PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محاسن و معایب رینگ اسپرت

Ceramic
09-06-2008, 13:14
دیروز با یکی از آشنایان دور که در خارج از کشور در یکی از کارخانه های خودرو سازی کار می کند و برای مدتی به ایران سفر کرده صحبت می کردیم . بحث به رینگ اسپرت کشیده شد و ایشان دو موضوع را که برای من تازگی داشت در این مورد مطرح کرد :

1. این دوست ما می گفت یکی از مشکلات بزرگ خودروهایی که از رینگ های اسپرت آلومینیومی و چدنی استفاده می کنند ، خشک بودن این رینک ها و تاثیر آن در تصادف های جاده ای است . به این معنا که رینک بر اثر ضربه ی شدید به چند تکه خرد می شود که گاه همین تکه ها با اهرم شدن زیر خودرو ( که به دلیل سرعت بالا هنوز در حال حرکت است ) موجب واژگون شدن آن می شود .

2. نکته ی دیگری که ایشان اشاره کردند ، این موضوع بود که رینک های معمولی به دلیل نرم بودن ، حتی پس از وارد آمدن ضربات شدید و خم شدن همچنان مجموعه ی سیستم ترمز را محافظت می کند و ترمزها ولو برای زمان کوتاه به عملکرد خود ادامه می دهد در حالی که در رینگ های اسپرت ، باز هم به دلیل خرد شدن رینگ ، سیستم ترمز نیز آسیب دیده و از کار می افتد .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با در نظر گرفتن دو نکته ی بالا ، به اضافه ی این که رینک های اسپرت خریداری شده از بازار ، معمولا بدون مطالعه و انجام محاسبات لازم در زمینه ی وزن ، بیشینه ی سرعت ، نوع و کلاس خودرو و .... و صرفا به دلیل نما و زیبایی ظاهر خریده می شود ، به نظر می رسد که تهیه ی این رینک ها بدون در داشتن اطلاعات کافی و تجهیزات قوی برای سنجش و تعیین نوع رینگ مناسب ، کار درستی نیست و به راحتی می تواند خطرات مرگباری را برای راننده ایجاد کند .

نظر شما چیست ؟

Hektor
09-06-2008, 15:26
نکته ی درست و بدیهی رو ایشون گفته
رینگ های معمولی فولادی هست و قابل خم شدن در اثر ضربه های شدید اما رینگهای اسپرتی عمدتا آلومینیومی هست هر چند نمونه های کامپوزیت و کربنیش هم خارج از کشور قیمتهای نجومی دارند.اما رینگهای اسپرت آلومینیومی داخل کشور کیفیت پایینی دارند و از مارک های معروف هم نیستند و در موارد پیش آمده که در جاده بطور خودبخورد متلاشی شدند و باعث واژگونی خودرو و مرگ سرنشینان شدند
یا رینگ اسپرت نندازید یا اگر استفاده می کنید سعی کنید مارک های معروف و ارجینال خریداری کنید هر چند قیمتش بالا باشه.رینگهای عادی نمیتونن زیر فشار دینامیکی که در سرعتهای بالا بهشون میاد مخصوصا با جاده های غیر استاندارد ایران دوام بیارند
ضمن اینکه اگر رینگ اسپرت استفاده می کنید باید سیستم فنربندی رو هم تقویت کنید و بازدید از توپی چرخ و سیستم تعلیق رو بطور منظم و دائمی داشته باشید

mazdakaa
09-06-2008, 16:02
رینگ داریم تا رینگ رینگهای مارک معتبر هم سبک هستند و هم مقاوم تر
اگه اینطوره پس تمام ماشینهای خارجی ناامن هستند ولی پراید ایرانی اصلا تو دست انداز رینگ نمیپیچونه

ehsssssan
11-06-2008, 01:41
رینگ داریم 4تا نو نو 300 تومن
رینگی هم داریم (من پایینشو که دیدم میگم) 2 تا شو 1.5 تومن

معلومه فرق میکنه اگه دقت کنید میبینید که ماشین های نو و آخرینمدل همشون بارینگ های اسپرت زده میشن ولی نهاون رینگی که میدن دست من و شما
درسته که رینگ معایبی که گفتین رو داره البته رینگ های که ایران فروخته میشن
ولی مزایایی هم داره مثلا
هندلینگ بالا
قدرت مانور خیابانی (من خودم سمندیکه رینگ 800 تومنی داشت رو با سمند معمولی امتحان کردم واقعا فرق داشت)(پرشیا که دیگه جای خود دارد)
زیبایی بیش از حد
و
.
.

الان اولین ماشینیکه ایران روش رینگ میندازه همین سمند بود دیگه lx رینگ داشتن روش
اما الان رو سمند سورن رینگ جدید میزارن نمیدونم چه جوریاست کسی خبر داره ؟ یا سمند سورن داره؟

|محمدی|
11-06-2008, 05:21
خب البته باید با مطالعه و .... رینگ رو خرید که تو ایران فعلا اینطور نیست و خیلی کمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]