PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درمورد رم

linuxboy
04-06-2008, 18:34
من به قیمت های رم نگاه انداختم دیدم
مثلا یه چیزی بنام 1gig 33mhz از 1gig 667mhz خیلی گرونتر!!!
برای چی؟
اون mhz هر چی کمتر باشه سرعت بیشتره؟
بعدش من الان 1gig رم دارم که 2 تا 512mb 533 هست بعدش می خوام ارتقا بدم
بعضیا می گن هر 2 رم را بردار بجاش 4 گیگ یکپارچه بزار
ولی از آنجا که این 2 رم فابریک لپتاپ دلم نمیاد این کار را کنم بعدشم جنس 100% اصله
حالا من 2 گیگ رم دیگه بزارم این رو باید آنها هم 533mhz باشند یا هر مقداری که بود فرقی نداره
بعدشم دلیل اینکه mhz پایینتر گرونتره چیه؟
ودر رابطه با mhz صحبت کنید که چیه اصلا
در آخر سر هم مثلا من رم 4 گیگ انداختم با 1.6 cpu این لپتاپ من تو سرعت با چه cpu با رم 1 گیگ برابری می کنه؟

REGISTERED USER
05-06-2008, 23:38
دوست عزیز ببین یه توضیح مختصر برات میدم ...

نوت بوک های توی بورس برای سری DDR این باس ها رو دانرد که هر چه فرکانس باس (MHZ ) مگاهرتز و حجم بالاتر بره قیمت هم میره بالا پس :

DDR 333 MHZ
DDR 533 MHZ

و برای سری DDR2

DDR 533 MHZ
DDR 667 MHZ
DDR 800 MHZ

که دو رم آخری متداول هستند و باقی تقریبا منسوخ شده اند ... پس دیگه بحث سر حجم و نوع چیپست و سازنده اون ها هست ...

MHZ بالاتر گرانتره و این حرف غلطی هست که فرکانس پایین تر گرانتره !!! اگر میخواهیسد رم تهیه کنید الان رم های 667 MHZ و 800 MHZ توی بورس هستند و از آن سری تهیه کنید

در آخر سر هم مثلا من رم 4 گیگ انداختم با 1.6 cpu این لپتاپ من تو سرعت با چه cpu با رم 1 گیگ برابری می کنه؟

CPU به رم هیچ ربطی نداره و اینطوری اصلا نمیشه مقایشه کرد ... سی پی یو 2 با رم 512 اگر کوردوا2 باشه لپ تاپ شما رو میزاره توی جیبش ...

رم برای بالا بردن سرهت لود اطلاعات و انتقال فایلها کاربرد داره نه پروسس اونها ولی بس تاثیر هم نیست ....

برای خرید و فروش و قیمت رم هم بحث شده ... لطفا سوال تکراری نکنید و جستجو کنید
موفق باشید

mnop043
03-09-2008, 09:05
hope a better article