PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آموزشی]فقط با یک ایده خوب ==> بزرگترین بازی ها را بسازید -- بحث و تبادل نظر

Moh3en_DDD
02-06-2008, 14:42
سلام ..

این تاپیک را زدم ارشـــادتون کنم .

من نمی دونم چرا همه دنبال ساختن یک بازی گرافیکی یا به عبارتی یک بازی که یا یکی توش راه بره و تیر اندازی کنه و سوار ماشین بشه و اینا ... هستند .

همین هادی :D -- > فقط دنبال گرافیک هست و بس .
یا امید -- > فقط دنبال تیر و تفنگ :D
یا حسین -- > عشق جلوه های ویژه .
Mst_ab ---> درست نمی دونم . تو دنبال چی هستی ؟
( اینها مثال بودند . امیدوارم کسی ناراحت نشه )

بابا بازی گرافیک و صدا و تیر و تفنگ و توپ و تانک که نیست .
بازی یعنی این :

( سایت سازنده)
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یا این :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه از هیچی رسیدند به جایی که می بینید ( یه سری به سایتشون بزنید می فهمید )

به خاطر چی بوده ؟ .... فقط به خاطر اینکه سبک بازی شون یه چیز جدید بوده . فقط به خاطر اینکه یه چیزه نو اختراع کردند . ...

هردو تای این بازی هام توی مسابقات Independend Games FestiVal مقام اول و دوم را کسب کردند بین اون همه بازی با گرافیک بالا ...

ایده های جدیدی بودند که ما تا 10 سال هم فکر می کردیم نمی تونستیم بهشون برسیم چه برسه اینکه بسازیم یکی مثلش ...

این تاپیک را زدم تا با کمک هم برای بازی ها ایده بزنیم یه سبک نو درست کنیم .

فقط خواهشا اسپـم نزنید تا با کمک این تاپیک بتونیم به یه جاهایی برسیم .

Moh3en_DDD
02-06-2008, 17:42
در ادامه :

به نظر من بازی آقای Brain که چند وقت پیش داشتند ادامه می دادند یهو ول شد بهترین بازی بود که توسط یک ایرانی ساخته شده بود . درسته به مرحله بازی نرسید ولی اون انیمیشن ها و اون ایده ی جدیدی که خلق کرده بود واقعا زیبا بود .

hadi665
02-06-2008, 18:44
:31:

ببین محسن جان مطمئنا یه بازی با یه ایده ی جدید خیلی موفق میشه
اما بازی های بزرگ گرافیک بالایی هم دارن حالا چه ماشین چه یه بازیه بامزه و چه تیرو تفنگ ، نمیدونم من اینطوری فکر میکنم چون انیماتورم ها :31:
ولی هدف اینه که بازی یه نقطه ی قوتی داشته باشه
گرافیک بالا هم یه نقطه ی قوته خوب
حالا یکی روی داستان مانور میده
یکی هم روی مثلا برنامه نویسیش خیلی کار میکنه چمیدونم هر کی یه کارایی میکنه دیگه
خوب

بعدا این تاپیکه قراره ایده توش گفته بشه؟!!!
معمولا شنیدیم ایده ها رو رو نمیکنند که ملت نفهمندو کهنه نشه که !!

محسن ممنون یه تاپیکه اینطوری لازم بود

( محسن جان من کلی سوال دارم از این موتوره کجا بپرسم ! برم بازم همون جا بپرسم ؟( البته به یه جاهایی هم رسیدم ) )

ممنون

Omid_Sadeghvand
02-06-2008, 19:05
چطور میتونیم بازیی با ایده جدید با این امکانات کم ساخت؟
ما فقط به فکر اینیم که فقط بتونیم بازی بسازیم.
ما بتونیم بازی مثل مکس پین بسازیم هنر کردیم.

ehsan_wwe
02-06-2008, 19:15
گرافیکو صدا افکت و همه اینا موقعی کارو بینهایت زیبا میکنند که ایده خوب داشته باشی ( نه اینکه یک بازی بسازی شبیه به ...... )
من که با همه فرق دارم دنبال اینم که بازیم نمونه خارجی نداشته باشه ( بازیساز خوش ایده فقط خودم:31:)

البته اینم بگم که بازی که من و دارک پرنس داریم میسازیم هیچ نمونه خارجی نداره اصلآ یک سبک جدید داره اگه پروژه تموم بشه قول میدم تو دنیا اول بشه (اگه باور ندارین شرط هم میبندم)

Moh3en_DDD
02-06-2008, 21:05
چطور میتونیم بازیی با ایده جدید با این امکانات کم ساخت؟
ما فقط به فکر اینیم که فقط بتونیم بازی بسازیم.
ما بتونیم بازی مثل مکس پین بسازیم هنر کردیم.

سلام .
توی اون لینک دومیه .
یارو بازیش را تو 5 روز درست کرده بود . مراحل ساختش هم توضیح داده توی سایتش . فقط با استفاده از چند تا چیز پیش پا افتاده .

ببین محسن جان مطمئنا یه بازی با یه ایده ی جدید خیلی موفق میشه
اما بازی های بزرگ گرافیک بالایی هم دارن حالا چه ماشین چه یه بازیه بامزه و چه تیرو تفنگ ، نمیدونم من اینطوری فکر میکنم چون انیماتورم ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی هدف اینه که بازی یه نقطه ی قوتی داشته باشه
گرافیک بالا هم یه نقطه ی قوته خوب
حالا یکی روی داستان مانور میده
یکی هم روی مثلا برنامه نویسیش خیلی کار میکنه چمیدونم هر کی یه کارایی میکنه دیگه
خوب

بعدا این تاپیکه قراره ایده توش گفته بشه؟!!!
معمولا شنیدیم ایده ها رو رو نمیکنند که ملت نفهمندو کهنه نشه که !!

محسن ممنون یه تاپیکه اینطوری لازم بود

( محسن جان من کلی سوال دارم از این موتوره کجا بپرسم ! برم بازم همون جا بپرسم ؟( البته به یه جاهایی هم رسیدم ) )

ممنون

فکر توش به کار نبرده باشه خیلی هم گرافیکی باشه یه دور آدم بازش می کنه دیگه خسته می شه . ..

هرجا دلت خواست بپرس :D

Dark Prince
02-06-2008, 23:10
راستشو بخواید من به همه چیز یه بازی اهمیت میدم. گیمپلی ، داستان ، گرافیک ، نوع مویسقی و صدا گذاری و ...البته اینطور هم نیست که هر بازی همه این خصوصیات رو خوب داشته باشه ها ! چون خب بالاخره هر بازی خصوصیات خودش رو می پذیره.
بنظره من یه چیزه مهم دیگه ای که در هر بازی اهمیت بالایی داره فکر خلاق و کارگردان خوبه ! یه بازی که از سبک بازی های دیگه تقلید کرده هیچ وقت نمی تونه به اندازه ی خود اون بازی موفق باشه ! ( مثل GTA که چندین شرکت خواستن ازش تقلید کنن و نتونستن).بنظرم یه بازی ساز برای بازی سازی باید اول فکر خلاقی داشته باشه تا قدرت بالایی در مدلینگ یا برنامه نویسی !
با تشکر، Dark Prince

ehsan_wwe
13-12-2010, 11:41
يه ايده جالب مصخره كردن بازي هاي مشهور چطوره ؟‌
مثلا resident evil خوراك مسخره بازيه
بجا ترس ها و جيق ها بگيم هاها همش همين بود خيلي ترسيدم :31: (‌البطه خيلي بچه بازي ميشه )‌
مثل چي جو گرفته بچم تو IGF امسال 2011 شركت كنم صطح كاري همه پايينه راحت ميشه رتبه آورد

AMIR REZAs
13-12-2010, 14:17
سلام
به نظر من کلا بازیها (از نظر گیمرها) و از نظر خواسته های گیمر از بازیها به چند دسته تقسیم میشن:

1. بازیهای دوبعدی با ایده ی عالی // که تقریبا اکثر گیمرهایی که واسه هیجان بازی میکنند به طرش نمیرن! ولی افرادی که برای خلاقیت بازی میکنند به طرش جذب میشن.
2. بازیهای دوبعدی با ایده ی عالی + هیجان // بیشتر گیمرها به سمتش جذب میشن....
3. بازیهای سه بعدی با گرافیک عالی + هیجان + گیم پلی نسبتا خوب // بیشتر گیمرها به سمتش جذب میشن...
4. بازیهای سه بعدی گرافیک عالی + گیم پلی خوب // به دلیل نبود هیجان تعداد کمی گیمر به سمتش جذب میشن....
5. بازیهای 3بعدی که هیجان بالایی دارند و اصلا نمیشه به صورت 2بعدی با این هیجان اونها رو ساخت مثل: اتومبیلرانی ، فوتبال و..... که خیلی از گیمرها به این سمت جذب شدند......

نکته ی اساسی این بین کلمه ی هیجان بود که تاثیر زیادی داره .....
به نظر من بیشتر گیمرها برای تخلیه ی خواسته های هیجانی خود بازی میکنند ( این خیلی خوبه چون حداقل به سمت هیجان های واقعی نمیرن( مثل رانندگی خطرناک و...) )
////ویرایش شد////

2. بازیهای دوبعدی با ایده ی عالی + هیجان // بیشتر گیمرها به سمتش جذب میشن....

. بازیهای سه بعدی با گرافیک عالی + هیجان + گیم پلی نسبتا خوب // بیشتر گیمرها به سمتش جذب میشن...

نتیجه گیری یک بازی دوبعدی با گیم پلی خوب فرقی با یک بازی سه بعدی با گرافیک و هیجان بالا نداره......