PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .: محافظت از لپ تاپ ، اقدامات و سوالات بعد از خريد

صفحه ها : 1 [2] 3

mh.attari
01-07-2009, 21:50
فکر نمی کنم در مورد چند سل بودن باتری دروغ نوشته باشن
مخصوصا روی کارت گارانتی رو ببین چی نوشته

چرا نگران نباشم؟ این باتری هنوز یک هفته از عمرش نگذشته که اینطور شد
روزهای اول حدود 4 ساعت شارژ داشت :20:
در کل همه چیز بر میگرده به این دو سه روز اخیر که به توصیه های این تاپیک عمل کردم
لطفا یکی از دوستان با تجربه بیاد به کمک ما تا بیشتر از این ضرر نکنیم
با این روند احتمالا یکی دو روز دیگه وضعیت باتری رو می نویسه Dead :19:
به توصیه ی من عمل کردی
اگر عمل کردی و خراب شده من یه باتری نو واست می خرم و می فرستم هر جا که بگی

Amir_Ans
01-07-2009, 23:39
من با xpدر حالت power sever نزدبکای 6-7 ساعت می نوشت البته من فقط 1 روز xp داشتم ولی بنظر من زباد تو عمر باتری اثر نداره چون الانم که دارم مینویسم در حالت power sever و نور هم کمه با شارژ 85% نوشته 5 ساعت و 24 دقیقه با ویستا

Amir_Ans
01-07-2009, 23:43
ولی بنظرم زودتر داره خالی میشه شاید طبیعیه و همه همون 2 هفته اول میشه نرمال

Shayan Arya
02-07-2009, 00:03
به توصیه ی من عمل کردی
اگر عمل کردی و خراب شده من یه باتری نو واست می خرم و می فرستم هر جا که بگی

من اصلا دنبال مقصر و این حرف ها نیستم...
برای اینکه خیال شما هم راحت باشه میگم که پیشنهاد نگه داری در شارژ 100% رو چند تا از با سابقه ترین کاربران داده بودند و من به خاطر اعتماد به تجربه اونها عمل کردم، هر چند اون ها رو هم مقصر نمی دونم
کلا کسی خودش رو مقصر ندونه من خودم مقصر اصلی هستم
از این حرف ها که بگذریم من یه فکر تازه ای به ذهنم رسیده که در دو سه روز آینده انجام میدم و نتیجه رو میگم تا بقیه هم بدونند
فعلا هم دارم تو اینترنت سرچ میکنم ببینم منبع معتبری در این مورد پیدا میشه یا نه
.
.
.
اینجا battery care function رو سرچ کنید و بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Amir_Ans
02-07-2009, 09:04
بچه ها یه سری به این آدرس بزنید جیزای جالبی نوشته :

avecina.ir
02-07-2009, 13:34
سلامم..
فکر نمی کنم در مورد چند سل بودن باتری دروغ نوشته باشن
مخصوصا روی کارت گارانتی رو ببین چی نوشته

چرا نگران نباشم؟ این باتری هنوز یک هفته از عمرش نگذشته که اینطور شد
روزهای اول حدود 4 ساعت شارژ داشت :20:
در کل همه چیز بر میگرده به این دو سه روز اخیر که به توصیه های این تاپیک عمل کردم
لطفا یکی از دوستان با تجربه بیاد به کمک ما تا بیشتر از این ضرر نکنیم
با این روند احتمالا یکی دو روز دیگه وضعیت باتری رو می نویسه Dead :19:
پس کیفیت باتریهاشون جدیدن پایینه.. تقصیر نه از شما هستش نه از دیگران.. گارانتی باید جوابگو باشه

Amir_Ans
02-07-2009, 14:37
من اون لینکی که دادم را چنتا از جاهای مهمش را میزارم : :20:

A lithium-ion battery provides 300-500 discharge/charge cycles
-----------
The battery prefers a partial rather than a full discharge. Frequent full discharges should be avoided when possible
-----------
A lithium-ion battery in use typically lasts between 2-3 years. The capacity loss manifests itself in increased internal resistance caused by oxidation
----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Permanent capacity loss of lithium-ion as a function of temperature and charge level
----------
High charge levels and elevated temperatures hasten permanent capacity loss
-----------
The worst condition is keeping a fully charged battery at elevated temperatures, which is the case with running laptop batteries. If used on main power, the battery inside a laptop will only last for 12-18 months. I must hasten to explain that the pack does not die suddenly but begins with reduced run-times
---------
If possible, store the battery in a cool place at about a 40% state-of-charge
---------
Avoid keeping the battery at full charge and high temperature
This is the case when placing a cell phone or spare battery in a hot car. Running a laptop computer on the mains has a similar temperature problem. While the battery is kept fully charged, the inside temperature during operation rises to 45°C (113°F).
---------
Removing the battery from the laptop when running on fixed power protects the battery from heat. With the concern of the battery overheating and causing fire, a spokesperson for the U.S. Consumer Product Safety Commission advises to eject the battery of affected laptops and to run the machines on a power cord. It should be noted that on a power outage, unsaved works will be lost
--------------
Some lithium-ion batteries fail due to excessive low discharge. If discharged below 2.5 volts per cell, the internal safety circuit opens and the battery appears dead.
--------

Simple Guidelines

Avoid frequent full discharges because this puts additional strain on the battery. Several partial discharges with frequent recharges are better for lithium-ion than one deep one. Recharging a partially charged lithium-ion does not cause harm because there is no memory. (In this respect, lithium-ion differs from nickel-based batteries.) Short battery life in a laptop is mainly cause by heat rather than charge / discharge patterns.
Batteries with fuel gauge (laptops) should be calibrated by applying a deliberate full discharge once every 30 charges. Running the pack down in the equipment does this. If ignored, the fuel gauge will become increasingly less accurate and in some cases cut off the device prematurely.
Keep the lithium-ion battery cool. Avoid a hot car. For prolonged storage, keep the battery at a 40% charge level.
Consider removing the battery from a laptop when running on fixed power. (Some laptop manufacturers are concerned about dust and moisture accumulating inside the battery casing.)
Avoid purchasing spare lithium-ion batteries for later use. Observe manufacturing dates. Do not buy old stock, even if sold at clearance prices.
If you have a spare lithium-ion battery, use one to the fullest and keep the other cool by placing it in the refrigerator. Do not freeze the battery. For best results, store the battery at 40% state-of-charge.
----------
وترجمه داغون بعضی ازقسمتهای قسمت آخر:
راهنمایی های ساده
1. اجتناب از خالی کردن کامل باتری بدلیل این کار فشار زیادی بر روی باتری وارد می کند . خالی شدن های جزئی با پر شدن های متناوب برای باتری های لیتیومی بهتر است از یک بار خالی و پرشدن کامل. کوتاه شدن عمر باتری لبتاپ اصولا به علت حرارت است تا الگوهای پر و خالی شدن.
2. باتری لب تاپ ها باید کالیبره شوند با خالی شدن عمدی بعد از هر 30 بار شارژ .
3. باتری های لیتیوم- یونی باید در جای خنک نگه داشته شوند . اجتناب از قرار دادن داخل ماشبن داغ. برای نگه داری طولانی 40% شارژ داشته باشد.
4. جدا کردن باتری از لب تاپ زمانی که به برق ثابت وصله پیشنهاد می شود. ( بعضی از سازندگان لب تاپ در مورد تجمع گرد وخاک و رطوبت در داخل محفظه باتری نگران هستند)
5. اگر شما باتری اضافه دارید اون را با 40%شارژ داخل یخچال نگه دارید و از یخزدگی جلوگیری کنید.
ترجمه کامل نیست اگه کسی می تونه بهتر تر جمه کنه عالی میشه. :46:

avecina.ir
02-07-2009, 14:49
اینا همون چیزاییه که توی صفحات قبلی هم گفته شده.. چیز جدید نداشتش.. ضمنن این حرف درست نیستش>>

جدا کردن باتری از لب تاپ زمانی که به برق ثابت وصله پیشنهاد می شود.
با رفتن برق آسیب بیشتری به لپتاپت وارد میشه..
یه بار قبلن گفتم,باتریهای جدید مشکل دارن و باید گارانتی قبول کنه..

mh.attari
02-07-2009, 14:53
اینا همون چیزاییه که توی صفحات قبلی هم گفته شده.. چیز جدید نداشتش.. ضمنن این حرف درست نیستش>>

با رفتن برق آسیب بیشتری به لپتاپت وارد میشه..
یه بار قبلن گفتم,باتریهای جدید مشکل دارن و باید گارانتی قبول کنه..
تایید می شه اونقدر گفتم که دیگه دوباره نمی گم چرا:2:

Amir_Ans
02-07-2009, 16:03
من وقتی fn و f 3 را میزنم باتری دیگه شارژ نمیشه . این کار شبیه وقتی است که باتری را در آوردی ؟؟؟ اگه این طوریه پس من اکثرا 40% نگهش دارم نظر شما چیه ؟

Shayan Arya
02-07-2009, 17:10
من که به خاطر اطمینان از گارانتی زیگورات دل رو به ایسر ترجیه دادم
در مورد سری 1545 بعضی ها می گفتند دل ساخت چین نداره اما زیگورات رسما نوشته ساخت چین و روی جعبه و کارت گارانتی هم نوشته
لطفا اول این موضوع ساخت چین رو روشن کنید تا برسیم به باتری...

پس کیفیت باتریهاشون جدیدن پایینه.. تقصیر نه از شما هستش نه از دیگران.. گارانتی باید جوابگو باشه

یعنی به نظر شما من باید برم و از گارنتی باتری جدید بخوام چون به جای Healthy می نویسه Normal ؟
به هر حال هنوز باتری خراب نشده و شاید بعد از کالیبره کردن به سلامت اولیه برگرده

ترجمه کامل نیست اگه کسی می تونه بهتر تر جمه کنه عالی میشه.

من هم بلد نیستم ترجمه کنم ولی خلاصه مطلبی که شما گذاشتید و چند مطلب دیگه که خودم پیدا کردم این بود که باتری رو بین شارژ 40 تا 80 درصد نگه دارید و البته از خارج کردن باتری خودداری کنید. (بهترین حالت شارژ 50% هست)
دمای باتری هم در عمر باتری تاثیر زیادی داره و هر چه دما کمتر باشه افت باتری کمتر خواهد بود.
ضمنا لپ تاپ های سری VAIO G سونی نرم افزاری دارند به اسم Battery Care Function که این کار رو برای شما انجام میده اما نمیشه این نرم افزار رو روی سایر لپ تاپ ها و حتی مدل های دیگر سونی نصب کرد چون به سخت افزار خاص خودش مربوط هست.
البته من هنوز نا امید نشدم و سرچ میکنم تا شاید نرم افزار مشابهی پیدا کنم که برای همه لپ تاپ ها قابل استفاده باشه.
لطفا سایر دوستان هم از منابعی که سراغ دارند جستجو کنند...

dr_data_13
25-07-2009, 14:32
چرا تاپپیکو ادامه نمیدین؟

hossein_2006_a
01-08-2009, 04:08
من همیشه باتریم تو شارژه(یعنی هر وقت که روشنش کنم) . عیبی داره؟

:10:

mh.attari
01-08-2009, 10:23
نه بهترین کار رو شما می کنید
باتری هم هیچ وقت تو شارژ نیست چون لپ تاپ ها سیستم سویچنگ دارن

shayli
15-08-2009, 15:54
من اصلا باطری رو از رو لب تابم برداشتم و بدون اون کار میکنم ؟؟؟!
هم طول عمرش میره بالا...هم سرعت انتقال اطلاعات کمی بهتر میشه... شارژودشارژشدن که باعث خرابی
باطری میشه:)

zahra
20-08-2009, 10:41
سلام و خسته نباشید.لطفا درباره Low Power و power saver توضیح بدین.بهترین تنظیم باطری کدومه و ازکجاباید تنظیم کردو چه طور باید به حالت Low Power رفت؟؟
و اینکه ازکجا حالت Healthy و Normal
روببینم.ببخشید من خیلی مبتدیم.
ویه سوال دیگه :گاهی لب تاپ که 1545 هست موس رو نمی شناسه و باید موس رو دربیارم و دوباره وصل کنم.مشکل کجاست؟
راستی تو لب تاپ گزینه استندبای کجاست؟

ممنونم و شرمنده

Moh3en_DDD
20-08-2009, 13:10
سلام

در مورد استفاده از باطری هنگامی که به پاور وصل هست

ترجمه »
هر دفعه که باطری را دی شارژ و شارژ می کنید از عمر مفید باطری کم میشه . برای به حداکثر رساندن عمر باطری ، باطری رو کامل شارژ کنید و هنگامی که از AC استفاده می کنید باطری را جدا کنید و فقط هنگامی از باطری استفاده کنید که AC در اختیار ندارید ، باطری را بین استفاده هایتان ، در جای خشک و خنک نگه دارید.

اینم هست ، به قسمت هایی که دورشون علامت قرمز زدم توجه کنید :

دیگه چیزی معتبر تر از help خود Hp ؟

iman_abi
24-08-2009, 13:25
با سلام
لطفا یه نفر با تجربه(البته در زمینه لپ تاپ) به دو تا سوال من جواب بده:
1- شات داون کردن لپ تاپ مشکلی بوجود میاره! یعنی شات داون کنم بهتره یا بذارم روی استند بای یا...(من زیاد از لپ تاپم استفاده نمی کنم(حداکثر روزی 3-4 ساعت)
2- برای اینکه عمر باتریم بیشتر بشه چیکار کنم! یعنی به برق وصل کنم یا نه! بذارم شارژش تموم بشه یا نذارم!
مرسی! مدل لپ تاپم dell xps 1530--9cell

Amir_Ans
24-08-2009, 13:36
با سلام
لطفا یه نفر با تجربه(البته در زمینه لپ تاپ) به دو تا سوال من جواب بده:
1- شات داون کردن لپ تاپ مشکلی بوجود میاره! یعنی شات داون کنم بهتره یا بذارم روی استند بای یا...(من زیاد از لپ تاپم استفاده نمی کنم(حداکثر روزی 3-4 ساعت)
2- برای اینکه عمر باتریم بیشتر بشه چیکار کنم! یعنی به برق وصل کنم یا نه! بذارم شارژش تموم بشه یا نذارم!
مرسی! مدل لپ تاپم dell xps 1530--9cell

این سوال های شما قبلا در موردش بحث شده یه نگاه به پست قبلیا بکن :10:

Iranian boy10
26-08-2009, 14:12
سلام

باطری من موقعی که روشن هست تو شارژ هست (100%) و موقع خاموش شدن اگر باطری 100% یا شارژش فول شد شارژر رو ازش جدا میکنم نظرتون درمورد کارم چیه ؟؟ کاره خوبی میکنم ؟

Moh3en_DDD
26-08-2009, 18:38
سلام

باطری من موقعی که روشن هست تو شارژ هست (100%) و موقع خاموش شدن اگر باطری 100% یا شارژش فول شد شارژر رو ازش جدا میکنم نظرتون درمورد کارم چیه ؟؟ کاره خوبی میکنم ؟

3 تا پست بالاتر پست خودتون را ببینید ...

beginner63
26-08-2009, 19:11
3 تا پست بالاتر پست خودتون را ببینید ...
این پست که شما گذاشتید حدود 80% بحثهای این تاپیک رو نقض کرده!!!
دوستان عزیز و متخصص نظری ندارند؟

mh.attari
26-08-2009, 21:15
سلام

در مورد استفاده از باطری هنگامی که به پاور وصل هست

ترجمه »
هر دفعه که باطری را دی شارژ و شارژ می کنید از عمر مفید باطری کم میشه . برای به حداکثر رساندن عمر باطری ، باطری رو کامل شارژ کنید و هنگامی که از AC استفاده می کنید باطری را جدا کنید و فقط هنگامی از باطری استفاده کنید که AC در اختیار ندارید ، باطری را بین استفاده هایتان ، در جای خشک و خنک نگه دارید.

اینم هست ، به قسمت هایی که دورشون علامت قرمز زدم توجه کنید :

دیگه چیزی معتبر تر از help خود Hp ؟

ببخشید این دفتر چه مربوط به کدوم مدله؟

Amir_Ans
26-08-2009, 22:54
سلام

شما پست 257 اگه اشتباه نکنم را بخون اونجا من یه عکس گذاشتم که نشون میده بهترین شارژ برای اینکه از باتری استفاده نشه و کنار گذاشته بشه 40 % است من خودم اوایل مثل شما همیشه باتری رو 100 % بود و تو شارژ و با اینکه شارژ نمیشد و زمانی که به 100 میرسید قطع میشد ولی باتری بعد از یک هفته از تبدیل به نرمال شد

Shayan Arya
26-08-2009, 23:16

اگر لپ تاپ شما Dell هست با زدن کلید F3 شارژ رو روی 80 درصد متوقف کنید و تا زمانی که شارژ به 40 درصد برسه دیگه اجازه شارژ ندهید (شاید این زمان چندین هفته طول بکشه)
هر ماه هم یک بار به جای 40 درصد اجازه بدید تا 10 درصد خالی بشه و بعد شارژ کامل کنید
لپ تاپ های غیر Dell هم اطلاع ندارم ولی این روش برای هر لپ تاپی که امکانش رو داشته باشه مفید هست
اطلاعات بیشتر در نوشته های قبلی من «=
ولی در کل باتری رو به هیچ وجه خارج نکنید، مگر اینکه ارزش باتری از لپ تاپ شما بیشتر باشه!(؟)

khatat
28-08-2009, 12:44
سلام دوستان
من یه سوالی در رابطه با جابجاکردن لپ تاپ داشتم دوستان میگن برای مدت طولانی که بخواین از لپ تاپ استفاده نکنین اون رو hibernate کنید و در غیر این صورت stand by حالا اگه من یه لحظه بخوام لپ تاپ رو جابجا کنم چی کار کنم ؟ خاموشش کنم یا .... (آخه مگه نه اینکه موقعیکه سیستم روشنه تکونش بدی ممکنه بعضی از قطعاتش مثل هارد دیسک صدمه ببینه)
ممنون

Shayan Arya
28-08-2009, 13:37
سلام دوستان
من یه سوالی در رابطه با جابجاکردن لپ تاپ داشتم دوستان میگن برای مدت طولانی که بخواین از لپ تاپ استفاده نکنین اون رو hibernate کنید و در غیر این صورت stand by حالا اگه من یه لحظه بخوام لپ تاپ رو جابجا کنم چی کار کنم ؟ خاموشش کنم یا .... (آخه مگه نه اینکه موقعیکه سیستم روشنه تکونش بدی ممکنه بعضی از قطعاتش مثل هارد دیسک صدمه ببینه)
ممنون
فکر کنم با stand by هم جابجایی شما بدون مشکل انجام بشه
البته اگر بتونی لپ تاپ رو بدون تکان خوردن جابجا کنی روشن هم باشه چیزی نیست

Pami
29-08-2009, 05:52
(آخه مگه نه اینکه موقعیکه سیستم روشنه تکونش بدی ممکنه بعضی از قطعاتش مثل هارد دیسک صدمه ببینه)

نه ديگه اينقدر حساس ! اينطوري هم نيست
معمولا هارد ديسك ها زماني كه در حال خواندن و نوشتن باشن ممكنه صدمه ببينن اون هم نه با ضربه هاي ريز و معمولي

بهتره براي زماني كه زود به زود لپ تاپ رو روشن خاموش ميكنيد Hibernate كنيد

oranoos_92
29-08-2009, 07:42
دوستان من این تایپیک را خوندم
یه این نتایج رسیدم
کلا باطری تو لب تاپ باشه مشکل زیادی نداره چون بعد از شارژ کامل از برق استفاده میکنه و باطری از مسیر جدا میشه
یه سری از دوستان هم نطر داشتن تو خونه مثلا باطری را در بیاریم و استفاده کنیم و شازژ اون را رو 40 درصد نگه داریم
و هیچ وقت نذاریم باطری کمتر ا ز 20 درصد شارژش برسه؟

یه سئوال دیگه؟
میشه مواقعی هم که لب تاپ را خاموش میکنیم برق اون را در نیاریم و به برق وصل باشه مثل وسایل برقی دیگه؟
من لب تاپم دل وسترو 1520 هست
ممنون میشم اگه چیز دیگه ای هست راهنمایی فرمائید

Amir_Ans
29-08-2009, 09:53
یه این نتایج رسیدم
کلا باطری تو لب تاپ باشه مشکل زیادی نداره چون بعد از شارژ کامل از برق استفاده میکنه و باطری از مسیر جدا میشه
یه سری از دوستان هم نطر داشتن تو خونه مثلا باطری را در بیاریم و استفاده کنیم و شازژ اون را رو 40 درصد نگه داریم

یه سئوال دیگه؟
میشه مواقعی هم که لب تاپ را خاموش میکنیم برق اون را در نیاریم و به برق وصل باشه مثل وسایل برقی دیگه؟

نزار شارژ کامل بشه روی 40 نگهش دار .. یه مشکل دیگم داره اونم گرماس اگه باتری زیر لبتاپ گرم شد عمرش کم میشه ... کالبره هم یادت نره

elaheu
29-08-2009, 10:45
سلام
من از اول تا آخر این تایپیک رو خوندم. من 3هفته است لپ تاب خریدم زیاد وارد نیستم بهش. کاش یکی از دوستان یک جمع بندی کلی از مطالب بکنه. چون حرفهای ضد و نقیض زیاد بود. من توی این مدت همیشه باتری رو 100% شارژ می کردم بعد از لپ تاب خارجش می کردم که در صورتی که مجبور به بیرون بردن لپ تاب بشم شارژ داشته باشه اگه رو 40% شارژ بزارم بعد بخوام ببرمش بیرون مشکل پیدا می کنم.

از طرفی طبق فرمایشات دوستان نباید باتری در محل های گرم گذاشته شود اگر باتری به صورت دائم در لپ تاب باشه در اثر گرمای دستگاه طول عمرش کم می شه. درسته؟

Shayan Arya
29-08-2009, 11:37
یه سئوال دیگه؟

به نظر من که بعد از خاموش کردن (یا حتی Hibernate و Stand by) برق رو جدا کنید خیلی بهتر و مطمئن تر هست
کلا خطر نوسان و یا قطع برق به ویژه در ایران جدی هست

mh.attari
29-08-2009, 14:22
یه این نتایج رسیدم

یه سئوال دیگه؟
100 در 100 برق رو در نیار چون اگر در اری باتری خالی می شه و دوباره وقت زدن به شارژ شارژ می شه که این عمل دشارژ کامل رو مختل می کنه و باتری اسیب می بینه

mh.attari
29-08-2009, 14:23
نزار شارژ کامل بشه روی 40 نگهش دار .. یه مشکل دیگم داره اونم گرماس اگه باتری زیر لبتاپ گرم شد عمرش کم میشه ... کالبره هم یادت نره
منم درست برعکسش رو می گم
توی کل فروم تاکید شده که در نیارن
حتی ریجیستر یوزر مقالات علمی ارایه داده

mh.attari
29-08-2009, 14:25
به نظر من که بعد از خاموش کردن (یا حتی Hibernate و Stand by) برق رو جدا کنید خیلی بهتر و مطمئن تر هست
کلا خطر نوسان و یا قطع برق به ویژه در ایران جدی هست
با 1 محافظ این مشکلم حل میشه
تازه اگر نوسان بکنه فوقش اداپتور خراب میشه نه چیز دیگه
بهتر از اینه کل مادر برد بسوزه

Shayan Arya
29-08-2009, 23:42
100 در 100 برق رو در نیار چون اگر در اری باتری خالی می شه و دوباره وقت زدن به شارژ شارژ می شه که این عمل دشارژ کامل رو مختل می کنه و باتری اسیب می بینه

من با این نظر موافق نیستم
در حالت خاموش و یا Hibernate که اصلا باتری مصرف نمیشه
در حالت Stand by هم شاید بعد از 24 ساعت یک یا دو درصد شارژ کم بشه

با 1 محافظ این مشکلم حل میشه
تازه اگر نوسان بکنه فوقش اداپتور خراب میشه نه چیز دیگه
بهتر از اینه کل مادر برد بسوزه

بله محافظ برق اگر یک جنس خوب و درست و حسابی باشه (نه از این چینی ها که من خاطره بدی ازشون دارم) مشکل رو تا حد زیادی حل می کنه

در مورد سوختن مادربرد متوجه نشدم منظور شما چیه
یعنی میگی جدا کردن برق پس از خاموش ، Hibernate و Stand by باعث سوختن مادربرد میشه؟
اگر دلیل یا منبعی برای این نظر دارید لطفا بنویسید

Amir_Ans
30-08-2009, 00:07
منم درست برعکسش رو می گم
توی کل فروم تاکید شده که در نیارن
حتی ریجیستر یوزر مقالات علمی ارایه داده

من نگفتم باتری را در بیارن فقط یاد آوری کردم هر کاری کنی باتری گرم میشه زیر لبتاپ باید یه جوری خنک نگهش داری

Amir_Ans
30-08-2009, 00:10
من با این نظر موافق نیستم
در حالت خاموش و یا Hibernate که اصلا باتری مصرف نمیشه
در حالت Stand by هم شاید بعد از 24 ساعت یک یا دو درصد شارژ کم بشه

پس چرا زمانی که Hibernate است باتری را در بیاری بعدش که روشن می کنی نمی تونه لود کنه وباید ریستارت کرد؟

Shayan Arya
30-08-2009, 00:38
پس چرا زمانی که Hibernate است باتری را در بیاری بعدش که روشن می کنی نمی تونه لود کنه وباید ریستارت کرد؟

اگر چه این موضوع با مصرف باتری فرق میکنه... اما من چنین چیزی رو تا حالا امتحان نکردم و الان برای اولین بار از شما شنیدم
ولی باز هم بعید می دونم ربطی داشته باشه چون Hibernate در PC هم وجود داره که بعدش سیستم رو از برق جدا میکنند و البته باتری هم وجود نداره
شما مطمئن هستید که در حالت Hibernate نمیشه باتری رو جدا کرد؟ در همه لپ تاپ ها؟

Amir_Ans
30-08-2009, 10:14
اگر چه این موضوع با مصرف باتری فرق میکنه... اما من چنین چیزی رو تا حالا امتحان نکردم و الان برای اولین بار از شما شنیدم
ولی باز هم بعید می دونم ربطی داشته باشه چون Hibernate در PC هم وجود داره که بعدش سیستم رو از برق جدا میکنند و البته باتری هم وجود نداره
شما مطمئن هستید که در حالت Hibernate نمیشه باتری رو جدا کرد؟ در همه لپ تاپ ها؟

من دوباره امتحان کردم شما درست می گفتید مشکلی بوجود نیومد ولی من زمانی که ویستا داشتم 3-4 بار این طوری شد شاید دلیلش چیز دیگه ای بوده ولی الان که سونه درست شده

همه دوستان ببخشید :20::46:

Shayan Arya
30-08-2009, 10:55
من دوباره امتحان کردم شما درست می گفتید مشکلی بوجود نیومد ولی من زمانی که ویستا داشتم 3-4 بار این طوری شد شاید دلیلش چیز دیگه ای بوده ولی الان که سونه درست شده

همه دوستان ببخشید :20::46:
خوب این کاملا طبیعی هست که خیلی از نکات رو با همین بحث ها و آزمون و خطاها متوجه می شویم
کلا فایده بحث در همینه...

Moh3en_DDD
30-08-2009, 13:41
سلام برادرا :دی

شما طبق چه منبعی دارید این حرفا رو می زنید ؟؟
انشاا...ـه که حدس نمی زنید ؟ : دی

اون از Help خود اچ پی بود اینم مقاله ای توی خود سایت dell :

For new notebooks, the industry standard suggests you give the battery a full charge. Then, drain the battery completely. Repeat the process at least two or three times. This helps establish a memory line and conditions the battery to hold the maximum charge possible. To prolong the battery's overall life, it is also appropriate to disconnect the battery from your notebook if it will be plugged in for extended periods of time.

البته این مقاله حرفی از AC Power نزده ولی می گه باطری را حتما تا 100% شارژ کنید و تا ته خالی کنید و اگه زمان زیادی باهاش کار نمی کنید باطری را از تو لپتاب جدا کنید.

Amir_Ans
30-08-2009, 14:07

شما طبق چه منبعی دارید میگید باطری توش باید باشه ؟؟

منظورت باتریه :20:

دوستان میگن تو ایران که برق کم و زیاد میشه یا مدام در حاله رفتو آمده :41:به سیستم بدون باتری و متصل به برق شهر می تونه آسیب بزنه من چنتا پست قبل تر یه متنی گذاشتم که نویسنده پیشنهاد داده بود باتری را جدا کنید ولی نویسنده تو مملکت ما زندگی نمی کنه که :21:

Moh3en_DDD
30-08-2009, 14:14
منظورت باتریه :20:

دوستان میگن تو ایران که برق کم و زیاد میشه یا مدام در حاله رفتو آمده :41:به سیستم بدون باتری و متصل به برق شهر می تونه آسیب بزنه من چنتا پست قبل تر یه متنی گذاشتم که نویسنده پیشنهاد داده بود باتری را جدا کنید ولی نویسنده تو مملکت ما زندگی نمی کنه که :21:

سلام

خوب اگه مشکلو از نوسان برق می دونید که یه محافظ سر راه لپتاب بزارید دقیقا همین کارو می کنه ...
اگه نوسان برق زیاد بود برقا قطع میکنه .

درباره برق رفتنم یه دستگاهی هست اسمشو نمی دونم : دی ، اونم می زنی بهش وقتی برق میره تا 5 دقیقه شارژ داره توش ، می تونی قطعش کنی و باطری خود لپتابو بزنی توش

البته خرج این دو تا بیشتر از 10 تومن نمیشه

oranoos_92
30-08-2009, 14:39
سلام
بچه ها یه راهنمایی کنید بنده را:

بنده الان به این نتیجه رسیدم زیاد با باطری کاری ندارم با برق مستقیم کار میکنم
حالا نهایت 2 هفته یه بار
چیکار کنم این باطری را خالی کنم کلن یا بزارم یه مقدار پر باشه؟

باطریم 9 سل هست( دل وسترو 1520)
ممنون

Amir_Ans
30-08-2009, 14:51
سلام
بچه ها یه راهنمایی کنید بنده را:

بنده الان به این نتیجه رسیدم زیاد با باطری کاری ندارم با برق مستقیم کار میکنم
حالا نهایت 2 هفته یه بار
چیکار کنم این باطری را خالی کنم کلن یا بزارم یه مقدار پر باشه؟

باطریم 9 سل هست( دل وسترو 1520)
ممنون

من بهت پیشنهاد میکنم 40% شارژ کن و باتری را جدا کن اگرم بابت نوسان و رفتو آمد برق نگرانی باتری را جدا نکن با زدن Fn و F2 همیشه باتری را رو 40 نگه دار

Amir_Ans
30-08-2009, 14:55
ولی می گه باطری را حتما تا 100% شارژ کنید و تا ته خالی کنید
تو این مقاله نمی گه همیشه این کارو بکنید ( Repeat the process at least two or three times) فکر کنم منظورش یه چیزی شبیه همون کالیبره خودمون است

oranoos_92
30-08-2009, 22:05
من بهت پیشنهاد میکنم 40% شارژ کن و باتری را جدا کن اگرم بابت نوسان و رفتو آمد برق نگرانی باتری را جدا نکن با زدن Fn و F2 همیشه باتری را رو 40 نگه دارچه جالب من نمیدونستم این دکمه این کار را میکنه خودش همیشه رو 40 نگه میداره؟
راستی نوسان برق چه اشکالی داره من محافظ برق سر راهش گذاشتم از این دیجیتالی ها

درباره برق رفتنم یه دستگاهی هست اسمشو نمی دونم : دی ، اونم می زنی بهش وقتی برق میره تا 5 دقیقه شارژ داره توش ، می تونی قطعش کنی و باطری خود لپتابو بزنی توش

دمت گرم اسمش را پیدا کن چون UPS قیمتش گرون در میاد

Shayan Arya
30-08-2009, 23:26

شما طبق چه منبعی دارید این حرفا رو می زنید ؟؟

اون از Help خود اچ پی بود اینم مقاله ای توی خود سایت dell :

البته این مقاله حرفی از AC Power نزده ولی می گه باطری را حتما تا 100% شارژ کنید و تا ته خالی کنید و اگه زمان زیادی باهاش کار نمی کنید باطری را از تو لپتاب جدا کنید.
سلام
اگر منظور شما حرف های من هست در صفحات قبل لینک های معتبر هم گذاشتم (از مهندسان vaio و ...)
ولی همونطور که می بینید نظرات دیگری هم وجود داره که شما لینک دادید
پس در نهایت باید با عقل و تجربه خودمون یک راه رو انتخاب کنیم که به نظر من (1) خارج نکردن باتری و (2) نگه داشتن در شارژ 40 تا 80 درصد بهترین کار هست
هر ماه هم یک بار باتری رو کالیبره می کنم تا ظرفیتش رو از دست نده

حالا از نظر شما حتی اگر نگه داشتن باتری در لپ تاپ باعث کاهش عمر باتری بشه این منطقی تر نیست که کل لپ تاپ رو فدای یک باتری نکنیم؟
اگر باتری رو جدا کنیم و بعد دچار مشکل بشیم چه کسی پاسخگو خواهد بود؟

Amir_Ans
31-08-2009, 10:58
چه جالب من نمیدونستم این دکمه این کار را میکنه خودش همیشه رو 40 نگه میداره؟

شارژد به 40 که رسید این دگمه را بزن

beginner63
31-08-2009, 17:35
سلام. در مورد اینکه آیا باطری رو خارج کنیم یا نه...؟ یا آیا شارژ 100% نگه داریم یا چیز دیگه...؟ در 80% پست های این تاپیک گفته شده که باطری رو در نیارید و فول شارژ نگه دارید بجز 2-3 نظر مخالف(و البته محترم)
پس بهتره خودتون قضاوت کنید که کدام روش ها بهتر هست و بیش از این در این باره بحث نشه. چون واقعا یه کاربر جدید با دیدن چنین بازار شامی از اومدنش به اینجا پشیمون میشه و فقط مغزش هنگ میکنه
تشکر. موفق باشید

Amir_Ans
31-08-2009, 18:52
سلام. در مورد اینکه آیا باطری رو خارج کنیم یا نه...؟ یا آیا شارژ 100% نگه داریم یا چیز دیگه...؟ در 80% پست های این تاپیک گفته شده که باطری رو در نیارید و فول شارژ نگه دارید بجز 2-3 نظر مخالف(و البته محترم)
پس بهتره خودتون قضاوت کنید که کدام روش ها بهتر هست و بیش از این در این باره بحث نشه. چون واقعا یه کاربر جدید با دیدن چنین بازار شامی از اومدنش به اینجا پشیمون میشه و فقط مغزش هنگ میکنه
تشکر. موفق باشید

حق باشماست ولی من 2 هفته اول باتری را 100 نگه داشتم و داخل لبتاپ ولی باتری سریع وضعیتش از سالم تبدیل شد به نرمال ... نمی دونم این شارز 100 را برا چی همه روش تاکید دارند پست های قبلی در موردش بحث شد و یه مقاله هم من گذاشتم که می گفت بهترین شارژ 40 هست

بهتره یه موضوع دیگه را شروع کنیم

oranoos_92
31-08-2009, 21:06
با تشکر
خوب حالا چرا اصلا باطری را در نیاریم؟
و هی بخواهیم رو 40 درصد نگه داریم
من شخصا نهایت بخوام هفته ای 1 یا دو هفته ای یک بار نیاز به باطری پیدا کنم !
خوب چه کاری هست هی بخوام اون را روی 40 نگه دارمش اصلا نمیزارم حالا سئوالم اینه
باطری را که مدت طولانی نمیخوام استفاده کنم کلا خالی کنم؟ یا یکم توش شارژ باشه
با سپاس از همگی دوستان

Shayan Arya
31-08-2009, 22:36
خوب حالا چرا اصلا باطری را در نیاریم؟

کلی بحث کردیم در این مورد باز شما رفتید خونه اول؟

elaheu
31-08-2009, 23:00
سلام دوستان عزیز، به ما حق بدید واقعاً گیج شدیم. به هر حال همه ی ما برای خرید لپ تاب هامون هزینه کردیم نمی شه با یک حرکت نسنجیده باتریشو نا بود کنیم. یکی از دوستان لطف کنن یک جمع بندی کلی در مورد روش نگه داری بهتر باتری بکنن. با تشکر از همه ی دوستان که مطالبی بسیار آموزنده به ما یاد دادند

oranoos_92
01-09-2009, 17:28
دوستانی که سرگردان شدن
آقا مثل من از ساپورت آنلاین نوت بوکتون استفاده کنید
برای نمونه من در مورد این که یه سری افراد میفرماین باطری را جدا کنیم یا نه امروز از سایت خود دل کمک گرفتم و از اون ها راهنمایی خواستم

ببنید

متن های چت به رنگ آبی هستش
و حرف اصلی ایشون هم اون رنگ سبز هستش هستش
06:13:00 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] System You are now being connected to an agent. Thank you for using Dell Chat
06:13:00 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] System Connected with ALGb_Leovic_197986
06:13:05 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ALGb_Leovic_197986 Hi! Thank you for using Dell Chat for Small and Medium Business. My name is Leo, how may I help you today?
06:13:20 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad hi
06:13:28 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad I am using laptop at home And use ac power whituot battery
I use the battery once a week
06:13:41 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad vostro 1520 9 ceel
06:13:49 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad In your opinion
remove the battery on laptap? When I use at home
06:15:03 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad ؟
06:15:31 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad What way is better for battery life
06:15:31 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ALGb_Leovic_197986 Yes, once the battery has beed fully charged you can remove it from the system and just use ac power.
06:15:52 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad How long
06:16:10 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ALGb_Leovic_197986 What do you mean how long?
06:16:28 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad i want only once a week to use the battery
06:16:54 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad How do the battery charging
06:17:07 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad 40 or 50 or 100?
06:17:15 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ALGb_Leovic_197986 Just cahrge the battery until it's full. Then remove it if you're not going to use it.
06:17:51 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad For maintenance of long-term ؟
06:18:25 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ALGb_Leovic_197986 Yes, that's a good proctice to lengthen the battery life.
06:18:50 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ALGb_Leovic_197986 *practice
06:19:47 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad Thanks, tips tone
06:20:05 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ALGb_Leovic_197986 Is there anything else I can help you with?
06:20:11 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad no
06:20:18 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad thanks
06:20:30 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ALGb_Leovic_197986 You're welcome. Are you satisfied with the service I provided you?
06:21:05 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mehdi mohamad yes
06:21:25 ب.ظ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ALGb_Leovic_197986 Thank you for choosing Dell. Have a great day!

ترجمه کلی
از ساپورتر دل پرسیدم من هفته ای یک بار از باطری میخوام استفاده کنم و می تونم درم مواقع دیگه از برق استفاده کنم
ایشون گفتن بله و حتما باید بگذارید باطری تا 100 درصد شارژ کامل بشه و بعد اون را جدا کنید

امیدوارم برای دوستان مفید باشه

oranoos_92
02-09-2009, 05:15
بچه ها نه اینکه بین پست های این تایپک اختلاف نظر باشه بین خود اون ساپورتر های فنی هم اختلاف نظره!!!
امروز گفتم بزار از یکی دیگهشون همون سئوالات بالا را بپرسم
این بار این شخص به نام کریس گفت:
It is better if you will just use it both. That will protect the system for any electric surge.

One the battery is full you could just use the battery only.

I recommend to fully charge the battery and remove the Ac adapter and just recharge it once its already needs to recharge.

این آقا میگه برعکس بالایی اول شارژ کامل کن و بعد برق را جدا کن و از باطری استفاده کن تا از هر گونه شوک الکتریکی به سیستم جلوگیری بشه!!

بچه ها مگه قیمت باطری چقدره؟ الان
فکر کنم بهتر باشه همون رو 40 درصد که بچه ها میگند باطری را نگه داریم

amir_dre
02-09-2009, 08:39
منم لپتاپم ایسوسه تو کاتالوگ گفته اگه به برق دسترسی دارید میتونید باتری رو در بیارید از برق مستقیم استفاده کنید.همچنین گفته هرچی دفعات شارژ و دَشارژ باتری کمتر باشه دیرتر خراب میشه.همچنین گفته اگه به مدت طولانی از باتری استفاده ندارید حداقل 3 ماه یکبار اونو شارژ و دَشارژ کنید

Shayan Arya
02-09-2009, 11:38
بچه ها نه اینکه بین پست های این تایپک اختلاف نظر باشه بین خود اون ساپورتر های فنی هم اختلاف نظره!!!
امروز گفتم بزار از یکی دیگهشون همون سئوالات بالا را بپرسم
این بار این شخص به نام کریس گفت:
It is better if you will just use it both. That will protect the system for any electric surge.

One the battery is full you could just use the battery only.

I recommend to fully charge the battery and remove the Ac adapter and just recharge it once its already needs to recharge.

این آقا میگه برعکس بالایی اول شارژ کامل کن و بعد برق را جدا کن و از باطری استفاده کن تا از هر گونه شوک الکتریکی به سیستم جلوگیری بشه!!

من فکر می کنم این خارج کردن باتری مربوط به کشور هایی باشه که اصلا قطع یا نوسان برق ندارند
برای ما ایرانی ها بهترین کار خارج نکردن باتری و نگهداری در شارژ 40 تا 80 درصد هست

بچه ها مگه قیمت باطری چقدره؟ الان

هرچی باشه ارزش ریسک رو نداره
گذشته از اینکه خارج کردن باتری حداکثر خرابی باتری رو چند ماه به تاخیر می اندازه
ولی آخرش همه باتری ها خراب میشن

Gesher
02-09-2009, 16:26
بچه ها مگه قیمت باطری چقدره؟
باتریهای رایج بین 100 تا 150 هزار تومان قیمت دارد

ولی آخرش همه باتری ها خراب میشن
باتری لپتاپ اینجانب نیز بعد از یکبار داغ شدن خود بخود برای مدتی خراب شد و شارژ نمیشد ولی باز نکردم و سرجایش بود تا اینکه بعد از یکی دو ماه خود بخود شروع کرد به شارژ شدن و بین 10 دقیقه تا 20 دقیقه شارژ را نگه میداشت و در حال حاضر به نزدیک 45 دقیقه رسیده است!...

roozbeh1369
05-09-2009, 07:49
نظرتون راجع به این پایه خنک کننده چیه؟؟؟
idock c2
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]电脑包/3A917C35-D35D-4467-942B-36D1142A_300.jpg

yasekabuod
05-09-2009, 12:45
سلام دوستان
نماز روزتون قبول
من توشیبا A200-AH6 دارم چند وقته که دی وی دی رامش کار نمیکنه
بعد از اینکه سی دی یا دی وی دی رو درونش میذارم حدود 2 تا 3 دقیقه زور میزنه تا بخونتش ولی نمیتونه و همینکه روی درایوش دبل کلیک کنم یا راست کلیک بعدش اوپن کنم درش باز میشه
میشه بفرمائید مشکلش چی میتونه باشه

Amir_Ans
05-09-2009, 13:01
idock c2
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]电脑包/3A917C35-D35D-4467-942B-36D1142A_300.jpg
قیمتش چقدره ؟ یه کم توضیح بده منم دنبال یه خنک کننده می گردم

beginner63
05-09-2009, 15:32
idock c2

بهترین خنک کننده رو من استفاده میکنم!
همیشه یه کتاب یا سررسید رو طوری زیر لپ تاپ قرار میدم که فن لپ تاپ به راحتی هوا رو از زیر میگیره و خارج میکنه. تا حالا هم یادم نمیاد لپ تاپم داغ شده باشه. پیشنهاد میکنم شما هم روش من رو استفاده کنید که البته کاملا رایگانه. فقط یه دعای خیر هم برام بکنید!

Gesher
05-09-2009, 16:34
سلام دوستان
نماز روزتون قبول
من توشیبا A200-AH6 دارم چند وقته که دی وی دی رامش کار نمیکنه
بعد از اینکه سی دی یا دی وی دی رو درونش میذارم حدود 2 تا 3 دقیقه زور میزنه تا بخونتش ولی نمیتونه و همینکه روی درایوش دبل کلیک کنم یا راست کلیک بعدش اوپن کنم درش باز میشه
میشه بفرمائید مشکلش چی میتونه باشه
درود.لپتاپ اینجانب نیز بخاطر رایت نسبتاً زیاد DVD و CD دچار این مشکل شد.حدوداً به گمانم 30 بار رایت کرده بودم.ببرید نمایندگی یا مرکز تعمیرات لپتاپ.مواردی را که ادوات اپتیکال(نوری) ظریف آن دچار جابجایی شده باشد تا حدودی قابل تعمیر است ولی اگر اصطلاحاً لنز آن ضعیف شده باشد باید مثل اینجانب 100 تومان بدهید و رایتر جدید همان مدل برایتان نصب کنند.برای نصب ویندوز, نیاز به سالم بودن درایو DVD لپتاپ پیش می آید.رایتر لپتاپها حساس است و باید کم و در موارد خیلی ضروری از آن برای Read/Write استفاده کنید و از PC برای رایت استفاده کنید و یا از رایتر اکسترنال

Amir_Ans
05-09-2009, 21:19
بهترین خنک کننده رو من استفاده میکنم!
همیشه یه کتاب یا سررسید رو طوری زیر لپ تاپ قرار میدم که فن لپ تاپ به راحتی هوا رو از زیر میگیره و خارج میکنه. تا حالا هم یادم نمیاد لپ تاپم داغ شده باشه. پیشنهاد میکنم شما هم روش من رو استفاده کنید که البته کاملا رایگانه. فقط یه دعای خیر هم برام بکنید!

منم همیشه چهارتا تکه فوم با ضخامت 0.5 سانت زیر چهار تا پایه لاستیکی لب تاپ می زارم این طوری راحتر خنک میشه ...

Shayan Arya
05-09-2009, 23:28
من هم از 4 تا پایه کوچک کاغدی با ضخامت حدود 1 سانتی متر استفاده می کنم
تازه یک پنکه هم روبروم هست که هم من رو خنک میکنه هم لپ تاپ رو :D
از وقتی این کار رو می کنم فن لپ تاپ خیلی کمتر روشن میشه و خیلی زود هم خاموش میشه

دما هم اغلب اینطور هست:

HDD: Min38 Max52
Temp1: Min34 Max50
Core0: Min38 Max54
Core1: Min38 Max54

Amir_Ans
06-09-2009, 12:30
من هم از 4 تا پایه کوچک کاغدی با ضخامت حدود 1 سانتی متر استفاده می کنم
تازه یک پنکه هم روبروم هست که هم من رو خنک میکنه هم لپ تاپ رو :D
از وقتی این کار رو می کنم فن لپ تاپ خیلی کمتر روشن میشه و خیلی زود هم خاموش میشه

دما هم اغلب اینطور هست:

HDD: Min38 Max52
Temp1: Min34 Max50
Core0: Min38 Max54
Core1: Min38 Max54

GPU چنده ؟ ماله من 45 -52 بالا پائین میره
ولی cpu یه کمی بیشتر از شماست
با نرم افزاری ددما را اندازه می گیری من باspeedfan این کارو می کنم

Shayan Arya
06-09-2009, 13:53
GPU چنده ؟ ماله من 45 -52 بالا پائین میره
ولی cpu یه کمی بیشتر از شماست
با نرم افزاری ددما را اندازه می گیری من باspeedfan این کارو می کنم

من هم از SpeedFan استفاده می کنم ولی فقط همین 4 تا دما رو نشون میده!
لپ تاپم Inspiron 1545 هست و گرافیک آنبورد داره
کسی میدونه چرا سایر گزینه ها و تب های SpeedFan برای من کار نمیکنه؟ همچنین سرعت فن و ...

راستی من تعدادی از سرویس های ویندوز XP رو غیر فعال کردم، میتونه به این دلیل باشه؟

Amir_Ans
06-09-2009, 15:06
من هم از SpeedFan استفاده می کنم ولی فقط همین 4 تا دما رو نشون میده!
لپ تاپم Inspiron 1545 هست و گرافیک آنبورد داره
کسی میدونه چرا سایر گزینه ها و تب های SpeedFan برای من کار نمیکنه؟ همچنین سرعت فن و ...

راستی من تعدادی از سرویس های ویندوز XP رو غیر فعال کردم، میتونه به این دلیل باشه؟

منم خیلی از گزینهاش کار نمیکنه مثل دمای هارد یا سرعت فن و ...

Shayan Arya
06-09-2009, 15:32
منم خیلی از گزینهاش کار نمیکنه مثل دمای هارد یا سرعت فن و ...

شما که دیگه مثل من سرویس های ویندوز رو دستکاری نکردی؟
فکر کنم باید دنبال یک نرم افزار بهتر باشیم :(
البته من SiSoftware Sandra Professional Home 2009.SP4 رو هم دارم، ولی این یکی خیلی طول میکشه تا قطعات رو تست کنه و برای یک لحظه دیدن دما مناسب نیست
یه چیز دیگه اینکه فکر کنم SpeedFan برای لپ تاپ خوب کار نمیکنه

Orbit
06-09-2009, 16:23
سلام
یه لپتاب دل inspiron 1520 دارم حدود یک سال و نیم هست که کار می کنم همیشه به برق وصل بوده و دو هفته یکبار یا از باتری استفاده کردم که مثلا خراب نشه!
ولی کلا زیاد روشنه ... روزی 12 11 ساعت روشنه ولی نور ال سی دی همیشه تا اخر کم بوده و زیاد کار نکشیدم در حد دانلود و اینترنت و ....

الان دو سه روزه متوجه شده یه نویز ریزی شنیده میشد که فهمیدم وقتی شارژر توش هست اون صدا میاد سریع سیم سیار و محافظ برق رو عوض کردم .. یک بار هم موقع روشن کردن در حالتی که سیم اداپتور وصل بود اول کار سیستم ارور داد که یا باتری مشکل داره یا برقش که سیم رو در اوردم کار کرد و زدم یه پریز دیگه مشکل حل شد

الان باتریم فول که میشه با نور ال سی دی کم نشون میده 1 ساعت و 50 دقیقه در صورتی که قبلا 3 ساعت و خورده ای بود
در قسمت تنظیمات باتری توی battery health زده
your battery is able to charge normally. however , you may begin to notice reduced operating time becuse your long-term battery life is decreasing

حالا یادم نیست قبلا هم بود یا نه

در کل من چیکار کنم؟ باتریم خراب شده یا شارژرم؟ کار خاصی باید بکنم درست بشه یا باید نوشو بخرم؟ قیمت 6 سلولی نو برای دل چنده اورجینالش

ممنون

h_starboy
06-09-2009, 17:18
در مورد باتری من کامل این تاپیک رو خوندم . خلاصه نظرها متفاوته .
رفتم تو قسمت HP Help and Support و در مورد باتری هم توضیحات کاملی داشت .
به این عکس توجه کنین :
همونطور که میبینید برای افزایش طول عمر باتری نکاتی رو گفته .
گفته وقتی از برق ac استفاده میکنید باتری رو در بیارید .
همچنین گفته برای اینکه نمیخواید از باتری به مدت زیاد استفاده کنید اون رو در جای خشک و خنک و دارای تقریبا 50 % شارژ نگهداری کنید . زیر 50 %نباشه چون ممکنه باتری کامل تخلیه بشه و دیگه شارژ نشه .
به نظر من این روش خوب و منطقی هستش و همون هفته ای یک بار حداقل از باتری استفاده بشه و خالی و پر بشه .
من خودم بیشتر از یک بار به باتری احتیاج پیدا میکنم .

الناز رادیان
02-10-2009, 23:49
سلام دوستان
میخواستم بپرسم کسائی که OS ارجینال سیستمشون 64 بیتی هست و 32 بیتی روش نصب کردن، تو عملکرد سیستم چه تفاوتهای خاصی رو مشاهده کردن؟
اگه به خاطر مشکلات نرم افزاری یه vista32 بیتی بریزم رو لپتاپ سونی قابلیتهایی هست که از کار بیافته یا تضعیف بشه؟ درایورها چطور؟ فرقی که نمیکنن؟ (fw490 )
مصرف انرژیش چطور؟ فرقی میکنه؟

Kharg Island
04-10-2009, 15:11
سلام دوستان
میخواستم بپرسم کسائی که OS ارجینال سیستمشون 64 بیتی هست و 32 بیتی روش نصب کردن، تو عملکرد سیستم چه تفاوتهای خاصی رو مشاهده کردن؟
اگه به خاطر مشکلات نرم افزاری یه vista32 بیتی بریزم رو لپتاپ سونی قابلیتهایی هست که از کار بیافته یا تضعیف بشه؟ درایورها چطور؟ فرقی که نمیکنن؟ (fw490 )
مصرف انرژیش چطور؟ فرقی میکنه؟

سلام

اول از همه بگم كه مصرف انرژي در ويندوز vista بيش از حد زياده و اين كه كلا ويندوز Vista بدرد نميخوره چون من خودم شخصا استفاده كردم اونم از درد ويندوز قحطي توي شهر ارواح.......
دوم اين كه اگر ويندوز seven 64 بيتي گير اوردي كه چه بهتر اگر نه برو يه ويندوز xp 64 biti برو بگير كه چيپست رو ساپورت كنه . البته سرويس پك 2 باشه چون جديده فقط براي 64 بيتي.

و اما ميريم سر اصل مطلب

اگر OS شما 64 بيتيه خوب ميشه يه 32 بيتي نصب كرد اما اينو بهتون بگم روي بعضي از لب تاپ ها مخصوصا دل صفحه آبي معروف به مرگ رم رو ميده. ولي Xp يا SEVEN كه هردو شون 32بيتي هستن رو با هم نصب كنيد كه مشكلي پيش نياد.مطمئن باشيد انشاءالله براي شما همچين مشكلي پيش نمياد.
عصر بخير.

kamyabtarinha
09-10-2009, 17:14
دوستان عزیز

برای محافظت از لپ تاپ در برابر نوسانات یا قطع برق، خوب یا لازمه که محافظ و یا ups بگیرم؟ و اگر بله، چه مدلی؟

خیلی ممنونم :11:

H@mid-Vista
10-10-2009, 20:45
دوستان عزیز

برای محافظت از لپ تاپ در برابر نوسانات یا قطع برق، خوب یا لازمه که محافظ و یا ups بگیرم؟ و اگر بله، چه مدلی؟

خیلی ممنونم :11:

خير نيازي نيست
چون نوت بوك از طريق شارژر وصل ميشه نه مستقيم
ضمنا اگه برق بره كه خوب با باطري كار مي كنه:31:

alihacker2008
13-10-2009, 23:15
سلام دوستان همین ویندوزایdesktop pc رو میتونم برای لپ تاب نصب کنم یا ویندوزش فرق میکنه بعد عمری میخوایم یه لپ تاب بگیریم اطلاعاتمون درحد تیم ملیه :دی

beginner63
14-10-2009, 13:05
سلام. هیچ تفاوتی نداره

Pami
14-10-2009, 15:30
سلام دوستان همین ویندوزایdesktop pc رو میتونم برای لپ تاب نصب کنم یا ویندوزش فرق میکنه بعد عمری میخوایم یه لپ تاب بگیریم اطلاعاتمون درحد تیم ملیه :دی

پيشنهاد ميكنم به فهرست مطالبي كه در امضاي من هست مراجعه كنيد و مطالب مفيد انجمن رو بخونيد تا خريد خوب و مطمئني داشته باشيد

موفق باشيد

meysamMASH
15-10-2009, 00:29
با سلام
آقا من یه vostro1520 تازه خریدم
مغازه دار گفت که همین اول کار یه 7-8 ساعت بزن به شارژ (شبیه به کاری که با موبایل می کنیم)
خودشم گفت که زیگورات هم یه چنین چیزی رو پیشنهاد کرده
حالا موندم چیکار کنم. در ضمن ویندوز هم نصب شده.
لطفا سریعتر یکی راهنمایی کنه. مرسی:41:

Amir_Ans
15-10-2009, 21:37
با سلام
آقا من یه vostro1520 تازه خریدم
مغازه دار گفت که همین اول کار یه 7-8 ساعت بزن به شارژ (شبیه به کاری که با موبایل می کنیم)
خودشم گفت که زیگورات هم یه چنین چیزی رو پیشنهاد کرده
حالا موندم چیکار کنم. در ضمن ویندوز هم نصب شده.
لطفا سریعتر یکی راهنمایی کنه. مرسی:41:
آره عزیز اولش 7-8 ساعت بزن تو شارژ ... تو پستهای قبلی هست فقط یه کم وقت بزار بخون :20: در مورد استفاده از باتری هم همه چیز معلوم شده برا همین دیگه کسی جواب نمیده خصوصا در مورد در آوردن باتری و عمر باتری و اینا :31::46:

topoly77
02-11-2009, 09:43
سلام خدمت همه دوستان عزیز

من دارای لب تاپ مدل hp 6570 هستم متأسفانه به دلیل اینکه راه و رسم استفاده از لب تاپ رو بلد نبودم همیشه لب تاپم به برق وصل بود بدون اینکه باتری اون رو دربیارم همیشه با باتری به برق وصل بود برای همین باتری اصلش به دلیل ندونم کاری من از کار افتاد حال که جدیداً چند تا باتری ژاپنی روش تست کردم بین 30 تا 75 دقیقه شارژ نگه می داره می خواستم ببینم مشکل از باتری هستش که اینقدر شارژ کم نگه می داره یا از سخت افزار خود لب تاپ هستش

لازم به ذکر هستش که ویندوز من اکس پی هستش

آیا نمایندگی HP توو ایران هستش اگر هست کجاست و اینکه اونجا باتری لب تاب من رو می فروشند یا نه ؟

اگر نیست به نظر شما من از کجا یه باتری خوب پیدا کنم ؟؟

.

Pami
03-11-2009, 21:59
سلام خدمت همه دوستان عزیز

من دارای لب تاپ مدل hp 6570 هستم متأسفانه به دلیل اینکه راه و رسم استفاده از لب تاپ رو بلد نبودم همیشه لب تاپم به برق وصل بود بدون اینکه باتری اون رو دربیارم همیشه با باتری به برق وصل بود برای همین باتری اصلش به دلیل ندونم کاری من از کار افتاد حال که جدیداً چند تا باتری ژاپنی روش تست کردم بین 30 تا 75 دقیقه شارژ نگه می داره می خواستم ببینم مشکل از باتری هستش که اینقدر شارژ کم نگه می داره یا از سخت افزار خود لب تاپ هستش

لازم به ذکر هستش که ویندوز من اکس پی هستش

آیا نمایندگی HP توو ایران هستش اگر هست کجاست و اینکه اونجا باتری لب تاب من رو می فروشند یا نه ؟

اگر نیست به نظر شما من از کجا یه باتری خوب پیدا کنم ؟؟

.

بارها گفتیم وقتی استفاده ای از باتری ندارید باتری رو در بیارید و هر 2-3 هفته یکبار شارژ کنید
باتری شما از بس شارژ دشارژ شده عمرش رو از دست داده
باتری های جدید نو هستند ؟
اگر از نمایندگی اصلی میخواین باید برید ایران اچ پی شاید داشته باشن
یکی دو جای دیگه هم هست که برات پ.خ کردم

biostar
04-11-2009, 00:15
خير نيازي نيست
چون نوت بوك از طريق شارژر وصل ميشه نه مستقيم
ضمنا اگه برق بره كه خوب با باطري كار مي كنه:31:

مشکل اینجاست که اکثرا باتری رو در میارن و خوب مسلما با رفتن برق، دستگاه آسیب میبینه! در ایران هم رفتن برق یک چیز عادی هست.
وقتی باتری %100 شارژ بشه و از آداپتور استفاده کنیم، مشکلی ظاهرا پیش نمیاد.
اما در اصل پس از چند روز 2 تا 3 درصد از شارژ باتری خالی میشه و وقتی آداپتور دستگاه رو به بهانه شارژ %100 به دستگاه وصل می کنیم، بدون اینکه متوجه بشویم،همان درصد کم شارژ میشه و به عنوان یک سیکل کامل شارژ محسوب میشه و از کیفیت باتری کاسته میشه.
اگر از برنامه ای مثل vaio battery care function استفاده کنیم از این اتفاق جلو گیری میشه و تا وقتی که شارژ باتری تا به 80% نرسه، باتری رو شارژ نمیکنه و به این ترتیب می تونیم از شارژ های ناخواسته جلو گیری کنیم.
این گونه می تونیم از باتری استفاده ای نداشته باشیم اما باتری رو از دستگاه هم جدا نکرده باشیم و هم به دستگاه و هم به باتری آسیبی نرسونیم

topoly77
04-11-2009, 08:13
باتری های جدید نو هستند ؟
اگر از نمایندگی اصلی میخواین باید برید ایران اچ پی شاید داشته باشن
یکی دو جای دیگه هم هست که برات پ.خ کردم

بله باتری ها نو هستند اونها رو از پاساژ پایتخت خریدم البته نه همشون رو بلکه یکی یکی رو لب تاپم تست می کردم

نمیدونم چجوریه چون اگه فقط کامپیوتر روشن باشه و هیچکاری باهاش انجام ندی 90 دقیقه شارژ داره اما اگه باهاش بخوای فیلم ببینی 40 دقیقه شارژ داره

این طور شارژ مال همه باتری هاست یا این باتری های ژاپنی مشکل دارند ؟

rammmy
04-11-2009, 08:16
سلام همشهری عزیز اقای BIOSTAR..من به خدا دیگه گیج شدم از بس مطالب متفاوت در مورد باطری خوندم.. برات پیغام خصوصی هم که نمیشه داد..چون ERROR میده!!..!!من به تازگی یک عدد لپ تاپ مدل HP-DV6 1203 خریدم..با مطالبی که خوندم در سایت 3 بار اول که شارژ کردم گذاشتم باطری خالی بشه و تا 7 ساعت گذاشتم در شارژ بمونه..!!!حالا گیج شدم و نمیدونم چکار کنم..ایا از این به بعد باید باطری را در بیارم و با برق کار کنم یا اینکه باطری در سر جاش باشه و به برق هم وصل باشه و کار کنم؟؟..تو سایت هم هر کسی یه چیزی گفته..ممنون میشم تجربیات خودتو در اختیارم بزاری .

Shayan Arya
04-11-2009, 11:07
سلام همشهری عزیز اقای BIOSTAR..من به خدا دیگه گیج شدم از بس مطالب متفاوت در مورد باطری خوندم.. برات پیغام خصوصی هم که نمیشه داد..چون ERROR میده!!..!!من به تازگی یک عدد لپ تاپ مدل HP-DV6 1203 خریدم..با مطالبی که خوندم در سایت 3 بار اول که شارژ کردم گذاشتم باطری خالی بشه و تا 7 ساعت گذاشتم در شارژ بمونه..!!!حالا گیج شدم و نمیدونم چکار کنم..ایا از این به بعد باید باطری را در بیارم و با برق کار کنم یا اینکه باطری در سر جاش باشه و به برق هم وصل باشه و کار کنم؟؟..تو سایت هم هر کسی یه چیزی گفته..ممنون میشم تجربیات خودتو در اختیارم بزاری .
دوستان گفتند خارج کردن باتری خطر شک وارد شدن به لپ تاپ در اثر نوسان یا قطع برق رو به دنبال داره
در مورد vaio و dell میشه جلوی شارژ باتری رو بگیریم برای عمر بیشتر...
و در مورد HP شما باید تحقیق کنی ببینی این قابلیت هست یا نه

توصیه همیشگی من اینه که لپ تاپ رو فدای باتری نکنید!
حتی اگر باتری در اثر بودن روی دستگاه عمرش کم بشه بهتر از اینه که لپ تاپ به دلیل نداشتن باتری آسیب ببینه

دوستانی که باز هم دنبال این هستند که کدام روش بهتر هست وقتشون رو تلف نکنند :41:
در این مورد چه بین کاربران این انجمن و حتی بر اساس چند منبع رسمی و غیر رسمی اختلاف نظر وجود داره
پس خودتون فکر کنید و بهترین روش رو انتخاب کنید :27:
امیدوارم بعد از این دوستان تازه کار این سوال رو برای Nمین بار تکرار نکنند

Moh3en_DDD
04-11-2009, 15:20
دوستان گفتند خارج کردن باتری خطر شک وارد شدن به لپ تاپ در اثر نوسان یا قطع برق رو به دنبال داره
در مورد vaio و dell میشه جلوی شارژ باتری رو بگیریم برای عمر بیشتر...
و در مورد HP شما باید تحقیق کنی ببینی این قابلیت هست یا نه

توصیه همیشگی من اینه که لپ تاپ رو فدای باتری نکنید!
حتی اگر باتری در اثر بودن روی دستگاه عمرش کم بشه بهتر از اینه که لپ تاپ به دلیل نداشتن باتری آسیب ببینه

دوستانی که باز هم دنبال این هستند که کدام روش بهتر هست وقتشون رو تلف نکنند :41:
در این مورد چه بین کاربران این انجمن و حتی بر اساس چند منبع رسمی و غیر رسمی اختلاف نظر وجود داره
پس خودتون فکر کنید و بهترین روش رو انتخاب کنید :27:
امیدوارم بعد از این دوستان تازه کار این سوال رو برای Nمین بار تکرار نکنند

مشکل نوسان برق رو میشه با یه محافظ حل کرد ...

_ermia
04-11-2009, 17:38

فقط مسئله نواسان برق نیست، تا اونجایی که من اطلاع دارم لپ تاپ مثل دسکتاپ نیست که با قطع برق مشکلی براش پیش نیاد. کافیه در حین کار و نبود باطری، برق بره، به لپ تاپ صدمه وارد میشه

ebrahimi80
04-11-2009, 19:50
کیف لپ تاپ مارک case logic خوبه-تو بازار پایتخت زیاده

topoly77
05-11-2009, 10:23
سلام بچه ها

کسی می تونه منو راهنمایی کنه که نمایندگی HP که باتری لب تاپ بفروشه کجای تهران هستش ؟؟؟

biostar
05-11-2009, 16:12
نه! محافظ فقط یک تایمر داره!
و در مقابل ولتاژ های بالا و پایین 180 و 240 واکنش نشون میده!!!!!که می خوام 100 سال نشون نده!:31:
چاره ی کار تنها UPS هست

biostar
05-11-2009, 16:18
البته یادت باشه باتری رو هیچ وقت با شارژ 100% جدا نکنی که آسیب میبینه.
و همچنین اگر میزان شارز کم باشه و جدا کنی ممکنه به کل خالی بشه و دیگه شارژ نشه

informatic71
06-11-2009, 15:24
با سلام . من به تازگی یک لپ تاپ مدل  cs بکنم325  sony خریدم 
بلوتوثش از کامپیوتر به موبایل کار میکنه ولی از موبایل به کامپیوتر نمیاد
چه کار باید  بکنم 
با تشکر 

zahra
06-11-2009, 23:05
تو لب تاپ dell چطور میشه جلوی شارژ باطری رو گرفت؟
با تشکر

F.mohammad
06-11-2009, 23:29
قیمت باطری لپ تاپ چقدره؟

Shayan Arya
07-11-2009, 00:31
تو لب تاپ dell چطور میشه جلوی شارژ باطری رو گرفت؟
با تشکر
با زدن کلید F3 که عکس باتری داره یا اگر کار نکرد Fn + F3
بعد در سربرگ دوم به نام Battery Life در مربع یک تیک بزنید و OK کنید
البته این تیک تا زمانی کار میکنه که سیستم رو ریستارت نکنید!

Pami
07-11-2009, 00:34
با سلام . من به تازگی یک لپ تاپ مدل cs بکنم325 sony خریدم
بلوتوثش از کامپیوتر به موبایل کار میکنه ولی از موبایل به کامپیوتر نمیاد
چه کار باید بکنم
با تشکر

باید برید تو Setting و تیک Visible رو بزنید تا گوشیتون بتونه شناسایی کنه دستگاه رو
اگه این کار رو کردید سعی کنید اول 2 تا رو با هم pair کنید

Pami
07-11-2009, 00:49
قیمت باطری لپ تاپ چقدره؟

متغیر هست و بستگه به نوع برند و سری و همینطور آمپر و چند سلولی بودن باتری داره
مثلا چه مدلی ؟

F.mohammad
07-11-2009, 23:06
متغیر هست و بستگه به نوع برند و سری و همینطور آمپر و چند سلولی بودن باتری داره
مثلا چه مدلی ؟
مثلاٌ 5738g

afsane_tab
08-11-2009, 20:11
سلام
من یدونه vaio vgn-nw180 خریدم. ولی مشکلی که داره باتری رو وقتی تا 100%
پر میکنم .خود به خود بعد یک روز میشه 85% بعد 2 روز میشه 75% خود به خود کم میشه
ولی وقتی باتری رو جدا میکنم و 2 روز بعد رو سیستم میندازم 95% نشون میده!!!
مشکل از کجا میتونه باشه؟

Pami
08-11-2009, 23:09
سلام
من یدونه vaio vgn-nw180 خریدم. ولی مشکلی که داره باتری رو وقتی تا 100%
پر میکنم .خود به خود بعد یک روز میشه 85% بعد 2 روز میشه 75% خود به خود کم میشه
ولی وقتی باتری رو جدا میکنم و 2 روز بعد رو سیستم میندازم 95% نشون میده!!!
مشکل از کجا میتونه باشه؟

این پست مربوط به اینجا نمیشه ، در تالار مشکلات هم مطرح کردید که اونجا دوستان پاسخ خواهند داد

CATALONIA
13-11-2009, 00:01
باید برید تو Setting و تیک Visible رو بزنید تا گوشیتون بتونه شناسایی کنه دستگاه رو
اگه این کار رو کردید سعی کنید اول 2 تا رو با هم pair کنید

میشه بیشتر توضیح بدین 
pair یعنی چی 
چون من Visible  کردم 

Pami
13-11-2009, 02:43
میشه بیشتر توضیح بدین
pair یعنی چی
چون من Visible کردم

Pair یعنی شما دوتا دستگاه رو به هم شناسایی کنید تا همیشه دسترسی داشته باشن و برای همدیگه امن باشن
ابن وسط شما میتونید از Passkey استفاده کنید ، باید برید تو تنظیمات Bluetooth و Add Device کنید

tiia
13-11-2009, 22:33
سلام
تنظیمات باطری به شکل زیر می باشد
ولی وقتی به 10 درصد میرسه خاموش نمیشه. و تا صفر پیش میره و یهو خاموش میشه . چرا ؟؟؟!!!

UN.REGISTERED USER
13-11-2009, 22:38
سلام
تنظیمات باطری به شکل زیر می باشد
ولی وقتی به 10 درصد میرسه خاموش نمیشه. و تا صفر پیش میره و یهو خاموش میشه . چرا ؟؟؟!!!

دوست عزیز عکسی چیزی گذاشتید توی این پست ؟

آخه از ما پسورد میخواد انگار :20:

Pami
14-11-2009, 02:12
این پسوورد چی هست ؟؟ مربوط به عکسی هست که گذاشتید ؟

tiia
14-11-2009, 06:41
سلام
ببخشید ، بله پسورد می خواد . پسوردش را ورداشتم.

maryamgoly.ap
15-11-2009, 15:55
سلام
من یه سئوال داشتم تا صفحه 13 این تاپیک رو هم خوندم ولی دیگه چشمام قیلی ویلی رفت! حالا اگه تکراری بود عذر میخوام.
این درسته که اگر باتری لپتاپ در حال شارژ باشه ، بهتره از لپتاپ استفاده نکنیم؟
(اینو برای این میگن که موقع شارژ وقتی استفاده میشه در واقع دشارژ میشه و این شارژ و دشارژ شدن پشت هم آسیب میرسونه.)

البته باید بگم خوندن این 13 صفحه اطلاعات خوبی بهم داد و از فعالان تاپیک جدا تشکر میکنم، چون خیلی باحوصله جواب میدن!
ممنون!

sedell
28-11-2009, 15:02
سلام...منم سوالات اول و خوندم و چون جوابمو توش پیدا نکردم گفتم بذار مطرح کنم...

من یه نت بوک سونی گرفتم..ومشکلم با آنتی ویروسه...

چون ویندوزش اورجیناله و منم هی باید فلش از کام دانشگاه به نت بوکم بزنم...میخوام اول یه آنتی ویروس مطمئن روش نصب کنم...

البته رو خودشفروشنده نصب کرد...ولی فکر نمیکنم آنتی ویروس خوبی باشه...

چه آنتی ویروسی پیشنهاد میدید...

مرسی...زیاد...

Amir_Ans
28-11-2009, 23:04
سلام...منم سوالات اول و خوندم و چون جوابمو توش پیدا نکردم گفتم بذار مطرح کنم...

من یه نت بوک سونی گرفتم..ومشکلم با آنتی ویروسه...

چون ویندوزش اورجیناله و منم هی باید فلش از کام دانشگاه به نت بوکم بزنم...میخوام اول یه آنتی ویروس مطمئن روش نصب کنم...

البته رو خودشفروشنده نصب کرد...ولی فکر نمیکنم آنتی ویروس خوبی باشه...

چه آنتی ویروسی پیشنهاد میدید...

مرسی...زیاد...

فکر نمی کنم اینجا جای این سوال باشه:41: ولی من NOD32 دارم چند سوالی میشه ...خوبه

arash_dc12
03-12-2009, 21:34
این که بیشتر شبیه پتو هست تا خنک کننده :27:.چطوری کار میکنه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

n.rezaie13
06-12-2009, 22:21
سلام.جواب این سوال را من تو این 37صفحه پیدا نکردم.لطفا جواب بدید.
تو لپ تاپ sony چطور میشه جلوی شارژ باطری رو گرفت؟
ممنون

biostar
06-12-2009, 22:31
سلام.جواب این سوال را من تو این 37صفحه پیدا نکردم.لطفا جواب بدید.
تو لپ تاپ sony چطور میشه جلوی شارژ باطری رو گرفت؟
ممنون

جولوی شارژ باتری رو که نمیشه گرفت
اما میشه کاری کرد که تا شارژ باتری به زیر 80% نرسیده دستگاه شارژ نشود.

control panel>>>vaio control center>>>enable battery care function

n.rezaie13
07-12-2009, 09:59
جولوی شارژ باتری رو که نمیشه گرفت

نه منظورم اينه كه همونطور كه دوستان در تاپيك هاي قبل گفتند،در حين اينكه شارژر رو به لپ تاپ وصل كردم،كاري كنم كه شارژ باطري حدود 50%بمونه و نه بيشتر و نه كمتر بشه و فقط از برق شهري استفاده كنم.

biostar
07-12-2009, 17:10
نه منظورم اينه كه همونطور كه دوستان در تاپيك هاي قبل گفتند،در حين اينكه شارژر رو به لپ تاپ وصل كردم،كاري كنم كه شارژ باطري حدود 50%بمونه و نه بيشتر و نه كمتر بشه و فقط از برق شهري استفاده كنم.

فقط همونی که گفتم میشه
یعنی تا 80%

n.rezaie13
11-12-2009, 00:05
مشکل اینجاست که اکثرا باتری رو در میارن و خوب مسلما با رفتن برق، دستگاه آسیب میبینه! در ایران هم رفتن برق یک چیز عادی هست.
وقتی باتری %100 شارژ بشه و از آداپتور استفاده کنیم، مشکلی ظاهرا پیش نمیاد.
اما در اصل پس از چند روز 2 تا 3 درصد از شارژ باتری خالی میشه و وقتی آداپتور دستگاه رو به بهانه شارژ %100 به دستگاه وصل می کنیم، بدون اینکه متوجه بشویم،همان درصد کم شارژ میشه و به عنوان یک سیکل کامل شارژ محسوب میشه و از کیفیت باتری کاسته میشه.
اگر از برنامه ای مثل vaio battery care function استفاده کنیم از این اتفاق جلو گیری میشه و تا وقتی که شارژ باتری تا به 80% نرسه، باتری رو شارژ نمیکنه و به این ترتیب می تونیم از شارژ های ناخواسته جلو گیری کنیم.
این گونه می تونیم از باتری استفاده ای نداشته باشیم اما باتری رو از دستگاه هم جدا نکرده باشیم و هم به دستگاه و هم به باتری آسیبی نرسونیم

quote=biostar;4466537]جولوی شارژ باتری رو که نمیشه گرفت

control panel>>>vaio control center>>>enable battery care function[/quote]

سلام کاربرbiostar و ممنون از راهنمایی های مفیدتون.
این 2 تا نقل قول را آوردم چون یکم گیج شدم.به نظرم در ظاهر مفهوم هر 2 یکی هست ولی وقتی که دقت میکنم میبینم یه اختلف دارند که باعث گیجی من میشه.
درک من از نقل قول اول این هست که با استفاده از این برنامه وقتی شارژ به زیر 80 رسید باطری شارژ میشود و به 100 میرسد.
البته با خوندن نقل قول دوم و تست آن در دستگاه خودم متوجه شدم بعد از گذشت چند روز و استفاده نکردن از دستگاه و کاهش 2تا3درصدی شارژ از80% وقنی که دستگاه را به برق وصل میکنم و قصد استفاده از آن را دارم،همزمان با اینکه از برق شهری استفاده میکنم و شارژ باطری در حال پر شدن است،باطری فقط تا 80 پر میشود و بس.
حالا با همه این تفاسیر،تفاوت اینکه 2 تا 3 درصد از شارژ100% کم بشود یا اینکه از این برنامه استفاده کنیم و 2تا3درصد از شارژ80%کم بشود چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

biostar
11-12-2009, 13:41
quote=biostar;4466537]جولوی شارژ باتری رو که نمیشه گرفت

سلام کاربرbiostar و ممنون از راهنمایی های مفیدتون.
این 2 تا نقل قول را آوردم چون یکم گیج شدم.به نظرم در ظاهر مفهوم هر 2 یکی هست ولی وقتی که دقت میکنم میبینم یه اختلف دارند که باعث گیجی من میشه.
درک من از نقل قول اول این هست که با استفاده از این برنامه وقتی شارژ به زیر 80 رسید باطری شارژ میشود و به 100 میرسد.
البته با خوندن نقل قول دوم و تست آن در دستگاه خودم متوجه شدم بعد از گذشت چند روز و استفاده نکردن از دستگاه و کاهش 2تا3درصدی شارژ از80% وقنی که دستگاه را به برق وصل میکنم و قصد استفاده از آن را دارم،همزمان با اینکه از برق شهری استفاده میکنم و شارژ باطری در حال پر شدن است،باطری فقط تا 80 پر میشود و بس.
حالا با همه این تفاسیر،تفاوت اینکه 2 تا 3 درصد از شارژ100% کم بشود یا اینکه از این برنامه استفاده کنیم و 2تا3درصد از شارژ80%کم بشود چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون[/quote]

ببینید ، وقتی VAio care فعال هست نمیزار که تا بیش از 80% شارژ بشه.
برای این منظور شما باید این برنامه رو غیر فعال کنید تا 100% شارژ بشه و بعد از اون دوباره فعالش کنید تا از شارژ نا خواسته جلوگیری کنه.و تا به 80% شارژ کمتر نشهده دیگه دستگاه شارژ نمیشه.
در ویندوز 7 هم میشه تنظیم کرد که تا چه مقداری باتری خالی شد ، دوباره شروع به شارژ کند

n.rezaie13
11-12-2009, 15:33
ببینید ، وقتی VAio care فعال هست نمیزار که تا بیش از 80% شارژ بشه.
برای این منظور شما باید این برنامه رو غیر فعال کنید تا 100% شارژ بشه و بعد از اون دوباره فعالش کنید تا از شارژ نا خواسته جلوگیری کنه.و تا به 80% شارژ کمتر نشهده دیگه دستگاه شارژ نمیشه.
در ویندوز 7 هم میشه تنظیم کرد که تا چه مقداری باتری خالی شد ، دوباره شروع به شارژ کند[/quote]

یعنی هر بار که شارژ دستگاه زیر 80 شد،برنامه رو غیر فعال کنیم تا اینکه برسه به شارژ100% و بعد دوباره برنامه رو فعال کنیم.درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

n.rezaie13
13-12-2009, 08:57
سوال ما جواب نداره یا.................

HOPE666
14-12-2009, 19:39
درود

من یک 5738 جی دارم میخواستم بدونم میشه همینطور برق بهش وصلباشه و من باهاش کار کنم یا مشکل بوجود می اید و یک چیزی چطور میشه تو ویندوز 7 یک کاری کرد که وقتی سیم شارز وصل باشه به صد برسه شارز کردن متوقف بشه و بعد به 80 برسه دوباره شروع به شارز کنه

n.rezaie13
15-12-2009, 13:22
چرا کسی از این کاربرهای حرفه ای بخش لپ تاپ سوال من رو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟
این بخش رو مگه نگذاشتید که هر کی سوال داشت مطرح کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه غیر از اینه بگید تا ما هم متوجه بشیم

masoud8
15-12-2009, 13:55
چرا کسی از این کاربرهای حرفه ای بخش لپ تاپ سوال من رو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟
این بخش رو مگه نگذاشتید که هر کی سوال داشت مطرح کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه غیر از اینه بگید تا ما هم متوجه بشیم

با اجازه اساتید!

اگه سوالتون اینه(آخرین سوالتون، اشتباه نکنم همین بود): ' یعنی هر بار که شارژ دستگاه زیر 80 شد،برنامه رو غیر فعال کنیم تا اینکه برسه به شارژ100% و بعد دوباره برنامه رو فعال کنیم.درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ '
این طور که از بحث های قبلی بر میاد، بله دیگه منظور همینه : شما میذاری تا100 شارژ شه و برای این که اجازه بدی تا باتری شارژ و دشارژ شه برنامه رو فعال میکنی تا جلوی شارژ گرفته شه و به 80 برسه و وقتی به 80 رسید مجدد شروع به شارژ میکنه و به100 میرسه و به همین ترتیب...

منم یه پیشنهاد میدم: شما میتونی با خیال راحت با لپ تاپت کارکنی(در حالی که به شارژ هست) فقط هر چند روز شارژر رو جدا کن و اجازه بده تا باتری تا حد زیادی دشارژ شه، اونوقت شارژر رو به دستگاه متصل کن تا اینطوری عمل شارژ و دشارژ باتری هر چندروز تکرار شه و عمر باتریت بیشتر شه

اه، چقدر تایپیدم!!

n.rezaie13
15-12-2009, 21:29
با اجازه اساتید!

اگه سوالتون اینه(آخرین سوالتون، اشتباه نکنم همین بود): ' یعنی هر بار که شارژ دستگاه زیر 80 شد،برنامه رو غیر فعال کنیم تا اینکه برسه به شارژ100% و بعد دوباره برنامه رو فعال کنیم.درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ '
این طور که از بحث های قبلی بر میاد، بله دیگه منظور همینه : شما میذاری تا100 شارژ شه و برای این که اجازه بدی تا باتری شارژ و دشارژ شه برنامه رو فعال میکنی تا جلوی شارژ گرفته شه و به 80 برسه و وقتی به 80 رسید مجدد شروع به شارژ میکنه و به100 میرسه و به همین ترتیب...

منم یه پیشنهاد میدم: شما میتونی با خیال راحت با لپ تاپت کارکنی(در حالی که به شارژ هست) فقط هر چند روز شارژر رو جدا کن و اجازه بده تا باتری تا حد زیادی دشارژ شه، اونوقت شارژر رو به دستگاه متصل کن تا اینطوری عمل شارژ و دشارژ باتری هر چندروز تکرار شه و عمر باتریت بیشتر شه

اه، چقدر تایپیدم!!

ممنون از این دوست عزیز که بالاخره جواب دادن.اگه افراد دیگری هم هستند که جوابی دارند خوشحال میشم.
با هحترام به جواب دوستمون به نظر من معقول نیست که رنامه را مرتبا قطع و وصل کنیم. چون اسم برنامه(مراقبت از باطری)هستش و در ظاهر نباید این کار را کرد.
کسی هست که مخالف یا موافق باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

masoud8
16-12-2009, 12:24
ممنون از این دوست عزیز که بالاخره جواب دادن.اگه افراد دیگری هم هستند که جوابی دارند خوشحال میشم.
با هحترام به جواب دوستمون به نظر من معقول نیست که رنامه را مرتبا قطع و وصل کنیم. چون اسم برنامه(مراقبت از باطری)هستش و در ظاهر نباید این کار را کرد.
کسی هست که مخالف یا موافق باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من خودم تجربه کار با اون نرم افزار رو ندارم، با توجه به بحث های قبلی جواب دادم
اما اون پیشنهادی که دادم معقوله!

mohammadnejad2
03-02-2010, 23:36
سلام. من لپ تاپ سونی سری sr 590 gpb خریدم. الان یه هفته است. اما باتری لپ تاپ وقتی فول شارژ هستش و خاموش می کنم چند ساعت بعد که روشن می کنم کلی شارژ خالی کرده!!! ایا باتری خرابه؟؟؟ راه حلی نداره؟:41:

aaarrrmmmaaannn
09-02-2010, 13:12
دوستان من از ویندوز( seven home ) و درایورهام بک آپ گرفتم( sony fw 590 fzb ).حجم ویندوز 20،25 گیگ شده.چطوری میتونم روی دی وی دی رایتش کنم؟ 4 گیگ بیشتر نمیشه! میشه این 20 گیگ رو جدا جدا رایت کرد؟ اگر یه توضیحی بدین ممنون میشم

r_22009
09-02-2010, 17:48
سلام. من لپ تاپ سونی سری sr 590 gpb خریدم. الان یه هفته است. اما باتری لپ تاپ وقتی فول شارژ هستش و خاموش می کنم چند ساعت بعد که روشن می کنم کلی شارژ خالی کرده!!! ایا باتری خرابه؟؟؟ راه حلی نداره؟:41:
این عادیه اما نه "کلی شارژ"، فقط چند درصدش عادیه

---------- Post added at 05:48 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

دوستان من از ویندوز( seven home ) و درایورهام بک آپ گرفتم( sony fw 590 fzb ).حجم ویندوز 20،25 گیگ شده.چطوری میتونم روی دی وی دی رایتش کنم؟ 4 گیگ بیشتر نمیشه! میشه این 20 گیگ رو جدا جدا رایت کرد؟ اگر یه توضیحی بدین ممنون میشم
وقتی می خواین بکاپ بگیرین DVD ROM رو انتخاب کنین:
اما به نظر من راه بهتر برای شما اینه:

aaarrrmmmaaannn
11-02-2010, 19:04
مرسی دوست عزیز r_22009.آخه من بک آپ گرفتم و آماده هست.ولی چون یک فایل کلی با حجم 25 گیگ شده نمیتونم رایتش کنم رو دی وی دی.میخوام ببینم میشه با برنامهای چیزی به چند قسمت تبدیلش کرد یا نه که بشه بعدش رایتش کرد.مرسی

r_22009
11-02-2010, 19:19
مرسی دوست عزیز r_22009.آخه من بک آپ گرفتم و آماده هست.ولی چون یک فایل کلی با حجم 25 گیگ شده نمیتونم رایتش کنم رو دی وی دی.میخوام ببینم میشه با برنامهای چیزی به چند قسمت تبدیلش کرد یا نه که بشه بعدش رایتش کرد.مرسی
اگه می خوای چند تیکش کنی یکی از آسون ترین راه هاش winrar هست.
اینم آموزشش:
مثلا اگه یه فایل 700 مگی دارید و می خواید به 7 تا قسمت 100 مگی تبدیلش کنید در اونجا که دورش خط کشیدم 100 مگ رو به بایت بنویسید (تقریبا 100000000) و خودش تقسیم می کنه.

aaarrrmmmaaannn
17-02-2010, 13:13
سلام دوستان عزیز.من بک آپی رو که از ویندوزم گرفتم رو دی وی دی ریختم و از هاردم پاکش کردم.ولی باز خودش یک بک آپ میسازه با همون حجم 25 گیگ! چیکار کنم که خود به خود بک آپ نگیره؟

sozuki7
25-02-2010, 13:40
سلام
من اخر نفهمیدم
وقتی که با لپ تاپ کار کنم همیشه باید به برق باشه یا فول که شد از برق بکشم و منتظر 10%یبشم و دوباره شارژ کنم
با تشکر

amirarsalaan
25-02-2010, 23:49
سلام
من اخر نفهمیدم
وقتی که با لپ تاپ کار کنم همیشه باید به برق باشه یا فول که شد از برق بکشم و منتظر 10%یبشم و دوباره شارژ کنم
با تشکر
منم اين سوال رو دارم

r_22009
26-02-2010, 16:18
این که باطری شارژ و دشارژ بشه برای نگه داشتن سلول های باطری لازمه پس همیشه نباید به برق باشه

Ardavan
27-02-2010, 10:01
من قبلان سوالی در همین زمینه باتری پرسیده بودم،یادمه یکی از دوستان میگفت من با کارشناس شرکت دل چت کرده بودم بهم گفته بود هیچ اشکالی نداره که تو برق باشه همیشه چون وقتی که شارژ تمام میشه بطور خودکار باتری قطع میشه از برق !!!
این چیزی هست که من شنیدم!
اگر اشتباه هست تصحیح کنید!

mohsenfhm
27-02-2010, 12:02
من قبلان سوالی در همین زمینه باتری پرسیده بودم،یادمه یکی از دوستان میگفت من با کارشناس شرکت دل چت کرده بودم بهم گفته بود هیچ اشکالی نداره که تو برق باشه همیشه چون وقتی که شارژ تمام میشه بطور خودکار باتری قطع میشه از برق !!!

بهتره زمانی که دسترسی به برق دارید باتری رو از دستگاه جدا کرده و مستقیم به برق وصل کنید . ولی برای سالم ماندن باتری هفته ای یک بار بزارید باتری کامل خالی بشه ( لپ تاپ خاموش بشه ) سپس بزنید تا 100 % شارژ بشه . این طوری طول عمر باتری بیشتر میشه :10:

payam11
08-03-2010, 13:49
به نظرتون این روش چطوره؟
الف- برای باراول حتماً دستگاه رابمدت 8 ساعت شارژ نمائید.
ب- بعدازباراول درصورت استفاده ازبرق حتماً به شارژرباطری توجه کنید
اگرباطری شما 100 درصد شارژشده وچراغ جلوی سیستم ازحالت نارنجی به سبز تغییر رنگ داده، حتماً سیستم خود را از برق کشیده وفقط با باطری کار کنید.
هنگام استفاده از باطری زمانی که باطری رو به اتمام است در صفحۀ ویندوزشما علامت LOW BATTERY ظاهر می شود درصورت عدم توجه به این علامت، دستگاه بعدازچند دقیقه خاموش می شود.
البته این ALARM قابل تنظیم می باشد. شما می توانید طوری تنظیم کنید که مثلاً10 دقیقه قبل ازاتمام باطری، اعلام شود.

BOROAMOO
17-03-2010, 20:46

من یادمه یه مقاله خوندم که نتیجش اینه.
وصل بودن باتری موقع کار با آداپتور مشکلی نداره.مشکلش اینه که چون دمای لپتاپ زیاد میشه ،دمای بالا عمر و بازده مفید باتری رو کاهش میده.اگه از فن خنک کننده استفاده کنید هیچ مشکلی نداره

nakhoda_abbas
19-03-2010, 11:54
با سلام خدمت دوستان عزیز

من یک سوال اساسی دارم ببخشید تایپیک رو نخوندم چون وقت کافی ندارم شرمنده

سوالم این بود :

من هر موقع می خوام از لب تاب استفاده کنم ، به برق وصل می کنم ( البته باتری رو لب تاب هست )

ولی دوستان می گن هر موقع خونه هستی باتری رو دربیار چون باتری ضعیف و خراب می شه ، آخه یه چند روزی هست که خونه هستم ،و می گن از برق استفاده کن البته باتری رو دربیاری ......

آیا این گفته صحت داره ..........

اگه می خوام باتری رو دربیارم که پشتش چیزی نیست گردو خاک می گیره ؟ !!!

gli405
23-03-2010, 12:39
لطفا این همه سوال تکراری نکنید همه چی اینجا بحث شده تصمیم نهای با خودتونه!!!
صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
جالب اینجاست بیشترین سوالا و حساسیت رو اونایی نشون میدن که اصلا نیازی به باتری ندارن همیشه دسترسی به برق دارن!!! پس اینهمه نگرانی واسه باتریشون واسه چیه!؟
اینجا هم 1جمع بندی کلی هست که به اکثر سوالا جواب داده، خیلی کمک میکنه:

اگه هنوزم مطمین نیستید اینو هم بخونید:

mohammad211800
25-03-2010, 11:26
سلام به دوستان گل

والا من بیشتر پست های تاپیک رو خوندم .ولی در اخر متوجه نشدم که موقعی که لپ تاپ تو برق شهر است باید باطری رو در اورد یا نه .
منون میشم دوستان با تجربه در این زمینه زاهنمایی کنند

armin_punisher6
26-03-2010, 09:56
سلام دوستان من HP DV6 2170 دارم.میخواستم بدونم باطریم چند سلولیه؟از کجا باید مطمثن بشم.و اینکه دمای طبیعی این لپ تاپ باید چند باشه؟چون مال من خیلی داغه.کول پد چقدر موثره؟

armin_punisher6
27-03-2010, 14:10
کسی نیست جواب بده؟

mohammad211800
04-04-2010, 14:15
سلام به دوستان گل

والا من بیشتر پست های تاپیک رو خوندم .ولی در اخر متوجه نشدم که موقعی که لپ تاپ تو برق شهر است باید باطری رو در اورد یا نه .

سلام

کسی از دوستان با تجربه و اهل فن نیست که جواب پست بنده و ودستمان اقا امیر رو بده :20:

saam_metal5
14-04-2010, 09:21
سلام

کسی از دوستان با تجربه و اهل فن نیست که جواب پست بنده و ودستمان اقا امیر رو بده :20:
بابا خواهشاً یکی جواب بده خیال ما راحت بشه :8:

SAEEDSAMSUNG
14-04-2010, 10:54
منم همین سوال رو دارم.

undertaker_ss
14-04-2010, 23:26
سلام به دوستان گل

من اینو از یه مهندس برق شنیدم:
اگه با لپ تاپ کار میکنی و شارژ نداره باتری رو در بیار و به برق وصل کن
اما اگه با لپ تاپ کار نمی کنی مشکلی نیست

piroooz
14-04-2010, 23:41
والا ما آخرش نفهمیدیم در بیاریم یا نه :31:
ولی اگه با سیستم سوئیچینگ که دوستان گفتن برق مستقیما به مصرف لب تاپ برسه دیگه نیازی به در آوردن نیست

mohammad211800
16-04-2010, 12:43

دوست عزیزم . اصلا متوجه منظور شما نشدم

من اصلا باطری رو در نمیارم . چه زمانی فول شارژ باشه و یا زمانی که شارژش خالی باشه که بخواد شارژ دوباره بشه ...

به نظر دوستان بر نداشتن باطری از روی لپ تاپ , زمانی که تو برق است اشتباهه ؟

misha898
17-04-2010, 00:23
سلام دوستان
من خودم لپ تاپ اچ پی مدل DV5-1020tx دارم. من هیچ وقت باتری رو از لپ تاپم جدا نم یکردم و دائم ازش استفاده می کردم تا اینکه بعد از 10 ماه باتری خراب شد و دیگه شارژ نگه نمی داشت. این در مورد اچ پی صادقه چون مدیریتی بر شارژ باتری نداره
ولی در سونی و دل نرم افزاری وجود داره که از شارژ باتری جلوگیری میکنه تا باتری اسیب نبینه البته در حالت عادی غیر فعاله و باید فعالش کنین

SAEEDSAMSUNG
17-04-2010, 11:59
با سلام خدمت دوستان عزیز

من یک سوال اساسی دارم ببخشید تایپیک رو نخوندم چون وقت کافی ندارم شرمنده

سوالم این بود :

من هر موقع می خوام از لب تاب استفاده کنم ، به برق وصل می کنم ( البته باتری رو لب تاب هست )

ولی دوستان می گن هر موقع خونه هستی باتری رو دربیار چون باتری ضعیف و خراب می شه ، آخه یه چند روزی هست که خونه هستم ،و می گن از برق استفاده کن البته باتری رو دربیاری ......

آیا این گفته صحت داره ..........

اگه می خوام باتری رو دربیارم که پشتش چیزی نیست گردو خاک می گیره ؟ !!!

این مطلب جواب تمامی دوستان رو میده. ترجمه نکردم تا دقتش حفط بشه:

hould I remove the battery when A/C is plugged in?

Many laptop users have this question and we will answer it right now:
The answer is: YES and NO, it depends on the situation.

Having a battery fully charged and the laptop plugged in is not harmful, because as soon as the charge level reaches 100% the battery stops receiving charging energy and this energy is bypassed directly to the power supply system of the laptop.

However there's a disadvantage in keeping the battery in its socket when the laptop is plugged in, but only if it's currently suffering from excessive heating caused by the laptop hardware.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])So:

- In a normal usage, if the laptop doesn't get too hot (CPU and Hard Disk around 40ºC to 50ºC) the battery should remain in the laptop socket;

- In an intensive usage which leads to a large amount of heat produced (i.e. Games, temperatures above 60ºC) the battery should be removed from the socket in order to prevent unwanted heating.

The heat, among the fact that it has 100% of charge, is the great enemy of the lithium battery and not the plug, as many might think so.

bilmazlar
17-04-2010, 12:20
من تو زمینه سخت‌افزار لپ تاپ تخصصی ندارم. اما در مورد این بحث باتری خیلی از انجمن‌های فارسی و انگلیسی رو خوندم. اما به قول دوستان هیچ نظری که بشه با قاطعیت ازش طرفداری کرد پیدا نکردم. اما به نظرم موارد زیر درسته و می‌شه روش حساب کرد:

1. تکنولوژی شارژ باتری نسبت به قدیما خیلی پیشرفت کرده و سیستم قطع شارژ با فول شدن شارژ دیگه یه چیزی معمولیه. حتی شارژهای باتری‌های قلمی هم خیلیهاشون این سیستم رو دارن دیگه چه برسه به لپ تاپ. یعنی خود لپ تاپ بعد از کامل شدن شارژ باتری رو از مدار خارج می‌کنه. من خودم این رو به تجربه دیدم. لپ تاپ من (Dell Studio 1555) خیلی وقتها بیش از 6 تا 7 ساعت به برق وصله. چراغ شارژ باتریش هم هیچ وقت روشن نمی‌شه. مگه ابتدای وصل کردن لپتاپ به مدت یکی دو دقیقه که اون هم برای تکمیل شارژ از دست رفته باتریه.

2. باتری لپ تاپ یه قطعه مصرفیه که به مرور زمان کیفیت مواد شیمیایی تشکیل دهنده‌اش از بین می‌ره. یعنی خواهی نخواهی دیگه باتری بعد از 1 سال دیگه اون شارژ اولیه رو نگه نمی‌داره. مثلاً اگه بعد از 1 سال، شارژ باتری 70 تا 80 درصد مقدار روز اولش باشه به نظر من طبیعیه.

3. این توصیه که بعضی از دوستان می‌کنن که موقع استفاده از برق شهر حتماً باتری رو در بیاریم من جایی دلیل علمی براش پیدا نکردم. البته ممکنه ضعف جستجوی من باشه. اما من تمام دفترچه راهنمای لپ تاپم رو زیر رو کردم و هیچ جا یه همچین چیزی پیدا نکردم. اتفاقاً تأکید شده بود که هر جا که دسترسی داشتین از برق شهری استفاده کنید اما در مورد خارج کردن باتری تو این شرایط هیچ صحبتی نشده بود.

4. تنها چیزی که من تو اکثر انجمن‌های مختلف به عنوان یکی از عوامل مهم کاهش عمر باتری دیدم، شارژ و دشارژ شدن‌های کم و دائمی است. یعنی این که شارژ باتری 5-10 درصد کم بشه و دوباره پر بشه و این کار به دفعات اتفاق بیافته که در طولانی مدت باعث تنبلی باتری و کاهش ظرفیت شارژش می‌شه. برای حل این مشکل هم دو تا راه حل پیشنهاد شده:

4-1. روش اول: جلوگیری از شارژ باتری تا پیش از رسیدن شارژ باتری به زیر حد معین (بعضیا می‌گن تا 80% و بعضیا هم می‌گن تا 50%). یعنی به طریقی که قاعدتاً نرم‌افزاری هست و لپ‌تاپ خودم این قابلیت رو داره جلوی شارژ باتری رو می‌گیری تا زمانی که شارژش مثلاً برسه به زیر 80%. اون وقت دوباره شارژ باتری رو فعال می‌کنی.

4-2. روش دوم: بازیابی ظرفیت شارژ باتری که یه اصطلاح انگلیسی داشت که الآن یادم نیست. ولی کلیتش اینه: چون به دلیل شارژ/دشارژ شدن‌های موردی و جزئی باتری تنبل می‌شه، یا ظرفیت بعضی از سل‌هاش نسبت به بقیه افت می‌کنه، لازمه هر از چندی (مثلاً ماهی 1 بار) اجازه بدیم تا باتری به طور کامل تخلیه بشه. یعنی اونقدر از باتری استفاده کنیم تا سیستم به دلیل شارژ کم خود به خود به حالت sleep بره. بعد حداقل 5 ساعت لپ تاپ رو در همین وضعیت بذاریم بمونه. یعنه به برق وصلش نکنیم. بعد از اون حداقل 2 ساعت به صورت پیوسته به برق وصل باشه تا شارژ باتریش به طور قطع کامل بشه. این کار باعث می‌شه تا مواد شیمیایی تشکیل دهنده باتری به جورایی تحت شوک قرار بگیرین و ظرفیت از دست رفته‌اشون رو تا حدود زیادی بازیابی کنن.

5. من خودم خیلی در آوردن باتری رو منطقی نمی‌دونم و اصولاً فکر می‌کنم اگه یه همچین چیزی می‌تونست منطقی باشه طراحای لپ‌تاپ به سادگی می‌تونستن با گذاشتن یه سوئیچ به کاربر این امکان رو بدن که به راحتی بدون درآوردن باتری اون رو کلاً از مدار خارج کنه. اما من این قابلیت رو نه تنها تو هیچ لپ‌تاپی سراغ ندارم، حتی تو دستگاه‌های دیگه‌ای هم که از باتری شارژی استفاده می‌کنن (مثل موبایل‌ها) ندیدم. همه اینها با استفاده از سیستم‌های الکترونیکی باتری رو پس از شارژ کامل به طور خودکار از مدار جدا می‌کنن.

6. آخرین چیز هم اینه. با جدا کردن باتری موقع کار با لپ‌تاپ، شما همیشه با یه بده‌بستان (Trade-Off) روبرو هستین: افزایش عمر باتری مثلاً 100 هزار تومنی تا یه مدت (که اون هم معمولاً نسبیه؛ یعنی ظرفیت شارژش باتری دیرتر پایین می‌آد.) در قبال احتمال آسیب رسیدن به لپ‌تاپ مثلاً 1 میلیون تومنی در صورت قطع یا نوسان جریان برق شهر که می‌تونه خیلی جدی باشه. برای خود من آسیب به لپ‌تاپ خیلی مهم تره. واسه همین من هیچ وقت باتری رو از لپ‌تاپ خارج نمی‌کنم. به ویژه که ما تو ایران خیلی سیستم برق پایداری نداریم. تو محل کار خود من بارها شده که نه تنها برق اصلی بلکه برق UPS بی دلیل قطع بشه و سیستم‌ها رو دچار اشکال کنه.

pooriya_hp
17-04-2010, 13:01
سلام به دوستان گل

من نمیدونم این چه فکر اشتباهی هست که بین ما افتاده که میگن شما باتری رو فابریک بذار باشه و از
برق شهری استفاده کنید...زمانی که باتری درون لپ تاپ هست شارژر به اضافه تامین برق نیاز در حال
شارژ کردن باتری شما نیز هست.حالا برفرض شما باتری رو در می آرید و با انرژی شهری کار می کنید
بر حسب اتفاق برق میره و یا فیش اتصال جدا میشه و در نتیجه لپ تاپ شما خاموش میشه
این خاموش شدن های اتفاقی به مادربورد آسیب میزنه حالا بهتره باتری کارکنه یا مادربورد آسیب ببینه؟
پس نتیجه میگیریم که بهتره باتری داخل لپ تاپ باشه
موفق باشد:40:

mohammad211800
17-04-2010, 21:37
سلام دوستان
من خودم لپ تاپ اچ پی مدل DV5-1020tx دارم. من هیچ وقت باتری رو از لپ تاپم جدا نم یکردم و دائم ازش استفاده می کردم تا اینکه بعد از 10 ماه باتری خراب شد و دیگه شارژ نگه نمی داشت. این در مورد اچ پی صادقه چون مدیریتی بر شارژ باتری نداره
ولی در سونی و دل نرم افزاری وجود داره که از شارژ باتری جلوگیری میکنه تا باتری اسیب نبینه البته در حالت عادی غیر فعاله و باید فعالش کنین

سلام
دوست گلم میشه لطف کنی و بگی که در لپ تاپ های دل کدام گزینه باید فعال بشه که از شارژ باتری جلوگیری کنه ؟

misha898
18-04-2010, 10:04
لپ تاپ دل الان دستم نيست ولي تو Power Option يه تب جديد داره به اسم Dell care كه تو اون مي توني شارژ باتري رو غير فعال كني.

تو سوني هم شما ميتوني به دو صورت كنترل كني اينكه خودش اتومات باتري رو وقتي به 80 درصد رسيد از مدار خارج ميكنه يا ميتوني 50 در بذاري
فكر كنم اگه توضيحات اون قسمت بخونين متوجه ميشين كه ربطي نداره به اينكه چراغ شارژ خاموشه در هر صورت وقتي برق متصل باشه و باتري هم داشته باشين خودبخود رو و سر باتري شما ولتاژ داري كه اين خودش ضرر ميزنه

bilmazlar
18-04-2010, 11:16
سلام
دوست گلم میشه لطف کنی و بگی که در لپ تاپ های دل کدام گزینه باید فعال بشه که از شارژ باتری جلوگیری کنه ؟

شما باید اول نرم افزار QuickSet رو که تو سی دی خود دل هست یا از تو سایتش قابل دانلوده رو نصب کنی و بعد با زدن دگمه F3 (یا شاید Fn+F3) که تنظیمات مربوط به باتری رو فعال می‌کنه وارد پنجره Battery Meter بشی. تو این پنجره یه برگه با عنوان Battery Life هست که توش گزینه Disable battery charging رو تیک می‌زنی تا شارژ باتری موقتاً متوقف بشه. این گزینه تا زمانی که سیستم رو ری‌استارت نکرده باشی فعال باقی می‌مونه. بعد از ری‌استارت لپ‌تاپ باید دوباره همین کار رو انجام بدی.

پ.ن.: این تنظیمات تو ویندوز XP هستش. اما تا جایی که می‌دونم، تو ویندوزهای دیگه هم تقریباً همین جوریه.

ebi_kasra
20-04-2010, 16:18
با درود به دوستان.خواستم ببینم میشه از دستگاه ups واسه لبتاپ استفاده کرد؟ ups خطرات ناشی از قطع و یا نوسانات برق رو در صورت در آوردن باتری لبتاپ و استفاده از آداپتور از بین نمیبره؟؟؟

eng2006
21-04-2010, 23:24
توی hp 2190 چطور میشه گزینه مربوط به شارژ نکردن باطری رو فعال کرد؟
دوم اینکه ایا باید شارژر لبتاب همیشه بهش وصل باشه؟ هم وقتی لبتاب روشنه و و هم زمانی که خاموش هست؟
چون وقتی باطری فول بشه اتوماتیک برق رو قطع میکنه و دیگه لازم نیست شارژر رو از لبتاب جدا کینم

am_64
28-04-2010, 15:11
سلام دوستان
بالاخره من لپتاپ مورد علاقم رو خريدم
asus 40kie vx043
سوالم اينه كه من كه نيازي ندارم از باطريش خيلي استفاده كنم در نود درصد موارد بايد چيكار كنم ؟
آيا اين پيشنهاد از طرف برخي از دوستان درسته و مي تونم بهش عمل كنم كه ميگويند بزار هميشه توي برق باشد ولي هر ده روز يكبار بزار روي باطري كار كند و شارژش به بيست درصد برسد . به نظرتون باطري اينطوري آسيب نمي بينه ؟ لطفا منو راهنمايي كنيد چون واقعا هزينه سنگيني بابت خريد اين لپتاپ پرداخت كردم و نمي خوام باطريش آسيب ببينه
ممنون

semorena
02-05-2010, 12:12
با سلام
دوهفته پیش یه نرم افزار (بدافزار) مخرب نصب کردم که یه Add-on برای اینترنت اکسپلورر بود که ویدئوهای اینترنتی رو دانلود میکرد و بعد از نصب این برنامه، تا چند روز هروقت لپ تاپ رو خاموش میکردم دقیقا یکساعت بعد اتوماتیک روشن میشد (:18:) و من تا بیام بفهمم که علتش مشکل سخت افزاری نیست و این برنامه مسببش هست چند روز طول کشید و هفت هشت بار لپ تاپم در حالت کاملا خاموش، روشن میشد!

خلاصه مشکل با پاک کردن این برنامه حل شد، اما نمیدونم این برنامه چجوری سیستم رو روشن میکرد که باطریم صدمه دید و الآن شارژش هیچوقت از 86% بالاتر نمیره.:41:
کالیبره اش هم کردم، فایده نداشت.
توی فریزر هم گذاشتم، فایده نداشت.

الآن مراحل شارژش اینجوری شده:
از صفردرصد تا 75درصد: کمتر از دو ساعت
از 75درصد تا 85درصد: دو ساعت
از 85درصد تا 86درصد: دوساعت
اما چهارپنج روز هم که به برق متصل باشه، از 86درصد بالاتر نمیره.

پیشنهاد شما چیه؟
عوضش کنم یا اینکه راهی برای تعمیرش هست یا اینکه با همین وضعیت ازش استفاده کنم؟

*LionHeart*
02-05-2010, 20:37
در حين شارژ براي اولين بار ميتونم شروع كنم ويندوزش رو نصب كنم ؟

semorena
06-05-2010, 15:47
با سلام
دوهفته پیش یه نرم افزار (بدافزار) مخرب نصب کردم که یه Add-on برای اینترنت اکسپلورر بود که ویدئوهای اینترنتی رو دانلود میکرد و بعد از نصب این برنامه، تا چند روز هروقت لپ تاپ رو خاموش میکردم دقیقا یکساعت بعد اتوماتیک روشن میشد (:18:) و من تا بیام بفهمم که علتش مشکل سخت افزاری نیست و این برنامه مسببش هست چند روز طول کشید و هفت هشت بار لپ تاپم در حالت کاملا خاموش، روشن میشد!

خلاصه مشکل با پاک کردن این برنامه حل شد، اما نمیدونم این برنامه چجوری سیستم رو روشن میکرد که باطریم صدمه دید و الآن شارژش هیچوقت از 86% بالاتر نمیره.:41:
کالیبره اش هم کردم، فایده نداشت.
توی فریزر هم گذاشتم، فایده نداشت.

الآن مراحل شارژش اینجوری شده:
از صفردرصد تا 75درصد: کمتر از دو ساعت
از 75درصد تا 85درصد: دو ساعت
از 85درصد تا 86درصد: دوساعت
اما چهارپنج روز هم که به برق متصل باشه، از 86درصد بالاتر نمیره.

پیشنهاد شما چیه؟
عوضش کنم یا اینکه راهی برای تعمیرش هست یا اینکه با همین وضعیت ازش استفاده کنم؟

کسی نیست جواب بده؟!

Antisoosk
08-05-2010, 19:12
سلام
پارسال یه لپ تاپ خریدم که اصلا از باتریش استفاده نمیکردم.
بعد از یه مدت از باتری که خواستم استفاده کنم مثل اینکه خواب الکتریکی رفته و از 100% میاد پایین تا به 89% که رسید
یهو میپره رو 3% و لپتاپ خاموش میشه!
چی کارش کنم این باتری را؟ درست میشه؟
البته مطمئن نیستم خواب رفته باشه هااا! احتمال میدم.

hooman223
10-05-2010, 08:16
سلام:
میخواستم بپرسم چطور به وسیله خط موبایل با لپ تاپ میشه وارد اینترنت شد؟؟

hoha881
10-05-2010, 12:24
سلام
پارسال یه لپ تاپ خریدم که اصلا از باتریش استفاده نمیکردم.
بعد از یه مدت از باتری که خواستم استفاده کنم مثل اینکه خواب الکتریکی رفته و از 100% میاد پایین تا به 89% که رسید
یهو میپره رو 3% و لپتاپ خاموش میشه!
چی کارش کنم این باتری را؟ درست میشه؟
البته مطمئن نیستم خواب رفته باشه هااا! احتمال میدم.
یک توصیه غیر فنی این هست که بعد فول شارژ بگذاری یک 4 ساعت توی فریزر . البته خودم تا حالا امتحان نکردم.

Antisoosk
10-05-2010, 14:27
یک توصیه غیر فنی این هست که بعد فول شارژ بگذاری یک 4 ساعت توی فریزر . البته خودم تا حالا امتحان نکردم.
اگه خراب تر نمیشه امتحان کنم.
مثلا یهو از بد شانسی نزنه نسوزه(0% دیگه شارژم نشه):31:
چی کنم؟ بدتر نمیشه؟

roozbeh1369
16-05-2010, 16:56
بچه ها همین طور که میدونید لپ تاپ مک بوک پرو اپل دارای بدنه کاملا آلومینیومی هست و حرارت رو از طریق بدنه با بیرون تبادل میکنه حالا برای خنک کردن این نوت بوک بهتره که از پایه های خنک کننده فن دار استفاده کرد یا این مدل خنک کننده

amirarsalaan
16-05-2010, 22:20
روزبه در مورد این خنک کننده یک کمی توضیح بده ، اگه اشتباه نکنم یه ماده ای در اون استفاده شده که گرما رو جذب خودش می کنه
در ایران هم وجود داره؟؟ اگه باشه میشه تحقیق کرد
مسلمن چون احتیاج به منبع برق یا چیزی نداره از cool pad برقی بهتره ، اما باید کاراییش رو دید

roozbeh1369
17-05-2010, 13:00
روزبه در مورد این خنک کننده یک کمی توضیح بده ، اگه اشتباه نکنم یه ماده ای در اون استفاده شده که گرما رو جذب خودش می کنه
در ایران هم وجود داره؟؟ اگه باشه میشه تحقیق کرد
مسلمن چون احتیاج به منبع برق یا چیزی نداره از cool pad برقی بهتره ، اما باید کاراییش رو دید

ترجمه توضیحات سایت تولید کننده

یکی از مشکلات استفاده از فن های خنک کننده لپ تاپ استفاده از شارژ باطری است که موجب کاهش زمان استفاده از لپ تاپ در مواقع ضروری خواهد شد. از این رو شرکت تارگوس برای کمک به این دسته از کاربران اقدام به معرفی یک کالای استثنایی کرده است. این پانل خنک کننده از تکنولوژیی با نام HeatShift بهره می برد و مناسب برای لپ تاپ های حداکثر 15 اینچ است. در داخل این پانل ترکیبات بلورین سولفات سدیم خشک قرار دارد که از موادی است که خصوصیت تغییر حالت دارد. دمای این ترکیب تقریبا 50 درجه سانتیگراد پایین تر از دمای محیط اطراف است. این ترکیب جامد با بالا رفتن دمای لپ تاپ قرار داده شده بر آن شروع به ذوب شدن کرده و گرمای لپ تاپ را جذب می کند. پس از برداشتن لپ تاپ این ترکیب دوباره از حالت مایع به حالت جامد تغییر حالت می دهد. از دیگر ویژگی های آن امکان خم شدن و حمل و نقل ساده آن است. شاید یکی از بهترین کاربردهای آن امکان قرار گرفتن بر روی پا باشد که از انتقال حرارت لپ تاپ به ماهیچه های پا و آسیب های ناشی از آن جلوگیری می کند

آره تو ایران هم موجود هست اما تازه اومده قیمتش هم هنوز وارد کننده اعلام نکرده تا اعلام کنه تو فروم اعلام میکنم

roozbeh1369
18-05-2010, 18:51

یکی از مشکلات استفاده از فن های خنک کننده لپ تاپ استفاده از شارژ باطری است که موجب کاهش زمان استفاده از لپ تاپ در مواقع ضروری خواهد شد. از این رو شرکت تارگوس برای کمک به این دسته از کاربران اقدام به معرفی یک کالای استثنایی کرده است. این پانل خنک کننده از تکنولوژیی با نام HeatShift بهره می برد و مناسب برای لپ تاپ های حداکثر 15 اینچ است. در داخل این پانل ترکیبات بلورین سولفات سدیم خشک قرار دارد که از موادی است که خصوصیت تغییر حالت دارد. دمای این ترکیب تقریبا 50 درجه سانتیگراد پایین تر از دمای محیط اطراف است. این ترکیب جامد با بالا رفتن دمای لپ تاپ قرار داده شده بر آن شروع به ذوب شدن کرده و گرمای لپ تاپ را جذب می کند. پس از برداشتن لپ تاپ این ترکیب دوباره از حالت مایع به حالت جامد تغییر حالت می دهد. از دیگر ویژگی های آن امکان خم شدن و حمل و نقل ساده آن است. شاید یکی از بهترین کاربردهای آن امکان قرار گرفتن بر روی پا باشد که از انتقال حرارت لپ تاپ به ماهیچه های پا و آسیب های ناشی از آن جلوگیری می کند

آره تو ایران هم موجود هست اما تازه اومده قیمتش هم هنوز وارد کننده اعلام نکرده تا اعلام کنه تو فروم اعلام میکنم

خنک کننده رو که دربالا معرفی کردم امروز در ایران موجود شد قیمتش هم 54 تومان هست
این لینک سایت تولید کننده

اینم لینک سایت فروشنده

tanatos
24-05-2010, 23:40
آقا یه سوال:
توی مقاله ای خوندم که میشه به جای استفاده از کیف لپ تاپ کیف معمولی رو به این عنوان تجهیز کرد
یعنی ضربه گیر انداخت توش و استفاده کرد نظرتون چیه؟

tanatos
27-05-2010, 00:05
اینجا کسی به سوالات جواب میده؟
اصلا از این سوال گذشتم یه سوال دیگه
آقا من دل 1558 دارم یه جای سیم کارت پشت باطریش هست کسی میدونه اون چیه و به چه دردی میخوره؟

saeed.1388
27-05-2010, 21:29
با سلام خدمت دوستان
من یک لپ تاپ Vaio EB 14 Fx خریدم که ویندوز اورجینال روش نصبه می خواستم بدونم چه اقدامات اولیه ای به جز شارژ باطری انجام بدم و همینطور احتیاج به نصب آنتی ویروس هست یا نه؟
سوال دیگه اینکه بهترین نرم افزار برای پارتیشن بندی هارد چیه
و درآخر آیا از ویندوز ریکاور باید گرفت یا خیر
متشکر

piroooz
27-05-2010, 22:34
با سلام خدمت دوستان
من یک لپ تاپ Vaio EB 14 Fx خریدم که ویندوز اورجینال روش نصبه می خواستم بدونم چه اقدامات اولیه ای به جز شارژ باطری انجام بدم و همینطور احتیاج به نصب آنتی ویروس هست یا نه؟
سوال دیگه اینکه بهترین نرم افزار برای پارتیشن بندی هارد چیه
و درآخر آیا از ویندوز ریکاور باید گرفت یا خیر
متشکر
اول از همه تبریک
بله بعد از شارژ سعی کنید حتما دیسک ریکاوری تهیه کنید تا در صورت نیاز استفاده کنید...
آنتی ویروس هم حتما نصب کنید ...
بهترین نرم افزار هم فکر کنمacronis partition manager باشه...(هر چند که خودم با paragon partition managerکار میکنم )

omid_juve
30-05-2010, 22:10
سلام،من یه لپ تاپ asus ul80 j گرفتم و یه مشکل دارم !
این لپ تاپ 2تا گرافیک داره که یکیش dedicated چه جوری بین این 2تا سوییچ کنم؟

kiuq
05-06-2010, 22:12
همینطور احتیاج به نصب آنتی ویروس هست یا نه؟
آره حتما باید نصب کنی..
AVG نصب کن هم سبکه هم آپدیتش آسونه

Hamed_forum
07-06-2010, 13:18
یه لب تاب کارکرده هست میخواستم ببینم ایا نرم افزاری هست میزان باتری همیچنی میزان کارکرد لب تاب رو نشون بده لب تاب دل

hagibolbol
28-06-2010, 11:24
سلام دوستان،
احتمالاً جواب سوالات من تو پست های قبلی هست ولی از اونجایی که من واقعاً وقت کمی دارم امکان جستجو در صدها صفحه موجود نیست. لطفاً در صورا امکان منو راهنمایی کنید.
بنده یه Sony sr599geb گرفتم و تنها کاری که کردم اینه که دو دی وی دی ریکاوری ازش تهیه کردم و هنوز کاری باهاش نکردم یعنی خواستم مطمئن شم که کار دیگه ای نباید کرد بعد از بیرون روش فایل بریزم. سوالم اینه که آیا لازمه کار دیگه ای انجام بدم برا محافظت از نرم افزار لپ تاپم یا نه؟
سوال بعدم اینه که چه جوری و کجا باید لپ تاپمو رجیستر کنم؟
و سوال اخر اینکه چه جوری باید 320 گیگ فضای هارد رو که فقط یه درایوه پارتیشن بندی کرد آیا خود سیستم راهکاری داره یا باید از پارتیشن مجیک استفاده کنم. ضمناً سیستم عامل W7 Pro هست.
ممنون از دوستی که راهنمایی میکنه

Gesher
29-06-2010, 11:14
سلام دوستان،
احتمالاً جواب سوالات من تو پست های قبلی هست ولی از اونجایی که من واقعاً وقت کمی دارم امکان جستجو در صدها صفحه موجود نیست. لطفاً در صورا امکان منو راهنمایی کنید.
بنده یه Sony sr599geb گرفتم و تنها کاری که کردم اینه که دو دی وی دی ریکاوری ازش تهیه کردم و هنوز کاری باهاش نکردم یعنی خواستم مطمئن شم که کار دیگه ای نباید کرد بعد از بیرون روش فایل بریزم. سوالم اینه که آیا لازمه کار دیگه ای انجام بدم برا محافظت از نرم افزار لپ تاپم یا نه؟
سوال بعدم اینه که چه جوری و کجا باید لپ تاپمو رجیستر کنم؟
و سوال اخر اینکه چه جوری باید 320 گیگ فضای هارد رو که فقط یه درایوه پارتیشن بندی کرد آیا خود سیستم راهکاری داره یا باید از پارتیشن مجیک استفاده کنم. ضمناً سیستم عامل W7 Pro هست.
ممنون از دوستی که راهنمایی میکنه

از Paragon استفاده کن برای پارتیشن بندی
یا از دستور Diskpart
در پست اول گفته چطور:

hasti_0o0
30-06-2010, 02:12
من امروز vaio f116 خریدم . آیا باید ریجستر کنم؟ چجوری و کجا؟
مرسی.

hasti_0o0
30-06-2010, 02:14
چه چیزاها یی هست که می شه برای یک لب تاب نو خرید تا بشه ازش بیشتر مواظبت کرد؟

Imantec
30-06-2010, 05:49
من امروز vaio f116 خریدم . آیا باید ریجستر کنم؟ چجوری و کجا؟
مرسی.
داخل ایران چه رجیستر کنی نکنی خیلی فرقی نداره

چه چیزاها یی هست که می شه برای یک لب تاب نو خرید تا بشه ازش بیشتر مواظبت کرد؟
کول پد بعضیا میخرن واسه اینکه زیاد داغ نکنه

hasti_0o0
30-06-2010, 10:34
میشه لطفا راجع به ریجستری بعد از خرید بیشتر توضیح بدین.

Imantec
30-06-2010, 16:25
میشه لطفا راجع به ریجستری بعد از خرید بیشتر توضیح بدین.
میری به سایت سازنده و در صفحه ی مربوطه مشخصات و ایمیل و سریال دستگاه و... را وارد میکنی همین!
اگه برنامه ی مخصوص رجیستر کردن رو سیستمت بود که حتماً هست بوسیله ی اون این مشخصات را ثبت میکنی
واسه ما که در ایرانیم کاملاً کاملاً بی اهمیته

armin1190
31-07-2010, 19:28
سلام
من به تازگی ی لپ تاپ f123 وایو خریدم، آیا باید چیزیو آپدیت کنم؟

kasra2002
04-08-2010, 10:49
سلام
من معمولا وقتی از لپتاپ به عنوان پی سی استفاده می کنم باتریشو در میارم تا اور شارژ یا نیمه شارژ نشه نظرتون در این باره چیه م
ممنون

kiuq
04-08-2010, 10:52
سلام
من معمولا وقتی از لپتاپ به عنوان پی سی استفاده می کنم باتریشو در میارم تا اور شارژ یا نیمه شارژ نشه نظرتون در این باره چیه م
ممنون
اگه برق بره ممکنه یر اثر وقوع مشکلاتی ویندوز دیگه بالا نیاد

hasanoooooooo
08-08-2010, 18:53
یکی از دوستان من یه لپتاپ خریده مدلش asus هست خودش میگه که میخواد اکثرا از برق شهر استفاده کنه و باتریش حالا حالا ها خراب نشه و باتریو میکشه بیرون حالا به نظر شما این کار به لپتاپش اسیب مبرسونه اگر برق قطع باشه؟ ممنون

kasra2002
09-08-2010, 15:37
سلام نظرتون درابره این که چجوری شارژ کیم چیه
یعنی درحال استفاده برقو وصل کنیم تا شارژ پر شه بعد قطع کنیم ؟
یاهمونطوری ادامه بدیم ؟
یا برقو باتر با هم وصل باشه ؟
یا باتری رو دراریم؟
یا خاموش شارژ کنیم با بتری کنیم فقط؟
ممنون

_ermia
10-08-2010, 10:23
سلام نظرتون درابره این که چجوری شارژ کیم چیه
یعنی درحال استفاده برقو وصل کنیم تا شارژ پر شه بعد قطع کنیم ؟
یاهمونطوری ادامه بدیم ؟
یا برقو باتر با هم وصل باشه ؟
یا باتری رو دراریم؟
یا خاموش شارژ کنیم با بتری کنیم فقط؟
ممنون

سلام
میدونید، بعضی چیزا رو نمیشه همیشه انجام داد،یعنی بیشتر در حد حرفه، مثلا اینکه فقط موقع خاموش بودن لپ تاپ، باطری شارژ بشه!
خب یعنی بعد حدود 2 ساعت که شارژ باطری تموم شد، میخواید کارتون رو تعطیل کنید و لپ تاپ رو خاموش کنید، تا باطری شارژ شدنش تموم شه؟ یه خورده غیر منطقی هست

اینکه برق رو بعد از شارژ شدن قطع کنیم نیازی نیست، لا اقل تو لپ تاپ های دل نیازی نیست، چون گزینه Disable Battery Charging داره و هر وقت که این گزینه تیک زده بشه، دیگه باطری شارژ نمیشه.
وقتی همیشه این Disable Battery Charging فعال باشه، باطری دیگه مدام در حال شارژ نیست و خیلی کمتر مستهلک میشه، اما خوبی که داره وقتی برق قطع بشه، میره رو حالت باطری
اما اگه باطری رو دربیاریم، درسته که استهلاک باطری میاد پایین اما ممکنه با قطع ناگهانی برق مشکل برای لپ تاپ ایجاد بشه، همون چیزی که جناب kiuq فرمودند.
من که شخصا حاضر نیستم لپ تاپ 1.700 ای رو به خاطر یکم بیشتر عمر کردن باطری 100 یا 200 تومنی،تو ریسک صدمه وارد شدن بهش قرار بدم.
من حدود1 سال و خورده ای هست این لپ تاپم رو گرفتم، هنوز که باطریش مثل قبل کار میکنه، تنها کاری که همیشه حواسم بوده و انجامش دادم، این بوده که Disable Battery Charging همیشه فعال باشه تا بیخودی شارژ نشه، چون اکثرا با برق کار میکنم. کار دیگه ای انجام ندادم.

kasra2002
10-08-2010, 11:45
سلام مجدد
ممنون از شما توی لپتاپم که سونی هستش ندیدم گزینه رو
بعد یعنی هر از چند روز یکبار باید برقو در اریم تا باتری مصرف بشه و دوباره بذاریم شارژ شه یا همیشه disable باشه کافیه ؟
ممنون

majid_3ma
10-08-2010, 12:15
سلام مجدد
ممنون از شما توی لپتاپم که سونی هستش ندیدم گزینه رو
بعد یعنی هر از چند روز یکبار باید برقو در اریم تا باتری مصرف بشه و دوباره بذاریم شارژ شه یا همیشه disable باشه کافیه ؟
ممنون
اگه میتونی هر موقع که شارژ میشه دربیاری تا خالی بشه دوباره شارژ کنی از همه بهتره
اگه نه هفته ای یک بار از شارژ بکش بیرون بزار خالی که شد دوباره شارژکن

iammahdi
15-08-2010, 23:05
با سلام ...
من لپ تاپم DELL 1557 هست .
می شه بگین می تونم موقعی که به باطری نیازی ندارم ،اون رو در بیارم و از برق استفاده کنم و وقتی لازمش داشتم دوباره بزنم سرجاش ،

این مدل که من گرفتم تا حالا که باهاش کار کردم دو تا مشکل اساسی داره ، تا بعد که ببینم چی می شه .
یکیش اینه که پدش خیلی داغ می کنه و اون یکیش هم شل بودن همین باطریه که داری کار می کنی یهو باطریش در می یاد و سیستم خاموش می شه که باید با چسب نگهش داشت.

در مورد داغ کردنم ، کول پد هم زیاد نتونست کاری انجام بده ، نظرتون چیه .

D_felfelak
17-08-2010, 23:57
پارسال لپ تاپ سونی مدل آخر سری FW خريدم
پارسال شارژرش رو فقط نيم ساعت در حالي که لپ تاپ خاموش بود شارژ کردم و ديگه هيچ استفاده يا کاری باهاش انجام ندادم
برای نگه داری از باطريم که سال به نوروزی ام بهش نياز پيدا نميکنم چکار کنم؟
در چه محيطی نگه دارم؟
:11:ممنون :11:

Imantec
18-08-2010, 11:12
پارسال لپ تاپ سونی مدل آخر سری FW خريدم
پارسال شارژرش رو فقط نيم ساعت در حالي که لپ تاپ خاموش بود شارژ کردم و ديگه هيچ استفاده يا کاری باهاش انجام ندادم
برای نگه داری از باطريم که سال به نوروزی ام بهش نياز پيدا نميکنم چکار کنم؟
در چه محيطی نگه دارم؟
:11:ممنون :11:

ببین felfelak :31:
باتری لپتاپ رو ساختن که داخل لپتاپ باشه نه اینکه جدا کنی بذاری لب طاقچه!! عمر باتریهای رایج یه چیزی در حدود 1 تا 1.5 ساله.بعد از اون دیگه کارایی اولیه رو اصلاً ندارن.حتی اگه جدا کرده باشی و خیلی رعایت کنی نهایتش چند ماه بیشتر به عمرش اضافه نمیتونی بکنی
پس بذارش سر جاش!

D_felfelak
18-08-2010, 21:05
ببین felfelak :31:
باتری لپتاپ رو ساختن که داخل لپتاپ باشه نه اینکه جدا کنی بذاری لب طاقچه!! عمر باتریهای رایج یه چیزی در حدود 1 تا 1.5 ساله.بعد از اون دیگه کارایی اولیه رو اصلاً ندارن.حتی اگه جدا کرده باشی و خیلی رعایت کنی نهایتش چند ماه بیشتر به عمرش اضافه نمیتونی بکنی
پس بذارش سر جاش!

خب استفاده ای نميکنم ازش که بود و نبودش سر جای اصليش برام فرق کنه :41:
حالا چگونه چند ماه عمرش رو بيشتر کنم :question::whistle::11:

Imantec
18-08-2010, 21:14
خب استفاده ای نميکنم ازش که بود و نبودش سر جای اصليش برام فرق کنه :41:
حالا چگونه چند ماه عمرش رو بيشتر کنم :question::whistle::11:

اگه حداقل 2 صفحه فقط 2 صفحه از این تاپیک رو نگاه کنی میبینی در هر صفحه تأکید شده باتری رو بذاری رو خود لپتاپ حتی اگه استفاده نمیکنی.یکی از دلایلشو گفتم یکی دیگه اینکه ممکنه برق بره و در اثر اون لپتاپ یهو آسیب ببینه
منکه سالهاست دو تا لپتاپ دارم همیشه هم به برقه و هیچوقت باتریشون رو در نیاوردم.نمیفهمم این کارا که شما میکنین چه معنی داره
صفحات قبل رو نگاه کن همه چی گفته شده...

iammahdi
19-08-2010, 03:00
من حدود1 سال و خورده ای هست این لپ تاپم رو گرفتم، هنوز که باطریش مثل قبل کار میکنه، تنها کاری که همیشه حواسم بوده و انجامش دادم، این بوده که Disable Battery Charging همیشه فعال باشه تا بیخودی شارژ نشه، چون اکثرا با برق کار میکنم. کار دیگه ای انجام ندادم.

چه چوری باید Disable Battery Charging رو فعال کرد روی لپ تاپ Dell .

mehran_bnd
20-08-2010, 15:45
سلام دوستان وایو دار این چراغ باتریه من همیشه در حال چشمک زدنه این عادیه؟

من باتریرو در نمیارم گذاشتم رو 80% که شارژ شد از رو باتری بره رو آداپتور

kasra2002
20-08-2010, 17:43
سلام دوستان وایو دار این چراغ باتریه من همیشه در حال چشمک زدنه این عادیه؟

من باتریرو در نمیارم گذاشتم رو 80% که شارژ شد از رو باتری بره رو آداپتور
سلام من مال من چشمک نمی زنه ولی گزینهه های ذکر شده را نمی بینم
کحان اینا

mehran_bnd
20-08-2010, 22:19
سلام من مال من چشمک نمی زنه ولی گزینهه های ذکر شده را نمی بینم
کحان اینا
من f12hfx دارم چراغ بغل دکمه ی وایرلس یه چشمکی می زنه از همون اول اینطوری بود

اون قسمت تنظیمات باتری کنترل پنل vaio control center
power management
enable battery care function

kasra2002
21-08-2010, 10:53
من f12hfx دارم چراغ بغل دکمه ی وایرلس یه چشمکی می زنه از همون اول اینطوری بود

اون قسمت تنظیمات باتری کنترل پنل vaio control center
power management
enable battery care function
مرسی
دوست عزیز وقتی لپتاپ رو خاموش در شارژ می گذارید هم همینطوره حتی اگر شارژش فول بشه بازم چشمک میزنه یا خامو ش میشه و یا ثابت میمونه؟

mehran_bnd
21-08-2010, 12:21
مرسی
دوست عزیز وقتی لپتاپ رو خاموش در شارژ می گذارید هم همینطوره حتی اگر شارژش فول بشه بازم چشمک میزنه یا خامو ش میشه و یا ثابت میمونه؟

فقط وقتی روشته اینطوریه فکر کنم چراغ بستگی به استفاده داره چون مواقعی که کاره سنگین می کنم ثابت میشه از وقتی باتری رو گذاشتم رو 80% دیگه شارژ به 80%می رسه چراغ کناری باتری خاموش میشه

شـیـفــو
26-08-2010, 14:14

اينا هنوز نيومده ؟

roozbeh1369
26-08-2010, 15:25
اينا هنوز نيومده ؟

چرا الان موجود هست
اگر خواستین به من اطلاع بدین تا مشخصات فروشگاه رو براتون بفرستم

شـیـفــو
26-08-2010, 19:30
چرا الان موجود هست
اگر خواستین به من اطلاع بدین تا مشخصات فروشگاه رو براتون بفرستم
لطف ميكنيد پيام خصوصي كنيد برام
هزينشم ميدونيد چقدر ؟ حدودي هم بدونيد عاليه
بي صبرانه منتظرم و تشكر ميكنم

myou380
27-08-2010, 15:45
سلام
با آرزوي قبولي طاعات و عبادات
من ديروز يك لپ تاپ سوني EA16 از ايران رهجو رفتم
فروشنده گفت براي اولين بار لپ تاپ رو بين 18 تا 24 ساعت بذار شارژ بشه بعد روشن كن و تا آخرين شارژ تا خاموش بشه استفاده كن و دفعات بعد پس از اين كه پيغام LOW BATERY زد بزن تو شار‍ژ و استفاده كن

و گفت موقعي كه مي خواي از برق استفاده كني بذار باتري تو دستگاه باشه و هر هفته يكبار هم از شارژ باتري استفاده كن تا باتري خراب نشه

و استدلالش هم اين بود كه اگر هنگام استفاده از برق باتري رو در بياري برق مستقيم وارد مادبرد ميشه ولي وقتي باتري باشه باتري نقش هدايت كننده برق رو داره و براي لپ تاپ مفيد تره و احتمال صدمه به مادر برد كمتره

با آرزوي موفقيت
:11:

deraco
03-09-2010, 04:19
بچه ها 3 تا سوال داشتم :
1- وقتی که لپ تاپ روشنه و داره از باتری استفاده میکنه ! اگه یه دفعه شارژرش رو هم در همون حین یه دفعه بهش بزنیم مشکل داره ؟؟ یه دفعه به برق زدن مشکلی واسش ایجاد نمیکنه ؟
2- حالا برعکسش چه طور؟ وقتی که لپ تاپ روشنه و باتری نداره و بدون باتری داره از برق مستقیم میگیره ، میشه باتری رو در همون حین اضافه کرد ؟؟ این چه طور ؟ مشکل داره ؟

3- دستگاه من یه سره روشنه و توصیه میشه که باتری هم روش باشه و از برق مستقیم همراه باتری استفاده بشه و حالا اگه فانکشن باتری رو روی مثلا 50% تنظیم کنیم بهتر نیست تا اینکه 100% شارژ بشه ؟؟ تو این حالت روشن بودن دستگاه با برق ، تنظیم فاکنکشن پس سودی داره پس ؟؟؟

aalreba
04-09-2010, 22:44
دوستان یه سوال داشتم اینکه آیا شارژرِ جایگزسن که آمپرِ خروجیش بیشتر از قبلیه به سیستم صدمه می زنه؟ اساساً خطر کجا رو تهدید می کنه؟

deraco
08-09-2010, 00:16
کسی نیست جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟

Imantec
08-09-2010, 11:29
بچه ها 3 تا سوال داشتم :
1- وقتی که لپ تاپ روشنه و داره از باتری استفاده میکنه ! اگه یه دفعه شارژرش رو هم در همون حین یه دفعه بهش بزنیم مشکل داره ؟؟ یه دفعه به برق زدن مشکلی واسش ایجاد نمیکنه ؟
2- حالا برعکسش چه طور؟ وقتی که لپ تاپ روشنه و باتری نداره و بدون باتری داره از برق مستقیم میگیره ، میشه باتری رو در همون حین اضافه کرد ؟؟ این چه طور ؟ مشکل داره ؟

3- دستگاه من یه سره روشنه و توصیه میشه که باتری هم روش باشه و از برق مستقیم همراه باتری استفاده بشه و حالا اگه فانکشن باتری رو روی مثلا 50% تنظیم کنیم بهتر نیست تا اینکه 100% شارژ بشه ؟؟ تو این حالت روشن بودن دستگاه با برق ، تنظیم فاکنکشن پس سودی داره پس ؟؟؟
1-نه خاطرت جمع باشه
2-همین الان امتحان کردم:در ضمن روشن بودن و به برق وصل بودن باتریش رو در آوردم و دوباره جا زدم.هیچی نشد
خواستی خودت امتحان کنی احتیاطاً داخل ویندوز نباش.میتونی توی منوی بوت اینکار رو بکنی
3-بذار روی حدود 70 درصد.ولی اگه روی 100 درصدم باشه و دو هفته یبار بذاری خوب کار کنه تا باتری خالی شه برای طول عمر باتری خوبه

دوستان یه سوال داشتم اینکه آیا شارژرِ جایگزسن که آمپرِ خروجیش بیشتر از قبلیه به سیستم صدمه می زنه؟ اساساً خطر کجا رو تهدید می کنه؟
نه چه صدمه ای میخواد بزنه.باعث میشه باتری زودتر شارژ شه.همین حالا شارژرها یا باتریهای قویتر از نوع استانداردش رو خود شرکت سازنده ی لپتاپت داره میفروشه
مهم اینه ولتاژش بیشتر یا کمتر نباشه

deraco
10-09-2010, 14:03
وقتی که الان شارژ نوت بوکم 100% و به برق هم هست و فانکشن دستگاهم رو روی 50% گذاشتم ، مگه نباید جوری باشه که اجازه بده شارژ باتریم کم بشه تا 50% و بعد تازه شروع به شارژ کنه ؟؟ چرا این طوری نیست پس ؟ الان همین طوری 100 میمونه بدون اینکه کم بشه .
مدل Vaio F116 ...

deraco
14-09-2010, 01:47
چه تاپیک فعالی !! واقعا ...

moas
22-09-2010, 11:17
من یه سوال داشتم همیشه نمیتونم خنک کننده را به دستگاه وصل کنم میخواستم ببینم درجه حرارت لپ تاپ رو از کجا می تونم بیینم؟

sobhan1990
22-09-2010, 11:43
3-بذار روی حدود 70 درصد.ولی اگه روی 100 درصدم باشه و دو هفته یبار بذاری خوب کار کنه تا باتری خالی شه برای طول عمر باتری خوبه

چجوری میشه گداشت رو 70 درصد؟

piroooz
22-09-2010, 14:06
وقتی که الان شارژ نوت بوکم 100% و به برق هم هست و فانکشن دستگاهم رو روی 50% گذاشتم ، مگه نباید جوری باشه که اجازه بده شارژ باتریم کم بشه تا 50% و بعد تازه شروع به شارژ کنه ؟؟ چرا این طوری نیست پس ؟ الان همین طوری 100 میمونه بدون اینکه کم بشه .
مدل Vaio F116 ...
وایو فانکشن از شارژ باتری جلوگیری میکنه ...
بطور مثال زمانی که روی 50 یا 80 درصد میزارید یعنی تا اون درصد شارژ میشه ...

ever after
28-09-2010, 14:36
وایو فانکشن از شارژ باتری جلوگیری میکنه ...
بطور مثال زمانی که روی 50 یا 80 درصد میزارید یعنی تا اون درصد شارژ میشه ...
سلام.آقای piroooz یعنی وقتی لپتاپ به برقه enable battery care function رو فعال کنیم بعد که شارز اومد زیر 80 دوباره غیر فعالش کنیم که کامل شارز بشه و ...به همین ترتیب؟مشکل پیش نمیاد هی اینو فعال و غیر فعالش کنیم؟این enable battery care function رو گفتید میشه رو 50 هم تنظیم کرد.کدوم بهتره؟من همه ی پست قبلیارم خوندما :18:اما آخرسر نفهمیدم چی کار کنم بالاخره:42::42::42:

piroooz
28-09-2010, 19:17
سلام.آقای piroooz یعنی وقتی لپتاپ به برقه enable battery care function رو فعال کنیم بعد که شارز اومد زیر 80 دوباره غیر فعالش کنیم که کامل شارز بشه و ...به همین ترتیب؟مشکل پیش نمیاد هی اینو فعال و غیر فعالش کنیم؟این enable battery care function رو گفتید میشه رو 50 هم تنظیم کرد.کدوم بهتره؟من همه ی پست قبلیارم خوندما :18:اما آخرسر نفهمیدم چی کار کنم بالاخره:42::42::42:
اشکالی نداره همه اولش همینجورین:31:
ببینید من گفتم تیک وایو فانکشن را بزنید و خلاص ... همین... آداپتور هم به برق باشه...
دیگه هیچ کاری دیگه ای نمیخواد... اوکی:31:
50 یا 80 درصد فرق خاصی نمیکنه من چون خودم چند روز در هفته نوت بوک را دانشگاه میبرم میزارم روی 80 ...

ever after
28-09-2010, 21:06
اشکالی نداره همه اولش همینجورین:31:
ببینید من گفتم تیک وایو فانکشن را بزنید و خلاص ... همین... آداپتور هم به برق باشه...
دیگه هیچ کاری دیگه ای نمیخواد... اوکی:31:
50 یا 80 درصد فرق خاصی نمیکنه من چون خودم چند روز در هفته نوت بوک را دانشگاه میبرم میزارم روی 80 ...
خدا بهت عمر با عزت بده منو ازین سرگردونی نجات دادی.:thumbsup:مرسی:11:من همین کارو میکنم خرابم شد فدای سرم:31:

kasra2002
29-09-2010, 09:09
مدل Vaio F116 ...
نه دوست عزیز
باید بذاری شارژت کم بشه اینو خود لپتاپ هم بهت میگه
درضمن سعی کن اول شارژر رو به برق بزنی بعد به دستگاه وصل کنی
با اینکه نویز گیر دارند ولی بدلیل احتمال شرطی و جرقه ممکنه اسیب ببینی
فانکشن رو هم روی 70 بذارید تا باتری کم نیارید

Mr Unknown
29-09-2010, 23:02
دوستان من لپ تاپم ایسوزه
گزینه ای داره که وقتی به برق وصله جلوی شارژ باطری رو بگیره؟
.
کلا وقتی به برق وصله همینجوری شارژ باطری 100 بمونه مشکلی پیش نمیاد؟

sadeghnano
07-10-2010, 12:31
سلام خدمت اساتید گرامی
چندسوال داشتم از محضر منور تون
-من یک لپ تاپ سونی گرفتم،میخوام ببینم بار اول چند ساعت بزنم تو شارژ؟خاموش یا روشن؟این قضیه ی 3 بار شارژ چیه؟
ضمنا" جون من آخر با باتری بزنم تو برق و استفاده کنم یا بدون اون؟رو 80 بذارم؟وقتی رو 80 بذاری مگه شارژ فولش 80 نمیشه؟ پش هیچ وفت شارژ ودشارژ کامل نمیشه و 20 درصد باتری بی استفاده می مونه؟وقتی کارم باهاش تموم شد ازبرق بکشم و بذارم خالی شه ی کم؟چون 3-2 ساعت باهاش کار دارم تو روز
جون من نگین پستها رو بخون 48 صفحه س،گیج شدم

piroooz
07-10-2010, 13:51
سلام خدمت اساتید گرامی
چندسوال داشتم از محضر منور تون
-من یک لپ تاپ سونی گرفتم،میخوام ببینم بار اول چند ساعت بزنم تو شارژ؟خاموش یا روشن؟این قضیه ی 3 بار شارژ چیه؟
ضمنا" جون من آخر با باتری بزنم تو برق و استفاده کنم یا بدون اون؟رو 80 بذارم؟وقتی رو 80 بذاری مگه شارژ فولش 80 نمیشه؟ پش هیچ وفت شارژ ودشارژ کامل نمیشه و 20 درصد باتری بی استفاده می مونه؟وقتی کارم باهاش تموم شد ازبرق بکشم و بذارم خالی شه ی کم؟چون 3-2 ساعت باهاش کار دارم تو روز
جون من نگین پستها رو بخون 48 صفحه س،گیج شدم
البته دو صفحه قبل را میخوندی به همه اینا پاسخ داده شده بود
شارژ اولیه 8 الی 10 ساعت...
اول از همه باید باتری را کامل خالی کنید(کار کنید باهاش تا خودش خاموش بشه)
قضیه ی دیگری هم نداره ...
شما وایو فانکشن را روی همون دیفالت خودش (80 درصد) بزار و هیچ مشکلی نداره...
بله بعد از اینکه کارتون تموم شد بهتره هایبرنت کنید و میتونید آداپتور را از لب تاپ جدا کنید ...
نهایتا هفته ای یک الی دو بار میتونید بزارید باتری خالی بشه هر چند که باتری های کنونی (استاندارد لیتیوم) نیازی به شارژ و دشارژ ندارند ...

payam_2002us
07-10-2010, 14:56
دوستان من جدیدا لپ تاپ توشیبا گرفتم و همون روز اول از ویندوزش ریکاوری گرفتم حالا میخوام برای ویندوزم که ویندوز 7 هست با برنامه Acronis Disk Director Suite پارتیشن بندی کنم و درایو اضافه کنم خواستم بدونم که بهد از اینکه پارتیشن بندی کنم بهتر یست از ویندوز ریکاوری بگیرم و اگر یک موقع مشکلی برای ویندوز پیش بیاد و من دوباره ریکاوری ویندوز رو بریزم آیا پارتیشنها و کلا دیتاهایی که توی درایوهای جدید ریختم از بین نمیره ؟ میشه دقیق راهنماییم کنید

innocent_angel
08-10-2010, 16:48
شما باید اول نرم افزار QuickSet رو که تو سی دی خود دل هست یا از تو سایتش قابل دانلوده رو نصب کنی و بعد با زدن دگمه F3 (یا شاید Fn+F3) که تنظیمات مربوط به باتری رو فعال می‌کنه وارد پنجره Battery Meter بشی. تو این پنجره یه برگه با عنوان Battery Life هست که توش گزینه Disable battery charging رو تیک می‌زنی تا شارژ باتری موقتاً متوقف بشه. این گزینه تا زمانی که سیستم رو ری‌استارت نکرده باشی فعال باقی می‌مونه. بعد از ری‌استارت لپ‌تاپ باید دوباره همین کار رو انجام بدی.

پ.ن.: این تنظیمات تو ویندوز XP هستش. اما تا جایی که می‌دونم، تو ویندوزهای دیگه هم تقریباً همین جوریه.

نمیشه کاری کرد که همیشه disable باشه؟

pedramakaay
27-10-2010, 23:52
دوستان سلام...

نميشه كاري كرد كه وقتي لپ تاپ رو با كابل hd به lcd tv وصل كردي صفحه خود لپ تاپ خاموش بشه و الكي كار نكنه؟

در ضمن اگر وقتي لپ تاپ روشنه ببنديش خاموش ميشه؟ چه اتفاقي ميافته؟

سوني مدل EA1AGG

ممنون:11:

piroooz
28-10-2010, 12:11
دوستان سلام...

نميشه كاري كرد كه وقتي لپ تاپ رو با كابل hd به lcd tv وصل كردي صفحه خود لپ تاپ خاموش بشه و الكي كار نكنه؟

در ضمن اگر وقتي لپ تاپ روشنه ببنديش خاموش ميشه؟ چه اتفاقي ميافته؟

سوني مدل EA1AGG

ممنون:11:
در مورد سوال اول که لب تاپ زمانی که مورد استفاده قرار نگیره صفحه به طور خودکار خاموش میشه...
در مورد سوال دوم هم به صورت پیش فرض وقتی شما لب تاپ را ببندید روی حالت استندبای میره و بعد از مدتی هایبرنت میشه...
کلیه این تنظیمات را میتونید توی پاور آپشن تغییر دهید...

pedramakaay
28-10-2010, 22:33
در مورد سوال اول که لب تاپ زمانی که مورد استفاده قرار نگیره صفحه به طور خودکار خاموش میشه...
در مورد سوال دوم هم به صورت پیش فرض وقتی شما لب تاپ را ببندید روی حالت استندبای میره و بعد از مدتی هایبرنت میشه...
کلیه این تنظیمات را میتونید توی پاور آپشن تغییر دهید...

با تشكر از شما:11:

خب مشكل اينجاست كه لپ تاپ داره كار مي كنه ديگه...يعني خودش فكر مي كنه داره فيلم پخش مي كنه و استندباي نميشه در حالي كه ما بهش نيازي نداريم و داريم فيلم رو از تلويزيون مي بينيم:18:

درش رو ببندم چي؟ جواب ميده اين فكر‌؟

piroooz
28-10-2010, 22:40

خب مشكل اينجاست كه لپ تاپ داره كار مي كنه ديگه...يعني خودش فكر مي كنه داره فيلم پخش مي كنه و استندباي نميشه در حالي كه ما بهش نيازي نداريم و داريم فيلم رو از تلويزيون مي بينيم:18:

راستی کابل HDMI را جدا میکنید؟
ولی قاعدتا زمانی که لب تاپ را میبندید روی حالت اسندبای میره ...
کافیه یه لحظه درش را ببندید تا متوجه بشید

fujin
21-12-2010, 16:06

فکر کنم یکی از کلید های fn صفحه مونیتور رو فقط خاموش کنه
یعنی لیپتاپ روشنه ولی صفحه فقط خاموش میشه

amir_ata_21
29-12-2010, 13:06
چه چوری باید Disable Battery Charging رو فعال کرد روی لپ تاپ Dell .
دوست عزیز کلید ترکیبی Fn+F2 رابزن.

gmconimi
30-12-2010, 10:36
بادرود فراوان بر شما - وقتی درخواستی داریم چطور می شود فهمید که شما درخواست را دیده اید یا جواب داده اید؟
به عنوان مثال من درایورهای لپ تاپ توشیبا مدل Satellite m305-s4915 را از شما درخواست کردم - جوابم را دادید - خیلی هم خوب کار کرد ولی من نمی دانستم که شما کی جواب می دهید- به طور اتفاقی دیدم - الان هم درایور Modem و FN آن را می خواهم - لطفا راهنماییم کنید. ممکن است از طریق E-mail با خبر شویم که شما جواب داده اید؟ E-mail: gmconimi@yahoo.com
باز هم از شما تشکر می کنم

amir_ata_21
01-01-2011, 12:38
دوستان لب تاب من بعد از 11 ماه کارکردن حدود 75 درصد شارژ اولیه را نگه می دارد
لب تاب من Vostro 1320 هست
به نظر شما می شه که یه سال دیگه که خواستم باطریشو تعویض کنم از باتری 9 سلولی به جای 6 سلولی استفاده کنم؟
ضمنا تفاوت شارژ این دو باتری چه تایمی است؟
مرسی

mehdi_king
04-01-2011, 18:11
سلام خدمت برو بچ گل.
آقا من دو روز پيش يه لب تاب دل 5010 خريدم.
تا الان هم 2 بار شارژ كاملش كردم.
اما شارژ طولاني مدت نكردم.
به نظر شما شارژ طولاني مدت الان لازمه يا نه.؟

javad026
12-01-2011, 12:42
باسلام

من سوالم رو جایی دیگه پرسیدم كسی جواب نداد ازاساتیدمحترمی كه دستی بر لپ تاپ دارند خواهش می كنم بااستفاده از
تجاربشون به من كمك كنند
حدوددوماه است كه یك لپ تاپhp g62 a53 seخریدم كسی میتونه به من بگه وقتی ازلپ تاپ استفاده نمی كنم وخاموش است اگردو شاخه اداپتورشارژر(درحالیكه سیم دیگه شارژر به لپ تاپ وصل باشه)مدام مثل تلویزیون به پریز وصل باشه مشكلی برای شارژروخود لپ تاپ بوجود نمی یاد(چون وقتی به برق وصل است چراغ ابی كنار سیمی كه از شارژر به لپ تاپ وصل است به رنگ ابی روشن است)علت این سوال من به خاطر این است كه تا الان موقعی كه ازلپ تاپ استفاده نمی كردم دوشاخه اداپتورشارژر رو از برق میكشیدم ولی هربار كه به برق میزنم یك جرقه كوچیكی بین پریزبرق(به یك محافظ برق 8000 تومانی سه چراغه )ودوشاخه ایجاد می شود كسی این تجربه رو داشته ویا میتونه بگه چرا جرقه میزنه ایرادازتبدیل سه به دو(برای دوشاخه برق)نیست همچنین وقتی سیم اداپتوررو ازشارژرجدامیكنم وبدون شارژر به هرپریزی میزنم جرقه نمی زنه
یك سوال دیگه هم دارم الان انتی ویروس من (norton)بعد از دوماه غیر فعال شده وپیغام می ده كه بایدsubscribeبشه با وجودی كه ویندوز اورجینال بروی لپتاپم با انتی ویروس(نسخه دوماهه)نصب بود وup dateهم به خاطر اینترنت باسرعت پایین نكردم الان باید انتی ویروسم رو پاك كنم ویكی دیگه نصب كنم یا راه حل دیگه ای هم هست ببخشید خیلی طولانی شد
باتشكر

piroooz
12-01-2011, 15:57
سلام خدمت برو بچ گل.
آقا من دو روز پيش يه لب تاب دل 5010 خريدم.
تا الان هم 2 بار شارژ كاملش كردم.
اما شارژ طولاني مدت نكردم.
به نظر شما شارژ طولاني مدت الان لازمه يا نه.؟
ببینید همون اول که گرفتید از دستگاه استفاده میکنید تا شارژش تموم شه بعد هم یکبار شارژ کامل (8 ساعت ) انجام میدید و دیگه آدابتور را میزنید به برق و از دستگاه استفاده میکنید ...
هفته ای یکبار هم تا 30 الی 40 درصد خالی کنید

---------- Post added at 03:57 PM ---------- Previous post was at 03:53 PM ----------

دوستان لب تاب من بعد از 11 ماه کارکردن حدود 75 درصد شارژ اولیه را نگه می دارد
لب تاب من Vostro 1320 هست
به نظر شما می شه که یه سال دیگه که خواستم باطریشو تعویض کنم از باتری 9 سلولی به جای 6 سلولی استفاده کنم؟
ضمنا تفاوت شارژ این دو باتری چه تایمی است؟
مرسی
اره عزیزم میشه از 9 سلولی استفاده کرد فقط کمی از لب تاپ میزنه بیرون...
9 سلولی 4 ساعت هست...
6 سلولی هم که 2.5

farshidkoohi
22-01-2011, 14:09
سلام دوستان
حدود سه ماه است که لپ تاپ 5741 ایسر با گارانتی الماس خریدم.اخیرا وقتی باطری لپ تاپم را شارژ می کنم بیشتر از 86 در صد شارژ نمی شود[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و چراغ شارژ آن آبی نمی شود و نارنجی باقی می ماند .
این کار را هم با خاموش بودن لپ تاپ امتحان کردم و هم با روشن بودنش از 86 در صد بیشتر شارژ نشد.دیشب هم حدود 8 ساعت در شارژ بود که فرقی نکرد.
این 86 درصد شارژ به صورت نرمال کار می دهد و سریع خالی نمی کند.علت چیست ؟ آیا باطری خراب شده است؟
آیا باطری هم شامل گارانتی 1 ساله لپ تاپ می شود؟

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sanatoramir
07-02-2011, 23:08
سلام دوستان من تازه لب تاپ msi گرفتم می خوام تو خونه از باتریش استفاده نکنم باتری در بیارم به برق شهری وصلش کنم

یه عده گفتن مادربرد بر اسر کم و زیاد شدن برق می سوزه یه عده گفتن نه. چکار کنم

محافظ برق هم سر راهش یه کمکی کنید ممنون می شم

خوب با بد اگر بد یه توضیحی بدید

piroooz
07-02-2011, 23:25
سلام دوستان من تازه لب تاپ msi گرفتم می خوام تو خونه از باتریش استفاده نکنم باتری در بیارم به برق شهری وصلش کنم

یه عده گفتن مادربرد بر اسر کم و زیاد شدن برق می سوزه یه عده گفتن نه. چکار کنم

محافظ برق هم سر راهش یه کمکی کنید ممنون می شم

خوب با بد اگر بد یه توضیحی بدید

بله در اثر نوسانات برق احتمال آسیب به قطعات دستگاه هست...

moas
08-02-2011, 12:01
باسلام

من سوالم رو جایی دیگه پرسیدم كسی جواب نداد ازاساتیدمحترمی كه دستی بر لپ تاپ دارند خواهش می كنم بااستفاده از
تجاربشون به من كمك كنند
حدوددوماه است كه یك لپ تاپhp g62 a53 seخریدم كسی میتونه به من بگه وقتی ازلپ تاپ استفاده نمی كنم وخاموش است اگردو شاخه اداپتورشارژر(درحالیكه سیم دیگه شارژر به لپ تاپ وصل باشه)مدام مثل تلویزیون به پریز وصل باشه مشكلی برای شارژروخود لپ تاپ بوجود نمی یاد(چون وقتی به برق وصل است چراغ ابی كنار سیمی كه از شارژر به لپ تاپ وصل است به رنگ ابی روشن است)علت این سوال من به خاطر این است كه تا الان موقعی كه ازلپ تاپ استفاده نمی كردم دوشاخه اداپتورشارژر رو از برق میكشیدم ولی هربار كه به برق میزنم یك جرقه كوچیكی بین پریزبرق(به یك محافظ برق 8000 تومانی سه چراغه )ودوشاخه ایجاد می شود كسی این تجربه رو داشته ویا میتونه بگه چرا جرقه میزنه ایرادازتبدیل سه به دو(برای دوشاخه برق)نیست همچنین وقتی سیم اداپتوررو ازشارژرجدامیكنم وبدون شارژر به هرپریزی میزنم جرقه نمی زنه
یك سوال دیگه هم دارم الان انتی ویروس من (norton)بعد از دوماه غیر فعال شده وپیغام می ده كه بایدsubscribeبشه با وجودی كه ویندوز اورجینال بروی لپتاپم با انتی ویروس(نسخه دوماهه)نصب بود وup dateهم به خاطر اینترنت باسرعت پایین نكردم الان باید انتی ویروسم رو پاك كنم ویكی دیگه نصب كنم یا راه حل دیگه ای هم هست ببخشید خیلی طولانی شد
باتشكر
وقتی از لپ تاپ استفاده نمیکنید باید از برق خارج بشه و برای جلوگیری از جرقه باید از سیم رابط دکمه دار استفاده کنید یا 2شاخ سیم رابط را به برق وصل کنید
درمورد آنتی ویروس نسخه هایی که روی لپ تاپ هست مدت داره و بعد ار اتمام مدتش قابل استفاده نیست

sanatoramir
08-02-2011, 15:04
اگر با باتری بزنمش تو برق باز هنگامی که تو برق از باتری استفاده می شه اینطوری بانری ضعیف نمی شه یا مشکل ایجاد نمی کنه یه راهنمای کلی کنید

kavian123
11-02-2011, 03:29
دوستان 70% مشکل سر باتری هست یه هیچ وجه احنیاجی ندارید باتری رو در بیارید
این کار باعث زودنر خراب شدن باتری تون میشه

mlk0000
20-02-2011, 14:42
در مورد باطری لپ تاپ یکی از دوستان گفت که بله باید رو 100 باشه و همیشه هم شارژبشه

ولی من کلی گشتم:
1.الآن اکثر لپ تاپ ها سیستم شارژشون عوض شده و این سیستم هنگامی که باطری پر شه برق رو از باطری جدا می کنه و برق مستقیم میشه یعنی باطری از مدار جدا میشه
2.هر وسیله برقی هر زمان به برق وصل میشه و جدا میشه یه شوک بهش وارد میشه که بد هست
3.باطری اگر حداقل هفته ای یکبار شارژ خالی نکنه و دوباره شارژ نشه ظرفیتش کم میشه بقول خودمون تنبل میشه

نتیجه ها:
1.باطری از لپ تاپ در نیارید مگر اینکه لپ تاپ شماقدیمی باشه (1و2)
2.باطری حداقل هفته ای یکبار خالی کنید (3)

aseman5061
02-03-2011, 21:52
سلام اگه میشه در مورد پاک کنندها lcdلب تاب مثل اسپری های موجود در بازار اطلاعاتی بدبید

pintorikio
04-03-2011, 13:19
سلام
من لپ تاپ وایو سری F13 دارم.باتری این سری از لپ تاپ ها چطوریه؟
اکثراً هم از برق شهری استفاده میکنم.
آیا اگه باتری دائم وصل باشه باتری خراب نمیشه؟
ممنون میشم بهترین پیشنهاد رو بگین.

moas
04-03-2011, 13:57
سلام
من لپ تاپ وایو سری F13 دارم.باتری این سری از لپ تاپ ها چطوریه؟
اکثراً هم از برق شهری استفاده میکنم.
آیا اگه باتری دائم وصل باشه باتری خراب نمیشه؟
ممنون میشم بهترین پیشنهاد رو بگین.

---------- Post added at 01:57 PM ---------- Previous post was at 01:56 PM ----------

سلام اگه میشه در مورد پاک کنندها lcdلب تاب مثل اسپری های موجود در بازار اطلاعاتی بدبید
اگه میدونین هنوز تاریخ مصرف دارن استفاده کنین وگرنه ضرر داره

mishanak200
07-03-2011, 11:16
به عنوان اولين سوال: شيشه Lcd رو با چي تميز كنيم؟

من موقعی که لپ تاپمو می گرفتم طرف یه جعبه داد که توش lcd پاک کن بود یه دسنمال مخصوص با محلول. فکر کنم یگردی می تونی پیدا کنی.

mishanak200
07-03-2011, 11:20
من لپ تاپم dell xps l50x هستش. وقتا شارژ میکنم تو نرم افزارش می نویسه 99% و هیچ وقت 100% رو نشون نمی ده. البته یه led هم داره که وقتی شارژ کامل شد خودش خود به خود برق رو قطع می کنه و led خاموش می شه.

به نظر شما این 99% شدن طبیعی هست یا مورد داره؟

kavian123
08-03-2011, 01:25
من لپ تاپم dell xps l50x هستش. وقتا شارژ میکنم تو نرم افزارش می نویسه 99% و هیچ وقت 100% رو نشون نمی ده. البته یه led هم داره که وقتی شارژ کامل شد خودش خود به خود برق رو قطع می کنه و led خاموش می شه.

به نظر شما این 99% شدن طبیعی هست یا مورد داره؟
دلیلش نمیدونم چیه ولی زیاد دیدم اینطوریه