PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توی قسمت new این گزینه " New Text Document" دیده نمیشه . چی کار کنم ؟

SajjadKAZ2003
27-11-2005, 22:55
سلام
من یه برنامه رو کامپیوترم نصب کردم بعد که پاکش کردم نوت پد ویندوزم رو ریخت به هم
البته الان مشکلی نداره ولی وقتی تو دستکتاپ راست کلیک می کنم توی قسمت new این گزینه " New Text Document" دیده نمیشه . چی کار کنم که دوباره مثل اولش بشه و New Text Document به قسمت new برگرده!
لطفا راهنمایی کنید
ویندوزم هم xp
... فقط مشکل اینه که وقتی تو دسکتاپ راست کلیک می کنم Notepad تو قسمت new دیده نمیشه ولی از توی start-all programs-Accessories دیده میشه و کار میکنه!
برنامه ای رو هم که نصب کردم و این مشکل پیش اومد این بود : Speaking Notepad 3.2
چه کنم !؟
راهی وجود داره !
منتظرم
ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بای

mostafaeshghi
01-12-2005, 17:01
من توي تون آپ يوتيليتيس (Tune Up Utlities) ميتونستم هر كدام را كه بخوام حذف كنم يا اضافه كنم.

به نظره من يه امتحان بكن ضرر نداره

SajjadKAZ2003
02-12-2005, 01:48
من توي تون آپ يوتيليتيس (Tune Up Utlities) ميتونستم هر كدام را كه بخوام حذف كنم يا اضافه كنم.

به نظره من يه امتحان بكن ضرر نداره

سلام دوست من
بلاخره بعد از اينكه چنديت جا اين مسئله رو مطرح كردم يه جوابي گرفتم
ممنون ولي اين : Tune Up Utlities كجاس ؟ تو كدوم قسمت ويندوز قرار داره
منتظرم
مرسي
باي

M.R.M
04-12-2005, 10:45
سلام دوست عزيز.
TuneUp Utility يك نرم افزار مستقل ميباشد و جزئي از ويندوز نيست.
شما ميتوانيد با جستجو در انجمن و يا در وب سايت P30world اين برنامه را بيابيد و آن را دانلود و نصب نماييد.
روش آقا مصطفي عزيز ساده ترين راه براي اين كار ميباشد. البته نرم افزارهاي ديگري نيز براي اين كار وجود دارند كه ميتوانيد از آنها نيز استفاده نماييد.
رفع مشكل شما از راه رجيستري نيز امكان پذير است كه به علت پيچيدگي روش از گفتن آن فعلا خودداري ميكنم.
اگر مشكل شما با نرم افزار برطرف نشد ، بگوييد تا روش رجيستري را به شما آموزش دهم.
شاد و پيروز و موفق باشيد.

SajjadKAZ2003
05-12-2005, 02:25
سلام دوست عزيز.
TuneUp Utility يك نرم افزار مستقل ميباشد و جزئي از ويندوز نيست.
شما ميتوانيد با جستجو در انجمن و يا در وب سايت P30world اين برنامه را بيابيد و آن را دانلود و نصب نماييد.
روش آقا مصطفي عزيز ساده ترين راه براي اين كار ميباشد. البته نرم افزارهاي ديگري نيز براي اين كار وجود دارند كه ميتوانيد از آنها نيز استفاده نماييد.
رفع مشكل شما از راه رجيستري نيز امكان پذير است كه به علت پيچيدگي روش از گفتن آن فعلا خودداري ميكنم.
اگر مشكل شما با نرم افزار برطرف نشد ، بگوييد تا روش رجيستري را به شما آموزش دهم.

سلام
ممنون از راهنماييتون
نرم افزار رو دانلود مي كنم
نتيجش رو بهتون مي گم
فعلا باي

SajjadKAZ2003
07-12-2005, 16:29
سلام
من تون اپ رو گرفتم ولي نصب نميشه ميگه كمه بايد اول اينستالر رو نصب كني مثل فايلاي با پسوند msi . به هر حال نصب نشد
اگه لطف كنيد روش regedit رو توضيح بديد
ممنون ميشم

M.R.M
07-12-2005, 22:09
سلام دوست عزيز.
پيشنهاد من همچنان سعي در استفاده از نرم افزارهاي موجود براي اين كار ميباشد ، اما روش رجيستري را نيز به شما آموزش ميدهم. فقط خواهشمندم اگر كاربر حرفه اي نيستيد حتما از رجيستري خود يك نسخه پشتيبان تهيه نماييد تا در صورت بروز مشكل بتوانيد به سادگي آن را برطرف نماييد.
و اما روش رجيستري ، مراحل زير را به ترتيب انجام دهيد :
ابتدا از طريق منوي Start و ابزار Run و تايپ عبارت Regedit و زدن Enter وارد ابزار Registry Edit شويد.
سپس مسير زير را بيابيد :
HKEY_CLASSES_ROOT\.txt
در كليد txt. بايد دو كليد ( پوشه ) با نامهاي PersistentHandler و ShellNew وجود داشته باشد.
در ساده ترين حالت من فرض ميكنم كليد ( پوشه ) PersistentHandler وجود دارد و مشكل از آن قسمت نميباشد.
اگر كليد ShellNew وجود نداشت بر روي كليد txt. راست كليك نماييد و از قسمت New گزينه Key را انتخاب نماييد تا يك كليد جديد ايجاد گردد. نام كليد را ShellNew بگذاريد ( به كوچك و بزرگ بودن حروف كاملا دقت نماييد ). اگر اين كليد به صورت پيش فرض در مسير گفته شده وجود داشت بدون انجام اين مراحل وارد مرحله زير شويد.
روي پوشه ShellNew يك بار كليك نماييد و صفحه سمت راست را مشاهده نماييد.
در اين صفحه بايد يك كليد از نوع String و با نام NullFile وجود داشته باشد ( به غير از كليد Default ) .
اگر چنين كليدي وجود نداشت روي صفحه خالي راست كليك كرده و از قسمت New گزينه String Value را انتخاب نماييد و نام كليد را NullFile بگذاريد.
نيازي به مقدار دهي اين فايل نيست و هيچ مقداري نبايد به آن اختصاص داده شود ( اين نكته را حتما بررسي نماييد ).
پس از اين كار يك مرتبه كليد F5 را بر روي كيبورد فشار دهيد و از رجيستري خارج شويد.
سپس دو بار بر روي دسكتاپ راست كليك كرده و در هر بار وارد منوي New شويد. در بار اول چيزي مشاهده نخواهيد كرد ، اما در مرتبه دوم گزينه Text Document اضافه خواهد شد.
و اما اگر اين مراحل را كنترل نموديد و مشاهده كرديد كه همه چيز عادي است ، در آن صورت بايد به كليد PersistentHandler شك نماييد. من با توجه با اينكه اين كليد به صورت مستقيم با كليدهاي CLSID سروكار دارد و كليدهاي اين قسمت بسيار حساس ميباشند و كار روي آنها نيازمند احتياط و دقت بسيار بالايي است از توضيحات اين قسمت فعلا خودداري ميكنم.
اميدوارم مشكل شما با همين مراحل برطرف شود و نيازي به مراجعه به CLSID ها نداشته باشيد. البته در آن صورت نيز پيشنهاد من به شما اين است كه حتما سعي نماييد با نرم افزارهاي موجود مشكل خود را برطرف نماييد و نه از طريق رجيستري ، زيرا ريسك بسيار بالايي دارد.
اميدوارم مشكلتان هر چه سريعتر برطرف شود.

SajjadKAZ2003
08-12-2005, 18:08
سلام دوست من
من تمام اين مراحلي رو كه گفتي طي كردم ولي هيچ مشكلي وجوى نداشت تازه داخل فولدر .txt علاوه بر PersistentHandler و ShellNew يه فولدر ديگه به نام shell هم وجوى داشت
توي قسمت PersistentHandler هم يه (Default) وجود داره كه وليوش هم اينه : {5e941d80-bf96-11cd-b579-08002b30bfeb}
توی قسمت shell هم یه زیر شاخه به نام open و یه زیر شاخه دیگه به نام command وجود داره

:sad: :sad:

SajjadKAZ2003
09-12-2005, 18:57
سلام
من برامه تون آپ رو تونستم نصب كنم حالا كد.م قسمتش مربوط به اينه : New Text Document

mohammadnasri
09-12-2005, 20:50
سلام

در پنجره ابتدائی اولین قسمت یعنی ( TuneUp SystemControl ) را انتخاب کن

بعد از گزینه های سمت چپ گزینه ( File Types ) را انتخاب وسپس از لبه های بالائی قسمت ( New Menu )

را انتخاب کن اینجا میشه فایلها را به منوی راست کلیک اضافه یا حذف کرد .

M.R.M
09-12-2005, 21:47
سلام دوست عزيز.
با اين توضيحات فعلا نيازي به اعمال هيچ گونه تغييري در رجيستري نميباشد.
طبق توضيحات محمد عزيز سعي كنيد با نرم افزار Tuneup مشكل را برطرف نماييد.
اگر برايتان امكان دارد نام برنامه اي را كه حدس ميزنيد اين مشكل را به وجود آورده به صورت دقيق اعلام نماييد تا بتوانيم بهتر شما را راهنمايي كنيم.

SajjadKAZ2003
10-12-2005, 06:13
سلام

در پنجره ابتدائی اولین قسمت یعنی ( TuneUp SystemControl ) را انتخاب کن

بعد از گزینه های سمت چپ گزینه ( File Types ) را انتخاب وسپس از لبه های بالائی قسمت ( New Menu )

را انتخاب کن اینجا میشه فایلها را به منوی راست کلیک اضافه یا حذف کرد .

سلام
من اين كارايي رو كه گفتيد انجام دادم ولي چيزي تغيير نكرد !
برنامه ای رو هم که نصب کردم و این مشکل پیش اومد این بود : Speaking Notepad 3.2

M.R.M
10-12-2005, 21:51
سلام دوست عزيز.
من برنامه را دانلود ميكنم و بررسي ميكنم ببينم مشكل از كجاست.
نتيجه را به زودي به شما اعلام خواهم كرد ، فقط كمي صبر داشته باشيد.

M.R.M
11-12-2005, 22:00
سلام دوست عزيز.
فكر كنم ريشه مشكل شما را پيدا نمودم ...
من برنامه را دريافت و نصب كردم و سپس با حذف آن دقيقا مشكل شما براي من هم به وجود آمد ، من توانستم مشكل را به صورت زير برطرف نمايم :
ابتدا طبق توضيحات قبلي كه ذكر كردم وارد Registry Edit شده و مسير زير را بيابيد :
HKEY_ClLASSES_ROOT\.txt
( همان مسير قبلي كه ذكر كردم )
بر روي كليد ( پوشه ) txt. يك بار كليك نماييد.
حال شما در صفحه سمت راست بايد سه كليد با اسامي زير را مشاهده نماييد :
Content Type
PerceivedType
مقدار دو كليد PerceivedType و Content Type بايد به ترتيب text/plain و text باشد. به اين دو كليد اصلا كاري نداشته باشيد.
مهم كليد Default است.
كليد Default به احتمال بسيار زياد در سيستم شما هيچ مقداري ندارد.
روي آن دوبار كليك كنيد تا صفحه اي باز شود.
درون آن عبارت txtfile را به عنوان مقدار تايپ كرده و بر روي OK كليك نماييد.
سپس يك بار كليد F5 را بر روي كيبورد خود فشرده و از رجيستري خارج شويد.
بر روي دسكتاپ دو بار راست كليك نماييد و هر بار وارد شاخه New شويد.
در مرتبه اول چيزي نخواهيد ديد اما در مرتبه دوم مطمئن باشيد كه عبارت Text Document در ليست ظاهر خواهد شد.
من احتمال بسيار قوي ميدهم كه مشكل شما با انجام همين مراحل برطرف خواهد شد ، اگر باز هم نشد ، حتما نتيجه را اعلام نماييد تا روشهاي ديگر را بررسي نمايم.

SajjadKAZ2003
12-12-2005, 17:34
سلام دوست عزيز.
فكر كنم ريشه مشكل شما را پيدا نمودم ...
من برنامه را دريافت و نصب كردم و سپس با حذف آن دقيقا مشكل شما براي من هم به وجود آمد ، من توانستم مشكل را به صورت زير برطرف نمايم :
ابتدا طبق توضيحات قبلي كه ذكر كردم وارد Registry Edit شده و مسير زير را بيابيد :
HKEY_ClLASSES_ROOT\.txt
( همان مسير قبلي كه ذكر كردم )
بر روي كليد ( پوشه ) txt. يك بار كليك نماييد.
حال شما در صفحه سمت راست بايد سه كليد با اسامي زير را مشاهده نماييد :
Content Type
PerceivedType
مقدار دو كليد PerceivedType و Content Type بايد به ترتيب text/plain و text باشد. به اين دو كليد اصلا كاري نداشته باشيد.
مهم كليد Default است.
كليد Default به احتمال بسيار زياد در سيستم شما هيچ مقداري ندارد.
روي آن دوبار كليك كنيد تا صفحه اي باز شود.
درون آن عبارت txtfile را به عنوان مقدار تايپ كرده و بر روي OK كليك نماييد.
سپس يك بار كليد F5 را بر روي كيبورد خود فشرده و از رجيستري خارج شويد.
بر روي دسكتاپ دو بار راست كليك نماييد و هر بار وارد شاخه New شويد.
در مرتبه اول چيزي نخواهيد ديد اما در مرتبه دوم مطمئن باشيد كه عبارت Text Document در ليست ظاهر خواهد شد.
من احتمال بسيار قوي ميدهم كه مشكل شما با انجام همين مراحل برطرف خواهد شد ، اگر باز هم نشد ، حتما نتيجه را اعلام نماييد تا روشهاي ديگر را بررسي نمايم.

سلام دوست من :biggrin:
بابا دمت گرم
بابا تو ديگه كي هستي
خيلي توپ بود
جواب داد
مشكل برطرف شد
خيلي مرسي
چاكريم

M.R.M
12-12-2005, 23:57
سلام دوست عزيز.
خواهش ميكنم ، شما لطف داريد. خيلي خوشحال شدم كه مشكلتان برطرف شد.
تنها ذكر يك نكته نهايي ضروري بود كه همين جا اعلام ميكنم.
حذف اين نرم افزار مشكل ديگري را نيز ممكن است در سيستم ايجاد نمايد ، به اين شكل كه براي ويرايش و نمايش فايلهاي TXT به صورت اتوماتيك برنامه NotePad باز نشود و يك پيغام خطا براي شما به نمايش در آيد ، اگر در سيستم شما چنين اتفاقي نيز رخ داده است مراحل زير را براي رفع مشكل انجام دهيد :
ابتدا وارد Control Panel شده و بر روي آيكن Folder Options دوبار كليك نماييد.
وارد شاخه File Types شده و از ليستي كه نمايش داده ميشود گزينه TXT را يافته و بر روي آن يك بار كليك نماييد.
حال در پايين صفحه بر روي دكمه change كليك نماييد ( اگر صفحه انتخاب گزينه ظاهر شد ، گزينه دوم يعني Select From List را انتخاب نموده و بر روي OK كليك نماييد تا صفحه Open With ظاهر گردد ) .
در صفحه Open With ، از بين برنامه هاي موجود در ليست ، Notepad را انتخاب نموده و بر روي OK كليك نماييد.
سپس دكمه Close را در صفحه Folder Options بفشاريد.
به اين ترتيب اين مشكل احتمالي نيز ( در صورت بروز ) برطرف خواهد شد.