PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از فایلهای Swf در Edius

ma4nafar
01-06-2008, 01:15
دوستان من قبلا مشکلی در استفاده از فایلهای فلاش و swish در برنامه EDIUS نداشتم اما به تازگی نمیتوانم ایت فایلها را استفاده کنم م با این پیغام روبرو میشوم که این فرمت برای من ناشناخته است .در حالی که در فایلهای قابل اجرا در EDIUS فایل با پسوند swf هم دیده میشه . حالا شما راهنمایی کنید . مشکل را حل کنید .

با تشکر از همه شما

Javad_Ed
02-06-2008, 13:13
دوستان من قبلا مشکلی در استفاده از فایلهای فلاش و swish در برنامه EDIUS نداشتم اما به تازگی نمیتوانم ایت فایلها را استفاده کنم م با این پیغام روبرو میشوم که این فرمت برای من ناشناخته است .در حالی که در فایلهای قابل اجرا در EDIUS فایل با پسوند swf هم دیده میشه . حالا شما راهنمایی کنید . مشکل را حل کنید .

با تشکر از همه شما
فلش پلیر نصب دارید؟؟اگه ندارید نصب کنید احتمالا درست میشه...
تا بعد..

ma4nafar
02-06-2008, 21:33
فلش پلیر نصب دارید؟؟اگه ندارید نصب کنید احتمالا درست میشه...
تا بعد..

بله دوست عزیز دارم ... اما چرا نمیشه نمیدونم :41:

omid.sarmad
03-06-2008, 09:56

با تشکر از همه شما
سلام.دوست عزیز Edius تنها از فایلهای فلشی که دارای محیط تعاملی نیستند (فیلمها) پشتیبانی می کنه و هر فایل فلشی رو نمیشه وارد کرد.ضمنا در صورت اینکریپت شدن فایل فلش Edius قادر به باز کردن اون نیست.
نرم افزار Adobe Shockwave Player رو نصب کن شاید مشکلت حل شد.

ma4nafar
05-06-2008, 00:21
سلام.دوست عزیز Edius تنها از فایلهای فلشی که دارای محیط تعاملی نیستند (فیلمها) پشتیبانی می کنه و هر فایل فلشی رو نمیشه وارد کرد.ضمنا در صورت اینکریپت شدن فایل فلش Edius قادر به باز کردن اون نیست.
نرم افزار Adobe Shockwave Player رو نصب کن شاید مشکلت حل شد.

متاسفانه نشد .من فقط یک متن را در swish مینویسم و آن را با فرمت ( swf ) در کامپیوترم save میکنم و وقتی میخواهم آن را در ادیوس استفاده کنم با این پیغام روبرو میشم . ( cannot read file ) در حالی که قبلا من این مشکل را نداشتم . حالا چرا انطوری میشه نمیدونم ممکنه از نوع save کردن فلاش باشه ؟ :18: من با SWiSH Max2 متن میسازم حالا مشکل کجاست نمیدونم شاید در موقع save کردن فرمت من یک چیزی را زیاد یا کم میزنم . اگر چیزی به ذهن شما میرسه راهنمایی کنید ممنون میشم .

omid.sarmad
05-06-2008, 09:30
سلام.ممکنه هنگام گرفتن خروجی فایل نهایی رو فشرده یا اینکریپت می کنی و ادیوس نمی تونه بازش کنه.
خوب چرا خروجی avi نمی گیری؟کیفیت بالاتری هم داره!

ma4nafar
05-06-2008, 12:53
سلام.ممکنه هنگام گرفتن خروجی فایل نهایی رو فشرده یا اینکریپت می کنی و ادیوس نمی تونه بازش کنه.
خوب چرا خروجی avi نمی گیری؟کیفیت بالاتری هم داره!

دوست عزیز برای اینکه وقتی به صورت swf استفاده میکنم مثل اینه که از فرمت png استفاده میکنم و کیفیت خیلی خوبی هم روی تصویر داره اما اگر اون را avi کنم باید حتما اون را روی فیلم با پرده آبی یا سبز استفاده کنم و تا 50 در صد افت کیفیت دارم و لبه های نوشته را خراب میکنه روی تصویر . و منظورتون از فشرده کردن چیه ؟

omid.sarmad
05-06-2008, 16:09
دوست عزیز برای اینکه وقتی به صورت swf استفاده میکنم مثل اینه که از فرمت png استفاده میکنم و کیفیت خیلی خوبی هم روی تصویر داره اما اگر اون را avi کنم باید حتما اون را روی فیلم با پرده آبی یا سبز استفاده کنم و تا 50 در صد افت کیفیت دارم و لبه های نوشته را خراب میکنه روی تصویر . و منظورتون از فشرده کردن چیه ؟
سلام.خیر ما چهار نفر عزیز.اول اینکه شما می تونی واسه avi هم کانال آلفا تعریف کنی.البته یه مقدار مشکله.
دوم اینکه برای اینجور کارا از matte یا همون ماسک استفده می کنن.
یعنی شما یه بار از متنت با فرمت avi خروجی میگیری.بعد در قسمت تنظیمات رنگ متن،تمام رنگها رو به سفید تبدیل می کنی.حالا شما یه matte واسه فایل ویدیوییت ساختی.حالا خیلی ساده با استفاده از کلیدهای شفافیت می تونی متن مورد نظرت رو تصویر بندازی.

ma4nafar
05-06-2008, 23:52
با تشکر از شما عزیزان

اگر بتونید همون مشکل وارد کردن فایلهای فلاش در ادیوس را یه جوری حل کنید .کلی دعای خیر پشت سرتونه.

ولی خوب تا این مشکل حل نشه چاره ای نیست جز اینکه از فرمایشات دوست عزیز omid.sarmad استفاده کنم .

یا حق

arash_irani
10-06-2008, 01:28
سلام
من تا حالا به این مشکل بر نخوردم ولی خب یه راهی ::
از کانورتور ها استفاده کن یعنی فایل خروجی از swish رو که ساختی یا باز به SWF تبدیل کن و یا به فرمت MOV و یا AVI بدون کمپرس و بعد اون فایل رو وارد برنامه ادیوس کن

ممنون و موفق باشید
یا حق

ma4nafar
18-07-2008, 01:08
دوستان سلام

من با swish max 1 که قبلا کار میکردم مشکلی نداشتم البته با ادیوس 3 و پایین تر تا اینکه ادیوس 4 را نصب کردم و swish max 2 و از اون موقع نتونستم هیچ فایل فلاشی را منظورم متنهایی که برای روی فیلم میساختم را وارد ادیوس کنم تا اینکه امشب تصمیم گرفتم از همان swish max 1 در ادیوس 4 استفاده کنم . خوشبختانه 50 درصد کار حل شد یعنی این ادیوس 4 فایل فلاش را شناخت و وارد برنامه کرد اما مشکل اینجاست که من هیچ نوشته ای در تصویر ندارم و با یک صفحه سیاه روبرو میشم البته زمان فیلم و تعداد فرمها را نمایش میده ولی از نوشته ها خبری نیست ...:41:

اگه چیزی به فکرتون میرسه یا حق :11: