PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظرات درباره مادربورد Gigabyte

hezare24
06-06-2008, 06:57
دوستان لطف کنید نظرات خود را در باره مدل های مختلف مادر بورد Gigabyte بیان کنید.

alidadash
14-06-2008, 18:35
یه شرکت خیلی غول که بیشتر پول اسمش و تبلیغاتشو میخوره تا پول کیفیت و خدمات رو

alidadash
14-06-2008, 18:35
محصولاتش هم خوبن ولی خوب بهترین نیستن
البته با قیمتهای تقریباً گرون

Bracket
14-06-2008, 19:03
البته باید اعتراف کنم که گیگابایت چند وقتیه که واقعا داره خوب کار میکنه و حقیقتا این اواخر مینهای فوق العادهای تولید کرده مخصوصا مینهای Dq6 واقعا هم توسری P35 هم X38 و X48 مینهای فوق العاده ای از هر نظر بودن و هستن مخصوصا این X48-dq6 به نظر من بهترین مین X48 موجود هست .

alidadash
14-06-2008, 20:00
سلام
منتظر بورد X48 فاکسکان هم باشین.

jdw
21-06-2008, 21:55
به نظر من که فقط اسم داره و بازار ایران رو گرفته
من که تست کردم اصلا جالب نبود

MaSoOd
22-06-2008, 00:19
به قول دوستمون Bracket گیگا بایت از سری DQ6 به بعد داره حرفه ای کار میکنه

چاره ای هم نداره چون در غیر این صورت رقیبش ایسوس ازش میزنه جلو

دقت کردین همیشه ( تازگیا ) بردای ایسوس رو با گیگا مقایسه میکنن ( بردایی که تو یه ردن )

ahmadblue
07-07-2008, 15:47
من تا حالا 4 تا سيستم عوض كردم مين همشون هم گيگا بود.با اين تجربياتي كه كسب كردم از 100 نمره بهش 75 ميدم در كل فكر ميكنم asus بهتر باشه

Professor Massoud
09-07-2008, 17:52
به نظرم ایسوس خیلی بهتر از گیگا بایته.

amin123
09-07-2008, 18:27
به نظرم ایسوس خیلی بهتر از گیگا بایته.

سلام..

دوست عزيز ممنون ميشم اگه دلايلتون را بگيد.........

arashf
17-09-2008, 21:17
سلام دوستان
مادربردهای گیگا مادربردهای خوبی هستند اما دارای یک عیب بزرگ هستن و اون اینکه گرمای زیادی تولید می کنند و این امر باعث کم شدن دوام و پایین اومدن نسبی سرعت اونها می شه . و حتما استفاده از چند فن در کیس الزامیه .

alborz_k
22-09-2008, 03:04
سلام دوستان
مادربردهای گیگا مادربردهای خوبی هستند اما دارای یک عیب بزرگ هستن و اون اینکه گرمای زیادی تولید می کنند و این امر باعث کم شدن دوام و پایین اومدن نسبی سرعت اونها می شه . و حتما استفاده از چند فن در کیس الزامیه .

دمای زیادی تولید می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18:
کجاشون این دما رو تولی می کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18:
مادربرد که کارت گرافیک نیست که در مورد دماش این قدر حساس باشیم. مادربرد فقط در زمان اورکلاک نیاز به خنک بودن پل شمالی داره ، که الحمدالله مادربرد های گیگا در اورکلاکینگ همیشه جزء بهترین ها بودند و هستند.

alborz_k
22-09-2008, 03:06
به قول دوستمون Bracket گیگا بایت از سری DQ6 به بعد داره حرفه ای کار میکنه

چاره ای هم نداره چون در غیر این صورت رقیبش ایسوس ازش میزنه جلو

دقت کردین همیشه ( تازگیا ) بردای ایسوس رو با گیگا مقایسه میکنن ( بردایی که تو یه ردن )
البته فقط تو ایران هست که برد های ایسوس رو با گیگا مقاسه می کنند . در سایر نقاط جهان برد های گیگا رو با ایسوس مقایسه می کنند. و فروش ایسوس در جهان بسیار بیشتر از گیگا هست و گیگا ، رسیدن به ایسوس رو حتی تصور هم نمی کنه.

ebtekar
29-09-2008, 21:52
من تمام مادر برد های جدید گیگا رو و asus رو امتحان کردم قضاوت این رو زا خیلی سخت شده

فقط گیگا رو باید یه متخصص ببنده چون اکثرا در صورت متعادل نیودن قطعات نیاز به فلش داره تو مدل های ارزون قیمتش سری داینامیکش قوقا کرده فقط گارانتیش تو ایران یه مقدار تن به تعویض نمیده

تو مدل 8n-sli که 1 سال پیش تو بازار بود حرارت زیادی در مادربرد احساس می شود کلا در نظر بگرید گیگا محصولاتش پر حرارت هستند مثلا کارت گرافیک 8600GT بدون اورکلاک بحدی داغ میشه که دستت رو جیز میکنه ولی این عادی هستش و هیچ مشکلی در طول عمر اون نداره البته کمپانی سازنده فکر این رو نکرده که تو ایران ما رو هر کیس دره پیتی میریم سیستم میبندیم که اصلا خنک کاری حالیش نیست فقط تا دلشون بخواد فن میزارند فکر می کنند خنک میشه

داداش من معتقدم کمپانی های بزرگ مثل giga وasus و... فکر همه چیز رو میکنند تا اون رو به بازار بدند و بخودی سوابق خودشون رو به گند نمی کشند و همیشه مشکل از اینجاست که ما دقیق عمل نمی کنیم

جسارتا اونا مرز ندارند که سیستم هارو پک می دند نه مثل ایران که بچه با باباش بحسش میشه میره شرکت میزنه فکر میکنه همش و فقط بستن پیچ هستش

milky way
30-09-2008, 00:32
من تمام مادر برد های جدید گیگا رو و asus رو امتحان کردم قضاوت این رو زا خیلی سخت شده

فقط گیگا رو باید یه متخصص ببنده چون اکثرا در صورت متعادل نیودن قطعات نیاز به فلش داره تو مدل های ارزون قیمتش سری داینامیکش قوقا کرده فقط گارانتیش تو ایران یه مقدار تن به تعویض نمیده

تو مدل 8n-sli که 1 سال پیش تو بازار بود حرارت زیادی در مادربرد احساس می شود کلا در نظر بگرید گیگا محصولاتش پر حرارت هستند مثلا کارت گرافیک 8600GT بدون اورکلاک بحدی داغ میشه که دستت رو جیز میکنه ولی این عادی هستش و هیچ مشکلی در طول عمر اون نداره البته کمپانی سازنده فکر این رو نکرده که تو ایران ما رو هر کیس دره پیتی میریم سیستم میبندیم که اصلا خنک کاری حالیش نیست فقط تا دلشون بخواد فن میزارند فکر می کنند خنک میشه

داداش من معتقدم کمپانی های بزرگ مثل giga وasus و... فکر همه چیز رو میکنند تا اون رو به بازار بدند و بخودی سوابق خودشون رو به گند نمی کشند و همیشه مشکل از اینجاست که ما دقیق عمل نمی کنیم

جسارتا اونا مرز ندارند که سیستم هارو پک می دند نه مثل ایران که بچه با باباش بحسش میشه میره شرکت میزنه فکر میکنه همش و فقط بستن پیچ هستش
کلا الان دیگه نمیشه یه مینبورد بد پیدا کرد حداقلش اینه تقریبا تقریبا همه مینبوردها کارشون رو انجام میدن ولی خوب شاید انتخاب بین متوسط و خوب و خوبتر باشه که خوب همه دنبال خوبتره هستن دیگه .

ali65
30-09-2008, 17:08
من که یه مین p35 از گیگا دارم که پدرم را در آورده و بیچارم کرده تا امروز
کاش همون ایسوس می خریدم
علارغم تعریف های زیاد تو اینترنت از گیگا هست دفعه بد اگه بخوام انتخاب کنم گیگا نمی خرم

ebtekar
30-09-2008, 17:36
من که یه مین p35 از گیگا دارم که پدرم را در آورده و بیچارم کرده تا امروز
کاش همون ایسوس می خریدم
علارغم تعریف های زیاد تو اینترنت از گیگا هست دفعه بد اگه بخوام انتخاب کنم گیگا نمی خرم

این مین جایی برای ضعف نداره هم قیمتش عالی هستش هم کارایی بالایی داره تا قبل اینکه تو بازار فروشش شدت پیدا کنه در مرحلع اول فروش برای سیستم هایی که جهت سرور های کوچک استفاده میشدند بهره برداری می شد

ghahremanimehdi
30-09-2008, 21:05
گیگا تو ایران فقط یه برتری نسبت به ایسوز داره و اون هم اینه که گارانتی آواژنگ پشتش هست وگرنه کمتر کسی سراغ گیگا میرفت.
ما که تعریفی از گیگا ندیدیم راستش فقط تبلیغات آواژنگ رو دیدیم.

ebtekar
30-09-2008, 23:34
گیگا تو ایران فقط یه برتری نسبت به ایسوز داره و اون هم اینه که گارانتی آواژنگ پشتش هست وگرنه کمتر کسی سراغ گیگا میرفت.
ما که تعریفی از گیگا ندیدیم راستش فقط تبلیغات آواژنگ رو دیدیم.

اتفاقا من این حرف شمارو تائید نمیکنم چون مادر بردش عالی هستش ولی گارانتیش داقون اونم فقط بخاطر اینکه تعویض تو کارش نیست البته شاید دلیلی برای این کار باشه که ما ندونیم به هر حال از شرکت پشتی بان asus بهتر هستش البته الماس خاور میانه هم فقط اسمش بزرگه در صورتی که تا یه مادر بورد میره گارانتی مشکلش هم فقط با یه تعویض خازن حل میشه رو میگه موجودی نداریم پولش رو میریزند به حسابت چند خریدی؟120000 تومان چند میریزند تو حساب 90000 تومان اینم یه راه واسه کاسبی البته با گارانتی ویستا کمتر دچار مشکل میشیم گارنتی دیجیتال هم خوب هستش من مادر برد اسوس رو دوست دارم مادر برد مورد علاقه من تو مدل پایین p5-ld2-x و تو مدل بالا سری delux مدل نا موفقش البته برای من که زیاد حالیم نیست سری p5-b p5-k

بازم چون اسوس خوش قیمت تر هستش و توانایی فرکانس یابی برای قطعات مختلف مثلا کارت گرافیک biostar براش راحت تر هستش ولی گیگا این چیزا واسش قابل هزم نیست یعنی دنبال لقمه بزرگتر هستش

تو قسمت فنی شرکت الماس خاور میانه توصیه شده که برای sli کردن بهتر هستش که از کارت giga استفاده کنید دلیل رو شاید تبلیغ بدونید ولیه چه ربط به شرکت رقیب داره

در کل شاید مادر برد گیگا از اسوس کمتر باشه ولی کمپانی قدرت مند تری داره چون به عنوان مثال کارت گرافیک اسوس در برابر گیگا خیلی ضعف داره

ali65
01-10-2008, 10:37
این مین جایی برای ضعف نداره هم قیمتش عالی هستش هم کارایی بالایی داره تا قبل اینکه تو بازار فروشش شدت پیدا کنه در مرحلع اول فروش برای سیستم هایی که جهت سرور های کوچک استفاده میشدند بهره برداری می شد
من که الان هم دارم از این مین استفاده می کنم هیچ خیری ازش ندیدم و جز اذیت چیزی برام نداشته
وای به حال وقتی که این مادربرد سرور هم بشه
مادربردی که تو 6 ماه 1 بار تعویض بشه و 1 بار هم تعمیر نیازی به تعریف نداره اونم سر مشکلات خیلی مسخره و خنده دار

akbarferdosi
31-10-2008, 12:44
گیگا پول اسمشومیخوره وبسیارگرونتر از قیمت واقعیش فروخته میشه توایران هم جا افتاده وهرکی میخواد مین بخره فقط فکر میکنه مین یعنی همون گیگا!!!

H A M E D
31-10-2008, 13:48
من خودم هم نماينده فروش آواژنگ هستم و هم خدماتش.

مادربرد ها رو به هر روشي كه بگيد تست و مقايسه كردم.
شما هم خريدار نيستيد كه بخوام تعريف الكي كنم.
اما مادربردهاي گيگا رو اگه با هم رده خودشون مثلا تو برند ايسوس مقايسه كنيد. صد در صد بهتر هستن.
خداييش من اصلا چندين بار از اين مادربرداي ايسوس فروختم ولي انقد دردسر داشتم كه بيخيالش شدم. مثلا يه مادربرد p5 الان تو شركت دارم گارانتي ديجيتال مشكل عجيبي داره كه سكته ميكنه وسط كار همه چيزش رو تست كردم از مادربرده اما فرستادم همونجوري پس فرستادن و ميگن مشكل نداره. به اصطلاح تو پاچمون رفته ولي گيگا رو حتي اگه شرايط گارانتي نداشته باشه بالاخره درستش ميكنن.
گارانتي ويستا رو كه اصلا حرفشو نزن! يه مادربرد فرستادم ديگه نيومد. معلوم نيست چيكارش كردن. وروديشو دارن اما بقيش معلوم نيست. البته يه هارد هم سرنوشتش به همين شكل شد.

akbarferdosi
31-10-2008, 18:37
ازنظر گارانتی از حق نگذریم که خدائیش من رفتم آواژنگ کارم درست را انداختند ولی ازنظر کارائی به نظر من از ایسوس چندان سرتر نیست ولی قیمت بخصوص در مینهای حرفه ای خیلی بالاتره!

ehsssssan
11-12-2008, 12:01
من نظرم در مورد ex58-extrme خیلی مثبته قیمت 490 تومن

مشخصات هم خواستید میتونم براتون بزارم

D3vil_A
11-12-2008, 12:30
دوستان چرا الان رو مقایسه میکنید قبلا که گیگا سری اینتل 478 داد بیرون بازارو ترکون تقریبا 95 درصد بازار رو گرفت
اون زمان من یه سیستم جم کردم گیگا بسیار عالی بود و در اون زمان یادمه همه گیگا میبستند
در ضمن هر چیزی یه دوره ای داره الان ایسوز یا ام اس آی قبلا گیگا بود حالا در آینده معلوم نیست چی بیاد
پس زمانی که قضاوت میکنید به گذشته هم نگاه کنید!!!

Main:Abit An78GS
Vga:EN8800GT 256MB
Cpu:Phenom 9550 x4
Ram:2x1GB Patriot Blood Iron 800Mhz
Power:Green Gp480A

amir_2006
18-12-2008, 12:16
بهترین مادربرد ایسوز تو بازار ایران
به همراه قیمت

Gamemaster
18-12-2008, 18:31
فقط اين اخرش GA-EX58-DS4 تا كريسمس ميخرمش
Intel® X58 + ICH10R Chipset

Supports the newest Intel® Core™ i7 processors in socket LGA1366 with QPI 6.4 GT/s
Revolution energy saving design with DES Advanced featuring hardware based Dynamic 6-Gear switching
Supports 3 channel DDR3 2100+ memory by 6 DIMMs
3 way CrossFireX support for ultimate graphics performance
Advanced 12+2+2 power phase design with VRD 11.1 support
Unique hardware control IC to provide more precision voltage control
100% 50,000 hour lifespan Japanese solid capacitors design
Patented DualBIOS with dual hardware BIOS protection
Power/reset/Clr CMOS onboard button for easily operation on the workbench
Features high speed Gigabit Ethernet connection
Features SATA 3Gb/s with RAID function
Home theater quality 8-channel High Definition Audio

mahdi1535
19-12-2008, 10:37
کسی میدونه چرا گیگا دیگه مادربورد با چیپ p35 تولید نمیکونه . فکر میکنم کلا دیگه مادبورد با این چیپ ست تولید نمیشه . کسی میدونه علتش چیه ؟ آیا چیپ p35 مشکلی داره ؟

Gamemaster
19-12-2008, 14:31
شايد براي اينكه قديمي شده يا اينكه براشون نمي صرفه

Excel-VB
19-01-2009, 15:01
سلام بر دوستان عزيز
يك كيس براي سرور مي خواهم جمع كنم با حدود 500 هزار تومان
دوستان عزيز چه قطعاتي پيشنهاد مي كنند؟؟
براي ويندوز 2003 سرور
Intel Support هم باشد ....
من يك سري مادربورد گيگا پيدا كردم (در سايت گيگا) اما متاسفانه LAN Onboard را تحت ويندوز 2003 نمي شناسد!!
از كمك دوستان متشكرم

پ.ن: رم DDRII با باس 1200 ظاهرا توي ايران نيامده! آيا اين درست است؟؟

با احترام
كاويان

papillon11
19-01-2009, 22:28
دوستان مادربورد GIGABYTE GA-EX58-UD3R تو بازار نیومده هنوز؟ قیمت 200 دلاره . به نظرتون بیاد تو ایران چقدر میشه .ببینم میشه آخر ما یه cori7 جمع کنیم . کسی اطلاعی در مورد عملکرد این مادربورد نداره؟

pc_hex
07-02-2009, 21:55
سلام
من از گیگا خوشم میاد بخاطر سرعتش و تکنولوژی برترش
ولی نمیدونم چرا امنیت این مارک خیلی ضعیفه و توانایی حفظ طولانی مدت ویندوز ها را نداره
برای همین همیشه واسه خودم و مشتریان عزیز asus p5q,asus m2ne sli میدم

hesamjm
18-02-2009, 00:02
سلام
خوب بحث داغ ایسوس و گیگا رو از اول خوندم
من giga ma-770-ds3 (با سی پی یو amd 9750)دارم تا حالا هیچ مشکلی باهاش نداشتم ولی یه نکته چیپست north bridge خیلی داغ میشه بطوری که اصلا نمیشه لمسش کرد - فوق العاده دمای بالایی داره
خوب الان میخوام این مادربورد رو تعویض کنم و یه ایسوس p5q-e یا p5q-deluxe بگیرم (با سی پی یو intel q9400) بخرم ببینم این مادربورد های ایسوس که جدیدا خیلی اسمی شده اند و قیمت پایین تری نسبت به مدلهای هم تراز خود در برند گیگا دارند آیا واقعا قدرتمند هستند و میشه روش حساب کرد یا نه؟
دمای پل شمالیشون که خیلی پایینه!!
(البته تا اینجا فکر میکنم مادربورد های برگشتی ایسوس بیشتر از گیگا بوده!!اینطور نیست؟؟)
در مورد گیگا --از گارانتی بی نظیر آواژنگ نمیشه صرفنظر کرد

در نهایت من هنوز نمیدونم کدوم برند گیگا یا ایسوس عملکرد بهتری دارند؟؟!!!!!