PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه چیز در مورد ارتفاع سواری

Sport Samand
05-06-2008, 23:04
سلام دوستان!

میخواستم کمی در مورد ارتفاع سواری بحث کنیم!

من اطلاعات خودم هر چند کم رو در اختیارتون می زارم! امیدوارم مفیدباشه!:10:

خوب ببنین دوستان کلاارتفاع خودرو هایی که از طرف خودروساز تنظیم میشه به صورت General هست! یعنی طوری این ارتفاع رو در نر میگیرن که خودروی مورد نظر تقریبا همه جارو باشه(البته به غیر از Off Road)

البته باید بدونیم که ارتفاعی که برای خودرو های داخلی در نظر گرفته میشه کاملا غیر استاندارد هست! فقط کافیست نمونه هایمونتاژی خودمون رو با مدل های تولیدی کشور های دیگر مقایسه کنیم!

خوب ببینین کلا ارتفاع سواری یک شاخه از تیونینگ می باشد ! ببینید کلا برای اینکه در هر Stage که بخوای تیونینگ موتوری داشته باشین باید به همون نسبت هم Suspension خوبی داشته باشین تا قدرت فرمان پذیری خودرو بالا بره!

کلا یه مثال کاملا خودمونی بزنم! وقتی ارتفاع رو میاری پایین هندلینگ خودروی شما بهتر می شود!

خوب بریم سر اصل مطلب:

کلا 3 Stage داریم:

1)ببینین اگه زیاد اهل سرعت و کل کل نیستین بهتر برای اینکه حداقل از شیب های نامناسب و زوایای کاملا غیر استاندارد بزرگراه ها و اتوبان های این مملکت در امان باشید من توصیه می کنم اگه از محصولات داخلی استفده میکنین این کارو بکنین! یک روش بسیار ساده!

در ابتدا با یک مثال جلو میریم! کلا برای ارتفاع زدن به صورت کاملا آماتور بهتر حداقل فنر های فابریک رو با نوع اسپورت یا کوتاه شده یا داغ شده جایگزین کنین! برای مثال برای خودرویی مثل پراید در بازار فنر های ریسی موجود می باشد که با توجه به سیستم تعلیق این خودرو باید از 4 فنر ریسی یا موتاه شده فابریک استفده کنید!

برای خودرویی مثل سمند یا 405 یا پرشیا استفاده از فنر های ریسی یا فنر های 206 توصیه میشه! عقب این خودرو ها هم که به راحتی قابل رگلاژ هست!

تا این جا لاستیک خودروی شما کمی بالاتر از گلگیر قرار میگیرد! در این روش بسته به شماره فنری که استفده می کنین یا بسته میزانی که از فنر بریدین ارتفاع خودون رو کم می کنید که در این حالت خودروی شما بسیار خشک میشود! چرا؟ چون سوپاپ درون پوسته کمک دیگر جایی برای بازی نخواهد داشت!

2)در این روش از کمک های لوازمی استفده میکنیم! حال منظور از کمک های لوازمی چیست؟ ببنین کمک های لوازمی همون کمک های فابریک خود ماشینتون هستند که توسط یک تراشکار ماهر پوسته و سوپاپ درون آنهای کوتاه می شود تا زمانی که شما از فنر کوتاه استفاده می کنید بازی سوپاپ داخل کمک همانند کمک فابریک در حالت ارتافع استاندارد باشد! در این حالت خودروی شما نسبت به Stage 1 ارتفاع خیلی خیلی کمتری دارد! در حقیقت لاستیک شما درون گلگیر قرار میگیرد و شما به جرگه خزندگان می پیوندین! ماشین هم نرمتر است! خوب هندلینگ خودروی شما با استفده از این نوع کمک های لوازمی فوق العاه بهتر می شود شما می تونین به خودروی خودتون تو پیچ های مثل بزرگراه امام علی با سرع های بالای 170 اطمینان داشته باشن(بار ها و بارها توسط این جانب و خودروی سمند تست شده.تضمن میشه):31:

3)استفاده از ساسپنشن های معروف دنیا که هزنیه بسیار بالایی دارد ولی هندلینگ حرفه ای و فوقا العاده ای به شما می دهد! این ساسپنشن ها انواع مختلفی دارن! بعضی از آنها به صورت ثابت هستند! بعضی به کمک آچار تغییر ارتفاع میدن! بعضی هم به صورت کاملا برقی تغییر ارتفاع میدن!

خوب استیج اول براتون زیاد هزینه ای نداره نزدیک 30 تومن فنر ها براتون تموم میشه و 20 تومن هم فوقش بگیرن تا ماشین رو بیارن پاینن!
استیج دوم براتون از 12 تا 200 بسته به مدل ماشین براتون آب میخوره که من شخصا این استیج رو ترجیح میدم!

استیج سوم از 600 تا 3 میلیون براتون هزنیه داره!:10:
البته یه چیزی بگم! این خودرو ها معمولا از استیج 2 به بعد فقط بدرد بزرگراه ها و جاده ها و پیست می خورن! داخل شهر نمی تونین همه جا برین و برای رسیدن به مقصد خاص معمولا باید یک مسیر ویژه برای خودتون انتخاب کنین که سرعت گیر کمتری داشته باشه! من که خودم خیلی از محله ها رو فراموش کردم !!!:31:

اینم از کوتاه ترین سمندها:31:(ماشین خودم و رفیقم):
سوالی اگه داشتین بپرسین!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bushveg
05-06-2008, 23:35
استفاده نمودیم. ممنون
ببین یه سوال. اگه 3 نفر بشینن عقب اونوقت؟؟؟؟؟

Sport Samand
05-06-2008, 23:38
استفاده نمودیم. ممنون
ببین یه سوال. اگه 3 نفر بشینن عقب اونوقت؟؟؟؟؟

بهتر که نشینن ولی اتفاق خاصی نمیفته! اگه از کمک های لوازمی استفاده کنین زیاد تغییری حاصل نمیشه! در ضمن یادم رفت بگم که از Stage 2 به بعد حتمی گیلگیر های عقب لبه هاشون از داخل باید کوبیده بشه تا با دیواره لاستیک در تماس نباشه!:10::31:

corey
05-06-2008, 23:56
واقعا مطلب خوب و میدی بود لذت بردیم و استفاده کردیم
در ضمن سمندت هم واقعا خشگله

Bracket
06-06-2008, 01:06
مطلب خوبی بود مرسی . میگم هندلینگ سمند همچین بد نیست چرا اینقدر ارتفاع رو کم کردی خوب اذیت میشی که مخصوصا تو تهران ادم همش باید با دلهره رانندگی بکنه خوب کم نمیکردی ارتفاعش رو . والا الان دیگه اتوبان ها هم کم چاله چوله نداره نمونش اتوبان بابایی که یه قسمتش قشنگ چند تا تپه کنار هم داره که اگه حواست نباشه پرواز میکنی البته ماشین شما نه ماشین شما بدون شک نمیتونه از اونجا رد بشه .

Sport Samand
06-06-2008, 11:34
مطلب خوبی بود مرسی . میگم هندلینگ سمند همچین بد نیست چرا اینقدر ارتفاع رو کم کردی خوب اذیت میشی که مخصوصا تو تهران ادم همش باید با دلهره رانندگی بکنه خوب کم نمیکردی ارتفاعش رو . والا الان دیگه اتوبان ها هم کم چاله چوله نداره نمونش اتوبان بابایی که یه قسمتش قشنگ چند تا تپه کنار هم داره که اگه حواست نباشه پرواز میکنی البته ماشین شما نه ماشین شما بدون شک نمیتونه از اونجا رد بشه .

ببینین هندلینگ سمند خوب هست(البته تو کلاس خودش نسبت به ماشینایی مثل ریو و 405 و ...)!

ولی با این ارتفاع بی اغراق بهتون بگم شاید هندلینگ ماشین من یه چیزی مثل ماشین های کارتینگ شده باشه!

اصلا هیچ وقت با Grey (اسم ماشینم) بعضی جاهخا نمی تونم برم! بابایی که جای خود دارد!

از دوستانی که ابراز لطف کردن هم ممنونم!:10:

mseddighi
06-06-2008, 12:07
آقا سمندت واقعا خوشکل شده.
من يه سوال داشتم .استفاده از اين رينگ و لاستيکهاي با فاق کوتاه باعث کوبيده شدن ماشين نميشه.
چقدر رو راحتي ماشين تاثير داره . به خصوص تو اين خيابونهاي پر از چاله.
فکر کنم رينگات 17 باشه.درسته؟
ولي ماشينت خدا شده. چقدر خرجش کردي؟

Sport Samand
06-06-2008, 19:04
ممنون قابل شما رو نداره! نزدیک 2.5 تا حالا خرجش شده!

سایز رینگ و لاستیک: 16/45/205

در مورد کوبیدن چرا ماشین یکم میکوبه ولی اگه لاستیک خوب استفده کنی هیچی نمی شه!

در ضمن من این سایز انتخاب کردم که به هندلینگ کمک میکنه!(نمی دونم منظور منو فهمیدین یا نه اگه خواستین توضیح میدم راجبش):10:

mehdi9352
07-06-2008, 12:20
من ارتفاع جلوی ماشینم رو اوردم پایین برای کمک فنر جلو چه مارکی بگیرم(ماشینم پرایده)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

FIFA
07-06-2008, 15:49
من ارتفاع جلوی ماشینم رو اوردم پایین برای کمک فنر جلو چه مارکی بگیرم(ماشینم پرایده)
توی اون تاپیک که خدابیامرز شد>>>عکسماشین خودتون رو بذارید<<< گفته بودی اون مرسدس کلاس B توی عکس مال خودته که:13:
حالا شد پراید؟
تازه اون عکسی هم که انداختی بد انداختی از دورتر بگیر تا معلوم شه فاصله تا کف چقدر و دیواره لاستیک و رینگت چطوره
سایز لاستیکتم بذار

Sport Samand
07-06-2008, 16:26
سلام! شما حتمی فقط فنر بریدی! اینطوری دهن جلوبندی ضعیف پراید صافه! خیلی می کوبه! بهتر از کمک های لوازمی استفاده کنی! هم ارتفاع ماشینت می چسبه به زمین! هم ماشین نرم تر میشه!:10:

mehdi9352
07-06-2008, 20:52
توی اون تاپیک که خدابیامرز شد>>>عکسماشین خودتون رو بذارید<<< گفته بودی اون مرسدس کلاس B توی عکس مال خودته که:13:
حالا شد پراید؟
تازه اون عکسی هم که انداختی بد انداختی از دورتر بگیر تا معلوم شه فاصله تا کف چقدر و دیواره لاستیک و رینگت چطوره
سایز لاستیکتم بذار
دیدم هر کی یه عکس میزاره گفتم منم یکی بزارم

mehdi9352
07-06-2008, 20:57
سلام! شما حتمی فقط فنر بریدی! اینطوری دهن جلوبندی ضعیف پراید صافه! خیلی می کوبه! بهتر از کمک های لوازمی استفاده کنی! هم ارتفاع ماشینت می چسبه به زمین! هم ماشین نرم تر میشه!:10:
میشه بیشتر در مورد کمک لوازمی توضیح بدی ممنون میشم <از کجا میشه پیداش کرد و قیمتش چنده>

Sport Samand
07-06-2008, 23:06
میشه بیشتر در مورد کمک لوازمی توضیح بدی ممنون میشم <از کجا میشه پیداش کرد و قیمتش چنده>
تو متنی که گذاشتم رو کامل بخونید! حتمی می فهمید منظورم چی بوده!:10:

ehsssssan
08-06-2008, 01:39
وای پسر چه سمند خوشکلی داری
به سلامتی چشم حسود کور
سیستم چی انداختی روش؟
stage 1 به نظت واسه 405 چه جوریاست؟

Sport Samand
08-06-2008, 12:26
وای پسر چه سمند خوشکلی داری
به سلامتی چشم حسود کور
سیستم چی انداختی روش؟
stage 1 به نظت واسه 405 چه جوریاست؟

lممنون! سیستم در حد معمولی! حرفه ای نیس آنچنان!

استیج 1 برای 405 بهتر جلو از فنر 206 ای استفاده بشه! عقب هم که یک رگلاژ ساده هست!:10:

ehsssssan
09-06-2008, 03:12
استیج 1 برای 405 بهتر جلو از فنر 206 ای استفاده بشه! عقب هم که یک رگلاژ ساده هست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

]چقدر مایشه؟

Sport Samand
09-06-2008, 12:29
]چقدر مایشه؟
نوشتم که!

30 تومن فنر! 10 تا 15 تومن هم برای رگلاژ عقب + تعویض فنر! کلا 50 تومن بیشتر نمیشه!:10:

mehdi9352
17-06-2008, 21:36
سلام این تایپیک چرا اینطور شده راستی این roa ها چرا ارتفاع جلوشون بلندتر از ارتفاع عقبشونه . راه حلش چیه

ehsssssan
18-06-2008, 00:57
roa هم شد ماشین؟

pride_khaste
22-04-2014, 17:06
آقا من یه سوال داشتم؟
من کمکامو بریدم اما سرو صداش زیاده.اگه از فنر حرفه ای کوتاه فابریک (همون ریسی) بخوام استفاده کنم رو پراید کدوم مارک بهتر جواب میده و قیمت روز چنده؟ ی فروشنده لنزو یا یه همچی چیزی معرفی کرد دوتاش 700000 ریال:n04:

pride_khaste
22-04-2014, 17:14
roa هم شد ماشین؟

:31:واقعا ایران خودرو روا و اردی رو برا چی ساخت؟!!!

B3HZ@D
23-04-2014, 09:19
درود

بنده هم قصد دارم ارتفاع سمند رو پایین بیارم ولی نه در حدی که ماشین رو بچسبونم به زمین :n02:
یکی از دوستان که اون هم سمند داشت فنر 206 گذاشته بود ولی ماشین روی دست اندازهای ساده هم میکوبید . بعد مدتی یک جای دیگه فروشنده یک سری فنر حرفه ای 60 - 70 تومانی انداخته و دیگه از اون کوبیدن خبری نیست .

اگر بخوایم در حد Stage 1 ارتفاع ماشین رو کم کنم چه نوع فنری خوبه و قیمتش حدودن چقدر میشه ؟

ممنون

hessam.hk
24-04-2014, 21:27
ذوستان میخوام 206 هاچبک رو یکم بیارم پایین در حد استاندارد...3 انگشت...بهترین راه چیه؟فنر بریدن یا فنر اسپرت؟فنر های تو بازارم که همه بیخودی هستن
پراید داشتم 1.5 دور برید خوب شد.
رینگم میخوام بندازم سایز استاندارد.ازین مدلا که رو 207 هست یا سمندی

MAHDI_Lovely_TEH
02-05-2014, 09:37
سلام

خسته نباشید دوستان

من امید فنر سایز 32 می خوام برای تنظیم ارتفاع

این فنر رو از کجا تو تهران می تونم تهیه کنم....؟

Aref_n1
10-09-2015, 10:24
سلام و وقت بخیر
یه سوالی داشتم. میخوام ماشینو یکم بخوابونم برام لنزو پیشنهاد کردن میخواستم بدونم خوبن یا نه
ارتفاعش رو میخوام طوری کنم ک از جلو 3انگشت فاصله باشه و از عقب دو انگشت
ممنون میشم کمکم کنین:n16:

SaЁeD
15-09-2015, 20:38
سلام و وقت بخیر
یه سوالی داشتم. میخوام ماشینو یکم بخوابونم برام لنزو پیشنهاد کردن میخواستم بدونم خوبن یا نه
ارتفاعش رو میخوام طوری کنم ک از جلو 3انگشت فاصله باشه و از عقب دو انگشت
ممنون میشم کمکم کنین:n16:
ماشین چیه؟
من رو پرشیا قبلا فنر لول لنزو 32 انداخته بودم تقریبا 3 انگشت شده بود قسمت جلو.ولی به شدت خشکه.برای جاده خوبه
قسمت عقب که رگلاژی هست و خود جلوبندی ساز برات اوکی میکنه.به نظر من عقب رو یکی دو سانت از جلو بیار بالاتر ماشینت خیلی رخ قشنگتری پیدا میکنه

اینم پرشیای بنده با فنر لول لنزو 32

اگر مسیر هایی که تردد میکنی و میری اسفالت خوب نداره چیزی جز اعصاب خورد شدن نمیمونه.
من پیشنهاد میکنم فنر لول 206 بنداز نرم تره.

Aref_n1
16-09-2015, 12:39
سلام به دوستای عزیز
من عضو شدم ولی بلد نیستم چجوری کار کنم اگه تلگرام گروهی چیزی در مورد ماشین دارین لینکشو برام ایمیل کنید ممنون میشم:n12::n12::n16::n16:

parham mahmoudi
10-08-2016, 18:57
سلام دوستان یک سوال داشتم خدمتتون من یک 206 دارم تیپ 2 میخوام ارتفاع بزنم با کمک پوسته کوتاه قبلا هم یک 405 داشتم فقط فنر ریس انداخته بودم کوتاه ترین سایز جلو بندیم بعدش به مشکل خورد الان میخوام کوک پوسته کوتاه بگیرم با فنر ریس بهم گفتن به جلوبندی دیگه فشار نمیاره و مشکلی بر نمیخورم ایا گفته جلو بندیها و میکانیکایی که پرسیدم درست هست یا فرقی نمیکنه؟

chaharnazm
15-12-2016, 10:56
آقا نکنین-نبرین-میکوبه-خشک میشه-جلوبندی آسیب میبینه

mehdi4054943
18-02-2017, 17:33
سلام مرسی از مطالب خوبتون....فقط من درست متوجه نشدم این فنر لول اسپرت خوبه یا بد؟وفقط یه جفت برای جلو باشه دیگ به عقب نیازی نیست؟

mohamad skystar
18-02-2017, 20:36
سلام مرسی از مطالب خوبتون....فقط من درست متوجه نشدم این فنر لول اسپرت خوبه یا بد؟وفقط یه جفت برای جلو باشه دیگ به عقب نیازی نیست؟

فنر لول یک جفت برای جلو هست فقط
خوب یا بدش بستگی به میزان ارتفاعی داره که برای خودرو در نظر گرفته میشه
عقب نیازی به فنر لول نداره

nial
06-08-2017, 13:34
من سمند 96 دارم میخوام یه کم ارتفاعشو کم کنم بهترین راه که کم ضرر باشه چیه؟؟؟
جلو فنر 206 عقب هم رگلاژ ؟؟ یا جلو لنزو ؟ممنون

H.Operator
14-08-2017, 19:14
درود به همگی و خسته نباشید
دوستان فنر لنزو انداختم جلو شده 2 انگشت و عقب 4 انگشت و لاستیکها هم سایز 175 باقی مواردفابریکی هست به نظرتون برای اینکه عقب و جلو یکی بشن چه کار کنم یا اینکه بهش دست نزنم؟
اصلآ نمی کوبه خیلی هم راضیم ازش.

H.Operator
03-11-2017, 13:30
درود به همگی و خسته نباشید
دوستان فنر لنزو انداختم جلو شده 2 انگشت و عقب 4 انگشت و لاستیکها هم سایز 175 باقی مواردفابریکی هست به نظرتون برای اینکه عقب و جلو یکی بشن چه کار کنم یا اینکه بهش دست نزنم؟
اصلآ نمی کوبه خیلی هم راضیم ازش.

درود
خوب برای پایین آوردن یک لول از فنر عقب بریدیم که خوب شد فنرها حدود ۱ انگشت خودشون خوابیدن و الان ارتفاعش میزون شده جلو ۱ انگشت و عقب شد دو انگشت(شاید بازم بیارمش پایینتر)
در ضمن چون رینگ انداختم لاستیکها رو با سایز ۱۶۵ عوض کردم و لبه گلگیرها رو دادم تو که گیر نکنن چوم خون رینگ فاق لاستیکو داد بیرون و با ۱۷۵ کلاً گیر می کرد.

GadryReza
16-11-2017, 20:09
سلام شما فنر چی انداختی مام بندازیم هم ارتفاع باشه هم نرم

H.Operator
20-11-2017, 13:47
سلام شما فنر چی انداختی مام بندازیم هم ارتفاع باشه هم نرم
درود
فنر لنزو جیگری رنگ با کمک فابریک که عقبش رو یک دور بریدم فنرا هم قیمتشون ۷۰ میشن ۴ عدد.
میگن کمک کوتاه kds گازی بندازم که پوسته کوتاه هستن خیلی بهتر میشه ولی هزینش کمی بالاس حدود ۳۰۰ میشه:n27:.
ترمز و فرمون پذیری ماشین عالی شده خیلی تو دسته.