PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا آردی بهترین ماشین ایرانه ...؟

siyasiya
04-06-2008, 10:43
دوستان
دلایل خودتون رو بگین ....
من آردی دارم، با اینکه رانندگی با آردی برای خانوما از پراید سخت تره،
ولی واقعاً آردی رو دوست دارم. خیلی ماشین خوبیه.

Mig33
04-06-2008, 12:02
انشاءالله به پاش پير شي
مزخرفترين ماشين ايران همين RD هستش ....
البته ROA صدالبته از پرايد بهتره ولي به نظر من اين دو تا آشغالترين ماشين هاي ايرانند من جات بودم ردش ميكردم ميرفتم يه Matiz ميگرفتم .

Hektor
04-06-2008, 12:43
دوستان
دلایل خودتون رو بگین ....
من آردی دارم، با اینکه رانندگی با آردی برای خانوما از پراید سخت تره،
ولی واقعاً آردی رو دوست دارم. خیلی ماشین خوبیه.
خواهشا به فنرهای پارابولیک مربوط به درشکه های قدیمی که امروزه فقط روی خودروهای سنگین از رده خارج یا بارکش یا سواریهای چند نسل قبل میشه پیدا کرد نگاه کنید که در اینجا از پیکان به عاریت گرفته شده نگاه کنید و ببینید که چطور آبروی پژو رو داره می بره:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا کله گاوی دیفرانسیل پیکان که از عقب پژو بیرون زده!!! و دهان هر فرانسوی رو از تعجب باز میکنه:

اوایل که ایران خودرو روی طرح ساخت این خودروی عجیب و از ریشه تعطیل هنوز داشت کار می کرد و رسما این شترگاوپلنگ ایرانی متولد نشده بود و کسی از احتمال ساخته شدنش هم حتی خبر نداشت یادم هست در ایران خودرو اسمش رو گذاشته بودند پیکاژو! مأخوذ از نام های پیکان و پژو.اما این نام خیلی خنده دار بود. گذاشتند ژوپیکا! اما باز هم افاقه نکرد.چون اسم پیکان خیلی بین عوام الناس احترام داشت و به این نام قسم هم می خوردند،اسمش رو گذاشتند پیکان 1600RD .چون موتور 1600 سی سی پیکان جایگزین 2000 سی سی پژو شده بود
RD هم مخفف Rear Drive.چون دیفرانسیل عقب بود در حالیکه پژو دیفرانسیل جلو(FD) بود.
نهایتا شد پژو 1600RD
در حالیکه نه موتور نه شاسی و قوای محرکه و نه حتی سیستم اتصالات چرخ ها و تعلیق و فنربندی پژو رو داشته باشه و همون پیکان لعنتی هست که فقط قاب(بدنه) پیکان روی اون سوار شده و بس
Roa یا RDX یا هر اسمی دیگری که بیاد از ایران خودرو بیرون،آگاه باشید و بدانید که در اصل همچنان همان پیکان با فناوری و طراحی شاسی و موتور و بخش های اصلی 50 سال پیش(مربوط به بعد از جنگ جهانی دوم تالبوت انگلستان) هست

405 از رده خارج شد و 406 بجای اون اومد و سالهای سال به مردم سواری داد و اون هم از رده خارج شد و جای خودش رو به 407 داد و ما هنوز اندر خم موجوداتی بی هویت بنام RD و Roa و... گیریم و غافلیم از نیشخندهای مردم جهان...

407

اگر در سال 2008 داریم سوار خودرویی 40-50 ساله با امکانات ایمنی 0 و رفاه 0 و فناوری 0 میشیم،علتش اینه که لیاقتمون بیشتر از این نیست
چرا که هنوزم داریم به اون افتخار می کنیم:2:و عوامانه خریداری می کنیمش...

خوش باشید دوستان من با RDتون:46:

kiwi
04-06-2008, 17:08
ما اخر هم نفه ميديم اين Roa چيه؟؟؟؟
با RD چه فرقي داره؟؟؟؟

samanajan
04-06-2008, 17:36
ببخشید دوست عزیز بازم ببخشید

آخه کجای roa یا RD

خوبه خودت فکر نمی کنی داری جوک می گی

saman007spy
04-06-2008, 17:40
اسم تاپیک رو دیدم خندم گرفت حقیقتش !

eng.j.mehrdad
04-06-2008, 17:54
دوست خوبمون چه عالی گفتن ، شتر گاو پلنگ !
ولی من میخوام از ناهمگونی تمام اجزای این "شتر گاو پلنگ" از دید یک راننده (اگر قابل بدونید) براتون بگم.

وقتی با ناله موتو پیکان 1600 کار رانندگی رو آغاز میکنی تنها ناراحتیت یک بدنه سنگینه که یک موتور رنجور داره میکشدش ...
صدای ناهمگون موتور و بدنه ، که از همه جا صدا در میاره غیر از بوق ماشین تو رو به حق یاد گاری میندازه ...
همیشه تو قکر ترمز هایی هستی که تنها با نام "یا حضرت عباس" میشه روشون حساب کرد!
و فرمون خیلی سفت و غیر هیدرولیک که حسابی عضلاتت رو ورزش میده ...
از صندلی هاش و اینکه ماشین زود میفته و بدنش صدا میده حرف نمیزنم ، با در نظر گرفتن قیمتش مایلم اسمش رو بزارم:

مولود نامبارک صنعت انحصاری اتومبیل سازی در ایران

rozy_1500
04-06-2008, 18:09
شما باید به جای این موضوع مینوشتید:چرا آردی بدترین ماشین ایرانه...؟

boros
04-06-2008, 18:34
من روآ رو به پراید ترجیح میدم . حداقل یه بدنه خوب داره . به اندازه خودش هم کارو راه میندازه .

babrekhofte
04-06-2008, 20:34
واقعا بهترين ماشين ايران شد ؟

rozy_1500
04-06-2008, 23:46
من هنوز دارم به این میخندم !!!!!!!!!
این دیگه چیه
اقلا یه ماشین suv بود یه چیزی میگفتیم شاسی اش بلنده زیرش معلومه اما !!!!!!!!
ولی خداییش اگه موتورش با بدنه اش جور در میومد میشد یه جورایی بهش گفت ماشین خوب

lavson1361
05-06-2008, 10:47
آخه آر دی هم شد ماشین ...
الان دو سال متوالیست که سازمان کنترل و کیفیت این خودرو را بیکیفیت ترین تولید سال اعلام کرده ..
البته امسال با یک پله صعود در مقام یکی مونده به آخر قرار داره , بعد از پراید هاچ پک...

اینم لینکش :
منبع:

kiarash3500
05-06-2008, 12:31
بچه ها ولي باور كنيد براي ايراني جامعت خيلي بهتر از پژو 407 كار ميكنه وقتي همون بدنه رو داره ملت با كله گاويش چي كار دارن

ضمنا ما خودمون هم تازه ديروز خريديم!!!

FIFA
05-06-2008, 12:38
بچه ها ولي باور كنيد براي ايراني جامعت خيلي بهتر از پژو 407 كار ميكنه وقتي همون بدنه رو داره ملت با كله گاويش چي كار دارن

ضمنا ما خودمون هم تازه ديروز خريديم!!!
با این تفکرات باید هم بیشترین آمار کشته در تصادفات رانندگی رو داشته باشیم!
عزیز دل کجا بدنه ی RD ایرانی با 407 یکیه؟ هیچ خبر داری که طراحی های جدید ماشین ها طوریه که حتی عابر پیاده هم موقع تصادف با ماشین کمترین آسیب بهش وارد بشه؟؟؟تازشم اون کله گاوی و اکسل های یکپارچه با اون باعث میشه RD بدترین سواری و سیستم فنربندی رو بین ماشینای سواری تولید داخل داشته باشه
یک کم مطالعه هم بد چیزی نیستا!
واقعا هم که خلایق هر چه لایق...

B L A S T E R
05-06-2008, 13:02
اه اه اه اه اه اه اه اه اه اه اه
اه اه اه اه اه اه اه
اردی مگه ماشینه؟
تو بارون بمونه خمیر میشه..:دی
پیکانو از رده خارج کدن اردی رو دو برابر
پیکان مخفی

Havbb
05-06-2008, 14:02
با RD چه فرقي داره؟؟؟؟
فرقشون يكي همين رنگشه كه تغيير كرده يكي ديگه اينكه سر سيلندر روآ از جنس آلو مينيوم هست. گرماي بيشتري را تحمل ميكنه ولي زود خورده ميشه و از بين ميره.

Bracket
05-06-2008, 22:37
حقیقت اینه که Rd واقعا باعث شرم ساری ایران خودرو هست یعنی اومده بد رو بدتر کرده یه ماشین دهه 50-40 رو با یه ماشین دهه 80 ادقام کنی چی میشه , تازه اونم وقتی ادقام کننده ناشی باشه .

dokhtaroneh
05-06-2008, 23:40
دوست عزیز شما اشتباه می کنی آردی بهترین ماشین نیست بهترین گاریه. یه گاری موتور دار که فقط به در این می خوره 4شنبه سوری آتیشش بزنن از روش بپرن.ای خدااااااااااااااااااااا ما به چی می گیم ماشین .........مردم جهان به چی می گن ماشین.؟؟حیف نیست به بنز یا بی ام و یا تویوتا یا...............بگن ماشین به آردی یا روآ هم بگن ماشین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟

amir_sa
05-06-2008, 23:51
سر سيلندر آلمينيومي رو گذاشتن مثلا ميخواستن وزن موتور كم بشه ولي خراب تر كردن چون آلومينيم مقاومت چدن رو نداره و بعد از 3-4 بار جوش آوردن بايد سر سيلندر رو عوض كني . سيستم ترمزشم كه نگم بهتره .
يه چيزه ديگه ؛ مي خواي ببيني چقدر ماشينه خوبيه تو تابستون كولرو روشن كن ببين چقدر فشار بالاي ماشين مياد

behexen
06-06-2008, 00:07
رو چه حسابی می گی ار دی بهترین ماشینه؟
از نظر قیافه یا سرعت حتما از نظر قیمت آره؟

ehsssssan
06-06-2008, 01:13
با RD چه فرقي داره؟؟؟؟

هیچ قبلا اسمش rd بود
جدید شدی rd-x
ر ی س ج م ه و ر --زمانه فرمودن یه اسم ایرانی باید باشه شد roa

taghi_ramzi
06-06-2008, 11:08
بنده الان عنوان این تاپیک رو دیدم در جواب باید عرض کنم : مزاح میفرمایید ...!

babrekhofte
09-06-2008, 18:22
آردي بهتره يا پرايد ؟

Hektor
09-06-2008, 21:28
آردي بهتره يا پرايد ؟
هر دو از کیفیت مونتاژ پایینی برخوردارند ولی هر کدوم توی یک مساله بر اون یکی برتری داره و در مجموع بنظر من تقریبا امتیاز مساوی می گیرند هر شخصا اگر قرار به انتخاب باشه پراید رو ترجیح میدم بر RD

پراید در مصرف کمتر،جاداری خوب نسبت به ابعاد بدنه(چون دیفرانسیلی در عقب نداره که گاردان جا رو تنگ کنه)،فناوری بهتر موتور1300cc که 65 اسب توان داره و ECU و سیستم تعلیق مستقل در چهارچرخ.از همه مهمتر FD (دیفرانسیل جلو) بودن پراید که در زمستان پایداری در رانندگی بهتری نسبت به RD داره

RD
برتری هایی که RD داره عبارتند از بزرگتر بودن بدنه و صندوق عقب و مقاومت بدنه ی بالاتر ،توپی و بلبرینگ مقاومتر چرخ ها و فنربندی و سیستم اتصال چرخ ها و تعلیق محکم تر که مال پیکانه و باعث میشه در راه های غیر اسفالته مقاومت بهتری داشته باشه
موتور قدیمی پیکان که روی RD هست 1600cc هست و گفته میشه حدود 5 اسب ضعیفتر از پرایده البته اگر مدل Roa باشه قدری توانش بیشتره از پراید که البته وزن بیشتر بدنه در RD رو باید در نظر گرفت

اگر به خارج شهر زیاد میری و مصرف بیشتر بنزین اهمیتی نداره:RD
داخل شهر:پراید

ehsssssan
09-06-2008, 22:01
بحث نداره داخل شهر پراید
تو جاده بازم پراید
مسافر کشی برای روستاها آردی:دی

shadows_funeral
08-06-2010, 20:17
انشاءالله به پاش پير شي
البته ROA صدالبته از پرايد بهتره ولي به نظر من اين دو تا آشغالترين ماشين هاي ايرانند من جات بودم ردش ميكردم ميرفتم يه Matiz ميگرفتم .
اينكه ماتيز (تخم مرغ) رو به اينا ترجيه مي دي يه كم زيادي زياده روي بود!!!!!

ali kaka
08-06-2010, 20:30
نقل قول:
نوشته شده توسط Mig33 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
انشاءالله به پاش پير شي

اينكه ماتيز (تخم مرغ) رو به اينا ترجيه مي دي يه كم زيادي زياده روي بود!!!!!

[/QUOTE]خدايي راست ميگه.آخه ماتيز هم ماشينه مثل جاروبرقي ميمونه.هم از لحاظ موتوري هم استيلش:31:.بدنش هم كه خداي آيروديناميكه.اگه با يه عابر تصادف كنه تا مقصد ميبره با خودش.:27:
مگه هنوز هم توليد ميكنن؟تا 82 توليد ميكردن

Epicuru
08-06-2010, 21:23
چرا آردی بهترین ماشین ایرانه ...؟
چون تنها ماشین ایرانیه !

steps
08-06-2010, 22:47
خدايي راست ميگه.آخه ماتيز هم ماشينه مثل جاروبرقي ميمونه.هم از لحاظ موتوري هم استيلش:31:.بدنش هم كه خداي آيروديناميكه.اگه با يه عابر تصادف كنه تا مقصد ميبره با خودش.:27:
مگه هنوز هم توليد ميكنن؟تا 82 توليد ميكردن

البته نا گفته نمونه که ماتیز تو ایران موفق بود و هنوز خیلی ها دارن و ازش راضی هستند .
علت توقف تولید ماتیز خریداری دوو توسطGM بود .
ماتیز2010 چند روز هست روانه بازار جهانی شده

shadows_funeral
09-06-2010, 06:57
این روا جدیدا فکر میکنم با توجه به تغییراتی که توش شده و قیمتش (حدود 8700...8800 در نمونه های تک سوزش) بد نباشه برا کسایی که پراید نمیخوان .... از همه مهمتر قیافشه که شده عین 405 و این مهمترین برای بعضی هاست.

با این کار ایران خودرو دیگه 405 به ... کشیده شد و همین یه زره وجهه ای هم که داشت از بین رفت .

من که تو همین امسال 405 ام رو 100 درصد میفروشم (تازه داشتم راضی میشدم که تا یه سال دیگه نگرش دارم:41: ولی این جوری که شد مسمم شدم که بفروشم :41:
ايران خودرو قيافه 405 رو هم تغيير داده و با تغييراتي تو بدنه اش داره ميفروشه!

sam_sami_2000
09-06-2010, 09:18
من یه سوال مهمتر میپرسم :
چرا ژیان بهترین ماشین دنیاست ؟

ali kaka
09-06-2010, 13:14
به خاطر سيستم خارق العاده تعليق و فنربندي كه روا نداره

shadows_funeral
10-06-2010, 09:15

ولي انصافا ژيان در زمان خودش يكي از بهترين ماشينها بوده!
يادمون نره كه پيكان هم يه ماشين انگليسيه عالي بوده (هيلمن) و هنوز هم كساني كه بصورت آكادميك مكانيك مي خونن مي دونن كه موتور پيكان يكي از قوي ترين موتورها هستش!

D r i v e r
20-06-2010, 12:24
سلام
تاپیک به دلایلی که کاملا مشخص هست قفل میشه