PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال : مشكل Encoding در VB

aliakbari
07-12-2004, 23:33
يه برنامه نوشتم توي VB. تمام فرم هاش رو هم فارسي set كردم. از يه ماژول هم استفاده كردم كه عربي پشتيباني ميكرد. هر بار كه برنامه رو روي كامپيوتر خودم run ميكنم درست اجرا ميشه. اما وقتي ميبرمش روي سيستم هاي ديگه فارسي هارو اجق وجق نشون ميده. به نظرتون چه مرگشه؟ يه عالمه راه هم امتحان كردم. اما نشد.
(منظورم از سيستم هاي ديگه كامپيوتر هاي ديگس)

habibi
08-12-2004, 20:08
احتمالا برنامه شما مشكل شناخت فونت داره. فكر مي‌كنم يه نسخه از فونتي رو كه در برنامه استفاده مي‌كنين بايد به برنامه اضافه كنين.
البته من زياد از ويژوال بيسيك اطلاع ندارم ولي يكي از دوستان هم همين مشكل رو داشت و به اين روش حلش كرد.

aliakbari
08-12-2004, 23:49
مشکل از فونت نیست. مطمئنم. چون یه عالمه فونت که روی کامپیوتر خودم دارم رو روی هر کامپیوتری که میخوام روش برنامه ام رو run کنم میریزم. اما درست نمیشه... خیلی فاجعه اس.

habibi
09-12-2004, 16:42
ولي اين ايرادي كه شما مي‌گي قطعا به خاطر فونت بايد باشه.
روتين فونت رو يه كنترل بكن. من منظورم اينه كه شايد برنامه شما فونت رو درست آدرس دهي نمي‌كنه. به هم ريختم فونت هميشه ناشي از عدم تطابق encoding اونهاست.

aliakbari
09-12-2004, 18:28
روتين فونت رو يه كنترل بكن.

منظورت رو واضح تر میگی.
ممنونم.

habibi
09-12-2004, 18:44
مثلا شما فرض كن كه برنامه توي دستگاه شما مسير فونت زير رو استفاده مي‌كنه:
c:\winxp\fonts
حالا اين برنامه مي‌ياد روي دستگاه من اجرا بشه ولي ويندوز من اونجوري ديگه نيست اينطوريه:
d:\windows\fonts
در اين صورت برنامه شما درست اجرا نمي‌شه. چون داره يه جاي ديگه‌اي دنبال فونت مي‌گرده كه نيست.

aliakbari
09-12-2004, 19:41
آها، نه فونت هارو روی همه سیستم ها خودم دونه دونه نصب کردم. root ٍ تمام ویندوزها هم یکیه. یعنی سیستم ها از نظر دایرکتوری های سیستم فرقی نمیکنن.

ببینم اون ماژولی که من استفاده کردم که برای encoding عربی نوشته شده بود مشکلی ایجاد نمیکنه؟ من از یکی دیگه هم که همین مشکل رو داشتم پرسیدم گفت مال منم شانسی روی بعضی دستگاه ها اجرا میشد. گفت VB رو روی اون سیستمی که میخوای برنامه ات رو run کنی دوباره نصب کن. اون کارم کردم (چند دفعه) اما بازم نشد. :?

نکته جالب این که احتمالا این مشکل رایجیه. اما عجیبه اینجا به غیر از شما هیچکی اظهارنظری نکرده تا الان. :roll:

این برنامه رو روش کلی وقت گذاشتم برای محل کارم نوشتم اما حالا به مشکل برخورده و فقط روی سیستمی که نوشته شده کار میکنه.
حتی orderٌٍ ِ فرم ها هم که موقع نوشتن Left to right تنظیم شده بود هنگام run شدن روی بقیه سیستم ها Left to right میشه!!!!!

aliakbari
09-12-2004, 19:44
در اين صورت برنامه شما درست اجرا نمي‌شه. چون داره يه جاي ديگه‌اي دنبال فونت مي‌گرده كه نيست.

آها، نه فونت هارو روی همه سیستم ها خودم دونه دونه نصب کردم. root ٍ تمام ویندوزها هم یکیه. یعنی سیستم ها از نظر دایرکتوری های سیستم فرقی نمیکنن.

ببینم اون ماژولی که من استفاده کردم که برای encoding عربی نوشته شده بود مشکلی ایجاد نمیکنه؟ من از یکی دیگه هم که همین مشکل رو داشتم پرسیدم گفت مال منم شانسی روی بعضی دستگاه ها اجرا میشد. گفت VB رو روی اون سیستمی که میخوای برنامه ات رو run کنی دوباره نصب کن. اون کارم کردم (چند دفعه) اما بازم نشد. :?

نکته جالب این که احتمالا این مشکل رایجیه. اما عجیبه اینجا به غیر از شما هیچکی اظهارنظری نکرده تا الان. :roll:

این برنامه رو روش کلی وقت گذاشتم برای محل کارم نوشتم اما حالا به مشکل برخورده و فقط روی سیستمی که نوشته شده کار میکنه.
حتی orderٌٍ ِ فرم ها هم که موقع نوشتن Righ to left تنظیم شده بود هنگام run شدن روی بقیه سیستم ها Left to right میشه!!!!!

habibi
10-12-2004, 21:31
آخرين چيزي كه به نظرم مي‌رسه اينه كه كنترل كني برنامه توي كدوميكي از ويندوزهاي عربي يا انگليسي دچار مشكل مي‌شه؟ شايد ايراد از اين باشه.

احتمالا دوستان ديگر هم مثل من چندان از برنامه نويسي اطلاع ندارن وگرنه تا به حال يكي كمك كرده بود! :wink:

aliakbari
10-12-2004, 22:19
برنامه رو توی ویندوزهای انگلیسی چک کردم . همشون XP بودن. تا حالا توی ویندوزهای عربی یا فارسی چک نکردم. اما تا اون جایی که میدونیم ما Arabic or Farsi Win XP نداریم. داریم؟؟؟!!!
آخه الا و بلا باید روی XP اجرا کنم این برنامه رو...

habibi
10-12-2004, 22:32
چي بگم والا ... :(
ديگه كف گير من كه خورده به ته ديگ! :oops:

aliakbari
10-12-2004, 22:40
به هر حال خیلی ممنون.

habibi
10-12-2004, 22:44
خواهش مي‌كنم. ناقابل بود.

آقا هركي بلده بياد به ايشون كمك كنه. ثواب داره. :)

pcockz80
11-12-2004, 11:20
اینو امتحان کن احتمالا مشکلت حل میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
8)

pcockz80
11-12-2004, 11:52
در ضمن اینم ببینی بد نیست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
8)

aliakbari
12-12-2004, 18:38
تا این لحظه که هیچ کدوم از لینک ها کار نمیکنن. دوباره بعدا امتحان میکنم.
به هر حال ممنون.

aliakbari
16-12-2004, 22:43
این لینک هایی که توشتی کار نمیکنه که !!! :roll:

habibi
18-12-2004, 19:19
لينك ها كار مي‌كنه كه! :wink:
خودم امتحان كردم. اولي يه فايل 5.5 كيلوبايتي هست.
دومي سايت تخصصي برنامه نويسان ايران زمينه. البته اين لينك به يك اتاق گفتگو باز مي‌شه. در همين مورد.

گمنام جان از كمكت متشكرم.

aliakbari
19-12-2004, 08:44
مشكل از ISP بود. الان دیدم لینک هارو.