PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اموزش:Action Script - FScommand

Elfin-D
27-11-2005, 00:31
1.ميدونم تاپيك اموزش فلش هست ولي اونجا خيلي شلوغ شده.شاهين جان بايد يه دستي بر سر و روش بكشه و مثل اموزشها فتوشاپ بشه.
2.من فكر نميكنم اموزشهاي فلش يا حداقل action scriptتصوير لازم داشته باشه.اگه ميخواد بگيد تا بزارم.
3.خب ميريم سر اموزش:
----------------------------------
چگونه در فلش فایل exe بسازیم ؟

همانطور که اکثرا میدانید برای ساخت فایل های اجرایی با فلش بعد از ساخت فایل swf به منوی فایل رفته و سپس روی گزینه publish setting کلیک میکنیم . در پنجره ای که باز میشود گزینه windows projector را تیک میزنیم . حالا برای ساخت فایل exe دکمه publish را میزنیم . فایل exe ما آماده است . اما این فایل یک فیلم فلش است که همیشه در پنجره flash player اجرا میشود . با این فرق که اجراگر فلش همراه فایل ، ضمیمه شده است و در دستگاه هایی که این player را ندارند اجرا میشود . در ضمن برای اینکه کاربر فلش شما را ببندد باید flash player آن را ببندد . حال برای اینکه یک دکمه خروج در برنامه بگذاریم چه میکنیم ؟

اکشن اسکریپت fscommand

یک دکمه روی فیلم خود بگذارید . حال آنرا انتخاب کنید و با زدن دکمه F9 پنجره Actions را باز کنید . کتاب Actions و سپس کتاب Browser/network را باز کنید و روی fscommand را دوبل کلیک کنید . حالا از منوی بازشوی سمت راست ، گزینهquit را انتخاب کنید . حال زدن این دکمه توسط کاربر در برنامه باعث بسته شدن فیلم فلش میشود ! .

اکشن اسکریپت برای full screen شدن

یک دکمه روی فیلم خود بگذارید . باز هم fscommand را دوبل کلیک کنید و اینبار از منوی سمت راست آن fullscreen را برگزینید. میبینید که در جعبه متنی بالای آن نام fullscreen و در قسمت پارامتر true نوشته شده است .این هم کد کامل آن که فلش برای شما ساخته است .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر خواستید فیلم با زدن دکمه از حالت فوق خارج شود خودتان پارامتر true را به false تغییر دهید .

تغییر سایز فلش با سایز صفحه شما

اگر بخواهید فیلم فلش شما هنگامی که کاربر سایز FLASH PLAYER را عوض میکند ثابت بماند باید در منوی بازشوی fscommand گزینه allowscale را مساوی false قرار دهید . این هم کد کامل آن :

valas
07-02-2006, 08:40
با سلام

کدی که در تاپیک پرسش و پاسخ توضیح دادین، کار نمی کنه، می شه بیشتر توضیح بدین؟

مثلا مگه نباید پسوند فایل (exe) هم تایپ بشه؟

و مگه فرقی می کنه چه فایل باشه؟ مثلا می خوام فایل exe یه برنامه باشه.

Elfin-D
07-02-2006, 13:20
سلام
اكشن درسته.ولي شما بايد به دو نكته توجه كنيد
1.swfنميتونه فايل exe رو لود كنه!
2.فايل exe شما بايد در فولدري به نام fscommandواقع در كنار فايل فلش اصلي تون قرار بگشره.البته در اكشن بالا فقط اسم فايل رو مينويسيد و اسم اون فولدر رو وارد نميكنيد!

valas
12-02-2006, 21:10
سلام
2.فايل exe شما بايد در فولدري به نام fscommandواقع در كنار فايل فلش اصلي تون قرار بگشره.البته در اكشن بالا فقط اسم فايل رو مينويسيد و اسم اون فولدر رو وارد نميكنيد!

با سلام و تشکر

امیدوارم کار کنه

Elfin-D
13-02-2006, 02:46
من امتحان كردم!100% كار ميكنه!فقط به اون نكاتي كه گفتم توجه كن!

ميلاد پوررجب
17-04-2006, 20:18
سلام
دوست من لطفا يه كد واسه كليد بديد يعني وقتي كليد رو ميزنن فايل اجراييم اجرا شه ممنون

Elfin-D
18-04-2006, 01:48

Honradez
20-04-2006, 19:36
يه سوال درباره اكشن fullscreen:
چگونه مي توانم كاري كنم كه صفحه از همان اول بصورت fullscreen باز بشه؟

ميلاد پوررجب
20-04-2006, 23:15

ميلاد پوررجب
20-04-2006, 23:27
من امتحان كردم!100% كار ميكنه!فقط به اون نكاتي كه گفتم توجه كن!
دوست عزيز واسه ي ما كه كار نكرد يك صفحه ي اينترنتي باز ميشه اگه بتوني يك كد بدي كه كليد يك فولدررو باز كنه از كد url استفاده كردم نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mehdi Z
06-08-2006, 17:32
سلام

سلام به همه.

يه سوال ابتدائي دارم.(نخنديد لطفا :biggrin: )

اينچيز هايي كه گفتيد در macromedia flash 7 هم شدني هست. چون من با يكي از دوستانم مدتهاست روي اين مطلب داريم كار مي كنيم. كه بهش برسيم. ولي ناكام مي مونيم.

ممنون

Aminneo
15-08-2006, 14:04
جواب ميلاد رجب پور:
يك باوتن ميسازي و بهش اين دستورو ميدي:

Elfin-D
15-08-2006, 18:34
سلام
بله مهدي جان
امكان پذير هست
براي اطلاع بيشتر به هلپ فلش مراجعه فرماييد
مرسي

H2O2
29-08-2006, 10:05
دستت درد نكنه اقا الفين.اموزش مفيد بود

mahrokh
30-08-2006, 21:34
سلام من کاربر حرفه ای نیستم میشه لطف کنید ساده تر توضیح بدید
2.فايل exe شما بايد در فولدري به نام fscommandواقع در كنار فايل فلش اصلي تون قرار بگشره.البته در اكشن بالا فقط اسم فايل رو مينويسيد و اسم اون فولدر رو وارد نميكنيد
نوشته بالا یعنی چی
مخصوصا اینکه فولدري به نام fscommandواقع در كنار فايل فلش اصلي تون قرار بگشره یعنی کجا :d
البته اگه خنده تون میگره شرمنده آخه آموزش به دیگران همشون که باهوش نیستند
ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

Elfin-D
31-08-2006, 09:19
سلام ماهرخ عزيز
شما اول بايد فايل swf تون رو به exe تبديل كنيد
بعدش يك فولدر جديد(پوشه)به نام fscommandر كنار فايل فلش exeشده بسازيد
سپس فايل اگزه ي دومي كه ميخايد به وسيله ي فلش فراخوانيش بكنيد رو در پوشه ي مذكور قرار بديد
مفهوم؟

Sir.AShkaN
31-08-2006, 09:48
[QUOTE=Elfin-D]1.ميدونم تاپيك اموزش فلش هست ولي اونجا خيلي شلوغ شده.شاهين جان بايد يه دستي بر سر و روش بكشه و مثل اموزشها فتوشاپ بشه.
2.من فكر نميكنم اموزشهاي فلش يا حداقل action scriptتصوير لازم داشته باشه.اگه ميخواد بگيد تا بزارم.
3.خب ميريم سر اموزش:
-------------------------------------------------------------------------------------------------
اقا دستت درد نکن كارت خيلي درست
با اجازت دو دونه fscommand هم من اضافه کنم .
با اجازه
این fscommand هم منو های موجود در راست کلیک فلش رو حذف میکنه به
جز settings و about
روی فریم اول این کد رو مینویسیم
fscommand("showmenu", false);
----------
البته این حذف منو تو فایل خروجی اتفاق میفته
یعنی اگه ctrl+Enter زدی باز دیدی منو های راست کلیکت هست
تو دلت فش نده یه export
swf یا exe بگیر رو اون راست کلیک کن و اگه فس دادی بگو صدام ;)

----------------------------
حالا اگه خواستين وقتي كسي كه داره swfتون رو میبینه نتونه با یه سری دکمه های روی کیبرد
مثل ctrl+key right یا ctrl+key leftیا esc یا tab
نمایش swfتون رو تغییر بده این fscommand رو هم بزارین رو فریم اولتون
fscommand("trapallkeys", true);
-------------------------------
رو یه swf که این کد نیست دکمه هایی که در بالا گفتم رو بزنید تا بهتر متوجه شید
-------------
مرسی ;)

mahsoft
31-08-2006, 09:53
الفین جان ترقند جالبی بود
مرسی

Sir.AShkaN
دست شما هم درد نکنه ولی ترفند تکراری بود

Sir.AShkaN
31-08-2006, 10:04
الفین جان ترقند جالبی بود
مرسی

Sir.AShkaN
دست شما هم درد نکنه ولی ترفند تکراری بود
------------
ميبخشيد

Sir.AShkaN
31-08-2006, 10:27
-----------------------
سلام
اين كدو رو فريم اول كئي كن
fscommand("fullscreen", true);

denis
21-09-2006, 12:24
دوست عزيز واسه ي ما كه كار نكرد يك صفحه ي اينترنتي باز ميشه اگه بتوني يك كد بدي كه كليد يك فولدررو باز كنه از كد url استفاده كردم نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چه جوري يك دكمه بسازم كه بشه باهاش فولدر رو باز كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Elfin-D
21-09-2006, 12:48
چه جوري يك دكمه بسازم كه بشه باهاش فولدر رو باز كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sina64
22-10-2007, 21:05
من مي خواستم با برنامه فلش اتوراين براي سيدي درست كنم ولي در دادن ادرس برنامه براي اجزا از روي سيدي مشكل دارم
يعني هر برنامه اتوران سازي ادرس برنامه توي هارد ميدي يعني اينو%CDROM%بعد ادرسو از توي هارد مينويسي بعد روي سيدي هم اجرا ميشه
ولي من در فلش نتونستم لطفا كمك كنيد

salarjoon
25-06-2008, 07:06
سلام دوست عزيز ميدونم خيلي وقته اين آخرين پست رو گذاشتيد ولي به هر حال راهنماييت مي كنم .

دوست عزيز براي اجراي فايل EXE و .... از روي سي دي شما بايد دستورات رو براي Multimedia Builder بنويسيد تا بعد كه فايل SWF رو توي اون برنامه وارد كرديد و فايل اجرايي رو ساختيد اجرا بشه .

اما من دقيقا اطلاع ندارم كه اين كار با Action Script فلش هم امكان پذير هست يا نه ولي يادم هست يه فايل SWF ديده بودم كه اين كار رو مي كرد . سعي مي كنم Source هاشو در بيارم .

يا حتي المكان Source براي Multimedia Builder رو بهتون بگم .

اگه هنوز هم مشتاق هستيد يه پست بذاريد بدونم ............

mbagsoft
02-11-2012, 19:15
دوستان اينجا فقط كدهاي اجراي فايل exe كفته شده. من دنبال كد اجراي فايل exe با كليك دكمه هستم. ميشه يكي كد كامل رو بهم بده خيلي ممنون ميشم

dracula_killer
20-11-2012, 21:58
دوستان یک سوال:
این fscommand ها برای زمانی که فایل exe باشن جواب میدن
مثلا فول اسکرین کردن صفحه یا.....
این دستورات اگه بخوان برای یک فایل swf هم عمل بکنن باید چیکار کرد؟!
مثلا اگه یه فایل swf رو بخوایم فول اسکرین کنیم از چه دستوری باید استفاده کرد؟برای قراردادن اون در صفحه ی وب میگم