PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برترین اتومبیل ساز از نظر کاربران p30world

corey
03-06-2008, 13:10
راستش این تاپیک زدم تا ببینم کدوم شرکت در بین کاربرا پر طرفدارتره و کلا کاربرا به چه اتومبیل هایی علاقه دارن تا خبرها و مقاله ای که تو انجمن قرار می گیره بر اساس علاقه کاربران p30 باشه

راستی دلیل انتخابتون هم بگید خوب میشه

mohammadtari
03-06-2008, 14:10
Only AUDI

مخصوصا R8

Hektor
03-06-2008, 14:32
Daimler Benz
-اولین خودروسازی که با هدف بهبود موثر ایمنی،آزمون های معلق زدن و آزمون های تصادف رو بر روی خودروها بطور رسمی و دامنه دار انجام داد
-اولین خودروسازی که سامانه های پیشرفته ی ایمنی ترمز EBD , BAS را معرفی و بر روی خودروهایش نصب کردحال آنکه ABS را از 1995 بر روی خودروهای خود نصب و ارائه کرده بود!
-اولین خودروسازی که سامانه های پیشرفته ی ایمنی رانندگی ASR , ASD, ESP , TCS , Pre Safe ,... را به دنیای خودرو و در عمل به دنیای رانندگان معرفی کرد
-اولین خودروسازی که از ابتدای 1990 بطور رسمی Air Bag را بر روی خودروهایش نصب کرد و جان هزاران انسان را از نقص عضو و مرگ رهانید.مطالعات اولیه بر روی کیسه ی هوا مربوط به زمان جنگ جهانی دوم در رابطه با سقوط ایمن هواپیماها بوده و ساخت نمونه های بسیار ابتدایی آن برای خودرو به 1960 در آمریکا بر می گردد اما مطالعات دامنه دار و تولید انبوه متعلق به دایملر بنز است.
-اولین خودروسازی که با اعتماد به نفس کامل در 1991 برای اولین بار در دنیا با اجرای طرح Unequalled Standards of Safety خودرویی در سری S ارائه کرد که با توجه به مجموعه ی اقدامات و ملاحظات صورت گرفته،مدعی شد در شدیدترین تصادفات نیز قطره خونی از بینی سرنشینان نخواهد چکید
-اولین خودروسازی که برای حفظ محیط زیست در 1991 اقدام به طراحی و نصب سیستم تصفیه کننده ی دود و مواد سرب زا از اگزوز نمود و همینک در 2008 سیستم بسیار پیشرفته ی AdBlue را پس از اینکه سال ها بر روی خودروهای سنگین آزمود،بر روی خودروهای سواری نصب می کند تا خروجی اگزوز خودروهای دیزل فاقد گازهای سمی و حتی اکسیدهای نیتروژنNOx باشد!
-اولین خودروسازی که سیستم Active Suspension را بر روی سیستم تعلیق خودرو پیاده کرد
-اولین خودروسازی که از حدود 1990 خودروهای سواری بنزینی را بصورت انژکتوری می ساخت!
و...

کسانیکه با دنیای خودرو بخوبی آشنا باشند بخوبی می دانند که بسیاری از خودروسازان،طراحی ها و اقدامات دایملر بنز رو تدریجا بعنوان الگو پیاده سازی و اجرا می کنند
ضمن اینکه باید بدانید که دایملر بنز در حال حاضر مالک حدود یک سوم صنایع آلمان است از صنایع کامپیوتری و الکتریکی گرفته تا هوا-فضا
از قدیم،مالک تمام یا بخشی از سهام خودروسازان متعددی از اقصی نقاط دنیا از میتسوبیشی ژاپن گرفته تا کرایسلر آمریکا بوده است

شاید تنها دلیلی که دو هفته پیش حاضر شدم دریل(دلر!) اصل آلمان مارک AEG را با قیمت بیش از 80 تومن بر Bosch ترجیح بدم،تحت تملک دایملر بنز بودن AEG بود!

Bracket
03-06-2008, 14:39
بزرگترین کمپانی ماشین سازی دنیا یعنی تویوتا و زیر مجموعه هاش مثل Lexus . بعدشم مجموعه Ford .

Mig33
03-06-2008, 14:52
برترين به نظر من :

BMW

خدائيش آخر ماشينه ......

david23
03-06-2008, 14:54
فقط honda - civic

corey
03-06-2008, 14:56
من خودم طرفدار ب ام و هستم
به خاطر اینکه اسپرت ترین سدان های دنیا تولید می کنه و تو زمینه سواری و هندلینگ و موتور حرف اول تو دنیا میزنه و هیچ گاه از هدف اصلی خودش خارج نمیشه و کلا تو همه زمینه ها موفق عمل میکنه حتی زیر مجموعه های ب ام و هم با راه کارهای این شرکت خوب عمل کردن و فروش عالی مینی و رولزرویس نشون دهنده این مطلبه

AABB
03-06-2008, 14:58
بزرگترین کمپانی ماشین سازی دنیا یعنی تویوتا و زیر مجموعه هاش مثل Lexus . بعدشم مجموعه Ford .
فقط بنز...
ماشینهای قدیمش هم باحالی که از رده افتادن ولی کلاس خودشون رو دارن

s-a-l-i-m
03-06-2008, 15:08
bmw
سالاره جادها

rozy_1500
03-06-2008, 15:11
بهترین که bmw هستش بعدشم هیوندایی

ebru_gundes_206
03-06-2008, 15:17
ONLY FORD

تو ماشین های ماسلز حرف نداره

JIGSA
03-06-2008, 16:22
اول Bmw

بعدش Gmc

Bracket
03-06-2008, 19:12
بهترین که bmw هستش بعدشم هیوندایی
هیوندایی بهترین ؟؟!!

taghi_ramzi
03-06-2008, 23:04
Honda

benz

ford

dokhtaroneh
03-06-2008, 23:17
هر کاری میکنم نمی تونم بین بنز و بی ام و یکی رو انتخاب کنم.قطع در دنیا بهترین همین 2 تا هستن. هرگز شک نکنید چون تمام دنیا این رو تایید می کنن.

taghi_ramzi
03-06-2008, 23:32
تمام "ایران" اینو تایید میکنن ، ولی دیگه اینطور نیست
از هر کارشناس و فرد خبره ای بپرسی بهت میگه که ژاپنیا الان پیشرو خودرو سازی جهان هستن
من مدافع ژاپنیا نیستم و اصلا هم از این چشم تنگا خوشم نمیاد ، ولی این واقعیتیه که باید قبول کرد.

Havbb
03-06-2008, 23:35
هر کاری میکنم نمی تونم بین بنز و بی ام و یکی رو انتخاب کنم.قطع در دنیا بهترین همین 2 تا هستن. هرگز شک نکنید چون تمام دنیا این رو تایید می کنن.
ايران خودرو و سايپا !!! هرچي فكر ميكنم نميتونم يكي را انتخاب كنم.( البته از اون نظر)

dokhtaroneh
03-06-2008, 23:58
از هر کارشناس و فرد خبره ای بپرسی بهت میگه که ژاپنیا الان پیشرو خودرو سازی جهان هستن
من مدافع ژاپنیا نیستم و اصلا هم از این چشم تنگا خوشم نمیاد ، ولی این واقعیتیه که باید قبول کرد.

خوب اینم یه نظره!!!!!!!!!! اما توی مجله ماشین خوندم الان یادم نیست کدوم شماره،اونجا بنز و بی ام و بهترین بودن.واقعیت هم همینه شما یه نگاهی به محصولات جدیدشون بنداز اصلان هیچ ماشین حرفی برای گفتم در مقابل بنز و بی ام و نداره.

SAEED_BARCELONA
04-06-2008, 00:45
bmw
benz
toyota
بنز و تویوتا در ه حد خوشم میاد ازشون

من مدافع ژاپنیا نیستم و اصلا هم از این چشم تنگا خوشم نمیاد ،
برا چی خوشت نمیاد ازشون؟ بدبختا تنها کشورین که تا حالا قصد تجاوز به ایرانو نداشتن. گناه دارن. اگه جاپون! نبود الان اینقد پیشرفت تو دنیا نبود

Hektor
04-06-2008, 08:38
کلا نمیشه انتظار داشت که همه ی کاربرهایی که اینجا نظر دادند در حد و اندازه های یک کارشناس با سابقه در زمینه ی خودرو اظهار نظر کنند.معمولا یا 4 تا مجله خوندند یا نهایتا دو تا ماشین سوار شدند.پس این نوع نظر دادن ها هم طبیعیه!

خوب اینم یه نظره!!!!!!!!!! اما توی مجله ماشین خوندم الان یادم نیست کدوم شماره،اونجا بنز و بی ام و بهترین بودن.واقعیت هم همینه شما یه نگاهی به محصولات جدیدشون بنداز اصلان هیچ ماشین حرفی برای گفتم در مقابل بنز و بی ام و نداره.
ببینید عزیزان من:تویوتا به تنهایی در مقابل بنز از لحلظ کیفیت و پرستیژ هیچ حرفی برای گفتن نداشت و نداره.نمیدونم کی دقیقا میدونه علت و چگونگی تاسیس شعبه ی لکسوس توسط تویوتا چی بود؟کی میدونه اولین تبلیغات لکسوس در آمریکا که بازار هدف برای لکسوس بود چطور بود و شکل رقابتش با بنز چطور شروع شد؟
شاید یک وقتی دقیق تر براتون توضیح دادم

اما خلاصه می کنم به اینکه تویوتا از حدود 20 سال پیش بطور جدی برنامه ریزی کرده بود برای رقابت با بنز و گذشت تا اینکه در حدود 1990 رسما خودروهاش رو با الگو برداری از بنز اما با دوام بالای ژاپنی راهی آمریکا کرد

15 سال پیش ماهنامه ی «ماشین» به قلم مهندس فرهاد کاشانی که در کالیفرنیا ساکن هست و انواع خودروهای بنز و لکسوس و... رو سوار شده بود مقاله ای منتشر کرد با عنوان «بنز بهتر است یا لکسوس» و سرانجام با ذکر دلایلی لکسوس رو برنده ی رقابت اعلام کرد و تا مدتها انتقادات خوانندگانی که بنظر من نه بنز رو سوار شده بودند و نه لکسوس رو در اون ماهنامه چاپ می شد(اگر کسی اون شماره رو داشت اسکنش رو بذاره جالبه -من اون شماره رو نگه نداشتمش)

اما باوجود گذشت حدود 19 سال هنوز هم خودروی رسمی هیچ سفارت خانه ای رو نمی بینید لکسوس باشه و همه بنز S کلاس گرانقیمت هست.طرح های تویوتا هر چند مثل کمری 2008 , ظاهرا آوانتگاراد باشه اما زود از نگاه ها میوفته و کهنه میشه اما طراحی بنز ضمن با شکوه بودن هیچ وقت قدیمی نمیشه.
هنوزم وقتی یک مرسدس 190بیست سال پیش از خیابون رد میشه نگاه ها رو میکشه سمت خودش...!
هیچ شک نکنید که لکسوس جزو بهترین خودروهای دنیاست اما باوجود داشتن بخش های مهندسی و تحقیقات قوی چه ابداعی در زمینه ی فناوری های جدید خودرو به دنیا معرفی کرده؟ در نقطه ی مقابل،بیشتر فناوری های جدید خودرو زاییده بخش تحقیقات و توسعه ی دایملر بنز هست

Ceramic
04-06-2008, 09:09
اصلا این نحوه ی طرح پرسش نادرسته .

بهترین خودرو ساز ؟ در چه زمینه ای ؟ اسپرت ؟ سدان ؟ لوکس ؟ ون ؟ ......

کی میتونه بگه که مرسدس می باخ بهتر از لامبورگینی است ؟ با چه استدلالی ؟ این دو خودرو متعلق به دو کلاس متفاوت هستند .

به همین شکل ، هر کدوم از خودرو سازها در زمینه یا زمینه هایی تخصص پیدا کرده ان و مقایسه شون با هم کار جالبی نیست . به عنوان مثال ، مقایسه ی پورشه باید با کمپانی ای صورت بگیره که محصولات مشابهی تولید می کنه .

نکته ی دوم این که رشد صنعت اتومبیل مدیون تلاش دانشمندانی در همه ی زمینه هاست . آیا لاستیک های بدون باد رو بنز اختراع کرده ؟ یا تویوتا ؟ هیچکدوم .... میشلن !

به همین صورت ، خیلی از دستاوردهای امروز صنعت اتومبیل ، مدیون فعالیت متالوژیست های صنایع هوا-فضا است . لامپ زنون رو هیچکدوم از خودروسازها اختراع نکرده ان . آلیاژهای بسیار سبک و مقاومی که امروزه پوسته ی سیلندر رو با اون می سازند هم همینطور .....

رشد صنعتی ، محصول فعالیت میلیون ها نفر در سراسر دنیاست . هنر این کمپانی ها اینه که با صرف هزینه ، دستاوردهای جدید صنعت رو به دنیای اتومبیل میارن . اختراعات جدید رو می خرند . ( و گاهی هم می دزدند )

صحبت از طراحی بنز شد . آیا میدونید که بسیاری از مدل های بنز ، محصول آتلیه های طراحی ایتالیایی ( مثل پینین فارینا ) هست ؟ هیج کمپانی ای ( حتی همون بنز ) اونقدر قدرت مالی نداره که بخواد از صنعت پلیمر گرفته تا متالورژی و طراحی و تولید لاستیک و تیونینگ و تولید رنگ های جدید و ..... رو خودش دنبال کنه و انجام بده .

واقع بین باشیم بهتره !:10:

corey
04-06-2008, 10:32
دوستان اشتباه نشه من نگفتم کدوم اتومبیل ساز بهتره
این سوال اصلا منطقی نیست چون هیچ شرکتی نمیشه با هم مقایسه کرد
سوال من این بود که شما کدوم شرکت دوست دارید که جوابش مشخصه مثلا اگه کسی فراری دوست داشته باشه مشخصه که به ماشین های اسپرت علاقه داره و کسی که به رولزرویس علاقه داره مشخصه که کدوم ماشین ها میپسنده

من این سوال کدم تا بدونم بچه ها به کدوم کمپانی ها و چه اتومبیل هایی علاقه دارن تا مطالب تو انجمن بیشتر در رابطه با اونها باشه

dokhtaroneh
04-06-2008, 11:54
درسته سوال منطقیه.

Mig33
04-06-2008, 12:06
آقا من بعد از Bmw از اين مارك خوشم مياد :
chevy

Ceramic
04-06-2008, 12:19
دوستان اشتباه نشه من نگفتم کدوم اتومبیل ساز بهتره
این سوال اصلا منطقی نیست چون هیچ شرکتی نمیشه با هم مقایسه کرد
سوال من این بود که شما کدوم شرکت دوست دارید که جوابش مشخصه مثلا اگه کسی فراری دوست داشته باشه مشخصه که به ماشین های اسپرت علاقه داره و کسی که به رولزرویس علاقه داره مشخصه که کدوم ماشین ها میپسنده

من این سوال کدم تا بدونم بچه ها به کدوم کمپانی ها و چه اتومبیل هایی علاقه دارن تا مطالب تو انجمن بیشتر در رابطه با اونها باشه

جاگوار
استون مارتین

taghi_ramzi
04-06-2008, 22:52
15 سال پیش ماهنامه ی «ماشین» به قلم مهندس فرهاد کاشانی که در کالیفرنیا ساکن هست و انواع خودروهای بنز و لکسوس و... رو سوار شده بود مقاله ای منتشر کرد با عنوان «بنز بهتر است یا لکسوس» و سرانجام با ذکر دلایلی لکسوس رو برنده ی رقابت اعلام کرد و تا مدتها انتقادات خوانندگانی که بنظر من نه بنز رو سوار شده بودند و نه لکسوس رو در اون ماهنامه چاپ می شد(اگر کسی اون شماره رو داشت اسکنش رو بذاره جالبه -من اون شماره رو نگه نداشتمش)

من دارم ! من دارم ! دوم ابتدایی بودم ، پول تو جیبیامو نگه می داشتم مجله ماشین میخریدم
اتفاقا اون قضیه هیچوقت یادم نمیره

تقریبا میشه گفت مجله ماشین بود که برای اولین بار تو ایران لکسوس رو معرفی کرد و با بنز مقایسه ش کرد !

dokhtaroneh
04-06-2008, 23:01
15 سال پیشو ول کن الانو بچسپ.

rozy_1500
04-06-2008, 23:53
هیوندایی بهترین؟؟؟؟؟
همونجوری که شما میگین تویوتا بهترینه منم دوست دارم بگم هیوندایی بهترینه
البته در اولویت اول که bmw هستش(و همچنین بنز) بعد از اون هیوندایی

Hektor
05-06-2008, 00:54
من دارم ! من دارم ! دوم ابتدایی بودم ، پول تو جیبیامو نگه می داشتم مجله ماشین میخریدم
اتفاقا اون قضیه هیچوقت یادم نمیره

تقریبا میشه گفت مجله ماشین بود که برای اولین بار تو ایران لکسوس رو معرفی کرد و با بنز مقایسه ش کرد !
بارک اله احسنت
خیلی جالبه که توی کلاس دوم ابتدایی اینقدر علاقمند به امور فنی بودی شما.قدر خودت رو بدون دوست من

15 سال پیشو ول کن الانو بچسپ.
شما تا با سوابق و کارنامه ی خودروسازان دنیا آشنا نباشی چطور می خوای در این باره اظهار نظر کنی؟
باید بتونی از خودت استنتاج داشته باشی وگرنه نقل قول از این سایت و اون سایت و... که نشد سواد عزیزم

Mig33
05-06-2008, 08:04
همونجوری که شما میگین تویوتا بهترینه منم دوست دارم بگم هیوندایی بهترینه
البته در اولویت اول که bmw هستش(و همچنین بنز) بعد از اون هیوندایی

اينكه هيوندائي دوم شد از نظر شما برام جالبه :46:
يعني ....جنرال موتورز و تويوتا و ..... بعد از هيوندائي !!! قرار گرفتند .

corey
05-06-2008, 10:19
دوستان خواهشا در رابطه با سلایق همدیگه اظهار نظر نکنید تا بحث به انحراف کشیده نشه
در ضمن دوست داشتن یک برند دلیل بر بهتر بودن اون برند نیست

لوگان
09-06-2008, 14:59
من میگم ایران خودرو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
شوخی کردم بابا جدی نگیریدولی بنظرم بنز بهترینه.

mazdakaa
09-06-2008, 15:59
خودرو سازان آلمانی بخصوص بی ام و و بنز

Sharim
09-06-2008, 16:21
به نظر من BMW ------ کیفیت و زیبایی در کنار هم
بهتر بود یه نظر سنجی هم به تاپیک اضافه میکردی

babrekhofte
09-06-2008, 18:32
سايپا و پژو

samanajan
09-06-2008, 19:39
اول فراری

دوم لکسوس

سوم بنز

آخر بی ام دبلیو

لوگان
09-06-2008, 21:04
سايپا و پژو
شوخی کردی دیگه:20:

Ssarshar
09-06-2008, 21:25
فقط Bmw & Benz چون دارای یک کلاس ذاتی هستند و طراحی و کیفیت و دوامی بی نظیر دارند و هیچگاه خریدار ناراضی ندارند . هندیلینگ - تعلیق و عایق بندی فوق العاده هم در کنارش چاشنی کار شده و واقعا اوج لذت رانندگی رو میتونید با این دو برند تجربه کنید .
Lexus هم عالیه حرف نداره چون داره با تکنولوژی لحظه به لحظه پیش میره .

mohammadreZa
12-06-2008, 00:26
کمپانی فورد و زیر مجموعه فوق العادش Ferrari
کمپانی audi و زیر مجموعه محبوبش لامبورگینی

Actros
12-06-2008, 01:26
Mercedes Benz
بهترین یا هیچ !
مثلا شما کلاس s رو در نظر بگیرین
سالی نیست که مقام نیاره. :5:
سری SL که دیگه خود زنی داره. اونم SL 65 AMG

Hektor
12-06-2008, 01:38
Mercedes Benz
بهترین یا هیچ !
مثلا شما کلاس s رو در نظر بگیرین
سالی نیست که مقام نیاره. :5:
سری SL که دیگه خود زنی داره. اونم SL 65 AMG
اکتروس جان من رو یاد شعار قدیمی کارخونه ی بنز انداختی که در اصل شعار مهندس گوتلیپ دایملر از بنیانگذاران این کارخونه بود:
Nothing or the best
یا هیچ یا بهترین
واقعا هم همینطوره
محصولات بنز برای همه ی خودروسازان الهام بخش هست و تقریبا همگی مقلد هستند در برابر اون

ضمنا همکار شدنت مبارک.خیلی خوشحال شدم:40:

Actros
13-06-2008, 00:21
اکتروس جان من رو یاد شعار قدیمی کارخونه ی بنز انداختی که در اصل شعار مهندس گوتلیپ دایملر از بنیانگذاران این کارخونه بود:
Nothing or the best
یا هیچ یا بهترین
واقعا هم همینطوره
محصولات بنز برای همه ی خودروسازان الهام بخش هست و تقریبا همگی مقلد هستند در برابر اون

ضمنا همکار شدنت مبارک.خیلی خوشحال شدم:40:

بله منظورم همون بود. شعار گوتلیب دایملر فقید
بنز تا حالا خیلی از تکنولوژی هایی که رو ماشینا مییبین اختراع کرده
نمونش ترمز ABS
که در سال 1978 توسط کمپانی بنز به کار گرفته شد
======================
ممنونم دوست عزیز:11:

mohammadreZa
13-06-2008, 00:52
البته تکنولژی Abs متعلق به دهه 60 میلادی هستش که اون زمان به علت عدم کارایی کافی مورد توجه قرار نگرفت (در جاده های خیس و سرعت زیر 40 کیلومتر عمل نمیکرد)
بعدها توسط بنز اصلاح و کامل شد

MYM
13-06-2008, 01:11
Aston Martin
Bentley
Rolls Royce

MYM
13-06-2008, 01:12
بله منظورم همون بود. شعار گوتلیب دایملر فقید
بنز تا حالا خیلی از تکنولوژی هایی که رو ماشینا مییبین اختراع کرده
نمونش ترمز ABS
که در سال 1978 توسط کمپانی بنز به کار گرفته شد
======================
ممنونم دوست عزیز:11:

گاتلیب درسته.

Actros
13-06-2008, 01:23
منم گفتم در سال1978 به کار گرفته شد. ولی ازسال 1970 توسط بنز روش کار شده.
حالا ربطی به موضوع تایپیک نداره.

George Bush
13-06-2008, 01:31
گاتلیب درسته.
Gottlieb Daimler
گوتلیپ درسته
آلمانی را پاس بداریم
البته ربطی به موضوع تاپیک نداشت فقط جواب حاج آقا رو دادم

George Bush
13-06-2008, 01:32
البته تکنولژی Abs متعلق به دهه 60 میلادی هستش که اون زمان به علت عدم کارایی کافی مورد توجه قرار نگرفت (در جاده های خیس و سرعت زیر 40 کیلومتر عمل نمیکرد)
بعدها توسط بنز اصلاح و کامل شد
چیزی که مهمه اینه که کی گذاشتشون روی خط تولید انبوه ماشیناش.نه اینکه آزمایشی ساخته شده باشه برادر
END OF discussion

MYM
13-06-2008, 14:02
Gottlieb Daimler
گوتلیپ درسته
آلمانی را پاس بداریم
البته ربطی به موضوع تاپیک نداشت فقط جواب حاج آقا رو دادم

دوست عزیز گاتلیب درسته.

Eng.Mohammad
08-05-2010, 18:33
به نظر من ماشین فقط BMW.
هر چی باشه مثل بنز جیره خور دایملر کرایسلر نیست...
در ضمن همون گوتلیب درسته، من 3سال آلمانی خوندم. زبون مذخرفیه:31:

D r i v e r
08-05-2010, 19:23
سلام
عزیز زیر خاکی میکشی بالا؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]