PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست: ایجاد شبکه بدون کارت شبکه(با مودم یا کابل Usb)

Reza_mostafavi63
04-06-2008, 21:40
درخواست: ایجاد شبکه بدون کارت شبکه(با مودم یا کابل USB)

راهی وجود داره که بدون کارت شبکه بشه دو کامپیوتر رو با هم شبکه کرد و از برنامه هایی مثل Net Meeting یا Remot Desktop استفاده کرد .:blink::question:
اگه برنامه خاصی برای این کار هست لطفا راهنمایی کنین .:42:

من تاپیک ها رو جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم اگه راهی برای ایجاد شبکه با مودم یا USB نیست, ممنون میشم اگه تاپیک کاملی برای ایجاد شبکه Wireless معرفی کنید .:24::whistle:

mohammad0681
04-06-2008, 21:54
من فکر می کنم اگر شما مک آدرس همدیگرو داشته باشین می تونید این کارو انجام بدید.البته آی پی هم باید باشه.
راستشو بخواین من یادم نمی یاد راهش چیه.:41:اگه یادم بیاد واستون می نویسم

Julian
04-06-2008, 23:12
درخواست: ایجاد شبکه بدون کارت شبکه(با مودم یا کابل USB)

راهی وجود داره که بدون کارت شبکه بشه دو کامپیوتر رو با هم شبکه کرد و از برنامه هایی مثل Net Meeting یا Remot Desktop استفاده کرد .:blink::question:
اگه برنامه خاصی برای این کار هست لطفا راهنمایی کنین .:42:

من تاپیک ها رو جستجو کردم ولی چیزی پیدا نکردم اگه راهی برای ایجاد شبکه با مودم یا USB نیست, ممنون میشم اگه تاپیک کاملی برای ایجاد شبکه Wireless معرفی کنید .:24::whistle:

بدون کارت شبکه که نمیشه.
بصورت نت میتینگ یا ریموت دسکتاپ هم سرعتش به اندازه سرعت اینترنت شما میشه.
واصلا بهتره بهش فکر نکنی.
با کابل یو اس بی و مودم دایال اپ هم نمیشه شبکه کرد.
در مورد وایر لس هم تو اینترنت جستجو کنی هست.
توی گوگل بزن wireless home network

Reza_mostafavi63
05-06-2008, 01:39
با تشکر از دوستان

در مورد USB باید بگم که میشه با کابل USB Direct Link دو کامپیوتر رو با هم Share کرد ولی تا اونجا که من میدونم نمیشه شبکه ای ایجاد کرد .که البته قیمت اون به نسبت کارایی که داره بالا است(البته گرون نیست 10-15 تومن) .که البته این کابل نوعی Device محسوب میشه و کابل خالی نیست . من میخواستم بدونم آیا نرم افزاری برای شبیه سازی اون وجود داره ؟

در مورد مودم .البته مودم های ADSl که USB رو ساپورت میکنن اون طور که من میدونم قابلیت استفاده به عنوان هاب رو دارا هستن ولی سوال من در مورد Dialup هست که اگه دوستان راهی بلدن لطفا اونو توضیح بدن.

البته من یه روش دیگه با استفاده از پورت سریال وموازی تو لینک زیر خوندم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه کسی اطلاعات بیشتری در این مورد داره لطفا راهنمایی کنه (سرعت چقدره(ریموت میشه کرد؟)--سیم هاش کجا وصل میشه؟ $ ؟)

یه سوال دیگه هم بود آیا با تنها دو تا Bluetoth میشه مثل موبایل شبکه ایجاد کرد (یا نیاز به Access Point داره؟) فکر میکنم اگه بشه سرعت خوبی داشته باشه

خلاصه میخواهم دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کنم .ارزون ترین و بهترین راه به نظر شما چیه؟(آخرش مجبور میشم خودم یه پروتوکل طراحی کنم)

Julian
05-06-2008, 07:49
با تشکر از دوستان

در مورد USB باید بگم که میشه با کابل USB Direct Link دو کامپیوتر رو با هم Share کرد ولی تا اونجا که من میدونم نمیشه شبکه ای ایجاد کرد .که البته قیمت اون به نسبت کارایی که داره بالا است(البته گرون نیست 10-15 تومن) .که البته این کابل نوعی Device محسوب میشه و کابل خالی نیست . من میخواستم بدونم آیا نرم افزاری برای شبیه سازی اون وجود داره ؟

در مورد مودم .البته مودم های ADSl که USB رو ساپورت میکنن اون طور که من میدونم قابلیت استفاده به عنوان هاب رو دارا هستن ولی سوال من در مورد Dialup هست که اگه دوستان راهی بلدن لطفا اونو توضیح بدن.

البته من یه روش دیگه با استفاده از پورت سریال وموازی تو لینک زیر خوندم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه کسی اطلاعات بیشتری در این مورد داره لطفا راهنمایی کنه (سرعت چقدره(ریموت میشه کرد؟)--سیم هاش کجا وصل میشه؟ $ ؟)

یه سوال دیگه هم بود آیا با تنها دو تا Bluetoth میشه مثل موبایل شبکه ایجاد کرد (یا نیاز به Access Point داره؟) فکر میکنم اگه بشه سرعت خوبی داشته باشه

خلاصه میخواهم دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کنم .ارزون ترین و بهترین راه به نظر شما چیه؟(آخرش مجبور میشم خودم یه پروتوکل طراحی کنم)

خب این اخری رو که مطرح کردی شدنیه.
نه نیاز به اکسس پوینت نداره.
حد اکثر سرعت انتقال دیتا توسط بلوتوث یه چیزی حدود 50 کیلو بایته.
یعنی اگه سرعت انتقال فایل برات اهمیت داره بلوتوث تا یه همچین سرعتی رو داره.
مثلا پدرت در میاد تا یه فیلم با بلوتوث انتقال بدی. ولی برای موزیک بسیار عالیه.
برای ایجاد شبکه بلوتوث باید یه personal area network درست کنی.
که توی قسمت سرویس های بلوتوث کامپیوترت هست.
در مورد دایال اپ هم اگه میخوای share کنی بلوتوث خوبه واسه اینکار.

توضیح بیشتر هم خواستی بعدا میدم.

Reza_mostafavi63
05-06-2008, 12:34
سرعت 50 کیلو فکر نکنم به کارم بیاد
پورت سریال و موازی هم که قدیمی هستش و احتمالا سرعت خوبی نداره

پس بهترین راه همون کارت شبکه هستش که حداقل 10Mbps رو میده
از دوستان اگه کسی در مورد قیمت کارت شبکه اطلاعی داره لطفا بهترین نوع با حداقل قیمت رو معرفی کنه...

Julian
05-06-2008, 16:32
کارت شبکه معمولی تا 100mb بهت میده که فوقالعاده هستش.
اما بیسیمش یه چیزی بین 40 تا 54 mb بهت میده.
من خودم از بیسیم استفاده میکنم. خوبه راضیم.

عجب اواتار با حالی داری!!

saghy
06-06-2008, 03:11
سلام
دوست عزیز اول اینکه وقتی میگی شبکه باید از استانداردهای خودش پیروی کنی . یعنی یا توسط کابل مسی یا بی سیم . اما وقتی توسط بلوتوث این کارو بکنی شما به نوعی یک شبکه مجازی با دسترسی مستقیم درست کردین که البته سرعت بسیار پایینی داره و اکثرا هم با دردسر اتصال برقرار میشه .
حالا ..
اگر منظور شما از این مبحث ، آموزش یه کار علمی و عملی هست خب که هیچ . اما اگر یک کار عملی برای شبکه کردن دوسیستم میخوای انجام بدی باید به شما بگم غیر از شرایط استاندارد این کار و نکن . چون اگر از بلوتوث بخوای استفاده کنی خب دو دستگاه بلوتوث جنس خوب از دو کارت شبکه گرانتر در میاد ! کارت های شبکه معمول بین 6 تا 9 تومان در بازار پیدا میشن و بلوتوث خوب و مناسب نه از این الکی ها حدود 7 تا 10 تومان من دیدم . که اکثر سیستم ها خودشون کارت شبکه به صورت آنبرد دارن . الان شما احتیاج به متراژ مناسب کابل داری که جنس اصلی اون حدود متری 400 تومان هست . قسمت گرانترش شاید همین باشه . البته کابل های اماده 5 تا 15 متر با قیمت مناسب هم پیدا میشه . حالا اگر مولفه سرعت را کنار هم بذاری اونوقت میبینی که ارزشش را داره .
در مورد یو اس بی دایرکت باید بگم که این کارو نکن . اکثرا دیدم مشکل ایجاد ارتباط دارن . و یک اتصال پایدار و دایمی به شما نمیدن کما اینکه شما نمیتونی از متراژ های دلخواه استفاده کنی و یا حتی کابل افزایش طول بزنی که اکثرا با پیغام عدم شناسایی دستگاه معتبر روبرو خواهی شد . در مورد مودم های دی اس ال هم که گفتین باید بگم مودم هایی هست که دارای چهار پورت شبکه روی خودشون هستن و تقریبا به گفته شما کار هاب را میکنن . اما ربطی به یو اس بی بودنشون نداره . در مورد دیال آپ هم عملا چیزی به عنوان شبکه نداری اما ارتباط داری . به این صورت که یکی از کامپیوترها بایستی هنگام ساختن کانکتینگ به صورت سرویس دهنده اینکامینگ در میاد . و با سیستم دیگه شما میتونید شماره سیستم دیگه را که به مودم وصل هست بگیرید البته در اینجا به دو خط تلفن احتیاج دارید . این کار را شما زمان ساخت اکانت جدید و در قسمت انتخاب نوع اتصال و گزینه سایر انجام میدین . میتونید یوزر و پسورد هم بسازید . اینجا شما میتونید برای سیستم خود گزینه های دلخواه را فعال کنید یعنی میتونید اینترنت را اشتراک بگذارید یا به صورت ریموت دستکتاپ یا با نرم افزارهایی مثل PC anywere تحت ویندوز سیستم دوم را کنترل کنید و وارد اطلاعت شوید .
امیدوارم مفید گفته باشم

Reza_mostafavi63
06-06-2008, 11:55
با تشکر فراوان از دوستان

Saghy & Julian

با این شرایط فکر میکنم گزینه مناسب همون کارت شبکه بی سیم باشه .حالا این کارت بیسیم External هست یا باید روی main board نصب بشه آیا دو کامپیوتر هم نیاز به اکسس پوینت داره؟ اگه قیمت رو هم بگین ممنون میشم.تا چه فاصله ای این روش میتونه موثر باشه.
برای فاصله های بین 200-500 متر میشه یه شبکه محلی Wireless (بدون دخالت مخابرات) ساخت ؟ اگه میشه ملزوماتش چی هستن ؟

دوستان اگه در مورد پورت سریال & موازی و سرعت کانکشن تو این روش اطلاعاتی دارن لطفا توضیح بدن.(کسی نبود ؟ )

به نظرم آواتار بامزه ای .

Julian
06-06-2008, 15:41
با تشکر فراوان از دوستان

Saghy & Julian

با این شرایط فکر میکنم گزینه مناسب همون کارت شبکه بی سیم باشه .حالا این کارت بیسیم External هست یا باید روی main board نصب بشه آیا دو کامپیوتر هم نیاز به اکسس پوینت داره؟ اگه قیمت رو هم بگین ممنون میشم.تا چه فاصله ای این روش میتونه موثر باشه.
برای فاصله های بین 200-500 متر میشه یه شبکه محلی Wireless (بدون دخالت مخابرات) ساخت ؟ اگه میشه ملزوماتش چی هستن ؟

دوستان اگه در مورد پورت سریال & موازی و سرعت کانکشن تو این روش اطلاعاتی دارن لطفا توضیح بدن.(کسی نبود ؟ )

به نظرم آواتار بامزه ای .

کارت شبکه بیسیم external باید استفاده کنی.
چون سیمش بلنده و هر جایی که مناسب هست میتونی وصل کنی.
مثلا مال من بصورت یو اس بی هست با سیم بلند چسبوندم پشت شیشه پنجره.
برای ایجاد شبکه لزوما نیازی به اکسس پوینت نیست. و بصورت کامپیوتر به کامپیوتر میشه.
اما اینطوری یه کامپیوتر به دومی نیاز داره و اگه دومی خاموش بشه اولی مثلا اینترنتش
رو از دست میده چون اینترنت رو بصورت وایرلس داره از دومی میگیره.
اما با اکسس پوینت کامپیوتر ها نیازی به هم ندارن.
اکسس پوینت هم همون مثلا مودم دی اس ال هستش فقط بصورت وایرلس.
برای فاصله بین 200 تا 500 متر هم بهتره از مدل اکسس پوینت دار استفاده کنی.
چون پوشش بیشتری داره و این فاصله رو ساپورت میکنه.

Reza_mostafavi63
06-06-2008, 21:45
با تشکر فراوان از Julian

Julian
06-06-2008, 21:47
خواهش میکنم.