_dig
26-08-2008, 16:17
سلام.
این فیبری که با لپتاپ هست برای چیه؟ باید وقتی میبندیمش بزاریم بین کیبورد و مونیتور؟ اگه آهر چرا باید اینکارو بکنیم؟ نکنیم چی میشه؟
اون فقط برای زمان قبل فروش زمان نگهداری توی کارتون

REGISTERED USER
27-08-2008, 18:09
تایید میشه ... هم گرد و خاک احتمالی رو میگیره هم باعث میشه اثر لاستیک های ضربه گیر و فاصله انداز lid روی کاور و کناره ها نیفته

persia007
29-08-2008, 19:33
در تائید گفته های دوستان عزیز و زحمت کشمون،
REGISTERED USER
و
Nine
در مورد نحوه شارژ و نگهداری باتری عرض میکنم تمام مواردی که گفتند که دقیقا بر خلاف گفته های اکثر فروشنده ها و باور عمومی هست کاملا درسته ! اونجایی که من ازش خریدم بر عکس این ها رو گفت!
به هر حال
من با ساپورت اچ پی صحبت کردم:

که تمام گفته های این دوستان رو تایید میکنه.
از هر دوشون از طرف همه متشکرم! :11::11::11:

گفتگوي جالي بود
كاش به فارسي هم ترجمش مي كردي ... تا بقيه يورزهايي هم كه انگليسي شون زياد خوب نيست متوجه بشن..

اين نشون ميده كه سطح علمي مديرا و همكاران انجمن لپ تاپ pc world از فروشنده هاي لپ تاپ خيلي بيشتره

يه بار هم من با agent سايت دل چت كردم درباره فرستادن لپ تاپ از آميريكتابه ايران بود كه گفت متاسفم نمي تونيم... مگه اينجا (آمريكا) آشنايي فاميلي داشته باشيد ما براي اون شخص بفرستيم و اون همبراي شما ارسالش كنه... مستقيم نمي تونستن (به خاطر همين تحريم) يه سايت اماراتي هم بهم داد گفتيد اينجا هم ميتونيد خريد كنيد... اما مثل اينكه تو ليست كشورهاي اونجا هم كشور ايران نبود :31:

بعد از پرسيدن سوال شروع كردم به چت كردن مثل چت روم هاي ياهو ... وقت يه ساعته تموم شد و سايت چت رو بست و گفت خوش اومديد:27:

beginner63
30-08-2008, 07:42

6- بعد از این مدت نوت بوک رو به برق بزنید و صبر کنید تا فول شارژ بشه

منبع

سلام. دیروز برای اولین بار تصمیم گرفتم باتری رو کالیبره کنم. اما یه اتفاق جالبی افتاد:
طبق مراحل بالا بعد از فول شدن شارژ شدن تا 2 ساعت با دستگاه کار کردم، بعد شارژر رو جدا کردم و یه فایل تصویری رو اجرا کردم تا زودتر شارژ خالی کنه، دقیقا ساعت 4:15 دستگاه به حالت sleep رفت (نشانگر power و آلارم قرمز رنگ باتری روشن بود). بدون خاموش کردن لپ تاپ lcd رو بستم و دستگاه همچنان در همون حالت sleep بود تا اینکه دقیقا بعد از 2 ساعت و 15 دقیقه یعنی ساعت 6:30 در همون حالتی که lcd بسته بود یکدفعه صدای بازگشت به ویندوز اومد و ادامه همون فایل تصویری هم خود به خود پخش شد!!!!!!!
تنها کاری که کردم این بود که lcd رو باز کردم، مدیاپلیر رو بستم و دوباره lcd رو گذاشتم. دستگاه دوباره به حالت sleep رفت و حدود 1 ساعت بعدش هم کاملا خاموش شد(چون نشانگر power و آلارم باتری دیگه خاموش شد). بعد از 5 ساعت هم شارژر رو وصل کردم و فول شد.
چرا بین کار اینجوری شده؟
فكر كنم يه اشتباهي هم كردم. توي مرحله 1 كه گفته شده دستگاه فول شارژ بشه، دستگاه روشن بود! آيا بايد خاموش بود؟
تشكر

beginner63
03-09-2008, 08:50
دوستاني لطفا راهنمايي كنيد، كجاي كارم مشكل داشته؟

man7tomani
04-09-2008, 22:17
سلام
باتری 8 سلی چند ساعت میانگین باید شارژ نگه داره؟آیا 2 ساعت خوبه در حالت عادی؟

REGISTERED USER
04-09-2008, 23:59
دوستاني لطفا راهنمايي كنيد، كجاي كارم مشكل داشته؟

خوب مشخصه وقتی lid رو میبندی میره روی استند بای و یا hibernate ... نباید بره و تنظیم میکردی که هیچ کاری نکنه

REGISTERED USER
05-09-2008, 00:03
سلام
باتری 8 سلی چند ساعت میانگین باید شارژ نگه داره؟آیا 2 ساعت خوبه در حالت عادی؟

میانگین استفاده عادی - 50 درصد روشنایی = 3.5 تا 4.5 ساعت

man7tomani
05-09-2008, 02:20
میانگین استفاده عادی - 50 درصد روشنایی = 3.5 تا 4.5 ساعت
ممنون رجیستر خان
چرا ماله بنده به زور 2 ساعت نگه میداره؟من تنظیمات پاور رو روی بالانس میزارم

ghahremanimehdi
05-09-2008, 02:33
با سلام

باتری های قدیمی از ترکیبات نیکل بود مثل نیکل-کادمیوم -- این باتری های قدیمی پس از هر بار شارژ باید تا به آخر استفاده می شد و بعد مجددا شارژ می شد اما باتری های تقریبا تمام مدل های لپ تاپ های فعلی یون لیتیوم li-ion است این باتری ها هر گاه کاملا تخلیه شوند مقداری از ظرفیت خودشون رو از دست می دن برای همین تو این سری هر وقت دیدید شارژ باتری تون به حدود 20% رسید اقدام به شارژ مجدد کنید و هنگامی که دید شارژ باتری به 100% رسید کمی صبر کنید (حدود 10 دقیقه ) و بعد شارژر رو جدا کنید

موقع وصل کردن شارژر ----- ابتدا شارژر رو به برق وصل کنید و سپس سر دیگر شارژر را به لپ تاپ چون گاهی موقع اتصال سیم شارژر به برق شاهد جرقه هستیم که ممکنه به لپ تاپ صدمه بزنه

نوت بوک خود را روی موقع کار روی پایتان قرار ندهید (( گرچه نام لپ تاپ این مورد را در ذهن تداعی می کند ) اما علاوه بر خبرهایی مبنی بر آتش گرفتن نوت بوک روی پا، گویا!احتمال عقیم شدن در آقایان را نیز افزایش می دهد

موفق باشید
با سلام
این دوستمون به موضوعات بسیار مهمی اشاره کردند قسمتهایی از صحبتهای ایشون رو که مهم هستند رو رنگی کردم دوباره دقت کنید.

در تایید صحبت این دوستمون میخواستم چند مطلب رو بگم.

اول از اینکه همونطور که این دوستمون هم گفته تا جاییکه ممکنه باطری لپ تاپ رو نباید ازش جدا کرد .ببینید شما که میرید توی بازار بعضی از فروشنده ها و یا حتی تعمیر کارها از روی نادونی به شما میگن که موقعی که از باطری استفاده نمیکنید اون رو در بیارید در حالی که صحیح نیست همچین چیزی رو ابدا توی دفترچه لپ تاپ ننوشته و حتی طراحی باطری مثلا لپ تاپ های دل بگونه ای است که یه پایه اون روی بدنه ی باطری طراحی شده و اگه باطری رو در بیارید انگار لپ تاپ یه پایه نداره ! ثانیا با در آوردن باطری لپ تاپ کلی آشغال ممکنه از همون ناحیه باز باطری به داخل لپ تابتون بره . اگر از باطری لپ تاپ خیلی کم استفاده میکنید میتونید اون رو در بیارید فقط حواستون باشه حداکثر هر دو هفته یکبار شارژش رو تا 15 در صد خالی کنید و دوباره کامل شارژش کنید وسپس از لپ تاپ جدا کنید
در حفظ و نگهداری باطری لپ تاپتون کوشا باشید چون یه باطری 6 سلولی Dell اگه اصل باشه 150 تومن پولشه که میتونید از پایتخت قیمتشو بگیرید.

avecina.ir
05-09-2008, 09:15
نوت بوک خود را روی موقع کار روی پایتان قرار ندهید (( گرچه نام لپ تاپ این مورد را در ذهن تداعی می کند ) اما علاوه بر خبرهایی مبنی بر آتش گرفتن نوت بوک روی پا، گویا!احتمال عقیم شدن در آقایان را نیز افزایش می دهد این مال لپتاپهاییه که گرمای زیادی از زیرشون ایجاد میشه چون همین گرمای زیاده که گفتن در مدت طولانی باعث کم شدن باروری میشه

ghahremanimehdi
05-09-2008, 22:47
این مال لپتاپهاییه که گرمای زیادی از زیرشون ایجاد میشه چون همین گرمای زیاده که گفتن در مدت طولانی باعث کم شدن باروری میشه
مضاف بر گرمایی که تولید میکنه اون همه قطعاتی که روی بوردش هست کلی امواج مغناطیسی تولید میکنه که مطمئننا مضر هستش . منظورم این بیشتر بود.

REGISTERED USER
06-09-2008, 00:19
ممنون رجیستر خان
چرا ماله بنده به زور 2 ساعت نگه میداره؟من تنظیمات پاور رو روی بالانس میزارم

شاید مشکل داشته باشه ... یا نور صفحه رو زیاد می کنید که تاثیر زیادی داره ... یا برنامه آنتی ویروسی چیزی که هارد دائما کار مکینه

مضاف بر گرمایی که تولید میکنه اون همه قطعاتی که روی بوردش هست کلی امواج مغناطیسی تولید میکنه که مطمئننا مضر هستش . منظورم این بیشتر بود.

بله ... تایید مبشه و روی باروری و مفاصل اثر سوء داره

beginner63
06-09-2008, 11:10
خوب مشخصه وقتی lid رو میبندی میره روی استند بای و یا hibernate ... نباید بره و تنظیم میکردی که هیچ کاری نکنه
پس بهترين راه اينه كه بعد از خالي شدن شارژ دستگاه رو خاموش كنم. درسته؟

avecina.ir
06-09-2008, 13:26
ببین عزیز
اولن که چیزی به اسم امواج مغناطیسی نداریم شاید منظورت امواج الکترومغناطیس باشه
دومن توجه کن لطفن:توی همون تحقیقی که اعلام شد گذاشتن طولانی مدت لپتاپ روی پا در مردان میتونه باروری رو کاهش بده علتش رو دانشمندها گرمای لپتاپ اعلام کردن.حالا اینجا نمیخوام بحث بیولوژیک بکشم وسط تا کاملا مطلب دستتون بیاد.ولی یک جستجو زحمتی نداره برای خود شما هر چند لینکش دم دست بود:

نمیشه که کشکی از خودمون بگیم امواج مغناطیسیش هم اینطوره و اونطوره!! اینها اول همه باید از حالت حدس و گمان به حالت آزمایش دربیاد تا نتیجه معلوم بشه.تازه موبایل که با فرکانس 5 GHz و شدت 1W در کنار بافت بسیار حساس مغز تشعشع داره اکثر تحقیقات اعلام کردن ضرری نداشته حالا شما چه دلیل علمی و با استناد به کدوم منبع معتبر چنین فرضیه ای رو دارین از خودتون مطرح میکنین؟؟ اگه چیزی هست لینکش رو بدین وگرنه برای منم کاری نداره که فرضیه های مشابه طرح کنم.........
من نمیگم بی ضرره
میگم اگه مطلبی میگین با مدرک علمی باشه نه عقاید و حدسیات و توجهیات و احتمالات و پیشگوییها و پیش بینی های شخصی!

حالا اهمیتش در چیه؟
اهمیتش در اینه که با این عرض من کسی که فرضن از لپتاپی با پردازنده ی 5 واتی Atom یا سری ULV داره استفاده میکنه با خیال راحت لپتاپ رو روی پاش میذاره چون میدونه فقط گرما هست که آسیب رسونه و فقط کسی که از لپتاپ با Performance بالا داره استفاده میکنه باید احتیاط کنه.ولی با حرف غیر مستدل شما همون شخص اول هم میترسه لپتاپش رو حتی دو دقیقه روی پاش بذاره!!

ghahremanimehdi
07-09-2008, 05:02
ببین عزیز
اولن که چیزی به اسم امواج مغناطیسی نداریم شاید منظورت امواج الکترومغناطیس باشه
دومن توجه کن لطفن:توی همون تحقیقی که اعلام شد گذاشتن طولانی مدت لپتاپ روی پا در مردان میتونه باروری رو کاهش بده علتش رو دانشمندها گرمای لپتاپ اعلام کردن.حالا اینجا نمیخوام بحث بیولوژیک بکشم وسط تا کاملا مطلب دستتون بیاد.ولی یک جستجو زحمتی نداره برای خود شما هر چند لینکش دم دست بود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنمیشه که کشکی از خودمون بگیم امواج مغناطیسیش هم اینطوره و اونطوره!! اینها اول همه باید از حالت حدس و گمان به حالت آزمایش دربیاد تا نتیجه معلوم بشه.تازه موبایل که با فرکانس 5 GHz و شدت 1W در کنار بافت بسیار حساس مغز تشعشع داره اکثر تحقیقات اعلام کردن ضرری نداشته حالا شما چه دلیل علمی و با استناد به کدوم منبع معتبر چنین فرضیه ای رو دارین از خودتون مطرح میکنین؟؟ اگه چیزی هست لینکش رو بدین وگرنه برای منم کاری نداره که فرضیه های مشابه طرح کنم.........
من نمیگم بی ضرره
میگم اگه مطلبی میگین با مدرک علمی باشه نه عقاید و حدسیات و توجهیات و احتمالات و پیشگوییها و پیش بینی های شخصی!

حالا اهمیتش در چیه؟
اهمیتش در اینه که با این عرض من کسی که فرضن از لپتاپی با پردازنده ی 5 واتی Atom یا سری ULV داره استفاده میکنه با خیال راحت لپتاپ رو روی پاش میذاره چون میدونه فقط گرما هست که آسیب رسونه و فقط کسی که از لپتاپ با Performance بالا داره استفاده میکنه باید احتیاط کنه.ولی با حرف غیر مستدل شما همون شخص اول هم میترسه لپتاپش رو حتی دو دقیقه روی پاش بذاره!!

:5::5::5::5:
حق با شماست . حالا چرا میزنی ؟ :10:
:5::5::5:

dominican
08-09-2008, 05:11
سلام
من یه dv1050 دارم ولی با تغییر power plan از رویه high performance یا balanc نور lcd تغییر نمیکنه و همون روشنایی رو داره در خالی که رویه برندهایه دیگه دیده بودم با تغییر پاور پلن نور هم تغییر میکنه به نطرتون این عادیه؟

REGISTERED USER
09-09-2008, 00:18
اگر به پاور AC وصله پیش میاد ... اما روی حالت باتری باید تغییر کنه غیر از اینکه حالت HP balanced رو در power option دستکاری کردید

beginner63
09-09-2008, 09:42
پس بهترين راه اينه كه بعد از خالي شدن شارژ دستگاه رو خاموش كنم. درسته؟
آقا لطفا جواب اين رو هم بديد.

6- بعد از این مدت نوت بوک رو به برق بزنید و صبر کنید تا فول شارژ بشهتوي مرحله 1 كه گفته شده دستگاه فول شارژ بشه، اما دستگاه من روشن بود! آيا بايد خاموش باشه؟

Zoolbia
10-09-2008, 01:03
ویرایش شد................................

digimax2006
14-10-2008, 12:24
سلام سلام
ببخشید برای من از آمریکا یک لپ تاپ مدل compaq presario v 3000 آوردن که آکه و اینجور به من گفتن که وقتی برای اولین بار روشنش کردی یک پیغامی میده برای اینکه مثلا باید از ویندوزت backup بگیری حالا من نمیدونم قضیه این چیه و باید چیکار کنم و اینکه هیچ سیدی درایور و ویندوزی باهش نیست که اگه یه موقع ویندوزش خراب شد چکاری باید بکنم آیا منظورش از backup گرفتن همینه که وقتی مشکلی برای سیستم پیش اومد ازش استفاده کنیم یا باید سی دیه ویندوزش رو بخرم و مثل یک کامپیوتر معمولی ویندوزش رو عوض کنم
از دوستان خواهش میکنم به من مبتدی کمک کنن که یه موقع کاری نکنم که بعدش پشیمون بشم
با تشکر از شما دوستان

hossein_dig
14-10-2008, 16:26
سلام سلام
ببخشید برای من از آمریکا یک لپ تاپ مدل compaq presario v 3000 آوردن که آکه و اینجور به من گفتن که وقتی برای اولین بار روشنش کردی یک پیغامی میده برای اینکه مثلا باید از ویندوزت backup بگیری حالا من نمیدونم قضیه این چیه و باید چیکار کنم و اینکه هیچ سیدی درایور و ویندوزی باهش نیست که اگه یه موقع ویندوزش خراب شد چکاری باید بکنم آیا منظورش از backup گرفتن همینه که وقتی مشکلی برای سیستم پیش اومد ازش استفاده کنیم یا باید سی دیه ویندوزش رو بخرم و مثل یک کامپیوتر معمولی ویندوزش رو عوض کنم
از دوستان خواهش میکنم به من مبتدی کمک کنن که یه موقع کاری نکنم که بعدش پشیمون بشم
با تشکر از شما دوستان
سلام
باز خوبه شما لا اقل قبلش سوال کردی؟!
من اول زدم نابود کردم بعد یادم افتاد بکآپ بگیرم حالا خوشبختانه برای من dvd ریکاوری داشت
شما هیچ نرم افزار ی تصب نکن فکر کنم باید با نرتون گاست بکاپ بگیری ولی وایسا تا بروبچ که بیشتر آشنان جواب بدن
البته زیاد هم مهم نیست چون لایس ویندوز توی سخت افزارته اگه هم ر ویندوزی خودشو دوباره از سی دیهای معمولی بریزی (معمولا ویستا این جوریه) بیاد بالا اکتیوه ولی باز عجله نکن

hossein_dig
14-10-2008, 16:28
سلام سلام
با تشکر از شما دوستان
سلام
باز خوبه شما لا اقل قبلش سوال کردی؟!
من اول زدم نابود کردم بعد یادم افتاد بکآپ بگیرم حالا خوشبختانه برای من dvd ریکاوری داشت
شما هیچ نرم افزار ی تصب نکن فکر کنم باید با نرتون گاست بکاپ بگیری ولی وایسا تا بروبچ که بیشتر آشنان جواب بدن
البته زیاد هم مهم نیست چون لایس ویندوز توی سخت افزارته اگه هم ر ویندوزی خودشو دوباره از سی دیهای معمولی بریزی (معمولا ویستا این جوریه) بیاد بالا اکتیوه ولی باز عجله نکن

digimax2006
14-10-2008, 18:48
ممنون از دوست عزیزم hossein_dig
باز هم اگر دوستان میتونن راهنماییم کنن ممنون میشم
مرسی

ako.2007
19-10-2008, 17:38
سلام سلام
با تشکر از شما دوستان
سلام
شما باید از ویندوزتون recovery بگیرین.اگه نمیدونین چطور باید recovery بگیرین بریhelp and support بعد recovery رو سرچ کنین خودش همه چیزو بهتون میگه
موفق باشین

siyanor
02-12-2008, 11:20
سلام سلام
با تشکر از شما دوستان

با سلام
فكر كنم با لب تاب شما خودش يه نرم افزار به نام hp backup & recovery مياد برو تو منوي استارت ببين اگه هست ميتزني با اون back up بگيري (فكر كنم 2 تا dvd لازم داشته باشى )

r_22009
05-12-2008, 12:46
من یک vaio خریدم چند روز بعد دیدم گوشه سمت چپ پایین آن مقداری خش افتاده وطی چند روز خش ها بیشتر شد ولی الآن دیگر خش جدید نمی افته لطفا کمکم کنید
در ضمن از هیچ انگشتر یا ساعت یا... که باعث ایجاد خش شود استفاده نمی کنم:10:

REGISTERED USER
06-12-2008, 10:25
اگر از سری ارزون قیمت باشه کیفیت بدنه اون چینی ها پایینه ... ممکنه توی کیف بزاریش اینطوری میشه

وگرنه وقتی بهش دست نزنید برای چی خش بیفته !

panteaaa55
06-12-2008, 10:32
نمی دونم جاش اینجاست یا نه اگر اینجاست کمکم کنید اگر نیست بگین باید برم کجا ؟

sony__vaio __ vgn-sz340p

1 - به نظر شما چطوره ؟

2 - کسی درایور هاشو داره (ممنون میشم ) لازمه

3 - فکر کنم این سری مشکل باتری دارن .
توضیح : اگر اشتباه نکنم 1 بار 1 جای خوندم شرکت سونی طرح تعویض گذاشته بود .

اگر اطلاعی دارید بفرمائید .

vafa1353
12-12-2008, 15:46
سلام
یکی از دوستان dell داره که پاورش خراب شد...برد گارانتی بهش گفتن نباید لپ تاب رو شات داون کنی و همیشه هایبر کن چون شات داون پاور رو میسوزونه....
آیا واقعا باید همیشه هایبر کرد؟؟؟؟؟

ssla
15-12-2008, 19:32
اما يک سوال ...

استفاده مستقيم از برق شهري بجاي باطري براي افزايش عمر باطري و قطعات ...

از يکي از دوستان شنيدم :اگر درطول شبانه روز مدت زمان کاربا لب تاپ زياد هست و مکان ثابت بهتر است مستقيم از برق شهري استفاده بشه تا باطري ، بدين شکل که حتما باطري را در آورده و از طريق آداپتور مخصوص لب تاپ را روشن و استفاده کنيم ...!!؟؟

(اگر قرار است اين طرز استفاده زياد باشد پس تا حد امکان باطري خالي باشد)

حالا يک سوال پيش مياد اگر قرار باشه اين روش خوب ويا حتي بهترين باشه ، اومد و برق رفت يا نوساني پيش آمد اونوقت چي آيا سيستم ايمني و پيش گيري براي اين امر در لب تاپ پيش بيني شده ؟؟

r_22009
16-12-2008, 15:50
اگر از سری ارزون قیمت باشه کیفیت بدنه اون چینی ها پایینه ... ممکنه توی کیف بزاریش اینطوری میشه

وگرنه وقتی بهش دست نزنید برای چی خش بیفته !

منم تو همينش موندم که چرا خش میفته مدل: FW19neh آمریکایی هست و 1750000 است پول کمی نیست!!!!!!
این که ممکنه مال کیف باشه هم با عقل جور در نمیاد چون من نگفتم بیرونش خش میفته آخه لپ تاپ بسته چه جوری خشی می شه؟؟؟؟؟؟؟
Cpu : 2.5 core 2
ram: 3g
VGA: 1.5 ATI RAdeon
LCD: 16.4

avecina.ir
16-12-2008, 18:14
سلام
یکی از دوستان dell داره که پاورش خراب شد...برد گارانتی بهش گفتن نباید لپ تاب رو شات داون کنی و همیشه هایبر کن چون شات داون پاور رو میسوزونه....
آیا واقعا باید همیشه هایبر کرد؟؟؟؟؟
هایبرنت بهتره و از اون بهتر استندبای هستش.چون استندبای لپتاپ از اساس کلن با دسکتاپ فرق داره.هایبرنت زمانی کن که میخوای برای مدت طولانی خاموش باشه.استندبای هم برای حداقل 12 ساعت مناسبه بیشتر از 12 ساعت و برای مدت طولانی خواستی خاموش کنی هایبرنت کنش

اما يک سوال ...

استفاده مستقيم از برق شهري بجاي باطري براي افزايش عمر باطري و قطعات ...

از يکي از دوستان شنيدم :اگر درطول شبانه روز مدت زمان کاربا لب تاپ زياد هست و مکان ثابت بهتر است مستقيم از برق شهري استفاده بشه تا باطري ، بدين شکل که حتما باطري را در آورده و از طريق آداپتور مخصوص لب تاپ را روشن و استفاده کنيم ...!!؟؟

(اگر قرار است اين طرز استفاده زياد باشد پس تا حد امکان باطري خالي باشد)

حالا يک سوال پيش مياد اگر قرار باشه اين روش خوب ويا حتي بهترين باشه ، اومد و برق رفت يا نوساني پيش آمد اونوقت چي آيا سيستم ايمني و پيش گيري براي اين امر در لب تاپ پيش بيني شده ؟؟
بنظر من طرف چرت و پرت گفته.دوستم گفت و فلان فروشنده گفت رو بریز دور.اگه باتری رو دربیاری و از بدشانسیت برق بره هزار و یک دردسر نرم افزاری و سخت افزاری پید میکنه.ما که عمریه لپتاپ باز هستیم از این مسخره بازیا یبار هم نکردیم

avecina.ir
16-12-2008, 18:20
نمی دونم جاش اینجاست یا نه اگر اینجاست کمکم کنید اگر نیست بگین باید برم کجا ؟

sony__vaio __ vgn-sz340p

1 - به نظر شما چطوره ؟

2 - کسی درایور هاشو داره (ممنون میشم ) لازمه

3 - فکر کنم این سری مشکل باتری دارن .
توضیح : اگر اشتباه نکنم 1 بار 1 جای خوندم شرکت سونی طرح تعویض گذاشته بود .

اگر اطلاعی دارید بفرمائید .
طرح تعویض باتری مخصوص سونی نبوده هر شرکتی که از اون نوع باتری استفاده کرده بوده طرح تعویض گذاشته.البته ایران رو بی خیال............

REGISTERED USER
17-12-2008, 01:11
به نظرم من طبق دستور العمل ها استفاده کنید اینقدر به این نظرات و ترفندها اهمیت ندید

حق با avecina.ir هست

dghost
22-12-2008, 00:36
سلام دوستان من بعد از ریکاوری گزینه هایبرنت رو ندارم چی کار باید کنم که بیاد لبتابم hp dv5 1135 هست
مرسی

mori000
25-12-2008, 18:41
سلام دوستان.
من یه سوال داشتم.
لپ تاپ من hp هستش. مدل DV 9843
وقتی فول شارژ میشه و کارم باهاش تموم میشه، خاموشش می کنم ولی دفعه بعد که روشن میکنم شارژش به 92 93 رسیده.
می خواستم ببینم هر بار که روشنش می کنم اگه وصلش کنم به برق خونه ، مشکلی واسه باتریش پیش نمیاد.
چون به اون 20 درصد نرسیده.
ممنون میشم اگه یکی جواب بده.

ghahremanimehdi
25-12-2008, 18:59
هایبرنت بهتره و از اون بهتر استندبای هستش.چون استندبای لپتاپ از اساس کلن با دسکتاپ فرق داره.هایبرنت زمانی کن که میخوای برای مدت طولانی خاموش باشه.استندبای هم برای حداقل 12 ساعت مناسبه بیشتر از 12 ساعت و برای مدت طولانی خواستی خاموش کنی هایبرنت کنش

بنظر من طرف چرت و پرت گفته.دوستم گفت و فلان فروشنده گفت رو بریز دور.اگه باتری رو دربیاری و از بدشانسیت برق بره هزار و یک دردسر نرم افزاری و سخت افزاری پید میکنه.ما که عمریه لپتاپ باز هستیم از این مسخره بازیا یبار هم نکردیم

نه خیر اساس stand by در لپتاپ همون S3 در کامپیوترهای دسکتاپ هست و فرقی نمیکنه.برای زیر یکساعت استندبای و برای بیشتر از یکساعت hibernate کنید.:5:

avecina.ir
25-12-2008, 20:21
سلام دوستان من بعد از ریکاوری گزینه هایبرنت رو ندارم چی کار باید کنم که بیاد لبتابم hp dv5 1135 هست
مرسی
خوب معلومه بصورت دستی از داخل ویندوز باید فعالش کنین.بطور پیش فرض هایبرنت فعال نیستش

نه خیر اساس stand by در لپتاپ همون S3 در کامپیوترهای دسکتاپ هست و فرقی نمیکنه.برای زیر یکساعت استندبای و برای بیشتر از یکساعت hibernate کنید.:5:
عزیزجان اینجوری که شما داری راهنمایی میکنی هد هارد یکی مثل من تا بحال پودر شده که!! چون فشار زیادی روی هارد میاد مخصوصن اگه به برق هم نباشه از عمر باتری بیش از حد کم میشه
ضمنن در حالت استدبای لپتاپ برق فقط توی رم و CPU هستش.یعنی شما میگی دسکتاپها هم اینجوریه؟!!:31:نه عزیزم.....لازم نیستش حالات s2 , s3 ,... رو ازم امتحان بگیری خودم اینا رو زمان طفولیت شما پاس کردم:31:

dghost
26-12-2008, 14:26
[quote=avecina.ir;3311395]خوب معلومه بصورت دستی از داخل ویندوز باید فعالش کنین.بطور پیش فرض هایبرنت فعال نیستش

چه جوری باید فعال بشه دوست عزیز؟

mori000
26-12-2008, 18:31
سلام دوستان.
من یه سوال داشتم.
لپ تاپ من hp هستش. مدل DV 9843
وقتی فول شارژ میشه و کارم باهاش تموم میشه، خاموشش می کنم ولی دفعه بعد که روشن میکنم شارژش به 92 93 رسیده.
می خواستم ببینم هر بار که روشنش می کنم اگه وصلش کنم به برق خونه ، مشکلی واسه باتریش پیش نمیاد.
چون به اون 20 درصد نرسیده.
ممنون میشم اگه یکی جواب بده.

REGISTERED USER
27-12-2008, 01:38
خوب طبیعیه ... کمی از شارژ هنگام بوت مصرف میشه

خیر مشکلی پیش نمیاد ... اگر کارتون در منزل و طولانیه می تونید دائما باتری رو به برق بزنید و فول شارژ نگه دارید

avecina.ir
27-12-2008, 13:56
[quote=avecina.ir;3311395]خوب معلومه بصورت دستی از داخل ویندوز باید فعالش کنین.بطور پیش فرض هایبرنت فعال نیستش

چه جوری باید فعال بشه دوست عزیز؟
ایکس پی داری یا ویستا؟؟

dghost
27-12-2008, 16:15
[quote=dghost;3313474]
ایکس پی داری یا ویستا؟؟
ویستا
مرسی

avecina.ir
27-12-2008, 19:20
[quote=avecina.ir;3316543]
ویستا
مرسی
 بفرما اینم روش فعال کردن هایبرنت hibernate در ویستا Vista :

CaptainReza
28-12-2008, 13:43
بالاخره ما نفهميديم هايبرنت كنيم يا استند باي؟؟؟!!!!

hossein_dig
28-12-2008, 14:31
برای زمان 10 دیقه 15 استندبای برای بالای ساعت هایبرنیت

ali_ensam
01-01-2009, 04:50
سلام به دوستان ! !

من مطالبی رو شنیدم که میگفت که لب تاپ را روی پاها نذاریند که احتمال عقیم شدن را دارند !

میخواستم بدونم که چه را؟ یا حقیقت دارد یا نه ؟ ؟

avecina.ir
01-01-2009, 13:13
عزیزجان معلومه دیگه از هر دو باید استفاده کنی.برای چند ساعت استندبای و بیش از نصف روز هایبرنت بهتره.لااقل تجریه ی 5 ساله ی من با لپتاپ و مطالعه هایی که تابحال داشتم اینو میگه
شما هم بهتره بجای پیش کشیدن بحثهای تکراری قدری خودتون اهل مطالعه باشین و دائم نگاهتون به حرف مردم نباشه

سلام به دوستان ! !

من مطالبی رو شنیدم که میگفت که لب تاپ را روی پاها نذاریند که احتمال عقیم شدن را دارند !

میخواستم بدونم که چه را؟ یا حقیقت دارد یا نه ؟ ؟

عزیزجان قبلن بحثش همینجا شده..... علتش اینه که گرمایی که لپتاپ از زیرشون به پاهای مردان منتقل میکنن در طولانی مدت میتونه موجب عقیمی بشه.توی تحقیقاتی که شده فقط اشاره کردن به گرمای زیر لپتاپ.نه تشعشع و این چیزایی که عوام گاهی از خودشون درمیارن.متوجه شدی؟

ali_ensam
04-01-2009, 00:30
سلام .

دوست عزیز دستت درد نکنه . من به همه چیز فکر میکردم جز گرمای لب تاب که دلیل عقیم شدن مردان میشه !

دستت درد نکنه !

panteaaa55
11-01-2009, 08:34
طرح تعویض باتری مخصوص سونی نبوده هر شرکتی که از اون نوع باتری استفاده کرده بوده طرح تعویض گذاشته.البته ایران رو بی خیال............

سلام

اگر ممکنه یه مقدار در این مورد توضیح بدین . از کجا بفهمم باطری من از کدام شرکت است . در ضمن من ایران نیستم . پس اگر هم امکانی باشه می تونم استفاده کنم .

یه مشکل هم دارم .

آیا زمان مشخص و مفید یا واجب برای استفاده از لپ تاپ در 24 ساعت مشخص شده ؟ یعنی اگر سیستم 15 ساعت در روز مدام روشن باشه ایراد نداره ؟

سیستم من سونی است . وقتی باطری رو دستگاهه و دستگاه روشنه و در حاله شارژه ، وقتی به 100% می رسه دستگاه داغ می کنی . به صورتی که گرما می زنه تو صفه کلید و کاملاً احساس میشه .

یه مثال می زنم : دیدین آداپتور چقدر داغ می کنه که دست و می سوزونه ( میگن طبیعیه ) زیره دستگاهه من هم به همین حد شاید هم بیشتر داغ می کنه . آیا طبیعی ؟؟؟/

وقتی شارژر رو در می آرم حرارت کمتر میشه ولی کلاً لپ تاپه من خیلی داغ می کنه

لطفاً راهنمائیم کنید

REGISTERED USER
13-01-2009, 01:11
سلام

اگر ممکنه یه مقدار در این مورد توضیح بدین . از کجا بفهمم باطری من از کدام شرکت است . در ضمن من ایران نیستم . پس اگر هم امکانی باشه می تونم استفاده کنم .

یه مشکل هم دارم .

آیا زمان مشخص و مفید یا واجب برای استفاده از لپ تاپ در 24 ساعت مشخص شده ؟ یعنی اگر سیستم 15 ساعت در روز مدام روشن باشه ایراد نداره ؟

سیستم من سونی است . وقتی باطری رو دستگاهه و دستگاه روشنه و در حاله شارژه ، وقتی به 100% می رسه دستگاه داغ می کنی . به صورتی که گرما می زنه تو صفه کلید و کاملاً احساس میشه .

یه مثال می زنم : دیدین آداپتور چقدر داغ می کنه که دست و می سوزونه ( میگن طبیعیه ) زیره دستگاهه من هم به همین حد شاید هم بیشتر داغ می کنه . آیا طبیعی ؟؟؟/

لطفاً راهنمائیم کنید

1- باتری ات ساخت کدوم شرکته ؟ ساخت شرکت سازنده ... البته مثلا برای سونی ها lite-on باتری میزنه و برای اچ پی و دل خودش ... سونی هم مستقل هست مثل توشیبا

2- نه ایراد نداره ... ام این 15 ساعت نباید heavy duty باشه ... یعنی 15 ساعت بازی نکنی پشت سر هم وگرنه 24 ساعت هم میتونه روشن باشه ... البته اینم دقت کن قطعات عمر مفید دارند

3- خوب دیگه ... به خاطر طراحی ظریفش هست و نداشتن تهویه عالی .... طبیعی هست ... هارد هم اون زیر هست و گرافیک و سی پی یو که هر سه با هم داغ میشن

4- شارژر که طبیعی هست ... اداپتور و ترانسه و باید داغ کنه ( یعنی شما نمی دونید مقاومت چطور باید دفع بشه ؟ اونم زیاد ؟ با حرارت دیگه) ! :31:

beginner63
18-01-2009, 16:58
سلام
بحثهای زیادی برای استفاده از hibernate به جای shutdownدیدم
registered user عزیز شما تایید میکنید؟
یعنی هیچ نیازی به shutdown نیست؟

REGISTERED USER
18-01-2009, 20:53
hibernate چیز خوبیه اما سرعت لودش بعد از اجرا کمتر از سرعت روشن شدن و بوت شدن ویندوز هست ... اما وقتی کاری دارید که با ریست از بین میره ، میتونید از قابلیت hibernate استفاده کنید تا چند ساعت دیگر هم میز کارتون و تنظیماتتون آماده باشه

beginner63
19-01-2009, 13:02
ممنون اما جوابمو نگرفتم. اگر مثلا 4 ماه فقط hibernate کنیم (با وجود اینکه میدونم سرعت پاسخگویی سیستم ممکنه پایین بیاد چون تمام برنامه های در حال اجرا در حافظه می مونن) مشکلی پیش نمیاد؟
و ضمنا هر وقت خواستیم سرعت سیستم خوب بشه restart کنیم؟

REGISTERED USER
19-01-2009, 13:16
4 ماه ؟ هایبرنیت رو برای چند روز بیشتر انجام نمی دهند ... برای چی چهار ماه ؟ یچ کس این کار را نمیکنه ... شما حتی یک روز هم میخوای استفاده نکنی خاموش بکن ... بهتره و قابل اطمینان تر

سرعت سیستم با استفاده روی حالت maximum performance خوب میشه که البته باتری هم زودتر خالی میشه ... وقتی به برقه یا به سرعت نیاز دارید این کار را بکنید

ریست سیستم خودش کلی انرژی می بره

avecina.ir
19-01-2009, 13:24
وقتی باطری رو دستگاهه و دستگاه روشنه و در حاله شارژه ، وقتی به 100% می رسه دستگاه داغ می کنی . به صورتی که گرما می زنه تو صفه کلید و کاملاً احساس میشه .

سلامم ... راستش منم یه روز صبح زیر لپتاپم جای باتریش حسابی داغ شد و بعد از اون باتریش برای چند ماه از کار افتاد وقتی به فکر تعویض باتریش افتادم دیدم یهو خودبخورد شروع کرد به شارژ شدن ولی دیگه شارژش خیلی کمتر از قبله گاهی یکساعت گاهی 10 دقیه کار میده
لپتاپهای زیادی همون موقع تووووی دنیا بخاطر باتریشون آتیش گرفتن.خدا بمن رحم کرده بود!! البته باتریهای جدید میگن رفع اشکال شده ولی بازم معلوم نیستش که مثل قضیه ی 405ها نباشه!!
مراقب باش!

xfati
19-01-2009, 20:23
باتری جدید سونی اینجوری هست البته باتری های سونی نه خود لپ تاب و در ظمن این باتری سری ساخت 2006 تا 2007 بوده است که روی خیلی از لپ تاب های جدید هست مخصوصا اچ پی سری** dv5 10

REGISTERED USER
20-01-2009, 01:28
نمیشه گفت آتش سوزی مال کدوم شرکته ! من لپ تاپ سوزوکی و ایسر هم دیدم که باتری باد کرده !

اما سونی بیشتر بوده ... جایی که براش ساختن سرش رو کلاه گذاشتند ... دل هم نواقصی داشت که رفعشون کرد و توس سری 1520 به بعد یعنی سال 2007 ، این ماجراها تکرار نشد

REGISTERED USER
20-01-2009, 01:35
نمیشه گفت آتش سوزی مال کدوم شرکته ! من لپ تاپ سوزوکی و ایسر هم دیدم که باتری باد کرده !

اما سونی بیشتر بوده ... جایی که براش ساختن سرش رو کلاه گذاشتند ... دل هم نواقصی داشت که رفعشون کرد و توس سری 1520 به بعد یعنی سال 2007 ، این ماجراها تکرار نشد

userdi
21-01-2009, 11:31
سلام جناب dghost. شما برای ریکاوری کردن این مدل های hp از کدام گزینه استفاده می کنید؟ system recovery یا hardware driver recovery یا software driver recovery یا .... ؟ در ضمن برای فعال کردن دوباره hibernate در پنجره command prompt تایپ کنید powercfg/hibernaton

userdi
21-01-2009, 13:25
یه سوال داشتم. اگر در لپ تاپ hp dv5 از گزینه system recovery استفاده کنم همونطور که خود hp support گفته همه هارد پاک میشه یا فقط درایوهای c و d؟

REGISTERED USER
21-01-2009, 17:42
خیر .. فقط پارتیشن سیستم عامل که درایو c میشه و پارتیشن ریکاوری هم اصلاح میشه ... پس کل هارد پاک نمیشه

Dr.B.M
29-01-2009, 23:16
اگر کارتون در منزل و طولانیه می تونید دائما باتری رو به برق بزنید و فول شارژ نگه دارید
سلام
بتازگي يه لپتاپ وايو مدل cs16g خريدم.
از اونجايي كه در لپتاپ قبليم كه dell inspiron 6400 بود بعد از گذشت 6 ماه باطريم رو بخاطر هميشه در شارژ موندن از دست داده بودم تصميم داشتم كه در مورد اين لپتاپ اين كار رو نكنم ولي اين تاپيك رو خوندم كه بارها در اون جمله ي بالا تاكيد شده و با دو دلي همون كار رو كردم ولي امروز در لپتاپم به يه نرم افزار بر خوردم كه حرفاي شما رو نقض ميكنه(vaio battery care function).اين برنامه طوري طراحي شده كه اگه بخواهيم هميشه از برق استفاده كتيم شارژ باطري رو هميشه در حد 50% نگه ميداره:18::18:و تاكيد داره كه اگر برق استفاده ميكنيد شارژ بيش از 50% نشه واين متضاد فرمايشات اساتيد هست:13: موندم چكار كنم:41::41:

REGISTERED USER
30-01-2009, 01:06
من گفتم در درجه اول از دستورالعمل های سازنده استفاده کنید ... حتما vaio اینطوری تشخصیص داده

اون موضوع بیشتر به خاطر راحتی خودش شماست

parva18
09-02-2009, 16:45
شما یک جا ثابت هستید و برق ac دارید ... هر وقت تونستید برق رو بزنید و باتری هم روش باشه و شروع به استفاده کنید و کلا بزارید همیشه fully charged باشه

من همیشه همینطور استفاده کردم ولی از 3روز پیش پیغام میده که باطری داره به پایان عمر مفیدش میرسه؛ 8 ماهه دارم استفاده میکنم ؛ الان 1 ساعت بیشتر جواب نمیده.

panteaaa55
15-02-2009, 21:40
بحثهای زیادی برای استفاده از hibernate به جای shutdownدیدم

سلام

الان یک هفته است که لپ تاپ من از حالت hibernate خاموش نمیشه. بهتر است اینجوری بگم که hibernate نمیشه و حتماً باید shutdown کنم تا خاموش بشه . وقتی هم که shutdown می کنم حدوده 4 یا 5 دقیقه طول می کشه تا خاموش بشه . فکر می کنید مشکل از کجاست ؟

horie
16-02-2009, 14:11
سلام
بتازگي يه لپتاپ وايو مدل cs16g خريدم.
از اونجايي كه در لپتاپ قبليم كه dell inspiron 6400 بود بعد از گذشت 6 ماه باطريم رو بخاطر هميشه در شارژ موندن از دست داده بودم تصميم داشتم كه در مورد اين لپتاپ اين كار رو نكنم ولي اين تاپيك رو خوندم كه بارها در اون جمله ي بالا تاكيد شده و با دو دلي همون كار رو كردم ولي امروز در لپتاپم به يه نرم افزار بر خوردم كه حرفاي شما رو نقض ميكنه(vaio battery care function).اين برنامه طوري طراحي شده كه اگه بخواهيم هميشه از برق استفاده كتيم شارژ باطري رو هميشه در حد 50% نگه ميداره:18::18:و تاكيد داره كه اگر برق استفاده ميكنيد شارژ بيش از 50% نشه واين متضاد فرمايشات اساتيد هست:13: موندم چكار كنم:41::41:

منم همین مدل لب تاپ رو دارم میشه بیشتر در مورد نرم افزاری که گفتید توضیح بدید؟

amirreza_qorbaney
24-02-2009, 04:02
سلام
مطالبتون عالی بود
فقط لطفا به یه جمع بندی برای دو مورد آخری برسید تا ما هم استعمال کنیم.
من به تازگی نوت بوکی خریدم که باطری یدک هم داره,آیا اون رو به شارژ بزنم یا نه (احتیاج به استفاده از دو باطری ندارم).

REGISTERED USER
24-02-2009, 13:42
یک شارژاولیه بزار تا 30 درصد بگیره بعد ورش دار

hossein_dig
25-02-2009, 11:21
سلام

الان یک هفته است که لپ تاپ من از حالت hibernate خاموش نمیشه. بهتر است اینجوری بگم که hibernate نمیشه و حتماً باید shutdown کنم تا خاموش بشه . وقتی هم که shutdown می کنم حدوده 4 یا 5 دقیقه طول می کشه تا خاموش بشه . فکر می کنید مشکل از کجاست ؟
سلام
به بخش سیستم عامل مراجعه کنید

hossein_dig
25-02-2009, 11:26
من همیشه همینطور استفاده کردم ولی از 3روز پیش پیغام میده که باطری داره به پایان عمر مفیدش میرسه؛ 8 ماهه دارم استفاده میکنم ؛ الان 1 ساعت بیشتر جواب نمیده.
من نزدیک 1 سال دارم استفاده میکنم هنوز نزدیک 2 ساعت جواب میده .استفاده در ست از باطری عمرش رو زیاد میکنه

amirreza_qorbaney
25-02-2009, 19:41
یکی هم پیدا بشه من رو کمک کنه (ص 17)

roozbeh1369
03-03-2009, 16:02
لپ تاب من زود دماش میره تا 60 درجه و حتی بیشتر(xps 1530)
برای خنک کردنش از کدام پایه خنک کننده باید استفاده کرد که نه به مادر بورد فشار بیاره و هم خوب بتونه خنک کنه؟؟؟؟؟
نظر تون راجع به این چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
NotePal Infinite [4 Port USB 2.0 Hub]

REGISTERED USER
03-03-2009, 19:26
به نظر من Coolmaster ها که هد سینک آلمینیومی دارند ویا Targus ها خوب هستند

چیزی بگیر که فن زیرش بزگ باشه و همچنین زیر لپ تاپ کیپ بشه

roozbeh1369
04-03-2009, 12:59
این پایه خنک کننده
فنش 90*90 میلیمتر است و فن بزرگی داره آیا به مادر برد فشار نمیاره
طوری که نبودنش بهتر از بودنش باشه

roozbeh1369
04-03-2009, 16:25
این پایه خنک کننده
فنش 90*90 میلیمتر است و فن بزرگی داره آیا به مادر برد فشار نمیاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
طوری که نبودنش بهتر از بودنش باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم جواب بدین

REGISTERED USER
05-03-2009, 01:07
نه چیز خیلی خوبیه

roozbeh1369
07-03-2009, 18:43
حالا غیر از مدلی که گفتم آیا خنک کننده ای میشناسین که بیشنرین خنک کنندگی و در عین حال کمترین فشار رو به مادر برد بیاره؟؟؟؟؟؟
قیمت هم اصلا مهم نیست فقط کارایی مهمه

navaro
07-03-2009, 19:25
من dell inspiron 6400 دارم وقتی لپ رو از برق جدا میکنم سری یه صفحه آبی میاد با نوشته بعد ریست میشه لپم
dell qick set رو هم ریختم گفت باطری رو باید عوض کنی!!!
چیکار کنم؟ بزارم باطری رو 7 روز تو فریزر؟اون وقت اگه بدون باطری به برق بزنمش مشکلی نداره؟

REGISTERED USER
08-03-2009, 00:26
بهتره یک نو بخری ... عمر خودش رو کرده فاسد شده ... دل 6400 که فسیل شده !

roozbeh1369
08-03-2009, 06:03
یک خنک کننده خوب و قوی و در عین حال میخواستم به مادر برد فشارنیاره
قیمت هم مهم نیست فقط کاراییش مهمه

roozbeh1369
08-03-2009, 18:08
نظرتون راجع به این مدل خنک کننده تارگوس چیه؟؟؟؟؟؟؟
awe11
ممنون میشم جواب بدین

REGISTERED USER
09-03-2009, 00:25
باید ببینی توی ایران چی پیدا میشه ... کول مسترها و تارگوس همه خوبند ، بقیه موارد باید با بودجه سازگار باشند

roozbeh1369
09-03-2009, 14:47
محصولات هر دو تولید کننده در ایران هست
اما سوال من این بود کدام مدلشان بهتره و با قیمتم مشکلی ندارم
فقط برای مانیتور 16 اینچی مناسب باشه

REGISTERED USER
09-03-2009, 21:59
تارگوس کیفیت بهتری داره و البته گرانتر هست ...

برای مانیتور مهم نیست ، شما باید ببینید به محفظه کیس و خود فن زیر کیس لپ تاپ میخوره یا خیر

parisa6628
10-04-2009, 21:40
من بلاخره نفهمیدم سیستم رو هر سه چهار ساعت یه بار استفاده می کنم ... هایبرنیت کنم یا شات داون؟

avecina.ir
10-04-2009, 21:51
من بلاخره نفهمیدم سیستم رو هر سه چهار ساعت یه بار استفاده می کنم ... هایبرنیت کنم یا شات داون؟

سلامم.. هيچكدوم.استندباي كني عمر هارد و فن سيستم بيشتر ميشه و سرعت شروع بكار دوباره هم محفوظ ميمانه. حس بحث و توضيح مفصلتر نيستش فقط خواستم جواب درستش را بشت بگم....

reza1078
04-05-2009, 10:22
دوستان یک لپ تاپ سونی fw 373 خریدم وقتی تو شارژ می زنم و فول شارژ می شه اگه یک روز ازش استفاده نکنم وقتی روشن می کنم 87-90 درصد باتری داره و تا به حال ندیدم 93 درصد شارژ باشه لطفا کمک کنید آیا این امر عادیه(البته وقتی تو شارژ است و روشن می کنی 100 درصد هست)

REGISTERED USER
05-05-2009, 00:00
آره دیگه ... باتری ایده آلی که نیست که اصلا افت نداشته باشه ... همه همینطورند یک افت جزئی دارند

hajikhan
11-05-2009, 09:31
سطلام دوستان من این تاپیک رو از اول مطالعه کردم منتها کمی گیج شدم جوابها کمی متناقض بود
حالا برای یک جمع بندی کلی چند تا سوال داشتم
1- برای بار اول چه مدت باید شارژبشه باطری ؟
2-موقع شارژ باید دستگاه خاموش باشه حتما یا مهم نیست؟
3-موقع استفاده ار اداپتور ایا باطری باید جدا باشه یا نه؟؟
ممنون

hajikhan
11-05-2009, 18:35
سطلام دوستان من این تاپیک رو از اول مطالعه کردم منتها کمی گیج شدم جوابها کمی متناقض بود
ممنون

mh.attari
11-05-2009, 21:40
ممنون
سلام دوست نازنینم
1 12 ساعت کامل البته کلا بالای 7 ساعت توصیه میشه
2 به نظر من مهم نیست چون باتری داره شارژ میشه و از لپ تاپم از منبع تغذیه میکنه
3 اصلا و ابدا توصیه نمی شه بدون باتری شارژ بشه چون اگه خدایی نکرده برق بره امکان اسیب دیدن سیستم خیلی بالاست و باید بدونید اداپتور لپ تاپ سیستم سویچینگ داره و وقتی باتری شارژ کامل هست اونو از مدار خارج می کنه:11:

hajikhan
12-05-2009, 01:53
بسیار ممنون دوست عزیز
یک سوال دیگه هم داشتم
رو دفترچه راهنما نوشته برا کم کردن نور ال سی دی از میانبر fn+ >,< استفاده بشه منتها رو سیستم من کار نمیکنه
در صورتی که با همین دکمه fn و up -down صدا کم و زیاد میشه
به نظرتون مشکل از کجاست
ممنون

امیرحسین خان
12-05-2009, 08:35
سلام دوستان
من اگه بخوام رم و هارد نوت بوک وایو مدل z 540 را عوض کنم، چه نکاتی را باید بهش توجه کنم!
1- آیا باید نوع خاصی از آنها را بخرم که به وایو بخوره؟
2- رم و هارد خودش 1 و 120 هستش، میخوام به 2 و 250 تبدیل کنم، در صورت تعویض چقدر برام هزینه داره؟
3- نمی دونم کجا این کارا انجام میدن :41:
تشششکر.

mh.attari
12-05-2009, 16:04
بسیار ممنون دوست عزیز
یک سوال دیگه هم داشتم
رو دفترچه راهنما نوشته برا کم کردن نور ال سی دی از میانبر fn+ >,< استفاده بشه منتها رو سیستم من کار نمیکنه
در صورتی که با همین دکمه fn و up -down صدا کم و زیاد میشه
به نظرتون مشکل از کجاست
ممنون

دوست گلم شما f7 & f8 رو می زنی دیگه؟

hajikhan
12-05-2009, 19:28
دوست گلم شما f7 & f8 رو می زنی دیگه؟
نه عزیز چپ و راست رو عکس که واضحه!ا f7 & f8 کار دیگه میکنه
قبل از اینکه ویندوز بیاد بالا این میانبر کار میکنه یعنی سخت افزاری نیست
احتمالا باید ویندوز عوض بشه

mh.attari
12-05-2009, 21:09
نه عزیز چپ و راست رو عکس که واضحه!ا f7 & f8 کار دیگه میکنه
قبل از اینکه ویندوز بیاد بالا این میانبر کار میکنه یعنی سخت افزاری نیست
احتمالا باید ویندوز عوض بشه
اوه درست می فرمایید من بر مبنای عادتم گفتم :9:

pouryia pouryia
13-05-2009, 01:19
با سلام
از مطالب بسیار مفید شما ممنونم من چند تا سوال دارم امیدوارم که راهنمای کنید منو
من لب تابم 1640studio xps (دل) پارتیشن موجود رو اون به کار من نمی آمد یه پاتیشن cداشت که وینودز ویستا روش بود و یه d که ریکاورش روش بود من پارتیشن از طریق خود پارتیشن ویستا پارتیشن بندی کردن و متا سفانه ریکاورش از بین رفت بد هم درایوراش اینستال نمی شد من بردم شرکت و باز خودشون ویندوز و فایل ریکاورش رو ریختن اما بنظرم سرعتش خیلی امد پایئن و درایور کارت صداش بنظرم درست اینستال نشده
1.چجوری می تونم از درایو ریکاورش برای اطمینان برای خودم یه بک اپ بگرم و مطمئن باشم کار می کنه
2.اصلا فایل ریکاور به درد چی میخوره اینی کاریش چیه
3.اگر ریکاور رو اجر بکنم همه چیزا که رو هارد دارم پاک میشه
4.چجوری درایورام اینستال کنم چون dvdدرایور که داره تیک نداره و باید همه رو اینستال بکنم به غیر از مشکل زمن بر بودن و سخت بودن درست هم اینستال نمیشه
5.من اگر کل هاردم پاک کنم و پارتیشن بندی کنم میشه dvd که از ریکاورم تهیه بکنم باید تو همون درایو d بریزم
از دوستان ممنونم و می خوام لطف کنید و اگر مطمئن هستید که جوابتون درسته راهنمای فرماید از همه متشکر موغف باشید خداحافظ

pouryia pouryia
13-05-2009, 10:14
با سلام
از مطالب بسیار مفید شما ممنونم من چند تا سوال دارم امیدوارم که راهنمای کنید منو
من لب تابم 1640studio xps (دل) پارتیشن موجود رو اون به کار من نمی آمد یه پاتیشن cداشت که وینودز ویستا روش بود و یه d که ریکاورش روش بود من پارتیشن از طریق خود پارتیشن ویستا پارتیشن بندی کردن و متا سفانه ریکاورش از بین رفت بد هم درایوراش اینستال نمی شد من بردم شرکت و باز خودشون ویندوز و فایل ریکاورش رو ریختن اما بنظرم سرعتش خیلی امد پایئن و درایور کارت صداش بنظرم درست اینستال نشده
1.چجوری می تونم از درایو ریکاورش برای اطمینان برای خودم یه بک اپ بگرم و مطمئن باشم کار می کنه
2.اصلا فایل ریکاور به درد چی میخوره یعنی کاریش چیه
3.اگر ریکاور رو اجر بکنم همه چیزا که رو هارد دارم پاک میشه
4.چجوری درایورام اینستال کنم چون dvdدرایور که داره تیک نداره و باید همه رو اینستال بکنم به غیر از مشکل زما ن بر بودن و سخت بودن درست هم اینستال نمیشه
5.من اگر کل هاردم پاک کنم و پارتیشن بندی کنمdvd که از ریکاورم تهیه کردم(در صورتی بشه از ریکاوریم بک اپ بگیرم) باید تو همون درایو d بریزم
از دوستان ممنونم و می خوام لطف کنید و اگر مطمئن هستید که جوابتون درسته راهنمای فرماید از همه متشکرموفق باشید خداحافظ

esyo
13-05-2009, 15:20
سلام
من هم 1640 خریدم دوستان
الان یاید شارز کنمش
1)تمام قطعات پلمپ بود غیر شارژر!
2)داخلش یک تبدیل سه به دو بود!)اگر پلمپ هست چرا یک همچین چیزی داخلش هست؟ که روی جعبش هم ایرانی نوشته بود؟)
3)الان زدم به شارژ برای دفعه اول چقدر داخل شارژ باشه؟
4)در حین شارژ میتونم روشن کنمش و ازش استفاده کنم؟
5)الان که زدم به شارژ چطور متوجه بشم داره شارژ میکنه؟ نه چراغی نه علامتی؟ هیچی نداره؟!.........

ممنون از زحماتتون

pouryia pouryia
13-05-2009, 15:34
دوست عزیز برای من گارانتی زیگورات بود همون جوری که شما فرمودین پلمپ بود اما داخلش تبدیل شارژ داشت اونم برای اینه که خود شرکت دستگاه باز می کنه همه وسایلش رو چک می کنه و بد گارانتی می کنه و مجدد پلمپ می کنه و تبدیل شارژ خود شرکت می زاره نگران نباش در ضمن برای شارژ هم همون جوری که تو همین تایپ بارها صحبت شده بالی6 ساعت خود خدمات پس از فروش هم گفت 10 ساعت اما اگر از صفحه اول مطالعه فرماید براتون مفیده موفق باشی خداحافظ

pouryia pouryia
13-05-2009, 15:41
در ضمن دوست عزیز چراغ اخطار شارژ و نشان دهنده شارژ بقل جای که شما می زارید برای شارژ یه نوشته xpsهست که وقتی داره شارژ تمام میکنی سفید نارنجی می شه و زمان شارژ سفید البته من فقط همین نشانگر دیدم شاید چیز دیگه هم باشه
موفق باشی

pouryia pouryia
14-05-2009, 11:39
با سلام
کسی نیست به سوالهای من جواب بده ؟

pouryia pouryia
18-05-2009, 18:03
سلام دوست عزیز جنابREGISTERED USER
از لطف شما خیلی ممنونم من تو یکی از پست های شما متوجه شدم که شما فرموده بودین که جواب پیغام خصوصی رو نمیدین اما من چون 3 4 بار سوالم تکرار کرده بودم و جوابی نگرفته بودم برای همین بصورت خصوصی فرستادم به هر حال از شما ممنونم الان هم چون کل داریوام فرمت کردم باز پارتیشن بندی کردم دیگه جواب اون سوالها بکارم نمی یاد موفق باشی خداحافظ

hajikhan
03-06-2009, 01:16
سلام دوستان
میخواستم بپرسم زمانی که باطری و برق هر دو به لبتاپ هستند اگر برق رو بکشیم یا وصل کنیم در حین روشن بودن خطری تهدید نمیکنه لپتاپ رو؟
ممنون

hajikhan
03-06-2009, 13:20
سلام دوستان
میخواستم بپرسم زمانی که باطری و برق هر دو به لبتاپ هستند اگر برق رو بکشیم یا وصل کنیم در حین روشن بودن خطری تهدید نمیکنه لپتاپ رو؟
ممنون

hajikhan
04-06-2009, 15:13
سلام دوستان
ممنون
یعنی هیچکس نمیدونه واقعا؟

REGISTERED USER
04-06-2009, 15:33
خیر ... پس ببخشید اگر باتری کم شد چطوری باید شارژش کنیم ؟ با وصل کردن برق دیگه

اما بهتره زیاد نباشه مثلا 10 دفه بزنی و بکشی ...! چون شوک وارد میکنه به هر حال

mh.attari
04-06-2009, 15:38

ریجستر جون اگه لپ تاپ شارژش تموم شده باشه ما می تونیم همزمان که روشن هست به برق وصلش کنیم
و یا می تونیم دز زمان روشن بودن و استفاده از برق اون رو از برق بکشیم تا از باتری استفاده کنه؟

scorpion818
04-06-2009, 15:45
سلام دوستان
ممنون
همون طوری که توی دفترچه راهنمای لپ تاپ ها هم نوشته برای وصل کردن شارژر (چه وقتی لپ تاپ روشنه و چه وقتی که خاموشه) اول باید شارژر رو به لپ تاپ وصل کنید و بعد بزنیدش توی برق. اینم به خاطر اینه که اگه دقت کرده باشید همیشه وقتی برق شارژر رو می زنید به برق یه جرقه می زنه و این می تونه به لپ تاپ صدمه بزنه ولی اگه این جوری که گفتم عمل کنید چون شارژر فیل تر (!) جریان داره جلوی صدمه خوردن به لپ تاپ رو می گیره.

mh.attari
04-06-2009, 16:00
همون طوری که توی دفترچه راهنمای لپ تاپ ها هم نوشته برای وصل کردن شارژر (چه وقتی لپ تاپ روشنه و چه وقتی که خاموشه) اول باید شارژر رو به لپ تاپ وصل کنید و بعد بزنیدش توی برق. اینم به خاطر اینه که اگه دقت کرده باشید همیشه وقتی برق شارژر رو می زنید به برق یه جرقه می زنه و این می تونه به لپ تاپ صدمه بزنه ولی اگه این جوری که گفتم عمل کنید چون شارژر فیل تر (!) جریان داره جلوی صدمه خوردن به لپ تاپ رو می گیره.
خوب با این حساب می شه اول شارژر رو به برق زد بعد 40 ثانیه صبر کرد بعد به لپ تاپ وصل کرد؟

scorpion818
04-06-2009, 16:03
خوب با این حساب می شه اول شارژر رو به برق زد بعد 40 ثانیه صبر کرد بعد به لپ تاپ وصل کرد؟
اینو دیگه خبر ندارم! ولی توی دفترچه نوشته بود اول شارژر رو بزنید به لپ تاپ بعد بزنید به برق. ناگفته نمونه که در مورد شارژ موبایل هم همین طوره.

mh.attari
04-06-2009, 16:06
اینو دیگه خبر ندارم! ولی توی دفترچه نوشته بود اول شارژر رو بزنید به لپ تاپ بعد بزنید به برق. ناگفته نمونه که در مورد شارژ موبایل هم همین طوره.
اره اینو خوندم ولی خوب بعد 30 یا 40 ثانیه دیگه ولتاژ که ثابت شده

alil1369
04-06-2009, 17:24
منم یه مشکل جدیدا پیدا کردم وقتی باطری رو میزنم تو دستگاه شناسایی نمیشه و چراغ شارژش هم روشن نمیشه !؟
یعنی باطری م خراب شده دیگه ؟

hajikhan
04-06-2009, 18:14

ممنون از دوستان
حالا برعکسش هم امکان داره یعنی زمانی که روشنه و برق و باطری هر دو بهش هست مثلا میبینی زمان استتفاده زیاد شده ایا میشه در همون حالت روشن بودن باطری رو خارج کرد یا نه؟
ممنون و ایا برای استفاده طولانی که به برق هست باید باطری درورده بشه یا نه

mh.attari
04-06-2009, 18:21
ممنون از دوستان
حالا برعکسش هم امکان داره یعنی زمانی که روشنه و برق و باطری هر دو بهش هست مثلا میبینی زمان استتفاده زیاد شده ایا میشه در همون حالت روشن بودن باطری رو خارج کرد یا نه؟
ممنون و ایا برای استفاده طولانی که به برق هست باید باطری درورده بشه یا نه
من یه قسنتش رو جواب می دم واونم اینکه برای استفاده ی طولانی مدت که برقم وصل هست نباید باتری رو در اورد

hajikhan
04-06-2009, 18:44
من یه قسنتش رو جواب می دم واونم اینکه برای استفاده ی طولانی مدت که برقم وصل هست نباید باتری رو در اورد
والا من با مسئولین سازگار ارقام صحبت کردم دقیقا عکس فرمایش شما رو گفتن
پ.ن دوستان دکمه fn رو به اضافه کلید چپ و راست رو که برا کم و زیاد کردن نور ال سی دی هست قبل از بالا اومدن ویندوز کار میکنه ولی وقتی ویندوز کامل بالا میاد دیگه کار نمیکنه علت چیه ؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
چون من به همین علت رفتم سازگار و گفتن چون قبل از بالا اومدن ویندوز کار میکنه ایراد نرم افزاریه و باید ویندوز عوض شه ربطی به سخت افزار نداره
یا درسته؟
ممنون

mh.attari
04-06-2009, 20:34
والا من با مسئولین سازگار ارقام صحبت کردم دقیقا عکس فرمایش شما رو گفتن
پ.ن دوستان دکمه fn رو به اضافه کلید چپ و راست رو که برا کم و زیاد کردن نور ال سی دی هست قبل از بالا اومدن ویندوز کار میکنه ولی وقتی ویندوز کامل بالا میاد دیگه کار نمیکنه علت چیه ؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
چون من به همین علت رفتم سازگار و گفتن چون قبل از بالا اومدن ویندوز کار میکنه ایراد نرم افزاریه و باید ویندوز عوض شه ربطی به سخت افزار نداره
یا درسته؟
ممنون
خیلی حرفا شاید خیلی ها بزنن باید دید کدوم درست می گه:10:

hajikhan
05-06-2009, 04:01
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ravi22
05-06-2009, 07:48

سلام.
دوست عزيز شما بايد بعضي وقت ها عقل خود ت رو هم به كار بندازي(توهين نشه بهت ها) ولي همه تون اگه تجربه كرده باشين باتري كه توي دستگاه باشه و شما هم به برق وصل باشي(اگه دستگاه روشن باشه) شارژر خليلي داغ تراز وقتيه كه باتري نباشه. در مواقعي كه شارژر به لپتاپ بدون باتري وصله حتي ممكنه كه يه خورده هم گرم نشه

mh.attari
05-06-2009, 10:56
سلام.
دوست عزيز شما بايد بعضي وقت ها عقل خود ت رو هم به كار بندازي(توهين نشه بهت ها) ولي همه تون اگه تجربه كرده باشين باتري كه توي دستگاه باشه و شما هم به برق وصل باشي(اگه دستگاه روشن باشه) شارژر خليلي داغ تراز وقتيه كه باتري نباشه. در مواقعي كه شارژر به لپتاپ بدون باتري وصله حتي ممكنه كه يه خورده هم گرم نشه
:31::31::31::31::31::31::31::31::31:
شما هم بد نیست کمی مطالعه داشته باشید دوست گل و خوبم
شارژر و لپ تاپ ها از سیستمی به نام سویچینگ استفاده می کنند که وقتی باتری پر شد به صورت اتوماتیک از برق استفاده می کنه و باتری رو از مدار خارج می کنه
تازه به فرض محالم که این کار رو نکنه:اگر برق بره و لپ تاپم روشن باشه این یعنی لپ تاپ باید بره قبرستون
اگر باور نداری باتری رو در ار بعد 5 الی 10 بار برق رو در حالی که لپ تاپ روشن هست بکش تا ببینیم سیستمت چقدر مقاوم هست:31::31:

Alireza_Magicboy
09-06-2009, 15:54
:31::31::31::31::31::31::31::31::31:
شما هم بد نیست کمی مطالعه داشته باشید دوست گل و خوبم
شارژر و لپ تاپ ها از سیستمی به نام سویچینگ استفاده می کنند که وقتی باتری پر شد به صورت اتوماتیک از برق استفاده می کنه و باتری رو از مدار خارج می کنه
تازه به فرض محالم که این کار رو نکنه:اگر برق بره و لپ تاپم روشن باشه این یعنی لپ تاپ باید بره قبرستون
اگر باور نداری باتری رو در ار بعد 5 الی 10 بار برق رو در حالی که لپ تاپ روشن هست بکش تا ببینیم سیستمت چقدر مقاوم هست:31::31:

آیا Thinkpad T400 هم این سیستم سویچینگی که شما میگید رو داره یا خیر ؟

mh.attari
09-06-2009, 21:30
بله داره
امروزه تمام لپ تاپ ها این سیستم رو دارن

ghahremanimehdi
09-06-2009, 22:12

در دفترچه ی لپ تاپ هم بحث شده ... نیازی به درآوردن باطری لپتاپ نیست...اون چیزی که عمر باطری رو کم میکنه تعداد دفعات شارژ (تعداد پر وخالی شدنها) هستش ...

mh.attari
09-06-2009, 22:37
در دفترچه ی لپ تاپ هم بحث شده ... نیازی به درآوردن باطری لپتاپ نیست...اون چیزی که عمر باطری رو کم میکنه تعداد دفعات شارژ (تعداد پر وخالی شدنها) هستش ...
و در تکمیل فرمایشات دوست گلم
هر باتری ای عمر مفید داره چه پدرشو در بیاری چه در نیاری (مراقبت میتونه 6 ماه فوقش عمرش رو افزایش بده)
پس برید و حالش رو ببرید:31:

Pami
10-06-2009, 08:35
راه درست نگهداري از باتري اين نيست كه شما از لپ تاپ خارج كنيد و براي اين دليل كه چون شار‍ژ و دشارژ ميشه استفاده نكنيد خير

بايد زماني باتري رو خارج كنيد كه زير 20% شارژ و انرژي رو داشته باشه و نبايد بالاتر از اين مقدار باشه در غير اينصورت چون Cell ها و سلول ها به هم سري بسته شدن در صورت استفاده نكردن بلند مدت نشت ولتاژ يكي از اين سلول ها به ديگري باعث ميشه يكيشون از مدار خارج بشه ( در طول دراز مدت ) و در مدارهاي سري اگه عضوي خارج از مجموعه بشه روي بقيه هم اثر خواهد گذاشت و به اين دليل باتري ها طول عمرشون كم ميشه ( غير از طول عمر طبيعي ) وگرنه همه لپ تاپ هاي امروزي يك سيستم Switching رو دارند و كسي كه ميخواد دائم از باتري استفاده كنه بهتره دست بهش نزنه ولي كسي كه ميخواد باتري رو براي مدت بيشتري نگه داره بايد هر دفعه كه احساس ميشه نيازي به استفاده نداره با حدود 20% شارژ از لپ تاپ خارج كنه و حداقل هر 2 هفته يك بار با يك بار عمل شارژ و استفاده مجدد تا 20% دوباره در بياره ... دقيقا كاري كه من كردم و براي مدل Dell Inspiron 6400 باتريش الان 3 سال هست كه 2:45 دقيقه با استفاده استاندارد برق رو تامين ميكنه تقريبا مشابه روزي كه خريدم ، اون موقع 3 ساعت بود ...

mh.attari
12-06-2009, 12:34
راه درست نگهداري از باتري اين نيست كه شما از لپ تاپ خارج كنيد و براي اين دليل كه چون شار‍ژ و دشارژ ميشه استفاده نكنيد خير

بايد زماني باتري رو خارج كنيد كه زير 20% شارژ و انرژي رو داشته باشه و نبايد بالاتر از اين مقدار باشه در غير اينصورت چون Cell ها و سلول ها به هم سري بسته شدن در صورت استفاده نكردن بلند مدت نشت ولتاژ يكي از اين سلول ها به ديگري باعث ميشه يكيشون از مدار خارج بشه ( در طول دراز مدت ) و در مدارهاي سري اگه عضوي خارج از مجموعه بشه روي بقيه هم اثر خواهد گذاشت و به اين دليل باتري ها طول عمرشون كم ميشه ( غير از طول عمر طبيعي ) وگرنه همه لپ تاپ هاي امروزي يك سيستم Switching رو دارند و كسي كه ميخواد دائم از باتري استفاده كنه بهتره دست بهش نزنه ولي كسي كه ميخواد باتري رو براي مدت بيشتري نگه داره بايد هر دفعه كه احساس ميشه نيازي به استفاده نداره با حدود 20% شارژ از لپ تاپ خارج كنه و حداقل هر 2 هفته يك بار با يك بار عمل شارژ و استفاده مجدد تا 20% دوباره در بياره ... دقيقا كاري كه من كردم و براي مدل Dell Inspiron 6400 باتريش الان 3 سال هست كه 2:45 دقيقه با استفاده استاندارد برق رو تامين ميكنه تقريبا مشابه روزي كه خريدم ، اون موقع 3 ساعت بود ...
دوست گلم شما می گید باتری رو در بیاره نه؟

Shayan Arya
28-06-2009, 19:05
سلام
من به تازگی یک لپ تاپ Dell Inspiron 1545 خریدم
این تاپیک رو هم از اول تا آخر با دقت مطالعه کردم و کلی یاد گرفتم و کمی هم گیج شدم (به خاطر نظرات متفاوت) و البته چند سوال هم برام پیش آمد
بگذارید اول یک توضیح درباره این لپ تاپ و دلیل خریدنش بدم، بعد از مباحث این تاپیک نتیجه گیری کنم و در پایان سوالاتم رو بپرسم
من این لپ تاپ رو برای استفاده در خانه خریدم و همونطور که به این سری لپ تاپ Home use میگن به نظرم گزینه خوبی رو انتخاب کردم
منطور من از استفاده در خانه هم این هست که همیشه به برق دسترسی دارم و حتی کیف لپ تاپ هم نخریدم چون نیازی به بردن داخل شهر و ... ندارم. حالا شاید بگید چرا PC نگرفتم؟ دلیلش اینه که من هر چند ماه از یک شهر به شهر دیگه میرم و تقریبا ساکن دو شهر هستم که در این حالت حمل و نقل لپ تاپ برام خیلی راحت تر از PC هست. ولی باز هم تاکید میکنم در هر دو شهر لپ تاپ رو در خانه استفاده می کنم و به برق دسترسی دارم (جز در زمان خاموشی!)
1. مشخصات لپ تاپ من:
Dell Inspiron 1545
CPU: Intel T6400, 2Ghz 2MB
RAM: 2GB
HDD: 250 GB 5400RPM
VGA: Intel GM45
LCD: 15.6" HD720+ True Bright
Battery: 6Cell
گارانتی زیگورات

2. نتیجه گیری از این تاپیک و سوالت:

لپ تاپم رو همیشه موقع استفاده به برق وصل کنم و فقط هفته ای یک بار باتری رو تا 20 درصد خالی کنم
سوال: لپ تاپ من به طور پیش فرض وقتی به 10 درصد میرسه اخطار اولیه رو میده، حالا من تا 20 درصد خالی کنم یا تا زمان اولین اخطار؟

در طول روز وقتی با لپ تاپ کاری ندارم از حالت Stand by استفاده کنم
و شب ها Hibernate یا Shutdown کنم
سوال: با توجه به کم شدن سرعت در Hibernate بهتر نیست شب ها Shutdown کنم ؟
سوال: آیا واقعا Shutdown به پاور آسیب میزنه؟
سوال: آیا Restart هم مثل Shutdown آسیب میزنه؟ یعنی سعی کنم بر خلاف عادتم در PC کمتر Restart کنم؟

در مورد نحوه وصل کردن و جدا کردن از برق نظرات متفاوتی نوشته شده بود
یکی از دوستان عکسی از apple گذاشته بود که برخلاف دفترچه Dell می گفت اول به برق بعد به لپ تاپ
ولی در دفترچه نوشته شده که اول کابل رو به لپ تاپ بزنید بعد به برق (نکته: موقع اتصال به برق یک جرقه هم میزنه!)
سوال: بالاخره کدام روش درست هست؟
سوال: موقع جدا کردن اول از برق در بیارم بعد کابل رو جدا کنم یا برعکس؟
سوال: با توجه به نحوه استفاده من در خانه آیا بهتر نیست روز ها اول به برق وصل کنم و بعد روشن کنم و در شب هم بعد از خاموش کردن از برق جدا کنم؟

باتری رو از دستگاه خارج نکنیم

ماهیانه یک بار باتری رو کالیبره کنیم (توضیحات در صفحه چهار این تاپیک)

سوال: یکی از دوستان که Sony داشت میگفت در تنظیمات نوشته باتری رو موقع استفاده با برق در 50 درصد شارژ نگه دارید ولی من در Dell چنین گزینه ای ندیدم و نمیدونم آیا نگه داشتن در شارژ 100 درصد بهتره یا 50 درصد یا ...

سوال: من هارد 250GB دارم ولی در عمل حدود 232GB هست! چرا؟
این هارد رو به 4 پارتیشن تقسیم کردم
C: 22GB
D: 60GB
E: 75GB
F: 75GB
و روی درایو C ویندوز XP Pro SP3 نصب کردم
آیا تعداد پارتیشن ها زیاد نیست؟
میشه روی درایو E ویندوز ویستا بریزم؟ منظورم اینه که آیا این لپ تاپ ویستا رو راحت اجرا میکنه؟

نکته بعد در مورد Modem و Mouse هست که هر دو USB 2 هستند ولی بر خلاف Flash Memory این ابزارها گزینه Safely Remove ندارند
سوال: آیا میشه در هنگام روشن بودن سیستم با خیال راحت Modem و Mouse را وصل یا جدا کنم؟
سوال: چراغ درون چرخ Mouse همیشه روشن هست (حتی در حالت Stand by) آیا نمیشه چراغ رو خاموش کرد یا اینکه بعد ازStand by بهتره که Mouse رو جدا کنم تا برق بی مورد مصرف نشه؟

همراه این لپ تاپ فروشنده یک محافظ کیبورد به من داده که به صورت پلاستیک شفاف هست و روی تمام کیبورد و از بالا تا نیمی از Speaker رو میگره و از رفتن گرد و خاک به داخل کیبورد یا خطر ریختن مایعات جلوگیری میکنه...
سوال: با توجه به اینکه بخشی از گرمای دستگاه از زیر کیبورد خارج میشه آیا استفاده از این محافظ در تهویه لپ تاپ تاثیر منفی نداره؟
سوال: پوشیده شدن نیمی از سطح Speaker با این پلاستیک ایرادی نداره موقع پخش صدا؟

و در آخر یک سوال دیگه!
سوال: موقع پخش موزیک بستن lid با توجه به اینکه Speaker ها مستقیم روی LCD قرار میگرند آیا کار درستی هست؟
چون شنیده بودم قرار دادن Speaker در کنار Monitor های PC خوب نیست میخوام بدون در لپ تاپ چطور هست...

لطفا به سوالات من که تازه در اول راه هستم جواب بدید و هر جا هم نتیجه گیری من اشتباه بوده توضیح بدید
از وقت و حوصله شما متشکرم

Amir_Ans
29-06-2009, 11:42
آیا واقعا Shutdown به پاور آسیب میزنه؟
این سوال را منم دارم

یکی از دوستان عکسی از apple گذاشته بود که برخلاف دفترچه Dell می گفت اول به برق بعد به لپ تاپ
ولی در دفترچه نوشته شده که اول کابل رو به لپ تاپ بزنید بعد به برق (نکته: موقع اتصال به برق یک جرقه هم میزنه!)

من که اول به برق می زنم بعدش به لب تاپ فکر کنم این کار عاقلانه تره چون در مورد موبایلم من همینو شنیده بودم

میشه روی درایو E ویندوز ویستا بریزم؟ منظورم اینه که آیا این لپ تاپ ویستا رو راحت اجرا میکنه؟
رم شما 2 گیگه فکر کنم با مشکل مواجه بشی چون رم من زمان اجرای ویستا در حالت عادی 1.3 گیگش پره ، اگه می شه رم را افزایش بده

سوال: آیا میشه در هنگام روشن بودن سیستم با خیال راحت Modem و Mouse را وصل یا جدا کنم؟

جدا کن اگه اشکالی پیش آمد با من .

avecina.ir
29-06-2009, 12:12
سوال: بالاخره کدام روش درست هست؟اوون جرقه هیچ چیز مهمی نیستش.. در اصل مربوط به شارژ شدن خازنهای داخل آداپتوره.. حالا یه راهنما مینویسه اول به برق.. یکی دیگه مینویسه اول به سیستم بعد به برق.. هیچ فرقی هم نمیکنه اول به برق بزنی یا اول به سیستم.. دیگه ما اندازه ی عمر شما همه جورش را تست کردیم..

Shayan Arya
30-06-2009, 09:48
من که اول به برق می زنم بعدش به لب تاپ فکر کنم این کار عاقلانه تره چون در مورد موبایلم من همینو شنیده بودم

من که در مورد موبایل هم برعکس حرف شما شنیدم (لطفا یکی ما رو روشن کنه!) :19:

رم شما 2 گیگه فکر کنم با مشکل مواجه بشی چون رم من زمان اجرای ویستا در حالت عادی 1.3 گیگش پره ، اگه می شه رم را افزایش بده

افزایش رم که اصلا امکانش نیست چون پول ندارم
ولی اینکه شما 1.3 گیگ از رمت پر هست صد در صد سرویس های غیر ضروری و نرم افزار های زیادی همیشه روی سیستمت فعال هستند، ویستا به تنهایی اینقدر رم نمیگیره :18:

جدا کن اگه اشکالی پیش آمد با من .

:31:

دیگه ما اندازه ی عمر شما همه جورش را تست کردیم..

شما که پست های ارزشمند زیادی در این تاپیک دارید و با تجربه هم هستید میشه لطفا به بقیه سوالات من جواب بدید
من واقعا در مورد لپ تاپ مبتدی هستم :11:

avecina.ir
30-06-2009, 12:36
سلامم..

لپ تاپم رو همیشه موقع استفاده به برق وصل کنم و فقط هفته ای یک بار باتری رو تا 20 درصد خالی کنم
سوال: لپ تاپ من به طور پیش فرض وقتی به 10 درصد میرسه اخطار اولیه رو میده، حالا من تا 20 درصد خالی کنم یا تا زمان اولین اخطار؟آستانه ی اخطار دادن را شما خودت میتونی از تووی برنامه ی مخصوصش تنظیم کنی و اصلن مطلب خاصی نیست.. همونی که قبلن تووی این تاپیک گفتن و تووی راهنمای لپتاپ شما گفته باید مرجع باشه.. زیاد هم در این زمینه نباید حساسیت بخرج بدین.. شخصن لپتاپ خیلی قدیمی پنتیوم3 دیدم که عمر باتریش بعد از هفت هشت سال کار بالای یکساعت هستش در صورتیکه عمر مفید باتری لپتایهای جدید حدود یکساله بعد یکسال,خواهی نخواهی عمر باتری افت قابل ملاحظه ای میکنه حالا هر جوری که حالا باهاش رفتار کنی نهایتش 3 ماه عمرش اینور اوونور میشه نه بیشتر..

در طول روز وقتی با لپ تاپ کاری ندارم از حالت Stand by استفاده کنم
و شب ها Hibernate یا Shutdown کنم
سوال: با توجه به کم شدن سرعت در Hibernate بهتر نیست شب ها Shutdown کنم ؟
سوال: آیا واقعا Shutdown به پاور آسیب میزنه؟
سوال: آیا Restart هم مثل Shutdown آسیب میزنه؟ یعنی سعی کنم بر خلاف عادتم در PC کمتر Restart کنم؟این سوالهای را هم دقیقن پرسیده بودن که پاسخهاش تووی صفحات قبلی موجوده.. ولی بطور خلاصه>>
خاموش و روشن کردن سیستم یا به عبارتی Cold Boot باعث فشار و شوک بسیار بیشتری روی قطعات الکترونیکی((مثل قطعات الکترونیکی مثلن خازنها)) و قطعات مکانیکی سیستم((مثل هارد دیسک و فنها)) میشه در صورتیکه در Warm Boot که استندبای و هایبرنت را میگن اینطوری نیستش.. پس اگه مثل من زیاد با لپتاپ کار داری و هی باید خاموش روشنش کنی بهتره روی استندبای بذاری.. چون استندبای در لپتاپ با PC زمین تا آسمون فرق داره و خیلی مطمئن تره و برق بسیار کمتری نسبت به استندبای PC استفاده میکنه پس نباید بر اساس استندبای یه PC درباره ی استندبای یه لپتاپ نظر داد.. خیلیها این را نمیدونن و اظهار نظر اشتباه میکنن.. واسه بیش از نصف روز اگه خواستی خاموش باشه میتونی از هایبرنت استفاده کنی و برای چند روز خاموش بودن میتونی از شات داون استفاده کنی.. ضمنن بنده هنوز به موردی برخورد نکردم که بعد از دو یا چند بار هایبرنت ببینم سیستم کند شده!! نمیدونم این نظریاتی که داده شده چه توجیه فنی یا تجربی پشتش هستش!! نهایتن اگه کندی هم وجود داشت با برنامه های مخصوص Defrag کردن حافظه و ترفندهایی میشه کندی جزئی را به راحتی برطرف کرد..

در مورد نحوه وصل کردن و جدا کردن از برق نظرات متفاوتی نوشته شده بود
سوال: موقع جدا کردن اول از برق در بیارم بعد کابل رو جدا کنم یا برعکس؟
سوال: با توجه به نحوه استفاده من در خانه آیا بهتر نیست روز ها اول به برق وصل کنم و بعد روشن کنم و در شب هم بعد از خاموش کردن از برق جدا کنم؟قبلن این سوال را چند پست بالاتر و صفحات قبل هم تکرار کردیم ولی بدون تعارف اگه شما چشمتون امروز به دهن حسن و فردا به حسین بخواد باشه تا آخر عمرتون نه تنها پاسخ یکسانی پیدا نمیکنی بلکه بیشتر گیج میشی.. شخصی که خودش تووی زمینه ی مدارات الکترونیکی آشنایی داشته باشه خودش متوجه میشه که فرق چندانی نمیکنه.. حالا این کمپانی بگه اینجور اوون یکی بگه اوونجور..

سوال: یکی از دوستان که Sony داشت میگفت در تنظیمات نوشته باتری رو موقع استفاده با برق در 50 درصد شارژ نگه دارید ولی من در Dell چنین گزینه ای ندیدم و نمیدونم آیا نگه داشتن در شارژ 100 درصد بهتره یا 50 درصد یا ...کدوم کاربر حرفه ای تا حالا دیدی باتری لپتاپ را باز کنه بذاره کنار یا گوشش به این حرفهای بی اساس باشه؟؟

سوال: من هارد 250GB دارم ولی در عمل حدود 232GB هست! چرا؟این سوال تووی انجمن سیستم عامل و سخت افزار جواباش هستش و طبیعیه.. چونکه تفاوت کیلوبایتی که سیستم عامل در نظر میگیره با کیلوبایتی که تولید کننده ی HDD در نظر میگین فرق داره.. اولی یک بایت را 8bit و دومی یک بایت را 10bit در نظر میگیره و این وسط یه مقداری تفاوت ایجاد میشه..

این هارد رو به 4 پارتیشن تقسیم کردم
C: 22GB
D: 60GB
E: 75GB
F: 75GB
و روی درایو C ویندوز XP Pro SP3 نصب کردم
آیا تعداد پارتیشن ها زیاد نیست؟بستگی به کاربرد کاربر داره.. بنده هارد 250 را 7 پارتیشن کردم..

میشه روی درایو E ویندوز ویستا بریزم؟ منظورم اینه که آیا این لپ تاپ ویستا رو راحت اجرا میکنه؟اگه رم سیستم بالای 2 گیگ هستش ویستا راحت کار میکنه و مشکلی نیستش.. ضمنن باید اول ببینی درایورهای سخت افزارهای لپتاپت واسه ویستا وجود داشته باشه.. برو به وبسایت سازنده و چک کن..

نکته بعد در مورد Modem و Mouse هست که هر دو USB 2 هستند ولی بر خلاف Flash Memory این ابزارها گزینه Safely Remove ندارند
سوال: آیا میشه در هنگام روشن بودن سیستم با خیال راحت Modem و Mouse را وصل یا جدا کنم؟نه آقا هیچ مشکلی وجود نداره

سوال: چراغ درون چرخ Mouse همیشه روشن هست (حتی در حالت Stand by) آیا نمیشه چراغ رو خاموش کرد یا اینکه بعد ازStand by بهتره که Mouse رو جدا کنم تا برق بی مورد مصرف نشه؟در حالت استندبای برق پورتهای USB قطع نشده.. این یه مزیت بزرگه.. مثلن ادواتی که از طریق USB شارژ میشن را در این حالت میتونی وصل کنی شارژ شه..
مصرف LED قرمز زیر موس یا به اصطلاح لیزر موس اوونقدر ناچیزه که اصلن حرفی ازش نیاریم بهتره.. اگه LED های نمایشی که تووی بعضی موسها به تعداد دو سه تا به رنگهای مختلف هستش و روشن بودنش شما را اذیت میکنه موس را باز کن و یک پایه ی اوون LED های نمایشی را قطع کن..

همراه این لپ تاپ فروشنده یک محافظ کیبورد به من داده که به صورت پلاستیک شفاف هست و روی تمام کیبورد و از بالا تا نیمی از Speaker رو میگره و از رفتن گرد و خاک به داخل کیبورد یا خطر ریختن مایعات جلوگیری میکنه...
سوال: با توجه به اینکه بخشی از گرمای دستگاه از زیر کیبورد خارج میشه آیا استفاده از این محافظ در تهویه لپ تاپ تاثیر منفی نداره؟
سوال: پوشیده شدن نیمی از سطح Speaker با این پلاستیک ایرادی نداره موقع پخش صدا؟اوون پوشش محافظ فقط مال زمانیه که سیستم خاموشه و واسه گرد و خاک ننشستن روی صفحه کلید استفاده میشه و موقع بستن نمایشگر و جابجایی هم باعث میشه بخش صفحه کلید((قاب زیرین)) به بخش نمایشگر((Lid)) فشار یا ضربه وارد نکنه.. در حالت روشن بودن اوون را نذار چون گرمای بخش بالایی لپتاپ درست دفع نمیشه و بعد مدتی میبینی گرم شده..

و در آخر یک سوال دیگه!
سوال: موقع پخش موزیک بستن lid با توجه به اینکه Speaker ها مستقیم روی LCD قرار میگرند آیا کار درستی هست؟
چون شنیده بودم قرار دادن Speaker در کنار Monitor های PC خوب نیست میخوام بدون در لپ تاپ چطور هست...اولن مغناطیس بلندگوها فاصله ی مناسبی با Lid در حالت بسته بودن داره.. دومن این تاثیر منفی که گفتن روی نمایشگرهای CRT که با پرتو کاتودیک کار میکنه وجود داره نه روی LCD ..

Shayan Arya
30-06-2009, 19:12
ولی بدون تعارف اگه شما چشمتون امروز به دهن حسن و فردا به حسین بخواد باشه تا آخر عمرتون نه تنها پاسخ یکسانی پیدا نمیکنی بلکه بیشتر گیج میشی..

حق با شماست
ولی خوب وقتی آدم برای اولین بار هست که از یک وسیله استفاده میکنه طبیعی هست که در مورد نحوه استفاده دقت بیشتری داشته باشه

خاموش و روشن کردن سیستم یا به عبارتی Cold Boot باعث فشار و شوک بسیار بیشتری روی قطعات الکترونیکی((مثل قطعات الکترونیکی مثلن خازنها)) و قطعات مکانیکی سیستم((مثل هارد دیسک و فنها)) میشه در صورتیکه در Warm Boot که استندبای و هایبرنت را میگن اینطوری نیستش.. پس اگه مثل من زیاد با لپتاپ کار داری و هی باید خاموش روشنش کنی بهتره روی استندبای بذاری.. چون استندبای در لپتاپ با PC زمین تا آسمون فرق داره و خیلی مطمئن تره و برق بسیار کمتری نسبت به استندبای PC استفاده میکنه پس نباید بر اساس استندبای یه PC درباره ی استندبای یه لپتاپ نظر داد.. خیلیها این را نمیدونن و اظهار نظر اشتباه میکنن.. واسه بیش از نصف روز اگه خواستی خاموش باشه میتونی از هایبرنت استفاده کنی و برای چند روز خاموش بودن میتونی از شات داون استفاده کنی..

موضوع Cold Boot و Warm Boot رو متوجه شدم ولی دو تا سوال دارم
1. آیا PC هم به اندازه لپ تاپ در این مورد آسیب پذیر هست؟ (من که 8 سال PC داشتم و تا حالا به خاطر Shut Down مشکلی ندیدم)
2. در موقع Restart سیستم چه اتفاقی میفته؟ یعنی Cold Boot هست یا Warm Boot ؟

بستگی به کاربرد کاربر داره.. بنده هارد 250 را 7 پارتیشن کردم..

پس اینکه تعداد زیاد پارتشین ها سرعت رو کم میکنه درست نیست؟

اگه LED های نمایشی که تووی بعضی موسها به تعداد دو سه تا به رنگهای مختلف هستش و روشن بودنش شما را اذیت میکنه موس را باز کن و یک پایه ی اوون LED های نمایشی را قطع کن..

آره این LED های نمایشی واقعا اذیت میکنن
حتما قطعش میکنم

اوون پوشش محافظ فقط مال زمانیه که سیستم خاموشه و واسه گرد و خاک ننشستن روی صفحه کلید استفاده میشه و موقع بستن نمایشگر و جابجایی هم باعث میشه بخش صفحه کلید((قاب زیرین)) به بخش نمایشگر((Lid)) فشار یا ضربه وارد نکنه.. در حالت روشن بودن اوون را نذار چون گرمای بخش بالایی لپتاپ درست دفع نمیشه و بعد مدتی میبینی گرم شده..

نه این محافظ Abacus مخصوص وقتی هست که میخواهی کار کنی و کلا باید همیشه باشه
مثلا در توضیحاتش نوشته:
It is soft and transparent like silk, there is no hard feeling when fingers contact the keyboard
و تازه خواص Antibiotic هم نوشته که داره! (خالی بندی چینی ها)
کلا چیز خوبیه ولی اگر ببینم گرما زیاد شده میشه موقتا جداش کنم

در پایان از توضیحات تکمیلی شما متشکرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

_ermia
30-06-2009, 19:52
مرسی بچه ها از این سوال و جوابا
البته به قول avecina.ir عزیز، شاید این سوالا حرفه ای نباشه، اما خوب واسه کسی که تازه از PC به لپ تاپ مهاجرت کرده فکر کنم طبیعیه.

avecina.ir جان ممنون از حوصله ای که تو جواب دادن به سوالا به خرج دادین

dr_data_13
30-06-2009, 21:39
یه سوال داشتم
شما میگید هروقت یه جایی هستیم که برق داره یه سره لپ تاپو به برق وصل کنیم اینجوری وقتی باتری کاملا شارژ شد دگ برق تو باتری نمیره ؟آخه تو موبایل اگه به برق وصل باشه باتریش یکم دشارژ بشه سریع دوباره شارژش میکنه یعنی برق یه سره از AC به باتری و از باتری به موبایل میره
تو لپ تاپم همینجوره؟ یا بعد از شارژکامل باتری برق مستقیم به دستگاه میره؟

Amir_Ans
30-06-2009, 22:54
یه سوال داشتم
شما میگید هروقت یه جایی هستیم که برق داره یه سره لپ تاپو به برق وصل کنیم اینجوری وقتی باتری کاملا شارژ شد دگ برق تو باتری نمیره ؟آخه تو موبایل اگه به برق وصل باشه باتریش یکم دشارژ بشه سریع دوباره شارژش میکنه یعنی برق یه سره از AC به باتری و از باتری به موبایل میره

زمانی که شارژ کامل شد دیگه از برق شهر استفاده می کنه فکر کنم همه جدیدا این طوریه :20:

Shayan Arya
30-06-2009, 23:06
یه سوال داشتم
تجربه دو سه روزه من اینه که وقتی به برق وصل میکنی لپ تاپ با AC کار میکنه و در عین حال اگر باتری شارژش زیر 100% باشه اون رو کامل شارژ میکنه و وقتی شارژ 100% شد دیگه شارژ متوقف میشه و شما با جریان AC کار رو ادامه می دهید...

آخه تو موبایل اگه به برق وصل باشه باتریش یکم دشارژ بشه سریع دوباره شارژش میکنه یعنی برق یه سره از AC به باتری و از باتری به موبایل میره

من موبایل رو نمی دونم ولی لپ تاپ اینطور نیست
یعنی وقتی به برق وصل هستی اصلا باتری مصرف نمیشه

Shayan Arya
01-07-2009, 16:52
امروز یک اتفاق ناراحت کننده برای باتری لپ تاپم افتاده که دلیلش رو نمیدونم :19:
الان حدود یک هفته است که Dell Inspiron 1545 رو خریدم و در دو سه روز اول هر وقت باتری پر بود از باتری و هر وقت خالی بود از AC استفاده کردم
بعد که این تاپیک رو خوندم در دو سه روز اخیر مدام لپ تاپ رو به برق وصل کردم و باتری رو در حالت 100% باقی گذاشتم
حالا امروز دیدم که وضعیت باتری که در روزهای اول Healthy بود به Normal تغییر کرده! :41:
لطفا یک نفر بگه کجای کار من اشتباه بود که به این زودی دچار افت سلامت باتری شدم؟

mh.attari
01-07-2009, 16:55
وقتی به برق بود تست کردی نه؟

Shayan Arya
01-07-2009, 17:05
وقتی به برق بود تست کردی نه؟
بله...
یعنی بدون برق درست میشه؟

mh.attari
01-07-2009, 17:07
بله...
یعنی بدون برق درست میشه؟
اره همیشه وقتی به برق می نویسه نرمال
وقتی هم که به برق نیست میزان شارژ و نشون میده نه حالو روزه باتری تو

Shayan Arya
01-07-2009, 17:55
اره همیشه وقتی به برق می نویسه نرمال
وقتی هم که به برق نیست میزان شارژ و نشون میده نه حالو روزه باتری تو
متاسفانه موضوع جدی تر از این حرف هاست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif
الان بدون برق هم چک کردم باز هم نوشته بود Normal ولی مطمئنم که قبلا Healthy می نوشت
کسی دلیل این افت سریع رو میدونه؟

mh.attari
01-07-2009, 18:07
متاسفانه موضوع جدی تر از این حرف هاست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
الان بدون برق هم چک کردم باز هم نوشته بود Normal ولی مطمئنم که قبلا Healthy می نوشت
نگران نباش مال منم مثل مال شماست
این باتری ها عمر حدودا 2 ساله دارن پس زیاد نگرانش نباش و حالش رو ببر
تو هر حالتی هم استفاده کنی بعد اون 2 سال باتریش شارژ کمتری نگه می داره

Amir_Ans
01-07-2009, 18:21
متاسفانه موضوع جدی تر از این حرف هاست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif

منم الان دیدم مثل شما شده تا 3 هفته پیش Healthy بود منم تو این 2-3 هفته به برق بود :41:

از کجا بفهمیم باتری چند سله ؟ رو کارتن نوشته بود 9 cell

dr_data_13
01-07-2009, 21:14
خب اینی که میگید که با حرفای زده شده تو این تاپیک تناقض داره!!!:18:
بالاخره چی کار کنیم که باتریمون بیشترین عمرو داشته باشه یا حداقل زودتر از عمر طبیعیش خراب نشه؟؟؟؟؟؟
چون ما که نمیتونیم هر ماه ت بدیم واسه باتری لپ تاپ!!!!!!!!!!!:27:

Shayan Arya
01-07-2009, 21:47
منم الان دیدم مثل شما شده تا 3 هفته پیش Healthy بود منم تو این 2-3 هفته به برق بود :41:

از کجا بفهمیم باتری چند سله ؟ رو کارتن نوشته بود 9 cell

فکر نمی کنم در مورد چند سل بودن باتری دروغ نوشته باشن
مخصوصا روی کارت گارانتی رو ببین چی نوشته

چرا نگران نباشم؟ این باتری هنوز یک هفته از عمرش نگذشته که اینطور شد
روزهای اول حدود 4 ساعت شارژ داشت :20:
در کل همه چیز بر میگرده به این دو سه روز اخیر که به توصیه های این تاپیک عمل کردم
لطفا یکی از دوستان با تجربه بیاد به کمک ما تا بیشتر از این ضرر نکنیم
با این روند احتمالا یکی دو روز دیگه وضعیت باتری رو می نویسه Dead :19: