PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه تعمیر فایلهای dll در ویستا

symk
06-06-2008, 00:16
با سلام
اساتید اگه خاطرتون باشه ما در ویندوز XP در CMD یه دستور داشتیم با عنوان sfc /scannow و از ما سی دی ویندوز رو میخواست و به بازسازی فایلهای dll ویندوز میکرد . من میخوام ببینم در ویستا چیکار باید کرد . من زمانی که این دستور رو در ویستا مینویسم بعد از یه چکاپ تعداد خطاها و یه گزارش رو طی یه فایل txt میده که خیلی طول میکشه بخونی تا ببینی که چی خراب بوده و کدوم درست شده و دیگه نمیشه کاریش کرد . اگه بشه یه کاری کرد که مثل XP از سی دی و یا دی وی دی ویندوز ویستا برای تعمیر استفاده کرد خوب میشد . ممنون میشم راهنمایی کنید .

G G Game
06-06-2008, 09:16
سلام
برای ویندوز ویستا هم این فرامین را در CMD بزنی کار میکنه.
اسکن و تعمیر خودکار: sfc/scannow
اسکن و نشان دادن نتیجه بدون تعمیر خودکار: sfc/verifyonly
اسکن و تعمیر پوشه:آدرس فایلsfc/scanfile

JUDYABBOT
06-06-2008, 09:40
سلام
توی خود ویندوز و از طریق cmd رو اطلاعی ندارم اما با DVD ی ویندوز ویستا عین زمانی که میخوای اونو نصب کنی و ویندوز رو دوباره بریزی، میای کامپیوترت رو با DVD بوت میکنی میاد تا جایی که سئوال میکنه ( همون پنجره اصلی نصب ویستا ) که میخوای Install ش بکنی یا نه ؟ پایین اون پنجره دو گزینه ی دیگه هم داره که یکیشون Repair هست اون قسمت رو که واردش شدی یه پنجره ی دیگه بهت میده که شامل 7 - 8 تا گزینه هست برای تعمیر قسمتهای مختلف ویندوز از بوت و استارت آپ گرفته تا فایلهای dll و خیلی چیزای دیگه فکر کنم مشکلت رو حل بکنه
خود من هر وقت ویندوزم ادایی در بیاره یا حتی بوت نشه با این کار تعمیرش میکنم و بدون هیچ مشکلی ادامه میدم
امیدوارم که به دردت بخوره
سر که نه در پای عزیزان بود
بارگرانیست کشیدن بدوش

symk
06-06-2008, 17:50
آقا ممنون . به یه نتایجی رسیدم .

savej
09-07-2008, 02:36
برای من هم این مشکل پیش آمده، آنتی ویروسم برخی از فایل های اجرایی رو هم پاک کرده! و پیغام میده که DVD رو بگذارید و repair کنید. فکر میکنم بتونم از راهنمایی هاتون در این تاپیک کمک بگیرم اما چند تا سوال برام پیش آمد:
CMD در کجای ویندوز ویستاست؟
در ضمن چطور کامپیوترم رو با DVD بوت کنم که از طریق اون عملیاتی رو که JUDYABBOT عزیز توضیح داد انجام بدم؟

lord_ashkan_z
13-07-2008, 12:29
در RUN كلمه CMD را تايپ كن و اينتر را بزن.

شما بايد بري توي Setup مادربورد تون و گزينه First Boot Device را روي CD Rom يا DVD Rom يا ... قرار بدي.
بعد سي دي ويندوز را داخل درايو مي زاري و Restart مي كني. يك پيغام براي بوت شدن از روي CD مي آيد و چند تا نقطه. شما بايد اينتر را بزني تا از روي CD بوت بشه

savej
13-08-2008, 16:55
در RUN كلمه CMD را تايپ كن و اينتر را بزن.

شما بايد بري توي Setup مادربورد تون و گزينه First Boot Device را روي CD Rom يا DVD Rom يا ... قرار بدي.
بعد سي دي ويندوز را داخل درايو مي زاري و Restart مي كني. يك پيغام براي بوت شدن از روي CD مي آيد و چند تا نقطه. شما بايد اينتر را بزني تا از روي CD بوت بشه

ممنون.از طريق راه دوم به نتيجه رسيدم اما يه سوال ديگه برام پيش اومده:
همانطور که ميدونيد در xp بعد از باز کردن Start يکي از گزينه ها Run بود، در ويستا Run کجاست؟

golabdun
13-08-2008, 19:05
ببخشيد من زياد وارد نيستم ميشه بگين چجور بايد برم تو Setup مادربورد ممنون

ORIGINAL
22-08-2008, 10:12
ممنون.از طريق راه دوم به نتيجه رسيدم اما يه سوال ديگه برام پيش اومده:
همانطور که ميدونيد در xp بعد از باز کردن Start يکي از گزينه ها Run بود، در ويستا Run کجاست؟

رو علامت START ویستا راست کلیک کن
Select “Properties” on the right click menu.
تو صفحه ای که باز میشه بالا برو به قسمت “Start Menu”
بعد رو Customize کلیلک کن
حالا تو لیستی که میبینی Run Command رو پیدا کن و تیکش رو بزن
حالا Run میاد تو Start Menu
موفق باشی ;)

ORIGINAL
22-08-2008, 10:18
ببخشيد من زياد وارد نيستم ميشه بگين چجور بايد برم تو Setup مادربورد ممنون
همون اول که کامپیوتر رو روشن میکنی با توجه به مادربوردت بالا یا پایین صفحه مینویسه واسه ورود به صفحه setup یه دکمه ای رو بزنی که در اکثر مادربورد ها باید دکمه ی Delete یا F8 رو بزنی :46:

savej
04-09-2008, 15:58
original عزيز، از راهنماييت ممنون.

rooholla_86
02-11-2008, 23:52
برای دسرسی ساده تر به ران میتونی از کلید ترکیبی start+r استفاده کنید. بی دردسر

abdulah
17-11-2008, 12:26
سلام دوستان من مشكلي كه دارم اينه كه ويندوز بالا نميادش فقط يك صفحه سياه هستش كه هر چقدر هم صبر ميكنم ويندوز هيچ عكس العملي نشون نميده نميدونم اشكالش چيه ولي يكي از دوستام ميگفت كه با تعمير كردنش مشكلت حل ميشه.
ميخواستم ببينم چه جوري بايد تعميرش كنم
در ضمن اگه اونو تعمير كنم ديگه نيازي به راه اندازي داره يا نه
بايد بگم كه سيستم من لب تاب هستش و ويندوز اون هم اورجيناله (vista ultimate)

MaSoOd
17-11-2008, 21:26
سلام
توی خود ویندوز و از طریق cmd رو اطلاعی ندارم اما با DVD ی ویندوز ویستا عین زمانی که میخوای اونو نصب کنی و ویندوز رو دوباره بریزی، میای کامپیوترت رو با DVD بوت میکنی میاد تا جایی که سئوال میکنه ( همون پنجره اصلی نصب ویستا ) که میخوای Install ش بکنی یا نه ؟ پایین اون پنجره دو گزینه ی دیگه هم داره که یکیشون Repair هست اون قسمت رو که واردش شدی یه پنجره ی دیگه بهت میده که شامل 7 - 8 تا گزینه هست برای تعمیر قسمتهای مختلف ویندوز از بوت و استارت آپ گرفته تا فایلهای dll و خیلی چیزای دیگه فکر کنم مشکلت رو حل بکنه
خود من هر وقت ویندوزم ادایی در بیاره یا حتی بوت نشه با این کار تعمیرش میکنم و بدون هیچ مشکلی ادامه میدم
امیدوارم که به دردت بخوره
سر که نه در پای عزیزان بود
بارگرانیست کشیدن بدوش

دیروز که ویندوز قاطی کرده بوود از همین راه وارد شدم ولی وقتی ریپیر رو میزنم میگه که این ریپری که میخواد بکنه مختص این ویندوز نیست :18::31:

در صورتی که مطمئنم سی دی ویندوز همونه ( ویستا التیمیت )

ORIGINAL
18-11-2008, 14:29
سلام دوستان من مشكلي كه دارم اينه كه ويندوز بالا نميادش فقط يك صفحه سياه هستش كه هر چقدر هم صبر ميكنم ويندوز هيچ عكس العملي نشون نميده نميدونم اشكالش چيه ولي يكي از دوستام ميگفت كه با تعمير كردنش مشكلت حل ميشه.
ميخواستم ببينم چه جوري بايد تعميرش كنم
در ضمن اگه اونو تعمير كنم ديگه نيازي به راه اندازي داره يا نه
بايد بگم كه سيستم من لب تاب هستش و ويندوز اون هم اورجيناله (vista ultimate)
مسائل مربوط به لب تاب رو در انجمن مخصوص خودش مطرح کنید تا رسیدگی بشه...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشید.

ORIGINAL
18-11-2008, 15:35
دیروز که ویندوز قاطی کرده بوود از همین راه وارد شدم ولی وقتی ریپیر رو میزنم میگه که این ریپری که میخواد بکنه مختص این ویندوز نیست :18::31:

در صورتی که مطمئنم سی دی ویندوز همونه ( ویستا التیمیت )
شما چند تا ویندوز دارید رو سیستمتون؟؟؟

MaSoOd
18-11-2008, 19:56
همش یه دوونه ویستا 64 بیت داشتم

فکر کنم منظورش این بوود که این ریپیر برای 32 هست

ولی آخه اون دی وی دی کینگ بوود و ویندوز کامل تازه فقط گفته بوود که برای این نسخه نیست

ORIGINAL
19-11-2008, 14:01
اگر با همه ی Dvd ها مشکل دارید که مسئله جداست اما اگه فقط با این یکی Dvd مشکل دارید احتمالا Dvd نتونسته ویندوزتون رو تشخیص بده...وگرنه همه ی Dvd های حاوی ویستا میتونن نسخه ی شناسایی شده رو سیستم شما رو Repair کنن...

MaSoOd
20-11-2008, 09:17
ویندوز رو شناسیایی کرده

همه چی رو تشخیص داده

فقط میگه که این دیسک ماله این ویندوز نیست

در صورتی که خودم با همون نصبش کردم

ORIGINAL
20-11-2008, 11:59
از داخل خود ویندوز هم نمیتونی Repair کنی؟؟
متن پیغامی که میگی بزار...

FOURTH RETURN
15-03-2011, 11:24
سلام
برای ویندوز ویستا هم این فرامین را در CMD بزنی کار میکنه.
اسکن و تعمیر خودکار: sfc/scannow
اسکن و نشان دادن نتیجه بدون تعمیر خودکار: sfc/verifyonly
اسکن و تعمیر پوشه:آدرس فایلsfc/scanfile

CMD کجای ویستا هست؟

FOURTH RETURN
23-03-2011, 13:58
این کدها که اصلا توی ویستا کار نمیکنه ویستای من سرویس پک 2 هست

Dew Drop
24-03-2011, 15:47
CMD کجای ویستا هست؟

تو search قسمت استارت بنویسید cmd.exe روش کلیک راست کنید
و با run as administartor اجراش کنید.
در ضمن این دستور(sfc/scannow) برای همه ویندوزها قابل اجراس چه xp باشه چه ویستا,چه سون

FOURTH RETURN
25-03-2011, 20:36
تو search قسمت استارت بنویسید cmd.exe روش کلیک راست کنید
و با run as administartor اجراش کنید.
در ضمن این دستور(sfc/scannow) برای همه ویندوزها قابل اجراس چه xp باشه چه ویستا,چه سون

نه آقا برای ویستا جواب نمیده فقط یه صحفه سیاه میاد و در کمتر از یک ثانیه هم میره

Dew Drop
25-03-2011, 21:14
نه آقا برای ویستا جواب نمیده فقط یه صحفه سیاه میاد و در کمتر از یک ثانیه هم میره

اصلاً این cmd برای شما باز میشه؟
وقتی این دستور رو مینویسید بسته میشه یا اصلاً باز نمیشه؟

FOURTH RETURN
25-03-2011, 22:55
اصلاً این cmd برای شما باز میشه؟
وقتی این دستور رو مینویسید بسته میشه یا اصلاً باز نمیشه؟

گفتم که فقط یه صحفه سیاه میاد و میره