PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گزارش خبرگزاري فرانسه از ثروتمندان تهراني

raptor22
05-06-2008, 23:42
وقتي قيمت يك آپارتمان با مساحت دويست متر مربع در شمال تهران يك ميليون دلار است، پرداخت يكصد هزار دلار براي خريد يك خودرو كاملا طبيعي و عادي به نظر مي‌رسد.

به نوشته الف، خبرگزاري فرانسه در گزارشي به موضوع نمايش خودروهاي لوكس در خيابانهاي تهران توسط جوانان ثروتمند پرداخته و مي‏نويسد، ايران چند سالي است كه مجوز واردات خودرو را صادر كرده است، اما به منظور حمايت از صنايع داخلي كه هر سال بيش از يك ميليون خودرو توليد مي‌كند، تنها خودروهاي تجملي مي‌توانند وارد كشور بشوند.مرسدس بنز لكسوس تويوتا و نيسان در جاده‌ها ديده مي‌شوند.

بنا بر اين گزارش، سال گذشته سي و هفت هزار خودروي خارجي وارد كشور شد. در خيابانهاي تهران حتي تعداد اندكي خودرو فراري و لامبورگيني نيز ديده مي‌شود.

امير اشكان يكي از جوانان تهراني است كه بعد ازظهر روزهاي جمعه هر هفته سوار بر خودرو «بي ام وي» كوپه و نوي خود به خيابان آفريقا در شمال تهران مي‏آيد. خياباني كه جوانان ثروتمند در آنجا خودروهاي خارجي خود را كه قيمت آنها اغلب از كل درآمد يك ايراني طبقه متوسط در طول عمرش تجاوز مي‌كند، به نمايش مي‌گذارند. امير اشكان بيست و هشت ساله كه ساعت مچي رولكس به دست دارد و از عينك مارك گوچي استفاده مي‌كند، مانند همه اين جوانان داشتن خودرو خارجي را نماد بيروني ثروت مي‌داند و مي‌گويد: «بايد از زندگي لذت برد».

امير كه مهندس ساختمان است، مي‌گويد: در همه جاي دنيا داشتن يك خودرو زيبا و شيك مسئله‌اي عادي است. در آمريكا و اروپا و حتي در روسيه برخي افراد حتي هواپيما و كشتي‌هاي تفريحي در اختيار دارند، اما اينجا بر سر استفاده از ماشين‌هاي لوكس اين همه بحث و جنجال به پا مي‌كنند. «بي ام وي» امير كه از نوع كوپه دو در سري سه است، نهصد و پنجاه ميليون ريال معادل شصت و شش هزار يورو مي‌ارزد و او همه پول خودرو را نقد پرداخته در حالي كه درآمد يك ايراني از طبقه متوسط در ماه بين دويست تا سيصد يورو است.

امير اشكان مي‌گويد، البته براي رفتن به محل كارش از اين خودرو استفاده نمي‌كند، «چون جنبه خوبي ندارد».

عباس كه يك نمايشگاه فروش خودرو را اداره مي‌كند، بدون اشاره به نام فروشگاهش مي‌گويد، مجوز ويژه‌اي براي فروش اين خودروها دريافت كرده و دست كم چهارصد هزار يورو از فروش آنها درآمد داشته است. عباس همچنين مي‏گويد، برخي از خريداران اين خودروها آقازاده‌ها يعني پسران مسئولان رده بالاي كشور هستند.

دولت از خودروهاي وارداتي صد درصد ماليات مي‌گيرد و به اين ترتيب قيمت اين ماشين‌هاي لوكس دو برابر قيمت تمام شده در كشورهاي حوزه خليج فارس است. بر خلاف كشورهاي ديگر ايراني‌ها بايد بهاي خودرو خود را تماما نقدي بپردازند.

عباس همچنين افزود: قيمت اين خودروها بين چهارصد تا سه هزار ميليون ريال يعني بيست و هشت تا دويست و ده هزار يورو متغير است و گرانترين مدل خودرو موجود در نمايشگاه وي مرسدس بنز اس سيصد و پنجاه است.

گزارشگر خبرگزاري فرانسه مدعي است، بدين ترتيب شاهد فراموش شدن شعار عدالت اجتماعي هستيم كه اوايل انقلاب اسلامي ايران رواج داشت و محمود احمدي نژاد، رئيس جمهور ايران تلاش كرد بار ديگر مطرح كند.

گزارش فرانس پرس ادامه مي‏دهد، امروز ثروتمندان ثروتمندتر شده‏اند و فقرا به سختي مي‌توانند هزينه خود را تا آخر ماه تامين كنند. ما شاهد تغيير فرهنگ اجتماعي در ايران هستيم. حدود سي سال افراد بايد از نمايش دادن ثروت پرهيز مي‌كردند، اما امروز كاملا بر عكس شده است، آن هم به علت به وجود آمدن طبقه جديدي به يمن افزايش سرسام آور قيمت مسكن و واردات كه به ثروت هنگفتي رسيده‌اند.

عباس علاوه بر اين معتقد است، وقتي قيمت يك آپارتمان با مساحت دويست متر مربع در شمال تهران يك ميليون دلار است، پرداخت يكصد هزار دلار براي خريد يك خودرو كاملا طبيعي و عادي به نظر مي‌رسد.

اما ديدن اين ماشين‌هاي شيك و زيبا از طرفي ديگر مردم را عصباني مي‌كند. اصغر كه يك كارمند بانك و از طبقه متوسط جامعه است، مي‌گويد: اين كاملا بي‌عدالتي است، يك جوان بيست ساله سوار يك خودرو دويست هزار دلاري مي‌شود در حالي كه حتي پنج هزار دلار هم درآمد در سراسر زندگيش كسب نكرده است.

در سالهاي اخير اختلاف طبقاتي به شدت افزايش پيدا كرده و انتقادهاي بسيار سنگيني را حتي در داخل حكومت برانگيخته است. محمد كه به اين جوانان سوار بر خودروهاي تجملاتي در خيابان آفريقا نگاه مي‌كند مي‌گويد، من هم داشتن يكي از اين خودروها را فقط در رويا مي‌بينم و اگر حتي تمام دوران زندگيم را كار كنم نخواهم توانست يكي از آنها را بخرم. او كه سرايدار يك ساختمان مسكوني در حال ساخت است ماهانه تقريبا دويست و پنجاه يورو حقوق مي‌گيرد، در حالي كه رئيسش سوار يك مرسدس دويست و بيست هزار يورويي مي‌شود كه قيمت آن معادل هفتاد سال كار محمد است.

محمد علاوه بر اين گفت: منصفانه‌تر خواهد بود بتواند دست كم بعد از پنج يا ده سال كار يك ماشين مدل پايين بخرد، اما حتي قادر به خريد اين خودرو هم نخواهم بود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

corey
06-06-2008, 00:04
در سالهاي اخير اختلاف طبقاتي به شدت افزايش پيدا كرده و انتقادهاي بسيار سنگيني را حتي در داخل حكومت برانگيخته است. محمد كه به اين جوانان سوار بر خودروهاي تجملاتي در خيابان آفريقا نگاه مي‌كند مي‌گويد، من هم داشتن يكي از اين خودروها را فقط در رويا مي‌بينم و اگر حتي تمام دوران زندگيم را كار كنم نخواهم توانست يكي از آنها را بخرم. او كه سرايدار يك ساختمان مسكوني در حال ساخت است ماهانه تقريبا دويست و پنجاه يورو حقوق مي‌گيرد، در حالي كه رئيسش سوار يك مرسدس دويست و بيست هزار يورويي مي‌شود كه قيمت آن معادل هفتاد سال كار محمد است
:41::41::41:

واقعا مطلب جالبی بود
دوست عزیز خیلی ممنون بابت مطلب مفیدت

s-a-l-i-m
06-06-2008, 00:08
دپرس شدممممممممممممم.

*PiNk PaNTHeR*
06-06-2008, 00:15
مالیات 50% چیزیه که عقل اون قبلیه بهش میکشید اما این جدیده کلاینتهای مغزش مشکل داره از وقتی پچ نصب کردن ملت رو دولت، توی الگوریتمها مشکل پیش اومده و عقلش نمیکشه که در اینجور موارد باید حدود 50% مالیات گرفت.
حالا مالیات بگیرن 50% چی کم میشه؟ واقعا این مالیات و زکات و خراج و... چیزهای خوبی هستند که کشورها رو پیشرفت میدند اما ایران که ملاک کارش رو پسرفت قرار داده اصلا فکر نکنید بفهمه مالیات چی هست.
فکر کنم ملا محمد عمر رییس جمهور شه بهتر باشه.

Bracket
06-06-2008, 00:44
ممنونم دوست عزیز . همه شرایط رو میدونیم فقط میشه تاسف خورد , نه میشه به پول دارها ایراد گرفت نه به قشر متوسط یا فقیر , اوضاع مملکت اینطوریه . واقعا ماشین کوچیکترین بخش کاره تو همه چی همینطوره . جناب رئیس جمهور هم که در خارج کشور برای اسم ایران و مردمش ابرویی گذاشته در داخل هم که اونایی که درک دارن از شرایط ازش شرمشون میشه .

Hektor
06-06-2008, 11:08
مالیات 50% چیزیه که عقل اون قبلیه بهش میکشید اما این جدیده کلاینتهای مغزش مشکل داره از وقتی پچ نصب کردن ملت رو دولت، توی الگوریتمها مشکل پیش اومده و عقلش نمیکشه که در اینجور موارد باید حدود 50% مالیات گرفت.
حالا مالیات بگیرن 50% چی کم میشه؟ واقعا این مالیات و زکات و خراج و... چیزهای خوبی هستند که کشورها رو پیشرفت میدند اما ایران که ملاک کارش رو پسرفت قرار داده اصلا فکر نکنید بفهمه مالیات چی هست.
فکر کنم ملا محمد عمر رییس جمهور شه بهتر باشه.
مالیات خودرو(حقوق گمرکی) در ایران همیشه مایه ی بحث بوده
حدود 4 سال پیش 300 درصد بود! بعنوان نمونه،مرسدس هایی رو که پلیس وارد کرده بود حدودا قیمتی برابر 15 میلیون تموم شده بود اما گمرک 45 میلیون مالیات به ازای هر دستگاه از پلیس درخواست کرده بود و این شده بود مایه ی اختلاف دو وزارتخانه ی متبوع و موجب شده بود چند هزار دستگاه بنز در گمرکات برای ماه ها زیر بارون و آفتاب بمونه تا رییس جمهور(خاتمی) دخالت کنه
در حال حاضر هم شک دارم مالیات گمرک واقعا 100 درصد باشه
بعنوان مثال،لکسوسLS460LWB Long مدل 2008 توسط شرکت پیکو 84,400 (میلیون تومان) از کمپانی خریداری میشه اما موقع وارد کردن به ایران حقوق گمرکی که باید پرداخت بشه 51,800 هست
یک مثال دیگه
تویوتا یاریس هاچ بک مدل پایه ی وارداتی 11,900 از کمپانی خریداری میشه اما حقوق گمرکش 8,900 هست
تویوتا Camry مدل پایه 18,200 از کمپانی خریداری میشه و حقوق گمرکش 13,350 هست

ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظر میاد هر چه قیمت خودروی وارداتی بالاتر میره حقوق گمرکی اون هم افزایش پیدا میکنه ولی توی نمونه هایی که من دیدم به 100 درصد نمیرسه

Mig33
06-06-2008, 11:50
اين بحث اختلاف طبقاتي تو همه جاي دنيا هست ربطي به ايران نداره . ( تصور نفرمائيد بالاي شهري هستم اتفاقا وسط شهر تهران ساكن هستم )
منم پول داشتم ميرفتم بي ام و ميگرفتم ....همه ما اين كارو ميكرديم بهتر از اينه كه يه پرايد زاقارتو بكنند تو پاچه ملت 8 تا 9 ميليون تومن !!!!! خبرگزاري فرانسه بهتر به جاي اين چرت و پرت نويسيها مييومد از اخاذي توليد كنند گان داخلي خودرو در ايران مينوشت و اونو مقايسه ميكرد با ديگر كشورها .
يكي از دوستان هفته پيش رفته بود سوريه سوار تاكسي ( پرايد ايراني ) شده بود تعريف ميكرد ميگفت اونجا پره پرايد شده (صادرات از ايران) از راننده پرسيد طرف گفت اينو به پول شما خريدم 2.5 ميليون تو من !!!! حالا شما بريد 8.5 پول بديد .
نه اينكه براي اينا 2.5 تموم ميشه جا ..... دارن باج ميدن ....سوبسيد ميدن به سوريه براي ماشين سواري !!!!
لوگان اونور آب 4 تا 5 ميليون بيشتر پولش نيست اينجا دارند با منت 14 ميكنند تو پاچه ملت !!!! (تازه ميخوان گرونترشم كنند )
به نظر من عوارض ورود خودرو به 10 درصد بايد كاهش پيدا كنه تا جلوي هرگونه سركيسه كردن ملت از سوي خودروسازان داخلي گرفته بشه خدائيش تو اين 30 سال چه غلطي كردند ؟؟؟ ..... خودروسازان رو هم بفرستند برن كشاورزي سيب زميني بكارند .

lord40
06-06-2008, 12:42
اين بحث اختلاف طبقاتي تو همه جاي دنيا هست ربطي به ايران نداره . ( تصور نفرمائيد بالاي شهري هستم اتفاقا وسط شهر تهران ساكن هستم )
منم پول داشتم ميرفتم بي ام و ميگرفتم ....همه ما اين كارو ميكرديم بهتر از اينه كه يه پرايد زاقارتو بكنند تو پاچه ملت 8 تا 9 ميليون تومن !!!!! خبرگزاري فرانسه بهتر به جاي اين چرت و پرت نويسيها مييومد از اخاذي توليد كنند گان داخلي خودرو در ايران مينوشت و اونو مقايسه ميكرد با ديگر كشورها .
يكي از دوستان هفته پيش رفته بود سوريه سوار تاكسي ( پرايد ايراني ) شده بود تعريف ميكرد ميگفت اونجا پره پرايد شده (صادرات از ايران) از راننده پرسيد طرف گفت اينو به پول شما خريدم 2.5 ميليون تو من !!!! حالا شما بريد 8.5 پول بديد .
نه اينكه براي اينا 2.5 تموم ميشه جا ..... دارن باج ميدن ....سوبسيد ميدن به سوريه براي ماشين سواري !!!!
لوگان اونور آب 4 تا 5 ميليون بيشتر پولش نيست اينجا دارند با منت 14 ميكنند تو پاچه ملت !!!! (تازه ميخوان گرونترشم كنند )
به نظر من عوارض ورود خودرو به 10 درصد بايد كاهش پيدا كنه تا جلوي هرگونه سركيسه كردن ملت از سوي خودروسازان داخلي گرفته بشه خدائيش تو اين 30 سال چه غلطي كردند ؟؟؟ ..... خودروسازان رو هم بفرستند برن كشاورزي سيب زميني بكارند .

حرفهاتو باید با آب طلا نوشت . حرف منم هست
خاک تو سرشون که تو این 30 سال فقط شرائطو برای پا گرفتن مافیای اقتصادی مهیا کردن .
خونه -اتومبیل-مایحتاج مردم ..... همشون تبدیل شده به کلافهای سردر گم که گره هاشو با دندون هم نمیشه باز کرد حالا. :41::41::41:

samanajan
06-06-2008, 13:37
نمی خاوستم این را بگم ولی چون صحبتش شد می گم

بعضی ها می گویند همه جای دنیا اینطوری است من این را قبول دارم

اما دولت های چین و یا انگلیس هیچی سرمایه مانند نفت طلا سنگ و خیلی چیزهای دیگه ندارند پس چطوری اینها پیشرفت کردند

مخ داشتند کسی حق حق خوری نمی کنذ
تو ایارن چی اگر رف من را قبول ندارید خودتان پاشید بردید تو یکی از این اداراها خوداتن میفهمیدی برو پایین بایا بالا برو پایین بیا بالا آخرش هم کارت درست نمی شود

دولت انگلیس داداشم به مدت دو سال اینجا بود البته قاچاقی رفت ولی به دلیل مسائل سیاسی ایران قبلش نکردند

به داداشم یک خانه مجانی با کیه امکانات و حقوق ماهاینه چون سازمان ملل متحد بهشان حقوق می داد ایران باشه پولها را می گیرد
بعد می گویند پولها ی شد هیچی به ما نداند

یا در مورد همین وقتی دولت نظرات ندارد فققط ادا می کند نظرت دارم همین میشه

ehsssssan
08-06-2008, 01:31
بابا بیخیال
اختلاف طبقاتی اختلاف طبقاتی به نظر من اونی که لایقشه میتونه به جایی برسه که یه ماشین 80 هزار دلاری سوار شه و محمود یا چنگیز یا فرانگیز که قشر متوسط هستن (من خودمم قشر متوسطم) لایقتمون همینه پس ذهنتون رو با این چیزاخراب نکنین.

من اتفاقا وقتی میبینم یهماشین های لوکس داره تو خیابان های ایران میچرخه خوشحال میشم که از تکنولوژی روز خیلی هم عقب نیستیم.مثلا به جای مرسدس تو خیابان پر پکان بود خوب بود؟؟؟؟؟؟

اما ديدن اين ماشين‌هاي شيك و زيبا از طرفي ديگر مردم را عصباني مي‌كند. اصغر كه يك كارمند بانك و از طبقه متوسط جامعه است، مي‌گويد: اين كاملا بي‌عدالتي است، يك جوان بيست ساله سوار يك خودرو دويست هزار دلاري مي‌شود در حالي كه حتي پنج هزار دلار هم درآمد در سراسر زندگيش كسب نكرده است.

مردمی که با دیدن این صحنه عصبانی شن و این حرف رو بگن :

يك جوان بيست ساله سوار يك خودرو دويست هزار دلاري مي‌شود در حالي كه حتي پنج هزار دلار هم درآمد در سراسر زندگيش كسب نكرده است

که دیگه هیچ یعنی طرف داره از حسادت میترکه

keylogger-A
08-06-2008, 08:49
نمی خاوستم این را بگم ولی چون صحبتش شد می گم

بعضی ها می گویند همه جای دنیا اینطوری است من این را قبول دارم

اما دولت های چین و یا انگلیس هیچی سرمایه مانند نفت طلا سنگ و خیلی چیزهای دیگه ندارند پس چطوری اینها پیشرفت کردند

مخ داشتند کسی حق حق خوری نمی کنذ
تو ایارن چی اگر رف من را قبول ندارید خودتان پاشید بردید تو یکی از این اداراها خوداتن میفهمیدی برو پایین بایا بالا برو پایین بیا بالا آخرش هم کارت درست نمی شود

دولت انگلیس داداشم به مدت دو سال اینجا بود البته قاچاقی رفت ولی به دلیل مسائل سیاسی ایران قبلش نکردند

به داداشم یک خانه مجانی با کیه امکانات و حقوق ماهاینه چون سازمان ملل متحد بهشان حقوق می داد ایران باشه پولها را می گیرد
بعد می گویند پولها ی شد هیچی به ما نداند

یا در مورد همین وقتی دولت نظرات ندارد فققط ادا می کند نظرت دارم همین میشه
آقا با عرض معذرت البته من به غلطهای املاییت اصلا کار ندارم ولی من فقط یکی دو خط از پست شما رو فهمیدم چی نوشتی! همیشه اینطوری می نویسی؟!

amin_k700
09-06-2008, 13:58
وقتي قيمت يك آپارتمان با مساحت دويست متر مربع در شمال تهران يك ميليون دلار است، پرداخت يكصد هزار دلار براي خريد يك خودرو كاملا طبيعي و عادي به نظر مي‌رسد.

به نوشته الف، خبرگزاري فرانسه در گزارشي به موضوع نمايش خودروهاي لوكس در خيابانهاي تهران توسط جوانان ثروتمند پرداخته و مي‏نويسد، ايران چند سالي است كه مجوز واردات خودرو را صادر كرده است، اما به منظور حمايت از صنايع داخلي كه هر سال بيش از يك ميليون خودرو توليد مي‌كند، تنها خودروهاي تجملي مي‌توانند وارد كشور بشوند.مرسدس بنز لكسوس تويوتا و نيسان در جاده‌ها ديده مي‌شوند.

بنا بر اين گزارش، سال گذشته سي و هفت هزار خودروي خارجي وارد كشور شد. در خيابانهاي تهران حتي تعداد اندكي خودرو فراري و لامبورگيني نيز ديده مي‌شود.

امير اشكان يكي از جوانان تهراني است كه بعد ازظهر روزهاي جمعه هر هفته سوار بر خودرو «بي ام وي» كوپه و نوي خود به خيابان آفريقا در شمال تهران مي‏آيد. خياباني كه جوانان ثروتمند در آنجا خودروهاي خارجي خود را كه قيمت آنها اغلب از كل درآمد يك ايراني طبقه متوسط در طول عمرش تجاوز مي‌كند، به نمايش مي‌گذارند. امير اشكان بيست و هشت ساله كه ساعت مچي رولكس به دست دارد و از عينك مارك گوچي استفاده مي‌كند، مانند همه اين جوانان داشتن خودرو خارجي را نماد بيروني ثروت مي‌داند و مي‌گويد: «بايد از زندگي لذت برد».

امير كه مهندس ساختمان است، مي‌گويد: در همه جاي دنيا داشتن يك خودرو زيبا و شيك مسئله‌اي عادي است. در آمريكا و اروپا و حتي در روسيه برخي افراد حتي هواپيما و كشتي‌هاي تفريحي در اختيار دارند، اما اينجا بر سر استفاده از ماشين‌هاي لوكس اين همه بحث و جنجال به پا مي‌كنند. «بي ام وي» امير كه از نوع كوپه دو در سري سه است، نهصد و پنجاه ميليون ريال معادل شصت و شش هزار يورو مي‌ارزد و او همه پول خودرو را نقد پرداخته در حالي كه درآمد يك ايراني از طبقه متوسط در ماه بين دويست تا سيصد يورو است.

امير اشكان مي‌گويد، البته براي رفتن به محل كارش از اين خودرو استفاده نمي‌كند، «چون جنبه خوبي ندارد».

عباس كه يك نمايشگاه فروش خودرو را اداره مي‌كند، بدون اشاره به نام فروشگاهش مي‌گويد، مجوز ويژه‌اي براي فروش اين خودروها دريافت كرده و دست كم چهارصد هزار يورو از فروش آنها درآمد داشته است. عباس همچنين مي‏گويد، برخي از خريداران اين خودروها آقازاده‌ها يعني پسران مسئولان رده بالاي كشور هستند.

دولت از خودروهاي وارداتي صد درصد ماليات مي‌گيرد و به اين ترتيب قيمت اين ماشين‌هاي لوكس دو برابر قيمت تمام شده در كشورهاي حوزه خليج فارس است. بر خلاف كشورهاي ديگر ايراني‌ها بايد بهاي خودرو خود را تماما نقدي بپردازند.

عباس همچنين افزود: قيمت اين خودروها بين چهارصد تا سه هزار ميليون ريال يعني بيست و هشت تا دويست و ده هزار يورو متغير است و گرانترين مدل خودرو موجود در نمايشگاه وي مرسدس بنز اس سيصد و پنجاه است.

گزارشگر خبرگزاري فرانسه مدعي است، بدين ترتيب شاهد فراموش شدن شعار عدالت اجتماعي هستيم كه اوايل انقلاب اسلامي ايران رواج داشت و محمود احمدي نژاد، رئيس جمهور ايران تلاش كرد بار ديگر مطرح كند.

گزارش فرانس پرس ادامه مي‏دهد، امروز ثروتمندان ثروتمندتر شده‏اند و فقرا به سختي مي‌توانند هزينه خود را تا آخر ماه تامين كنند. ما شاهد تغيير فرهنگ اجتماعي در ايران هستيم. حدود سي سال افراد بايد از نمايش دادن ثروت پرهيز مي‌كردند، اما امروز كاملا بر عكس شده است، آن هم به علت به وجود آمدن طبقه جديدي به يمن افزايش سرسام آور قيمت مسكن و واردات كه به ثروت هنگفتي رسيده‌اند.

عباس علاوه بر اين معتقد است، وقتي قيمت يك آپارتمان با مساحت دويست متر مربع در شمال تهران يك ميليون دلار است، پرداخت يكصد هزار دلار براي خريد يك خودرو كاملا طبيعي و عادي به نظر مي‌رسد.

در سالهاي اخير اختلاف طبقاتي به شدت افزايش پيدا كرده و انتقادهاي بسيار سنگيني را حتي در داخل حكومت برانگيخته است. محمد كه به اين جوانان سوار بر خودروهاي تجملاتي در خيابان آفريقا نگاه مي‌كند مي‌گويد، من هم داشتن يكي از اين خودروها را فقط در رويا مي‌بينم و اگر حتي تمام دوران زندگيم را كار كنم نخواهم توانست يكي از آنها را بخرم. او كه سرايدار يك ساختمان مسكوني در حال ساخت است ماهانه تقريبا دويست و پنجاه يورو حقوق مي‌گيرد، در حالي كه رئيسش سوار يك مرسدس دويست و بيست هزار يورويي مي‌شود كه قيمت آن معادل هفتاد سال كار محمد است.

محمد علاوه بر اين گفت: منصفانه‌تر خواهد بود بتواند دست كم بعد از پنج يا ده سال كار يك ماشين مدل پايين بخرد، اما حتي قادر به خريد اين خودرو هم نخواهم بود.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مسیر انقلاب کجا و ما کجا.خدا خودش آخر و عاقبتمونو به خیر کنه.افسوس و صد افسوس.توی یه کتاب نوشته بود"اسلام در آخر الزمان از مغرب طلوع می کند"تنها دلیل پیشرفت اون طرفی ها به خاطر استفاده از قوانین اسلامه.
یه جای دیگه خوندم که زمان صنعتی شدن اروپا نویسنده به سفر خارجه رفته بوده و زمانی که بر می گرده ایران می گه "اسلام را در اروپا دیدم اما مسلمانی ندیدم و در حالی که مسلمانان را در ایران میبینم اما اثری از اسلام نیست":41:

lord40
09-06-2008, 14:11
که دیگه هیچ یعنی طرف داره از حسادت میترکه

بحث , بحث حسادت نیست . اینقدر سطحی نگاه نکن .

George Bush
09-06-2008, 14:20
بحث , بحث حسادت نیست . اینقدر سطحی نگاه نکن .
فقط و فقط بنظر من بحث حسادته و بحث اینه که ما ایرانی جماعت عادت کردیم به اینکه بدون زحمت و تلاش توقع زیاد داشته باشیم که بیشترش نتیجه ی اقتصاد مریض مملکته که طرف یکشبه 100 متر زمینش از 100 هزار تومن میرسه به 100 میلیون تومن!!!!!!!!
جوون 20 ساله تا دو تا ماشین توی خیابون به چشمش میبینه دوست داره بنز S کلاس زیر پاش باشه در غیر اینصورت جامعه ظالم هست و اختلاف طبقاتی داره!!!!!! اینا همه اراجیفیه که نتیجه ی آموزش کتابهای درسیه که نباید قشر ثروتمند در جامعه باشه و اسم ثروتمند شده مرفه بی درد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کجای دنیا اینطوریه؟؟؟؟؟
همه جای دنیا قشر ثروتمند و متوسط و ضعیف وجود داره اما توی ایران همه پرتوقعن و میخوان نابرده رنج میباخ سوار بشن!!!!!!!!!!

WaTeRsTyLeR
09-06-2008, 14:28
همه جا اینطوری هست فقط ایران نیست که .یعنی تمام مشکلات ایران تمام شد که گیر دادن به ماشین سواری پولدارا.بقول خودم پول دارن نوش جونشون.کی بدش میاد تو خیابون ماشین خوب نبینه اصلا ادم روزش خوب میشه.

SAEED_BARCELONA
09-06-2008, 15:16
مطلب جالبی بود ولی این اختلاف اجتماعی فقط مختص به ایران یست همه جا همینطوره(بالاخره تو هر کشوری فقیر و پولدار وجود داره) ولی تو ایران چند برابره.
ای آقا ماشین خفن نخواستیم. شکر و تاید و برنج واجب تره:دی
با ای وضع مملکت داری تا سال دیگه نسل آریایی منقرض نشه شانس آوردیم.
مردم جهان بچه هاشون دارن اتم میشکافن ما اینجا هلکو تلک دنبال شکر!

dokhtaroneh
09-06-2008, 15:53
راست می گن. هر کی پول داره و ماشین باکلاس نوش جونش. خوش به حالش.

ehsssssan
09-06-2008, 22:06
پول دارن نوش جونشون.کی بدش میاد تو خیابون ماشین خوب نبینه اصلا ادم روزش خوب میشه.

راست می گن. هر کی پول داره و ماشین باکلاس نوش جونش. خوش به حالش.

کاملا موافقم

تمومش کنین دیگه این بحث منحرف رو

*PiNk PaNTHeR*
09-06-2008, 22:13
فقط و فقط بنظر من بحث حسادته و بحث اینه که ما ایرانی جماعت عادت کردیم به اینکه بدون زحمت و تلاش توقع زیاد داشته باشیم که بیشترش نتیجه ی اقتصاد مریض مملکته که طرف یکشبه 100 متر زمینش از 100 هزار تومن میرسه به 100 میلیون تومن!!!!!!!!
جوون 20 ساله تا دو تا ماشین توی خیابون به چشمش میبینه دوست داره بنز S کلاس زیر پاش باشه در غیر اینصورت جامعه ظالم هست و اختلاف طبقاتی داره!!!!!! اینا همه اراجیفیه که نتیجه ی آموزش کتابهای درسیه که نباید قشر ثروتمند در جامعه باشه و اسم ثروتمند شده مرفه بی درد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! کجای دنیا اینطوریه؟؟؟؟؟
همه جای دنیا قشر ثروتمند و متوسط و ضعیف وجود داره اما توی ایران همه پرتوقعن و میخوان نابرده رنج میباخ سوار بشن!!!!!!!!!!
خوب مسلما از تعالیم کمونیزم هست...:8:

amin_k700
09-06-2008, 23:17
مشکل فکر ماست.این که عادت کردیم کتاب نخونده و تحقیق نکرده درباره یک زمینه صحبت کنیم(خودم جزو همین دسته هستم).ولی سعی می کنم اطلاعاتم رو زیاد کنم. جناب پینک پنتر اینا اثرات کمونیست نیست.چین مثالی از کمونیست امروزی هست.حکم رانت خواری و پارتی بازی در کمونیست چیزی جر اعدام نیست.مثلما قانون از کجا آورده ای برای همه یکسان است چه کارگر چه کارمند چه وزیر.اما اینجا نه قانون گذار هست نه قانون نه مجری.مثال :آقای شهرام جزایری-آقای قیر ایران(این روزها سر وصدای کمبود قیر بلند شده )-سازنده برج های دوقلو در شیراز و رابطه حسنه ایشون با جناب حداد عادل رئیس مجلس وقت.(تماما مستند و واقعی و قابل پیگیری) این بحث ماشین و خونه و مد روز و این چیزا طبیعیه پول باد آورده(تماما از راه دلالی-شغل اصلیه مردم ایران در این عصر) باید اینطوری خرج بشه چون زحمتی بابتش نکشیدی.این مساله نه با پست من نه شما ونه دیگری حل می شه.فقط یه چیز مهم هست و اونم اینه که اینقدر آگاه باشی که هر چیزی رو بهت عرضه کردن درجا قبول نکنی.یکم فکر کنیم ببینیم چقدر فکر می کنیم!! آیا اصلا از این اصل تمایز انسان و حیوان استفاده می کنیم."اللهم اکرمنی بنور الفهم"

diyukis
10-07-2008, 17:34
عزیزان من،دوستانه من نه بحث حسادته نه بحث یه شبه پولدار شدنه.ملت ما حسود نیستن.ملت ما مردمان بسیار خوبی هستند اما زمانه ما رو اینجوری کرد.فقط می خوام یه چیز بگم.خدایش برید تحقیق کنیند وضع مملکت 30 سال قبلتر رو با الان از نظر قانون،تجارت ،اقتصاد و....مقایسه کنین بعد برید وضع مردم اون زمان رو با لان مقایسه کنید.خودتون به همه علامت سوال ها می رسید.می فهمین که مشکلات ما ریشش کجاست
والسلام.