PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علوی vs. قلم‌چی

Hoom@n
01-06-2008, 09:44
سلام!
یکی از آشنا‌ها سال دیگه (۸۸) کنکور داره! می‌خواد کلاس بره (البته مدرسه هم نره! غیرحضوری باشه!). اومد از من پرسید بره علوی یا قلم‌چی. ولی من مدت نسبتا طولانیی هست که خبری از این کنکور و چیزای مرتبط ندارم! به نظر شما کدوم بهتره؟ اگر چند شعبه هست٬ کدوم شعبه بهتره؟ اصلا آموزشگاه دیگه‌ای رو توصیه می‌کنید؟ مزایا و معایب این دو چیه؟ و از این حرفا!
با تشکر!

soheilsmart
01-06-2008, 09:59
سلام!
یکی از آشنا‌ها سال دیگه (۸۸) کنکور داره! می‌خواد کلاس بره (البته مدرسه هم نره! غیرحضوری باشه!). اومد از من پرسید بره علوی یا قلم‌چی. ولی من مدت نسبتا طولانیی هست که خبری از این کنکور و چیزای مرتبط ندارم! به نظر شما کدوم بهتره؟ اگر چند شعبه هست٬ کدوم شعبه بهتره؟ اصلا آموزشگاه دیگه‌ای رو توصیه می‌کنید؟ مزایا و معایب این دو چیه؟ و از این حرفا!
با تشکر!
من اموزشگاه هدف را معرفی میکنم
مزایا
استفاده از بهترین اساتید:27:
دیفرانسیل:حامی- رضوی و....
شیمی : بازرگان و....

قیمتش اندکی بالاست :27:

Hoom@n
01-06-2008, 10:56
مرسی بابت راهنمایی! زیاد قیمتش مهم نیست! راستی من رشته رو یاد رفت بگم! تجربی هست! ضمنا اینکه می‌خواد با توجه به غیرحضوری بودن اکثر درس‌ها (لااقل اختصاصی‌ها!) رو کلاس بره! این هدف چطوره؟ +یه آدرسی٬ تلفنی٬ چیزی هم بگید لطفا!

sdahcrit
07-06-2008, 22:46
من علوی میرفتم. بعضی از دبیراش خوب بودن بعضیها هم بد
در کل خوب نبود. بیشتر جو درس خونی نداشت
من فکر میکنم هر چه آدم خودش تو خونه بخونه بهتره...

pesarebaba2006
07-06-2008, 23:36
به نظر من اگر بره پیش دانشگاهی و کانون هم ثبت نام کنه و طبق برنامه ی کانون پیش بره از همه ی کار ها بهتره.

Hoom@n
08-06-2008, 11:03
من علوی میرفتم. بعضی از دبیراش خوب بودن بعضیها هم بد
در کل خوب نبود. بیشتر جو درس خونی نداشت
من فکر میکنم هر چه آدم خودش تو خونه بخونه بهتره...

می‌شه خواهش کنم یکم توضیح بدید در مورد برنامش؟ مثلا اینکه تستی هست؟ تشریحی هست؟ چند تا امتحان داره؟ و اینا/

به نظر من اگر بره پیش دانشگاهی و کانون هم ثبت نام کنه و طبق برنامه ی کانون پیش بره از همه ی کار ها بهتره.
---
از هر دو شما ممنونم! / راستی بنا به یه سری دلایل نمی‌تونه مدرسه بره و مجبوره غیر حضوری باشه. / با توجه به این که کانون از مهر شروع می‌شه و علوی از تیر٬ به نظرتون بهتر نیست تابستون رو علوی بره و بعد اگر مشکلی بود بره کانون؟ / من هم دقیقا این رو قبول دارم که فقط و فقط خود آدم تو خونه می‌تونه درس بخونه و سرنوشت تعیین کنه! / باز هم ممنون.

saman rossi
08-06-2008, 11:09
بعثت خیلی خوبه . طرح کلاسای 4 ترمیش عالیه . کلا با یک وهشتصد تومن اونم تو 10 قسط پیش دانشگاهی و دوم و سوم رو هم تشرحی هم تستی کار میکنن

Hoom@n
08-06-2008, 12:26
بعثت خیلی خوبه . طرح کلاسای 4 ترمیش عالیه . کلا با یک وهشتصد تومن اونم تو 10 قسط پیش دانشگاهی و دوم و سوم رو هم تشرحی هم تستی کار میکنن
ببخشید٬ امتحانی چیزی هم داره؟ و راستی برنامش مطابق چی هست؟ (سنجش٬ قلمچی یا اختصاصی)
ممنون.

pesarebaba2006
08-06-2008, 17:25
آقا بگو بره ثبت نام پیش دانشگاهی غیر حضوری و بره قلم چی.
در هر صورت بره قلمچی حرف نداره.

pesarebaba2006
08-06-2008, 17:26

Hoom@n
09-06-2008, 09:46
احتمالا باید همین کار رو انجام بده! فقط قلم چی٬ سال ۳ و ۲ رو هم دوره می کنه؟ یا فقط پیش هست؟ راستی کنکور هاش چه فرمتی داره؟ مثلا می گه چقدر از سال ۳ و چقدر از سال ۲ و اینا یا نه؟ / از کی کنکور هاش شروع می شه؟
ممنون!

saman rossi
09-06-2008, 10:43
ببخشید٬ امتحانی چیزی هم داره؟ و راستی برنامش مطابق چی هست؟ (سنجش٬ قلمچی یا اختصاصی)
ممنون.
ازمون سنجش + 6 ازمون ماهانه توسط خود موسسه

dogtag
09-06-2008, 12:52
من امثال علوی بودم
خیلی افتضاحه
100000 نفر رو می چپونند تو یه کلاس 2 در 2
اساتید هم نصفشون به درد نمی خورند
ولی امتحان زیاد میگیره:
هفتگی - ماهانه - 10 دوره قبل از کنکور

درکل علوی ایده ی خوبیه ولی بد اجرا میشه. طرح درسش هم انقدر فشرده است که حالت رو به هم می زنه.

قلم چی نرفتم ولی می گند خوبه

به این آشنات هم بگو که 100% بره حضوری چون براش سال بعد مشکل پیش میاد
آدمی که غیر حضوری می خونه 100% نمی تونه سال اول قبول شه و اگر هم قبول نشد باید بره خدمت!

Hoom@n
09-06-2008, 15:36
ازمون سنجش + 6 ازمون ماهانه توسط خود موسسه
ممنون!

من امثال علوی بودم
خیلی افتضاحه
100000 نفر رو می چپونند تو یه کلاس 2 در 2
اساتید هم نصفشون به درد نمی خورند
ولی امتحان زیاد میگیره:
هفتگی - ماهانه - 10 دوره قبل از کنکور

درکل علوی ایده ی خوبیه ولی بد اجرا میشه. طرح درسش هم انقدر فشرده است که حالت رو به هم می زنه.

قلم چی نرفتم ولی می گند خوبه

به این آشنات هم بگو که 100% بره حضوری چون براش سال بعد مشکل پیش میاد
آدمی که غیر حضوری می خونه 100% نمی تونه سال اول قبول شه و اگر هم قبول نشد باید بره خدمت!
ممنون بابت اطلاعات!
راستی چرا قبول نشه! زمان من (n سال پیش!) تو مدرسمون ۱۱ نفر باهم غیر حضوری گرفتن٬ همشون رتبه زیر ۱۰۰ شدن! باعث کف کردگی همگان شد!
راستی دلیل اینکه غیرحضوری می‌خواد باشه این هست که از سوم راهنمایی تا سوم دبیرستان (الآن) رو تو یه شهر منطقه ۳ بوده به خاطر شغل پدرش و الان داره بر می‌گرده تهران. من که فکر می‌کنم خیلی حیف هست که بره مدرسه و بشه منطقه ۱! به نظر شما اینطور نیست؟
(راستی واسه‌ی همین که از درس و مدرسه دور نشه می‌خوام بفرستمش یه کلاسی مثل قلم‌چی یا علوی که همه درس‌ها رو داشته باشه. از طرفی هم مدرسه نباشه./و ضمنا اینکه می‌گه مدرسه خودشون تو شهرستان هم کلاساش از وسط تیر و هفته‌ای ۴ روز شروع می‌شه و از مهر هفته ای ۳ روز می‌شه و تا پایان اسفند هست! من الان رو خیلی خبر ندارم ولی زمان ما تو تهران این حالت حداقل کاملا طبیعی نبود! با این حساب این قلم‌چی یا علوی از مدرسه خودش بیشتر کلاس داره!)
ممنون!

dogtag
09-06-2008, 15:42
رتبه ی زیر 100 که دیگه تموم شد
الان فقط روستایی ها زیر 100 می شن

آموزشگاه هم در کل کیفیت نداره
ولی اگر تو همون منطقه 3 بمونه، برای کنکورش بهتره!

pesarebaba2006
09-06-2008, 15:49
راستی دلیل اینکه غیرحضوری می‌خواد باشه این هست که از سوم راهنمایی تا سوم دبیرستان (الآن) رو تو یه شهر منطقه ۳ بوده به خاطر شغل پدرش و الان داره بر می‌گرده تهران. من که فکر می‌کنم خیلی حیف هست که بره مدرسه و بشه منطقه ۱! به نظر شما اینطور نیست؟
ممنون!
آقا این آخر که باید بره و ثبت نام پیش دانشگاهی بکنه.چه حضوری و چه غیر حضوری.چون باید مدرک پیش داشته باشه.از طرفی تو تهران هر جایی هم غیر حضوری ثبت نام کنه ، منطقه 1 حساب میشه.
یک راه داره ::::::
بره توی همون روستا ثبت نام غیر حضوری بکنه ، بعد بیاد تهران و بره قلمچی.
این تنها راهشه.

Hoom@n
09-06-2008, 16:14
رتبه ی زیر 100 که دیگه تموم شد
الان فقط روستایی ها زیر 100 می شن

آموزشگاه هم در کل کیفیت نداره
ولی اگر تو همون منطقه 3 بمونه، برای کنکورش بهتره!
:31:! ایشالا که قانونش نقض شه! تمام مشکل این هست که نمی‌تونه بمونه! اگر می‌شد که منم فکر کنم بهتر بود! اما نمی‌دونم٬ راه دیگه‌ای حداقل به ذهن خودم نمی‌رسه!

آقا این آخر که باید بره و ثبت نام پیش دانشگاهی بکنه.چه حضوری و چه غیر حضوری.چون باید مدرک پیش داشته باشه.از طرفی تو تهران هر جایی هم غیر حضوری ثبت نام کنه ، منطقه 1 حساب میشه.
یک راه داره ::::::
بره توی همون روستا ثبت نام غیر حضوری بکنه ، بعد بیاد تهران و بره قلمچی.
این تنها راهشه.
همین‌کار رو می‌خواد بکنه! همونجا غیر حضوری ثبت‌نام کنه و بیاد اینجا قلم‌چی.

ممنون./

Sharim
09-06-2008, 16:20

من هم میگم این بهترین کاره ...
ولی به هیچ عنوان غیر حضوری پیش رو نگیره ...

Hoom@n
09-06-2008, 16:24
من هم میگم این بهترین کاره ...
ولی به هیچ عنوان غیر حضوری پیش رو نگیره ...
یعنی بیاد منطقه ۱؟

rosenegarin13
10-06-2008, 00:44
علوی و قلم چی و گزینه 2 و..... همش شرو ورن آدم باید خودش بخونه این کلاسا خوبیشون اینه که تا حدودی میتونن مجبورت کنن بخونی حالا اگه یه کم اراده داشته باشی و بخونی خودت میشی کلاس کنکور البته برنامه ریزی هم خیلی مهمه

Hoom@n
10-06-2008, 09:46
علوی و قلم چی و گزینه 2 و..... همش شرو ورن آدم باید خودش بخونه این کلاسا خوبیشون اینه که تا حدودی میتونن مجبورت کنن بخونی حالا اگه یه کم اراده داشته باشی و بخونی خودت میشی کلاس کنکور البته برنامه ریزی هم خیلی مهمه
کاملا این رو قبول دارم. حتی به نظر من کسی که کلاس نره وقت بیشتری داره و بسیار بهتره. اما در این مورد چون مدرسه‌ای نمی‌ره٬ شاید وجود تو یه محیطی که -هرچند کم- بهش فشار بیاره تا بخونه٬ عامل مفیدی باشه. و اینم قبول دارم که برنامه‌ریزی رو اکثر از این مشاورا نمی‌تونن انجام بدن!

pesarebaba2006
12-06-2008, 16:02
عزیزان شما اول شرایط این آقا رو بخونید ، بعد نظر بدین :
1-میخواد با منطقه 3 در کنکور شرکت کنه.
2-دیگه نمینونه توی اون شهر بمونه و باید در تهران باشه.
----------------------------------------------------------------
خب خیلی راحته = باید در اون روستا ثبت نام غیر حضوری پیش دانشگاهی بکنه + حالا باید یا بره قلمچی یا علوی یا هر آموزشگاه دیگر.
ولی به نظر من این آموزشگاهها به قول دوستمون وقت گیر هستن و به نظر من ایجاد اضطراب و استرس میکنه.
اگه درسش خوبه و استعداد داره ، حتما بره کانون و طبق برنامه ای که پشتیبانش میگه درسش رو بخونه.
فقط درسایی که خوندنش مشکله رو با یک استاد خوب بره کلاس (تک درسی)

Hoom@n
12-06-2008, 22:46
عزیزان شما اول شرایط این آقا رو بخونید ، بعد نظر بدین :
1-میخواد با منطقه 3 در کنکور شرکت کنه.
2-دیگه نمینونه توی اون شهر بمونه و باید در تهران باشه.
خب خیلی راحته = باید در اون روستا ثبت نام غیر حضوری پیش دانشگاهی بکنه + حالا باید یا بره قلمچی یا علوی یا هر آموزشگاه دیگر.
ولی به نظر من این آموزشگاهها به قول دوستمون وقت گیر هستن و به نظر من ایجاد اضطراب و استرس میکنه.
اگه درسش خوبه و استعداد داره ، حتما بره کانون و طبق برنامه ای که پشتیبانش میگه درسش رو بخونه.
فقط درسایی که خوندنش مشکله رو با یک استاد خوب بره کلاس (تک درسی)
موافقم! ببینم چی می‌کنه! شاید هم همین گزینه بدون کلاس رو بره. به هر حال انتخاب رو به خودش می‌دم! شایدم بهش بگم که بره کلاس٬ اما فقط برای تست کردن. اگر دید نمی‌خواد٬ ادامه نده!
به هر حال از همه‌ی کمک‌های شما و مشورت‌ها ممنونم!

apollon
22-06-2008, 15:11
برای کلاس باید دبیر هر درسی رو بشناسی موسسه مهم نیست مثلا اگه دبیر دیفرانسیل قلچی خوبه و دبیر فیزیک علوی.دیفرانسیلو بره قلمچی فیزیکو بره علوی اگر بتونه برای بعضی تخصصی ها دبیر خصوصی خوب بگیره که دیگه عالیه .
ازمونای قلمچی ام اسم بنویسه خوبه چون هم روش برنامه ریزیش عالیه هم برنامه آزمونارو خوب چیده تا همه چیز مرور بشه. سنجش از این نظر خوب نیست ولی خوبیش اینه که آزموناش به کنکور شبیه تره ولی برنامه ی قلمچی نظم بهتری داره.(در ضمن قلمچی هم از تابستون شروع میشه)
در مرد کتابم به طور کلی میشه گفت عمومی:گاج و تخصصی : 1-خوشخوان 2-قلمچی
اینایی که گفتم تجربه بچه های خوب مدرسمون و خودم بوده ( هر سال تو مدرسمون یه رتبه زیر صد داریم)

AOM
30-06-2008, 13:43
سطح علوی و کانون خیلی پایینه.و اشتباه محض هست که بره اونجا(شاید نمایندگی اینجا بد باشه)اگه رشتش ریاضی هست اصلا غیر حضوری نگیره(چیزی که من شنیدم)البته بازم بستگی به شرایطش داره.گزینه ی دو بهتره.یه مشاور خوب خیلی میتونه کمکش کنه حتی اگه کلاس نره.از نظر ازمون هم گزینه ی دو مثل سراسریه

jamshidjap
08-07-2008, 06:49
جفتشون مردمو سر کار ميزارن

پولتون رو دور نريزين لطفا

InDepEndEnCe
08-07-2008, 17:59
من جفتشو بودم! آزمونهای جفتشون عالیه ولی کلاساشون مزخرفه!
ولی برنامه ریزی فقط قلمچی!

lomon
10-08-2008, 00:42
من شنییدم ملاک سهمیه مناطق همون سه سال دبیرستان هستش نه پیش دانشگاهی...

جنابHom@n شما در این مورد تحقیق کردید و اطلاع دقیق دارید .؟

1240
05-10-2008, 20:32
با سلام
به نظر شما علوی بهتر است یا قلم چی؟:13:
من 2 سال قلم چی بودم. اما 2 سال وقفه افتاده و باز میخوام برم
اما میگن علوی هم خوبه

علوی کلاس و ازمون ها با هم هست

من اول تا سوم دبیرستان چیزی بلد نیستم
همش ناپلئونی پاس کردم

برای همین گفتم ما که داریم جدی شروع میکنمی کلاس هم بریم

علوی ثبت نام میکنه
اما قلم چی میگه پر هست و فقط 32-3 تا درس جا هست
دیفرانسیل و 2 تا دیگه(فیزیک نیست)

به نظر شما ما چه کنیم؟! وقتی هم نمانده

من یک سال فرصت هم از دست دادم
سال اخر هست

لطفا دوستان و عزیزان من را راهنمائی کنند.:2:

farhad_realmadrid
05-10-2008, 21:10
دوست من علوی به هیچ وجه به درد نمیخوره نرو.

برو پیش مشاوران کانون برو ازش بپرس که کدام آموزشگاه خوبه
اگر تهران هستی و میتونی به سید خندان بری اونجا یک آموزشگاه است به نام ملاصدرا و خیلی خوب است معلماش عالیه به جز فیزیکشون.

بهتره از خود مشاوران بپرسی.

ashi-khan
06-10-2008, 00:57
سلام
دوستان من خودم علوی میرفتم.
اساتید خوب هستن ولی جوش یه جوریه که اصلا نمیشه توش درس خوند.
به نظر من خوب نبود.
اگه میخواد بره آموزشگاه فقط بگو بره هدف. اساتیدش عالییییییی هستن.
قیمتش هم فکر کنم از علوی یه 300 تومنی کمتر باشه.
قلم چی هم فقط برای آزمون خوبه.
راستی مدرک غیر حضوری گرفتن یه مشکلاتی داره !!!
سر امتحان ها و نمره دادن یه کم اذیت میکنن.
باتشکر و احترام
درود

Hazy
06-10-2008, 10:27
بهترین این قرتی بازی ها قلم چی ولی دوست من هیچی درس خوندن خودت نمیشه من میرفتم قلم چی همش جک خنده ومسخره بازی می ذاشتم می خوای درس بخونی مردونه باید ذرس خوند.

1240
06-10-2008, 13:04
سلام
دوستان من خودم علوی میرفتم.
اساتید خوب هستن ولی جوش یه جوریه که اصلا نمیشه توش درس خوند.
به نظر من خوب نبود.
اگه میخواد بره آموزشگاه فقط بگو بره هدف. اساتیدش عالییییییی هستن.
قیمتش هم فکر کنم از علوی یه 300 تومنی کمتر باشه.
قلم چی هم فقط برای آزمون خوبه.
راستی مدرک غیر حضوری گرفتن یه مشکلاتی داره !!!
سر امتحان ها و نمره دادن یه کم اذیت میکنن.
باتشکر و احترام
درود
دوست عزیز
من حضوری میرم
اما سال اخر هست
اون یک سال فرصت را از دست دادم. به خاطر یک موضوع:41:

m1367m2006
06-10-2008, 16:50
جوش یه جوریه که اصلا نمیشه توش درس خوند.

جو که دست خود بچه هاست این که نمیشه که چوب بیارن سر کلاس

mahyar.seradj
09-11-2009, 13:55
با سلام -سراج هستم مشاور درسی در کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)
با توجه به سوابق آموزشی موجود در شرایط فعلی بنده ، صحبت بعضی از دوستان را تایید اما گروه دیگر را نقض می کنم .
در رابطه با آزمون های مرحله ای به جرات می توان گفت که آزمون های کانون از سطح بهتر و همچنین دارای ارزش اطمینان بیشتر نسبت به بقیه مراکز آموزشی می باشد . شاید یکی از ایراد های که به قلم چی گرفته می شود سبک سوالات مطرح شده در امتحانات هر دوهفته یکبار است . بیشتر دانش آموزان به خصوص در رشته ریاضی از نکته بسیار استفاده می کنند .
حال می خواهم در رابطه با آینده دانش آموزی با سطح سوالات کانون و دانش آموزی در سطح سوالات کنکور های سال گذشته است صحبت کنم :
ما می دانیم که اگر توانایی حل تمرینات مشکل و پیچیده را داشته باشیم باعث می شود که اگر به طور معمول( که همه ساله یکی از درس های کنکور را سخت تر از بقیه درس ها میدهند) با امتحان برخورد داشته باشیم به دلیل حل تمرینات متنوع اگر هم
توانایی پاسخ گویی به همه سوالات را نداشته باشیم اما حد اقل این است که در زمان کنکور به دلیل بالاتر از حد انتظار دیدن سوالات ما روحیه خود را از دست نمی دهیم .! روحیه و اعتماد به نفس در کنکور حرف اول و سپس معلومات !

پس هیچ وقت ما نباید از سوالات مشکل فرار کنیم . حال برعکس قضیه بالا اگر با سوالات آسان تر یا تکراری خود را سرگرم کنیم
دیگر، خدا به داد روزی برسد که سوالات سخت در کنکور آمده باشد ! !

2) برنامه آموزشی

هیچ کس شکی ندارد که قلم چی به دلیل سابقه آموزشی زیاد و همچنین آزمودن راه های مختلف در زمان حال بدون رقیب است
دلایل زیادی برای توجیه این برنامه است که در این فرصت زمان لازم برای این کار را ندارم.(در پست بعدی توضیح خواهم داد)

3)کلاس ها

کلاس ها را نمی توان جزو قدرت کانون دانست زیرا تفاوت بسیار بین این دو وجود دارد. از نظر من هم کلاس های کانون به صورت کامل به هیچ عنوان مفید نیست ! دبیران که در کانون تدریس می کنند (در تهران) در مناطق مختلف با هم متفاوت اند .
گروهی دارای قدرت درسی بالا و گروهی ناتوان از برقراری ارتباط درست با دانش آموزان اند.

نکته !!!
شلوغ بودن یک کلاس و جوء آموزشی آن کلاس به خود دانش آموزان بر میگردد نه مسئول آن کلاس !!
این دانش آموز است که باید درس دادن درست را از دبیر بخواهد وگرنه همه ما راحتی را بیشتر دوست داریم !

پاسخگوی سوالات احتمالی شما هستم سراج
mahyar.seradj@gmail.com